PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İddaa Oynamak (Ve diğer şans oyunları)

MetehanS
11.09.2015, 15:53
(Bu bir sosyal sorumluluk mesajıdır.)

Bu konuyu açmadan önce epeyce düşündüm, fakat açmam gerektiğine kadar verdim.

Ben de dahil olmak üzere, futbol gibi, daha doğrusu Trabzonspor gibi bir tutkumuz var. Bu kötü bir şey değil tabiki.

Ama bir de iddaa gibi şans oyunları var, peki bunun dindeki yeri nedir? Öyle ya, bizler Müslümanız, dünyamız ile birlikte ahiretimizi de düşünmemiz gerekiyor.

Arkadaşlar, iddaa sizlerin de bildiği gibi, haram(ın daniskası). O nedenle, sigarayı veya içkiyi bırakmaya niyet ettiğimiz gibi eğer oynuyor isek iddaayı da bırakmamız gerekiyor. Basit bir şey gibi görmemek lazım. Haram'ın küçüğü de haramdır ve ahiretimizi (geleceğimizi) elimizden alır.

Bazı arkadaşların "ben iddaa oynuyorum ama kazandığım parayı yemiyorum, yine iddaaya yatırıyorum" dediklerini duyar gibiyim :) Bir alimin dediğini alıntılayayım:

"Yaptığınızın açıkçası şudur: Bir çocuk var, kirlettiği çamaşırındaki kirle oynayıp duruyor!"

Derbeder-53
11.09.2015, 16:32
Bu konuda hemfikirim Renkdaş'ım.
İddaa oynamak kumarbaz bir şehir olan Las Vegas'ta kumar oynamanın bir benzeridir.

Sefa
11.09.2015, 16:52
Burası futbol forumu dini bir forum değil kimse kimsenin inancına karışamaz müdahale edemez. Bu nedenle kilit.