PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben Şampiyonluğun Videosunu Bile Görmedim!

Teoman Karadeniz
31.08.2015, 22:53
Yaşım geldi otuza! Kendimi bildim bileli Trabzonspor maçlarına gidiyorum. Tombik pilli radyolardan tut da LCD Ekran televizyonlara kadar her türlü yayın cihazından Trabzonspor maçlarını takip ettim. Ve hiçbirinde; ''Trabzonspor kaptanı Şampiyonluk kupasını kaldırıyoooor!'' cümlesini duyamadım, göremedim.

Her yaşımda olduğu gibi bu yaşımda da periyodik olarak tekrarlıyordum aynı cümleyi; ''Otuz yaşıma geldim hala şampiyonluk yaşamadım.'' Ve bir anda şimşekler çaktı kafamda. Yahu bırak yaşamım boyunca görmeyi, ben doğmadan önce yaşanmış şampiyonlukların kupa törenlerinin videosunu bile izlememişim. O derece görmemişim şampiyonluğu. Hiç aklıma gelmemiş. Hemen girdim internete, ufaktan bir aradım. Ama yok! Bulamadım. Trabzonsporumun eski şampiyonluklarının kupa törenini video kaydından izlemek bile nasip olmadı.

Ama umudum var; 100. yılımızda kesin şampiyonuz.:)

Bekleriz, Trabzonspor bizim tuttuğumuz takım değil; kimlik bilgimiz.

Enes Coşkun
31.08.2015, 23:11
Yaşım geldi otuza! Kendimi bildim bileli Trabzonspor maçlarına gidiyorum. Tombik pilli radyolardan tut da LCD Ekran televizyonlara kadar her türlü yayın cihazından Trabzonspor maçlarını takip ettim. Ve hiçbirinde; ''Trabzonspor kaptanı Şampiyonluk kupasını kaldırıyoooor!'' cümlesini duyamadım, göremedim.

Her yaşımda olduğu gibi bu yaşımda da periyodik olarak tekrarlıyordum aynı cümleyi; ''Otuz yaşıma geldim hala şampiyonluk yaşamadım.'' Ve bir anda şimşekler çaktı kafamda. Yahu bırak yaşamım boyunca görmeyi, ben doğmadan önce yaşanmış şampiyonlukların kupa törenlerinin videosunu bile izlememişim. O derece görmemişim şampiyonluğu. Hiç aklıma gelmemiş. Hemen girdim internete, ufaktan bir aradım. Ama yok! Bulamadım. Trabzonsporumun eski şampiyonluklarının kupa törenini video kaydından izlemek bile nasip olmadı.

Eline yüreğine sağlık...

zafer6161
01.09.2015, 00:06
Ben hep tk ile avutuyorum,hani kupayi kalkaldırırken ekrana şampiyon TRABZONSPOR yaziyor ya,o ani hep lig kupasi hayal ediyorum

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2015, 06:45
Ben o günleri yaşadım, inşallah bir gün siz de yaşarsınız.

TS hayatımın vazgeçilmez bir parçası

Yazı çok güzel

DEEP BLUE
01.09.2015, 07:01
Transfer şampiyonu olmuşluğumuz var... Bari ona kupa vereydiler... İshak, Musa Nizam, Anıl Taşdemir, Atik, Ferhat, Kubilay, Waris, Yatabare, Salih Dursun, Deniz Yılmaz gibi dünya yıldızlarını tak diye organize olup şak diye aldıydık... Ne efsane kadroydu bee...

TSelif
01.09.2015, 08:56
Zafer verdiğin cevap ile çocuğun anlatmak istediği olay hiç bağdaşmıyor...

samet aslan
01.09.2015, 09:26
+ Şampiyonluk güzel mi ?
+ Güzel
+ Bi gün bende yaşıycam :(

http://i.hizliresim.com/DRGqLy.jpg (http://hizliresim.com/DRGqLy)

şaka bi yana şampiyon olmadan ölmesek bari :D

TSelif
01.09.2015, 09:28
Çok gereksiz bi başlık. Bi kişi de çıkıp "3 kere çalınmış şampiyonluğumuz var biri de tescilli " yazmıyor... yazık valla ne diyim ..

samet aslan
01.09.2015, 09:30
Çok gereksiz bi başlık. Bi kişi de çıkıp "3 kere çalınmış şampiyonluğumuz var biri de tescilli " yazmıyor... yazık valla ne diyim ..

evet çalınan 3 şampiyonluğumuz var onları kimsenin inkar ettiği yok biz sabahlara kadar meydanlarda horon tepip kutlayabileceğimiz kimsenin elimizden çalamayacağı bir şampiyonluktan bahsediyoruz..

TSelif
01.09.2015, 09:33
Dışarıdan pek öyle anlaşılmıyor ama. :)

zafer6161
01.09.2015, 09:42
Zafer verdiğin cevap ile çocuğun anlatmak istediği olay hiç bağdaşmıyor...

çocuk değil 29 yaşında :p

DarkBlooD
01.09.2015, 13:32
İşte tam da üzerinde konuşulması gereken konu bu , bu arada Elif hanim biz erkekler biraz düz mantık bakarız olaylara soylediklerimiz, nasıl söylediyse öyle anlaşılması gerekir :) bayanlar her sözde mecaz veya derin anlamlar aradığı için farklı düşünmeniz normal :)

Her spor kulübü ve her sporcu en üst düzey başarıya ulaşmak için yarışıyor , tabi taraftarlarda tuttukları takım veya sporcudan birincilik veya şampiyonluk bekler her müsabakada her sezonda bu durum böyle devam eder , bizim durumumuz bu yüzden bu denli ironiktir biliriz diğerleri kadar iyi olduğumuzu , büyük olduğumuzu , o kupayı kaldırmayı birçok kerelerde hakettik ancak çok gördüler bizim kaptanımizin o kupayı kaldirnasini çok gördüler , bizlerin sevinmesini çok gördüler , bizse her bu şekilde kaybedisde birbirimizi kirdik, birbirimize kustuk, içimizde fırsat bekleyen rancilara verdik kulübü yonetsinler diye onlarda daha beter bu kuslukleri percinledi, spor kulubunu destekler gibi değil de bir ülkeyi sever gibi sevdik Trabzonsporumuzu, işin kötü yani bu durum bizi daha çok böldü , kimlerin doğru işler yaptığını göremez olduk herkes kendine yakın yoneciyi en iyi gördü ama hatalarını göremedi o başkan bu yönetim , onun takımı bunun takımı derken asıl gerçek olanın Trabzonspor olduğunu unutup iyice ayriştik. . . Biz ayrıştıkca rakipler daha yuzsuzce daha arsizca saldirdilar ve saldiriyorlar. . Butunlesmeyi , asıl önemli olanın Trabzonspor olduğunu ve bu kulübün bir spor kulübü olduğunu , kulübü yönetmesi için emanet ettiklarimizin dogrularini ve yanlışlarını objektif bir şekilde değerlendirip kulüp menfaatleri doğrultusunda , bir bütün şeklinde müdahil olmayı ogrenemedigiz sürece işimiz zor .

Herzaman önce Trabzonspor diyebilmeliyiz, icimizdekilerede , disimizdakilerede ... Biz tam anlamıyla ne zaman butunlesebilirsek o zaman adil bir şekilde yarisiriz ve bu yarışı o zaman kazaniriz kimsede elimizden alamaz , almayı düşünmeye bile cesaret edemez ..

not ; telden yazıyorum yazı istediğim şekilde düzgün olmadı kusuruma bakmayın ...

İlkhan
01.09.2015, 14:06
Bazen düşünüyorum, şampiyon olunca ne yapacağım diye. Karar da veremiyorum. Meydana inip sevinç gösterileri mi, eve çekilip sabaha kadar mutluluktan ağlamak mı? Düşündükçe elim ayağıma dolanıyor. Anlayın yani...

Courage
01.09.2015, 18:51

Şerefli ikincilikler ,çalınan kupalar diye diye sanırım başarısızlığı üzerimize aldık. Aurasına girdik çık çıkabilirsen.

Evet bende sizinle aynı yaştayım. Kendimi bildim bileli maç günleri hayatımın geri kalanına ait ne varsa ikinci plana düşüyor elimde değil. Kaç kere lanet ettim olmuyor.Bırakmak ,yüz çevirmek ne mümkün. İstanbulda yaşıyoruz Trabzonspor bir futbol takımından çok öte belkide bu kadar tutkunun sebebi bu.

Bu uzun süredir (resmi tescilli) şampiyon olamama durumunu düşündüğümde hep dışarıdan örnekler gelir aklıma. Moral bozmamak elde değil hakikaten.

Yinede her yeni gün bir umut işte. Takımda iyi sayılır bu sene. Belki ......