PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muharrem Usta | 16. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Fatih Öztürk
24.01.2016, 21:51
eeee ne güzel işte bizim yöneticilerde hep iş adamı zaten.

onlarda o zaman 300 bin euroluk adamı 6 milyon ueroya satsınlar.

Sezon sonunda inşallah.

DeAgLeMaNyAq
24.01.2016, 22:10
niyeki.

Bu devirde böyle bir kulüp yönetme anlayışı kalmadı da ondan. Ünal Aysal gibi adam bile cebinden para vermedi. Geçici para veriyorlar zaten ama hibe olmasa bile 500 milyon liralık borcu kapatma gibi bir durumun mümkünatı yok...

Arkadaş borcun kapatılması için kişilerin verdiği paralar UEFA nezdinde suçtur ve yaptırımları vardır.Sponsor,Projeler yada transfer satışı dışında tek kuruşun kasaya girmesi yasaktır.Bunlardan haberi olmayan dünya üzerindeki tek canlı senmisin?

UEFA kulübün borcuna değil gelir gider dengesine bakıyor. Geçmiş borcu ek kaynaklarla kapatsan da dengeyi sağlamadıktan sonra yine ceza yersin...

yattarahayranı
24.01.2016, 22:23
Bu kadar saçma bir yazı olabilirdi tebrik ediyorum :)
Yönetimden birinin serveti 600 milyon euroymus kim diyorum araştır diyo yazık

ÖmürKaradeniz61
24.01.2016, 22:24
o iş çözüldü renkdaşım.yöneticiler cebinden para veremiyormuş.fatih öztürk gerekli açıklamayı yaptı.
Vermek istedinmi verirsin,en kötü firman şirketin felan varsa takıma sponsor oldum dersin olur biter.Türküz kafamız hertürlü sahtekarlığa çalışır allaha şükür!

Aydın Danış
24.01.2016, 22:31
[emoji1][emoji1] ronin efsanesi devam ediyor akşam akşam iyi güldürdün ya [emoji1]

Adem Erdoğan
24.01.2016, 22:36
Para olduktan sonra gerisi kolay :)

61ronin61
24.01.2016, 22:37
Yönetimden birinin serveti 600 milyon euroymus kim diyorum araştır diyo yazık

pardon nevzat aydın yemek sepetini 589 milyon dolara sattı ve çalışanlarına 27 milyon dağıttı.yani nevzat aydının 562 milyon doları oluyor 600 milyon değilmiş.

yattarahayranı
24.01.2016, 22:45
pardon nevzat aydın yemek sepetini 589 milyon dolara sattı ve çalışanlarına 27 milyon dağıttı.yani nevzat aydının 562 milyon doları oluyor 600 milyon değilmiş.
:( :( kardesim nevzat aydın oranın tek sahibi değil bak bakalım hisselerin ne kadarı onunmus

61ronin61
24.01.2016, 22:48
:( :( kardesim nevzat aydın oranın tek sahibi değil bak bakalım hisselerin ne kadarı onunmus

ne kadar yüzdesi onunmuş 27milyon dağıttığına göre bayağı hissesi var demekki.

61ronin61
24.01.2016, 22:48
[emoji1][emoji1] ronin efsanesi devam ediyor akşam akşam iyi güldürdün ya [emoji1]

:)

batuhanTs
24.01.2016, 23:06
evet refakatçiydim yanında para götüremiyorsun öbür tarafa.

Kanuni şeyhülislamin fetvalariyla gömülmüs hazir gitmisken soruver bakalim alabilmis mi yanina

DNA-TS
24.01.2016, 23:28
Arkadaşlar yeri burası değil ama bir şey sormak istiyorum. Bu kulüp üyelik başvurularına ne kadar sürede geri dönüyorlar. Evrakları bir ay önce gönderdim. Sonra aradım ulaştı mı size diye. Ulaştı biz sizi haberdar ederiz dediler. Bir aydır bekliyoruz.

Var mı bir bilgisi olan?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni yıla girerken üyelik alımları bekletiliyor diye biliyorum.
Ben evrakları teslim ettikten sonra 10 gün içinde teslim almıştım üye kimlik kartını.

AYYILDIZ
24.01.2016, 23:35
Başkanım işin zor fakat;
1.Stad sponsor işi ve sonrasında hemen kombine satışları
2.Forma sponsoru
3.Trabzonspor tv

Sercan Keleş
24.01.2016, 23:44
Trabzonspor Tv'nin acelesi yok. Başkan doğru adımlar atsın. Güven destek her zaman.

yattarahayranı
25.01.2016, 00:09
ne kadar yüzdesi onunmuş 27milyon dağıttığına göre bayağı hissesi var demekki.
Al bak bakalım Nevzat AYDIN ne kadar almış bide araştırdım diyor.http://23daps42d4g822ubuj3etiws15ld.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/05/yemeksepeti-satis-sonrasi-pay.jpg

61ronin61
25.01.2016, 00:20
Al bak bakalım Nevzat AYDIN ne kadar almış bide araştırdım diyor.http://23daps42d4g822ubuj3etiws15ld.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/05/yemeksepeti-satis-sonrasi-pay.jpg

senin kadar derin araştırmamıştım bmn deki renkdaşlarımız için faydalı bir araştırma ve paylaşım olmuş.

ne demiş müslüm dost bildiklerim sahte dostlarmış araştırmacı renkdaşım.

Ahmet Aksu
25.01.2016, 02:01
Trabzonspor Tv'nin acelesi yok. Başkan doğru adımlar atsın. Güven destek her zaman.

bence var kardeşim eziyet çekiyoruz bugün bile kanal kanal gezmekten gına geldi ne oldu acaba stadın durumu nasıl falan diye.. :D
bursaspor bile açtı kaç yıldır devam ediyor çok karlı bir iş değilmiş ama bizi kurtarsınlar şu azaptan bir an önce.

Courage
25.01.2016, 02:01
USTA başkanım seçilmenizi canı gönülden istemiştim.şimdi bmn aracılığı ile sizebir soru sormak istiyorum.

kulüp borç batağında ve siz bunu bilerek başkanlığa aday oldunuz ve seçildiniz.

sorum şu çok zenginsiniz hastaneler zinciriniz var ve yönetime aldığınız kişilerde çok zengin (araştırdım) neden kulübün borcunu sıfırlayıp bizi bu borç batağından kurtarmıyorsunuz.

bakın uefadan ceza alma tehlikesinden bahsediyorsunuz.peki siz ve yönetime aldığınız zengin yöneticilerin banka hesabındaki paralar ne işe yarıyor?

İnsanla konuşabilen bilgisayara ''naber ula'' diyip devrelerini yakan Temel gibisin kardeşim.

Allahtan diliyorum ....Başkan Usta buraları okumamıştır yoksa o ceketini kaptığı gibi ''imdaaaatttt'' diyerek kapıya doğru kaçışı hariç başka bir reaksiyon göstereceğini sanmıyorum. :)

Arkasından da senin zengin dediğin adamlar kapı,pencere demeksizin kulübü tahliye ederlerdi herhalde. :)

DeAgLeMaNyAq
25.01.2016, 02:03

4 sene önce General Atlantic'e hisselerini satmıştı oradan ne kadar kazandı?

Fatih Öztürk
25.01.2016, 02:34
UEFA kulübün borcuna değil gelir gider dengesine bakıyor. Geçmiş borcu ek kaynaklarla kapatsan da dengeyi sağlamadıktan sonra yine ceza yersin...

Farkındayım dostum.Tartışma borç üzerinden olduğu için ronin adlı efsane arkadaşa kestirmeden anlatmaya çalıştım.

yattarahayranı
25.01.2016, 02:55
4 sene önce General Atlantic'e hisselerini satmıştı oradan ne kadar kazandı?
44 milyon dolar

selcuk
25.01.2016, 05:58
yemin ediyorum bu sayfa silinsin
böyle rezillikmi olur
koca sayfa boyunca yöneticilerimizin milyonlari hesap edilip tartisilmis

arkadas adamin milyonlarina kafani yoracagina kendi kazancina yorsan sende okadar belki kazanirdin

ayiptir

Faik Yılmaz
25.01.2016, 08:30
Kanundan , nizamdan hiç haberimiz yokmuş gibi konuşuyoruz.....

Değil 100 milyon doları 1 milyon doları bile cebinden veremezsin.... Cezası var hem de büyük cezası var....

Hal böyle iken herkes bilip bilmeden klübe zarar verir biçimde konuşuyor maalesef.....

Artı Trabzonspor'a cebinden para verecek değil cebinden para verecek hala getirmeyecek başkan lazımdı. Biz bunun için Usta'ya oy verdik....

gometra
25.01.2016, 09:54
Adam çıktı dedi k, kulüp şuan felaket durumda, önümüzdeki 6 ay boyunca amiyane tabirle dişimizden tırnağımızdan kesip yeniden yapılanmaya gidecez, haziran ayından itibaren de işleri yoluna koymuş vaziyette geleceği planliycaz.

"felaket durumdayız diyerek marka değerimizi düşürdün" "başkan olmadan önce bunu bilmiyor muydun neden taraftara yalan söyledin" "200 milyon lira ödeme diyorsun hani sen cebinden ödeyecektin" blablabla

Aldığı karşılık bu...

Allah yardımcısı olsun Usta'nın...

7can61
25.01.2016, 10:10
Ronin yine fena işletmiş milleti :)

Faik Yılmaz
25.01.2016, 10:21
Bu arada Galatasaylı Burak Yılmaz satılırsa sözleşmesi gereği Trabzonspor'a % 25 pay verilecek....

Mesela 6.000.000 euroya satılırsa 1.500.000 euro....

7.000.000 euroya satılırsa 1.750.000 euro....

8.000.000 euroya satılırsa 2.000.000 euro Trabzonspor'a ödenecek....

Buradan 5.000.000 tl ile 6.600.000 tl arası gelir elde edeceğiz.....

Reha Asan
25.01.2016, 10:51
Bu arada Galatasaylı Burak Yılmaz satılırsa sözleşmesi gereği Trabzonspor'a % 25 pay verilecek....

Mesela 6.000.000 euroya satılırsa 1.500.000 euro....

7.000.000 euroya satılırsa 1.750.000 euro....

8.000.000 euroya satılırsa 2.000.000 euro Trabzonspor'a ödenecek....

Buradan 5.000.000 tl ile 6.600.000 tl arası gelir elde edeceğiz.....

abi peki bu ödeme direk bize mi yapılacak yoksa gs üzerinden mi olacak.Bilgin var mı bu konuda?
Bazı haberlerde gs bu bedelin ödenmemsi için westham ile görüşüyor falan diyordu da bu nedenle soruyorum.

Faik Yılmaz
25.01.2016, 10:59
abi peki bu ödeme direk bize mi yapılacak yoksa gs üzerinden mi olacak.Bilgin var mı bu konuda?
Bazı haberlerde gs bu bedelin ödenmemsi için westham ile görüşüyor falan diyordu da bu nedenle soruyorum.

Onu bilmiyorum lakin bu bedelin kaldırılmasına West Ham karar veremez...

Çünkü taraf biz ve gs.....

Reha Asan
25.01.2016, 11:06
Onu bilmiyorum lakin bu bedelin kaldırılmasına West Ham karar veremez...

Çünkü taraf biz ve gs.....

şimdi farkettim çok yanlış ifade etmişim abi :) gs kendilerine ödenmesini istiyor deniliyordu haberlerde. bilgi için sağolasın..

Sefer A.
25.01.2016, 12:32
gs istyor ki 7m€ tamam ama benim cebime 7m€ girecek, onun için west ham'dan 9 falan istiyorlar, 2m€ Trabzonspor'a gitse bile cepte 7m€ kalsin diye... para almadan takas yapma durumu varsa 25% çöp olur, ama su an öyle bir ihtimal yok...
Zamaninda Carew Bjk'dan Lyon'a gittiginde, sanirim sonraki satistan bir pay alacakti bjk, ama Carew - Baros takasi olmustu sanirim, sonra da Baros ordan gs'ye gitmisti,, eger yanlis hatirlamiyorsam...

Faik Yılmaz
25.01.2016, 12:41
gs istyor ki 7m€ tamam ama benim cebime 7m€ girecek, onun için west ham'dan 9 falan istiyorlar, 2m€ Trabzonspor'a gitse bile cepte 7m€ kalsin diye... para almadan takas yapma durumu varsa 25% çöp olur, ama su an öyle bir ihtimal yok...
Zamaninda Carew Bjk'dan Lyon'a gittiginde, sanirim sonraki satistan bir pay alacakti bjk, ama Carew - Baros takasi olmustu sanirim, sonra da Baros ordan gs'ye gitmisti,, eger yanlis hatirlamiyorsam...

O da bir yol lakin Gsye taze para lazım......

bu nedenle pek yanaşacaklarını zannetmiyorum öyle bir yola....

Sefer A.
25.01.2016, 12:48
O da bir yol lakin Gsye taze para lazım......
bu nedenle pek yanaşacaklarını zannetmiyorum öyle bir yola....
Zaten nasil yanasacaklar, kimle takas yapacaklar ? :) zaten islerine gelmez kesinlikle, para lazim onlara...

Sefer A.
25.01.2016, 12:49
.....

DNA-TS
25.01.2016, 13:42
Burak transferi olursa gs bize pay verilmesin kendisine kalsın diye kiralama yapabilir uzun süreli şirket aracı kiralama gibi.
Bu durumda alacağı paradan bize ekmek çıkmaz.bunlar herşeyi yapabilecek seviyede çirkefler.

Faik Yılmaz
25.01.2016, 13:49
Burak transferi olursa gs bize pay verilmesin kendisine kalsın diye kiralama yapabilir uzun süreli şirket aracı kiralama gibi.
Bu durumda alacağı paradan bize ekmek çıkmaz.bunlar herşeyi yapabilecek seviyede çirkefler.

İyiden kendileride para alamayacaklar o zaman......

Ahmet Demir
25.01.2016, 14:11
İyiden kendileride para alamayacaklar o zaman......

burak'ın sözleşme bitiş tarihi 2019 haziran.

şimdi bu gs yıllık 2,5 milyon avroya 3,5 yıllığına kiralasa olmaz mı

kira gelirinden de pay alabiliyorsak sıkıntı olmaz. ama akıllarında çakallık varsa her türlü çözerler gibi geliyor bana, bjk'nin gomez transferinde olduğu gibi.

CEMEFKER
25.01.2016, 14:52
Gerçekten tebrik etmek lazım "rakibin ile aynı veya daha aşağı Kg'da olmana rağmen daha güçlüymüş algısı oluşturup onu alt etmen".

Bu işte bir ustalık olduğu belli.

Şimdilerde ise yerelcilik , küçülme laflarına zerre ses gelmiyor..

El Cordobes
25.01.2016, 15:35
Gerçekten tebrik etmek lazım "rakibin ile aynı veya daha aşağı Kg'da olmana rağmen daha güçlüymüş algısı oluşturup onu alt etmen".

Bu işte bir ustalık olduğu belli.

Şimdilerde ise yerelcilik , küçülme laflarına zerre ses gelmiyor..

Sen vaadleri sırala, şöyle yapacağım, böyle edeceğim de, insanları kandır, seçimi kazan, sonra aman şöyle borcu var kulübün, böyle borcu var. Ulan yoldaki çocuğu çevirsen sorsan söyler sana kulübün borcunu şuursuz. Seçim gecesi ne dualar edilmişti bu forumda aman Usta başkan olamayacak da yıllarımız çöpe gidecek diye. .

herhangi bir yönetime bu hiddetle yüklenmek için o yönetimin görev süresinin sonuna yaklaşmış olması lazım. bu yönetim bu kadar kini birikterecek kadar henüz görev yapmadı. biraz daha itidalli olmakta bence yarar var. eleştiriye evet ama bu şekilde olmaz...

Faik Yılmaz
25.01.2016, 15:51
Hacıosmanoğlu 900 gün yönetimde kaldı....

Çoğu arkadaş gıkını bile çıkarmadı....

Yeni yönetim geleli 50 gün oldu.....

Maşallah bir muhalefet bir muhalefet...

55-60 gün öncesine kadar klüp batağa giderken neredeydin be mübarek....

Aydın Danış
25.01.2016, 15:59
Sen vaadleri sırala, şöyle yapacağım, böyle edeceğim de, insanları kandır, seçimi kazan, sonra aman şöyle borcu var kulübün, böyle borcu var. Ulan yoldaki çocuğu çevirsen sorsan söyler sana kulübün borcunu şuursuz. Seçim gecesi ne dualar edilmişti bu forumda aman Usta başkan olamayacak da yıllarımız çöpe gidecek diye.

Daha kaç ay oldu, nasıl sizi tatmin edemedi de bu adam Şuursuz hakaretine layık oldu anlamadım ben? Sizin tarafınızdan onay alması için ne yapması lazımdı acaba merak içersindeyim... Bu lafları hiç bir bilinçli taraftar yazmaz yazamaz göreve yeni başlamış bir başkana bu kadar bel altı vurulmaz şaşırıyorum gerçekten!

Aydın Danış
25.01.2016, 16:00

Muhalefete bile eyvallah abi ama çirkinliğe gidiyor iş bu kadar mesnetsiz olunmaz!

Mert Oğuzlu61
25.01.2016, 16:05
Muharrem Usta ile kaybedecegimiz bir sey olmaz, sampiyon olamiyorduk yine olamayiz cokta onemli degil. Ekonomiyi duzeltsin, yarismaci kimlik kazandirsin, 3 temmuz u satmasin gerisinin onemi yok.

Basarisiz olursa ekonomik olarak degil sportif olarak basarisiz olur. Merak etmeyin Usta sonrasi yonetim ve baskan zaten hazir. Basarisiz olursa İho luk yapmaz bunlar, icinize dert olmasin yani onunda sirasi gelecek...

brushfield
25.01.2016, 17:39
Daha kaç ay oldu, nasıl sizi tatmin edemedi de bu adam Şuursuz hakaretine layık oldu anlamadım ben? Sizin tarafınızdan onay alması için ne yapması lazımdı acaba merak içersindeyim... Bu lafları hiç bir bilinçli taraftar yazmaz yazamaz göreve yeni başlamış bir başkana bu kadar bel altı vurulmaz şaşırıyorum gerçekten![/RIGHT]

Tekrar okuyunca ben de ağır yazdığımı fark ettim. Moderatörler de silmişler zaten. Kusura bakmayın.

dağlıca61
25.01.2016, 18:02

Taraftar Usta nın çok şey yapacağını biliyor ama malum Trabzonspor camiasının sabırsız ruh hali, ol dedi mi olacak, verilen sözün hemen tutulmasını isteyen bir yapısı var,Usta ya güven çok yüksek ve bu güvende azalmada yok. İHO yönetimi ise öyle değil camia tamamen kendisinden umudu kesmişti hatta ben ne ettim de bu adamı Trabzonspor un başına bela ettim suçluluk psikolojisi içerisinde bir düşüncede idi.Usta bu işi başaracak hemde tereyağından kıl çeker gibi bir ustalıkta, en az zararla, kimse merak etmesin.

ccd6167
25.01.2016, 22:21
Eğer ki siz o kulübe devletten yardım alıp hesaplrı didik didik araştırtmıyorsanız size yazıklar olsun sayın başkan. Hakkımızı aramanız için size destek verdik. Bu kadar borç onların yanına kar kalacaksa size de yazıklar olsun. Bu konuda daha bir tane bile açıklama yapmadınız. Adam gibi gazeteci yok mu bu soruyu soracak?

alone_6161
25.01.2016, 22:46
gs bize %25 payı vermemek için her türlü yola başvurur. Ben onlarda o potansiyeli görüyorum. Ama bu durumda klüp de sonuç alamayacağını bilse bile GS hakkında dava açma, şikayet etme vs gibi her yolu sonuna kadar zorlamalıdır.

gsnin gözümde şikecilerden zerre farkı yok.

A. Aydın
25.01.2016, 22:57

Burak in sozlesmesi 3 yil sonra bitiyorsa westham da 3 yil kiraliyabilir. 3 yillik sozlesme imzalayabilir. Bu mantikla burak 3 yil sonunda serbest kalir. Takas yapmadiklari takdirde yuzde 25 i bizimdir.

Kiralama yapamazlar. Westham in isine gelmez.

Adem Akyüz'
25.01.2016, 23:07
Adam çıktı dedi k, kulüp şuan felaket durumda, önümüzdeki 6 ay boyunca amiyane tabirle dişimizden tırnağımızdan kesip yeniden yapılanmaya gidecez, haziran ayından itibaren de işleri yoluna koymuş vaziyette geleceği planliycaz.

"felaket durumdayız diyerek marka değerimizi düşürdün" "başkan olmadan önce bunu bilmiyor muydun neden taraftara yalan söyledin" "200 milyon lira ödeme diyorsun hani sen cebinden ödeyecektin" blablabla

Aldığı karşılık bu...

Allah yardımcısı olsun Usta'nın...
Seçimden sonra geçen 40 günün Özeti olmuş bu mesaj.. Allah Usta'ya sabır ve kolaylık versin gerçekten.

Reha Asan
25.01.2016, 23:08
Burak in sozlesmesi 3 yil sonra bitiyorsa westham da 3 yil kiraliyabilir. 3 yillik sozlesme imzalayabilir. Bu mantikla burak 3 yil sonunda serbest kalir. Takas yapmadiklari takdirde yuzde 25 i bizimdir.

Kiralama yapamazlar. Westham in isine gelmez.
kiralama ya da takas olacağını düşünmüyorum zaten de, haberlerde ödemenin kendilerine yapılması gibi uğraştıkları söyleniyordu.
Bugün burada burakın gsye satış Kap'ı paylaşıldı.Orada gsnin 5 iş günü içerisinde ödemenin %25'ini bizim hesabımıza yatırması gerektiği yazıyor.Sorun o Kap ile hallolmuş oldu :)
ama şunu diyeyim bunlar parayı bize yatırmaz ve yine davalık oluruz.

memozcan
25.01.2016, 23:16
burak için cincon çingenlik yapabilir.. fakat uzun süreli kiralama modeli ile yapmazlar gibime geliyor.. bizim okay- alper transferinde olduğu gibi bir yöntem izleyebilirler.. cinconda oynatmadıkları bir sürü adam var.. ontevero falan gibi oyuncuları vardı.. burakı 1 milyon eur bedelle verirler diğer oyuncuyu 5 milyon eur bedelle.. toplamda cincon istediği parayı almış olur.. bize de 250 bin eur para kalır..

böyle bir durumda derhal fifa'ya gitmemiz gerekir..

slmn
25.01.2016, 23:20
burak için cincon çingenlik yapabilir.. fakat uzun süreli kiralama modeli ile yapmazlar gibime geliyor.. bizim okay- alper transferinde olduğu gibi bir yöntem izleyebilirler.. cinconda oynatmadıkları bir sürü adam var.. ontevero falan gibi oyuncuları vardı.. burakı 1 milyon eur bedelle verirler diğer oyuncuyu 5 milyon eur bedelle.. toplamda cincon istediği parayı almış olur.. bize de 250 bin eur para kalır..

Abi Westham bu ne yapsın öyle dandik topçularını alıp, o işe hiç yanaşmazlar.

DeAgLeMaNyAq
26.01.2016, 00:25

Eskişehir'in Tarık Çamdal'ı Erkan'ın yanında vermek istemesi ya da Kayseri'nin Okay Alper olayı gibi bir şey mümkün değil çünkü Premier Lig takımlarının kadrolarında toplamda 25 İngiltere dışından ise 19 oyuncu bulundurma sınırı var...

selcuk
26.01.2016, 03:07

21 yasindan yasli milli olmayan oyuncular ingilterede is izni almasi imkansiza yakin

cok zayif teori

Faik Yılmaz
26.01.2016, 08:58
Üzülerek ifade edeyim ki bazı Trabzonsporlular Muharrem Usta başarılı olacak diye korkuyor.....

Evet fenerliler değil Trabzonsporlular korkuyor.....

Onun içinde daha ilk dakikadan muhalefete başladılar..... Mesnetsiz ve umarsızca saldırmaya başladılar...

Acı ama durum tamda bu....

A. Aydın
26.01.2016, 09:51
Üzülerek ifade edeyim ki bazı Trabzonsporlular Muharrem Usta başarılı olacak diye korkuyor.....

Evet fenerliler değil Trabzonsporlular korkuyor.....

Onun içinde daha ilk dakikadan muhalefete başladılar..... Mesnetsiz ve umarsızca saldırmaya başladılar...

Acı ama durum tamda bu....

Diyorlar ya bize en fazla zarar veren fb değil gs.
Yalan işte.
Bize en fazla zarar veren, en büyük düşmanımız içimizdeki irlandalılar.

Faik Yılmaz
26.01.2016, 10:01
Trabzonspor'un içindeki BAZI taraftar profili.....

Teknik direktör Lucescu olursa : Adam yaşlı , bu adama bu kadar para verilmez....
Teknik Direktör yerli olursa : Hani Lucescu gelecekti.

Pahalı transferler yapılırsa : Buda klübün parasını çarçur ediyor.
Ucuz transfer yaparsa : Hani paralı başkandı bu....

Oyuncuların ücretlerini indirirse : Hani paralı başkandı.
Oyuncunların ücretlerini indirmezse : Ya x oyuncusuna milyonlar ödüyor hani vizyonlu başkandı....

Takımda yerli gençleri oynatacağız derse : Vizyon nerede....
Takımda yerli gençleri oynatmayacağız derse : Trabzonspor öz evlatlarıyla şampiyon oldu....

Yani kim gelirse ne yaparsa yapsın eleştirecek bazı insanlar..... Nedenini sorgulamadn takımın durumuna bakmadan sadece kendi menfaatleri düşünceleri doğrultusunda eleştirecekler.....

Aydın Danış
26.01.2016, 10:05

Teknik direktör Lucescu olursa : Adam yaşlı , bu adama bu kadar para verilmez....

Oyuncunların ücretlerini indirmezse : Ya x oyuncusuna milyonlar ödüyor hani vizyonlu başkandı....

Takımda yerli gençleri oynatmayacağız derse : Trabzonspor öz evlatlarıyla şampiyon oldu....

Yani kim gelirse ne yaparsa yapsın eleştirecek bazı insanlar..... Nedenini sorgulamadn takımın durumuna bakmadan sadece kendi menfaatleri düşünceleri doğrultusunda eleştirecekler.....

+1461

Mollasalihoğlu
26.01.2016, 10:46
Bence artık bu konuları geride bırakmak lazım.

Muharrem Usta'yı eleştirenler bunu bırakıp birliğe dahil olmalı, savunanlar da kongre dönemindeki hatalarını kabul edip o sayfayı kapatmalı.

Naçizane.

aaahmet61
26.01.2016, 10:49
Trabzonspor Baskette yöneticiliğine hangi yılda başladınız?

2013 mayıs kongresinde benim ilk yönetici adaylığım oldu. Başkan adayımız Muharrem Usta idi. Ancak kongreyi kaybettikten bir süre sonra basketbol takımı yöneticiliğine Muharrem beyin isteği üzerine başladım. Halen de 2. başkan olarak da devam etmekteyim.

O dönemler zor günlerdi. Bende dahil medyada sizi çok eleştirdiler. Yönetim anlamında kulüpte hatalar yada yanlış adımlar atıldığı yönünde gelen eleştirilerdi bunlar. Neler düşündünüz?

Biz bu işe futbol takımı listesinde olan Celil bey (Celil Hekimoğlu) ve arkadaşları ile başladık. Ancak hemen başlangıçtan sonra Celil bey arkadaşları yönetimden ayrıldılar. Basketbolun Trabzon kanadı tamamen çökmüş oldu. Bu bize çok sıkıntılar yaşattı. Ancak durumu toparlamayı başardık. Daha sonra yeniden teşekkül eden yönetimlerle bugünlere gelmeyi başardık. Hem deneyim açısından tecrübesiz hemde göreve başlar başlamaz tabiri caizse tam ortasından bölünen bir yönetim olarak büyük zorluklar yaşadık. Ancak bu durumu da belirli bir istikrar sayesinde aşabildik. Eğer Trabzonspor’un herhangi bir kademesinde yönetici iseniz mutlaka ve mutlaka sabırlı ve hatta çok sabırlı olmanız gerekir.

memozcan
26.01.2016, 22:23
başkan anket yayınlamaya başladı bosingwa mi; medjani mi diye!!

vizyon???

memozcan
27.01.2016, 00:20
başkan ihonun eskilerine umut bağlamış durumda.. bu kadar dua ettiğimiz vizyonlu diye sevindiğimiz adamın böyle vizyonsuz hamleler yapması beni hayal kırıklığına uğrattı doğrusu.. forvet için henriqeyi getirmez işallah..

Çağatay_
27.01.2016, 00:41

Güzel bir durum özeti :) Faik abi daha önceden puan vermiş olduğum için tekrar veremedim, sen puanımı vermiş kabul et :)

Courage
27.01.2016, 00:53
Vizyon,elindekine uygun hareket etmektir. Vizyonsuz adam yarının,öbür günün hatta gelecek 10 senenin parasını 1 sezonda yedi. Şimdi gelen ise bu berbat mali tabloyu aleni olarak açıklamayıp ara ara daha düşük frekanstan vaziyeti taraftara takdim ederek galeyanı önlüyor.

İşin burasını fazla düşünmeyip sadece saha içi odaklı yorumlara karşında takımın aksayan yönlerine yama kabilinden hamleler gelmek zorunda haliyle.Bana göre Bay başkanın dahi tiksindiğine emin olduğum bu ölmüş eşşeği üfleyerek diriltme çabasının yine yukarıdaki mali tablonun mecburiyeti olduğunu unutmamak gerek.

Bosingwa ve Medjani'de saha içinde elinden geleni yaptığına inandığımız isimler. Daha düşük ücretlere revize edilmiş bir kontratla geri dönüş yaparlarsa hem kısa sürede uyum hem de yeniden kendini ispat hırsı ile iyi bir takviye olacaklarına inanıyorum.

Şu sözü edilen scout ekibi kurulmuş olsaydı gerçi bunlara gerek kalmazdı o ayrı.

Reha Asan
27.01.2016, 09:30
Bosingwa neysede medjani için yönetime laf etmemek lazım.
Medjani ödemeleri yapılmadı diye tek taraflı fesh etti.
yarın fifaya giderse faizi vs alacağı para yüksek olur.
ayrıca fifada ekstradan bir davamız daha olur ki uefa ile görüşmelerde malumunuz eksi bir nottur.
velhasıl başkan geri dönüş yaptırarak, hem sene sonuna kadar takıma yararlı olan oyuncu getirmiş oluyor hem de belirttiğim olumsuzlukları ortadan kaldırıyor.
bende bu açıdan bakınca ortada Vizyon görüyorum..

tanjugunduz
27.01.2016, 10:10
Baskanim vizyonumuzu daha buyuk tutmaliyiz yavas yavas ileriki senelerin iskeletini kurmaliyiz eldeki coplerden kurtulmaliyiz lutfenbaskanim mantikli transferler makul odemeler lutfen baskan.

LG-V400 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Harun-61
27.01.2016, 10:24
Twitter fenomeni Muharrem Usta :)

Oğuz ZEYTİN
27.01.2016, 10:48

Bunun tam tersi de var ve sayıları bahsettiğiniz gruptan daha fazla.

Teknik direktör Lucescu olursa: "İşte bize yakışan proje adamı... Ne o Hami, özevlatçılık falan..."
Teknik direktör Lucescu değil Hami olursa: "Zaten Lucescu yaşlıydı. Aferin Usta Başkan, Hami bizdendir."

Pahalı transferler yapılırsa: "İstanbul takımlarıyla böyle yarışılır. Lucescu'ya ve onun transferlerine parayı basacaksın kanka..."
Ucuz transfer yaparsa: "Boşver kanka, İHO takımda mangır bırakmadı. Aferin başkan, aman tasarruf! Yaşasın özevlatlar..."

Oyuncuların ücretini indirirse: "Aferin başkan, adam dünya yıldızı ama beş metreye pas atamıyor. Ödeme bunlara... İşte FEDA, VEFA, CEFA, SEFA..."
Oyuncuların ücretini indirmezse: "Ne yapsın başkan, yönetim kadromuz zengin ve vizyoner. Hepsi başarılı işadamları. Kartal, Akyazı ve havalimanından müthiş para gelecek. Ödenir, sıkıntı yok."

Takımda yerli gençleri oynatacağız derse: "Yaşasın Trabzon altyapısı, 70lerin ruhu..."
Takımda yerli gençleri oynatmayacağız derse: "Trabzon Trabzon'dan mı yönetilirmiş, hangi çağdayız, geçin bu işleri... Sadi'nin yetiştirdikleriyle mi oynayacağız? Boşver başkan, getir Lucescu'yu o bize Brezilya'dan bulur. Abdülkadir, Muhammet en fazla Mustafa Yumlu olur."

Aynen; olan biteni sorgulamadan ve takımın durumuna bakmadan, kendi menfaatleri için başkanın her yaptığına DOĞRU diyenler de görmezden gelinmemeli.

Kongreden önceki gün sizinle birlikteydik Faik Ağabey. Hatırlayın lütfen, tam arkamızda Tanjant'a asılan Ali Kemal'li posteri... O masada dönen Lucescu sohbetini... Ve kongreden sonra geçen süreci...

Şimdi olaya bu açıdan baktım diye hakkımda "Hekimoğlucu, rantçı, özevlatçı, fırsatçı, sabırsız, küçük düşünen vizyonsuz... vb." denirse şaşırmam.

~UniCef~
27.01.2016, 13:44

Teknik direktör Lucescu olursa: "İşte bize yakışan proje adamı... Ne o Hami, özevlatçılık falan..."
Teknik direktör Lucescu değil Hami olursa: "Zaten Lucescu yaşlıydı. Aferin Usta Başkan, Hami bizdendir."

Pahalı transferler yapılırsa: "İstanbul takımlarıyla böyle yarışılır. Lucescu'ya ve onun transferlerine parayı basacaksın kanka..."
Ucuz transfer yaparsa: "Boşver kanka, İHO takımda mangır bırakmadı. Aferin başkan, aman tasarruf! Yaşasın özevlatlar..."

Oyuncuların ücretini indirirse: "Aferin başkan, adam dünya yıldızı ama beş metreye pas atamıyor. Ödeme bunlara... İşte FEDA, VEFA, CEFA, SEFA..."
Oyuncuların ücretini indirmezse: "Ne yapsın başkan, yönetim kadromuz zengin ve vizyoner. Hepsi başarılı işadamları. Kartal, Akyazı ve havalimanından müthiş para gelecek. Ödenir, sıkıntı yok."

Takımda yerli gençleri oynatacağız derse: "Yaşasın Trabzon altyapısı, 70lerin ruhu..."
Takımda yerli gençleri oynatmayacağız derse: "Trabzon Trabzon'dan mı yönetilirmiş, hangi çağdayız, geçin bu işleri... Sadi'nin yetiştirdikleriyle mi oynayacağız? Boşver başkan, getir Lucescu'yu o bize Brezilya'dan bulur. Abdülkadir, Muhammet en fazla Mustafa Yumlu olur."

Aynen; olan biteni sorgulamadan ve takımın durumuna bakmadan, kendi menfaatleri için başkanın her yaptığına DOĞRU diyenler de görmezden gelinmemeli.

Kongreden önceki gün sizinle birlikteydik Faik Ağabey. Hatırlayın lütfen, tam arkamızda Tanjant'a asılan Ali Kemal'li posteri... O masada dönen Lucescu sohbetini... Ve kongreden sonra geçen süreci...

Şimdi olaya bu açıdan baktım diye hakkımda "Hekimoğlucu, rantçı, özevlatçı, fırsatçı, sabırsız, küçük düşünen vizyonsuz... vb." denirse şaşırmam.

Bir grup zor zamanlar da destek olan. Yeni Yönetime zaman taniyan, kücük hatalari görmezden gelen, yani Yönetime zaman taniyan
Diger grup ise en kücük ve önemsiz seyleri sisire sisire patlatmaya calisan. Gereksiz ve mantiksiz bos elestiren, kendini hep hakli sanan, vizyon dan bahsederken hayatlarin da sifir basarisi olan, bos laf edip onu büyük magrifet sayan.

Gelin hangi taraf ta yer almamiz gerektigini kendimiz karar verelim. Sabirsiz bos elestiride bulunan mi, yoksa su an ki durumu gören ve ona göre mantikli bir yol haritasi cizen mi.

Faik Yılmaz
27.01.2016, 14:06
Diğer arkadaşları bilmiyorum ama İHO'ya bile 900 gün şöyle ya da böyle tahammül eden ben...

Mevcut yönetimede 180 gün ( 6ay) kayıtsız şartsız destek olmaya karar verdim....

Eğer Mayıs ayı sonunda klüpte kalıcı ve olumlu değişiklikler olmamış ise mevcut yönetimi de eleştiririm....

ama şu anda bulunduğumuz durum maalesef kimseyi beğenmemezlik edecek halde değil....

Oğuz ZEYTİN
27.01.2016, 15:20
Bir grup zor zamanlar da destek olan. Yeni Yönetime zaman taniyan, kücük hatalari görmezden gelen, yani Yönetime zaman taniyan
Diger grup ise en kücük ve önemsiz seyleri sisire sisire patlatmaya calisan. Gereksiz ve mantiksiz bos elestiren, kendini hep hakli sanan, vizyon dan bahsederken hayatlarin da sifir basarisi olan, bos laf edip onu büyük magrifet sayan.

Gelin hangi taraf ta yer almamiz gerektigini kendimiz karar verelim. Sabirsiz bos elestiride bulunan mi, yoksa su an ki durumu gören ve ona göre mantikli bir yol haritasi cizen mi.

Faik Ağabey, taraftarımızın bir kısmına dair durum tespitinde bulunmuştu. Benim yazdıklarım da yönetim eleştirisi değil yönetimden yana duruş sergileyen fanatiklerin (!) haliydi. Tıpkı Faik Ağabey'in karşı grupta gördüğü olumsuz örnekler gibi... Ben onun verdiği örnekleri reddetmedim, haklıdır. Siz de haklısınız. Sanırım benim verdiğim örnekler de reddedilemez, "böyle taraftarlar yok" denilemez. Size farklı bir açı sunuyorum yani...

Sorunuza cevabım; hep birlikte mantıklı yol haritası çizenlere destek olmamız gerektiğine inanıyorum, bu noktada sizinle birlikteyim, emin olabilirsiniz. Kongre sürecinin başından beri şahsi duruşum budur. Kişilerden ziyade Trabzonspor'un menfaatleridir. Fakat körü körüne değil, sorgulayarak, gerektiğinde eleştirerek.

el_conquistador
27.01.2016, 15:37

Bunun aslinda cok basit bir aciklamasi var: inanc ve güvence.

Sonucta baskan ve yönetim kuruluna inanip, güvendigin zaman, her hamlenin arkasinda bir mantikli dayanagi veya düsüncesi oldugu hissine kapiliyor insan. Bu his bendede mevcut. Cünkü sonucta baskan ve yönetim kurulu toplamda kulübü daha ileriye tasiyacagi inancini bana veriyor. Ve yaptigi tüm aciklamalar gayet mantikli ve simdilik seffaf.

Hoca konusunda yönetimi bende elestirdim, cünkü bence bu konuyu daha cabuk, seffaf ve daha net cözmeleri gerekiyordu. Ama bu konuyu daha dengeli degerlendirmek icin, yeni sezona dogru süreci nasil yönetilecegine bakmak lazim.

Onun disindaki konularda sadece beklememiz lazim. Üc sene sonra kulübün borcu ne derecede olacak? Gelirler nasil, ne sekilde artacak? Kulüp icinde nasil bir yapilanma olacak? Kisilerden bagimsiz olabilecekmiyiz? Nasil bir sistem yerlestirilecek? Üretken bir altyapi icin neler yapilacak? Daha profesyonel bir transfer yapisi gerceklestirilecek mi? Bahsedilen kurumsallasma icin neler yapilacak?

Bunlarin hepsi uzun vadeli konular ve degerlendirmek icin cok erken. Tabii ki Muharrem Usta ve yönetimi elestirilebilir. Burda sorun yok. Ama elestiri kriteri, seviyesi ve kistasi nedir? Ilk önce ona bakmak lazim. Cünkü genelde yapilan elestirilerin cogu seviyesiz ve artniyetli bir görüntü veriyor. Bu camianin önde giden büyük kişilikleri bile, küçük hesaplar peşinden koşuyor görüntüsü veriyor elestirirken.

Birde Trabzonspor taraftari elestirmeyi, konusmayi cok seviyorda, üzerine düsen görevi layigi ile yapiyor mu? Kulübümüze gercekten sahip cikiyormuyuz? Birde bu konuyu bu forumda tartissak bence hic fena olmaz.

CEMEFKER
27.01.2016, 16:05
Şunu bir türlü anlatamadım şahsen...

Benim İHO, Musa, İsa, Mahmut, Muharrem, Usta Muharrem ile bir işim yok.TV kanalım yok, gazetem yok, esnaf değilim, köfteci dükkanım hiç yok. Yani TS ile bir tek Pazar veya Cumartesi akşamları 90 dakika içinde üzülüp sevindiğim ile kalıyorum. Son 32 senedir de hiçbir somut kazancım olmadığı halde. Sağlık sorunları eskiden vardı. Evde kapı pencere kırardım. Yaş ilerledikçe ondan da vazgeçtik. Çoluk çocuk büyüdü...

Neyse.

İHO ilk geldiği dönemde en çok destek gösterenlerdendim, ancak yaptığı yanlış işler başta kupanın gelmemesi olmak üzere eleştirmeye başladım, ancak bizi İHO düşmanı safına kattılar. Bu aradaki " sahadan çekerim" restine sonsuz destek de verdim, ancak aradan "1 hafta dahi geçmeden Sivas kupa maçında sahada doğranmamız" a ses çıkartılmaması herşeyin aslında "güya" olduğunu gösteren son şey olmuştu benim için...

Muharrem Usta Başkanı da ilk döneminde İHO'ya karşı şanslı gören ve takımın başında olmasını tercih ettiğim kişiydi Medical Park başarısı ile, ancak o dönemde başkan olamadı. Basketbol'daki sportif alandaki başarısı ile bu dönemki seçimler öncesi Hekimoğlu'na karşı yine şanslı görüyordum ki "Lucescu seçim vaadi " ne kadar. Seçim kozu olduğu pek belliydi zaten öyle de oldu.

...devre arası ve sonrası yarım sezon için bir çözüm üretemezsek Luce gelecek " lafındayım hala ben...

Ersun Yanal sonrası Hami Mandıralı ile devam ediyoruz çözüm olarak sunulan bu şimdiye kadar. Çözüm'den kastın ne olduğuna da iyice bakmak lazım.

- Kümede kalma mı?
- Avrupa Kupaları mı?
- Hatta hatta Şampiyonlar Ligi mi?
- Yoksa iyi futbol ve gönüllerin şampiyonluğuna aday futbol mu?

Bana göre hiçbiri. Çözüm küçülme, mali olarak moral bulma, sahadaki istikrarlı sonuçlar anladığım. Eee bunun için Lucescu'ya zaten gerek yok sezon sonu...İyi bir maliyeci, hesap uzmanı ve vasat bir kadro ve teknik adamla bunlar başarılır.

Oğuz ZEYTİN
27.01.2016, 16:12
Bunun aslinda cok basit bir aciklamasi var: inanc ve güvence.

Sonucta baskan ve yönetim kuruluna inanip, güvendigin zaman, her hamlenin arkasinda bir mantikli dayanagi veya düsüncesi oldugu hissine kapiliyor insan. Bu his bendede mevcut. Cünkü sonucta baskan ve yönetim kurulu toplamda kulübü daha ileriye tasiyacagi inancini bana veriyor. Ve yaptigi tüm aciklamalar gayet mantikli ve simdilik seffaf.

Hoca konusunda yönetimi bende elestirdim, cünkü bence bu konuyu daha cabuk, seffaf ve daha net cözmeleri gerekiyordu. Ama bu konuyu daha dengeli degerlendirmek icin, yeni sezona dogru süreci nasil yönetilecegine bakmak lazim.

Onun disindaki konularda sadece beklememiz lazim. Üc sene sonra kulübün borcu ne derecede olacak? Gelirler nasil, ne sekilde artacak? Kulüp icinde nasil bir yapilanma olacak? Kisilerden bagimsiz olabilecekmiyiz? Nasil bir sistem yerlestirilecek? Üretken bir altyapi icin neler yapilacak? Daha profesyonel bir transfer yapisi gerceklestirilecek mi? Bahsedilen kurumsallasma icin neler yapilacak?

Bunlarin hepsi uzun vadeli konular ve degerlendirmek icin cok erken. Tabii ki Muharrem Usta ve yönetimi elestirilebilir. Burda sorun yok. Ama elestiri kriteri, seviyesi ve kistasi nedir? Ilk önce ona bakmak lazim. Cünkü genelde yapilan elestirilerin cogu seviyesiz ve artniyetli bir görüntü veriyor. Bu camianin önde giden büyük kişilikleri bile, küçük hesaplar peşinden koşuyor görüntüsü veriyor elestirirken.

Birde Trabzonspor taraftari elestirmeyi, konusmayi cok seviyorda, üzerine düsen görevi layigi ile yapiyor mu? Kulübümüze gercekten sahip cikiyormuyuz? Birde bu konuyu bu forumda tartissak bence hic fena olmaz.

Doğru. Özellikle geçmiş dönem yönetim ve oyuncularından kaynaklanan büyük bir kandırılmışlık hissi içindeydik. Kupa gelecekti, Selçuk kalacaktı vs. Muharrem Bey söylemleriyle bu algıyı kırdı. Vaatleri taraftarı heyecanlandırdı. Seçim kazanmak ayrı bir kulvardı, üyelerin güveni ve taraftarın inancı seçimi kazandırdı. Fakat seçimden sonrasını yönetmek ise başlı başına maharet gerektirir. Saha sonuçlarından transferlere... Daha uzun vadeli olarak mali yapının ıslahından Akyazı'ya... Zaman gerektiği hepimizin malumu. Yere sağlam basalım diyorum. Erken taşlamamak gerektiği gibi erken uçmayalım... Bu destek vermemek değil bence.

Son paragrafta değindiğiniz konuyu sabahlara kadar tartışalım. Elbette kaygılarımız ve hedefimiz aynı. Er geç ortak noktalarda buluşuruz.

f1bekir
27.01.2016, 16:12
Şunu bir türlü anlatamadım şahsen...

Benim İHO, Musa, İsa, Mahmut, Muharrem, Usta Muharrem ile bir işim yok.TV kanalım yok, gazetem yok, esnaf değilim, köfteci dükkanım hiç yok. Yani TS ile bir tek Pazar veya Cumartesi akşamları 90 dakika içinde üzülüp sevindiğim ile kalıyorum. Son 32 senedir de hiçbir somut kazancım olmadığı halde. Sağlık sorunları eskiden vardı. Evde kapı pencere kırardım. Yaş ilerledikçe ondan da vazgeçtik. Çoluk çocuk büyüdü...

Neyse.

İHO ilk geldiği dönemde en çok destek gösterenlerdendim, ancak yaptığı yanlış işler başta kupanın gelmemesi olmak üzere eleştirmeye başladım, ancak bizi İHO düşmanı safına kattılar. Bu aradaki " sahadan çekerim" restine sonsuz destek de verdim, ancak aradan "1 hafta dahi geçmeden Sivas kupa maçında sahada doğranmamız" a ses çıkartılmaması herşeyin aslında "güya" olduğunu gösteren son şey olmuştu benim için...

Muharrem Usta Başkanı da ilk döneminde İHO'ya karşı şanslı gören ve takımın başında olmasını tercih ettiğim kişiydi Medical Park başarısı ile, ancak o dönemde başkan olamadı. Basketbol'daki sportif alandaki başarısı ile bu dönemki seçimler öncesi Hekimoğlu'na karşı yine şanslı görüyordum ki "Lucescu seçim vaadi " ne kadar. Seçim kozu olduğu pek belliydi zaten öyle de oldu.

...devre arası ve sonrası yarım sezon için bir çözüm üretemezsek Luce gelecek " lafındayım hala ben...

Ersun Yanal sonrası Hami Mandıralı ile devam ediyoruz çözüm olarak sunulan bu şimdiye kadar. Çözüm'den kastın ne olduğuna da iyice bakmak lazım.

- Kümede kalma mı?
- Avrupa Kupaları mı?
- Hatta hatta Şampiyonlar Ligi mi?
- Yoksa iyi futbol ve gönüllerin şampiyonluğuna aday futbol mu?

Bana göre hiçbiri. Çözüm küçülme, mali olarak moral bulma, sahadaki istikrarlı sonuçlar anladığım. Eee bunun için Lucescu'ya zaten gerek yok sezon sonu...İyi bir maliyeci, hesap uzmanı ve vasat bir kadro ve teknik adamla bunlar başarılır.

O lafı yanlış anlamışsın bence abi. Tam olarak "Devre arası kalıcı çözüm üretmezsek sezon sonu Lucescu gelecek" demişti. Yani "çözüm"den kasıt, sezon sonu elde edilecek sıralama vb. değil Lucescu ayarında bir teknik direktörün getirilmesidir.

Hami de kalıcı çözüm olmadığına göre sezon sonunu bir görelim, ondan sonra beraber eleştirmeye başlarız.

El Cordobes
27.01.2016, 16:25

Aynı fikirdeyim.

Artık eleştiri yaparken eleştiri yapanın bazı durumları açıklama veya ispat etme gibi bir ihtiyacı oluyor. yanlış anlaşılmasın diye açıklama yapma zorunluluğu hissediyor. çünkü eleştiriye karşı genel tavır eleştiri hakkını nerden aldığı alt metniyle üstü kapalı taraftarlık sorgulaması şeklinde olmaya başladı. "10 lira verip maça gitmeyen,forma almayan adam eleştiriyor" gibi genellemelere giriliyor.

Eleştiri yapabilmek için ne yapmak gerekiyor? kulüp için harcama yaptığımız ölçüde mi eleştiri hakkına sahibiz? eleştiri yapmadan önce takım için neler yaptığımızı anlatarak rüşdümüzü ispat mı etmemiz gerekiyor? maca hiç gitmemek hatta imkanı olsa bile, forma almamak, kulüp ürünü olan atkı bere çorap bardak saat telefon hattı vs. almamak ve sadece gönül vermek yapılanları eleştirmek için yeterli midir? bunun tam tersi eleştirmemek, bir bildikleri var deyip susmak doğru bir tavır mıdır? taraftarın üzerine düşen görevler nelerdir?

sorunlu algıların önüne geçmek adına bu konuların sağlıklı bir zeminde tartışılmaya ihtiyacı var.

CEMEFKER
27.01.2016, 16:34
f1bekir, bakış açılarımız farklı olunca farklı manalar çıkabilir...

Oysa ki ben aynı açıdan baktığımıza inanıyorum...

Mollasalihoğlu
27.01.2016, 17:50
Aynı fikirdeyim.

Artık eleştiri yaparken eleştiri yapanın bazı durumları açıklama veya ispat etme gibi bir ihtiyacı oluyor. yanlış anlaşılmasın diye açıklama yapma zorunluluğu hissediyor. çünkü eleştiriye karşı genel tavır eleştiri hakkını nerden aldığı alt metniyle üstü kapalı taraftarlık sorgulaması şeklinde olmaya başladı. "10 lira verip maça gitmeyen,forma almayan adam eleştiriyor" gibi genellemelere giriliyor.

Eleştiri yapabilmek için ne yapmak gerekiyor? kulüp için harcama yaptığımız ölçüde mi eleştiri hakkına sahibiz? eleştiri yapmadan önce takım için neler yaptığımızı anlatarak rüşdümüzü ispat mı etmemiz gerekiyor? maca hiç gitmemek hatta imkanı olsa bile, forma almamak, kulüp ürünü olan atkı bere çorap bardak saat telefon hattı vs. almamak ve sadece gönül vermek yapılanları eleştirmek için yeterli midir? bunun tam tersi eleştirmemek, bir bildikleri var deyip susmak doğru bir tavır mıdır? taraftarın üzerine düşen görevler nelerdir?

sorunlu algıların önüne geçmek adına bu konuların sağlıklı bir zeminde tartışılmaya ihtiyacı var.

Eleştiri çözümün başlıca kaynağıdır aslında.

Bizim milletin temel sıkıntısı sanırım eleştiri yaparken takındığı tavır. (Kimseden bahsetmiyorum, genel tespitim. :) )

Ek olarak "taraftarın üzerine düşen görevler?" nedir sorusunun bir cevabı varsa, "Trabzonspor taraftarının üzerine düşenler" bunun en az iki katı. Ülkenin futbol sistemi ile yönetenlerin tavırları nedeni ile bu öyle maalesef.

tanjugunduz
27.01.2016, 22:10
Baskanim lutfen ruhsuz topculari kapinin onune koy yoksa bu oyuncular hepinizi yiyecek ortada vizyon falan kalmayacak

LG-V400 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhammet YILMAZ
27.01.2016, 22:37
Başkana güven tam ve başaracak bu işi Allahın izniyle.
50.yılda şampiyonluğaa

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasan61
28.01.2016, 12:51
Eyvallah ekonomik gelişmeler için ama takımı bir grup çeteye bıraktı ya yazık.

makif61
28.01.2016, 14:21
Aldığım duyumlara göre İho ofta hırs yapmış ve sürekli üye yapıp duruyormuş. Bu forumdaki yöneticilere ricam, kulübe üye kampanyası başlatmasıdır. Üyelik ücretleri de çok komik rakamlar, herkesin çok rahat ödeyebileceği meblağlar diye düşünüyorum.

makif61
28.01.2016, 14:36
başkan ihonun eskilerine umut bağlamış durumda.. bu kadar dua ettiğimiz vizyonlu diye sevindiğimiz adamın böyle vizyonsuz hamleler yapması beni hayal kırıklığına uğrattı doğrusu.. forvet için henriqeyi getirmez işallah..

sen kesin gizli ihocusun söliim :) bu forumda iho için söylenen vizyonsuz sözlere uzun zaman birşey diyememiş ve şimdi Usta hata yapınca o dönemlerin acısını çıkarmak için bu tarz cümleler kuruyorsun gibime geliyor, umarım hakkında yanılırım hemşerim, yoksa bu tarz bir yorumda bulunmana başka bir şekilde izah getiremiyorum:)

Faik Yılmaz
29.01.2016, 13:08
Trabzonspor Yönetimi :

1-İlk önce takımın maliyetini düşürdü. en öncelikli hedef buydu çünkü Uefa kriterlerini çok aşmıştık. Onurla başlayan süreç diğer oyuncularla devam ediyor. Bu arada şu an itibarı ile bile önemli miktarda tasarruf sağlandı.

2-Yönetim sponsorlukla ilgili görüşmelere devam ediyor. Yakın zamanda sonuç alınacak diye düşünüyorum.

3-Kadrodaki verimsiz oyuncular bir şekilde bertaraf ediliyor yerlerine yeni ve daha az maliyetli oynayabilecek oyuncular alınıyor....

4-Teknik direktör konusu ise geçeci olarak çözüldü. Matematiksel olarak değil ama mantıksal olarak ilk 2 şansımız sona erdiğinden böyle bir yola girildi diye düşünüyorum...

sonuç olarak yönetim takımın mali yönünü düşünerek adımlar attı sırtımızdaki yükü biraz azalttı...

İ. SARAL
29.01.2016, 13:15
50. yılda şampiyonluk falan hikaye ama başkana güvenim tam. İzlerken gururlanacağımız bir takım inşa etsin yeter.

artvints
29.01.2016, 13:28
50. yılda şampiyonluk falan hikaye ama başkana güvenim tam. İzlerken gururlanacağımız bir takım inşa etsin yeter.
Hikaye olmadigini göreceksin abi bir buçuk sene sabret.Hatta seneye kendin ikna olursun zaten.

jairzinho
29.01.2016, 13:35
artıları:

transferde iki önemli oyuncu dahil oldu.direk 11 oyuncuları.

maaş tablosundaki indirimler.

eksileri:

hami hoca ile biraz geç anlaştılar(40 günlük bir gecikme).bunun sonucu ilk 3 şansı sıfırlandı.

maaş tablosunda indirimde onurun aldığı rakam gene anormal seviyede kaldı.maaş tablosunda üst sınır 900 bin avroyu geçmemeli.

Oruç
29.01.2016, 14:21
Başkan yüzümüzü güldürüyor. Soner'i, Alper'i gönderdi. Sıra Sefa, Deniz ve İshak üçlüsünde.

CEMEFKER
29.01.2016, 15:00
Başkan yüzümüzü güldürüyor. Soner'i, Alper'i gönderdi. Sıra Sefa, Deniz ve İshak üçlüsünde.

Oruç Bey, sizinle ilgili değil yazacaklarımın. Sadece mesajınızda geçen kelimeler bana duygu karmaşası yaşadığımızın (ben de tabi) sevinmek için nerelere kadar düşeceğimizin göstergesi ...

geldi sevindik, gönderdi sevindik...

Geçmiş yönetim neleri getirmişti yüzümüzü güldüren....Şimdi giderken arkalarından gülüyoruz...Hep gülüyoruz....Sağolsunlar...Gülecek birşeyler hep buluyoruz...

Kara mizahlık milletiz. Temel Reis (çenesi düşük ıspanak yiyeni değil, uzun burunlu fıkralık olanı) 'i seviyorum....

Harun-61
29.01.2016, 15:05
Soner'i gönderdin ya, ellerinden öperim Baskanim.

DeAgLeMaNyAq
29.01.2016, 15:30
Azılı muhaliflerden Ergun Ata aklı sıra Szymkowiak da oynar mı diye laf çakmaya çalışmış. Trabzonspor'u bu kadar seviyorsa Bosingwa'nın Hacıosmanoğlu döneminden alması gereken ücreti maaşından kessinler o zaman ömrü yeter mi acaba ödemeye. Bazılarımız da Bosingwa ne hakla sakat olduğu dönemin parasını istiyor diye eleştirilmiş. Adam Barış Özbek gibi evinde değil sahada sakatlandı. Futbolcu sakatlanınca maaşı ödenmez diye bir anlaşma icat oldu da haberimiz mi yok?

Harun-61
29.01.2016, 16:43
Stad isinde taraftarin gönlünü aldi, süper hareket.

Soner+Alper'e bye bye dedi

ben bu adamin elini öperim !

Reha Asan
29.01.2016, 16:52
Azılı muhaliflerden Ergun Ata aklı sıra Szymkowiak da oynar mı diye laf çakmaya çalışmış. Trabzonspor'u bu kadar seviyorsa Bosingwa'nın Hacıosmanoğlu döneminden alması gereken ücreti maaşından kessinler o zaman ömrü yeter mi acaba ödemeye. Bazılarımız da Bosingwa ne hakla sakat olduğu dönemin parasını istiyor diye eleştirilmiş. Adam Barış Özbek gibi evinde değil sahada sakatlandı. Futbolcu sakatlanınca maaşı ödenmez diye bir anlaşma icat oldu da haberimiz mi yok?

:alkış:

Çağatay_
29.01.2016, 16:54
Başkan gayet iyi gidiyor. Şu ana kadar tek hatası takımı kampa hocasız sokmasıydı.

Sadi hocayı saymamak gibi anlaşılmasın, kendisi açıkça gitmek istediğini söylemiş, hocanızı getirin demiş birisi. Bu motivasyon eksikliği ile yola çıkılması kampta katedebileceğimiz mesafeyi azalttı.

Onun dışında sıkıntı yok şu ana kadar.

Reha Asan
29.01.2016, 16:58
başkanı ekonomik yapıya müdahaleleri açısından tebrik ederim.
transfer sezonu bittiğinde daha net olarak göreceğimiz kadro yapısı ve yıllık ücret hususunda sanırım uefa ile görüşmelerde elimiz kuvvetlenmiştir.
Başarılı şekilde devam eder inşallah başkan.

bordoylamavi
29.01.2016, 19:12
daha napsın bosiyi geri getirdi mbia yı dehledi. dsoner ve alperi de attı daha napsın bütün işe yaaramazları sırayla gönderiyor

Uğur Ö.
29.01.2016, 20:08
Sen adamın dibisin ya. Sen bu takımı düzelteceksin. Yaptığın her hamle bu takımın menfaati için. Değerini bilmek lazım. Bir beladan bir ustaya geçiş yaptık. İnanılmaz birşey.

Mesut
29.01.2016, 20:11
Tam destek şu an takımın maaş bütçesini baya düşürdü düşürmeye de devam ediyor.Helal olsun

Adem Akyüz'
29.01.2016, 20:13
Abi o adam hayata muhalif. Muhtemelen kendi doğumunu da eleştiriyordur.

memozcan
29.01.2016, 20:35
sen kesin gizli ihocusun söliim :) bu forumda iho için söylenen vizyonsuz sözlere uzun zaman birşey diyememiş ve şimdi Usta hata yapınca o dönemlerin acısını çıkarmak için bu tarz cümleler kuruyorsun gibime geliyor, umarım hakkında yanılırım hemşerim, yoksa bu tarz bir yorumda bulunmana başka bir şekilde izah getiremiyorum:)
merak ediyorsan söyleyeyim.. ben ilk dönemde bile ustanın kazanmasını istiyordum .. ama maalesef kongremiz ilkokulu babasının ricasıyla! zorla bitirebilmiş birisini başımıza layık gördü.. ben seçilmiş başkan olduğu için ihoyu meşhur mitingine kadar destekledim.. lakin orada izah edilemeyecek bir zaafiyet ortaya çıktı..

m. usta için önyargılıyım evet ama önyargım olumsuz değil tersine fazla iyimserim ve belki de fazla vizyoner bir beklenti içindeyim. şimd,ye kadar da gayet iyi gidiyor.. transfer işleri kolay işler değil.. aynı menajerden defaatle kazık yemedikten ve sırf bize karşı iyi oynadı diye bir futbolcuyu transfer etmedikten sonra başka şeyler kabul edilebilir.

benim şu dakikaya kadar ustada gördüğüm en büyük yanlış 1461 takımı yapılanması ve zaten bizi kafasında bitirmiş oyuncuları geri getirmek istemesi..

söyler misin şimdi ben de merak ettim: acaba gizli ihocu muyum?

İ. SARAL
29.01.2016, 21:10
Hikaye olmadigini göreceksin abi bir buçuk sene sabret.Hatta seneye kendin ikna olursun zaten.

İnş. dediğin gibi olur kardeşim.

Sefa
29.01.2016, 21:19
Sportif A.Ş.'de neden hala genel kurul yapılmadı anlamadım.. Hala şirket patronu İHO gözükmekte..

Courage
29.01.2016, 22:07
Şu Soneri gönderdin ya büyük adamsın vesselam!

Başkanım güzel gidiyorsunuz Allah bozmasın.

DeAgLeMaNyAq
29.01.2016, 22:07
Sportif A.Ş.'de neden hala genel kurul yapılmadı anlamadım.. Hala şirket patronu İHO gözükmekte..

Salı günü...

Mert'
29.01.2016, 22:13
Baskanim devam boyle arkandayiz.

playa
29.01.2016, 22:45
Jaja da gelse tadından yenmez

Giallorossi
30.01.2016, 00:06
Soneri göndererek simdiden efsane baskan lakabini haketti. Tesekkürler baskanim.

konakk
30.01.2016, 02:01
adamsın başkan

tanjugunduz
30.01.2016, 06:58
Baskanim sefa deniz ve daha iyilerini bularak ozer ve yumluyuda gonderdik mi buyuk baskanliginiz tescillenmis olacak

since1967-61
30.01.2016, 09:09
Sen bu takımın efsane baskanı olacaksın..En kotu baskandan sonra en iyi baskanı görecek bu sehir ins.Kurumsallasmanın temelini de atıp uzun yıllar bozulamayacak bir yapıya kavusur ins Trabzonsporumuz..Böylece kulupten menfaat saglayan serefsizler de bir bir temizlenecek !

Mehmet Fatih Silik
30.01.2016, 13:20
ALLAH utandirmasin...gercekten önemli adimlar atiyorsun!

Bozmadan, üstüne katarak, büyüyerek, geliserek ve en önemlisi tüm camia ile beraber basarilara kosmayi nasip etsin rabbim!

gometra
30.01.2016, 14:41
Trabzonspor’da 130 milyon TL’lik futbolcu giderleri 75 milyon TL’ye indirildi

Başkan Usta, önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir toplantı düzenleyip 1.5 ayda yaptıklarını Trabzonspor camiası ile paylaşacaklarının altını çizerken, “Bütçede olağanüstü bir yere geldik. Yaptığımız hamleleri ve yıllık oyuncu giderini 130 milyon TL’den 75 milyon TL’ye nasıl indirdiğimizi Trabzonspor camiasına anlatacağız. Çünkü biz Trabzonspor’u her anlamda ayağa kaldırmak için göreve geldik. Burada adeta gelenek haline gelmiş gelene, gidene 2.5 milyon euro vermek. Biz bu geleneğe son verdik, vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu. VEFA hamlesinin devam ettiğini de söyleyen başkan Muharrem Usta, “Sefa ve Erkan ile de görüşeceğim. Onların da diğer takım arkadaşları gibi bu zorlu süreçte gereken özveriyi yapacaklarına inanıyorum. İki oyuncumuzun yapacağı 2 milyon TL’lik ‘VEFA’ bizi hedeflerimize bir adım daha yaklaştıracak” dedi. Başkan Usta, M’bia’nın ayrılışının ardından Cavanda’nın kendisine çeki-düzen vermesini beklediğini de belirtirken, “Ya adam olacak ya da olacakların sonuçlarına katlanacak” diyerek oyuncusuna da gözdağı verdi. *** (http://www.61saat.com/futbol/trabzonspor-dan-55-milyon-tllik-tasarruf-h265770.html)

Bu kadar kısa sürede muazzam iş çıkardı yönetim. Sefa ve Erkan indirime yanaşmadı denmişti ama henüz görüşme olmamış. Bizim yerel basın tıynetini bir kez daha ispatlamış oldu tabi.

2 milyon indirim adam başı 300 bin euroya yapıyor aşağı yukarı. Erkan 1.4, Sefa 900 bin almış olacak, aslında aldıkları her kuruş gereksiz ama genel tabloda gayet iyi rakamlar, daha fazlası sene sonunda inşallah.

Deniz ve İshak'ı da elden çıkarabilsek 5 milyon liraya yakın bi kar da oradan ediyoruz. Böylece kurtarılan para 60 milyon lirayı geçiyor, hakikaten muazzam iş.

Erdinç Barutçu
30.01.2016, 14:53
Gerçekten yapılan hamlelerin açık bir şekilde tanıtılması örnek bir davranış. Daha çok hamleler bekliyoruz.
- Kulüp üye sayısının arttırılması. ( İlk giriş ücretinin düşük tutularak yıllık aidatların yükseltilmesi )
- Forma anlaşmasının gidişatı.
- Ürün yelpazesinin kaliteli ve makul fiyatlara çekilerek daha çok satışla gelirin yükseltilmesi.
ve tabiki de radyo ve televizyon kanalı....
Emin olun kulübün şu ana kadar atmış olduğu adımlar UEFA karşısın yapılacak olan mali kriter savunmasında büyük koz olacaktır. Hele hele Galatasaray'ın alacağı ceza ve transfer yapamaması oyuncu fiyatını ve maaşlarını düşürecektir.

tanjugunduz
30.01.2016, 14:53
Baskanim cok az cop kaldi sefa ishak deniz yumlu ozer douglas bunlari gonder yerlerine uygun maliyetli yillik maasi 500 bini gecmeyen oyuncular alalim baskanim tutmasa bile hamle yapmasi kolay olur bu paralar kolay donmuyor gelirimiz bwlli gideri minimuma indirmeliyiz baskanim hep destekcin olacagiz.

Harun-61
30.01.2016, 14:55
Jaja da gelse tadından yenmez

yapmayin kardesler.

Yeni JaJa'lar bulma zamani. Kayseri'de ilk 11'e giremedi.

Sefer A.
30.01.2016, 14:56
Vefa konusunda yapilanlar için tesekkürü hak ediyor baskan... aksini savunan delidir...
1 2 konuda adami elestirdik diye bizi "herseye muhalefet" "bir seyi begenmeyen" ilan edenlere de Selam olsun
Yanlis anlasilmayi hiç sevmem ama bazen o kadar üseniyorum ki cevap vermeye, aman salla diyorum...

Sefa ve Erkan konusunda ise pek ümidim yok, hele Sefa'dan, umarim yanilirim
Bosingwa'nin alacagi maasi da merak ediyorum, her ne kadar dönmesine sevinsem de... umarim çok fazla vermeyiz
Yalniz bence ondan sadece futbolcu olarak degil de yardimci hoca ve veya gözlemci olarak yararlanmamiz lazim...
Yoksa, fizigi ne kadar iyi olursa olsun, bu yasa gelmis sakatlik yasamis ve neredeyse 1 senedir top oynamayan adamin bize saglayacagi katki gerçekten soru isareti ??

playa
30.01.2016, 14:59
Belçika'da iyi performans sergiliyor , tabiki keşke bulunsa ama zor 50 senede 1 kere geliyor

Sefer A.
30.01.2016, 15:11
0,5 + 1 yillik imzalamisiz Bosingwa ile... güzel... ama sene sonuna kadar alacagi para biraz fazla degil mi sanki :p gerçi kalsaydi 1,6 alacakti senelik, kaçini aldi da gitti ona da bakmak lazim... ilk seneleri 2,2 falan aliyordu, son sene yani bu yil 1,6 olacakti

Profesyonel futbolcu Jose Bosingwa da Silva ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 1.5 yıllık anlaşma sağlanmıştır.
Anlaşmaya göre oyuncuya;

2015-16 futbol sezonu için 495.000.-EUR garanti ücret ve 1.000.-EUR maçbaşı ücreti ödenecektir.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

Saygılarımızla

Oruç
30.01.2016, 15:25
Bosingwa hamlesi imajımızı düzeltmek adına yapılmış bir transferdir. Ben bu transfere böyle bakıyorum. Fifa'lık, Uefa'lık olma durumlarından kurtulmak büyük başarıdır. Son yıllarda yerle bir olan itibarımızı düşünürsek ne kadar olumlu bir iş olduğunu görmüş oluruz.

OnurKul
30.01.2016, 15:43
Usta'nın taraftara yönelik hamlelerini çok takdir ediyorum. Ayrıca takımın maliyetini azaltmak 50. yıla şampiyonluk hedefi koymanın başlangıcıdır.

konakk
30.01.2016, 16:28
futbolcu giderlerinin 130 dan 75 e inmesi büyük bir başarıdır ve devam da edecektir güzel günler bizleri bekliyor

My
30.01.2016, 23:15
http://s11.postimg.org/fcvtapr1f/Ads_z.jpg

My
30.01.2016, 23:31
Sedat Tunalı'dan Usta'ya Zor Soru!

Gazeteci - Yazar Sedat Tunalı sosyal medya hesabı üzerinden Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'yı terletecek cinsten bir soru yöneltti.

TAYFA HABER - Gazeteci - Yazar Sedat Tunalı, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'ya 3 Temmuz sürecinde şike sanığı Zafer Önder İpek'i savunan ve şu an Trabzonspor'da Hukuk Direktörü olarak görevini sürdüren Anıl Gürsoy Artan'ı sordu.

Tunalı sosyal medya hesabı üzerinden Usta'ya gönderdiği mesajda ''Sayın Başkan, şike sürecinde karşı cephede yer alan ve kulübü maddi zarara uğratan avukata kulüp mahremini teslim ettiniz mi?'' sorusunu yönelterek, Anıl Gürsoy Artan'ın Trabzonspor'da görevine devam ettirilmesine tepki gösterdi.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ise Sedat Tunalı'nın bu sorusu karşısında sessiz kalmayı tercih etti.

Öte yandan Sadri Şener döneminde göreve başlayan ve görevine halen daha devam eden Anıl Gürsoy Artan'ın kulübü birçok konuda zarara uğrattığı biliniyor.

Özellikle şike sürecinde Zafer Önder İpek'in savunuculuğunu yapması ve Sinan Zengin'in Trabzonspor'a açtığı davaya geç itiraz ederek kulübü zarara uğratmasıyla bilinen Anıl Gürsoy Artan'ın, İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde bazı yöneticiler tarafından görevden alınması istenmiş ancak Hacıosmanoğlu bunu kabul etmemişti.

Anıl Gürsoy Artan'ın Muharrem Usta döneminde de görevine devam ediyor olması, ''bu kadar eksi yanı varken kulüpte görevine neden devam ediyor?, bu gücü nereden alıyor?'' sorularını akıllara getirdi.

http://www.tayfahaber.com/d/other/sssssss.jpg

Oruç
30.01.2016, 23:34

Kendince eğleniyor. Yazık.

hofsaale
30.01.2016, 23:36
ulan sen kimsin koskoca TS başkanıyla dalga geçiyon...Yerel Medya da kimse muharrem usta yi sevmior...İHO ya ağızlarıni açmiyordu utanmazlar..tabi artık para yiyemiyorlar kulupten

My
30.01.2016, 23:38
Altuğ'un derdi para değil.

karahanbakar
30.01.2016, 23:46
Baskanim cok az cop kaldi sefa ishak deniz yumlu ozer douglas bunlari gonder yerlerine uygun maliyetli yillik maasi 500 bini gecmeyen oyuncular alalim baskanim tutmasa bile hamle yapmasi kolay olur bu paralar kolay donmuyor gelirimiz bwlli gideri minimuma indirmeliyiz baskanim hep destekcin olacagiz.

Maliyet diyorsan Yumluyu ordan bir çıkar. Adam çok az kazanıyor zaten. Ve maliyet*performans hesabına göre takımda kesinlikle kalmalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Adem Akyüz'
30.01.2016, 23:52
Altuğ'un derdi para değil.
Aynen. Onun derdi koltuk bence :)

Artı olarak başkandan yediği ayarın acısı hâlâ geçmedi.

Muhammet YILMAZ
31.01.2016, 00:07
50.yılda ŞAMPİYONLUĞAAA :dvl::sevinç:

hanzale
31.01.2016, 00:36
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160130/da60c688eb04d536c42e1baee13de2f1.jpg

Yemin ediyorum, adama hayranım.

yattarahayranı
31.01.2016, 00:43
Adamın dibi ya Allaha şükürler olsun bize böyle başkan nasip etti

Sefer A.
31.01.2016, 01:21
Hao Anil Gürsoy Artan midir nedir, kovun gitsin yaa, arkasinda güç mü var da kimse kovamiyor onu

Gökhan Uzun
31.01.2016, 01:30
Aynen. Onun derdi koltuk bence :)

Artı olarak başkandan yediği ayarın acısı hâlâ geçmedi.

Nedir bu ayar mevzusu

Adem Akyüz'
31.01.2016, 01:36
Nedir bu ayar mevzusu
Başkan kongre sürecindeki toplantıda çok fena bi ayar vermişti buna :)

Altug basketbolda ödemeler aksıyor, ne iş? Bi de Fener şike yapmıştır diyebilir misin diye sordu Usta'ya.

Usta da basketbolda o kadar başarıyı görmüyorsun. Üstüne beni de hatasız bir peygambermis gibi ödeme sorununu soruyorsun demişti. Şike konusunda da 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor defalarca söylemişti. Altuğ'a da yıllardır şike üzerinden duygu sömürüsü yapıyorsunuz falan dedi. Önceki seçimde yaptınız, yine devam ediyorsunuz falan dedi.

Bu ayarın üzerine 10 dakika sonra Altuğ'un sitesindeki başlık "Usta şikeci başkan" diyemedi oldu :)

Gökhan Uzun
31.01.2016, 02:01
Başkan kongre sürecindeki toplantıda çok fena bi ayar vermişti buna :)

Altug basketbolda ödemeler aksıyor, ne iş? Bi de Fener şike yapmıştır diyebilir misin diye sordu Usta'ya.

Usta da basketbolda o kadar başarıyı görmüyorsun. Üstüne beni de hatasız bir peygambermis gibi ödeme sorununu soruyorsun demişti. Şike konusunda da 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor defalarca söylemişti. Altuğ'a da yıllardır şike üzerinden duygu sömürüsü yapıyorsunuz falan dedi. Önceki seçimde yaptınız, yine devam ediyorsunuz falan dedi.

Bu ayarın üzerine 10 dakika sonra Altuğ'un sitesindeki başlık "Usta şikeci başkan" diyemedi oldu :)

Valla ben de böyle kapak yesem İSKİ'de rögarda kadro beklerdim işe yaramak için :D

Oğuz B.
31.01.2016, 09:59
1- N'Doye'un maaş yükünden kurtulduk.
2- Serdar gitti.
3- Soner gitti.
4- Alper gitti.
5- Mbia gitti.
6- Deniz ve İshak'ın gitme durumu var.
7- Futbolcularla konuşulmuş ve indirimler sağlanmış.
8- Kulübün toplum ile iletişimi dipten baya baya yükseğe çekilmiş.
9- Muhammet Demir gibi bir yetenek alınmış.
10- Güray alınmış.
11- 1461 takımından sonunda bir yabancı denenmek üzere alınmış.
12- Bazı zeka problemi olanlar eleştirse de taraftar bir şekilde sürece dahil edilmiş ve Jose Bosingwa ile olan kırgınlık giderilmiş.
13- Hami Mandıralı'ya bir şans daha verilmiş. ( Ben desteklemesem de bu kararı)
14- Sponsorluk anlaşmaları için gayret veriliyor.
15- Taraftar stad konusunda da olaya dahil edilmiş.

2 ay olmadı henüz bu adam daha ne yapsındı? Seçildikten 10 gün sonra yapamayacaksa Celil bey orada diyenlerin, 20 gün sonra sol bek ve forvet alamıyorsa seçime gidilmeli diyenlerin, 30 gün sonra bıraksın bu tiwit işlerini diyenlerin olduğu körelmiş bir ortamda harika işlere imza atmaya devam ediyor Usta. Kervan yürüyor. Teşekkürler başkan.

Adem Akyüz'
31.01.2016, 10:39
baki eline sağlık. Böyle bir arada yazılınca yapılanlar daha net ortaya çıkıyor. Bunlara ekleme yapmak gerekirse

-TS Club'ta yapılan indirimler
-Tolunay Kafkas'ın tazminattan vaz geçmesi

Reha Asan
31.01.2016, 10:54
1- N'Doye'un maaş yükünden kurtulduk.
2- Serdar gitti.
3- Soner gitti.
4- Alper gitti.
5- Mbia gitti.
6- Deniz ve İshak'ın gitme durumu var.
7- Futbolcularla konuşulmuş ve indirimler sağlanmış.
8- Kulübün toplum ile iletişimi dipten baya baya yükseğe çekilmiş.
9- Muhammet Demir gibi bir yetenek alınmış.
10- Güray alınmış.
11- 1461 takımından sonunda bir yabancı denenmek üzere alınmış.
12- Bazı zeka problemi olanlar eleştirse de taraftar bir şekilde sürece dahil edilmiş ve Jose Bosingwa ile olan kırgınlık giderilmiş.
13- Hami Mandıralı'ya bir şans daha verilmiş. ( Ben desteklemesem de bu kararı)
14- Sponsorluk anlaşmaları için gayret veriliyor.
15- Taraftar stad konusunda da olaya dahil edilmiş.

2 ay olmadı henüz bu adam daha ne yapsındı? Seçildikten 10 gün sonra yapamayacaksa Celil bey orada diyenlerin, 20 gün sonra sol bek ve forvet alamıyorsa seçime gidilmeli diyenlerin, 30 gün sonra bıraksın bu tiwit işlerini diyenlerin olduğu körelmiş bir ortamda harika işlere imza atmaya devam ediyor Usta. Kervan yürüyor. Teşekkürler başkan.
ve bunlar daha başlangıç.başkanın tabiri ile hastaya yoğun bakımda yapılan müdahaleler bunlar.hasta yaza bir yoğun bakımdan çıksın daha neler neler olacak.
bu arada elinize sağlık.

Oğuz B.
31.01.2016, 11:01
baki eline sağlık. Böyle bir arada yazılınca yapılanlar daha net ortaya çıkıyor. Bunlara ekleme yapmak gerekirse

-Tolunay Kafkas'ın tazminattan vaz geçmesi
Evet kesinlikle öyle Adem. Teşekkürler katkın için. :)

Oğuz B.
31.01.2016, 11:02
ve bunlar daha başlangıç.başkanın tabiri ile hastaya yoğun bakımda yapılan müdahaleler bunlar.hasta yaza bir yoğun bakımdan çıksın daha neler neler olacak.
bu arada elinize sağlık.
Teşekkürler. Dediğiniz gibi bunlar acil önlemler. Çok daha güzel olacak inşallah. :)

ESER
31.01.2016, 11:24
Kalibre ve kalitesi maksimum kıraathane işletebilecek kadar olan iho isimli zatin kulübün üzerinden silindir gibi geçmesinin ardından usta kulübümüz için bir şanstır bence.
Kısa vadede başarli olamasa bile ihonun sebep oldugu tahribatı mümkün mertebe onaracagina inaniyorum.

redbul
31.01.2016, 11:33
şimdi sırada en az 300 milyonluk stad analaşmaı var haberler o yönde turkcell in 300 milyonluk bir teklifi varmış ama başkan akıllı hemen balıklama atlamıyor belkide diğer firmaların teklifi yükseltmesini bekliyordur.

Mehmet Fatih Yavuz
31.01.2016, 13:39
Muharrem Bey bu kulüp için ne kadar doğru bir idareci seçildiğini 2 ayda göstermeye başladı.

Ama ben korkuyorum. Bizim şehrin genleri bu kadar ufku açık ve kurumsal düşünebilen bir kişi ile inşallah uyuşur.

Şimdiden başkandan Allah Razı olsun. İHO sonrası çölde vahaya düşmüş gibi, serap mı ne bu yaşananlar?

Fatih Özkan
31.01.2016, 14:19
Devam Başkanım!
Destekçinim!

KemaL_Ts
31.01.2016, 14:31
Bende Baskanin hamlelerini son derece dogru buluyorum, kulübün en büyük sorunu ekonomisini düzeltemesi ve Muharrem Usta da ilk ekonomiden basladi. Ekonomosi güclü olan kulüb basariya zaten ister istemez ulasir. Almanyada Bayern Münih örnegi var, 2002 den sonra avrupada uzun yillar büyük kulüblerin gerisinde kaldi ama 2009 den beri 0 borc ile bütün dünya kulüblerini sollamaya basladi ve sollamaya da devam edecek. Bugün istedigi her antrenör ve futbolcuyu alabilir. Bunun icin sabir lazim ve bizdeki en büyük eksik de sabir diye düsünüyorum.

My
31.01.2016, 15:15
@baki (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=13149) eline sağlık. Böyle bir arada yazılınca yapılanlar daha net ortaya çıkıyor. Bunlara ekleme yapmak gerekirse

-Tolunay Kafkas'ın tazminattan vaz geçmesiYalnız Tolunay'ın açıklaması vardı. Benimle kimse görüşmedi. Davamız mahkemede, sürüyor diye.

Adem Akyüz'
31.01.2016, 15:17
Yalnız Tolunay'ın açıklaması vardı. Benimle kimse görüşmedi. Davamız mahkemede, sürüyor diye.
Böyle bir açıklamadan haberim yok. Link atabilir misiniz mümkünse?

My
31.01.2016, 15:19
Zamanında har vurulup harman savurulurken batıyoruz dediğimizde parası cebinizden mi çıkıyor ulam muhasebeci misiniz taraftar mı nerede görecektiniz böyle topçuları diyenler için ekonomik gelişmelerin ne kadar önemli bilemiyorum.

My
31.01.2016, 15:20
Böyle bir açıklamadan haberim yok. Link atabilir misiniz mümkünse?İlk bulduğum link.

http://www.tsspor.com/2016/01/tolunay-kafkas-kimseyle-gorusmedim/

Adem Akyüz'
31.01.2016, 15:23
İlk bulduğum link.

http://www.tsspor.com/2016/01/tolunay-kafkas-kimseyle-gorusmedim/
Trabzonajans kaynaklı bir haber. Açıkçası Altuğ Atalay'a ait olan bu sitedeki haberleri okurken 4-5 defa düşünmek lazım doğru mu diye ama yine de bi şüphe oluşturdu açıkçası. Yakın zamanda çıkar ortaya durum.

Sibel
31.01.2016, 17:52
Nazar değmesin.

GeZeGeN
31.01.2016, 18:10
8484

DeAgLeMaNyAq
31.01.2016, 20:46
Usta komşusuna kıyak yapmış...

slmn
31.01.2016, 20:54
Usta komşusuna kıyak yapmış...

Komşusu?

DeAgLeMaNyAq
31.01.2016, 20:58
Komşusu?

Serhat Ulueren'le aynı sitede oturuyorlar...

Samet Yildirim
31.01.2016, 22:20
Baskan birazdan Sky360 Tv de...

Uğur Ö.
31.01.2016, 22:33
22:50 diye saat vermiş

yattarahayranı
31.01.2016, 22:39
http://www.tv360.com.tr/CanliYayin açın açın öylesine açtım başkan gs maçına bile yorum yapıyo

Uğur Ö.
31.01.2016, 22:49
Şakamı lan bu. aziz gelse böyle gs yi konuşabilirmiydiniz ?

B61
31.01.2016, 22:50
Başkana nihayet süre ayırmaya başladılar.

--------------------------------------------------

Başkan çok şeffaf. Yani kulübün detaylarını çok açık seçik konuşuyor. Belki şu anlık bi' problem yaratmıyor ancak başka konular ortaya çıktığında bunlar problem yaratabilir.

Kazım Bostan
31.01.2016, 23:14
ya ben şu constant ve 28 m euro arasındaki bağlantıyı anlamadım. bi yanlışlık var da nerde. 2.8 milyon euro di mi yanlış söyleniyo yani?

yattarahayranı
31.01.2016, 23:15
ya ben şu constant ve 28 m euro arasındaki bağlantıyı anlamadım. bi yanlışlık var da nerde. 2.8 milyon euro di mi yanlış söyleniyo yani?
28 milyon TL

Kazım Bostan
31.01.2016, 23:17
28 milyon TL

kanım dondu.

ibrahim
31.01.2016, 23:27
Bakın arkadaşlar başkana soru sorma şansımız var. Trabzon kulislerinde yeni yerleşkemizin isminin "recep tayyip erdoğan spor kompleksi" olacağı konuşuluyor ciddi ciddi. Yüklenelim şu işe ya. Olmasın böyle bir rezillik. Kasımpaşa değiliz biz...

Uğur Ö.
31.01.2016, 23:36
Bu nasıl bir vizyon Allah gönderdi bu adamı bize. İho gibi takımın içine eden bir adamdan sonra böyle biri resmen mucize.

SenolDurgun
31.01.2016, 23:39
Serhat Ulueren en iğneli soruyu da soruverdi.

"20 bini dolduramayan 40 bini Nasıl dolduracak"

smart
31.01.2016, 23:40
Ya bu adam ne kadar güzel konuşuyor umut var

SenolDurgun
31.01.2016, 23:42
1. Sınıf Scout ekibi kuruluyormuş. Bunun dışında transfer yapılmayacakmış.

artvints
31.01.2016, 23:43
Pijamamdan utandım başkan. Umutsuzca hep bunlardan bahsediyorduk. Allah gonlumuze göre verdi.

Kamer'
31.01.2016, 23:43
Bakın arkadaşlar başkana soru sorma şansımız var. Trabzon kulislerinde yeni yerleşkemizin isminin "recep tayyip erdoğan spor kompleksi" olacağı konuşuluyor ciddi ciddi. Yüklenelim şu işe ya. Olmasın böyle bir rezillik. Kasımpaşa değiliz biz...

Stadı 40.000 kişi fullemek isteyen başkan , siyaseti direk stada taşır mı ? Adını o şekilde yapsa 10.000 taraftar kafadan kaybeder direk

Biraz mantıklı olan herkes böyle bir şey yapmayacağınıı anlar , içiniz rahat olsun bence :) Usta işini biliyo gerçekten .

Ömer SEVİNÇ
31.01.2016, 23:44
Başkan 10 numara adam. Kesinlikle doğru tercihi yapmışız üçü arasında. Ne konuştuğunu bilen, akıllı, insan ilişkileri yüksek bir insan. Serhat'ın falan tuzaklarına gelmedi, polemik yaratmadı, yaptıklarını, yapacaklarını anlattı. Çok iyi işler yapmış, çok güzel yerlere getirecek bizi inşallah. Gerçekten hocanın yapması gereken doğru bir hoca bulmak. Usta ve iyi hoca ikilisini yakalarsak çok başarılı günler bizi bekliyor inşallah.

karahanbakar
31.01.2016, 23:44

Gelişinden gidişine kadarki toplam maliyeti o. Bonservisinden, menajer ücretinden itibaren hepsi.

Ömer SEVİNÇ
31.01.2016, 23:45
Mbia'yı 4 milyon euronun üzerinde bir rakama satmışız. Şimdiye kadar ona ödediğimiz bütün para çıkmış, üstüne kulübe para kalmış. Muhtemelen 6 milyon falan miktar.

Ömer SEVİNÇ
31.01.2016, 23:46
Ekonomik olarak çok iyi hamleler yapmış başkan gerçekten. Uçurumu kenarından döndermiş kulübü.

ibrahim
31.01.2016, 23:46
Stadı 40.000 kişi fullemek isteyen başkan , siyaseti direk stada taşır mı ? Adını o şekilde yapsa 10.000 taraftar kafadan kaybeder direk

Biraz mantıklı olan herkes böyle bir şey yapmayacağınıı anlar , içiniz rahat olsun bence :) Usta işini biliyo gerçekten .

Belediye Başkanının yalakalık yapası tuttu. Trabzonspor mrabzonspor falan dinlemezler. Karşılarında yalnız Usta durabilir.

Kamer'
31.01.2016, 23:48
Belediye Başkanının yalakalık yapası tuttu. Trabzonspor mrabzonspor falan dinlemezler. Karşılarında yalnız Usta durabilir.

O durabilir o tip şeylerin karşısında , onun için zaten orda . iho olsa eyvah eyvah kesin olurdu herhalde ama şuan o konuda içim rahat bence sizin de rahat olsun :)

Yasin Altuntas
31.01.2016, 23:54
Seversin, sevmezsin baska, ama Baskan gercekten cok efendi, zeki, söyledigini bilen bir Beyefendi. Her seyden önce her seye duygusal olarak degil, rasyonel bir sekilde mantikli bir sekilde bakiyor. Kisaca pacasindan profesyonellik akiyor :)

Bu arada demin 2010/2011 bence Sampiyon olduk dedi :)

Uğur Ö.
31.01.2016, 23:56
Azize iyi giydirdi. :D

ibrahim
31.01.2016, 23:58
Yerim seni Hadise.

Yazmam lazımdı kusura bakmayın. :D

yattarinho61
01.02.2016, 00:01
Başkanın en çok hoşuma giden yönü adam bildiğin "yönetici" gibi düşünüyor! Cok bilgili konusuyor ama tabi icraatlara bakmak lazim zamana kesinlikle ihtiyacı var

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

ibrahim
01.02.2016, 00:03
NTC medyanın patronu listende başkan. Ne Abişi ya? İlk eleştirim bu olsun.

SenolDurgun
01.02.2016, 00:14
Engin'in ibretlik cümlesi ; "Fenerbahçeliler Trabzonspor'un DA birşeyler yaptığını düşünüyor"

Bir yanda Muharrem Usta bir yanda bu zar. Futboldaki kaliteyi hangisi yükseltebilir?

A. Aydın
01.02.2016, 00:22
NTC medyanın patronu listende başkan. Ne Abişi ya? İlk eleştirim bu olsun.
Tv 8 in yoneticiligini yapti.
Yapimcilikla, tv yonetmek cok farkli birsey.
Sisteminden teknolojisine kadar bambaska.

Ozan Kara
01.02.2016, 00:26
Her cevabi mantikli.

thehell61
01.02.2016, 00:28
Karşılarında akıllı bir adam varya illa bel altına çekmeye çalışıyorlar. İstiyorlarıki kavga hiç bitmesin.

ibrahim
01.02.2016, 00:32
Tv 8 in yoneticiligini yapti.
Yapimcilikla, tv yonetmek cok farkli birsey.
Sisteminden teknolojisine kadar bambaska.

Mehmet Yiğit Alpin kolunun daha uzun olduğunu düşündüğüm için öyle dedim. Trabzondan kimseye güvenmiyorum ben. :)

A. Aydın
01.02.2016, 00:43
Mehmet Yiğit Alpin kolunun daha uzun olduğunu düşündüğüm için öyle dedim. Trabzondan kimseye güvenmiyorum ben. :)
Bir belgesel cekilsin, film cekilsin en iyisni mehmet yigit alp yapar.
Ama tv yonetmek bambaska birsey.
2002 den beri tv isindeyim.
Bence bu isi tecrubeli birinin yapmasi bizim hata payimizi dusurur.

İleli
01.02.2016, 00:50
Bi hacıya bak birde buna bak takımı 3 sene önce kime emanet etmişiz arkadaş..

Colakoglu
01.02.2016, 00:53
Bi hacıya bak birde buna bak takımı 3 sene önce kime emanet etmişiz arkadaş..

Cok komik bi durum degilmi [emoji4] ve usta gibi bir aday varken iho yine 1000 küsür oy aldi buda bir okadar düsündürücü.

Harun-61
01.02.2016, 00:53
Müthis, harika...

helal olsun.

ağasarlı
01.02.2016, 01:06
Başkanın meseleleri sözün yanı sıra el parmak kombinasyonuyla anlatmasıda fena değil.sözden anlamayanlar el anlatımından anlasın bari.

İleli
01.02.2016, 01:12
Cok komik bi durum degilmi [emoji4] ve usta gibi bir aday varken iho yine 1000 küsür oy aldi buda bir okadar düsündürücü.

Haci şike olayına tepki amaçlı seçilmişti bende destekçisiydim, bir süre sonra sonra istifalar gelmeye başlayınca nereye doğru gittiğimizi anlamıştım fena pişman oldum..

E. Okan Bülbül
01.02.2016, 01:35
Konuşmanın videosu var mı acaba?

slmn
01.02.2016, 01:36
Toraman'da tam iho kafası var ya :)

Kamer'
01.02.2016, 01:46
Teşekkürler başkanım , gece gece mutlu ettin bizi

Furkan Özdem
01.02.2016, 01:53
Başkan gibi başkan. İnşallah kafasındaki Trabzonspor'u oluşturabilir.

Yunus Kandemir
01.02.2016, 01:55
10 numara konuştu Efsane başkan olma yolunda ilerliyor

Mert Acar
01.02.2016, 02:00
Artık bazı kafalara bu şart..Başkan Bilal anlatır gibi tek tek,açık açık anlatıyor herşeyi.Bizde nato kafa çok olduğu için anlamamakta direniyorlar.
İnşallah bizimde desteğimizle başkan söylemlerini icraate dönüştürecektir,inanıyorum.Allah yar ve yardımcımız olsun bu yolda.

Gökhan Uzun
01.02.2016, 02:04
Ben sonuna yetişebildim nereden izleyebilirim tamamını

Samet Yildirim
01.02.2016, 02:14
Muharrem Baba. nokta

ibrahim
01.02.2016, 02:26
Bugün çokça kez sevindirdi beni. Yaptığı icraatlar, verdiği örnekler, art niyetli laflara koyduğu noktalar. Hepsi sevindirdi beni.

Ama şu şike sürecinin FIFA ayağında beklediğimiz yaptırımlar ülke futbolunu tehdit edecek düzeye gelirse orada bırakır gibi bir izlenim bıraktı bende. tff başkanı bu kadar düşünmüyor Türk futbolunu.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

artvints
01.02.2016, 02:31
bu kadar kalitesiz sorulara rağmen telegol gibi bir programı gözümüz kırpmadan izliyorsak orda çok değerli birşey vardır. ben başkanın katıldığı bazı programları indirdim arada bir tekrar izliyorum. bir ricky gervais iki muharrem usta hiç sıkılmadan hayran hayran tekrar tekrar izleyebilirim konuşmalarını :)

yüregimts
01.02.2016, 02:35
Serhat zamanı olsa sabaha kadar Başkanı konuştururdu , hayatlarında böyle bi başkan görmedikleri için ... :D

mkesen1982
01.02.2016, 02:49
3 sene önce bu adamı seçmemekle çok büyük hata etmişiz.Bizi şampiyon yapabilirmi bilmem ama bu pisliğin içinden çıkaracağı kesin

Bayundur Han
01.02.2016, 07:38
Baskanin konusmasinin yazisini okudum az once fanatikte. Helal olsun. Normalesme donemine girdik artik. Scout takimi, kontratlar, teknik direktor konusu herseyi mertce aciklamis. Dedigi aslinda su: bu isi yapan binlerce kulup var bu isin asli budur. Scoutin olur futbolcu arar. Girenden cok cikarin olmaz ekonomi duzelir. Bu kadar zor degil bu isler. Ama panik yapinca is cuval ve incire donuyor.

Bu yonetim sadece kulubu degil, bizleride degistirecek. Bastakinin uslubu hepimiz icin ister istemez bir olcudur

Faik Yılmaz
01.02.2016, 08:19
Başkan Muharrem Usta'nın eğer başını yemezlerse güzel işler yapacak gibi görünüyor......

CEMEFKER
01.02.2016, 09:09
Başkan'ın dünki açıklamalarını (1.reklam sonrası) sonuna kadar dinledim.

Eldeki mali yük futbolcuların elden çıkarılması ve sorunlu yabancıların satılması, takıma geri dönmesi için büyük mücadele verilmiş kısa süre içinde. Yabancılardan Bosingwa'nın takıma geri dönüşü bunun sonucu,zira Mbia'nın satılması aynı şekilde. Medjani için uğraşılmış ancak kiraya gitti bu şekilde sorunu çözüldü, Constant için bir çaba var. Takdir edilecek bir başarı var mali yükün azaltılması için görülen.

Başkan transferlerle ilgili (bundan sonra yapılacak transferler) bir kıstas getirdi kendince. "....belli bir yaşın üzerindekileri transfer etmeyi düşünmüyoruz " , "...futbola aç Trabzonspor'a değer katacak kendi de değerlenirken" .

Yani birşeyler olmuş değil, birşeyler olmak isteyen genç isimlere şans tanınacak. TS'ye uyan model de bu. Yıllardır söylüyoruz bu forumda. TS'yi kendine öz bir yapı ancak kurtarır, çare olur. istanbul takımlarını taklit ederseniz böylesine batmaya mahkum olursunuz her zaman . Biz 7 şampiyonluk devrimini böyle yaptık zaten.

Son bir yılımda bu forumda mali olarak küçülmemiz lazim, takım olarak küçülmemiz lazım, tek kurtulma şansımız bu derken bazıları yapılan sükseli transferler karşısında hızını alamayıp "İHO gibi büyük düşünemeyenler var aramızda, yerlinin yerlicileri..." gibi laflar duyardık arkamızdan.

Aklın ve başarının yolu birdir ve bellidir.

Diğer taraftan Başkan'ın seçimden önce dediği "Çözüm olmazsa....." lafının gereğinin hala yerine getirilmediğini görüyorum teknik manada. Gerçi tiyolarını verdi Başkan. Başkanı ve yönetimi transfer giderlerinin makul seviyeye çekilmesi hareketleri desteği hak ediyor ve sezon sonu teknik manada asıl yapılanmayı bekleyelim diyorum...

samet aslan
01.02.2016, 09:16
Bir yerden sonra izlemedim bu kadar vizyon bana fazla diyerek :D

Şaka bi yana Engin denen sümüğü adaletin verdiği her karara imza atarmısın diyerek duvara yapıştırması efsaneydi

Büyüksün Başkan !!

Ahmet Demir
01.02.2016, 09:33
3 sene önce bu adamı seçmemekle çok büyük hata etmişiz.Bizi şampiyon yapabilirmi bilmem ama bu pisliğin içinden çıkaracağı kesin

Her işte bir hayır vardır. O zaman seçilse kıymeti bilinmeyecekti belki de. Şike süreci onu çok daha fazla hırpalardı ama şimdi neyin ne olduğunu herkes daha iyi görebiliyor, o konuda eli rahat.

Samet Yildirim
01.02.2016, 09:43
Helal olsun Baskan...

Ahmet Aksu
01.02.2016, 09:44
konuşmasını yeni izledim maalesef yine efsane bir sohbeti kaçırmışım. tekrarını izledim hakikaten biz bu başkanla çok büyük şeyler başaracağız..

omondoles
01.02.2016, 09:45
Vga'dan full hd'ye geçtik gibi oldu.

Loading %61..

A. Aydın
01.02.2016, 09:47
Serhat zamanı olsa sabaha kadar Başkanı konuştururdu , hayatlarında böyle bi başkan görmedikleri için ... :D

Başkan ı sıkıştırmaya çalıştılar baya.
Öyle zeki beklenmeyen cevaplar verdi ki. Onlar bile tatmin oldu.

Başkanımız 2002 yılında ki Laporta başkanken barcelona nın malagayla oynadığı maçın örneğini verdi.
Nasıl yükselişe geçtiklerini anlattı. Önemli bir ayrıntıydı bence. Muharrem Usta her şeyi çözmüş durumda.

Adem Erdoğan
01.02.2016, 09:48
TS TV hakkında konuştu mu hiç ?

selcuk
01.02.2016, 09:50
TS TV hakkında konuştu mu hiç ?
evet
kurulacak dedi
finansal durumumuz yüzünden biraz zamana ihtiyacimiz var dedi

Adem Erdoğan
01.02.2016, 09:54
evet
kurulacak dedi
finansal durumumuz yüzünden biraz zamana ihtiyacimiz var dedi

Teşekkürler.

Yazın ortalık durulduktan sonra kurulur sanırım.

Fatih Özkan
01.02.2016, 09:56
Çok daha iyi şeyler göreceğiz zamanla.

Koray
01.02.2016, 09:58
Trabzonspor Tv kurulursa Cevat Kol gibileri yorumcu diye izlemeyiz umarım.

selcuk
01.02.2016, 09:58
Teşekkürler.

Yazın ortalık durulduktan sonra kurulur sanırım.
sanmam
kaliteli is cikartmaliyiz dedi
1 yil sürer altyapiyi olusturmak
bence 50. yil baslangici bunu yapmak plani

Faik Yılmaz
01.02.2016, 10:01
Trabzonspor Tv kurulursa Cevat Kol gibileri yorumcu diye izlemeyiz umarım.

Onun gibileri tvye çıksa dahi yüzü gözünü mozaikleyerek vermek lazım.....

Koray
01.02.2016, 10:02
Onun gibileri tvye çıksa dahi yüzü gözünü mozaikleyerek vermek lazım.....

Mozaiklemek bile beni kesmez.

Aydın Danış
01.02.2016, 10:04
Başkanın Telegoldeki programı kaçıranlar buyursun... Vizyon is loading %99,9 :D

https://www.youtube.com/watch?v=Aap8pkIrKz4

Gurpas
01.02.2016, 10:09
Ts tv İstanbul merkezli olsa daha kaliteli bir kurum olur diye düşünüyorum.

selcuk
01.02.2016, 10:13
Ts tv İstanbul merkezli olsa daha kaliteli bir kurum olur diye düşünüyorum.
giderler 2katina cikar cünkü yayin yapacagin %90 konu trabzonda (takim) ve trabzonda stüdyo gideride sifir
kulüb fazlasiyla alana sahip

Harun-61
01.02.2016, 10:23
Başkan Muharrem Usta'nın eğer başını yemezlerse güzel işler yapacak gibi görünüyor......

Trabzon sehrinden korkmuyor degilim, kulübü nemananlarin pek hosuna gitmiyordur Usta Baskaninin yaptiklari.

Hamdi Karamahmutoğlu
01.02.2016, 10:27
Başkanı keyifle dinledim.
Örnek alınacak biri.
Türk futbol yöneticilerinin hepsinin örnek alması gerek.
Çalışmalarını keyifle takip ediyorum.
Yalnız şike konusunda pek iyi bilgilendirilmemiş.
Bu konuda ciddi bir brifing almalı hukuk kurulundan.

Faik Yılmaz
01.02.2016, 10:29
Trabzon sehrinden korkmuyor degilim, kulübü nemananlarin pek hosuna gitmiyordur Usta Baskaninin yaptiklari.

Ya bana dün dediler ki ;

-Siz Hacı'yı çok arayacaksınız....

işte böyle adamlar bile var......

Başkan hakkında da ileri geri konuştu hemen engelledim onu sosyal medya hesaplarımdan....
rezil insanlar var.....

Başkan başarılı olunca üzülecek insanlar var...

misal bugün yenilsekte başkana giydirsek modunda insanlar var....

signal
01.02.2016, 10:41
Güzel bir konuşma yaptı ancak şike konusunda süreçlerle alakalı çok fazla bilgi sahibi olmadığı kanısı uyandı bende. Şike ile ilgili sorulara örneğin "mahkemede şike aklandı şike yok işte" sözüne verilecek birçok cevap vardı.Mahkemenin verdiği her kararı kabul eder misiniz cevabı açıkçası çok genel bir cevap oldu ve beni tatmin etmedi.Polemiğe girmek mi istemedi orasını bilmiyorum.

gometra
01.02.2016, 11:41
Bu arada kimse gündeme getirmiyor ama basket takımının tüm yükü de hala Usta'nın omzunda. Ben en azından Celil Hekimoğlu'ndan basket takımına sahip çıkmasını beklerdim. Usta da sponsorluğunu futbol takımına kaydırmış olurdu böylece.

B61
01.02.2016, 11:55
Güzel bir konuşma yaptı ancak şike konusunda süreçlerle alakalı çok fazla bilgi sahibi olmadığı kanısı uyandı bende. Şike ile ilgili sorulara örneğin "mahkemede şike aklandı şike yok işte" sözüne verilecek birçok cevap vardı.Mahkemenin verdiği her kararı kabul eder misiniz cevabı açıkçası çok genel bir cevap oldu ve beni tatmin etmedi.Polemiğe girmek mi istemedi orasını bilmiyorum.

Bu konuda kesinlikle katılıyorum. Şike konusunda yeterli cevabı veremedi ancak bir önceki başkandan çok farklı bir profil çizmek istiyor da olabilir. İbrahim Hacıosmanoğlu bu tür konuların içinde en çok bulunan isimdi. Öyle düşünüyorum ki televizyonlarda bu tür tartışmaların içine girmekten çok Trabzonspor'daki yapılanma ile gündeme gelip yer edinmek istiyor.

hodlu
01.02.2016, 12:11
Kongreye Kocaeliden tek başına gidip Celil Hekimoğlu'na oy vermiş bir Trabzonspor taraftarıyım. Dün gece TV Programı'nda Sn. Muharrem Ustayı büyük bir dikkat ve zevkle izledim. Konuşurken işine hakim, meseleye vakıftı. Ben bu işi başaracağım havasını herkese verdi. Büyük takıma yakışır bir Başkan'ımız var. Allah yardımcısı olsun. Şunu da eklemek istiyorum ki, Kimseden icazet almış değilim. HEKİMOĞLU tercihimden dolayı da asla pişman değilim çünkü ben Hekimoğlunun listesine oy vermiştim. Yarın yine seçim olsun yine aynı listeye oy veririm. Ancak şimdi önümüzde bizi bekleyen güzel günlere hep beraber yürümek için Sn. Usta'ya maddi manevi destek olmalıyız. Bu destek daha çok maddi olmalı. Kulübün bizlere ihtiyacı var zira bu kulüp bizim...

ağasarlı
01.02.2016, 12:30
başkan yaptığı açıklamada son yaptığı ekonomik hamlelerlerle birlikte kulübü yaklaşık 76 milyon tl lik bir yükten kurtarmış. bence büyük bir başarı.

salihismet
01.02.2016, 13:12
Baskanimizi dün izleyemedim, bu sabah cok dikkatli bir sekilde izledim, ve konusmasinin sonunda kendi Trabzonsporlulugumu
sorguladim, ne kadar Trabzonsporluyum, nasil bir Trabzonsporluyum diye. Söyle bir sonuca vardim; Baskanimizin Trabzonsporun
yazdigi kurtulus recetesni benim yüzde yüz kurtulur diye düsündügüm receteyle karsilastirdim, baktimki benim tespitlerim
baskanin tespitlerinin yaninda yüzde on bile degil. Ben sirf kendi düsüncemi söyleyeyim, bu isleri kendisinden daha iyi
yapacak biri cikmadikca orada kalmalli,fakat nasil kalmali, söylediklerinin yüzde kirkini yapsa bile kalmali bence, cünkü
bu seviyenin bir üstünü yapacak birilerini su ana kadar göremedim.

Uğur_Dmrtrk
01.02.2016, 13:17
Tatmin edici bir program oldu Sn.Başkan açısında..yavaş yavaş taşlar yerine oturacaktır..Taraftar olarak elimizden gelen desteği vermeliyiz..Karınca kararınca..Yapılacak çok iş var bu kulüp bizim..

Mert Oğuzlu61
01.02.2016, 13:21
https://twitter.com/TSerdarS/status/694077596972093440?lang=tr

Şikecilerin dün terbiyesizliğe götürdükleri mevzuda öyle bir cevap verdi ki, şu thug life forumda efsaneler arasına girmeli dedirtti. Mavi ekran verdi resmen şikeciler. Bu taktiği bende kullanacağım.....

Efsane cevap, efsaneeee. :) Başkana sempatim her geçen gün artıyor, adam gibi adam.

serkanholep
01.02.2016, 13:26
dün akşamki yayında oradaki 4 öküzün seviyesiyle başkanın seviyesi arasında dağlar kadar fark var

özellikle 2 si tam provakatör şerefsiz olan bu dörtlü, başkanın nezaketinden ve aşırı mantıkllı konuşmasından çoğu kez ....... oldu.

şike konusunda söylenmesi gereken birkaç cümle daha edebilirdi diye düşünsem de başkanın diğer konulardaki çok mantıklı düşünceleri , bu konuda da bir bildiği vardır fikrini oluşturdu bende

bir de diğer başkanlarımıza nazaran futbola çok hakim gibi. özellikle dünya fytboluna. vizyon geniş başkanda.

taraftar olarak sadece buradan değil bir şekilde forma, maç, kombine vs vs vs desteği sağlamalıyız

cubido
01.02.2016, 13:35
2010-11 sezonu sadece Trabzonspor'un değil Türk futbolunun geleceği açısından da sonuna kadar devam ettirilmesi gereken bir süreçtir.
Ancak bir yönetim ve başkanı sadece şike mücadelesi ile değerlendirmek de oldukça kötü sonuçlara götürür bizi.
Bakınız İHO'nun seçilme süreci.
Trabzonspor'un hukuk mücadelesi yönetimin görevlendireceği özel bir ekip ve taraftarları tarafından devam ettirilmelidir.
Başkan ve yönetim ise tamamen kulübü yönetmeye odaklanmalıdır.
son 4 yılda (Sadri Şner'in son senesi de dahil) o kadar kötü yönetiliyoruz ki hem ekonomik hem de sportif olarak çöktük.
Usta 1,5 ayda 75 milyon TL tasarruf etti.
Hala eleştiren arkadaşları anlamak mümkün değil...

muratt
01.02.2016, 13:43
Ne söylediğini bilen, ne yaptığının farkında olan bir başkanın olması ne güzelmiş. Yaşadıklarımızdan sonra hayal gibi geliyor...

f1bekir
01.02.2016, 14:28

Şikecilerin dün terbiyesizliğe götürdükleri mevzuda öyle bir cevap verdi ki, şu thug life forumda efsaneler arasına girmeli dedirtti. Mavi ekran verdi resmen şikeciler. Bu taktiği bende kullanacağım.....

Efsane cevap, efsaneeee. :) Başkana sempatim her geçen gün artıyor, adam gibi adam.

Ahaha :D

Başkan beni benden alıyor yaa, sana geliyorum başkanımmm :D

f1bekir
01.02.2016, 14:34
Adam öyle bir anlatıyor ki, videoyu sessiz bile islesen anlıyorsun :D

samet aslan
01.02.2016, 14:41
Usta Mbia nın 4 M Euro dan daha fazlaya satıldığını söylemiş Kap'a fiyat bildirmediler mi ?

bordox
01.02.2016, 14:42
Futbolcu giderlerini 150 milyon liradan 75 milyona düşürmek ve maç başı uygulamasına son verip performansa dayalı sözleşme imzalatmak güçlü bir kişilik,bilgi birikimi ve işe hakîm olmakla sağlanabilir.
Başkanımızın en büyük rakibi bu değiişim ve dönüşümü kulubü elinde çıkması olarak değerlendirecek yerel muhalif kesim olacaktır.
Taraftara,özellikle genç taraftara çok büyük iş düşüyor.Her platformda bu geri kalmış zihniyet ile mücadele edip,püskürtmeli ve Muharrem Usta'ya iş yapabileceği ortamı hazırlamalı.
Dün en çok hoşuma giden,İbrahim Toraman'ın bu işlerde yenisiniz sizi harcayabilirler sözüne gülerek 'Muharrem Usta'yı az çok tanıyanlar o kadar kolay olmayacağını bilir'şeklinde verdiği özgüven dolu cevaptı.
İnanmış ve etrafına çok önemli beyinleri de toplayarak onları da inandırmış.
Allah yolunu açık etsin.

Sercan Keleş
01.02.2016, 14:43
Usta; Mbia nın 4 M Euro dan daha fazlaya satıldığını söylemiş Kap'a fiyat bildirmediler mi ?

Kap daha gelmedi hocam. Alacaklarından vazgeçmiş Mbia bu parada hesaba katılmalı dedi.

Emre Çömez
01.02.2016, 14:49

bunu nasıl facebook'ta paylaşırım ya..:D

Sercan Keleş
01.02.2016, 14:51
bunu nasıl facebook'ta paylaşırım ya..:D

https://www.youtube.com/watch?v=m1Ka4jI2xI8

Emre Çömez
01.02.2016, 14:54
https://www.youtube.com/watch?v=m1Ka4jI2xI8
çok teşekkürler.:)

salihismet
01.02.2016, 14:57
Birakin Trabzonsporu, sayin Muharrem Usta Türkiyede futbola bir kac gömlek büyük gelir.
Daha öncede yazmistim; ibrahim tatlises profofösöre termosa sicak su koyunca sicak,
soguk su koyunca nasil soguk tuttugunu sorunca, profosörde kendisine, gayet basit, sen
suya elini sokunca sicak mi veya soguk mu oldugunu nasil anlarsin? ibrahim tatlises; benim aklim var deyince,
profosör: o kadar akil termostada var. Yani demek istedigim su; artik Trabzonspora termostan
biraz daha akilli insanlar gelmesin, onlarin zamani coktan gecti.

Fatih Öztürk
01.02.2016, 15:05
Sayın Başkan'ı pür dikkat ve keyifle izledim.Arkadaşlarıyla beraber düşündüklerini gerçekleştirirlerse Trabzonspor yükselişe geçecektir.Allah utandırmasın.

artvints
01.02.2016, 15:05
muharrem usta = 2. (ünal aysal x fikret orman ) basın bunun farkında değil daha.farkına varana kadar biz yolu yarılamış oluruz. hala kendi klişeleri üzerinden değerlendiriyorlar, pek ciddiye almıyorlar. daha doğrusu egoları izin vermiyor. hadi onlar istanbul basını, bizim trabzon'dakilere ne oluyor onu anlamadım. bu kadar da salaklık fazla.

salihismet
01.02.2016, 15:08
muharrem usta = 2. (ünal aysal x fikret orman ) basın bunun farkında değil daha.farkına varana kadar biz yolu yarılamış oluruz. hala kendi klişeleri üzerinden değerlendiriyorlar, pek ciddiye almıyorlar. daha doğrusu egoları izin vermiyor. hadi onlar istanbul basını, bizim trabzon'dakilere ne oluyor onu anlamadım. bu kadar da salaklık fazla.

Burada yaniliyorsunuz, asil basinin isine gelmeyen akilli insanlardir. türkiyede akilli insanlari pek tutmazlar,
insallah futbolda böyle olmaz.

muratt
01.02.2016, 15:11
M.City, Pellegrini'yi gönderiyormuş sene sonunda.
Al sana Lucescuvari hoca!