PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92

cewat
05.05.2016, 23:47
Baba buyur. İki gündür uyumuyordum buna da şükür. İyi toparladım diye düşünüyorum : )
http://www.gazetemistanbul.com/spor/halis-kokcu-yetistirmek-icin-yetismek-gerekir-h28789.html

Eline emeğine sağlık Burak. Çok daha iyi yerleri hak ediyorsun ve eminim zamanla o yerlere geleceksin.

slmn
05.05.2016, 23:56
Baba buyur. İki gündür uyumuyordum buna da şükür. İyi toparladım diye düşünüyorum : )
http://www.gazetemistanbul.com/spor/halis-kokcu-yetistirmek-icin-yetismek-gerekir-h28789.html

Ben mini bir haber beklerken sen baya röportaj yapmışsın valla helal olsun. Şu babası Afrikalı annesi Türk olan çocuğu izlemek lazım :) Ayrıca ben bu kardeşlerin takibinde olacam bakalım adamın bahsettiği gibiler mi :)

TSemih61
06.05.2016, 00:13
-İlk 11 için kendini kanıtlamış bir stoper,

-Bir adet sol bek,

-2 tane fişek gibi kanat,

-Hücum aksiyonlarına da kısmen destek verecek bir defansif ortasaha,

-Forveti besleyecek bir ofansif ortasaha,

-Mauro İcardı veya Burak Yılmaz tarzı bir forvet.

Nokta atışı transferler yapılmalı ve takımın başına da sistem ve prensip sahibi bir genç hoca getirilmeli. Yeni stat, iyi topçular, güzel futbol=Taraftarın doldurduğu bir stat. Seneye şampiyonluğa oynamamak için hiçbir sebep yok. Trabzonspor aynı Beşiktaş gibi dirilebilir, şartlar daha elverişli. Muharrem Usta güzel umut dağıttı, 3 aylık yaz diliminde icraat zamanı.

samet_karadeniz
06.05.2016, 00:55
Stoperler siyahi olmasın . Mümkünse İskandinav ülkelerinden birinden olsun. Siyahi bi stoper bizde şimdiye kadar iş yapmadı. Akakpo'yu saymasak.

artvints
06.05.2016, 00:56
Stoperler siyahi olmasın . Mümkünse İskandinav ülkelerinden birinden olsun. Siyahi bi stoper bizde şimdiye kadar iş yapmadı. Akakpo'yu saymasak.

kaç tane aldık ki? song.

slmn
06.05.2016, 00:58
Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Çağlar Söyüncü’nün transferinin yüzde 90 oranında kesinleştiğini açıklarken, Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu da yaşanan gelişme üzerine, herhangi bir sakatlık riski yaşanmaması için genç oyuncumuzu kadroya almadı. Başkanımız Özkan, Çağlar Söyüncü’nün transferinin resmen kesinleşmesi durumunda ise yeni kulübüyle ilgili açıklamanın hemen yapılacağını belirtti ve genç oyuncumuzun Karşıyaka derbisinde de forma giymeyeceğini ifade etti.

Leverkusen diyorlar bakalım nereye gıdecek?

samet_karadeniz
06.05.2016, 00:58
kaç tane aldık ki? song. omar dieng , bamba , douglas vs vs şuan aklıma gelenler bunlar

Burak
06.05.2016, 00:59
Eline emeğine sağlık Burak. Çok daha iyi yerleri hak ediyorsun ve eminim zamanla o yerlere geleceksin.

Abi Allah razı olsun. Amacım hep ileri gitmek zaten. İnşallah başarabilirim.

Ben mini bir haber beklerken sen baya röportaj yapmışsın valla helal olsun. Şu babası Afrikalı annesi Türk olan çocuğu izlemek lazım :) Ayrıca ben bu kardeşlerin takibinde olacam bakalım adamın bahsettiği gibiler mi :)
Aslında Ozan profilinde 10 topçu 2 3 milyon Euro civarında olsa bir tanesi tutar en azından. Kaan a da güveniyor Ozan'ın babası.

artvints
06.05.2016, 01:04
omar dieng , bamba , douglas vs vs şuan aklıma gelenler bunlar

siyahı beyazı olmaz bu işin, iyisi kötüsü olur. fiziklerine güvenip dikkatsizlik yaptıkları doğru ama iyi stoperler de var.

selcuk
06.05.2016, 03:24
Dünyanın en önemli oyuncularından biri haline gelmiş olan Kevin De Bruyne 5 yıl önce Genk kulübünden Chelseye 8 milyon euro bedelle transfer olmuş iken; transfer dosyamızda sürekli yazılan Leon Baileyin maksimum transfer bedelinin ne olabileceğini az çok tahmin etmek çok zor olmasa gerek, diye düşünüyorum.
sorun sadece olup olmayacagi degil, neden denenmesi bilen istenmiyor

%1 sans var gomezin transferine diyen adamlar onu nasil transfer etti

mbia imkansiz deniliyordu, baskilar sonucu serhat altinciyi denemeye yollamisti iho, sonuc ortada
denemeyip ölü de jongda alinabilirdi...

baileyin henüz ilk prof. sezonu, büyük takimlar böyle bir oyuncuyu bir yil daha izlemek ister
ayrica belcikada leekens, briegel, pfaff gibi aracilarimiz var ve cocugun menajeri ac

İ. SARAL
06.05.2016, 08:11
Liverpool maçına bakıyorum iki takım da it gibi koşuyor. Bizim Özer falan 13 koşuyorsa bu adamlar 15 20 koşuyordur diyorum kendi kendime izlerken..

Türkiye'de şu presi pasla savuşturacak herhangi bir takım yok. Gerek hocasının gerek oyuncularının yerinde duramadığı çılgın bir takım istiyoruz çok mu??

Aynı şeyleri ben de düşündüm. Liverpool'lu oyuncular ne kadar istekli ise bizim sünepeler de bir o kadar korkak. Aynı futbolu görmek, ekran başında sinirden delirmek, "bas oğlum bas oğlum" diye bağırmak istiyorum :)

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 10:42
İrfan Can Kahveci demişler, iyi topçu da, Soner'den farklı olmaz gibi geliyor bana bize gelirse.

Kaldı ki Cavcav dünyaları ister.

tonya55
06.05.2016, 10:54
Caglar soyuncu transferinde oncelik besiktas da fenerbahce de devreye girdi konusulan rakmlar 6 milyon euro leverkusen wolfsburg da istiyor.cok yetenekli stoper topu oyuna sokusu cok iyi teknik hava hakimiyeti var nereye giderse gitsin cok rahat oynar.

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 10:55
Caglar soyuncu transferinde oncelik besiktas da fenerbahce de devreye girdi konusulan rakmlar 6 milyon euro leverkusen wolfsburg da istiyor.cok yetenekli stoper topu oyuna sokusu cok iyi teknik hava hakimiyeti var nereye giderse gitsin cok rahat oynar.

O paranın bir tık üstüne fb Kjaer'i aldı.

Yatırım olarak yapılabilir ama bizim öyle bir gücümüz yok şu an.

cewat
06.05.2016, 11:00

6 milyon için söyleyebileceğim tek şey ''Hayaller dünyasıdır''.. fener bu parayı verecek kadar ihtiyaç duymuyor ve beşiktaş zaten o paraya sahip sayılmaz genç bir oyuncu için. Her ikisini de kapsayan ise, yabancı serbestliği varken Türk oyuncuya o paraları iki takımda vermez..

Almanlara gelince, eminim 6 diye bir şey duysalar gülmekten ölürler.. Dortmund Çağlar'dan çok daha potansiyelli Koray Günter'i kaç paraya sattı? Hem ayrıca Çağlar Almanya görürse eğer kendi adıma çok sevinirim ancak en az 1 sene oranın eğitimini alacaktır ve bu sürede alacağı süre oldukça kısıtlı olacaktır. Altınordu ne kadar iyi olursa olsun Alman kulüplerinin eğitimleri farklıdır..

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 11:01
6 milyon için söyleyebileceğim tek şey ''Hayaller dünyasıdır''.. fener bu parayı verecek kadar ihtiyaç duymuyor ve beşiktaş zaten o paraya sahip sayılmaz genç bir oyuncu için. Her ikisini de kapsayan ise, yabancı serbestliği varken Türk oyuncuya o paraları iki takımda vermez..

Almanlara gelince, eminim 6 diye bir şey duysalar gülmekten ölürler.. Dortmund Çağlar'dan çok daha potansiyelli Koray Günter'i kaç paraya sattı? Hem ayrıca Çağlar Almanya görürse eğer kendi adıma çok sevinirim ancak en az 1 sene oranın eğitimini alacaktır ve bu sürede alacağı süre oldukça kısıtlı olacaktır. Altınordu ne kadar iyi olursa olsun Alman kulüplerinin eğitimleri farklıdır..

Almanlar o paraya gülmez arkadaş.

Çağlar kadar maç tecrübesi olmayan Atınç'ı 5'e almadılar mı?

gökhants1966
06.05.2016, 11:02
Güney Amerika ülkelerinden ultra yetenekli oyuncular çıkıyor büyük kulüpler de bunları en az 2 yıl takip ediyor.Belçika Liginde sadece bir sezon profesyonel olarak oynamış bir oyuncuya yaz transfer döneminde büyük kulüplerin yüksek bonservis önereceğini kesinlikle düşünmüyorum.Büyük kulüpler Baileyi en az bir yıl daha takip etmek isteyeceklerdir.Leon Bailey yaz transfer döneminde istenilirse 6 ile 8 milyon euro arası bitirilebilir.

Benim kanat olarak istediğim oyuncu Meksikanın Pachuca takımının oyuncusu Hirving Lozanodur.Bu oyuncunun geleceği çok parlak.Her iki kanatta oynayabilen bir kanat için tüm özelliklere sahip olmakla birlikte son vuruşları da iyi yapabilen bir oyuncu.Lozano avrupanın büyük takımları tarafından 3-4 yıldır takip ediliyor bu sezon önemli bir çıkış yakaladı bu yaz transfer dönemi son şansımız olabilir bir yıl daha beklersek bu transferi gerçekleştirebilmemiz imkansız hale gelir.

Kanat oyuncusu olarak alabileceğimiz diğer oyunculardan bahsetmek istiyorum.Zamalek takımının Mısırlı kanat oyuncusu Mostafa Fathi ve Lyon takımının Cezayirli kanat oyuncusu Rachid Ghezzal bize büyük katkı sağlar.Bu iki oyuncu hem yetenek,hem zeka,hem de disiplin açısından bize çok iyi uyum sağlayabilecek oyuncular.Mısır ve Cezayir uyruklu oyuncular olduklarından kültürel olarak da uyum sorunu yaşamazlar.

Mostafa Fathinin top tekniği çok iyi,topla çok hızlı,dribblingleri çok iyi ve çevikliği mükemmel.Fizik olarak kendini geliştirirse ben kendisini yeni Mohamed Salah olarak görüyorum. Mostafa Fathi 2 ile 3 milyon euro arasında bir rakama transfer edelebilir.

Rachid Ghezzal ise Gökhan Töreye benzer özelliklerde bir oyuncu ancak Cezayirli oyuncuların genel özelliklerini taşıdığından disiplinli,sorun yaratmayan,takım savunmasına yardım eden bir oyuncu.Topla hızlıdır,teknik kapasitesi ve dribblingleri çok iyidir.Ghezzal Lyon takımının oyuncusu olduğu için transfer edilmesi kolay olmayacaktır Lyonun bu oyuncuyu 5 milyon Eurodan aşağı bırakacağını düşünmüyorum.

cewat
06.05.2016, 11:03
Almanlar o paraya gülmez arkadaş.

Çağlar kadar maç tecrübesi olmayan Atınç'ı 5'e almadılar mı?

Gülerler hocam. Atınç'ın Süper lig'in en büyük takımlarından biriyle aldığı 45 dakika, 2. lig takımının 5 maçına bedel tutarlar. Zira onlar kademe atlamamış topçulara tereddütsüz yaklaşmazlar. Unutmayalım Çağlar daha tek bir tane üst düzey maç oynamadı..

artvints
06.05.2016, 11:04
castro, umar, ndiaye, visca, orkan, irfan,

usta'nın yönettiği bir takımda ve iyi bir hoca ile bu oyuncuların hepsi yararlı olur.hatta aralarından büyük yıldızlar da çıkabilir.önemli olan maliyet.yüksek paralar istenirse vazgeçilir transferden.zorlamamız gereken hiçbir oyuncu yok ama burun kıvrılacak oyuncular değiller. irfan ve soner'in de pek bir benzerlikleri yok. soner pasör, irfan ise bireysel özellikleri yüksek daha aktif bir oyuncu. aynı mevkide oynamalarına rağmen oyun karakterleri hiç birbirine benzemiyor. şımarıklık tembellik genel sorun.aşırı birşey yoksa bunları hocaya ve klüp ortamına bağlamak daha doğru.

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 11:07
Gülerler hocam. Atınç'ın Süper lig'in en büyük takımlarından biriyle aldığı 45 dakika, 2. lig takımının 5 maçına bedel tutarlar. Zira onlar kademe atlamamış topçulara tereddütsüz yaklaşmazlar. Unutmayalım Çağlar daha tek bir tane üst düzey maç oynamadı..

Bekleyelim bakalım :)

Haa bana kalırsa Atınç'a verilen para da fiyasko da, milli takıma kadar yükselen Çağlar'ı Atınç'tan düşük değerlendireceklerini sanmıyorum.

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 11:07
castro, umar, ndiaye, visca, orkan, irfan,

usta'nın yönettiği bir takımda ve iyi bir hoca ile bu oyuncuların hepsi yararlı olur.hatta aralarından büyük yıldızlar da çıkabilir.önemli olan maliyet.yüksek paralar istenirse vazgeçilir transferden.zorlamamız gereken hiçbir oyuncu yok ama burun kıvrılacak oyuncular değiller. irfan ve soner'in de pek bir benzerlikleri yok. soner pasör, irfan ise bireysel özellikleri yüksek daha aktif bir oyuncu. aynı mevkide oynamalarına rağmen oyun karakterleri hiç birbirine benzemiyor. şımarıklık tembellik genel sorun.aşırı birşey yoksa bunları hocaya ve klüp ortamına bağlamak daha doğru.

Ben İrfan ile Soner'i yetenek ya da tarz olarak değil, muhtemel sonları açısından benzettim sadece.

Bonservis verip İrfan'ı almaktansa bedava Scarione'yi alırım şu an hiç düşünmeden.

artvints
06.05.2016, 11:10
Ben İrfan ile Soner'i yetenek ya da tarz olarak değil, muhtemel sonları açısından benzettim sadece.

Bonservis verip İrfan'ı almaktansa bedava Scarione'yi alırım şu an hiç düşünmeden.

ben de oyun karakterleriyle ve klübün şimdiki durumuyla bağlantılı olarak böyle olmayacağını söylüyorum.

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 11:11
ben de oyun karakterleriyle ve klübün şimdiki durumuyla bağlantılı olarak böyle olmayacağını söylüyorum.

Tercih meselesi.

cewat
06.05.2016, 11:14
Bekleyelim bakalım :)

Haa bana kalırsa Atınç'a verilen para da fiyasko da, milli takıma kadar yükselen Çağlar'ı Atınç'tan düşük değerlendireceklerini sanmıyorum.

Tabii ki şuan afaki konuşuyoruz, zaman kimi haklı çıkartır belli olmaz..

Ama o duruma çok dikkat ediyorlar adamlar. Atınç ne olursa olsun beşiktaş A takımına katılarak zaten onlar için çok büyük bir hendek atlamıştı ve seviye düşürüp 2. lig'e transfer olacaktı. Yani kısaca bu şekilde cezbedebilirlerdi.

Ayrıca Almanlar eminim Terim'in milli takıma davet ettiği kişilerin hemen alınmayacağını Trabzonspor'dan iyi biliyorlardır :) Şaka bir yana orada bir üst düzey maç oynasaydı iyi performansla o zaman bende inanırdım ama Çağlar halen alt kademenin yıldızıdır Almanlar için.

tonya55
06.05.2016, 11:18
O paranın bir tık üstüne fb Kjaer'i aldı.

Yatırım olarak yapılabilir ama bizim öyle bir gücümüz yok şu an.

Zaten caglari alacak gucumuz yok su an bizim gunu kurtaracak transfere ihtiyacimiz var ekonomik durumumuz en erken 3 yil sonra duzelir bizim daha sonrasi bu tarz yildiz ve yildiz adayi oyuncular alabilirizm

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 11:20
Tabii ki şuan afaki konuşuyoruz, zaman kimi haklı çıkartır belli olmaz..

Ama o duruma çok dikkat ediyorlar adamlar. Atınç ne olursa olsun beşiktaş A takımına katılarak zaten onlar için çok büyük bir hendek atlamıştı ve seviye düşürüp 2. lig'e transfer olacaktı. Yani kısaca bu şekilde cezbedebilirlerdi.

Ayrıca Almanlar eminim Terim'in milli takıma davet ettiği kişilerin hemen alınmayacağını Trabzonspor'dan iyi biliyorlardır :) Şaka bir yana orada bir üst düzey maç oynasaydı iyi performansla o zaman bende inanırdım ama Çağlar halen alt kademenin yıldızıdır Almanlar için.

A Takıma çıkması başarı olabilir Atınç'ın, Çağlar da 19 yaşında ve 2 senede 40 maç oynamış. Dikkat çekici.

Sonuçta defalarca da izlemişlerdir muhtemelen.

artvints
06.05.2016, 11:27
Tercih meselesi.

tabi 20 yaşında çocuğa gel trabzonspor'un 10 numarası ol denmez. belli bir planlama gerekir. 18 kişilik bir takımın iyi parçası olur önce. yedekten girip katkı verir, kanatlarda iş yapar. iki üç sene içinde ilk onbire yerleşir. bu tip düzenlemeleri yapamıyoruz malesef. verilen yüksek bonservisler farklı bir algı yaratıyor.halbuki o parayı gençliğine, potansiyeline veriyorsun.gelecekte satabileceğin bir oyuncu olduğu için para harcıyorsun. gençlerbirliği'ni de anlamak lazım. elinde para edecek en önemli oyuncu irfan. paran yoksa transfere yanaşmazsın ama oyuncuyu kötü gösterme refleksi canımı sıkıyor. çoğunlukla gs yapıyor bunu kamuoyu baskısıyla.moda olmaya başladı. bjk'liler için zaten bir tek kendi oyuncuları para eder diğerleri çöp.

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 11:31
tabi 20 yaşında çocuğa gel trabzonspor'un 10 numarası ol denmez. belli bir planlama gerekir. 18 kişilik bir takımın iyi parçası olur önce. yedekten girip katkı verir, kanatlarda iş yapar. iki üç sene içinde ilk onbire yerleşir. bu tip düzenlemeleri yapamıyoruz malesef. verilen yüksek bonservisler farklı bir algı yaratıyor.halbuki o parayı gençliğine, potansiyeline veriyorsun.gelecekte satabileceğin bir oyuncu olduğu için para harcıyorsun. gençlerbirliği'ni de anlamak lazım. elinde para edecek en önemli oyuncu irfan. paran yoksa transfere yanaşmazsın ama oyuncuyu kötü gösterme refleksi canımı sıkıyor. çoğunlukla gs yapıyor bunu kamuoyu baskısıyla.moda olmaya başladı. bjk'liler için zaten bir tek kendi oyuncuları para eder diğerleri çöp.

Ben zaten bizdeki sonu o olur dedim.

Mesela şu bjk'den Oğuzhan'ı çıkar, İrfan'ı hatta Soner Aydoğdu'yu koy, bir şeyler yapacaklarına eminim.

Ama senin de değindiğin gibi, 18 kişilik bir takımın oyuncusu olur kısa vadede ancak, yoksa adamı da bitirirsin. Ve bizde şu an 4-5 kiş sayabiliriz ancak öyle bir kadro için. O açıdan bence riskli ve pahalı bir yatırım olur.

S.ÖZKAN
06.05.2016, 11:35
Bizim için oyuncu almak o kadar sorun değil sonuçta bonservisi elinde olan yada çok düşük bosnservisli yüzlerce iyi oyuncu var dünyada (Tabi bu konuda Scout Ekibimize çok iş düşüyor).

Ama asıl sorun elimizde olan ve göndermek istediğimiz oyuncuların sözleşmeleri. Çünkü bu oyuncular bırakın TS'den aldıkları parayı bu paranın 3 te 1 ini bile başka bir kulüpten alamazlar.

cewat
06.05.2016, 11:36
A Takıma çıkması başarı olabilir Atınç'ın, Çağlar da 19 yaşında ve 2 senede 40 maç oynamış. Dikkat çekici.

Sonuçta defalarca da izlemişlerdir muhtemelen.

Haklısınız bu şekilde bakınca ancak benim tez'im farklı. O bir üst klasmana geçme olayından bahsediyorum ben. Mesela Porto olsa alabilirler derim ancak Almanlar alt ligde oynanan maç sayısından daha çok üst klasmana geçebilmiş olmasına dikkat ederler diye düşünüyorum. Tabii bunu 6 milyon € üzerinden konuşuyorum ben. Ama derseniz ki 3 milyon € gibi bir rakam, o zaman bende alırlar diyebilirim ancak 6 milyon € kesinlikle vereceklerine inanmam.

Zira ben Alman takımlarının 2. liglerden aldığı bir oyuncuya 5 milyon € üzeri para verdikleri hiç oyuncu hatırlayamadım şuan. Belki vardır ve eğer var ise bu kesinlikle üst düzey performans ile olmuştur.ben Çağlar'ı o kategoride görmüyorum hala.

Ayrıca Atınç sadece A takıma çıkmadı, sürede aldı ve özellikle fiziki olarak çok ön plana çıktı. Profesyonelliğe ilk olarak çalışma olarak bakmış olabilir Redbull. Ama eksik yazdığım bir şey var, Atınç'a verilen para sizin dediğiniz gibi bence de çok fazla.

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 11:58
Haklısınız bu şekilde bakınca ancak benim tez'im farklı. O bir üst klasmana geçme olayından bahsediyorum ben. Mesela Porto olsa alabilirler derim ancak Almanlar alt ligde oynanan maç sayısından daha çok üst klasmana geçebilmiş olmasına dikkat ederler diye düşünüyorum. Tabii bunu 6 milyon € üzerinden konuşuyorum ben. Ama derseniz ki 3 milyon € gibi bir rakam, o zaman bende alırlar diyebilirim ancak 6 milyon € kesinlikle vereceklerine inanmam.

Zira ben Alman takımlarının 2. liglerden aldığı bir oyuncuya 5 milyon € üzeri para verdikleri hiç oyuncu hatırlayamadım şuan. Belki vardır ve eğer var ise bu kesinlikle üst düzey performans ile olmuştur.ben Çağlar'ı o kategoride görmüyorum hala.

Ayrıca Atınç sadece A takıma çıkmadı, sürede aldı ve özellikle fiziki olarak çok ön plana çıktı. Profesyonelliğe ilk olarak çalışma olarak bakmış olabilir Redbull. Ama eksik yazdığım bir şey var, Atınç'a verilen para sizin dediğiniz gibi bence de çok fazla.

Çağlar'a normal şartlarda en çok 2,5-3 vermeliler dediğiniz gibi. O da yatırım gözüyle yapıp. Ama bazen veriyorlar fazlasını, Türk tercih etmeleri enteresandı sadece Atınç'ta. Zira bizi ülke olarak profesyonel görmediklerine eminim.

cewat
06.05.2016, 12:04
Çağlar'a normal şartlarda en çok 2,5-3 vermeliler dediğiniz gibi. O da yatırım gözüyle yapıp. Ama bazen veriyorlar fazlasını, Türk tercih etmeleri enteresandı sadece Atınç'ta. Zira bizi ülke olarak profesyonel görmediklerine eminim.

Kesinlikle katılıyorum. Bakalım zaman ne gösterecek. Saygılar..

Oğuzhan Fidan
06.05.2016, 12:05
Kara mbodji hee :) fifa kariyerde Ts kadroya aldım beyler muthiş gelişim gösteriyor gerçektede transfer edilirse muhteşem başarı olur. Şuan şaşırdım gerçektede ilgilenmemize.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
06.05.2016, 12:06
leipzig tribünleri doldurmak icin Türk secti

gladbach menajeri istanbuldaki süperlig as panelinde takip ettiysen bir Türk star alsak stadi büyütmeliyiz demisti

bayern münih mehmet scholl dan beri bu kontenjani doldurmaya calisiyor (altintop, kurt, tasci vs..)

Türk oyuncu almanyada önemli gelir kaynagi

Mert Oğuzlu61
06.05.2016, 12:07
Şampiyonluk için değil, ilk 4 yani Avrupa kupaları için kadro kurup bu hedef doğrultusunda lige başladığımız vakit başarı gelecektir ama Avrupa yı istemem yan cebime koy diyen zihniyetlere reset atmadan bunu sağlamak mümkün değildir. Muhtemelen Türk futbolunu bilmeyen, Trabzon u haritada gösteremeyecek olan yabancı birisiyle yeniden yapılanacağız. Yabancının arkasında durmazsak, lige pozitif giriş yapamazsa piranha gibi saldıracaklar. Destekleyeceksin başka çaren yok ama benim tek derdim, ''desteklemeye değecek, inandırıcı olacak'' birinin gelmesi. Yoksa getir loser hocanın birini, al bunu destekle de... Başımıza nelerin geldiğini son 15 senede defalarca gördük işte, öncesini de yaşı daha büyükler hatırlar...

Oğuzhan Fidan
06.05.2016, 12:10
Jerry St. Juste benim diğer stoperim budur. Eğer alınabilecekse hemen alınsın.bu adamda çelik gibi defans yapıyor

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 12:24
leipzig tribünleri doldurmak icin Türk secti

gladbach menajeri istanbuldaki süperlig as panelinde takip ettiysen bir Türk star alsak stadi büyütmeliyiz demisti

bayern münih mehmet scholl dan beri bu kontenjani doldurmaya calisiyor (altintop, kurt, tasci vs..)

Türk oyuncu almanyada önemli gelir kaynagi

O yüzden Leverkusen de verebilir o paraları :)

Haa bana kalırsa Çağlar'ı izlemeye maça gitmem. Mesela Yusuf Erdoğan diye bir yetenek var onu alsınlar, Almanya'ya gideriz maça :D

selcuk
06.05.2016, 12:30
O yüzden Leverkusen de verebilir o paraları :)

Haa bana kalırsa Çağlar'ı izlemeye maça gitmem. Mesela Yusuf Erdoğan diye bir yetenek var onu alsınlar, Almanya'ya gideriz maça :D
leverkusen, hertha, ve wolfsburg en cok tribün sorunu olan takimlar

ama leverin ömerlen hakani oldugundan bu transfer tribün mantiginlan yapmaz bence

gerci arda dan beri Türkiyeden cikan oyuncularin baska bir pazari acilmis olabilir

lassa, beko, thy sagolsun

Burak
06.05.2016, 13:10
Hayırlı cumalar.

munzevil
06.05.2016, 13:19
Hayırlı cumalar.

Amin cümlemizin...

Enes Başkaya60
06.05.2016, 13:21
Arkadaslar bu Erkan Zengin Takıma geri mi döndü sözleşmesi fesih edilmemismiydi bunun birsey anlamadım bu işten ben...

Erkan A.
06.05.2016, 13:34
Arkadaslar bu Erkan Zengin Takıma geri mi döndü sözleşmesi fesih edilmemismiydi bunun birsey anlamadım bu işten ben...

renktasim bügün antromana katildi ,cavandada katildi

öbür kadro disi kalanlar takimdan ayri calisti

Erkan A.
06.05.2016, 13:38
bu takimimizdaki ruhsuzluk antromanda giyindigimiz esofmandan gelemezmi??

antroman resimlerine baktim Video izledim antroman esofmanlarimiz berbat , bu esofmanlari yok etmek gerekiyor bu ruhsuzlugun sebebinden biride formalarimizdir ..

yarina cokönemli mac olacak antep-satilmissehir oynayacaklar antep kazanirsa satilmislar lige elveda diyecekler antep kazanirsa büyük ihtimal sivasda elveda diyecektir

bu mac erken baslayacak kacirmayin derim .

Oğuzhan Fidan
06.05.2016, 14:10
http://www.transfermarkt.com.tr/jerry-st-juste/profil/spieler/288253

Bud Spencer
06.05.2016, 14:29
Renkdaş kusura bakma ama atınç potansiyelli oldugu icin alindi
Leipzig şehrinde bin türk yaşıyordur maksimum...

Enes Başkaya60
06.05.2016, 14:32
renktasim bügün antromana katildi ,cavandada katildi

öbür kadro disi kalanlar takimdan ayri calisti

Tamamda abi Sözleşmesi fesih edilmişti nasıl geri döndü...

Gökhan Uzun
06.05.2016, 14:42
Tamamda abi Sözleşmesi fesih edilmişti nasıl geri döndü...

Kapa bildirilmediği için resmiyet kazanmadı sanırım ya da ortaya yem attılar kim ilgileniyor diye. Muhtemelen karşılıklı çıkarlar için biz paradan kazanmışızdır Erkan'da Euro 2016 açısından itibardan kazanmıştır.

artvints
06.05.2016, 15:55
2.lig takımı yurt dışına futbolcu yoluyor ama sadi bizim altyapımız çok iyi diye övünüyor.

selcuk
06.05.2016, 16:37
Renkdaş kusura bakma ama atınç potansiyelli oldugu icin alindi
Leipzig şehrinde bin türk yaşıyordur maksimum...
yapma bunu buddy

simdi almanyadaki yüksek vatandasliga gecme oranindan gercege yakin resmi bir sayi bulmak imkansiza yakin
lakin ditib 10bin müslüman var diyor, bunun min. yarisi Türktür, katilirmisin

birde doguya göre okadar iyi sanayisi olan kentte okadar az olmamiza sasirdim dogrusu, birde almanyada

2.lig takımı yurt dışına futbolcu yoluyor ama sadi bizim altyapımız çok iyi diye övünüyor.

bizdemi usaklari satalim

Faruk BERBER
06.05.2016, 16:42
Eren Albayrak İstanbul takımlarına yada bize transfer olacak bence. Eğer yönetim istekli davranırsa biz Sercan ve onu Rize'ye nasıl verdiysek, onlar da bize öncelik verecektir.

artvints
06.05.2016, 16:42
yapma bunu buddy

simdi almanyadaki yüksek vatandasliga gecme oranindan gercege yakin resmi bir sayi bulmak imkansiza yakin
lakin ditib 10bin müslüman var diyor, bunun min. yarisi Türktür, katilirmisin

birde doguya göre okadar iyi sanayisi olan kentte okadar az olmamiza sasirdim dogrusu, birde almanyada

bizdemi usaklari satalim

16, 17 yaşında çocuğu satmayacağız, 20'sine 21'ine gelmiş takıma girmiş bir oyuncumuz yok. olsun da, satmasak da olur.

gökhants1966
06.05.2016, 16:50
Trabzonsporun transferde hata yapma şansı yok.Son 2 yılda aldığımız topçuların %80 i fos çıktı.Oyuncu aldıktan sonra satmaya çalışıyoruz ama çoğunlukla zarar ediyoruz kulübün batma noktasına gelme nedeni de budur.Güray Vural vb. süper ligden transfer istemiyorum özellikle yerli oyunculara karşıyım.Güney Amerikadan,Afrikadan ve Avrupadan ucuza alınabilecek birçok genç ve yetenekli oyuncu varken süper ligde sivrilen yerlilere gidipte 3-4 milyon euro vermek aptallık olur.Orkan ve İrfancan için kulüpleri minumum 3 milyon isterler bizim bunlara bukadar yüksek paraları verecek durumumuz yok.

İyi bir teknik direktör ve 25 milyon Euro civarı bütçeyle Güney Amerika ve Avrupa ülkelerinden alacağımız yetenekli,zeki ve disiplinli oyuncularla Leicester City ya da Atletico Madrid profilinde bir takım olup tarih yazabiliriz.

selcuk
06.05.2016, 16:52
16, 17 yaşında çocuğu satmayacağız, 20'sine 21'ine gelmiş takıma girmiş bir oyuncumuz yok. olsun da, satmasak da olur.
bu sene 17- 21 yasindakiler kadroya girdi
basarili olup olmayacaklari seneye belli olacaktir

altyapimiz organizasyon olarak zayif olsada su an 90dan beri en iyi dönemini yasiyor
milli oyuncular 30 sayisina yaklasti

bir yatili akademi acana kadar bundan iyisi mümkün olmayacaktir

Bilâl ÇOBAN
06.05.2016, 16:53
O bu değil de beyler Emre Can büyük futbolcu. Öyle ki, Arda - Hakan ve türevlerini tek başına cebinden çıkartır.. Mükemmel bir futbolcu oldu - olacak.

Ertan 51
06.05.2016, 17:35
O bu değil de beyler Emre Can büyük futbolcu. Öyle ki, Arda - Hakan ve türevlerini tek başına cebinden çıkartır.. Mükemmel bir futbolcu oldu - olacak.
Ben de çok beğendim, Arda'nın Barça ya gittiği gibi bu da şans eseri bu takımları gördü gibi düşünüyordum,son 2-3 maçını izledim de haksızlık etmişim uşağa,maşallah hem patoz gibi hemde istatistikleri falan da şahane,helal olsun,inşallah çok daha iyi yerlere gelir.

İ. SARAL
06.05.2016, 17:58
FM2016 oynuyorum şu an. Sezon bitti, Avrupa Ligi gol kralı Ndoye (Trabzonspor), Asist Kralı Erkan Zengin (Trabzonspor). Oyunu sildim bilgisayardan. http://i.hizliresim.com/ljnN5k.png (http://hizliresim.com/ljnN5k)

İ. SARAL
06.05.2016, 18:00
http://i.hizliresim.com/ljnN5k.png

Ahmet Ulusoy
06.05.2016, 18:09
Kara Mbodji de kim

artvints
06.05.2016, 18:36
Kara Mbodji de kim

anderlecht'te oynuyor, stoper. geçen gün ben yazmıştım buraya, ondan önce de yazıldığını görmemiştim.sonra haberi çıktı.ayda yılda bir isim yazıyorum.elim uğurlu geliyor. fonseca'da da öyle olmuştu.

munzevil
06.05.2016, 19:02
anderlecht'te oynuyor, stoper. geçen gün ben yazmıştım buraya, ondan önce de yazıldığını görmemiştim.sonra haberi çıktı.ayda yılda bir isim yazıyorum.elim uğurlu geliyor. fonseca'da da öyle olmuştu.

Karayı senelerdir yazıyor arkadaşlar o zaman danimarkada oynuyordu yanılmıyorsam

artvints
06.05.2016, 19:07
Karayı senelerdir yazıyor arkadaşlar o zaman danimarkada oynuyordu yanılmıyorsam

bu aralar görmemiştim, anderlecht'e gidince ümidi kestiler demek ki.

Mollasalihoğlu
06.05.2016, 19:39

Kesinlikle katılıyorum. Bakalım zaman ne gösterecek. Saygılar..
Şimdi aspor "bonservisi 2.5 milyon € olacak" dedi.

:)

sasort
06.05.2016, 19:44
ben bu sene transferde çok ümitli değilim

kimi alabiliriz diyorum çıkan isimlere bakıyorum para yok diyorlar takas veya oyuncu satıp oyuncu alınacak diyorlar

satacağımız oyunculardan doğru dürüst para kazanıcağımızı zannetmiyorum

sefa cardozo douglas özer dışında diğerlerine kim para verir

atik zeki mustafa ishak kim para verir bunlara

sasort
06.05.2016, 19:49
kesin alabileceğimiz rizenin sol beki eren lbayrak var diyordum onuda fb takibe almış diye

haber okudum moralim bozuldu

pek mantıklı gelmedi ama alabileceğimiz anca böyle topçular

cewat
06.05.2016, 19:51
Şimdi aspor "bonservisi 2.5 milyon € olacak" dedi.

:)

Bir kaç saat önce size mesaj atacaktım ama zaman bulamadım. 6 milyonu söyleyen kişiye dikkat ettiniz mi hiç? Bildiğiniz oyuna getirildik gibi hissettim ben :)

2,5 güzel para Çağlar için. İnşAllah kendini geliştirip gerçekten 6 milyonluk bir adam olur.

munzevil
06.05.2016, 20:14
bu aralar görmemiştim, anderlecht'e gidince ümidi kestiler demek ki.

şu forum transferi yapsa inanın kulüp hem para kazanır hemde her sene kafaya oynarız...

tonya55
06.05.2016, 20:50
http://www.milliyet.com.tr/19-luk-caglar-a-6-milyon-euro-besiktas-2174076-skorerhaber/ çaglar soyuncu yurt içi 6 milyon euro yurtdısı kolaylık saglanıcak.öncelik beşiktasta.

ccd6167
06.05.2016, 21:03

Hocam pek öyle değil bence. Fizik avantajını iyi kullanıyor. Enerjisi yüksek saha içinde çok dirençli. Fakat kafayı kaldırmıyor bir türlü. Çok istikrarsız oynuyor. Üst düzey bi yeteneğide yok. Klooptan sonra çok şey farketti takımda ister istemez o da parladı tabi.

Erdal UZUNYILMAZ
06.05.2016, 21:45
Burada ismi geçen bailey genkte mi oynuyordu? Şuan ntvsporda maçı var.

Burak
06.05.2016, 21:47
Var mı heyecanlandıracak bir haber?

Cemal Sağlam
06.05.2016, 21:48

Evet suan kendisi akiyor akiyor ��

Cemal Sağlam
06.05.2016, 21:54
Bu Bailey'i bize yedirtmezler. Cocuk yer ucagi harbiden :)

Yılmaz Korkmaz
06.05.2016, 22:23
Evet Genk te

Ahmet Ulusoy
06.05.2016, 23:49

Taş gibi bir Adama benziyor hiç izlemedim sen kaç maçını izledin istikrarlı biri mi acaba?

Erkan A.
07.05.2016, 00:58
dünya sampionumuz trabzonlu Sabriye sengül Beyaz showda konuyla alakasi yok ama bilmeyenler icin bildireyim dedim

B.AKDEMİR
07.05.2016, 09:32
8 yıldır bu forumda transfer başlıklarında heyecanla transfer bekliyorum ama 1-2 oyuncu dışında hep hüsran hep hüsran. Artık bu sezon hayal bile kuramıyorum. Umarım 2-3 kaliteli futbolcu ve birde iyi hoca gelir de önümüzdeki sezonu en azından ilk 3 de bitiririz.

Ertan 51
07.05.2016, 10:17
Vızır vızır geçen haftalar bu hafta geçmedi,
sanki 1 aydır Rize maçını beklerim,hayırlısıyla şu 3 hafta bitse de ne olacaksa bi olsa,
gerçekten bu kadar yenilgi,bu kadar ezik futbol insanı insanlıktan çıkarıyor,
bitse de üstte B.AKDEMİR renktaşın dediği iyi bir hoca, 2-3 iyi oyuncu ile yarınlara umutla bakabilsek,
çok çektik bu sene,bir an önce lig bitsin bu seneyi bir an önce unutalım.

Mollasalihoğlu
07.05.2016, 10:21
Braga'nın siyahi önliberosu vardı, unuttum adını, onun gibi biri şart.

Stoper, sol bek şart.

Kanat şart, bir 10 numara şart.

Çok iş var :)

Ertan 51
07.05.2016, 10:41
Mollasalihoğlu
hem futbolculuğu,hem adamlığı 10 numara olan bir 10 numara ilk işimiz olmalı,
sonra çift yönlü bir orta saha,
sonra bir çift yönlü orta saha daha,
sonra sağ forvet,
sonra sol forvet,
sonra sol bek,
sonra stoper,

evet yapılacak çok iş var,
işin öncelik sırasını ben bu şekilde listeledim,
dur bakalım başkanın listesi ne şekilde.

(Hoca listede yok,bugün yarın hoca açıklanacak diye ekleme gereği duymadım :) )

Bilâl ÇOBAN
07.05.2016, 12:05
Ben de çok beğendim, Arda'nın Barça ya gittiği gibi bu da şans eseri bu takımları gördü gibi düşünüyordum,son 2-3 maçını izledim de haksızlık etmişim uşağa,maşallah hem patoz gibi hemde istatistikleri falan da şahane,helal olsun,inşallah çok daha iyi yerlere gelir.
abi ben uzun zamandır izliyordum, her bölgeye bu kadar uzmanca uyum gösterip vizyonluca oynayan başka bir Türk futbolcu görmemiştim.

Hocam pek öyle değil bence. Fizik avantajını iyi kullanıyor. Enerjisi yüksek saha içinde çok dirençli. Fakat kafayı kaldırmıyor bir türlü. Çok istikrarsız oynuyor. Üst düzey bi yeteneğide yok. Klooptan sonra çok şey farketti takımda ister istemez o da parladı tabi.

Fizik avantajını çok iyi kullanıyor bu bir, ayrıyetten sorumluluk alışı, soğukkanlılığı, pas tercihleri vs. resmen beni benden alıyor. Kafayı kaldırmadığı kısmına da katılmıyorum, çok güzel şekilde oyun kuruyor (bence tabi bunlar) :)

hem futbolculuğu,hem adamlığı 10 numara olan bir 10 numara ilk işimiz olmalı,

Gylfi Sigurðsson var ama çok para :)

mesaced1967
07.05.2016, 12:15
Hakan Gündoğar â€@Hakan_gundogar (https://twitter.com/Hakan_gundogar) 13 dk.13 dakika önce (https://twitter.com/Hakan_gundogar/status/728872987584245760)İstanbul, Türkiye (https://twitter.com/search?q=place%3A5e02a0f0d91c76d2)
Besnik Hasi Trabzonspor camiasına hayırlı olsun. İyi tercih.

asilhamsi
07.05.2016, 12:34
besiktasın kadro yapılanmasına bakarsak:

merkezde benim ve bircok arkadasın alınması icin yalvardıgımız atiba gibi profesyonel,asla formu dusmeyen,tecrubeli,futbolu bilen bir isim.

oguzhan gibi teknik,calıskan,futbolu bilen,pasor bir isim.

sosa gibi oyunu cozebilecek ve tek basına mac alabilecek yetenek,tembel degil,pasor.

Bana kalırsa besiktası yukarılarda tutan bu uc ismin hic dusmeyen performansı.

asilhamsi
07.05.2016, 12:36
Hakan Gündoğar ‏@Hakan_gundogar (https://twitter.com/Hakan_gundogar) 13 dk.13 dakika önce (https://twitter.com/Hakan_gundogar/status/728872987584245760)İstanbul, Türkiye (https://twitter.com/search?q=place%3A5e02a0f0d91c76d2)
Besnik Hasi Trabzonspor camiasına hayırlı olsun. İyi tercih.

cok sevinirim.Eger gercekten kado genclesecekse tam isabet isim.

Murathan
07.05.2016, 12:42
cok sevinirim.Eger gercekten kado genclesecekse tam isabet isim.

Abi bu Hasinin Anderlechtin şu anki kadrosunun oluşmasında büyük payı var mı yoksa sadece alttan gümbür gümbür gelen kadronun başına mı getirildi ?
tivitırda anderlechtli bir taraftarın yorumunu gördüm Kara ve Hasi ile ilgili ikisinden de kurtulmak istiyordu :D
Fonseca mı Hasi mi

İbrahim Keleşoğlu
07.05.2016, 12:44
:D aynen cok katkı saglıyolar satmak istedim ama satamadım o performanla
FM2016 oynuyorum şu an. Sezon bitti, Avrupa Ligi gol kralı Ndoye (Trabzonspor), Asist Kralı Erkan Zengin (Trabzonspor). Oyunu sildim bilgisayardan. http://i.hizliresim.com/ljnN5k.png (http://hizliresim.com/ljnN5k)

Mert Oğuzlu61
07.05.2016, 13:04
Fonseca ve Hasi nin kulüpleriyle 1 er yıl daha sözleşmeleri bulunuyor. Hadi Fonseca feneri eleyen hoca olarak sempati topladı, hakkında bunun dışında taraftarımızın en ufak bilgisi yok. Kimsenin oturup Portekiz ligini ve Braga yı takip ettiğini düşünmüyorum. Peki Besnik Hasi nasıl gündeme geliyor ? Belçika dan mümkünse futbolcu dışında hiçbir şey getirmeyelim. Belçika da 4 kere yılın hocası seçilen, kupalar kaldıran Hugo Broos faciası ne çabuk unutuldu ? Besnik Hasi kim ? Belçika da Anderletch dışında kulüp mü var ? Orada sistem var, çıkartır genç adamı oynatır. Bizde yada İstanbullularda son 20 yılda kaç oyuncu çıktı alt yapıdan ? Süper Lig i çok hafife almayın her antrenör burada yapamaz.

Bu adamların gündeme gelmesinin 2 sebebi olabilir;

1) Taraftarı oyalamak için yönetim ''ısmarlara'' haberler sipariş ediyor, aslında hocamız belli ama açıklanması için bazı şartların olgunlaşması bekleniyor ve taraftara oyuncak atılıyor, zaman kazanılıyor,

2) Antrenör belli değil, yönetim oo piti piti ile hoca seçmeye çalışıyor

Ben Muharrem Usta yönetiminden 2. ihtimali beklemem. Muhtemelen ilkini uyguluyorlar. Besnik veya Fonseca nın hoca adayları olmadığı aslında çok açık. Hoca belli ama kim ???

Alika87
07.05.2016, 13:35
Fonseca ve Hasi nin kulüpleriyle 1 er yıl daha sözleşmeleri bulunuyor. Hadi Fonseca feneri eleyen hoca olarak sempati topladı, hakkında bunun dışında taraftarımızın en ufak bilgisi yok. Kimsenin oturup Portekiz ligini ve Braga yı takip ettiğini düşünmüyorum. Peki Besnik Hasi nasıl gündeme geliyor ? Belçika dan mümkünse futbolcu dışında hiçbir şey getirmeyelim. Belçika da 4 kere yılın hocası seçilen, kupalar kaldıran Hugo Broos faciası ne çabuk unutuldu ? Besnik Hasi kim ? Belçika da Anderletch dışında kulüp mü var ? Orada sistem var, çıkartır genç adamı oynatır. Bizde yada İstanbullularda son 20 yılda kaç oyuncu çıktı alt yapıdan ? Süper Lig i çok hafife almayın her antrenör burada yapamaz.

1) Taraftarı oyalamak için yönetim ''ısmarlara'' haberler sipariş ediyor, aslında hocamız belli ama açıklanması için bazı şartların olgunlaşması bekleniyor ve taraftara oyuncak atılıyor, zaman kazanılıyor,

Ben Muharrem Usta yönetiminden 2. ihtimali beklemem. Muhtemelen ilkini uyguluyorlar. Besnik veya Fonseca nın hoca adayları olmadığı aslında çok açık. Hoca belli ama kim ???

Belcika ligin UEFA 5 yillik listensinde bizden 5 basamak üzerde. Anderlecht disinda kim var diyorsun, ama takimlari genel olarak bizim takimlardan daha iyi dereceler yakaliyor.

Dedigin gibi Belcika da sistem var, bizde sistem yok o yüzden olmayani getiriyoruz, belki bizim de sistemimiz olur.

artvints
07.05.2016, 13:43

belçika eski beçika değil. şu an büyük ligleri besleyen en önemli liglerden biri. bir sürü oyuncu yetişiyor ve düzgün futbol oynanıyor. bizim gibi kendilerini kandırmıyorlar. son dönemde brugge ve aderlecht türk takımlarıyla karşılaştı.çok zorlanmadılar.

Burak
07.05.2016, 14:22
Kara: Anderlecht beni 3 milyon euroya vermez.

Mert Oğuzlu61
07.05.2016, 14:27
Belcika ligin UEFA 5 yillik listensinde bizden 5 basamak üzerde. Anderlecht disinda kim var diyorsun, ama takimlari genel olarak bizim takimlardan daha iyi dereceler yakaliyor.

Dedigin gibi Belcika da sistem var, bizde sistem yok o yüzden olmayani getiriyoruz, belki bizim de sistemimiz olur.

belçika eski beçika değil. şu an büyük ligleri besleyen en önemli liglerden biri. bir sürü oyuncu yetişiyor ve düzgün futbol oynanıyor. bizim gibi kendilerini kandırmıyorlar. son dönemde brugge ve aderlecht türk takımlarıyla karşılaştı.çok zorlanmadılar.

Zaten Belçika da sistem var diyorum, orada futbol oynanıyor bunu önceki yorumumda belirttim ama bizi ilgilendiren çok önemli kısmı atlıyorsunuz, Türkiye de son 15 yıla bakın. Kimler kimler geldi ve gelirken neydiler giderken ne oldular ? Biz Belçika dan söz etmiyoruz Türkiye den söz ediyoruz. Anderletch Belçika nın en büyük ve köklü kulübü. Adamlar uzun yıllar formalarını giymiş oyuncularını yardımcı antrenörken tutup A takım hocası yapıyorlar, yaş ortalaması 23-24 olan sistemi rahatlıkla oturtuyorlar. Sen orada 4 kere yılın hocası seçilmiş hocayı aldın getirdin, üstelik sadece Anderletch ile değil Brugge ile de şampiyonluk yaşamış hocayı aldın getirdin. Türkiye de ne hallere düştü ? Hoca değil dendi yollandı Şenol Güneş getirildi, yerlerde sürünen takım sezonu 2 kupayla tamamladı çatır çatırda top oynadı.

Son 15 yılda kaç yabancı hoca ligimizde iz bıraktı ? Lucescu gs ve bjk de, Daum fenerde, Gerets gs de ve son yıllarda Bilic bjk de... Başka var mı ? Evet Belçika da sistem var, Hollanda da sistem var, Almanya da sistem var, Avrupa bizden çok çok önde ama burası Türkiye. Her antrenör ayak uyduramaz, herkes başarılı olamaz. Belçika dan Hollanda dan hoca getirince alt yapı devrimi olacağını sanmak, Almanya dan, İspanya dan hoca getirince makine gibi tıkır tıkır işleyeceğimizi sanmak Türkiye için çok ütopik kalıyor... Burada başarı yada başarısızlık var ve başarısızlığın cezası çok erken kesiliyor. Karşılaştırma yaparken bunları dikkate almanız lazım.

Ben kendi açımızdan olayı şöyle değerlendiriyorum;

Gelecek olan kişi bizi ilk 4 e soksun Avrupa ya götürsün, güzel futbol oynatsın, taktik ve oyuncu ağı geniş olsun ve mümkünse farklı liglerde iyi tecrübeler yaşamış birisi olsun. Bulabiliyorsak böyle birini getirelim... Lucescu gelsin ilk seneden şampiyon olalım kafasında değilim. Gelsin üst üste ilk 2 sene bizi ilk 4 e soksun, 3. senesindeyse direk zirveye oynatacak takım yaratsın... Bu yani...

Burak
07.05.2016, 14:31
Hasi bizim için ana değil ara adres olmalı. Merdivenin ilk basamağı şeklinde değerlendirilebilir.

Ertan1982
07.05.2016, 14:40
sögücü freiburg a gitmis 2.5 mio euroya.dogru karar en iyi avrupaya orda ayak uydurur.

Burak
07.05.2016, 14:40
sögücü freiburg a gitmis 2.5 mio euroya.dogru karar en iyi avrupaya orda ayak uydurur.

Ertan abi çok iyi seçim. Belki Atınç'ın tercihinden de önemli.

artvints
07.05.2016, 14:41
....

artvints
07.05.2016, 14:46
ben belçika kısmına cevap verdim. hocaların akıbeti üç aşağı beş yukarı aynı oluyor ama yönetimden farklı bir duruş bekliyoruz. bu anlamda oynattığı futbola, seçtiği taktiğe ve oyunculara derinlemesi bakmak daha yararlı olur. bu bakımdan belçika ligi sorun yaratmaz.ciddiye alınacak bir futbol oynanıyor.

portekiz'de durum hoca konusunda bizdekinden farklı değil. portekiz liginin kalitesi bizden çok yukarıda. başarısız olursan gidersin.iyi takımın varsa şampiyon olursun.çok karışık değil.

Ertan1982
07.05.2016, 14:49
Ertan abi çok iyi seçim. Belki Atınç'ın tercihinden de önemli.

Cok iyi bir tercih.Almanyada Freiburg böyle yetenekleri Futbola kazandirmada büyük bir adress.Parlatiyorlar satiyorlar burda bircok kisi yapmak istedigi olay.Bir Freiburg bir Mainz bana göre bu isi cok iyi yapiyorlar(Gladbach ayri tutuyorum onlarin durumu bana göre baska).Leverkusene gitse büyük ihitmal sezon öncesi kampindan sonra kirlalik olarak 2. lige veya 1.ligin altsiradan bir takimana verilirdi.hersey onda bitiyor artik.

Kaynak Türk medyasi yaziyim.ama 99% Freiburg olduna eminim. 2.5 mio euro onlar icin büyük para demeki oyuncu icin ciddi ve ilerisini düsünüyorlar.

Reha Asan
07.05.2016, 14:53
Zaten Belçika da sistem var diyorum, orada futbol oynanıyor bunu önceki yorumumda belirttim ama bizi ilgilendiren çok önemli kısmı atlıyorsunuz, Türkiye de son 15 yıla bakın. Kimler kimler geldi ve gelirken neydiler giderken ne oldular ? Biz Belçika dan söz etmiyoruz Türkiye den söz ediyoruz. Anderletch Belçika nın en büyük ve köklü kulübü. Adamlar uzun yıllar formalarını giymiş oyuncularını yardımcı antrenörken tutup A takım hocası yapıyorlar, yaş ortalaması 23-24 olan sistemi rahatlıkla oturtuyorlar. Sen orada 4 kere yılın hocası seçilmiş hocayı aldın getirdin, üstelik sadece Anderletch ile değil Brugge ile de şampiyonluk yaşamış hocayı aldın getirdin. Türkiye de ne hallere düştü ? Hoca değil dendi yollandı Şenol Güneş getirildi, yerlerde sürünen takım sezonu 2 kupayla tamamladı çatır çatırda top oynadı.

Son 15 yılda kaç yabancı hoca ligimizde iz bıraktı ? Lucescu gs ve bjk de, Daum fenerde, Gerets gs de ve son yıllarda Bilic bjk de... Başka var mı ? Evet Belçika da sistem var, Hollanda da sistem var, Almanya da sistem var, Avrupa bizden çok çok önde ama burası Türkiye. Her antrenör ayak uyduramaz, herkes başarılı olamaz. Belçika dan Hollanda dan hoca getirince alt yapı devrimi olacağını sanmak, Almanya dan, İspanya dan hoca getirince makine gibi tıkır tıkır işleyeceğimizi sanmak Türkiye için çok ütopik kalıyor... Burada başarı yada başarısızlık var ve başarısızlığın cezası çok erken kesiliyor. Karşılaştırma yaparken bunları dikkate almanız lazım.

Gelecek olan kişi bizi ilk 4 e soksun Avrupa ya götürsün, güzel futbol oynatsın, taktik ve oyuncu ağı geniş olsun ve mümkünse farklı liglerde iyi tecrübeler yaşamış birisi olsun. Bulabiliyorsak böyle birini getirelim... Lucescu gelsin ilk seneden şampiyon olalım kafasında değilim. Gelsin üst üste ilk 2 sene bizi ilk 4 e soksun, 3. senesindeyse direk zirveye oynatacak takım yaratsın... Bu yani...
olay bu bencede :alkış:

Burak
07.05.2016, 15:03
Vince Gino Dekker... Ajax'ın A1 takımında oynuyor. İzlenmesi gereken bir oyuncu.

Alika87
07.05.2016, 15:06

Sen bastan diyorsun yani böyle sistemi Türkiyede uygulayamazsin, bildigimiz gibi devam edelim ve hic birsey degistirmiyelim. Ben bunu okudum mesajindan, haklilik payin var, ama biz istanbul takimlariyla yarisamayiz, maddi ve sehir olarak sansimiz yok, o yüzden alternatif yollardna gitmemiz lazim. Onlarin yaptigini yaptik son 30 sene, ne gibi basarimiz var? Onlar her zaman senden daha basarili hocayi getirir, onlar her zaman senden daha iyi oyunculari getirir. Biz böyle devam edemeyiz, etmemeliyiz.

Zanten kimse demiyor, hoca gelince sistem tikir tikir islemez her halde, uzun bir sürec bu ve baskan bunun farkina vardi, bir tek taraftarlar varamadi. Ama taraftar hoca gelmeden bile muhalefet oluyorsa, o zaman ne alt yapi sistemi bekleyelim, ne scout sistemi, ne taktik sistemi. O zaman böyle piyango transferlere ve ruhsuz oyunculari izlemeye devam.

Baktin olmuyor yeni birseyler deneyeceksin. Sadece geri zekalilar basarisiz oldugu yöntemi sürekli tekrarlar.

Burak
07.05.2016, 15:10
2004-2005-2011
Son sezon belki elenebilir ama diğer sezonları ele aldığımızda kadroları oluşturan oyunculara harcadığımız para önemli.

Mert Oğuzlu61
07.05.2016, 15:31
Sen bastan diyorsun yani böyle sistemi Türkiyede uygulayamazsin, bildigimiz gibi devam edelim ve hic birsey degistirmiyelim. Ben bunu okudum mesajindan, haklilik payin var, ama biz istanbul takimlariyla yarisamayiz, maddi ve sehir olarak sansimiz yok, o yüzden alternatif yollardna gitmemiz lazim. Onlarin yaptigini yaptik son 30 sene, ne gibi basarimiz var? Onlar her zaman senden daha basarili hocayi getirir, onlar her zaman senden daha iyi oyunculari getirir. Biz böyle devam edemeyiz, etmemeliyiz.

Zanten kimse demiyor, hoca gelince sistem tikir tikir islemez her halde, uzun bir sürec bu ve baskan bunun farkina vardi, bir tek taraftarlar varamadi. Ama taraftar hoca gelmeden bile muhalefet oluyorsa, o zaman ne alt yapi sistemi bekleyelim, ne scout sistemi, ne taktik sistemi. O zaman böyle piyango transferlere ve ruhsuz oyunculari izlemeye devam.

Baktin olmuyor yeni birseyler deneyeceksin. Sadece geri zekalilar basarisiz oldugu yöntemi sürekli tekrarlar.

Ben hiçbir şeyi değiştirmeyelim demiyorum ama buraya gelecek olan hocanın eğer yabancı olacaksa biraz ''güçlü'' birisi olmasını istiyorum. Hep söylüyorum, Şenol Güneş ten sonra bu takımı şampiyon yapabilecek yerli Ersun dur ama bizim taraftar Fenere gittikten sonra adama kafayı taktı. Artık bende gelmesini istemiyorum çünkü hem onu hem yönetimi rahat bırakmayacaklar. Sıkıntılı dönemde bizi 2008 deki gibi düzlüğe çıkaracak hocaydı, mesela önceki yorumumda son paragrafta söylediklerimi her Lig Tv yayınında maçlarımızdan sonra sık sık belirtiyor. Biliyor aslında reçeteyi ama olmaz o iş, gelmesin buraya. Şenol Güneş in İstanbul a gitmesini kabullenenler, İstanbul dan buraya geleni kabullenemiyorlar bende buna şaşırıyorum...

Gelelim benim istediğim hoca profiline... Üstte yazdım aslında, kafamda 2 hoca var ona uygun. Sampouli ve Rudi Garcia. İkisi de benim gözümde kaliteli antrenördür. Peşlerinde ünlü kulüpler yoksa iyi ve uzun soluklu bir projeyle ikna edebiliriz. Bunlarla sistemde kurulur, takımda kurulur her şey kurulur.

Burak
07.05.2016, 15:38
Mert'e Ersun Yanal konusunda katılıyorum. İsterse dünyayı alsın gelsin ama kaos ortamı yer bitirir kendisini. Hiç gerek yok şu aşamada.

TSemih61
07.05.2016, 15:38
Teknik direktör, ya oyuncularla arkadaş olabilecek ve bilgisiyle onları etkileyebilecek seviyede genç bir hoca ya da otoriter adından söz ettirmiş bir hoca olmalı. Benim tercihim genç hocadan yana.

Oyuncular da hedefleri olan ve futboldan zevk alan oyuncular olmalı. Mümkünse stoper ve ortasaha hariç diğer bölgelere 28-29 yaş üstü oyuncular alınmamalı.

Başkan ve yönetim ise bu organizasyonu sağlayabilecek kapasitede olmalı.

artvints
07.05.2016, 15:46
kaliteli hocalar da trabzonspor'u beklemiyor, biraz makul olmak lazım. hocalar sıraya girdi aralarından istediğimizi seçiyoruz gibi bir ortam var. belçika liginde şampiyonluğa oynayan hocaya burun kıvıracak konumda görmüyorum kendimizi. sistemini, oyun yapısını beğenmemek başka. fonseca bizim için gayet iyi bir hocadır. lucescu zor bir hedeftir. yabancı hocalarla şu dönemde çok zaman kaybederiz diye düşünülürse ersun yanal ideal seçenektir, idealden de ötedir hatta. biraz ayaklarımız yere bassın.

Mert Oğuzlu61
07.05.2016, 16:18
kaliteli hocalar da trabzonspor'u beklemiyor, biraz makul olmak lazım. hocalar sıraya girdi aralarından istediğimizi seçiyoruz gibi bir ortam var. belçika liginde şampiyonluğa oynayan hocaya burun kıvıracak konumda görmüyorum kendimizi. sistemini, oyun yapısını beğenmemek başka. fonseca bizim için gayet iyi bir hocadır. lucescu zor bir hedeftir. yabancı hocalarla şu dönemde çok zaman kaybederiz diye düşünülürse ersun yanal ideal seçenektir, idealden de ötedir hatta. biraz ayaklarımız yere bassın.

Fonseca neye göre iyi hocadır mesela ? Portekiz liginde kupası yok, çalıştırdığı takımlarda en iyi derecesi 3. lük o da ülkenin en iyi takımı Porto ile ve bu yüzden kovulmuş... Orada kupa koleksiyonu yapan adamın fenerde gördüğü muamele ortada. Fonseca ilk maçında fenere 1-0 yenildi 2. maçında hakemle feneri eledi, bunun dışında elimizde ''şunun için Fonseca'' demek için herhangi bir veri var mı ? Fonseca yı mesela Ertuğrul Sağlam dan ayıran özellik nedir, onu istediğine göre Portekiz ligini yıllardır takip ediyor olman lazım, adamı tanıyorsundur diye soruyorum bu soruları sana...

Belçika da şampiyonluğa oynayan hocaya ben TS taraftarı olarak burun kıvırıyorum. Kendi düşüncemdir, senin düşünceni değiştiremem ama Anderletch de şampiyonluğa oynaması benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Orada 4 kere yılın antrenörü seçilmiş Hugo Broos örneğini verdim. Belçika yı küçümsediğimden değil, demek istediğimi önceki yorumlarımda defalarca belirttim.

Madem ciddi bir işe kalkıştık, Fm de takım seçer gibi antrenör seçmemeliyiz. İyisini getireceksin, çabalayacaksın. Fonseca feneri eledi getirelim, Besnik Anderletch de genç oyuncularla iyi top oynatıyor getirelim... Böyle antrenör seçilmez.

Biraz ayaklarımız yere bassın diyorsun ama yönetimde Lucescuvari hoca diyor ? Ne yapacağız şimdi, yönetimden Hugovari birini mi bekleyelim ? :)))

redbul
07.05.2016, 16:28
yeri değil ama şikeci sivas g.birliği maçını izledim maç bağlanmadıysa ben başka bişey bilmiyorum işte bu kadar rezil bu kadar adi bir ligde oynuyoruz sivasın attığı ilk golde kaleci elini uzatmıyor gbirliği 2. golü atmamak için elinden gelni yaptı ayıp be kardeşim.

Ozan Kara
07.05.2016, 17:12
https://pbs.twimg.com/media/ChuDFFnWsAAvRIE.jpg:large

slmn
07.05.2016, 17:15
Ha ha iyi güldüm valla :) Azrail ortalamalara bakmaz :)

İbrahim Keleşoğlu
07.05.2016, 17:31
oglum yalandan isim yazın bari valla darlandım

Ertan 51
07.05.2016, 17:36
oglum yalandan isim yazın bari valla darlandım
N'Diaye ile çok önceden sözleşme imzalamışız güya,
olma mı bu,keser mi seni :)

artvints
07.05.2016, 17:42
Fonseca neye göre iyi hocadır mesela ? Portekiz liginde kupası yok, çalıştırdığı takımlarda en iyi derecesi 3. lük o da ülkenin en iyi takımı Porto ile ve bu yüzden kovulmuş... Orada kupa koleksiyonu yapan adamın fenerde gördüğü muamele ortada. Fonseca ilk maçında fenere 1-0 yenildi 2. maçında hakemle feneri eledi, bunun dışında elimizde ''şunun için Fonseca'' demek için herhangi bir veri var mı ? Fonseca yı mesela Ertuğrul Sağlam dan ayıran özellik nedir, onu istediğine göre Portekiz ligini yıllardır takip ediyor olman lazım, adamı tanıyorsundur diye soruyorum bu soruları sana...

Belçika da şampiyonluğa oynayan hocaya ben TS taraftarı olarak burun kıvırıyorum. Kendi düşüncemdir, senin düşünceni değiştiremem ama Anderletch de şampiyonluğa oynaması benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Orada 4 kere yılın antrenörü seçilmiş Hugo Broos örneğini verdim. Belçika yı küçümsediğimden değil, demek istediğimi önceki yorumlarımda defalarca belirttim.

Madem ciddi bir işe kalkıştık, Fm de takım seçer gibi antrenör seçmemeliyiz. İyisini getireceksin, çabalayacaksın. Fonseca feneri eledi getirelim, Besnik Anderletch de genç oyuncularla iyi top oynatıyor getirelim... Böyle antrenör seçilmez.

Biraz ayaklarımız yere bassın diyorsun ama yönetimde Lucescuvari hoca diyor ? Ne yapacağız şimdi, yönetimden Hugovari birini mi bekleyelim ? :)))

o kadar şey yazmıştım güme gitti. direk sonucu söyleyeyim.ben ne istediğini biliyorum. buraları bilen fazla oyalanmayacak bir hoca istiyorsun ama söyleme yöntemini beğenmiyorum. kendi takımına bakmadan portekiz, belçika ligini, anderlecht'i orada çalışan hocaları küçümsüyorsun. bu kibir beni delirtiyor. zenci oyuncular gelmesin, disiplinsiz oluyorlar demek gibi. sanki türkler profösyönelliğin kitabını yazıyorlar.zencilerin en azından fizikleri iyi, türkler gibi hem çelimsiz hem şımarık değiller.

şu anki durumumuza göre başarıyı satın alabilmek maharet değil, başarabilecek olanı tercih etmek önemli olan. toplam olarak bütçeyi aşmadan ister tecrübeli, ister genç seçilecek hocanın profiline itiraz etmem. plana, yönteme hocanın bir önceki takımda oynattığı oyuna bakıp bir değerlendirme yaparım.

İbrahim Keleşoğlu
07.05.2016, 17:44
sagolasın abi bugün atar beni bu :D

N'Diaye ile çok önceden sözleşme imzalamışız güya,
olma mı bu,keser mi seni :)

Sercan Keleş
07.05.2016, 17:49
Darlanmayın bizler şampiyonluğumuzu meşale ve konfetiler eşliğinde kutlayacağız.

Murathan
07.05.2016, 17:49
https://pbs.twimg.com/media/ChuDFFnWsAAvRIE.jpg:large

ahahahahaaahhahahahhahahahhahaha
-
Antep penaltı kaçırdı olacak şey değil.
maç bitti.

Bu antepteki Marçal nasıl adamdır, benficadan kiralamışlar iş yapabilir aslında.

mesaced1967
07.05.2016, 17:55
Şu son 3 maç Muhammet Beşir, Savaş Çakır, Yusuf Yazıcı 270 dakika fırsat bulmalı Semih Karadeniz, Abdülkadir Ömür, Melih yine şans bulmalılar

Faruk BERBER
07.05.2016, 18:05
Şu son 3 maç Muhammet Beşir, Savaş Çakır, Yusuf Yazıcı 270 dakika fırsat bulmalı Semih Karadeniz, Abdülkadir Ömür, Melih yine şans bulmalılar

Neden böyle bir şeyi deniyoruz ? Parlatıp satmak için mi, önümüzdeki sezonki kadroya mı düşünüyoruz ?

artvints
07.05.2016, 18:09
Neden böyle bir şeyi deniyoruz ? Parlatıp satmak için mi, önümüzdeki sezonki kadroya mı düşünüyoruz ?

maç kazanmak için, diğerleri kazanamıyor.çünkü koşmuyorlar, mücadele etmiyorlar. abdülkadir ve beşir kadroda düşünülebilir. diğerleri 1461'e gider. beşir de gidebilir ama abdülkadir kalacak a takımda.

Faruk BERBER
07.05.2016, 18:17
maç kazanmak için, diğerleri kazanamıyor.çünkü koşmuyorlar, mücadele etmiyorlar. abdülkadir ve beşir kadroda düşünülebilir. diğerleri 1461'e gider. beşir de gidebilir ama abdülkadir kalacak a takımda.

Takımda Trabzon'lu kalmamalı. Birçoğunu yine Kayseri ve Akhisar'a kiralayıp bir sonraki sezon 3'ün 5'in hesabını yapmadan hemen satmalıyız. "Bu çocuk çok yetenekli ya" dediklerimiz olursa istisnai durumda 1461'e kiralık veririz. Yalnız bu sayı da maksimum 2 olmalı. Bütün yeteneksiz ama Trabzon'lu olduğu için kadroda tutmak zorunda hissettiğimiz oyuncuları 1461'e doluşturmanın da bir anlamı yok çünkü.

artvints
07.05.2016, 18:29
Takımda Trabzon'lu kalmamalı. Birçoğunu yine Kayseri ve Akhisar'a kiralayıp bir sonraki sezon 3'ün 5'in hesabını yapmadan hemen satmalıyız. "Bu çocuk çok yetenekli ya" dediklerimiz olursa istisnai durumda 1461'e kiralık veririz. Yalnız bu sayı da maksimum 2 olmalı. Bütün yeteneksiz ama Trabzon'lu olduğu için kadroda tutmak zorunda hissettiğimiz oyuncuları 1461'e doluşturmanın da bir anlamı yok çünkü.

sebep? coğrafik olarak mümkün değil senin söylediğin, bir mantığı da yok. takımda trabzonlu çocuklar olacak. abdülkadir zaten u-18 takımıyla maçlara çıkmaya devam eder. yönetme beceriksizliğini trabzonlu çocukların üstüne atmaya gerek yok. oradan futbolcu yetişmiyorsa trabzonspor'un da anlamı yok veya eksik benim için.

Faruk BERBER
07.05.2016, 18:32
sebep? coğrafik olarak mümkün değil senin söylediğin, bir mantığı da yok. takımda trabzonlu çocuklar olacak. abdülkadir zaten u-18 takımıyla maçlara çıkmaya devam eder. yönetme beceriksizliğini trabzonlu çocukların üstüne atmaya gerek yok. oradan futbolcu yetişmiyorsa trabzonspor'un da anlamı yok veya eksik benim için.

Sebebi başarısız olmaları.

Trabzonspor'un anlamının Trabzon'dan oyuncu yetişmesi ile ne alakası var onu çözemedim.

artvints
07.05.2016, 18:36
Trabzonspor'un anlamının Trabzon'dan oyuncu yetişmesi ile ne alakası var onu çözemedim.

altyapıdan diyelim. trabzonspor gibi bir klüp oyuncu yetiştiremiyorsa ülkeye ne faydası var ki? spor klübünde sporcu yetişmiyor. üretim yok, insan yetişmiyor, ee ne yapacak bu insanlar? neyin ümidi, gururu ile trabzonspor'u peşinden koşacak?

D.Demir
07.05.2016, 18:40
Renkdaslar twitter'da @Tscouting_GER diye bir sayfa var bakıyorum çok güzel incelemeler ve paylaşımlar yapıyor. Paylaştığı 3 kadroyu aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Belki içlerinde bazı oyuncuların isimleri duyulmuş olabilir ama en azından güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

1-) 4-3-3 | Pasa ağırlık veren #Trabzonspor oyun taktığı. Hücum gücü her atakta çok tehlikeli gelen taktık. Favorim !

9149

2-) 4-3-3 | Bu ofansif gücü çok zor durdurabilirsiniz. Hızlı ve ileri paslaşarak giden bir #Trabzonspor.

9150

3-) 4-2-3-1 | Genç ve dinamik kadro. Kanatları çok etkili olan bır #Trabzonspor versiyonu. Orta saha ortada muhteşem.

9151

Keşke böyle genç ve dinamik , başarıya aç bir kadromuz olsa. Otursak her maçımızı arkamıza yaslanarak keyifle heyecanla izlesek.
Not : Daha önce paylaşıldıysa affola göremedim renkdaşlar.

Faruk BERBER
07.05.2016, 18:42
altyapıdan diyelim. trabzonspor gibi bir klüp oyuncu yetiştiremiyorsa ülkeye ne faydası var ki? spor klübünde sporcu yetişmiyor. üretim yok, insan yetişmiyor, ee ne yapacak bu insanlar? neyin ümidi, gururu ile trabzonspor'u peşinden koşacak?

Açıkçası ülkeye faydamız olsun istiyorsam adam değilim. Şuan şampiyonluk yarışında bulunan takımlardan hangisi hangi oyuncuyu yetiştirmiş son yıllarda. Kadrolarına bakıp isim verirsen beni de bilgilendirmiş olursun, sevinirim. Oyuncu yetiştirmenin başarı ile ilgisi yok. Kendi adıma söyleyeyim ben bu takımın peşinden Trabzon'lu oyuncu yetiştiriyor diye koşmuyorum. Acı ama gerçek son yıllarda yaşanan olaylardan ötürü Trabzon ile gurur duymak için de epey zorlamak gerekiyor.

artvints
07.05.2016, 18:53
Açıkçası ülkeye faydamız olsun istiyorsam adam değilim. Şuan şampiyonluk yarışında bulunan takımlardan hangisi hangi oyuncuyu yetiştirmiş son yıllarda. Kadrolarına bakıp isim verirsen beni de bilgilendirmiş olursun, sevinirim. Oyuncu yetiştirmenin başarı ile ilgisi yok. Kendi adıma söyleyeyim ben bu takımın peşinden Trabzon'lu oyuncu yetiştiriyor diye koşmuyorum.

seni bilmem, trabzonspor profilinde olup oyuncu yetiştiremeyen bir klübün başarılı olacağını düşünmüyorum. trabzonlu olması gerekmiyor. trabzonlu oyuncu olmasın demek ne kadar gerçekçi peki? belki çok iyi futbolcu olacak? ne bu önyargı yani? seçenlere, yetiştirenlere, sahaya yetersiz futbolcu sürenlere öfkelen. trabzon'da yeşermiş bir klüpte kafadan trabzonlu oyuncu olmayacak demenin bir anlamı yok. öncelikleri de olmasın ama coğrafik olarak daha çok şans bulmalarında bir gariplik yok.bursa'da olsak bursa'lı futbolcular daha çok şans bulacaktı, bunu abartmanın anlamı yok. son düzlükte hak eden giymeli formayı orayı tartışmıyoruz. sen trabzonlu futbolcuları sorguluyorsun, ben de yetersiz kalmalarındaki sebepleri sorguluyorum.

Mert Oğuzlu61
07.05.2016, 19:13
o kadar şey yazmıştım güme gitti. direk sonucu söyleyeyim.ben ne istediğini biliyorum. buraları bilen fazla oyalanmayacak bir hoca istiyorsun ama söyleme yöntemini beğenmiyorum. kendi takımına bakmadan portekiz, belçika ligini, anderlecht'i orada çalışan hocaları küçümsüyorsun. bu kibir beni delirtiyor. zenci oyuncular gelmesin, disiplinsiz oluyorlar demek gibi. sanki türkler profösyönelliğin kitabını yazıyorlar.zencilerin en azından fizikleri iyi, türkler gibi hem çelimsiz hem şımarık değiller.

şu anki durumumuza göre başarıyı satın alabilmek maharet değil, başarabilecek olanı tercih etmek önemli olan. toplam olarak bütçeyi aşmadan ister tecrübeli, ister genç seçilecek hocanın profiline itiraz etmem. plana, yönteme hocanın bir önceki takımda oynattığı oyuna bakıp bir değerlendirme yaparım.

O kadar yorum attım hala Belçika ligini küçümsediğim kısmına takılı kalarak cevaplıyorsun ve maalesef sorduğum sorularıma cevap alamadım, yani seninde Fonseca ve Hasi konusunda burada yazılanlardan öte fazla bilgin yok. :) Anladığım kadarıyla düşük bütçeli her isme evet diyorsun ve pek fazla bilgin olmamasına rağmen Fonseca ile Hasi yi genel olarak bu sebeplerden ötürü savunuyorsun. Fonseca 4-4-2 oynatıyor gelsin. Hasi Belçika da Anderletch ile genç takımla şampiyonluğa oynuyor gelsin. Bunlar bence yeterli sebepler değil ama sana göre yeterli olabilir senin düşüncendir ona bir şey demiyorum, ben istediğim antrenör profilini ve örneklerini yukarıda yazdım ama Fonseca da gelse Hasi de gelse desteklerim. Mahkeme duvarı suratlı, para yiyici ,zombi kılıklı uyuşuk, sert birini tutup getirmesinler de kim gelirse gelsin...

emrhan61
07.05.2016, 19:14
Trabzonlu olmasın değil,Yeterli olmayanlar sahaya sürülmesin.

artvints
07.05.2016, 19:38
O kadar yorum attım hala Belçika ligini küçümsediğim kısmına takılı kalarak cevaplıyorsun ve maalesef sorduğum sorularıma cevap alamadım, yani seninde Fonseca ve Hasi konusunda burada yazılanlardan öte fazla bilgin yok. :) Anladığım kadarıyla düşük bütçeli her isme evet diyorsun ve pek fazla bilgin olmamasına rağmen Fonseca ile Hasi yi genel olarak bu sebeplerden ötürü savunuyorsun. Fonseca 4-4-2 oynatıyor gelsin. Hasi Belçika da Anderletch ile genç takımla şampiyonluğa oynuyor gelsin. Bunlar bence yeterli sebepler değil ama sana göre yeterli olabilir senin düşüncendir ona bir şey demiyorum, ben istediğim antrenör profilini ve örneklerini yukarıda yazdım ama Fonseca da gelse Hasi de gelse desteklerim. Mahkeme duvarı suratlı, para yiyici ,zombi kılıklı uyuşuk, sert birini tutup getirmesinler de kim gelirse gelsin...

hepsine cevap yazmıştım da kazaya uğradım. sen de sampaoli'yi istiyorsun mesela. adam kaç senedir milli takım çalıştırıyor. ondan öncesi meçhul .gece kalkıp güney amerika liglerini mi izledin o zamanlar? ne biliyorsun adam hakkında? etikete aldandın. portekiz ligini takip edebileceğim sağlam bir linkim var. braga maçlarını takip ettim. oynattığı oyunu beğendim. ertuğrul ile hiç ilgisi yok. portekiz ligi zaten bizim ligten kat kat üstün.40 yaşında porto'ya hoca olabilmesini de önemli görüyorum. ben yönetim şekli değişeceği için birkaç aday yazıp seçenekleri genişletiyorum. trabzonspor ile yükselebilecek hocalara sıcak bakıyorum. yaşlı başarıları geride kalmış, alacağı paraya bakan adamlara da mesafeli bakıyorum. çok başarılı bir hoca trabzonspor'a niye gelsin diye düşünüyorum, bir sebep bulamıyorum. lucescu vari bir lucescu var bize gelebilme ihtimali olan. lucescu vari derken başkan istikrardan bahsetmiş olabilir. çünkü onun yanında bir sürü şey söyledi, lucescu söylemi öne çıktı.

bilgim olmadığı varsayımı üzerinden yorum yapıyorsun. ama sen de bilgin olmadığı için tatmin olamıyorsun bu isimlerle ilgili. önceden aşina olduğun bir hoca istiyorsun. anderlecht ve braga maçlarına rahatça ulaşabilirsin bilgi sahibi olmak için. bu takımlar önemli maçlara çıkıyorlar avrupa'da. yüksek tempolu maçlar oyuyorlar sürekli.bu hocaların elinden önemli liglere giden oyuncular geçiyor. en net tabir ile formda hocalar yani. oyuncu transferi olarak değerlendirirsek robinho peşinde koşmak yerine isimsiz ama çıkışta makul fiyatta bir oyuncu almak gibi değerlendiriyorum hoca konusunu.

ayrıca her söylediğine karşı çıkmıyorum ligleri küçümsemenle ilgili olan kısmı benim canımı sıktı oraya cevap verdim. ben zaten öyle çok isim yazan biri değilim. çok az takım ve oyuncu takılır gözüme sene boyunca onları takip ederim.çoğunlukla da takım takip ederim. fonseca'yı bu sene ilk yazan benimdir belki de. daha ortalıkta ismi dolaşmıyordu. fenerle ilk maçından sonra takımı ve hocayı takibe aldım. bulabildiğim maçlarını izledim sonraki maçlarını izledim. şüphelerim de var.illa gelsin demem ama bizde çalışmış bir çok hocadan daha üstte bir yerdedir. en çok ersun'un tanıyorum, en çok da onla ilgili mesaj yazıyorum.yanlış yerden vurmaya çalışıyorsun bana.

batuhanTs
07.05.2016, 19:46

Hazir elin alismisken buradaki uyeligini de siliver

Mert Oğuzlu61
07.05.2016, 20:09
hepsine cevap yazmıştım da kazaya uğradım. sen de sampaoli'yi istiyorsun mesela. adam kaç senedir milli takım çalıştırıyor. ondan öncesi meçhul .gece kalkıp güney amerika liglerini mi izledin o zamanlar? ne biliyorsun adam hakkında? etikete aldandın. portekiz ligini takip edebileceğim sağlam bir linkim var. braga maçlarını takip ettim. oynattığı oyunu beğendim. ertuğrul ile hiç ilgisi yok. portekiz ligi zaten bizim ligten kat kat üstün.40 yaşında porto'ya hoca olabilmesini de önemli görüyorum. ben yönetim şekli değişeceği için birkaç aday yazıp seçenekleri genişletiyorum. trabzonspor ile yükselebilecek hocalara sıcak bakıyorum. yaşlı başarıları geride kalmış, alacağı paraya bakan adamlara da mesafeli bakıyorum. çok başarılı bir hoca trabzonspor'a niye gelsin diye düşünüyorum, bir sebep bulamıyorum. lucescu vari bir lucescu var bize gelebilme ihtimali olan. lucescu vari derken başkan istikrardan bahsetmiş olabilir. çünkü onun yanında bir sürü şey söyledi, lucescu söylemi öne çıktı.

bilgim olmadığı varsayımı üzerinden yorum yapıyorsun. ama sen de bilgin olmadığı için tatmin olamıyorsun bu isimlerle ilgili. önceden aşina olduğun bir hoca istiyorsun. anderlecht ve braga maçlarına rahatça ulaşabilirsin bilgi sahibi olmak için. bu takımlar önemli maçlara çıkıyorlar avrupa'da. yüksek tempolu maçlar oyuyorlar sürekli.bu hocaların elinden önemli liglere giden oyuncular geçiyor. en net tabir ile formda hocalar yani. oyuncu transferi olarak değerlendirirsek robinho peşinde koşmak yerine isimsiz ama çıkışta makul fiyatta bir oyuncu almak gibi değerlendiriyorum hoca konusunu.

Sampouli nin milli kariyerinden önce ligde kaldırmış olduğu kupalar var, o zamanlar tanımam pek mümkün değildi ama milli takıma geçince adını duyurdu, Şili de oynattığı rakibi boğan futbola hayrandım. Hırsı ve taktik becerisini beğeniyorum. Bilic in Hırvatistan dan önce kariyeri bile yoktu. Bjk ye gelmeden önce Rusya macerasında başarısız oldu, Bjk ile yükseldi ve Premier Lig e gitti böylede örnekler var. Sampouli nin lig kariyeri ve kupaları da var.

Ben zaten Fonseca ve Hasi yi tanımadığımı belirttim. Birini fener maçıyla diğerini geçen sene Gs maçlarıyla tanıdım. Kariyerlerine bakıyorum, birisinin Portekiz de en iyi derecesi 3. lük o da ülkenin en iyi takımı Porto ile ve kovuluyor. Diğeri Belçika nın en güçlüsü Anderletch i çalıştırıyor, Anderletch i şampiyon yapamayanı o ligde dövüyorlar desem garip olacak ama durum bu yani, ondan önce zaten kariyeri yok bizim Hami gibi efsane kontenjanından yükselmiş ama yükselmeden önce yardımcı hocaymış... Elimizde başka bilgi var mı ?

Bende TS ile yükselebilecek hocalar istiyorum, hedefleri olan kaliteli birini istiyorum. Bu 2 isim benim için soru işareti ama aslında olmayacak ihtimallerden bahsediyoruz, adamların kulüpleriyle 1 er yıl daha sözleşmeleri var.

artvints
07.05.2016, 20:25
Sampouli nin milli kariyerinden önce ligde kaldırmış olduğu kupalar var, o zamanlar tanımam pek mümkün değildi ama milli takıma geçince adını duyurdu, Şili de oynattığı rakibi boğan futbola hayrandım. Hırsı ve taktik becerisini beğeniyorum. Bilic in Hırvatistan dan önce kariyeri bile yoktu. Bjk ye gelmeden önce Rusya macerasında başarısız oldu, Bjk ile yükseldi ve Premier Lig e gitti böylede örnekler var. Sampouli nin lig kariyeri ve kupaları da var.

Ben zaten Fonseca ve Hasi yi tanımadığımı belirttim. Birini fener maçıyla diğerini geçen sene Gs maçlarıyla tanıdım. Kariyerlerine bakıyorum, birisinin Portekiz de en iyi derecesi 3. lük o da ülkenin en iyi takımı Porto ile ve kovuluyor. Diğeri Belçika nın en güçlüsü Anderletch i çalıştırıyor, Anderletch i şampiyon yapamayanı o ligde dövüyorlar desem garip olacak ama durum bu yani, ondan önce zaten kariyeri yok bizim Hami gibi efsane kontenjanından yükselmiş ama yükselmeden önce yardımcı hocaymış... Elimizde başka bilgi var mı ?

Bende TS ile yükselebilecek hocalar istiyorum, hedefleri olan kaliteli birini istiyorum. Bu 2 isim benim için soru işareti ama aslında olmayacak ihtimallerden bahsediyoruz, adamların kulüpleriyle 1 er yıl daha sözleşmeleri var.

biliç örneğini sen verdin işte. ben öyle bir yola sıcak bakıyorum. çünkü o bahsi geçen büyük hocalar bu ekonomik şartlarda gelmez trabzonspor'a. çok paralar da harcayamayız zaten. ona göre çalışacak hoca lazım. bu liglerde çalışıyor olmak ve iyi bir futbol oynatmak benim için önemli veridir. gerçekçi bakmaya çalışıyorum. başarının daha önce başarmamış olmanın hırsından, ilklerin heyecanından geleceğini düşünüyorum bizim takım için, potansiyele güveniyorsak tabi. zaten bütün iş orada. potansiyeli görüp arkasında durmak, az parayla çok iş yapmak.

Fatih Çelik
07.05.2016, 20:32
Elit bir teknik adam getirme imkanımız yok. Kadro ile beraber büyüyecek bir hoca daha makul.

odyseuys
07.05.2016, 21:02
aşağıdaki linkte besnik hasi ile ilgili uzunca ve bence son derece objektif bir değerlendirme mevcut. ilginize:
http://outsideoftheboot.com/2015/07/17/tactical-philosophy-besnik-hasi/

Faruk BERBER
07.05.2016, 21:03
Osmanlı'nın sol beki Tiago Pinto'yu sezon başından beri takip ederim, iyi oyuncu.

Bu akşamda çok temiz bindirmeler yaptı soldan.

Portekiz'de geçmiş futbol hayatı ve eminim çok ucuza kapatmıştır Osmanlı.

Önümüzdeki sezon inşallah bu tarz transferleri gerçekleştireceğiz biz de.

Ozan Kara
07.05.2016, 21:30
Osmanlı'nın sol beki Tiago Pinto'yu sezon başından beri takip ederim, iyi oyuncu.

Webo Aminu Ndiaye Delarge dörtlüsünü de unutmayalım.

Faruk BERBER
07.05.2016, 21:34
Webo Aminu Ndiaye Delarge dörtlüsünü de unutmayalım.

Transfer başarısı olarak dedim, Webo bu klasmana uyacak durumda değil.

Pinto yorumuma benzetme yapmak istediysen tam adresi N'Diaye.

Bulup getiriyorlar işte, biz de yapmalıyız imkan açısından daha iyisini bile yapabiliriz hatta.

İ. SARAL
07.05.2016, 21:43
Beyler boşa tartışmaya gerek yok bence hoca Ersun Yanal. Yabancı hocaya karşı olmama rağmen ben bile bazen "ulan şu adam bize gelse iş yapar" diyorum ama yabancı hocanın bizde iş yapması mucize. Yerli olarak da Ersun'dan başka adam yok.

koftezli61
07.05.2016, 21:44
ndoye geri dönüyormuş

İ. SARAL
07.05.2016, 21:50
ndoye geri dönüyormuş

İyi bir hocayla yılın transferi olur.

Hakan
ndoye geri dönüyormuş
Arkadaşlarıyla vedalaşıp geri gider.

Berkan
Medjani ile 1+1 şeklinde sözleşme imzalasak 10 numara olur. Adam Aytaç Okaydan 10 kat iyi oynuyor.

Berkan
07.05.2016, 21:51
İyi bir hocayla yılın transferi olur.

Abi merak ediyorum bu adamın Sunderland'deki maçlarını izlediniz mi ? Bitmiş bu adam bitmiş, son vuruş var mı desen o da fiyasko

İ. SARAL
07.05.2016, 21:58
Abi merak ediyorum bu adamın Sunderland'deki maçlarını izlediniz mi ? Bitmiş bu adam bitmiş, son vuruş var mı desen o da fiyasko

Bizdeyken ilk maçlarında gayet iyiydi. Daha sonraki kaosta bütün oyuncular bitti. İlk geldiği günler gibi oynasın yeter.

Berkan
07.05.2016, 22:00
newcastleda sissoko acaba takım kümeye düşünce serbest kalacak mı. Kapabilirsek adamı 5 sene orta saha sorununu çözer

İ. SARAL
07.05.2016, 22:02
newcastleda sissoko acaba takım kümeye düşünce serbest kalacak mı. Kapabilirsek adamı 5 sene orta saha sorununu çözer

Bize düşmez.

Tolga
07.05.2016, 22:02
Sissoko'nun sırası bize gelene kadar :D

Ozan Kara
07.05.2016, 22:11
Fuchs yazın bizimle adı geçiyordu adam şu an bpl de yılın on birine aday. :D

tonya55
07.05.2016, 22:26
sisokko mu abartmayın Türkiyeye gelmez imkansız.

Fatih Solmaz
07.05.2016, 22:38
erkan zengin olayında tek doğruyu yazabilecek olan var mı?

tonya55
07.05.2016, 22:44
10 ila 15 milyon arası transfer bütçemiz var sisokko enaz 15 milyon euro.

Oruç
07.05.2016, 22:45
10 ila 15 milyon arası transfer bütçemiz var sisokko enaz 15 milyon euro.

Çare özevlat Özkan abi.

emrhan61
07.05.2016, 22:47
Newcastle düştü,Cisse?

artvints
07.05.2016, 22:52
Newcastle düştü,Cisse?

koskoca newcastle'ı küme düşürdüler, boşver bulaşmayalım. umar ndiaye alırız önümüze bakarız daha iyi.

tonya55
07.05.2016, 22:53
Çare özevlat Özkan abi.
bu bütçelere ne iş yapardı halil şanlıda oyuncudan anlıyor.

Berkan
07.05.2016, 22:56
koskoca newcastle'ı küme düşürdüler, boşver bulaşmayalım. umar ndiaye alırız önümüze bakarız daha iyi.

ligde kaçıncı olduklarından haberin yok heralde. sezon boyu kümede kalma mücadelesi verdiler.

Kemal Öztel
07.05.2016, 22:56
Umar hakikaten kaliteli oyuncu.Aatıf da boşa çıkarsa alınabilir genel anlamıyla ligden oyuncu almak çok riskli olsada..

tonya55
07.05.2016, 23:00
newcastle dan söylendigi gibi sisokko mbemba gibi adamlar bizim yakınımızdan bile geçmez ileride kulüp levelimiz yükselince bu tarz transferler olur.oda enaz 3 yıl sonra.

artvints
07.05.2016, 23:01
ligde kaçıncı olduklarından haberin yok heralde. sezon boyu kümede kalma mücadelesi verdiler.

farklı birşey mi dedim? takımın değeri 200 milyon euro, sezon boyunca kümeye oynadılar.gamsız ötesi futbolcular. mitrovic'i falan alamayacağımıza göre pek bulaşmayalım dedim.

Berkan
07.05.2016, 23:02
farklı birşey mi dedim? takımın değeri 200 milyon euro, sezon boyunca kümeye oynadılar.gamsız ötesi futbolcular. mitrovic'i falan alamayacağımıza göre pek bulaşmayalım dedim.

ben çok yanlış anlamışım. kusura bakmayın :)

artvints
07.05.2016, 23:04
ben çok yanlış anlamışım. kusura bakmayın :)

ne anladın çok merak ettim? :D hiçbir sonuca varamadım, yanlış anlaşılacak ne söyledim diye düşüyorum şu an.

Berkan
07.05.2016, 23:08
ne anladın çok merak ettim? :D hiçbir sonuca varamadım, yanlış anlaşılacak ne söyledim diye düşüyorum şu an.

Koca newcastle ı benim gibi futboldan bi haberi olmayanlar kümeye düşürdü şeklinde anladım.

Neyse aslında Mbia gibi birini getirmiştik, senelik 3 versek koşarak gelir sissoko hemde her türlü piyasası var uyum sağlamazsa satarız.

Bu gecenin konusu Sissoko biraz daha zorlarsak yerel medyaya haberler düşmeye başlayacak :D

Burak
07.05.2016, 23:09
Adrian?

Ozan Yılmaz
07.05.2016, 23:11
Çare özevlat Özkan abi.
[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji106]

Gokhlayeh
07.05.2016, 23:19
Bugün bir Beşiktaş gözlemcisine denk geldim. Stuttgart - Mainz maçını izledi. Yarın da 1860 Münih - Paderborn maçını izleyecek.

asilhamsi
07.05.2016, 23:23
hem umar hem ndiaye nokta transferler.Bu ligden baska oyuncu almaya gerek yok.

asilhamsi
07.05.2016, 23:23
Adrian?

ne olmus adriana?

Burak
07.05.2016, 23:36
ne olmus adriana?

Gelse olmaz mı abi? Özer'den daha çok 10 numara.

karahanbakar
07.05.2016, 23:43
Omanlı'nın oyununa bakıp hemen futbolcularına sarılıyoruz. O takımda bireysel olarak bizim takıma bir şeyler katabilecek hiç bir oyuncu yok. O takım MRA'nın oyun sistemine uyuyor ve birbirini tamamladığı için de çok iyi bir görüntü veriyorlar. Ndiaye'den başkası Trabzonspor'da anca yedek olabilir.

memozcan
07.05.2016, 23:52
Umar hakikaten kaliteli oyuncu.Aatıf da boşa çıkarsa alınabilir genel anlamıyla ligden oyuncu almak çok riskli olsada..
bunlardan bizim takımda çok var.. sadece atıf o da bedava olursa düşünülebilir..

artvints
07.05.2016, 23:52
Omanlı'nın oyununa bakıp hemen futbolcularına sarılıyoruz. O takımda bireysel olarak bizim takıma bir şeyler katabilecek hiç bir oyuncu yok. O takım MRA'nın oyun sistemine uyuyor ve birbirini tamamladığı için de çok iyi bir görüntü veriyorlar. Ndiaye'den başkası Trabzonspor'da anca yedek olabilir.

biz de birbirini tamamlayan oyunculardan kuralım takımı, oyuncuları doğru kullanalım. umar tam çift forvette koşturulacak, sağa sola basacak, uzun top alacak, boş koşu yapacak tip . 4 2 3 1 oynayıp kanada koymam ama golcünün yanına koyarım. gerçi kanat forvet olarak da iş yapar ama o taktikten gına geldi. ndiaye joker olarak kullanılır. akıllı, kafayı kaldırarak oynayan bir oyuncu.son dönemlerde enerjisini düşük görüyorum ama bizde sezona hızlı giriş yapar yine. sonra rotasyonda sağlıklı bir şekilde kullanılır.

Burak
07.05.2016, 23:57
NDiaye'nin adresi muhtemelen Trabzon olmayacak.

Uğur Kalyoncu
08.05.2016, 00:13
Ndoye Allaha yakın bize uzak olsun...2.5 milyon euro cok iyi para..

Erkan A.
08.05.2016, 00:21
NDiaye'nin adresi muhtemelen Trabzon olmayacak.

burak hocam sen arada bir görüsme imkani buluyorsun ndiaye ile yanilmiyorsam kesinlikle gelmeyecekmi yani ?? veya bizmkilermi istemiyorlar

odyseuys
08.05.2016, 00:25
Türkiye liglerinde Ndiaye harici bizi hedefe taşıyacak oyuncu göremiyorum ben şahsen. Ndiaye transferi olursa çok yararlı olur. Ama ben daha önce de ifade ettiğim gibi oyuncunun Türkiye'de kalmayacağını tahmin ediyorum.

hanzale
08.05.2016, 00:57
Adrian?

Mierjevskiiiiiii

Burak
08.05.2016, 06:48
burak hocam sen arada bir görüsme imkani buluyorsun ndiaye ile yanilmiyorsam kesinlikle gelmeyecekmi yani ?? veya bizmkilermi istemiyorlar

Baba bir çok teklif aldı N'Diaye. Kendisi diyor bunu. Hem yurt içi he yurt dışı. Bize karşı olumsuz değil ama diğer takımlar daha önden bizden. En azından bugün Beşiktaş'ın adı geçiyor. Resmen isterlerse direkt orayı tercih eder. Benim anladığım Trabzonspor ilk tercihi değil. Daha karar vermemiş gerçi ama Trabzonspor'un ilk hedefi olduğunu düşünmüyorum.

Hamdi Karamahmutoğlu
08.05.2016, 07:35
Türkiye Liglerinden genç ve yetenekli futbolcu almak Avrupadan yıldız getirmekle aynı fiyat.
Bence yerlileri düşünmemeliyiz takas harici.

tonya55
08.05.2016, 09:12
sisokko denilen adam 26 yasında en verimli çagında 15 milyon euro piyasa degeri var nasıl bize gelsin imkansızdan öte azcık mantık zaten bütün bütçemiz 15 milyon euro yu geçmez.

Adem Öztürk
08.05.2016, 09:19
isim telafuzu kötü futbolu iyi olan oyuncular görmek istiyoruz.

tonya55
08.05.2016, 09:25
edin visca çok iyi oyuncu mutlaka alınmalı.

nakzo
08.05.2016, 10:29
edin visca çok iyi oyuncu mutlaka alınmalı. Sivas düşüyor atıf İstanbul gitmeden hemen alınmalı,ayrıca osmalıspordan ndiaye ve umar mutlaka alınmalıdır harika iki siyahi oyuncu.visca,atıf ndiaye,umar alınırsa seneye takım %75 değişir.Bu kadroyla devam edilirse hem usta şubatı göremez hemde kesinlikle seneye 1 numaralı küme adayı olur Trabzonspor çok açık net.

nakzo
08.05.2016, 10:34

Kesinlikle kesinlikle önceliğimiz olmalı ulan önümüzde 10 numara adamlar var nerde ucube herif alıp geliyoruz

Fatih Çelik
08.05.2016, 11:06
biz de birbirini tamamlayan oyunculardan kuralım takımı, oyuncuları doğru kullanalım. umar tam çift forvette koşturulacak, sağa sola basacak, uzun top alacak, boş koşu yapacak tip . 4 2 3 1 oynayıp kanada koymam ama golcünün yanına koyarım. gerçi kanat forvet olarak da iş yapar ama o taktikten gına geldi. ndiaye joker olarak kullanılır. akıllı, kafayı kaldırarak oynayan bir oyuncu.son dönemlerde enerjisini düşük görüyorum ama bizde sezona hızlı giriş yapar yine. sonra rotasyonda sağlıklı bir şekilde kullanılır.

4-4-2 benim de kafama yatmaya başladı. Bir çok mevki birbirine yardım ederek dengeyi sağlıyor. Forvet merkez ikili gibi noktalara çok net oyuncular gerekmiyor. Bugün tek başına forvetin yükünü çekecek santrafor bulmak zor ve pahalı mesela bu bütçeden de tasarrufu sağlayacaktır. 4-4-2'nin devri yeniden başlıyor gibi. 4-6-0 da büyük devrim ama yetenekle doğru orantılı bir taktik.

Fatih Çelik
08.05.2016, 11:08
Sivas düşüyor atıf İstanbul gitmeden hemen alınmalı,ayrıca osmalıspordan ndiaye ve umar mutlaka alınmalıdır harika iki siyahi oyuncu.visca,atıf ndiaye,umar alınırsa seneye takım %75 değişir.Bu kadroyla devam edilirse hem usta şubatı göremez hemde kesinlikle seneye 1 numaralı küme adayı olur Trabzonspor çok açık net.

Aatıf hata olur ne bizim takım ne taraftar o bencilliği kaldırır. Zaten kümedeki bir takım Sivas. Öyle bir takımdan oyuncu almak pek mantıklı değil.

angraf
08.05.2016, 11:24
aminu umar dün neler yaptı öyle bursa beklerine çok çok formdaydı kesinlikle ts de suanda faydalı olur.

erkankoc
08.05.2016, 11:29
Trtsporda giray bulak ts nin asil borcu 830 milyon dedi.nasil olur boyle bir sey

selcuk
08.05.2016, 11:34
Trtsporda giray bulak ts nin asil borcu 830 milyon dedi.nasil olur boyle bir sey
hikaye
varsa böyle bir sey delillerini sergilesin
kitaplar bagimsiz sirketler tarafindan inceleniyor sürekli

Kemal Öztel
08.05.2016, 11:36
bunlardan bizim takımda çok var.. sadece atıf o da bedava olursa düşünülebilir..

Aatıf boşa çıkarsa alınmalı demiştim zaten,Umara gelince yetenekli çok rahat çalım atabiliyor henüz 21 yaşında.Ben bizim takımda çok değil hiç o potansiyelde bir oyuncu göremiyorum

erkankoc
08.05.2016, 11:38
hikaye

Belki gelir yerine gelecek gelirlerleri yazip borcu dusuk gostermislerdir.neden adam canli yayinda yalan konussun

artvints
08.05.2016, 11:39
4-4-2 benim de kafama yatmaya başladı. Bir çok mevki birbirine yardım ederek dengeyi sağlıyor. Forvet merkez ikili gibi noktalara çok net oyuncular gerekmiyor. Bugün tek başına forvetin yükünü çekecek santrafor bulmak zor ve pahalı mesela bu bütçeden de tasarrufu sağlayacaktır. 4-4-2'nin devri yeniden başlıyor gibi. 4-6-0 da büyük devrim ama yetenekle doğru orantılı bir taktik.

doğru oyuncu yapısıyla doğru şekilde oynanırsa iyi bir taktik. forvet ikilisi önemli tabi.öyle cardozo muhammet olmaz. rakibe baskı yapacak sürekli aktif olacak, karambollerden gol çıkartacak hırslı oyuncular lazım. öyle inci gibi işleyerek pozisyon yaratmak kolay işler değil. bütün sezon boyunca çizgiye inmeden yapılan öylesine ortalar var. içeride tek forvet var orta sahadan hücumu desteklemeyi bilen yok. orada iki tane forvet olsa başka şeyler olur.

kanat oyuncularına çok yük bindirmiş oluyorsun türkiye'deki yaygın taktikle. gel bekinin önünü kapat, git forvetin yanına gol ara pozisyon sürükle.bunları yapamadıkları için taktik oluyor 4 5 1. bu kadar uzun bir alanda oyuncuları oynamaya zorlamak yerine engin tipinde merkeze yardım eden daha enine bir alanda oynayan bir oyuncu kullanılabilir. hareketli bir on numaran varsa kanata atarsın, gol atmıyor merkez zayıf kalıyor polemiklerinden kurtulursun.

en son gs bu taktikle sağlam bir takım çıkarttı.kanatlar engin, emre idi. baş roller, hücumu destekleyen oyuncular değişebilir ama genel prensipler, oyuncuların rolleri çok net. kaçak oynayan, aksayan oyuncu rahat tespit ediliyor.

selcuk
08.05.2016, 11:50
Belki gelir yerine gelecek gelirlerleri yazip borcu dusuk gostermislerdir.neden adam canli yayinda yalan konussun
kap.gov.com.tr

her sey mevcut, belgeleriyle

ek borc varsa borsada bulunmayan bir sirketimiz adina olurdu
300 milyon tl borcu olabilecek bir sirketimiz yok

durmadan masallar anlatiyorlar
önümüzdeki 2 yilda tarihimizdeki en yüksek geliri elde edecegiz
bu paralar onlardan uzak olmasi rahatsizlik yaratiyor tabiiki

__________________________________________________ ____

villareal al sadd´dan akram afif i satin aldi
eupen de kiralik oynayacak

sanirim bu genc bu yolu giden ilk arap

serdaracıl
08.05.2016, 12:16

Borcun saklanması çok mümkün görünmüyor. Bence sallıyor giray efendi.

Erkan A.
08.05.2016, 12:35
ligde hedef kalmadi korkulacak durumda yok artik fakat yeni gelecek hoca yok Scout ekibimiz mübarekler izin yapiyorlar medyalara yansiyan Transfer haberleri Dogru degil

büyük yöneticimiz büyükaydin herseyi yalanliyor uefadan haber bekliyoruz stad bitecek diyoruz ?

bir kac gün sonra büyükaydin avrupa sampionasini izlicez diyecek Scout ekibimizden yedi kisi avrupa sampionasini mercek altina aliacaklar denilecek

öyle böyle yavas hareketlerle sezon baslayacaktir transferin son gününü bekliyecekler ve olmadi diyerek ndoye ve yatabare geriye dönecek eldeki bir kac cöp oyuncu gönderilecek ..

ligde kalan son üc macta genclerimizden bir kaci iyi perfomans gösterecek ve onlarla yola devam edecegiz denilecek sezon baslayacak Transfer Zamani bitecek sezonun ilk yarisinda alt siralarda olacagiz devre arasinda Transfer yapariz bir iki oyuncu kurtulmak icin onlarda alisma süreci yasayacaklar ve yine ligde korku dolu anlar yasayacagiz ..

bu yazdiklarimi insallah yasamayiz ?? yasamamak icin simdiden paran yoksa az bir miktarla umar ve ndiaye alinmalidir hic olmuyorsa bu ikiliyi alin transferi kapayin simdiden anlasma yapilmali yazik Scout ekibi bu isleri cözmeli ..hoca konusuna gelince uefa Transfer yazagi bekliyoruz diyoruz bunun hocayla ne ilgisi var hoca dedigin korkusuz olur kendine güvenen hoca gelir ben geliyorum der ..belkide ben yanlis düsünüyorum günler gectikce yazdiklarim Dogru cikacak gibi görünüyor ..

büyük takimlar islerini coktan haletmislerdir göreceksiniz Transfer zamaninin ilk günlerinde neler olacak neler artik kimse transferin son saniyesini beklemez beklememeli..bügün rizeyi genclerin sayesinde yenersek iste o Zaman yandik diyorum ..

kayseriliyiz
08.05.2016, 12:39
Bulaklar baliler çelikler hepsi nemalanmanin pesinde olan insanlar.
Bu kulüp ne çektiyse zaten önce kendini düsünen makam mertebe pesinde olan insanlardan çekti.
Usta'nin yaptigi gibi vereceksin bi plaket sonra ben sag sen selamet.
Yeter artik gina geldi bu insanlardan.
Mümkünse yöneticilerin maasli eleman olur isini yapmayinca kapiya korsun usulsüzlük varsada mahkeye verirsin olur biter.
Artik profesyonel olma zamani geldi de geçti.

Reha Asan
08.05.2016, 12:50
Giray Bulak'ın borç konusundaki açıklamasına canlı yayında denk geldim.Elinde veri falan yok.Muhabbet arasında Kaya'ya dönüp "öyle 400-500 denildiğine bakma borç 830 milyon" dedi başka konuya geçti.
Böyle bir iddia ortaya atan -hele ki yalan konuşulduğunu iddia ettiği Trabzonspor halka açık bir şirket ise- o iddiasını belgeler ile ispat etmeli.Ama tabi Giray Bulak ve onun gibi camianın sözde önde gelenlerinin işi bu.At ortaya bi laf sonra başka konuya geç gitsin. Nasılsa ondan ve onun gibilerden hesap soran yok.Şimdi bunun sözüne inanıp Yönetimide yalancı ilan edenler çıkar muhakkak :)

annttiigs
08.05.2016, 12:54
hikaye

direk mahkemeye verip tazminat davası açılmalı. bu söylediği/yaptığı tetikçiliktir. borsaya kote bir şirketin hakkında öyle mabadından konuşamaz kimse. resmen manipülasyon ile borsada değeri artan trabzonspor hisselerini düşürüyor.

annttiigs
08.05.2016, 12:57
ligde hedef kalmadi korkulacak durumda yok artik fakat yeni gelecek hoca yok Scout ekibimiz mübarekler izin yapiyorlar medyalara yansiyan Transfer haberleri Dogru degil

büyük yöneticimiz büyükaydin herseyi yalanliyor uefadan haber bekliyoruz stad bitecek diyoruz ?

bir kac gün sonra büyükaydin avrupa sampionasini izlicez diyecek Scout ekibimizden yedi kisi avrupa sampionasini mercek altina aliacaklar denilecek

öyle böyle yavas hareketlerle sezon baslayacaktir transferin son gününü bekliyecekler ve olmadi diyerek ndoye ve yatabare geriye dönecek eldeki bir kac cöp oyuncu gönderilecek ..

ligde kalan son üc macta genclerimizden bir kaci iyi perfomans gösterecek ve onlarla yola devam edecegiz denilecek sezon baslayacak Transfer Zamani bitecek sezonun ilk yarisinda alt siralarda olacagiz devre arasinda Transfer yapariz bir iki oyuncu kurtulmak icin onlarda alisma süreci yasayacaklar ve yine ligde korku dolu anlar yasayacagiz ..

bu yazdiklarimi insallah yasamayiz ?? yasamamak icin simdiden paran yoksa az bir miktarla umar ve ndiaye alinmalidir hic olmuyorsa bu ikiliyi alin transferi kapayin simdiden anlasma yapilmali yazik Scout ekibi bu isleri cözmeli ..hoca konusuna gelince uefa Transfer yazagi bekliyoruz diyoruz bunun hocayla ne ilgisi var hoca dedigin korkusuz olur kendine güvenen hoca gelir ben geliyorum der ..belkide ben yanlis düsünüyorum günler gectikce yazdiklarim Dogru cikacak gibi görünüyor ..

büyük takimlar islerini coktan haletmislerdir göreceksiniz Transfer zamaninin ilk günlerinde neler olacak neler artik kimse transferin son saniyesini beklemez beklememeli..bügün rizeyi genclerin sayesinde yenersek iste o Zaman yandik diyorum ..

giray sen misin ?

tonya55
08.05.2016, 12:58
Borc 830 trilyon olmus 50 yilda sampiyonluk cok zor bu butcelerle herkes baskana guvenmeli 3 yada 5 yil sonrasi hedeflenmeli her trabzonsporlu kulube maddi destekle bulunmali forma alarak ts store dan alisveris yaparak allah baskanin yardimcisi olsun.

Yıldıray Emanet
08.05.2016, 13:14
Ligde kalmamız garantilendiğine göre satılcak oyuncular kalan maçlarda oynar piyasa yapsın diye :) o kalitesizlikle nasıl piyasa yapacaklarsa

Reha Asan

İstanbul takımları gelecek sene yapacakları transferleri açıkladılarda ben mi kaçırdım?Biz açıklamayınca transfer konusunda hiç bir çalışma yok havası yaratıp, onlar açıklama yapmayınca senesonu açıklayacaklar havası yaratmak ne kadar hakkaniyetli oluyor?
Sizin bu açıklamanızla transfer konusunda yücelttiğiniz Gsnin T. Direktörü henüz belli değil, Fbnin hocası %99 gönderilecek yerine gelecek kişi belli değilken bu kulüpleri överek Kulübümüzü yermek ne kadar doğru?
Paran yoksa Umar ve Ndiayeye imzalat demişsinde, bu oyuncuların sözleşmelerimi bitiyorda bu kadar rahat imzalat diyebiliyorsun?Melih zaten bizim kara kaşımıza hayran olduğu için Sözleşmesi devam eden oyuncuları bize bedava verecek.
Hoca konusunda Uefa beklenmesinin nedenine gelince, Yönetim Uefaya sunduğu raporda Muhtemel hoca için ayrılan yıllık ücrete kadar bildirmiş durumda.Eğer ki bu plan Uefa tarafından kabul görürse uygulamaya koyulacak.
Ayrıca Başkan tüm açıklamalarında Kulüp Hocanın transfer politikasına uymayacak, gelen hoca kulübün transfer politikasına uyacak demektedir ısrarla. Scout ekibi ve yönetimde bu transferlere kaç aydır çalışmakta.O zaman transfer konusundaki bu yüklenme nedir.
Başkan 1 ay önceki programda gelecek ve gideceklerde anlaştıklarımız var demişken hala hiçbirşey yapılmıyormuş gibi bir hava yaratmak ne kadar doğru sence?
Son olarakda dikkat ediyorum her mesajında Yılmaz Büyükaydın çıkar yalanlar diyorsun.Tamam daa bir kaç kez dedin ama sürekli demenin anlamı nedir ki?
Henüz transfer sezonu açılmamışken yapılmadığını iddia ettiğiniz transferler üzerinden yönetime yükleneceğinize en azından Transfer sezonu bitene kadar az bir sabredebilseniz olmaz mı?

cınar#7
Sissoko imkansız biraz gerçekçi olalım

Sercan Keleş
08.05.2016, 13:15
Pogba kadar olmasa da tarz olarak Pogba'ya benzeyen genç adaylar var mı izlediğiniz bunları izlesinler scout ekipleri önerelimde.

Pogba tam günümüz orta sahaları için örnek gösterilebilir. Efsane bir topçu. DOS'u ortadan kaldırıp iki tane Pogba koyarsak bir futbolcu artırıyoruz resmen. Hücuma'da katkısı var. İki tane olmasa bile tek bir tane çok işimize yarar. 20 25 arası yaşlarında. Böyle bir topçu için 7 - 8 Milyon Euro gözden çıkarılabilir.

cınar#7
08.05.2016, 13:17
Nakoulma ve Hugo Rodellega

bu 2si kesinlikle alınmalı

Sercan Keleş
08.05.2016, 13:19
Nakoulma ve Hugo Rodellega

bu 2si kesinlikle alınmalı

Rodellega kaç yaşında bilmiyorum ama alınabilir. 30 üstü ise düşük ücret ile alınabilir. Nakoulma ise istemez diyorum ben.

Yıldıray Emanet
08.05.2016, 13:21
Ulen kıçı kırık Atiba 999 yaşında kaç senedir ne biçim oynuyo Bjk'de bitane ön libero bulamıyoruz genç. Orta sahadaki 2 liyi çok koşan yorulmayan adamlardan kurmak lazım her zaman yanındakine pas atmayı bilsinler yeter ince pasları ileri 4 lü halleder

cınar#7
08.05.2016, 13:25
Rodellega kaç yaşında bilmiyorum ama alınabilir. 30 üstü ise düşük ücret ile alınabilir. Nakoulma ise istemez diyorum ben.
Rodellega Messiden 2 yaş büyük,zamanında aynı turnuvada Messiden daha iyiydim diyordu attıgı gollerle

1 tane sağ açıgımız yokken Nakoulma yı istememek? daha iyisi varsa söyle

Sercan Keleş
08.05.2016, 13:34
Rodellega Messiden 2 yaş büyük,zamanında aynı turnuvada Messiden daha iyiydim diyordu attıgı gollerle

1 tane sağ açıgımız yokken Nakoulma yı istememek? daha iyisi varsa söyle

Hocam Nakoulma kişisel fikrim takım oyuncusu değil. Oyunu kendi üstüne kurulması durumunda başarılı olacak oyuncu. Bireysel olarak yetenekli fakat kendisini takım oyununda görmedim. Şampiyonluğa oynayan takım için tutacağını sanmıyorum. Açık alan topçusu biraz. Nakoulma oynadığı takımlarda topu isteyen kullanan ilerleten oyuncu konumunda fakat Trabzonspor'a geldiğinde bu ayrıcalık ona tanınmayacak.

Enes Coşkun
08.05.2016, 13:39
Transfer edilicek oyuncuların yaş sınırı minimum 18 maksimum 25 olmalı 28-30 yaşına gelmiş başarısı olmayan yurt dışını düşünmeden ki süper lig'dende bu tarz oyuncular transfer etmekle çok zor bu iş ayrıca takımda daha önce oynayıp gönderilmiş oyuncuları istemekte anlamsız Bosingwa eskisi gibi mi?iyi bir antremanla olur belki yeni bir oluşum yeni hırs barındıran oyuncularla ancak güzel futbol izleyebiliriz yakın tarihte buna güzel örnek Colman kaç yaşında geldi neler yaşadık performansı vsvs satış konusunda değerlendiremedik o ayrı tabi ki transferde'de hoca konusunda sezon sonu sürprizler bekliyorum bu iyi mi olur kötü mü olur hep beraber görelim.

Sercan Keleş
08.05.2016, 13:42
Ulen kıçı kırık Atiba 999 yaşında kaç senedir ne biçim oynuyo Bjk'de bitane ön libero bulamıyoruz genç. Orta sahadaki 2 liyi çok koşan yorulmayan adamlardan kurmak lazım her zaman yanındakine pas atmayı bilsinler yeter ince pasları ileri 4 lü halleder

Beşiktaş Atiba ile anlaşamadığında biz burada Atiba'yı alalım demiştik sezon başı. Fakat çok ters tepkilerle karşılaşmıştık.

Sercan Keleş
08.05.2016, 13:45
Hollanda liginde Defansif orta saha tutmuşsa incelenmelidir. Hollanda sırf hücum oynayan bir lig. Adamlar hücumun her türlüsüne maruz kalıyorlar. Portekiz ligi ise daha defansif bir lig. Bu yüzden bu defansları aşabilen hücumcular incelenmeli.

selcuk
08.05.2016, 13:45
direk mahkemeye verip tazminat davası açılmalı. bu söylediği/yaptığı tetikçiliktir. borsaya kote bir şirketin hakkında öyle mabadından konuşamaz kimse. resmen manipülasyon ile borsada değeri artan trabzonspor hisselerini düşürüyor.
may tesisleri ~50 milyon tl
sermaye artirimi ~60 milyon tl
stadyum ismi ~40 milyon + 20 milyon tl pesinat
loca+ ticari ve reklam alanlari stadyum ~30 milyon tl
gögüs ve diger sponsorluklar ~30 milyon tl
kombine vs.. ~20 milyon tl

~250 milyon tl ek gelir önümüzdeki 2 yilda kazanilacak para var oyunda, ana gelir kalemlerimizden haric
seney birde yeni yayin ihalesi var

bu kacarmi
bu yaz bunlar igrenclik sinirlarini gececek

selcuk
08.05.2016, 13:48
Beşiktaş Atiba ile anlaşamadığında biz burada Atiba'yı alalım demiştik sezon başı. Fakat çok ters tepkilerle karşılaşmıştık.
sercan atiba 3transfer dönemi forumun favorindendi

serdaracıl
08.05.2016, 13:54
sercan atiba 3transfer dönemi forumun favorindendi

Evet hatırlıyorum. Ayrıca ben kargaların bu forumu takip ettiğini bile düşünüyorum :)

selcuk
08.05.2016, 14:01
Evet hatırlıyorum. Ayrıca ben kargaların bu forumu takip ettiğini bile düşünüyorum :)
sadece onlarmi
son 2 aydir konusdugumuz bütün isimler su an ist. forumlarinda
özellikle bailey, kevin balanta, vilhena gibi isimler

artvints
08.05.2016, 14:02
.............batuhan....abdülkadir
..oğuzhan acar........................ramazan
.............................cafer tosun
....................beşir

1461 için iyi bir takım. çok kötü zeminlerde oynuyorlar yoksa abdülkadir bir iki sezon orada oynayabilirdi. çok fazla oyuncu var alt yapıda.bu jenerasyonla özel ilgilenildiği söylendi. buradan da birşey çıkmazsa altyapıdan bir daha oyuncu çıkmaz. bir an önce ciddi bir planlama yapılması gerekiyor.başı boş kalmasın çocuklar. şu dönemleri eğitim ağırlıklı, çok yoğun geçirmeleri gerekiyor. 1461 üzerinden iyi bir organizasyon yapılması lazım.

Bilâl ÇOBAN
08.05.2016, 14:04
Pogba kadar olmasa da tarz olarak Pogba'ya benzeyen genç adaylar var mı izlediğiniz bunları izlesinler scout ekipleri önerelimde.

Pogba tam günümüz orta sahaları için örnek gösterilebilir. Efsane bir topçu. DOS'u ortadan kaldırıp iki tane Pogba koyarsak bir futbolcu artırıyoruz resmen. Hücuma'da katkısı var. İki tane olmasa bile tek bir tane çok işimize yarar. 20 25 arası yaşlarında. Böyle bir topçu için 7 - 8 Milyon Euro gözden çıkarılabilir.

http://www.transfermarkt.com.tr/sanjin-prcic/profil/spieler/125783

http://www.transfermarkt.com.tr/samir-radovac/profil/spieler/247217

şu ikili istediğimiz katkıyı gösterir. İkisini 6-7'ye alıp 3 sene sonra 3 katına satabiliriz.

Berkan
08.05.2016, 14:07
Maceraya gerek yok Medjani ile 1+1 lik sözleşme yapılsın. Tak çalıştır adam eldeki ön liberoların hepsini cebinden cıkarır.

tonya55
08.05.2016, 14:20
Vilhena cilar milan monaco lyon istiyor.bize 35 yasinda gelir vilhena oyle fm oynar gibi her oyuncuyu alsaydik isimiz isti.

Emirhan Çorumlu
08.05.2016, 14:24

Sol Bek için Antepli Marcal? Stoper için Akhisarli Douglao? Orta Saha için Son Osmanli Ndiaye? Lig içersinden Transfer yapilacaksa bu tarz Oyuncular alinmali.

Misal: Skubic, Douglao, Figueras, Gouano, Marcal, Eren Albayrak, Serdar Aziz, Ahmet Çalik, Pinto, Musa Çağiran, Emre Taşdemir, Oğulcan Çağlayan, Ndiaye, Engin Bekdemir, Umar, Irfan Can, Orkan Çinar, Delarge, Torje, Meha, Scarione, Djalma, Visca, Eren Derdiyok, El Kabir, Nadir vs. - Böyle adamlari dibimizdeyken iyice izleyip değerlendirmemiz lazim...

Emirhan Çorumlu
08.05.2016, 14:26
Vilhena cilar milan monaco lyon istiyor.bize 35 yasinda gelir vilhena oyle fm oynar gibi her oyuncuyu alsaydik isimiz isti.

Milan ile anlaşti gibi. 90% loading...

tonya55
08.05.2016, 14:41
Yerli kalitemiz cok dusuk ahmet calik irfan can kahveci cengiz under kaan ayhan gibi isimler iyi oyuncular.feda doneminde 1 sonraki yilin iskeleti olusturulmalidir.

tonya55
08.05.2016, 14:43
Sol Bek için Antepli Marcal? Stoper için Akhisarli Douglao? Orta Saha için Son Osmanli Ndiaye? Lig içersinden Transfer yapilacaksa bu tarz Oyuncular alinmali.

Misal: Skubic, Douglao, Figueras, Gouano, Marcal, Eren Albayrak, Serdar Aziz, Ahmet Çalik, Pinto, Musa Çağiran, Emre Taşdemir, Oğulcan Çağlayan, Ndiaye, Engin Bekdemir, Umar, Irfan Can, Orkan Çinar, Delarge, Torje, Meha, Scarione, Djalma, Visca, Eren Derdiyok, El Kabir, Nadir vs. - Böyle adamlari dibimizdeyken iyice izleyip değerlendirmemiz lazim...

İsimlerin hepsi mantikli serdar aziz haric.

serdaracıl
08.05.2016, 15:10

10 kişi ister 1 kişi alır. milan napsın vilhena'yı? adamların daha büyük hedefleri var. Transfer akıl işi. Yoksa her oyuncuya bu adamın bizde ne işi var dersek bu işi yürütemeyiz. Bu tip transferleri yapabilirsen büyüksün zaten. Yoksa medjaniyi ben de getiririm. Şartları zorlarsın olursa olur olmazsa olmaz ama en baştan bu bize gelmez demek yanlış olur :)

Burak
08.05.2016, 15:14
Dört büyükler dışındaki takımlardan alabileceğimiz oyuncular için bir kadro oluşturdum.

Harun
Skubic - Yalçın Ayhan - Epureanu - Pinto
Visca (Sevilla işi olmadıysa) - N'Diaye - Musa - Umar
Scarione
Rodallega

Maliyet tartışılabilir ama bir kaçını alabilirsek ivmemiz değişir.

TolgaTopçu61
08.05.2016, 15:18
N'Diaye'yi bilmem de Osmanlıspor'dan Aminu Umar kesinlikle alınmalı..
Samsunspor da bile dikkatleri üzerine çekiyordu şimdi baya baya üstüne koydu..

tonya55
08.05.2016, 15:22
10 kişi ister 1 kişi alır. milan napsın vilhena'yı? adamların daha büyük hedefleri var. Transfer akıl işi. Yoksa her oyuncuya bu adamın bizde ne işi var dersek bu işi yürütemeyiz. Bu tip transferleri yapabilirsen büyüksün zaten. Yoksa medjaniyi ben de getiririm. Şartları zorlarsın olursa olur olmazsa olmaz ama en baştan bu bize gelmez demek yanlış olur :)

Vilhena ya ne verecen ne vaat edecen avrupanin gobeginden 20 yasinda adami nasil getirecen komik olmayin allah askina wonderkid oyuncu Turkiyeye gelmez.pogba diyen arkadas o kalibrede bir adami getirmek icin cuvalla para vermelisin.fm gibi degil biz gercekleri konusalim.

artvints
08.05.2016, 15:27
Dört büyükler dışındaki takımlardan alabileceğimiz oyuncular için bir kadro oluşturdum.

Harun
Skubic - Yalçın Ayhan - Epureanu - Pinto
Visca (Sevilla işi olmadıysa) - N'Diaye - Musa - Umar
Scarione

Maliyet tartışılabilir ama bir kaçını alabilirsek ivmemiz değişir.

musa yerine castro yazılabilir, ndiaye'nin ön tarafta oynaması uygun olur ama joker oyuncu tabi. umar'ın çift forvette çok iş yapacağını düşünüyorum. daha genç oyuncular olsun dersek,

..................castro...ndiaye
visca(orkan).........................irfan(scarion e)
.................umar...rodallega

hiçbirine itirazım olmaz uygun maliyetlerle olursa. hepsi değil tabi ama umar, ndiaye, castro, visca direk onbire girip sürekli oynayabilecek, yüksek tempo kaldırabilecek isimler.diğerleri iyi alternatif olur, zaman zaman oynarlar. yedek demek istemiyorum, günümüzde çok rotasyon oluyor ideal takımlarda .

cınar#7
08.05.2016, 15:37
bize kontra atak oyuncusu yani hızlı dikine giden oyuncu lazım,Nakoulma alınabilecek gözümüzün önünde olan bir örnek

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2015-2016/4/mersin-idman-yurdu/welliton-soares-16481 (http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2015-2016/4/mersin-idman-yurdu/welliton-soares-16481)

Gs ye karsı tek basına goturdugu top ve oyun gorusu

Süper Golcü
08.05.2016, 17:34
ben hala medjaninin gidişine üzülüyorum

sanlitrabzonum
08.05.2016, 18:25
Orta sahaya Lucas Leiva koparabilsek keşke bir şekilde. Bu ligin altını üstüne getirir savunma anlamında. Gol yemeyiz.

TSKara61
08.05.2016, 19:04
Yerli kalitemiz cok dusuk ahmet calik irfan can kahveci cengiz under kaan ayhan gibi isimler iyi oyuncular.feda doneminde 1 sonraki yilin iskeleti olusturulmalidir.

asla yerli iskelet olusturulmamali. cetelesen, tembel, ciddi altyapi eksikligi olan yerli oyuncular yerine disiplinli, profesyonel yabancilara yonelmeli.

orhanunal
08.05.2016, 19:25
asla yerli iskelet olusturulmamali. cetelesen, tembel, ciddi altyapi eksikligi olan yerli oyuncular yerine disiplinli, profesyonel yabancilara yonelmeli.

Tolga-Rdolfo-atiba-oğuzhan-sosa-gomez

Aksayan bir tek tolga.diğerleri hep yurt dışı menşeli futbolcular.kesinlikle haklısın.ben olsam yerli 22 yaşın üstünde adam da almam.

Kemal Öztel
08.05.2016, 19:38
Ligde Umar ve Aatıf dışındaki oyuncuların hepsini riskli görüyorum hele yerlilere tamamen karşıyım

tonya55
08.05.2016, 19:43

Avrupada oynayan yildiz adayi feyenord un en iyi oyuncusu yasi daha 20 olan bir adam asla Turkiyeye gelmez.bonservisi elinde olan adam birde bu transfer hayaldir.

Bilâl ÇOBAN
08.05.2016, 21:39
Ciddi ciddi Medjani'yi neden gönderdik biz şeyimizde ayı bağırırken? Özer ve Yumlu bu takımda dururken hele? İkisinin yaptığı katkıdan kat ve kat fazlasını veriyordu tek başına.

ToyerSefa
08.05.2016, 21:56
Ligden bir kişi alma hakkım olsa düşünmeden Ndiaye'yi alırdım.

karahanbakar
08.05.2016, 22:16
Aatıf hata olur ne bizim takım ne taraftar o bencilliği kaldırır. Zaten kümedeki bir takım Sivas. Öyle bir takımdan oyuncu almak pek mantıklı değil.
Atıf'ın bu kadar bencil görünmesinin nedeni sivasın oyun kurgusunun atıf'ın üzerine olması. O top alacak, saklayacak, dağıtacak, sürecek v.s. Eğer seneye çift forvet bir takım görmek istiyorsak Atıf oraya çok iyi gider bence. En az 6+ gol ve asist katkısı yapar diye düşünüyorum. Zaten düşüyor sivas, almak zor da olmaz.

selcuk
08.05.2016, 22:16
Ligden bir kişi alma hakkım olsa düşünmeden Ndiaye'yi alırdım.
oguzhan özyakup

karahanbakar
08.05.2016, 22:19
bize kontra atak oyuncusu yani hızlı dikine giden oyuncu lazım,Nakoulma alınabilecek gözümüzün önünde olan bir örnek

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2015-2016/4/mersin-idman-yurdu/welliton-soares-16481 (http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2015-2016/4/mersin-idman-yurdu/welliton-soares-16481)

Gs ye karsı tek basına goturdugu top ve oyun gorusu

Boş alan topçusu. Bizde hiç bir işe yaramaz.

Ege Kum
08.05.2016, 22:20
Boş alan topçusu. Bizde hiç bir işe yaramaz.
aynen katılıyorum

Ege Kum
08.05.2016, 22:21
Atıf'ın bu kadar bencil görünmesinin nedeni sivasın oyun kurgusunun atıf'ın üzerine olması. O top alacak, saklayacak, dağıtacak, sürecek v.s. Eğer seneye çift forvet bir takım görmek istiyorsak Atıf oraya çok iyi gider bence. En az 6+ gol ve asist katkısı yapar diye düşünüyorum. Zaten düşüyor sivas, almak zor da olmaz.
bu mesajada aynen katılıyorum anadoludan alınmasını isteyeceğim belkide tek isim aatıfdır

artvints
08.05.2016, 22:22
oguzhan özyakup

hiç sevmiyorum, o koşularla nasıl alan geçiyor anlamak zor.rakiplerin akılsızlığı ve yetersizliği. ne hız var ne çabukluk var. bir tek oyun zekası ile iş hallediyor. şenol hocaya uğramasa yedekti şuan. güven ve şımarıklık arasında gidip geliyor. sürekli ters top atmasına rağmen rakipler hala çözemedi, dalıp gidiyorlar. oynayabileceği en yüksek seviyede şuan.bundan sonra düşer.

yorumların yarısı çekememezlikten yapılmıştır ama canavar orta sahalar alıp oğuzhan'ı çiğ çiğ yedikleri maçlarımızı görmek istiyorum bir an önce.

selcuk
08.05.2016, 22:25
hiç sevmiyorum, o koşularla nasıl alan geçiyor anlamak zor.rakiplerin akılsızlığı ve yetersizliği. ne hız var ne çabukluk var. bir tek oyun zekası ile iş hallediyor. şenol hocaya uğramasa yedekti şuan. güven ve şımarıklık arasında gidip geliyor. sürekli ters top atmasına rağmen rakipler hala çözemedi, dalıp gidiyorlar. oynayabileceği en yüksek seviyede şuan.bundan sonra düşer.

yorumların yarısı çekememezlikten yapılmıştır ama canavar orta sahalar alıp oğuzhan'ı çiğ çiğ yedikleri maçlarımızı görmek istiyorum bir an önce.
yumluyu koruma nedenini anliyorum

ligde oynayan en yetenekli adam oguzhan, biraz akilli olursa rahat ardayi gececektir

artvints
08.05.2016, 22:27
yumluyu koruma nedenini anliyorum

ligde oynayan en yetenekli adam oguzhan, biraz akilli olursa rahat ardayi gececektir

alakasız konular, göreceğiz.oynayacağı en büyük seviye bu olur.

ToyerSefa
08.05.2016, 22:31
oguzhan özyakup
Orası ayrı tabi abi, satacaklarını veya alabileceğimizi hiç düşünmedim.

Fatih Çelik
08.05.2016, 22:38

Öyle bir sistemden gelen bir adam zaten paylaşma üzerine kurulu bir oyunda başarılı olamaz. Ama Aatıf konusunda katılmıyorum oyun taktiğinin buna neden olduğuna.Kişisel olarak da çok bencil bir oyuncu. Bu haftaki maçında arkadaşına vermediği açıklanamaz bir top var ki her maç 1-2 tane böyle oluyor. Ekici'nin topu paylaştığında neler olduğunu gördükten sonra Aatıf gibi bir oyuncunun alınması mantıklı olmaz.

selcuk
08.05.2016, 22:41

15 yasindan beri takip ediyorum
olaganüstü bisey olmasa kimse tutamaz

1kere daha veli ve kankilerinin yaptigi viyana baku lounge kacamagina katildigini görmedim
özel hayatindan kayip edecegini düsünmüyorum

Orası ayrı tabi abi, satacaklarını veya alabileceğimizi hiç düşünmedim.
biliyorum, anadolu demek istedigini

artvints
08.05.2016, 22:44
15 yasindan beri takip ediyorum
olaganüstü bisey olmasa kimse tutamaz

1kere daha veli ve kankilerinin yaptigi viyana baku lounge kacamagina katildigini görmedim
özel hayatindan kayip edecegini düsünmüyorum

biliyorum, anadolu demek istedigini

kehanet olsun, şımarıklığı çok fazla, negatif elektirik alıyorum. şenol hocanın pas futbolunun ekmeğini yiyor. çekememezlik ağır bassa da öyle 10, 20 milyonların havada uçacağı bir orta saha seçeneği değil. overrated.

selcuk
08.05.2016, 22:53

kehanet olsun, şımarıklığı çok fazla, negatif elektirik alıyorum. şenol hocanın pas futbolunun ekmeğini yiyor. çekememezlik ağır bassa da öyle 10, 20 milyonların havada uçacağı bir orta saha seçeneği değil. overrated.
10 no simarik olacak, ego patlamasi yasayacak,
günes etrafinda dönecek

akilli usak, hemserim
isi biliyor

keske 50binin hesabini yapmayip alsaydik

Murat'
08.05.2016, 22:53
Konuşulan Besnik Hasi ismi çizilen teknik direktör profiline uymuyor.

Tolga
08.05.2016, 22:54
Vizyon diyoruz, Misyon diyoruz,

Atıf diyenler var ...

:D :D :D