PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Transfer Dosyasý - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Hakan Yeþilyurt
10.10.2015, 18:35
Serkan haric demek isterin herhalde:) naber Hakan baba?

iyidir Reis senden naber?? ne zaman geliyorsun aramýza..yazsana watsaapdan

Hakan Yeþilyurt
10.10.2015, 18:44
Serkan haric demek isterin herhalde:) naber Hakan baba?

msj kutusu dolu Reis

Nazim Can
10.10.2015, 18:50
msj kutusu dolu Reis

Bosalttim

Ertan Artan
10.10.2015, 22:23
Çek lerin 12 numarasýný seneye ayarlamak lazým.

Genis kadroda kendine yer buluyor. Þampiyona da oynarsa alýnamaz.

Erken davranmak lazým.

Ertan Artan
10.10.2015, 22:38
Eywallah Fatihim arkandayiz.

Bizde Nazim'in arkasýndayýz :)

Bosalttim

Adminler nerede? :D :D

Bu nasýl bir muhabbettir kardeþim?

Tövbe estaðfurullah... :)

slmn
10.10.2015, 22:39
Ben izleyemiyorum da 19 nasýl oynuyor Krejci fm'de baya geliþiyor :)

Ertan Artan
10.10.2015, 22:42
Ben izleyemiyorum da 19 nasýl oynuyor Krejci fm'de baya geliþiyor :)
Boþuna vakit kaybý...

Ne maç iyi, ne oyuncular. Sadece saðbek var, Kaderebek. Maçýn en iyisi. Yorumcunun bile Fatih Altaylý olduðu bir mac iþte...

Keþke belgesel seyretmeye devam etseydim...

Nazim Can
10.10.2015, 23:23
Adminler nerede? :D :D

Bu nasýl bir muhabbettir kardeþim?

Tövbe estaðfurullah... :)
Ertan abi saygilar sevgiler nasilsin, iyisindir insallah?

Ertan Artan
11.10.2015, 00:58
Ertan abi saygilar sevgiler nasilsin, iyisindir insallah?

Þükür. Ýyilik saðlýk. :)

Bak ne güzel hitap ediyorsun. :)

Ne onlar öyle tövbe yarabbi... :D

Yaþar
11.10.2015, 01:14
hala transfermi konusuyorsunuz?
akillanmiyorsunuz!!!!

istedigin transferi yap ne olacak??

sike basligindada yazdim tekrar etmek istiyorum...yönetici arkadaslarimizdan ricamdir benim hesabimi silin lütfen
futbolun...bu ülkenin...ve son olarak Trabzonsporunda bir degeri kalmadi gözümde yasanan ve benim gözümde sonuclanan bu sürecte
kendimi türk his etmiyorum
türkiye'den nefret ediyorum eve nefret ettirdiler
futbol bitti
Trabzonspor'u da tutmuyorum artik

onun icin bu forumda Bud Spencer olmayacak artik ve gecmiste yazdiklarimla beraber bu hesabi kapatmanizi rica ediyorum

hepiniz hakkinizi helal edin
ben ediyorum
2 tane çocuðum var, düzgün bir aile Yaþantým, güzel bir iþim , iyi bir sosyal çevrem , güzel dostlarým var. fblisi, gslisi, bjklisi var. Yani yaþantýsýnda mutlu bir insaným. Hayatýmda ki en büyük derdim Trabzonspor . Çok güzel geçen hafta veya günün sonunda Trabzonspor maçý ile bütün her þey alt üst olabiliyor. Defalarca düþünüyorum , kendi kendime " ne iþin var lan futbolla , ne güzel bir yaþantýn var halbuki. Bu hafta Trabzonspor maçýný izlemeyecegim" diyorum. Ama olmuyor, baðýmlýlýk yapmýþ, iliklerime , hücrelerine bulaþmýþ bir virüs bu. Mazosist olduk çýktýk renktaþ. Kendimize acý cektirmekten hoþlanýr bir hâldeyiz.Ama yapacak bir þey yok, Trabzonspor bizim ne de olsa. Biz gidersek kim tutacak elinden? Býrakmayacaðýz hatta daha sýký sarilacagiz artýk .

Nazim Can
11.10.2015, 02:54
Þükür. Ýyilik saðlýk. :)

Bak ne güzel hitap ediyorsun. :)

Ne onlar öyle tövbe yarabbi... :D

Abicim onlarla degisik bir ortamimiz var:) eskilerden.

Þanlý SanMarino
11.10.2015, 04:49
2 tane çocuðum var, düzgün bir aile Yaþantým, güzel bir iþim , iyi bir sosyal çevrem , güzel dostlarým var. fblisi, gslisi, bjklisi var. Yani yaþantýsýnda mutlu bir insaným. Hayatýmda ki en büyük derdim Trabzonspor . Çok güzel geçen hafta veya günün sonunda Trabzonspor maçý ile bütün her þey alt üst olabiliyor. Defalarca düþünüyorum , kendi kendime " ne iþin var lan futbolla , ne güzel bir yaþantýn var halbuki. Bu hafta Trabzonspor maçýný izlemeyecegim" diyorum. Ama olmuyor, baðýmlýlýk yapmýþ, iliklerime , hücrelerine bulaþmýþ bir virüs bu. Mazosist olduk çýktýk renktaþ. Kendimize acý cektirmekten hoþlanýr bir hâldeyiz.Ama yapacak bir þey yok, Trabzonspor bizim ne de olsa. Biz gidersek kim tutacak elinden? Býrakmayacaðýz hatta daha sýký sarilacagiz artýk .

Adý aþk bu eziyetin.

Fatih K.
11.10.2015, 08:28
Eywallah Fatihim arkandayiz.

Bizde Nazim'in arkasýndayýz :)

Yani girenin hepsi bana giriyor:D

Hakan Yeþilyurt
11.10.2015, 13:24
Yani girenin hepsi bana giriyor:D

artýk bilmiyorum Fatih. Aþçý ve bahçivan muhabbeti oldu..

Tolga
11.10.2015, 15:05
Ýyice Watsapp muhabbetine çevirmiþler baþlýðý :rolleyes:

Hakan Yeþilyurt
11.10.2015, 16:45
Ýyice Watsapp muhabbetine çevirmiþler baþlýðý :rolleyes:

Watsappda kimse yok..buradan devam ediyoruz :)

Ozan Kara
11.10.2015, 18:14
Cacares ilac olur bize.

Erkan A.
12.10.2015, 01:45
Cacares ilac olur bize.

cacares kim ??

Ertan Artan
12.10.2015, 14:18
cacares kim ??

http://www.transfermarkt.com.tr/martin-caceres/profil/spieler/54935

Ahanda bu arkadaþ.

Yaþý ve kalitesi itibarýyle çok zor bir transfer olur. Tek þans, sözleþmesinin bitiyor oluþu. Ama hala piyasasý var ve iyi parayla kandirilabilecek biri deðil. Bir-iki yaþ daha fazla olsaydý þansýmýz daha yüksek olabilirdi.

Fakat þu da var, bu adam bizde oynarsa ve bu Tff, Mhk, bilimum zevat oldukça her maç sarý yer, 3-4 maçta bir cezalý olur.

En taze örneði M'Bia'dýr. Adam iyi oynadýkça acemi isbilmez bahçývan gibi doðradýlar yigidimizi...

Ertan Artan
12.10.2015, 14:56
http://m.acunn.com/haber/spor/muhammet-demir-galatasarayda-oynamak-istiyor/620971

Hadi annen donunu baðlasýn... :)

Terzioðlu
12.10.2015, 18:57
Devre arasi Alexander Büttneri alalim. Dinamo Moskova'nin maddi durumu iyi degil ayrica Büttner de pek sans bulamiyor.

Terzioðlu
12.10.2015, 19:00
-----------------Onur
Cavanda--Caceres--Douglas--Büttner
-------------Mbia----Okay
-----------------Ekici
Campbell------------------Marin
---------------Cardozo

Ozan Kara
12.10.2015, 19:44
http://www.transfermarkt.com.tr/martin-caceres/profil/spieler/54935

Ahanda bu arkadaþ.

Yaþý ve kalitesi itibarýyle çok zor bir transfer olur. Tek þans, sözleþmesinin bitiyor oluþu. Ama hala piyasasý var ve iyi parayla kandirilabilecek biri deðil. Bir-iki yaþ daha fazla olsaydý þansýmýz daha yüksek olabilirdi.

Fakat þu da var, bu adam bizde oynarsa ve bu Tff, Mhk, bilimum zevat oldukça her maç sarý yer, 3-4 maçta bir cezalý olur.

En taze örneði M'Bia'dýr. Adam iyi oynadýkça acemi isbilmez bahçývan gibi doðradýlar yigidimizi...
Yýllýk 3 verirsek neden oynamasýn :D

Ozan Kara
12.10.2015, 19:52
Constant gönderilecek gibi gözüküyor. Denisov gelir o zaman bence.

tonya55
12.10.2015, 20:34
Caceres bize gelmez buttner olabilir ama.

Cengiz Çubukcu
12.10.2015, 21:06
Muhammed demir devre arasý alýnmalý

tonya55
12.10.2015, 22:56
Muhammet demir yeni fatih tekkedir.sakatliklar olmasa simdi cok iyi yerlerde olurdu.

Hüseyin Þ.
13.10.2015, 02:17
Devre arasýnda Denisov almaktansa sene sonunda emanuel mas alýrým. hatta devre arasýnda almaya bakarým. sözleþmesi bitiyor zaten. Arjantin milli takýmýnda as oynamaya baþlamýþ ama belki bi umut gelir. ama olmuyorsa devre arasý Denisov iyidir.

http://www.transfermarkt.com.tr/emanuel-mas/profil/spieler/77153

Hüseyin Þ.
13.10.2015, 03:23
Arkadaþlar elinde güncel maaþ tablosu olan biri varsa atabilir mi?

bysurmeneli
13.10.2015, 11:21
Devre arasý problemli ve yeterli geliþimi ýsrarla gösteremeyenlerin yollanýp 4 takviye yapýlmasý lazým.

1-Onur
2-Cavanda
3-Denisov
4-Douglass
5-F.Papy
6-S'Mbia
7-P.Sisto
8-Okay
9-Muhammed
10-Mehmet
11-M.Marin

Ertan Artan
13.10.2015, 12:00
Yýllýk 3 verirsek neden oynamasýn :D

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1599384#

Hah, þimdi taþlar yerine oturuyor gibi... :)

artvints
13.10.2015, 15:41
ön tarafta sorun var.sweansea çok iyi ve dengeli bir dörtlü kurmuþ önde. tam istediðim gibi. her maça gider.

...ayew.......sigurdsson.....montero
..................gomis.

güçlü ve hareketli bir golcü, gol yükünü paylaþan iyi bir kanat forvet, top taþýyan asist yapan, oyunu yönlendirme konusunda sorumluluk alan kanat ve fizik gücü iyi bir 10 numara.

tonya55
13.10.2015, 16:07
Hala forvet isteyen arkadaslar hali saha takimi kurmuyoruz.futbol sadece forvet oyuncularindan olusmuyor.caceres birakin bizi bu ulkede hicbir takima gelmez sonucta bu oyuncununun bonservisi var.kendine verilecek rakamla astronomik bir rakam cikiyor ortaya devre arasi transfer yapicagini zannetmiyorum yonetimin.

demir
13.10.2015, 16:45
elimizdekileri oynatamýyoruz dahaden sureklý oyuncu ýstýyoruz ?? bana sunu soyleyýn osmanlýsporun hangý oyuncusu akcayýn trabzonda ýs yaptýgý donemdeki kadrosundan cok daha ýyý _???

Hüseyin Þ.
13.10.2015, 18:37
Þu Constant'ý gönderip maliyetinden kurtulabilsek, devre arasýnda resmen free Sol Bek pazarý kurulacak.

Vitaly Denisov - Lokomotif Moskova
Leonel Vangioni - River Plate
Pablo Armero - Flamengo
Emanuel Mas (sene sonu bitiyor ama sene sonu bedavayken bize kalma ihtimali çok az olduðundan devre arasý cüzi bi ücretle alman da mantýklý)**

**
Bir de Bryan Oviedo var ama son iki yýldaki sakatlýklarý soru iþareti. Ama saðlam bi Oviedo Cavanda'yla birlikte saðlý sollu fiþek gibi bi bek hattýmýz olurdu.

*

Bunlardan harici ortasaha için sene baþýnda da önerdiðim Mauricio'nun sözleþmesi bitiyor. Türkiye'de bu adamý kim alýrsa çok iyi iþ yapmýþ olur. Mbia olmasaydý ben yerine çok isterdim.

Erkan A.
14.10.2015, 00:27
bügün hollanda macini izledim cek takiminda jiri skalak diye bir oyuncu var süper 23 yasinda on numara Burda yazan oldumu bilmiyorum ama nerde oynuyor maliyeti nedir bilmiyorum ama mutlaka alinmali

Mert Zaman
14.10.2015, 01:27
bügün hollanda macini izledim cek takiminda jiri skalak diye bir oyuncu var süper 23 yasinda on numara Burda yazan oldumu bilmiyorum ama nerde oynuyor maliyeti nedir bilmiyorum ama mutlaka alinmali
http://www.transfermarkt.com.tr/jiri-skalak/profil/spieler/148734

Turgay Atalay
14.10.2015, 09:07
Birkir Bjarnason...Bu adam tam bir futbolcu beyler.

Fatih K.
14.10.2015, 09:46
Constant sol beki idare ediyor ama bizim idare eden birine 2,5 milyon verecek paramýz var mý mesele bu. Constantý devre arasý 2-3e Çine falan satýp yerine bedava Denisovu alsak her açýdan kara geçeriz. Constanttan kazandýðýmýz paraylada saðlam bir kanat aldýk mý geriye sadece stoper kalýyor. Onuda bir þekilde halledersek devre arasý takým oturur.

Emrah Akcagöz
14.10.2015, 10:00
Denisov sözleþme uzatmadý mý dün öyle bir haber okumuþtum.

yatmaztara
14.10.2015, 11:07
Bourceanu geldiðinde iyi transfer diyenlerin, sözleþme fesih bedeline katkýda bulunmalarýný bekliyorum.

kyodou
14.10.2015, 11:40
Onur
Cavanda
Douglas
Bosingwa
Kevýn
M'Bia
Okay
Ekici
Marin
Cardozo

Bu 10 oyuncuyu yerleþtirip eksik mevkiye 1 kaliteli transfer (Lavezzi gibi), ikinci yarý þaha kaldýrýr. Tabi doðru bir sistemle...

SM-A700F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

tonya55
14.10.2015, 12:09
denisov denisov diyorsunuzda veteran takýmýyýz sanki denisov 32 yasýnda iþ yapmaz mehmet ekicinin yarýsý kadar verimli olamaz.

UðurB
14.10.2015, 12:12
Denisov Vitali olan. 1987 dogumlu.
http://www.transfermarkt.com.tr/vitali-denisov/profil/spieler/25823

ertuuu
14.10.2015, 12:13
borceanu niye geldi ki zaten...

tonya55
14.10.2015, 12:17
ýgor denisova gitti aklým vitaliymiþ.

kyodou
14.10.2015, 13:46
Bu takýmýn ezelden beri DNA' sýnda var yatýrýp kaldýran topçular. Her dönem en az 1 tane olmuþtur. Ama þimdi yok. Þart abi þart. Hem bu lige uygun hemde taraftarý stada çekmek için Yattara ve Jaja tarzý en az 1 adam þart ! Yanlýz bu oyuncu her maç skora katký saðlamalý. En kötü asistin asisti. Ýþte o zaman Yumlu bile sýrýtmaz stoperde. Biz her maç Yusuf ve/veya Erkan ile baþlayýp psikolojik üstünlüðü rakibe veriyoruz. Onlar da topu ezmekten, kaybetmekten baþka bir iþe yaramýyorlar.

gurur6134
14.10.2015, 14:19
Bukadar is bilmez bi yonetim bidaha gelmez bu takimin basina bukadar buyuk konusuyorum..futbolcularimiza hocalarimiza odedigimiz fesih bedellerinin toplamiyla anadolu klupleri takim kuruyor be yaziklar olsun..

Trapezunt
14.10.2015, 14:39
Mikel talks with Trabzonspor, Beþiktaþ

kyodou
14.10.2015, 15:22
Cardozo'yu bizden baþka herangibir anadolu kulübüne ver bak kaç gol atýyor. Ligin en yeteneksiz kanat oyuncularý bizde malesef. 2 balon. Hatta ne balonu zeplin.

Ulan Cardozo' yu Kayseri' ye versek, Zeki-Akbaþ ikilisi bek oynarken bile Yusuf-Erkan ikilisinden daha çok besler Cardozo' yu.

Mert Oðuzlu61
14.10.2015, 17:10
edit: yanlýþ baþlýk :D:D

Erkan A.
14.10.2015, 17:13
arkadaslar skalaki tek begenen benmiyim ``

Ertan Artan
14.10.2015, 20:06
arkadaslar skalaki tek begenen benmiyim ``
Bizim maçta da oynadý. Pek bir numarasý yok. Ýlerde olabilirmi bilmiyorum ama bizim ülkenin futbol mantýðýnda bu adama yazýk olur.

Ýkinci bir Jun vakasýna benzer. Almanya ya falan gider, iyi de olur. Bize gelse yazýk olur.

slmn
14.10.2015, 20:16
Þöyle bir habere denk geldim, Sevilla Okay'ý izliyor diye haber hem yerel hem ulusal da var ama çýkýþ kaynaðý hangisi bilmiyorum, tek bildiðim medyanýn içler acýsý hali, haberde adý geçen scouta üþenmeden hem fm'den hem transfermarkt'tan baktým adam Monaco'nun scoutu :)

http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2015/10/14/sevilla-okayi-izliyor

http://www.haberts.com/trabzonspor/sevilla-okay-i-izliyor-h40990.html

Ertan Artan
14.10.2015, 20:20
Mikel talks with Trabzonspor, Beþiktaþ
Bjk Veli ve Tolgay'in döneceðini düþünüyor. Böyle bir hamle yapacaklarýný sanmýyorum.

Ama aranan kan olabilir. Marin vasýtasý ile ilgi saðlanabilir.

Mikel'in ara transfer döneminde takiminda kalmayacaðýný düþünüyorum. Ýyi ve iddialý bir takýma gidecektir. Çok fazla ekstra özelliði olmasa da orta sahayý iyi parselleyen, enerjisi ve gücü yüksek bir oyuncu. Þapkadan tavþan çýkaramaz ama ikinci bir M'bia olur.

Ertan Artan
14.10.2015, 20:41
Þöyle bir habere denk geldim, Sevilla Okay'ý izliyor diye haber hem yerel hem ulusal da var ama çýkýþ kaynaðý hangisi bilmiyorum, tek bildiðim medyanýn içler acýsý hali, haberde adý geçen scouta üþenmeden hem fm'den hem transfermarkt'tan baktým adam Monaco'nun scoutu :)

http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2015/10/14/sevilla-okayi-izliyor

http://www.haberts.com/trabzonspor/sevilla-okay-i-izliyor-h40990.html

O haberlerin en altýnda da boyle bir haber var...

Gülermisin aðlarmýsýn...
http://m.fotomac.com.tr/trabzonspor/2015/10/14/mustafa-yumlu-ile-2-yil-daha

tonya55
14.10.2015, 22:06
Mikeli turkiyede kimse alamaz bize asla gelmez zaten abartmayin

Erkan A.
15.10.2015, 00:00
Bizim maçta da oynadý. Pek bir numarasý yok. Ýlerde olabilirmi bilmiyorum ama bizim ülkenin futbol mantýðýnda bu adama yazýk olur.

Ýkinci bir Jun vakasýna benzer. Almanya ya falan gider, iyi de olur. Bize gelse yazýk olur.

ben sana katilmiyorum abi ? skalaki trabzonsporumuza alici gözle izledim rakipleri hollanda takimiydi bunuda unutmayalim hollanda takimina karsi arada bir harikalar yarati bu cocugu ucuza alabiliriz top ayagina yakisiyor calim atiyor press yapiyor dört dörtlük oyuncu tabiki skalaktan iyisini bulursak madi yöneden alamayiz almanyaya giderse keske alsaydik ZAGA BIZE DEMISTI DERSINIZ :cool:

Hüseyin Þ.
15.10.2015, 00:12
Mikel devre arasýnda Beþiktaþ olabilir, trabzon olayý üfürme.

Ertan Artan
15.10.2015, 02:02
ben sana katilmiyorum abi ? skalaki trabzonsporumuza alici gözle izledim rakipleri hollanda takimiydi bunuda unutmayalim hollanda takimina karsi arada bir harikalar yarati bu cocugu ucuza alabiliriz top ayagina yakisiyor calim atiyor press yapiyor dört dörtlük oyuncu tabiki skalaktan iyisini bulursak madi yöneden alamayiz almanyaya giderse keske alsaydik ZAGA BIZE DEMISTI DERSINIZ :cool:
Bence bugünki Hollanda belkide tarihinin en kötü Hollanda'sý. Takým olarak kötüler. Ýyi hiçbir taraflarý yok. Nerde o eski total futbol oynayan, disli ve sert Hollanda...

Ahý gitmiþ vahý kalmýþ haldeler. Hollanda'yý yenemeyeni dövüyorlar zaten...

Ýki yýl geriye gidelim. 2016 kuralarý çekildiðinde bizim gruptan birinciyi belirlemiþ, ikinci kim olur diye düþünürken þimdilerde klasman dýþý kalan takýmlar Kazakistan, Letonya ve Hollanda... :(

Þaka gibi degil mi?

Bu Hollanda'yý yenmek zor deðil. Bizim koftiden takým bile 3 attý bunlara. Üstelik neredeyse pozisyon bile vermedi. Kalecileri vasat, defanslarý anormal hata yapýyor, orta sahalarýnda bir numara yok ve forvetlerinde ise süper ligin atlama þampiyonu Schneider ve Pörsümüþ yýldýzlarý...

Hollanda karþýsýnda iyi oynamasý ölçü olamaz bence. Zaten Çekler ve Izlanda garantilememis olmasalardý ne biz iki maçý alýrdýk, ne en iyi üçüncü olurduk, ne de Çek lerin hocasý bu adamý oynatirdi...

Bu adam kötü oyuncu deðil. Ýyi oyuncu ama takým icin oynayan bir adam. Taktiksel olarak iyiler. Bizde taktik becerisi iyi olan adam oynayamaz. Bize genç gelen oyuncu kiþisel geliþimini tamamlayamiyor. Ülkemizde genç oyuncularýn geliþebilmesi için uygun ortam ve altyapý mevcut deðil. Bu yüzden Bruma lar, Stoch lar, Vugrineç ler yeteri kadar prim yapamýyorlar. Çünki adamlarýn gelismesine yardýmcý olacak sistemimiz yok bizim. Üretim deðil, tüketim ülkesiyiz.

Bu sebepten dolayý bu tarz genç ama geliþimini tamamlamamýþ oyuncuya ben hayýr diyorum. Oyuncununda geleceðini karartmamak lazým. Eðer altyapýlarýmýz bir Ajax, bir Bilbao, bir Porto gibi eðitimlere çevrilebilir ise ýþte o zaman bu tip oyuncuya egilebiliriz.

Bize 25-28 civarý hazýr adam lazým vesselam...

Aslýnda bu konuya egilecek olan profesyonel bir yönetim ve baþýna þampiyonluk lafýný birkaç sene almayacak bir baþkan lazým. Bunu açýk açýk söyleyen Hakan Kulacoglu gibi adam lazým. Böyle birini seçecek delegeler lazým. Seçildikten sonra destek lazým...

Çok þey lazým çooook...

kyodou
15.10.2015, 08:52
Cavanda' nýn potansiyelinde skora katký saðlayan bir kanat oyuncusu bulaydýk iyiydi.

egemen91
15.10.2015, 10:13
Ya Beþiktaþ'a N'Doye gelseydi...12 Temmuz'da Senegalli'yle el sýkýþan ama taraftar baskýsýyla Panzer'i alan Kartal, karlý çýktý! Trabzon'a giden N'Doye 7'de '0' çekti; Gomez, 7 maçta 6 golle takýmýný sýrtladý.arkadaþ biz niye böyle baský yapamýyoruz gerçi bizim çok bilmiþ taraftara göre n'doye gomezden iyiydi

nbay
15.10.2015, 11:26
Ya Beþiktaþ'a N'Doye gelseydi...12 Temmuz'da Senegalli'yle el sýkýþan ama taraftar baskýsýyla Panzer'i alan Kartal, karlý çýktý! Trabzon'a giden N'Doye 7'de '0' çekti; Gomez, 7 maçta 6 golle takýmýný sýrtladý.arkadaþ biz niye böyle baský yapamýyoruz gerçi bizim çok bilmiþ taraftara göre n'doye gomezden iyiydi

n'doye bizde iþe yaramýyor diye bjk'dede aynýsý olurdu denmez bence. Belki gomez kadar da gol atabilirdi . Þunu da diyebiliriz Gomez bizde olsa 6 gol atabilirmiydi, bence hayýr .

kncyalcin
15.10.2015, 11:47
n'doye bizde iþe yaramýyor diye bjk'dede aynýsý olurdu denmez bence. Belki gomez kadar da gol atabilirdi . Þunu da diyebiliriz Gomez bizde olsa 6 gol atabilirmiydi, bence hayýr .
Katýlmamak elde deðil.
Takýmýmýzýn en büyük sorunu -ki kronik bir problem haline geldi- sistemsiz bir oyun anlayýþýnýn oluþu. Her maç takýmýmýz geliþigüzel oynuyor. Bu nedenle takým performansý maçtan maça deðiþiyor. Takýmýn nasýl hücum yaptýðýný hoca dahil bilen yok. Gerçi tam olarak hücumda yapamýyoruz ya neyse. Oyuncu deðiþiklikleri nedeniyle takýmýn mevcut oyunu bile sekteye uðruyor. Çünkü tamamen oyuncularýn bireysel performansýna dayalý bir yapý mevcut.
Bu takýmýn elindeki oyuncu özelliklerine göre bir oyun þablonu ve taktiði belirlemesi gerek ve ona göre üzerinde çalýþmasý gerek yoksa bir iyi bir kötü devam ederiz. Bu nedenle savunma hücum aksiyon problemlerini çözecek bir yapý oluþturulmalý. Önerim ;
.........Douglas.....Medjani.....Aykut........
Cavanda........Mbia......Okay......Constant
.........................Marin.................... ....
...............Ndoye.............................. ....
..............................Cardozo............. ... þeklinde bir þablon ile hem hücumda çoðalabilecek bir takým kurgusu. Erkan ve Yusuf ile oynandýðýnda takýmýn el freni olarak topu hýzlý kullanamadýðýmýz için hocanýn ilk yapmasý gereken böyle bir yapý. Beklerin hücuma katký saðlayabilecek olmasý ve saha içi yerleþim ve daðýlým ile doðru bir saha parselasyonu ile 2-3 maç içinde bu þablon ile çok rahatlayacaðýný düþünüyorum.

Erkan A.
15.10.2015, 14:49
Bence bugünki Hollanda belkide tarihinin en kötü Hollanda'sý. Takým olarak kötüler. Ýyi hiçbir taraflarý yok. Nerde o eski total futbol oynayan, disli ve sert Hollanda...

Ahý gitmiþ vahý kalmýþ haldeler. Hollanda'yý yenemeyeni dövüyorlar zaten...

Ýki yýl geriye gidelim. 2016 kuralarý çekildiðinde bizim gruptan birinciyi belirlemiþ, ikinci kim olur diye düþünürken þimdilerde klasman dýþý kalan takýmlar Kazakistan, Letonya ve Hollanda... :(

Þaka gibi degil mi?

Bu Hollanda'yý yenmek zor deðil. Bizim koftiden takým bile 3 attý bunlara. Üstelik neredeyse pozisyon bile vermedi. Kalecileri vasat, defanslarý anormal hata yapýyor, orta sahalarýnda bir numara yok ve forvetlerinde ise süper ligin atlama þampiyonu Schneider ve Pörsümüþ yýldýzlarý...

Hollanda karþýsýnda iyi oynamasý ölçü olamaz bence. Zaten Çekler ve Izlanda garantilememis olmasalardý ne biz iki maçý alýrdýk, ne en iyi üçüncü olurduk, ne de Çek lerin hocasý bu adamý oynatirdi...

Bu adam kötü oyuncu deðil. Ýyi oyuncu ama takým icin oynayan bir adam. Taktiksel olarak iyiler. Bizde taktik becerisi iyi olan adam oynayamaz. Bize genç gelen oyuncu kiþisel geliþimini tamamlayamiyor. Ülkemizde genç oyuncularýn geliþebilmesi için uygun ortam ve altyapý mevcut deðil. Bu yüzden Bruma lar, Stoch lar, Vugrineç ler yeteri kadar prim yapamýyorlar. Çünki adamlarýn gelismesine yardýmcý olacak sistemimiz yok bizim. Üretim deðil, tüketim ülkesiyiz.

Bu sebepten dolayý bu tarz genç ama geliþimini tamamlamamýþ oyuncuya ben hayýr diyorum. Oyuncununda geleceðini karartmamak lazým. Eðer altyapýlarýmýz bir Ajax, bir Bilbao, bir Porto gibi eðitimlere çevrilebilir ise ýþte o zaman bu tip oyuncuya egilebiliriz.

Bize 25-28 civarý hazýr adam lazým vesselam...

Aslýnda bu konuya egilecek olan profesyonel bir yönetim ve baþýna þampiyonluk lafýný birkaç sene almayacak bir baþkan lazým. Bunu açýk açýk söyleyen Hakan Kulacoglu gibi adam lazým. Böyle birini seçecek delegeler lazým. Seçildikten sonra destek lazým...

Çok þey lazým çooook...

Ertan abi cok cok haklisin sana katilmamak mümkün degil ,yinede bir iki soru isareti olusuyor kafamda tabiki
büyük olasilikla yönetimde benim gibi düsünüyordur herpsi degilsede bir kac kisi benim düsüncemdedir
hollanda milli takimi dedin ertan abi ?? sana simdik soruyorum bu hollanda `dan siradan takim olmus hollanda`dan hangi oyuncu bizim trabzonsporumuzda ilk onbirde oynayabilir ??
senin yorumuna bakilirsa hollanda milli takimindan hic bir oyuncu trabzonsporda oynayamaz ?? cok kötü olduklari icin ?? ben sana katilmiyorum ertan abi hollanda dedigimiz milli takimin oyunculari nerelerde oynadiklari ortadadir gelecek dünyasampionlugu2018 yilinda olacak ve hollanda ne olursa olsun dünyasampion olmaya adaydir bu genc nesil hollandada herzaman olusuyor ve tas gibi geri dönüs yapacaklardir , ben sahsen herzaman hollandayi destekleyen biriyim oyun sekilerini kalitelerini seviyorum ve hollanda milli takiminin yedekleri bile bizde ilk onbirde oynar herzaman oynar bunlara siradan takim demek olmaz bence ?? böyle kaliteli takima karsi bir skalak vardi iyi oynadi ve 2016 euroya katilacak takiminla ?? 2016 yilindaki skalaki senle beraber Burda elestirecegiz veya övecegimiz günlere seviniyorum ertan abi :) türkcem biraz zayif almanya dogumluyum kusura bakmayiniz saygilarimla ..

Ertan Artan
15.10.2015, 15:25
Ertan abi cok cok haklisin sana katilmamak mümkün degil ,yinede bir iki soru isareti olusuyor kafamda tabiki
büyük olasilikla yönetimde benim gibi düsünüyordur herpsi degilsede bir kac kisi benim düsüncemdedir
hollanda milli takimi dedin ertan abi ?? sana simdik soruyorum bu hollanda `dan siradan takim olmus hollanda`dan hangi oyuncu bizim trabzonsporumuzda ilk onbirde oynayabilir ??
senin yorumuna bakilirsa hollanda milli takimindan hic bir oyuncu trabzonsporda oynayamaz ?? cok kötü olduklari icin ?? ben sana katilmiyorum ertan abi hollanda dedigimiz milli takimin oyunculari nerelerde oynadiklari ortadadir gelecek dünyasampionlugu2018 yilinda olacak ve hollanda ne olursa olsun dünyasampion olmaya adaydir bu genc nesil hollandada herzaman olusuyor ve tas gibi geri dönüs yapacaklardir , ben sahsen herzaman hollandayi destekleyen biriyim oyun sekilerini kalitelerini seviyorum ve hollanda milli takiminin yedekleri bile bizde ilk onbirde oynar herzaman oynar bunlara siradan takim demek olmaz bence ?? böyle kaliteli takima karsi bir skalak vardi iyi oynadi ve 2016 euroya katilacak takiminla ?? 2016 yilindaki skalaki senle beraber Burda elestirecegiz veya övecegimiz günlere seviniyorum ertan abi :) türkcem biraz zayif almanya dogumluyum kusura bakmayiniz saygilarimla ..

Pek farklý yazmamýþýz aslýnda.

Ben þu andaki Hollanda'nin kötü olduðunu savunuyorum. Takým oyunu oynamaya çalýþýyorlar ama çok hata yapýyorlar.

Bu oyuncu da iyi oyuncu belki. Belki de vasat bir adam.

Ama bize gelirse geliþim gosteremeyecegi aþikar.

Bu adam kime benzer biliyormusun, 2000 yýlýndaki Avrupa þampiyonasýnda çok iyi oynayýp turnuva sonunda Gs ye gelen Marek Heinz gibi birþey olacak.

Tarih konusunda emin deðilim ama 2004 te olabilir.

x_man
15.10.2015, 15:31
Gomez'den iyi Cardozo var ama biz faydalanamýyoruz ya da diðerleri Cardozo'ya ayak uyduramýyor maalesef

Poor
15.10.2015, 17:16
Bizim forvete messi gelmediði surece bu takim þampiyon olamaz. Sorun forvette degil

melihergun
15.10.2015, 19:51
yine hýzlý forvet beklicez gibime geliyor keþke ndoye yerine iyi bir herif gelseydi inþallah ndoye açýlýrda beni yanýltýr.

Kolpacý
16.10.2015, 02:06
Gomez milletin yanýp tutuþtuðu Persieden de kaliteli bi adam , Cavandanýn Bosingvanýn formu tekrar yakalamasý gibi bir durum , bunu yapmasý gereken bi insan da Marin , takým bu kadar salak olmamalýydý son 3 maçta.

Ozan Kara
16.10.2015, 11:26
Fanatik Bosingwa'nin da sozlesmesini feshedilecigini yazmis

Trapezunt
16.10.2015, 13:42
Bosingwa futboluda býrakabilir önümüzdeki süreçte. Tedavisi sanýrým çokta iyi gitmiyor.

tonya55
16.10.2015, 14:47
mikel türkiyeye gelmez hiçbir takým alamaz bu yasta belki 2 yada 3 yýl sonra gelir.gomez olayý ise forumda besiktaslýlar var ben yakaladým birkac kez bizene gomezden istedigi kadar atsýn oscar cardoso formunu bulursa gomezden etkili olur.

Ertan Artan
16.10.2015, 14:58
Bosingwa futboluda býrakabilir önümüzdeki süreçte. Tedavisi sanýrým çokta iyi gitmiyor.

Hiç diyesim yok ama bence de buna benzer bir durum var sanki. Tedavi süreci konusunda bilgim yok ama iyileþirse Cavanda'dan formayý alabileceðini sanmýyorum. Bilmiyorum doðru mu ama transfer sezonunda kendisinin artýk bek performansýný saglayamayacagindan stoper oynamak istediði yazýlmýþtý. Geri dönebilirse ancak stoper oynar gibime geliyor. Futbolu býrakýr mý bilemem ama birakirsa da kulüp bünyesinde scout, menajer tarzý bir görev verilip takýmýn yüzlerinden biri yapýlmalý diye düþünüyorum.

Bosingwa, Cardozo gibi kiþilikli adamlar bizim yüzümüz olmalý bence.

Antonio
16.10.2015, 19:02
kervens belfortun lisans ücretini yatýramadýðý için alamadýðý adam yýldýz çýktý.

Nazim Can
16.10.2015, 23:43
Hiç diyesim yok ama bence de buna benzer bir durum var sanki. Tedavi süreci konusunda bilgim yok ama iyileþirse Cavanda'dan formayý alabileceðini sanmýyorum. Bilmiyorum doðru mu ama transfer sezonunda kendisinin artýk bek performansýný saglayamayacagindan stoper oynamak istediði yazýlmýþtý. Geri dönebilirse ancak stoper oynar gibime geliyor. Futbolu býrakýr mý bilemem ama birakirsa da kulüp bünyesinde scout, menajer tarzý bir görev verilip takýmýn yüzlerinden biri yapýlmalý diye düþünüyorum.

Bosingwa, Cardozo gibi kiþilikli adamlar bizim yüzümüz olmalý bence.

Ben Bosingwa nin yerinde olsam bu yönetim ve teknik ekiple askeri kantinden 0,10 kurusa cay kuyruguna bile girmem, yeni yönetim gelirse bende klüp bünyesinde kalmasindan yanayim.

Ozan Kara
17.10.2015, 13:40
Sanýrým Salih Dursun devre arasý gs'ye geri dönüyor. Sað bek arayýþý var mý? :D

Ertan Artan
17.10.2015, 14:00
Gerek yok.

Cavanda zaten orayý götürüyor. Olmadýðý zamanlarda da Sefa var. Ha oda olmazsa orada oynamisligi olan muhteþem stoperimiz var. :)

yattarahayraný
17.10.2015, 19:03
Erman Toroðlu : ''Dün gece Abdürrahim Albayrak,Mehmet Ekici'yi aradý ama Mehmet Ekici telefona bakmadý.'' Facebook'ta TRABZON sayfasý paylaþmýþ.

Timur Mikhail
17.10.2015, 21:38
Yine bu baþlýkta toplanacaz ha yine bir transfer sezonu, winter is coming :)

Michelangelo
17.10.2015, 21:51
Top tasiyan bir kanat oyuncusuna ihtiyacimiz var. Eski Liverpoollu Suso gibi. Milanda kadroya giremiyor, 4-3-1-2 oynuyorlar.

Hizli bir stoperde sart.

kyodou
17.10.2015, 23:04
Benfica' dan Djuricic ve Taarabt devre arasý kiralanabilir. Benfica bu isimlere pek ihtiyaç duymayacak gibi. Ayrýca Takashi Usami de kiralanabilecek etkili isimlerden.

Bu üçlüden herangibiri bile bizim komple kanat oyuncularýmýzýn toplamýna futbol dersi verir.

bach72
17.10.2015, 23:13
Kulüp borçtan batýyor.Bizim taraftar hala þu eksik bu eksik diyerek futbolcu transferi bekliyor.Kardeþim tek eksik olan þey kulüp yönetimi için AKIL.Akýlsýzca yönetiliyor bu kulüp.Hala anlamýyor musunuz?Futbolcuyla mutbolcuyla olmaz bu iþler.Anlayan artýk da!

tonya55
18.10.2015, 10:40
usami djuricic taarabt cosmu gene birileri kulüpte para kalmadý ucmaya basladýk gene.

kyodou
18.10.2015, 11:30
usami djuricic taarabt cosmu gene birileri kulüpte para kalmadý ucmaya basladýk gene.
Kýralýk diyoruz kardeþim. Þu bahsi geçen güney amerikalý yýldýz kanat oyuncusuna para varda, kiralýk oyuncuya mý yok ? Öyle yada böyle devre arasý 2-3 transfer yapýlacak. Bende oyuncu önerilerinizi zevkle takip edeceðim.

kyodou
18.10.2015, 11:40
Kulüp borçtan batýyor.Bizim taraftar hala þu eksik bu eksik diyerek futbolcu transferi bekliyor.Kardeþim tek eksik olan þey kulüp yönetimi için AKIL.Akýlsýzca yönetiliyor bu kulüp.Hala anlamýyor musunuz?Futbolcuyla mutbolcuyla olmaz bu iþler.Anlayan artýk da!
Transfer de akýl istiyor iþte. Hepsi birbiriyle baðlantýlý. Erkan' ýn yayýn taç çizgisiyle birleþtiði yerden alýp içeri bir adým atýp açtýðý muz ortanýn hiçbir halta yaramadýðýný anlayýp o bölgeye etkili bir kanat oyuncusu alacak, yada Türk futbolunun sözde geleceði Yusuf' un rakibin içinden geçmesini beklemeyip o bölgeye de adam eksikten bir kanat oyuncusu alacak beyinler lazým. Ilhan Cavcav kafasýyla da Iho kafasýyla da kulüp yönetilmez. Yönetimin ekonomik basiretsizliði bir engel evet ama ligin en yeteneksiz kanat oyuncularý da bizde. Yanlýþ, yanlýþ ile düzeltilmez. Göz var nizam var. Rakibinde Podolski, Nani, Markovic, Töre, Q7 varken kasanda milyonlar da olsa, baþkanýn Abramovic de olsa Yusuf-Erkan ikilisiyle þampiyon o-la-maz-sýn...

Haa Ekici, Marin gibi potansiyeli belli oyuncularýn olur, o zaman suçu beyinlerde ararsýn. O zaman dersin; AKIL was here.

Travelair
18.10.2015, 14:15
Trabzonspor'da takýmýn temek direði denilebilecek 2 yerli futbolcu var: Onur ve Mehmet.

Ýlerisi için Okay var. Mbia yabancýlardan futbol olarak saðlam olaný. Cardozo sakatlýktan dolayý verimi düþük

Cavanda idare ediyor

Bundan baþka diðerleri ancak bazý maçlarda performans verebilecek, diðer maçlarda yetersiz kalacak futbolcular.

Bunun üstüne de þark kafasýyla kulüp yönetimi sonucu takýmýn temel direði dediðimiz 2 yerli futbolcumuzu kaybetmek üzereyiz

tonya55
18.10.2015, 14:23
Kýralýk diyoruz kardeþim. Þu bahsi geçen güney amerikalý yýldýz kanat oyuncusuna para varda, kiralýk oyuncuya mý yok ? Öyle yada böyle devre arasý 2-3 transfer yapýlacak. Bende oyuncu önerilerinizi zevkle takip edeceðim.
belki 1transfer yapýlýr oda ekonomik olursa sonucta adamý kiralýyorsun bir bedeli bahsettigin adamlarýn 6 aylýk kirasý 700 bin euro olsa kendiside 6 ayda 1 milyon euro isteseki saydýgýn adamlar genc ve piyasasý olan adamlar bize zaten yar etmezler zaten paramýzda yok.

emrhan61
18.10.2015, 15:06
Skorer kanat lazým. Solda Marin saðda Campbell tarzýnda biri.

Ý. SARAL
18.10.2015, 15:10
Kadromuz iyi ama dýþ faktörler ve kendi ayaðýmýza sýkmaktan bir türlü ritmi tutturamýyoruz. Her sene ayný olaylar, her sene en baþtan kuruyoruz her þeyi.

hofsaale
18.10.2015, 15:23
cavanda--douglas-xxx-konstant
---------------mbia------okay--------------
xxx---------------ekici--------------marin
---------------------ndoye--------------------

tonya55
18.10.2015, 16:27
Skorer kanat lazým. Solda Marin saðda Campbell tarzýnda biri.
sefa yýlmaz girecek ekici iyilesecek campell cok pahalý ucmayýn.

Fatih K.
18.10.2015, 17:57
Ýþ çýðrýndan çýkmaya baþladý 4-5 tane demirbaþ saðlam oyuncu hariç diðerleri tamamen gönderilip yeni transferler yapýlmalý. Yoksa baþka türlü bu gruplaþma ve kavgalarýn önüne geçemeyiz. Tabi Þota, ÝHO ve Hurmada takýmdan uzaklaþtýrýlmalý.

Bence Onur, Mehmet, Cardozo, Cavanda, Marin, Okay, Mbia ve belki 1-2 tanede kendi halinde oyuncular kalýp diðerleri tamamen gönderilmeli.

karahanbakar
18.10.2015, 20:49
Ýþ çýðrýndan çýkmaya baþladý 4-5 tane demirbaþ saðlam oyuncu hariç diðerleri tamamen gönderilip yeni transferler yapýlmalý. Yoksa baþka türlü bu gruplaþma ve kavgalarýn önüne geçemeyiz. Tabi Þota, ÝHO ve Hurmada takýmdan uzaklaþtýrýlmalý.

Bence Onur, Mehmet, Cardozo, Cavanda, Marin, Okay, Mbia ve belki 1-2 tanede kendi halinde oyuncular kalýp diðerleri tamamen gönderilmeli.

Gönderin-Alýncýlar yine iþ baþýnda. Kardeþim bazý þeyler düzeltmeye çalýþalým. Sayfanýn ilk satýrlarýný kötü yazdýk diye sayfayý koparýp atmaya kalkýyoruz. Bir þeyleri düzeltmeye çalýþsak daha iyi deðil mi. Kadromuz çok iyi bunu görüyorsunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

UðurB
18.10.2015, 21:36
Aralýk'ta yönetim ve Hurma giderse takým nefes alýr. O zaman transferde bir tek stoper kiralanmasý yeter...

emrhan61
18.10.2015, 21:58
Süpürücü , Hýzlý bir stoper (Zambrano,Papy) ve skorer yetenekli heyecanlandýracak GT tarzý kanat yeter.(Campbell)

Fatih K.
19.10.2015, 00:02
Gönderin-Alýncýlar yine iþ baþýnda. Kardeþim bazý þeyler düzeltmeye çalýþalým. Sayfanýn ilk satýrlarýný kötü yazdýk diye sayfayý koparýp atmaya kalkýyoruz. Bir þeyleri düzeltmeye çalýþsak daha iyi deðil mi. Kadromuz çok iyi bunu görüyorsunuz.

Kadromuz iyi zaten birþey demiyoruz ona. Birbiriyle arasýnda problem olan ve söylenenler doðruysa antrenmanlarda alttan alttan birbirine laf atan 2 grup futbolcuyu nasýl birleþtireceksin? Yada o bütünlüðü saðlamadan nasýl baþarýlý olacaksýn? Kadron istediði kadar iyi olsun sana gelmek istemeyen ve zorla getirdiðin bir adam senin en önemli oyuncularýndan biriyle tekme tokat kavga ediyor ve korunan hala Erkan oluyorsa o futbolcu grubundan baþarý çýkmaz.

Biraz nefsi olan bir yönetim olsaydý takýmýn baþýnda ertesi gün Erkan dahil takýmda grup oluþturan adamlarý kadro dýþý býrakýrdý. Erkan, Aytaç, Alper, Sefa, Özer ben olsam en baþta bunlarý süresiz kadro dýþý býrakýrým.

Fatih Çelik
19.10.2015, 00:09
Bizim bolca sevgi,saygý ve dostluk transfer etmemiz lazým.

Murathan
19.10.2015, 02:05
A.Hunt
Campbell
Douglasýn yanýna bir stoper

Onur
Cavanda X Douglas Constant
Mbia Okay
Campbell Hunt Marko
Cardozo

Bahadýr Þimþek
19.10.2015, 04:37
Bize hizli ve bitirici forvet lazim baska birsey degil.

ertuuu
19.10.2015, 09:19
Türk futbolunu denen dünya batýk,
Trabzonspor ise uzun süredir beyni olmayan bir grup,

yedek kaleci sýkýntýsý vardý,
stoperde istikrar sýkýntýsý vardý,
sað bekte alternatifi,
sol bek,
önlibero da kalite,
kanatlar hiç yoktu,
oyun kurucu ve forvette alternatif eksikliði...

ne derece tespit edildi?
ne derece karþýlandý?

kaleci alternatifi aldýn, sað bek aldýn, sol beke constant monte ettin, önlibero da mbia ile kaliteni arttýrdýn,
stoperde belkalem i arýyoruz kalite hala bulunamadý,
kanatlarýn yine ayný saldýramýyorsun,
forvette bir düzenin vardý alternatifi olarak aldýðýn oyuncu etki edemiyor,
marin diðer oyuncularla uyum yakalayamýyor..

saldýrmayý, atak geliþtirmeyi, rakibin üzerine gitmeyi, ileride top tutmayý þaþýrtmayý, boðmayý beceremiyoruz,
sadece 2 kanat oyuncusu alsaydýk ve diðer oyuncularý hiç kurcalamasaydýk daha iyi durumda olurduk...

ne mutlu bize, aklýmýz yok...

Trapezunt
19.10.2015, 11:24
Devre arasýna kadar N'Doye bekleneni veremezse yeni bir forvetimiz daha olacaktýr.

tonya55
19.10.2015, 11:38
belkalemi arýyoruz diyen arkadaþ belkalem kac mac oynamýs gittigi takýmda belkalem o agýrlýgýyla ptt 1 ligde zor oynar.forvet isteyen renkdaslar komik olmayýn 4 forvet üzerine forvet almazlar geciniz.devre arasý transferi cok zor.

Travelair
19.10.2015, 11:59
Þu anlaþýlmýyor deðil mi? Eðer takým arkadaþýna yumruk atan futbolcuya gerekli cezayý vermezseniz, üstüne üstlük kulübün resmi sitesinden futbolcunun aðzýndan üstünkörü özür mesajý yaynýnlatarak olayý kapatmaya çalýþýrsanýz, Messi'yi de alsanýz o takýmdan fayda gelmez. Çünkü idareci ve teknik yöneticinizde iþ yoktur. Yazdýkça sinirlenip zývanadan çýkýyorum, o yüzden bu kadar söyleyeyim, anlayana arz ederim

ertuuu
19.10.2015, 12:11
belkalem aðýr diyen arkadaþ,
belkalem o aðýrlýkla emenike ye yetiþiyor...

tonya55
19.10.2015, 12:23
belkalem bizde oynayacak kapasitede degil yoluna yürüyemiyor git bolusporun stoperini al daha etkili olur.

Uður Kalyoncu
19.10.2015, 16:48
Niasse ilac olurdu ama Akhisar'da oynadi ýþte. .Fransa da Guingamp tan Brezilya da siradan takimdan alinca oluyor Akhisar dan olunca olmuyor bu iþler.

Kosan adam yoksa takimda topa sahip olacaksin...Biz topa sahip olamiyoruz..Ön tarafa hýzlý birebirde etkili topu sadece ayagina beklemeyen adamlar sart..Erkan Marin Ekici forvetler hepsi topu ayagina istiyor..Topsuz kosu yapan sadece Yusuf var..O da dengesiz olunca sonuclarin böyle olmasi normal..

tonya55
19.10.2015, 16:50
marin yerine orta sahanýn ortasýna mbia nýn yanýna bir adam alýnsa daha iyi olurdu marin cok top eziyor harcýyor.

kyodou
19.10.2015, 18:01
belkalem bizde oynayacak kapasitede degil yoluna yürüyemiyor git bolusporun stoperini al daha etkili olur.

marin yerine orta sahanýn ortasýna mbia nýn yanýna bir adam alýnsa daha iyi olurdu marin cok top eziyor harcýyor.
Belkalem Süper lige gelen belkide en iyi stoperdi. Özellikle soðukkanlýlýðý dünyada ender görülecek derecede idi. Fener maçýnda baskýdan etkilenmeden topunu oynayan tek oyuncumuzdu mesela. Neresi aðýr ben hala çözemedim bide. Kimi kaçýrdý arkasýna ?

Marin' e gelince... Ilk 11' imizde yaratýcý tek oyuncumuz Marin. 2-3 top kaybý yaptý diye kötü mü oldu ? Erkan ve Yusuf top kaybetme rekoru kýrýyor her maç. M'Bia bile Marin' den çok top kaybediyor. Sanki Barcelona paslarý yapýyoruzda Marin bozuyor. Marin sahadaki ayaðý en zeki topçumuz. Attýðý ince arapaslara akacak beyinler yok, o harcanan toplar o yüzden.

Bazen troll olduðunu düþünmüyor deðilim.

Hüseyin Þ.
19.10.2015, 18:52
Valla bizim yapmamýz gereken iki þey var;

1- 1461i amacýna uygun ve etkin þekilde kullanmak

Ýran, Gürcistan, Türki cumhuriyetler ve ortadoðu'yu (buna bosna gibi müslüman ülkeler dahil) tarayýp uygun oyuncularý 1461'e kazandýrmak.

2- Belçika, Hollanda ya da Avusturya liginden bi takýmla iþ birliði yapýp buralara oyuncu göndermek.

Misal genç bi afrikalý forvet mi buldun, al gönder buraya oynasýn.

**

her yýl iki tane 1461 iki tane avrupada iþbirliði yaptýðýn kulübe oyuncu göndersen ve iki yýlda 2 tane oyuncu kazansan müthiþ bi iþ yapmýþ olursun, ki bu hiç de zor deðil.

yorumsuz6117
19.10.2015, 19:14
Bir stoper ve forvet arkasýnda ki üçlünün tamamen deðiþmesi lazým..

tonya55
19.10.2015, 20:07
Belkalem Süper lige gelen belkide en iyi stoperdi. Özellikle soðukkanlýlýðý dünyada ender görülecek derecede idi. Fener maçýnda baskýdan etkilenmeden topunu oynayan tek oyuncumuzdu mesela. Neresi aðýr ben hala çözemedim bide. Kimi kaçýrdý arkasýna ?

Marin' e gelince... Ilk 11' imizde yaratýcý tek oyuncumuz Marin. 2-3 top kaybý yaptý diye kötü mü oldu ? Erkan ve Yusuf top kaybetme rekoru kýrýyor her maç. M'Bia bile Marin' den çok top kaybediyor. Sanki Barcelona paslarý yapýyoruzda Marin bozuyor. Marin sahadaki ayaðý en zeki topçumuz. Attýðý ince arapaslara akacak beyinler yok, o harcanan toplar o yüzden.

netice varmý kacýncýyýz ligde ben dogrudan sasmam benim fikirlerimi begenmeyebilirsin.belkalem madem iyi topcu 18 e bile giremiyor gittigi takýmda agýr bize stepanov tarzý oyuncu lazým defansa belakem oynayacagýna git boluspor sanlýurfaspordan stoper al daha iyi gecen yýl belkalemli savunmayý izledik resmen madara ettiler kac kere.

asilhamsi
19.10.2015, 21:56
Þu anlaþýlmýyor deðil mi? Eðer takým arkadaþýna yumruk atan futbolcuya gerekli cezayý vermezseniz, üstüne üstlük kulübün resmi sitesinden futbolcunun aðzýndan üstünkörü özür mesajý yaynýnlatarak olayý kapatmaya çalýþýrsanýz, Messi'yi de alsanýz o takýmdan fayda gelmez. Çünkü idareci ve teknik yöneticinizde iþ yoktur. Yazdýkça sinirlenip zývanadan çýkýyorum, o yüzden bu kadar söyleyeyim, anlayana arz ederim

kesinlikle ayný gorusteyim.

erkan,özer baska bir takýmda olsa elli kere ceza alýrdý.

Erkan coktan kadro dýsý kalmalýydý.

asilhamsi
19.10.2015, 21:58
Benfica' dan Djuricic ve Taarabt devre arasý kiralanabilir. Benfica bu isimlere pek ihtiyaç duymayacak gibi. Ayrýca Takashi Usami de kiralanabilecek etkili isimlerden.

Bu üçlüden herangibiri bile bizim komple kanat oyuncularýmýzýn toplamýna futbol dersi verir.

taarabt bu sezonun en kritik transferi olacaktý ama malesef.

ekici--------taarabt-----------marin

---------------cardozo----------------

asilhamsi
19.10.2015, 21:59
4-1-3-2 ye donmek zorundayýz.

-------------onur------------

cavanda----transfer---douglas---constant

------------mbia------------------------

ekici-----------okay-----------marin

--------cardozo------ndoye-------------

Kolpacý
20.10.2015, 02:34
gitgide daha az umursuyorum , 2008deki Sadri Þeneri özlemeye baþladým , þuan çoklu angaryadan baþka biþey deðil , ülkenin halide ortadayken

ertuuu
20.10.2015, 08:27

belkalemin kimliðinde Trabzon yazsa
yada saçlarý 3 numara deðil de asortik kesilmiþ olsa,
sakalý, býyýðý þekilli olsa mesela,
çok daha farklý olurdu...

Bahadýr Þimþek
20.10.2015, 09:52
Bizim takim kendini general sananlarla dolu. Bu ordu cývýmýþ bitmis. Ben artik umidi kestim takimdan.

Takimin kaptaninin orasi burasi ayri oynuyor. Taraftar sonuna kadar arkasindaydi ancak o takimi hocayi ve yonetimi satmak icin entrika cevirme isine girdi.

tonya55
20.10.2015, 09:59
belkalemin kimliðinde Trabzon yazsa
yada saçlarý 3 numara deðil de asortik kesilmiþ olsa,
sakalý, býyýðý þekilli olsa mesela,
çok daha farklý olurdu...
mustafanýn adýda mustafaovic olsa herkes hayranlýk duyardý.marin diyor herkes ama acýkcasý basýndada dedim eski marinin yarýsý bile yok sahada herkeste dogru yabancý hayranlýgý var.ama belkalem bank asyada zor oynar cok agýr.

Mert Oðuzlu61
20.10.2015, 11:09
Bizim takim kendini general sananlarla dolu. Bu ordu cývýmýþ bitmis. Ben artik umidi kestim takimdan.

Takimin kaptaninin orasi burasi ayri oynuyor. Taraftar sonuna kadar arkasindaydi ancak o takimi hocayi ve yonetimi satmak icin entrika cevirme isine girdi.

4 maçtýr rakipleri Onur organize ediyor, sezon baþýndan beri 2 pas yapamayan kaleye gidemeyen defans hücum futbol adýna teknik taktik hiçbirini yapamayan takýmý Onur bozdu. Takýmla ilgili hiçbir þey bilmeyen taze transfer Cavanda yý bile Onur bozdu.

Hadi diyelim Onur, Ekici, Medjani ve diðerleri Þota yý istemiyor;

Gs Prandelli yi Selçuk ve çetesi sayesinde yolladý, þampiyon oldu. Takýmýn aðýr baþlarýna kulak vermek lazým. Selçuk Prandelli gittikten sonra açýk açýk itiraf etmiþti, Ýtalyaný biz yolladýk dedi resmen. Neden ? Büyük takým hocasý deðil bununla yapamazdýk kan uyuþmazlýðý vardý diyor, Hamza hoca bizi toparladý ve nefes aldýrdý diyor. Hatýrlayýn Prandelli için neler dediðini.

Þimdi ayný þeyi oyuncularýn Þota ya yaptýðý çok açýk çünkü Þota daha takýma geldiði gün etine buduna bakmadan takýmýn kaptanýna posta koydu, taraftarý ve kaptaný karþýsýna aldý, takýmýn geçen yýlki yýldýzý Medjani yi kurbanlýk koyun gibi kesti yetmedi bir baþka yýldýz Ekici ye yüklendikçe yüklendi.

Þimdi sahaya çýk oyna desen bu adamlara sana hadi lan oradan demezler mi ? Burayý dingonun ahýrýna çeviren Onur mu Þota mý ? Þota nýn kayseri ve kasýmpaþa da kümeye oynattýðý rezil futbolun aynýsýný oynuyor muyuz ? Biraz düþününce sorunun temel noktasýný yakalýyoruz ama düþünmeden yorumlamaya kalkarsak suçlu Ekici, Medjani, Onur, Cavanda, Esteban, Erkan vs... diye gidiyor. Buda çok komik oluyor.

Milletin antrenörü Emre Çolak a posta koyuyor, Emre den bir halt olmaz ama Hamza hadi Burak ve Selçuk a medya önünde Þota nýn Onur a yaptýðýný yapsa ya ? Kýyamet kopar siz ne diyorsunuz ya býrakýn Allah aþkýna... Sanki Fatih Atik hakkýnda konuþuyor, takýma küstürdüðü adamlardan biri kaptan diðeri Ekici. Bunlar zaten bizim takýmýn yarýsý, Süleyman abisiyle gelip medyada Onur u doðradýklarý gün bunlarýn olacaðý belliydi zaten. Futbolcularýn sevip saygý duyacaðý bir isim deðil Þota, ulan Avea reklamýnda oynayan adama kim saygý duyar kendinizi futbolcu yerine koyun ? :D

Bahadýr Þimþek
20.10.2015, 11:27
Benim soyledigim seyin takimin iyi ya da kotu olmasiyla ne alakasi var. Kulupte ona yapilan bir haksizlik varsa ki biz de oldugunu soyluyoruz zaten ama kaptan dedigin adam kusup de ben oynamiyorum dememeli. Sahada dik durup mucadele etmeli ki arkasinda duran taraftarin destegini kaybetmemeli. Olaylardan sonra sahaya ciktigi ilk mactan itibaren sahadaki arkadaslarina karsi surekli agresif tavirlar sergiledi, bunun sebebi de Onur'u Trabzonspor'un ustunde goren taraftardir. Destek farli sey, birinin bir tarafini kaldirmak farkli sey.

Mehmet ile birlikte entrikalara girmemeli. Agzina yumruk yemis, donup kendisi de vursaydi 2 tane kac haftadir aglamak ne demek aglayip da oynamamak ne demek.

Onur, Mehmet ve Erkan'ýn yaptiigini birisi fenerde yapsin ne oluyor bakin. Adam tarihinin en efsane oyuncusunu odasinda tvit atiyor diye yolladi. Biz de hala Trabzonspor onemli degil yeter ki Onur'a bise olmasin diyoruz. Bu kulup bu yonetim ve taraftarla batmaya mahkumdur.

ertuuu
20.10.2015, 11:51
mustafanýn adýda mustafaovic olsa herkes hayranlýk duyardý.marin diyor herkes ama acýkcasý basýndada dedim eski marinin yarýsý bile yok sahada herkeste dogru yabancý hayranlýgý var.ama belkalem bank asyada zor oynar cok agýr.

trollükten keyif alan bana cevap yazmasýn..

Mert Oðuzlu61
20.10.2015, 12:05
Benim soyledigim seyin takimin iyi ya da kotu olmasiyla ne alakasi var. Kulupte ona yapilan bir haksizlik varsa ki biz de oldugunu soyluyoruz zaten ama kaptan dedigin adam kusup de ben oynamiyorum dememeli. Sahada dik durup mucadele etmeli ki arkasinda duran taraftarin destegini kaybetmemeli. Olaylardan sonra sahaya ciktigi ilk mactan itibaren sahadaki arkadaslarina karsi surekli agresif tavirlar sergiledi, bunun sebebi de Onur'u Trabzonspor'un ustunde goren taraftardir. Destek farli sey, birinin bir tarafini kaldirmak farkli sey.

Mehmet ile birlikte entrikalara girmemeli. Agzina yumruk yemis, donup kendisi de vursaydi 2 tane kac haftadir aglamak ne demek aglayip da oynamamak ne demek.

Onur, Mehmet ve Erkan'ýn yaptiigini birisi fenerde yapsin ne oluyor bakin. Adam tarihinin en efsane oyuncusunu odasinda tvit atiyor diye yolladi. Biz de hala Trabzonspor onemli degil yeter ki Onur'a bise olmasin diyoruz. Bu kulup bu yonetim ve taraftarla batmaya mahkumdur.

Selçuk ve Burak Prandelli döneminde kafalarýna koltuk su þiþesi yiyorlardý, kaptan Selçuk formayý çýkarýp aðlaya aðlaya yuhalanarak dýþarý çýkmýþtý. Bu iþler senin dediðin gibi olmuyor iþte, sen daha 2 günlük antrenör gel 9 yýllýk oyuncuya, takýmýn kaptanýna aðzýna geleni söyle itibarsýzlaþtýr taraftarýn önüne atmaya çalýþ ama bu hamlen ters tepsin sonra kaptansýn oynayacaksýn de. Onur da oynayacak moral mi kaldý dün bile yenilgiyi Ekici ye Onur a yükledi antrenör. Bu adam için ben olsam sahaya çýkmam yatarým kongreyi beklerim, oyuncularda þuan bunu yapýyor zaten. Selçuk gibi sahaya çýksa baþýna aynýsý gelecek, Onur zeki çocuk Þota varken takým düzelmeyecek bunu biliyor ve sahaya çýkýp onun eline koz vermiyor. Maksat Selçuk gibi aðlasýn taraftar yuhalasýn hemen satalým... Bak o Selçuk Prandelli yi gönderdim dedi kendi aðzýyla, Burak ile birlikte...

Alex in bileti çok önceden kesilmiþti, o çok ayrý bir konu. Güncel örnek var karþýnda Van Persie. Bak antrenörlerine nasýl baský yapýyorlar hadi Persie için tek laf etse ya ? Edebilir mi ?

-Küsmesinde oynasýn,
-Onun eli armut mu topluyor iki tanede o geçirseydi,

Bunlar nasýl yorumlar, halý saha takýmý hakkýnda mý konuþuyoruz ? Bu düþünce þuan Ýho yu destekliyor, bilmiyorum sende mi onlardansýn Bahadýr hocam ama sosyal medyada ve reelde ne kadar yeniçeri varsa hepsi ayný nakaratý tekrar ediyor Onur gitsin Ekici gitsin hepsi gitsin Þota ve Ýho kalsýn, direk anlýyorsun zaten TS li mi yoksa belediyesporlu mu olduðunu...

Oldu caným zeki yi akbaþ ý da geri çaðýralým Kayseri yi küme düþüreceklerini bizi düþürsünler Yumlu da yardým ediyor zaten, durmak yok Trabzon belediyespor olmaya devam... Ts liler bunu istemiyor ama bugün Onur, Ekici gitsin Þota, Ýho kalsýncýlarýn tam olarak istedikleri þey bu.

tonya55
20.10.2015, 12:05
trollükten keyif alan bana cevap yazmasýn..
benim fikirlerim bunlar bir baskasýda senin gibi düþünmek zorunda degil yani koyun degilim ben ister tasvip edersin ister etmezsin sana kalmýþ.ben sana mesela trabzon messiyi ronaldoyu alacak dediginde bile hakaret düzeyine varan bir konusma yapmadým lütfen saygýlý ol.

Bahadýr Þimþek
20.10.2015, 12:18
Selçuk ve Burak Prandelli döneminde kafalarýna koltuk su þiþesi yiyorlardý, kaptan Selçuk formayý çýkarýp aðlaya aðlaya yuhalanarak dýþarý çýkmýþtý. Bu iþler senin dediðin gibi olmuyor iþte, sen daha 2 günlük antrenör gel 9 yýllýk oyuncuya, takýmýn kaptanýna aðzýna geleni söyle itibarsýzlaþtýr taraftarýn önüne atmaya çalýþ ama bu hamlen ters tepsin sonra kaptansýn oynayacaksýn de. Onur da oynayacak moral mi kaldý dün bile yenilgiyi Ekici ye Onur a yükledi antrenör. Bu adam için ben olsam sahaya çýkmam yatarým kongreyi beklerim, oyuncularda þuan bunu yapýyor zaten. Selçuk gibi sahaya çýksa baþýna aynýsý gelecek, Onur zeki çocuk Þota varken takým düzelmeyecek bunu biliyor ve sahaya çýkýp onun eline koz vermiyor. Maksat Selçuk gibi aðlasýn taraftar yuhalasýn hemen satalým... Bak o Selçuk Prandelli yi gönderdim dedi kendi aðzýyla, Burak ile birlikte...

Alex in bileti çok önceden kesilmiþti, o çok ayrý bir konu. Güncel örnek var karþýnda Van Persie. Bak antrenörlerine nasýl baský yapýyorlar hadi Persie için tek laf etse ya ? Edebilir mi ?

-Küsmesinde oynasýn,
-Onun eli armut mu topluyor iki tanede o geçirseydi,

Bunlar nasýl yorumlar, halý saha takýmý hakkýnda mý konuþuyoruz ? Bu düþünce þuan Ýho yu destekliyor, bilmiyorum sende mi onlardansýn Bahadýr hocam ama sosyal medyada ve reelde ne kadar yeniçeri varsa hepsi ayný nakaratý tekrar ediyor Onur gitsin Ekici gitsin hepsi gitsin Þota ve Ýho kalsýn, direk anlýyorsun zaten TS li mi yoksa belediyesporlu mu olduðunu...

Oldu caným zeki yi akbaþ ý da geri çaðýralým Kayseri yi küme düþüreceklerini bizi düþürsünler Yumlu da yardým ediyor zaten, durmak yok Trabzon belediyespor olmaya devam... Ts liler bunu istemiyor ama bugün Onur, Ekici gitsin Þota, Ýho kalsýncýlarýn tam olarak istedikleri þey bu.

Diger konular birer yorumdur ve herkesin fikrine saygi duyarim ama son dedigine itirazim var. Dikkat edersen her mesajimda yonetimi de sucluyorum. O belediyesporlu dediklerinin ne dusundugu beni cok ilgilendirmiyor ama beni o sekilde yaftalaman da hos degil. Ne yonetimden memnunum ben ne de herkese efelenen Onur'dan ne de Mehmet'ten.

Mert Oðuzlu61
20.10.2015, 12:34
Diger konular birer yorumdur ve herkesin fikrine saygi duyarim ama son dedigine itirazim var. Dikkat edersen her mesajimda yonetimi de sucluyorum. O belediyesporlu dediklerinin ne dusundugu beni cok ilgilendirmiyor ama beni o sekilde yaftalaman da hos degil. Ne yonetimden memnunum ben ne de herkese efelenen Onur'dan ne de Mehmet'ten.

Hayýr yaftalamadým sadece Onur Ekici gitsin Þota Ýho kalsýn diyenlerin büyük çoðunluðunun maksadýnýn TS olmadýðýný belirtmek istedim. Ben Kasýmpaþa nýn kovduðu bir hoca ve Kayseri yi batýrmýþ çakma bir sportif direktör uðruna 400 milyon borç varken Ýstanbullularýn salyasýný akýttýðý, þehri benimsemiþ hýrslý ve yetenekli 2 yýldýzý kaybetmenin tarihi bir hata olacaðýný söylüyorum. Ýho nun gitmeden son sürprizi bunlar olabilir, oyuncularý korumalýyýz sahip çýkmalýyýz. Ýho belki fb li deðil ama þu süreçte emin oldum ki bu adamýn derdi TS felan deðil kesinlikle kendi þovunu yaptý ve kulüpten nemalandý. Siyaset yapýp kulüpte kalýcý olacaðý kongreyi kazanmak istiyor. O kongreyi alýrsa TS Ankaragücü nden beter durumlara düþecektir ve bitecektir bunu görmemek için kör olmak lazým. TS büyük takým ama büyük camia deðiliz bizi bu ülke bitirir. Bizi yönetecek kiþiler vizyon sahibi kiþiler olmalý, Fiko gibi birini bulamazsak yandýk. Adaylýðý kesinleþmiþ tek isim Çakýroðlu ve kongreye 1 ay kaldý, kimse ortaya çýkmýyor geleceðimiz hiç bu kadar kapkara gözükmemiþti.

Bahadýr Þimþek
20.10.2015, 12:42
Yonetim konusunda ayni dusunuyorum dedim daha ne deyim yahu.

Benim ekstra tek soyledigim Onur ve Mehmet'i kulubun uzerinde gormeyelim.

Fatih K.
20.10.2015, 14:01
Hayýr yaftalamadým sadece Onur Ekici gitsin Þota Ýho kalsýn diyenlerin büyük çoðunluðunun maksadýnýn TS olmadýðýný belirtmek istedim. Ben Kasýmpaþa nýn kovduðu bir hoca ve Kayseri yi batýrmýþ çakma bir sportif direktör uðruna 400 milyon borç varken Ýstanbullularýn salyasýný akýttýðý, þehri benimsemiþ hýrslý ve yetenekli 2 yýldýzý kaybetmenin tarihi bir hata olacaðýný söylüyorum. Ýho nun gitmeden son sürprizi bunlar olabilir, oyuncularý korumalýyýz sahip çýkmalýyýz. Ýho belki fb li deðil ama þu süreçte emin oldum ki bu adamýn derdi TS felan deðil kesinlikle kendi þovunu yaptý ve kulüpten nemalandý. Siyaset yapýp kulüpte kalýcý olacaðý kongreyi kazanmak istiyor. O kongreyi alýrsa TS Ankaragücü nden beter durumlara düþecektir ve bitecektir bunu görmemek için kör olmak lazým. TS büyük takým ama büyük camia deðiliz bizi bu ülke bitirir. Bizi yönetecek kiþiler vizyon sahibi kiþiler olmalý, Fiko gibi birini bulamazsak yandýk. Adaylýðý kesinleþmiþ tek isim Çakýroðlu ve kongreye 1 ay kaldý, kimse ortaya çýkmýyor geleceðimiz hiç bu kadar kapkara gözükmemiþti.

Celil Hekimoðlu aday olmadý mý? Her yerde röportajlar yapýyorlar aday diye olmadý mý daha?

Mert Oðuzlu61
20.10.2015, 14:51
Celil Hekimoðlu aday olmadý mý? Her yerde röportajlar yapýyorlar aday diye olmadý mý daha?

Evet Celil de aday.. Çakýroðlu ve Hekimoðlu þimdilik adaylýðý kesinleþen 2 isim ama ikisi de kuru fasulye, Sadri Þener döneminde baþkanlýða aday olan (2008 kongresi) diðer isim Hayrettin Hacýsalihoðlu ydu ama Sadri Þener aday olunca kendisi 2 no lu isim olmuþtu, Sadri Þener ile ittifak yapmýþtý. Celil Hekimoðlu da o dönemki yöneticiler arasýndaydý, Sadri Þener in listesi çok güçlüydü ve o dönem iyi iþ becerdiler çünkü herkes birleþmiþti. Daha sonradan Hayrettin gitti, Nevzat Þakar lar geldi sonrasý malum. Sadri Þener 3 temmuz sonrasý daðýldý.

Hekimoðlu ve Çakýroðlu oylarý böler Ýho yu ebedi baþkan yaparlar. Kesinlikle tek bir isim etrafýnda birleþmeliler, camiada saygý görecek ve bu baþkan adaylarýný yönetimine alýp birleþtirecek birisi lazým. Sadri Þener in yaptýðý gibi... Ancak 1 ay kaldý ve þuanki tablo Ýho yu favori baþkan yapýyor. Normal þartlarda kongrede hiç þansý olmaz derdim ama bunlar her türlü hileyi yapabilecek insanlar, Ýho nun karþýsýna muhalefet tek aday çýkarmazsa Ýho yeni üyeleriyle kongreyi kazanýr ve TS biter.

Fatih K.
20.10.2015, 15:21
Evet Celil de aday.. Çakýroðlu ve Hekimoðlu þimdilik adaylýðý kesinleþen 2 isim ama ikisi de kuru fasulye, Sadri Þener döneminde baþkanlýða aday olan (2008 kongresi) diðer isim Hayrettin Hacýsalihoðlu ydu ama Sadri Þener aday olunca kendisi 2 no lu isim olmuþtu, Sadri Þener ile ittifak yapmýþtý. Celil Hekimoðlu da o dönemki yöneticiler arasýndaydý, Sadri Þener in listesi çok güçlüydü ve o dönem iyi iþ becerdiler çünkü herkes birleþmiþti. Daha sonradan Hayrettin gitti, Nevzat Þakar lar geldi sonrasý malum. Sadri Þener 3 temmuz sonrasý daðýldý.

Hekimoðlu ve Çakýroðlu oylarý böler Ýho yu ebedi baþkan yaparlar. Kesinlikle tek bir isim etrafýnda birleþmeliler, camiada saygý görecek ve bu baþkan adaylarýný yönetimine alýp birleþtirecek birisi lazým. Sadri Þener in yaptýðý gibi... Ancak 1 ay kaldý ve þuanki tablo Ýho yu favori baþkan yapýyor. Normal þartlarda kongrede hiç þansý olmaz derdim ama bunlar her türlü hileyi yapabilecek insanlar, Ýho nun karþýsýna muhalefet tek aday çýkarmazsa Ýho yeni üyeleriyle kongreyi kazanýr ve TS biter.

Yargýtay kararýndan sonra geçen seçimdeki delegeler sadece oy kullanacak deniyordu yeni üyelerin bir önemi yok gibi. Ama eðer ki 20 aday bile çýksa ÝHO seçilirse bir daha Trabzonspor kelimesini aðzýma bile alamayacam. Yani artýk o adama oy vermek saflýk, cahillik falan deðil düpedüz düþmanlýktýr. Yani artýk bizim burada birþeyleri takip edip zaman geçirmemize hiç gerek kalmaz.

Ayrýca TS Lovers MAY ýn oðlu ÝHO nun listesinde olacak demiþ. Dediðin gibi her alanda profesyonellik getirecek bir Fikoya ihtiyacýmýz var 3-5 kurþunumuz kaldý onuda ciddi anlamda hedefe atmalýyýz. Yoksa bir daha zor toparlanýr bu takým.

Turgay Atalay
21.10.2015, 11:56
- ÝHO
- SÜLO
- Þota
- Esteban
- Douglas
- Salih
- Musa
- Alper
- Özer
- Erkan
- Ndoye
- Deniz... Acilen Trabzonsporla ve futbolla iliþiði kesilmesi gereken isimler. Hatta ÝHO ya oy verecek satýlmýþlarýn da kurþuna dizilmesi icap etmekte.

ADANALI
21.10.2015, 16:21
QTM (Quality Turkish Media, Kaliteli Türk Medyasý) yine Mitroglou üzerine oynuyor TrabzonSpor`a transferi gündemdeyken yok Türk düþmaný yok gol sevinci sýrasýnda yaptýðý ateþ etme hareketini karþýsýnda Türk varmýþ gibi hayal ediyor falan saçma sapan þeyler. Ýhtiyacýmýz olan bu adam ve bunu akþam herkes görecek.

Enes Coþkun
21.10.2015, 16:22
- ÝHO
- SÜLO
- Þota
- Esteban
- Douglas
- Salih
- Musa
- Alper
- Özer
- Erkan
- Ndoye
- Deniz... Acilen Trabzonsporla ve futbolla iliþiði kesilmesi gereken isimler. Hatta ÝHO ya oy verecek satýlmýþlarýn da kurþuna dizilmesi icap etmekte.

Gönderilmesi gereken liste gayet iyi...Þota keþke biraz daha geç gelseydi takýmýn baþýna 4 yýl sonra falan kendisini çok severim ayrýca diðer Trabzonsporlu efsane oyunculara nazaran biraz daha kültürlü.

Kamer'
21.10.2015, 21:12
N'doye u çok çabuk sildi herkes , ne oynadýðý belli olmayan takýmda tüm suçu forvete yýkmak olmaz . Bu adam baþka liglerde kendini ispatlamýþ , bize gelince futbolu mu unuttu ?

Sadece zamana ve doðru düzgün bi teknik direktöre ihtiyacý var

ADANALI
22.10.2015, 02:44
QTM (Quality Turkish Media, Kaliteli Türk Medyasý) yine Mitroglou üzerine oynuyor TrabzonSpor`a transferi gündemdeyken yok Türk düþmaný yok gol sevinci sýrasýnda yaptýðý ateþ etme hareketini karþýsýnda Türk varmýþ gibi hayal ediyor falan saçma sapan þeyler. Ýhtiyacýmýz olan bu adam ve bunu akþam herkes görecek.

Rui VITÓRIA çok geç soktu Mitroglou`yu oyuna. Ýzlediyseniz maçý adam oyuna girer girmez pozisyona girdi. Ýnþallah Benfica satýn alma opsiyonu olan 6 Milyon €`yu kullanmaz biz gene devreye gireriz.

Travelair
22.10.2015, 09:46
N'Doye kimdi ki? Kariyeri boyunca ne yapmýþ, kaç gol atmýþ, ne performans vermiþ? Disiplini neymiþ? Geçmiþ olsun. Böyle baþa böyle tarak demiþ atalarýmýz. Atar 3-5 gol, yine kanar dururuz, huyumuz kurusun

tonya55
22.10.2015, 10:40
herkeste golcü hastalýgý var ndoye deniz cardoso tek forvetle oynuyoruz 10 forvet alsak 11 inciyi istersiniz.

Travelair
22.10.2015, 11:00
Deniz'in katkýsý yok, sakat, çözüm diye alýnan N'Doye'nin 7 maçta golü yok bir asist, Cardozo'nun bel problemi var. Kaç golcümüz var? Hala 1. Peki diðer forvetler Erkan Yusuf Özer vs. çalým gol orta pas vb. konularda ne kadar etkili? Mehmet nerde? Yumruk yedi, olay kapandý. Trabzonspor nerde? Yandý bitti kül oldu. Gerçekten çok yüzsüzüz, istedikçe istiyoruz. Böyle davranýrsak yarýn bir gün Mbia'nýn Marin'in de baþýna bir þey gelir mazallah. Bir tekme, bir çelme, bir aparkat?

Kamer'
22.10.2015, 12:18
N'Doye kimdi ki? Kariyeri boyunca ne yapmýþ, kaç gol atmýþ, ne performans vermiþ? Disiplini neymiþ? Geçmiþ olsun. Böyle baþa böyle tarak demiþ atalarýmýz. Atar 3-5 gol, yine kanar dururuz, huyumuz kurusun

Bizim hastalýðýmýz bu iþte , oyuncu bizde deðilken bi tarafýmýzý yýrtarýz gelsin diye . Adam geldikten sonra hemen derisini yüzüp köpeklere yedirmeye çalýþýrýz . Bu zihniyetle devam ettikçe 3 tane 5 tane deðil 50 tane de forvet gelse dayanmaz .

Kopenhag 150 maç 82 gol 34 asist
Lokomotif Moskova 68 maç 27 gol 3 asist
Hull City 15 maç 5 gol 1 asist

Transfer döneminde N'doye adý piyasaya düþtüðünde ben deðildim burda adama methiyeler dizen , en son oynadýðý EPL ' de kýsa zamanda takýmýna puanlar kazandýrdý diye muhabbet döndüren . Þimdi ne oynadýðý belli olmayan takýmda , her maç kazara forvete bir iki top gelirken , bu adamdan ne bekliyosunuz ? Orta sahada top al , git çalýmla , kaleciyi ters köþeye yatýr ! Bunu mu bekliyorsunuz ?

Jankoyu alýrken ne kadar sevindik , sonra adam çok aðýr diye üstüne para verdik yolladýk , þimdi döktürüyor .

Cardozoyu alýrken dünya starý geldi dedik , þimdi çöp kategorisine girmek üzere .

N'doye geldi yine aynýsý .

Þunu artýk herkes kafasýna soksun , elindeki oyuncularý kullanabilmek , o oyunculardan en iyi verimi almak teknik direktörün iþidir .

Þotanýn baþarýsýz olduðunu düþünüyorum ve takýmdaki oyuncularýn performans düþüklüklerinde hocanýn etkisinin fazla olduðunu düþünüyorum .

ertuuu
22.10.2015, 12:24
beyler sýkýntý golcüde deðil,
sýkýntý sað,sol,orta oyuncusunda,
hücum atraksiyonu geliþtiremiyoruz,
a,b,c planlarýmýz yok,
oyunumuzu yönlendirecek adamlarýmýz yok,
duran, yüksek toplarý çok iyi deðerlendirdik geçen sene,
bu sene bu kabiliyetimizi de yitirdik...

Travelair
22.10.2015, 12:46
Bizim hastalýðýmýz bu iþte , oyuncu bizde deðilken bi tarafýmýzý yýrtarýz gelsin diye . Adam geldikten sonra hemen derisini yüzüp köpeklere yedirmeye çalýþýrýz . Bu zihniyetle devam ettikçe 3 tane 5 tane deðil 50 tane de forvet gelse dayanmaz .

Transfer döneminde N'doye adý piyasaya düþtüðünde ben deðildim burda adama methiyeler dizen , en son oynadýðý EPL ' de kýsa zamanda takýmýna puanlar kazandýrdý diye muhabbet döndüren . Þimdi ne oynadýðý belli olmayan takýmda , her maç kazara forvete bir iki top gelirken , bu adamdan ne bekliyosunuz ? Orta sahada top al , git çalýmla , kaleciyi ters köþeye yatýr ! Bunu mu bekliyorsunuz ?

Jankoyu alýrken ne kadar sevindik , sonra adam çok aðýr diye üstüne para verdik yolladýk , þimdi döktürüyor .

Cardozoyu alýrken dünya starý geldi dedik , þimdi çöp kategorisine girmek üzere .

Þunu artýk herkes kafasýna soksun , elindeki oyuncularý kullanabilmek , o oyunculardan en iyi verimi almak teknik direktörün iþidir .

Þotanýn baþarýsýz olduðunu düþünüyorum ve takýmdaki oyuncularýn performans düþüklüklerinde hocanýn etkisinin fazla olduðunu düþünüyorum .

Kardeþim sen bana çatýyorsun da, ama peki ya sen daha giderken ben dönüyorsam?

N'Doye Danimarka liginde parlamýþ, gol asist yapmýþ, ama Rusya ve Ýngiltere liglerinde ise baþarýsý üst düzey deðildir. Düþüþ eðilimindedir. Buraya da motivasyonu düþük olarak gelmiþtir. Transfer böyle yapýlmaz. 7 maçta da gol atamayarak Trabzonspor'da baþarýlý olamamýþtýr. Bunu eleþtirmem normal. Gelirken de methiyeler düzen taraftardan deðildim, aksine disiplin yönünden sýkýntý çekebileceðimizi yazdým. Janko da dýþarda sürüyle gol attý ama bizde baþarýlý olamadý, çünkü transfer yapýlýrken sadece kaç gol attýðýna da bakýlmaz. Bir sürü etken vardýr, hepsinin kesiþmesi lazým ki verim alabilesin. Nitekim Ýsviçre Ligi'nde 9 maçta dokuz gol atmýþ. N'Doye yeni transfer olmasýna raðmen, 7 maçta gol atamayarak beklentileri karþýlamamýþtýr, 2.5 milyon € almayý da benim ölçülerime göre transfer olduðu gün bile hak etmemiþtir. Cardozo iyi golcüdür, ama belinden sakattýr, ona destek için aldýðýmýz da þu ana kadar defolu bir görüntü çizmektedir, bahsettiðim transfer ölçütü kesiþmeleri de azdýr, motivasyonu azdýr... Baþarý elbette birçok faktörün birleþimine baðlýdýr, ayný transferde olduðu gibi. Kusura bakmayýn ama benim eleþtirilerim baþkasýna benzemez, senelerdir takip edenler de bunu takdir ederler

Kamer'
22.10.2015, 13:44
Kardeþim sen bana çatýyorsun da, ama peki ya sen daha giderken ben dönüyorsam?

N'Doye Danimarka liginde parlamýþ, gol asist yapmýþ, ama Rusya ve Ýngiltere liglerinde ise baþarýsý üst düzey deðildir. Düþüþ eðilimindedir. Buraya da motivasyonu düþük olarak gelmiþtir. Transfer böyle yapýlmaz. 7 maçta da gol atamayarak Trabzonspor'da baþarýlý olamamýþtýr. Bunu eleþtirmem normal. Gelirken de methiyeler düzen taraftardan deðildim, aksine disiplin yönünden sýkýntý çekebileceðimizi yazdým. Janko da dýþarda sürüyle gol attý ama bizde baþarýlý olamadý, çünkü transfer yapýlýrken sadece kaç gol attýðýna da bakýlmaz. Bir sürü etken vardýr, hepsinin kesiþmesi lazým ki verim alabilesin. Nitekim Ýsviçre Ligi'nde 9 maçta dokuz gol atmýþ. N'Doye yeni transfer olmasýna raðmen, 7 maçta gol atamayarak beklentileri karþýlamamýþtýr, 2.5 milyon € almayý da benim ölçülerime göre transfer olduðu gün bile hak etmemiþtir. Cardozo iyi golcüdür, ama belinden sakattýr, ona destek için aldýðýmýz da þu ana kadar defolu bir görüntü çizmektedir, bahsettiðim transfer ölçütü kesiþmeleri de azdýr, motivasyonu azdýr... Baþarý elbette birçok faktörün birleþimine baðlýdýr, ayný transferde olduðu gibi. Kusura bakmayýn ama benim eleþtirilerim baþkasýna benzemez, senelerdir takip edenler de bunu takdir ederler

Kimseye çattýðým yok :) Benim anlatmaya çalýþtýðým þu , son 2 yýlý düþününce hangi forvetler vardý elimizde ? Cardozo- Yatabare- Waris - N'doye . Hiçbirinden tam istediðimiz verimi alamýyoruz , bu oyuncular kötü oyuncular deðildi ki ? Takým gol atamayýnca acýmasýzca forvetler eleþtiriliyor . Tamam N'doye kötü performans gösteriyor doðrudur ama bu demek deðildir ki N'doye kötü oyuncu . Futbol bi takým oyunu ve üst düzey yeteneklere sahip deðilseniz tüm takým performansý forvetleri de etkiler .

Takým bu kadar daðýnýkken , Yusuf-Erkan gibi iki kanat varken kimse forvetten gol atmasýný beklemesin . Ýþte bu yüzden N'doye nin bu kadar eleþtiri almasýna karþýyým

kncyalcin
22.10.2015, 14:49
Takýmýn birkaç yýldýr taktiksel oyun konusunda sýkýntýlarý var. Bunun en temel nedeni teknik direktörler ve oyuncu seçimleridir. Sahadaki diziliþin bir önemi yok aslýnda.
Yýllardýr bir sistem takýmý olamanýn sýkýntýsýný her yýl yetersiz hocalar ile bir kez daha yineleyip berbat bir oyun ile ayný nakaratý dinliyoruz.
Doðru oyuncular ve doðru taktik yeterliliði olan isim ve en önemlisi doðru yönetim yapýsý oluþturulmalý.
Þuan için sadece oyuna dönersek oyun anlayýþýmýzý toptan deðiþtirmezsek bir maç iyi bir maç kötü devam ederiz. Hücumda baþlayan pres ve pas kanallarýný kapatarak oynamanýn yanýnda hýzlý oynamalýyýz. Elimizdeki oyuncular ile oynanabilecek en ideal diziliþ ve þablon bu olmalý diye düþünüyorum.
.........Douglas......Medjani......Aykut........
Cavanda........Mbia........Okay.....Constant
.......…....................Marin................. ..........
..................NDoye..........Cardozo.......... ...
Hücum ve orta sahada alan daraltarak oynamalýyýz. Erkan ve Yusuf top ezdiði sürece takým olarak saðlýklý hücum yapma þansýmýz yok. Böylece hücumda çoðalma sorununu az da olsa gidermiþ olacaðýz. Ndoye savunma arkasý koþu yaparken Cardozo ayaðýna gelecek toplarla sonuca ulaþacaktýr.
Þuan için takýmýn kangren isimleri Yumlu, Yusuf, Erkan, Ekici, Özer kenarda þans bulabileceklerdir.

iPhone 'den Tapatalk aracýlýðý ile gönderildi

Hüseyin Þ.
22.10.2015, 21:20
Malmö'nün 21 yaþýnda sol beki Pa Konate bu hafta þampiyonlar liginde haftanýn takýmýna seçilmiþ. Nasýl uþaktýr bilen izleyen var mý?

Ý. SARAL
23.10.2015, 08:59
Malmö'nün 21 yaþýnda sol beki Pa Konate bu hafta þampiyonlar liginde haftanýn takýmýna seçilmiþ. Nasýl uþaktýr bilen izleyen var mý?

Ne zaman böyle transferler yaparýz o zaman baþarý gelebilir. Pili bitik yýldýzlardan býktýk.

Travelair
23.10.2015, 11:25
Güney Kore U-17 Milli Takýmý'ný biraz izledim de dikkatimi çekiyor. Sol beki vb. Ordan oyuncular satýn alýp 2 sene kiralarsak ilerde önemli katkýlar yapabileceklerini düþünüyorum

asilhamsi
23.10.2015, 21:04
Takýmýn birkaç yýldýr taktiksel oyun konusunda sýkýntýlarý var. Bunun en temel nedeni teknik direktörler ve oyuncu seçimleridir. Sahadaki diziliþin bir önemi yok aslýnda.
Yýllardýr bir sistem takýmý olamanýn sýkýntýsýný her yýl yetersiz hocalar ile bir kez daha yineleyip berbat bir oyun ile ayný nakaratý dinliyoruz.
Doðru oyuncular ve doðru taktik yeterliliði olan isim ve en önemlisi doðru yönetim yapýsý oluþturulmalý.
Þuan için sadece oyuna dönersek oyun anlayýþýmýzý toptan deðiþtirmezsek bir maç iyi bir maç kötü devam ederiz. Hücumda baþlayan pres ve pas kanallarýný kapatarak oynamanýn yanýnda hýzlý oynamalýyýz. Elimizdeki oyuncular ile oynanabilecek en ideal diziliþ ve þablon bu olmalý diye düþünüyorum.
.........Douglas......Medjani......Aykut........
Cavanda........Mbia........Okay.....Constant
.......…....................Marin................. ..........
..................NDoye..........Cardozo.......... ...
Hücum ve orta sahada alan daraltarak oynamalýyýz. Erkan ve Yusuf top ezdiði sürece takým olarak saðlýklý hücum yapma þansýmýz yok. Böylece hücumda çoðalma sorununu az da olsa gidermiþ olacaðýz. Ndoye savunma arkasý koþu yaparken Cardozo ayaðýna gelecek toplarla sonuca ulaþacaktýr.
Þuan için takýmýn kangren isimleri Yumlu, Yusuf, Erkan, Ekici, Özer kenarda þans bulabileceklerdir.

buna benzer dizilimi belki de 10 kere paylastým.Bu takým ancak boyle oynar.

Bunun lami cimi yok.

tek santrafor oynamak enayilik olur.

Benim diger bir onerimde ekici ve marin önde kullanýp, pasa dayalý oyun oynamak.

-----------onur--------

cavanda---aykut--douglas--constant

ekici-------mbia-------okay-----marin

--------ndoye-----------cardozo--------

bu da gayet mantýklý.

asilhamsi
23.10.2015, 21:05
bir kanat hareketli marin,diger kanat paslý oynayan ekici.

smart
24.10.2015, 02:02
Ekici kanat oynayamaz

UðurB
24.10.2015, 10:13
buna benzer dizilimi belki de 10 kere paylastým.Bu takým ancak boyle oynar.

Bunun lami cimi yok.

tek santrafor oynamak enayilik olur.

Benim diger bir onerimde ekici ve marin önde kullanýp, pasa dayalý oyun oynamak.

-----------onur--------

cavanda---aykut--douglas--constant

ekici-------mbia-------okay-----marin

--------ndoye-----------cardozo--------

bu da gayet mantýklý.

Bence yazdiginiz takim daha cok 4-3-3 oynayabilecek bir takim.
Marin'i biraz daha Cardozo ve N'Doye'nin yanina atip Ekici, Okay ve Mbia'nin orta ucluyu olusturdugu bir dizilis.
Bir de ben Douglas yerine savunmada Medjani'yi tercih ederim.
Iste o zaman savunmadan dan dun cikmayan, ilerideki ucluye daha yakin bir dizilis saglayabiliriz....

Emrah Akcagöz
24.10.2015, 11:50
Bence yazdiginiz takim daha cok 4-3-3 oynayabilecek bir takim.
Marin'i biraz daha Cardozo ve N'Doye'nin yanina atip Ekici, Okay ve Mbia'nin orta ucluyu olusturdugu bir dizilis.
Bir de ben Douglas yerine savunmada Medjani'yi tercih ederim.
Iste o zaman savunmadan dan dun cikmayan, ilerideki ucluye daha yakin bir dizilis saglayabiliriz....

Savunmadan dan dun çýkmayacaksak Medjani yerine Douglas oynar. Ýzlediðim kadarý ile Douglas diðer stoperlerimize göre ayaðýna çok daha hakim. Yok savunmayý orta alana yaklaþtýracaksak o zaman Medjani belki tercih edilebilir.

kncyalcin
24.10.2015, 12:04
Savunmadan dan dun çýkmayacaksak Medjani yerine Douglas oynar. Ýzlediðim kadarý ile Douglas diðer stoperlerimize göre ayaðýna çok daha hakim. Yok savunmayý orta alana yaklaþtýracaksak o zaman Medjani belki tercih edilebilir.

Ne Medjani ne de Douglas ile savunmayý önde kuramazsýnýz. En azýndan Douglas ile oynarsanýz solbekiniz de en az Cavanda kadar çabuk olmalý. Stoper konusunda herkesin yanýldýðý en önemli konu ayaklarýn çabukluðundan ziyade belin kývraklýðý olmalý. Elimizdeki stoperlerin arasýnda tekniði en iyi olan isim Douglas.
Takýmdaki yetersiz kanat oyuncularý nedeniyle farklý bir takým diziliþi ile kanat isimlerinden arýnarak bir yapý üzerinde durulmalý

ertuuu
24.10.2015, 12:35
Ne Medjani ne de Douglas ile savunmayý önde kuramazsýnýz. En azýndan Douglas ile oynarsanýz solbekiniz de en az Cavanda kadar çabuk olmalý. Stoper konusunda herkesin yanýldýðý en önemli konu ayaklarýn çabukluðundan ziyade belin kývraklýðý olmalý. Elimizdeki stoperlerin arasýnda tekniði en iyi olan isim Douglas.
Takýmdaki yetersiz kanat oyuncularý nedeniyle farklý bir takým diziliþi ile kanat isimlerinden arýnarak bir yapý üzerinde durulmalý

kanat oyuncularýyla oynamak þart mý?
kanatsýz bir sistem neden düþünülmez?
teknik drektör müsvetteleri neden önce takým yapýsýna bakmazlar da þablona göre oturtmaya çalýþýrlar?

kncyalcin
24.10.2015, 12:53
kanat oyuncularýyla oynamak þart mý?
kanatsýz bir sistem neden düþünülmez?
teknik drektör müsvetteleri neden önce takým yapýsýna bakmazlar da þablona göre oturtmaya çalýþýrlar?

Þart deðil tabi ama bunun çok önceden çalýþýlmýþ olmasý lazým. Zaten kanattan top taþýyamýyoruz. Taþýdýklarýmýzý da öldürüyoruz. Elimizde fark yaratan bir kanat yok zaten. Ayrýca aynen söylediðiniz gibi þablona oyuncu monte etmek yerine oyuncuya göre þablon belirlemek her zaman daha baþarýlý olacaktýr ki en azýndan oyuncu performansý açýsýndan..

emrhan61
24.10.2015, 14:40
Devre arasý Kayseri'den kaleci Hakan Arýkan KESÝN, Ömer Bayram ise %99 ihtimalle takas teklifleriyle alýnacak. (Soner, Ýshak, Sefa verilcek)

Onur ve Esteban varken Hakan? Neden olacak Onuru gonderecekler. Sýkar biraz tabi..

ADANALI
24.10.2015, 17:49
Devre arasý Kayseri'den kaleci Hakan Arýkan KESÝN, Ömer Bayram ise %99 ihtimalle takas teklifleriyle alýnacak. (Soner, Ýshak, Sefa verilcek)

Onur ve Esteban varken Hakan? Neden olacak Onuru gonderecekler. Sýkar biraz tabi..

Hakan ARIKAN`ýn gitmesi zaten çok büyük bir hataydý adamýn þikebahçe maçýndaki performansýný hatýrlayýn o olsaydý Esteban alýnmazdý zaten. Esteban`ýn da performansý ortada ama eðer ikisinden biri gitmeyecekse Onur ve Esteban varken Hakan`a gerek yok. Bu arada Ömer BAYRAM yeni bir Sefa YILMAZ vakasý olmasýn da... Bence onun yerine Kayseri ErciyesSpor`dan Oðulcan ÇAОLAYAN (http://www.transfermarkt.com.tr/ogulcan-caglayan/profil/spieler/248219) ve GaziantepSpor`dan Muhammet DEMÝR (http://www.transfermarkt.com.tr/muhammet-demir/profil/spieler/83560) kesinlikle kadroya katýlmalý. Ýki kulübe Para + Kimi istiyorlarsa verelim. Aykut, Mustafa, Medjani (Papy gelecekse), Constant, Ýshak, Alper, Musa, Aytaç, Soner, Fatih, Özer, Sefa, Serdar, Deniz... Bu listeden seçsinler beðensinler.

smart
24.10.2015, 18:22
En büyük transfer iho-hurma-shota 3 lüsünün gitmesidir

CasTo
24.10.2015, 20:44
takýmda gruplasmanýn oldugu bariz ortada. böyle bariz belli etmeseler keske. kimsenin kimseye tahamülü yok pas vermeyince kýzýlýyor kaslar catýlýyor.

bunun mimarý da 8 senedir hicbirsekilde sorun cýkarmayan onuru terorist gibi göstermeye calýsan hurmadadýr
birisi yazmýstý burda hurma cok kincidir kinini tutar diye doðruymus gercekten

ekici erkan tartýsmasýda belli.

bu tartýsmalardan

onur----hurma-sota

ekici--erkan

bu guruplardan karsýlýklý olarak birileri gitmediði sürece bitecegini sanmýyorum.

CasTo
24.10.2015, 21:09
pape souare
papy kiralýk

http://www.transfermarkt.com.tr/andrija-zivkovic/profil/spieler/206843
sözlesmesi bitecek

http://www.transfermarkt.com.tr/joel-campbell/profil/spieler/131248 ( bence yeni by yapabiliriz )

http://www.transfermarkt.com.tr/wellington-silva/profil/spieler/121990 hayalim... bu adam ingilterede de güc kazanýr iyice. cok kývrak yattara tarzý bir adam bu

UðurB
24.10.2015, 22:18
Aralýk'ta yönetimin gideceðini ümit ederek bir kaç hamle ile sakin ve sürekliliði olan bir takým olabiliriz.

1. Hurma ve Sota'yla yollar ayrýlmalý
2. Erkan, Yumlu ve Özer kadro dýþý býrakýlmalý, imkan varsa satýlmalýlar.
3. Maliyetler düþünülerek Papy kiralanmalý, bonservissiz Denisov ve sakatlýktan dönecek Bosingwa ile kadro tamamlanmalý.

4-3-3 ya da 4-3-2-1 tarzý bir diziliþ ile þu kadroyu kurabilirsek bence çok baþarýlý oluruz:

Onur
Cavanda-Bosingwa-Papy-Denisov
Medjani-Okay-Mbia
Ekici-Marin
Cardozo

Esteban
Salih-Douglas-Aykut-Constant
Sefa-Aytaç-Özer-Yusuf
N'Doye-Deniz

Uðurcan-Alper

Bera B.
24.10.2015, 22:35
http://www.transfermarkt.com.tr/essaid-belkalem/profil/spieler/162395

:(

Terzioðlu
24.10.2015, 22:55
Aykut sürekli oynayacaksa devre arasinda stopere gerek yok. Sol bek ve sag kanat en acil ihtiyac.

Hakan
24.10.2015, 23:13
1461'deki Akakpo çaðrýlabilir iyi oyuncu

Hüseyin Þ.
25.10.2015, 02:44
Kimse farkýnda deðil ama yabancý sýnýrýndan yana takýmýn çok problemi var, gelecek sene bu mesele biraz baþ aðrýtacak. Malum ilk 18de toplamda maksimum 11 yabancý oyunu bulunabiliyor. Kuralda 14 yabancý diyor ama bu 14ün, ilk 11 dahil yalnýzca 11i kadroya girebiliyor. Þimdi bizim banko yabancý olacak mevkileri yedekler dahil sayalým.

1- Yedek kaleci Esteban
2- Sað Bek Cavanda
3- Stoper Douglas
4- Stoper (Douglas'ýn yanýna gelmesi allahýn emri olan transfer)
5- Sol Bek (Normal þartlarda Constant, ya da yerine gelecek baþka bir yabancý)
6- Ortasaha (Mbia)
7- Sað Açýk (Þart oðlu þart transfer)
8- Sol Açýk (Sizi bilmem ama ben bi sezon daha Erkan/Yusuf'a katlanamam)
9- Forvet (Cardozo yada Ndoye)

bu 9 kontenjan garanti, ama daha eldekiler var;

10- Marin
11- Ndoye (eðer iki yabancý forvetle devam edersek)
12- Medjani

E hadi bu üç kiþiden birini feda ettin ve 11e tamamladýn. iþ onla da bitmiyor, en iyi ihtimal 8 yabancýyla çýktýn (Onur-Ekici-Okay) zorunlu olarak + Esteban. Kalan yedeklerin hemen hepsi Türk olmak zorunda. Yani takýmýn hamle gücü yine, Özer, Yusuf, Sefa, Aytaç, Yumlu, Aykut, Alper ve Salih falan oluyor. Misal Sol kanada Joel Campbell aldýn, sakatlandýðýnda yerinde Yusuf ya da Sefa oynayacak. Attan inip hiç bir þeye binmemek resmen :)

Ýþin kötü yaný, hadi yedek kulübesi için yerli futbolcu alayým desen alabileceðin yerli oyuncularýn hiç biri eldekilerden çok farklý deðil. Alayý vasat oyuncular.

Bu þartlarda yapýlmasý gereken bi kaç þey var;

1- YUMLU HER ÞARTTA GÖNDERÝLMELÝ
1- Eren Albayrak, ligde alabileceðin en iyi yerli sol bek, ve eldeki Alper'den en az iki kat daha iyi bi adam. Sözleþmesi sene sonunda bitiyor, bedava adam. Alper yerine kulübeye monte edilmeli.
2- Þu þartlarda yabancý yedek kaleci olayý çok lüks, yabancý yedek kaleci bulunduracaðýma, kanatlarý yedekleyebilecek iyi bi adam alýrým. Esteban yerine genç ve yetenekli bi yerli kaleci alýnmalý.
3- Salih yerine yerli bi yedek sað bek. Onun için de hiç uzaða gitmeden, lig ortalamasýna göre fena oyuncu olmayan Rize'li Koray Altýnay alýnmalý. Ligde ondan daha iyi bi yerli sað bek yok.

Burada iki seçenek var,
1- Ya Ekici'yi Marin'e tercih edip, Ekici gibi olabilecek en iyi yerli yatýrýmý Marin'e tercih edip bi kontenjan kazanacaksýn
2- Ya da 2 yabancý forvetten birini gönderip yedeðe eldeki tek alternatif olan Muhammed Demir'i koyup oradan bi kontenjan açacaksýn.

Ýlk seçenek bana hem maliyet hem de mantýk olarak daha doðru geliyor. Yerli oyuncunun altýn olduðu bi ortamda Ekici'ye bu þansý vermemenin ne mantýkla ne vicdanla açýklanýr hiç bir yaný yok bence.

Yani yeni sezon 26 kiþilik kadro planlamasý þöyle olacak;

ilk 11: ONUR, CAVANDA, YBNCI STOPER, DOUGLAS, YBANCI SOL BEK - MBÝA, OKAY - YABANCI SAÐ AÇIK, EKÝCÝ, YABANCI SOL AÇIK - CARDOZO
Yedekler: YERLÝ YEDEK KALECÝ, EREN ALBAYRAK, KORAY ALTINAY, UÐUR DEMÝROK, AYKUT DEMÝR, MEDJANÝ, ÖZER, AYTAÇ, NDOYE, YABANCI YEDEK KANAT, YUSUF, DENÝZ, YAVUZCAN (3.KALECÝ), ALTYAPI, ALTYAPI

Eldeki malzemeden çýkacak maksimum yemek bu.

** Ha bir de, þahsen hiç istemiyorum ama eðer çok sýkýþýlýrsa bu konuda, belki bu yýl Yunanistan'da çok iyi bi yýl geçiren Jimmy Durmaz düþünülebilir, ama son son son son çare olarak. Yoksa onun da Sefa'dan fazla bi futbolcu olduðunu düþünmüyorum. Ama yerli kanat ihtiyacý olursa yine eldeki en iyi alternatif olur.

artvints
25.10.2015, 12:18
stopere ve forvete yapýlan son iki transfer takýmý kötü etkiledi. O oyuncular n'doye, douglas yerine niasse ve zambrano olsa su an ilkonbiri oturmuþ bir takým izliyor olurduk.

Özellikle n'doye bence yanlýþ transfer oldu. Douglas bizde oynar ama ilk etapta lazým olan özellik yok. Arkayi supurecek hýzda bir stoper lazýmdý.takým piskolojik olarak daha rahat olurdu.son haftalarda defansý en önde kuran takým olduk iki üç kere ama yenildik.bu hýz eksikliðinden dolayý güvensizlik oluþuyor.daha kararlý bir þekilde önde basamiyoruz.hep çekingenlik oluyor arkaya adam sarkacak diye.baþka sorunlar da var tabi.

CasTo
25.10.2015, 12:40
bence papy-denisov ve 1 adet yattara tarzý kanat ile bu is götürülür

erkan-constant-yumlu-(belki medjani) ile yollar ayrýlmalý. cünkü bosi reyiz gelcek stoperde sað bekte oynar. eðer kiralanmasa wellington silva yý isterdim.. mecbur sene sonuna kaldý o

kncyalcin
25.10.2015, 12:53
stopere ve forvete yapýlan son iki transfer takýmý kötü etkiledi. O oyuncular n'doye, douglas yerine niasse ve zambrano olsa su an ilkonbiri oturmuþ bir takým izliyor olurduk.

Özellikle n'doye bence yanlýþ transfer oldu. Douglas bizde oynar ama ilk etapta lazým olan özellik yok. Arkayi supurecek hýzda bir stoper lazýmdý.takým piskolojik olarak daha rahat olurdu.son haftalarda defansý en önde kuran takým olduk iki üç kere ama yenildik.bu hýz eksikliðinden dolayý güvensizlik oluþuyor.daha kararlý bir þekilde önde basamiyoruz.hep çekingenlik oluyor arkaya adam sarkacak diye.baþka sorunlar da var tabi.
Bu konuda son derece haklýsýn. Burada ismi anýlan stoperlerden hiçbiri alýnamadý.
Zambrano, Moreno, Papy
Gidip Douglas'ý aldýk ki 2. stoperin gerekli olduðunu defalarca dile getirildi. Oyuncudan önce sistem, disiplin saðlamak öncelikli olmalý.
Gönül ister ki herþeyi düþünülmüþ bir kadro tasarlanmýþ olsaydý.
B. Peres...Mammana...Moreno....Oviedo
.................Mbia..............Okay........... ........
Zivkovic..............Ekici.................Cardon a
..........................Cardozo................. .........
Yedek Takým:
Tolga Ü......Aykut......Kaan.......Eren
...............Aytaç.........Banega...........
.....Tannane.......Vlasic.....Marin......
......................Sheydaev..................

Mert Acar
25.10.2015, 15:28
Gidecekler :
1-Baþkan ve Yönetim
2-Hurma
3-Sülo Arvaladze
4-Erkan Zengin
5-Özer Hurmacý
6-Mustafa Yumlu
7-Soner Aydogdu
8-Ýshak Doðan
9-Fatih Atik
10-Serdar Gürler

Bu parazitlerden kurtulmak ilk hedefimiz olmalý.

Erkan A.
25.10.2015, 16:51
renktaslar kimse yazmiyor ama sivasspor macinda aatifi görmemezlikden geleyemeyiz aatif diye bir oyunculari var sivasin bizim erkandan yusufdan marindan sefadan denizden on gömlek Üstün bir oyuncu yoksa benmi yaniliyorum sivas takiminda is yok Saglam bir trabzonspor dün sivasi tarihi farkla yenebilirdi bakin haftaya sivas en az bes gol yer ..ben baskan olsaydim AATIF KAC PARAYSA VERIR ALIRDIM gercekten cocuga hayran kalmamamk elde degil kac yasinda bilmiyorum ama aatif süper bir oyuncu resmen harcaniyor bize gelse taraftarin sevgilisi olur bu kesin ve net

Erkan A.
25.10.2015, 16:54
...bunuda yazayim simdik aatif bize gelirse oynayamaz diyenlerde olur siz yazmadan ben yazayim gecen yil gol krali olmus bir aatif trabzonsporun kaptanligini bile alir aatif yattara etkisi yaratir jaja teknigi var sivas macinda son dakikalarda bir orta yapti zamaninda ünal Karaman ayni hakarete gs ye karsi istanbulda yapmisti o zamanlarda hakem faciasi yüzünden ya berabere yada yenilmistik ünal canimizdi böyle seyler yaptigi Zaman tadindan gecilmezdi aatif be aatif bakin youtoube güvenc veriyor resmen trabzonsporda gelse bizim dehirde kral olur cocuk futbolu seviyor oynamak istiyor sivasda kayboluyor bizi dün tek basina yenecekti ..

Hakan
25.10.2015, 17:13
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/25/0f4768eab2c979a8200198450eeb7bd6.jpg

Milan'ýn Sassuolo maçýndaki kalecisi,henüz 16 yaþýnda

redbul
25.10.2015, 17:28
ara transferde bence bir solbek ve bir orta saha oyuncusu alýnacaktýr ama bence ondan daha önce takýma hoca alýnmalýdýr benim hoca adaylarým lucýen favre veya marcelo bielsa dýr.

Erkan A.
25.10.2015, 17:40
sivasda oynayan AATIF bizim aslinda bu kaliteli kadromuzu ucurur Mehmet erkan marin aatif okay gercekten sadece aatif alinsin Transfer zamaninda yeterlidir kalitesiz bosuna para verilen oyuncularda mutlaka yok edilmelidir bu durumda bir oyuncu daha alinabilinir türkiye liginde hic oynamamis bir yildizi ben sahsen istemem Ronaldo bile olsa istemem gelecek tarz yapacak alismam gerek bunu bgenemdim derken sezon bitecek ...türkiye ligini taniyan bir aatif var Hemde gol krali olmus 29 yasinda rahat 3 yil üst düzeyde oynar gol sorunumuzu cözecek bir oyuncu bizim bir kac rahat kosmayan savasmayan oyunculara tas cikaracak bir Transfer olur AATIF ALINANA KADAR YAZACAGIM BURAYA BELKI YÖNETIMDEN BIRI BENI OKUYABILIR

asilhamsi
25.10.2015, 18:33
eren ve guray cok kritik iki transfer olur.

Stoper,santrafor transferi ile devre arasý icin yeterli isimleri almýþ oluruz.Akagbo bence de cagýrýlmalý.

-------------onur-----------

cavanda---douglas---transfer---eren

-------ekici---mbia---okay-----------

guray------------------------marin

-----------cardozo-----------------------

bence ikinci devre icin yeterli.

Fatih K.
25.10.2015, 21:41
Cardozo gittikten sonra alýnacak forvet Deniz stilinde 2 týk daha iyi bir forvet almalýyýz. Gücü, hýzý ve tekniði ortalama üzeri olan bir forvet bizim takýmda her türlü oynar ama iþte Cardozo gibi klas adamlar bizim sistemsizlikte harcanýyor.

Ý. SARAL
25.10.2015, 21:42
Aatýf tam Zivas'lýk adam. Bütün toplarý ona veriyorlar, kimse ne yapsa karýþmýyor. Bize gelse 2 maçta ýslýklanýr. Erkan'ýn eskiþehirdeki hali gibi.

Hüseyin Þ.
26.10.2015, 01:22
Fernandao vol.2

Fernandaodan daha hýzlý daha güçlü ama gol vuruþu ondan bi týk eksik.

Tam bir katil :)

https://www.youtube.com/watch?v=1P04fVs7mIQ

Terzioðlu
26.10.2015, 01:47
Eren Albayrak gercekten düsünülebilir. Seneye sözlemesi sona eriyor. Müthis ortalar acabilen bir adam bizim kadroda yok böyle bir bek/kanat. Defansif yönünü de gelistirdi yasi da genc. Iyi olur bence.

kyodou
26.10.2015, 16:12

Bu lige uygun oyuncular almýyoruz. Sorun burada. Zaten belli bir sisteminiz de yok.

kyodou
26.10.2015, 16:20
Kimseye çattýðým yok :) Benim anlatmaya çalýþtýðým þu , son 2 yýlý düþününce hangi forvetler vardý elimizde ? Cardozo- Yatabare- Waris - N'doye . Hiçbirinden tam istediðimiz verimi alamýyoruz , bu oyuncular kötü oyuncular deðildi ki ? Takým gol atamayýnca acýmasýzca forvetler eleþtiriliyor . Tamam N'doye kötü performans gösteriyor doðrudur ama bu demek deðildir ki N'doye kötü oyuncu . Futbol bi takým oyunu ve üst düzey yeteneklere sahip deðilseniz tüm takým performansý forvetleri de etkiler .

Takým bu kadar daðýnýkken , Yusuf-Erkan gibi iki kanat varken kimse forvetten gol atmasýný beklemesin . Ýþte bu yüzden N'doye nin bu kadar eleþtiri almasýna karþýyým
Yusuf ve Erkan' ý en çok eleþtirenlerden biri olarak söylüyorum; Boþ kaleye gol atamayan N'Doye nin sorumlusu Yusuf ve Erkan deðildir. Cardozo' yu gol pozisyonuna sokamayan Yusuf ve Erkan sorumludur. Bireysel performanslar sahada izlenildiði kadar deðerlendirilir. Kusura bakma da takým ne kadar verimsiz, ne kadar sistemsiz olursa olsun boþ kaleye topu gönderemeyen forvet, forvet deðildir. Bu adamlar milyon eurolar alýyor. Hata yapma þanslarý senin benim kadar olamaz. Bu acýmasýzlýk deðil, aþýrý iyi niyet olur. N' Doye nin kaçýrdýklarýný Trabzonspor alt takýmlarýnda atabilecek onlarca genç yetenek var. O zaman neden boþuna 2.5 M €' lar verelim bu adama ?

atomantcum
26.10.2015, 19:37
Burada konuþuldu mu bilmiyorum ama þöyle bir haber var:

http://www.61saat.com/futbol/trabzonspor-un-en-buyuk-sansi-h243963.html

Trabzonspor'un þehre kadar getirip sonra Þota'nýn görmesiyle apar topar geri gönderilen Chris Samba konusunda büyük bir beladan kurtulduðu ortaya çýktý. Samba'nýn Trabzon'a geldiði günde de kasýðýndan sakat olduðu geri döndüðü Lokomotif Moskova'da da bugüne kadar sakatlýðý yüzünden herhangi bir maça çýkmadýðý bildirildi. Samba'nýn sakatlýðýnýn ne zaman geçeceðinin de belli olmadýðý ise Rusya'dan gelen haberler arasýnda.

Bu yönetimin gitmesi gerektiðini taa 2 sene önceden söyleyenlerdenim, isteyen açýp bakabilir, o yüzden söylediklerim bir tarafa çekilmesin. Hurma iyi biridir kötü biridir bilemem, iþlerin içinde deðilim. Büyük ihtimalle de kötü biridir, bu camianýn içinde olup da temiz kalabilen biri olduðunu sanmýyorum. Ancak bu Samba transferinden saðlýk kontrolü sonrasý vazgeçildiðinde burada öyle iddialar ortaya atýldý ki insan kime güveneceðini þaþýrýyor. Neymiþ Hurma Serhat Altýncý'yý çekemememiþ, onun yaptýðý transferi istememiþ, sýrf egolarý yüzünden transferi iptal etmiþmiþ. Bunu da sanki oradaymýþ, gözleriyle görmüþ gibi aktardýlar, bir sürü insaný da bu þekilde yönlendirdiler. Bunu dile getirenler arasýnda forumda duyumcu olarak bilinen, tanýnan pek çok insan vardý.

Þimdi biz bu saatten sonra kime, hangi duyumcuya inanacaðýz? Burada bir kasýt olduðu apaçýk ortada deðil mi?

Emrah KabuL
26.10.2015, 19:58
Lokomotif deðil de Dinamo Moskova olacak o takým.
Ama yoruma katýlýyorum.

Kamer'
26.10.2015, 20:44
Yusuf ve Erkan' ý en çok eleþtirenlerden biri olarak söylüyorum; Boþ kaleye gol atamayan N'Doye nin sorumlusu Yusuf ve Erkan deðildir. Cardozo' yu gol pozisyonuna sokamayan Yusuf ve Erkan sorumludur. Bireysel performanslar sahada izlenildiði kadar deðerlendirilir. Kusura bakma da takým ne kadar verimsiz, ne kadar sistemsiz olursa olsun boþ kaleye topu gönderemeyen forvet, forvet deðildir. Bu adamlar milyon eurolar alýyor. Hata yapma þanslarý senin benim kadar olamaz. Bu acýmasýzlýk deðil, aþýrý iyi niyet olur. N' Doye nin kaçýrdýklarýný Trabzonspor alt takýmlarýnda atabilecek onlarca genç yetenek var. O zaman neden boþuna 2.5 M €' lar verelim bu adama ?

Ndoye boþ kaleye ne zaman kaçýrdý , kaç kez kaçýrdý ? Söyle pozisyonlarý da bi hatýrlayayým .

Benim öyle aklýma kazýnan bunu alt yapýdan bir futbolcu bile kaçýrmaz dediðim bir pozisyon hatýrlamýyorum .

Cardozoya top getiremeyen Yusuf ve Erkan ne kadar suçluysa N'doye ye top getiremedikleri için de o kadar suçludurlar . Maç içerisinde kazara ayaðýna gelen 1-2 topu kaçýrdý diye adam mý harcanýr ?

Þu anda Beþiktaþ maçýna bakýyorum , Gomez e çatýr çutur top geliyor , adam en sonunda yazýyor golü . Bizde öyle mi ? Gomezi al koy bize taraftar 2 haftaya ýslýklamazsa bir þey bilmiyorum

Fatih Çelik
26.10.2015, 23:47
Biz oyuncu tipine göre deðil isme göre oyuncu aldýkça baþarýlý olamayacaðýz. Bu takýmýn sorunu benzer yapýda veya uyumsuz oyuncular ile oynamasý.

Mehmet in Olduðu bir takýmda forvet Cardozo olmaz
Marin in olduðu bir takýmda Erkan olmaz
Medjani nin olduðu takimda diðer stoper Douglas olmaz
Constant ve Cavadali bir takýmda salt hücumcu deðil orta saha karakterli kanatlar olur ve bu adamlar sira ile bindirir. Ne Erkan ne Yusuf ne Marin ile olur bu iþ vs.

homosapiens
27.10.2015, 00:56
Takimin sadece cok arizali yerlerine takviye yapmak bizde huydur. Gerci onu da tam yapmiyoruz ya neyse. Demek istedigim bazi sorunlu olmayan mevkilere de alternatif yaratma, kadro kalitesini yukseltme, gelecege yatirim yapma adina kaliteli, potansiyeli yuksek ve genc diyebilecegimiz ya da gelisim gosterebilecegine inandigimiz oyunculari monte edebilmeliyiz. Boylece bu yeni oyuncu, takimda halihazirda o mevkide oynayan oyuncunun tecrubesinden yararlanarak ve onunla zaman icinde rekabete girerek hem kendini gelistirir hem de diger oyuncuya formasinini garanti olmadigini gosterir, neticede kazanan takim olur. Bu sayede as oyuncuyu piyasa kosullarinda performans durumuna gore gerektiginde pazarlayabilir ve yedek oyuncuyu as kadroya monte edebiliriz. Bu yumusak bir gecis olur ve oyuncu en kisa surede uyum saglar. Buna bir ornek verecek olursak bu zamana kadar Onurun arkasina bir kaleci bulmaliydik. Ibrahim ve ugurcan bu kalitede degil ki esteban alindi. Iste bizim estebanlar alip gunu kurtarmamamiz lazim. Onur oynamiyorsa yatirim yapilan kaleci oynamali. Izmir manisa civarina bakilip buralardan iyi kaleci bulunabilir.

Baska bir ornek oscar varken takimda 2.5€luk yedeginin ve denizin bulunmasi. Bu mevkide trabzonsporun genc bir yatirimi nasil olmaz hala anlayamiyorum.

GT-I9190 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

OÐUZHAN061
27.10.2015, 01:04
Akhisar'da ki Douglao Rize'de ki Kweuke bizi toparlar.
Kanatlarý söylemiyorum bile

homosapiens
27.10.2015, 01:12
Transfer doneminde burada cok elestirisi yapilan oyunculardandi Aatif. Maalesef bu oyuncunun uretkenliginde bir oyuncu bizde yok. Marko var ama onun da sutu yok.

Sezon oncesi takimin en cok siritan bolgesi sag acikti. Bu mevkiye en kisa zamanda takviye yapilmali. Tavsiyem, sisirdikce sisirdigimiz ve herhangi bir gelisme goremedigimiz Yusufu 10 ile carpacak olan Visca. Lige adapte ve formunun zirvesinde, bireysel olarak gayet iyi ve bircok sistemde oynayabilecek bir takim oyuncusu. Sezon sonunda da sozlesmesi bitiyor sanirim. Bu oyuncu icin bjk nin cenk e yaptigi gibi sezon ortasinda soz alinabilir. Bonservis odemeyeceksek ben yillik 1.8€ ya kadar cikardim.

GT-I9190 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Þanlý SanMarino
27.10.2015, 04:24
Solbek ve saðaçýk mevkileri eksik görünüyor. Bunun dýþýndan lider ruhlu ve maç alan 10 numara da yýllarý kurtarýr.

ertuuu
27.10.2015, 08:44
bu takým ileride top tutan, pozisyon hazýrlayan orta saha hücum oyuncularýyla ancak düzelir..
ayaðýmýzda top kalsa bu kadar endiþe yaþamayýz, atak yemeyiz..
erkanýn ayaðýnda top tutma süresi, topla olumlu karar verme oraný çok düþük, ayný þekilde yusufun da öyle...
erkan, yusuf bu adamlar kontra oyuncularý...

tonya55
27.10.2015, 09:23
o degilde niasse keske alýnsaydý zamanýnda cok etkili premier league yapar.

Emrah KabuL
27.10.2015, 09:28
Bu takýmýn en büyük sorunu forvettir.
Eto'o olsaydý þu takýmda tüm hakem hatalarýna raðmen þu an en kötü ilk 3'deydik.

Cardozo'yu oynatamýyoruz diyorsunuz ama Antalya'da Eto'o yu oynatan kim ?
Emrah Baþsan mý ? Lazerevic mi ? Serdar Gürler mi ?
Adam her türlü atýyor yahu.

tonya55
27.10.2015, 09:39
herkes forvet istiyor acayip isimler yazýlýyor ucanlar var beyler para yok kulüpte futbolcu satmadan almamýz hayaldir zaten bahsedilen isimler campell gibi hayal ürünüdür.

Travelair
27.10.2015, 10:08
Kalede Onur saðlam, Esteban makul.

Defansta Aykut, Mustafa kötü, Douglas aðýr

Medjani haydi makul diyelim

Cavanda tahmin ettiðim gibi; disiplinden gevþedi mi, bozuluyor

Constant baþka bir alemde

M'Bia ve Okay saðlam

Marin ve Mehmet saðlam

N'Doye ya alýþamadý, ya da disiplin sorunu var, ya da para, kalitesi de tartýþýlýr

Cardozo sakat ama atýyor

Yusuf haydi makul diyelim

Erkan, Özer, Salih, Musa, Soner, Fatih, Sefa, Serdar, Alper, Aytaç, Deniz vasat, kötü

Vasat ve kötü futbolcularýn bu kadar çok olduðu, bazýlarýnýnsa istikrarsýz ve arýzalarla dolu olduðu böyle bir kadroda zirveyi hedeflemek insanlarý kandýrmaktýr. Çok da kanan var

Travelair
27.10.2015, 11:14
Bir takýmda ikili mücadele kazanamayan oyuncularýn bolsa sahada etkin kaybolur. Öyle olunca da koyun gibi beklersin, izlersin rakibini. Beklemek, izlemek seni daha da gevþetir, daha da düþersin. Bekleyerek de rakiplerin hatalarýndan bazý oyunlarý kazanabilirsin. Ama bunun için takým disiplini, taktik bilgisi, takým oyunu, konsantrasyon gibi özelliklerinin yüksek olmasý lazým. Bunlar da olmayýnca ayvayý yersin.

Ýþte size senelerdir aldýðýmýz kötü saha sonuçlarýnýn kýsa bir özeti.

Peki ikili mücadeke kazanacak, etkili bir futbolcunun nasýl olmasý lazým?

Güçlü, hýzlý, çabuk, teknik, akýllý, bilgisi yüksek, azimli, ahlaklý

yatmaztara
27.10.2015, 12:34
Omar abdulrahman Trabzonspor formasýyla... :)

https://www.youtube.com/watch?v=IcqR02tNwC4

Fatih K.
27.10.2015, 12:37
Sezon baþýnda bir tane kanat, Djilobodji veya ayný tarzda bir adam ve Alper yerine ortalama bir sol bek almýþ olsaydýk þu an çok farklý bir noktada olurduk. Her þeyi geçtim Onur ve Mehmet bu kadar takýmdan koparýlmasaydý bile þu anda zirvedeydik..

rhaegarr
27.10.2015, 12:39
Constant bence sol beki götürüyor. Stoper kanat forvet ve belki bir santrfordan sonra anca sol bek bakýlýr.

artvints
27.10.2015, 14:49
Kalede Onur saðlam, Esteban makul.

Defansta Aykut, Mustafa kötü, Douglas aðýr

Medjani haydi makul diyelim

Cavanda tahmin ettiðim gibi; disiplinden gevþedi mi, bozuluyor

Constant baþka bir alemde

M'Bia ve Okay saðlam

Marin ve Mehmet saðlam

N'Doye ya alýþamadý, ya da disiplin sorunu var, ya da para, kalitesi de tartýþýlýr

Cardozo sakat ama atýyor

Yusuf haydi makul diyelim

Erkan, Özer, Salih, Musa, Soner, Fatih, Sefa, Serdar, Alper, Aytaç, Deniz vasat, kötü

Vasat ve kötü futbolcularýn bu kadar çok olduðu, bazýlarýnýnsa istikrarsýz ve arýzalarla dolu olduðu böyle bir kadroda zirveyi hedeflemek insanlarý kandýrmaktýr. Çok da kanan var

bu kadronun baþýnda þenol hoca olsa, böyle bir kadroyu þampiyon yapamýyor diye her puan kaybýnda eleþtiri alýrdý. 4, 5 tane saðlam oyuncumuz var.sezon baþý iyi tespitlerle çok rahat þekilde saðlam bir takýma dönüþürdük.çoðu vasat oyuncunun performansý artardý. t.direktör çok önemli.bir tane düzgün hoca yetiþti, onun da kaymaðýný baþkasý yiyor bizim taraftar kendisinden býktýðý için.

tonya55
27.10.2015, 19:19
devre arasýnda adam gönderemezsek transferde yok.

Trapezunt
27.10.2015, 19:33
Kendi çapýmda ihtimal daðýlýmým: M'Bia out Mikel in. Olasýlýk %35 þimdilik. Düþebilirde artabilirde.

ilyas BAHADIR
27.10.2015, 19:37
Transferden daha öncelikli sorunlar var. Bir takým Gaziantep kadar bile pas yapamýyorsa son 3-4 yýldýr.. Sebepler sadece futbolla alakalý olamaz.

Serkan Miletli
27.10.2015, 19:38
Kendi çapýmda ihtimal daðýlýmým: M'Bia out Mikel in. Olasýlýk %35 þimdilik. Düþebilirde artabilirde.

Aramiza erken katildýniz biz sizi transfer doneminde bekliyorduk Sn.Troll

Trapezunt
27.10.2015, 19:39
Aramiza erken katildýniz biz sizi transfer doneminde bekliyorduk Sn.Troll
Totem yapýyorum, bu sefer öncesinde bu baþlýkta olacaðým. Transfer döneminde olmayacaðým.

Serkan Miletli
27.10.2015, 19:42
Totem yapýyorum, bu sefer öncesinde bu baþlýkta olacaðým. Transfer döneminde olmayacaðým.

Aaaa olmaz walla olmaz býrakmayýz. Transfer döneminde kesin olmanýz lazim:))

Trapezunt
27.10.2015, 19:44
Aaaa olmaz walla olmaz býrakmayýz. Transfer döneminde kesin olmanýz lazim:))

Yok olmayacaðým ya, garanti veriyorum. Fanatik, Fotomaç falan haber yapar, takýlýrsýnýz. Hem güzel olur, sizi trolleyen(!) olmaz.

karahanbakar
27.10.2015, 19:49
Türk futbolunu denen dünya batýk,
Trabzonspor ise uzun süredir beyni olmayan bir grup,

yedek kaleci sýkýntýsý vardý,
stoperde istikrar sýkýntýsý vardý,
sað bekte alternatifi,
sol bek,
önlibero da kalite,
kanatlar hiç yoktu,
oyun kurucu ve forvette alternatif eksikliði...

ne derece tespit edildi?
ne derece karþýlandý?

kaleci alternatifi aldýn, sað bek aldýn, sol beke constant monte ettin, önlibero da mbia ile kaliteni arttýrdýn,
stoperde belkalem i arýyoruz kalite hala bulunamadý,
kanatlarýn yine ayný saldýramýyorsun,
forvette bir düzenin vardý alternatifi olarak aldýðýn oyuncu etki edemiyor,
marin diðer oyuncularla uyum yakalayamýyor..

saldýrmayý, atak geliþtirmeyi, rakibin üzerine gitmeyi, ileride top tutmayý þaþýrtmayý, boðmayý beceremiyoruz,
sadece 2 kanat oyuncusu alsaydýk ve diðer oyuncularý hiç kurcalamasaydýk daha iyi durumda olurduk...

ne mutlu bize, aklýmýz yok...

Yahu sizin gibiler hiç bitmeyecek mi çok merak ediyorum. Kusura bakma ama sizin soyunuz ne zaman tükenir? Lütfen ama lütfen kusura bakma artýk baydýnýz. Her transfer döneminde sizin gibileri okumaktan býktým.

Yahu hala transfer hala oyuncu almaktan bahsediyorlar. Fenerbahçe aldý, her mevkide asý da var yedeðide. Çoðu da A kalite topçular. Sonuç ne peki?

Artýk þunu anlayýn, bu takýmýn oyuncu sorunu yok. Sorun takýmý oynatamayan hoca da. Halilodzic'den farký yok gözümde. Hala bir sistem oturtamadý takýma. Belli bir 11 kurgusu yok hala.

Ama yok siz hala transfer istersiniz. Sizib gibilere Bayern'in kadrosunu versek Barca'yý istersiniz. Vallaha býktým billaha býktým arkadaþ.

karahanbakar
27.10.2015, 19:53
bu kadronun baþýnda þenol hoca olsa, böyle bir kadroyu þampiyon yapamýyor diye her puan kaybýnda eleþtiri alýrdý. 4, 5 tane saðlam oyuncumuz var.sezon baþý iyi tespitlerle çok rahat þekilde saðlam bir takýma dönüþürdük.çoðu vasat oyuncunun performansý artardý. t.direktör çok önemli.bir tane düzgün hoca yetiþti, onun da kaymaðýný baþkasý yiyor bizim taraftar kendisinden býktýðý için.

Forumda Böyle yorum yapan birilerini görmek beni mutlu ediyor gercekten. Aklý baþýnda düþünenleri görebilmek güzel.

Serkan Miletli
27.10.2015, 19:58
Yok olmayacaðým ya, garanti veriyorum. Fanatik, Fotomaç falan haber yapar, takýlýrsýnýz. Hem güzel olur, sizi trolleyen(!) olmaz.

Darýlmaca kýrýlmaca olmasýn :)((

Hüseyin Þ.
27.10.2015, 20:51
2.6 alan Mbia'yý gönderip Mikel'e 5 falan mý verecez?

Hakan
27.10.2015, 20:56
Hay senin duyumun batsýn.Elohim'den tek farký düzgün cümle kurmasý

Hazar_
27.10.2015, 21:18
Transfere hayýr. Boþ iþten baþka birþey deðil. 500 tane daha adam alsa yine olmaz

Poor
27.10.2015, 21:29
Baskan transferi yapabiliyoz mu

volkan_627
27.10.2015, 22:13
transfere gerek yok. zaten alacak para da yok... takým gerçekten kaliteli oyuncuardan kurulu. yeni alacaðýn adamlar bunlardan iyi olmayacaktýr. elindekini para verip gönderecek, yerine en iyi ihtimal ayný kalitede adam alacaksýn... yapýlmasý gereken doðru sistemle takýmý yönetecek birini bulmak. en baþta da takýmdaki küskünlükleri halletmek. o zaman zaten özveri gelecektir. ilk 3 hafta bu tkým kötü top oynamadý. o veya bu sebepten top kaleye girmek istemedi. daha sonra ise sorunlar patlak verdi. þimdi bu hallere kadar geriledik.. yapýlmasý gereken belli. küskünlükleri kaldýr, doðru sistemi otuttur... bu kadar basit.

kncyalcin
27.10.2015, 23:46
Hepimiz sistemden bahsetiyoruz fakat sistem sadece takýmýn sahaya diziliþi doðru oyuncu seçimin ibaret bir þey olsa keþke.
Kelime anlamý ile bile nitelendirdiðimizde; parçalarý, öðeleri arasýnda karþýlýklý iliþki, etkileþim, baðlantý ve baðýmlýlýk bulunan tutarlý bir bütündür. Yani baþkan, yönetim, taraftar, teknik kadro ve takým. Sondan baþlarsak takým kendi içinde kavgalý, teknik kadro evlere þenlik, taraftar Türkiye'deki siyasi yapý gibi bölünmüþ ve taraflara ayrýlmýþ, þucu bucu olmuþ, yönetim diye bir þey kalmamýþ, baþkan ise hesap sorma derdinde. Baþarý moleküler transformasyon ile bile saðlanamayacak kadar uzak olmasýndan daha doðal ne olabilir ki. Bayern maçý iyidir iyi.. Ýyi geceler herkese

slmn
27.10.2015, 23:46
Kupa maçlarýda yedekler ve gençlerle çýkan hocalarý çok severim, misal þu an Arsenal 2-0 geride ama olsun bence önemli deðil, ben de fm'de öyle yapýyorum final maçý olsa dahi þans bulamayanlarý oynatýyorum :)

Bir de dipnot vereyim: Arsenal'de þu an sahada olan u-21 oyuncusu Alex Iwobi Jay-jay Okocha'nýn yeðeniymiþ, gelecek var bu uþakta.

Hakan
28.10.2015, 00:05
Dk.5 Chamberlain sakatlandý yerine Walcott girdi
Dk.19 Walcott da sakatlanýp çýktý

rhaegarr
28.10.2015, 00:55
Mikel istendiði için mi M'Bia out diyorsunuz, yoksa farklý bir duyum daha mý var? Mikel stoper için isteniyor olabilir M'Bia ya daha geçen maç kaptanlýk bandý verildi?

ertuuu
28.10.2015, 08:34
Yahu sizin gibiler hiç bitmeyecek mi çok merak ediyorum. Kusura bakma ama sizin soyunuz ne zaman tükenir? Lütfen ama lütfen kusura bakma artýk baydýnýz. Her transfer döneminde sizin gibileri okumaktan býktým.

Yahu hala transfer hala oyuncu almaktan bahsediyorlar. Fenerbahçe aldý, her mevkide asý da var yedeðide. Çoðu da A kalite topçular. Sonuç ne peki?

Artýk þunu anlayýn, bu takýmýn oyuncu sorunu yok. Sorun takýmý oynatamayan hoca da. Halilodzic'den farký yok gözümde. Hala bir sistem oturtamadý takýma. Belli bir 11 kurgusu yok hala.

Ama yok siz hala transfer istersiniz. Sizib gibilere Bayern'in kadrosunu versek Barca'yý istersiniz. Vallaha býktým billaha býktým arkadaþ.

þu yazýdan transfer istediðimi nerden çýkardýn?

"sadece 2 kanat oyuncusu alsaydýk ve diðer oyuncularý hiç kurcalamasaydýk daha iyi durumda olurduk..."

transfer delisi olsaydým þu yukarýdaki cümleyi kurarmýydým?

ya vallahi akýl, mantýk sýnýrýný aþtýk vallahi...

sana ne desem hakaret olur...

yazýk..

Hüseyin Þ.
28.10.2015, 09:41
Devre arasýnda Cardozo'yu Ajax'a satýp Remmy'i alýyoruz ne diyorsunuz ? :)

Trapezunt
28.10.2015, 11:13
Mikel istendiði için mi M'Bia out diyorsunuz, yoksa farklý bir duyum daha mý var? Mikel stoper için isteniyor olabilir M'Bia ya daha geçen maç kaptanlýk bandý verildi?

Kulüp içerisindeki durumlara çok takýlmamak lazým. Sabah oynattýðýmýz adamýn sözleþmesini akþam feshetmiþtik. Ben maliyet olarak esasýnda onu söyledim. M'Bia'nýn talibi vardýr. Ýþin tuhaf tarafý þu ki, yönetim gitmeyecekmiþ gibi hareket ediyor. Gelecek günler herþeye gebe.

tonya55
28.10.2015, 11:15
futbolcu göndermeden futbolcu alamayýz mikel reimy campell diyen arkadaþlar hayal dünyasýnda yasamayýn.

Fatih K.
28.10.2015, 11:34
Bazýlarý biraz daha konuþursa ÝHO tarafýndan Onur ve Mehmeti satmaya yardým için görevlendirildiklerini düþünecem. Yani bir insan bozuk plak gibi ancak bu kadar bir þeye takýlý kalabilir.

Travelair
28.10.2015, 12:05
Yönetimi göndermeden futbolcu alamayýz dersek daha doðru olur, hesapsýz plansýz harcamalar yapýyorlar

Transfere ihtiyaç yok diyen arkadaþlar yanýlýyorlar. Doðru transferlere her zaman ihtiyaç vardýr. Ama doðru transferleri yapabilecek nitelikte iyi yöneticileriniz yoksa ne ekonominiz düzgün olur, ne çalýþanlarýnýz

Travelair
28.10.2015, 12:16
Mbia tam takýma oturuyorken, takýmýn en saðlam adamýyken neden gündeme geliyor? Acaba þöyle mi düþünülüyor? Zaten parasýný ödeyemiyoruz. Kulüpte paralar da suyunu çekti. Bir yerden para lazým. Bosingwa olmaz adam sakat, gitmez, talibi olmaz. Onur Mehmet'i ezmeye çalýþýyoruz ama gitmiyorlar, taraftarýn gözünde hala deðerliler tepki olur, N'Doye'ye 2.5 verdik yayýldý kaldý, Cardozo para etmez sakat haliyle almazlar. Hah tamam garibim Mbia var. Ýyi de para eder. Bu mu mantýk? Bir de Mikel ismi. Ben son dönemde izlemedim. Chelsea'ye ilk geldiðinde futbolu hoþuma gitmiþti, henüz takýma yeni yeni giriyordu. Sonradan düþüþ gözlemledim. Artýk kaþarlandýðýný düþünüyorum. Faydasýný göremeyiz. Hani bebeðin elinden bir þeyi almak için baþka þeyle kandýrmaya çalýþýrsýn ya, varsa böyle bir þey, o hesap. Ha bir de kime satacaksýnýz Mbia'yý? gs'ye mi?

coolank
28.10.2015, 13:55
kongre bitmeden transfer konusu çok erken

coolank
28.10.2015, 13:56
bu arada site güzel olmuþ yapanlara teþekkür etmek lazým

Trapezunt
28.10.2015, 14:53
Mbia tam takýma oturuyorken, takýmýn en saðlam adamýyken neden gündeme geliyor? Acaba þöyle mi düþünülüyor? Zaten parasýný ödeyemiyoruz. Kulüpte paralar da suyunu çekti. Bir yerden para lazým. Bosingwa olmaz adam sakat, gitmez, talibi olmaz. Onur Mehmet'i ezmeye çalýþýyoruz ama gitmiyorlar, taraftarýn gözünde hala deðerliler tepki olur, N'Doye'ye 2.5 verdik yayýldý kaldý, Cardozo para etmez sakat haliyle almazlar. Hah tamam garibim Mbia var. Ýyi de para eder. Bu mu mantýk? Bir de Mikel ismi. Ben son dönemde izlemedim. Chelsea'ye ilk geldiðinde futbolu hoþuma gitmiþti, henüz takýma yeni yeni giriyordu. Sonradan düþüþ gözlemledim. Artýk kaþarlandýðýný düþünüyorum. Faydasýný göremeyiz. Hani bebeðin elinden bir þeyi almak için baþka þeyle kandýrmaya çalýþýrsýn ya, varsa böyle bir þey, o hesap. Ha bir de kime satacaksýnýz Mbia'yý? gs'ye mi?

Öncelikle þunu net olarak kavrayalým. Trabzonspor yönetimi saðlýklý bir yönetim deðil. Vurgulayarak söylüyorumki herþey beklenebilir. Þuan kulüpte para sýkýntýsý olduðu daha doðrusu bazý futbolcularýn alacaklarýnda sýkýntý olduðu doðru bir mevzu. Nitekim basýnda yeni yeni dillendiriyor artýk. Kulübün üzerinde ciddi bir maaþ yükü var ve para kaynaklarý sýkýntýda. Satmadan artýk kaynak yaratamazsýnýz. Yine söylüyorum gökten para inmediði sürece yada olduya biri destek(!) saðlamadýðý sürece para eden futbolcular satýlýr. Sezon baþýnda da durum böyleydi. Þimdi de böyle. Ki futbolu satýþýndan nemlenenleri söylemiyorum bile. Futbolcu sadece iyi veya kötü olduðu için satýlmaz.

Cardozo hala para ediyor, küçükte olsa bir piyasasý var ki ben olsam sezon baþýnda satardým. Yoksa elimizde kalacak, faydalanmaya(!) çalýþacaðýz. Onur ve Mehmet mevzusu malumunuz. Bazý arkadaþlar istedikleri gibi çevirebilirler. Olay aþikar.

M'Bia'nýn piyasasý var. Bugün istense satýlýr, gerek yurtiçine gerekte yurtdýþýna. Olaki Mikel mevzusu menajer önerisinden çýkýp ciddiyete binerse þahsi fikrim satýlýr.

Umarým yeni yönetim para ile gelir.

Terzioðlu
28.10.2015, 23:05
Ulan burda aylarca bagirdik cagirdik parmaklarimiz koptu sol bek ve kanat alin diye. 2 yapilmayan kritik transfer yüzünden (+hocanin sacmaliklari) takim rezil durumda. Oysa cok iyi bir kadromuz var ve bu eksikler olmasa en az 9 puan fazlamiz olurdu. Yaziklar olsun.

CasTo
29.10.2015, 11:44
Trabzonspor tarihinde ilk defa çok güzel bir kadro kurdu. ondada hemen linc kampanyasý uygulandý.
Abi bu kadar mý bariz hakem hatalarý yapýlýr ? futboldan soguttular yemin ediyorum. hak hukuk aramayan sadece lafta býrakan bir yönetim olursa olacagý bu. o aziz övmek istemiyorum ama adam sonuna kadar takýmýný savunmuyor mu ? gerekirse tartýsmaya giriyor bizimki sözde býrakýyor sadece. 11 puanýmýz yendi. suanda 25 puan ile lider olabilirdik. cok iyi futbol oynamýyoruz ama bu futbolla da yenebilecegimizi gösteriyoruz en azýndan. nedir bu.

CasTo
29.10.2015, 11:49
mbia
douglas
marin
cavanda

gibi isimleri takýmda tutmak þart. bu adamlarýn gitmemesi lazým

bu 11 puanýn silindiði dönemde gs macýna kadar hersey normaldý o mac kýrýlma anýydý ve cüneyt sagolasýn kaybettik. sonra takýmda husursuzluklar basladý.

kyodou
29.10.2015, 16:15
________ Cardozo _________

_________ Marin _________

______ Ekici ___ Okay ______

Kevýn ____ M'Bia ____ Cavanda

___ Douglas Aykut Bosingwa ___

_________ Onur ___________

Transfersiz bu sistem iþ yapar.

kyodou
29.10.2015, 16:29
Öncelikle þunu net olarak kavrayalým. Trabzonspor yönetimi saðlýklý bir yönetim deðil. Vurgulayarak söylüyorumki herþey beklenebilir. Þuan kulüpte para sýkýntýsý olduðu daha doðrusu bazý futbolcularýn alacaklarýnda sýkýntý olduðu doðru bir mevzu. Nitekim basýnda yeni yeni dillendiriyor artýk. Kulübün üzerinde ciddi bir maaþ yükü var ve para kaynaklarý sýkýntýda. Satmadan artýk kaynak yaratamazsýnýz. Yine söylüyorum gökten para inmediði sürece yada olduya biri destek(!) saðlamadýðý sürece para eden futbolcular satýlýr. Sezon baþýnda da durum böyleydi. Þimdi de böyle. Ki futbolu satýþýndan nemlenenleri söylemiyorum bile. Futbolcu sadece iyi veya kötü olduðu için satýlmaz.

Cardozo hala para ediyor, küçükte olsa bir piyasasý var ki ben olsam sezon baþýnda satardým. Yoksa elimizde kalacak, faydalanmaya(!) çalýþacaðýz. Onur ve Mehmet mevzusu malumunuz. Bazý arkadaþlar istedikleri gibi çevirebilirler. Olay aþikar.

M'Bia'nýn piyasasý var. Bugün istense satýlýr, gerek yurtiçine gerekte yurtdýþýna. Olaki Mikel mevzusu menajer önerisinden çýkýp ciddiyete binerse þahsi fikrim satýlýr.

Umarým yeni yönetim para ile gelir.
Gekas 35 yaþýnda
Eto'o 34 yaþýnda
Webo 33 yaþýnda
Cardozo 32 yaþýnda

ki Cardozo bu takýmýn tek golcüsüdür. Antep maçýnda attýðý golü Deniz ve N'Doye rüyalarýnda göremezlerdi. Cardozo en az 2 sene daha oynar. Bu 2 sene de bizim gibi acil þampiyon olmak zorunda olan bir kulüp için uzun bir süre. 6 ayda gönderdiðimiz ne topçular oldu bizim.

Ayrýca Drogba 36 yaþýnda hala Chelsea gibi büyük bir kulüpte oynuyor ve 2 ay üst üste ayýn oyuncusu seçildi.

Fatih Çelik
29.10.2015, 16:32
1.93 boyu ve bel sorunlarý ile boðuþan bir adamin golde gösterdiði çeviklik ve refleks.. . Ben forvetim diyen herkese ve ona bitmiþ diyenlere cevabýdýr. Saf yetenek bu adam.

Antonio
29.10.2015, 16:44
bazý kimseler bir kere gelir alain delon, birigiitte bardot audrey hepburn vs, cardozo gibi birisi bu takýma ve dünyaya bir daha gelmez. Transfer yerine hakemleri satýn almalýydýk.

Serdar A
29.10.2015, 17:03
Kadronun çok büyük potansiyeli var-dý.
Adil bir düzen ve profesyonel bir organizasyon olsa , önemli baþarýlara imza koyabilirdi.

Yazýk ki bu lanet olasý düzende parayý yanlýþ yere harcadýk.

Çok tartýþýlýr konu var , deðerlendirme isteyen ancak kulüp en tepeden en tabana çürümüþ , kimse kimse ile uzlaþamaz olmuþ , sýkýtýðýnda aðzýndan laðým akar bir seviyesizlik içerisinde bir çaresizlik gösterisi sunar olmuþuz...

Bu sularýn dinmesi vakit alýr. Sular dindiðinde ise enkazý tartýþýr olacaðýz.
Bu günden yarýna görünen tek þey kongrenin bir þeye çare olmayacaðý...

smart
29.10.2015, 17:27
________ Cardozo _________

_________ Marin _________

______ Ekici ___ Okay ______

Kevýn ____ M'Bia ____ Cavanda

___ Douglas Aykut Bosingwa ___

_________ Onur ___________

Transfersiz bu sistem iþ yapar.

Takimin gol yollarindaki en buyuk silahi Carl Medjani nerde?

kyodou
29.10.2015, 17:29
Takimin gol yollarindaki en buyuk silahi Carl Medjani nerde?
Evet o sonradan aklýma geldi. Douglas yada Bosingwa kesilip yerine monte edilebilir. Yada ileride gizli forvet gibi oynayabilir. Ne hikmetse ne zaman ileri çýksa pozisyona giriyor. Her antrenman sonunda þut çalýþmasý yapmalý.

F. Yýldýrým
29.10.2015, 17:33
Bundan sonra transfer falan hikaye.

Adaletli bir ortamda teknik direktörün tüm saçmalamalarýna raðmen bu takým þuan 22-25 civarý puana sahipti bu da demek oluyor ki 2010-11 sezonunda þampiyon olan takýmla ayný performans gösterilmiþ.

Öyle bir düzen kurulmuþ ki belimizi hafif doðrulttuðumuz an ensemize indiriliyor. Yarýn M'Bia'yý neyle motive edeceðiz? 2 kez kazandýðý kupanýn 3. ön elemesine katýlmak için oyna desek ne olur?

Artýk ligten çekilme vakti gelmiþ de geçiyor. Eskiden de hakem aleyhimize düdük çalýyordu ama kadromuzun Ýstanbul takýmlarýna yakýn seviyede olmasýndan dolayý iþ çýðrýndan çýktý. Avni Aker'de oynanan son 3 maçta 9 puan alacak takým bu maçlardan hanesine sadece 1 puan yazýyorsa buna vesile olanlarýn Allah bin belasýný versin.

Travelair
29.10.2015, 18:44
Satacaksalar Constant ve N'Doye'den baþlasýnlar, sonra bir sürü yerli var onlardan devam etsinler. Paralarý savurup iþ idareciliðe geldi mi ilk para edenleri satmaya kalkarlarsa isyan çýkar, yönetici olmadýklarý da iyice ortaya çýkar

Sefaenes
29.10.2015, 18:51
Afrika dan 1 oyuncu disinda transfer etmek intihar bunu hep gördük ve görüyoruzda adamlarda disiplin sifir Avrupadan oyuncu al daha disiplinli hele Alman orta sinif birini getir daha faydali olur

mesaced1967
29.10.2015, 19:41
---Onur---

Cavanda--Douglas--Medjani -- Constant

------------------Mbia--------------------
---------Okay-----------Mehmet E.----
-----------------Marin--------------------
---------Cardozo-----N'doye-----------

Bir maça þu 11'le çýksak ne kaybederiz

yatmaztara
29.10.2015, 20:12
Uður demirok çok berbat bir stopermiþ. Ben sadece kötü olduðunu sanýyordum

DEEP BLUE
29.10.2015, 21:32
Ben birþeyi çok merak ediyorum. Baþta ben olmak üzere, bu forumun neredeyse %90'ý "Constant'ý sol bek oynatmak intihardýr" diyordu sezon baþlamadan... Þota-aHurma kardeþler ise tam tersini düþünüyorlardý. Soru : futboldan ve futbolcudan daha iyi anlayan kesim hangisi?

Tufan AYAN
29.10.2015, 21:33
Ben birþeyi çok merak ediyorum. Baþta ben olmak üzere, bu forumun neredeyse %90'ý "Constant'ý sol bek oynatmak intihardýr" diyordu sezon baþlamadan... Þota-aHurma kardeþler ise tam tersini düþünüyorlardý. Soru : futboldan ve futbolcudan daha iyi anlayan kesim hangisi?
Sorumu abi. Tabii ki hurma. 😄😄

Travelair
29.10.2015, 21:36
Þu futbolculara daðýtýlan milyon €'larý aklým almýyor. Ne yapýyorlar da bu paralarý kazanýyorlar Allah aþkýna? Ne oynuyorsun? Kanat. Al sana 1 milyon €. Tüh bozuðum çýkmadý al 2.5 üstü kalsýn... Hayrola? Kimin parasýný daðýtýyorsunuz?

TSKara61
29.10.2015, 22:18
Bundan sonra transfer falan hikaye.

Adaletli bir ortamda teknik direktörün tüm saçmalamalarýna raðmen bu takým þuan 22-25 civarý puana sahipti bu da demek oluyor ki 2010-11 sezonunda þampiyon olan takýmla ayný performans gösterilmiþ.

Öyle bir düzen kurulmuþ ki belimizi hafif doðrulttuðumuz an ensemize indiriliyor. Yarýn M'Bia'yý neyle motive edeceðiz? 2 kez kazandýðý kupanýn 3. ön elemesine katýlmak için oyna desek ne olur?

Artýk ligten çekilme vakti gelmiþ de geçiyor. Eskiden de hakem aleyhimize düdük çalýyordu ama kadromuzun Ýstanbul takýmlarýna yakýn seviyede olmasýndan dolayý iþ çýðrýndan çýktý. Avni Aker'de oynanan son 3 maçta 9 puan alacak takým bu maçlardan hanesine sadece 1 puan yazýyorsa buna vesile olanlarýn Allah bin belasýný versin.

Ben aksisini dusunuyorum. Adam gibi yonetim ve hocaylan su an rahatlikla sampiyonluga oynuyorduk hakem hatalarina ragmen. Bence hakem hatalarini abartiyoruz. Dunyanin her yerinde yanlis hakem kararlari oluyor.

CasTo
29.10.2015, 23:51
abi oluyorda bu kadar cok mu oluyor. bu kadar net mi oluyor. 11 puan ne demek abi ? suan burdan 6 puaný alsaydýk 20 puanla yine yarýsta olabilirdik. 11 puan az birþey degil. bu hata degil bu bile bile yapýlmýþ yanlýþlardýr. Biz Barcelona degiliz. bu kadarýna para yetti transferde. bu kadronun korunup seneye 2 - 3 transfer eklendi mi ancak senin dediðin olur. bence biri banko eger yonetým degiþmezse. oda papy dir. ama takýmda huzursuzluk olmamasý lazým. erkanýn bence bastan gitmesi lazým.

kyodou
30.10.2015, 12:51
N'Doye - 3.1 M €
Okay - 2 M€
Cavanda - 1.75 M€
Douglas - 1.5 M€
Alper - 1M€

9 M € dan fazla ediyor. Nedense bu bonservislerin tek kuruþunun bile henüz ödenmediðini hissediyorum. Maaþlar da cabasý. Zaten üstüste maðlubiyetler var Tff den para gelmiyor. Sponsor desen yok. Tribünde taraftar yok. Adam gibi forma olmadýðý için Ts Club sinek avlýyor. Kulüp batmaya doðru gidiyor. Bir kötü baþkaný daha kaldýrmaz bu kulüp

Kolpacý
30.10.2015, 15:16
tespitler , çözüm önerileri faydasýz , ülkede futboldan daha büyük bi para silahý yok , bugün bi inþaat firmasý 29 Ekimi ve birbirini sevmeyen iki topluluðun senaryoya sadýk dostluk görüntülerini kullanarak reklamýný yapýyo , ne yazýk ki idrakiyet sahibi insanlar bile bunu samimi buluyo.

oflubektas
30.10.2015, 16:08
Yunanistan ekonomik krize girdiðinde, Avrupa ekonomisinin en güçlü ülkesi ve Yunanistan'a en çok para veren Almanya þansölyesi Angela Merkel'in ilk sözü þu olmuþtu:

"Alkolik birini daha fazla alkol vererek tedavi edemezsiniz."