PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92

Murathan
10.05.2016, 15:16
transfer yasağı gelmediği sürece moralleri bozmaya gerek yok.
bjkye verilen ceza gibi sattığımız kadar alabileceksek sorun yok.
zaten lucescu falan getiremeyeceksek 1-2 sene içinde şampiyonluk beklemeye de gerek yok.
hasi veya yine o ayarda bir hocayla anlaşalım.
scoutlara bu kadar güveniyoruz madem 3-4 adam ucuza alabiliriz.
stopere,solbeke,ortasahaya ve kanatlara kesinlikle öyle böyle transfer yapılmalı.
Kasımpaşa djalmayı,viudezi,castroyu nasıl getirdiyse biz de getirebiliriz.

Gidecekler
Zeki 0 84.000€
Douglas 2m€ 1.5m€
Aykut 0 1.2m€
Yumlu 0 450.000€
Musa 0 437.000€
İshak 0 790.000€
Salih 0 440.000€
Atik 0 385.000€
Özer 0 1.2m€
Marin 0 1.6m€
Erkan 1m€ 1.65m€
Sefa 0.5m€ 1.2m€
Cardozo 5m€ 2.5m€
N'doye 0 2.5m€
beklediğim bonservislerin toplamı = 8.5m€ / Maaş toplamı = 15-16m€
İyi bir teklifte gidebilecekler
Onur 4+
Cavanda 4+
Yusuf 2+
Yatabare 1+
Uğur 0.5+

Yazdığım tüm futbolcular kafadan gitmeli, altyapıdaki oyuncuları çıkardığımızda zaten elimizde 14-15 tane futbolcu kalıyor.

Kalanlar
Onur
Esteban

Uğur
Akbaş
Akakpo
Cavanda
Bosingwa cavanda'nın durumuna göre
Güray
Aytaç
Okay
Ekici
Yusuf
Muhammet
Yatabare

makul herhangi bir teklife gidebilirler
zararsızlar, alternatif olarak kalabilirler

Sayfayı çok işgal etmişim kusura bakmayın :)

artvints
10.05.2016, 15:26
aykut hangi teknik verilere göre takımda kalıyor merak ediyorum.hiçbir sebep göremiyorum.top gönderilecek futbolcular listesine 3. sıradan girmesi gereken bir arkadaş.

serkanholep
10.05.2016, 15:29
transfer yasağı gelmediği sürece moralleri bozmaya gerek yok.
bjkye verilen ceza gibi sattığımız kadar alabileceksek sorun yok.
zaten lucescu falan getiremeyeceksek 1-2 sene içinde şampiyonluk beklemeye de gerek yok.
hasi veya yine o ayarda bir hocayla anlaşalım.
scoutlara bu kadar güveniyoruz madem 3-4 adam ucuza alabiliriz.
stopere,solbeke,ortasahaya ve kanatlara kesinlikle öyle böyle transfer yapılmalı.
Kasımpaşa djalmayı,viudezi,castroyu nasıl getirdiyse biz de getirebiliriz.

Gidecekler
Zeki 0 84.000€
Douglas 2m€ 1.5m€
Yumlu 0 450.000€
Musa 0 437.000€
İshak 0 790.000€
Salih 0 440.000€
Atik 0 385.000€
Özer 0 1.2m€
Marin 0 1.6m€
Erkan 1m€ 1.65m€
Sefa 0.5m€ 1.2m€
Cardozo 5m€ 2.5m€
N'doye 0 2.5m€
beklediğim bonservislerin toplamı = 8.5m€ / Maaş toplamı = 14-15m€
İyi bir teklifte gidebilecekler
Onur 4+
Cavanda 4+
Yusuf 2+
Aykut 1+
Yatabare 1+
Uğur 0.5+

Yazdığım tüm futbolcular kafadan gitmeli, altyapıdaki oyuncuları çıkardığımızda zaten elimizde 14-15 tane futbolcu kalıyor.

Kalanlar
Onur
Esteban
Aykut
Uğur
Akbaş
Akakpo
Cavanda
Bosingwa cavanda'nın durumuna göre
Güray
Aytaç
Okay
Ekici
Yusuf
Muhammet
Yatabare

makul herhangi bir teklife gidebilirler
zararsızlar, alternatif olarak kalabilirler
9156

Sayfayı çok işgal etmişim kusura bakmayın :)

son maçlarda izlediğim okay asla ortasahada olmamalı.

güray sol bekte olabilir

bosi bir oyuncu olarak kabul edilmemeli bu saastten sonra

onur ve estebanla kale güvende gibi

sağ bek cavanda iyi bir sistem ve td ile bence süper ligde süper işler yapar

stopere iki tane adam şart. biri tecrübeli ve lider diğer hırslı ve hızlı

sol bek güray yeterli gibi. yedeğe bir oyuncu alınabilir takasla veya bonservissiz

ortasaha ekici sakat olmadığı sürece iyi ama sakatlık sorunu varsa o tarz bir adam daha şart en azından yabancı yıldız adayı biri

okay sezon başındaki okaya dönerse oynasın yoksa gitsin. ya da oynaması için yanına mbia gibi birisi lazımsa alınsın

aytaç bence kalmalı ve oynamalı

iki açık oyuncusu şart bize. atıf ve ambrabat olabilir mesela ya da o tarz oyuncular

forvete muhammet iyi ama bir de hızı ile defans arkasına koşacak bir forvet lazım

Murathan
10.05.2016, 15:37
son maçlarda izlediğim okay asla ortasahada olmamalı.

güray sol bekte olabilir

bosi bir oyuncu olarak kabul edilmemeli bu saastten sonra

onur ve estebanla kale güvende gibi

sağ bek cavanda iyi bir sistem ve td ile bence süper ligde süper işler yapar

stopere iki tane adam şart. biri tecrübeli ve lider diğer hırslı ve hızlı

sol bek güray yeterli gibi. yedeğe bir oyuncu alınabilir takasla veya bonservissiz

ortasaha ekici sakat olmadığı sürece iyi ama sakatlık sorunu varsa o tarz bir adam daha şart en azından yabancı yıldız adayı biri

okay sezon başındaki okaya dönerse oynasın yoksa gitsin. ya da oynaması için yanına mbia gibi birisi lazımsa alınsın

aytaç bence kalmalı ve oynamalı

iki açık oyuncusu şart bize. atıf ve ambrabat olabilir mesela ya da o tarz oyuncular

forvete muhammet iyi ama bir de hızı ile defans arkasına koşacak bir forvet lazım

Hocam güray ve aytaç harici her yazdığınıza katılıyorum ancak en kötüyü düşünüyorum şu an.
bu kadrodan bir şey çıkartmaya çalıştım.
bu takıma santrafor da, 10 numara da, sağ kanat da, sol kanat da, ortasaha da, ön libero da, stoper de, solbek de lazım ama 3-4 sene sonrasını düşünüyorsak madem bu kadar transfere gerek yok.
teşekkürler :)

aykut hangi teknik verilere göre takımda kalıyor merak ediyorum.hiçbir sebep göremiyorum.top gönderilecek futbolcular listesine 3. sıradan girmesi gereken bir arkadaş.

aslında katılıyorum, stopere de kanatlar gibi en az 2 adam şart.hatta düzeltiyorum :D
senede 50 maç oynamış her avrupalıya tamamım ben :)

Yiğit Gayretli
10.05.2016, 15:39
Bu yazın en sakin başlığı olmaya aday...

Fatih Öztürk
10.05.2016, 15:44
9166

İ. SARAL
10.05.2016, 15:44
1-İyi bir hoca
2-Gereksizlerin gönderilmesi/fesih
3-Canla başla oynayan bir takım
4-İstikrarlı bir hoca/takım
5-Hedef ilk 4.

İsimlerin hiç önemi yok, sahada karakterli futbol oynayan bir TAKIM görmek istiyorum.

Murathan
10.05.2016, 16:02
Bu yazın en sakin başlığı olmaya aday...

cardozo 5e, douglas 2ye satıldı deniliyorsa böyle bir şey mümkün olmamalı.
Özer,sefa,erkan gibi adamların da gittiğini düşünürsek maaşlardan da kurtulmuş oluyoruz.
kiralıklar, boştakiler derken 5-6 transfer yapılmalı.
mazaret olmamalı.

tonya55
10.05.2016, 16:26
5 yada 6 adam yeter önümüzdeki yıl için.

angraf
10.05.2016, 16:32
sağlam bir solbek bir kaliteli stoper kesinlikle fuleli sağ ve sol kanat gerekli. minimum 4 ilk 11 oyuncusu gerekiyor.

asilhamsi
10.05.2016, 16:55
sağlam bir solbek bir kaliteli stoper kesinlikle fuleli sağ ve sol kanat gerekli. minimum 4 ilk 11 oyuncusu gerekiyor.

benzer dusunuyorum.Eger gercekten para konusunda sıkıntı buyukse boyle yapılanma olmalı.

Merkez ortasaha icin

ekici-a.parmak
okay-batuhan-aytac
yusuf yazici-ramazan-a.omur

buradan birsey cıkartırız gibi duruyor.

asilhamsi
10.05.2016, 16:57
muhammet-yatabare-ndoye

eger iyi antreman yapar,dogru taktikle oynarsak iş yapar diye dusunuyorum.

iki stoper,iki kanat transferi ise cok cok onemli.

Onumuzdeki sene hedef ilk 4 olmalı.

asilhamsi
10.05.2016, 16:58
-------------onur-----------

cavanda----transfer----transfer---transfer

----ekici------batuhan-----yazici------

umar---------muhammet--------ngbakoto

mesela.

artvints
10.05.2016, 17:02
a takımda forma giyebilecek kadar kendini gösteren 2 oyuncu var bana göre. ramazan ve yusuf yazıcı. fizik olarak ayakta kalacak seviyedeler. bu oyuncuları irfan ve ozan ile kıyaslayabiliriz tarz olarak. irfan ve ozan 95'li. yusuf 97'li, ramazan 94 doğumlu. irfan iki senedir ligde ilk 11 oynuyor sayılır belli seviyeye geldi. ozan avrupa şampiyonasında ilk 11 oynayabilir. ama rakibimiz fener'de yedek durumda. böyle değerlendirince dikkatli olmak zorundayız. iyi bir takımda bir tanesi ilk 11 oynayabilir. rotasyona girebilirler maçların sonlarına doğru ihtiyaca yönelik olarak, keyife göre değil, oyuna girip lige ısınabilirler. sağlıklı bir yapıda sürekli eksiklerini tamamlamaya yönelik çalışmalar yaparak takıma kazandırılmalılar. çok hassas ve zor bu işler.

munzevil
10.05.2016, 17:09
çok çok iyi bir orta saha oyuncusu bile bu takımı çağ atlatabilir.
paraya kıyılıp alınmalı.
rize maçında bir kez daha gördük orta sahanın önemini.

ToyerSefa
10.05.2016, 17:15
Bir takımda illa santrafor olması şart mıdır? Yani bir futbolcuya; 'Sen buralarda takıl. Top gelirse, orta gelirse gol atarsın. Biz on kişi oynarız' demek zorunda mıyız? Kondisyonu ve pres gücü yüksek, gol potansiyelli, hızlı, koşan bir hücum hattı ile takım halinde hücum yapıp takım halinde pres yapsak olmaz mı?

...........................Okay................... .......
....................Ekici........Yusuf............ ......
.........Visca..........Ndiaye........M.Demir.....

Şöyle bir kurguda klasik bir santrafor yok belki ama gol potansiyelli beş futbolcu sahada olur. Yani her an hepsi yazabilir. Ayrıca rakip hücumlarında hepsi ortasahaya kadar çekilip pres yapabilecek yapıda oyuncular. Sadece bir fikir.

Faruk BERBER
10.05.2016, 17:17
a takımda forma giyebilecek kadar kendini gösteren 2 oyuncu var bana göre. ramazan ve yusuf yazıcı. fizik olarak ayakta kalacak seviyedeler. bu oyuncuları irfan ve ozan ile kıyaslayabiliriz tarz olarak. irfan ve ozan 95'li. yusuf 97'li, ramazan 94 doğumlu. irfan iki senedir ligde ilk 11 oynuyor sayılır belli seviyeye geldi. ozan avrupa şampiyonasında ilk 11 oynayabilir. ama rakibimiz fener'de yedek durumda. böyle değerlendirince dikkatli olmak zorundayız. iyi bir takımda bir tanesi ilk 11 oynayabilir. rotasyona girebilirler maçların sonlarına doğru ihtiyaca yönelik olarak, keyife göre değil, oyuna girip lige ısınabilirler. sağlıklı bir yapıda sürekli eksiklerini tamamlamaya yönelik çalışmalar yaparak takıma kazandırılmalılar. çok hassas ve zor bu işler.

Bu iki oyuncuyu hangi özellikleri ile İrfan Can Kahveci ve Ozan Tufan ile kıyasladın kardeşim ?

exelans_25
10.05.2016, 17:20
....................................onur.......... .............................................
cavanda.............aykut.......................tr ansfer..............................transfer
..............................transfer............ ..ekici........................................... ...
transfer..................................transfer ..........................................transfer
.......................................muhammet

gerçekler

artvints
10.05.2016, 17:21
Bu iki oyuncuyu hangi özellikleri ile İrfan Can Kahveci ve Ozan Tufan ile kıyasladın kardeşim ?

mevki ve oyun tarzları olarak kıyasladım ve o oyunculara göre çok az sahada gördüğümüzü, referanslarının az olduğunu söylemeye çalıştım. belli bir yöntem lazım a takımda sürekli oynayacak seviyelere gelmeleri için. bazen bir oyuncu formayı alır ve bir daha bırakmaz.ama o bazen oluyor.diğerleri için yöntem lazım.

Faruk BERBER
10.05.2016, 17:25
mevki ve oyun tarzları olarak kıyasladım ve o oyunculara göre çok az sahada gördüğümüzü, referanslarının az olduğunu söylemeye çalıştım. belli bir yöntem lazım a takımda sürekli oynayacak seviyelere gelmeleri için. bazen bir oyuncu formayı alır ve bir daha bırakmaz.ama o bazen oluyor.diğerleri için yöntem lazım.

Anladım, her iki oyuncuyu da oldukça yetersiz görüyorum diğer iki oyuncu ile kıyaslanmaları için. Özellikle Ozan Tufan çok farklı seviyede. Fenerbahçe'de yedek kalması bireysel anlamda bu isimlerle kıyaslanacak kadar kötüye götürmemiştir kendisini. Şampiyon Bursa'nın sahada en çok yer verdiği ve performans aldığı isimlerden biriydi. Yusuf Yazıcı'nın idolü olabilir şuan hatta. Bence Yusuf konusunda Rize maçı büyük yanılgı yarattı taraftarda.

nakzo
10.05.2016, 17:29

1.özer,2 sefa 3 aykut kesinlikle ilk gitmesi gereken Yerliler yabancıları saymıyorum bile Esteban haricinde kalacak bir tane yok hele hele bosi gördüğüm en kötü sağ bek abilik yapacakmış kulüp battı abiliğimi kaldı gitsin kahvede abilik yapsın.

nakzo
10.05.2016, 17:31
muhammet-yatabare-ndoye

eger iyi antreman yapar,dogru taktikle oynarsak iş yapar diye dusunuyorum.

iki stoper,iki kanat transferi ise cok cok onemli.

Onumuzdeki sene hedef ilk 4 olmalı.

Berbat bir hücum hattı berbattan da öte kümenin en büyük adayı olursun.Gegası bu yaşında çağır daha iyi..

serdaracıl
10.05.2016, 17:33
N'diae.....Yusuf yazıcı
...........Ekici

Orta üçlüsü iş yapar bence. Kanatlara bonservisi düşük hızlı ve atletik adamlar bulabilirsek takım başa oynar. Artık hata yapma lüksümüz kalmadı. Transferde yapacağımız en küçük hata dönüşü olmayan bir yola sokar bizi. Ekici'den daha iyisini düşük bir bonservisle bulabilir miyiz bilmiyorum ancak yusuf yazıcı için risk almaya kesinlikle değer. Umarım yanıltmaz

artvints
10.05.2016, 17:35
Anladım, her iki oyuncuyu da oldukça yetersiz görüyorum diğer iki oyuncu ile kıyaslanmaları için. Özellikle Ozan Tufan çok farklı seviyede. Fenerbahçe'de yedek kalması bireysel anlamda bu isimlerle kıyaslanacak kadar kötüye götürmemiştir kendisini. Şampiyon Bursa'nın sahada en çok yer verdiği ve performans aldığı isimlerden biriydi. Yusuf Yazıcı'nın idolü olabilir şuan hatta. Bence Yusuf konusunda Rize maçı büyük yanılgı yarattı taraftarda.

ozan'ı ramazan'la kıyasladım. ozan kanat olarak çıktı sonra önlibero oldu.ramazan'da da benzer bir durum var. enerjik top taşıyan topsuz koşu yapan önlibero olarak benzer stillere sahipler diyebilirim. ozan fener'de yedek derken rakibimizin gücüne vurgu yaptım. ama ozan'da da şımarma emareleri var. yetenek yetmiyor. çalışmayı bıraktığı an arkada kalır.

yusuf'u da irfan ile kıyasladım.

çalışan kazanır. oyun zekası olarak yusuf'un potansiyeli yüksek. irfan fizik olarak önde tabi. ramazan'da da çabukluk, hız, esneklik, oyun enerjisi olarak büyük potansiyel var. ama oyun zekası olarak ve fiziksel güç anlamında büyük eksikleri var.çok teori çalışması lazım.iyi bir hoca gerekiyor. ozan daha şimdiden şenol güneş ve fatih terim ile çalışma şansı buldu.büyük avantaj.

serdaracıl
10.05.2016, 17:39
Avrupa'da düşen takımlardan koşu mesafesi, gol ve pas yüzdesi yüksek bir kanat düşürebilsek şöyle bonservisi falan olmayan ne güzel olur.

Ertan 51
10.05.2016, 17:44
Ramazan iyi bir rehabilite ile belli kıvama gelir,azmi hırsı hoş geliyor ama bildiğin kasap :)
Yusuf'u abartmanın gereği yok kumaşı çok iyi ama işlenmesi lazım,
yani işin ehli bir ekibin elinde işenir cevher olabilirler ama aksi durumda Barış Memiş ve Hasan Üçüncü den öte gidemezler,
fakat Ozan'dan yetersiz olduklarını kabul etmekle birlikte Ozan'ın hiç bir zaman sizlerin düşündüğü seviyeye gelemeyeceğinden adım gibi eminim,
Faruğum ömrümüz varsa ilerde tekrar konuşuruz Ozan'dan bi numara olmaz.

angraf
10.05.2016, 17:46
o kadar izleme ekibi kurduk osmanlının aldıgı umar ve ndiayenin performansını görüyoruz bursanın geçen sene aldıgı sonra gönderdiği bakambunun villerealdeki performansını görüyoruz zor şeyler değil sistemli düzgün çalışıp cidden işimize uyan adamlar alabiliriz.

angraf
10.05.2016, 17:49
trabzonspor takımının sistem kurması gerekli çok parayla şampiyonluga oynanmıyor sistem ile birbirini tamamlayan oyuncularla iyi oynanır şampiyonluga oynanır.

Faruk BERBER
10.05.2016, 17:51
ozan'ı ramazan'la kıyasladım. ozan kanat olarak çıktı sonra önlibero oldu.ramazan'da da benzer bir durum var. enerjik top taşıyan topsuz koşu yapan önlibero olarak benzer stillere sahipler diyebilirim. ozan fener'de yedek derken rakibimizin gücüne vurgu yaptım. ama ozan'da da şımarma emareleri var. yetenek yetmiyor. çalışmayı bıraktığı an arkada kalır.

yusuf'u da irfan ile kıyasladım.

çalışan kazanır. oyun zekası olarak yusuf'un potansiyeli yüksek. irfan fizik olarak önde tabi. ramazan'da da çabukluk, hız, esneklik, oyun enerjisi olarak büyük potansiyel var. ama oyun zekası olarak ve fiziksel güç anlamında büyük eksikleri var.çok teori çalışması lazım.iyi bir hoca gerekiyor. ozan daha şimdiden şenol güneş ve fatih terim ile çalışma şansı buldu.büyük avantaj.

Ramazan Övüç'ü izlediğim maçlarda yerli/yersiz rakibe sert fauller yaptı. Futbolu tam olarak bilmediğini düşünüyorum. Trabzonspor teori ile futbol öğretilecek bir kurum değil. Şampiyonluklar bu tarz oyuncular ile gel(e)mez. Hedefimiz o ise eğer. Yusuf Yazıcı'yı da çok yetersiz görüyorum. Lise takımından aldığın adam ile Sneijder, Nani, Gomez vs. neyse bunların karşısına çıkamazsın. Her iki oyuncu da önümüzdeki sezon PTT 1.Lig yada Süper Lig takımlarına kiralanmalı diye düşünüyorum. Bir sonraki sezon da bonservisi ile verilmeliler.

İrfan Can tecrübesi ile, Ozan Tufan da yetenek olarak bahsettiğin her iki isimden de oldukça üst seviyedeler. Batuhan Artarslan ile Ramazan'ı, Yusuf Yazıcı ile de şuan Karabükspor'da oynayan eski 1461'lilerden Gökhan Alsan'ı kıyaslayabiliriz.

Faruk BERBER
10.05.2016, 17:53
Ramazan iyi bir rehabilite ile belli kıvama gelir,azmi hırsı hoş geliyor ama bildiğin kasap :)
yani işin ehli bir ekibin elinde işenir cevher olabilirler ama aksi durumda Barış Memiş ve Hasan Üçüncü den öte gidemezler,
fakat Ozan'dan yetersiz olduklarını kabul etmekle birlikte Ozan'ın hiç bir zaman sizlerin düşündüğü seviyeye gelemeyeceğinden adım gibi eminim,

Abi Ozan konusunda ileriye dönük bir tahminim yok, önümüzde Burak Yılmaz örneği varken böyle bir örneklemeyi yapmak da yersiz olabilir. Kıyaslamayı yaparken şuana dek ne yapmış diye baktım sadece. Sonucunda arada uçurum gördüm, bilmem sen görmedin sanırım :)

selcuk
10.05.2016, 17:58
özellikle ramazanin hirsini rakipten alip topa konsantre edebilirsek gattusonun topla iyi iliskisi olanini yaratmis oluruz

gencken ayakkabi bagcikklarini ve topa ayak icinlen vuruldugunu ögrendikten sonra ilk dersimiz topa sert, rakibe yumusak girmekti
bunu dogru uyguladinmi rakibe yapisik kaliyorsun ve topa 2. ve 3. hamlen mümkün oluyor
topu alamasan bile defans toparlanir o vakitte

bunu sabah aksam ögrenmeli

ozan iyi topcu ama o takimda bencede bi cacik olmaz, yakin zamanda kacarsa bir de rossi potansiyeli var bence
cok oynamali, kari kiz isini birakmali

Faruk BERBER
10.05.2016, 17:58
angraf yazdığınız her iki mesaja da katılıyorum. Ucuz ve masrafsız oldukları için Trabzon'lu gençlere yönelmek çözüm değil bizim için. Kaliteli, genç, atletik vs. uzar gider. Bu kriterlere uygun okyanuslar ötesi birçok oyuncu bulunabilir. Mümkünse Trabzon'un haritadaki yerini bilmesin bu gelecek oyuncular.

Burak
10.05.2016, 18:03
Son olaylardan sonra transferden de soğudum.

dante
10.05.2016, 18:18
Son olaylardan sonra transferden de soğudum.

Hangi olay hocam?

Burak
10.05.2016, 18:19
Hangi olay hocam?

400 trilyon ek borç

artvints
10.05.2016, 18:25
önündeki yetenekli oyuncuları seçemeyen, bulamayan, yetiştiremeyen, organizasyonunu yapamayan adamlar okyanus ötesinden futbolcu getirecekler biz de inanacağız. iyi yöneten kişiler mahallesinden başlar başarıyı üretmeye.işi biliyorsan okyanus ötesinden oyuncu da getirirsin, trabzon'dan oyuncu da yetiştirirsin. konya'da 3, 4 tane altyapıdan oyuncu çıktı. yetenekli veya yıldız olduğu söylenen oyuncuları tek tek kovdu aykut. şimdi birlikte oynayan, başa baş mücadele edebilen, yalandan futbol oynamayan bir iskelet var elde.

dante
10.05.2016, 18:31
400 trilyon ek borç

Hocam bu isin asli astari nedir? Hep bi soylenti var ama net bisey yok sanirim. Yonetim mi sakladi simdi borcu anlamadim tam

Burak
10.05.2016, 18:35
Hocam bu isin asli astari nedir? Hep bi soylenti var ama net bisey yok sanirim. Yonetim mi sakladi simdi borcu anlamadim tam

Baba ben de bilmiyorum. Açıklama yapılır yakında.

Burak
10.05.2016, 18:38
önündeki yetenekli oyuncuları seçemeyen, bulamayan, yetiştiremeyen, organizasyonunu yapamayan adamlar okyanus ötesinden futbolcu getirecekler biz de inanacağız. iyi yöneten kişiler mahallesinden başlar başarıyı üretmeye.işi biliyorsan okyanus ötesinden oyuncu da getirirsin, trabzon'dan oyuncu da yetiştirirsin. konya'da 3, 4 tane altyapıdan oyuncu çıktı. yetenekli veya yıldız olduğu söylenen oyuncuları tek tek kovdu aykut. şimdi birlikte oynayan, başa baş mücadele edebilen, yalandan futbol oynamayan bir iskelet var elde.

Şike sürecini bir yana koyuyorum kendisi ile ilgili. Abdullah Avcı ile istediğini bilen iki teknik adamdan birisi. Konya basınındaki arkadaşım ile konuştum. Gelecek sezon için de yıldız talebi olmamış. Mevcut kadroyu korumakla birlikte bana istediğim 3 - 4 adamı alın yeter demiş. Meha astronomik bir rakam teklif aldığı için gitmek istedi. Al-Nassr serbest kalma parasını da verince mecbur gönderdiler. Ki onun yokluğunda da bir şey kaybetmedi Konya.

Faruk BERBER
10.05.2016, 18:41

Her ne hikmetse bizim keşfedemediğimiz yetenekleri kimse keşfedemiyor.

Abdülkadir Özdemir - Akhisar'da yedek
Gökhan Alsan - Karabükspor (PTT 1.Lig)
Mustafa Akbaş - Kayserispor (düşmeme mücadelesi, yedek-oynuyor değişken)
Göksu Alhas - Ankaragücü 2.Lig (PTT bile değil)
Caner Osmanpaşa - Akhisar Bld.
Kadir Keleş - Akhisar Bld.
Zeki Yavru - Kayserispor (düşmeme mücadelesi)
Abdullah Karmil (Kulübü yok, boşta !)

Listeyi ekleme yaparak uzatabilirsiniz, aklıma gelenler bunlar.
1461'den yada altyapıdan çıkıp "ah ulan elimizde tutamadık, Trabzonlu oyunculara mutlaka sahip çıkmamız gerek artık" dediğin oyuncu var mı son yıllarda ?
Konya'nın Volkan Fındıklı ve Ömer Ali hariç kullandığı altyapı eğitimi verdiği bir isim yok bu arada. Olayı illa altyapıya bağlamak zorun hissetme kendini. Başarıları oradan gelmiyor. Bir oyun sistemleri var. Birbirini tamamlayan bir kadroları var. İyi veya kötü bir oyun karakteri olan hocaları var en başta.

Burak
10.05.2016, 18:53
1461 Trabzon'da gerçekten inanılan futbolcular farklı yerlerde denenmeli. Gitsinler başka kulüplere. Ortam aynı futbol yönetimi aynı futbolcu da bir yere gelemiyor. Ya da 21 yaş altı takıma gönderilsinler. Trabzon Karadenizspor döneminden bu yana Yusuf da dahil olmak üzere devamlılığı bulunan bir oyuncu gelmedi ordan.

Mert Oğuzlu61
10.05.2016, 18:54
________________onur__________________

____cava____aykut____yumlu_____eren

_____________yazıcı__ramazan

______nakoulma____ekici_____yusuf(latin kanat)

_________________niasse tipi hızlı zenci forvet

TD: Ertuğrul Sağlam

Rakibe ateş edecek 11 yaptım, nasıl ?

Son olaylardan sonra içime yerel unsurlar kaçtı. Fakir ama gururlu 11 fetişim an itibariyle başlamıştır.

Faruk BERBER
10.05.2016, 18:55
________________onur__________________

____cava____aykut____yumlu_____eren

_____________yazıcı__ramazan

______nakoulma____ekici_____yusuf(latin kanat)

_________________niasse tipi hızlı zenci forvet

TD: Ertuğrul Sağlam

Rakibe ateş edecek 11 yaptım, nasıl ?

Son olaylardan sonra içime yerel unsurlar kaçtı. Fakir ama gururlu 11 fetişim an itibariyle başlamıştır.

Küme düşmez bu takım.

bahadır2561
10.05.2016, 18:56
Ramazan Övüç'ü izlediğim maçlarda yerli/yersiz rakibe sert fauller yaptı. Futbolu tam olarak bilmediğini düşünüyorum. Trabzonspor teori ile futbol öğretilecek bir kurum değil. Şampiyonluklar bu tarz oyuncular ile gel(e)mez. Hedefimiz o ise eğer. Yusuf Yazıcı'yı da çok yetersiz görüyorum. Lise takımından aldığın adam ile Sneijder, Nani, Gomez vs. neyse bunların karşısına çıkamazsın. Her iki oyuncu da önümüzdeki sezon PTT 1.Lig yada Süper Lig takımlarına kiralanmalı diye düşünüyorum. Bir sonraki sezon da bonservisi ile verilmeliler.

İrfan Can tecrübesi ile, Ozan Tufan da yetenek olarak bahsettiğin her iki isimden de oldukça üst seviyedeler. Batuhan Artarslan ile Ramazan'ı, Yusuf Yazıcı ile de şuan Karabükspor'da oynayan eski 1461'lilerden Gökhan Alsan'ı kıyaslayabiliriz.

Çok güzel bi yazı eline sağlık

artvints
10.05.2016, 18:58

1461'den yada altyapıdan çıkıp "ah ulan elimizde tutamadık, Trabzonlu oyunculara mutlaka sahip çıkmamız gerek artık" dediğin oyuncu var mı son yıllarda ?
Konya'nın Volkan Fındıklı ve Ömer Ali hariç kullandığı altyapı eğitimi verdiği bir isim yok bu arada. Olayı illa altyapıya bağlamak zorun hissetme kendini. Başarıları oradan gelmiyor. Bir oyun sistemleri var. Birbirini tamamlayan bir kadroları var. İyi veya kötü bir oyun karakteri olan hocaları var en başta.

birkaç genç oyuncu daha var, süreç gerekiyor. kadronun yıldızı sayılacak oyuncu altyapıdan daha ne olsun? o çalışmayı yapmazsan o oyuncu da çıkmaz. zaten 1, 2 oyuncunun ilk onbirde birkaç oyuncunun yedeklerde olması idealdir. 5, 6 tane çıkarıyorsan işin uzmanısın demektir. m.city gibi bir takım bile altyapıyı geliştirmeye çalışıyor. boşuna değil bunlar. önce kendi etrafından, takımı tutan destekleyen çevreden oyuncu bakarsın, yetiştirirsin.bunun tartışmasını yapmak bile abes. eskiden yapılan yanlışlar yeni yetişecek, oynayabilecek oyuncuları kötü yapmıyor. oturduğun yerden oyuncu yok yeteneksizler diyemezsin. bütün bir klübün geçmişine gözünü kapatmaktır bu.

tonya55
10.05.2016, 18:59
830 trilyon borc gerçekse giray bulak birşey biliyordur işimiz çok zor.

Faruk BERBER
10.05.2016, 19:03
birkaç genç oyuncu daha var, süreç gerekiyor. kadronun yıldızı sayılacak oyuncu altyapıdan daha ne olsun? o çalışmayı yapmazsan o oyuncu da çıkmaz. zaten 1, 2 oyuncunun ilk onbirde birkaç oyuncunun yedeklerde olması idealdir. 5, 6 tane çıkarıyorsan işin uzmanısın demektir. m.city gibi bir takım bile altyapıyı geliştirmeye çalışıyor. boşuna değil bunlar. önce kendi etrafından, takımı tutan destekleyen çevreden oyuncu bakarsın, yetiştirirsin.bunun tartışmasını yapmak bile abes. eskiden yapılan yanlışlar yeni yetişecek, oynayabilecek oyuncuları kötü yapmıyor. oturduğun yerden oyuncu yok yeteneksizler diyemezsin. bütün bir klübün geçmişine gözünü kapatmaktır bu.

Gördüklerime yeteneksiz diyebiliyorum, ama maçları felan izleyip diyorum. Sana şuan bulundukları noktaları da yazdım. Hangisi nereden ne yapıyor gibi. Mesela deliler gibi övülen Batuhan'ı da izledim dün 1461'de. İlk 11 çıkmış maça ama bence o takımda bile yedek olması lazım, birçokları onu Trabzonspor'a layık görürken. Trabzon'dan futbolcu yetişmiyor. Eskiden kazanılan şampiyonluklarda İstanbul takımları bu şekilde değildi. Öncelikle bunu anlamamız lazım. Arada makas yoktu böyle. Şimdi biz çok geride kaldık. Dozer Cemil'in karşısında Baba Hakkı vardı misal, şimdi Dozer Ahmet çıkarsak karşısında Hakkı abi değil Nani var.

selcuk
10.05.2016, 19:04
https://pbs.twimg.com/media/CiG1Z-KWMAEntHb.jpg

hastayim usagin azmine

ben olsam hawaii de deniz kenarinda günesleniyor olurdum gecirdigi o sakatliktan sonra

bordomavi1
10.05.2016, 19:18
Panel de başkan beklentiyi küçültmek için öyle bir şey söylemiş olabilir. Paneldekiler yanlış anlamasın ama bence başkan söylemek istememiş bir kaç şeyi. Çünkü hiç bir mantığı yok. Lucescu'yu getircem diyip kadroyu yeniliycem diyip elden düşmüş 1-2 bonservissiz oyuncuyla 1-2 lig içinden takasla bizleri kandıramayacağını biliyordur heralde. Kaldı ki devre arası Muhammet'e 3 milyon euro verildi. Devre arası bir oyuncu için 3 milyon euro veren takım sezon sonu kadroyu sıfırlaması gerekirken 2-3 tane bedava oyuncu alacak değildir heralde. Bence bu söylenenin hiç bir mantığı yok.

Ben öyle 5-6 iyi transfere de kanmam. Bu takımın 17-18 oyuncuya ihtiyacı var. Minumum 11 oyuncu, ideal olarak 13-14 oyuncu ihtiyacımız var. Şimdi hemen para nerde diyen olacaktır. Stad sponsoru, forma sponsoru gelecek deniliyor, stad gelirleri çok artacak, bonservisle satılacak oyuncular var. Bilmiyorum belki bu gelirlere borçlar yüzünden direk el koyulacaktır falan. Eğer öyle bir şeyde varsa gider yine kredi çekersin düşük faizle. Onu kim versin diyenler olacaktır. Kabine de 4-5 Trabzonsporlu bakan var demesini biliyorlar. İHO bile yaptı bunu, bu yönetim mi yapamayacak? Borç ne kadar? 400 diyen var 800 diyen var. 150 milyon daha eklesen nolacak. Sen yeterki sağlam bir takım kur, sportif başarı elde et. Gerisi gelir. Borçlar falan dert değil.

artvints
10.05.2016, 19:20
https://pbs.twimg.com/media/CiG1Z-KWMAEntHb.jpg

hastayim usagin azmine

ben olsam hawaii de deniz kenarinda günesleniyor olurdum gecirdigi o sakatliktan sonra

top alışverişindeki tereddütler, pas zamanlamasındaki sorunlar, kafayı kaldırma, ikili mücadeleye girmedeki yanlışlar düzelir mi bundan sonra ne diyorsun? zekaya dair şeyler. benim de tereddütlerim var. bir yandan da içim gidiyor, üzülüyorum. en sevdiğim mobil oyuncu tipi merkez orta saha. ilk defa konya maçında oynadığında, konya'nın rakibi karşılayan orta saha planını altüst etmişti. aldı topu delik deşik etti resmen ortasahayı.çare üretemediler. eksikler var ama bir yandan da atom parçalamıyor yani.hepsi öğrenilebilir, değiştirilebilir refleksler. rehber lazım.

selcuk
10.05.2016, 19:26
top alışverişindeki tereddütler, pas zamanlamasındaki sorunlar, kafayı kaldırma, ikili mücadeleye girmedeki yanlışlar düzelir mi bundan sonra ne diyorsun? zekaya dair şeyler. benim de tereddütlerim var. bir yandan da içim gidiyor, üzülüyorum. en sevdiğim mobil oyuncu tipi merkez orta saha. ilk defa konya maçında oynadığında, konya'nın rakibi karşılayan orta saha planını altüst etmişti. aldı topu delik deşik etti resmen ortasahayı.çare üretemediler. eksikler var ama bir yandan da atom parçalamıyor yani.hepsi öğrenilebilir, değiştirilebilir refleksler. rehber lazım.
hersey mümkün azimlen
yinede as oyuncu olmasi zor sampiyonluga giden takimda

suan icin takimin degisilemez bir parcasi, cünkü takima ruh getiriyor, hareket getiriyor coskulu stili

ben olsam stoper yapardim ramazani
stoperde aradigim bütün özelliklere sahip

odyseuys
10.05.2016, 19:38

bu konuda ciddi bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. genel olarak avrupa altyapılı oyuncularla kıyaslama yapıp entellektüel anlamda bizim oyuncularımızın daha geri durumunda olduğu görüşüne katılmamak elde değil. bu noktadan hareketle yerli (yerlinin yerlisi, en yerli vs.) oyuncuların yapabildiklerinden, yapabileceklerinden faydalanmak yerine yapamadıkları yani yetersizlikleri ön plana çıkarılarak oyuncular deyim yerindeyse tu kaka ediliyor. bu zaman zaman benim de benimsediğim bir tarz belki de.

ancak atladığımız ve bence çok önemli bir nokta var. bu oyuncuların saha içi rolleri peşinen ve katiyen belirlendiğinde ve potansiyelleri çerçevesinde maksimum fayda elde etmek istendiğinde, açıkça söylemek gerekirse yapacakları ve yapmayacakları işler doğru olarak tarif edilip çalışıldığında tamamından olmasa da potansiyeli yüksek oyunculardan yeterli ölçüde faydalanılabileceğini düşünüyorum.

yani bu oyuncuların (da) değer kazanması ya da yok olup gitmesi takımı fizik, teknik ve taktik olarak hazırlayan ekibin birinci dereceden sorumluluk sahibi olduğu bir durum bence.

engin baytar, burak yılmaz benzeri örnekler yetenek ve zekaya aynı anda sahip olmayan, varsa da bunu sahaya yansıtmayan oyuncuların kariyerleri açısından çalıştıkları teknik ekibin önemini ortaya koyuyor. zaten şenol güneş'i de ülke futbolunda bulunduğu noktaya getiren husus bu ve benzeri oyunculardan maksimum faydayı alıyor olması değil mi?

ramazan için ilk maçından itibaren hepimizde ciddi bir umut doğdu. ama hemen herkes yersiz sertliği, kontrolsüzlüğü nedeniyle eleştirdi oynadığı maçlarda. işte hoca faktörü burada devreye girmeli. (1) "yaptığı yanlışı yapma" diyecek (2) "yapmaman yeterli değil doğru olan bu ve bunu yap" diyebilecek yeterlilikte ve saygınlıkta bir hoca ile bu arkadaşların çok mesafe kat edebileceğini düşünüyorum.

başkan "luceskuvari" dediğinde bu nedenle heyecanlandım. bu söyleminin arkasında durmasını da harcayacağı ya da harcamayacağı milyonlardan daha çok istiyorum.

artvints
10.05.2016, 19:48
bu konuda ciddi bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. genel olarak avrupa altyapılı oyuncularla kıyaslama yapıp entellektüel anlamda bizim oyuncularımızın daha geri durumunda olduğu görüşüne katılmamak elde değil. bu noktadan hareketle yerli (yerlinin yerlisi, en yerli vs.) oyuncuların yapabildiklerinden, yapabileceklerinden faydalanmak yerine yapamadıkları yani yetersizlikleri ön plana çıkarılarak oyuncular deyim yerindeyse tu kaka ediliyor. bu zaman zaman benim de benimsediğim bir tarz belki de.

ancak atladığımız ve bence çok önemli bir nokta var. bu oyuncuların saha içi rolleri peşinen ve katiyen belirlendiğinde ve potansiyelleri çerçevesinde maksimum fayda elde etmek istendiğinde, açıkça söylemek gerekirse yapacakları ve yapmayacakları işler doğru olarak tarif edilip çalışıldığında tamamından olmasa da potansiyeli yüksek oyunculardan yeterli ölçüde faydalanılabileceğini düşünüyorum.

yani bu oyuncuların (da) değer kazanması ya da yok olup gitmesi takımı fizik, teknik ve taktik olarak hazırlayan ekibin birinci dereceden sorumluluk sahibi olduğu bir durum bence.

engin baytar, burak yılmaz benzeri örnekler yetenek ve zekaya aynı anda sahip olmayan, varsa da bunu sahaya yansıtmayan oyuncuların kariyerleri açısından çalıştıkları teknik ekibin önemini ortaya koyuyor. zaten şenol güneş'i de ülke futbolunda bulunduğu noktaya getiren husus bu ve benzeri oyunculardan maksimum faydayı alıyor olması değil mi?

ramazan için ilk maçından itibaren hepimizde ciddi bir umut doğdu. ama hemen herkes yersiz sertliği, kontrolsüzlüğü nedeniyle eleştirdi oynadığı maçlarda. işte hoca faktörü burada devreye girmeli. (1) "yaptığı yanlışı yapma" diyecek (2) "yapmaman yeterli değil doğru olan bu ve bunu yap" diyebilecek yeterlilikte ve saygınlıkta bir hoca ile bu arkadaşların çok mesafe kat edebileceğini düşünüyorum.

başkan "luceskuvari" dediğinde bu nedenle heyecanlandım. bu söyleminin arkasında durmasını da harcayacağı ya da harcamayacağı milyonlardan daha çok istiyorum.

katılıyorum önemli bir nokta. zaten şenol güneş konusunda atlanan şey bu. kadro yapısı, oyuncular arası denge ve oyun planını iyi kuruyor. çatı sağlam olunca oyuncunun da verimi artıyor. ilk başarı orada. bireysel olarak konuşmalar, verdiği güven, oyuncunun arkasında durma, sonra gelen konular. önce sağlam bir oyun felsefesi ve doğru plan lazım. zaten şenol hoca genç oyuncu avına çıkmaz. sistem üzerinde durur.en yeterli gördüğü oyuncuyu sistemin içerisine yerleştirir ve sabreder. tarzı bu. çok eleştri almıştır, bu oyuncuyu niye oynatıyor, genç oyuncu niye keşfetmiyor, niye transfer istemiyor diye. ama inandığı şey bu. ekonomik sebepleri de göz nüne alırsak elindekini kullanmak için maksimum seviyede iyi bir ortam hazırlamaya çalışması takdire şayan.diğer ülkelerde çoğu konu yöneticiler ve futbolcular tarafından halledilmiş oluyor.hoca sadece tercih yapıyor.

artvints
10.05.2016, 19:59
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1021874714556392&id=161027330641139&refid=52

bu bu ne bu, biz de diyoruz waris'i satma diye. satmasa neyi harcayacak? parasını ödemediği oyuncuyu satıyor, aldığı parayı da harcıyor. onun yerine gelen oyuncu da klüpte yok şuan.

gökhants1966
10.05.2016, 19:59
Ortasahaya Vukcevic-Seri ikilisi gibi maç başına isabetli pas oranı oldukça yüksek olan,soğukkanlı,oyun görüşü yüksek,yoğun pres altında bile hata yapmayan,doğru kararlar verebilen,oyunu açıp takımı rahatlatabilecek iki oyuncu alınabilirse mükemmel olur.Ortasahada sağlam bir ikili olduktan sonra gerisini bir şekilde hallederiz diye düşünüyorum.Trabzonsporun en büyük sorunu oyun kurmakta zorlanması bunu hallettiği zaman büyük bir sorununu çözmüş olacak.

İ. SARAL
10.05.2016, 21:11

Ya Faruk sen yapma bari. "rakipte şu şu var bizde kim var" gibi argümanları öne sürmek hiç doğru değil. En güzel örnek Sivasspor'un kafaya oynaması, Bursaspor ve bizim şampiyonluk. Şundan eminim o sene başı çoğu kişi; "rakiplerde Alex, Dos Santos, Lucas Neil, Guti, Quaresma, Simao, Lugano vs var biz Jaja'larla, Enginlerle, Calelerle, Serkanlarla, Giraylarla mı şampiyon olacağız" diye düşünmüştür sen de dahil. Eeee sonuç ne oldu. Sahada isimlerin işe yaramadıktan sonra hiç bir önemi yok, hele Türkiye liginde.

Erdal UZUNYILMAZ
10.05.2016, 22:57
Avrupa'da takımlar 18-23 yaş arası adamlarla oynuyor ligi. Bakınız Hollanda ,Belçika,Avusturya bunlara örnek. Sen hala yok gelişmesi lazım falan de hala. Oynamadan gelişemez futbolcu. Yetenek varsa oynatacaksın.Hakedeni hakedene vereceksin. Yıldız dediğin adamlar bu takımı çöp etti bütün ruhunu aldı şehrin.Yapılanmak gerek diyoruz ve yetenek gördüğümüz gençleri kadroya serpiştirmeliyiz. Gitse Scout ekibi 19 yasında bi zenci bulsa Belçika'dan bu yaş muhabbetini unutursunuz kırk yıllık topçu muamelesi yapılır. Bizim altyapıda çok yetenekli çocuklar var bunları değerlendirmeliyiz. Ozan'a da şans verilmeseydi buralara gelemezlerdi fakat güvendi camia.

Cemal Sağlam
10.05.2016, 23:02
http://www.transfermarkt.com.tr/jony/profil/spieler/228761

Bu elemanın sözleşmesi bitiyor. Hızlı ve istatistikleri iyi acaba alabilir miyiz ?

Dip.Ing.Mag.
10.05.2016, 23:13
Uefa 2016-17 sezonu için bize lisans vermemiş ve eksikliklerin giderilmesi için ek süre tanımış

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Cemal Sağlam
10.05.2016, 23:15
Uefa 2016-17 sezonu için bize lisans vermemiş ve eksikliklerin giderilmesi için ek süre tanımış

Hayır biz başvuru yapmamışız

Dip.Ing.Mag.
10.05.2016, 23:16
Hayır biz başvuru yapmamışız

Allah Allah mersin başvuru yapmadı diye bize de eksiklikler var diye lisans çıkmadı yazıyorud haberde

cewat
10.05.2016, 23:17
http://www.transfermarkt.com.tr/jony/profil/spieler/228761

Bu elemanın sözleşmesi bitiyor. Hızlı ve istatistikleri iyi acaba alabilir miyiz ?

Az sonra bir arkadaş "15 milyon piyasası var, Milan ve Arsenal ilgileniyor. Hayal görmeyin" diyecek.

Cemal Sağlam
10.05.2016, 23:18
Allah Allah mersin başvuru yapmadı diye bize de eksiklikler var diye lisans çıkmadı yazıyorud haberde

Sonradan başvuru yapmayan kulüpler içince adımız geçti haberin detayları gelince

Cemal Sağlam
10.05.2016, 23:19
Az sonra bir arkadaş "15 milyon piyasası var, Milan ve Arsenal ilgileniyor. Hayal görmeyin" diyecek.

Kesin :)

RoyalEvil61
11.05.2016, 00:08
yko ts'ya göre yönetim yasin öztekinin menejeriyle masaya oturacakmis. bu yönetimde vizyon denen sey yok haber dogruysa.

artvints
11.05.2016, 00:33
.......................arda
...semih....mücahit...m.yeşil....abdullah kasap
................abdülkadir.....sefa akgün
....oğuzhan acar........................savaş
...............doğukan....cafer tosun

telaşa gerek yok az sabredin 5 sene sonra şampiyon takım.arada küme düşme olabilir ama hemen çıkarlar :)

gökhants1966
11.05.2016, 00:38
Kulübün ekonomik durumunun çok kötü olduğu söyleniyor eğer gerçekten böyleyse gelecek sezon satışlardan elde edeceğimiz parayla maliyeti uygun oyuncularla aşırı bonservis vermeden sezona girebiliriz.

Satacağımız oyunculardan 15 milyon euro civarı alabilirsek ;

Serdar Taşçı = Bedelsiz
Bastos = Bedelsiz
Kaminski - Bedelsiz
Eren = Bedelsiz
Vukcevic = 3.5 milyon
Bennasser = 3.5 milyon
Ndiaye-Umar = Takas(Uğur+Sefa)+1 milyon
Visca = Takas(Yumlu+Yusuf)+1 milyon
Mostafa Fathi = 2 milyon
Armin Hodzic = 4 milyon

Toplam = 15 milyon Euro

AS TAKIM

----------------------------Onur--------------------------------

Cavanda--------Bastos---------Serdar--------------------Eren

----------------Y.Bennasser---------N.Vukcevic----------------

E.Visca----------------------M.Ekici----------------------M.Fathi

-----------------------------A.Hodzic---------------------------------

YEDEK TAKIM

-----------------------------Esteban--------------------------------

Semih--------------Akakpo---------Kaminski----------------Güray

------------------------Okay-----------Aytaç------------------------

Umar--------------------------Ndiaye----------------------------Yazıcı

-------------------------------Muhammet------------------------------

As takım disiplinli,ortasahada iyi pas yapabilecek bir üçlü,kenarda skor yükünü çekebilecek bir kanat oyuncusuyla diğer kenarda top kullanma becerisi yüksek diğer kanat oyuncusu,forvette ise hem havadan hem de yerden etkili son vuruşları iyi yapabilecek bir forvet oyuncusundan oluşturulmuştur.

Takımın uyumuna göre sistem değiştirilebilir mesela Ekicinin yerine gole daha yakın olabilecek forveti çiftleyebilecek bir oyuncu yani Ndiaye düşünülebilir.Genel olarak iyi pas yapan,duran toplarda etkili,disiplinli bir takım oluşturmak istedim ama gol atmakta zorlandığımız maçlarda Ndiaye ya da yedekten başka oyuna alınarak gol sorunu çözülebilir.

serdaracıl
11.05.2016, 00:38
Başkan çok olumsuz bir tablo çizdi ekonomik anlamda. Söyledikleri yüzde 100 doğru ama insanlar çözüm ve başarı bekliyor. İşi çok zor

taha küçük
11.05.2016, 00:39
İho ya 3 yıl sabreden bu camia usta ya 3 yıl güvenmek zorunda çünkü bu işi usta yapmazsa kimsenin yapabileceğini düşünmüyorum.borçlarla uğraşmaktan adamlar farklı şeyler yapamiyorlar zannedersem.bu iho denen zati kulübe nasıl başkan seçtiler çok merak ediyorum.aklıma geldikce deliriyorum.
Ama gec te olsa ustayı başa getirdik bu adam bu işi başaracak bence renktaslarim baskana destek vermemiz lazim kulübede seneye insaallah trabzonda üniversite okumaya başlayacağım ve kombine almayı planlıyorum lütfen herkes elini tasin altina koysun başka Trabzonspor yok.

gökhants1966
11.05.2016, 00:40

telaşa gerek yok az sabredin 5 sene sonra şampiyon takım.arada küme düşme olabilir ama hemen çıkarlar :)

Hocam altyapımızı yeterince takip edemiyorum hangi oyunculardan umutlusunuz ?

zafer44
11.05.2016, 00:55
Tüm sorunların temelinde eğitim yatıyor. Almanya 3,5 milyon Türk'ten yüzlerce yetenekli ve başarılı futbolcu çıkarabiliyor da biz 80 milyondan çıkaramıyorsak sebebi eğitim sistemidir. Altyapı palavrası almış başını yürüyor. Kazara bir, iki gol atan başımıza yıldız kesiliyor misal Mustafa Yumlu Beşiktaş'a attığı golle yıldız oldu halen de yıldız!!! Tabii ne hikmetse bizden aldığı paranın yarısını bile başka yerde alamıyor. Dün 1461 maçını izledim stadyumda bizim takımdan kimin ayağına top gelse topla Messi'den fazla oynadı ta ki tokadı yiyene kadar. Bizim bütün oyuncuları toplasan rakipten Şevki ÇINAR'ın yarısı etmez.

artvints
11.05.2016, 01:05
Hocam altyapımızı yeterince takip edemiyorum hangi oyunculardan umutlusunuz ?

ben de takip edemiyorum ama ismini duyduklarım milli takıma gidenler, arada videoda denk gelenler, isminden bahsettirenler bunlar. wyscout'tan aldığım hesaplarda alt yapı oyuncularımızla ilgili videolara baktım hep. birkaç oyuncu ile ilgili az da olsa görüntü vardı.

çok ortasaha var.stoper, bek ismi duymuyoruz pek.kaleciler de ismini duyurdular. en büyük yıldız adayımız abdülkadir. en sevdiğim oyuncu tipi davranış olarak. bütünüyle takımın faydası için oynamaya çalışan, yetenekleri fazla olmasına rağmen koşmaktan mücadele etmekten basit pas yapmaktan gocunmayan bir oyuncu. bu yaşta bu olgunluk takdire şayan. daha çok maç izlemek lazım tabi. çevik, çabuk, teknik izlemesi keyifli.inşallah fiziksel olarak bir sıkıntı yaşamaz.emre gibi diyeceğim de vazgeçtim neyse.

sefa da sürekli olarak milli takıma gidiyor. o da sol ayaklı otasaha ama savunmanın önünde oynuyor milli takımda. gelişimine bakmak lazım birşey söylemek zor.

cafer tosun değişik bir tip. ortasaha ve hücumda oynuyor. ağır gözüktüğü için bizim millet sevmeyebilir ama alan bilgisini geliştirirse hücumda etkili bir oyuncu olabilir. ben severim hücumda müller tipi fizikli topsuz oynayan oyuncuyu. ama çok daha çakal, ısrarlı güçlü olması gerekir.en çok çalışması gereken oyuncu. boyun uzun önlibero yapalım demezlerse birşeyler çıkabilir.ama az izledim, bu kadar izlemeye sağlıklı yorum yapmak doğru değil.

savaş ve oğuzhan aynı jenerasyonun oyuncusu.fiziksel olarak gelişmekte geç kalmışlar.bireysel oynayan oyuncular. oğuzhan'ı herkes biliyor zaten. o da abdülkadir gibi yeteneklii ama tam tersi bireysel oynayan bir oyuncu. öyle de yararlı olabilir ama demek ki sıkıntılar var çıkış yapamadı. kaybolması üzer beni.

gökhants1966
11.05.2016, 01:14
ben de takip edemiyorum ama ismini duyduklarım milli takıma gidenler, arada videoda denk gelenler, isminden bahsettirenler bunlar. wyscout'tan aldığım hesaplarda alt yapı oyuncularımızla ilgili videolara baktım hep. birkaç oyuncu ile ilgili az da olsa görüntü vardı.

çok ortasaha var.stoper, bek ismi duymuyoruz pek.kaleciler de ismini duyurdular. en büyük yıldız adayımız abdülkadir. en sevdiğim oyuncu tipi davranış olarak. bütünüyle takımın faydası için oynamaya çalışan, yetenekleri fazla olmasına rağmen koşmaktan mücadele etmekten basit pas yapmaktan gocunmayan bir oyuncu. bu yaşta bu olgunluk takdire şayan. daha çok maç izlemek lazım tabi. çevik, çabuk, teknik izlemesi keyifli.inşallah fiziksel olarak bir sıkıntı yaşamaz.emre gibi diyeceğim de vazgeçtim neyse.

sefa da sürekli olarak milli takıma gidiyor. o da sol ayaklı otasaha ama savunmanın önünde oynuyor milli takımda. gelişimine bakmak lazım birşey söylemek zor.

cafer tosun değişik bir tip. ortasaha ve hücumda oynuyor. ağır gözüktüğü için bizim millet sevmeyebilir ama alan bilgisini geliştirirse hücumda etkili bir oyuncu olabilir. ben severim hücumda müller tipi fizikli topsuz oynayan oyuncuyu. ama çok daha çakal, ısrarlı güçlü olması gerekir.en çok çalışması gereken oyuncu. boyun uzun önlibero yapalım demezlerse birşeyler çıkabilir.ama az izledim, bu kadar izlemeye sağlıklı yorum yapmak doğru değil.

savaş ve oğuzhan aynı jenerasyonun oyuncusu.fiziksel olarak gelişmekte geç kalmışlar.bireysel oynayan oyuncular. oğuzhan'ı herkes biliyor zaten. o da abdülkadir gibi yeteneklii ama tam tersi bireysel oynayan bir oyuncu. öyle de yararlı olabilir ama demek ki sıkıntılar var çıkış yapamadı. kaybolması üzer beni.

Cevabınız için teşekkürler inşallah altyapımızda ki oyuncular 3-4 yılda maksimum gelişim sağlayıp kulübe uzun yıllar hizmet ederler.Kulübümüzün zor durumunda beni birazcık olsun umutlandıran tek şey altyapımızda ki genç oyuncularımız.

ADANALI
11.05.2016, 01:24
yko ts'ya göre yönetim yasin öztekinin menejeriyle masaya oturacakmis. bu yönetimde vizyon denen sey yok haber dogruysa.

Umarım aslı yoktur bu haberin... Biz Erkan ZENGİN`den kurtulmaya çalışıyoruz ne işi var çakma Ronaldo Yasin`in bizde ? Aslında Erkan`ı ĞS`ye itelesek beter olsunlar...

Bu arada aynı YKO : "Özer`in alacaklarını tahsil edemediği için TFF`ye başvurması ile TRABZONSPOR UEFA lisansı alamadı. Alacaklarından sebep kulübü TFF`ye şikayet eden Sefa, Erkan ve Özer ile kesinlikle yollar en kısa zamanda ayrılmalıdır. TRABZONSPOR kulübü kimsenin oyuncağı değildir. Madem TRABZONSPOR kulübü bir aile ise bu ailenin kötü gününde yanında olmayan ve anlayışlı davranmayan sadece TRABZONSPOR`a para gözüyle bakan kim varsa yollar hemen ayrılmalıdır. şikebahçe`de hiç sevmediğimiz caner erkin bile 5 ay para almadı gıkını çıkarmayıp formasını giydiği takımın imajını zedelemedi. TRABZONSPOR`da maalesef öz evladım diyip takıma zarar veren insanlar var. Bunlarla sezon sonunda mutlaka ama mutlaka yollar ayrılmalıdır."

Ozan Yılmaz
11.05.2016, 02:05
Bakıyorum da aramızda hala yko denen uydurma face sayfasının yazdıklarına inananlar var.
Yapmayın.

Fatih Öztürk
11.05.2016, 02:10
9171

RoyalEvil61
11.05.2016, 02:45
Bakıyorum da aramızda hala yko denen uydurma face sayfasının yazdıklarına inananlar var.
Yapmayın.
"haber dogruysa"

gometra
11.05.2016, 03:09
Biraz kaba olacak ama bonservissiz oyuncu olayı boş laf. En az 8-9 transfere ihtiyacın var, o da en az, bonservissiz kimi bulup da alacaksın?

10 tane Nakoulma- - Emrah Başsan alacam diyorsan okey. diğer türlü saçmalık. Gündemde olduğu için söylüyorum, bonservissiz almayı planladığın Vilhena'ya ne kadar vereceksin 1 milyon mu? En az 2 milyon euro isteyecek senden, o da en az. imza parası hariç.

Burada bonservisi yok alalım denilen oyuncuların %80i kapıyı en aşağı 2-2.5tan açacak sana, ki açıyor bile. Veloso Beşiktaş'tan 4x2.5 sözleşme istedi haberiniz var mı?

Bonservissiz transfer yapacam demek 10 tane Nakoulma/Emrah Başsan'a hazır olun demektir. Zerre realitesi olmayan bi laf. Bonservissiz diye Rybus alacaksın "maksimum", ee? iki sene sonra göndermeye çalışacaksın.

Böyle bi dünya yok, böyle bi piyasa yok;

Bana 10 tane bonservisi olmayan maaşı da maksimum 1.5 olacak imza parası 500 bini geçmeyecek 10 tane oyuncu yaz desem yazamazsınız çünkü yok? Ee nerden alınacak bu adamlar Mahmutpaşa'da toptancıdan mı?

Ha diyeceksiniz ki Usta bunu bilmiyor mu? mümkün değil.

Beklentiyi konsolide etmek için söylenen bi laf sadece..

asilhamsi
11.05.2016, 08:40

oguzhanı resmen harcıyoruz,cafer tosun cok iyi oyuncu,mehmet yesil eldeki butun stoperlerden daha iyi,yası itibari ile eklemedin belkşi ama bu kadroya yusuf yazici yi gozum kapalı eklerim,bir sezon iyi bir teknik ekiple calısmıs ramazanıda eklerim.

asilhamsi
11.05.2016, 08:48

yukarıda saydıgın isimlerin hicbiri icin burada ah ulan elimizde tutamadık diye bir serzeniş olmadı.Cunku bunların hepsi takım oyuncusu idi,özel yetenekleri yoktu.

Diger taraftan her takıma boyle isimlerde lazım ve sizin begenmediginiz bu isimler takımlarında onemli roller ustleniyorlar.

asilhamsi
11.05.2016, 08:52
1461 batuhan,abdulkadir parmak,ugurcan

Trabzonspordan yusuf yazici,ramazan ovunc

onumuzdeki sene mutlaka kadroda olmalı ve ciddi sureler almalılar.Takım ancak boyle duzluge cıkar.

ayrıca semih,savas,abdulkadir omur,yavuz,cafer tosun,mehmet yesil sadece 1 sezon 1461 de oynadıktan sonra tekrar A takım icin degerlendirilmeliler.

fatihaltun08
11.05.2016, 08:57
Özerin TFF ye gidip şikayet etmesinden sonra umarım ki burada hala Trabzonlu veya Özevlat muamelesi yapan yoktur!!!!

Yok Ersun Yanal Fenerliymis, yok bilmem ne futbolcusunun yaşantısında sıkıntı varmış yok bu zamanında böyle açıklama yapmış yok karaktersizmiş muhabbetlerine girmeyiz. Geçen sene İsrailli bi çocuk vardı Yahudi diye taraftarlar kabul etmedi sonuç bizim Özevlat dediğimiz adam en ufak durumda federasyona kaçtı....

Yazarken sinirimden geçtim vay be arkadaş Cardozo gibi Dünya Yıldızın adam yedek kaldığı halde şikayet bile etmedi. Kimse kusura bakmasın bundan sonra taraftara kalırsak bu kulübü kapatalım!!!!

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Oğuzlu61
11.05.2016, 10:06
Gelecek sezon kümede kalma mücadelesi vereceğiz yada en iyi ihtimal orta sıralarda sıradan Anadolu takımı gibi takılacağız, transfer yapılmayacak. Fazla maaş alanlar yollanacak, Özkan Sümer in yaptığı gibi kamyonla ucuz 4-5 oyuncu getirilecek. Alt yapı ağırlıklı kadroyla lige giriş yapacağız. Teknik direktörde büyük ihtimal yerli olacak, son gelişmelerden sonra yabancı antrenör defteri tamamen kapatılmıştır. Tablo onu gösteriyor.

Ya Tolunay, ya E.Sağlam...

Faruk BERBER
11.05.2016, 10:22
Ya Faruk sen yapma bari. "rakipte şu şu var bizde kim var" gibi argümanları öne sürmek hiç doğru değil. En güzel örnek Sivasspor'un kafaya oynaması, Bursaspor ve bizim şampiyonluk. Şundan eminim o sene başı çoğu kişi; "rakiplerde Alex, Dos Santos, Lucas Neil, Guti, Quaresma, Simao, Lugano vs var biz Jaja'larla, Enginlerle, Calelerle, Serkanlarla, Giraylarla mı şampiyon olacağız" diye düşünmüştür sen de dahil. Eeee sonuç ne oldu. Sahada isimlerin işe yaramadıktan sonra hiç bir önemi yok, hele Türkiye liginde.

Bunu öne sürmemem için ligleri her zaman domine eden takımların Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş olmaması lazım. Ama görüyorum ki son 20 yılın 17-18'inde şampiyon bu takımlar olmuş ? 2010-2011'deki kadromuz gayet iyiydi. Takımda ciddi süre alan Trabzon'lu yoktu ve başarılı olduk. Verdiğin örnek yaşın 30 bir kez görebildiğin bir sahne bu arada kendi takımın adına. Bunu bak böyle de oluyor demek çok sağlıklı değil, ki böyle de oluyor dediğin kadro gayet iyi bir kadro. Öyle düşünüyorsan mesela Leicester da şampiyon oldu :).

Paranın gücüne inanın.

Erkan A.
11.05.2016, 10:49

onumuzdeki sene mutlaka kadroda olmalı ve ciddi sureler almalılar.Takım ancak boyle duzluge cıkar.

ayrıca semih,savas,abdulkadir omur,yavuz,cafer tosun,mehmet yesil sadece 1 sezon 1461 de oynadıktan sonra tekrar A takım icin degerlendirilmeliler.

renktasim batuhanin artilari nelerdir ?? trabzonsporda oynamalidir dedigimiz sebeb nedir ?? veya okay yokuslu ile arasindaki fark nedir ??

Mehmet Cihan Kocaman
11.05.2016, 10:54

Savaş ve Abdülkadir'i 1461'de oyalamaya gerek yok. İkisi de yeteneklerini ispatlamış ve forma şansı bekleyen oyuncular.
1461'e göndermektense Trabzonspor'da antrenmanlarda bile edinecekleri tecrübeler onlara çok şey katacaktır.
Şu Batuhan'ı da allah aşkına yazmayın artık. Denizli maçında saçımı başımı yoldum onun yüzünden. Okay Yokuşlu'dan hiçbir artısı yok, Okay gelişime daha açık.

Erkan A.
11.05.2016, 10:59
Başkan çok olumsuz bir tablo çizdi ekonomik anlamda. Söyledikleri yüzde 100 doğru ama insanlar çözüm ve başarı bekliyor. İşi çok zor

muarrem ustayi bilmeyenler sanacak silah zoruyla getirilmis ??

baskan olmadan evel bu tabloyu biliyordunuz , bu tabloyu hekimogluda biliyordu hekimoglu suan muarremustanin yapmak istedigini yapacakti ...

hekimogluda ben bunu yapacagim sunu yapacagim Bayern münihi satin alacagim deseydi suan baskandi ?

yanlis anlasilma olmasin ben muarrem ustayi destekliyordum destegim devam ediyor simdilik bakalim Zaman ne gösterecek ..

muarrem Usta ilk baslardaki gibi bize Moral vermeli küstürmemeli biz trabzonlularda sabir kalmadi güzel vaatler verirken simdik olumsuz konusmalar yapiyor baskanimiz ..

benim bir idaam vardi ve devam ediyor - hami mandirali ile devam edilecek baska hoca alinmayacak - hedefsiz sekilde yola devam edilecek

muarrem Usta baskan neden ve ne icin trabzonspor baskanligina aday olmus ve neden secilmis bunu düsünmesi gerekiyor eger suan birsey yapamayiz diyorsaniz o Zaman hekimoglunun sucu neydi ??

Turgay Atalay
11.05.2016, 11:02
UEFA dan 1+1 yıl veya net 2 yıl ceza alacağımızı düşünüyorum, hayalleriniz Haminin bir tık üstü teknik direktörü geçmesin.

Ertan 51
11.05.2016, 11:29
Mali durumumuzun düşünüyorum da öyle büyük hedefler koymayıp,
bahsi geçen bonservissiz oyunculardan,futbolu bilip,futbol zekası olan 7-8 adam alalım,
ortalama bir takım olalım diyorum ben,
Luce ye falan hiç mi hiç gerek yok,ona verilecek para ile öküz alınır,
B.Hasi'ye 1 milyon euro verelim,
700-800 bin euro ya oynayacak Cavanda türü vasat civarı adamlar bulsun skut ekibimiz,
bizlerde sabredelim,resmi ürünler alıp kulübe destek olalım,
düzlüğe bi çıkalım,yoksa Trabzonspor diye bir takım kalmayacak Allah göstermesin.
Şampiyonluğu 2-3 sene sonra zikretmeye başlayalım,kesinlikle şimdi değil.

artvints
11.05.2016, 11:58
oguzhanı resmen harcıyoruz,cafer tosun cok iyi oyuncu,mehmet yesil eldeki butun stoperlerden daha iyi,yası itibari ile eklemedin belkşi ama bu kadroya yusuf yazici yi gozum kapalı eklerim,bir sezon iyi bir teknik ekiple calısmıs ramazanıda eklerim.
yusuf'u satıyoruz abi para lazım :) sefa, abdulkadir, oğuzhan üçlüsü milli takimdaki tugay, emre, yıldıray üçlüsünü anımsattı bana :)

mesaced1967
11.05.2016, 12:05
Galiba herkes aynı düşünüyor Beşiktaş'ın feda sezonunu geçireceğiz Samet Aybaba gibi bir teknik direktör gelecek Tolunay Kafkas büyük ihtimalle scout ekibinin önerdiği 4 tane bonservis bedeli 500.000 - 1.000.000 arası oyuncular alınacak 2 tanede bonservis bedeli olmayan veya kiralık (Josue, Nabil Ghilas, Dujiricic, Torje, Scarione, Ibrahima Balde, Damiao vs ) getirilecek ayrıca 1461'den Hasan Batuhan, Abdülkadir Parmak U21'den Yusuf Yazıcı, Ramazan Övüç, Muhammet Beşir kadroda tutulacak ilk 4 hedeflenecek inşallah başarılı oluruz

Yıldıray Emanet
11.05.2016, 12:11
Avrupaya gitmesekte olur yeterki ligde bi ışık versinler

İbrahim Keleşoğlu
11.05.2016, 13:23
yeşermeden solan ümitler

asilhamsi
11.05.2016, 13:35
Savaş ve Abdülkadir'i 1461'de oyalamaya gerek yok. İkisi de yeteneklerini ispatlamış ve forma şansı bekleyen oyuncular.
1461'e göndermektense Trabzonspor'da antrenmanlarda bile edinecekleri tecrübeler onlara çok şey katacaktır.
Şu Batuhan'ı da allah aşkına yazmayın artık. Denizli maçında saçımı başımı yoldum onun yüzünden. Okay Yokuşlu'dan hiçbir artısı yok, Okay gelişime daha açık.

Siz bir maclık kotu performanstan bahsediyorsunuz ben en az 20 macını izlemişimdir.Bircok macta topla ilişkisi iyi,pozisyon bilgisi iyi bir adam izledim.

Yusuf yazıcının ilk macından sonra burada adama demediklerini bırakmadılar.Degerlendirme yaparken biraz daha zamana yaymak gerekir diye dusunuyorum.

asilhamsi
11.05.2016, 13:37
Galiba herkes aynı düşünüyor Beşiktaş'ın feda sezonunu geçireceğiz Samet Aybaba gibi bir teknik direktör gelecek Tolunay Kafkas büyük ihtimalle scout ekibinin önerdiği 4 tane bonservis bedeli 500.000 - 1.000.000 arası oyuncular alınacak 2 tanede bonservis bedeli olmayan veya kiralık (Josue, Nabil Ghilas, Dujiricic, Torje, Scarione, Ibrahima Balde, Damiao vs ) getirilecek ayrıca 1461'den Hasan Batuhan, Abdülkadir Parmak U21'den Yusuf Yazıcı, Ramazan Övüç, Muhammet Beşir kadroda tutulacak ilk 4 hedeflenecek inşallah başarılı oluruz

Teknik direktor secimi dısında bana uyar.Bu tabloyu kabul edecek bir yabancı hoca ile uzun sureli yola cıkılmalı.Besnik Hasi uygun isim gibi duruyor.

asilhamsi
11.05.2016, 13:39
Soudani son senesinda uygun bir bonservisle alınabilir.Cok ciddi katkı verecegini dusunuyorum.

Mollasalihoğlu
11.05.2016, 13:44
Adam sattığımız oranda bonservis öderiz diye düşünüyorum. 1 kuruş bile fazlasını değil.

cewat
11.05.2016, 13:48
Buraya bonservissiz 40 tane üst kalite oyuncu yazabilirsiniz. Ki bunu yapan bir sürü arkadaşımız da var halihazırda.. Ancak arkadaşlar lütfen hepsini alabileceğiz gibi davranmayalım. Hepsini alamayacağımız gibi ne kadar çok alırsak o kadar kâr ederiz düşüncesi de çok çok yanlış. Hepsi kalburüstü olan topçular da olsa çoğu birbiriyle aynı sistemin topçusu olamazlar. Her futbolcu kendi yatkınlığı olan sistemde oynayarak yıldızlaşıyor zaten.

Demem o ki, bunca borca rağmen sadece bonservissiz oyuncular alınıp taş gibi takım kurulur durumlarına girmeyelim. Hatta açık konuşayım, eğer borçlar ve UEFA cezası cidden önümüzü tıkarsa ilk 5 yapacak kadro bile beklemeyin derim ben.

Zira bu durumda ekonomisi berbat olan takıma gelecek topçu da bulamazsınız. Misal; N'Diaye gelir mi? Umar gelir mi? Onların bile gelmesi çok düşük ihtimal arkadaşlar..

Ayrıca bunlar için yönetimi suçlamak da doğru değil. ''Öncesinde bu ekonomiyi biliyorlardı, bilerek geldiler!!!'' demek çok yanlış. Biliniyor olsa borsaya bildirmeden geçemezlerdi. Bilinmiyordu ki şuan inceleterek ortaya çıkartıyorlar. Eminim bilseler gelmekte tereddüt dahi ederlerdi.

Bir de şu fakir edebiyatı muhabbeti var. Bunun adı edebiyat vs. olamaz. Bu şeffaflık yada dürüstlük değil midir? Zira Sadri Şener ve İHO zamanında gelen sıkıntılar olduğu söyleniyor ve o adamlar her zaman sorun yok diyen kişilerdi. Demek ki bizden gizlenmesi doğru değil yanlışmış. He diyorsanız ki taraftara yansıtmadan halletsin, biz bilmeyelim vs. o taraftarlık değildir. Ben memnunum bu durumların açık açık konuşulmasından kendi adıma. Şöyle düşüyorum; Öyle bir başkana sahibiz ki taraftarı çok önemsiyor, herşeyi paylaşıyor ve bunca sıkıntıya rağmen ben bırakıp kaçıyorum demiyor. Aksine üstüne gidiyor ve taraftardan destek isteyip bunu düzeltmek için savaşıyor.

Tek bir bildiğim var, yıllardır gelmiş geçmiş başkanların çoğu bu tabloyu görünce anında kaçar giderdi yada daha çok batırırdı..

artvints
11.05.2016, 13:55
.......................onur
..cavanda....bostos...kara......eren
.............ramazan..vukcevic
.....visca............................ekici(yusuf yazıcı)
...............hodzic...umar(ndiaye)

takas için bu klüpler zorlanmalı, tehdit edilmeli gerekirse cumhurbaşkanına gidilmeli. bizim işimize de yarasın, rica etsin. az ve öz transfer yapalım madem. 15 milyon euro toparlanır. önemli olan maaşları ciddi şekilde düşürmek.

asilhamsi
11.05.2016, 13:56
Cok ahlanıp vahlanmaya gerek yok.

onur,esetaban,ugurcan
cavanda,semih
ugur,akakpo
guray
ramazan,yusuf
okay,aytac,batuhan
ekici,abdulkadir parmak,yusuf yazici
muhammet demir

geriye 7 isim kalıyor.Skout ekibi o kadar mac izledikten sonra butceyi zorlamayacak 7 isim alabilir diye dusunuyorum.

mesela kaminski,bastos ve eren her turlu transfer edilebilir.

Burak
11.05.2016, 14:14
http://www.gazetemistanbul.com/spor/ingiltere-nin-gozu-bu-yildizlarda-h29161.html

Alabilir miyiz bir iki tanesini :P

selcuk
11.05.2016, 14:23
Adam sattığımız oranda bonservis öderiz diye düşünüyorum. 1 kuruş bile fazlasını değil.
melihi 20milyon dolara 1461 Trabzona satarim
ayda 100bin dolarlik 240 ay vadeylen

al sana transfer bütcesi

mesaced1967
11.05.2016, 15:25

Yılmaz Büyükaydın: Bu oyunculardan her yıl 1-2 tane A takıma kazandırabilirsek geleceğimiz bu oyunculardan geçiyor.

Alaattin Hatayoğlu: Rizespor maçında gördük ki alt yapıda gelen sahada koşarak mücadele ederek Trabzonspor ruhunu yaşayarak seyredilebilir.

benim düşündüğümden daha kötü şeyler olacak gelecek sezon başlamadan bitti İHO nasıl rahat uyuyabiliyorsun

Mert Oğuzlu61
11.05.2016, 15:25
http://www.objektifhaber.com/resimler/98000/99993_3.jpg

Tolunay Kafkas gelmeli. Yabancıya ayıracak bütçede yok, zamanda yok. Bjk geçiş sürecini Aybaba ile atlattı, bizde Tolunay ile takılalım. İlk 4 e oynatır bizi, belki milyonluk yeteneksizler yerine, ucuza oynayan adamlarla mutlu oluruz. En azından sahada ruh olur, Tolunay döver hepsini.

Çare Tolunay hoca.
Çare öze dönüş.

Sahada fakir futbolcu izlemek istiyorum, yılda 500 bin euro dan fazla kazanan tek kişi Onur olsun, ona 2m feda olsun. Yeni transferler M.Demir ve Güray ı ayrı tutuyorum onlar için yapacak bir şey yok ama 1m euro üzeri alan kim varsa herkes satılsın. Ekici indirim yapsın, yoksa o da satılsın. Sat gitsin sat herkesi sat sat sat sat sat gitsin.

Aureliolar istiyorum, Yattaralar istiyorum, ucuza oynayan hırslı yetenekli özevlatlar istiyorum. Saha kenarında barut fıçısı gibi hoca görmek istiyorum.

ADANALI
11.05.2016, 15:31
Mircea LUCESCU`nun Zenit ile anlaştığı iddiaları var.

Erkan A.
11.05.2016, 15:58
http://www.objektifhaber.com/resimler/98000/99993_3.jpg

Tolunay Kafkas gelmeli. Yabancıya ayıracak bütçede yok, zamanda yok. Bjk geçiş sürecini Aybaba ile atlattı, bizde Tolunay ile takılalım. İlk 4 e oynatır bizi, belki milyonluk yeteneksizler yerine, ucuza oynayan adamlarla mutlu oluruz. En azından sahada ruh olur, Tolunay döver hepsini.

Çare Tolunay hoca.
Çare öze dönüş.

Sahada fakir futbolcu izlemek istiyorum, yılda 500 bin euro dan fazla kazanan tek kişi Onur olsun, ona 2m feda olsun. Yeni transferler M.Demir ve Güray ı ayrı tutuyorum onlar için yapacak bir şey yok ama 1m euro üzeri alan kim varsa herkes satılsın. Ekici indirim yapsın, yoksa o da satılsın. Sat gitsin sat herkesi sat sat sat sat sat gitsin.

Aureliolar istiyorum, Yattaralar istiyorum, ucuza oynayan hırslı yetenekli özevlatlar istiyorum. Saha kenarında barut fıçısı gibi hoca görmek istiyorum.

kesinlikle katiliyorum sana tebrik ederim ...TOLUNAY KAFKAS GELMELI.. tolunay hocaya borcumuzda var böylelikle borc da kapanir ..

gecen günlerde tolunay ve baskanin görüsmesi olmustu ..

Erkan A.
11.05.2016, 15:59
Tolunay kafkasa suan tabloya bakilinca en dogru mantikli tercihtir

Recep Aslan
11.05.2016, 16:06
Durum bu kadar kötü iken başkan boş vaadlerde bulunmamalı öncelikle yönetim çıkıp 2 sene feda demeli sonrasında takım oyununu iyi oynatan genclere önem veren başarılı bir hoca ile anlaşılmalı ( bana göre Sadi Tekelioğlu- Tolunay - Ünal dan biri olabilir) 2 sene içerisinde taraftar olarak sabretmemiz gerekiyor borç en alt seviyeye kadar azaltılmali scout ekibimizin önerdiği genc başarıya ac oyuncular düşük bedellerle alınıp takima monte edilmedi şuan ki kadrodan 15.20 oyuncu satilip yerine gelecek 4.5 iyi oyuncu kiralik gelecekler ve genclerle olusturulacak olan kadro ile 2 senede kemiklesecek kadro ile kulup ekonomik olarak rahat bi nefes alir ondan sonra sampiyonluktan bahsedebiliriz...

slmn
11.05.2016, 16:36
Ömer Toprak>Dortmund diyorlar. Hummels'in yerini doldurabilir mi? Ayrıca Cengiz Ünder>Başakşehir muhabbeti var(transfermarkt)

Dip.Ing.Mag.
11.05.2016, 16:47
az önce rize macinin özetini tekrar izledim. yusuf yazicinin oyunu okumasi paslari güzel, fakat pozisyon almada cok yavas kalmis. tempolu oynayan rakiplere karsi varlik gösteremez böyle. tabii oyunda devamlilik önemli o yüzden temposu yüksek maclarda da oyununu görüp öyle degerledirmek lazim.

shagrath61
11.05.2016, 16:59
Allah aşkına, şu Batuhan Artarslan ' da benim göremediğim neyi görüyorsunuz bilmek istiyorum. Kalas' ın önde gideni herhangi bir yeteneğe sahip değil, Şahsen onu alacağıma hiç kimseyi almam daha iyi. Sırf kulübün şuanda parası yok diye, bu tip çocukları takıma alıp yedekte oturtarak futbol hayatlarını bitirmenin de bir mantığı yok.

Bugün, akhisar iki üç sezon ligin en iyi forvetlerini 200 300 bin euro lara getirebiliyorsa sende getireceksin. Bu adamların izleme komitesimi var ? Yada başka birşeyleri mi ? Her sezon sezon sonu hamle yapılacağına, sezon içerisinde alınacak futbolcular ( maliyetsiz ya da maliyetli farketmez ) alınmalı. Avrupa da bu işler böyle dönüyor, bizim takımdaki oyunculara gelince, onlarıda sezon içerisinde ayartıp almadılar mı şimdiye kadar ?

Biz hep fairplay modundayız hep bir karşı tarafı düşünme modu. Bu zamana kadar hangi takım Trabzonspor ' un dinamiklerini düşünmüş ki. Seneye de bu takımda kalabilecek yetenekte futbolcu sayısı maximum 8 9 kişi. Bunlarda ; Onur, Esteban, Mehmet Ekici, Akakpo, güray , okay, yusuf, muhammet ( forvet alınamayacak olunursa Cardozo da kalmalı ) tabi bu adamın sağına soluna orta acabilecek ona top taşıyabilecek futbolcular alınırsa.

Şu Abdulkadir Ömür ' üde bir sene 1461 yada herhangi bir takıma kiralayalım. Futbolcuların yedekte bekleyerek, ya da şans bekleyerek geliştiğini kim söylüyor anlamıyorum.

atomantcum
11.05.2016, 17:28
az önce rize macinin özetini tekrar izledim. yusuf yazicinin oyunu okumasi paslari güzel, fakat pozisyon almada cok yavas kalmis. tempolu oynayan rakiplere karsi varlik gösteremez böyle. tabii oyunda devamlilik önemli o yüzden temposu yüksek maclarda da oyununu görüp öyle degerledirmek lazim.

Ben de maçı izlemedim, özetten gördüğüm kadarıyla first-touch özelliği zayıf diyebilirim. İki pozisyonda gelen pası almaya çalışırken ayağından aşıyor (Bir tanesi gol öncesiydi sanırım yanlış hatırlamıyorsam).

Ama hakkını verelim, Muhammed'e attırdığı ikinci gol fizik gücü, enerjisi ve direk oyun anlayışı hakkında güzel ipuçları veriyor.

artvints
11.05.2016, 17:54
Ben de maçı izlemedim, özetten gördüğüm kadarıyla first-touch özelliği zayıf diyebilirim. İki pozisyonda gelen pası almaya çalışırken ayağından aşıyor (Bir tanesi gol öncesiydi sanırım yanlış hatırlamıyorsam).

Ama hakkını verelim, Muhammed'e attırdığı ikinci gol fizik gücü, enerjisi ve direk oyun anlayışı hakkında güzel ipuçları veriyor.

ilk golde sağ ayağıyla kontrol yaptığı için ayağından açıldı top. ama açılan topa verdiği tepki hemen karar vermesi önemli. mehmet ekici'ye verdiği pasta çabuk gördü boşluğu.çok oyalanan adam gördüm öyle durumlarda. savaş'ın boş kaleye atamadığı golde topu sağ tarafa yüzü dönük alıp boşluk bulamayınca geri dönmesi, pastan sonra boşa kaçması çok güzel işler. diğer asistinde rakipten kurtulmasını sen söylemişsin zaten. ekici çok yetenekli ama uzun süredir sade temiz etkili oynayan bir orta saha performansı izlemedik. erkan ekici özer marin'in topla vedalaşamamalarını izlemek çok can sıkıyordu.

orta sahada basit ve etkili oynama, oyun kurma, enerji eksikliği varken ramazan ve yusuf neden önceden kadroya monte edilmedi insan düşünüyor. gençleri oynat öyle semih savaş melih diye bütün geçleri sahaya sürmek değildi. ihtiyaca yönelik pırıltı gösteren oyuncuları kullanmak, kangren olmuş zarar veren enerjisi düşük oyuncuları kesmekti. bu gelecek için değil puan kazanmak için yapılmalıydı. olan oldu geleceğe bakacağız.

Yılmaz Korkmaz
11.05.2016, 18:00
Marin ve Atik resmen gitti

Burak
11.05.2016, 18:01
Marko Marin ve Fatih Atik resmen ayrıldı...

İ. SARAL
11.05.2016, 18:11
2 kamburdan kurtulduk, kaldı 25 tane :)

selcuk
11.05.2016, 18:18
http://divaneyiz.net/wp-content/uploads/2016/05/2ff50077eef3999bab9c47f4484f6ffa_k-68.jpg
Trabzonspor iki isimle yolları ayırdı..

Trabzonsporla sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Marko Marin ve Fatih Atik’e Asbaşkan Ahmet Çubukçu, Genel Sekreter YardımcısıAli Rıza Egemen ve Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın tarafından plaket verildi.

Asbaşkanımız Ahmet Çubukçu, Marin ve Fatih’e hizmetleri dolayısıyla teşekkür edip, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

Ömer Toprak>Dortmund diyorlar. Hummels'in yerini doldurabilir mi? Ayrıca Cengiz Ünder>Başakşehir muhabbeti var(transfermarkt)

doldurur
zaten milli takim yüzünden ingiltereye gidemiyor
ispanyadanda su an pek ilgi yok

ama tabi bvb 30 milyon civari ödermi asil soru

Yılmaz Korkmaz
11.05.2016, 18:20
http://divaneyiz.net/wp-content/uploads/2016/05/2ff50077eef3999bab9c47f4484f6ffa_k-68.jpg
Trabzonspor iki isimle yolları ayırdı..

Trabzonsporla sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Marko Marin ve Fatih Atik’e Asbaşkan Ahmet Çubukçu, Genel Sekreter YardımcısıAli Rıza Egemen ve Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın tarafından plaket verildi.

Asbaşkanımız Ahmet Çubukçu, Marin ve Fatih’e hizmetleri dolayısıyla teşekkür edip, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

doldurur
zaten milli takim yüzünden ingiltereye gidemiyor
ispanyadanda su an pek ilgi yok

ama tabi bvb 30 milyon civari ödermi asil soru
Alman spor dergisi Kicker’in haberine göre, 2018’e kadar Bayer Leverkusen ile anlaşması bulunan Ömer’in sözleşmesinde “Kontratın bitimine bir yıl kala 18 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi yazılı.

Böyle bir iddia var abi

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
11.05.2016, 18:29
Alman spor dergisi Kicker’in haberine göre, 2018’e kadar Bayer Leverkusen ile anlaşması bulunan Ömer’in sözleşmesinde “Kontratın bitimine bir yıl kala 18 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi yazılı.

Böyle bir iddia var abi

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
evet
o opsiyon 2017 de gecerli, su an degil
völler bu sene 30- 35 civari almasa yollamaz bence

tah daha cok sey ömerden ögrenebilir, birde abi kardes gibi olduklarindan hic göndermek istemezler bence

Ahmet Taşçı
11.05.2016, 18:52
Kim ne derse desin son 3 yılın en başarılı adamlarından biri Mustafa Reşit Akçay.'dır.adam bize geldi uefa.'da gruplardan lider çıkardı, ligde de o kadroya rağmen ben başarılı bulmuştum. Daha sonra Akhisara gitti oraya güzel bir sistem oturttu hala bence onun meyvelerini yiyor Akhisar Bilal ve Güray gitmesine rağmen. Şimdi ise Osmanlıda oynattığı futbol, lig sıralaması da ortada. Sanırım Hami De ilk gelişinde onun takımının meyvelerini yemişti.

Faruk BERBER
11.05.2016, 18:54
Kim ne derse desin son 3 yılın en başarılı adamlarından biri Mustafa Reşit Akçay.'dır.adam bize geldi uefa.'da gruplardan lider çıkardı, ligde de o kadroya rağmen ben başarılı bulmuştum. Daha sonra Akhisara gitti oraya güzel bir sistem oturttu hala bence onun meyvelerini yiyor Akhisar Bilal ve Güray gitmesine rağmen. Şimdi ise Osmanlıda oynattığı futbol, lig sıralaması da ortada. Sanırım Hami De ilk gelişinde onun takımının meyvelerini yemişti.

MRA Akhisar'a gitmeden önce Akhisar daha başarılıydı.

Mert'
11.05.2016, 19:13
Borç edebiyatına girilecekse Tolunay gelsin hoca olsun. Kolay harcadık adamı İHO yüzünden zaten.

Fatih Solmaz
11.05.2016, 19:18
Tolunay konusunda ciddi misiniz yaw? elle tutulur ne başarısı var?

Burak
11.05.2016, 19:29
Tolunay konusunda ciddi misiniz yaw? elle tutulur ne başarısı var?
Trabzonspor'un eski yönetimi ile imzaladığı sözleşme var abi.

Murathan
11.05.2016, 19:41
bu şakayla karışık tolunay muhabbeti ciddiye binmeye başladı, aman he :(

Berkan
11.05.2016, 19:57
Yerli hoca olacaksa bu isim Tolunay değil Ersun YANAL olmalı.

Ahmet Taşçı
11.05.2016, 19:59
MRA Akhisar'a gitmeden önce Akhisar daha başarılıydı.

Hamza Hamzaoğlundan sonra düşüşe geçmişlerdi kardeşim anlatmak istediğim zaten o değil belirli bir sistem ve karakter katıyor takıma bence, eğer ki geçiş dönemi olacaksa ve diğer seçenek Tolunay vb. Olacaksa M. R. A Olsun daha iyi diyorum.Ekonpmik durum ne kadar ciddi ona bakmak lazım.

Ahmet Taşçı
11.05.2016, 20:00
Yerli hoca olacaksa bu isim Tolunay değil Ersun YANAL olmalı.

Ersun un geçiş dönemi, feda dönemi olacaksa bu işe sıcak bakacağını sanmıyorum.

annttiigs
11.05.2016, 20:13
Hamza Hamzaoğlundan sonra düşüşe geçmişlerdi kardeşim anlatmak istediğim zaten o değil belirli bir sistem ve karakter katıyor takıma bence, eğer ki geçiş dönemi olacaksa ve diğer seçenek Tolunay vb. Olacaksa M. R. A Olsun daha iyi diyorum.Ekonpmik durum ne kadar ciddi ona bakmak lazım.

A takım hocası olarak gelmeyeceğini kesinlikle dile getirdi. Görüntüler de var ulusal basın kanallarından birinde. Açıkca "ölmüş anneme cenazeden bir gün sonra küfür ediliyor. Ben kendim ölünce tabutumun altına girecek insanlarla kötü olmak istemiyorum" demişti.

Tzameti
11.05.2016, 20:23
sahi 3-4 hafta evvel 'haftaya açıklanacak!' denilen uluslararası forma sponsorumuz ne oldu? var mı bir bilgi?

memozcan
11.05.2016, 20:27
MRA'nın oynattığı futbola kompakt futbol deniyor.. genel olarak sahada tüm boşlukların kapatılması ve kazanılan toplarla 3-4 topla kaleye gitmek üzerine oturtulabilir..

MRA bizde de aynı futbolu oynatmaya çalıştı ve genel olarak avrupa liginde başarılı oldu fakat türkiyede rezil olduk.. neden dersiniz? çünkü bizim ligimizde rakiplerimiz genel olarak bize karşı kontraatak oynamaya çalışırlar.. yani bizim topu rakibe verip alan kapatmaya çalışmak gibi bir lüksümüz olamaz..

futbol bu kadar çözülmesi zor bir oyun değil.. lütfen artık ayırdına varalım.. aykut kocaman fenerde kabız eden bir dutbol oynatıyordu ve bizimle aynı puanı alabilmek için 6-7 maç şike yapmak zorunda kaldı.. ama konya için oynattığı sistem ideal.. aynı şey MRA için geçerli .. orta sıra takımlar için oynattığı sistem ideal olabilir ama kafaya oynamak isteyen takımlar için imkansız niteliktedir..

selcuk
11.05.2016, 20:27
sahi 3-4 hafta evvel 'haftaya açıklanacak!' denilen uluslararası forma sponsorumuz ne oldu? var mı bir bilgi?
uefa yi bekliyor

Emre ÖZTÜRK
11.05.2016, 20:56
Transfer yasağı alırsak yönetim sevinir mi,üzülür mü ? Son dönem medyada dolanan haberler,söylentiler hiç iç açıcı değil.Eğer para yoksa ve takım daha da küçülmeye gidecekse bu açıkça taraftara söylenmeli diye düşünüyorum.Kurarız genç kadro paşalar gibi mücadele ederiz.

selcuk
11.05.2016, 21:01
Transfer yasağı alırsak yönetim sevinir mi,üzülür mü ? Son dönem medyada dolanan haberler,söylentiler hiç iç açıcı değil.Eğer para yoksa ve takım daha da küçülmeye gidecekse bu açıkça taraftara söylenmeli diye düşünüyorum.Kurarız genç kadro paşalar gibi mücadele ederiz.
kisitlama olabilir
transfer yasagi cok ufak bir ihtimal, bu cezayi uefa da men den agir görüyor
simdiye kadar sadece cas kararina ragmen oyuncu alacaklarini ödemeyen kulüplere verilmis bir ceza

ensarusta
11.05.2016, 21:03
bu ne arkadaş kulup dibin dibini görmüş durumda. hacizdi icraydı haberi okumaktan gına geldi. bir de yeni transferlerle saglam bir takım kuracaz diye beklerken işin tadı kaçtı. daha hala kulubun net borcunu dile getirebilen yok. son aylardaki yönetimin hareket tarzı, izlediği yol endişe verici. ( misal erkan zengin, cavandanın kadro dışı bırakılıp ardından affedilmesi gibi konular v.s ). burdan iki sonuç çıkıyor ya ekranlara çıkıp bize umut aşılayan vizyon sahibi akıllı adam potresi çizen ustanın yönetimdeki arkadaşları fos, ya da muharrem bey usta edebiyat yapan içi boş....

sürekli bitik fakir edebiyatı dinlemekten sizde sıkılmadınız mı ? tüm kamuoyu anladı da artık paramız yok borcumuz çok. iho kulubun içine etmiş. tamam artık çözüm sunun, çare sunun bi öneri getirin. projemiz şu deyin.

trabzonlu zengin bi dünya iş adamı var. herkes atsın elini cebine organize edin, gerek avrupada ki iş adamlarını gerek türkiyedeki iş adamlarına yardıma yönelik gecemi düzenliyorsunuz, davet mi ediyorsunuz bişey yapın da artık. taraftarlara yönelik çeşitli destek kampanyaları düzenleyin. herkes imkanı kadar katkı yapar zati. stadın isim hakkı, forma sponsoru, tribunlere isim verilmesi, loca ve kombine satışı derken düzlüğe çıkarız inşallah. bu kadar zor mu? harekete geçin artık. bankaların götünde beklerken kredi dileneceğinize kartaldaki araziyi hesi gündeme alın. trabzonlu bakanlar varken...........artık bakmasınlar görsünler.

Emirhan Çorumlu
11.05.2016, 21:11
Tolunay Hocayi yetersiz ve cok teatral buluyorum... Teknik Direktörlügünü begenmiyorum ve yaptigi hareketler ile agresif tarzi bize uymuyor bence... Özellikle M.Usta gibi Beyefendi bir Baskanin altinda olmamali...

tonya55
11.05.2016, 21:20
men cezası kesin transfer yasagıda olabilir.

Faruk BERBER
11.05.2016, 21:20
Tolunay Hocayi yetersiz ve cok teatral buluyorum... Teknik Direktörlügünü begenmiyorum ve yaptigi hareketler ile agresif tarzi bize uymuyor bence... Özellikle M.Usta gibi Beyefendi bir Baskanin altinda olmamali...

Son dönemde müthiş bir antipati topladık ülkenin büyük bölümünde.

Hal ve hareketleri ile tuz biber olur derim, tam bizim kalemimiz :)

Emirhan Çorumlu
11.05.2016, 21:43
SISTEM: 4-2-3-1

KALE
Onur Kivrak
Esteban Alvarado
Ugurcan Cakir/Ibrahim Demir

STOPER
Transfer
Transfer
Serge Akakpo
Ugur Demirok

SOL BEK
Transfer
Güray Vural

SAG BEK
Luis Pedro Cavanda
Semih Karadeniz

DEFANSIF JOKER
Jose Bosingwa

ORTA SAHA
Aytac Kara
Okay Yokuslu
Batuhan Artarslan
Yusuf Yazici

OFANSIF ORTA SAHA
Mehmet Ekici
Transfer
Abdülkadir Ömür
Abdulkadir Parmak

KANATLAR
Transfer
Transfer
Yusuf Erdogan
Savas Cakir

GOLCÜ
Transfer
Muhammet Demir
Muhammet Besir

2x Stoper (Bastos -> Bedava; Kara), 1x Sol Bek (Eren Albayrak -> Bedava ), 1x Orta Saha (Scarione -> Bedava), 2x Kanat (Umar - Sisto tarzinda) ve 1x Golcü... En az 7 kaliteli Transfer lazim...

Burak
11.05.2016, 21:46
Tolunay hocayı Trabzonspor için yeterli bulmamakla birlikte yine de geçen dönemindeki sabır tanımama ve kötü ayrılığından dolayı getirirlerse ses etmem. Her konuda bir planı olan yönetimin elbet saha için de söyleyeceği söz ve ilerleyeceği yol vardır umarım. Haftaya ligler tamamen bitiyor. Hoca ceza açıklansa da açıklanmasa da bir rayına oturtulmalı. En azından yerli ya da yabancı olduğu anlatılsın. Kulübün içindeki bir kaynaktan aldığım bilgiye göre Ersun Yanal'dan başka yerli düşünülmüyordu ve yabancı bir çok hocaya göre de öndeydi hatta Twitter'da da yazdım, bir saat geçmeden olay patlak verdi. Yönetimdede ters düşünceler ve zıtlaşmaların olduğu aşikar bence. -İnşallah yoktur-

Muharrem Usta'yı vizyonundan ziyade beyefendi kişiliği ile ön planda tuttum ben. Bir önceki yönetim gibi kabadayıların değil naif ve aklı ile hareket edenlerin yöneteceği Trabzonspor istemiştim. Transfer konusu önemli değil bu arada benim için. Kemer sıkma politikası kararı verilip, gençlerle yola devam edeceğiz densin sonuna kadar destek vermeye hazırım. Ama yönetimden bir ışık gelmiyor bana karşı. Onca insan senin borcun hakkında konuşuyor, transferde bir sürü dedikodu çıkıyor, borsaya kendin başkan sıfatı ile dahil olmak üzere bir çok insan isteyerek ya da istemeyerek müdahalede bulunuyor, çıt yok.

İyi futbolcular alınsın isterim ama şu darboğazdan birlikte çıkmalıyız. Usta'nın işinin çok kolay olduğunu söylemiyorum fakat bazı şeyleri bilmemizin hakkımız olduğunu düşünüyorum. İş yerinde bazen ruhum daralıyor bu konuları görüp yorumları okuyunca. Allah sonumuzu hayır etsin.

ADANALI
11.05.2016, 21:47
Bence Ertuğrul SAĞLAM`ı da yoklamalıyız. Ersun Hoca`nın geleceğini zannetmiyorum. Tolunay Hoca iş yapar mı tartışılır...

A.T.R
11.05.2016, 21:56
Eminim içinizden çokça itiraz eden camiadan da olmaz öyle şey diyenler olacaktır.
Ama önce bir düşünün.
Bence bu kadar zor durumdaysak ekonomik olarak bize her şeyden önce iddialı ama ucuza çalışacak ve eldeki malzemeden
en iyi verimi alacak bir hoca lazım.
Eldekilerden kastım alt yapı gençleri ( Yusuf, Savaş, Ramazan vb) ve bugünkü takımdan kalacak olan oyun ve insan karakteri iyi olanlar
ve bunlara eklenebilecek Afrika ve Brezilya ya da balkanlardan alınacak mücadeleci ve karakteri yüksek oyuncular.

İşte bunlarla çalışarak iddialı olabilecek tek adam YILMAZ VURALDIR.

Bence düzlüğe çıkana kadar bu şekilde devam edilmeli. Boş yere ŞAMPİYONLUK hedefi koymamalı.
İLLE DE BELİRTTİĞİM GİBİ B E N C E yani.

Fatih Öztürk
11.05.2016, 21:58
Tolunay falan filanlarla 50.yılda şampiyonluk yerine badem oluruz.
Şampiyonluk yaşamış hoca gelmeli,Ertuğrul Sağlam biçilmiş kaftan.

Emirhan Çorumlu
11.05.2016, 22:04

KALE
Onur Kivrak
Esteban Alvarado

STOPER
Serigne Kara Mbodj -> 4-5 Milyon Euro
Bastos -> Bedava
Serge Akakpo
Ugur Demirok

SOL BEK
Marcal -> 1,5-2 Milyon Euro
Eren Albayrak -> Bedava

SAG BEK
Luis Pedro Cavanda
Semih Karadeniz

DEFANSIF JOKER
Jose Bosingwa

ORTA SAHA
Aytac Kara
Okay Yokuslu
Batuhan Artarslan
Yusuf Yazici

OFANSIF ORTA SAHA
Mehmet Ekici
Oscar Scarione -> Bedava
Abdülkadir Ömür
Abdulkadir Parmak

KANATLAR
Aminu Umar -> 3-4 Milyon Euro
Edin Visca -> 4-5 Milyon Euro
Yusuf Erdogan
Güray Vural
Savas Cakir

GOLCÜ
Transfer -> 4-5 Milyon Euro
Muhammet Demir
Muhammet Besir

20 Milyon Euro civarinda Transfer Bütcesi ile Ligi taniyan ve Iyi Oyunculardan olusan bir Kadro mümkün duruyor...

Burak
11.05.2016, 22:10

KALE
Onur Kivrak
Esteban Alvarado

STOPER
Bastos -> Bedava
Serge Akakpo
Ugur Demirok

SOL BEK
Eren Albayrak -> Bedava

SAG BEK
Luis Pedro Cavanda
Semih Karadeniz

DEFANSIF JOKER
Jose Bosingwa

ORTA SAHA
Aytac Kara
Okay Yokuslu
Batuhan Artarslan
Yusuf Yazici

OFANSIF ORTA SAHA
Mehmet Ekici
Oscar Scarione -> Bedava
Abdülkadir Ömür
Abdulkadir Parmak

KANATLAR
Yusuf Erdogan
Güray Vural
Savas Cakir

GOLCÜ
Muhammet Demir
Muhammet Besir

20 Milyon Euro civarinda Transfer Bütcesi ile Ligi taniyan ve Iyi Oyunculardan olusan bir Kadro mümkün duruyor...

Geçen günlerde Kara ile ilgili olarak şu mesajı yazmıştım

Kara: Anderlecht beni 3 milyon euroya vermez.

4 ya da 5'e de vermez. Kara'nın direkt kendi ağzından söylediği mebla 12 milyon.

nakzo
11.05.2016, 22:23
MRA'nın oynattığı futbola kompakt futbol deniyor.. genel olarak sahada tüm boşlukların kapatılması ve kazanılan toplarla 3-4 topla kaleye gitmek üzerine oturtulabilir..

MRA bizde de aynı futbolu oynatmaya çalıştı ve genel olarak avrupa liginde başarılı oldu fakat türkiyede rezil olduk.. neden dersiniz? çünkü bizim ligimizde rakiplerimiz genel olarak bize karşı kontraatak oynamaya çalışırlar.. yani bizim topu rakibe verip alan kapatmaya çalışmak gibi bir lüksümüz olamaz..

futbol bu kadar çözülmesi zor bir oyun değil.. lütfen artık ayırdına varalım.. aykut kocaman fenerde kabız eden bir dutbol oynatıyordu ve bizimle aynı puanı alabilmek için 6-7 maç şike yapmak zorunda kaldı.. ama konya için oynattığı sistem ideal.. aynı şey MRA için geçerli .. orta sıra takımlar için oynattığı sistem ideal olabilir ama kafaya oynamak isteyen takımlar için imkansız niteliktedir..

Futbolu bilen adamların yorumunu okumak rahatlatıyor beni olayın özü budur.

serdaracıl
11.05.2016, 22:26

KALE
Onur Kivrak
Esteban Alvarado

STOPER
Bastos -> Bedava
Serge Akakpo
Ugur Demirok

SOL BEK
Eren Albayrak -> Bedava

SAG BEK
Luis Pedro Cavanda
Semih Karadeniz

DEFANSIF JOKER
Jose Bosingwa

ORTA SAHA
Aytac Kara
Okay Yokuslu
Batuhan Artarslan
Yusuf Yazici

OFANSIF ORTA SAHA
Mehmet Ekici
Oscar Scarione -> Bedava
Abdülkadir Ömür
Abdulkadir Parmak

KANATLAR
Yusuf Erdogan
Güray Vural
Savas Cakir

GOLCÜ
Muhammet Demir
Muhammet Besir

Hocam naptın visca ile umar'a o paraları verirsek kapatalım dükkanı gitsin.

nakzo
11.05.2016, 22:27
Fatih madem battık diyorlar,Samet Aybaba ile yeniden yapılanabiliriz Tolunay felan.ne oynattığı belli olmayan başarısız bir adam Tolunay felaketinin olur.Şansına olursak belkide 50 .yılda şampiyon olmamız imkânsız .

nakzo
11.05.2016, 22:29
Fatih madem battık diyorlar,Samet Aybaba ile yeniden yapılanabiliriz Tolunay felan.ne oynattığı belli olmayan başarısız bir adam Tolunay felaketinin olur.Şansına olursak belkide 50 .yılda şampiyon olmamız imkânsız .

Giallorossi
11.05.2016, 22:37
Doel: Andreas Isaksson (Kasimpasa), Robin Olsen (FC Kopenhagen), Patrik Carlgren (AIK).
Verdediging: Mikael Lustig (Celtic), Martin Olsson (Norwich City), Ludwig Augustinsson, Erik Johansson (FC Kopenhagen), Andreas Granqvist (FK Krasnodar), Victor Lindelöf (Benfica), Pontus Jansson (Torino).
Middenveld: Kim Kallstrom (Grasshoppers), Pontus Wernbloom (CSKA Moskou), Oscar Lewicki (Malmo FF), Emil Forsberg (RB Leipzig), Jimmy Durmaz (Olympiacos), Sebastian Larsson (Sunderland), Erkan Zengin (Trabzonspor), Albin Ekdal (Hamburger SV), Oscar Hiljemark (Palermo).
Aanval: Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint-Germain), Marcus Berg (Panathinaikos) John Guidetti (Celta de Vigo) en Emir Kujovic (IFK Norrkoping).

Erkan Zengin kesin olarak Avrupa Sampiyonasinda olacak. Bu iş 1 iyi maca bakar. 1 mac parlasin Cin kulüpleri icin kapiyi 5 milyon eurodan acariz

redbul
11.05.2016, 22:41
ya kardeşim ne tolunayı bırakın bu işleri tolunay hoca felan değil ne başarısı var karabük sporu ligden düşürdü kayseriyide ateşin ortasına atıp bırakıp kaçtı gitti ayrıaca futbolculuğu gib hocalığıdai aşırı derece agrasif ve ikli ilşkileri zayıf böyle adamların hiçbir şekilde başarılı olma ihtimali yok.

asilhamsi
11.05.2016, 22:48
Kadronun genc oyunculardan kurulmasına,bonservissiz transfer yapılmasına gıkım cıkmaz.

Lakin tutup Tolunay gibi,Ersun gibi,Ertugrul gibi daha once basarılarından cok basarısızlıkları olan hocalar takımın basına getirilirse işte o zaman bu sezon başlamadan bitti demektir.

Eger genc bir kadro kurulacaksa bu oyuncuların gelişimlerini saglayacak ideal isim Besnik Hasi dir.

61Firtinasi61
11.05.2016, 23:33
Tolunay Kafkas Trabzonspor da is yapmaz...... O kadar!

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk

Emirhan Çorumlu
11.05.2016, 23:37
Hocam naptın visca ile umar'a o paraları verirsek kapatalım dükkanı gitsin.

Renkdasim bunlar sadece tahmini Rakamlar. Takimlarin isteyecegi Rakamlar bu civarda olacaktir. Illa o Oyuncularida almamiz sart degil zaten. O tarzda hizli ve teknik Oyunculari Scout Ekibi iyi bir arastirma ile cok daha ucuza getirecektir insAllah. Burda yazilip cizilen cogu isim zaten yeterli olur.

Emirhan Çorumlu
11.05.2016, 23:39
Geçen günlerde Kara ile ilgili olarak şu mesajı yazmıştım

4 ya da 5'e de vermez. Kara'nın direkt kendi ağzından söylediği mebla 12 milyon.

Ozaman Kara yi unutabiliriz. Begendigim bir Oyuncu ama 12 Milyon cok ucuk. En azindan bedava olan Bastos icin zorlamaliyiz. Kendisi Avrupada oynamak isteyecektir Rostov ile veyahut Avrupaya gidecek olan daha iyi Takimlardan Teklif almistir. Onu almamizda zor yani.

orhanunal
11.05.2016, 23:50

KALE
Onur Kivrak
Esteban Alvarado

STOPER
Bastos -> Bedava
Serge Akakpo
Ugur Demirok

SOL BEK
Eren Albayrak -> Bedava

SAG BEK
Luis Pedro Cavanda
Semih Karadeniz

DEFANSIF JOKER
Jose Bosingwa

ORTA SAHA
Aytac Kara
Okay Yokuslu
Batuhan Artarslan
Yusuf Yazici

OFANSIF ORTA SAHA
Mehmet Ekici
Oscar Scarione -> Bedava
Abdülkadir Ömür
Abdulkadir Parmak

KANATLAR
Yusuf Erdogan
Güray Vural
Savas Cakir

GOLCÜ
Muhammet Demir
Muhammet Besir

tam iho tarzı bi kadro mühendisliği.

takımın en çok alarm veren bölgesi ortasa sen gidip aminu ya 4 mn veriyorsun ortasahaya hala okay aytaçla devam etmeye çalışıyorsun.hallaç pamuğu gibi dağılır bu takım .

TS-AKCAABAT-61
11.05.2016, 23:54
Bedava yazmayalım arkadaşlar
Bonservisi yoksa imza parası ve menajer parasi var!

adiloş bebe
11.05.2016, 23:54
iyi bir stoper ve sol bek transferde öncelik olmalı ben isim falan bilmem ama genç ve istekli olmasını isterim

Uluhan
11.05.2016, 23:58
Finansal durum bu kadar kotuyse ve transferde belli kisitlamalar gelecekse. Bu takima:

- 2 tane teknigi iyi, adam gecebilen ofansif kanat (sag ve sol)
- 1 tane Muhammet Demir ile rekabet edebilecek Forvet

Cardozo, Sefa, Ozer , Erkan, Aytac, Douglas, Cavanda gonderilir veya yukardaki pozisyona adam alinmasi icin takasta kullanilir.

Geri kalan mevkiler icin 24 kisilik kadro genclerle harmanlanabilir.

Uluhan
12.05.2016, 00:00
iyi bir stoper ve sol bek transferde öncelik olmalı ben isim falan bilmem ama genç ve istekli olmasını isterim

Bu sene cektigimiz en buyuk problem ; Erkan , Ozer, Sefa , Marin gibi oyunuclarin hucumda cok etkisiz kalmasiydi. Oncelik defans degil

selcuk
12.05.2016, 00:15
gulbrandsen de costu bu aralar

TSemih61
12.05.2016, 00:21
Diego Rolan ismi bir şekilde Muharrem Usta'ya iletilse keşke. Takıma sınıf atlatır. Geçen sezon Fener de istemişti ama kulübü satmamıştı. 8 milyon Euro gibi bir rakam konuşuluyordu. 5-6 milyona alınabilir belki. Bizim lig için üst düzey bir transfer olur.

Seneye;

N'doye---Rolan ikilisi müthiş olur. Tabi N'doye futbol oynamaya karar verirse.

Biraz da Watford'un Odion Ighalo----Troy Deeney ikilisine benziyor.

Eğer buna benzer bir forvet hattı kurulursa bu ikili 30 golden aşağısına düşmez.

samet_karadeniz
12.05.2016, 00:49
Geçen bi yerde okaka ve hasi birlikte gelecek diye haber okumuştum. Okaka fena oyuncu yalnız �� Yalan olduğu da adamın piyasa değerinden belli oluyor

mesaced1967
12.05.2016, 01:06
Herkes yapıyor bende yapayım Dipçe; Ekonomik durum göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.

Onur Recep Kıvrak
Esteban
Uğurcan

Luis Pedro Cavanda
Semih Karadeniz
Zeki Yavru

Uğur Demirok
Akakpo
Daniel Congre(Bedelsiz)
Attamah(Bedelsiz)
Aykut Demir

Okay Yokuşlu
Hasan Batuhan Artaslan
Aytaç Kara
Yusuf Yazıcı
Samed Kılıç(Bedelsiz)
Tolga Ciğerci(1 milyon avro)

Mehmet Ekici
Abdülkadir Parmak

Nikolaj Thompsen(Bedelsiz)
Yusuf Erdoğan
Güray Vural

Ahmet Aslan (Hamburg II Bedelsiz)
Stephane Sessegnon (Bedelsiz)
Muhammet Demir
Muhammet Beşir
Samed Yeşil
Diemerci Mbokani

------------------------Onur-----------------------------
-------------Uğur----Congre---Attamah----------------
Cavanda--------Tolga----Samed Kılıç------Thompsen
------------------------Mehmet E.----------------------
----------Muhammet Demir----Mbokani--------------

Burak Aksoy
12.05.2016, 01:52
Galatasaray 1.5 Milyar TL borç açıkladı. Hatırlatayım dedim.

Burak
12.05.2016, 06:01
Kara dün adeta basına adeta ateş açtı. Ayrılmak isteyebilir. Bu şartlarda transfer zorlanır mı bilmiyorum ama 12 milyon eurodan bizim için uygun fiyatlara ne kadar inerler meçhul. Kapsamlı bir röportaj için ikna etmeye çalışacağım kendisini.

http://www.gazetemistanbul.com/spor/kara-mbodji-kazan-kaldirdi-h29191.html

Bu arada Samed Kılıç'ın menajeri fellik fellik Erdal Torunoğulları'na ulaşmaya çalışıyor transfer için. Benden aracı olmamı istemişti.

adiloş bebe
12.05.2016, 08:28
Bu sene cektigimiz en buyuk problem ; Erkan , Ozer, Sefa , Marin gibi oyunuclarin hucumda cok etkisiz kalmasiydi. Oncelik defans degil
Bu sene baz alınacaksa sadece hücumda değil her bölgede sıkıntı yaşadık ama bizim kronik rahatsızlığımıza bakınca iyi bir sol bek herşeyden önce gelmeli bence

Tatar Kemal
12.05.2016, 09:05
Tolunaycılar, akçaycılar tekrar ortaya çıkmaya başladıysa eyvah bu takımın haline. Şotacılar, Giray Bulakçılar ve Ünal karamancılar da tekrar meydana çıkarsa curcuna tam olur. Neyse ki mevcut durum sebebiyle Hamicilerin sesi soluğu kesildi. Bu takımın başına gelen en iyi hocalardan birisi hiç şüphesiz ki Ersun Yanal'dı ama iho, şota-hurma sevdasına Ersun'u harcadı ve belkide bugün şampiyonluğa oynayacak bir takımı heba etti. Yabancı bir teknik direktörün bu takımda başarılı olması çok zor. Gelecek yabancı teknik direktör, başarılı olmak istiyorsa çok güvendiği bir kaç başarılı yabancı oyuncuyla birlikte gelmeli. Ama takımın mali durumu sebebiyle bu da mümkün görünmüyor. Bunun dışında gittikleri vasat takımlarda başarıyı yakalayan abdullah avcı ve aykut kocaman gibi bir yerli teknik direktör bulmamız da çok zor. Ve mali enkaz sebebiyle bu durum 4-5 sezon daha sürecek gibi. Bu zaman zarfı içinde takımı en azından küme düşmeyecek seviyede tutabilecek bir hoca bulunsa yeter.

GS'nin 1,5 milyar Tl'lik, BJK'nin de 1,02 milyar TL'lik borçları adamalrın gözünü korkutmuyor çünkü adamların sponsorluk ve sportif gelirleri bu rakamları karşılayacak düzeyde üstelik yeni sponsor bulma konusunda da hiç sıkıntı çekmiyorlar ama Trabzonspor'un böyle bir durumu söz konusu değil. Takım 2 sezondur göğüs reklamı bile alamıyor.

serdaracıl
12.05.2016, 09:07
Kara dün adeta basına adeta ateş açtı. Ayrılmak isteyebilir. Bu şartlarda transfer zorlanır mı bilmiyorum ama 12 milyon eurodan bizim için uygun fiyatlara ne kadar inerler meçhul. Kapsamlı bir röportaj için ikna etmeye çalışacağım kendisini.

http://www.gazetemistanbul.com/spor/kara-mbodji-kazan-kaldirdi-h29191.html

Bu arada Samed Kılıç'ın menajeri fellik fellik Erdal Torunoğulları'na ulaşmaya çalışıyor transfer için. Benden aracı olmamı istemişti.

Defans oyuncusuna 12 milyon veren olur mu? Bayern hummels'e 32 verdi gerçi. Acaba bu para oyuncunun maliyeti mi yoksa sadece bonservis parası mı? Sadece bonservisse gerçekten çok fazla

serdaracıl
12.05.2016, 09:09
İstikra sağlamak istiyorsak öncelikle çok sağlam bir hoca bulmamız lazım. Şöyle takımı 9 kişiyle sahaya sürse bile kimsenin itiraz edemeyeceği, kariyeriyle milleti susturacak bir adam. Yoksa bizde her kafadan bir ses çıkıyor. Herkes hoca olunca da istikrar baştan bozuluyor.

Burak
12.05.2016, 09:10
Defans oyuncusuna 12 milyon veren olur mu? Bayern hummels'e 32 verdi gerçi. Acaba bu para oyuncunun maliyeti mi yoksa sadece bonservis parası mı? Sadece bonservisse gerçekten çok fazla
Baba kendisi böyle söylemişti bana. Sadece bonservis ama pazarlığı kulüpler yapar. Ne olacağını bilemem.

kanforfi
12.05.2016, 09:17
trabzonspor ön liberolu oyun sistemini ne zaman kaldırır ozaman gerçek kimliğine bürünür ozaman şampiyon olur orta saha da selçuk inan- colman- jaja üçlüsü benzeri oyuncularla oluşturmalıyız

Dip.Ing.Mag.
12.05.2016, 10:11
Baba kendisi böyle söylemişti bana. Sadece bonservis ama pazarlığı kulüpler yapar. Ne olacağını bilemem.

hocam Scout ekibinin elinde kesin karar verilmis oyuncular var mi? her seyden önemlisi "tarihimizde ilk defa tüm oyuncular kampa yetisecek mi?"

alone_6161
12.05.2016, 10:40
Borç 1,5 trilyonu aşınca gs sipariş haberler yaptırmaya başlamış. Umut Trabzonspor'a gidiyor diye...Bu kadar mı düştünüz la...

İ. SARAL
12.05.2016, 10:42
İyi bir hoca gelsin kadro önemli değil.

Turgay Atalay
12.05.2016, 10:48
Başkanın yerinde olsam, iyi bir araştırmayla 5-6 tane Cezayirli vasat üstü genç futbolcu alırım takıma. Bu adamlar kadar işi ciddiyetle yapan, takımına kendisini veren adamlar. Bize kendisini Trabzonsporda üstünden görüp uzay boşluğunda yaşayan yıldızlar değil, Trabzonsporu kaldırıp sırtında taşıyacak adamlar lazım.

ozturk
12.05.2016, 10:59
Umut ile görüşüyormuşuz :)

İ. SARAL
12.05.2016, 11:12
Beyler saçlarınızı koruyun Umut Bulut geri dönüyor.

Yiğit SARI
12.05.2016, 11:34
O gs maçından sonra hala Umut'la görüşülebiliyorsa ben umudumu yitiriyorum yönetime karşı

kanterts
12.05.2016, 11:35
haha yok daha neler ne umutu :D :D :D Yönetim akilli olsun .

Turgay Atalay
12.05.2016, 11:38
UEFA dan sattığın oyuncu bedeli kadar transfer yapabilirsin şeklinde ceza gelirse, bu ceza değil ödül olur kulübümüz için. En sevinilecek ceza budur.

İ. SARAL
12.05.2016, 11:52
UEFA dan sattığın oyuncu bedeli kadar transfer yapabilirsin şeklinde ceza gelirse, bu ceza değil ödül olur kulübümüz için. En sevinilecek ceza budur.

Katılıyorum.

Gurbetçi_TS
12.05.2016, 12:06
Galatasaray 1.5 Milyar TL borç açıkladı. Hatırlatayım dedim.

1,5 degil 15 milyar TL borc olsa ne yazar, bizans camialarina birsey olmaz, illa birilerin yardim eli ile halledilir. gs 2000 yillarindan beri hep borc bataginda, hepde artarak gidiyor, simdiye kadar bisey olmadiysa bundan sonrada olmaz, izin vermezler birsey olmasina.

yazıkoldu
12.05.2016, 12:30
Rizespor'u 6-0 yenen kadroyla devam etsek 3 sene içinde ne olur, görüşü olan var mı? Bu aralar maçı da izleyemedim. Bu skoru duyduğumdan beri seviniyorum. Tesadüf müydü, bu sene en fazla 3 gol atmıştık.

Mert'
12.05.2016, 12:31
Umut falan gelirse baskani en cok destekleyenlerden biri olarak agir laflar ederim baskana.

Fatih Öztürk
12.05.2016, 12:37

Aynen kardeşim madem battık (tabi bu yalan) Samet Aybaba ile tıpkı 2002-2003 yıllarındaki gibi yapılanabiliriz.

yazıkoldu
12.05.2016, 12:44
Kalan iki maçı da aynı kadro oynarsa daha iyi bir fikir sahibi olabiliriz, bu skor az bir iş değil. Gerçi ben Muhammet Beşir iki üç maç oynadıktan sonra hayal alemine dalarak 50 milyon Euro diyordum, sonra o hiç oynamadı.
Rizespor'u 6-0 yenen kadroyla devam etsek 3 sene içinde ne olur, görüşü olan var mı? Bu aralar maçı da izleyemedim. Bu skoru duyduğumdan beri seviniyorum. Tesadüf müydü, bu sene en fazla 3 gol atmıştık.

Ertan 51
12.05.2016, 12:48
Evet gerçekten de ceza değil ödül olur.

Yalnız benim canımı sıkan hala daha hocanın açıklanmamış olması,
Uefa cezası futbolcu transferinde belirleyici olur tamam ona bişi demiyorum ama hoca daha niye açıklanmaz,niye açıklanıp şu olumsuz hava dağıtılmaz,ha belki Ersun Yanal denilecek olumsuz hava daha da artacak ama ne olursa olsun açıklanmalı,olacaksa tepki bir an önce olsa bitse,işimize gücümüze baksak.Yanlış yapılıyor,aylardır hocasız maça çıkan takımın hocası bu kadar geciktirilmez.

Ertan 51
12.05.2016, 12:51
Yazık olur,hem takıma hem genç uşaklara yazık olur :)

edimurphy_61
12.05.2016, 12:52
3 sene boyunca rizeyle oynarsak bişey olur aksi taktirde hiç bişey olmaz.

S.ÖZKAN
12.05.2016, 12:54
Elimizde Muhammed Demir Yatabare NDoye varken ne Umut Bulut'u yahu.

Biz elimizdekileri satmaya çalışıyoruz niye bir bela daha alalım başımıza?

Kaldı ki bu haberi Tüpçünün gazetesi Fanatik yazmış :)

yazıkoldu
12.05.2016, 12:56
Sadece özetleri izledim. Mehmet Ekici, Yusuf Yazıcı, Muhammet Demir ve Yusuf Erdoğan bu dördü başta Yusuf Yazıcı olmak üzere 6-0'ı yakalamış. İki maç kaldı bunların dördünü iki maç daha bir arada oynatalım diyorum.

yazıkoldu
12.05.2016, 12:59
Bilmiyorum, Yusuf Yazıcı'dan ben çok umutluyum, öbür gençleri bilmiyorum. Birisi bu genç oyuncuları tek tek değerlendirirse biz de öğrenmiş oluruz.
3 sene boyunca rizeyle oynarsak bişey olur aksi taktirde hiç bişey olmaz.

Faruk BERBER
12.05.2016, 13:00
Sadece özetleri izledim. Mehmet Ekici, Yusuf Yazıcı, Muhammet Demir ve Yusuf Erdoğan bu dördü başta Yusuf Yazıcı olmak üzere 6-0'ı yakalamış. İki maç kaldı bunların dördünü iki maç daha bir arada oynatalım diyorum.

Uzun vadede zarardan başka hiçbirşey getirmeyecek bir hamle.

gökhants1966
12.05.2016, 13:31
Dirençli bir rakibin dirençli bir ortasahasına karşı ; direnci yüksek,ayağa hızlı paslar yaparak çabuk oynayan bir ortasahanızın olması gerekir.Rizespor maçı bizi yanıltmış olabilir,daha dirençli bir takıma karşı daha iyi değerlendirme yapabiliriz.Rize maçı ilk 15 dakikada zaten bitmişti o dakikadan sonra rize ortasahası dağıldı yani demek istediğim; oyuncularımızı destekleyelim ama önce abartıp sonra da beklentileri karşılayamayınca yerin dibine sokmaya çalışmayalım.

r9emre
12.05.2016, 13:33
Muhammed Demir, Muhammed Besir, N'doye, Cardozo ve Yatabare. 4 santraforun var. Cardozo ile Yatabare ya da N'doye 2 forvet elden cikarilirsa onlardan gelecek bonservis ile daha ac bir golcu alinabilir 25-26 yaslarinda cok da genc olmayan. Forvete baska takviye gereksiz ve sacmadir. Defansimiz kume dusme hattindaki tum takimlardan kotu. Cavanda haric. En az 2 stoper 2 sol bek ihtiyaci var takimin. Erkan - Sefa - Ozer de gidecek. O mevkilere cok sayida genc oyuncumuz oldugundan yine biraz sansliyiz ama transfere orta sahaya da ihtiyac var. Toplamda en az 6 transfere ihtiyac var, onlar da nokta transferler direk ilk 11'e olmali. Yaklasik 12-15 arasi sozlesme oyuncumuz takimdan ayrilacak gorunen itibariyle.

yazıkoldu
12.05.2016, 13:44
Yatabare Fransa'da 28 maç 4 gol 2 asist, NDoye İngiltere'de 10 maç 1 gol sıfır asist. Bunları kesinlikle gitmesi lazım, Cardozo ile de kesinlikle yollar ayrılmalı. Umut Bulut bile bunlardan iyi. Muhammet Demir'den seneye çok umutluyum, Allah sakatlık göstermesin yeter ki. Neticede ekonomik gücümüzü de hesaplamak lazım.

ensarusta
12.05.2016, 13:51
uefadan bir karar çıkmadan ne hoca konusunda ne de transfer konusunda bir adım atamıyoruz. şuan ne konuşulsa yazılsa boş. bu uefa da ne zaman açıklayacaksa kararını. haftalardır bekliyoruz bugün yarın diye diye.

Mehmet Cihan Kocaman
12.05.2016, 13:51
Adam Ounas diyolla..

http://www.transfermarkt.com.tr/adam-ounas/profil/spieler/400485

Mert'
12.05.2016, 14:13
Bu sezon geçiş dönemi olacaksa Scarione iş görür mü? Sözleşmesi bitiyor , 2 yıllık sözleşme mantıklı olabilir. Newcastle küme düştüğü için Obertan serbest kalmış o da düşünülebilir.

artvints
12.05.2016, 14:21
Bu sezon geçiş dönemi olacaksa Scarione iş görür mü? Sözleşmesi bitiyor , 2 yıllık sözleşme mantıklı olabilir. Newcastle küme düştüğü için Obertan serbest kalmış o da düşünülebilir.

scarione olabilir. ekici'nin orta saha değil forvete dönük oynayanı. yedek kalmayı sorun etmezse gelebilir. oyuna girdiğinde şutlarıyla tehlikeli olabilecek bir oyuncu.sadece maaş vereceğimiz için iyi olur. böyle düşük beklentiyle gelip onbire yerleşen oyuncular var.ikna etmek zor olabilir yalnız.imza parası ve yüksek maaş verecek bir takım bulursa oraya gider.uzun dönem sözleşme isteyebilir. bunları yapmamamız lazım.en fazla 2 senelik sözleşme iyidir.

Faruk BERBER
12.05.2016, 14:51
Sevilla'ya gideceği yönünde söylentiler çıkan Edin Visca sözleşmesini 2018'e kadar uzattı.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=30&kisiID=1429942

A. Aydın
12.05.2016, 15:34
Tam olarak atibaya ihtiyacımız var.
Atiba gibi bir oyuncu beklerimizin ve orta sahamızın rahatlamasına neden olacaktır. Okay o tip bir oyuncunun yanında değişilmez olur.

Erkan A.
12.05.2016, 15:47

artik gelsin bende sac kalmadi umutun sayesinde zamaninda

Erkan A.
12.05.2016, 15:48
Adam Ounas cliplerine baktim bizim zamaninda henriquenin clipleri daha güzeldi

Emirhan Çorumlu
12.05.2016, 16:16
tam iho tarzı bi kadro mühendisliği.

takımın en çok alarm veren bölgesi ortasa sen gidip aminu ya 4 mn veriyorsun ortasahaya hala okay aytaçla devam etmeye çalışıyorsun.hallaç pamuğu gibi dağılır bu takım .

Ben vermiyorum. Istenilen Rakamlar o civarda olacaktir. Benim demek istedigim o tarzda Oyuncular lazim Kanatlara vs. . Umar a 4 Milyon vereceksek neden Scout Ekibi kuruldu?

halilaziz61
12.05.2016, 16:24

Umutu alırsak ben de TS bırakırım bu kadar net
Az kanser etmedi bizi şimdi veremden goturecek

yorumsuz6117
12.05.2016, 16:29
Nasıl gerizekalı aptal haberciki bunlar Umut Bulut Trabzonspor'a dönecek diye haber yapabiliyorlar..

slmn
12.05.2016, 16:33
Umut haberi aptal muhaliflerin çıkardığı bir haber bariz belli, sakin olalım.

slmn
12.05.2016, 17:05
Dembele>Dortmund umarım serbest kalma maddesi koyup Münich'e kaptırmazlar.

artvints
12.05.2016, 17:08
Dembele>Dortmund umarım serbest kalma maddesi koyup Münich'e kaptırmazlar.

serbest kalma maddesi ispanya'da zorunlu diye biliyorum. almanya'da durum nedir bilmiyorum.

Burak
12.05.2016, 17:54
Türkiye'den alınacak futbolcular genelde istim üstündeki adamlar oluyor. Bize yaramıyor bu tip transferler. Son örnek Erkan'dı. İnşallah başarısız olmayız bu sezon.

artvints
12.05.2016, 18:00
Türkiye'den alınacak futbolcular genelde istim üstündeki adamlar oluyor. Bize yaramıyor bu tip transferler. Son örnek Erkan'dı. İnşallah başarısız olmayız bu sezon.

hiç katılamadım. sadece geçmiş örnekler üzerinden karar vermek hiç doğru değil. erkan çok iyi başlamamıştı o sezona. önceki sezonun ekmeğini yiyordu. selçuk egemen iyi örnekler. daha çok kendi takımımızın durumuyla ilgili olduğunu düşünüyorum.formda oyuncu almak iyidir. formda oyuncuya yüksek paralar vermek algıyı bozuyor, orasına katılabilirim.

Kemal Öztel
12.05.2016, 18:08
Para yoksa Scarione de iyidir ama Aatıf şart alınırsa çok sevinirim

Burak
12.05.2016, 18:20
hiç katılamadım. sadece geçmiş örnekler üzerinden karar vermek hiç doğru değil. erkan çok iyi başlamamıştı o sezona. önceki sezonun ekmeğini yiyordu. selçuk egemen iyi örnekler. daha çok kendi takımımızın durumuyla ilgili olduğunu düşünüyorum.formda oyuncu almak iyidir. formda oyuncuya yüksek paralar vermek algıyı bozuyor, orasına katılabilirim.
Erkan'ın yeteneğine ben de kefilim ama kafa olarak gelmedi. İyi performans gösteremeyen örnekler de mevcut. Alınan oyuncuları kötülemem zaten sadece endişem var bu konuda. Yoksa kimse Umar, Visca ya da N'Diaye gibi futbolculara ses çıkarmaz. İnşallah iyi oynarlar bizde. Gelirlerse değerlendirir gerekirse eleştiririz.

yazıkoldu
12.05.2016, 18:27
6-0'lık rize maçında oynayan gençler için görüşünüz nedir.

artvints
12.05.2016, 18:38
6-0'lık rize maçında oynayan gençler için görüşünüz nedir.

müspet görüşlerim var. yusuf yazıcı ilk oynadığından beri fiziksel olarak gelişim içerisinde. sade ve etkili oyununu izlemek keyifliydi. yeni performanslarını merakla bekliyorum. a takıma tutunacak büyük ihtimalle. diğerlerinin çok gelişmesi lazım. semih sağ açıkta etkisiz kalıyordu.sağ bek onun için daha iyi bir mevki. savaş daha hazır değil fizik olarak.sezon içinde yusuf gibi daha erken forma şansı bulup, gelişme sürecine girseydi daha çok yol alabilirdi. ama mesela beşir de erken forma şansı buldu ama gelişme yaşadığına dair bir ipucu görmedik.biraz zayıflaması gerek ve daha hareketli olması gerekiyor. tepkileri düşük.heyecan, enerji göremiyorum.belki kişiliği öyledir bilmiyorum.

Manava61
12.05.2016, 18:44
1)İsimsiz "yabancı" başarıya aç bir hoca 2)Orta saha ve stoperdeki iki lider oyuncu dışında genç oyunculardan(5-6 trabzonlu kotası) oluşan bir kadro( maks 23 yaş/maks 24 kişilik kadro) 3)taraftar grubunun tek oldugu bir stad 4)Dışarıdaki olayların saha içine yansıtılmaması Bana göre önümüzdeki yıl için planımız bu olmalı

bordomavi1
12.05.2016, 19:09
Twitter anketlerinde %50 Ersun diyor. Ben buna ne diyim ki şimdi? En son bu anketlerde Hami ismi çıkıyordu. Sonuç ortada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tonya55
12.05.2016, 19:45
visca ancak belediyes seviyesinde oyuncu diyen vihena zivkovic ganso cular visca sevilla ile anlaşmış.

Cihan Kibar
12.05.2016, 19:50
seneye takımda kalacaklar

Kale

Onur(para ederse sat ama kimse 5-6 vermez)
Uğurcan Çakır
İbrahim Demir

Defans

Aykut Demir (yada Uğur Demirok ama sadece biri)
Bosingwa
Cavanda (1991'li bi sene daha kalabilir)
Güray (Alınması hata ama bi sene daha kalsın)

Orta Saha

Okay Yokuşlu
Aytaç Kara
Batuhan Artaslan
Yusuf Yazıcı
Ramazan Övüç
Mehmet Ekici
Abdülkadir Ömür

Forvet

Muhammet Demir

Gerisi SCOUT EKİBİ

tonya55
12.05.2016, 20:02
5 yada 6 transfer önümüzdeki yıl için yeter.

Emirhan Çorumlu
12.05.2016, 20:15
5 yada 6 transfer önümüzdeki yıl için yeter.

2x Stoper
1x Sol Bek
1x Orta Saha
2x Kanat
1x Golcü

Suanki Kadrodan Yola cikacak olursak en az bu 7 Transfer lazim...

tonya55
12.05.2016, 20:23
2x Stoper
1x Sol Bek
1x Orta Saha
2x Kanat
1x Golcü

Suanki Kadrodan Yola cikacak olursak en az bu 7 Transfer lazim...
tespitler dogru söyle diyeyim gereksiz oyuncu almasınlar.

MaDDoX_61
12.05.2016, 21:17
2016-2017 Trabzonspor:ONUR-CAVANDA-BASTOS-KAMİNSKİ-SİTYA-MAURİCİO-ATTAMAH-EKİCİ-ELMOHAMADY-N'DOYE-MUHAMMET DEMİR

2016-2017 Yedekler:ESTEBAN-AKAKPO-AYKUT-OKAY-AYTAÇ-SAVAŞ-YAZICI-ERDOĞAN-EREN ALBAYRAK-BURAK ÇAMOĞLU-SAMED YEŞİL-KENAN KARAMAN

Erkan A.
12.05.2016, 22:40
arkadaslar renktaslar

benim tahiminim transferde hic bir oyuncu alinmayacak elde kalmis bir iki yeteneksizi satacagiz o Kadar ..

rizespor bizim icin dönüm maciydi 6 golde atmamiz transferi noktaladik anlamina geliyor ..

yarina antalyayi da yenersek genc oyuncularimizla bu yoldan geri dönüs olmayacak ve sezona böyle baslayacagiz demektir benim gözümde ..

ersun yanalin gelecegine inanmiyorum...ben sahsim adima hami ile devam edilecek diyorum belkide tolunay Kafkas gelebilir ..umarim yanilirim ve gercekten üc dört kaliteli Transfer yapariz.

artvints
12.05.2016, 22:43
....................onur
cavanda....yumlu....akakpo....güray
...............okay....ramazan
.....yazııcı........ekici.........yusuf
....................demir

elimize geçen iskelet bu şu anda. buraya önce vukcevic gibi bir önlibero alıp atakların bu oyuncudan başlamasını sağlamalı. ikinci ihtiyaç ramazan'ın özelliklerinde daha tecrübeli futbolu bilen bir oyuncu. sıradan orta saha alınacaksa ramazan oynasın daha iyi. sonra iyi bir kanat oyuncusu lazım çok yönlü. ileriye pres yapan güçlü bir forvet gerekiyor. üstüne de yetenekli hareketli bir oyuncu alınırsa asgari hücum gücü halledilmiş olur.

sonra defansa geçip iyi bir değerlendirme yapmak lazım. çok ciddi disiplinli, atletik oyunu öne doğru zorlayabilen çok çalışan uzun süre bozulmayacak bir defans kurgusu yapmak gerekiyor. iyi araştırıp bir kere almak lazım. sıradan defans oyuncularına harcadığımız para yeter. bir de bu defanstan oyun kurma işi tamamen palavra. hafif teknik oyuncu görünce kanıyorsunuz hemen. öncelikli kriterler oyun konsantrasyonu, mental güç, hırs falan olmalı. defanstan top çıkarmak kişiye bağlı olmaz. düzen işidir. orta sahanın geriye yaklaşması beklerin oyun kurulurken topla oynayıp oynamayacağını hoca belirler. tabi ki topla rahat baskı altında girince telaş yapmayacak oyuncular gerekir.ama aklında bir plan olan oyuncu çok telaş yapmaz. ayağı yamuk değilse de o basit pası atar.o yüzden biraz özenli olmak lazım para harcarken.

eldekileri sürekli oynatsak şimdi defans oturmuş para da cebimizde kalmıştı. yumlu'dan akbaş'tan iyidir mantığıyla ne paralar harcandı.elimizde yine onlar kaldı. cavanda için disiplin anlamında yol kat edemeyeceksek satılabilir. savunmada gevşeklik, koşmamak, mücadele etmemek katlanılacak şeyler değil. beklerde hücuma çıksın, çalım atsın, kreatif olsun gibi beklentileri biraz düşürmek lazım. güçlü olsun, enerjik olsun bindirme yapsın tabi. tempo öncelikli tutulmalı. ama üzerine teknik ve zeka eklediğinde tuzlu oluyor. genç ve potansiyelli oyuncular alıp güvenmek en iyisi.

nakzo
12.05.2016, 22:52
arkadaslar renktaslar

benim tahiminim transferde hic bir oyuncu alinmayacak elde kalmis bir iki yeteneksizi satacagiz o Kadar ..

rizespor bizim icin dönüm maciydi 6 golde atmamiz transferi noktaladik anlamina geliyor ..

yarina antalyayi da yenersek genc oyuncularimizla bu yoldan geri dönüs olmayacak ve sezona böyle baslayacagiz demektir benim gözümde ..

ersun yanalin gelecegine inanmiyorum...ben sahsim adima hami ile devam edilecek diyorum belkide tolunay Kafkas gelebilir ..umarim yanilirim ve gercekten üc dört kaliteli Transfer yapariz.

Böyle bir ihtimal yok usta salak bir adam değil senin dediğin şekilde devam edilirse18.olarak küme duseriz bizide kimse kurtaramaz usta değil ocağı kasımı göremez net ve açık.

ensarusta
12.05.2016, 23:03
Beni üzen nokta yıllar sonra yeni stada geçeceğiz yeni bir başlangıç yeni bir umut derken, stad isim hakkı v.s sponsorlarla pazarlık masasındayken, önümüzdeki sezon 2 maç ceza, transfer yasagı, finansal sıkıntı, sampiyonluğa oynayacak iddialı takım kuramama v.s etkenler sebebiyle sponsor kaynaklı bu finansal fırsatı istediğimiz gibi değerlendiremeyeceğiz maalesef. şartlar aleyhimize anca bu kadar olumsuz olabilirdi.

kartal61
12.05.2016, 23:20
Transfere fazla para harcayamayacagımıza gore duzgun oyuncular seçmelıyız.Afrıkadan yada Sırbıstan,Polanya,Belcıka ,Hollanda tarzı ulkelerden uzun boylu atletık yapılı 2 tane adam bulmamız lazım.Defansın onunde bu sekıldekı 2 lı ıs yapar.Ilerısı ıcın 1 tane tecrubelı oyuncu almamız lazım.Guney Amerıka tarafından olursa ıyı olur.Gerçı arka tarafdakılerle ınsanı olarak nasıl kaynasır bılmıyorum ama onuda teknık ekıp dusunsun.
Yusuf Yazıcı su durumda seneye ful ılk 11 oynayabılır ama sımdıden çok ıyı çalışması lazım.
Ayrıca Yusufun Rıze maçında attıgı ılk golde topa vurus seklınde sankı bır anormallık var.Ne bılmıyorum ama vurus tarzında sankı bır sey eksık yada yanlıs.Temelde eksık bır yonu var gıbı

Erkan A.
12.05.2016, 23:24
Böyle bir ihtimal yok usta salak bir adam değil senin dediğin şekilde devam edilirse18.olarak küme duseriz bizide kimse kurtaramaz usta değil ocağı kasımı göremez net ve açık.

baskanimiz salak degil tabiki degil , fakat devre arasinda ortasahamizi mbia ayakta tutarken onu satarak yerine oyuncu aldirmamasi ne Kadar futboldan anladigini beli ediyor ??

mbia satildiktan sonra az kalsin küme düsmüyormuyduk ??

hedefimiz yok suan genclerimiz oynuyor korkulacak bir durum söz konusu degilken yeni hoca neden aciklanmadi ??

uefa Transfer yazagi felan deme sakin renktas trabzonspor büyük camiadir herkes hocalik yapmak ister Transfer yasagi olsa bile ..

daha hoca bulamadik oyuncu nasil aldiracagiz ?? hamiden herzaman cok mutlu olan baskanimiz hamiyi hoca olarak devam etirir yoksa coktan gönderirdi

bu benim tahminimdir herkesin görüsüne tabiki saygim sonsuzdur belirtigim gibi umarim ben yanilirim

ensarusta
12.05.2016, 23:28
Camiamıza bakıyorum birlik ve beraberliğimizin sıfır. kulup başkanlığını kaybeden ve yönetim dışında kalan diğer baskan adayları ve ekipleri ve de taraftarları seçilen yönetime destek vereceğine adeta başarısız olması için fırsat kolluyor. kimisi yönetim lehine basına güzel demeçler vererek olası gelebilecek tepkinin önüne gecerek yönetimin yanında gibi gözüküyor, kimisi yönetimi yalnız bırakıyor, kimisi yönetime köstek oluyor. bir gercek var ki trabzonsporu bir rant, bir koltuk, iş kariyerinde bir basamak olarak gören kişi sayısı epey çok ve malesef genelde yönetime bu tarz anlayıştaki kişiler talip oluyor ve kulubun yakınında hep bunlar var. bu camiada fitne, fesat, dedikodu, haset o kadar çok artmış ki işini yapmak isteyen basarılı olmak isteyenlerin önünde adeta set oluyorlar.bu çerçevede trabzonda hoca olarak çalışmak, futbolcu olarak oynamak, kulubun yönetimine talip olmak gerçekten çok zor bir iş. camiamızdada kimisi mhp, chp, akp olarak kutuplaşmış; kimisi of, sürmene, araklı ....v.s kutuplaşmış, kimisi trabzon kanadı istanbul kanadı diye kutuplaşmış, kimisi eski hoca eski futbolcuyuz diye kutuplaşmış ....... biz de bu ortamda basarı bekliyoruz.
basarılı olmanın, istanbul takımlarına kafa tutmanın, sampiyonluğa oynamanın yolu birlik beraberliğimizden geçiyor. bunu basarmazsak bu ve bunun gibi sezonları çok görürüz göreceğizde.

kartal61
12.05.2016, 23:31
Bızım scout baslıgına gıremıyorum.Sorun bendemı yoksa sıtedemı?

Ozan Yılmaz
12.05.2016, 23:43
Bızım scout baslıgına gıremıyorum.Sorun bendemı yoksa sıtedemı?
Başlığın son sayfasına ben de giremiyordum en son.

Faruk BERBER
12.05.2016, 23:48
1461 Trabzon'da tutunamayan Alim Öztürk İskoçya Premier Lig'de yer alan Hearts takımının kaptanı.

Şu takımdan bize faydalı bir tane iş görmedim :)

slmn
13.05.2016, 01:07
Önceki haftalarda ilgilendiğimiz yazılan 3 Polonyalı Euro 2016 kadrosunda varlar.

fatihmats
13.05.2016, 02:11
Arkadaşlar istatistik işiyle ilgilenen biri olarak, liglerin istatistiklerine baktığınızda 3 önemli rakam var bunlar büyük futbolcu göstergesi.
1-pas yüzdesi
2-rakipten top kapma
3-isabetli şut cekme
Pas yüzdesi en iyi olanlar genelde milyon dolarlık süperstarlar oluyor. Bu baglamda bakarsak 4 büyük ligden sonra gelen ligler incelenip ona göre gözleri kapatıp transfer yapsanız bile yüzde doksan tutar.Bir bilgi vereyim ligimizde en iyi pas oranına sahip futbolcular Atiba hutchinson.Top kapma olayıda cok önemli genelde ön libero ve defans oyuncularının kalitesini gösteriyor.Ligimizin en iyisi ALi Camdalı ve Gökhan gönül. Bu konuda es gecilemeyecek bir adam var ve transfer edilmesi gerekiyor musa cagıran top kapma yüzdesi cok yüksek ayrıca gol atma ve asist yapma özelliğide var. Kaçırılmaması gerekiyor.İsabetli şutta ise mario gomez ve rodellega ilk sıralarda. Sadece bir maç izlemeyle transfer yapılmaz bunu yönetimin anlaması olaya birazda bilimsel yaklaşması gerekiyor.

Emirhan Yazıcı
13.05.2016, 02:32
Yaklaşık Olarak 1 Yıldır WhyScout üzerinden izlediğim oyuncuları Yönetime Mail attım dursun belki lazım olur :)

Uluhan
13.05.2016, 03:42
artvints , Yusuf Yazıcı sağ tarafta şüpheli. Bence Ramazan'ı keser Yazıcı. Bir de kesin kez oldukça etkili 2 kanat adamına ihtyacımız var ; hız, adam geçme özellikleri oldukça iyi olacak.

asilhamsi
13.05.2016, 08:40
eger az transfer yapacaksak en az 1 kanat,1 stoper ve 1 ortasaha merkez almalıyız.

Kalan transferleri onumuzdeki sene tamamlarız.

asilhamsi
13.05.2016, 08:43
ramazan kanat icin daha uygun.Suratli,dikine gidiyor,rahat adam eksiltiyor.Merkezde asırı sert oyunu nedeniyle riskli.

Sadece 3 kaliteli transfer ile mucadeleci bir takım kurabiliriz.

bastos,vukcevic,umar(isimler degisebilir bunlar oyuncu karakteri)

-----------------onur----------------

cavanda-----akakpo----bastos----guray

---------ekici------vukcevic----yusuf yazici--

umar----------------muhammet-------------yusuf

bu takım mucadele eder.

ramazan,aytac,okay,abdulkadir omur,parmak,batuhan,besir gibi rotasyon oyuncularına sahip olacagız.

serkanholep
13.05.2016, 08:55
takımda çok açık ve net görünen eksikler var ama oyuncuların yeteneklerini görüp takım dizayn edilince belkide domino taşı etkisiyle bu sene verim alamadığımız adamların çoğundan verim alabiliriz

soner akhisarda 11 oynamıyor mu, yasin gs de, akbaş lar janko lar vs vs vs

mbia lı sene başı kadrosu iyi oynuyordu mesela

yani demem o ki oyuncularımızı değersizleştirmeyelim. hepsi 3 istanbul takımı hariç her takımda oynar. bazı oyuncularımız ise şampiyonluk kadrosunda olacak yetenekte

bursa ya bakın

sıralama da bizden 3-5 puan öndeler ama serdara 5 milyon istiyorlar çünkü oyuncularını değersizleştirmiyorlar

biz onur u 5 e bırakacağız verseler

onur,güray,yumlu,aykut,ekici,aytaç,okay,erkan,yusu f gibi oyuncular işleyen takımda 11 ya da iyi bir yedek olabilirler

önemli olan şu aşamada net olarak kadro mühendisliğini sadece transfer olarak değil takım içinde de yapabilecek bir TD dir

artvints
13.05.2016, 09:19
artvints , Yusuf Yazıcı sağ tarafta şüpheli. Bence Ramazan'ı keser Yazıcı. Bir de kesin kez oldukça etkili 2 kanat adamına ihtyacımız var ; hız, adam geçme özellikleri oldukça iyi olacak.
ben hep 4 4 2 sisteminden bahsettiğim için, bir oyun kurucunun ters ayakla kanatta olduğu dizilislere odaklaniyorum. iki tane net kanat adamı olan duzenlerde takım butunlugunde sorun oluyor benim gördüğüm.buraya 10 nuamarayi da eklediginde bireysellik artiyor.tabi kurulacak takima bağli. fokhan ve quaresma'nin bir arada sahaya sürüklemesi gibi bir durum.

rize maçında bütün gollerde ekici, iki yusuf ve muhammet vardı. çok uyumlu gözüktüler. rize maçına göre daha sıkı bir takım gerekir. yusuf'u biraz daha defans özelliklerinden kurtarıp hücumda dolaşmasını sağlamak yararlı olur. ramazan da topsuz koşularıyla ve enerjisiyle olaya dahil olur. sag kanada yazmak sag kanatta oynasin diye degil.dolaşarak oynayabilir.bunlar kağıt üstünde tabi.deneyecek zamanı bulamadık. seneye de takım değişecek zaten.

ramazan'i kanatta istemem, çünkü enerjisi orta sahada lazım. orada adam geçince çok daha tehlikeli oluyor. öyle hareket kabiliyeti yüksek bir ortasahamiz yok ramazan'dan başka.

Ahmet Taşçı
13.05.2016, 09:32

Sen bizim bu yıl kafaya oynayacağımızı sanıyorsan kafan harbiden güzel kardeşim :) Hayal kurmanın anlamı yok önümüzdeki yıl 3.lük büyük başarı olur. He ondan sonraki yıl için tabiki MRA olmayacak. Önemli olan bu önümüzdeki sezon geçiş dönemi için uygun T. D bulabilmek.

Dip.Ing.Mag.
13.05.2016, 09:36
Minimum Transfer gereksinimlerimiz söyle olmali; 2 tas gibi stoper (bana göre en önemli bölge), sag acik ve forvet.

yani maddi sikintilarimizi göz önünde bulundurdugumuzda en az 4 tane net Transfer isimizi görür. hatta Scout ekibininde bizlere yapacagi süprizlerle toplamda 6 Transfer ile yolumuza devam edebiliriz. bunun haricinde de teknik direktör meselesi kaliyor.

Mollasalihoğlu
13.05.2016, 10:02
baskanimiz salak degil tabiki degil , fakat devre arasinda ortasahamizi mbia ayakta tutarken onu satarak yerine oyuncu aldirmamasi ne Kadar futboldan anladigini beli ediyor ??

mbia satildiktan sonra az kalsin küme düsmüyormuyduk ??

Mbia'ya büyük başkan(!) iho kapı sözleşme yapmış ve o sözleşmenin maddelerinin hiçbirini yerine getirmemiş.

Mbia biraz karaktersiz bir adam olsa, alacaklarını alır ve BEDAVA giderdi.

Yönetim kendisi ve menajeri ile saatler süren toplantılar sonucu alacaklarını bir şekle bağladılar ve bize sağlam bir para kazandırıp gitti.

Yerine neden alınmadı diye eleştirirseniz kabul ederim de Mbia'yı sattığı için futboldan anlamıyor dediğiniz adamların bu hamlesinin kulübe artısı 15-20 milyon TL aralığında. Ekonomiden anlıyorlar en azından demek ki :)

Mollasalihoğlu
13.05.2016, 10:03
Minimum Transfer gereksinimlerimiz söyle olmali; 2 tas gibi stoper (bana göre en önemli bölge), sag acik ve forvet.

yani maddi sikintilarimizi göz önünde bulundurdugumuzda en az 4 tane net Transfer isimizi görür. hatta Scout ekibininde bizlere yapacagi süprizlerle toplamda 6 Transfer ile yolumuza devam edebiliriz. bunun haricinde de teknik direktör meselesi kaliyor.

Defansif yönü sağlam önlibero?

Ertan 51
13.05.2016, 10:20

Benim en öncelikli 3 bölgemin 3 ü de orta saha sayılır (selçuk-Colman-Jaja)
4- Sağ forvet
5- Sol bek
6- Stoper

Cardo gidecekse ki gidecek gibi görünüyor,işte o zaman sıralama değişir,
iyi bir golcü ihtiyacı ilk 3 içinde olurdu.

Dip.Ing.Mag.
13.05.2016, 10:31
Defansif yönü sağlam önlibero?

öncelik sirasina göre baktigimizda iki Saglam stoper derim. daha sonrasinda da defansif yönü Saglam önlibero olabilir evet. sonrasinda da belirttigim gibi sag acik ve forvet.

Dip.Ing.Mag.
13.05.2016, 10:34
Benim en öncelikli 3 bölgemin 3 ü de orta saha sayılır (selçuk-Colman-Jaja)
4- Sağ forvet
5- Sol bek
6- Stoper

Cardo gidecekse ki gidecek gibi görünüyor,işte o zaman sıralama değişir,
iyi bir golcü ihtiyacı ilk 3 içinde olurdu.

________________Onur_______________
Cavanda_____Song____Glowacki___Güray
__________Ekici_____Yusuf Yazici_______
Yattara___________Jaja__________Yusuf
______________Muhammet____________

su dizilimde eski oyuncularimizin yerlerine yeni transferler düsünün. iste bu sekilde olusturulmasi lazim yeni kadronun diye düsünüyorum.