PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Hacıosmanoğlu Ne Demişti Ne Oldu?

U.Sadıkoğlu
20.10.2015, 18:55
7552

İbrahim Hacıosmanoğlu son günlerde Trabzonspor ekseninde en fazla tartışılan isim oldu başkanlığının ilk dönemlerinde hemen hemen her akşam farklı bir televizyon kanalında gördüğümüz İbrahim Hacıosmanoğlu'nu artık televizyonlarda göremediğimiz için Trabzonsporlular olarak son derece muzdaribiz(!)

Dilerseniz lafı fazla uzatmadan kulüp içerisinde amansız bir mücadele veren, siyasete postasını koyan, Trabzonspor'un hakkını yedirmeyen pürü pak alnı ak başkanımızın icraatlarını ve akabinde olanları hatırlayalım...

"Top yuvarlak biz değiliz, Tolga Zengin'i satmayacağım" dedi buna ilave olarak "İstanbul takımlarına Trabzonspor artık oyuncu vermeyecek" dedi.

Sonra ne oldu dersiniz? Tolga'nın şu anki kulübünü bilen?! Olcan Adın'ın hangi takıma satıldığını gören duyan? Peki ya Yasin Öztekin... Ben lafa bakarım arkadaş bir de icraata!

Büyük başkan Hacıosmanoğlu "Taraftarı birleştireceğiz artık Trabzonspor taraftarıyla yönetim küskünlüklerine son vereceğiz" dedi.

Siyasi görüşüyle taraftarı ikiye böldü. Gezi Park'ına bordo mavili formayla çıkmayın dedi, Allah benim ömrümden alsın başbakana versin ben onun her zaman arkasındayım diyerek siyasi niyetini açıkça deklare etti ve bu takımı siyasi görüşü ne olursa olsun destekleyen insanları unutarak taraftarların arasına en büyük dinamiti kendisi koydu.

"Koltuk sevdalısı değiliz, Aralık ayında başarısız olursam bırakacağım" dedi.

Bu demecin üzerinden kaç Aralık geçtiğini hesaplayacak matematikçiler ben tarafından aranmakta dehşete düşmenize mahal yok sakin olun başkanınız kulübün başında..

Sadri Şener'i kastederek "diğer başkanlar gibi futbolcuyla fotoğraf çektirmem, çektirirsem alır gelirim dedi."

Ersun Yanal ve kulüp idari menajerleriyle birlikte Almanya'ya gitti Tolgay ile fotoğraf çektirdi. Tolgay bu demecin üzerinden 1 yıl geçmeden Beşiktaş'a imza attı.

Sadri Şener'e içkici iması yaparak "şişeleri kulüpten attık" dedi. Çok müslüman geçinen büyük başkan kumarhanede yayvan yayvan kumar oynarken görüntülendi. (Özel hayattır herkes istediğini yapar ancak dini yönü hedef göstererek eski başkana karşı böyle bir çıkış yapan Hacıosmanoğlu'nun bu tavrı değerli Trabzonsporluların takdirindedir)

"Trabzonspor'dan alan değil, Trabzonspor'a veren bir yönetim olacağız" dedi.

Borç 400 trilyona dayandı.. Kulüp ekonomik krizin eşiğine dayandı.. 6 hoca tazminatlarıyla birlikte değişti, 60'dan fazla oyuncu geldi.. Kulübe transfer edilip oynatılmayan oyuncular oldu.. Trabzonspor bu kadar harcamanın akabinde 4 yılda lig 4.lüğünden daha büyük bir başarı elde edemedi..

"Ben bu kulübün başkanı olduğum sürece Mustafa Yumlu bu kulübün kapısından içeri giremez" dedi.

Mustafa Yumlu 2015 yılı itibariyle Trabzonspor'un kaptanı olarak sahaya çıktı.

"Trabzonspor başkanı konuşmaz icraat yapar" dedi.

Bu demeçten sonra 12 saatte bir televizyonlara bağlandı Türk spor tarihinde ilk defa sportif bir oluşumun başkanı gece saat 1 sularında televizyon programına bağlandı. Hep konuştu televizyonlarda esti gürledi her zaman bir şeyler anlattı ancak işin icrai kısmına hiç geçemedi.

"Hakkımız verilmesse 1 milyon Trabzonsporluyla büyük Federasyon yürüyüşü gerçekleştireceğiz" dedi.

.....? Fatal error

"Bu sezon canımızın yanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Kurullara adam sokuldu denilerek MHK ve TFF açıkça desteklendi. Trabzonspor'un Galatasaray maçında net bir penaltısı verilmedi olmayan faulden Trabzonspor gol yedi. Konyaspor direkt olarak skora etki eden 3 bariz hata yapıldı. Dün akşam oynanan Mersin İ.Y. maçında 11 cm farkla Trabzonspor aleyhine ofsayt bayrağı kaldırıldı ancak pozisyon goldü ve maç o anda 0-0'idi..

"Öze dönüş yapacağız" dedi takımdaki

Trabzonlu oyuncu sayısı o geldiğinden beri azaldı Trabzonlu tüm çocuklar yollandı.

İbrahim Hacıosmanoğlu basına "sportif direktörümüz bizim çocuğumuz Fatih Tekke" dedi

Ancak Fatih Tekke kulübün başında 15 gün bile durmadan tazminatıyla birlikte yollandı...

Biraz da şike ve siyaset kanadına dönelim...

Başkan olduktan sonra "Paydaşlar bu asker kaçağı Aziz Yıldırım 1 ay içinde gidecek" dedi.

Aziz Yıldırım kendini, Hacıosmanoğlu'nun yalnız bırakmaktan gıpta duyduğu Erdoğan'ın ipini tuttuğu AK-Yargı önünde temizleyerek bir de Trabzonspor'a tazminat davası açar konuma geldi.

"Kulübe siyaset sokmayacağım siyasete karşı her zaman dik duracağım" dedi.

Kongrede siyasete karşı sert şekilde cephe alan ve en yakın rakibine karşı bu yüzden avantajlı bir konuma gelen Hacıosmanoğlu seçimden bir hafta sonra Trabzonspor'un hakkını gasp eden bir numaralı siyasi irade sahiplerinin mitinglerinde otobüs üstünde halkı selamlarken görüntülendi. Bir kulüp başkanı dünya tarihinde ilk defa siyasi bir mitinge katılmış oldu böylelikle bizde büyük bir kıvanç duyduk bu olaydan... Kendi yöneticileri AK Parti'den milletvekili olmak için aday adayı oldu. Bir nükte paylaşmak gerekirse stadyumdan sorumlu Erol Ağaoğlu aday adaylığı sürecinde Twitter'da Bio olarak tarif ettiğimiz bölümde bulunan "2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor" yazısını sildi. Ancak seçilemeyince o Bio'yu yeniden yazmak durumunda kaldı. Biz Asena'ya gülerdik ama!

Yine Hacıosmanoğlu bizzati olarak dönemin Fenerbahçe kongre üyesi olan başbakanını fiili olarak 4 kez Trabzon'da karşıladı sayısızca bayram namazlarında ve bilimum görüşmelerde şike sürecinde Fenerbahçe'nin en büyük destekçisi olan Erdoğan'a eşlik etti.

"2011 bizim namusumuzdur bu dava onurumuzdur geri adım atmayacağız" dedi.

Trabzonspor kulübüne başkan olmasını sağlayan şike davasıyla ilgili somut tek bir adım dahi atamadı.

Şike davasının bir numaralı sanıklarından Göksel Gümüşdağ'ın boynuna atkı takılmasına vesile oldu ve şeref tribününde kendisi ağırlamatan büyük şeref(!) duydu.

Baş teşvikçi ve şikeci olan Mecnun'a kefil oldu.

Göreve geldiği gün Yıldırım Demirören ve ekibini kastederek TFF merkezinde yaptığı konuşmada bizlerin dahi kullanmaktan gıpta edeceği "Pisliğin üzerinde oturuyorsunuz" lafzını kullandı.

Ancak Türkiye Futbol Fedrasyonu ve Yıldırım Demirören yönetimine açıkça koşulsuz şartsız destek verdi. Tüm delegeleriyle birlikte TFF lehine oy kullandı. Toplantının ardından Yıldırım Demirören'i şap şup öpücük yağmuruna tuttu. Ustasından gelen tavsiyeleri harfiyen uygulayan bir başkandı o... İtibarı, söyledikleri, maneviyat, haysiyet bunların hepsini bir çırpıda kenara itti bizlerin her fırsatta yüzünü kızarttı...

Anlat anlat bitmiyor değil mi? Unutulan onlarca şey olmuştur belki de...

Ve son olarak... Şike davasında neden konuştuğunu iyiden iyiye anladığımız bugünlerde yeniden yargılama safsatasıyla birlikte sesi soluğu kesilen, her hafta bir televizyon programına bağlanarak Aziz Yıldırım ve şikeciler çetesine sallayan başkanımız bugünlerde ortalıkta gözükmemekte. Samimi bir Trabzonspor taraftarı olarak bu sessizliği neye bağladığımı hepiniz tahmin ediyorsunuzdur değil mi?

Yukarıdan alınan emirle konuşanlar yine yukarıdan alınan emirle susma pozisyonuna geçmişlerdir. Siyasete paraya makama mevkiye tamah edenler bilsinler ki Trabzonspor'un gerçek sahipleri hiç bir zaman susmayacaktır. Siyasi görüşünüz, ideolojiniz, dininiz, diliniz, ırkınız, mevcudiyet amacınız hayata bakış açınız ne olursa olsun Önce Trabzonspor dediğiniz gün siz gerçekten Trabzonsporlu olmuşsunuzdur...

Murat'
20.10.2015, 19:14
Muhteşem bir yazı olmuş.

Adem Akyüz'
20.10.2015, 19:32
Eline sağlık.
Bütün gerçekleri bir araya getirmiş.
Bu adama hâlâ destek olan insanın derdi Trabzonspor değildir.
Ya akrabasıdır, ya para yiyordur, ya da kombine almıştır.
Desteğin sebebi ne bilmiyorum ama Trabzonspor değil.

My
20.10.2015, 19:43
Bu yazdığıma çok kıl olacak kişi var ama suçu sadece İHO'ya bulmak eksik kalıyor bence. Camia olarak şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz lazım artık. Hadi İHO bunları yaptı.. Tamam.. Peki bu kulübün kurulları, taraftarları vs. ne yaptı? Mesela daha bir tane siyasilere tepki hatırlamıyorum ben Avni Aker'de. fb hırsızken RTE'ye geydiirip iktidara sandık posterleri asıldı defalarca statlarında. Ben Avni Aker'de 6 gollü ilk yarıdan sonra ikinci yarının tek golle bitmesine tepki gösterildiği zamanı biliyorum. Şimdiyse bu kadar büyük kepazeliklerden skandallardan sonra dahi kuzu kuzu maç izliyor taraf(!)tarımız :)

Bence bu iş İHO'yu felan çoktan aştı. Trabzonspor camiasında (taraftarı, kulübü, kurulları, delegeleri, başkanı, adayları, şehiri...) sıkıntı var. Çok acayipleştik. Yani sorun çok daha büyük ve derin.

gurur6134
20.10.2015, 20:12
Bu kadar guzel ozetlenebilirdi klubu nasil batirdigi..

redbul
20.10.2015, 20:19
bence iho da suç yok suç bu sığır çobanına kongrede oy atan kongre üyeleridir sonuçta iho milletin kafasına silah dayayıp başkan olmamıştır ben istanbulda yaşayan bir taraftarım trabzon ilindeki olayları pek bilmem ama ihoyu başkan yapacak oyu atan trabzon kongre üyeleri neye dayanarak oy atmışlar hala çözmüş değilim ama şundan eminimki muharrem usta başkan olsaydı daha farklı konumlarda olacağımızı düşünüyorum.

Muhteva
20.10.2015, 20:22
Eşi ameliyat olacakmış, çocuğu hastaymış, dedesi ölmüş vs. bu tür haberleri "Trabzonlu iş adamlarından İho'nun" başlığı ile paylaşın ama Trabzonspor'u temsilen paylaşmayın bir zahmet bunu hakaret sayıyorum artık.

OnurKul
20.10.2015, 20:30
Müthiş bir özet. Bunu al, çerçeveletip kulübe yolla, duvarına assın. Assın ki her gün Trabzonspor'u nasıl yiyip bitirdiğini görsün!

macka61
20.10.2015, 20:47
harika bir yazı olayları tam anlamıyla özetlemiş elinize sağlık

İ. SARAL
20.10.2015, 21:35
Eline sağlık.

sasone
20.10.2015, 21:36
bence iho da suç yok suç bu sığır çobanına kongrede oy atan kongre üyeleridir sonuçta iho milletin kafasına silah dayayıp başkan olmamıştır ben istanbulda yaşayan bir taraftarım trabzon ilindeki olayları pek bilmem ama ihoyu başkan yapacak oyu atan trabzon kongre üyeleri neye dayanarak oy atmışlar hala çözmüş değilim ama şundan eminimki muharrem usta başkan olsaydı daha farklı konumlarda olacağımızı düşünüyorum.
Ak Parti'yi kulüpten içeri sokmadılar,Trabzonspor'u siyasete teslim etmediler,şimdi bu adama karşı çıkanlar o gün ağızları bir karış açık,zafer goygoyu yapıyordu.
Şimdi de muhalif olma bayrağıyla şov yapıyorlar,daha bir tanesinden görmedim bu İHO'ya oy verdiği için özür dileyip,benim artık bu konularda yorum yapmamam lazım,çünkü zeka seviyem bu noktaları kavramıyor diyecek olan,delikanlı bir tane görmedim.
Hepsi en muhalif şimdi,sahtekar bunlar biliyor musun?İHO bunları 1 ay içinde kupa ile kandırdı zeka seviyeleri bu kadar ama kendilerine yediremiyorlar çoban dedikleri adam tarafından nasıl enayi yerine koyulduklarını.

En az İHO kadar tehlikeli bu tipler Trabzonspor için.

cem1990
20.10.2015, 21:42
Son derece güzel bir yazı
Ellerinize sağlık

Orkun Özkaya
20.10.2015, 22:21
Ellerine diline sağlık, güzel bir yazı. Aslında uzatmadan "Bu yönetimden evvel bir kulağımızın arkası kalmıştı, bunlar geldi o da kalmadı" denebilir.

Ozan Yılmaz
20.10.2015, 22:32
Uzun uzun yazmaya gerek bile yok, ne derse tersi olan ya da tersini yapan bir başkana sahibiz ve sorunun kaynağı kendisi ile yanında bulunan kuklalarıdır. Kendisi de kimin kuklası olduğu açık zaten.

Sibel
20.10.2015, 22:37
Anlamak istemeyenler okusun.
Ama onlar okumaz. Anlamak istemez çünkü.
Hacıosman oleeyyyy.
Eline sağlık. Dursun bi kenarda bunlar. Birilerine laf anlatmak için bir araya toplamak zor oluyordu.

Ahmet Aksu
21.10.2015, 00:38
insanlar bunları nasıl görmez anlamıyorum adam takımı bitirmiş hala başta. kimse de doğru dürüst sesini çıkartamıyor.

bach72
21.10.2015, 00:48
İHO

objek
21.10.2015, 01:15
Baskani basarili olacak diye degil kupayi alir diye secmedikmi? kupa nerde? son ciliz olasilik yargitayin karari bekleniyor ordanda birsey cikmazsa baskanin baskan kalmasi icin sivas macindan itibaren 5-6 maclik seri galibiyetler gerekli yoksada sil bastan kacinilmaz gozukuyor

Fatih Cengiz
21.10.2015, 01:33
Ama yıldız aldı takıma...!!! Trabzon taraftarı rüyasında göremezdi bu isimleri...!!!!

Duble yol yaptılar... Yolları duble yaptılar...

Sağlıkta on numara beş yıldızız...

Kafa aynı kafa..

Herşey apaçık ortada, ama kendileri bile inanıyor bir şekilde yalanlara...

Sadece KRAL ÇIPLAK EEY ÜLKEM, KRAL ÇIPLAK EEEEYY TRABZONSPOR CAMİYAM.

wakitsiz

Badaloğlu
21.10.2015, 08:30
Uğur, tebrik ederim kardeşim... Eksiği var, fazlası yok! tadında gerçekleri yansıtan bir yazı...

Mesela hukuk kurulunun istifasına değinmemişsin. bana göre çok çok önemli bir bölüm. Sonra Trabzon günlerinde feshanede başkanın gelip BMN standında BMN yetkililerine yaptığı hakaretlere de değinmemişsin...

Herhalde daha fazla yazmak istemedin diye düşünüyorum. Zira devam etmeye kalksan sayfalar yetmeyecek...

7can61
21.10.2015, 09:09
Biz delikanlıyız gibi laflar da ediyor idi...

ucurum
21.10.2015, 09:50
Ben bu ne üdüğü belirsiz tipin demokratik yollarla tahtından indirilecek olmasına gönlüm izin vermiyor.

Onu:

1. Yalvarırken
2. Acı çekerken
3. Rezil olurken

GÖRMEK İSTİYORUM!

HOPA'LI TS'Lİ
21.10.2015, 09:57
Uğur, tebrik ederim kardeşim... Eksiği var, fazlası yok! tadında gerçekleri yansıtan bir yazı...

Mesela hukuk kurulunun istifasına değinmemişsin. bana göre çok çok önemli bir bölüm. Sonra Trabzon günlerinde feshanede başkanın gelip BMN standında BMN yetkililerine yaptığı hakaretlere de değinmemişsin...

Herhalde daha fazla yazmak istemedin diye düşünüyorum. Zira devam etmeye kalksan sayfalar yetmeyecek...

Arkanızda kim var demişti BMN standında

HOPA'LI TS'Lİ
21.10.2015, 09:58
Moral sıfır
İş, güç zor gidiyor TS kötü giderken

Faik Yılmaz
21.10.2015, 10:25
Bmnyi bile buhtanlamaya çalışan adama son saygımda olayı duyduğum gün bitmişti.....

Oğuz B.
21.10.2015, 12:27
Tam küfür eşliğinde birkaç söz edecektim fotoyu görünce bir gülme geliyor. :D

**

Elinize sağlık.

Mustafa YILMAZ
21.10.2015, 12:53
derleme güzel olmuş bu kadar yalan bir arada arasan bulamazsın ha bir kişide daha var onunla aynı çizgide oda zaten.

Bu yazdığıma çok kıl olacak kişi var ama suçu sadece İHO'ya bulmak eksik kalıyor bence. Camia olarak şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz lazım artık. Hadi İHO bunları yaptı.. Tamam.. Peki bu kulübün kurulları, taraftarları vs. ne yaptı? Mesela daha bir tane siyasilere tepki hatırlamıyorum ben Avni Aker'de. fb hırsızken RTE'ye geydiirip iktidara sandık posterleri asıldı defalarca statlarında. Ben Avni Aker'de 6 gollü ilk yarıdan sonra ikinci yarının tek golle bitmesine tepki gösterildiği zamanı biliyorum. Şimdiyse bu kadar büyük kepazeliklerden skandallardan sonra dahi kuzu kuzu maç izliyor taraf(!)tarımız :)

Bence bu iş İHO'yu felan çoktan aştı. Trabzonspor camiasında (taraftarı, kulübü, kurulları, delegeleri, başkanı, adayları, şehiri...) sıkıntı var. Çok acayipleştik. Yani sorun çok daha büyük ve derin.

hep söylüyorum Trabzon çok fena erozyon yaşadı hem karakter anlamında hemde kültürel yapı anlamında değersizleşti değerleri bu bilinçli bir çalışmanın ürünü bence zira bu şehir eskiden kitap kuyruğuna girermiş babam öyle der şimdi geldiğimiz nokta ise tetikçilerin kol gezdiği parayla satın alınıp diğerlerinin üzerine salındığı ve susturulduğu bir düzen gerçi bu ülkenin genelinde böyle elini taşın altına koyacak adamlarda destek bulamadıkları için geri kaldılar. çok değil yakın zamanda özkan sümer istifa etmişti Trabzon'un haklarını koruyamadım diye tayyip şikebahçesini savunmuş cezasını kaldırtmıştı o zaman Trabzon'da ampul söndü diye pankart açılmış ve belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmişti akp ne olduda bu hale geldik diye sormak lazım 2000'lerin başında olsaydı bu şike olayı aha şuraya yazıyorum hiç bir siyasetçi Trabzon'a giremezdi adamın damarlarından kan çekerdi o şehir ama şimdi alkışlıyor bunun sebebleride az çok belli..

daha geniş alandan bakarsak Trabzon üzerine bir takım çalışmalar olduğunuda düşünüyorum şehrin kimyasını değiştirmek için uğraşıyorlar bunuda başarıyorlar önce değerlerini değersizleştiriyorlar yani ogün samastlar bu yüzden bu şehirden çıkıyor, sürmende şikebahçe otobüsüne atom bombası atıldı dendi ama hala ortada fail yok o yüzden lemal gazetesi Trabzon'u terörist gösteriyor paranoya falan değil biraz yakın geçmişe bakın neler yaşandı iyi analiz edin birileri milliyetçiliğini ve Trabzonspor'unu elinden almaya çalışıyor bu şehrin

Hunk
21.10.2015, 13:39
Varyap CEO su Erdinc Varlibas adayligini koyarsa bu adami secmeliyiz..
Gercek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu
Vizyonu futbol alemindeki cogu kisiden ustun.
Is yapmayi, sirket yonetmeyi bilir.
Zengin ve bir o kadar alcakgonullu.
Paranin degerini bilir.
Durustun durustu.
Adam gibi adam.

Sanirim aday olmaya hazirlaniyor. Cok ya iyi projeleri var.

Tek kotu yani genc olmasi ama Avrupada cok ornegi var bunun bence basarili olabilir!

Care Erdinc Varlibas.
7547754875497550

Faik Yılmaz
21.10.2015, 14:55
Trabzonsporumuzu bu kötü durumundan ancak ve ancak taraftarı kurtarabilir....

Çünkü diğerleri ;

Partisini düşünüyor.....

Menfaatini düşünüyor....

Şan şöhret kazanmayı düşünüyor....

My
21.10.2015, 15:46
Trabzonsporumuzu bu kötü durumundan ancak ve ancak taraftarı kurtarabilir....

Çünkü diğerleri ;

Partisini düşünüyor.....

Menfaatini düşünüyor....

Şan şöhret kazanmayı düşünüyor....
Stadında tepki göstermekten dahi aciz olan taraftar mı Faik :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tayfun Aydın
21.10.2015, 15:48
Yazıya sonuna kadar katılıyorum. Trabzonspor un hakkını kimse yiyemecek dedi. Belki lig lideri olmamız gerekirken bulunduğumuz durum ve hala susması ne olduğunu gösteriyor.

Bu adam Trabzonspor un başkanı ve çıkıp süleyman abay denilen adam bu ülke de artık hakemlik yapmayacak yapamayacak YAPTIRMAYACAĞIZ diyemedi.

Bu sezon ilk maçtan beri doğranıyoruz. Eskiden ince inceydi şimdi bildiğin kalas misali göz göre göre doğranıyoruz ve bu adam hala susuyor. Neden seçim peşinde çünkü.

Trabzonspor un başında herkesin saygı duyacağı akamedisyen konuşmasını bilen bir insan istiyorum. Mafya vari adamlar değil.

zafercalikoglu
21.10.2015, 16:57
İHO ne dedi,aşağıda
PAYDAŞLARIM
TRABZON SEVDALILARI
YOLDAŞLARIM,
KUPA GELECEK

Konuşmayı beceremeen dengesiz,Sadri Şenere laf atıp tutanlar herhalde mumla arıyorlardır onu şimdi,

U.Sadıkoğlu
29.10.2015, 00:08
Artık maddeler tekerrür ediyor arkadaşlar...

Hakem hatası olmayacaktı..

Kurullara adamları soktuk..

Artık Trabzonspor ezilmeyecekti...

Var mı hatırlayan?