PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsanlıkla ilgili...

Sibel
07.09.2015, 18:20
İnsan olmanın gerekleri, insanlık, hak hukuk adalet, saygı, sevgi, yardım, paylaşma, insani durumlar konulu hikâyelere, kıssalara, fabıllara ihtiyacım var.
Yani bir çocuğu etkileyecek kadar güzel ve açık olmasını "öncelikle" temenni ederim.
Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.

riv riv riv
07.09.2015, 19:00
Aradığınız kritere kitap dahil mi bilmiyorum, lakin ilk cümlesinden son kelimesine kadar yaşanmış olan "Sol ayağım" isimli otobiyografiyi (christy brown) okumanı tavsiye ediyorum. Beni gerçekten etkilemişti.

Manu61
07.09.2015, 19:12
Aradığınız kritere kitap dahil mi bilmiyorum, lakin ilk cümlesinden son kelimesine kadar yaşanmış olan "Sol ayağım" isimli otobiyografiyi (christy brown) okumanı tavsiye ediyorum. Beni gerçekten etkilemişti.

Mükemmeldir.

Sibel
07.09.2015, 19:19
Kısa hikayeler arıyorum ama önerdiğiniz kitabı kendim için değerlendirebilirim. Teşekkür ederim.

Ali Can
07.09.2015, 22:39
Kısa hikayeler arıyorum ama önerdiğiniz kitabı kendim için değerlendirebilirim. Teşekkür ederim.

Tek bir cümleyle anlatılan hikayeler var. Aklımda kalan en etkileyici kısa hikaye;

Satılık bebek patikleri. Hiç giyilmedi.

Diğerleri;

Atladım, ancak yarı yolda pişman oldum.

Babam savaştan döndü, bayrağa sarılı olarak.

Sibel
08.09.2015, 19:06
Çocukların da anlayabileceği hikayeler istiyorum.
Teşekkür ederim.

MetehanS
09.09.2015, 07:57
Bu alanda kısa hikayeler bulmak, özellikle çocuklara hitap eden hikayeler bulmak oldukça güç. Çünkü özellikle günümüzde masal denilen şeyler bildiğiniz bilim-kurgu filmleri gibi, hayal dünyası.
Ama mesela kendisinden hikaye devşirilebilecek bir film biliyorum: Lorenzo'nun Yağı (1992). Muhteşemdir, tam bir başarı öyküsüdür. İçerisinden hikaye çıkarılabilir.

Faik Yılmaz
09.09.2015, 08:32
İnsan olmanın gerekleri, insanlık, hak hukuk adalet, saygı, sevgi, yardım, paylaşma, insani durumlar konulu hikâyelere, kıssalara, fabıllara ihtiyacım var.
Yani bir çocuğu etkileyecek kadar güzel ve açık olmasını "öncelikle" temenni ederim.
Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.

Daha önce okumadıysan iki tane süper eser tavsiye edebilirim.....

Gülistan - Sadi Şirazi

Baharistan- Molla Camii

İkisi de yukarıda bahsettiğinide içine alan çeşitli konulardan , kısa ve ibretli hikayelerden , hayat derslerinden oluşuyor......

Bu kitapların Milli Eğitim basımını bulabilirsen daha iyi olur.....

hem kendin okursun hemde çocuklara kısa kısa hikayeler şeklinde anlatabilirsin.....

Bunun dışında Mesnevi'den hikayeler sunan bazı kitaplarda var onlarıda bir karıştır istersen.....

hanzale
12.09.2015, 23:17
Çocukların da anlayabileceği hikayeler istiyorum.
Teşekkür ederim.

Şayet mail adresinizi ve çocuğun YAŞ aralığını belirten mail adresi yazarsanız özel mesajla bir Türkçe öğretmeni olarak size yardımcı olabilirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

elohim_61
14.09.2015, 13:04
Ömer Seyfeddin hikayeli çok iyi tavsiye ederim, üvey baba eseri güzeldi ağlamaktan öldük okuduktan sonra çok acıklı

Sibel
14.09.2015, 14:27
Hepinize teşekkür ederim. Ancak kitap istemiyorum. Hikâye derken kıssa şeklinde, bir paragraf olur bir sayfa olur uzunluğu. Bu şekilde.