PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Erke Bilimsel Düşüncenin Gücü"

sweetrose
23.11.2006, 10:18
Emekli Generallerden muhteşem başlangıç...

29 Ekim'den beri değişik medya kuruluşlarında reklamlarıyla kendini duyuran Erke, dün ilk toplantısını yaptı. Şirketin Yönetim Kurulu Danışmanı emekli Tümgeneral Çetin Uğural, bir süredir gazetelerde yer alan 'Erke Bilimsel Düşüncenin Gücü' başlıklı ilanların nedeninin bir buluş olduğunu açıkladı.

Toplantıya Genelkurmay eski Baskani İsmail Hakki Karadayı (soldan üçüncü), emekli orgeneraller Necati Özgen (soldan altıncı), Kemal Yavuz (sağdan ikinci), Fikret Boztepe (soldan dördüncü) gibi paşalar katıldı.
Uğural, bir araştırma ve mühendislik şirketi olan Erke'nin icadını 'yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi' şekline tanımladı. Şirketlerinin uzun süredir bu icat üzerinde çalıştığını belirten Uğural, buluşlarını şu sözlerle açıkladı: "Bu buluş ile erişilen sistem, çevreye zarar vermeyen, istenilen güç ve sürati sağlayabilen, doğrudan hareketin elde edilebildiği yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesidir. Bu sistemin çalışmasında maddenin atalet özelliğinden faydalanılmaktadır." dedi. Uğural, söz konusu sistemle çalışan makinelerde istenilen yerde, istenilen miktarda elektrik elde edilebildiğini ve sistemin tüm kara, hava ve deniz taşıtlarında kullanılabileceğini ifade etti. Buluş sayesinde küresel ısınmanın önlenebileceğini, iklim bozukluklarının zararlı etkilerinin ortadan kaldırılabileceğini öne süren Çetin Uğural, yurtiçi ve yurtdışında patent başvurularının yapıldığını da sözlerine ekledi. Emekli tümgeneral, ürünün 2007 içinde piyasaya sürüleceğini bildirdi. Toplantıda bazı basın mensuplarının, 'Buluşa yönelik anlatılanların tutarlı olmadığı, şirketin yönetim kurulu başkanının kim olduğu ve niçin onun yerine kendisinin açıklama yaptığı, böyle önemli bir buluşun neden dünya çapında bir organizasyonla tanıtılmadığı' yönündeki sorulara karşılık Uğural, "Vakti gelince hepsi anlatılacak." diye konuştu. Birçok emekli paşanın yanı sıra ulusalcı hareketin önde gelen isimlerinin toplantıya katılmasını, "Dostlarım, tanıdıklarım. Davet ettim geldiler." sözleriyle açıklayan Uğural, kendisi dahil hiçbir asker emeklisinin Erke şirketine ortak olmadığını söyledi. Toplantı sonrası "İddianızda olduğu gibi bu kadar önemli bir buluşun duyuru toplantısına Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nı niye davet etmediniz?" şeklindeki bir soruya da Uğural, "Bizim siyasetle ilişkimiz yok." şeklinde cevap verdi. 1992 yılında kurulan Erke Erke Araştırmaları ve Mühendislik AŞ'nin Ticaret Sicili Gazetesi'nde yer aldığı ve bu süre içinde konu üzerinde çalışmakta olduğu, çalışmalarını da özsermayesi ile yürüttüğü bilgilerinin dışında sorulara cevap alınamadı. Uğural, test çalışmalarının yapıldığını, enerji ve güç elde edildiğini ısrarla vurgulayarak; halen seri üretim konusunda çalıştıklarını belirtti.

eys_61
23.11.2006, 13:30
Heyecan verici açıklamalar ama aklıma ilk gelen soru şu meşhur ginger a benzemesin sakın?Bekleyip göreceğiz artık.

sweetrose
23.11.2006, 13:31
Heyecan verici açıklamalar ama aklıma ilk gelen soru şu meşhur ginger a benzemesin sakın?Bekleyip göreceğiz artık.

Gerçekten mükemmel bir altyapısı olduğu gelen haberler arasında...;)

fincher
23.11.2006, 14:15
bilim şarlatanlığı diycem,ortada bilim adamı da yok.diyecek söz bulamıyorum.dünyada bu tür işleri bilimadamları yapıyor,bizde emekli paşalar.yakıt gerektirmeyen enerjiymiş,tam komedi...

sweetrose
23.11.2006, 14:33
bilim şarlatanlığı diycem,ortada bilim adamı da yok.diyecek söz bulamıyorum.dünyada bu tür işleri bilimadamları yapıyor,bizde emekli paşalar.yakıt gerektirmeyen enerjiymiş,tam komedi...

Bilim şarlatanlığını yapanların asıl kim oldukları ortada ama adaba mugayir kelimelerin dizeleri dökülmesi gerekmez şimdi.

Aldanmaz...! (22 şubat1962)

sümela61
23.11.2006, 14:34
23 Kasım 2006
Genelkurmay: Erke ile ilgimiz yok

ANKA

Genelkurmay Başkanlığı, Erke isimli şirket tarafından icat edildiği belirtilen enerji cihazı hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bilgisinin de ilgisinin de bulunmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"23 Kasım 2006 tarihinde bazı basın yayın organlarında, bir şirket tarafından icat edildiği belirtilen bir cihaz hakkında Türk Silahlı Kuvvetlerinin bilgisi olduğuna dair haberler yer almıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin konu hakkında ne bilgisi, ne de ilgisi bulunmaktadır."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5492302.asp?sd=2

İslam Sezer
23.11.2006, 15:19
23 Kasım 2006
Genelkurmay: Erke ile ilgimiz yok

ANKA

Genelkurmay Başkanlığı, Erke isimli şirket tarafından icat edildiği belirtilen enerji cihazı hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bilgisinin de ilgisinin de bulunmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"23 Kasım 2006 tarihinde bazı basın yayın organlarında, bir şirket tarafından icat edildiği belirtilen bir cihaz hakkında Türk Silahlı Kuvvetlerinin bilgisi olduğuna dair haberler yer almıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin konu hakkında ne bilgisi, ne de ilgisi bulunmaktadır."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5492302.asp?sd=2

işte budur.şimdi askere yalakalık yapıcaz diye bilim şarlatanlarını savunanlar ne diyecek çok ama çok merak ediyorum...:D

sweetrose
23.11.2006, 21:14
Böyle bir sey mümkündür ben iki sene önce siemenste calisan yasli Alman bir mühendisin evinin bahcesinde ic ice gecirilmis transparent silindirin yercekimi sayesinde suyu sikistirarak kendi kendine döndügünü gözlerimle gördüm fakat adam korkusundan evini satip kacti sonra bu icattan sonra Siemensten de kovmuslardi adamı...

...alıntıdır!

Burçak
24.11.2006, 12:16
çok ilginç bişey ya. bende merakla bekliyorum . yani hiç inandırıcı bişi gelmiyo bana ama, asırlar önce kimderdi ki tonlarca ağırlıktaki demir yığını havada gidebilecek. hatta okadar çoğalacaklar ki 1 YTL ye yolcu taşıyacaklar. :D

Ahmet AYDIN-28
24.11.2006, 12:59
Türkiye'de ne zaman birileri bişey yaptım diye çıksa, arkasından DİĞERLERİ olmaz böyle bir şey diye ortaya çıkar. Hem de ne olduğunu nasıl olduğunu anlamadan, dinlemeden, incelemeden. Bu işin de sonunda belki bir fiyasko ortaya çıkacak ama, en azından nedir, ne değildir bir görelim, inceleyelim.
Amerikalılar ışınlamayı bulmuş, Japonlar ölüme çare bulmuş dense "vay be adamlar yapıyor helal olsun" deriz ama bir Türk bir bardak yapsa "yok olmaz öyle şey, kesin altında bişey vardır" deriz. İnşallah Devletimize, Milletimize hayırlı bir iş çıkar ve bunlar da bazı beyinlerimiz gibi YURTDIŞINA GİTMEK ZORUNDA KALMAZ...

sweetrose
24.11.2006, 14:51
Türkiye'de ne zaman birileri bişey yaptım diye çıksa, arkasından DİĞERLERİ olmaz böyle bir şey diye ortaya çıkar. Hem de ne olduğunu nasıl olduğunu anlamadan, dinlemeden, incelemeden. Bu işin de sonunda belki bir fiyasko ortaya çıkacak ama, en azından nedir, ne değildir bir görelim, inceleyelim.
Amerikalılar ışınlamayı bulmuş, Japonlar ölüme çare bulmuş dense "vay be adamlar yapıyor helal olsun" deriz ama bir Türk bir bardak yapsa "yok olmaz öyle şey, kesin altında bişey vardır" deriz. İnşallah Devletimize, Milletimize hayırlı bir iş çıkar ve bunlar da bazı beyinlerimiz gibi YURTDIŞINA GİTMEK ZORUNDA KALMAZ...

Arkadaşım sen olayı anlamışın; anlamayanlara şamar olsun...

t-sat
25.11.2006, 12:10
Bilimsel gerçekler kabul edilmeden önce dalga geçilirmiş.Ardından tartışılır en sonunda ise kabullenme gelirmiş diye okumuştum bir yerde.Umarım böyle birşey olur da bu kadar önemli bir buluşumuz olur.
Fakat..
Kuvvet cihazı ne demek?Bunu anlayamadım.
Üstelik yakıt gerektirmeyen herhangi bir canlı ya da cansız varlık yoktur ki herhangi bir çıktısı olsun.Mühendislik de hedef %100 verime ulaşmakken nasıl olur da yakıt kullanmadan çalışan bir cihaz icat edilir?
Bence ortada bir yanlış anlaşılma var,yani tanıtım doğru dürüst yapılmamış.

İskender66
25.11.2006, 17:42
Bence bu buluş adı altında aslında ortalıkta gözürünmeyen bir şey kısaca saçmalık...
Hem ortada bişey yok hemde günlerce reklam yapılıyor. Malesef tam birTürk kurnazlığı :(

Kürşad
29.11.2006, 22:18
Kaya abi ben Eddy konu açamadıım için buraya yazdım kusuruma bakma..sen konu olarak açarsın dediklerimi zahmet olmazsa..
bana geçen seneki fenerbahçe maçında ceza gelmişti..para cezası artı 6 ay müsabakalardan men..ben ödememiştim;şimdi üniversitedeyim muğlada..istanbulda babama bugün yazı gelmiş valilikten..eğer bir hafta içinde faiziyle 2 milyarı bulan parayı ödemezsem hapis cezası alacakmışım..eğer bmn de bu konular hakkında bilgili hukukçu bi abimiz varsa bana yardımcı olabilir mi?ben öğrenciyim ve geliri olmayan biriyim;bu neden benim cezamı hafifletemez mi?hapis cezası olursa süresi ne olur?yardımcı olursan sevinirim..

antagonist
24.09.2007, 11:51
Asrın buluşu olarak lanse edilen Erke'de son durum...
'Asrın buluşu' olarak sunulan, bedava elektrik enerjisi üretecek "ERKE dönergeci" sırra kadem bastı.

Emekli generallerin katıldığı büyük şovla yapılan açıklamanın ardından "Buluşu 2007'de halkın kullanımına sunacağız" diyen şirket sessizliğe büründü. "Bilimsel düşüncenin gücü" sloganıyla piyasaya çıkan ve pek çok soru işareti bırakan şirketin sözcüsü emekli tümgeneral Çetin Uğural, hiçbir telefona çıkmıyor.

Şirketin hiçbir görevlisi de ne telefonla ne yüzyüze görüşmeyi kabul etmiyor. Geçen yıl Cumhuriyet Bayramı'nda ilanlarla adını duyuran ve ardından 21 Kasım 2006'da ilk açıklamayı yapan Uğural, Erke için "Buluş istenen güç ve sürati sağlayabilen, yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesidir" demişti.

eys_61
26.07.2008, 22:22
Erke Dönüyor!
http://video.google.com/videoplay?docid=2870807485811822830&hl=en

En azından temel termodinamik bilgisine sahip olması gereken insanların yaptığı işe bakın,en hafif tabirle komik.

NOT: Videonun resmi olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yok.

Ömer SEVİNÇ
27.07.2008, 01:23
Hadi len. Ben bu kadar saçma bişey görmedim..

Egemen Yılmaz
27.07.2008, 01:24
eski model star wars gibi bir video :rolleyes:

hay1699
27.07.2008, 02:03
Ahmet KEKEÇ yazmış....

ERKE ERGENEKON'UN MOTORU MUYDU?

Birçok iyi yazara sahip Taraf gazetesinin ‘iyi’likte önde giden yazarlarından Gökhan Özgün yazınca aklıma üşüşüverdi...

‘Erke dönencesi denen şey, bence yalnızca milleti güldürmek için uydurulmadı’ diyordu Özgün, ‘Türk’ün buluşu bu sonsuz enerji kaynağı, bağımsızlığı inandırıcı kılmak için yaratıldı. Erke bir zavallı alternatif medeniyet tasarımıydı. Darbeden sonra halka tanıtılacaktı. Asıl makine bozuldu. Kısmet olmadı.’

Özgün, ısrarla ‘dönence’ diye yazıyor.

Bu bir motordur, evet... Ama aynı zamanda dönencedir de.

Muhayyel ekseni etrafında dönecek ve Türk’e ‘beleş tarafından’ enerji üretecektir.

Efendim, ‘Ben yazmıştım’ demekten hazzetmiyorum.

Sizlerin de hazzedeceğini sanmam.

Ama ben bunu yazmıştım.

Üstelik, Newsweek dergisinin bir haberine dayandırarak.

Hani, dergi, hep de alengirli işleriyle gündeme gelen Zafer Mutlu’nun kızı Zeyno Baran’ın bir açıklamasından mülhem, Türkiye’de 2007 yılında bir askeri darbe olasılığının yüzde 50 olduğunu, dolayısıyla askerlerin ‘Türkiye’yi AB yolunda tutma ihtiyacını artık hissetmeyebileceklerini’ yazmıştı ya...

Şu ‘Hudson Enstitüsü’ senaryolarını da hatırlayıverelim bir zahmet.

Bu kendi kendine enerji üretecek ‘Erke Dönergeci’ adı verilen motor da, kısmetse, en geç 2007’nin sonunda kamuoyuna tanıtılacaktı.

Kısmet olmadı.

Refikimiz hemşire, Erke’nin ‘yaklaşmakta olan darbenin kod adı’ olduğunu iddia ediyordu.

Biz de tabii, saf saf, ‘Enerji gereksinmeyen bir motor nasıl olabilir?’ sorusunu tartışıyorduk.

Bu tür buluşlar, nedense, hep de darbe arefelerinde yahut ‘müdahale süreci’ içinde gündeme gelir.

Her darbenin bir motora, bir muharrik güce, hatta ‘meşrulaştırıcı’ bir buluşa ihtiyacı vardır.

Hemen aklıma, 27 Mayıs’ın ‘Devrim otomobili’ geliyor.

Bu otomobilden birkaç tane üretilmiş...

Ekonomik olmadığı gerekçesiyle vazgeçilmiş...

Erke de böyle bir şey miydi?

Mazot yok, benzin yok, ısı yok, hareket yok, sürtünme yok; bu motor bu kadar enerjiyi neresinden çıkaracaktı?

Darbe için gerekli kutuplaşmanın, daha doğrusu ‘laik-antilaik gerilimi’nin ortaya çıkardığı enerjiyi mi mas edecekti?

Nasıl olacaktı?

Bir zamanlar ‘Con Ahmet’in devridaim makinesi’ vardı.

Bir de, Tümgeneral Özdemir Kandemir’in icat ettiği ‘Emişli Memiş’ motoru.

Kandemir az enerjiyi çok enerjiye dönüştürmeye uğraşıyordu. ‘Olabilitesi’ olan bir şeydi bu.

Enerji, enerji üretir. Olur yani...

Fakat ‘Erke dönergeci’ öyle miydi?

Daha çok, Graham Greene’in romanındaki (‘Havanadaki Adamımız’), elektrik süpürgesinden tornistan, dünya dengelerini sarsacak ‘tehlikeli silah’a benziyordu.

Ergenekon savcıları bu işe de el atarlar mı dersiniz?

Hazır ‘Agarta’ saçmalığıyla ilgili söylentiler ortaya dökülmüşken...

Belli mi olur!

Bakarsınız motorun altından başka niyetler ortaya çıkar.

Belki de Erke, ‘Devrim otomobili’ etkisi yaratacak bir ‘moral buluşu’ olarak tasarlandı.

Moral buluşundan dolayı kimseyi suçlayamazsınız. Yargılayamazsınız da... Ama bu meseleyi tartışabilirsiniz. Dalganızı da geçebilirsiniz.

Biz de öyle yapıyoruz...