PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 41 torunlu Filistinli kadından intihar saldırısı

caykarali_erdal
24.11.2006, 02:26
Filistin'de, 64 yaşındaki bir Filistinli yaşlı kadın dün İsrail askerlerinin yakınında kendisini havaya uçurarak intihar eylemi düzenledi.

Gazze'nin kuzeyindeki Cebaliye mülteci kampı yakınlarında İsrail askerlerini hedef alan eylemde 3 İsrail askeri yaralandı. Saldırıyı Hamas üstlenirken, 9 çocuklu ve yaklaşık 41 toruna sahip Fatma Ömer Ennacar, intihar saldırısı gerçekleştiren ilk Filistinli büyükanne oldu. İntihar eylemi düzenlemeden önce çekilen ve Hamas tarafından yayınlanan bir video kasette yaşlı kadın, bu eylemi, İsrail cezaevlerindeki tutuklu Filistinli mahpuslara ve Filistin Başbakanı İsmail Haniye'ye adamak istediğini söyledi. Bomba kuşağı dolamış M-16 tüfeği takmış olarak görünen Ennacar, ''Kendimi Allah'a ve ülkeme kurban ediyorum.'' dedi. Bu arada, İsrail'in Gazze'de dün düzenlediği hava ve kara saldırılarında 7 Filistinli hayatını kaybetti. Gazze, aa

Arkadaslar bunu okudum ve gercekdende sok ve cokda duygulandim ne diyecegimi bilemiyorum' sizlerle paylasmak istedim.

Hüda Topaloğlu
24.11.2006, 05:09
Allahini seversen ulu orta kendini havaya ucuran biri bi insani nasil duygulandirir. Orada dolasan onlarca masum insani dusunmeden etmeden olume terk etmek islamin bize emri olamaz, degilde zaten. Boyle terorsitlerin var oldugu surece + bunlara duygulandigimizi gorunce daha cok surer bu kavga

Mehdi
24.11.2006, 08:13
Allahini seversen ulu orta kendini havaya ucuran biri bi insani nasil duygulandirir. Orada dolasan onlarca masum insani dusunmeden etmeden olume terk etmek islamin bize emri olamaz, degilde zaten. Boyle terorsitlerin var oldugu surece + bunlara duygulandigimizi gorunce daha cok surer bu kavga

kardeş öncelikle bu konuya çok iyi hakim olmak için olaya birde o intihar eden kadının psikolojsiyle yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum.
öyle bir yerde yaşıyorsunki devletin yok,askerin yok,koruyan savunan yok.bilfiil savaş içindesin.hergün din kardeşlerinden,komşularından veya akrabalarından birisi göz göre göre bir garip siyaset uğruna yok oluyor,seninle savaşan silahlı bir grubun bile seninle bir olduğuna inancın yok ve daha ne iğrenç iğrenç şeyler.
şimdi bunları düşündükten sonra o psikolji içindeki insanları terörist diye nitelendirmek ve hatta kendi ülkesinde bu duruma düşen halkın çaresizce ve belkide bilinçsizce yaptığı bu hareketi teröristlik diye niteneldirmek bence yanlış olur.bence bu konuyu böyle bir ortamda tartışmak bile hoş değil.
bu yapılan hareketin savunulmasının yanlış olduğu kadar çok saçma denmesininde yanlış olduğu kanaatindeyim.yorum yaparken düşünülmesi gereken,peşin karar verilemeyeck kadar hassas noktaları içeren bir konu.
Allah devletimizi,askerimizi başımızdan eksik etmesin.

Erdem Keser
24.11.2006, 09:12
ayni olaylar ulkemizde yasanmadigi icin bize nedense ters geliyo ama bide onlarin yasadigi sartlari bi dusunun artik herkes patlamaya hazir bir bomba gibi hergun savas ucaklari tanklar bombalar sehirlerinde patliyo olaylara tek tarafli bakmayin ordaki yahudilerin bi sucu yoksa madem musluman kardeslerimizin ne sucu var yahudiyi dusundugumuz kadar muslumanida dusunsek bence bu gun bu konumda olmazdik

A.Hilal Çakıroğlu
24.11.2006, 09:26
Allah rahmet eylesin diyerek başlayayım. Herhangi biryerde böyle bir eylem haberi okusak hemen hepimiz lanetleriz ama filistin'in durumu bambaşka bence. Haberi okurken ben de çok duygulandım. Ülkeniz elinizden alınmış, kendi topraklarınızı elinizden alan İsrail her gün masum insanları bombalıyor, hiç bir tutar dalınız kalmamış. Siz olsanız ne yaparsınız? Üstelik de İsrail'in yaptığı gibi masum insanları hedef almıyor. İsrail askerlerini hedef alan bir saldırı ki saldırı demek bile gelmiyor içimden.
Hele hele İsrailli çocukların üzerine "israilden sevgilerle" yazdığı füzelerle filistinli çocukların vurulduğunu düşününce daha bi masum geliyor, daha bi duygulanıyorum

ozcan_asanoglu
24.11.2006, 09:33

haberi iyi okuyalım, "ulu orta" yerde falan yapmamış eylemi..çoluk çocuk demeden katliam yapan israil askerlerinin bulunduğu yerde yapmış ve sadece 3 israil askeri yaralanmış, maalesef...

gönül isterki bunlar olmasın, kimse ölmesin. özellikle sivillere yapılan eylemlere hepimiz karşı olmalıyız ama adamlar vatanlarını, canlarını, namuslarını korumak için didiniyorlar...onlara tek seçenek bırakıldı...

İslam Sezer
24.11.2006, 09:55
Bak kardeşim sapla samanı karıştırma lütfen.Her sakallı deden değildir,her bombalı intiharcı da terörist değildir.Bu tür eylemler asla çözüm değil ve yapılmamalıdır dersen sana katılırım bende böyle düşünüyorum ama senin deyiminle ulu orta yapılmamış bir eylem bu.Babaanne, israil askerlerinin yanında patlatmış bombayı ki zaten sadece 3 israik askeri yaralanmış.Peki sana soruyorum madem ki bu kadın terörist,neden bu yaşa kadar beklemiş?
Gerçek terörist İsrail,ABD ve onların yardakçılarıdır.Öldürülen müslümanlar şehittir.İntihar eden eylemcileri bilmiyorum Allah bilir,sanırım ameller niyete göredir hadisine göre imtihan edilecekler.

ttrabzonsporr
24.11.2006, 10:10
kültür farklı düşünce farklı...
israil ulu orta bebekleri - anneleri - yaşlıları öldürürken o insanların elleri kolları bağlı ölme saatlerini bekleyemiyorlar...
çok yanlış bir şey ama onlar çaresizler...ve dünya suskun!

Vegas
24.11.2006, 11:40
kültür farklı düşünce farklı...
israil ulu orta bebekleri - anneleri - yaşlıları öldürürken o insanların elleri kolları bağlı ölme saatlerini bekleyemiyorlar...
çok yanlış bir şey ama onlar çaresizler...ve dünya suskun!

Merak etme dunya suskun degil! Iran'daki nukleer teseisleri bahane ederek ordaki petrole konmanin planlarini hazirliyor. Cunku Iran'dan sonra Ortadogu'da o insanlarin intihar eylemi duzenlemek icin bomba bile bulmalari mucize olacaktir.

Külünkoğlu
24.11.2006, 11:46

İsrail'in yaptığı katliamlar ortada iken bununla ilgili tek mesajına rastlayamadım ? Aynı pozisyonda biz olsaydık ve yapacak başkada bir şeyimiz kalmamış olsaydı neler yapardık acaba ? İnsanlığın başına sürekli bela olan siyonistler çoluk çocuk demeden tanklarla roketlerle insanları bombalarken 3 yaşındaki çocuklara kadınlara kurşun yağdırırken senin insancıl tarafın tatile mi çıkmıştı ?

zanoylu
24.11.2006, 11:55
Orada olanlar benim başıma gelmiş olsa ailem yakınlarım ve sevdiklerim zarar görmüş olsa.Şartlarda birbiriyle örtüşse açıkçası farklı bir şey yapmazdım.
Bakıyorumda ne bebe ,ne sebi,ne kadın nede masum dinliyorlar.Onlara ölümki hemde en acısından.

Vegas
24.11.2006, 12:02
Israil'in bu yaz mevsiminde Lubnan'a yonelik hava saldirisinin nedeninin kacirilan iki Israil askeri oldugu aciklanmisti savas sirasinda. Savas bittikten sonra boyle bir saldirinin askerler kacirilmadan aylar oncesinden Israil yonetimi tarafindan karar alindigi Israil ttarafindan bile aciklanmisti. Neden BM veya AB Israil'in yaptigi bu hayvanliga karsi ciddi bir karsi adim atmiyor?

Ancak, birkac gun icinde bu yasli kadini teroroist olarak dunya kamoyuna sunmasini bilirler.

ttrabzonsporr
24.11.2006, 12:09
suskun kalanlar sadece müslümanlar öldüğünde suskun kalıyorlar bunlara arap ülkeleri de dahil.. ayrıca lübnanda öldürülen sanayi bakanını (kendisi hizbullah ve suriye karşıtıymış) acaba huzuru kazanmak isteyenler mi yoksa huzuru bozup kaos ortamı yaratmak isteyenler mi yaptı?

hizbullah öyle bir şey yapmaz.. yapsaydı savaş sırasında yapardı savaştan sonra değil.. bu işin arkasında yine israil ve abd vardır..

mezgit
24.11.2006, 14:09
64 yaşındaki bir kadının neden bunu yaptığını anlamak için isterseniz bir an kendimizi onun yerine koyalım...

Kurtuluş Savaşı hiç yapılamamış olabilir ve biz İngiliz mandasında yaşıyor olabilirdik. Bu İngilizler ünlü silah tacirlerinden daha fazla silah alabilmek için Türkiye'de bu silah tacirlerine-hadi Kürtler diyelim- bir yurt sözü vermiş olsunlar. Kürtler için 2000 yıldır akıllarının ucundan dahi geçmeyen bu topraklar birden vaadedilmiş topraklar olsun ve çocuklarına her gün "seni unutursam ey diyarbakır sağ elim hünerini unutsun" diye dualar okutsunlar.
neyse efendim gel zaman git zaman İngilizlerin izin verdiği bu Kürtler yavaş yavaş Türkiye'ye gelmeye başlasın. önce parayla daha sonra da kurdukları terör grupları sayesinde zorla topraklarımızı alıp yerleşmeye başlasınlar. Biz İngilizlerden kurtulma planları yaparken Kürtler de topraklarımıza iyice kök salsın. İngilizler buna dur demeye çalışsın görünürde ama çok güçlü terörist grupları ve finansal kuvvetleri bulunan Kürtler buna engel olsun. gel zaman git zaman ABD'yi de yanlarına alan Kürtler BM'de kendilerinin bir ülke kurmasına izin verecek bir karar çıkartsınlar ve bütün süper güçler bu kararı 15 dakika içinde onaylasın ve ülkemizin doğusunda bir Kürt devleti bizim rızamız dışında kurulmuş olsun. Biz kendimizi parçalayalım asla kabul etmeyiz kimin toprağını kime veriyorsunuz ne hakla diye ama kimse sesimizi duymasın. Savaş açalım. Türkmenistan,Azerbaycan,Özbekistan ve bilimum Türk devleti birleşelim ve bunu Türklüğe vurulmuş bir darbe olarak görüp toplu halde savaşalım.Ama inanılmaz teknolojik güce sahip ordular karşısında ordularımız dağılsın ve elimiz kolumuz bağlansın. Bu arada dünyanın her yerindeki Kürtlere TÜrkiye vatandaşlığı dağıtsın bu yeni kurulmuş Kürt devleti. Dünyanın her yerinden bu yeni kurulan devlete Kürtler akın etsin. Gelen her Kürdü doyurmak ve barındırmak için bizim topraklarımızdan biraz daha çalsınlar. o topraklarda yaşayan bizleri de sürsünler. hepimiz dünyanın farklı ülkelerine dağılalım.özellikle Türk dvletlerine gidelim ve nasılsa yurdumuza döneceğimizden ve bu devletler iktidarı ele geçirmemizden korktuklarından mülteci kamplarında-yani çadırlarda- yaşamaya başlayalım. milyonlarımız böyle sefil bir hayat sürsün.

bu arada bu durumun daha fazla böyle devam edemeyeceğini düşünüp vatanımızı bunlardan kurtarmak için Kuvay-i Milliye birlikleri kuralım. Ancak tüm dünya kendi topraklarımızı almak için mücadele eden bu birliklerimize terörist muamelesi yapsın. Türk kardeşlerimiz davamızda haklı olduğumuzu düşündüklerinden yeni bir savaşı göze alsınlar ve tam Kürt devletine saldırmayı düşünürken Kürt hava kuvvetleri bizim hava kuvvetlerimizi daha havalanmadan yok etsin.Süper güçler bize yalnızca savunma silahları satsın,kendimizi korumak için asla saldıracak kadar güçlü olamayalım
bu büyük yenilgiyle büyük Türk devleti kurma fikirleri de tarihe karışsın. Sonra bunu hazmedemedyip tekrar saldıralım. bu sefer tam yenecek gibiyken ABD girsin devreye. 6. filo çıkarma yapsın ve Kürtlerin yenilgisine mani olsun. bütün bu savşlar boyunca ülkemizin çok daha büyük bir kısmını da kaybedelim. ilerledikçe ilerlesin düşman. ilerlerken babamızı kardeşimizi öldürsün. işgal etmediği topraklarımızda da yeni gelen Kürtler için yerleşim birimleri kursun. bunlar öyle yerleşim birimleri olsun ki en gözü kara en acımasız kürtler buraya yerleştirilsin ve bunlara yerleşim birimine tehdit oluşturduğunu düşündükleriinsanlara ateş açma hakkı verilsin. camiye gidemeylim çünkü yolda kafamıza kızgın yağ da dahil olmak üzere ellerine geçeni atsınlar.
bu sırada canımız ciğerimiz ve en güçlümüz dediğimiz ülkeler bir bir Kürt devletini tanıyıp onunla barış masasına otursun. O devletlerde mülteci kamplarında yaşayanlarımız geçici işlerle avunsun. yerleşim birimlerinin paramparça ettiği coğrafyamızda diğer ülkelere bizi bağlayan sınır kağıları kürtler tarafından kapatılsın. yerleşim birimlerini korumak için yığınla asker gönderilsin bize bırakılmış çorak topraklara.yerleşimciler için ayrı yollar yapılsın ve bizim o yolları kullanmamız kesinlikle yasak olduğundan 15 dakikada gideceğimiz yere 2 saatte gidebilelim. denizimiz olsun ama kürt donanması sadece belli bir miktar açılmaya izin verdiği ve demir atmış bu kurala uymayanları beklediği için denizden yararlanamayalım. hiçbir sanayi geliştirmemize de izin verilmesin. içtiğimiz su,kullandığımız elektriği kürtlerden almaktan başka çaremiz kalmasın. şanslı olanlarımız Kürdistanda en ağır,en pis,en aşağılık işlerde çalıştırılıp evine ekmek getirebilirken şanssızlarımız gönderilen yardımlarla yaşamaya çalışsın. çocuklarımız okula gidemesin her an bombalanmak korkusuyla. kocamız dışarı çıkamasın bir Kürt askeri kafasına esip vurabilir diye. şehrin öbür yanında oturan akrabamıza gidebilmek için 673902 yerde bize kürt devleti tarafından verilmiş geçiş belgesini göstermek zorunda olalım. yaşadığımız yer için dünyanın en büyük açık cezaevi densin. bizi kurtaracğını iddia eden bağımsızlık savaşçılarımız da düşmanla el sıkışsın. üstelik bizi baskı altına alıp onlara daha fazla taviz vermek için. ara sıra dünya bize bakıp yazııkk desin ve sonra hayatlarına kaldıkları yerden devam etsinler.
kendi ülkemde köle gibi yaşayayım ve ne benim ne çocuklarımın ne de kocamın asla yaşam garantisi olmsaın. her an işgal altında her an bombalanmak vurulmak korkusuyla 64 yılımı geçireyim. ve bir gün sırf sesimi duyurmak için,sırf başka çarem olmadığı için,sırf nasılsa öyle de böyle de olsa öleceğim için en azından ölümüm bir işe yarasın diye gidip bir kaç kürt askerini öldüreyim. ve bu yüzden yanı başımda olup da parmağını kıpırdatmayan insanlar benden terörist diye bahsetsin. bilemiyorum.

Not: isteyenlere olayları daha ayrıntılı anlatabilirim. pek çok kısmı atladım.
Not2 :Kürtlerle bir alıp veremediğim yok. Türklerin en büyük korkusu şu anda bu olduğu için onlar üstünden örneklendirdim.

Mehdi
24.11.2006, 14:13
160 ÖLÜ
Irak dün en kanlı günlerinden birini yaşadı. Bomba yüklü araçlarla yapılan saldırılarda 160 kişi yaşamını yitirdi, 257 kişi yaralandı. Bugün bu rakam 205'e yükseldi. İç savaşın eşiğindeki ülkede dünkü saldırılar, parçalanmanın sinyali olarak yorumlandı. Nitekim, saldırıların ardından Şiiler’den de misilleme saldırıları başladı. Azamiye’deki Ebu Hanife Camii’ne 10 havan mermisi atılırken Müslüman Alimler Birliği adlı sünni merkeze karşı da sekiz havan mermisi fırlatıldı....

ilk yorum yapan arkadaş.şimdi birkez daha düşün...devletsiziliğin ve boşluğun en acı örneği bu olsa gerek