PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet Berk'e Soruyoruz!

Mollasalihoğlu
14.10.2015, 12:19
Mehmet Berk'e Soruyoruz? NEDEN SUSTUN?
Devlete Soruyoruz? BUNLARI BİR SAVCI DUYMADI MI?

Şike davasının ardından yeniden yargılama adlı tiyatro sonrası yazdığı iddianame "kağıt üstünde" çürütülse de, ortaya koyduğu iddialar ve bunu tasdik eden deliller ile şikeyi AMPUL NETLİĞİNDE ortaya koyan isim, Mehmet Berk, geçtiğimiz günlerde gündemi sarsan malum açıklamaları yaptı.

Şikenin tartışmasız biçimde yapıldığını, insanların vicdanlarında en ufak sıkıntı olmadığını haklı biçimde dile getiren Mehmet Berk açıklamalarında özetle

"Ben ömrü hayatım boyunca vicdanen rahatsız olacağım bir karar vermedim. Yaptığım her şeyin arkasındayım. Savcılık makamı savunma makamı değildir. Mehmet Ali Aydınlar'a dava açıyorlarmış. Bana dava açılırsa savunmamı yazılı yaparım. Bunu da açıklamayla yaparım. Rüşvet teklifinde bulunanları, siyasi baskıları her şeyi anlatırım. Ben meslek hayatım boyunca kimseden korkmadım. Karşımdaki zenginmiş güçlüymüş hiç korkmadım." dedi.

3 Temmuz 2011'den günümüze, gerek Trabzonspor'un alınterinin peşini bırakmamak, gerek ise ülkemizin layık olduğu adaletli düzeni sağlamak için verdiğimiz savaştan yüz bularak kendisine soruyoruz:

Rüşvet teklifinde bulunanları neden ihbar etmedin?

Ceza Kanunu'nda bir sebebi olmaksızın suçu bildirmemek de bir suçtur.

Tüm ülkenin konuştuğu bu konuyu bir yürekli savcı Mehmet Berk'i çağırıp sordu mu, "sen neden korktun da bu rüşvetçileri ihbar etmedin?"
Ya da bu ülkede böyle birisi kaldı mı sizce?

Evet, sayın Berk'in yaptıkları çok güzel açıklamalar, yeniden yargılama adlı garabeti yaşadığımız günlerde şikenin gerçekliğini tekrar dile getirdiği için takdir edilesi açıklamalar ama yularıda sorduğumuz soru cevapsız kaldığı sürece bizim açımızdan anlam ifade etmeyen açıklamalar.

Olayın başka bir boyutuna gelirsek, Mehmet Berk bizi karşısına alsa, dese ki, siz şehir olarak ne yaptınız, daha bir şike anıtı dikmekten acizsiniz, fb kongre üyesi şehrinizden ilk sıra milletvekili adayı ama sesiniz çıkmıyor, cevap verebilir miyiz? Hayır. Dese ki benim iddianamemi paçavra haline getirmek isteyen siyasi iktidarın peşinde dolanan kendi unsurlarınıza ne yapabildiniz, cevap verebilir miyiz? Hayır... Ülkenin de, camiamızın da durumunu Orhan Veli yıllar evvel özetlemiş aslında

"cep delik cepken delik
yen delik kaftan delik
don delik mintan delik
kevgir misin be kardeşlik"

Murat KARAKURT
14.10.2015, 12:24
Bilmiyorum mümkün müdür ama yönetim madem bu davanın arkasında ve takipte o zaman bu savcı hakkında dava açılsın görevi kötüye kullanmaktan?....

artvints
14.10.2015, 12:26
Iddanemeye gore biz de suclu degil miydik? Iddanemeyi hazirlayan savci hangisiydi?

HOPA'LI TS'Lİ
14.10.2015, 12:29
Vicdansız M. BERK

tonya55
14.10.2015, 12:29
agbi bitti olay 4 yılda hiçbirşey yapmadık okadar sadece izledi büyüklerimizde izledi bundan sonra mucize beklemesin kimse mehmet berkle filan olacak iş degil bunlar.

Bera B.
14.10.2015, 13:11
Amaç adalet değil de başka şeyler olursa rüşvet teklif edilince de susarsın, ölüm tehdidi yapılırsa da susarsın, sonra da açıklarım diye sağa sola caka satarsın. Bunlar ne ki şikayet edeceğimiz mercii ne olsun.

katre-i.matem
14.10.2015, 13:14
Adam savcı olarak kendisine rusvet teklif ediliyor ve suç duyurusunda bulunmuyor, dava açmıyor ve bunu da ovunulecek bir şeymiş gibi açıklıyor.

Kulüp avukatlarımızda aval aval izliyor arkadaş. Suç duyurusunda bulunsana adam bu açıklamasıyla kulübümüzü de töhmet altında bırakıyor. Rüşveti kimin teklif ettiğini demiyor ki. Dava da bizim de adımız geçiyor. Kulübün bir adım atması gerekir de kim atacak o adımı.

Yunus Danışmaz
14.10.2015, 13:18
katre-i.matem ben de sırf bunu yazmak için girdim başlığa, siz yazmışsınız. Anlamıyorum , sen Türkiye'nin en büyük davalarından birinde savcılık yapmışsın ve bana rüşvet teklif ettiler diyip hiç birşey yapmıyorsun. Kimse kusura bakmasın da bi taraflarıyla güler millet buna.

S.ÖZKAN
14.10.2015, 13:31
Allah bu hukuksuzluğu yapan destek veren savunan mutlu olan kim varsa belasını versin

Mollasalihoğlu
14.10.2015, 14:45
Ülke, ülke değil, muz cumhuriyeti olursa,

Hukuk sistemi haftada bir adamına göre değişirse,

At izi it izine karışırsa,

Bunlar da bir ülkede normal karşılanır.

Kurban olayım gavur dediklerinizin adaletine.

HOPA'LI TS'Lİ
14.10.2015, 16:52
Ülke, ülke değil, muz cumhuriyeti olursa,

Hukuk sistemi haftada bir adamına göre değişirse,

At izi it izine karışırsa,

Bunlar da bir ülkede normal karşılanır.

Kurban olayım gavur dediklerinizin adaletine.

Bu ülkede ne yazık ki doğru giden hiçbir şey kalmadı.

Fatih Ç
14.10.2015, 18:04
Arkadaşlar beni mahkemeye verirseniz bana para teklif edenleri açıklarım haberiniz olsun başınız ağrır, etmezseniz cici cici yaşarız :)

Yiğit Gayretli
14.10.2015, 18:13
Balık baştan değil her yerinden kokuyor mübarek.

28TS61
14.10.2015, 18:14
bu güne kadar neredeydin berk?