PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gazete Tirajları

Badaloğlu
23.11.2006, 14:47
Türkiyedeki gazete tirajlarının bu haftaki durumu aşağıdadır.Sizce Türkiyede okunacak gazete hangisi?Bakın bu konuda siyaset yaparsanız biliyorsunuz ne olacağını...Çilit :D :D

İşte ilk 15 gazetenin tirajları ve sıralamaları...

http://www.internethaber.com/images/news/20304.jpg

Kaya
23.11.2006, 14:50
Bence gazetelerde ki bazı yazarları okumakta fayda var. Seçici davranmak lazım. İlk 5'te bulunanların yerlerini hak ettiklerini düşünmüyorum Ahmet abi...

Mehdi
23.11.2006, 14:50
Ahmet abi sıralamaya baktımda fotomaç fanatiği geçmiş.ben fotomaç hariç hepsini okurum:D

saglam
23.11.2006, 14:54
Buradaki gazetelerin tirajları toplamı yaklaşım 4milyon 300 bin yapıyor. Her aileyi 4 kişi hesaplarsak, buna ilaveten kahvehane, pastahane, restoran gibi yerleri de hesaba katarsak şu ortaya çıkıyor; nüfusumuzun yarısı gazete okumuyor...

sümela61
23.11.2006, 14:57
valla ben içlerinde okunacak değerde bir gazete göremedim pek... Zaman bir nebze de olsa iyi gibi... ancak son zamanlarda onlar da cinayet, gasp, tecavüz vs. gibi haberlere yer verir oldular... :mad:

bi de bu listede bir numarada olmalarının sebebi bir şekilde insanları abone ediyor olmaları... :)

neticede tarafsızlık yok, ülkenin kalitesini arttırma amacı yok, hemen hepsi aynılar...

Mehdi
23.11.2006, 15:05
valla ben içlerinde okunacak değerde bir gazete göremedim pek... Zaman bir nebze de olsa iyi gibi... ancak son zamanlarda onlar da cinayet, gasp, tecavüz vs. gibi haberlere yer verir oldular... :mad:

bi de bu listede bir numarada olmalarının sebebi bir şekilde insanları abone ediyor olmaları... :)

neticede tarafsızlık yok, ülkenin kalitesini arttırma amacı yok, hemen hepsi aynılar...

abi sana katılıyorum.her ne kadar doğru yada yanlışta yazsa 1. sıradaki gazetenin tiraj yükseltme stratijisini hepimiz biliyoruz.maksadım siyaset veya belli bir düşünceyi savunmak diil (ahmet abiden de korktuğum için:D ) ama bende Kaya gibi ilk 5 gazetenin yerini hakketmediğini düşünüyorum.bir kişiyi 5 kere abone ederek gazete tirajı yükseltmek bu ankette ne kadar doğruyu yansıtır o tartışılır.
herşey bi tarafa keşke okuyalım biz.

Not:Ahmet abi siyaset yok ha.:rolleyes:

Rutubet
23.11.2006, 15:33
Sandıklı gaztesini sıralamaya almayanları kınıyorum. Darende haber de cabası.

İslam Sezer
23.11.2006, 15:42
okunurluk satıştan çok daha önemli bence ve seçici davranıp çeşitleme yapmak kendi adıma gayet güzel.hele internet çıkalı seçim şansımız oldukça yükseldi.eskiden destek amaçlı alıyordum bi kaç gazete ama şu an maddi şartlardan ötürü onlarıda bıraktım sadece okuyorum artık satın almıyorum.yinede bu kadar nüfuslu bir ülke için tirajlar oldukça düşük malesef.

fincher
23.11.2006, 15:43
bir kişiyi 5 kere abone ederek gazete tirajı yükseltmek bu ankette ne kadar doğruyu yansıtır o tartışılır.
herşey bi tarafa keşke okuyalım biz.

Not:Ahmet abi siyaset yok ha.:rolleyes:
merakımı mazur görün,öğrenmek için soruyorum.bu kişi 5 gazete parası mı veriyor,1 gazete parası mı?teşekkür ederim...

Mehdi
23.11.2006, 15:50
abi sana şu şekilde anlatiym.bir eve en az 10 gazete giriyor.ve hepside aynı gazete.maksat yeterki tiraj yükselsin.bazıları (eğer maddiyatta güzelse) sırf sayı fazla gözüksün diye para verip 2 - 3 kere abone oluyorlar.bunları bildiğim için ben bu gazete tiraj anketlerine pek inanmıyorum ama şuda bir gerçekki hepsi aynı şeyi yapmıyor haklarını yemiyelim.

Badaloğlu
23.11.2006, 16:21
abi sana şu şekilde anlatiym.bir eve en az 10 gazete giriyor.ve hepside aynı gazete.maksat yeterki tiraj yükselsin.bazıları (eğer maddiyatta güzelse) sırf sayı fazla gözüksün diye para verip 2 - 3 kere abone oluyorlar.bunları bildiğim için ben bu gazete tiraj anketlerine pek inanmıyorum ama şuda bir gerçekki hepsi aynı şeyi yapmıyor haklarını yemiyelim.

Mehdiciğim, burada bir şeyi düzeltelim.Bu anket sonucu değil.Belki biliyorsun, artık gazetelerde barkot sistemi var.Ve haftada bir, satış raporları resmi olarak bu şekilde baz alınıyor.
İlk sıradaki gazete malumunuz üzere satışlarının % 90'nını abonelik sistemine göre yapıyor.Yani gazeteciye gidipte ver şurdan 1 zaman gazetesi diyenlerin sayısı çok az.Mesela bir iş yerinde çalışanların sayısı 50 diyelim şirket 20 tane bu gazeteye abone oluyor ve bu gazeteleri çalışanlarına dağıtıyor.Hali ile satışlarda artıyor.

Diğer gazeteler gerçekten okunmaya değermi? ben şahsen hepsinin ideolojik görüşler doğrultusunda çıktıklarını düşünüyorum.Dünyada böylemidir bilmiyorum!ama kimse gazetesini halkın haber alma özgürlüğü adına çıkarmadığını biliyorum.Herkesin amacı farklı...

Sarıalibey
23.11.2006, 16:25
Türkiyedeki gazete tirajlarının bu haftaki durumu aşağıdadır.Sizce Türkiyede okunacak gazete hangisi?Bakın bu konuda siyaset yaparsanız biliyorsunuz ne olacağını...Çilit :D :D

İşte ilk 15 gazetenin tirajları ve sıralamaları...

http://www.internethaber.com/images/news/20304.jpg

bedava dağıtılarak zaman ın birinci gazete olmasına şaşırmadım doğrusu...en basiti fetullah dershanelerine giden öğrencilere zaman bedava veriliyor

Selman
23.11.2006, 16:31
Fotamaçın, Fanatik'ten çok okunmasının tek nedeni fb taraftarının ağzının suyunu akıtmasını iyi biliyorlar.Veriyorlar coşkuyu, Crespo geldi, Roberto Carlos imzaladı, Tekke fenerde.:D

Garibim fb'lilerde gidip bu gazeteye para veriyorlar.:)

ttrabzonsporr
23.11.2006, 18:45
en dandik gazete bile günde 30milyar lira hasılat yapıyor.. insanın gazete çıkarası geliyor :) ilk 3 bence de hak ettiği gibi değil.

Salih61
23.11.2006, 18:55
bedava dağıtılarak zaman ın birinci gazete olmasına şaşırmadım doğrusu...en basiti fetullah dershanelerine giden öğrencilere zaman bedava veriliyor
Aynen katılıyorum zamanı bedava veriyorlar sonra tiraji en çok olan gazete posta gazetesinin neden okundugu zaten malum ünlü bir doktorumuz sayesinde gidiyor :) digerleri zaten yaramaz orda sadece biraz okunabilecek türkiye var o da bazı sayfaları hoşuma gidiyor Ayrıca ORTADOGU gazetesi gerçekden çok satıyor ve okunabilecek bir gazete tavsiye ederim

Adem Erdoğan
23.11.2006, 23:22
öyl yada böyle zaman gazetesinin o sırada yer alması beni mutlu eder.İdeolojimle bi alakası yok.Çoğu gazetenin niçin alındığı belli.Yaptıkları tirajlar eskiden tencere tavaylaydı şimdi ise yok bulmaca yok haydar dümen bide olmazsa olmazları arka kapak güzelleri.Zaman gazetesini okuyunca gazete okuduğumu anlıyorum.Umrumda diil şu cemaatmiş yok beleş dağıtıp tiraj yapıyomuş beni ilgilendirmez tirajı.En azından ilk 5 teki 4 gazete gibi mason kökenli deil.İçinde ise güncel haberlerin yanısıra eğitici konularda var.

tamuğ yamtar
23.11.2006, 23:44
Bu konunun bu tablo ile açılması tesadüf mü?

Paranoyakça belki ama insanın aklına geliyor işte.

tamuğ yamtar
23.11.2006, 23:44
öyl yada böyle zaman gazetesinin o sırada yer alması beni mutlu eder.İdeolojimle bi alakası yok.Çoğu gazetenin niçin alındığı belli.Yaptıkları tirajlar eskiden tencere tavaylaydı şimdi ise yok bulmaca yok haydar dümen bide olmazsa olmazları arka kapak güzelleri.Zaman gazetesini okuyunca gazete okuduğumu anlıyorum.Umrumda diil şu cemaatmiş yok beleş dağıtıp tiraj yapıyomuş beni ilgilendirmez tirajı.En azından ilk 5 teki 4 gazete gibi mason kökenli deil.İçinde ise güncel haberlerin yanısıra eğitici konularda var.

? ? ? ? ? ? ?

Lapina
23.11.2006, 23:47
Zaman'a ite kalka benide abone yaptilar.Ama degdi,boy boy resim gormektense bir seyler okuyoruz .

AtalaY_BuğrA
24.11.2006, 00:01
Ula bu Fotomaçı sen okumuyorsun ben okumuyorum Kim okuyor peki ? :D:D

Selman
24.11.2006, 00:03

Fotamaçın, Fanatik'ten çok okunmasının tek nedeni fb taraftarının ağzının suyunu akıtmasını iyi biliyorlar.Veriyorlar coşkuyu, Crespo geldi, Roberto Carlos imzaladı, Tekke fenerde.:D

Garibim fb'lilerde gidip bu gazeteye para veriyorlar.:)

Dedik ya :D

Egemen
24.11.2006, 00:05
benda okumuyorum Ati :D:D

Sarıalibey
24.11.2006, 00:08
zaman bize olumsuz bakan bi gazete...ulusal basında bir tek türkiye gazetesi Trabzonpspora yeterli ilgi ve alakayı gösteriyo en azından taraflı davranmıyor

Mesut AKYILDIZ
24.11.2006, 00:10
Yaklaşık 4 yıl hemen hergün Vatan gazetesi okuyordum, bunun en önemli sebebi ekonomi yazarlarıının alanında Türkiye'nin en iyilerinden olmalarıydı. Ama birçok siyasi ve sosyal meseleye gazetede hakim olan görüşü benimsemeyişim ve gazetenin Trabzonspora gereken önemi vermeyişi farklı bir gazete okuma ihtiyacımın ortaya çıkmasını sagladı.

Aradıgım gazetenin de kesinlikle Zaman oldugunu düşündüm ve yaklaşık 2 aydırda Zaman gazetesini hemen hergün kendi özgür irademle satın alarak okuyorum. Bu gazeteyi okumamın en önemli sebepleri gazetenin gerçekten doyurucu bir içeriğe sahip olması, magazin haberlerine yer vermemesi, alanında uzman birçok yerli ve yabancı üniversitelerin ögretim üyelerinin uluslararası siyasete ilişkin düşüncelerini bu gazetede yazması, diğer gazetelerden farklı bir sayfa tasarımına sahip olması vs. diye çoğaltılabilir. Keşke 4 yıl önce Vatan gazetesi yerine Zaman gazetesi okumaya başlasaydım.

Eger ülkemizde Posta ve Hürriyet gibi magazin haberlerinden beslenen gazeteler en çok satan gazelerden oluyorsa bu halkımıza yerleştirilen dedikodu kültürünün bir sonucudur. Bilmiyorum bizler kadar dedikoduya prim tanıyan başka bir millet varmıdır?

Egemen
24.11.2006, 00:22
zaman gazetesini bende seviyorum. ıvır zıvır resimlerle, magazinle dolu olmadıgı, okudugum zaman okumaya doyuran bi gazete oldugu için seviyorum. şalvarcı olup olmaması da umrumda deil çünkü tamamen zıt görüşlerde olan cumhuriyet gazetesini de okuyorum. bildiginiz üzere cumhuriyet gazetesinde de ıvır zıvır resimler ve magazin yok ;)

Adem Erdoğan
24.11.2006, 01:01
şalvarcı ve onun biraz daha moderni olan akp lilleri ve zihniyetiTrabzonsporda olduğu gibi basındada sevmiyorum.

Siyaset yok bir.
Bu yazdıkalrına anca gülünür buda iki.

EyüpKILIÇ61
24.11.2006, 01:54

Kardeşime katılıyorum zaman gazetesi fetullahın bütün dersanelerinde bedava dağıtılıyor ayrıca binlerce öğrenci evinde mutlak alınıyor hergün...Zamanın bu kadar okunmasının bir numaralı nedeni fethullahın politikası...

Fotomaç gazetesi Fanatik gazetesini nasıl geçti çok iyi anlıyorum bizim milletimiz gazete bakınca fotoğraflara bakmak okumaktan daha çok hoşuna gidiyor...Fotomaç gazetesi yazıların fontlarını aşırı büyük yaparak büyük resimler koyarak gazeteyi doldurmakta üzerine yok...Ayrıca köşe yazılarını yazanların hepsi futboldan anlatığını sanmıyorum ilk sırada Savaş Ay...Bence fanatik önde olmalıydı hiç değilse fotomaçtan iyidir...

mali uzuner
24.11.2006, 07:10

kardes biz gazete satıyoruz inan yaklasık bir yıldır fotomacın bir dayfasını çevirip bakmıyorum bile. trabzonspor düsmanı bir gazeteyle isim olmaz

LazAnisT
24.11.2006, 10:48
Zaman gazetesinin trajı banada inandırıcı gelmiyor.Bu işlerin içersinden biri

olarakta açıkcası zaman gazetesinin trajının inandırıcı olduğunu düşünen çok ta

kimse yok.Traj olarak en fazla satan gazete posta dır onuda hürriyet takip

eder .Ama gazetelerin trajından daha önemli olan ise reklam gelirleridir.posta

gazetesi reklam geliri olarakta sonlarda yer almaktadır.Reklmda ilk üç

hürriyet,sabah ve milliyettir Hürriyet gazetesinin günlük reklam geliri yaklaşık

500 milyar civarındadır

celaleddinozlu
24.11.2006, 10:59

arkadaşım kesinlikle sana katılıyorum

Vegas
24.11.2006, 11:48
Zamaninda bende Posta gazetesinin okucularindandim. Okurkende soylenirdim, suanda soyluyorum; o Posta gezetesinin o kadar tiraj yapmasi cehaletin buyuk bir ipucudur. 5 para etmez bir gazetedir Dogan grubu tarfaindan bos insanlar icin hazirlanmis. Adam bir haber yer almaz, sayfalarin %80'i kocaman rsimlerle doldur. Ortokul ve lise gencligi icin meshur ikinci ve son sayfasi vardir. Mansetten genelde bir manken ile ilgili haber veririler. Ic sayfalarda fal sayfalari, ask doktorlari, cinsel sorunlari konu aldigi idda edilen yazilar. Hele bi spor kismi da vardirki; biz iki yil ustuste Turkiye Kupasini aldigimizda oyle koseye puan tablosu SIKistirmislardi, kupa haberini. Birde simdi aklima geldi ismini duymadigim bira reklamlari olurdu kocaman resimlerle.

Adem Erdoğan
24.11.2006, 13:00
Mason gazetelerinin tiraj bakımından ön sıralarda olması ülkenin geleceğinin kimlere kaldığının göstergesidir.

sümela61
24.11.2006, 13:15
soru şuydu, tekrar hatırlatayım:

"sizce okunacak gazete hangisi?"

Adem Erdoğan
24.11.2006, 13:19
bence en tarafsızı zaman gazetesi.Birilerine şirin gözükme gibi bi çabalarıda yok.

Bu arada posta gazeteside alınabilir ama okumak için değil yerlere sermek için.

Mehdi
24.11.2006, 14:17
160 ÖLÜ kaç sütuna sığdırıldı
Irak dün en kanlı günlerinden birini yaşadı. Bomba yüklü araçlarla yapılan saldırılarda 160 kişi yaşamını yitirdi, 257 kişi yaralandı. Bugün bu rakam 205'e yükseldi. İç savaşın eşiğindeki ülkede dünkü saldırılar, parçalanmanın sinyali olarak yorumlandı. Nitekim, saldırıların ardından Şiiler’den de misilleme saldırıları başladı. Azamiye’deki Ebu Hanife Camii’ne 10 havan mermisi atılırken Müslüman Alimler Birliği adlı sünni merkeze karşı da sekiz havan mermisi fırlatıldı....

Peki Irak'taki gelişmelerden en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Türkiye'nin gazeteleri bu kritik gelişmeyi sayfalarına nasıl taşıdı... Ne yazık ki çocuk ve kadınların da aralarında olduğu 160 sivilin saldırılarda can vermesi, gazetelere "hergün ölüyorlar" mantığı ile yansıdı.

Bu durumu tahmin eden gazete ise Star oldu. 'Tek sütünda 160 ölü' başlığı ile birinci sayfadan habere en geniş yer ayıran gazete olan Star, "Irak'tan her gün gelen katliam haberlerine öyle alışıp duyarsızlaştık ki, bu haberi az kalsın tek sütünla geçiştirecektik. umarız öteki gazeteler bugün bizden daha duyarlı davranmıştır" diyerek çuvaldızı hem kendine ama daha çok rakiplerine batırdı…

Star eleştirisinde haklı çıktı. Birçok gazete gerçektende 160 ölüyü 1 sütuna sığdırdı ya da görmezden geldi. Hatta Irak'taki gelişmeler konusunda özellikle de ABD karşıtı tavrıyla bilinen gazeteler bile ülkedeki durumdan asıl sorumluyu parmakla gösterecekleri bir fırsatı kaçırdı...

Elbette her gazetenin yayın politikası birbirinden farklı ve aynı habere eşit derecede önem vermeleri beklenemez. Ancak konu 160'tan fazla sivilin katledilmesi olunca en azından 'insan hakları, özgürlük, barış' gibi konularda ahkam kesen gazetelerin olayı '1 sütun'a sığdırmamaları da beklenir...

İşte gazetelerin sivil katliamı değerlendirmesi:

Hürriyet, birinci sayfaya taşımadı. 22. sayfasında iki sutuna kısa bir haber olarak gördü.

Sabah, birinci sayfadan tek sütuna bir cümlelik bir anons kullandı. Devam sayfasında Hürriyet'ten daha cömert bir tutumla haberi kullandı.

Zaman, 1. sayfada anons yok. Katliamı dış haberler sayfasında iki sütuna çalıştı...

Vatan, birinci sayfadan anonss yapmadı. Dış haberler sayfasında manşet yaptı.

Akşam, birinci sayfasında habere yer vermedi. Devamda 4. haber olarak kullandı...

Milli Gazete, dış haberler sayfasında Irak'la ilgili haberleri var ancak saldırılara yer vermemiş. Haberi şehir baskısına yetiştiremediği izlenimi veren gazetede dün geceki Fenerbahçe maçı spor sayfalarında çalışılmış...

Yeni Şafak, habere birinci sayfasında tek sütun ve bir spotluk anansla yer verdi. Devamda ikinci manşet yaptı.

Bugün, haberi birinci sayfadan iki sütuna, devamda da ikinci manşet olarak kullandı...

Radikal, birinci sayfasında iki sütuna kullandığı haberi devamda, iki sütuna ama daha uzun yer vererek çalıştı.

EN İYİ ÇALIŞANLAR:

Milliyet, sivil katliamı birinci sayfasından üç sütuna kullanarak durumu kurtaran gazeteler arasında. Gazete, haberi devamda da manşet olarak kullandı...

Tercüman, haberi birinci sayfadan büyükçe bir fotoğraf ve başlıkla kullandı. Dışhaberler sayfasında ise haberler sayfasında ise haber ikinci manşet oldu...

EN GENİŞ YER VEREN CUMHURİYET VE STAR

Cumhuriyet, Star'dan sonra birinci sayfasında habere en geniş yer ayıran gazete oldu. Gazete katliamı iç sayfada da manşet olarak verdi.

Gazetelerin haberi verişi özetle böyle. Haberi atlayan gazete yok gibi. Hemen hepsi ölü sayısının hürmetine olsa gerek habere az ya da çok yer vermiş, ancak insanlığın atlandığı ortada...

Dursun Ali Bahçekapılı
24.11.2006, 14:31
Tek bir haberle gazetecilik kıyaslaması yapılmaz.Kaldı ki haberi ilk sayfaya taşıyan bugün ve star gazetelerinin yeni sahipleri Gülen cemaatine ve zaman gazetesine yakınlıgı ile bilinir.

frango
24.11.2006, 16:09
bu açıklanan trajlara kesınlıkle ınanmıyorum asıl onemlı olan alınan gazetenın ne kadar okundugudur zorla abone yapılıp alınan gazetelerın çok satmasınada şaşırmadım keşke satılan bu gazeteler ojunmuş oşla ama nerdeeeee

sweetrose
24.11.2006, 16:53
Öncelikle, listede ki hiçbir gazeteyi okumuyorum, çünkü onların patronlarına yedirecek para yok bende. İnternetten gereken haberleri alabiliyorum.

İkinci husus; birinci sırada bulunan gazetenin tirajlarının yüksek olmasının nedeni malum! "zorunlu abonelik"...

Gazete okuma oranı için ise; Türkiye'de her 17 kişiden birine tekabül etmektedir. Bu konuda ayrı bir problem.

Aylık olarak alabildiğim tek gazete; "HAKİMİYET-İ MİLLİYE" Gazetesidir. Bütün yazılar bilgi içerikli ve açıklayıcı.

Kaya
25.11.2006, 12:10
Gazeteyi içindeki yazarlara göre seçmenizi tavsiye ederim. O yüzden Pazartesi ve Cuma günü Erol Manisalı için Cumhuriyet Gazetesi alıyorum ama bu gazetiyi hiç beğenmiyorum açıkçası...

Bu arada bu gazetelerin hiç biri tarafsız değildir. Hepsinin ayrı ayrı maksatları vardır...

Gürkan
25.11.2006, 13:11
Bence de Yazarlarına göre gazete seçilmeli.tabiki her gazetenin görüşü farklı ama güçlü yazrlar gazetesine göre değil.kendi düşüncesine göre yazmaktalar.

zaman gazetesi bence de sırf zorunlu dagıttıgı gazetelerle o rakama ulasmıs. posta da genelde sabah şekerleri izlemetyi seven ev hanımların aldıgı magazinsel bir gazete.

N.Lobby
25.11.2006, 14:37
Bence de Yazarlarına göre gazete seçilmeli.tabiki her gazetenin görüşü farklı ama güçlü yazrlar gazetesine göre değil.kendi düşüncesine göre yazmaktalar.

zaman gazetesi bence de sırf zorunlu dagıttıgı gazetelerle o rakama ulasmıs. posta da genelde sabah şekerleri izlemetyi seven ev hanımların aldıgı magazinsel bir gazete.

zaman gazetesi'nin bu cabasinin sadece basit bir sisinme ve govde gosterisi arzusundan kaynaklandigini dusunmuyorum. hep ust siralari isgal etmek ve bu sayede ortalama insanda merak ve ilgi uyandirmak neticesinde yatayda genislemek icin subvanse edildigini dusunuyorum.

Sönmez Özlü
25.11.2006, 15:19
Zaman'ın alımı değil, satımı fazladır.

Anlayan anladı...

eren_61
25.11.2006, 16:41
ulusal basında bizi koruyan yada tarafsız davranan bir gazete asla yok bunu kafanıza sokun.güldürmeyin beni

Oğuuz
25.11.2006, 16:49
aslında zaman hakkında doğru söylüyorsunuz, tülinlerin,canerlerin,banuların ahuların reyting rekorları kırdığı bi ülkede zaman gazetesinin ilk 10 a dahi girememesi gerekir... çünkü zaman gerçekten okumak, haber almak için alınabilir bundan başka bi şey bulamazsınız bu gazetede...

İskender66
25.11.2006, 17:03
Ben Zaman ve Vakit gazatelerini çok beğeniyorum. Ara sırada Yeni Şafak okuyorum.

Badaloğlu
25.11.2006, 17:14
Sarıalibey,

Bak, bu başlığı açarken siayset yapılmasın diye baştan söyledik.Gazete tirajlarının ne durumlarda olduğunu görmeniz açısından yazdık bu bilgileri.Yoksa zamanında seninde,benimde nenem şalvar giyerdi.Şimdikiler giymiyorda çokmu modernler?

Mehdi
25.11.2006, 17:16
Ahmet abi bu başlığın 1 hafta sonraki yerini görür gibiyim. arka sayfalarda ve çitli:D

Badaloğlu
25.11.2006, 17:25
Ahmet abi bu başlığın 1 hafta sonraki yerini görür gibiyim. arka sayfalarda ve çitli:D

Sonuna kadar direneceğim Mehdi:D

Bu arada Vegas kardeşim,Posta gazetesi ile ilgili yorumlarına katılıyorum.Türkiye'de eğer bu tip içi boş bir gazete tiraj raporlarında ilk sıralarda yer alıyorsa vay halımıza...

tamuğ yamtar
25.11.2006, 17:32
Sonuna kadar direneceğim Mehdi:D

Bu arada Vegas kardeşim,Posta gazetesi ile ilgili yorumlarına katılıyorum.Türkiye'de eğer bu tip içi boş bir gazete tiraj raporlarında ilk sıralarda yer alıyorsa vay halımıza...

Sorularıma cevap alamadım.

İskender66
25.11.2006, 17:37
Genelde haftada 3-4 kez fotospor alıyorum. Çünkü iddia eki çok güzel. :)
Fanatikde güzel gazete. Ayrıca sık sıkda akşam gazetesi alıyorum.

frango
25.11.2006, 18:52
benım okuduğum gazete neden yok burda ben karadeniz okurum ahmet abi neden yok listede karadeniz

sümela61
25.11.2006, 18:53
benım okuduğum gazete neden yok burda ben karadeniz okurum ahmet abi neden yok listede karadeniz

Murat'cım, Ahmet Abi ne yapsın, ilk 15'i vermiş... bu arada hadi bakalım yavaş yavaş ısın sen, maça az kaldı... :D

tamuğ yamtar
25.11.2006, 18:57
bence en tarafsızı zaman gazetesi.Birilerine şirin gözükme gibi bi çabalarıda yok.

Bu arada posta gazeteside alınabilir ama okumak için değil yerlere sermek için.

Millete sallıyorsun ama sende siyaset yapıyorsun.

Şirin gözükmeye devam et.

Mesut AKYILDIZ
25.11.2006, 22:29
Keşke Posta ve türevleri gazetelerde insanları abonelik sistemiyle gazetelerine abone yapsalarda, toplumumuzun gazete okuma alışkanlığı kazanmasına katkıda bulunsalar.

Seleukia
26.11.2006, 01:55
sabit bir gazete alma taraftarı degilim,o yuzden gunluk internet erisimim oldugundan beri hergun farkli gazetelerin cesitli yazarlarini takip etmeye calisirim.
gazete alacaksam ilk tercihim radikaldir.diger bircok gazeteye gore daha fazla cesit sundugunu dusunuyorum yazarlar acisindan.ayni konu hakkinda farkli gorusler iceren yazıları bulabiliyorum mesela.dogan grubuna ait olmasi ise dezavantajı.
listenin basındaki zaman ı da denk gelirse okurum,ortalamanın ustundedir bence turkiyede kalite acısından.

Adem Erdoğan
26.11.2006, 02:46

siyaset nerde burda.Postanın okunacak neresi var yada milliyetin.Çarpıtma haberlerle dolu gazeteler.bu yaz 1. ağızdan duyduğum çarpıtma bi haber çıktı doğanın gazetelerinde.fakat zaman bu haberi delilleriyle çürüttü.Haberi sorma şimdi ne olduğunu. başlarsın yine siyaset muhabbetine.

tamuğ yamtar
26.11.2006, 03:05
siyaset nerde burda.Postanın okunacak neresi var yada milliyetin.Çarpıtma haberlerle dolu gazeteler.bu yaz 1. ağızdan duyduğum çarpıtma bi haber çıktı doğanın gazetelerinde.fakat zaman bu haberi delilleriyle çürüttü.Haberi sorma şimdi ne olduğunu. başlarsın yine siyaset muhabbetine.

Önce üslubunu düzelt bence.

Bu başlığın kapanmasını istemem.

Yararlı bir başlık olduğuna inanıyorum.

Gazeteleri de bana anlatma istersen.

Tanışırsak ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

Tarafsızlık iyidir. Tarafsızlık adına yalakalık pek iyi değildir takdir edersin ki.

Herşey de burada yazılamıyor maalesef.

Posta, Milliyet örnekleriyle tartışmak veya cevap vermekte pek adaletli değil.

Ters köşeye yatırmak ya da sağ gösterip sol vurmakta diyebiliriz.

Geçelim efendim. Bu gazeteler yanında oldumu iyi, uzaklaşınca kötü.

Bizim içinse hep kötüydü.

Adem Erdoğan
26.11.2006, 03:10

Düzeltmem gereken üslup bumu.Düşünce benim düşüncem.Niye rahatsız oldun.

tamuğ yamtar
26.11.2006, 03:18

"Düzeltmem gereken üslup bumu" yazmışsın.

Doğrusu " Düzeltmem gereken üslup bu mu?" olmalı.

Hatadır, olur. Düzeltmek istedim.

Konuya gelince. Haklısın. "Millete sallıyorsun" pek hoş olmamış.

Daha güzel cümlelerle anlatabilirmişim.

tamuğ yamtar
26.11.2006, 03:22

Düşüncenden rahatsız olma gibi bir durum yok.

Bizim de cevap verme hakkımız var zannedersem.

Senin açtığın başlıklara da yazı yazmayalım istersen.

Adem Erdoğan
26.11.2006, 03:24
komiklikler şakalar espriler:D

tamuğ yamtar
26.11.2006, 03:25
komiklikler şakalar espriler:D

Eyvallah. Sağolasın.

İskender66
26.11.2006, 15:54
Yorumlarına çok değer verdiğim Taha Akyol Ve Hasan Cemal'in yazılarını okumak için çoğu zaman Milliyet gazeteside aldığım oluyor. Alamasam da internetten muhakkak okuyorum hergün...

CAFER ÖZER
27.11.2006, 17:14
http://www.haber10.com/haber/7335/
http://www.dorduncukuvvetmedya.com/dkm/article.php?sid=7359
ilgilenenlere Son trajlar

61mehmet61
06.12.2006, 17:14
bir eğitimci olarak yapılan bazı yorumları ve sahiplerini kınıyorum. Ülkemizi dünyada 100 e yakın ülkede tanıtan ve her pazartesi ve cuma günleri zencisine, çinlisine, amerikalısına, rusuna vb. İstiklal Marşı okutturan veya okunmasına vesile olan bir insan için fethullah denmesini kınıyorum. Bu insanı sevmeyebilirsiniz. Zaten böyle bir zorunluluğunuz da yok. fakat, bu ülke için emek harcayan her insana saygı göstermek zorundasınız. Trajlar abartı olabilir. Birileri fazladan gazete alıp dağıtıyor olabilir. Zaman gazetesinin trajı 1 000 de olsa yine en çok okunan gazetedir. Lütfen yorum yaparken ve kişilerden bahsederken bunu saygı çerçevesinde yapalım.

TSezgin61
06.12.2006, 18:11
ben almanyada ZAMAN dagitiminda calisiyorum, pek zaman gazetesini okumam ama iyi haber yapiyor, öyle magazin falan degil... tavsiye ederim.

TSezgin61
06.12.2006, 18:12
reklam yapmis oldum ;) caktirmayin