PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

artvints
09.04.2016, 13:18
Onu her firsatta söyledik cok kalburüstü topcu alınmadığı muddetce Yumlu oynar,oynayacak,göreceğiz ama ben Kaminski yi beğendim yanina Zambrano gibi bir adamla ideal ikili olusturulabilir..

bence bir tecrübeli oyuncu garanti olmalı zambrano gibi. yanına bu oyuncu denenebilir. bastos rostov ile şampiyonluğa oynuyor.ama üçlü savunma oynuyorlar, bu dikkate alınmalı. son izlediğimden bu yana kendini geliştirmiştir muhakkak. bu 2 oyuncu alınırsa uğur dahil 5 futbolcunun da oynama şansı var. ben bir tane kalitesi net stoperden yanayım. diğerlerinden iyi olan oynar.

Fatih Çelik
09.04.2016, 13:20
bu oyuncular alınırsa yumlu oynar :) sonra suçlu yumlu olur.

Yumlu Halilhodzic döneminin başında oynadığı gibi oynasın cidden banko oynar. O zaman ayağından sakatlanmıştı. Son yıllarda gördüğüm en iyi stoper performanslarımızdan birini göstermişti. Ama gitmeli yani gitsin şu tartışmalar bitsin artık :D

Uğur Kalyoncu
09.04.2016, 14:09
bence bir tecrübeli oyuncu garanti olmalı zambrano gibi. yanına bu oyuncu denenebilir. bastos rostov ile şampiyonluğa oynuyor.ama üçlü savunma oynuyorlar, bu dikkate alınmalı. son izlediğimden bu yana kendini geliştirmiştir muhakkak. bu 2 oyuncu alınırsa uğur dahil 5 futbolcunun da oynama şansı var. ben bir tane kalitesi net stoperden yanayım. diğerlerinden iyi olan oynar.

Uğur a göre hicbir sey yok bence Ndiaye veya Umar karsiliginda kullanabilirsek kullamaliyiz..Onun disinda bir tecrübeli tartisilmayacak stoper sart katiliyorum...Mesala Kaminski alinsa yanina kadroda ki en uygun isim Akakpo..

artvints
09.04.2016, 14:15
lawal'ın gamsızlığından olsa gerek ndiaye daha geride lawal önde gözüküyor.adamın oynamadığı yer kalmadı.forvet arkası, forvet, sağ kanat, önlibero. çok iyi transfer olur alınırsa. eksiklik olunca kaydırmalarda çok işe yarar. en iyi yedek oyuncuyu oynatma şansı buluruz her eksiklikte.

TolgaTopçu61
09.04.2016, 14:30
Kaminski, Yumlu'nun Polonya Şubesi gibi geldi bana..
Ama herkes çok olumlu yazıyor burda :D

CesurHamsi
09.04.2016, 14:44
Ben Arfa
N'koulou
Veloso
Zivkovic
Cacares
Vilhena

bu sezon kontratlari biten bazi iyi oyuncular. Bence degerlendirmek lazim.

CesurHamsi
09.04.2016, 14:48
Onur

Cavanda-Aykut-?-Guray
Vilhena-Veloso
Visca-Ziyech-Ndiaye
AYAKLARINA HAKIM GOLCU GUCLU VE HIZLI FORVET

artvints
09.04.2016, 15:14
merkezde iki tane disiplinli orta saha ve önlerinde yine çok koşan pres yapan çift forvet, kanatlarda da yetenekli oyuncular.

...............castro..vukcevic
...bailey.............................pereira
..............hassan.....ndiaye

pereira örnek olarak yazılmış bir oyuncu. pereira gibi genç bir oyun kurucu kiralanabilir. kesinlikle taraftarı heyecanlandıracak bir 10 numaraya ihtiyaç var.kanatta başlatarak üzerindeki gol yükünü hafifletebiliriz.

forvet için hassan, ndiaye, zrelak, muhammet dörtlüsü yeterli olur. takımı oturtur yıldız hakkımızı bir sezon sonrası için saklarız.

orta sahada vukcevic kesinlikle ideal bir oyuncu bizim için. ama yanındaki oyuncuyu iyi seçmek lazım. hiç durmayan, çok koşan öne doğru boş koşu yapan disiplinli bir oyuncu lazım. ramazan doğru bir tip mesela ama çok tecrübesiz.

................aytaç(ramazan)..okay
.....visca(abdülkadir)...................ekici
...............zrelak....muhammet(cafer)

başkan'ın dediği gibi görece ucuz ama hedef kovalayabilecek iskelet oluşturulabilecek bir kadro. beşir, yazıcı, savaş, belki ramazan da 1461'e gönderilsin ligde kalırlarsa.

Mustafa'
09.04.2016, 15:26
Ben Arfa
N'koulou
Veloso
Zivkovic
Cacares
Vilhena

Ben Arfa varsa alırım bir dal :)

ToyerSefa
09.04.2016, 15:27
lawal'ın gamsızlığından olsa gerek ndiaye daha geride lawal önde gözüküyor.adamın oynamadığı yer kalmadı.forvet arkası, forvet, sağ kanat, önlibero. çok iyi transfer olur alınırsa. eksiklik olunca kaydırmalarda çok işe yarar. en iyi yedek oyuncuyu oynatma şansı buluruz her eksiklikte.
Kuvvetli bir ortasaha oluşturup Ndiaye'yi forvet izlemek istiyorum ben. Bu adam nice forvetlere nal toplatacak özelliklere sahip. Kuvvetli, mücadeleci, atletik, hızlı ve son vuruşları temiz. Kısaca hayal ettiğim forvet tipi.

..................xxxxxx.........xxxxxxx.......... .........
...........................xxxxxxx................ ............
xxxxxxx.................Ndiaye...................x xxxxx

Ege Kum
09.04.2016, 16:02
Ben Arfa
N'koulou
Veloso
Zivkovic
Cacares
Vilhena

arfa ve veloso ilaç gibi gelir bir stoper bir solbek iki kanat cardozo satarsak yerine bir forvet muazzam :)

Ege Kum
09.04.2016, 16:40
----------------------Onur-------------------
-------------Zambrano - Aykut -----------
Cavanda---------------------------- Olsson
--------------Aytaç ---- Veloso------------
------Josue------ Afra-------Visca-------
--------------------Eren---------------------
Esteban-Çağlar Söyüncü-Uğur-Bosingwa-Güray-Okay-Övünç-Erkan-Ekici-Muhammet

Zambrano hakkında pek bir şey yazmak istemiyorum. Forum yakından tanıyor umarım gelir gönlümün efendisi. :) Olsson yada Vargası isterim sola, sözleşmeleri de bitiyor. Veloso kalitesi asla tartılşılmaz defansif orta saha oyuncusu sözleşmesi de bitiyor imiş umarım düşünülür. Bursa dan hatırladığımız Josue şimdide Braga da kiralık oynuyor bonservisini alamazsak en azından kiralık alabiliriz sağ kanatta çok etkili Aminudan çok daha az riskli. Afra sözleşmesi bitiyor imiş anlaşılabilir ise mükemmel olur en kötü ihtimalde Mbia misali satar kazançlı çıkarız maaşı sorun yaratmayacak oyuncu o yüzden. Visca için Sefa Yusuf Zeki ve türevleri ile takas olabilir maaş yükünden kurtuluruz hiç değilse. Çağlar Söyüncü için max.300 - 400 bin euro gibi bir şey çıkartırız elimizden Göksu Gökhan Yazgan vs 3-4 genç oyuncu ile Altınorduyu ikna edebiliriz Çağlar inanılmaz bir potansiyel taşıyor.
Kısa ve öz transferlerle beraber Ndoye ve Yatabareyi Çinlilere Araplara satarız A.Ömür Beşir vb potasiyeli olan gençleri iyi bir hoca eşliğinde 1461e gönderir 1461ide eski havasına sokarız. Akyazıyada açılışı yaptığımız gibi 20.000 bin kombine ile birlikte gümbür gümbür gireriz 50.yıla
:tsbayrak:

gometra
09.04.2016, 17:11
Veloso'yu Beşiktaş'a önermişler, Veloso 2.5 milyondan 4 yıllık sözleşme yaparsanız gelirim demiş. Beşiktaş çevrimdışı :)

Veloso işini unutun.

artvints
09.04.2016, 17:15
Veloso'yu Beşiktaş'a önermişler, Veloso 2.5 milyondan 4 yıllık sözleşme yaparsanız gelirim demiş. Beşiktaş çevrimdışı :)

Veloso işini unutun.

çok doğal. o yüzden boşa çıkıyor bu adamlar zaten.sonra imza parası maaş derken bonservisli oyuncu almaktan daha maliyetli oluyor. vukcevic aynı tip oyuncu. braga'da aldığı maaş 500 bin değildir. kesinlikle daha akıllıca bir tercih olur. büyük ihtimalle de tekrar avrupa'ya satarız.

gometra
09.04.2016, 17:29
çok doğal. o yüzden boşa çıkıyor bu adamlar zaten.sonra imza parası maaş derken bonservisli oyuncu almaktan daha maliyetli oluyor. vukcevic aynı tip oyuncu. braga'da aldığı maaş 500 bin değildir. kesinlikle daha akıllıca bir tercih olur. büyük ihtimalle de tekrar avrupa'ya satarız.

Belli bi seviyenin üzerindeki oyuncularda durum tam olarak o. Bu tercihi net katkı vereceğini bildiğin bi oyuncuda kullanabilirsin ama o kadar, ikincisi olmamalı.

Vukcevic'i başta biraz düz bulmuştum ama wyscout'tan biraz izleyince işini iyi yapan bir adam olduğu anlaşılıyor. Şuan tam bizim alabileceğimiz sınırda. Ama şöyle de bir şey var, bugün Vukcevic'i bu takıma koy "ikinci Aykut Akgün" derler, eğer alacaksak yanında kullanacağımız oyuncuyu da iyi seçmemiz lazım. Ortasahada iyi bi tandem oluşturabilirsek ana sorunumuzun epey bi kısmını çözmüş oluruz. Bana Ndiaye'yle iyi ve birbirini tamamlayan bi ikili olurlarmış gibi geliyor.

artvints
09.04.2016, 17:36
Belli bi seviyenin üzerindeki oyuncularda durum tam olarak o. Bu tercihi net katkı vereceğini bildiğin bi oyuncuda kullanabilirsin ama o kadar, ikincisi olmamalı.

Vukcevic'i başta biraz düz bulmuştum ama wyscout'tan biraz izleyince işini iyi yapan bir adam olduğu anlaşılıyor. Şuan tam bizim alabileceğimiz sınırda. Ama şöyle de bir şey var, bugün Vukcevic'i bu takıma koy "ikinci Aykut Akgün" derler, eğer alacaksak yanında kullanacağımız oyuncuyu da iyi seçmemiz lazım. Ortasahada iyi bi tandem oluşturabilirsek ana sorunumuzun epey bi kısmını çözmüş oluruz. Bana Ndiaye'yle iyi ve birbirini tamamlayan bi ikili olurlarmış gibi geliyor.

bu konuyu konuşmuştuk başka biriyle. ndiaye'yi iyi takip ettim. çalışkan bir oyuncu ama hücum oyuncusuna göre çalışkan. orta sahaya koyduğunda ekstra direncinden faydalanamamış oluyorsun. daha enerjik, defansif algısı daha yüksek, hırslı orta sahalar var.çabuk ve çevik olanından bir tane lazım. ndiaye defansif pozisyon alıyor hücum oyuncusu olduğu açık. üçlü orta sahada oynar ama ikili orta sahada başka türlü bir oyuncu tercih ederim. ndiaye'yi hücumda ekstra direnç katan oyuncu olarak görmek isterim.

gökhants1966
09.04.2016, 17:44
Vukcevicin müthiş bir saha görüşü var topu aldığında hep doğru düşünüyor gerek kısa paslarla oyuna katılıyor gerekirse de uzun paslarla oyunu açıyor.Ortasahada pas aldığında pres altında olsa dahi topu saklayabiliyor,çevikliği sayesinde hızlı dönüşler yapabiliyor ve top sürerek pres altından çıkabiliyor.Genel olarak takımını rahatlatabilen bir oyuncu.Pozisyon Bilgisi,Çalışkanlığı ve Kondüsyonu gayet iyi.Balkan kökenli bir oyuncu olduğu için oldukça disiplinli ve profesyonel biri olduğunu da söyleyebiliriz.Kesinlikle trabzonsporda olması gereken bir oyuncu.

Vukcevicin yanına aynı şekilde saha görüşü yüksek,pres altında hızlı dönüşler yapabilecek çeviklikte ve kısa mesafede dribblinglerle rakibin presinden kurtulabilecek,hücuma geçtiğimiz zamanda ileriye doğru topsuz koşular yapabilecek bir oyuncuya ihtiyacımız var.

Leicester Cityde ortasahada DrinkWater ve Kante ikilisi her atakta ileriye doğru gerek topla gerek topsuz koşularla gidiyor hücuma katılarak pozisyon arıyor.

Trabzonsporun Ortasaha İkilisi ;

Pozisyon Bilgisi yüksek,doğru yerlerde duran
Çalışkanlığı ve kondüsyonu üst düzeyde olan
Saha görüşü yüksek
Çabukluk ve çevikliği iyi olan
Ortalama bir dribbling ve sürate sahip
Disiplinli ve Profesyonel olan
Pas Özürlü olmayan

Oyunculardan oluşmalı.

gometra
09.04.2016, 17:53
bu konuyu konuşmuştuk başka biriyle. ndiaye'yi iyi takip ettim. çalışkan bir oyuncu ama hücum oyuncusuna göre çalışkan. orta sahaya koyduğunda ekstra direncinden faydalanamamış oluyorsun. daha enerjik, defansif algısı daha yüksek, hırslı orta sahalar var.çabuk ve çevik olanından bir tane lazım. ndiaye defansif pozisyon alıyor hücum oyuncusu olduğu açık. üçlü orta sahada oynar ama ikili orta sahada başka türlü bir oyuncu tercih ederim. ndiaye'yi hücumda ekstra direnç katan oyuncu olarak görmek isterim.

Dikine oynayan, adam eksiltebilen bi oyuncu Ndiaye, bizim takım olarak en büyük sorunumuz hızlı çıkmayı başaramamız, Ndiaye hayatının en ofansif günlerini Osmanlı'da yaşıyor. Arkadan öne doğru bi kariyeri var. Ama ortasaha hatta ön libero tecrübesi azımsanmayacak seviyede. Colman da geldiğinde 10 numara mevkisinde oynuyordu ama çok iyi bi 8 numara oldu. Ndiaye'nin pas kabiliyeti Colman kadar değil belki ama başka üstün özellikleri var. Evet 3lü ortasahada iç oyuncusu olarak daha iyi olabilir, ki bence zaten öyle oynamalıyız, ama iyi bi saha içi organizasyonda 8 numara olarak da faydalı olur. Türkiye ligi bu yönlü kusurları iyi örtebileceğin bi lig.

Ha bana kalsa ben daha enerjik, ısıran bi önlibero tercih ederim ama Vukcevic de kötü oyuncu değil.

bahadır2561
09.04.2016, 17:54
Aston Villa düştü gibi bişey Jordan Ayew yoklanabilir

Uğur Kalyoncu
09.04.2016, 18:11
Vukcevic o kadar yaziliyor ciziliyor da bu arkadasin sözleşmesi bitiyor mu eğer bitmiyorsa bu yoklukta nasil alacagiz o adami..2.ihtimalse eger daha gercekci adamlari konussak daha saglikli olacak sanki.

ensarusta
09.04.2016, 18:14
yönetim bonservisi elinde yada genç ucuz adam alma peşinde. en fazla bir iki tane yüksek maliyetli yıldız oyuncu alırlar.

gökhants1966
09.04.2016, 20:16
yönetim bonservisi elinde yada genç ucuz adam alma peşinde. en fazla bir iki tane yüksek maliyetli yıldız oyuncu alırlar.

Stoperler ve sol beke ucuz adamlar bulunabilir.

Ortasaha ve hücum hattı fark yaratmalı 3 tane üst düzey oyuncu olmalı.

emrhan61
09.04.2016, 21:37
Tony Vilhena,Vukcevic,Zivkovic ve Omar Abdulrahmanın gündemde olduğunu biliyoruz.

Ndiaye ve Umar transferlerine bitti gözüyle bakıyorum.

Vukcevic(Aytaç - Okay) Vilhena(Ndiaye)
Zivkovic(Umar) Omar(Mehmet)
Bailey(Yusuf)
X(Muhammet)

X e aklıma oyuncu gelmedi , onu da siz doldurun :)

Bailey yerine Ben arfa da olabilir.

Mert'
09.04.2016, 21:57
Olgun abi nerelerde? Bilgi verse bize biraz duyuma hasretiz.

Alika87
09.04.2016, 22:17
Waris yine yazmış golünü.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

cewat
09.04.2016, 22:31
Hollanda U19 - Groningen oyuncusu Ozan Kökcü için teklif yapmışız. Babası twitter'dan teklifi paylaşmış.

Duyum gibi bişi sanırım buda, en azından oyalar biraz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

gometra
09.04.2016, 22:34
Zivkovic de imkansıza yakın, bonservisi yok deniliyor ama bugün almaya kalksan 40 tane sahibi çıkar. Orta avrupa piyasasında bu işler biraz at pazarlığıyla yürüyor. Zaten öyle olmasa sene sonuna kalmadan gitmişti Zivkovic.

Ha illaki bi yere transfer yapar ama maliyeti ne olur göreceğiz. Zivkovic'i transfer etmek için bizim İHO ve ekibini şafak operasyonua yollamak lazım :)

Burak
09.04.2016, 22:35
Trabzonspor'un istediği stoper Kaminski'den asistin pası. Lech Poznan ile bu sezon 47. maçına çıktı - http://www.dailymotion.com/video/x43bart_gornik-leczna-vs-lech-poznan-0-1-nicki-bille-nielsen-goal-ekstraklasa-09-04-2016-hd_sport

Şener61
09.04.2016, 22:43
Omar abdulrahman haberleri doğrumu??

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yattarahayranı
09.04.2016, 22:47
Hollanda U19 - Groningen oyuncusu Ozan Kökcü için teklif yapmışız. Babası twitter'dan teklifi paylaşmış.

Babası bu cocugu sözde eskişehirede transfer etmişti ama hayırlısı

gometra
09.04.2016, 22:47
Kaminski Polonya'nın Euro 2016 kadrosuna girerse ( şu ana kadar o yönde bi işaret yok) okey, girmezse gerek yok.

Burak
09.04.2016, 22:50
Sanmam. Yetenekli adam ama salon futbolcusu bence.

https://www.youtube.com/watch?v=IcqR02tNwC4

Bordo mavili formayı da giydiği futsal maçı.

Omar abdulrahman haberleri doğrumu??

Şener61
09.04.2016, 22:54
Sanmam. Yetenekli adam ama salon futbolcusu bence.

https://www.youtube.com/watch?v=IcqR02tNwC4

Bordo mavili formayı da giydiği futsal maçı.
Bir iki yerde gordumde scout ekibi izlemis transfer listesindeymiste cok yetenekli marinin bonservisi alincana bunu alsak daha iyi olmazmi

Alika87
09.04.2016, 22:54
Norveç'te lillestroem takımında Fred friday diye 20 yaşında bir forvet boyu. Boyu 187 ve çok atletik biri. Gecen sezon 11 golü vardı bu sezon 4 macta 4 gol atmış. Videolardan tam bizim ligde başarılı olacak bir oyuncuya benziyor. Maliyeti de fazla olmaz. Pione sisto için cok geç kaldık ve friday onun gibi bir potansiyele sahip birine benziyor. Wyscoutu olan bi incelesin.

Y6KJEuQQc0Q

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

slmn
09.04.2016, 22:59

Scout ekibi izleyip onay verdiyse gelsin yok babasının menajerlik oyunlarıysa hiç gerek yok. Yazın es-es almadı çocuğu oraya kadar çağırıp. https://mobile.twitter.com/halis_kokcu/status/629203513348882432/photo/1

Alika87
09.04.2016, 23:17
Scout ekibi izleyip onay verdiyse gelsin yok babasının menajerlik oyunlarıysa hiç gerek yok. Yazın es-es almadı çocuğu oraya kadar çağırıp. https://mobile.twitter.com/halis_kokcu/status/629203513348882432/photo/1

İstatistikleri cok kötü. Potansiyeli olsaydı, U19 takımında daha iyi istatistiklere sahip olurdu.

Burak
09.04.2016, 23:19
Parasını ödeyememişler çocuğun.

halis kokcu â€@halis_kokcu (https://twitter.com/halis_kokcu) 4 dk.4 dakika önce (https://twitter.com/halis_kokcu/status/718895294168043526)
@kalitvintsev (https://twitter.com/kalitvintsev) Eskisehirspor'un begenmedigi deyil kardesim transfer bedelini madii kirizden dolayi odeyemedigi OYUNCU!!

@kalitvintsev (https://twitter.com/kalitvintsev) insallah kemence ile ugurlayacaz Ozan'i hollanda dan ve kulube faydali olacak

yattarahayranı
09.04.2016, 23:34
Hayri Öztürk ‏@ozturk_hayri (https://twitter.com/ozturk_hayri) 4 sa.4 saat önce (https://twitter.com/ozturk_hayri/status/718835732471771140)
@zagortenay76 (https://twitter.com/zagortenay76) Deniz Yılmaz' ın gönderilmesinde Scout ekibinin etkisi oldumu Sn.Başkanım?

https://pbs.twimg.com/profile_images/567951170/zagor_cr_bigger.pngNevzat Aydın‏@zagortenay76 (https://twitter.com/zagortenay76)

@ozturk_hayri (https://twitter.com/ozturk_hayri) yok kendisinin etkisi oldu.

slmn
09.04.2016, 23:38
Burak hocam sen gazeteci adamsın, inandın mı bu lafına? Ben inanmadım, neden dersen, geçmiş tweetlerine baktığım zaman(Eylül-Ekim vs.) adam eskişehirin yabancı transferlerini eleştiriyor bunları aldınız bizim çocuğu almadınız tarzında. Yani kendide biliyor olayın maddi imkanla alâkalı olmadığını. eskişehir yönetimine edilen küfürleri falan rtlemiş. Kısacası bu adamı hiç gözüm tutmadı, umarım ben yanılırım.

Alika87
09.04.2016, 23:47
Burak hocam sen gazeteci adamsın, inandın mı bu lafına? Ben inanmadım, neden dersen, geçmiş tweetlerine baktığım zaman(Eylül-Ekim vs.) adam eskişehirin yabancı transferlerini eleştiriyor bunları aldınız bizim çocuğu almadınız tarzında. Yani kendide biliyor olayın maddi imkanla alâkalı olmadığını. eskişehir yönetimine edilen küfürleri falan rtlemiş. Kısacası bu adamı hiç gözüm tutmadı, umarım ben yanılırım.

ayrica cocugun profesyonel sözlesmesi bile yok, yani bonservis ödemeye bile gerekmezdi, sadece ufak bir egitim miktari. Olay bence cok basit, gecen sene Eskisehir cocugu denemeye aldi ve begenmeyerek geri göndermis. Simdi parayi bahane olarak öne sürüyor, cocugunu piyasada tutmak icin. Hic inandirici gelmedi bana.

samet_karadeniz
09.04.2016, 23:59
Ben Twitterda özelden konuştum Adamla . Scout ekibi izlemiş oğlunu. Ve kulübü her yıl 33.000 euro dan olmak üzere 5 sene ödeme istemiş. Ve sonraki satıştan yüzde 10 istemiş. Görüşmeler olumlu ilerliyormuş.

slmn
10.04.2016, 00:02
ayrica cocugun profesyonel sözlesmesi bile yok, yani bonservis ödemeye bile gerekmezdi, sadece ufak bir egitim miktari. Olay bence cok basit, gecen sene Eskisehir cocugu denemeye aldi ve begenmeyerek geri göndermis. Simdi parayi bahane olarak öne sürüyor, cocugunu piyasada tutmak icin. Hic inandirici gelmedi bana.
Scout ekibi izleyip beğendiyse problem yok gelsin bu tarz transferleri hepimiz isteriz zaten direk a takımda olamaz, ilk önce 1461'de oynar. Ama babasının önermesiyle iş yapılıyorsa çok yanlış.

Ben Twitterda özelden konuştum Adamla . Scout ekibi izlemiş oğlunu. Ve kulübü her yıl 33.000 euro dan olmak üzere 5 sene ödeme istemiş. Ve sonraki satıştan yüzde 10 istemiş. Görüşmeler olumlu ilerliyormuş.

Scout ekibi beğendiyse problem yok. Ancak bedeli çok fazla gibi. Bu yaşta çocuğa 550-600 bin tl artı yüzde 10 sonraki satış bonservis bedeli mi verecekmişiz, ilginç.

fadigaTS
10.04.2016, 00:07
Muharrem Usta iyi penaltı kullanıyor :) https://twitter.com/UstaMuharrem/status/718874258445877248?lang=tr

samet_karadeniz
10.04.2016, 00:19
Konuşma bu şekilde..
Scout ekibi izleyip beğendiyse problem yok gelsin bu tarz transferleri hepimiz isteriz zaten direk a takımda olamaz, ilk önce 1461'de oynar. Ama babasının önermesiyle iş yapılıyorsa çok yanlış.

Scout ekibi beğendiyse problem yok. Ancak bedeli çok fazla gibi. Bu yaşta çocuğa 550-600 bin tl artı yüzde 10 sonraki satış bonservis bedeli mi verecekmişiz, ilginç.

Ufuk
10.04.2016, 00:21
Youtube'da crazy skills videoları izlerken lualuanın kuzenine denk geldim. Bolaisenin de amca oğluymuş sanırsam :) Tam Yattara tipinde oyuncu he gelsin oynasın isterim. Gollerden sonra çılgın taklaları falan var. Saçları da sarıya boyadı mı değmeyin keyfimize :D

https://www.youtube.com/watch?v=84DvWBzGFjA&nohtml5=False

mesaced1967
10.04.2016, 01:01
https://twitter.com/TScouting_GER önerdiği oyuncular çok yerinde

gometra
10.04.2016, 01:30
Ozan'ın babası klasik at hırsızı gurbetçi futbolcu babası. Hakan Çalhanoğlu vol.2.

Açıkcası bu tip oyuncuların bizim takımda gelişim gösterebileceğine inanmıyorum. A takımda şans bulma ihtimali sıfır. Şimdi bu çocuk Abdulkadir'den daha mı yetenekli?

Ha 1461 yeniden yapılanır o ayrı, ama diğer türlü ben pek olumlu bi sonuç alacağımızı düşünmüyorum.

Fatih Çelik
10.04.2016, 02:17
Kaminski-Kamil Glik tandemi bizi 4-5 yıl götürürdü. Çok para çarçur ettik. Bu arada Kaminski'yi teknik olarak beğendim ben. Yumlu ya göre ayağı ve topla oyunu kat kat iyi görünüyor. Ayrıca günümüz futbolunda stoperler topla orta sahaya kadar gelebilmeli. Uzun paslari da başarılı alelade değil. Hedefi şiddeti net olan paslar. Ancak kısa videolar da şunu gördüm. Dribbling halindeki bir adama özellikle hareketliyken çok kolay geçilecek bir oyuncu. Pozisyon alma konusunda hiç kararlı net adımları yok geri çekiliyor sürekli. Şu haliyle bizim ligi kaldirmaz gibi geldi. Ama dediğim tandem olsa işler farklı gelişirdi.

gometra
10.04.2016, 02:56
Takımın temel sorunu şu tablodan bile çok net anlaşılıyor. Ortasahamız maçı 40 metrenin içinde oynuyor. Ve bu 40 metrelik mesafede mevkilerinin default işi olan alver'ler dışında zerre katma değer yok. Ne dikine oynama, ne adam eksiltme, ne iki yönlülük, ne defansa hücüma destek olma, ne pres, ne mücadele, ne oyun bozma.. hiç bir şey yok.

E savunma beklerin zaten biri yok, diğeri Cavanda da o tempoyu bi standarta oturtturamadı, çünkü öndeki oyuncularda sıfır istikrar, ortasaha ne kadar motomot ve kısırsa kanatlar da bir o kadar kısır ve motomot.

Takım içi organizayon, saha işi alışveriş, tatik varyosyon vs. hak getire. İdeal 11 say desen mümkün değil. Bu takımın başarılı olması zaten imkansız. Ortasahan çok zayıf, kanatlar keza öyle, defans tandeminin ön bölgede zerre becerisi yok.

Bu durumda başarılı olmanın tek şartı, forvet oyuncun Çin 3'teki gibi defantan topu alacak, çalımlaya çalımlaya gidecek ve golü atacak.

Çok ama çok iyi bi kadro mühendisliğine ihtiyacımız var. Eldeki kadroyla bi yere varmamız imkansız. Ne yetenek ne mental olarak takımın %85i katkı verecek durumda değil. Tam anlamıyla çöp bi oyuncu grubumuz var.

oturulacak, önce mentalite ve hoca belirlenecek daha sonra kadro mühendisliği yapılıp btün parçalar tek tek birleştirilecek. Başka türlü denenecek bütün maceralar zarar yazmaktan başka hiç bir yere varmaz.

Aytaç Kara

http://i.hizliresim.com/z51mRg.png

Okay Yokuşlu

http://i.hizliresim.com/v5lgzD.png

Youssef Bennasser (http://www.transfermarkt.com.tr/youssef-ait-bennasser/profil/spieler/265569)

http://i.hizliresim.com/v5lgzO.png

Franck Kessie (http://www.transfermarkt.com.tr/franck-kessie/profil/spieler/294808)

http://i.hizliresim.com/d3an4Z.png

gometra
10.04.2016, 03:03
Bu arada TScouting yazmış; Bennasser, ben bu çocuğu Vukcevic'ten daha çok beğendim. Biraz daha temiz oynayabilir, kendini bu yönde geliştirirse bir iki seneye kalburüstü bi takımda banko oyuncu olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Ds4e97p7W-U

Bu vidyosu fakat Wyscout'ta daha iyi fikir ediniliyor. İmkanı olanlar oradan izlesin.

asilhamsi
10.04.2016, 09:29
Bu arada TScouting yazmış; Bennasser, ben bu çocuğu Vukcevic'ten daha çok beğendim. Biraz daha temiz oynayabilir, kendini bu yönde geliştirirse bir iki seneye kalburüstü bi takımda banko oyuncu olur.

Bu vidyosu fakat Wyscout'ta daha iyi fikir ediniliyor. İmkanı olanlar oradan izlesin.

bize bir degil iki merkez ortasaha lazım.Üst tarafta yaptıgın analiz bunu net sekilde ortaya koyuyor.

okay ve aytac alternatif oyuncular.

Hem defansın hemde ortasahanın göbegi takımın ligi nerede bitirecegini belirleyen en onemli mevkiler.

tturkmen
10.04.2016, 10:28

Bu babasının oyuncuyu bize yamamak istemesidir. Burası yol geçen hanı değil. Daha geçen sene Tolgayın babasının para için neler yaptığını gördük. Bence alınacak oyuncu değil.

ucurum
10.04.2016, 10:39

Bu çocuğun tekniği çok iyi. Kalburüstü değil, baya baya iyi bir tekniği var. Ama para vermeden oyuncu transfer edeceğiz dediğine göre Başkan, zor.

Dip.Ing.Mag.
10.04.2016, 10:56
Az önce trt de Trabzonspor'a yeni shota haberi vardı fakat ismini öğrenemedim. Kimdir bu gürcü?

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Uğur Ö.
10.04.2016, 11:23
Az önce trt de Trabzonspor'a yeni shota haberi vardı fakat ismini öğrenemedim. Kimdir bu gürcü?

http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2016/04/10/yeni-sota-kvilitaia

Dip.Ing.Mag.
10.04.2016, 11:47
http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2016/04/10/yeni-sota-kvilitaia

Fotomaç tan gerisini okumadım :)

mesaced1967
10.04.2016, 12:30
Fotomaç tan gerisini okumadım :)

haberin kaynağı fotomaç değil yalnız kim olduğunu bilmiyorum ama Kenan Danışmaz adlı biriymiş kaynak

bordomavi1
10.04.2016, 12:42
Kesici stoper olarak önerim Aissa Mandi ve Jason Denayer.

http://youtu.be/CE33CYRBaRY

http://youtu.be/0Z3FIR19s7g

Partneri içinde Vegard Forren ya da Papy Djiloboloji iyidir.

http://youtu.be/0O05lwY0LdU

http://youtu.be/HDlbLA_d2jM

Mandi-Forren

Denayer-Forren

Mandi-Papy

Denayer-Papy

Hepsi de çok güzel tandemler olur. Hepsi de ligin en iyi tandemi olur.

Hangisini daha uygun şartlarla kurabilirsek, o kurulsun. Mesela Denayer'in kiralık olması bonservis harcamadan iyi bir oyuncu kazanmamızı sağlar ama 1 sezon sonra yeni oyuncu arayabiliriz ve oyuncuyu geliştirip para kazanamadan gönderebiliriz. Bu takım şeyler her zaman iyi hesaplanmalı.

Mesut
10.04.2016, 14:16
Omar Abdurrahman bence alınmalı taraftarı stada çekecek oyuncularda lazım.

gökhants1966
10.04.2016, 14:20
Nikola Vukcevic kesinlikle alınmalı benim düşündüğüm Vukcevicin yanına alınacak oyuncunun kim olacağı konusu.Ligue 2 den birkaç önerim olacak.

ADRİEN HUNOU

Rennesin oyuncusu olan ancak bu sezon Clermont takımında kiralık olarak forma giyiyor.Adrien Honou 22 yaşında ve Clermont takımında ortasahanın ortasında görev almasına rağmen bu sezon ligde 6 gol 4 asistlik bir istatistikle oynuyor.Müthiş bir teknik ve dribbling becerisine sahip ve inanılmaz bir çevikliği var.Akıllı bir oyuncu.178 cm boyu var.Geliştirmesi gereken yönleri var biraz daha güçlendiği ve defansif pozisyon bilgisini geliştirdiği zaman çok daha iyi bir oyuncu olacak.

http://www.transfermarkt.com.tr/adrien-hunou/profil/spieler/203507
https://www.youtube.com/watch?v=GXuO1JkPL1U

GUSTAVO CAMPANHARO

Bragantino takımının oyuncusu olan ancak bu sezon Evian takımında kiralık olarak forma giyiyor.Campanharo 24 yaşında ve Evian takımında bu sezon ligde 3 gol 9 asistlik bir istatistikle oynuyor.İkili mücadelelerde oldukça başarılı.Pozisyon Bilgisi çok iyi.Oyun Zekası oldukça iyi.178 cm boyu var.

Ibrahim Gaygusuz
10.04.2016, 15:17
N'Golo Kante gibi bir adam lazim. Orta sahayi gecen her topun basina o bitiyor. Bildigin Makelele.

Scout ekibi umarim boyle bir adam izliyordur.

Omar iyi sovmen, bizede bir sovmen lazim ama sonuca gideninden. Ornek Jaja gibi.

selcuk
10.04.2016, 15:20
N'Golo Kante gibi bir adam lazim. Orta sahayi gecen her topun basina o bitiyor. Bildigin Makelele.

Scout ekibi umarim boyle bir adam izliyordur.

Omar iyi sovmen, bizede bir sovmen lazim ama sonuca gideninden. Ornek Jaja gibi.
kevin balanta aradigin isim

odyseuys
10.04.2016, 15:29
kevin balanta aradigin isim

Ben de tam Diogo Amado'yu yazacaktım, tam aradığı isim arkadaşın diye. Estoril-Lizbon maçında izleme şansım oldu. Ciğer değil körük adamdaki. Portekiz ligini izlediğini bildiğimiz scout ekibimizin dikkatini çekmiştir umarım.

edit: transfermarkt profili http://www.transfermarkt.com.tr/diogo-amado/profil/spieler/72835

selcuk
10.04.2016, 15:44
Ben de tam Diogo Amado'yu yazacaktım, tam aradığı isim arkadaşın diye. Estoril-Lizbon maçında izleme şansım oldu. Ciğer değil körük adamdaki. Portekiz ligini izlediğini bildiğimiz scout ekibimizin dikkatini çekmiştir umarım.

edit: transfermarkt profili http://www.transfermarkt.com.tr/diogo-amado/profil/spieler/72835
portekizde esiti de var
teknik, ayibogan biri
ama oyun ritmi biraz hizlanmali

kevin balanta bambaska
pogba etkisi yapar

gökhants1966
10.04.2016, 16:02
Mısırlı Saleh Gomaada takip edilmesi gereken isimlerden biri.Pasları,oyun yönetimi ve zekası oldukça iyi.Güçlü bir fiziği var ikili mücadelelerde yıkılmıyor.Çabukluk ve çeviklik konusunda da iyi bir oyuncu bu özelliklerini dribbling yeteneğiyle birleştirdiğinde topu çok iyi kullanabilen bir oyuncu oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=svmyOTR1yqs

yattarahayranı
10.04.2016, 16:05
http://www.mackolik.com/Players/EndingContracts.aspx#;
Sezon sonu sözleşmesi bitecekler.

doktor
10.04.2016, 16:25
Mısırlı Saleh Gomaada takip edilmesi gereken isimlerden biri.Pasları,oyun yönetimi ve zekası oldukça iyi.Güçlü bir fiziği var ikili mücadelelerde yıkılmıyor.Çabukluk ve çeviklik konusunda da iyi bir oyuncu bu özelliklerini dribbling yeteneğiyle birleştirdiğinde topu çok iyi kullanabilen bir oyuncu oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=svmyOTR1yqs

Ünal gibi yardırıyor [emoji122]

İsa
10.04.2016, 16:32
Bu kadar büyük yatırımlara rağmen malasef elde iskelet diyeceğimiz 5 adam çıkmıyor kadrodan.

Aşırıya gitmeden düzgün bir planlamayla net 6 tane ilk 11 oyuncusu yeterli olacaktır.

Yaz transfer dönemi yine geleceklerden çok gideceklerin daha çok konuşulacağı bir dönem olacak gibi.

Ndoye-Yatabare-Uğur-Sefa-Erkan-Yusuf-Cardozo-Douglas şimdiden bi yerle pazarlansa iyi olur...

Erdal UZUNYILMAZ
10.04.2016, 17:24
Şu Leicester'daki Gray ilerde çok büyük futbolcu olacak, çok yetenekli.

Kemal Öztel
10.04.2016, 18:12
Facebookta Ozan Kökçü 98 doğumlu Groningenli oyuncuya teklifte bulunduğumuz yazılıyor.
http://www.hurriyet.com.tr/hollandanin-10-numarasi-turk-27184464
Babaları Halis Kökçüde twitterda teklifin fotoğrafını paylaştı

Kemal Öztel
10.04.2016, 18:13
Bu da babasının paylaşımı
https://twitter.com/halis_kokcu/status/718195602530639872

Gokhlayeh
10.04.2016, 18:20
Stoper olarak SV Darmstadt 98'ten Aytaç Sulu düşünülebilir.

Alika87
10.04.2016, 18:58
Bu da babasının paylaşımı
https://twitter.com/halis_kokcu/status/718195602530639872

Böyle amatörce bir metin olamaz. Sanki ilk okul terk biri yazmış onu. Sanki iho yazmış onu. Okurken utandım biraz...

Burak
10.04.2016, 19:56
@Burak (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11367) hocam sen gazeteci adamsın, inandın mı bu lafına? Ben inanmadım, neden dersen, geçmiş tweetlerine baktığım zaman(Eylül-Ekim vs.) adam eskişehirin yabancı transferlerini eleştiriyor bunları aldınız bizim çocuğu almadınız tarzında. Yani kendide biliyor olayın maddi imkanla alâkalı olmadığını. eskişehir yönetimine edilen küfürleri falan rtlemiş. Kısacası bu adamı hiç gözüm tutmadı, umarım ben yanılırım.

Twitter'daki davranışları benim de dikkatimi çekti. Yurtdışında bu tür profilli insanlar var malesef. Kendi malını kötülemez hiç bir tüccar. Ben yine de alınmasını istemem bu çocuğun. Kusura bakma lütfen geç cevap verdim ancak girebildim foruma.

doktor
10.04.2016, 21:27
Seneye şu Okay ve Aytaç'ıda gönderelim bunlarda işe yaramaz ben kararımı verdim Ramazan bunlardan bi gömlek üstün oda en fazla yedek olur şampiyonluğa oyuncaksak

Sent from my iPad using Tapatalk

artvints
10.04.2016, 22:00
http://media.gettyimages.com/photos/bragas-midfielder-nikola-vukcevic-in-action-during-the-primeira-liga-picture-id504358578

okay yanında karikatür gibi kalır. alsak da düzgün bir dlp performansı görsek.

Fatih Çelik
10.04.2016, 22:03
http://media.gettyimages.com/photos/bragas-midfielder-nikola-vukcevic-in-action-during-the-primeira-liga-picture-id504358578

okay yanında karikatür gibi kalır. alsak da düzgün bir dlp performansı görsek.

Yanına da ayağı düzgün Germen ya da siyahi sert bir orta saha öne de böyle oynayan bi Mehmet. Mehmet iki maçtır çok doğru oynuyor çok beğeniyorum az daha kilit pas olayını geliştirse tamamdır.

Bu arada dediğim oyuncuya baktın mı?

artvints
10.04.2016, 22:08
Yanına da ayağı düzgün Germen ya da siyahi sert bir orta saha öne de böyle oynayan bi Mehmet. Mehmet iki maçtır çok doğru oynuyor çok beğeniyorum az daha kilit pas olayını geliştirse tamamdır.

Bu arada dediğim oyuncuya baktın mı?

ben 4 4 2'ye taktım bu aralar. oyun kuruyor zaten.önünü kapatmaya gerek yok.

izledim, acemi daha. ayrıca ingiliz vatandaşlığı varmış, türkiye'ye yolu düşmez heralde.

gökhants1966
10.04.2016, 22:18
Nikola Vukcevic+Saleh Gomaa
Nikola Vukcevic+Youssef Bennasser

Saleh Gomaa ve Youssef Bennasser topu ileriye taşıma ve pas organizasyonlarında lider olabilecek tarzda adamlar oyuncular ikisinden birisi alınabilir.Vukcevic ise gelecek sezon kesinlikle trabzonsporda olmalı.

İ. SARAL
10.04.2016, 22:22
Ben o kadar kötümser bakmıyorum. İyi bir hoca, iyi bir sistemle bu takım bile iş yapabilir. Ne bir hocamız ne de bir sistemimiz var.

Murathan
10.04.2016, 22:33
Erdal Hoş: "1-1.5 milyon euroluk bir sınır koyulacakmış." bonservis için.
Ersun yanal için bilgim yok , büyük bir ihtimal de öyle bir şey yok dedi.
yakın geçmişinde iyi işler yapmış hırslı genç bir yabancı hoca olacak dedi.

Allah şükür ya Rabbi.

slmn
10.04.2016, 22:43
Erdal Hoş: "1-1.5 milyon euroluk bir sınır koyulacakmış." bonservis için.
Ersun yanal için bilgim yok , büyük bir ihtimal de öyle bir şey yok dedi.
yakın geçmişinde iyi işler yapmış hırslı genç bir yabancı hoca olacak dedi.

Allah şükür ya Rabbi.

Bonservis için mi maaş için mi? İmkansız bu sınır, Doğu Avrupa'dan bu fiyatlara alırsın ama Güney Amerika'dan alamazsın.

Murathan
10.04.2016, 22:45
Bonservis için mi maaş için mi? İmkansız bu sınır, Doğu Avrupa'dan bu fiyatlara alırsın ama Güney Amerika'dan alamazsın.
bonservis için.
hem boşta hem de genç futbolculara yönelinecek deniliyor, nasıl olacak ben de anlamadım açıkçası.

artvints
10.04.2016, 22:51
1.5 milyon hayal. yine vasat oyuncular dolar. yeterince araştırmışsan bulabilirsin ama en azından üç dört oyuncu yüksek profilli olmalı. iyi ve genç oyuncu niye boşa çıksın? bazı mevkiler sıradanlık kaldırmıyor, zaman veremiyorsun.

batuhanTs
10.04.2016, 23:23
Vizyon balonu patlar scout filanda hikaye olucak cok net gene muhammet gibi turkiye den gereksiz abuk subuk adamlara dokecez parayi bu senenin kopyasini seneye de yasayacagiz baksaniza scout ekibimiz izledikleri adamlari hamiye iletiyorlarmis

TSemih61
10.04.2016, 23:27
Süper Lig'den bir tane bile oyuncu alınmamalı. Yeterince boş beleş topçu var zaten.

mesaced1967
10.04.2016, 23:43
1.5 milyon hayal. yine vasat oyuncular dolar. yeterince araştırmışsan bulabilirsin ama en azından üç dört oyuncu yüksek profilli olmalı. iyi ve genç oyuncu niye boşa çıksın? bazı mevkiler sıradanlık kaldırmıyor, zaman veremiyorsun.

aslında çok basit sezon başında newcastle leicester city'e biz wijnaldum, mitrovic, thauvin'i biz aldık ama siz bize okozaki, kante, fuchs'u verin deseydi leicester ooo keriz bulduk kaçırmayalım derdi ama leicester şampiyon oluyor newcastle kümeye düşüyor istisna diyebilirsiniz Celta Vigo, Hertha, Nice gibi birçok örneği var elbet seyirci çekecek transfer yapılacak başkanda istiyor

Ahmet Aksu
10.04.2016, 23:43
Vizyon balonu patlar scout filanda hikaye olucak cok net gene muhammet gibi turkiye den gereksiz abuk subuk adamlara dokecez parayi bu senenin kopyasini seneye de yasayacagiz baksaniza scout ekibimiz izledikleri adamlari hamiye iletiyorlarmis

hakikaten hamiye niye iletiyorlar o mu seçecek içlerinden o zaman seneye de o var takımın başında Allahım sabır.
seneye hami kalırsa takımın başında usta kendini bitirir bu hamle ile 50.yılda(2017-2018) şampiyonluğu geçtim kafaya oynamak bile hayal olur.

artvints
10.04.2016, 23:49
aslında çok basit sezon başında newcastle leicester city'e biz wijnaldum, mitrovic, thauvin'i biz aldık ama siz bize okozaki, kante, fuchs'u verin deseydi leicester ooo keriz bulduk kaçırmayalım derdi ama leicester şampiyon oluyor newcastle kümeye düşüyor istisna diyebilirsiniz Celta Vigo, Hertha, Nice gibi birçok örneği var elbet seyirci çekecek transfer yapılacak başkanda istiyor

kante 9 milyon euro, okazaki 10 milyon euro'ya alındı. elde küme düşmemeye oynayan ama uzun süredir bir arada oturmuş bir iskelet vardı. üstüne 50 milyon euroluk transfer yapıldı. bizim lige uyarlasak bir 25 milyon euro lazım. bizde iskelet de yok. tamamen güveni kaybolmuş yıpranmış oyuncular var.

Reha Asan
11.04.2016, 00:03
Transfer konusunda yorum yapabilmek için en azından temmuz ayının beklenmesi lazım ancak bu denilenler doğru ise başkanın bu hayal dünyasından bir an önce çıkması lazım.1-1,5 milyon euro ile transfer yaparsın ama şampiyonluğa oynayacak kadro kuramazsın.Kurarım ve oynarım düşüncesi romantizimden öteye geçmez ne yazık ki.Umarım bu söylenenler gerçek değildir.

TolgaTopçu61
11.04.2016, 00:10
1.5 milyon euro ortalama fiyattir belki..
Bazıları 200 bin, bazıları 5 milyon..
Önemli olan iyi bir hoca..
Özer'in, Erkan'in yeni sezonda olmaması..

Uğur Kalyoncu
11.04.2016, 01:09
Ciddi manada revizyon yapilacaksa buna kesinlikle Cavanda da eklenmeli..Geriye kosmasi disinda rahat oldugum bir pozisyonu yok..Allah vergisi hızının dışında futbol bilgisi koskoca bir sıfır. .Topu cizgiye oynayacagina devamli iceri oynuyor bindirme yapacağı zaman yapmiyor enteresan lakayt bir topcu bundan yarardan cok zarar gelir teşekkür edilip gönderilmeli. .

Hakan
11.04.2016, 01:15
1.5 milyon maaş çıtası olabilir,mantıklı olan da o.Madem öyle yabancı sınırı yokken Muhammet'e niye o kadar para bayıldık diye sorarlar adama

Berkan
11.04.2016, 02:22
Bence çıtayı 3 milyona çıkarmalıyız. 1-1.5 luk adamlarla takımı doldurmak büyük kumar, mazallah 50. yılda şampiyonluk derken kümeye düşmeyelim sonra :D

Bilâl ÇOBAN
11.04.2016, 02:23
Maaştır o bence de. "ileride 20 milyona satacağım adama tabi veririm 7-8 milyon dolar" diyen adamdı bizim başkan.

gometra
11.04.2016, 03:22
Erdal Hoş 1-1,5 milyonu bonservis için dedi ama genel kast ettiği şey 4 milyona Alanzinho, 5 milyona Adrian gibi transferlerin olmayacağıydı bence. 1 olur 3 olur ama 5 olmaz desek doğru aralığı yakalamış oluruz sanırım. Yoksa 1-1.5 milyona alacağın oyuncularla kuracağın takım olsa olsa Antepspor olur. Şampiyonluk falan hayal.

Hoca konusunda ise Lucescu'yu ayrı tutarak söylüyorum belirlenen hoca profili uygun. Braga'nın hocası da bu tanıma uyuyor.

Şuan avrupa'da Ngolo Kante V2 tanımına en uygun futbolcu kesinlikle Jean Seri. O da muhtemelen 8-10 milyon euroya ingiltere liginden bi takıma gider ama mesela ben bilsem ki bana gelecek, gider Seri'ye 4-5 milyonu hiç gözümü kırpmadan veririm.

Bu yüzden böyle katı bonservis aralıkları belirlemek bence yanlış.

Ama Seri mükemmel bi oyuncu, evi barkı satıp almalık cinsten. (Atiba + Belözoğlu) x2 gibi bir şey.

Seri - Youssef Bennasser resmen rüya ortasaha olur. Ve şu ortasahayı kurmak trabzon için zor ama hiç imkansız değil.

İ. SARAL
11.04.2016, 07:59
Seneye şampiyon olacağımızı falan mı düşünüyorsunuz? Bu takımın en az 2 seneye ihtiyacı var. Önümüzdeki yıl takım iskeleti oluşsun, hoca ve takım lige iyice alışsın, Avrupa'ya katılalım kafi.

asilhamsi
11.04.2016, 08:05
Zeki mac sonu taraftar ile kavga etmiş.Hala bu yetersizin sırf ucuz oynuyor diye sezon sonu geri gelmesini istiyenler var.

yumlu macta o kafa topuna vuramaz 1-0 yenik baslarız.Ama ne zaman yumlu eleştirilse burada savunmaya gecilir.

Farkındamısınız bilmiyorum ama eger ligde kalma hesapları yapmıyorsak 1461 den alınan akakpo,sezon basından beri yemedigi kufur kalmayan esteban ın buyuk katkıları var.

yumlu,özer,yusuf,erkan,sefa bu takımda yeterince sans buldu ve katkı saglayamayacaklarını gosterdi.Yeni sezona bu adamlarla baslamak akıl karı degil.

kalede estbena,onur,ugurcan

savunmada cavanda,aykut,akakpo,guray

orta sahada okay,aytac,ekici,ramazan

forvet besir,demir

kalacak oyuncular bunlar olmalı.Bunun dısındaki tum oyuncularla vedalaşıp sezona başlamalıyız.

Tolga
11.04.2016, 08:39
izlenilen oyuncular neden hamiye iletildi bende anlamadım cidden. şimdi ğs'de maydonoz olacak o futbolculara ...

kopeli
11.04.2016, 09:00
osmanlı'dan n'diaye iş yapar mı ?

baby_face_
11.04.2016, 09:09
Yattara Survivor dan elenip gelsin, koysunlar sağ kanada 20 30 metrede bir adam geçip orta yapsın Cardozo gol kralı...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ertan 51
11.04.2016, 11:05
Uefa ile bugün görüşmemiz varmış galiba giriş sayfamızın yazdığına göre,
oradan inşallah şöyle hafif yollu bir ceza ile yırtsak ta,
hocaydı futbolcuydu duyumlar daha net bir hal alsa :)

delfino
11.04.2016, 11:29
arkadaş bir ramazan övüç birde aytaç koşan mücadele eden ne marini ne ekicisi nede erkanı boş boş boş koy gençleri oynat bitti gitti belki ramazan gibi seneye bir iki tane daha yüreğiyle mücadele eden gençler çıkar kazanma azmi olan .

OFLU
11.04.2016, 11:30
Ramazan tamam iyi güzel de , adamın her yaptığı faul sarı kartlık nerdeyse. Mücadele derken tekme tokat rakibe yumulmak olursa, çok maç kaybettirir bize.

gökhants1966
11.04.2016, 11:31
Bonservis için 1.5 milyon euro falan çok komik bir rakam.Vukcevic,Bennasser ya da Jean Seri gibi oyuncuları 3 milyon Eurodan aşağı alamazsın.Gelecek sezon için adam gibi takım kursunlar yoksa başarısız sonuçlar vb. durumların ardında Akyazıya maç izlemeye gidecek taraftar bulamazsınız.

Trabzonsporun sağlam bir iskelete ihtiyacı var çöplere değil!

mesaced1967
11.04.2016, 12:01
Trabzonspor sezonun bitmesini beklemeden transfer çalışmalarını hızlandırdı. Önümüzdeki sezonun kadrosunu şimdiden şekillendirmeye başlayan bordo mavililer ilk transferi gerçekleştirmek üzere...24saatfutbol özel haberleri ile gündem oluşturmayı sürdürüyor.

Bu sezon ligde ve Avrupa'da umduğunu bulamayan Trabzonspor transferde atağa geçti. Sezonun bitmesine daha vakit olmasına rağmen bordo mavili ekip yeni sezon için çalışmalarını hızlandırdı.

Edindiğimiz bilgiye göre Rusya'nın Terek kulübünde forma giyen 26 yaşındaki Polonyalı Maciej Rybus gelecek sezon büyük ihtimal Trabzonspor forması giyecek.
Rus yetkililer ile temasa geçen Trabzonsporlu yöneticiler Polonyalı milli futbolcu için son aşamaya geldiler.

Ayrıca Trabzonspor'un Rusya ve Polonya pazarından bazı isimlerle olan temaslarını da ilerki günlerde sizlere aktaracağız.

İNŞALLAH DOĞRULUK DEĞERİ VARDIR

srmnlii
11.04.2016, 12:04
anlamıyorum bazı arkadaşları yaa.. Ne deseydi başkan.? besler sekizler onlar havada uçuşacak mı deseydi..

S.ÖZKAN
11.04.2016, 12:06
Championship'te bize uygun düşük maliyetli genç oyunular var mı?

Bilgisi olan arakadaşlar varsa yazarlarsa iyi olur.

srmnlii
11.04.2016, 12:08
kaldı ki bugün çoğumuz tarafından çok istenen ndiaye yada visca ve benzeri örnekler kaç para bonservis verilerek alındı.? Burada biz değilmiydik onlar bulabiliyor bu fiyatlara da biz neden bulamıyoruz diyen.?

S.ÖZKAN
11.04.2016, 12:17
kaldı ki bugün çoğumuz tarafından çok istenen ndiaye yada visca ve benzeri örnekler kaç para bonservis verilerek alındı.? Burada biz değilmiydik onlar bulabiliyor bu fiyatlara da biz neden bulamıyoruz diyen.?

Bence çok haklısınız.Herkesin gözü önünde olan 5-8 milyon euro bonservis bedeli oyuncuları alacaksak scout ekibine ne gerek vardı.

Önemli olan takım oyununa yatkın gelişme potansiyeli olan düşük bonservisli yada serbest olan oyuncuları bulmak ve bu oyuncularla bir takım oluşturmak.

Kaldı ki biz bu yıl yeni bir takım oluşturacağız o yüzden 4-5 milyon euroyu bir oyuncu için ancak verebiliriz.Diğer oyuncuları kesinlikle düşük maliyetli bulmak zorundayız.

atomantcum
11.04.2016, 12:19
1-1.5 milyon bandına çok da iyi çok da güzel oyuncular alırsın. 5-10 milyon verip çok rezalet oyuncular da alabilirsin. Bir oyuncunun piyasa değeri o oyuncunun kalitesiyle paralel olmak zorunda değil. Bu bir vitrin işi. Mesele, o adamları vitrine çıkmadan bulup almaktan geçiyor. Ben dünyadan çok fazla oyuncu tanımam bilmem, ama ligimizden de örnekleri bir çırpıda sıralayabilirim. Hatta çok geçmişe de değil, hemen gözümüzün önünde olanlara bakalım:

-Mehmet'i 1.5 milyona aldık. Şu an 5 milyondan aşağı kimse teklif etmez.
-Serge Akakpo pilot takımımızdaydı. Bonservisi 100 bin etmezdi. Üst takıma çıktı, 10 maç kendini gösterdi, 1 de gol attı, şu an piyasası 2 milyon olmuştur, yıl sonunda bakarsınız.
-Burada övmelere doyamadığınız N'diaye 400 bine gelmiş. Şimdi biz istesek 4-5milyondan fiyat çekerler.
-Yine aynı şekilde Visca 400 bine gelmiş.
-Umar Samsun'a 50 bine gelmiş.
-Lawal Adana'ya bedava gelmiş, ordan Mersin'e 350 bin, ordan Eskişehir'e bedava ordan Osmanlı'ya da bedava gitmiş (Belki takas olmuştur o kadar detayı yazmıyor). Bu kadar transfer sırasında biz sadece bakmakla yetinmişiz. Bu süre içinde de Lawal'den daha iyi bir orta sahamız olmamış.
-Bakambu Bursa'ya 1.8'e gelmiş 7.5'a gitti.
-Nakoulma bedavaya gelmiş, şimdi Mersin düşünce belki 1-2'ye alırsın yoksa o da zor.
-Fernandao gelirken piyasa değeri 500 bin civarı imiş. Adam gol kralı oldu.

Bakın hiç öyle tartışmalı isimler yazmadım. Bunların hepsi forumun bayıldığı, keşke bizde olsa diye hesaplar yapılan, her birine 3m verip alsak kimsenin itiraz etmeyeceği isimler. Bu kulüp tarihinde yararlı olmuş topu topu 3-5 tane yabancı oyuncu var, bunların hepsi de bize gelmeden adı sanı duyulmamış isimlerdi (Şota,Yattara, Szymek, Aurelio vs.)

1.5 milyona çok iyi adamlar alınır. Takımımızın bulunduğu sportif ve ekonomik durumu düşünürsek çok bile bu bonservis. Scout ekibi haybeye kurulmadı. Scout ekibi kurup da hala transfere 3m 5m vereceksek hiçbir anlamı yok ki. Durun bi bakalım üst sıralara oynamaya başlayalım, gelirlerimiz artsın, ondan sonra çıtayı yükseltirsiniz. "Takım çok kötü, hadi transfere abanalım parayı basalım takım düzelir" olmuyor işte. İhonun yaptığı şeylerin aynısını istiyorsunuz, yapmayın böyle.

srmnlii
11.04.2016, 12:29
ellerine sağlık renktaş.. Noktası virgülüne kadar hepsine katılıyorum.. Çok doğru ve klübümuzün transfer politikası olacak bir yazı..

Ertan 51
11.04.2016, 12:31
Başkan 1 veya 1 buçuk milyonu geçmeyecek derken ben hiç rahatsız olmadım,
o paralara alınacak oyuncuyla şampiyon mu olunur diye de tereddüt e düşmedim,
yeter ki başkanımız ve ekibi düşündüğümüz kadar işin ehli olsun,
bizi hayal kırıklığına uğratmasın,
işin ehli insanlar sudan ucuz paralara öyle takımlar kurar ki maymun eder o paralı kadroları,
e tabi 2 veya 3 oyuncumuzun klas oyuncular olması lazım,
özellikle skor üreten ve skora katkı sağlayan 2-3 oyuncuya gerekli paraya verecektir,
sabredelim bakalım,şu Uefa kararı da bi açıklansın her şey güzele doğru gidecek inşallah,ben inanıyorum.

Benim anlatmak istediğimi, atomantcum renktaş çok daha detaylı ve anlaşılır anlatmış,
ben yazdıktan sonra gördüm,
önce görseydim benim yazmama gerek kalmazmış :)
durum bu şekilde yani :o

mesaced1967
11.04.2016, 12:46
Başkan 1 veya 1 buçuk milyonu geçmeyecek derken ben hiç rahatsız olmadım,
o paralara alınacak oyuncuyla şampiyon mu olunur diye de tereddüt e düşmedim,
yeter ki başkanımız ve ekibi düşündüğümüz kadar işin ehli olsun,
bizi hayal kırıklığına uğratmasın,
işin ehli insanlar sudan ucuz paralara öyle takımlar kurar ki maymun eder o paralı kadroları,
e tabi 2 veya 3 oyuncumuzun klas oyuncular olması lazım,
özellikle skor üreten ve skora katkı sağlayan 2-3 oyuncuya gerekli paraya verecektir,
sabredelim bakalım,şu Uefa kararı da bi açıklansın her şey güzele doğru gidecek inşallah,ben inanıyorum.

Benim anlatmak istediğimi, @atomantcum (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=3765) renktaş çok daha detaylı ve anlaşılır anlatmış,
ben yazdıktan sonra gördüm,
önce görseydim benim yazmama gerek kalmazmış :)
durum bu şekilde yani :o

Vagner Love, Aras Özbiliz, Şener Özbayraklı, Cavanda, Quaresma,Dzsudzsak, Dominik Kohr, Angelo Henriquez, Lucas Vazquez hep 1 - 1.5 milyon avro civarında alınan futbolcular millet niye kızdı bende anlam veremedim

Cengiz Çubukcu
11.04.2016, 12:47
1-1.5 milyon bandına çok da iyi çok da güzel oyuncular alırsın. 5-10 milyon verip çok rezalet oyuncular da alabilirsin. Bir oyuncunun piyasa değeri o oyuncunun kalitesiyle paralel olmak zorunda değil. Bu bir vitrin işi. Mesele, o adamları vitrine çıkmadan bulup almaktan geçiyor. Ben dünyadan çok fazla oyuncu tanımam bilmem, ama ligimizden de örnekleri bir çırpıda sıralayabilirim. Hatta çok geçmişe de değil, hemen gözümüzün önünde olanlara bakalım:

-Serge Akakpo pilot takımımızdaydı. Bonservisi 100 bin etmezdi. Üst takıma çıktı, 10 maç kendini gösterdi, 1 de gol attı, şu an piyasası 2 milyon olmuştur, yıl sonunda bakarsınız.
-Burada övmelere doyamadığınız N'diaye 400 bine gelmiş. Şimdi biz istesek 4-5milyondan fiyat çekerler.
-Lawal Adana'ya bedava gelmiş, ordan Mersin'e 350 bin, ordan Eskişehir'e bedava ordan Osmanlı'ya da bedava gitmiş (Belki takas olmuştur o kadar detayı yazmıyor). Bu kadar transfer sırasında biz sadece bakmakla yetinmişiz. Bu süre içinde de Lawal'den daha iyi bir orta sahamız olmamış.
-Nakoulma bedavaya gelmiş, şimdi Mersin düşünce belki 1-2'ye alırsın yoksa o da zor.

Bakın hiç öyle tartışmalı isimler yazmadım. Bunların hepsi forumun bayıldığı, keşke bizde olsa diye hesaplar yapılan, her birine 3m verip alsak kimsenin itiraz etmeyeceği isimler. Bu kulüp tarihinde yararlı olmuş topu topu 3-5 tane yabancı oyuncu var, bunların hepsi de bize gelmeden adı sanı duyulmamış isimlerdi (Şota,Yattara, Szymek, Aurelio vs.)

1.5 milyona çok iyi adamlar alınır. Takımımızın bulunduğu sportif ve ekonomik durumu düşünürsek çok bile bu bonservis. Scout ekibi haybeye kurulmadı. Scout ekibi kurup da hala transfere 3m 5m vereceksek hiçbir anlamı yok ki. Durun bi bakalım üst sıralara oynamaya başlayalım, gelirlerimiz artsın, ondan sonra çıtayı yükseltirsiniz. "Takım çok kötü, hadi transfere abanalım parayı basalım takım düzelir" olmuyor işte. İhonun yaptığı şeylerin aynısını istiyorsunuz, yapmayın böyle.

mükemmel tespitler...aynen böyle olmalı

İ. SARAL
11.04.2016, 12:57

+1461

asilhamsi
11.04.2016, 13:05
Bu polonyalı oyuncuyu tanıyan var mı?

gökhants1966
11.04.2016, 14:04
Scout Ekibinin başında olan ve Kasımpaşada görev yapmış Murat Karakaşın yapmış olduğu en iyi transferler :

Oscar Scarione = 2.8 milyon Euro
Eren Derdiyok = 2.5 milyon Euro

Gördüğünüz gibi üst düzey diyemeyeceğimiz ortalama kalitedeki oyuncular bile minumum 2.5 milyon Eurodan başlıyor.

Defans hattı için 2 stoper ve sol bek bonservisi olmayan oyunculardan alınabilir ancak Trabzonsporun ortasahası ve hücum hattı çok kaliteli olmalı dolayısıyla anadolu takımı ayarında ki topçularla takımı doldurmaya çalışmayın.

Armin Hodzici,Nikola Vukcevici yada Youssef Bennasseri 1.5 milyona falan alamayız biraz gerçekçi olalım bizim kaliteli oyuncular ihtiyacımız var.

Hedefimiz Osmanlı yada Konya gibi şampiyonluğa oynamayan ama avrupa ligine katılmak için uğraşan sezonda ki en büyük hedefi üçüncülük olan bir kulüp olmaksa ozaman Ndiaye ve Visca gibi oyuncular yeterli olur bu tür oyuncuları bulmak ve 300-500 bin Euro civarı paralara almak kolay.

Sağlam bir iskelete ihtiyacımız var rotasyon oyuncusu alma işini sonraya bıraksak daha iyi olur.

Uğurtan
11.04.2016, 15:39

Noktasına virgülüne katılıyorum.

Doğru yol budur.

Bu yolda da hatalar olabilir, kasis çıkabilir v.s

Ama doğrusu budur.

Tebrik ederim kardeşim.

kayyum61
11.04.2016, 16:03
osmanlı'dan n'diaye iş yapar mı ?

ndiaye nin alınmasını en fazla isteyenlerden birisiydim ama son zamanlarda fikrimi değiştirdim çünkü ndiaye boş alan bulup süretli bir şekilde kontraya çıkabilen bir oyuncu, kapanan takımlara karşı iş yapamıyor. bize takımı sahiplenecek alex tarzında komple bir 10 numara lazım, ekiciden bu yönde ümitliydim ama ne yazık ki egosu yüzünden takım oyunu oynamıyor

birde m.demir şampiyonuğa oynayacak bir takımda en fazla 3. forvet olabilir, beşiri oynatsak daha iyiydi

artvints
11.04.2016, 16:10
oyuncuların gelişim kaydettiğini unutmayalım. bu oyuncular oturmuş takımlarda, düzgün sistemlerde oynayıp gelişim kaydediyor oyunu öğreniyorlar.hepsi doğuştan hazır olmuyor. takımın kendi içinde dinamikleri olur. takımda bir kaç tane tam anlamıyla hazır yüksek profilli oyuncu olması lazım adı trabzonspor ise. scout ekibinin getirdiği her oyuncu tutmayacak.1 milyon bandında genç oyuncu yeterince test edilmemiş bir oyuncudur. bazıları başarılı olur, bazıları olmaz. zaten yetenekli oyuncuların çoğu erken yaşta büyük takım deneyimi yaşayıp başarısız olabiliyorlar. bazılarının meleke kazanması, forma girmesi, güven kazanması gerekiyor. siyah beyaz kadar net olmuyor işler.

genel olarak usta'nın oluşturuğu atmosfer ve bakış açısı başarıyı garanti ediyor bana göre. bütçeye göre hareket edilmeli, bunun tartışması olmaz ama bir kaç kritik mevkide acaba demek istemiyorum.

slmn
11.04.2016, 16:16

1.5 muhabbetine ilk itiraz eden kişi olarak cevap vereyim. Bu yazdıklarınız zaten hepimizin ortak temennisi. Yani Orkan'ı, Ndiaye'yi 3-4 m verip almak yerine benzerlerini bizim ucuza bulup getirmemiz lazım. Sadece takas yoluyla oyuncu eritme yapılırsa yurt içi bu tarz transferler yapılabilir.

Ancak bu muhabbetler Güney Amerika pazarı için geçerli değil. Başkan tartışılmayacak 10 numara diyor. 1 m euroya bulamazsın oralarda bu tarz oyuncu. Güney Amerika'dan tahminimce 2-3 oyuncu alacağız ve bunların bonservisi de 4-6 m euro civarı olacaktır. Bunları aldıktan sonra kalan kısmını Avrupa'dan 1-1.5 civarına alabilirsin.

Yani benim itirazım 1.5 m eurodan fazla bonservis ödenmeyecek denmesine. Ortalama bu olabilir ama 4-6 m vereceğin oyuncuda olacak.

Yazına iki noktada katılmıyorum.

Birincisi 4-6 m euro oyuncu almak iho kafası değildir. Shaktar'a iho kafası mı diyelim mesela? İho kafası demek bu paraları Sefa'lara Özer'lere harcamak demektir.

İkincisi de Akakpo tespitin yanlış. Kendisi ptt'de en çok dikkat çeken başarılı oyunculardan biriydi. Bir çok takımın radarındaydı ve milli takımda oynuyordu. 400-500 bin euroya satılabilirdi 1461'de devam etseydi. Sadece Süper Ligde aynı performansı sergileyince bonservisi 2 kat arttı, artacaktır.

Ömer Akdağ
11.04.2016, 16:21
Trabzonspor sezonun bitmesini beklemeden transfer çalışmalarını hızlandırdı. Önümüzdeki sezonun kadrosunu şimdiden şekillendirmeye başlayan bordo mavililer ilk transferi gerçekleştirmek üzere...24saatfutbol özel haberleri ile gündem oluşturmayı sürdürüyor.

Bu sezon ligde ve Avrupa'da umduğunu bulamayan Trabzonspor transferde atağa geçti. Sezonun bitmesine daha vakit olmasına rağmen bordo mavili ekip yeni sezon için çalışmalarını hızlandırdı.

Edindiğimiz bilgiye göre Rusya'nın Terek kulübünde forma giyen 26 yaşındaki Polonyalı Maciej Rybus gelecek sezon büyük ihtimal Trabzonspor forması giyecek.
Rus yetkililer ile temasa geçen Trabzonsporlu yöneticiler Polonyalı milli futbolcu için son aşamaya geldiler.

Ayrıca Trabzonspor'un Rusya ve Polonya pazarından bazı isimlerle olan temaslarını da ilerki günlerde sizlere aktaracağız.

İNŞALLAH DOĞRULUK DEĞERİ VARDIR

Oyuncuyla ilgileniyor olabiliriz cunku sozlesmesi bu yaz sona eriyor, ama bu ayni zamanda haberin kismen yalan ya da yanlis oldugunu ispatliyor. Sozlesmesi sona eren futbolcu icin neden kulup temsilcileriyle goruselim?

Emirhan Çorumlu
11.04.2016, 16:23
Championship'te bize uygun düşük maliyetli genç oyunular var mı?

Bilgisi olan arakadaşlar varsa yazarlarsa iyi olur.

Moussa Dembele (Fulham)
Jon Toral (Birmingham - Arsenal)
John Swift (Brentford - Chelsea)
Josh Murphy (MK Dons - Norwich)
Sergi Canos (Brentford - Liverpool)
Ademola Lookman (Charlton)
Adam Henley (Blackburn)
Vigen Christensen (Fulham)
Emyr Huws (Huddersfield - Wigan)

Illa Championship ve genc olacaksa, bu Oyunculari izlemekte Fayda var.

Championship de oynayan cogu genc ve yetenekli Oyuncu zaten Premier League de oynayan büyük Takimlardan kiralik geliyor. O acidan cogunu Transfer etmek zor gibi duruyor...

Burda yazan Moussa Dembele gibi Isimler icin fazla para isteyeceklerdir ama yinede denenebilir... Özellikle Ingiliz kökenli Oyuncular Türkiye de Adaptasyon acisindan zorlanacaklardir diye düsünüyorum... Bir Zamanlar Bursaspor da Iskoc Kenny Miller vardi... Epey etkiliydi ama kendisi 6 Ay sonra ayrildi Takimdan...

Uğur Kalyoncu
11.04.2016, 16:31
Usta 1.5 dedi diye hep bu fiyat araliginda transfer yapacak degiliz...Ona bakılırsa Usta ciddi bir 10 numara istiyorum da dedi..Ben Usta ve ekibine güveniyorum akıllı mantıklı hamleler yapacağız insallah...

Mevzu bence geleceklerde degil gideceklerde..

Ndoye Douglas Yatabare Erkan başta olmak üzere para kazanma firsatimiz varken Cardozo ve bizi kanser etmeden Cavanda da gönderilmeli ..

Mustafa Aykut Akakpo Aytac Guray Yusuf cok iyi alternatif olurlar Okay dan alternatif dahi olmaz..Ramazan da iyi güzel cocuk kosturuyor ama maalesef o da bizim topcumuz degil. .

Sabir ve destek olursa her sey güzel olacak insallah. .

mesaced1967
11.04.2016, 16:31
Braga Ahmet Hassan'ı 700.000 avroya alıyorsa Leo Bonatini 1.2 milyon avroya alınabilir

https://www.youtube.com/watch?v=hZKhq6rQ9y0

Emirhan Çorumlu
11.04.2016, 16:32
Bu polonyalı oyuncuyu tanıyan var mı?

Rybus gelirse Yusuf kesin gider diye düsünüyorum. Kendisi Polonya Milli Takim Oyuncusu. Asil Pozisyonu Sag ve Sol Kanat ama kendisi suan Sol Bek olarak oynatiliyor Takiminda. Ara ara yine Kanatlarda görev bulabilen bir Isim. Defansif acidan bence zayif ama ileride iyi isler yapiyor. Özellikleri Hizi, Top Sürmesi, Sutlari ve Paslari... Sayet Sol Bek olarak düsünülüyorsa yanina cok kaliteli bir Stoper lazim. Yusuf Erdogan in biraz daha kalitelisi diyebiliriz aslinda... Defansif acidan biraz daha iyi... Ama yinede Sol Bek icin degilde Kanat icin alinmali alinacaksa.

S.ÖZKAN
11.04.2016, 16:42
Moussa Dembele (Fulham)
Jon Toral (Birmingham - Arsenal)
John Swift (Brentford - Chelsea)
Josh Murphy (MK Dons - Norwich)
Sergi Canos (Brentford - Liverpool)
Ademola Lookman (Charlton)
Adam Henley (Blackburn)
Vigen Christensen (Fulham)
Emyr Huws (Huddersfield - Wigan)

Illa Championship ve genc olacaksa, bu Oyunculari izlemekte Fayda var.

Championship de oynayan cogu genc ve yetenekli Oyuncu zaten Premier League de oynayan büyük Takimlardan kiralik geliyor. O acidan cogunu Transfer etmek zor gibi duruyor...

Burda yazan Moussa Dembele gibi Isimler icin fazla para isteyeceklerdir ama yinede denenebilir... Özellikle Ingiliz kökenli Oyuncular Türkiye de Adaptasyon acisindan zorlanacaklardir diye düsünüyorum... Bir Zamanlar Bursaspor da Iskoc Kenny Miller vardi... Epey etkiliydi ama kendisi 6 Ay sonra ayrildi Takimdan...

Dediğiniz gibi İngilizler biraz zor ama Afrikalı Doğu Avrupalı bir yada iki oyuncu olabilir.

gometra
11.04.2016, 16:44
Dün gece biraz Braga forumlarına bakayım dedim Fonseca için;

Adamlar tam olarak "sen daha iyisini hak ediyorsun" modunda. Hepsi paramız yok, bi üst seviyeye geçme vakti geldi gibi şeyler yazmışlar ama çıkan Trabzonspor haberleri için çoğunluk "yanlış karar olur daha büyük bi takıma gitmesi lazım" demişler.

Oyun olarak da belki şampiyonluğa oynamıyoruz ama futbol zevki olarak geçen yıldan çok ilerdeyiz minvalinde yazmışlar genel olarak. Oynanan oyundan taraftar genel manada memnun yani.

**

bence seneye Lucescu olmazsa yeni teknik direktörümüz yüksek ihtimal Fonseca olacak gibi, bakalım hayırlısı

Emirhan Çorumlu
11.04.2016, 16:50
Bu Oyunculari izlemekte Fayda var:

Lucas Lima (Arouca)
Andrezinho (Pacos Ferreira)
Rui Correia (Nacional)
Bonatini (Estoril)
Jorge Benitez (Cruz Azul - Olympiakos)
Hirving Lozano (Pachuca)
Erick Gutierrez (Pachuca)
Edwin Cardona (Monterrey) -> 5-6 Milyon verilecekse Cardona gibi Adamlara verilsin

Uğur Kalyoncu
11.04.2016, 16:54
Dün gece biraz Braga forumlarına bakayım dedim Fonseca için;

Adamlar tam olarak "sen daha iyisini hak ediyorsun" modunda. Hepsi paramız yok, bi üst seviyeye geçme vakti geldi gibi şeyler yazmışlar ama çıkan Trabzonspor haberleri için çoğunluk "yanlış karar olur daha büyük bi takıma gitmesi lazım" demişler.

Oyun olarak da belki şampiyonluğa oynamıyoruz ama futbol zevki olarak geçen yıldan çok ilerdeyiz minvalinde yazmışlar genel olarak. Oynanan oyundan taraftar genel manada memnun yani.

**

bence seneye Lucescu olmazsa yeni teknik direktörümüz yüksek ihtimal Fonseca olacak gibi, bakalım hayırlısı

Hocam sözleşmesi mi bitiyor kesin ayrilacak mi Braga dan..

gometra
11.04.2016, 17:03
Hocam sözleşmesi mi bitiyor kesin ayrilacak mi Braga dan..

1 yıl daha sözleşmesi var ama herkes ayrılacağı konusunda hemfikir, taraftarın bile çoğunluğu "gidip kalmasını" değil "nereye gitmesi gerektiği"ni konuşuyor. Portekiz basınında da ayrılacağı yönünde haberler çokca çıkıyor.

Uğur Kalyoncu
11.04.2016, 17:15
1 yıl daha sözleşmesi var ama herkes ayrılacağı konusunda hemfikir, taraftarın bile çoğunluğu "gidip kalmasını" değil "nereye gitmesi gerektiği"ni konuşuyor. Portekiz basınında da ayrılacağı yönünde haberler çokca çıkıyor.

Eyvallah sagolasin..Braga da birakacak mi bakalim ben bizi zor ihtimal görüyorum...

artvints
11.04.2016, 17:25
braga fener'i eledikten sonra fonseca gelsin diye yazdığımı hatırlıyorum. bu kadar gündem olması sevindirdi beni.her sene bir iki takım gözüme takılır. taktiğini, oyun yapısını incelerim. leicester zaten patladı gitti. diğer takım braga oldu. bu iki takım da farklı şekillerde 4 4 2 oynuyor. leicester daha defansif daha hedefe yönelik bir 4 4 2 oynuyor ama izlemesi çok zevkli. braga genel olarak ofansif oynuyor zaten.

doğru forvet ve merkez orta saha tercihleri ile hiç de zaaf yaratmayacak bir taktik 4 4 2. çok iyi uygulamalar var. yetenekli oyuncularını kanatlara atarak ve daha dirençli, pres yapan, hareketli forvet tercihleri ile iyi bir takım çıkıyor ortaya. savunmanın dengesini bozan rahatsız eden iki forvet tipi daha kolay gol bulmanı sağlıyor. öyle müthiş paslaşmalara gerek yok. yetenekli oyuncular kanatlarda daha rahat topla oynayıp içeri katediyor veya orta için pozisyon hazırlıyor. ceza sahasında çift forvet hazır olduğu için ortalar daha tehlikeli oluyor. kaçak oynayan oyuncu da çok belli olur bu dizilişle. görevini yapmayan oyuncu çok net gözüküyor.

oynamaktan korkan kabuğuna çekilen vasıfsız 4 5 1'ler bıktırdı beni :) eninde sonunda iş oyuncuda bitiyor ama bu dizilişin avantajlı tarafları olduğunu düşünüyorum, doğru oyuncu tiplerini seçmek şartıyla.

artvints
11.04.2016, 17:36
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/153082/bayerne-transferim-bir-hata

sözleşmesi bitiyor muydu?

cewat
11.04.2016, 17:48
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/153082/bayerne-transferim-bir-hata

sözleşmesi bitiyor muydu?

Daha 1 yılı daha var Spartak'da.

GeZeGeN
11.04.2016, 18:18
Lema Mabidi bununla ilgileniyormusuz twitterde africatopsports sayfaysi yazdi

mesaced1967
11.04.2016, 18:51
Lema Mabidi bununla ilgileniyormusuz twitterde africatopsports sayfaysi yazdi

https://twitter.com/_arena61com/status/719546202556080129 şöyle bir golü var

ysfemr
11.04.2016, 19:32
Vukceviçi ne begendiniz arkadaş adan bragada bile sürekli oynayan bir oyuncu degil portekizde bizle ilgili haber çıkınca geçen sene b takımında oynayacak oyuncudan nakit girişi olacagı için braga çok şanslı falan demişlerdi. ben şaktar maçında falan da dikkat ettim gelsin burda ana bacı sövülmesi maksimum 3 maç

Uğur Ö.
11.04.2016, 20:27
Şu bir gerçek ki beşiktaş gerçektende ligin üstünde bir hücum yapıyor.

Tuğrul
11.04.2016, 20:46
Braga'nın antrenörü Fonseca gelirse oyun akıcılığı, hızı yüksek bir mantalitede oluruz.

Tabi bu Mustafa, Aykut, Salih, Aytaç, Okay, Erkan vs... gibi adamlarla mümkün değil.

Futbol IQ'sü, topa sahip olma ve dripling yönü iyi olan oyuncularla gerçekleşecek bir kadro mühendisliği lazım.

Fatih Solmaz
11.04.2016, 20:54
Atiba en iyi yabancılardan adam gerçekten süper.

Tuğrul
11.04.2016, 20:57
Vukceviçi ne begendiniz arkadaş adan bragada bile sürekli oynayan bir oyuncu degil portekizde bizle ilgili haber çıkınca geçen sene b takımında oynayacak oyuncudan nakit girişi olacagı için braga çok şanslı falan demişlerdi. ben şaktar maçında falan da dikkat ettim gelsin burda ana bacı sövülmesi maksimum 3 maç

Braga'nın oyuncuları bize nispeten daha iyi olduğu aşikar.

Ancak Emerson gibi yan parçalardan medet ummamak, hayal kırıklığına uğramamak için seçici olunmalı.

Braga'da beğendiğim iki adam var. Biri stoper Andre Pinto. Diğeri kanat oyuncusu Rafa Silva.

Öbür adamlar ortalama düzeyde. Takıma level atlatacak kalibrede değiller.

krutoyy61
11.04.2016, 21:07
Oyuncuyla ilgileniyor olabiliriz cunku sozlesmesi bu yaz sona eriyor, ama bu ayni zamanda haberin kismen yalan ya da yanlis oldugunu ispatliyor. Sozlesmesi sona eren futbolcu icin neden kulup temsilcileriyle goruselim?
Nasıl bir oyuncu ???

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artvints
11.04.2016, 21:24
sosa kadar akıllı ve yetenekli oyuncu lazım.üstüne biraz daha atletik, genç ve enerjik olsun istiyorsun ama fiyat oluyor 10 milyon euro.

Uğur Kalyoncu
11.04.2016, 22:02
Illa yabanci hoca olacaksa tercihim bildiğim Lucescu Gerets gibi isimler ya da kendini kanitlamis biri olur ama Fonseca hakkinda yorum yapmak gerekirse de Istanbulda ki macta Braga li oyuncularin top nerde oynaniyorsa bloklar halinde oraya hareket etmeleri inanilmaz hosuma gitmisti hatta ders niteliğinde gosterilmesi gerekir diye düşünmüştüm...Fonseca ile ilgili tereddutlerim vardi ama bu durum aklima gelince fikrim degisti..Bizi de bu sekilde sistemli oynatacaksa buyursun gelsin..

Erkan A.
11.04.2016, 22:22
lema mabidi taniyan izleyen varmi aranizda

bordomavi1
11.04.2016, 22:58
sosa kadar akıllı ve yetenekli oyuncu lazım.üstüne biraz daha atletik, genç ve enerjik olsun istiyorsun ama fiyat oluyor 10 milyon euro.

Sosa'nın özelliklerini taşıyıp üstüne farklı özellikleri de olan Mehmet var. Şuan Sosa göz önünde, o parlıyor. Bjk'de Sosa yerine Mehmet olsa Sosa'dan daha fazla konuşulurdu.

artvints
11.04.2016, 23:03
Sosa'nın özelliklerini taşıyıp üstüne farklı özellikleri de olan Mehmet var. Şuan Sosa göz önünde, o parlıyor. Bjk'de Sosa yerine Mehmet olsa Sosa'dan daha fazla konuşulurdu.

geçen sene izledik karşı karşıya sosa ezdi ekici'yi. fiziksel ve teknik olarak daha yetenekli olabilir ama mental olarak çok aşağıda kalıyor. tercihleri hep bireysellik üzerine. düzgün bir hocayla umutluyum ama huylu huyundan vazgeçmez. önce akıl ve takım oyunu sonra bireysel özellikler.

Kemal Öztel
11.04.2016, 23:06
Bizim şu kadroya bile 2 kanat koy 3.lük garanti,benim için en önemli transferler sağ sol açık olacak.Umarım topu aldımı gidebilen çalım atabilen kanatlarımız olur.Sefa Erkan Yusuf ve geçen maçta Marin 2-3metre top süremiyorlar

bordomavi1
11.04.2016, 23:07
geçen sene izledik karşı karşıya sosa ezdi ekici'yi. fiziksel ve teknik olarak daha yetenekli olabilir ama mental olarak çok aşağıda kalıyor. tercihleri hep bireysellik üzerine. düzgün bir hocayla umutluyum ama huylu huyundan vazgeçmez. önce akıl ve takım oyunu sonra bireysel özellikler.

Karşı karşıya dediğini anlamadım abi. Maçı kastetiyosan Ersun'un iş bilmezliğiydi bence, maçta hiç bir şey yapamadık zaten. İstatistik falan diyorsan komple orta saha istatistiklerinin hepsine bakarsak hepsinden sosadan öndeydi.

Hep kötü kadrolarla oynadı. Oyuncu tiplerinin iyi analiz edildiği dengeli bir takım kurulsun, tabi oyuncular da iyi olsun her türlü döktürür. Bu kadrolarla bireysel takılması ve yaşadığı sorunları yaşaması çok normal. Mesela Fonseca'nın 4-4-2'sinde kanatta Josue'nin görevini ver Memo'ya, bak neler neler yapıyor.

artvints
11.04.2016, 23:20
Karşı karşıya dediğini anlamadım abi. Maçı kastetiyosan Ersun'un iş bilmezliğiydi bence, maçta hiç bir şey yapamadık zaten. İstatistik falan diyorsan komple orta saha istatistiklerinin hepsine bakarsak hepsinden sosadan öndeydi.

Hep kötü kadrolarla oynadı. Oyuncu tiplerinin iyi analiz edildiği dengeli bir takım kurulsun, tabi oyuncular da iyi olsun her türlü döktürür. Bu kadrolarla bireysel takılması ve yaşadığı sorunları yaşaması çok normal.

ben öyle hissediyorum izlerken. rakibi oyundan koparacak, kendi takımının bütünlüğünü sağlayacak pasları yapmıyor.hemen şut atma niyetinde.bu anlayışa en uygun oyun planı ersun hocanın ki yine. öyle pas yapan oyunu kontrol eden bir takımda paslaşmayı yavaşlatır bu kafayla. müthiş yetenekli olabilir ama o samimiyeti, takım için bir şeyler yapma hissini alamıyorum. inşallah senin dediğin gibidir. bu sene göreceğiz zaten. imza konusu, mesela yeni gelecek bir on numara ile kurduğu oyun ilişkisi... o zaman netleşir her şey.

odyseuys
11.04.2016, 23:26
ben öyle hissediyorum izlerken. rakibi oyundan koparacak, kendi takımının bütünlüğünü sağlayacak pasları yapmıyor.hemen şut atma niyetinde.bu anlayışa en uygun oyun planı ersun hocanın ki yine. öyle pas yapan oyunu kontrol eden bir takımda paslaşmayı yavaşlatır bu kafayla. müthiş yetenekli olabilir ama o samimiyeti, takım için bir şeyler yapma hissini alamıyorum. inşallah senin dediğin gibidir. bu sene göreceğiz zaten. imza konusu, mesela yeni gelecek bir on numara ile kurduğu oyun ilişkisi... o zaman netleşir her şey.

sağında özer solunda erkan olunca eleştiremiyor insan mehmet'i. günlerdir anlattığın 4-4-2'nin sağ ve sol kanadının içinde düşün mehmet'i... hayali güzel bence :). yine de mehmet'i forma rekabetine sokacak bir 8-10 numara karışımı şart takıma. ndiaye burada söylendiği gibi olacaksa mükemmel transfer olacak.

bordomavi1
11.04.2016, 23:28

İnşallah Fonseca hocam gelir de 10 numaraya gerek kalmaz. Bir kanat skora çalışır, bir kanat oyun kurmaya.

artvints
11.04.2016, 23:34
sağında özer solunda erkan olunca eleştiremiyor insan mehmet'i. günlerdir anlattığın 4-4-2'nin sağ ve sol kanadının içinde düşün mehmet'i... hayali güzel bence :). yine de mehmet'i forma rekabetine sokacak bir 8-10 numara karışımı şart takıma. ndiaye burada söylendiği gibi olacaksa mükemmel transfer olacak.

çok mu anlattım? :D kafaya yattı mı bari? düzenli bir şekilde tekrar etmek gerekir ki akıllarda yer etsin :D

mesela ndiaye'nin de o samimiyeti var. ndiaye ekici'ye uyum sağlar. daha yetenekli ve hareketli bir on numara olsa ne yapar merak ediyorum.akıllı çocuk ama biraz egosunu kontrol altına almak lazım :)

odyseuys
11.04.2016, 23:40
çok mu anlattım? :D kafaya yattı mı bari? düzenli bir şekilde tekrar etmek gerekir ki akıllarda yer etsin :D

mesela ndiaye'nin de o samimiyeti var. ndiaye ekici'ye uyum sağlar. daha yetenekli ve hareketli bir on numara olsa ne yapar merak ediyorum.akıllı çocuk ama biraz egosunu kontrol altına almak lazım :)

valla ben iki tane 6-8 karışımı bir tane 8-10 karışımı şeklinde 3lü ortasaha önünde üçlü forvet 4-3-3 hayal ediyorum hep. ama şb-braga maçlarındaki portekiz takımının blok halinde kompakt oyunu takdire şayandı. sen de veriyorsun hakkını her mesajında :))

Fatih Çelik
11.04.2016, 23:46
Ekici son iki haftadır inanılmaz iyi niyetli oynuyor yani kafamdaki Mehmet sahadaydi çok şaşırdım. Oynatmaya çalışan doğru yerde vuran, pas veren. Ama dedigim gibi şu kilit paslar çok önemli onu yaptığı an farklı bi kimliğe burunur bu arada N diaye 4-4-2 yardimci forveti olarak cok güzel olur. Rakip santrofor ile bogusurken NDiaye çoktan işi bitirmiş olur.

Erdal UZUNYILMAZ
11.04.2016, 23:51
Hami hocanın dün "Scout ekibi futbolcu izleyip bize isim veriyor biz de onları izleyip fikir belirtiyoruz" dediğinden beridir gelecekten ümitsizim.

TolgaTopçu61
11.04.2016, 23:55
Hami hocanın dün "Scout ekibi futbolcu izleyip bize isim veriyor biz de onları izleyip fikir belirtiyoruz" dediğinden beridir gelecekten ümitsizim.
Aklıma Muharrem Usta'nin vine çekimi geliyor..
"Vizyon diyoruz ne uşağı"..
Vizyon ve Hami :)
Bu hatasını sürdürceğini zanetmiyorum..

atomantcum
12.04.2016, 00:15
...
Yazına iki noktada katılmıyorum.

Birincisi 4-6 m euro oyuncu almak iho kafası değildir. Shaktar'a iho kafası mı diyelim mesela? İho kafası demek bu paraları Sefa'lara Özer'lere harcamak demektir.

İkincisi de Akakpo tespitin yanlış. Kendisi ptt'de en çok dikkat çeken başarılı oyunculardan biriydi. Bir çok takımın radarındaydı ve milli takımda oynuyordu. 400-500 bin euroya satılabilirdi 1461'de devam etseydi. Sadece Süper Ligde aynı performansı sergileyince bonservisi 2 kat arttı, artacaktır.

1-Bir takımın 4-5 milyona oyuncu almasında bir problem yok. Ama bu takım Trabzonspor ise bence problem var. Bir kere ekonomik olarak bitmiş, oyuncularını maaşını ödeyemediği için göndermiş, hala da bu sorunları bitirememiş, sponsorluk geliri çok az, tribün ve ürün geliri sıfıra yakınsayan, uzun bir süredir sportif hiçbir başarısı olmayan, avrupa kupalarına bu yıl katılamayacak olan bir kulüpten bahsediyoruz. Futbolcularımızın bir kısmını kiralık gönderip nefes aldık ama seneye N'doye, Yatabare, Douglas, Cardozo gibi yüksek maaşlı isimleri henüz gönderip gönderemeyeceğimiz bile belli değil. Bunlar ortadayken biz Kasımpaşa'dan, Başakşehir'den ya da herhangi bir anadolu takımından daha yüksek paralar harcama lüksüne nasıl sahip oluyoruz?

Bunlar işin ekonomik boyutuydu. Sportif olarak bakıldığında yine yanlış, çünkü takımımız futbol olarak berbat bir seviyede. Geçen yılın ikinci yarısından beri berbat bir futbol oynuyoruz, ligin en kötülerinden biriyiz istikrarlı bir şekilde. Şu an hele sahada futbol namına hiçbir şey göremiyoruz. Şimdi durum böyleyken acele davranarak, acil başarı getirmeye uğraşarak bir sürü yüksek bonservisli oyuncu almaya kalkarsanız bu yanlış bir hamle olur. İho kafası budur. Başarının anahtarını transferde, oyuncu isimlerinde aramaktır. Çünkü bu gelecek adamların da bir uyum süreci olacak. Bir anda her şey süper gitmeyecek. Pahalı adamlar da alsanız bir kısmı tam uymayacak, bundan kaçış yok, bunlar robot değil. Başarı transferle gelmez, başarı bir anda gelmez. Sabırla, adım adım giderek, azar azar üstüne koyarak gelir. Beşiktaş çok güzel futbol oynuyor evet ama adamların takımındaki oyuncuların yarısı 3-4 yıldır, büyük bir çoğunluğu da 2 yıldır birlikte oynuyorlar. Hiç de öyle sükseli transfer yapmadılar, Gomez hariç. Bizim seneye şampiyon olacak halimiz yok. Zaten 50. yılda şampiyonluk filan dense de millet bunu yanlış anlıyor, Muharrem Usta sürekli "Seneye mücadeleci bir takım kurup 3. yılımızda şampiyonluğa oynayacağız" diyor aslında. 2017-2018'i hedef olarak koyuyor. Bence şampiyonluk için o bile çok erken bir hedef ya, neyse.

Özer ve Sefa başka bir takımda olsa daha başka oynamayacakları ne malum? Bizim bedava gönderdiğimiz Deniz sürüyle gol attı, asist yaptı. Gitti diye zil takıp oynadığımız Waris, Janko leblebi gibi golleri sıralıyor. Bizim adam yerine bile koymadığımız Kadir Keleş'li, Caner Osmanpaşa'lı, Fatih Öztürk'lü savunma hattına sahip Akhisar bizi kupadan eledi. Bu örnekler hala bizim gözümüzü açmamıza yetmiyor mu? İsimlerin çok önemi yok. Sen kötü bir yönetimsen, sistemsiz, kötü bir takımsan, plansız transferler yaparsan, araştırmadan, bakkaldan mal alır gibi oyuncu alıp satarsan, geleni de eğitemez iyice gerilemesine sebep olur, sürekli futbolcu öğütürsün. Çok para da versen az para da versen öğütürsün. Bir sürü transfer yapıp başarılı olacağını zannedersin. Ama olmaz işte.

2- 1461'i izlemiyordum pek, haklı olabilirsin ama şunu da düşünmeden edemiyorum, ptt'den düşmemeye oynayan, hatta belki de düşecek olan bir takımın stoperine kimsenin bu kadar vereceğine inanmıyorum. Neyse, haklısındır, bişey demiyorum ama nedir yani tamam 100 bin değilde 400 binlik adam olsun, çok mu farklı? :) Biz gidip bi yerden 400 bine stoper alıp gelsek "Bu ne biçim adam yeaa" denmeyecek mi?

slmn
12.04.2016, 00:41
atomantcum Trabzonspor'u fazla küçümsüyorsun kusura bakma ama Kasımpaşa'dan, Başakşehir'den elbette daha yüksek paralar harcayacağız. Bu lüksü ligde ve Avrupa'da koyduğumuz hedeflerden alıyoruz. Sponsorlardan alacağımız paralardan ve onlara verdiğimiz sözlerden alıyoruz.

Ayrıca başarı transferlerle gelir, Song'ların, Colman'ların geldiği sezonu hatırlayalım. Ama Özer Sefa ıyuncuları doldurursan transferler seni kümeye götürür.

Saydığın oyunculardan Waris harici çoğu yeteneksiz adamlar. Evet sistem olmamasının etkisi elbet var ama Kadir'leri, Sefa'ları, Özer'leri hiç bir sistem kurtaramaz, hepsi kazmadır net.

Trabzonspor transfer yapmak zorundadır, yenilenmek zorundadır. Burada önemli olan doğru transferleri yapmak ve sistemi oturtmaktır. Daha evvelde dediğim gibi bu transferlerin içinde de 4-6 m civarı oyuncular olacak elbet. Gerisi 1 m civarında olabilir. Ya da yurtiçi takasla olabilir o ayrı.

Akakpo meselesinde kendin demişsin zaten takip etmediğini. 1461'in küme düşmeme mücadelesi vermesi Akakpo bu durumdan bağımsız.

atomantcum
12.04.2016, 01:03
atomantcum Trabzonspor'u fazla küçümsüyorsun kusura bakma ama Kasımpaşa'dan, Başakşehir'den elbette daha yüksek paralar harcayacağız. Bu lüksü ligde ve Avrupa'da koyduğumuz hedeflerden alıyoruz. Sponsorlardan alacağımız paralardan ve onlara verdiğimiz sözlerden alıyoruz.

Ayrıca başarı transferlerle gelir, Song'ların, Colman'ların geldiği sezonu hatırlayalım. Ama Özer gibi, Sefa gibi oyuncuları doldurursan transferler seni kümeye götürür.

Saydığın oyunculardan Waris harici çoğu yeteneksiz adamlar. Evet sistem olmamasının etkisi elbet var ama Kadir'leri, Sefa'ları, Özer'leri hiç bir sistem kurtaramaz, hepsi kazmadır net.

Trabzonspor transfer yapmak zorundadır, yenilenmek zorundadır. Burada önemli olan doğru transferleri yapmak ve sistemi oturtmaktır. Daha evvelde dediğim gibi bu transferlerin içinde de 4-6 m civarı oyuncular olacak elbet. Gerisi 1 m civarında olabilir. Ya da yurtiçi takasla olabilir o ayrı.

Akakpo meselesinde kendin demişsin zaten takip etmediğini. 1461'in küme düşmeme mücadelesi vermesi Akakpo bu durumdan bağımsız.

Hedeflerin gerçekçi olmadıkça sen hedefle dur, sürekli hanene eksi olarak yazılır. Her sene şampiyonluk hedefiyle yola çıkıyoruz güya, ligde 10 hafta olmadan havlu atıyoruz. Avrupa'da iki tur ilerleyemiyoruz. (Avrupa'daki hedefimizden bahsetmişsin, hani nerde Avrupa'ya mı gidiyoruz, bir şey mi kaçırdım?) Bir tek Türkiye Kupası kalıyor, "Bu sene kupayı almak istiyoruz" diye bol keseden atıyor, sonra çeyrek final bile göremeden evimize dönüyoruz. Lafla hedef koymak çok kolay. Sen hedef koyasın diye kimse sana para vermiyor. Neyimize güvenelim, milyonlarca taraftarımıza mı? Ürün almayan, stada gitmeyen taraftar hiçbir şey ifade etmiyor günümüzde, kusura bakma. Geldiklerinde de küfür edip sahaya bir şeyler fırlatıyor, ceza aldırıyor. Sponsorlar ahmak değil, devlet babanın denizinden olmadıkça kimse para vermez böyle bir takıma. Bu kadar borç da işte yıllardır böyle "Trabzonspor her sene şampiyonluğa oynar" masalları yüzünden birikti. Bu çehre değişebilir tabii ki, ama şu an için durum bu: Başarı yok, seyir zevki yok, huzur ortamı yok, taraftar yok, gelir yok, borç var.

İmzanı da şimdi gördüm. "O gitsin, bu gelsin, şu kaybolsun, öteki kazma, beriki çomar" gibi hamasi bir düşünce yapısından vazgeçmeni dilerim.

slmn
12.04.2016, 01:13
atomantcum Sayfada kirlilik oluşmaması adına çok uzatmayacağım, Sadri Şener zamanında kaç transfer yapıldı ve niye yapıldı(bunun cevabıda bir önceki sezon kadrosunda). Yine benzer bir durum yaşanıyor, iho denen çapsızın enkazı o imzamda bulunan yeteneksizlerle nirvanaya ulaştı. Sağlam bir temizlik ve dönüşüm olacak ve inanıyorumki Usta'nın oluşturacağı kadro Şener zamanındaki kadrodan çok daha iyi olacak. Ne demek istediğimi Ağustos ayında gelen ve gidenlerle burada konuşursak daha net göreceğiz.

Bir taraftar olarak yeteneksizlerin gitmesini istemem hamasi düşünce değil doğal hakkımdır, selamlar.

asilhamsi
12.04.2016, 08:13
Bu Taarabt işe yaramaz adamın teki,profesyonellik sıfır.Ama bizim mutlak suretle boyle bir sihirbaza ihtiyacımız var.
Ona özel psikolog tutsak ne bileyim mentor tutsak.
Su an dip yapmıs durumda.Kendini bulmus bir Taraabt TSL yi tek basına sallar.

ensarusta
12.04.2016, 10:40
Son yıllarda kuzey afrika ülkeleri olan cezayir, fas, tunus ve mısır dan; slimani, feghouli, brahimi, mahrez, ghoulam, hakim ziyech, belhanda, benatia, abdennour, muhammed elneny, mumammed salah, ahmed hassan gibi üst düzey çok yetenekli futbolcular çıkmaya başladı. bence bu pazarın üzerine yoğunlaşmamız lazım. bu adamları erken tespit edip fiyatları artmadan piyasası oluşmadan kulube kazandırmak gerek.

redbul
12.04.2016, 11:32
benim şahsi fikrim hoca belli ve gelecek hocanın direktifleri doğrultusunda scaout ekibi adam izliyor hocayı açıklamama sebebi takımın motivasyonu anlamında dır diye düşünüyorum gerçi ibb maçından sonra bir hedefta kalmadı ama yinede açıklamıyorlar benim şahsi fikrim fonseca olabilir nrdeni tanju çolak net bir açıklama yapmıştı adam durup dururken neden yalan söylesin istibaratım sağlam demişti.

Harun CAN
12.04.2016, 11:57
Illa yabanci hoca olacaksa tercihim bildiğim Lucescu Gerets gibi isimler ya da kendini kanitlamis biri olur ama Fonseca hakkinda yorum yapmak gerekirse de Istanbulda ki macta Braga li oyuncularin top nerde oynaniyorsa bloklar halinde oraya hareket etmeleri inanilmaz hosuma gitmisti hatta ders niteliğinde gosterilmesi gerekir diye düşünmüştüm...Fonseca ile ilgili tereddutlerim vardi ama bu durum aklima gelince fikrim degisti..Bizi de bu sekilde sistemli oynatacaksa buyursun gelsin..

Bizim Mustafa'ya sistem desen onu da etli yemek zanneder :) Sistem oyunu için önce belli bir futbol zekası lazım... Kadir Keleş, Zeki Yavru, Yusuf, Sefa,Mustafa gibi adamlarla sistem olmaz..

İ. SARAL
12.04.2016, 12:33
1-Bir takımın 4-5 milyona oyuncu almasında bir problem yok. Ama bu takım Trabzonspor ise bence problem var. Bir kere ekonomik olarak bitmiş, oyuncularını maaşını ödeyemediği için göndermiş, hala da bu sorunları bitirememiş, sponsorluk geliri çok az, tribün ve ürün geliri sıfıra yakınsayan, uzun bir süredir sportif hiçbir başarısı olmayan, avrupa kupalarına bu yıl katılamayacak olan bir kulüpten bahsediyoruz. Futbolcularımızın bir kısmını kiralık gönderip nefes aldık ama seneye N'doye, Yatabare, Douglas, Cardozo gibi yüksek maaşlı isimleri henüz gönderip gönderemeyeceğimiz bile belli değil. Bunlar ortadayken biz Kasımpaşa'dan, Başakşehir'den ya da herhangi bir anadolu takımından daha yüksek paralar harcama lüksüne nasıl sahip oluyoruz?

Bunlar işin ekonomik boyutuydu. Sportif olarak bakıldığında yine yanlış, çünkü takımımız futbol olarak berbat bir seviyede. Geçen yılın ikinci yarısından beri berbat bir futbol oynuyoruz, ligin en kötülerinden biriyiz istikrarlı bir şekilde. Şu an hele sahada futbol namına hiçbir şey göremiyoruz. Şimdi durum böyleyken acele davranarak, acil başarı getirmeye uğraşarak bir sürü yüksek bonservisli oyuncu almaya kalkarsanız bu yanlış bir hamle olur. İho kafası budur. Başarının anahtarını transferde, oyuncu isimlerinde aramaktır. Çünkü bu gelecek adamların da bir uyum süreci olacak. Bir anda her şey süper gitmeyecek. Pahalı adamlar da alsanız bir kısmı tam uymayacak, bundan kaçış yok, bunlar robot değil. Başarı transferle gelmez, başarı bir anda gelmez. Sabırla, adım adım giderek, azar azar üstüne koyarak gelir. Beşiktaş çok güzel futbol oynuyor evet ama adamların takımındaki oyuncuların yarısı 3-4 yıldır, büyük bir çoğunluğu da 2 yıldır birlikte oynuyorlar. Hiç de öyle sükseli transfer yapmadılar, Gomez hariç. Bizim seneye şampiyon olacak halimiz yok. Zaten 50. yılda şampiyonluk filan dense de millet bunu yanlış anlıyor, Muharrem Usta sürekli "Seneye mücadeleci bir takım kurup 3. yılımızda şampiyonluğa oynayacağız" diyor aslında. 2017-2018'i hedef olarak koyuyor. Bence şampiyonluk için o bile çok erken bir hedef ya, neyse.

Özer ve Sefa başka bir takımda olsa daha başka oynamayacakları ne malum? Bizim bedava gönderdiğimiz Deniz sürüyle gol attı, asist yaptı. Gitti diye zil takıp oynadığımız Waris, Janko leblebi gibi golleri sıralıyor. Bizim adam yerine bile koymadığımız Kadir Keleş'li, Caner Osmanpaşa'lı, Fatih Öztürk'lü savunma hattına sahip Akhisar bizi kupadan eledi. Bu örnekler hala bizim gözümüzü açmamıza yetmiyor mu? İsimlerin çok önemi yok. Sen kötü bir yönetimsen, sistemsiz, kötü bir takımsan, plansız transferler yaparsan, araştırmadan, bakkaldan mal alır gibi oyuncu alıp satarsan, geleni de eğitemez iyice gerilemesine sebep olur, sürekli futbolcu öğütürsün. Çok para da versen az para da versen öğütürsün. Bir sürü transfer yapıp başarılı olacağını zannedersin. Ama olmaz işte.

2- 1461'i izlemiyordum pek, haklı olabilirsin ama şunu da düşünmeden edemiyorum, ptt'den düşmemeye oynayan, hatta belki de düşecek olan bir takımın stoperine kimsenin bu kadar vereceğine inanmıyorum. Neyse, haklısındır, bişey demiyorum ama nedir yani tamam 100 bin değilde 400 binlik adam olsun, çok mu farklı? :) Biz gidip bi yerden 400 bine stoper alıp gelsek "Bu ne biçim adam yeaa" denmeyecek mi?

Kardeşim yorumlarının hemen hepsine katılıyorum.

kayyum61
12.04.2016, 12:40
mihrez bizde faydalı olur mu? fazla parlamadan alınabilir en kötü 1461 e kiralanır

Tolga
12.04.2016, 12:42
Transfer meselesinde hayalci yaklaşımların önüne geçmeliyiz bence. Bu kadar bilinmezlik içindeyken hele şimdiden ümitlenmek kötü şeyler doğurabilir.

*UEFA'dan ceza net değil, gelmese bile katılma ihtimali daha da net değil hatta yok gibi.

*Scout ekibi kurduk genç ve gelişime açık oyuncuları izliyoruz.

*50. Yılda Hedefimiz Şampiyonluk

*Teknik direktörlük olayı ise bambaşka bir boyutta.

Sadece bu dört problem bile başlı başına Çıkmazlar Ülkesi. Avrupa'ya katılamadım, beni ne tarz oyuncular tercih edecek ? Oyuncu gelmeden bakacak takımın başında hangi hoca var ? Misal ben futbolcu olsam Hami'nin oynattığı maçı izlesem futbolu bırakırım. Benim hocam o mu olacak ? Sen niye gelecek sezon düşünmediğin hocaya önerilen futbolcuların isimlerini verip ona danışıyorsun ? Galatasaray'a da yardım edelim düşüncesinde misin ?

Genç oyuncularla ne kadar şampiyon olacaksın ? Ya da genç demeyelim de maliyeti en uygun kaliteli oyuncular diyelim. Bu yeni yapılan kadronun ilk yılında 50. Yıl için verdiğin sözleri gerçekleştirebilecek misin ? Eldeki leşlerden ve maliyetinden nasıl kurtulacaksın ?

Mustafa hâlâ 2 stoperinden biri mi olacak ? Salih'in bonservisini alacak mısın ? gibi birkaç detay da var bu boyutta.

Tolga
12.04.2016, 12:46
Ya Futbolcu benim söylediğim gibi oynamıyor diyen Teknik Direktör gitsin evde Counter Strike falan oynasın. İstediği gibi kontrol etsin gözünüzü seveyim ...

S.ÖZKAN
12.04.2016, 13:02
İyi oyuncu illa ki yüksek bonservis ödenen oyuncu değildir.

Dünyada yüzlerce sözlemesi bitecek olan iyi oyuncu var.Bunlara ek olarak düşük maliyetli genç potansiyeli olan oyuncu var.

Bu iki kategoriden oyuncular transfer edip takım olmalıyız takım oyunu oynamalıyız.

Biz hiç bir zaman İstanbul takımları ile aynı ekonomik güce ulaşmadık ayrıca şu an maddi olarak çok zor durumdayız.Ve onlar her zaman TFF Medya vb kurumlar tarfından korunur kollanır.

Bizim transfer politikamız yapılanmamız Şiketaşın son 3 yıldır yaptığının benzeri olmak zorunda.

Başarı pahalı transferlerle gelmiyor adım adım sindire sindire geliyor.Sabırlı olmalıyız.

50 Yılda Şampiyonluk beklentisini abartmamalıyız.Biz ekonomik idari kurumsal yapı ve transfer politikamızı önümüzdeki 3 yıl gerçek anlamıyla düzeltirsek zaten sahada başarı gelir.

koftezli61
12.04.2016, 13:03
douglas serdar taşçı takası varmış

Murathan
12.04.2016, 13:11
Ya Futbolcu benim söylediğim gibi oynamıyor diyen Teknik Direktör gitsin evde Counter Strike falan oynasın. İstediği gibi kontrol etsin gözünüzü seveyim ...

hami mandıralı csde en fazla rush b yapar. :D
-

transferde benim için en önemli nokta stoper, ortasaha ve kanatlara 2şer tane transfer yapılıp yapılmayacağıdır.
hoca işi bir belirlense de artık gönül rahatlığıyla girsek şu başlığa :)

mesaced1967
12.04.2016, 13:17
Takımda düşünülür mü düşünülmez mi tartışılır ama Abdülkadir Parmak'ın yaz kampına götürülmesi lazım derken 2-1 öne geçtik :D

Tolga
12.04.2016, 13:20
hami mandıralı csde en fazla rush b yapar. :D

Ski haritada abi bende uçma şifresi yazdım neden ben sizin gibi uçamıyorum der ...

Tolga
12.04.2016, 13:27
İyi oyuncu illa ki yüksek bonservis ödenen oyuncu değildir.

Dünyada yüzlerce sözlemesi bitecek olan iyi oyuncu var.Bunlara ek olarak düşük maliyetli genç potansiyeli olan oyuncu var.

Bu iki kategoriden oyuncular transfer edip takım olmalıyız takım oyunu oynamalıyız.

Biz hiç bir zaman İstanbul takımları ile aynı ekonomik güce ulaşmadık ayrıca şu an maddi olarak çok zor durumdayız.Ve onlar her zaman TFF Medya vb kurumlar tarfından korunur kollanır.

Bizim transfer politikamız yapılanmamız Şiketaşın son 3 yıldır yaptığının benzeri olmak zorunda.

Başarı pahalı transferlerle gelmiyor adım adım sindire sindire geliyor.Sabırlı olmalıyız.

50 Yılda Şampiyonluk beklentisini abartmamalıyız.Biz ekonomik idari kurumsal yapı ve transfer politikamızı önümüzdeki 3 yıl gerçek anlamıyla düzeltirsek zaten sahada başarı gelir.

Benim için sıkıntı yok ben ömrüm yettiğince beklerim. Lâkin taraftarımız ütopik beklentiler içinde yaşayan ve realist taklidi yapan kesimden oluşuyor. 50. Yıl şampiyonluğunu attın ortaya. Kurduğun kadro eskaza ilk 2-3 hafta oturmuş olmasın göreceğin muamele İHO ile aynı olur. Kimse Vizyon falan takmaz.

Maddiyata gelince. Bu dünyada ne yazık ki para her işi kolaylaştırıyor. İyi bir oyuncuyu transfer etmek istiyorsan da, paran varsa daha iyilerine daha erkenden ulaşman seni hızlıca sonuca götürecektir. Bu detayı gözardı etmemek lâzım. Parayı nasıl kullandığındır önemli olan. Nerede ve kime kullanacağız hep birlikte göreceğiz. Gidip parayı Constant vari oyunculara gömeceksek eğer alacağımız neticeyi ne yazık ki daha önce çok kez tecrübe ettiğimizden hevesimiz bilmem kaç milyonuncu kez kırılmış olacak.

gökhants1966
12.04.2016, 13:27
Herşeyin analizini yapan arkadaşlardan şike davasıyla ilgili bir analiz bekliyorum.Trabzonspor taraftarının artık sabrı kalmadı gelecek sezonlarla ilgili yüksek kalitede transferler ya da başarıda beklemiyoruz bize hakkımız olan şampiyonluk kupasını getirin.

Mali durum vb. söylentilerle kulübün gelecekte sıradan bir takım olacağını 2-3 yıl büyük beklenti içinde olmamamız gerektiğini söylüyorsunuz taraftar uzun süredir başarıya hasret stada bile kimse gitmiyor bu şekilde devam ederse Akyazıda boş trübünlere oynanır.

Trabzonspor taraftarını mutlu etmek ve tekrar futbola döndürmek istiyorsanız hakkımız olan şampiyonluk kupasını getirin aksi takdirde futboldan soğumuş taraftarı sıradan bir takımı izlemeye ikna edemezsiniz...

İ. SARAL
12.04.2016, 13:32
Adam, Mahrez bizde iş yapar mı, en kötü 1461'e kiralarız diyor. Bu nasıl bir trollüktür.

nakzo
12.04.2016, 13:34

Hemşerim bjk transfer yapmasaydı bir dünya .,şenol,şampiyonluğu rüyasında görürdü.Sorun transferde değil doğru ve winer oyuncu almakta sen,Marin denen hiçbir takımda dikiş tutturamamış adamı alır gelirsen sefayı,musayı,fatih atiği, Okayı,özeri,dauglası,aytacı bu hale gelirsin adam q7 yi alıyor,oğuzsanı alıyor,atibayı alıyor,,gomezi,alıyor,cenk tosunu alıyor,Gökhan töreyi alıyor sonuç şampiyonluk.Biz 2 senedir yıldız almıyoruz ki yeteneksiz ve isimsiz heriflere dünyanın parasını veriyoruz sorun burda .Saçma sapan adamların sayıca aynı anda takıma doldurursanız kaçınılmaz sonu yaşarsınız.

Gökhan Baymak
12.04.2016, 13:34
Şu anda en iyi stoper ikilisi.. Papy'Serdar veya Papy'zambrano ikilisi olur. Sol bek için de Cavanda.nin yuksek konsantrasyon lu versiyonu nu bulursak o zaman harika geri 4.lu olur. Bundan sonra iki kanat elemani lazım. Orta yapmasi bilen adam gecebilen. Orta Saha icin mutlaka bir 8 numara şart.. Mehmet'Natcho ikilisi müthiş olur. Onlarin arkasinda Okay. Aytaç idare eder. Hayırlısı. Muharrem Usta.ya güvenim tam. Gelecek Sene yi iple çekiyorum

Gökhan Baymak
12.04.2016, 13:36
Adam, Mahrez bizde iş yapar mı, en kötü 1461'e kiralarız diyor. Bu nasıl bir trollüktür.

Mihrez demiş:))) Var mi oyle bi adam.

nakzo
12.04.2016, 13:40
Herşeyin analizini yapan arkadaşlardan şike davasıyla ilgili bir analiz bekliyorum.Trabzonspor taraftarının artık sabrı kalmadı gelecek sezonlarla ilgili yüksek kalitede transferler ya da başarıda beklemiyoruz bize hakkımız olan şampiyonluk kupasını getirin.

Mali durum vb. söylentilerle kulübün gelecekte sıradan bir takım olacağını 2-3 yıl büyük beklenti içinde olmamamız gerektiğini söylüyorsunuz taraftar uzun süredir başarıya hasret stada bile kimse gitmiyor bu şekilde devam ederse Akyazıda boş trübünlere oynanır.

Trabzonspor taraftarını mutlu etmek ve tekrar futbola döndürmek istiyorsanız hakkımız olan şampiyonluk kupasını getirin aksi takdirde futboldan soğumuş taraftarı sıradan bir takımı izlemeye ikna edemezsiniz...
O iş bitmiştir.Kimse sana 5 sene önceki kupayı getirip vermez hala kupa kupa cahili seçtiniz kupanın kulpunu tutamadı kulübüde ipsiz sapsızları doldurdu batırdı defoldu gitti.Kupayı o sezon aldın aldın alamadın geçmiş olsun burda umut simsarları vardı millete masal anlatıp ihoyu seçtiren şimdi bir tanesi ortada yok.

El Cordobes
12.04.2016, 13:56
Transfer politikamızın ne olacağı, izlenilen oyuncuların hangi oyun şablonuna göre izlenilip değerlendirildiği, gelecek sezon hangi hedef doğrultusunda oyuncu seçimi yapılacağı konularının mana kazanabilmesi için önce uefa konusunun daha sonra da teknik direktör konusunun netleşmesi lazım.

Bence lucescuvari isimden ziyade direkt lucescuya odaklanmak lazım. lucescuvari isim risktir maceradır, lucescu garantidir güvendir. lucescuvari ismin türkiyeyi ve ligimizi tanıması süreç alır, lucescuda böyle bir sorun olmaz. lucescuvari ismin yıpranması çok daha kolaydır, lucescuyu kolay kolay yiyemezsin, adam istikrarın vücut bulmuş hali. lucescuvari ismin camiaya yaşatacağı ilk duygu merak olur, soru işaretleri olur, lucescu direkt havaya sokar.

dünyada bir tek lucescu mu kaldı diyebilirsiniz. tarzları birbirinden çok farklı olmakla birlikte berdiyev, rudi garcia, sampaoli gibi çok iyi hocalar var ama lucescunun avantajları çok daha fazla. lucescu olmuyorsa ersun yanala gidilmesi taraftarıydım ama belliki o tren kaçtı. geçenlerde fenere göz kırparak zaten kendinden soğuttu.

gökhants1966
12.04.2016, 13:59
O iş bitmiştir.Kimse sana 5 sene önceki kupayı getirip vermez hala kupa kupa cahili seçtiniz kupanın kulpunu tutamadı kulübüde ipsiz sapsızları doldurdu batırdı defoldu gitti.Kupayı o sezon aldın aldın alamadın geçmiş olsun burda umut simsarları vardı millete masal anlatıp ihoyu seçtiren şimdi bir tanesi ortada yok.

Öncelikle ben kulüp üyesi değilim oy kullanma gibi bir hakkım yok.Hacıosmanoğlu tarihin en kötü yönetimidir ama siyasetin trabzonspor taraftarını şike konusunda oyalaması için seçtiği onlara göre doğru bir isimdir.Taraftarın gazını alacak sert söylemleri olan bir isim gerekiyordu Hacıyı seçtirdiler.Hacı değilde Usta başkan olsaydı şike konusunda yine aynı şeyler olurdu Ustada siyasete yakın bir isim şike konusunda sesini çıkarabilecek birisi değil.

Hacı transferde tarihi hatalar yaptı Usta olsaydı bunları yapmazdı ve çok daha iyi bir takım olurduk onun dışında yukarıda yazdığım gibi çalınan haklarımızın alınması konusunda Ustada olsaydı hiçbirşey olmazdı.Usta ozaman sesini çıkarmadı daha sonra Hacı gidince ben gelirim diye düşündü.

Ustanın açıklamalarını dinle ancak hikaye anlatıyor şikeyle ilgili kararlara saygı duyacağız gibi hikayeler anlatıyor Akyazıya hastane konusuyla ilgili konuşmuyor.

Vizyon diyor Scout Ekibi diyor bonservis vermeyeceğiz diyor 50.yılda şampiyonluk diyor çok güzel hikayeler bunlar diyorum başka da bişey demiyorum.

Taraftarın uzun süreli sabretmesi gerektiğini söylüyor ulan bizim kadar sabırlı taraftar var mı 28 yıl şampiyon olamadık 2011 de olduk onu da elimizden aldılar bunların hepsi siyasetin kölesi oldu taraftarın futbola dair en küçük bir heyecanı bile kalmadı ortada futbola dair olumlu birşey yok takım yok başarı yok sen çıkmışsın trabzon insanı sabırsız diyorsun hemen başarı istiyor diyorsun taraftar yeterince sabretti artık ne yapacaksanız yapın bizim yerimizde fb,bjk yada gs taraftarı olsaydı görürdünüz ozaman sabır nasıl oluyormuş diye.

Sabrede sabrede son noktaya geldik yeter artık...

Not : Usta yada İhonun destekçisi değilim.

artvints
12.04.2016, 14:20
30 sene beklemiş olmamız usta'nın suçu değil. trabzonspor gibi bir takımın şampiyonluk kovalaması için çok dikkatli olması lazım. eğer bütçe yetersizse ona göre davranacak yapacak bir şey yok. hedef transferi bir sonraki sene de yapabilir. önce iskelet oturtmak istemesinde bir sorun yok. sonuçta kimseyi piskolojik olarak tatmin etmek zorunda değil.seçtiği yolun sahada başarılı olamayacağını söyleyemeyiz. belki de çok sıkı bir takım olacak. lucescu veya pahalı bir yıldız şart değil bunun için. sahada ne olduğunu görmek zorundayız. klübün gerçeklerine göre elde edilmiş bir başarı sürdürülebilir olur.biz başarı yakalayalım sorunları biriktirip gelecek yönetime bırakalım iho'ya uygun hareketler. ünal aysal da benzer şeyler yaptı.şampiyonluklar geldi ama klüp men yedi.böyle olmamalı.söz konusu trabzonspor olunca o şampiyonluklar da gelmez battığımızla kalırız.

nakzo
12.04.2016, 14:29
Öncelikle ben kulüp üyesi değilim oy kullanma gibi bir hakkım yok.Hacıosmanoğlu tarihin en kötü yönetimidir ama siyasetin trabzonspor taraftarını şike konusunda oyalaması için seçtiği onlara göre doğru bir isimdir.Taraftarın gazını alacak sert söylemleri olan bir isim gerekiyordu Hacıyı seçtirdiler.Hacı değilde Usta başkan olsaydı şike konusunda yine aynı şeyler olurdu Ustada siyasete yakın bir isim şike konusunda sesini çıkarabilecek birisi değil.

Hacı transferde tarihi hatalar yaptı Usta olsaydı bunları yapmazdı ve çok daha iyi bir takım olurduk onun dışında yukarıda yazdığım gibi çalınan haklarımızın alınması konusunda Ustada olsaydı hiçbirşey olmazdı.Usta ozaman sesini çıkarmadı daha sonra Hacı gidince ben gelirim diye düşündü.

Ustanın açıklamalarını dinle ancak hikaye anlatıyor şikeyle ilgili kararlara saygı duyacağız gibi hikayeler anlatıyor Akyazıya hastane konusuyla ilgili konuşmuyor.

Vizyon diyor Scout Ekibi diyor bonservis vermeyeceğiz diyor 50.yılda şampiyonluk diyor çok güzel hikayeler bunlar diyorum başka da bişey demiyorum.

Taraftarın uzun süreli sabretmesi gerektiğini söylüyor ulan bizim kadar sabırlı taraftar var mı 28 yıl şampiyon olamadık 2011 de olduk onu da elimizden aldılar bunların hepsi siyasetin kölesi oldu taraftarın futbola dair en küçük bir heyecanı bile kalmadı ortada futbola dair olumlu birşey yok takım yok başarı yok sen çıkmışsın trabzon insanı sabırsız diyorsun hemen başarı istiyor diyorsun taraftar yeterince sabretti artık ne yapacaksanız yapın bizim yerimizde fb,bjk yada gs taraftarı olsaydı görürdünüz ozaman sabır nasıl oluyormuş diye.

Sabrede sabrede son noktaya geldik yeter artık...

Not : Usta yada İhonun destekçisi değilim.

Senin yaşın 24 benim 34 senden 10 yıl daha fazla eziyet ve üzüntü çektim bu takım adına.Benim anlamadığım şey niye içimizde acıdan ve ümitsizlikten beslenen yerel kafalardan kurtulamadığımız.96 yılında berabere kalsak şampiyon olabilecekken iş bilmez şenol sayesinde şampiyonluktan olduk Eeeeeeeee hemen kulüpte öyle bir hava estirdiler ki bittik öldük ulan o tarihte TS nin tek kuruş borcu yok ve kasasın da 10 milyon dolar parası ,8 milli futbolcusu vardı.Seneye şampiyon oluruz deseydik belkide 3 sene şampiyon olacaktık takımı dağıttık 2002 de küme potasına kadar geriledik..Halbuki fB ,gs ve bursaya son maçlarda 2 kere şampiyonluk kaybetti ne oldu bir ertesi sene şampiyon oldu.2011 de şikeden şampiyonluk kaybettik niye kadromuzu dağıtık sadri ve şenol 15 yıl sonra olusturabildiğimiz o güzel kadroyu nasıl dağıttı niye ne sebeple senol aynısını bjk de yapabilir mi jaja içki içiyordu gökhan töre içkinin kralını iciyor gece hayatının dibine vuruyor gönderebiliyor mu gökhan töreyi.bjk gs nin 8-0 ankaragücünü yenmesiyle aleni şike ve averajla son maç şampiyonluğu kaybetti ne oldu yıkıldı mı? Üzerine 4 şampiyonluk kazandı.Her sene yeni bir başlangıçtır yaptığın bütün olumsuz işleri hep geçmişe bağlarsan işte bizim şuan ki halimize düşersin.

gökhants1966
12.04.2016, 15:34
Senin yaşın 24 benim 34 senden 10 yıl daha fazla eziyet ve üzüntü çektim bu takım adına.Benim anlamadığım şey niye içimizde acıdan ve ümitsizlikten beslenen yerel kafalardan kurtulamadığımız.96 yılında berabere kalsak şampiyon olabilecekken iş bilmez şenol sayesinde şampiyonluktan olduk Eeeeeeeee hemen kulüpte öyle bir hava estirdiler ki bittik öldük ulan o tarihte TS nin tek kuruş borcu yok ve kasasın da 10 milyon dolar parası ,8 milli futbolcusu vardı.Seneye şampiyon oluruz deseydik belkide 3 sene şampiyon olacaktık takımı dağıttık 2002 de küme potasına kadar geriledik..Halbuki fB ,gs ve bursaya son maçlarda 2 kere şampiyonluk kaybetti ne oldu bir ertesi sene şampiyon oldu.2011 de şikeden şampiyonluk kaybettik niye kadromuzu dağıtık sadri ve şenol 15 yıl sonra olusturabildiğimiz o güzel kadroyu nasıl dağıttı niye ne sebeple senol aynısını bjk de yapabilir mi jaja içki içiyordu gökhan töre içkinin kralını iciyor gece hayatının dibine vuruyor gönderebiliyor mu gökhan töreyi.bjk gs nin 8-0 ankaragücünü yenmesiyle aleni şike ve averajla son maç şampiyonluğu kaybetti ne oldu yıkıldı mı? Üzerine 4 şampiyonluk kazandı.Her sene yeni bir başlangıçtır yaptığın bütün olumsuz işleri hep geçmişe bağlarsan işte bizim şuan ki halimize düşersin.

Trabzonspor taraftarının yerinde 3 büyük istanbul takımının taraftarı olsaydı bunca olaylardan sonra sabırlı olabilir miydi ya da geleceğe umutla bakabilir miydi ?

Umudumu kaybettiysem gelecekte olacakları az çok gördüğümdendir.İyi bir takım kurarsın yine 1996,2005 ve 2011de ki şampiyonluğunu elinden alırlar.1996da ki takım bile şampiyon olamadıysa
bundan sonra süper ligde trabzonsporun şampiyon olma ihtimali yoktur.Geçen sezon ki rezalet bir futbol ortaya koyan Gsnin şampiyon olduğu bir ligde Trabzonsporun nasıl şampiyon olamadığı açıkça ortadadır.

Trabzonspor çok iyi bir futbol ortaya koysa bile rakipleri hep hakemler sayesinde şampiyonluk yarışının en üst sıralarında tutunacaklardır ve ligin sonları yaklaştıkça rakipler tarafından gerekli girişimler yapılacak ve şampiyonluk elimizden alınacaktır.

Şike süreci Trabzonspor lehine tamamlanmadığı sürece geleceğe umutla bakmak tamamen polyannacılık sendromu olacaktır.

ensarusta
12.04.2016, 16:48
1461 trabzon kazandi keyiflendik iki mac daha alsak ligde kaliriz ins. Eger usta yonetimi yeni yapilanmada 1461 trabzonun onemini kavrayip ona gore hamleler yaparsa ilerisi icin buyuk katkisi olur kulubumuze

Ertan 51
12.04.2016, 16:55
Renktaş tüm bu anlattıkların doğru şeyler ama sebebi senin düşüncendeki Trabzonsporlular bana göre,
Efsane kadrodan sonra 2 kere şampiyon olmuşsun ikisinde de Şenol Güneş var ama bak sen üstte onu suçluyorsun,dönen dolapları artık görmemize,ülkenin tüm kurumlarının, tüm siyasilerinin alçaklaşıp haksızı savunduğunu görmüşken Şenol hocanın kaybettiği şampiyonluklardan onu suçluyorsun.
İlk satırıma dönersek,
ben seni bu forumda her şeyi eleştiren,her şeye karşı olan,hep aksini söyleyen olarak hatırlıyorum,ha söylediklerinin çoğunda haklı olabilirsin ama yıkıcı olmadan yapmak lazım bunları. Bakıyorum da her başkan kötü,adam değil,her hoca en kötüsü,topçu en kötüsü,forma en kötüsü,24 saat eleştiri,24 saat muhalefet.
Ben İHO yu ayrı tutuyorum,
onun dışındaki tüm başkanlarımıza,tüm hocalara yapılan muameleye,edilen laflara çok üzülüyorum,çok garipsiyorum,hepsi de hain damgası yedi,eleştirmekle adamları hain sınıfına sokmayı ayıramıyoruz malesef.

gökhants1966
12.04.2016, 17:15
Burada her gün analiz yapıyoruz transfer için yazıyoruz ama arada bazı gerçeklerden bahsetmemiz lazım önemli konuları es geçip sadece transfere ve saha içine odaklanırsak yaşanılanlar tekrar ettiğinde konuşmaya yüzümüz olmaz.

Ben transfer konusunda her gün yazıyorum istersem sabaha kadar takımla ilgili analiz yaparım ama arada saha dışıyla ilgili de yazmak hakkımdır benim muhalif olmak gibi derdim yok hepimizin tek isteği trabzonsporun başarılı olmasıdır.

Trabzonsporu çok sevdiğim için sürekli forumda takımla ilgili analiz ve transferle ilgili yazılar yazıyorum yoksa trabzonsporun bana maddi olarak kazandırdığı hiçbirşey yok.1 ay sonra Kpss Lisans sınavına girecem zamanımı ayırıp burada yazılar yazıyorum takıma aşık olmasak bunlar yapılacak işler değil.

gometra
12.04.2016, 20:29
Beşiktaş Topal + Gönül + Caner paketi yapabilir, hele hele şampiyon olursa kesin yapar, Topal + Gönül bitti sayılır, Caner İnter'le ön sözleşme imzalamış cayarsa tazminat durumları var. Ama atla deve değil. Hatta Ben Arfa da bitti diyorlar. Şampiyon oldukları gün açıklanabilirmiş. Daha şimdiden harıl harıl çalışıyor adamlar. Erdal Torunoğulları canavar bi adam, her yönetime lazım böyle biri.

Bunun dışında Bilal Başakcıoğlu - Kerem Demirbay - Alper Ademoğlu'yla da ilgileniyorlar. Çağlar Söyüncü'yle de anlaşılmış sene sonu için.

Eğer Caner olmazsa Şenol Eren Albayrak'ı da istiyormuş.

Hatta bizde denilen Ndiaye de Beşiktaş'a okeymiş, 3.5 milyon gibi bi rakam söyleniyor ama orada hatır gönül durumlarından dolayı öncelik bizde sanırım, ha oyuncu Beşiktaş varken Trabzon'a ikna edilir mi bilmiyorum.

Eren Derdiyok %90 Fenerbahçe'de, 3 milyon civarı bonservis.

Bu arada ben Trabzon'un yerinde olsam Caner'i yoklarım bi, Beşiktaş işi olmazsa Trabzon bağlayabilir, karısından da boşandı artık derdi sıkıntıyı atmış efendileşmiştir, tabanca gibi sol bek :)

Ama bu Beşiktaş şampiyon olursa önümüzdeki iki üç sene süpürür yani. Daha şimdiden müthiş iş görüyorlar, takır takır iş gören bi yönetimleri var. Caner - Topal - Gönül üçlüsünü alırsa, ki %80 alacak gibi seneye Şenol Hoca o takımı uçurur :) O yüzden bu yıl şampiyon olmamaları lazım, biraz kaos olsun bi sallansınlar, diğer türlü yeni stad şampiyonlar ligi vs. derken Gs'nin, hatta omurgasını kaybetmiş Fener'in aradan çıktığı yerde önümüzdeki 2-3 sene net kafadalar.

Bizim yönetime acil Torunoğlları cinsinden iş bitirecek birini bulmamız lazım. Nevzat falan o işi yapacak adamlar değil, Şengöçgel olabilir belki. İho sebepli biraz yüksek meblalardan yürüse de o da çok iyi iş görmüştü. O bu işlerde devreye girebilir.

Topal ve Gönül okey.

İkisi de yıllık 2 milyon + 1 milyon imza parası alacakmış. Caner'in de eli kulağında.

İnşallah fener şampiyon olur yoksa seneye Beşiktaş nisanda işi bitirir, muazzam kadro kuruyorlar :)

Erkan A.
12.04.2016, 20:50
renktaslar

konuyla alakasi yok ama Wolfsburg - real Madrid macini türk kanali canli yayin yapiyormu

Tolga
12.04.2016, 20:59
Ortalık trollden geçilmiyor arkadaş. Lord of the Rings'e çevirdiniz forumu ...

Ahmet Malkoçoğlu
12.04.2016, 21:07
Topal ve Gönül okey.

İkisi de yıllık 2 milyon + 1 milyon imza parası alacakmış. Caner'in de eli kulağında.

İnşallah fener şampiyon olur yoksa seneye Beşiktaş nisanda işi bitirir, muazzam kadro kuruyorlar :)
Usta kaynagin ne senin , ertan suzgun de yazdi

Cemal Sağlam
12.04.2016, 21:16
Yönetimin işi kolay değil. Bir sürü gitmesi gereken Trabzonspor kalitesinde olmayan oyuncu var ve bunlar zarar etmeden gönderilmeli zira UEFA bir yerlerden bizi izliyor olacak. Bir de yerel medyada kan emiciler var. Çok tehlikeliler bir hata arıyorlar yerden yere vurmak için. Aşırı derecede destek olamamız lazım yoksa seneye daha da kötü olabiliriz.

Başkanımızın bilime önem vermesi içimi rahatlatıyor. Elbette yanlış yapacaktır bu yanlışlar umarım minimum seviyede olur. Takımımda yıldız isimler olmasına gerek yok. Canla başla mücadele eden mağlubiyeti sindiremeyen oyuncular olsun. Kısaca yüreği büyük olsun adı küçük olsa da olur...

redbul
12.04.2016, 21:27
renktaslar

konuyla alakasi yok ama Wolfsburg - real Madrid macini türk kanali canli yayin yapiyormu
trt 1 de kardeşim

Travelair
12.04.2016, 21:30
İlk 11'de performans veremeyen oyuncuları yedekte tutmak büyük hatadır. Hepsinin gitmesi lazım. Bu iş zor ama yapılmalı. Gelecek futbolcular da çok iyi seçilmeli, çünkü en az hata yapan, en çok başarılı olan şampiyon oluyor. Tek mücadele ediyor diye kadroda adam tutulmaz. Her yönüyle üst düzey futbolcular ancak Trabzonspor futbolcusu olabilir. Trabzonspor futbolcusu farkını ortaya koyar.

tonya55
12.04.2016, 21:39
alper ademogluna schalke 750 bin euro verip aldı 5 milyon euro versen gene satmazlar.rüzgar transfer haberleri baslamıs.

Erkan A.
12.04.2016, 21:44
trt 1 de kardeşim

tskler kardesim

tonya55
12.04.2016, 21:47
besıktas mutsuz nani ve hasan ali kaldırımlada anlaşmıs erdal torunoglu ile mecidiyeköy torunoglu insaatı santiyesinde imzalamıslar bende trolleyim biraz.

tonya55
12.04.2016, 21:50
Topal ve Gönül okey.

sen hangi takımlısın.

ensarusta
12.04.2016, 22:21
yko e göre serdar tasçı için moskovaya 500 bin euro + 1 oyuncu teklif etmişiz

tonya55
12.04.2016, 22:26
yko e göre serdar tasçı için moskovaya 500 bin euro + 1 oyuncu teklif etmişiz
serdar tascı süper olur.

gökhants1966
12.04.2016, 22:47
Serdar Taşçının son yıllarda geçirdiği ciddi sakatlıklar var.

Serdarın ciddi anlamda sağlık kontrolünden geçmesi gerekir Mehmet Ekiciden dolayı yeterince sıkıntı yaşadık kronik bir problemi varsa çok riskli bir transfer olur.

selcuk
12.04.2016, 22:51
Serdar Taşçının son yıllarda geçirdiği ciddi sakatlıklar var.

Serdarın ciddi anlamda sağlık kontrolünden geçmesi gerekir Mehmet Ekiciden dolayı yeterince sıkıntı yaşadık kronik bir problemi varsa çok riskli bir transfer olur.
hep darbeden gelen sakatlik
varmi bir nükseden sakatligi

bir ogün olarak görüyorum serdari

artvints
12.04.2016, 22:53
serdar iyi olur ama hızlı stoper bulamadık bir türlü, alsak da rahatlasak.

orhanunal
12.04.2016, 23:01
caner 2.5 kazanırken niye 2 ye talim etsin.biraz mantıklı olun caner ya avrupaya gider ya şikecilerde kalır.diğerleri kesin kalır.bjk prensip olarak fazla maaş vermiyor.bir tek gomez astronomik kazanıyor o da gördüğümüz gibi anasının ak sütü gibi helal :D hele bizde erkanın falan aldığı paranın yanında...

Kemal Öztel
12.04.2016, 23:10
Serdar babası Trabzonlu diye kaç transfer döneminde yazılıyor bize..Bana göre avrupanın vasatı bizde altın Serdar da düşüşte ama yine de lig ve bizim için çok iyi olur

gökhants1966
12.04.2016, 23:19
hep darbeden gelen sakatlik
varmi bir nükseden sakatligi

bir ogün olarak görüyorum serdari

Hocam 2013-2014 sezonunda Lateral Menüsküs Yırtığı ve Aşil Tendon Problemleri yaşamış.Son olarak bu sezon beyin sarsıntısından dolayı 4 günlük bir sakatlık yaşamış.Sağlık Kontrollerinde bir problem çıkmadığı takdirde transfer edilirse önemli katkılar sağlayabilir. Form tutarsa hem iyi bir kesici hem de topla çıkabilen uzun paslar atabilen iyi bir oyun kurucu stoperimiz olur.

Tek korkum sakatlık vb. problemler.

gökhants1966
12.04.2016, 23:24
serdar iyi olur ama hızlı stoper bulamadık bir türlü, alsak da rahatlasak.

Atletico Minerionun 192 cm boyunda ki Ekvator mili takımında da as oynayan sol ayaklı stoperini incelemeni öneririm.Oyuncunun adı Frickson Erazo.

http://www.transfermarkt.com.tr/frickson-erazo/profil/spieler/163434
https://www.youtube.com/watch?v=9__49S95Q4E

selcuk
12.04.2016, 23:29
Hocam 2013-2014 sezonunda Lateral Menüsküs Yırtığı ve Aşil Tendon Problemleri yaşamış.Son olarak bu sezon beyin sarsıntısından dolayı 4 günlük bir sakatlık yaşamış.Sağlık Kontrollerinde bir problem çıkmadığı takdirde transfer edilirse önemli katkılar sağlayabilir. Form tutarsa hem iyi bir kesici hem de topla çıkabilen uzun paslar atabilen iyi bir oyun kurucu stoperimiz olur.

Tek korkum sakatlık vb. problemler.
hedefe giderken zihinsel daha ayik oldugundan sakatlik daha az yasaniyor
en güzel örnek bu sezon 8jk

Atletico Minerionun 192 cm boyunda ki Ekvator mili takımında da as oynayan sol ayaklı stoperini incelemeni öneririm.Oyuncunun adı Frickson Erazo.

erazoyu biliyorum, saglam

asilhamsi
13.04.2016, 00:08
bize hem yeteneli hemde formda oyuncular lazim.Onumuzdeki senede buna benzer seyler yasarsak iyice siradanladiriz.Bizim seneye mutlaka kafaya oynamamiz lazim.Dususte olan oyuncularin form tutmasini bekliyecek zamanimiz yok.Belki bir tane kumar transfer yapariz hepsi o.Mesrla bana kalsa kumari en buyugunden oynar Adel Taarabt ismine yonelirim.

gometra
13.04.2016, 01:07
caner 2.5 kazanırken niye 2 ye talim etsin.biraz mantıklı olun caner ya avrupaya gider ya şikecilerde kalır.diğerleri kesin kalır.bjk prensip olarak fazla maaş vermiyor.bir tek gomez astronomik kazanıyor o da gördüğümüz gibi anasının ak sütü gibi helal :D hele bizde erkanın falan aldığı paranın yanında...

Caner nerde 2.5 milyon alıyor Fm'de falan mı?

orhanunal
13.04.2016, 01:14
Caner nerde 2.5 milyon alıyor Fm'de falan mı?

yanlış yazmışım istediği para diyecekim.

http://www.haberler.com/caner-erkin-fenerbahce-den-yillik-2-8-milyon-8026197-haberi/

fener bırakmadan gitmeyeceklerine eminim.caner avrupaya gider memoyla kanırtılmış kalır bence.paket falan hikaye.

slmn
13.04.2016, 01:45
Montpellier'in şampiyon kadrosunda yer alan ve o zamanlar ismi bir hayli konuşulan Karim Ait-Fana Temmuz'dan beri boştaymış, ne oldu bu adama bilgisi olan var mı?

Fatih Çelik
13.04.2016, 08:30
Montpellier'in şampiyon kadrosunda yer alan ve o zamanlar ismi bir hayli konuşulan Karim Ait-Fana Temmuz'dan beri boştaymış, ne oldu bu adama bilgisi olan var mı?

Fransa dan gurbetçi arkadaşlar cevaplayabilir diye düşünüyorum. Ama sürekli diz problemi yaşamış son zamanlarda.

Turgay Atalay
13.04.2016, 10:32
.....

S.ÖZKAN
13.04.2016, 10:39

hedefe giderken zihinsel daha ayik oldugundan sakatlik daha az yasaniyor
en güzel örnek bu sezon 8jk

erazoyu biliyorum, saglam

Bu adam 1-2 ay önce yazılmıştı basında izleniyor diye.Ama aslı astarı var mı bilinmez.

Hüseyin Bağdat
13.04.2016, 10:51
Pahalı transfere her zaman karşı olmuşumdur. Önemli olan takım oyunu oynsyabilen sisteme uygun oyuncu almaktır. Şu an hoca önceliğimiz. Hocanın sistemine göre transferler yapılmalı.

Cemal Sağlam
13.04.2016, 10:51
Defansta topu yiyen türde adamlar lazım (Aykut gibi rakibi öldürmek isteyenler değil)

Sol bekte hiç değilse Cale gibi basit oynayan adam lazım ( :) )

Orta sahada basit oynayan zeki ve kuvvetli adamlar lazım (Aytaç ve Okay gibi 2 metreye pas atamayanlar değil)

Kanatlarda adam eksiltebilen güzel orta kesebilen adamlar lazım (Erkan gibi topa basıp geriye pas atanlar değil)

Forvette araya kaçan zeki ve hızlı adamlar lazım ( Bu biraz da taktikle alakalı forvetlerimiz kötü değil. Ortasahaya çok yaklaşıyorlar ileride yalnız kalıyolar. Bknz: Cardozodan mükemmel bir orta )

Hepsinden de önemlisi bu takıma bir hoca ve bir kondisyoner lazım. Kanatta forvette defansta hata yapılabilir ama bu ikisi kilit isimler olmalı. Bu konuda hata lüksümüz yok

Mehmet Cihan Kocaman
13.04.2016, 12:17
http://www.transfermarkt.com.tr/dante/profil/spieler/16136

Savunmada böyle tecrübeli bir sol ayaklı stopere ihtiyacımız var bence.

http://www.transfermarkt.com.tr/christian-trasch/profil/spieler/38440

Sol bek için de Trasch mutlaka düşünülmeli bence.

http://www.transfermarkt.com.tr/vieirinha/profil/spieler/35247

Alınması çok zor ama Vieirinha'yı da çok beğeniyorum sağ kanat oyuncusu.

http://www.transfermarkt.com.tr/daniel-caligiuri/profil/spieler/38410

O olmazsa Caligiuiri olabilir ancak o da zor..

melihergun
13.04.2016, 12:18

Gecen sene yazildi diye hatirliyorum yuksek maas istemisti

artvints
13.04.2016, 12:24
bir taktik oturttuğunuzda, oyun alışkanlığı kazandığınızda değişikler zor oluyor. o oyunu geliştirmek daha yararlı. örneğin burak ve umut ile önde hareketli bir forvetle oynamaya alışmış taraftara janko, cardozo vittek izletmek sorun yaratıyor. cardozo ayakta kaldı yine. şimdi de takım o olmayınca hücumda ne yapacağını bilmiyor. en azından top şişiriyorduk arada. kimlikle bu kadar oynanmaz, şizofrenik bir durum çıkar ortaya.

bu sebeplerle taktik ve oyun anlayışı seçerken özenli olup arkasında durmak gerekir. bunun için de trabzonspor nasıl oynamalı gücü nedir, ne tip oyun yapılarıyla, hangi oyuncularla başarılı olmuştur veya olabilir düzgünce, ön yargısız tartışmak gerekir. bu tartışmalar sürekli yapılıyor aslında ama kontrollü sonuç almak üzerine değil.

kendi düşüncemi söyleyeyim. trabzonspor baş altı takımdır.hiçbir zaman bütün ülkenin odaklandığı, şımarttığı bir takım olmayacak. bu kafayla ve coğrafik durum nedeniyle bir süre daha böyle gidecek.kendi gündemimizi oluşturmaktan uzağız. istanbul basınından bizi konuşmasını beklemekle geçiyor günler. malesef trabzonspor gündeminden çok uzaklar popüler yorumcular, her seferinde alaksız yorumlar yapıyorlar ya da klişelere sığınıyorlar.

konu dağılmasın. sayılabilecek bir sürü sebepten dolayı yıldız oyuncu sayısı az, direnci ve hırsı çok yüksek bir takım olma zorunluluğu çıkıyor ortaya.en azından işe öyle başlamak lazım. rakibi oynatmama, sindirme, fizik olarak her zaman üstün olma zorunluluğu var. böyle tepkisiz, yumuşak yorgun sönük bir takım hiç yakışmıyor. sahanın bütününde oynayabilen iyi defans yapan çok koşan bir takım gerekli. ön tarafta da hızlı ve ve etkili tek başına iş yapan oyuncular şart.öyle iki saat top dolaştırıp şut atmadan geçen pozisyonlar izlemek taraftarın keyfini kaçırıyor.

trabzonspor taraftarının özel zevki hızlı yetenekli kanat oyuncuları izlemek. bunu da göz önünde bulundurmak ve direnci düşürmeden bunu sağlamak gerekiyor. bunları düşündüğümüzde leicester gibi bir takım çıkıyor ortaya. ön tarafta çok koşan direnç oluşturan rakibi oynatmayan biri iyi golcü iki forvet. kanatta çok yetenekli bir oyuncu mahrez. orta sahada da direnci hiç düşmeyen iki orta saha. eldeki oyunculara göre ufak değişiklikler olabilir ama ortadaki takım karakteri çok net. bunu aramak, talep etmek lazım.

selcuk
13.04.2016, 13:18
Bu adam 1-2 ay önce yazılmıştı basında izleniyor diye.Ama aslı astarı var mı bilinmez.
dogrudur
zaten güney amerikada bir avuc genc yüksek kaliteli defans var
izleyip erazo, formilliano, mas gibi isimleri atliyorsalar bu isten uzak olsunlar

Soner Albayrak
13.04.2016, 14:27
bir taktik oturttuğunuzda, oyun alışkanlığı kazandığınızda değişikler zor oluyor. o oyunu geliştirmek daha yararlı. örneğin burak ve umut ile önde hareketli bir forvetle oynamaya alışmış taraftara janko, cardozo vittek izletmek sorun yaratıyor. cardozo ayakta kaldı yine. şimdi de takım o olmayınca hücumda ne yapacağını bilmiyor. en azından top şişiriyorduk arada. kimlikle bu kadar oynanmaz, şizofrenik bir durum çıkar ortaya.

bu sebeplerle taktik ve oyun anlayışı seçerken özenli olup arkasında durmak gerekir. bunun için de trabzonspor nasıl oynamalı gücü nedir, ne tip oyun yapılarıyla, hangi oyuncularla başarılı olmuştur veya olabilir düzgünce, ön yargısız tartışmak gerekir. bu tartışmalar sürekli yapılıyor aslında ama kontrollü sonuç almak üzerine değil.

kendi düşüncemi söyleyeyim. trabzonspor baş altı takımdır.hiçbir zaman bütün ülkenin odaklandığı, şımarttığı bir takım olmayacak. bu kafayla ve coğrafik durum nedeniyle bir süre daha böyle gidecek.kendi gündemimizi oluşturmaktan uzağız. istanbul basınından bizi konuşmasını beklemekle geçiyor günler. malesef trabzonspor gündeminden çok uzaklar popüler yorumcular, her seferinde alaksız yorumlar yapıyorlar ya da klişelere sığınıyorlar.

konu dağılmasın. sayılabilecek bir sürü sebepten dolayı yıldız oyuncu sayısı az, direnci ve hırsı çok yüksek bir takım olma zorunluluğu çıkıyor ortaya.en azından işe öyle başlamak lazım. rakibi oynatmama, sindirme, fizik olarak her zaman üstün olma zorunluluğu var. böyle tepkisiz, yumuşak yorgun sönük bir takım hiç yakışmıyor. sahanın bütününde oynayabilen iyi defans yapan çok koşan bir takım gerekli. ön tarafta da hızlı ve ve etkili tek başına iş yapan oyuncular şart.öyle iki saat top dolaştırıp şut atmadan geçen pozisyonlar izlemek taraftarın keyfini kaçırıyor.

trabzonspor taraftarının özel zevki hızlı yetenekli kanat oyuncuları izlemek. bunu da göz önünde bulundurmak ve direnci düşürmeden bunu sağlamak gerekiyor. bunları düşündüğümüzde leicester gibi bir takım çıkıyor ortaya. ön tarafta çok koşan direnç oluşturan rakibi oynatmayan biri iyi golcü iki forvet. kanatta çok yetenekli bir oyuncu mahrez. orta sahada da direnci hiç düşmeyen iki orta saha. eldeki oyunculara göre ufak değişiklikler olabilir ama ortadaki takım karakteri çok net. bunu aramak, talep etmek lazım.

+ rep veremedim kardeşim kusura bakma :) forum izin vermiyor sık sık yapınca.

Ertan 51
13.04.2016, 14:32

http://www.transfermarkt.com.tr/christian-trasch/profil/spieler/38440

Sol bek için de Trasch mutlaka düşünülmeli bence.

http://www.transfermarkt.com.tr/vieirinha/profil/spieler/35247

Alınması çok zor ama Vieirinha'yı da çok beğeniyorum sağ kanat oyuncusu.

http://www.transfermarkt.com.tr/daniel-caligiuri/profil/spieler/38410

O olmazsa Caligiuiri olabilir ancak o da zor..
Wolsburg on birinin 4 as futbolcusu,zor değil mi renktaş :confused:
(Bu ara da Traş arkadaş sol bek değil sağ bek gözüküyor trans ta)

@artvints (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=43669)
eksik olma,ellerine sağlık.

mesaced1967
13.04.2016, 15:10
Dünya’nın dört bir yanında yetenek avına çıkan Trabzonspor’da scout ekibinin radarına son olarak Arjantin Ligi’nden bir oyuncu takıldı. Yeni sezon için güçlü bir kadro kurmayı arzulayan Bordo- Mavililer’in, yaptığı araştırmalarda Arsenal Sarandi’nin gözbebeği Ramiro Carrera’ya kanca taktığı ileri sürüldü. 23 yaşındaki futbolcu için scout ekibinin harekete geçtiği belirtildi. 31 Aralık 2016’da kulübüyle sözleşmesi bitecek olan Ramiro Carrera için Avrupa’nın birçok kulübünün devrede olduğu belirtilirken, Trabzonspor elini çabuk tutup oyuncuyu kapmaya çalışacak. Bordo-Mavililer’in 23 yaşındaki Arjantinli kanat oyuncusunun Türk menajeri Remzi Petek ile iletişime geçerek, bu oyuncunun durumu hakkında ön bilgi aldığı kaydedildi.

http://www.transfermarkt.com.tr/ramiro-carrera/leistungsdatendetails/spieler/282283
https://www.youtube.com/watch?v=N32ZwD59Pjk

Mehmet Cihan Kocaman
13.04.2016, 15:40
Wolsburg on birinin 4 as futbolcusu,zor değil mi renktaş :confused:
(Bu ara da Traş arkadaş sol bek değil sağ bek gözüküyor trans ta)

@artvints (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=43669)
eksik olma,ellerine sağlık.

Abi en fazla isim yapmış olanı Dante. O da geçen sene gündemdeydi gelecekti. En çok da onu istiyorum açıkçası.
Egemen'den bu yana sol ayaklı stoperimiz olmadı hiç. Önümüzdeki sezon diriliş istiyorsak Bosingwa ve Cavanda gibi yeteneklerin yanında Mustafa ve Aykut gibilerinin olmaması lazım. Dante ilaç olur. Yazdığım oyuncuların alınması zor tabi ama scout ekibinin yurt dışından bulacağı genç yeteneklerin yanında böyle 1-2 tane isim yapmış oyuncu olmalı bence Dante gibi.

selcuk
13.04.2016, 15:46
arsenal bentancur colmana teklif yapmis

Doğukan Uçan
13.04.2016, 16:07
seneye de bu kadro uefa mücadelesi verir. başkan takımı sıfırdan kuramaz öyle bir ihtimal yok borç almış başını gitmiş

tonya55
13.04.2016, 17:18
arsenal bentancur colmana teklif yapmis
sadece arsenal degil baska takımlarda var devre arası 15 milyon euroyu kabul etmediler.

artvints
13.04.2016, 17:44
tolunay'da da ne kin varmış. ntvspor yayınında mra'yı gömdü. osmanlıspor'un oyuncu kadrosuna göre çok tek düze bir oyun anlayışı varmış. tolunay'ın oynattığı oyunu bilmesek inanacağız.

Kemal Öztel
13.04.2016, 19:19
Caner kadroya alınmadı ve ceza verilcekmiş kendisine,karakteri hoş değil ve bize gider mi bilmem ama sol beke ilaç olur

mesaced1967
13.04.2016, 19:23
Caner kadroya alınmadı ve ceza verilcekmiş kendisine,karakteri hoş değil ve bize gider mi bilmem ama sol beke ilaç olur

Inter'le anlaşmış sol bek için tavan ücreti vereceğimizi hiç sanmıyorum zaten :D

artvints
13.04.2016, 19:25

trabzon'da oynamaz o adam.zaten fazla para ister, gelmez. o karakterle gelmesin zaten. olmayacak şeylere kafa yormayalım.

El Cordobes
13.04.2016, 19:49

Maliyetini, karakterini vs. geçtim de zamanında Trabzon büyük takım değil diyen birine de formamızı layık görmeyelim. çoğu konuda eğilip bükülüyoruz zaten en azından bu konuda net bir duruşumuz olsun.

İ. SARAL
13.04.2016, 19:54
Volkan Şen malı ne yaptı öyle :) Podolski bilerek kırmızı görecek.

Fatih Çelik
13.04.2016, 19:55
tolunay'da da ne kin varmış. ntvspor yayınında mra'yı gömdü. osmanlıspor'un oyuncu kadrosuna göre çok tek düze bir oyun anlayışı varmış. tolunay'ın oynattığı oyunu bilmesek inanacağız.

Tolunay mra ya kurban olsun.

Hakan
13.04.2016, 19:58
Volkan Şen malı ne yaptı öyle :) Podolski bilerek kırmızı görecek.
Orada Yusuf olacaktı bee :)

İ. SARAL
13.04.2016, 20:00
Orada Yusuf olacaktı bee :)

Geç dalganı :)

İ. SARAL
13.04.2016, 20:02
Şikebahçe atacak birazdan. Gs çok kötü.

El Cordobes
13.04.2016, 20:06

kinini biraz anlamak lazım aslında. sen kovulduğunu öğrendiğin ana kadar 1461'den kimi kadroya katabiliriz, oradan daha fazla nasıl faydalanabiliriz diye istişare içinde olduğun birinin birden pat diye yerine geldiğini bilsen ve bizzat başkan tarafından söylendiği üzre 3 aydır da bu mevki için hazırlık içinde olduğunu öğrensen kendini kandırılmış ve hançerlenmiş hissedersin. olay teknik taktik değildir...

Fatih Solmaz
13.04.2016, 20:10
Ğs bu kafayla ne 10 kişi bitirebilir ne de berabere bitirebilir bu maçı.

Fatih Solmaz
13.04.2016, 20:12
aha da yediler ğs'nin golünü.

İ. SARAL
13.04.2016, 20:18
yan hakem şikeci.

İ. SARAL
13.04.2016, 20:22
Urfa golü yedi. Urfa:0 - Alanya:1, Erciyes: 0 - Malatya:1. Maçlar böyle biter inş.

İ. SARAL
13.04.2016, 20:34
Malatya mükemmel bir gol attı. 0-2.

kopeli
13.04.2016, 21:58
ndiaye nin alınmasını en fazla isteyenlerden birisiydim ama son zamanlarda fikrimi değiştirdim çünkü ndiaye boş alan bulup süretli bir şekilde kontraya çıkabilen bir oyuncu, kapanan takımlara karşı iş yapamıyor. bize takımı sahiplenecek alex tarzında komple bir 10 numara lazım, ekiciden bu yönde ümitliydim ama ne yazık ki egosu yüzünden takım oyunu oynamıyor

birde m.demir şampiyonuğa oynayacak bir takımda en fazla 3. forvet olabilir, beşiri oynatsak daha iyiydi

buna dikkat etmek lazım kuskusuz.

bize dar alan topcusu lazım. geniş alanda süratli olan her topcu iyi gözükebilir.

n'diaye dar alanda kötü ise istemem.

İ. SARAL
13.04.2016, 22:03
Seneye büyük ihtimalle yabancı hoca ile devam edeceğiz. Çılgın fantezilere hazır olun derim. Vahid dönemini hatırlayın, sikebahcenin başındaki hocada sacmaliyor bazen. Gs nin başındaki adam 3 tane sağ bek yedek kulübesinde beklerken Semihi sağ bek oynatiyor. Yabanci hocanin ligimizde isicok zor. Ülkeyi, kulübü, oyunculari taniyayim derken kendini kovulmus buluyor.