PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92]

Arda'
21.05.2016, 21:02
Eskişehirden Engin Bekdemir alınmalı mutlaka. Okriashvili de iyi topçu

gökhants1966
21.05.2016, 21:03
Trabzonspor Engin-Burak ikilisi kanat oynarken şampiyon oldu bunun böyle olmasında Selçuk-Colman-Jaja üçlüsünün önemi çok büyüktü.Galatasaray geçen sezon Yasin-Burak ikilisi kanat oynarken şampiyon oldu bunun böyle olmasında Melo-Selçuk-Sneijder üçlüsünün etkisi çok büyüktü.Beşiktaşa bakıyorsun bir kanatta Olcay gibi bir kalasla,diğer kanatta Q7 gibi savunmaya yardım etmeyen bireysel oynayan disiplin problemi olan bir kanat oyuncusuyla şampiyon oldu bunun böyle olmasında Atiba-Oğuzhan-Sosa üçlüsünün etkisi çok büyük.

Son yıllarda şampiyonluk yaşayan takımların genel olarak ortak özelliği güçlü ortasahalardan kurulu olmaları.Ersun Yanalın şampiyon olan Fenerbahçesi 4-3-3 oynadığı için biraz daha farklı değerlendirilebilir ama o kadronunda ortasahası iyi pas yapan dirençli oyunculardan oluşuyordu.

Trabzonsporun öncelikli olarak 6-8-10 numaralı oyunculardan oluşan ortasahada ki üçlüyü çok iyi oyunculardan kurması gerekiyor.İyi pas yapan,dirençli,topu ileriye taşıyabilen ve kilit paslar atabilen bir ortasaha üçlüsünden oluşturulacak bir takım ortaya çıkarılabilirse Atıf Şeyşu o takımda yıldız olur.

trabzonsporkits
21.05.2016, 21:13
Kesinlikle harika bir yetenek. Almanya da çok afalladı ve tökezledi ama bunum nedeni bence heyecandı. Şimdi olgunlaştı bayağı ve alabilirsek Almanları pişman ederiz diye düşünüyorum.

Ayrıca Japonların en sevdiği oyunculardan biri ve sponsorluk ve reklam açısından harika kazançları olur. Mesela eski takımının ciddi miktarda para ile hazırlık maçı isteyeceğinden adım gibi eminim.

Ama tabii sadece bunlar için oyuncu alınmamalı. Bu sözlerimin hepsi sadece sisteme uyuyorsa ve scout ekibinin onayını aldıysa geçerlidir. Yok sisteme ve ekibe uymuyorsa neden alınmadı vs. diye ağıt yakmam.

Fiyatıda uygun çok şık bir ayağı var

Uluhan
21.05.2016, 21:18
Kesinlikle harika bir yetenek. Almanya da çok afalladı ve tökezledi ama bunum nedeni bence heyecandı. Şimdi olgunlaştı bayağı ve alabilirsek Almanları pişman ederiz diye düşünüyorum.

Ayrıca Japonların en sevdiği oyunculardan biri ve sponsorluk ve reklam açısından harika kazançları olur. Mesela eski takımının ciddi miktarda para ile hazırlık maçı isteyeceğinden adım gibi eminim.

Ama tabii sadece bunlar için oyuncu alınmamalı. Bu sözlerimin hepsi sadece sisteme uyuyorsa ve scout ekibinin onayını aldıysa geçerlidir. Yok sisteme ve ekibe uymuyorsa neden alınmadı vs. diye ağıt yakmam.

Üstte koyulaştırdığım kısım işte benim çekincem. Şu ana kadar çalıştığım .japonların hemen hemen hepsi geldikleri ülkelere uyumda sıkıntı çekiyorlar. Ülkelerine yemeklerine kültürlerine bizden daha bağlılar ve alışmakta sıkıntı çekiyorlar. Eğer olur da bu arkadaşı alırsak Japonyada ki performasını altında kalması çok büyük olasılık.

Bir iki tane performansından kuşku duymayacağımız transfer lazım ki; yanına 4-5 tane yeni transfer ile daha risksiz bir geçiş yapalım

yorumsuz6117
21.05.2016, 21:22
Üstte koyulaştırdığım kısım işte benim çekincem. Şu ana kadar çalıştığım .japonların hemen hemen hepsi geldikleri ülkelere uyumda sıkıntı çekiyorlar. Ülkelerine yemeklerine kültürlerine bi<den daha bağlılar ve alışmakta sıkıntı çekiyorlar. Eğer olurda bu arkadaşı alırsak Japonyada ki performasını altında kalması çok büyük olasılık.

Bir iki tane performansından kuşku duymayacağımız transfer lazım ki; yanına 4-5 tane yeni transfer ile daha risksiz bir geçiş yapalım

Adam Japonya'da yediği şeyi Trabzon'da bulamaz tabi.. Koyarlar önüne Akçaabat köfteyi ister ye ister yeme.. :)

Uluhan
21.05.2016, 21:22
hocam bize 90 dakika macin icinde olacak adamlar lazim

visca, atif gibi keyfiye maca girenler degil

pasif alanda macin 75 dakikasi geciyor, bu zamani aktiv kullanan oyunculari secmeliyiz

atifin, viscanin topu olumlu kullandigi 2 dakika bize cok sey kazandirmaz

Hani Aatıf tartışılabilir pasif alanda ne kadar yararlı diye ; peki Visca da mı keyfiye maça giren bir oyuncu ?

Detaylı istatistikelere bakmak gerek ; daha nesnel bir değerlendirme için.

artvints
21.05.2016, 21:25
ben oyuncunun genel tavrına, reflekslerine, surat ifadesine bile bakarım. bu açıdan aatıf'ta beni rahatsız eden bir durum yok. dünyalar tatlısı bir kızı var.son derece mütevazı bir hayat tarzı var. sahadaki bencillik karakterle ilgili bir durum değil. kendinden fazlasını vermeye çalışan, takım için mücadele edecek birisi. niyeyse bir gün mutlaka trabzon'da oynayacak hissi taşıdığım oyunculardandı. fifa'da sürekli transfer ediyordum ondan olabilir. teknik eleştirilere katılabilirim. ücret ve sözleşme ile ilgili konuya ilk şerh koyanlardan biri benim. ama karakterle sahada mücadele etmeyle ilgili bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.kısa sözleşme önemli. zaten bu son 3 sene yaşanan hiç birşeyi ciddiye almamak ve ders almak lazım. ideal bir t.direktörün yönetiminde, ideal bir klüp ortamında böyle kepazelikler yaşanmaz. şart değil daha iyisi aranabilir ama erkan ile sefa ile de karşılaştırılmaz. 10 gol garanti veriyorum.

trabzonsporkits
21.05.2016, 21:35
Bu haber nerede var hocam?

Geçen sene müthiş bir baskı yapmıştım bu isim için. Bayern kiralamıştı bir kaş yıl önce ve Şampiyonlar Ligi maçına bile çıkmıştı. Ancak tecrübesizlik ve heyecan onu çok geri itti. Daha sonra Hoffenheim kiraladı ama onlarda da olmadı. Sonra ülkesine döndü ama hiç vazgeçmedi ve kendini geliştirmeye hep devam etti. Şuan ülkesinin en iyi oyuncusu ve alınırsa futboluyla yaptığı katkıyı popüleritesiyle sosyal olarak ikiye katlar.

Hocam üzgünüm ben yanlış oyuncuyu paylaşmışım burada :D bu oyuncuyu diyecektim Hotaru Yamaguchi ancak bunu atmışım

tonya55
21.05.2016, 21:36
http://www.transfermarkt.com.tr/felipe-gutierrez/profil/spieler/133089

Bilen var mı? Nasıl oyuncu? Girişimler başlamış Gündem Trabzonspor sayfası yazmış.
kemal belgin gecen yıl bu oyuncudan bahsetmişti bize yar etmezler bedava adam şili milli takımındada oynuyor.

cewat
21.05.2016, 21:38
Hocam üzgünüm ben yanlış oyuncuyu paylaşmışım burada :D bu oyuncuyu diyecektim Hotaru Yamaguchi ancak bunu atmışım

Hayallerimi yıktın ((; Şaka tabii. Canın sağolsun. İnşAllah en hayırlı transferler yapılır.

Cümleten hayırlı kandiller.

trabzonsporkits
21.05.2016, 21:44
Hayallerimi yıktın ((; Şaka tabii. Canın sağolsun. İnşAllah en hayırlı transferler yapılır.

Cümleten hayırlı kandiller.

Hiç yoktan iyi bir adam görmüş oldum

sanada hayırlı kandiller: D

Travelair
21.05.2016, 21:44
Yamaguchi'yi bilemem de Usami'nin ben de faydalı olacağını düşünüyorum. Scout sistemi kurduk hala aynı isimler deniliyor, bir bakıma haklılar fakat bu sistemin oturması lazım ve scoutlar da istenilen üzerine çalışıyorlar. Başkan ya da hoca, yetişecek potansiyelli oyuncular yerine olmuş, fayda sağlayacak isim arıyor olabilir. Doğru isim diyor

artvints
21.05.2016, 21:49
3 aylık scout ekibine hesap soracağız nerdeyse.bir biz akıllıyız maşallah. asıl onların şimdiye kadar neredeydiniz demesi lazım.3 ayda sistem bile kuramazsın.her izlenen oyuncu alınmaz ki. belli bir sistem oturtmak gerekir. oyuncular 3, 4 sene izleniyor da sonra alınıyor. en az 5 sene lazım ciddi verim almak için.

selcuk
21.05.2016, 21:52
ah bolasie
ne futbol oynuyor

Burak
21.05.2016, 21:52
ben oyuncunun genel tavrına, reflekslerine, surat ifadesine bile bakarım. bu açıdan aatıf'ta beni rahatsız eden bir durum yok. dünyalar tatlısı bir kızı var.son derece mütevazı bir hayat tarzı var. sahadaki bencillik karakterle ilgili bir durum değil. kendinden fazlasını vermeye çalışan, takım için mücadele edecek birisi. niyeyse bir gün mutlaka trabzon'da oynayacak hissi taşıdığım oyunculardandı. fifa'da sürekli transfer ediyordum ondan olabilir. teknik eleştirilere katılabilirim. ücret ve sözleşme ile ilgili konuya ilk şerh koyanlardan biri benim. ama karakterle sahada mücadele etmeyle ilgili bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.kısa sözleşme önemli. zaten bu son 3 sene yaşanan hiç birşeyi ciddiye almamak ve ders almak lazım. ideal bir t.direktörün yönetiminde, ideal bir klüp ortamında böyle kepazelikler yaşanmaz. şart değil daha iyisi aranabilir ama erkan ile sefa ile de karşılaştırılmaz. 10 gol garanti veriyorum.

Profesyonellik ve takıma uyum açısından Visca ile N'Diaye için de ben aynı düşünceleri taşıyorum. Özellikle Visca'nın geldiği günden bu yana bir tane olumsuz hareketini görmedim. Karakter anlamında bize sorun çıkarmazlar muhtemelen.

Bunun yanında üç futbolcu da oyun planlarında merkeze yazılan, üzerlerinden oyun dönen ve sorumluluk alan karakterler. Bize katkı sağlayacaklarına inanıyorum.

Scout ekibi için de şunu diyeyim. Başkan LigTV'deki programda 'Üç aydır maç izliyoruz, keşke elimizde bir senelik izlediğimiz futbolcuların verileri olsa da daha kolay oyuncu seçebilseydik' demişti. Bana göre ufak da olsa bir havuz oluştu. Ortak kanıdaki isimler üzerinde bir iki fire de olsa anlaşılır ve ona göre transfer yapılır. Önümüzdeki sezon scout ekibinin faydalarını görürüz diye düşünüyorum.

Mesut
21.05.2016, 21:53
Bu kişiden kişiye değişir.. Ronaldo olsun Bale olsun hala yer uçağı.. :)

Nerde Ingiltere deki Bale nerde Ispanyada ki Bale bence çok fark var sürat olarak.

Alika87
21.05.2016, 21:57
relegationda daha hicbir takim düsmedi

Bu sezon bir ilk olabilir. Relegasyona çıkan en güçlü takım Nürnberg bu sene. Deplasmansa berabere kaldı, çıkarsa sürpriz olmaz.

artvints
21.05.2016, 22:00
Profesyonellik ve takıma uyum açısından Visca ile N'Diaye için de ben aynı düşünceleri taşıyorum. Özellikle Visca'nın geldiği günden bu yana bir tane olumsuz hareketini görmedim. Karakter anlamında bize sorun çıkarmazlar muhtemelen.

Bunun yanında üç futbolcu da oyun planlarında merkeze yazılan, üzerlerinden oyun dönen ve sorumluluk alan karakterler. Bize katkı sağlayacaklarına inanıyorum.

Scout ekibi için de şunu diyeyim. Başkan LigTV'deki programda 'Üç aydır maç izliyoruz, keşke elimizde bir senelik izlediğimiz futbolcuların verileri olsa da daha kolay oyuncu seçebilseydik' demişti. Bana göre ufak da olsa bir havuz oluştu. Ortak kanıdaki isimler üzerinde bir iki fire de olsa anlaşılır ve ona göre transfer yapılır. Önümüzdeki sezon scout ekibinin faydalarını görürüz diye düşünüyorum.

ilk senelerde hatalar olacaktır. ortada ne sistem var, ne oturmuş bir takım ne tecrübe var.hiçbir şey yok.biraz makul olmak lazım.300, 400 binlik genç oyuncular alıp yüksek başarı göstermek için önümüzde uzun zamanlar var. ersun üç senedir aatıf'ı izlediği için onun üzerinden rahatça karar verebilir. ayrıca sivas ile oynayan her takım üç senedir aatıf'ı tutalım tamam taktiğiyle oynuyor.ona rağmen her sene çift haneleri buldu öyle de bakmak lazım. sonuç olarak scout ekibi kuruldu ne işimiz var aatıf ile demek doğru değil. daha bismillah yeni başladık. türk liglerini de izleyen bir grup var ayrıca scout ekibinde.

tonya55
21.05.2016, 22:11
aatıf mükemmel olur keske visca da olsa.

selcuk
21.05.2016, 22:18
Hani Aatıf tartışılabilir pasif alanda ne kadar yararlı diye ; peki Visca da mı keyfiye maça giren bir oyuncu ?

Detaylı istatistikelere bakmak gerek ; daha nesnel bir değerlendirme için.
visca top ayaginda degilken özer gibi
gölge savunmasi yapiyor, alanda var ama etkisi cok düsük

tonya55
21.05.2016, 22:19
visca zaten sevilla yapacak bize gelmeyecek özer gibi diyen renkdas hayatında viscayı kac kere izledin.

odyseuys
21.05.2016, 22:21
scout ekibinin görev süresinin henüz başında olması ve hiç bir sistemi, futbol anlayışı olmayan bir takıma oyuncu seçiyor olmaları belki ayrı ayrı oyuncu izleyicilerinin bir konsensüs ile oluşturdukları oyuncu havuzunun zayıf olmasına yol açabilir ama diğer taraftan bu arkadaşların tamamı profesyonel scout. yani scout ekibi bizde göreve başlayalı 3 ay olmuş olabilir, bu demek değildir ki bu adamlar 3 aydır oyuncu izliyorlar. her yeni ekip gibi uyum sıkıntısı çekecekleri aşikar ama ben yine de çok ümitliyim. yıllardır menajer önerisiyle oyuncu takviyesi yapan bir kulüp için farkı ilk sezondan ortaya koyacaklarını düşünüyorum.

selcuk
21.05.2016, 22:21
Bu sezon bir ilk olabilir. Relegasyona çıkan en güçlü takım Nürnberg bu sene. Deplasmansa berabere kaldı, çıkarsa sürpriz olmaz.
tecrübe kazanacaktir
nürnberg cok iyi takim olabilir, frankfurtun kadrosunun orada olusu anlatilamaz bir kaza
seferovic gibi adamlari kullanamadilar

tonya55
21.05.2016, 22:22
para olmayınca scout ekibi ne yapsın adamlar çalışıyor 2.yıl sonra netice alınır.

İlkhan
21.05.2016, 22:25
Aatıf iyi bir yedek olur. $ivassporda 90dakikanın ilk 60-70inde fazla pres yapmayan atıf, son 20 dakikada rakip mental olarak zayıflayınca standart moddan çıkıp turbo moda geçiyordu. Bizde de 60+dakikalarda girip etkili olabilir.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tonya55
21.05.2016, 22:27
aatıf mutlaka kacmamalı maceraya gerek yok.

Alika87
21.05.2016, 22:44
tecrübe kazanacaktir
nürnberg cok iyi takim olabilir, frankfurtun kadrosunun orada olusu anlatilamaz bir kaza
seferovic gibi adamlari kullanamadilar

Alex Meyer sakatlanmasaydı hiç düşme potasına girmezdi Frankfurt.

selcuk
21.05.2016, 22:45
aubaaaaaaaaaaaa
kacarmi o

Doğan Keskin
21.05.2016, 22:52
Eskişehirden Engin Bekdemir alınmalı mutlaka. Okriashvili de iyi topçu

Engin mi şaka yapıyorsun galiba? Hiçbir özelliği olmayan vasat bir oyuncu kendisi.

tonya55
21.05.2016, 22:56
attamah adanademirspor çok iyi topcu 21 yasında.

selcuk
21.05.2016, 22:57
Engin mi şaka yapıyorsun galiba? Hiçbir özelliği olmayan vasat bir oyuncu kendisi.
enginde potansiyel var
ama oynadigi pozisyonlarda cok daha potansiyelli adamlarimiz var
söyle 2-3 maliyetli gereksize karsi takasi oluyorsa olur, yoksa gercekten gereksiz transfer

eraytaskin61
21.05.2016, 23:11
Rodalhega-visca-ndiyae-atıff-sağlam defans tamamdır.

selcuk
21.05.2016, 23:15
bukadar ucuza pozisyon harcanmaz arkadas

Pazartesi ilki olur umarim...

hayirlisi
seferovici verirlermi düsseler
tam bir süper lig golcüsü

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 23:15
relegationda daha hicbir takim düsmedi

Pazartesi ilki olur umarim...

Mesut
21.05.2016, 23:18
enginde potansiyel var
söyle 2-3 maliyetli gereksize karsi takasi oluyorsa olur, yoksa gercekten gereksiz transfer
Hocam biz ne çektiysek hep bu potansiyelli oyunculardan çektik.Patlar patlar dedik çoğu elimizde patladı.Onun için 1-2 yıl hazır oyuncuları almamız lazım.Toparlanmamız lazım.Aatıf Scraione normalde karşı çıkarım ama gelecek yıl yapılanması için bu isimler şimdiden şart.Bu yılda kötü sonuçlar alırsak vay halimize.

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 23:22
bukadar ucuza pozisyon harcanmaz arkadas

hayirlisi
seferovici verirlermi düsseler
tam bir süper lig golcüsü

Şartlarda anlaştiktan sonra her Oyuncuyu satarlar... Asil Soru Seferovic gelmek ister mi... Castaignos da etkili olabilir... Ama dediğim gibi illa biri gelecekse Marco Fabian gelsin... Kendini yavaş yavaş toparliyor Marco...

TS FAN
21.05.2016, 23:22
Ben kulağıma fısıldanan bazı isimleri yazıyorum.Bunlar olabildiğince genç sözleşmesi bitecek olan fiyatı hesaplı oldukça kaliteli ve takımlarına faydalı olan isimler.

9293

Armand Traore- qpr-26 yaş-sol bek -Senegal milli tk-1,5 m.euro—Gözden ırak kalmış ama dikkate alınacak kadar etkili bence değerlendirilmeli.Bosingwa nın geldiği takımda oynuyor.

9294

Levin Mete Öztunalı – w.bremen-20 yaş-sağ kanat-alman u20- 3m.euro.Şu anda Almanyada göz önünde olan ama bizim milli takım elemanlarının gözden ve elden kaçırdığı yarı Türk.Anası ünlü alman futbolcu Uwe Seeler in kızı. Gelecek vaat ediyor.Dikkate alınmalı.

9298
Jerson Cabral – twente-25 yaş-sol kanat-hollanda u21-1m.euro.Hızlı ve etkili göz önünde bir oyuncu ileride fiyatı katlanabilir.Bizim 2. Colman ımız olabilir hemde trip atmayanından.

9296
Mauro Formica- Newell’s old boys-28 yaş-ofansif orta saha-arjantin-1.5 m. Euro .Kedi lakaplı modern 10 numara.Tipi ve tarzı kaka ya benziyor ama Kaka gibi olmaktan uzak şu an.İngiltere ve İtalya ligi tecrübesi var.Bir ara Gs transfer etmeye çalışmış ama başaramamıştı.Kumaşı iyi ama kariyeri düşüşte.Disipline edilirse faydası olur.

9297
Enrique Triverio – Toluca-27 yaş – santrafor – 3m.euro-arjantin.Arjantin liginin gözde forvetlerinden.Tecrübeli,gol ve maç sayısı genelde tatmin edici düzeyde oluyor.Avrupa takımlarının gözünden kaçıyor .Bizim gözümüzden kaçmamalı.

9299
Jorge Daniel Benitez Guillen-Cruz Azul-23 yaş-forvet-paraguay milli ıoyuncu-3m.euro-paraguay.
Olimpiyakos ile Avrupa tecrübesi var ve 9 golle yaşına göre yunan ligi gibi bize benzeyen sert ligde iyi iş çıkardı.Geçen sezon Cruz azul de 30 maçta 13 gol 5 asistle oynadı.Praguay milli takımında yer alıyor gelecek vaat ediyor.

9295
Lautaro Rinaldi – arg. Jr. -22 yaş – santrafor-1,5 m.euro- Arjantin..Genç ve etkili forvet Tarzı Batistuta yı andırıyor.İlerde göz önünde olabilir ancak karı kız olayları var.Disipline edilirse çok iyi bir santrafor olur.

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 23:31
Başlasın şu transfer sezonu artık, yıkılsın buralar :)

Umutla dolu yıllar bizi bekliyor

Sabırla aşacağız bu zor günleri

selcuk
21.05.2016, 23:42
armand traore yasiyormu

futbola dönmesi benim icin süpriz olur

laaaaaannnnn bender

yazik oldu

stoperlere penalti attiran td leri hic anlayamiyorum

serdaracıl
22.05.2016, 00:02
enginde potansiyel var

Potansiyel deme de ne dersen de

serdaracıl
22.05.2016, 00:07
Ben kulağıma fısıldanan bazı isimleri yazıyorum.Bunlar olabildiğince genç sözleşmesi bitecek olan fiyatı hesaplı oldukça kaliteli ve takımlarına faydalı olan isimler.

9293

Armand Traore- qpr-26 yaş-sol bek -Senegal milli tk-1,5 m.euro—Gözden ırak kalmış ama dikkate alınacak kadar etkili bence değerlendirilmeli.Bosingwa nın geldiği takımda oynuyor.

9294

Levin Mete Öztunalı – w.bremen-20 yaş-sağ kanat-alman u20- 3m.euro.Şu anda Almanyada göz önünde olan ama bizim milli takım elemanlarının gözden ve elden kaçırdığı yarı Türk.Anası ünlü alman futbolcu Uwe Seeler in kızı. Gelecek vaat ediyor.Dikkate alınmalı.

9298
Jerson Cabral – twente-25 yaş-sol kanat-hollanda u21-1m.euro.Hızlı ve etkili göz önünde bir oyuncu ileride fiyatı katlanabilir.Bizim 2. Colman ımız olabilir hemde trip atmayanından.

9296
Mauro Formica- Newell’s old boys-28 yaş-ofansif orta saha-arjantin-1.5 m. Euro .Kedi lakaplı modern 10 numara.Tipi ve tarzı kaka ya benziyor ama Kaka gibi olmaktan uzak şu an.İngiltere ve İtalya ligi tecrübesi var.Bir ara Gs transfer etmeye çalışmış ama başaramamıştı.Kumaşı iyi ama kariyeri düşüşte.Disipline edilirse faydası olur.

9297
Enrique Triverio – Toluca-27 yaş – santrafor – 3m.euro-arjantin.Arjantin liginin gözde forvetlerinden.Tecrübeli,gol ve maç sayısı genelde tatmin edici düzeyde oluyor.Avrupa takımlarının gözünden kaçıyor .Bizim gözümüzden kaçmamalı.

9299
Jorge Daniel Benitez Guillen-Cruz Azul-23 yaş-forvet-paraguay milli ıoyuncu-3m.euro-paraguay.
Olimpiyakos ile Avrupa tecrübesi var ve 9 golle yaşına göre yunan ligi gibi bize benzeyen sert ligde iyi iş çıkardı.Geçen sezon Cruz azul de 30 maçta 13 gol 5 asistle oynadı.Praguay milli takımında yer alıyor gelecek vaat ediyor.

9295
Lautaro Rinaldi – arg. Jr. -22 yaş – santrafor-1,5 m.euro- Arjantin..Genç ve etkili forvet Tarzı Batistuta yı andırıyor.İlerde göz önünde olabilir ancak karı kız olayları var.Disipline edilirse çok iyi bir santrafor olur.

Süper liste

Bilâl ÇOBAN
22.05.2016, 00:09
Anlaşılan o ki bu sezon taraftarımızda derin buhranlara yol açmış. Aatıf'ların, Engin'lerin havada uçuşmasının başka bi açıklaması yok.

yattarahayranı
22.05.2016, 00:14
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/e9b4961b3267774da8b8f37f8addf2c4.jpg
Lucescuyu alalım [emoji2]

Cihad Varlı
22.05.2016, 00:20
Ersun hocanın ne zaman sözleşme imzalayacağı konusunda bir bilgisi olan var mı?

Murathan
22.05.2016, 00:22
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/e9b4961b3267774da8b8f37f8addf2c4.jpg
Lucescuyu alalım [emoji2]
Sportif direktör olarak alalım.
Ersun da manevi oğlu olsun.
2 hafta sonra evlatlıktan reddetsin, kovsun.
5 yıllık imzalasın.

Jedi
22.05.2016, 00:26
ah Bradley ah , ne işin var toronto'da , gel şu takıma be yaw.......seyrediyorum da şimdi yazayım dedim )))

güneyli
22.05.2016, 01:13
Benim nazarımda şu anda hiç bir oyuncu iyi veya kötü değildir.Ben oyuncuyla ilgili fikrimi Trabzonun suyunu içtikten sonraki durumuna göre söylerim...Yoğurdu üfleme meselesi..Kimler geldi kimler geçti

serkanholep
22.05.2016, 01:45
uefa hiç bir şey dememiş gibi buradaki arkadaşlar ne isimler yazıor

maliyet düşsün diye başkan kulüpteki çalışan sayısını azaltacak hala bonservis vereceğimizi düşünenler var

elimizdeki yüksek ücretlileri ne yapacağımızı bilmezken yüksek ücret vermeden bize asla gelmeyecek oyuncular yazılıyor

iho lazım bu taraftara

scout ekibi bulacaktır birşeyler ama burada yazılanlar olmaz

atıf,ndiaaye,visca 3 ü olmasa da 2 si olur bence

ama öncelik stoper bölgesi

Süper Golcü
22.05.2016, 02:01
bence scout ekibi stoperler ve sol bekde etkili olacak ismi pek bilinmeyen ama kalitesini hissettiren oyuncular olacak, ismi geçen süper ligde ki ligi bilen yabancılarla da orta saha ve kanatlara takviye planları var gibi,

gelen isimlerin isminden veya kalitesinden çok umarım artık yüzümüz güler de ilk tercihlerimiz gerçekleşir istenen oyuncular alınır

Süper Golcü
22.05.2016, 02:10
iç transferde galatasaray ciddi tehdit çabuk çabuk bitirelim transferleri pusuda bekliyorlar vizyonları yok

selcuk
22.05.2016, 02:17
iç transferde galatasaray ciddi tehdit çabuk çabuk bitirelim transferleri pusuda bekliyorlar vizyonları yok
vizyonu olmayanin transferleride bizi etkilemez

Vizyonu sözde her adimda büyük yazacagiz denilmedimi

Erkan A.
22.05.2016, 02:32
yorumlari okumadan yazayrim ne Zaman basliyacak Transfer sezonu ??

B.AKDEMİR
22.05.2016, 10:17
Bahsi geçen futbolculardan 1 veya 2 tanesi alınabilir ancak bu futbolcuların bizde bir Selçuk İnan, Burak Yılmaz etkisi yaratması çok zor. Ersun Yanal'ın daha geniş bir transfer listesi olduğunu ve daha çok yurt dışına odaklandıklarını düşünüyorum.

Anıl C
22.05.2016, 10:55
Eren derdiyok'a istanbul takimlarindsn teklif gelirse bizi degil onlari secer.
Maddiyat ile avantaj saglayamayacagimiza göre bize gelmesini olasi görmüyorum.
Ki bu dediklerim Aatif, Visca ve Ndiaye icinde gecerli.
Acikcasi ligimizdeki hicbir yabanci oyuncunun transferini istemiyorum.
Baska ligte oyuncu mu kalmadi da hep ayni isimler dönüp dönüp duruyo.
Sayet buysa Scouting meslegi, aramizdanda cikartiriz gönüllüler...

legorakiss
22.05.2016, 11:04
Eren derdiyok'a istanbul takimlarindsn teklif gelirse bizi degil onlari secer.
Maddiyat ile avantaj saglayamayacagimiza göre bize gelmesini olasi görmüyorum.
Ki bu dediklerim Aatif, Visca ve Ndiaye icinde gecerli.
Acikcasi ligimizdeki hicbir yabanci oyuncunun transferini istemiyorum.
Baska ligte oyuncu mu kalmadi da hep ayni isimler dönüp dönüp duruyo.
Sayet buysa Scouting meslegi, aramizdanda cikartiriz gönüllüler...

ligimizden alınacak oyuncuların amacı eldeki fazlalık oyunculardan kurtulmak. sadece para verip alınacaksa bende karşıyım.

Faruk BERBER
22.05.2016, 11:28
Eren Derdiyok'u Fenerbahçe'ye yazıyorlar. Bize gelmesini isterim açıkçası. Muhammet Demir ile birbirlerini tamamlarlar. Farklı özellikte iki oyuncu. Birbirlerine yakın ve sürekli sahada olurlarsa çok keyifli maçlar izleriz. Ama alabilir miyiz ? Muamma.

artvints
22.05.2016, 11:33
eren-yatabare
visca-sefa
ndiaye-aykut

Anıl C
22.05.2016, 11:38
ligimizden alınacak oyuncuların amacı eldeki fazlalık oyunculardan kurtulmak. sadece para verip alınacaksa bende karşıyım.

Haklisin elden cikarmaliyiz ama 4 kulup disinda kimse Sefa'nin, Erkan'in, Özer'in senelik maasini karsilayabilecek durumda degiller bence. Mesela Ndiaye'ye, Eren'e ya da Visca'ya karsi kimi alirlar ki bizden? Ki niye alsin? Formda oyuncusunu azpara karsiligi takasla verecek, karsiliginda cöp oyuncu mu alacak bizden? Birde üstüne dünya kadar senelik maas vererek. Yerine koy kendini Osmanli, Kasimpasa ya da Basaksehir'in. Bu kadrodaki hangi çöp oyuncuyu başına bela edersin?

Anıl C
22.05.2016, 11:41
eren-yatabare
visca-sefa
ndiaye-aykut

Bu takaslari yapacak kulüp baskanlari bonzai kurbanidir. Bizim bu 3 futbolcuyu koy cuvala, salla salla vur duvara. Yazdigin oyunculara karsilik verirsin 3'er milyon euroyu. Üstüne de asentiyon niyetine versen yine almazlar. Cünkü alacagi bonservisin yarisi zaten bu aldigi oyuncunun maasina gidecek.

Koray
22.05.2016, 11:51
Acele etmezsek Eren Albayrak'ı fb alacak.

Eren bizim sol beki götürür, Rize'de bayağı geliştirdi kendisini.

artvints
22.05.2016, 11:53
Bu takaslari yapacak kulüp baskanlari bonzai kurbanidir. Bizim bu 3 futbolcuyu koy cuvala, salla salla vur duvara. Yazdigin oyunculara karsilik verirsin 3'er milyon euroyu. Üstüne de asentiyon niyetine versen yine almazlar. Cünkü alacagi bonservisin yarisi zaten bu aldigi oyuncunun maasina gidecek.

bu maaşları karşılanmaz olayını anlamıyorum. bu arkadaşlar maaşlarını indirecekler. ortada performans falan yok. oynamak istiyorlarsa buna mecburlar. gidecekleri makisimum takımlar bunlar zaten. ne para veriyorlarsa artık. tek başına takas olmaz zaten. üstüne para vereceksin. yatabare'yi rıza hoca beğeniyor, akçay da beğeniyor. izletmişler daha önce. aykut daha önce ankara'da oynuyordu.başarılıydı orada, enteresan şekilde seviliyordu. sefa zaten abdullah avcı'nın öğrencisi milli takımlardan.a milli takıma da almıştı zamanında. hocalar üzerinden yol yapıyorum, gelişi güzel yazmadım.

Ertan 51
22.05.2016, 11:56
Acele etmezsek Eren Albayrak'ı fb alacak.

Eren bizim sol beki götürür, Rize'de bayağı geliştirdi kendisini.
Koray bence de hiç acele etmeyelim alsın şikeciler :)
ben böyle düşünüyorum Eren hakkında...

Koray
22.05.2016, 12:01
Koray bence de hiç acele etmeyelim alsın şikeciler :)
ben böyle düşünüyorum Eren hakkında...

Bu sezon 21 maçta 8 asisti var, geçen sezon 9 asist 2 gol sol bek için çok iyi rakamlar bunlar eğer sakatlanmasaydı bu sezonki istatisliği çok daha iyi olurdu.

Eren'i 1461'de sol açık oynarken ki haliyle karıştırmayın abi.

Mustafa Çakar
22.05.2016, 12:01
Haklisin elden cikarmaliyiz ama 4 kulup disinda kimse Sefa'nin, Erkan'in, Özer'in senelik maasini karsilayabilecek durumda degiller bence. Mesela Ndiaye'ye, Eren'e ya da Visca'ya karsi kimi alirlar ki bizden? Ki niye alsin? Formda oyuncusunu azpara karsiligi takasla verecek, karsiliginda cöp oyuncu mu alacak bizden? Birde üstüne dünya kadar senelik maas vererek. Yerine koy kendini Osmanli, Kasimpasa ya da Basaksehir'in. Bu kadrodaki hangi çöp oyuncuyu başına bela edersin?

O işler öyle olmuyor işte. Her takım bizim kendi topçularımıza baktığımız çöp gözüyle bakmıyor. En yakın örneğe bak mesela, Akhisara kaleci fatihi ve neler neler demediğimiz yüksek maaşlı soneri verdik gürayı aldık. Sence adamlar pişman mı ? 2 oyuncudanda çok iyi randıman aldılar Özerden Sefadanda pekala alabilirler

umitçebi
22.05.2016, 12:15
Bence Eren derdiyokta Güray da bizim sol beki alıp goturecek oyuncukar değil...Ama mali ekonomık durumda ortada...

Bence para daha gereklı yerlere harcansın kalırsa sol beke bakalım...

Enes Coşkun
22.05.2016, 12:16
Faruk BERBER Galatasaray ve Trabzonspor dışında Eren Derdiyokla ciddi olarak ilgilenen klüp yok diye biliyorum :)

Enes Coşkun
22.05.2016, 12:16
Eren Albayrak bize daha yakın.

Faruk BERBER
22.05.2016, 12:17
eren-yatabare
visca-sefa
ndiaye-aykut

Ndiaye-Aykut hariç diğer iki takas önerisi de kabul görmez. Sefa yerine Yusuf Erdoğan verilebilir. Bu arada Aykut'un yanında para da vereceğiz sanırım.

bilgehan83
22.05.2016, 12:20
Türkiye'den alınacak yerliler bence çağlar söyüncü, Serdar Aziz, Aziz Behiç, emre Taşdemir, irfancan Kahveci,Musa Çağıran bence bunun dışında öne çıkan yerli görmüyorum ben...
Akakpo, atamah (rotasyonda iyi olurlar)
athıff, ndiyaye ve umar kesinlikle alınmalı fark yaratır bu üçlü visca olmazsa olmaz değil visca nın daha gencini bulmak mümkün

Furkan Tütüncü
22.05.2016, 12:22
eveet, transfer dosyası sezonu açıldı. bu yaz da kendimizi transfer forumunda çürütmeye hazır mıyız?

Enes Coşkun
22.05.2016, 12:22
Scout ekibi kuruldu ise lig'de oynayan oyuncuları konuşmak garip geliyor şöyle bir gerçekte var scout ekibinin bir kısmı yurt içinden en çok merak edilen kısım yurt dışı ekibinin yapacakları hamleler gibi gözüküyor.

Faruk BERBER
22.05.2016, 12:30
Faruk BERBER Galatasaray ve Trabzonspor dışında Eren Derdiyokla ciddi olarak ilgilenen klüp yok diye biliyorum :)

Transfer dönemi bu tür gelişmeler doğal. Tam olarak hangi takımın kiminle ilgilendiği bilinmiyor :)

7can61
22.05.2016, 12:30
Cardozo varsa Cardozo oynara noldu? Bakıyorum kimsenin 11 inde Cardozo yok.

Enes Başkaya60
22.05.2016, 12:33
Ricardo Goulart Pereira Scout ekibi olumlu rapor vermiş diyorlar kiralık olarak kadroya dahil olabilir diye bilgisi olan var mı bu çocuk hakkında...

artvints
22.05.2016, 12:42
lig içinden attamah, umar genç ve fizikli oyuncular. olumlu bakıyorum. visca ve ndiaye orta yaşlı, formda oyuncular. bu oyuncular zorlanabilir.direk takıma yerleşirler. satma imkanımız da var.verilen para geri döner. eren ve aatıf fizik gücü yüksek, bireysel olarak iyi oyuncular. bu ikisi hakkında da karar ersun hocaya bırakılabilir. verilen paraya sözleşmelere dikkat edilmeli bu iki oyuncuyla ilgili. bunların dışında bir oyuncuya gerek yok ligden. hepsi de şart değil ama hiçbirinden zarar göreceğimizi sanmıyorum.

Mehmet Cihan Kocaman
22.05.2016, 12:51
Aatıf, Ndiaye, Umar, Eren Albayrak, Attamah falan hiçbirini istemiyorum.
Türkiye'den sadece Visca ve Eren Derdiyok olabilir.
Gerisini de yurt dışından yapmak lazım.
Arjantin, Şili gibi ülkelerde düşük maaşla çok iyi verim alabileceğimiz bir sürü bonservissiz oyuncu var.
Bi de dün Takashi Usami haberi çıktı sanırım. Eğer olabilitesi varsa müthiş olur. Acayip bi yetenek. Transfermarkt'a baktım sözleşmesi ne zaman bitiyor bulamadım ama gerekirse Cardozo'yu önerelim alalım. Dünden beri videolarını izliyorum. Çocuğun yemek işlerini Nevzat Aydın halleder bence yabancılık çekmez :)

Ahmet Taşçı
22.05.2016, 12:57
Hocanın kafasında büyük ihtimal 4-1-4-1 veya 4-3-3ün farklı kombinasyonu var eğer Atıf 'ı gerçekten istiyorsa çünkü elimizde Ekici var onu da banko oynayacağını ve Ndiaye de alınacaksa bana 4-1-4-1 mantıklı geliyor. Onur, Cavanda, Uğur, stoper, sol bek, süpürücü ön libero, Yusuf, ndiaye, Ekici, Atıf(visca), forvet. Şeklinde bir 11 yapacak diye tahmin ediyorum.

atomantcum
22.05.2016, 13:01
Osmanlı'nın özetlerini hep izliyordum, son maçın da tamamını izledim. N'diaye çok ekstra özelliği yok gibi duruyor bence. Maçta çok fazla gözükmedi.

Osmanlı'dan almak isteyeceğim iki tane adam var sadece. Lawal ve Umar. Özellikle Umar müthiş bir adam. Çok hızlı, çok güçlü, defansa da geliyor. Hem oyun görüşü ve pas oyunu becerisi yüksek hem de dribblingi var. Açık oyuncusu olarak bizim takıma fazla bile. Zaten çok bonservis isterler, burası kesin.

Lawal'ı ise zaten biliyoruz, Hem Eskişehir hem de Osmanlı bizi perişan etti bu orta saha ile.

Enes Başkaya60
22.05.2016, 13:06
Ricardo Goulart Pereira Zu Trabzonspor ?

Mehmet Cihan Kocaman
22.05.2016, 13:07

9293

9294

9298

9296

9297

9299

9295

Bunlar gerçekten hocanın ve yönetimin listesinde var mı?
Umarım 1-2 tanesi alınabilir.

Erkan A.
22.05.2016, 13:08
dün gün boyunca aatifla anlastik aldik deniliyordu bügün birsey yok yalan oldugunu anlamistim sanki ..

5 defa Transfer sezonu ne Zaman baslayacak renktaslar yazmama ragmen cevap alamadim Transfer zamanini bilmiyoruz ne Zaman baslayacak ama o gelecek bu gelecek diyebiliyoruz buda ilginc ??

ersun yanal ne Zaman imza atacak buda beli olmayan baska bir durum ..Transfer Zamani netlesene Kadar Ronaldo messi trabzonspora gelecek diye cok haberler aliriz ..

Cihad Varlı
22.05.2016, 13:10
Sanırım Aatıf ve N'diaye'i alacağız. Kumar oynuyoruz gibi.

Reha Asan
22.05.2016, 13:11
Atıf ile yıllığı en fazla 1 milyın TL'den 1+1 imzalarlar umarım.
Hep genç transferler bekliyoruz ama bu sene geçiş senesi ve bu tür transferler ne yazık ki olmak zorunda.

Cihad Varlı
22.05.2016, 13:12
Hoca sekiz transfer istemiş. İki stoper, bir sol bek, iki orta saha, iki kanat ve bir forvet. Tam da tahmin ettiğim gibi.

Burak
22.05.2016, 13:13
N'Diaye son zamanlarında formsuz görünebilir. Bunun sebebini kendi de söyledi. Neredeyse hiç durmadan iki lig birden oynadım dedi.

artvints
22.05.2016, 13:14
Osmanlı'nın özetlerini hep izliyordum, son maçın da tamamını izledim. N'diaye çok ekstra özelliği yok gibi duruyor bence. Maçta çok fazla gözükmedi.

Osmanlı'dan almak isteyeceğim iki tane adam var sadece. Lawal ve Umar. Özellikle Umar müthiş bir adam. Çok hızlı, çok güçlü, defansa da geliyor. Hem oyun görüşü ve pas oyunu becerisi yüksek hem de dribblingi var. Açık oyuncusu olarak bizim takıma fazla bile. Zaten çok bonservis isterler, burası kesin.

Lawal'ı ise zaten biliyoruz, Hem Eskişehir hem de Osmanlı bizi perişan etti bu orta saha ile.

ndiaye'nin ilk maçlarını tavsiye ederim. iki sezonu ara vermeden oynamak zorunda kaldı.son dönemde vites düşürmesi yedekten girmesi planlanmış bir durum. lawal ise uzak durulması gereken oyuncu tiplerinden. o rahatlığı görmeye dayanamıyorum.yürüyerek top oynuyor. takım biraz gevşese ilk arıza verecek oyunculardan. sağlam fiziği var ama sıkılgan, ağır oynayan bir oyuncu.

Cihad Varlı
22.05.2016, 13:15
Bu arada, hoca imza için salı ya da çarşamba günü Trabzon'a gelecekmiş.

Emirhan Çorumlu
22.05.2016, 13:16

Anca Rüyamizda görürürz Ricardo Goulart gibi Forveti... Kim diyorsa tamamen sacmalik... Adami 15 Milyona aldilar gecen Sene ve takir takir Gollerini atiyor...

redbul
22.05.2016, 13:18
kardeş adamın bonservisi 12 milyom euro görünüyor bence sallama hebere benziyor çunkü o parayı verecek imkan yok

redbul
22.05.2016, 13:20
Hoca sekiz transfer istemiş. İki stoper, bir sol bek, iki orta saha, iki kanat ve bir forvet. Tam da tahmin ettiğim gibi.
bu durumda sağbek cavanda olacak gibi

Faruk BERBER
22.05.2016, 13:21

Şahsen bir sakıncası yok diye düşünüyorum. Sağ bekte Cavanda ile rahatlıkla idare ederiz.

Oğuzhan Fidan
22.05.2016, 13:21
sistemini oturtan sistemi olan hoca lazımdı geldi. şimdi bi kaç oyuncu ile sezona giriş yapmamız lazım. elimizdeki oyuncularda bize geldiğinde çok iyi adamlardı. biz oyuncu öğütme fabrikası gibiyiz. burda ndiaye atıf isimleri var sistemin yoksa bunlarda çürür gider.

Cihad Varlı
22.05.2016, 13:22
Hocanın kafasında ki üçlü;

--------Hayali Atiba---------

---Ekici ---------- N'Diaye---

Tzameti

Ersun Yanal ligtv'de ki gümüş 11'ine sağ beke kimi koydu dersiniz?

Tabikide Yavrum Zeki!

SHOTACI61

Hadi ndiayede kumar oynuyoruz aatıf'ın neresi kumar açıklarmısın futbol bilgisi fazla olan kardeş.

SHOTACI61
22.05.2016, 13:23

Hadi ndiayede kumar oynuyoruz aatıf'ın neresi kumar açıklarmısın futbol bilgisi fazla olan kardeş.

gometra
22.05.2016, 13:24

kaynak ne? siz en son bu yüzden bi ceza almıştınız sanırım.

atomantcum
22.05.2016, 13:26
ndiaye'nin ilk maçlarını tavsiye ederim. iki sezonu ara vermeden oynamak zorunda kaldı.son dönemde vites düşürmesi yedekten girmesi planlanmış bir durum. lawal ise uzak durulması gereken oyuncu tiplerinden. o rahatlığı görmeye dayanamıyorum.yürüyerek top oynuyor. takım biraz gevşese ilk arıza verecek oyunculardan. sağlam fiziği var ama sıkılgan, ağır oynayan bir oyuncu.

Ama o mevkide oynayan adamın tempolu oynamasını beklemeyiz ki. Hem öyle ağır oynaması hantallığından da değil. Rakip hızlı atağa çıkarken hemen orada bitiyor, gerektiği zaman dribblingle beraber ceza sahasına yardırabiliyor. Çok fazla izlemedim ama izlediğim maçlarda orta sahayı rakibe kesinlikle vermiyordu.

Tabi ben bunları alınsın diye demedim. Osmanlı'nın güzel oyunundaki baş aktörün N'diaye olmadığını düşünüyorum, bunu belirtmek için yazdım. Almaya kalksak bir sürü bonservis isteyecekler, oyuncunun piyasası yüksek olduğu için maaşı da çok isteyecek. Aynı özellikte oyuncuları yurt dışından çok daha uygun rakamlara getirmenin yolunu aramalıyız.

atomantcum
.

SHOTACI61
Bu EnesBaskaya60 gibi trolleri takmayın,adam troll

atomantcum
22.05.2016, 13:29

Tabikide Yavrum Zeki!

Bunu ben de çok anlamadım. Zeki Yavru umarım dönmez. Adamın futbolculuğu bir tarafa, hal ve hareketlerini hatırlarsak tam takımda sorun çıkaracak, gruplaşma yapacak oyuncu tipi.

Yalnız biz bu kiralıkları filan nasıl göndereceğiz bir fikri olan var mı? N'doye ve Yatabare'nin talibi var mı mesela? Bunların maaşını nasıl ödeyeceğiz biz?

Cihad Varlı
22.05.2016, 13:32

Ben tam tersi olacağını düşünüyorum. Aatıf'ın muhtemelen son transferi olacak bu. Kesinlikle uzun soluklu bir sözleşme olmamalı. Kumar konusuna gelince, Sivas ve Osmanlı takımları ile oyun yapımız çok farklı. Bu takımlar geniş alanda oynuyorlar. E haliyle hücum oyuncuları ön alanda fazla açık alan buluyor ve etkili olabiliyorlar. Biz de ise bam başka bir oyun yapısı olacak. Daha çok kapanan rakiplere karşı oynayacaklar ve dar alanlar da etili olmaya çalışacaklar. Bu iki oyuncunun söylediğim oyun yapısına uyacağı konusunda şüphelerim var. İkisi de geniş alan oyuncusu sanki. Bir de yurt içinden yapılan yabancı transferlerinde ki başarı oranı korkutuyor beni. Tabata, Amrabat örnekleri var mesela ilk aklıma gelen. Ama şu bir gerçek, Aatıf'ın ligde ciddi bir istikrarı var. N'Diaye'de bu sezona damga vurdu diyebiliriz. Hoca istiyorsa vardır mutlaka bir bildiği diyelim.

El Cordobes
22.05.2016, 13:38

Cardozocu biri olarak üstüme alındım:)

seneye evet kadroda olmamalı sebebi ise maliyeti. 1 yıl daha yaşlandı ve 34 maçı kaldıramayacak olması bir gerçek artık. bu nedenle 2.5 milyon euro lüks kaçıyor. bir ima sezdim cümlenizde ama bu sene özellikle forvet konusunda haklı çıkan kimseyi görmedim o yüzden şu oynar bu oynayamayaz ben demiştim gibi cümleler kurmak hata olur. Ndoye ne hale geldi gördük. Cardozo ölü, bitik , forvet kendi pozisyonunu kendi hazırlayacak, illa topu ağzının içine mi atmak lazım gibi cümleler sık sık okuduk. ancak 10 yaş genci geldi, yeni Fatih Tekke dendi, M. Demir de ne durumlara düştü gördük. çünkü mevcut kadro santrafor düşmanı. inanın Lewandowski filan gelse burda futbola küser, kalayı basar çeker giderdi. forvet öğüten bir oyuncu grubumuz var. seneye zımba gibi bir takım kurulursa eminimki Cardozo şimdi bizde olacaktı cümlelerini kuracağız.

bu arada kpss ye giren tüm arkadaşlara geçmiş olsun. darülbedayi den august rodin'e, çırağan sarayını yaptıran abdülaziz den dışişleri bakanlığından istifa eden yusuf kemale, taceddinoğullarına kadar bu soruları hazırlayıp önümüze çözün diye koyanlara da ayrıca selam olsun!!!

artvints
22.05.2016, 13:42
Ama o mevkide oynayan adamın tempolu oynamasını beklemeyiz ki. Hem öyle ağır oynaması hantallığından da değil. Rakip hızlı atağa çıkarken hemen orada bitiyor, gerektiği zaman dribblingle beraber ceza sahasına yardırabiliyor. Çok fazla izlemedim ama izlediğim maçlarda orta sahayı rakibe kesinlikle vermiyordu.

Tabi ben bunları alınsın diye demedim. Osmanlı'nın güzel oyunundaki baş aktörün N'diaye olmadığını düşünüyorum, bunu belirtmek için yazdım. Almaya kalksak bir sürü bonservis isteyecekler, oyuncunun piyasası yüksek olduğu için maaşı da çok isteyecek. Aynı özellikte oyuncuları yurt dışından çok daha uygun rakamlara getirmenin yolunu aramalıyız.

ben tempolu oynayanını seviyorum. ağır oynuyor derken oylanıyor topla. çabucak hücuma gitsin top diye bir endişesi yok. zokora da öyleydi.iki saat oyalardı topu.devre arasında geldi.hoca önlibero oynatmadı sürekli. ndiaye ile rotasyona soktu. rakibi karşılarken mutlaka bir iki saniye gecikiyor. düşük motivasyonu.

maliyet en önemli konu zaten. buna gör davranılması gerekiyor. yurt dışında belirlenen oyuncu yeterince izlenmemişse, uyum karakter açısından şüpheler varsa ligdeki oyuncuya yönelebilir yönetim.birkaç tane çabuk uyum sağlayabilecek oyuncu isteyebilir hoca.büyük oranda değişecek çünkü ilk on bir.

Aydın Tiryaki
22.05.2016, 13:47
Aatıf'ı hiç istemiyorum. Bizde başarılı olacağını düşünmüyorum. Nedeni ise sivas'ta öne çıkabilecek çok oyuncu yok ve Aatıf da bencil olduğu için göze çarpıyor. Takım oyununa da ayak uydurabileceğini zannetmiyorum. Ama açıklara iki adam alınacaksa bunlardan birisi kesinlikle Visca olmalı. Hem oyun görüşü iyi hem de takımla birlikte oynayabilen bir oyuncu.

Ersun hocanın oyun planını da az çok tahmin edebiliyorum. Klasik 4-3-3 oynatacaktır. Ki benim en sevdiğim taktik diziliş. Ama orta sahadaki 3lü kaliteli oyunculardan oluşmalı. Bir tane defansif, bir tane box to box, bir tane de ofansif 10 numara tarzı bir oyuncu olması gerek. Örneğin Topal-Ozan-Diego üçlüsü gibi ya da biraz uçuk olacak ama Busquets-Rakitic-İniesta gibi :).

Bizim orta sahaya gelecek olursak bu üçlünün içinde sadece Ekici olabilir iki takviye oraya yapılacaktır. İleri üçlüde ise Muhammet Demir ve bir takviye kenarlara ise Visca ve Umar olsa enfes olur ama sanırım Visca ve Aatıf olacak.

Defans hattında ise iyi bir Cavanda bu ligin tozunu attırır ki bunu da senenin başında gördük sonraki olaylar hepimizin malumu.

Emirhan Çorumlu
22.05.2016, 13:51
-------------.Onur Kivrak----------
Cavanda-A.Mandi-Douglao-Marcal
---------------.R.Saiss-------------
-------M.Ekici----------Ndiaye-----
E.Visca------L.Bonatini-----Aatif C.

A.Mandi
http://www.transfermarkt.com.tr/aissa-mandi/profil/spieler/80293

Douglao
http://www.transfermarkt.com.tr/douglao/profil/spieler/55255

Marcal
http://www.transfermarkt.com.tr/marcal/profil/spieler/137745

R.Saiss
http://www.transfermarkt.com.tr/romain-saiss/profil/spieler/204198

Ndiaye
http://www.transfermarkt.com.tr/badou-ndiaye/profil/spieler/211325

Visca
http://www.transfermarkt.com.tr/edin-visca/profil/spieler/109217

Leo Bonatini
http://www.transfermarkt.com.tr/leo-bonatini/profil/spieler/181781

Aatif Chahechouhe
http://www.transfermarkt.com.tr/aatif-chahechouhe/profil/spieler/73480

Of Offfff......... :)

efo6161
22.05.2016, 14:00
Mehmet Karagöz Attamah ve M'bengue ile anlaşmaya çok yakın olduğumuzu yazmış. Hocanın istediği en az 7 transfer imiş. 6 numara Attamah olursa Mehmet Ekiciyi bu sene 8 numara izleme olasılığımız çok yüksek. Bence 4-1-4-1 sistemi kurulacak. Yani hocanın istediği 2 orta saha tabirini göz önüne alırsak bir 8 numara daha transferi söz konusu. 2 oyuncuya yüksek bonservis verilir bence bunlardan biri stoper olur diğeri de santrfor.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 14:02
Eren Albayrak bize daha yakın.

Zamanında bu uşağı göndermemizin hata olduğunu söylemiştim.

Eren ALBAYRAK bize uyar.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 14:04

Cardozo'nun emekli olması gerekir.

Cihad Varlı
22.05.2016, 14:04
Bu arada, neden yurt içinden yabancı isimlere teklif yapıyoruz diye düşünenlere; takas yoluyla bonservis bedeli ödemeden transfer yapmak için.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 14:06

Lawal ve Umar her ikisi de klas oyuncular

Aydın Tiryaki
22.05.2016, 14:06
Bu arada, neden yurt içinden yabancı isimlere teklif yapıyoruz diye düşünenlere; takas yoluyla bonservis bedeli ödemeden transfer yapmak için.

Kim bizim oyuncuları takas yoluyla almak ister ki ? Yani 2-3 tanesini aynı anda verirsek belki olabilir diye düşünüyorum.

Cihad Varlı
22.05.2016, 14:07
Kim bizim oyuncuları takas yoluyla almak ister ki ? Yani 2-3 tanesini aynı anda verirsek belki olabilir diye düşünüyorum.

N'Diaye için Özer ve Aykut teklif edilmiş. Gayet makul duruyor bence Osmanlı açısından.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 14:08

Tabikide Yavrum Zeki!

Gümüş olarak kalsın, yani kiralık devam etsin :)

Aydın Tiryaki
22.05.2016, 14:10
N'Diaye için Özer ve Aykut teklif edilmiş. Gayet makul duruyor bence Osmanlı açısından.

Özer ve Aykut'un hali ortada. İkisi artı bir miktar para verilirse ona fit olabilirler.

cyberentalpi
22.05.2016, 14:10
Şu Edin Visca alınırsa çok iyi transfer yapmış oluruz.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 14:12

Özer, Yumlu, Aykut, Musa, Akbaş gibi yararsızlardan kurtulmalıyız.

Fatih YAZICI
22.05.2016, 14:13
Levin Öztunalı ismini gördüm.
Gerçekten kiralık ya da satılık olarak gelme ihtimali olduğunu düşünen var mı? :)

Burak
22.05.2016, 14:30
Malaga'nın muhabirliğini yapan bir arkadaşım ile görüştüm. Mandi'yi Fransa ve İspanya takımlarının yanısıra Middlesbrough da istiyormuş.

Bilâl ÇOBAN
22.05.2016, 14:37
Levin Öztunalı ismini gördüm.
Gerçekten kiralık ya da satılık olarak gelme ihtimali olduğunu düşünen var mı? :)

Bir taraf Aatıf diyor bir taraf Levin :) Ayarımız yok maalesef.

Ozan Kara
22.05.2016, 14:41
Scarione sözleşmesi bitiyorsa alınsın bence Aatif'dan daha iyi iş yapar.

Cihad Varlı
22.05.2016, 14:45
Kasımpaşa gelecek sezon için küçülme kararı almış ve bir çok oyuncu ile yollar ayrılacakmış. Eren'i Fener kapacak sanırım.

ucurum
22.05.2016, 14:46
Nasıl bir takım izleyeceğimiz ile ilgili yapmamız gereken tek analiz Ersun YANAL.

İki saatinizi ayırıp şu filmi izlerseniz:

http://www.imdb.com/title/tt1210166

bir takım oluşturmak için nelerden vazgeçip nelerden medet ummanız gerektiğini daha iyi anlarsınız: (Film gerçek bir hikayedir)

Öncelikle Ersun YANAL'a güveniyor musun?

Ben şahsen güveniyorum.

Peki ya başkana?

Daha da fazla.

O zaman bir sakin ol.

Bir bekle.

Valencia'yı yenerken Yanal 442 oynuyordu.

Aslında daha çok 622 gibi bir taktikti.

Mustafa Özkan kalası ortada, yaındaki hızlı adam Youla

Şu kanat adamlarını hatırlar mısınız? Filip Daems, Serkan Balcı, Ali Tandoğan,

Peki ya tüm ortasahayı toplayan Skoko'yu?

Takım kanatlardan kontra giden bir takımdı ama en büyük özelliği çift forvetten vazgeçmedi Yanal:

Mustafa Youla M'bayo Veysel dönüşümlü hep oynadılar.

Özellikle o dönemin en parlayan ismi de Youla oldu.

Aslında elindeki oyuncular tam da istediği oyuncular değildi bence, kadrodan iyi bir takım çıkarmıştı. O dönem için en mantıklı yorumları Türk Milli Takımına seçtiği oyunculardan değerlendirmek lazım.

Gürcistan maçı kadrosu:

Rüştü

Serkan Deniz İ. Toraman Ümit Özat

Hasan Okan Emre Tuncay

Hakan Şükür FATİH TEKKE

Bu tertemiz bir 4 4 2. Yani bu dönemde adamın aklından geçen tek bir taktik var. 4 4 2 çift forvet gene...

3-0 yenildiği Ukrayna maçı:

Rüştü

Özat Tolga Seyhan Servet Deniz Barış

Okan Hüseyin Emre Gökdeniz

Fatih Tekke Nihat

433 gibi gözüksede maçı hatırlayanlar takımın 442 oynadığını bilirler.

Döndürme Servet dediği maçta takım niye topalladı biliyor musun? Bekler ÖZat ve Deniz. Bekler Ersunun sisteminde çok önemli...

Sonraki Manisa dönemi, Caner Erkin Hakan Balta yine elinden gelen oyuncular bunlar, Selçuk Holosko...

Sonra başlayan Trabzonspor macerası, elindeki kadroyu 433 ile değerlendirdi:

Beklerde Serkan ve Ferhat

Forvette Yattara Umut Ergin Keleş.

Sonra transferlere el attı ve:

Tolga

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin Selçuk Colman

Umut Gökhan Ünal Yattara

Farkında mısın? Ortada kalas yanında Yattara...

Ortasaha ise Selçuk ve Colman...

O sene dediler ki Yusuf'u alsaydı Trabzon şampiyon olacaktı. Ben ne o dönem ne de sonrasında buna inanmadım. Bir programda Ersun Yanal kendisi bile aynı şeyi dedi. Yusuf'u alsaydık şampiyonduk. Yusuf'u alsaydık niye şampiyonduk biliyor musunuz? Çünkü Yusuf o zaman Beşiktaş'a gitmeyecekti. Yoksa Trabzonspor o dönem salakça maçlar kaybettiği için şampiyon olamadı.
Kendi evinde bir Denizlispor bir Konyaspor mağlubiyetleri var ki sorma...

Beşiktaş sadece 71 puan alarak o sezon şampiyon oldu. Trabzonspor o dönem bence çok başarılı değildi. Ligin berbat durumundan faydalanarak 65 puanla 3. oldu. Bu sene 65 puan mesela seni liderin 14 puan arkasında 4. yapıyor!

Aynı takım bir sezon sonra 57 puan ile dördüncü oldu. Ne kadar garip değil mi?

O takıma sadece ama sadece JAJA eklenince takım 82'yi görüp şampiyon oldu.

Başkanın JAJA ısrarını anlayan var mı?

Ersun YANAL Eskişehir'de kendisine çok ters gelen bir takımla çalışmak zorunda kaldı. Ortadaki kalas görevini Batuhan'a vermek zorunda kaldı ve işleyen beklere veda etmek zorunda kaldı. Bir tek Alper Potuk Skoko Emre gibi ileri geri elemanı oldu ancak onun haricinde başarı göstermedi. Bir sonraki sezon transferler el attığında hemen beklerini almak istedi hemen Dede'yi hücum hattına Kamara'yı aldı. Ama artık 442'si yerini 4231'e bırakmıştı. Yine başarılı olamadı. Gerçi Şenol'un bıraktığı senenin 46 puanını toplayıp üstümüzde yer aldı ama sonuçta Ersun futbolu oynanmıyordu.

Sonra büyük sınav vakti geldi.

Solda Caner sağda Gökhan Gönül

Forvette Emenike Sow Kuyt Webo...

Rahat bir 74 puan, kovalayan olsa 80i de aşarlardı diye düşünüyorum ama haftalar öncesinde şampiyonluğu garantilemişti...

Sonrasında malum olaylar ve ayrılışı...

Trabzonspor'a gelişi... malum olaylar ve ayrılışı...

Ben Ersun YANAL'ın kendi takımını oynatmaya en yaklaştığı dönem olarak Türk Milli takımını görüyorum sonrasında ise ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir kontrol eline verilerek Trabzonspor'a başladı. Trabzonspor'a olan iştahı da bu zaten. Kendi takımını kuracak.

Ersun'un vazgeçmeyeceği şeyler var. BEKLER!

Yusuf ERDOĞAN kesinlikle bu takımda yedek sol bek olarak kalacak. Hatta alınacak Sol bek bile yedek bekleyebilir.

Cavanda tam da Ersun'un istediği bir bek. Muhammet, %100 tam istediği forvet. Bunu yanına hızlı bir adam lazım ve eğer bu yüksek bonservis gerektirecekse alternatif Aatıf olacaktır.

Ortasaha tamamen yanilenecektir. Stoperler için çok kasmamış transfer döneminde istikrardan yana olmuş ama en çok da onlar canını yakmış. Bence seneye takımı şu şekilde organize edecek Ersun:

Onur

Cavanda / Attamah / Yeni Stoper / Yeni Sol Bek (M'Bengue?)

M'bia tarzı bir süpürücü yeni transfer

N'diaye / Ekici

Aatıf / Muhammet / Yine hızlı bir yeni transfer

Belki stoper sayısı azaltılabilir... Ya da Erkan ve Yusuf bu sezon da hücum hattında değerlendirilebilir...

bu takımın Akyazı gazıyla 60+ puana lacağını düşünüyorum. Bu da bizi diğer takımlara göre 3. 4. sıraya getirecektir. Eğer Trabzonspor yeni JAJA'sını bulur ise, işte o zaman işer baya bir değişecek...

Çünkü o zaman takım 4132'ye döner... Muhammet'in yanındaki adam çok önemli olur ve bu Aatıf olmaz...

Hayırlısı...

Not: Edin Visca ve Aatıf aynı anda alınmaz. İkisinden hangisi olursa diye düşünülüyordu.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 15:00
Nasıl bir takım izleyeceğimiz ile ilgili yapmamız gereken tek analiz Ersun YANAL.

bir takım oluşturmak için nelerden vazgeçip nelerden medet ummanız gerektiğini daha iyi anlarsınız: (Film gerçek bir hikayedir)

Ben şahsen güveniyorum.

Peki ya başkana?

Daha da fazla.

O zaman bir sakin ol.

Bir bekle.

Takım kanatlardan kontra giden bir takımdı ama en büyük özelliği çift forvetten vazgeçmedi Yanal:

Aslında elindeki oyuncular tam da istediği oyuncular değildi bence, kadrodan iyi bir takım çıkarmıştı. O dönem için en mantıklı yorumları Türk Milli Takımına seçtiği oyunculardan değerlendirmek lazım.

Gürcistan maçı kadrosu:

Rüştü

Hasan Okan Emre Tuncay

Hakan Şükür FATİH TEKKE

Bu tertemiz bir 4 4 2. Yani bu dönemde adamın aklından geçen tek bir taktik var. 4 4 2 çift forvet gene...

Rüştü

Fatih Tekke Nihat

Döndürme Servet dediği maçta takım niye topalladı biliyor musun? Bekler ÖZat ve Deniz. Bekler Ersunun sisteminde çok önemli...

Sonraki Manisa dönemi, Caner Erkin Hakan Balta yine elinden gelen oyuncular bunlar, Selçuk Holosko...

Tolga

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin Selçuk Colman

Umut Gökhan Ünal Yattara

O sene dediler ki Yusuf'u alsaydı Trabzon şampiyon olacaktı. Ben ne o dönem ne de sonrasında buna inanmadım. Bir programda Ersun Yanal kendisi bile aynı şeyi dedi. Yusuf'u alsaydık şampiyonduk. Yusuf'u alsaydık niye şampiyonduk biliyor musunuz? Çünkü Yusuf o zaman Beşiktaş'a gitmeyecekti. Yoksa Trabzonspor o dönem salakça maçlar kaybettiği için şampiyon olamadı.

Beşiktaş sadece 71 puan alarak o sezon şampiyon oldu. Trabzonspor o dönem bence çok başarılı değildi. Ligin berbat durumundan faydalanarak 65 puanla 3. oldu. Bu sene 65 puan mesela seni liderin 14 puan arkasında 4. yapıyor!

Ersun YANAL Eskişehir'de kendisine çok ters gelen bir takımla çalışmak zorunda kaldı. Ortadaki kalas görevini Batuhan'a vermek zorunda kaldı ve işleyen beklere veda etmek zorunda kaldı. Bir tek Alper Potuk Skoko Emre gibi ileri geri elemanı oldu ancak onun haricinde başarı göstermedi. Bir sonraki sezon transferler el attığında hemen beklerini almak istedi hemen Dede'yi hücum hattına Kamara'yı aldı. Ama artık 442'si yerini 4231'e bırakmıştı. Yine başarılı olamadı. Gerçi Şenol'un bıraktığı senenin 46 puanını toplayıp üstümüzde yer aldı ama sonuçta Ersun futbolu oynanmıyordu.

Rahat bir 74 puan, kovalayan olsa 80i de aşarlardı diye düşünüyorum ama haftalar öncesinde şampiyonluğu garantilemişti...

Ben Ersun YANAL'ın kendi takımını oynatmaya en yaklaştığı dönem olarak Türk Milli takımını görüyorum sonrasında ise ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir kontrol eline verilerek Trabzonspor'a başladı. Trabzonspor'a olan iştahı da bu zaten. Kendi takımını kuracak.

Yusuf ERDOĞAN kesinlikle bu takımda yedek sol bek olarak kalacak. Hatta alınacak Sol bek bile yedek bekleyebilir.

Cavanda tam da Ersun'un istediği bir bek. Muhammet, %100 tam istediği forvet. Bunu yanına hızlı bir adam lazım ve eğer bu yüksek bonservis gerektirecekse alternatif Aatıf olacaktır.

Ortasaha tamamen yanilenecektir. Stoperler için çok kasmamış transfer döneminde istikrardan yana olmuş ama en çok da onlar canını yakmış. Bence seneye takımı şu şekilde organize edecek Ersun:

Onur

N'diaye / Ekici

Belki stoper sayısı azaltılabilir... Ya da Erkan ve Yusuf bu sezon da hücum hattında değerlendirilebilir...

bu takımın Akyazı gazıyla 60+ puana lacağını düşünüyorum. Bu da bizi diğer takımlara göre 3. 4. sıraya getirecektir. Eğer Trabzonspor yeni JAJA'sını bulur ise, işte o zaman işer baya bir değişecek...

Çünkü o zaman takım 4132'ye döner... Muhammet'in yanındaki adam çok önemli olur ve bu Aatıf olmaz...

Hayırlısı...

Not: Edin Visca ve Aatıf aynı anda alınmaz. İkisinden hangisi olursa diye düşünülüyordu.

Visca ve Scarione tercih ederim.

ucurum
22.05.2016, 15:03

İş bizim tercihlerimize kalsa zaten çok farklı bir tablo çıkacağını düşünüyorum.

nuri45
22.05.2016, 15:08
güzel bir degerlendirme olmus eline saglik ucurum

muratt
22.05.2016, 15:09
Peki Ersun hocanın kurduğu takım ilk yıl şampiyon olmazsa hocayı kovacak mıyız ? Ilk yıl şampiyon yapamadı diye burada yazılan yorumlar gene yazılacaksa, bir mağlubiyetten sonra hoca kovulacaksa boşuna heyecanlanmayalım. 100 trilyon harcadı şampiyon olamadık mı diycez yine ?

Cihad Varlı
22.05.2016, 15:11
Attamah iddiaları arttı. Nevzat başkandan yalanlama gelmezse ilk transferimiz olabilir.

ucurum
22.05.2016, 15:12
güzel bir degerlendirme olmus eline saglik ucurum

Teşekkür ederim hocam.

levent yıldırım
22.05.2016, 15:20
Visca'yı Boşa Yazmayın Kadrolara Sevilla'ya Gidiyor

Ertan 51
22.05.2016, 15:21
@ucurum (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=7677)

arkadaş gerçekten çok teşekkür ederim sana,
aman diyim hiç bi yere gitme,
ara ara taktığın serumları eksik etme bizden.

Ertan 51
22.05.2016, 15:23
Mehmet Karagöz Attamah ve M'bengue ile anlaşmaya çok yakın olduğumuzu yazmış. Hocanın istediği en az 7 transfer imiş. 6 numara Attamah olursa Mehmet Ekiciyi bu sene 8 numara izleme olasılığımız çok yüksek. Bence 4-1-4-1 sistemi kurulacak. Yani hocanın istediği 2 orta saha tabirini göz önüne alırsak bir 8 numara daha transferi söz konusu. 2 oyuncuya yüksek bonservis verilir bence bunlardan biri stoper olur diğeri de santrfor.
Renktaşım sana da teşekkürler,bu tip yorumlar acayip değerli geliyor bana,eksik olma.

HOPA'LI TS'Lİ
22.05.2016, 15:24
Peki Ersun hocanın kurduğu takım ilk yıl şampiyon olmazsa hocayı kovacak mıyız ? Ilk yıl şampiyon yapamadı diye burada yazılan yorumlar gene yazılacaksa, bir mağlubiyetten sonra hoca kovulacaksa boşuna heyecanlanmayalım. 100 trilyon harcadı şampiyon olamadık mı diycez yine ?

Yarım asırlık tarihimizin en kötü sezonunu tecrübe ettik.

18 yenilgi
-19 averaj
deplasmanda ve toplamda en farklı yenilgi 7-0
sahamızda en ağır yenilgi 0-6

Artık devir sabretme devri, feda devri, bunlardan sonra vefa ve sefa gelecektir.

gometra
22.05.2016, 15:30
M'benque'nin Ersun Yanal'ın arzu ettiği bek tipiyle uzaktan yakından alakası yok. Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'de neredeyse beklerle şampiyon olduğunu düşününce umarım sırf ucuz diye böyle bi hata yapılmaz.

Ek olarak eğer Aytaç gönderilmeyecekse, o bölgeye alınan oyuncu as olacaktır, şayet Aytaç'ı as oynatma planı yoksa. Durum buyken Attamah tercihi bana biraz zayıf geliyor. Aytaç-Attamah o bölgeyi idare edebilir mi, ikisinden bi Mehmet topal çıkar mı hiç emin değilim.

Doğukan Uçan
22.05.2016, 15:36
adana demirspor'un 15-20 maçını 90 dakika izledim attamah ın zokora dan farkı yok boş transfer olur

ucurum
22.05.2016, 15:37
@ucurum (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=7677)

arkadaş gerçekten çok teşekkür ederim sana,
aman diyim hiç bi yere gitme,
ara ara taktığın serumları eksik etme bizden.

Ertan Hocam asıl sen sağol varol motive ediyorsun, inşallah çok güzel günler görürüz hep birlikte...

gökhants1966
22.05.2016, 15:40
Edin Visca ve Aatıf aynı anda alınmaz. İkisinden hangisi olursa diye düşünülüyordu.

Ersun Yanal Kuyt ve Sow ikilisini kanatlarda oynattı.İki oyuncuda skorer kanat-forvet oyuncularıydı.

Visca ve Atıf ikilisi bizde aynı görevi görebilir.Visca gol atıyor, savunmaya yardım ediyor ve iyi bir oyun görüşüne sahip yani genel olarak bakıldığında Kuyta benzer bir oyuncu.Atıf desen Sow gibi hem kanat hem de forvet oynayabilen sezonu 10 golün üzerinde tamamlayabilen skorer bir oyuncu.

Bu ikilinin önüne savunmayı zorlayan,sürekli pres yapan hareketli bir forveti yani Muhammeti koyduğumuz zaman ortalık karışır.

Ortasahada iyi pas yapan,dirençli bir ikilinin önüne Ndiayeyi koyarsın.İleride gol vuruşu konusunda zorlanmayan skorer oyunculardan kurulu bir dörtlü olur.

--------------------------Onur-------------------------------

Cavanda-------Mandi----------Bastos------------Mbengue

-----------------Bennasser-----Vukcevic--------------------

Visca-----------------------Ndiaye------------------------Atıf

-----------------------------Muhammet------------------------

Ortasahada iyi pas yapacak oyun görüşü iyi olan dirençli bir ikili;ön tarafta oyunu çift yönlü oynayabilecek,her biri en az 10 gol atabilecek bir dörtlü var.Böyle bir takımın başarısız olma ihtimali yok.

İlkhan
22.05.2016, 15:42
ucurum

Harika bir yorum, harika değerlendirme. Tapatalktan nasıl beğeni veriliyor bilmiyorum o yüzden kusura bakmayasın. Çok yerinde iştah açıcı bir yorum olmuş.

Ahmet Taşçı
22.05.2016, 15:43
Zeki yavru takıntınız nedir anlamıyorum, adam iyi bit yedek olur işte, bosingwa her açıdan bence bitti bu saatten sonra joker olur, muhtemelenrn de bu yıl sonu gider, Cavanda banko saysak yedeği yok zeki dursun yedekte zararı olmaz.

ucurum
22.05.2016, 15:50
ucurum

Harika bir yorum, harika değerlendirme. Tapatalktan nasıl beğeni veriliyor bilmiyorum o yüzden kusura bakmayasın. Çok yerinde iştah açıcı bir yorum olmuş.

Teşekkür ederim, içimi döktüm, eşim dostum anlamıyor beni bir tek burası valla.

Muhammet Yazici
22.05.2016, 15:54
Joseph Attamah ı aldık dıyolar vıdeolara falan baktım fena gorunmuyor ızleyen varmı

S.ÖZKAN
22.05.2016, 15:59
Attama, Adana Demirsporda önlibero oynatıldı Gana Ümit Milli Takımında stoper oynuyor.

İnşallah bizde defans için almışızdır eğer aldıysak.

ucurum
22.05.2016, 16:01
Ersun Yanal Kuyt ve Sow ikilisini kanatlarda oynattı.İki oyuncuda skorer kanat-forvet oyuncularıydı.

Visca ve Atıf ikilisi bizde aynı görevi görebilir.Visca gol atıyor, savunmaya yardım ediyor ve iyi bir oyun görüşüne sahip yani genel olarak bakıldığında Kuyta benzer bir oyuncu.Atıf desen Sow gibi hem kanat hem de forvet oynayabilen sezonu 10 golün üzerinde tamamlayabilen skorer bir oyuncu.

Bu ikilinin önüne savunmayı zorlayan,sürekli pres yapan hareketli bir forveti yani Muhammeti koyduğumuz zaman ortalık karışır.

Ortasahada iyi pas yapan,dirençli bir ikilinin önüne Ndiayeyi koyarsın.İleride gol vuruşu konusunda zorlanmayan skorer oyunculardan kurulu bir dörtlü olur.

--------------------------Onur-------------------------------

Cavanda-------Mandi----------Bastos------------Mbengue

-----------------Bennasser-----Vukcevic--------------------

Visca-----------------------Ndiaye------------------------Atıf

-----------------------------Muhammet------------------------

Ortasahada iyi pas yapacak oyun görüşü iyi olan dirençli bir ikili;ön tarafta oyunu çift yönlü oynayabilecek,her biri en az 10 gol atabilecek bir dörtlü var.Böyle bir takımın başarısız olma ihtimali yok.

Bildiğimden değil de anladığım kadarıyla, Ersun forvetinin yanında tek hızlı adam istiyor. Biri de ayağında top tutan eleman olsun istiyor. Yani biri pası atacak, diğeri ortalığı karıştıracak, biri de içeri kaçacak.

Bu yüzden Erkan gibi adamları seviyor. Ya da diğer takımlarda bunu yapmak istedi. Fenerbahçe'nin o Kuytlu Sowlu Emenikeli kadrosu Ersun'un kullandığı ama aslında 1. derecede tercih ettiği bir diziliş değildi. O yüzden ısrarla Erkan'ı istemişti Fenere. Ben bunu gözlemledim.

Ha şu var belki de yanlış düşünüyor. Senin dediğin gibi ikisi de olsa, daha farklı olur bizim açımızdan. Ya da Fenerde olduğu gibi açık ara şampiyon oldu.

Ama bak hep aynı mantık:

Gençler: Mustafa Youla arkada Skokko

Milli Takım: Fatih/Hakan/Necati Gökdeniz Yıldıray/Hamit

Manisa: Reinaldo Holosko Selçuk

Trabzon: Gökhan/Umut Yattara Colman/Selçuk

Yani açıkçası ben Muhammet'in yanına Aatıf gibi hızlı bir adam ve Erkan'ı değerlendireceğini arkalarında Mehmet ve N'diaye gibi iki adam, onların arkalarında da o çok istediği M'bia gibi bir süpürücü arıyor...

Travelair
22.05.2016, 16:03
Zeki yavru takıntınız nedir anlamıyorum, adam iyi bit yedek olur işte, bosingwa her açıdan bence bitti bu saatten sonra joker olur, muhtemelenrn de bu yıl sonu gider, Cavanda banko saysak yedeği yok zeki dursun yedekte zararı olmaz.

Ben sizle aynı görüşte değilim. Zararı olur çünkü zirve kulübü Trabzonspor'da oynayabilecek bir futbolcu değil. Trabzonspor için iyi yedek, girdiği zaman ası aratmayan futbolcu manasına gelmeli. Yoksa girer, mücadele eder, elinden geleni yapar, az para alır ve bunun gibi argümanlar Trabzonspor için geçerli olmamalı

Bilâl ÇOBAN
22.05.2016, 16:11
Ben sizle aynı görüşte değilim. Zararı olur çünkü zirve kulübü Trabzonspor'da oynayabilecek bir futbolcu değil. Trabzonspor için iyi yedek, girdiği zaman ası aratmayan futbolcu manasına gelmeli. Yoksa girer, mücadele eder, elinden geleni yapar, az para alır ve bunun gibi argümanlar Trabzonspor için geçerli olmamalı

Yedek = Caner'in yedeği Hasan Ali'dir bence. Bir yedek bu kadar sorunsuz ve kusursuz olur. Şanslı şikeciler.

tonya55
22.05.2016, 16:11
attamah müthiş olur umarım gerçektir attamah aatıf umarım olur.

Erkan A.
22.05.2016, 16:13
Attamah iddiaları arttı. Nevzat başkandan yalanlama gelmezse ilk transferimiz olabilir.

hocam ilk yalanlayan büyükaydin olacagi kesin bunu diyebilirim

Erkan A.
22.05.2016, 16:15
attamah müthiş olur umarım gerçektir attamah aatıf umarım olur.

ben attamahi hic izlemedim iyi degil diyenler var ?? artilari nelerdir renktasim kime benzetebiliriz

ucurum
22.05.2016, 16:15
Attama, Adana Demirsporda önlibero oynatıldı Gana Ümit Milli Takımında stoper oynuyor.

İnşallah bizde defans için almışızdır eğer aldıysak.

Attamah ismi ilk kez geçmiyor. Bu sene Adandemirspor'un ikinci yarı maçlarında özellikle izledim Attamah'ı.

Bu adam vasat üstü bir stoper, Akakpo da aynı şekilde. Bence ikisini yan yana düşünüyor olabilir. Ersun her zaman Stoperlerden yana sıkıntı çekmiştir. Umarım bu deönem de böyle olmaz.

İkisinin de tercih sebebi, pas yaparak oyun kuruyorlar. Bu yüzden 1. ligte önlibero oynadılar zaten...

OĞUZHAN061
22.05.2016, 16:16
ilk 2-3 sene şampiyonluk beklemek polyanacılık olur.burada kimse beklemiyordur umarım :D
şuan söylenti halinde medyada dolaşan isimler trabzonspor'a katkı vermez,yani bizi bir tık üste atmaz diye düşünüyorum

umitçebi
22.05.2016, 16:17

Bence visca da atıfda alınmalı,Topla dikine giden adam geçen bir kanat adamımız yok maalesef.Atıf bu işi görecektir.Visca tam bir takım oyuncusu ama çalım atıp adam geçip dilkine gitmek ve göze hoş gelen bir top oynma gibi bir özelliği yok bence..Visca Atıf Scarione üçlüsünde vazgeçilecekçe ben scarione den vazgeçip bir tık iyisine giderdim..Ama mali yapıda olurmu göreceğiz..

Bu arada güzeş çalışma olmuş..Elinize sağlık

Cihad Varlı
22.05.2016, 16:18
Adana'nın bir çok maçını izledim şunu çok net söyleyebilirim ki; Attamah üst düzey bir oyuncu değil. Boş transfer olacağını düşünüyorum. Tek artısı yaşı ve bonservis ücret ödenmeyecek olması.

gökhants1966
22.05.2016, 16:19
Ama bak hep aynı mantık:

Gençler: Mustafa Youla arkada Skokko

Milli Takım: Fatih/Hakan/Necati Gökdeniz Yıldıray/Hamit

Manisa: Reinaldo Holosko Selçuk

Trabzon: Gökhan/Umut Yattara Colman/Selçuk

Yani açıkçası ben Muhammet'in yanına Aatıf gibi hızlı bir adam ve Erkan'ı değerlendireceğini arkalarında Mehmet ve N'diaye gibi iki adam, onların arkalarında da o çok istediği M'bia gibi bir süpürücü arıyor...

Açık ara şampiyon olduğu sistemi denesek daha iyi olur diye düşünüyorum.Ersun Yanal kariyerinde 2013-2014 sezonunda ki bir başarıyı daha önce yakalamadı.Trabzonspor takım halinde hücum takım halinde savunma yapan kondüsyonu iyi olan 90 dk savaşabilecek oyunculardan kurulu bir takım olmalı.

Erkan skorer bir oyuncu değil,kondüsyonu iyi değil,süratli değil takımda kalıp 1.5 milyon alacak bir oyuncu hiç değil kulüp battı denilirken bütçe düşük denilirken Erkan gibi bir oyuncuyu görmeye dayanamam.

Erkan A.
22.05.2016, 16:21
Attamah 1461 trabzon icin düsünülüyor olamasmi

Cihad Varlı
22.05.2016, 16:22
M'Bia olacaktı şimdi;

------------M'Bia-----------

---Ekici ------- N'Diaye----

İ. SARAL
22.05.2016, 16:29
Attamah vasat adam.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhants1966
22.05.2016, 16:29
M'Bia olacaktı şimdi;

------------M'Bia-----------

---Ekici ------- N'Diaye----

Ekiciye güvenemeyiz sakatlandığı zaman geri dönüşü ve form tutması bir buçuk ayı buluyor.Ersun Yanal büyük ihtimalle sakatlık sorunu düşük olan Colman gibi bir ortasaha bulur getirir.

Mbiaya gelince o ayarda bir önlibero bulmak gerçekten çok zor bakalım nasıl bir oyuncu gelecek.

Alper Beyazay
22.05.2016, 16:30
Attamah falan nedir. Boş transfer olur.

Sinan.K
22.05.2016, 16:50
Saka maka Burak Yilmaz haberleri var is yaparmi dersiniz

selcuk
22.05.2016, 16:50
Serge Akakpo @SergioAKP (https://twitter.com/SergioAKP) 2 Std.vor 2 Stunden (https://twitter.com/SergioAKP/status/734349798694891520)
https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f914.png False! Fake! Not even in my nightmares https://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f44e-1f3fe.pnghttps://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f44e-1f3fe.pnghttps://abs.twimg.com/emoji/v2/72x72/1f44e-1f3fe.png

https://pbs.twimg.com/media/CjDvO15WsAEmI81.jpg

@Mikail_6161 (https://twitter.com/Mikail_6161)

@SergioAKP (https://twitter.com/SergioAKP) you don't want to play for Trabzonspor ? Not even in your nightmares ? :D

https://pbs.twimg.com/profile_images/629272401461800961/QTURyu2K_bigger.jpgSerge Akakpo @SergioAKP (https://twitter.com/SergioAKP) 2 Std.vor 2 Stunden (https://twitter.com/SergioAKP/status/734351015382749185)Übersetzung anzeigen
@Mikail_6161 (https://twitter.com/Mikail_6161) i'm happy in Trabzonspor, but this informations are 100% false!

Tzameti
22.05.2016, 16:51
Ersun Yanal'ın Aatıf Chahechoue'yu istediği haberi her yerde yazılıp çiziliyor.

Mert Zaman
22.05.2016, 16:53
Aatif iyidir bide visca güzel olur

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

firtina1
22.05.2016, 16:53
kasımpaşa takımı dağıtacakmış stoperleri iyi
titi falan alınmalı
ereni alabiliyorsak iyi olur muhammetten iyi oyuncu
visca ve atıfı da kaçırmamalıyız
maliyetsiz kadro anca böyle kurulur

artvints
22.05.2016, 16:54
Akakpo'nun oyun kurduğu veya ayağının iyi olduğu bilgisi yanlış.

melihergun
22.05.2016, 17:06
Su takim 4. Olursa buyuk basaridir ilk sene hedefimiz 4.luk olmali

selcuk
22.05.2016, 17:07
Football and Friend şirketinin sahibi Rui Gomes: Trabzonspor Portekiz'in Estoril takımında forma giyen stoper oyuncusu Tavares'i istiyor.

artvints
22.05.2016, 17:10
Football and Friend şirketinin sahibi Rui Gomes: Trabzonspor Portekiz'in Estoril takımında forma giyen stoper oyuncusu Tavares'i istiyor.

transfermarkt'te yanda denk oyuncular içinde mustafa yumlu çıkıyor :D

yorumsuz6117
22.05.2016, 17:17
İsmi pek duyulmamış oyuncular alıcaz arkadaşlar başka çaremiz yok.. Kim bunlar ya böyle transfer mi olur gibi şeyleri bi tarafa bırakalım..

selcuk
22.05.2016, 17:21
transfermarkt'te yanda denk oyuncular içinde mustafa yumlu çıkıyor :D

https://www.youtube.com/watch?v=j6eFnzakve0

ucurum
22.05.2016, 17:24
Açık ara şampiyon olduğu sistemi denesek daha iyi olur diye düşünüyorum.Ersun Yanal kariyerinde 2013-2014 sezonunda ki bir başarıyı daha önce yakalamadı.Trabzonspor takım halinde hücum takım halinde savunma yapan kondüsyonu iyi olan 90 dk savaşabilecek oyunculardan kurulu bir takım olmalı.

Erkan skorer bir oyuncu değil,kondüsyonu iyi değil,süratli değil takımda kalıp 1.5 milyon alacak bir oyuncu hiç değil kulüp battı denilirken bütçe düşük denilirken Erkan gibi bir oyuncuyu görmeye dayanamam.

Haklı olduğun yanlar var katılıyorum. Ama ben gene de bakıp görüp ona göre yorum yapmak istiyorum.

mustyde
22.05.2016, 17:26
transfermarkt'te yanda denk oyuncular içinde mustafa yumlu çıkıyor :D o değilde yumluyu takımda tutmak istiyormuş ersun hoca delirdimi bunlar yumluyu yollasınlar onun yerine ben oynarım yerine beleşe :D

SametKumbasar
22.05.2016, 17:30
Cardozo - Burak takası olsa keşke.

ucurum
22.05.2016, 17:31
Her ne kadar beyzbol ile ilgili olsa da Trabzonsporumuzun durumunu anlatan harika bir film:

CM948jLuvzI

revolution
22.05.2016, 17:31
ersun genellikle 4-2-3-1 oynatır .
arada şartlar müsaitse duruma göre 4-3-3.e veya 4-1-4-1 .e döner .

forumun çoğunluğu
kanat adamlarına ve forvete kafa yorarken
kalecinin önüne koyacağın
o iki stoperi ve önlerindeki iki kesiciyi
tek atımda bulamayıp , altın vuruş yapamazsan
cenaze namazını kıldıracak hoca aramaya şimdiden başlayabilirsin .

bu işin olmazsa olmazı o arkadaki baklavayı oluşturan dört adam .
ne yaparsan yap . nereye takviye yaparsan yap .
bu dörtlüyü istediğin gibi bulamadığın an
kaos ve stres dolu günler yine bizi bekliyor olacaktır .

kanatlar ve forvet transferi öncelikli değil , sonraki işler olmalı .
kaleciyle beraber bu dörtlüyü japon yapıştırıcıyla yapıştırabiliyorsan
işte o zaman su alacak kenarları da kapatman daha kolay olur .

bina bile dikilirken ana kolonların üstüne dikiliyor .

yok şesu.ydu , yok visca.ydı , yok ndiye.y di
bunlar sonraki hamleler .
önce kapının kilidini sağlamlaştıracaksın ki
hırsız zırt pırt kapının kilidini açamasın .

krutoyy61
22.05.2016, 17:37
Tavares bilen tanıyan var mı? ?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
22.05.2016, 17:40
Her ne kadar beyzbol ile ilgili olsa da Trabzonsporumuzun durumunu anlatan harika bir film:

katilmiyorum

okadar olumsuzluga ragmen halen bu ülkenin 4 büyük bütcesine olusturabilen bir takimiz

o filmdeki takima göre cok lüks durumdayiz

odyseuys
22.05.2016, 17:41
bu sene estoril'in iki maçını izledim bu ortasaha oyuncusu diogo için. izlediğim arkadaş dışında yine siyahi genç bir önliberoları vardı adını çıkaramadım o çok gözüme çarpmıştı. santrforları da çok gol attı bu sezon, izlediğim maçlarda çok pasif görmüştüm. tavares'in sadece adını hatırlıyorum doğrusu. ne öyle çok konuşulacak bir meziyetine ne de maçın önüne geçecek hatasına tanık olmadım.
edit: bahsettiğim siyahi oyuncu esiti'ymiş.

ucurum
22.05.2016, 17:45
katilmiyorum

okadar olumsuzluga ragmen halen bu ülkenin 4 büyük bütcesine olusturabilen bir takimiz

o filmdeki takima göre cok lüks durumdayiz

O filmde önemli olan, insanların işe yaramaz dediği ya da dönemi geçmiş oyuncuların, ya da farklı bakış açılarının ve en önemlisi birbiriyle uyumlu bir takımın para olsun olmasın başarılı olabileceğini anlatıyor olmasından dolayı ve gerçek bir hikaye olmasından dolayı güzel bir film. Herkesin olmaz dediği şeylerin sonuna kadar inandıysa arkasında durarak neler başarabileceğinin bir göstergesi bir film.

Cihad Varlı
22.05.2016, 17:46
YES'in de söylediği gibi bu sene içeriden isim almak zor olacak. Ciddi manada bir çalışma var ve izlenilen, takip edilen isimleri kimse bilmiyor. Tarihimizin en ilginç transfer dönemini yaşayabiliriz. Başlı başına bu konu bile kulüp içerisinde bir çok şeyin değiştiğinin göstergesi bence. En zor kısım bize düşüyor; sabretmek.

artvints
22.05.2016, 17:46
o değilde yumluyu takımda tutmak istiyormuş ersun hoca delirdimi bunlar yumluyu yollasınlar onun yerine ben oynarım yerine beleşe :D

yanlış kişiye derdini açtın :D kalmasında sakınca yok bana göre. iyi stoper.

selcuk
22.05.2016, 17:47
O filmde önemli olan, insanların işe yaramaz dediği ya da dönemi geçmiş oyuncuların, ya da farklı bakış açılarının ve en önemlisi birbiriyle uyumlu bir takımın para olsun olmasın başarılı olabileceğini anlatıyor olmasından dolayı ve gerçek bir hikaye olmasından dolayı güzel bir film. Herkesin olmaz dediği şeylerin sonuna kadar inandıysa arkasında durarak neler başarabileceğinin bir göstergesi bir film.
neden o yolu seciyorlar

krutoyy61
22.05.2016, 17:50

Ben şahsen güveniyorum.

Peki ya başkana?

Daha da fazla.

O zaman bir sakin ol.

Bir bekle.

Gürcistan maçı kadrosu:

Rüştü

Hasan Okan Emre Tuncay

Hakan Şükür FATİH TEKKE

Rüştü

Fatih Tekke Nihat

Tolga

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin Selçuk Colman

Umut Gökhan Ünal Yattara

Onur

N'diaye / Ekici

Hayırlısı...

Dostum mükemmel harika bir yazı her kelimesini hayal ederek okudum mükemmel bir analiz yapmışsın

Umutlandim umutlandirdin gerçekten hersey güzel olacak izlenimi verdin bana teşekkür ederim

ucurum
22.05.2016, 17:50
neden o yolu seciyorlar

Çünkü büyük takımlara oyuncu kaptırıyorlar yıldız diye aldıkları oyuncular sorumsuz çıkıyor ve bu yıllarca böyle devam ediyor. Son transfer döneminde de adam istediği oyuncuları alamayacağını görünce ... izle kardeşim işte filmi anlattırma bana :)

ucurum
22.05.2016, 17:51
Dostum mükemmel harika bir yazı her kelimesini hayal ederek okudum mükemmel bir analiz yapmışsın

Umutlandim umutlandirdin gerçekten hersey güzel olacak izlenimi verdin bana teşekkür ederim

Sağol renktaş sen böyle deyince ben bir daha gaza geldim :D

selcuk
22.05.2016, 17:54
Çünkü büyük takımlara oyuncu kaptırıyorlar yıldız diye aldıkları oyuncular sorumsuz çıkıyor ve bu yıllarca böyle devam ediyor. Son transfer döneminde de adam istediği oyuncuları alamayacağını görünce ... izle kardeşim işte filmi anlattırma bana :)
3-4 kere izledim :)

izlemedigim spor filmi yoktur, özellikle böyle gerceklere dayanmis olanlar

trbzonsporlu
22.05.2016, 17:54
Bu ligde 3 istanbul takımı dışındaki oyunculardan visca hariç bonservis parası vermeye degecek oyuncu oldugunu düşünmüyorum burda alınması cok istenen ndiaye de göbek atarak yolladigimiz adriandan daha fazla katkı vermez bize. Bu tür oyuncular anadolu takimlarinda büyük takimlardaki gibi sert direncli savunmayla karsilasmiyorlar. 10 numara pozisyonununa adam ariyorsalar bu futbolcu giden 4-5 maçi cevirecek oyuncu olmalı sosa gibi mesela.

Bu ligde son 6 yılda selcuk colman jaja. Selçuk melo sneider ve atiba oguzhan sosa gibi merkez orta sahası iyi olan takimlar işi bitirdi. Attamah ndiaye falan maalesef bu isimlerin cok gerisinde kalıyor. Bütçe azsa vasat 7-8 oyuncu almaktansa kalite 2-3 oyuncu alınması taraftariyim ki seneye sampiyonluk hedefinde o oyuncu da kadroda olsun.

Faruk BERBER
22.05.2016, 17:55
Attamah 1461 trabzon icin düsünülüyor olamasmi

Böyle bir şey imkansız. Yazıldığı kadar kötü bir oyuncu değil. 1461'de oynayacak futbolcu hiç değil.

Bilmiyorum farkında mısınız ama 1461 bir alt lige yani 2.Lig'e düştü.

Cihad Varlı
22.05.2016, 18:01
Böyle bir şey imkansız. Yazıldığı kadar kötü bir oyuncu değil. 1461'de oynayacak futbolcu hiç değil.

Bilmiyorum farkında mısınız ama 1461 bir alt lige yani 2.Lig'e düştü.

Abi, bir çok maçını izledim ama "bu adam Trabzonspor'da oynar" diyemiyorum. Kaliteli ve gelişime açık olabilir lakin bizim ayarımızda değil. Ayarımızda değil derken 11 için düşünülmemeli. Yoksa başkanının bahsettiği "4,5 ana yedek" kontenjanında yer alabilir.

Faruk BERBER
22.05.2016, 18:08
Abi, bir çok maçını izledim ama "bu adam Trabzonspor'da oynar" diyemiyorum. Kaliteli ve gelişime açık olabilir lakin bizim ayarımızda değil. Ayarımızda değil derken 11 için düşünülmemeli. Yoksa başkanının bahsettiği "4,5 ana yedek" kontenjanında yer alabilir.

Ben de ilk 11 için alındığını düşünmüyorum. Fakat ilk 11 için alınan birçok oyuncuya bakarsan yaş&performans olarak çok da boş bir transfer olmasa gerek. Defansif ortasaha ve stoper oynayabiliyor. Bonservis ücreti yok. Gelecek vaadediyor. Lawal'ı da Adana Demirspor getirdi Türkiye'ye mesela. Şuanki seviyesi ilk sezonuna göre çok iyi. Sabır işi biraz da. Ben Attamah'ın ölü yatırım olduğu fikrine katılmıyorum özetle. İlk 11'de oynar demiyorum ama faydalı olur diyorum.

Mert'
22.05.2016, 18:11
Attamah bonservisi yoksa ve maximum 300 bin euro alacaksa gelsin.

serdaracıl
Profili düşük adamlarla uğraşıyoruz. Zeki, attamah falan nedir. Kaybedilen zamana yazık

TSemih61
Attamah'tan ne istediğinize bağlı olarak performansı değişir. Belli bir seviyede mücadele eden, topu fazla iyi kullanamayan ama basit oynamayı iyi beceren bir oyuncu. Aytaç'tan farkı savunmada daha etkin olması, top saklamayı ve takım arkadaşlarını rahatlamayı becerebilmesi. Etkili bir pres beklemek saçma olur örneğin. Topa hakim bir takımda arkayı toparlayacak tipte bir oyuncu, o fiziksel özelliklere sahip. Stoper olarak düşünülmemesi lazım orada performansı yeterli değil. Bonservissiz, düşük maaşlı iyi bir yedek. Takıma katılmasında yarar var.

yorumsuz6117
22.05.2016, 18:15
Başkan alınacak 5-8 oyuncu direk oynayacak dedi..