PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Alika87
24.03.2016, 00:50
sendende duymak dogru gözlemledigimin bir ispati benim icin

Selçuk sen futbol bilginle rahatlıkla scoutluk yada bir kulüpte yöneticilik yapabilirsin.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

selcuk
24.03.2016, 00:54
Selçuk sen futbol bilginle rahatlıkla scoutluk yada bir kulüpte yöneticilik yapabilirsin.

yok o is yas
ufaklik bu isi okuyor, onlan gece gündüz mac izliyoruz, isin ehli o, ben ciragi

bu arada
succes büyük ihtimallen watforda gecer

Erkan A.
24.03.2016, 01:27
muharrem baskanin a spordaki konusmasini nerden tekrar izliyebilirim ??

gometra
24.03.2016, 03:12
Ndiaye, Visca gibi isimler muhtemelen dışarıda piyasası olmaya oyuncularımızı eritmek için yapılacak transferler. Tazminat verip göndermektense iç piyasadaki kalburüstü oyuncuların transferinde kiloyla takas yoluna gidecekler.

Başkanın anlaştık dediği oyuncu da ya Ndiaye'dir ya Visca. Sattık dediği oyuncu da bunların karşılığında verilecek oyunculardan biridir.

Normalde Ndiaye dışında süper lig'den transfer istemiyordum ama bu açıdan düşününce mantıklı. Bu berbat oyuncu grubu başka türlü elden çıkmaz.

Özellikle Visca konusunda çok olumsuzdum ama wyscout'tan iyice bi izleyince anladım ki Visca yusuf ve Sefa'nın yanında Hazard gibi kalıyor.

Ibrahim Gaygusuz
24.03.2016, 07:43
muharrem baskanin a spordaki konusmasini nerden tekrar izliyebilirim ??

Facebook divane sayfasi 2 part.

Ibrahim Gaygusuz
24.03.2016, 07:45
Birini aldik birini sattik dedi.

Cardo veya Douglas gider, acaba kim geldi

Uğur Kalyoncu
24.03.2016, 07:53
Ndiaye de devamlilik noktasinda Visca gibiyse eğer bu transferlerden zarar görme ihtimalimiz cok düşük. .

Tamamlayici oyuncular kalburüstü olsun ki sampiyonluk gelsin..

Güzel seyler olacak insallah...Yeniden ayağa kalkan bir Trabzonspor göreceğiz insallah. .Bu noktada maddi manevi destek vermeliyiz artik...Trabzonda olan kombine alsin disarda olan forma alsin bir sey yapsin su Istanbul saltanatini yikalim artik..

asilhamsi
24.03.2016, 08:02
visca ve ndiaye hem 11 hem de 18 icin nokta transferler.

bu iki oyuncunun en önemli özellikleri ise devamlılıkları.

asilhamsi
24.03.2016, 08:03
mesela yusuf belki visca dab cok daha yetenekli ama devamlılık konusunda sıfır.

kyodou
24.03.2016, 08:37
Başkan Yusuf Erdoğan ile ilgili soruyu not almasına rağmen cevap vermedi. Satılsn oyuncu Yusuf olabilir.

mesaced1967
24.03.2016, 09:30
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta katıldığı programda ön anlaşma yaptıkları oyuncu olduğunu açıklarken, herkes bu ismin kim olduğunu merak etmeye başladı.
Gelecek sene için iddialı bir kadro kurmayı amaçlayan Trabzonspor, yurtdışından alacağı isimlerden önce yurtiçindeki yıldızları kadrosuna katmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda ilk etapta sezon sonunda Çaykur Rizespor ile sözleşmesi sona erecek olan Eren Albayrak ile ön anlaşma yapıldı. Bu sezon Çaykur Rizespor formasıyla 26 resmi maçta 9 asist yapan sol bek oyuncusunu transfer ederek işe başlayan Trabzonspor yönetiminin yurtiçinden diğer hedefi ise Edin Visca.
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın bu konuda da Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ ile bir görüşme yaptığı, ancak Gümüşdağ'ın, 'sezon sonu görüşelim' cevabını verdiği bildirildi.

adiloş bebe
24.03.2016, 10:14
süper ligde yıldızlaşıpta bize gelip köreren o kadar çok oyuncu varki işte benim korkum bu yüzden Vişça ismi bende çok muallakta ama hayırlısı bakalım

kyodou
24.03.2016, 10:44
Visca faydalı olmayabilir tamam da, Visca bizim takıma uygun oyuncu değil diyenler neye göre diyor çok merak ediyorum. Sanki bir sistemimiz varmış yada gelecek sezon hangi sistemde oynayacağımız belliymiş gibi.

Başkan dün akşam açıkladı zaten kadro mühendisliği yapıyoruz diye. Hoca belli demekki. Sistem de belli ama biz bilmiyoruz. Marin konusunda yaptığı analiz son derece doğru ve scout-hoca denklemiyle sürekli bunların konuşulduğu belli oluyor. Visca transfer edilirse bu sisteme uygun oyuncu demek olacaktır.

Turgay Atalay
24.03.2016, 11:03
Sol bek Eren ve Güraya emanet edilecek anlaşılan. Eren sol bek oynarsa Güray solu komple yedekler, Visca'yı küçümsemeyin derim, Sefa vitaminsizi kadroda duracağına bu adam dursun, ama Visca'nın da sağ kanadı yedekleyecek adam olarak alınacağını düşünüyorum, oraya muhakkak sürpriz bir yabancı alınır zannımca.

Ayrıca Ndaiye ve Umar transferleri hem kaliteleri, hem de kadromuzdaki işe yaramaz topçuların eritilmesi açısından takıma büyük katkı sağlayacaktır.

Rakibe göre farklı varyasyonlar deneyebileceğimiz oyuncu grubunun transferi şart.

Ertan 51
24.03.2016, 11:25
İnsan başkanın söylediklerini dinliyor mutlu oluyor,
bu başlığı okuyor umutlanıyor,
ama arkasından kalan 8 maçı ve takımın halini aklına getirince,
kendinden nefret ediyor :)

BaşoğLu
24.03.2016, 11:41
Sol bek Eren ve Güraya emanet edilecek anlaşılan. Eren sol bek oynarsa Güray solu komple yedekler, Visca'yı küçümsemeyin derim, Sefa vitaminsizi kadroda duracağına bu adam dursun, ama Visca'nın da sağ kanadı yedekleyecek adam olarak alınacağını düşünüyorum, oraya muhakkak sürpriz bir yabancı alınır zannımca.

Ayrıca Ndaiye ve Umar transferleri hem kaliteleri, hem de kadromuzdaki işe yaramaz topçuların eritilmesi açısından takıma büyük katkı sağlayacaktır.

Rakibe göre farklı varyasyonlar deneyebileceğimiz oyuncu grubunun transferi şart.eren albayrakta gelirse gürayla birlikte ilk defa adam akıllı solumuz olur diye düşünüyorum.

Hakan
24.03.2016, 12:39
Eren gelsin Güray'ı kanat rotasyonda kullanırız

gökhants1966
24.03.2016, 12:42
Visca faydalı olmayabilir tamam da, Visca bizim takıma uygun oyuncu değil diyenler neye göre diyor çok merak ediyorum. Sanki bir sistemimiz varmış yada gelecek sezon hangi sistemde oynayacağımız belliymiş gibi.

Başkan dün akşam açıkladı zaten kadro mühendisliği yapıyoruz diye. Hoca belli demekki. Sistem de belli ama biz bilmiyoruz. Marin konusunda yaptığı analiz son derece doğru ve scout-hoca denklemiyle sürekli bunların konuşulduğu belli oluyor. Visca transfer edilirse bu sisteme uygun oyuncu demek olacaktır.

Hocam Sayın Başkanımız Muharrem Ustayı izleyemedim Marinle ilgili neler söylemiş çok merak ediyorum buraya yazarsan sevinirim...

ensarusta
24.03.2016, 12:46
bize ne kadar fayda verirler bilemem ama mevcut oyucu grubumuza baktığımızda ve bu seneki performanslarını göz önünde bulundurduğumuzda ndiaye, umar, attamah, eren albayrak, visca, rodellaga , douglao, musa çagıran transferlerine hayır diyemem.

kyodou
24.03.2016, 12:46
Hocam Sayın Başkanımız Muharrem Ustayı izleyemedim Marinle ilgili neler söylemiş çok merak ediyorum buraya yazarsan sevinirim...
Gelen kalacak mı sorusu üzerine: "Çok yetenekli ve çok yaratıcı bir oyuncu ama dönüşlerde baskı yapamıyor. Sadece hücüm katkısı yetmez. Sahada bunu yapan 10 oyuncumuz olsa Marin sırıtmazdı." dedi.

slmn
24.03.2016, 12:53
Bmn anasayfasında da bulunan Ramazan'ın transferiyle alakalı şu kısmı çözemedim:

Ramazan Övüç'ün yetiştirme bedeli için de 1930 Bafraspor'a futbol toplarının da bulunduğu sportif malzemeler karşılığında anlaşmaya varıldı. Böylelikle genç futbolcu Bordo Mavili kulübün altyapısına dahil edilmiş oldu.

Şimdi biz Bafra'ya yetiştirme bedeli mi ödemişiz? Eleman Erciyes alt yapısından Bafra'ya niye bedel ödeyelim? Bir ara Erciyes'teyken Bafra'ya kiralık verilmiş bunun bizimle ne alakası var?

Turgay Atalay
24.03.2016, 13:01
eren albayrakta gelirse gürayla birlikte ilk defa adam akıllı solumuz olur diye düşünüyorum.

İnşallah, malum yıllardır dikiş tutmayan bir numaralı mevkimiz.

kyodou
24.03.2016, 13:09
eren albayrakta gelirse gürayla birlikte ilk defa adam akıllı solumuz olur diye düşünüyorum.
İkisi de ancak yedek olabilir. Ben devre arası Güray değil de Eren gelsin istiyordum. Güray geldi yedek kontenjan doldu. Eren bence daha iyi ama şampiyon kadronun as solbeki olamaz. 2011' deki Cale performansı yetmez. Şb ve Bjk' nin zaten kadrosu çok güçlü. Anadolu takımları da 2011' deki kadar zayıf değil artık. Ayrıca birçoğunun yeni stadyumları oluyor. Dolayısıyla çok zor deplasmanlar olacaktır.

Güray-Eren-Ishak-Alper-Yusuf-Ömer Bayram-Behich Al birini vur ötekine. Hepsi hemen hemen aynı seviyede oyuncular. Hangisini alsak bize de ona da eziyet.

Solbekten Ishak ve Musa gönderilebilirse, kanatlardan Erkan, Sefa, Özer, Yusuf gönderilirse o zaman Güray yedek kanat olur, Eren de yedek solbek olarak alınabilir. Bedava olduğu için. Yoksa "bir tık üstünü alalım" mantığıyla al-gönder sistemiyle oturmuş bir kadromuz olmaz.

kayyum61
24.03.2016, 13:25
arkadaşlar niaye ve visca olayı doğrumudur? başkan mı açıkladı yada ima etti izlemedim programı açıklarmısınız

birde walter mazzari ile anlaşmışız diyorlar

eşref81
24.03.2016, 13:40
baskani dinleyemedim okuduklarimda da kafamda soru isareti kaldi. baskan on sozlesme imzaladigimiz oyuncu mu var dedi yoksa oyuncular mi var dedi

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

El Cordobes
24.03.2016, 13:57
Başkanımızın dünkü konuşmasının tekrarını bugün izleme fırsatım oldu. saha dışındaki şikeci ve düzenin koruyucusu olan güruhla mücadele konusunda kafamda soru işareteri devam etse de saha içine girdiğimiz zaman insan inanılmaz umutlanıyor, ister istemez heyecanlanıyor. heralde hepimizin ortak dileği bu sezonun bir an evvel bitmesi.

Başkan her ne kadar bu kadrodan bir iskelet çıkarmaya çalışıyoruz dese de onun da bu kadronun çoğundan memnun olmadığı aşıkar. açıkçası mevcut kadrodan Onur dışında kim giderse gitsin zerre üzülmem. ekici, cardozo, yusuf,özer vs. kim olursa olsun. bu sene bizlere yaşatılan kepazeliklerde önemli bir payı bulunan bu topluluk daha radikal yaptırımları hak etti ama hem yönetim hem taraftar sabır deyip sustu. o yüzden kimsenin gözünün yaşına bakılmasın. artık futbolcular Trabzonspor gibi bir takımdan kovulma korkusunu yaşasın.

bu arada visca dillendiriliyor da bu adam bana dümdüz bi adammış gibi geliyor. ibb, konya gibi defansif sistemli takımlarda ancak başarılı olur diye düşünüyorum. belki yanılıyorumdur ama bize hücumda daha yaratıcı isimler gerekiyor.

ilelebeTS
24.03.2016, 14:04
Transferler T.Direktörden habersiz yapılmayacaktır. Visca ve Niasse de tam Ersun Yanal'ın kalemi adamlar. Ligtvde onları iyice inceleme fırsatı bulmuştur hafta hafta. Ersun Yanal yeni sezonda takımın başında olabilir..

kyodou
24.03.2016, 14:14
arkadaşlar niaye ve visca olayı doğrumudur? başkan mı açıkladı yada ima etti izlemedim programı açıklarmısınız

birde walter mazzari ile anlaşmışız diyorlar
Ndiaye yada Visca ile ilgili somut birşey söylemedi. 1 oyuncu sattık, 1 oyuncu aldık dedi. İsim vermedi. Hoca konusunda Zeki Uzundurukan pot kırdı, başkan konuyu kapatmak istedi. şahsi izlenimim; yeni sezon hocamız Ersun Yanal.

baskani dinleyemedim okuduklarimda da kafamda soru isareti kaldi. baskan on sozlesme imzaladigimiz oyuncu mu var dedi yoksa oyuncular mi var dedi

Uğur Kalyoncu
24.03.2016, 14:18
Eren alinirsa 1 numaralı sol bekimiz olup ihtiyaci hangi ölçüde karsilar acaba..

eşref81
24.03.2016, 14:18
Ndiaye yada Visca ile ilgili somut birşey söylemedi. 1 oyuncu sattık, 1 oyuncu aldık dedi. İsim vermedi. Hoca konusunda Zeki Uzundurukan pot kırdı, başkan konuyu kapatmak istedi. şahsi izlenimim; yeni sezon hocamız Ersun Yanal.
eyvallah kardesim

selcuk
24.03.2016, 14:58
sabahdan beri viscayi izliyorum

https://pbs.twimg.com/media/CeTdY2bWIAAZB4y.jpg

gercekten bize yusufdan fazlasini verecegini düsünenler, hayal diyarinda bence
bu adam yusufuda, erkanida aratir
demis olayim

bu ara
johan cruyff ölmüs

severdim adami
https://pbs.twimg.com/media/CeUGLqJWEAIGcS_.jpg

topragi bol olsun
adamdi

artvints
24.03.2016, 15:04
selçuk abi erkan'î nasıl aratacak, nasıl izledin adamı? abartılı söylem kullanırken bile bu cümle kurulmaz. erkan aranmaz.

erkan ve douglas takıma geldiklerinden beri virüs etkisi yaptılar. yaptıkları her hatada kalemizde gol görüyoruz. takımın anasını ağlattılar.

selcuk
24.03.2016, 15:17
selçuk abi erkan'î nasıl aratacak, nasıl izledin adamı? abartılı söylem kullanırken bile bu cümle kurulmaz. erkan aranmaz.

erkan ve douglas takıma geldiklerinden beri virüs etkisi yaptılar. yaptıkları her hatada kalemizde gol görüyoruz. takımın anasını ağlattılar.
visca farkli degilki
erkanin en azindan bir durusu, bir nami var
viscada oda yok

anlanmasi gereken bize acik alan oyuncusu lazim degil. örn.:nakoulma, seysu atif, visca

bize acik alan taniyan rakip yok

Uğur Kalyoncu
24.03.2016, 15:27
Selçuk hocam Visca gelirse beklentileri karsilama ihtimali düşük dersen transfer risktir bir nebze katilabilirim ama Erkan i aratma kismina pek katilmiyorum..

Erkan Allahi var ayaginda top tutuyor ama ne bize ne rakibe veriyor..Orta hakemden en ufak bir farki yok onun gibi sadece yalandan kosturuyor..O da karsi kaleye değil ortasaha cizgisine paralel sekilde..

Yusuf noktasinda tavrim hep ayni..Bu cocuk devamli ortasahada oynasin belki dönem dönem sac bas yoldurur ama ligi de 10 gol 6 7 asistle tamamlar..Yeter ki sabredilsin..Bu çocuk 3 milyon euro kazanmiyor bu kadar beklentiyi yüksek tutmanin alemi yok onun icin.

Visca cok maliyetli olmadığı takdirde buyursun gelsin her türlü katki sağlar.

İ. SARAL
24.03.2016, 15:31
Erkan'ın yerine kim oynarsa oynasın daha çok katkı vereceği kesin. Hiç değilse aptalca top kayıplarıyla gol yememize neden olmaz.

artvints
24.03.2016, 15:33
visca farkli degilki
erkanin en azindan bir durusu, bir nami var
viscada oda yok

anlanmasi gereken bize acik alan oyuncusu lazim degil. örn.:nakoulma, seysu atif, visca

bize acik alan taniyan rakip yok

ben katılmıyorum bu konuda. açık alan olmayabilir, ama açık alan tehdidi olmak zorunda.yoksa rakibi geri itemez takım.bu açık kapalı alan konusu anlamını kaybetmeye başladı benim için.son senelerde önündeki boşluğu kullanmayı bilmeyen çok oyuncumuz oldu. zaten visca'yı açık alan için almam.diriblingleri güçlü değil. takım oyuncusu olduğu için, kanatlarda pas ve şut atmaya yönelik oynadığı için geri dönüşleri olduğu için alırım.sürekli sahada ve belli seviyede oynuyor. aldın yetenekli bir kanat oyuncusu, mücadele etmediği an visca alır formayı vermez. bir tık daha atlaması beklenebilir. erkan'ın duruşuna da girmiyorum şimdi. visca'nın attığı şut ve paslar net. erkan şut ve pas attığında veya orta açtığında hayatı sorgulama hissi geliyor bana.

selcuk
24.03.2016, 15:57
ben katılmıyorum bu konuda. açık alan olmayabilir, ama açık alan tehdidi olmak zorunda.yoksa rakibi geri itemez takım.bu açık kapalı alan konusu anlamını kaybetmeye başladı benim için.son senelerde önündeki boşluğu kullanmayı bilmeyen çok oyuncumuz oldu. zaten visca'yı açık alan için almam.diriblingleri güçlü değil. takım oyuncusu olduğu için, kanatlarda pas ve şut atmaya yönelik oynadığı için geri dönüşleri olduğu için alırım.sürekli sahada ve belli seviyede oynuyor. aldın yetenekli bir kanat oyuncusu, mücadele etmediği an visca alır formayı vermez. bir tık daha atlaması beklenebilir. erkan'ın duruşuna da girmiyorum şimdi. visca'nın attığı şut ve paslar net. erkan şut ve pas attığında veya orta açtığında hayatı sorgulama hissi geliyor bana.

bende erkandan memnun degildim
hatta istemeyenlerdendim
halen begenmiyorum
ama su an cok kötü bir takimda biraz eli ayagi düzgünlerden, biraz vasat üstü oynadigi her maci kazandik

bu oyuncularin hic biri bizim sampiyonluk yolumuzda bir katki verecek oyuncular degil

yanilada bilirim

Murathan
24.03.2016, 15:58
2-3 senedir kanat oyuncularının her türlüsünün özlemini çekiyoruz.
Visca gelsin, gelsin ama 2m€dan fazla paraya değil.
takımda gol atacak tek kanat oyuncusu yok.
n'diaye de eren de visca da iyi isimler bana göre. yalnız bu kadar yurt içinden transfer beni işkillendiriyor, malum herifi bu takımın başına getireceklerse zaten Allah belamızı da verir transfer konuşmaya gerek yok.

orhanunal
24.03.2016, 16:43
hocamız bence ersun yanal.dün çok net çıktı ortaya.iyide oldu en azından kondisyonu iyi bir takım izleriz.türkiyeden transfer sadece ndiaye yi isterim ben oda colman pozisyonunda.visca falan daha iyisi bulunur.

Murat Engin Akyüz
24.03.2016, 16:48
-Açıkçası Visca ismine çok sıcak bakmıyorum.Bu onu beğenmediğimden değil,çözüm olamayacağı ve pahalıya malolacağından dolayıdır.Kesinlikle daha sağlam,daha golcü ve çizgi üzerinin yanısıra içeri de katedebilecek ve yeri geldiğinde forveti tamamlayacak bir oyuncu alınmalı onun maliyetine.
-Bedava Eren Albayrak güzel hamle,ancak ben yine de hedef yüksekse ne Güray'ın ne Eren'in sol bekin birinci tercihi olmaması gerektiğini düşünüyorum.
-Tartışılmayacak,lider bir stoper şart.Tartışılmayacaktan kastım meşhur olması değil,yoksa malesef Douglas'ın kariyeri Glowacki'yi yer bitirir ama ikisinden aldığımız katkı ortada. Açıkçası transferde en çok önem verdiğim mevki stoper mevkii.
-Marin'i beğenmekle birlikte riskli bir transfer olacağını ve bonservisinin çok ucuza malolmadığı sürece alınmaması gerektiğini düşünüyorum.Ekici'den de seneye ne verim alacağımız belli değil.Buraya da bir transfer şart bana göre.

kayyum61
24.03.2016, 16:59
viscaya sıcak bakmayanlar acaba onun yerine kimi düşünüyor? ondan daha iyisini alabileceğimize inanıyorlar mı? rakipler bize geniş alan bırakmıyorlar visca bizde iş yapmaz diyenler maçlarımızın özetlerini bir kez daha izlesinler. ortalama 10 gol ile oynayan bir kanat oyuncusundan bahsediyoruz, bizdeki forvetler 10 gol atmışlar mı bir sezonda?

ndiaye - visca nokta transfer olur ama ikisinide alabileceğimizi sanmıyorum en fazla 1 tanesini alırız

forvete cardozo satılmalı, bir ayağı çukurda onun sakatlıkları fazla nüksetmeye başladı iyi bir fiyata gönderilmeli yerine salomon kalou alınmalı

albayrak - ndiaye-visca- kalou - ekici, bunlar hücum gücümüzü oluşturmaya yederli olur

Ertan 51
24.03.2016, 17:08
Selçuk hocam Visca gelirse beklentileri karsilama ihtimali düşük dersen transfer risktir bir nebze katilabilirim ama Erkan i aratma kismina pek katilmiyorum..

Erkan Allahi var ayaginda top tutuyor ama ne bize ne rakibe veriyor..Orta hakemden en ufak bir farki yok onun gibi sadece yalandan kosturuyor..O da karsi kaleye değil ortasaha cizgisine paralel sekilde..

Yusuf noktasinda tavrim hep ayni..Bu cocuk devamli ortasahada oynasin belki dönem dönem sac bas yoldurur ama ligi de 10 gol 6 7 asistle tamamlar..Yeter ki sabredilsin..Bu çocuk 3 milyon euro kazanmiyor bu kadar beklentiyi yüksek tutmanin alemi yok onun icin.

Visca cok maliyetli olmadığı takdirde buyursun gelsin her türlü katki sağlar.
Erkan'dan acayip umutlu olanlardandım ben,
Cardo'ya çok gol attıracak demiştim,kendisi de çok gol atacak attıracak demiştim,
daha neler demiştim neler :(
Anlamıyorum yani ben futbolcudan,yada çok iyimser düşünüyorum o beni yanıltıyor,
ama bu sefer bırak Visca'yı N'Diaye ye bile soğuk bakıyorum,hatta Eren'e,
buda demek oluyor ki ben futbolcudan anlamadığıma göre bu 3 lü bize gelse çok faydalı olacaklar :D

kyodou
24.03.2016, 17:11
Valla Visca' ya para vermeyelim diye gidip bitik Aatıf' ı falan almasınlarda Visca da şart değil. Şu gözler Yattara' dan sonra kanat görsün de kim olursa olsun.

Zaten kanat transferi bir şekilde hallolur. Çok yetenek ve analiz şansı olan mevkiler bunlar. Asıl sıkıntı stoper. Yabancı stoper transferi çok zor ve riskli. Malum taraftarımız ofans oyuncularına gösterdiği sabrı defans oyuncularına göstermiyor. Yumlu veya Douglas, Erkan veya Yusuf kadar hata yapsaydı topuklarına çoktan sıkılmıştı mübalağasız. Aykut' u saymıyorum zaten. Kılından avına kadar herşeyi göze batıyor herifin. Forum genelinin Glowacki ve Song hayranlığı bir kenara dursun, şahsen Trabzonspor' a gelen en iyi yabancı stoperlerin Belkalem ve Bamba olduğunu düşünüyorum. Belkalem sakatlık yüzünden harcandı, Bamba bir maçta kendi kalesine 2 gol attı diye.

Stopere kim transfer edilirse edilsin ilk maçlarda üst düzey oynamak zorunda. Yoksa bu taraftara stoper dayanmaz. Ben de dahil.

Murat Engin Akyüz
24.03.2016, 17:20
Çok istisnai oyuncular olmadığı sürece yurt içinden transfer yapmak hiçbir zaman fayda sağlamadı bize.Saymaya gerek yok hepimiz biliyoruz kimlerin ne umutlarla gelip ne hallere düşüp gönderildikten sonra kaldıkları yerden devam edip nasıl bize "ulan bu adam bizde niye böyle oynamadı hiç" dediğimizi. Visca, Başakşehir'de yıllarca aynı ve belirli bir oyun sisteminde,belirli tipte oyuncularla belirli işleri yaparak ulaştı bu istatistiklere. Visca gelecek buraya,Sefa kadar performans gösterecek,sonra şaşıracağız,sonra göndereceğiz,Deniz Yılmaz gibi gittiği yerde üstün performans gösterecek ve yine sonuç aynı olacak.Böyle olmayabilir elbette,kötü oyuncu demiyorum;ancak yazdığım ihtimal hiç de az değil.Tekrar söylüyorum,yurt içinden yabancı transferi kesinlikle risklidir.Ben Ndiaye'yi çok beğeniyorum,alınmasını isterim ancak mantıklı düşününce ona bile sıcak bakamıyorum yaşadığımız bu durumlardan dolayı

Ertan 51
24.03.2016, 17:21
Valla Visca' ya para vermeyelim diye gidip bitik Aatıf' ı falan almasınlarda Visca da şart değil. Şu gözler Yattara' dan sonra kanat görsün de kim olursa olsun.

Zaten kanat transferi bir şekilde hallolur. Çok yetenek ve analiz şansı olan mevkiler bunlar. Asıl sıkıntı stoper. Yabancı stoper transferi çok zor ve riskli. Malum taraftarımız ofans oyuncularına gösterdiği sabrı defans oyuncularına göstermiyor. Yumlu veya Douglas, Erkan veya Yusuf kadar hata yapsaydı topuklarına çoktan sıkılmıştı mübalağasız. Aykut' u saymıyorum zaten. Kılından avına kadar herşeyi göze batıyor herifin. Forum genelinin Glowacki ve Song hayranlığı bir kenara dursun, şahsen Trabzonspor' a gelen en iyi yabancı stoperlerin Belkalem ve Bamba olduğunu düşünüyorum. Belkalem sakatlık yüzünden harcandı, Bamba bir maçta kendi kalesine 2 gol attı diye.

Stopere kim transfer edilirse edilsin ilk maçlarda üst düzey oynamak zorunda. Yoksa bu taraftara stoper dayanmaz. Ben de dahil.
Kyodou şimdi gümledin işte:mad:
baba hemen sil yazdığını hemen,karizma gitmesin :)
yav ne Bambası ne Belkalemi aman diyim,
Belkalem sevdiğimiz gittiğine üzüldüğümüz bir adam ama nasıl en iyi stoperlerden olur,nasıl,yorumlarını ilgiyle takip ettiğim,beğendiğim renktaşım yıktın beni şimdi :D

kyodou
24.03.2016, 17:29
Kyodou şimdi gümledin işte:mad:
baba hemen sil yazdığını hemen :)
yav ne Bambası ne Belkalemi aman diyim,
Belkalem sevdiğimiz gittiğine üzüldüğümüz bir adam ama nasıl en iyi stoperlerden olur,nasıl,
yorumlarını ilgiyle takip ettiğim,beğendiğim renktaşım yıktın beni şimdi :D
Abi etme eyleme. Yukarıda Allah var. Belkalem bırak Trabzonspor' u, dünyada gördüğüm en soğuk kanlı stoperlerden. Bizde 20-25 maç oynadı. Yaptığı aman aman hata en fazla 2. Önünde Selçuk ve Colman da yoktu. Atik ve Salih vardı. Yepyeni bir takım ve sürekli değişen oyuncular arasında damdan düşer gibi gelip profesyonelce topunu oynadı gitti.

Bamba da özellikle hava topları ve topu kullanması, oyuna sokması çok iyiydi. Halen daha Ingilterede düzenli oynuyor. Özellikle Avrupa maçlarını halen daha izleyip şaşıyorum bu adamı nasıl değerlendiremedik diye.

Neyse benim görüşüm budur. Diğer görüşlere de saygı duyarım.

cewat
24.03.2016, 17:34
Saat 14:00'de değilmiydi UEFA ile toplantı? Haber var mı hiç bir yerde? İnşAllah iyi sonuçlarla çıkmışlardır..

yattarahayranı
24.03.2016, 17:40
Saat 14:00'de değilmiydi UEFA ile toplantı? Haber var mı hiç bir yerde? İnşAllah iyi sonuçlarla çıkmışlardır..
https://twitter.com/UstaMuharrem/status/713019839292555264 Yüzler gülüyor toplantı güzel geçti galiba

Ertan 51
24.03.2016, 17:41
N'Diaye ve Eren Derdiyok kesin alındı diyolla :p

şimdiden transfer başlığı şenlendi,
ama asıl transfer sezonu için duyumcu kadrosuna atama lazım,
kpss den sadece 40 puan alsa yeterli.

kanterts
24.03.2016, 17:57
Belkalem cok iyi bir stoperdi bana göre . cok seviyordum , alinmamasi skandaldi . Bence dört dörtlük stoperdi .
Bizdeki perfomansi öyleydi , simdi napiyor bilmiyorum .

kyodou
24.03.2016, 18:13
Belkalem cok iyi bir stoperdi bana göre . cok seviyordum , alinmamasi skandaldi . Bence dört dörtlük stoperdi .
Bizdeki perfomansi öyleydi , simdi napiyor bilmiyorum .
1 dakika bile şans tanımadı adama Watford. Hani az buçuk oynasa da kesseler bende Belkalem konusunda acaba derdim ama adamın futbol hayatını bitirdiler resmen.

Bud Spencer
24.03.2016, 18:22
Visca bizi ileriye taşıyamaz diye düşünüyorum, tabiki aklimdaki oyunu oynamaya kalkarsak

slmn
24.03.2016, 19:36
Ndiaye hadi neyse geldi ilk senesinde damga vurdu lige, eldekilerin eritilmesi açısından düşünürsek alınabilir. Ama scout ekibimiz Avrupa'yı, Güney Amerika'yı tarıyorken gidip Visca'yı alırsak saçma bulurum. Bu kadar lig, oyuncu tarıyan ekip Visca'dan daha iyisini bulup getiremeyecek mi bize?

serdaracıl
24.03.2016, 19:52
Ndiaye hadi neyse geldi ilk senesinde damga vurdu lige, eldekilerin eritilmesi açısından düşünürsek alınabilir. Ama scout ekibimiz Avrupa'yı, Güney Amerika'yı tarıyorken gidip Visca'yı alırsak saçma bulurum. Bu kadar lig, oyuncu tarıyan ekip Visca'dan daha iyisini bulup getiremeyecek mi bize?

+ 61

Alika87
24.03.2016, 19:59
arjantin uzmanlarimiza bir soru:
http://www.transfermarkt.de/lucas-alario/profil/spieler/193782

bu oyuncunun degeri neden bu kadar yüksek? Istatistikleri pek iyi degil ve yüksek paraya transfer olmamis. Wyscout'dan izledim, belki istatistikler pek yansitmiyor, ama cok iyi ve komple bir forvet. Güney amarikadan forvet oyuncu bakiliyorsa, Alario kesinlikle izlemeye deger biri.

Alika87
24.03.2016, 20:10
Bizim Wyscoutcular bi bu oyuncuyu izlesin:
http://www.transfermarkt.de/harold-preciado/profil/spieler/362668

Tipik colombiyali forvet, hizli ve güclü. Ama benim dikkatimi baska birsey cekti, bir kac pozisyonda iyi ver kac yapti ve aralari iyi pas atti. Bu iyi bir oyun görüsün ve futbol anlayisin bir göstergesidir. Oyuncu hakkinda neler düsünüyorsunuz?

artvints
24.03.2016, 20:24
abdullah avcı var aspor'da. son dönemde önde set oyunu oynamaya çalıştıklarını söyledi. ben de izledim bir kaç maçını. konya maçında sürekli rakip sahada oynadılar mesela. önce kompakt oyunu, takım savunmasını oturtursun sonra yavaş yavaş bir kaç oyuncu tipini değiştirerek oyun merkezini öne çekmeye başlarsın. başka şekilde zor. üst düzey oyunculara ihtiyacın var.

memozcan
24.03.2016, 20:25
eren alınmış heralde hayırlı uğurlu olsun.. ama şimdiden yazayım da burada bulunsun.. maalesef güray ve yusuftan çok fazla ileriye gidebilecek biri değil.. kendisi ilk alındığında 1461de çok izlerdim.. o dönemde yusuf çıktı ve ereni performans olarak katladı.. erenin çok iyi ortaları var ama hem defansif hem de ofansif olarak eksiklikleri var.. bence bizim takım ayarında değil ama bir alt seviyede kendine çok iyi yer bulur..

kadroda bu kadar sol ayaklı aynı tipte oyuncu varken erenin alınmasını yadırgadım doğrusu.. seneye o bölgede eren, güray, ishak, yusuf olacak.. dördünü toplasan bir hasan ali etmez maalesef..

Enes Başkaya60
24.03.2016, 20:26
Ah Esaid Belkalem ah gönderilmesi çok büyük hataydı gerçekten şu an adam hiç forma şansı bulamadı watfordda yazık oldu çocuğa...

nakzo
24.03.2016, 20:41

Viscayı begenmiyorsunda keşke alabilsen.

memozcan
24.03.2016, 20:55
viscaya sıcak bakmayanlar acaba onun yerine kimi düşünüyor? ondan daha iyisini alabileceğimize inanıyorlar mı? rakipler bize geniş alan bırakmıyorlar visca bizde iş yapmaz diyenler maçlarımızın özetlerini bir kez daha izlesinler. ortalama 10 gol ile oynayan bir kanat oyuncusundan bahsediyoruz, bizdeki forvetler 10 gol atmışlar mı bir sezonda?

ndiaye - visca nokta transfer olur ama ikisinide alabileceğimizi sanmıyorum en fazla 1 tanesini alırız

forvete cardozo satılmalı, bir ayağı çukurda onun sakatlıkları fazla nüksetmeye başladı iyi bir fiyata gönderilmeli yerine salomon kalou alınmalı

albayrak - ndiaye-visca- kalou - ekici, bunlar hücum gücümüzü oluşturmaya yederli olur
kardeşim elmayla armutu kıyaslamışsın maalesef.. viscadan iyisini sormuşsun.. sefa, erkan, yusuf, güray, marin... bunların hepsi viscadan iyidir.. emin ol yusuf ibbde oynasa şu anda milli takımdaydı..

memozcan
24.03.2016, 20:57
geçmiş senelerde yapılan transfer yanışlarına kızıyoruz.. takım 40 kişi ve hepsi birbirinin aynı ayarda topçular.. maalesef gündeme gelen isimler de farklı değil..

nakzo
24.03.2016, 21:00
İsimli adam bize her zaman kazık attı beklenen katkısı sıfırdır.Yıldız adayı adam lazım visca ve ndoye mutlaka alınmalıdır katkılarının çok üst düzey olacağını düşünüyorum .

ToyerSefa
24.03.2016, 21:02
Abi Visca'yı beğenmemek nedir? Adam elimizdeki tüm kanat oyuncularına nal toplatır. En kötüsü yedek kulübesinde Erkan, Sefa, Marin gibi leş kanatlar oturacağına Visca oturur. Ayrıca rakipler Başakşehir'e açık oynuyor da bize kapalı mı oynuyor sanki...
Devre arasında Güray'dan çok Eren'i istemiştim. İnşallah alınmıştır.
Ndiaye alınırsa harika olur.
Stoper olarak Belkalem mutlaka düşünülmeli. Hava toplarına hakim, ağır cüssesine rağmen hiç fena hızı olmayan, son derece soğukkanlı bir adamdı. Yazık oldu.

nakzo
24.03.2016, 21:05
kardeşim elmayla armutu kıyaslamışsın maalesef.. viscadan iyisini sormuşsun.. sefa, erkan, yusuf, güray, marin... bunların hepsi viscadan iyidir.. emin ol yusuf ibbde oynasa şu anda milli takımdaydı..

Bu adamların hiçbiri visca değil vakti zamanında romaşenkoyu almıştık antepten gayette katkı vermişti ben çok iyi bir oyuncu olduğunu ve istikrarlı olduğunu düşünüyorum.

nakzo
24.03.2016, 21:07
Erende alındıysa satın yusufu gitsin .eren 1.sol bek Güray yedeği olur yusufçukta başka yerlere havalansın.

artvints
24.03.2016, 21:08
volkan milli takım oyuncusu değil, ben olsam orkan'ı alır oynatırım, çok daha yetenekli. biraz daha istekli ve oyun içinde olması lazım.

memozcan
24.03.2016, 21:11
Bu adamların hiçbiri visca değil vakti zamanında romaşenkoyu almıştık antepten gayette katkı vermişti ben çok iyi bir oyuncu olduğunu ve istikrarlı olduğunu düşünüyorum.
vakti zamanında buralar turgut doğan şahine methiyelerle doluydu.. hatta kemal tokak diye 3. sınıf bir stoper yüzünden burda bir arkadaştan tıpkı yukarda olduğu gibi fırça yemiştim.. bu adamların hiçbiri trabzonspor ayarında değil emin olun.. 50. yılda şampiyon olacağız derken bu senenin aynını yaşayacağız gene..

transfer yaparken kılı kırk yarmak lazım.. vaktinde agustin de ankaragücünde döktürüyordu ama trabzonsporda habire kurşun döktürdü.. tjikuzu faciası hala akıllarda.. biz eşik atlamaktan bahsederken hala belkalem nidaları görüyorum ki bizim taraftara her şey müstehaktır diyesim geliyor..

Uğur Kalyoncu
24.03.2016, 21:15
Isvec Milli takimi kadar yakindan tanidigimiz baska bir ülke yok herhalde..Masallah takimin yarisiyla ilgilenmisiz ama gidipte en vitaminsizini almisiz herhalde.

emrhan61
24.03.2016, 21:16
Sol Bekde Gürayı bile as koyamazken aynı seviyede Ereni neden alıyoruz?

Bud Spencer
24.03.2016, 21:26
Ozan çok büyük oynuyor
Her tercigi dogru
Hatasiz oynuyor
Keske alabilseydik karaktersizi

artvints
24.03.2016, 21:31
nereden bulacaksın üst düzey sol beki, ligin istikrarlı iki oyuncusunun rekabetinden bir şeyler çıkar. caner ve hasan ali'nin durumu farklı değil. defans olarak sorun olabilir.sol tarafa iyi bir stoper alırsak çok sorun olacağını zannetmiyorum.para verdiklerimizden birşey çıkmadı, bedava aldıklarımız kesin işe yarar.bütün mevkiler üst düzey olmaz. vasat solbek şampiyon yapar :D ne para varsa ön tarafa harcanması taraftarıyım.

Enes Başkaya60
24.03.2016, 21:31
Bu Albüm Ekdal da düz bir topçu ya benziyor...

Mert Acar
24.03.2016, 21:43
Okay,Aytaç ve Ekici var elimizde...İyi bir hocayla üst seviyeye çıkabilecek potansiyelde oyuncular aslında.
İskeletimize en az 1 ini yerleştirmeliyiz.Ortasahada ki kadro mühendisliği çok kritik ve önemli bana kalırsa.
Onun dışında güven veren sadece Onur ve Cavanda var...Güray ve Muhammet de zorlayabilirler.
Geri kalan tüm bölgelere takviye şart oğlu şart.

nakzo
24.03.2016, 21:45
Sol Bekde Gürayı bile as koyamazken aynı seviyede Ereni neden alıyoruz?

Kardeşim Güray defansif yönü kuvvetli erenen ofansif yönü yusufta ikisi de yok maçına göre Güray ve erenle çok iyi götürürsün sol beki....

nakzo
24.03.2016, 21:47
Okay,Aytaç ve Ekici var elimizde...İyi bir hocayla üst seviyeye çıkabilecek potansiyelde oyuncular aslında.
İskeletimize en az 1 ini yerleştirmeliyiz.Ortasahada ki kadro mühendisliği çok kritik ve önemli bana kalırsa.
Onun dışında güven veren sadece Onur ve Cavanda var...Güray ve Muhammet de zorlayabilirler.
Geri kalan tüm bölgelere takviye şart oğlu şart.

okay büyük takım futbolcusu değil çok kötü ve güçsüz isketlet okayın üzerine kurulamaz.

Mert Acar
24.03.2016, 22:04
okay büyük takım futbolcusu değil çok kötü ve güçsüz isketlet okayın üzerine kurulamaz.
Şuanki görüntüsü öyle olabilir..Fakat bu takımda,ortamda oyuncuları değerlendirmek ne kadar doğru bilemeyiz.
Sezon başındaki Mbia ile farklı bir Okay izlemiştik.Olumlu sinyaller vermişti..
Ama daha sonra ki bölümde takım,şehir,camia olarak çöküşümüz herkesi etkiledi.
İyi bir hoca dokunuşu lazım Okaya ve iyi bir sezon başı kampı..Fiziken kuvvetli aslında ve ikili mücadelelerden de kaçmıyor..Bu en önemlisi.Yani etliye,sütlüye karışmayan tiplerden değil en azından.Top tekniği ve pasları da fena değil..
Biraz ağır sadece ama bunu belli bir düzeyde geliştirebilir..Diğer sorunu ise kondisyon..50-60 dakikayı anca çıkarıyor..İyi bir hocayla ve sezon başı kampıyla düzeltilebilecek şeyler bunlar...Mental anlamda da küçük dokunuşlarla motivasyonu sağlanabilir.
Ama dediğim gibi hoca faktörü çok önemli.
En güzel örnek..Oğuzhan Özyakup.Geçen sene Bilic döneminde 18e bile zor giren,fiziken ve zihnen çökmüş adam,şuan takımının maestrosu ve şampiyonluk yarışında takımını sırtlıyor.

Uğur Kalyoncu
24.03.2016, 22:05
Ersun Yanal iyi güzel gelsin cok isterim de hala Erkan sevdasi varsa sıkıntılı stresli günler bizi bekliyor demektir....Insallah sampiyona da iyi oynarda bir yere iteleriz yoksa isimiz var bu arkadasla..

artvints
24.03.2016, 22:11
istanbul takımlarının yedekleri oynuyor milli takımda.

Burak
24.03.2016, 22:56
Visca'nın Başakşehir karnesi
11/12 - 41 maç 14 gol
12/13 - 28 maç 9 gol
13/14 - 35 maç 20 gol
14/15 - 35 maç 13 gol
15/16 - 33 maç 21 gol

Attığı ve attırdığı golleri hesap ederek verdim bu sayıları. Her sene toplam 15,7 gole etki ediyor Visca. Düz hesap 16. Bugün bu denli bir sayıya sahip bir adamımız olsa çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. Karakter açısından sorun yaratmayacak, sessiz, işinde gücünde bir adam. Milli takımda da yer buluyor. Takım içi dengeleri bozacak bir maliyeti de yok.

Scout ekibi benim için illa dünyanın dört bir yanından adam harmanlayıp getiren bir birim değil. Bugün son senesinde bir adamı alırsınız size öyle bir otururki 8-9 ay size bahar gibi gelebilir. FIFAcılar bilir. Squad Chemistry denilen bir şey vardır. Oyuncular ne kadar birbirlerini tanırsa ibrenin rengi değişir. Her oyuncu yurtdışından gelecek diye bir kaide yok benim gözümde. Bu zamana kadar olan Türkiye'deki yabancı karnemiz zayıf ama Visca ile bunu aşabileceğime inanıyorum. Her futbolcumuz yıldız olamayacak malesef. Arada bu tür işçi/hamal profillere de ihtiyaç var. Gösterişsiz oyun maksimum performans tam isabettir visca.

Murathan
25.03.2016, 04:06
Watforda selamun aleyküm deyip Holebas'la Belkalemi alalım.
3-4 milyondan fazla tutmaz.

Sağda Cavanda solda Holebas.
Mbiayı nasıl göndeririz biz ya.

kyodou
25.03.2016, 07:56
Watforda selamun aleyküm deyip Holebas'la Belkalemi alalım.
3-4 milyondan fazla tutmaz.

Sağda Cavanda solda Holebas.
Mbiayı nasıl göndeririz biz ya.
Belkalem' i bedavaya alırız da 1 senedir top oynamamış adam. Bizdeki performansından uzak bir görüntü çizebilir.

Murathan
25.03.2016, 08:00
Belkalem' i bedavaya alırız da 1 senedir top oynamamış adam. Bizdeki performansından uzak bir görüntü çizebilir.

Devre arası alsak tereddütlü olurdum belki ama kampı görürse toparlar.
Zaten dediğin gibi bedavaya alırsak bi tane de tecrübe sıkıştırırız araya :)

revolution
25.03.2016, 08:28
dilimizde tüy bitti .
şu takımı viking ruhu taşıyan oyunculardan kurun diye .

al sana isveç .
dün akşam gördünüz işte .

alın arkadaş . şu adamlardan veya şu adamlara benzeyen viking lerden alın şu takıma .
hırssa hırs , inatsa inat , çeviklikse çeviklik .
varsın teknikleri olmayıversin .
teknik futbolcu eksiğini latin amerika.dan , hızlı adamı da afrika.dan bulursun .
çok zor bi şey değil .

ama şu takımın iskeletini Allah rızası için vikinglerden kurun .

bakmayın siz kaleci olsen.in yediği gollere . adam çatır çatır kaleci . çok beğendim . güven veriyor kerata .
granquist denilen hayvan tam bize göre . o nasıl bir müdahaledir arkadaş . herif topa da bizimkilere de ( utanmasa hakeme de ) öyle bir giriyor ki izlerken hayran oldum adama .
almış yanına kallström.le lustig.i gelene gidene tırpan atıyor . çeteyi kurmuş hıyar . bizimle olmalısın reis . olsen gibi bir kaptandan sonra ikinci bir viking kaptanı yakışır bize . gel de geç dümene .

geçen senelerde ekdal ekdal diye bi tarafımızı yırtmıştık . al sana ekdal . al sana ortanın ortası . herif bildiğin makine . tıkır tıkır işliyor . ve gık demiyor .ah ulan ah sen bizde olacaktın . kim seni alamamız da etkin rol oynadıysa ona en derin şükranlarımı sunuyorum .

ve son göz ağrımız guidetti . o rövaşatayı en son konya.da oynarken 2 yıl önce ligin ilk maçında torje atmıştı .daha da böyle bir estetik görmedim . siz anlayın işte . bi de herif çok seri abi . bakmayın gol atamadığına . adam cayır cayır forvet anasını satayım . nerde baston . nerde sarı kafa . dağlar kadar fark var .

beğenmedin mi bunları . al abi izlanda.dan , norveç.ten , danimarka.dan , hatta finlandiya.dan . köpek gibi oynayan o kadar çok adam var ki .

bulun da çıkarın işte . onu da mı biz söyleyelim .

hadi eyvallah .

Murat Engin Akyüz
25.03.2016, 08:40
dilimizde tüy bitti .

al sana isveç .

alın arkadaş . şu adamlardan veya şu adamlara benzeyen viking lerden alın şu takıma .
teknik futbolcu eksiğini latin amerika.dan , hızlı adamı da afrika.dan bulursun .
çok zor bi şey değil .

bakmayın siz kaleci olsen.in yediği gollere . adam çatır çatır kaleci . çok beğendim . güven veriyor kerata .
granquist denilen hayvan tam bize göre . o nasıl bir müdahaledir arkadaş . herif topa da bizimkilere de ( utanmasa hakeme de ) öyle bir giriyor ki izlerken hayran oldum adama .
almış yanına kallström.le lustig.i gelene gidene tırpan atıyor . çeteyi kurmuş hıyar . bizimle olmalısın reis . olsen gibi bir kaptandan sonra ikinci bir viking kaptanı yakışır bize . gel de geç dümene .

geçen senelerde ekdal ekdal diye bi tarafımızı yırtmıştık . al sana ekdal . al sana ortanın ortası . herif bildiğin makine . tıkır tıkır işliyor . ve gık demiyor .ah ulan ah sen bizde olacaktın . kim seni alamamız da etkin rol oynadıysa ona en derin şükranlarımı sunuyorum .

ve son göz ağrımız guidetti . o rövaşatayı en son konya.da oynarken 2 yıl önce ligin ilk maçında torje atmıştı .daha da böyle bir estetik görmedim . siz anlayın işte . bi de herif çok seri abi . bakmayın gol atamadığına . adam cayır cayır forvet anasını satayım . nerde baston . nerde sarı kafa . dağlar kadar fark var .

beğenmedin mi bunları . al abi izlanda.dan , norveç.ten , danimarka.dan , hatta finlandiya.dan . köpek gibi oynayan o kadar çok adam var ki .

hadi eyvallah .

Granqvist henüz gençken,Guidetti ise 3 yıldır sezon başları kaçırdığımız oyuncular malesef.Bulmak mesele değil tespitleri doğru yapıp bu oyuncuları almak mesele.

kyodou
25.03.2016, 09:16
dilimizde tüy bitti .

al sana isveç .

çok zor bi şey değil .

hadi eyvallah .
Özellikle Guidetti içimde yaradır. 1.5 M € imza parasından kaçıp, Ndoye gibi bitik adama 3 bonservis, 2.5 maaş veren süperzeka eski başkanımız sağolsun.

Cengiz Çubukcu
25.03.2016, 09:42

zaten biz bu adamı kronik sakat diye göndermedik mi?

kyodou
25.03.2016, 09:47
zaten biz bu adamı kronik sakat diye göndermedik mi?
Kronik sakat olsa bile bu yüzden gönderildiğini zannetmiyorum. Zaten o dönem doktorumuz bile yoktu. :D

gökhants1966
25.03.2016, 11:57
Wyscouttan izlediğim oyuncular ve yorumlarım :

WALACE SOUZA - ÖNLİBERO - GREMİO

20 yaşında olmasına rağmen fiziksel olarak oldukça üst düzey bir oyuncu bazı oyuncular vardır makine gibidir yorulmak bilmez tam olarak bu tanıma uygun bir oyuncu.Savunma özellikleri oldukça iyi.Adamını çok iyi takip ediyor,rakip oyuncuya adeta kene gibi yapışıyor.Tekniği ve top kontrolü çok iyi değil ama çeviklik,çabukluk ve hızının iyi olması bu açığını kapatıyor.Oyun zekasının iyi olması da önemli bir avantaj.Stephane Mbianın yerini doldurabilecek bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Trabzonspora gelirse uzun yıllar önlibero aramayız.

PİONE SİSTO - KANAT - MDİTTYLAND

Bir kanat oyuncusunda olması gereken herşey var.Sürati,Dribblingleri,Çevikliği,Çabukluğu,Ortal arı ve Şutları çok iyi.Bu özelliklere fiziksel kapasitesinin mükemmel olması da eklenince oldukça üst düzey bir oyuncu oluyor.Mükemmel olmayan tek özelliği oyun zekasının ortalama düzeyde olması onu da geliştirirse olağanüstü bir oyuncu olacak.

HAKİM ZİYECH - 10 NUMARA - TWENTE

Hayatımda gördüğüm en iyi 10 numaralardan biri olduğunu söyleyebilirim.Alex De Souzanın fiziksel olarak iyi olan,defansa da katkı veren versiyonunu düşünün işte bu adam komple bir oyuncu olmasıyla bu tanıma çok uygun bir oyuncu haline geliyor şampiyonluk istiyorsak ne pahasına olursu olsun bu adam trabzonspora gelmeli.Çabukluğu,Dribblingleri,Ortaları,Kornerler ,Frikikleri,Kilit Pasları,Şutları ve Oyun Zekası çok iyi.Trabzonspora gelirse tarihe geçebilecek bir oyuncu.

ANDRİJA ZİVKOVİC - KANAT - PARTİZAN

Genç yaşına rağmen çok iyi işler çıkarıyor fiziksel olarak iyi çalışıp kendini geliştirdiği sürece çok büyük bir oyuncu olacak bu çocuk bunu rahatlıkla söyleyebilirim.Bir kanat oyuncusunda bulunması gereken temel özelliklerin hepsi var.Teknik kapasitesi çok yüksek,adam eksiltebiliyor,orta açma konusunda iyi,kornerleri iyi,uzak köşeye kavisli vurduğu şutları iyi ve tüm bunlara ek olarak oyun zekasınında çok iyi olması onu oldukça üst düzey bir oyuncu yapıyor.

GABRİEL BARBOSA - KANAT,FORVET - SANTOS

Gabrielden beklentiler çok yüksek,wonderkid olarak kabul edilen bir oyuncuydu ama inişli çıkışlı performansı bonservis bedelini 20 milyon seviyelerinden 12 milyona kadar düşürdü.Wyscouttan seyrettiğim kadarıyla bu sezon genelde sağ kanat olarak forma şansı buldu çünkü fiziksel kapasitesi çok iyi olmadığı için tek forvet olarak ileride eziliyordu.Sağ kanatta ki performansı çok iyi.Teknik kapasitesi,dribblingleri ve Bitiriciliği çok iyi.Fiziksel özelliklerini geliştirdiği takdirde tek forvet olarak da oynayabilecek duruma gelecek.İki-Üç yıl içinde çok büyük bir takıma transfer olabilecek potansiyeli var şuan almak isteyen bir takım olursa 10 milyon civarı transfer edebilir.

selcuk
25.03.2016, 12:23
belkalem gönderilmedi, kendisi dönmek istedi
premier lig oynayacam dedi

Ertan 51
25.03.2016, 12:57
Wyscouttan izlediğim oyuncular ve yorumlarım :

WALACE SOUZA - ÖNLİBERO - GREMİO

20 yaşında olmasına rağmen fiziksel olarak oldukça üst düzey bir oyuncu bazı oyuncular vardır makine gibidir yorulmak bilmez tam olarak bu tanıma uygun bir oyuncu.Savunma özellikleri oldukça iyi.Adamını çok iyi takip ediyor,rakip oyuncuya adeta kene gibi yapışıyor.Tekniği ve top kontrolü çok iyi değil ama çeviklik,çabukluk ve hızının iyi olması bu açığını kapatıyor.Oyun zekasının iyi olması da önemli bir avantaj.Stephane Mbianın yerini doldurabilecek bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Trabzonspora gelirse uzun yıllar önlibero aramayız.

PİONE SİSTO - KANAT - MDİTTYLAND

Bir kanat oyuncusunda olması gereken herşey var.Sürati,Dribblingleri,Çevikliği,Çabukluğu,Ortal arı ve Şutları çok iyi.Bu özelliklere fiziksel kapasitesinin mükemmel olması da eklenince oldukça üst düzey bir oyuncu oluyor.Mükemmel olmayan tek özelliği oyun zekasının ortalama düzeyde olması onu da geliştirirse olağanüstü bir oyuncu olacak.

HAKİM ZİYECH - 10 NUMARA - TWENTE

Hayatımda gördüğüm en iyi 10 numaralardan biri olduğunu söyleyebilirim.Alex De Souzanın fiziksel olarak iyi olan,defansa da katkı veren versiyonunu düşünün işte bu adam komple bir oyuncu olmasıyla bu tanıma çok uygun bir oyuncu haline geliyor şampiyonluk istiyorsak ne pahasına olursu olsun bu adam trabzonspora gelmeli.Çabukluğu,Dribblingleri,Ortaları,Kornerler ,Frikikleri,Kilit Pasları,Şutları ve Oyun Zekası çok iyi.Trabzonspora gelirse tarihe geçebilecek bir oyuncu.

ANDRİJA ZİVKOVİC - KANAT - PARTİZAN

Genç yaşına rağmen çok iyi işler çıkarıyor fiziksel olarak iyi çalışıp kendini geliştirdiği sürece çok büyük bir oyuncu olacak bu çocuk bunu rahatlıkla söyleyebilirim.Bir kanat oyuncusunda bulunması gereken temel özelliklerin hepsi var.Teknik kapasitesi çok yüksek,adam eksiltebiliyor,orta açma konusunda iyi,kornerleri iyi,uzak köşeye kavisli vurduğu şutları iyi ve tüm bunlara ek olarak oyun zekasınında çok iyi olması onu oldukça üst düzey bir oyuncu yapıyor.

GABRİEL BARBOSA - KANAT,FORVET - SANTOS

Gabrielden beklentiler çok yüksek,wonderkid olarak kabul edilen bir oyuncuydu ama inişli çıkışlı performansı bonservis bedelini 20 milyon seviyelerinden 12 milyona kadar düşürdü.Wyscouttan seyrettiğim kadarıyla bu sezon genelde sağ kanat olarak forma şansı buldu çünkü fiziksel kapasitesi çok iyi olmadığı için tek forvet olarak ileride eziliyordu.Sağ kanatta ki performansı çok iyi.Teknik kapasitesi,dribblingleri ve Bitiriciliği çok iyi.Fiziksel özelliklerini geliştirdiği takdirde tek forvet olarak da oynayabilecek duruma gelecek.İki-Üç yıl içinde çok büyük bir takıma transfer olabilecek potansiyeli var şuan almak isteyen bir takım olursa 10 milyon civarı transfer edebilir.
Renktaş sen geç kalmışın bu insanları izlemek için,
bir bakıma amerikayı yeniden keşfetmek gibi olmuş,
ön libero olanı neyse de diğer 4 ismin namını bilmeyeni dövüyorlar :)
ayrıca 10 ar milyon euro dan aşağı değildir ve niye Trabzon'a gelsinler.

Alika87
25.03.2016, 13:16

Ertan abi noktayi koydu :D

gecen Selcukun yazdigi oyuncular baya yetenekli, onlar daha mantikli. Bir ortak wyscout oyuncu listesi yapalimmi?

kyodou
25.03.2016, 13:28
Douglas zu Sporting diyor Fotomaç

Ozan Yılmaz
25.03.2016, 13:30
belkalem gönderilmedi, kendisi dönmek istedi
premier lig oynayacam dedi
tam tersi olarak biliyorum, belkalem kalmak istedi fakat alınmadı bonservisi.

Uğur Kalyoncu
25.03.2016, 13:58
Belkalem kötü topçu diyemeyiz ama cok iyi de diyemeyiz...Dünyada hiç topçu kalmamis gibi dönüp dolaşıp ayni topculari konusmayi anlayamiyorum..

Travelair
25.03.2016, 14:04
Trabzonspor bir sirk gibi. Cücesi de var devi de at üstünde cambazlık yapan da var yerde takla atıp seyirciyi güldüren de. Bunlardan sirk olur da futbol takımı olmaz. Hep birlikte çalışamazlar. Cücenin ortası zayıf kalır, devin hızı yavaş...

Trabzonspor'un elit futbolcular seçmesi lazım: İyi çalım atıyor ama aklını kullanmıyor; at, golcü ama koşmuyor;at, iyi pas atıyor ama güçsüz; alma... Her yönüyle TAM futbolcular peşinde olmalıyız. Saha içinde atletik, teknik, zeki, üstün... Saha dışında da iş ahlakı olan, sahip çıkan...

BaşoğLu
25.03.2016, 14:09
Trabzonspor bir sirk gibi. Cücesi de var devi de at üstünde cambazlık yapan da var yerde takla atıp seyirciyi güldüren de. Bunlardan sirk olur da futbol takımı olmaz. Hep birlikte çalışamazlar. Cücenin ortası zayıf kalır, devin hızı yavaş...

Trabzonspor'un elit futbolcular seçmesi lazım: İyi çalım atıyor ama aklını kullanmıyor; at, golcü ama koşmuyor;at, iyi pas atıyor ama güçsüz; alma... Her yönüyle TAM futbolcular peşinde olmalıyız. Saha içinde atletik, teknik, zeki, üstün... Saha dışında da iş ahlakı olan, sahip çıkan...herşeyi ile tam adamlar barça 'da real de ve diğer büyük kulüplerde oynuyorlar. oynamayanları da onların takibinde. Trabzonspor'a kaptırırlar mı sanıyorsun. ajax'ın alt yapısı dünyanın her yerinden futbolcu topluyor. barça alt yapısı öyle. porto yu söylemiyorum bile. sen ne yapıyorsun peki bununla alakalı alt yapındaki futbolcuyu ya küstürüyorsun ya unutuyorsun !

Alika87
25.03.2016, 14:16
Lo Celsonun fiyati 15milyon euro selcuk :D

oksoholu
25.03.2016, 14:16
dilimizde tüy bitti .

al sana isveç .

çok zor bi şey değil .

hadi eyvallah .

Guidetti fena bir santrafor değil diğerleri vasat bizim Erkan bildiğin Erkan ne köy olur ne kasaba bazı şeylere karar vermemiz lazım nasıl bir futbolcu arıyoruz önemli olan karnımızın doyması mı yoksa özel bir menü mü arıyoruz bizim karadeniz basınında yeni jaja diye lanse ettikleri biri var merak ettim videolarına baktım bildiğiniz seri bir santrfor vuruşları fena sayılmaz ama jaja mı tek bir çalımını seyretmedim bana kalırsa bu haberi yabanda jajayı hiç seyretmemiş böyle ankut bir durum söz konusu
Biz teknik futbolu seviyoruz Brezilyalılar gibiyiz kanat adamlarımız teknik olmalı çalım çekebilmeli jaja yattara İskender alikemal gibi Yusuf gibi erkan gibi değil dümdüz adamlar
takım takım olursa biz tribünleri doldururuz yönetimin bir şeyler yapmasına gerek kalmaz ama iki pas yapamayan bir takım varsa ortada oturur tv de küfrederiz malzeme bu onun için Viking spartalı muhabbeti değil bu futbolu bilecek aldığımız topçu yoksa gerisi hikaye

Travelair
25.03.2016, 14:18
Altyapıdan çıkan Gökdeniz, Hami ve Fatih gibi oyuncuları er geç kazandı Trabzonspor. Trabzonspor'da oynamayacak kalitede futbolcuları Trabzonspor'a yamamaksa, yamanmaz, tutmaz. Ama kulübün zirve kulübü mantığını erozyona uğratırsanız, onlara yer açmış oluyorsunuz. Yani kötü yönetimlerin küçülttüğü kulüp ve kötü yönettikleri altyapıdan çıkaran yetersiz futbolcuları hedefleri şaşırmış kulübe yamayarak altyapı çalışıyor, başarıyoruz diye imaj çiziliyor. Hem kadro dolduruluyor, hem başarısızlık örtülüyor, hem de kaynaklar tüketiliyor. Herkes de kanıyor. Trabzonspor en seçmece futbolcuları kadrosunda tutmak zorunda. Geçmişte bunu yaptı. Barcelona'dan Real'den bahsetmiyorum

selcuk
25.03.2016, 14:20
Lo Celsonun fiyati 15milyon euro selcuk :D
serbest kalma maddesimi, yoksa veren varmi o parayi

kyodou
25.03.2016, 14:24
Bu transfer dönemi çok eğlenceli geçecek anlaşılan. :)

kyodou
25.03.2016, 14:25
PSG 15 M € teklif etmiş.

artvints
25.03.2016, 14:32
bu haldeki bir klüp en iyi oyuncular için savaşamaz.önce o seviyelere tekrar gelmek lazım. arsenal iyi örnektir. ekonomi yüzünden sürekli iyi oyuncularını satıp belli seviyede kalmaya çalıştılar.10 yıldır ellerinde sadece bir kupa var.yeni yeni iyi oyuncular için bonservis ödüyorlar.

geçiş planına saygı duymak lazım.örneğin solbek için bedava eren ve güray ile yola çıkılırsa makul karşılamak gerekiyor. kimse olmuş iyi solbeki trabzonspor'a bırakmıyor. gelişmeyi trabzonspor'da yaşayacak oyuncular mutlaka olacaktır. hoca ve oyun planlarının, takım olgusunun öne çıktığı bir dönem yaşamak zorundayız.her anlamda hazır, yeterli, iyi oyuncu elbet alınacaktır ama sayısı sınırlı olur.

selcuk
25.03.2016, 14:39
PSG 15 M € teklif etmiş.
gicik herifler

19 yasinda bi oyuncuyu kesf etmek cok gec oldugunu görüyoruz

copa libertadoresde oynayan adam nede olsa
zidane gibi ortasada defansif ve ofansif oyunu dikte ediyor, juan roman riquelme gibi atak sonlandiriyor...
param olsa 20 verip alirdim Trabzona

oksoholu
25.03.2016, 14:39
https://www.youtube.com/watch?v=j39rPAqfqco

yeni jaja dedikleri adam bu

https://www.youtube.com/watch?v=cpZkxyIRPXI

bizim jajada bu bu haberleri yapanlar için koydum zaden jajının kim olduğunu Trabzonda herkes bilir

Travelair
25.03.2016, 14:40
En iyi denince yüksek paralar verelim demiyorum. Trabzonspor en iyileri bulmak zorundadır. Çünkü ZİRVE kulübüdür. Yine en iyi denince lütfen Barcelona, Real da akla gelmesin. Ne kadar iyi futbolcunuz olursa o kadar iddianız olur

Ertan 51
25.03.2016, 14:45
Bu transfer dönemi çok eğlenceli geçecek anlaşılan. :)
Evet bence de,
diyorum ya 2 ay var daha ligin bitmesine biz şimdiden alım satıma başladık,
asıl transfer sezonu açılınca düşünemiyorum bile :)

Fakat bir önceki transfer sezonunu gibi olmayacak bu sefer,
daha sağ duyulu,daha bilinçli,daha akıllı geçeceğini tahmin ettiğimiz için,
ferrari porşe diyenler olursa inanmayacağız,
ama belli olmaz o gazla inanabiliriz :D

Tayfun
25.03.2016, 14:54
Dün arkadaşın tavsiyesi ile Rıver'de oynayan Gonzalo Martinezi izledim.

Son zamanlarda o yaş grubunda böyle yetenekli oyuncu görmedim, hayran kaldım şahsen.

Bu eleman çok meşhur oldu mu, ben mi geç kaldım ? :)

artvints
25.03.2016, 15:02
ozan, alper, hasan ali daha birçok isim, bunlar çıkar çıkmaz fener alıyor, hem de her birine en az 5 milyon euro ödeyerek. bunlar da yeterli olmuyor, sürekli forma giyemiyorlar. bunlar bizde olsa direk 11 oynar yükselirler.iyi kötü futbolcu çok tartışılır yani. bazen mental güç, ortam öne geçiyor. bizim avantajımız hocamıza vereceğimiz destek yaratacağımız farklı ortam olabilir. oyuncuya değer katacak en uygun ortam neyse öyle davranmak zorundayız. al işte braga genelde vasat denilen oyuncularla fener falan dinlemedi, her iki maçta da daha iyi oyun oynadı. takım birlikteliği, oyuncuların formları, korkusuz oyun, hepsi üst seviyede. t.direktör takımı olacağız belli bir süre, başka çare yok. josue'yle ile ilgili bursa basınında konuşulanları biliyorum, gitmiş iki ayda braga'nın oyun lideri olmuş.ben de çok beğenmezdim yani bursa'dayken ama braga'da başka bir şey oynuyor.

oyunculara fazla para harcamadan önce adam gibi organizasyon kurulsun, klüp disiplini sağlansın, sonra hoca bulunsun. oyuncuları tartışırız sonra. ayrıca oyuncu ile ilgili özellik saymak da doğru değil. o en kolayı o, her özelliği olsun istiyoruz zaten. buradan bir yere varıldığını görmedim. oyuncu kim, özellikleri, eksikleri nedir, ne kadar gelişebilir, gelişmeye ne kadar müsait bir karakteri var, maliyeti nedir onu sorgulamak gerekiyor. yani somut yürümesi gerekiyor bu işin.

Alika87
25.03.2016, 15:04

http://www.espn.com.ar/futbol/argentina/nota/_/id/2630103/psg-podria-pagar-15-millones-de-euros-por-giovanni-lo-celso

bu haberde okudum. PSG 15m vermeye hazir yada teklif etti, ispanyolcam o kadar iyi degil.

Alika87
25.03.2016, 15:06
gicik herifler

19 yasinda bi oyuncuyu kesf etmek cok gec oldugunu görüyoruz

copa libertadoresde oynayan adam nede olsa
zidane gibi ortasada defansif ve ofansif oyunu dikte ediyor, juan roman riquelme gibi atak sonlandiriyor...
param olsa 20 verip alirdim Trabzona

San Lorenzo da oynayan Hector Villalba'yi taniyorsun kesin. O cocuk neden hic avrupaya transfer olmadi? Her transfer dönemi diyorum kesin transfer olacak, ama hic kulübünü degistirmiyor. Videolarina bakiyorum, süper kanat oyuncusu, dripling hiz sut pas hepsi var cocukta ve yasi daha 22. Var bu isde bir terslik.

Travelair
25.03.2016, 15:08
90'larda Trabzonspor'un kadrolarına baktığınızda Hami, Ünal, Tolunay, Shota, Abdullah, Orhan... En iyilerini seçtik. En tam olanları seçtik. Yeterince iyi seçemediğimiz mevkiler de zayıf kaldı, örnek, kale: Metin Aktaş, Nihat, Petronovic, Viktor... Kaybettiğimizde de zayıf kalan bölgelerimizden kaybettik. Bu yüzden diyorum, elitleri seçerseniz kafanız rahat olur. Zirve kulübünde de en iyiler, en tamlar oynar. Diğerleri yalan oynar, kandırır

kyodou
25.03.2016, 15:09
Dün arkadaşın tavsiyesi ile Rıver'de oynayan Gonzalo Martinezi izledim.

Son zamanlarda o yaş grubunda böyle yetenekli oyuncu görmedim, hayran kaldım şahsen.

Bu eleman çok meşhur oldu mu, ben mi geç kaldım ? :)
Malesef :)

selcuk
25.03.2016, 15:12
San Lorenzo da oynayan Hector Villalba'yi taniyorsun kesin. O cocuk neden hic avrupaya transfer olmadi? Her transfer dönemi diyorum kesin transfer olacak, ama hic kulübünü degistirmiyor. Videolarina bakiyorum, süper kanat oyuncusu, dripling hiz sut pas hepsi var cocukta ve yasi daha 22. Var bu isde bir terslik.
taniyorum
sanirim takimi biraz fazla istiyor
kulüp dünya kupasi, libertadores vs var cv sinde...
arjantinler brezilyalilar kadar kulüp degismiyo genellikle, daha bagimlilar

Alika87
25.03.2016, 15:16
taniyorum
sanirim takimi biraz fazla istiyor
kulüp dünya kupasi, libertadores vs var cv sinde...
arjantinler brezilyalilar kadar kulüp degismiyo genellikle, daha bagimlilar

Muhtemelen öyle. Aslında Arjantin pzarı bize göre değil. Ödenirken bonservisler bizi fazlasıyla aşıyor.

Colombia yada ecuador Pazarına yoğunlaşsak daha mantıklı olur galiba.

Tayfun
25.03.2016, 15:18
Malesef :)

Eleman ateş ediyor resmen.

Geriden geliyorum demek :)

selcuk
25.03.2016, 15:23
Alika87
ülke olarak düsünmek yanlis olur, her tarafi aramali scout ekibi

baileyi menajeri 15 yasinda jamaikada buldu
jamaikada kim futbolcu bakar
2 senede avusturya bölgesel liginden belcika 1. ligine tirmandi

her yeri tarayacaksin bence

gökhants1966
25.03.2016, 15:48

Normalde zaten bende dahil herkesin bildiği oyunculardı ama wyscoutta daha faydalı bilgiler var.Futbolcunun oyun kurma,pas özelliği ve mental seviyesiyle ilgili daha net fikirler ortaya koyabiliyorsun.Wyscoutta son maçlarla alakalıda videolar var oyuncunun son durumunu gelişimini takip edebiliyorsun.Bu oyuncuların sezon sonu eğer hepsi büyük bir takıma transfer olursa yapacak bişey yok ama alabiliyorsak en az birini almamız lazım.Piyasa değerlerinin yüksek olmasına bakmayalım bedeli düşük diye birsürü adam alıyoruz hepsi çöp oluyor.Takımın beyni konumunda olacak büyük katkı sağlayabilecek en az bir oyuncumuz olmalı yoksa Osmanlıspor gibi bir takım oluruz.

gökhants1966
25.03.2016, 16:00
bu haldeki bir klüp en iyi oyuncular için savaşamaz.önce o seviyelere tekrar gelmek lazım. arsenal iyi örnektir. ekonomi yüzünden sürekli iyi oyuncularını satıp belli seviyede kalmaya çalıştılar.10 yıldır ellerinde sadece bir kupa var.yeni yeni iyi oyuncular için bonservis ödüyorlar.

geçiş planına saygı duymak lazım.örneğin solbek için bedava eren ve güray ile yola çıkılırsa makul karşılamak gerekiyor. kimse olmuş iyi solbeki trabzonspor'a bırakmıyor. gelişmeyi trabzonspor'da yaşayacak oyuncular mutlaka olacaktır. hoca ve oyun planlarının, takım olgusunun öne çıktığı bir dönem yaşamak zorundayız.her anlamda hazır, yeterli, iyi oyuncu elbet alınacaktır ama sayısı sınırlı olur.

Hocam takımın tamamı yüksek maliyetli oyunculardan oluşsun demiyoruz ama eğer Osmanlı yada Başakşehir gibi olmak istemiyorsak şampiyonluk istiyorsak bu takımın en az 2-3 tane vereceği katkı az çok belli olan yıldız oyuncuya ihtiyacı var.

Visca ve Ndiaye gibi isimlerin alınmasına karşı değilim ama bu adamlarla beraber oynayacak takıma seviye atlatabilecek en az 2 adam olmadığı sürece üst düzey bir futbol ortaya koyamayız ve en fazla Osmanlı ve Başakşehir ayarında bir takım oluruz.Şampiyon olan takımlara baktığımızda takımın beyni konumunda ki oyuncuların üst düzey katkısının olduğu görüyoruz.

Sezon sonu büyük bir takıma gitmezse gerekirse 12 milyon Euro verilmeli ne olursa olsun Hakim Ziyech alınmalı.İdrissa Syyla falan hikaye adamın videosunda bile attığı 2-3 şut dışında bişey yok.

2-3 tane üst seviye oyuncunun yanına Visca ve Ndiaye gibi oyuncuları koyarsan sorun olmaz ama üst seviye oyuncu olmazsa şampiyonluğa oynamak çok zorlaşır.Para harcamayalım bütün mevkilere adam alınsın denildiğinde 30 tane oyuncunun alındığını ve çoğunun çöp olduğunu gördük.Bu takım 2 sezonda dünya kadar oyuncu aldı ama hala ilk 11 için en az 7 oyuncuya ihtiyacımız olduğunu söylüyoruz.

artvints
25.03.2016, 16:04
Hocam takımın tamamı yüksek maliyetli oyunculardan oluşsun demiyoruz ama eğer Osmanlı yada Başakşehir gibi olmak istemiyorsak şampiyonluk istiyorsak bu takımın en az 2 tane vereceği katkı az çok belli olan yıldız oyuncuya ihtiyacı var.

Visca ve Ndiaye gibi isimlerin alınmasına karşı değilim ama bu adamlarla beraber oynayacak takıma seviye atlatabilecek en az 2 adam olmadığı sürece üst düzey bir futbol ortaya koyamayız ve en fazla Osmanlı ve Başakşehir ayarında bir takım oluruz.Şampiyon olan takımlara baktığımızda takımın beyni konumunda ki oyuncuların üst düzey katkısının olduğu görüyoruz.

Sezon sonu büyük bir takıma gitmezse gerekirse 12 milyon Euro verilmeli ne olursa olsun Hakim Ziyech alınmalı.İdrissa Syyla falan hikaye adamın videosunda bile attığı 2-3 şut dışında bişey yok.

2-3 tane üst seviye oyuncunun yanına Visca ve Ndiaye gibi oyuncuları koyarsan sorun olmaz ama tam tersi durumda şampiyonluğa oynamak zorlaşır.

öyle alınsın iki üç tane alınsın.ben ismi duyulmuş diye yaşa, forma bakmadan bedava oyunculardan yapılan kadrolardan korkuyorum. bir ara meşhurdu. o tip bir kadroyu kursan bir seneye bozulur.

Alika87
25.03.2016, 16:14
Alika87

seneye transfer bütcemiz ne kadar olur onu merak ediyorum. Biraz baktim arjantin liginden oyuncular ne kadara transfer oluyor. Tabi bir kac tane yüksek paralara giden süper yetenekler var, ama cogunluk 2-4milyon euro arasi transfer olmus. Bunlarin arasindan en iyisini bulmamiz lazim.

mesaced1967
25.03.2016, 16:18
FutbolArena Cengiz Ünder diyor

selcuk
25.03.2016, 16:19
seneye transfer bütcemiz ne kadar olur onu merak ediyorum. Biraz baktim arjantin liginden oyuncular ne kadara transfer oluyor. Tabi bir kac tane yüksek paralara giden süper yetenekler var, ama cogunluk 2-4milyon euro arasi transfer olmus. Bunlarin arasindan en iyisini bulmamiz lazim.
en az 20 milyon bekliyorum,
satislar cok iyi olursa 30da olabilir

Alika87
25.03.2016, 16:25
en az 20 milyon bekliyorum,
satislar cok iyi olursa 30da olabilir

insallah dedigin gibi 30 milyonu bulur transfer bütcemiz ve arjantinden 2-3 tane genc yetenek aliriz.

kanatlar icin yeni favorim:
http://www.transfermarkt.de/cristian-espinoza/profil/spieler/278992

wyscout'da simdiye kadar izledigim en etkili kanat oyuncusu.

lWe4XLszLUo

Hakan
25.03.2016, 16:26
Scarione'yle de 1 yıllık anlaşma yapılabilir,yedekte durur maliyetsiz

Kemal Öztel
25.03.2016, 16:43
Eren transferi kesin mi acaba bence bonservissiz çok mantıklı bir hamle olur

Ertan 51
25.03.2016, 16:53
Eren transferi kesin mi acaba bence bonservissiz çok mantıklı bir hamle olur
Bu bitti gözüyle bakılan Eren deyince herkesin aklına Eren Albayrak geliyor değil mi ?

Sercan Keleş
25.03.2016, 16:54
İki şey söyleyeceğim.

1.cisi. Cavanda'ya benim kadar giydiren başka birisi olmadı ama tarafsız izliyorum birkaç maçtır. Bana sorarsanız oyuna kendisini verirse ve sahiplenirse kesinlikle dünyanın sayılı beklerinden. Hız, çalım, kabiliyet, orta özellikle defans çok iyi. Kesinlikle Sağ bek sorunumuz yoktur kalırsa. Eleştirdiğimde yerin dibine sokarım övdüğümde de göklere çıkartırım diye düşünebilirsiniz ama gerçekten bambaşka oynuyor tek sıkıntısı umursamaz vurdumduymaz. Savruk oynuyor. Biraz disiplin edilirse açık söylüyorum bu adamı elde tutamazsın.

Diğer bir olgu ise şampiyonluğa giden yolda kesinlikle bir tane dava adamı lazım. Sahada duracak futbolun efsanelerinden. Güven verecek. Dünya'da bunun örneklerini verirsem Terry , Totti , Yaya, Pirlo , Xavi. Bosingwa biraz bu ayardaydı. Sonra biraz Song'da bu güveni veriyordu. Jaja misal kesinlikle böyle bir topçuydu. Saydığım örnekleri alabilmemiz mümkün değil ama bahsettiğim stili anlamak için örnek verdim. Ben yinede Terry olursa çok sevinirdim. Sahada güven verecek eski futbolun kalan son temsilcileri gibi. Böyle bir adam alsınlar zaten takım ilk 3e kesinlikle girer.

artvints
25.03.2016, 16:55
..

selcuk
25.03.2016, 16:57
Eren deyince herkesin aklına Eren Albayrak geliyor değil mi ?
o bitse imzalar atilip duyurulurdu bile
kontrat bittiginden su an imza atmasi serbest

digerindede gercekten araya sikeciler girdiyse is yas
derdiyok kasimpasayi %90 birakacak

slmn
25.03.2016, 16:57

Bizim için mi? Bugün u-19 milli takımda 2 gol attı biri penaltıdan.

slmn
25.03.2016, 17:00
Alika87

Katılıyorum bu konuda Porto B'den İsmael Diaz'ı örnek verdim hep, adam takımın en iyilerinden gidip Panama'dan getirdiler.

İ. SARAL
25.03.2016, 17:07
Scarione'yle de 1 yıllık anlaşma yapılabilir,yedekte durur maliyetsiz

İyi adam.

Ertan 51
25.03.2016, 17:18
ozan, alper, hasan ali daha birçok isim, bunlar çıkar çıkmaz fener alıyor, hem de her birine en az 5 milyon euro ödeyerek. bunlar da yeterli olmuyor, sürekli forma giyemiyorlar. bunlar bizde olsa direk 11 oynar yükselirler.iyi kötü futbolcu çok tartışılır yani. bazen mental güç, ortam öne geçiyor. bizim avantajımız hocamıza vereceğimiz destek yaratacağımız farklı ortam olabilir. oyuncuya değer katacak en uygun ortam neyse öyle davranmak zorundayız. al işte braga genelde vasat denilen oyuncularla fener falan dinlemedi, her iki maçta da daha iyi oyun oynadı. takım birlikteliği, oyuncuların formları, korkusuz oyun, hepsi üst seviyede. t.direktör takımı olacağız belli bir süre, başka çare yok. josue'yle ile ilgili bursa basınında konuşulanları biliyorum, gitmiş iki ayda braga'nın oyun lideri olmuş.ben de çok beğenmezdim yani bursa'dayken ama braga'da başka bir şey oynuyor.

oyunculara fazla para harcamadan önce adam gibi organizasyon kurulsun, klüp disiplini sağlansın, sonra hoca bulunsun. oyuncuları tartışırız sonra. ayrıca oyuncu ile ilgili özellik saymak da doğru değil. o en kolayı o, her özelliği olsun istiyoruz zaten. buradan bir yere varıldığını görmedim. oyuncu kim, özellikleri, eksikleri nedir, ne kadar gelişebilir, gelişmeye ne kadar müsait bir karakteri var, maliyeti nedir onu sorgulamak gerekiyor. yani somut yürümesi gerekiyor bu işin.
Bu sistemi oturtabilsek çok zor değil bizim tırı vırı Türkiye liginde şampiyon olmak.
Ve ben hep şunu idda ediyorum,
Almanların bırak baştaki takımlarını,baş altı takımlarının idareciliği,sistemi,taraftar bilinci bizde olsun her 2-3 senede bir şampiyonluk çıkartırız,ama malesef bizde tam tersi şekilde işlediği için seninde bahsettiğin sebeplerle,yine bize hüsran,yine bize hasret yılları hiç bitmiyor.

Ertan 51
25.03.2016, 17:21
o bitse imzalar atilip duyurulurdu bile
kontrat bittiginden su an imza atmasi serbest

digerindede gercekten araya sikeciler girdiyse is yas
derdiyok kasimpasayi %90 birakacak
Ben Albayrak değil Derdiyok üzerinde yoğunlaşıyorlar diye tahmin ediyorum.
Senin de dediğin gibi şikeciler asılıyor,onlar çekilirse Derdiyok bizde.

Sercan Keleş
25.03.2016, 17:21
15 - 16 Transfer beklemiyorum. Yapılacak 5 - 6 tane nokta transfer ile bana sorarsanız takım oluruz. Şuan takımımız çok kötü kafa olarak futbolda değiller fakat İyi bir takımda hiç sırıtmayacak oyuncularımız mevcut.

Güray, Cavanda , Onur , Aytaç/Ekici , Muhammet

Bana sorarsanız sırıtmadan oynarlar.

selcuk
25.03.2016, 17:51
Ben Albayrak değil Derdiyok üzerinde yoğunlaşıyorlar diye tahmin ediyorum.
Senin de dediğin gibi şikeciler asılıyor,onlar çekilirse Derdiyok bizde.
albayraki hertürlü aliriz ve almaliyizda

derdiyoktan okadar emin degilim, bizde tutarmi
o kacirdigi gollerdeki tepkiyi kaldirabilirmi bilmiyorum abi
sonra bilinc altina kazinmis dogru olup olmadigi belli olmayan ropörtajlar var
bunlari acikca yalanlamali

emrhan61
25.03.2016, 17:59
Falcao kulübe önerilmiş.

Alika87
25.03.2016, 18:21
Falcao kulübe önerilmiş.

aman uzak dursun.

Fatih Çelik
25.03.2016, 18:45
Eren Albayrak'ın gelmesi pek isabetli olmaz. Sağ kanadı Güray'a emanet etmektense sol bek oynatılmasını tercih ederim.

murmut
25.03.2016, 19:10

Bence PTT liginde Caglar Söyüncü ile beraber transfer etmeye deger tek futbolcu Cengiz Ünder'dir.

gökhants1966
25.03.2016, 19:10
Eren Albayrak'ın gelmesi pek isabetli olmaz. Sağ kanadı Güray'a emanet etmektense sol bek oynatılmasını tercih ederim.

Erenin sürati,çalışkanlığı,ortaları,kornerleri ve duran topları çok iyi.Fiziksel olarak geliştikçe performansını daha da yukarı çekiyor.Sol bek ve sol açık olarak görev yapabiliyor.Gelirse Yusuf Erdoğanı farklı bir oyuncu için takasta kullanarak gönderebiliriz..Gelecek sezon Eren ve Güray sol bek ve kanatlarda alternatif olarak kullanılabilir.

Fatih Çelik
25.03.2016, 19:29
Erenin sürati,çalışkanlığı,ortaları,kornerleri ve duran topları çok iyi.Fiziksel olarak geliştikçe performansını daha da yukarı çekiyor.Sol bek ve sol açık olarak görev yapabiliyor.Gelirse Yusuf Erdoğanı farklı bir oyuncu için takasta kullanarak gönderebiliriz..Gelecek sezon Eren ve Güray sol bek ve kanatlarda alternatif olarak kullanılabilir.

Bu oyuncuların bize alternatif olmak için geleceğini sanmıyorum. Zaten mevcut mali durum buna izin vermez. Ama bu konuda gelecek hoca çeşitli tasarruflarda bulunabilir. Bir de açık veya bek oynayan oyuncuların hücumcu kanat rolünde oynarken defansif oyun ezberlerinden zor ayrıldığı ve creatif olarak yeterli olamadıklarını biliyoruz. Caner'in sol bek ve sol kanat performansındaki farklar buna en uygun örneklerden.

Erkan A.
25.03.2016, 19:29
albayraki hertürlü aliriz ve almaliyizda

derdiyoktan okadar emin degilim, bizde tutarmi
o kacirdigi gollerdeki tepkiyi kaldirabilirmi bilmiyorum abi
sonra bilinc altina kazinmis dogru olup olmadigi belli olmayan ropörtajlar var
bunlari acikca yalanlamali

aynen tam bende yazacaktim eren derdiyok bu röportajlar icin aciklama yapmali yoksa imkansiz trabzonda kasimpasadaki gibi rahat yasayamaz ...türk oglu türküm desin basimizin üstünde yeri var sonucta türk sadece isvicre vatandasidir ...

ben almanyada yasiyorum eren icin burada zamaninda farkli seyler diyenler olmustu buraya yazamam ama yalandir sanirim

Erkan A.
25.03.2016, 19:30
Trabzonspor'a menajerler aracılığıyla Kolombiyalı forvet "FALCAO" önerildi - yüregini koy ortaya trabzonspor diye bir site facebookda paylasmis

kyodou
25.03.2016, 19:41
Okay' ın en berbat futbolunu oynadığı anda bile, Aytaç' dan çok daha iyi bir kumaşı olduğunu düşünen tek kişi ben miyim ?

Fatih Çelik
25.03.2016, 19:54
Okay' ın en berbat futbolunu oynadığı anda bile, Aytaç' dan çok daha iyi bir kumaşı olduğunu düşünen tek kişi ben miyim ?

Aytaç Okay'a göre daha savaşan bir futbolcu. Daha doğrusu onu ayakta tutabilecek tek şey o sürekli koşması sürekli yakın temasla oynaması lazım. Kilosunu da vermeli daha çabuk hareket etmeli. O yüzden herhangi bir fiziki ve kondisyon ile ilgili bir probleminde senden benden farkı olmuyor.

Okay ona göre daha yumuşak bir futbolcu ortalama bir orta saha oyuncusunda olması gereken sertlikte bir tarzı var. Ama Okay geriden oyun kuran bir oyuncu değil bir ceza sahası önü oyuncusu da değil. Fiziğine bu kadar yüklenmesi onu hantallaştırmış. Ayakları vizyonu, oyun zekası Aytaç'tan kat kat daha iyi. Pas kalitesi onun en önemli özelliği zaten. Okay'ı ceza yayı ile orta saha yayı arasında kalan bölgede etkinliğe teşvik edip daha çabuk bir oyuncu haline getirirsek. Muhteşem bir oyuncu kazanacağız.

Aytaç yükseldikçe Okay rahatlayıp gözlerimizin pasını silecek. Okay iyileştikçe Aytaç'dan beklenen teknik işler azalacak. Bu iki oyuncu birbirini taşıyacak. Eğer bu ikiliyi aynı anda geliştirmeyi başarabilirsek orta saha açısından bir milat olur. Tabi önlerinde oynayacak oyuncu hatta forvetimiz dahi bu gelişimi belirleyecek.

munzevil
25.03.2016, 19:55

elbette hayır :)
okay ptt liginde oynadığı futbolu oynasın ligi süpürür
ayriyeten aytacıda çok beğeniyorum.

Mustafa YILMAZ
25.03.2016, 19:57

aynı fikirdeyim hocam okay çok sağlam gelişir aslında ama fizik ve zihinsel olarak ergenlik döneminde şuan bana öyle geliyor kazanmamız lazım okay'ı..

gerçi şu sıralar oyuncuların oynadıkları futbol gerçeği yansıtmıyor zira tepeden tırnağa futboldan kopmuş bir takımız hatta kulübüz malzemecisinden yöneticisine kadar iyi organize olmuş bir takımda okay'ın ve aytaç'ın formu şuan görünenden 5 kat fazla olur..

kyodou
25.03.2016, 20:04
İleride büyük bir oyuncu olabilme açısından önsezimi kullanarak gözlemime göre olursa Okay olur. Yusuf Şimşek, Bilal Kısa yada Olcan Adın gibi 28 yaşından sonra mı olur bilemem ama mutlaka bir altın çağı olur Okay' ın. Aytaç ise muhtemelen; hep belli bir standartta oynayan, iyi bir yedek yada küçük takımın genelde iyi rating alan oyuncusu olarak kariyerini sonlandırır. Bu yüzden Okay bence.

emrhan61
25.03.2016, 20:05

Her özellikleri bire bir gidebilir ama Okay çok daha efektif ve teknik bir oyuncu. Hücuma daha çok katkısı olabilirdi ancak çok geride oynatılıyor.

kyodou
25.03.2016, 20:07
Bu arada solbek Jordan Lukaku sevdamdan an itibarıyla vazgeçiyorum. Wyscouttan izledimde ofansı çok iyi ama defansı felaket derecede kötüymüş. Özellikle birebirde geçemeyeni dövüyorlar.

emrhan61
25.03.2016, 20:10
Okay tabi ki daha farklı bir yetenek ama Aytaçın da çok iyi bir oyuncu olabileceğini olduğunu herkes biliyordur umarım. Tek eksiği kilo. O kiloya rağmen çok iyi koşuyor. İyi bir teknik adamla ikisi de çok iyi olacak.

Ancak ikisinin de yanına Net , işinin ehli bir ön libero gerek. Mbia bu işi çok iyi yapıyordu gitmesi bu bakımdan kötü oldu.

srmnlii
25.03.2016, 21:18

+61 :) bende okayı aytaçtan en azından bir tık iyi görenlerdenim.. ama o çocukta mental bi sorun var kesinlikle.. kafasını veremiyor.. bu arada ümit milli maçda oynadı mı okay bilen var mı.?

memozcan
25.03.2016, 21:21
okayda eksik olan bir şey var ki ömür boyunca geliştirmesi mümkün değil.. ve bu özellik onu sıradan bir futbolcu olmanın ötesine taşıyamayacak maalesef.. o da ÇABUKLUK!

gökhants1966
25.03.2016, 21:44
Aytaç inanılmaz ağır çok koşup mücadele etmesi yeterli değil önlibero dediğin bukadar ağır olmaz.Gelecek sezon yedek olur.

Okay Yokuşlu da Önlibero ve Merkezde oynayabilecek dayanıklılık yok adam ilk yarı bitince adeta ölüyor 22 yaşına gelmiş kondüsyon bu yaştan sonra fazla gelişmez.İlk 45 dakika çok iyi mücadele ediyor ama ikinci yarı dibe vuruyor.Dayanıklılık sorununa ek olarak çok hantal olması,çabuk hareket edememesi ve dribbling özelliğinin eksik olması da önemli eksikleri olduğunu gösteriyor.Pas ve şut kalitesi olarak da Selçuk İnanın yanına yanaşamaz çok fazla pas hatası yaptığı gibi şutları da zayıf.Teknik kapasite,soğukkanlılık,güç ve çalışkanlığı dışında ben hiçbir olumlu özelliğini göremedim bunları da kondüsyon sorunu yüzünden ikinci yarılarda yansıtamıyor hiçbir zaman komple bir ortasaha oyuncusu olamayacak ne önlibero ne de merkez oynayabilecek yeterliliğe sahip.Gelecek sezon yedek olarak kalacaktır.

Gelecek sezon için Gremiodan Walaceyi Önliberoya ve Osmanlıdan Ndiayeyi 8 numaralı pozisyona yerleştirirsek sağlam bir ortasaha ikilisi oluşturmuş oluruz.

murmut
25.03.2016, 21:47
+61 :) bende okayı aytaçtan en azından bir tık iyi görenlerdenim.. ama o çocukta mental bi sorun var kesinlikle.. kafasını veremiyor.. bu arada ümit milli maçda oynadı mı okay bilen var mı.?

U21 daha oynamadi, maclari bu ayin 29'unda :)

kyodou
25.03.2016, 21:49
okayda eksik olan bir şey var ki ömür boyunca geliştirmesi mümkün değil.. ve bu özellik onu sıradan bir futbolcu olmanın ötesine taşıyamayacak maalesef.. o da ÇABUKLUK!
Bence Okay' ın en büyük eksiği oyun görüşü. Özellikle pas atacakken tek kişiye odaklanıyor. O pası mutlaka o kişiye atacak o an, başka seçenek düşünemiyor. Rakip çabuk davranmazsa pas adresini buluyor ama çabuk davranırsa kaptığı top aleyhimize tehlike oluşturuyor.

En iyi özelliği ise pozisyon alması. Duracağı yeri çok iyi biliyor. 90 dakika topa değmese bile birçok rakip atağı kapattığı pozisyon ile önleyecek ender topçulardan. Bunu Colman da çok iyi yapıyordu. Colman kötü oynadığı maçlarda bile alan savunması adına çok faydalı oldu bize.

Erkan A.
25.03.2016, 21:55

a milli takimindan önce tv8 canli yayinlayacak

okay ismi cok konusulmus forumda " okay mac baslayinca on dakika veya onbes dakika sonra kosamiyor bile formasi siril siklam ter icinde kaliyor mücadele gücü cok zayif son bjk macinda iyi oynadi yarim Saat felan daha iyi olsaydi maci yenilmezdik ..

okayi bence sezon sonunda baska takima kiralik vermeliyiz yerine dinamik ve hizli birini bulabiliriz okayin cok inanilmaz kondüzyon eksikligi var ..

aytac okaya göre cok daha klas oyuncu bu kesin ...22 veya 23 yasinda fazla kosamayan bir oyuncu ilerdede birsey yapamaz bosuna Zaman kaybi keske iyi olsada beni utandirsa ..

murmut
25.03.2016, 21:57
Aytaç inanılmaz ağır çok koşup mücadele etmesi yeterli değil önlibero dediğin bukadar ağır olmaz.Gelecek sezon yedek olur.

Okay Yokuşlu da Önlibero ve Merkezde oynayabilecek dayanıklılık yok adam ilk yarı bitince adeta ölüyor 22 yaşına gelmiş kondüsyon bu yaştan sonra fazla gelişmez.İlk 45 dakika çok iyi mücadele ediyor ama ikinci yarı dibe vuruyor.Dayanıklılık sorununa ek olarak çok hantal olması,çabuk hareket edememesi ve dribbling özelliğinin eksik olması da önemli eksikleri olduğunu gösteriyor.Pas ve şut kalitesi olarak da Selçuk İnanın yanına yanaşamaz çok fazla pas hatası yaptığı gibi şutları da zayıf.Teknik kapasite,soğukkanlılık,güç ve çalışkanlığı dışında ben hiçbir olumlu özelliğini göremedim bunları da kondüsyon sorunu yüzünden ikinci yarılarda yansıtamıyor hiçbir zaman komple bir ortasaha oyuncusu olamayacak ne önlibero ne de merkez oynayabilecek yeterliliğe sahip.Gelecek sezon yedek olarak kalacaktır.

Kondisyonu her zama gelistirirsin, ister 22 yasinda ol, ister 52 yasinda ol ama bir insana her zaman kondisyon yükleyebilirsin.
Hantallik konusuna katiliyorum ama hantal olmasinin nedeni boyunun biraz fazla yukari gitmesidir, cünkü hatirliyorum Kayseride ilk sezonlarinda cok kivrak ve teknikti.
Pas kalitesine hic girmek istemiyorum, cünkü bu sezon takim halinde bu alanda sorunluyuz...

gökhants1966
25.03.2016, 22:00
Colman Okay gibi hantal bir oyuncu değildi çabuk hareket ederdi formda olduğu zamanlarda takıma çok büyük katkı sağlamıştı ara pasları çok iyiydi şutları etkiliydi.Çift yönlü komple bir oyuncuydu.Okay yıllardır fizik çalışıyor ama fizik sadece güçten ibaret değildir dayanıklılık,çabukluk ve çeviklik bunların hepsi fiziğin içine girer ve Okay yıllardır bu özelliklerini geliştiremedi 18 yaşındayken de bu özelliklerini geliştirmesini bekliyorduk ama o sadece gücünü geliştirebildi bu şekilde devam ederse istenilen seviyeye ulaşması hayal olur.Okayı ancak rotasyonda kullanabiliririz maksimum 45 dakikayı kaldırabiliyor dolayısıyla gelecek sezon yedekte kalır arada oyuna girer katkı sağlar bu şekilde takımda devam der.

gökhants1966
25.03.2016, 22:04
Kondisyonu her zama gelistirirsin, ister 22 yasinda ol, ister 52 yasinda ol ama bir insana her zaman kondisyon yükleyebilirsin.
Hantallik konusuna katiliyorum ama hantal olmasinin nedeni boyunun biraz fazla yukari gitmesidir, cünkü hatirliyorum Kayseride ilk sezonlarinda cok kivrak ve teknikti.
Pas kalitesine hic girmek istemiyorum, cünkü bu sezon takim halinde bu alanda sorunluyuz...

Akciğer kapasitesi diye birşey var öyle kafana göre kondüsyon yüklemesi yapamıyorsun öyle olsa Alex De Souza sahada yürümezdi yüklerdin kondüsyonu başlardı deli gibi koşmaya.Oyuncuyu belli bir seviyeye kadar zorlayabilirsin devamında zaten kendisi dayanamaz ve bırakmak zorunda kalır kapasitesinin çok çok ötesinde zorlamaya kalkarsan ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirsin.

Ahmet Malkoçoğlu
25.03.2016, 22:08
Umar aminuyu almisiz . Analiz yapacak var mi

nakzo
25.03.2016, 22:09

Ve cesaret bugün değil yarın da bir büyük takımın orta sahasını kaldıramaz yollar ayrılmalıdır.

srmnlii
25.03.2016, 22:10
gelecek senenin sistemini çok merak ediyorum.. çift forvet mi oynayacağız yoksa yine kanat forvet var üçlü hücum oynuyoruz martavalını mı dinleyeceğiz belki de gerçekten kanat ta oynayabilen hücum oyuncuları alabilirler..

nakzo
25.03.2016, 22:11
Umar aminuyu almisiz . Analiz yapacak var mi

Tahmin etmiyorum.Almışsak kötü transfer issac promiseden gram farkı yok .......

srmnlii
25.03.2016, 22:14
ben sisteme ve mevkilere aşırı takıntılıyım galiba :) mesela mehmet ekici on numaramız olabilir mi yada sekiz numara (çift yönlü) oynayabilir mi.? sekiz numara oynarsa yanında ki ağırlıklı olarak defansif mi (ön libero) olmalı yoksa yine çift yönlü orta saha mı olmalı.?

memozcan
25.03.2016, 22:16
Bence Okay' ın en büyük eksiği oyun görüşü. Özellikle pas atacakken tek kişiye odaklanıyor. O pası mutlaka o kişiye atacak o an, başka seçenek düşünemiyor. Rakip çabuk davranmazsa pas adresini buluyor ama çabuk davranırsa kaptığı top aleyhimize tehlike oluşturuyor.

En iyi özelliği ise pozisyon alması. Duracağı yeri çok iyi biliyor. 90 dakika topa değmese bile birçok rakip atağı kapattığı pozisyon ile önleyecek ender topçulardan. Bunu Colman da çok iyi yapıyordu. Colman kötü oynadığı maçlarda bile alan savunması adına çok faydalı oldu bize.
farklı şeylerden bahsetmişiz.. ergün penbe 25 yaşından sonra orta açmayı öğrendi mesela.. keza yusuf da iyi bir eğitmenle bunu başarabilir..

ama çabukluk (serilik, hız ya da hantallık sorunu) geliştirilebilecek bir şey değil.. ortada boşta bir topa rakip oyuncuyla aynı anda hamle yaptıklarında genelde rakip oyuncu topa dokunuyor ve okay istemeden de olsa faul yapmak zorunda kalıyor.. ydiği sarı kartların tamamı istisnasız bu şekildedir..

ilelebeTS
25.03.2016, 22:18
Umar tam bir kontraatak silahı ve yaşı da çok genç, üstelik kendini sürekli geliştiriyor. İyi bir takım içinde çok iş yapar, ilk 11 olmasa bile 12. adam olarak..

memozcan
25.03.2016, 22:23
bu sayfalarda 3-4 senedir aynı şeyi yazıyorum.. takımımızın sahada taktik anlayış konusunda en büyük sorunu çok ağır ve hantal iki stoperin tandem oynamasıydı.. burada çok arkadaşla tartıştık ki nihayet camia olarak iki tane uzun ve hantal stoperin yanyana olmayacağını hami bile anladı..

şimdi de önlerinde iki ağır önliberonun birlikte olamayacağını görmek zorundayız..
aytaç da hantal, okay da hantal.. asla birlikte oynayamazlar.. okay mı aytaç mı derseniz sivas maçında neden aytaç olması gerektiği görüldü sanırım.. yanına emre belezoğlu gibi birini bulmalıyız..

murmut
25.03.2016, 22:24
Akciğer kapasitesi diye birşey var öyle kafana göre kondüsyon yüklemesi yapamıyorsun öyle olsa Alex De Souza sahada yürümezdi yüklerdin kondüsyonu başlardı deli gibi koşmaya.Oyuncuyu belli bir seviyeye kadar zorlayabilirsin devamında zaten kendisi dayanamaz ve bırakmak zorunda kalır kapasitesinin çok çok ötesinde zorlamaya kalkarsan ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirsin.

1. Alex'in oyun tarzinda sprint veya cok kosmak yoktu.
2. Akciger kapasitesi diye birsey var ama yükleme yapabiliyorsun, kapasiteyi arttirabiliyorsun...

Istersen bu siteye bir bak :)

http://www.runnersworldtr.com/dogru-zamanda-dogru-antrenman/

srmnlii

sağol renktaş bilgi için :)

memozcan
Tahmin etmiyorum.Almışsak kötü transfer issac promiseden gram farkı yok .......
gram farkları olduğunu sanmıyorum.. belki ofsayta düşmeme konusunda daha iyidir..

İ. SARAL
25.03.2016, 22:27
Adam bedavayken alma MRA parlatsın git al :)

Erkan A.
25.03.2016, 22:28
umar osmanlispordakimi ?? ndiayeden iyi eger aldiysak

İ. SARAL
25.03.2016, 22:34
Bence Ndiaye, Visca, Umar, Eren Derdiyok vs. hepsi balon haber. Eren Albayrak'ı almışızdır kesin olarak, diğerlerinden belki Ndiaye olur, o da çok tuzlu olur.

tonya55
25.03.2016, 22:44
Bu arada solbek Jordan Lukaku sevdamdan an itibarıyla vazgeçiyorum. Wyscouttan izledimde ofansı çok iyi ama defansı felaket derecede kötüymüş. Özellikle birebirde geçemeyeni dövüyorlar.
lukakuyu bir sürü takım istiyor bize yar etmezler yanımızdan bile gecmez.

mesaced1967
25.03.2016, 22:47
Bizim için mi? Bugün u-19 milli takımda 2 gol attı biri penaltıdan.

aynen bizim için söylüyor altınordu 1 milyon avro istiyormuş

tonya55
25.03.2016, 22:50
aynen bizim için söylüyor altınordu 1 milyon avro istiyormuş
cengiz ünder 1 milyon avro bedava gözüm kapalı alırım.

tonya55
25.03.2016, 22:51
düsseldorf dan kerem demirbay yeni selcuk inanımız olur maceraya gerek yok 3 yada 4 milyon euro maliyete hemen alınmalı duran topları müthiş kullanıyor çok yetenekli yasıda genc.

mesaced1967
25.03.2016, 22:52
cengiz ünder 1 milyon avro bedava gözüm kapalı alırım.

http://www.futbolarena.com/trabzonspor-cengiz-underi-istiyor-super-lig-transfer-haberleri-251063h/

Ertan Süzgün buraya bağlı İHO başkanken birçok transferimizi biliyorlardı

gökhants1966
25.03.2016, 22:53
1. Alex'in oyun tarzinda sprint veya cok kosmak yoktu.
2. Akciger kapasitesi diye birsey var ama yükleme yapabiliyorsun, kapasiteyi arttirabiliyorsun...

Istersen bu siteye bir bak :)

http://www.runnersworldtr.com/dogru-zamanda-dogru-antrenman/

Alexin oyun tarzında koşmak olmadığı için değil onu yapamayacağı için koşmuyordu dayanıklılığının farkındaydı ve kendisini yormadan oynamaya çalışıyordu.Teknik direktör adama koş dicek adamda benim oyun tarzım bu ben koşmam mı diyecek böyle bir saçmalık olur mu ?

Erkan Zengin geriye çok fazla koşmuyor bunun nedeni erkanın oyun tarzı mı yoksa dayanıklılığı mı ?
Marko Marin çok fazla geriye koşmuyor bunu nedeni marinin oyun tarzı mı yoksa dayanıklılığı mı ?

Her oyuncunun belirli bir potansiyeli gelişim kapasitesi vardır eğer istediğimiz kadar kondüsyon yükleyebiliyorsak Erkan ve Marine sezon sonu sağlam bir kondüsyon yükleyelim Umut Bulut gibi 90 dk pres yapsınlar :)

Akciğer kapasitesi geliştirelemez demiyorum ama 23 yaşına dayanmış bir adamın bugüne kadar istenilen seviyeye gelememesi potansiyel akciğer kapasitesinin yeterince iyi olmadığını gösterir.

Akciğer dışında kalp kaslarının gücü ve kalp gücüne göre kalbin bir atımında sol ventrikülden pompalanan kan miktarına bağlı kaslara taşınan oksijen miktarı ve buna bağlı olarak kasların dayanıklılığıyla ilgili kısmına ise girmeyeceğim çünkü yetersiz oksijen ve buna bağlı olarak laktik asit ve kas yorgunluğu vb. gibi çok fazla detay içeriyor.

tonya55
25.03.2016, 22:55
http://www.futbolarena.com/trabzonspor-cengiz-underi-istiyor-super-lig-transfer-haberleri-251063h/

Ertan Süzgün buraya bağlı İHO başkanken birçok transferimizi biliyorlardı
ok hocam bende takip edecem artık.

slmn
25.03.2016, 23:06
Bence PTT liginde Caglar Söyüncü ile beraber transfer etmeye deger tek futbolcu Cengiz Ünder'dir.

Aynı takımda sol bek Yusuf Acer var onu da takip etmek lazım, iyi gibiydi.

Erkan A.
25.03.2016, 23:07
bir kac ay evel bu Forum ne güzeldi anlayan anlamayan futboldan seviyeli sekilde sorular soruluyordu cevap aliniyordu Sevgi ve saygi icinde ..

simdik cogu renktaslar yok ? cok ilgiyle mesajlarini yorumlarini okudugum insanlar yoklar forumda ??

sakin yanlis anlamayin beni kimseye saldirida bulunmuyorum burada gruplasma yapmayin özel yazisarak buna cevap vermeyelim yok bu manyak yok o salak felan filan bunlar hos seyler degil ?

seversin sevmesin kimseyide burada sevmek zorunda degilsin tabiki ama bu gruplasma nedir arkadas ya belirli kisiler giriyor belirli kisilere cevaplar veriliyor belirli kisiler belirli kislere vermiyor..

benim kimseyle derdim yok fakat sunu bilinki ben bunu daha evelde yazmistim ben kendime göre yorum yaziyorum cevap beklemiyorum hic kimseden .. beni bosverinde ( baska arkadaslara haksizlik yapmayalim lütfen ..kimse üzerine alinmasin ..burasi bir Forumdur seviyeli sekilde herkes her istedigini yazabilir herkese hayirli cumalar iyi geceler dilerim ..

murmut
25.03.2016, 23:10
Alexin oyun tarzında koşmak olmadığı için değil onu yapamayacağı için koşmuyordu dayanıklılığının farkındaydı ve kendisini yormadan oynamaya çalışıyordu.Teknik direktör adama koş dicek adamda benim oyun tarzım bu ben koşmam mı diyecek böyle bir saçmalık olur mu ?

Erkan Zengin geriye çok fazla koşmuyor bunun nedeni erkanın oyun tarzı mı yoksa dayanıklılığı mı ?
Marko Marin çok fazla geriye koşmuyor bunu nedeni marinin oyun tarzı mı yoksa dayanıklılığı mı ?

Her oyuncunun belirli bir potansiyeli gelişim kapasitesi vardır eğer senin dediğin gibi kondüsyon yükleyebiliyorsak Erkan ve Marine sezon sonu sağlam bir kondüsyon yükleyelim Umut Bulut gibi 90 dk pres yapsınlar :)

Akciğer kapasitesi geliştirelemez demiyorum ama 23 yaşına dayanmış bir adamın bugüne kadar istenilen seviyeye gelememesi potansiyel akciğer kapasitesinin yeterince iyi olmadığını gösterir.

Akciğer dışında kalp kaslarının gücü ve kalp gücüne göre kalbin bir atımında sol ventrikülden pompalanan kan miktarına bağlı kaslara taşınan oksijen miktarı ve buna bağlı olarak kasların dayanıklılığıyla ilgili kısmına ise girmeyeceğim çünkü yetersiz oksijen ve buna bağlı olarak laktik asit ve kas yorgunluğu vb. gibi çok fazla detay içeriyor.

Hic bir teknik direktör Alexten cok kosmasini beklemiyordu.

Erkan geriye gavatligindan kosmiyor.
Marinin oyun tarzinda geri kosmak yok, mevki orta ofans olunca geriye pek kosmiyor.

Ben sonsuz kondiyon yüklenebilir demiyorum.
Sen Okay ancak 45 dakikalik futbolcu olur gibi birsey yazinca bende onla ilgili 90 dakikayi rahatlikla cikarabilecek kadar kondisyon yüklemesi yapilabildigini anlatmaya calistim.

Niyetim tartismak yada seni bu konularda bilgisizsin gibi göstermek degildi.
Öyle göründüyse kusura bakma, hakkini helal et :)

tonya55
25.03.2016, 23:12
caglar soyuncu tuzlu besiktasın önceligi var fenerde devreye girmiş avrupadan isteyenleride var yusuf acer iyi ama fizik cok kötü.

murmut
25.03.2016, 23:20
Aynı takımda sol bek Yusuf Acer var onu da takip etmek lazım, iyi gibiydi.

cok dikkat etmedim ama bana bir solbeke göre boyundan dolayi biraz ciliz gözüktü.

diskus
25.03.2016, 23:43
Osmanli daki Umar kagit üzerinde 21 Ndiaye 25 yasinda gözüküyor,yalniz tv den bakinca Umar kesinlikle Ndiaye den yasli gözüküyor.Bu Umar bence 30 a yaklasmis olabilir.

kyodou
26.03.2016, 08:14
düsseldorf dan kerem demirbay yeni selcuk inanımız olur maceraya gerek yok 3 yada 4 milyon euro maliyete hemen alınmalı duran topları müthiş kullanıyor çok yetenekli yasıda genc.
Kerem Demirbay' ı benden çok isteyen yok da 3-4 M € nedir hocam ? 500 Bin- 1M €' ya alınır. Hamburg sağa sola itekleyip duruyor.

kyodou
26.03.2016, 08:16
4-2-3-1' deki forvet arkası üçlümüz; Umar-Ndiaye-Visca olacak duyumlara göre.

Ozan Kara
26.03.2016, 09:16
Aminu Umar 95'liymiş :D

Sefaenes
26.03.2016, 09:44
Insallah akilli Transferler ederiz pahali çöp oyuncu yerine ucuz savasan oyuncular lazim. Tok oyuncu değil ac oyuncular lazim bize

tanjugunduz
26.03.2016, 10:04
Bize ndiaye lazım aminu umar lazım savaşan koşan oyuncu lazim

O ruh geri gelecek

tanjugunduz
26.03.2016, 10:05
Forvete yeni stadımızın doldurmak için bir dünya yıldızı lazım ama savaşan koşan cinsinden

O ruh geri gelecek

Uğur Kalyoncu
26.03.2016, 10:12
Erkan ve Marin yerine bu sene bizde Visca ve Umar olsa en az 10 puan önde olurduk...takim top oynamiyor kontraatak yapacak ilerde kagni gibi Cardozo Erkan Marin olmaz..adam akilli bir kontraatagimiz yok..

selcuk
26.03.2016, 10:53
hasret köse isminde bi renkdasin baskana attigi liste
http://www.tayfahaber.com/d/other/usta-gelecek-yilin-hedefini-acikladi_669-005.jpghttp://www.tayfahaber.com/d/other/aaaaadddddddd-001.jpghttp://www.tayfahaber.com/d/other/gggggggggggggggggg-001.jpg

acaba bizi takipmi ediyor
limbombe, romero, jesus, bailey, vilhena, diawara, guilherme, narsingh, onazi, kebano, vieria, betancur, wallace...
gercekten iyi isimler

begendim
alinamayacak isimleri eleseydi daha güzel dururdu

__________________________________________________ ______________________

yukarda savasan forvetten bahsedilmis
gulbrandsen e göz atin derim

Ertan1982
26.03.2016, 11:06
Ingiltere ve Italya pazari fena olmaz.Kadro siniri var oralarda.Sinira dayanan takimlar yeni topcu almak icin yer yapmali.Kiralik ucuza patlamayi yapamamis topcu alina bilinir.

Ertan1982
26.03.2016, 11:10
http://www.tayfahaber.com/d/other/usta-gelecek-yilin-hedefini-acikladi_669-005.jpghttp://www.tayfahaber.com/d/other/aaaaadddddddd-001.jpghttp://www.tayfahaber.com/d/other/gggggggggggggggggg-001.jpg

limbombe, romero, jesus, bailey, vilhena, diawara, guilherme, narsingh, onazi, kebano, vieria, betancur, wallace...
gercekten iyi isimler

begendim

Listey baya elemeliydi yolamadan önce.Belki 20%-25% radarimiza girer.

Ertan 51
26.03.2016, 11:19
Evet,bence de,o uçuk isimleri,yani büyük takımların radarına girmiş oyuncuları eleseymiş güzel olurmuş,ama bence bunları bilen, takip eden bir ekibiz olduğu için,pek işe yarayacağını,ya da isimleri görüp şaşıracaklarını zannetmiyorum. Bunların hepsi bizim skut ekibinde vardır. Eskiden olsa bu tür isim listeleri yönetime ulaşınca mutlu olurdum ama artık gözüm arkada değil :) En iyisini en uygun fiyata bulacağız Allahın izni ile.

slmn
26.03.2016, 11:21
http://www.sporx.com/trabzonsporun-iki-eski-futbolcusu-fifaya-gidiyor-SXHBQ530512SXQ

oksoholu
26.03.2016, 11:37

Gelecek sezon için Gremiodan Walaceyi Önliberoya ve Osmanlıdan Ndiayeyi 8 numaralı pozisyona yerleştirirsek sağlam bir ortasaha ikilisi oluşturmuş oluruz.

Aytaça inanılmaz ağır diyorsun Okayı hiç seyretmedin mi bazen topu ayağından aldıklarını bile görmüyor aytaçla kıyaslarsan Okay ağır çekim olur

oksoholu
26.03.2016, 11:43
a milli takimindan önce tv8 canli yayinlayacak

okay ismi cok konusulmus forumda " okay mac baslayinca on dakika veya onbes dakika sonra kosamiyor bile formasi siril siklam ter icinde kaliyor mücadele gücü cok zayif son bjk macinda iyi oynadi yarim Saat felan daha iyi olsaydi maci yenilmezdik ..

okayi bence sezon sonunda baska takima kiralik vermeliyiz yerine dinamik ve hizli birini bulabiliriz okayin cok inanilmaz kondüzyon eksikligi var ..

aytac okaya göre cok daha klas oyuncu bu kesin ...22 veya 23 yasinda fazla kosamayan bir oyuncu ilerdede birsey yapamaz bosuna Zaman kaybi keske iyi olsada beni utandirsa ..

Aynen katılıyorum sezon başı iyi hazırlanmış bir aytaç Milli takımda ozan la Alperle kıyaslanacak bir topçu olur onlardan fazlası çok iyi şut atabiliyor şu haline bakıp aldanmayın sakatlıktan yeni çıkmış ve takım takım değil

Okay dan yedek bile olmaz bence Batuhan Okaydan bir gömlek üstün bu çocuğa verilen paraya yazık Batuhanı çürütüyoruz Aytaç la Batuhanda ısrar edilsin bir on senemizi kurtarırız

kyodou
26.03.2016, 12:01

gercekten iyi isimler

begendim

İlk sayfanın %90' ı hayal. Genel olarak liste güzel.

kyodou
26.03.2016, 12:26
Calleri transferi çok tuhaf. Maldonado takımı sene başı 11 M € verip almış. 1 yıllık imzalatmış, devre arası da 1 M €' ya kiralık göndermiş. Sene sonu serbest. Nasıl iş ya bu ?

Alika87
26.03.2016, 12:29

gercekten iyi isimler

begendim

Listenin yarisini elemeliydi, belki o zaman daha ciddiye alinirdi. Ben baskan olsam ve ilk iki isim Pato ve Kante oldugunu görsem dosyayi direk kapatirdim yine.

Ayni bir liste bizde yapsak, daha titiz ve sadece gücümüz yetecek oyuncular yazsak. Belki baskan bizim sesi duyar :D

selcuk
26.03.2016, 12:32
Listenin yarisini elemeliydi, belki o zaman daha ciddiye alinirdi. Ben baskan olsam ve ilk iki isim Pato ve Kante oldugunu görsem dosyayi direk kapatirdim yine.

Ayni bir liste bizde yapsak, daha titiz ve sadece gücümüz yetecek oyuncular yazsak. Belki baskan bizim sesi duyar :D
ben atayim sen sec isimlerden

Alika87
26.03.2016, 12:34
ben atayim sen sec isimlerden

olur, yarin esimin annesi, teyzesi, yengesi, komsusu felan misafire geliyor. Odama saklanip mac kasetleri seyrederim :D

61Firtinasi61
26.03.2016, 12:42
Forvete yeni stadımızın doldurmak için bir dünya yıldızı lazım ama savaşan koşan cinsinden

O ruh geri gelecek
Torres [emoji6]

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk

theo
26.03.2016, 12:51
orta sahaya melo gibi iş yapan hırslı olan ama adam olanından bulup getirmek lazım...

Tayfun
26.03.2016, 12:55

gercekten iyi isimler

begendim

Listeyi kim hazırlamışsa yarısından fazlası hâyal alemi. Rüyasından uyansın bu arkadaş.

Gerçekçi hedefler değil bunlar .

selcuk
26.03.2016, 12:55
olur, yarin esimin annesi, teyzesi, yengesi, komsusu felan misafire geliyor. Odama saklanip mac kasetleri seyrederim :D
iyi eglenceler
https://i.hizliresim.com/o3Xn7b.jpg

belki yardim etmek isteyen vardir

Fatih Çelik
26.03.2016, 12:57
Biraz kuruntu gibi olacak ama bu tip listeler yayınlandığında veya bir oyuncu çok konuşulduğunda rakiplerimiz almayacak olsa dahi fiyat yükseltmek için temasta bulunabiliyor. Bu pek bize yarayan bir şey değil.

kyodou
26.03.2016, 13:09
Pato alınabilir aslında. Sene sonu 6 aylık sözleşmesi kalıyor. Chelsea 1 dakika bile oynatmamış. Bonservisini almaz. Çok makul bir ücrete alabiliriz. Tabi yoğun bir uğraş gerek.

bordomavi1
26.03.2016, 13:19
Visca'nın ya da N'Diaye'nin bonservisi en düşük 5 milyon euro olucak. İkisini birden alınca 10 milyon euro para harcamış olacaksın. Özellikle Visca için konuşuyorum dışardan daha iyisini daha gencini belki de daha da ucuzunu almak varken neden Visca'yı/N'Diaye'yi alayım ki ben? Yani illa ligden oyuncu alacaksak belki de bu gün Başakşehir'de oynasa Visca'dan daha fazla performans verecek olan Scarione'yi alalım, bonservisi de yok. Hemen istatistiğe kapılmayalım da biraz da koşullara bakalım. Scarione'de şuan Visca ile aynı koşullarda olsaydı o da bu istatistikleri toplayabilirdi mesela. Visca için vereceğin parayla da git Mohammed Elyounoussi'yi al, Kapustka'yı al. Bu ligden bir oyuncuya çok para harcamaya gerek yok, varsa fırsat transferi yap yoksa parayı dışarıya harca. Bizim lig de azıcık parlayan adam için acayip paralar isteniyor.

Dzsudzsak mesela Bursa'da tutunamadı. Eğer Marin'in bonservisi alınmayacaksa veya kiralanmayacaksa Dzsudzsak alınsın, yedek kanat olarak dursun. Bak rakibinin yedek kanatları Markovic, Alper. Nani bile yedek kalabiliyor orda. Senin de asın da yedeğin de iyi olacak. Farklı tipte oyuncuların olacak ki, iyi oyuncu sayın çok olacak ki, rotasyonun iyi olacak ki, yedeklerin iyi olacak ki her maçı alabilesin şampiyon olabilesin. Dzsudzak bu anlamda önemli bir oyuncu bence. Bursa'nın orta saha bomboş, stoper bölgesi eksik üstüne Serdar Aziz'de gidecek gibi duruyor. Hamza Hamzaoğlu'nun eski öğrencisi olan Uğur Demirok ve Aytaç'ı ver Dzsudzak'ı al. İki taraf içinde güzel anlaşma olacaktır. Bence bu da bir fırsat transferidir. Mesela küme düşerse Mersin'den yedek orta saha olarak Khalili'yi almak da fırsat transferidir.

--------------------Onur-----------------
Cavanda----Mandi----Forren----Augustinsson
------------Jedinak----G.İnler-----------
Kapusta---------Mehmet-------Elyounoussi
------------------Cardozo----------------

--------------------Esteban--------------
Wahlqvist----Akakpo----Aykut----Güray
------------Vilhena-----Okay------------
Güray----------Scarione-------Dzudszak
---------------Muhammet----------------

ToyerSefa
26.03.2016, 13:19
Ndiaye, Visca, Umar... Eğer doğruysa Usta gerçekten bu işi biliyor. Şampiyonluk yolu bu tip genç ve başarıya aç, çalışkan, mücadeleci ve hırslı futbolculardan geçer. Erkan, Marin, Sefa gibi leşlerden midem bulanıyor artık.

kyodou
26.03.2016, 13:21
No 32' nin yanındaki kim yahu ?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/724c17326fbdbf74c44c2893a6a0ae69.jpg

mesaced1967
26.03.2016, 13:23
Trabzonspor, özellikle gurbetçi başarılı gençleri kadrosuna katma çalışması yürütüyor. Bu doğrultuda gündeme Feyenord’da forma giyen Trabzonlu kanat oyuncusu Bilal Basaciklıoğlu gelmişti. İkinci bir isim daha gündeme düştü. SporYorum'un haberine göre, bu oyuncunun da Almanya Bundensliga’nın köklü kulüplerinden Hannower 96’da forma giyen Kenan Karaman olduğu dile getirildi. Bu sezon Hannower 96 formasıyla 21 maça çıkan ve 4 gol atma başarısını gösteren Kenan’in sezon sonuna kadar takip edileceği belirtildi.

OKU ve YORUMLA >>>http://www.61saat.com/futbol/trabzonspor-dan-kenan-a-kanca-h284464.html

61saat

kyodou
26.03.2016, 13:24
Ndiaye, Visca, Umar... Eğer doğruysa Usta gerçekten bu işi biliyor. Şampiyonluk yolu bu tip genç ve başarıya aç, çalışkan, mücadeleci ve hırslı futbolculardan geçer. Erkan, Marin, Sefa gibi leşlerden midem bulanıyor artık.
Tamamda dünyada topçu mu kalmamış da forvet arkası üçlüyü anadolu takımlarından alıyorsun ? Şu üçlüden biri, en fazla ikisi alınmalı bence. Hangisinin alınacağını da hoca ve scout ekibi belirlesin.

mesaced1967
26.03.2016, 13:24

rashford'un açık tenlisi :D

kyodou
26.03.2016, 13:27
Yanal gelirse Caner' i de getirebilir. Zaten çok forma şansı bulamadı bu sene Şb ile ipleri kopartır.

sifuni
26.03.2016, 13:32

Marine leş deyip yukarda saydığın isimleri istemek... Çok enteresan

Alika87
26.03.2016, 13:34
iyi eglenceler
https://i.hizliresim.com/o3Xn7b.jpg

belki yardim etmek isteyen vardir

listede kingley coman ve dybala var? :D

ayrica bir Excel listesi olsa daha iyi olurdu.

artvints
26.03.2016, 13:36
visca ndiaye umar forvet arkasında doğru bir üçlü. özellik olarak birbirine uyum sağlayacak, genç, fiziksel olarak iyi, takım oyununa bağlı çalışkan oyuncular. aralarına, arkalarına, önüne alırsın genç yıldızlarını rahat edersin. tabi bu oyuncuları uygun fiyata aldığında anlamı olur. pahalı olursa zorlamazsın.

Ertan 51
26.03.2016, 13:39
Yanal gelirse Caner' i de getirebilir. Zaten çok forma şansı bulamadı bu sene Şb ile ipleri kopartır.
Özerdi,kısmen Ersun hoca idi şikecilerden gelenlerle gardımızda delikler açıldı tamam eyvallah ama caner pisliğini ben kabul edemem,isterse tek başına 10 maç kazandıracağını bilsem gine istemem,hatta öyle bişi oldu farzet geldi diyelim,o gidene kadar ben kabuğuma çekilirim,Türk futbolunda tanıdığım en alçak 3-4 isminden birisidir caner insanı.

kyodou
26.03.2016, 13:41
Özerdi,kısmen Ersun hoca idi şikecilerden gelenlerle gardımızda delikler açıldı tamam eyvallah ama caner pisliğini ben kabul edemem,isterse tek başına 10 maç kazandıracağını bilsem gine istemem,hatta öyle bişi oldu farzet geldi diyelim,o gidene kadar ben kabuğuma çekilirim,Türk futbolunda tanıdığım en alçak 3-4 isminden birisidir caner insanı.
Abi Salih Dursun kırmızı kart gösterdi de ne oldu ? Saha katkısı sıfır. 1 ayda unutuldu gitti zaten.

Ertan 51
26.03.2016, 13:48
Abi Salih Dursun kırmızı kart gösterdi de ne oldu ? Saha katkısı sıfır. 1 ayda unutuldu gitti zaten.
Renktaşım alakasız örnek,
hem benim anlatmak istediğimle alakası yok,hem mevki olarak alası yok,
Salih'i insan olarak severim,yetkili olsam nam için kadroda tutarım o ayrı,
ama biraz da abartıyım,canerin bizi şampiyon yapacağını bilsem kapıdan içeri sokmam,
ayrıca yavşak dünya kadar para isteyecektir,ayrıca dünyada sol bek mi bitti de caner.

selcuk
26.03.2016, 13:55
listede kingley coman ve dybala var? :D

ayrica bir Excel listesi olsa daha iyi olurdu.
elemesi daha kolay olur ünlüleri

malesef excel yok elimde

Alika87
26.03.2016, 13:56
Caneri alirsak, Emre B.'yi alabiliriz, hic bir sakincasi olmaz. Caneri bizim formayla görmek, beni takimdan sadece sogutur.

Wyscout kullananlar icin, sadece 5 dk video'mi izleyebiliriz free-trial edition'da? Ben Wyscout'a girebiliyorum, ama video izlemek istedigimde "Bu videoyu izlemek icin yetkiniz yok" diyor bana.

selcuk
26.03.2016, 14:03
Caneri alirsak, Emre B.'yi alabiliriz, hic bir sakincasi olmaz. Caneri bizim formayla görmek, beni takimdan sadece sogutur.

Wyscout kullananlar icin, sadece 5 dk video'mi izleyebiliriz free-trial edition'da? Ben Wyscout'a girebiliyorum, ama video izlemek istedigimde "Bu videoyu izlemek icin yetkiniz yok" diyor bana.
kaldikmi yari yolda
baska e-maillen yeni hesap dene

Alika87
26.03.2016, 14:10
kaldikmi yari yolda
baska e-maillen yeni hesap dene

onu da düsündüm, ama toplam 5dk ile neyi izleyeceksin. Cok sacma bir uygulama bu, 5 dk video izlemekle programin faydasini nerden göreceksin.

Tzameti
26.03.2016, 14:59
Başarıyı çok uzaklarda ve yüksek maliyetli rakamlar ile aramaya gerek yok.

Hücum hattındaki Cardozo(kendisini çok severim lakin fiziken geri dönülemez yerlerde. Para ederken elden çıkarmakta fayda var), Erkan, Marin, Özer, Sefa ve Yusuf'u gönder. Onların yerine aşağıdaki topçuları düşük maliyet ile al ve 2017-2018 şampiyonluk sezonu için takımın iskeletini kur.

N'diaye(Uğur Demirok ve yanına bir oyuncu daha ver, gerekirse cüzi bir miktar da para)
Aatif Chahechoue(Sivas küme düşerse sudan ucuza alırız. Sivas bu haldeyken bile takımı sırtına alıp hücuma kaldırıyor. Bizim sol kanatta neler yapar düşünemiyorum)
Oscar Scarione(Sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Hızlı ve teknik. Düşük maliyeti ile bizim için biçilmez kaftan)
Prejuce Nakoulma(Mersin düşerse onu da neredeyse bedavaya alırız. Belki 11 oyuncusu olamaz ama çok iyi bir hamle oyuncusu olur. Hele ki önde olduğumuz maçlarda kontra ataklar için müthiş bir oyuncu.)

Tüm bu adamları almak kulübün kasasına maksimum 5M €'ya mal olur. Hatta göndereceğimiz adamlardan bir kaçını daha bu transferler için kullanırsak çok daha karlı çıkarız.

Bunların dışında yurtdışından top tekniği olan bir sol bek(Güray as olarak düşünülürse kuzey avrupa ülkelerinden genç ve yedek bekleyecek biri alınabilir), olursa iki en kötü bir top tekniği olan stoper, rakibi ısıran ve oyun kurabilen çevik bir ön libero(Aytaç veya Okay bunları yapamıyor. Bize Melo gibi biri lazım.), adam geçme özelliği olan hızlı bir kanat ve süratli, güçlü bir santrafor bizi şampiyonluğa taşır.

Hepsinin bu sene alınmasına gerek yok. İskeleti oluşturacağın oyuncuları al ve gerisini seneye bırak.

------------------------Onur------------------------------
Cavanda------Transfer-----Transfer/Aykut-------Güray

---------------Transfer-------Ekici------------------------

Transfer-------------N'Diaye/Scarione--------Aatif Chahechoue

----------------------Transfer----------------------------

CasTo
26.03.2016, 14:59
umar ve visca gelecekse açık oynayacaklardır.

işte tam şimdi warise ihtiyaç var oda açık oynuyordu

ama umar ve visca aynı mevkide oynuyorlar. umar yedek olacaktır büyük ihtimal.

ayrıca

---------------------muhammet
xxxxxx--------------------------------------visca

----------------------ndiaye

------------xxxxxxxxxx-----------aytaç(okay)

xxxx-------------xxxx--------xxxxx----------------------cavanda

---------------------------onur

http://www.transfermarkt.com.tr/dede/profil/spieler/113094
http://www.transfermarkt.com.tr/benat-etxebarria/profil/spieler/40888
http://www.transfermarkt.com.tr/patrik-carlgren/profil/spieler/190280
http://www.transfermarkt.com.tr/ludwig-augustinsson/profil/spieler/170646
http://www.transfermarkt.com.tr/andrea-barzagli/profil/spieler/7109
kadro sil baştan oluyor. her ne kadar sevmesemde şu sil baştan olayını lazım. gerçi sol bek gürayla idare olunur veya hangisi iyiyse o oynar ama bana göre yeterli değil güray..

kyodou
26.03.2016, 15:13
Başarıyı çok uzaklarda ve yüksek maliyetli rakamlar ile aramaya gerek yok.

Hücum hattındaki Cardozo(kendisini çok severim lakin fiziken geri dönülemez yerlerde. Para ederken elden çıkarmakta fayda var), Erkan, Marin, Özer, Sefa ve Yusuf'u gönder. Onların yerine aşağıdaki topçuları düşük maliyet ile al ve 2017-2018 şampiyonluk sezonu için takımın iskeletini kur.

N'diaye(Uğur Demirok ve yanına bir oyuncu daha ver, gerekirse cüzi bir miktar da para)
Aatif Chahechoue(Sivas küme düşerse sudan ucuza alırız. Sivas bu haldeyken bile takımı sırtına alıp hücuma kaldırıyor. Bizim sol kanatta neler yapar düşünemiyorum)
Oscar Scarione(Sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Hızlı ve teknik. Düşük maliyeti ile bizim için biçilmez kaftan)
Prejuce Nakoulma(Mersin düşerse onu da neredeyse bedavaya alırız. Belki 11 oyuncusu olamaz ama çok iyi bir hamle oyuncusu olur. Hele ki önde olduğumuz maçlarda kontra ataklar için müthiş bir oyuncu.)

Tüm bu adamları almak kulübün kasasına maksimum 5M €'ya mal olur. Hatta göndereceğimiz adamlardan bir kaçını daha bu transferler için kullanırsak çok daha karlı çıkarız.

Bunların dışında yurtdışından top tekniği olan bir sol bek(Güray as olarak düşünülürse kuzey avrupa ülkelerinden genç ve yedek bekleyecek biri alınabilir), olursa iki en kötü bir top tekniği olan stoper, rakibi ısıran ve oyun kurabilen çevik bir ön libero(Aytaç veya Okay bunları yapamıyor. Bize Melo gibi biri lazım.), adam geçme özelliği olan hızlı bir kanat ve süratli, güçlü bir santrafor bizi şampiyonluğa taşır.

Hepsinin bu sene alınmasına gerek yok. İskeleti oluşturacağın oyuncuları al ve gerisini seneye bırak.

------------------------Onur------------------------------
Cavanda------Transfer-----Transfer/Aykut-------Güray

---------------Transfer-------Ekici------------------------

Transfer-------------N'Diaye/Scarione--------Aatif Chahechoue

----------------------Transfer----------------------------
Bu kadro mu şampiyonluğa oynayacak ? En büyük rakibin Şb. Adamlar bu sene kalan son çöpleri de gönderecek. Diego, Kadlec, Meireles, Alves, Topuz falan. Yerlerine Nani, Persie ayarında oyuncular alacaklar. Bjk desen aynı. Neymiş efendim; Şeyşu tek başına sıvası sırtılıymuş. Bizi de sırtlasın bakalım, belki kümeye düşmeyiz.

Dipnot: Sivas taraftarı her hafta Şeyşuya küfrediyor. Komşunun tavuğu misali bize gelince değerli.

BERBATOV61
26.03.2016, 15:24
bu takımın seneyede as forveti muhammed olacaksa vay halimize

Tayfun
26.03.2016, 15:29

Melih .

Orta saha oynuyor .

Yılmaz Korkmaz
26.03.2016, 15:30
30 Haziran da sözleşmesi bitenlerden 1-2 tane almayı ne zaman akıl edeceğiz merak ediyorum

Tzameti
26.03.2016, 15:30
Bu kadro mu şampiyonluğa oynayacak ? En büyük rakibin Şb. Adamlar bu sene kalan son çöpleri de gönderecek. Diego, Kadlec, Meireles, Alves, Topuz falan. Yerlerine Nani, Persie ayarında oyuncular alacaklar. Bjk desen aynı. Neymiş efendim; Şeyşu tek başına sıvası sırtılıymuş. Bizi de sırtlasın bakalım, belki kümeye düşmeyiz.

Dipnot: Sivas taraftarı her hafta Şeyşuya küfrediyor. Komşunun tavuğu misali bize gelince değerli.

Haklısın, biz de Teofilo, Janko ve Waris'e küfrettik ama şimdi nerelerde olduklarını görüyoruz.

Futbolcunun sezonluk performansına değil kumaşına bakacaksın. Yukarıda verdiğim örnekler gibi kumaşları bizde tutmadı lakin gittikleri takımlarda as takımdan hiç düşmediler-ki bildiğim kadarı ile bu isimlerden ikisi gol kralı oldu ve biri hala gol krallığına oynamaya devam ediyor-.

Ayrıca evet iddia ediyorum 'Transfer' yazdığım yerlere sağlam adamlar alırsan ve bunları harmanlayıp takım haline getirebilecek bir hoca bulursan şampiyonluğa oynarız. Şb Nani, Persie ayarında oyuncu alsın önemli değil, bu sene neler kattıklarını gördük. Hem sen onların ayarında oyuncu alabileceğini mi düşünüyorsun? Hem de bu mali durum ile?

Beşiktaş'ta feda sezonuna böyle başladı. Yukarıda yazdığım adamlar o sene ki beşiktaş kadrosundaki hücum oyuncularını cebinden çıkarır. Bizde isteriz Nani, Persie ayarında topçular ama ne şehir ne de mali durum buna müsaade etmez.

Mert Oğuzlu61
26.03.2016, 15:31
Türkiye den alınacak 3 topçu var; Serdar, Eren, Ndiaye. Gerisi hikaye.

Umar a para vermeye gerek yok maksimum oynayacağı takımda zaten, fazlası onu aşar hedefi olan takımda sırıtır. Dzudzak ı sezon başından beri izliyorum, Yusuf tan gram fazlası yok Yusuf bundan çok daha kaliteli oyuncu nesi beğeniliyor anlamadım dümdüz kanat oyuncusu. Yusuf u koy Bursa ya milli takıma girer. Visca beğendiğim oyunculardan ama İBB de beğenmeye devam etmek istiyorum, çok para isterler değmez. Atıf Şeyşu dediğiniz oyuncu Erkan ın şuanki halinden daha kötü durumda ve kümeye giden takımın taraftarından küfür yiyor farkında mısınız ? Cengiz Ünder ismi geçiyor, Altınordu nun bebesiyle mi fenere gs ye bjk ye kafa tutacağız ? Cengiz kim ya biz Gençlerbirliği miyiz ? Scout ekibi kurduk, millet bir çuval patatese Niasse, 200 bine Ndiaye getiriyor. Artık sıradan ve düz oyuncu işine son vermeliyiz, 10 tane adam alacağına o parayla git Ndiaye yi Serdar Aziz i al kafan rahat olsun...

Ndiaye için Uğur + Sefa + para veririz hayır diyemezler. Serdar Aziz i Egemen i getirdiği gibi yine Ersun Yanal getirir. Gelmem derse de buluruz balkanlardan 1-2 tane stoper sorun değil. Eren içinde çok para isterlerse latin golcü getiririz, o da sorun değil ama Ndiaye şart.

kyodou
26.03.2016, 15:38
Haklısın, biz de Teofilo, Janko ve Waris'e küfrettik ama şimdi nerelerde olduklarını görüyoruz.

Futbolcunun sezonluk performansına değil kumaşına bakacaksın. Yukarıda verdiğim örnekler gibi kumaşları bizde tutmadı lakin gittikleri takımlarda as takımdan hiç düşmediler-ki bildiğim kadarı ile bu isimlerden ikisi gol kralı oldu ve biri hala gol krallığına oynamaya devam ediyor-.

Ayrıca evet iddia ediyorum 'Transfer' yazdığım yerlere sağlam adamlar alırsan ve bunları harmanlayıp takım haline getirebilecek bir hoca bulursan şampiyonluğa oynarız. Şb Nani, Persie ayarında oyuncu alsın önemli değil, bu sene neler kattıklarını gördük. Hem sen onların ayarında oyuncu alabileceğini mi düşünüyorsun? Hem de bu mali durum ile?

Beşiktaş'ta feda sezonuna böyle başladı. Yukarıda yazdığım adamlar o sene ki beşiktaş kadrosundaki hücum oyuncularını cebinden çıkarır. Bizde isteriz Nani, Persie ayarında topçular ama ne şehir ne de mali durum buna müsaade etmez.
Şahsen Janko ve Waris' i gönderdiğimize zerre pişman değilim. Bu ligin oyuncuları değillerdi. Teofilo' yu biz göndermedik zaten kendi gitti. Ayrıca Nani, Pesie fiyatında topçu isteyen yok. Burada önerilen çoğu topçu Şeyşu, Nakoulma gibi çöplerden iyidir. En azından satabilme imkanın var. Nakoulma 4 buyuklere gol atıyor sadece. Neden ? Açık futbol oynadıkları için. Bize kilit açacak oyuncu lazım. Bide bizi sıçrama tahtası olarak görecek yıldız adayları lazım. Şeyşu bir gol kralı oldu. Sonra her sezon performansı düştü. Zamanında alsak 1-2 yıl katkı verirdi belki ama şimdi bedava diye kadroyu şişirmeye gerek yok.

artvints
26.03.2016, 15:43
şu oyunculara bireysel bakın artık, nereden geldiği konusunu bir türlü aşamıyorsunuz. hulk japonya'dan gelmiş düşün. japonya'yada ne arar hulk? ama oluyor işte. allah'tan scout ekibi kurduk. yoksa marka takıntısı kolay aşılacak şey değil. lille'den gelince pahalı oluyor malesef. o seviyeye geldiğinde hiç düşünmeden başarı garantisi yüksek oyuncuyu alırsın. şu aşamada denemeler olacak. ama bu aatıf değil tabi. aatıf'ı 26, 27 yaşında gol kralı olurken, yanıyorken alacaktık ki, işimiz görsün. şimdi 30 yaşına gelmiş, düşüşe geçmiş oyuncu alınmaz.üstelik takım kuruyoruz. iskelete bir kaç sene sonra vazgeçeceğin oyuncu koyarsan tutmaz o takım. önce takımı kuralım, bir sene sonra tek senelik performanslar ve şampiyonluk için oyuncu alınabilir.

Tzameti
26.03.2016, 15:44
Şahsen Janko ve Waris' i gönderdiğimize zerre pişman değilim. Bu ligin oyuncuları değillerdi. Teofilo' yu biz göndermedik zaten kendi gitti. Ayrıca Nani, Pesie fiyatında topçu isteyen yok. Burada önerilen çoğu topçu Şeyşu, Nakoulma gibi çöplerden iyidir. En azından satabilme imkanın var.

Mübarek ben sana onları almayalım demiyorum ki. Takımın hepsini de burada önerilen topçulardan kurmaya mali gücümüz yetmez. Fakat Chahechoue, Scarione, Ndiaye elimizdeki çöplerden çok daha iyi durumda. Maliyetli transferler olmayacaksa Erkan, Marin, Özer, Sefa yerine az önce saydığım isimleri tercih ederim. Keşke imkan olsa da bunlara da hiç tamah etmesek lakin elden gelen bu.

Gokhlayeh
26.03.2016, 15:48
Defansa Kaan Ayhan ve Beşiktaş'a gitme durumu söz konusu değilse Çağlar Söyüncü düşünülebilir.

Yine Altınordu'dan Cengiz Ünder'le de ilgileniyormuşuz.

kyodou
26.03.2016, 15:49
Mübarek ben sana onları almayalım demiyorum ki. Takımın hepsini de burada önerilen topçulardan kurmaya mali gücümüz yetmez. Fakat Chahechoue, Scarione, Ndiaye elimizdeki çöplerden çok daha iyi durumda. Maliyetli transferler olmayacaksa Erkan, Marin, Özer, Sefa yerine az önce saydığım isimleri tercih ederim. Keşke imkan olsa da bunlara da hiç tamah etmesek lakin elden gelen bu.
Muharrem Usta her türlü sıcak para bulur. Bahsedilen oyuncular da harcama değil yatırım olur. Altın gibi düşün. Iyi bir kadro kurarsan değerleri her geçen gün artar. Malum çöplerin arasında değer kaybederler işte.

Bende diyorumki para yoksa transfer de olmasın. Anadolunun bitik çöplerini toplayacağına gençler oynasın daha iyi.

Tzameti
26.03.2016, 15:52
Muharrem Usta her türlü sıcak para bulur. Bahsedilen oyuncular da harcama değil yatırım olur. Altın gibi düşün. Iyi bir kadro kurarsan değerleri her geçen gün artar. Malum çöplerin arasında değer kaybederler işte.

Bende diyorumki para yoksa transfer de olmasın. Anadolunun bitik çöplerini toplayacağına gençler oynasın daha iyi.

inşallah dediğin gibi olur da bahsi geçen sıcak para bulunur ve genç, yırtıcı bir takım kurulur. Aksi halde gençler de oynatılmaz-ki bugüne kadar hiç düzenli oynatıldıklarını görmedik- yine Erkan, Özer ve Sefa'ya kalırız.

Hakan
26.03.2016, 15:54
Onazi yıllık 268.000 $ alıyormuş,Yumlu'dan az şaka gibi :)

kyodou
26.03.2016, 15:54
inşallah dediğin gibi olur da bahsi geçen sıcak para bulunur ve genç, yırtıcı bir takım kurulur. Aksi halde gençler de oynatılmaz-ki bugüne kadar hiç düzenli oynatıldıklarını görmedik- yine Erkan, Özer ve Sefa'ya kalırız.
Cardozo + Douglas + Ndoye + Yatabare = 10 M € Minimum

Özer + Erkan + Sefa + Yusuf + Atik + Musa = 5 M € Minimum

Etti mi sana 15 M € ? 10-15 daha üzerine ekledin mi Şeyşu, Nakoulma falan kabuslarına bike giremez artık.

Tzameti
26.03.2016, 15:57
Cardozo + Douglas + Ndoye + Yatabare = 10 M € Minimum

Özer + Erkan + Sefa + Yusuf + Atik + Musa = 5 M € Minimum

Etti mi sana 15 M € ? 10-15 daha üzerine ekledin mi Şeyşu, Nakoulma falan kabuslarına bike giremez artık.

Güzel hayaller :cool:

Transfer sezonu açıldığında bunları yeniden konuşalım.

kyodou
26.03.2016, 15:59
Güzel hayaller :cool:

Transfer sezonu açıldığında bunları yeniden konuşalım.
Tabiki. Birde Nakoulma ve Şeyşunun yeni takımlarındaki performanslarını değerlendirmek için bidahaki sezon sonu konuşalım. :)