PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ..goggo..

Oğuuz
20.11.2006, 01:20
''goggo goggo'' sesleriyle uyanıyorum güne, karşımda özlem'im, aklı sıra bana şişko demeye çalışıyor ''goggo''hayatının en argo kelimesi.. içimde tarifsiz bi heyecan, bu heyecanı en son öss sınavi sabahı yaşadığımı anımsıyorum, trabzonspora gönül verdiğimden beri ettiğim dualarımın kabul olduğu günü yaşıyorum, ilk kez sevdalısı olduğum renkleri tribünden izleyeceğim, sonra bi hüzün duyorum içimde bu hüznün sebebi sensin fatih tekke bu gözler en çok seni görmeyi beklerken sen beni hiç düşünmeden çekip gittin uzak diyarlara goggosun işte goggo, sonra bu hüzün ikiye katlanıyor lanet olsun yattara şovuda izleyemeyeceğim derken 61 numaralı formasıyla gökdeniz karadeniz aklıma geliyor ve bunada şükür deyip giyiyorum sivasspor formamı alıyorum trabzonspor atkımı yola koyuluyorum,bugün hiç bi maçta görmediğim kadar kalbalık var tüm şehir inanmış maça, dayı oğullarını görüyorum stad önünde ''bu ne oğuz, böyle girersen seni boğarlar tribünde çıkar o atkıyı diyorlar'' ''bi şi olmaz'' diye cevap veriyorum, ilhanla buluşuyorum ve içeri girmek için sıradayım öndeki iki amaca maçtan konuşuyo;
''abi evimizde artık kazanalım yaa''
''çok zor Trabzon 4 haftanın üstüne maçı vermez''
ve stada giriyorum hemen gözüm ısınan Trabzonlu oyuncuları arıyor ve en kısa boylu olanını 61 numaralı küçük dev adamı görüyorum, szymeki marce yi ve diğerlerini Allah'ım bu günleride gördüm ya...
her beni gören tanıdık beni ayıplıyor şakyla karışık çıkar o atkıyı diyorlar ama ben onlara sadece goggo diyorum, maç başlıyor, maçın başında yasir topa 30 metreden öyle vuruyo ki, işte o an ilk defa hangi takımı destekleyeceğimi düşünüyorum bulamıyorum ve top az farkla dışarı gidiyor,tribünde yandaki amcalar gökdenizden behsediyor biri ''adama boşuna o kadar para vermiyorlar gardaş'' diyor diğeri onu destekleyerek ''tabi abi görmüyon mu tek başına bizim oyuncuları duman ediyor''..maç dvam ediyor, sivasta herkes ayakta atkılarını sallıyorlar bende bordo mavi atkımı sallmaya başlıyorum ki arkadan çatlak sesler geliyor, içlerinden biri gardaş o atkıyı sallamada boynuna dola diyor ;
''bak ben g.saraylıyım ama sivas maçı oldumu atkımı şapkamı evde bırakıyorum''
''ben g.saraylı diil Trabzonsporluyum'' diyorum anlamıyor, anlamıyor benim takım tutmamla kendilerininki arasındaki farkı,anlamıyor Trabzonsporluluğun ne demek olduğunu, anlamıyor atkıyı çıkarıp atmakla Trabzon sevdasının kalbimden sökülemeyeceğini anlatmıyorum sadece goggo diyorum...
veee dakika 73 balili golü atıyor tüm stad ayakta çılgın gibi seviniyorlar, normalde sivas gol attığında bende o halde olurdum ama bu sefer sadece ayağa kalkabildim ve öylece kalakaldım, gözlerim gökdenizde kilitlendi orta sahadan savunmaya öyle bi bakışı vardı ki çok ama çook şey anlatıyordu o kadar çabala o kadar didin Trabzonu bu halden kurtarmak için sahanın her yanına koş ama diğerlerinin umrundamı bi fatih arıyor sahada gökdeniz ama nafile içimden tüm futbolculara, ziyaya, albayraka küfürler etmek geliyo ama sadece hepiniz goggo'sunuz diyorum... o an, o golden sonra Trabzonumun içinde bulunduğu durumu düşünüyorum içim acıyor ve anlıyorum ki ben sivas maçındada TRABZONSPORLUYUM...

Egemen
20.11.2006, 01:23
kanımda dolanan alkolün de etkisiyle gözlerimden uzun zamandır akmayan yaşları akıttın kardeşim saolasın... buna ihtiyacım varmış.. iiki TRABZONSPORluyum(z)

Oğuuz
20.11.2006, 11:16
gözyaşı akıtmak güzeldirde kardeşim keşke kanında, alkol dolaşmasa hiç..

OLCAY ÇAKIR
20.11.2006, 11:23
jakobieen,seni alnından öpüyorum kardeşim...

Olcay

sismolog61
20.11.2006, 11:29
jakobien kardeşim o yüreğine sağlık canı gönülden bu renklere aşık ve karşılıksız sevgi besleyen insanlar olduğu sürece hiç korkmamalıyız TRABZONSPOR sevgisi işte böyle birşey :)

empty61
20.11.2006, 12:34
Bu yazıya yorum yapmak beni aşar..Eline Yüreğine Sağlık..

Erdem Keser
20.11.2006, 12:45
tebrikler kardesim senin gibi arkadaslara bu takimin gercekten ihtiyaci var

frango
20.11.2006, 14:16
maçı trabzon tarafında izlemeni isterdi gönül

KuĞu
20.11.2006, 15:35
Teşekkürler kardeşim, öyle bir yazdın ki jakobieen olarak sivas tribününde aynı anı yaşadım yüreğim acıdı ve googgo dedim ...

Cem Akyüz
20.11.2006, 20:58
mükemmel bir yazı eline yüreğine sağlık googgo güzel lafmış ama:)

@FLU
20.11.2006, 21:06
googgo ne demek

pReN@_61
20.11.2006, 21:11
ellerine YÜREĞİNE SAĞLIK kardeş...

turkercan
20.11.2006, 22:12
ben bunlara inanmıyorum.. trabzonsporluysan yerin bizim yanımız amacın takıma tezahurat yapmak desteklemek.. boş km yapıyorsun boş...

frango
20.11.2006, 22:16
evet bende arkadaşın maçı trabzon trubununde ızlemesını beklerdım trabzonu o kadar seven o kadar özleyen maçıda trabzonsporluların arasında izler

hüseyin toraman
20.11.2006, 22:35
bende bir SİVAS lı olarak maçı izlerken sivasın golünden sonra yerimde çakılıp kaldım ardadaşlarım
hüseyin sivas gol attı sevin derken dalga geçiyorlardı
ben gole sevinemedim çünkü ben SİVAS lı olsamda 30 yıldır TRABZONSPOR luydum bu gole sevinemezdim
bugün bana
dünkü maçta hangi takımı tuttun diye soranlara
tabiki 30 yıldır olduğu gibi yine TRABZONSPOR dedim
ve ölene kadar TRABZONSPOR diyeceğim
inadına T R A B Z O N S P O R

tamuğ yamtar
20.11.2006, 22:40
Sivas-TRABZONSPOR başlığında da ben bu arkadaşı anlamadığımı söylemiştim.

Sivası'ın 5 maçına gittim "Hepsinde de yenildik" diye ifadeleri var.

"Hepsinde yenildik" değil de "Hepsinde yenildiler" demesinin doğru olacağını söyledim.

Ben de cevabını merak ediyorum. Arkadaşımız neden TRABZONSPOR taraftarlarının bulunduğu tribüne girmedi?

Neden TRABZONSPOR forması değilde Sivas forması?

Arkadaşın Sivas'lı olmasına rağmen TRABZONUMUZU tutması bizi sevindirir.

Ama düşüncelerinde kaymalar var. Açıklarsa mutlu olurum.

Semih GÜL
20.11.2006, 23:48
vallahi uzun zamandır bu formda okuduğum en güzel yazıydı teşekkürler sivaslı kardeşim .iyiki varsın ve bizdnesin.

Seviyoruz seni hemde bizde tRaBzOnSporlu olarak...

SiNo
20.11.2006, 23:53
güzelmiş
;)

coach
20.11.2006, 23:55
Kardeş yazına fazla cevap yazmamışlar belki ama harika yazmışın he..! bu arada bunlar harbiden goggo...

Tufan_61
21.11.2006, 01:51
benimde duygularii kaleme almis tes ederim kardesim

Tufan_61
21.11.2006, 01:55
tek kelimeyle helal olsun baska söze ne hacet

Tufan_61
21.11.2006, 01:58
yandaki amcalar gökdenizden behsediyor biri ''adama boşuna o kadar para vermiyorlar gardaş'' diyor diğeri onu destekleyerek ''tabi abi görmüyon mu tek başına bizim oyuncuları duman ediyor''..maç dvam ediyor, sivasta herkes ayakta atkılarını sallıyorlar bende .......................
kesin babam söylemisdir onu :))))
cünkü acayip sever gökdenizi fanatik trabzonludur kendisi.

Erman
21.11.2006, 02:49
ben bunlara inanmıyorum.. trabzonsporluysan yerin bizim yanımız amacın takıma tezahurat yapmak desteklemek.. boş km yapıyorsun boş...

evet bende arkadaşın maçı trabzon trubununde ızlemesını beklerdım trabzonu o kadar seven o kadar özleyen maçıda trabzonsporluların arasında izler

Sivas-TRABZONSPOR başlığında da ben bu arkadaşı anlamadığımı söylemiştim. Sivası'ın 5 maçına gittim "Hepsinde de yenildik" diye ifadeleri var. "Hepsinde yenildik" değil de "Hepsinde yenildiler" demesinin doğru olacağını söyledim. Ben de cevabını merak ediyorum. Arkadaşımız neden TRABZONSPOR taraftarlarının bulunduğu tribüne girmedi? Neden TRABZONSPOR forması değilde Sivas forması? Arkadaşın Sivas'lı olmasına rağmen TRABZONUMUZU tutması bizi sevindirir. Ama düşüncelerinde kaymalar var. Açıklarsa mutlu olurum.

Seviyorum,

Seviyorsun,

Seviyor,

Seviyoruz,

Seviyorsunuz,

Seviyorlar...

Sizi geren ne kardesler?

Ne zamandan beri baskalarinin sevgisini sorgulama hakkini kendimizde buluyoruz?

Haddime degil,

Haddine degil,

Haddine degil,

Haddimize degil,

Haddinize degil,

Hadlerine degil...

turkercan
21.11.2006, 02:50
Seviyorum,

Seviyorsun,

Seviyor,

Seviyoruz,

Seviyorsunuz,

Seviyorlar...

Sizi geren ne kardesler?

Ne zamandan beri baskalarinin sevgisini sorgulama hakkini kendimizde buluyoruz?

Haddime degil,

Haddine degil,

Haddine degil,

Haddimize degil,

Haddinize degil,

Hadlerine degil...

peki sen ne zamandan beri bizim görüşlerimizi sorgulama hakkını kendinde buluyorsun??

Erman
21.11.2006, 02:53
peki sen ne zamandan beri bizim görüşlerimizi sorgulama hakkını kendinde buluyorsun??

Senin görüslerini sorgulayabilirim simdi yaptigim gibi, sevgini degil.

Sen benim görüslerimi sorgulayabilirsin simdi yaptigin gibi, sevgimi degil.

turkercan
21.11.2006, 02:53
bir şey daha eklemek istiyorum. trabzon kümeye diye bağıran insanların arasında durup maç izleyen birisinin trabzonspor sevgisini sorgulama hakkını kendim(miz)de
buluyorum..

EmrahYalçınalp
21.11.2006, 06:46
İşte bu yüzden her defasında ayağa kalkıp silkelenmeyi biliyoruz. 5 hafta gol atamamış ve tek puan almış hangi takımın taraftar sitelerinde protestolar kadar takıma yönelik aşkların bulunduğu başlıklar da ilgi görür?

Anamızı ağlattın ama çok seviyoruz seni Trabzonspor...

lakerta
21.11.2006, 12:20
Bu yazıyı Başkan ,ziya hoca ve futbolculara yollamak ve yorumlarını öğrenmek isterim ne dersiniz???Ruhsuzlar büyük ihtimal gülerle yazıya!!!Başta ziya....

KuĞu
21.11.2006, 13:55
Sivaslı birinin Trabzonspor sevdalısı olmasını normal karşılıyorsunuz!
Sivaslı birinin Sivassporlu olmasını normal karşılıyorsunuz!
Sivaslı birinin istanbul takımlarının taraftarı olmasını anormal buluyorsunuz!

şimdi her biri için uzun uzun şeyler yazabilirsiniz bunu biliyorum, ama gerçekten yadırgadığım şey arkadaşların gerçek ts li olsan bizim yanımızda izlerdin maçı demesi. Bu pek yakışıklı olmadı arkadaşlar.
Arkadaş sivaslı ve sivassporlu olması yadırganmazdı fakat ts aşığını olduğunu yazdığı yazıyla bizlere hissettirdi. Sivaslı birinin sivaslıların arasında TS yi desteklemesi neden sizi rahatsız ediyor ve sorguluyorsunuz? Konu trabzonlu birinin sivaslıların içinde izlemesi olmuş olsaydı hakverirdim.
neyse...

frango
21.11.2006, 14:26
hayır katılmıyorum arkadaşım trabzon taraftarı maçı trabzonluların arasında ızler sıvas trubununde her zaman ızlerseın ayda yılda bır gelıyo trabzonspor onu bunu bılmem maçı trabzonluların arasında ızlemelıydı bence arkadaş

turkercan
21.11.2006, 15:45
Sivaslı birinin Trabzonspor sevdalısı olmasını normal karşılıyorsunuz!
Sivaslı birinin Sivassporlu olmasını normal karşılıyorsunuz!
Sivaslı birinin istanbul takımlarının taraftarı olmasını anormal buluyorsunuz!

şimdi her biri için uzun uzun şeyler yazabilirsiniz bunu biliyorum, ama gerçekten yadırgadığım şey arkadaşların gerçek ts li olsan bizim yanımızda izlerdin maçı demesi. Bu pek yakışıklı olmadı arkadaşlar.
Arkadaş sivaslı ve sivassporlu olması yadırganmazdı fakat ts aşığını olduğunu yazdığı yazıyla bizlere hissettirdi. Sivaslı birinin sivaslıların arasında TS yi desteklemesi neden sizi rahatsız ediyor ve sorguluyorsunuz? Konu trabzonlu birinin sivaslıların içinde izlemesi olmuş olsaydı hakverirdim.
neyse...

maça gelseydin ben,frango ve bizim gibi düşünen arkadaşları anlardın arkadaşım

ARAGORN01
21.11.2006, 16:00
Jakobienn in bizzat söylediği gibi sivasspor, trabzonspor sevgileri arasında kaldığı ve trabzonspor sevgisinin ağor bastığını anladığı bir 90 dakika olmuş. Üstelik Trabzonspor'lu fubolcular sahada ruhsuzca dolaşıp , göze ruha hitap eden hiç bir şey yapamazken ....

Seni bundan sonraki maçlarda Trabzonspor tribünlerinde görmek ümidiyle.

selamlar , saygılar

Küçükalioğlu
21.11.2006, 16:21
Frango kardeşimizin maçlara gitmek ve seyretmek için ne gibi sıkıntılar çektiğini bilen bir kişi olarak selzenişlerini doğal karşılıyorum. Fakat Jakobienn arkadaşımızında bir ikiliem arasında kalmasına gerek yok. Tabiki memleketidir doğduğu yerdir orayı sevmiyecek de nereyi sevecek, biz nasıl Trabzon'un kartpostalını bile gördüğümüz zaman hey gidi memleket diyorsak aynı duyguları onunda Sivas için taşıması kadar normal birşey olamaz. Burda önemli olan Sivaslı kardeşimiz Jakobienn'in de duygularına ortak olabilmek. Şahsen ben kendisi ile gurur duydum. Frango kardeşimizede kimsenin sitem etmesine gerek yok kendisi en hasından Trabzonspor'ludur. Selam ve dua ile.

frango
21.11.2006, 16:46
saolasın kardeşim kimse kimseyı yadırgamıyo ama benım gonlumden geçen arkadaşın bızım yanımızda trabzonsporluların yanında maçı ızlemesıdır yoksa arkadasın dıger dusuncelerını bı se dediğim yok ama hala aynı ıddaadayım arkadaş maçı trabzonsporluların yanında izlemelıydı

@FLU
21.11.2006, 20:38
googgo ne demek abi

Oğuuz
21.11.2006, 23:58
herkese güzel düşünceleri için teşekkür ederim, benim o gün yaşadığım duygular öyle enteresan, hissettiğim heyecan öyle büyüktü ki bu yazdığım cümlelerle hiç bi şey anlatamadım sizlere, belki bi matematikçi olmasam daha güzel bi şekilde yaşadıklarımı anlatırdım ama dediğim gibi bi matematikçinin elinden ancak bu kadar geliyor, idare edin artık, daha neler yaşadım; fotoğraf makinamı bulamayışım, bmn atkımın maça yetişmeyişi,dükkan dükkan Trabzon atkısı arayışım, bu arayış neticesinde maça erken gidemeyişim, ve bunun neticesinde stad girişinde bulunan Trabzon taraftarına ''güzel sivasıma hoş geldiniz'' temennilerimi söyleyemeden içeri girişleri, stad önünde iki trabzonsporlunun atkımdan dolayı beni trabzonlu zannedip ücretsiz bilet teklif edişleri, uzun uğraşlar sonucu bulduğum fotoğraf makinasının pilinin iki fotoğraftan sonra bitmesi ve yedek pillerin stada giriş sırasında görevlilerce alınışı.. yanımdaki amcayla futbol muhabbeti, gökdenizin golü kaçırması sonucu tüm hemşerilerim arasında istemsiz bi şekilde ayağa fırlayarak ''hadii bee'' diye haykırışım ve daha neler neler anlatsam roman olur derler ya o cinsten :) .. dediğim gibi elimden bu kadarı geldi...

Oğuuz
22.11.2006, 00:51
arkadaşlardan neden Trabzon taraftarı arasında maçı izlemediğimi sorgulayanlar olmuş, onlara sadece çünkü ben sivaslıyım diye cevap yeterdi ama hem size biraz açıklama yapayım hem gönlümdeki iki sevdadan bahsedeyim;
10 sene önce o hazin 95-96 senesinde sivasspor üçüncü ligde olduğundan tüm hemşehrilerimin üç takımı vardı ama ben o vakit etrafımdaki o kadar üç takım hastasına rağmen bi başka takımı trabzonsporu keşfettim ve bordomavili sevdaya o vakit kapıldım.. 9 sene sonra sivasspor lige çıkınca tüm hemşehrilerim gibi bende çok sevindim ama tüm hemşehrilerim gibi tuttuğum takımı bırakmadım belki istedim ama beni bi sevda aldımı ecele kadar bırakmaz.. sevdalısı olduğum başka bi varlığım ise memleketimdi ve memleketimin takımı idi.. Trabzon mu sivas mı sorusuna hiç cevep vermedim hiçde düşünmedim düşünmekte istemedim çünkü biri ağır basar diye korktum.. diğer üç takımdan birini tutuyor olsaydım tabiki sivas diyecektim fakat Trabzonspor sıradan bi takım tutma diildi benim için bi takımdan çok daha fazla şey ifade ediyordu.. geçen sene Trabzonun sivasa gelmesini çok istedim ama gelemedi tv den maçlarını da izlemedim, nasip bu seneye imiş, geldi Trabzonsporum Sivasıma ve ben tribünde idim hangi takımı tutacağımı bilmiyordum ama bildiğim maçı sivas tribünlerimden izleyeceğimdi, çünkü ben ev sahibi idim,çünkü ben sivaslı idim,sivasta okuyan arkasaşlarımı da davet ettim gelin sivas tribünlerinde maçı beraber izleyelim tüm türkiyeye güzel bi örnek olalım diye ama reddettiler saygı duydum.. ama ben Trabzonspor taraftarı arasında maçı izlemeyi hiç aklımdan geçirmedim çünkü bu sivasıma ihanet olurdu.. maçta artık yavaş yavaş düşünmeye başladım hangi takımlıyım acaba ben diye aklım, mantığım,beynim sivassporlusun diyordu ama o 73. dakikada balili gole koşarken içimden bi ses inşallah gol olmaz diyordu gol oldu ve yüreğim Trabzonsporlu olduğumu itiraf etti elimde olan bi şey değildi bu...

evet anladım Tabzona olan büyük sevdamı ama bu sevda Trabzona diil,Trabzonluya diil, Trabzonspora bordomaviyedir, belki Trabzonspor sevdamdan dolyı Trabzonluları seviyorum ama şunu bilin hemşehrilerimi daha çok seviyorum.. o yüzden Trabzonsporum her sivasa geldiğinde ben hep sivas tribününde olacağım ... ve sivas diğer 16 takımla oynadığında ben yine hep ''yendik yada yenildik'' diyeceğim yine sivassporumu çok seveceğim..

her zaman yüreğimde iki sevda olacak biri karşılıklı sevdam memleketimin takımı olduğu için sivassporum, diğeri karşılıksız sevdam bana cefadan başka bi şey vermeyen Trabzonsporum..

frango
22.11.2006, 09:14
zaten anlatmışsın kardeşim daha fazla yoruma gerek yok evet duygusal bı yazı olmuş ama sen hala trabzonmu sıvasmı çelişkisi yaşıyosan ben buna bıse deyemem zaten tabiki sivasmı trabzonmu tam bilemeyn bırının trabnzonsporluların arsında maçı ızlememesı çok normal o yuzden sen sivas trubununde maç izlemeye devam et bundada haklısın yanlış anlama

oskanonur
22.11.2006, 09:32
jakobieen, bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu olarak sadece sunu soyleyebilirim: Cok zor bir durum icerisinde oldugun ifadelerinden acik secik belli oluyor.Bir kalbe iki sevda sıgdırmak cok zor bir istir.Bunu herkesin yapabilecegini sanmiyorum.Sen kendince dogru olani yaptin ve yapmaya devam edeceksin.Bende bir renkdasimiz olarak seni sonuna kadar destekleyecegim...

Emorfo
22.11.2006, 12:58
Çok güzel bir yazı eline sağlık...
Trabzonspor işte bu yüzden büyük.

Onur Muhcu
22.11.2006, 13:48
Eline Sağlık Üstadım, gözleirm dolu dolu oldu . .

karayamayman
22.11.2006, 20:21
Arkadaşımızı canı gönülden tebrik ediyorum.

Aralarında bizim biraderin (Tamug Yamtar) de bulunduğu Trabzonlu olan, ailesi Trabzonspor'u zaten tutan veya Trabzon'da yaşayan bazıları arkadaş hakkında atıp tutmuşlar Sivas tribününde oturdu diye.

Kimsenin kendi fanatikliğinden ötürü bu tür insanları küstürmeye hakkı yok.

Önce kendinizi bu arkadaşın yerine koyun.

Herkesin kendi memleketini ve memleketinin takımı sevme hakkı vardır.

Medyanın propagandasına ve çevrenin etkisine rağmen Trabzonspor'u tutmayı tercih edebilmek her babayiğitin harcı değildir. Onlar pek çok seçenek arasından bu tercihi bilinçli olarak yapıyorlar, biz ise doğduğumuzda kulağımıza fısıldadan bir hayalin peşinden gidiyoruz, başka da bir şansımız yok zaten (iyi ki de yok, bu durumdan şahsen şikayetçi de değilim).

Kaldı ki Sivaslı renktaşımız duygularını gayet samimi bir şekilde ifade ederek, Trabzonspor sevgisinin büyüklüğünü anlatmış.

Lütfün biraz daha dikkatli olalım, bu kardeşlerimizi üzmeyelim.

tamuğ yamtar
22.11.2006, 20:31
Arkadaşımızı canı gönülden tebrik ediyorum.

Aralarında bizim biraderin (Tamug Yamtar) de bulunduğu Trabzonlu olan, ailesi Trabzonspor'u zaten tutan veya Trabzon'da yaşayan bazıları arkadaş hakkında atıp tutmuşlar Sivas tribününde oturdu diye.

Kimsenin kendi fanatikliğinden ötürü bu tür insanları küstürmeye hakkı yok.

Önce kendinizi bu arkadaşın yerine koyun.

Herkesin kendi memleketini ve memleketinin takımı sevme hakkı vardır.

Medyanın propagandasına ve çevrenin etkisine rağmen Trabzonspor'u tutmayı tercih edebilmek her babayiğitin harcı değildir. Onlar pek çok seçenek arasından bu tercihi bilinçli olarak yapıyorlar, biz ise doğduğumuzda kulağımıza fısıldadan bir hayalin peşinden gidiyoruz, başka da bir şansımız yok zaten (iyi ki de yok, bu durumdan şahsen şikayetçi de değilim).

Kaldı ki Sivaslı renktaşımız duygularını gayet samimi bir şekilde ifade ederek, Trabzonspor sevgisinin büyüklüğünü anlatmış.

Lütfün biraz daha dikkatli olalım, bu kardeşlerimizi üzmeyelim.

@jakobieen:

Kardeş sayende abimizden fırça yedik:)

Şaka bir yana biz daha çok seviniriz senin gibi arkadaşları görünce.

E yenmeseydiniz kardeşim. Zaten zor günler geçiriyor takım.

Kırdıysam pardon. Bir daha ki maçta bizim tribünlere oturursun biter.

frango
22.11.2006, 22:04
kimsenın kımseyı uzdugu yok bız sadece fıkrımızı soledık uzecek bı sozde demedık arkadaşımıza

Oğuuz
22.11.2006, 23:45
@jakobieen:

Kardeş sayende abimizden fırça yedik:)

Şaka bir yana biz daha çok seviniriz senin gibi arkadaşları görünce.

E yenmeseydiniz kardeşim. Zaten zor günler geçiriyor takım.

Kırdıysam pardon. Bir daha ki maçta bizim tribünlere oturursun biter.

yok arkadaşım kırılacak bi şey yok ortada, ligin ikinci yarısında inşallah çok daha farklı bi Trabzonsporu, avni akerde yine bi Trabzon-Sivas maçında sizlerle izleme fırsatımız olur, bu sefer Trabzon formam ve kırmızı-beyaz atkımla, tabii o şekilde izlememe izin verirseniz :) ... ama lütfen sivasta bunu benden istemeyin,,,

Oğuuz
23.11.2006, 00:05
googgo ne demek abi
şu avatarımda sizlere gülücük dağıtan al yanaklı varya, o benim össlemm'im, ve hayattaki en argo kelimesi ''goggoo'', össleemle oynarken bi gün ''şişko'' dedim buna durdu suratıma baktı baktı ve öyle bi ''goggo'' deyişi vardı ki :) :) .. o günden sonra birine kızdığı zaman, birini kızdırmak istediği zaman kullandığı kelime hep bu oldu,,,
keşke her insanın en argosu goggo olsa diyor insan... :)

Doğan BULAT
23.11.2006, 09:17
Maçı nerde seyrettiysen seyrettin kimle seyrettiysen seyrettin benim için önemli değil.. Yazının son cümlesi yeter kardeş.. TRABZONSPORLUYUM
demişsin ya o herşeye değer kardeş.. Ağzına sağlık yüreğine sağlık.. Bende İstanbulluyum hemde doğma büyüme babamda dedemde Köyüm bile yok ama Nerelisin deseler TRABZON'luyum diyorum.. Bu takım bu yüzden büyük.. Çıkarsız seviyoruz çünkü.. Özlüyoruz EN BÜYÜK TRABZONSPOR başkada büyük yok

emre atasoy
29.09.2007, 23:14
arkadaşlarr yapmayınn aynı şeyii trabzonlu yapsa asardınız!!kardeşş sana helal olsnn başka bişe demiyom...

Berkay Kaya
29.09.2007, 23:24
yeterince başlık yok eskilerlemi idare ediyoruz:)...

emre610
29.09.2007, 23:32
Turuncunun laneti diye bir yazısınada yorum yazmıştım ben.Aşk bağlamında bir bağlılık yok arkadaşımızda.Her iki takımıda destekliyor,vazgeçemiyor birinden.Belki haklı kendince ama hiç bi zaman ikilemde kalmak istemezdim.En büyüğü,en dik duranı,en temiz olanı yani Trabzonspor'u seçerdim.En azından 3 puan alana kadar bağırıp çağıran 3 puan aldıktan sonra ihtiyacımız yoktu gibisinden acındırma politikası gütmeyen Trabzonspor'u..Hey hat.. Ne büyük aşktır ki anne , babaya bile karşı gelir.

turgi
30.09.2007, 00:20
bence de yazı çok güzel olmus ve son cümlesi herşeyi ifade ediyor TRABZONSPORLUYUM..nokta

Emre B.
30.09.2007, 00:27
Başlığın senesi olcakmışki tozlu raflardan bulup çıkartmışsınız.

Emirhan Makul
30.09.2007, 02:24
tüylerim diken diken olduuuu helal olsunn eline koluna gönlüne sağlık biz trabzonsporluyuz ne başarı ne para biz renklere aşığızzz

denizgrsy
30.09.2007, 03:01
Birinci Takımım Şu , İkinci Takımım Şu ,Üçüncü Takımım Şu ...vs... bu tür laflar benim görüşüme göre her tarafla iyi olmak için,futbol muhabbetlerinde ortayı bulmak için üretilen ve kullanılan laflar.

Ben Doğma Büyüme İstanbulluyum ama hiç bir zaman ; İkinci , Üçüncü takımım olarak bir İstanbul Kulübünün adını saymadım...Trabzonsporluysam o bana yeter!

Bu yazı da beni ilgilendiren de ; son cümlesinde ki ''Trabzonsporluyum'' kelimesidir...ondan öncekiler kendi içinde ki duygusallıktır benim için ise çelişki?

düşünceye fikirlere saygı ancak eleştiriyede açık olmak gerek,herkes her yazıyı alkışlamakla yükümlü değildir.birilerinin çok beğendiği gibi birileride inandırıcı bulmamış olabilir ve sorgulayabilir ...

Şuayip Aydın
30.09.2007, 03:19
bu yaziya yorum yok

Can basten
30.09.2007, 03:38
Başlık miadını doldurmuş. Zaten, sürüsüne bereket, Sivas'la ilgili çok başlığımız var. Oralardan devam...