PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmetle, Minnetle ve Saygıyla Anıyoruz.

Kaya
09.11.2015, 23:51
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 77. ölüm yıldönümünde rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12196146_10153592001796815_7807206733065048985_n.j pg?oh=7f0a3deee8e38ccbd7851da7718148fc&oe=56C55509

Berkan
09.11.2015, 23:52
Mekanın cennet olsun ATAM. İzindeyiz ....

U.Sadıkoğlu
09.11.2015, 23:53
Büyük Türk Mustafa Kemal Atatürk.

Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Saygıyla anıyoruz.

Hürgün Aygün
10.11.2015, 00:16
Ruhun şâd olsun Ata'm. Saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz...

Fatih Çelik
10.11.2015, 01:12
Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuz şükran ve rahmetle anıyoruz.
Ruhu şad mekanı cennet olsun.

Gökhan Uzun
10.11.2015, 02:07
Saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz... Trabzonspor'umuzun başında da senin gibi bir lider görmek dileğiyle...

Nazim Can
10.11.2015, 06:04
Ata' nin naaşı Anıtkabir'e geldiğinde Celal Bayar şöyle demisti:

"Şimdi seni kurtardığın vatanın her köşesinden gelen topraklarla gömüyoruz. fakat hakiki yerin Türk Milletinin minnet dolu sinesidir. huzur içinde yat."

Hamdi Karamahmutoğlu
10.11.2015, 06:13
Rahmet ve özlemle anıyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
10.11.2015, 06:48
Rahmet ve saygıyla anıyorum seni Ata'm.
Fikirlerin ve laiklik hep yaşayacak.
Bu ülkeye ihanet eden iç ve dış düşmanlara rağmen
Cumhuriyet'i daima yaşatacağız, rahat uyu.

ucurum
10.11.2015, 07:14
Allah rahmet eylesin,
Mekanı cennet olsun,
Yolu açık olsun...

Bazen diyorum keşke kurtarmasaydın bu milleti... Seni anlayan az bir kesim vardı ölecekti... Şimdi milyonlar var ölüyor...

UğurB
10.11.2015, 07:15
Ulu Onder Gazi Mustafa Kemal Ataturk.
Rahmetle ve Saygiyla Aniyorum.
Biraktigin emanetin kiymetini bilmeyenlere ragmen inatla emanetini koruyacagiz.

Oğuz ZEYTİN
10.11.2015, 08:37
Yayinlanmamis Anilari'inda okumustum.

Aksehir'de koyleri geziyorlar. Bir evin onunde toplanmis kadinlarin yanina gidip hallerini soruyorlar. Ogullarinin cephede olmasiyla yalniz kalan teyzeler dertliydi haliyle:

"Tureyemeyesice bir Mustafa Kemal cikti. Hukumete isyan etmis biri... Oglumuzu elimizden aldi, asker etti. Torunla gelin bana kaldi."

Kemal Pasa sordu: "Oglun nerede asker teyze?"

"Ne bileyim, iceride mektubu var. Getireyim, oku".

2. Ordu'daymis. Bunun uzerine Kemal Pasa "Bu ordunun kumandani benim arkadasim. Yazayim ona, ogluna izin versin" der.

Teyzem yormak istemez karsisindaki subayi: "Zahmet etme evladim, bizim muhtar bile yazdi da cevap gelmedi. Hem Mustafa Kemal Pasa hic kimseye izin vermiyormus."

Ikram edilen sutleri toprak kaselerle ictiler. Bu arada Kemal Pasa yaveri Muzaffer Bey'e koylunun yiyeyecek ihtiyaclarinin etraftan karsilanmasi emrini verir. Pasa teyzeyle sphbetine devam ederken erzak gelir. Evin gelini, malzemenin asker heyetine ait oldugunu sanarak kenara yigar.

Pasa ve beraberindekiler kalkar. Teyze Mustafa Kemal'e dogru: "Cantalari unuttunuz" der.

"Onlar sizin".

"Oglum bizim paramiz pulumuz yok, neyle oderiz."

"Ben oglundan alirim."

"Iyi de oglumun da parasi yok. Bizi borclandirma."

Yaver Muzaffer daha fazla dayanamaz, kadinin kulagina egilip: "Teyze, bu gordugun adam Mustafa Kemal'dir."

Teyze Kemal Pasa'ya sarilip "Oglum, affet beni. Senin gibi Mustafa Kemaller'e kurban olalim hepimiz. Nereden bileyim senin gibi iyi bir adamin Mustafa Kemal oldugunu..."

Mustafa Kemal: "Meraklanma Validem, benim arkamdan yalniz sen degil herkes boyle soyluyor."

*

(Sonra teyzenin oglu Mahmud'a anasinin yanina donsun diye izin verilir.)

Mekani cennet olsun.

DEEP BLUE
10.11.2015, 08:53
Başı örtülü annem ve imam hatip mezunu babamın avuçlarında öğrendim seni sevmeyi... Ve sevgimi minik ellerini avuçlayıp öyle öğrettim yavruma...

Azalıyor muyuz bilmiyorum... Ama en azından bitmedik... Bitecek gibi de değiliz hani... Öyleyse ölüm nedir ki yeni başlangıçlardan başka...

Senin emperyalist düşmanı döktüğün denizlere şimdilerde çöp döken ve sana hain yakıştırması yapan yobazları da biliyoruz, adının arkasına saklanıp mirasını kemiren mozole cumhuriyetçilerini de... Yani paşam, 10 kasımlar, saat 9'u 5 geçe saygıya durduğumuz günler değil sadece... Saygıdeğer olmanın gerçekte ne olduğunu da durup düşündüğümüz günler... Bu millete daha büyük bir iyiliği nasıl yapabilirdin ki...

Tarihi değiştiren büyük komutan... Büyük devlet adamı... Büyük önder... Ve en az onlar kadar önemli salon adamı... Hatıran, göğsümüzdeki armadır... Gururla taşımaya devam edeceğiz... Huzurla uyu...

TSelif
10.11.2015, 08:54
Mekanın cennet olsun Ulu Önder Atatürk ...

Faik Yılmaz
10.11.2015, 08:57
Kim ne derse desin seni seviyorum Büyük İnsan.....

RUHUN ŞAD OLSUN MEKANIN CENNET OLSUN......

İ. SARAL
10.11.2015, 09:00
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Kamil Çakmak
10.11.2015, 09:12
Özlem saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhun şad olsun Atam.

Nazim Can
10.11.2015, 09:26
Sayilarimiz Toros Daglarin daki geyikler kadar azalsada, biz hep var olacagiz, senin kurtardigin bu Vatan da.

Gökçebey
10.11.2015, 09:35
Aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum.

alone_6161
10.11.2015, 09:52
Saygıyla, özlemle, minnetle anıyoruz....

Adem Akyüz'
10.11.2015, 10:00
Saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyorum.

UĞUR DURTAŞ
10.11.2015, 10:05
*Yüce İnsan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK,
*Bütün Olumsuzluklara,
*ve unutturulma çabalarına rağmen
*Sonsuza kadar izindeyiz
*Büyük bir özlem ve saygıyla anıyoruz.
*Ruhun Şad Olsun.

<tbody>
<big><big>Anadolu'yu Dinlediniz mi?</big> </big>
http://forum.bordomavi.net/birizbizAtaturk.jpg (http://forum.bordomavi.net/indexhikayeler.htm)

Acı işgal günlerinde, önemli devlet adamlarının da hazır bulundukları toplantıda herkes, Türkiye’nin düştüğü acıklı duruma kendisine göre bir çare arıyor; Amerikan, İngiliz himayesinden dem vuruluyordu. Bir aralık, Mustafa Kemal Paşa’ya da sordular. Atatürk şu kısa yanıtı verdi: - Efendiler, hepiniz konuştunuz, arzularınızı beyan ettiniz ve birbirinize sordunuz, hepinizi dinledik. Fakat ... Anadolu’ya bir şey sordunuz mu? Anadolu’yu dinlediniz mi? Ona da soralım, bir de onu dinleyelim efendiler!

</tbody>

samet aslan
10.11.2015, 10:57
Rahmetli Erbakan'ın sözlerine atfen ;
''Aziz Atatürk Bu millet yaptıklarınızı asla unutmayacak. !''

Hazar_
10.11.2015, 11:32
Özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

İlker Yazıcıoğlu
10.11.2015, 12:12
Özlüyoruz...

signal
10.11.2015, 14:28
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Rahmet ve Saygıyla Anıyoruz.

Bu arada sözde dinci geçinen akit tvnin Atatürk hakkındaki iğrenç altyazısını kınıyorum. Hüseyin Üzmez zihniyetinin devamı olanların Atatürk'ü anlaması pek kolay bir iş değildir.

Ahmet Erkan Sezgün
10.11.2015, 15:33
Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

Faik Yılmaz
10.11.2015, 15:36
Parantez içinde de belirteyim.....

Adı sanı ne olursa olsun kudurmuş gibi Atatürk'e saldıran iğrenç yaratıklara saygı duymadığım gibi nefrette ediyorum....

TSelif
10.11.2015, 15:40
Sevmiyorsan sevme sana kimse sev demiyor. Ben de malum birini sevmiyorum ama sonuçta Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e başkanlık ediyor şu an. Bu yüzden ona hakaret etmem. Tıpkı Hacısomanoğlu'na, TRABZONSPOR başkanı olduğu sürece hakaret etmeyeceğim gibi ...

Mekanınız cennet olsun, büyük kumandan Atatürk ve silah arkadaşları.

Fatih Özkan
10.11.2015, 15:41
Saygıyla anıyorum.
Allah rahmet eylesin.
Mekanı Cennet olsun.

DEEP BLUE
10.11.2015, 16:00
Ruhunu satmak için şeytanla akit imzalamış şerefsizler, Mustafa Kemal'in rakı sofrasında meze niyetine yenilip bok diye dışkılanan leblebi olur ancak!.. Senin zulüm dediğin 1938'de ölen adam olmasaydı, Yunan'ı İtalyan'ı, İngiliz'i Fransız'ı Karaköy ara sokaklarında babaannenizin kıçına vesikalık çekiyor olurdu!.. Namussuz herifler!...

Mert Oğuzlu61
10.11.2015, 16:01
Türk düsmani, arap hayrani kimligi belirsizlere vatani birakmadigi icin, Türk milletinin yok olmasini engelledigi icin, "camiyi ahir yapti, din adami astirdi" diye zirvalayan ahmaklarin, sahtekar dincilerin, ayyas diyen ne oldugu belirsiz "fb cocuklarinin" şahsina yonelik sadece cirkin ifadeler kullanabilecegi Ulu Önder.

Memlekette vatan haini, Türk dusmani coook ama sen silah arkadaslarinla rahat uyu, akİT lik yapiyorlar iste, hepsi bu.

İlker Yazıcıoğlu
10.11.2015, 16:06
Başlıkta kışkırtıcı mesaj yazan arkadaşları tekrar uyarmayacağım.Kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
İlgili mesaj/mesajlara müdahale edilecektir....

İlker Yazıcıoğlu
10.11.2015, 16:10
Ruhunu satmak için şeytanla akit imzalamış şerefsizler, Mustafa Kemal'in rakı sofrasında meze niyetine yenilip bok diye dışkılanan leblebi olur ancak!.. Senin zulüm dediğin 1938'de ölen adam olmasaydı, Yunan'ı İtalyan'ı, İngiliz'i Fransız'ı Karaköy ara sokaklarında babaannenizin kıçına vesikalık çekiyor olurdu!.. Namussuz herifler!...

Şu mesajın çoğalması lazım malum bazı mahluklara.....
Ağzına sağlık Ümit abi...

ÖmürKaradeniz61
10.11.2015, 16:55
Dünyada Türk milleti kadar saçma sapan hastalıklara,takıntılara,kıyaslamalara sahip bir millet yok.Her göreve gelen adamı Atatürkle kıyaslama hastalığı neden.O daha iyi bu daha iyi diye karşılaştırmalar neden ne gerek var.Atatürk o zaman ülkemizi o şartlarda kurtarmış,savaşmış niçin saygı gösterilmiyor.Sevmeyebilirsin fakat devlet erbabına saygı göstermek zorundasın bu geçmiştede böyleydi şimdide böyle.

serdaracıl
10.11.2015, 17:07
Allah razı olsun senden milletin evladı...

Mustafa YILMAZ
10.11.2015, 17:30
bugün habertürk'te izledim isimler pek aklımda kalmaz ama onunla ilgili derin araştırmalar yapmış bir gazeteci anlattı yine bir sofrada yemek yerken içlerinde biri şuan ki milli eğitim bakanıyla devrim yapılmaz onu görevden almalısınız diye zelzenişte bulunmuş Atatürk'te ona içkiyi fazla kaçırdınız herhalde sakinleşin biraz demiş oda burası milletin sofrası ayrılmıyorum demiş Atatürk'te ben kalkarım o zaman deyip kalkmış sofradan.. gece geç olduğu için bi yerede gidememiş o kişi orda kalmış sabahta yaptığından pişman olmuş sonra özel kalem müdürüne gitmiş geri dönecek bilet parası olmadığını söylemiş oda 25 lira vermiş sonra Atatürk'e durumu anlatmışlar niye öyle yaptınız 100 lira verseydiniz demiş. bu kadarda mütevazi adam kendisine sofrada ses yükseltilerek konuşuluyor yakarım asarım demiyorum sabahta bir gram öfkesi yok ona karşı ve 1 ay sonrada milli eğitim bakanını görevden almış. birde önemli bir mevkiye gelmiş Atatürk'ün sofrasında bulunmuş adamın yol parası bile yok cebinde düşünün işte nasıl anka kuşu misali küllerinden doğru bu ülke Atatürk'ün önderliğinde..

saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum seni büyük insan

Alper Calik
10.11.2015, 17:59
Çakma değil gerçek lider ve devlet adamı.

Nazim Can
10.11.2015, 18:15
Rahmetli Erbakan'ın sözlerine atfen ;
''Aziz Atatürk Bu millet yaptıklarınızı asla unutmayacak. !''

Milli Görus gecmisi olan hic kimsenin Atatürkü degil sevmek, saygi duydugunu görmedim, sen ne amacla yazdin bilmiyorum ama cogu bu mesaji negativ bir anlam yükleyip, akillari sira gurur duyuyorlar.

Sadettin_
10.11.2015, 18:43
"sevmek" bu kelime ağır kacabılıyor . ben bunu kabul ediyorum .
Bu ülke için o kadar seyi yapmış adamı nasıl sevmezsin ? diye sorular gelıyor haklı olarak .
Bilmiyorum psikolojik birşeyde olabilir .
Baban kimdi bilmezdin şeklinde liseli muhabbetlerine başlamadan önce dinleyin bi . az bucuk ne demek istediğimi anlatmaya calısacagım .

Şenol güneşide sevmiyorum . ama biri bana cıkıp diyorki kulup tarihindeki başarıların tamamında en küçüğünden en büyüğüne kadar hepsinde imzası var seveceksın ulan!!! diyor .Bende bunların hepsini kabul etmeme ragmen hayır sevmıyorum diyorum . Bana dokunan yada kabul edemediğim bir yönünü yada bıkkınlık veren bir tarafını gördüm ve "onu seviyorum,hayranım" safhasından uzaklaştım bu kadar basit .
Benım bu adamı sevmıyor olmam , hakkında satırlarca methiyeler yazmıyor olmam ona saygı duymayacagım anlamına gelmiyor . Mustafa yumluya bile bırakın şu adamın yakasını diyorken Mustafa Kemal e saygı duymamak gerçekten eleştri konusu bence .

şenol güneşle hatta mustafa yumluyla ülkenin kurucusunu nasıl karşılastırırsın seklınde eleştiri gelmesin lütfen . yazıdaki amacımın oyle bırseyle uzaktan yakından alakası yok . sadece "sevmek" ve "saygı duymak" kelimelerini acıklarken orneklerıme katkı sağladılar hepsı bu .

rahmetle ve saygıyla anıyoruz .

Berke6198
10.11.2015, 18:50
Mümkün değildir ki kendi milletinin tarihini bilen bir vatan evlâdı seninle övünmesin, gurur duymasın.

Ömrünü adadığın davanın temsilcileri halen bayrağı taşıma çabasında atam!

Ruhun şâd, mekânın cennet olsun.

Manu61
10.11.2015, 19:01
Saygıyla, rahmetle ve özlemle anıyoruz. Tek kişi kalsak bile bıraktığın emanete sahip çıkacağız.

Lakabı ''Türkler'' olan Deportivo La Coruna takımının taraftarları Atatürk'ü unutmadı.

http://i.hizliresim.com/G5JNgb.jpg (http://hizliresim.com/G5JNgb)

DarkBlooD
10.11.2015, 19:09
Ruhun şad , mekanın cennet olsun ...

Söz konusu vatansa, gerisinin ne denli teferruat olduğunu sen gösterdin bizlere ...

Umudumuzu kaybetmeyişimizin en önemli , hatta tek sebebi yapmış olduklarıdır, ne kadar zor durumda olursak olalım basarabilecegimizi senin sayende biliyoruz ve umut ediyoruz .

A.Ali Karanis
10.11.2015, 19:16
Fikirler ölmez,izin silinmez Mustafa Kemal Atatürk.Ruhun şad olsun.Emanetine sahip çıkmak görevimiz!

chener
10.11.2015, 19:21
kurduğun Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olarak sana minnettarım.

pirana61
10.11.2015, 19:25
koca memlekette su akiti basacak delikanli kalmadi mi? yaziklar olsun...

Sefer A.
10.11.2015, 21:15
Saygi duyalim yeter... sevmek sevmemek ayri mesele... yaptiklarinin/yaptirdiklarinin bir kismina katilip katilmama hakkimiz da var... ama sövüp saymak nefret etmek bence dogru degil... ondan nefret eden zihniyet (ya da kisiler) samimi olsa belki biraz saygi duyardim kendilerine ama, samimi olmadiklari apo serefsizine bile o kadar kin ve nefret beslemediklerinden belli...

Saygiyla aniyorum

Bir yere bu yaziyi gördüm : "Zulüm 1453'te başladı diyenlerle zulüm 1938'de bitti diyenler aynı kılıcın artıkları, dedeleri ege denizine dökülen düşmanların torunlarıdır."
Dogru gibi bence de

(Atatürkçü degilim, kendimi öyle nitelendirmem)

Berat Akçay
10.11.2015, 21:15
Ruhun şad, mekanın cennet olsun büyük insan...

bach72
10.11.2015, 22:09
Kim ne derse desin M.Kemal Trabzonspor'ludur.M.Kemal ezenin değil ezilenin yanında saf tutmuştur hep.Devletin koruması ve güdümündeki üç sülüklerden herhangi birini tutmazdı.Ruhu şad olsun önderimin.

HOPA'LI TS'Lİ
10.11.2015, 23:28
Dünyanın saygı duyduğu büyük lider, büyük komutan

Merak etme, Cumhuriyet'e ve ilkelerine sahip çıkacağız.

Fatih Öztürk
11.11.2015, 00:35
Sevgi,saygı ve rahmetle anıyoruz güzel insan,ulu önderimiz.

Esmoface
11.11.2015, 02:01
Somut koşulların somut tahlili, meselenin özü bu aslında. Olayları/kişileri, yerine ve zamanına göre değerlendirmek.

Feodal bir toplum yapısı ile, insanlık tarihinin ilk anti-emperyalist zaferi. Zafer kesin değilken bile milli demokratik devrimin planlanması ve temellerinin atılması. Nasıl anlatılır bilemedim.

Biliyoruz ki sana en fazla zarar verenler sana bugün aşağılıkça hakaret edenler değil, seni sorgulamamızdan alıkoyup putlaştıran zihniyettir. Sen demek, köy enstitüleri demek, Kuva-yi Milliye demektir.

Evlatların olarak memleketin dört bir köşesinde mücadelemizi devam ettiriyoruz. Tarihi süreç bizim yanımızda, er ya da geç kazanacağız.

İstirahatina devam et Paşam, yorulma sırası bizde.

signal
11.11.2015, 09:03
https://www.youtube.com/watch?v=Sb4h7rT4cZs

Samet Yildirim
11.11.2015, 18:48
Özlüyorum seni...

Mustafa Kemal Atatürk