PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92

Burak
20.05.2016, 23:07
Fransa'ya hakim bir arkadaşım/menajer ile görüştüm. Rennes'te M'Bengue'nin takımda kalması istenmiyormuş. Hoca kesin olarak çalışmak istemediğini söylemiş. Maliyeti açısından bizi zorlayacak bir transfere benzemiyor ancak performans olarak ne verir bilmiyorum. Yalnız ciddi şüpheleri var. Ama yine transferdir her şey kumar.

serdaracıl
20.05.2016, 23:10
http://www.mackolik.com/Players/EndingContracts.aspx#;

sözleşmesi biten oyuncular

orhanunal
20.05.2016, 23:16
rybus umarım doğrudur.polonyalı futbolcuları severim çok büyük bölümü de bize faydalı oldu.piotr brozek bile bjk maçında efsane gol öncesi topu şişiren adam dı :D

parayı ön bölüme harcamamız lazım.geri 4 lüyü düşük maliyetli futbolculardan kurmalıyız.belki bir stoperi kalitesi üst düzey seçebiliriz.ama 3 ortasaha kesinlikle üst düzey olmalı orası iskelet o iskelet tutmalı ki üstüne kas geliştirelim.

Cihad Varlı
20.05.2016, 23:19
Beyler, Ersun Yanal LigTv'de yılın gümüş kadrosunda sağ beke Zeki'yi koymuş. Geçmiş olsun. Stoperde kim var tahmin edin..

yorumsuz6117
20.05.2016, 23:21
Beyler, Ersun Yanal LigTv'de yılın gümüş kadrosunda sağ beke Zeki'yi koymuş. Geçmiş olsun. Stoperde kim var tahmin edin..

Uğur Demirok mu ? :D:D

Cihad Varlı
20.05.2016, 23:23
Uğur Demirok mu ? :D:D

Aynen öyle reis. Çok büyük ihtimalle gelecek yıl her ikisi de kadroda olacak.

esra61
20.05.2016, 23:25
Umuyorum ki bu transfer sezonu sağlam adımlarla yapılan bir sezon olur.

İ. SARAL
20.05.2016, 23:27
Arkadaşlar mali durum ortada, bu vaziyette kadroda görmek istemediğimiz adamlar takımda kalabilir. Unutmamamız gereken şey, başımızda işini bilen bir yönetim ve hoca var. Kadroda kimin olduğu çok da önemli değil, önemli olan oyuncudan verim alabilmek. Zeki, Uğur ve hatta Yumlu bile kalırsa şaşırmayın.

Emirhan Çorumlu
20.05.2016, 23:28
Bonservissiz ve maddi olarak bize uygun Oyuncular: (Feghouli, Topal, Mandanda, Veloso, Caner veyahut GG Tarzi Oyunculari bilerek yazmadim)

Maciej Rybus
Emmanuel Mas
Facundo Roncaglia
Oscar Scarione
Hector Canteros
Daniel Agger
Xandao
Ibrahima Balde
Ahmed Elmohamady
Martin Harnik
Ismail Aissati
Jony
Bastos
Gustavo Cabral
Alvaro Vazquez
Eren Albayrak
Moussa Dembele
Alexandru Chipciu
Djalma Campos
Henri Bedimo
Carl Medjani
Eliseu
Romain Metanire

Emirhan Çorumlu
20.05.2016, 23:32
Stoper için bonservissiz Gustavo Cabral ve Bastos ikilisini alabiliriz... Sol Bek için yine Arjantinli olan Emmanuel Mas düşünülmeli... Gustavo Cabral yerine Roncaglia da olabilir... Orta Saha içinde Hector Canteros olabilir... Dediğim gibi hepsi bonservissiz...

melihergun
20.05.2016, 23:34
şu sezon gözümüz bir kanat görsün.

İ. SARAL
20.05.2016, 23:35
Roncaglia iyi bir tercih olabilir.

Emirhan Çorumlu
20.05.2016, 23:36
Bu Sezon çok Formda olan Djalma Campos Sezon Sonunda boşta kalacak... Visca veyahut Umar alinmayacaksa Djalma bonservissiz çok iyi Alternatif olabilir...

Emirhan Çorumlu
20.05.2016, 23:39
Zeki Yavru Ronaldo gibi Frikik atabiliyor Beyler, bence tekrar düşünün :D:D:D

orhanunal
20.05.2016, 23:40
yumlunun zekinin kalması umrumda değil.yedekde yada kadro dışında bekleyebilirler.mühim olan sefa özer aykut erkan ve türevlerinden kurtulmak.yabancılarla ayrılabiliriz zaten kolaylıkla.

serdaracıl
20.05.2016, 23:41
Hala daha zeki falan diyen var. Zeki kim? Allah aşkına yabancı sınırı kalkmış. Avrupada sözleşmesi biten bir ton adam var orjinal sağ bek. Biz hala zekiyle uğraşcaz. Şu yerli oyuncu mitini artık kafanızdan silin

Emirhan Çorumlu
20.05.2016, 23:45
Zeki Yavru > Dani Alves + Carvajal

Hem Ersun Hoca Gümüş Kadrosuna almiş yani...

Not: Böyle devam edersek, ikide gzl Video yaparsak Çine paketleriz :D

Cihad Varlı
20.05.2016, 23:50
Zeki'ye hocanın sevgi eli değecek beyler... Xeki YAVRU!

yorumsuz6117
20.05.2016, 23:53
Cavanda takımda kalacak yedeği de Zeki olacak..

Sinan.K
20.05.2016, 23:57
Gecen sene buralarda Dzudsaki Bursaya kaptirdimiz icin kafayi yemisdik Hamzanin gelisigle fazla sans bulamio galiba makul paraya alamaz miyiz bu adami atif ve dzudsak level atlatir bizi bence

mesaced1967
http://www.transfermarkt.com.tr/statistik/neuestetransfers

Dabbur 3.5 milyon avro çok üzüldüm geçmişte yaptığımız saçma işlere 2.5 milyon avroya Yatabare aldık

İbrahim Keleşoğlu
fm' de ndiayeye teklifte bulundum 6.5 m € istediler özer ve aykutu takaslayıp teklif verdim 10 m € istediler oyun bile diyoki la bunlar nedir

İbrahim Keleşoğlu
bende öyle düşünüyorum iyi bir kafayla cavanda iş yapacaktır

TolgaTopçu61
20.05.2016, 23:58
Zeki bağcıklarını bağlar Trabzon'da sonra tekrar Kayseri'ye gider..
Sıkıntı yapmayın :D

nakzo
20.05.2016, 23:59
Eski mikroplar bu takımda kalırsa dahada kötüye gideriz.Bunu Ustada görmüyorsa ya da görüpte ne yapalım böyle işte diyorsa ,kendisine de şimdiden geçmiş olsun derim ben.

serdaracıl
20.05.2016, 23:59
Gecen sene buralarda Dzudsaki Bursaya kaptirdimiz icin kafayi yemisdik Hamzanin gelisigle fazla sans bulamio galiba makul paraya alamaz miyiz bu adami atif ve dzudsak level atlatir bizi bence

ben de aynı görüşteyim. Çok iyi maçlar da çıkardı hamzadan önce

serdaracıl
21.05.2016, 00:01

Zekiye de bi yedek lazım

caner1461
21.05.2016, 00:07
Renkdaşlar görünen alt yapıya yönelecez.çok şanslıyız alt yapıda çok iyi futbolcular var .bu çocuklarla ilgilenilirse 4-5 yıldız çıkar 5 yılda.o kadar bekleyemeyiz demeyin bence mecburuz.temeli sağlam atarsak bizi yıkamazlar.bu sene çok dersim olduğundan her takımı izleyemedim mac seçtim.u15 ve u 17 nin maçlarını izledim.u19 uda 4-5 kez izledim.u15 kaleci arda :a takımla antıramana çıkıyor fiziği çok iyi milli takıma devamlı çağrılıyor 1461 deki uğurcanla ikisinden çok umutluyum.ugurcanın 1461 dekı performansı çok ıyı olmasada tolga zenginde gençken çok hata yapardı.ercan sağbek oftan 2.yarı alındı hemen milli oldu seri teknik ve fiziği iyı sag kanadın tamamını kullanıyor .bora stoper fiziği iyi ama ayağı daha ıyı olmalı iyı forvet karsısında izlemedim beklıcez.yaser orta göbek oyunu iki yonlu oynuyor ofansıf yonu çok iyı iki ayagınıda kullanıyor fiziği çok iyı ve güçlü veseri.forvet ismail cem bence alt yapımızdaki en iyi forvet teknik hızlı ve bitirici gol yüzdesi çok iyı.u16 da sefa sol ayaklı hiç izlemedim maçlara gelen velilere sordum yetenekli oldugunu söylediler ortasaha oyuncusu sadece sol ayağı varmış.u14.15.16 bölge takımları le oynuyolar rakipleri bizim ayarımızda degıl u17 veu19 a gelınce daha objektif olur bence.u 17 benim en sevdiğim ve izlerken zevk aldığım takım.sadi hoca geçenlerde gazetede solbek samiyı meth etti fena değil ama benim izlediğim maçlarda süper değildi sadi hoca tabi daha iyi bilir.stoperler ismail azeri milli takımında abdullah türk milli takımında çalışmaya devam.murat orta saha futbol zekası müthiş sahanın her yerini görüyor sankı her an ilginç bir pas veriyor teknik orta boylu Selçuk inan ayarında fizik olarak gokhan alsana benziyor inşallah birazdaha uzar azeri milli takımında idi.sag acık ahmet sol açık ebrar teknik ve hızlılar ıyı orta yapıyorlar ayaklarından topu almak zor ama güçlenmeliler 170 -175 arası boyları var .güçlenirlerse bu gençlerı defanslar durduramaz.cafer orta göbek boy teknik özgüven ıyı yıldız adayı ama işini cidiye almalı ve kendinı devamlı gelıstırmelı.abdulkadır herkes tanıyor teknık hızlı akıllı efendi bence tambır sporcu allah sakatlık vermesin gerçekten türk messi.tek basına oynamıyor takım oyuncusuda ayrıca..u19 Furkan odemiş ofansıf ırtasaha oguzhan ozyakuba benziyor yakında oda imzalar.hamza orta göbek yasına gore çok guclu tempolu teknık boyu inşallah bırazdaha uzar.sakatlıktan yenı cıktı yan bağları kopmuştu çalışırsa olur.yagızcan yenı imzaladı onuda ensonsakatlandıgı maçta izlemiştim çok formda iken sakatlandı orta sahadır dikine topsurebılen teknık bır sporcu.diğerlerini yazmıyorum.hepsini izlediniz bence yenilerin en yeteneklısı yusuf yazıcı bu çocuk kadroya gırebilirse alttakılerın onu açılır allah yardımcıları olsun.bizim cocuklar çok yeteneklı ama fizikleri zayıf ve kısalar çok çalışıp güçlü olmalılar.üstte yazdığım çocukların hepsı trabzonlu bu arada.gerçekten trabzon futbolcu tarlası bu jenerasyonu inşallah kaybetmeyiz.

yorumsuz6117
21.05.2016, 00:08
Zekiye de bi yedek lazım

Tayfun Cora boşta bonservis ücreti olmadan iyi transfer olabilir..

Enes Başkaya60
21.05.2016, 00:12
Öncelikle Dediğim gibi Bizim Ligden Alınacaksa Djalma Campos,Ndiye,Visca,Atıf,Ahmet Çalık alınmalıdır...

Anıl C
21.05.2016, 00:15
zeki yavru artık formayı kapmalı bırakın su yabancı seviciligini.

Seni peki kim kapmali?

emrhan61
21.05.2016, 00:18
Bir iki gün önce Mbengueyi yazmıştım sözleşmesi bitiyor diye.

#YKO - ÖZEL HABER

Ersun Yanal'ın ısrarla alınsın dediği sol bek M'bengue'nin menajeri eğer bir aksilik çıkmazsa M'bengue gelecek sezon Trabzonspor'da dedi.

#YüreğiniKoyOrtayaTrabzonspor

emrhan61
21.05.2016, 00:22
Zeki,Yumlu bu tarz özevlatlar bizi bitirdi. Bezdik.

special one
21.05.2016, 00:23
http://www.transfermarkt.com.tr/statistik/neuestetransfers

Dabbur 3.5 milyon avro çok üzüldüm geçmişte yaptığımız saçma işlere 2.5 milyon avroya Yatabare aldık
Hayırlısı bir yeteneği daha kaptırdık

Ümit Küçük
21.05.2016, 00:26
cengiz ünder başakşehir almış.yazık oldu

Erkan A.
21.05.2016, 00:41
renktaslar ersun yanal ne Zaman trabzona gelecek ??

basin toplantisi ve imza atilmayacakmi ??
ersun yanal ev felan kiraliyacakti ??

istanbuldanmi yönetecek takimi

Alper Beyazay
21.05.2016, 01:16
Yatabare ve N'Doye'u satabilecek miyiz var mı ilgilenen..

Ibrahim Gaygusuz
21.05.2016, 01:17
Yatabare'yi bilmem ama N'Doye'un Ingilterede az cok bir piyasasi var.

Dip.Ing.Mag.
21.05.2016, 01:27
Sizce şu an anlaşılan futbolcu var mıdır? Ben özellikle basında adı geçenlerden hiç birinin biizimle alakalı olmadığına eminim

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Ibrahim Gaygusuz
21.05.2016, 01:30
Baskan on mukavele yaptigimiz oyuncu oldugunu soylemisti, forum iddiasi Eren Albayrak oldugu yonundeydi.

Ayrica bonservisiyle sattigimiz futbolcuda varmis, yine forum iddiasi Douglas'di

Uluhan
21.05.2016, 02:15
Renkdaşlar görünen alt yapıya yönelecez.çok şanslıyız alt yapıda çok iyi futbolcular var .bu çocuklarla ilgilenilirse 4-5 yıldız çıkar 5 yılda.o kadar bekleyemeyiz demeyin bence mecburuz.temeli sağlam atarsak bizi yıkamazlar.bu sene çok dersim olduğundan her takımı izleyemedim mac seçtim.u15 ve u 17 nin maçlarını izledim.u19 uda 4-5 kez izledim.u15 kaleci arda :a takımla antıramana çıkıyor fiziği çok iyi milli takıma devamlı çağrılıyor 1461 deki uğurcanla ikisinden çok umutluyum.ugurcanın 1461 dekı performansı çok ıyı olmasada tolga zenginde gençken çok hata yapardı.ercan sağbek oftan 2.yarı alındı hemen milli oldu seri teknik ve fiziği iyı sag kanadın tamamını kullanıyor .bora stoper fiziği iyi ama ayağı daha ıyı olmalı iyı forvet karsısında izlemedim beklıcez.yaser orta göbek oyunu iki yonlu oynuyor ofansıf yonu çok iyı iki ayagınıda kullanıyor fiziği çok iyı ve güçlü veseri.forvet ismail cem bence alt yapımızdaki en iyi forvet teknik hızlı ve bitirici gol yüzdesi çok iyı.u16 da sefa sol ayaklı hiç izlemedim maçlara gelen velilere sordum yetenekli oldugunu söylediler ortasaha oyuncusu sadece sol ayağı varmış.u14.15.16 bölge takımları le oynuyolar rakipleri bizim ayarımızda degıl u17 veu19 a gelınce daha objektif olur bence.u 17 benim en sevdiğim ve izlerken zevk aldığım takım.sadi hoca geçenlerde gazetede solbek samiyı meth etti fena değil ama benim izlediğim maçlarda süper değildi sadi hoca tabi daha iyi bilir.stoperler ismail azeri milli takımında abdullah türk milli takımında çalışmaya devam.murat orta saha futbol zekası müthiş sahanın her yerini görüyor sankı her an ilginç bir pas veriyor teknik orta boylu Selçuk inan ayarında fizik olarak gokhan alsana benziyor inşallah birazdaha uzar azeri milli takımında idi.sag acık ahmet sol açık ebrar teknik ve hızlılar ıyı orta yapıyorlar ayaklarından topu almak zor ama güçlenmeliler 170 -175 arası boyları var .güçlenirlerse bu gençlerı defanslar durduramaz.cafer orta göbek boy teknik özgüven ıyı yıldız adayı ama işini cidiye almalı ve kendinı devamlı gelıstırmelı.abdulkadır herkes tanıyor teknık hızlı akıllı efendi bence tambır sporcu allah sakatlık vermesin gerçekten türk messi.tek basına oynamıyor takım oyuncusuda ayrıca..u19 Furkan odemiş ofansıf ırtasaha oguzhan ozyakuba benziyor yakında oda imzalar.hamza orta göbek yasına gore çok guclu tempolu teknık boyu inşallah bırazdaha uzar.sakatlıktan yenı cıktı yan bağları kopmuştu çalışırsa olur.yagızcan yenı imzaladı onuda ensonsakatlandıgı maçta izlemiştim çok formda iken sakatlandı orta sahadır dikine topsurebılen teknık bır sporcu.diğerlerini yazmıyorum.hepsini izlediniz bence yenilerin en yeteneklısı yusuf yazıcı bu çocuk kadroya gırebilirse alttakılerın onu açılır allah yardımcıları olsun.bizim cocuklar çok yeteneklı ama fizikleri zayıf ve kısalar çok çalışıp güçlü olmalılar.üstte yazdığım çocukların hepsı trabzonlu bu arada.gerçekten trabzon futbolcu tarlası bu jenerasyonu inşallah kaybetmeyiz.

Abi çok değerli verdiğin bilgiler. Nacizane bir ricam ;yazarken paragraf kullanabilir misin , okuyana kadar canım çıktı :)

E. Okan Bülbül
21.05.2016, 02:28
https://www.youtube.com/watch?v=46ZseV5qIBI

Son maç deplasmanda son 10 dakikaya 2-1 geride girerken 3-2 kazanıyor ve kümede kalıyor Toulouse.

Enes Başkaya60
21.05.2016, 02:46
https://www.youtube.com/watch?v=46ZseV5qIBI

İşte Hoca budur süper bir iş çıkarmış tebrik etmek lazım duygulanmamak elde değil...

asilhamsi
21.05.2016, 02:47
tamamen tahminlerimden yola cıkarak

onur,cavanda,guray,okay,aytac,ekici,yusuf,muhammet mevcut takımdan kalacak oyuncular.
ugur demirok,zeki,akbas takıma kiralıktan donecek isimler.
ugurcan,ramazan,yusuf yazici,abdulkadir parmak,abdulkadir omur genclerden kadroda olacak isimler.

8 transfer ile kadro tamamlanmıs oluyor.

1 kaleci
2 stoper
1 sol bek
2 kanat
1 merkez ortasaha
1 forvet

bana kalırsa yetmez ama hic yoktan iyidir.

asilhamsi
21.05.2016, 02:53
umar,atıf,ndiaye,attamah bence TSL den alacagımız isimler olacak

1 stoper,1 sol bek,1 forvet,1 kaleci yurt dısından alacagımız oyuncular olacak.

asilhamsi
21.05.2016, 02:58
-----------onur-----------

cavanda----attamah----bastos----mbengue

-----ekici-----okay/transfer-----ndiaye------------

umar-----------transfer/muhammet---------atıf

asilhamsi
21.05.2016, 03:00
------------transfer/ugurcan---------------

zeki------ugur---------akbas----------guray

-----yusuf yazici-----aytac---abdulkadir parmak---

ramazan----------------muhammet--------------yusuf

alternatif kadro

Uğur Kalyoncu
21.05.2016, 05:11
renktaslar ersun yanal ne Zaman trabzona gelecek ??

basin toplantisi ve imza atilmayacakmi ??
ersun yanal ev felan kiraliyacakti ??

istanbuldanmi yönetecek takimi

Hadi buyrun :) Hoca scout ekibiyle birlikte calisiyor hocam suan..Ev tutup tutmadigini da bilmiyorum günübirlik Istanbul Bodrum yapsa da sıkıntı degil bunlara takilmamak lazim.

tturkmen
21.05.2016, 06:28

Dzudsaki tarzı oyuncular bizim takıma göre değil. Dzudsaki top ayağına geldiğinde topu sürer şut atar. Bize biraz daha top rakipteyken basan ve takım oyunu oynayacak adamlar lazım. Bir takım Dzudsaki gibi ancak bir oyuncuyu kaldırabilir, biz de maaşallah top rakipteyken Erkan da top peşine gitmez Cardozo da gitmez. Yani top rakipteyken bizim takım zaten eksik oynuyor.

caner1461
21.05.2016, 07:11
tamam :))))

caner1461
21.05.2016, 07:12
Abi çok değerli verdiğin bilgiler. Nacizane bir ricam ;yazarken paragraf kullanabilir misin , okuyana kadar canım çıktı :)
tamam :))))

Sefer A.
21.05.2016, 08:28
Hey gidi Pascal Dupraz, hoca olarak onu getirseydik hayir demezdim, tam bizlik hoca...

Tunç Tosun
21.05.2016, 10:21
Ben de isterim Visca gelsin ama belli ki artık mali anlamda akıllı hamleler yapma zamanı. Bu adamın bonservisi var ve ben Başakşehir in yerinde olsam 10 milyon TL den aşağı bırakmayı düşünmezdim ki o kadar bonservis ödeme lüksümüz var mı yok mu belli bile değil. Visca nın yerine sözleşmesi biten Emrah Başsan düşünülebilir veya Torje kiralanabilir, Udinese ile son senesi ve belli ki bu adamlar adamı takımda istemiyor.

Bu sene şanslıyız ki boşta oyuncu çok, ben özellikle Scarione yi isterim, tecrübeli ve ligi biliyor olması bence çok önemli, bu sene belli ki takımda gençler olacak bu sebeple bu iki özellik bence olmazsa olmazlar. Ayrıca bu adamın ne hikmetse pek piyasası yok gibi, hemen alıp bitirmemiz lazım, yoksa elden kaçar diye düşünüyorum.

Benzer mantıkla Carl Medjani geri getirilebilir, teknik ekibin yorumuna göre Mersin den Welliton veya Kayseri den Biseswar denenebilir.

Doğan Keskin
21.05.2016, 10:32
6 doğrudan oynayacak transfer + 4 tane yedek alınır 10 transfer yapılır bana göre.

Ertan 51
21.05.2016, 10:32
Başkan ve hoca,
bizim lig den adı geçen yabancıların hiç birisini düşünmüyor diye tahmin ediyorum.

Oğuzhan Fidan
21.05.2016, 10:59
Bir iki gün önce Mbengueyi yazmıştım sözleşmesi bitiyor diye.

#YKO - ÖZEL HABER

Ersun Yanal'ın ısrarla alınsın dediği sol bek M'bengue'nin menajeri eğer bir aksilik çıkmazsa M'bengue gelecek sezon Trabzonspor'da dedi.

#YüreğiniKoyOrtayaTrabzonspor
27 yaşına gelmiş ve şimdiye kadar aşırı sivrelmişliği yok maalesef.. vasat..

asilhamsi
21.05.2016, 11:07
Skout ekibinden hicbirimizin ismini dahi duymadıgı zımba gibi 7-8 tane genc oyuncu transferi bekliyorum

gökhants1966
21.05.2016, 11:36
Mbengue defansif olarak oldukça iyi bir oyuncudur.Pozisyon Bilgisi,Kademelere iyi girmesi,adam markajı,fizik gücü ve süratiyle çok iyi defans yapar.Kariyerinde büyük bir sıçrama yapamamasının nedeni ofansif özelliklerinin iyi olmamasından kaynaklanıyor.Top sürme becerisi,Teknik ve Orta Açma gibi ofansif bek özelliklerine sahip olmadığı için büyük kulüplere gidemedi ama trabzonda idare eder.Calenin trabzona verdiği defansif katkıyı fazlasıyla verir.

Burada önemli olan iki bekten biri defansifse diğerinin ofansa katkısının yüksek olması gerektiğidir yani sol bekte Mbengue oynayacaksa sağ bekte çok daha ofansif,hücuma çok iyi katkı veren bir oyuncu olması gerekiyor.

asilhamsi
21.05.2016, 11:41
Mbengue defansif olarak oldukça iyi bir oyuncudur.Pozisyon Bilgisi,Kademelere iyi girmesi,adam markajı,fizik gücü ve süratiyle çok iyi defans yapar.Kariyerinde büyük bir sıçrama yapamamasının nedeni ofansif özelliklerinin iyi olmamasından kaynaklanıyor.Top sürme becerisi,Teknik ve Orta Açma gibi ofansif bek özelliklerine sahip olmadığı için büyük kulüplere gidemedi ama trabzonda idare eder.Calenin trabzona verdiği defansif katkıyı fazlasıyla verir.

Burada önemli olan iki bekten biri defansifse diğerinin ofansa katkısının yüksek olması gerektiğidir yani sol bekte Mbengue oynayacaksa sağ bekte çok daha ofansif,hücuma çok iyi katkı veren bir oyuncu olması gerekiyor.

cavanda ersun hocanın elinde boyle bir oyuncuya donusebilir.

Onun otesinde eger ramazandan sag bekte faydalansak ust duzey katkı alabiliriz.

Tempolu,kolay adam eksiltir,dikine oynar.Bir bek icin iyi ozellikler.Orta yapma konusundaki yetenegi hakkında fikrim yok.

trbzonsporlu
21.05.2016, 11:49
Beşiktaşın geri dortlusunden hatta kalecisini de sayarsak 5 oyuncusundan kimi alsak burda seviniriz ama adamlarin ön tarafinda üst düzey oyuncular var atiba oguzhan sosa ve gomez mevkilerinin en iyileri. Iyi bir kadroda giray cale ve serkanin 2011 de siritmaması gibi normal seviyedeki oyuncular geri dörtlüyu idare eder. Gecen yılın sampiyonu gs nin de geri dörtlusu sıradandı. Cogu macta sabri tarik hakan gibi oyuncular oynadi.
Bize ön tarafta üst düzey 4-5 oyuncu lazım. Bütçeyi orta saha ve forvete harcamaliyiz ozellikle merkez orta sahaya iki kalite kokan oyuncu bulmaliyiz.

Mustafa Çakar
21.05.2016, 11:52
27 yaşına gelmiş ve şimdiye kadar aşırı sivrelmişliği yok maalesef.. vasat..

27 yaşına gelip aşırı sivrilmis adamın ne işi var ekonomik krizdeki Trabzonsporda ? Ki dünyada sol bek kıtlıgı varken

Ömer Sak
21.05.2016, 12:01
Uefa'la yaptigimiz anlasmanin avantajlari oldugunu düsünüyorum.

Bu anlasma olmasaydi belki milyonlari savurup yine yanlis Malouda, N'doye , Yatabare transferleri yapacaktik. Ancak anlasmaya göre paralari savuramayacagiz ve dolayisiyla scouting ekibi devreye giriyor. Yapacagimiz transferler taninmamis ucuz futbolcular olacaktir belki isim olarak taraftarlari tatmin etmeye bilir ancak neden bir N'diaye , Visca , Umar olmasinlar.

atomania
21.05.2016, 12:18
Kücülmenin tehlikeli bir yanida aldiginiz genc oyuncunun uzun mukavele yapmasaniz diger Takimdan gelecek teklifler, birde az Maas veriyorsaniz kacarlar. Onun icin en az 5 sene anlasmamiz lazim.

gökhants1966
21.05.2016, 12:19
---------------------------------Onur-----------------------------

Cavanda------------Bastos-------------Mandi---------Mbengue

---------------------Bennasser-----------Vukcevic-----------------

Visca----------------------------Ndiaye-------------------------Atıf

---------------------------------Muhammet-------------------------

Mandi = Bedava ; Yıllık:800
Bastos = Bedava ; Yıllık:750
Mbengue = Bedava ; Yıllık: 600
Vukcevic = 3 milyon ; Yıllık: 800
Bennasser = 3 milyon ; Yıllık: 800
Visca = Takas+1 ; Yıllık: 1
Ndiaye = Takas+1 ; Yıllık: 750
Atıf = Bedava ; Yıllık: 650

Geri dörtlü;hücumcu bir sağ bek,defansif bir solbek ve sağlam iki stoper oyuncusundan oluşuyor.

Ortasahanın göbeği pas kalitesi,oyun zekası,teknik kapasitesi ve direnci iyi olan iki tane oyuncudan oluşuyor.

Öndeki dörtlü her biri 10 golün üzerine çıkabilecek skorer oyunculardan oluşuyor.Visca son yıllarda 10 golün altına hiç düşmedi.Atıf desen her sezon 10 golün üzerinde atıyor.Ndiayede 10 golün altında atacak bir oyuncu değil şutları falan çok tehlikeli.Muhammet ise arkadan iyi bir destek geldiğinde banko 10 golü geçecek bir oyuncu.

Bu kadro rahatlıkla ilk dörde girmemizi sağlar.Genel olarak bakıldığında genç bir kadro olduğunu söyleyebiliriz.Kurduğum kadroyu beğenmeyebilirsiniz ama yapacak bişey yok kulübün parası olmadığı için mecburen böyle bir kadro yaptım bende isterim Bailey ve Lozano gibi kaliteli genç yetenekler alalım ama kulübün maaş bütçesi ve transfer bütçesi çok düşük dolayısıyla alacağımız gençler ve verecekleri katkının ne olduğu belirsiz olacağı için riskli olur gelecek sezonda küme düşmemek için oynayan takım görmeyelim.

Yıldıray Emanet
21.05.2016, 12:36
Habertürk Spor müdürü Faik Çetiner 'in iddiasına göre, Trabzonspor Osmanlıspor 'dan Ndiaye ve Sivasspor'dan Aatif Chahechouhe ile anlaştı.

artvints
21.05.2016, 12:37
2 senedir aatıf istiyorum, vazgeçince almaya kalkıyorlar.

Erkan A.
21.05.2016, 13:03

Mbengueyi begenmeyen arkadaslarimiz renktaslarimiz var hayretle okuyorum yorumlarini ..

gökhants1967 renktasimizin belirtigi gibi calenin verdigi katkiyi fazlasiyla verecektir ,arkadaslar Mbengue daha iyi olaydi öylede böylede alamayacaktik agiz burun bükmeye ne gerek var anlamiyorum ..

ayrica aatif ve ndiaye haberleri cikmaya basladi bu arada aatifi bende cok uzun zamandir foruma yaziyorum keske alabilsek ben cok güveniyorum aatifa

son sikecilerle oynadiklari maca baktim bölüm bölüm aatif icin baktim gercekten top teknigi cok yüksek 3 veya 4 oyuncuyu rahatlikla calimliyor ..hayirlisi diyelim artik

hofsaale
21.05.2016, 13:04
Atıf keşke gelse ama iyi bir Yıllığa...

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Erkan A.
21.05.2016, 13:06
2 senedir aatıf istiyorum, vazgeçince almaya kalkıyorlar.

bende aatifi ndiayeden fazla bordo mavi formasiyla görmek isterdim ,ama ikisi gelecekse olacaklari düsünemiyorum bile gercekten aatif ve ndiaye transferleri olursa cok büyük heycan gelir taraftara bizlere :) hayde baskan

Yıldıray Emanet
21.05.2016, 13:08
Klupteki gudubetler temizlenmeden kim gelse boş onlarada unutttururlar futbol oynamayı

Burak
21.05.2016, 13:09
Aissa Mandi Malaga yolunda.

Yıldıray Emanet
21.05.2016, 13:10
http://www.transfermarkt.com.tr/sofiane-boufal/profil/spieler/232271

has topçu 3'e aldılar 25 den aşşağı satmazlar böyle adamlar lazım bize

ToyerSefa
21.05.2016, 13:11
Egemen iddaasını yalanlayan Nevzat Aydın'dan bildiğim kadarıyla Ndiaye'ye filan yalanlama gelmedi. İnşallah olur. Ayrıca as golcümüz de Sow, Demba Ba tarzı bir siyahi olur inşallah.

Cihad Varlı
21.05.2016, 13:12
Kamp ve transfer dönemi ne zaman başlıyor acaba?

Alper Beyazay
21.05.2016, 13:18
Yok mu hala bir gelişme gideceklerle ilgili?

Cihad Varlı
21.05.2016, 13:19
Yok mu hala bir gelişme gideceklerle ilgili?

Hafta başından itibaren duman çıkar reis. Şimdilik bir şey yok.

lazibere
21.05.2016, 13:25
Ndiaye , bu sezon evet iş bitirici maçlar çıkardı özellikle ligin ilk devresinde ama ikinci yarıda ise çok kaçak bir oyun oynadı, sorumluluk almadan günü kurtardı gibi,

Samimi fikrimi sorarsanız, Ben Türkiye'ye gelmiş bir yabancının , başka bir Türk takımına geçince cıvıttığını düşünüyorum ve başarılı olacaklarını da sanmıyorum.

Adı sanı bilinmemiş, bizim bile duymadığımız oyuncuları alsınlar getirsinler isterim

Kemal Öztel
21.05.2016, 13:26
Aatıf haberleri artmaya başladı facebookta.Bence çok iyi bir hamle olur ucuza golcü bir kanat tam aradığımız gibi

artvints
21.05.2016, 13:33
Ndiaye , bu sezon evet iş bitirici maçlar çıkardı özellikle ligin ilk devresinde ama ikinci yarıda ise çok kaçak bir oyun oynadı, sorumluluk almadan günü kurtardı gibi,

Samimi fikrimi sorarsanız, Ben Türkiye'ye gelmiş bir yabancının , başka bir Türk takımına geçince cıvıttığını düşünüyorum ve başarılı olacaklarını da sanmıyorum.

Adı sanı bilinmemiş, bizim bile duymadığımız oyuncuları alsınlar getirsinler isterim

bunu sabitlemek lazım başlığa. norveç liginden geldiği için dinlenme şansı olmadı.ikinci yarı mra dinlendirerek oynattı, sonradan oyuna soktu çoğu maçta.

YasinCeylan
21.05.2016, 13:34
Yeni başlık açılacak mı Transferlerle ilgili? Yoksa burdan devam mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mustafa OK
21.05.2016, 13:50
Skout ekibinden hicbirimizin ismini dahi duymadıgı zımba gibi 7-8 tane genc oyuncu transferi bekliyorum

Ben bu sene pek umutlu değilim... Başkan da dedi zaten 2017-2018 de meyvesini yeriz diye... Bu sene biraz daha bilindik ve tanıdık isimlere yönelirler...

Enes Coşkun
21.05.2016, 13:55
26 yaş üstü 1 den fazla oyuncu transferine karşı görüşteyim.

Enes Coşkun
21.05.2016, 13:58
YasinCeylan Transfer sezonu başladığında başlık güncellenecektir...İyi forumlar.

Samet Yildirim
21.05.2016, 14:03
Aatif, Ndiaye, Umar ve 1 Forvet (Eren Derdiyok olabilir) ofans hatti cok güclenmis olur.

Merkeze Atiba, Topal, Mbia tarzi adam alip

------Memo--(Atiba)------
---------Ndiaye-----------
Umar------------Aatif----
----------Eren-------------

yapilabilir...

defans ise 2 stoper ve 1 sol bek alirdim.

Bilâl ÇOBAN
21.05.2016, 14:05
Aatıf = Erkan - 1.
Erkan'ın dahi iş yapmadığı bizde Aatıf'tan verim beklemek pek gerçekçi gelmiyor bana.

Enaldo61
21.05.2016, 14:10
Aatif, Visca, Eren transferleri olursa çok isabetli olur valla.

hofsaale
21.05.2016, 14:14
Aatif le Erkan i nasıl karşılastiriyorsunuz anlamıyorum...Erkan Süper lig kariyerinde 20 gol atabilmis...Aatif 2 sene önce bir sezonda 17 tane atmis...geçen sezon 13 bu sezon Gine 12 tane gol atmış..Benim izlediğim aatif in bencillik hariç bir büyük eksiği yok...Hızlı güçlü teknik...Erkan dan çok daha yetenekli...

Yiğit SARI
21.05.2016, 14:23
N'diaye ve Aatif doğrularsa iyi transferler ama yetmez

Berkan
Scoutlar aatıfı mı bulmuş bula bula ?

Kemal Öztel
Aatıf Erkandan hem daha teknik hem daha golcü.Her sezon 10 golü geçmiş,bu yıl ligde en çok çalım atan oyuncu oldu.Erkan da aslında iş yapardı ama gönülsüz geldi.sivas düşmüşken Aatıfın alt ligde oynamak isteyeceğini zannetmiyorum sözleşmesi de seneye bitiyor,ucuza alınıp 1m eurodan aşağıya da oynar,bir çok yönden garanti bir transfer Aatıf

Arda'
21.05.2016, 14:24
Levante küme düştü Medjani'yi alsınlar işte

Sinan.K
21.05.2016, 14:24
Bende anlamiorum Erkanla atifi nasil kiyaslandiriosunuz ben Erkani daha bikere dikine gitini görmedim top geldi geri dön yada ortaya kat et hep bu bikere bire bir adam gecdini gördunuzmu cok ender atif topu alan dikine giden cok hizli bi oyuncu cok kolayda adam gecio haaa bide su var ben olsam sayet Erkani kanata oynatmam 10 numara posisyonunu daha uygun göruyorum

Onur Keskin
21.05.2016, 14:29
http://kralspor.ensonhaber.com/m/haber.php?s=eren-derdiyok-vatan-haini-degilim-2015-11-01

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cihad Varlı
21.05.2016, 14:36
Erkan vs Aatıf? Sonra da Trabzonlu futboldan anlıyor öyle mi?

artvints
21.05.2016, 14:41
iskeleti doğru oluşturalım da üzerine hocanın istediği hücumda tecrübeli oyuncu olarak aatıf veya scarione'nin zararı olmaz. alacağı paralar önemli tabi. mesela imza parası verip yıllığını düşürmek, bütçe kısıtlamasında yararlı olabilir.

Hakan
21.05.2016, 14:43
Aatif geçen yıl alınacaktı geçti o iş.Bencil adam da istemiyorum.

odyseuys
21.05.2016, 14:43
Aatıf iyi oyuncu kötü oyuncu muhabbetine çok girmek istemiyorum ama Ersun hocanın oynatacağı rakibi presle bozan, basan, tempolu takımda hangi parçayı oluşturacağı konusunda şüphelerim var. Daha genç ve dinamik oyuncuların tercih edileceğini düşünüyorum.

emrhan61
21.05.2016, 14:48
Aatıf falan gelmesin. Takım oyununa ihtiyaç var. Bencil oyuncumuz var yeterince.

Mbengue iyidir iyi.

Çağatay_
21.05.2016, 14:52
Aatıf sağda solda forvet arkasında hatta forvette oynayabilen, golcü ve bitirici özelliği bulunan, oyunu iyi koklayan, hızlı bir oyuncu.

Pres de yapıyor, takım oyunu konusunda da çok kötü olduğunu düşünmüyorum.

Ligdeki her takımda rahat oynar. Aatıf'ı beğenmeyenler başka adamları izledi galiba.

Koray
21.05.2016, 14:55
Bazılarımız hemen şampiyonluğa oynayacakmışız gibi kadro kurulmasını bekliyor.

Sonra sabırsızız diye kendi kendimizi eleştiriyoruz.

Finansal durum ortada, o yüzden kelepir ve bizde iş yapacak oyunculara yönelmemiz lazım, scout ekibi kuruldu diye tüm transferleri onları tavsiyesiyle yapacak değiliz herhalde.

Aatıf, Scarione, gibi tecrübeli futbolcuların kapasitesini biliyoruz.

Bu tip oyuncuların yanına ihtiyacımız olan bölgelere scout ekibinin önerdiği 2 oyuncu monte edebilirsek önümüzdeki senelerin şampiyonluğa oynayabilecek kadronun temellerini ancak atmış oluruz.

Takımı tümden genç oyuncularla donatırsak Trabzonspor gibi camiada başarılı olmaları mümkün değil.

hofsaale
21.05.2016, 14:58
aatif isterim ama alacağı paradan önemli...700 bin filan alacaksa gelsin...iki yıllık szlesme yapilsin...3 yılda 1.5 mio. € filan alacaksa uzak durulsun..

artvints
21.05.2016, 14:58
ersun hoca takım direncini düşürecek, dengesiz, yumuşak kadrolar yapmaz. bir veya iki tane kilit açacak, insiyatif alan oyuncu bulunabilir. onun kalitesi de seviyemizi belirler.ligde oynarken aatıf olur, bir sonraki sezon başka bir oyuncu olur. bunlar hücumda bireysel performans amaçlı oynatılacak kullan at futbolcularıdır :D

edimurphy_61
21.05.2016, 15:06
Hasan Tüncel â€@hasantuncel61 (https://twitter.com/hasantuncel61) 4 dk.4 dakika önce (https://twitter.com/hasantuncel61/status/733991555384676352)
Aatif ve Ndiaye ile görüşmeler sürüyor..

Koray
21.05.2016, 15:10
Aatıf'ı şahsım adına çok istiyorum.

Sadece futbolculuğundan dolayı değil, hisli bir adam, duygularını çabuk yansıtıyor.

Futbolcu dediğin gerekirse rakibin yakasına yapışacak, arkadaşı itilip kakılırken sahip çıkacak, hakeme itiraz edecek, gamsız adam istemiyorum bu takıma.

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 15:14
Aissa Mandi Malaga yolunda.

Hadi ya... :(

Arda Yavuz
21.05.2016, 15:16
Aatıf aslında düşünüldüğü kadar bencil bir oyuncu değil zannımca.

Bu sene Sivasspor'un kendine hayrı olmayan santraforları yüzünden bencil oynamaya,çalıma girmeye mecbur kalmıştır.

Ayrıca Aatıf'ın tarzı Türkiye'de az bulunan cinsten.

İster kanat ister gizli forvet ister santrafor oynat 10 golün aşağısına düşmeyen,fiziksel olarak iyi,gol vuruşu olarak iyi bir hucüm oyuncudu.Süratinin de fena olmadığını düşünüyorum.

Fakat sormak istediğim bir soru var ;
Bildiğim kadarıyla sözleşmesi devam ediyor.Bedava denmesinin sebebi Sivasın küme düşmesi midir?

Sent from my iPhone using Tapatalk

artvints
21.05.2016, 15:18
aatıf'ın gol vuruşu çok iyi değil. düz vuruyor kaleye, çok gol kaçırabiliyor. burak da öyleydi ama bizde gol kralı oldu. scarione daha estetik mesela.

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 15:23
O degilde Lass Bangoura bosa cikiyor... Hem kiralik gittigi Takim Stade Reims düsmüs, hemde kiralayan Takim Rayo Vallecano :) Hatirladigim kadariyla fena oynamiyordu... Nakoulma tarzinda ama bir gömlek daha üstün gibi... Hemde henüz 24 Yasinda... Nasil olsa Bonservis Bedeli yok... Alip denemek lazim fazla Para harcamadan...

Izlemek isteyen varsa bu Arkadas:

https://www.youtube.com/watch?v=ygQoPXBRjho

Ibrahim Gaygusuz
21.05.2016, 15:33
Yerel gazeteler Aatif Trabzonsporda diyor.

senelik 1.1 + 500 imza parasi.

Bence cok para vermis oluruz haberler dogruysa

umitçebi
21.05.2016, 15:34
Aatıf'ı şahsım adına çok istiyorum.

Sadece futbolculuğundan dolayı değil, hisli bir adam, duygularını çabuk yansıtıyor.

Futbolcu dediğin gerekirse rakibin yakasına yapışacak, arkadaşı itilip kakılırken sahip çıkacak, hakeme itiraz edecek, gamsız adam istemiyorum bu takıma.

Aynen öyle hocam...Hisli 11 adam olmalı sahada..Isırmalı rakibi..Mücadele görelim yenilselerde çok problem değil..Ama gol yedıkten sonra tepkisiz kalan futbolcu beni ayar ediyor..Akyazıya bjk gs fb çıktığında ayğı titremeli....

kanterts
21.05.2016, 15:38
Aatif 30 yasindaymis , 27 saniyordum .

lazibere
21.05.2016, 15:39
Aatif le Erkan i nasıl karşılastiriyorsunuz anlamıyorum...Erkan Süper lig kariyerinde 20 gol atabilmis...Aatif 2 sene önce bir sezonda 17 tane atmis...geçen sezon 13 bu sezon Gine 12 tane gol atmış..Benim izlediğim aatif in bencillik hariç bir büyük eksiği yok...Hızlı güçlü teknik...Erkan dan çok daha yetenekli...

Oyuncuların attıkları goller ile transfer edilmesi tek başına yeterli bir veri değildir. Bunun örneklerini defalarca yaşadık, Bizim oyuncumuzun bize ayak uydurması gerekmektedir. Biz Janko diye bir golcuyu aldık gönderene kadar imanımız gevredi, adam gittiği takımda shov yapıyor. Keza Deniz Yılmaz da bizden gittikten sonra Bursa'da başarılı bir ıkıncı yarı geçirdi. O açıdan maya tutması onemli, Erkan Zengin 2 sene önce Türkiye liginde her takımın kadrosunda görmek istediği bir oyuncuydu ama bir türlü adapte olamadı. Yerine alacağımızın da adapte olup olamayacağı, Yönetimin ve teknik heyetin başarılı idareciliklerine bağlı olacaktır. Hep kadro konuşuyoruz ama bizim kadrodan ziyade, İdare sorunumuz ön planda. Bu şekılde düşünelerek hareket edilmesi gerekmektedir. Mevcut kadroda bence öncelikli yapmamız gereken şey; Antipatik olan ve Trabzonspor'un prejtijine yakışmayacak her kesimce sevilebilecek oyuncular seçebilmek ve öyle olmayanları da uzaklaştırabilmektir. Mesela Aykut , hem oyun hemde medyada ki intibası ile bize yakışmayacak bir oyuncu. İHO belki mafya özentili oyuncu isterdi ama ben istemiyorum. Bunun gibi 5-6 tane oyuncu bizim Kimliğimize uymayan ve yaptıkları ile de şimdiye kadar katkı sağlayamayan oyuncular. Duygu lazım duygu, profesyonellik sadece parayı zamanında alabilmek değildir. İlla duygulu olabilmeleri için Trabzonspor'lu olmaları gerekmiyor. Maalesef bizim en büyük hatalarımızdan biride bu '' Trabzonlu olsun, çamurdan olsun '' anlayışı.

Ertan 51
21.05.2016, 15:41
Yerel gazeteler Aatif Trabzonsporda diyor.

senelik 1.1 + 500 imza parasi.

Bence cok para vermis oluruz haberler dogruysa
1.1 euro mu, 1.1. tl mi ?

Bilâl ÇOBAN
21.05.2016, 15:45
Aatıf mevzusunun doğruluğuna ihtimal vermiyorum, aynı hatalara düşmeyecek kadar akıllı bir yönetimimiz var ama eğer doğruysa basarım Bâb-ı Âli'yi.

Berkan
21.05.2016, 15:46
Süprize gerek yok medjaniyi getirsinler

ilelebeTS
21.05.2016, 15:49
Erkan ile Aatıf'ın farkını söyleyeyim size. Erkan'ın pili bitmiş, Aatıf'ın 1 atımlık(1yıllık) barutu kalmış. Çünkü Aatıf fiziğiyle oynayan oyuncu kondisyonu iyiyse o da iyi oynar değilse bu seneki Erkandan bile beter oynar.

Ibrahim Gaygusuz
21.05.2016, 15:50
1.1 euro mu, 1.1. tl mi ?

Euro

Murathan
21.05.2016, 15:55
Adi geçen her isim türkiyeden.
Aatif da ndiaye de iyi adamlar tamam ama hücumun en kritik 2 bölgesine bu isimler yeterli olur mu ?

murmut
21.05.2016, 15:58
Aatif'i istemeyen tek benmiyim?
Yillik 1.1 milyonlu hak edecek bir futbocu degil ve takimimiza uyacagini hic düsünmiyorum.

Scout ekibi böyle futbolcular izliyorsa yedik lahanayi...

Ertan 51
21.05.2016, 16:02
Euro
600-650 bin den 1 penik :D fazla vermem İbocan.
(penik kaldı mı ki,eski Alman bozuk parası değilmiydi,attım amma :D )
neymiş o öyle,Alman,İtalyan,Fransa liglerine bi baksınlar deve dişi gibi topçular kaç paraya oynuyor,maymun gözünü açmış olması lazım artık,o paralar o topçulara verilmemeli.

ilelebeTS
21.05.2016, 16:02
Adi geçen her isim türkiyeden.
Aatif da ndiaye de iyi adamlar tamam ama hücumun en kritik 2 bölgesine bu isimler yeterli olur mu ?

Ersun Yanal 1 yıl boyunca enine boyuna inceledi maçları ve futbolcuları. Alınacaksa kararı o vermiştir.

Aatif'i istemeyen tek benmiyim?
Yillik 1.1 milyonlu hak edecek bir futbocu degil ve takimimiza uyacagini hic düsünmiyorum.

Scout ekibi böyle futbolcular izliyorsa yedik lahanayi...

Transferin scout ekibiyle alakası olduğunu sanmıyorum, herkesin gözü önünde olan futbolcular zaten. Aatıf ve Ndiaye alınırsa Ersun Yanal istemiştir.

Ek olarak: Bizim taraftar daha transfer başlamadan eleştiriye başladı. Bırakın Ersun istediği kadroyu kursun. Çok sabırsızız vesselam..

memozcan
21.05.2016, 16:04
atıf ile erkan benzer tipte oyuncular ama atıf erkanın bir tık üstüdür.. eğer atıf alınacaksa erkan kesinlikle gönderilmelidir..

daha önce defalarca düştüğümüz kadro mühendisliği hatasına bu sezon düşersek resmen iflas ederiz.. o yüzden tam isabet atışlar yapmalıyız..

yazılan isimlere bakıyorum hepsi aynı tarz adamlar.. iyi ki transfer komitesi burdan çıkmıyor.. (geçmiş transfer komiteleri burdan da rezildi gerçi).. atıf alınsın diyen kişi; umar da , ndiaye de, visca da alınsın diyor.. bu kadar kontra atak oyuncusunu ne yapacaksınız?

ersun hocanın bu konuda taraftarın gazına gelmeyecek kadar akıllı biri olduğunu düşünüyorum.. bu sene kadroda eli belinde olan maksimum iki kişi olabilir.. birisi ekici diyelim, diğerini siz seçin..

AYYILDIZ
21.05.2016, 16:05
Eren Derdiyok
Aatıf
Nokulma
Eren Albayrak

Nokoulma yerine Visca yazmalıymışım.

Mert'
21.05.2016, 16:10
1.1 milyon euro cok

Alper Beyazay
21.05.2016, 16:11
N'Diaye ve Aatıf çok iyi olur..

alptug_kd
Aatıf'ın sözleşmesi mi bitiyor arkadaşlar? Yani Sivas'a bonservis ücreti vermeyecek miyiz?

Ertan 51
Ersun Yanal 1 yıl boyunca enine boyuna inceledi maçları ve futbolcuları. Alınacaksa kararı o vermiştir.

Transferin scout ekibiyle alakası olduğunu sanmıyorum, herkesin gözü önünde olan futbolcular zaten. Aatıf ve Ndiaye alınırsa Ersun Yanal istemiştir.

Ben de Ersun hocanın isteği doğrultusunda yürüneceği kanaatindeyim,
aklıma Şenol hocam geldi,bir türlü kestiremezdik ne dediğini,
ne alın derdi ne almayın derdi,alınan oyuncuyu da eleştirirmiydi sahip mi çıkardı bilemezdik :) Ama şimdi öyle değil,alınanı Ersun hoca aldıracaktır.
(bazı böyle mıymıntılıklarını eleştirsem de çok severim Şenol hocamı)

yatmaztara
O degilde Lass Bangoura bosa cikiyor... Hem kiralik gittigi Takim Stade Reims düsmüs, hemde kiralayan Takim Rayo Vallecano :) Hatirladigim kadariyla fena oynamiyordu... Nakoulma tarzinda ama bir gömlek daha üstün gibi... Hemde henüz 24 Yasinda... Nasil olsa Bonservis Bedeli yok... Alip denemek lazim fazla Para harcamadan...

Izlemek isteyen varsa bu Arkadas:

https://www.youtube.com/watch?v=ygQoPXBRjho

2009'da Ersun Hoca zamanında Denizlispor'a yenildiğimiz maçın yıldızı olan Bangoura ile akrabalığı varmı acaba :)

hofsaale
21.05.2016, 16:12
----------------xxx----------------
------Ndiaye-----Ekici--------
xxx-------Demir--------Aatif

Bu bölgelere oyuncu alabilirsem iyi olur

Ertan 51
21.05.2016, 16:20
----------------xxx----------------
------Ndiaye-----Ekici--------
xxx-------Demir--------Aatif

Bu bölgelere oyuncu alabilirsem iyi olur

Sağ öne Visca,defansın önüne de M'Bia dedim ne alaka ise,
nasıl olurdu olsaydı :)

---------M'Bia-------
---N'Diaye----Ekici---
-Visca--M.Demir---Atıf

takım uyumu olursa,adamlıkları da varsa 4. olur bu orta saha ve hücum.
M'Bia olmayacağına göre,oraya 1 tık altını anca bulabiliriz,
e öyle olunca bu kadro 6 ila 10. luk arasında seyreder.

TSemih61
21.05.2016, 16:24
Şurada yazılan oyuncuları izlemekten zevk alacak taraftar var mı? Bu ne yahu. Bıktım Anadolu karması takımdan. Kaç senedir bi aşamadık şu durumu. Yeni Colmanlar, Yattaralar, Stepanovlar istiyorum ben.

N'diaye, Aatıf, Eren Derdiyok hiçbiri iyi futbolcular değil. Hiçbiri Trabzonspor'da oynamayı hak edecek seviyede değiller. Tıpkı Muhammet, Güray, Musa, Sefa, Erkan gibi. Bir tek genç oyuncu alınmasına karşı değilim. İrfan ve Orkun isimleri geçiyor onların da seviyesi düşük.

artvints
21.05.2016, 16:34
atiba'ya zenci defansif önlibero olarak bakılabilir ama şenol hoca dönüştürdü onu da. adam kart görmemiş, doğru düzgün faul yapmamış.en çok pas yapan oyuncu.hücuma da çok katıldı. çok sade, temiz, pozisyon alarak oynadı. iki yönlü orta saha olarak oynadı. ersun hocanın sistemi daha farklı tabi. vukcevic mesela atiba'nın bu sene oynadığı gibi oynar.üstüne de daha fazla kilit pas yapar. yanına biraz hareketli enerjik bir oyuncuyla izlemesi keyifli bir orta saha olur. topal tarzı bir önlibero önüne iki oyuncu türü kurulan orta sahalardan sıkıldım. bir tane savunmanın önünde oynamayı bilen oyuncu olacak ama o da oyun kuracak. ortasahadaki bütün oyuncular hücuma katkı verebilecek tarzda olması lazım.

firtina1
21.05.2016, 16:35
ersun hocayla ligi ilk 3te bitireceğimizden eminim
bu yıl şampiyonluk bekler,tribün olarak takıma zarar verirsek suç bizde demektir

yattarahayranı
21.05.2016, 16:36
İmza parası yok yıllık 950 bin euro

ccd6167
21.05.2016, 16:38
Ajaxtan büyük kulüp müsün de gidiyosun 30 yaşında adam alıyorsun hala..scout daha niye kuruldu. Atıfın parasıyla 3 tane genç yabancı bulunur. Boş adam

emrhan61
21.05.2016, 16:39
Aatıf gelirse 1 Milyon Euroya yakın alacak. Sivasta yarısını kazanmıyor.

firtina1
21.05.2016, 16:40
Ajaxtan büyük kulüp müsün de gidiyosun 30 yaşında adam alıyorsun hala..scout daha niye kuruldu. Atıfın parasıyla 3 tane genç yabancı bulunur. Boş adam
kaç paraya kimi alacaksın atıfın parasıyla 3 tane adam?
atıf kadar katkı vermez,çok iyi transfer

Tolga
21.05.2016, 16:42
Atıf mı kaldı Allah aşkına. Erkan Zengin'den yediğimiz kazık neyimize yetmiyor.

Mert'
21.05.2016, 16:43
Felipe Gutierrez icin girisimler baslamis oyle yaziyolar

Murathan
21.05.2016, 16:44
Aatif transferi = gsnin olcan transferi
Adam kac senedir son
transferine oynuyor .
30 yaşında , 3 senelik sözleşme imzalanır en az.
11e yazmam, 11e yazmayacağım adama da 1 milyon vermem su şartlarda .

ccd6167
21.05.2016, 16:46
kaç paraya kimi alacaksın atıfın parasıyla 3 tane adam?
atıf kadar katkı vermez,çok iyi transfer

Sivas atıfı nasıl kaça bulmuş osmanlı ndaiye nasıl kaça bulmuş ortada.

Boş adam tartışmaya bile gerek yok. Yıllardır dillerde olan ndoye geldide oldu..

memozcan
21.05.2016, 16:47
atiba'ya zenci defansif önlibero olarak bakılabilir ama şenol hoca dönüştürdü onu da. adam kart görmemiş, doğru düzgün faul yapmamış.en çok pas yapan oyuncu.hücuma da çok katıldı. çok sade, temiz, pozisyon alarak oynadı. iki yönlü orta saha olarak oynadı. ersun hocanın sistemi daha farklı tabi. vukcevic mesela atiba'nın bu sene oynadığı gibi oynar.üstüne de daha fazla kilit pas yapar. yanına biraz hareketli enerjik bir oyuncuyla izlemesi keyifli bir orta saha olur. topal tarzı bir önlibero önüne iki oyuncu türü kurulan orta sahalardan sıkıldım. bir tane savunmanın önünde oynamayı bilen oyuncu olacak ama o da oyun kuracak. ortasahadaki bütün oyuncular hücuma katkı verebilecek tarzda olması lazım.
ersun hoca çift yönlü iki ön liberodan ziyade defansif yönü güçlü tek önlibero kullanıp beklerin daha çok hücuma katılmasını arzuluyor.. bu durumda hücum anında önlibero stoperlerin önünde durarak adeta 3-4-3 gibi bir yapıya bürünüyor takım.. bu sistemde oynayabilmemiz için takımın çok evrilmesi lazım.. her şeyden öte geri dörtlünün( hücumda üçlünün) çok seri olması ve pozisyon bilgisinin olması lazım..

Emrah Erata
21.05.2016, 16:48
Atıf, Ndiaye ve Eren Eren Derdiyok la prensip anlaşmasına varıldığı haberleri var. Ayrıca Emre taşdemir ve omer bayram için bir girişim söz konusuymuş.

Dipnot:Duyumcu falan değilim,tweeter da güvendiğim bazı kişilerin yazdıkları bunlar.

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

odyseuys
21.05.2016, 16:49

ersun hoca oyunun merkezinde sert ama ayağı temiz, ön alanda ise sprinter oyuncularla başarılı olmuş bir teknik direktör. koşullar el verdiği ölçüde bu felsefeyle bir takım kurmak isteyeceğine eminim. şb'den hatırlayalım, ideal kadrosunda merkezi topal, meireles, emre ile tutan ileride ise kuyt-emenike-sow ile sonuca giden atletik bir takım oynatıyordu. skor olarak dezavantajlı konuma geçtiğinde hepten gemileri yakıp bu üçlünün üzerine webo'yu dahi oyuna aldığı maçlar oldu.

ben mevcut kadro içerisinden aytaç'ı m. topal rolünde kullanmayı deneyeceğine emin gibiyim. ekici'den bir meireles, emre yaratma ihtimalinin zayıf olduğunu hoca da bildiğinden bir önceki görev yaptığı sezonun sonunda iho'nun açıkladığı gibi ekici'yi o koşullarda 11'de düşünmediğini biliyoruz. yine mevcut kadro içerisinden muhammet'in şb'deki emenike'yi rahatlıkla ikame edebileceğini düşünüyorum.

hoca başarılı olduğu sistemi kurmayı deneyecekse benim en çok merak ettiğim merkez ortasaha ve sağ-sol forvet transfer tercihleri olacak. hoca'nın sow, kuyt gibi topu ayağından çok koşu yoluna isteyen topçularla başarılı olduğu halde erkan'ı ısrarla transfer ettirmiş olması mesela en başından itibaren anlayamadığım bir durum. yeni sezonda erkan'ın da durumu muamma. umarım hoca onunla ilgili bir beklenti sahibi değildir.

ilk 11'e kesinlikle sol bek, stoper, iki merkez ortasaha, sağ ve sol forvet hatta webo kabilinden bir de deneyimli forvet transferi bekliyorum. umarım isabet scout ekibinin de katkısıyla isabet oranı da yüksek olur.

sezon için ise beklentim evinde her maçının favorisi, genel olarak ise her maça ortak bir Trabzonspor izleyebilmek.

Ertan1982
21.05.2016, 16:50
aatif o para verilmez.fizigi ile oynuyor fizigi bitti an bir halta yaramaz.500-600 bin alacksa 1+1 gelsin.daha fazla hicbir yerde kazanamaz artik.

Mert'
21.05.2016, 16:52
http://www.transfermarkt.com.tr/felipe-gutierrez/profil/spieler/133089

Bilen var mı? Nasıl oyuncu? Girişimler başlamış Gündem Trabzonspor sayfası yazmış.

Mert Oğuzlu61
21.05.2016, 16:53
Fiko nun transferleri;

2012: G.Süzen, U.Boral, Escude, Olcay, Oğuzhan, Niang, Dentinho, McGregor ve diğer çöpler.
Tutan oyuncular: Oğuzhan ve Olcay.

2013: Kerim Frei, Tolga, Eneramo, Atiba, Ömer Şişmanoğlu, Pedro, Serdar, Sezer, Motta, Jones, G.Töre, Dany
Tutan oyuncular: Kerim, Atiba, G.Töre

Fiko nun ilk 2 yıllık transfer süreci yukarıda. İlk dönemden şuan oluşan iskelete 2 takviye var, 2. dönemden biri yedek olmak üzere iskelete 3 takviye var toplamda 2 senede 5 oyuncu kazanmışlar. Sonraki sezon yani 3. senenin transfer döneminde kadroya Sosa ile Demba yı katıyorlar ve şampiyonluğa oynuyorlar.

Şimdi şu tablo göz önünde bulundurulduğunda, bizim ilerleyen yıllarda olası ''güçlü kadro'' hayalimiz için iskelete bu sene için en az 2 takviye yapmamız gerekiyor. Fiko nun ilk seneki icraatı ortada, kazanılan 2 isim var Olcay ve Oğuzhan, gerisi çöp. Sonraki senede Atiba ve G.Töre, gerisi yine çöp. Adamlar 2 senede 4 topçu bulmuş ve 3. senede Demba ile Sosa yı getirip iskeleti oturtarak şampiyonluğa oynamışlar.

Beklentiyi yükseltmeyin, en taze örnek gözümüzün önünde ama bence biz daha iyisini yapabiliriz. Onlar ilk sene iskete 2 adam bulmuş, biz bence onların 2 senede bulduğu 4 ilk 11 oyuncusunu bu yaz halledebiliriz.

redbul
21.05.2016, 16:54
Atıf, Ndiaye ve Eren Eren Derdiyok la prensip anlaşmasına varıldığı haberleri var. Ayrıca Emre taşdemir ve omer bayram için bir girişim söz konusuymuş.

Dipnot:Duyumcu falan değilim,tweeter da güvendiğim bazı kişilerin yazdıkları bunlar.

arkadaşlar bence ortaya atılan isimlere pek itibar etmeyin derim nedeni ise çok gizli çalışılyor hatta yunus emre sel dahi bu yıl transferde haber almanın çok zor olduğunu söylemişi.

TSemih61
21.05.2016, 16:54
Son 2-3 yıldır Anadolu kulüplerinde azıcık parlayan çöp oyuncuları toplayan bir biziz. BJK'nin başarısında en büyük pay bu tip oyuncuların azlığı. Neredeyse hepsi yurtdışından alınmış ligi tanımayan oyuncular. Burada Anadolu kulüplerinde oynayan çakalların tek derdi kapağı büyük takıma atıp yatışa geçmek.

GS'nin de başarısızlığının en büyük sebebi bu tip oyuncuları takıma doldurması. Tarık Çamdal, Olcan(para için gitti), Ryan Donk vs vs.

Muharrem Usta kendi sonunu hazırlamak istemiyorsa bu tip transferlerden vazgeçmeli. Hala taraftar tarafından dillendirilen oyuncular transfer edilmeye çalışılıyor. Kulüp çöplüğe döndü, hala ders almadınız mı?

ÖmürKaradeniz61
21.05.2016, 16:56
Burda yazılıp çizilen aatıf,derdiyok,ndiaye gibi adamlara güvenerek bu yola çıkıyorsak bırakalım bu işleri,Türkiye liginden oyuncu a-lın-ma-ma-lı,bu ligde futbolcu olan yerlilerin %80 i soytarı.2-3 milyon eurolara çok daha iyi adamları buluruz özellikle iskandinav ülkelerinde.

Koray
21.05.2016, 16:59
Erkan'la Aatıf'ı karşılaşılaştırmayı nasıl beceriyorsunuz yahu. :))

biri çizgiye iniyor, diğeri kaleye gidiyor, biri asiste daha yakın, diğeri hem asiste hem gole.

Özellikle deplasmanlarda çok iş yapar Aatıf.

bordomavi1
21.05.2016, 16:59
Ersun'un topla fazlasıyla oynayan, topu ayağında tutan oyunculara bir ilgisi her zaman vardı. Eskişehir'de Erkan'ı kullandı, Fener'i Erkan'ı aldırmak istedi, bize Erkan'ı aldırdı. Erkan transferi elimizde patladı, işin sonunda Erkan küfür yedi. Katkısı çok az, maaşı çok yüksek, bugün gönderilecekler listesinde. Aynı deneme bir kez daha yapılıyor. Bence bu deneme de tutmayacak. Topu ayağanda oyalayan oyunculardan bıktım. Aatıf'ın Erkan'a göre hızlanması, bitiriciliği, şutları daha iyi. Erkan daha winner karakter. İkisi de bencil, ikisinin de futbol zekaları çok düşük.

Takımı düzgün kur. Her pozisyondaki oyuncu topu ciddi anlamda kullanmayı bilsin, zaten 3. bölgeye geçişin de 3. bölge de topu kullanmanda çok kolay olacak. Orta saha da Aytaç'ı, kanatta Yusuf'u, sol bekte kazmanın tekini, stoperde kazmaları oynatırsan 3. bölgeye yerleşemezsin tabi. Bu sefer de Aatıf gibi Erkan gibi oyuncuları oynatıyon. Onlar da bir yerden sonra ne yaptıklarını şaşırıyorlar, sonuç saha da kaos futbolu. Adam gibi bir takım kuralım, kanatlarda gole yakın içeri kat eden oyuncular olsun.

hofsaale
21.05.2016, 17:00
Aatif ucuza gelecekse gelsin...Yıllık 700 bin den 2 yıllık sözleşme...En az rotasyon oyuncusu olarak kullanilir...Ama başında geçen fiyatlar doğru ise gelmesin...30 yaşındaki adam 3 yıllık sözleşme verilmez...

yattarahayranı
21.05.2016, 17:00
Ya abi o harbi ndiaye eren visca aatıfı alcaksak ne farkı kaldı iho döneminden bence bunlardan en fazla 2 si gelir

artvints
21.05.2016, 17:02
ersun hoca da elindekine göre davranmıştır. önlibero kullanıyor doğru. ben şenol hocanın kurduğu orta sahalardan daha çok keyif oluyorum. orta saha ikilisi öyle olmalı ki hem çift forvet hem de 10 numaralı sisteme adapte olabilmeli. oyuncu tipleri değişebilir tabi. ben en çok belluschi ozan ikilisi ile kurduğu hareket kabiliyeti yüksek orta sahayı beğenmiştim. selçuk colman yardımcı olarak da engin'le kurduğu orta sahanın bir benzeri yok zaten. dönüyorsun milli takıma orada da tugay ve emre var. pas öncelikli bir yapılanma.

ersun hocanın enerji önceliği var, daha atletik dirençli orta saha kurabilir. ama önlibero vukcevic gibi ayağı iyi bir oyuncu olur, yanına da hareketli alper, ozan gibi bir oyuncu yerleştirilirse daha kaliteli, çok boyutlu bir takım oluruz. diğer mevkilere seçilecek oyuncu tipleriyle toplam direnci artırmak kalite için önemli. orta sah bu işin başı. orası oturunca en az bir üç sene gidecek, kaderimizi belirleyecek. ben başarının yanında izleme keyfini de düşünerek yorumumu yaptım. burada bulunsun.

memozcan
21.05.2016, 17:07
cincon emrah başsanla anlaşmış.. üstümüzden bi yük kalktı.. sonunda kurtulduk bir forum efsanesinden.. :)

Uğur Kalyoncu
21.05.2016, 17:08
Geçiş sürecinde Atif iş yapar diye ddüşünüyorum. Mali durum yeterli olsa ben de istemem tabi ki.

memozcan
21.05.2016, 17:09
ersunun okayı kullanacağını sanmıyorum.. onun yerine aytaçı tercih edecektir ki doğru olanı da bu bence de.. zaten bu adam nasıl bizim takıma geldi hala anlamadım.. bu ağırlıkta birinin kulübün kapısından bile geçmemesi lazım..

Emrah Erata
21.05.2016, 17:09
arkadaşlar bence ortaya atılan isimlere pek itibar etmeyin derim nedeni ise çok gizli çalışılyor hatta yunus emre sel dahi bu yıl transferde haber almanın çok zor olduğunu söylemişi.
Dediğim gibi ben tweeterda gördüklerimi yazdım, ayrıca bu ismlerin hicbirine Nevzat Bey tarafından yalanlanma gelmedi :))

Atıf'ın toplam maliyeti 900 Bin € civarı diyorlar.
Ayrıca Eren Derdiyok ile gerçekten anlaşma yapılmışsa büyük katkı sağlar.

Muhammet Demir-Eren Derdiyok

Muhteşem ikili olur...

Yılmaz Korkmaz
21.05.2016, 17:11

Bilen var mı? Nasıl oyuncu? Girişimler başlamış Gündem Trabzonspor sayfası yazmış.
FM14 efsanesi

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koray
21.05.2016, 17:11
Fit bir Aytaç Mehmet Topal randımanı verir.

Sakatlıktan sonra baya kilo aldı Ersun Yanal kampta hakkından gelir onun.

odyseuys
21.05.2016, 17:12
top bizdeyken ve top rakipteyken belirli oyun planlarına göre sahaya yerleşen, kaymaları, adam değişimlerini önceden çalışmış bu nedenle hem ofansif hem defansif kademe hatası minimum olan bir takım izleyelim, en büyük özlemim bu yıllardır. en son vahid hoca döneminde bunu izledik, o da bence yanlış oyun planına sadık kalındığı için tat vermedi. ersun hoca inşallah başaracak bu işi.

artvints
21.05.2016, 17:12
Son 2-3 yıldır Anadolu kulüplerinde azıcık parlayan çöp oyuncuları toplayan bir biziz. BJK'nin başarısında en büyük pay bu tip oyuncuların azlığı. Neredeyse hepsi yurtdışından alınmış ligi tanımayan oyuncular. Burada Anadolu kulüplerinde oynayan çakalların tek derdi kapağı büyük takıma atıp yatışa geçmek.

GS'nin de başarısızlığının en büyük sebebi bu tip oyuncuları takıma doldurması. Tarık Çamdal, Olcan(para için gitti), Ryan Donk vs vs.

Muharrem Usta kendi sonunu hazırlamak istemiyorsa bu tip transferlerden vazgeçmeli. Hala taraftar tarafından dillendirilen oyuncular transfer edilmeye çalışılıyor. Kulüp çöplüğe döndü, hala ders almadınız mı?

her oyuncu farklıdır. türkiye ligi oyuncusu diye bir tip yoktur. hepsini tek başına alıp değerlendireceksin. takımın genel durumdan da bağımsız olmaz bu değerlendirmeler. senin ki sürekli gördüğün oyunculardan sıkılma hali. bazılarını oyuncu tipi olarak beğenmiyor olabilirsin ama hepsini bir çuvala koyup bunlar süper lig oyuncusu diye çöpe atarsan doğru bir sonuca varamayız. en sevmediğim şey süper ligden oyuncu alınmaz tezi. pahalı de, yetersiz de, uygun profil değil de ama süper lig oyuncusu, küçük takım oyuncusu veya kontra atak oyuncusu deme. bunlar maç izlemeyen adamların klişesi haline geldi. ayrıcı bir yorum değil.

Ertan 51
21.05.2016, 17:16
Erkan'la Aatıf'ı karşılaşılaştırmayı nasıl beceriyorsunuz yahu. :))

biri çizgiye iniyor, diğeri kaleye gidiyor, biri asiste daha yakın, diğeri hem asiste hem gole.

Özellikle deplasmanlarda çok iş yapar Aatıf.
İşte bunlardan dolayı bi 600 bin euro verilir, fazlası değil,
o paraya 1+1 yıllık sözleşme yapılırsa bir Allahın kulu itiraz etmez,menmun da olur,
ama 1 milyon euro 2 yıllık sözleşme falan korkunç şeyler :D

TSemih61
21.05.2016, 17:16
Trabzonspor taraftarının en aklı başında, futboldan anlayan kitlesi buyrsa düştüğümüz bu durumlara şaşırmamalı.

Sanki Muharrem Usta ve Ersun Yanal rica minnet, zorla takımın başına geçirilmiş gibi yazılıyor. Bu ne eziklik kompleksi. Ersun Yanal'ın Türkiye'de gelebileceği tek bir kulüp vardı o da Trabzonspor'du. Çok da iyi para alıyor. Sanki bize lütufta bulunuyormuş gibi yazılar yazıyorsunuz.

Her alanda çöküşteyiz, taraftar da başarısızlıklardan dolayı bu çöküşe katıldı. 40-50 yaş üstündekilere bir şey demiyorum zaten, onlar takımın hepsinin Trabzonlulardan oluşmasını istiyor. Onlar artık modern zamanların gerisinde kalmış. Bu kısmın dışındakiler ise 5 yılda futbolu unuttu. Şu yazılan oyuncular yapılan kadrolar bak.

Oldu olacak İshak, Erkan, Gardoza, Aytaçlı kadrolar yapın.

Tek umudum takımı yöneten kişilerin bu düşünce yapısında olmaması.

El Cordobes
21.05.2016, 17:20
ersun hoca da elindekine göre davranmıştır. önlibero kullanıyor doğru. ben şenol hocanın kurduğu orta sahalardan daha çok keyif oluyorum. orta saha ikilisi öyle olmalı ki hem çift forvet hem de 10 numaralı sisteme adapte olabilmeli. oyuncu tipleri değişebilir tabi. ben en çok belluschi ozan ikilisi ile kurduğu hareket kabiliyeti yüksek orta sahayı beğenmiştim. selçuk colman yardımcı olarak da engin'le kurduğu orta sahanın bir benzeri yok zaten. dönüyorsun milli takıma orada da tugay ve emre var. pas öncelikli bir yapılanma.

ersun hocanın enerji önceliği var, daha atletik dirençli orta saha kurabilir. ama önlibero vukcevic gibi ayağı iyi bir oyuncu olur, yanına da hareketli alper, ozan gibi bir oyuncu yerleştirilirse daha kaliteli, çok boyutlu bir takım oluruz. diğer mevkilere seçilecek oyuncu tipleriyle toplam direnci artırmak kalite için önemli. orta sah bu işin başı. orası oturunca en az bir üç sene gidecek, kaderimizi belirleyecek. ben başarının yanında izleme keyfini de düşünerek yorumumu yaptım. burada bulunsun.

Ersun Hocanın özellikle fenerde ve bizde 2. döneminde tercih ettiği ön libero tipi top rakipteyken orta sahayı beşleyen kesiciliği ve pres gücü yüksek olan, top kendi takımındayken de defans tandemini üçleyebilecek böylelikle iki beki de
hücuma katmaya yardımcı olan nispeten topla ilişkisi iyi olan bir oyuncu profiliydi ve bence onun oyun sisteminde en kilit yerlerin başında geliyordu. fenerde topalla bu işi başardı. bizdeyken medjaniyi bu şekilde kullanmak istedi ama hem medjani tam olarak bu profile giremediğinden hem de diğer parçaların yetersizliğinden bu sistemi oturtamadı. sezon sonu zaten ısrarla mbiayı istemişti. Hoca bence yine benzer tipte oyuncu arıyordur. okay ve aytaç bu görevi kaldırabilir mi tam emin değilim.

Koray
21.05.2016, 17:21
Ertan abi 1 milyon €'dan yukarısı bencede abartı olur ama 1 milyona kadar olan her rakam kabulumdür çünkü adamın piyasası var o parayı sen vermezsen birileri mutlaka verir.

Ertan1982
halen akilanmadik.suna 1 mio buna 1 mio yoksa gelmez en azindan yedekte durur.bu kafa su an bu duruma düsmemizin ana nedenlerden.yedek topcu 200-300 bin alir yüksek prim alir

astatin
Bu sezon en büyük şansımı Ersun hoca olacaktır, eleştirenler çok ama şunu belirtmek lazım lig tarihinde hazırlık kampını geçirip başarısız olduğu takım söyleyemezsiniz. Gençlerbirliği,ankaragücü,fenerbahçe ve ilk trabzonspor macerası hepsinden alnının akıyla çıkmıştır. Bence transferleri ona bırakıp işine karışmazsak en azından son haftalara kadar heyecanlandıracak yerlere takımı taşıyacaktır.

hofsaale
İşte bunlardan dolayı bi 600 bin euro verilir, fazlası değil,
o paraya 1+1 yıllık sözleşme yapılırsa bir Allahın kulu itiraz etmez,menmun da olur,
ama 1 milyon euro 2 yıllık sözleşme falan korkunç şeyler :D
aynen öyle.... Bu çok önemli bir konu...oyunculara değerinden fazla para verirsin o yükün altında eziliyorlar..Mesela sefayi direk almanyadan makul bir fiyata alsak kimse birsey demezdi...Ama bizim ödeidgimiz fiyat için inanılmaz kötü bir transfer oldu...

Ertan1982
21.05.2016, 17:22
1 milyon €'dan yukarısı bencede abartı olur ama 1 milyona kadar olan her rakam kabulumdür çünkü adamın piyasası var o oarayı sen vermezsen birileri mutlaka verir.

kim vercek 30 yasinada topcuya. aklima sadece araplar gelir.gs ve almaz.avrupada brut bile bu rakami bulamaz.

artvints
21.05.2016, 17:22
Ersun'un topla fazlasıyla oynayan, topu ayağında tutan oyunculara bir ilgisi her zaman vardı. Eskişehir'de Erkan'ı kullandı, Fener'i Erkan'ı aldırmak istedi, bize Erkan'ı aldırdı. Erkan transferi elimizde patladı, işin sonunda Erkan küfür yedi. Katkısı çok az, maaşı çok yüksek, bugün gönderilecekler listesinde. Aynı deneme bir kez daha yapılıyor. Bence bu deneme de tutmayacak. Topu ayağanda oyalayan oyunculardan bıktım. Aatıf'ın Erkan'a göre hızlanması, bitiriciliği, şutları daha iyi. Erkan daha winner karakter. İkisi de bencil, ikisinin de futbol zekaları çok düşük.

Takımı düzgün kur. Her pozisyondaki oyuncu topu ciddi anlamda kullanmayı bilsin, zaten 3. bölgeye geçişin de 3. bölge de topu kullanmanda çok kolay olacak. Orta saha da Aytaç'ı, kanatta Yusuf'u, sol bekte kazmanın tekini, stoperde kazmaları oynatırsan 3. bölgeye yerleşemezsin tabi. Bu sefer de Aatıf gibi Erkan gibi oyuncuları oynatıyon. Onlar da bir yerden sonra ne yaptıklarını şaşırıyorlar, sonuç saha da kaos futbolu. Adam gibi bir takım kuralım, kanatlarda gole yakın içeri kat eden oyuncular olsun.

iyi yerden yakalamışsın bu sefer :D iyi top dolaştıramayınca takım bütünlüğünü kaybedince bireysel iş yapan oyunculardan faydalanmak zorunda kalıyorsun. tabi bu yeni kurulmuş takımın sorunları da olabilir. bazı maçlar tıkanır, oyuncular yorgun stresli gözükür, tek başına iş yapacak oyuncu ararsın. özellikle ersun hoca sisteminde daha belirgin bu. bazı deplasmanlarda enerjisi düşük olabiliyor takımın. o dönemde defansta kalıp tek oyuncunun özelliklerden yararlanarak galibiyet aranabilir. veya içeride stresli bir maçta açık vermek istemeyen takım, topu bu tip oyunculara vererek galibiyet arayabilir. böyle çok maç oluyor. bazı arada kalan maçları galibiyetle tamamlamak için ufak hamleler bunlar. 2 sene boyunca takımın başında kalırsa çok gelişir takım.böyle numaralara da gerek kalmaz. takım olarak daha güvenli oynarız.ama sistem oturana kadar sıkıntı çekiyorsun.

Enes Başkaya60
21.05.2016, 17:23
Atıf ile anlaşılmış haberleri geliyor...

serdaracıl
21.05.2016, 17:25
Birkaç noktada eksiğimiz olsaydı ben de atıf'a burun kıvırırdım ancak bizim takımın tamamının değişmesi lazım. Atıf bonservis ödenmeden alınacaksa bence son derece makul. O parayla mesela sağ açığa çok daha iyi bir oyuncu alınır. Bence atıf'a olmaz diyecek durumda değiliz sanki. Gönül isterki çok daha iyileri olsun o ayrı

Koray
21.05.2016, 17:27
Avrupa senin ligindeki hiç bir topçuya değer vermiyor zaten.

Bjk ve gs taraftarı Aatıf'ı çok istiyor özellikle Bursa taraftarı Aatıf nöbetinde.

Adam tam Bursa'ya gidecekken aklını çeldik.

Ahmet Aksoy
21.05.2016, 17:29
Atıf gelirse burda istemeyen herkesi susturacak oynadığı futbolla bence :)

artvints
21.05.2016, 17:30
Ersun Hocanın özellikle fenerde ve bizde 2. döneminde tercih ettiği ön libero tipi top rakipteyken orta sahayı beşleyen kesiciliği ve pres gücü yüksek olan, top kendi takımındayken de defans tandemini üçleyebilecek böylelikle iki beki de
hücuma katmaya yardımcı olan nispeten topla ilişkisi iyi olan bir oyuncu profiliydi ve bence onun oyun sisteminde en kilit yerlerin başında geliyordu. fenerde topalla bu işi başardı. bizdeyken medjaniyi bu şekilde kullanmak istedi ama hem medjani tam olarak bu profile giremediğinden hem de diğer parçaların yetersizliğinden bu sistemi oturtamadı. sezon sonu zaten ısrarla mbiayı istemişti. Hoca bence yine benzer tipte oyuncu arıyordur. okay ve aytaç bu görevi kaldırabilir mi tam emin değilim.

olsun öyle bir oyuncu itirazım yok ama göze de hoş gelsin ayağı iyi olsun. gerçi o zaman da çok pahalı oluyor ama bulsunlar artık potansiyeli yüksek bir oyuncu. krychowiak gibi olsun. adres de veriyorum zaten. vukcevic. aytaç'ın pozisyon alma, kısa pas sorunu var. pas kanallarını göremiyor. okay da form olarak sürekli berbat bir halde. kamptan sonra bakacağız bu oyunculara.

exelans_25
21.05.2016, 17:34
1.1 milyon euro cok fazla aatif icin olsa olsa ederi en fazla 600 700 bin euro olmali

forzaszgn
21.05.2016, 17:34
Stoper adayım daniel congre,sözleşmesi de bitiyor.

psikopat_hamsi
21.05.2016, 17:38
Alındıysa hayırlı olsun ama ben gabriel torjenin kiralanmasını daha çok isterdim şahsen. Geçiş süreci için daha mantıklı bir hamle olurdu bence. Sonuçta atiftan da satarak para kazanamayız. Yaş gelmiş otuza.

ADANALI
21.05.2016, 17:47
Aatif CHAHECHOUHE (http://www.transfermarkt.com.tr/aatif-chahechouhe/profil/spieler/73480) gelecekse Erkan ZENGİN (http://www.transfermarkt.com.tr/erkan-zengin/profil/spieler/23674) kesinlikle gönderilmelidir...

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 17:53

Tanidigim kadariyla Colman Tarzinda bir Oyuncu... Defansif Tarafi pek güclü degil ama iyi Paslarla Oyun kurabiliyor...

ucurum
21.05.2016, 17:55
Aatif gelsin eyvallah da 1.1'e gelmesin yani, 600 700 olur

Burak
21.05.2016, 17:55
https://media.guim.co.uk/6b2537aae614749f1eea7eaf229a339d6ab7bd66/0_247_2848_1709/master/2848.jpg

Kemal Öztel
21.05.2016, 17:56
Erkanı 2.2m euro bonservisle aldık 1.7 m euro kazanıyor,Aatıfı bedavaya alıp 1 m euro versen Erkanı da 1-2 ye satabilirsen büyük kazanç olur..Bu arada Aatıf futboluyla katkısıyla golleriyle Erkanı 2ye 3e katlar

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 17:57
https://media.guim.co.uk/6b2537aae614749f1eea7eaf229a339d6ab7bd66/0_247_2848_1709/master/2848.jpg

Jores Okore yi alabilirmiyiz ki? En az 3,5-4 Milyon isterler... Aston düsmeden 4,7' ye almisti...

TSemih61
21.05.2016, 17:58
her oyuncu farklıdır. türkiye ligi oyuncusu diye bir tip yoktur. hepsini tek başına alıp değerlendireceksin. takımın genel durumdan da bağımsız olmaz bu değerlendirmeler. senin ki sürekli gördüğün oyunculardan sıkılma hali. bazılarını oyuncu tipi olarak beğenmiyor olabilirsin ama hepsini bir çuvala koyup bunlar süper lig oyuncusu diye çöpe atarsan doğru bir sonuca varamayız. en sevmediğim şey süper ligden oyuncu alınmaz tezi. pahalı de, yetersiz de, uygun profil değil de ama süper lig oyuncusu, küçük takım oyuncusu veya kontra atak oyuncusu deme. bunlar maç izlemeyen adamların klişesi haline geldi. ayrıcı bir yorum değil.

Türkiye'den oyuncu alınmazdan kastım yeterlilik bağlamındaydı. Yoksa size katılıyorum, yetenekliyse bizim ligde de yeteneklidir. Mesela Ali Çamdalı'nın genç halini her türlü takımda görmek isterdim.

Şuan bizim takımda oynayacak seviyede futbolcu değil ismi sayılanlar. Bu oyuncularla oluşturduğun bir sistem takımıyla en fazla Başakşehir, Konya olursun 2-3 senede. Seneye de en fazla Osmanlı ile mücadele edersin. Süper Lig'den vasat oyuncular ile yurtdışından birkaç scout transferi ile Kasımpaşa olabilirsin ancak.

s.ayaz
21.05.2016, 18:08

Kesinlikle kaliteli oyuncu. Ancak maliyetli olabilir piyasasi var cunku. Felipe olmasa da bu tarz bi oyuncuya ihtiyacimiz var. Transferi olursa yonetim onemli bir is yapmis olur.

gökhants1966
21.05.2016, 18:17
Atıf Şeyşu

Artıları : Dribbling,Teknik,Hız,Çeviklik,Fizik Güç,Dayanıklılık,Şut Gücü,Bitiricilik
Eksileri : Bencillik

Sezonu 10 golden aşağıda tamamlamaz.Profesyonel ve karakterli bir oyuncudur.Topla oynamayı sever sürekli dribbling ve çalım dener boş bulduğunda iyi şut çeker.Ersun yanalla beraber büyük işler yapar.

Ortasahada pas kalitesi,oyun görüşü ve direnci yüksek sağlam bir ikili yakalayabilirsek Atıf için mükemmel olur.

Not : Ortasahayı geçemeyen topla geri dönüp diğer kanada uzun top atmaya çalışırken topu taca gönderen, kariyerinde atıfın istatistiklerinin yarısını yakalayamamış Erkanı nasıl Atıfla karşılaştırıyorsunuz anlamadım Atıf bu ligin en iyi kanat oyuncularından biridir.Beşiktaş gibi bir ortasaha üçlüsü oluştur sürekli pas yap bak bakalım Atıf nekadar etkili oluyor.Atıfa kontra oyuncusu deniliyor adama sorarlar bu ligde trabzondayken 20 gol atan Burak ne topçusuydu :)

adiloş bebe
21.05.2016, 18:27
Aatıf gelsin isterim tabi makul rakamlara 600-700 en fazla verilmesi gereken para olmalı

Uluhan
21.05.2016, 18:29
Aatıf hakkında yapılan yorumları gördükçe , cidden aynı adamı mı izliyoruz şaşırıyorum. Bahsettiğimiz futbolcu süperligde son 4 yılın en üretken ofansif ortasaha/forvet oyuncularından bir tanesi. Hemen hemen hiçbir maçı kaçırmamış , sakatlık ve ceza sebebiyle.

Topla iyi, adam eksiltebilen, hem set hemde kontra atak oynayabilen , hucümda sorumluluk alabilen, bonservisi olmayan; göstereceği performansı garanti bir hucum oyuncusu.

Erkan Zengin'den çok farklı stilde ve ondan en az 3 gömlek üstün bir oyuncu. 4-4-2 ve 4-1-3-2 de forvet , 4-2-3-1 de ortada yada solda gayet verimli kullanabileceğimiz bonservissiz bir oyuncu.

Erkan'ın takımda kalacağını sanmıyorum ve Aatıf'ın 1 m Euro civarı ücret verebileceğimiz oyunculardan biri olduğuna inanıyorum. Öyle 600,000 Euro civarı bir ücret bu performansda bir oyuncu içn gerçekçi değil.

Muhtemelen Bursa 1 milyondan da fazla bir ücret teklif eder , eğer biz alacaksak 1 milyon civarı bir ücreti gözden çıkarmak zorundayız.

Bu arada Aatıf alınırsa üst düzey performans göstereceği konusunda iddaya varım ; aksi olursa 27 senedir düzenli takip ettiğim futbolu izlemeyi dahi bırakırım.

Her ne hikmetse Scarione pek popüler değil diyen arkadaşlar; Scarione oyunun ofansif yönünde oldukça iyi, adam geçebilen, şutları iyi ancak defansif olarak sorunlu. Daha büyük bütçeli bir takımda kenardan gelip skora ciddi katkı yapabilecek bir oyuncu olur ancak şu anki mali durumda Scarione lüks.

İlk 11 için performansı garanti adan istiyorsak ; alınabilecek adamlar Aatıf, N'diaye, Visca.

Yapılacak scout transferlerinin büyük oranda başarılı olacağını düşünüyorüm ancak belli miktarda risk taşıyacağı da ortada. Scouting işini en profesyonelce yapan kulüpler bile % 100 başarı sağlayamaz transferlerde. Lign tarzına sertliğine, ülkeye, kültüre adapte olamayan oyuncularda olacaktır.

Yapılacak 8 transferden 2-3 tanesi Aatıf,N'diaye ve fiyatı uygun olursa Visca olursa; takımın performansının belli bir düzeyin üstüne çıkacağını garantiye alır ve riski minimize etmiş oluruz.

Ancak sonraki sezonlar için diğer Anadolu takımlarından yabancı transfer yapılmaması benim de tercihim olur.

Ancak bu kadar büyük değişimin yaşanacağı sezonda, özellikle eldeki bazı isimleri takasla elden çıkarmak zorunda kalacaksak , bu pek mümkün gözükmüyor.

serdaracıl
21.05.2016, 18:29
Jores Okore yi alabilirmiyiz ki? En az 3,5-4 Milyon isterler... Aston düsmeden 4,7' ye almisti...

Keşke alabilsek güzel iş olur

special one
21.05.2016, 18:31
Hala anlamış değilim atıf la mı gelecek planları oluşturuluyor
2-3 seneye şampiyonluk diyoruz
bireysel oyuncularla şampiyonluk bize uzak takım olmalı
takım oyunu oynamalıyız
yanlış kağıda oynuyoruz

bordomavi1
21.05.2016, 18:34
iyi yerden yakalamışsın bu sefer :D iyi top dolaştıramayınca takım bütünlüğünü kaybedince bireysel iş yapan oyunculardan faydalanmak zorunda kalıyorsun. tabi bu yeni kurulmuş takımın sorunları da olabilir. bazı maçlar tıkanır, oyuncular yorgun stresli gözükür, tek başına iş yapacak oyuncu ararsın. özellikle ersun hoca sisteminde daha belirgin bu. bazı deplasmanlarda enerjisi düşük olabiliyor takımın. o dönemde defansta kalıp tek oyuncunun özelliklerden yararlanarak galibiyet aranabilir. veya içeride stresli bir maçta açık vermek istemeyen takım, topu bu tip oyunculara vererek galibiyet arayabilir. böyle çok maç oluyor. bazı arada kalan maçları galibiyetle tamamlamak için ufak hamleler bunlar. 2 sene boyunca takımın başında kalırsa çok gelişir takım.böyle numaralara da gerek kalmaz. takım olarak daha güvenli oynarız.ama sistem oturana kadar sıkıntı çekiyorsun.

Benim bu sezondan beklentim göze hoş gelen futbol, genç oyuncular, yatırımlar. Samet Aybaba sezonunun 2-3 tık üstünü hayal ediyorum. Sezon sonu da Bjk'nin Samet Aybaba'yı gönderdiği gibi biz de Ersun Yanal'ı gönderip genç başarıya aç bir hocayla yola devam etmemiz lazım.

Samet Aybaba sezonundan Bilic sezonuna 6-7 tane 11 oyuncusu ve bir çok rotasyon oyuncusu aktarıldı. (11e aktarılanlar: Ersan, Sivok, Veli, Oğuzhan, Fernandes, Olcay, Almedia) Bunların üstüne Tolga, Atiba, Motta, Gökhan Töre gibi boşlukları dolduran transferler yapıldı.

Benim düşündüğüm bu sezon için;
2-3 adet 1 sezon içinde parlayıp satılacak oyuncular
7-8 tane en az şampiyonluk sezonunu beraber yaşayacağımız net oyuncular ( as veya rotasyon da ciddi katkılar verecek.)
2-3 tane 1-2 sezon içinde ciddi katkılar alacağımız oyuncular.
2-3 tane 1-2 sezon içinde rotasyon da ciddi katkılar alacağımız oyuncular.
Kalanlar dolgu.

Mesela;

Dragowski; Cavanda, KaanAyhan, Djilobodji, XXXXXX; Neudstader, N'Diaye, Mehmet; EmreBoz, Rybus; Rodallega

+Karcemaskas, Akakpo, Uğur Demirok, Güray, Okay, Kerem Demirbay, Tolga Ciğerci, Scarione, Muhammet Demir

(X koyduğum yere iskandinav liglerinden genç ucuz bir sol bek koyabiliriz. Zaten ucuz ligler.)

Mesela burda Rodallega, Rybus, Neud 1-2 sezon içinde ciddi katkılar verip gidecek oyuncular.
Karcemaskas ve Scarione 1-2 sezon için de rotasyona katkı verip gidecek oyuncular.
Cavanda, Mehmet, N'Diaye 1 sezon içinde üste koyup satılacak, bize para kazandıracak oyuncular. Zaten az çok piyasaları var.
Dragowski, Kaan, Djilobodji, Kerem, Tolga, Emre, Okay... bizimle en az 3 yıl beraber yürüyecek, şampiyonluk sezonunu beraber yaşayacağımız oyuncular.

Mesela ilk sezon sonunda Kaan'la Papy'nin bonservislerini alırsın. N'Diaye, Mehmet ve Cavanda'nın satışından gelen paralarla eksik yerlerini doldurursun ve 1-2 oyuncuyla daha yatırıma devam edersin. Her sene üstüne koyarak devam ve sonunda şampiyonluk.

bach72
21.05.2016, 18:34
Küme düşen takım oyuncularını almaktan bıkmadık ve akıllanmadık.İyi ki bir Selçuk İnan'ı transfer etmişiz.Ulan her sene küme düşen takımlara ilk uğrayıp bunları bonservis paralarıyla ihya eden takım biz oluyoruz.Şimdi de Atıf peşine düştük.

artvints
21.05.2016, 18:35
Hala anlamış değilim atıf la mı gelecek planları oluşturuluyor
2-3 seneye şampiyonluk diyoruz

öyle bakmamak lazım.kurulacak iskeleti sonra değerlendiririz. aatıf dönemsel olarak katkı sağlayacak oyuncu tipi olur. sadece maaş verilecek bonservissiz ve kısa sözleşme şartlarında. quaresma gibi.

Mert Oğuzlu61
21.05.2016, 18:35
Erkan Eskişehir deyken ligin en kaliteli kanat oyuncularından birisiydi, Atıf değil Erkan konuşuluyordu bu sayfalarda, adam takımı tek başına taşıyordu. Bilmediğiniz şeyler mi yada ligde TS dışında maç izlemiyor musunuz ?

Erkan çeşitli sebeplerden ötürü tutmadı, belki Atıf tutar ama ben Atıf ın ancak iyi bir yedek olabileceğini düşünüyorum, eğer 500 bin euro civarı yıllık ücrete evet diyorsa gelsin ama yıllık 1m euro felan hiçbir kulüp vermez. Geçiş süreci için alternatif olarak eğer maliyeti ucuz olacaksa gelsin.

Ligin en iyi kanatları G.Töre 1.4, Q7 1.6m euro yıllık ücret alıyor. Ona göre hesap edin, TS artık önüne gelene 1m euro yıllık ücret veremez, vermemeli. Yıllık 400-500 bin euro ya bul getir. Başarılı olacaksak bu tarz transfer politikasıyla başarılı olacağız.

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 18:36
Aatıf bence Colman'ın bir tık üstünde bir oyuncu, alınırsa faydalı olacaktır.
Bize iyi iki sol bek, iki iyi sağ bek, 1 stoper, 1 oyun kurucu ve en az 2 bitirici forvet (biri forvet arkası) şart

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 18:37
Edin Visca, Scarione, N'Diyae, Rodellaga da iyi isimler

Mesut
21.05.2016, 18:37
Erkan Zengin hayatının hatasını yaptı vücut çalışması yaparak.Erkan hantallaştı.Erkan'ın en iyi yanlarıydı çalım atmak seri olmak vücut çalışınca bu meziyetlerinden yararlanamadı sıradan topçu oldu.
Aynı olay benim arkadaşın başına geldi.Çelimsizdi iyi oynuyordu hızlıydı ne zaman vücut geliştirdi ne hızından eser kaldı ne çabukluğundan.

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 18:39
Umarız İHO döneminde olduğu gibi 50 adam alıp 25'inden bile yararlanamadığımız bir transfer ve yapılanma süreci yaşamayız.

Eeee dünkü UEFA kararlarından sonra Sn. USTA, Sn. YANAL ve scout ekibi ince eleyip sık dokurlar diye düşünüyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 18:39
Erkan Zengin hayatının hatasını yaptı vücut çalışması yaparak.Erkan hantallaştı.Erkan'ın en iyi yanlarıydı çalım atmak seri olmak vücut çalışınca bu meziyetlerinden yararlanamadı sıradan topçu oldu.
Aynı olay benim arkadaşın başına geldi.Çelimsizdi iyi oynuyordu hızlıydı ne zaman vücut geliştirdi ne hızından eser kaldı ne çabukluğundan.

Yılın tespiti, tebrik ediyorum ve kesinlikle katılıyorum.

special one
21.05.2016, 18:40
öyle bakmamak lazım.kurulacak iskeleti sonra değerlendiririz. aatıf dönemsel olarak katkı sağlayacak oyuncu tipi olur. sadece maaş verilecek bonservissiz ve kısa sözleşme şartlarında. quaresma gibi.
Bireysel oyunculardan sıkıldım artık
biz bu yüzden kaybettik hep, bizim bu ligde şampiyon olmak için takım oyunu oynamamız gerek
atıf gününde olacak maç alacaz günlerinden sıkıldım
bize takım oyunu oynayan adam gerek

A. Aydın
21.05.2016, 18:40
Atiftan jaja katkisi bekliyorum.
Umarim yanilmam.

hofsaale
21.05.2016, 18:42
Erkan hiç bir zaman aatifin seviyesinde degildi..Bu adam daha 2 Sezon önce gol kralı oldu 17 golle...Erkan süperlig kariyerinde 20 gol atabalimiş...

artvints
21.05.2016, 18:43
Bireysel oyunculardan sıkıldım artık
biz bu yüzden kaybettik hep, bizim bu ligde şampiyon olmak için takım oyunu oynamamız gerek
atıf gününde olacak maç alacaz günlerinden sıkıldım
bize takım oyunu oynayan adam gerek

takım oyunu üzerine gerekiyor böyle bir kaç oyuncu. hocadan geçiyor bu işler. iyi kullanırsa yararlı, olur. ipleri eline verirse olmaz. takımın aatıf üzerine oyunu şekillendirmesine, ona göre oynamaya alışmasına ben de karşıyım.bugün var yarın yok çünkü. orta saha oyuncularını ve santraforu görelim de o zaman anlaşılır ne olacağımız.

Burak
21.05.2016, 18:46
Visca'nın Başakşehir karnesi
11/12 - 41 maç 14 gol
12/13 - 28 maç 9 gol
13/14 - 35 maç 20 gol
14/15 - 35 maç 13 gol
15/16 - 33 maç 21 gol

Attığı ve attırdığı golleri hesap ederek verdim bu sayıları. Her sene toplam 15,7 gole etki ediyor Visca. Düz hesap 16. Bugün bu denli bir sayıya sahip bir adamımız olsa çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. Karakter açısından sorun yaratmayacak, sessiz, işinde gücünde bir adam. Milli takımda da yer buluyor. Takım içi dengeleri bozacak bir maliyeti de yok.

Scout ekibi benim için illa dünyanın dört bir yanından adam harmanlayıp getiren bir birim değil. Bugün son senesinde bir adamı alırsınız size öyle bir otururki 8-9 ay size bahar gibi gelebilir. FIFAcılar bilir. Squad Chemistry denilen bir şey vardır. Oyuncular ne kadar birbirlerini tanırsa ibrenin rengi değişir. Her oyuncu yurtdışından gelecek diye bir kaide yok benim gözümde. Bu zamana kadar olan Türkiye'deki yabancı karnemiz zayıf ama Visca ile bunu aşabileceğime inanıyorum. Her futbolcumuz yıldız olamayacak malesef. Arada bu tür işçi/hamal profillere de ihtiyaç var. Gösterişsiz oyun maksimum performans tam isabettir visca.

Kalınlaştırdığım yazı önemli. Aatıf'ı o transfer bolluğunda istememiştim ama Ersun hocaya güvenim tam.

İ. SARAL
21.05.2016, 18:51
Geçiş döneminde yapilan transferlere cok laf edemem. Cogu arkadaşın dedigi gibi max 700 bin euroya gelecekse gelsin Aatif.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uluhan
21.05.2016, 18:53
Erkan Eskişehir deyken ligin en kaliteli kanat oyuncularından birisiydi, Atıf değil Erkan konuşuluyordu bu sayfalarda, adam takımı tek başına taşıyordu. Bilmediğiniz şeyler mi yada ligde TS dışında maç izlemiyor musunuz ?

Erkan çeşitli sebeplerden ötürü tutmadı, belki Atıf tutar ama ben Atıf ın ancak iyi bir yedek olabileceğini düşünüyorum, eğer 500 bin euro civarı yıllık ücrete evet diyorsa gelsin ama yıllık 1m euro felan hiçbir kulüp vermez. Geçiş süreci için alternatif olarak eğer maliyeti ucuz olacaksa gelsin.

Ligin en iyi kanatları G.Töre 1.4, Q7 1.6m euro yıllık ücret alıyor. Ona göre hesap edin, TS artık önüne gelene 1m euro yıllık ücret veremez, vermemeli. Yıllık 400-500 bin euro ya bul getir. Başarılı olacaksak bu tarz transfer politikasıyla başarılı olacağız.

Çok doğru. Erkan daha çok kontratak oynayan takımlarda , hucümda ilk top alan adam olduğu zaman daha başarılı olabiliyor. Basketbolda fastbreak'e çıkan takımdaki guard misali. Mesela ilk devredeki Beşiktaş maçının ikinci yarısında ortanın ortasına geçtiği ve takımı kontratağa kaldırdığı pozisyonlar. Akıllı pas tercihlerinde bulunabiliyor bu durumlarda.

special one
21.05.2016, 18:59
takım oyunu üzerine gerekiyor böyle bir kaç oyuncu. hocadan geçiyor bu işler. iyi kullanırsa yararlı, olur. ipleri eline verirse olmaz. takımın aatıf üzerine oyunu şekillendirmesine, ona göre oynamaya alışmasına ben de karşıyım.bugün var yarın yok çünkü. orta saha oyuncularını ve santraforu görelim de o zaman anlaşılır ne olacağımız.

bunlardan elimizde yeterince var ve biz alıp alıp duruyoruz akılllanmadık hiç
bütün takımın kimyasını bozuyor böyle adamlar, bizde olmuyor
Ayağında top tutan adam bir adet olmalı ama bu atıf asla olamaz
ayağı iyi asist çi adam lazım
kapalı oyun açmalı, biz böyle oyun açamayarak çok maç verdik
Atıf bu işleri yapamaz

trabzonsporkits
21.05.2016, 19:03
ERSUN HOCANIN ISTEDIGI OYUNCUYMUS
COK IYI UMARIM ALINIR

https://www.youtube.com/watch?v=cAx-hitJDus

Sefa
21.05.2016, 19:04
Bu kişiden kişiye değişir.. Ronaldo olsun Bale olsun hala yer uçağı.. :)

SametKumbasar
21.05.2016, 19:07
Visca, bu takımda olumlu izler bırakabilir. O potansiyeli var.

N'Diaye ve Aatıf'ın da takıma katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Tabi transferleri gerçekleşirse...

hofsaale
21.05.2016, 19:07
erkan da ne kası var..gülerler adama...erkandaki kassa ronaldodaki ney...Erkan ne yazikki buraya istemeyerek geldi ve uyum saglayamadi...Bu saatten sonra olmaz zaten..Nasıl volkan şende olmadı ondada olmaz..

hofsaale
21.05.2016, 19:09
sosyal medyada akpapo la 2 yıllık sözlesme yapıldığı yazior...Bu transferde tek olumlu olan yıllığınin baya az olmasi...Hiç begenmedim ben onu...stoperde pek sıritmadi ama daha iyisi lazım bize

Erdal UZUNYILMAZ
21.05.2016, 19:14
Aatıf'ı almış gibi moda girildi yine. Birisi şimdi yalanlar ortalık yatışır yine.Hep aynı şeyler...

efo6161
21.05.2016, 19:15
Benim anlamadığım bişey var. Biz bu scout ekibini tüm dünyayı izlesinler ve ucuza kaliteli potansiyelli oyuncular alalım diye kurmadık mı? Niye hala gündemde Türkiye içinden oyuncular var? Scout ekibinin getireceği genç oyuncunun ben adını bilmicem kardeşim adı sanı duyulmamış olacak. Yabancı sınırı kalkmış biz hala ülke içinden yabancı bakıyoruz. Dünya futbolcu kaynıyor. Eğer ülke içinden yabancı oyuncuları Ersun hoca istiyorsa ona lafım yok ama scout ekibi gidip başka yerden bulsun oyuncuyu.

Mert Oğuzlu61
Çok doğru. Erkan daha çok kontratak oynayan takımlarda , hucümda ilk top alan adam olduğu zaman daha başarılı olabiliyor. Basketbolda fastbreak'e çıkan takımdaki guard misali. Mesela ilk devredeki Beşiktaş maçının ikinci yarısında ortanın ortasına geçtiği ve takımı kontratağa kaldırdığı pozisyonlar. Akıllı pas tercihlerinde bulunabiliyor bu durumlarda.

Erkan dan aslında gayet güzel faydalanırdık ama çeşitli sebeplerden ötürü kan uyuşmadı. Bu senenin affı yok ve en önemlisi, maaşı aşırı yüksek. Muhtemelen yeni sezonda kadromuzda olmaz.

Atıf Sivas ta her pozisyonda oynadı, forvet-kanatlar-10 no pozisyonu yani hücumun her yerinde oynayabiliyor. Sivas ın hücum yükü bu adamın sırtındaydı. Ucuza gelecekse kadroda olsun isterim geçiş döneminde faydalı olur ama süper lig de yıllık 1 milyonlu rakamlar, hele hele bizim için çok saçma geliyor. Bitti o devir, taraftarda yavaş yavaş durumun farkına varıyor.

Biz yüksek maaşları yada bonservisleri basarak başarılı olamayız, geçmişte şampiyonluğa oynadığımız dönemler irdelenmeli. Son 15 yılda 3 kere zirveyi son anda kaçırdık 2. olduk, sonuncuda kupayı çaldılar. O kadrolar mütevazı ve doğru planlanmış kadrolardı. İşin ilginç yanı, şampiyonluğu kaçırdıktan sonra Bjk nin yaptığını yapmak yerine her defasında kaosa girip güzelim kadroları dağıttık. Zor buluyoruz ama kolay dağıtıyoruz, 2 transfere şampiyon olacak kadroları dağıttık şimdi Ersun geldi yenisini yapacağız ama ne kadar sürecek bakalım. Gelecek sezon futbol izleyelim sıralamanın önemi yok, ilk 5 olursa süper olur. Atıf gibi oyuncular ucuz olacaksa değerlendirilebilir yoksa büyük paralar dökmeye gerek yok, iyi araştırma yapıp bulup getirsinler...

Enaldo61
Aatıf'ın bence bu kadar sene Sivas'ta kalması çok ilginç, çoktan fener almış olmalıydı normal şartlarda. Alırsak ben çok beğeniyorum valla.

emrex61
resmi açıklamlar gelmeden hiç bit transfere inanmayın yada boş yere eleştiri yapıp takımı ve kendinizi yıpratmayın

Aydın Tiryaki
21.05.2016, 19:20
Transfer sezonu ne zaman açılıyor ? Bilgisi olan var mı ?

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 19:25
Frankfurt düserse Orta Saha icin Marco Fabian' i düsünebiliriz... Kendisini 3,7 Milyona aldilar, ama dedigim gibi 2.Lige düserlerse 2,5-3' e birakirlar... Marco Fabian kesinlikle Is yapar ve 1-2 Sezon sonra en az aldigimiz Fiyata elden cikarabiliriz... Olmadi kiralayabilirizde Satin alma Opsiyonuyla...

shagrath61
21.05.2016, 19:27
Süper lig' den fazla transfer yapılacağını düşünmüyorum. Daha doğrusu yapılması çokta mantıklı görünmüyor, çünkü elimizde dünyayı gezen bir scout ekibi olmasada futbolcuları izleyip araştıran bir ekip var. Ben daha cok avrupadan sözleşmesi biten oyuncuları alınabilecek en makul fiyatlara alacaklarını düşünüyorum.

Emirhan Çorumlu
21.05.2016, 19:30
Transfer sezonu ne zaman açılıyor ? Bilgisi olan var mı ?

9/10 Haziran olmasi lazim... 19-20 Gün sonra resmi olarak aciliyor 31.08' e kadar

Aydın Tiryaki
21.05.2016, 19:36
9/10 Haziran olmasi lazim... 19-20 Gün sonra resmi olarak aciliyor 31.08' e kadar

Teşekkür ederim.

Burak
21.05.2016, 19:37
https://pbs.twimg.com/media/Ci_mr1YUkAA_eiJ.jpg

Aydın Tiryaki
21.05.2016, 19:38
https://pbs.twimg.com/media/Ci_mr1YUkAA_eiJ.jpg

Büyük ihtimal gs ile anlaşacak.

Gökhan Uzun
21.05.2016, 19:46
Lucescu GS ile anlaşırsa adama sadece acırım. Mali olarak diz çökmüş durumda bütün kulüpler. Acaba o kadrodan nasıl bir şey yaratacak?

Emre ÖZTÜRK
21.05.2016, 19:49
Lucescu GS ile anlaşırsa adama sadece acırım. Mali olarak diz çökmüş durumda bütün kulüpler. Acaba o kadrodan nasıl bir şey yaratacak?

Çok rahat şampiyon yapar gs'yi.Hele şu halde ki ligde güle oynaya şampiyon olurlar

homosapiens
21.05.2016, 20:01
Ndiaye nin aradığımız adam olduğunu düşünmüyorum fakat alınacaksa takas şartları sonuna kadar zorlanır umarım. Uğur osmanlıda kalsaydı keşke ama hoca onu oynatacaksa Aykut verilebilir, gerekirse maaşının ödeyemedikleri kısmını ödeyelim. Aykutun maaş yükü fazla ve maçta gereksiz agresiflik gösteriyor. Aykut 1.238.651 € ve Uğur 2.680.000 TL alacak bu sene ki fiyat/performans olarak beklentilerimizi kesinlikle karşılamayacaktır.
Madem bu sene bir kadro ve sistem oturtmaya çalışıyoruz ve bu kadro sonraki sene yarışın içinde olacak;stoper olarak bu adamlara güvenmemiz söz konusu olmamalı. Yedek olacak derseniz de bu maaşlar bu adamlara fazla

ccd6167
21.05.2016, 20:02
Atıfa kadar düştük demek. Neyse. Birde diyprsunuzki katkı yapar.. Eee sabride bu sene en çok asist yapan sağbek. Onu da alalım oldu olacak.

cidden yazık bize. Biz ajax-psv-benfica-porto-dortmundu örnek alalım dedikçe hala bedava diye atıf diyoruz

Gökhan Uzun
21.05.2016, 20:16
Çok rahat şampiyon yapar gs'yi.Hele şu halde ki ligde güle oynaya şampiyon olurlar

Nasıl mesela? Ben katiyen inanmıyorum. GS'nin oyuncu satmadan oyuncu alacak durumu yok.

Ege Kum
21.05.2016, 20:18
Nasıl mesela? Ben katiyen inanmıyorum. GS'nin oyuncu satmadan oyuncu alacak durumu yok.
galatasarayın bizim gibi çok tranfere ihtiyacı yok

Gökhan Uzun
21.05.2016, 20:23
galatasarayın bizim gibi çok tranfere ihtiyacı yok

Tamam da ciddi manada revizyona ihtiyaçları var. Maddi olarak UEFA enselerinde, yönetimden taraftar nefret ediyor, anladığım kadarıyla Muslera da gitmek istiyor.

Ve hala yapılanmaya başlamadılar hocaları bile belli değil...

Ozan Kara
21.05.2016, 20:24
Lucescu para olan kulube gider. Ne gs ne fb gidecegi kulup Zenit bence.

Emre ÖZTÜRK
21.05.2016, 20:24

Perez'li,Fleurquin'li kadroyu nasıl şampiyon yaptıysa öyle.Elinde yine yerli bir iskelet olacak.Birkaç tane de yıldız yabancıya sahipler.Yine kiralık ya da bonservis ödemeden kritik birkaç topçu ile eksikleri giderdi mi sorun kalmıyor.

kanterts
21.05.2016, 20:25
Dinao Moskova düstü , yokmu orda isimize yarayacak topcu ? Stuttgart düstü . Serey Die buna ragmen Takimda kalmak istiyor . Ancak bir sekilde alabilmeliyiz , bütün orta sahayi toparlar . Top kapan agresif biri lazim . Frankfurt düserse mutlaka 1-2oyuncu alinmali bence . Cok iyi Oyunculari var . Haris Seferovic Santrafor olarak düsünebilir , stoper Zambrano , sol bekler oczipka ve djakpa , 10 numara fabian ... FRansada müthis Oyuncular var , Ingiltere ikinci Ligde heryerde var , buluruz insallah . Musa Nizam gibilere 700.000 vererek düstük bu durumlara . 2-3 vasat Adam yerine ayni fiyata 1 iyi oyuncu almaliyiz .

Gökhan Uzun
21.05.2016, 20:26
Perez'li,Fleurquin'li kadroyu nasıl şampiyon yaptıysa öyle.Elinde yine yerli bir iskelet olacak.Birkaç tane de yıldız yabancıya sahipler.Yine kiralık ya da bonservis ödemeden kritik birkaç topçu ile eksikleri giderdi mi sorun kalmıyor.

O dönemde yapılanma çok daha sağlamdı ve maddi olarak rahat bir dönemde idiler. Şimdi öyle mi? Kaldı ki Dursun Özbek bu işi götürebilir mi sizce?

cewat
21.05.2016, 20:27
COK IYI UMARIM ALINIR

Bu haber nerede var hocam?

Geçen sene müthiş bir baskı yapmıştım bu isim için. Bayern kiralamıştı bir kaş yıl önce ve Şampiyonlar Ligi maçına bile çıkmıştı. Ancak tecrübesizlik ve heyecan onu çok geri itti. Daha sonra Hoffenheim kiraladı ama onlarda da olmadı. Sonra ülkesine döndü ama hiç vazgeçmedi ve kendini geliştirmeye hep devam etti. Şuan ülkesinin en iyi oyuncusu ve alınırsa futboluyla yaptığı katkıyı popüleritesiyle sosyal olarak ikiye katlar.

Kemal Öztel
21.05.2016, 20:27
Luce zenitle anlaştı diye haberler vardı bi kaç gün önce,muhtemelen iki yıl avrupada olmayacak gsye geleceğini sanmıyorum..

selcuk
21.05.2016, 20:33
Frankfurt düserse Orta Saha icin Marco Fabian' i düsünebiliriz... Kendisini 3,7 Milyona aldilar, ama dedigim gibi 2.Lige düserlerse 2,5-3' e birakirlar... Marco Fabian kesinlikle Is yapar ve 1-2 Sezon sonra en az aldigimiz Fiyata elden cikarabiliriz... Olmadi kiralayabilirizde Satin alma Opsiyonuyla...
relegationda daha hicbir takim düsmedi

trabzonsporkits
21.05.2016, 20:39
Bu haber nerede var hocam?

Geçen sene müthiş bir baskı yapmıştım bu isim için. Bayern kiralamıştı bir kaş yıl önce ve Şampiyonlar Ligi maçına bile çıkmıştı. Ancak tecrübesizlik ve heyecan onu çok geri itti. Daha sonra Hoffenheim kiraladı ama onlarda da olmadı. Sonra ülkesine döndü ama hiç vazgeçmedi ve kendini geliştirmeye hep devam etti. Şuan ülkesinin en iyi oyuncusu ve alınırsa futboluyla yaptığı katkıyı popüleritesiyle sosyal olarak ikiye katlar.

Sayfalarda görmüştüm facebook ta araştırayım dedim stili çok güzel

Emre ÖZTÜRK
21.05.2016, 20:39
O dönemde yapılanma çok daha sağlamdı ve maddi olarak rahat bir dönemde idiler. Şimdi öyle mi? Kaldı ki Dursun Özbek bu işi götürebilir mi sizce?

Herşeyi Luce'ye bırakırlarsa neden olmasın.Adamları zaten hakemler her türlü iteliyor.Lig çok müsait buna,az akıllı olursa Bjk süpürür birkaç sene ligi.Gs'nin kurtuluşu Luce (umarım gelmez).Fener Aziz'in egolarının ardında.Bjk iyi ilerlemekte.

Burda kapalı kutu malesef biziz.Ne yapacağımızı kimse kestiremiyor.Başkanın,hocanın söylemleri çoğu kişiye tam anlamıyla güven vermiyor.Hele ki şu son iki haftadan sonra.

Reha Asan
21.05.2016, 20:41
şu süreçte umarım mevcut oyuncular arasında "sözleşme tadilatı operasyonu" devam eder.Bu şekilde transfer ve yıllık toplam ücret konusunda elimizde rahatlamış olacaktır.Ayrıca ülke içerisinden alınacak oyuncular ile sözleşmeler muhakkak TL üzerinden yapılmalı.

Emre ÖZTÜRK
21.05.2016, 20:43
http://www.transfermarkt.com.tr/famara-diedhiou/profil/spieler/237125

Mesela bu adamı bir iki ay önce yazmıştık.Gs ilgileniyormuş.

HOPA'LI TS'Lİ
21.05.2016, 20:44
COK IYI UMARIM ALINIR

Çok iyi adam, aradığımız kan

Bomba transfer ifadesine tam uyar alınabilirse

cewat
21.05.2016, 20:47
Sayfalarda görmüştüm facebook ta araştırayım dedim stili çok güzel

Kesinlikle harika bir yetenek. Almanya da çok afalladı ve tökezledi ama bunum nedeni bence heyecandı. Şimdi olgunlaştı bayağı ve alabilirsek Almanları pişman ederiz diye düşünüyorum.

Ayrıca Japonların en sevdiği oyunculardan biri ve sponsorluk ve reklam açısından harika kazançları olur. Mesela eski takımının ciddi miktarda para ile hazırlık maçı isteyeceğinden adım gibi eminim.

Ama tabii sadece bunlar için oyuncu alınmamalı. Bu sözlerimin hepsi sadece sisteme uyuyorsa ve scout ekibinin onayını aldıysa geçerlidir. Yok sisteme ve ekibe uymuyorsa neden alınmadı vs. diye ağıt yakmam.

Burak
21.05.2016, 20:53
http://www.gazetemistanbul.com/images/upload/KQfcRySA1Z.jpg

Papa 'Badou' N'Diaye : 33 maç, 11 gol ve 4 asist
Aatif Chahechouhe. : 33 maç, 12 gol ve 3 asist
Edin Visca: 34 maç, 17 gol ve 5 asist

Toplam 52 gole etki etmişler. Bununla birlikte neredeyse maç kaçırmamışlar.

kanterts
21.05.2016, 20:57
TRansfer Dönemi nezaman basliyor ki ? Musa Bolusporda , sefa antepte gibi haberleri görmek istiyorum .

selcuk
21.05.2016, 21:01
http://www.gazetemistanbul.com/images/upload/KQfcRySA1Z.jpg

Papa 'Badou' N'Diaye : 33 maç, 11 gol ve 4 asist
Aatif Chahechouhe. : 33 maç, 12 gol ve 3 asist
Edin Visca: 34 maç, 17 gol ve 5 asist

Toplam 52 gole etki etmişler. Bununla birlikte neredeyse maç kaçırmamışlar.
hocam bize 90 dakika macin icinde olacak adamlar lazim

visca, atif gibi keyfiye maca girenler degil

pasif alanda macin 75 dakikasi geciyor, bu zamani aktiv kullanan oyunculari secmeliyiz

atifin, viscanin topu olumlu kullandigi 2 dakika bize cok sey kazandirmaz