PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet Ali Yılmaz | 8. Başkan

Sayfa : 1 [2]

sweetrose
27.11.2006, 10:22
Halen birileri çıkıpta başkanı savunabilme hakkını kendinde görüyorsa, yazıklar olsun. Son görevlerini bile yerine getiremediler...

Faik Yılmaz
27.11.2006, 12:47
Halen birileri çıkıpta başkanı savunabilme hakkını kendinde görüyorsa, yazıklar olsun. Son görevlerini bile yerine getiremediler...

istifa onurlu insanların bi davranışıdır....

500 polis eşliğinde halka meydan okurcasına yapılan bi davranışı tasvib etmemk mümkün deil....

Gülşen
27.11.2006, 14:34
Nuri Albayrak yönetimine karşı MAY'ı göreve çağırmak; irtica var diye orduyu göreve çağırmak gibi birşeydir! Trabzonspor kendi demokratik devrimini kendi yapsın! Çeksinler ellerini Trabzonspor'un üzerinden!

Bütün bunları derken, şunun da farkındayım;Trabzonspor günü birlik politikalarla düzlüğe çıkmaz! Ama bu yönetimle asla çıkmaz!

sortom
27.11.2006, 14:59
öyle Basİt GÖrÜnen Bİ Plan Yapti Kİ Nurİ Ama Tutmadi İŞte.akli Sira 20 Yil Şampİyon Olamayan Takimi Şampİyon Yapacak Sonrada Genel SeÇİmde Mİlletvekİlİ Olacakti.may La BenzerlİĞİ Budur İŞte Bİrİnİn Plani TutmuŞtur Trabzonsporu Kullanarak Bakan Bİle OlmuŞtur DİĞerİ İse Daha Bu Planlarda Çok Acemİ OlduĞu İÇİn BaŞarisiz

gurbetci61
27.11.2006, 15:39
öyle Basİt GÖrÜnen Bİ Plan Yapti Kİ Nurİ Ama Tutmadi İŞte.akli Sira 20 Yil Şampİyon Olamayan Takimi Şampİyon Yapacak Sonrada Genel SeÇİmde Mİlletvekİlİ Olacakti.may La BenzerlİĞİ Budur İŞte Bİrİnİn Plani TutmuŞtur Trabzonsporu Kullanarak Bakan Bİle OlmuŞtur DİĞerİ İse Daha Bu Planlarda Çok Acemİ OlduĞu İÇİn BaŞarisiz

Takimin basina getirilenler (gelenler degil yanlis anlamayin siyasi güclerin canak antenleri) Trabzon üzerinden rant saglama amacindaki zavalli onursuz gurursuzlar istifa edin ....
Linke bakiniz ..

atlantis
27.11.2006, 16:14
Ahmet Ağaoğlu gelsin.

gurbetci61
27.11.2006, 16:32
Ahmet Ağaoğlu gelsin.

Usta isimler önemli degil önemli olan Trabzonsporun basarisi takimimiza yarar saglayacak Trabzonsporu eski günlerine döndürebilicek basirete , her türlü ayak oyununu önceden sezip takimini müdafa edebilicek zekaya sahip ... biri gelsin
Trabzonspora layik olsun yeterki

yalnizsimitci
27.11.2006, 20:48
federasyondan ayrilinca haluk ulusoy

Serhat ŞAHİN
27.11.2006, 21:10
Ağaoğlu ve Sayitoğlu yönetim içinde olmalı muhakkak...

Mellih
27.11.2006, 23:30
Hangi başkan gelirse gelsin ama hangi başkan gelirse gelsin;
Antrenör'e sormadan yapacağı transfer HÜSRANla sonuçlanır...
Bu takıma antrenöre değer veren bir yönetim gelmeli...
Görmediniz mi Ziya Doğan Fenerbehçe maçından sonra ne kadar sinirliydi...
Mehmet Ali Yılmaz, Özkan Sümer, Atay Aktuğ, Nuri Albayrak ... hepsi kafasına göre transfer yapıyor olmaz ama böyle...

Kim gelirse gelsin önce antrenöre, oyuncuya ve özellikle trabzonspor taraftarına DEĞER verecek...

Şuayip Aydın
27.11.2006, 23:52
gelenler her zaman gideni aratır diye bi soz vardır bilir misiniz siz.....

FATSALI_NL
28.11.2006, 00:23
son seçimde nuri albayrak'ı destekleyelim diyen bir trabzonspor üyesinin kendi pişmanlığını ve özeleştirisini yapmak için açtığı topiktir. bu iki başkan da tarbzonspora has değerlere ket vuran, trabzonspor mantalitesi ile uyuşmayan büyük sermaye temsilcileridir. mehmet ali yılmaz döneminde bir şampiyonluk alınsa bile bu geçmişin mirasının yenmesinden ibarettir. biz trabzonsporu dürüst, kendine has, halktan yana duruşu için sevdik. kapitalist futbol çarkının bir dişlisi haline gelmesini görmek de istemiyoruz. inanın bu takımın önümüzdeki senelerde şampiyon olması da önemli değil.elbette futbolculara emeğinin karşılığını veren, bu emeğin karşılığında mücadelesini ortaya koyan futbolcularla ve bu mantaliteye destek veren bir başkanla devam etmek istiyoruz. temennim yakın zamanda nuri albayrak'ın seçim kararını alması ve bu zihniyette bir trabzonsporla çoğu şeye yeniden başlamayı göze almak. son seçimde nuri albayrak'a verdiğim destekten dolayı tüm samimi trabzonspor taraftarlarından özür dilemeyi borç bilirim.
yaa siz varya iyi gitmiyince mutlaka birisinde kabahat aramaniz lazim. sanki albayrak kosturuyo topun pesinden. Oyunu verdiysen kahir etme, once 10kere dusun sonra isle. Bu yaziyida 10x oku sonra gonder.
seyircilerden, atmosferi bozmak isteyenlerin tam ornegisin!

Faik Yılmaz
28.11.2006, 09:31
yaa siz varya iyi gitmiyince mutlaka birisinde kabahat aramaniz lazim. sanki albayrak kosturuyo topun pesinden. Oyunu verdiysen kahir etme, once 10kere dusun sonra isle. Bu yaziyida 10x oku sonra gonder.
peki kabahat kimin söylermisin......

mustafakaya
28.11.2006, 09:37

nasıl yani?

alifarukterzi
28.11.2006, 10:14
Bİrlİk Beraberlİk GÜnÜdÜr;
Ecdadidimiz Bİzİm Gİbİ DÜŞÜnseydİ
Şİmdİ Manda Ve Hİmaye İÇİnde Olurduk.
Kalkip Dİrİlecektİr.
Trabzonun GÜcÜ Ancak Bu Kadardir Dİyenlere
Utanmadan, Trabzon DÖrdÜncÜ BÜyÜkmÜŞ Vestelde 5. BÜyÜk Olsun Dİye KonuŞan 6 ŞampİyonluĞu GÖrmezden Gelen İhsan Kalkavan Gİbİ HemŞerİ Bozuntularina Cevabi Verecektİr.
Her İnİŞİn Bİr ÇikiŞi Vardir. Bu Hayattir...

mustafakaya
28.11.2006, 10:26

taraftar arkadaşım; benim üyelikte iki senem yeni dolacağı için inşallah önümüzdeki seçimli genel kurulda oy kullanacağım. geçen seçimlerde bizzat kendim oy vermesem bile olur ya başkasının aklını, fikrini çelmişimdir diye n.albayrak'a verdiğim destekten dolayı özür diledim. yapılan icraatlar bellidir ve olumlu fazla şey göremediğim için verdiğim destekten dolayı da pişmanım. insanım ve yanlış seçimler yapılabiliyor. emin olunması gereken şey bundan sonra may - n.albayrak türevi başkanlara oy vermeyeceğimdir. umarım bmn platformunda yakında oy kullanma hakkına sahip olacak trabzonspor üyeleri de samimi trabzonsporlu, işini iyi bilen, tabandan gelen bir trabzonsporluyu başkanlığa taşıyacaktır. futbolda istanbul egemenliğini zamanında yıktığımız gibi şimdi de trabzonspor üzerindeki siyasal, sermayeyle ilgili çıkar oyunlarını yıkıp halkın egemenliğini trabzonspor başkanlığına taşıyacağız inşallah.

tacon
28.11.2006, 11:05
arkadaşlar ben fener yenilgisine rağmen yönetimin arkasında duralım diyorum. farklı amaçlarla başa geçen başkanlar zor zamanlarda kaçıp gider ancak yönetimimiz ısrarla takımı düzlüğe çıkaracağız diyip görevlerinin başında duruyorlar ve istikrardan yanayız diyerek de ziya doğanın arkasındayız diyorlar. ve sürekli birlik beraberlik çağrısı yapıyorlar. bu zor durumda çıkar peşinde koşan muhaliflere destek olup yönetimi bombardımana tutmak yerine yönetimimize ve takımımıza sahip çıkalım. gelin birlik olalım.

yaranozlu
28.11.2006, 11:16
taraftarı anlamak mümkün değil..... burda anket yapıldı, paralı başkana(hemşerimdir) oy verdi herkes (açık ara yüzdeyle)... şimdi herkes laf atıyo, demekki bu konuda yorum yapmanız yanlış (lafım oyunu Albayraka kullanıp şimdi gitmesini isteyenlere...)

A.Alper
28.11.2006, 13:35
size bir başkan söyliyimmi? İbrahim Cevahir
tam adamı!köşesini okuyan insan onu başkanlığa aday göstermez..

Tansu Onur Erdoğan
28.11.2006, 14:24
yönetimin tek sucu hoca konusundaydı bunu 2 defa yaptılar maalesef

magicyattara
28.11.2006, 14:38
İkiside birbirinden farksız,ikisindende fayda gelmez çünkü futbolu bilmiyorlar.Para derseniz bence bunlarda o da yok.İyi reklam yaptılar,Türkiye tanıdı kendilerini,miletvekili,bakan oldular,Trabzonsporu görev yaptıkları süre içinde sıradanlaştırdılar.Mehmet ali yılmaz döneminde alınan futbolculara bir bakın,transfer politikasına bir bakın birde nuri albayrak dönemine bakın fark göremeyeceksiniz.Dengesiz takaslar,futbolu unutmuş yıldızlar ve en kötüsü küstürülüp satılan kendi evlatlarımız.Fatih tekkeyi antepe verip erhanı alan,selahattin ve hüseyini antalyaya verip zaferi alan,Ogünü,Abdullahı,tolunayı,hamiyi satan Mehmet ali yılmaz'la,aynı türde takaslar yapan nuri albayrakın ne farkı var? Burda ortaya çıkan gerçek bunların futbolun 'f'sinden anlamadıkları gerçeğidir.Beş parasız Özkan Sümer'in yarattığı,şampiyonlukları şaibelerle kaçıran iki kupalı o takımı,nuri efendi hoyratça bitirdi.Onu sat bunu sat şimdi otur kendin seyret sayın albayrak!!!Fatihi 7,5 milyon euroya sattın bakalım kaç 7,5lar verip dolduracaksın yerini,hayret ediyorum sana ve yönetimine.

Erdem Keser
28.11.2006, 15:42
benım hayalımdekı baskan ıbrahım hacıosmanoglu

sweetrose
28.11.2006, 16:06
istifa onurlu insanların bi davranışıdır....

500 polis eşliğinde halka meydan okurcasına yapılan bi davranışı tasvib etmemk mümkün deil....

Onurlu insanların japonya da neler yaptıklarını görmek lazım...

Nuri Albayrak yönetimine karşı MAY'ı göreve çağırmak; irtica var diye orduyu göreve çağırmak gibi birşeydir! Trabzonspor kendi demokratik devrimini kendi yapsın! Çeksinler ellerini Trabzonspor'un üzerinden!

Bütün bunları derken, şunun da farkındayım;Trabzonspor günü birlik politikalarla düzlüğe çıkmaz! Ama bu yönetimle asla çıkmaz!

Bu yönetimin başarısızlığı aşikar.... "O" şey var...

Ahmet Ağaoğlu gelsin.

Bende seninle aynı fikirdeyim. Ahmet AĞAOĞLU en hayırlıs olur diye düşünüyorum..

redflag
28.11.2006, 16:08
size bir başkan söyliyimmi? İbrahim Cevahir

İbrahim cevahir ALBAYRAK a söz werms we sözünü tutmamıs bir adam . sen o başkan olsn diyorsun . bu nasıl mantık ya !

Can basten
28.11.2006, 18:34
may-nalbayrak çizgisinden kurtulduğumuz an trabzonsporun onurlu duruşu yakındır.

Bu başlık altında yapılan en akilâne yorum buydu sanırım...

Gamze
28.11.2006, 18:46
http://images.habervitrini.com/haber_resim/mehmet_ali_yilmaz34.jpg

daha sonra bu sözler inkar edilmiştir....ama ne çare...

may kalıbının adamıdır(!)

tacon
28.11.2006, 19:44
takımımızı bu hallere düşüren, kendisini onursal başkan ilan eden, sırf teni siyah diye bir insana yamyam diyebilecek kadar onursuz olan mehmet ali yılmaz'ı kurtarıcı gibi görenlere yazıklar olsun!!!

volkanferhan
28.11.2006, 19:47
takımımızı bu hallere düşüren, kendisini onursal başkan ilan eden, sırf teni siyah diye bir insana yamyam diyebilecek kadar onursuz olan mehmet ali yılmaz'ı kurtarıcı gibi görenlere yazıklar olsun!!!

+1967
al bendende okadar..

mavikan
28.11.2006, 19:53
1984.. george orwell e nazire olsun diye başımıza getirilen daha doğrusu örülen bir çoraptı!.. halen isminin geçiyor olması utanç verici..

Kemençeci
28.11.2006, 20:13
Şu son mesajları yollayan arkadaşlar. Bu taraftarların arasında sizlerin herşeye rağmen hala çoğunlukta olduğunu görmek güzel.

Al MAY'ı vur Nuri'ye. Atay'a da çarptır hatta.:mad:

poetricus
28.11.2006, 20:54
Al MAY'ı vur Nuri'ye. Atay'a da çarptır hatta.:mad:

Takım dibe vuruyor ama forum zirveye tırmanıyor. Unutulan bazı isimler var ama neyse!.. Güzel ifade!

Tevfik Kılıç
28.11.2006, 21:36

milyon kere yazıklar olsun

Tevfik Kılıç
28.11.2006, 21:44
gelenler her zaman gideni aratır diye bi soz vardır bilir misiniz siz.....

may'ı hiç aramadım bilakis yüzünü gördüğümde tiksiniyorum.

Emre B.
28.11.2006, 21:46
MAY'ı hiç aramadım.Nuriyi de aramam.

alperberat
28.11.2006, 23:16
denenmemiş bir baskan lazım. yonetimleri bilen ama hiç bir grubun içinden gelmeyen ve de oyle biri olsunki camiadaki herkesi bir araya getirebilsin.

ahmet agaoglu nasıl olur? ama gerci onun bi yonetim tecrubesi oldu bir de secimden cekildi?!

Faik Yılmaz
30.11.2006, 09:13

Mehmet Ali Yılmaz ın bu klübe kazandırdıklarını göremeyen bir kaç lafını çarpıtıp temcit pilavı gibi önmüzüe sunanlara Özkan Sümer layık çoban layık sizlere......

Mehmet Ali Yılmaz ın tek suçu bu klübe hizmet etmesidir.. hatalarıda elbette olmuştur ama artıları eksilerinden fazladır.....

helede Nuri Albayrak denilen beceriksiz ve yüzsüz adam ile karşılaştırmak kelimenin tam anlamıyla nankörlüktür....

Mehmet Ali Yılmaz olmasaydı bugün takımımz Yavuz Selimin toprak sahasında antrenman yapardı.. bugün avrupa şartlarında bi tesise bir çok takımdan önce sahip olmuşsak bunu MAY diye kısaltıp dalga geçer gibi söylediğiniz Mehmet Ali Yılmaz a borçluyuz ..... bu kadra hizmeti geçen bi adama onursal başkanlık verilmesi ahde vefadır..

sapla samanı karıştırmamak lazım..... helede klüpte daha 1 çivisi olmayan Nuri Albayrakla karıştırmak cahilliktir... bir şey bilmemektir yada kötü düşünmektir....

Erdem Keser
30.11.2006, 10:33
bence suan trabzonsporun baskanlıgını yapmakta olan baskanımız nurı albayrak hakkında agır ıfadeler kullanmamalıyız takım kotu olabılır sorumlu nurı albayrak olabılır ama bsakana yapılan kısılıksız yuzsuz gıbı yakısıksız laflar herseyden once bıze yakısmaz daha dıkkatlı olalım elestırırken

Faik Yılmaz
30.11.2006, 10:35
bence suan trabzonsporun baskanlıgını yapmakta olan baskanımız nurı albayrak hakkında agır ıfadeler kullanmamalıyız takım kotu olabılır sorumlu nurı albayrak olabılır ama bsakana yapılan kısılıksız yuzsuz gıbı yakısıksız laflar herseyden once bıze yakısmaz daha dıkkatlı olalım elestırırken

beceriksiz derken takımın hali ortada ona yorum yapmam gerekmez....

yüzsüz derken başarısız sonuçlardan sonra bile istifa etmemesini bu durumda bile hala konuşabilmesini kastettim...... ne istifa ediyor ne gereğini yapıyor... ne diyeyim büyük başkan devam etmi diyeyim yani.....

Erdem Keser
30.11.2006, 11:10
yanlıs anlama arkadasım ama trabzonsporun baskanlıgını yapan bı ınsan ıcın elestrı yaparken basarısılıgını tabıkı elestırın ama kısılıgıne kımsenın laf uzatmaya hakkı yok daha dıkkatlı kelımeler kullanmalıyız

Faik Yılmaz
30.11.2006, 11:15
arkadadaşım beceriksiz demek hakaret değilki beceremiyor işte adam bu yalanmı bu konuda herkes hemfikir.....

yüzsüz lafını ise arkadaşların yorumuna bırakıyorum. gelirken verdiği sözlerle takımın şu an içinde bulunduğu durum karşılatırıldığında ve hala halkın arasına çıkıp konuşma yapabilmesine ben bu yorumu yapıyorum. sizce bu zatu muhtereme hakaretmidir. ayrıca bize çektirdiği eziyetler milyonlarca taraftarımıza hakaret değilmidir. makamına saygımız tabiki sonsuzdur ama oda gereğini yapsın MAKAMINA LAYIK OLSUN.....

oskanonur
30.11.2006, 11:28
İkisinden de ne koy olur ne kasaba.Netice itibariyle birbirlerinden pek bir farklari yok.İkisi de yonetim kurullarinin Trabzon kanadini olusturuken oldukca beceriksiz davranmislardir.

Erdem Keser
30.11.2006, 11:32
fenerbahcelı oldugunu acıklayan bıadam bu takıma baskan olamaz

Faik Yılmaz
30.11.2006, 11:35
İkisinden de ne koy olur ne kasaba.Netice itibariyle birbirlerinden pek bir farklari yok.İkisi de yonetim kurullarinin Trabzon kanadini olusturuken oldukca beceriksiz davranmislardir.

ya arkadaşım Nuri İLE mEHMET aLİ yILMAZIN NASIL FARKI OLMAZ.. ADAMIN BİR ÇİVİSİ YOK KLÜPTE..ONUNSA KOSKOCAMAN TESİSLERİ VAR.....

şöle diyebilirsin hizmetleri için çok teşekkür ederim ama birbirinden farkı yok demek ancak cahilliktir başka bi şey değildir.. vefa denilen duygu sizin oraya hiç uğramadımı acaba.. Mehmet Ali Yılmaz klübü yönetecek kapasitede olmayabilir sizin fikrinize göre ama Nuri denilen adamla karşılaştırılamaz asla .......

sizin bu nankörlükleriniz yüzünden bütün yıldızlarımız gidiyor alın hamiyi , alın fatihi hepsini küstürüp yolluyorsunuz sonreada başarı niye gelmiyor diye hayıflanıyorsunuz.....

BU KLÜP İÇİN BİR ÇİVİ ÇAKAN ADAMA EN AZINDAN SAYGI DUYUN SAYGI.....

sbay
30.11.2006, 11:41
bu takımı bu hale getiren nuridir....bu takımı yeniden düzlüğe çıkarana kadar kalmalı...öyle kaçıp gitmek olmaz......eğer ayağa kalkmamız için 50 milyon dolar mı gerekiyo verecek.....

mustafakaya
30.11.2006, 11:47
ne m.a yılmaz'a ne n. albayrak'ın şahıslarına hakarette bulundum. temsil ettikleri zihniyettir sorun olan. bu karışıklıktan yeni bir may iktidarı doğmayacaktır inşallah. tranzonspor tabanı buna izin vermeyecek.

kolombo
30.11.2006, 11:52
şöle diyebilirsin hizmetleri için çok teşekkür ederim ama birbirinden farkı yok demek ancak cahilliktir başka bi şey değildir.. vefa denilen duygu sizin oraya hiç uğramadımı acaba.. Mehmet Ali Yılmaz klübü yönetecek kapasitede olmayabilir sizin fikrinize göre ama Nuri denilen adamla karşılaştırılamaz asla .......

sizin bu nankörlükleriniz yüzünden bütün yıldızlarımız gidiyor alın hamiyi , alın fatihi hepsini küstürüp yolluyorsunuz sonreada başarı niye gelmiyor diye hayıflanıyorsunuz.....

BU KLÜP İÇİN BİR ÇİVİ ÇAKAN ADAMA EN AZINDAN SAYGI DUYUN SAYGI.....[/QUOTE]mehmet ali yılmaza saygı duymakmı neden klübe yapdırmak istediği hacizlerden dolayımı güldürme beni kardeş.çivi çakma işine gelince may nin klübün başına gelme adına vermiş olduğu gizli bir vaaddi.mehmet ali yılmaz lı dönemleri al bi incele klüb tarihinde bana deki şu başarısı var.tek başarısı var o da ilk başkan olduğu yıl hazır takım şamp. olmuştur.

Faik Yılmaz
30.11.2006, 12:00
.....[/quote]mehmet ali yılmaza saygı duymakmı neden klübe yapdırmak istediği hacizlerden dolayımı güldürme beni kardeş.çivi çakma işine gelince may nin klübün başına gelme adına vermiş olduğu gizli bir vaaddi.mehmet ali yılmaz lı dönemleri al bi incele klüb tarihinde bana deki şu başarısı var.tek başarısı var o da ilk başkan olduğu yıl hazır takım şamp. olmuştur.
bu yöneytimde gelme adına çok vaadlerde bulundu ama takımımızx kümeye gidermi diye konuşuyoruz. vaad önemli değil yapmak önemli sebebi ne olursa olsun. Mehmet Ali Yılmaz tesisleri orada durmuyormu. peki 50 milyon dolar borç dşyorsunuz haczedilip alınan 1 kuruş varmı Trabzondan 50 milyon dolar alsaydı Mehmet Ali Yılmaz tesisler stad herşeyini alırdı klübün öyle başkalarından duyduğunuz uyduruk haberlelrle konuşmayın lütfen.... binin havaaalnı dolmuşuna inin havvaalanı girişinden aşağıya doğru şöyle bir bakın bakalım ne göreceksiniz.. ben koskocaman varupa standartlarında b tesis görüyorum ve AALH razı olsun diyorum. siz ne yapıyorsunuz siyasi emelleri için geldiği açık olan bir adamla Mehmet Ali Yılmazı karşılaştırıyorsunuz.

ayrıca diyorsunki ilk yıl şampiyon olmuştur bu az bir başarımıdır. ayırıca alınan türkiye kupasını ve diğer kupalarıda başarıdan saymıyorsun heralde..... veligde en kötü derecemizde 6. cıydı...barcelona ve avrupadada bir çok başarımızıda saymıyorsun heralde .. başarı anlayışını bizimle paylaşırsan sevinitrim...

mustafakaya
30.11.2006, 12:22
m.ali yılmaz'a yaptığı tesislerden (ayrıca, genel kural olarak hizmet tek bir şahsa maledilemez) dolayı teşekkür ediyor bundan sonra trabzonspor haricindeki yaşamında başarılar diliyoruz.

Faik Yılmaz
30.11.2006, 12:43
m.ali yılmaz'a yaptığı tesislerden (ayrıca, genel kural olarak hizmet tek bir şahsa maledilemez) dolayı teşekkür ediyor bundan sonra trabzonspor haricindeki yaşamında başarılar diliyoruz.

beni anladığın için çok teşekkür ederim arkadaşım. söylediklerimimn özü buydu işte....

kandemir
30.11.2006, 12:53
AHHHH özkan sümer sana çoq sövdük ama sen meger ne degerli bi başkanmışsın

poetricus
30.11.2006, 13:12
AH Özkan Sümer sana çok sövdük ama sen meğer ne degerli bi başkanmışsın!

Ah şu düşünce biçimimiz!
Ah gelenin giden aratmasından, halefin selefe rahmet okutmasından ibaret olan kırılmaz fasit daire!
Ah bulunduğu makama şeref bahşetmesi gerektiği halde, oradan güç alarak iyi niyetimizi, güven ve teveccühümüzü istismar eden kişiler!
Ah bir verip üç alanlar ama hep verdikleriyle anılacak kadar şanslı olanlar!
Ah bu takımı, kulübü ve camiayı iktisâdî ve siyasi rant kapısı olarak görenler!
Ah beklentilerimizi şahsi ihtiraslarının tatmini için kullananlar!
Ah takımın, kulübün ve camianın değil de belli kişilerin fedailiğine soyunan taraftarlar!
Ah zihnimize ve ruhumuza vurulan, çözülmez lanetli pranga ah!

Her şeyin özeti:
Âh!
Âh ki âh!

Egemen Yılmaz
30.11.2006, 16:17
Trabzonspora futbolu bilen gerçek Trabzonsporlu bir başkan lazım. tıpkı Özkan Sümer gibi. Bu takıma geçen senelerdeki başarıyı Özkan Sümer yaşatmıştır...

mavikan
30.11.2006, 17:21
vay be!.. may neymiş de kıymetini bilememişiz.. koskoca Trabzon şehri ve Trabzonspor klubü may olmazsa toprak sahada antreman yaparmış.. en ufak ilçe takımlarının sahası bile yıllardır çim.. siyasi yanı yok,doğru.. dyp yi parti saymazsak öyle.. ali şen, aziz,faruk süren vb. geçmişi kadar geçmişi temiz biri.. en azından mit raporlarını okumalısınız 12 eylül öncesine dair..

tacon
30.11.2006, 17:51
Mehmet Ali Yılmaz ın bu klübe kazandırdıklarını göremeyen bir kaç lafını çarpıtıp temcit pilavı gibi önmüzüe sunanlara Özkan Sümer layık çoban layık sizlere......

Mehmet Ali Yılmaz ın tek suçu bu klübe hizmet etmesidir.. hatalarıda elbette olmuştur ama artıları eksilerinden fazladır.....

helede Nuri Albayrak denilen beceriksiz ve yüzsüz adam ile karşılaştırmak kelimenin tam anlamıyla nankörlüktür....

Mehmet Ali Yılmaz olmasaydı bugün takımımz Yavuz Selimin toprak sahasında antrenman yapardı.. bugün avrupa şartlarında bi tesise bir çok takımdan önce sahip olmuşsak bunu MAY diye kısaltıp dalga geçer gibi söylediğiniz Mehmet Ali Yılmaz a borçluyuz ..... bu kadra hizmeti geçen bi adama onursal başkanlık verilmesi ahde vefadır..

sapla samanı karıştırmamak lazım..... helede klüpte daha 1 çivisi olmayan Nuri Albayrakla karıştırmak cahilliktir... bir şey bilmemektir yada kötü düşünmektir....

yaw arkadaşım beni akşam akşam adamın arkasından sövdürme!!! bir insana sırf ten renginden dolayı yamyam diyen bir yaratık benim gözümde bırak insanı hayvan bile olamaz. o tesisleri yaptıysa kulüp parasıyla yaptı. kendi adını koydurtması ne demek?!! fenerbahçenin kaçakçı başkanı onca şey yaptı da nereye kendi adını verdi? takımın tamamını sattı yerlerine kimseyi almadı. takımı kendine borçlandırıp da haciz etmekle tehdit eden bir insanı sen nasıl bana TRABZONSPOR'lu hem de onursal başkan diye savunabiliyorsun. benim gözümde değil onursal başkan takımın içine girmiş bir düşmandır. yazıklar olsun ona ve onu savunanlara. ezbere konuşma burada. git biraz bilgi edin ondan sonra gel özür dile!!!

tacon
30.11.2006, 17:55
[QUOTE=blackseastorm;549403]Mehmet Ali Yılmaz ın bu klübe kazandırdıklarını göremeyen bir kaç lafını çarpıtıp temcit pilavı gibi önmüzüe sunanlara Özkan Sümer layık çoban layık sizlere......
QUOTE]

çobanları küçük görecek kadar kişiliksiz sen ve senin gibiler çobanların bitarafını yiyin. bir gün o çobanlara muhtaç kalırsın inşallah.

chota
30.11.2006, 18:09
[QUOTE=tacon;549403]Mehmet Ali Yılmaz ın bu klübe kazandırdıklarını göremeyen bir kaç lafını çarpıtıp temcit pilavı gibi önmüzüe sunanlara Özkan Sümer layık çoban layık sizlere......

çobanları küçük görecek kadar kişiliksiz sen ve senin gibiler çobanların bitarafını yiyin. bir gün o çobanlara muhtaç kalırsın inşallah.

Bunu nasıl düşünebildin:)bence hata kardeşimde.Anlayabilmeniz için açıklayıcı yazmalı.

Şimdi orada çobanlara felan hakaret yok tamammı.Demek istediği şey çoban kimi idare eder?cvp:koyunları peki özkan sümer çoban olursa koyun kim oluyor?Anladın değilmi.

Ama itiraf etmeliyim buradan bunu çıkarabilmek büyük bir ıq ister heralde.

Büyük başkan konusuna gelince...Nankörüz işte.DAha çok sürünürüz...

Kemençeci
30.11.2006, 19:11
Bana "İstifa ulan" dedim diye ceza veren BMN yönetimi şu çoban meslesiyle ilgilensin lütfen.

sweetrose
30.11.2006, 20:47
Başkan hala, yeni umutlar peşinde, tren kalktı, biz istasyonda kaldık hala farkına varamadılar...

sortom
30.11.2006, 21:00
Bir söylenti aslında ne kadar doğru ama bir fb kongre üyesi abimde doğruladı bunu.MAY önce fb başkanlığı için girişimde bulunur fakat o zamanın söz sahibi sürmeneli(vefat edeli 7-8 sene oluyor galiba) bi baba(son gerçek kabadayı olduğu da söylenir hatta belgeseli de yapıldı)senin fb nin başında ne işin var memleketinin takımının başına geç diyerekten may ın başkan olduğu söylenir.Bu gerçek olabilir takdir sizin.zaten baba öldükten sonra may 2.defa başkan olduğunda tüm takımı satıp savdı

sortom
30.11.2006, 21:02
2. söylemek istediğimde may takıma süper bi tesis yaptı ama TRABZONSPOR SAYESİNDEDE BAKAN OLDU.KİM TANIRDI MAY NURİ TRABZONSPORUN BAŞINA GELMEDEN ÖNCE
BENİM BAŞKAN ADAYIM AHMET AĞAOĞLU HEM DURUŞUYLA HEM KARİZMASIYLA HEM TRABZONSPORLULUĞUYLA.PARANIN NE KADAR ÖNEMSİZ OLDUĞUNU GÖRDÜK ZATEN

chigannes
30.11.2006, 21:16
hepiniz yanlış laflar ediyosunuz arkadaşlar...
ne mehmet ali yılmaz'ın yaptıklarını küçümsemek ne özkan sümer'e çoban yakıştırması yapmak ne de şu anki başkan nuri albayrak hakkında siyasi olmasından dolayı atıp tutmak doğru hareketler değil...
trabzonsporumuzun başkanı olan herkes büyük başkandır, bu büyüklük kişilerden olmasa bile hizmet ettikleri takımın büyüklüğünden dolayı onlar daha saygılı yaklaşımı hakediyorlar...
lütfen biraz daha seviyeli eleştiri yapın hele hele büyük trabzonumuzun büyük başkanları hakkında konuşurken...

tacon
30.11.2006, 21:55
[QUOTE=tacon;549930]

Bunu nasıl düşünebildin:)bence hata kardeşimde.Anlayabilmeniz için açıklayıcı yazmalı.

Şimdi orada çobanlara felan hakaret yok tamammı.Demek istediği şey çoban kimi idare eder?cvp:koyunları peki özkan sümer çoban olursa koyun kim oluyor?Anladın değilmi.

Ama itiraf etmeliyim buradan bunu çıkarabilmek büyük bir ıq ister heralde.

Büyük başkan konusuna gelince...Nankörüz işte.DAha çok sürünürüz...

yuksek iq'lu kardesim yardimin icin saol yaw. ben anlamamistim ne demek istedigini. tuh yaw. desene cocuun kalbini bosuna kirdik. musade ette kucuk daglar yerinde dursun bea.

yavuss
30.11.2006, 21:56
Ben şunu soylebılırım bu ıkısıde TRABZONSPORA baskanlık yapıcak ne kalıtedeler nede durustler bunların amacı TRABZONSPOR adı altında kendılerıne rant sağlamaktır..Bunlar 1 lıra verırler 2 lıra olarak geri alırlar....zaten TRABZONSPORUN borcu varsa bu ıkısı en basta sorumludur cunku bırı daha onceden baskanlık yapıp kulubumuzun parasının nereye gıttgı bıle bellı degıldır....EĞER M.A.YILMAZ bu kulube 1 sampıyonluk kazandırdıysa kac sampıyonluğunuda almıstır...TRABZONA AKLI BAŞINDA BAŞKAN GELİCEKTİ AMA SAOLSINLAR ONUDA KACIRDILAR BENJE TAM KENDISIYDI BAŞKANLIK KOLTUĞU İÇİN AHMET AĞAOĞLU......İNŞALLAH TRABZON CAMIASININ BÜYÜKLERİ AKLINA GIRERDE YENIDEN ADAY OLURDA BAŞKAN NASIL OLUNOMUS BUNLARA BIR GÖSTERİR.....

TRABZONSPOR KÜLÜSLERİ ÖLE MİLLETİ KANDIRMA,OYALAMA,HELE HELEDE PALAVRA ATMA YERİ İÇ DEĞİLDİR...VERDİĞİN SÖZLERİNİ YA TUTACAKSIN YADA GİDECEKSİN.......

Tevfik Kılıç
30.11.2006, 23:01
yaw arkadaşım beni akşam akşam adamın arkasından sövdürme!!! bir insana sırf ten renginden dolayı yamyam diyen bir yaratık benim gözümde bırak insanı hayvan bile olamaz. o tesisleri yaptıysa kulüp parasıyla yaptı. kendi adını koydurtması ne demek?!! fenerbahçenin kaçakçı başkanı onca şey yaptı da nereye kendi adını verdi? takımın tamamını sattı yerlerine kimseyi almadı. takımı kendine borçlandırıp da haciz etmekle tehdit eden bir insanı sen nasıl bana TRABZONSPOR'lu hem de onursal başkan diye savunabiliyorsun. benim gözümde değil onursal başkan takımın içine girmiş bir düşmandır. yazıklar olsun ona ve onu savunanlara. ezbere konuşma burada. git biraz bilgi edin ondan sonra gel özür dile!!!

hay Allah razı olsun düşüncelerime tercüman oldun

Faik Yılmaz
01.12.2006, 08:30
[QUOTE=blackseastorm;549403]Mehmet Ali Yılmaz ın bu klübe kazandırdıklarını göremeyen bir kaç lafını çarpıtıp temcit pilavı gibi önmüzüe sunanlara Özkan Sümer layık çoban layık sizlere......
QUOTE]

arkadaşım önceki sayfalarda yazdım tekrar yazayım çoban derken emekçi kardeşlerimi kastetmiyorum. argoda bir şey bilmeyen adam manasındaki çobanı kullanıyorum. bunu bilmiyorsan bu benim sorunum değil... senin bilgi birikimi sorunun. ayrıca ifadelerinden çocuğu mocuğu gibi laflar etmişsin. ben 26 yaşındayım sen daha 22 yaşındasın . daha konuşma adabından haberin yok senin. daha doğrusu adabtan edepten haberin yok....

onun için seninle tartışmaya girmeye bile değmez. sadece emekçi çoban kardeşlerimi incitmek istemediğimi lafımı ne için kullandığımı anlatmak için yazdım.

KuĞu
01.12.2006, 09:23
söylenenleri proveke etmeye gerek yok arkadaşın neyi ima ettiği belli anlamsız çoban atışmasına son verin konu bu değil

Naim
01.12.2006, 09:53
4000 bin yıllık şehir diyoruz
Türkiyede futbolun 3 başlangıç noktasından biri olan şehir diyoruz
tüm istanbulu tek başına dize getirdi diyor
ama gel görki büyü çoğunlugun Akıl edebildikleri akıllarına getirebildikleri isim sayısı 3
özkan may Şimdikiyönetim
Şimdikiyönetim May özkan
May özkan Şimdiki yönetim

neresinden bakarsan bak aynı sonuçlar geliyor
Artık bırakın bu fasitdaireyide aklı başında geleceğimiz hakkında konuşalım

tacon
01.12.2006, 09:59
[QUOTE=tacon;549930]

ayrıca ifadelerinden çocuğu mocuğu gibi laflar etmişsin. ben 26 yaşındayım sen daha 22 yaşındasın . daha konuşma adabından haberin yok senin. daha doğrusu adabtan edepten haberin yok....

sen 26 yaşındamıydın?!! kusura bakma be abi! ben yazdıklarını okudum. yaşına bakmadım. ondan olsa gerek çocuk gibi göründün bana.

birader en iyisi senin doğrun sana benim doğrum bana. daha fazla tartışmanın bir anlamı yok. çünkü bu tartışmadan yapıcı birşeyler çıkmayacağı aşikar. kuru tartışmanın bir anlamı yok.

oskanonur
01.12.2006, 10:04
Dogru soyluyorsun da Naim, gelecek su anda oyle belirsiz ki.Ortada bir suru dedikodu,basiretsiz ve bir o kadar da beceriksiz yoneticiler,kendiyle inatlasmaktan dogrulari goremeyen teknik heyet ve hicbir sey soylemeye gerek olmayan futbolcular.

Belki cok karamsar bir taplo oldu ama....

Faik Yılmaz
01.12.2006, 10:34

birader en iyisi senin doğrun sana benim doğrum bana. daha fazla tartışmanın bir anlamı yok. çünkü bu tartışmadan yapıcı birşeyler çıkmayacağı aşikar. kuru tartışmanın bir anlamı yok

arkadaşım içinbulunduğun ortamı bilmiyorum ama adaba ahlaka aykırı konuşmaların pek bir bilgi birikimin olmadığını gösteriyor. meseleleri bu ağızla ve bu tavırla ancak sokak adamları söyler. senden öğreneceğim tek şey adaba uygun konuşmayan birisi olarak seni örnek almamam olur ancak.....

bana göre Mehmet Ali Yılmaz Nuri Albayraktan çok daha faydalı olmuştur. benim fikrim budur katılırsın katılmazsın osenin sorunun ancak çobanın orasını ye burasını ye dersen ancak ve ancak kendi kültür seviyeni ve aldığın eğitimi göstermiş olursun ve batarsın. bana bi zaraın olmaz toplumsal saygınlığını yitirirsin......

Cem Yavuz
01.12.2006, 11:02
Yahu su tesis meselesine kafam takılıyor....Biz tesisler yapılmadan 5 kez sampiyon olduk..sürü ile de kupa aldık...Ozaman bu takım nerde calşıyodu....MAY denen adam 2 tane duwar yaptı diye tapalım mı bu adama.
klübün onursal baskanı olarak klübü icraya vermesini kınamayalım mı
7 tane milli oyuncuyu satıp yerlerine nesim seyit cem feti recep oktay sergen gibilerini almasına alkış mı tutalım...
KLÜBÜN RESMİ DEFTERLERİNİ MALİ KAYITLARINI DEĞİŞTİRMESİNE TAM BİR SANSÜRLE KİME NE WERİLDİ.NE KADAR BORÇ VAR HİÇ BİR SEYİN BİLİNMEMESİNİ DOĞRU MU KABUL EDELİM...

VE BU ADAMA HALA ONURSAL BASKAN MI DİYELİMMMM.....

Ben demiyorummm.Benim onursal baskanlarım bu klübü kuran kurucular heyeti vede hiç bir saibeye bulasmadan 5 tane sampiyonluk getiren baskan ve yöneticilerdirr.

TV lere yaka bağır açık çıkan,para ile faik çetiner gibilerini satın alıp tw lerde manipilasyon yapan,tesbih sallayıp canlı yayında sigara yakmayı AGALIK GÖREN EN AZINDAN BENİM ONURSAL BASKANIM OLAMAZ.....

Erdem Keser
01.12.2006, 11:47
fenerbahceye sempatı duyan bı adamın takımımızla ısmının yanyana gecmesı bıle ıstemıyorum nurı albayrak hernekadar basarısızda olsa tecrubesızde olsa TRABZONSPORLUDUR

tacon
01.12.2006, 11:48
Yahu su tesis meselesine kafam takılıyor....Biz tesisler yapılmadan 5 kez sampiyon olduk..sürü ile de kupa aldık...Ozaman bu takım nerde calşıyodu....MAY denen adam 2 tane duwar yaptı diye tapalım mı bu adama.
klübün onursal baskanı olarak klübü icraya vermesini kınamayalım mı
7 tane milli oyuncuyu satıp yerlerine nesim seyit cem feti recep oktay sergen gibilerini almasına alkış mı tutalım...
KLÜBÜN RESMİ DEFTERLERİNİ MALİ KAYITLARINI DEĞİŞTİRMESİNE TAM BİR SANSÜRLE KİME NE WERİLDİ.NE KADAR BORÇ VAR HİÇ BİR SEYİN BİLİNMEMESİNİ DOĞRU MU KABUL EDELİM...

VE BU ADAMA HALA ONURSAL BASKAN MI DİYELİMMMM.....

Ben demiyorummm.Benim onursal baskanlarım bu klübü kuran kurucular heyeti vede hiç bir saibeye bulasmadan 5 tane sampiyonluk getiren baskan ve yöneticilerdirr.

TV lere yaka bağır açık çıkan,para ile faik çetiner gibilerini satın alıp tw lerde manipilasyon yapan,tesbih sallayıp canlı yayında sigara yakmayı AGALIK GÖREN EN AZINDAN BENİM ONURSAL BASKANIM OLAMAZ.....

işte benimde anlatmak istediklerim bunlardı. teşekkürler.

tslover
01.12.2006, 11:51
nuri albayrak parasına rağmen futboldan zerre kadar anlamayan bir indan özkan sümerin de parasız halde basarılı olmasının sebebi futboldan anlaması bu geldiğimiz nokta göstermiştir ki TS başkanının futboldan anlaması şart yoksa işte durumumuz.MAY'a gelince futboldan anlamadığını kimse söyleyemez ama Trabzonspor'u saltanatla yönetmeye kalkmak ta kimsenin harcı değil çünkü kimse başkan da olsa TS den büyük değil zaten MAY'ın seçilemedikten sonra TS ye yaptıkları ortada öyleyse çözüm nedir derseniz ilerki zamanlarda size TD.başkan ve takımın 11'nin nasıl olması gerektiğini kendimce yazacağım ayrıca alakası olmasa belirtmeden geçemeyecem
HASAN,HÜSEYİN ve FERHAT sız bir TS için el ele.....

Faik Yılmaz
01.12.2006, 13:19
fenerbahceye sempatı duyan bı adamın takımımızla ısmının yanyana gecmesı bıle ıstemıyorum nurı albayrak hernekadar basarısızda olsa tecrubesızde olsa TRABZONSPORLUDUR

İSTANBUL BB yi şampiyon yapmıştır bu takıma külliyen zararından başka bi şey getirmemiştir.....

takımı siyasi emellerine alet etmiştir.....sırf bu yüzden başkan olmuştur zaten...

Trabzonsporumunzun elinden limanı almıştır.....

takımı küme düşme hattına sokmuş basit takımların bile maskarası yapmıştır....

klübe 15 milyon dolar borç takmıştır. karşılığında yıldız almamış elimizdekini de satmıştır....

böyle bir adamı savunan arkadaşların iyiniyetinden şüphe ediyorum kimse kusura bakmasın.....

Erdem Keser
01.12.2006, 16:35
dostum sen neden anlamıyosun ben basarılımı dedım nurı albayrak ıcın fenerbahcelı olan bı adama tercıh ederım dedım kım bu m alı yılmaz dedıgın adam ya o ne yaptıda boyle nefesınız kesılene kadar savunuyosunuz bu adamı

Murat Altun
01.12.2006, 16:49
en azından gücü karizması vizyonu lobisi var may ın

ammaa bence ahmet ağaoğlundan daha iyisiniz göremiyorum ben şahsımca

ofluhalit
01.12.2006, 16:52
trabzonsporda görev yapan bütün başkanlarımız kulübe hizmet etmek için göreve talip olmuşlardır.haa karşılığında hiçbişe almadılar mı(reklam,bakanlık...vs) aldılar zaten almadan vermek Allah'a mahsus!may kulübün bugünkü gibi tv reklam gelirleri olmadığı 80-90 lı yıllarda cebinden birsürü para harcamıştır evet başarısızdır ama sezarın hakkını sezara verelim.adam bütün iyi niyetine rağmen becerememiştir.(tabi bu 2000 ylında yaptığı temlik olayı ayrı bi olay)(ayrıca may için fbli diyen arkadaşlar herhalde trabzonda 1967den öncesine kadar fb-gs taraftarlığının yaygın olduğunu bilmiyorlar).gelelim albayrak'a o da cebinden marcelinhoyu aldı.2milyon euro bonservis az para değil.ama diğer sözlerini şuan için tutamadı,fatihi sattı vs. yani o da başarısız oldu.kim başarısız olmak için başkanlık yaparki.bu insanların kişiliklerini rencide edici eleştirilere karşıyım.doğru düzgün başaramadınız lütfen istifade edin dersiniz olur biter.defol git, .....git kimse diyemez TRABZONSPOR'un başkanına!

Cem Yavuz
01.12.2006, 17:39

MAY DAKİ GÜÇ VE KARİZMA...

Bu en büyük yalandır ....Ve malesef bizim saf temiz taraftarımız buna inanmıstır.MAY sadece bakanlık döneminde GÜCE ULASMIŞ Kİ O DÖNEMDE TRABZONSPOR A SIRTINI DÖNMÜSTÜR.Bu gün bu ülkede MAY ı ciddiye alan kimse kalmamıstır..Ve hala daha TS nin sırtından bir yere gelme gayretleri
içindedir...

Ahmet Ağaoğlu konusunda son kongre kadar seninle aynı fikirdeydim..Ama ahmet agaoğlunun jafasındaki yönetim modeli ki bu serdar bilgili modelidir.bu modelin ts tutma imkanı malesef yoktur...Bize jendi gerçeğimize uygun bir yönetim tarzını benimsemiş bir yönwetim lazım diye düşünüyorum...

Serhat ŞAHİN
01.12.2006, 17:54
Butun camianin hem fikir olabilecegi bir isim olursa en guzeli olur... Cikar icin deil , reklam icin deil, Trabzonspor sevdasi icin gelecek varsa gelsin...

sweetrose
01.12.2006, 20:56
Şu "başkanı" müdafa edenler bir bir ortaya çıksınlar artık... Daha bekleyelim mi? Kaç maç daha kaybedeceğiz bu yönetimin bırakması için.....

AYYILDIZ
01.12.2006, 22:06
may nuriden daha iyi başkan olduğunu bugünkü lig sıralamasından görebiliriz.Ben Mayıda sevmiyorum ama nuri gerçeğide ortada

rezonans
01.12.2006, 23:17
MAY'in yaptiklarini kisaca hatirlayalim. En basta transferler:

Lange, Tansel, Recep Cetin, Fethi (GS'den), Bulent Uygun (futbolu biraktiktan sonra), Yusuf Tokac (BJK'den 3 kere kovulduktan sonra), MiseMise (futbolu birakmis), Abdulkadir, Cem, Campell, Zafer, Erhan Namli... Tum bu sacma sapan futbolculara "kayitlara gore" milyon dolarlar verip transfer etti. Bundan da kotusu Fatih Tekke, Ogun, Abdullah, Tolunay gibi yildizlari da en iyi donemlerinde yok pahasina "rakiplerimize" gonderdi. Hami'yi zorla Almanya'ya satti... Baskanligi biraktiginda 60 Milyon $ borc ve berbat bir takim birakti. Bu yetmiyormus gibi basta naklen yayin olmak uzre tum gelirleri borclar karsiligi bloke ettirdi. Onun gazabi ile az daha kume dusuyorduk, Samsun macinda hakem "Sadik Ilhan" rakibimizin "net" penaltisini es gecmeseydi dusmus olacaktik....Bunlari unutmadik, unutmayacagiz...

Gelelim Albayrak'a:

MAY'in verdigi hasarin daha fazlasini NAlbayrak daha kisa surede vermeyi basardi. Takimin temel diregi Fatih Tekke basta olmak uzere Emrah, Volkan, Erdinc, Tayfun, Adem, Mehmet Yilmaz, Ali Guzeldal vs...gibi eldeki futbolculari yok pahasina gonderip yerlerine camianin tum tepkilerine ragmen F. Akyel (bu igrec adam kaptan da yapildi), Cagdas (BJK'den sopayla kovuldu), Marselinyo (Almanya'da zaten futbolu birakmisti), Musampa (son 1 yildir idman dahi yapmamis) gibi isi bitmis adamlar ve Musa Buyuk, Ersen, Umut, Murat Ocak, M.Keceli, Cem Demir, Ahmet Sahin gibi hep kume dusmeye oynamis veya zaten ikinci ligde olan takimlarin siradan elemanlari "milyonlarca dolar" pesinat, bonservis ve MENAJERLIK UCRETLERI odenerek transfer etti. Bu da yetmedi Lazaroni gibi beceriksiz,capsiz ve vizyonsuz birine bu yoksul sehrin 1 Milyon $'ini peskes cekti.

MAY yaptiklarindan dolayi mahkemeye verilmeli ve ceza almaliydi, ama uzeri kapatildi. Albayrak da yapanin yanina kar kaldigini gorup daha beterini yapti.

Bu kadar fahis fiyata bu kadar siradan futbolcu ve antrenor'lerin bu kadar kisa surede transfer edilmesi "odenen bu paralarin bir kismi yoneticilere geri mi donuyor?" sorusunu insanin aklina getirmiyor da degil...

Simdi camiamiza dusen gorev ayni hatayi tekrar etmeyerek yonetimi Mali Kongre'de "ibra etmeyerek" en agir sekilde cezalandirmak ve yaptigi bunca gereksiz borcu , bu sorumsuz yoneticilere cebinden odetmektir. Ayrica "kotu niyetli" olduklari asikar olan bu yonetici tayfasinin Istanbul ve Trabzon'da sokaga dahi cikamayacak sekilde toplumdan dislanmalari gerekir.

Samimi TS severlere saygi ve sevgilerimle.....

batugol
01.12.2006, 23:37
ha may ha nuri albayrak
yok aslinda birbirlerinden farki

Tevfik Kılıç
01.12.2006, 23:47
GÖRGÜSÜZ olduktan sonra ne yapayım onun karizmasını

ts_fan
02.12.2006, 12:41
MAY'ın ve ŞG'in geliş süreci hızla devam ediyor:(

coolank
02.12.2006, 13:48
MAY ın geliş süreci kısmına katılıyorum ama şenol güneş gelse dahi teknik direktör olarak gelmez keza giray bulak hiç mümkün değil ... gerçi bu işler belli olmaz ama........

Cem Yavuz
02.12.2006, 15:52
MAY'in yaptiklarini kisaca hatirlayalim. En basta transferler:

Lange, Tansel, Recep Cetin, Fethi (GS'den), Bulent Uygun (futbolu biraktiktan sonra), Yusuf Tokac (BJK'den 3 kere kovulduktan sonra), MiseMise (futbolu birakmis), Abdulkadir, Cem, Campell, Zafer, Erhan Namli... Tum bu sacma sapan futbolculara "kayitlara gore" milyon dolarlar verip transfer etti. Bundan da kotusu Fatih Tekke, Ogun, Abdullah, Tolunay gibi yildizlari da en iyi donemlerinde yok pahasina "rakiplerimize" gonderdi. Hami'yi zorla Almanya'ya satti... Baskanligi biraktiginda 60 Milyon $ borc ve berbat bir takim birakti. Bu yetmiyormus gibi basta naklen yayin olmak uzre tum gelirleri borclar karsiligi bloke ettirdi. Onun gazabi ile az daha kume dusuyorduk, Samsun macinda hakem "Sadik Ilhan" rakibimizin "net" penaltisini es gecmeseydi dusmus olacaktik....Bunlari unutmadik, unutmayacagiz...

Gelelim Albayrak'a:

MAY'in verdigi hasarin daha fazlasini NAlbayrak daha kisa surede vermeyi basardi. Takimin temel diregi Fatih Tekke basta olmak uzere Emrah, Volkan, Erdinc, Tayfun, Adem, Mehmet Yilmaz, Ali Guzeldal vs...gibi eldeki futbolculari yok pahasina gonderip yerlerine camianin tum tepkilerine ragmen F. Akyel (bu igrec adam kaptan da yapildi), Cagdas (BJK'den sopayla kovuldu), Marselinyo (Almanya'da zaten futbolu birakmisti), Musampa (son 1 yildir idman dahi yapmamis) gibi isi bitmis adamlar ve Musa Buyuk, Ersen, Umut, Murat Ocak, M.Keceli, Cem Demir, Ahmet Sahin gibi hep kume dusmeye oynamis veya zaten ikinci ligde olan takimlarin siradan elemanlari "milyonlarca dolar" pesinat, bonservis ve MENAJERLIK UCRETLERI odenerek transfer etti. Bu da yetmedi Lazaroni gibi beceriksiz,capsiz ve vizyonsuz birine bu yoksul sehrin 1 Milyon $'ini peskes cekti.

MAY yaptiklarindan dolayi mahkemeye verilmeli ve ceza almaliydi, ama uzeri kapatildi. Albayrak da yapanin yanina kar kaldigini gorup daha beterini yapti.

Bu kadar fahis fiyata bu kadar siradan futbolcu ve antrenor'lerin bu kadar kisa surede transfer edilmesi "odenen bu paralarin bir kismi yoneticilere geri mi donuyor?" sorusunu insanin aklina getirmiyor da degil...

Simdi camiamiza dusen gorev ayni hatayi tekrar etmeyerek yonetimi Mali Kongre'de "ibra etmeyerek" en agir sekilde cezalandirmak ve yaptigi bunca gereksiz borcu , bu sorumsuz yoneticilere cebinden odetmektir. Ayrica "kotu niyetli" olduklari asikar olan bu yonetici tayfasinin Istanbul ve Trabzon'da sokaga dahi cikamayacak sekilde toplumdan dislanmalari gerekir.

Samimi TS severlere saygi ve sevgilerimle.....

YAZDIKLARIN & 100 DOĞRU.ALTINA İMZAMI ATIYORUM.MAY DA YAPILAN İBRA HATASI ALBAYRAK TA YAPILMAMALI.VE BU ADAMLAR BUNUN BEDELİNİ ÖDEMELİİ...

sweetrose
02.12.2006, 15:59
May gelmesin Nuri gitsin, ahmet ağaoğlu gibi vizyonu geniş bir insan gelsin...

Gülşen
02.12.2006, 16:17
rezonans'a ilave olarak;
Görev zararı diye birşey olmalı ayrıca. Elini kolunu sallayan kulübe girip, olan parayı çar çur edip elini kolunu sallaya sallaya gidemesin.
Ama tabi hala May'dan, Ulusoy'dan medet uman, hala "paralı başkan", "masaya yumruk vuran başkan" diyen taraftar varken bunu istemek biraz safdillik olur.

Halka ait işi halkı bulaştırmadan yapma sanatıdır, denir politika için. Burda istenildiği kadar mail atılsın, davetler yapılsın birilerine, gel bizi kurtar, diye. Bu biraz da ona benziyor. Taraftarın sesini kimsenin taktığı yok, ne transfer sırasında abuk sabuk isimleri takıma getirirken, ne de ışık hızıyla dibe vururken...
Üye olmaktan başka yol yok.

Erkut Ay
05.12.2006, 16:19
mehmet ali yılmaz değilmi takımı bu hale getiren baş mimar son on yılımızı iyi düşünün

tacon
11.12.2006, 13:00
rezonans'ın yazdıklarında sadece bir futbolcuya katılmıyorum. campell iyi bir futbolcuydu ancak may ona yamyam dediği için takımımızı bıraktı gitti. sonrasında may kendisine çok yalvarıp özür dilemesine rağmen haklı olarak geri gelmedi. nitekim iyi bir futbolcu olduğunu bizden sonra gittiği ingiltere 1. lig takımı olan everton'da attığı güzel gollerle gösterdi. olan bizim onu transfer ederke verdiğimiz ve geri alamadığımız dolarlara oldu

Gürkan
11.12.2006, 20:07
paralı başkan denince acaba parayiyen başkan mı anlaşılıyo.

paralı başkan parayiyen başkan.

hızlı söylenince karısıyo galıba.birde karadeniz şivesi.

cicero9
12.12.2006, 14:31
rezonans'a ilave olarak;
Görev zararı diye birşey olmalı ayrıca. Elini kolunu sallayan kulübe girip, olan parayı çar çur edip elini kolunu sallaya sallaya gidemesin.
Ama tabi hala May'dan, Ulusoy'dan medet uman, hala "paralı başkan", "masaya yumruk vuran başkan" diyen taraftar varken bunu istemek biraz safdillik olur.

Halka ait işi halkı bulaştırmadan yapma sanatıdır, denir politika için. Burda istenildiği kadar mail atılsın, davetler yapılsın birilerine, gel bizi kurtar, diye. Bu biraz da ona benziyor. Taraftarın sesini kimsenin taktığı yok, ne transfer sırasında abuk sabuk isimleri takıma getirirken, ne de ışık hızıyla dibe vururken...
Üye olmaktan başka yol yok.

Kesinlikle haklısın arkadaşım!:yattara:

Bununla birlikte, bugün MAY bi açıklama yapmış, onu okudum. Yüzde yüz katıldığım bir noktası var.Diyor ki:

-SİYASALLAŞMANIN ETKİSİ-
Yılmaz, Trabzonspor'da yöneticilik yapmanın hiç de göründüğü kadar kolay olmadığını, kendilerinin kazandığı ilk şampiyonluğun ihtilal döneminde gerçekleştiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
''O dönemler henüz insanlar siyasallaşmamıştı. Başka bir deyişle, düşüncesinden dolayı çıkar hesabı içinde değillerdi. Daha sonra Türkiye'de siyaset gelişip farklı boyutlar kazandıkça, herkes kendi partisinin daha iyi olduğunu iddia ederek, tuttuğu partinin kulübe girmesini savunmak gibi Trabzonspor'un büyüklüğüne yakışmayacak düşüncelere saplandı. 1987 yılında yapılan referandumdan sonra yasaklı liderlerin siyasete girişiyle partiler teşkilatlandı. Trabzon'da her partinin il, ilçe ve belde teşkilatları oluştu. Bunların hepsi kentte bir güç elde etmeye çalıştı. Trabzon'un lokomotifi nedir? Trabzonspor. En etkin şekilde orada çalışabileceklerini düşündüler. Yıllarca mücadele etsek de, içeriye sızmalar oldu. Bu da Trabzonspor'un bütünlüğüne zarar verdi. Örneğin şimdi AK Parti tandaslı (görüşüne sahip) olduğu söylenen bir başkan var. CHP'li olanlar onun yönetimden gitmesini istiyorlar.''

Not: Yönetici arkadaşlar, tam ilgili konuyu göremediğimden alakalı olduğunu düşündüğüm buraya yazıyorum. İlgili bir konu varsa, taşırsanız memnun olurum.

Muhalif
12.12.2006, 14:50
Tamamı ajansspor'da.. Geçmişte ben de hata yaptım falan demiş.. Dikkat çekici noktası orası asıl:D oysa bizim bildiğimize göre Yılmaz Başkan hatasız bir padişahtı:D

Emorfo
12.12.2006, 15:04
Tamamı ajansspor'da.. Geçmişte ben de hata yaptım falan demiş.. Dikkat çekici noktası orası asıl:D oysa bizim bildiğimize göre Yılmaz Başkan hatasız bir padişahtı:D

Bende şaşırdım, şimdi dergide röportajını okuyordum. hemde yığınla hata yaptım diyor. Bu da bir gelişmedir. Megalomanlığı gözünü hepten bürümemiş arada bir doğruyu da görebiliyor :)

Faik Yılmaz
12.12.2006, 15:29
may nuriden daha iyi başkan olduğunu bugünkü lig sıralamasından görebiliriz.Ben Mayıda sevmiyorum ama nuri gerçeğide ortada

en kötü sezonda 6. olmuştuk MAY zamanında... 10 senede iyide transfer olur kötüde iyileri neden yazmıyorsunuz burayada kötüleri yazıyorsunuz......

önce objektif olun..... hataları olabilir MAY ın yokturda kimse diyemez ama Nuri denilen siyasi, yeteneksiz ve yüzsüz bi adamla karşılaştırılamaz bile.....

1 şampiyonluk

başbakanlık ve cumhurbaşkanlığğı kupası

ayrıca avrupa standarlarında 1 tesis...........

en azından bunlara bi teşekkürü hakediyor MAY......

ŞU AN BAŞKAN OLSUN DEMİYORUM AMA AZICIK KADİR KIYMET BİLİN......

hayat61
12.12.2006, 20:16
en kötü sezonda 6. olmuştuk MAY zamanında... 10 senede iyide transfer olur kötüde iyileri neden yazmıyorsunuz burayada kötüleri yazıyorsunuz......

önce objektif olun..... hataları olabilir MAY ın yokturda kimse diyemez ama Nuri denilen siyasi, yeteneksiz ve yüzsüz bi adamla karşılaştırılamaz bile.....

1 şampiyonluk

başbakanlık ve cumhurbaşkanlığğı kupası

ayrıca avrupa standarlarında 1 tesis...........

en azından bunlara bi teşekkürü hakediyor MAY......

ŞU AN BAŞKAN OLSUN DEMİYORUM AMA AZICIK KADİR KIYMET BİLİN......
MAY başkan olduğu en kötü sezon 12 galibiyet,13 beraberlik,11 yenilgi alarak ligi 7, bitirdiğimiz 85/86 sezonu.
Benim için şu ana kadar en kötü başkan.Nuri Albayrak bile bunu değiştiremez.
Benim için sadece sportif başarı değil Trazonspor başkanına yakışır davranış sergileyip sergileyememesi de önemlidir kişinin.
Hiç bir Trabzonspor başkanı klüp gelirlerine haciz koydurmadı.Hakkında konuştuğu klüp başkanı arayınca söylediklerini yutmadı.(TGRT'de katıldığı yayında Ali Şen arayana kadar kürkrerken,aradığı zaman aman abi deyip söylediklerini yuttu.Ali Şen kadar bile olamadı sözlerimin arkasındayım diyemedi.)Futbolcusuna yamyam diyerek kaçırtan ilk başkan olması,Trabzonspor'u kendi tapulu malı zannetmesi ve bunun gibi bir çok neden
onu benim için en kötü başkan yapıyor.

ONUR BEKAR
12.12.2006, 20:31

katılıyorum. bencede en iyisi ağaoğlu ama may da iyi olu ....... inşallah böle bir şey olur da kurtuluruz na dan:cool: :cool:

Murat61
12.12.2006, 22:44
May gelmesin Nuri gitsin, ahmet ağaoğlu gibi vizyonu geniş bir insan gelsin...

katılıyorum ama ahmet agaoglu trabzonda kalacaksa eger kalmayacaksa bence en iyi isim iskender önaldır

Tevfik Kılıç
12.12.2006, 23:00
MAY başkan olduğu en kötü sezon 12 galibiyet,13 beraberlik,11 yenilgi alarak ligi 7, bitirdiğimiz 85/86 sezonu.
Benim için şu ana kadar en kötü başkan.Nuri Albayrak bile bunu değiştiremez.
Benim için sadece sportif başarı değil Trazonspor başkanına yakışır davranış sergileyip sergileyememesi de önemlidir kişinin.
Hiç bir Trabzonspor başkanı klüp gelirlerine haciz koydurmadı.Hakkında konuştuğu klüp başkanı arayınca söylediklerini yutmadı.(TGRT'de katıldığı yayında Ali Şen arayana kadar kürkrerken,aradığı zaman aman abi deyip söylediklerini yuttu.Ali Şen kadar bile olamadı sözlerimin arkasındayım diyemedi.)Futbolcusuna yamyam diyerek kaçırtan ilk başkan olması,Trabzonspor'u kendi tapulu malı zannetmesi ve bunun gibi bir çok neden
onu benim için en kötü başkan yapıyor.

Noktasından virgülüne kadar katıkıyorm eline sağlık.

Cem Yavuz
13.12.2006, 11:44
MAY ve ALBAYRAK konusunda bu baslık altında defalarca yazı yazıp fikir beyan ettim...
Tekrardan bu konuda yeni birseyler yazmak istemiyorum..
Lakin MAY ı bu klüp için halen daha kurtuluş gören zihniyeti kabullenemiyorum..
Örneğin Sadri Şener,Faruk Özak veya Atay Aktuğ şimdi bu adamları tartışabilirsiniz..Kimileri derki basarılıdırlar..Kimileri de derki basarısızdırlar...İki görüsüde haklı kılacak icraatlar yapmışlardır..Ve ben iki görüsede saygı duyarım...
MAY A GELİNCE DURUM ÇOK FARKLI ARKADASLAR...Benim MAY ın insanlığına memleket sewgisine iş hayatındaki uygulamalarına ilişkin yorum yapmam doğru olmaz..Çünkü bukonularda bilgi sahibi değilim...Fakat konu Trabzonspor un yönetilişi olunca diyecek çok lafım var....Bunları daha önce çok defa yazdım...
10 yılık icraat dönemindeki yaptıklarının hesabını vicdanlarda wermedikçe benim tawrım hep aynı kalacaktır...
Sadece birkaç örnek...
LANGE NİN TRANSFERİ VE 16 MİLYON MARKLIK BONSERVİS...
GÜNGÖR İÇİN SAMSUN A VERİLEN 3 MİLYON DOLAR
ZAFER İÇİN ANTALYA YA SELO HÜSEYİN + 1MİLYON DOLAR
ERHAN NAMLI İÇİN ANTEP E FATİH +2 MİLYON DOLAR
VS....

Faik Yılmaz
13.12.2006, 11:52
yarın may başkan olsa iki büyük transfer yapsa herkes tribünde "büyük başkan" temposu tutacak gene...atın tutun burda şimdi..
10 sene kulübe hizmet etmiş ve kimsenin tesisi bile yokken Trabzonspora tesisini kazandırmış, onca sene hiçbir yayın geliri olmadan kulübü yönetmiş bir adamdan bahsediyoruz...elbette yanlışlarıda olacak.ama bu ölümü gösterip bayılmaya mahkum etmek değilmi insanları...
mayı destekleyen hemen mayın şakşakçıları oluyor, karşısına çıkan pirimmi yapıyor...ne demek m.a.yılmazspor?
şu anda kulübün gelirleri ortada yayın, istanbuldaki petrol falan...ayrıca başkanında sözü var stadımız yapıcaam diye...hani? nerde?
protatifini bile yapamadılar...ayrıca aldıklarında kulübün geliri bile varken şimdi 22 milyon borçtan bahsediliyo...kötü yünetim budur...rezil yönetim budur...may zamanında bizim mücadelemiz şampiyonluktu şimdi açık konuşalım önce kümede kalma korkusunu yaşamamak...sonra en iyi ihtimal 5.lik...bunlara rağmen bugün oy hakkım olsa seçeneklerin içinde ağaoğlu, sadri şener den sonra m.a.y 3.kişidir oy atacağım...ama yinede bu vurun abalıya olayını anlayabilmiş değilim...temlik konusuna gelince: konuyu benden iyi bilenler elbette vardır ama bildiğim kadarıyla temlik olayı baştan başa may ın en büyük yanlışıdır...her ne kadar kendi maaşlı elemanını artık senin parana ihtiyacımız yok cinsinden birileri karşısına rakip olarak çıkarsada, hiçbir şekilde tasvip edilecek yanı yok bunun...adamda madem benim parama ihtiyacınız yok ozaman verdiğim paraları geri verin diyor..ticari açıdan doğru etik açıdan külliyen yanlış...
ama demekki cebinden para verdi...ya albayrak? cebinden ne vermiş, hangi sözünü yerine getirmiş şahsi olarak...kulübün parasıyla değil...
bence biraz vicdanlı davranmak lazım..benim görüşüm..

arkadaşın söylediklerine kelimesi kelimesine katılıyorum.... tek neden çekememezlik...... albayrakla onu bir tutanlar ya CAHİL dir ya da yanlı konuşuyordur.... albayrakın yaptığı 1 tane bile doğru yok.. şimdi alınan bir galibiyete bayram gibi seviniyoruz.. yazık değilmi bu.... takımı ne hale soktular...

Trabzonspor Albayrak kadar beceriksiz ve yüzsüz bi başkan görmedi görmeyecek.. onla kimseyi kıyaslamayın lütfen...... helede MAY gibi bi insanı asla.....

zeki gursoy
13.12.2006, 12:07
jun, dyjokaj, yada marche, musa ferhat....
uzat uzatabildiğin kadar...
yada lange, güngör,zafer, erhan namlı..
değerli arkadaşım..bunlar transfer, yanlış olması yada doğru olması gayet muhtemel...
atay aktuğ yanlışmıydı, yada faruk özak...ama yanlış transferde yapmuşlardır tıpkı doğru transferlerde yaptıkları gibi...
bile bile yanlış transfer yapıldı demiyosan tabi...

MAY ve ALBAYRAK konusunda bu baslık altında defalarca yazı yazıp fikir beyan ettim...
Tekrardan bu konuda yeni birseyler yazmak istemiyorum..
Lakin MAY ı bu klüp için halen daha kurtuluş gören zihniyeti kabullenemiyorum..
Örneğin Sadri Şener,Faruk Özak veya Atay Aktuğ şimdi bu adamları tartışabilirsiniz..Kimileri derki basarılıdırlar..Kimileri de derki basarısızdırlar...İki görüsüde haklı kılacak icraatlar yapmışlardır..Ve ben iki görüsede saygı duyarım...
MAY A GELİNCE DURUM ÇOK FARKLI ARKADASLAR...Benim MAY ın insanlığına memleket sewgisine iş hayatındaki uygulamalarına ilişkin yorum yapmam doğru olmaz..Çünkü bukonularda bilgi sahibi değilim...Fakat konu Trabzonspor un yönetilişi olunca diyecek çok lafım var....Bunları daha önce çok defa yazdım...
10 yılık icraat dönemindeki yaptıklarının hesabını vicdanlarda wermedikçe benim tawrım hep aynı kalacaktır...
Sadece birkaç örnek...
LANGE NİN TRANSFERİ VE 16 MİLYON MARKLIK BONSERVİS...
GÜNGÖR İÇİN SAMSUN A VERİLEN 3 MİLYON DOLAR
ZAFER İÇİN ANTALYA YA SELO HÜSEYİN + 1MİLYON DOLAR
ERHAN NAMLI İÇİN ANTEP E FATİH +2 MİLYON DOLAR
VS....

Cem Yavuz
13.12.2006, 13:17
jun, dyjokaj, yada marche, musa ferhat....
uzat uzatabildiğin kadar...
yada lange, güngör,zafer, erhan namlı..
değerli arkadaşım..bunlar transfer, yanlış olması yada doğru olması gayet muhtemel...
atay aktuğ yanlışmıydı, yada faruk özak...ama yanlış transferde yapmuşlardır tıpkı doğru transferlerde yaptıkları gibi...
bile bile yanlış transfer yapıldı demiyosan tabi...

YAZDIKLARIN DOĞRU ..
TRANSFERDİR TUTMAZ..MESELA OLSEN VARDI.ADAM ÇOK İYİYDİ AMA BİZDE TUTMADI..BU GAYET NORMAL...BENİM İTİRAZIM MAY NEDEN BU ADAMLARI ALDI DİYE DEĞİL SEWGİLİ KARDESİM....Kİ BUNLAR ALINDIKLARINDA BU LİGİN İSİM YAPMIS TOPÇULARI İDİ..

BENİM İTİRAZIM OLAYIN EKONOMİK BOYUTUNA..VE KAPALI SANSÜRLÜ YAKLASIMA...ACABA BU PARALAR HAKİKATEN BU KLÜPLERE GİTTİ Mİ..
HANGİ MENECERLER ARADA ZENGİN OLDU VE EN ÖNEMLİSİ BUNLAR BU PARALARI EDERMİYDİ...

Emorfo
13.12.2006, 13:27
Arkadaşlar boşuna tartışıyorsunuz sorularınızın cevapları Trabzonspor'un bu aykı dergisinde var zaten. Mehmet Ali Yılmaz hepsine cevap verdi.

Şuayip Aydın
13.12.2006, 13:33
m.ali yılmaz buraya taraftar hava yonetim istifa gelsin asıl yonetim m.ali.yılmaz biz senin istiyoz hersene aynı muhabet biktikartık

ekrembulut
13.12.2006, 13:34
biz böyyle hergün yönetimleri değiştirir hocaları gönderirsek hiçbiryere varamayız

zeki gursoy
13.12.2006, 13:34
Cem Yavuz kardeş;

ilhan cavcavın bi açıklaması vardı geçen yine burda okumuştum yanılmıyosam: brezilyada her futbolcunun 2-3 sahibi var.bire alacağınız bir futbolcuyu ikiye üçe alıyosunuz direk futbolcuya ulaşamazsanız diye..
doğrudur, aralarda kaynayan paralarda çok olmuştur belki..
ama , bu zararların hepsini toplasan bugünkü yerlerde sürünen imajımıza eşit değildir..
ticari zarar değil takıntım, maneviyat beni bitiren..
bi örnek: malatyadan bilali okadar istedik bize dünyanın parasını çektiler...
kimde: ankarasporda.
hasan şaş ankaragücündeyken faruk özaktı yanılmıyosam başkan bize söz verildiği halde gs ye sattılar onu...söz verildiği halde dikkat et..
ünal olayında ise malatyadayken bile bizansın elçileri malatayada yatıp kalkarken ben may a söz verdim başka kulübe gitmem diyerek adam bize geldi..
anlatmak istediğim bu..ağırlık, sözün geçme olayı..

Şuayip Aydın
13.12.2006, 13:39
biz böyyle hergün yönetimleri değiştirir hocaları gönderirsek hiçbiryere varamayız

abi kızma ama trabzonspor tarihinde boyle yenilgi gormemişti kusura bakma trabzon herzaman yonetim degiştirmiyo sen maca gittiginde yenildiginde ufak bi cocuk gelse eziklere bakın ve sonra sunu dese ne yaparsın''BURASI LEŞ GİBİ HAMSİ KOKUYO DESEN NE YAPARSIN'' yaniş anlama ama bu yonetime hayır ben sonu kadar istemiyorum sen gec basa ama bunlara hayır kusura bakma abi.....:tsbayrak::tsmeşale:

umraniye34
13.12.2006, 14:32
mehmet ali yılmaz 1996 trabzon fenerbahçe maçını izlemeye bile gelmedi sebebi anlatsak uzun hikaye ama şu gerçek ki o sene trabzonu şampiyon olmaması için çaba sarfetmiştir....

zeki gursoy
13.12.2006, 14:49
bundan eminmisin?
şampiyon olmaması için çalıştığına?
zira yaşın o sıralar 8-9 falan anladığım kadarıyla...
bırakın bu işleri ya...hiç bir Trabzonlu Trabzonsporlu olmasa dahi bu adiliği yapmaz...başkalarından duyduğunuza inanıyosunuz..
ben may cı değilim..emin olun değilim...ama bu kadarınada yuh artık yani..
adam geçmişte başkanlığını yaptığı, tesislerine adını verdiği bi kukübün şampiyon olmaması için çalışacak öylemi...
ha desenki: m.ali yılmaz Trabzonun şampiyon olması için çalışmamıştır. belki..

mehmet ali yılmaz 1996 trabzon fenerbahçe maçını izlemeye bile gelmedi sebebi anlatsak uzun hikaye ama şu gerçek ki o sene trabzonu şampiyon olmaması için çaba sarfetmiştir....

bendarodes
13.12.2006, 16:36
ikisindende hiç bişey olmaz valla.. kıyaslamanın anlammı yok.. nedemiş oflu hocam gelir kemal gider kemal ...ağlamanıza gerek yok kömun gitsin... (inşallah trabzonsporu köeceğemiz günleri görmeyizz)

Ömer SEVİNÇ
13.12.2006, 22:52
İkisi de birbirinden işe yaramaz. Ağaoğlu tek kelime...

sortom
14.12.2006, 00:44
May DeĞİl Mİdİr Benİm Şapkam Gİtse Trabzon Da SeÇİm Kazanir Dİyen.bİz Koyun Muyuz.kendİsİnİ Trabzonspordan BÜyÜk Sanan İnsanlar Bİze Yaramaz.trabzondan AlacaĞini AlmiŞtir Ve GİtmİŞtİr.kurulu Kadroyla Alinan Bİr Şampİyonluk Onu Da GÖrmek Nasİp Olmadi Zaten Bİr De Tesİsler.buna KarŞilik Bakanlik Valla GÜzel...
Parayla Yapamazsin Bu Reklami
Tarftara Yapilan Sondakİka Transfer Şakalari Trabzonspor Benİm Demeler Ne BÜyÜk Bİr Egodur Bu.Bu Takim Trabzonun Evlatlariyla BÜyÜk Oldu Senİnle DeĞİl İstanbula Trabzonun Evlatlariyla Korku Saldi Senİnle DeĞİl Bİr Daha Asla

tsukru61
15.12.2006, 15:22
..........

BDiler61
15.12.2006, 16:42
al birini vur ötekine

Mustafa Mahmutoğlu
15.12.2006, 16:50
ya m.ali yılmaz napıo anlamıyomki??

emrahist
26.12.2006, 15:35
her ikisi de Trabzonspor'dan elini çeksin yeter.

Badaloğlu
26.12.2006, 16:34

Gerçekten bu söylediğine sen inanıyormusun? 9 yaşında Mehmet Ali Yılmaz'ın Trabzonspor'un şampiyonluğunu engellemek için neler yaptığını yazda bizde bilelim...
Emorfo kardeşimin dediği gibi Mehmet Ali Yılmaz, bu ay çıkan dergisinde herşeye cevap vermiştir.Benim en çok hoşuma giden tarafı Mehmet Ali Yılmaz'ın bir öz eleştiri yapması oldu.

Tabiki hataları oldu ama onun yaptığı bu hatalarından daha çok çevresindeki asalaklardan da az bahsedin.Hani varya o Kraldan çok kralcı olanları...

Murat Altun
26.12.2006, 16:44
may tüm hatalarına rağmen bir milyon tane nuri eder biri çıkıpta nuri albayrak için şöyle hizmetleri oldu şu yaptıkalrı trabzonspora çok fayda sağladı dşyebilirmi varsada bilelim hakkını yemeyelim

ama ağaoğlu varken başka hiçkimse başkanlık için aklıma gelmiyor

A.Alper
26.12.2006, 21:32
trabzon şehir kültürüne sahip bi adam başkan olsun ezber bozabilen biri,bize para da ağa da lazım değil!!!

Rıza ÇOLAK
26.12.2006, 21:35
Bin tane Nuri bi tane MAY etmez.

miragef
27.12.2006, 21:37
Bin tane Nuri bi tane MAY etmez.
katılıyorum arkadaşım sana ..

miragef
27.12.2006, 21:39
arkadaşım bunu neye dayanarak söylüyorsun ki.. adam şike mi yaptı paramı aldı. bence para almamıştır .Çünkü parası var biliyosun ki ... evet bir hata vardı oda maça gelmemesi...... ama inanıyorum ki oda şampiyonluğu herkez kadar istiyordu...

LazAnisT
06.05.2008, 14:43
M.Ali Yılmaz: “Futbolun patronu Aziz Yıldırım”

Aydın Cingöz / Türk futbolunun önemli isimlerinden Eski Bakan ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, futbol ve siyaset gündemindeki bir çok konuyla ilgili çok tartışılacak açıklamalar yaptı
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2008/05/05/fft16_mf38405.Jpeg- Bugün futbolun özerk olduğunu düşünüyor musunuz?
MEHMET ALİ YILMAZ- Hayır. Paraların kullanımı bakımında özerkte, yönetimi ve seçimleri açısından değil.
- Bunun nedeni beceriksizlik mi?
YILMAZ- Bu yaygınlık ve dağınıklık kimin hoşuna gidiyor bilmiyorum. Sarınım yönetenlerin, tutucukları ve ellerindeki yetkileri paylaşmamak isteyişlerinden geliyor. Son zamanlarda siyasetçiler özerk yapıya karışmaya başladılar. Gelen, kanunda bir değişiklik yapmaya başladı. Futbol’da çok büyük paralar döndüğü için herkes bu kuruma müdahale etmeyi bir vazife saydı.
“SANKİ AYNI KAHVEDE KAĞIT OYNUYORLARDI”
Sizce son federasyon seçimlerinde neden tüm süper lig takımları Hasan Doğan’ı istedi.
YILMAZ- Çok açık. Bütün kulüpler hükümetle olan meselelerini Hasan Doğan veya o vesileyle gündeme taşıyıp, çözüm buldukları için. Sanki bunlar, daha önce aynı kahvede kağıt oynuyorlardı. Birbirlerini çok iyi tanıyorlarmış gibi, oturup Kulüpler Birliğin toplantısında durup dururken “adayımız Hasan Doğan’dır” diyebiliyorlar. Bu kanunun ve kulüpler birliğinin arızasından geliyor. Kulüpler Birliği TFF üzerinde bir birlik değildir. Kulüpler Birliğine ihtiyaçta yoktur. Bu birliğin sonucu yeni bir Futbol Federasyonudur
“AFFEDİLEN VERGİLER MİLETİN CEBİNDEN ÇIKIYOR”
Hasan Doğan seçildikten sonra kulüplere vergi affı getirilmesi “rüşvet” mi?
YILMAZ- Milletin, bu iktidara böyle bir yetki verdiğini zannetmiyorum. Vermediğimiz yetkiyi iktidarın kullanması çok abes. Akıbetini takip ediyoruz ayrıca muhalefet olarak ben hep varım zaten. Af yapmayacağız yani.
Masaya yumruğunuzu vurmaya mı hazırlanıyorsunuz?
YILMAZ- Biliyorsun, tüfek çıktı mertlik bozuldu. Bu dönem mertliğin bozulduğu dönem. Ortamın düzelmesini bekliyoruz.
Peki iktidar nasıl oluyor da futbolun bu kadar içinde ve yönlendiren konumda?
YILMAZ- Bu yüzde 47’nin getirdiği şovalyelik. Yüzde 47 doğru mu bilmiyorum ama öyle bir oy var. Seçimlerde şaibe olduğuna dair birçok rivayette var ama yüzde 47 tescil edildi. Şimdiki tartışmaların temelinde de o var. Türban olayının çıkışı, bugünkü tartışmaların çıkışı alınan oyun getirdiği cüret. Güçlendikçe devletin bütün birimlerini kontrolleri altına almaya başladılar.
FUTBOLU YÖNETENLER GÖBEKTEN BAĞLI
Futbol- tarikat ilişkileri hakkındaki yorumunuz ne olacak?
YILMAZ- Kulüp yönetimlerinin hatası. Hiç birinin tam olarak şahsiyeti gelişmiş, özgüvenleri oluşmuş değil demek ki. Hepsi göbekten, menfaatler doğrultusunda bağlı. Ne olursa olsun, biz burada kalalım diyen zihniyetleri var. İdeoloji ve idealizm yok
“BANA HER ŞEY SÖYLENMEZ”
Futbol Federasyonu Başkanlığı hedefiniz var mı?
YILMAZ- Başkanlığım, bakanlığım, federasyonları yönetişimde eyyam yoktur. Bana her şey kolay kolay söylenmez. Ben varken futboldaki çirkinliklerin yüzde 60’ı kendiliğinden yok olur.
Kulüpler Birliği federasyon üstü bir kurum oldu dediniz. Aziz Yıldırım’da birlik başkanı olduğuna göre Aziz Yıldırım futbolun patronu mu?
YILMAZ- Evet öyle görünüyor. Kulüpler Birliği, federasyonu belirlemek için bir kurum olamaz. O zaman seçilen federasyon nasıl çalışacak?

“ATV VE SABAH’IN SATIŞI KURGULANMIŞ
Sabah ve Atv’nin satışın bir yerlerden kurgulandığı belli. Talip olanın hiç parası yok. Ayrıca devlet bankalarına ne tür teminat gösterirseniz gösterin, satın alacağınız ticari işletmenin, bilançosuna göre kredi verilir. Sabah ve Atv’nin satışında birçok soru işareti var.

Kasım Hilal
06.05.2008, 14:53
Nuri Albayrak ile M.Ali Yılmaz'ı aynı kategoride değerlendirmiyorum ben.

Nuri Albayrak çok başarısız bir dönem geçirmiştir. Ki bunun bence en büyük nedeni hoca seçimlerindeki yanlışlığıdır. Lazaroni'nin alınması, yerine hemen dördüncü haftada Ziya Doğan'ın getirilmesi (getirilmesi de dahil) ve anlamsız bir şekilde Ziya Doğan'da ısrar etmesi onu bitiren hamleler olmuştur..

Marcelinho, Musampa, Stephanov, Eller gibi oyuncuları transfer etmiştir..
Ki Marcelinho gibi kariyeri olan bir oyuncuyu Trabzonspor'un bir daha alması gerçekten çok zor...

Ayrıca Nuri Albayrak'ı yakan ikinci neden ise inadıdır.. Hep yaptığı hataları düzeltmek için uğraşmış ama bunu düşünerek değil de direterek yapmıştır ki bu bariz bir saplantır..
Ve saplantılar insanı genelde dibe vurdurur...

İskender
06.05.2008, 16:43
Nuri Albayrak nedir ne değildir bilemem...
Çok zarar verdi bu takıma, Aldığı ahlarla rahat uyuyabileceğini sanmıyorum...

OLCAY ÇAKIR
06.05.2008, 17:08
Son değerlendirmeler değerli.

Faik Yılmaz
06.05.2008, 18:06
Trabzonsporun ilk ve Tek tesislerini yapmış.....

Stadyumu yeniden düzenlemiş....

Maratonun ve kapalının üstünü kapatmış.....

Ayrıca Işıklandırmalarınıda yapmış....

Takımını zamanının en modern tesisleriyle donatmış....

Hayalimizde göremeyeceğimiz bir çok yıldızı takıma kazandırmış bir kişidir Mehmet Ali Yılmaz.....

Ondan sonra stada bir çivimi çakılmış....Yeni tesislermi yapılmış.... son 10 yılda ondan sonra bir şey yapılmamış....

ve hala sevmöeyenler saygı göstermeyenler var... Keşke Trabzonsporluyum diyenler onun kadar hizmet etseler bu takıma....

Uğurtan
06.05.2008, 18:19
Faik abi boş yere klavyeni eskitme nefesini de harcama "aslında" herkes kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor ;) "MAY: ...... " dedi.. Boşver gül geç kaale almaya değmez ;) :rolleyes: Ben artık öyle yapıyorum.. ;)

Mustafa Yılmaz
06.05.2008, 18:26

Hayalimizde göremeyeceğimiz bir çok yıldızı takıma kazandırmış bir kişidir Mehmet Ali Yılmaz.....

Ondan sonra stada bir çivimi çakılmış....Yeni tesislermi yapılmış.... son 10 yılda ondan sonra bir şey yapılmamış....

ve hala sevmöeyenler saygı göstermeyenler var... Keşke Trabzonsporluyum diyenler onun kadar hizmet etseler bu takıma....
cebinden mi yapmış yapmışsa geri almamışmı parasını

mensure 61
06.05.2008, 18:42
Nuri Albayrak ile M.Ali Yılmaz'ı aynı kategoride değerlendirmiyorum ben.

Nuri Albayrak çok başarısız bir dönem geçirmiştir. Ki bunun bence en büyük nedeni hoca seçimlerindeki yanlışlığıdır. Lazaroni'nin alınması, yerine hemen dördüncü haftada Ziya Doğan'ın getirilmesi (getirilmesi de dahil) ve anlamsız bir şekilde Ziya Doğan'da ısrar etmesi onu bitiren hamleler olmuştur..

Marcelinho, Musampa, Stephanov, Eller gibi oyuncuları transfer etmiştir..
Ki Marcelinho gibi kariyeri olan bir oyuncuyu Trabzonspor'un bir daha alması gerçekten çok zor...

Ayrıca Nuri Albayrak'ı yakan ikinci neden ise inadıdır.. Hep yaptığı hataları düzeltmek için uğraşmış ama bunu düşünerek değil de direterek yapmıştır ki bu bariz bir saplantır..
Ve saplantılar insanı genelde dibe vurdurur...

Ne diyosun ya sen halen o şerefsizin iyi şeyler yaptığını mı düşünüyorsun ? Yazıklar olsun !

ali+61+26
06.05.2008, 18:45
şimdi başkan o olsa keşke.. ama sadri şenerde onun gibi olduğunu düşünüyorum... inş iyi hizmetler basarılar getirir..

Ali Can
06.05.2008, 18:55

ve hala sevmeyenler saygı göstermeyenler var... Keşke Trabzonsporluyum diyenler onun kadar hizmet etseler bu takıma....
:alkış::alkış::alkış:

kamyonetçi
06.05.2008, 21:23
ŞAmpiyon aldığı takımı bir daha şampiyonluğn yanından bile geçirmemiş,Trabzondan milletvekili seçilip bakan olmuş ,maaşlı çalıştırdığı adama kongrede yenilmiş,onursal başkanı oldğu kulübü mahkemeye vermiş,Trabzonspor denince ilk akla gelen adam olmuş.

Trbzonspor,ona hizmet eden herkese aldığından fazlasını vermiştir..

Can basten
06.05.2008, 21:28
Trbzonspor, ona hizmet eden herkese aldığından fazlasını vermiştir..

Buna kesinlikle imzamı atarım.

TSezgin61
06.05.2008, 21:34

verdigi kadarda almistir. Trabzonsporun senelerce sürünmesine tek neden odur... cok iyilikleri vardir, onursal baskandir, ama yaptigi iyiliklerin 50% sini kendi ismi icin yapmistir....

simdi nerdee?? 96dan sonra bende gelirdim Trabzonsporun basina... bende hazira konardim

faruk özak, sadri sener gibi hic beklemedigim isimler geldi, ama en cok bekledigim isim hala daha reportaj veriyor... yazik yazik

OLCAY ÇAKIR
06.05.2008, 21:36
Adamın söyledikleri hakkında görüşü olan varmı bu arada?.!

TSezgin61
06.05.2008, 21:38

dogru seyler, ama hala daha yukardada söyledigim gibi, "beklemedeyim" gibi laflar söylüyor...

Ahmet Faruk
06.05.2008, 21:38
Sporla, hele futbolla, hele hele Trabzonsporla alakalı birşey dememiş ki...
Bence tamamen siyasi konuşmuş...

Laz_61
06.05.2008, 21:42
Ulan May gibi Baskanmi gelmis Trabzonun basina...cok da söylenirsiniz Trabzonun yayin haklari elinden alinmak isteniliyor...May BÜYÜK BASKANDIR BABA ADAMDIR TRABZONSPORUN TEK KURUSUNU HAKKINI KIMSEYE YEDIRMEZ ....

rezonans
06.05.2008, 22:02
Ulan May gibi Baskanmi gelmis Trabzonun basina...cok da söylenirsiniz Trabzonun yayin haklari elinden alinmak isteniliyor...May BÜYÜK BASKANDIR BABA ADAMDIR TRABZONSPORUN TEK KURUSUNU HAKKINI KIMSEYE YEDIRMEZ ....

Evet kimseye yedirmez, kendisi yer!! Ya da yemek icin kulup'e kendi adina 60 Miyon $ 'lik cek kestirir... Hatta bu cekleri tahsil edip yiyebilmek icin kulubun tum gelirlerine el koydurur.. Kendisini bakanlik seviyesine kadar yukselten haspel kader baskanligini yaptigi bu buyuk takim parasizliktan kivranip 1000$ aylikla oynayan futbolcularina bile odeme yapamayip kume dusme tehlikesini haftalarca yasarken o biyik altindan guler ve "ben olmazsam TS olmaz" edalariyla ortalikta salinir.

Nuri Albayrak'tan sonra TS'umuza gelmis en buyuk felakettir, Ali Sen'in kankasidir. Adinin TS ile birlikte anilmasi tuylerimi diken diken ediyor.

Koray
06.05.2008, 22:06
----------------

Laz_61
06.05.2008, 22:07
Birak bu bos laflari..oyuncular parasini alamazken sen yanlarindamiydin..Trabzonsporun tarihinde hangi oyuncu 1000 dolara oynamis..birak palavraya...May kac para almis bu kulüpten belgeleye bilirmisin...

EMHOTEP
06.05.2008, 22:13
ŞAmpiyon aldığı takımı bir daha şampiyonluğn yanından bile geçirmemiş,Trabzondan milletvekili seçilip bakan olmuş ,maaşlı çalıştırdığı adama kongrede yenilmiş,onursal başkanı oldğu kulübü mahkemeye vermiş,Trabzonspor denince ilk akla gelen adam olmuş.

Trbzonspor,ona hizmet eden herkese aldığından fazlasını vermiştir..
size sonuna kadar katılıyorum.tarbzonsporun üzerine kimse çıkmaya çabalamasın.

doğruluğundan emin olamasamda MAY ın fenerbahçe kongre üyesi olduğunu okumuştum eskiden gazetelerden.öyle birşey gerçekse onursal başkanımız başka takım kongre üyesi.trajikomik...
böyle birşey varsa bilen arkadaşların kaynağıyla birlikte koyması faydalı olur.MAY a karşı düşünceler daha da netleşir.

OLCAY ÇAKIR
06.05.2008, 22:14
Adamın açıklamaları ile ilgili fikri olan varmı?

EMHOTEP
06.05.2008, 22:18
Adamın açıklamaları ile ilgili fikri olan varmı?
MAY ın söylediğini futbolla ilgilenen vasat bile zekaya sahip olmayan herkes söyleyebilir.

rezonans
06.05.2008, 22:21
Birak bu bos laflari..oyuncular parasini alamazken sen yanlarindamiydin..Trabzonsporun tarihinde hangi oyuncu 1000 dolara oynamis..birak palavraya...May kac para almis bu kulüpten belgeleye bilirmisin...

2001-2002 sezonunda Marco Aurello ve Robson Da Silva dahil 4 Brezilya'li futbolcu sadece 1000$ maas karsiligi oynamistir. Bircok Trabzon kokenli futbolcu o seneyi para almadan oynayip, alacaklarini gelecek sene tahsil etmistir. MAY'in yaptiklarinin hepsi belgelidir tabii ki, donemin baskani Ozkan Sumer tarafindan bu belgeler ile birlikte mahkemeye basvurulacakken kesilen ceklerden vazgecilmesi ve gelirlere konulan tedbirlerin kaldirilmasi sartiyla mahkeme safhasi askiya alinmistir.

MAY tarafindan tum iyi futbolculari (Ogun, Abdullah, Hami, Arcil, Sota vs) elden cikarilan ve mali olarak dibe vurdurulan Trabzonspor'umuz Ozkan Sumer ve ekibinin akil almaz tehdit ve zorluklara gogus gererek calismalari ile 3 yilda ayaga kaldirilmis ve kupalar ve ikincilikler gelmistir, devaminda da hakemler tarafindan gasp edilen sampiyonlugumuz vardir. MAY in yaptiklari yanina kalmistir...

Benzeri dibe vurusu misliyle Nuri Albayrak doneminde yasadik. Neyse ki camiamiz onun yaptiklarini yanina koymamak icin gerekli insiyatifi almis ve kendisine mahkeme yolunu gostermistir.

Laz_61
06.05.2008, 22:21
size sonuna kadar katılıyorum.tarbzonsporun üzerine kimse çıkmaya çabalamasın.

doğruluğundan emin olamasamda MAY ın fenerbahçe kongre üyesi olduğunu okumuştum eskiden gazetelerden.öyle birşey gerçekse onursal başkanımız başka takım kongre üyesi.trajikomik...
böyle birşey varsa bilen arkadaşların kaynağıyla birlikte koyması faydalı olur.MAY a karşı düşünceler daha da netleşir.

Ne üyeligi ya ...Kuslarmi söylüyor bunlari...MAY baskanken TS nin Büyüklügü hic bir zaman tartisilmamisdi...Tartisilamazdida zaten ;)...Simdi adamlar macimizi bile vermiyor..üstüne Yayindan gelen parayi kesmek istiyor...niye o zamanlar kimse tek kelime bile edemiyordu...?

Laz_61
06.05.2008, 22:25
2001-2002 sezonunda Marco Aurello ve Robson Da Silva dahil 4 Brezilya'li futbolcu sadece 1000$ maas karsiligi oynamistir. Bircok Trabzon kokenli futbolcu o seneyi para almadan oynayip, alacaklarini gelecek sene tahsil etmistir. MAY'in yaptiklarinin hepsi belgelidir tabii ki, donemin baskani Ozkan Sumer tarafindan bu belgeler ile birlikte mahkemeye basvurulacakken kesilen ceklerden vazgecilmesi ve gelirlere konulan tedbirlerin kaldirilmasi sartiyla mahkeme safhasi askiya alinmistir.

MAY tarafindan tum iyi futbolculari (Ogun, Abdullah, Hami, Arcil, Sota vs) elden cikarilan ve mali olarak dibe vurdurulan Trabzonspor'umuz Ozkan Sumer ve ekibinin akil almaz tehdit ve zorluklara gogus gererek calismalari ile 3 yilda ayaga kaldirilmis ve kupalar ve ikincilikler gelmistir, devaminda da hakemler tarafindan gasp edilen sampiyonlugumuz vardir. MAY in yaptiklari yanina kalmistir...

Benzeri dibe vurusu misliyle Nuri Albayrak doneminde yasadik. Neyse ki camiamiz onun yaptiklarini yanina koymamak icin gerekli insiyatifi almis ve kendisine mahkeme yolunu gostermistir.

birak Özkan Sümeri ya Kulübü rezil etmisdir...Aurelio senelik 300 Bin dolara oynuyor nerde cikti 1000 dolar..1000 dolara amatör adam bile oynamiyor ..nerden cikariyorsun bunlari...Da silva denen sahis TS yi birakip elaziga gitmisdi söylemeye ismini yazmaya bile degmez..

EMHOTEP
06.05.2008, 22:30
Ne üyeligi ya ...Kuslarmi söylüyor bunlari...MAY baskanken TS nin Büyüklügü hic bir zaman tartisilmamisdi...Tartisilamazdida zaten ;)...Simdi adamlar macimizi bile vermiyor..üstüne Yayindan gelen parayi kesmek istiyor...niye o zamanlar kimse tek kelime bile edemiyordu...?
trabzonsor bu halde çünkü bunda MAY ın payı büyük.takımı özünden kopartıp sundermanlara groh lara,istanbul artıklarına açılma dönemi MAY la başlar.onların yöntemleriyle rekabet etmeye çalışmanın sonucu ortada.24 yıldır kendimizi avutuyoruz.deniz bitmek üzere.o yüzden yayın gelirimizde konuşulur,büyüklüğümüzde.

önceki mesajımdaki son iki cümleme dikat ederseniz"böyle birşey varsa,öyle birşey gerçekse"diye başlayıp bilenlerden kaynağıyla beraber yardım istedim.o konuda yargı içermiyor yazı.

rezonans
06.05.2008, 22:33
Marco ilk geldigi sene aldigi 1000$ maas hepsi bu, zaten o sene kume dusmeme mucadelesi verdik, hatta o sene 150-200 Bin dolar para elde edebilmek icin Erhan Namli, Zafer gibi futbolcular GS ve BJK'ya satildi, kulup metelige kursun atiyordu...

Haklisin ikinci senesinde 300 Bin $ aldi. Cunku MAY mahkemeye gitmemek icin ceklerden vazgecti ve gelirlere konan tedbirleri kaldirdi, boylece topculara normal para verebilecek hale geldi kulup, ama bunlar olana kadar cumle aleme rezil olduk ve bircok degerimizi kaybettik MAY sayesinde...

hodlu
06.05.2008, 22:48
Kusura bakmasın ama MAY bu takım için samimi davranmıyor ve samimi konuşmuyor.Özkan Sümer yönetimi onun bıraktığı borçlar ve çekler için az uğraşmadı...

hodlu
06.05.2008, 22:49
Ogün,Apo,şota ve o efsane takımı satan ben değil MAY'dır...

Ahmet Faruk
06.05.2008, 23:20
Şu MAY a bir türlü ısınamadım...
Allah ısıtmasın demek de geçmiyor değil içimden...

Kasım Hilal
06.05.2008, 23:25
Ne diyosun ya sen halen o şerefsizin iyi şeyler yaptığını mı düşünüyorsun ? Yazıklar olsun !

Bakın bu uslüp ile hiçbir yere varamayız.
Cümle kurarken, kelimeleri seçerken lütfen daha dikkatli olalım.
Muhabbeti tartışmaya çevirmemek için size cevap vermeyeceğim.
Özür de beklemiyorum ama mümkünse bu tavırlar tekerrür etmesin!

Barış BAKIRTAŞ
06.05.2008, 23:29
MAY 6-7 ayda bir çıkış yapıyor böyle ondan sonra susuyor. Gündem de kalmaya çalışıyor napsın.

Emre7
06.05.2008, 23:41
MAY'ı dalen destekleyen kale alan var mı ?
Trabzonspor için yaptıkları aldıklarının yanında hiç bişe...

kamyonetçi
07.05.2008, 00:14

M.Ali Yılmazın söyledikleri kendi yorumundan ibaret siyasi söylemler.Roportajı yapan arkadaşta çanak sorular sorarak olaya hava katmaya çalışmış.
Bence kayda değer hiç bir şey dememiş her zamanki gibi.

h@msi61
07.05.2008, 01:55
Bay Ego bu ara bayagi bir konusuyor, gundeme mi gelmek istiyor nedir... Bizden uzak Allah'a yakin olsun...

EMHOTEP
07.05.2008, 02:10

biraz internete bu konuda bakınca;şöyle bir yazı buldum;

Bir Fenerbahçe Başkanı'nın yediği tokat
http://www.stargazete.com/images/spacer.gif Türkiye'de yönetici olmak çok zor. Hele dertleri asırlaşmış büyük kulüplerimizin başkanı olmak ayrı bir kabiliyet gerektiriyor. Tabii bunların en zoru ise Fenerbahçe'yi yönetmek. Zor olduğu kadar ulaşılması güç bir mevkidir Fenerbahçe başkanlığı.
Mesela ben çok iyi hatırlıyorum Trabzonspor'un onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın 20, 25 yıl önce Fenerbahçe'ye başkan adayı olduğunu. Tabii ki seçilememişti. Onun için sanıyorum hala Fenerbahçe kongre üyesidir sayın Mehmet Ali Yılmaz.

http://64.233.183.104/search?q=cache:DaZtYaZ6TLkJ:www.stargazete.com/index.asp%3FhaberID%3D142724+%22mehmet+ali+y%C4%B1 lmaz+fenerbah%C3%A7e+kongre%22&hl=tr&ct=clnk&cd=5

pasfotomaçta çıkan köşe yazısı,

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif http://www.fotomac.com.tr/i/y/yb/baslik_1260.gif Lafoloji

Galatasaray tribünlerinin Ferrari benzetmesi yaptığı Ribery'den haftalardır ses yok.

* Malum, biz Türkler Ferrari'ye LPG takmakla ünlüyüzdür! Fenerbahçe kalecisi Volkan, "Alex neyse ki rakip değil" demiş.

* Olsa ne yazar Volkan. Kaleye geçtiğin mi var? Mehmet Ali Yılmaz, Fenerbahçe Altyapı Derneği Dergisi'nde çıkan "Fenerbahçeliyim, bunu da kimseden gizlemedim" sözünü inkar etmiş.

* Korku size yakışmadı Mehmet Ali Bey. Fenerbahçe kongre üyesi olduğunuzu da mı reddeceksiniz! Trabzonspor Başkanı Atay Aktuğ, "Trabzonspor olarak İstanbul'da stat yaptıralım ve maçlarımızı burada oynayalım, İstanbul takımı olalım, sorun bitsin" demiş.

http://64.233.183.104/search?q=cache:Cesa0y8mbyIJ:www.fotomac.com.tr/2005/05/05/yaz1260-50110-112.html+%22mehmet+ali+y%C4%B1lmaz+fenerbah%C3%A7e +kongre%22&hl=tr&ct=clnk&cd=28

başka bir yazı.taraftarımız bu yüzden MAY tabelasını sökmüş.

http://64.233.183.104/search?q=cache:ymz0nxYhoLsJ:www.milliyet.com.tr/2005/05/04/spor/spo04.html+%22mehmet+ali+y%C4%B1lmaz+fenerbah%C3%A 7e%22&hl=tr&ct=clnk&cd=8

MAY kendini fenerbahçe taraftarı olmadığını savunan yazı:

yazının en sonundaki MAY ın sözler dikkatimi çekti.acaba böyle bir teklif fenerbahçeli olmayan birine yapılabilir mi?

Yıllar önce Fenerbahçe başkanlığı için şahsına defalarca teklif yapıldığını ve bu teklifi kabul etmediğinin doğru olduğunu vurgulayan Yılmaz, ''Bu da herkes gibi Trabzonspor camiası tarafından çok iyi bilinmektedir'' dedi.
ekleme:http://www.zdhaber.com/Video/yilmaz-fenerbahceli-degilim-02mayis2005.html

internetten bulabildiklerim bunlar.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok iyi olur.

Ahmet Kuru
07.05.2008, 12:24
Mehmet Ali Yılmaz dönemi Trabzonspor da bitmiştir artık...
Hergün açıklamalarda yapsa,başkanlığa adaylığınıda koysa onu seçen zihniyetin düşüncesi nedir bilinmez...
Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor klübüne 1 vermişse 10 almıştır.(daha doğrusu bütün başkanlar aynısını yapmıştırda o ayrı bir konu)
Geçmiş sayfalardaki yazılara bakınca 1996 yılında şampiyonluk konusu gündeme geldi.
Ben o zamanları pek hatırlamıyorum,ama ben o yılların muhabbetini belkide 200-300 kişiden dinlemişimdir...Anlatılanlardan yola çıkarsak eğer o maçta çok şeyler döndüğü kesin...
Konu başlığına hitaben yazarsak eğer birşeyler,Trabzonspor takımı kötü bir sezon geçirdiğinde Tribünler ne diye bağırıyor? Mehmet Ali Yılmaz Başkan Trabzon şampiyon diye değil mi?
Peki biz 1996 yılında şampiyon olsaydık O tribünler ne diye bağırırdı?
En basit nokta buydu...
Herkes kendi menfaatlerini düşünüyor.Trabzonspor başarılı olmuş olmamız çokda umurlarında olduğunu sanmıyorum!!!Olsaydı eğer birlik beraberlik olurdu...Saygılar.

Nytre
07.05.2008, 20:55
mayi tartismaya baslarsak bu konunun ucu bucaginin olmadigini biliyoruz..

kasikla verip kepceyle alanlar..

``ortamin duzelmesini bekliyorum``` diyenler...

takim yerle bir iken agzindan tek bir kelime cikmayanlar ``trabzonsporda misyonunun bittigini dusunenler```

Ahmet Faruk
07.05.2008, 21:28
Habu adam konuştuğu zaman "He he" diyip geçesim geliyor...
Bu kadar boş lafı nasıl bir araya getirebilir bir insan...
Aynı bizim futbolcular gibi...

TSezgin61
07.05.2008, 21:56
ya su 1996da birseyler döndümü? neler oldu...??? böyle bir söylenti aldi basini gidiyor...

Samet Türkmen
08.05.2008, 12:26
Her açıklama yapana bir konu açılırsa bu tartışmalar -ki bence gereksiz- bitmez.

Hiç Trabzonspor'u ileri götürecek fikirler üretecek tartışmalar yapmıyoruz. O öyle demiş bu böyle demiş şu yanlış yapmış . Zaten kimin doğru kimin yanlış yaptığı o kadar açık ki tartışmaya bile gerek yok :D

Osman Yavuz
08.05.2008, 13:15
Mehmet Ali Yılmaz dönemi Trabzonspor da bitmiştir artık...
Hergün açıklamalarda yapsa,başkanlığa adaylığınıda koysa onu seçen zihniyetin düşüncesi nedir bilinmez...
Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor klübüne 1 vermişse 10 almıştır.(daha doğrusu bütün başkanlar aynısını yapmıştırda o ayrı bir konu)
Geçmiş sayfalardaki yazılara bakınca 1996 yılında şampiyonluk konusu gündeme geldi.
Ben o zamanları pek hatırlamıyorum,ama ben o yılların muhabbetini belkide 200-300 kişiden dinlemişimdir...Anlatılanlardan yola çıkarsak eğer o maçta çok şeyler döndüğü kesin...
Konu başlığına hitaben yazarsak eğer birşeyler,Trabzonspor takımı kötü bir sezon geçirdiğinde Tribünler ne diye bağırıyor? Mehmet Ali Yılmaz Başkan Trabzon şampiyon diye değil mi?
Peki biz 1996 yılında şampiyon olsaydık O tribünler ne diye bağırırdı?
En basit nokta buydu...
Herkes kendi menfaatlerini düşünüyor.Trabzonspor başarılı olmuş olmamız çokda umurlarında olduğunu sanmıyorum!!!Olsaydı eğer birlik beraberlik olurdu...Saygılar.
Sadri başkanı ayrı tutmak lazım bu konuda.Başkan verdi ama almadı.

Ahmet Kuru
08.05.2008, 13:18
Sadri başkanı ayrı tutmak lazım bu konuda.Başkan verdi ama almadı.
Sadece Maddi olarak düşünmemek gerek,itibar açısındanda düşünebiliriz bunu...Sadri başkan bu klübe para verdiyse bunun karşılığı maddi olarak değil Türkiye çapında tanınan bir sima olarak almıştır.
Sonuç itibariyle klüp başkanı olmak hiçbir zaman zarar doğurmaz.

TaraftaR
08.05.2008, 19:13
Hazir Mehmet Ali Yilmaz - Özkan Sümer konusuna deginilmisken tarihten bir anekdot hatirlatmak istiyorum.Yanlis hatirlamiyorsam 2000 yili baskanlik secimiydi ve bu ikili karsi karsiyaydi. M.A. Yilmaz in kazanacagina kesin gözü ile bakilirken, secimin yaklastigi günlerde yaptigi bir aciklamayla sehrin gündeme oturdu. Özkan Sümer i kastederek, "Benden icazet almadan kimse baskan olamaz" gibi tuhaf bir aciklamada bulundu.

Üyeler bu sözlere kongrede Özkan Sümer i secerek cevap vermisti.

Uğurtan
08.05.2008, 19:47
Hazir Mehmet Ali Yilmaz - Özkan Sümer konusuna deginilmisken tarihten bir anekdot hatirlatmak istiyorum.Yanlis hatirlamiyorsam 2000 yili baskanlik secimiydi ve bu ikili karsi karsiyaydi. M.A. Yilmaz in kazanacagina kesin gözü ile bakilirken, secimin yaklastigi günlerde yaptigi bir aciklamayla sehrin gündeme oturdu. Özkan Sümer i kastederek, "Benden icazet almadan kimse baskan olamaz" gibi tuhaf bir aciklamada bulundu.

Üyeler bu sözlere kongrede Özkan Sümer i secerek cevap vermisti.

Ayrıca o kongreye ceketimi yollasam seçilir.. Gibi çok mantıklı, akıllı, demokrasi kokan, edebi sözü de söylemiştir büyük(!) başkan...

jpositve
25.04.2024, 13:35
Kendisi vefat etmis Allah rahmetini esirgemez insallah.

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/7815-M-Ali-Y%C4%B1lmaz-%C4%B1n-Aday-Olmas%C4%B1n%C4%B1-%C4%B0ster-misiniz?p=1044242&viewfull=1#post1044242

jpositve
25.04.2024, 18:22
https://twitter.com/unalkaraman42/status/1783131740275450305