PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başka Trabzonspor Yok, Bu Takımı Yine Sen Kurtaracaksın!

Adem Akyüz'
20.10.2015, 11:21
Elimizden kayan bu ölü şehri durdursana.. Ey gücü toprak kadar eski, Ey gücü yer kadar ağır çocuk.. Durdursana.. Kayıp gidiyor elimizden koca Efsane, bir şey yapamıyoruz. Gücümüz yetmiyor. Sadece izliyoruz, sabrediyoruz. İhtiyacımız olan şey senin cesaretin, senin dik duruşun, senin menfaatsizliğin.. Bütün ümitlerimiz sende. Dozer Cemil için, Kadir Özcan için, Kazım Abi için, Mustafa Amca için. Bu takım için canını vermiş nice futbol şehitlerimiz için. Elimizden kayıp giden bu takımı durdursana..

Durdursana ey TARAFTAR, değerlerimizi yok edenleri, namus davamızı ezip geçenleri, başımızı her geçen gün daha da eğenleri. Yeni yeni yalanlarla ruhumuza girenleri, menfaat uğruna çirkinleşenleri, önce Trabzonspor değil de siyaset diyenleri.., sahtekarlıkta zirveyi görenleri. Usulsüz işlerle para yiyenleri, menfaat uğruna her geçen gün daha da küçülenleri, Durdursana

Durdursana ey koca ŞEHİR. Seni ele geçirenleri, seni yok etmeye çalışanları, inadına seni yok sayanları, her gün gözünün içine bakıp seni kandırmaya çalışanları.. Tek sahip olduğun değerin Trabzonspor’u oyuncak yapanları, her geçen gün daha da batıranları, hakkını almana engel olanları, sana her geçen gün daha da vuranları,,Durdursana

Ey gücü toprak kadar eski, Ey gücü yer kadar ağır çocuk..
Ey sevgisi ve aşkı dağları aşmış büyük taraftar.
Ey mazisinde destanlar yazmış Koca şehir..

Durdursanıza bu dibe vuruşu. Engel olsanıza başımızdakilere, paralı askerlerine. Bizi rezil edip bin bir parçaya bölenlerine. Yalanlarıyla içimizdeki sevgiyi öldürenlerine.

Unutma, başka Trabzonspor yok ! Ey çocuk, Ey şehir, Ey gerçek taraftar. Bu takımı yine sen kurtaracaksın !

7542

Sibel
20.10.2015, 11:28
Eline sağlık Adem. Maalesef durdurması gerekenler durduruluyor.
Durmak isteyen de az değil. Hâlâ yalakalik üst düzey.
Sen, ben ve bizim gibiler sadece hayal kuruyoruz.

Mollasalihoğlu
20.10.2015, 11:29
Herkese iş düşüyor.

Her gerçek Trabzonsporlu'ya.

TSelif
20.10.2015, 11:30
Bizler sanırım çok azınlıkta kaldık Adem ... Ne diyorsunuz başarabilecek miyiz ?

DİNÇ
20.10.2015, 11:34
Her sene aynı terane...

Her sene bu zamanlar aynı senaryo...

Her sene "Sen kurtaracaksın" sözleri...

Hiç bir şey yapmayan bir camia...

Tepkisiz taraftar...

Kafasını kuma gömmüş bir Trabzon halkı...

Elinden hakkını çalana %60 ile destek veren bir Trabzon seçmeni...

Ankara'da başka, İstanbul'da başka, Trabzon'da başka konuşan Trabzon milletvekili adayları...

Yönetime katılmayan Trabzonspor yöneticileri...

Kavga eden, küsen futbolcu müsvetteleri...

Hakkını gaspedeni atkılarla, çiçeklerle karşılayan taraftar liderleri...

Darlandım...

Daha çok var yazamıyorum...

Bir abdest alıp tövbe etmeli bu camia...

Lakin; namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış...

O hesap bizimkisi...

İdare lambası...

Mollasalihoğlu
20.10.2015, 11:36
Her sene aynı terane...

Tepkisiz taraftar...

Ankara'da başka, İstanbul'da başka, Trabzon'da başka konuşan Trabzon milletvekili adayları...

Darlandım...

O hesap bizimkisi...

İdare lambası...

Abi, fırça ata ata bunu kendine dert eden genç ve güzel bir adama mı attın :)

Adem'e sıra gelmez Trabzonspor'un durumunu konuşurken, ben kefilim.

gurur6134
20.10.2015, 11:42
Ruhunu seytana satmis trabzon sehrinden hic bi cacik olmaz bundan sonra aci ama gercek olan bu..bu enkaz kolayina kalkmaz trabzon sehrinde bu vurdumduymazlik yalakalik oldukca..kurunun yaninda yasda yancak elbet..

Mehmet BAL
20.10.2015, 11:47
eline sağlık adem
maalesef azınlık kaldı gerçek taraftar ve işimiz çok zor

Faik Yılmaz
20.10.2015, 11:49
Arkadaşlar elini taşın altına koyma zamanı....

Bmn üyesi olup Trabzonspora üye olan arkadaşlar yönetici arkadaşlara ulaşsın.....

Bmn üyesi olmayıp takımın kötü gidişini beğenmeyenler Trabzonsporu menfaatsiz sevenler bize ulaşsın....

Toplu olarak tepki verelim toplu olarak ses çıkaralım...

Yiğit Gayretli
20.10.2015, 11:51
Sorumluluk alamayanlar utansın. Trabzonspor'da işler çok iyi gidiyor ki herhalde camiada çıt çıkmıyor... Ortalığın yıkılması gerekmez miydi?

"Neredesin sen?" diye şarkılar geçiyor içimden. Ey gidi!

TSelif
20.10.2015, 12:05
Sorumluluk alamayanlar utansın. Trabzonspor'da işler çok iyi gidiyor ki herhalde camiada çıt çıkmıyor... Ortalığın yıkılması gerekmez miydi?

"Neredesin sen?" diye şarkılar geçiyor içimden. Ey gidi!

Valla haklısın Yiğit. Herkes halinden memnun gibi . Ortalık süt liman. Çok can sıkıcı ve mide bulandırıcı bi durum.
Bu arada Faik arkadaşımızın dediğini unutmayalım. O çabalasın peşinden biz geleceğiz :)

Hunk
20.10.2015, 12:28
Care Erdinc Varlibas

Murat'
20.10.2015, 12:29
İHO aralık ayında seçilirse Trabzonspor ile bütün bağlarımı koparacağım, kanser olmaya niyetim yok.

Oğuzhan Fidan
20.10.2015, 12:32
Takımı sabote eden futbolcular var.

batuhanTs
20.10.2015, 12:34
Ortada Trabzonspor diye birşey kalmadı ki akpspor taraftarları bitirdi batirdi kulübü

Oğuzhan Turhan
20.10.2015, 12:37
Bu kadar olayın üstüne, takıma kendi yaptığı üyeler hariç hala İHO' ya oy verebilecek kişiler var mı?
Yani geçen seçimde oy verenlerden bahsediyorum.
Bu adam devam ederse, bu takım bu sene alt kümeye düşer arkadaşlar.
Bunun şakası yok!!!

Adem Akyüz'
20.10.2015, 13:50
Her sene aynı terane...

Tepkisiz taraftar...

Darlandım...

O hesap bizimkisi...

İdare lambası...
Bu saydıklarınızdan kurtulmak için oturup beklemek yeterli bir çözüm değil. Hiçbir şey yapamıyorsak tanıdığımız kongre üyeleriyle konuşup bunlara oy vermemelerini sağlamalıyız.

iskenderli
20.10.2015, 14:26
kasımda ülke aralıkta Trabzonspor.
ya batarız ya çıkarız.
aklınızı başınıza alın, iyi düşünün

DİNÇ
20.10.2015, 14:33
Bu saydıklarınızdan kurtulmak için oturup beklemek yeterli bir çözüm değil. Hiçbir şey yapamıyorsak tanıdığımız kongre üyeleriyle konuşup bunlara oy vermemelerini sağlamalıyız.

Adem ben kongre üyesiyim...

Oy kullanma hakkım da var...

Ancak oy kullanamıyorum...

İzmir'den Trabzon'a gel oy kullan git zor...

3 büyük şehirde sandık kurulsa fena olmazdı...

selçukabi
20.10.2015, 14:44

Dostum kullanmalıyız. Ben de Bursa'dan gideceğim ve oy kullanacağım. Yağmacılara fırsat vermeyeceğiz..

Faik Yılmaz
20.10.2015, 14:46

Dostum kullanmalıyız. Ben de Bursa'dan gideceğim ve oy kullanacağım. Yağmacılara fırsat vermeyeceğiz..

üye numaralarınızı alabilirmiyim abiler...... öm ilede atabilirsiniz......

HOPA'LI TS'Lİ
20.10.2015, 15:00
Celil Hekimoğlu başkan
Trabzonspor şampiyon

Adamın aylar öncesinden hazırlıkları var
Göreve hazır
Çapsız, sahtekar Hacı Hurma'nı da al defol git
Şota sen de daha fazla rezil olmadan onlar gidince sen de hemen git.

selçukabi
20.10.2015, 15:09
Trabzonspor'un en büyük sorunlarından biri; Alt yapı kadrolarına iyi araştırma yapmadan, yetenekli yeteneksiz bakmadan tamamen torpille oyuncu alınmasıdır. Çünkü kafası çalışan herkes anlayabilir ki fizik durumu iyi olan ve küçük yaştan beri futbol oynayan herkes bir şekilde profesyonel futbolcu olur ve en kötüsü bile ( Süper Lig ve PTT 1. lig ) 300.000 TL'den aşağı yıllık ücret almaz. Bu da ayda 25.000 tl yapar ki böyle maaş alan Türkiye'de çok az insan var. Yoksa bizim alt yapımızdan bu kadar sene topçu çıkmaması anlaşılır bir durum değil. Gökdeniz Karadeniz'den sonra isim hatırlamıyorum. Celil Hekimoğlu mı gelir kim gelir ben bilmiyorum ama 10-15 kişilik scout kadrosu ile tüm Türkiyedeki amatör lig ve genç takım maçlarının taranması gerekir. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerlerden bir tanesi çok para vererek yıldız oyuncu almak değildir. Bu ancak İstanbul takımlarının taklitçiliği olur.

DİNÇ
20.10.2015, 15:10

Benim Trabzon ile hiç bir bağım yok...

Trabzon'u bilmem ve daha önce hiç gelmedim...

Maddi ve manevi olarak beni zorlayabilecek konu bunlar...

Mert Acar
20.10.2015, 15:36
Allah aşkına birşeyler yapalım.Elimizden ne geliyorsa.Kulübu iyice sahipsiz sandı bunlar.Küsüp gitmek olmaz,bu hainlerin işine gelir.Mücadele edip sahip çıkalım değerimize.
Kurtulalim şu hainlerden.

Mert Acar
20.10.2015, 15:38
Kulube üye olsam kongrede oy kullanabiliyor muyum ? Yardımci olabilecek bilgi verecek bir arkadaş benimle iletişime geçebilirmi ?

HOPA'LI TS'Lİ
20.10.2015, 15:40
Moralim çok bozuk
İşe bile zor geldim
Ne çilekeş bir taraftarız yahu
Beddualı mıyız anlamadım

Adem Akyüz'
20.10.2015, 15:53

Abi, ne yapıp edip oy Kullan bence. 1 oyun bile çok fazla önemi var. Bunlardan kurtulmamız lazım. Aksi takdirde dert edineceğimiz bir Trabzonspor kalmayacak.

Kulube üye olsam kongrede oy kullanabiliyor muyum ? Yardımci olabilecek bilgi verecek bir arkadaş benimle iletişime geçebilirmi ?
Oy kullanabilmek için en az 2 yıllık üye olmak gerekiyor.

Hunk
20.10.2015, 16:26
Varyap CEO su Erdinc Varlibas adayligini koyarsa bu adami secmeliyiz..
Gercek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu
Vizyonu futbol alemindeki cogu kisiden ustun.
Is yapmayi, sirket yonetmeyi bilir.
Zengin ve bir o kadar alcakgonullu.
Paranin degerini bilir.
Durustun durustu.
Adam gibi adam.

Sanirim aday olmaya hazirlaniyor. Cok ya iyi projeleri var.

Tek kotu yani genc olmasi ama Avrupada cok ornegi var bunun bence basarili olabilir!

Care Erdinc Varlibas.
7547754875497550

CEMEFKER
20.10.2015, 16:47
Teşhis ve Tedavi.

Bu iki kavram birbirlerinin tamamlayıcıları. Biri olmadan diğeri olmaz zaten. Sıkıntılar çok ancak tez elden çözülmesi gereken 2 ana sıkıntı var :

1 - 10 yıllardır TS markasına Türkiye Super Ligi'nde hangi dereceye kadar yol verildiğinin iyice anlaşılıp, gerektiğinde hazmedilmeli ve zihinlerdeki bu sınırları kaldırmak endüstriyel futbolda nerdeyse imkansız olduğuna göre HEDEF iyi belirlenmeli .

Bize çizilen sınır belli ve sınırı çizenler aynı zamanda oyunun kuralını koyanlar. Diklenmenin manası yok. Kimse kimseyi aldatmaya kalkmasın. Donkişotluğa da gerek yok. Yani 4. ile 2. cilik arasında gidip gelen bir TS. Buna göre en büyük hedefimiz Avrupa'da Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olmalı.

2- Bu hedeflere yürürken HANGİ YÖNETİM TARZI seçilmelidir ?

- Paralı mı parasız mı olmaktan çok İşçevresinden mi Halk çevresinden mi sorusuna odaklanmak lazım .

Yani örnek verecek olursak Muharrem Usta veya Celil Hekimoğlu tarzı paralı/paraya ulaşmada sıkıntı çekmeyecek öte taraftan aklının yarısı işinde, fabrikasında , dükkanında, bilmem nerde...vs. bir başkan mı ?

...yoksa ..

Özkan Sümer/Atay Aktuğ/Hakan Kulaçoğlu gibi bu işlere amatör yaklaşan iş hayatında ununu elemiş eleğini asmış ( para derdi en az safhada), en büyük isteği kendinde olan potansiyeli göstermek, kendini gerçekleştirmek isteyen , şehir için TS için birşeyler yapılabilir olduğunu göstermek isteyen yanıp tutuşan aklı başında şahıslar , mütavazi mali tablolar ile büyük hedeflere odaklanmış başkan ve yönetim mi ?

TS tarihine baktığımızda başarıyı yakaladığımız veya futbolumuz ile tavan yaptığımız yıllardaki yönetimlerin bu tarz yapılardan oluştuğu nettir.

Bana göre TS'nin futboldaki ana hedefi her sene Avrupa'ya (Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ayrımı yapılmadan) bir şekilde katılmak olmalı ve Hakan Kulaçoğlu gibi dert edinmiş , aklı başında, kariyer sahibi derdi TS olan BİZ'DEN BİRİNİN takımın başına gelmesi.

Avrupa hedefine koşarken kafası rahat, hedefleri nisbeten küçük tutmuş ve birlik olmuş bir şehrin, takımın ŞAMPİYONLUK HEDEFİNE ULAŞMASI DAHA KOLAY OLACAK.

Faik Yılmaz
20.10.2015, 16:52
" Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. " Amasya Genelgesi

Orkun Özkaya
20.10.2015, 22:27
kardeş, bugüne kadar neye karşı ne taptık da elimize birşey geçti ? Belki de "öğrenilmiş çaresizlik" dedikleri bu olsa gerek. Yok ama benim az birşey ümidim ve hevesim kalmıştı o da gitti artık.

Adem Akyüz'
21.10.2015, 00:49
kardeş, bugüne kadar neye karşı ne taptık da elimize birşey geçti ? Belki de "öğrenilmiş çaresizlik" dedikleri bu olsa gerek. Yok ama benim az birşey ümidim ve hevesim kalmıştı o da gitti artık.
Aralık ayı için hâlâ biraz ümit mevcut ben de. Sonrası ne olacak, göreceğiz.

esra61
21.10.2015, 00:55
Birşeyler yapılmalı.
Başka Trabzonspor yok.

Yaşar
21.10.2015, 02:14
İcim icimi yiyor benim de. Trabzonspor un sahadaki durumundan çok bunu kabullenen, sindiren ve bu duruöa alışan taraftara üzülüyorum. Buradan kurtulmanın çaresini aramaktansa duruma razı olmayı kabulleneniyorum Biz bunlarım hiçbirini haketmiyoruz. belki başkan , teknik direktör ve futbolcular hakediyor rezil olmayı ama Trabzonspor haketmiyor, taraftar haketmiyor.

HOPA'LI TS'Lİ
21.10.2015, 06:44
İcim icimi yiyor benim de. Trabzonspor un sahadaki durumundan çok bunu kabullenen, sindiren ve bu duruöa alışan taraftara üzülüyorum. Buradan kurtulmanın çaresini aramaktansa duruma razı olmayı kabulleneniyorum Biz bunlarım hiçbirini haketmiyoruz. belki başkan , teknik direktör ve futbolcular hakediyor rezil olmayı ama Trabzonspor haketmiyor, taraftar haketmiyor.

Biz çilekeş taraftarlar bunu hak etmiyoruz kesinlikle
Size katılıyorum

zekeriyya
21.10.2015, 08:13
Arkadaşlar elini taşın altına koyma zamanı....

Bmn üyesi olup Trabzonspora üye olan arkadaşlar yönetici arkadaşlara ulaşsın.....

Bmn üyesi olmayıp takımın kötü gidişini beğenmeyenler Trabzonsporu menfaatsiz sevenler bize ulaşsın....

Toplu olarak tepki verelim toplu olarak ses çıkaralım...

birlikten kuvvet doğar BMN olarak birşeyler yapmanın zamanı geldi

etkin olmamız için ne yapacaksak yapalım

Fatih Cengiz
22.10.2015, 01:09
Saha skorlarını bir kenara bırakmak gerek, onlar iyi de olur.. Düzelir... Takımın oyuncu tipleri çok düzgün, iyi bir hava ile çok güzel işler çıkarabilecek bir takımımız var.

Ama...

Takımımız 3 Temmuz sonrasında bir anda hedef tahtasına koyuldu, malum kişi ve kişiler tarafından,,, truva atlarımız çoğaldı içerde.
Türkiye de hemen her kulüp taraftarının sempati beslediği takım iken, nedense bir anda (4 yılda) antipatik bir hal aldık!!!

İnsanlara duymak istediklerini söyle, sonra yapmasanda, sözlerini tutmasanda yeni sözler söyle, ümit ver, mutluluk ver, damarlarına bas (danışmanları hit'lere buna benzer öğütler verirmiş, tıpkı ülkemizde şu an yapıldığı gibi)

Ülkemiz şu an nasıl ise, Trabzon ve Trabzonspor da bunun minyatürü...
Ülke olarak da aynı kafa ve mantığın meyveleri bir değişik, takımımız ve Trabzon'da da...

Çok şey yazmak istiyorum aslında, çok şey anlatmak... Ama klişe olmuş birşey var ya ; söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil...
Aynen öyleyim. Ülkem içinde takımım içinde...

Nasıl oldu da Ülkemizde böyle bir nesil yetişti... Nasıl bir kafa bu.
Hadi para kazanmak, ne kadar para? Yeter daa

Ne yapacaksınız o kadar parayı, ne olcak sonra...? Bırakın şu hayatın içindeki güzellikleri yaşayabilsin doya doya insanlar...

Dünya da aslında buna benzer kafada sanırım. Kime güveneceğini bilmiyor insan.

"sadece Allah'a inanın, gerisi inanılacak gibi değil" lafını iyi kanıksadım.

Ben artık takımın başında iş adamı görmek istemiyorum.
Çok para verdiğimiz için gelen topçu da görmek istemiyorum.

Çok para vermezsek fenevde oynar, GS de oynar, bjk de oynar falan diye korktuğumuz topçuyu salın gitsin... Bence.

Bize, boş mukavele topçuları lazım.
Bunu da ancak alt yapıdan çıkan, Trabzonsporu en az bizim kadar seven, taraftarı olan, kaybetmesini hazmedemeyen, profosyonelliği sadece çalışması olan, bizim yörenin karakteristiğinde var olan "sert, akıllı, hızlı, hırçın, inatçı, ağırabi, ONURLU" futbolcularla ve bizim içimizde olmayı ONUR sayacak, zevk için keyif için, ONUR ve gururu için bu takımda "namusuymuşcasına" takıma sahip çıkan... Gökdeniz, tekke, hami, ogün, dozer cemil, dobi hasan, vs vs vs ler çıksın.. En az onlar kadar yetenekli, ülke futboluna damga vuran, tek başlarına maç alabilen, kaybetmektense ciğerlerini, ellerini, ayaklarını, hayatlarını taşın altına koyacak, ağlayarak oynayan, bir nesle ihtiyacımız var.

Ülkenin kurtuluşundan daha kolay bence takımın kurtulması... Ama ülke böyle giderse, zaten biz boşuna "gelecek hayali" kuruyoruzdur.

Ve zaman usulca fısıldadı, bana bırak
... Diyor birçok insan da..
Hatırlatayım, bu deyiş de duygusal aşklarda falan oluyor,, o da unutmayı ya da alışmayı öğretir.. Bizim durumumuz bir kaç gömlek daha kritik...

Görcez bakalım ne olacak.

wakitsiz

CEMEFKER
22.10.2015, 10:04
Saha skorlarını bir kenara bırakmak gerek, onlar iyi de olur.. Düzelir... Takımın oyuncu tipleri çok düzgün, iyi bir hava ile çok güzel işler çıkarabilecek bir takımımız var.

Ama...

Takımımız 3 Temmuz sonrasında bir anda hedef tahtasına koyuldu, malum kişi ve kişiler tarafından,,, truva atlarımız çoğaldı içerde.
Türkiye de hemen her kulüp taraftarının sempati beslediği takım iken, nedense bir anda (4 yılda) antipatik bir hal aldık!!!

İnsanlara duymak istediklerini söyle, sonra yapmasanda, sözlerini tutmasanda yeni sözler söyle, ümit ver, mutluluk ver, damarlarına bas (danışmanları hit'lere buna benzer öğütler verirmiş, tıpkı ülkemizde şu an yapıldığı gibi)

Ülkemiz şu an nasıl ise, Trabzon ve Trabzonspor da bunun minyatürü...
Ülke olarak da aynı kafa ve mantığın meyveleri bir değişik, takımımız ve Trabzon'da da...

Çok şey yazmak istiyorum aslında, çok şey anlatmak... Ama klişe olmuş birşey var ya ; söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil...
Aynen öyleyim. Ülkem içinde takımım içinde...

Nasıl oldu da Ülkemizde böyle bir nesil yetişti... Nasıl bir kafa bu.
Hadi para kazanmak, ne kadar para? Yeter daa

Ne yapacaksınız o kadar parayı, ne olcak sonra...? Bırakın şu hayatın içindeki güzellikleri yaşayabilsin doya doya insanlar...

Dünya da aslında buna benzer kafada sanırım. Kime güveneceğini bilmiyor insan.

"sadece Allah'a inanın, gerisi inanılacak gibi değil" lafını iyi kanıksadım.

Ben artık takımın başında iş adamı görmek istemiyorum.
Çok para verdiğimiz için gelen topçu da görmek istemiyorum.

Çok para vermezsek fenevde oynar, GS de oynar, bjk de oynar falan diye korktuğumuz topçuyu salın gitsin... Bence.

Bize, boş mukavele topçuları lazım.
Bunu da ancak alt yapıdan çıkan, Trabzonsporu en az bizim kadar seven, taraftarı olan, kaybetmesini hazmedemeyen, profosyonelliği sadece çalışması olan, bizim yörenin karakteristiğinde var olan "sert, akıllı, hızlı, hırçın, inatçı, ağırabi, ONURLU" futbolcularla ve bizim içimizde olmayı ONUR sayacak, zevk için keyif için, ONUR ve gururu için bu takımda "namusuymuşcasına" takıma sahip çıkan... Gökdeniz, tekke, hami, ogün, dozer cemil, dobi hasan, vs vs vs ler çıksın.. En az onlar kadar yetenekli, ülke futboluna damga vuran, tek başlarına maç alabilen, kaybetmektense ciğerlerini, ellerini, ayaklarını, hayatlarını taşın altına koyacak, ağlayarak oynayan, bir nesle ihtiyacımız var.

Ülkenin kurtuluşundan daha kolay bence takımın kurtulması... Ama ülke böyle giderse, zaten biz boşuna "gelecek hayali" kuruyoruzdur.

Ve zaman usulca fısıldadı, bana bırak
... Diyor birçok insan da..
Hatırlatayım, bu deyiş de duygusal aşklarda falan oluyor,, o da unutmayı ya da alışmayı öğretir.. Bizim durumumuz bir kaç gömlek daha kritik...

Görcez bakalım ne olacak.

wakitsiz

:D

Güzel ve farklı bir yazı olmuş...

Hitler'in Hit olması da güzeldi....:)

Asıl dikkat çekmek istediğim ve katıldığım nokta "işadamı ve paracı topçu" kısmı..

İşadamı başkan

İşadamı derken başarılı, prensip sahibi, marka olmuş örnekleri bir kenara koyuyorum. TS üzerinden marka olma peşindekiler kötü örnekler. Çünkü marka peşindekilerin kaybedeceği fazla birşey yoktur, zaten bitiktir veya vasattır. Marka ise çok yollar kat etmiştir. Nerede duracağını bilerek, gerektiğinde küçülerek kendisini korumuş ve marka özelliğini hiç kaybetmemiştir. (yani olası bir başarısızlıkta fazla risk alıp ne kendisini yıpratır ne markasını. Zirvede veya zararın en küçüğünde/başında bırakmasını bilir . )

İşadamına marka ise EVET. (ama yine de benim ilk tercihim mütevazi bir başkan/yönetim ve futbolun içinde gelmiş bir değerin yönetimin içinde aktif ve etken bir mevkide olması ve başarıya koşmak. Son yılların Bayern München'i bu yapıdan oluştu çünkü... )

Paracı topçu

yerli -yabancı ayrımı yapmadan para için gelen ( negatif f/p) ve karakteri zayıf futbolcular ve sorunlarına katılıyorum. Bu karizmaların birçoğu oynamadıkları gibi karakter sorunları olduğu için sözleşmelerindeki maddelerde de hiç esnetmeye gitmeyerek bu özellikleri gösterdiler. Bize/Trabzon şehrine uymadı, uymayacak. Eskilerden bi Campell vardı ingiliz...son yıllarda Colman, Yattara, Soner, İshak, Malouda, Teofilo,Emerson, Bamba, Zokora, Waris, Constant aklıma ilk gelenler..

Bir yapıda maliyet giderlerindeki artışla birlikte istihdam edilen insan sirkülasyonunda azami derecede, olağandışı bir artış varsa oradaki asıl sorun bellidir zaten....

Yönetim.

(Çözümü uzun uzadıya yazmak isterdim ancak fatihhankaan siz çok güzel özetleşimsiniz.)