PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Külünkoğlu
17.02.2016, 08:25
Hangi Faruk Özak'tan bahsediyoruz ?
Şike davasının peşini bırakması için birilerini tehdit eden Faruk Özak'tan mı ?

cakalkerem
17.02.2016, 08:58
iy yoldasın başkan....devam et

ağasarlı
17.02.2016, 09:15
Öncelik var ki öncelik yazdık oraya. Yazabildiğin kadar okuyabilmen lazım.

Son 4 yıl, 3 yılın şampiyonu Galatasaray. Son 6-8 sezondur ekonomik olarak dip.

Bu yılın en iyi oynayanı Beşiktaş, 1,5 Milyar TL borç. Trabzonspor borcu yokken, hatta Nuri bey para ile bırakmışken şampiyon mu oldu? Geçin bu saçmalıkları. Önce saha içi düzelecek sonra herşey.
Gs bjk ' nin durumunu irdelerken ,uefa mali kriteri daha evvel uygulansaydı sanırım bu takımların durumu çok farklı olurdu.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Aksu
18.02.2016, 12:41
başkan herhalde şimdilik vazgeçti TSTV konusundan.
geçen yöneticimiz M.Y.Alp şimdilik düşünmediklerini soylemiş. daha onemli konuları varmış.
haklılar daha onemli konuları var ama başkan seçim zamanı vaat olarak görmüyoruz çok basit bir iş gibi lanse edince bende ümitlendim hemen yapılır diye. bence taraftar için bu konuda çok önemli başka kanallardan takımımızı 1-2 dk izleyeceğiz diye kıvranıyoruz.

başkanı eleştirdiğim 2 durumdan birisi bu konudur. diğeri de malum hocamız..

Murat'
18.02.2016, 12:45
10 sene geçse de bu televizyon işi olmaz arkadaşlar, boşuna umutlanmayalım.

BaşoğLu
18.02.2016, 13:47
Trabzonspor TV meselesi çok uzadı bence . Bu işi yapmak zor değil . Bursaspor örneğini vermek yeterlidir umarım

Web TV Formatı yaparak bunu www.trabzonspor.tv (http://www.trabzonspor.tv) adresinden (yanlış hatırlamıyorsam bu domainde Trabzonspor'un elinde ) Kablo tv gibi ücretli ve üyelik esasına dayanarak izleyici sunulması yoluyla bu tartışma sonlandırılabilir diye düşünüyorum ! Yıllık üyelik aidatı 61 TL ! hadi gel de paraya kıyıp üye olma :) :) ;)

ESER
18.02.2016, 14:28
Faruk Özak bu klübün hamisi olamaz. Şike davasında ağzını açıp tek kelam etmeyen kişiden klübün hamisi olmaz.

Faruk Özak bugüne kadar klübe birçok katkısı sağlamıştır, teşekkür ederim ama bu payeyi hak etmediği de ortada....

Faruk özak isimli zat bu kulüp sayesinde makam ,mevki, itibar kazanan ve kulüpten nemalanan bir şahıstan fazlasi degil.bu ve benzeri sömürgenlerden kulübümüzün kurtulması şampiyonluklar kazanması kadar önemli. Trabzonsporun sırtından kazandıklarını yanında kazandırdıkları da değere kulak kalir. Spor bakanı olduğu dönemde avrupa sampiyonasina aday olmuş Turkiye'de Trabzon maç oynanacak şehirler arasında bile yoktu.Trabzon neden maç oynanacak şehirler arasında yok diye sorulan soruya yüzsüzce onu "maaamut beye sorun" demişti kendisi. Mahmut beye soracaksan,sen kimsin, necisin, ne is yaparsin.Trabzonsporu ve Trabzonun hakkini korunmasi gereken yerlerde koruyamayacaksan sen kimsin ki Trabzonspor icin?... Spor bakanlığı döneminde Trabzonspor futbol tarihinin en büyük ahlaksızlığının kurbanı oldu ve ağzını açık gık diyememis bir adam.tayyibin gozunde fonksiyonu Trabzonspor sömürüsü yapabildiği ölçüde değerli olan ama siyaseten hiçbir ağırlığı ve vasfı olmayan bu şahıstan a.y'den tiksindigim kadar tiksiniyorum.hadi aziz rakip hatta düşman... Ya bu şahıs?... Çıkıp kendi döneminde yaşanmış olan mevzuda bile konuşmaya, şike var demeye maçasi yemeyen bu şahsin Trabzonsporu hala minciklamaya çalışmasını ve dostu görünüp sırtarmalarini gördükçe kendisini hakettiği sözlerle anıyorum.

Furkan S.
18.02.2016, 15:54
1)Yılmaz Büyükaydın
2)Sadi Tekelioğlu
3)Hami Mandıralı
4)Ulaş Özdemir
5)Yabancı futbolcuların ilk fırsatta değersizleştirilip yerlilerin el üstünde tutulması..

Yönetim Bakan,Eski Yönetici,Eski Futbolcu baskısıyla iş yapıyor biz hala daha scout bekliyoruz yazık vallahi..

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BaşoğLu
18.02.2016, 15:57
Faruk özak isimli zat bu kulüp sayesinde makam ,mevki, itibar kazanan ve kulüpten nemalanan bir şahıstan fazlasi degil.bu ve benzeri sömürgenlerden kulübümüzün kurtulması şampiyonluklar kazanması kadar önemli. Trabzonsporun sırtından kazandıklarını yanında kazandırdıkları da değere kulak kalir. Spor bakanı olduğu dönemde avrupa sampiyonasina aday olmuş Turkiye'de Trabzon maç oynanacak şehirler arasında bile yoktu.Trabzon neden maç oynanacak şehirler arasında yok diye sorulan soruya yüzsüzce onu "maaamut beye sorun" demişti kendisi. Mahmut beye soracaksan,sen kimsin, necisin, ne is yaparsin.Trabzonsporu ve Trabzonun hakkini korunmasi gereken yerlerde koruyamayacaksan sen kimsin ki Trabzonspor icin?... Spor bakanlığı döneminde Trabzonspor futbol tarihinin en büyük ahlaksızlığının kurbanı oldu ve ağzını açık gık diyememis bir adam.tayyibin gozunde fonksiyonu Trabzonspor sömürüsü yapabildiği ölçüde değerli olan ama siyaseten hiçbir ağırlığı ve vasfı olmayan bu şahıstan a.y'den tiksindigim kadar tiksiniyorum.hadi aziz rakip hatta düşman... Ya bu şahıs?... Çıkıp kendi döneminde yaşanmış olan mevzuda bile konuşmaya, şike var demeye maçasi yemeyen bu şahsin Trabzonsporu hala minciklamaya çalışmasını ve dostu görünüp sırtarmalarini gördükçe kendisini hakettiği sözlerle anıyorum.

AYAKTA ALKIŞLANIR BU YORUM !:alkış: HELAL OLSUN

Samet Yildirim
19.02.2016, 00:10
Haftaya scout ekibi başlıyor.
4-5 kişiyle başlayıp 10 kişiye ulaşacak kadromuzla gelecek inşaası için pazar günü YK'da karar zamanı.
Bundan böyle tüm oyuncu önerileri için doğru adres scout ekibimiz olacak. Oyuncu kararları için ince eleyip sık dokuma dönemi başlıyor.

Muharrem Usta - Twitter

Samet Yildirim
19.02.2016, 23:05
Muharrem Usta: "Lucescu Trabzon'a gelirse Hami..."

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, "Lucescu takımın başına gelirse hocamız Hami de onunla birlikte takımda devam edecektir" dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Fatsa Trabzonsporlular Taraftar Birliği'nin organize ettiği akşam yemeğine katıldı. Muharrem Usta, Karadeniz Bölgesi'ndeki Trabzonsporlular derneklerini ziyareti kapsamında Fatsa'ya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta onuruna düzenlenen yemeğe Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin Bayçelebi, daire amirleri ve çok sayıda taraftar katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, hafta sonu TT Arena'da oynayacakları Galatasaray maçı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"TRABZONSPOR İÇİN GALATASARAY MAÇI BİR DÖNÜM MAÇIDIR"

Galatasaray karşılaşmasının dönüm maçı olduğunu söyleyen Usta, "Galatasaray ile biz bu yıl benzer bir tablo içinden geçiyoruz. İyi bir maç olacak. Bizim açımızdan Galatasaray maçı bir dönüm maçıdır. Bu maçı eğer biz alırsak bu takım bambaşka bir takım olacaktır. Alabilecek psikoloji, güç ve inanç takımızda var. Bir derbi maçı oynayacağız sonuçta her sonuç olabilir. Bu maçtan kesinlikle çok umutluyum. İyi bir netice alacağımıza inanıyorum. İnşallah bizim lehimize sonuçlanır" açıklamasını yaptı.

"MUSTAFA DENİZLİ HOCAMIZI, BOŞTA OLSAYDI BELKİ DE TRABZONSPOR'A GETİRİRDİK"

Takım olarak bir geçiş dönemi içerisinde olduklarını belirten Başkan Usta, "Seçim döneminde teknik direktörlük için Lucescu konusu çok gündeme geldi. Lucescu'nun çalıştığı takımı ile yıl sonuna kadar kontratı var. Lucescu'nun olabilme ihtimalinin önemli düzeyde olduğunu biz de Teknik Direktörümüz Hami Mandıralı da biliyor. Açıkçası Lucescu takımın başına gelirse hocamız Hami de onunla birlikte takımda devam edecektir. Bu dönem Hami hocamızla çok iyi yol aldığımızı düşünelim, teknik direktör tek başına takımı şampiyon yapmıyor. Şampiyonluk yaşayan bir hocanın o şampiyonluk stresinden birkaç defa geçmesi gerekiyor. Trabzonspor'un şampiyonluk yolunda öyle bir hocayla hedefe gitmesidir doğru olan. Fakat işlerimizin iyi gittiği yerde hiçbir düzeni bozmak istemeyiz. Bu dönem bizim kulüp olarak ekonomik anlamda toplanma dönemimizdir. Mustafa Denizli hocamızı biz, boşta olsaydı belki de Trabzonspor'a getirirdik. Fakat bu kadar dağınık bir şekilde kulübe hangi hocayı getirirseniz getirin burada yer bitirirler adamı. Her türlü dağınık durumdasınız. Kulübümüzü bu karanlık tünelden çıkarmak zorundayız. Kendi gücümüzle doğru kaynaklarla doğru işler yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta'ya Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş üzerinde ismi yazılı 52 numaralı forma ve bölgede üretilen çeşitli ürünlerden oluşan hediye paketi verdi.

Yemek hatıra fotoğrafının çekimi ile son buldu.

haber61.net

Bana göre Luce hoca olacak...Hami ile belliki konusulmus...

slmn
19.02.2016, 23:10
Başkan Fatsaya mı gelmiş vay anasını haberimiz yok, Fatsa Trabzonspor Taraftarlar Birliği neymiş yav ilk defa duydum nerde bu muhteremler biz göremiyoruz :)

alone_6161
19.02.2016, 23:16
Burak'la ilgili demeçleri pek hoşuma gitmedi başkanın. Burak bize para kazandırmıştır, bu yönüyle selçukla kıyaslanmaz ama bizi bırakıp gidene kapımız açık olmamalı. Bundan sonraki durağı inşallah 2.lig olur Burak'ın.

fadigaTS
20.02.2016, 00:11
Usta Samsunsporu ziyaret etmiş.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Samsunspor Kulübünü ziyaret ederek dostluk mesajı verdi.

Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Usta, iki kulübün, şehirleri kapsayan büyük markalar olduğunu söyledi.

Karadeniz'deki Giresunspor, Çaykur Rizespor, Trabzonspor, Samsunspor ve Orduspor'un önemli spor kulüpleri olduğuna işaret eden Usta, "Bunlar Doğu Karadeniz'in altın bilezik gibi yan yana dizilmiş şehirleri ve spor kulüpleridir. Sahadaki rekabet her zaman olması gereken bir şey. İnsanların da kendi aralarında rekabetleri var takımların da ama Karadeniz Bölgesi ve insanı için üzerine düşen bir sorumluluk var. O sorumluluk da dostlukları pekiştirmeye yaradığı sürece önem arz ediyor" şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberliğin önemli olduğunu vurgulayan Usta, şöyle devam etti:

"Aynı yörenin suyunu içiyoruz, birbirine benzer yemekleri yiyoruz, aile geleneklerimiz neredeyse birbirinin aynısı, çok yakın akrabalık ilişkilerimiz var. Sporun da buna katkı sağlaması gerekirken son dönemde maalesef birbirimizi üzen durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bundan hiçbirimiz mutlu olmayız. Samsunspor, Samsun şehri ve insanları bizim için çok değerli ve önemli. Biz aslında biriz, bütünüz, beraberiz. Nereden ne şekilde olursa olsun, birbirimizin dertleri ile dertlenmek zorundayız. Benim açımdan, Samsunspor sizin kulübünüz olduğu kadar benim kulübüm de olmalıdır ve öyledir. Trabzonspor da aslında sizler için böyle bir şey ifade edebiliyor olmalıdır ve öyledir de. Onun için biz burada sporun dostluğunu ortaya koymak için bir araya geldik."

"Acısıyla, tatlısıyla yaşanan her şeyi geride bırakıp yeni sayfa açmalıyız"
Samsunspor'un başarılı olmasını istediklerini dile getiren Usta, "Samsunspor'un tekrar o başarılı yıllara dönebilmesi bizim için önemli, elimizden ne geliyorsa yaparız. Bundan sonra Trabzonspor ve Samsunspor taraftarları için olumlu anlamda atılacak adımlara bizlerin önderlik yapması gerekir. Bize düşen ayrıştırmak değil, birleştirmek. Acısıyla, tatlısıyla yaşanan her şeyi geride bırakıp yeni sayfa açmak ve bu sayfaya hiçbir şekilde en ufak bir toz kondurmamak için birlikte emek sarf etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un durumunun ekonomik anlamda Samsunspor'dan çok farklı olmadığını kaydeden Usta, "Büyük camialar bunun altından kalkmasını becerir. Ben Samsunspor'un bu konuda mesafe katettiğini düşünüyorum. Ligde biraz geride kalsa da play-off'lara çok uzak değil. Süper Lig'e, Karadeniz'den başta Samsunspor olmak üzere yeni takımlarımızın gelmesini istiyoruz. İnşallah Samsunsporlular için bu özlem kısa sürede biter" diye konuştu.

"Sahada rekabet, saha dışında dostluk ön planda olacak"
Samsunspor Kulübü Başkanı Tutu ise Karadeniz'in en önemli kentlerinin Samsun ve Trabzon olduğunu ifade etti.

Bu iki kentin en önemli markalarının Samsunspor ve Trabzonspor olduğuna işaret eden Tutu, "Aynı kategoride olduğumuz müddetçe Trabzonspor ile sahada her zaman tatlı bir rekabet olacaktır ama önemli olan saha dışında dostluğun, centilmenliğin, arkadaşlığın ön planla bulunmasıdır. Bu ziyaret bu açıdan çok önemli, bundan sonraki ilişkilerimiz gelişerek devam edecektir" değerlendirmesinde bulundu.

http://www.ligtv.com.tr/haber/ustada-samsunspora-ziyaret

orhanunal
20.02.2016, 00:25
beyler haber 61 in haberinin altında öyle saçma yorumlar var ki skandal.adam yazmış boş işleri bırak icraat görelim ,ne bekliyo acaba şimdiden 6 transfer falan mı istiyor :D

fadigaTS
20.02.2016, 00:31
Trabzonspor taraftarının engin sabır örneklerinden sadece birisi :)

Muharrem Usta da bu kulübü toparlayamazsa freni patlamış kamyon gibi gideriz artık :)

emre6117
20.02.2016, 00:38
Trabzonspor taraftarının engin sabır örneklerinden sadece birisi :)

Muharrem Usta da bu kulübü toparlayamazsa freni patlamış kamyon gibi gideriz artık :)

Başkan iyi yolda. Zaten usta gibi biri de yapamazsa işimiz harap. Usta da o potansiuel fazlasıyla var. Bide biraz sansımız yaver gidersr nrden olmasın. Örnek bı sene o penLtı verilse veya erkan o golü atsa şimdiki durumdamı olurduk. Biraz şans da lazım.

orhanunal
20.02.2016, 00:44
Başkan iyi yolda. Zaten usta gibi biri de yapamazsa işimiz harap. Usta da o potansiuel fazlasıyla var. Bide biraz sansımız yaver gidersr nrden olmasın. Örnek bı sene o penLtı verilse veya erkan o golü atsa şimdiki durumdamı olurduk. Biraz şans da lazım.

bence aynı durumda olurduk çünkü ligin ilk 4 haftasını geçmiştik 5. maçta güzel oynadık sonra çöktük,5 hafta 1 ay ediyor aa oda ne maaş yok!

Gökhan Uzun
20.02.2016, 00:45
Başkanın imaj düzeltme adına yaptığı hareketleri çok olumlu buluyorum. Kavgacı ve polemiksever bir eski yönetimden dostluk mesajları veren, eski futbolcularımızla alakalı güzel demeçler veren, tenkitten çok takdir eden bir yeni yönetim olma eğiliminde olma gayretleri, üzeri kırmızı kalemle çizilen "Saygıdeğer Trabzonspor" imgesini yeniden oluşturma çabalarıdır. Takdir ile karşılıyorum.

ibrahim
20.02.2016, 01:36
Asansörsporun o taraftarı olduğu sürece ciddiye alınacak bir kulüp olmaması lazım. Adamlar sloganımızı bile çekemeyip "burası her yer değil, şehr-i samsun" yaptılar yahu. Bu zihniyetle bırak yemek yemeyi yan yana bile durmam.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

kartal61
20.02.2016, 01:38

Bravo hocam.Altına ımzamı atarım

My
20.02.2016, 01:45
Başkanın aklından umarım fb maçında da imajımızı düzeltmek(!) yoktur.

Adem Akyüz'
20.02.2016, 02:06
beyler haber 61 in haberinin altında öyle saçma yorumlar var ki skandal.adam yazmış boş işleri bırak icraat görelim ,ne bekliyo acaba şimdiden 6 transfer falan mı istiyor :D
Aynen onu istiyor. Aziz Yıldırım'a laf atmasını istiyor. Kanallara çıkıp TFF'ye, hakemlere posta koysun istiyor. İstiyor da istiyor anlayacağın.

Adem Akyüz'
20.02.2016, 02:08
Asansörsporun o taraftarı olduğu sürece ciddiye alınacak bir kulüp olmaması lazım. Adamlar sloganımızı bile çekemeyip "burası her yer değil, şehr-i samsun" yaptılar yahu. Bu zihniyetle bırak yemek yemeyi yan yana bile durmam.

Bu biraz da politik bir durum. Ben üzerime düşeni yapayım da gerisi onlarda anlayışı. Yoksa ben de bu konuda Samsunspor taraftarının olumlu düşüneceğine inanmıyorum.

fadigaTS
20.02.2016, 02:10
Bu biraz da politik bir durum. Ben üzerime düşeni yapayım da gerisi onlarda anlayışı. Yoksa ben de bu konuda Samsunspor taraftarının olumlu düşüneceğine inanmıyorum.

edittt.

fadigaTS
20.02.2016, 02:12
Aynen onu istiyor. Aziz Yıldırım'a laf atmasını istiyor. Kanallara çıkıp TFF'ye, hakemlere posta koysun istiyor. İstiyor da istiyor anlayacağın.

Muharrem Usta gerektiğinde hakemlere posta da koyar.Sadece üslup farkı var. :)

Muharrem Usta ‏@UstaMuharrem (https://twitter.com/UstaMuharrem)<small class="time" style="font-family: Arial, sans-serif; line-height: 19.25px; font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);">28 Eki 2015 (https://twitter.com/UstaMuharrem/status/659472421712433152)</small>İstanbul, Türkiye (https://twitter.com/search?q=place%3A5e02a0f0d91c76d2)
Madem ki bu futbol elle oynanacak getirelim Stipanoviç'i,Veliçkoviç'i,Hardy'yi onlar oynasın bari.

ibrahim
20.02.2016, 02:13

O kitleyi Samsun şehriyle özdeşleştirmek istemiyorum. Allaha yakın bize uzak olsun Asansörsporlular.

Reha Asan
20.02.2016, 10:14
Haluk ayyıldız denilen sözde gazeteci manşetten haber yaptırmış yönetim birbirine girdi diye.içeriğe bakıyorsun bir tane taraftar derneği başkanına twitterden iki yönetici cevap vermiş.ama beyimiz yönetime zarar verecek ya bunu sanki büyük birşey olmuş gibi manşetten haber yaptırmış.başkanın bunlarla işi gerçekten zor.kemik atılmayan hergün bu haberleri artırmaya devam eder bu sözde gazeteciler.
http://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1198282-trabzonsporda-burak-kavgasi

amasya0561
20.02.2016, 16:29
başkanımız büyük bir vefa örnegi gösteriyor seçim öncesi seçimden sonra yine gelecegim dedigi taraftarlar derneklerini bunca işi arasında ziyaret ediyor
Samsun dan başladı Ünye Fatsa devam ediyor ve buralarda belediye başkanlarından kaymakama kadar üst düzeyde kabuller görüyor. bu arada Samsunsporuda ziyaret etmiş ne varki bunda. Herkezle kavgalı oldukda ne kazandıkki (şb hariç) ben başkanımı sonuna kadar destekliyorum.

Ahmet Kara
20.02.2016, 19:29
Başkanımız Vine Sektörüne Atıldı...:D

http://www.dailymotion.com/video/x3tc6ax

MarkusAntonyus
20.02.2016, 19:30
Vizyon Reis :D

Adem Akyüz'
20.02.2016, 19:36
Başkanın bu şekilde taraftarla iç içe olması çok güzel :)

yattarahayranı
20.02.2016, 19:45
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160220/86328f768bb651126daa18f579bb34cb.jpg
Ya şu rezillige bak Ali Çile bak ya

Fatih Özkan
20.02.2016, 20:10

Güzel olmuş. :)

SEDER
20.02.2016, 20:12
başkan değil adamın dibi. vallahi helal olsun..

Kemal Öztel
20.02.2016, 20:18
Usta sempatik adam,sosyal medyada olması da taraftara yaklaştırıyor onu saha içindede sonuçlar gelince efsane olur

erkankoc
20.02.2016, 21:35
İho denen adam aklima geldikce cildiriyorum

My
20.02.2016, 22:09
Enteresan bir adam :)

Cengiz Çubukcu
20.02.2016, 22:42
Umarım her şey başkanımızın gonlunce olur...uzun yıllardır böyle değerli bir insana hasret kalmıştık..

Samet Yildirim
21.02.2016, 00:58
Tabi ki scout konusu çok önemli. "Dedikoduyla gemi yürütme" geleneği işin tuzu biberidir. Rahat olun! TS için en iyisini yapacağız.

Sözün özü... Dedikoduyla gündem oluşturmak büyük bir keyiftir. Muhatabı küçük düşürmeye çalışırken KİŞİYE (!) vahşi bir haz verir.(A.K)

Yarınlara emin adımlarla yürümek için... görüşlerini almak ve onlardan faydalanmak adına efsanelerimizle sabah kahvaltda buluşuyoruz.

Avni Akerin sonuna yaklaşırken her maç öncesi TS tarihine adını yazdıranların anıları için "VEFA PLAKETİ" taktim töreni yapacağız.
Dozer Cemil,Kadir Özcan gibi büyüklerimiz ile Şeref Vanlıoğlu gibi taraftarlarımızın plaketlerini ise değerli ailelerine taktim edeceğiz.

Muharrem Usta - Twitter

zafer6161
21.02.2016, 16:11
paydaş,vizyon

slmn
21.02.2016, 16:46
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=18964#Icerik

Kimler var bu efsaneler arasında, isimleri yazmamış resmi site. Benim gördüğüm Ogün, Lemi, Ali Kemal. Tuncay Soyak var mı :D

yattarahayranı
21.02.2016, 17:24
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=18964#Icerik

Kimler var bu efsaneler arasında, isimleri yazmamış resmi site. Benim gördüğüm Ogün, Lemi, Ali Kemal. Tuncay Soyak var mı :D
Soner Boz var

BaşoğLu
21.02.2016, 18:11

:D :D ula helal olsun :) bize böyle başkan lazım :) espri ile cevap veriyor ve gerçekten halktan biri varsa o da bu . İnşallah bizi yanıltmaz başkanımız :)

CEMEFKER
21.02.2016, 20:38
Güler yüz, başarı, vizyon-mizyon, sempatiklik, diksiyon....

Masada kazanacak hamleleri yapmadığım müddetçe TRABZONSPOR TARAFTARI değil, birileri rantı alacak...Bu değişmeyecek....

Kimsenin Trabzonspor taraftarını kandırmaya hakkı yok....

Akyazı stadını peşkeş çekip kupayı bize unutturan İNCE AYARCI ZİHNİYET'ten hesap sormadıkça (herkesin eleştirdiği Aziz Başkan kadar siyasilere onurlu duruş sergilemek adına posta koymadıkça ) TS taraftarı kandırılmaya devam edecek....

MertcaN.K.*61
21.02.2016, 20:40
Başkan şu rezalete adam akıllı bir tepki verilmeyecekse sağda solda vizyon diye anlatmanın bi gereği yok yeter !!

DeAgLeMaNyAq
21.02.2016, 20:57
Nuri Albayrak Cem Deda'nın hakemliğini bitirmişti. Deniz Ateş Bitnel de size kısmet olsun...

CEMEFKER
21.02.2016, 21:20
Başkan,

DİMDİK OLMAK için somut birşeyler bekliyoruz....iktidar yalakası demir grubundan bir ismi futbolun başında görmek istemiyoruz....

Mert Acar
21.02.2016, 22:48
Başkan açıklamayla ortalığı yıkman lazım.

artvints
21.02.2016, 22:53
ısrarla federasyonun istifasını istemeli. hakemin bırakması değil olay. bu adam hakem değil zaten. hakemlik onu bırakır en kısa zamanda. federasyonun istifasını istemeliyiz.

Fatih Özkan
21.02.2016, 22:55
Kan kusturmalısın Başkanım!
Kan!

BaşoğLu
21.02.2016, 22:59
Başkanım bu maça bu katliama karşı tek cevap yarın sabah ilk iş bu takımı ligten çekmek olmalı ! batacaksak şerefimizle batalım ! ama bu şerefsizlere oley çektirmeyelim !

Adem Erdoğan
21.02.2016, 23:05
Deniz BİTnel.

Sadece BİT yani. Hedef en tepe olmalı.

Poor
21.02.2016, 23:23
baskanin sesi cok yumusak geliyor bagriyor ama kizgin mi degil mi anlamiyorum

Lazman
21.02.2016, 23:31
baskanin sesi cok yumusak geliyor bagriyor ama kizgin mi degil mi anlamiyorum
cokmu onemli.
dediklerine kulak ver,

yattarinho61
21.02.2016, 23:36
Başkan iyi konuştu tam yerinde konuştu

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

Fatih Özkan
21.02.2016, 23:36
İnce ince göndermeler...
Ana avrat küfür etmiş gibi...

thehell61
21.02.2016, 23:37
Helal olsun başkanım! Çok güzel konuşdun kutluyorum.

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SALDIRAY
21.02.2016, 23:38
Helal başkan. Adam gibi adam. On numara konuştun.

Mustafa ÖZDEMİR
21.02.2016, 23:41
Bağırıp çağırıp haklı olduğumuz durumda bizi haksız duruma düşürmediğin için teşekkürler

Erdinho_61
21.02.2016, 23:45
helal olsun yemin ederim. baya zaman sonra ilk kez gurur duydum bir Trabzonspor baskaniyla

Adem Akyüz'
21.02.2016, 23:57
İyi ki varsın başkan..

MertcaN.K.*61
22.02.2016, 00:02
Helal olsun !

M.S.SOFU
22.02.2016, 00:04
Adamların karşısına çıkıp ana avrat düz gitseydi daha iyi olurdu. Çok ağır konuştu.iyi de yaptı.

yörük

tirebolulu
22.02.2016, 00:08
Başkana helal olsun. Ancak bu maçı görmeyen hürriyet gazetesini protesto ediyorum, sikebahce aynı durumda olsa manşeti ne olurdu.

alone_6161
22.02.2016, 00:17
Helal olsun başkana. 10 numara konuşma oldu. Önümüzdeki hafta maça bir organizasyon olmalı.

Karmam
22.02.2016, 00:29
Başkan mükemmel konuştu.

Ayrıca Salih'e sahip çıkarak büyük bir yüreklilik gösterdi. Ben Salih'i takdir etse de takımı gelecek haftalarda eksik bıraktığı için disiplin adına alenen destek vermeyebilir diye düşünüyordum ki Salih'i haksızlığa karşı simge olarak kullandı, beni yanılttı. Tebrikler.

Sadece bizim değil kimsenin arayıp bulamadığı başkan. İnşallah böyle devam eder ve inşallah İstanbulsporları hakemlere rağmen yeneceğimiz kadar güçlü oluruz.

Samet Yildirim
22.02.2016, 01:03
Baskan muazam...

Inanilmaz isler yapacak...Trabzonspor cok farkli olacak...

~UniCef~
22.02.2016, 01:07
Cok mutluyum ya :) Yani önemli olan bu mac degil, önemli olan bizi yönetenlerin bu olaya nasil tepki vermeleri idi. IHO gibi kabadayi gibi degil. Alt tan vurarak, icten paracalayarak

Uğur Ö.
22.02.2016, 01:12
Olağanüstü bir açıklama. Müthiş giydirdi. Herşey yerindeydi .Salihi oraya çıkarması , Onura ulaşabilseydim kaleden çıkarım demesi , inceden giydirmeler. Bu adam bu düzeni değiştirecek !

salihismet
22.02.2016, 01:13
Baskanimizinda dedigi gibi sorun hakem deyil, bunun arkasinda baska seyler var. Bu macta bu gayet net
anlasildi, haken öylesine acemilikler yaptiki, bu haraketleri kendini zaten ele verdi. arkasindan bahis mi
cikar ne cikar bilmiyorum, ama mutlaka birseyler cikacak. Eger becerebilseydiler bu maca cüneyt cakiri
verecekdiler, ancak ilk macta olanlardan sonra bunu yapamadilar.

Murathan
22.02.2016, 01:14
Başkan çok sağ ol be vallahi gurur duydum.
inşallah şu scouting olayında da dik durursun boyun eğmezsin bazı efsanelere(!)

salihismet
22.02.2016, 01:49
Adamlar diyorki; Hakenm sahadaki maci degil, kafasindaki maci yönetti...bu ne anlama geliyor?

Furkan Özdem
22.02.2016, 01:49
Başkan yavaş yavaş kendini tanıtmaya başladı Türkiye'ye. Sadece Trabzonspor'un değil Türk futbolunun umudu Muharrem Usta.

My
22.02.2016, 02:57
http://s28.postimg.org/8hoprlo0t/Ads_z.jpg

ibrahim
22.02.2016, 03:28
EJRkpUqk0zA

ibrahim
22.02.2016, 04:05
Muharrem Usta: "Şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev, hayattır. İnsanın yalnız ekmeğe değil, şerefe de ihtiyacı vardır."

Bu sözleri hazmetmek yal kazanı gibi bir işkembeyle mümkündür anca. O adamlar kendilerini asmazsa cidden helal olsun. :)

artvints
22.02.2016, 04:15
daha iyi bir performans beklerdim.iklim falan değil de direk federasyonun meşru olmadığını ve istifa etmesi gerektiğini söyleseydi. baya sinirli ve doluydu. yaşamayan anlamıyor tabi. insan çileden çıkıyor. ergenliğini atlatamamış bir hakeme kokart takılması pis ilişkileri anlatıyor zaten.

GULER
22.02.2016, 04:15
Renkdas, vicdani, utanma duygusu olmayan sahisler icin bu sozler bir kulaktan girer diger kulaktan cikar. Onemli olan gerekli makamlarin bu sozleri ciddiye almasi, ki o makamlar da serefsizlerle dolu. Bakalim bundan sonra ne olacak.

sason
22.02.2016, 06:34
Keşki hakemlerden çok federasyona yüklenseydin.Bu federasyon bu takımların tekelinden kurtulmadıkça bu işler düzelmez.

Ama üslup bu olmalı.

selcuk
22.02.2016, 06:45
hersey 10 numaraydi
bazilarinin telefonla programlara baglanmayi beceremedidi sürede bir basin toplantisi düzenledi
temali ve resim destekli konusma, ayni bu sürecde takimin dönüsünü ve bir kisminin toplantiya katilmasini planladi

kimileri 1 ayda bukadar icraat beceremiyor

fadigaTS
22.02.2016, 06:54
Başkanımızın konuşması gerçekten çok güzeldi.Özellikle konuşmasının onurun kaleden çıkması mevzusunda gerçekten duygulandım.Helal olsun.

ozturk
22.02.2016, 08:02
Başkan dün akşamki krizi çok güzel yönetti.

cakalkerem
22.02.2016, 08:21
helal olsun be...

cakalkerem
22.02.2016, 08:25
dün kü maçın ardından başkanımızın bir an İHO olduğunu varsaydım ....:)neler olurdu acaba?

Faik Yılmaz
22.02.2016, 08:28
Başkanımız güzel konuştuda...

Bugüne kadar konuşanları çok gördük....

İcraat nasıl olucak....

Mesela bu hakem 1 maç dahi olsa maç yönetirse bu başkanın ve camiamızın ayıbıdır....

ozturk
22.02.2016, 08:39

İcraat nasıl olucak....

Mesela bu hakem 1 maç dahi olsa maç yönetirse bu başkanın ve camiamızın ayıbıdır....

Bu konu önemli. Başkanın sözlerinin takipçisi olmalıyız. Lafta kalmamalı.

Külünkoğlu
22.02.2016, 08:41
Başkan'nın konuşmalarına imza atmamak mümkün değil.
Ancak,
Heralde söylemler ve icraatların çakışması noktasında Trabzonspor taraftarı kadar tecrübelisi zor bulunur bu ülkede.
Onun içindir ki, alınacak bir hakem kellesinden farklı bir şey olacağını düşünmüyorum.
Trabzonspor camiasının bir sınırı yoktu önce bir sınır koydu kendine sonra o sınırı gün geçtikçe aşağıya çekti.
Başkanın da bir sınırı var o da oraya gelip dayanacak en sonunda.

Söylemlere yürekten katılsamda fazla bir ümit besleyemiyorum.

Ertan 51
22.02.2016, 08:47
Olabileceğin en iyisiydi bence de,
gerçekten çok şanslıyız harika bir başkanımız var,
adam gibi bir ülkede olsak,adaletin ve sistemin olduğu bir ülkede olsak çok ekmeğini yeriz başkanın ama burası öyle bir ülke değil,bakalım ne kadar direnebilecek,bakalım bu kokuşmuşluk ile ne kadar mücadele edebilecek hem TS içi hem ülke futbolunu yönetenlerle.

CEMEFKER
22.02.2016, 09:16

İcraat nasıl olucak....

Evet, bunların elbette takipçisiyiz , ancak çabuk unutan bir toplumuz...Bu işin sonunu şimdiden söyleyebilirim, ancak söylemicem...Çoğunluk anladı zaten.

İHO Başkan'ın geçen sezon fb maçında -Gerekirse sahadan çekerim, lafının daha 1 hafta geçmeden Sivas ile Avni Aker'de yapılan kupa müsakabasında TS aleyhine hakem eylemi karşısında unutulduğunu biliyoruz.

Örnekler çok aslında tarihimizde...

M.Usta Başkan'ın - Bittel (Vittel mi , Bitner mi, % 80 Bitter mi, Ayıcık Bernard mı ismini dahi bakıp öğrenmek istemiyorum) 'in hakemliği bitmiştir, gitsin ne iş yaparsa yapsın artık. Spor kondüsyoneri olduğu söyleniyor , o işi yapar, açıklamasını asla unutmicam, - Bu düzen değişecek, lafını da ...

diskus
22.02.2016, 09:37
Baskanim su Cüneyt Cakir diye biri varya onunda hakemliligini bitir lütfen.

alone_6161
22.02.2016, 09:42
TFF başkana ceza verirse şaşırmam. Tüpçü de o vizyon mevcut.....

İ. SARAL
22.02.2016, 09:58
Başkan'ı ilk defa sinirli gördüm, eli titriyordu resmen. Çocuğun eline kart vermişler o da oyun olsun diye önüne gelene gösterdi. Olan bize oldu.

katre-i.matem
22.02.2016, 10:04
En güzeli Salih i yanına oturtması ve konuşturmaması oldu. Hami den de beklerdik oyuncusuna sahip çıkmayı

bordox
22.02.2016, 10:06
Başkan olayı bir maçta uğranılan haksızlık boyutundan hakemin bir figür olduğu vurgusuyla çıkardı.
Olay sistem tartışmasına döndü artık ve bunun bir değişim olması için gerekli olan her türlü baskı yapılacaktır.

Sibel
22.02.2016, 10:46
Mükemmel konuştu.

TSelif
22.02.2016, 10:50
Çaktırmadan kibarca küfretmenin yöntemlerini bu başkan ile öğreniyoruz :)

Erhan Sezer
22.02.2016, 11:17
Kulüp tarihinin gördü en müspet başkan. Bu kadar naif bir şekilde kurşun gibi sözler... Harbiden helal olsun

Aydın Danış
22.02.2016, 11:32
Bu kadar adaplı bir üslupla bu kadar ağır sözleri çatır çatır (abiyane bir tabirle söylüyorum) söyleyebilen bir Başkansın İnşallah bu dönem bizim başarılarımız için bir dönüm noktası olur.

Senin varlığın bizim içimizi rahatlatıyor açıkcası arkandayız Başkan böyle devam et dün gece gerçekten konuşman müthişdi.

Gökhan Uzun
22.02.2016, 12:20
Başkana dün gece bir daha hayran kaldım. Diğer takımlı çoğu arkadaşım ilk defa izlemiş, arayan arayana oldu onlar da çok beğenmişler konuşmasını.

only ts
22.02.2016, 12:28
baskanim sana helal olsun... izlerken gozlerim yasardi.. keske sesini hamiye duyurup onuru kaleden cikartmayi basarabilseydin..

baskanim her zaman yanindayiz. herzaman !!

M. Fatih ALEMDAR
22.02.2016, 12:31
Adamsin baskanim.

el_conquistador
22.02.2016, 12:33

İcraat nasıl olucak....

Bu söylediklerin taraftar icinde gecerli mi? Örnek olarak, mayis ayina kadar sartsiz surtsuz baskana destek olacagim diyen taraftarlarimiz icin...

yazıkoldu
22.02.2016, 12:36
hami 300 golü işine yoğunlaştığı için atabildi; başarı öyle gelir, denilen budur. Futbolcumuzun yaptığı çok şık bir davranış olmuştur, onu ayrı konumlandırmak gerekir. Nitekim başkan ve yönetim kurulu gerekli açıklamaları yaptılar. hoca ise işin sportif tarafıyla ilgili olmak zorundadır. değilse başarı gelmez. her şey kendi mecrasında devam etmektedir. Taraftara düşen ise kırmızı kart tişört satışında 1 milyon tişört hedefi olmalıdır.

Mert Oğuzlu61
22.02.2016, 12:36
En son Sadri Şener kongreyi kazandıktan sonra ''başkanı bulduk'' yorumu yapmıştım, 2 kupa geldi 1 tanede lig kupasından öte bir şey müzemize girecek inşallah. Sadri yi 3 temmuz ve kendi yöneticileri bitirdi, birazda kendi kendine etti ve o defter kapandı.

Şimdi yıllar sonra tekrar yazıyorum, başkanı bulduk. Ömrü çok daha uzun olacaktır diye düşünüyorum, çok büyük hatalar yapmadığı müddetçe kafam rahat. Ne olabilir bu büyük hatalar ? Mesela 3 Temmuz un satılması... Affedilemez...

Yalnız dün Hakan Kulaçoğlu nun yazdıklarına anlam veremedim. Çakıroğlu bile yanındayız Usta dedi, Hakan hoca hala sert şekilde vuruyor. Tamam malum yerin adayı diyelim Usta için, dediğiniz doğru olsun. Siz seçilseniz ne değişecekti yine aynı olaylar olacaktı ? Usta 3 Temmuz u satarsa bu şehir darbe yapar zaten, merak etmeyin... Eleştirmek için henüz çok erken...

Adem Akyüz'
22.02.2016, 12:40
En son Sadri Şener kongreyi kazandıktan sonra ''başkanı bulduk'' yorumu yapmıştım, 2 kupa geldi 1 tanede lig kupasından öte bir şey müzemize girecek inşallah. Sadri yi 3 temmuz ve kendi yöneticileri bitirdi, birazda kendi kendine etti ve o defter kapandı.

Şimdi yıllar sonra tekrar yazıyorum, başkanı bulduk. Ömrü çok daha uzun olacaktır diye düşünüyorum, çok büyük hatalar yapmadığı müddetçe kafam rahat. Ne olabilir bu büyük hatalar ? Mesela 3 Temmuz un satılması... Affedilemez...

Yalnız dün Hakan Kulaçoğlu nun yazdıklarına anlam veremedim. Çakıroğlu bile yanındayız Usta dedi, Hakan hoca hala sert şekilde vuruyor. Tamam malum yerin adayı diyelim Usta için, dediğiniz doğru olsun. Siz seçilseniz ne değişecekti yine aynı olaylar olacaktı ? Usta 3 Temmuz u satarsa bu şehir darbe yapar zaten, merak etmeyin... Eleştirmek için henüz çok erken...

Ne demiş Hakan Kulaçoğlu?

Faik Yılmaz
22.02.2016, 12:44
Bu söylediklerin taraftar icinde gecerli mi? Örnek olarak, mayis ayina kadar sartsiz surtsuz baskana destek olacagim diyen taraftarlarimiz icin...

Evet başkana destek olucam ama başaramadıklarını da söyleyeceğim.....

Ben kimsenin adamı değilim. Siyasi , ekonomik istikbal peşinde de değilim...

Tek derdim Trabzonspor...

Ve yanlış yapılırsa bunu söylerim....

Birine Destek olmak demek körü körüne her yaptığına icazet vermek değildir...Böyle anladınız ise yanlış anladınız....
.

Yanlışlarını tabiki söyleyeceğim ama destek olacağım.....

Mert Oğuzlu61
22.02.2016, 12:52
Ne demiş Hakan Kulaçoğlu?

http://i.imgur.com/w8VKGPg.png

Muharrem Usta ya bakış açısı sanırım değişmeyecek. :) Birkaç gün önce Hekimoğlu ve Örs ün Ahmet Çubukçu ve diğer yöneticilerimizle birlikte olması, dün Çakıroğlu nun verdiği destek mesajı vs.. olması gereken tablo bu. Hakan hoca belki haklı olabilir ama zaman destek zamanıdır. Usta nın 3 Temmuz u satacağından mı korkuyor bilemiyorum ama ona karşı çok mesafeli oluşu üzücü.

amasya0561
22.02.2016, 12:53
Başkanım inşallah bu futboldaki kirli oyunlar sizi yıldırmaz ben bu kadar kirligigin içinde olamam deyip küsmezsiniz.
bugünden itibaren tff nin yapacagı işler ve bize verecegi cezalarla (vijdan sahibi kişiler bu maçtan dolayı bazı kırmızı kartları iptal eder ve başkanımıza açıklamalarından dolayı ceza vermez) sizi yıldırma operasyonuna başlayıp başlamadıklarını görecez. çünkü sizin gibi temiz insanları bu şeref yoksunu kişiler istemezler.

artvints
22.02.2016, 13:05

Muharrem Usta ya bakış açısı sanırım değişmeyecek. :) Birkaç gün önce Hekimoğlu ve Örs ün Ahmet Çubukçu ve diğer yöneticilerimizle birlikte olması, dün Çakıroğlu nun verdiği destek mesajı vs.. olması gereken tablo bu. Hakan hoca belki haklı olabilir ama zaman destek zamanıdır. Usta nın 3 Temmuz u satacağından mı korkuyor bilemiyorum ama ona karşı çok mesafeli oluşu üzücü.

ben şike yüzünden işimden oldum ama klübü başkası yönetiyor piskolojisi. iki durumu ayıramıyor, bu kadar net.

Erkan YILMAZ
22.02.2016, 13:15
çok güzel konuştu başkan hakaret tehdit etmeden güzel giydirdi

bahadır2561
22.02.2016, 13:20
Adamsin baskan, arkandayiz

lazibere
22.02.2016, 13:24
Hepimiz farkındayız ama kimse dilinin ucuna getiremiyor

Konuşmanın tonlarındakı masumluk muhatabın Cumhurbaşkanı olmasındna kaynaklanıyor. MHK ve TFF Cumnhurbaşkanının atadığı kişilerdir, onlara laf kondururken bin kere düşünmen gerekiyor

Ve bir kere daha idda ediyorum

Tayyip Erdoğan , Trabzonspor düşmanıdır ve inceden inceye bizi becertmeye devam ediyorlar

Biz ise Şike anıtlarını iptal ederek , onlara şirin gözükerek hak aramaya devam ediyoruz

Boşuna kımse uğraşmasın, Tayyip gidin demediği müddetçe bu ülkede hiç kimse özgür iradesiyle hareket edemez

Bu kadar basit

Haaaa, bizim hakkımızı vermek için başka bir takımın canını yakarak yapacaklarsa olmaz olsun öyle hak

eksikbirşey
22.02.2016, 13:36
Ayağına gittiğinde söyledik, kızdılar. Baya işe yaramış hakkımız yenmiyor, stad da çok hızlandı.

BySeHzAdE
22.02.2016, 13:44
Helal olsun başkan. Sen karanlığı aydınlığa çevirebilecek tek kişisin şuan da. Allah yardımcın olsun..

Bilâl ÇOBAN
22.02.2016, 13:44
Trabzonspor'a başkan ararken ülkeye başkan seçmişiz meğerse. Maşallah.

Gümüshaneli61
22.02.2016, 13:46
Artik diger Anadolu kulüpleriyle görüsülüp ciddi bir sekilde lig kurulmali. Bursaspor olsun, diger kulüpler olsun. Temiz Anadolu ligi kurulmadikca böyle pis oyunlara devam edilecek. Bu kokusmus düzeni icten temizleyemezsin ! Bunu yapabilmek icin Erdogan'dan daha söz sahibi biri lazim. O da elbette yok, bir kulüp baskaninda öyle bir güc olamaz zaten.

Onun icin ayrilalim bu düzenden ve yeni lig, yeni düzen kuralim. Imkansiz degil,, hayal degil. Yeter ki, bir kac yigit ilk adimi atsin. Haydi Baskan, insallah sen olursun böyle bir yigit!

AdemS
22.02.2016, 13:48
Açık ve net, Muharrem Usta başkanlığında kenetlenmesi lazım bu camianın..

Başka yolu yok..

~UniCef~
22.02.2016, 13:50

Bu Forum da fenomen haline getirdikleri insana bakin. Cok iyi bakin. Nasil 3 yil önceki secim de IHO bir fenomen haline getirildiyse , dün de bu insani adam sananlar olmustu. Allah bizi böyle insanlar dan korusun

asilhamsi
22.02.2016, 13:55
Başkanım bu maça bu katliama karşı tek cevap yarın sabah ilk iş bu takımı ligten çekmek olmalı ! batacaksak şerefimizle batalım ! ama bu şerefsizlere oley çektirmeyelim !

Başka bir şey söylemeye gerek yok.Ömürlük imza atıyorum altına.

İ. C. Ertem
22.02.2016, 13:59
Muharrem Usta başkanımı tebrik ediyorum kaliteli üslubuyla gayet de güzel konuştu... Federasyon utansın, yerin dibine girsin. Bu iş bir iki hakemle çözülecek bir mevzu değil, sistematik bakılması lazım.

Yiğit SARI
22.02.2016, 14:00
Kuddusi pisliği 5'te açıklama yapacakmış galiba

15 demiş de olabilir 3 yani. Tam anlamadım

faik celikoflu
22.02.2016, 14:06
1- Başkan için Efsane ya da gazoz olmak için 21:00'dann 23:00'a kadar iki saatlik kritik bir süreç vardı.

2- Konuşmaya başlangıcı, ara notlara göz atması ve jest mimikleri harikaydı.

3- Hakemden ziyade buzdağının görünmeyen kısmına odaklanması çok doğru bir hedef tespiti oldu.

4- Olaya trajikomik yaklaşması, tiyatro demesi hem skandalın büyüklüğünü gösterdi hem de ortamı sakinleştirdi.

5- Taraftarı sükünete davet etmesi ve olayın üzerine gidecekleri garantisi vermesi olgunluğunu gösterdi.

6- Salih Dursun'u yanına alması, ona söz vermemesi ve basın toplantısı sonunda soru almaması çok akıllıca bir hareketti.

7- Ve son olarak, Başkan doğru hamlelerle Efsane olmayı seçti. Şimdilik tabi... Bakalım süreç nasıl ilerleyecek.

Mert Oğuzlu61
22.02.2016, 14:22
Bu Forum da fenomen haline getirdikleri insana bakin. Cok iyi bakin. Nasil 3 yil önceki secim de IHO bir fenomen haline getirildiyse , dün de bu insani adam sananlar olmustu. Allah bizi böyle insanlar dan korusun

Hakan hocanın Usta ya karşı tutumunu yanlış bulsam da İho ile aynı torbaya koymamamız gerektiğini düşünüyorum. İho bambaşka bir şeydi, tarihimizin en karanlık günlerini yaşattı bize. Hakan hoca çok iyi TS li ve zeki, kültürlü, donanımlı, biraz asi, kısaca bizden birisi. Ancak Usta ya karşı eleştirilerini farklı yollardan yapmalı, bu şekilde yapıcı olamaz ve kendisini doğru ifade edemez.

A. Aydın
22.02.2016, 14:24
Evet başkana destek olucam ama başaramadıklarını da söyleyeceğim.....

Ben kimsenin adamı değilim. Siyasi , ekonomik istikbal peşinde de değilim...

Tek derdim Trabzonspor...

Ve yanlış yapılırsa bunu söylerim....

Birine Destek olmak demek körü körüne her yaptığına icazet vermek değildir...Böyle anladınız ise yanlış anladınız....
.

Yanlışlarını tabiki söyleyeceğim ama destek olacağım.....
Sizin yazdiklariniza saygi duydugum icin dikkatli okuyorum.
Ama usta hakkinda konusmalariniz degisti.
Onceden destek mesajlari atardiniz. Simdi elestirecek yer ariyorsunuz.sanki bi yerden kafayi taktiniz.
Gelecege yonelik yapmazsa , eylemi ne olacak turunden konusuyorsunuz.
Daha gormedigimiz bi eylemi elestirmek yanlis.
Dun yapabilcegi seyi en iyi sekilde yapti.
Bizi en guzel sekilde ifade etti.
Eylem olayini da bekleyelim. Sirasi gelsin, gorelim neler olacak. Ondan sonra konusalim.

selcuk
22.02.2016, 14:28
borsada cikisda devam eder
dünyada reklam olmadigimiz ülke kalmadi

salihin gösterdigi kirmizi kart dünyada yilin gerilla reklam ödülüne layik bence

A. Aydın
22.02.2016, 14:31
Muharrem usta son attigi twitte birseyler ima ediyor.
Bahis sikesini ima etmis olabilir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faik Yılmaz
22.02.2016, 14:37
Sizin yazdiklariniza saygi duydugum icin dikkatli okuyorum.
Ama usta hakkinda konusmalariniz degisti.
Onceden destek mesajlari atardiniz. Simdi elestirecek yer ariyorsunuz.sanki bi yerden kafayi taktiniz.
Gelecege yonelik yapmazsa , eylemi ne olacak turunden konusuyorsunuz.
Daha gormedigimiz bi eylemi elestirmek yanlis.
Dun yapabilcegi seyi en iyi sekilde yapti.
Bizi en guzel sekilde ifade etti.
Eylem olayini da bekleyelim. Sirasi gelsin, gorelim neler olacak. Ondan sonra konusalim.

Yahu kötü bir şey demedimki....

Bu adam yani dünkü maçın rezil yıldızı olan hakem bir daha hakemlik yapmamalı dedim.....

Bu onun son maçıdır deyip 1-2 hafta sonra yine bu mahlukat hakemlik yaparsa bu başkanın ayıbıdır bizim ayıbımızdır dedim....

Başkanı destekliyorum tabiki bir çok uygulamasınıda zevkle görüyor ve takdir ediyorum.

Lakin bu demek değildirki her uygulamasında yanlış yaparsa dahi şeyhin müritlerinin destek oldukları gibi ya da

bir kısım kefenli vatandaşların yaptıkları gibi dantelli kefen giyip başkanın arkasından destek olucam.....

Başkan dün çok iyi konuştu evet katılıyorum. Lakin bunu eylemede dökmek lazım. İnşallahta döker...

hepimizin temennisi bu yönde.....

Mehmet BAŞ
22.02.2016, 14:42
Sorun ne TFF, ne de MHK...

Sorun ahlaki yoksunluk yaşayan "Türk Futbolu!"

Futbolcusu yalandan kendini yere atar, sakatlık numarası yapar, süre çalmak için kendini parçalar!

Teknik Direktörü canı yanınca konuşur. Ama rakibin canı yanınca umurunda olmaz. Hatta gider maçları kaleden hakemi tebrik eder, yanlış karara tek laf etmez!

Yöneticisi nemalanınca susar, kazanınca sesi çıkmaz. Ama yenilince hakeme verir veriştirir!

Hatta taraftarı bile böyle, kazanınca rakibi ile alay eder, hatalı kararı görmez!

Böyle bir kitlenin sağlıklı bir karar alabilmesi mümkün mü? Bu kitlenin seçtiği TFF ve MHK'dan ne bekliyorsunuz?

Beklemeyin arkadaşlar, beklemeyin...
Boş yere beklemeyin...

Bakın en çok da Anadolu Kulüplerine kızıyorum!

Anadolu Kulüpleri her maçtan sonra cıyak cıyak bağırıyorlar. Ama samimi değiller. Hem de hiç samimi değiller!
Bu kadar canınız yanıyor, bu kadar haksızlığa maruz kalıyorsunuz ama nedense mevcut Futbol Federasyonu'nu düşürmek için tek bir girişimde bulunmuyorsunuz.

Madem bu düzenden bu kadar rahatsızsınız, madem bu kadar canınız yanıyor, o zaman düşürün bu Türkiye Futbol Federasyonu'nu...
Bunu yapabilecek gücünüz var.
Düşürün...
Gerekli imzayı toplayın, seçimli genel kurul yaptırın!
Neden yaptırmıyorsunuz?
Bana bunun cevabını verin.

Öyle twitter ve televizyonlardan sahtekarca destek vermekle bir şey değişmiyor.
Yüreğiniz, vicdanınız, cesaretiniz varsa düşürün bu federasyonu...

Sizler bu kadar korkak olduğunuz için yıllarca eziliyorsunuz!
Böyle korkak kaldığınız müddetçe eşşek yerine konmaya devam edileceksiniz.
Semer vuran da çok olacak! Bügün Demirören, yarın bir başkası...

Aklınız varsa, yüreğiniz yetiyorsa Trabzonspor'un yanında bu düzene kafa tutarsınız.
Değiştirmek için tüm varlığınızı bu işin altına koyarsınız. Yoksa yıllar geçer siz her sene ağladığınızla kalırsınız...

Bugün bir yerden başlanacaksa ilk yapılması gereken;

Trabzonspor önderliğinde "Temiz Futbol Birliği" kurulmalıdır.

Bu birliğe üye kulüpler birlikte hareket ederek mevcut şer ittifakına karşı mücadele etmelidir.

Başkanımız bu gerçeği görüp, buna göre hareket etmelidir.

Yapılacak en iyi iş, canı yanan bu kulüplerin hepsini bir araya toplayıp, aktif bir harekete dönüştürmek olacaktır.

salihismet
22.02.2016, 15:11
Anlasamadiginiz insanlarla konusmayi kesmek normal degildir, konusmaya devam ettiginiz sürece
umut da vardir. Eger Trabzonspor baskaniysaniz fikirleriniz silahlarinizdan büyük olmalidir. Ne kadar
geriyi görebilirsen o kadar ileriye bakabilirsin diye bir söz vardir, en pervazsiz zamanlari yasadigimiz
bu günlerde buna ihtiyacimiz var. Yapilanlar hazmedilecek gibi degil, Türkiyenin önüne basta sike
konusu olmak üzere birkac kere Trabzonspor sayesinde pisliklerin temizlenmesi icin bir firsat cikti,
maalesef bunlar hep iskalandi, eger bu seferde ayni seyler tekrarlanirsa önü alinamaz bir
kaosun icine düsülecegi kesindir.

salihismet
22.02.2016, 15:33
Erman Toroglu: Buradan herkese sesleniyorum; Belki Trabzonlu degilim, ama bu saatten sonra Trabzonsporluyum.
Nereden cikti hocam diyeceksiniz, anlatiyorum, baktimki bir takimin hakki 30 senedir yeniliyor anladimki Trabzonspor,
Türkiyenin en büyük takimidir ve Trabzonspor taraftari olmakta büyük bir Serefdir benim icin. Bu seref bana yeter,
Artik serefsizler düsünsün.

Mert Oğuzlu61
22.02.2016, 15:50
"Muharrem Usta'nın açıklamaları çok sağduyuluydu. En azından bir önceki başkanla bu başkan arasındaki farkı ortaya koydu. Yaklaşım, nezaket, söylem ve taraftarı olaya hazırlama açısından olumluydu.

Kaynak: AA / (Hakan Kulaçoğlu)

Hakan hoca bu kez Usta yı övmüş. :D

amasya0561
22.02.2016, 16:05
Erman Toroglu: Buradan herkese sesleniyorum; Belki Trabzonlu degilim, ama bu saatten sonra Trabzonsporluyum.
Nereden cikti hocam diyeceksiniz, anlatiyorum, baktimki bir takimin hakki 30 senedir yeniliyor anladimki Trabzonspor,
Türkiyenin en büyük takimidir ve Trabzonspor taraftari olmakta büyük bir Serefdir benim icin. Bu seref bana yeter,
Tarihe geçecek bir söz söylemiş helal olsun.

TSelif
22.02.2016, 16:10

Bunun videosu var mı ?

POYRAZ
22.02.2016, 16:12
EJRkpUqk0zA

Güzel konusmus baskan.

Doğan BULAT
22.02.2016, 16:22
Başkanın konuşması gayet iyiydi de kim ne kadar anlar bundan ayrı konu.. Hakemi yerler olay biter gider..

Bence haftaya takım protesto etsin hakemleri.. Topa vurmasınlar 5 dk. ne bileyim siyah forma giysinler.. En ufak bir hakemin yanlışında hakemin üstüne bütün takım gitsin..

Takımı alkışlıyorum son dakika yaptıkları hareketten dolayı ah bir de başkan Onur'u kaleden dışarı çıkartabilseydi çok daha ses getirirdi.

Çok merak ediyorum ne ceza alacağız yine..

Doğan BULAT
22.02.2016, 16:23
Emran Toroğlu bunları dediyse helal olsun ..

Tayfun
22.02.2016, 16:25
<tbody>
YAŞANANLARIN MİLAT OLMASINI TEMENNİ EDERİZ

Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında ülkemizin iki güzide kulübü Galatasaray ve Trabzonspor Türk Telekom Arena’da karşı karşıya gelmiş ve maçta yaşanan skandal hakem hataları Türk Futbolu ve Dünya Futbolunun gündemine oturmuştur.

Öncelikle Gaziantepspor Camiası olarak şunu belirtmek isteriz ki; bu gece yaşanan hakem hatalarının ülke futbolumuza bir milat olmasını ve değişime öncülük etmesini temenni ederiz.

Her sezon farklı zamanlarda yaşanan hakem hataları veya hakemlerin maçların gidişatına yaptıkları dokunuşlar ile Türk futbolunu katkı sağlamadıkları gibi daha da kötü günlere gideceği korkusu bizleri sarmaktadır. Hakemlerimizin de hata yapabileceğini, yapılan hataların olağan insan hatası olarak da değerlendirilmesi şeklindeki genel görüşe katılmakla birlikte hakemlerimize güvenmeli, iyi ve kötüyü ayırmalı, Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüplerimiz ve Spor Camiasının önde gelen isimleri ile birlikte el ele vererek hakem hatalarını asgariye indirmek, dokunuşları ortadan kaldırmak için daha iyi bir sistem geliştirmeli ve hakemlerimizin eğitimine çok daha fazla önem vermeliyiz.

Yaşanan bu gecenin sonunda Trabzonspor Kulübünün değerli Başkanı Sayın Muharrem Usta’nın yaptığı açıklamaları çok önemli ve takdire şayan buluyoruz. Sayın Usta, yaşanan bu geceyi Türk Futbolundaki değişim ve dönüşüm olarak değerlendirmiş ve Camiasını, Taraftarlarını sükûnete davet ederek büyük bir olgunluk göstermiş ve daha büyük olayların önüne geçerek, tüm camialara örnek olması gereken bir davranışta bulunmuştur.

Türk Futbolunda bu tür hakem olaylarının geride kalmasını ve bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.

Saygılarımızla;

Gaziantepspor Kulübü

</tbody>

http://www.gaziantepspor.org.tr/tr/haber-detay.asp?Sayfa=YA%DEANANLARIN%20M%DDLAT%20OLMASIN I%20TEMENN%DD%20EDER%DDZ&Id=5480

Aydın Danış
22.02.2016, 16:26

Nezaman söylemiş bunu?

artvints
22.02.2016, 16:43
<tbody>
YAŞANANLARIN MİLAT OLMASINI TEMENNİ EDERİZ

Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında ülkemizin iki güzide kulübü Galatasaray ve Trabzonspor Türk Telekom Arena’da karşı karşıya gelmiş ve maçta yaşanan skandal hakem hataları Türk Futbolu ve Dünya Futbolunun gündemine oturmuştur.

Öncelikle Gaziantepspor Camiası olarak şunu belirtmek isteriz ki; bu gece yaşanan hakem hatalarının ülke futbolumuza bir milat olmasını ve değişime öncülük etmesini temenni ederiz.

Her sezon farklı zamanlarda yaşanan hakem hataları veya hakemlerin maçların gidişatına yaptıkları dokunuşlar ile Türk futbolunu katkı sağlamadıkları gibi daha da kötü günlere gideceği korkusu bizleri sarmaktadır. Hakemlerimizin de hata yapabileceğini, yapılan hataların olağan insan hatası olarak da değerlendirilmesi şeklindeki genel görüşe katılmakla birlikte hakemlerimize güvenmeli, iyi ve kötüyü ayırmalı, Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüplerimiz ve Spor Camiasının önde gelen isimleri ile birlikte el ele vererek hakem hatalarını asgariye indirmek, dokunuşları ortadan kaldırmak için daha iyi bir sistem geliştirmeli ve hakemlerimizin eğitimine çok daha fazla önem vermeliyiz.

Yaşanan bu gecenin sonunda Trabzonspor Kulübünün değerli Başkanı Sayın Muharrem Usta’nın yaptığı açıklamaları çok önemli ve takdire şayan buluyoruz. Sayın Usta, yaşanan bu geceyi Türk Futbolundaki değişim ve dönüşüm olarak değerlendirmiş ve Camiasını, Taraftarlarını sükûnete davet ederek büyük bir olgunluk göstermiş ve daha büyük olayların önüne geçerek, tüm camialara örnek olması gereken bir davranışta bulunmuştur.

Türk Futbolunda bu tür hakem olaylarının geride kalmasını ve bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.

Saygılarımızla;

Gaziantepspor Kulübü

</tbody>

http://www.gaziantepspor.org.tr/tr/haber-detay.asp?Sayfa=YA%DEANANLARIN%20M%DDLAT%20OLMASIN I%20TEMENN%DD%20EDER%DDZ&Id=5480

bu mesela kusursuz bir açıklama.

Faik Yılmaz
22.02.2016, 16:48
Başkanımız akşam güzel konuştu lakin sonuç istiyorum ,

sonuç bekliyorum

yaptıkları yanlarına kar kalmasın...

hakemler aleyhimize karar verirken elleri titresin..

dünün tıfılları hakkımızı gasbetmeye cesaret edemesinler

emre6117
22.02.2016, 17:11
Başkan dün akşam bu ülkenin önde gelen düşünürlerinden biri olduğunu ortaya kaldı. Böyle bir başkana sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Okumuş. Akıllı. Ahlaklı. Saygılı. Hangi kelimeyi ne zaman kullanacağını çok iyi bilen. Dün tff. Mhk vb gibi kurumlara küfür etmedi belki ama insan yüzüne çıkamaz kelimeler söyledi. Bakmayın onlar yine çıkacaklat. Çğnkü başkan ne dedi onır. Şahsiyet vb kelimeler ile uzaktan yakından ilişkileri yok bunların.

DURAS
22.02.2016, 17:13
Kudüs'ü pişkin pişkin konuşuyor... Ben de katılıyorum, ustadan hamle bekliyorum

artvints
22.02.2016, 17:13
bunlar olayların üstüne yatmaya alışmış,vaziyet yine aynı çünkü surat kösele, kızarmıyor.başkanın mesaisi arttı.

gurur6134
22.02.2016, 17:15
Maca cikmicak trabzonspor usta ya kuddusi yavsagi ya biz diycez yaninada gerekirse bir iki anadolu klubu alcak bu is baska turlu duzelmez..bu duzen yoksa boyle devam eder..

gurur6134
22.02.2016, 17:17
Asparagas olabilir..

tristram
22.02.2016, 17:19
edit..yanlis baslik.

slmn
22.02.2016, 17:24
Bi tane gerizekalı gazetecide sormuyor ki Usta hakeme bir daha hakemlik yapamazın dedi bu konuda ne diyorsunuz diye soran yok!

Adem Akyüz'
22.02.2016, 17:27
Kuddusi'nin açıklamaları çok fazla bir şeyin değişmeyeceğini gösteriyor.

Biz üstümüze düşeni yapıp dik duralım, vicdanımız rahat olsun yeter.

Muharrem Usta ve yönetiminden tek beklentim budur.

Gidebildikleri yere kadar gitsinler.

Mustafa YILMAZ
22.02.2016, 18:05
Usta dün akşam çok yerinde bir konuşma yaptı ama bugün kuddusi maşası tasmasına sahip oldukları için nefes almaya devam edeceğini söyledi şimdi başkan ne tepki verecek söylediklerini ne kadar eyleme dökecek merakla bekliyorum yoksa yine yapanın yanına kar mı kalacak. inşallah hayal kırıklığına uğramayız zira usta'nın uzun yıllar başkanlık yapmasını çok istiyorum.

birde bu kuddusi artık daha adil olacağız diye itiraf edercesine açıklama yapıyor normal bir ülkede bu lafı her bir tarafına montelerle adamın ama burası anormal bir 216541321. dünya ülkesi olduğu için sallamıyor kimse.

tamuğ yamtar
22.02.2016, 18:06
Asparagas olabilir..
Dogru olsa da cok anlam yuklemeye gerek yok zaten...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert'
22.02.2016, 18:09
Bursaspor için teşekkür mesajı neden yayınlanmıyor resmi siteden?

Poor
22.02.2016, 18:20
Antep ve bursaya teşekkürler. Eskisehirden izmirden diger anadolu kluplerinden de bekliyoruz.

Adem Akyüz'
22.02.2016, 18:26
Muharrem Usta göreve geldiğinden beri en büyük sınavına çıkıyor. Dün gece sınavın ilk aşamasını başarıyla atlattı ancak gördük ki karşı taraf şerefsizlik yapmak konusunda baya ısrarcı. En azından Deniz Ateş Bitnel'e düdüğü astırabilmeli. Eğer bu kadar gücü de yoksa 50. Yıl için çok fazla ümit beslemeyelim.

alihan_61
22.02.2016, 18:28
baskanin acilen biseyler yapmasi lazim.bukadar mi gucsusuz ya ..ne mhk istifa ediyor ne hakem hakemligi birakiyor.dun baskan artik hakemlik yapamaz manasinda biseyler solemisti.tum kamuoyu arkamizdayken ligden cekilmeye kadar tum ihtimaller dusunulmelidir

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahadır2561
22.02.2016, 18:31
Geri vites yapmamalari iyi oldu gucumuzu test etme zamani

MHK'yi dusurduk mu tamamdir bu iş

artvints
22.02.2016, 18:34
Geri vites yapmamalari iyi oldu gucumuzu test etme zamani

MHK'yi dusurduk mu tamamdir bu iş

adamlar hem gerizekalı hem yüzsüz hem de becceriksiz. zaten koptu artık, bir geri adım atsalar cumhurbaşkanına kadar gider heralde.o yüzden çaktırmıyorlar.

genç61
22.02.2016, 18:38
Kimse istifa etmez yapmayin artik kucuk bir klup olduk kendi evinde maclarda 2-3 bin tarafin oluyor sonra baskana niye istifa ettirmedi mhkyi biraz gercekci olalim birleselim elestri yapalim ama gercekleride gorelim son bes yilda iyice kuculduk

Gurpas
22.02.2016, 19:18
Sadece başkanla olmuyor bu işler. Defalarca söyledik sen büyük camia olduğunu iddia ediyorsan o stadyum ne olursa olsun, tekrarlıyorum ne olursa olsun dolmalı. Yok şikeydi mikeydi, insanlar soğudu gibi bahaneleri geçelim. Hadi oradan.

artvints
22.02.2016, 19:35
zeki uzundurukan da bıraksın işini. bu adam tarafından savunulmak istemiyorum.yetersiz bir yorumcu verdiği haberler de hep özensiz şişirme haberler. bu anlamda başkanın önemi çok büyük.ilk ağızdan darbe yemiyoruz.aptalca işler yapmıyor, yeterli görgülü bilgili. bunun pek değer verilmiyordu, vursun kırsın deniliyordu ama iho'dan sonra o işlerin kolay olmadığı anlaşıldı.güçsüz taraftaysan cin gibi, ipteki cambaz gibi olacaksın. kabadayılıkla kendin bağırır kendin dinler, kendin zarar görürsün.

Tuğrul
22.02.2016, 19:49
Dünkü maç bir tarafa.

Mustafa Yumlu ve Salih Dursun'a kontrat vererek güven vermeyen bir yönetim sergiliyor.

Ne yazıkki profesyonel mantıktan ziyade duygularla harekat ediyor.

İkincisi basketbol şubesinde olduğu gibi doğru isimler seçemiyor. ( Abiş, Nihat Mala)

Futbolda da 2011 şampiyonluğundan sonra gerileme dönemine girmemizi sağlayan Yılmaz Büyükaydın'ı Futbol şubesinin başına geçirdi.

İstediğin kadar iyi niyetli ol, kurumsal bir yapı kur farketmez.

Eğer sistemi organize edecek isimlerin çapsız ise ne yapsan nafiledir. Umarım atacakları adımlar, tercihler ile beni yanıltırlar.

S.Seymen
22.02.2016, 21:16
Muharrem Usta göreve geldiğinden beri en büyük sınavına çıkıyor. Dün gece sınavın ilk aşamasını başarıyla atlattı ancak gördük ki karşı taraf şerefsizlik yapmak konusunda baya ısrarcı. En azından Deniz Ateş Bitnel'e düdüğü astırabilmeli. Eğer bu kadar gücü de yoksa 50. Yıl için çok fazla ümit beslemeyelim.

evet başkan dün akşam sen düdüğü astın vs dedi

dememeli idi

dediğinde de o düdük asılmalı

ama adamı koruyup başkana ve bize bir mesaj vermeyi deneyecekler

bak dedin ama yapamadın modu

adamlar astırmayacağız gibi bir havadalar

direkt savaşıyorlar

sisteme karşı olan adımlar dikkatli atılmalı çünkü

adamlar bak gücün yok u göstermek istiyorlar

saat 17 00 daki basın toplantısının beklenmesi

iki saat evvel gümüşdağın tff ye gelmesi

iyi okunmalı

malum yerlerde Trabzonspor artık önemsenmiyor demektir

gözden çıkartılmış da olabiliriz

fb nin şikesini örtmüyoruz çünkü

dediğim gibi çekilme ciddi düşünülmeli ve Trabzon halkı da yavaşça sistemin dışına çekilmeli..

şike davasından asla vazgeçilmemeli....

OFLU
22.02.2016, 21:23
Kargalar 61 de futbolun katili Türk hakemleri diye bağırdı. Bizle alakalı olabilir

fadigaTS
22.02.2016, 21:32
Salih Dursun´un heykeli dikilecekmiş.Çok güzel haber :)

http://www.ligtv.com.tr/haber/salih-dursunun-heykeli-dikiliyor

sasone
22.02.2016, 22:18
Bu işler bugünden yarına ha deyince olacak işler değil,orda Aziz denen şikecinin kurduğu bir sistem ve o sistemden nemalanan kulüpler ve parazitler var.İlk hedef TFF başkanlık seçimi için kulis yapmak,bu arada o meşhur bakanlardan da bir yardım görürüz her halde.

Gökhan Uzun
22.02.2016, 22:26
Çarşamba günü Demirörenin toplantısını beklemek en doğrusu. İnsanlar bizden ziyade adalet için tepki veriyorlar bizim maç sebep oldu sadece. Bunu böyle algılamalıyız.

Vkgz
22.02.2016, 22:41
Hakkımızı savunamadı, herşey aynı tas aynı hamam. Aziz yıldırım olsa yer yerinden oynamıştı şu anda.

Samet Yildirim
22.02.2016, 22:47
Muharrem Usta varsa rahat olun...O koltukta bir "Usta" oturuyor artik.

ibrahim
22.02.2016, 22:48
Olayı hakemin kariyerini bitirip geçiştirecekler diyordum dün akşam, hala aynı düşüncedeyim. Başkanın dünkü adımı son yıllarda atılan en kararlı adımdı Trabzonspor adına. Anadolunun hazır olduğunu ve Anadolu ateşini arkamıza alabileceğimizi gösterdik dün akşam. Öyle direkt hakemi saf dışı edip geçiştiremeyeceklerini çok iyi biliyorlar. Dünya basınının ilgisini bu denli çektiğimiz bir ortam hiç olmadı Temmuz 2011'den beri. Dün akşam birisi Avrupa araştıracaktır bu işi diye yazmıştı. Bu kısmen gerçekleşti ve bu yolda ilk adım gerçekleşti. The Guardian bugünkü Atatürk alanındaki protestoyu yakından takip etti ve bu hususta ilk haberi yapmış oldu. Biz kararlı adımlar attığımız sürece daha da geniş kitlelere yayılacaktır bu isyanımız. Bizi şimdiden bugünkü gibi kararlarla oyalayıp konsantrasyonumuzu dağıtma amacı taşıyor bugünkü mhk açıklaması. Çarşamba günü tff de bu topa girecek. İşi uzatıp uzatıp sonunda hakemi ihraç etmeyle konuyu kapatma hesapları yapılıyor. Bizim bu oyunu bozup uluslararası arenaya hedefimizi yaymamız gerekiyor. Onlardan daha kurnaz olmamız lazım.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160222/6fa730e3c62be05caff093dcebeda7df.jpg

Vkgz
22.02.2016, 22:50
yıldırım duruyor
kuddusi duruyor
bünyamin gezer duruyor...

hani bi halt olmadı başkan. devrim nerde?

Adem Akyüz'
22.02.2016, 23:05
8675

Bazı taraftarlarımızın durumu bu. O olsun, bu olsun, şu olsun..
Bir tanesi yetmez, hepsi birden olsun. Hemen olsun.

Nasıl olsun peki? Cevap yok.

artvints
22.02.2016, 23:09
yıldırım duruyor
kuddusi duruyor
bünyamin gezer duruyor...

hani bi halt olmadı başkan. devrim nerde?

http://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/100/440x299/56ca13efae78492910b645dd.jpg

arkasında durursan burda.

safa77
22.02.2016, 23:14
Bugun sabah herzaman ki takim elbisemi giyip ise gittim. Istanbulun is dunyasi gaysarayin eski kumesi mecidiyekoyde sinirden ellerimi sika sika yurudum. Is yerine girmemle cikmam bir oldu. Vurdum kendimi caddelere. Gereksiz yere metro duraklarinda gezdim. Her gaysarayli atkili formali gordugumde kravatimi gevsetip ellerimi siktim. Dislerimi gicirdattim. O an icimden anarsi duygulari fiskirdi. O an deli gibi haber sitelerinde , forumda bir eylem yuruyusu aradim. Sehrin neresinde olursa olsun gidicektim. Evet evet avazim ciktigi kadar kufur etmek icin , tff camlarina yumurta atmak icin sadece bir olay aradim. Senol hocanin dedigi gibi " adaletin bittigi yerde anarsi baslar" duygusunu iliklerime kadar hissettim. Kuddisi konusurken girdigim bjr cafede tuzlugu tv ye firlatmayi dusundum. Evet ben bugun anarsit de olurdum fasist de sosyalist de. Isyan ettim durmaksizin kufur ettim. Suan hala adalet yok ve ben sag duyu hikayesini birakip adeleti kendimce saglayabilmek icin bir kivilcim bekliyorum. Neye mal olacaksa olsun. Gerek devamli neden sinirlisin diye esimle kavga etmeye , gerekse biber gazi yemeye . Yarin yine takim elbisemi giyip o business dunyasinda isyan cikarmak icin kivilcim aricam. Soran olursa da adelet boyle dicem. Hak artik boyle araniyor dicem.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tolga Okumuş
22.02.2016, 23:22
Muharrem Usta â€@UstaMuharrem 6 dk.6 dakika önce
Avni Akerde düzenin değişimine katkı adına...
futbol tarihin en ilginç protestosu için fikirlerinizi bekliyoruz.

Samet Yildirim
22.02.2016, 23:27
Muharrem Usta: TS'yi doğruyorsan düdüğü asacaksın. Göreceksiniz... haksızlığa uğrayan tüm kulüplerin ahı için bu düzen değişecek.

Twitter

Fatih Özkan
22.02.2016, 23:46
Şu son 2 Twiti gördü ya bu gözler...
Ne desem boş. Allah utandırmasın Başkanım!

Poor
22.02.2016, 23:56
Ben anlamadım protestoyu taraftar yapar kendi arasinda da protestoyla degisseydi isler simdiye kadar kac Tff kac mhk değişmişti.
Başkanın bunlari içerden bitirmesi gerekiyor. Aziz yıldırım gibi içerden calis baskan bu taraftar neler yapmadi protesto diye sonuc 0

Biz gene protestomuzu yapariz da karşımızda ahlaksiz suratsiz onursuz insanlar var paraya guce taparlar. Bunlari sadece protestoyla yenemeyiz

Mert'
22.02.2016, 23:57
Hacıosmanoğlu asıp kesiyordu sonuç sıfırdı , bakalım Muharrem başkan ne yapacak az ama öz konuşuyor.

Ozan Yılmaz
23.02.2016, 00:01
Başkan önümüzdeki maç için ses getirecek eylem önerilerinizi bekliyor twitterda. Yaratıcı ve yeni bir şeyler yapmak, tüm dünyanın ilgisini çekmek gerek. Fikirlerinizi iletin lütfen. Bu hafta stat dolmalı yüksek bir tepki ortaya konmalı.

Poor
23.02.2016, 00:14
Aradan birinin twitterda cok iyi bir fikri var hakemle ilgili orta sahada Ben de diyorum ki once zenci topcularimiz yapsin protestoyu hem daha uzun olur protesto

Saka bi yana size en iyi protestoyu söylüyorum:
Istanbul takımlarına karsi maca çıkmıyoruz. Madem bu takimlari ayırıyor hakemler Mac hic oynanmasın. Yayin olmaz yayin geliri de olmaz hem federasyon hem Ligtv kaybeder.
Tum anadolu takımları da desteklerse seneye sıralamayı da etkilemez.

Düşünsenize Istanbul takımlarının maclari komple iptal hükmen 3-0. Mac yayini yok. Bakalım ne yapcaklar.

Gitsinler kumda kendi aralarında oynasınlar ligtvyi de gozlerine sokarlar artık.

AyhanPe
23.02.2016, 00:20
Bjk macinda topu oyuna sokmayalim..taca atilsin vs. Pas dahi yapilmasin..tüm 90 dk..cildirsinlar..fb macina cikilmasada olur..bosuna oralara yorulmaya gerek yok..hakemlerle 2-0 yeniyorlar zaten..3-0 olsun..

Nihat Günay
23.02.2016, 00:22
Aradan birinin twitterda cok iyi bir fikri var hakemle ilgili orta sahada Ben de diyorum ki once zenci topcularimiz yapsin protestoyu hem daha uzun olur protesto

Saka bi yana size en iyi protestoyu söylüyorum:
Istanbul takımlarına karsi maca çıkmıyoruz. Madem bu takimlari ayırıyor hakemler Mac hic oynanmasın. Yayin olmaz yayin geliri de olmaz hem federasyon hem Ligtv kaybeder.
Tum anadolu takımları da desteklerse seneye sıralamayı da etkilemez.

Düşünsenize Istanbul takımlarının maclari komple iptal hükmen 3-0. Mac yayini yok. Bakalım ne yapcaklar.

Gitsinler kumda kendi aralarında oynasınlar ligtvyi de gozlerine sokarlar artık.

Bir sezonda 2 maça mazeretsiz çıkmazsan küme düşersin.

BU fikirle her takımın 6 maça çıkmaması lazım.

Herkes düşer. İlginç olur :)

Murat KARAKURT
23.02.2016, 00:30

Bu fikir diyelim ki uygulanacak.....Önce diğer takımlar yapsın....Finali biz yapalım.....Yoksa yolda kalırız diğerlerine güvenirsek :)......

Karmam
23.02.2016, 00:32
bir protesto fikrim var, başkana da tweet attım ama karakter sınırlamasından dolayı tam yazamadım. maç başlayınca futbolcularımız forma çıkartıp siyah t-shirtle birlikte ekrandan verilecek MHK ve TFF amblemlerine taraftarla ve eski başkanlarla birlikte kırmızı kart çıkartsınlar. gerekirse hepsi sarı görsün, gerekirse hakem sahayı terk etsin. bence büyük ses getirir. eylemlerimiz azalmamalı artmalı. bu olaylar ancak böyle gündemde kalabilir, ancak böyle bir şey düzelebilir. her şeyi göze almalıyız.

artvints
23.02.2016, 00:37
para gs fener yüzünden veriliyormuş, patron onlarmış diğer takımlar da onlar için çalışıyorlar.aziz sürekli bunla tehdit ediyor. işten çıkarsan aç kalırsın, başka iş yok, tekel. ya kıt kanaat geçinecek bir yol bulacaksın(anadolu ligi), ya da bilmiyorum ne yapacağız. işçi hakkını koruyan devlet de yok ortada. böyle garip bir durum.

hodlu
23.02.2016, 00:38
Evet ülkede her şey yolunda. Yeni bir Trabzonspor katliamımda çok yakında buluşacağız. Nasıl olsa Trabzonspor'un doğranmasına ses çıkaran yok istifa eden yok hakemliği bırakan da yok...

AyhanPe
23.02.2016, 00:40
Evet ülkede her şey yolunda. Yeni bir Trabzonspor katliamımda çok yakında buluşacağız. Nasıl olsa Trabzonspor'un doğranmasına ses çıkaran yok istifa eden yok hakemliği bırakan da yok...

Suan baskan olarak kim görev yapsa bunu basarabilirdi?

kalavara
23.02.2016, 01:06
valla başkan ülkedeki tek karar merciinin onayını almadan hiçbir şey yapamaz, tff vereceği kupayı bile gecenin bi yarısı telefonla onay aldıktan sonra verebiliyorsa burada boşkonuşmanın anlamı yok!
şikenin de hakem katliamlarının da çözüm mercii bellidir.

Ömer Akdağ
23.02.2016, 01:07
para gs fener yüzünden veriliyormuş, patron onlarmış diğer takımlar da onlar için çalışıyorlar.aziz sürekli bunla tehdit ediyor. işten çıkarsan aç kalırsın, başka iş yok, tekel. ya kıt kanaat geçinecek bir yol bulacaksın(anadolu ligi), ya da bilmiyorum ne yapacağız. işçi hakkını koruyan devlet de yok ortada. böyle garip bir durum.

Peki mesela baska bir lige basvuru yapamazmiyiz? Bundesliga bizi kabul etse. Ilk baslarda kucuk bir sehir stadyumunda idare ederiz, sonra gelirler cogalinca sponsorlarla falan onumuze bakariz. Bence ciddi ciddi dusunulmelidir. Almanya/Hollanda da bol taraftarimiz da var eminim Trabzonda satilan kombineden daha cok satilacaktir. Ozellikle Duisburg, Essen, Dortmund bolgesinde cok Trabzonlu/Trabzonsporlu taraftarlar var.

En azindan kafamiz rahat olur, onumuz acilir. Ben artik bu duzene dayanamiyorum.

artvints
23.02.2016, 01:16
Peki mesela baska bir lige basvuru yapamazmiyiz? Bundesliga bizi kabul etse. Ilk baslarda kucuk bir sehir stadyumunda idare ederiz, sonra gelirler cogalinca sponsorlarla falan onumuze bakariz. Bence ciddi ciddi dusunulmelidir. Almanya/Hollanda da bol taraftarimiz da var eminim Trabzonda satilan kombineden daha cok satilacaktir. Ozellikle Duisburg, Essen, Dortmund bolgesinde cok Trabzonlu/Trabzonsporlu taraftarlar var.

mülteci mi olalım? en fazla gürcistan ligine gidebiliriz, coğrafik durumla ilgili olarak. sadece sembolik olur heralde. uygulanabilirliği nedir bilinmez.

Ömer Akdağ
23.02.2016, 01:25
mülteci mi olalım? en fazla gürcistan ligine gidebiliriz, coğrafik durumla ilgili olarak. sadece sembolik olur heralde. uygulanabilirliği nedir bilinmez.

Uygulanabilirligini ben de bilmiyorum ama hersey bu kokmus ligte maca cikmaktan iyidir. Neden "multeci" olmayalim? Taraftarimiz var orada adam gibi rakiplere karsi adam gibi hakemlerle cikar oynariz.

Poor
23.02.2016, 01:38

herkesi dusuremezler illaki kuralina gore oynancaksa herkes 1 maca cikmaz

3 istanbul takimi disinda 15 takim var bol 3 e 5 yapar

5 hafta boyunca istanbul takimlarinin maclari oynanmaz
ilk 5 ic saha maclarini oynatmayiz boylece hem yayin gelirleri olmaz hem de seyirci gelirleri.

bizim bu sistemi yikmamizin tek yolu para gelirlerini bitirmek. bu takimlara mac oynattirmicaksin

adanadaki fenerli fenerin o sene maci olmasa gider adanaspor maclarini izler mesela anca bu sekilde bu duzeni yikabiliriz

Napoli
23.02.2016, 02:09
Yılanın başı Aziz Yıldırım ve yavrusu Demirören gitmediği sürece bu süreci hep yasarız.Hakeme zerre tepkim yok,en masum o tepeden emir geldi uygaladı...bataklığı kurutmadan sinekleri zehirlemek hiç birseye yaramaz zaman kaybı
not Bu iki kişiden sonrada cüneyit cakır ve babası gelir..

ibrahim
23.02.2016, 02:12
Evet, çılgın protesto projemi açıklıyorum; Başkan elindeki rte kartını kullansın ve dün Salihe destek çıkan kulüpleri ve İstanbul mağduru diğer takımları yanımıza toplayıp tff istifa etmeden maçlara çıkmama eylemi yapılsın. Protestonun babasının babasını yapmış oluruz.

Özer Öztekin
23.02.2016, 02:47
Protesto onerilerim:
1. Maca 7 kisi cikmak
2. Maca 15 kisi cikmak ( 4 kirmizi kart icin tedbir ��)
3. Tum futbolcularin maca hakem formasi ile cikmasi..
4. Maca 11 kisi cikip aleyhimize ilk hakem dudugu sonrasinda 11 futbolcunun birden (hatta seyirciler dahil) hakeme kirmizi kart gostermesi
5. Bir kukla maketi yaptirip mactan once hakeme hediye edilmesi
6. Dev bir duduk maketi yaptirip mactan once hakeme hediye edilmesi
7. Mactan once hakeme buyuk bir kirmizi kartin futbolcular tarafindan hediye edilmesi
8. Her futbolcumuzun ayri bir Anadolu takiminin formasi ile maca cikip, mac baslarken bu formalari cikarmalari
9. Futbolcularin sahaya GS, FB ve BJK formalarini karisik olarak giyerek cikmalari
10. Mac baslarken hakeme, '' hakeme kirmizi kart gosteren Salih Dursun posteri '' hediye etmek
11. Pankart onerim ; " SALIH DURMASIN "

yattarahayranı
23.02.2016, 02:58
Protesto onerilerim:
1. Maca 7 kisi cikmak
2. Maca 15 kisi cikmak ( 4 kirmizi kart icin tedbir ��)
4. Maca 11 kisi cikip aleyhimize ilk hakem dudugu sonrasinda 11 futbolcunun birden (hatta seyirciler dahil) hakeme kirmizi kart gostermesi
7. Mactan once hakeme buyuk bir kirmizi kartin futbolcular tarafindan hediye edilmesi
8. Her futbolcumuzun ayri bir Anadolu takiminin formasi ile maca cikip, mac baslarken bu formalari cikarmalari
9. Futbolcularin sahaya GS, FB ve BJK formalarini karisik olarak giyerek cikmalari
10. Mac baslarken hakeme, '' hakeme kirmizi kart gosteren Salih Dursun posteri '' hediye etmek
Resmini çekip başkana atabilir miyim ?

Gümüshaneli61
23.02.2016, 03:29
Evet, çılgın protesto projemi açıklıyorum; Başkan elindeki rte kartını kullansın ve dün Salihe destek çıkan kulüpleri ve İstanbul mağduru diğer takımları yanımıza toplayıp tff istifa etmeden maçlara çıkmama eylemi yapılsın. Protestonun babasının babasını yapmış oluruz.

Twitter'den iletebilirsin baskana.

My
23.02.2016, 03:34
Türk futbolu b.ka batmış durumda.

Türk futbolu mafyanın, çetelerin elinde.

Ve bu pisliği temizleyebilecek yegane güç te Muharrem Usta değil hükümettir/devlettir/siyasettir.

Yani bu şerefsizlere taraf olanların bunları bertaraf etmesini bekliyoruz :)

Gümüshaneli61
23.02.2016, 03:44
Türk futbolu b.ka batmış durumda.

Türk futbolu mafyanın, çetelerin elinde.

Ve bu pisliği temizleyebilecek yegane güç te Muharrem Usta değil hükümettir/devlettir/siyasettir.

Yani bu şerefsizlere taraf olanların bunları bertaraf etmesini bekliyoruz :)

Zaten bu düzen icten temizlenemez. Bunun icin dedigin gibi Erdogan kadar söz sahibi olmak lazim, ama bir kulüp baskaninda böyle güc olur mu ? Mafya babasi Aziz bile Erdogan'in destegiyle ancak bu kadar serbest kalabiliyor.

Tek care ligden cekilip yeni bir lig kurmak. Ya da hükümete dogru, dürüst insanlarin girmesi. Ikincisinin imkansiz olduguna göre tek care birincisi.
Tabiiki tek basina olmaz. Bursaspor gibi kulüplerin destegini alarak böyle bir adim atilmali. Zaten Anadolu takimlari birlesse yer yerinden oynar ama kimse farkinda degil gibi.

My
23.02.2016, 03:57
Tek care ligden cekilip yeni bir lig kurmak. Ya da hükümete dogru, dürüst insanlarin girmesi. Ikincisinin imkansiz olduguna göre tek care birincisi.
Tabiiki tek basina olmaz. Bursaspor gibi kulüplerin destegini alarak böyle bir adim atilmali. Zaten Anadolu takimlari birlesse yer yerinden oynar ama kimse farkinda degil gibi.Güzel kardeşim hangi Anadolu Allah aşkına!? Bu ülkede 4.5 camia var. Anadolu dediğin yerde herkes İstanbullu :) Yani her biri fanatik birer fbli, gsli, bjkli olanlardan kendi takımlarına karşı birleşmesini mi bekliyorsunuz :) Mantıklı düşünün olacak şeylere kafa yorun lütfen.

Gümüshaneli61
23.02.2016, 04:07
Güzel kardeşim hangi Anadolu Allah aşkına!? Bu ülkede 4.5 camia var. Anadolu dediğin yerde herkes İstanbullu :) Yani her biri fanatik birer fbli, gsli, bjkli olanlardan kendi takımlarına karşı birleşmesini mi bekliyorsunuz :) Mantıklı düşünün olacak şeylere kafa yorun lütfen.

Büyük ölcüde böyle haklisin ama baska care yok. Para geliri kesilmedikce bu pislik bitmez. Tek basina TS bu pislige karsi mücadele edemez.

Eger TS Anadoluda yeterince destek saglayamazsa ki bunu kast ediyorsun, türk futbolu zaten bitti, öldü. Izlemeye gerek yok, bu forumada gerek yok. Mücadeleye, isyana gerek yok. Kulüp kapatilsin.

Ahmet Ulusoy
23.02.2016, 07:34
Trabzonspor kapatılsa kimsenin umrunda olmaz hiç kimse bize geri dönün diye yalvarmaz hiçbirşey kazanmış olmayız

Ertan 51
23.02.2016, 08:16
Dün de dedim, Salih'e gereğinden fazla bir ceza gelirse,
başkana ceza gelirse,
tavrımız ne olacak acaba,
inşallah başkanımızın bir planı vardır,
bitnel köpeği değil asıl mesele tabi ki onun babaları yerinden edilmeli ama bizim prestijimiz için,diklenmemizin altının dolu olması için ilk etap ta bitnel kansızı gitmeli,
hem ceza alırız hem hakem devam ederse İho nun boş atarlanmaları gibi olacak Allah göstermesin :(

Külünkoğlu
23.02.2016, 08:27
Başkan'nın konuşmalarına imza atmamak mümkün değil.
Ancak,
Heralde söylemler ve icraatların çakışması noktasında Trabzonspor taraftarı kadar tecrübelisi zor bulunur bu ülkede.
Onun içindir ki, alınacak bir hakem kellesinden farklı bir şey olacağını düşünmüyorum.
Trabzonspor camiasının bir sınırı yoktu önce bir sınır koydu kendine sonra o sınırı gün geçtikçe aşağıya çekti.
Başkanın da bir sınırı var o da oraya gelip dayanacak en sonunda.

Söylemlere yürekten katılsamda fazla bir ümit besleyemiyorum.

Dün sabah bunları söylemiştim.
TFF tarafından muhatap bile alınmadı Başkan.
Basit bir basın toplantısı ile karşılık verildi. Ve nerdeyse Başkan Muharrem Usta'nın tam tersini söyledi Kuddusi Müftüoğlu.

Kuddusi neden öğleden önce saat 10.00'da 11.00'da veya öğlenleyin 13.00'da 14.00'da öğleden sonra 15.00'da 16.00'da yapmadı da....
17.00'da basın toplantısı yaptı sebebini hiç düşündünüz mü ?

Çünkü bekledi, bekledi, bekledi. Gereken yerden ses çıkmayınca mesajı aldı. Yola aynen devam dedi.

Peki Demirören ve Kuddusi bu gücü nereden alıyor ?

Kimse kimseyi kandırmasın...

8681

Ertan 51
23.02.2016, 08:46
Basit bir basın toplantısı ile karşılık verildi. Ve nerdeyse Başkan Muharrem Usta'nın tam tersini söyledi Kuddusi Müftüoğlu.

8681
Allah belasını versin o gücün,ettiklerini bulmadan gitmesin bu dünyadan inşallah.

Bu yolu giden başkan yalakalıkta sınır tanımayarak denedi ve o güç onu sattı,gram faydasını göremedi,
bunlar ortadayken Usta başkan aynı hataya düşer mi bilemiyorum,
inşallah bizlerin yaptığı gibi anlık bir sinirle konuşmamıştır,yapabileceği bir şeyler vardır.

carantinas
23.02.2016, 08:52
Protesto onerilerim:
1. Maca 7 kisi cikmak
2. Maca 15 kisi cikmak ( 4 kirmizi kart icin tedbir 😃)

Bu maddelerden; 7 nolu maddeyi beğendim. Hakeme şu bu vermek hoş olmayabilir.

Ayrıyetten internette maç başladıktan sonra 1 dakikalık top oynamadan bekleme şeklinde protestolar izledim. Yayın başladıktan sonra olması bide dikkat çekici olabilir. Maç başlıyor ve Tüm Trabzonsporlu oyuncular put gibi 1 dk bekliyor. Takımın kulüp olarak yapacağı şeyler zaten sınırlı. Bakalım nasıl fikirler çıkacak.

Yani yapacağımız şey aynı zamanda ceza gerektirmeyecek şeyler olmalı. Maç eskik ya da fazla çıkmaz hakeme kart göstermek gibi şeyler bize sıkınıtı çıkartabilir.

Uğur Demircioğlu
23.02.2016, 08:57

Kuddusi neden öğleden önce saat 10.00'da 11.00'da veya öğlenleyin 13.00'da 14.00'da öğleden sonra 15.00'da 16.00'da yapmadı da....
17.00'da basın toplantısı yaptı sebebini hiç düşündünüz mü ?

Çünkü bekledi, bekledi, bekledi. Gereken yerden ses çıkmayınca mesajı aldı. Yola aynen devam dedi.

8681

Basın toplantısını yaptıkları yerin arka planı zaten her şeyi açıklıyor Abi.

selcuk
23.02.2016, 09:04
Allah belasını versin o gücün,ettiklerini bulmadan gitmesin bu dünyadan inşallah.

Bu yolu giden başka yalakalıkta sınır tanımayarak denedi ve o güç onu sattı,gram faydasını göremedi,
bunlar ortadayken Usta başkan aynı hataya düşer mi bilemiyorum,
inşallah bizlerin yaptığı gibi anlık bir sinirle konuşmamıştır,yapabileceği bir şeyler vardır.
su an verilen direnc mhk ve bitneli korumak icin degil abi
tff yi korumak icin bunlar kalkan olarak kullaniliyor
yakinda planlanan bir havuz ihalesi var, bu ihale olmasa 3 istanbul takimida iflas edecek
500 milyon avroyla onlari kurtaracak güc yok
bu kozu kullanmamizi istiyorlar
ustada may tesisinin satin alimi dhmi bütcesine girmesini bekliyor
ondan itibaren iho dedigi gibi her türlü manevralar icin gücümüz olacak
osmanli macini full tribüne oynarsak piyon tahtadan alinir atlan filde serbest av olacaktir

CEMEFKER
23.02.2016, 09:09
Sayın Başkan, (twitter üzerinden çözüm önerileri ne olmalı diye sormuş ve öneriler beklemiş bütün iyimserliği ile....)

(1)
Nisbeten daha güçlü bir siyasi iklim varken 2010-11 şikesinin cezası iktidarları (sorsak devletin ali menfaatleri ) uğruna kesilmemişken dışarıda super güçlerin büyük bir taarruzuna hedef olunmuşken çözüm beklemek manasız...

O kadar güçsüz bir haldeyiz ki yönetmeye çalışanlar olarak dönüp içerdeki yangına bakacak halimiz yok...Enerjimizi çeken çok büyük manyetik alanlar var şu aralar....

Ülkedeki futbol ve siyasi arenada meydana gelen olayların tarihlerine bakarsak çözümü, daha doğrusun çözümün önündeki engeli bir nebze bulucaz....

2008 yılına kadar ülkeyi birlikte yönetmeye çalışanlar o tarihlerde ayrılmışlardı fikren ...Manyetik alan etkisi bu tarihlerde başladı...

...ki 2011 şikesi ile arada 3 yıl fark var...Şike olayı "tezgahlayanların" (ortaya çıkaranlar) bu birlikte yürünülen yolda ayağı en az aşınan taraf olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıştı ki daha sonra yalın ayak kaldılar...

...yönetmeye çalışanlar olarak zaten güç kaybetmeye başlamıştık...gelinen noktada içerdeki tehdit unsurlarına dışarısı da eklendi...sorun 1 iken 10 oldu...

Herkes iyimser bir şekilde çözüm arayışları sunmaya çalışıyor ama çözümün merkezi belli gibi...Siyasi etki maximal düzeyde.

(2)
Hadi içerde bir nebze kelleler alındı, insanlar insafa geldi diyelim koltuklarını kaybetmek uğruna (ki hiç böyle bir şey beklemiyorum) ....Futbol artık dünyada büyük rantların döndüğü bir ekonomik mecra. Futbol kluplerinin şike yaparak yaptıkları eylemler ancak ülke çapında kalır, ancak bahis olayında Çin ve benzeri merkezler (merkezin bu ülke olduğu söyleniyor) futbolunuza operasyon yapacak halde...gerçi bu minimal derecede 1-2 maçı geçmez belki de bir sezon boyunca...

Ne dersiniz Sayın Başkan !

Mert Acar
23.02.2016, 09:11
Bütün taraftarlara ve takıma yedek kulubesi de dahil Salih Dursun maskesi,düdük ve kırmızı kart dağıtılsın.
Başlama vuruşuyla 1 dakika boyunca herkes düdükleri çalsın,kartları kaldırsın.Hakeme dışarı çık işaretiyle...

Doğan BULAT
23.02.2016, 09:17
Başkan protesto önerilerini değerlendiriyormuş doğru mu?

Benim protesto önerim bu hafta stadı hınca hınç doldurun öncelikle anlasınlar nasıl birleştiğimizi..

Bir de tüpçü ve mhk ye salih dursunun kırmızı kart gösterdiği bir keografi yapılabilse trübünde :)

Futbolcular başlama vuruşunda topu direk hakeme versinler en az 2-3 dk topa dokunmasınlar.

61. dk trübünde kırmızı konfetiler ellerimizde kırmızı kartlar ile tff ve mhk ye yoğun bir protesto

Birde formalarımızı bu hafta siyah giyemez miyiz?

ccd6167
23.02.2016, 09:24
Koyun halkız cidden koyunuz. Bunun başka tarifi yok . Başkan protesto mu istiyor. Trabzondan 4-5 bin kişi ankraya yürüsün hadi. Ne bekliyorlar hala

selcuk
23.02.2016, 09:25
Başkan protesto önerilerini değerlendiriyormuş doğru mu?

Benim protesto önerim bu hafta stadı hınca hınç doldurun öncelikle anlasınlar nasıl birleştiğimizi..

Bir de tüpçü ve mhk ye salih dursunun kırmızı kart gösterdiği bir keografi yapılabilse trübünde :)

Futbolcular başlama vuruşunda topu direk hakeme versinler en az 2-3 dk topa dokunmasınlar.

61. dk trübünde kırmızı konfetiler ellerimizde kırmızı kartlar ile tff ve mhk ye yoğun bir protesto

Birde formalarımızı bu hafta siyah giyemez miyiz?
hepsi önerildi bunlarin
ve daha neler...
tvitterda okumani tavsiye ederim

Doğan BULAT
23.02.2016, 09:33
hepsi önerildi bunlarin
ve daha neler...
tvitterda okumani tavsiye ederim

Aklıma geleni yazdım sadece.. Mutlaka birini değerlendirecektir zaten yönetim sessiz kalınacağını sanmıyorum.

Doğan BULAT
23.02.2016, 09:42
Herşey bir yana trübünde protestonun çok ta bir faydası olmaz takım bazında bir protesto yapılması maça çıkmama topa vurmama gibi.. Türübünden daha çok ses getirecektir..

Sahaya don atlet attık havaya siyah balon bıraktıta ne oldu? Ne değişti?

Düzen aynı düzülen aynı..

Futbol takımı yapacak ne yapacaksa yönetim yapacak gücü neye yetiyorsa? Ama yaptığı şey ses getirecek.. Gündemden düşmeyecek..

Taraftarın yapcağı en etkili iş Lig Tv yi maça sokmamak olur 2 maç yayın yapmasınlar bakalım :D

tamuğ yamtar
23.02.2016, 09:51
Herşey bir yana trübünde protestonun çok ta bir faydası olmaz takım bazında bir protesto yapılması maça çıkmama topa vurmama gibi.. Türübünden daha çok ses getirecektir..

Sahaya don atlet attık havaya siyah balon bıraktıta ne oldu? Ne değişti?

Düzen aynı düzülen aynı..

Futbol takımı yapacak ne yapacaksa yönetim yapacak gücü neye yetiyorsa? Ama yaptığı şey ses getirecek.. Gündemden düşmeyecek..

Taraftarın yapcağı en etkili iş Lig Tv yi maça sokmamak olur 2 maç yayın yapmasınlar bakalım :D
Ben de bunu yazacaktim...

Taraftarin protestosunun pek bi anlami ve etkisi yok bence de...

Muhim olan futbolcularin sahada yapacagi protesto...

O ses getirebilir...

Gerci onu da buyuk ihtimal, abarttilar artik diye basite alip kulak arkasi edeceklerdir...

Doğan BULAT
23.02.2016, 09:57
Ben de bunu yazacaktim...

Taraftarin protestosunun pek bi anlami ve etkisi yok bence de...

Muhim olan futbolcularin sahada yapacagi protesto...

O ses getirebilir...

Gerci onu da buyuk ihtimal, abarttilar artik diye basite alip kulak arkasi edeceklerdir...

Malesef haklısınız..

Abarttılar artık diyip basitleştirecekler bunu yapacaklardır bu net.

Hatta bütün bu olayların suçlusu da bizi ilan edecekler.. Başladılarda Aykut için haber yapmışlar bile..

Fatih Öztürk
23.02.2016, 09:58
Türk medyası,galatasarayı,hakem camiası,deniz ateş bitnel ,selçuk inanı umut bulutu,yıldırım demiröreni ve bunlara arka çıkan ak parti ve niceleri...
Her gün annelerinize küfür etmekten bıktım siz analarınıza küfür ettirmekten bıkmadınız.
Günahı vebali boynunuza gururla söylüyorum ve söylemeyede devam edecem.

Faruk BERBER
23.02.2016, 10:13
Arkadaşlar sitem etmekte sonuna kadar haklıyız ama ifade biçimi önemli. Lütfen biraz daha dikkatli olalım.

selcuk
23.02.2016, 10:16
Türk medyası,galatasarayı,hakem camiası,deniz ateş bitnel piçi,selçuk inanı umut bulutu,yıldırım demiröreni ve bunlara arka çıkan ak parti ve niceleri...
Her gün annelerinize küfür etmekten bıktım siz analarınıza küfür ettirmekten bıkmadınız.
Günahı vebali boynunuza gururla söylüyorum ve söylemeyede devam edecem.
ilk kez fatih abinin bi mesajinin noktasina virgülüne katilmisdim

onuda düzenlediler

tamuğ yamtar
23.02.2016, 10:18
Malesef haklısınız..

Abarttılar artık diyip basitleştirecekler bunu yapacaklardır bu net.

Hatta bütün bu olayların suçlusu da bizi ilan edecekler.. Başladılarda Aykut için haber yapmışlar bile..
Aykut haberinin sadece federasyon baskaninin gazetesinda cikmasi da manidar...

Muharrem Usta'nin isi cok ama cok zor...

Kendi baskanligi doneminde erken basina geldi maalesef ama kilici cekmek zorunda kaldi...

Simdi kilicinin ne kadar keskin olduguna bakacagiz...

Bundan sonra ki baskanlik surecini etkilecek cunku bu keskinlik...

Herhangi bir yaptirim yaptiramazsa maalesef baskanlik donemi yillarini doldurmaktan ve basin toplantisi yapmaktan oteye gidemez...

Su etapta Deniz Ates Bitnel'in hakemligi birakmasini kucumseyen ve daha buyuk beklentilere giren arkadaslari goruyorum...

Daha buyugu olursa ne ala...

Ama sadece Deniz Ates Bitnel'in dudugunun astirilmasinin saglanmasi da cok buyuk basaridir bence...

O zaman baskanin biraz da olsa kredisi olacaktir...

alone_6161
23.02.2016, 10:44
Bence haftasonu maç başında 1 dakika oturma yapılmalı.

Ama benim asıl teklifim bjk ile yapılacak erteleme maçına çıkılmaması. Göz göre göre hakkımızı yerseniz, bizimle oynarsanız biz de sizin o çok değer verdiğiniz liginizin kaderiyle oynarız mesajı vermek için. bjk bedavadan 3 puanı alınca fener de ayaklanır, lig, tff iyice karışır, ortalık toz duman olur. Pazar geceki maçtan sonra bile utanmadan çıkıp "hakem hatası" deyip geçiştirmeye çalışıyorsanız buyrun bunu da geçiştirin, çıkın işin içinden çıkabiliyorsanız....

Şunu da belirteyim, bjk falan umrumda değil. fb, gs, bjk gözümde aynı oranda değersizdir.....

tamuğ yamtar
23.02.2016, 10:51
Bence haftasonu maç başında 1 dakika oturma yapılmalı.

Ama benim asıl teklifim bjk ile yapılacak erteleme maçına çıkılmaması. Göz göre göre hakkımızı yerseniz, bizimle oynarsanız biz de sizin o çok değer verdiğiniz liginizin kaderiyle oynarız mesajı vermek için. bjk bedavadan 3 puanı alınca fener de ayaklanır, lig, tff iyice karışır, ortalık toz duman olur. Pazar geceki maçtan sonra bile utanmadan çıkıp "hakem hatası" deyip geçiştirmeye çalışıyorsanız buyrun bunu da geçiştirin, çıkın işin içinden çıkabiliyorsanız....

Şunu da belirteyim, bjk falan umrumda değil. fb, gs, bjk gözümde aynı oranda değersizdir.....
Erteleme macina cikilmamasi degilde A2 takimi ile cikacagiz ve Bjk macindan sonra da degerlendirmede bulunacagiz aciklamasi suana kadar yapilan onerilerin en mantiklisi...

29 Subat da Kulupler Birligi olagan ustu toplanacak...

Toplanti da su tarihe kadar sunlar sunlar birakip gitmezse Bjk macina A2 takimi ile cikacagiz demek ve toplanti sonrasi bunu basina ilan etmek cok etkili olabilir...

Tabi bu kararin geri donuslerine de hazirlikli olmak lazim...

Kulunkoglu yukari da gercekleri cok guzel izah etmis aslinda...

Geri donuslere gogus gereriz diyorsak en guzel hareket bu olacaktir...

Tayfun
23.02.2016, 10:58
https://twitter.com/UstaMuharrem/status/701878309249011713

Maç ile ilgili nasıl protesto yapılabilir konusunu başkana iletebiliriz.

El Cordobes
23.02.2016, 11:03
ne olursa olsun sahada takımın katılmadığı hiçbir eylem ses getirmez. ancak şiddet olursa dikkate alınır.

o yüzden taraftar tarafından her türlü pankart vs. 61. dakika filan yapılabilir. ancak bu maçlık başlama vuruşundan sonra kalenin önünde 11 futbolcumuz yan yana dizilip 1 dk boyunca alkışlı protesto yapmalı.

daha radikal eylem planları pfdk dan oyuncularımıza çıkacak cezalara göre belirlenmeli. maça çıkmamak dahil...

Guiterrez
23.02.2016, 11:13
güzel bir eylem planlamalıyız başkan bu konuda hevesli gözüküyor inşallah bu işin peşini bırakmazlar

oguzhanssan
23.02.2016, 11:16
Koptum yaaaa

Ağaca yaslanma kurur, insana yaslanma ölür.

Sent from my Jolla using Forum Fiend v1.2.13.

Sercan Keleş
23.02.2016, 11:18
Maçın hakemine gösterilecek tepkiyi yanlış buluyorum. Çünkü bu maçın hakemi farklı bir hakem olacaktır. Ve en masum olanını en suçsuz olanını göndereceklerdir. Deniz Bitnel şerefsizinin suçunu bu hakeme yıkmak mantıksız. Osmanlı'nın hakkını yiyebilir hakem.

Harun-61
23.02.2016, 11:19
Baskana birisi ulassin lütfen.

Cogunlugun destegini almisken kesinlikle mac icinde bir protesto yapmaliyiz.

Sercan Keleş
23.02.2016, 11:22
Bana sorarsanız en güzel protesto 34'üncü dakikada sahaya kırmızı kart yağması. Bütün stadı dolduracak şekilde kırmızı kart yapabilir. Kırmızı konfetiler sahaya kırmızı don bile atılabilir. Kırmızı olsun yeterki

Hamburg_87
23.02.2016, 11:23
...böyük taraftarimiz mac boyu sessiz kalsin = Manyak bir etki verir...!

Taraftarin getirecegi bir eylem = HAVA

Futbolcular eylem yapmasi lazim...!
Santra vurusunda top bizdeyse kendi kalemize atmaliyiz... ( bu yapilacaksa haberim olsun iddaa oynarim)

sonra yapilacak olan santrada futbolcular otursun karsi taraf oynasin... eger kendi kallelerine atarlarsa güzel olur. yok bize gol atarlarsa (bundan yine haberim olsun) futbolcular hakemin etrafina gecib cember altina lib "alkis tutmali"... 1 dakika boyunca...

ONDAN sonra FULL SALDIRI !!! maci 3-2 aldikmi..!! ow yeaaah

CEMEFKER
23.02.2016, 11:23
MHK Başkanı dünkü duruşu, sırıtması ve açıklamaları ile adeta şunu haykırdı yüzümüze...

-Yav siz neyin protestosunu yapıyorsunuz....Salih sen neyin peşindesin...komik olmayın...Bu rant düzeni olmasa Salih sen o paraları alacak mıydın...Eyyy ulu başkan siz de bu gemidesiniz unutmayın...(!)

CEMEFKER
23.02.2016, 11:37
Bakın eylem diyoruz ya....hani bizi alt kümeye düşürün ,ligden çekilelim....vs.

Düzeleceğinden değil ancak alın size işte fırsat...

maç içinde protesto için maçın hemen başında oturma eylemi veya duran adam eylemi yapılsın 1 dakika... veya maç devam ederken hakemin maç öncesi bize karşı olan gazını almak için 7'e 3 yapalım topu kapan kalemize gol atsın maça 1-0 yenik başlayalım..

Özer Öztekin
23.02.2016, 11:38
Resmini çekip başkana atabilir miyim ?
Kusura bakmayin mesajinizi yeni farkettim. Elbette gonderebilirsiniz.Memnuniyet duyarim.

S.Seymen
23.02.2016, 11:41
fb maçının 7. dakikasında seyirci sahayı tamamen boşaltabilir

boş tribünlerde "sana kırmızı çok yakışıyor tff" denebilir

CEMEFKER
23.02.2016, 11:42

Santra vurusunda top bizdeyse kendi kalemize atmaliyiz... ( bu yapilacaksa haberim olsun iddaa oynarim)

sonra yapilacak olan santrada futbolcular otursun karsi taraf oynasin... eger kendi kallelerine atarlarsa güzel olur. yok bize gol atarlarsa (bundan yine haberim olsun) futbolcular hakemin etrafina gecib cember altina lib "alkis tutmali"... 1 dakika boyunca...

Şimdi gördüm aynı şeyleri düşünmüş ve yazmışız....bu tff üzerinde etkili olmaz hatta hiddetlerini arttırır ancak vicdanlarda (kaç kişi de kaldı ki zaten) etki yapabilir...

ozturk
23.02.2016, 11:55
Protestonun etkili olacağını düşünmüyorum. Sesimizi duyurur ama 3 gün sonra unutulur.

tamuğ yamtar
23.02.2016, 11:58
29 Subat Kulupler Birligi toplantisi var...

Aksamina da fb-bjk maci...

Toplantida Baskanin diyecegi tek sey, ya bu adamlar bu aksama kadar istifalarini verirler, ya da ben bjk erteleme macina A2 takimi ile cikacagim...

Bundan daha etkilisi olmaz...

Ayrica neden hala bize destek veren Anadolu kuluplerine sitemizden tesekkur mesaji yayinlanmadi anlayamadim...

f1bekir
23.02.2016, 12:00
Sahada oturma vb. veya tribünde yapılacak hiçbir eylem hiçbir şeyi değiştirmez.

Artık sert oynamak lazım. Beşiktaş maçına paf takımla çıkmak veya 5 kırmızı kart yiyip 3-0 hükmen mağlup olmak gibi şeyler yapmamız lazım.

Ortalık karışsın, artık onlar düşünsün...

Sefaenes
23.02.2016, 12:04
Eylemi sampiyonluğu etkiliyecek macta yapmaliyiz 90 dakika oyuncularimiz otursun rakip o macta galip gelmek istedigi ocin ya gol atacak ya mal mal bakacak

Hamburg_87
23.02.2016, 12:20
Birsey olana TÜRKIYE SÜPERLIGinde oynanan her macta oturma eylemi olmasi lazim!!

HER MACTA, sirf Osmanlispora karsi degil...

nalagasıvar
23.02.2016, 12:28
demirören grubunun şirketlerini mi hedef alsak belki yürünmesi gereken yer federasyon değildir ... bakalım tüpçünün babası ne diyecek bu işe

emre6117
23.02.2016, 12:32
Maçta başta oturma eylemi. Sonra traftarlar sahaya kırmızı kart atması. Ve takımın sahadan çekilmesi. Geçen maç yapamadığımızı bu maç yapalım. Bir de maça tiyatronuzda figüran olmaktansa oynamamayı seçiyorum yazılı pankart ile çıkılmalı.

Adem Akyüz'
23.02.2016, 12:39
Takımın katılmadığı bir eylem gaz almaktan öteye gitmez. Ne yapılacaksa takım yapmalı ve kesinlikle bu Osmanlıspor maçıyla sınırlı kalmamalı..

Cihan Ince
23.02.2016, 12:42

Bence taraftarlarimizin sessiz kalmasi degil, bagirmasi daha cok etki yaratir..

SamZuk
23.02.2016, 12:46
Futbol bir şov olduğu için osmanli ve Beşiktaş maçında 90 dakika sahada top oynanmaması en güzel eylem olacaktır. Digiturkten maçı izleyen herkes sahada dolanan birbiriyle muhabbet eden topçular gormeli. Gerekirse rakiplere 1 er gol attirip onlarla da anlaşılmalı. Şampiyonu da etkilemiş oluruz böylece herkes kudurur.

tamuğ yamtar
23.02.2016, 13:02
Bence taraftarlarimizin sessiz kalmasi degil, bagirmasi daha cok etki yaratir..
İkisi de hic bir etki yaratmaz...

amasya0561
23.02.2016, 13:03
arkadaşlar öneri yapalımda aklı selim olalım. takımı sahadan çektik diyelim hükmen maglupsun bir sonraki maçta bunlar seni 6 kişi bırakıp yine hükmen maglup sayar direk küme düşürürler sanki çok umurlarındaydık.
bunu yönetimde göze alamaz. tamam birşeyler yapalımda takım ceza almadan yapalım vede akıllarda kalsın. çogu kişi gibi bunun seyirci degil takımın yapması taraftarıyım.
bence takımdaki herkez formanın altına üzerinde kırmızı kart basılı tişörtlerle çıksın ve 34. dakikada her futbolcu top bizde iken (aut veya taç atışı bizde iken) formaları başlarına çeksin ve kendilerini sıra ile yere bıraksın sakatlanmış gibi ama kımıldamadan yatsınlar 30 saniye kadar. seyircide 61 dakikada kırmızı kartları çıkartıp slogan atsın. bunu hiç kimse ceza veremez. direk hakeme yapılacak eylem bize yakışmaz çünkü aynı adi gelmeyecek. bundanda birşey olmazsa o zaman bjk maçına paf takımı çıkabilir.

emre6117
23.02.2016, 13:07
Takım ceza alsın ne olacak. Küme düşürsünler hatta. Şampiypn olamayacaksam hakkım verilmeyecekse bu ligde neden varız. Sahadan çekilmek çok ses getirir. Siyasetbile birşeyler yapmaya çalışır. Başkana takım çekilsin diye baskı yapılmalı. Her maç dopranmaktansa olmamak bnce daha güzel. Sesimize mutlaka kulak veren arkamızdan grlen olur. Bursa. Kayseri arkamızda durur en azından.

emre6117
23.02.2016, 13:08
Trabzon. Bursa. Kayseri şehirlerini toplayınca ciddi bir etki oluşur. Kimse umursamamazlık yapamaz.yıldırım demirören bile gider emin olun.