PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kabûl Edin, Adil Değilsiniz!

Cyzio
10.10.2015, 13:22
Ey BMN Yönetimi;

İçinizde çok samimi oloduğum ve sevdiğim insanlar da olan BMN Yönetimi...

Neden böyle davranıyorsunuz, gerçekten anlayamıyorum. Bir insana olan aşırı sevginiz, sizi bu süreçte hep adaletsizliğe itti.

"Şenol Güneş İstifa" başlığı açıldığında, önce hemen (anında) kapatıp, sonra zorla "Şenol Güneş İstifa Etmeli mi?" haline döndürmüştünüz; hatırlayanınız var mı? Gerekçe olarak da

-"Bu forumda Trabzonspor Teknik Direktörüne istifa başlığı açılamaz."

cevabını vermiştiniz. O gün anlamıştım, forum yöneticilerinin önce karar alıp, kuralları (mecburen) sonra koyduklarını. Ses çıkarmadım.

Ama başka bir üye, "Vahid İstifa" başlığı açınca, dokuz saat süresince bir müdahale gelmedi. En sonunda benim bıktırıcı uyarılarım sayesinde, istemeye istemeye "Vahid Haliihodzic istifa etmeli mi?" haline döndürüldü. Ben o gün foruma girmeseydim, eminim bu süre daha da uzayacaktı.

Gene bir başka üye, avatarına "Üzerine çarpı atılmış Şenol Güneş resmi" koyunca, hemen (anında) müdahale edip, zorla değiştirtmiştiniz. Gerekçeniz hazırdı:

-"Bu forumda Trabzonspor Teknik Direktörünün ve Yöneticilerin üzerine çarpı işareti konulmuş resimleri avatar olarak seçilemez."

Aslında içinizden geçen başkaydı ama, sırf Şenol Güneş'i koruma komedisini yaşamamak için, araya mecburen yönetici kelimesini de sokuşturdunuz.

Sonra ne oldu? Bir üye, üzeri çarpı işaretli İbrahim Hacıosmanoğlu ve Süleyman Hurma fotoğrafını avatar olarak kullanmaya başladı. Yaklaşık on gün kadar kimsenin gıkı çıkmadı. Hiçbiriniz görmedi mi? O zaman çok dikkatsizziniz, böyle yönetici olmaz. Görüp de müdahale mi etmediniz? O zaman adaletsiz zalimlersiniz, böyle yönetici olur (Bakınız dünkü durum).

Bu çarpı işaretli avatar da, üzerinden on gün geçtikten sonra gene benim uyarımla değiştirildi.

Biz Şenol'a "Şenol" derken hakaret sayıldı. Ya "Şenol Güneş" ya da "Şenol Hoca" demek zorunda olduğumuz emredildi. Ama sonra forumda, Ersunlar, Tolunaylar, Vahidler, Şotalar havada uçuştu. Bugün forumda kaç kişi, Trabzonspor teknik direktörlüğünün yüce makamına oturmuş, saygın kişiden "Şota Arveladze" diye bahsediyor? Yoksa bu saygınlık sadece tek kişiye mi ait?

Bazı forum üyeleri Şenol Güneş'ten ŞG diye bahsedince kıyametler koptu.

-"Bu forumda Trabzonspor Teknik Direktörünün ve Yöneticilerin isimleri kısaltılamaz, tam olarak yazılması gerekir."

Bugün forumda kaç kişi İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan "İbrahim Hacıosmanoğlu" diye bahsediyor, kaç kişi sadece İHO yazıyor? İHO yazanlar, herhangi bir ceza yiyor mu, ya da uyarılıyor mu?

Kimsenin umrunda olmadı. Çünkü ucu çok sevdiğiniz adam dokunmuyordu ya.

Sonra gün geldi, o çok sevdiğiniz adam, gitti şikeci bir klüple anlaşma sağladı. Gerçi, küçük şikeciydi ama olsun. Şike yapmış bir takımla anlaştı. Bir de üstüne üstlük "Ben hiç şampiyon olmadım zaten." mealinde bir kelâm etti.

Adam forumda hâlen "Efsane". Eee... Boşuna dememişler, deveye diken yaranır diye.

Başa dönersek, en başından fark ettiğim halde, bu sefer kasıtlı olarak hemen uyarmadım. Ve kendi kendime söylediğim öngörümde de haklı çıktım: "Şota İstifa" başlığına müdahale edilmeyecekti. Malımı biliyordum.

Yukarıda iyi anlaşılmadıysa, bir kere daha tekrar edeyim: Hiçbiriniz bu başlığı görmedi mi? O zaman çok dikkatsizziniz, böyle yönetici olmaz. Görüp de müdahale mi etmediniz? O zaman adaletsiz zalimlersiniz, böyle yönetici olur. Ülkemde yöneticiler, tam da böyle olur. Helâl olsun sizlere.

Böyle yönetilen bir topluluğun da, daha üst makamlardan adalet isteme hakkı yoktur (vicdanen).

Türkiye'de Trabzonspor, BMN'de (Ay pardon, kısaltıp terbiyesizlik yaptım) Şenol Güneş karşıtlarının durumundadır: İstenmezler. Trabzonspor, nasıl bu ülkenin bir takımı olarak görülmüyorsa; Şenol Güneş'i beğenmeyenler de, Trabzonsporlu olarak kabul edilmezler.

Onun için, düne kadar yaşananlar, sizlere müstehaktır...

Da...

Bana niye müstehak oluyor?

Eeee... Gülü sevdik bir kere. Elbette dikenine katlanmayı da biliriz.

Cengiz Çubukcu
10.10.2015, 13:40
1. şota istifa başlığına katılıyorum
2. arkadaşlara haksızlık ediyorsunuz şenol güneş konusunda pozitif ayırımcılık yapılmalı evet ben bunu doğru buluyorum
3. şenol güneş nefreti Trabzonsporluluğunuzun önüne geçmiş :( , bu da benim tespitim ...

Cyzio
10.10.2015, 13:43
"Pozitif ayrımcılık" dediğiniz zaman, zaten 3. madde sizin için doğal oluyor.

Devlet de Fenerbahçe'ye "Pozitif Ayrımcılık" yaptı, hiç ağlamayın.

U.Sadıkoğlu
10.10.2015, 14:13
Bazı yöneticilerin insiyatif kullandığı doğrudur ancak ben Şenol Güneş başlığından efsane yazısını kaldıran yöneticiyim bunun yüzünden bazı arkadaşlarımla şiddetli bir tartışma dahi yaşadım.

Kimse Trabzonspor'dan büyük değildir bunu bilir bunu söyler her zaman bu minvalde hareket ederim.

BMN Yönetimini sırf bu konu yüzünden gömmek ya da farklı bir konu yüzünden göklere çıkarmak bence adil olmaz. Bir konu üzerine eleştiri getirebilirsiniz ancak görüyorsunuz ki sizin gibi düşünen biriside var yöneticiler arasında ve şu anda sizin yazdıklarınıza cevap veriyor. BMN'de kritik kararlar oylama usulüyle alınmaktadır bu yüzden benim gibi Şenol Güneş'i defterden silenlerin elinin kolunun bu konuda olduğu gibi bazı konularda da bağlandığı doğrudur.

Cyzio
10.10.2015, 14:32
Cevabınız için teşekkür ederim.

Benim burada ısrarla durmak istediğim konu şu: Sırf Şenol Güneş'i korunak için, sadece ona matuf kararlar alıyorsunuz. Sonra aynı durum, başkası için gerçekleşince, aynı hüküm gerçekleşmiyor.

Bu sizi rahatsız etmiyor mu?

Yarın Şenol Güneş, bu klübün başına beşinci defa geldiğinde, benim açacağım "Şenol Güneş İstifa" başlığının da kapanmayacağının garantisini verebiliyor musunuz?

Ya da diğer sorularıma (Örn: ŞG ve İHO kısaltmaları) cevap verebiliyor musunuz?

Ya da en basit soru:

Forum yönetimi olarak, "Ufak tefek isitisnalar dışında, evet adiliz." diyebiliyor musunuz? Esas mesele budur.

ÖmürKaradeniz61
10.10.2015, 14:35
Bu takımın efsanesiysen sen şikeden hüküm yemiş takıma gitmeyi geçtim bursasporda bile antrenörlük yapmayacaksın.

Yaşar
10.10.2015, 14:35
Artık Şenol Güneş düşmanlığı lafını kabul edebilirim, adam ne de olsa şikeci bir takımın teknik direktörü , yaşadığı şampiyonluğu inkar etmiş ve bizden rakip olarak bahsetmiş bir kişidir. Her ne kadar kimseye düşman olmayı sevmesem de artık eskisi kadar gocunmam bu laftan. Kendileri bu yıl bjk ı şampiyon falan yaparsa bjk taraftarının da efsanesi olur , kuzu kuzu paylaşırız onu . Ersun Yanal ın Trabzonspor u şampiyon yapıp efsane Ersun Yanal başlığı açılması gibi bir şey olsa da artık zoruma gitmiyor.

Cyzio
10.10.2015, 14:43
Sevgili Ömür ve Yaşar kardeşlerim. Bu başlık altında, Şenol Güneş'i değil, Cengiz Çubukçu'nun deyimiyle, forumda ona yapılan "Pozitif Ayrımcılığı" tartışıyoruz.

Sizin bu mesajları buraya yazmanız, maalesef, Şenol Güneş severlerin işine yarayacak. Yıllardır söyledikleri lafları tekrarlayacaklar:

-"Onun adını ağzına almadan, ağzını yıka."

-"Canım Şenol Güneş de eleştirlebilir, ama..."

-"Nankörler..."

vs...

Burada benim üzerinde durmak istediğim konu, forumdaki adalet duygusu. Ona verilebilecek cevapları bekleyelim ya da irdeleyelim.

Sizden ricam bu başlık altında Şenol Güneş'i eleştirmemenizdir. Ama takdir gene de sizin, tabii.

Yaşar
10.10.2015, 14:47
Sevgili Ömür ve Yaşar kardeşlerim. Bu başlık altında, Şenol Güneş'i değil, Cengiz Çubukçu'nun deyimiyle, forumda ona yapılan "Pozitif Ayrımcılığı" tartışıyoruz.

Sizin bu mesajları buraya yazmanız, maalesef, Şenol Güneş severlerin işine yarayacak. Yıllardır söyledikleri lafları tekrarlayacaklar:

-"Onun adını ağzına almadan, ağzını yıka."

-"Canım Şenol Güneş de eleştirlebilir, ama..."

-"Nankörler..."

vs...

Burada benim üzerinde durmak istediğim konu, forumdaki adalet duygusu. Ona verilebilecek cevapları bekleyelim ya da irdeleyelim.

Sizden ricam bu başlık altında Şenol Güneş'i eleştirmemenizdir. Ama takdir gene de sizin, tabii.
Peki abi, ama Şenol Güneş düşmanlığı lafından artık Gına geldi. Ayrıca yazımızda belirttiğiniz üzere efsane sıfatının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum, o nedenle yazmıştım. Şenol Güneş e pozitif ayrımcılık yapıldığını ben de düşünüyorum son cümlem de onun ile alakalıydı zaten .

Cyzio
10.10.2015, 14:49
BMN Yönetimini sırf bu konu yüzünden gömmek ya da farklı bir konu yüzünden göklere çıkarmak bence adil olmaz.

Bu arada, ben sırf bu konu yüzünden, yönetimi gömmüyorum. Hiç

-"Forum çok kötü, organizasyonlar berbat, iftar için seçilen mekânlar iğrenç, hiç nazik değilsiniz, saygısızca davranıyorsunuz, sosyal yardım projelerinde paralar acaba nereye gidiyor?"

gibi, ifadelerimi gördünüz mü? Çünkü o konularda olağanüstü iyisiniz. Allah razı olsun.

Ama, adil değilsiniz.

Anlatabildim mi?

Cyzio
10.10.2015, 14:51
Peki abi, ama Şenol Güneş düşmanlığı lafından artık Günaydın geldi. Ayrıca yazımızda belirttiğiniz üzere efsane sıfatının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum, o nedenle yazmıştım.

Tamam, anladım. Haklısınız. Maksat konu başka yere kaymasın.

Anlayışınız için teşekkürler.

Oğuzhan
10.10.2015, 15:49
Bunun temel sebebi bizim forum yöneticileri değil, forum üyelerinin ilahlaştırma ve Trabzonspor'dan yüksek bir konuma bazı isimleri yerleştirmelerinden ötürüdür. Bu forumda eleştirilemez bazı futbolcular, hocalar, yöneticiler var bazı arkadaşlara göre. Bu isimlere tek kelime laf edince x Trabzonspor'dur, büyük başkan, büyük kaptan, büyük hoca vs. gibi sıfatlar yapıştırıp hemen karşı saldırıya geçiyorlar.

Suskunluk sarmalı oluyor sonra. Farklı fikirde olan da fikrini açıklamaya çekiniyor bu baskıyı ve linç kampanyasını görünce. Oysa demokratik ortamlarda suskunluk sarmalının yeri yok, olmamalı. O yüzden bu olayı forum yöneticileri olarak değil de forum üyeleri olarak değerlendirmek daha doğru. Onlar da üyelerin bu davranışlarından doğal olarak etkileniyorlar çoğu zaman.

Sefer A.
10.10.2015, 18:09
Cyzio hocam sen benim gözümde Şenol efendiden daha efsânesin... geçende bir başlıkta teklif gelse bile fb'de çalışmayacağını belirttin o bile bana yeter...
Bizdeyken Umut falan gibi çalışkan ama yeteneksiz topçulara sahip çıkıp Yattara gibi Jaja gibi yetenekli topçuları küstüren kendisi, ama şimdi quaresma'nın nazını çeken ve açıklamalarında sahip çıkan da kendisi... sırf 10-11 senesinde bizde olduğu için çok ağır yazmak istemiyorum, yazamam, ama öyle pek te şerefli ve kişilikli birisi değil kendisi, (ya da 2 3 senedir bozdu)
Ama bu mesele üzerinden Bmn'yi bu kadar eleştirmek ne kadar doğru bilemiyorum... ama haklılık payı var, o kesin

(( Jaja gitti, daha fazla para verip ya da mâni olmayıp adrian yeteneksizini aldıran kendisi... aldırsaydı ya onu bjk'ye :) ))

slmn
10.10.2015, 18:59
Valla yıllar ônce bu şenol güneş konusunda Cyzio abimize epey laf söylediğim olmuştu, bu konu vesilesiyle kendisinden tekrar özür diliyorum, sen haklı çıktın abi!

macka61
10.10.2015, 19:42
şike süreci gibi rezil bir olay varken bu olayın ne yeri ne zamanı ütfen taraftarın ve forumun dikkatini dağıtmayın kim haklı haksız bilmiyorum ve tartışmıyorum yine lütfen diyorum böyle şeyleri daha sonar müsait zamana bırakın bizim üzerinde durmamız gereken şike olayı bunun için ne yapabilir olmalı

Yiğit Gayretli
11.10.2015, 10:38
Uzun uzadıya cevap yazabilecek durumda değilim ama ana başlıklar halinde değineyim.

-Şenol Güneş, Şenol Güneş 'tir. Bunu artık tartışıyorum kimseyle. Kendinden sorumlu bir insandır. Ona niye şg diyemedik diye yakınmak bana mantıklı gelmiyor. MRA' ya böyle hitap edince kimsenin sesi çıkmadı. Hangisi yanlıştı?

-Yüz kızartıcı suç işlemeyen kimsenin üstüne çarpı koydurmadık. Hacıosmanoğlu 'nun neyi hakettiği ortada...

BMN' de dönem dönem yanlışlar yapılmıştır, yapılacaktır. İnsan unsurunun olduğu her yerde bu olmak zorundadır ama artık Şenol Güneş 'ten gelmeyin lütfen. Bu tavır hoş bir tavır değil... Adaletsizlik ne demekmiş?

Cyzio
11.10.2015, 11:04
Yanlışlar tabii ki yapılacak. Hiç birimiz hatadan münezzeh değiliz. Önemli olan, geçmişte yapılan hatalardan ders alıp, kendini düzeltme yoluna gitmek.

Kendiniz de yazmışsınız: MRA'ya böyle hitap edince kimsenin sesi çıkmadı. Bunu adil buluyor musunuz?

Ya da bir haftadan fazla süredir açık olan ve forumca hiç bir uyarı ya da müdahaleye maruz kalmayan "Şota İstifa" başlığı sizi rahatsız etmiyor mu? Etmiyorsa, kural değişti mi?

Bunlar sizi rahatsız etmiyorsa, zaten diyecek lâfım yok.

Emre İskender
11.10.2015, 14:48
Hocam saygılar, çok güzel tespitler ve çok güzel bir özeleştiri.... Öz eleştiri diyorum çünkü biz bir aileyiz.

Kabul edelim Adil!!! değiliz...

Ama kabul edin çok sabırlıyız... Binlerce üyenin binlerce fikri siyasi görüşü hayata bakış açısı var.

Ve hemen hemen hepsi görüşlerinde %100 haklı ve %100 emin... Kimsenin onu eleştirmesini istemiyor. Hiçbir eleştiriye tahammül edemiyor.

Siz hiç fikrinden vazgeçen gördünüz mü forumda... ya da @slmn (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=27997) gibi kaç kişi hatasından dönüp özürünü diledi herhangi bir konusunda...

Bunca mozaiğin bunca fikrin bunca çatışmanın içinde. Gönüllülük esasına dayalı, yönetim ve düzen oturtmaya çalışan Bmn nin de hataları elbette olmuş olabilir.

Ama bunlar adaletsiz yaklaşım ya da tabirinizle pozitif ayrımcılık (içinde ayrımcılık geçen hiç bir tabiri de kabul etmem sahsım adına) ile bağdaştırılmasını müsadenizle kabul etmiyorum.

Öz eleştiriniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bu başlıkta daha çok hatamızı da tartışma fırsatı bulmayı ümit ediyorum.

Not: bu güzel tartışma ortamında verilmiş cevapları "kapak" diye argo kelimeler ile adlandıranlar mümkünse uzak dursun.

fadigaTS
11.10.2015, 15:35
Cyzio bey yazdıklarınızın her harfine katılıyorum.Bmn yönetimi adil değildir.Kendi içinde adil olamayanların adaletten söz etmesi ise komedidir.

Berke6198
11.10.2015, 16:06
Kime, neye göre adil değildir ? Bu kişiden kişiye değişir. Forumdaki herkesin memnuniyetini tavan yapma şansını elde edip bunu gerçekleştirdiğimiz zaman mı tam anlamıyla adil olacağız ?

Bu kadar farklı insan profillerinin olduğu bir ortamda adalet herkesin isteğine ve görüşüne göre değişir bence. Yaptığımız hatalara gelecek olursak, evet. BMN yönetimi olarak son zamanlarda bir problem olduğunu düşünmüyorum ancak birkaç ay öncesine dönecek olursak gerçekten ciddi hatalara imza attığımız oldu.

Sonuçta "yönetim" denen şey kolay değildir. Ki BMN gibi bir ortamdan bahsediyorsak bunun zorluğu 3-4 kat artar. Şu anda bir holding sahibi, bir firma sahibi bile belki de bu kadar yönetim derdine düşmüyordur, bu kadar insanı yönlendirme çabasında değildir. Onun için bunları bu şekilde değil de istişare ederek çözüme kavuşturmak daha sağlıklı olacaktır.

Şenol Güneş konusuna değinecek olursam da şahsım adına konuşuyorum, Şenol Güneş'i son olaylardan önce babam gibi severdim. Ama artık o kişi benim nezdimde sadece Şenol Güneş'tir. He, bu demek değildir ki hakaret ettireceğiz. Şenol Güneş'in Trabzonspora verdiği emekler saymakla bitmez. Onun için BMN'ye bu noktadan vurmak pek doğru değil. Geçmişte kalan şeyleri de şimdiyle kıyaslamak son derece yanlış. Bu kıyasla, BMN yönetimi olarak her yaptığımız işte, "acaba bunu daha önce nasıl yapmışız ?" diye dönüp kontrol etmemiz gerekir.

Eğer her seferinde bu yola başvuracaksak radikâl kararlar da maalesef alamayız...

Cengiz Çubukcu
11.10.2015, 16:10
BMN yönetimini adil olmamakla eleştirmek için bile Şenol Güneş'i kullanmak bunu kabul edemiyorum....

Yaşar
11.10.2015, 16:24
Hocam saygılar, çok güzel tespitler ve çok güzel bir özeleştiri.... Öz eleştiri diyorum çünkü biz bir aileyiz.

Ama kabul edin çok sabırlıyız... Binlerce üyenin binlerce fikri siyasi görüşü hayata bakış açısı var.

Ve hemen hemen hepsi görüşlerinde %100 haklı ve %100 emin... Kimsenin onu eleştirmesini istemiyor. Hiçbir eleştiriye tahammül edemiyor.

Siz hiç fikrinden vazgeçen gördünüz mü forumda... ya da @slmn (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=27997) gibi kaç kişi hatasından dönüp özürünü diledi herhangi bir konusunda...

Bunca mozaiğin bunca fikrin bunca çatışmanın içinde. Gönüllülük esasına dayalı, yönetim ve düzen oturtmaya çalışan Bmn nin de hataları elbette olmuş olabilir.

Ama bunlar adaletsiz yaklaşım ya da tabirinizle pozitif ayrımcılık (içinde ayrımcılık geçen hiç bir tabiri de kabul etmem sahsım adına) ile bağdaştırılmasını müsadenizle kabul etmiyorum.

Öz eleştiriniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bu başlıkta daha çok hatamızı da tartışma fırsatı bulmayı ümit ediyorum.

Not: bu güzel tartışma ortamında verilmiş cevapları "kapak" diye argo kelimeler ile adlandıranlar mümkünse uzak dursun.
Emre kardeşim ;
Bu kadar insanın ve farklı görüşün olduğu yerde herkesin aynı şekilde düşünmesi nasıl ki mümkün değilse yöneticilerin de çoğu konuda farklı uygulamalar yapması gayet doğal bir durumdur. Fakat BMN de bulunduğum süre zarfında Şenol Güneş eleştirileri üzerinden veriln cezalar ve yapılan uygulamalar( doğru veya yanlış) , insanlara vurulan yaftalar bazı kişileri forumdan uzaklaşma noktasına getirtti. Özellikle Şenol Güneş konusunda pozitif ayrımcılık yapıldığını defalarca söylemiştim. Cyzio Hocamın değindiği mevzularin tamamı burada olmuş olaylardır ve yapılan uygulamalarda bir türlü standart yakalanamadı. Adilsiniz veya değilsiniz konusunda bir şey diyemem ama Şenol Güneş e gereğinden fazla değer veren bazı yönetici ve forum üyelerinin buradaki bir çok üyeyi kırmış olduğu gerçeği var.

CEMEFKER
11.10.2015, 17:43
Başlık yazısını okudum ve anlamaya çalıştım...Mutlaka satır aralarında verilmek isteyen birçok mesaj vardır, ancak ben anladığım kadarıyla birşeyler yazıcam...

Bu site kurulurken mutlaka ilk önce maddi ihtiyaçlar gözetilerek kurulmuştur...İlk önce bu sitenin sahibi ve çalışanlarının burada harcadıkları emek karşılığı kazanacakları maddiyat ve ekmek parası düşünülmüştür/düşünülmeli...Politikalar bu yöndedir muhtemelen...İlk önce nefs sonra el !

Ancak bu yapılırken de bir prensip ortaya konulmalı..Vazgeçilmez ilkeler olmalı, ancak bunlar günün gereklerine göre de esnetilmeli...

Somuta gelirsek Şenol Hoca'ya şöyle hitap edilmeli, böyle hitap edilmemeli diye ortaya bir tavır konulmuşsa (veya başka bir konuda çelişkili tavırlar alınmışsa site yönetimi tarafından) bu tavır klupte çalışsın veya çalışmasın.zirve yapsın yapmasın bütün şahıslar için aynı olmalı tabi ki...

Ancak şu da var bu sitenin en büyük geliri reklam ve bunun kıstası siteye girilme oranı ve tıklanma oranı ise forum/site yöneticilerinin forumda ilgi çekecek üyelere ve onların yorumlarına veya forumun site üyelerinin genelini tepkisini çekecek bir yoruma karşı ve/veya reytingi yükseltmek için " elbette yukarda bahsettiğim ticari kaygılar, ekmek parası kazanma riski" göz önüne alınıp tavır alıp politika üretecektir...

SİTE YÖNETİCİLERİNİN TİCARİ KAYGILI TAVIRLARINA/POLİTİKALARINA (dengeli ve ilkeli olmak kaydıyla) ESNEKLİK TANINMALI,ANLAYIŞ GÖSTERİLMELİ !

(benim düşüncem bu yönde)

Emre İskender
11.10.2015, 18:47
Başlık yazısını okudum ve anlamaya çalıştım...Mutlaka satır aralarında verilmek isteyen birçok mesaj vardır, ancak ben anladığım kadarıyla birşeyler yazıcam...

Bu site kurulurken mutlaka ilk önce maddi ihtiyaçlar gözetilerek kurulmuştur...İlk önce bu sitenin sahibi ve çalışanlarının burada harcadıkları emek karşılığı kazanacakları maddiyat ve ekmek parası düşünülmüştür/düşünülmeli...Politikalar bu yöndedir muhtemelen...İlk önce nefs sonra el !

Ancak bu yapılırken de bir prensip ortaya konulmalı..Vazgeçilmez ilkeler olmalı, ancak bunlar günün gereklerine göre de esnetilmeli...

Somuta gelirsek Şenol Hoca'ya şöyle hitap edilmeli, böyle hitap edilmemeli diye ortaya bir tavır konulmuşsa (veya başka bir konuda çelişkili tavırlar alınmışsa site yönetimi tarafından) bu tavır klupte çalışsın veya çalışmasın.zirve yapsın yapmasın bütün şahıslar için aynı olmalı tabi ki...

Ancak şu da var bu sitenin en büyük geliri reklam ve bunun kıstası siteye girilme oranı ve tıklanma oranı ise forum/site yöneticilerinin forumda ilgi çekecek üyelere ve onların yorumlarına veya forumun site üyelerinin genelini tepkisini çekecek bir yoruma karşı ve/veya reytingi yükseltmek için " elbette yukarda bahsettiğim ticari kaygılar, ekmek parası kazanma riski" göz önüne alınıp tavır alıp politika üretecektir...

SİTE YÖNETİCİLERİNİN TİCARİ KAYGILI TAVIRLARINA/POLİTİKALARINA (dengeli ve ilkeli olmak kaydıyla) ESNEKLİK TANINMALI,ANLAYIŞ GÖSTERİLMELİ !

Düşüncenize saygı duymakla birlikte şunu kesin ve net bir şekilde belirtmek isterim.

BordoMavi.Net olarak kesinlikle bir maddi beklenti ticari kaygı güdülmemektedir.

Hiçbir yöneticinin ve yönetim kurulunun BMN üzerinden bir çıkarı söz konusu bile değildir.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı emek harcamaktadırlar.

Söz konusu mesailerini kimi zaman okullarından kimi zaman işlerinden kimi zaman ailelerinden kısarak gerçekleştirmektedirler.

Bahsettiginiz reklam ve görüntülenme getirisi sabit maliyetler olan hosting, sanal saldırılara karşı korunma gibi konularda kullanılır.

Yanlış anlamalara mahal vermemek için bu konuda düşüncenize açıklık getirmek istedim.

Emre İskender
11.10.2015, 18:51
Emre kardeşim ;
Bu kadar insanın ve farklı görüşün olduğu yerde herkesin aynı şekilde düşünmesi nasıl ki mümkün değilse yöneticilerin de çoğu konuda farklı uygulamalar yapması gayet doğal bir durumdur. Fakat BMN de bulunduğum süre zarfında Şenol Güneş eleştirileri üzerinden veriln cezalar ve yapılan uygulamalar( doğru veya yanlış) , insanlara vurulan yaftalar bazı kişileri forumdan uzaklaşma noktasına getirtti. Özellikle Şenol Güneş konusunda pozitif ayrımcılık yapıldığını defalarca söylemiştim. Cyzio Hocamın değindiği mevzularin tamamı burada olmuş olaylardır ve yapılan uygulamalarda bir türlü standart yakalanamadı. Adilsiniz veya değilsiniz konusunda bir şey diyemem ama Şenol Güneş e gereğinden fazla değer veren bazı yönetici ve forum üyelerinin buradaki bir çok üyeyi kırmış olduğu gerçeği var.

Geçmişte Şenol Güneş konusunda tam bir standart getirilememesi ve şuan bir istanbul takımının hocası olması sebebiyle yapılmış olan uygulamaların doğrularını ve yanlışlarını değerlendireceğimiz şüphesiz.

Her üyemiz çok değerli kırılanlar da sevinenlerde nötrlerde...

Bunları konuşarak kazanarız küsüp giderek değil... Şimdi yaptığımız gibi...

Umarım başka konularda kırılmayız karşılıklı olarak...

CEMEFKER
11.10.2015, 19:11
Düşüncenize saygı duymakla birlikte şunu kesin ve net bir şekilde belirtmek isterim.

BordoMavi.Net olarak kesinlikle bir maddi beklenti ticari kaygı güdülmemektedir.

Hiçbir yöneticinin ve yönetim kurulunun BMN üzerinden bir çıkarı söz konusu bile değildir.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı emek harcamaktadırlar.

Söz konusu mesailerini kimi zaman okullarından kimi zaman işlerinden kimi zaman ailelerinden kısarak gerçekleştirmektedirler.

Bahsettiginiz reklam ve görüntülenme getirisi sabit maliyetler olan hosting, sanal saldırılara karşı korunma gibi konularda kullanılır.

Yanlış anlamalara mahal vermemek için bu konuda düşüncenize açıklık getirmek istedim.
Bişey daha öğrenmiş olduk. Tşk.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

My
11.10.2015, 19:46
Yanlış biliyorsam düzeltilsin lütfen.

BMN sitesinin ilk sahibi Can ve Çakır'dı. Ve de bedelsiz olarak bizlere devredildi. Bildiğim kadarıyla da bir sahibi felan yok şu anda, bizlerden başka.

Berke6198
11.10.2015, 21:39
Yanlış biliyorsam düzeltilsin lütfen.

BMN sitesinin ilk sahibi Can ve Çakır'dı. Ve de bedelsiz olarak bizlere devredildi. Bildiğim kadarıyla da bir sahibi felan yok şu anda, bizlerden başka.

Kesinlikle. BMN'nin daha önceden de olmadığı gibi şimdi de hiçbir maddi amacı yoktur, olmayacaktır. BMN'nin de tek sahibi bizleriz...

Külünkoğlu
12.10.2015, 08:38

2007'den beri forum üyesi olup da şu satırları nasıl yazabildiğiniz inanılır gibi değil...

Yiğit Gayretli
12.10.2015, 08:59
Yanlışlar tabii ki yapılacak. Hiç birimiz hatadan münezzeh değiliz. Önemli olan, geçmişte yapılan hatalardan ders alıp, kendini düzeltme yoluna gitmek.

Kendiniz de yazmışsınız: MRA'ya böyle hitap edince kimsenin sesi çıkmadı. Bunu adil buluyor musunuz?

Ya da bir haftadan fazla süredir açık olan ve forumca hiç bir uyarı ya da müdahaleye maruz kalmayan "Şota İstifa" başlığı sizi rahatsız etmiyor mu? Etmiyorsa, kural değişti mi?

Bunlar sizi rahatsız etmiyorsa, zaten diyecek lâfım yok.

Şota'nın istifa başlığı beni rahatsız ediyor, ama neden açık kaldığını aynı başlıkta açıkladım.

Kaya
12.10.2015, 09:34

Kerem merhaba,

Maalesef ilk tespitin gerçeği yansıtmıyor. Bunu belirtmek isterim. Site kurucuları ve yöneticilerinin böyle bir amacı hiç olmadı ve olamaz da. Bunu bu forumda yaşayan herkes çok iyi bilir. BMN "yahoo group" platformunda kurulmuş bir oluşum olup iletişimin daha etkin olması adına foruma geçildi. Akabinde katılımcılar o kadar ilgi ve alakası gösterdi ki bugünlere kadar geldi. BMN'nin maddi ihtiyacı tabiki de bulunmaktadır ancak bu ihtiyaç sunucu masrafı ve organizasyon çalışmalarına yöneliktir. Bunu bilmeni isterim.

Sevgiler...

Kaya
12.10.2015, 09:41
Ey BMN Yönetimi;

Neden böyle davranıyorsunuz, gerçekten anlayamıyorum. Bir insana olan aşırı sevginiz, sizi bu süreçte hep adaletsizliğe itti.

"Şenol Güneş İstifa" başlığı açıldığında, önce hemen (anında) kapatıp, sonra zorla "Şenol Güneş İstifa Etmeli mi?" haline döndürmüştünüz; hatırlayanınız var mı? Gerekçe olarak da

cevabını vermiştiniz. O gün anlamıştım, forum yöneticilerinin önce karar alıp, kuralları (mecburen) sonra koyduklarını. Ses çıkarmadım.

Ama başka bir üye, "Vahid İstifa" başlığı açınca, dokuz saat süresince bir müdahale gelmedi. En sonunda benim bıktırıcı uyarılarım sayesinde, istemeye istemeye "Vahid Haliihodzic istifa etmeli mi?" haline döndürüldü. Ben o gün foruma girmeseydim, eminim bu süre daha da uzayacaktı.

Gene bir başka üye, avatarına "Üzerine çarpı atılmış Şenol Güneş resmi" koyunca, hemen (anında) müdahale edip, zorla değiştirtmiştiniz. Gerekçeniz hazırdı:

-"Bu forumda Trabzonspor Teknik Direktörünün ve Yöneticilerin üzerine çarpı işareti konulmuş resimleri avatar olarak seçilemez."

Aslında içinizden geçen başkaydı ama, sırf Şenol Güneş'i koruma komedisini yaşamamak için, araya mecburen yönetici kelimesini de sokuşturdunuz.

Sonra ne oldu? Bir üye, üzeri çarpı işaretli İbrahim Hacıosmanoğlu ve Süleyman Hurma fotoğrafını avatar olarak kullanmaya başladı. Yaklaşık on gün kadar kimsenin gıkı çıkmadı. Hiçbiriniz görmedi mi? O zaman çok dikkatsizziniz, böyle yönetici olmaz. Görüp de müdahale mi etmediniz? O zaman adaletsiz zalimlersiniz, böyle yönetici olur (Bakınız dünkü durum).

Bu çarpı işaretli avatar da, üzerinden on gün geçtikten sonra gene benim uyarımla değiştirildi.

Biz Şenol'a "Şenol" derken hakaret sayıldı. Ya "Şenol Güneş" ya da "Şenol Hoca" demek zorunda olduğumuz emredildi. Ama sonra forumda, Ersunlar, Tolunaylar, Vahidler, Şotalar havada uçuştu. Bugün forumda kaç kişi, Trabzonspor teknik direktörlüğünün yüce makamına oturmuş, saygın kişiden "Şota Arveladze" diye bahsediyor? Yoksa bu saygınlık sadece tek kişiye mi ait?

-"Bu forumda Trabzonspor Teknik Direktörünün ve Yöneticilerin isimleri kısaltılamaz, tam olarak yazılması gerekir."

Bugün forumda kaç kişi İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan "İbrahim Hacıosmanoğlu" diye bahsediyor, kaç kişi sadece İHO yazıyor? İHO yazanlar, herhangi bir ceza yiyor mu, ya da uyarılıyor mu?

Sonra gün geldi, o çok sevdiğiniz adam, gitti şikeci bir klüple anlaşma sağladı. Gerçi, küçük şikeciydi ama olsun. Şike yapmış bir takımla anlaştı. Bir de üstüne üstlük "Ben hiç şampiyon olmadım zaten." mealinde bir kelâm etti.

Adam forumda hâlen "Efsane". Eee... Boşuna dememişler, deveye diken yaranır diye.

Başa dönersek, en başından fark ettiğim halde, bu sefer kasıtlı olarak hemen uyarmadım. Ve kendi kendime söylediğim öngörümde de haklı çıktım: "Şota İstifa" başlığına müdahale edilmeyecekti. Malımı biliyordum.

Yukarıda iyi anlaşılmadıysa, bir kere daha tekrar edeyim: Hiçbiriniz bu başlığı görmedi mi? O zaman çok dikkatsizziniz, böyle yönetici olmaz. Görüp de müdahale mi etmediniz? O zaman adaletsiz zalimlersiniz, böyle yönetici olur. Ülkemde yöneticiler, tam da böyle olur. Helâl olsun sizlere.

Böyle yönetilen bir topluluğun da, daha üst makamlardan adalet isteme hakkı yoktur (vicdanen).

Türkiye'de Trabzonspor, BMN'de (Ay pardon, kısaltıp terbiyesizlik yaptım) Şenol Güneş karşıtlarının durumundadır: İstenmezler. Trabzonspor, nasıl bu ülkenin bir takımı olarak görülmüyorsa; Şenol Güneş'i beğenmeyenler de, Trabzonsporlu olarak kabul edilmezler.

Da...

Hocam merhaba,

BMN'yi ve forumu kusursuza yakın yönetemediğimizi biliyoruz. Hatalarımızın da farkındayız ki bu konuda kendimizi de çok zaman eleştiriyoruz. Farkında olduğumuz ama farkında olamadığımız da hatalarımız vardır elbet. Çok mantıklı hareket ettiğimiz ama zaman zaman duygusal karar verdiğimiz anlar da olmuştur.

Benim yaklaşımım şu şekilde olacak...

Biz seni bu forumda her zaman Şenol hocayı eleştiren bir kişi olarak tanıdık. Daha ilk günden bugüne bu tavrını net olarak gösterdin. Şenol hocanın başarılı ve başarısız dönemleri bile senin bu düşünceni değiştirmedi. Sen belki Şenol hocayı hiçbir zaman başarılı bir hoca olarak görmedin ancak başarılı olarak görenlerin olduğu dönemde bile Şenol hocayı sert eleştirdiğin için insanlarda da daga fazla sahiplenme duygusu ortaya çıktı. Ya da çıkmış olabilir.

Ancak bugüne geldiğimiz de o dönemlerde Şenol hocayı başarılı olarak görenlerden bir kısmı şimdi verdiği demeçlere dair kendisini eleştiriyor. Yani geçmişte Şenol hocaya sahip çıkanlar Şenol hoca için saplantılı olmadıkları ortaya çıkıyor. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen çok sayıda insan var.

Açıkçası verdiğin isimler içerisinde o dönemlere dair Şenol hocaya daha fazla hassasiyetle yaklaşmak normal bir durum... Bugün daha fazla eleştirilmesi doğal olduğu kadar...

Kaya
12.10.2015, 10:09
Yine de belirtmem gerekir ki gerek Cyzio hocanın gerekse başka arkadaşlarımızın eleştirileri çok kıymetlidir. Bu eleştiriler doğrultusunda yanlışları ve eksiklikleri iyileştirebiliriz. Ben şunu da söylemem gerekir ki forum sakinlerinin daha fazla katılımcı olmaları gerekiyor. Bu üye olarak da olabilir görev alarak da olabilir.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
12.10.2015, 10:35
Bizler elbette kusur sahibi, eksikleri olan, ancak iyi niyetle bir şeyleri yürütmeye çalışan kardeşleriniz, abileriniz, arkadaşlarınızız.

Lakin bir yere gidip de "Trabzonspor'lular bir platform kurmuşlar, üstüne üstlük orada tüm şampiyonluklarının efsane kalecisi, milli, takım kaptanı, dünya üçüncüsü, son şampiyonluğunun hocası teknik adamı kayırıyorlarmış" deseniz (ki Güneş'e dair en ağır eleştiriler her zaman burada dönmedi mi) size ne cevap verirler merak ediyorum. :)

Her halükârda sürç-i lisan ettiysek affola.

"BMN Şenol Güneş konusunda adil değil" deseydiniz bunu "kendi adıma" kabul ederdim.
Ama "adil değilsiniz" dediğinizde bu bir genellemedir.

Orada kusura bakmayın siz değil babam söylese "hoooop" derim.

Burada bu platform ayakta kalsın diye emeğini karşılıksız ve özveri ile vermiş, veren ve verecek dostlarıma iftiraya giriyor iş zira.

Ben size şu kadarını söyleyebilirim ancak, sadece Trabzonspor değil, tüm türk futbol cemiyetinde BMN kadar adil, safiyane duygulara hizmet eden bir platform daha göremezsiniz.

Ben kendi adıma bu eleştiriyi hazmedebilirim belki ama,
burada bugün olmayan, hatta belki artık aramızda olamayan bile bir çok dostumuzu yargılar bu başlık.

Onların namı hesabına, ben hakkımı helal edemem size bilesiniz.

Sağlıcakla.

Faik Yılmaz
12.10.2015, 10:47
Şenol Güneş : Trabzonsporla şampiyonluk yaşamadım diyor Ona kızmıyoruz. Ama Aziz Yıldırım Trabzon şampiyon olmadı biz olduk diyor Ona demediğimizi bırakmıyoruz...

halbuki ikiside temelde aynı şeyleri söylüyorlar....

Bazı arkadaşlara göre ;

Şenol Güneş Fenerbahçeye namı diğer şikebahçeye teknik direktör olsa hatta başkan olsa dahi Efsane olan başlığı değişmez.....

değişemez

değişmesi teklif dahi edilemez.....

Şenol Güneş çünkü insan üstü varlıktır. Onu diğer insanlarla karşılaştırmak abesle iştigaldir....

Allah'a hamdolsun ki müslümanız eğer hristiyan olsa idik tıpkı Maradona gibi Şenol Güneş'in adına kilise açanlar çıkacaktı buna adım gibi eminim....

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
12.10.2015, 11:16
Konuyu bence oraya götürmeye mahal yok.
Herkesin fikri belli. Değişeceği de yok. :)

GT-I9300I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tayfun Aydın
12.10.2015, 11:18
Güzel yazmışsın abim ellerine sağlık. Olay makama saygıysa herkes o saygıdan nasiplenmelidir. Kaleci Şenol uğruna göz yaşı döktüğüm tek futbolcusu. Beşiktaş maçında sakatlanıp yerde kaldığı ve hakem olacak bugünün tetikcilerinin ilham kaynaklarından birinin maçı devam ettirip gol yediğimiz pozisyon. Çocuk aklımla ilk kez bir furbolcuya ve takimima yapılan haksizliga aglamistim. Hala dün gibi aklımda. Antrenör Şenol mu:)))))) bu klübün her gelişinde 10 senesine mal olmuş Antrenör Bay Şenol hoc şampiyonluk görmemiş Bay Şenol. Trabzonspor un basindayken becerip 2 transferi yaptiramamis hatalarindan ancak bir İstanbul takımının başına geçince ders alan Bay Şenol. Çok yazarım da gerek yok. Çıkar şimdi birleri aldırdığı Kupaları yazar da çaldığı senelerimizi görmez

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
12.10.2015, 11:20
Ben de bundan bahsediyorum. Sevenin sevmesi kadar sevmeyenin sevmemesi de hak. Ve doğal, neden bunu birbirimize dayatalım.

zekeriyya
12.10.2015, 13:09
herkes üzerine düşeni alır ve eminim BMN yönetimi gereği ne ise yapar buda yıllardır burada bildiğim bir gerçek

yıllarca ŞG hakkında anlattıklarını anlamaya çalıştım son bir yıldır da hak veriyorum.

Gökhan Uzun
12.10.2015, 13:15
Bu yazıyı yazanın da emek verenlerin de eline sağlık.

Bu başlık değerli bir başlıktır. Düşünceler temiz bir üslup ve örneklerle ifade edilmiştir. Doğru veya yanlışlığı tartışılır ama ifade ve eleştiri biçimine bakınca kült olması gerekmektedir.

Mehdi
12.10.2015, 13:20
Dışarısı daha karışık burdan dışarı çıkmayın. En büyük sıkıntımız bu olsun:)

Yaşar
12.10.2015, 13:47
En net tespit.
Başka söze ne hacet.
İyi de , başlık zaten Şenol Güneş konusunda adaletsiz oldugunuz ile alakalı abi. Şenol Güneş konusunda gösterilen hassasiyeti diğer konularda gostermediginiz eleştirisi var.

Cengiz Çubukcu
12.10.2015, 13:53
elimizdekinin değerini bilelim bu oluşuma sahip çıkalım...eleştirelim ama yakıp, yıkmayalım...

katre-i.matem
12.10.2015, 14:04
Bu başlık açılmışsa ve 3. gününde de kilit vurulmamışsa çok da korkulacak bir durum yok demektir.

Yazılabilecek çok şey varken aslında kısaca bahsetmek gerekirse; BMN nin bir üyesi olarak kendimce adaletsiz yaklaşımlar ve uygulamalar BMN yönetimi ve yöneticileri tarafından bende görmüşümdür ve eleştirmişimdir. Akıl ve mantık sahibi kimse insanın yönettiği bir oluşumdan sıfır hata beklememelidir. İnsanın doğasında hata yapmak zaten vardır ve bugün kimse Hz. Ömer değildir.

Bahsedildiği gibi bir taraflı yönetim var mıdır ? Belki evet ama bunu yazının sahibinin anlaması da pek mümkün değildir. Çünkü kendisi radikalliğe yakın bir karşı taraflığa sahiptir.

Bu yazı BMN için bir gediği örtecek değerli bir eleştiri olarak alınabilirdi belki ama içinde taşıdığı ana konunun yazarın genel tutumuyla taşıdığı tezatlardan dolayı bence kör bir eleştiriden öteye gidemeyecektir.

Kaya
12.10.2015, 14:43
Bu başlığı kapatmayı hiç aklımdan geçirmedim. Özellikle BMN yönetiminde yer alan çalışanlar olarak bizlerin özellikle de bu dönemde forum kullanıcılarının eleştirilerine ve katılımlarına çok ihtiyacımız bulunmaktadır. Bilinçli veya bilinçsiz haksızlığa imza atmış olsak bile karşılıklı iyi niyet ve saygı çerçevesinde buradaki herkesle el sıkışabileceğimize inanıyorum ben. BMN, 99'dan bu yana görev yapanlardan çok katılımcılarının ilgi, alaka ve çabalarıyla bugünlere geldi. Ne ben ne de diğer görevliler kusursuz değil. Zaman zaman çok mantıklı hareket etsek bile yeri geliyor duygularımızı da işimize katıyoruz. Yeter ki bir masa etrafında çay içer gibi forum içerisinde iletişimimizi kuralım. Kısaca özetlemek gerekirse BMN hepimizin ve BMN'yi Trabzonspor'un çıkarına çalıştırmak hepimizin vazifesidir.

Yusuf BALCI
12.10.2015, 15:17
Ülkede adalet yeni bir anlam kazanmış sizin tartıştığınız konuya bak... Ortada bir adaletsizlik olsa bile en azından bu adaletsizliğin sebebi para/rant değil, belki gönül bağı, vefa borcu vb konulardır. Böyle bir "adaletsizlik" için bu başlıktaki eleştirinin dozu da fazlasıyla yüksektir.

Yiğit Gayretli
12.10.2015, 15:47
Ortada bir adaletsizlik olduğunu kabul etmiyorum. Pozitif ayrımcılık var mı? Tabi ki evet...

Cyzio Hoca bu pozitif ayrımcılık konusunu şike ile ilişkilendirmiş ki katılmıyorum. Şike davasında olan şey düpedüz adaletsizliktir. Bizim Şenol Güneş'e olan "korur-kollar" tavrımızdan -ki kendisinin buna ihtiyacı yoktur- dolayı, direkt ya da endirekt zarar gören kimse yoktur. Var diyip örneklendirmeye çalışan zorlama bir çalışma çıkartır meydana, mesaisini de heba eder. Şikecilerin kayrılması ise doğrudan bizim canımızı yakmıştır.

Bunu örneklendirmek bile acı ama yazık ki böyle.

BMN genel manada adaletsiz mi? Hayır. Değer kabul ettiği şeylere karşı korumacı mı? Evet.

Konunun özeti bu.

Nazim Can
12.10.2015, 16:56
Ortada bir adaletsizlik olduğunu kabul etmiyorum. Pozitif ayrımcılık var mı? Tabi ki evet...

Cyzio Hoca bu pozitif ayrımcılık konusunu şike ile ilişkilendirmiş ki katılmıyorum. Şike davasında olan şey düpedüz adaletsizliktir. Bizim Şenol Güneş'e olan "korur-kollar" tavrımızdan -ki kendisinin buna ihtiyacı yoktur- dolayı, direkt ya da endirekt zarar gören kimse yoktur. Var diyip örneklendirmeye çalışan zorlama bir çalışma çıkartır meydana, mesaisini de heba eder. Şikecilerin kayrılması ise doğrudan bizim canımızı yakmıştır.

BMN genel manada adaletsiz mi? Hayır. Değer kabul ettiği şeylere karşı korumacı mı? Evet.

Konunun özeti bu.

Tamam da Yigit hangi yönetici cikip da evet Bmn adaletsiz der, birakin da Bmn nin adaletsiz olup olmadigina biz karar verelim üyeler olarak.

Kaya
12.10.2015, 17:11
Tamam da Yigit hangi yönetici cikip da evet Bmn adaletsiz der, birakin da Bmn nin adaletsiz olup olmadigina biz karar verelim üyeler olarak.

Başlığın açık kalması karar vermenize imkan tanıyor. Değerlendirebilirsiniz...

Ancak net olarak "BMN adaletli" ya da "BMN adaletsiz" demek çok kolay olmasa gerek... Ben görevli olarak "BMN adaletli bir yönetim uygulamaya çalışıyor..." diyebilirim... "Ancak kurallar tam olarak uygulayamadığı ya da farklı uyguladığı zamanlar da oluyor" diye de ekleyebilirim...

Bence hata var ise hata yapan taraf bunu kabul ederek adım atmalı. Bu konuda ne kadar iyiyiz bilemiyorum ama bilinçli olarak buradaki katılımcıları rahatsız etme gibi bir niyetimiz yok. Aksine forumun çok kullanışlı olması için çabalıyoruz...

Yine de diyorum ya; daha iyi bir forum ve daha iyi bir birliktelik için hepimiz bir şeyler yapmalıyız...

Ömer SEVİNÇ
12.10.2015, 17:13
Bu sitede Şenol hocayı sevmiyorsan ayıplanırsın. Ama Sadri Şener'i sevmiyorsan, Şota'yı sevmiyorsan, Hami'yi sevmiyorsan bir sorun olmaz. Trabzonspor efsanelerine bir ayrımcılık yapılıyor olsa herkes kabul eder bunu. Lakin yapılan ayrımcılık bütün efsanelere vs. değil, sadece Şenol Güneş'e olunca sıkıntı oluyor. Kaldı ki efsane olmak da kişiye göre değişen bir şey. Sana göre kulübün efsanesi Şenol'dur, bana göre Umut, ötekine göre Barış Memiş. Ortak nokta bulamazsın. İmkansız.

O yüzden burada olan herkesin ortak paydası olan Trabzonspor'a pozitif ayrımcılık yapmalı, geriye kalan herkese ama herkese eşit mesafede yaklaşmalıyız. Şenol Güneş Trabzon'a yıllarını vermiştir ama bunu babasının hayrına yapmamış, karşılığında parasını almıştır. Bu kulübün benim gözümde tek gerçek efsanesi maç biletine para verip stada giden taraftarıdır. Gerisi hava civa.

Kişiler gelip geçicidir, kulüp kalıcı. Dün efsane dediğiniz Şenol bugün şikeci Bjk'nın başında. Yarın aziz 2 milyon euro daha fazla para öder, fenerin başına geçer. Bugün efsane dediğimiz Onur devre arasına kadar iki gol daha yer, soluğu gs'de alır. Alışın bunlara. Futbol artık romantik bir oyun değil.

Kıçı kırık bir teknik direktör için (bu tanımdan dolayı bana ceza vermek için eli kaşınacak yöneticiler olacak) burada bir Trabzonspor sevdalısının başka birini kırmasına değmez. O yüzden bütün bu pozitif ayrımcılık ayaklarını bırakalım lütfen. Mutlak adalet. Hemen şimdi.

Turgut Altun
12.10.2015, 17:58
Bu başlığı ve içeriği görünce şunu anladım Şenol Güneş başarılı ya da başarısız tartışılır ama hakikaten çok önemli, değerli ve büyük adammış. :)

Mollasalihoğlu
12.10.2015, 18:19
Bu başlık açılmışsa ve 3. gününde de kilit vurulmamışsa çok da korkulacak bir durum yok demektir.

Yazılabilecek çok şey varken aslında kısaca bahsetmek gerekirse; BMN nin bir üyesi olarak kendimce adaletsiz yaklaşımlar ve uygulamalar BMN yönetimi ve yöneticileri tarafından bende görmüşümdür ve eleştirmişimdir. Akıl ve mantık sahibi kimse insanın yönettiği bir oluşumdan sıfır hata beklememelidir. İnsanın doğasında hata yapmak zaten vardır ve bugün kimse Hz. Ömer değildir.

Bahsedildiği gibi bir taraflı yönetim var mıdır ? Belki evet ama bunu yazının sahibinin anlaması da pek mümkün değildir. Çünkü kendisi radikalliğe yakın bir karşı taraflığa sahiptir.

Bu yazı BMN için bir gediği örtecek değerli bir eleştiri olarak alınabilirdi belki ama içinde taşıdığı ana konunun yazarın genel tutumuyla taşıdığı tezatlardan dolayı bence kör bir eleştiriden öteye gidemeyecektir.

Bir şey yazmama gerek kalmamış.

Kaya
12.10.2015, 18:58
Bence eleştiriler daha çok olmalı ancak bu eleştirilerin BMN'yi iyileştirme ve geliştirmesine önem vermeliyiz. Konu belki Şenol hoca eksenli açıldı ama bunu genel olarak değerlendirmeliyiz. Bu yazdıklarımın tamamı şahsi düşüncelerim. Eleştiren ya da yapılması gereken şeyleri belirten herkes bu çalışmalarda rol almalı. Birlikte hareket etmek adına buraya yazılacak her şeyi önemsiyorum.

Courage
12.10.2015, 19:11
Cyzio hocam siz en iyisi mi bildiğiniz yoldan devam edin zorla Şenol Hocayı sevdirecek adamın alnını karışlarsınız ne de olsa :)

Berkan
12.10.2015, 19:13
Bu site bütün taraftarların forumu değil Trabzonspor'un tabiki bazı konularda taraf olunacak.

Sibel
12.10.2015, 19:24
Haddim değildir diyerek bir şeyler yazmaktan uzak durdum.
Ama birkaç şey de ben söylemek istiyorum madem herkes fikrini yazıyor.
Öncelikle eski ile yeni zaman farkının olduğuna inanıyorum.
Şöyle ki, bugün Şenol hoca bjkya gitmeseydi ve bazı cumleleri kurmasaydı onu seven saygı duyan sayısında azalma olmayacaktı. Dolayısı ile, Şenol Güneş Trabzonspor'un efsane kadrosunun kalecisidir ve 2011 şampiyonluğunun teknik adamıdır.
Farklı bir kategoride saygı duyulması gereği bana asla adaletsizlik olarak gelmedi. Gelmezdi de.
Benim gibi düşünen BMN yöneticileri vardı demek ki.
Bu konuda fenerbahçe kıyasına gerçekten çok şaşırdım.
Sonra söylemem gerekir ki evet birilerine kısaltma yapmak suçsa diğeri de suç olmalı.
Bmn yönetimi benden farklı düşünmüyordur.
Ve tekrar katılıyorum ki, BMN yönetiminde kural zaafiyeti var. Danışma bölümünde ben de dahil birçok kez gündeme getirilmiş bir durum bu.
Bu hem yönetimin aktif olamaması hem de çizgisi belli olmayan forum kuralı eksikliğinden kaynaklanıyor.
İğneyi üyeler biraz da kendisine batırmalı.
Örnek vermem gerekirse Hacıosmanoglu'nu günahım kadar sevmem. Ama iho diye kısaltmadım hiç. Kendisine saygı da duymuyorum. Ama foruma saygı duyuyorum. Seviyeli olmamız gerektiğine inanıyorum.
Ben de bu çizgiden elbette çıkıyorum.
Ama tüm suçu yönetime yıkmak hata.
Şu başlıkta güzel eleştiriler yapılabilirdi. Hep beraber neler yapılabilir diye konuşulurdu. Ama "zamanlama" olarak gerçekten şaşkınlıkla karşıladım.
Çünkü ne zaman o zaman. Ne de Şenol Güneş o Şenol Güneş.(en azından birçok kişi için)

Yiğit Gayretli
12.10.2015, 19:33
Yeri gelmişken belirteyim, "Bir taş da ben koyayım" mantığı ile yazılmış her yorum başımın üstünde.

Cyzio
12.10.2015, 23:11
Bayağı güzel mesajlar yazılmış. Katıldığım var, katılmadığım var. Boş bir zamanımda (inşaallah bir hafta geçmeden), pek çoğuna cevap vermeye çalışacağım.

Yalnız şu dar vaktimde önemli bir noktaya değinmek istiyorum: Bazı üyeler işin zamanlamasına takılmış. Bana inanırsınız, inanmazsınız: Gerçekten, "Hah, hazır mahkemeden olumsuz karar çıktı. Dur şunları bir de onu örnek göstererek vurayım." diye bir fikir aklımdan geçmedi. Yani mahkemenin Cuma günü karar vereceği aklımdan çıkmıştı.

"Şota İstifa" başlığı açıldığı gün, içimden "Vahid İstifa başlığındaki gibi hemen uyarmayayım, bir hafta bekleyeyim. %99 herhangi bir müdahalede buklunmayacaklar. O zaman savımı güçlendirmiş olurum." diye düşündüm. Yazımı da şöyle bitirecektim:

Böyle yönetilen bir topluluğun da, daha üst makamlardan adalet isteme hakkı yoktur (vicdanen). Onun için, TFF'nin, mahkemelerin, UEFA'nın vermiş veya vereceği adaletsiz kararlara hiç kızmayın.

Mahkeme, size başlığı görüp de düzeltmeniz için tanıdığım süre olan bir hafta içinde kararı verince, ben de öyle yazdım. Durum bundan ibarettir.

Selamlar.

Yaşar
13.10.2015, 00:47
Başlığın açık kalması karar vermenize imkan tanıyor. Değerlendirebilirsiniz...

Ancak net olarak "BMN adaletli" ya da "BMN adaletsiz" demek çok kolay olmasa gerek... Ben görevli olarak "BMN adaletli bir yönetim uygulamaya çalışıyor..." diyebilirim... "Ancak kurallar tam olarak uygulayamadığı ya da farklı uyguladığı zamanlar da oluyor" diye de ekleyebilirim...

Bence hata var ise hata yapan taraf bunu kabul ederek adım atmalı. Bu konuda ne kadar iyiyiz bilemiyorum ama bilinçli olarak buradaki katılımcıları rahatsız etme gibi bir niyetimiz yok. Aksine forumun çok kullanışlı olması için çabalıyoruz...

Yine de diyorum ya; daha iyi bir forum ve daha iyi bir birliktelik için hepimiz bir şeyler yapmalıyız...
Geçen akşam başıma gelen bir olayda, bir yönetici arkadaşın raporladigim mesajı silmesine rağmen mesajın 2 defa gönderilmesi nedeniyle silinmedigini sanmamdan ve arkasından yaptığım sitemden sonra bana dönüş yaparak bilgilendirmesi hoşuma gitti. Buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Keşke her seferinde aynı şey olsa, ama insanın olduğu yerde hata da olabiliyor işte.

Cyzio
13.10.2015, 08:29
Yavaş yavaş başlayayım:

Olumlu yaklaşımınız ve nazik üslubunuz için teşekkür ederim. Anlatamadığım nokta şu ki, ben kimsenin fikrinin öbürüne kabul ettirilmesini beklemiyorum. Elbette benim Şenol Güneş'i sevmeme hakkım kadar, sizlerin de sevme hakkı vardır.

Benim ısrarla üzerinde durmak istediğim nokta, Şenol Güneş'i koruma içgüdüsüyle koyduğunuz kurallara, aynı durum başka teknik direktör, yönetici ya da futbolcular için gerçekleşince, sizin de aynı hassasiyeti göstermemeniz.

Pozitif ayrımcılık ifadesini ben değil, benden önce sizi (ya da Şenol Güneş'i) savunmak adına Cengiz Bey kullandı. Siz her ne kadar kabullenmeseniz de; Cengiz Bey için pozitif, bana göre salt bir ayrımcılık var.

Kime, neye göre adil değildir ? Bu kişiden kişiye değişir. Forumdaki herkesin memnuniyetini tavan yapma şansını elde edip bunu gerçekleştirdiğimiz zaman mı tam anlamıyla adil olacağız ?

Bu kadar farklı insan profillerinin olduğu bir ortamda adalet herkesin isteğine ve görüşüne göre değişir bence. Yaptığımız hatalara gelecek olursak, evet. BMN yönetimi olarak son zamanlarda bir problem olduğunu düşünmüyorum ancak birkaç ay öncesine dönecek olursak gerçekten ciddi hatalara imza attığımız oldu.

Sonuçta "yönetim" denen şey kolay değildir. Ki BMN gibi bir ortamdan bahsediyorsak bunun zorluğu 3-4 kat artar. Şu anda bir holding sahibi, bir firma sahibi bile belki de bu kadar yönetim derdine düşmüyordur, bu kadar insanı yönlendirme çabasında değildir. Onun için bunları bu şekilde değil de istişare ederek çözüme kavuşturmak daha sağlıklı olacaktır.

Şenol Güneş konusuna değinecek olursam da şahsım adına konuşuyorum, Şenol Güneş'i son olaylardan önce babam gibi severdim. Ama artık o kişi benim nezdimde sadece Şenol Güneş'tir. He, bu demek değildir ki hakaret ettireceğiz. Şenol Güneş'in Trabzonspora verdiği emekler saymakla bitmez. Onun için BMN'ye bu noktadan vurmak pek doğru değil. Geçmişte kalan şeyleri de şimdiyle kıyaslamak son derece yanlış. Bu kıyasla, BMN yönetimi olarak her yaptığımız işte, "acaba bunu daha önce nasıl yapmışız ?" diye dönüp kontrol etmemiz gerekir.

Eğer her seferinde bu yola başvuracaksak radikâl kararlar da maalesef alamayız...

Tabii ki herkesi memnun edemezsiniz, ama herkese karşı adil olabilirsiniz. Biraz gayret ederseniz, bu çok da zor birşey değildir.

Koyulaştırdığım kısma gelince: Sanırım ailenizde çok değerli hukukçular var. Bir sorun onlara bakalım, size ne diyecekler. Vereceğiniz cevaba göre, ben de size yeni bir cevap vereceğim.

BMN yönetimini adil olmamakla eleştirmek için bile Şenol Güneş'i kullanmak bunu kabul edemiyorum....

Size göre neyi kullanmalıydım?

Yiğit Gayretli
13.10.2015, 08:45
Cyzio Hoca'm, bu arada teşekkür ederim. Güzel bir başlık oldu...

Cengiz Çubukcu
13.10.2015, 08:52
Yavaş yavaş başlayayım:

Size göre neyi kullanmalıydım?
isim belirtmeseydiniz de olurdu.... :)

Faik Yılmaz
13.10.2015, 09:04
Affınıza sığınarak sevgili dostlarıma ve abilerime iki kelamım olucak.....

Bence yani şahsi kanaatime göre insanlara olmayan payeler vermek , hatasız olarak görmek , iyiliklerini sevdiğiniz insandan kötülükleri ise dış etkenlerden görmek en büyük hatalarımızdan birisi.... Yani spor adamı olarak değil genel olarak siyasileri mesela haşa peygamber seviyesine çıkartanlar bile var....

ben bu anlayışa kızıyorum. en popüler insan bile senin gibi benim gibi yemek yiyen konuşan şakalaşan belki zaman zaman bizim gibi argo laflar kullanan bir ademoğlu işte...

ben ahmet yaptı mehmet yaptı demiyorum kimseyi zan altından bırakmak istemiyorum ama halk olarak maalesef biraz böyleyiz..

ha birde şu var... bu başlık çok yerinde ve bende dahil olamk üzere özeleştiri yapmak adına çok önemli ve gerekli bir başlık...

ancak takdir edersinizki önümüzde kongre süreci var ve maalesef gözlemlediğim kadarı ile Bmnde bu havaya girilemedi henüz...

naçizane fikrimi soracak olursanız şu anda tüm enerjimizi kongre sürcine vermeliyiz diye düşünüyorum...

saygılarımla....

CEMEFKER
13.10.2015, 11:25
2007'den beri forum üyesi olup da şu satırları nasıl yazabildiğiniz inanılır gibi değil...

Büyük düşünmüşüm yıllarca, ancak değilmiş...Birşey daha öğrendim diye yukarıda yazdım zaten...

Bizler (konumuz futbol olduğuna göre) futbol klubü yönetmek başta olmak üzere hangi şeyi prof. manada yapmaya odaklandık ki zaten...

Sorunlar da bundan kaynaklanıyor sanırım :confused:

Cyzio
13.10.2015, 11:27
isim belirtmeseydiniz de olurdu.... :)

İşte o zaman ŞG yazmak gerekiyor :D.

Cyzio
13.10.2015, 11:28
Cyzio Hoca'm, bu arada teşekkür ederim. Güzel bir başlık oldu...

Teşekkür ederim. Güzel bakan, güzel görüyor :).

CEMEFKER
13.10.2015, 11:49
artı ...(+)

Şunları söyleyip savunmaya çekileceğim...

BMN veya başka bir TS, bordomavi organizasyonu/forum "şike davası süresinde etkili olacak kaç tane mitinge imza attı, yürüyüş düzenledi" veya " pislik bütün bir organizmayı kapladığına veya bütün organları ileride etkileyeceğine göre diğer taraftar klup oluşumları ile şikeye karşı ortak bir organize işe girişildi mi ? " veya daha da önemlisi bütün illerde teşkilatlanma adına, 7/24 aynı düşünüp , aynı ortamda çayını içme, ortak birşeyler üretme...vs. için Şubeler açıldı mı (var gözüküyor) , bu şubelerde zinde ve aktif kalmak adına aylık ve düzenli il ve bölge toplantıları yapıldı mı/ yapılıyor mu ? (iftar, maç toplantıları..vs. var gözüküyor) Şubelerden BMN için aktif katkı yapacak kaç üye yaptın, ne faaliyette bulunduğun diye hesap soruluyor mu? TS klup yönetimleri ile sürekli iletişim kuruluyor mu ? TS yönetimi üzerinde etkili olmak için kongre üyeleri ile irtibat nedir ? Gerektiğinde TS Başkanlığı üzerinde etkili olmak adına BMN'nin büyük olma, büyüme hedef ve projeleri nedir ?

Ben bunlardan bahsediyorum ve bunların üst yönetimi (kuruluş, teşkilatlanma, projeler, yönetim, denetim) de 7/24 maaşlı çalışacak işine odaklanmış prof. kadrolar ile yapılır...

TS markasına katkı yapacak, fark yapacak işler bu tür yapılardan çıkar. Gerekirse Dernekleşerek daha rahat faaliyet alanına geçilerek...

Ben yukarıdaki forum yöneticilerinin anlatımlarından şunu çıkardım: "Bizler bu forumu tribün desteği dışında farklı bir renk olsun diye kurduk ve masa başından idari ediyoruz ..."

(Bireysel cevaplara cevap vermicem...Ben bir tespit ve teori atıyorum ortaya...yoksa benim TS markası, BMN'ye katkım tırnak ucu kadar)

BunyaminEraslan
13.10.2015, 11:52
"Kabûl" ne demek ?

OFLU
13.10.2015, 12:11
Yanlışlar olabilir, misal ben İHO'yu seçimlerden önce destekledim, hatta kongre üyesi ve beni daha lise yıllarında klübe üye yapan abilerimle ters düştüm o zamanlar İHO konusunda fakat şimdi haklı oldukları kanısındayım. Aynı şeyler Şenol Güneş ya da başka isimler içinde olabilir zamanla. Önemli olan hatadan cabuk dönebilmek bence

Sibel
13.10.2015, 13:07
Bazı mesajlar beni çileden çıkarıyor. Bu başlık Şenol Güneş için mi açıldı yoksa ortada bir forum tutarsızlığı var diye mi?
Ona göre yorum yapalım madem.
Kim kimi ilah yapıyor ben anlamadım ki.
Şenol Güneş'ı seviyorum diye onu ilah mı yapıyorum?
Sayıyorum diye ona mı tapıyorum?
Trabzonspor geçmişine saygı duymak hata mıdır?
İnsanların değerlerine sahip çıkması?
Bugün farklı pozisyonda farklı düşünebilirim ya da düşünmem ama geçmişte o zamanın koşullarında duyduğum saygının hesabını kimse soramaz.
Bu nedir ya?
Yaşım gereği gördüğüm tüm güzel Trabzonspor anılarında Şenol Güneş izi varken sırf onu sevmeyenler var diye saygı duymayacağım ona demek. İlah yapmış oluyorum demek.
Bugün aynı şeyi Onur için düşünüyorum. Yarın demek ki onu ilah yapmakla suçlanacağım.
Düşünmeyeyim mi?
Kimseye değer vermeyelim mi?
Hep biz mi değerli olacağız? Bu takımın hiç mi değeri yok?
Hiç mi bu takımda birileri sembol isim sembol değer olmayacak? Bugün o isim Onur. Ama onu bile sindiremiyoruz.
Sevmeyin. Kimseyi sevmeyin saymayın.
Rahmeti bol olsun Dozer Cemil yaşasa ona bile kulp takılırdı birgün.
Yaptığım genel bir yorumdur kimseyi kimseyle kıyaslamadım asla haddime değil.
Asla da kıyaslamam.

Cengiz Çubukcu
13.10.2015, 13:17
Bravo sibel kardeşim eğer dozer cemil yaşasaydı onu bile efsaneden kestaneye çevirmiştik
..!!

slmn
13.10.2015, 13:29
Şenol Güneş'i hala sevenlere saygı duyarım ama Dozer Cemil üzerinden vurmak mantıksız, Şenol Güneş istanbul kirine bulaşmasaydı hala sevgimiz devam edecekti en azından benim için öyle, isteyenler geçmiş senelerdeki mesajlarıma bakabilir Şenol Güneş'e olan sevgimle alakalı.

Yiğit Gayretli
13.10.2015, 13:33
Şenol Güneş bir örneklem burada. Evren ise BMN...

Burayı "Şenolcular-Anti Şenolcular" başlığına çevirirsek amacından sapar, bence...

Faik Yılmaz
13.10.2015, 13:43

Burayı "Şenolcular-Anti Şenolcular" başlığına çevirirsek amacından sapar, bence...

Evet çok haklısınız.....

Ben genel bir toplumsal olgudan bahsettim sadece....

Yinede kendi adıma konuşayım. kırdığım , üzdüğüm hatta üzme ihtimali olduğum arkadaşım varsa ya da olduysa her daim özür kapısı da 24 saat açıktır....

Sibel
13.10.2015, 13:46
Şenol Güneş'i hala sevenlere saygı duyarım ama Dozer Cemil üzerinden vurmak mantıksız, Şenol Güneş istanbul kirine bulaşmasaydı hala sevgimiz devam edecekti en azından benim için öyle, isteyenler geçmiş senelerdeki mesajlarıma bakabilir Şenol Güneş'e olan sevgimle alakalı.

Yanlış anlaşılma olmasın diye sonuna ekledim ki asla kıyaslama yapmadım. Zaten bu konuda kimsenin kıyas hakkı yoktur bana göre. Ne benim ne başkasının haddine değil bu. Sadece taraftarın yapısını vurgulamaya çalıştım. Ve bunu en uç Trabzonsporlu ve efsanesini örnek vererek yaptım. Çünkü benim bildiğim Trabzonspor taraftarı böyledir. Yazdıklarınıza katıldığımı buraya yazdığım iki mesajı da okuyarak anlayabilirsiniz.
Size cevap vermiş gibi oldu ama yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için tekrardan yazdım. Aslında yazım gayet net.
Ama bu forumda insanların cımbızla cümle çekip paragraf bütünlüğünü görmezden geldiğini çok iyi biliyorum.
Teşekkürler.

CEMEFKER
13.10.2015, 14:44
Bazı mesajlar beni çileden çıkarıyor. Bu başlık Şenol Güneş için mi açıldı yoksa ortada bir forum tutarsızlığı var diye mi?
Ona göre yorum yapalım madem.
Kim kimi ilah yapıyor ben anlamadım ki.
Şenol Güneş'ı seviyorum diye onu ilah mı yapıyorum?
Sayıyorum diye ona mı tapıyorum?
Trabzonspor geçmişine saygı duymak hata mıdır?
İnsanların değerlerine sahip çıkması?
Bugün farklı pozisyonda farklı düşünebilirim ya da düşünmem ama geçmişte o zamanın koşullarında duyduğum saygının hesabını kimse soramaz.
Bu nedir ya?
Yaşım gereği gördüğüm tüm güzel Trabzonspor anılarında Şenol Güneş izi varken sırf onu sevmeyenler var diye saygı duymayacağım ona demek. İlah yapmış oluyorum demek.
Bugün aynı şeyi Onur için düşünüyorum. Yarın demek ki onu ilah yapmakla suçlanacağım.
Düşünmeyeyim mi?
Kimseye değer vermeyelim mi?
Hep biz mi değerli olacağız? Bu takımın hiç mi değeri yok?
Hiç mi bu takımda birileri sembol isim sembol değer olmayacak? Bugün o isim Onur. Ama onu bile sindiremiyoruz.
Sevmeyin. Kimseyi sevmeyin saymayın.
Rahmeti bol olsun Dozer Cemil yaşasa ona bile kulp takılırdı birgün.
Yaptığım genel bir yorumdur kimseyi kimseyle kıyaslamadım asla haddime değil.
Asla da kıyaslamam.

(Başlık sahibinin niyetini bilemeyiz, ancak anladığım ana tema forum yöneticilerini eleştri odaklıydı Şenol Güneş örneği üzerinden... )

Sibel Hanım, değer bilme adına güzel şeyler söylediniz...

TS başarısının ana değeri, kıstası, ölçütü kupa kazanmak gibi somut şeyler ise Şenol Güneş başımızın tacı..

Etik , ahlak kavramları etrafında birşeyler söylemek gerekirse Şenol Güneş futbol tarihimizin sistemin çirkefliğine karşı mücadele veren en başta gelen neferidir. Bu durum 2002 Dünya 3. lüğü sonrası tff den alamadığı hakettiği para sonrası daha net ve gürses olarak ortaya çıkmış, 2010-11 şike olayı taçlanmıştır...

Sorun Şenol Güneş'in bjk teknik direktörlüğü ve bjk mesaisi ilk saatleri/günlerinde söylediği " ben T.D. olarak şimdiye kadar hiç şampiyonluk kupası tatmadım" sözüne ise kusura bakmayın çoğumuz duygusal yaklaşıyoruz...

Bu tür kelimelere, cümlelere farklı mana verme, yanlış algı oluşturma, niyet okuyuculuğu gibi girdaplarda kaldık mıydı TS'nin hiç bir değeri kalmaz ki ...Ne Ali Kemal, Ne Özkan Sümer, Ne Ünal Karaman, Ne Hami Mandıralı, Ne Tolunay...

- "Doğru hepsi Şenol Güneş gibi farklı takımlarda çalıştı, ancak hiç biri TS'ye ihanet etmedi " savunma tarzı ise bi o kadar tutarsız...

Çünkü gerçekten Şenol Güneş dahil hiçbir bordomavi renklere gönül veren ne taraftar, ne futbolcu, ne yönetici ne de teknik direktör 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu görmedi, kupayı tutmadı, kutlama olmadı, ne derseniz somut olarak....tatmadı , tattırmadılar....!

Kaya
14.10.2015, 14:06
Kerem yaşını bilmiyorum affet... :)

Kerem diye hitap ediyorum...

Sanıyorum Erzurum'da yaşıyorsun... Yolun İstanbul'a düşerse seni misafir edelim. Bence yorumlarına dair yüzyüze konuşmak çok faydalı olacaktır BMN için...

CEMEFKER
14.10.2015, 16:15
Kerem yaşını bilmiyorum affet... :)

Kerem diye hitap ediyorum...

Sanıyorum Erzurum'da yaşıyorsun... Yolun İstanbul'a düşerse seni misafir edelim. Bence yorumlarına dair yüzyüze konuşmak çok faydalı olacaktır BMN için...

Emre Kardeş diyorum ben de (rest ) ;)

Emre Bey, misafir olmak hep hoşuma gitmiştir, herşey beleşe gelir bir manada...en azından bir çay...İstiklal Caddesini de hep sevmişimdir. Ülke mozaiğini sonuna kadar en iyi hissettiğim, farklı , özgürlüğümün zirve yaptığı nadir yerlerden...

Teklif içeren mesajınızdaki "yorumlarına dair yüz yüze konuşmak" dan manayı "senin derin bilgilerine ihtiyaç var abi" olarak algılıyorum...:)

Ancak mana olumsuzluklar da taşımıyor değil...( tabi bu çevremde çokça eleştirildiğim "olaylara, hayata karşı hep karamsar /daha doğrusu tedbirli yaklaşımımdan, karakterim " den kaynaklanıyor).

Lafa "yorumların" gibi kişiyi bağlayan, tartışmaya son derece açık manasında bir kelime yerine " tespit ve fikirleriniz" gibi doğruya yakın/bilimsel manadaki kelimeler ile başlansa direk olumlu bir mana çıkardı .

Değil mi ?

Cyzio
14.10.2015, 21:56
Devam edelim. Bazı üyeler, bu başlık altında ne demek istediğimi tam olarak anlayamadılar. Tekrar ediyorum: Burada eleştirdiğim Şenol Güneş değil, onu aşırı korumacı tavıra giren BMN yönetimidir.

Aşağıdaki üyelerden yaptığım alıntılar, bu konudaki görüşlerime oldukça yakın ya da tam olarak aynıdır:

...

Fakat BMN de bulunduğum süre zarfında Şenol Güneş eleştirileri üzerinden veriln cezalar ve yapılan uygulamalar( doğru veya yanlış) , insanlara vurulan yaftalar bazı kişileri forumdan uzaklaşma noktasına getirtti. Özellikle Şenol Güneş konusunda pozitif ayrımcılık yapıldığını defalarca söylemiştim. Cyzio Hocamın değindiği mevzularin tamamı burada olmuş olaylardır ve yapılan uygulamalarda bir türlü standart yakalanamadı. Adilsiniz veya değilsiniz konusunda bir şey diyemem ama Şenol Güneş e gereğinden fazla değer veren bazı yönetici ve forum üyelerinin buradaki bir çok üyeyi kırmış olduğu gerçeği var.

...

...

...

Olay makama saygıysa herkes o saygıdan nasiplenmelidir.

...

İyi de , başlık zaten Şenol Güneş konusunda adaletsiz oldugunuz ile alakalı abi. Şenol Güneş konusunda gösterilen hassasiyeti diğer konularda gostermediginiz eleştirisi var.

Bu sitede Şenol hocayı sevmiyorsan ayıplanırsın. Ama Sadri Şener'i sevmiyorsan, Şota'yı sevmiyorsan, Hami'yi sevmiyorsan bir sorun olmaz. Trabzonspor efsanelerine bir ayrımcılık yapılıyor olsa herkes kabul eder bunu. Lakin yapılan ayrımcılık bütün efsanelere vs. değil, sadece Şenol Güneş'e olunca sıkıntı oluyor. Kaldı ki efsane olmak da kişiye göre değişen bir şey. Sana göre kulübün efsanesi Şenol'dur, bana göre Umut, ötekine göre Barış Memiş. Ortak nokta bulamazsın. İmkansız.

O yüzden burada olan herkesin ortak paydası olan Trabzonspor'a pozitif ayrımcılık yapmalı, geriye kalan herkese ama herkese eşit mesafede yaklaşmalıyız.

...

...

Bence yani şahsi kanaatime göre insanlara olmayan payeler vermek , hatasız olarak görmek , iyiliklerini sevdiğiniz insandan kötülükleri ise dış etkenlerden görmek en büyük hatalarımızdan birisi....

...

ben bu anlayışa kızıyorum. en popüler insan bile senin gibi benim gibi yemek yiyen konuşan şakalaşan belki zaman zaman bizim gibi argo laflar kullanan bir ademoğlu işte...

...

(Başlık sahibinin niyetini bilemeyiz, ancak anladığım ana tema forum yöneticilerini eleştri odaklıydı Şenol Güneş örneği üzerinden... )

...

Cyzio
14.10.2015, 21:59
Yukarıdaki kategoriye sokmadım ama bu da olağanüstü isabetli bir yorum.

Bunun temel sebebi bizim forum yöneticileri değil, forum üyelerinin ilahlaştırma ve Trabzonspor'dan yüksek bir konuma bazı isimleri yerleştirmelerinden ötürüdür. Bu forumda eleştirilemez bazı futbolcular, hocalar, yöneticiler var bazı arkadaşlara göre. Bu isimlere tek kelime laf edince x Trabzonspor'dur, büyük başkan, büyük kaptan, büyük hoca vs. gibi sıfatlar yapıştırıp hemen karşı saldırıya geçiyorlar.

Suskunluk sarmalı oluyor sonra. Farklı fikirde olan da fikrini açıklamaya çekiniyor bu baskıyı ve linç kampanyasını görünce. Oysa demokratik ortamlarda suskunluk sarmalının yeri yok, olmamalı. O yüzden bu olayı forum yöneticileri olarak değil de forum üyeleri olarak değerlendirmek daha doğru. Onlar da üyelerin bu davranışlarından doğal olarak etkileniyorlar çoğu zaman.

Cyzio
14.10.2015, 22:10
Şota'nın istifa başlığı beni rahatsız ediyor, ama neden açık kaldığını aynı başlıkta açıkladım.

Yani, anladığım kadarıyla bir teknik direktör kendisi istifayı ima ederse, ona istifa başlığı açılabilir.

Bence yine, farklı teknik direktörler için, farklı kurallar üretiyorsunuz. Bunu da bir kenara yazalım bakalım.

Cyzio
14.10.2015, 22:12
Berke Bey kardeşim. Hazır başlıktayken, şu aşağıdaki mevzuya bir açıklık getirirseniz, memnun olurum:

Koyulaştırdığım kısma gelince: Sanırım ailenizde çok değerli hukukçular var. Bir sorun onlara bakalım, size ne diyecekler. Vereceğiniz cevaba göre, ben de size yeni bir cevap vereceğim.

Cyzio
14.10.2015, 22:17
...

Benim yaklaşımım şu şekilde olacak...

Biz seni bu forumda her zaman Şenol hocayı eleştiren bir kişi olarak tanıdık. Daha ilk günden bugüne bu tavrını net olarak gösterdin. Şenol hocanın başarılı ve başarısız dönemleri bile senin bu düşünceni değiştirmedi. Sen belki Şenol hocayı hiçbir zaman başarılı bir hoca olarak görmedin ancak başarılı olarak görenlerin olduğu dönemde bile Şenol hocayı sert eleştirdiğin için insanlarda da daga fazla sahiplenme duygusu ortaya çıktı. Ya da çıkmış olabilir.

Ancak bugüne geldiğimiz de o dönemlerde Şenol hocayı başarılı olarak görenlerden bir kısmı şimdi verdiği demeçlere dair kendisini eleştiriyor. Yani geçmişte Şenol hocaya sahip çıkanlar Şenol hoca için saplantılı olmadıkları ortaya çıkıyor. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen çok sayıda insan var.

Açıkçası verdiğin isimler içerisinde o dönemlere dair Şenol hocaya daha fazla hassasiyetle yaklaşmak normal bir durum... Bugün daha fazla eleştirilmesi doğal olduğu kadar...

Siz konuya üyeler açısından bakıyorsunuz. Onlar dün böyle düşünür, bugün böyle düşünür, yarın başka türlü düşünecektir. Benim üzerinde durmak istediğim nokta, forumun bu konuda bir ilkesi olmaması.

Cyzio
14.10.2015, 22:26

Bence despotlukla adaletsizliği karıştırıyorsunuz.

Yahu, anlamışım ki böyle bir yazı yazıyorum. Evet sizin kadar zekî biri olmayabilirim ama Allah çok şükür asgârî şeyleri anlayacak kadar bir zekâ bana da vermiş. Bence, sizden daha düşük zekâlı insanları aşağılamak yerine, Allah'ın size verdiği üstün zekâya şükredin.

Şimdi beni aydınlatmanızı rica edeceğim: Bu yazı, benim hangi tutumumla tezat teşkil ediyor?

Cyzio
14.10.2015, 22:33
Bizler elbette kusur sahibi, eksikleri olan, ancak iyi niyetle bir şeyleri yürütmeye çalışan kardeşleriniz, abileriniz, arkadaşlarınızız.

Lakin bir yere gidip de "Trabzonspor'lular bir platform kurmuşlar, üstüne üstlük orada tüm şampiyonluklarının efsane kalecisi, milli, takım kaptanı, dünya üçüncüsü, son şampiyonluğunun hocası teknik adamı kayırıyorlarmış" deseniz (ki Güneş'e dair en ağır eleştiriler her zaman burada dönmedi mi) size ne cevap verirler merak ediyorum. :)

Her halükârda sürç-i lisan ettiysek affola.

"BMN Şenol Güneş konusunda adil değil" deseydiniz bunu "kendi adıma" kabul ederdim.
Ama "adil değilsiniz" dediğinizde bu bir genellemedir.

Orada kusura bakmayın siz değil babam söylese "hoooop" derim.

Burada bu platform ayakta kalsın diye emeğini karşılıksız ve özveri ile vermiş, veren ve verecek dostlarıma iftiraya giriyor iş zira.

Ben size şu kadarını söyleyebilirim ancak, sadece Trabzonspor değil, tüm türk futbol cemiyetinde BMN kadar adil, safiyane duygulara hizmet eden bir platform daha göremezsiniz.

Ben kendi adıma bu eleştiriyi hazmedebilirim belki ama,
burada bugün olmayan, hatta belki artık aramızda olamayan bile bir çok dostumuzu yargılar bu başlık.

Onların namı hesabına, ben hakkımı helal edemem size bilesiniz.

Sağlıcakla.

Her ne kadar metnin içinde çok detaylı bir şekilde açıkladıysam da, evet haklısınız. Sadece başlığı okuyan bir insan, genel bir adaletsizlik olarak algılayabilir. Ondan dolayı özür dilerim. Eğer mümkünse, başlığı "Kabûl Edin, Şenol Güneş Konusunda Adil Değilsiniz!..." olarak değiştirebilriseniz, memnun olurum.

Bundan dolayı hakkınızı helâl edin.

Peki sizin de yazdığınız gibi, bu konuda adil olmadığınızı kabûl ediyorsunuz, değil mi?

Cyzio
14.10.2015, 22:42
Ülkede adalet yeni bir anlam kazanmış sizin tartıştığınız konuya bak... Ortada bir adaletsizlik olsa bile en azından bu adaletsizliğin sebebi para/rant değil, belki gönül bağı, vefa borcu vb konulardır. Böyle bir "adaletsizlik" için bu başlıktaki eleştirinin dozu da fazlasıyla yüksektir.

Yani size göre bir hakem, gönül bağı, vefa borcu gibi sebeplerle bir takımı korur, kollarsa; bunun sonucunda da para/rant elde etmiyorsa, ortada tarışılacak bir konu yoktur.

Cyzio
14.10.2015, 22:50

Konunun özeti bu.

Farkında olmadan, Şenol Güneş'i itibarsızlaştırıyorsunuz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Bu forumda, bir üye geçmişte Şenol Güneş'i yüceltmek adına öyle bir lâf etti ki, farkında olmadan aslında batırdı (Arzu eden bir yöneticiye, olayı detaylarıyla PM olarak gönderebilirim).

Şu "Pozitif Ayrımcılık" kavramını bir araştırın, ne dediğimi anlayacaksınız. Pozitif ayrımcılık, kimlere yapılır?

Öte yandan, nasıl ki hırsızlığın büyüğü küçüğü olmazsa, adaletsizlik de aynı durumdadır.

Yani şike meselesindeki adaletsizlik nasıl ki Türkiye'nin çok küçük bir kısmını rahatsız ediyorsa, BMN'deki adaletsizlik de sadece az sayıda üyeyi rahatsız ediyor.

İçinize siniyor mu?

artvints
14.10.2015, 22:53
Şenol güneş eleştirilerine katılmasam da, bazı arkadaşların katılmadığı fikirlere gosterdikleri tepki konusunda çok sorun yaşadığımızı söyleyebilirim. Sırf beğenmediği için yazılan şeyleri abartıp kendini hakkı çıkarmalar, dalga geçmeler eksik olmuyor. Bu uyelerin cogunda agresif bir tavir var. Asiri reaksiyon gösteriyorlar.altı üstü bir yorum.ne kadar uçuk olursa olsun, belli bir seviyede cevap verilmesi lazım.

Cyzio
14.10.2015, 22:57
"Kabûl" ne demek ?

Bir şeye isteyerek veya istemeyerek razı olma.

Cyzio
14.10.2015, 23:00
Şenol güneş eleştirilerine katılmasam da, bazı arkadaşların katılmadığı fikirlere gosterdikleri tepki konusunda çok sorun yaşadığımızı söyleyebilirim. Sırf beğenmediği için yazılan şeyleri abartıp kendini hakkı çıkarmalar, dalga geçmeler eksik olmuyor. Bu uyelerin cogunda agresif bir tavir var. Asiri reaksiyon gösteriyorlar.altı üstü bir yorum.ne kadar uçuk olursa olsun, belli bir seviyede cevap verilmesi lazım.

İşte beklediğimiz tam da bu. Atla deve değil.

Yiğit Gayretli
14.10.2015, 23:31

Bu zaten forumun kanayan yarası. Ve buna yönetim olarak bizim tek başımıza yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

Toplumumuz bu şekilde yozlaşıyor ama birlikte hareket edersek BMN 'yi izole bir ortam olarak muhafaza edebiliriz.

katre-i.matem
14.10.2015, 23:48
Bence despotlukla adaletsizliği karıştırıyorsunuz.

Yahu, anlamışım ki böyle bir yazı yazıyorum. Evet sizin kadar zekî biri olmayabilirim ama Allah çok şükür asgârî şeyleri anlayacak kadar bir zekâ bana da vermiş. Bence, sizden daha düşük zekâlı insanları aşağılamak yerine, Allah'ın size verdiği üstün zekâya şükredin.

Şimdi beni aydınlatmanızı rica edeceğim: Bu yazı, benim hangi tutumumla tezat teşkil ediyor?
Bir konu actiniz ve tabiri caizse icinizi doktunuz. Genele acilan bir konuda forum uyesi olarak bende kendi fikirlerimi yazdim.
Dusuncelerimiz ortak bir paydada bulusmayabilir, bir kesisim kumesi olusturma cabasi icinede girmem. Burada belki sayfalarca surecek bir polemige de kendimi sokmam yalniz mesajinizi alintilamamda ki sebep sudur ki; Asla bu konuya yazarken ust perdeden sallamak gibi bir amacim yoktu, olamazda. Belli ki ben yanlis bir ifade bicimi kullanmisim ki asagilamaktan bahsetmissiniz. Sizi kirdiysam ozur dilerim. Asla maksadim boyle bir sey degildi. Kusura bakmayin.

Yaşar
15.10.2015, 02:59
Bu zaten forumun kanayan yarası. Ve buna yönetim olarak bizim tek başımıza yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

Toplumumuz bu şekilde yozlaşıyor ama birlikte hareket edersek BMN 'yi izole bir ortam olarak muhafaza edebiliriz.
Yiğit kardeşim;
Çoğumuz bu kişileri biliyoruz. Sürekli ceza almalarına rağmen usluplarında hiç bir değişiklik olmuyor. Kendi goruslerini dikte ettirmeye çalışıp, herkesin öyle düşünmesi gerektiğini söylerlerken ayrıca üyelere hakaret ve bazen de Küfür ederek aşağılamaya kadar işi götürüyorlar. Mesela bir üye 20 gün içerisinde önce ikili diyalogdan ceza alıyor, cezasının bittiği gün futbolcuya hakaretten ceza alıyor, sonra cezanın bitiminin ertesi günü de üyeye aleni bir şekilde ana avrat küfür ederek ceza alıyor. Bu tarz davranıştaki arkadaşlara daha caydırıcı cezalar gerekiyor. Ne bileyim bir kaç ay yazamama cezası gibi. Burası kimsenin egosunu tatmin etme, başkalarına küfür ve hakaret etme yeri değil sonuçta. Herkes kendine göre bir şeyler yazıyor, kendi görüşünü söylemeye çalışıyor. Bu tarz kirlilikleri ortadan kaldırıp daha medeni ve anlaşılır bir ortam oluşturmak gerektiğini düşünüyorum.

Cyzio hocam, konuyu dağıttık biraz ama kusura bakma artık.

Cyzio
15.10.2015, 08:18
Bir konu actiniz ve tabiri caizse icinizi doktunuz. Genele acilan bir konuda forum uyesi olarak bende kendi fikirlerimi yazdim.
Dusuncelerimiz ortak bir paydada bulusmayabilir, bir kesisim kumesi olusturma cabasi icinede girmem. Burada belki sayfalarca surecek bir polemige de kendimi sokmam yalniz mesajinizi alintilamamda ki sebep sudur ki; Asla bu konuya yazarken ust perdeden sallamak gibi bir amacim yoktu, olamazda. Belli ki ben yanlis bir ifade bicimi kullanmisim ki asagilamaktan bahsetmissiniz. Sizi kirdiysam ozur dilerim. Asla maksadim boyle bir sey degildi. Kusura bakmayin.

Teşekkür ederim. Ama, "Bunu yazının sahibinin anlaması pek mümkün değildir." ifadesi benim tarafımdan bakınca, sadece eleştiri gibi algılanmıyor. Neyse, özür dilediniz, konu kapanmıştır.

Öte yandan, bu başlıkta söylediklerim, tam da sizin imzanızda yazdığınız şeydir (Sağ alt köşedeki değil ;)).

Cyzio
15.10.2015, 08:21
Yiğit kardeşim;
Çoğumuz bu kişileri biliyoruz. Sürekli ceza almalarına rağmen usluplarında hiç bir değişiklik olmuyor. Kendi goruslerini dikte ettirmeye çalışıp, herkesin öyle düşünmesi gerektiğini söylerlerken ayrıca üyelere hakaret ve bazen de Küfür ederek aşağılamaya kadar işi götürüyorlar. Mesela bir üye 20 gün içerisinde önce ikili diyalogdan ceza alıyor, cezasının bittiği gün futbolcuya hakaretten ceza alıyor, sonra cezanın bitiminin ertesi günü de üyeye aleni bir şekilde ana avrat küfür ederek ceza alıyor. Bu tarz davranıştaki arkadaşlara daha caydırıcı cezalar gerekiyor. Ne bileyim bir kaç ay yazamama cezası gibi. Burası kimsenin egosunu tatmin etme, başkalarına küfür ve hakaret etme yeri değil sonuçta. Herkes kendine göre bir şeyler yazıyor, kendi görüşünü söylemeye çalışıyor. Bu tarz kirlilikleri ortadan kaldırıp daha medeni ve anlaşılır bir ortam oluşturmak gerektiğini düşünüyorum.

Cyzio hocam, konuyu dağıttık biraz ama kusura bakma artık.

Estağfirullah, bu mesajda yazdıklarınız konuyla alakalı. Ben "Bu başlıkta Şenol Güneş'i eleştirmeyelim." demiştim.

mkmoglu
15.10.2015, 08:49
şenol güneş profosyonel hoca istediği takımı çalıştırır sapına kadar trabzonsporlu ..soru sizin gibilerde..sizlerin yüzünden trabzonspordan kaçan kaçana..her zaman heryerde birlik olabilsek ne olurduki..

Yusuf BALCI
15.10.2015, 09:05
Yani size göre bir hakem, gönül bağı, vefa borcu gibi sebeplerle bir takımı korur, kollarsa; bunun sonucunda da para/rant elde etmiyorsa, ortada tarışılacak bir konu yoktur.

Konuyu farklı bir yöne çekmişsiniz. Hakemler tarafsız olmak zorundadır. Bu onların işidir. Karşılığında para alırlar. Bmn yönetimi ise Trabzonspor'a kendi yaşlarından daha uzun süre hizmet etmiş bir kişiye karşı Gönül bağı besleyebilir, yeri geldiğinde koruyabilir. Benim değinmek istediğim nokta bu kadar farklı görüş ve düşünceye sahip üyenin olduğu bir forumda yine iyi iş çıkartıyorlar. Eleştirinin dozu ağır olmuş dememin sebebi bu idi. Eleştirilmeli mi? Evet. İdam mı edilmeli(ilk yazınız çok sert kabul edin) Hayır.

Dikkat ettiyseniz Şenol Güneş ile ilgili hiç birşey yazmadım. Başlığın konusu bu değil çünkü. Ancak anladığım kadarıyla başlığa yorum yazanın Şenol Güneş ile ilgili düşünceleri önemli. Ben de fikrimi yazayım. bize verdiği hizmetlerden ne kadar minnet borcum var ise son 1 yıldaki icraatlarından dolayı da o kadar kırgınım.

Cyzio
15.10.2015, 23:04
Merak etmeyin, daha alt perdelerden defalarca uyarımı yaptım. Hamam ve tas aynı olunca, uyarının dozu sertleşti tabii.

Öte yandan, benim ne ceza verecek yetkim var, ne de konu kapatacak ya da değiştirecek erişimim.

Yani ortada bir idam varsa, infaz eden ben değilim.

bach72
15.10.2015, 23:16
Şenol Güneş, bir başka efsanemiz veya efsane falan olmayıp paçalarından akan cehaletiyle ve görgüsüzlüğüyle başkanlık makamını işgal eden İHO.Farketmez.Hakaret,küfür,alay,aşağılama yapılmadığı sürece her türlü eleştiri serbest olmalı.Avrupa insan hakları mahkemesi ne dedi bugün?Ermeni soykırımı yoktur demek hiç bir ülkede yasak olamaz.Fikir özgürlüğü herkezin hakkıdır.

Yusuf BALCI
15.10.2015, 23:43
Merak etmeyin, daha alt perdelerden defalarca uyarımı yaptım. Hamam ve tas aynı olunca, uyarının dozu sertleşti tabii.

Öte yandan, benim ne ceza verecek yetkim var, ne de konu kapatacak ya da değiştirecek erişimim.

Yani ortada bir idam varsa, infaz eden ben değilim.

Bana göre bu forumda en güçlü kişiler yazıları, yorumları ile bordo mavi renk sevdalılarının yüreklerine dokunabilenlerdir. Siz de bu üyelerden birisiniz. Kendinizi küçümsemeyin :) her şey yetki değil.

Cyzio
16.10.2015, 08:20
İltifatınıza teşekkürler :).

Cengiz Çubukcu
18.10.2015, 08:24
Korler sağırlar birbirini ağırlar...

Cyzio
18.10.2015, 10:48
Korler sağırlar birbirini ağırlar...

BMN Yönetimi ile sizin aranızdaki ilişki bundan güzel açıklanamazdı.

Tebrik ediyorum.

Oruç
18.10.2015, 11:12
BMN Yönetimi ile sizin aranızdaki ilişki bundan güzel açıklanamazdı.

Tebrik ediyorum.

Yönetimde yer alan bir fani olarak ben hangi tarafta bulunuyorum sayın hocam ?

Cyzio
18.10.2015, 11:20
Yönetimde yer alan bir fani olarak ben hangi tarafta bulunuyorum sayın hocam ?

Trabzonspor'a şike suçlaması yapan bir üyeye ceza vermeme konusunda, hangi yönde oy kullandınız? Ya da öncelikle bu olaydan haberiniz var mı?

Oruç
18.10.2015, 11:23
Trabzonspor'a şike suçlaması yapan bir üyeye ceza vermeme konusunda, hangi yönde oy kullandınız? Ya da öncelikle bu olaydan haberiniz var mı?

İş yoğunluğundan ötürü haberim yok hocam. İigili mesajı raporlarsanız oylamaya gerek kalmaksızın gereğini yapacağımdan şüpheniz olmasın. Saygılar.

Gökhan ARSLAN
18.10.2015, 11:35
Şenol Güneş evet bizim için çok emek verdi belki belkide emek vermedi sadece işini yaptı orası ayrı konu en azından zaman harcadı bu kulübe
Ama sen bu şehir için efsane kabul edilmişsen bu camianın sembolü haline gelmişsen bırak en ezeli rakiplerimizden ve şikeci bir takımı mahalle takımını bile çalıştırmayacaksın..
Ha paraya ihtiyacın varsa bunun için yapmışsan o zaman sadece gülerim :)
O zaman en başından 'paranın gücüne karşı emeğin savaşını' verdik diyerek ahkam kesmeyeceksin..
BMN yönetimi adil değildir olayına en azından bu konuda katılıyorum herşeyin en iyisini bilemezsiniz arkadaşlar insanların fikirlerine de biraz kulak verin..

Cyzio
18.10.2015, 11:36
Mesele şudur: Bir üye, iki-üç gün önce şu anda imzamda bulunan ifadeyi yazdı. Yazılandan pek anlamayabilirsiniz ama, o anda konuşulan konu şikeydi. Yani cümlenin başını şu şekilde okumak lâzım:

-"Ne yazık ki çok eskilerden 1-2 maç (şike) yapmışız diye biliyorum..."

Böylece bu şahıs, sırf Şenol Güneş'in şu anda şike yapan bir klüpte çalışmasını mazur görmek adına

-"Ne var yani, geçmişte biz de 1-2 maç şike yaptık."

iftirasını ortaya koydu.

Ben de kendisine, "işkembe-i kübradan sallamamasını, Fenerbahçe'ninki gibi belgelerle ortaya koymasını" söyledim.

BMN yönetimi ise, Trabzonspor'a şike iftirası yapan bu üyenin sadece mesajını (ve o konuyla ilgili diğer mesajları) silmekle yetindi. Kendisi bu iftiradan ceza almadan kurtuldu.

Bu üyeye bu işleminden dolayı ceza vermeyip, sadece mesajını silmek; hırsızlık yapan birini yakaladıktan sonra, çaldığı parayı ya da nesneyi alıp, salıvermeye benzer.

Üstelik kendisine bir de şu soruyu sormuştum ki, hâlâ cevabını bekliyorum:

-"O çok eskiden şike yaptığımız maçlarda, kalemizi kim koruyordu?

Mesele bundan ibarettir.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
18.10.2015, 14:58
Arkadaşlar öncelikle olayı kişisel hale getirip kan davası güder gibi davranarak nasıl bir fayda umduğunuzu merak ediyorum.

Cengiz Çubukçu veya Şenol Güneş konusunda bir sorun varsa bunu tartışacak yer burası değil zaten.

Forumda bu konular için ayrı şikayet mekanizmaları ve bölümleri var.

Gerçekten de BMN ailesini adil olmayan ve adam kayrılan bir yer olarak görüyorsanız o bölümlerde forum yönetiminin birinci dereceden dostlarının aldığı cezaları hatta benim de 10'dan fazla cezamı görebilirsiniz.

Ha yine ikna olmazsanız kusura bakmayın. 40.000'den fazla kayıtlı üye ve 400.000 civarı takipçisi olan bu platformu 1999'dan bu güne kuruş maddi beklenti gütmeden ancak kendi emeğimiz, vaktimiz ve özverimiz ile bu kadar yönetebiliyoruz.

Kimsenin adamı olmadan önce Trabzonspor diyebilmeyi amaçlıyoruz. Trabzonspor için almadan vermek şiarı ile gücümüz ve zihnimiz elverdiğince koşturuyoruz. Bu işin daha iyi ve daha doğru yapıldığı başka bir platform varsa ben kendi adıma hiç bir titr altında olmadan o oluşuma hizmet etmekten onur duyarım.

Ama öyle bir örnek gösteremiyorsanız bence bu çatıya bu kadar üst perdeden ve mikro bir olay üzerinden tekme atmak vefasızlıktır. Nankörlüktür.
Kimse kusura bakmasın.

28TS61
18.10.2015, 16:16
Forumda bu konular için ayrı şikayet mekanizmaları ve bölümleri var diyorsunuz ama o mekanizma ne kadar dogru isliyor?

dikkatimi ceken her zaman böyle durumlarda forum yöneticileri bir bahane bulup olayi kapatmaya calisiyor.

-peki o mesaj neden silindi?
-Trabzonspor sike yapmistir diyen biri forumdan uzaklastirilmasi gerekmiyor mu?
-yoksa Trabzonspor gercekten sike yapti da bizler mi bilmiyoruz ?

Cyzio
18.10.2015, 16:49
Arkadaşlar öncelikle olayı kişisel hale getirip kan davası güder gibi davranarak nasıl bir fayda umduğunuzu merak ediyorum.

Cengiz Çubukçu veya Şenol Güneş konusunda bir sorun varsa bunu tartışacak yer burası değil zaten.

Sevgili Halit Bey kardeşim;

Bu başlıkta, kişisel hiç birşey konuşulmuyor. Zaten Şenol Güneş'in kendisini mümkün olduğu kadar, "Efsane" başlığında konuşmaya çalışıyoruz. Bu başlıkta konuşmaya çalışanlara elimden geldiğince engel olmaya çalıştım.

Bu başlıkta konuştuğumuz, BMN yönetiminin, konu Şenol Güneş olunca, adaletten sapması.

Son 48 saattir konuşulan konu ise Cengiz Çubukçu değil;

TRABZONSPOR'A ŞİKE İFTİRASI ATMIŞ BİR ÜYENİN HALEN DAHA FORUMDA YAZABİLME DURUMUDUR.

Bir de altını çizerek yazayım:

TRABZONSPOR'A ŞİKE İFTİRASI ATMIŞ BİR ÜYENİN HALEN DAHA FORUMDA YAZABİLME DURUMUDUR.

Bir de koyultup yazayım:

Bir de renklendireyim:

Durumun vahametini görebiliyor musunuz, yoksa kulağınızın üstüne yatmaya devam mı edeceksiniz?

Forumda bu konular için ayrı şikayet mekanizmaları ve bölümleri var.

Kusura bakmayın da, böyle vahim bir durum için şikâyete gerek var mı? Durumdan bîhaber değilsiniz. Gördünüz ki, sildiniz. Böyle rezil bir durumu gördüğünüz halde;

Trabzonspor'a yapılan bu çirkin iftirayı siz içinize sindiriyorsanız...

Eh, sorun yok o zaman.

Size iyi yönetimler.

Gerçekten de BMN ailesini adil olmayan ve adam kayrılan bir yer olarak görüyorsanız o bölümlerde forum yönetiminin birinci dereceden dostlarının aldığı cezaları hatta benim de 10'dan fazla cezamı görebilirsiniz.

Nelerden dolayı ceza yediğinizi bilmiyorum ama ben burada Şenol Güneşseverlerin korunduğu savını işliyorum. Ve bu konuda pek çok üyenin bildiği sürüyle örnek var.

Ha yine ikna olmazsanız kusura bakmayın. 40.000'den fazla kayıtlı üye ve 400.000 civarı takipçisi olan bu platformu 1999'dan bu güne kuruş maddi beklenti gütmeden ancak kendi emeğimiz, vaktimiz ve özverimiz ile bu kadar yönetebiliyoruz.

İyi yapılan şeyleri zaten sürekli takdir ediyoruz. Ama bir konuda doğru iş yapıyorsunuz diye, diğer meselede yaptığınız adaletsizliği göz ardı edemeyiz.

Kimsenin adamı olmadan önce Trabzonspor diyebilmeyi amaçlıyoruz.

Bundan emin misiniz?

Şenol Güneşsever bir üye

-"Trabzonspor şike yaptı." diyor ve bu lâfı kemâl-i afiyetle yiyorsunuz.

Burada öncelik kim oluyor?

Trabzonspor için almadan vermek şiarı ile gücümüz ve zihnimiz elverdiğince koşturuyoruz. Bu işin daha iyi ve daha doğru yapıldığı başka bir platform varsa ben kendi adıma hiç bir titr altında olmadan o oluşuma hizmet etmekten onur duyarım.

Ama öyle bir örnek gösteremiyorsanız bence bu çatıya bu kadar üst perdeden ve mikro bir olay üzerinden tekme atmak vefasızlıktır. Nankörlüktür.
Kimse kusura bakmasın.

Çok da araştırmadım ama öyle bir platformun varlığından haberdar değilim.

Ama siz daha iyi olmak varken, neden kendinizi "Şu anda benden iyisi yok. Dolayısıyla kendimi daha da iyileştirmeme gerek yok." sınırlamasına sokuyorsunuz ki?

Bir de müsaadenizle size birşey soracağım: BMN

-"Trabzonspor tarihinde 1-2 maç şike yapmıştır."

diyen bir üyenin forumdaki geleceği hakkındaki kararını ne zaman verecek?

Saygılar.

TS FAN
18.10.2015, 17:32
Konu başlığında Adalet kelimesini görünce ilgimi çekti ve bazı mesajları okudum.Başta şikebahçenin düzmece bir biçimde aklanması olayıyla ilgili sanmıştım ancak bu bir iç meseleymiş anladığım kadarıyla.Olayla ilgili olarak konuşmayacağım çünkü söz konusu mesajı görmedim.Okumadığım için de bir hükme varamam.Bu forumda kişisel anlamda da kimseyle ilgili negatif düşüncem yok.Yazacaklarım tamamen genel anlamlıdır.

Biz Trabzonspor uz Adalet olgusuyla bütünleşmişiz.Artık sadece bir spor takımı değil dava takımı olmuşuz.Trabzonspor adaleti ararken adaletin ve dürüstlüğün temsilcisi olmalıdır.Yoksa hiç bir şeyin anlamı kalmaz.

Trabzonspor yine son anda kaçan şampiyonluğun şokunu yaşarken bununla birlikte tarihinde ilk kez katılma şansı yakalayacağı ŞL den elenip UEFA da ön eleme oynarken tamamen kendisi dışında gelişen olaylar neticesinde verilen infaz ve kararlarla olaya dahil oldu bu şekilde tarihinde ilk kez Şmapiyonlar Ligine katıldı ve bu heyecanla birlikte uzun sürecek (belkide kıyamete dek)bir hak arayışı mücadelesine de girmiş bulundu.

Trabzonspor fbye şikeci derken hakkını ararken fbnin çıktığı ve haksız bulunup türlü cezalar yediği kendisiyle işbirliği yaptığı bazı takımların da cezaya çarptırıldığı onlarca resmi tarafsız mahkemenin belgeleriyle konuşuyor.Trabzonspor 5 yıldır bu davanın peşini bırakmayan tek takımdır.Şikebahçe bile bu davaya Bizim kadar sarılmamıştır.Zaten geçen hafta sonucunu gördüğümüz önceden aldığı güvenceyle de rahat rahat maçlarını oynamış hiç çaba ve enerji harcamamıştır.Olumsuzluk yaşamamıştır.Bu dava bir gün sonuca ulaşırsa bu tamamen Trabzonspor un Adaleti sağlama amacıyla gösterdiği azim sayesinde olacaktır.

Yani biz işkembe-i kübradan atmıyoruz.Bu adaletle ilgili olaya objektif bakmak adına 'acaba fb şike yapmamış olabilir mi?' diye bakılabir ama asla ve asla 'Trabzonspor da şike yaptı' diye bakılamaz.Bu belge ister kanıt ister,işkembe-i kübradan atmakla olmaz.Biz 'fb şike yapmamış olabilir mi?' diye bakarken de fb nin şike yaptığını açıkça görmekteyiz.Bunu belgelerle olaylarla görüyoruz.Peki Trabzonspor şike yaptı demek için nasıl belgeler ve olaylar örgüsüne sahipler acaba adil ve objektif anlamda ben bunu bir çok farklı ortamda ve farklı kişiyle sordum konuştum hiç bir mantıklı cevap alamadım.Şikebahçenin tarafsız bağımsız mahkemeleri işbirlikçi iftiracı kankalarıyla sahte delillerle kandıramayıp akabinde aynı iftiracı ve sahtekarlarla bu kez de 'Trabzonspor da şike yaptı' demeye getirmesi gibi bir şey bu.'Biz yandık Trabzonspor u da yakalım' 'Biz b.ka battık Trabzonspor a da bulaşsın demek bu' burada fbnin mantığı hak-adalet değildi masumluk değildi fb yakalanmıştı ve hıncını çıkrama derdindeydi ve Trabzonspor a saldırmaya kalktı.Suçlu yada masum olmasına bakmadan.fb karşısında kim olsa bu iftirayı atardı.İşte hal ve hareketleri fbnin şike yaptığının da en büyük kanıtlarından biriydi.

Bu söylediklerimin bilincinde olmak gerekir.Ancak insanlarda bazen bilinç eksikliği olabilir hatalar yapabilir bilmeyerek yanlış şeyler söylenir yazılabilir.Özür dilemek gerekir.Çünkü bunun bir takımın taraftarı olmakla bir alakası yok.Kanıtsız belgesiz iken şike yaptı demek insanlığa mantığa aykırı.En masum tarafıyla bu bir hata olabilir ve hatadan dönülebilir.Özür dilenebilir.Ama hatada diretmek çok farklı bir şeydir.Bu insanları farklı şeyleri sorgulamaya iter ve olay zarar vererek büyür.

Yusuf BALCI
18.10.2015, 19:23
Şike iftirası olayında Cengiz Çubukçu isimli üyenin ülkede yapılan algı operasyonlarının kurbanı olması sonucu gerçekleştiğini düşünüyorum. Art niyet olduğunu sanmıyorum. Ancak böyle bir durumda erdemli kişi hatasının farkına varır ve özür diler. Bu konuda eksik kalmış ilgili kişi.

Ceza almasını isteyen kişiler haklı. Ancak ceza olmamasının sebebi adam kayırma değil, yine bu algı operasyonunun ("Kim şike yapmadı ki?", "Herkes yaptı bizi yakaladılar", "Yaptıysam kendim için mi yaptım?", "Sahaya yansımadı" vb) etkileri diye düşünüyorum. Bmn yönetimi şurada sıkı bir yönetim gösterse 9/10 üye ceza alır. O derece dejenere olduk yani. Zaten şikeden sonra aktif üye sayısı azalmış, forumun da Trabzonspor gibi tadı kaçmış.

Biraz konuyu dağıttım kusura bakmayın cepten yazıyorum. Sonuç olarak bmn yönetimine her hatalarını gözlerine sokarak yüklenebilmek bile burada bir diktatörlüğün olmadığını gösteriyor. En azından buna saygı duyalım. Dozunda eleştirelim. Şikayetleri de herkese açık bölümlerde değil, ilgili yöneticilerle vs iletişime geçerek yapalım bence. "Bunları yaptık ta ne oldu" diyenler de olacaktır tabii. Ancak benim gördüğüm bmn yönetimi bu forumun sahibi Trabzonspor taraftarıdır diyor. Bu forumun sahibi bizleriz demiyor.

Yaşar
18.10.2015, 19:49
galatasaraylı olduğu açık bir üyenin bana yönelttiği 2. defa fbli olduğum suçlamasından sonra yine sadece mesajları silinmiş ve yarım tekrar bu forumda yazacak. Büyük bir haksızlığa ugradığımı düşünüyorum hem Beni tanıyan üyeler tarafından hem de forum yönetimi tarafından. Sonuçta beni tanıyanlar ve ne olduğumu bilenler var , sırf onun hatrına adamın bana attığı iftiraya ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum. forum kuralları içerisinde de ifriranin ceza gerektirdiğini sanıyorum. Ayrıca dünkü olaydan sonra forumda bir daha yazmama kararı almıştım , sonuçta ne olduğu belli olmayan 25 günlük üyenin attığı iftiralara ceza ile karşılık verilmiyor, benimle ona aynı muamele yapılıyor , bunun adına yöneticileri tebrik etmem lazim. Trabzonspor taraftarı ile Galatasaray taraftarı na eşit şekilde davranıyorlar, bu konuda çok adiller. Burada kırdığım, uzdugum herhangi bir üye varsa hakkını helal etsin. Michelangelo denen galatasaraylı hariç. Bundan sonra genellikki Yazdıklarınızı okurum, mecburi kalmadıkça yazmama karari aldım.cok değerli kalemler var bu forumda çünkü, onları okumadan duramıyorum.

Nazim Can
18.10.2015, 19:54
Şike iftirası olayında Cengiz Çubukçu isimli üyenin ülkede yapılan algı operasyonlarının kurbanı olması sonucu gerçekleştiğini düşünüyorum. Art niyet olduğunu sanmıyorum. Ancak böyle bir durumda erdemli kişi hatasının farkına varır ve özür diler. Bu konuda eksik kalmış ilgili kişi.

Ceza almasını isteyen kişiler haklı. Ancak ceza olmamasının sebebi adam kayırma değil, yine bu algı operasyonunun ("Kim şike yapmadı ki?", "Herkes yaptı bizi yakaladılar", "Yaptıysam kendim için mi yaptım?", "Sahaya yansımadı" vb) etkileri diye düşünüyorum. Bmn yönetimi şurada sıkı bir yönetim gösterse 9/10 üye ceza alır. O derece dejenere olduk yani. Zaten şikeden sonra aktif üye sayısı azalmış, forumun da Trabzonspor gibi tadı kaçmış.

Biraz konuyu dağıttım kusura bakmayın cepten yazıyorum. Sonuç olarak bmn yönetimine her hatalarını gözlerine sokarak yüklenebilmek bile burada bir diktatörlüğün olmadığını gösteriyor. En azından buna saygı duyalım. Dozunda eleştirelim. Şikayetleri de herkese açık bölümlerde değil, ilgili yöneticilerle vs iletişime geçerek yapalım bence. "Bunları yaptık ta ne oldu" diyenler de olacaktır tabii. Ancak benim gördüğüm bmn yönetimi bu forumun sahibi Trabzonspor taraftarıdır diyor. Bu forumun sahibi bizleriz demiyor.
Senin anlattigin baska birsey o üye bir genelleme yapmadi mac mac belirtti ama o maclari söylemem dedi, yani ortada bir algi yönetiminin sonucundan ziyade direkt hedef gösterdi yani sözde ona göre sike yaptigimiz maclari bildigini ama söylemeyecegini yazdi.

Yusuf BALCI
18.10.2015, 21:46
Senin anlattigin baska birsey o üye bir genelleme yapmadi mac mac belirtti ama o maclari söylemem dedi, yani ortada bir algi yönetiminin sonucundan ziyade direkt hedef gösterdi yani sözde ona göre sike yaptigimiz maclari bildigini ama söylemeyecegini yazdi.

Ülkede savcı çıkıp "Bana dava açılırsa savunmamı yazılı yaparım. Bunu da açıklamayla yaparım. Rüşvet teklifinde bulunanları, siyasi baskıları her şeyi anlatırım." Diyor, bizim üye bol keseden atmış çok mu? Adalet laçka olmuş, anlamını yitirmiş. Biz bu üyeyi astırsak ne olur? Kestirsek ne olur?

Üyeyi savunmuyorum tam tersi bana göre de ceza almalı idi ama artık bana göre bir çok değerimizi kaybettik ve hiç bir şeyin anlamı yok. Kendini paralamanın da..

Cyzio
18.10.2015, 23:01
Başlığa yöneticiler giriyor, yöneticiler çıkıyor. Fakat şu sorular, cevapsız kalıyor:

Sevgili Halit Bey kardeşim;

Bu başlıkta, kişisel hiç birşey konuşulmuyor. Zaten Şenol Güneş'in kendisini mümkün olduğu kadar, "Efsane" başlığında konuşmaya çalışıyoruz. Bu başlıkta konuşmaya çalışanlara elimden geldiğince engel olmaya çalıştım.

Bu başlıkta konuştuğumuz, BMN yönetiminin, konu Şenol Güneş olunca, adaletten sapması.

Son 48 saattir konuşulan konu ise Cengiz Çubukçu değil;

Bir de altını çizerek yazayım:

Bir de koyultup yazayım:

Bir de renklendireyim:

Durumun vahametini görebiliyor musunuz, yoksa kulağınızın üstüne yatmaya devam mı edeceksiniz?

Kusura bakmayın da, böyle vahim bir durum için şikâyete gerek var mı? Durumdan bîhaber değilsiniz. Gördünüz ki, sildiniz. Böyle rezil bir durumu gördüğünüz halde;

Trabzonspor'a yapılan bu çirkin iftirayı siz içinize sindiriyorsanız...

Eh, sorun yok o zaman.

Size iyi yönetimler.

Nelerden dolayı ceza yediğinizi bilmiyorum ama ben burada Şenol Güneşseverlerin korunduğu savını işliyorum. Ve bu konuda pek çok üyenin bildiği sürüyle örnek var.

İyi yapılan şeyleri zaten sürekli takdir ediyoruz. Ama bir konuda doğru iş yapıyorsunuz diye, diğer meselede yaptığınız adaletsizliği göz ardı edemeyiz.

Bundan emin misiniz?

Şenol Güneşsever bir üye

-"Trabzonspor şike yaptı." diyor ve bu lâfı kemâl-i afiyetle yiyorsunuz.

Burada öncelik kim oluyor?

Çok da araştırmadım ama öyle bir platformun varlığından haberdar değilim.

Ama siz daha iyi olmak varken, neden kendinizi "Şu anda benden iyisi yok. Dolayısıyla kendimi daha da iyileştirmeme gerek yok." sınırlamasına sokuyorsunuz ki?

Bir de müsaadenizle size birşey soracağım: BMN

-"Trabzonspor tarihinde 1-2 maç şike yapmıştır."

diyen bir üyenin forumdaki geleceği hakkındaki kararını ne zaman verecek?

Saygılar.

Hiç biriniz

-"Yahu, şu mesele nedir?"

diye merak etmediniz mi? Anlatacağım olaydaki rezaletin boyutu mu sizi endişelendirdi?

Haydi ondan geçtim. "Pozitif ayrımcılık" mevzusunu hiç araştırdınız mı?

Farkında olmadan, Şenol Güneş'i itibarsızlaştırıyorsunuz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Bu forumda, bir üye geçmişte Şenol Güneş'i yüceltmek adına öyle bir lâf etti ki, farkında olmadan aslında batırdı (Arzu eden bir yöneticiye, olayı detaylarıyla PM olarak gönderebilirim).

Şu "Pozitif Ayrımcılık" kavramını bir araştırın, ne dediğimi anlayacaksınız. Pozitif ayrımcılık, kimlere yapılır?

Öte yandan, nasıl ki hırsızlığın büyüğü küçüğü olmazsa, adaletsizlik de aynı durumdadır.

Yani şike meselesindeki adaletsizlik nasıl ki Türkiye'nin çok küçük bir kısmını rahatsız ediyorsa, BMN'deki adaletsizlik de sadece az sayıda üyeyi rahatsız ediyor.

İçinize siniyor mu?

O çok heyecanlı genç yönetici Berke Bey kardeşim acaba su soruyu neden cevaplamaz?

Bilmem, bu konuyu kendi aranızda tartışıyor musunuz, yoksa bunları boşuna mı yazıyorum?

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
19.10.2015, 08:50
Hocam yerinde olsam psikoloğa giderdim.

Kaya
19.10.2015, 09:01
Cengiz Çubukçu'ya belirtilen mesajı üzerineden ceza verilmiştir.

Bu başlığa son derece anlayışla yaklaştım. BMN'nin daha iyi olması adına gelen tüm eleştiri ve isteklerden faydalanmak istiyorum.

Ancak artık eleştiri görülen o ki "saldırı" boyutuna gelmiş. Öyle ki tercih edilen üslup "abi - kardeş çizgisi"nden çıkmış bence.

Başlık açık kalmayaca devam edecektir. Burada BMN'de görev yapan kişileri somut olarak "adaletsizlik" ile suçlayanlar bu son derece ağır suçlamalarını ahirete kadar devam ettirsin... İhmal ile kötü niyet arasında büyük bir fark vardır...

Faik Yılmaz
19.10.2015, 09:04
Bir çok konuda Cyzio abime hak vermekle birlikte bu konunun artık bize zarar verdiğini ve enerjimizi boşa harcattırdığını düşünüyorum...

önümüzde kongre süreci var takımımız maalesef kötü durumda bizim desteğimizi bekliyor....

Mollasalihoğlu
19.10.2015, 11:32
Bir çok konuda Cyzio abime hak vermekle birlikte bu konunun artık bize zarar verdiğini ve enerjimizi boşa harcattırdığını düşünüyorum...

önümüzde kongre süreci var takımımız maalesef kötü durumda bizim desteğimizi bekliyor....

Zaten bir faydamız yok ki enerjiyi boşa harcayalım :)

İsteyen kulübe destek versin biz Şenol Güneş için her ay masraf yapmaya, mesai ayırmaya ve bu oluşumu açık tutmaya devam ediyoruz. Manyağız çünkü.

Yiğit Gayretli
19.10.2015, 12:56
Bir eleştiri/pay çıkarma başlığından, hedef tahtasına oturtma başlığına evrilmiş burası. Üzüldüm...

signal
19.10.2015, 12:57
Çoğu forumda böyle bir başlık en fazla bir gün kalır. Çok eski bir üye olmasam da Bmn yönetiminin genel anlamda fazla özgürlükçü bir anlayışa sahip olduğunu düşünüyorum.

Başlıkta geçen konuşmaları da oldukça çocuksu bulduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. İlkokul sıralarındaki çocuklar gibi birbirini şikayet etmek, forumda hak ve adalet aramak, burdan yola çıkarak argümanı desteklemek için şike benzetmesi yapmak bana göre yanlış bir yöntemdir.

Başlığın açıldığı günü hatırlıyorum. O gün şike davası hakkında beraat kararının alındığı gündü. Ben açıkçası konunun onla ilgili olduğunu sanmıştım. İçeriği görünce başlığı fazlasıyla yadırgadığımı söyleyebilirim. Herkesin şike başlığında olduğu bir günde kusura bakmayın Cyzio hocam sizin önceliğinizin Şenol Güneş ve yahut forumdaki adalet anlayışı olmamalıydı. Konuyu çok fazla içselleştirdiğinizi düşünüyorum. Bırakın dünyada olmayan adalet forumda da olmasın, ne çıkar?

Sibel
19.10.2015, 13:07
Bu başlıkta çok çirkinleşildiğini düşünüyorum.
Ve derhal kapanması gerektiğini.

Kaya
19.10.2015, 13:21
Cengiz Çubukçu'nun ceza almasına neden olan mesajı imzasına yazan Nazım Can'ın imzası düzeltilmiştir.

Yiğit Gayretli
19.10.2015, 13:21
Yani demek istediğim şu, burada birbirimizin açıklarını kollar hale gelip de samimiyeti tümden yitirdiysek şayet, adaletin falan da önemi yok zaten.

Sibel
19.10.2015, 13:46
Yani demek istediğim şu, burada birbirimizin açıklarını kollar hale gelip de samimiyeti tümden yitirdiysek şayet, adaletin falan da önemi yok zaten.

Ağzına sağlık ama çok hafif yazmışsın Yiğit.

Ömer SEVİNÇ
19.10.2015, 15:02
Adalet aramak ne zamandan beri çirkinleşmek oldu? Olanı olduğu gibi kanıtlarıyla birlikte yazmak açık kollamak olarak adlandırılıyorsa zaten orada bir sıkıntı var demektir. Yönetimin yapması gereken, bir hatamız olmuş olabilir, Şenol Güneş'e şu şu nedenlerle ayrımcılık yaptık deyip bundan sonraki durumlarda daha adil olunmaya çalışılacağını deklare etmek iken Tayyip Erdoğan'ın kullandığı "bunlarrrr, bizi çekemeyen dış güçler, en iyisini biz biliriz" noktasına ulaşmak acı verici.

Bu başlıkta tek istenen adil olunması. Kişilere göre muamele yapılmaması. Genel kuralların herkes için geçerli olması ve kişilere özgü kurallar icat edilmemesi. Gerçekten de temelde Trabzonspor'un Tff'den istediği istekler tam olarak bunlar.

Sibel
19.10.2015, 15:23
Adalet aramak çirkinleşmek olmadı hiçbir zaman. Bunu neye dayanarak iddia ediyorsunuz? Burada Bmn yönetimine yapılan imâlar ve haddini aşan nefret dolu söylemler ÇİRKİN.
Başka açıklaması yok.
Bu forum eskiden böyle değildi. Ben bilmem ama görüyorum. Çünkü insanlar sevgili ve saygılıydı. Samimiyet vardı. Şimdi ise buraya gelip her türlü şeyi yazacağını zannedenler ve saygı seviyesini yerlere çeken üyeler var. Bu ikisinden daha vahim olan buradaki samimi ortama dahil olmayıp olanlara da uzaktan nifak tohumu saçanlar. Üyeleri mimleyip fırsat kollayıp laf sokanlar, tartışma yaratanlar. Sırf sevmediği bir üye diye o üyenin fikirlerine her fırsatta kötü yorum yapanlar ama gün gelip devran döner ki aynı fikirleri kendileri de savunanlar. Çok daha fazlası.
Birçok üye için Bmn fişi çekildiğinde yok sayılan bir ortam olabilir. Birçok üye için de bir ailedir.
Saygı duyan duysun duymayan da duymaya çalışsın.
Bu başlık foruma eleştiri için açılmışsa adap denen bir şey var.
Kaldı ki danışma bölümünde istediğiniz şikayeti de yapabilirsiniz. Ben yapıyorum mesela. Nefret kusmak için bu başlığın açılmasını beklemedim. Rahatsız olduğum her şeyi şikayet ettim. Ve dönüş aldım. Bazen de alamadım çünkü bu yöneticiler robot değil. Bu yöneticiler tek tip düşünen kişiler değil. Herbirinin kendi fikri ve işi gücü var.
İlk sayfalara da yazdığımı tekrar yazıyorum.
Evet bu başlık çok güzel bir eleştiri başlığı olabilirdi.
Ama olmadı. Bunun suçlusu da kesin hâlâ bu başlığa sabreden FORUM YONETİMİDİR!

Yaşar
19.10.2015, 15:30
Adalet aramak çirkinleşmek olmadı hiçbir zaman. Bunu neye dayanarak iddia ediyorsunuz? Burada Bmn yönetimine yapılan imâlar ve haddini aşan nefret dolu söylemler ÇİRKİN.
Başka açıklaması yok.
Bu forum eskiden böyle değildi. Ben bilmem ama görüyorum. Çünkü insanlar sevgili ve saygılıydı. Samimiyet vardı. Şimdi ise buraya gelip her türlü şeyi yazacağını zannedenler ve saygı seviyesini yerlere çeken üyeler var. Bu ikisinden daha vahim olan buradaki samimi ortama dahil olmayıp olanlara da uzaktan nifak tohumu saçanlar. Üyeleri mimleyip fırsat kollayıp laf sokanlar, tartışma yaratanlar. Sırf sevmediği bir üye diye o üyenin fikirlerine her fırsatta kötü yorum yapanlar ama gün gelip devran döner ki aynı fikirleri kendileri de savunanlar. Çok daha fazlası.
Birçok üye için Bmn fişi çekildiğinde yok sayılan bir ortam olabilir. Birçok üye için de bir ailedir.
Saygı duyan duysun duymayan da duymaya çalışsın.
Bu başlık foruma eleştiri için açılmışsa adap denen bir şey var.
Kaldı ki danışma bölümünde istediğiniz şikayeti de yapabilirsiniz. Ben yapıyorum mesela. Nefret kusmak için bu başlığın açılmasını beklemedim. Rahatsız olduğum her şeyi şikayet ettim. Ve dönüş aldım. Bazen de alamadım çünkü bu yöneticiler robot değil. Bu yöneticiler tek tip düşünen kişiler değil. Herbirinin kendi fikri ve işi gücü var.
İlk sayfalara da yazdığımı tekrar yazıyorum.
Evet bu başlık çok güzel bir eleştiri başlığı olabilirdi.
Ama olmadı. Bunun suçlusu da kesin hâlâ bu başlığa sabreden FORUM YONETİMİDİR!
Sibel, Cumartesi akşamından beri şikayet ettiğim be rahatsız olduğum bir mevzu var, bir kaç başlıkta belirttim . Dünden beri yöneticiler bu başlıkta çoğu mesaja cevap verdiler ama benim yazdığımı ciddiye alıp olumlu veya olumsuz hiçbir şey söylemediler. Ta ki bi sabah Kaya Bey in cevabına kadar. Ben de adamına göre muamele yapıldığını düşünmeye başladım .

Ömer SEVİNÇ
19.10.2015, 15:39
Başlığın çirkinleştiğini iddia eden sizsiniz? O yüzden esas ben size sormak isterim tam olarak hangi mesajların çirkinleştiğini, bmn yönetimine yönelik nasıl imalarda bulunulduğunu ve var olduğunu söylediğiniz nefret söylemlerini. Hepimiz okuyoruz mesajları, ben özellikle cyzio hocamınızın herhangi bir nefret söylemine veya çirkin mesajına rastlamadım. Bu açıdan beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

ozturk
19.10.2015, 15:53
Trabzonspor'un çok önemli sıkıntıları var gerek saha içi gerek saha dışında. Bence bunlara kafa yormalıyız. BMN yönetimi veya forum ile ilgili şikayetler Danışma bölümünde dile getirilebilir.

Sibel
19.10.2015, 16:02
Sibel, Cumartesi akşamından beri şikayet ettiğim be rahatsız olduğum bir mevzu var, bir kaç başlıkta belirttim . Dünden beri yöneticiler bu başlıkta çoğu mesaja cevap verdiler ama benim yazdığımı ciddiye alıp olumlu veya olumsuz hiçbir şey söylemediler. Ta ki bi sabah Kaya Bey in cevabına kadar. Ben de adamına göre muamele yapıldığını düşünmeye başladım .
Yaşar abi bana da dönüş yapılmayan mesajlar oluyor. Bazen oluyor bu. Evet insan kızıyor ama buna adamına göre muamele demek çok yanlış. Kimi adam yerine koyuyor mesela Bmn yönetimi? Size ya da bana bi zaman dönüş olmadığı için bizi adam yerine koymuyor mu?
Ben çok rahatsız olduğumda danışmaya yazıyorum özel mesaj atıyorum yöneticiye vesaire. Zorla da olsa ulaşıyorum. İşleri vardır. Görmemişlerdir. Ya da görmüş unutmuşlardır. Belki dediğiniz gibi önemli bulmamıştır gören yönetici. FYde sıkıntı olduğunu kaç zamandır söylüyoruz zaten. En başta ben danışma bölümü şikayetlerimle dolu. Bunu da not düşeyim ki bazı üyeler avukatlık yaptığımı düşünmesin. Gerçi bu forumda not düşmek de işe yaramıyor.

Başlığın çirkinleştiğini iddia eden sizsiniz? O yüzden esas ben size sormak isterim tam olarak hangi mesajların çirkinleştiğini, bmn yönetimine yönelik nasıl imalarda bulunulduğunu ve var olduğunu söylediğiniz nefret söylemlerini. Hepimiz okuyoruz mesajları, ben özellikle cyzio hocamınızın herhangi bir nefret söylemine veya çirkin mesajına rastlamadım. Bu açıdan beni aydınlatabilirseniz sevinirim.
Özellikle ortaya yazdım mesajımı. Çünkü kişisel olarak kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum. Bu üye de olabilir yönetici de.
Demek ki size çirkin gelmemiş. Çirkinlik anlayışlarımız farklı.

Mollasalihoğlu
19.10.2015, 16:25
Yok mu başka içini dökmek isteyen? :)

Kaya
19.10.2015, 16:30

Yaşar tekrar merhaba,

Yine ufak bir açıklama yapmak suretiyle o şekilde düşünmemeni sağlamak isterim...

1-2 gündür cevap alamadığın konuya bugün benim el atmam tamamen bizlerin yoğunluklarına istinaden foruma yeterince vakit ayıramamamızdan kaynaklanmaktadır. Çok zaman vakitsizlikten görmediğimiz konular olmuştur. Yeri gelir anlık cevap vererek çözümler de üretmişizdir ancak dediğim gibi kimseye karşı kötü niyetli bir yaklaşımımız yoktur ve olamaz da... Olmamalı da... Bu başlıkta özellikle ısrarla hep birlikte bir şeyelere el atalım, bir şeyleri düzeltelim istiyoruz.

Burada "siz" - "biz" yok... Burası hepimizin ve olabilecek en uygun ortamı oluşturmak hepimizin görevi. Zaman zaman yetersiz kalınsa bile niyetimiz en iyisini yapabilmek...

Bunun yanısıra görev yapan kişiler olarak dönem dönem sürekli toplanıp yetersiz kaldığımız alanlar ve yanlışlarımızı da konuşuyoruz. Birbirimize çok kızdığımız anlar da oluyor. Bunlar hep en doğru kararları verebilmek adına ancak olmadığı anlar da olabiliyor... ;)

Fatih BALTA
19.10.2015, 16:42
Forum yöneticilerini maaşlı personelmiş gibi düşünen arkadaşlar var. Her dakika her yazılan mesajı okuyan taleplere anında cevap veren uzman bir ekip bu görevi ifa etmiyor. Tamamen gönüllülük esasına dayanan bir yapı mevcut. Unutmayalım bu arkadaşlarımız belki işine belki ailesine ayırması gereken zamandan fedakarlık ederek burada görev yürütmeye çalışıyor. Bu görevi yürütürken gözden kaçırdıkları noktalar olabilir hatta aynı olayda başka başka uygulamalar da olabilir. Bunların iyi niyet ortak paydasında çözülebilecek konular olduğunu düşünüyorum. Art niyet aramaya kalksam her platformda her ilişkide her arkadaşlıkta ben bir mesele bulurum. Ben forum yönetimine sosyal medyanın olumsuz etkilerine rağmen bu forumu ayakta tutmayı başarabildikleri aynı zamanda güzel projelere imza atmayı devam ettirdikleri ve bizleri de bu işlere ortak etmeye devam ettikleri için kendi adıma teşekkür ediyorum

Faik Yılmaz
19.10.2015, 16:56
Forum yönetiminde bulunmuş olan ve halen bulunan bir çok arkadaşımı abimin hataları olmuştur.... Benimde vardır. Hemde bir çok kez olmuştur.. Beşeriz şaşarız.....

sen bir kişiyi beğenirsin ben beğenmem... sana göre artıdır bana göre eksidir...

Lakin 11 yıllık forum hayatımda bu arkadaşlarımın ve abilerimin iyi niyetinden asla ve asla şüphe duymadım duymam da....

zaten önemli olanda budur...

Buradaki arkadaşlarımdan bir ricam olucaktırki takımımızın kötü gününde takımı kurtarmak adına yapmayı düşündüğümüz çalışmalara odaklanalım, Trabzonsporumuzu daha ileriye taşımak adına elimizden ne geliyorsa ortaya koyalım....

bu başlığı da lütfen ama lütfen kapatalım...

Oruç
19.10.2015, 17:53

Abi bir yönetici olarak tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki kesinlikle ama kesinlikle adamına göre muamele yapılmıyor. Bu forumda şahsen benim yüz yüze görüştüğüm tek bir üye yok mesela. İstesem de adamına göre muamele yapma şansım yok.

Yoğunluktan mesajların gözden kaçması tamamen bizim hatamız. Bu hataları minimize etmek için elimizden geleni yaptığımızdan şüphen olmasın. Sadece örnek olması açısından şunu söyleyebilirim. Ben de senin gibi öğretmenim abi. Sabah 6'da uyanıyorum eve en erken 4'te geliyorum. Artı okul işleri vs. sen benden iyi bilirsin. Onun dışında tez yazma işleriyle de uğraşıyorum. Bu sadece küçük bir örnekti. Hepimiz yoğunuz. Mesela ben okul olmadığı için transfer döneminde çok aktif olabiliyorken bir kaç arkadaşımız o dönem foruma zaman ayıramayabiliyor farklı nedenlerden dolayı. Hepimizin eksiği var. Bunun farkındayız. İnsan söz konusu olunca hatalar da olabiliyor. Bu tür durumlarda üyelerimizin anlayışına sığınıyoruz.

Yaşar
19.10.2015, 18:09
Değerli arkadaşlarım;
Burayı yönetebilmenin zor bir iş olduğunun farkındayım. Kimseden de ayrıcalık beklemiyorum. Ama ne idüğü belirsiz adamların forumda yazmasına üstelik üyelerle munakasaya girip ceza almalarına sebep olmalarına sinir oluyorum. Ben bir mesajı raporluyorsam ve o mesaj siliniyor ise yönetici o mesajı görmüş demektir. Çocuk gibi şikayet etmek olarak algilanabilir fakat yazdığım yazıyı görüp de bana özelden bir bilgilendirme yazılmasının en doğru yol olduğunu düşünüyorum. Geçen hafta aynı kişi tarafından yine aynı şekilde suçlanmış, mesajını raporlamış, daha sonra benimkini silinir onunkinin durduğunu görünce yine delirip bir şeyler yazmıştım. Ama Adem kardeşim özelden beni yanlislik olduğu konusunda bilgilendirdi ve bütün sinirimi aldı. Çok şey beklemiyorum illa bir yönetici benim şikayetimi görüyordur , o an o işlemi yapan yönetici den yaptığı işlemi neden yaptığını öğrenmek isterim. Mesela ; " sen fblisin " diyen bir adama küfür edersem ( onun ettiği kufurdur) bana 1 hafta ceza vereceksiniz onun tahriği cezasız mı kalacak? Üyeyi tahrik etmenin forum kurallarınca cezası var mıdır? Cezasi varsa ve verilmiyor sa gerekçesi nedir? Çok zor değil , mesajı silen arkadaşın neden ceza vermediğini açıklaması herhalde. En azından benim de kuruntulanmamı engellemiş olur.

bkandil
19.10.2015, 18:48
Yok mu başka içini dökmek isteyen? :)

Bu ne demek şimdi?

Sanırım yüzde elliyi evde zor tutuyorsunuz...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
19.10.2015, 19:49
Bu ne demek şimdi?

Hayır, maç var. Onu izliyor bizim tayfa.
Pek keyifli olmasa da hastalık işte.

Size de tavsiye ederim. :)

Emre İskender
19.10.2015, 21:03
Mersin maçı başlığındaki küfürleri hakaretleri belaları sanki yasak olduğunu bilmiyormuşçasına buraya yazarak kıymetli zamanlarını bunları silmekle uğraşan yönetici arkadaşlarıma cevap vermedikleri için sitem eden arkadaşlarım.

Kusura bakmayın meşgulüz.

Babası anası halası dayısı amcasınınoğlu mahalledeki abisi sosyal medyada küfürleri görmesin diye face de twitter da dua ayet paylaşan, adeletin timsali sosyalizm ayakları yapan arkadaşları burda ne kadar da kolay küfürler kafirler sıralıyorlar.

burayı kimse görmüyor dimi...

Şimdi kabul edin çok meşgulüz....

Derin Trabzon
19.10.2015, 21:46
Ey BMN Yönetimi;

Da...

iho ya iho denir, daha fazlası harf israfıdır, parmağa yazık klavyeye yazık, bana kalsa iho bile çok sadece "i" bile denebilir.

bkandil
19.10.2015, 23:04
Hayır, maç var. Onu izliyor bizim tayfa.
Pek keyifli olmasa da hastalık işte.

Size de tavsiye ederim. :)

Keşke tek hastalık o olsa...

TekfurÇayır 61
19.10.2015, 23:33
Cyzio hocam selâmlar...

Foruma şöyle bir göz atıyorken gözüm açtığın başlığa takıldı, sonrasında yazılanların hepsini okudum.

Adâlet arayışını takdirle karşılıyorum. Bir Şenol Güneş sever olarak, adının mesajlarda ŞG veyâ Şenol olarak yazılmasından rahatsız olageldim. Bununla birlikte diğer hocaların ya da yöneticilerin isimlerini de ne kısaltma olarak yazdım ne de direkt ön adlarıyla yazdım. Yâni isim isim, tek tek kişiler bir yana, genelleme olarak; kişilerden bahsederken bir standart çıtasının olması, o çıtanın altına inilmemesi gerektiği konusunda sana katılıyorum.

Katılmadığım konu da var, Cengiz Çubukçu isimli arkadaşın söylediğinden rahatsız olmanı anlayamıyorum. Söyledikleri hakkında bilgim senin bu başlıkta yazdıklarından ve yine senin imzâ yazından ibâret. Bu bilgilerden hareketle değil cezâ almasını, yazdıklarının silinmiş olmasını bile doğru ve âdil bulmuyorum. Kendisi hangi dönemden bahsediyor bilmiyorum ama M. Ali Yılmaz döneminde kirli işlerin içine girilmiş olması bana hiç de şaşırtıcı gelmez.

Başlığın açılış yazısındaki düşüncelerinle Cengiz Çubukçu konusu hakkında yazdıkların arasında bence çelişki var. İnsanlar düşüncelerini rahatlıkla yazabilmeliler, hattâ Cengiz Çubukçu'nun bunları söyleyebilmesi konuya âdil yaklaşımının işâreti olarak görülmeli ve bildiğin gibi taraftârlıkta pek sık rastlanan bir meziyet değil bu.

Mesajı yeni bir tartışma başlatmak ya da mevcut tartışmayı derinleştirmek için yazmadım. Artık aktif üye olmadığım için cevap yazmana dahî gerek yok. Sâdece düşüncelerimi dikkatine sunmak istedim. Gıyâbında, bu forum vâsıtası ile seni tanıyabildiğim kadarı ile, sen de bu düşünceme katılacaksındır diye zannediyorum. Selâmlar...

İlker Yazıcıoğlu
19.10.2015, 23:46
Tıpkı Cyzio hoca gibi,Cengiz abi de bu forumun demirbaşlarından biridir.Başlığın konusuyla paralel hareket etmek varken,kişiler üzerinden gidilmemeliydi diye düşünüyorum....

Ozan Yılmaz
20.10.2015, 08:44
Yani artık her seferinde örneğin, "İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu" şeklinde mi yazmamız gerekecek?

Mollasalihoğlu
20.10.2015, 09:30
Bu ne demek şimdi?

Bu şu demek;

Konu amacından şaşmışken, kendi amacına uygun hale gelenler fırsatı kaçırmasın. Vurabildiği kadar vursun sevmediği kişi/fikir/olaylara. Her zaman böyle fırsat ele geçmez.

Umarım anlatabilmişimdir.

Zira ben sizin yüzde elli lafınızdan zerre bir şey anlamadım.

MetehanS
20.10.2015, 11:47
Cyzio

katılıyorum. Adil olunmadığı kesinlikle doğru.

mesajlarımı gizlice silen kardeşler anlamıştır umuyorum.

Yiğit Gayretli
20.10.2015, 12:24
@Cyzio (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=8425)

Yetki sahipleri ayıp ya da kötü bir iş yapmıyor ki. Neden gizlice silsinler?

bkandil
20.10.2015, 12:38
Bu şu demek;

Konu amacından şaşmışken, kendi amacına uygun hale gelenler fırsatı kaçırmasın. Vurabildiği kadar vursun sevmediği kişi/fikir/olaylara. Her zaman böyle fırsat ele geçmez.

Umarım anlatabilmişimdir.

Zira ben sizin yüzde elli lafınızdan zerre bir şey anlamadım.

Kendi açıklamanızla örnekleyerek anlatayım;

"Yok mu başka içini dökmek isteyen"
"Konu amacından şaşmışken, kendi amacına uygun hale gelenler fırsatı kaçırmasın, vurabildiği kadar vursun..."

Bu cümleler yönetimi eleştirme gafletinde bulunan, BMN'nin gelişmesini, büyümesini, Trabzonspor'da etkili bir güç olmasını istemeyen şer odakları için çalışan hainlere söylenmiş gibi duruyor...

"Yüzde elli" lafı da zamanında birileri tarafından, bu şekilde itham ettikleri kişilere yönelik olarak söylenmişti, siz hatırlayamasanız da forumda hatırlayanlar vardır herhalde...

Kaya
20.10.2015, 13:05
Cyzio

Muhammed somut örnekler üzerinden konuşabiliriz. Mesajların "gizlice" silinmesi gibi bir maksadımız yok. Şikayetçi olabileceği şey "mesajımda herhangi bir ihlal olmamasına rağmen mesajlarım silindi..." cümlesi olur ki geriye dönük kontrol edebiliriz. Tarafımızca mesajların tek silinme gerekçesi vardır o da foruma uygunsuz olmasıdır. Her uygunsuz mesajı silebiliyor muyuz? Tabiki de hayır çünkü atladıklarımız oluyor. Ancak sildiğimiz bir mesajın uygunsuz olma ihtimali de çok yüksek. Danışmaya gönderdiğin öneri ile de ilgileneceğiz...

Mollasalihoğlu
20.10.2015, 13:34
Kendi açıklamanızla örnekleyerek anlatayım;

"Yok mu başka içini dökmek isteyen"
"Konu amacından şaşmışken, kendi amacına uygun hale gelenler fırsatı kaçırmasın, vurabildiği kadar vursun..."

Bu cümleler yönetimi eleştirme gafletinde bulunan, BMN'nin gelişmesini, büyümesini, Trabzonspor'da etkili bir güç olmasını istemeyen şer odakları için çalışan hainlere söylenmiş gibi duruyor...

"Yüzde elli" lafı da zamanında birileri tarafından, bu şekilde itham ettikleri kişilere yönelik olarak söylenmişti, siz hatırlayamasanız da forumda hatırlayanlar vardır herhalde...

Laflar yönetimi eleştirenlere değil, yönetimi eleştirirken amacının yapıcılık olmadığını düşündüklerime gidiyor.

Benzettiğiniz gibi davranma niyetimiz olsa burada ne anayasa mahkemesi var, ne başka bir yargılama biçimi var. Burada hep birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz sadece. Lütuf gibi algılanmasın ama benzettiğiniz tarzda düşünen ve davranan insanlar olsak bu başlık bu kadar sayfa yazılabilir mi, bu kadar uzun süre açık kalabilir mi? Ya da insanlar gelip size burada dert anlatmaya çalışır mı?

x_man
20.10.2015, 16:59
anasayfadaki eyvah haberinde Cardozo'nun fotoğrafı yerine iho hurma ve Şotanın birlikte olduğu bir fotoğraf kullanılmalıydı tabi bu benim düşüncem

Sibel
20.10.2015, 17:21
Cyzio

İşte ben bunu anlayamıyorum.
FY kurallar gereği yasaklanan mesajları siler.
Bunda gizlice dediğiniz nedir pek anlayamadım.
Her mesaj için de şu sebepten siliyoruz diye bilgilendirme yapmaları mümkün değil. Çünkü maç akşamları ve sonrası ortalık savaş alanına dönüyor. Silinmesi gerekse silinmiştir.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
20.10.2015, 17:22
İsterseniz sonraki maç silmeyelim bakalım. :)

Yusuf BALCI
20.10.2015, 18:34
İsterseniz sonraki maç silmeyelim bakalım. :)

Silmeyin de bi cümbüş görelim :)

Badaloğlu
20.10.2015, 18:58
Cyzio hocam, üstadım...

Senin olduğun her başlık en tepede olmayı hak ediyor ama bu tip başlıklarla anılmanızı doğru bulmuyorum. 1999'dan beri bu oluşumun içindeyim, hasbelkader yöneticilikte, yaptım... Üstad, inan bu iş hiç kolay bir iş değildir. Her şeyden önce buradaki insanların bu işi gönüllü bir şekilde yaptığını unutmayalım. Zamanından, işinden, özel hayatından vakit ayırarak burada yenildiğimiz maç sonları bile milletin küfrünü, kahrını çekmek zorunda olan kardeşlerimiz bunlar.

Evet belki diyorsun ki: ''yapamayan gitsin'' ama hiçbir şey bir şey göründüğü gibi değil. Kaç defa burada siteye haber girecek eleman arandığı yazıldı, ilan edildi. Gazetecilik okuduğu halde bu siteye haber giremeyen, umursamayan insanlar gördük. Bir hevesle işe sarılıp, iki arkadaş edinip BMN'yi kendine düşman belleyen zerzevatlar gördük. Haliyle anlayacağın her defasında iş bu arkadaşlara düştü. Bu arkadaşlar derken kimse alınmasın lütfen. Teker teker yazmaya zamanım yok :)

İddia ediyorum, bordomavi.net emsalleri içinde en demokratik, en medeni, en adil olmaya çalışan ortamdır. Daha iyisinin olması için yeni fikirlere hep açıktır. Belki hassasiyet konusunda arkadaşların size karşı daha fazla özen göstermeleri gerekirdi. Ama gene de bu eleştirileri, yapıcı olarak almakta fayda vardır. Ancak bu sitenin forum kurallarında emeği olan bir kardeşiniz olarak size şunu temin ederim ki; bütün yapılanların temelinde daha sağlıklı, daha kaliteli, Trabzonspor taraftarına yakışan bir ortamda sevdamızı özgürce konuşalım, dertleşelim içindir. Tabi bunların olabilmesi için forum kuralları olmazsa olmazlardandır! Eğer olayları ve tartışmaları, fikirleri kişiselleştirirsek işin içinden çıkamayız.

Üstad, maksatınızın üzüm yemek olduğunu düşünüyorum, aksi aklımdan bile geçmez. Geçmiş sayfaların hepsini okumadım ama anladığım kadarıyla burada bir kırılma söz konusu. Bu konuyu arkadaşların ve sizin tatlıya bağlayacaklarını ümit ederek, Trabzonsporumuzun sorunlarına, sıkıntılarına kafa yormaya davet ediyorum herkesi...

En kısa sürede de telefonunuzu bekliyorum. Benim telefondaki numaralar silindiği için sizi arayamadım, kusuruma bakmayın... Netice itibariyle benim sizi aramam gerekirdi ama gönüller bir...

My
20.10.2015, 19:26
Başka bir taraftar sitesi olacaktı şimdiye kadar bu başlığı açan linç edilirdi :)

Eksiklikler, kuralların uygulamasında/standartında sıkıntılar olabilir ama bence arkadaşlar gayet başarılılar ve büyük çaba sarfediyorlar. Her şeyden evvel insanı memnun etmek çok çok zor. Kuralların nasıl uygulanması gerektiği de kişiye göre değişiyor. Mesela bir kısım Şenol Güneş'e ŞG demesine bile takılırken bir kısım da (benim gibi mesela) bunun belirtilmesine kadar kötü algılandığından haberi dahi yoktur :) İHO'ya aşağılamak için değil de uzun uzun ismini yazmayayım diye yazarım mesela. Oysa başka birisi tarafından hakaret sayılıyormuş :)

Forum kuralların en ufak ayrıntısına kadar detaylandırılıp robotik bir hassasiyetle uygulanması çok zor bence. Hem yöneticilerin iş yükü açısından hem de böyle bir ortamda o robotik/istisnasız/tavizsiz hassasiyetin çok ta geçerli olabileceğini düşünmüyorum.

abdulbaki_sahin
20.10.2015, 19:37
Benim için Şenol Güneş ; olurda yargıtay onaylar ve Süper kupa maçı oynanır ve bşk başında sahaya çıkarsa bittiği gün o o gün olacak.... Bekliyorum

bkandil
24.10.2015, 18:40
Benim için Şenol Güneş ; olurda yargıtay onaylar ve Süper kupa maçı oynanır ve bşk başında sahaya çıkarsa bittiği gün o o gün olacak.... Bekliyorum

Gerek kalmadı, Aziz bitirmiş zaten Şenol Güneş'i...

Şenol Güneş'in Şike Davası'ının ardından "Hukuken aklandılar ama vicdanen aklanmadılar" sözüne cevap veren Aziz Yıldırım, "Böyle düşünüyorsa Beşiktaş'ta çalışmamalı" dedi.
...
Şenol Güneş "Hukuken aklanmışlar ama bunun vicdanen karşılığı" yok demiş. Peki bizi içeri atarken vicdanen kanıtı var mıydı? Şenol Güneş ve Beşiktaş'a soruyorum; Beşiktaş şike yaptı mı? Ben şike yapmadığını söylüyorum. Onların ağzından duymak istiyorum. Beşiktaş Yönetim Kurulu üyeleri mahkemelerde yargılandı mı? Bilmiyorum, soru soruyorum. 9 Ekim'de yapılan mahkemede arkadaşları hukuken beraat ettiler mi, etmediler mi? Beşiktaş Kulübü kanun önünde şike yapmamışken Şenol Güneş ve onun gibi düşünenlerin vicdanında Beşiktaş aklandı mı, aklanmadı mı? Aklanmadı diyorsa Beşiktaş Yönetimi'ni göreve çağırıyorum.
...

Boş konuşmanın zararları...

Cengiz Çubukcu
26.10.2015, 17:23
Cyzio hocam selâmlar...

Foruma şöyle bir göz atıyorken gözüm açtığın başlığa takıldı, sonrasında yazılanların hepsini okudum.

Adâlet arayışını takdirle karşılıyorum. Bir Şenol Güneş sever olarak, adının mesajlarda ŞG veyâ Şenol olarak yazılmasından rahatsız olageldim. Bununla birlikte diğer hocaların ya da yöneticilerin isimlerini de ne kısaltma olarak yazdım ne de direkt ön adlarıyla yazdım. Yâni isim isim, tek tek kişiler bir yana, genelleme olarak; kişilerden bahsederken bir standart çıtasının olması, o çıtanın altına inilmemesi gerektiği konusunda sana katılıyorum.

Katılmadığım konu da var, Cengiz Çubukçu isimli arkadaşın söylediğinden rahatsız olmanı anlayamıyorum. Söyledikleri hakkında bilgim senin bu başlıkta yazdıklarından ve yine senin imzâ yazından ibâret. Bu bilgilerden hareketle değil cezâ almasını, yazdıklarının silinmiş olmasını bile doğru ve âdil bulmuyorum. Kendisi hangi dönemden bahsediyor bilmiyorum ama M. Ali Yılmaz döneminde kirli işlerin içine girilmiş olması bana hiç de şaşırtıcı gelmez.

Başlığın açılış yazısındaki düşüncelerinle Cengiz Çubukçu konusu hakkında yazdıkların arasında bence çelişki var. İnsanlar düşüncelerini rahatlıkla yazabilmeliler, hattâ Cengiz Çubukçu'nun bunları söyleyebilmesi konuya âdil yaklaşımının işâreti olarak görülmeli ve bildiğin gibi taraftârlıkta pek sık rastlanan bir meziyet değil bu.

Mesajı yeni bir tartışma başlatmak ya da mevcut tartışmayı derinleştirmek için yazmadım. Artık aktif üye olmadığım için cevap yazmana dahî gerek yok. Sâdece düşüncelerimi dikkatine sunmak istedim. Gıyâbında, bu forum vâsıtası ile seni tanıyabildiğim kadarı ile, sen de bu düşünceme katılacaksındır diye zannediyorum. Selâmlar...

koskoca forumda yazdıklarımı hala anlayan birinin olması mutluluk verici, düşüncelerimizi yazdık diye ne iftiracılığımız kaldı ne Trabzon düşmanlığımız... !! yazdıklarıma bile tahammül edemeyip ceza almam için yanıp tutuşan şahıs mutlu ol zira ben bundan onur duydum...