PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayallerimizdeki Trabzonspor Recep Tayyip Erdoğan’a Peşkeş Çekildi

U.Sadıkoğlu
29.10.2015, 16:36
http://www.trthaber.com/dosyalar/images/270813%20ba%C5%9Fbakan%20erdo%C4%9Fan%20trabzonspo r%20hac%C4%B1osmano%C4%9Flu.jpg

Son dönemlerin en popüler kelime öbeklerinden birisi 'hayaller ve hayatlar' ekseninde tasniflenen cümleler. Trabzonspor kimliğini Dozer Cemil’i, Mehmet Dalman’ı idrak etmiş ve o şuuru bilincine işlemiş olan her Trabzonsporlu bireyin hayallerinde ütopik ama bir o kadar da realist bir Trabzonspor’u vardır. O hayalleri yeşertmiştik hepimiz 26 Mayıs 2013 Trabzonspor kongresinden önce fakat umduğumuz gibi gelişmedi hiçbir şey. Ne istediysek her zaman tersi vuku buldu Trabzonspor camiasında. Öyle ya siyasetin karşısında her koşulda dik duracağını ve geri adım atmayacağını düşündüğümüz adam başkan olduktan sadece 1 hafta sonra Trabzonspor’un kupasını Fenerbahçe müzesinde himayesi altına alan Recep Tayyip Erdoğan’ın düzenlediği mitinge çıktı. Çok şey istemiyorduk ne maddi bir beklenti ne de sportif başarı sadece 2010-2011 sezonunda alın terimizle söke söke kazandığımız şampiyonluğun akabinde bir şehire yapılanları unutmayacak, unutturmayacak bir yönetim ve o minvalde hareket edecek küçük bir camia. Bu uğurda her şeyi yapmayada hazırdık ütopyanın hayalperest Trabzonsporluları olarak.

Cemil’in, Kazım’ın Trabzonspor’unu tutan insanları kapsayan bir seçim yapsanız “Trabzonspor’un sportif başarısını mı yoksa manevi dinamiklerini mi ön planda tutmasını istersiniz” sorusunu önlerine koysanız açıkça hiç fire verilmeden 2. Seçeneğin birinci cümlede Trabzonsporlulara empoze edilmek istenen algıyı alaşağı edeceğinden zerre şüphemiz yoktur. Sadece manevi dinamikleri ön planda tutan bir anlayışla yönetilseydi Trabzonspor bugün bizler bu kadar buruk ve umutsuzca mı mücadele ederdik. Bir kısmımız çirkinliklerden, haysiyetsizliklerden yılgınlaşıp mücadeleyi bıraktı ama hep içlerinde bir yerlerde ukte olarak kaldı ütopyanın Trabzonspor’u.

Bundan sonrasına özellikle dikkat edin dün akşama gideceğiz..

Ne dedi Trabzonspor’un başkanı.. “uğrunda öleceğim Erdoğan aradı ve hakemleri bıraktım..” Dikkat Trabzonsporlular.. Trabzonspor’un mevcut başkanı Trabzon mitinginde sadece 6 yaşındaki bir çocuğa ‘kupamızı istiyoruz’ cevabına istinaden ‘siz o kupayı haketmediniz’ diyerek ukala ve alaycı bir çıkış yapan Fenerbahçe’nin siyasi holiganı için canını ortaya koyacağını söylüyor. Bu cümle Trabzonspor için psikolojik sendromlar yaşayan bu uğurda gözünü kırpmadan hayatına kıyan “Dünya’ya yine gelsem yine Trabzonsporlu olurdum” diyen Mehmet Dalman’ın kemiklerini sızlatmaz mı? Sızlatmadı mı? Recep Tayyip Erdoğan Trabzonspor aleyhinde gösterdiği faaliyetler 2011’de başlamadı. 2003 yılında 4 yaşında bir kızın başını Avni Aker’de kocaman bir taşla yaran Fenerbahçe taraftarlarının sebep olduğu bu eylem neticesinde dönemin TFF’si Fenerbahçe’ye 2 maç ceza vermiş akabinde büyük Fenerbahçeli Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘2 maç ceza neden verildi anlayamadım’ demeciyle kaldırılmış yaşanan gergin sürecin ardından Özkan Sümer ‘bu çirkin siyasi düzenle baş edemiyorum’ diyerek istifa etmişti. O günlerden bugünlere değişen çok şey oldu. Trabzonspor’da hep daha kötüye gitti Trabzonspor. Bir ara ayağa kalktı şampiyon oldu 6 tane yerli ve yabancı hukuki mercii tarafından bu karar tescillendi buna rağmen Trabzonspor’un hakettiği şampiyonluk kupası Recep Tayyip Erdoğan emretmediği için Fenerbahçe taraftarıyla papaz olmaması için Trabzonspor’a verdirilmedi. Kupamızın Fenerbahçe kongre üyesi olan bir Başbakan’ın emriyle müzemize girişine izin verilmedi. Her fırsatta Aziz Yıldırım’ın yanında olduğunu verdiği beyanatlarla belli eden Erdoğan, karşılığınıda aldı Aziz Yıldırım’dan paralel yapı dedikleri hayali argümanlara dayanarak peş peşe yapılan operasyonlarla birisi yaptığı şikeyi diğeri götürdüğü paraları AK’lamış oldu.

Hayallerimizdeki Trabzonspor demiştik öyle ya… Trabzon şehri celladına her seçimde %70 oy vererek hem kendi haysiyetini bizleri insan yerine dahi koymayan bu hırsız tayfasına satmış hemde Trabzonspor’un haklarını bir daha koruyamamak üzere toprağın altına göndermiştir.
Hayallerimizdeki Trabzonspor derken ne beklemiştik bizler.. Ne sportif başarı istiyorduk ne de başka bir şey. Sadece şu kahpe düzene karşı dik duran bir yönetim istedik, kimseye eyvallahı olmayan hakkını gasp edene alkış tutmayacak bir başkan.. Ne istediysek tersi oldu. Mevcut başkan Trabzonspor’u siyasetin kucağına oturttu bizim hayallerimizide bir güzel Recep Tayyip Erdoğan’a sattı. Trabzonspor’un hakkına tecavüz eden isim Çağatay Şahan’mı? Çağatay Şahan kukladır kukla. Onun ipini tutanlar iki kelam edecek yüreğiniz yok. Yüreğiniz olmadığı gibi yalakalık adına her türlü kılığa giriyorsunuz siyasi istikbaliniz 60-70 yıllık dünyalığınız için yalamadığınız kalmıyor.. Artık Trabzonspor diye bir şey yok Hacıosmanoğlu Trabzonspor’u Recep Tayyip Erdoğan’a pazarlamıştır. Recep Tayyip Erdoğan yarın Aziz Yıldırım’ın elini öp dese hiç şüphesiz Hacıosmanoğlu o elide öper...

Ne transfer istedim Trabzonspor’dan…

Ne şampiyonluk..

Ne kupa..

Ne başarı..

Sadece 2011 yılından sonra devlet eliyle planlı şekilde gasp edilen hakkımızı layık olduğu şekilde savunulmasını, sonuna kadar mücadele edilmesini küme düşmek pahasına her maç hakem tarafından doğranmak pahasına hepimiz göze almıştık tüm bunları. Siyasi istikbalin uğruna Trabzonspor’u da sattın senin için bir anlamı yok ama hayallerimizi sattın Hacıosmanoğlu…

Bazıları bu yaptıklarını unutabilir, Trabzonspor'un değil Recep Tayyip Erdoğan'ın taraftarları Trabzonspor'a çaktığın bu paslı çivileri unutabilir ancak Trabzonspor’u hayallerinin merkezine koyan, Trabzonspor’u gece yattığında sabah kalktığında düşünen zihniyete sahip hiçbir Trabzonsporlu bu yaptıklarını ne sineye çeker ne rafa kaldırır. Bu kulüp seni asla affetmeyecek göstermiş olduğun rezil yönetimin, ayaklar altına aldığın Trabzonsporluluk onuru ve yapmış olduğun sahte kabadayılıklarla birlikte Trabzonspor’un kara sayfalarına yazılacaksın. Hemde aşığı olduğun uğruna canını vermeye hazır olduğun adamla birlikte…

Berkan
29.10.2015, 16:42
Çok güzel yazmışsınız ama malum kişiler bu yazıyı anlamaz... İho içimizdeki haindir, aziz yıldırımdan bile daha zararlı bi haindir... Kendisini Trabzonspor değil başkanı taraftarı olarak bile görmüyorum. Seçimden sonra bu adamın ve parayla üye yaptığı köylülerinin kulüple olan irtibatı kesilmeli bu yapılanma ülkeyi bile karıştıracak yapılanma, futbol teröristi bunlar...

Yiğit Gayretli
29.10.2015, 17:12
Sadece hayalimizdeki Trabzonspor değil, yarınlarımız da peşkeş çekildi...

mackali_81
29.10.2015, 17:13
Bu yazıdan rahatsız olacak olanlardır bu takımın sahte taraftarı. Birazdan damlarlar.

Berkan
29.10.2015, 17:20
Yaklaşık 50 senelik efsane takımın en omurgasız dönemine denk gelmek bizimde şanssızlığımız olsun.

grandmaster
29.10.2015, 17:33
bir de kadın gibi yaşamayacağız diyor bir kadın yönetseydi kulübü bu halinden katbekat daha iyi durumda olurdu

HOPA'LI TS'Lİ
29.10.2015, 17:44
İHO sürekli tff'ye 2 adam soktuk diyor.

YD'ni desteklemesinin sebebi olarak bu ucuz laflarla bizi kandıramaz.

Ne oldu soktun da o 2 adamı, her maç katlediliyoruz, üstelik sahamızda bu sezon 3. facia oldu dün gece

Önemli olan tff yönetiminde adamların olması değil, oraya gönderdiklerinin adam olmasıdır sahtekar İHO

Az kaldı sürekli mahalle ağzıyla konuşup bağırmadan tüm ülke bıktı, 6 Aralık günü senin son günün olacak.

Erkin
29.10.2015, 19:46
Eline sağlık Uğur. Nerelerden nereye geldiğimizin güzel ve kısa bir anlatımı olmuş.

7can61
29.10.2015, 19:55
Bu sayfada 589 misafir olması biraz garip değil mi?

mustafakaraca
29.10.2015, 20:13
Misfarler okusun TRABZON TRABZONSPOR rte ve kölelerinin çiftliği değildir!

gurur6134
29.10.2015, 20:16
Mukemmel yazi olmus ak yalakalara gelsin bu yazi..anlarlarmi derseniz asla..

TS FAN
29.10.2015, 20:19
Bu yazıya katılıyorum ancak kapsamlı olmadığını düşünüyorum.Yazılanlar az kalmış bende bazı şeyleri açık açık yazayım.

Trabzonspor un şikeyle hakkı yenmiştir.5 yıldır bunun mücadelesi verildi.Hukuk,evrensel adalet 2 başlı hale geldi.Bu dönemde şikebahçe uzaklaştırma cezası dışında hak etmediği bir kupayı müzesinde tutuyor ve başkanı sütten çıkmış ak kaşık olduğunu kanıtladığını sanarak aklanmış bir biçimde başkanlığı ve fbyi bırakacağını söylüyor.Trabzonspor ise zaten şampiyon olduğu 2011 sezonu sonrası direk katılması gereken Şampiyonlar Ligine döndürülüp dolaştırılarak alınmış oldu sadece bunun dışında 5 yıl boyunca her anlamda yıpratıldı.En son şikecilerin aklanmasıyla son darbeyi vurduklarını sanıyorlar.Ancak yanılıyorlar bu iş daha bitmedi.

Bu süreçte siyasi anlamda tabii ki en büyük yanlışı c.başkanı makamındaki ve geçici hükümet olsa da 2 gün sonraki seçimin favorisi gösterilen başbakan makamındaki şahıslar yapmıştır.Siyasi Erk bunların elinde olduğu için en büyük suçlu bunlardır.Er geç fani adalet karşısında olmazsa vicdanlarında o da yoksa ahrette bunun hesabını vereceklerdir.

Ancak Trabzonspor bir siyasi tarafın yanında yada karşısında olamaz.Trabzonspor taraftarı bu doğrultuda asla gruplaştırılamaz.

Burada bilinmesi gereken Trabzonspor un hakkının birkaç isim yada bir siyasi taraf tarafından katledilmediğidir.Trabzonspor un hakkının göz ardı edilerek şikecilerin utanmazca düzmece bir biçimde aklanması ortak bir siyasi antlaşmanın sonucudur.

Hatırlarsak,şikebahçe CAS a düştüğünde daha yargılama aşamasında malum muhalefet partileri bizzat fb klübünü ziyaret edip destek vermişler,CAS tan o zamanlar Fb nin suçlu olduğu ortaya çıkıp cezalandırılıncada bu malum 2 muhalif parti bu kez de fb klübü ve başkanına direk’’yanınızdayız’’ mesajı vererek kendilerince bu klübün büyük taraftar kitlesini yanlarına çekmeye çalışmışlardı hatta bu 2 parti sözcüleri yalanmak için birbiriyle yarışmıştı.

Bundan aldığı güçle aziz efendi ne yapmıştı?

Anıtkabir e gidip Ata şov yapmıştı hatırlarsanız.Orada Taraftarı örgütledi sloganlar atıldı malum iktidar partisi dışında Trabzonspor camiası da sloganlarla küfürlerle hedef alındı.Aziz ne talimat verdi taraftara?; ‘’Sandığa gidin’’
Ve fb taraftarının çoğu fb formasıyla seçime gitti güya tepkisini koymak için muhalif medya bunu çarşaf çarşaf yayınladı yandaş medya hemen karşısında durdu.seçimi kim kazandı malum iktidar partisi.

Siyaset dönekliktir.siyaset dansözlüktür.Şimdi biz ne yapalım kanarya beyinli fb taraftarı gibi forma giyip tepki mi koyalım.o kanarya beyinliler acaba şimdi bu sefer formalarını giyip malum iktidar partisine teşekkür etmeli midir acaba?Y ada biz ozaman taşakkür mü etmeliydik
?bunlar boş işler.siyaset boştur.

Çünkü bir sonucu olmayacak.c.başkanlığı koltuğunda yada başbakanlık koltuğundaki şahıslar isimleri sandıkta indirip yerine getireceğimiz şahıslar isimlerde Trabzonspor u katletmeye devam edecek çünkü önceden bunu gösterdiler ve şimdi her konuda birbirlerini yiyen bu çakallar hırsızları aklarken kanka oldular ve Trabzonspor un hakkını gasp ettiler.En ufak bir olayda birbirlerine yüklenen bu çakalllar Trabzonspor un hakkı gasp edilirken sustular.

Bugün sözcü denen faşist gazetenin faşist spor ürünü amk,fanatik ve hürriyet gazetelerinin Trabzonspor klübünü ve taraftarını hedef alan aşağılayan özellikle o düzmece aklanma mahkemesi öncesi ve sonrası yaptıkları tiraj amaçlı tibüne oynayan haberleri ortada.

Sabah gazetesi Trt Atv gibi yandaş medyanın yapılan haksızlığı hükümete dokundurmamak için örtbas etmesi ve fbli yorumcu ve yalamalarla hiç Trabzonspor un adını ve mücadelesini anmadan yok sayarak hatta arada bir isim vermeden dokundurarak yaptıkları yayınlar ortada.

Trabzonspor tepkisini çok farklı bir şekilde ortaya koymayı ve etkili olmayı başarması gerekiyor.Bu asla siyaset içinde bu dansözlüğe girerek olmayacak.Tüm siyasi partiler ve şahıslar Trabzonspor a karşı aynı vurdumduymazlığın ve haksızlığın içindeler.Trabzonspor taraftarının yapması gereken ,her ne kadar sonuçta sandık matematiğe baksa ve bir tarafa oy kullananlar üzerinden işlese de boş oy kullanmaktır.Ha bundan c.başkanı başbakan parti genel başkanları ne kadar hangi yüzle ne kadar anlar orası ayrı bence onlar yine matematiksel sayılarla ilgileneceklerdir hakmış adaletmiş onlar için önemi yok.

Hazar_
29.10.2015, 20:19
Satılmış İHO

gurur6134
29.10.2015, 20:29
Baskan olcak zavalli hakem statdan cikamaz diyor rte ariyor yelkenler suda..ayak ustu yikama yaglama fasli sonra..bu adam mi alcak kupayi rte nin elinden inanan varmi hakikaten..bu rezillik neyin nesi koca camiayi bi siyasi partinin resmen arka bahcesi haline getirmeye calisiyor yuzsuzce patavatsizca hakkini gaspeden siyasilerin mitinglerinde geziyor methiyeler duzuyor koca camiayi alay konusu haline getiriyor...once tribunleri boldu sonrada futbolculari sirada kim var...oldu olcak takimin adini akspor olarak degistir karakter fukarasi adam..bu adamdan biran once kurtulmamiz lazim yoksa sonumuz parcalanmak tipki turkiye gibi..

Trabzon-Spor-61
29.10.2015, 20:57
Baska Hangi ülkede olursa olsun, hangi Baskan arasini devletin Basbakani ile iyi tutsa, herkez "helal olsun" der, bi bizim bu Türkiyede bu kadar ayrim var. Yeter artik ya, nekadar kani bozuk insanlar var. Bu sadece bi parti degil, Adam Cumhurbaskani, saygili olun biraz, kendinizi bilin. Ben bu solcular kadar ortaligi karistiran insan görmedim ya, böyle bisey olamaz ya. 100 lerce Alman taniyorum, amerikan, fransiz, avusturyali.... vs. vs. ama bunlarin hic biri bu karaktere sayip degiller.

Yeter artik! Konumuz Trabzonspor olsun! CHP, AKP, MHP DEGIL! Taraftari resmen ikiye böldünüz!

mustafakaraca
29.10.2015, 20:59
Baska Hangi ülkede olursa olsun, hangi Baskan arasini devletin Basbakani ile iyi tutsa, herkez "helal olsun" der, bi bizim bu Türkiyede bu kadar ayrim var. Yeter artik ya, nekadar kani bozuk insanlar var. Bu sadece bi parti degil, Adam Cumhurbaskani, saygili olun biraz, kendinizi bilin. Ben bu solcular kadar ortaligi karistiran insan görmedim ya, böyle bisey olamaz ya. 100 lerce Alman taniyorum, amerikan, fransiz, avusturyali.... vs. vs. ama bunlarin hic biri bu karaktere sayip degiller.

Yeter artik! Konumuz Trabzonspor olsun! CHP, AKP, MHP DEGIL! Taraftari resmen ikiye böldünüz!
Cumhurun üstünde kendini görene Cumhurun başı denmez. Saygı görmek istiyorsan halkına saygı duyacaksın benim emeğimi çalanların köleliğini yapıyor diye mi mutlu olucam hadi la ordan

Oğuzhan Fidan
29.10.2015, 21:10
tarihin belkide en alenen en ağır hakem eliyle saldırılarına uğruyoruz. ve bunu dünyanın gözünün önünde yapıyorlar. ama maalesef camia olamayışımızın cezalarını çekiyoruz ve çekmeye devam edicez. biz ne kadar konuşsakta bunlar yapacaklarından geri kalmayacak. artık TS istenmeyen kanserli hücre muamelesi görüyor. futbol literatüründe böyle bir sezon olamaz. TRABZONSPOR ağır hastadır.

Oğuzhan Fidan
29.10.2015, 21:13
bırakın en kral kadroları real madride bu ülkede ts forması giydirin yine şampiyon yapmazlar. olsada o sezon iptal edilir. bizim şampiyon olmamız artık mucizelere bile kalmadı bu dava kaybedildikten sonra heleki artık kesinlikle unutun. yeryüzünün en büyük şikesini örtbas ettiler.

bordolu mavi
29.10.2015, 21:15
şimdi bu hos reis takımıcamia yı uzun reise peşkeş etti taraftardan teki gelmesin hesabı bedava kombineler dağıtıldı havalimanı karşılamaları ayarlanadı tribünde cakalar satıldı çivisi çıkmayan ne kaldı ki zaten memlekette arveladddd arvelaaddd sen bari yüzümüzü güldüreydin be

CEMEFKER
29.10.2015, 21:25
"Yönetime Yönelik Eleştriler" başlığında yazacaktım, ancak bu başlık yeni ve daha hedefine gider...

Devlet yönetmek hakikatten zor iş..beceri gerektiriyor...hele ki uzun süre kalabilmek başka bir meziyet...Tebrik etmekten başka ne denir...

Niye mi tebrik ?

Yaşanan onca şeyden sonra halen Trabzon şehrinde birşey yok değişen. 1 Kasım akşamı da teyidi olacak...

3-5 "çapulcu" nun kupası için niye kendini riske atıp koskoca bir cumhuriyet ile karşı karşıya gelsin ki ...herşey güzel gidiyo iki tarafta da...alan- satan memnun...
Süreç güzel yönetildi demiştim yukarıda...İnce ayar yapıyoruz diye gönüllere su serpildi diğer tarafın gönlüne ateş düşerken...ancak gelinen noktada herşey tam tersi oldu...

Ne oldu ?

Bir tarafa etrafında pervane olanlara para muslukları açıldı...nüfuz kullanıldı ucuz krediler için bankalardan...gelen-giden paranın haddi hesabı yok..nerden geliyor bu kaynak diye fb yöneticileri bir ara tiyo verdi bizlere ama kimse görmedi...

Bu paralar verilirken de yönetimden şu beklendi şikeli kupayı unutturmak için ; "TS artık şampiyon ol yani, bak o kadar yardım da ettik, ekonomik olarak muslukları açtık"

Ne oldu ? Beceremediler ...! Eeee daha ne yapiiim...

Bizim tarafta bunlar olurken diğer tarafta ekonomi alanında bir grup vardı...tüpçü başkanın malum parti yanlısı babası vardı...Medya oluşumları ile payanda yaparak arkasını sağlama bağlayanlar ekonomi alanında da yeni ağalara ihtiyacı vardı elbette...Uzun süreli hüküm sürmek zira çok zordu memlekette...

Medyanın gücünü biliyor ve yaşıyoruz şu günlerde...(gündemi iyi takip edenler bilir zaten)

Ekonomi, sanayi adamlarında da sağlam payandalara ihtiyaç vardı ve diğer taraf da küstürülmedi. Önleri hep açıldı, biryerlere geldiler, gelmelerine göz yumuldu ve kalmaları daha sağlıklı bulundu...

Şimdi anlıyoruz değil mi farklı hesaplar ve çıkarlar peşinde olan ve hamlelerini gerektiğinde birbirlerinin önünü kesecek şekilde atan iki başkan nasıl idare edildi...

Kolay iş değil ....

mustafakaraca
29.10.2015, 21:30
Onlari belirlerken, sen, Demirören, ve RTE ayni odada yer aliyordunuz galiba.

Kendinden okadar emin konusuyorsun'ki, muhakkak böyle olmasi lazim.

Birbirinizi bu tür yalanlarla bos bos gaza getirmeyin. Kisilerin yapdigi pislikler yüzünden, en basdakini herzaman sorumlu tutmayin.
Bugün muhabie soruyor ki bu baskınlar niye oldu. Bu CB KOLTUĞUNDA OTURAN İAHIS CEVAPLIYOR. Yok onun lideri de yurtdışına kaçtı şu bu orda bunlar terör örgütü diyor. Sen savcımısın iddianameyi mu okudun. Kayyım kararının gerekçesini mi okudun. Desin ya Yargı kararı ben bilemem bu konuyu, adam acık acık SAVCI DA BENİM HAKİM DE BENİM SUÇ TA BU HERŞEYİ SÖYLÜYOR. Almanayadan 100.000x zoom olsada sen göremezsin. Küçül harflerle rte bile yazmayan paydaş(!)

Ozan Yılmaz
29.10.2015, 21:31
Onlari belirlerken, sen, Demirören, ve RTE ayni odada yer aliyordunuz galiba.

Kendinden okadar emin konusuyorsun'ki, muhakkak böyle olmasi lazim.

Birbirinizi bu tür yalanlarla bos bos gaza getirmeyin. Kisilerin yapdigi pislikler yüzünden, en basdakini herzaman sorumlu tutmayin.
Görüntülerini ve ses kayıtlarını dahil sana izletip-dinletsem de seni inandiramayacagim için en iyisi sen rüyalarda yaşamaya devam et, tez zamanda uyanırsınız inşaallah daha fazla geç olmadan.

A.Ali Karanis
29.10.2015, 21:31
Başlıkla alakalı olmayan özel tartışmalar için lütfen özel mesajı kullanalım dostlar.

gurur6134
29.10.2015, 21:35
Bitmediler gitti troller burda bile var yuzsuzler temizleyelim su curuk paydaslari aramizdan..

CEMEFKER
29.10.2015, 21:50
yalnız bu "311" misafir (birkaç dakika önce buydu rakkam. yükselmiş de olabilir ) ilginç.

SKM çalışanları "burda neler dönüyor aleyhimize" diye iş mi tutmuş acaba da düşünmüyor değilim...??!!

Guiterrez
29.10.2015, 22:40
elinize sağlık Trabzonspor, Recep tayyip erdoğan tarafından büyük bir soyguna maruz bırakılmıştır malesef siyasi görüşünün önüne Trabzonspor'u koyamayanlar bu soygunu görmezden gelmektedirler. Erdoğan açık açık fb'nin hakkı olmadığı halde yanında durmuştur bizim başkanıda öyle bir iki telefonla oyalar geçiştirir ne olduda her gün aziz yıldırım'a sallayan hacıosmanoğlu son günlerde sessizdi herşey planlı şekilde işliyor ülkede seçim yaklaştı şimdi Trabzon halkınında gönlünü almak için bir kaç şey söylerler bizimkilerde bunları yutar oh ne güzel devam ederiz öyle... %70 az bence %80-90 falan verelim daha yerinde olur

Mustafa YILMAZ
29.10.2015, 22:49
yazı güzel olmuş ama daha öncede söyledim ülke öyle bir durumda ki doğru ile yanlış yok sadece a parti b parti var insanların zihinlerini afyonladılar o yüzden dünyanın en güzel kelimeleri ile anlatsan dünyanın en doğru olanını yinede kabul etmezler çünkü satmışlar ruhlarını.

şikebahçeyi tayyip'in kurtardığını bırak bizi kaç fb'li söyledi hatta daha dün afkuran şikebahçeliler bugün statlarından akp mitinglerini canlı veriyor !

tarihimizin en kötü en karanlık en rezil dönemini yaşadık Allah düşmanımın başına vermesin.

ccd6167
29.10.2015, 22:54
İşin ilgincide kendilerine muhafazakar derler kendilerinden olmayanlara göre double müslümanlar hatta. Ama bütün pislikler onlardaki çoğu pisliklerini örmek için artık meşru gösteriyorlar çoğu şeyi. Bu iş uzar gider. Kim ne derse desin hak sokakta alınıyor bı ülkede mahkemelerde değil.

ezik bi şehir ezik bi halk. Dünyaya bakış açıları sadece trabzon şehrinden ibaret. Yaşı 60 olmuş hala trabzon dışına çıkmamış çok kişi yaşıyor o şehirde. Adamlar dünyadan bi haber. Allah akıl fikir versin ne diyelim

Mustafa Ağaoğlu
30.10.2015, 00:54
Bu yazıya katılıyorum ancak kapsamlı olmadığını düşünüyorum.Yazılanlar az kalmış bende bazı şeyleri açık açık yazayım...abimizin yazdıklarına harfi harfine katılıyorum. Trabzonspor'un içinde bulunduğu durum tam da bu.

Keşke Trabzon şehri saygın bağımsız adaylar çıkarsa ve tüm oylar o yönde gitse. Bu kire pasa bulaşmamak için en iyi yol olur. Bunun dışındaki tüm seçenekler aynı yola çıkıyor. Hangi muhalefet partisi Trabzon'un davasını ağzına aldı? Hikayeden de olsa konuya tek değinen terörist partisi oldu. Her konuda iktidara sayan, sövenler neden bu konuda tek bir kelime etmiyorlar? Her konuda ihtilafa düşenler nasıl bu konuda ağız birliği yapıyorlar? Türkiye'de adalet için fb camiasını karşısına alabilecek, gidecek tüm oylara rağmen adaleti sağlayacak bir sistem ya da bir siyasetçi var mı? Ben söyleyeyim YOK. Maalesef bu ülkede ilkesizlik siyasi bir mesele.

Bunun dışında kupamızı çalanlara sayıp sövenler, dilsiz şeytanlar hakkında hiç bir şey demiyorlar. Bu konuda yazıp çizen çoğu kişiyi samimi bulmuyorum. Şunun kucağından kalkalım bununkine oturalım demekten başka bir şey yaptığınız yok. Trabzon halkı herhangi bir partinin karşıtı veya yancısı yapılacak bir kalabalık değildir. Kimse bu şehri siyasi görüşüne göre vasıflandırmasın. Hakkımızı yiyen bir cbaşkanına ve şikecilere destek ziyaretine gitmiş muhalefetlere sahibiz. Ne anlatıyorsunuz hala! Bu ülkede iktidar değiştiğinde çoğu şey olumlu veya olumsuz değişir fakat değişmeyecek tek şey 'çalınan kupamız'. Bunun garantisini verdiler. Bu konuda nöbet değiştirmiş olacaklar yalnızca. Durum böyleyken a partisine de atan b partisine de atan aynı bok. Boş konuşmasın hiç kimse.

Ayrıca, sanırım Amerika'da yaşayan bir taraftarımız trabzon halkına nefret kusuyor, dışarı çıkmamakla suçluyor. Lütfen kimlerle ağız birliği yaptığınızı idrak edin. Bu şehrin (özellikle) gençlerine, halkına yeterince karalama kampanyası yapılıyor bir de sizle uğraşmayalım. Trabzon dışına çıkmış, kendini ve hudutları aşmış birine yakışmıyor(!).

Alper Calik
30.10.2015, 04:00
Efsane Trabzonspor u sevdik, figüran Trabzonspor a kaldık.

2 gün sonra seçim var, neden bize böyle davrandıklarını bir kez daha tekrar göreceğiz.

Trabzondakilerin Trabzonspor gibi bir derdi, önceliği yok. Şehir takımı efsanesi de yok.

Hemen herkes güce tapıyor.

zaferyıldız
30.10.2015, 06:35
Siyasetten bagimsiz olarak yazıyorum
Tamamen sportif açıdan
Trabzonspor klubunu akp bitirmistir...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UğurB
30.10.2015, 08:50
U.Sadıkoğlu
Yazdiklarina harfiyen katiliyorum kardesim.
KEREM77
Eklemelerin cok yerinde, tespitler nokta atisi.

Bu kulube MAY'da, Atay Aktug'da, Faruk Ozak'ta baskan oldular. Bunlarin hepsinin baskanliklarindan once ya da siyasi bir unvanlari oldu. Ikisi bakan oldu, Atay Aktug baskan olmadan once Trabzon Belediye Baskani idi.
Biz bu donemlerde hic siyaseti konusmadik. Siyaset takima etki edemedi. Bu sekilde ayristirmalar olmadi.
Ama bugunku herseyi kontrol etmek isteyen siyasi irade, Trabzonsporuma'da bu capsiz baskan vasitasiyla el atti...
Insallah 1 Kasim ve bizim secimlerimiz adaletin geri gelecegi bir donemin baslangici olur.

Oğuzhan Fidan
30.10.2015, 10:10
yalnız burda akpye sallayıpta mhp chpli olanlar varsa onlarıda allaha havale ediyorum. öyle yok efendim akp şöyle böyle deyipte içten içe başka partiyi destekleyenlerde var burda. sen geçiceksin onu bikere mhpninde chpninde allah belasını versin. bunuda yazmak lazım. satılmışlık sadece akpyi desteklemekle olmuyor diğer tüm partilerde dahil buna hatta hdpde dahil.

OrkHun
30.10.2015, 10:21
yalnız burda akpye sallayıpta mhp chpli olanlar varsa onlarıda allaha havale ediyorum. öyle yok efendim akp şöyle böyle deyipte içten içe başka partiyi destekleyenlerde var burda. sen geçiceksin onu bikere mhpninde chpninde allah belasını versin. bunuda yazmak lazım. satılmışlık sadece akpyi desteklemekle olmuyor diğer tüm partilerde dahil buna hatta hdpde dahil.

tabi evet, ldp de dahil hatta. saadet de az değil. dsp'nin de parmağı var.

la esas sorumludan spotları çevirmek için nasıl da kıvranıyorsunuz. icra makamı bellidir. yargıyı dizayn edenler de bellidir.
şimdi (günahım kadar sevmem ama) mesela mhp'nin bütün bunlarla ne alakası var??

ha dersen ki, icra makamında onlar olsaydı aynısını yapardı. e o zaman onlara söverdik, her zaman icra makamı eleştirilir.
öbür türlüsü, iktidarın suçunu hafifletme çabasıdır. patolojiktir.

Fatih Cengiz
30.10.2015, 10:29
Haklıyken en haksız olabilen bir camia olduk
Herkesin sempatisi olan, herkesin ikinci takımı olan takım ilen, iğrenilen, dalga geçilen, kendi taraftarı içinde bile karma karışık olan bir durumdayız.

Daha ne kadar kötü oluruz bilemem ama bu olanlardan sonra çok birşey beklemiyorum.

Yakında olacağını düşündüğüm şey ise, Trabzonsporu küme düşürme durumuna düşürecekler. Bu Başkan ve yaptıkları ile. Sonra da bize kişilerle kurumları ayırın dedittirecekler.

Sonra da herşey yoluna girecek!!!

Hakkım hiç ama hiç helal değil bu konuların sahiplerine...

wakitsiz

gurur6134
30.10.2015, 10:41
Trabzonsporun rte tarafindan taruman edilmesi ilk olarak 12 sene once olayli sikebahce trabzonspor macinda acik acik sikecileri destekleyip cezalarinin kaldirilmasina sebep olmasiyla baslamistir..o gunden bu yana trabzonsporun her platformda hakki yenilmis darma duman edilmis hor gorulmus asigalanmis otekilestirilmistir..iho denen yuzsuz ve sehrin buyuk kismi bunu gormezden gelip tecavuzcusune asik olarak en buyuk yuzsuzlugu gostermistir..

tonya55
30.10.2015, 10:51
arkadaşlar bakın twitter facebook bütün sosyal platformlarda devlet tarafından herkes takip ediliyor.haklarında davalar acılıyor fişleniyor.buna herkes cok dikkat etsin 10 yasında 12 yasında cocuklar malum parti pankartını söktü diye gözaltına alınıyor.herkes demokrat olarak hakkını aramalı ama malesef ülkemiz öyle degil.

OFLU
30.10.2015, 10:52
Çok duygusal buldum yazıyı. Anlayın artık, dünde söyledim bu arenada hakkınızla bir şey kazanamazsınız. Artık Trabzonspor haksızlıktan ne kadar pay alacak bunun savaşını veriyor. Manevi duygular, fair play kimliği vs maç 3-0 olduktan sonra Olcan Adın ve türevlerinde görebileceğiniz hareketler. Biz artık haksızlıktan payımıza düşene bakacağız. He bu sizin dürüstlük, erdem ve dik duruş olgunuza ters mi?, o zaman başka spor dallarına yöneleceksiniz, acı ama gerçek. Bu ülkede Adalet artık bir çok alanda sadece kadın ismi olarak hatırlanacak.

seçuk
30.10.2015, 11:20
Ülkenin pislik içine batmış siyasetinin daha da beter halini gosteren bir halde Trabzonspor.

nasıl demokrasi adına ulkemiz 80 yılda biriktirdiklerini son 10 yılda yitirdiyse Trabzonspor da aynı zihniyet ile 30 senede biriktirdiğini, felsefesini son 3 yılda kaybetti malesef. Ama bunu goremeyen insanlar artı yalaka çıkarcı kesim suspus bekliyor.

Beyler kendimize gelelim kulup uçuruma dogru uygun adım gidiyor. Ve ben artık cidden şuna inanıyorum. İHO şike sürecinden sonra dili çok uzadıgı düşünülen TS'un çenesinin kapatılması ve bundan sonra da ayak bağı olmaması için görevlendirilen bir proje adamıdır. Görevi de kulubu hem ekonomik hem sportif hem de itibar olarak yerin dibine sokmaktır. Bu projenin kimin işi oldugunu soylemeye de luzum yok sanırım. Kupanın sapını kim gönderdiyse onda herkes biliyor.

Ve asla yapılan hakem hataları bir rastlantı değildir ben artık inanmıyorum bunlara. Bize bu yapılanların bakıldıgında paşamızın 'paralelci' olarak adlandırdıgı kişilere yapılanlardan hiçbir farkı yoktur. Yani futbolda paralelci terorist muamelesini devlet eli ile görüyoruz. Bizleri sıradanlaştırmaya çalışıyorlar ama bu camia bunu kabul etmez işte sıkıntı da burda çıkıyor. Ya onlar ya biz biri yola gelecek yoksa bu çatışma hep devam eder. Farkında mısınız bu seneki içsaha maçlarının hepsinden sonra olaylar olaylar... Konya GS ve antep artık millet bazı şeylerin farkına varmıştır umarım..

ucurum
30.10.2015, 11:22
Öyle demeyin arkadaşlar, imanlı, ahlaklı başkanlarımız, liderlerimiz var, SÖMÜRMESİ, ÇALMASI, HAK ADALET YEMESİNE GÖZ YUMABİLİRİZ!!! Sonuçta dini bütün, namuslu, şerefli insanlar!

a f s
30.10.2015, 11:38
Süleyman Soylu: "Trabzonspor'a kim haksızlık yapmışsa feleğini şaşırtırız.." buyurmuşlar. Bu açıklaması da diğer konuşmaları gibi siyasetin günlük kocaman yalanlarından biri.
Siyasilerin sadece oy istemek dışında Trabzon ve Trabzonspor ile ilgisinin olduğunu sanmıyorum.
Bunlara yüz verdikçe tepemize çıktı ve bizi istismar etmeye devam ediyorlar.

Yalancılar.

Yalanın, yalancıların olduğu yerde Trabzon Trabzonspor'un işi olmaz.

http://img-1.onedio.com/img/719/bound/2r0/563055a5a78aec8b2d471629.jpg

Haksızlık karşısında Trabzonsporlu'nun duruşu böyle olmalı.

Mert Oğuzlu61
30.10.2015, 11:48

Oğuzhan, tek soru soracağım sadece isim ve mensubu olduğu partiyi yazarsan sevinirim.

Mahmut Uslu: "Başkanımız, Başbakan'ın yeniden yargılama konusundaki sözü üzerine yurda dönüyor. Çok büyük yanlışlar yapıldığı bir gerçek. Bunu sayın Başbakanda bize söyledi."

Ocak 2014 / Hürriyet

Soru şu; Mahmut ayısı bu sözleri söylerken ülkenin başbakanı ve karar mercii kimdi ? İsim ve partisi ?

Ünal Er
30.10.2015, 12:05
Konuya Türkçe öğrenerek başlamak daha faydalı sanırım.
Vekil ne demek? Bir görevde asil görevin yerine bakan kimse...
Millet vekili nedir? Milletin verdiği asil görevleri yapman kimse...Aslında hiyerarşide milletin alt sırasında olması gerekli olan...
Peki bizim bu şike davamızda parti ayırmaksızın hangi Trabzon milletvekili, Trabzon halkının onlara vermiş olduğu vekillik görevini yerine getirerek hakkını aramış savunmuş becerememişse istifa etmiştir. YOK.
Yazacak o kadar çok şey var ki aslında.

ucurum
30.10.2015, 12:07
Burada AKP'ye sallayanın başka parti mensubu olduğunu söyleyenler AKP'nin 1 Numaralı Propogandasını yapıyorlardır!

AKP MKP bilmem ben.

Tayyip Fenerbahçesi uğruna Trabzonspor'u buraya dikkat, DALGA GEÇERCESİNE harcamıştır.

Bunu görmeyen adam kördür. Asıl o Allah'a havaledir...

İHO da bunu görmeyenlerin başında olup, aşıkısı uğruna Trabzon'u satmıştır.

Bunun aksini söyleyen CHP'li MHP'li yok bilmem nereli olmaz!

Bunu görmeyen de ard niyetlidir o kadar!!!

Ünal Er
30.10.2015, 12:16
Çok özür diliyorum.
Dini bütün namuslu arkadaşlar kalmadı, maalesef.
Hangi şartlarda dini bütünlükten bahsediyoruz. Masanın üstüne 1.000.000$'ı koy o dini bütünü görelim. Rusya'ya ne hacı hocalarla gittim, barlarda karıların kucaklarından topladım. 15 gün hapis yatanları çıkartmak için ne rüşvetler verdim.
Herkes rüzgar nereden esiyorsa o tarafa dönmeyi öğrendi.
Son delikanlıların Çanakkalede şehit olduğu gibi, son dini bütünler de çoktan gitti.
Ben artık kendimi kandırmayı, geleceğimizin güzel olacağını umut etmeyi bıraktım. Ne arada bu insanlar değişti, ne arada değer yargıları değişti, ne arada ayetlerle dalga geçenlere bile arka çıkar olduk, ne ara yalan söylendiğini bildiğimiz halde kabullendik her şeyi. İşte o ara kendimizi kaybettik.
Trabzon halkının kendi değerini siyasete satmasının hiç bir mantıklı açıklaması olamaz benim için. Trabzonspora yapılan bir haksızlığın karşısında durmaya kalkıştığında mensubu oldukları siyasi partinin zarar göreceğini düşünerek kendilerini bu davanın önüne atmaları ne acı.

hodlu
30.10.2015, 12:21
Sapla samanı ayıramayacaksak burada yazışmayalım. İHO bir isyanı haykırmıştır yönetimi yanlış olabilir ama bu ülkede yöntem değil sonuç konuşulur. Ben son hareketinden dolayı sayın başkanı tebrik ediyorum...

hodlu
30.10.2015, 12:26
Türkiye dünyaya 3 Temmuz 2011 sabahı rezil oldu. TBMM eli ile özel kanun çıkartılıp Yargıtay'da onanmış bir davayı Dünya tarihinde görülmemiş bir şekilde yeniden görüp şike pisliğine bulaşmış asıl mafya olan Aziz yıldırımı akladığı gün rezil oldu. Şimdi el birliği ile İ. HACIOSMANOĞLU'nun üstüne giden başta Sözcü gazetesi ve onun FB yalakası yazarlarına sesleniyorum. Sizin ne kadar adam olduğunuzu şike süreci ve sonrasında gördük biz. Kadıköy'de benzin istasyonları yakılırken, polis arabaları yakılırken, rakip futbolcular soyunma odasına hapsedilip polis koruması ile canlarını kurtarırken, sahaya muz atıp sonrada bağırsak enfeksiyonum var deyip milletle alay ederken, sahaya futbolcu dövmeye girip savcılıkta düğün davetiyemi dağıtmak için girmiştim derken,o hakem bir daha bu stada gelemez gelirse buradan çıkamaz denirken neredeydiniz Sözcü gazetesinin şike yanlısı, FB yalakası yazarları. Ve sen S. Demirtaş, Trabzonspor kulüp Başkan'ına cevap verecek adam değilsin. Kürt halkının isyanına tercüman oluyorsun ama Trabzon halkının haklı isyanına sıra gelince sırtını dönüyorsun. Ne kadar devrimci olduğun, solcu olduğun, siyaseti tüm halklar için yaptığın belli oluyor... Vurun abalıya taktiği tutmayacak. Trabzonspor Kongre Üyesi ve delegesi olarak Trabzonspor'a yapılan haksızlık karşısında siyaseti bir kenara bırakır, İ.HACIOSMANOĞLU ile yürünecek yolu sonuna kadar yürürüm...

Ünal Er
30.10.2015, 12:29
Sapla samanı ayıramayacaksak burada yazışmayalım. İHO bir isyanı haykırmıştır yönetimi yanlış olabilir ama bu ülkede yöntem değil sonuç konuşulur. Ben son hareketinden dolayı sayın başkanı tebrik ediyorum...
Sapla saman derken neyi kastettiniz ?
Son hareket olarak ne yaptı ki İHO? Sadece şov yaptı. Bunun devamı nerede ? Federasyona gitti mi ?
Örnek vermek için yazıyorum. Şike davası boyunca UEFA'ya hiç gitmedi mesela ama hep atıp tuttu. Burada da aynı kendinden güçsüz olanı alı koy ama kendinden güçlüye boyun ey.

HOPA'LI TS'Lİ
30.10.2015, 13:32
Cuma namazı sonunda Hoca'lar sürekli ne diyor?

Muhakkak ki Allah adaleti, iyiliği, akrabaya bakmayı emreder. Kötü işleri, hayasızlığı ve fenalığı yasaklar, o düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

Asrın lideri rte, Cuma'lara gittiğinde bundan ders çıkarıyor mu kendine acep?

2010-2011 sezonunda 82 puanla şampiyon Trabzonspor'un kupasını vermeyen biri olarak tarihin kara sayfalarında yerini alan asrın lideri?!

Bu kadar kul hakkıyla nereye gideceksin ey sözde Müslüman?

1 Kasım'da önce sen
6 Kasım'da da yalakan İHO güçten düşeceksiniz.

İki cihanda da Yüce mevlama hesap vereceksiniz.
Bu dünyada sefanızı sürün bakalım.

Derin Trabzon
30.10.2015, 14:44

Yav he he, suçlu rahmetli Alparslan Türkeş le rahmetli Necmettin Erbakan dır. RTE nin hiç suçu yoktur tamam he.

UğurB
30.10.2015, 14:57

Isyanin haykirisi, kabadayalikla, mafya vari davranislarla olmaz.
Iste bu durumda oldugu gibi hakliyken haksiz duruma dusersin.
Isyanin haykirisi durusla olur, isyanin haykirisi tepkini kanun cercevesinde gostermekle olur.

Bu ulkede yontem degil sonuc konusulur demissiniz. Iste bizim ve ulkenin kaybettigi nokta budur.
Sonuca giden her yol mubahtir size butun degerlerinizi kaybettirir.
Yarin obur gun devran degistiginde sizi korudugunuz degerler ayakta tutar, sonuclar degil...

hodlu
30.10.2015, 15:06
Trabzonspor taraftarına bile anlatamazsak kime anlatacağız ki. 96,2005,2011 yılında çalınan şampiyonluklar ne olacak bana söyler misiniz.

UğurB
30.10.2015, 16:00
Trabzonspor taraftarına bile anlatamazsak kime anlatacağız ki. 96,2005,2011 yılında çalınan şampiyonluklar ne olacak bana söyler misiniz.

Bana soruyorsaniz soyleyeyim:

1996 - Ali Sen'in oyununa ve baskiya kaybettik. O gunleri hatirlayan birisi olarak bir gun sakin kalabilseydik 96'da sampiyonduk.
2005 - Malesef Federasyon ve onun tetikcilerine kaybettik. Yeterince guclu olamadik.
2011 - Sike pisligi... Mucadelemiz hukuki anlamda sonuna kadar devam. Ulke icinde belki yargi uzerinde bir baski olmazsa yani devran degisirse bir sansimiz olur. Yoksa UEFA ya da FIFA sopayi ele almazsa ulke icinden sonuc alma umidim yok benim.

Eger siz biz adamlari doverek, korkutarak birseyleri degistirebilecegimizi dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz. Cunku onlarda sizden intikam almak icin firsat kollayacaklardir.
Bugun bunlari yasiyorsak Sikebahce'nin ve duzenin foyasini ortaya cikardigimiz icindir. Onun icin ince ince dograniyoruz. Bir daha sisteme comak sokmayalim diye...

Erdem Koltuk
30.10.2015, 16:44

Adam rehin almak nedir arkadaş? Ne yöntemi ne sonucu? O kimdir ki talimatlar verip insanların stadtan çıkışını engelliyor. Bu ülke ne zaman bu hale geldi? Arkasına dayısını alan herkes kanunlara kafa mı tutacak? inşallah hapis cezası ile cezalandırılır ve yatar hacıosmanoğlu denilen herif. Ne demek ya? Bu nasıl hoş görülebilir. Bir insana o psikoloji nasıl yaşatılabilir? Onların çolukları çocukları var. İnanamadım bu mesaja.

61ronin61
30.10.2015, 17:07
Adam rehin almak nedir arkadaş? Ne yöntemi ne sonucu? O kimdir ki talimatlar verip insanların stadtan çıkışını engelliyor. Bu ülke ne zaman bu hale geldi? Arkasına dayısını alan herkes kanunlara kafa mı tutacak? inşallah hapis cezası ile cezalandırılır ve yatar hacıosmanoğlu denilen herif. Ne demek ya? Bu nasıl hoş görülebilir. Bir insana o psikoloji nasıl yaşatılabilir? Onların çolukları çocukları var. İnanamadım bu mesaja.

yaaa renjkdaşım aziz 15 yıldır türk futbolunu böyle yönetiyor.

gayette işleri güzel gidiyor. az soyunma odaları basmadı az tehditler savurmadı herkese ve az hakemleri soyunma odasında mahsur bırakmadı karşılığında haksız yere yüzlerce maçı kazandı gayette işleri güzel gitti saygı itibar gördü milletin uçbuçuk atmasından dolayı.

eee peki şimdi iho böyle yapınca niye tepki görüyor en doğrusunu yaptı bu ülke futbolunda sistem bu.

tabi istanbulun yandaş basını tepki gösterir bizim başkana çünkü işlerine gelmedi böyle dik çıkan esen gürleyen bir ts başkanı.onlar 30 yıldır alışmışlardı küm küm duran başı önünde sessiz sesini çıkarmayan pasif ts yönetimlerine.

benim anlamadığım istanbul basının niyeti bellide bizim taraftara ne oluyorda başkanı bu hareketlerinden dolayı eleştiriyor ayıplıyor.

siz hiç ders almayacakmısınız .bu ülke futbolunda fairplay dostluk efendilik dürüstlük en büyük kandırmacadır aziz gibi olucaksın.

hodlu
30.10.2015, 21:59
Hacı az bile yapmıştır. Kusura bakmayın vur kafasına al ekmeğini dünyasına razı iseniz o sizin sorununuz.Yöntem yanlış ama bir şehrin artık bittiği noktayı haykırdı. Sapla saman dedim ben açayım, Hacının başkanlık serüveni bir kenara dün gece koyduğu tepki bir kenara. Ne yapsaydı Başkan kaç haftadır lime lime doğruyorlar adamda isyan etti. Bundan sonra dik durmaz başka işler yapar orası ayrı...

HOPA'LI TS'Lİ
30.10.2015, 22:18
Bana soruyorsaniz soyleyeyim:

1996 - Ali Sen'in oyununa ve baskiya kaybettik. O gunleri hatirlayan birisi olarak bir gun sakin kalabilseydik 96'da sampiyonduk.
2005 - Malesef Federasyon ve onun tetikcilerine kaybettik. Yeterince guclu olamadik.
2011 - Sike pisligi... Mucadelemiz hukuki anlamda sonuna kadar devam. Ulke icinde belki yargi uzerinde bir baski olmazsa yani devran degisirse bir sansimiz olur. Yoksa UEFA ya da FIFA sopayi ele almazsa ulke icinden sonuc alma umidim yok benim.

Eger siz biz adamlari doverek, korkutarak birseyleri degistirebilecegimizi dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz. Cunku onlarda sizden intikam almak icin firsat kollayacaklardir.
Bugun bunlari yasiyorsak Sikebahce'nin ve duzenin foyasini ortaya cikardigimiz icindir. Onun icin ince ince dograniyoruz. Bir daha sisteme comak sokmayalim diye...

Son cümleniz çok doğru

05.05.1996
Ali ŞEN maçı öylesine gerdi ki, stad 12.00'de kapanmıştı.

Ah ulan Ah, tek kale oyna, 1-2 yenil.
55'de Abdullah'ın ayağından sekip eline çarpan topa frikik verdi Metin TOKAT ve maçın dönüş anı oldu bu. Frikik verilmemeliydi. Top ele gitmişti.
Oysa G.antep'li oyuncu topu yerde sürüklüyor, devam....

2005 Cem PAPİLA
Başkan Haluk ULUSOY
FB-TS: Hüseyin CİMŞİR, Anelkanın topuna müdahale edip yönünü değiştiriyor, hoop penaltı

gurur6134
30.10.2015, 22:49
Hacı az bile yapmıştır. Kusura bakmayın vur kafasına al ekmeğini dünyasına razı iseniz o sizin sorununuz.Yöntem yanlış ama bir şehrin artık bittiği noktayı haykırdı. Sapla saman dedim ben açayım, Hacının başkanlık serüveni bir kenara dün gece koyduğu tepki bir kenara. Ne yapsaydı Başkan kaç haftadır lime lime doğruyorlar adamda isyan etti. Bundan sonra dik durmaz başka işler yapar orası ayrı...

Iho ve dik durmak oylemi adamin bir soyledigi yalan cikmasinda dik duruyo diyelim bugunde rte beni aramadi oyle sey olurmu diyor asenayi gecti kivirmakta

sasone
30.10.2015, 22:59
Ne oldu la,Ak Parti'den kulübü kurtarmış,1 Ay'a kupayı getiriyordunuz,bu ne şimdi?
Ayıptır be kardeşim iki dakika delikanlı olun,sonra sağa sola çamur atın.

cimlagava
30.10.2015, 23:00
Başkan aday olursa seçilir bu çok net. Burayı okuyunca zannedersin adam zorla işgal etmiş koltuğu. Trabzon içinde tepki çekmiyor insanlarla istediği zaman görüşebiliyor ama bu forumdaki düşmanlık çok acayip. Stad orada her maç boş tribünlere oynanıyor. Mesela gidip tepkini gösterebilirsin. Trabzon insanı da budur. Geçmişte de böyleydi. Kafanda yarattığın dünyaya kendini inandırmışsın sadece.

Ayrıca şunu da net olarak ifade edelim. Trabzonspor endüstriyel futbolun 4 temsilcisinden biri bu ülkede artık. Hiç öyle hayallerin takımı , emeğin parayla savaşı falan durumu yok. Biz bjk'den fazla para ödüyoruz futbolculara. O paralar ödenmese bu kavga gürültü ortamı olmaz.

Ben yönetimden kimseyi tanımam bilmem ama burada nefret mesajları yazanlar içinde geçmişte yediği rantı kesilenler olabilir. Başka türlü bu nefreti açıklamak zor. Çıkın dolaşın iyice kış gelmeden.

Emre İskender
30.10.2015, 23:10
hayallerin başkasının hayallerine gölge edince çocuk zengin hayalini de satın alır...

sana da sunulan ile yetinirsin...

eline sağlık uğur

dağlıca61
31.10.2015, 20:30
İnşallah İHO nun kıramayacağı, uğrunda canını bile verebileceği kişi "şike sürecinin peşini bırak, FIFA,CAS ,Yargıtay süreçlerine kulüp olarak müdahil olma,itirazda bulunma,dava sürecini takip etme futbolda barış çubuğunu yak" dememiştir. Eğer ki bu süreçte her hangi bir aksama olursa bilin ki İHO yolunda canını verebileceği kişi için davasını satmıştır.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kayseriliyiz
31.10.2015, 23:57
Bu Adam cas'a da bas vuru yapmaz

Envoyé de mon W826 en utilisant Tapatalk

28TS61
01.11.2015, 00:05
İnşallah İHO nun kıramayacağı, uğrunda canını bile verebileceği kişi "şike sürecinin peşini bırak, FIFA,CAS ,Yargıtay süreçlerine kulüp olarak müdahil olma,itirazda bulunma,dava sürecini takip etme futbolda barış çubuğunu yak" dememiştir. Eğer ki bu süreçte her hangi bir aksama olursa bilin ki İHO yolunda canını verebileceği kişi için davasını satmıştır.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tümüne katiliyorum. iho onun her istedigini yapar

DKaraduman
01.11.2015, 21:34
Hak ediyormuş Trabzon demek ki.

signal
01.11.2015, 21:49
Bugunkü sonuçlar bu savı bir kez daha doğruladı.

28TS61
01.11.2015, 22:09
trabzon tecavü edilip zevkini yasamaya devam dedi malesef

Mert67
01.11.2015, 22:35
Bu kulüp İHO'nun başkanlığını da , bu ligde kukla olmayı da hak ediyor!

Cengiz Çubukcu
01.11.2015, 22:59
Tayyip Erdoğan sana yalvarıyorum lütfen şu iho'ya söyle de adaylıktan çekilsin, senin için öleceğini söyleyen bu şahıs herhalde lafını da dinler!!!

Derin Trabzon
02.11.2015, 12:15
Şaka gibi ya, Koray Aydın'ı bile meclise göndermeyen bir Trabzon. Zaten adımızı anan, şikeyi dile getiren başka adam yoktu olanı da elimizle susturduk.

Kupa şike mike şampiyonluk hikayedir bu saatten sonra.

Bu ligte Trabzonsporun görevi 4. sıra ile 8. sıra arasında yeşillik olarak durmaktır! ne zaman 3 hırsızlardan biri çok kötü olur 3. oluruz.

Bunun bir kademe üstü bile hayaldir.

NBA maçlarında arada çıkan ponpon kızlar neyse Türkiye içinde Trabzonspor o dur.

Derin Trabzon
02.11.2015, 12:17
Şaka gibi ya, Koray Aydın'ı bile meclise göndermeyen bir Trabzon. Zaten adımızı anan, şikeyi dile getiren başka adam yoktu olanı da elimizle susturduk.

Kupa şike mike şampiyonluk hikayedir bu saatten sonra.

Bu ligte Trabzonsporun görevi 4. sıra ile 8. sıra arasında yeşillik olarak durmaktır! ne zaman 3 hırsızlardan biri çok kötü olur 3. oluruz.

Bunun bir kademe üstü bile hayaldir.

NBA maçlarında arada çıkan ponpon kızlar neyse Türkiye içinde Trabzonspor o dur.

Ayıptır ulan ayıp!

7621

28TS61
02.11.2015, 12:37
özellikle bu listede trabzon'dan katilmayip, cekimser yada kabul edenleri linc edeceksin. faruk özak bile satmistir TRABZONSPOR'u

Attila Durmuş
02.11.2015, 13:35
37 yaşındayım...trabzon şehriyle uzaktan yakından bir alakam yok...artvinliyim...kendimi bildim bileli Trabzonsporluyum...sonuna kadar Trabzonsporlu olacağım...Şimdi bir konuya değineceğim...Trabzonsporun hakkına her alanda tecavüz edilirken bir şehir nasıl olurda hakkını gasp edenlere kol kanat gerer.Bu kadar vurdumduymaz bir anlayışa sahip olanlarla aynı renge gönül vermiş olmayı nasıl izah edeceğim ben yeğenlerime...Onlara Trabzonspor sevgisini nasıl anlatacağım...Bu takımın gücü,sevgisi sadece Trabzon şehrinden gelmiyor bunun farkındayım...Türkiyenin ufak bir örneğidir Trabzon...Siyasi bir serzeniş değil benimkisi...Sadece yeni nesile güce tapanlardan farklı olmaları gerektiğini anlatamayacak olmamdandır ÜZÜNTÜM...

MetehanS
02.11.2015, 13:43
Bu konu altına bir şey demek istiyorum. Başka da cevap vermeyeceğim:

Milli meseleler ile sporu birbirinden ayırt etmemiz elzemdir. Trabzonspor en nihayetinde bir futbol takımıdır. Benim de doğduğun andan beri fanatiği olduğum bir takım.

Ama söz konusu milli menfaatler ise, gözümde Trabzonspor ile başka bir takım arasında fark kalmaz.

Bazı arkadaşlar aşırı abartılı yazılar yazmış, onlara yuh diyorum. Aklımızı başımıza devşirelim. Armut ağacına üzüm aşılamayalım.

Bitti.

İlker Yazıcıoğlu
02.11.2015, 15:37
O zaman bir zahmet,memleket meselelerini Trabzonspor'dan daha ön planda tutan arkadaşlar(ki saygı duyuyorum
bu bir tercihtir), bu tercihi yapmayan arkadaşların yazdığı bu başlıkta bulunmasınlar.Bu çok zor değil sanırım?

Şahsen ben,Akyazı stadı başlığına hiç uğramıyorum çünkü bence yeterince aldatıldık ve kandırıldık o konuda ama ilgili arkadaşlar orada durum değerlendirmesi yapıyorlar.
Ben onlar gibi düşünmediğimden o başlığa gidip, o arkadaşlarla papaz olmuyorum.
Bir zahmet, önceliği Trabzonspor olmayan arkadaşlar da burada insanlarla papaz olmasınlar....

Derin Trabzon
02.11.2015, 18:58
Bu konu altına bir şey demek istiyorum. Başka da cevap vermeyeceğim:

Milli meseleler ile sporu birbirinden ayırt etmemiz elzemdir. Trabzonspor en nihayetinde bir futbol takımıdır. Benim de doğduğun andan beri fanatiği olduğum bir takım.

Ama söz konusu milli menfaatler ise, gözümde Trabzonspor ile başka bir takım arasında fark kalmaz.

Bazı arkadaşlar aşırı abartılı yazılar yazmış, onlara yuh diyorum. Aklımızı başımıza devşirelim. Armut ağacına üzüm aşılamayalım.

Bitti.

Bu mesele Trabzonspor meselesi değil ki!

Bu bir adalet meselesi, buna sadece futbol deyipte geçemezsin, yada geçersin ama bu senin vicdansızlığın olur.

Bizim üstüne durduğumuz konuda başlıca memleket meselesidir hemde en önemlisi ADALET.

Yargıtaydan onanan bir dosya verilen sözlerle tekrar görülüyor ve tüm belge bilgiye rağmen alayı beraat ediyor.

Sence bu memleket meselesi değil mi? Adalet olmadan memleket olur mu ?

Bende bu işgüzarlığı gördükçe yuh diyorum.

Şike davasında armut ağacına üzüm aşıladılar resmen işin garibi birileride bu aşının tuttuğunu idda ediyor.

Biz burada armut ağacına üzüm aşılıyorlar dedikçede gelip buraya ne olacak canım en nihayetinde bu bir meyve diyorsunuz.

arifberkay
03.11.2015, 08:20
İHO giderayak, bkj maçından sonra Ts ye operasyon yapan 4 ismi açıklamalı....

tonya55
03.11.2015, 09:45
iho gitmeyecek gitmezde kolay kolay.

omondoles
03.11.2015, 10:58
"Yahu bu adamlar bizim şampiyonluğumuzu çalanları koruyor" dediğim fanatik köylülerim "Memleket meselesi Trabzonspor'dan daha önemlidir" demişti..

Nazim Can
03.11.2015, 11:19
yenilgi, eğitimdir.
ders almayı bilirsen eğer.

*

biz mesela…
tiyatroya gideceğiz.
eskisi gibi.
konsere gideceğiz.
her zamanki gibi.
bale seyredeceğiz.
resim sergisi gezeceğiz.
gazete okuyacağız.
kitap okuyacağız.
akıldan yana olacağız.
bilime kulak vereceğiz.
dünyayı takip edeceğiz.
çalışacağız, üreteceğiz.
eğleneceğiz aynı zamanda.
yazları tatile gideceğiz.
yüzeceğiz, güneşleneceğiz.
kızlı-erkekli… güleceğiz.
saçmalıklarla gırgır geçeceğiz.
çocuklarımızı fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür büyüteceğiz, kızlarımızı eşit birey şuuruyla yetiştireceğiz, özgürlük uçuşacak saçlarından, duygularına pranga vurmayacaklar, oğullarımızı badem yapmayacağız, babalarına bile biat etmeyecekler.
önümüz yılbaşı…
umutlarımızı tazeleyeceğiz.
dans edeceğiz.
(vals yapmaya niyetim var.)
şarkılar söyleyeceğiz.
birer kadeh illa ki parlatacağız.
“noel baba düzgün adam olsaydı, evlere bacadan girmezdi” diyen arkadaşla aynı partiye oy vermediğimiz için, mutlu olacağız.

*

daima nasılsak, aynen öyle yaşamaya devam edeceğiz.

*

çünkü hayat, insanın başına hayatta bi kere gelir. kıymetini bileceğiz.

*

o ise…
yenilgiden ders almıyor.
hayatından dört sene daha kaybetti, kazandığını sanıyor, seviniyor.
kornaya basarak tur atıyor.

*

ömrünü çarçur etme diyoruz.
hayır, böyle şahane diyor.
bari çocuklarına yazık etme diyoruz.
sana ne diyor.

*

e, kendi bilir.
teklif var, ısrar yok.
kazanarak kaybettiğini öğrenecek.
Y. Özdil.

S.ÖZKAN