PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Uğur Kalyoncu
26.03.2016, 16:06
Takimda tonla para kazanip yatan adamlar varken israrla cuzi bir paraya oynayip iyi kötü bir performans gösteren Mustafa ve Yusuf un gönderilmek istenmesi ülkenin düştüğü durumun bir özeti olsa gerek..

CasTo
26.03.2016, 16:13
Takimda tonla para kazanip yatan adamlar varken israrla cuzi bir paraya oynayip iyi kötü bir performans gösteren Mustafa ve Yusuf un gönderilmek istenmesi ülkenin düştüğü durumun bir özeti olsa gerek..

buna bende katılıyorum. yedekte bekleyebilirler. ama asla as oynamamaları lazım bana kalırsa

lakin yusuf çabuk küsen bir futbolcu. ki bencilde. 1461 de bu kadar bencil değildi bir ideali vardı ve şuan kendini Trabzonsporda vazgeçilmez gibi görüyor bana kalırsa.

yedek kaldığı zaman oyuna girdiğinde ben hiç mücadele ettiğini tabiri caizse hayvan gibi koştuğunu görmedim. ama ilk 11 de başladığı zaman bu hataları yapmıyor. oyuncu biraz nerede olduğunu bilmeli. bence ikiside rotasyon oyuncusu olmalı tabi yerlerine iyileri alınacaksa.

kyodou
26.03.2016, 16:23
Başkan 1 oyuncu aldık dediğibden beri bütün duyumcular birer isim sallamaya başladı. Ya tutarsa. :D

ToyerSefa
26.03.2016, 16:52
Tamamda dünyada topçu mu kalmamış da forvet arkası üçlüyü anadolu takımlarından alıyorsun ? Şu üçlüden biri, en fazla ikisi alınmalı bence. Hangisinin alınacağını da hoca ve scout ekibi belirlesin.
Dünyada topçu kalmıştır mutlaka ama uygun bir fiyatla ligimizde tutunmuş, dahası başarılı olmuş isimlerin alınmasında neden sakınca görüyorsunki? Yatabare, Waris, Marin gibi soru işaretleri ile alınıp ligde tutunamayan futbolculardansa kendini ıspat etmiş bu isimleri almak hayli akıllıca bana göre. Şampiyon kadronun iskeleti tabi ki anadoludan kuırulsun demiyorum ama bu isimlerin en kötü kulübede oturması bile önemli bir olay olur. Visca ve Umar'ın olduğu bir takımda sağ kanada ihtiyaç olmaz mesela. Dönüşümlü oynarlar. Güray ve Eren solbeki halleder. Ndiaye ofansif anlamda çok önemli katkılar sağlar. Bunların yanına da dışardan üç beş isim eklenirse harika olur.

Uğur Kalyoncu
26.03.2016, 16:53
buna bende katılıyorum. yedekte bekleyebilirler. ama asla as oynamamaları lazım bana kalırsa

lakin yusuf çabuk küsen bir futbolcu. ki bencilde. 1461 de bu kadar bencil değildi bir ideali vardı ve şuan kendini Trabzonsporda vazgeçilmez gibi görüyor bana kalırsa.

yedek kaldığı zaman oyuna girdiğinde ben hiç mücadele ettiğini tabiri caizse hayvan gibi koştuğunu görmedim. ama ilk 11 de başladığı zaman bu hataları yapmıyor. oyuncu biraz nerede olduğunu bilmeli. bence ikiside rotasyon oyuncusu olmalı tabi yerlerine iyileri alınacaksa.

Kardeş zaten Mustafa ve Yusuf u savunan hiç kimsenin bu adamlar direkt oynar yerlerine adama gerek yok gibi bir düşüncesi olduğunu zannetmiyorum..

Ben Mustafa yı beğeniyorum ama 2 çok iyi stoper alınmasını istiyorum.Mustafa da çok iyi alternatif olur..Ama bu 2 stoperden biri vasat olursa Mustafa yine alır formayı..

Yusuf evet geliştiremedi kendisini ama takımda herkes oynuyorda sanki tek bu çocuk oynamıyor gibi sadece bu çocuğa yüklenmenin alemi nedir anlamak mümkün değil..Evet daha iyisi alınmalı o da kenarda 3-4 bölge için alternatif olarak durmalı..Ama şunu da yineliyorum..Bu çocuk iyi bir takımda devamlı ön tarafta oynasın..10 gol 6-7 asist yapar bunun da arkasındayım..

Dip.Ing.Mag.
26.03.2016, 16:55
Uefan men ve transfer yasagı gelecek diye haberler var nedir aslı astarı?

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

CasTo
26.03.2016, 17:06
Kardeş zaten Mustafa ve Yusuf u savunan hiç kimsenin bu adamlar direkt oynar yerlerine adama gerek yok gibi bir düşüncesi olduğunu zannetmiyorum..

Ben Mustafa yı beğeniyorum ama 2 çok iyi stoper alınmasını istiyorum.Mustafa da çok iyi alternatif olur..Ama bu 2 stoperden biri vasat olursa Mustafa yine alır formayı..

Yusuf evet geliştiremedi kendisini ama takımda herkes oynuyorda sanki tek bu çocuk oynamıyor gibi sadece bu çocuğa yüklenmenin alemi nedir anlamak mümkün değil..Evet daha iyisi alınmalı o da kenarda 3-4 bölge için alternatif olarak durmalı..Ama şunu da yineliyorum..Bu çocuk iyi bir takımda devamlı ön tarafta oynasın..10 gol 6-7 asist yapar bunun da arkasındayım..

mustafa aldığı paraya göre hakkını fazlasıyla veren bir isim ama bazen çok basit hata yapıyor bazende kurtarıyor. bence yerine iyisi alınmalı bende bu konuda aynı düşünüyorum

yusuf konusunda ise herkesin oynayıp oynamaması önemli değil ki hocam. senin görevin oynamak. sen gidip şu oynuyor bende oynamamalıyım dememeli. bastırmalı en azından. hangi maçtı hatırlamıyorum 70 den sonra mi ne girdi yürümüştü taraftar bayağı küfür etmiş heralde buna o maçta. yürümüştü yani ki o maçtada fena oynamamıştık galiba.

oynamasına oynar abi ama kaç tane kaçırır ? kaç topu şahsi oynar kendisine oynar topu yer orası ayrı. ben bjk maçındaki 3 e 1 pozisyondaki cardozo neysede muhammetin bomboş olup pas atmamasından dolayı ve o saçmaca hareketi yapıp topu nerdeye staddan dışarı çıkarttıktan sonra ümidi kestim abi.

haa ama başka takımada giderse volkan şen gibi olabilir olamaz değil

kyodou
26.03.2016, 17:08
Dünyada topçu kalmıştır mutlaka ama uygun bir fiyatla ligimizde tutunmuş, dahası başarılı olmuş isimlerin alınmasında neden sakınca görüyorsunki? Yatabare, Waris, Marin gibi soru işaretleri ile alınıp ligde tutunamayan futbolculardansa kendini ıspat etmiş bu isimleri almak hayli akıllıca bana göre. Şampiyon kadronun iskeleti tabi ki anadoludan kuırulsun demiyorum ama bu isimlerin en kötü kulübede oturması bile önemli bir olay olur. Visca ve Umar'ın olduğu bir takımda sağ kanada ihtiyaç olmaz mesela. Dönüşümlü oynarlar. Güray ve Eren solbeki halleder. Ndiaye ofansif anlamda çok önemli katkılar sağlar. Bunların yanına da dışardan üç beş isim eklenirse harika olur.
İşte tamda bu yüzden kaybediyoruz. Aynı mevkiye 2 vasat üstü adam alıp, bunlar burayı halleder diye diye hepsi çöp oldu. 2 şer milyondan 2 oyuncu alacağına, 4 milyondan 1 oyuncu al ama o mevkiyi doldursun. Acaba dedirtmesin. Yedeğine de alt yapıdan genç al. Sakatlık olunca genç belki idare edemez ama aldığın oyuncu hem hakkını verir, hemde sonraki sezonun iskeletine 1 oyuncu daha eklemiş olursun.

Yani demem o ki; Umar-Ndiaye-Visca üçlüsünün hepsini alacağına, içlerinden en iyisini al. Scout ekibin ne işe yarıyor ? Yapsın analizlerini.

2 yılda 11 iyi oyuncu bulmak bu kadar mı zor ?

ToyerSefa
26.03.2016, 17:14
İşte tamda bu yüzden kaybediyoruz. Aynı mevkiye 2 vasat üstü adam alıp, bunlar burayı halleder diye diye hepsi çöp oldu. 2 şer milyondan 2 oyuncu alacağına, 4 milyondan 1 oyuncu al ama o mevkiyi doldursun. Acaba dedirtmesin. Yedeğine de alt yapıdan genç al. Sakatlık olunca genç belki idare edemez ama aldığın oyuncu hem hakkını verir, hemde sonraki sezonun iskeletine 1 oyuncu daha eklemiş olursun.

Yani demem o ki; Umar-Ndiaye-Visca üçlüsünün hepsini alacağına, içlerinden en iyisini al. Scout ekibin ne işe yarıyor ? Yapsın analizlerini.

2 yılda 11 iyi oyuncu bulmak bu kadar mı zor ?
Sen de bilirsin ki şampiyonluk yolu zor bir yoldur. Her mevkiye adam gibi bir tane futbolcu olsun dersin, sakatlanırsa tökezlersin. O mevkiyi genç çocuğa teslim edersen kaldıramaz, aksar. Şampiyonluk yolunda yara alırsın. Şampiyon olduğumuz sene Egemen'in sakatlığı bizi mahvetmişti. Şikecilerin beklerine ve kanatlarına bak. İkişer ikişer koleksiyon yaptı adamlar. Biri gitse diğeri sırıtmıyor. Ayrıca bu futbolcuları bugüne kadar cahilin aldığı futbolculara karıştırmamak gerek.
Bu arada ben üçü de mutlaka alınsın demiyorum. Bu isimlerin hepsine sıcak bakıyorum.

gökhants1966
26.03.2016, 17:17
GELENLER

E.Mammana = 5 Milyon
F.Erazo = 2.5 Milyon
Eren Albayrak =500 Bin Euro
Walace = 5 Milyon
Ndiaye+Umar = Uğur+Sefa+2 Milyon
Visca = Yusuf+1 Milyon
Hakim Ziyech = 10 Milyon
Vincent Janssen = 8 Milyon
Kenan Karaman = 1 Milyon

Toplam = 35 milyon Euro

GİDENLER

DOUGLAS = 2 Milyon
ÖZER = 750 Bin Euro
MUSA = 250 Bin Euro
YUMLU = 750 Bin Euro
ERKAN = 750 Bin Euro
CARDOZO = 5.5 Milyon
YATABARE = 2.5 Milyon
NDOYE = 2.5 Milyon
SALİH = Kiralıktan Geri Döndü.
MARİN = Kiralıktan Geri Döndü.
UĞUR+SEFA = Takas
YUSUF = Takas
BOSİNGWA = Antrenör Olacak.
FATİH = Sözleşmesi bitiyor.

Toplam = 15 milyon Euro

-------------------------------------ONUR------------------------------------

CAVANDA--------------MAMMANA-------------ERAZO-------------------EREN

--------------------NDİAYE----------------WALACE----------------------

UMAR---------------------------ZİYECH----------------------------VİSCA

--------------------------------JANSSEN--------------------------------

Not : Kalecisi,Stoperleri,Önliberosu,10 numarası ve forveti iyi olan bir takım şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağlar.Takımın tamamını ortalama seviye oyunculardan kurarsan Osmanlıspora dönersin takımda mutlaka 3-4 tane fark yaratacak üst seviye oyuncu olması şart.Yukarıda yazdığım Ziyech ve Janssen büyük bir takıma giderlerse farklı oyunculara bakılmalı ama ne olursa olsun 10 numaramız ve forvetimiz üst seviye olmalı.

kyodou
26.03.2016, 17:19
Sen de bilirsin ki şampiyonluk yolu zor bir yoldur. Her mevkiye adam gibi bir tane futbolcu olsun dersin, sakatlanırsa tökezlersin. O mevkiyi genç çocuğa teslim edersen kaldıramaz, aksar. Şampiyonluk yolunda yara alırsın. Şampiyon olduğumuz sene Egemen'in sakatlığı bizi mahvetmişti. Şikecilerin beklerine ve kanatlarına bak. İkişer ikişer koleksiyon yaptı adamlar. Biri gitse diğeri sırıtmıyor. Ayrıca bu futbolcuları bugüne kadar cahilin aldığı futbolculara karıştırmamak gerek.
Iyi de ben bunların cevabını üstünkörü verdim zaten. Seneye geçiş dönemi olacak. Şampiyonluk sonraki sene yada senelerde. Şuan mevcut kadroda şampiyonluk kadrosuna koyabileceğin max 2-3 oyuncu var. Kalan 8-9 oyuncuyu tek sezondan bulman mümkün değil. O yüzden diyorumki az ama garanti adamlar alıp sonraki sezon öncesinde iskelet kadroyu 6-7 ye çıkarabilelim.

Bunlar burayı idare eder mantığıyla her mevkiye alacağın ikişer oyuncunun en iyi ihtimalle yarısı çöpe gidecek. Ama 7 mevkiye nokta atışı yaparsan 5-6 sı tutar.

batuhanTs
26.03.2016, 17:52
Constant ve belkalem alacaklari icin fifaya gidicekmis dogru mu bu haber doğru ise yandigimizin resmidir

ensarusta
26.03.2016, 18:34
Uefan men ve transfer yasagı gelecek diye haberler var nedir aslı astarı?

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Bu tür haberleri içimizdeki hainler yapıyor çıkartıyor malesef. kulubun isim hakkı için iki üç firmayla masada sıkı pazarlık halinde usta. uefadan ceza olma olasılığının dillendirilmesi sürekli gündem yapılması bu pazarlıkta elimizi zayıflatıyor istediğimiz yüksek rakamlara anlaşma yapabilmemiz için. sizce şampiyonluk hedefiyle hesabını kitabını yapan usta haberlerdeki çıkan komik rakamlar için kulubun gelecegini ipotek altına sokarmı ?

Mustafa YILMAZ
26.03.2016, 18:53
marc janko

bizde 30 maç oynadı 4 gol. bizden gittikten sonra sidney'de 23 maç 16 gol ordan basel'e geçti 31 maç 20 gol lig,şl ve uefa toplamında. milli takımda 9 maç 7 gol.. nerden geldi aklımada baktım şuan milli maçta gol atınca bi bakayım dedim. iyi veya kötü oyuncu bende orda değilim..

yani ne alırsan al senin organizasyonun 5 para etmezse getirdiğin oyuncuda çöp olur gider. transferden önce yapılanmayı bitirmemiz lazım iç dinamikleri sağlam temele kurarsan vasat oyuncuyu bile şiir gibi oynatırsın yani oyuncu alırken takım kurmak için alırsan başarı olur yoksa habu iyi topçu deyip sisteminle uyumsuz adam alırsan ziyan..

Erkan A.
26.03.2016, 19:01
renktaslar bir arkadas umarla anlastik yazdi kayboldu yalanmiydi ??

gometra
26.03.2016, 19:09
Ts Kulis gelecek sezon mevcut kadrodan 8 oyuncu kalacak demiş.

Onur
Güray
Muhammet
Aytaç ( Ersun effect)
Yumlu (O bir efsane, gönderilmesi teklif dahi edilemez)
Okay ( Kalır ama niye kalır kimse bilmiyor)
Ekici

bunlar dışında 8. oyuncu kim olur bilmiyorum, Yusuf/Aykut/Özer/Erkan vs.

En az bi 10 transfer olacak gibi. Ersun zaten geçen sene 8 transfer istemişti, Onur ve Güray/Eren Albayrak dışında ilk 11in hepsi baştan dizilecek gibi. Ki olması gereken de bu zaten.

Bi tane 10 numara ya da forvet mevkisine yıldız oyuncu da gelir, o da cepte.

Ndiaye ve Eren de garanti gibi.

Şahsen stoperde Djilobodji'yi kiralayıp Aissa Mandi'yi alabiliriz, Hem Reims'in küme düşme ihtimali var, hem de sözleşmesi son senesine giriyor. Bence Stoper mevkisinde en optimum çözüm bu olur.

Kanatlarda Fabian Castillo biraz görece tuzlu olabilir ama takımda en çok görmek istediğim oyunculardan biri.

Gerisi allah kerim, bekleyelim görelim.

Dzeko'yu da atın fava bekleyin :) (duyum değildir)

diskus
26.03.2016, 19:10
renktaslar bir arkadas umarla anlastik yazdi kayboldu yalanmiydi ??

Ya kardes bosver Umar i bize yaramaz.Umar birincisi kontratak futbolcusu,ikinci sözlesmesi devam ediyor,ücüncüsü bana göre yasi 21 degil 30 a yaklasmis gibi gözüküyor!Biz Trabzonspor uz bize karsi oynayan hicbir takim bos alan birakmaz.

emrhan61
26.03.2016, 19:20
Orada Burada herhangi bir yerde şu ana kadar transfer ettiğimiz isimler ;

Edin Visca
Ndiaye
Aminu Umar
Ömer Bayram
Eren Albayrak

emrhan61
26.03.2016, 19:22
Her kim hangi mevkiye gelirse gelsin ama gelecek 10 Numara tamamen tartışılmayacak bir isim olmalı.

Samet Yildirim
26.03.2016, 19:30
Avusturya-Arnavutluk macinda 16 Kulübün maci izleyen Scout ekibi var.

Hamburg, Ingolstadt, Stuttgart, Freiburg, 1860 Münih, Southampton, Stoke City, West Ham, Queens Park Rangers, Reading, Bursaspor, Shaktar Donetsk, Anderlecht, Atalanta ve TRABZONSPOR.

Sky Sports Avusturya

artvints
26.03.2016, 19:42
sıradan, liderlik özelliği olmayan, yavaş stoper alınmasın, hücum gücü olmayan pas yapamayan ön libero alınmasın, fiziği iyi olmayan ayakta kalamayan 10 numara alınmasın, top taşıyamayacak çalım atamayacak, durağan forvet alınmasın, kanatta 30 yaşlarında, koşamayan oyuncu çok teknik diye bize yutturulmasın.

Emorfo_55
26.03.2016, 19:43
Avusturya-Arnavutluk macinda 16 Kulübün maci izleyen Scout ekibi var.

Hamburg, Ingolstadt, Stuttgart, Freiburg, 1860 Münih, Southampton, Stoke City, West Ham, Queens Park Rangers, Reading, Bursaspor, Shaktar Donetsk, Anderlecht, Atalanta ve TRABZONSPOR.

Sky Sports Avusturya

Mark Janko ???

kyodou
26.03.2016, 20:03
Bu oyuncuyu yaz döneminde buraya yazmıştım. Videosunu bile atmıştım kimse iplememişti. Piyasa değeri 150 Bin € idi. Devre arası 4.6 M €' ya Chelsea' ya transfer olmuş çocuk ya. Aahh aahhh :(

http://www.transfermarkt.com.tr/matt-miazga/profil/spieler/245893

emrhan61
26.03.2016, 20:06
sıradan, liderlik özelliği olmayan, yavaş stoper alınmasın, hücum gücü olmayan pas yapamayan ön libero alınmasın, fiziği iyi olmayan ayakta kalamayan 10 numara alınmasın, top taşıyamayacak çalım atamayacak, durağan forvet alınmasın, kanatta 30 yaşlarında, koşamayan oyuncu çok teknik diye bize yutturulmasın.

+61

Burak
26.03.2016, 20:19
Geçen gün Twitter üzerinde de bu konuyu tartıştım. Buraya da yazayım.

Biz scout ekibinden ne bekliyoruz? Gözümüzde kendilerinin tanımı nedir? Kadro iskeletini kurarken bu birimi nereye koymalıyız? Ve bizleri memnun etmesi gereken/edeceği nokta nedir?

Ben olaya sadece genç oyuncu alıp satma yönünden bakmıyorum. Yaşı ne olursa olsun bu takıma nokta atışı yapabilecek her adam benim için başarıdır. Bugün Ernst nasıl Beşiktaş'ı şampiyon yaptıysa, nasıl Yusuf bizim elimizden çektiyse kupayı bu tür transferlere her zaman varım. Ben de dahil herkes bunca isim yazıyor, tartışıyor ama özellikle bu ligden transfer edilecek her oyuncu için 'Bundan daha iyisini daha ucuza alırdık' görüşü gırla gidecek. Bir N'Diaye, Visca kulüp için geçiş evresi denilen dönemde önemli hamleler olabilir. Son mesajımda yazdım. Her futbolcumuz yıldız olmayacak malesef. Hamallara, düz topçulara, mücadele edip koşacak karakterlere de ihtiyaç var. Afrika'nın büyük şehir görmemiş oyuncularına her zaman tavım. Gelsinler oynasınlar. Visca'yı anlatmaya gerek yok zaten. Hepimiz altı senedir tanıyoruz. Yüksek bonservise karşıyım tabiki.

Ayrıca stoper, ön libero, merkez orta saha ve santraforumuzun tartışılmayacak isimlerden oluşmasını diliyorum. Orta koridor benim için çok önemli. Kale zaten sağlamda.

Alika87
26.03.2016, 20:30
Umar, N'diaye yada Seysu bize fazla birsey katabilecegini sanmiyorum. Bize daha yetenekli oyuncular lazim. N'diya ve Umar iyi bir takim oyunu oynayan takim icinde, bos alanlar bularak etkili oldular. Simdi ki oyuncularimizdan daha iyi görünebilirler, ama daha yetenekli olduklarini düsünmüyorum. N'diaye sartlar uygunsa düsünülebilir ama Umar icin para harcamak bana mantikli gelmiyor.

Travelair
26.03.2016, 20:51
Seçeceğimiz isimlerin hepsi seçmece olmalı. Alabileceklerimizin en iyileri olmalı, elit olmalı. Şüphe bırakmamalılar. Teknik ama zayıf, fizikli ama hantal, hızlı ama zeki değil gibi yarım futbolculardan uzak durmalıyız. Her manasıyla futbolcu olmalılar. Elimizdekileri de değerlendirirken "İdare eder", "Az alıyor", "Yedekte dursun", "Arada bir hata yapıyor olsun o kadar, hata yapmayanlar Barcelona, Real..." gibi düşüncelere sapmamalıyız

Erkan A.
26.03.2016, 21:21
macaristan - hirvatlarla berabere kalmis

macarlarin golünü Balazs Dzsudzsak atmis ?

Dzusdzsakin bizimlede ismi anildigi icin yazma geregi duydum

kyodou
26.03.2016, 21:27
Wyscout' u olan Rijeka' dan Matej Mitrovic' i izleyebilir mi ? Çok iyi bir stoper olacak bence.

Emorfo_55
26.03.2016, 21:41
Haziranda Serbest kalacaklar . Umarım şuraları güzel değerlendirebilirz

http://www.transfermarkt.com.tr/detailsuche/spielerdetail/suche/3457237

Alika87
26.03.2016, 21:59
Haziranda Serbest kalacaklar . Umarım şuraları güzel değerlendirebilirz

http://www.transfermarkt.com.tr/detailsuche/spielerdetail/suche/3457237

listeye baktim, bize faydali olacak ve yillik 2,5m cekmeyecek oyuncu sayisi sifira yakin.

emrhan61
26.03.2016, 22:15
Miguel Velosoda boşa çıkıyormuş. Son durumu nedir bilen var mı?

gökhants1966
26.03.2016, 22:18
Gelecek sezon stadın dolması isteniyorsa 2-3 tane üst seviye oyuncu alınmalı özellikle 10 numara ve forvet mevkisinde çok kaliteli oyuncular olmalı.Takımın tamamını vasat oyunculardan kurarsan taraftarın stada gitmesi için bir neden kalmaz taraftarı biraz heyecanlandıran oyuncular olmalı.

emrhan61
26.03.2016, 22:20
http://www.transfermarkt.com.tr/statistik/endendevertraege

Listede yararlı olabilecekler.
Caceres
Zivkovic
Huddlestone
Nagatomo
Emmanuel Mas (Burada çok övüldü)

gökhants1966
26.03.2016, 22:21
Miguel Velosoda boşa çıkıyormuş. Son durumu nedir bilen var mı?

Son durumunu bilmiyorum ama minimum 2.5 milyon Euro isteyeceği için bu transfer olmaz diyorum.Güney Amerika yada Avrupa ülkelerinden 24 yaşını geçmemiş genç sayılabilecek oyuncular alınacaktır diye düşünüyorum.

artvints
26.03.2016, 22:31
abdülkadir'in videolarını izledim wyscout'tan. bir milli maçtan görüntü vardı sadece. öyle messi, hagi tarzında hücumda sorumluluk alan bir oyuncu görmedim. daha geride takımı için herşeyi yapabilecek, çok çalışkan basit oynayan bir futbolcu gördüm. tam da orta sahada ihtiyacımız olan şey. takımın merkezinde altyapıdan yetişen hem yetenekli, hem çalışkan, hem de kişilik olarak düzgün bir futbolcunun yararları saymakla bitmez. bu çocuk 17, 18 hadi en geç 20 diyelim, bu yaşlarda takıma girip banko oynuyorsa o zaman klüpte gelişme olmuş demektir. başkandan beklediğim şey bu. walace'ın yanına abdülkadir'i koyduğunda o orta saha merakla izlenecek seviyede olur.

Yılmaz Korkmaz
26.03.2016, 22:46
Stopere Vlaar düşünülebilir

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ozan Yılmaz
26.03.2016, 22:56
abdülkadir'in videolarını izledim wyscout'tan. bir milli maçtan görüntü vardı sadece. öyle messi, hagi tarzında hücumda sorumluluk alan bir oyuncu görmedim. daha geride takımı için herşeyi yapabilecek, çok çalışkan basit oynayan bir futbolcu gördüm. tam da orta sahada ihtiyacımız olan şey. takımın merkezinde altyapıdan yetişen hem yetenekli, hem çalışkan, hem de kişilik olarak düzgün bir futbolcunun yararları saymakla bitmez. bu çocuk 17, 18 hadi en geç 20 diyelim, bu yaşlarda takıma girip banko oynuyorsa o zaman klüpte gelişme olmuş demektir. başkandan beklediğim şey bu. walace'ın yanına abdülkadir'i koyduğunda o orta saha merakla izlenecek seviyede olur.
Yani bi messi tarzı yok öyle mi?
Uefa niye sürekli bu başlıkla haber yapıyor bu çocuğu?

emrhan61
26.03.2016, 22:56
Vlaar Kronik sakat olmasa gerçekten iyi bir lider stoper olabilirdi.

gometra
26.03.2016, 22:58
Falcao ve Dzeko Akyazı profiline uygun iki büyük yıldız aslında. Ya da şöyle diyim, Akyazı'da taraftarı çekmek için "büyük" bir yıldız alınacaksa mevcut şartlarda fayda/maliyet oranı en yüksek iki isim belkide Falcao ve Dzeko. Torres falan da var ama o biraz fazla ölü yatırım.

İkisinin de normal şartlarda kulüplerinden aldığı para 5 milyon civarı(vergisiz), ve ikisi de muhtemelen ya döneminde kiradan döndüklerinde maliyetlerinden ötürü satış listesine konacak. Çin ve Arap yarımadasından uçuk bi teklif olmazsa, türkiye maddi tatmin açısından en uygun lokasyonlardan biri.

Maç başlarıyla birlikte yıllık 3 milyonu bulan, şampiyonlar ligi/şampiyonluk/gol gibi bonusları olan kontratlarla oyuncuları ikna etmek zor ama imkansız değil bence. Beşiktaş'ın Gomez de yaptığı şekilde bi operasyonla bu oyuncuları Trabzona kazandırmak kağıt üstünde pek imkansız değil. Zaten yaşları da 30u bulduğundan çok soğuk bakacaklarını sanmıyorum. Yaz döneminde illa ki menajerler bu iki oyuncuyu Trabzonspor'a önereceklerdir.

Dzeko biraz daha zor ama Falcao uç hedef olmaz, Valla ne söyliyim Facao'yu Ts formasıyla görmek çok acayip olabilir :)

emrhan61
26.03.2016, 23:02
Falcao kendisinin bile hiç beklemediği bir performans sergiledi. Zayıf bir lig olan Stsl'de Gomez gibi kendini bulabilir. Tabi arkasına bir de sağlam 10 Numara alınması gerek. Her takım kiralıyor en kötü biz de kiralayabiliriz. Başkanın Akyazıya taraftar çekmek için 1 tane de olsa yıldız alacağını biliyoruz. Neden olmasın?

artvints
26.03.2016, 23:05
Yani bi messi tarzı yok öyle mi?
Uefa niye sürekli bu başlıkla haber yapıyor bu çocuğu?

başlık ilgi çeksin diyedir, ya da fiziki benzerlikten kaynaklıdır. haberin içeriğinde bir sorun yoktu.çok iyi tarif edilmişti oyuncu.birçok maç izlemek gerek tabi ama topla mesafe katetme içgüdüsü yüksek değil abdülkadir'in. ilk göze çarpan topsuz alandaki hareketliliği ve top rakipteyken hiç rahat olmaması, çok fazla koşuyor topu almak için.zamanla değişir, gelişir tabi. uefa haberinde iyi bir takım oyuncusu olduğundan ve gerektiğinde sorumluluk aldığından bahsediyordu. çabukluğu, çevikliği sol ayaklı olması zaten izlemesi zevkli bir oyuncu olmasını sağlıyor. bir iki sene içinde yere sağlam basıp, güçlenirse girer takıma. bu da özel çalışma, özel ilgi gerektiriyor.

Enes Başkaya60
26.03.2016, 23:05
Adam szalai forvet için uygun mudur ?

Alika87
26.03.2016, 23:06
Falcao kendisinin bile hiç beklemediği bir performans sergiledi. Zayıf bir lig olan Stsl'de Gomez gibi kendini bulabilir. Tabi arkasına bir de sağlam 10 Numara alınması gerek. Her takım kiralıyor en kötü biz de kiralayabiliriz. Başkanın Akyazıya taraftar çekmek için 1 tane de olsa yıldız alacağını biliyoruz. Neden olmasın?

yillik 4-5m vermeye ne gerek var? Bizim meshur 2,5m bile yetmez.

Ozan Yılmaz
26.03.2016, 23:07
Falcao nun maaşının yarısını bile ödeyemeyiz bu ekonomik şartlarda

Alika87
26.03.2016, 23:08
Adam szalai forvet için uygun mudur ?

kötü oyuncu degil, ama cok agir ve hantal. Havadan fena degil ve top iyi tutar ve dagitir, ama bizim aradigimiz ve ihtiyacimiz oldugu bir tip degil.

Enes Başkaya60
26.03.2016, 23:09
kötü oyuncu degil, ama cok agir ve hantal. Havadan fena degil ve top iyi tutar ve dagitir, ama bizim aradigimiz ve ihtiyacimiz oldugu bir tip degil.

Düşünülebilinir diye yazdım çok begeniyordum kendisini şu an ne durumda pek bilmiyorum ama katkı yapar diye düşündüm...

artvints
26.03.2016, 23:10
Falcao ve Dzeko Akyazı profiline uygun iki büyük yıldız aslında. Ya da şöyle diyim, Akyazı'da taraftarı çekmek için "büyük" bir yıldız alınacaksa mevcut şartlarda fayda/maliyet oranı en yüksek iki isim belkide Falcao ve Dzeko. Torres falan da var ama o biraz fazla ölü yatırım.

İkisinin de normal şartlarda kulüplerinden aldığı para 5 milyon civarı(vergisiz), ve ikisi de muhtemelen ya döneminde kiradan döndüklerinde maliyetlerinden ötürü satış listesine konacak. Çin ve Arap yarımadasından uçuk bi teklif olmazsa, türkiye maddi tatmin açısından en uygun lokasyonlardan biri.

Maç başlarıyla birlikte yıllık 3 milyonu bulan, şampiyonlar ligi/şampiyonluk/gol gibi bonusları olan kontratlarla oyuncuları ikna etmek zor ama imkansız değil bence. Beşiktaş'ın Gomez de yaptığı şekilde bi operasyonla bu oyuncuları Trabzona kazandırmak kağıt üstünde pek imkansız değil. Zaten yaşları da 30u bulduğundan çok soğuk bakacaklarını sanmıyorum. Yaz döneminde illa ki menajerler bu iki oyuncuyu Trabzonspor'a önereceklerdir.

Dzeko biraz daha zor ama Falcao uç hedef olmaz, Valla ne söyliyim Facao'yu Ts formasıyla görmek çok acayip olabilir :)

bu tip bir hamleyi şampiyonluk senesinde yapmak doğru olur.oyuncu çok iyi seçilmeli tabi. ilk hedef uzun soluklu bir iskelet kurmak olmalı. stadı doldurmak için de iskelete yerleşecek genç bir on numara veya genç bir kanat oyuncusu hedef olabilir. öne çıkarılması gereken de iyi takım olgusu olmalı önümüzdeki sene için. başkanın açıklamaları da bu yönde.

Alika87
26.03.2016, 23:14
Düşünülebilinir diye yazdım çok begeniyordum kendisini şu an ne durumda pek bilmiyorum ama katkı yapar diye düşündüm...

ben bu sezon bir cok macini izledim ve hic iyi durumda degil. Tabi Hannoverin kötülügünden kaynaklanabilir bu.

kanterts
26.03.2016, 23:27
Ön Libero icin düsen Hannoverden Sane düsünülebilir . oraya sert bir oyuncuya ihtiyac var . Miguel Veloso gibi pasör gibi biride lazim ama cok para ister . veya topla mesafe katebilen biri .
sag kanat forvet icin teknigi iyi olmasada sözlesmesi biten Martin Harnik düsünebilir . hani cokta begenmiyorum enteresan bir oyun stili var . Bir sekilde Golü atiyor .
biraz müllere benzetiyorum :D gol atan kanat gelsin gizli forvet . Kerem Demirbay yetenekli oyuncu , alinirsa sevinirim . Darmstadt Kaptani Stoper Aytac Sulu da
Lider bir Oyuncu . 7 de Golü var yanilmiyorsam . Tam bir savasci . Takimdan 15 oyuncu gönderilmeli . tesekkür edilmeyerek . cok isimiz var , bunu yapacak para ve zaman yok diye düsünüyorum .

Uğur Kalyoncu
26.03.2016, 23:31
Caner in yanina bir topcu ve bir miktarda para verip Rodellega yi alalim kafamiz rahat olsun..

gometra
26.03.2016, 23:43
bu tip bir hamleyi şampiyonluk senesinde yapmak doğru olur.oyuncu çok iyi seçilmeli tabi. ilk hedef uzun soluklu bir iskelet kurmak olmalı. stadı doldurmak için de iskelete yerleşecek genç bir on numara veya genç bir kanat oyuncusu hedef olabilir. öne çıkarılması gereken de iyi takım olgusu olmalı önümüzdeki sene için. başkanın açıklamaları da bu yönde.

Akyazı için Cardozo'nun yarattığı etkiye benzer, hatta fazlasını yaratacak bi oyuncunun alınacağı sır değil. Birinci ağızdan dile getirilen bi niyet. Bu minvalde de gerçekçi hedefler az çok belli. Dzeko ve falcao da bunlardan sadece ikisi. Mevki olarak bu oyuncunun ofans olması zaten kaçınılmaz, benim için Ben Arfa da müthiş bi yıldız ama bütün camiada o reaksiyonu yaratacak kadar reputation'ı yüksek bi isim mi tartışılır. Benim başkanın konuşmalarından anladığım aralık kesinlikle Falcao/Dzeko klasmanı. O yüzden bu isimler üstünde durdum.

Bu transferin maliyetini de "daha ucuza daha iyisini buluruz" şeklinde değerlendirmek yanlış. Çünkü bu transfer bu kalemin gideri değil. Başka bi planlamanın ürünü.

Takımın geri kalanından güdülecek politika her şekilde bu yıldız oyuncu transferinden daha farklı olacaktır. Ben planlama konusunda yönetime güveniyorum.

Ama işte "yıldız" deyince en gözü tok taraftar bile heyecanlanıyor :)

Hysteria
26.03.2016, 23:47
Buradan IsaacCabrera'ya selam olsun

Fatih Çelik
27.03.2016, 00:04
Forvet dediğin Huntelaar gibi olacak vurdu mu ses gelecek toptan. Bast Dost gibi olacak her şekilde topu 3 direğin içinden geçirecek. Bu tanimlara Falcao uysa dahi ne yazık ki kendisi gerçekten bitik durumda. Yok mu şöyle Harry Kane gibi Vardy gibi sürpriz yumurta süper lig de bir iki gömlek üstte forvet

selcuk
27.03.2016, 00:08
Forvet dediğin Huntelaar gibi olacak vurdu mu ses gelecek toptan. Bast Dost gibi olacak her şekilde topu 3 direğin içinden geçirecek. Bu tanimlara Falcao uysa dahi ne yazık ki kendisi gerçekten bitik durumda. Yok mu şöyle Harry Kane gibi Vardy gibi sürpriz yumurta süper lig de bir iki gömlek üstte forvet
falcaonun birak ölüsünü, lesi bile süperligin 2 gömlek üzerinde

süperligde en önemli olan vucut yapisi adamda genetik

Fatih Çelik
27.03.2016, 00:15
falcaonun birak ölüsünü, lesi bile süperligin 2 gömlek üzerinde

süperligde en önemli olan vucut yapisi adamda genetik

Bizim için rvp vakası olur Falcao bana öyle geliyor. Benteke veya Ings i kiralasak? Klopp istemiyorumus zaten.

asilhamsi
27.03.2016, 00:32
20 kişilik kadro kurulmalı ve kalan 4-5 oyuncu alt yapı kategorilerinden olmalı.Bu oyuncular süs olsun diye kadroda durmamalı.

Cesurca bu isimlere ciddi sureler verilmeli.

ugurcan,ramazan,abdülkadir,muhammet beşir,batuhan

TSL den ndiaye,visca ve eren hem 11 hemde 18 kişilik kadro icin cok iyi isimler.

onur,esteban,cavanda,aykut,akakpo,guray,okay,aytac ,ekici,muhammet kadroda kalması gereken oyuncular.

6-7 tane nokta transfer ile şampiyon kadroyu kurarız.

En cok istedigim isimler ise walace ve hatem ben arfa

selcuk
27.03.2016, 00:50
Bizim için rvp vakası olur Falcao bana öyle geliyor. Benteke veya Ings i kiralasak? Klopp istemiyorumus zaten.
van persie hep zayifti, falcao hayvan

bentekenin maasini west ham bile karsilayamam diyor...

ama mücadele gücü yüksek santrafor almak isteniyorsa gulbrandseni isterim
hem ac, ucuz ve 3 kisi icin oynuyor

emrhan61
27.03.2016, 01:05
Falcao nun maaşının yarısını bile ödeyemeyiz bu ekonomik şartlarda

Sponsor falan olur diye düşünmustum.

emrhan61
27.03.2016, 01:07
İtibar için yapılacak bir transfer olduğundan ucuza daha yararlısı olsun demek biraz saçma. 1 tane olsun tam olsun.

selcuk
27.03.2016, 01:10
İtibar için yapılacak bir transfer olduğundan ucuza daha yararlısı olsun demek biraz saçma. 1 tane olsun tam olsun.
itibar icin transfer yapilacaksa nasri alinsin

2kat popüler falcaodan ve yari parasina oynar

kyodou
27.03.2016, 01:16
Falcao, Dzeko falan, tekrar o toplara girmeyelim aman diyeyim. Bizim alacağımız en büyük ve en yaşlı yıldız 26' lık Pato olmalı.

Enes Başkaya60
27.03.2016, 01:22
....

Alika87
27.03.2016, 01:23
itibar icin transfer yapilacaksa nasri alinsin

2kat popüler falcaodan ve yari parasina oynar

Bize itibar lazım değil, bize genç yetenekli ve başarıya aç oyuncular lazım.

Bu itibar kelimesinden nefret ediyorum, ne kaybettiysek itibar yüzünden kaybettik.

61ronin61
27.03.2016, 01:25
yusuf asla ve asla satılmamalı trabzonsporun en hırslı futbolcusu onuda yemeyelim.yusuf bjk gs şikebahçede uçar sonra çok kafaları duvara vururuz.

o gerçek bir trabzonsporlu bu şehri ve kulübü çok seviyor.asla satılmamalı.

ah be şenol hoca bizde olucaktı douglus bile liverpolun transfer listesindeydi.hocasızlık en süper ne adamları yedi.bizim takımda.adamlara bakın cardozoya laf diyor.yaa sen cardozonun tırnağı olamıyacak forvetlerle senlerce oynadın ama dedim yaa işte hocasızlık en mükemmel adamları değersiz yaptı .

süper hocan olursa bursa gibi bir takımın tüm futbolcuları kapış kapış gider.

not=şenol güneş sen trabzonspora en büyük kötlüğü yaptın kolpataşa giderek.sen asla onlardan değilsin kendi egon için tüm inandığın değerleri sildin.yok olan bir ts varken sen kolpataşın ayakçısı oldun.ama ne kadar mutlu değilmibjk de bi kaç maç bjk forması ilede çıktı meğerse ne büyük bjk liymiş bu şenol güneş.kolpalar çaldılar en büyük değerimizive sefasını sürüyorlarlar.oda çok mutlu bjk de olmaktan bjk lilerde çok mutlu.tek ızdırap çeken tek biziz.bu tek kelime ile ihanettir.

Enes Başkaya60
27.03.2016, 01:26
ben bu sezon bir cok macini izledim ve hic iyi durumda degil. Tabi Hannoverin kötülügünden kaynaklanabilir bu.

Anladım abi o zaman eski formundan baya uzakta gereksiz olur...

Enes Başkaya60
27.03.2016, 01:31
Falcao yu aldık da burun kiviriyoruz gelmez arkadaş Türkiye ye gelmez ben yildiz adayı bir 10 numara alacağımızı düşünüyorum başkan 10 numara hayranı bir kişi başkan olmadan da attığı twetlerle bunu dile getiriyordu sanki....

Yılmaz Korkmaz
27.03.2016, 01:49
yusuf asla ve asla satılmamalı trabzonsporun en hırslı futbolcusu onuda yemeyelim.yusuf bjk gs şikebahçede uçar sonra çok kafaları duvara vururuz.

o gerçek bir trabzonsporlu bu şehri ve kulübü çok seviyor.asla satılmamalı.

ah be şenol hoca bizde olucaktı douglus bile liverpolun transfer listesindeydi.hocasızlık en süper ne adamları yedi.bizim takımda.adamlara bakın cardozoya laf diyor.yaa sen cardozonun tırnağı olamıyacak forvetlerle senlerce oynadın ama dedim yaa işte hocasızlık en mükemmel adamları değersiz yaptı .

süper hocan olursa bursa gibi bir takımın tüm futbolcuları kapış kapış gider.

not=şenol güneş sen trabzonspora en büyük kötlüğü yaptın kolpataşa giderek.sen asla onlardan değilsin kendi egon için tüm inandığın değerleri sildin.yok olan bir ts varken sen kolpataşın ayakçısı oldun.ama ne kadar mutlu değilmibjk de bi kaç maç bjk forması ilede çıktı meğerse ne büyük bjk liymiş bu şenol güneş.kolpalar çaldılar en büyük değerimizive sefasını sürüyorlarlar.oda çok mutlu bjk de olmaktan bjk lilerde çok mutlu.tek ızdırap çeken tek biziz.bu tek kelime ile ihanettir.
Yemişim hırsını.. Hırsla oluyorsa ondan daha hırslı oynayacak yüzlerce kişi çıkar bu forumda

emrhan61
27.03.2016, 01:59
Almayalım da bir tane heyecanlandıracak ismimiz olsun.. Vurdumu gol olsun.. Sneijder Nani varken rakiplerde bizde kim var hücum yapacak?
Takımi ileriye hareketlendirecek bir oyuncu şart.

Uluhan
27.03.2016, 02:05
Yine başladı yıldız muhabbeti ; önceliğimiz belli bir noktaya gelmek isteyen, hedef sahibi, başarıya aç , hali hazırda iyi seviyede ve daha da üstüne çıkabilecek oyunculardan kurulu bir ekip oluşturmak.

Falcao inanılmaz bir golcüydü ama geçirdiği sakatlıklardan sonra durumu ortada. Düşüşte olan futbolculara yapılacak yatırım büyük olasılıkla hüsranla sonuçlanacaktır; böyle risk alacak lüksümüz yok.

Örneğin Benteke'yi S Liege yada Genk'de iken alacaktık ; o dönem geçti. Kadro , şehir ve misyonumuza uygun olmayan transfer yapamayız.

Erkan A.
27.03.2016, 02:05
renktaslar

yeni hocamiz kim olacak bunu bilseydik oyun taktigine göre bir iki isim tuturabilirdik ..

yani hoca beli olmadan onu alalim bunu alalim diyerek bosuna hayalere kapilmayalim ..

eger suan gercekten oyuncu bakiliyorsa kesinlikle ersun yanal hocamiz olacak diyorum gecenlerde baskanimizi met etmis yorumlarinda

melihergun
27.03.2016, 04:03
Ne falcao su ibra ayrılmıyormu sezon sonu gelsin bize prestij için süper hamlede para işi zor

kyodou
27.03.2016, 08:52
Benteke 10 M € bile etmezdi. Yazık Liverpool' un paralarına.

Burak
27.03.2016, 09:30
renktaslar

yeni hocamiz kim olacak bunu bilseydik oyun taktigine göre bir iki isim tuturabilirdik ..

yani hoca beli olmadan onu alalim bunu alalim diyerek bosuna hayalere kapilmayalim ..

eger suan gercekten oyuncu bakiliyorsa kesinlikle ersun yanal hocamiz olacak diyorum gecenlerde baskanimizi met etmis yorumlarinda

Ben de katılıyorum bu görüşe. Bence Ersun Yanal üçüncü dönemi için imza atacak. Başkanın Lucescuvari diyerek açıklamak istediği istikrarlı çözüme uygun en iyi isim profesyonellik olarak baktığımızda. Bunu her yerde söylerim. Bana bugün bir takım kur deseler, hocasını da sen belirle cevabım Ersun Yanal olur.

Burada karşılıklı güvenmek ve inanmak en önemli konu. Transfer, takım içi otorite, oynanacak olan futbol, başarısızlık dönemindeki sabır ve tolerans, kulübü sportif açıdan nereye doğru gideceğinin yol haritasını çizebilmek büyük önem arz ediyor. Başkanın da Ersun hocanında bu konuda uygun isimler olduğunu düşünüyorum.

Ve bir de sorum var herkese... Tamam bir Porto, Barca ya da Bayern olamayız belki ama Gladbach veya Salzburg tarzında bir yapıyı benimsemek zor mu mesela sizce?

Uğur Kalyoncu
27.03.2016, 10:14
Yeni hoca Ersun Yanal olmali ,olacaktirda hatta ben çoktan olduğunu düşünüyorum.

2.yari böyle dalgali bir performans göstereceğimiz belliyken hocanin göreve baslamamasi isabet oldu..

Yeni sezon, yeni stad , yeni hoca , yeni topcular ile sıfırdan baslayacagiz..

Onur Esteban Mustafa Güray Yusuf Aytac Ekici Okay Muhammet ve Ramazan kalmali..

Aykut maasinda indirim yapip o da kalmali..

Mustafa ve Aykut stoperlerin arkasinda tehdit olarak bulunmalilar..Ayni sekilde formda bir Esteban,Onur un performansini artaracaktir..

Cavanda benim icin ciddi bir soru isareti..Takim hedefe oynarken değişir soylemlerine katilmiyorum kalirsa da insallah yanilirim..

En önemli transfer olarakta son 9 haftayi sabit bir 11 ile oynamak olacaktir..Erkan oynamamali artik.

Esteban
Cavanda Mustafa Aykut Güray
Yusuf Aytac Okay Marin
Ekici
Muhammet

nbay
27.03.2016, 10:28
Ben de katılıyorum bu görüşe. Bence Ersun Yanal üçüncü dönemi için imza atacak. Başkanın Lucescuvari diyerek açıklamak istediği istikrarlı çözüme uygun en iyi isim profesyonellik olarak baktığımızda. Bunu her yerde söylerim. Bana bugün bir takım kur deseler, hocasını da sen belirle cevabım Ersun Yanal olur.

Burada karşılıklı güvenmek ve inanmak en önemli konu. Transfer, takım içi otorite, oynanacak olan futbol, başarısızlık dönemindeki sabır ve tolerans, kulübü sportif açıdan nereye doğru gideceğinin yol haritasını çizebilmek büyük önem arz ediyor. Başkanın da Ersun hocanında bu konuda uygun isimler olduğunu düşünüyorum.

Ve bir de sorum var herkese... Tamam bir Porto, Barca ya da Bayern olamayız belki ama Gladbach veya Salzburg tarzında bir yapıyı benimsemek zor mu mesela sizce?

istikrar ve ersun yanal bugüne kadar aynı cümle içinde pek kullanılmadı . yakalamış olduğu çıkışlar ve başarılar kendisine bir istikrar getirmek için yeterli olmadı . bu nedenle ersun yanal hep bir soru işareti olarak kalacak teknik direktörlük yaşamı boyunca .

Burak
27.03.2016, 11:33
istikrar ve ersun yanal bugüne kadar aynı cümle içinde pek kullanılmadı . yakalamış olduğu çıkışlar ve başarılar kendisine bir istikrar getirmek için yeterli olmadı . bu nedenle ersun yanal hep bir soru işareti olarak kalacak teknik direktörlük yaşamı boyunca .

Abi kariyerine baktığımız zaman en yüksek seviyedeki başarısında dahi hemen gönderilmiş. Soru işareti olarak belki bu gösterilebilir ancak Denizlispor, Gençlerbirliği gibi takımlarda da neler yaptığını gördük. Kendisini o günden bu yana değiştirdi, geliştirdi bence. Her zaman bu ülkedeki üst düzeydeki bir kaç hocanın arasında. Ha illa yerli ve Ersun Yanal mı olmalı bilmiyorum ama başkandan yola çıkarak ben de kendisinin gelecğeini düşünüyorum.

diskus
27.03.2016, 12:12
Abi kariyerine baktığımız zaman en yüksek seviyedeki başarısında dahi hemen gönderilmiş. Soru işareti olarak belki bu gösterilebilir ancak Denizlispor, Gençlerbirliği gibi takımlarda da neler yaptığını gördük. Kendisini o günden bu yana değiştirdi, geliştirdi bence. Her zaman bu ülkedeki üst düzeydeki bir kaç hocanın arasında. Ha illa yerli ve Ersun Yanal mı olmalı bilmiyorum ama başkandan yola çıkarak ben de kendisinin gelecğeini düşünüyorum.

Kardesler Ersun Yanal iyi bir teknik direktör olabilir ama bana göre kendini artik eskisi gibe isine vermiyor!Bize 1.ci gelisinde kontratini uzatmayacagini belirtti(aklinca istanbullu üc kardes e gidecekti) ve isler iyi gitmiyince kovuldu.2.ci gelisinde kendi vücudu geldi beyni hic gelmedi Trabzon a.3.cüde ne degisecek?

kyodou
27.03.2016, 12:23
Türk futbolunda 1 yıl bile istikrardır. Ptt' de 18 takım 52 hocayla çalışmış bu sezon.

Mert Oğuzlu61
27.03.2016, 12:50
Kardesler Ersun Yanal iyi bir teknik direktör olabilir ama bana göre kendini artik eskisi gibe isine vermiyor!Bize 1.ci gelisinde kontratini uzatmayacagini belirtti(aklinca istanbullu üc kardes e gidecekti) ve isler iyi gitmiyince kovuldu.2.ci gelisinde kendi vücudu geldi beyni hic gelmedi Trabzon a.3.cüde ne degisecek?

1. senesinde Avrupa hedefiyle başladığımız sezon Avrupa hedefini tutturdu şampiyon olamadık diye kovuldu.
2. senesinde burada olmayan vücuduyla ve beyniyle bu yıl kümeye oynayan takımdan daha kötüsünü Avrupa ya götürdü. Sezon sonu takıma 8 transfer istedi oyuncuları satın kendi takımımı kuracağım dedi, yönetim Hurma yı getirince sizinle uğraşamam dedi ve gitti.

Bizde 2 defa başarılı oldu, ben ortada başarısızlık görmüyorum. Adama 1 yıldan fazla süre veremedik, belki 2. senesi daha iyi olacak ? Adam geldi 2 kere Avrupa ya götürdü seni. Buraya gelmeyen beyniyle vücuduyla Zekili, Salihli, Akbaşlı, Sonerli, Atikli, İshaklı, Özerli, Sefalı, İHO lu kadroyu Avrupa ya götürdüyse arkasında güçlü yönetimle neler yapar siz onu düşünün. Hatta düşünmeye bile gerek yok, şb de Nisan ayında şampiyon oldu bu kez Aziz çıktı karşısına.

Ersun Yanal ın kalitesi ortada. Kendisine 3 yıl sabreden ve destekleyen camiada fark yaratır ama Juande Ramos gelince Uefa kupası kaldıracağız sanan fm, pes, fifa tayfasına anlatamazsın işte...

Fatih Çelik
27.03.2016, 12:58
Artık isimleri değil kaliteyi konuşmanın tartışmanın vakti geldi. Yıllardır isimleri konuşmaktan,tartışmaktan isme göre transfer yapmaktan geldiğimiz durum ortada. Yani Jaja'mız yeni Burak'ımız Colman'ımız Sekçuk'umuz vs. bunları da geride bırakmalıyız. Yeni bir Trabzonspor olmalıyız. Farklı olmalıyız. İsimleri tartışmak yerine kaliteye yöneldiğimiz gün başarı için en büyük adımı atacağız. Ersun Yanal Şenol Güneş Fatih Terim hatta kim olduğunu değil kalitesini tartışmalıyız.

gökhants1966
27.03.2016, 13:00
EKVATOR MİLLİ TAKIMINDA OYUNCU ÖNERİLERİM

FRİCKSON ERAZO - STOPER
JUAN PAREDES - SAĞ BEK
JEFFERSON MONTERO - KANAT
FİDEL MARTİNEZ - KANAT,FORVET
MİLER BOLANOS - 10 NUMARA

Bu beşli transfer edilsin Trabzonspor çağın ötesine geçer.

Bilâl ÇOBAN
27.03.2016, 13:09
Biraz yüksek mihvalden hayal kurayım, ittihadçılık var serde nasılsa :)

Hatem Ben Arfa -------------------------- Carlos Vela

-----------------------Falcao---------------------------

hadi ben gittim :)

nbay
27.03.2016, 13:24
1. senesinde Avrupa hedefiyle başladığımız sezon Avrupa hedefini tutturdu şampiyon olamadık diye kovuldu.
2. senesinde burada olmayan vücuduyla ve beyniyle bu yıl kümeye oynayan takımdan daha kötüsünü Avrupa ya götürdü. Sezon sonu takıma 8 transfer istedi oyuncuları satın kendi takımımı kuracağım dedi, yönetim Hurma yı getirince sizinle uğraşamam dedi ve gitti.

Bizde 2 defa başarılı oldu, ben ortada başarısızlık görmüyorum. Adama 1 yıldan fazla süre veremedik, belki 2. senesi daha iyi olacak ? Adam geldi 2 kere Avrupa ya götürdü seni. Buraya gelmeyen beyniyle vücuduyla Zekili, Salihli, Akbaşlı, Sonerli, Atikli, İshaklı, Özerli, Sefalı, İHO lu kadroyu Avrupa ya götürdüyse arkasında güçlü yönetimle neler yapar siz onu düşünün. Hatta düşünmeye bile gerek yok, şb de Nisan ayında şampiyon oldu bu kez Aziz çıktı karşısına.

Ersun Yanal ın kalitesi ortada. Kendisine 3 yıl sabreden ve destekleyen camiada fark yaratır ama Juande Ramos gelince Uefa kupası kaldıracağız sanan fm, pes, fifa tayfasına anlatamazsın işte...
2 . senesinde ben doğru dürüst top oynadığımızı hatırlamıyorum .yine pozisyonu olmayan ve ürettkenlikten uzak bir takım görüntüsündeydik . Mehmet ekicinin duran topları ve frikik golleri olmasaydı o takım bugünkinden birkaç puan daha fazla almış olurdu . geçen sezonki takımın aldığı puanlarda ve attığı gollerin çoğunda mehmet ekici faktörünün olduğunu unutmayalım .
bir de şimdiki takımda ekicinin geçtiğiöiz sezonki katkıyı bu sezonda yaptığını düşünelim ? o zaman 4 ya da 5. sırada olurduk çok rahat .
transfer istemiş olması ve ipinin çekilmesi farklı bir konu ,orda yanlış yapılmıştır bence de ancak geçen sezonki durumun başarı imiş gibi değerlendirilmesi bence yanlıştır .

diskus
27.03.2016, 13:31

Kusura bakma ama 1.senesinde ortalarina dogru kontrati uzatmayacagim ve gidecegim diye tutturmustu Ersun Yanal.Ben Ersun Yanal kötü hoca demiyorum yalniz Ersun hoca bizde uzun süre calismaz buna eminim.

Burak
27.03.2016, 13:31
Red Bull Salzburg derken kısa bi özet geçelim...

Stoperinde iki genç var. Biri 17 diğeri 19 yaşında.

Dayot Upamecano... FM oynayanların belki gözüne takılmıştır. 2 milyon civara transfer oldu Avusturya'ya zannedersem. Kiralıktı bu sene döndü. Fransızlar da çok şey bekliyor.

İkinci isim ise Caleta Car... Sibenik'ten bedavaya alındı. 19 yaşında.

Sağ bek Schmitz... 20 yaşında. Bayern'den geldi.

Naby Keita. Bir ara bizimle de anılmıştı. 20 yaşında daha. 11 gol 8 asist ile oynamış bu sezon

Hee-Chan Hwang... O da 19 yaşında. 25 bin euroya alınmış. 11 gol 6 asist yapmış o da. 17 gole direkt etki.

Berisha, Lazaro, Reyna gibi isimlerin yanında bir de Soriano ve Walkie gibi önemli iki üç liderleri var.

Tam istediğim gibi bir yapı. Genç oyuncuları oynatmak kolay ama onların oyun becerilerini yansıtabilecekleri oramı sağlayabilmek için önce Soriano, Walkie ve Ulmer gibi karakterlerle buluşup sonra sabretmek gerekiyor. Salzburg her sene Avrupa'ya giden ve oranın gediklisi olan bir takım. Nerede elendiğinin önemi yok benim için. Bugün elin Avusturya takımı bile Lima'dan Reyna'yı tutup getiriyorsa biz de getirmeliyiz. Barcelona ve Porto modelleri uçuk ve ütopik geliyor ancak Salzburg daha makul.

Genç isimler oynadıkça kendini geliştirecek, geliştirdikçe kazanma istekleri artacak, sahadaki duruşlarında daha sağlam olacaklar ve birer futbol karakteri ortaya koyacaklar. Bunun için de tolerans, sabır ve doğru yapı şart.

ccd6167
27.03.2016, 13:44
Yeni hoca inşallah yabancı genç kaliteli birisi olacaktır.

Murat yakın olabilir mesela.

Bence yönetim eski futbolculardan misyon vizyonu olanı yurtdışına 1 yıllığına hem dil hemde teknik direktörlük eğitimi için yollaması lazım. Mesela kimler olabilir bu işi yapabilecek ??

1- osman özköylü
2- fatih tekke
3- gökdeniz karadeniz
4- hüseyin çimşir
ve diğerleri.

Mustafa reşit akçayda sadinin yerine altyapıya getirilmeli.

kyodou
27.03.2016, 13:45

Dayot Upamecano... FM oynayanların belki gözüne takılmıştır. 2 milyon civara transfer oldu Avusturya'ya zannedersem. Kiralıktı bu sene döndü. Fransızlar da çok şey bekliyor.

Naby Keita. Bir ara bizimle de anılmıştı. 20 yaşında daha. 11 gol 8 asist ile oynamış bu sezon

Hee-Chan Hwang... O da 19 yaşında. 25 bin euroya alınmış. 11 gol 6 asist yapmış o da. 17 gole direkt etki.

Berisha, Lazaro, Reyna gibi isimlerin yanında bir de Soriano ve Walkie gibi önemli iki üç liderleri var.

Tam istediğim gibi bir yapı. Genç oyuncuları oynatmak kolay ama onların oyun becerilerini yansıtabilecekleri oramı sağlayabilmek için önce Soriano, Walkie ve Ulmer gibi karakterlerle buluşup sonra sabretmek gerekiyor. Salzburg her sene Avrupa'ya giden ve oranın gediklisi olan bir takım. Nerede elendiğinin önemi yok benim için. Bugün elin Avusturya takımı bile Lima'dan Reyna'yı tutup getiriyorsa biz de getirmeliyiz. Barcelona ve Porto modelleri uçuk ve ütopik geliyor ancak Salzburg daha makul.

Genç isimler oynadıkça kendini geliştirecek, geliştirdikçe kazanma istekleri artacak, sahadaki duruşlarında daha sağlam olacaklar ve birer futbol karakteri ortaya koyacaklar. Bunun için de tolerans, sabır ve doğru yapı şart.
Burak Umar ve Ndiaye ile iletişim kurabilir misin. Sağlam kaynaklardan duyumlar geliyor. Sen seversin kara çocukları. :) Bide iletişim kurabilirsen Umar' a gerçek yaşını sorabilir misin. :)

ToyerSefa
27.03.2016, 14:12
.............................Onur................. .........
Cavanda.......xxxxx.........xxxxx............Eren
.......................Aytaç/Okay.......................
....................Ekici........Ndiaye........... .......
Umar/Visca.......................................xxxx
.............................xxxxx................ ........

İki stoper alınmalı. En azından bir tane sol ayaklı, seri, hava toplarında hakim bir stoper alınmalı ki Aykut sırıtmasın. Şampiyonluk senesinde bir stoper daha alınmalı.
Önliberoyu seneye Okay ve Aytaç dönüşümlü idare edip pişmeli. Şampiyonluk senesinde ise Mbia, Melo tarzı sert bir adam şart. Bizimkilerden biri şampiyonluk senesinde bu adamın bazen yedeği, bazen partneri olmalı.
Göbekte Ndiaye'yi aldıysak Ekici ile güzel bir ikili olacaklarını düşünüyorum.
Seneye sağ kanatta Umar veya Visca yeterli olabilir. Yedeği veya alternatifi olarak mutlaka Ramazan'da ısrar edilmeli.
Sol kanat tamamen muamma. Eren solbek oynayacaksa Güray sol kanat düşünülebilir ancak ne kadar verimli olabilir bilmiyorum.
Forvete mutlaka Sow tarzı vücutlu, seri, hava toplarında hakim, vuruşları düzgün adam şart. Muhammet tek başına birinci forvetimiz olacak yeterlilikte değil.

Mert Oğuzlu61
27.03.2016, 14:22
2 . senesinde ben doğru dürüst top oynadığımızı hatırlamıyorum .yine pozisyonu olmayan ve ürettkenlikten uzak bir takım görüntüsündeydik . Mehmet ekicinin duran topları ve frikik golleri olmasaydı o takım bugünkinden birkaç puan daha fazla almış olurdu . geçen sezonki takımın aldığı puanlarda ve attığı gollerin çoğunda mehmet ekici faktörünün olduğunu unutmayalım .
bir de şimdiki takımda ekicinin geçtiğiöiz sezonki katkıyı bu sezonda yaptığını düşünelim ? o zaman 4 ya da 5. sırada olurduk çok rahat .
transfer istemiş olması ve ipinin çekilmesi farklı bir konu ,orda yanlış yapılmıştır bence de ancak geçen sezonki durumun başarı imiş gibi değerlendirilmesi bence yanlıştır .

Kötü futbol oynattı peki ligin 2. devresinde şampiyonluğa oynayan Bilic li süper bjk ile nasıl aynı puanı topladı ? Şampiyon Gs 40 puan kötü oynayan TS 34 puan ? Winner olmak böyle bir şey... Bence taraftarımız ne istediğini bilmiyor, ''ben ne istiyorum?'' sorusunu sormak gerekir, tuttuğumuz takımın sınırlarını bilmemiz gerekir. ''Ersun Yanal geçen sezon kötü futbol oynattı'' ... Ne bekliyordunuz, Salih ile Atik ile Özer ile Akbaş ile şampiyon Gs kadar puan mı toplayacaktı ? Onuda yapıyordu, son dakikada yediğimiz goller var adam onu bile başarıyordu az kalsın. Adam 2 maç daha kazansa 40 puana ulaşıyordu yaw biz efsane sezon dediğimiz 2011 de topladık bu puanı... Kötü futbol diyerek geçiştirilecek konu değil bu.

Kendi oyun felsefesiyle uzaktan yakından alakası olmayan oyuncu grubuyla oynadı... Sağ bek Salih, sol bek Akbaş, stoperde yokluktan bosigwa... Merkezde beyin Fatih Atik! Yanında Klara onun yedeği Ferhat Yazgan, şuan kümeye giden 1461 i yakan eleman(!) hücumda loser Özer ve Sefa. Forvette yürümeye hali olmayan Cardozo. Ersun Yanal ın oyun sistemini bilenler ne demek istediğimi anlamışlardır...

Geçen sezon Ersun sayesinde Cardozo 17 gol attı, hani bu yıl ne yaptı ? Ekici vardı geçen yıl maç kazanıyorduk diyorsun, ee bu yıl sezon başı ''yıldız'' kaynıyordu takım, hani neredeler şimdi ? Ekici nerede ? Ersun döneminde 10 milyonluk adam şuan Pektemek muamelesi görüyor ? Adam Fatih Atik ile oynuyordu, kulübeye baktığında Musa Nizam ı görüyordu. Bunlar önemli şeyler.

Kusura bakma ama 1.senesinde ortalarina dogru kontrati uzatmayacagim ve gidecegim diye tutturmustu Ersun Yanal.Ben Ersun Yanal kötü hoca demiyorum yalniz Ersun hoca bizde uzun süre calismaz buna eminim.

Her habere inanmamak gerekir, muhtemelen yerel gazetelerin bayat haberlerinden birini okumuşsunuzdur. Sezon ortasında şampiyonluğun favorisiydik, niye gideceğim diye açıklama yapsın ilk kez sizden duydum bunu, adamı biz kovduk Sivas maçından sonra Sadri Şener in sözleri hala aklımda.

Edit: Ersun ile alakalı bazı şeyler var. Buraya yazamam, başka platformların verdiği bilgiler, onlara özel kaynaklar. Sadece şunu söyleyeyim, Ersun Trabzon u çok seviyor.

Burak
27.03.2016, 14:23
Burak Umar ve Ndiaye ile iletişim kurabilir misin. Sağlam kaynaklardan duyumlar geliyor. Sen seversin kara çocukları. :) Bide iletişim kurabilirsen Umar' a gerçek yaşını sorabilir misin. :)
N'Diaye adamım ya benim. Sık görüşüyorum kendisiyle. Futboldan konuşuyoruz hep. Onun açısından transfere engel bir şey yok. Eğer teklif gelirse oturur görüşürüm demişti. Aşağıda geçen hafta yaptığım haber de var.

http://www.gazetemistanbul.com/spor/n-diaye-trabzonspor-a-mi-gidiyor-h25139.html

Aminu ile daha tanıaşamadım : )

kyodou
27.03.2016, 14:25
N'Diaye adamım ya benim. Sık görüşüyorum kendisiyle. Futboldan konuşuyoruz hep. Onun açısından transfere engel bir şey yok. Eğer teklif gelirse oturur görüşürüm demişti. Aşağıda geçen hafta yaptığım haber de var.

http://www.gazetemistanbul.com/spor/n-diaye-trabzonspor-a-mi-gidiyor-h25139.html

Aminu ile daha tanıaşamadım : )
Duyumlara göre Ndiayeyi almışız güya

Burak
27.03.2016, 14:30
Duyumlara göre Ndiayeyi almışız güya
Keşke baba ama sanmıyorum.

Ertan 51
27.03.2016, 14:32

Burak şiir okur gibi okudum inan ki,
öyle güzel gidiyordu ki anlatamam,taa ki son satıra kadar :(
yazının 3 te 4 ü için teşekkür ediyorum :)
son satırla rüyadan uyandırdığın için seni kınıyorum :p

kyodou
27.03.2016, 14:32
Keşke baba ama sanmıyorum.
Aldığı talimat gereği saklıyor olabilir mi sence ?

redbul
27.03.2016, 14:38
ndiaye iş yapar ama umar amınu ya gerek yok diye düşünüyorum nedeni daha çok kontra atağa yatkın ve geniş alanları seven bir adam osmanlıda bulduğu alanları bizde bulacağını pek sanmıyorum.

Ertan1982
27.03.2016, 14:41
yeminle baskan su ölü topragi alsin üstümüzden.Takimin 75% loser kalmalari bir halt degistirmez.6-7 saglam transfer yapsin gerisi altyapidan gencler olsun gikimi cikartmam.1 sezon daha 4-10 arasi gezelim ama su ölü topragi alsin üzerizden.

Erkan A.
27.03.2016, 14:42
Aldığı talimat gereği saklıyor olabilir mi sence ?

KYODOU hemserim BURAK hocamizi biraz daha zorla bomba patlayacak az kaldi öyle his ediyorum :)

kyodou
27.03.2016, 14:44
KYODOU hemserim BURAK hocamizi biraz daha zorla bomba patlayacak az kaldi öyle his ediyorum :)
Yok bişey gizlediğini zannetmiyorum. Adam muhabir oldu zaten, işi haber. :)

gökhants1966
27.03.2016, 14:45
.............................Onur................. .........
Cavanda.......xxxxx.........xxxxx............Eren
.......................Aytaç/Okay.......................
....................Ekici........Ndiaye........... .......
Umar/Visca.......................................xxxx
.............................xxxxx................ ........

İki stoper alınmalı. En azından bir tane sol ayaklı, seri, hava toplarında hakim bir stoper alınmalı ki Aykut sırıtmasın. Şampiyonluk senesinde bir stoper daha alınmalı.
Önliberoyu seneye Okay ve Aytaç dönüşümlü idare edip pişmeli. Şampiyonluk senesinde ise Mbia, Melo tarzı sert bir adam şart. Bizimkilerden biri şampiyonluk senesinde bu adamın bazen yedeği, bazen partneri olmalı.
Göbekte Ndiaye'yi aldıysak Ekici ile güzel bir ikili olacaklarını düşünüyorum.
Seneye sağ kanatta Umar veya Visca yeterli olabilir. Yedeği veya alternatifi olarak mutlaka Ramazan'da ısrar edilmeli.
Sol kanat tamamen muamma. Eren solbek oynayacaksa Güray sol kanat düşünülebilir ancak ne kadar verimli olabilir bilmiyorum.
Forvete mutlaka Sow tarzı vücutlu, seri, hava toplarında hakim, vuruşları düzgün adam şart. Muhammet tek başına birinci forvetimiz olacak yeterlilikte değil.

Sol Ayaklı müthiş bir stoper biliyorum.Frickson Erazoyu izlemeni öneririm.Scout ekibimizinde takibinde diye biliyorum.Ekvator milli takımının vazgeçilmez stoperidir.Bir stoperde bulunması gereken tüm özellikler var.Oyun Kurması ve tekniği de gayet iyi.

http://www.transfermarkt.com.tr/frickson-erazo/profil/spieler/163434

https://www.youtube.com/watch?v=xXqR0V_849o

Erkan A.
27.03.2016, 14:46
ndiaye iş yapar ama umar amınu ya gerek yok diye düşünüyorum nedeni daha çok kontra atağa yatkın ve geniş alanları seven bir adam osmanlıda bulduğu alanları bizde bulacağını pek sanmıyorum.

ndiayeyi bize karsi oynadigi avni akerdeki macta izledinmi ?? trabzonspora gelirse böyle bir iki üc mac oynarsa taraftarimiz yuhlar onu yedege bile girmez zamanla ..

osmanlisporda cok rahat üc dört mac varlik göstermiyor bir iki mac iyi oynuyor ankarada yapabilir bunu trabzonda yapamaz ..

ben daha cok umari bizde görmek isterdim ndiaye ye göre daha cok savasiyor daha cok istekli ve cogu macta canla basla mücadele ediyor kibirli degil ego da yok takim oyuncusu umardir

Ertan 51
27.03.2016, 14:46
:)
Kyodou nun istediği bilgilerde bişi yok canım,
Umar'ın gerçek yaşını kendisine sorup öğrenecek,
D'Diaye'yi aldığı talimata rağmen konuşturup tamam sizdeyim dedirtecek,
Ersun Yanal'ı da teyit ettirecek,

e ne var yani elinemi yapışacak ,
hallediversin Burakcan :)

Erkan A.
27.03.2016, 14:50
Ersun Yanal'ı da teyit ettirecek,

ERTAN abi :cool:

Erkan A.
27.03.2016, 14:52
dün cok maclar vardi sali günüde olacak umarim scoutlarimiz maclara bol bol gidiyorlardir

ben yakin zamanda gercek Transfer haberleri gelecek diye düsünüyorum yakin Zaman derken yarin bügün haftaya yani cok yakin zamanda

Burak
27.03.2016, 14:53

Abi ilk mesajına istinaden yazayım. Eğer böyle bir projeye girilecekse ben üç sezon feda etmeye hazırım. Yeterki temel sağlam olsun. Vücut ve geri kalan elbette doğru şekilde ilerletilirse devamı gelir ve artık yeni binalar için tecrübelenip süreklilik kazanabiliriz. Bunu gördükçe malesef iç çekiyorum ben de. Porto, Barcelona bizim için uçuk örnekler ancak mesela Leicester City'nin dahi yaptığını yapabiliriz doğru adım atarsak. Başkan bu scout ekibine çok güveniyor ama inşallah dediği gibi çıkar.

=
Bu arada Umar ile hiç görüşemedim malesef. Ofiste gazete ve web siteleri haricinde kalan zamanlarda bazen suistimal edecek derecede işten kaçıp bu işlerle uğraşıyorum. Transfer dönemine bomba gibi girebilirim haberiniz olsun :P

N'Diaye kyoudou'nun da dediği gibi talimat almış olabilir. Gazeteci olduğumu biliyor çünkü.

Ertan 51
27.03.2016, 15:02
dün cok maclar vardi sali günüde olacak umarim scoutlarimiz maclara bol bol gidiyorlardir

ben yakin zamanda gercek Transfer haberleri gelecek diye düsünüyorum yakin Zaman derken yarin bügün haftaya yani cok yakin zamanda
Renktaş bence Uefa nın kararı belirleyici olacak,
şu an Demokles'in kılıcı var tepemizde,
oradan bir açıklama gelmedikçe bizde yaprak kımıldamaz,
tamam olumlu gitmiş görüşmeler ama iş resmiyete dökülüp,
tamam size şu kadar süre düzelin gelin demedikçe yatırım yapmaz bu yönetim haklı olarak.

Burak
27.03.2016, 15:06
Mehmet Ekici'nin oyun özgürlüğünü N'Diaye ile tamamlamak istesek nasıl olur sizce? Daha kreatif, daha az sakatlanan, daha çok skora etki eden, net vuruşlar ve asistler yapabilen, serbest vuruşlar dışında da marifeti olan, oyunu yeri geldiğinde iki yönlü oynayabilen... Adam sadece beş gün ayrı kalmış takımdan. Mehmet'e güvenip yola çıkmak büyük hata olur bu arada. Karakterini tartışmıyorum ancak hastane gediklisi oldu çıktı ne yazıkki.Ha çok üst düzey biri gelirse tamam derim ama N'Diaye olursa tavım ben. Afrika'nın büyük şehir görmemişlerine kapım açıktır.

Z97aS6PPl5U

kyodou
27.03.2016, 15:10
Ertan abi kızacak ama solbeke daha sağlam ve maliyetsiz adam bulamadım. :)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/6c0602073cd1281347f3379266694dde.jpg

Burak
27.03.2016, 15:11
Ertan abi kızacak ama solbeke daha sağlam ve maliyetsiz adam bulamadım. :)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/6c0602073cd1281347f3379266694dde.jpg

Omar Abdulrahman mı o baba?

kyodou
27.03.2016, 15:12
Omar Abdulrahman mı o baba?
Takendisi. Hatta kadroyu onun üzerine kurdum diyebiliirim. :)

Burak
27.03.2016, 15:14
Takendisi. Hatta kadroyu onun üzerine kurdum diyebiliirim. :)
Hangi şarampole yuvarlanalım :D

ToyerSefa
27.03.2016, 15:16
[QUOTE=Burak;1920416793]Mehmet Ekici'nin oyun özgürlüğünü N'Diaye ile tamamlamak istesek nasıl olur sizce? Daha kreatif, daha az sakatlanan, daha çok skora etki eden, net vuruşlar ve asistler yapabilen, serbest vuruşlar dışında da marifeti olan, oyunu yeri geldiğinde iki yönlü oynayabilen... Adam sadece beş gün ayrı kalmış takımdan. Mehmet'e güvenip yola çıkmak büyük hata olur bu arada. Karakterini tartışmıyorum ancak hastane gediklisi oldu çıktı ne yazıkki.Ha çok üst düzey biri gelirse tamam derim ama N'Diaye olursa tavım ben. Afrika'nın büyük şehir görmemişlerine kapım açıktır.

Ndiaye'yi ben de çok istiyorum. İnşallah alırız. Bu sene aldık aldık aldık zaten, yoksa bu tren de kaçar :)

kyodou
27.03.2016, 15:17
Hangi şarampole yuvarlanalım :D
Ya hep ya hiç. :)

Burak
27.03.2016, 15:31
Mehmet Ekici'nin oyun özgürlüğünü N'Diaye ile tamamlamak istesek nasıl olur sizce? Daha kreatif, daha az sakatlanan, daha çok skora etki eden, net vuruşlar ve asistler yapabilen, serbest vuruşlar dışında da marifeti olan, oyunu yeri geldiğinde iki yönlü oynayabilen... Adam sadece beş gün ayrı kalmış takımdan. Mehmet'e güvenip yola çıkmak büyük hata olur bu arada. Karakterini tartışmıyorum ancak hastane gediklisi oldu çıktı ne yazıkki.Ha çok üst düzey biri gelirse tamam derim ama N'Diaye olursa tavım ben. Afrika'nın büyük şehir görmemişlerine kapım açıktır.

Ndiaye'yi ben de çok istiyorum. İnşallah alırız. Bu sene aldık aldık aldık zaten, yoksa bu tren de kaçar :)

Umarım alınır Sefa. Futbolcuların olgun yaşları bu yaşlar. Hem fizik hem de mental anlamda. Tam zamanı yani. Bugün iki senede 27 maç kaçıran bir Mehmet Ekici ile yola devam edip topallamak varken N'Diaye bu açığı kapatabilir pek ala. İlla o olsun demiyorum tabi ama imkanlar el veriyorsa alınmalı.

selcuk
27.03.2016, 15:43
forvet böyle olacak

https://www.youtube.com/watch?v=ksrFuIY5m4k&feature=youtu.be

CasTo
27.03.2016, 15:57
bakalım hangi hoca gelicek lucescu diyorlar yine

CasTo
27.03.2016, 16:41
kone çok güçlü geldi bana 21 yaşında.

http://www.transfermarkt.com.tr/vedat-muriqi/profil/spieler/256267

http://www.transfermarkt.com.tr/famoussa-kone/profil/spieler/178024

bence takip etmeye değer ikiside..

CasTo
27.03.2016, 16:43
kone çok güçlü geldi bana 21 yaşında.

http://www.transfermarkt.com.tr/vedat-muriqi/profil/spieler/256267

http://www.transfermarkt.com.tr/famoussa-kone/profil/spieler/178024

samsun 9.
giresun 8. sırada. buldukları az pozisyona göre istatistikleri iyi..

Ertan 51
27.03.2016, 17:13
Vasat bir takım olabilmemiz için 2 orta saha ve 1 sol bek lazım,en işe yarayanından,
başa güreşmek istiyorsak ta,
2 kanat ile 1 on numara lazım,en işe yarayanından,
tabi bunlara hocalık yapabilecek bir insan,
tüm bunlar olmazsa vallaha da hasta oluruz billaha da hasta oluruz :(

CasTo
27.03.2016, 17:41
savaşta iyiymiş sefa oynayacağına bu çocuk oynasın daha iyi. fiziğini güçlendirmesi lazım..

gökhants1966
27.03.2016, 17:47
Alexandre Pato alemci bir oyuncu ayrıca sakatlık sorunu da var trabzona gelirse 3-4 hafta sonra ayrılmak isteyebilir.Pato vb. transferlere Muharrem Ustanın sıcak bakacağını sanmıyorum.

kyodou
27.03.2016, 18:34
Alexandre Pato alemci bir oyuncu ayrıca sakatlık sorunu da var trabzona gelirse 3-4 hafta sonra ayrılmak isteyebilir.Pato vb. transferlere Muharrem Ustanın sıcak bakacağını sanmıyorum.
Bizde Çin' e satarük.

Gokhlayeh
27.03.2016, 18:49
Almanca bilenler için Hannover 96'li Kenan Karaman'la röportaj. Yönetmen Ceyhun Gülselam :)
Kenan, Türkiye U21 Milli takım oyuncusu aynı zamanda.

vZJsWhU1Eog

Fatih Solmaz
27.03.2016, 19:10
Diego Contento sol bekte bize uzun yıllar faydalı olur.

kyodou
27.03.2016, 20:56
Yeni sezon için gelir-gider dengesine bir bakalım.

* GELİRLER *

Stadyum isim hakkından 8 M €, tribün isim hakları birer Milyon €' dan 2 Milyon olsa, 10 M € yapar. 10 yıllık 320 Milyon TL, Sponsor-Banka arası ilişkilendirilerek tek hamlede 320 Milyon TL borç ödenmiş olur. Gitsin aralarında halletsin onlar.

----------

Forma göğüs reklamından 9.6 Milyon TL, sırt reklamından 5 Milyon TL, çorap ve kolu da saysak minimum 15 Milyon TL yapar.

-------

# Süper Lige katılım payı 17.5 Milyon TL

# Ligde 3. olursak 14 Milyon TL

# Geçiş yılı için ligde ortalama 21 galibiyet, 8 beraberlik, 5 mağlubiyet alsak.

- 21 galibiyet 1.3 Milyon TL' den 27.3 Milyon TL,

- 8 beraberlik 650 Bin TL' den 5.2 Milyon TL

Toplamda 33 Milyon TL yapar.

Genel Lig gelir toplamı; 17.5 + 14 + 33 = 64.5 Milyon TL yapar.

Not: Uefa geliri bir sonraki sezona devredeceği için onu katmayalım.

----------

# 30 Bin kombine ve 10 Bin bilet gelirini ortalama 500 TL' den hesap edersek (Loca dahil) ; 20 Milyon TL yapar.

----------

# Forma satışlarında 100 Bin formayı 100 TL den satsak (Bunun içinde diğer Ts Club ürünleri dahil, genel ortalama) ; 10 Milyon TL yapar. Daha fazla olur da, maliyeti çıkarınca 10 Milyon TL diyelim.

---------

# MAY tesislerinin devrinden 140 Milyon TL alsak.

----------

# Oyuncu satışları tahmini;

- Cardozo + Douglas + Yatabare + N'Doye + Erkan + Özer + Sefa + Yusuf + Atik + Musa + İshak ... = Minimum 50 Milyon TL yapar.

-----------

Böylece tüm sezonun gelirleri

1- Forma Sponsor : 15 Milyon TL
2- Süper Lig : 65 Milyon TL
3- Kombine + Bilet : 20 Milyon TL
4- Forma Satışları : 10 Milyon TL
5- MAY devri : 140 Milyon TL
6- Oyuncu satışı : 50 Milyon TL

Toplam: 300 Milyon TL

---------

* GİDERLER *

Yeni sezon kadrosu ortalama 3 Milyon TL maaş alsa, 24 futbolcudan; 72 Milyon TL maaş yükü olur.

Maçbaşılar + Primler + Konaklama, Deplasman + Kulüp çalışanları + Stadyum bakımı + Ek masraflar ; 28 Milyon TL olsa

Toplam : 100 Milyon TL gider.

----------

Kaldı geriye 200 Milyon TL. Yani 62 Milyon €. Bu parayla yukarıdaki tablonun da güzelinin zeminini oluşturacak transferler yapılır.

gökhants1966
27.03.2016, 22:17
3 tane üst seviye oyuncu alırız,4-5 tane de tamamlayıcı oyuncu alırsak gelecek sezona iyi bir şekilde girebiliriz.Şampiyonluk sezonuna gireceğimiz zaman ise 2-3 tane daha üst seviye oyuncu alarak üst düzey bir kadroyla 50.yılımıza şampiyonluk parolasıyla girebiliriz.

nbay
27.03.2016, 22:42
Kötü futbol oynattı peki ligin 2. devresinde şampiyonluğa oynayan Bilic li süper bjk ile nasıl aynı puanı topladı ? Şampiyon Gs 40 puan kötü oynayan TS 34 puan ? Winner olmak böyle bir şey... Bence taraftarımız ne istediğini bilmiyor, ''ben ne istiyorum?'' sorusunu sormak gerekir, tuttuğumuz takımın sınırlarını bilmemiz gerekir. ''Ersun Yanal geçen sezon kötü futbol oynattı'' ... Ne bekliyordunuz, Salih ile Atik ile Özer ile Akbaş ile şampiyon Gs kadar puan mı toplayacaktı ? Onuda yapıyordu, son dakikada yediğimiz goller var adam onu bile başarıyordu az kalsın. Adam 2 maç daha kazansa 40 puana ulaşıyordu yaw biz efsane sezon dediğimiz 2011 de topladık bu puanı... Kötü futbol diyerek geçiştirilecek konu değil bu.

Kendi oyun felsefesiyle uzaktan yakından alakası olmayan oyuncu grubuyla oynadı... Sağ bek Salih, sol bek Akbaş, stoperde yokluktan bosigwa... Merkezde beyin Fatih Atik! Yanında Klara onun yedeği Ferhat Yazgan, şuan kümeye giden 1461 i yakan eleman(!) hücumda loser Özer ve Sefa. Forvette yürümeye hali olmayan Cardozo. Ersun Yanal ın oyun sistemini bilenler ne demek istediğimi anlamışlardır...

Geçen sezon Ersun sayesinde Cardozo 17 gol attı, hani bu yıl ne yaptı ? Ekici vardı geçen yıl maç kazanıyorduk diyorsun, ee bu yıl sezon başı ''yıldız'' kaynıyordu takım, hani neredeler şimdi ? Ekici nerede ? Ersun döneminde 10 milyonluk adam şuan Pektemek muamelesi görüyor ? Adam Fatih Atik ile oynuyordu, kulübeye baktığında Musa Nizam ı görüyordu. Bunlar önemli şeyler.

ligin 2. devresinde o sezon ersun yanal 9 Galibiyet 4 beraberlik ve 4 mağlubiyeti almış . yani 31 puan almış yani 34 puan değil. 17 maç 1,82 puan ortalaması .
hami 'de bir önceki sezonun son 14 haftası göreve geldi ve 6 G, 6 B , 2 M aldı . 24 puan 1,71 puan ortalaması .
senin yorumundn yola çıkarsak hami 'nin o sezonki takımla kazandığı puan ve yine aynı uefa kupasına katılmaya hak kazanması muazzam bir başarı olması gerekir.
ersun yanalın o sezonki takımı hami hocanın takımından çok daha iyiydi, ve daha kötü takımla çok daha göze hoş gelen bir futbol oynatmıştı bana göre hami hoca.
senin 2 galibiyet alsaydı 2011 sezonunundaki 40 puan yakalanacaktı söyleminle benim söylediği ekicinin duran topları olmasaydı o kadar puan alınmazdı düşüncem bire bir aynı .
ersun yanal kötü hocadır demiyorum , iyi futbol oynatmadığından ziyade toplanan o puanların bir başarı olarak görülmemesi gerektiğini düşünüyorum . çünkü alınan bu puanlardaki en önemli faktör ekicin bireysel skor katkısıydı oynanan oyun değil.

Mert Oğuzlu61
27.03.2016, 23:29
ligin 2. devresinde o sezon ersun yanal 9 Galibiyet 4 beraberlik ve 4 mağlubiyeti almış . yani 31 puan almış yani 34 puan değil. 17 maç 1,82 puan ortalaması .
hami 'de bir önceki sezonun son 14 haftası göreve geldi ve 6 G, 6 B , 2 M aldı . 24 puan 1,71 puan ortalaması .
senin yorumundn yola çıkarsak hami 'nin o sezonki takımla kazandığı puan ve yine aynı uefa kupasına katılmaya hak kazanması muazzam bir başarı olması gerekir.
ersun yanalın o sezonki takımı hami hocanın takımından çok daha iyiydi, ve daha kötü takımla çok daha göze hoş gelen bir futbol oynatmıştı bana göre hami hoca.
senin 2 galibiyet alsaydı 2011 sezonunundaki 40 puan yakalanacaktı söyleminle benim söylediği ekicinin duran topları olmasaydı o kadar puan alınmazdı düşüncem bire bir aynı .
ersun yanal kötü hocadır demiyorum , iyi futbol oynatmadığından ziyade toplanan o puanların bir başarı olarak görülmemesi gerektiğini düşünüyorum . çünkü alınan bu puanlardaki en önemli faktör ekicin bireysel skor katkısıydı oynanan oyun değil.

Ligin 2. devresi Sivas maçıyla başlıyor, Erkan ın ilk maçı. Transfer sezonu sonrası. Ben orayı hesaba katıyorum ama bir galibiyet çıkarıp bak böyleydi diyeceksek ipin ucunu kaçırırız, anlatmaya çalıştığım konu çok farklı. Hami ile kıyaslayacaksak ben şöyle bir karşılaştırma yapmak istiyorum;

___bosig___aykut___yumlu____kadir(akbaş)

___________colman(zeki)__zokora(burcu)

________olcan____adrian(özer)____yusuf(malouda)

________________henrique(güral)

vs

____salih___bosig___akbaş____ishak(musa-yusuf)

___________atik(yazgan)__medjani(soner)

_______sefa(özer)______ekici_____erkan(yusuf)

_________________cardo(yatabare)

Ersun un kadrosu Hamili 2013 kadromuzdan hangi bölgede üstün, merak ettim yazın bakalım. Hani şimdi çok daha iyi kadronun daha iyisiyle Hami ne yapıyor ? 10 maçtır yeniliyor gelene geçene, top oynadığımız yok. Ersun döneminde 17 gol atan Cardozo da mı size bir şey ifade etmiyor ? Şu sahada izlediğim şeyin 17 gol atması mucizeyse Ersun sayesindedir. Geçelim bu işleri, Ersun a burun kıvıracak durumda değiliz. Fenerliler hala ağlıyor arkasından...

artvints
27.03.2016, 23:31
waris ve uğur'u da yaz :D

Manava61
27.03.2016, 23:52
Denenmisleri denemek yerine yabanci hocadan yanayim.Kim olursa olsun isim obemli defil projeleri ve guzel futbol oynatma dusuncesi olsun oynattigi futbol belli olsun getirilsin.Bu baskan arkasinda durur gerekli sureyi de verir zaten.Yerli hocalara kesinlikle karsiyim bir td bir kulube sistem oturtabilmeli mac kazanmaya odakli olmamali isler.Ve yabanci hoca istememin bir diger nedeni yerli oyuncuya torpil gecmemesi.Bu sayede yusuf ozer gibiler kadroda yee bulamaz

asilhamsi
28.03.2016, 00:24
esteban/onur,cavanda,ekici ilk 11 icin yazılabilecek oyuncular.

ugurcan,mustafa,akakpo,guray,aytac,okay,yusuf,rama zan,muhammet tamamlayıcı oyuncular.

En fazla 13 oyuncu takımda kalabilir.

batuhan,yuksel 1461 den alınacak oyuncular.15 oyuncu olur.

5 tane direk 11 oyuncusu ve 4 tane tamamlayıcı oyuncu almalı ve tamamlayıcı oyuncuların bazılarının performansını yukarı cekmeliyiz.

ilk 11 icin alınacak bu 5 isim hem takımın gelecegini belirleyecek hemde diger oyuncuların performansını etkileyecek.

kyodou
28.03.2016, 00:46
Şu scout ekibi boş vaktinde altyapıyı süzgeçten geçirmeli. Öyle tek tek deneyerek olmaz bu işler. X bir genci oynattın, farzet ki çok iyi bir geleceği olacak ama o maçta iyi oynayamadı. Üzerini çizdin gitti.

orhanunal
28.03.2016, 00:54
Vincent Janssen işi nedir?istatistikleri iyi fakat hollanda ligi sonuçta.

gökhants1966
28.03.2016, 01:42
Vincent Janssen işi nedir?istatistikleri iyi fakat hollanda ligi sonuçta.

Süratli değil ama çok güçlü,rakip savunmalarla boğuşabiliyor,bitiriciliği mükemmel.Hava toplarında çok etkili.Sağlam bir ortasaha ve etkili kanat oyuncularıyla oynarsa 25 gol barajını aşabilir.Avrupa kulüplerinin oyuncuyu takip ettiğine eminim transferi zorlu olabilir.Maliyeti 6 ile 8 milyon Euro arasında olur diye düşünüyorum.

Yavuz KÜÇÜK
28.03.2016, 01:45
Kyodou güzel özetlemiş arka sayfada. 10-12 transferi 62 m€ ya değilde 40-50 m€ ya halledebiliriz hem de çok kaliteli bir şekilde.

orhanunal
28.03.2016, 01:54
Süratli değil ama çok güçlü,rakip savunmalarla boğuşabiliyor,bitiriciliği mükemmel.Hava toplarında çok etkili.Sağlam bir ortasaha ve etkili kanat oyuncularıyla oynarsa 25 gol barajını aşabilir.Avrupa kulüplerinin oyuncuyu takip ettiğine eminim transferi zorlu olabilir.Maliyeti 6 ile 8 milyon Euro arasında olur diye düşünüyorum.

tarzı gomezemi yakın cardozoya mı acaba gomez tarzı aradığımız tip bence.benim şahsi isteğim falcao tarzı komple futbolcular

fatihmats
28.03.2016, 02:37
Arkadaşlar transfermarkt ac istatistiklere bir bak o kadar süper adam var ki. Srbistan liginde baktım cok iyi verilere sahip 19 yaşında bir oyuncu baktım yazın liverpool almış. Bizimkiler sadece netten transfer yapsalar bundan iyi olur.Millet 12 yaşında transfer yapıyor. Öğretmenim Bosnahersekte 14 yaşında ögrencimizi liverpool transfer etti 16 yaşında ingiletereye gidecek. Babası da bursaspor da oynadı Varesanovic. Millet takip ediyor buluyor transfer ediyor bizimkilerde 29 yaşında futbolcuyu 1461 e alıyor ne kafa ama. Cok kaliteli adamlar var verilere bir bakın oradan youtube .Bir tane adam var junior EDMILSON belçika liginde adam resmen neymar :) izleyin derim.

kartal61
28.03.2016, 02:52
Arkadaşlar transfermarkt ac istatistiklere bir bak o kadar süper adam var ki. Srbistan liginde baktım cok iyi verilere sahip 19 yaşında bir oyuncu baktım yazın liverpool almış. Bizimkiler sadece netten transfer yapsalar bundan iyi olur.Millet 12 yaşında transfer yapıyor. Öğretmenim Bosnahersekte 14 yaşında ögrencimizi liverpool transfer etti 16 yaşında ingiletereye gidecek. Babası da bursaspor da oynadı Varesanovic. Millet takip ediyor buluyor transfer ediyor bizimkilerde 29 yaşında futbolcuyu 1461 e alıyor ne kafa ama. Cok kaliteli adamlar var verilere bir bakın oradan youtube .Bir tane adam var junior EDMILSON belçika liginde adam resmen neymar :) izleyin derim.

Eger bahsettıgın kısı Marko Grujıc se, detaylı ızlemedım ama yeteneklı olmasının yanında bıraz karektersız gıbı;)
Bızım yurtdısından 14 yasında oyuncu almamız için çok ıyı bır altyapı sıstemımızın olması lazım.
Gerçı ben altyapımıza guvenıyorum ama yurtdısından oyuncu getırıp yetıstırecek duzeyde degılız

selcuk
28.03.2016, 06:11
15 yasindan asaga transfer etmek artik imkansiza yakin
barca bunda 2transfer sezonu ceza yedi, athletico ve realin cezasi casda

15 yasini cocuklari transfer etmek icin(yabanci ülkeden) artik bütün ailesini getirmen gerek, ve onlara is, güc saglamalisin
cocuklarin dogal ortamlarindan cikartilip bir ürünmüs gibi yetistirilmesi yasaklandi

ayrica 15 yasinda asaga cocuklari kontratlan baglayamiyorsun ve 18 olana kadar uzun süreli kontratlanda baglayamiyorsun

Erkan A.
28.03.2016, 10:14
61saat haber yapmis gökdeniz oyuncu önermis bize ??Rubin kazanli carlos Eduardo

mesaced1967
28.03.2016, 11:10
http://www.transfermarkt.com.tr/hugo-vieira/profil/spieler/124286 88 doğumlu ama bu sene efsane performans göstermiş o scout programını kullanan arkadaşlar hugo vieira'ya bi bakabilir mi

Mesut
28.03.2016, 11:39
Carlos Eduardo Fm 2008'in efsanelerinden büyük potansiyeli var denilmişti çok takım gezdi bildiğim kadarı ile Almanya liginde de oynadı

erkankoc
28.03.2016, 11:41
Ts transfere 40 m euro ayiracak kadar buyuk klup degil.abartmayalim

Mesut
28.03.2016, 11:44
İstese 50 milyon gene ayırır o büyüklükte bir takim ama bu bizim için intihar olur bir başarısız tranfer dönemini daha kaldiramaz kulüp. Sözleşmesi bitecek oyuncularida düşünmek gerek

nbay
28.03.2016, 12:10
Carlos Eduardo Fm 2008'in efsanelerinden büyük potansiyeli var denilmişti çok takım gezdi bildiğim kadarı ile Almanya liginde de oynadı

fotospor haberiymiş ,
aslında çok da takım gezmemiş 6 yıldır da rubin'de bir yıl flamengoya kiralamış sadece.

diskus
28.03.2016, 12:14
Hoca olarak Ertugrul Saglam olmazmi?Elinde kaliteli genc futbolcu oldumu oynatabilen birisi.Beyefendiligi ile taniniyor.Bence tek handikapi mac esnasinda hakem kararlarina cok takiyor oda halledilebilir bir konu.

selcuk
28.03.2016, 12:21
Hoca olarak Ertugrul Saglam olmazmi?Elinde kaliteli genc futbolcu oldumu oynatabilen birisi.Beyefendiligi ile taniniyor.Bence tek handikapi mac esnasinda hakem kararlarina cok takiyor oda halledilebilir bir konu.
bence basarisi tesdüfdi
özellikle son bursa macerasi öncesi tv programlarinda yakaladigi basariyi üretmis biri izlemini birakmadi bende

diskus
28.03.2016, 12:35
bence basarisi tesdüfdi
özellikle son bursa macerasi öncesi tv programlarinda yakaladigi basariyi üretmis biri izlemini birakmadi bende

Senden Ersun Yanal icin yorumlarini alabilirmiyim!Kendi acimdan Ersun Hocaya pek olumlu bakmiyorum.

selcuk
28.03.2016, 12:47
Senden Ersun Yanal icin yorumlarini alabilirmiyim!Kendi acimdan Ersun Hocaya pek olumlu bakmiyorum.
abi bi yandan cok olumlu bakiyorum teknik bakimdan
diger yandan cikan tapesinden ona bütün güvenimi bitirdi
selcugu resmen sikecilere pazarladi, bunu almanyada yapsaydi kariyeri biterdi

ama baskan getirirse yeni, tertemiz sayfa acmaliyiz, gecmise bakmamaliyiz

bana sorsa baskan yabanci getirmesini önerirdim
adaylarim
1. marcel koller
2. gallardo
3. lucescu
4. sampouli
5. favre
6. garcia
7. tata

gökhants1966
28.03.2016, 13:07
2 adet Stoper
1 adet Önlibero
1 adet 8 Numara
1 adet 10 Numara
1 adet Sol Kanat
1 adet Sağ Kanat
1 adet Forvet

Onur ve Cavanda dışında 9 oyuncuya ihtiyacımız var.Alınması gereken 9 oyuncunun 3 tanesi üst seviye olmazsa gelecek sezonda Osmanlı ya da Başakşehir ayarında bir takım oluruz özellikle 10 numaramız ve forvetimiz tartışmaya açık olmayacak derecede çok kaliteli olmalı.Defans,Ortasaha ve Kanatlar için scout ekibimiz iyi çalıştığı sürece aradığımız tarzda oyuncuları mutlaka buluruz.

Süper Ligde güçlü takımlara karşı çanakkale geçilmez taktiğiyle oynanıyor oyunu açacak vizyonlu golcü bir 10 numara ile savunmayla boğuşabilecek kadar güçlü,havadan yerden geleni gidene vurup gol yapabilecek bitirici bir oyuncu transferi olmazsa olmazımızdır.Transfere 40 milyon Euro civarı bir para ayırmamız lazım oyuncu satışlarından 20 milyon Euro civarı bir parayı kasaya koysak geriye kalan transfer için gerekli 20 Milyonu bir şekilde ayarlarız diye düşünüyorum.

Sezon Sonu Transferleri İçin Gerekli Para: 40 Milyon Euro
Kulübün Ayırdığı Transfer Bütçesi : 15 Milyon Euro
Oyuncu Satışları : 20 Milyon Euro
Yönetimin Desteği : 5 Milyon Euro

oflubektas
28.03.2016, 13:35
Şu Aminu ve N'diaye'de benim göremediğim neyi görüyorsunuz Allahaşkına ? Mustafa Reşit Akçay'ın belli bir taktiği var; defansif oynamak ve açık alanda "karauşaklar" la sonuca gitmek. Onları dönüşümlü kullanıyor ve sadece fit olmalarını sağlıyor. Örnekle açıklayalım; Şimdi rakip stoperleri kontrada 2'ye 3 yakalamışsın, üstüne gelmeye korkuyorlar. arkadan da yerini kaybetmiş bek yardıra yardıra geliyor. Topu bi kenara çekince o gelen beki bakkala yollamak an meselesi. Bir de özet görüntülerde izledin mi "vaaauuv, adamlar ne topçular buluyor be !" nidaları. Osmanlı takımı yenik düşüp atak oynarken bu adamların yapacağı şeyler son derece sınırlı. Bu iki adam gelse bırakın Henrique'yi (ki kendisi de vasataltı bir Belçika takımı olan Wasterloo'da attığı kontra gollerin yüzü suyu hürmetine, Milyon Euro'lar dökülerek alınmıştı), Agustine Ainful kadar performans gösteremezler. Beğenmediğiniz Yusuf bu adamlardan çok daha iyidir. İlla Osmanlıspor'dan adam alınacaksa ancak Gabriel Torje alınabilir, daha yetenekli adamları yok (genelde ilk 11'e bile giremiyor) Umarım yönetim böyle adamların peşinde değildir.

Rağbet görmeyen ligler (İtalya, Güney Kore, Doğu Avrupa) ve "başaltı" diyeceğimiz kalibrede yerlilerle geçirilmeli transfer sezonu. Ha defans veya ön liberoya kariyerli, lider karakterli ve düşük maliyetli bir adama da hayır denmez tabi.

Fatih Çelik
28.03.2016, 13:57
Şu Aminu ve N'diaye'de benim göremediğim neyi görüyorsunuz Allahaşkına ? Mustafa Reşit Akçay'ın belli bir taktiği var; defansif oynamak ve açık alanda "karauşaklar" la sonuca gitmek. Onları dönüşümlü kullanıyor ve sadece fit olmalarını sağlıyor. Örnekle açıklayalım; Şimdi rakip stoperleri kontrada 2'ye 3 yakalamışsın, üstüne gelmeye korkuyorlar. arkadan da yerini kaybetmiş bek yardıra yardıra geliyor. Topu bi kenara çekince o gelen beki bakkala yollamak an meselesi. Bir de özet görüntülerde izledin mi "vaaauuv, adamlar ne topçular buluyor be !" nidaları. Osmanlı takımı yenik düşüp atak oynarken bu adamların yapacağı şeyler son derece sınırlı. Bu iki adam gelse bırakın Henrique'yi (ki kendisi de vasataltı bir Belçika takımı olan Wasterloo'da attığı kontra gollerin yüzü suyu hürmetine, Milyon Euro'lar dökülerek alınmıştı), Agustine Ainful kadar performans gösteremezler. Beğenmediğiniz Yusuf bu adamlardan çok daha iyidir. İlla Osmanlıspor'dan adam alınacaksa ancak Gabriel Torje alınabilir, daha yetenekli adamları yok (genelde ilk 11'e bile giremiyor) Umarım yönetim böyle adamların peşinde değildir.

Rağbet görmeyen ligler (İtalya, Güney Kore, Doğu Avrupa) ve "başaltı" diyeceğimiz kalibrede yerlilerle geçirilmeli transfer sezonu. Ha defans veya ön liberoya kariyerli, lider karakterli ve düşük maliyetli bir adama da hayır denmez tabi.

Niasse için de kontratak golcüsü denmişti...
Yusuf'u soracak olursanız Jamie Vardy'nin tersi bir kariyere doğru gidiyor. İnşallah bir iki seneye kalmaz fabrikada işçi olur. Bu kadar sevdiğim bir oyuncudan nasıl bu denli nefret ettim ben bile anlayamıyorum.

İlla hücum oynamak zorunda değiliz. Kaldı ki gümbür gümbür oynamak artık süper ligde baş ağırtabilecek sorunlara yol açıyor. Özellikle eğer 3 İstanbul takımından biri değilsen.

artvints
28.03.2016, 14:10
açık alan kapalı alan konusu çok sıkmaya başladı.sanki birini yapan ötekini otomatik olarak yapamıyor gibi. güçlü ve atletik olmayı aşağılıyorsunuz neredeyse. senin atletik hızlı oyuncun varsa rakip kapanıyor artık, sen de ortasahada rahat ediyorsun, önde pozisyon aramaya başlıyorsun. erkan ve cardozo ile oynuyorsan savunmayı one çıkartıp ortasahada da rahat vermiyorlar,
sürekli kalene geliyorlar.

hücum oyuncusu önce fizik olarak iyi olacak, rakibi tehdit edecek, hızlı olacak. bunun üzerine eklenecek özelliklerde para konuşur. fizik olarak bitik oyuncuyu teknik akıllı falan diye getirmesinler takıma.

Sercan Keleş
28.03.2016, 14:25
Süper lig defans ligidir. Defans yapabilirsen başarı yakalarsın. Gölü satın alabilirsen başarılı olursun. Fenerbahçe ile Beşiktaş'ı çıkartalım. Sıralamada Konya Başakşehir Osmanlı defans yapabildiği için ön sıralarda. Bu takımların Eğer iyi bir hücum hattı olsaydı şuanda çok daha üst basamaklarda olurlardı. Defans ise kurgu işidir. Çalışarak, taktik geliştirerek, uyum sağlayarak defans yapabilirsin. Yüksek meblağlar dökmene gerek yoktur. Ama Hücum öyle değildir. Çalışmak yetersizdir. Hücum yetenek işidir.

İngiliz takımları defans çalışılır gol satın alınır der. Yeni sezon planlaması buna uygun yapılacaktır.

gökhants1966
28.03.2016, 15:10
Süper lig defans ligidir. Defans yapabilirsen başarı yakalarsın. Gölü satın alabilirsen başarılı olursun. Fenerbahçe ile Beşiktaş'ı çıkartalım. Sıralamada Konya Başakşehir Osmanlı defans yapabildiği için ön sıralarda. Bu takımların Eğer iyi bir hücum hattı olsaydı şuanda çok daha üst basamaklarda olurlardı. Defans ise kurgu işidir. Çalışarak, taktik geliştirerek, uyum sağlayarak defans yapabilirsin. Yüksek meblağlar dökmene gerek yoktur. Ama Hücum öyle değildir. Çalışmak yetersizdir. Hücum yetenek işidir.

İngiliz takımları defans çalışılır gol satın alınır der. Yeni sezon planlaması buna uygun yapılacaktır.

İyi defans yapan bir takım oluşturmak da çok zor değil Osmanlı sil baştan kadro yapmış olmasına rağmen iyi defans yapıyor bunu yapabilmek için ortasaha ve hücum hattında ki tüm oyuncuların çift yönlü çok koşan mücadele edebilen oyuncular olması yeterlidir defansif beceri çok iyi olmasa bile tüm takım canla başla mücadele ettiği takdirde belirli bir seviyede defans yapılabiliyor.

Osmanlı ve Konya ayarında bir takım değil de şampiyonluğa oynayabilecek bir takım olmak istiyorsak öncelikle 10 numaramız ve forvetimiz çok kaliteli olmalı.Hücumda ciddi anlamda fark yaratan oyuncularımız olmazsa Osmanlı ve Konya gibi sıradan bir takım oluruz.

BERBATOV61
28.03.2016, 15:12
biz yine nasıl ersuna döndük akıl alır iş değil neyse transfer için ustanın 40 milyon euro harcıyacağına da hayatta inanmam

oksoholu
28.03.2016, 15:30
paraysa para kadro ise kadro paraya kıyıyorum Şu Trabzonu mutlu edeyim cennet garanti yok şike yok hakem yok federasyon hepsini üst üste koyup aralarına karbon kağıdı koyuyoruz ve arkamıza yaslanıp yeni stadımızda keyifle maçlarımızı seyrediyoruz

Tolga
28.03.2016, 16:15
Maaş olayına dikkat edilecek şekilde Yedek bir zenci için Umar'ı ve Orta Saha rotasyonu için de N'diaye'yi beğeniyorum. Bir de Eren Albayrak var ligden alınabilecek bence.

sanlitrabzonum
28.03.2016, 16:23
Stopere Başakşehir'den Epureanu'yu alabilsek keşke ama Abdullah Avcı'nın satmak isteyeceğini pek sanmıyorum.

asilhamsi
28.03.2016, 16:56
kızılyıldız kadrosunda cevherler var gibi.

bir zamanlar adı gecen ibanez,katai,vieira

Oğuzhan Fidan
28.03.2016, 19:04
eduardo carlos ismi çok sıcak geldi bana. gökdeniz öneriyosa iyi futbolcudur. baktım geçmişi iyi 17.5 milyona kadar çıkmış değeri önceden

Erkan A.
28.03.2016, 19:18
eduardo carlos ismi çok sıcak geldi bana. gökdeniz öneriyosa iyi futbolcudur. baktım geçmişi iyi 17.5 milyona kadar çıkmış değeri önceden

canli tvden izledinmi renktasim ??

videolara aldanmayalim

Erkan A.
28.03.2016, 19:30
facebookda : ndiaye ve umari birlikte almisiz söylentileri var

tonya55
28.03.2016, 19:55
Kerem Demirbay' ı benden çok isteyen yok da 3-4 M € nedir hocam ? 500 Bin- 1M €' ya alınır. Hamburg sağa sola itekleyip duruyor.
orasıda dogru.

gometra
28.03.2016, 20:10
Umar, Visca, Ndiaye bunlar 18 kişilik kadro için yeterli isimler. Yani yedekten Sefa ve Yusuf gireceğine Umar ve Visca girsin bunda hiç problem yok. Ama eğer Visca ya da Umar ilk 11 için düşünülüyorsa orada sıkıntı var demektir.

Kanatlardan en az birine taraftarın genel anlamda üstünde hem fikir olduğu, adam eksiltebilen, kilitli oyunu açabilecek beceride birinin alınması lazım. Bana kalsa bu rakam 2 ama maliyeti düşünerek Umar+Visca+1 diyorum.

Bu arada Yusuf - Visca takası diyorlar, sat sat sat sat!

tonya55
28.03.2016, 20:17
mümkünse yurt içinden kwekue visca harici yabancı alınmasın.

artvints
28.03.2016, 20:28
........................onur
..cavanda...zambrano..papy..eren
...................walace.
..............ndiaye......ekici
....visca..........sakho........bailey

papy kiralık olsun. bunun üzerine bir tane genç yıldız on numara, bir tane de boşa çıkmış veya bonservissiz tecrübeli bir orta saha alınabilir. biglia, veloso, banega tarzı. bu kadarı bile çok ve zor olur ama bu mantıkla ilk 11'e direk girecek oyuncular alınsın. stoperde daha genç ve uzun süre oynayacak bir oyuncu tercih edilebilir. stoper seçmek zor oluyor. genç oyuncu almak da sorun. bu oyuncular da yaşlı sayılmaz. önümüzdeki 5 seneyi oynarlar.

bacca, sakho tarzı uzun bacaklı her sisteme uygun bir forvet istiyorum, bir türlü tutturamadık.

tonya55
28.03.2016, 20:37
........................onur
..cavanda...zambrano..papy..eren
....visca..........sakho........bailey

papy kiralık olsun. bunun üzerine bir tane genç yıldız on numara, bir tane de boşa çıkmış veya bonservissiz tecrübeli bir orta saha alınabilir. biglia, veloso, banega tarzı. bu kadarı bile çok ve zor olur ama bu mantıkla ilk 11'e direk girecek oyuncular alınsın. stoperde daha genç ve uzun süre oynayacak bir oyuncu tercih edilebilir. stoper seçmek zor oluyor. genç oyuncu almak da sorun. bu oyuncular da yaşlı sayılmaz. önümüzdeki 5 seneyi oynarlar.

bacca, sakho tarzı bir forvet istiyorum, bir türlü tutturamadık.
banega biglia nın yarısı kadar topcu bulsak yeter colman tarzı banega biglia bizim yanımızdan bile gecmez.

artvints
28.03.2016, 20:42
banega biglia nın yarısı kadar topcu bulsak yeter colman tarzı banega biglia bizim yanımızdan bile gecmez.

tarz diyorum zaten yoksa kim verecek sana banega'yı. pek araştırmadım ama böyle tecrübeli oyuncu rahatça bulunur. fransa, italya, bundesliga'da baş altı bir takımda uzun süre forma giymiş, boşa çıkacak bir oyuncu vardır illa ki. castro da uygundur aslında.

tonya55
28.03.2016, 20:45
tarz diyorum zaten yoksa kim verecek sana banega'yı. pek araştırmadım ama böyle tecrübeli oyuncu rahatça bulunur. fransa, italya, bundesliga'da baş altı bir takımda uzun süre forma giymiş, boşa çıkacak bir oyuncu vardır illa ki. castro da uygundur aslında.
scout ekibi calısıyor fransa belcika dan bulunabilir

kyodou
28.03.2016, 20:45
Belli liglerdeki golcülerin, iyi istatistik yapan forvetlerin attığı golleri bir izleyin. Alıp tek başına giden, rakip savunmayı çalımlayıp golü ağlara bırakan forvet yok. O topu oraya bir şekilde getiriyorlar.

Forvete gol attırmanın yolları;

1- Kanattan orta.

Takımımızda kanattan iyi bir orta yapabilen son oyuncu Zeki Yabru idi. Çıtayı siz düşünün.

2- Arapas.

Son 2 yıldır aklımda kalan gollük arapasımız bir elin parmaklarını geçmez. Tabi buna koşup değerlendirecek forvet de gerek.

3- Ceza sahasında son çizgiye girip dışarıya kısa pas.

Bunu en iyi yapabilen oyuncularımız sezon boyunca Marin (7 kez), Sefa (3 kez).

4- Duran top.

Duran top kazanmak da şansa yada rakibe bağlı değil. Çapraz koşu yapabilen orta ofans topçuna bağlıdır. Defansın belini kıracak rencide edecek cinsten feyk atan 10 numara gerek.

Böyle aciz bir takımda Cardozo yada Muhammet Demir' i değerlendirmek pek akılcı olmaz.

orhanunal
28.03.2016, 20:49
ts kulis arsenalli campell ı yazmış.eğer yıldız arıyorsak parayı basıp alacağımız yıldız bu.23 yaşında kanat forvet.müthiş olur ama sanmıyorum

tonya55
28.03.2016, 20:49
2 seneye yaymalı transferi acele etmemeli.

tonya55
28.03.2016, 20:50
ts kulis arsenalli campell ı yazmış.eğer yıldız arıyorsak parayı basıp alacağımız yıldız bu.23 yaşında kanat forvet.müthiş olur ama sanmıyorum
campell arsenalde sans buluyor yasıda genc alıcısı coktur o yasta öyle bir yetenek zor gelir.

Uluhan
28.03.2016, 20:53
abi bi yandan cok olumlu bakiyorum teknik bakimdan
diger yandan cikan tapesinden ona bütün güvenimi bitirdi
selcugu resmen sikecilere pazarladi, bunu almanyada yapsaydi kariyeri biterdi

ama baskan getirirse yeni, tertemiz sayfa acmaliyiz, gecmise bakmamaliyiz

bana sorsa baskan yabanci getirmesini önerirdim
adaylarim
1. marcel koller
2. gallardo
3. lucescu
4. sampouli
5. favre
6. garcia
7. tata

Ilk iki sira neden ? Sampaouli nin bile uzerinde yazmissin adamlari !

ensarusta
28.03.2016, 21:15
sosyal medyadaki çıkan haberlere göre ndiaye , umar ve visca ile ön sözleşme yapmışız. eğer maliyet açısından uygun olacaksa niye olmasın. sonuçta bu adamların kendi takımlarında bu seneki gol asist performansları ve yaşları ortada. artı olarak daha iyi bir kadroda birlikte daha işlere imza atmaları yüksek ihtimal. bizim seneye avrupaya gitme olasılığımız ortada. sonuçta bu adamlar bu ligde işimize yarayacaktır. hele ki mevcut kadroya baktığımızda bu adamları uygun fiyata alabilirsek bu transfere muhalefet edenler bence sussun. ben vedat muriqi ve attamahıda maliyet uygun olacaksa alınmasını isterim 18 kişilik kadro için. bu adamlardan istediğimiz verimi alamasak bile elden çıkarmamız zor olmaz tabii uygun fiyatlara alabilirsek.ama ya tutarsa. tabiki seneye yeni stadımızda olacagımız için bir iki isim yapmış yıldız alacaktır baskan taraftara heyecan aşılamak stadı doldurmak sponsorları cezbetmek adına. kulubun mali yapısını göz önünde bulundurursak 18 tane yurtdışından yıldız transfer yapmamızı kimse beklemesin.

Erdal UZUNYILMAZ
28.03.2016, 21:20
Isaac Success ile Sanabria'yı satış opsiyonlu kiralık alabilecek bir gücümüz olsa.İkisi de 20 yaşında ve gelecekleri çok parlak.

orhanunal
28.03.2016, 21:22
.onur
..cavanda...zambrano..aykut..eren
....bailey..........Vincent Janssen........kaputska

Erkan A.
28.03.2016, 21:23
almanya birinci liginde Augsburg takiminda oynayan üc koreli var ??

bu üc koreli bizde is yapamazmi ??ben birkac maclarini izledim gercekten canla basla oynuyorlar ,maliyetleri nedir sözlesme nasil bilmiyorum

serdaracıl
28.03.2016, 21:31

Çok doğru.

ensarusta
28.03.2016, 21:31
.onur
..cavanda...zambrano..aykut..eren
....bailey..........Vincent Janssen........kaputska

şuna bak renktaşım onur dışında şu takıma gönül rahatlığıyla yerli bir isim yazamıyoruz. birde geçen seneki formuyla mehmet ekici. acı ama gerçek bir durum varki seneye yabancı oyuncu kalitesini belli bir kalite seviyesine getirecez inşallah lakin yerli kalitesini ne yapacagız tam muamma. bjk fb gs dışındaki takımlardan hangi yerli oyuncuyu takımda görmek isterseniz diye sorsalar birtek serdar aziz geliyor aklıma

Alika87
28.03.2016, 21:38
Sola Leon Bailey, saga bu elemani http://www.transfermarkt.de/cristian-espinoza/profil/spieler/278992 :
lWe4XLszLUo

Cardozo rahat, Muhammet belki gol kralligina oynar. Wyscout'dan iyice inceledim onu ve gözüm kapali alirim onu. Tabi karekteri ve is ahlaki iyiyse. Bir kanat oyuncusu icin her özellik mevcut onda. Fiyati biraz tuzlu olur, ama 5e al iki sene sonra 20e satabilecegin bir oyuncu.

serdaracıl
28.03.2016, 21:43
campell arsenalde sans buluyor yasıda genc alıcısı coktur o yasta öyle bir yetenek zor gelir.

1 tane bu tarz adam almalıyız. Ön alanda eksiğimiz çok

orhanunal
28.03.2016, 21:48
şuna bak renktaşım onur dışında şu takıma gönül rahatlığıyla yerli bir isim yazamıyoruz. birde geçen seneki formuyla mehmet ekici. acı ama gerçek bir durum varki seneye yabancı oyuncu kalitesini belli bir kalite seviyesine getirecez inşallah lakin yerli kalitesini ne yapacagız tam muamma. bjk fb gs dışındaki takımlardan hangi yerli oyuncuyu takımda görmek isterseniz diye sorsalar birtek serdar aziz geliyor aklıma

federasyondan en büyük çekincem de bu konu.mesela beşiktaş inanılmaz bir yerli iskeleti kurdu hop sınırsız yabancı kuralı geldi.biz bir sezon iyi oynadıktan sonra yabancı sayısı artık 6 derlerse ne olur bilemiyorum.

Yavuz KÜÇÜK
28.03.2016, 21:49
Kale:Onur/Esteban/Altyapı
Stoper:Transfer/Transfer/Aykutun durumuna göre Transfer*/Uğur veya Mustafa/Altyapı
Sağ bek:Cavanda/Bosingwanın durumuna göre Transfer*
Sol bek:Transfer/Güray/Altyapı
Orta saha:Transfer/Transfer/Transfer/Ekici/Aytaç/Okay/Ramazan/Alt yapı/Alt yapı
Forvet:Transfer/Transfer/Transfer/Transfer/Muhammet/Altyapı

Bize gerekli olan tam olarak budur.10-12 transferi 40-50 m€ bütçeyle çok kaliteli bir şekilde yapabiliriz. Bu kadar para ayıramayız diyenler kyodounun yazısını okusun o kadar emek vermiş yazmış eksikler ya da bilmediğimiz şeyler olabilir ama en azından kafadan sallamıyoruz. Yapılan transferleri de yatırım olarak görmek gerekir çünkü Muharrem Usta yaşı geçmiş oyuncu almayacağız dedi. Büyük düşünün biraz kafa önemli.

Ek olarak transfer dedikodularından rast geldiğim oyunculara da yorumumu yapayım. Ndiaye'yi direk 8 numaraya koyar arkasına Atiba tarzı bir ön libero, önüne yaşı geçmemiş yıldız bir on numara yazarım. Sağa yine yaşı geçmemiş yıldız bir oyuncuyu sola ise genç kaliteli birini bulup koyarım. Visca yerin Umar'ı alırım yedekte alternatif yaparım. Muhammet'i yedeğe koyacak birini de aldığın zaman süper olur.

Stoperlerin biri tecrübeli çok yaşlı olmayan kaliteli, yanındaki ismin kaliteli genç birisi olması gerekir diye düşünüyorum.Sol beke de en az Cavanda gibi birini bulmak çok zor olmasa gerek.

Bosingwa iyi bir kamp dönemiyle toparlayabilir ve hem liderlik yapar hem de yedek olur.
Aykut hal ve hareketlerine çeki düzen verirse kalabilir yoksa onu satıp genç birisini almalıyız.
Uğur mu Mustafa mı kalsın diye sorsalar Uğur derim ama Uğur iyi olduğu için değil karakterli olduğu için öyle derim.

selcuk
28.03.2016, 22:28
Ilk iki sira neden ? Sampaouli nin bile uzerinde yazmissin adamlari !
marcel koller avusturya milli takim antrenörü
avrupa sampiyonasindan sonra kontratida bitiyor

60. siralara düsmüs, sistemsiz, güvensiz bir takimi aldi dünyanin ilk 10una soktu
cok iyi bir ofansif oyunsistemi kurdu
arnautovic gibi serseriyi adam etti, janko gibi ölüye can verdi
marcel koller hayatinin formunda bir teknik direktör
ayrica cok güzel mizahi anlayisi var, ofansif oynatiyor, bilimsel calisiyor, cok iyi disiplin anlayisi var, bu adami kapan yasadi

gallardo bi nevi arjantinin klopp u
ilk sezonundA direk uruguay takimi nacionali sampiyon yapti
pesine küme düsmüs river plate 1.lige geri tasidi, güney amerikanin sampiyonlar ligi copa libertadoresi kazandi ve kulüpler dünya kupasinda tek onu durdurabilen barca oldu
su anin shooting stari adam, futbolun alchimisti diyenler var, elledigi altin oluyor ve henüz 40 yasinda

artvints
28.03.2016, 22:32
marcel koller avusturya milli takim antrenörü
avrupa sampiyonasindan sonra kontratida bitiyor

60. siralara düsmüs, sistemsiz, güvensiz bir takimi aldi dünyanin ilk 10una soktu
cok iyi bir ofansif oyunsistemi kurdu
arnautovic gibi serseriyi adam etti, janko gibi ölüye can verdi
marcel koller hayatinin formunda bir teknik direktör
ayrica cok güzel mizahi anlayisi var, ofansif oynatiyor, bilimsel calisiyor, cok iyi disiplin anlayisi var, bu adami kapan yasadi

gallardo bi nevi arjantinin klopp u
ilk sezonundA direk uruguay takimi nacionali sampiyon yapti
pesine küme düsmüs river plate 1.lige geri tasidi, güney amerikanin sampiyonlar ligi copa libertadoresi kazandi ve kulüpler dünya kupasinda tek onu durdurabilen barca oldu
su anin shooting stari adam, futbolun alchimisti diyenler var, elledigi altin oluyor ve henüz 40 yasinda

yeni simone yok mu? çok katı bir savunma ve disiplin anlayışı ama 4 4 2 oynatan bir hoca iyi olurdu.

selcuk
28.03.2016, 22:41
yeni simone yok mu? çok katı bir savunma ve disiplin anlayışı ama 4 4 2 oynatan bir hoca iyi olurdu.
gallardo zaten 4-4-2 oynatiyor
oyunu klopp degil stili

simeone gibi defans degil oyun plani, topa oldugunca hükmetmeyi seviyor

yatabare milli takimdada atti

Tayfun
28.03.2016, 22:55
Salih yine avrupa'nın manşetlerinde :D

MARCA'ya haber olmuş

https://twitter.com/marca/status/714541324230385664

cewat
28.03.2016, 22:59
gallardo zaten 4-4-2 oynatiyor
oyunu klopp degil stili

simeone gibi defans degil oyun plani, topa oldugunca hükmetmeyi seviyor

yatabare milli takimdada atti

Selçuk Standart Liege'de Junior Edmilson var. Hiç izledin mi?

Erkan A.
28.03.2016, 23:12
tonny vilhena ?? imkansizmi

Emirhan Çorumlu
28.03.2016, 23:26
Sezon Sonu baya yetenekli Oyuncu bosa cikiyor... Bana göre bu Isimler iyice izlenmeli:

* Änis Ben-Hatira
* Joseph Attamah
* Eren Albayrak
* Ömer Bayram
* Maciej Rybus
* Prejuce Nakoulma
* Carlos Eduardo
* Martin Harnik
* Renan Bressan
* Emrah Bassan
* Ayanda Patosi
* Djalma Campos
* Koray Altinay
* Steve Cook
* Emre Colak
* Xandao
* Ibrahima Balde
* Ismail Aissati
* Alexandru Chipciu
* Junior Hoilett
* Tonny Vilhena

Özellikle Rybus ve Vilhena izlenmeli bence... Sol Bek icin Rybus ve Eren cok iyi olur... Ikiside bedava olacak Sezon Sonunda...

mesaced1967
28.03.2016, 23:58
Sezon Sonu baya yetenekli Oyuncu bosa cikiyor... Bana göre bu Isimler iyice izlenmeli:

* Änis Ben-Hatira
* Joseph Attamah
* Eren Albayrak
* Ömer Bayram
* Maciej Rybus
* Prejuce Nakoulma
* Carlos Eduardo
* Martin Harnik
* Renan Bressan
* Emrah Bassan
* Ayanda Patosi
* Djalma Campos
* Koray Altinay
* Steve Cook
* Emre Colak
* Xandao
* Ibrahima Balde
* Ismail Aissati
* Alexandru Chipciu
* Junior Hoilett
* Tonny Vilhena

Özellikle Rybus ve Vilhena izlenmeli bence... Sol Bek icin Rybus ve Eren cok iyi olur... Ikiside bedava olacak Sezon Sonunda...

Emre Çolak ismini görene kadar her şey çok iyi gidiyordu Emre Çolak'ı getirene kadar Barış Memiş'i alalım ikisi de aynı kafada

Emirhan Çorumlu
29.03.2016, 00:01
Emre Çolak ismini görene kadar her şey çok iyi gidiyordu Emre Çolak'ı getirene kadar Barış Memiş'i alalım ikisi de aynı kafada

Bunlar sadece öneri ve Yeteneklerine inandigim Oyuncular... Her yazili Oyuncu alinacak diye birsey yok zaten... Iyice izlenmeli diye belirtmistim en yukarda :)

kyodou
29.03.2016, 00:26
Ömer Bayram' ı sindirebildin de Emre Çolak mı rahatsız etti. :D

Sinan.K
29.03.2016, 00:32
Vallah umar hakinda benimde kafamda soru isareti vardi ama su asiste belli oluyoki gercekten futbol zekasi var :D
https://www.youtube.com/watch?v=rvADHytDwJE

yusufdinyo
29.03.2016, 00:59
Hayalimdeki Kadro
Onur
Cavanda-Zambrano-Djilobodji-Denisov
Wallace-N'diaye
Campell-Ziyech-Barbosa
Remy

slmn
29.03.2016, 01:10
Ekvator Ginesine karşı gol atmış Yatabare aferin oğlum at at :)

kyodou
29.03.2016, 01:23
"Yerli Messi" lakabı itici olsa da Recep Niyaz gerçekten çok yetenekli ve bedava. Cengiz Ünder' den daha yaratıcı bence. Takımda büyük bir operasyon olacaksa alınabilir.

Bud Spencer
29.03.2016, 02:29
visca bizi ileriye tasiyamaz
umar'i yetenekli bulmuyorum

ndiaye iyi adam, fakat asil edefimiz icin cok cok üst düzey biri lazim oraya...gecis dönemi icin kullanilabilir

selcuk
29.03.2016, 05:22
Selçuk Standart Liege'de Junior Edmilson var. Hiç izledin mi?
dikkatimi cekmemisdi hic

Tolga
29.03.2016, 05:32
Avrupa'ya gidemezsen Campbell'ı falan getiremezsin. Adı sanı duyulmamış, tiplerden Yattara, Battalla olmasını beklersin. Bu sene transferden çok ümitli olmayın derim. Başkan'da UEFA işine yüzde 50.5 demiş.

Hayaller Joel Campbell
Hayatlar Aminu Umar ...

cewat
29.03.2016, 07:59
dikkatimi cekmemisdi hic

Bir izle derim. Daha bu yıl ortasında transfer olmuş ve cidden çok kaliteli bir oyuncu olduğu için hemen bırakacaklarını sanmam ama izlemeye değer.

mesaced1967
29.03.2016, 11:01
http://www.transfermarkt.com.tr/mame-thiam/profil/spieler/163053
http://www.transfermarkt.com.tr/luca-marrone/profil/spieler/124769
http://www.transfermarkt.com.tr/hordur-magnusson/profil/spieler/130353

Juve'nin kiradan dönecek oyuncuları Marrone çok zor ama kiralasak yeni Colman olur

kyodou
29.03.2016, 13:49
http://www.transfermarkt.com.tr/mame-thiam/profil/spieler/163053
http://www.transfermarkt.com.tr/luca-marrone/profil/spieler/124769
http://www.transfermarkt.com.tr/hordur-magnusson/profil/spieler/130353

Juve'nin kiradan dönecek oyuncuları Marrone çok zor ama kiralasak yeni Colman olur
Ne açıdan zor ? Juve kimi kesip şas verecek ?

mesaced1967
29.03.2016, 14:07
Ne açıdan zor ? Juve kimi kesip şas verecek ?

Juve'de kalmaz ama Türkiye'de ilk tercih edeceği yerler arasında olmaz tıpkı Albin Ekdal gibi

kyodou
29.03.2016, 14:09
Juve'de kalmaz ama Türkiye'de ilk tercih edeceği yerler arasında olmaz tıpkı Albin Ekdal gibi
Bence Marin transferinden daha zor değil.

mesaced1967
29.03.2016, 14:11
Bence Marin transferinden daha zor değil.

o zaman gelsin bizim Guinti'miz olsun :D

kyodou
29.03.2016, 14:13
o zaman gelsin bizim Guinti'miz olsun :D
Hemen sattın Colman' ı :)

mesaced1967
29.03.2016, 14:17
Hemen sattın Colman' ı :)

gerçi araya top bırakmaları, topu kontrol ettikten sonraki soğuk kanlılığı Colman gibi ama İtalyan önlibero olunca aklıma Guinti geldi :)

kyodou
29.03.2016, 14:23
gerçi araya top bırakmaları, topu kontrol ettikten sonraki soğuk kanlılığı Colman gibi ama İtalyan önlibero olunca aklıma Guinti geldi :)
Gerçi Colman Colman diyoruz da, biz Colman' a gitmesi için 750 Bin € verdik. Kimse de yadırgamadı. Gidince değerli oldu. :)

samet_karadeniz
29.03.2016, 15:36
http://www.transfermarkt.com.tr/neeskens-kebano/profil/spieler/111422Geçen yıl tesadüfen izlemiştim bi maçını. Ozamanlar Charleroi'de oynuyordu. 4 milyona KRC Genk'e transfer oldu. Keşke alınsa . Genelde sık sık külube futbolcu öneren birisi değilim ama ilk kez öneriyorum.
Belki gören , duyan olur.

Ertan 51
29.03.2016, 15:37
Gerçi Colman Colman diyoruz da, biz Colman' a gitmesi için 750 Bin € verdik. Kimse de yadırgamadı. Gidince değerli oldu. :)
Gitmeden önce vefat etmişti :rolleyes:
Colman Colman denmesi vefatından 2 sene önceki halleri için.

kyodou
29.03.2016, 15:52
Gitmeden önce vefat etmişti :rolleyes:
Colman Colman denmesi vefatından 2 sene önceki halleri için.
Demekki; ya uzun ömürlüsünden almalıyız yada ölmeden satmalıyız abi. :)

ensarusta
29.03.2016, 16:10
3 istanbul takımı hariç sadece yurt içinden transfer yapacagımızı düşünsek;

.............................onur................. ............

cavanda ................douglao..... serdar aziz........ eren

aminu umar...... attamah....... mehmet ekici......edin visca

................................ndiaye............ ........

..............................rodellaga........... ...............

yedekler: esteban, okay, aytaç, koray günter, çaglar söyüncü, güray, muhammed demir...

murmut
29.03.2016, 16:27

yedekler: esteban, okay, aytaç, koray günter, çaglar söyüncü, güray, muhammed demir...

Gercekci olalim bu kadroyla degil kupa, cicek saksisi bile kazanamayiz maalesef

Ertan 51
29.03.2016, 16:36
Demekki; ya uzun ömürlüsünden almalıyız yada ölmeden satmalıyız abi. :)
Aynen,aklın yolu 1.

mesaced1967
29.03.2016, 16:37
https://twitter.com/BahisKlavuz/status/666490677249875968/video/1 ayağında resmen mıknatıs var para konusunda bi sıkıntı yaşamıyordur fakat hake ettiği lig premier lig

Ertan 51
29.03.2016, 16:43

Kadro zayıftır iyidir onu geçtim,
lider vasıflı 2 veya 3 oyuncu olmalı kadroda,
yeteneği ile,kalitesi ile,hırsı ile,duruşu i,le en az 2 oyuncu olmazsa sahada,
şimdiki sinik oyun yapımızdan farklı olmaz,
o sebeple bu kadro da olmaz,
rakibin tırsıp önlem alacağı,çekineceği kimse yok,
bu kadro maça 1-0 mağlup başlar.

Uğur Kalyoncu
29.03.2016, 16:45
Futbolcu transfer ederken yetenek kadar karakter devamlilik sakatlik durumu vb unsurlara da bakmak gerekiyor..Yabancı ülkelerde ki enteresan liglerde ki topculari yazan arkadaslarin bu unsurlarin hepsine dikkat edip etmedigi noktasinda endiselerim var..Eger bu ligleri ciddi manada takip ediyorlar ve buraya yazacak kadar ince ayrintilarina kadar biliyorlarsa saygi duyarim ama zannetmiyorum. .

Benim buraya yazabileceğim ciddi manada Michael Bradley var..28 yaşında tam da aradığımız kalitede adam..Oyunun 2 bölümünü de oynayan devamlılığı olan bir adam alinirsa yeni bir Colman olacaktır. .

Anderlecht ten Andy Najar i da cok begeniyorum ama onun maliyetini kaldiramayiz herhalde...

ilelebeTS
29.03.2016, 16:46
Sola Leon Bailey, saga bu elemani http://www.transfermarkt.de/cristian-espinoza/profil/spieler/278992 :
lWe4XLszLUo

Cardozo rahat, Muhammet belki gol kralligina oynar. Wyscout'dan iyice inceledim onu ve gözüm kapali alirim onu. Tabi karekteri ve is ahlaki iyiyse. Bir kanat oyuncusu icin her özellik mevcut onda. Fiyati biraz tuzlu olur, ama 5e al iki sene sonra 20e satabilecegin bir oyuncu.

videoyu izlerken Huracan'ın santraforu gözüme çarptı sanırsam bu adam
http://www.transfermarkt.com.tr/ramon-abila/profil/spieler/88049

H7p7OvDHtEE

gökhants1966
29.03.2016, 16:48
Aşağidaki oyuncularin araştirilmasi gerektiğini düşünüyorum.

Dider ndong
jorrit hendrix
davy propper
charly musonda
dennis praet
gonzalo martinez
leon bailey
mbaye niang
piotr zielinski
sofiane boufal
anthony limbombe
mohamed elyounoussi
omar abdulrahman
vincent janssen
adrien hunou
alexandre vincent
christopher jullien
edmilson junior
famara diedhiou
denys bain
gustavo campanharo
idriss saadi
jean-luc dompe
jonathan kodjia
jordan ikoko
mathieu michel
mehdi jean tahrat

murmut
29.03.2016, 17:04
https://twitter.com/BahisKlavuz/status/666490677249875968/video/1 ayağında resmen mıknatıs var para konusunda bi sıkıntı yaşamıyordur fakat hake ettiği lig premier lig

Abdulrahmani her gördügümde sasiriyorum neden halen Arabistanda oyniyor diye, belki Premier League degil ama Fransa, Belcika gibi cok kuvvete dayalik olmayan liglerde iyi oynayacagini düsüniyorum.

Ege Kum
29.03.2016, 17:05

Çağlar Serdardan daha iyi bir oyuncu

Ege Kum
29.03.2016, 17:08
Abdulrahmani her gördügümde sasiriyorum neden halen Arabistanda oyniyor diye, belki Premier League degil ama Fransa, Belcika gibi cok kuvvete dayalik olmayan liglerde iyi oynayacagini düsüniyorum.
herhalde biraz teerasil dangdalık var :)

murmut
29.03.2016, 17:22
herhalde biraz teerasil dangdalık var :)

Danga avrupayi denedi ama basaramadi.
Abdulrahman bir türlü avrupaya ayak basamadi :D

slmn
29.03.2016, 19:03
Haberi olmayan varsa şu an tv8'de u-21 maçı var. 1-0 Slovakya önde. Okay oynuyor. Burada ismi sık geçen Bilal Başacıkoğlu, Emre Mor gibi isimlerde oynuyor.

murmut
29.03.2016, 19:11
Haberi olmayan varsa şu an tv8'de u-21 maçı var. 1-0 Slovakya önde. Okay oynuyor. Burada ismi sık geçen Bilal Başacıkoğlu, Emre Mor gibi isimlerde oynuyor.

Dakika 23 2-0 gerideyiz maalesef.
Kaleci ve defans berbat ve bir türlü organize bir atak gelistiremiyoruz...

Burak Aksoy
29.03.2016, 19:15

Okay, Salih'ten çok daha iyi oyuncu. Yaşıtları arasında parlıyor. Ama burada kimse kabul etmez mesela. Zihinlere yerleşmiş kendi oyuncumuzu yerin dibine sokmak.

Okay yeterlidir diyemiyorum ama harika bir yedek olur. Aytaç ve Okay ikisi de 21 yaşındalar, unutulmasın.

artvints
29.03.2016, 19:16
sağ bek baya yetersiz, hangi takımda oynuyor bu uğur?

Burak Aksoy
29.03.2016, 19:17
İrfan Can Kahveci de ileride bahsettirir kendinden

Alika87
29.03.2016, 19:18
videoyu izlerken Huracan'ın santraforu gözüme çarptı sanırsam bu adam
http://www.transfermarkt.com.tr/ramon-abila/profil/spieler/88049

H7p7OvDHtEE

evet benimde dikkatimi cekmistim, cok temiz bir gol vurusu var, her türlü gol atiyor ve kendisini iyi pozisyona sokuyor. Arjantinde cok iyi forvetler var, Ramon Abila, Gustavo Bou, Lucas Albertengo, Martin Cauteruccio, Lucas Alario. Hepsini gözüm kapali bizim takim transfer ederdim.

murmut
29.03.2016, 19:27
sağ bek baya yetersiz, hangi takımda oynuyor bu uğur?

Adanasporda oyniyor.

oflubektas
29.03.2016, 19:32
Araştırıcı Arkadaşlar;

Romenler'in yeni Hagi'si, Nicolae Stanciu'yu geçen İspanya maçında ilk kez 90 dakika izledim ve bir kez daha hayran kaldım. O maçı bir tek ben izlemedim tabi :) Ne dersiniz,bize yar ederler mi ?

artvints
29.03.2016, 19:35
Araştırıcı Arkadaşlar;

Romenler'in yeni Hagi'si, Nicolae Stanciu'yu geçen İspanya maçında ilk kez 90 dakika izledim ve bir kez daha hayran kaldım. O maçı bir tek ben izlemedim tabi :) Ne dersiniz,bize yar ederler mi ?

mra romanya pazarına merak salmış. heralde o sebeple bir ara gazeteler yazdı bize. erken alsan gelişim sağlayamaz, geç alsan bırakmıyorlar. klübü düzene sokmak şart. takıma kim geliyorsa fizik olarak düşüyor, gelişme sağlayamıyor.

slmn
29.03.2016, 19:36
Mustafa Keçeli daha yeni mi futbolu bırakıyormuş yuh :D

http://www.transfermarkt.com.tr/denizlispor-kaptan%C4%B1-mustafa-keceli-b%C4%B1rak%C4%B1yor/view/news/230855

ADANALI
29.03.2016, 19:37
Bu bir dramdır :( :( :(

http://oi67.tinypic.com/24g5dg9.jpg

Bu arada Eren DERDİYOK için ĞS de devreye girmiş. Semih KAYA + Ryan DONK takası teklif edilmiş Twiter`da geçen muhabbete göre. ŞB de Eren`de ısrarcı HAYVANDÃO gidici herhalde Çin, Katar ya da başka bir lige...

diskus
29.03.2016, 19:52

Abdullah hoca ne oynatiyor acaba? bizde 6 tane oyuncu ofans oynuyor defansa yardima gelen yok!Kaledeki elaman evlere senlik 1461 deki iki kalecimiz de bundan iyi degilse eger, ben futbol izlemeyi birakirim.

kyodou
29.03.2016, 20:00
Omar Abdulrahman mutlaka bu takıma kazandırılmalı. Allah vergisi yeteneklerini geçtim, adam direkt sonuca oynuyor. Özer gibi kendi kendine çalım atıp stopere pas vermiyor. O da 10 numara, Özer de. Adalet mi ?

artvints
29.03.2016, 20:15
orkan ile ozan lazım bu takıma.

mesaced1967
29.03.2016, 20:15
Abdullah Ercan iyi ki fener'e gitmişte efsanemiz olmamış :D en az Trabzonspor kadar ne yaptığının farkında olmayan bir milli takım var

Ahmet Taşçı
29.03.2016, 20:18
Anlamadınız, anlamıyorsunuz ve anlamıcaksınız. İstanbul takımlarıyla transferlerle değil sistemle başarılı olunur. Allahtan bunu başkan gördü, ilk önce iyi bir sistem hocası ve ekibi sonrasondaysa iyi bir transfer ekibi ile olur bu işler. Yahu bugün braga dediğiniz takıma bakın beklerim bakın 500 bin 700 bin euro euro değerinde adamlar takımın geneli öyle.Ama adamlar öyle bir sistem oturtmuş ki 2-3 tane de yetenekli serpiştirerek takır takır top oynuyorlar.

murmut
29.03.2016, 20:21
Kadroda Kaan Ayhan varken Emre Can Coskunu oyanatmak hangi akila hizmet??

Arttiryorum; bu kadroyla cikmak hangi akila hizmet...

Ahmet Taşçı
29.03.2016, 20:21
Katılıyorum kesinlikle.

artvints
29.03.2016, 20:24
fizik olarak çok yetersiz türk futbolcular.resmen dayak yediler sahada. sürekli baskı altındalar.güya çok teknikler ama bir kere presi boşa çıkarıp adam gibi atak yapamadılar.organizasyon yok, fizik güç yok, hareketlilik yok, çabukluk çeviklik yok, konsantrasyon istek hiç yok, bol artislik var. slovakya'nın forveti tek başına yedi milli takımı yaptığı presle, nefes alamadık.

yorumsuz6117
29.03.2016, 20:29
Burak'tan alacağımız 2 Milyon Euro yerine Koray Günter ve Salih'in bonservisini istemişiz çıkan habere göre.. Eğer gerçekten Salih'in istemişsek bu bir felakettir.. Muharrem Usta gibi bi adamın bunu yapacağına inanmak istemiyorum.. Umarım yerel hainlerin yada İstanbul medyasının yalanıdır..

artvints
29.03.2016, 20:32
adam zrelak çok pis bir forvetmiş. çok iyi pres yapıyor. takip edilebilir.çok mücadele ediyor.

ilelebeTS
29.03.2016, 20:32
Abdullah Ercan da halilhodzic gibi orta sahaya koymuş bir adam takımı resmen ikiye bölmüş. Çok hücumcunun çok pozisyona girmek demek olmadığını anlamıştır sanırsam 5 yiyince

Erkan A.
29.03.2016, 20:59
ben Abdullah ercanli milli takimini izlerken utandim ..

türkiyemiz almanyadan cok daha büyük hele bügünkü rakibin ??

böyle büyük bir devleten bu Kadar yeteneksiz futbolculari nasil topladilar inanamiyorum ..

isteksiz sekilde gelmisler mac bitsede eve gitsek derdindeler yazik gercekten yazik

türkiyedeki hocalar mutlaka avrupada yardimci hocalaik yapmalari gerekiyor almanyada mesela futbol takimina girince ver kac yan pas uzaktan sut hersey ögretiliyor ??

bizim milli takimini izliyorum ver kac yapamiyorlar ortasahaya türk hocalari top geldimi hemen geriye verin diyorlar ?? bunlar yanlis ortasaha böyle oynarsa besde yersin on da yersin ..

okayi cok elestirdim ve beni yaniltmadi bos bos kosuyorsun top geliyor al kaleciye at top geliyor al stopere at peki bumudur futbol oynamak ?? senin özeligin nedir

hele bir on numara var salih mi nedir ismi türkiyede mansetlerden medyalardan eksik olmuyordu neymis beee vay bee futbol ile uzaktan yakindan alakasi yok garibim bos bos geziniyor bu garibanlara daha cok para vermek gerekiyor ...ben sahsen futbolu seven oyunculari destekliyorum sirf para icin degil ...ramazan veya bizim öbür genclerimiz neden yok bu ümit millide ??

Ahmet Taşçı
29.03.2016, 21:08
Omar Abdulrahman mutlaka bu takıma kazandırılmalı. Allah vergisi yeteneklerini geçtim, adam direkt sonuca oynuyor. Özer gibi kendi kendine çalım atıp stopere pas vermiyor. O da 10 numara, Özer de. Adalet mi ?

Çok yetenekli lakin gol yükü çok düşük. Ama tam bir oyun yöneticisi.