PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'da Futbolcuların Maaşlarının Ödenmeme Sorunsalı

angraf
17.11.2015, 17:18
Selamlar arkadaşlar doğru yeremi açtım bilmiyorum ama bosingwa dan sonra constantin da sözleşmesini fesh ettiği haberi twitterda ve bazı ajanslarda son dakika veriliyor üzerine birde bazı trabzonspora yakın gazetecilerin 10 aydır oyunculara düzgün ödeme yapılmadıgını bu sebeple formsuzlugun ve yenilgilerin geldiği yazıyor bu durum hakkında bilgisi ayrıntılı açıklama yapabilecek birisi var mı ? Trabzonspor sevdalısı olarak merak içindeyim

x_man
17.11.2015, 17:36
Gelene gidene milyon eurocuklar dağıt sonra topçuların maaşını alamadığı için bir bir serbest kalsın iyice yerin dibine girdik rezil herifler

Ugur Kurucelik
17.11.2015, 17:38
Bu sorunun cevabını bilmek için ilkokul ikinci sınıfı geçmek yetiyor. Kulübün geliri meliri yok, fakat sırf yıllık futbolcu giderleri aşağı yukarı 40 milyon avro.

0 - 40 =?

3 tane beyin hücresinin, ikisini siyasete yalakalık yapmak için kullanan paşkanumuz, birtanesiyle "eğer Aralık ayında şampiyonluk potasında olursam tekrar seçilirim" diye düşünmüş, fakat aç ayının oynamayacağını düşünecek beyin hücresi kalmamış işte.

Borcumuz 1 milyar olsun yeterki şampiyon olalım diyen taraftarımıza ve transfer bölümünde bütçemize uygun futbolcu önerdiği için "gidin Kayserisporu tutun" diyen taraftarımıza selam olsun!

angraf
17.11.2015, 17:40
peki sene başında gelen lig gelirleri sponsporluk gelirleri nerede ? onuda geçtim klübün kasası bomboş ise gelen klüp bu işi nasıl çözecek ? Borcu borçla kapatarak mı çözecek ?

DeAgLeMaNyAq
17.11.2015, 17:44
Yaşanan bu sıkıntının 2 temel nedeni var. Birincisi UEFA'dan elendiğimiz için geçen sene oradan aldığımız 20 milyon TL civarında paranın artık olmaması. İkincisi de son 7 haftada sadece 1 galibiyet 1 beraberlik aldığımızdan dolayı TFF'den doğru dürüst ödeme alamamış olmamız. Kulübün zaten finansal açıdan batık ve kasasında sıcak para olmamasından dolayı böyle bir sıkıntının yaşaması normal. Zaten sadece oyuncu ücretlerinde değil bonservis ve tazminatlarda da büyük sorun yaşıyoruz. Dün Kayseri ondan önce Karabük haciz göndermişti. Çok düşünceli hocamız Ersun Yanal da acil paraya ihtiyacı varmış gibi düşene bir tekme de ben atayım diyerek o da bu yola başvurdu. Asıl bomba 2016'da kredi geri ödemeleriyle başlayacak. Hacıosmanoğlu Denizbank'a olan kredi ödemelerini 1 yıl erteletmişti. Futbolcu alacakları asıl bundan sonra tehlikede. Ya Denizbank'a 1 yıl daha erteletme yaptıracaklar ya da bir şekilde siyasi destekle başka bir bankadan kredi alıp bu çıkmazı biraz daha öteleyecekler...

Ugur Kurucelik
17.11.2015, 17:45
Sponsor felan yokki. Bütün gelirler temlik altında. Gelecek yönetimin pek manevra edeceği bir durum yok ne yazık ki. Çok ağır bedeller ödeyeceğimiz kesin.

Klüp küçülmeye gitmek zorunda ve Avrupa dan men cezası alacağımızı düşünüyorum. Allah sonumuzu hayır eylesin.

angraf
17.11.2015, 17:52
klübün mali ceza almasından öte futbolcularımızı elimizden kaçırmamız mümkün gibi gözüküyor bir 2011 daha yaşayabiliriz bu yarı transfer döneminde yeni gelecek yönetim sıcak para için onur, mehmet, cardozo, erkan , yusuf gibi para edecek herkesi satabilir gibi geliyor bana.

Ugur Kurucelik
17.11.2015, 17:56
Zaten ne yazık ki öyle olması gerekiyor, belki öyle kurtuluruz.

Herkes kendini Zeki yavrulu, Mustafa Akbaş 'lı ve diğer 1461 gelenli futbolculara şimdiden alıştırsın. Başka türlü bu bataklıktan çıkamayız.

Adem Akyüz'
17.11.2015, 18:08
Kulüp batıyor dediğimiz zaman "yıldızların keyfini çıkarın" diyenler cevaplasın konuyu.

Berkan
17.11.2015, 18:11
Transfer dönemindede diyordum bir takımın ideal kadrosu 23-28 arasıdır. Bunun fazlası boşa israfdır ama bizim ulema kadroyu 40a çıkardı. Aldıkları sportif direktör bi tane futbolcuda satamadı ama aralıkta oylar ihoya tabi büyük başkan ya te allam.

ccd6167
17.11.2015, 18:12
Bu olayın tek sıkıntısı takımın bi sisteminin olmamasıdır. Sistem olmadığı için zaten bu olaylar kaçınılmazdır.

bu sadece bize değil tüm türkiye de hatta dünyada böyledir. Biz burada salary cap tarzı bi sistem getirilmesi için bu kulubun bazı politikalrı bazı bağlı olduğu yasalar olmalı dedik. Yavas yavas batıyoruz dedikçe burada bazı başkan yalaması arkadaşlar transfer döneminde sırf fm mantalitesine sahip oldukları için transferde transfer diye yırtındılar.

bu olayın sorumlusu popiler olmayı bi bok zanneden başkandır. Allah bildiği gibi yapsın. Bakalım ibra edilecek mi ilk genel kurulda.

jairzinho
17.11.2015, 18:16
iho 2 yılda kulübü batırdı.net

önüne gelene 2 milyon avro verirsen olacağı budur.

ccd6167
17.11.2015, 18:18
Zaten ne yazık ki öyle olması gerekiyor, belki öyle kurtuluruz.

Herkes kendini Zeki yavrulu, Mustafa Akbaş 'lı ve diğer 1461 gelenli futbolculara şimdiden alıştırsın. Başka türlü bu bataklıktan çıkamayız.

Geçen sene deseydin bunu anlardım. Bu sene yabancı sınırlaması yok. Aslında 4-5 sene sağlıklı bi sistemle kurturabilirsin bundan . Yeni stad ile gelen sponsorluk parasıyla ve bi yıllık gelirle zaten bu borç kapanır fakat bi sistem yok. Burada herkes hocadan falan bahsederken biz götümüzü yırttık dedikki bize para yönetimi yapabilecek bi yönetici lazım.dortmunda joachim watzke gibi bi yönetici lazım dedik kırk kere bu cahillerle olmaz dedik ama netice de sıfır. Yazıklar olsun bu kulubun cahil yöneticilerne.

Sefaenes
17.11.2015, 18:29
birde biz 2 seneden beri neden Forma sponsoru bulamiyoruz hadi desen biz ofsporuz yada herhangi köy takimi ondan bulamiyoruz diyecem sen Trabzonspor sun buna ragmen sponsor bulamiyorsak beceriksizsin ey Iho Allah seni bildigi gibi yapsin

Murat'
17.11.2015, 18:43
Avrupa angarya diyen kafanın ürünü bu parasızlık, bu kafa ile para da sponsor da bulamazsın.

Punisher-61
17.11.2015, 19:06
Yabancilar pes pese gidecek takimin icine etti bu yönetim..

Jedi
17.11.2015, 19:54
her gün bi olay, la nasıl bu kulüp burası..

joachim watzke-- bir efsanedir bu arada... bizde hacı hoca 'lardan başka efsane olmaz......gelsin bi hacı gitsin bi hacı

bu iş hacla macla olsaydı arablar dünyayı fetherdi.....

uzungöllü
17.11.2015, 19:58
Şimdi bu Kevin sözleşmesinde yazan tüm bedeli tahsil ederek mi serbest kaldı?

http://www.medyatrabzon.com/constanttan-cildirtan-istek-194734h.htm

smart
17.11.2015, 19:58
Uyan TRABZONSPORLU Batıyoruz!

Ugur Kurucelik
17.11.2015, 20:12
birde biz 2 seneden beri neden Forma sponsoru bulamiyoruz hadi desen biz ofsporuz yada herhangi köy takimi ondan bulamiyoruz diyecem sen Trabzonspor sun buna ragmen sponsor bulamiyorsak beceriksizsin ey Iho Allah seni bildigi gibi yapsin
Kim neden sponsor olsun bu takıma?

İtibarımız yerlerde, saygınlığımız kalmamış, sürekli yeni bir skandalla karşı karşıyayız. Siyasete oyuncak olmuşuz. Kim üstüne para verip prestijsiz bir kulübe sponsor olur?

sasone
17.11.2015, 21:23
Yazın transfer başlığına gelip dedim beyler çıkın buradan kulüp batıyor İHO sizi eroinmanlar gibi transfer bağımlısı yaptı,ne yaptığınızın farkında değilsiniz diye ama dinleyen olmadı.
Şimdi yalandan ağlamanın ne manası var beyler?

sametaydin
17.11.2015, 21:50
Hani başkanımız dünya liderine çok yakın ya hani çok iyi ya araları nerde bu dünya lideri bir sponsor bulmamıza bile yardımcı olmuyor. Bu işler lafla olmuyor.

Diğer mesele ligde galibiyet alamıyormuşuz o yüzden para gelmiyormuş. Yahu zaten biz kulüp olarak bu yılın gelirlerini tff den daha önceden aldık. Basitçe bu yıl galibiyet ve beraberlikten gelecek olan paraları çok önceden almıştık zaten. Bu yıl gelir filan yok. Arkadaşlarımızın sponsor geliri dedikleri paralar bir yabancı futbolcumuzun yıllık maaşını bile karşılamıyor. Kısacası Trabzonspor batmak üzere.

Bu ortamda bu kulübe hangi teknik direktör gelirse gelsin başarılı olamaz.

Benim gördüğüm ve hissettiğim bizi artık çok kötü günler bekliyor. Kötü günden kastım oyuncuların sözleşmelerini feshetmeleri değil kulübün mali yönden dipsiz bir kuyuya düşmesidir. Buradan hareketle mali yapının bozukluğu kulübün tüm birimlerine olumsuz yansıyacaktır. Özellikle futbol takımına. Trabzonsporun durumunu hiç iyi görmüyorum. Yeni yönetim gelse de bir şey değişmeyecek. Bu kulüpte ilk etapta ancak çok parası olan ve Trabzonspora borçlarda yardımcı olmaya hevesli bir başkan gelirse bu işi çözebilir. Aksi halde çok kısa bir süre sonra tarihimizde görülmemiş hezimetler bizi bekler.

Hazar_
17.11.2015, 21:55
Topçuların parasını vermiyor utanmadan borç arttı ama önemli değil diyor. Bakkalı yönetemez

sasort
17.11.2015, 22:09
yazık ya bu iho şimdi trabzonspor sevdalısımı başlarım öyle sevdaya yazık günah ya constanttan ettiğimiz zarara bakın ndoye mbia haberi de var onlarda sıkıntı olacak diyor bu iho hangi yüzle aday olacak anlamıyorum arkadaş ya

sasort
17.11.2015, 22:12
ya arkadaşlar saçmalık bu yahu neden izin veriyor bu başkan bozuntusu topçularının elden kaçmasına mbia ndoye giderse yazık değil mi sol bek constant oynayacak dedik şimdi kimi oynatmayı planlıyor bunlar gelelim lucescu mustafa denizli gelir mi şu dağılmış takıma

Cengiz Çubukcu
17.11.2015, 22:26
İçimden bir ses takımın o beğenilmeyen Trabzonlu topçulara kalacağı .... Tabi inşallah böyle olmaz..

dağlıca61
17.11.2015, 22:29
Topçuların parasını vermiyor utanmadan borç arttı ama önemli değil diyor. Bakkalı yönetemez
ilkokul terk başkan ünvanı almasının nedenini ne sanıyordunuz ki.

İlker Yazıcıoğlu
17.11.2015, 22:30
Hâlâ burada mı o yıldızları ruyanizda bile göremezsiniz diyen tipler?Yazacağım çok ağır şeyler onlara ama değmez...

AdemS
17.11.2015, 22:37
Hacıosmanoğlu'yla birkaç yıl daha...

Hayal edemiyorum, seçimde kurtulmamız lazım bu adamdan.. Yoksa birkaç yıla değil, onlarca yılımıza mal olacak..

Hazar_
17.11.2015, 22:49
1 sene daha kulüpte kalsın kendimizi Göztepe'yle maç yaparken görürüz sanırım. Şike de yapar

Sefaenes
17.11.2015, 22:57
Uhocu Trabzonspor düşmanlari bu konuyu kayyuma bağlar iho paralarini tam verecekken kayyum geldi derler. Fb kadar tehlikeli mahluklar su ihocular

Berke6198
17.11.2015, 22:59
O kadar yıldız alınıyor, nankörlük etmeyelim(!) değil mi ? :)

İ. SARAL
17.11.2015, 23:00
Durmadan transfer isteyen fetişistler de bu durumun sorumlusu. Gebermiş yıldızları takımda görmeye bayılan taraftarlar ve aynı kafadaki iho içine ettiler el birliğiyle.

bakigokhan
17.11.2015, 23:14
Öncelikli olarak kimseci değilim. Zira İHO denen zatta biraz ar biraz utanma olsa yeniden aday olmaz. Bu külübün en küçük alacağına dahi temlik konulduğu zamanları da gördük. Bu kadar kötü değildi durum. Kayyum atandı klübe. Daha ne olsun... Ortada başkan yok yönetim yok. Alacaklarını ödemeleri mümkün değil. Menejer taifesi el ovuşturuyor bonservis bedeli kadar imza parası alacağım diye...

Kayyuma bağlı olsa da bunun sorumlusu İHO'dur.

bach72
17.11.2015, 23:28
Trabzonspor devre arasında gelebilecek iyi tekliflerin hepsini değerlendirmeli.Onur da dahil para eden oyuncular gönderilsin.Futbolculardan gelecek para ile borçlar aşağıya çekilsin.Trabzonspor kendi gerçeklerine dönmezse sonu facia olacaktır.Kendi gerçeklerine dönebilmesi içinde ekonomik olarak ayaklarının üstünde durması ile sağlanır.Önümüzdeki 3-4 sezon varsın lig de kümede kalmaya oynasın.Yeter ki borçlar tüketilip yeniden dirilişe geçilsin.

jairzinho
17.11.2015, 23:48
biz burda elli defa yazdık.futbolcu maaşları aşırı yükseldi diye.dinleyen olmadı.bunun adı soygun ve bu soygun hemen hemen her kulüpte oluyor .sadece soygunun boyutları farklı.

Trapezunt
17.11.2015, 23:51
Sözleşmelerde yazan o uçuk rakamları sadece futbolcuların cebine girdiğini mi düşünüyordunuz? Ben pekde öyle düşünmüyorum. Seçim arefesi kaçarcasına bazı fesihler, evet, çok manidar.

salihismet
18.11.2015, 00:00
Adam Trabzonsporun canli bombasiymis, maalesef millet bunu cok gec gördü..

DeAgLeMaNyAq
18.11.2015, 00:18
Montpellier'den alınan kiralama bedelini muhtemelen başka giderlere kullanmışız ki Yatabare'ye ödeme yapmadığımız için o da serbest kalıyormuş az daha. Rezillikleri bitmiyor...

drose61
18.11.2015, 01:53
yazın "Biz ne kadar hastası olsak da bir kaleciye 3 milyon euro, toplamda toplamda 6 oyuncuya 3 milyon euro civarı verebilecek çapta değiliz" yazınca bir afaroz edilmediğim kalmıştı. Neymiş efendim hak edene verecekmişmişiz. Olmayan paranın ne hak etmesi deyince de saldırılmıştı.

Mali tablolara bakın, bu kulübün toplam herşey dahil geliri 20-25 milyon euro, futbolculara verilen maaş 35 milyon euro. En iyi senaryoda 0 borç olsa 0 banka faizi olsa gelirler temlikli olmasa yine de zarar ediyoruz. Daha bonservisleri saymadım bile.

Bizim yılda verebileceğimiz maaş şu şartlarda en fazla 15 m euro'dur, haydi stad olunca filan max.20 milyon euro.

Ama biz 15-16 milyon euro'yu sadece 5 oyuncuya veriyoruz.

Bjk'de en çok alan 5 oyuncu toplam 11 m euro alıyor mesela, bizde 15.

Velhasıl kelam, işimiz kötü umarım yeni bir yapılanmaya girer ve bu girdaptan çıkarız.

Nazim Can
18.11.2015, 07:12
Ohhh bu iyi oldu birileri göbek atar aldik Allah dan Zegi, Mustafa Akbas, Caner, Abdülkadir falan kiralikda pek fazla sikinti cekmeyiz eldede zaten Yumlu, Yusuf, Özer var yok ya can sikmaya gerek yok, özevlaylar kurtarir bizi. Nasil bir lanet var bu takimin üstünde tam düzlüge cikacaz son virajda benzin bitiyor ben iho nun bu paralari ödememesini ekstra yaptigina inaniyorum artik.

revolution
18.11.2015, 07:50
herkes gidiyor . gitmeli .
ben futbolcu olsam para alamayacağım bir kulübe neden geleyim ki .
gelsem bile kim uğraşacak mahkemeyle .
yok paramı vermediniz . yok ödeme yapmadınız .
ne gerek var ki bu kadar strese . zaten 35.e kadar kazanabilirsen ne ala . sonra nanay .
bu mallara güvenip bir yatırım da yapamazsın zaten.
sap gibi kalırsın ortada .

aslında hata futbolcularda .
oyna işte 200-300 bin eurolara .
aç gözlülük iyi bir şey değil .
on katı yirmi katı kazanacağım diye yapmadığınız şebeklik kalmıyor .
ne işin var .Allah'ın kıytırık liginde .
ha işte böyle beklersin aylarca paramı verin diye .
kabul . faiziyle alırsın paranı .
ama ne gerek var bebeğim . mahkeme mahkeme dolaşmaya .
neyse şemsiyeyi açışsınız belli.
onu da çıkartacak düşünsün.

HOPA'LI TS'Lİ
18.11.2015, 08:04
İHO gelene kadar tüm Anadolu kulüplerinin gözünde çok sempatik bir takımdık ve gönüllerin şampiyonuyduk.

İHO geldikten sonra çok antipatik bir camia haline geldik.

Nuri ALBAYRAK ile birlikte tarihimizin en başarısız Başkanı oldu ama en azından Nuri Bey ahlaksızlık ve kabadayılık yapmamıştı.

Travelair
18.11.2015, 09:08
Bir kaleciye 3 milyon € vermende sıkıntı yok. Sana kaç maç alıyor ona bakarsın, hesaplarsın. Seni zirvede tutuyorsa verirsin. Sorun onda değil

Sorun hesapsız harcamalarda. Verimsiz ve kötü futbolculara, menejerlere, tazminatlara, lüks harcamalara verilen paralarda

Faik Yılmaz
18.11.2015, 09:15
Soner bu takımdan 5 senedir yattığı yerden milyonları cebe indirirken buna ses çıkarmayanlar yine Onura giydirmeye başlamış nedense...

nedir bu uşakla alıp veremediğiniz anlamadım.....

Fatih K.
18.11.2015, 09:25
Süleyman Hurma adi falan ama takımın tüm transferleri o adamın elinde olsaydı şu anda maaşlar yarı yarıyaydı. İHO sırf gövde gösterisi yapmak için gidip sürekli ekstra borç yaparak oyuncu alıp birşey başardığını sandı. Adamın futboldan anlamadığı şu yaptığı transferler ve ödediği paralardan görünüyor. Parayı ver istersen git Batman Petrolspora yıldız getir para olduktan sonra babamda getirir. Esas mesele sen yıldız almak değil yıldız yapmak ama işte hala daha 2 yıldıza tav olanlar var..

Edit: Beşiktaşın internette yazan maaş tabloları doğruysa 2 milyon bandından yüksek alan tek isim Mario Gomez. Diğerleri hep 1,5 milyon düzeyinde. Ama biz milyarderiz ya takımda 4-5 tane adam 2,5 milyon € alıyor..

SEDER
18.11.2015, 09:35
bir kaç güne cardozo - mbia ve çavanda nın gidişini göreceğiz..iho denen adam tamam bellliki Trabzonspor dan intikam almak için gönderilmiş bir piyonsun ama azcık insafa gel de, ne yap ne et bu 3 adamın parasını yatır. ben aralıkta gidersem gelen yönetim altından kalkamasın bu durumdan deme..öde bu adamların parasını..yapamıyorsan hesap aç tüm camia seferber olsun ve paraları ödensin..

angraf
18.11.2015, 10:04
trabzonsporun tarihinde bu kadar berbat yönetildiği olmamıştır. Elinde ki sözleşmeli futbolcunu bile tutamıyorsun. Futbolcular arası denge yok arkadaşlık sıfır ve başarı bekliyorsun. Her noktadan noksanız. Ne yazik ki yeni gelen yönetimin kücülmeye gitmesi gerekecek. Başka da çaresi yok çünkü klübe çok yanlış eller değmiş ihoya sorsak kayyum atadılar 3 ay sonra atasaydılar kayyum atandıgı için sponsor anlaşması yapamadık der ki dedide ama klübü bu hale getiren de oydu. Sonuç olarak Trabzonsporumuz çok zor bir durumda tarihinde hiç bu kadar zor durumda kalmamıştır.

zafer6161
18.11.2015, 10:08
en az 1 milyon euro almak varken forma (şort)sırf kulubun içeceklerini bedavaya almak için coca cola ile forma sponsoru anlaşması yapan yönetimden ne beklersin

düşün yani 2 kasa su için bedeva sponsor

Mert Oğuzlu61
18.11.2015, 10:32
Sorun Onur un aldigi 2.5m euro da degil. Sorun;

Özer gibi milli takim icin adi bile gecmeyen, Burhan Eser den verimsiz adamin 1.5m euro almasi, sorun Soner in 1m dolar almasi, sorun Ptt topculari Deniz in İshak in 1m euro almasi, sorun Constant a bonservisin ustune bide 2.4m euro garanti ucret verilmesi, sorun biz burada Guidetti, Belfodil diye bas bas bagirirken 30 yasinda adama bonservis verip ustune birde 2.5m euro garanti ucret verilmesi, sorun Serdar, Musa, Atik, Sefa, Gokhan, Turgut, Anil, Deniz e verilen 10m euro. 4 forvete verilen 15m euro. Bakin 25m euro etti elde sadece Cardozo var ki onunda devre arasi gitmesi muhtemel. Dunya tarihinde parayi bu kadar malca kullanan yonetim gorulmemistir. Gorulse de zaten batmislardir.

Sorunun temel kaynagi budur, bilincsiz harcamalar ve garanti ucretler, sacma bonservislerdir. Ts asla kuculerek buyuyemez, bunu secim vaadi olarak sunan adam gitsin bakkal alsin onu buyutsun. Bakkalina özevlat yetistirsin, Zeki yi Yumlu yu yanina alsin disarda Cakiroglu ile tavla oynasin.

adiloş bebe
18.11.2015, 10:34
yazık kulübün içini boşalttılar yetmedimi iho bu kadar çektirdiğin bu kulübe seneye çok beter bir hal alacağız bütün yabancılar serbest kalacak yeni gelecek yönetimin allah şimdiden yardımcısı olsun

Derin Trabzon
18.11.2015, 12:25
Bu sorunun cevabını bilmek için ilkokul ikinci sınıfı geçmek yetiyor. Kulübün geliri meliri yok, fakat sırf yıllık futbolcu giderleri aşağı yukarı 40 milyon avro.

0 - 40 =?

3 tane beyin hücresinin, ikisini siyasete yalakalık yapmak için kullanan paşkanumuz, birtanesiyle "eğer Aralık ayında şampiyonluk potasında olursam tekrar seçilirim" diye düşünmüş, fakat aç ayının oynamayacağını düşünecek beyin hücresi kalmamış işte.

Borcumuz 1 milyar olsun yeterki şampiyon olalım diyen taraftarımıza ve transfer bölümünde bütçemize uygun futbolcu önerdiği için "gidin Kayserisporu tutun" diyen taraftarımıza selam olsun!

Ayağını yorganına göre uzat dediğin zaman gidin Kayseri sporu tutun diyor gafiller, ulan madem sizde para manyağısınız gidin şikebahçeyi tutun.

atomantcum
18.11.2015, 12:29
Sorun Onur un aldigi 2.5m euro da degil. Sorun;

Özer gibi milli takim icin adi bile gecmeyen, Burhan Eser den verimsiz adamin 1.5m euro almasi, sorun Soner in 1m dolar almasi, sorun Ptt topculari Deniz in İshak in 1m euro almasi, sorun Constant a bonservisin ustune bide 2.4m euro garanti ucret verilmesi, sorun biz burada Guidetti, Belfodil diye bas bas bagirirken 30 yasinda adama bonservis verip ustune birde 2.5m euro garanti ucret verilmesi, sorun Serdar, Musa, Atik, Sefa, Gokhan, Turgut, Anil, Deniz e verilen 10m euro. 4 forvete verilen 15m euro. Bakin 25m euro etti elde sadece Cardozo var ki onunda devre arasi gitmesi muhtemel. Dunya tarihinde parayi bu kadar malca kullanan yonetim gorulmemistir. Gorulse de zaten batmislardir.

Sorunun temel kaynagi budur, bilincsiz harcamalar ve garanti ucretler, sacma bonservislerdir. Ts asla kuculerek buyuyemez, bunu secim vaadi olarak sunan adam gitsin bakkal alsin onu buyutsun. Bakkalina özevlat yetistirsin, Zeki yi Yumlu yu yanina alsin disarda Cakiroglu ile tavla oynasin.

Değerinden fazla maaş vermek işin bir yönü, kabul ama Onur'a verilen maaşta problem yok diyemezsiniz. Bu da bu işin bir parçasıdır.

Onur belki evet 2.5m almayı hak ediyor, piyasası var, İstanbul'a gitse bundan fazla bile kazanabilir, doğrudur. Ama burada önemli olan, senin Onur'a o parayı verecek güce sahip olup olmaman. Eğer rakiplerinle aynı gelire sahip değilsen, rakiplerinle benzer oranda maaşlar veremezsin. Benim vereceğim en yüksek ücret budur, daha yükseğini veremem, sen bilirsin diyeceksin. Böyle demek zorundasın. Tarihi başarılarla dolu olan, her maç 80 bin seyirciye oynayan Dortmund kulübü aptal mı da en iyi oyuncularını ezeli rakibine gönderiyor? Onlar da bastırsaydı maaşı, göndermeselerdi Lewandowski'yi bedavaya?

Hadi diyelim sen parayı denkleştirdin, hesapladın, Onur'a 2.5 verebiliyorsun. İş bununla kalmıyor ki! Böyle yaparak sen tavan ücreti yukarıya çekmiş, dengeyi bozmuş oluyorsun. Takımda performansı biraz yükselen adam hemen zam istiyor, Onur'u emsal göstererek. Versen bir dert, vermesen bir dert. Onur birkaç maç kötü oynasa hemen palazlanacaklar, o kadar para alıyorsun, oynadığın topa bak diye. Takım içi huzursuzluklar böyle böyle ortaya çıkıyor işte. Bu anlamda Beşiktaş çok güzel bir örnek. Adamlar iflasın eşiğinden döndü, mecburen önlemler aldılar. Oyuncu ücretlerini belli bir noktaya çektiler. En iyi ile en kötü arasında düşük bir fark oluşturdular. Futbolun takım oyunu olduğunu, ilk 11'in her oyuncusunun eşit önemde olduğunu böyle hissettirirsin. Öyle göstermelik pikniklerle mangallarla değil. Bu takım ruhunu korursan başarı da gelir, oyuncuların değeri de yükselir, oyuncu da bunun farkına varır.

Takımın belli bir bütçesi olur, ilk 11 seviyesinde oyuncuya ortalama şu kadar, yedek oyuncuya bu kadar diye belirlersin, o şartların dışına da çıkmazsın. Kulüp böyle yönetilir.

Travelair
18.11.2015, 12:39
Dortmund gibi saat gibi işleyen düzeniniz ve takımınız olsa haklısınız. Ama bu kaosta sizi nerdeyse senelerdir zirveye yakın, hatta küme düşmeden uzak tutan bir kaleciniz varsa onu horoz kabul edip hak ettiği ücreti verirsiniz. Ama takımı horozlarla doldurup kuralları uygulamadan adaleti yok edip, türlü hokkabazlıklarla kulübü takımı mahvederseniz o halde her şey göze batmaya başlar. Ne zaman kaostan saat gibi işleyen bir sisteme geçeriz, herkesin ağırlığı kendi kendine birbirine yaklaşır, böyle muhtaç durumlar oluşmaz

atomantcum
18.11.2015, 13:18
Dortmund gibi saat gibi işleyen düzeniniz ve takımınız olsa haklısınız. Ama bu kaosta sizi nerdeyse senelerdir zirveye yakın, hatta küme düşmeden uzak tutan bir kaleciniz varsa onu horoz kabul edip hak ettiği ücreti verirsiniz. Ama takımı horozlarla doldurup kuralları uygulamadan adaleti yok edip, türlü hokkabazlıklarla kulübü takımı mahvederseniz o halde her şey göze batmaya başlar. Ne zaman kaostan saat gibi işleyen bir sisteme geçeriz, herkesin ağırlığı kendi kendine birbirine yaklaşır, böyle muhtaç durumlar oluşmaz

Kendi kendine birbirine yaklaşacakmış! İyi güldüm valla.

O "saat gibi tıkır tıkır işleyen sistem" dediğiniz nasıl bir şey? Sihirli bi değnek mi dokunuyor? "Artık saat gibiyiz, ona göre hareket edin" mi diyor bize?

O "saat gibi işleyen" dediğiniz sistem uzaydan gelmiyor. Siz doğruları uygularsanız, kendi belirlediğiniz kuralların dışına çıkmazsanız sistemin işlemesine yardımcı olursunuz. Onur isterse takımı şampiyon yapsın, yine de eğer bütçeniz yoksa o yüksek maaşı vermemekten geçiyor bunun yolu. Oldu valla iyiymiş, siz hiçbir şey yapmayın, eski düzen gidin, sihirli bir el gelsin sistemi düzeltsin, herkesin ağırlığı kendi kendine birbirine yaklaşsın diye bekleyin daha.

Kesin olur, cidden, bekleyin bakalım biraz daha.

Hunk
18.11.2015, 13:22
Malesef Sadri Sener bu fiyat citasini yukseltmistir. Eskiden tavan fiyatimiz 2m euro iken simdi ortalama fiyat bu oldu. Bundan kurtulmamiz icin ayni Besiktasin yaptigi gibi feda senesi yapmamiz lazim. Yuksek butceli oyunculardan kurtulmaliyiz malesef. Hatta belki o senede biraz borc almamiz lazim oyuncu paralari odenmesi icin. Ardindna borc yavas yavas asagi inecektir.

Travelair
18.11.2015, 13:26
Kendi kendine birbirine yaklaşacakmış! İyi güldüm valla.

O "saat gibi tıkır tıkır işleyen sistem" dediğiniz nasıl bir şey? Sihirli bi değnek mi dokunuyor? "Artık saat gibiyiz, ona göre hareket edin" mi diyor bize?

O "saat gibi işleyen" dediğiniz sistem uzaydan gelmiyor. Siz doğruları uygularsanız, kendi belirlediğiniz kuralların dışına çıkmazsanız sistemin işlemesine yardımcı olursunuz. Onur isterse takımı şampiyon yapsın, yine de eğer bütçeniz yoksa o yüksek maaşı vermemekten geçiyor bunun yolu. Oldu valla iyiymiş, siz hiçbir şey yapmayın, eski düzen gidin, sihirli bir el gelsin sistemi düzeltsin, herkesin ağırlığı kendi kendine birbirine yaklaşsın diye bekleyin daha.

Kesin olur, cidden, bekleyin bakalım biraz daha.

Ya yazımı iyi okumadınız ya da beni başkasıyla karıştırdınız

piskopatrizeli
18.11.2015, 13:27
bize atan tutan hırlayan değil fikret orman gibi sessiz sedasız gemisini yüzdüren başkan lazım.

Aydın Danış
18.11.2015, 13:28
Şu herkes neden birbirine giriyor bende onu merak ediyorum... Şimdi de Aykut la Marin birbirine girmiş...

Mert Oğuzlu61
18.11.2015, 13:33
Değerinden fazla maaş vermek işin bir yönü, kabul ama Onur'a verilen maaşta problem yok diyemezsiniz. Bu da bu işin bir parçasıdır.

Onur belki evet 2.5m almayı hak ediyor, piyasası var, İstanbul'a gitse bundan fazla bile kazanabilir, doğrudur. Ama burada önemli olan, senin Onur'a o parayı verecek güce sahip olup olmaman. Eğer rakiplerinle aynı gelire sahip değilsen, rakiplerinle benzer oranda maaşlar veremezsin. Benim vereceğim en yüksek ücret budur, daha yükseğini veremem, sen bilirsin diyeceksin. Böyle demek zorundasın. Tarihi başarılarla dolu olan, her maç 80 bin seyirciye oynayan Dortmund kulübü aptal mı da en iyi oyuncularını ezeli rakibine gönderiyor? Onlar da bastırsaydı maaşı, göndermeselerdi Lewandowski'yi bedavaya?

Hadi diyelim sen parayı denkleştirdin, hesapladın, Onur'a 2.5 verebiliyorsun. İş bununla kalmıyor ki! Böyle yaparak sen tavan ücreti yukarıya çekmiş, dengeyi bozmuş oluyorsun. Takımda performansı biraz yükselen adam hemen zam istiyor, Onur'u emsal göstererek. Versen bir dert, vermesen bir dert. Onur birkaç maç kötü oynasa hemen palazlanacaklar, o kadar para alıyorsun, oynadığın topa bak diye. Takım içi huzursuzluklar böyle böyle ortaya çıkıyor işte. Bu anlamda Beşiktaş çok güzel bir örnek. Adamlar iflasın eşiğinden döndü, mecburen önlemler aldılar. Oyuncu ücretlerini belli bir noktaya çektiler. En iyi ile en kötü arasında düşük bir fark oluşturdular. Futbolun takım oyunu olduğunu, ilk 11'in her oyuncusunun eşit önemde olduğunu böyle hissettirirsin. Öyle göstermelik pikniklerle mangallarla değil. Bu takım ruhunu korursan başarı da gelir, oyuncuların değeri de yükselir, oyuncu da bunun farkına varır.

Takımın belli bir bütçesi olur, ilk 11 seviyesinde oyuncuya ortalama şu kadar, yedek oyuncuya bu kadar diye belirlersin, o şartların dışına da çıkmazsın. Kulüp böyle yönetilir.

Dortmund daha fazla maas verse Lewa Bayern e gitmeyecekti yani ? Para icin birakti Dortmund u oyle mi ? Götze niye gittiyse Lewa da onun icin gitti. Örnegin yanlis ornek.

Onur a bal gibide 2.5m verirsin. 1 milyona mi oynatacaktik adami ?

Bu takimin en az 5 oyuncuya iyi para verecek gucu var. Bunlar; Onur, Mbia, Ekici gibi kilit oyuncular. Yok eger satip yerlerine 200-300 e oynayacak Ayman, Tjikuzu, Zeki Yavru getirelim diyorsan o isi Anadolu kulupleri yapiyor, biz bu ulkenin 4. Buyuguyuz.

Bjk yonetimini hep ornek gosteriyorum, adamlarin son 2 senede elestirilen tek hamlesi, M.Pektemek ile 1.3m euro ya sozlesme yenilemek oldu. Biz Özer e 1.5m euro dan 4 yil imzalattik, adamlarin mazereti "takimi sahipleniyor" oldu. Bana gorede takimi sahipleniyor ama baska anlamda, simdi onu yazarsam ceza yerim.

Bizim 4-5 kilit oyuncuya cok rahat iyi para verecek durumumuz var. Peki nasil ? İshak ve Soner olmaz Mbia olur, Deniz ve F.Atik olmaz M.Ekici olur.. S.Gurler, Sefa olmaz yildiz golcu olur.

Kadroda 50 tane adam var, sen parayi hak eden adamlarina "Neden bu kadar aliyor?" diyorsun. Bunlar sana mac kazandiracak, iyi bir sistemde kupa kazandiracak, dolayisiyla para getirecek adamlar.

Bizim Onur un, Mbia nin parasini degil, Özer ve onun gibi ise yaramaz en az 10 tane adamin maasini tartisiyor olmamiz lazim. En az 10 tane adam sayarim, bunlari yollasan zaten maas bandı oldukca asagiya inecek rahatlayacak.

atomantcum
18.11.2015, 13:38
İktisat bilimine yepyeni bir soluk getirmişsin, tebrik ederim.

Maaş bandı düşük maaşlıları göndererek aşağı inmez. Çünkü aşağıdaki adamlar her zaman olacaktır. İshak gider başkası gelir, tavan ücreti 2.5 olduğu müddetçe tüm maaşlar yukarı çekilecektir. Tolgay'a bizim verdiğimiz para vs Bjk'nin verdiği para karşılaştırması yaparsan anlarsın.

Muhteva
18.11.2015, 13:45
Görünen köy kılavuz istemiyordu ama yıldız sarhoşluğu çoğumuzu kör etti.
Kimsenin beğenmediği benimde tercih etmediğim Hekimoğlu bu sezon başı transferler yapılmadan önce yaptığı açıklama da kritik virajda olduğumuzu artık maliyetli transfer yapma lüksümüzün olmadığını eğer yapılırsa kulübün geri dönüşü olmayan bir krizle yüzleşeceğinden bahsediyordu.

Bizden kimse ilk yıllarda şampiyonluk ve yıldız beklemesin diyede ekliyordu.

Ben Uefa'dan da ceza yiyeceğimizi düşünüyorum en az 3-4 yıl boyunca Zeki Yavru türevi oyunculara bağımlı olacağız tabi oda bjk gibi doğru yönetilirsek yoksa 10 yıl boyunca belimiz doğrulmaz.

İşte anlık bir hırs yüzünden posta koymaktan başka marifeti olmayan sığır çobanını başkan yaparsan sonucuna katlanırsın.

Mert Oğuzlu61
18.11.2015, 14:07
İktisat bilimine yepyeni bir soluk getirmişsin, tebrik ederim.

Maaş bandı düşük maaşlıları göndererek aşağı inmez. Çünkü aşağıdaki adamlar her zaman olacaktır. İshak gider başkası gelir, tavan ücreti 2.5 olduğu müddetçe tüm maaşlar yukarı çekilecektir. Tolgay'a bizim verdiğimiz para vs Bjk'nin verdiği para karşılaştırması yaparsan anlarsın.

1.5m euro alan Özer in yerine yeni bir Özer, 1.3m euro garanti para alan Sefa yerine yeni bir Sefa getirerek vizyon konusunda İho ile paralel bir tavir sergilemissin, bende seni tebrik ederim. :)

Demba ba 3.5m euro alirken ulkenin en iyi kanadi G.tore 1.3m euro ya imza atiyorsa, senin Cardozo n 2.5 alirken ise yaramaz Özer i yollayip kendi kafanda yine 1.5m euro ya yeni Özer getiriyorsan o senin dusuncen. Ben Demba ve Töre ornegini verdim. Umarim bu kez anlatabilmisimdir.

elohim_61
18.11.2015, 14:16
iyi bonservis ücretine gidebilecek oyuncular elden çıkarılmalıdır, örneğin cardoza gibi bitik isim pek ala bir çin takımında iyi bir fiyata satılabilir, onun kadar golü medjanide atıyor zaten
ekiciyi bjkye verebiliriz şu an durumları iyi sosanın yerine düşünebilirler ve bence bjkye çok faydalı olur, Şenol hoca ile yeni bir selçuk kazanabilir Türk futbolu
Onurda gs zaten istiyordu
cavandanında piyasası arttı güzel bir rakama avrupaya gider
ndoye yi arap kulübüne iteledik mi borçların bir kısmı ödenir, ha bu futbolcular varda sanki şampiyonluğa oynuyoruz, 1461 den adam getirsen bunlar kadar idare ederler takımı

zaten stadımız bitsin isim hakkı dolayısıyla iyi bir para gelecek, yani bu kadar karamsar olmağa gerek yok, istanbul takımlarının borcu yok mu sanki?

piskopatrizeli
18.11.2015, 14:17
Trabzonspor'da Aykut Demir ile Marko Marin kavga etti

Spor Toto Süper Lig'de 22 Kasım Pazar günü sahasında Gençlerbirliği ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da, Aykut Demir ile gerginlik yaşayan Alman futbolcu Marko Marin, önce antrenmanı, ardından da kulüp tesislerini terk etti.

http://imgz.star.com.tr/imgsdisk/2015/11/18/181120151508197518497_2.jpg

AA
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, teknik direktör Sadi Tekelioğlu yönetiminde yapılan antrenmanda bordo-mavili futbolcular, pas çalışmasının ardından çift kale maç oynadı. Çift kale maçta, genç futbolcu Melih'e sert müdahalede bulunan Marko Marin, kendisine tepki gösteren Aykut Demir ile tartıştı. İki futbolcu arasında yaşanan itişmeyi diğer oyuncular ve yardımcı antrenörler ayırdı.
Daha sonra Marin, üzerindeki antrenman yeleğini çıkarıp sahayı terk etti. Alman futbolcu sahadan çıkarken İngilizce olarak, "Bunları görüyor musunuz? İşte kulüp bu" ifadelerini kullandı ve soyunma odasına gitti. Marin, daha sonra arkadaşının kullandığı aracıyla tesislerden ayrıldı.

gurur6134
18.11.2015, 14:21
Erkan mehmeti kusturdu simdi de aykut takimin en iyisi marini ne guzel takim ya..disipin yok yonetim yok ciftlik sanki herkes kafasina gore birbiriyle dalasiyor amator koy takimi sanki..

gurur6134
18.11.2015, 14:23
Onemli olan adam getirip sov yapmak degil paralarini odeyip maksimum verimi alabilmek..

Badaloğlu
18.11.2015, 14:25
Şu 6 aralık bir an evvel gelsin artık!

Takımda oyuncu kalmayacak...

Punisher-61
18.11.2015, 14:26
Aykutun bu takima yarardan fazla zarari var simdide umut vaat eden marinler kavga ediyor rezalet..derhal takimdan uzaklastirilmali

DarkBlooD
18.11.2015, 14:57
Bazı arkadaşlar kendi caplarinda birseyler yazıyor ama çok boş konuşuyorsunuz ...
Mesele Onura verilen veya başka hakeden futbolcuya verilen 2,5 milyon değil , sen bu büyüklükteki bir kulübe proje(ler) uretmediysen, soponsor (lar) bulmadiysan, herhangibir sportif başarı elde etmediysen, taraftarlarini kusturmussen, kulübü parcalamissan, belli bir siyasi görüşe maşa yapmışsan, hiçbir gelir elde etmeden 50-60 oyuncu degiztirmissen, yetmemiş gibi 7 td degismissen, her gelene , her gidene tazminatını , bonservisini verirsen , sonuç böyle bir batak olur ...

Kime ne verdiğin önemli değil , kazanmak için ne yapıldı , koskoca Trabzonspor Kulübü Başkanı zarrabdan, Ağaoğlu dan Para dilenip transfer yaptı ... bu konuda söylenecek bi atasözü varda yer musait değil anladınız siz onu ...

Trabzonspor sandığınız gibi küçük bir kulüp değil , aklı başında , ne yaptığını, ne konuştuğunu bilen vizyon sahibi başkan ve yönetimle çok şeyler yaparız , ama önce kongre üyelerinin aklını başına toplayıp 3-5 tl menfaat için kulübü satmamasi lazım , o 3-5 tl 1 gün idare eder seni ama bu kulüp hayat devam ettikçe o gönülde olacak onun başarısında mutlu olacaksın , onun başarısı senin yüzünü güldürecek ama bugün kulubunu 3 e 5 e satarsan yarın kulübün her basarisizliginda günlerce mosmor gezecek olan sensin , o 3-5 tl yüzündeki morlugu geçirmez . İNSANLIĞINIZIN HAKKINI VERIN. Koskoca bir camianin sizlerden beklediği şeyi görün , ona göre ya Trabzonspor un yanında durun yada çikarlarinizin, ancak herseyin bir bedelinin oldugunuda unutmayın ...

Okuyan arkadaşlardan Özür dilerim cep ten yazdığım için yazı biraz bozuk .

jairzinho
18.11.2015, 14:59
en yüksek ücret 950 bin avro olmalı.ve bu rakamı alan oyuncu sayısı 5-6 olmalı. bu porto modeli.

oyuncuya düşük yada normal maaş verdiğinde elden çıkarmak zor değil.bu bir artı.ikincisi düşük maaş verdiğin oyuncunun bonservisinden yüksek rakkamlar kazanmak daha olası.bunun en bariz örneği waris tir.waris tutmadı ama 900 bin avroya oynadığından hem bonservis aldın hemde elden kolay şekilde çıkardın.

costant ise yıllık 2.4 milyon aldığından elde patladı.ne bonservis alabiliyorsun ne de eline bonservisini versen kulüp bulamıyor.neden?maaşı yüksek.

maaş tutarlarını azaltmak ve bonservise yatırım yapmak bence daha mantıklı.oyuncuya vereceğin yüksek maaş yerine bonservisli düşük maaşlı genç oyuncu almak daha mantıklı.satma ihtimalin yükselir ve hatta kar bile elde edersin.

toplamda oyunculara yılıık 30 milyon maaş vereceğine toplamda 10 milyon maaş verip 20 milyon bonservise ayırma durumun ortaya çıkar.bonservise verdiğin paranın geri dönüşü olma ihtimali yüksek(waris te olduğu gibi) ama oyuncuya verdiğin yüksek maaşın ekonomik olarak geri dönüşümü sıfır (costant da olduğu gibi.)

alone_6161
18.11.2015, 15:08
Trabzonspor'da Aykut Demir ile Marko Marin kavga etti

Spor Toto Süper Lig'de 22 Kasım Pazar günü sahasında Gençlerbirliği ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da, Aykut Demir ile gerginlik yaşayan Alman futbolcu Marko Marin, önce antrenmanı, ardından da kulüp tesislerini terk etti.

http://imgz.star.com.tr/imgsdisk/2015/11/18/181120151508197518497_2.jpg

AA
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, teknik direktör Sadi Tekelioğlu yönetiminde yapılan antrenmanda bordo-mavili futbolcular, pas çalışmasının ardından çift kale maç oynadı. Çift kale maçta, genç futbolcu Melih'e sert müdahalede bulunan Marko Marin, kendisine tepki gösteren Aykut Demir ile tartıştı. İki futbolcu arasında yaşanan itişmeyi diğer oyuncular ve yardımcı antrenörler ayırdı.
Daha sonra Marin, üzerindeki antrenman yeleğini çıkarıp sahayı terk etti. Alman futbolcu sahadan çıkarken İngilizce olarak, "Bunları görüyor musunuz? İşte kulüp bu" ifadelerini kullandı ve soyunma odasına gitti. Marin, daha sonra arkadaşının kullandığı aracıyla tesislerden ayrıldı.

Üzülmeyin arkadaşlar. Ben solağım, Marin kadar çabuk olmasam da fena değilim. Biraz kilo fazlam var (88 kiloyum, 10 kilo vermem lazım) ama görev verilirse kaçmam. Hem ben ilkonbir sevdalısı değilim, başarısız olursa bırakırım:). Endişeye mahal yok. Yaşasın büyük başkan İHO.

O değil de fener maçı da yaklaşıyor, İHO çıkıp azize traştan iki hakaret eder, bizi taraftar yaşa büyük başkan, nasıl da postayı koydu der, oyları verirler İHO'ya.

jairzinho
18.11.2015, 15:09
bence önce kendini bileceksin arkadaş.gelirin belli.ona göre bir plan yapacaksın.onur a verilen 2,5 milyon avro aşırı yüksek.sadece onur değil hemen hemen oyuncuların tamamı için geçerli bir şey.

oyuncu satarakta başarılı olan takımlar var.sende bu yolu izlemek zorundasın.porto dortmund leverkusen schalke de öne çıkan oyuncuyu elinde tutabiliyor mu?hayır.bunlar hedef mi küçültüyor.hayır.satıyorlar ve yerlerini dolduruyorlar.vede ligde de başarılı oluyorlar.

costant milandan trabzona geldi.yükseldi mi?hayır.ama maaş yükseldi.burda bir yanlışlık var.porto dan real madirde giden oyuncunun maaşı yükselir.real madrid den portoya giden oyuncunun değil.bu hedeflerin küçülmesi demek değil.bazı kulüplerin başarıya giden yolları farklıdır.

jairzinho
18.11.2015, 15:11
tam bilmiyorum ama 82 puanlı sezonda en yüksek ücret 900 bin avrodur herhalde.ben o dönemde milyon avroların telaffuz edildiğini duymadım.ama 82 puan topladı takım.

okb61
18.11.2015, 15:20
böyle giderse durum samet aybabayla baştan kadroya gidiyo sanki

Çağatay_
18.11.2015, 15:20
en yüksek ücret 950 bin avro olmalı.ve bu rakamı alan oyuncu sayısı 5-6 olmalı. bu porto modeli.

oyuncuya düşük yada normal maaş verdiğinde elden çıkarmak zor değil.bu bir artı.ikincisi düşük maaş verdiğin oyuncunun bonservisinden yüksek rakkamlar kazanmak daha olası.bunun en bariz örneği waris tir.waris tutmadı ama 900 bin avroya oynadığından hem bonservis aldın hemde elden kolay şekilde çıkardın.

costant ise yıllık 2.4 milyon aldığından elde patladı.ne bonservis alabiliyorsun ne de eline bonservisini versen kulüp bulamıyor.neden?maaşı yüksek.

maaş tutarlarını azaltmak ve bonservise yatırım yapmak bence daha mantıklı.oyuncuya vereceğin yüksek maaş yerine bonservisli düşük maaşlı genç oyuncu almak daha mantıklı.satma ihtimalin yükselir ve hatta kar bile elde edersin.

toplamda oyunculara yılıık 30 milyon maaş vereceğine toplamda 10 milyon maaş verip 20 milyon bonservise ayırma durumun ortaya çıkar.bonservise verdiğin paranın geri dönüşü olma ihtimali yüksek(waris te olduğu gibi) ama oyuncuya verdiğin yüksek maaşın ekonomik olarak geri dönüşümü sıfır (costant da olduğu gibi.)

Yazdıklarına bire bir katılıyorum.

Tek bir katılmadığım nokta var, ekonomik olarak geri dönüş sıfır (0) olsa iyi, bizde sürekli eksi (-) yazıyor.

Şaka bir tarafa, taraftar 3-4 yıl önce Beşiktaş abartılı transferler yaparken orayı büyük kıskançlık ile izliyordu. Ben ise Beşiktaş'ın başarılı olamayacağını, hatta Robinho'yu da alırlarsa bizim için çok daha iyi olacağını, takımın sıkıntı yaşayacağını söyledim. Herkes bana, "boş konuşma, adamlar uğraşıyor, sen de al sen de başarılı ol" vs gibi laflar etti. Sonuç ortada, Beşiktaş o günden beri kendini toparlamaya çalışıyor.

Trabzonspor ise gidip zaten defalarca yapılmış olan büyük hataları tekrarlayarak kendi kendini sıkıntıya soktu. Umarım bir an önce tasarruf politikaları uygulanmaya başlanır.

UğurB
18.11.2015, 15:24
IHO disindaki baskan adaylari, futbolcularla oturup acil toplanti yapmalidirlar.
Ne yapacaklarini net olarak anlatip onlarin kafalarindaki soru isaretlerini gidermeliler.
Saha sonuclarini kalan haftalarda bir sekilde yerine koyabilirsin ama oyuncularin fesihleri + FIFA ile karsilasilabilecek sorunlar onumuzde tamiri imkansiz sorunlar yaratabilir.
Beni asil endiselendiren konu budur.

gultekinsurul
18.11.2015, 15:27
İhoooooooooha nın burada çok basit bir şark kurnazlığı var.1- Benden sonrası tufan mantığıyla, adaylara göz dağı vermek. Kendi kazanırda da mazereti hazır,mahkemeye verdiler, kulübü yönetemedik, paraları o yüzden ödeyemedik, bu zararı Trabzon Spor'a Genel Kurul'u mahkemeye verenler bu tablonun müsebbibidir. diyecek. Oysaki Trabzon Spor Sevdalısı bir insan olsaydı, seçilemeyeceğini bile bile, ne yapar eder para toplar, o paraları ödeyerek bu kulübün zarar etmesine mani olurdu. yazıklar olsun. Ben bu kulübün bir üyesi olarak İho ya oy değil...... hakkımı da helal etmiyorum.haram zehir zıkkım olsun. Fitil fitil burnundan gelsin...

Ugur Kurucelik
18.11.2015, 15:29
Koskoca Bayern München Almanya Milli Takımının en iyi oyuncusunu, Toni Kroos'u sözleşmesi bitiyor diye 15 milyona sattı. Adamların sadece Adidas, Telekom ve Audi'den aldıkları para tüm tr ligine bedel hatta daha fazla.

Konu Onur'un o parayı hak edip etmemesi değil. Konu Trabzonsporun maddi gerçekleri. Onur en formda döneminde Trabzonsporu ve tr ligini aşmıştı ve bir Avrupa takımına satılması gerekirdi. Bu her iki taraf için en iyisi olurdu.

Biz zamanında çok iyi paraya Tekkeyi ve Gökdenizi sattık. Hem onların önü açıldı hem biz iyi para kazandık.

Tekkenin yıllar sonra yerine Burak, Gökdenizin yerine Jaja parlayarak şampiyon olduk.

Bir kulübün oyuncu giderleri, gelirlerin en fazla yarısı olması lazım. Bizim gelirimiz 30 milyon avroysa futbolculara en fazla 15 milyon vermemiz lazım. Yani bu hesaba göre Tavan ücret 1 milyon olması gerekiyor.

Futbolcuya para basarak başarı gelmiyor. Şampiyon olduğumuz yıl en iyi oyuncumuz 1.5 alırken şimdi kadroya giremeyen özer 1.5 Sefa 1.3 alıyor.

Ahmet Aksu
18.11.2015, 15:49
ya zengin biri gelsin maaşları ödesin bir an once yoksa tüm topçular kaçacak yada şu yıllık net maaşlarda düşüşe gidip maç başını ve bonusları arttırma metodunu uygulamalıyız belki yıldız gelmeyebilir bu politika ile ama en azından oynayacak istekli topçu gelir diye düşünüyorum.

atomantcum
18.11.2015, 15:56
...
costant milandan trabzona geldi.yükseldi mi?hayır.ama maaş yükseldi.burda bir yanlışlık var.porto dan real madirde giden oyuncunun maaşı yükselir.real madrid den portoya giden oyuncunun değil.
...

Olay tamamen bu.

Derin Trabzon
18.11.2015, 16:01
Ula dert ettiğiniz konuya bak.

Memlekette memur maaşları her ay eksiksiz ve gecikmeden yatıyor mu? Yatıyor.

Peki memleket meselelerimi önemli Trabzonspor mu? Memleket

Sorun çözülmüştür. Önemli olan memleket meseleleri aga.

jairzinho
18.11.2015, 16:07
memleketin sıcak parayla idare edildiğini sıcak paranın da gelme nedeninin türkiyenin haritadan silinmesi olduğunu biliyoruz.maaşlar ödeniyor ama neyin karşılığı bu.

ironi yi sonradan fark ettim.ama memleket meselesi her zaman daha önce olmalıdır.çünkü önce vatan yazmışsız dağa taşa.

jairzinho
18.11.2015, 16:11
şöyle bir karanlık nokta da var. oyuncu maaşlarının ne kadarının oyuncuya ne kadarının yöneticilere ne kadarının managere gittiğini bilmiyoruz.kasadan bir para çıkıyor ama nereye gittiği biraz karanlık kalıyor.yani milyonlarca avroyu kasadan çıkartan el hep dışarıya mı verecek bu paraları.bu akla mantığa gelmiyor.haliylen bu paraları saçanlarda bu işlerden cukkayı götürüyor.herkes kazanacak malı götürecek ama parayı verenler cukka yapmayacak.olacak iş mi.

angraf
18.11.2015, 18:20
cidden kendisini trabzonspora veremiyecek kim varsa elden çıkartılmalı vasat oyuncu kadrosuyla ilk 3 e oynuyoruz trabzonsporun ölüsü 4. oluyor o yüzden planlı sistemli başarıya aç futbolcularla bir gelecek kurmalıyız. İho dan kurtulmalıyız.

Sadettin_
18.11.2015, 18:59
ben zaten bu kadronun bu kadar kötü oynayabılecegını dusunmuyordum. ya paralarını alamıyorlar . yada birlik oldular şotayı yollamak ıstıyorlar bilerek oynamıyorlar dıyordum

gurur6134
18.11.2015, 19:07
Allah kahretsin seni iho su rezilligi bize yasattigin icin yakinda butun yabancilar serbest kalir..devre arasinda da transfer yasagi gelir bu sene ilk 10 a oynariz..

gökçay61
18.11.2015, 19:10
Sene başında bu kadar transfer iyi değil zaten bizi şampiyon yapmazlar çok kötü maddi durumumuz var iflas ederiz deyince kimse ciddiye almamış kadrolar kurulup şuna 5 şuna 4 atarız nağraları atılıyordu burda. eh işte yolun sonu göründü. tüm yabancılar teker teker serbestliğe gidiyor. kulüp bitik durumda. neyse yakın bir zamanda uefadan transfer yasağı ve avrupadan men yeriz bu sayede biraz durumu toparlarız. şu kadroyla bile gelen giden vuruyorsa bize o minik ve amatör kadrolar olunca ihonun desteklediği fenerasyon kesin düşürür bizi.

gökçay61
18.11.2015, 19:14
trabzonsporun ölüsü 14. oluyor. bkz. mehmet ali yılmaz dönemi.

jairzinho
18.11.2015, 19:21
2013-2014 sezonunda 30 transfer yaparken dank etmedi kimsenin kafası.bu transferler neyin nesidir diye.müthiş bir soygunla karşı karşıyayız.

Sefer A.
18.11.2015, 19:32
Ben constant hakkinda 1 2 kere yazdigimda anlamadi millet neyin ne oldugunu... çoktaaann kovulmaliydi ama millet hâla "10 numara oynar yaa" derdindeydi... yönetim simdi yalandan yere "yamuk yapani kovariz" havasi yaratmaya çalisiyor, agzina yanduklerum

jairzinho
18.11.2015, 19:40
maaş ödenmiyor ama 2 milyon serbest kalma bedeli ödeniyor.çoh enteresan.bu işte kesin bir bit yeniği var aga.

ilyskm
18.11.2015, 19:46
İHO ve onun yönetim kurulu üyelerini bu taraftar unutmayacak, en ağır hakaretleri hak ediyorlar ancak hakareti bile hak etmeyecek kadar aşağılıklar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hazar_
18.11.2015, 19:46
IHO seçimi kaybedebilirim, niye yeni yönetimin önünü açayım diye futbolcu maaşlarını ödemiyor. Hepsini seçim sonrasına attı. İşte IHO'nun Trabzonsporluluğu. Yüzsüz maganda

Hazar_
18.11.2015, 19:48
maaş ödenmiyor ama 2 milyon serbest kalma bedeli ödeniyor.çoh enteresan.bu işte kesin bir bit yeniği var aga.

Gider ayak vurgun yaptılar işte. Mahkemelik olmalılar. Sadri Şener bile mahkemeye veriliyor bu adamı mahkemeler bile yazgılamaz gerçi. O kadar boş bi adam

art(w)in
18.11.2015, 20:38
"yav siz borca ne bakıyorsunuz, muhasebeci misiniz? sanki siz ödüyosunuz he."

imza, sığır taraftar.

Hazar_
18.11.2015, 22:09
Medjani de gidiyormuş

Kemal Öztel
18.11.2015, 22:41
Dibe vurduk

DeAgLeMaNyAq
18.11.2015, 23:09
http://fs5.directupload.net/images/151118/uz2q3mb6.swf

Bu ifadeyi 3 ay önce dinlediğimizde kadro dışı kalan oyunculara bile paralarını tıkır tıkır veriyoruz intibası oluşmuştu. Oysa bırakın kadro dışı kalanları daha kendi oyuncularımıza para ödeyemiyoruz...

adiloş bebe
18.11.2015, 23:12
bu kulüpten kim haksız kazanç yiyorsa kim para kaçırıyorsa fitil fitil burnundan gelsin inşallah anasını ağlattınız 3 yılda kulübün

Fatih K.
18.11.2015, 23:17
Övünebildiği tek şey getirdikleri yıldızlardı. Onlarda teker teker bi gökyüzüne bi bize kayıyor

bach72
19.11.2015, 00:01
Üçyüz beş yüz milyara top oynayacak adamlara trilyonlar gömüyorlar.Bide garanti para.Adamda kıl dönmesi olsa ve 3-5 ay top oynamasa yine veriliyor bu paralar.Tam bir ahmaklık.Bu çapsız futbolcularla bu sözleşmeleri yapan adamları kızılcık sopasıyla dövmeden bu işler yoluna girmez.

revolution
19.11.2015, 00:04
gönderin gitsin la .
hepsini gönderin .
hatta ibret-i alem için onur ve tayfasından başlayın işe .
takımda milyon euro alacak futbolcu var mı ki .
yazık lan .

uefa. da bize ceza vermedi gitti .
ne bir yasak . ne bir müeyyide .
ulan bırak kulübü şehri sattılar .
hala uefa.dan tık yok .

küme düşek biz en iyisi .
böylesi daha iyi .

Buğra Çora
19.11.2015, 00:11
Gemi batiyooooooooo

DeAgLeMaNyAq
19.11.2015, 00:13
Pek sevinilecek bir durum değil ama "Trabzonspor'a örtülü ödenekten para aktarıldı. Bu bonservisler, oyunculara ödenen paraları hep siyaset sayesinde" söylemleri de gelinen bu noktadan sonra sanırım artık geçerliliğini yitirmiş olur...

UNiVeRSeLoRD
19.11.2015, 00:17
Medjani falan gitmese bari adamı belli bi miktara satardık en azından

Buğra Çora
19.11.2015, 00:36
Iyi bir tecrübe olmuştur inşallah bize. Birine afra tafra etmeden ilk önce düşünerek konuşmayı öğrenmişizdir inşallah. Ama yinede çıkacak Trabzonda bu kişiler gibi. Trabzonda cahil bitmez.
Ne diyelim hak ettik bu bütün olanları, artık bu hataları taraftar olarak başkanlar ve camia olarak bidaha yapmamızın dileğiyle.
Gelecek yönetimin yapacağı en büyük iş bu olaylarin tekrarlanması icin takima sistem getirmek ve onu anayasal hale getirmek olacak. Yoksa her seferinde halimiz şansa kalmış demektir.

Mustafa YILMAZ
19.11.2015, 01:47
medjani'de tek taraflı fesih restini çekmiş parayı ödemezlerse oda gider sırada kim var acaba cardozo? mbia? cavanda? yinede gitmeyecek olanın kim olduğunu biliyoruz soner! parasını eninde sonunda alacağını bilyor futbol oynama derdi de yok kaç senedir yatarak dünya kazandı bulmuş böyle enayi yöneticileri yat aşaa

iho verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdi şike olayında haklıyken haksız duruma düşürecek bir çok olay yaptı kulübü borcun dibine soktu şimdide kadroyu boşaltıyor bu arada menejerlele birlikte yediği paralar boğazında kalır inşallah.

Şanlı SanMarino
19.11.2015, 02:14
Pek sevinilecek bir durum değil ama "Trabzonspor'a örtülü ödenekten para aktarıldı. Bu bonservisler, oyunculara ödenen paraları hep siyaset sayesinde" söylemleri de gelinen bu noktadan sonra sanırım artık geçerliliğini yitirmiş olur...

Hayır bu söylem yalan veya yanlış değildi.

Ortalama hesap düşünelim. Yazılı düşünüyorum. Trabzonspor söz konusu 2 senede yaklaşık 200 Milyon gelir elde etti. Yani kulübe giren para, yayın geliri, kupa, Avrupa. Gelen para harici 350 Milyon borç arttı. Açıklanana inanmayın zira borcu az göstermek mümkün. Bunu birkaç arkadaş daha evvel ispat etti. Ayrıca 200 Milyon ve üzeri bir para E.B oğlu ve bazı iş adamları vasıtası ile kulübe aktarıldı. İho asla bunu yalanlayamaz. Yani tüm bunlar içinde, bu 2,5 yıl içinde İho denen zevatın Trabzonspor'a toplam zararı 750 MİLYON TL

Hadi şimdi biri bu kulübe 750 Milyon versin ve akıllı bir yönetim sergilensin. Görün bakalım Trabzonspor üstüste kaç yıl şampiyon olacak.

Sefaenes
19.11.2015, 03:22
Sabah acaba baska rezillik yasiyacagiz mi artim spor haberlerinde Trabzonspor adi gecdimi korkuyorum

Sefer A.
19.11.2015, 03:43
E.B oglu kim yahu, emre belözoglu geldi aklima :D

mustafakaraca
19.11.2015, 03:52
Hayır bu söylem yalan veya yanlış değildi.

Ortalama hesap düşünelim. Yazılı düşünüyorum. Trabzonspor söz konusu 2 senede yaklaşık 200 Milyon gelir elde etti. Yani kulübe giren para, yayın geliri, kupa, Avrupa. Gelen para harici 350 Milyon borç arttı. Açıklanana inanmayın zira borcu az göstermek mümkün. Bunu birkaç arkadaş daha evvel ispat etti. Ayrıca 200 Milyon ve üzeri bir para E.B oğlu ve bazı iş adamları vasıtası ile kulübe aktarıldı. İho asla bunu yalanlayamaz. Yani tüm bunlar içinde, bu 2,5 yıl içinde İho denen zevatın Trabzonspor'a toplam zararı 750 MİLYON TL

Hadi şimdi biri bu kulübe 750 Milyon versin ve akıllı bir yönetim sergilensin. Görün bakalım Trabzonspor üstüste kaç yıl şampiyon olacak. 200 milyon TL felan hikaye 20 milyon TL aktarılmıştır. Wikileaks de 1 m$ felan diyordu yanlış hatırlamıyorsam. İşi gücü bıraktılar da örtülü ödeneği İho nun hizmetine sunacaklar. İho klübü batırdı kimseden de para bulabildiği yok hepsi dümen borç 400+

atomantcum
19.11.2015, 08:24

Ben de aynı şeyi düşünüyordum ama kesin buna da bir kılıf bulurlar. "Para aktarıldı ona rağmen battınız" derler.

Ben bıktım artık rakip taraftarın böyle uyduruk laflarına. Takmamaya çalışıyorum.

7can61
19.11.2015, 09:46
Size zekiler hüseyinler layık diyenleri görmek istiyorum bir el kaldırsanıza.
İho takıma yıldızları getirdi diyenlerde peşinden kaldırsın.
Bunların parası ne olacak diye sorulduğunda "sanane kardeşim muhasebecisi sen misin bu kulübün" diyenleri de görelim.
Kulüpte para sıkıntısı yok diyenler, iftira atmakla suçlayanları da bir görsek şuralarda.
Heyy neredesiniz yahu?

Murat'
19.11.2015, 10:08
Size zekiler hüseyinler layık diyenleri görmek istiyorum bir el kaldırsanıza.
İho takıma yıldızları getirdi diyenlerde peşinden kaldırsın.
Bunların parası ne olacak diye sorulduğunda "sanane kardeşim muhasebecisi sen misin bu kulübün" diyenleri de görelim.
Kulüpte para sıkıntısı yok diyenler, iftira atmakla suçlayanları da bir görsek şuralarda.
Heyy neredesiniz yahu?

Öyle demeye ya bizim HES'imiz var, sonra stadyumun isim hakkını satacağız, sonra tesisleri de DHMİ'ye vereceğiz, bunlar nerden baksan 1 milyar (!) lira eder.

zafercalikoglu
19.11.2015, 10:27
hepsi gitsinler,alt yapı oynasın bu sezon ligde kalırız,sıkıntı yok,paydaşlarım söz aşkan secileyim size bu sefer kutuklu yıldızı alacağım :)

7can61
19.11.2015, 10:42
Öyle demeye ya bizim HES'imiz var, sonra stadyumun isim hakkını satacağız, sonra tesisleri de DHMİ'ye vereceğiz, bunlar nerden baksan 1 milyar (!) lira eder.
Kardeş o stadın isim hakkıda para etmez artık...
Neydi o swarovskiiiii:)

Murat'
19.11.2015, 10:47
Kardeş o stadın isim hakkıda para etmez artık...
Neydi o swarovskiiiii:)

Samsung ve Sony de sırada bekliyordu.

Onların peşinde de Apple.

7can61
19.11.2015, 10:49
Samsung ve Sony de sırada bekliyordu.

Onların peşinde de Apple.
Versinler tudors gitsin, hanedanlığımız yürüsün.

alone_6161
19.11.2015, 12:03
Öyle demeyin bir inşaat firması varmış 20 milyon avroya sponsor olacakmış da kayyum işi çıkınca beklemeye almış...

piskopatrizeli
19.11.2015, 12:09
Batan gemiyi en son kaptanlar terkedermiş.
Yani Trabzonspor batmadan İHO gemiyi terketmeyecek.

7can61
19.11.2015, 12:14
Öyle demeyin bir inşaat firması varmış 20 milyon avroya sponsor olacakmış da kayyum işi çıkınca beklemeye almış...
Vallamıymış, mışmışmış da muşmuşmuş, zaten hep ihonun altını oydular, algı yönetimi yaptılar, bir rahat bırakmadılar ki adamı, yoksa kupayı da almıtı da gayyum engel olmuşmuş.

blues
19.11.2015, 12:40
Ilk dürt haftada toplanan Puanlar, kazanilanmaclar, gösterilen performansin düsüs sebebi anlasilmistir umarim.

Herkim ki hala romantizmle karisik amatörfutboldan bahsediyorsa yanlis zamanda ve yanlis sporla ilgileniyor demektir.

Masatenisi, badminton bile sponsorsuz, parasiz olmuyorken Futbolun amatör duygularla oynanacagini düsünen bunu yaparken de yerlinin yerlisi, yerlinin yabancisi, yababncinin yerlisi gibi sadece busehre ait ve orada üretilmis deyimler kullanmak da en iyi ihtimalle naiflik olarak algilanabilir.

Yönetim geldiginen bu yana tasima suyla birseyler yapmaaya calisti. ürettikleri, ortaya koyduklari hic ancak hicbirsey yoktu.

Bu yönetimin basa gelmesinde ana etken, akp ve onu destekleyen partililerin külübü ele gecirmis olmalaridir! Aralarinda olusan güc savasini da usta deigl haci kazanmisti daha önce ancak hacinin kazandigi secim bize ayni zamanda kulüp üyelerinin ilerigörüslülügü, vizyonerlikleri, hatta bir adim ileri gidecek olursak zeka düzeyleri hakkinda bilgi verebiliyor!

Sadri Sener bu kulüten kovulur gibi yollanirken olusan havaya bir anlam verememistim ancak simdi resme bakinca herseyi daha iyi görebiliyorum! O zaman hickimsenin derdi trabzonspr degildi! Dert bir kaleyi CHP ´den kurtarmakti!

Bu düsünce benim degil! Bu düsünce , onu yasama gecirenlerde.

En son böyle bir yikimi Yilmaz döneminde yasamistik ve o zamanlar sümer iktidara gelmis ve kücülmeyle birlikte takimi, kulübü kurtarmisti. simdi yine cahil, nededigini bilmeyen, nasil diyeceginden hic haberi olmayan gerici,yibaz bir insan yine gerici ve yobaz kulüp üyelerince basa getirildi. sadri sener ve diger baskanlar zamaninda elestirinin hic eksik olmadigi kulüpte üc yildir hicbir aykiri ses cikmiyor. cikan tek aykiri ses yine haciyla yönetimde bulunun ancak sonra onu terkeden en az onun kadar cahil insanlardan geliyor.

Burada bazi akillarinca eli kalem tutan, niversitede falan görevleri bulunan insanlarin sener´i, Günes´i elestirilerine akil sir erdiremezdim. neden bu adamlar bütün enerjilerini bu elestirilere harciyor diye ve onlarin etrafinda toplanmis dalkavuklari daha bir hayretle izlerdim ancak yine bir anlam veremezdim bu insanlarim "Hocam, abi, üstad, gibi hitaplarla baslayan daha sonra tassak yalamaya kadar inen methiyelerini. Simdi anliyorum.

Bu Üstadlar bulunduklari yerden bu cahil yalaycilari yönlendiriyorlardi. emir aldiklari yerlerden kimi kötüleyeceklerse onlari kötülüyorlardi.

Haci geldi bunlar da sustu. Neden! Cünkü hedefe varilmisti.

Simdi ne olacak?

Olacagi su! Bircok oyuncu secime kadar ya serbest kalacak, ya da adaylar paralari denklestirip birseyler yapacaklar, borclari ödeyecekler. sayet bu gerceklesmezse cok acik ki trabzonspor bu yil kümeye düsmemeye oynar!

Kim gelirse gelsin, takim kücülecek! Sampiyonluga oynama hayallerini, avrupa kupalarini muhtemelen bir kac yil unutacagiz.

Burada sormak istedigim soru, hacinin yerine secimlerde küclmeden yana olan, saglikli büymeyi öneren baskan adayini secseydik ne olurdu? daha mi iyi olurdu?

Ya da akp destekcisi diye secmediginiz usta basa gelseydi daha mi kötü olurdu durum ya da hic birsey yapilmayan sike mücadelesinde usta daha mi pasif olurdu?

Kulüp su anda hicbir alana saglikli degil. önceki yönetimde sampiyon oalrak birince lig´ecikmaya hak kazanan 1461 üretmekten ziyade tüketen bir konumda ve bir baskan adayi istanbuldan pilot takm alacagini ifade ediyor. Bunlar ciddi mi yoksa bunlar da haci gibi bos insanlar mi!

O tribünlerde trabzonsporluyu diye gecinen anak aslinda trabzonspordna gecinen ve siyasetle de cok hasir nesir olan gruplarin artik cok ciddi anlamda üzerine gidilip yokedilmesi gerek. Bu assagilik yaratiklar daha önceki yönetimlerde stadyumda hertürlü muhalefeti gerceklestirirken simdi süt dökmüs kediler gibi kendi seviyelerinde bir baskanlari oldugu ve on biat ettikleri ya da acikcasi köpekler gibi ondan kemik bekledikleri icin suspuslar.

Trabzonspor birkez daha yönetiminden,sehrinden, seyircisinden, medyasindan iki adim öne gecmisti sampiyonluga oynadigi yil ve bu gelisim bütün bu organlar tarafindan kösteklendi ki trabzonspor onlarin bokcukuruna geri gelsin.

angraf
20.11.2015, 09:57
UEFA bizi ve FB yi görüşeye çağırmış 2016 yılında mali dengesizliklerden UEFA dan men alabiliriz çok üzücü değil mi ? Ama iho nun eseri bu 7 tane teknik adam değiştirirken her birisine tazminat verirken ki bunlar 7 sinin toplamı 5 milyon falan yapıyor bildiğin battık. Artık keskin bir kılıç değmeli takıma ne yazik ki küçülmeye gideceğiz cardozo da dahil sene sonu birçok futbolcumuzu satacağımızı düşünüyorum. Olurda UEFA dan mali yasak alırsak o durumda Avrupa ya gidersek gelebilecek 3-4 milyon eurodan da olacağız. Ve utanmadan bu başkan yeniden aday oluyor yazıklar olsun bu trabzonsporu trabzon halkının sömürdüğü kadar hiçkimse sömürmedi.

Murat'
20.11.2015, 10:00
Birilerinin istediği oldu işte neden canımızı sıkıyoruz ki.

Avrupa angarya, ligde ilerlememizi engelliyor diyenleri görelim.

angraf
20.11.2015, 10:07
ben suçu hala ihoyu destekleyen Trabzonlu dinazorlara arıyorum artık. İlk geldiğinde ben de açıkçası en azından davasını satmaz sportif bişe beklemiyorum ama davasında olur diye düşünmüştüm. Sadri Şener kadar adamlık yapamadıgını söylüyorum şuanda da. Aka ak kara ya kara denir Trabzonspor bu hafta itibariyle 10 sene geri gitti çok değil daha 4 sene önce şampiyonluga oynayan bir takımdık. Hep yanlış şeyler yapıldı. İho geldiğinde profesyonel kadro kuracağım işini uzmanlarına bırakacağım dedi ama herşey merdiven altı gitti gitmeye de devam ediyor. Ben sırf bu sebeple bile Muhammer usta nın kurumsallıgına inandıgım için onun gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Kendisi zaten sürekli sistematik ilerlemekten bahsediyordu ayrıca bize sıcak parada sağlayabilecek bağlantıları var sponsorlukta ayarlıyabilir. İnanın geceleri uyuyamaz oldum biz Trabzonspor sevdalısıyız katlanamıyorum bu duruma