PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Ertan 51
16.03.2016, 11:07
Başkan ve yönetim anlamında şükürler olsun sorunu giderdik,
şimdi belli bir sistemi ve başarısı olan iyi bir hoca ve yapacağımız 4-5 oyuncu transferi ile bam başka bir kimliğe bürünebiliriz,bu olumsuz hava çok kolay dağılır diye düşünüyorum ben.
Karamsar olmayalım bakalım,
iyi bir hoca ile dertlerin % 50 si biter,
yeter ki şu kalan 9 maç bir an önce ve en az hasarla atlatılsın.

kartal61
16.03.2016, 11:15
Takım içindekı bır çok sorun halıyle oyuncuların bıreysel performanslarınıda etkılıyor.
Partızanda sol hucumda oynıyan Mıhajlovıc dıye bır futbolcu var.1996 dogumlu.Transferı dusunulebılır.Suanda pıyasa degerı 500 bın gozukuyor.Genç oyuncu.Ilerısı ıcınde dusunulur.Pıyasası ıyıce artmadan yoklamalıyız.

srmnlii
16.03.2016, 11:36
çok doğru tespit.. tamamen katılıyorum..

61Firtinasi61
16.03.2016, 11:38
Ben sizi bimiyorum, ama seneye Kadro buna kurulmasi lazim:

-----------------------Onur----------------------------

Cavanda------Yumlu------(Stoper)----------(Solbek)

-----------------Aytac/Okay-----(Önlibaro)----------

(Kanat)---------------Mehmet/Marin-----------(Kanat)

---------------------M.Demir-----(Forvet)-------------

Acik olan Mevsimler Yabanci olsun Yerli olsun.
Ama bu pozisonlara Transfer sart. Ütselikle genc ve ac
oyuncu lazim. Kanatlarda teknik ve hiz sahip olan topcu gelmesi gerekiyor.
Tabiki yapti ortalar Forveti bulmasi gerekiyor.

Cok zor da bir is deyil yoksa?!

gökhants1966
16.03.2016, 11:58

Marin sezon sonunda takımdan ayrılacak.Kaliteli bir 10 numara alacağımızı düşünüyorum Mehmetde iyi bir yedek olarak kalacaktır.

Aytaç ve Okay defansif olarak iyiler ama çok ağır oldukları için hücuma katkıları çok düşük dolayısıyla ikisini de gelecek sezon yedeklerde göreceğimizi düşünüyorum.Kaliteli bir önlibero ve yanına oyunu yönlendiren pas konusunda uzman bir oyuncu transferi bekliyorum.

Sol Bek ve İki Kanat oyuncusu transferi konusunda yüzde yüz katılıyorum.

Güney Amerikadan ya da Avrupadan komple bir santrafor transferi bekliyorum.Muhammet Demirin ise iyi bir yedek olacağını düşünüyorum.

tanjugunduz
16.03.2016, 12:02
Dostlar biz oyuncu bulabilcekmiyiz bize 13 14 tane iyi özverili gururlu oyuncu lazım nerden bulacağız uygun olması lazım ucuz olması lazım afrikaya mi gitsek brezilyaya mi yoksa kuzey avrupaya mi ? Çaresiz surunuyoruz başkana ve taraftarimiza yanı kendimize üzülüyorum başka kimseye değil.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

61Firtinasi61
16.03.2016, 12:03

Cavanda------Yumlu------(Thomas Vermaelen)----------(Adama Traoré)

-----------------Aytac/Okay-----(Radosav Pedrovic)----------

(Albert Adomah)---------------Mehmet/Marin-----------(Gökhan Sazdagi)

---------------------M.Demir-----(Mohammed Yattara)-------------

Buna nedersiniz!?

kopeli
16.03.2016, 12:06

m.ekici yerine n'diaye.

m.demir yerine famara

kanatlardan biri visca olabilir.

artvints
16.03.2016, 12:07
onur,estaban,uğurcan, yumlu,aykut,uğur,cavanda,güray,yusuf,aytaç,okay,ra mazan,abdülkadir,muhammet,ekici,beşir özer?, sefa?

bu oyuncular kalacak,geriye yine 10 tane kontenjan kalıyor. bu oyunculardan bazıları kiralık bazıları takasta kullanılabilir. yani bu kadar endişelenecek bir durum yok. maksimum şekilde kalsa oyuncular yine tamamen farklı bir onbirle yeni seneye girebiliriz. niye o kadar hararet yapıyorsunuz anlamak mümkün değil.

Yiğit SARI
16.03.2016, 12:20
onur,estaban,uğurcan, yumlu,aykut,uğur,cavanda,güray,yusuf,aytaç,okay,ra mazan,abdülkadir,muhammet,ekici,beşir özer?, sefa?

bu oyuncular kalacak,geriye yine 10 tane kontenjan kalıyor. bu oyunculardan bazıları kiralık bazıları takasta kullanılabilir. yani bu kadar endişelenecek bir durum yok. maksimum şekilde kalsa oyuncular yine tamamen farklı bir onbirle yeni seneye girebiliriz. niye o kadar hararet yapıyorsunuz anlamak mümkün değil.

Gönder Özer'le Sefa'yı aman. Gerek yok bir sene daha

mesaced1967
16.03.2016, 12:25
Arkadaşlar Akakpo yıllık 1.5 milyon avro almıyor diye mi kadroya yazmıyorsunuz :) alternatif kadroda kesinlikle yer alması gerekiyor tam bir görev adamı tam bir reis

Erkan YILMAZ
16.03.2016, 12:28
takım artık 4 4 2 ye geçmeli Muhammet bu oyun tarzına uygun sadece topu aldığı zaman ara topta atabileceği bir forvetle oynamalı burak cavani tarzı cardozo ile pek olmuyor cardozo araya koşamadığı için mecbur topu sağa ya da sola atıyor kanatlardanda orta gelmeyince cardozo hiç topla buluşamıyor atak yapamıyoruz oyunumuzun özeti bu

61Firtinasi61
16.03.2016, 12:37
Bu Kadro sadece ilk 11 olarak düsüniyorum........
bizdekiler olanlar yedek veya takasa veya stilabilir.......

61Firtinasi61
16.03.2016, 12:39

Cavanda------Yumlu------(Thomas Vermaelen)----------(Adama Traoré)

-----------------Aytac/Okay-----(Radosav Pedrovic)----------

(Albert Adomah)---------------Mehmet/Marin-----------(Gökhan Sazdagi)

---------------------M.Demir-----(Mohammed Yattara)-------------

Buna nedersiniz!?

Bu Kadroyu sadece ilk 11 olarak göüyorum........
geri kalanlar, yedek, takas, veye satilmali.....
benim düsüncem. Radikal bir temizlik.......
yoksa hic bir zaman bir düzen olmaz......

CasTo
16.03.2016, 12:46
http://www.transfermarkt.com.tr/patrik-carlgren/profil/spieler/190280
http://www.transfermarkt.com.tr/ludwig-augustinsson/profil/spieler/170646

suanlık önerilerim...
estaban yerine bu kaleci daha iyi olur sanırım. estaban bana biraz şımarık gibi geliyor

artvints
16.03.2016, 12:51
.....................onur
cavanda.....yumlu...aykut....güray
................walace..ekici
....visca...........ndiaye.......yıldız
...................muhammet

bu takımın üstüne uğur, aykut, yumlu ile oynayabilecek gerçekten kaliteli lider stoper lazım. taraftar rahat etsin.hem uzun hem hızlı olsun. bir tane al kaliteli al.

ekici bütün sezonu kaldıramaz.aytaç ve okay var.buraya medjani gib ucuz 27, 28 yaşlarında tecrübeli bir oyuncu hedefe gitmek adına çok yararlı olur. kanat oyuncusu olarak tartışmasız bir yıldız gerekir.forma sattırsın.10 numara tipinde oyun kuruculuğu olsun, genç olsun.kanat başlar zamanla 10 numaraya geçer. ndiaye ve muhammet çift forvet sayılır zaten.ndiaye sürekli gol bölgelerine girebilecek bir oyuncu.attığı gol sayısından belli. çok yönlü bir oyuncu olması avantaj. muhammet, ndiaye'nin yanına yine bu kalitede hareketli güçlü golcü bir oyuncu gerekir.bu üç üzerinde rotasyona döner.çift forvet olduğu için her maç hepsi sahada olurlar.biri sürekli yedekten girer. rodallega eren doğru oyuncu tipi.daha genç bir oyuncu da olabilir.

transfer sayısı 7'yi buldu.bunlar belli kalitede olsun bir iki tanesi çok iyi olsun yeter. bunun üzerin solbeke rapor sonucunda genç veya direk oynayacak bir oyuncu alınabilir.kanada bir tane genç oyuncu denenebilir. gelecek vadeden bir stoper takıma ısındırılabilir. 10 transferle halledilir bu iş. bu takım sıkı bir takım.50. yılda da duruma göre bir iki oyuncu ile şampiyonluk sürecine gireriz.

Ibrahim Gaygusuz
16.03.2016, 12:58
Yusuf gidecekmis bakalim kime ?

Travelair
16.03.2016, 13:05
Yusuf gideceğim diyorsa,

2018'e kadar sözleşmesi bulunan bir futbolcu bu açıklamayı neden yapar? Birkaç olasılık şöyle:

* Eleştirilerden / Başarısızlıklardan çok bunalmıştır
* Eleştirileri fırsat bilip kendisini yanlış yönlendiren, gazlayan, kötü niyetli / Cahil çevreler vardır
* Yönetim Yusuf'u istemiyordur
* Gelecek yıl takıma giremeyeceğini düşünüyordur, hazır mağdur duruma düşmüşken ve piyasası varken Volkan Şen ve onun gibilerinin açtığı yoldan ilerlemeyi düşünüyordur
* Menejeri baskı yapıyordur / Menejerine güveniyordur
...

Nihat Günay
16.03.2016, 13:16
N'diaye :)

Trabzonspor ne çektiyse sezon içinde 3-5 gol atan adamı yıldız diye transfer etme sevdasından çekti.

Önümüzdeki sezonun elimizde patlayacak bombası hayırlı olsun...

asilhamsi
16.03.2016, 13:31
Batuhan önce 1461 de oynamayı başarsın, ondan sonra yedekler Trabzonsporda orayı burayı, o potansiyeli (!) ile.

1461 takımının hocasını tanımadıgınız yada takımı taip etmediginiz cok belli oluyor.

Batuhan sakatlık yasadı ve 1461 in hocası gorup gorebileceginiz en gereksiz teknik direktör.

ferhat yazgan,ziya alkurt,oktay demircan gibi gereksizler kesintisiz oynuyor,arquin gibi iyi bir santraforu zorla kanat oyuncusu yapmaya calısıyor.

Bu durumda batuhan ın sakat olmadıgı maclarda neden oynamadıgı yada oynatılmadıgı kabak gibi ortada duruyor.

asilhamsi
16.03.2016, 13:33
yumlu,yusuf,özer,erkan,sefa,douglas,musa,atik bu adamların üzerine iyi bir kadro inşa etme ihtimaliniz yok.

Bombos arkadasına pas atmak yerine kaleye vurmaya calısan,defansif oynaması gereken yerde kanadında oynayan adamı surekli kacıran,sonra saga sola el kol hareketi yaparak guya tribunu gaza getiren,oyun zekası sıfıra cok yakın olan,her seferinde beceremesede sacma sapan calım sevdasından vazgecmeyen yusuf un kadroda kalması ihanettir.

artvints
16.03.2016, 13:37

Trabzonspor ne çektiyse sezon içinde 3-5 gol atan adamı yıldız diye transfer etme sevdasından çekti.

yıldız değil takım oyuncusu diye alıyoruz.efendi gibi golünü atıyor, fiziğini kullanıyor, mücadelesini veriyor.her alınan hücum oyuncusu yıldız olacak değil.ama beşir'e bile genç yıldız diyen bir futbol ortamı var. dur daha yani başladık. uygun bir fiyata almaya çalıştığımız sürece bir sorun yok.

Mert Oğuzlu61
16.03.2016, 13:43

Ndiaye için fazla cesur yorum olmuş. Bence birkaç maçını izleyin, pek gülünecek topçu değil. :) Bize gelse yılın transferi olur. Jaja dan sonra 5 yıldır Adrian, Özer, Marin vs.. izlemiş ve futbola küsmüş taraftarı bu tip kaliteli transferler ile tekrar heyecanlandırabilirsin. Zirve hedefin varsa Ndiaye alman gereken ilk oyuncudur.

11 gol 3 asistle oynuyor. Zamanında Niasse içinde aynı yorumlar yapılıyordu. 20 milyon euro ya Premier Lig e gitti adam. Ndiaye yi alamayız zaten sezon sonu iyi paraya satar onu Osmanlı. Bu sezon bizle ve istanbullularla oynadığı bütün maçlarını izledim, gelse direk Jaja etkisi yaratır. Ligde para verip alınması gereken tek oyuncudur Ndiaye.

serdaracıl
16.03.2016, 13:49
visca sıska

asilhamsi
16.03.2016, 13:51
ndiaye,visca,orkan,engin bekdemir,sakıp TSL den alınabilecek oyuncular.

Ben ndiaye yi 8 numara olarak dusunuyorum.Fizik gucu yuksek,kora kor mucadele eden,cabuk ve skor ureten bir isim.

mbia kalsaydı ve ekici kendini bulsa ekici--mbia--ndiaye TSL de efsane olurdu.

asilhamsi
16.03.2016, 13:52
ekici,okay,aytac mutlaka yedek olarak dusunulmeli.

ndiaye harıc biri on numara olmak uzere 2 tane ust duzey merkez oyuncusuna ihtşyacımız var.

Ecthelion
16.03.2016, 14:10
1461 takımının hocasını tanımadıgınız yada takımı taip etmediginiz cok belli oluyor.

Batuhan sakatlık yasadı ve 1461 in hocası gorup gorebileceginiz en gereksiz teknik direktör.

ferhat yazgan,ziya alkurt,oktay demircan gibi gereksizler kesintisiz oynuyor,arquin gibi iyi bir santraforu zorla kanat oyuncusu yapmaya calısıyor.

Bu durumda batuhan ın sakat olmadıgı maclarda neden oynamadıgı yada oynatılmadıgı kabak gibi ortada duruyor.
Abi Hami ile yarışırlar bu konuda..

oksoholu
16.03.2016, 14:26

güzel bir kadro ama 12 kişi oldu Demiri yedeğe çek bence

oksoholu
16.03.2016, 14:30
Yusuf gideceğim diyorsa,

2018'e kadar sözleşmesi bulunan bir futbolcu bu açıklamayı neden yapar? Birkaç olasılık şöyle:

* Eleştirilerden / Başarısızlıklardan çok bunalmıştır
* Eleştirileri fırsat bilip kendisini yanlış yönlendiren, gazlayan, kötü niyetli / Cahil çevreler vardır
* Yönetim Yusuf'u istemiyordur
* Gelecek yıl takıma giremeyeceğini düşünüyordur, hazır mağdur duruma düşmüşken ve piyasası varken Volkan Şen ve onun gibilerinin açtığı yoldan ilerlemeyi düşünüyordur
* Menejeri baskı yapıyordur / Menejerine güveniyordur
...

Allah aşkına takımın yarısı yok Yusuf hala kadroya giremiyorsa seneye şampiyonluk kadrosu kurulacaksa onu nereye koyacaz turşusunu mu kuracaz gitsin ya nereye isterse takas yapsınlar onu anadoluda oynar buna kanaatim var ama büyük takım topçusu olmaz onunla ilgili hayalleri bırakalım

mesaced1967
16.03.2016, 14:34
Emre Çolak'ın sözleşmesinin bitiyor olması beni çok korkutuyor nedenini bilmediğim şekilde hiç sevmiyorum Barış Memiş'in Fatih Terim'den torpil görmüş halinden başka bir şey değil

asilhamsi
16.03.2016, 14:37
Abi Hami ile yarışırlar bu konuda..

bende cok ikilemde kalıyorum hangisi daha gereksiz diye.

Dünyanın en kötü iki teknik direktörünü iki takımın basına getirdik.

Muthis bir yuzde :)

asilhamsi
16.03.2016, 14:40
valla su Taraabt a bir tane psikolog tutup transfer etsek.Hücum probleminin cogunu cozmus oluruz.

------------transfer---------
-----ekici-----------ndiaye---

visca-----transfer----taraabt

valla takır takır pas yaparlar.

Tabi ekicinin kendine gelmesi lazım.Yoksa onun yerine de bir isim bakmak zorundayız.

asilhamsi
16.03.2016, 14:42
waris malesef sistem kurbanı olan baska bir yetenegimiz olarak tarihe gecti.

Yardımcı forvet konusunda daha iyisini bulma sansımız yokken adamı surekli kanata mahkum ettik.

arkada marin ve onde cardozo-waris ikilisi ile muthis bir hucum zenginligine sahip olurduk.

Hep bir taraf eksik kalıyor.

61Firtinasi61
16.03.2016, 14:45
güzel bir kadro ama 12 kişi oldu Demiri yedeğe çek bence

Fazla deyil, Aytac veya Okay ve Mehmet veya Marin.
Onlardan birisi olabilir diye yazmistim. Her biri ilk onbirde oynayabilir veya yedeki olabilir. ;-)

artvints
16.03.2016, 14:46
valla su Taraabt a bir tane psikolog tutup transfer etsek.Hücum probleminin cogunu cozmus oluruz.

------------transfer---------
-----ekici-----------ndiaye---

visca-----transfer----taraabt

valla takır takır pas yaparlar.

Tabi ekicinin kendine gelmesi lazım.Yoksa onun yerine de bir isim bakmak zorundayız.

bu adam, ben arfa bizim uğraşacağımız adamlar değil.istanbul takımlarına yakışır. gezecek tozacak, ilgiyi görünce mutlu olup sahada da birvşeyler yapacak.trabzon'da canı sıkılır, sıkıldıkça da sorun çıkar. bizim futbola daha profösyönel bakan adamları almamız lazım.gelip efendi gibi çıkacak sahaya oynayacak. problemli olacaksa yattara gibi ucuza gelmiş, trabzon'da yıldız olmuş biri kabul edilir. hem çok paraya gelecek, hem de sorun yaşatma ihtimali olacak futbolcu bize olmaz. vazgeç o sevdadan.

Ömer Akdağ
16.03.2016, 14:47
Fazla deyil, Aytac veya Okay ve Mehmet veya Marin.
Onlardan birisi olabilir diye yazmistim. Her biri ilk onbirde oynayabilir veya yedeki olabilir. ;-)

Abi sorun orada degil, 12 pozisyon var yazdigin kadroda. :D

asilhamsi
16.03.2016, 14:50
bu adam, ben arfa bizim uğraşacağımız adamlar değil.istanbul takımlarına yakışır. gezecek tozacak, ilgiyi görünce mutlu olup sahada da birvşeyler yapacak.trabzon'da canı sıkılır, sıkıldıkça da sorun çıkar. bizim futbola daha profösyönel bakan adamları almamız lazım.gelip efendi gibi çıkacak sahaya oynayacak. problemli olacaksa yattara gibi ucuza gelmiş, trabzon'da yıldız olmuş biri kabul edilir. hem çok paraya gelecek, hem de sorun yaşatma ihtimali olacak futbolcu bize olmaz. vazgeç o sevdadan.

haklısın ama gözlerim sahada boyle yetenekli adamları arıyor.

Tek basına mac alabilecek adamlar gerekli.Tamam takım olmak onemli ama takımda en az bir tane mac cozebilecek adam olmalı.

Sosa bu sene kac tane macı tek basına cevirdi.

oksoholu
16.03.2016, 14:50
Benim kadrom bu 20 milyon Euro anca tutar cardozayı 5 yusuf 2 sefa 1 özer 1 erkanı 3 okay 1 yazdım 13 milyon Euro çıktı birde burakdan 2 gelecek 15 milyon Euro geriye 5 milyon Euro kalıyor bu parayla iyi bir takım kurulabilir kanatları müthiş bir takım olur belki çok iyi bir oyun kurucu eklenebilir Marinin durumuna bağlı olarak

Cavanda------Yumlu------(Daglau)----------(Güray)

--------Aytac/Baduhan-----(İgor DENİSOV)----------

(Nakoulma)-------Mehmet/Marin-----(Aatif Chahechouhe)--

---------------------(Eren Derdiyok)-------------

61Firtinasi61
16.03.2016, 14:53
Abi sorun orada degil, 12 pozisyon var yazdigin kadroda. :D

HHAAAAAAAA, evet:D
Dogru yaahhuuuu!!!!

Bud Spencer
16.03.2016, 15:04
Ekici'ye nasıl güvenip sezona başlayacağız?
Her an takimi haftalar boyu yanliz birakma olasiligi olan biri...çooook sakatlaniyor
Bu sezon hiç yoktu

kyodou
16.03.2016, 15:56
Benim kadrom bu 20 milyon Euro anca tutar cardozayı 5 yusuf 2 sefa 1 özer 1 erkanı 3 okay 1 yazdım 13 milyon Euro çıktı birde burakdan 2 gelecek 15 milyon Euro geriye 5 milyon Euro kalıyor bu parayla iyi bir takım kurulabilir kanatları müthiş bir takım olur belki çok iyi bir oyun kurucu eklenebilir Marinin durumuna bağlı olarak

Cavanda------Yumlu------(Daglau)----------(Güray)

--------Aytac/Baduhan-----(İgor DENİSOV)----------

(Nakoulma)-------Mehmet/Marin-----(Aatif Chahechouhe)--

---------------------(Eren Derdiyok)-------------
Bu kadro ile 4. oluruz anca.

mesaced1967
16.03.2016, 16:27
Saffet Susic'in yeğeni Tino-Sven Susic yeni Colman olabilir

kyodou
16.03.2016, 16:49
Ekici'ye nasıl güvenip sezona başlayacağız?
Her an takimi haftalar boyu yanliz birakma olasiligi olan biri...çooook sakatlaniyor
Bu sezon hiç yoktu
2 yıldır maç başına 4-5 tekme yiyor adam ne yapsın. Bu ligin savunma oyuncuları lisanslarını kasaptan almış.

ucurum
16.03.2016, 16:59
Yusuf, şu taraftara rağmen hala oynamaya çalışıyor ya, adamın topa vurması bile mucize. Adam bek, karşı karşıya kaldı, inan 2 sene önce olsaydı çok rahat atardı. Ama Yusuf'u lime lime yedi bu taraftar. Bu saatten sonra adam olacaksa da olmaz. Ben de olsam Yusuf'un yerine giderim. Galatasaray Beşiktaş her neyse, sonra bize takarken golleri, ulan bizde niye böyle değildi derler...

İ. SARAL
16.03.2016, 17:00
Yusuf, şu taraftara rağmen hala oynamaya çalışıyor ya, adamın topa vurması bile mucize. Adam bek, karşı karşıya kaldı, inan 2 sene önce olsaydı çok rahat atardı. Ama Yusuf'u lime lime yedi bu taraftar. Bu saatten sonra adam olacaksa da olmaz. Ben de olsam Yusuf'un yerine giderim. Galatasaray Beşiktaş her neyse, sonra bize takarken golleri, ulan bizde niye böyle değildi derler...

Taraftarın yeni mazlumu. Yumlu'yu kovduramadılar, şanslarını Yusuf'ta deniyorlar.

artvints
16.03.2016, 17:15
visca 12 gol
rodallega 15 gol
ndiaye 10 gol
eren 10 gol

üçünü alırım düşünmem.

kyodou
16.03.2016, 17:26
Mevcut kadro değerlendirilmeli deniyor bazen. Değerlendirilmeli tabiki ama yetenekli olanlar değerlendirilmeli.

Kimin ne verebileceği az çok belli oldu artık. Özellikle son iki maçın yıldızı (bana göre) Cavanda kesinlikle kalmalı. Eksik birsürü mevki varken birde yeni sağbek arayamayız. Cavanda şampiyon kadroda mutlaka olmalı.

Onun dışında Aykut, M. Demir ve sakatlanmazsa Ekici şampiyon kadroya monte edilebilir.

Sonuç olarak elde var; Onur, Cavanda, Aykut, Ekici ve Demir.

Yani minimum 6 ilk11 oyuncu transferi şart.

Marko Marin, formunu devam ettirirse sezon sonu çingene pazarlığıyla daha ucuza alınabilir. Hiç olmazsa rotasyon oyuncusu olur. Yedek kulübesinde çöplerle şampiyonluk yarışına girilmez zaten.

Kadroda bulunanilecek diğer oyuncular; Uğurcan, Akakpo, Demirok, Güray, Okay, Aytaç, Yusuf ve Beşir kalabilir. Yusuf maaşı az olduğu için kalmasında bir sakınca yok ama iyi bir takasta kullanılabilir. Örn; Visca yada Ndiaye... 1 saniye bile düşünmem şahsen.

artvints
16.03.2016, 17:40
visca son 3 sezonda 30 gol atmış. yarısı kadar da asisti var.tabi bir sezon ptt'de oynadı ama adam istikrar konusunda hiç sıkıntı çekmemiş. tam bir takım oyuncusu. teklif yapılırsa gelmeye sıcak bakar. oyuncu gelmek isterse başakşehir çok diretmez. çok para isterlerse takas teklif ederiz.kabul etmezlerse almayız.ama teklifimizi yapalım biz.

Hakan
16.03.2016, 17:44
Visca ve Ndiaye için 4-5 milyon eurolara çıkman lazım.
Lucas Ocampos arka planda kaldı mesela,böyle adamlara salça olmak lazım potansiyeli belli

BaşoğLu
16.03.2016, 17:46
Mevcut kadro değerlendirilmeli deniyor bazen. Değerlendirilmeli tabiki ama yetenekli olanlar değerlendirilmeli.

Kimin ne verebileceği az çok belli oldu artık. Özellikle son iki maçın yıldızı (bana göre) Cavanda kesinlikle kalmalı. Eksik birsürü mevki varken birde yeni sağbek arayamayız. Cavanda şampiyon kadroda mutlaka olmalı.

Onun dışında Aykut, M. Demir ve sakatlanmazsa Ekici şampiyon kadroya monte edilebilir.

Sonuç olarak elde var; Onur, Cavanda, Aykut, Ekici ve Demir.

Yani minimum 6 ilk11 oyuncu transferi şart.

Marko Marin, formunu devam ettirirse sezon sonu çingene pazarlığıyla daha ucuza alınabilir. Hiç olmazsa rotasyon oyuncusu olur. Yedek kulübesinde çöplerle şampiyonluk yarışına girilmez zaten.

Kadroda bulunanilecek diğer oyuncular; Uğurcan, Akakpo, Demirok, Güray, Okay, Aytaç, Yusuf ve Beşir kalabilir. Yusuf maaşı az olduğu için kalmasında bir sakınca yok ama iyi bir takasta kullanılabilir. Örn; Visca yada Ndiaye... 1 saniye bile düşünmem şahsen.

Onur, Esteban , Cavanda, bosingwa , Marin ( bonservisi alınmalı ) . Cardozo ( sezon sonu gidecek ama neyse ) Güray Vural , Mustafa yumlu ( yedek olarak ) Aykut demir , Akakpo ( iyi bir yedek ) Erkan zengin ( iyi bir yedek ) Mehmet Ekici . Muhammet Demir . Muhammet Beşir . Okay ( yedek olarak ) ...

Bu isimler haricini göndermeli ve 11 de oynayacak Transferler yapmalıyız. 10 Transfer şart.

Visca ve N'diaye Olabilir.

SamZuk
16.03.2016, 18:01
visca 12 gol
rodallega 15 gol
ndiaye 10 gol
eren 10 gol

üçünü alırım düşünmem.

Rodallega sempatik te:) gelirse işde yapar:)

Tayfun
16.03.2016, 18:19
Bu seneki U17 takımımız tam bir maden.

Üzülüyorum heba olup gidecek o çocuklar ...

BaşoğLu
16.03.2016, 18:21

hiç sorma 1461 gibi bi şansın var kullanmıyorsun. gönder bir sene orada oynasın bir iki tanesi iyiyse al a takıma dursun türkiye kupası grup eleme maçlarında bile olsa oynat. çocuklar öz güven kazansın ya !

artvints
16.03.2016, 19:33

mesela bu u17 takımını ver fatih tekke'ye.yanında alt yapı uzmanı ile birlikte tabi. pilot takıma kadar taşısın. arada yeni oyuncular baksın. yeniden yapılanma zamanı geldiğinde bu takımın çekirdeği ile birlikte gelsin trabzonspor'a hoca olsun. guardiola ile birlikte efsane barcelona bu tip bir yapılanma ile oluştu. tabi u17'den itibaren 4 5 sene çok uzun bir süre. ama bu şekilde alt yapıda 2 sezon geçirebilir bu takımla. hep bu tip çekirdek kadrolar alt yapıdan gelip büyük başarılar kazanmıştır. almanya takımı öyle, barcelona zaten böyle bir kültür.orda çok uzun sürelere yayılan bir devamlılık var tabi.

bugünü planlarken bir yandan 4, 5 sene sonrası için de bir takım planların yapılmış olması lazım. trabzonspor'a böyle bir futbol kültürü yakışır.

Şanlı SanMarino
16.03.2016, 20:38
#21 Tonny Vilhena
ve
#10 Daniel Didavi alınırsa bu takım adam olur. 2 kilit oyuncu.

gökhants1966
16.03.2016, 20:46
Trabzonsporun Lucescuyu getirmesi ve sistem takımı olması gerekiyor.Trabzonsporun taktiği ve oynayacağı futbol belli olmalı ve buna göre oyuncu transferi yapılmalı.Ortasaha tamamen değişmeli.Pas oyununu iyi oynayan,pres yapan ve kapanan takımlara karşı basit top kayıpları yapmayan,geriye çekildiğinde hızlı ataklarla gol bulabilen bir sistem takımı görmek istiyorum.

Beşiktaş maçını stadyumdan izledim ve gelecek sezonla ilgili fikirlerimi yazmak istiyorum.

1) Onur Kıvrak ve Estaban Alvaradoyla devam edilebilir.

2) Bir tane kaliteli stoper transferi kesinlikle yapılmalı.Aykut,Mustafa ve Akakpo takımda kalabilir.Uğur Demirok takasta kullanılabilir.Douglas gönderilebilir.

3) Cavanda kesinlikle kalmalı.Yedek sağbek alacak paramız yok bu nedenle Zekiyi yedek kadroda tutabiliriz.

4) Maliyeti uygun kaliteli bir solbek alabiliyorsak alalım alamıyorsak Güray ve Yusufla orayı idare ederiz.Mustafa Akbaşı geri çağırırız hem stoper hem de solbekin alternatifi olur.İshak Doğan ve Musa Nizamı takımdan gönderebiliriz.

5) Önlibero için topu aldığında iyi saklayabilen,soğukkanlı,çabuk hareket edebilen,alan daraltma ve adam markajı konusunda iyi olan,mücadele gücü ve dayanıklılığı üst düzey bir oyuncu bulup getirmek lazım.Beşiktaşta ki Atiba ayarında bir oyuncuyu scout ekiplerimizin bulabileceğini düşünüyorum.Maliyeti nasıl olur bilmiyorum ama bu tür bir oyuncuya kesinlikle ihtiyacımız var.Önliberonun alternatifleri Aytaç ve Okay olur.

6) Ortasaha merkez için topu aldığında iyi saklayabilen,soğukkanlı,çabuk hareket edebilen,pas konusunda uzman,oyun görüşü yüksek takımı iyi yönlendiren bir oyuncu şampiyonluk yolunda en kritik ihtiyacımızdır.Bu tanıma en uygun oyuncu Selçuk İnandır.Scoutlarımızın bu tarz bir oyuncu bulabileceğini düşünüyorum.Maliyeti ne olursa olsun ortasahanın merkezine lider bir oyuncu transferi şart.Bu bölgenin alternatifi ise Mehmet Ekici olur.

7) 10 numara için Jajanın daha iyi top süren ve daha disiplinli versiyonuna ihtiyacımız var.Bu mevki bizim için çok kritik çünkü kapanan takımlara karşı böyle bir silaha ihtiyacımız var.10 numara dediğin topa vurmasını bilecek,attığı gollerle takımına destek olacak.Bu mevkiye alternatif olması açısından Osmanlıdan Ndiaye çok iyi olur.

8) Yattaranın daha çalışkan ve disiplinli versiyonu bir kanat oyuncusu ile birlikte,Burak Yılmaz gibi kanat-forvet oynayıp 15 gol barajına ulaşabilecek ikinci bir kanat oyuncusu transferi de oldukça önemlidir.İyi bir alternatif olması açısında takas vb. yöntem kullanılarak Edin Visca alınabilirse çok iyi olur.Erkan Zengin ve Sefa Yılmaz takasta kullanılabilir.

9) Teknik kapasitesi yüksek,topu aldığında düzgün bir şekilde sürebilen,ortalama bir sürate sahip,ayak içiyle kaliteli vuruşlar yapabilen bir forvet oyuncusu transferine ihtiyacımız var.Muhammet Demir alternatif olarak iyi bir yedek olur.Cardozo,Yatabare ve Ndoye ise takımdan gönderilebilir.

Bu özelliklere uygun bir takım yaratmak çok zordur bunun farkındayım.Oyuncu bulmanın zorluğu bir yana kulübün finansal durumunun da çok iyi olmaması bunu daha da zorlaştırıyor.Kritik mevkilere maliyeti yüksek 3-4 oyuncu olur,gerisini de maliyeti uygun 3-4 oyuncu alarak belki bunu yapabiliriz ama tabi ki bunları yapabilmemiz için scout ekibimizin mükemmel bir çalışma yapması gerekiyor.

Uğur Kalyoncu
16.03.2016, 20:59
Rodellega yi al yanina da Niasse gibi sprinter bitirici bir forvet al yaslan arkaya..

Bize 2 iyi forvet lazim...Biri Cardozo tipi biri Niasse tipi..

Simdi bizi Akhisara cevirdin diyenler olacak varsin Akhisar olalim..

serdaracıl
16.03.2016, 21:25
#21 Tonny Vilhena
ve

Didavi evet

gökhants1966
16.03.2016, 21:51
#21 Tonny Vilhena
ve

Tony Vilhena hakkında pek bir bilgim yok dolayısıyla bişey söyleyemem.

Daniel Didavi müthiş bir futbolcu inanılmaz şutları var tam aradığımız adam ama bundesliga gibi bir ligde oynuyor kariyer düşünüyorsa bize gelmesi çok zor eğer paraya önem veriyorsa yıllık 2.5 vererek ancak getirebiliriz.

Şanlı SanMarino
16.03.2016, 22:28
Tony Vilhena hakkında pek bir bilgim yok dolayısıyla bişey söyleyemem.

Daniel Didavi müthiş bir futbolcu inanılmaz şutları var tam aradığımız adam ama bundesliga gibi bir ligde oynuyor kariyer düşünüyorsa bize gelmesi çok zor eğer paraya önem veriyorsa yıllık 2.5 vererek ancak getirebiliriz.

Didavi evet

İkisi de alındığı takdirde ve Avrupa liginde geçirilecek bir sezon sonra 10'ar milyon avroya satılabilir. Ayrıca getirecekleri galibiyet ve başarılar da cabası.

BirolKarali
16.03.2016, 22:28
Hakan Çalhanoğlu'na soruşturma açılmış, bize transferi konusunda. İmza atıp gelmemişti sanırım.

mesaced1967
16.03.2016, 22:30
Hakan Çalhanoğlu'na soruşturma açılmış, bize transferi konusunda. İmza atıp gelmemişti sanırım.

2-3 milyon avro alırız galiba TFF bile o parayı bize verebilir euro 2016'da oynamama durumu var:D

memozcan
16.03.2016, 22:31
2-3 milyon avro alırız galiba :D
1 milyon.. faiz falan da olsa 1,5 olsun..

DeAgLeMaNyAq
16.03.2016, 22:33
Euro 2016 öncesinde bu soruşturmada dahilimiz varsa o dava çok net geri çekilir. Fatih Terim siyasi iradeye durumu aktarır. Oradan da kulübe emir gelir. Biz de feragat ederiz. Acı ama gerçek...

kanterts
16.03.2016, 22:37
Euro 2016 öncesinde bu soruşturmada dahilimiz varsa o dava çok net geri çekilir. Fatih Terim siyasi iradeye durumu aktarır. Oradan da kulübe emir gelir. Biz de feragat ederiz. Acı ama gerçek...
babasiyla 100.000 euromuzu yediler . 1 milyon euro cezayi ödemeliler yok öyle bir Dünya . Sözünde dursaydi .

memozcan
16.03.2016, 23:11
1 milyon avromuzu faiziyle versinler bu iş tatlılıkla çözülsün:)

serdaracıl
16.03.2016, 23:21

Beter olsun.

adiloş bebe
16.03.2016, 23:24
o değilde twitterde cahiller ordusu yardırıyor yine yok hain pontuslular yok hamsi beyinliler. Geri kafalı avanakların davanın 4,5 yıl önce açıldığından haberi yokki oturdukları yerden vatan haini avlıyorlar. Allah akıl fikir versin ne diyim :D :D

diskus
16.03.2016, 23:32
Hakan i severim iyi cocuktur,yalniz Trabzonspor u cok daha fazla seviyorum.Umarim hakli bulunuruz ve tazminat i hakkederiz.

DeAgLeMaNyAq
17.03.2016, 00:01
Ortalıkta dolaşan yanlış bir bilgi var. Tuncay Bekiroğlu, Hakan Çalhanoğlu için 1 milyon euro değil 100 bin euro ödedi. Aslında ödenmesi gereken rakam da 175 bin euroydu ama sanırım 100 bin euro avans niteliğinde verilmişti. 1 milyon euro ise sözleşmesinde yazan fesih bedeli...

Bud Spencer
17.03.2016, 00:28
2 yıldır maç başına 4-5 tekme yiyor adam ne yapsın. Bu ligin savunma oyuncuları lisanslarını kasaptan almış.

Almanyada farkli degildi
Fizigi skatlanmaya yatkin

Berkan
17.03.2016, 00:37
Onur
Zabelata--Huth--Silva--Gibbs
Y.toure--Kante
Lavezzi---Ericksen--Willian
İbrahimovic

Olacak 150-200 milyon euron kuracaksın şöyle kadro. :D Neyse gerçeğe dönersek sene sonunda premierligden newcastle ve astonvilla kesin düşecek gibi oradan sissoko, cisse, mitrovic, lescott, ayew gibi isimlerden bir ikisini kapsak süper olur.

orhanunal
17.03.2016, 01:07
Trabzonsporun Lucescuyu getirmesi ve sistem takımı olması gerekiyor.Trabzonsporun taktiği ve oynayacağı futbol belli olmalı ve buna göre oyuncu transferi yapılmalı.Ortasaha tamamen değişmeli.Pas oyununu iyi oynayan,pres yapan ve kapanan takımlara karşı basit top kayıpları yapmayan,geriye çekildiğinde hızlı ataklarla gol bulabilen bir sistem takımı görmek istiyorum.

Beşiktaş maçını stadyumdan izledim ve gelecek sezonla ilgili fikirlerimi yazmak istiyorum.

2) Bir tane kaliteli stoper transferi kesinlikle yapılmalı.Aykut,Mustafa ve Akakpo takımda kalabilir.Uğur Demirok takasta kullanılabilir.Douglas gönderilebilir.

3) Cavanda kesinlikle kalmalı.Yedek sağbek alacak paramız yok bu nedenle Zekiyi yedek kadroda tutabiliriz.

4) Maliyeti uygun kaliteli bir solbek alabiliyorsak alalım alamıyorsak Güray ve Yusufla orayı idare ederiz.Mustafa Akbaşı geri çağırırız hem stoper hem de solbekin alternatifi olur.İshak Doğan ve Musa Nizamı takımdan gönderebiliriz.

5) Önlibero için topu aldığında iyi saklayabilen,soğukkanlı,çabuk hareket edebilen,alan daraltma ve adam markajı konusunda iyi olan,mücadele gücü ve dayanıklılığı üst düzey bir oyuncu bulup getirmek lazım.Beşiktaşta ki Atiba ayarında bir oyuncuyu scout ekiplerimizin bulabileceğini düşünüyorum.Maliyeti nasıl olur bilmiyorum ama bu tür bir oyuncuya kesinlikle ihtiyacımız var.Önliberonun alternatifleri Aytaç ve Okay olur.

6) Ortasaha merkez için topu aldığında iyi saklayabilen,soğukkanlı,çabuk hareket edebilen,pas konusunda uzman,oyun görüşü yüksek takımı iyi yönlendiren bir oyuncu şampiyonluk yolunda en kritik ihtiyacımızdır.Bu tanıma en uygun oyuncu Selçuk İnandır.Scoutlarımızın bu tarz bir oyuncu bulabileceğini düşünüyorum.Maliyeti ne olursa olsun ortasahanın merkezine lider bir oyuncu transferi şart.Bu bölgenin alternatifi ise Mehmet Ekici olur.

7) 10 numara için Jajanın daha iyi top süren ve daha disiplinli versiyonuna ihtiyacımız var.Bu mevki bizim için çok kritik çünkü kapanan takımlara karşı böyle bir silaha ihtiyacımız var.10 numara dediğin topa vurmasını bilecek,attığı gollerle takımına destek olacak.Bu mevkiye alternatif olması açısından Osmanlıdan Ndiaye çok iyi olur.

8) Yattaranın daha çalışkan ve disiplinli versiyonu bir kanat oyuncusu ile birlikte,Burak Yılmaz gibi kanat-forvet oynayıp 15 gol barajına ulaşabilecek ikinci bir kanat oyuncusu transferi de oldukça önemlidir.İyi bir alternatif olması açısında takas vb. yöntem kullanılarak Edin Visca alınabilirse çok iyi olur.Erkan Zengin ve Sefa Yılmaz takasta kullanılabilir.

9) Teknik kapasitesi yüksek,topu aldığında düzgün bir şekilde sürebilen,ortalama bir sürate sahip,ayak içiyle kaliteli vuruşlar yapabilen bir forvet oyuncusu transferine ihtiyacımız var.Muhammet Demir alternatif olarak iyi bir yedek olur.Cardozo,Yatabare ve Ndoye ise takımdan gönderilebilir.

Bu özelliklere uygun bir takım yaratmak çok zordur bunun farkındayım.Oyuncu bulmanın zorluğu bir yana kulübün finansal durumunun da çok iyi olmaması bunu daha da zorlaştırıyor.Kritik mevkilere maliyeti yüksek 3-4 oyuncu olur,gerisini de maliyeti uygun 3-4 oyuncu alarak belki bunu yapabiliriz ama tabi ki bunları yapabilmemiz için scout ekibimizin mükemmel bir çalışma yapması gerekiyor.

aynı düşüncedeyim fakat daha etkili oyun için ndiaye colman tarzı oynatılmalı bence.atiba tarzı adam bence en önemli transfer.

asilhamsi
17.03.2016, 08:03
öncelikle özer,erkan,sefa,yusuf dortlusunden mutlaka kurtulmalıyız.Sayısal olarak kanat oyuncumuz var gozukuyor ama verdikleri katkı sıfıra yakın.

merkez ortasaha : ekici,aytac,okay,batuhan dortlusunun yanına 8,10,5 numara transferleri yapılmalı.Bu bolgeye yazdıgım batuhan aynı zamanda stoper alternatifidir.Bu bolge icin ismi gecen ndiaye mukemmel bir 8 numara transferi olur.

stoper : akakpo ve aykut stoper icin alternatif isimler.Bu bolgeye 2 tane birbirini tamamlayan stoper alınmalı.5.stoper ise batuhan.

bek : cavanda ya genc bir alternatif alınmalı.Guray ı alternatif haline getirecek bir sol bek alınmalı.

kanat : bu bolgeye 2 as 2 alternatif dort isim alınmalı.Takas ile orkan ve visca cok iyi alternatifler olur.2 tane genc,kaliteli,mumkunse Hollanda liginden alınabilir.

forvet : Eger cardozo gidecekse bir tecrubeli kule,bir hareketli genc santrafor alınmalı.Tecrubeli icin rodelega cok iyi bir isim olur.

asilhamsi
17.03.2016, 08:06
TSL den rodelega,visca,ndiaye,orkan gozum kapalı alırdım.Elimizde sefa,yusuf,ozer,erkan,yumlu gibi takasta kullanabilecegimiz isimler var.

10 numara,5 numara,2 tane stoper,2 kanat en az 1 forvet yapmak zorunda oldugumuz diger transferler.

asilhamsi
17.03.2016, 08:10
-----------onur------------

cavanda---transfer---akakpo---guray

-----ekici----mbia----ndiaye----------

visca-----------muhammet---------transfer

bu kadro bile bizi kafaya oynatırdı.

Tayfun
17.03.2016, 08:15
Bu Hakan Çalhanoğlu davasında sona mı gelindi ?

Umarım lehimize sonuçlanır bu dava, cezası neyse çeksin !

CesurHamsi
17.03.2016, 09:10

Akakpo'yla sampiyon olamazsin,
Visca cok iyi ama alinabilirse iki ust duzey kanat sart
Muhammet Demir ise cok begendigim bir oyuncu ama forvete cok cok cok iyi adam lazim

gerisi guzel ama ekiciye guvenmiyorum pek, cok sakatlaniyor

kyodou
17.03.2016, 10:33
Yusuf Erdoğan' ı Abdullah Avcı' ya verelim Visca' yı alalım. Avcı belki baskısız takımında topçu yapar Yusuf' u. Öteki türlü biz de çok çekeceğiz, Yusuf da...

gökhants1966
17.03.2016, 12:51
TSL den rodelega,visca,ndiaye,orkan gozum kapalı alırdım.Elimizde sefa,yusuf,ozer,erkan,yumlu gibi takasta kullanabilecegimiz isimler var.

10 numara,5 numara,2 tane stoper,2 kanat en az 1 forvet yapmak zorunda oldugumuz diger transferler.

Başkanın yaşı otuza dayanmış bir oyuncu alacağını sanmıyorum bu nedenle rodellega transferi olmaz diye düşünüyorum.Visca ve Ndiayenin takas+para şeklinde olma şansı var ama Gaziantepte oynadığı için Orkan transferini daha zor olarak görüyorum.

Visca,Ndiaye ve Orkan çok iyi alternatif olurlar ve takıma ciddi katkılar sağlarlar.Viscanın çift yönlü bir oyuncu olması,skora katkısı ve kaliteli ortaları onu önemli bir oyuncu yapıyor.Ndiayenin fizik gücü,sürati,mücadeleyi seven oyun yapısı ve çektiği etkili şutlarla skorer bir oyuncu olması onu önemli bir oyuncu yapıyor.Orkanın oyun görüşü,ara pasları,tekniği ve şutlarını beğeniyorum kendisi şuan 20 yaşındadır eğer fizik gücünü,dayanıklılığını ve süratini geliştirebilirse çok önemli bir oyuncu olabilir potansiyeli yüksek.

Not : Sezon sonu yukarıda yazdığımız oyuncular gelecekse Özer,Sefa ve Erkan takımdan gönderilmelidir.Şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakalamak istiyorsak önlibero,10 numara,kanat-forvet ve santrafor mevkilerine nokta atışı transferler yapmalıyız.Visca,Ndiaye ve Orkan gibi yetenekli oyuncularla iyi bir rotasyon oluşturmak da oldukça önemlidir çünkü sezon içerisinde yorgunluk,sakatlık vb. durumlarda ciddi sıkıntılarla karşılaşılabilir bu durumda strese girmemek için bu tür transferler şart.Almanyadan 3-4 tane potansiyelli gurbetçide kadroya katılabilir.

İ. SARAL
17.03.2016, 13:53
Yusuf gitti an milli takımda.

MarkusAntonyus
17.03.2016, 14:10
Çalhanoğlu olayı kapanacak gibi ama yaptığının bir bedeli olmalı.

gökhants1966
17.03.2016, 14:59
-----------------------ONUR KIVRAK-------------------------

CAVANDA----------AYKUT----------ERAZO--------GÜRAY

--------------------NDİAYE------------WALACE--------------

VİSCA-----------------------DİDAVİ----------------G.JESUS

--------------------------İBRAHİMOVİC-----------------------

Walace Souza,Daniel Didavi,Gabriel Jesus ve Zlatan İbrahimovic pahalıya patlar ama gelecek sezon bizi şampiyon yapabilirler.Transferleri oldukça zor ama hayal etmek bedava olduğundan yazmak istedim :)

selcuk
17.03.2016, 15:08
Çalhanoğlu olayı kapanacak gibi ama yaptığının bir bedeli olmalı.
nasil kapanacak
tazminati ödese bile fifa usulsüz kontrat islemlerinden sorusturma acti
fifadaki men davasinlan bizim pek alakamiz yok
ayrica 18 olmadigindan men cezasi vermezler, sanmam öyle agir ceza alacagina

orhanunal
17.03.2016, 15:27
-----------------------ONUR KIVRAK-------------------------

CAVANDA----------AYKUT----------ERAZO--------GÜRAY

--------------------NDİAYE------------WALACE--------------

VİSCA-----------------------DİDAVİ----------------G.JESUS

--------------------------İBRAHİMOVİC-----------------------

Walace Souza,Daniel Didavi,Gabriel Jesus ve Zlatan İbrahimovic pahalıya patlar ama gelecek sezon bizi şampiyon yapabilirler.Transferleri oldukça zor ama hayal etmek bedava olduğundan yazmak istedim :)

diğerleri çok zor ama ibo hayal ötesi bişey.yazdığın takımın toplam maaşı ibo etmez.oda man utd ye gider bence zaten.adam 34 yaşında ama 20 lik delikanlı gibi oynuyor.

erazo wallece didiavi g.jesusu 20 mn ye alabilrmiyiz acaba alabilirsek süper olurdu.

orhanunal
17.03.2016, 15:36

konya nın yerin de olurduk maximum.ama oda güzel bir başarı tabi.

oksoholu
17.03.2016, 16:05

evet güzel tespitler aynen katılıyorum aslında bu transferleri yapmak zor değil elimizde gönderebileceğimiz o kadar çok oyuncu varki
* stopere Akhisarlı Daklau
* ön libero dediğin gibi çok önemli paraya kıymak lazım 6-7 milyon Eurolara çıkmak lazım
*orta saha oyun kurucu cok zor bir bölge bu tür oyuncular bulmak zor bizim marin biraz güçlendirilirse ekici ile beraber yapabilir gibi
*2 kanat oyuncusu sivasdaki atıf ile mersindeki Nakulma süper olur
*forvet belki eleştireceksiniz ama gençlerbirliğindeki romen Stancu tam aradığımız topçu adam geçiyor gol vuruşu iyi

böyle bir kadronun maliyeti 20 milyon Euro eder elimizde satılacak topçuları alt alta koysak bu para çıkar nasıl mı

cardoza 5
ndia 3
yatabare 2
Yusuf 2
sefa 1
özer 1
erkan 3
okay 2

burak yılmaz 2
çalhanoğlu 1 faizi ile beraber

20 yi geçtik ben mi başkan olsaydım bu takıma

Alika87
17.03.2016, 16:26
diğerleri çok zor ama ibo hayal ötesi bişey.yazdığın takımın toplam maaşı ibo etmez.oda man utd ye gider bence zaten.adam 34 yaşında ama 20 lik delikanlı gibi oynuyor.

erazo wallece didiavi g.jesusu 20 mn ye alabilrmiyiz acaba alabilirsek süper olurdu.

Sadece Didavinin fiyati rahat 10milyonu bulur. Burda sikca yazildigini gördügüm icin yazmak istedim.

selcuk
17.03.2016, 16:36
Sadece Didavinin fiyati rahat 10milyonu bulur. Burda sikca yazildigini gördügüm icin yazmak istedim.
bunu bende belirtmisdim
pek inanilmiyor sanirim

artvints
17.03.2016, 16:42

10 milyon olsa iyi, stuttgart'ta orta saha oynayıp 10 gol atan, form grafiği yüksek bir oyuncunun trabzonspor'a yolu düşmez. düşse de sebebi para olur, tabi bonservisi yoksa. biz zaten bu tip bir klüp olmaktan çıkmak istiyoruz.

orhanunal
17.03.2016, 16:44
evet güzel tespitler aynen katılıyorum aslında bu transferleri yapmak zor değil elimizde gönderebileceğimiz o kadar çok oyuncu varki
* stopere Akhisarlı Daklau
* ön libero dediğin gibi çok önemli paraya kıymak lazım 6-7 milyon Eurolara çıkmak lazım
*orta saha oyun kurucu cok zor bir bölge bu tür oyuncular bulmak zor bizim marin biraz güçlendirilirse ekici ile beraber yapabilir gibi
*2 kanat oyuncusu sivasdaki atıf ile mersindeki Nakulma süper olur
*forvet belki eleştireceksiniz ama gençlerbirliğindeki romen Stancu tam aradığımız topçu adam geçiyor gol vuruşu iyi

böyle bir kadronun maliyeti 20 milyon Euro eder elimizde satılacak topçuları alt alta koysak bu para çıkar nasıl mı

cardoza 5
ndia 3
yatabare 2
Yusuf 2
sefa 1
özer 1
erkan 3
okay 2

burak yılmaz 2
çalhanoğlu 1 faizi ile beraber

20 yi geçtik ben mi başkan olsaydım bu takıma

fm de oyuncu mu satıyosun :D erkana 3 yazmış bi de

kyodou
17.03.2016, 16:45
Hatem Ben Arfa, Fransa ligine çok yabancı bir futbol tarzıyla (aslında tamda bizim lige oygun bir oyun tarzıyla) oynamasına rağmen gayet başarılı. Bu lige gelse üzerine de koyar bence. Hemde bedava. Arfa transferi, zaten cuzi olan paramızı diğer mevkilere kullanmak için tatlı bir sebep olabilir.

Ayrıca bir sonraki transferinde Çin' e göz kırpacak cazibede bir isim.

Alika87
17.03.2016, 17:00
10 milyon olsa iyi, stuttgart'ta orta saha oynayıp 10 gol atan, form grafiği yüksek bir oyuncunun trabzonspor'a yolu düşmez. düşse de sebebi para olur, tabi bonservisi yoksa. biz zaten bu tip bir klüp olmaktan çıkmak istiyoruz.

diyorum ya rahat bulur, sezon sonuna Kadar sakatlanmazsa fiyati 15-18m arasi olur. Bundesliga'da fiyatlar son senelerde cok patlamis. Oradan artik ucuza bir oyuncu daha getiremezsin, o devir bitti.

mesaced1967
17.03.2016, 17:06
http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=6468

Mammana, Rekik ,Lawrence Lartey, Zach Clough, Rafaelson, Rodrigo Moreyra

Mammana ve Rekik dışındakiler duyulmamış oyuncular asparagas olma ihtimalini azaltıyor

asilhamsi
17.03.2016, 17:14
konya nın yerin de olurduk maximum.ama oda güzel bir başarı tabi.

sanırım önceden puan hesaplayan bir program geliştirdiniz.Tebrikler

oksoholu
17.03.2016, 17:27
fm de oyuncu mu satıyosun :D erkana 3 yazmış bi de

ne yazacaktım beş mi o eşşeklerden kalmadı

Alika87
17.03.2016, 18:17

erkan icin kimse 3 yada 5 vermez. 1,5m € alsan büyük basari sayilir.

selcuk
17.03.2016, 18:25
erkan icin kimse 3 yada 5 vermez. 1,5m € alsan büyük basari sayilir.
sampiyonada1-2 gol atsa cin kapisi acilirmi acaba?

TSemih61
17.03.2016, 18:36
Paulo Henrique boştaymış, yeni gördüm. Başkan getirsin de istatistikçi tayfayı mutlu etsin. Hem Cardozo'nun yarı fiyatına oynar. Ayrıca Avrupa'da 8 gol atıp 4 asist yapmış bunu da belirtmeliyim. Cardozo gibi sadece gucuk takımlara gol atmıyor yani :D Her türlü kazançtayız. Oh rahatladım be, Cardozocuların ağzından konuşunca bütün argümanları çürütebiliyorsun :D

Valla şakayı bir kenara bırakırsak, tüm hücum oyuncularımızdan daha iyidir Henrique. Karşılaştırma oranları veriyorum;

Henrique=3x Muhammet=10xMarin=20xCARDOZO=50xErkan

TSemih61
17.03.2016, 18:39
Günahımız neydi de emeklilerin durağı oldu bu kulüp? Erkan, Cardozo gibi dedeleri istemiyorum, futbol katilleri. Henrique gibi olacak futbolcu dediğin fişşşek gibi.

Alika87
17.03.2016, 18:39
sampiyonada1-2 gol atsa cin kapisi acilirmi acaba?

benim tek umudum zaten cin. N'doye ilk 11 oynamaya devam ederse ve 3-4 gol daha atarsa 5 milyona bile satabiliriz onu. Aynisi Cardozo icin de gecerli. ERkan sampiyonada parlamadan cin radarina giremez bile. Cin piyasasi olmasa ac kalacagiz resmen.

gökhants1966
17.03.2016, 18:46
10 Numara dediğin Jaja ve Didavi gibi çektiği şutlarla skor üreten takımı zor durumdayken gol atabilen bir oyuncu olmalı.Marin ya da Alanzinho gibi üç tane adam geçip pas atar gibi şut çekerek pozisyonu bitiren adamları 10 numara diye takımda görmek istemiyorum.

Kalecilerimiz gayet iyi.Stoper ve Bek pozisyonları için maliyeti uygun kaliteli oyuncular bulmak çok zor bir iş değil dolayısıyla sezon sonu bu bölgelere transfer yapmakta çok zorlanacağımızı düşünmüyorum.Ortasaha ve hücum bölgesi için yapılacak transferler ise herzaman zordur ve maliyet genelde yüksek olur.Osmanlıspor ve Başakşehir ayarında bir takım değilde şampiyonluğa oynayan bir takım olmak istiyorsak Önliberomuz,10 Numaramız,Kanat oyuncularımız ve Forvetimiz çok iyi olmalı.

Süper Ligden içinde Onur ve Cavandanında olduğu bir kadro çıkardım tam olarak buna benzer bir kadroyu hayal ediyorum.

-----------------------Onur Kıvrak----------------------

L.Cavanda------S.Kjaer------A.Chedjou--------C.Erkin

------------------S.İnan---------A.Hutchinson------------

G.Töre----------------W.Sneijder------------------L.Nani

-----------------------M.Gomez--------------------------

Fatih Çelik
17.03.2016, 18:47
Henrique boşta demek. Gelsin Tosunum sensiz 12 numara boş kaldı... Şöyle eleme maçlarında Rabotnicki'ye falan hat-trick yapar en azından.

selcuk
17.03.2016, 18:50
Henrique boşta demek. Gelsin Tosunum sensiz 12 numara boş kaldı... Şöyle eleme maçlarında Rabotnicki'ye falan hat-trick yapar en azından.
1461 icin fena transfer olmaz

Fatih Çelik
17.03.2016, 18:58
1461 icin fena transfer olmaz

Henrique şu kadroda ilk 11'in değişmezi olur . Tosunum benim Umut Bulut ile kapışabilecek tek adam. Seneye yedekte de fena olmaz :D :D

selcuk
17.03.2016, 19:01
Henrique şu kadroda ilk 11'in değişmezi olur . Tosunum benim Umut Bulut ile kapışabilecek tek adam. Seneye yedekte de fena olmaz :D :D
kusura bakmada bu adam son olarak cin 2. liginde tutunamadi

Trabzonsporda ancak suan top toplayicilik yapar

Fatih Çelik
17.03.2016, 19:02
kusura bakmada bu adam son olarak cin 2. liginde tutunamadi

Trabzonsporda ancak suan top toplayicilik yapar

Şaka yapıyorum Selçuk abi kızma :D

selcuk
17.03.2016, 19:16
Şaka yapıyorum Selçuk abi kızma :D
kizmadimda, sasirdim, smiley lere ragmen
en iyi zamaninda siradanliktan cikamamis biri

bizim insanimiz biraz eskide takili kalmada ünlü
futbolun her gün gelistigi bir dönemdeyiz, geri bakmadan son hiz ilerlemeliyiz

karl heinz rummenige usfa yönetim kuruluna avrupa süperligi dosyasi ni arastirmasini kabul ettirdiginden haberiniz varmi
önümüzdeki 2 sezonda sampiyon olamasak büyük ihtimallen bidaha futbolun en üst kademesinde boy gösteremeyecegiz
tarihimizde zaten bunu sadece 7 sezon becerdik

nekadar önemli bir döneme geldigimizi herkes benimsemeli ve bu 2 yil hep beraber 1 ipten cekip ilerlemeliyiz
su an futbol yeniden dizayn ediliyor
elit liglerlen, video hakemliginlen, cizgi teknolojisinlen

peki biz nelerlen ugrasiyoruz

karahanbakar
17.03.2016, 21:27
http://youtu.be/_k-SlzLoDXo Mbia yüzünden şu adamı da harcadık. Orta alanda harbiden iyi işler yapıyordu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oksoholu
17.03.2016, 21:42
İddia ediyorum bu üç çocuğun üzerinde dursak Trabzonspor'un geleceğini kurtarırız

Batuhan, Ramazan, Yusuf YAZICI

artvints
17.03.2016, 21:53
İddia ediyorum bu üç çocuğun üzerinde dursak Trabzonspor'un geleceğini kurtarırız

Batuhan, Ramazan, Yusuf YAZICI

uyumlu bir orta saha olduğunu söyleyebiliriz en azından. batuhan iyi bir önlibero, ramazan hareketli top taşıyan 8 numara, yusuf oyunu yönlendiren pasör 10 numara.

selcuk
17.03.2016, 21:58
uyumlu bir orta saha olduğunu söyleyebiliriz en azından. batuhan iyi bir önlibero, ramazan hareketli top taşıyan 8 numara, yusuf oyunu yönlendiren pasör 10 numara.
ramazan benim bildigim aslen kanatdir

artvints
17.03.2016, 22:08
ramazan benim bildigim aslen kanatdir

schweinsteiger :D

oksoholu
17.03.2016, 22:50
Benim kadrom bu 5 yeni transfer 6 eski futbolcu ve bunların yedekleri

1-esteban
2-zeki
3-aykut
4-akakbo
5-aytaç
6-ramazan
7-batuhan
8-yusuf yazıcı
9-yusuf
10-erkan
11-muhammet demir

selcuk
17.03.2016, 23:08
schweinsteiger :D
?????????????

artvints
17.03.2016, 23:31
?????????????

mevkiler değişebilir diyorum. pas konusunda sıkıntılı ama çok çalışkan bir oyuncuya benziyor.

ToyerSefa
18.03.2016, 00:30
Yumlu, Uğur, Özer, Yusuf, Erkan, Atik, Sefa, Musa gibi gereksizlerin tümü cömertçe takasta kullanılmalı. Başka türlü elimizden çıkaramayız bunları.
Marin mutlaka yollanmalı. Bu adamla bırakın şampiyonluğu, ilk dört hayali kurulur. Bu kadar kısır bir futbolcu aransa bulunamaz.
Ndiaye ve Visca'yı mutlaka almalıyız.
Rodallega'yı alırsak tadından yenmez. Nitekim o boy ve o fizik ile Muhammet Demir tek forvet oynayabilecek yeterlilikte değil. Her maç onu fenerle sahada ararız.

Ufuk
18.03.2016, 01:04
http://youtu.be/_k-SlzLoDXo Mbia yüzünden şu adamı da harcadık. Orta alanda harbiden iyi işler yapıyordu.

Oooo borce aşkını alevlendirmeyelim yine :D Çoğu kişi beğenmese de Hami hocanın ilk döneminde takımın "dik" gözükmesindeki ana etken. Zekiyi Xeki yapan, isminin önüne Lampard ekleyen adam.

Bu arada juve maçında hayatının topunu oynayan zokorayı da unutmayalım. :)

orhanunal
18.03.2016, 01:19
sanırım önceden puan hesaplayan bir program geliştirdiniz.Tebrikler

yok canım fenerin 11 ine baktım sonra yedeklerine baktım sonra senin yazdığın problem kadroya baktım en iyi dileklerimi yazdım.ne garip adamlar var ya bide posta koymaya çalışıyo...

orhanunal
18.03.2016, 01:23

yerli hiç bir futbolcudan para kazanamayız.maksimum kar akhisara yaptığımız güray takası tarzı olur.

ndiaye visca yı para + takas la alabilirsin belki o kadar.

kartal61
18.03.2016, 02:04
Didavının bonservısı yuksek dıyenler olmus fakat onun sozlesmesı sene sonu bıtıyor.Kulubuyle anlastımı bılmıyorum ama yanlıs degılse sene sonu btıyor sozlesmesı.Bızı tercıh edermı bılmıyorum.
Daha onceden belırttıgım gıbı Partızandakı Mıhajlovıcı almalıyız.Daha 1996 dogumlu.Partızanın ondan baya umıdı vardır gercı ama ne yapıp edıp almalıyız.Seneye Avrupada olsaydık elımız guçlu olurdu ama yınede bır sekılde ıkna etmelıyız.Eger boyle gıderse Avrupadan bır kulup alıp kıralayabılır.3-4 sene sonrada zaten yanına yaklasamayız

selcuk
18.03.2016, 02:13
Didavının bonservısı yuksek dıyenler olmus fakat onun sozlesmesı sene sonu bıtıyor.Kulubuyle anlastımı bılmıyorum ama yanlıs degılse sene sonu btıyor sozlesmesı.Bızı tercıh edermı bılmıyorum.
Daha onceden belırttıgım gıbı Partızandakı Mıhajlovıcı almalıyız.Daha 1996 dogumlu.Partızanın ondan baya umıdı vardır gercı ama ne yapıp edıp almalıyız.Seneye Avrupada olsaydık elımız guçlu olurdu ama yınede bır sekılde ıkna etmelıyız.Eger boyle gıderse Avrupadan bır kulup alıp kıralayabılır.3-4 sene sonrada zaten yanına yaklasamayız
wolfsburg bitirme üzere

kartal61
18.03.2016, 02:43
wolfsburg bitirme üzere

Dıdavayımı,Mıhajlovıcımı?

selcuk
18.03.2016, 02:46
didaviyi

kartal61
18.03.2016, 03:00
didaviyi

Zaten Bundeslıgada ıyı bır performans sergıleyen bır kısının bıze gelmesı çok zor.Bız oyuncuları o sevıyeye gelmeden bulmalıyız.
Yasları baya ılerı ama Maıcon ve Mexes ınde ben bızde oynıyabılecegını dusunuyorum.Transferlerı fazla sıkıntı olmaz gıbı

SEDER
18.03.2016, 07:44

tam aksine süper ligdeki kaliteli ayakları hep 3 İstanbul takımlarına kaptırdık. gidip waris, yatabare lere kaldık. ndiaye, visca ve rodalega bu üçünden 2 sini alsınlar ben anırırım. ama mümkün değil. gider yeni tomas junlar buluruz..

asilhamsi
18.03.2016, 08:02
yok canım fenerin 11 ine baktım sonra yedeklerine baktım sonra senin yazdığın problem kadroya baktım en iyi dileklerimi yazdım.ne garip adamlar var ya bide posta koymaya çalışıyo...

posta koymakmı?siz benim kadrom icin dalga gecer gibi en fazla dorduncu olur yazıyorsunuz ama ben hayırdır onceden nasıl tahmin ediyorsun deyince posta koymus oluyorum.Ustune bir de garip adam olmakla itham ediliyorum.

Bence bu soylediklerinizi tekrar gozden gecirin.

Eger kadro yazdıgımda fenerin 11 ve yedekleri cok daha iyi bu kadro zorlanır deseniz ondan sonra bu konuyu konusuruz.Ama siz direk muneccimle daha once diyalogunuz olmus gibi kadronun alacagı sonucu direk soyluyorsunuz o zaman musade edin de bu sonucu nereden buldugunuzu soralım.Ve yine musade edin de bunun adı posta koymak olmasın.

muratt
18.03.2016, 10:24
Ne olurdu sanki Hami yerine önümüzdeki sezonun planlamasını yapacağımız bir hoca ile anlaşsaydık. Çok mu zordu. Ne olduk şimdi, hem bu sene gitti hem de önümüzdeki sene. En azından bari önümüzdeki seneyi kurtarırdık.

Şimdi bir sürü isim geçiyor. Neye göre kime göre ? Yeni gelecek hoca nasıl bir oyun felsefesi düşünüyor. Nasıl oyuncularla çalışmak istiyor ? Nasıl bir taktik ve kadro yapısı planlıyor. Bilen var mı ? Yok. Ama futbolcu isimleri çok güzel dolaşabiliyor... Scout ekibi neye göre oyuncu arıyor mesela ?

Halilodzic gelmeden bir sürü oyuncu alıp sonra oynatmadan göndermiştikya. Bir takım aynı hatayı göre göre ikinci kez yapıyorsa bizim küme düşmemiz ya da iflas etmemiz çok yakındır söylüyorum buradan...

artvints
18.03.2016, 10:44
braga taktiğini al uygula. adamlar çift forvet oynuyor ama her pozisyonda 8 veya 9 kişi ile gelebiliyorlar savunmaya. rakibi karşılama işi tamamen geometriye ve disipline dayanıyor.bunu yapmayan takım avrupa takımı olamaz zaten.

............walace....xxxxxx
...visca.............................xxxxxx
..........muhammet...ndiaye

iki sıkı merkez orta saha. kenarda çabuk, yetenekli oyuncular.biri on numara tipli olup ters ayakla oynayabilir.çabuk olmaları önemli. ilerde iki tane hareketli forvet. ekici hem merkeze hem kanada alternatif olabilir. cardozo bu düzende uygun maçlar için kadroda tutulabilir. walace ve yine genç yetenekli bir on numara alınırsa bu adamlar iskelete yerleşir. visca ve ndiaye direk katkı vermeye başlar. orta sahaya bir de tecrübeli sayılabilecek disiplinli kaptan niteliğinde merkez oyuncusu alınırsa ön taraf halledilmiş olur. orkan veya irfan da genç yetenek olarak alınabilir.

..............okay...aytaç(ramazan)
....irfan(abdülkadir)........orkan
.............demir....beşir(cafer)

bir stoper ve alternatif forvet(rodallega) ile birlikte 10 transfer yeter bize.

asilhamsi
18.03.2016, 11:47
braga taktiğini al uygula. adamlar çift forvet oynuyor ama her pozisyonda 8 veya 9 kişi ile gelebiliyorlar savunmaya. rakibi karşılama işi tamamen geometriye ve disipline dayanıyor.bunu yapmayan takım avrupa takımı olamaz zaten.

............walace....xxxxxx
...visca.............................xxxxxx
..........muhammet...ndiaye

iki sıkı merkez orta saha. kenarda çabuk, yetenekli oyuncular.biri on numara tipli olup ters ayakla oynayabilir.çabuk olmaları önemli. ilerde iki tane hareketli forvet. ekici hem merkeze hem kanada alternatif olabilir. cardozo bu düzende uygun maçlar için kadroda tutulabilir. walace ve yine genç yetenekli bir on numara alınırsa bu adamlar iskelete yerleşir. visca ve ndiaye direk katkı vermeye başlar. orta sahaya bir de tecrübeli sayılabilecek disiplinli kaptan niteliğinde merkez oyuncusu alınırsa ön taraf halledilmiş olur. orkan veya irfan da genç yetenek olarak alınabilir.

..............okay...aytaç(ramazan)
....irfan(abdülkadir)........orkan
.............demir....beşir(cafer)

bir stoper ve alternatif forvet(rodallega) ile birlikte 10 transfer yeter bize.

ekici yi planlamada goremedim.Bu sene katkısı olmadı ama seneye iyi işler yapacaktır.

bu saydıgın takımda ndiaye merkezde oynayıp muhammet in arkasına daha teknik biri konamaz mı?

hatta ben muhammet in de ilk 11 icin yeterli olmayabilecegini dusunuyorum.

walace,visca,ndiaye nokta transferler olur.

Hatta besiktas kabul etse yusuf-kerim frei takası denesek tadından yenmez.

asilhamsi
18.03.2016, 11:49
----ekici------walace------ndiaye---

visca---------muhammet/transfer-------kerim frei

meselea hic fena durmadı.

Sinan.K
18.03.2016, 12:56
Belki kizacaksiniz ama muhammet sampiyonluk kadrosunda sadece iyi bir yedek olur

serdaracıl
18.03.2016, 13:55
Şuraya cinali gibi adamları yazıp durmayın. Sporcu dediğin fizikli olacak.

fiirtiina61
18.03.2016, 14:04
€ 4,00 Milyon - Yas 25 - Mevki = CM ------- Badou Ndiaye
€ 1,75 Milyon - Yas 21 - Mevki = LW ------- Anthony Limbombe
€ 1,25 Milyon - Yas 27 - Mevki = CF ------- Christian Santos
€ 3,00 Milyon - Yas 21 - Mevki = LB ------- Ludwig Augustinsson
€ 2,50 Milyon - Yas 24 - Mevki = RW ------- Yeni N'Gbakoto
€ 2,00 Milyon - Yas 19 - Mevki = CM ------- Youssef Ait Bennaser
__________________________________________________ _________

------------------------ Onur Kivrak -------------------------
----------------------------------------------------------------
------------------ Aykut --------- ????? ----------------------
---- Cavanda ---------------------------- Augustinsson -----
------------------ Youssef Ait Bennaser ---------------------
----------- B. Ndiaye ---------------- M. Ekici --------------
---- N'Gbakoto ------------------------------ Limbombe ----
-------------------- Muhammet Demir ----------------------

Fikriniz ne ? Kadro güzel mi ? Degil mi ?

Stopere kim alinmali ....?

mesaced1967
18.03.2016, 14:14
http://www.transfermarkt.com.tr/florin-andone/profil/spieler/177065 Florin Andone izlemedim hiç ama istatistikleri çok iyi görünüyor yaşı genç

Ertan 51
18.03.2016, 14:30
Şuraya cinali gibi adamları yazıp durmayın. Sporcu dediğin fizikli olacak.
Cin Ali nin ne kadar kıymetli bir şahsiyet olduğunu bilmen burda adama laf eden,
70 lerde adam efsaneydi
ülkenin başbakanından daha namlıydı,
şimdi bizim Serdar adamla maytap geçiyor,beğenmiyor,
vay sana be :mad::p

Samet Yildirim
18.03.2016, 14:48
Erkan, Sefa ve Özer out. Nakoulma, Visca ve N`diaye in.

3 oyuncuyuda alirim. Nakoulma ztn bonservisi elinde. Ilk yazdigim 3 kisiyide yollardim.

Necmettin ALTUNTAŞ
18.03.2016, 14:59
Belki kizacaksiniz ama muhammet sampiyonluk kadrosunda sadece iyi bir yedek olur

Bence her türlü oynar Muhammet.

orhanunal
18.03.2016, 15:16
posta koymakmı?siz benim kadrom icin dalga gecer gibi en fazla dorduncu olur yazıyorsunuz ama ben hayırdır onceden nasıl tahmin ediyorsun deyince posta koymus oluyorum.Ustune bir de garip adam olmakla itham ediliyorum.

Bence bu soylediklerinizi tekrar gozden gecirin.

Eger kadro yazdıgımda fenerin 11 ve yedekleri cok daha iyi bu kadro zorlanır deseniz ondan sonra bu konuyu konusuruz.Ama siz direk muneccimle daha once diyalogunuz olmus gibi kadronun alacagı sonucu direk soyluyorsunuz o zaman musade edin de bu sonucu nereden buldugunuzu soralım.Ve yine musade edin de bunun adı posta koymak olmasın.

cevaplıyorum ya fenerin takımına bakıyorum beşiktaşın takımına bakıyorum sonra senin yazdığın takıma bakıyorum anca konyanın yerinde olur diyorum.

not:puan tablosuna arada göz gezdir konya üçüncü sırada.

Sinan.K
18.03.2016, 15:21
Bence her türlü oynar Muhammet.
Bende muhammeti begenen biriyim ama suana kadar bi varlik gösteremedi ki diceksiniz takim ztn takim degil ama Besiktas macinda iyi bi forvet olsaydi cardozoyu saymiyorum ayakta durmaya dermani yok o maci rahat almistik bizi hizli kuvetli yirtici forvet lazim vucut yapisi iyi olan

Sinan.K
18.03.2016, 15:23
Futbolda en onemli bölge ön liberolardir hizli kuvetli topu one tasiya bilcek adam olmasi lazim ben bu potansiyeli ne okayda nede aytacda göruyorum hic olmasa Ramazana sans verse adam topla ileri cika bilio hizle ve pas yuzdesi cok iyi

kayyum61
18.03.2016, 16:01
ndiaye yi almışız diye haberler dolaşıyor kulübü tamammış kendisini ikna ettikten sonra açıklanacakmış, birde viscayı istiyormuşuz

şu ikisini alsınlar seneye ilk 4 garantidir aha buraya yazıyorum, hatta bu ikisini 3-4 katı fiyatına da avrupaya satabiliriz.

Ertan 51
18.03.2016, 16:12
N'Diaye olsun Visca olsun beğendiğim oyuncular,
hele hele şu an bu 2 ismin bölgesinde oynayan oyuncularımıza bakınca dünya starlarıdır,
ama öyle 3 buçuk 4 milyon eurolar verilecek oyuncular değiller,
bana göre.

Yine bana göre,
en fazla 2 buçuk milyon euro artı futbolcu ile bitirilmeli,
çünkü bahsi geçen paraya skut ekibimiz çok daha iyilerini çok daha ucuza bulabilirler,
buna inanıyorum ben,güveniyorum skutçularımıza.

artvints
18.03.2016, 16:42
ekici yi planlamada goremedim.Bu sene katkısı olmadı ama seneye iyi işler yapacaktır.

bu saydıgın takımda ndiaye merkezde oynayıp muhammet in arkasına daha teknik biri konamaz mı?

hatta ben muhammet in de ilk 11 icin yeterli olmayabilecegini dusunuyorum.

walace,visca,ndiaye nokta transferler olur.

Hatta besiktas kabul etse yusuf-kerim frei takası denesek tadından yenmez.

mehmet merkez ve sağ kanat/oyun kurucu için alternatif olur, duruma göre direk oynar diye yazdım.taktik için de braga örneği verip onun üzerinden yazdım mesajı. josue oyun kurucu ama sağ kanatta oynuyor. çift forvet düzenine ndiaye ile geçersek daha rahat olur bizim için.biraz arkaya sarkık olarak oynar.alışma süreci için iyi bir oyuncu. zamanla daha iyi bir oyuncu bulunursa daha geride kullanılabilir.

taktik konusunda ısrarlıyım. iki tane hareketli forvet.bir tanesi 10 numara tipinde olabilir ama bu 10 numara golcü ve çevik olmalı. forvet sağa sola hareketlendiğinde o boşluğa girmeli. orta sahanın değil hücumun parçası olmalı. merkezde kaleye yakın bir 10 numara veye direk çift forvet bizim ligimiz için çok uygun.kanatlardan biri orta sahayı desteklerse bu taktik iyi işler. ersun hocanın ilk geldiğinde kullandığı taktiğe benziyor.

...........selçuk...hüseyin
..yattara......................colman
............gökhan..umut

forvetlerden biri daha yetenekli olacak sadece. lucescu'nun orda kullandığı alex teixeria da böyle bir oyuncu.

Mesut
18.03.2016, 17:18
Muhammet'in sorunu kendini ispatlamaya çalışıyor olması biz seni biliyoruz Mami rahat oyna

ensarusta
18.03.2016, 18:00
Ozellikle 2.yarida izledigim maclarda seneye bu takimda kalsin diyebilecegim onur disinda kimse yok. Cavanda yasi maliyeti hizi sebebiyle hadi diyelim. Benim anlamadigim misal seneye lucescu gelse bu sefa aytac okay yusuf...... v.s seneye oynadiklari futbolla bizi mahcupmu edecekler. Gercekten cok umutsuzum bu konuda. Tamam tff bizi biciyor tamam hami hoca ise yaramaz ama bu futbolcu toplulugu bizim hayalimizde bile goremiyecegimiz paralari cukka ediyorlar. Maaslariniz yatiyor madem lisansinizda profesyonel futbolcu yaziyor cikarsiniz sahaya adam gibi kosar adam gibi futbolunuzu oynarsiniz profesyonelce.gerisine karismazsiniz. Allah askina hali saha takimi bile kursak su takimdan kimi isteriz takimimiza bilmem anlatabildimmi. Koca takimda ayagina bir top yakisan marin var oda fizik olarak sinifta kaliyor.mehmet ekici var her sene sakat. Muhammet demir var ne ettigi belli degil. Erkan zengin var emekli olmus havasinda gezinip duruyor. Cardozo var konusmaya gerek yok... takimda birde sikinti varmis futbolcular arasinda gruplasma falan. Adamlara rahat batiyor karakter yoksunlugu var demek. Buradan baska ustaya sesleniyorum gerekirse altyapidan takimi kurararim ama bu toplulukta bir daha calismam. Yazik vallahi kulupten aldiklari paraya yazik.

ToyerSefa
18.03.2016, 20:25
Muhammet tek başına şampiyonluğa oynayacak takımın gol yükünü sırtlayamaz. Buna ne boyu, ne fiziği, ne de hızı yeterli. Mutlaka bir golcü alınmalı. Sow gibi bir golcü bulamadık gitti.

kartal61
18.03.2016, 20:36

Bende bu sekılde dusunuyorum.Şampıyon kadroda ıyı bır yedek olabılır.Iyı futbolcu ama sampıyon kadroda dırek ılk 11 oynayabılecegını dusunmuyorum

asilhamsi
18.03.2016, 21:30
€ 4,00 Milyon - Yas 25 - Mevki = CM ------- Badou Ndiaye
€ 1,75 Milyon - Yas 21 - Mevki = LW ------- Anthony Limbombe
€ 1,25 Milyon - Yas 27 - Mevki = CF ------- Christian Santos
€ 3,00 Milyon - Yas 21 - Mevki = LB ------- Ludwig Augustinsson
€ 2,50 Milyon - Yas 24 - Mevki = RW ------- Yeni N'Gbakoto
€ 2,00 Milyon - Yas 19 - Mevki = CM ------- Youssef Ait Bennaser
__________________________________________________ _________

------------------------ Onur Kivrak -------------------------
------------------ Aykut --------- ????? ----------------------
---- Cavanda ---------------------------- Augustinsson -----
------------------ Youssef Ait Bennaser ---------------------
----------- B. Ndiaye ---------------- M. Ekici --------------
---- N'Gbakoto ------------------------------ Limbombe ----
-------------------- Muhammet Demir ----------------------

Fikriniz ne ? Kadro güzel mi ? Degil mi ?

Stopere kim alinmali ....?

Gercekten güzel kadro.Özellikle ngbakoto yu bende defalarca yazdım.Cok iyi bir kanat oyuncusu.

artvints
18.03.2016, 21:31
soner girdi oyunu değiştirdi, ilginç şeyler bunlar.ayakta kalmaya başlamış hafiften. fatih de geleni geçeni kurtardı.

edit : nazarımı değdirdim :D

cyberentalpi
18.03.2016, 21:40
Bu arada bu deniz kadah icin ne düşünüyorsunuz. Bence oldukça etkili

Mert'
18.03.2016, 21:47
Rafa Silva baya iyi oyuncuymus yanliz.

selcuk
18.03.2016, 22:00
cok düz
yusufdan tek farki önüne alan birakilan bir takimda oynamasi

efektifde degil

ensarusta
18.03.2016, 22:17
Rafa Silva baya iyi oyuncuymus yanliz.

aynen dün gece benimde dikkatimi çekti. hatta hemen transfermarkete baktım. 22 yaşında, sol kanat sağ kanat forvet arkası rahatlıkla oynayacak kapasitede tekniği ve hızı var lakin 11 milyon euro transfer değerini görünce keyfim kaçtı. tek maçla karar vermek tabiki doğru değil ama dün geceki performansına bakarak keşke bizim kanadın birinde bu olsa demedik değil hani. böyle giderse bence yaşını da hesap edersek ilerde buyuk takımlarda görebiliriz.

ensarusta
18.03.2016, 22:28
30 yasında artık sonbaharını yaşıyor rize de fayda verir ama bizim için hedef oyuncu olamaz diye düşünüyorum.

Gerçi mevcut takıma kim gelse evet diyecem artık o duruma getirdi bu futbol katili futbolcularımız. işi gücü sadece futbol olan birinin, futboldan ekmek yiyen birinin, sabah aksam topla haşır neşir olan birinin onca toplu topsuz antreman yapmasına rağmen maç oynamasına ragmen hala orta açmayı becerememesi, ayaga tek pası becerememesi, ara pası ver kaçı becerememesi, söyle kaleyi gördügünde gol olmasa da saglam şut atamamasını biri bana izah edebilirmi.....hakket maçları izliyorsanız biri desin golu geçtim kaleye söyle adam gibi şut çıkaran kaç topçu var takımda. koca 90 dakikayı şut görmeden bitiriyoruz resmen

BaşoğLu
18.03.2016, 22:48
https://www.youtube.com/watch?v=CVDqjiivBjk

transfermarkt profili : http://www.transfermarkt.com.tr/andres-cubas/profil/spieler/323872

bu çocuk kaçmaz beyler...

BaşoğLu
18.03.2016, 22:55
http://www.transfermarkt.com.tr/cristian-barbut/leistungsdatenverein/spieler/262108

Cristian Barbut . sağ açık
166 boyunda .
genç ve gelecek vaad eden bir genç . fm manager oynayanlar bilebilir. çok iyi bi yetenek ...

BaşoğLu
18.03.2016, 23:00
https://www.youtube.com/watch?v=evLOlzAuN8I

Transfermarkt profili : http://www.transfermarkt.com.tr/muhammed-mert/profil/spieler/183233

serdaracıl
18.03.2016, 23:23
Yav arkadsş şu götten bacaklı adamları ne çok seviyormuşsunuz. Bizim ligde fiziği zayıf adam ezilir. Bunu görün artık. 1.50-1.60 boyundaki adamlar gitsin kadınlar liginde oynasın. Bizim lige bildiğin hayvan lazım :)

BaşoğLu
18.03.2016, 23:26
Yav arkadsş şu götten bacaklı adamları ne çok seviyormuşsunuz. Bizim ligde fiziği zayıf adam ezilir. Bunu görün artık. 1.50-1.60 boyundaki adamlar gitsin kadınlar liginde oynasın. Bizim lige bildiğin hayvan lazım.

yav he he . 1.93 lük adamları getirdiniz de gördük bi tarafını kaldırıp golde atamadılar forvette. ki benim videolarını attığım adamlar fiziki eksikliklerini hızları ve çeviklikleriyle örten çocuklar ve gençler . özellikle o ilk paylaştığım andres cubas'ı sen al 2 sene oynat Avrupa'ya 10 milyon Euro'dan aşağı satmazsın. çocuğu izlemeden yorum yapıyorsun burda !

gökhants1966
18.03.2016, 23:28
Scoutlarımız oyuncu izlemeye başladılar mı acaba merak ediyorum çünkü sezon sonu büyük bir transfer harekatına başlamamız gerekiyor.

BaşoğLu
18.03.2016, 23:28
messi gelse kısa diye geri çevirecekler adamlar mantığa bak :) :)

BaşoğLu
18.03.2016, 23:33
http://tr.transfermarkt.com/rodrigo-alborno/profil/spieler/139436

rodrigo alborno

sol bek ve sol açık mevkiilerinde oynayabiliyor

selcuk
18.03.2016, 23:35
Scoutlarımız oyuncu izlemeye başladılar mı acaba merak ediyorum çünkü sezon sonu büyük bir transfer harekatına başlamamız gerekiyor.
baskan telegole ciktiginda murat karakas ekibinlen incelemelere baslamisdi
ozaman daha van staa ismi yoktu bile

BaşoğLu
18.03.2016, 23:57
Yav arkadsş şu götten bacaklı adamları ne çok seviyormuşsunuz. Bizim ligde fiziği zayıf adam ezilir. Bunu görün artık. 1.50-1.60 boyundaki adamlar gitsin kadınlar liginde oynasın. Bizim lige bildiğin hayvan lazım :)

al buldum al :D tam senlik . bildiğin hayvan :D
adebayo akinfenwa :) http://tr.transfermarkt.com/adebayo-akinfenwa/leistungsdatenverein/spieler/32798

http://www.dailymotion.com/video/x27kmnw_dunyanin-en-guclu-futbolcusu-adebayo-akinfenwa_sport#tab_embed

gökhants1966
19.03.2016, 00:32

Fark yaratacak 3-4 oyuncu ile beraber takımı tamamlayacak 4-5 genç oyuncuyu bulup getirebilirlerse önemli bir başarılı olur.

cewat
19.03.2016, 00:48

Selçuk Hollanda ligini takip ediyorsundur diye düşündüm. Hollanda Jupiter Lig'de bir arkadaşımın kardeşi FC Eindhoven alt yapısındaymış. Sürekli bir çocuktan bahsediyormuş çok büyük takımlara göndermeyi düşünüyorlar filan diye. Denk geldin mi sen hiç?

http://www.transfermarkt.com.tr/jinty-caenepeel/profil/spieler/235234

Şanlı SanMarino
19.03.2016, 04:57
Kulübeden oyuna atılabilecek Paulo Henrique bile yok. O derece kötü kadro.

selcuk
19.03.2016, 07:34
Fark yaratacak 3-4 oyuncu ile beraber takımı tamamlayacak 4-5 genç oyuncuyu bulup getirebilirlerse önemli bir başarılı olur.
onlar önerir
td secer, yönetim alir

kadro mühendisligini hoca yapacak muhakkak

Selçuk Hollanda ligini takip ediyorsundur diye düşündüm. Hollanda Jupiter Lig'de bir arkadaşımın kardeşi FC Eindhoven alt yapısındaymış. Sürekli bir çocuktan bahsediyormuş çok büyük takımlara göndermeyi düşünüyorlar filan diye. Denk geldin mi sen hiç?

http://www.transfermarkt.com.tr/jinty-caenepeel/profil/spieler/235234

watchlistime aldim
bi ara rast gelirsem izlerim
bu yaz genis capta secmeler olacak, denesin sansini kendine güveniyorsa

kyodou
19.03.2016, 08:09
Kısa boylu oyuncular bu ligde anca ofansta iş yapar diye bir gerçek de var. Bu ligde alan savunması yok çünkü, birebir markaj var. Çoğu takım top şişirerek baskı kurmaya çalışıyor. Önlibero ve defans mevkileri hava toplarında etkili ve adam markajında güçlü olmalı. Kısa boylu topçu kontenjanı varsa bu özellikle kanatlarda kullanılmalı.

Güney Amerikalıların genelinde, Allah vergisi yeteneklerinin yanında boy ve fizik dezavantajı da var malesef.

selcuk
19.03.2016, 09:32
Kısa boylu oyuncular bu ligde anca ofansta iş yapar diye bir gerçek de var. Bu ligde alan savunması yok çünkü, birebir markaj var. Çoğu takım top şişirerek baskı kurmaya çalışıyor. Önlibero ve defans mevkileri hava toplarında etkili ve adam markajında güçlü olmalı. Kısa boylu topçu kontenjanı varsa bu özellikle kanatlarda kullanılmalı.

Güney Amerikalıların genelinde, Allah vergisi yeteneklerinin yanında boy ve fizik dezavantajı da var malesef.
tarihimizde hep ligin oyun sistemini alt üst ederek basarili olduk

herkes libero oynarken biz tandemi kurduk = seri sampiyonluklar
96 da bugün halen oynanan 4-5-1 sistemini finalize ettik hamiyi sonradan isim bulan sahte 9 oynattik
2003-2006 cakili önlibero hüseyin cimsir
2008- 2011 cifte box to box önlibero

sirada bence cift dlp önliberolu sistem olacak
suan bütün dünyada dlp önliberolar sayiliyken biz iyi üretiyoruz
okay, batuhan

tabiiki böyle bir sistem calismasi icin hareketli bir 10 numara olmazsa olmaz

rb--cb--cb--lb

----dlp-dlp

rw---am---lw

------cf

kyodou
19.03.2016, 09:38
tarihimizde hep ligin oyun sistemini alt üst ederek basarili olduk

herkes libero oynarken biz tandemi kurduk = seri sampiyonluklar
96 da bugün halen oynanan 4-5-1 sistemini finalize ettik hamiyi sonradan isim bulan sahte 9 oynattik
2003-2006 cakili önlibero hüseyin cimsir
2008- 2011 cifte box to box önlibero

sirada bence cift dlp önliberolu sistem olacak
suan bütün dünyada dlp önliberolar sayiliyken biz iyi üretiyoruz
okay, batuhan

tabiiki böyle bir sistem calismasi icin hareketli bir 10 numara olmazsa olmaz

rb--cb--cb--lb

----dlp-dlp

rw---am---lw

------cf
Doğrudur da, konu nerden nereye geldi. :) Bu mesajın ana fikri; "kısa boylu önlibero şampiyonluğun anahtarıdır" olmasa gerek ? :)

BaşoğLu
19.03.2016, 10:17
Doğrudur da, konu nerden nereye geldi. :) Bu mesajın ana fikri; "kısa boylu önlibero şampiyonluğun anahtarıdır" olmasa gerek ? :)Ben buna katılmıyorum. ilk paylaştığım videodaki Andres Cubas ön libero ve orta saha mevkiilerinde oynayabiliyor. ve bu futbolcuyu fm manager oynayanlar keşfedememişse ayıp etmiştir. bende fm de keşfedip Trabzonspor'a transfer etmiş hatta bu olaydan sonra kalkıp gerçek performansını görebilmek için bir kaç maçını izlemiştim. bu futbolcu gerçekten iş yapar diyorum ben . çünkü kıvrak bir yapısı var topu ileride tutmak için savaşan bir yapı . boy dezavantajını hızı ve çevikliği ve de pes etmeme huyuyla kapatmış bir futbolcu. piyasa değeri 2 milyon €. eğer ki biz bu topçuyu alırsak dünya futboluna kazandırabileceğimiz çok iyi bir ön liberomuz olur diye düşünüyorum...

artvints
19.03.2016, 11:58
güney amerikalı orta sahalar hız ve çabukluğun yanına güç de kattılar. kısa olmaları önemli değil. çabukluk ve çeviklik ön plana çıktı dünya futbolunda. en ideal fizikli oyuncular oralardan çıkıyor.

gökhants1966
19.03.2016, 14:12
Verratti(165),Makalele(170) ve Ngolo Kante(169) kısa boylu oyuncular ama bu tür oyuncularda boy olmasa dahi fiziksel olarak güçlü olmaları,120 dk deli gibi koşabilecek kadar dayanıklılıkları olması nedeniyle adeta makine gibi olmaları,çabukluk ve çeviklik gibi özelliklerinin gelişmiş olması onların kısa boylarından kaynaklanan dezavantajlarını kapatıyor.

Okay Yokuşlu gibi uzun boylu ama tank gibi ağır,çabukluk ve çeviklik anlamında iyi olmayan futbolcularda hiçbir işe yaramıyor.Trabzonsporun oyuncusu güçlü olmalı ama aynı zamanda çabuk ve çevik olmalı topu aldığı zaman direkt rakip kaleye hareket edebilmeli.Futbolcuların teknik,mental ve fiziksel özellikleri scoutlarımız tarafından çok iyi analiz edilmeli oyuncular ona göre transfer edilmeli.

ToyerSefa
19.03.2016, 14:44
Ndiaye ve Visca'yı alırsak efsane olur. Böyle doğru adımlar atılmasına hiç alışkın değilim şahsen, inşallah doğrudur.

kayyum61
19.03.2016, 15:09
defansa Kemal Tokak alınmalı, en azından alternatifimiz olur ve ekonomik bir transfer, geleceğe yatırım

murmut
19.03.2016, 15:20
defansa Kemal Tokak alınmalı, en azından alternatifimiz olur ve ekonomik bir transfer, geleceğe yatırım

26 yasinda gelecege yatirim? :D
Zaten öyle yapa yapa bu hallere düstük :)

doktor
19.03.2016, 15:22
Vedat muriqi alalım mı?

Sent from my iPad using Tapatalk

serdaracıl
19.03.2016, 18:07
Bi alanzinho vardı ne oldu ona? Adam 2. Lig takımında 11'e giremiyor. Marin hakeza öyle. Wisca da gelse öyle olacak. Boşuna kasmayalım kendimizi. Fiziği zayıf adamdan sporcu olmaz

memozcan
19.03.2016, 18:54
tam hamilik transfer.. turgut doğan şahin aygüneş familyasından:) bir ara efsaneydi buralarda..

memozcan
19.03.2016, 18:56
visca gibi oyuncular bizde çok var emin olun.. başakşehir gibi kompakt futbol oynayıp boş alan bulabilen bir takım değiliz biz.. bizde 5 maç forma giyemez..

artvints
19.03.2016, 18:56
öncelikle takıma hata yapan mükemmel olmayan oyuncular gelecek kabul edelim. klüpteki organizasyon, huzur ve çalışma ortamı, şehrin spor kültürü, taraftar bu oyuncuların performansını artırır veya azaltır.bunlardan bağımsız değil. disiplinli, takım oyununa yatkın, futbolu seven oyuncular alınırsa daha rahat yol alırız. trabzonspor oyuncuların büyük aşamalar kaydedebileceği bir klüp. bu dengeyi iyi ayarlamak lazım.

Fatih Çelik
19.03.2016, 19:18
Aminu Umar'ın G.Birliği maçında yaptığı taktiğe bakılmasını öneriyorum. Bilinçli mi yaptı yoksa bir anda mı farkına vardı bilmiyorum ama çok iyiydi pozisyon alması. Zamanında alınabilirdi. Tek sorunu çok net vuruşları yok.

mesaced1967
19.03.2016, 19:29
Ramazan Övüç bugün Gençlerbirliği forması giyseydi sanırım hepimiz listeye yazıyorduk inşallah bundan sonraki maçlarda sürekli forma şansı bulur

Fatih Çelik
19.03.2016, 19:37
Aminu Umar'ın G.Birliği maçında yaptığı taktiğe bakılmasını öneriyorum. Bilinçli mi yaptı yoksa bir anda mı farkına vardı bilmiyorum ama çok iyiydi pozisyon alması. Zamanında alınabilirdi. Tek sorunu çok net vuruşları yok.

8800

Uğur Ö.
19.03.2016, 19:59
Atıf kesinlikle alınabilecek bir oyuncu. Sivas nasıl olsa küme düşecek bence almalıyız.

artvints
19.03.2016, 20:01
Atıf kesinlikle alınabilecek bir oyuncu. Sivas nasıl olsa küme düşecek bence almalıyız.

onu gol kralı olduğunda yapacaktık şimdi gazı kaçtı. taze olanlar var ndiaye ve visca gibi. takım ona göre oynamaya alışacak ama gelecek sonra 30 yaşına.

kadro kurarken 20'li yaşlarda oyuncular almalıyız ki iskelet sağlıklı olsun.sonra takviye yaparken yaş durumu daha az dikkate alınır.

Ticey
19.03.2016, 20:41
Visca ya karşıyım N diaye ise ucuz bir miktar yada takasla kabul edilebilir but Visca bizde yapamaz net şekilde yapamaz kanat alıcaksak şu Ben Arfa yı 2 senelık baglıyalım orta sahaya obi mikel ile kapatalım bizden ala takım mı olur :)

Bombayı şuraya bırakayımda :)

https://www.youtube.com/watch?v=iIDmoqQuR8M

Emre İskender
19.03.2016, 20:49
Doğrudur da, konu nerden nereye geldi. :) Bu mesajın ana fikri; "kısa boylu önlibero şampiyonluğun anahtarıdır" olmasa gerek ? :)

gs nin 2000 li yıllarındaki Suat gibi önlibero aramalarınıza örnek verilebilir...

Ama guney amerıkalı cevik ve celik gibi ne uzun ne kısa atiba gibi aurelio gibi ön liberolar da örnek verilebilir...

yani keramet boyu değil işlevi....

tanjugunduz
19.03.2016, 20:53
Bize onur haric tam 10 tane direk ilk 11 e girecek şampiyonluğa oynayacak karakterli 20 26 yaş bandında iyi oyuncular lazım birde en önemlisi şampiyonluğa oynayabilecek bir TFF teknik direktör lazim

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kyodou
19.03.2016, 21:21
Küme düşecek sivasın bugün ve sene başından beri küfrettiği Aatıf' ı alıp şampiyonluğa koşacağız. :alkış:

gökhants1966
19.03.2016, 21:27
Ortasaha ve forvet hattının tamamen değişmesi lazım.Eldeki oyuncular yedek olarak değerlendirilebir.

Atiba gibi soğukkanlı,baskı anında dar alanlardan topu iyi çıkartan,çevikliği ve çabukluğu iyi olan,alan ve adam markajı iyi olan,dayanıklılığı iyi olan bir önlibero.

Selçuk gibi paslarla oyunu yönlendiren,baskı anında top kaybı yapmayan,tempoyu ayarlayan bir 8 numara.

Sisto gibi adam eksiltebilen,süratli,oyundan düşmeyen,savunmaya da yardım edebilecek çift yönlü bir kanat oyuncusu.

Burak gibi içe kateden kanat oyuncusu rolünde oynayan skorer bir kanat-forvet oyuncusu.

Jaja gibi yüksek tekniğe sahip,şutlarıyla büyük tehdit yaratan skorer bir 10 numara oyuncusu.

Gomez gibi oyun zekası yüksek,yerden ve havadan etkili golcü bir forvet.

Tanınmış oyuncu almak zorunda değiliz scoutlarımız avrupayı ve güney amerikayı iyi tararsa mutlaka aradığımız tarzda oyuncuları bulabiliriz diye düşünüyorum..Liecesterin 24 yaşında ki genç scoutu Vardy ve Mahrezi uygun maliyetlere transfer ettirdi adamlar şimdi uçuyor scoutlar iyi çalıştığı sürece problem kalmaz.

artvints
19.03.2016, 21:30
Ortasaha ve forvet hattının tamamen değişmesi lazım.Eldeki oyuncular yedek olarak değerlendirilebir.

Atiba gibi soğukkanlı,çevik ve çabuk,alan ve adam markajı iyi olan,dayanıklılığı iyi olan bir önlibero
Selçuk gibi paslarla oyunu yönlendiren,baskı anında top kaybı yapmayan,tempoyu ayarlayan bir 8 numara
Sisto gibi adam eksiltebilen,süratli,oyundan düşmeyen,savunmaya da yardım edebilecek çift yönlü bir kanat oyuncusu
Burak gibi içe kateden kanat oyuncusu rolünde oynayan skorer bir kanat-forvet oyuncusu
Jaja gibi yüksek tekniğe sahip,şutlarıyla büyük tehdit yaratan skorer bir 10 numara oyuncusu
Gomez gibi oyun zekası yüksek,yerden ve havadan etkili golcü bir forvet

selçuk deme artık walace gibi bir oyuncu da oraya öner. almanya'da çok vardır böyle hem sıkı oynayan hem de oyunu yönlendirmeyi bilen oyuncular.ya da güney amerika'ya yöneleceğiz yine.son çare castro derim.

gökhants1966
19.03.2016, 21:40
selçuk deme artık walace gibi bir oyuncu da oraya öner. almanya'da çok vardır böyle hem sıkı oynayan hem de oyunu yönlendirmeyi bilen oyuncular.ya da güney amerika'ya yöneleceğiz yine.son çare castro derim.

Walace gibi bir oyuncunun yanına en uygun oyuncu Selçuk olduğu için sürekli onu örnek göstermeye çalışıyorum.Avrupadan yada diğer liglerden gözlemlediğim dikkat çeken bir oyuncu olursa buraya yazarım.Castronun pasör özelliği yok dolayısıyla o bölgeye alacağımız oyuncu ya Kante gibi dikine yardıran bir oyuncu olmalı ya da Selçuk gibi pas ve şut konusunda iyi olan komple bir ortasaha oyuncusu olmalı.Almanyadan tam aradığımız adamlar çıkıyor ama türkiyeye gelme ihtimalleri zayıf.Güney Amerikadan Lucescunun Fred tarzı birisini bulup getirebileceğini düşünüyorum.

artvints
19.03.2016, 21:42
atiba faul yapmadan bitiriyor maçı neredeyse, topu ayağına aldığında da çok sakin ve temiz pas yapıyor.direk hoca etkisi. ortak akıla ve oyun planına göre oynuyor oyuncular, kafalarına göre değil. oyun şeklini oyunculara benimsetecek ağırlıkta bir hocanın önemi. biliç'in oynattığı oyundan çok farklı.

selcuk
19.03.2016, 21:45
waris yine atti sco angers e karsi,
beles gol

yedikleri 2. golu cizgi teknolojisi belirledi, teknoloji olmasa verilmezdi sanirim, cok zor pozisyondu
3 gol öncesi acik ofsayt var, malesef bunu belirleyen teknoloji henüz yok

-------------------------------------------------------------------------------

taarabt bizim mahrezimiz olabilir bence
belese alinabilir

artvints
19.03.2016, 21:45
Walace gibi bir oyuncunun yanına en uygun oyuncu Selçuk olduğu için sürekli onu örnek göstermeye çalışıyorum.Avrupadan yada diğer liglerden gözlemlediğim dikkat çeken bir oyuncu olursa buraya yazarım.Castronun pasör özelliği yok dolayısıyla o bölgeye alacağımız oyuncu ya Kante gibi dikine yardıran bir oyuncu olmalı ya da Selçuk gibi pas ve şut konusunda iyi olan komple bir ortasaha oyuncusu olmalı.Almanyadan tam aradığımız adamlar çıkıyor ama türkiyeye gelme ihtimalleri zayıf.Güney Amerikadan Lucescunun Fred tarzı birisini bulup getirebileceğini düşünüyorum.

pasör değil ama sıkı bir oyuncu castro. çok disiplinli ve atağa katılıp pozisyon hazırlıyor.topun olduğu yerde hep. ikili orta sahada enerjisi düşük oyuncu istemem, çünkü taktik olarak esnekliği kısıtlayabiliyor.oyun kurucular kanatlarda forvet arkasında olsun. fred tarzı çok daha iyi.

Uğur Ö.
19.03.2016, 21:48
Küme düşecek sivasın bugün ve sene başından beri küfrettiği Aatıf' ı alıp şampiyonluğa koşacağız. :alkış:
Selçuk İnan ve Burak Yılmazda Manisa ile düşmüştü.

Tayfun
19.03.2016, 21:49
2 stoper
1 Sol bek
2 Merkez Orta Saha
1 Sağ Açık
1 Sol Açık
1 Santrafor

Şampiyonluk için bu 8 adet transferin en az 5 tanesini nokta atışı yapabilirsek belki yarışa tutunuruz, takım olma olgusunu hesaba katmıyorum. Belki yarışta oluruz.

2 stoper ve 2 merkez orta saha nokta atışı olması elzem ...

asilhamsi
19.03.2016, 21:51
yusuf,özer,erkan,sefa,yumlu,musa,atik hic dusunmeden gonderilmeli.

esteban ın bu performansından sonra kaleci sorunu kalmadı.

aytac,okay,ekici,batuhan(stp,ortasaha) cok iyi alternatifler.

akakpo,aykut stoper icin iyi alternatifler.

cavanda,guray gayet iyi kanat oyuncuları.

onur,esteban,ugurcan,cavanda,aykut,akakpo,guray,ek ici,aytac,okay,batuhan,ramazan,muhammet

TSL den visca,ndiaye

yurt dısından : walace,ngbakoto,ben arfa transferini istedigim isimler.

Geriye 2 tane stoper,1solbek,1 forvet almak kalır.

onur,esteban,ugurcan
cavanda,semih,guray,sol bek,aykut,akakpo,2 stoper
visca,ngbakoto,ben arfa,ramazan,ekici,aytac,okay,batuhan,ndiaye,walac e
muhammet,transfer,beşir

24 kişilik kadro : stoper,sol bek ve forvet isimleri aklıma gelmedi.

kyodou
19.03.2016, 21:52
Selçuk İnan ve Burak Yılmazda Manisa ile düşmüştü.
Konu, küme düşen takımdan oyuncu almak değil. Küme düşen takım taraftarının bile beğenmediği oyuncuyu almak.

ensarusta
19.03.2016, 21:53
Visca ya karşıyım N diaye ise ucuz bir miktar yada takasla kabul edilebilir but Visca bizde yapamaz net şekilde yapamaz kanat alıcaksak şu Ben Arfa yı 2 senelık baglıyalım orta sahaya obi mikel ile kapatalım bizden ala takım mı olur :)

Aynen katılıyorum ya hiç yabancı oyuncu alma idare etsin transfer yaptık olsun diye ya da alacaksan hatem ben arfa, obi mikel gibi adamlar al dosta düşmana korku salak:)

bordomavi1
19.03.2016, 22:14
https://www.youtube.com/watch?v=3r_yg52o_EM

gökhants1966
19.03.2016, 22:19
2 stoper
1 Sol bek
2 Merkez Orta Saha
1 Sağ Açık
1 Sol Açık
1 Santrafor

Şampiyonluk için bu 8 adet transferin en az 5 tanesini nokta atışı yapabilirsek belki yarışa tutunuruz, takım olma olgusunu hesaba katmıyorum. Belki yarışta oluruz.

2 stoper ve 2 merkez orta saha nokta atışı olması elzem ...

Takım olmak tamamen doğru oyuncuları seçmekle alakalı fatih terim bunu doğru yaptı ve ilk sezonunda şampiyon oldu.Önce doğru bir teknik direktör daha sonra onun Sistemine uygun istediği oyuncuları alırsan uyum sorununu 1 ayda çözersin.

Tayfun
19.03.2016, 22:38
Takım olmak tamamen doğru oyuncuları seçmekle alakalı fatih terim bunu doğru yaptı ve ilk sezonunda şampiyon oldu.Önce doğru bir teknik direktör daha sonra onun Sistemine uygun istediği oyuncuları alırsan uyum sorununu 1 ayda çözersin.

O sezon şikeli sezondan sonraki sezon ve en çok gs'nin işine yaradı. Aradan sıyrılıp şampiyon oldu o tantanada,Terim'in şansı bence o sezon .

artvints
19.03.2016, 22:50
O sezon şikeli sezondan sonraki sezon ve en çok gs'nin işine yaradı. Aradan sıyrılıp şampiyon oldu o tantanada,Terim'in şansı bence o sezon .

yeni kadroyla sıkıştırılmış takvimde ş.ligi ve lig oynamak zorunda kaldık.hiçbir hafta içini boş geçmedik neredeyse. gs de avrupa maçı yapar gibi çok güzel bir form yakaladı arada hafta içi oynayarak. iyi takımdılar ama sadece iskelet iyiydi. düşük profilli 3, 4 oyuncu vardı ilk 11'de. rotasyona da pek gerek kalmadı.

bordomavi1
19.03.2016, 23:05
-------------------Onur------------------
Cavanda----Mandi----Forren----Ludwig
------------Jedinak----XXXXX-----------
Kapustka-------Mehmet--------Elyounoussi
-----------------Cardozo------------------

--------------Esteban---------------
Linus----Aykut----Akakpo----Güray
---------Vilhena----Okay-----------
Güray--------Scarione-------Marin
-------------Muhammet------------

serdaracıl
19.03.2016, 23:52
-------------------Onur------------------
Cavanda----Mandi----Forren----Ludwig
------------Jedinak----XXXXX-----------
Kapustka-------Mehmet--------Elyounoussi
-----------------Cardozo------------------

--------------Esteban---------------
Linus----Aykut----Akakpo----Güray
---------Vilhena----Okay-----------
Güray--------Scarione-------Marin
-------------Muhammet------------

4-2-3-1 yapmışsın. Bence artık sistemimiz 4-4-2 olmalı

orhanunal
20.03.2016, 01:27

adam çılgın atıyor :D

o değilde izlerken dedim tam kapanan takımları açacak futbolcu,sonra artık bize kapanmadıkları aklıma geldi dumur oldum.hatırlarmısınız 2009 da falan ya kapanan takımları açamıyoruz diye hayıflanıyorduk.geldiğimiz nokta üzücü.

adama gelince gerçekte izlemedim tanıyorum ama.acaba ne kadar maaş alıyor 2.2 mn ye falan oynarmı.gerçekten stada taraftar çekebilicek biri.

orhanunal
20.03.2016, 01:36
visca ve ndiaye iyi transfer olur özellikle ndiaye ama nakulma atıf falan bunları geçin lütfen biz problem tipleri istemiyoruz dedikçe problemin krallarını istiyorsunuz.

ÖmerGürkan61
20.03.2016, 02:30

Renktaşlar lütfen yapmayın bir an bordo mavi forma ile hayal ediyorum sonra hiç gelmeyeceği gerçeği ağır basıyor

kyodou
20.03.2016, 08:15
Kerem Demirbay dün gol attı yine. Hemde oyuna girdikten 2 dakika sonra galibiyet golünü attı. Mehmet Ekici transferi gibi patladı patlayacak. Tam alınma vaktidir.

kyodou
20.03.2016, 08:16
Leigh Griffiths' e talip olsak kaça patlar acaba ? Yada gelir mi o da zor. Celtic ile iyi kötü Avrupa' da oynuyor.

kyodou
20.03.2016, 09:01
1- Onur Kıvrak
2- Esteban (İyi formuna devam ederse)
3- Uğurcan
--------------
4- Cavanda
5- Yedek Yerli Sağbek (Bedava Salih, olmazsa Zeki)
6- Aykut Demir
7- Yabancı Stoper
8- Uğur Demirok
9- Sergey Akakpo
10- Mustafa Yumlu (Uzatılacak malesef)
11- Yabancı Solbek
12- Güray Vural
--------------
13- Yabancı Önlibero
14- Aytaç Kara
15- Yabancı Merkez
16- Okay Yokuşlu
17- Yabancı 10 Numara
18- Mehmet Ekici
-----------------
19- Yabancı Sağ Açık
20- Yabancı Sol Açık
21- Marko Marin (Ucuza Alınabilirse Rötasyon)
22- Yerli Sağ yada Sol Açık (Rötasyon)
--------------------
23- Yabancı Forvet
24- Muhammet Demir
25- Muhammet Beşir

Toplam 9 transferle iyi bir kadro kurabiliriz.

2 tane de mevcut gençlerden monte edebiliriz.

kyodou
20.03.2016, 10:56
Dün bir arkadaşım anlattı. Koskep seminerine Yomra' ya gidiyor. Orda geçen Yomra Belediye başkanı gelmiş sohbet etmiş bunlarla. "Trabzonspor yönetimiyle konuştuk, Arap Turizmi ve Arapları stada çekmek için 1-2 Arap oyuncu önerdik, çok sıcak bakıyorlar olaya" demiş. Biri de Omar Abdulrahman' mış. İnşallah gerçekleşir bu transfer.

karahanbakar
20.03.2016, 11:38
Bu takıma kanat alırken bir şeye dikkat etmek gerekiyor. Boş olana topçusu mu yoksa dar alanda iş yapar mı. Ligde Anadolu takımlarında göze çarpan kanatlar genelde boş alan topçuları, alanı bulup yardırıyor bir de adam geçti mi oo çok yetenekli. Ha bellir bir yeteneği var evet ama bu Trabzonspor'da oynamaya yetmez. Örn: Nakoulma, Kweuke, Sefa, Erkan.
Bize boş alanı kullanabildiği gibi dar alanda da iş görebilen, kısa pas üçgenini kurabilecek oyun zekasına sahip kanatlar lazım. Örn: Gökhan Töre, Volkan Şen, Visca.

Bu anlamda örneklerde saymadığım Atıf'ı da alabiliriz. Eğer maliyeti az olursa çift forvet denemelerinde çok iyi bir rotasyon oyuncusu olabilir. Tek forvet oynamaz, fotvet arkasında top saklar, taşır, oyunu yönlendirir.

balaban
20.03.2016, 11:39
1-2 sene içinde yıldız transferi beklemiyorum

karahanbakar
20.03.2016, 11:44
Ligde kimi alırsın diye sorsalar Atıf, Visca, Ndiaye, Eprianu, Dzsudzsak derim. Bunları makul maliyetlerde aldığımızda iş yapara topçular. Ama hepsinden önce başlarına hoca gibi bir hoca lazım.

Ertan 51
20.03.2016, 11:48
Stoper ister,sol bek ister tamam ama sivas gibi takımlara bile ezilmemek için 2 tane orta saha,1 tane sağ kenar,1 tane de 10 numara lazım.

Hele hele 2 orta saha ile 1 forvet arkası için çok çok iyi 3 oyuncu bulunmalı,
(selçuk-Colman-Jaja)
eğer buraları layıkıyla dolduramaz isek gelecek yıl da zor, 50. yıl da zor :(

karahanbakar
20.03.2016, 11:51
Jaja deyince akan sular duruyor, bir tanesini daha nerden bulcaz :) Ekici, Ndiaye, Atıf olmaz mı.

gökhants1966
20.03.2016, 11:57
1) Süper Ligde kapanan takımları açmak zor oluyor dolayısıyla alacağımız oyuncu Jaja veya Didavi gibi şut tehdidi olan skorer bir 10 numara oyuncusu olmalı.

2) Bu takıma düşük zekalı,baskı altında basit top kayıpları yapan oyuncular alınmasın.

3) Bu takıma pas özürlü oyuncular alınmasın.

4) Bu takıma şut tehdidi olmayan kanat oyuncuları alınmasın.

Ertan 51
20.03.2016, 12:02
Jaja deyince akan sular duruyor, bir tanesini daha nerden bulcaz :) Ekici, Ndiaye, Atıf olmaz mı.

Bence olmaz :(
teknik kısmına pek kafam çalışmadan kara düzen bakarım ben,içime sinmedi,
Ekici için ilk transfer ettiğimizdeki tereddütlerimize geri döndük,
sakatlıkları,devamlılığı,mücadele gücü,hep biraz eksik,hep biraz eksik.
Atıf ve N'Diaye bana göre soru işareti,
özellikle N'Diaye'yi kadromuzda görmeyi çok isterim ama kan uyuşacak mı,aynı hırsı ve mücadeleyi gösterecek mi,o adamlık ve profesyonellik var mı bilemiyorum.

karahanbakar
20.03.2016, 12:21
Bence olmaz :(
teknik kısmına pek kafam çalışmadan kara düzen bakarım ben,içime sinmedi,
Ekici için ilk transfer ettiğimizdeki tereddütlerimize geri döndük,
sakatlıkları,devamlılığı,mücadele gücü,hep biraz eksik,hep biraz eksik.
Atıf ve N'Diaye bana göre soru işareti,
özellikle N'Diaye'yi kadromuzda görmeyi çok isterim ama kan uyuşacak mı,aynı hırsı ve mücadeleyi gösterecek mi,o adamlık ve profesyonellik var mı bilemiyorum.

Valla ben de scout değilim, futbolcu profilim süperligle sınırlı :) süperligden de alabileceklerimizi düşünerek bu üçlü olur diyorum. Ndiaye'yi Atiba gibi oynatabilirsek bu aş tutar. Tabi bunları. Hepsi hocaya bağlı.

Ertan 51
20.03.2016, 12:35
Valla ben de scout değilim, futbolcu profilim süperligle sınırlı :) süperligden de alabileceklerimizi düşünerek bu üçlü olur diyorum. Ndiaye'yi Atiba gibi oynatabilirsek bu aş tutar. Tabi bunları. Hepsi hocaya bağlı.

Evet hoca önemli,
belli bir sitemi ve ideali olan hoca bu yönetimle başarılı olacaktır diye düşünüyorum ve böyle bir hoca geldiği gün sorunların % 50 si hallolur diyorum ben.

Giriş sayfamızda hoca için Walter Mazzari isminden bahsedilmiş,
biraz araştırdım 3-5-2 ciymiş,
ortsa sıra takımlarda başarılı olup İnter de hocalık yapmış,
2013 ten bu yana da boşmuş galiba,
yaşı,sisteminin oluşu,hırsı olumlu gibi geldi bana,
hayırlısıyla şu 8 hafta bi bitse çok daha güzel günler bizim olacak inşallah.

Uğur Ö.
20.03.2016, 12:56
Alacağımız oyuncuların hakikatende bir zeka testine tabi tutulmasına gerek var. Bir Pogbanın oyun görüşü, oyun açışı, pas kalitesine bakıyorum birde yanındaki adama pas atamayan bir düzgün ara pası salamayan Marine bakıyorum. İkiside futbolcu.

mesaced1967
20.03.2016, 12:58
Evet hoca önemli,
belli bir sitemi ve ideali olan hoca bu yönetimle başarılı olacaktır diye düşünüyorum ve böyle bir hoca geldiği gün sorunların % 50 si hallolur diyorum ben.

Giriş sayfamızda hoca için Walter Mazzari isminden bahsedilmiş,
biraz araştırdım 3-5-2 ciymiş,
ortsa sıra takımlarda başarılı olup İnter de hocalık yapmış,
2013 ten bu yana da boşmuş galiba,
yaşı,sisteminin oluşu,hırsı olumlu gibi geldi bana,
hayırlısıyla şu 8 hafta bi bitse çok daha güzel günler bizim olacak inşallah.

geçen sezonda Inter teknik direktörüydü sanırım genellemeler yanlıştır ama GS'nin 2 İtalyan denemesi beni biraz endişelendiriyor

Mert Acar
20.03.2016, 13:07
Atiba-Ekici-Ndiaye tarzı bir ortasaha çok iyi olur.Tarz olarak Atiba ve Ndiaye gibi 2 oyuncuya ihtiyacimiz var ortasahada.Ekici iyi bir hocayla kendini bulacaktır.Kumaşı belli.
Ayrıca Aytaç ve Okayda var.Hasan Batuda A takıma yükselmeli.
Sağlam ortasahamız olur.
2 tane de çakı gibi kanat bulmalıyız.En zor olan bu bölge bence.
Sow gibi hareketli forvet,bize en uygunu.
Solbek de gönül isterki Güray tutsun,ama bence alternatif olur.
Ayrıca 2 tane uyumlu stoper lazim.:)

Çoook işimiz var çoook

kyodou
20.03.2016, 13:53
Cardozo + Yatabare + Ndiaye + Douglas = 10 M € Minimum

Sefa + Yusuf + Erkan + Özer + Musa + Atik = 5 M € Minimum

Toplam 15 M €. 10-15 daha ekle kur şu kadroyu.

___________ Onur __________
Cavanda Aykut Luan Lukaku
______ Walace Vilhena ______
Ndiaye ___ Omar ___ Zivkovic
_________ Griffiths __________

Yedekler: Esteban, Güray, Demirok, Okay, Ekici, Marin, Demir

artvints
20.03.2016, 13:54
.......................onur
..cavanda...yumlu..aykut.....güray
...............aytaç..castro
..visca.........................ekici
...........muhammet...ndiaye

ligden kurulabilecek en makul iskelet. ligde işimize yarayacak hızda ve tecrübede bir stoper yok. zambrano ve papy tekrar yoklanabilir.

bunun üzerine sıkı bir araştırmayla bulunacak 4, 5 tane genç yetenekli oyuncu ile takım kurulur. orta saha kanat ve forvet bölgesine iskelete yerleşebilecek, direk oynayacak yeterlilikte genç oyuncular araştırılsın.bu oyuncuları daha sonra satıp para kazanabilelim.adres güney amerika olsa iyi olur.

theo
20.03.2016, 14:00
orta sahaya muhakkak melo ayarında güçlü bir adam lazım... ayı zamanda selçuk arayında hem ileri hem de geri oynayabilen pas yüzdesi yüksek ve pas vermeye erinmeyen ayrıca sakatlanmayan bir adam gerek... forvete emenikenin bitiriciliği yüksek olanından bulmak şart... kanatlara hatem ben arfa ya da yattara gibi bir adam bulmalıyız... defansa da glowacki gibi bir adam kesin alınmalı...

ToyerSefa
20.03.2016, 14:12
Ne Muhammet gibi kısa ve fiziksiz, ne de Cardozo gibi ağır forvetler bize yaramıyor. Bir Gomez, bir Sow da biz bulmalıyız artık.

Uğur Kalyoncu
20.03.2016, 14:17
Hoca kim olur oyuncu olarak kimler alinir bilmiyorum ama yüzümüz gülsün artik..

Usta nin devamli vurguladığı itibar sportif basari ile tekrar kazanilmali..Trabzonsporun büyüklüğünü hic kimsenin sorgulayamayacagi bir kadro olusturulur insallah...

ToyerSefa
20.03.2016, 14:21
.............................Onur................. .........
Şener......Belkalem............Papy.........Güray
............................Aytaç................. .........
....................Ndiaye.....Ekici.............. .......
Visca............................................A .Potuk
.........................M.Yattara................ .......

Şöyle bir kadromuz olsaydı keşke. Şener ve Alper'i şikecilere kaptıranlara ne desem azdır.

Burak
20.03.2016, 14:41
Diafra Sakho gelmez mi acaba

Uluhan
20.03.2016, 15:11
Herşeyden önce hocanın belirlenmesi lazım; hocanın sistemi, taleplerine göre belli olacak birçok şey. En azından scout ekibi ile hocanın 1-2 toplantı yapması gerekli.

Ancak ister 3-5-2 ,4-4-2, 4-2-3-1 yada 4-1-3-2 oynayalım, mevcut kadrodan yeterli verimde doldurulamayacak eksikler mevcut.

1) Forvet: Muhtemelen önümüzdeki sene Cardozo olmayacak. Hem tek hem de çift forvet oynayabilecek fizik ve teknik yeterllikte biri bulunmalı. Yurtiçinden alternatif yok bence.
2) Box to Box Ortasaha: Okay, Aytaç ve 1461 den gelirse Batuhan benzer oyuncular. Hangi sistemle oynarsak oynayalım ,içlerinden ancak biri oynayabilir aksi halde ofansta sıkıntı yaşarız. Toplu oyunda yetenekli ve ciddi şut tehdidi olabilecek biri.
3) 10 Numara (Forvet Arkası): Ekiciden daha devamlı, Marin'e kıyasla son pas tercihlerinde çok daha başarılı ve şüphesiz gol ve asist konusunda çok daha üretken.
4) Stoper: Banko ilk 11 oynayacak, tartışılmayacak bir stoper
5) Kanat Forvet: Dar ve geniş alanda adam geçebilen, oyun görüşü iyi, gol ve asist konusunda üretken.

Bu sene çektiğimiz en önemli sıkıntı , ileri 3'lümüzün skora ve ofansif oyuna yeterli katkı verememeleri. Bunun üstüne duran topları kullanan oyuncuların yetersizliği. Eren Albayrak bu konuda oldukça iyi; keza Güray da.

Süperligden alınabilecek oyuncular: Badou N'diaye, Edin Visca
Maliyetine göre alınabilecek oyuncular: Eren Albayrak, Aatif Chahechouhe

Geri kalan trasnferler için scout ekibi yurtdışı alternatifleri değerlendirmeli.

serdaracıl
20.03.2016, 15:50
Ligde kimi alırsın diye sorsalar Atıf, Visca, Ndiaye, Eprianu, Dzsudzsak derim. Bunları makul maliyetlerde aldığımızda iş yapara topçular. Ama hepsinden önce başlarına hoca gibi bir hoca lazım.

Aralarında en yeteneklisi Dzsudzsak ama bursa vermez. Ndiaye de iyidir. Visca ise açık alan topçusu bize gitmez.

serdaracıl
20.03.2016, 15:52
Para harcayacaksak ve imkanlarımız da kısıtlıysa ki kısıtlı, paramızı ofans oyuncularına harcamalıyız. Kesinlikle önceliğimiz ofans oyuncuları olmalı. Kanatlar ve forvete üst düzey oyuncular almalıyız.

Sinan.K
20.03.2016, 16:42
Bu Erkan zenginin bi kere ara kosu yaparken gordunuz mu nasil bir kanat oyuncusu bu anlamadim gitti her atakda geri don topu al senin gorevin degilki bu butun toplari olduruyo

kyodou
20.03.2016, 16:50
Deniz Yılmaz 2 gol, 1 asist ile oynuyor. :D

EMİR
20.03.2016, 16:59
Evet herkes buraya baksın geleceğin yıldızını göstericem :)

Adamımız:

Adam Ounas

Henüz 19 yaşında
Bordeaux Forması giyiyor
Değeri 1.5 milyon euro

Topu rakip sahaya çok güzel taşıyor
Çalım atma yeteneği yüksek
Her iki kanatta ve ortada oynayabiliyor

Kesinlikle ama kesinlikle bu oyuncuyla ilgilenilmeli çok büyük potansiyele sahip

Oyuncunun videosu

https://www.youtube.com/watch?v=HUp-k8KgiVE

Transfermarkt Profil
http://www.transfermarkt.com.tr/adam-ounas/profil/spieler/400485

Mert Acar
20.03.2016, 17:01
sıkıntı net olarak bizde ben bunu anladım...şehrin,taraftarın baskısı futbolcuların psikolojisini etkiliyor.bazı oyuncular bunu kaldıramıyor ya da şehire mi alışamıyorlar bilmiyorum.ya da oyun yapımızda ve teknik ekibimizde ciddi sorunlar var..ayrıca oyuncu içi çeteleşmeler var.
misal :
Volkan Şeni ağlayarak yolladık,ama adam şuan milli takımda ve takımının en önemli oyuncularından.
Keza Yasin tamam şimdide çok yeterli diyemeyiz fakat geçen sezon gsnin şampiyonluğuna katkı yaptı..Bu sezonda banko oyuncusu..
Denizi izliyoruz işte yedek forvet bile olamaz dedik...
Waris,böyle giderse ahlanacağımız bir oyuncu olacak.
Janko ya Janko..Bu adamda kalitesiz değildi ama olmadı.Ergin Keleş muamelesi yaptık.
Daha birçok örnek vardır böyle.
Muhammedi aldık,adamı kuruttuk bildiğin.
N'Doye..İddaa ediyorum bize değil başka takıma gitmiş olsa salyalarımız akardı.Tam bizim ligin golcüsü.
Yusuf,Okay vs.. bunlarda gitsin başka takıma çok farklı olurlar eminim.
Bi sıkıntı var bizde,kabullenmeliyiz.

artvints
20.03.2016, 17:06
sıkıntı net olarak bizde ben bunu anladım...şehrin,taraftarın baskısı futbolcuların psikolojisini etkiliyor.bazı oyuncular bunu kaldıramıyor ya da şehire mi alışamıyorlar bilmiyorum.ya da oyun yapımızda ve teknik ekibimizde ciddi sorunlar var..ayrıca oyuncu içi çeteleşmeler var.
misal :
Volkan Şeni ağlayarak yolladık,ama adam şuan milli takımda ve takımının en önemli oyuncularından.
Keza Yasin tamam şimdide çok yeterli diyemeyiz fakat geçen sezon gsnin şampiyonluğuna katkı yaptı..Bu sezonda banko oyuncusu..
Denizi izliyoruz işte yedek forvet bile olamaz dedik...
Waris,böyle giderse ahlanacağımız bir oyuncu olacak.
Janko ya Janko..Bu adamda kalitesiz değildi ama olmadı.Ergin Keleş muamelesi yaptık.
Daha birçok örnek vardır böyle.
Muhammedi aldık,adamı kuruttuk bildiğin.
N'Doye..İddaa ediyorum bize değil başka takıma gitmiş olsa salyalarımız akardı.Tam bizim ligin golcüsü.
Yusuf,Okay vs.. bunlarda gitsin başka takıma çok farklı olurlar eminim.
Bi sıkıntı var bizde,kabullenmeliyiz.

mesela waris. adam hızlı, fiziği iyi, çok da çalışkan iyi niyetli bir oyuncu. maaşı normal, yaşı genç. bu adama süre vermeyeceksin de kime vereceksin ben anlamadım.sırf bonservisinden dolayı denmeyen kalmadı. oysaki aldığımız paraya yakın elden çıkarttık ama o parayı gittik 30 yaşındaki adama bonservis ve maaş olarak yatırdık. olmayacak işler.

Mert Acar
20.03.2016, 17:09
mesela waris. adam hızlı, fiziği iyi, çok da çalışkan iyi niyetli bir oyuncu. maaşı normal, yaşı genç. bu adama süre vermeyeceksin de kime vereceksin ben anlamadım.sırf bonservisinden dolayı denmeyen kalmadı. oysaki aldığımız paraya yakın elden çıkarttık ama o parayı gittik 30 yaşındaki adama bonservis ve maaş olarak yatırdık. olmayacak işler.

Hepsi süre de aldı bu oyuncuların..Olmadı,yapamadılar.Belki de biz çok sabırsısız...Yada gerçekten oyuncular birşeylerden etkilenip oynamak istemiyorlar.Çünkü düşünüyorum Volkan Şenin bizdeki performansıyla şimdiki performansı bir mi ?
1 tane olsa örnek..Sorun oyuncuda der geçersin.Ama örnekler o kadar çok ki..Demek ki sorun bizde.
Yani bizim sorunumuz transfer filanda değil..Şehir olarak Camia olarak değişmemiz gerek.

artvints
20.03.2016, 17:16
Hepsi süre de aldı bu oyuncuların..Olmadı,yapamadılar.Belki de biz çok sabırsısız...Yada gerçekten oyuncular birşeylerden etkilenip oynamak istemiyorlar.Çünkü düşünüyorum Volkan Şenin bizdeki performansıyla şimdiki performansı bir mi ?
1 tane olsa örnek..Sorun oyuncuda der geçersin.Ama örnekler o kadar çok ki..Demek ki sorun bizde.
Yani bizim sorunumuz transfer filanda değil..Şehir olarak Camia olarak değişmemiz gerek.

şike sürecinden sonra sinir harbi şeklinde geçiyor bütün maçlar.cinnet geçiriyor şehir. biraz durulup adam gibi başkan seçtik allah'tan. ama sancılar var hala. sorun organizasyon sorunu.işin başında ciddi bir adam yoktu. yavaş yavaş işler yoluna girecek. bazı gazeteciler ve yerel medya hariç aklımız başımıza geliyor. bir de işine dört elle sarılacak akıllı bir hoca bulduk mu iş tamamdır.

portekiz'de güney amerika'da işler burdaki gibi yürür.büyük takımda işler kötü gidiyorsa hoca gider.bu şartlara alışık bir hoca getirebiliriz oralardan. sonrası kolay zaten.

asilhamsi
20.03.2016, 17:23

hem waris hem yatabare cok iyi transferlerdi.Ama bizi malesef sistemsizlik ve yeterli hocayla calısmamak mahvediyor.

asilhamsi
20.03.2016, 17:25
bir avrupa kupası macında 4-3-3 oynadık mesela.

hucum uclusu

yatabare---cardozo---waris

seklindeydi.Sezonun en iyi futbolunu oynamıstık.

Bize mutlaka iki tane kanat forvet gerekli.

Dominant olabilecegimiz 4-3-3 e donus yapmalıyız.

gökhants1966
20.03.2016, 17:25
Süper Ligden yapacağımız transferler alternatif olması açısından yapılacaktır.İlk 11e yapılacak transferler ise teknik direktör belirlendikten sonra isteklerine göre yapılacaktır.Teknik direktör ve sistemine uygun transferler yapmazsak başarı beklemeyin.

Lucescunun gelmesini çok istiyorum güney amerika ülkelerinde çok yetenekli ortasaha ve hücum oyuncuları var oralardan 4-5 tane oyuncu getirebilirsek hücumda ki sorunlarımızı çözebiliriz.

Mert Acar
20.03.2016, 17:26
şike sürecinden sonra sinir harbi şeklinde geçiyor bütün maçlar.cinnet geçiriyor şehir. biraz durulup adam gibi başkan seçtik allah'tan. ama sancılar var hala. sorun organizasyon sorunu.işin başında ciddi bir adam yoktu. yavaş yavaş işler yoluna girecek. bazı gazeteciler ve yerel medya hariç aklımız başımıza geliyor. bir de işine dört elle sarılacak akıllı bir hoca bulduk mu iş tamamdır.

portekiz'de güney amerika'da işler burdaki gibi yürür.büyük takımda işler kötü gidiyorsa hoca gider.bu şartlara alışık bir hoca getirebiliriz oralardan. sonrası kolay zaten.

Gerçekten Muharrem başkan da bunu başaramassa..tüm ümitlerim biter.Eğer başkan gerçekten özevlatçılığı bitirir,doğru hamleleri yaparsa neden olmasın.Ama gerçekten kulübün,takımın bünyesindeki bize zarar veren sözde 'öz evlatları' yok etmek lazım.
Şehirde artık Akyazı,Yeni hoca,Yeni takımla kendine gelebilir.Üstündeki kötü enerjiyi atabilir..Başkanın dediği gibi başarı geldikçe de eski itibarımızı geri kazanırız..
artık bu son şans..Muharrem Usta,Akyazı ve Yeni hocayla..Artık son atımlık kurşunumuzu kullanacağız.Yoksa şehir ve takım bir daha ayağa zor kalkar.Ankaragücü,Kocaeli,Göztepe olma yolunda ilerleriz.

asilhamsi
20.03.2016, 17:30
---ekici----walace---ndiaye--

ngbakoto-----muhammet----mousset

mesela şöyle birşey.