PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnce Bir Nokta...

coolank
17.11.2006, 02:01
Bu konuyu yönetim başlıgının da içinde yazabilirdim ama konu bu yönetim gitsin konusu değil veya yönetimin açıklamaları da değil veya başkanın da açıklamaları değil ... bu son derece farklı bir konu ve bu konuda arkadaşların bu açıdan konuya bakıp düşüncelerini yazmaları ve farklı bir bakış açısından düşünmelerini istedim ...

Forumda çok büyük bir yüzde yönetimin gitmesini istiyor .... tamam diyelim ki yönetim gitti .. çözüm ? yeni kongre yeni başkan yeni yönetim ...

Bir kere öyle gitmek kolay değil borçsuz kulup alındı ve borçsuz bırakılmalı en azından borç olsa dahi bedeli bunun şampiyonluk olmalı .......

Şimdi gelelim kulubun kongre delegeleri yapısına ... ben ankaradayım çok fazla tabii ki içinde olmam mümkün değil ...ama Trabzon da yaşayan ve bu işlerle çok ilgili olan arkadaşlarım ve abilerim var gittiğim zamanlarda zaten bazı şeyleri görme şansım oluyor ...yönetimi kim seçer kongre delegeleri ...sanırım % 60 70 ni Trabzon da yaşıyor delegelerin ....şimdi inceleyelim .....

Neredeyse her ilçenin organize olmuş delegeleri var ...kongre zamanı oldugu zaman başlıyor olay .... efendim bizim ilçeden şunları alacaksın !!!! alacaksın ha almazsan ne olur sana oy yok kim alırsa oy ona ..... süper bir mantık .... ama amaç Trabzonsporun iyiliği asla ego tatmini değil töbe haşa ... çok arkadaşın başkan görmek istediği Ahmet Agaoglu acaba niye uçaga binip apar topar ist a döndü .... orada o zaman sorun oflu bir ailenin bir ferdi idi ve agaoglu almam dedi yönetime zor kaçtı istanbula ......Keza öksüzoglu olayı daha farklı .... şimdi buradaki tüm arkadaşlar diyor ki yönetim gitsin gelecek olanın ne farkı olacak ? hiç bir farkı olmayacak ... kanca gider çengel gelir ... çünkü bakış açısı sizin baktıgınız gibi değil .. orada 500 tane hesap dönüyor ....şimdi bu delege yapısı ile mi çok iyi bir yönetim çıkacak ? MÜMKÜN DEĞİL ASLA HİÇ BİR ŞEKİLDE MÜMKÜN DEĞİL ....

Yeni yönetim geldi diyelim ...kimlerden oluşacak yönetim ? dogal olarak delegelerden ... şimdi begenmediniz bir çok yönetici profili hiç değişmeyecek ...aşagı yukarı aynı profil olacak ...ne vizyon sahibi ne bir misyonu olan hayat görüşü sınırlı ufku olmayan başka yöneticiler gelecek ...bir ara 34 kişilik yönetim kurulumuz vardı el insaf ya ...artık şampiyon olmak eskisi gibi değil onlar mazide kaldı ... bu kadar büyük bir ekonomik gücün oldugu ligde şampiyon olmak için bazı vasıflara sahip yöneticiler gerekli .... kimse kusura bakmasın ama trabzonda oturup ahkam kesmekle bu tip yönetici olunmaz ... olur ligde ilk beş için mücadele edeceksiniz olur ...temsil yetenegi tarz duruş çok farklıdır takdir edersiniz ....külhanbeyi tavırları artık iş görmüyor veya abi söylemleri ...

Trabzonspor ancak yönetim modelini şu şekilde oluşturabilirse çagdaş bir yönetime kavuşabilir ...

Başkan dahil yönetim kurulu maksimum 7 kişi ....
Tek yetki ve sorumluluk başkan da...
Başkanın altında her kademe de son derece profesyonel yöneticiler (yerlinin yerlisi şart değil )

Bunları yapmak çok zor çünkü kimse elindeki gücü medyatik olma şansını ve ego tatmini kaçırmak vermek istemez ...

İstikrar adı altında ziya dogan kalmalı diyen çok arkadaş var ki ben buna şiddetle karşıyım .. başarısızlıgın istikrarı olmaz .. ama ayni istikrar mantıgını yönetime karşı göstermek olmuyor ... orada istikrar olmalı ise yönetimde de olmalı hele hele eger gidip gelecek farklı olmayacaksa ...

Trabzonspor kongresi şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz takımların kongrelerine benzemez ...Yönetim tarzı hiç benzemez ... orada koltuk bedava değildir ... elini cebine atacaksın ...Hem hava yapacaksın yöneticiyim diye hem hiç bir şey vermiyeceksin hem ahkam keseceksin hem gelecek olanı engelleyeceksin ... bu mantık tamamen................................

Biliyorsunuz biz borsaya açıldık yani profesyonel bir yapı olması gerekir ... daha takımın başına menejer gelme ihtimali belirdiği zaman her yöneticinin neredeyse bir adayı oldu ... işi bilip bilmemesi önemli değil önemli olan falancanın adamı olup olmaması ve TRABZONLU OLMASI ...şimdi bakıyorum herkes kurumsallaşım diyor ama bakıyorum hoca yerlinin yerlisi olacak başkan trabzonda oturacak futbolcular trabzonlu olacak ve biz böyle bir şekilde kurumsallaşmış olacagız ...eski bir futbolcu yorumcu olarak tv de dar bölge milliyetçiliği yapıp kendi taraftarlarmızı üzecek (TRABZONSPORU TUTAN HERKES TRABZONLU VEYA KARADENİZLİ OLMAK ZORUNDA DEĞİLDİR )

Sayın başkan kongreye gitmek istemiyor sanırım kongreyi gördükten sonra bir şeyin değişmeyecegini anladı ...bence kongreye gidip kendi listesini yapmalı ama galiba o şansının olmadıgını gördü ....

Aslında bu yazıyı yazıp yazmamayı çok düşündüm ama bazı gerçeklerin özellikle genç arkadaşlar tarafından bilinmesi gerekir ... yanlış hatırlamıyorsam bu forumda başkanla yönetimin anlaşamadıgını 2.5 başlı oldugunu ilk ben yazmıştım sonra da basına da çıktı zaten ... şimdi bu yazıyı yazmamın sebebi ise kongreden çıkacak olası sonucu anlatmak için ... yani çok fark edecek bir şey olmayacak .. tabii ki o borcun altına herkes de giremez ...buna başkanlık hesapları yapan HAŞİM SAYİTOGLU en başta ... buradan bir örnek vereyim es keza haşim sayitoglu başkan oldu listesinde kesin olacak kişi bu yönetimde en begenmediginiz kişi kimse ondan 10 kat daha kötü ...

Bazı hassas konuları anlatmaya çalıştım ...bir yazı okumuştum bir arkadaş yazmış demiş ki .. bize niye iyi yönetim gelmiyor ? bunun sebebini açıklamaya çalıştım ve olası ihtimalleri ...çözümü de yazdım ama buna acaba başta taraftarlarımızın ne kadarı hazır ?

tsakrep61
17.11.2006, 10:35
evet abım cok haklısın bazı noktalarda klup olarak tabularımızı yıkmamız gerekır ama bahsettıgınız yonetımı secme bıcımı her takımda var ama bızım takımımızda daha bı belırgın
+ziya dogan gıtmeli

TameRHan
17.11.2006, 11:03
arkadaşa katılıyorum bu yüzden bende istifa olayına karşıyım

başarısızlıkta hemen istifa diyoruz. bundan önce de aynısını çok kez yaptık.istifalar oldu.kongreler oldu. ama sonuç ne? yeni yönetim gelip başarısız olunca yine istifa diyeceğiz biliyorum

bu yönetim maddi yönden güçlü . en azından bu yönden bi ekstradır. özkan sümerli dönemde kulübün uçan kuşa borcu vardı. o zamanda başarısızdık şimdi de . ama şimdi kulüp maddi yönden iyi. futbolcularının parasının ödenmediği gibi haberleri duymuyoruz daha..

yazıyı yazan arkadaş haklı. bu olayın birde seçimde dönen olayları var. altyapıya kadar iniyor olay hatta. kısacası bu iş istifa demekle olmuyor maalesef.

TameRHan
17.11.2006, 11:05
..eski bir futbolcu yorumcu olarak tv de dar bölge milliyetçiliği yapıp kendi taraftarlarmızı üzecek (TRABZONSPORU TUTAN HERKES TRABZONLU VEYA KARADENİZLİ OLMAK ZORUNDA DEĞİLDİR )

?

katılıyorum. trabzonsporu sadece trabzona indirmek çok yanlıştır.trabzonspor sadece trabzonun değil ; bir anadolu takımıdır bir halk takımıdır.

ARAGORN01
17.11.2006, 11:20
Burada bahsedilen sorunların tamamının çözümü, yüz bin üye kampanyasında saklı. Bu kampanyaya başlanırken ki en önemli amaçlardan biri zaten bu yanlış düzeni bozmak , Trabzonspor'u kişilerden, ilçelerden , kısır çekişmelerden kurtarmaktı. Ama nedense , bu sitede görüş bildiren, şikayet eden kişilerin bir çoğu hala üye değiller ve olmak gibi bir niyetleri de yok.

Örnek : Ben Trabzon'lu değilim. Hiç bir ilçenin, hiçbir grubun adamı değilim. Ama Aralık ayındaki kongrede oy kullanabilme statüsündeki 4330 kişiden biriyim. Beni kimse onun çıkarı bu adamın çıkarı diye etkileyemez... Tek çıkar Trabzonspor'un çıkarıdır.

Sayımız artarsa bu kısır çekişmeler sona erecek ve Trabzonspor delegeleri Kküplerini layıkıyla yönetecek kişileri işbaşına getirecektir.

Travelair
17.11.2006, 12:27
Benzeri bir sistem feybe'de süregeliyordu. Her ne kadar Aziz Yıldırım'ı sevmesem de kulübü için yaptıklarını takdir ediyorum. Oylamalar öncesi birsürü feybe derneği benden adam koymazsan yönetime, oy yok sana tavırlarında idi.
Ne zaman ki bir şekil Aziz Yıldırım kandırıp oylarını aldı ve başkan seçildi, o zaman iflahlarını kesmeye başladı.
Önce medyayı yanına alıp kamuoyu oluşturmakla işe başladı
Sonra birer birer anlaşma yoluna gitti, yanlışlığı anlattı
Anlaşamadıklarının suyunu kesti. Sosyal tesislerine dahi sokmadı o "dernek" üyelerini
Şimdi takım da başarılı, seslerini de çıkartamıyorlar, çünkü biliyorlar ki çıkarları başkanın 2 dudağının arasında

Kısaca, bu iddia edilen grupların Trabzonspor'dan elini eteğini çekmesi, yerlerine vasıflı insanların gelmesi için güçlü bir yönetim, en önemlisi "Padişah" tarzı ve ne yaptığını bilen bir başkanlık gerek. Ha bir de federasyon başkanı Ulusoy'un kulüplere dikte ettirdiği iddia edilen şahıslar var alın bunu yönetime sonra başınız ağrır diye, bu iddialar da basına yansımıştı o da ayrı bir konu