PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

tonya55
09.03.2016, 14:11
Vefa senemizde alttan gelen oyunculardan 1 yada 2 tane oyuncu monte edilmeli ilk 11 e.

gökhants1966
09.03.2016, 14:43
Vefa senemizde alttan gelen oyunculardan 1 yada 2 tane oyuncu monte edilmeli ilk 11 e.

Razaman Övüç sezon sonuna performans kadar belli bir standardı yakalarsa gelecek sezon için düşünülebilir.Abdülkadir fiziksel olarak çok güçsüz durumda antremanlarda sürekli fizik çalışmalı daha çok yolu var 1461 de forma şansı verilebilir.Muhammet Beşir top kontrol etmeyi dahi bilmiyor kendisini geliştirmesi için süper ligden bir takıma kiralanabilir.Yusuf Yazıcı şuan için hazır değil 1461 de forma şansı verilebilir.Batuhan Artaslan 1461de kalıp oynamaya devam etmeli.Bu oyuncular dışında şimdilik aklıma gelen başka bir oyuncu yok.

Sonuç : Ramazan Övüç Konya maçındaki iyi oyununu sürdürürse as takıma girebilir onun dışında gelecek sezon altyapıdan gelipte trabzonsporda ilk 11 de oynayabilecek bir oyuncu yok.

tonya55
09.03.2016, 15:50
Razaman Övüç sezon sonuna performans kadar belli bir standardı yakalarsa gelecek sezon için düşünülebilir.Abdülkadir fiziksel olarak çok güçsüz durumda antremanlarda sürekli fizik çalışmalı daha çok yolu var 1461 de forma şansı verilebilir.Muhammet Beşir top kontrol etmeyi dahi bilmiyor kendisini geliştirmesi için süper ligden bir takıma kiralanabilir.Yusuf Yazıcı şuan için hazır değil 1461 de forma şansı verilebilir.Batuhan Artaslan 1461de kalıp oynamaya devam etmeli.Bu oyuncular dışında şimdilik aklıma gelen başka bir oyuncu yok.

Sonuç : Ramazan Övüç Konya maçındaki iyi oyununu sürdürürse as takıma girebilir onun dışında gelecek sezon altyapıdan gelipte trabzonsporda ilk 11 de oynayabilecek bir oyuncu yok.
Çok iyi analiz etmissin renkdas emeğine sağlık.ramazandan bende umitliyim.fizik diyince zaten ülke futbolundaki sorun ya hocalardan yada iyi beslenmiyorlar.

artvints
09.03.2016, 15:56

uğurcan

gökhants1966
09.03.2016, 16:51
uğurcan

Uğurcan Çakırın topu oyuna sokuşu ve sakinliğini beğeniyorum sürekli forma şansı bularak kendisini geliştirebileceğini düşünüyorum gelecek sezon 1461 de olmalı ve sürekli forma şansı bulmalı.Reflekslerini ve birebirlerini geliştirirse iyi bir kaleci olarak uzun yıllar trabzonspora hizmet edebilir.Potansiyeli olan oyuncularımızı yedek kadroda tutup çürütmemeliyiz süper ligden bazı takımlara kiralayabiliriz ya da 1461 e verebiliriz.Yetenekli olmak tek başına birşey ifade etmiyor maç tecrübesi çok önemli.

kyodou
10.03.2016, 00:06
1- Yeteneksiz ama sadık

2- Yetenekli ama sorunlu

Bu iki oyuncu tipinden birini transfer etmek için mecbur değiliz. Başka seçenekler de var.

Scout ekibi tamda bu işe yarayacak inşallah.

Hele şu berbat sezonu bir atlatalım. Güneşli günler bizi bekler.

kyodou
10.03.2016, 00:10
Iho geldi ilk sezon öze dönüş dedi. Şahin Aygüneş ve yeteneksiz türevlerini transfer etti. Baktı olmayacak, tam tersi saçmaladı. Milyonluk eşekler getirdi. O da yemedi ve koltuğundan oldu. En büyük cezayı da biz çektik. Yetmedi mi ?

Yeni yönetim iyi işler yapıyor. Bir müsaade edin de devam etsinler. Ayıp.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S.ÖZKAN
10.03.2016, 09:13
TS nin süper oyuncular alacak parası yok TS nin kötü oyuncular alacak parası da yok.

Transfer politikamız takım oyununu onayacak oyuncular üzerine kurulmalı.Zaten takım oyununu iyi oynarsak oyuncular kendi yeteneklerinin üzerinde katkı yapıyorlar.

S.ÖZKAN
10.03.2016, 09:17
2008'de de hakim olduğumuz transferler yapmadık aslında onlar da kumardı. Colman'ı, Alanzinho'yu, Cale'yi falan kim tanıyordu? Yerli ve yurt içi transferlerimiz fena değildi. Bunu da iyi becermek lazım Sefa ve müadillerinden sonra...

O sezon 20,32 milyon € gibi bi rakam harcamışız transfere. Sonraki sezon 5,11 milyon €. Şampiyon olduğumuz sezon da 7,90 milyon €. Pek oyuncu satmadık çünkü iskeleti büyük oranda koruduk takviyelerimizi yaptık(tam anlamıyla olmasa da) ve keyifle izlenebilir bir takım kurduk. Sonrası malum

10/11'den sonra ise bakasım gelmedi transfer geçmişine açıkçası çırpınmışız durmuşuz. Geçen sene ve bu sene transfere yaklaşık 50 milyon € gibi bi para harcamışız 25 milyon € da oyuncu satmışız. Sonucu ortada

Demem o ki ben de gelecek sezon öncesi şunu almışız bunu almışız görmek isterim kaliteli isimler oldukları sürece ama... Zor. Öyle bir durumda değiliz. En incesini eleyip en sıkısını dokumamız lazım. Daha da dibe çökemez bu takım. Geçen yazı çok kritik görüyordum transferde ama önümüzdeki yaz hayat memat meselesi gibi. Umarım en iyi şekilde atlatırız.

-Rakamlar birebir doğru olmayabilir transfermarkt'tan aldım-

Yazdıklarınız doğru.Eğer iyi bir takım olmak istiyorsak 2 yıl yapılanmalıyız 3. yıl çok iyi oluruz.

Mert Oğuzlu61
10.03.2016, 09:56
2 yıl yapılanıp 3. yıl şampiyon olma yani kısaca ''uyum evresi'' teorisini Terim çöp gs yi sıfırdan oluşturup 2012 yılında kaldırdığı kupalarla çürüttü. Bizde Ersun ile 2008 de az kalsın başarıyorduk. Futbolda uyum sorunu; başarısız teknik adamların, yöneticilerin yada futbolcuların mazeretidir. Sen iyi kadro kurarsın, kaliteli teknik adamla yeni sezona girersin, şampiyonluğa yürürsün. Futbol bu kadar basit bir şeydir. Biz yıllardır zor olanı tercih edip saçmaladığımız için ligimizi gözümüzde premier lige çevirdik, dandik süper ligden bahsediyoruz beyler...

S.ÖZKAN
10.03.2016, 10:26
Türkiye Süper Liginde oyunun %70 i masada %30 u sahada oynanır.

gs fb bir kadro kurar aynı yıl şampiyon olur çünkü sıkıştıklarında hakemler federasyon medya imdatlarına yetişir.3 maç üst üste kollanırlar bu sürede sorunlar aşlır moral motivasyon sağlanır.............

TS ise iyi giderken 3 maç doğranır var olan sorunların üzerine yenileri eklenir moral motivasyon özgüven dibe vurur 4. maç sahada takım ruh gibi dolaşır taraftar öfkelenir küser ..............................

Tolga Okumuş
10.03.2016, 11:04

gs fb bir kadro kurar aynı yıl şampiyon olur çünkü sıkıştıklarında hakemler federasyon medya imdatlarına yetişir.3 maç üst üste kollanırlar bu sürede sorunlar aşlır moral motivasyon sağlanır.............

TS ise iyi giderken 3 maç doğranır var olan sorunların üzerine yenileri eklenir moral motivasyon özgüven dibe vurur 4. maç sahada takım ruh gibi dolaşır taraftar öfkelenir küser ..............................

Aynen budur.
Tebrikler...

Ertan 51
10.03.2016, 11:35

:alkış:
Çerçevele duvarlara as,
tff nin duvarı olur,bizim duvarlar olur,her duvara olur :o
e o zaman ne diyoruz,
o masa başında ki % 70 in Allah belasını versin :mad:

Mert Oğuzlu61
10.03.2016, 12:12

2008 de neden doğramadılar ? Neden sıfırdan kurduğumuz kadroyla zirveye oynadık ? Yıllardır rakip kaleye gidemiyoruz, tüm suçu hakemlere atıp saha içinden uzaklaştığımız için bu haldeyiz.

Defans Egemen gittiğinden beri yıllardır canlı bombalara emanet. Orta sahamızda Selçuk-Colman gitti gideli 3 maç üst üste oynayan ikili bulamadık. Milyonları döktük ama Mersin maçında merkezde oynaması muhtemel adamlar Fatih Atik ile Özer. PTT ye koysan sırıtacak oyuncular. Kanatlara zaten hiç girmiyorum. Forvete de Burak gittiğinden beri çıkıp çatır çatır oynayacak istikrarlı kaliteli birisi gelmedi. Cardozo geçen yıl Ersun sayesinde golleri sıraladı, bu yıl onunda hali ortada.

Hani derler ya, ne kadar ekmek o kadar köfte. Biraz İstanbullu tarzı olacak ama yukarıda yakındığım ''kalite'' eksikliğine dikkat çekerek şu soruyu sormak istiyorum; Ts yıllardır rezalet futbol oynayıp lige ilk 7-8 haftada havlu atıyorsa sebebi %100 TFF&hakemler midir ? Biz yıllardır sahaya kimlerle çıkıyoruz ki şampiyonluk istiyoruz ? Yumlu, Özer, Salih, Atik, Sefa, Musa vs.. vs.. şunlarla küme düşmediğimize şükredelim bence. Gerçi sezon henüz bitmedi, yarın bizim için sezonun en kritik maçı var (!)

S.ÖZKAN
10.03.2016, 12:31
2008 de neden doğramadılar ? Neden sıfırdan kurduğumuz kadroyla zirveye oynadık ? Yıllardır rakip kaleye gidemiyoruz, tüm suçu hakemlere atıp saha içinden uzaklaştığımız için bu haldeyiz.

Defans Egemen gittiğinden beri yıllardır canlı bombalara emanet. Orta sahamızda Selçuk-Colman gitti gideli 3 maç üst üste oynayan ikili bulamadık. Milyonları döktük ama Mersin maçında merkezde oynaması muhtemel adamlar Fatih Atik ile Özer. PTT ye koysan sırıtacak oyuncular. Kanatlara zaten hiç girmiyorum. Forvete de Burak gittiğinden beri çıkıp çatır çatır oynayacak istikrarlı kaliteli birisi gelmedi. Cardozo geçen yıl Ersun sayesinde golleri sıraladı, bu yıl onunda hali ortada.

Hani derler ya, ne kadar ekmek o kadar köfte. Biraz İstanbullu tarzı olacak ama yukarıda yakındığım ''kalite'' eksikliğine dikkat çekerek şu soruyu sormak istiyorum; Ts yıllardır rezalet futbol oynayıp lige ilk 7-8 haftada havlu atıyorsa sebebi %100 TFF&hakemler midir ? Biz yıllardır sahaya kimlerle çıkıyoruz ki şampiyonluk istiyoruz ? Yumlu, Özer, Salih, Atik, Sefa, Musa vs.. vs.. şunlarla küme düşmediğimize şükredelim bence. Gerçi sezon henüz bitmedi, yarın bizim için sezonun en kritik maçı var (!)

2008 yılı ile 5 senedir içinde bulunduğumuz ortam çok farklı birbirinden.Şu an düşman olduğumuz ve Türk futbolunu yöneten aziz ve çetesi ile o zaman aramız iyi saylırdı. Sadece 2008 yılı göz önüne alınamaz 95 96 2004 2005 sezonlarını da gördük 2011 i söylemeye gerek yok.

Kaldı ki 2008 yılında da hakemler 2 maç üst üste biçmişti bizi tepkiler üzerine Avni Aker deki Eskişehir maçına Fırat Aydınus verilmişti.Fırat Aydınus, Trabzon havaalanın da taraftarların 'Bu sefer seni mi gönderdiler bizi doğramak için' tepkileriyle karşılaşmıştı.

Tabi ki bizim transfer ve yönetimsel yanlışlarımız doğrularımızdan çok fazla.Sadece suçu dışarıda aramak yanlış ama bu ülkede gs fb hatta bjk ile tff medya mhk gözünde eşit değiliz ve eşit muamele görmüyoruz görmeyeceğiz.Bu gerçek görmezden gelinemez.

Gelecek yıl yeni bir kadro oluşturulacağı aşikar.Benim 2 yıl yapılanmaya vakit ayırmalıyız dememin bir nedeni de şu tıpkı 2008 yılında olduğu gibi arada bir yaptığımız iyi işleri daha senesi dolmadan 'gs fb yeni kadro kuruyor aynı yıl şampiyon oluyor biz niye olamıyoruz yeeeaaaaaa' düşüncesiyle ve tepkisiyle tekrar yıkma olasılığımız.

gs fb bjk ve TS ye eşit kadroları verdiğimizi farz edelim yine onlar favori çünkü sistem onlardan yana.

O yüzden onları baz alıp arada bir yaptığımız inşallah bu yaz yapacağımız doğruları şampiyonluğa şartlanıp yıkma hiçe sayma yanlışına düşmeyelim.

Mert Acar
10.03.2016, 12:38
Onur,Uğurcan,Cavanda,Bosi,Uğur Demirok,Güray,Okay,Hasan Batuhan,Aytaç,Ekici,Yusuf,Muhammed Demir,Beşir... 13 oyuncunun üzerine 10-11 tane daha transfer lazım..
Aykut konusunda kararsızım performans olarak yükseliş olsada saha dışında dengesiz hareketleri takıma zarar veriyor.
Yumlu ile sözleşme uzatılmamalı.
Akbaş veya Akakpo ikilisinden biride 4. 5. stoper olarak kalabilir.
Salihi ne kadar sevsem de malasef şu mali durumda ona o paraları vermek aptalca olur..Duygusal bakmamak gerek.
Esteban,Douglas,Özer,Erkan,Sefa,Cardozo,N'Doye,Yat abare ile bütçe yaratılabilir.Diğer gidecek isimleri yazmadım onlardan pek kazanabileceğimizi düşünmüyorum.Buradan gelecek 13-14 milyon euro çok rahatlatır bizi.

Gelelim 1461 e..
Abdülkadir,Ramazan Övüç,Cafer Tosun,Semih Karadeniz,Yusuf Yazıcı gibi oyunculara da 1461 de şans vermek lazım..Ayrıca İbrahim Demir,Yüksel,Abdülkadir Parmak,Oğuzhan Acar ve Hamza Gür orda devam etmeli.Artık 1461 misyonuna uygun hareket etmeli..Ve başına da Osman Özköylü getirilmeli.Osman Özköylü de hem üst yapıyla hemde scout ekibiyle aktif ve birlikte hareket etmeli.1461 değerlendirildiği takdir de müthiş ötesi bir proje.Scout ekibi hem yerli hem yabancı genç yetenekleri bulup,1461 de deneyebilir.

İnşallah başkan kısmen olarak bunu başarabilir..Düzlüğe çıkmamız gerek.

kyodou
10.03.2016, 14:25
Seneye; Esteban, Douglas, Yumlu, Musa, Atik, Özer ve Erkan pis yedilisinden birini bile kadroda göresim yok. Ayrıca kiradan dönecek olanlardan Demirok hariç hepsi bonservisiyle gönderilmeli. Akbaş 4. stoper, 3. solbek olarak kalabilir.

Bunların haricinde; Cavanda, Yusuf, Sefa ve Cardozo da satılabilir.

Mert Oğuzlu61
10.03.2016, 15:04
2008 yılı ile 5 senedir içinde bulunduğumuz ortam çok farklı birbirinden.Şu an düşman olduğumuz ve Türk futbolunu yöneten aziz ve çetesi ile o zaman aramız iyi saylırdı. Sadece 2008 yılı göz önüne alınamaz 95 96 2004 2005 sezonlarını da gördük 2011 i söylemeye gerek yok.

Kaldı ki 2008 yılında da hakemler 2 maç üst üste biçmişti bizi tepkiler üzerine Avni Aker deki Eskişehir maçına Fırat Aydınus verilmişti.Fırat Aydınus, Trabzon havaalanın da taraftarların 'Bu sefer seni mi gönderdiler bizi doğramak için' tepkileriyle karşılaşmıştı.

Tabi ki bizim transfer ve yönetimsel yanlışlarımız doğrularımızdan çok fazla.Sadece suçu dışarıda aramak yanlış ama bu ülkede gs fb hatta bjk ile tff medya mhk gözünde eşit değiliz ve eşit muamele görmüyoruz görmeyeceğiz.Bu gerçek görmezden gelinemez.

Gelecek yıl yeni bir kadro oluşturulacağı aşikar.Benim 2 yıl yapılanmaya vakit ayırmalıyız dememin bir nedeni de şu tıpkı 2008 yılında olduğu gibi arada bir yaptığımız iyi işleri daha senesi dolmadan 'gs fb yeni kadro kuruyor aynı yıl şampiyon oluyor biz niye olamıyoruz yeeeaaaaaa' düşüncesiyle ve tepkisiyle tekrar yıkma olasılığımız.

gs fb bjk ve TS ye eşit kadroları verdiğimizi farz edelim yine onlar favori çünkü sistem onlardan yana.

O yüzden onları baz alıp arada bir yaptığımız inşallah bu yaz yapacağımız doğruları şampiyonluğa şartlanıp yıkma hiçe sayma yanlışına düşmeyelim.

2008 kadrosu kurulduğunda hazırlık maçlarından sonra bile takımın direk yarışmacı takım olacağı belliydi. Ben diyorum ki, eğer doğru kişilerle doğru yapılanmayı gerçekleştirirsek seneye hakemler, tff, hakkımız yeniyor gibi mazeretlerle kendi kendimizi yiyip bitirmeyiz. İşin birde bu tarafı var.

Doğru bir yapılanmadan geçmiş olmamız hepsinden önemlidir. Ben açık konuşayım seneye şampiyonluk felan beklemiyorum ama sıfırdan takım kuracaksak, 2008 deki gibi nokta atışı takviyeler yaparsak direk zirve adayı takımlardan biri oluruz diyorum, yani 2-3 sene beklemeye gerek yok anlatmaya çalıştığım kısım burası... Şampiyon olmayalım önemli değil ama bu takım ilk 4 içine çok rahat girmeli. Gelecek sezona ilk 4 hedefiyle başlamak lazım. Tıpkı 2008 gibi. Sonrası geliyor zaten. Tabii 2008 de yapılan yanlışlarda yapılmamalı, Avrupa hedefiyle yola çıktığımız sezon şampiyon olamadı diye Ersun u kovmak... Aynısı olmaz, olmamalı. Tekrar Ersun gelsin kaldığı yerden devam etsin...

artvints
10.03.2016, 15:08
evet iyi bir takım direk yarışır zaten. ama şampiyonluk kazanamadığı için, çok kötü oynadığı maçlardan sonra sakin olmak büyük plana bakmak gerek. trabzonspor yarıştığı sürece problem yok diye bakmalıyız.yarışabilen takım öğrenir, eninde sonunda kazanır.

gökhants1966
10.03.2016, 17:47
Aykut Demir eksikleri olmasına rağmen elimizdeki en iyi stoperdir kesinlikle takımda kalmalıdır.Geçen sezon Uğur Demirokun Trabzonsporda oynayabilecek kapasitesi olmadığını gördük bu nedenle geri dönmesine gerek yok.Mustafa Yumlu yetersiz bir oyuncu ama göndereceklerini sanmıyorum.Aykutun yanına iyi bir stoper alıp koyarsak sorun çözülür.Mustafa Yumlu ve Mustafa Akbaş stoperlerin yedekleri olur.

Ortasahada yetersiz kalan Aytaç ve Okayın gelecek sezon yedeklerde olacağını düşünüyorum.Sezon sonu ortasahada göbekte yan yana oynayabilecek 2 kaliteli oyuncu almamız gerekiyor.

Mehmet Ekici çok yetenekli bir oyuncu olsa da tam formuna kavuşurken sürekli sakatlanması sıkıntı yaratıyor.Sezon sonu modern bir 10 numara transferine ihtiyacımız var.

Ortasahada ki üçlü takımı yönetebilecek,pas organizasyonlarını düzenleyebilecek oyuncular olmalı.Kanatlarda oynayacak oyuncuların daha iyi performans gösterebilmeleri ve boş alan bulabilmeleri için ortasahada ki üçlünün kaliteli olması şart.Ortasahası güçlü olan takım şampiyonluğa oynar.

Kanatlara iki oyuncu lazım ama bunu yapacak gücümüz var mı orasını zaman gösterecek.Sezon sonu en az bir tane kanat oyuncusu transfer edilmeli.

Muhammet Demir yetenekli bir oyuncu ama daha iyi bir oyuncu bulursak muhammeti alternatif olarak değerlendirebiliriz.Ndoye,Yatabare ve Cardozoyu gönderip en az bir forvet almalıyız.

Cavanda gönderilirse yerine sağbek bakarız eğer gönderilmezse gelecek sezon sağbek olarak oynamaya devam eder.

Enes Başkaya60
10.03.2016, 20:51
Braganin Sol beki Baiano çok iyi gerçekten sağlam...

Faruk BERBER
10.03.2016, 20:57
Braganin Sol beki Baiano çok iyi gerçekten sağlam...

Ben de 8 numaralı ortasaha oyuncuları Luiz Carlos'u beğendim.

slmn
10.03.2016, 21:18
Türk hakemi var sanıyorlar karşılarında Van Persie kendini yere attı ve sarıyı yedi.

Enes Başkaya60
10.03.2016, 21:24
Ben de 8 numaralı ortasaha oyuncuları Luiz Carlos'u beğendim.

Faruk Bende begendim onu da ama yaşına baktım 30 olmuş...

emrhan61
10.03.2016, 22:48
Neredeki eksikliği minimuma indirmeye çalışsam da gelecek sezon baya takviye gerekiyor.

Onur
Cavanda - X - X(Aykut) - X
X - Aytaç(Okay)
X - Mehmet(X) - X
X

tonya55
10.03.2016, 22:55
3 yıldan önce şampiyonluğa oynamamış hayal 2 yıl coknplanli programlı olmasyiz eski başkanlar batırmış kulübü.

TolgaTopçu61
11.03.2016, 00:03
Öncelikle bu kadrodan bi 20 isim gitmeli..
Sonra sistem kurulup ona göre transfer yapılmalı..
Seneye de Özer, Yumlu, Yusuf'u felan görürsek bu takimdan bir cacık olmaz..
Diğer çöpleri saymıyorum bile..
Bu senenin kadrosundan ben seneye ilk 11 de banko oynayacak isim yazamıyorum..

İ. SARAL
11.03.2016, 08:29
Portekiz, Hollanda, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Belçika (özellikle) liglerinden oyuncu bakmalıyız.

artvints
11.03.2016, 11:50
josue'deki fiziksel değişimi fark eden olmuştur. sadece futbolcu almakla olmuyor.baştan aşağı değiştirmek gerekiyor klübü. iyi futbolcu seçilmiyor, seçilenler de iyi çalışmıyorlar, iyi beslenmiyorlar. klüpte otorite sıfıra indi 3 yılda.kimse sallamıyor futbolu. bu atmosferi değiştirmek ilk adım olsun.

tonya55
11.03.2016, 12:24
Seneye takim savunması mutlaka oturmalı transfer sadece bu bölgeye yapılmalı on tarafta rotasyon iyi seneye de götürür bizi.2 yıl sonra üst sıralari zorlayacak ofansif anlamda iyi oyuncular alınmalı.

gökhants1966
11.03.2016, 13:00
Seneye takim savunması mutlaka oturmalı transfer sadece bu bölgeye yapılmalı on tarafta rotasyon iyi seneye de götürür bizi.2 yıl sonra üst sıralari zorlayacak ofansif anlamda iyi oyuncular alınmalı.

Takım savunmasından kastınız geride oynayacak olan dörtlüyse bu doğru bir düşünce olmaz çünkü iyi bir takım savunması yapabilmeniz için ortasaha oyuncularınızın mücadele gücünün yüksek olması,savunmaya yardım etmesi gerekir.Rakipten baskı yememek için ise Braga gibi gerektiğinde savunmada kısa pas yapabilecek,topu ileriye şişirmeden sakin oynayabilecek oyunculardan kurulu bir takım olmanız gerekir.Özellikle ortasahanın göbeğinde oynayacak ikilinin çift yönlü,soğukkanlı,baskı anında basit top kayıpları yapmayan,kısa paslarla oyunu açarak takımı rahatlatan oyuncular olması çok önemlidir.

Braga gibi hem iyi savunma yapıp hem de topu ileri şişirmeden kısa paslarla oyunu açarak oynarsan rakibin sana baskı kuramaz ve kolay kolay gol pozisyonu bulamaz.Trabzonsporumuzun bunları yapabilmesi için çok fazla transfere ihtiyacı var ama uzun vadede nasıl bir plan yapılacak bilmiyorum.Genel olarak maliyeti uygun 4-5 oyuncu alıp,3-4 tanede önemli mevkilere maliyeti yüksek ama üst düzey katkı verebilecek oyuncu alırsak sorunlar büyük oranda çözülür.

artvints
11.03.2016, 13:01

tam tersini düşünüyorum.

Hakan
11.03.2016, 13:10
İyi oyuncular gelmez bize limanı mı satacağız

Alika87
11.03.2016, 14:02
tam tersini düşünüyorum.

en iyi defans hucümdir :D

halil ibo
11.03.2016, 14:25
En büyük transferimizin hoca olacağı kanaatindeyim.O da eldeki malzeme ile muhtemel takviyelerden bir takım ortaya çıkaracak.
UEFA mali kriterlerine takılmamak için bütçe açık vermeyecek şekilde transferler yapılacak.
Satarak,kiralayarak kar edebileceğimiz kaç oyuncumuz var.Takımın küme hattında olduğu bir sezonun akabinde pazarlama anlamında da ciddi sıkıntı yaşıyorken hangi kamburdan nasıl kurtulacağız ?

Tayfun
11.03.2016, 14:39
Jorge Sampaoli: Katar'dan teklif geldi ama Galatasaray ya da Marsilya gibi tutkulu takımları çalıştırmak isterim.

Şeklinde demeç vermiş.

Ben başkanın yerinde olsam Luce ile uğraşmam gider boşta olan Sampaoli'yi getiririm takımın başına

kanterts
11.03.2016, 14:50
dün shaktar macinda lucescunun inanilmaz bir hirsi coskusu enerjisi vardi . shaktarida cok begeniyorum .

ucurum
11.03.2016, 14:59
Jorge Sampaoli: Katar'dan teklif geldi ama Galatasaray ya da Marsilya gibi tutkulu takımları çalıştırmak isterim.

Şeklinde demeç vermiş.

Ben başkanın yerinde olsam Luce ile uğraşmam gider boşta olan Sampaoli'yi getiririm takımın başına

Anaaaaa, benim adamım ya. Psikopat la bu, bayılıyorum oynattığı oyuna, devre arası Chealse diyorlardı yoksa kesinlikle tam bizim adamımız...

adiloş bebe
11.03.2016, 15:04
bu burak ve engin davasını kaybetmişiz nedir acaba bu şimdi vermeyecekler mi paramızı

kyodou
11.03.2016, 15:55
bu burak ve engin davasını kaybetmişiz nedir acaba bu şimdi vermeyecekler mi paramızı
Bu Kdv davasıydı. Burak ve Engin satıldıklarında açılmıştı. Burak' ın Çin' e satılmasından gelecek parayla bir alakası yok.

adiloş bebe
11.03.2016, 16:02
Bu Kdv davasıydı. Burak ve Engin satıldıklarında açılmıştı. Burak' ın Çin' e satılmasından gelecek parayla bir alakası yok.
cevap için teşekkürler

HIZIR_IR
11.03.2016, 22:36
Yoshifumi Kashiwa

Harun-61
11.03.2016, 23:17
Şuan Hertha Berlin'in maçı var.

...sahanın yıldızı Tolga Ciğerci diyebiliriz.

Sakatlandı; artık bu adam alınmaz diyenler vardı burda.

kanterts
12.03.2016, 01:00
yattara dan sonra orta yapan kanat gelmedi . cok golda atmiyorlar . Adamda eksiltmiyorlar . yok abi erkan gönderilmeli . sefa zaten kovulmali .
gökdeniz gibi gol atabilen kanat da lazim . Bu Takima 3 kanat , 2 ön libero , bir forvet , 1 sol bek , 1 veya 2 stoper lazim . Ilk Onbire ama .

Ahmet Aksu
12.03.2016, 01:24
Şuan Hertha Berlin'in maçı var.

...sahanın yıldızı Tolga Ciğerci diyebiliriz.

Sakatlandı; artık bu adam alınmaz diyenler vardı burda.

bende izledim oyle ahım şahım futbol oynadığını söyleyemem bizim aytaçın biraz daha hızlısı. ayrıca hücuma da çok sık çıkıyor. o da artı özelliği bence takım iyi olunca her futbolcu iyi görünüyor :D

Ahmet Aksu
12.03.2016, 01:33
onur(esteban)

cavanda(yerli sağbek) - stoper(aykut) - musti(akakpo) - solbek(güray)

aytaç(ramazan) - ortasaha(okay)

sağaçık(yusuf) - 10 no(ekici) - sol açık(erkan)

forvet(muhammet)

işte acil ihtiyacımız :D

ayrıca yedeklere y.yazıcı - m.beşir - abdulkadir de olur.

kyodou
12.03.2016, 08:11
Devre arası az daha gönderiyodunuz bizim lazı. Marin olmadan atak yapamaz bizim takım. Çok top kaybetmesine rağmen rakip savunmanın dengesini bozabilen tek oyuncumuz kendisi. İyiki varsın Marin. Şu ne yaptığını bilmeyen kadroda Marin de saçmalıyor bazen haliyle. Bjk' de oynasa yıldız olurdu eminim. Sezon sonuna kadar biraz daha uyum sağlarsa bonservisi kesinlikle alınmalı. Pazarlıkla 2.5 M €' ya düşürülebilir.

yazıkoldu
12.03.2016, 08:26
Onur ve Aykut Demir bedel almadan gönderilebilir mi? Bunlar futbolcudan fazla şeyler, onur bir yönetici gibi, aykut bir rambo özenti durumunda. Tamamen futbolda kalmalıyız, devamlı bedel ödüyoruz. Bize işine odaklanan futbolcular lazım. Yönetim zaten donanımlı.

cewat
12.03.2016, 09:35
Onur ve Aykut Demir bedel almadan gönderilebilir mi? Bunlar futbolcudan fazla şeyler, onur bir yönetici gibi, aykut bir rambo özenti durumunda. Tamamen futbolda kalmalıyız, devamlı bedel ödüyoruz. Bize işine odaklanan futbolcular lazım. Yönetim zaten donanımlı.

Yani Trabzonspor'u düşündüğünüzü göstermeye çalışarak aslında takımın yıkılmasını istiyor gibisiniz. Onur bu takım için ruh'tur ve söylediğiniz gibi bir tutumu olduğunu hiç sanmıyorum. Aykut öyle yada böyle en iyi stoperimizdir.

Zira dedikleriniz doğru da olsa, şuan bunu konuşmak tamamen takımı karıştıracak söylemlerdir.

Bin bir türlü sıkıntının içine ekstra sorunlar sokmak bu takımın iyiliğini düşünmek kesinlikle değildir. Taraftar olarak tabii ki konuşma hakkınız var ancak bunun zamanını da bilmeniz gerekiyor. En azından sene sonu, maç stresi yokken ve transfer sezonu açıkken konuşulması gereken şeyleri bu dönemde konuşmak sadece zarar verir.

Açık konuşayım, bu sözleri ancak takımın dahada bozulmasını isteyen rakip takım taraftarları söyleyebilir.

gökhants1966
12.03.2016, 11:18
Toulousedan Wissam Ben Yedder için fiyat soruşturması yapılabilir.Forvet ve forvet arkası mevkilerinde görev alabiliyor.Teknik kapasitesi yüksek,top sürme becerisi iyi olan,akıllı ve her iki ayağını da çok iyi kullanabilen bitirici bir oyuncu.

artvints
12.03.2016, 11:25
muhammet'i aldığımıza göre çift forvete yakın bir düzene geçmemiz doğru olur.forvet arkasındaki oyuncu çok gol atan, topla alan kateden, şut atan bir oyuncu olmalı.pasör oyuncu değil. örnek jaja, ndiaye, alex teixeira... bu tip bir oyuncu, muhammet ve önde hareketli fizikli, pres yapan bir forvet ile çok iyi çeşitlilik sağlanır. bu tip bir düzeni izlemesi çok daha zevkli.

bu düzende bir kanatta klasik yattara tarzı bir kanat oyuncusu veya hareketli bir kanat forvet oynatırken, diğer kanatta merkez orta saha orjinli hareketli hızlı dirençli bir oyuncu daha sağlam bir takım olmamızı sağlar. alper'in kanatta kullanılması gibi mesela.bir üst versiyonu ramsey. kanatta oynadığı zaman hem çok gol atıyor, hem de merkeze destek sağlıyor. böyle olunca orta saha merkezdeki ikiliden daha fazla ofansif katkı alınabilir.en azından bir tanesi sürekli hücuma katılabilir. örnek vereyim de kafada şekillensin.

...............cazorla..couqelin
......ramsey.......özil...........sanchez
.....................giroud

veya kanat forvet versiyonu

................selçuk..colman
........burak.......jaja...........engin
.....................umut

tabi her iki kadroda da kendi içinde farklı dengeler var. biz de aldığımız futbolculara göre sağlam bir düzen oluşturalım artık. kritik mevkilere iyi oyuncular ve bu oyuncuların performansını yükseltecek eksiklerini kapatacak yardımcı oyuncular.formül bu olmalı.

gökhants1966
12.03.2016, 11:51
muhammet'i aldığımıza göre çift forvete yakın bir düzene geçmemiz doğru olur.forvet arkasındaki oyuncu çok gol atan, topla alan kateden, şut atan bir oyuncu olmalı.pasör oyuncu değil. örnek jaja, ndiaye, alex teixeira... bu tip bir oyuncu, muhammet ve önde hareketli fizikli, pres yapan bir forvet ile çok iyi çeşitlilik sağlanır. bu tip bir düzeni izlemesi çok daha zevkli.

bu düzende bir kanatta klasik yattara tarzı bir kanat oyuncusu veya hareketli bir kanat forvet oynatırken, diğer kanatta merkez orta saha orjinli hareketli hızlı dirençli bir oyuncu daha sağlam bir takım olmamızı sağlar. alper'in kanatta kullanılması gibi mesela.bir üst versiyonu ramsey. kanatta oynadığı zaman hem çok gol atıyor, hem de merkeze destek sağlıyor. böyle olunca orta saha merkezdeki ikiliden daha fazla ofansif katkı alınabilir.en azından bir tanesi sürekli hücuma katılabilir. örnek vereyim de kafada şekillensin.

...............cazorla..couqelin
......ramsey.......özil...........sanchez
.....................giroud

veya kanat forvet versiyonu

................selçuk..colman
........burak.......jaja...........engin
.....................umut

tabi her iki kadroda da kendi içinde farklı dengeleri var. biz de aldığımız futbolculara göre sağlam bir düzen oluşturalım artık. kritik mevkilere iyi oyuncular ve bu oyuncuların performansını yükseltecek eksiklerini kapatacak yardımcı oyuncular.formül bu olmalı.

Selçuk-Colman-Jaja gibi üçlüyü bulursak gerisini çok rahat hallederiz ama böyle bir üçlüyü yakalamak çok da kolay değil.Scoutlarımıza çok iş düşüyor.Engin-Burak ikilisi de çok üst düzey oyuncular değildi birisi teknik kapasitesi sıfır olan Burak Yılmaz,öteki de anadolu takımlarında ortalama düzeyde bir oyuncuyken aldığımız engindi.Forvette desen kazmanın teki sürekli küfür edilen Umut vardı.bu sezon Selçuk-Colman-Jaja gibi bir üçlüyle sezona girseydik eğer çok küfür ettiğimiz Erkan ve Sefanın performansı en az 2 katına çıkardı.Kanat oyuncularımızı beğenmiyorum ama kötü performans göstemelerinde ortasahanında etkisi çok büyük.

Toulousedan Wissam Ben Yedder çok hareketli ve bitirici bir oyuncu hem forvet hem de forvet arkası olarak forma giyebiliyor.Bonservisi tuzlu olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=EtyqSOeH8Ek

Nicedan Hatem Ben Arfayı bimeyen yoktur modern 10 numaranın tanımı.29 yaşına girdi ve talibi çok olur dolayısıyla maliyeti de yüksek olur.

https://www.youtube.com/watch?v=dnJWlobWKUk

Mert Acar
12.03.2016, 11:56
Ortasahada..
---------melo---------ekici-----------
----------------ndiaye------------------

Tarzı bi 3lü kurgulamamız lazım.Ekici bence iyi bir partnerle kendi mevkiisi olan 8de gayet iyi oynar.
Ama dediğim gibi yanına ısıran,yorulmayan,paslı oyunda başarılı biri lazım.Ki bu bölge çok kritik.Melo,Atiba,Topal tarzı..
Bir de dinamik 10 numara lazım.Ikili mucadelelerde başarıli,bastı mı adam geçebilen skorer bir 10 numara.Şuan bizim ligde bu tanıma uygun en iyi adam Ndiaye.
Ve tabi 2 tane de çakı gibi kanat.Artık dikine oynayabilen,şut atabilen,orta açabilen kanat oyuncuları izlemek istiyorum.
Solbek ve Stoper eksiğimiz zaten aşikar..
Forvette de Sow tarzı...Ah Ndoye Ah.Çok umitliydim senden.

artvints
12.03.2016, 11:57
Selçuk-Colman-Jaja gibi üçlüyü bulursak gerisini çok rahat hallederiz ama böyle bir üçlüyü yakalamak çok da kolay değil.Scoutlarımıza çok iş düşüyor.Engin-Burak ikilisi de çok üst düzey oyuncular değildi birisi teknik kapasitesi sıfır olan Burak Yılmaz,öteki de anadolu takımlarında ortalama düzeyde bir oyuncuyken aldığımız engindi.

Toulousedan Wissam Ben Yedder çok hareketli ve bitirici bir oyuncu hem forvet hem de forvet arkası olarak forma giyebiliyor.Bonservisi tuzlu olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=EtyqSOeH8Ek

Nicedan Hatem Ben Arfayı bimeyen yoktur modern 10 numaranın tanımı.29 yaşına girdi ve talibi çok olur dolayısıyla maliyeti de yüksek olur.

https://www.youtube.com/watch?v=dnJWlobWKUk

ben yıldız seviyesinde iyi bir kanat forvet istiyorum, gol yükünü paylaşsın. burak alınırken iyi değildi ama o senenin tartışmasız yıldızı bence.gol yükü umut, jaja ve burak arasında paylaşılınca çok rahat ettik. engin de çok kritik oyuncuydu bence. merkeze yaptığı yardım ve pres gücü ilk yarıda çok güçlendirdi takımı.ikinci yarı sorunlar yaşayıp oynayamayınca çok aradık, orta saha zayıfladı. tabi bu seviyede oyuncu almamız şart değil ama bir potansiyeli olsun, merkez güçlü olduğunda onlar da seviye atlar, bu konuda hemfikiriz.

senin paylaştığın brezilyalı bir ön libero vardı, çok beğenmiştim. tam aradığımız adam, ismini bilmiyorum. o, ekici, ndiaye çok iyi üçlü olur gibi geliyor.ekici sorunlu olsa da hırsına, samimiyetine güveniyorum. takım iyi olursa istendiği gibi oynayacaktır.

Uğur Kalyoncu
12.03.2016, 11:58
11 icin Onur Ekici Muhammet alternatif icin Aytac Okay Mustafa Aykut Yusuf dışında herkes gönderilmeli yoksa gelecek sene yine benzer sıkıntıları yasariz..Ramazan Besir gibi gencleri ayri tutuyorum..

Tayfun
12.03.2016, 12:05
Bu sezonki travmadan sonra gelecek sezon kadronun büyük oranda yenilenmesi ile ligi ilk üç içerisinde bitirebilirsek başarılı sayacağım o sezonu.

Uğur Kalyoncu
12.03.2016, 12:13
Bu sezonki travmadan sonra gelecek sezon kadronun büyük oranda yenilenmesi ile ligi ilk üç içerisinde bitirebilirsek başarılı sayacağım o sezonu.

2009 da yaptik kardesim bunu icerde Denizli ve Konyayi yensek sampiyonduk hatta. .Doğru antrenör ve dogru yapilanma ile sampiyonluk bile hayal degil..Sabirli olup bu yönetime destek olmak lazim yapacak baska bir sey yok..

Tayfun
12.03.2016, 12:17
2009 da yaptik kardesim bunu icerde Denizli ve Konyayi yensek sampiyonduk hatta. .Doğru antrenör ve dogru yapilanma ile sampiyonluk bile hayal degil..Sabirli olup bu yönetime destek olmak lazim yapacak baska bir sey yok..

İnşallah senin dediğin gibi olur . Bu berbat sezonun ardından hemen şampiyonluk gelmesi muazzam başarıdır fakat benim buna dair inancım çok ama çok zayıf .

Travelair
12.03.2016, 12:32
Trabzonspor'un eksikleri neler?

Sahaya 11 kişi çıkabiliyor muyuz? Evet. O zaman nicelik sorunumuz yok

O halde nitelik sorunumuz var.

Rakip nasıl üstümüze gelebilir? Araya atılan pasları kapamazsanız, rakibinizden daha yavaşsanız, daha hantalsanız, daha güçsüzseniz, daha az yetenekliyseniz, daha az zekiyseniz, daha az eğitimliyseniz, mental olarak daha çocuksanız, daha az disiplinliyseniz, iş ahlakınız da daha azsa rakip her seferinde üzerinize gelir.

Trabzonspor'un çok yolu var. Alacağımız futbolcular ve göndereceğimiz futbolcular eksiklerimizi gidermeli

yazıkoldu
12.03.2016, 12:42
Cewat yazdıklarımı bir daha bir daha oku, bana tekrar ettirme. Anla ve bir şeyle kapmaya bak.
Yani Trabzonspor'u düşündüğünüzü göstermeye çalışarak aslında takımın yıkılmasını istiyor gibisiniz. Onur bu takım için ruh'tur ve söylediğiniz gibi bir tutumu olduğunu hiç sanmıyorum. Aykut öyle yada böyle en iyi stoperimizdir.

Zira dedikleriniz doğru da olsa, şuan bunu konuşmak tamamen takımı karıştıracak söylemlerdir.

Bin bir türlü sıkıntının içine ekstra sorunlar sokmak bu takımın iyiliğini düşünmek kesinlikle değildir. Taraftar olarak tabii ki konuşma hakkınız var ancak bunun zamanını da bilmeniz gerekiyor. En azından sene sonu, maç stresi yokken ve transfer sezonu açıkken konuşulması gereken şeyleri bu dönemde konuşmak sadece zarar verir.

Açık konuşayım, bu sözleri ancak takımın dahada bozulmasını isteyen rakip takım taraftarları söyleyebilir.

yazıkoldu
12.03.2016, 12:48
Kafadan arızalı ve fiziken arızalı adamlara taraftara hoş görünüyor diye yıllık 10 milyon lira garanti paralarla takım battı. Beyler Türk Lira değil de garanti Euro alıyor. Bakanda bunlar Londralı zannedecek. Millet 30 yıl çalışıyor bunların yattığı bir maçta aldığını alamıyor. Hala bizi teyakkuz var, niye öyle dedin diye. Yazıklar bin kere yazıklar.

cewat
12.03.2016, 12:55
Cewat yazdıklarımı bir daha bir daha oku, bana tekrar ettirme. Anla ve bir şeyle kapmaya bak.

Eğer yanlış anladıysam yazdıklarınızı özür dilemekten çekinmem ancak üslubunuza dikkat edin. Öyle bir şeyler kapmaktan bahsedeceksek, bir süre eğitim alıp yazdıklarınızın anlaşılır olmasına gayret edin derim.

yazıkoldu
12.03.2016, 13:16
Kardeşim ben ne diyorum bak bir yukarıdaki mailde yazdım. Bana teyakkuz etme. Tanımam etmem, derdim başka benim. Bu anlayış değişecek, futbolcu futbolculuğunu yapacak başka işle ilgilenerek yılda 10 milyon nerede var. Gelecek yıl için konuşuyorum; fiziken veya kafadan arızalı adam ben bu takımın taraftarı olarak tercih etmem, tercih edenler zaten bu takımı bu duruma düşürdüler.
Eğer yanlış anladıysam yazdıklarınızı özür dilemekten çekinmem ancak üslubunuza dikkat edin. Öyle bir şeyler kapmaktan bahsedeceksek, bir süre eğitim alıp yazdıklarınızın anlaşılır olmasına gayret edin derim.

cewat
12.03.2016, 13:23
Kardeşim ben ne diyorum bak bir yukarıdaki mailde yazdım. Bana teyakkuz etme. Tanımam etmem, derdim başka benim. Bu anlayış değişecek, futbolcu futbolculuğunu yapacak başka işle ilgilenerek yılda 10 milyon nerede var. Gelecek yıl için konuşuyorum; fiziken veya kafadan arızalı adam ben bu takımın taraftarı olarak tercih etmem, tercih edenler zaten bu takımı bu duruma düşürdüler.

İyi forumlar size..

gökhants1966
12.03.2016, 13:29
ben yıldız seviyesinde iyi bir kanat forvet istiyorum, gol yükünü paylaşsın. burak alınırken iyi değildi ama o senenin tartışmasız yıldızı bence.gol yükü umut, jaja ve burak arasında paylaşılınca çok rahat ettik. engin de çok kritik oyuncuydu bence. merkeze yaptığı yardım ve pres gücü ilk yarıda çok güçlendirdi takımı.ikinci yarı sorunlar yaşayıp oynayamayınca çok aradık, orta saha zayıfladı. tabi bu seviyede oyuncu almamız şart değil ama bir potansiyeli olsun, merkez güçlü olduğunda onlar da seviye atlar, bu konuda hemfikiriz.

senin paylaştığın brezilyalı bir ön libero vardı, çok beğenmiştim. tam aradığımız adam, ismini bilmiyorum. o, ekici, ndiaye çok iyi üçlü olur gibi geliyor.ekici sorunlu olsa da hırsına, samimiyetine güveniyorum. takım iyi olursa istendiği gibi oynayacaktır.

Brezilyalı oyuncu Gremioda oynayan 20 yaşında ki Walace isimli oyuncu idi.Önliberonun yanına Selçuk gibi sakatlık sorunu yaşamayan bir oyuncu alsak daha iyi olur diye düşünüyorum.Mehmet Ekici formunu yakaladığında mükemmel katkı sağlıyor bu nedenle iyi bir önliberonun yanında oynayabilir diye düşünülebilir ancak genel olarak anadolu takımlarının ortasahası savunmayı ön plana alan sert oyunculardan oluştuğu için mehmetin sakatlanma riski çok yüksek oluyor bu durum beni korkutuyor düşünsene herşey iyi giderken mehmet bir anda uzun süreli sakatlık geçiriyor ortasahada ki sistem çöküyor ben bunu kaldıramam.Mehmeti iyi bir alternatif olarak değerlendirebiliriz.Osmanlıda ki Ndiaye iyi bir oyuncu çok iyi alternatif olur ama ben çok daha iyi bir 10 numara bekliyorum.

Galatasaray geçen sezon Melo-Selçuk-Sneijder gibi üst düzey ortasaha kalitesi sayesinde şampiyon oldu.Sol Kanatda beğenmediğimiz Yasin Öztekin ve sağ kanatta golcü Burak vardı.Forvette ise Umut Bulut oynuyordu.Burak bazen tek forvet oynuyor Umut kanada geçiyordu.Sağ Bekleri Sabri,sol bekleri Telles,stoperleri Semih ve Chedjou idi.Genel olarak baktığımız zaman Muslera,Chedjou,Melo,Selçuk,Sneijder ve Burakın güçlü performansıyla şampiyonluğa ulaştılar buradan çıkan sonuç kalecin iyi olacak,stoperlerinden en az birisi iyi olacak,ortasahan çok sağlam olacak ve kanat-forvet olarak oynayan oyuncun 15 gol atabilecek bir oyuncu olacak.Trabzonsporun şampiyon olduğu 2010-2011 sezonunda kalecimiz çok iyiydi,stoperlerimiz iyiydi,ortasahamız çok sağlamdı ve kanat-forvet olarak oynayan Burak 15 gol barajını aşmıştı.

Ben tamamen ortasahaya kafayı taktım.Ortasahada çok kaliteli bir üçlü olmalı ortasahası iyi olan takımlar herzaman şampiyonluğa oynuyor.Sezon sonu ortasahada kaliteli bir üçlü yaratmak için bu bölgeye gerekirse servet harcanmalı.Ortasahada 3-4 yıl boyunca bozulmayacak sağlam bir üçlü oluşturmamız lazım kanada ise senin dediğin gibi yıldız bir kanat-forvet oyuncusu aldık mı gelecek sezon bile şampiyonluk mücadelesi veririz.

Ertan 51
12.03.2016, 15:25
Şöyle taş gibi,adamlığı da, yeteneği de, tekniği de yerinde 2 orta saha ile 1 tane de sağ kanat bulabilirsek takımın performansını direk % 60 yukarı taşımış oluruz,yani adam akıllı 3 transfer bile bizi baya baya takım yapar.Okay ve Aytaç ta gelecek o orta saha oyuncuları ile üzerine koyarlar,ilerleyen yıllarda onlar da vaz geçilmezimiz olur,ama bu halleri ile ne takıma katlı yapabilirler nede futbollarını geliştirebilirler.Sefa yı söylemeye gerek yok ben Sefa dan umudumu kestim artık.

artvints
12.03.2016, 15:35
......................onur
..cavanda...yumlu..aykut...güray
................walace..ekici
.....sefa..........ndiaye......sisto
.................muhammet

oyuncular çok pahalı ama 7, 8 tane vasat oyuncu alacağına 3, 4 tane al takım kendine gelir.diğer sene 2,3 kaliteli oyuncu daha eklenir şampiyonluk kadrosu hazır. sefa'ya takan çok kişi olur ama mücadele etsin, basit oynasın alan kapatsın, boş koşu yapsın diye yazıyorum oraya.özer'i yazardım ama top kullanmaya çok hevesli takımı bozar. oraya, stopere ve solbeke ucuz genç oyuncu denenebilir.

sağ kanata visca alınsın :D

theo
12.03.2016, 15:45
bunu 2010-2011 sezonu sonra geyse yaptı... adamlar bizim şampiypn olduğumuz sene küme düşüyordu... orta sahaya bizim selçuk'u alıp ve direkt oynayacak 8 takviyeyle şampiyon oldular... fatih terim kafasındaki sisteme göre oyuncu aldırdı... bizim gibi sistemsiz , hocasız , plansız , başkansız değillerdi... bu sene en azından başkan ve plan konusunda şanslıyız... sistem ve hoca kaldı bir tek eksik... sistem ve hoca gelince de başarmak için mücadele eden savaşan bir kadro da kendiliğinden gelecektir.

kyodou
12.03.2016, 15:59
......................onur
..cavanda...yumlu..aykut...güray
................walace..ekici
.....sefa..........ndiaye......sisto
.................muhammet

oyuncular çok pahalı ama 7, 8 tane vasat oyuncu alacağına 3, 4 tane al takım kendine gelir.diğer sene 2,3 kaliteli oyuncu daha eklenir şampiyonluk kadrosu hazır. sefa'ya takan çok kişi olur ama mücadele etsin, basit oynasın alan kapatsın, boş koşu yapsın diye yazıyorum oraya.özer'i yazardım ama top kullanmaya çok hevesli takımı bozar. oraya, stopere ve solbeke ucuz genç oyuncu denenebilir.

sağ kanata visca alınsın :D
Visca' yı ucuza kapatabilsek çok iyi transfer olurdu. Ligi de tanıyor artık. Al, koy, cuk diye otursun takıma.

Visca - Ndiaye - Marin forvete Eneramo' yu bile koysan iş yapar.

artvints
12.03.2016, 16:02
Visca' yı ucuza kapatabilsek çok iyi transfer olurdu. Ligi de tanıyor artık. Al, koy, cuk diye otursun takıma.

Visca - Ndiaye - Marin forvete Eneramo' yu bile koysan iş yapar.

ligin iyi oyuncularına talip olmalıyız. visca ve ndiaye hemen gelip adapte olurlar. istatistikleri de çok iyi. alt takımlardan gelecekleri için konsantrasyonları yüksek olur. ilk iki maçta biri asist yapar biri gol atar çok net :D

artvints
12.03.2016, 16:12
osmanlı ibb maçı güzel geçiyor.çok sıkı mücadele var, yetenek eksik değil.her iki tarafta kazanmaya oynuyor, tempo yüksek.

Uğur Kalyoncu
12.03.2016, 16:15
Visca kendi adima cok istedim.ama piyasasi bu duruma gelmeden alinmaliydi..

taha küçük
12.03.2016, 16:34
Trabzonajans scout ekibinin izleyeceği ilk kişinin loïck landre yazmış var mi tanıyan?

Dip.Ing.Mag.
12.03.2016, 16:48
Edin visca mükemmel oyuncu ligimiz için muhakkak almalıyız

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

ucurum
12.03.2016, 16:54
Trabzonajans scout ekibinin izleyeceği ilk kişinin loïck landre yazmış var mi tanıyan?

N9lNjRL9gjo

kyodou
12.03.2016, 16:55
Nevzat Aydın ışık hızıyla yalanladı haberi.

Dip.Ing.Mag.
12.03.2016, 16:57
Başakşehir ve osmanlının oynadığı futbol ise bizimki nedir?

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

mesaced1967
12.03.2016, 16:57

Liglerinde 30. maç 17 tanesinde oynamış 2. lig sakatlık geçmişinde de bi şey görünmüyor

oflubektas
12.03.2016, 17:13
Bilgisayar oyunu serilerinin yıldız ve yıldız adaylarından, 10 yaşındaki veledin bile bildiği "genç yetenekler"den, ununu eleyip duvara asmış, emeklilik ikramiyesi bekleyen adamlardan uzak durulmalı ! Artık rağbet görmeyen, ancak her zaman Türkiye'de iş yapacak adamların bulunabileceği İtalyan Ligi, az yetenekli ama hırslı ve mücadeleci adamlarla dolu uzak doğu ile; arnavutluk, gürcistan, bulgaristan gibi doğu avrupanın "gariban" alanı iyice taranıp kimsenin pek bilmediği oyuncular keşfedilmeli.

Sen İngiltere ligine yükselmiş bir adamı bu forumda tanıdığın bir "abi" vasıtasıyla yönetime tavsiye edebilirsin, hatta twitter'ı çok seven başkanına da bizzat oyuncu ismi verebilirsin ama o oyuncuya veya menejerlerine deli tecavüz etmediyse onları Türkiye'ye getiremezsin. Ha M'bia gibi adama şehrin ve kulübün kasasını emanet edersen, ya da bjk ile inatlaşmak için Tolgay'a vereceğin parayı transfer yattıktan sonra uçakta hesaplarsan bilemem tabi...

Takım ekonomik açıdan dibe vurduysa, bu beceriksiz ilkesiz yöneticiler ve "alıcam elime vurucam kırbacı" kafalı transfer sevdası yüzündendir. Altyapından iyi adam yetiştirmek için en az 5 yıllık plan ve sabra ihtiyacın olduğuna göre, önümüzdeki sezonlarda birşeyler başarılmak isteniyorsa, transferde şimdiden çok derin araştırmalar yaparak, Ağustos ayında "hallederiz abi"ci menejerlerin kucağına oturmadan, ne yapılacaksa Haziran ayına kadar her şey belli olmalıdır. Zaten doğru hamleleri yaparsan başarı çabuk geliyor, atla deve değil yani.

Uğur Kalyoncu
12.03.2016, 17:31
Umar Aminu bu sene kac gol atti bilmiyorum ama bu cocukta is var..Sadece 11 icin dusunmemek lazim müthiş bir kontraatak tehditi olurdu..

Ufuk
12.03.2016, 17:35
Hem güçlü hem istekli adamları bi biz bulamıyoruz. Osmanlı'nın adamların bacağını kesseler tek bacakla koşmaya başlayacaklar. Bizimkilere dokunsan 3 haftadan başlıyor. Şansa buldular falan diyordum ama devre arasında aldıkları delarge da çok iyi Adam. Rusescuda çok ilginç bir adam. Helal olsun umarım bizim transferler de artık bu tarz adamlardan olur.

artvints
12.03.2016, 17:38
Hem güçlü hem istekli adamları bi biz bulamıyoruz. Osmanlı'nın adamların bacağını kesseler tek bacakla koşmaya başlayacaklar. Bizimkilere dokunsan 3 haftadan başlıyor. Şansa buldular falan diyordum ama devre arasında aldıkları delarge da çok iyi Adam. Rusescuda çok ilginç bir adam. Helal olsun umarım bizim transferler de artık bu tarz adamlardan olur.

toplamda 36 puanları var ama.bu kadroya göre çok az.demek ki her maça konsantre olamıyorlar.bizim maçta da laubalilikleri göze çarptı.ama bakarsan hepsi yetenekli.sol beklerini de beğendim bu maç.

SamZuk
12.03.2016, 17:48
Şu gelsin demiyorum, denmemesi gerektiğini de düşünüyorum. Transferde ilk hamle işi bilen bir teknik direktör alınması ikinci hamle işini bilen bir kondisyoner alınmalı. Sonrada hocanın karşısına geçip durum bu sen kimleri istiyorsun demeli. Yoksa A şahsı çok iyi topçu diye burda atıp tutmanın anlamı yok mühim olan teknik direktörün kafasındaki futbola uyum sağlar mı?

İ. SARAL
12.03.2016, 18:21
Şu Fransız eleman gibi transferler istiyorum.

gökhants1966
12.03.2016, 18:38
Maçları bırak antrenmanda bile sakatlanan Mehmete güvenip 8 numaralı pozisyon için as kadroya yazmam.Ortasahaya transferlerle beraber Selçuk-Colman-Jaja veya Melo-Selçuk-Sneijder gibi bir üçlü oluşturabilirsek fenerbahçe ve beşiktaşla şampiyonluk mücadelesine girebiliriz aksi takdirde başakşehir ve osmanlı gibi ligi en iyi ihtimalle dördüncü sırada bitiririz.Ortasahada ki üçlün iyi değilse kanat oyuncularının performansı düşer,yeterince boşluk bulamazlar ve istenilen performansı veremezler.

selcuk
12.03.2016, 18:38
waris takti yine

S.ÖZKAN
12.03.2016, 19:50
N'Diaye 10 numara yani forvet arkası değil.Aslında tam anlamıyla box to box tabir edilen oyuncu tipi.Bence bizim için çok iyi bir 8 numara olur.

Hele ki N'Diaye Scott Brown yada Rud Vormer gibi bir oyuncu ile oynarsa orta sahamız geçilmez olur aynı zamanda çok iyi hücum ederiz.

Eğer üzerine bir Scarione yada Jaja bulursak mükemmel olur.

Alika87
12.03.2016, 20:50
waris takti yine

16 mac 7 gol. Sorun cidden bizde.

kyodou
12.03.2016, 21:21
Sorun bizde ama Waris konusunda değil. Mükemmel bir kadro kursak, harika bir sistem oluştursak bile bizde iş yapmaz Waris. Çünkü bu ligin oyuncusu değil. Yolu açık olsun.

selcuk
12.03.2016, 21:33
evet

mandanda 2tanede inanilmaz cikardi
bugün efsane oynadi

Emorfo_55
12.03.2016, 21:48
Leo Bonatini ------Yaş : 21 -----Santrafor/Forvet Arkası / Sol Kanat------ 29 Maç 16 Gol 1 Asist----- Brezilya Milli Takımı U17

Vincent Jannsen -- Yaş : 21-------- Santrafor -------------41 Maç 22 Gol 6 Asist -------------- Hollanda Milli Takımı U16/U18/U20

Cyriac ------- Yaş : 25------ Forvet/Forvet Arkası/Sol Kanat --- 28 Maç 13 Gol 4 -------Asist Fildişi Milli Takımı U20/A Takım

Bu arada daha önce Milli forma giymiş Sözleşmesiz oyuncular http://www.transfermarkt.com.tr/detailsuche/spielerdetail/suche/3330218

Mert Oğuzlu61
12.03.2016, 23:10
Kafadan arızalı ve fiziken arızalı adamlara taraftara hoş görünüyor diye yıllık 10 milyon lira garanti paralarla takım battı. Beyler Türk Lira değil de garanti Euro alıyor. Bakanda bunlar Londralı zannedecek. Millet 30 yıl çalışıyor bunların yattığı bir maçta aldığını alamıyor. Hala bizi teyakkuz var, niye öyle dedin diye. Yazıklar bin kere yazıklar.

Kafadan arizali dedigin Aykut en iyi stoperimiz, fiziken arizali dedigin Onur, Senol Gunes ten sonra kalende efsane olmus ozel bir isim. Onur kalitesinde kaleciyi bulmak icin kac yil bekledik ? 8 senedir kale guvende, 2 kere agir sakatlik gecirdi cikti sahaya kaldigi yerden devam etti fiziken arizali mi oldu ? İgneyle maclara cikti, istesek devamda ederdi ama ameliyat oldu 3 mac sonra donecek. Cok mu dert ettin ? Zirveye oynasak Onur u masaya kimse yatiramazdi zaten, bunu bilmek bile guven veriyor.

Gelelim para meselesine... Futbolda para var, sektor bunu gerektiriyor. Muslera nin 4m euro Volkan in 3.5m euro Tolga nin 1.7m euro aldigi yerde kaptanin Onur a 2.2m euro vereceksin. Mecbursun. Bende isterim 200-300 bine oynasinlar ama piyasa ortada, futbolcu maasini tutup isci memur maaslariyla kiyaslayarak isyan etmeye gerek yok. Onur un aldigi 6-7 milyonu sorguluyorsun ama mac kurtarmak Onur icin cocuk oyuncagi, 5 mac kurtarsa yilligini cikariyor. Zaten yillardir kazandigimiz cogu macta direk etkisi var.

Kafaya takilacak maas Onur un Aykut un maaslari degil, bunlara gelene kadar en az 10 tane adam sayarim sana. Kulup Onur ve Aykut a verdigi maaslardan dolayi batmadi, son 2 yilda transfere yaklasik 40-50m euro harcandi. Sorun keske Onur a Aykut a verdigin yillik ucret olsa. Takimda maas vermemen gereken en az 15 topcu var, en az.

tonya55
12.03.2016, 23:25
Toulousedan Wissam Ben Yedder için fiyat soruşturması yapılabilir.Forvet ve forvet arkası mevkilerinde görev alabiliyor.Teknik kapasitesi yüksek,top sürme becerisi iyi olan,akıllı ve her iki ayağını da çok iyi kullanabilen bitirici bir oyuncu.
Tottenham istiyor çok pahalı 15 milyon euro civarı.

tonya55
12.03.2016, 23:28
Takım savunmasından kastınız geride oynayacak olan dörtlüyse bu doğru bir düşünce olmaz çünkü iyi bir takım savunması yapabilmeniz için ortasaha oyuncularınızın mücadele gücünün yüksek olması,savunmaya yardım etmesi gerekir.Rakipten baskı yememek için ise Braga gibi gerektiğinde savunmada kısa pas yapabilecek,topu ileriye şişirmeden sakin oynayabilecek oyunculardan kurulu bir takım olmanız gerekir.Özellikle ortasahanın göbeğinde oynayacak ikilinin çift yönlü,soğukkanlı,baskı anında basit top kayıpları yapmayan,kısa paslarla oyunu açarak takımı rahatlatan oyuncular olması çok önemlidir.

Braga gibi hem iyi savunma yapıp hem de topu ileri şişirmeden kısa paslarla oyunu açarak oynarsan rakibin sana baskı kuramaz ve kolay kolay gol pozisyonu bulamaz.Trabzonsporumuzun bunları yapabilmesi için çok fazla transfere ihtiyacı var ama uzun vadede nasıl bir plan yapılacak bilmiyorum.Genel olarak maliyeti uygun 4-5 oyuncu alıp,3-4 tanede önemli mevkilere maliyeti yüksek ama üst düzey katkı verebilecek oyuncu alırsak sorunlar büyük oranda çözülür.
Çok iyi ozetlemissin renktaş soluksuz okudum yüreğine sağlık.

Enes Coşkun
13.03.2016, 00:00
Adam Johnson bize çok faydalı olurdu bildiğim kadarıyla şuan hapiste :)

tonya55
13.03.2016, 00:27
Mbia gibi bir adamı kacirdik tek başına ezmiştir Beşiktaş öylesi zor bulunur artik.

yazıkoldu
13.03.2016, 00:40
Bir çok konuda haklılık olduğunu kabul ediyorum. Ancak ben şimdi baktım, 2014-2016 içinde Onur 31 Maç, Tolga 60 maç, Volkan 60 maç, Muslera 74 maç oynadı. Bu sezon Robotnicki'ye elendiğimiz maçta aslında tüm sezonu kaybettik. Tam hazır hale geldiğinde yeniden bana göre sezonu kapattı, umarım yanılırım. Geçen yıl sadece 8 maç oynadı. Hakan Arıkan geldi, çok başarılı oldu, Onur var diye gönderildi. Devamlı olarak tribünlere oynuyor. Bu son derece yanlı, herkes işini yapacak. Aykut Demir'in çok iyi olduğuna katılmıyorum da mesele futbolculuğu değil, acilen bir psikologla çalışması gerekiyor. Çocuk oyuncağımı bu takım bununla mı uğraşacağız, aldığı para da Akokpanın kaç katı olduğunu söylemeye hacet yok.
Kafadan arizali dedigin Aykut en iyi stoperimiz, fiziken arizali dedigin Onur, Senol Gunes ten sonra kalende efsane olmus ozel bir isim. Onur kalitesinde kaleciyi bulmak icin kac yil bekledik ? 8 senedir kale guvende, 2 kere agir sakatlik gecirdi cikti sahaya kaldigi yerden devam etti fiziken arizali mi oldu ? İgneyle maclara cikti, istesek devamda ederdi ama ameliyat oldu 3 mac sonra donecek. Cok mu dert ettin ? Zirveye oynasak Onur u masaya kimse yatiramazdi zaten, bunu bilmek bile guven veriyor.

Gelelim para meselesine... Futbolda para var, sektor bunu gerektiriyor. Muslera nin 4m euro Volkan in 3.5m euro Tolga nin 1.7m euro aldigi yerde kaptanin Onur a 2.2m euro vereceksin. Mecbursun. Bende isterim 200-300 bine oynasinlar ama piyasa ortada, futbolcu maasini tutup isci memur maaslariyla kiyaslayarak isyan etmeye gerek yok. Onur un aldigi 6-7 milyonu sorguluyorsun ama mac kurtarmak Onur icin cocuk oyuncagi, 5 mac kurtarsa yilligini cikariyor. Zaten yillardir kazandigimiz cogu macta direk etkisi var.

Kafaya takilacak maas Onur un Aykut un maaslari degil, bunlara gelene kadar en az 10 tane adam sayarim sana. Kulup Onur ve Aykut a verdigi maaslardan dolayi batmadi, son 2 yilda transfere yaklasik 40-50m euro harcandi. Sorun keske Onur a Aykut a verdigin yillik ucret olsa. Takimda maas vermemen gereken en az 15 topcu var, en az.

gökhants1966
13.03.2016, 00:54
Bazı Facebook sayfalarında Chelsea alt takımında oynayan ve bu sezon Real Betiste kiralık olarak forma giyen 19 yaşında ki Charly Musonda ile ilgilendiğimiz haberleri var.Oyuncu forvet arkası ve kanatlarda forma giyebiliyor.Teknik kapasitesi oldukça yüksek,süratli,dribbling becerisi iyi ve ani dönüşler yapabiliyor.Fiziksel ve mental olarak ise kendisini geliştirmesi gerekiyor.Gelecek sezon için chelsaden satın alma opsiyonlu kiralanabileceğini düşünüyorum.Bu tarz maliyeti uygun patlama yapabilecek oyuncuları takıma katmamız geleceğimiz açısından çok önemli.Oyuncunun Belçika asıllı olması ve Chelsea altyapısı alması da oldukça önemli bir bilgi.Oyuncuyla alakalı video vermek gerekirse ;

https://www.youtube.com/watch?v=E1Qad-P-u1U

memozcan
13.03.2016, 01:04
Adam Johnson bize çok faydalı olurdu bildiğim kadarıyla şuan hapiste :)
tam bizlik desenize.. aykutla iyi bir ikili olurlar:)

TolgaTopçu61
13.03.2016, 01:10
Takimimizda çalim atabilcek oyuncu yok..
Musonda gibi çalim kabiliyeti yüksek oyuncular bulmak lazim..
Bizim kanatlara bakiyoruz, rakibin içinden geçebileceğini zaneden Yusuf, her topu aldiğinda bizim kaleye doğru yönelen Erkan, futbol özürlüsü Sefa..
Seneye bir adet Yattara ve Jaja şart oğlu şart..
Hem taraftari yeni stada da çeker hem gözümüzün pası silinir..

yazıkoldu
13.03.2016, 01:14
Yapmayın etmeyin arkadaşlar, şu Aykut'u elden çıkarmanın bir yolunu bulmamız lazım; bana kalsa el sıkışır bundan sonraki yaşamında başarılar dilerim. Hiç isteyen oldu mu bunu. Geçen sene zaten istenmedi, Mustafa Eskişehir'e gitti ve tüm maçlarda oynadı. Aykut'a hiç kimse talip olmadı. Nedeni nedir diye bir düşünmek lazım. 3 milyon Euro'ya yakın bonservis ödemiştik, parasız git desen kimse almıyor.
tam bizlik desenize.. aykutla iyi bir ikili olurlar:)

Sefer A.
13.03.2016, 03:54
En iyi transfer Kurban Berdyev olurdu ama Rostov ile sampiyonluga gidiyor adam... :(
http://www.canliskor2.com/mac/4CJNMwrR/#mac-ozeti

karahanbakar
13.03.2016, 07:20
Dsudszak Bursada sıkıntılar yaşıyormuş. Parasını ödeyemiyorlarmış. Alsakta şu adamı :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

kyodou
13.03.2016, 08:08

Şu herifi ciddiye almak için üşeniyordum bende. Anlamaz bu ve türevleri. Boşuna yorma kendini hocam.

yazıkoldu
13.03.2016, 08:41
Zaten anlasaydınız bugün küme düşmemeye oynamazdınız, bu itibarla sen ve senin gibi forumu mesken tutmuşlara değil benim yazıklarım. Kafadan arızalıyı tercih edenlerin sağlıklı düşünmelerini beklemiyorum.
Şu herifi ciddiye almak için üşeniyordum bende. Anlamaz bu ve türevleri. Boşuna yorma kendini hocam.

kyodou
13.03.2016, 09:03
Zaten anlasaydınız bugün küme düşmemeye oynamazdınız, bu itibarla sen ve senin gibi forumu mesken tutmuşlara değil benim yazıklarım. Kafadan arızalıyı tercih edenlerin sağlıklı düşünmelerini beklemiyorum.
Aynen dediğin gibi; Biz düşmemeye oynuyoruz. Sen kendi takımınla ilgilen Tröllettin.

Travelair
13.03.2016, 09:27
Çalım atan futbolcu iyi ama olaya daha bütün bakmamız lazım. Çalım atıyor ama fizik kalitesi nasıl, sık sakatlanıyor mu, defansa geliyor mu, ikili mücadelelerde nasıl, top kapıyor mu, pas kalitesi var mı, şut kalitesi var mı, yaşantısı nasıl, huyu nasıl vb. Elbette daha öncesinde yapacağınız kadro mühendisliğinde yeri var mı? Kaç futbolcunuz top kapıyor, kaç futbolcunuz gol atıyor, kaçı hava toplarında etkin, kaçı top kaptırmıyor, kaçı kaliteli pas yapıyor... Cardozo'yu almakla da iş bitmiyor, besleyemezseniz ha Cardozo ha Selahattin

yazıkoldu
13.03.2016, 09:39
8582 mail attın kaç bin adedinde kadro yaptın ve kaç bin farklı kadro yaptın, problem ve arıza zaten zaten bu zihniyette yatıyor. Ben yalnızca kafaca veya fiziken arızalı kadro tercih etmediğimi ifade ediyorum.
Aynen dediğin gibi; Biz düşmemeye oynuyoruz. Sen kendi takımınla ilgilen Tröllettin.

kyodou
13.03.2016, 10:13
8582 mail attın kaç bin adedinde kadro yaptın ve kaç bin farklı kadro yaptın, problem ve arıza zaten zaten bu zihniyette yatıyor. Ben yalnızca kafaca veya fiziken arızalı kadro tercih etmediğimi ifade ediyorum.
Sorun da burada zaten. Kötü oynadığı dönemde Aykut' u en fazla eleştirenlerden biri bendim. Yada Rabotnicki maçını izlerken Onur' a az saydırmadım. Çünkü benim için eleştirilmesi gereken ilk şey oyuncunun sahada ne verdiğidir. Ben Trabzonspor' luyum çünkü. Kimin katkısı olursa onu isterim takımımda. Sizin gibiler gibi sabit fikirli değilim. En çok eleştirdiğim isim Özer. O bile yarın bigün Aykut gibi top oynasın, onu da savunurum. Sen şimdi Onur ve Aykut gitsin yada fazla maaş alıyorlar diyorsun. Bu takımda alt yapıdan gelenler hariç, aldığı maaşı hakeden 5 oyuncu saysana bana ? Sayamazsın. Peki neden Onur ve Aykut ? Musa' nın ne katkısı oldu mesela ? Neden Musa yada Sefa yada başkası değil ? Çünkü bunlar sorunlu değil, Onur ve Aykut sorunlu sana göre. 8 yıldır onlarca maç kazandıran Onur gitsin ama diğer çöpler kalsın. Neden ? Onur huzuru bozuyor değil mi ?

Onur olmasaydı devre arası en az 5-6 oyuncumuz daha tazminatla gitmişti. 3-5 tane Iho yanlısı yerel zihniyet gazeteci bozuntusunun lafına inanıp gelmiş burda sanki kulübün içinden gelmiş gibi ahkam kesiyorsun. Onur' un işi gücü yok, İstanbul' a gidip, yıllık 3 M €' alıp mis gibi oynamak varken burda senin gibilerin derdini çekiyor. Trabzonlu efsane dediğimiz adam Bjk hocası şuan ama allahın İzmirlisi gelip burda kahramanlık taslıyor. Tribüne oynuyor. Ne için ? Amacı ne olabilir sence ? Para para diyosun, kulübü batıran, milyonlarca borca sokan Iho' nun; "En büyük hatam Onur' u satmamaktı" lafından da mı ders almadın hiç ? Muslera' ya 3 yıldır 20 M üzerinde teklif geliyor. Ğs taraftardan korkup satamıyor. Muslera' yı satabilmenin tek yolu Onur' u transfer etmekti. Iho' nun da kasada tek kuruş olmadan, 240 Milyon ödemeyle başlayacağı sezonda tek çıkar yolu Onur' u satmaktı. Onur gitmedi diye kötü mü oldu ? Hadi onu geçtim şunu sorayım; Gitseydi bu sefer gitti diye eleştirmeyecek miydiniz ?

Yazıkoldu... Bu nicki neden aldığın kayıt tarihinden belli zaten. 14 Kasım 2014. Tamda Vahid hocanın kovulup Ersun hocanın geldiği tarih. Zaten ondan önce muhtemelen Vahid hocayı yere göğe sığdıramayıp, kendini rezil edince yeni üyelik alanlardan birisin. Vahid disiplinli hoca, Ersun disiplinsiz, hovarda... Geldiği ilk hafta Ğs ye 3 attık, sezon sonu Avrupa' ya gittik. Çöplerimiz bile katkı verdi takıma. Herifin kız arkadaşı var diye demediğiniz kalmadı. Sanki birinin anasına avradına sulandı. Vahid kendisi yerine egosunu gönderdi buraya. Aldığı teklifler ve verdiği söz arasında gidip geldi. Kafası hep oradaydı. Kimi transfer edeceğini bile düşünmeden 10 transfr istedi ve üstelik bunun için 1 hafta süre verdi. 1 haftada alacağın 10 oyuncudaki hata payını ve kulübü sokacağı maddi sıkıntıyı hiç düşünmedi. Gitmek için bahane arıyordu çünkü. Nasıl olsa bu kadar zamanda 10 transfer kabul etmezler diye düşündü ama bizim süperzeka başkanımız Iho' nun amatörlüğünü hesap edemedi. Mecburen sezona istemeye istemeye başladı. Oyuncuları canından bezdirdi. Sonrası malum. Al sana disiplin. Disiplin buysa, Ersun, Onur ve Aykut benim için vazgeçilmezdir.

mesaced1967
13.03.2016, 11:09
Attamah haberleri gelmeye başladı inşallah doğrudur

artvints
13.03.2016, 11:16
puan cetveline baktım tam hakettiğimiz yerdeyiz. bizden yukarıdaki takımların hepsi istikrarlı bir futbol oynuyor şu anda. belki antep'i de geçebiliriz ama bizden daha düzenli bir oyun oynadıkları kesin. sakatlar geldikten sonra gelişme olmazsa olduğumuz yerde bitiririz ligi.

tonya55
13.03.2016, 12:12
Attamah tarzı transferler çok iyi olur.

beratika
13.03.2016, 12:13
Armin Veh hoca olacak iddiası çıktı bugün.

tonya55
13.03.2016, 12:16
En iyi transfer Kurban Berdyev olurdu ama Rostov ile sampiyonluga gidiyor adam... :(
Gelmez adam seneye sampiyonlar ligi yapacak.oradan boyle karışım bir takıma gelsin.

UNiVeRSeLoRD
13.03.2016, 12:33
http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2016/03/13/armin-veh-iddiasi
@selcuk (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=347) reyiz necidir bu abimiz?

yazıkoldu
13.03.2016, 13:03
Öncelikle duyarlı bir yazı yazdığınız için bir taraftar olarak teşekkür ederim. Birbirimizi yanlış anlıyoruz kanaatindeyim. Evet kadroda çöp niteliğinde çok oyuncu var, onlar zaten gidecektir. Onur'u çok takdir ediyorum ama fiziki durumu her zaman problem olacak gibi görünüyor, dizleriyle iyi kaleci oldu. O bölgede her zaman problem yaşama ihtimali bir realite. İki yıl toplamında yalnızca 30 maç oynadı, yarı maçlarda kötüydü. Parayı tamamen garanti ve Euro alıyor. Maç başı düşündüğünde Mulera'dan da Volkan'dan da daha fazla alıyor. Mulera 70 maç Volkan ve Tolga 60 maç oynamış. Onur kalmayı kabul ettiğinde iki katı ancak maç başı ben razıyım.
Aykut'ta iyi olabilir; ama bulunmaz hint kumaşı değil. Kişilik olarak düşündüğümde önümüzdeki dönemde ayrılmak da fayda var. Aynı yetenekte ve problem yaşatmayacak biri geldiğinde ben tercih ederim. Bu konuda yönetim en iyi kararı verecektir.
Sorun da burada zaten. Kötü oynadığı dönemde Aykut' u en fazla eleştirenlerden biri bendim. Yada Rabotnicki maçını izlerken Onur' a az saydırmadım. Çünkü benim için eleştirilmesi gereken ilk şey oyuncunun sahada ne verdiğidir. Ben Trabzonspor' luyum çünkü. Kimin katkısı olursa onu isterim takımımda. Sizin gibiler gibi sabit fikirli değilim. En çok eleştirdiğim isim Özer. O bile yarın bigün Aykut gibi top oynasın, onu da savunurum. Sen şimdi Onur ve Aykut gitsin yada fazla maaş alıyorlar diyorsun. Bu takımda alt yapıdan gelenler hariç, aldığı maaşı hakeden 5 oyuncu saysana bana ? Sayamazsın. Peki neden Onur ve Aykut ? Musa' nın ne katkısı oldu mesela ? Neden Musa yada Sefa yada başkası değil ? Çünkü bunlar sorunlu değil, Onur ve Aykut sorunlu sana göre. 8 yıldır onlarca maç kazandıran Onur gitsin ama diğer çöpler kalsın. Neden ? Onur huzuru bozuyor değil mi ?

Onur olmasaydı devre arası en az 5-6 oyuncumuz daha tazminatla gitmişti. 3-5 tane Iho yanlısı yerel zihniyet gazeteci bozuntusunun lafına inanıp gelmiş burda sanki kulübün içinden gelmiş gibi ahkam kesiyorsun. Onur' un işi gücü yok, İstanbul' a gidip, yıllık 3 M €' alıp mis gibi oynamak varken burda senin gibilerin derdini çekiyor. Trabzonlu efsane dediğimiz adam Bjk hocası şuan ama allahın İzmirlisi gelip burda kahramanlık taslıyor. Tribüne oynuyor. Ne için ? Amacı ne olabilir sence ? Para para diyosun, kulübü batıran, milyonlarca borca sokan Iho' nun; "En büyük hatam Onur' u satmamaktı" lafından da mı ders almadın hiç ? Muslera' ya 3 yıldır 20 M üzerinde teklif geliyor. Ğs taraftardan korkup satamıyor. Muslera' yı satabilmenin tek yolu Onur' u transfer etmekti. Iho' nun da kasada tek kuruş olmadan, 240 Milyon ödemeyle başlayacağı sezonda tek çıkar yolu Onur' u satmaktı. Onur gitmedi diye kötü mü oldu ? Hadi onu geçtim şunu sorayım; Gitseydi bu sefer gitti diye eleştirmeyecek miydiniz ?

Yazıkoldu... Bu nicki neden aldığın kayıt tarihinden belli zaten. 14 Kasım 2014. Tamda Vahid hocanın kovulup Ersun hocanın geldiği tarih. Zaten ondan önce muhtemelen Vahid hocayı yere göğe sığdıramayıp, kendini rezil edince yeni üyelik alanlardan birisin. Vahid disiplinli hoca, Ersun disiplinsiz, hovarda... Geldiği ilk hafta Ğs ye 3 attık, sezon sonu Avrupa' ya gittik. Çöplerimiz bile katkı verdi takıma. Herifin kız arkadaşı var diye demediğiniz kalmadı. Sanki birinin anasına avradına sulandı. Vahid kendisi yerine egosunu gönderdi buraya. Aldığı teklifler ve verdiği söz arasında gidip geldi. Kafası hep oradaydı. Kimi transfer edeceğini bile düşünmeden 10 transfr istedi ve üstelik bunun için 1 hafta süre verdi. 1 haftada alacağın 10 oyuncudaki hata payını ve kulübü sokacağı maddi sıkıntıyı hiç düşünmedi. Gitmek için bahane arıyordu çünkü. Nasıl olsa bu kadar zamanda 10 transfer kabul etmezler diye düşündü ama bizim süperzeka başkanımız Iho' nun amatörlüğünü hesap edemedi. Mecburen sezona istemeye istemeye başladı. Oyuncuları canından bezdirdi. Sonrası malum. Al sana disiplin. Disiplin buysa, Ersun, Onur ve Aykut benim için vazgeçilmezdir.

kyodou
13.03.2016, 13:16
Öncelikle duyarlı bir yazı yazdığınız için bir taraftar olarak teşekkür ederim. Birbirimizi yanlış anlıyoruz kanaatindeyim. Evet kadroda çöp niteliğinde çok oyuncu var, onlar zaten gidecektir. Onur'u çok takdir ediyorum ama fiziki durumu her zaman problem olacak gibi görünüyor, dizleriyle iyi kaleci oldu. O bölgede her zaman problem yaşama ihtimali bir realite. İki yıl toplamında yalnızca 30 maç oynadı, yarı maçlarda kötüydü. Parayı tamamen garanti ve Euro alıyor. Maç başı düşündüğünde Mulera'dan da Volkan'dan da daha fazla alıyor. Mulera 70 maç Volkan ve Tolga 60 maç oynamış. Onur kalmayı kabul ettiğinde iki katı ancak maç başı ben razıyım.
Aykut'ta iyi olabilir; ama bulunmaz hint kumaşı değil. Kişilik olarak düşündüğümde önümüzdeki dönemde ayrılmak da fayda var. Aynı yetenekte ve problem yaşatmayacak biri geldiğinde ben tercih ederim. Bu konuda yönetim en iyi kararı verecektir.
Benim dediğim de; Neuer ve Pique' yi aldık da Onur ve Aykut' u göndermek mi kaldı ? Yerini dolduracağın en az 6-7 mevki var. Önce onları bir dolduralım da sonra Onur ve Aykut sırıtırsa hep beraber onları da göndeririz. Dediğim gibi sabit fikirli değilim.

Ayrıca Muslera ve Ayıcık' ın maaşları Onur' dan çok daha fazla. Maç başıyla yada maç başı olmadan. Her türlü fazla.

kyodou
13.03.2016, 13:20
puan cetveline baktım tam hakettiğimiz yerdeyiz. bizden yukarıdaki takımların hepsi istikrarlı bir futbol oynuyor şu anda. belki antep'i de geçebiliriz ama bizden daha düzenli bir oyun oynadıkları kesin. sakatlar geldikten sonra gelişme olmazsa olduğumuz yerde bitiririz ligi.
Ne yani şimdi çalınan 16 puanımızı haketmiyor muyuz ? :D

selcuk
13.03.2016, 13:34
UNiVeRSeLoRD
armin veh pek begenmiyorum ben
calistirdigi takimlarda ciddi otorite sorunu yasiyor
o bildigimiz alman disiplininde olan td degil

genc takimlarda basarili olabilir, biraz egolu, starlarin oldugu yerde basarili olabilmesi cok zor

bize göre bir isim degil bence

UNiVeRSeLoRD
13.03.2016, 13:42
@UNiVeRSeLoRD (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=35851)
armin veh pek begenmiyorum ben
calistirdigi takimlarda ciddi otorite sorunu yasiyor
o bildigimiz alman disiplininde olan td degil

genc takimlarda basarili olabilir, biraz egolu, starlarin oldugu yerde basarili olabilmesi cok zor

bize göre bir isim degil bence

İsmi zaten DJlere benziyo.
2 tane çapraz duran kolonun arasına yazıp konser afişi olarak bassan sırıtmaz o derece :P

Oğuzhan Fidan
13.03.2016, 13:47
http://www.ligtv.com.tr/haber/sizce-ligin-en-iyi-frikik-kullanan-futbolcusu-kim

Sefer A.
13.03.2016, 14:07
Gelmez adam seneye sampiyonlar ligi yapacak.oradan boyle karışım bir takıma gelsin.
Tabi ki öyle, ama ben arada yazacagim böyle, bazilari hoca görsün diye... bir de begenmeyenler vardi... gerçi begenenler de vardi epey ama.........
simdi de neymis armin veh.... almanya'nin çöplerini toplayalim haydi bakalim... sirf alman diye heyecan yapsin millet, yok disiplin yok bilmem ne... hikâye hepsi
Klopp ya da Tuchel gibilerini getirmedigimiz sürece hiç bulasmamak lazim o tarafa

Ertan1982
13.03.2016, 14:13
Veh is yapmaz bizde.yukarda yazildi yaten nedenleri.genc arjantinl alsinlar 2 baskan 2 sene versin toparlar avrupada yarisan takim kurar.

tonya55
13.03.2016, 14:19
Tabi ki öyle, ama ben arada yazacagim böyle, bazilari hoca görsün diye... bir de begenmeyenler vardi... gerçi begenenler de vardi epey ama.........
simdi de neymis armin veh.... almanya'nin çöplerini toplayalim haydi bakalim... sirf alman diye heyecan yapsin millet, yok disiplin yok bilmem ne... hikâye hepsi
Klopp ya da Tuchel gibilerini getirmedigimiz sürece hiç bulasmamak lazim o tarafa
Yazdığın isim çok iyi Almanlar disiplinli filan değildir sistemidir.veh hiçbirşey vdermez.

Sefer A.
13.03.2016, 14:26
Yazdığın isim çok iyi Almanlar disiplinli filan değildir sistemidir.veh hiçbirşey vdermez.
Türkiye'ye gelebilecek Alman hocalarin 90%'i çöptür... iyi olanlar gelmez
Gelse gelse Doll gelir Skibbe gelir, batirirlar giderler... zamaninda Löw geldi 30 sene önceydi ama.... ben Alman hocaya karsiyim, Isviçre Avusturya falan da ayni... tutmaz bizde, olmaz...

tonya55
13.03.2016, 14:40
Türkiye'ye gelebilecek Alman hocalarin 90%'i çöptür... iyi olanlar gelmez
Gelse gelse Doll gelir Skibbe gelir, batirirlar giderler... zamaninda Löw geldi 30 sene önceydi ama.... ben Alman hocaya karsiyim, Isviçre Avusturya falan da ayni... tutmaz bizde, olmaz...
Kesinlikle Felix magath gibi bir arıza daha gündemdeydi hoca konusunda biraz cömert davranmalı nokta atışı yapmalıyız.yoksa ya tutarsa mantığı olmuyor.tazminat öde öde bir hal olduk.

ucurum
13.03.2016, 15:39
Senden başkası yalan:

9b7HJwA-TwM

http://www.transfermarkt.co.uk/spielbericht/index/spielbericht/2547027

http://www.transfermarkt.co.uk/spielbericht/index/spielbericht/2584679

http://www.transfermarkt.co.uk/spielbericht/index/spielbericht/2626887

İki top direkten 2-0 Brezilya sahada yok!

5 kişi nasıl hücum edilir görsün diye ders vermiş adam:

HsuX7qFRKp0

Sefer A.
13.03.2016, 15:51
Sampaoli de olur evet
Bielsa da olur

mesaced1967
13.03.2016, 17:40
Sahayı baştan sona mutlaka adımlayıp diziliş çalışmalarını ona göre yapan, rakipleri hakkında tonlarca kaset izleyip değiştirebileceği oyunculara ve yapabileceği en küçük hamlelere kadar hesaplayan, bununla da yetinmeyip rakip takımın antrenmanlarını ağaçlardan casuslara izletebilen, Barcelona tiki-taka oynayamasın diye San Mames’in çimlerini gereğinden fazla sulatabilen bir çılgın Bielsa.Topsuz oyunda hareketliliğin temel prensip olduğu, koşmayan oyuncunun asla forma bulamadığı, potansiyelini tamamen sahaya yansıtamayan oyuncuların kendilerini yedek kulübesinde veya tribünde bulduğu bir takım idare şeklinden bahsediyoruz. Adaptasyonu bir hayli güç, ancak buna rağmen Bielsa’yla çalışmış oyunculardan kendisi hakkında olumsuz yorumlar duymak hemen hemen mümkün değil.

artvints
13.03.2016, 17:44
Sahayı baştan sona mutlaka adımlayıp diziliş çalışmalarını ona göre yapan, rakipleri hakkında tonlarca kaset izleyip değiştirebileceği oyunculara ve yapabileceği en küçük hamlelere kadar hesaplayan, bununla da yetinmeyip rakip takımın antrenmanlarını ağaçlardan casuslara izletebilen, Barcelona tiki-taka oynayamasın diye San Mames’in çimlerini gereğinden fazla sulatabilen bir çılgın Bielsa.Topsuz oyunda hareketliliğin temel prensip olduğu, koşmayan oyuncunun asla forma bulamadığı, potansiyelini tamamen sahaya yansıtamayan oyuncuların kendilerini yedek kulübesinde veya tribünde bulduğu bir takım idare şeklinden bahsediyoruz. Adaptasyonu bir hayli güç, ancak buna rağmen Bielsa’yla çalışmış oyunculardan kendisi hakkında olumsuz yorumlar duymak hemen hemen mümkün değil.

kontrol manyağı adamlar iyi hoca olurlar. ama lucescu gibi yüzünde gülümsemeyle yapsa bu işleri daha başarılı olurdu.disiplin ihtiyacı olduğu kadar pohpohlanmak da ister insan, özellikle futbolcular.o konuda nasıl davranıyor bilmiyorum.

Antonio
13.03.2016, 17:51
bielsa gelsin. tüm kontrol onda olsun. güney amerikadan alsın getirsin adamlarını. eti senin kemiği bizimm olsun. bu böyle gitmez. sert ve otoriter teknik direktör şart. bize akıllı adam olmaz.

Ufuk
13.03.2016, 17:59

Çok iyi hoca ama ben Türkiye'de çalışabileceği takım olduğuna inanmıyorum. Hele bizim takımda hiç olmaz. Bize gelse vahid v2 olur.

Emorfo_55
13.03.2016, 18:08
(Edit ) Hatalı Bilgiden Dolayı

Enes Başkaya60
13.03.2016, 18:40
Hudo Rodeelga ve Ndiaye kesinlikle alınmalı buna edin Visca da eklenebilir ligimizden sadece bunlar alınmalı..

kyodou
13.03.2016, 18:44
Hudo Rodeelga ve Ndiaye kesinlikle alınmalı buna edin Visca da eklenebilir ligimizden sadece bunlar alınmalı..
30 yaşında adama bonservis veremeyiz. Akhisar' ın kapısını çalarsan bulunmaz hint kumaşı olur zaten. Allah bilir kaç para isterler. Ndiaye alınabilir.

artvints
13.03.2016, 18:49
...........................harun
..ömer ali...ahmet çalık...titi.....eren(s.aytaç)
................musa....castro
...visca.........ndiaye(irfan)....umar(orkan)
..................rodallega(eren)

bence ligin iyi performans gösteren oyuncuları bunlar. iki tanesi alınabilir.

tonya55
13.03.2016, 18:55
Eren derdiyok visca super olur ama biri fener biri Beşiktaş ile gorusuyormus.

Bud Spencer
13.03.2016, 18:57
Armin Veh olmasin
Amin!

gökhants1966
13.03.2016, 19:01
Ndiaye transferi belki olabilir ama Visca için en az 5 milyon Euro isterler o transfer olmaz.Bu oyuncular dışında ligimizden oyuncu almaya gerek yok.Genç,maliyeti uygun oyuncuları alarak alternatif oluşturabiliriz.Scout Ekibini boşuna kurmadık heralde alternatif olabilecek oyuncuları bulup getirebilirler diye düşünüyorum.

Gelecek Sezon Başarılı olabilmek için maçın kaderini değiştirebilecek 3-4 tane üst düzey oyuncu lazım gerisini bir şekilde hallederiz ama eğer önemli mevkilere kaliteli oyuncular alınmazsa ligi en iyi 4.sırada bitiririz.

asilhamsi
13.03.2016, 20:59
ndiaye,orkan,visca,djalma campos,engin bekdemir TSL den transfer edilse gozum kapalı 11 e yazacagım isimler.

okay,aytac,ekici,batuhan ortasaha merkez oyuncularımız olur.Buraya 8,10 numara alınmalı.

kanatlarda durum cok vahim.Defansta cavanda,guray var.buraya sag ve sol bek alınmalı.Guray ortasaha kanatta da kullanılabilir.

Acık olarak sefa,yusuf,erkan,özer ben olsam hepsinin takas ile elden cıkartırım.

stoperde akakpo,aykut alternatif olarak kalabilir.yumlu,ugur,musa,salih,douglas takımda sadece kalabalık yaparlar.

buraya 2 tane saglam stoper gerekiyor.

Ayrıca onur un surekli sakatlandıgını dusunursek mutlaka iyi bir kaleci almalıyız.

asilhamsi
13.03.2016, 22:19
onur,ugurcan,cavanda,aykut,akakpo,guray,aytac,okay ,batuhan,ekici,muhammet onumuzdeki senenin kadrosunda olabilecek isimler.

takas ve makul ucretlerle ndiaye,orkan,engin bekdemir alınmalı.

gökhants1966
13.03.2016, 22:26
ndiaye,orkan,visca,djalma campos,engin bekdemir TSL den transfer edilse gozum kapalı 11 e yazacagım isimler.

okay,aytac,ekici,batuhan ortasaha merkez oyuncularımız olur.Buraya 8,10 numara alınmalı.

kanatlarda durum cok vahim.Defansta cavanda,guray var.buraya sag ve sol bek alınmalı.Guray ortasaha kanatta da kullanılabilir.

Acık olarak sefa,yusuf,erkan,özer ben olsam hepsinin takas ile elden cıkartırım.

stoperde akakpo,aykut alternatif olarak kalabilir.yumlu,ugur,musa,salih,douglas takımda sadece kalabalık yaparlar.

buraya 2 tane saglam stoper gerekiyor.

Ayrıca onur un surekli sakatlandıgını dusunursek mutlaka iyi bir kaleci almalıyız.

Orkan ve Visca için kapıyı 5 milyon Eurodan açarlar bu nedenle transferleri imkansız.Engin Bekdemir iyi bir yedek olur.Djalma Campos şampiyonluğa oynayacak takımın ilk 11 oyuncusu olamaz çünkü kendisi kontra atak oyuncusu ve anadolu takımlarında ancak oynar.

Orkan,Visca ve Ndiaye trabzonsporda oynayabilecek kapasitede oyuncular ama dediğim gibi orkan ve visca transferleri zor.Trabzonsporun gelecek sezon en az bir tane üst düzey kanat oyuncusuna ihtiyacı var.

asilhamsi
13.03.2016, 22:26
onur,ugurcan,yabancı
cavanda,ahmet oguz
guray,eren
aykut,akakpo,yabancı,yabancı
orkan,engin,yabancı,yabancı
okay,aytac,batuhan,ekici,ndiaye,yabancı 10
muhammet,cardozo,yabancı

-------------onur---------------

cavanda----yabancı---yabancı---guray

------ndiaye----yabancı----yabancı----

yabanci------yabanci-------yabanci

-------------ugurcan---------------

ahmet oguz----akakpo----aykut----eren

-------okay----aytac/batuhan---ekici----

orkan-------muhammet/cardozo------engin bekdemir

asilhamsi
13.03.2016, 22:30
Orkan ve Visca için kapıyı 5 milyon Eurodan açarlar bu nedenle transferleri imkansız.Engin Bekdemir iyi bir yedek olur.Djalma Campos şampiyonluğa oynayacak takımın ilk 11 oyuncusu olamaz çünkü kendisi kontra atak oyuncusu ve anadolu takımlarında ancak oynar.

Orkan,Visca ve Ndiaye trabzonsporda oynayabilecek kapasitede oyuncular ama dediğim gibi orkan ve visca transferleri zor.Trabzonsporun gelecek sezon en az bir tane üst düzey kanat oyuncusuna ihtiyacı var.

djalma yı cok seyrettim.Ofans gucu iyi ama en önemli özelliği defansa yaptıgı katkı.

Benim icin kanat oyuncusunda buda cok onemli.

Bu arada bende bir tane ust duzey kanat oyuncusu isterim.

Mesela taarabt futbola yeniden kendini verse muthis bir isim almıs oluruz.

Ne quarejma kalır ne baskası.

tonya55
13.03.2016, 23:19

Scout ekibi bulsun yurtiçi yabancı ve kaos transferleri yaramıyor..

diskus
13.03.2016, 23:55
Caglar Söyüncü bu kardesimizin gece hayati aliskanligi yoksa 3-5 demeden alinmali,yasina göre cok iyi oynuyor.Kötü aliskanligi yoksa 2 sezon sonra 10 milyon euro dan daha fazla bir miktara yurtdisina satarsin.

slmn
14.03.2016, 00:05
Caglar Söyüncü bu kardesimizin gece hayati aliskanligi yoksa 3-5 demeden alinmali,yasina göre cok iyi oynuyor.Kötü aliskanligi yoksa 2 sezon sonra 10 milyon euro dan daha fazla bir miktara yurtdisina satarsin.

O iş zor, zaten Valencia vb. bir çok kulüp takipte ayrıca yurt içine transfer olmayı tercih ederse adamlar bjk ile söz kestiler.

Ama aynı takımdaki sol bek Yusuf ve sağ açık Cengiz için hamle yapılabilir.

srmnlii
14.03.2016, 00:19
4-2-3-1 den gına geldi artık.. 3-5-2 oynatacak bi hoca bulalım ve bu sisteme göre futbolcular transfer edelim.. yada 4-4-2..

bordomavi1
14.03.2016, 01:44
...........................harun
..ömer ali...ahmet çalık...titi.....eren(s.aytaç)
................musa....castro
...visca.........ndiaye(irfan)....umar(orkan)
..................rodallega(eren)

bence ligin iyi performans gösteren oyuncuları bunlar. iki tanesi alınabilir.

geçen kendi kendime anadoludan bir kadro kurmuştum, onu atayım bende bari.

S.Bek----Epureanu----...Titi...----Eren
------------Khalili-----Lawal------------
Visca-----------N'Diaye------------Aatif
-------------------Eren------------------

Mesela burdan Titi, N'Diaye önümüzdeki sezon kadrosu için 11'e girebilir. Eren, Aatif, Visca, Khalili rotasyona girebilecek oyuncular ama Eren ve Visca epey tuzlu olur. Sol bek Eren, Güray alınmasa değerlendirilebilirdi ama şuan gereksiz gibi. Mesela biz değilde Bursa burdan baya faydalanabilir. Küme düşecek Mersin-Sivas'dan Khalili-Atıf yapıp, Lawal-N'Diaye takas+para ile kadrolarını epey sağlamlaştırırlar.

S.ÖZKAN
14.03.2016, 08:49

Süper olur ya şu adam.

Sefer ylnız bizden başka isteyen yok Kurban'ı :)

ucurum
14.03.2016, 09:06
4-2-3-1 den gına geldi artık.. 3-5-2 oynatacak bi hoca bulalım ve bu sisteme göre futbolcular transfer edelim.. yada 4-4-2..

Bu sistem işine çok kafa yoruyorum.

Öncelikle 4231, 442'nin evrilmiş halidir...
Orta 4lünün ortadaki iki elemanı önliberoya geri evrilmiş...
Yardımcı forvet dediğimiz hızlı forvet de geriye yaslanmış...
Hele Türkiye'de 442 oynuyoruz diyen adamların %99'u yalan konuşuyor, yine otomatikman 4231'e dönüyorlar.

Mesela, 4132 352'nin evrilmiş halidir... Nasıl?
1 denilen önlibero, stoperlerin ortasına kayar.
Bekler başlı başına kanat hücumcularıdır. Ortadaki 3lü pres yapıp top dağıtırken, çift forvet fırsatçı golcü olarak top beklerler...

En kıl olduğum taktik de 433'dür. Çıkar bir teknik direktör der ki bugün 433 oynadık. Sonra maç içinde bakarsın, o öndeki üçlüden soldaki ve sağdaki adamlar kanatta beke yardımcı olmaya çalışır... Aslında oynadıkları oyun 451'dir yani bildiğin 4231'in yumuşatılmış hali...

Trabzonspor sistem anlamında yalnızca 1 defa gerçek bir 343 oynadı. İlk yarıdaki Sivas maçında, özellikle ikinci yarı adam gibi top oynadı. Hani şu Esteban'ın göstermelik 50 tane top tuttuğu maç var ya... Güya yani... Lambur lumbur toplar... Bir de Sadi tek yarı 343 denedi içerideki maçların birinde, yine takım adam gibi top oynadı Possession yaptı.

Uzun lafın kısası 442 değil de 3lü defanslı bir sistem, Cavanda ve Yusufla rahat oynanır. Bosingwa belki kaldıramayabilir. Ama maç kondisyonu tamamlanırsa o da olur... Şili 343 532 352 ile Copa America'yı sildi süpürdü. Arjantin Brezilya dinlemedi... Ne yazık ki altyapılardan bu yana her kes 4lü savunmaya alışık geldiği için, sadece İtalya'da kalmış esi püskü bir sistem gibi duruyor 3lü defans... Ama TRABZON'A ÇOK GÜZEL YAKIŞIYOR.

--------------------------------------------
---------------------Ogün-----------------
-----------Osman--------Cengiz----------
--Lemi------------Tolunay-----Abdullah--
--------------------Ünal-------------------
-------Hami--------------------Archil-----
--------------------Shota-----------------

murmut
14.03.2016, 12:08

3-5-2 istiyorsan care Bielsa :)
Ama bizim stoperlerle oynanabilcek bir sistem degil maalesef, cünkü cok yavaslar ve oyun kurma ve pas kabiliyetleri sifir...

srmnlii
14.03.2016, 12:28
istiyorum renktaş.. Siz de bıkmadınız mı çakma kanatlarla olmayan beklerle ilerde tek başına kalmış küçük emrahı oynayan santraforla oynanan oyunlardan.. Elimizde iki forvetin biri olabilecek muhammet, güray ve cavanda gibi ortaları Fena olmayan iki kanat, üçlü orta sahada oynayabilecek mehmet var ışte.. Neyse ışte benimkisi hayal ışte ama cidden sıkıldım bu sistemden.. 3-5-2 iyidir iyi..

kyodou
14.03.2016, 12:32
50. yılda şampiyon yapacak adamlar Engin Bekdemir, Aatıf falan olamaz. Bıkmadınız mı şu vasat adamlardan ? Engin 2 duran top golü attı bu hafta. Biri komedi zaten, orta kesti gol oldu. Onun dışında hiçbişey yapmadı. Aatıf desen zaten bitmiş. Gelmiş 30 yaşına futbolu bizde tamamlayacak. Tamam eldeki kanat oyuncularında iyidirler ama mecburmuyuz tık tık ilerlemeye ? Scout ekibi işini yapsın yeter. Gitsinler Hollanda 2. liginden adı sanı duyulmamış topçu alsınlar da yeterki şu anadolu çöplerine bulaşmayalım. Bu ligden alınacak yabancılar Visca ve Ndiaye olur en fazla. Yerlilerden Serdar Aziz, Derdiyok (Iyi formuna devam ederse), belki Orkan (Yatırım)

Harun-61
14.03.2016, 12:35
50. yılda şampiyon yapacak adamlar Engin Bekdemir, Aatıf falan olamaz. Bıkmadınız mı şu vasat adamlardan ? Engin 2 duran top golü attı bu hafta. Biri komedi zaten, orta kesti gol oldu. Onun dışında hiçbişey yapmadı. Aatıf desen zaten bitmiş. Gelmiş 30 yaşına futbolu bizde tamamlayacak. Tamam eldeki kanat oyuncularında iyidirler ama mecburmuyuz tık tık ilerlemeye ? Scout ekibi işini yapsın yeter. Gitsinler Hollanda 2. liginden adı sanı duyulmamış topçu alsınlar da yeterki şu anadolu çöplerine bulaşmayalım. Bu ligden alınacak yabancılar Visca ve Ndiaye olur en fazla. Yerlilerden Serdar Aziz, Derdiyok (Iyi formuna devam ederse), belki Orkan (Yatırım)

Dün macin kisa özetini izledikten sonra kesin bizim Taraftar Engin'i ister dedim, yanilmamisim :)

Aysen senin dedigin gibi, 3 dk özet izleyerek- youtube'dan takip ederek oyuncu almamaliyiz.
Scout ekibi bu yüzden kurulmadi mi ?

artvints
14.03.2016, 12:36
ben de 3 stoper göreceğim bir sistemden sıkılırım. iki bekle olur 5 defans. çift forvet için üç stoper kullanmaya gerek yok. 4 3 1 2 gibi bir sistem var. 4 2 3 1'in asimetrik dizilişleri var. oyuncu tipiyle alakalı bunlar. önde forvete yakın oynayan, yetenekli, golcü bir oyuncu bulundurmak yeterli. biz o oyuncuyu bulalım taktiği düzenlemek kolay.

kyodou
14.03.2016, 12:37
Yedek oyuncu transferi oturmuş kadro üzerine yapılır. Bizim daha hocamız yok, sistemimiz yok. Gönderilecek tonla oyuncu ve hemen hemen sıfırlanacak bir kadromuz varken hem as hem yedek almamız çok saçma. Yıllardır aynı hatayı yapıyoruz.

Örn; Sefa Yılmaz iyi oyuncu, sağ açığımız olsun. Serdar Gürler de biraz daha az iyi oyuncu, onu da alalım yedek olsun. Sonuç: İkisi de çöpte.

ensarusta
14.03.2016, 13:22
osmanlıspordan aminu umar, ndiaye a.demirspordan attamah afrikalı oyuncu alınacaksa bu tarz genç adamları almak lazım. bu üçünü suanki kadroya koysan yine takım bişeye benzerdi bi nebzede olsa.

murmut
14.03.2016, 13:30
osmanlıspordan aminu umar, ndiaye a.demirspordan attamah afrikalı oyuncu alınacaksa bu tarz genç adamları almak lazım. bu üçünü suanki kadroya koysan yine takım bişeye benzerdi bi nebzede olsa.

Attamah'in Hasan Batuhan Artarslan'dan üstün tarafi ne??

ensarusta
14.03.2016, 13:39
bence çok uzaklarda yabancı oyuncu aramaya maceraya gerek yok. alabiliyorsan akhisardan dauglao ve rodellegayı al, a.demir attamahı al, osmanlıspordan aminu umar ve ndiayeyi al birde yanına musa çağıran, başakşehirden edin viscayı al, kaşımpşadan eren derdiyoğu al, ç.rizeden eren albayragı al, takımda da cavandayı birak. birkaç gurbetçi oyuncu al, yabancı bir sol bek ve oyun kurucu olarak da ben arfa yı al seneye keyifle maç izleyek bari.

redbul
14.03.2016, 13:41
bence bu yılki kadrodan onur- muhammet demir-cavanda-aytaç kara-ekici dışındaki tüm oyuncularla yollar ayrılmalıdır bu durum biraz maliyetli olabilir fakat şuanki mevcut kadro ile yola devam edilirse sonuç yine hüsran olacaktır scaout ekibi tüm dünyayı taramalıdır ağırlılı olarak güney amerika ligleri araştırılmalıdır örnek arjantin şili kolombiya uruguay gibi ülkeler ayrıca gelecek vaad eden avrupalu futbolcular araşırılmalıdır örnek fransa almanya hollanda gibi.

toksoy61
14.03.2016, 13:55
UEFA ya söz verdik gelir gider dengemizi koruyacağız diye. ama bir yandan da tüm kadroyu değiştirmekten bahsediyoruz ki hiç mantıklı gelmiyor. öyle pahalı transferler olacağını düşünmüyorum açıkçası. zaten olmamalı da. gelecek vaat eden, yaşı genç adamlar almak lazım. en fazla 2 milyon Euro verelim. 50. yılda şampiyonluk ise sadece hayal, gerçekçi olmak lazım.

artvints
14.03.2016, 14:15
braga çok iyi futbol oynadı kadıköy'de. fenerbahçe düzgün pas yapıp çıkamadı, ortada kalan topları hep braga aldı, hep bir adım öndeydiler. 4 4 2 oynuyorlar ama hiç boşluk bırakmıyorlar, topu aldıklarında da yakın oynuyorlar.ilerde daha etkili oyuncuları olsa daha iyi bir takım olurlar.ama takım disiplini müthiş. topsuz alanı halletmişler, sadece kaliteli oyuncu ihtiyaçları var. biz oyun düzeni ile ilgili hiçbir şey halledemiyoruz. braga hocasını getirsek iki haftaya başlar eleştiriler, 3 5 ay içinde de yabancı hoca olmuyor diye kovulur. hiç değişmeye niyetli değil kimse.futbolcuların da işine gelmiyor tabi. başkandan bu durumu değiştirmesini bekliyorum.

mesaced1967
14.03.2016, 14:29
Jamie Macleren
İngiltere’nin köklü ekiplerinden Blackburn Rovers’in alt yapısında yetişen Avustralyalı forvet, son yıllarda yakaladığı çıkışı sürdürüyor. U20 Dünya Kupası’nda Türkiye’ye karşı golü bulunan 22 yaşındaki futbolcu Avustralya A Ligi ekiplerinden Brisbane Roar’da bu sezon 18 maçta 17 gol attı. 2017’de kulübüyle sözleşmesi bitecek olan futbolcunun bonservis bedeli 450 bin Euro olarak gösteriliyor.

http://www.transfermarkt.com.tr/jamie-maclaren/profil/spieler/173591

gökhants1966
14.03.2016, 14:47
Galatasaray = Muslera-Chedjou-Melo-Selçuk-Sneijder-Burak
Trabzonspor = Onur-Egemen-Selçuk-Colman-Jaja-Burak
Fenerbahçe = Volkan-Egemen-Caner-Topal-Emre-Cristian-Sow

Üç takımın şampiyonluklarına baktığımızda ortasahada ki üçlünün oldukça sağlam olduğunu görüyoruz.Şampiyon olmak istiyorsak ortasahamız çok sağlam olmalı,bir tane de kanat-forvet oynayabilecek 15 gol barajına ulaşabilecek bir oyuncumuz olmalı.Bu hamleleri yaparsak gerisini hallederiz.

Sefer A.
14.03.2016, 15:49
Süper olur ya şu adam.
Sefer ylnız bizden başka isteyen yok Kurban'ı :)
Var aslinda da bu ara yoklar ortalikta =)

Turgay Atalay
14.03.2016, 15:51
Attamah'in Hasan Batuhan Artarslan'dan üstün tarafi ne??

Attamah futbolcu, Batuhan kim?

murmut
14.03.2016, 16:00
Attamah futbolcu, Batuhan kim?

http://www.transfermarkt.de/vergleich/spielervergleich/statistik/def/spieler/237481&263546

Burda kimmis bakabilirsin, ikisininde karsilastirilmasi...

ucurum
14.03.2016, 16:15
Batuhan haftasonu çok şık bir gol attı. Sezon başından beri takip ediyorum. Aslında iyi bir pivot santrafor olabilir ama Trabzonspor'un ön liberosunda ortasahasında kesinlikle oynayamaz. Hele bu taraftarın önüne kesinlikle çıkamaz. Çok fazla aşırı basit hata yapıyor. Pas yüzdesi çok düşük ama tekniği iyi ve en önemli özelliği fiziği çok sağlam.

Bence Batuhan unutulanlar kervanına eklenecektir.

Gökhan Uzun
14.03.2016, 16:25
Yedek oyuncu transferi oturmuş kadro üzerine yapılır. Bizim daha hocamız yok, sistemimiz yok. Gönderilecek tonla oyuncu ve hemen hemen sıfırlanacak bir kadromuz varken hem as hem yedek almamız çok saçma. Yıllardır aynı hatayı yapıyoruz.

Örn; Sefa Yılmaz iyi oyuncu, sağ açığımız olsun. Serdar Gürler de biraz daha az iyi oyuncu, onu da alalım yedek olsun. Sonuç: İkisi de çöpte.

Katılıyorum ve arttırıyorum. Oturmuş bir sisteminiz ve çok hayati bir noktada idareten bir eksiğiniz yoksa yedek transferi adı altında futbolcu transferini gereksiz buluyorum. Elinizde her daim 11 oynayabileceğini düşündüğünüz 20 oyuncu olursa rekabetle zaten en iyileri 11 olacak gerisi yedek kulübesinde oturabilecektir fakat bu demek değildir ki yedek oturan as oynayandan daha kalitesiz. Bu iş form/performans/kondisyon meselesi biraz da. Elinizde 11 as, 11 yedek, 4 5 tane de rezerve diye oyuncu grubu bulunduramazsınız. En kötü ihtimalle bu sene as oynayan verimsiz futbolcularınızı seneye yedek olarak kullanırsınız veya atıyorum iki tane ekonomik olarak uygun sol bek alıp kendi aralarında hazır ve iyi olanı oynatırsınız diğeri de kaliteli yedek olmuş olur.

Rotasyon topçusu veya yedek oyuncu diye alınan oyuncunun KPSS ile atanmış nüfus memurundan farkı olacağını sanmıyorum. Zaten adam yedek oynamak için geldiği kulüpte neden as olmak için çaba sarf etsin ki? Salla başı al maaşı hesabı. As oyuncunun sakatlanması veya kötü oynaması durumunda ise piyango misali 11 yolu görünüyor oh ne ala Mualla... Bizim her transferimizi kuracağımız sisteme uygun 11 topçusu olarak seçmemiz gerekiyor ki rekabet ortamı yaratalım ve Maksimum performans sergileyebilsinler. (Bkz: Gökhan-Şener, Caner-Hasan Ali)

Turgay Atalay
14.03.2016, 16:41
http://www.transfermarkt.de/vergleich/spielervergleich/statistik/def/spieler/237481&263546

Burda kimmis bakabilirsin, ikisininde karsilastirilmasi...

O istatistik diyosun, Sefa da geçen yıl Gökhan Töre kadar belki de fazla gol atmıştı, ama bu durum Sefanın Gökhan kalitesinde bir futbolcu olduğunu göstermez... Okay Yokuşlunun hızı beğenilmiyorken Batuhan o sürati ve top kullanabilme becerisiyle değil Trabzonsporda, herhangi bir lig takımında hatta hatta 1461 Trabzonda bile zor forma giyer.

ucurum
14.03.2016, 16:56
Jamie Macleren
İngiltere’nin köklü ekiplerinden Blackburn Rovers’in alt yapısında yetişen Avustralyalı forvet, son yıllarda yakaladığı çıkışı sürdürüyor. U20 Dünya Kupası’nda Türkiye’ye karşı golü bulunan 22 yaşındaki futbolcu Avustralya A Ligi ekiplerinden Brisbane Roar’da bu sezon 18 maçta 17 gol attı. 2017’de kulübüyle sözleşmesi bitecek olan futbolcunun bonservis bedeli 450 bin Euro olarak gösteriliyor.

http://www.transfermarkt.com.tr/jamie-maclaren/profil/spieler/173591

Videolardan adam beğenmek ne kadar doğru bilmiyorum. Hiç asist yaptığını görmedim. Ama bitiricilik ve Muhammed'in sağ tarafı için "mükemmel" duruyor!

murmut
14.03.2016, 17:04
O istatistik diyosun, Sefa da geçen yıl Gökhan Töre kadar belki de fazla gol atmıştı, ama bu durum Sefanın Gökhan kalitesinde bir futbolcu olduğunu göstermez... Okay Yokuşlunun hızı beğenilmiyorken Batuhan o sürati ve top kullanabilme becerisiyle değil Trabzonsporda, herhangi bir lig takımında hatta hatta 1461 Trabzonda bile zor forma giyer.

1. Nerden cikardin gecen sezon Sefa'nin Töre kadar gol attigini??
2. Attamah ve Batuhan ayni ligde oyniyor ve istatistiklerini karsilatirdigimizda göriyoruz ki küme düsme potasinda olan 1461'in futbolcusu Süper lige cikmaya calisan takimin futbolcusundan daha etkili oyniyor.
3. Madem ki Attamah süratiyle ve top kullanabilme becerisyle Süper lig seviyesinde, neden iki sezondur Adana Demir'de oyniyor??

Turgay Atalay
14.03.2016, 17:19
1. Nerden cikardin gecen sezon Sefa'nin Töre kadar gol attigini??
2. Attamah ve Batuhan ayni ligde oyniyor ve istatistiklerini karsilatirdigimizda göriyoruz ki küme düsme potasinda olan 1461'in futbolcusu Süper lige cikmaya calisan takimin futbolcusundan daha etkili oyniyor.
3. Madem ki Attamah süratiyle ve top kullanabilme becerisyle Süper lig seviyesinde, neden iki sezondur Adana Demir'de oyniyor??

- Geçen sezon Sefa en az Gökhan kadar gol attı belki de fazla, transfermarktan bakabilirsin.(1)
- Adanademirspor süper lige oynuyorsa bunun başrol oyuncularından biri Attamah dır, geçen sezon alındı, bu sezon futboluyla zirve yaptı, önümüzdeki sezon muhtemelen süper ligde olacak, belki de büyük bir takımda...(2)
- Batuhan takımı orta alanda diri tutabilecek, koşu temposu olan, rakibe yapışan bir futbolcu değil, resmen Okay ve Aytaçın iki üç tık altı. Attamah ise bunun tam tersi, rakibi yıpratan, topu olumlu kullanan, akıcı bir yapısı var. Batuhanın 1461 Trabzon gibi bir takımda es kaza 3-4 gol atması onun Attamah tan daha kaliteli yapmaz. (3)

hyasin61
14.03.2016, 19:28
Genclerden Irfan Can alınmalı ..20 yasında ozguvenı yuksek,sogukkanlı ,sahada ne yaptıgını bılen muthıs teknıgı ve zekası olan bır oyuncu

thehell61
14.03.2016, 19:32
Genclerden Irfan Can alınmalı ..20 yasında ozguvenı yuksek,sogukkanlı ,sahada ne yaptıgını bılen muthıs teknıgı ve zekası olan bır oyuncu
Bu adamı bu kadar abartılı kelimelerle anlatacak ne yaptı yahu? Bunun gibi tanımlar yapılarak alınan nice topçular yok oldu gitti bu takımda. Bırakın o Gençlerbirliğinin mukemmeli(!) olarak kalsın.

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

srmnlii
14.03.2016, 20:40
renktaşım 3-5-2 deerken üç stoper artı iki bekle beşli defanstan bahsetmiyoruz.. sadece örnek olması açısından bi kadro yapmak istedim.. isimler felan önemli değil maksat aklımdaki sürekli ilerde baskı yaparak rakibi boğan top yaptırmayan ve organize olmuş şiir gibi top oynayan bir Trabzonspor istiyorum..

onur- song- glowacki- egemen- colman - selçuk- jaja - güray - visca- teofilo - muhammet

sen dizilişi yap 3-5-2 de renktaşım.. olmazmı diyorsun :)

mesaced1967
14.03.2016, 21:36
Şuana kadar isimleri basında yer alan oyuncular (Attamah, Razack Traore, Aminu Umar, Ndiaye, Visca, Landre, Jamie Maclaren) gayet mantıklı makul transferler gibi görünüyor

kayseriliyiz
15.03.2016, 00:42
Bence scout ekibi biraz unutulmus
ya da patlama yapamamis gençleri getirecek.
Bunlarinda maliyeti az

Envoyé de mon ASUS_Z00AD en utilisant Tapatalk

S.ÖZKAN
15.03.2016, 09:34
Edin Visca'nın TS'ye transferi konusunda haberler var.

Bu oyuncunun teknik analizini yapabilecek olan var mı?

kyodou
15.03.2016, 09:54

Kaynak ?

karahanbakar
15.03.2016, 10:20
Janko dün St. Gallen maçında hatrick yapmış. Ve bu sezon 29 resmi maçta 20. Golünü atmış.
Yıllarca sistemsizliğin kurbanı oldum malesef.

S.ÖZKAN
15.03.2016, 10:26
Kaynak ?

http://www.61saat.com/futbol/edin-visca-dan-trabzonspor-a-haber-var-h280426.html

http://www.61saat.com/futbol/trabzonspor-edin-visca-yi-mi-transfer-ediyor-h280262.html

kyodou
15.03.2016, 10:44
http://www.61saat.com/futbol/edin-visca-dan-trabzonspor-a-haber-var-h280426.html

http://www.61saat.com/futbol/trabzonspor-edin-visca-yi-mi-transfer-ediyor-h280262.html
Eyvallah. Hiç sanmıyorum ama inşaallah gerçektir.

İ. SARAL
15.03.2016, 11:12

İBB sömürmeye çalışır bizi.

kyodou
15.03.2016, 11:26
Visca icin 3.5 M € + Oyuncu takasına kadar itirazım olmaz şahsen.

Faruk BERBER
15.03.2016, 11:34

3,5 çok para. Sefa'yı aldığımızda Visca'nın şu halinden bence daha iyiydi. Sonuç ortada.

Artık bu paraları kolay kolay vermemeliyiz diye düşünüyorum.

Turgay Atalay
15.03.2016, 11:47
Edin Visca ve Baidou Ndiaye herhalde bizim ülke içinden yapacağımız yabancı transferler.(Belki Attamah da olabilir)

Harun-61
15.03.2016, 11:55
3,5 çok para. Sefa'yı aldığımızda Visca'nın şu halinden bence daha iyiydi. Sonuç ortada.

Artık bu paraları kolay kolay vermemeliyiz diye düşünüyorum.

Sefa'nin Kayseride'ki son sezonunun hatirliyorum. Vasat bir sezon gecirmisti.

S.ÖZKAN
15.03.2016, 11:57
Visca için 3.5 euro çok fazla.

İstatistikleri iyi ama başakşehir stressiz ve taraftar baskısı olmayan bir takım.

NDiaye Osmanlı'da forvet arkası oynuyor ve çok yararlı ama Osmanlı önce savunma yapan bir takım o yüzden çoğu kez kontaradan gol arıyorlar.

Trabzonspor ise hücum oynamak istiyor o yüzden NDiaye'nin bizde forvet arkası olarak ne kadar katkı vereceği tartışılır.

Zaten NDiaye aslında ortasaha ortası için daha uygun bir oyuncu.İnternette biraz araştırma yapılınca genel yorumlar da bu yönde.

artvints
15.03.2016, 12:17
bu istatistiklere ulaşan oyuncuları kadroya katmakta yarar var.biraz da takım oyununa yatkınlığını, karakterini araştırırsın tamam. aynı ligde daha üst bir takıma gelecekler. konsantrasyonları iyi olur. bizim futbolcudan çok organizasyon sorunumuz vardı son senelerde.bunun sonucu düşünülmeden yapılmış transferler eksik mevkilerimiz oldu.

visca takım oyunu oynayan mücadele eden üstüne skor yapan iyi oyuncu.

ndiaye takımın yıldızı olmasına rağmen pozisyon aldığını, rakibi karşılamak için mücadele ettiğini görürsünüz. osmanlı'da zordur bunu yaptırmak. iyi de son vuruş becerisi var. yani hem yetenek hem de takım oyunu bakımından belli seviyeyi aşmışlar.

10 üzerinden 7, 8 puanlık oyuncuları çoğaltmak gerekir takımda. ayrıca hem genç ucuz oyuncuyla takımı takviye etmek yetmez. gelip anında katkı yapacak oyuncular da lazım.bunun en iyi yolu ligin iyi oyuncularını almaktan geçiyor. son olarak yaşlarına baktığımızda tam trabzonspor'a konsantre olacak yaştalar.eminim visca da artık sıçrama yapmak isteyecektir.

karayamayman
15.03.2016, 12:17
Hoca olarak hiç düşünmem gözüm kapalı Kurban Berdiyev ile anlaşırım; transferi de ona bırakırım tamamen...Lucescu modelinin daha makul ve hesaplısı...

CasTo
15.03.2016, 12:39
yabancı hoca gelecekse ve kariyerli biriyse atıyorum lucescu ile anlasıldı eskaza diyelim..
yarımcısı bence ya fatih tekke olmalı yada ünal karaman..
ünal karaman hem şenol güneş yanında öğrendi birseyler hemde kendini geliştirmeye acık oldugu belli. tabi kabul ederse.. o hoca gittikten sonrada ünal karaman eğer tamamen piştiyse onunla devam edilmeli bence.

munzevil
15.03.2016, 12:42
Hoca olarak hiç düşünmem gözüm kapalı Kurban Berdiyev ile anlaşırım; transferi de ona bırakırım tamamen...Lucescu modelinin daha makul ve hesaplısı...

Aklın yolu birdir kardeşim :-)
berdiyev gibi hoca zor bulunur
yeri geldiğinde ipek gibi yumuşak,yeri geldiğinde çelik gibi sert.
Ali babanın çiftliğine dönen kulübümüzü düzeltebilecek biri berdiyev...

CasTo
15.03.2016, 12:50
berdiyev in transferleri o kadar iyi mi ki ? csk ya geldiğinde zaten iyi oyuncular vardı.

berdiyev gelecekse scout ekibinin çok iyi olması lazımdı bence ki jan vaa staa olsaydı harika olabilirdi bakalım.. hayırlısı

Necmettin ALTUNTAŞ
15.03.2016, 12:58
Doğru olabilir mi arkadaşlar.

Trabzonspor â€@TsOnline_ (https://twitter.com/TsOnline_) .33 dakika önce (https://twitter.com/TsOnline_/status/709686833442123776)
Kulübümüz , Osmanlıspor'da forma giyen N'Diaye ile ön anlaşma sağladı !

0 retweet7 beğenme
Yanıtla

Retweetle

Beğen
7

Daha fazla

Faruk BERBER
15.03.2016, 13:05
Sefa'nin Kayseride'ki son sezonunun hatirliyorum. Vasat bir sezon gecirmisti.

Sakatlık yaşamıştı, o yüzden öyleydi.

Potansiyel olarak beklenti de yüksekti. Lakin, beklenen olmadı.

Cengiz Çubukcu
15.03.2016, 14:08

üstelik yaşı da daha 25

Dip.Ing.Mag.
15.03.2016, 14:43
visca ve Ndiaye yi gözüm kapali alirim.

eren_61
15.03.2016, 15:20
http://www.cnnturk.com/spor/futbol/trabzonspordan-surpriz-transfer

Ndiaye diyorlar.

kyodou
15.03.2016, 15:21
Ofansa oyuncu her türlü bulunur da stoper sıkıntı. Genç alsan tecrübe lazım, tutmuyor. Yaşlı alsan geldiği gün emekli oluyor. Yıldız alsan çok para istiyor.

gometra
15.03.2016, 15:21
Visca kim yahu, her anadolu takımında parlayan adam iyi olsaydı şuan şampiyonluğa oynuyorduk. Kadromuzda bu sülaleden yeterince oyuncu var. Kanser bağımlılık yaptı sizde herhalde :)

Türkiyede Ndiaye dışında bedava verseler herhang, bi futbolcu almam.

Visca'ya 3.5 vereceğime 3.5 miyon liralık hamsi yemi alır denize atarım :)

kyodou
15.03.2016, 15:26
Visca kim yahu, her anadolu takımında parlayan adam iyi olsaydı şuan şampiyonluğa oynuyorduk. Kadromuzda bu sülaleden yeterince oyuncu var. Kanser bağımlılık yaptı sizde herhalde :)

Türkiyede Ndiaye dışında bedava verseler herhang, bi futbolcu almam.

Visca'ya 3.5 vereceğime 3.5 miyon liralık hamsi yemi alır denize atarım :)
Şahsen Visca mı Ndiaye mi deseler Visca' yı seçerdim ama ikisini de isterim.

gometra
15.03.2016, 15:51
Ndiaye Colman'dn sonra o boşluğu doldurmaya en yakın isim. Colman'dan artı olarak Colman 10 numaraydı, zamanla 8e evrildi, Ndiaye ise 8 numara orijinli bi oyuncu. Ve bu bölgede de müthiş katkı vermiş bir isim.

Skor üretme, oyunu dikine oynama, adam eksiltme gibi en kritik özelliklerin hepsine sahip.

Ha şöyle de bir şey var, şuanda 25 maçta 11 gol yapmış, eğer sene sonuna kadar 15i bulursa-ki bence bulacaktır, Bakambu ve Niasse de olduğu gibi yüklü paraya satılma ihtimali de var. İhtimali yok muhtemelen gider, Valencia'nın izlediği söyleniyordu. Yani öyle çantada keklik bi oyuncu değil. Bize kalması bile şüpheli. Ben o yüzden devre arasında alınmasını istemiştim ama olmadı.

Sene sonunda olursa, hele hele takas ağırlıklı olursa muazzam olur. Şöyle Sefa+Uğur Demirok+Yatabare gerekirse bi miktar para vs. olsa harika olur. Ama zor transfer.

Şu düzende bu 3lü gayet iyi iş görür. Gerçi maddi durum el verirse sadece ön libero değil Ekici'nin de yerine birini almak isterim ama geçiş sürecinde bir yıl Ekici o bölgede kullanılabilir.

https://i.hizliresim.com/lj35AJ.png

artvints
15.03.2016, 16:01
Ndiaye Colman'dn sonra o boşluğu doldurmaya en yakın isim. Colman'dan artı olarak Colman 10 numaraydı, zamanla 8e evrildi, Ndiaye ise 8 numara orijinli bi oyuncu. Ve bu bölgede de müthiş katkı vermiş bir isim.

Skor üretme, oyunu dikine oynama, adam eksiltme gibi en kritik özelliklerin hepsine sahip.

Ha şöyle de bir şey var, şuanda 25 maçta 11 gol yapmış, eğer sene sonuna kadar 15i bulursa-ki bence bulacaktır, Bakambu ve Niasse de olduğu gibi yüklü paraya satılma ihtimali de var. İhtimali yok muhtemelen gider, Valencia'nın izlediği söyleniyordu. Yani öyle çantada keklik bi oyuncu değil. Bize kalması bile şüpheli. Ben o yüzden devre arasında alınmasını istemiştim ama olmadı.

Sene sonunda olursa, hele hele takas ağırlıklı olursa muazzam olur. Şöyle Sefa+Uğur Demirok+Yatabare gerekirse bi miktar para vs. olsa harika olur. Ama zor transfer.

Şu düzende bu 3lü gayet iyi iş görür. Gerçi maddi durum el verirse sadece ön libero değil Ekici'nin de yerine birini almak isterim ama geçiş sürecinde bir yıl Ekici o bölgede kullanılabilir.

https://i.hizliresim.com/lj35AJ.png

...............walace..
............ekici.......ndiaye

elde okay ve aytaç da varken, önümüzdeki seneyi böyle geçirmek doğru olabilir. sonra kim ne seviyeye gelmiş ne lazım diyerek iyi bir oyuncu alınabilir. oyuncu doldurmak çare olmuyor. az sayıda çok iyi oyuncu alarak bütçeyi doğru kullanmış, geçişi yumuşatmış oluruz. tek bir çözüm yok tabi ama hedef çok iyi bir kaç genç oyuncuyu iskelete yerleştirmek olmalı. takımın hangi oyuncular üzerine inşa edileceğini görelim bir an önce.

Uğur Kalyoncu
15.03.2016, 16:03
Visca Ndiaye Rodellega hepsini isterim ben..Bunlarin yanina baskin 3 de üst kalite adam aldığında ligin üstünde bir takim olur..

odyseuys
15.03.2016, 16:17
ndiaye'yi transfer edebilirsek çok büyük iş yapmış oluruz. ama bence oyuncu sene sonunda avrupadan daha cazip kariyeri açısından daha önemli teklifler alacaktır. temposu, devamlılığı, pozisyon alışı, oyun tekniği ile premier league kıvamında oyuncu olduğunu düşünüyorum.

gometra
15.03.2016, 16:18
...............walace..
............ekici.......ndiaye

Elde okay ve aytaç da varken, önümüzdeki seneyi böyle geçirmek doğru olabilir. sonra kim ne seviyeye gelmiş ne lazım diyerek iyi bir oyuncu alınabilir. oyuncu doldurmak çare olmuyor. az sayıda çok iyi oyuncu alarak bütçeyi doğru kullanmış, geçişi yumuşatmış oluruz. tek bir çözüm yok tabi ama hedef çok iyi bir kaç genç oyuncuyu iskelete yerleştirmek olmalı. takımın hangi oyuncular üzerine inşa edileceğini görelim bir an önce.

Valla Okay-Aytaç-Özer üçlüsü çok zayıf bi üçlü, 11le kulübe arasında bu kadar fark olmaması lazım. Hadi Aytaç önlibero olarak alternatif. Ama Okay ve Özer beklenen katkıyı verebilir mi büyük soru işareti. Şahsen ben olsam Okay'ı bir yıl kiralık verir o bölgeyi yedeklemesi açısından daha genç ucuz, 25-30 maçı devirmiş bi isim alırım, ya da büyük takımlardan genç birini kiralarım.

karahanbakar
15.03.2016, 16:20
Ndiaye, Ekici, Marin orta üçlüsü çok temiz olabilir.

SEDER
15.03.2016, 16:43
Yıllardır anlamadığım yegane konu budur: neden kendini süper ligde kanıtlamış yabancılar varken, hiç bilmediğimiz waris, yanko, tomas jun, yatabare v.s gibi adamlara para veririz..
bunu fener çok iyi yapıyor: öncelikle en iyi yerlileri sonra da süper ligde patlama yapmış yabancıları topluyor. son örneği: fernandao, öncesinde pier webo vardı ki adamlar son kuruşuna kadar yararlandılar webo dan.

süper ligden alınacak çok çok iyi 3-4 yabancı var: bunlar süper ligdeki her takımda oynar.
1- edin visca
2- ndiaye
3- rodelega

alacaksan bu adamları al. fantaziye kaçıp bana yeni warisler getirme.

karahanbakar
15.03.2016, 17:29
Rodellega, Attamah? Bizi şampiyonluğa taşıyacak olanlar bunlar mı?

karahanbakar
15.03.2016, 17:31
Yıllardır anlamadığım yegane konu budur: neden kendini süper ligde kanıtlamış yabancılar varken, hiç bilmediğimiz waris, yanko, tomas jun, yatabare v.s gibi adamlara para veririz..
bunu fener çok iyi yapıyor: öncelikle en iyi yerlileri sonra da süper ligde patlama yapmış yabancıları topluyor. son örneği: fernandao, öncesinde pier webo vardı ki adamlar son kuruşuna kadar yararlandılar webo dan.

süper ligden alınacak çok çok iyi 3-4 yabancı var: bunlar süper ligdeki her takımda oynar.
1- edin visca
2- ndiaye
3- rodelega

alacaksan bu adamları al. fantaziye kaçıp bana yeni warisler getirme.

Waris dediğin adam Fransada çok iyi işler yapıyor. Janko da iki sezondur gol krallığına oynuyor. Şimdi bunları beğenmeyip de beğendiğin adam Rodellega mı?

Uğur Kalyoncu
15.03.2016, 17:33
Rodellega, Attamah? Bizi şampiyonluğa taşıyacak olanlar bunlar mı?

Attamahi cok izlemedim ama Rodellega cok iyi topçu. .Gelir tas gibi de oynar..

karahanbakar
15.03.2016, 17:36
Attamahi cok izlemedim ama Rodellega cok iyi topçu. .Gelir tas gibi de oynar..

Yok kardeşim katılmıyorum sana. Bütün Akhisar takımı adamın üzerine oynuyor o şekilde goller atıyor. Gelmiş 30 yaşına. Ne hız, ne son vuruş, ne de top saklama konusunda çok iyi değil. Hiç beğenmediğim kweuke ondan daha iyidir bence.

artvints
15.03.2016, 17:40
Waris dediğin adam Fransada çok iyi işler yapıyor. Janko da iki sezondur gol krallığına oynuyor. Şimdi bunları beğenmeyip de beğendiğin adam Rodellega mı?

rodellaga her ikisinden daha faydalı olur trabzonpor'a. waris çok çalışan bir oyuncu idi ama skor yapamadı bizde doğru değerlendirilemediği için. rodellaga fizik olarak iyi, yan toplarda çok rahat gol yapabiliyor. en önemlisi top rakipteyken yaşına rağmen hiç durmayan bir futbolcu.devamlı pres yapıyor. webo transferi gibi olabilir. ekstra golcü diye alırsın gelir direk oynar öyle bir oyuncu. öndeki yapılanmaya bağlı.biz oraya önemli bir bütçe ayırdık iyi forvet alacağız dersek durum başka, yok biz cardozo ve muhammet'in yanına uygun maliyetli bunlardan farklı yapıda bir oyuncu arıyoruz dersek durum başka.ikinci seçeneğe rodallega uygun. ama dünyada forvet bitmedi, arasın daha iyisini bulsunlar.

mesaced1967
15.03.2016, 17:43
Asıl Attamah'la Rodellega'yla şampiyon olabiliriz tıpkı Ceyhun, Serkan Balcı, Cale, Giray ile olduğumuz gibi büyük oyuncuların Trabzon'a gelme nedenlerini 2 3 sezondur acı bir şekilde tecrübe ettik ekonomik gücü bulana kadar futbol oynamak isteyen adamlarla şampiyonluk kovalamamız lazım eğer ki Mbia gibi adamlarn parasını düzenli bir şekilde yatırabilecek seviyeye gelirsek 2 3 sezonda bir şampiyon olacağız zaten

BaşoğLu
15.03.2016, 17:46
bence ne Avrupa da miadını doldurup son demlerini türkiye pazarında yaşamak üzere futbolcularla ne de diğer Anadolu kulüplerinden alınma yabancı futbolcularla bu işler olmaz. akakpo örneğini düşünün . ( hemen çıkışmayın akakpo gibilerle mi şampiyon olacağız diye bi dinle önce ) adam 44 bin Euro ücretle oynuyor. bunun gibi düşük ücretlere oynayacak tanınmamış ama gelecek vaad eden ve başarıya aç kendisini kanıtlamak isteyen futbolcular lazım. sonrada porto gibi satarak para kazanacaksin. devamlı dönecek bu çark. ve sonra tam olgunluğa geldikten sonra zaten emin olun şampiyonluklar peş peşe gelecektir. .. ama bu sistem öyle ha deyince kurulmaz. en az 5 seneni vermen gerekiyor ... sonra meyvelerini topla !

Uğur Kalyoncu
15.03.2016, 17:49
Yok kardeşim katılmıyorum sana. Bütün Akhisar takımı adamın üzerine oynuyor o şekilde goller atıyor. Gelmiş 30 yaşına. Ne hız, ne son vuruş, ne de top saklama konusunda çok iyi değil. Hiç beğenmediğim kweuke ondan daha iyidir bence.

Kardes ya sen yanlis adami izlemissin ya da ben..

Gs macinda Semih in yanindan attığı bir depar vardi hala aklima geldikce etkilenirim..

Keza yine Gs macinda ceza sahasi disindan attigi plase yilin golü olmaya aday derecede güzel. .

Hava topu top saklama desen fazlasiyla var..

On numara bir transfer olur ve fazlasıyla katki saglar..

Ama arasinda daha ucuza daha kalitelisini bulsunlar dersen hak veririm..

gometra
15.03.2016, 17:50
Ligde kendini kanıtlamış oyuncu diye bir şey yok. Eğer olsaydı bu lig zaten oyuncu ihrac eden bir lig olurdu, son on yılda ligde belli performansın üstüne çıkmış kaç isim transfer yaptı?

Tek başına süper lig performansının yeterli olmadığı çok açık bir mevzu. Eğer dördüncü olmak istiyorsan okey, Anadolu'nun iyi oyuncularıyla bunu başarabilirsin, ama hedefin fazlasıysa Anadolu topçusu senin için ancak 4. tercih olur.

Visca sanırım 3 yıldır bu ligde ve düzenli oynuyor, ilk kez bu sezon istatistik anlamında bir şeyler yapabildi. Bundan daha fazlasını yapacak bi potansiyeli de yok. Bu çok açık. Yapacağı maksimum patlama bu. Bu yıl skora çok katkı vermesi temel özelliklerinin çok iyi olduğu anlamına gelmez. Geçen yıl Sefa-Yusuf da 6 gol attı bugün satsan alıcı bulamazsın.

**

Şahsi fikrimdir tekrarlıyorum; Ndiaye dışında bu ligden hiç bir oyuncuya para vermem.

karahanbakar
15.03.2016, 17:53
Kardes ya sen yanlis adami izlemissin ya da ben..

Gs macinda Semih in yanindan attığı bir depar vardi hala aklima geldikce etkilenirim..

Keza yine Gs macinda ceza sahasi disindan attigi plase yilin golü olmaya aday derecede güzel. .

Hava topu top saklama desen fazlasiyla var..

On numara bir transfer olur ve fazlasıyla katki saglar..

Anlıyorum bak hani tamam orda iyi görünüyor eyvallah ama çok yaşadık bunu, alıyoruz Anadoludan iyi diye top oynamıyorlar kardeşim yatıp duruyorlar yahu. Valla ben iyice kıl kaptım şu anadoludan topçu alma işine.

Uğur Kalyoncu
15.03.2016, 18:07
Anlıyorum bak hani tamam orda iyi görünüyor eyvallah ama çok yaşadık bunu, alıyoruz Anadoludan iyi diye top oynamıyorlar kardeşim yatıp duruyorlar yahu. Valla ben iyice kıl kaptım şu anadoludan topçu alma işine.

Anadolu dan aldik yararlanamadik kismina ben katilmiyorum..Bushi Augustine Sapara Wittek tutmadi olmayacak diye yeni gelenlerde olmayacak diye bir sey yok..

Bushi Augustine Wittek hicbirinin Rodellega kadar ozellikleri bünyesinde barindirdigini düşünmüyorum. .

Bir de en hosuma giden huyu son derece saglam bir karakteri var gibi gözüküyor.

Dünyada topcu kalmamis gibi 4 5 tabi vermeyelim ama önüne bir yıldız almak sartiyla 2 ve topcu seklinde alabileceksek kesinlikle alinmasi taraftariyim..

artvints
15.03.2016, 18:09

hep aynı yanlışa düşüyoruz.futbolcuda genelleme yapılmaz.hepsi ayrı isimler ayrı organizasyonların içine giriyorlar. son 5 senedir sorun çoğunlukla yöneticilerde, şehirdeydi. son dönemlerde ligden iyi transferler oldu avrupa'ya. ben hatırlıyorum niasse, bakambu için gol vuruşlarında acemiler, küçük takımın büyük topçuları falan deniyordu. adamlar gol atmaktan yoruldu avrupa'da.

serdaracıl
15.03.2016, 18:51
Ligde kendini kanıtlamış oyuncu diye bir şey yok. Eğer olsaydı bu lig zaten oyuncu ihrac eden bir lig olurdu, son on yılda ligde belli performansın üstüne çıkmış kaç isim transfer yaptı?

Tek başına süper lig performansının yeterli olmadığı çok açık bir mevzu. Eğer dördüncü olmak istiyorsan okey, Anadolu'nun iyi oyuncularıyla bunu başarabilirsin, ama hedefin fazlasıysa Anadolu topçusu senin için ancak 4. tercih olur.

Visca sanırım 3 yıldır bu ligde ve düzenli oynuyor, ilk kez bu sezon istatistik anlamında bir şeyler yapabildi. Bundan daha fazlasını yapacak bi potansiyeli de yok. Bu çok açık. Yapacağı maksimum patlama bu. Bu yıl skora çok katkı vermesi temel özelliklerinin çok iyi olduğu anlamına gelmez. Geçen yıl Sefa-Yusuf da 6 gol attı bugün satsan alıcı bulamazsın.

**

Şahsi fikrimdir tekrarlıyorum; Ndiaye dışında bu ligden hiç bir oyuncuya para vermem.

+ 61

CasTo
15.03.2016, 19:52
az önce yusufun yanında muhammet diger tarafta arkada cardozunun oldugu pozisyonda topu stadın arkasına atmasını gördüm.
ve bu saatten sonra takımda kahraman olmaya çalısan yusufu görmek istemiyorum.
ben kahraman olmaya calısan kişi degil takım oyunu oynayan kişi isterim..
bu zor zamanda bir insan bu kadar mı kendini düşünür bu kadar mı kahraman olmaya calısır ?

CasTo
15.03.2016, 21:06
burnumuzun dibindekiler için scout ekibi iyiymiş :)

CasTo
15.03.2016, 21:19
bir futbolcu ne kadar aptal olur

bir hocada ne kadar akılsız olur örnekler. al birini vur ötekine :)

Mert Acar
15.03.2016, 21:55
---------------------------------------onur-------------------------------------
cavanda-------------------aykut------------yumlu------------------bosingwa
--------------------------okay----------------aytaç----------------------------
güray------------------------------ekici---------------------------------marin
---------------------------------muhammet-----------------------------------

Yedekler:Esteban,Akakpo,Yusuf,Özer,Sefa,Cardozo,Sa lih
şu kadroyu izleyebilecekmiyiz acaba...

Tuğrul
15.03.2016, 22:07
2 stoper(Baskı anında dripling yapan,topa sahip olabilen ve çabuk olmalı)

1 sol bek(Topu kullandığımızda hemen ileri uçacak, rakibi savunma yapmaya itecek)

2 orta saha( Oyuna hükmeden,top sürebilen,oyun hızını artırabilen)

2 kanat ( Topu çabucak çizgiye taşıdığımızda dikine ve çizgiye hızlı inebilen, pozisyon hazırlayan, şutör oyuncu )

7 tane net oyuncu lazım.

Gitmesi gereken oyuncular. Salih,Fatih,Aykut,Mustafa,Douglas,Yusuf,Musa,Erkan ,Marin,Cardozo,Sefa,Özer

Bunların yerine düşük maliyetle, maksimum performans verecek Aurelio,Ndiaye türünde oyuncu bulunmalı.

mesaced1967
15.03.2016, 23:08
bunu diyeceğimi hiç tahmin etmezdim ama keşke Sadi Hoca kalsaydı şu kaostan belki Muhammet, Ramazan, Abdülkadir vs çıkar diye düşünmüştüm hala Sefa Yılmaz oynuyor, Muhammet çıkıp Fatih Atik giriyor

kanterts
15.03.2016, 23:13
Önce Lucescu gelmeli bu Takima . BU olmazsa olmaz . Hamide kesinlikle ama kesinlikle kovulmali . luceye yoksa kim bilir ne der bu hami takim konusunda .

Lucescu gelmeli ve kendi kadrosunu kurmali .Aksi taktirde bizden hicbirsey olmaz .

selcuk
15.03.2016, 23:13
Olcay Çakır: "Maçtan sonra Yusuf Erdoğan taraftarla tartışmış. Yusuf taraftara 'Merak etmeyin sene sonunda ayrılacağım' demiş." (A Spor)

Tayfun
15.03.2016, 23:23
5 yıldır sahada aciz takım görmekten sıkıldım, yoruldum artık .

Gelen yeniyor giden yeniyor.

Ozan Yılmaz
15.03.2016, 23:24
Olcay Çakır: "Maçtan sonra Yusuf Erdoğan taraftarla tartışmış. Yusuf taraftara 'Merak etmeyin sene sonunda ayrılacağım' demiş." (A Spor)
Vay be ne büyük bir kayıp bizim için.

gökhants1966
15.03.2016, 23:38
Gelecek sezon ilk 11 için Onur Kıvrak ve Cavandanın dışında yerini garanti olarak gördüğüm başka bir oyuncu yok.

Aykut,Mustafa,Yusuf,Aytaç,Okay,Mehmet ve Muhammet ise yedek olarak kalabilir.

Transfer ihtiyacı çok,yönetimin işi zor ve scoutlara çok fazla iş düşüyor.

Dip.Ing.Mag.
16.03.2016, 00:02
Sadece bir Hatırlatma: bizim ÇÖP diye kuyruğuna teneke bağlayıp yolladığımız Janko tek başına Basel i sırtladı gidiyor...

Biz hala sorun Yusuf ta Douglas ta Erkan da Marin de cardozo da demeye devam edelim. Takım takım değil yeter artık tek tek Futbolcuları suçlamayı bırakın bizim taraftarlardan nefret etmeye başladım.

Haa bu arada bir Volkan Şen vardı bir zamanlar ağlata ağlata yollamıştık onu. Neyse her şeyin en iyisini biz biliriz değil mi biz Trabzon'lular futbol ulemasıyız değil mi? Şimdi de Yusuf mu afaroz edildi, sonrasında da Sefa mı, peki daha sonra Muhammet Demir mi kurban edilecek !?!

Gesendet von iPad mit Tapatalk

kyodou
16.03.2016, 00:29
Sadece bir Hatırlatma: bizim ÇÖP diye kuyruğuna teneke bağlayıp yolladığımız Janko tek başına Basel i sırtladı gidiyor...

Biz hala sorun Yusuf ta Douglas ta Erkan da Marin de cardozo da demeye devam edelim. Takım takım değil yeter artık tek tek Futbolcuları suçlamayı bırakın bizim taraftarlardan nefret etmeye başladım.

Haa bu arada bir Volkan Şen vardı bir zamanlar ağlata ağlata yollamıştık onu. Neyse her şeyin en iyisini biz biliriz değil mi biz Trabzon'lular futbol ulemasıyız değil mi? Şimdi de Yusuf mu afaroz edildi, sonrasında da Sefa mı, peki daha sonra Muhammet Demir mi kurban edilecek !?!

Yahu tamam da Janko ve Volkan Şen' e haksızlık yapmadıkki biz. Mal gibi top oynuyorlardı. Defalarca kez şans buldular. Olmayınca olmuyor napalım şimdi ? Her transferimizi 3 yıl mı sabredelim ? 3 yıl bana sabretseniz bende iyi istatistikler yakalarım söz. Bu topçular milyonlar alıyor. Bu kadar yeteneksiz olmaya hakları yok. Sonra vay efendim Trabzonspor taraftarı kıymet bilmiyor. Janko da, Volkan da malın tekiydi ve iyiki de gittiler.

Şanlı SanMarino
16.03.2016, 03:13
Türkiye'den transfer yapan takım ahmaktır, aptaldır ve vizyonu dardır.

asilhamsi
16.03.2016, 07:06
hem ndiaye hem visca nokta transfer olurlar.

Oyuncuları uzun zamandır takip ediyorum.Takım oyununa yatkın,fizik gucleri yuksek ve bunun yanında skor uretebilen isimler.

Takımın kilit bolgelerine yapılan transferlerden sonra alacagınız boyle potansiyelli oyuncular bizi şampiyonluga goturur.

mevcut takımda

onur,esteban,ugurcan,cavanda,aykut(belki),akakpo,g uray,okay,aytac,ekici,muhammet dısında herkes gonderilmeli.

1461 Trabzonda artık iyice olgunlaşmıs batuhan (stoper+ortasaha) transfer edilmeli.

TSL den ndiaye,visca,orkan,engin bekdemir gibi bizim takımın 18 inde yer alabilecek oyuncular alınmalı.

Son olarak ust duzey bir kanat,bir merkez ortasaha,bir forvet,birbirini tamamlayan iki stoper alınıp transfer kapatılmalı.

sefa,yusuf,erkan,özer,yumlu takasta rahatlıkla kullanabilecegimiz isimler.

asilhamsi
16.03.2016, 07:07
sol beki soylemeye gerek yok o ilk once transfer edilmeli.

asilhamsi
16.03.2016, 07:16
okay,aytac,ekici rotasyonda kullanabilecegimiz cok iyi ortasaha oyuncuları.

ndiaye+transfer+transfer ile bu bolgeyi halletmiş oluruz.Ayrıca 1461 den batuhan bana kalırsa hem aytac hem de okay dan daha potansiyelli.

kanatlara 4 tane transfer yapmalıyız.visca+orkan TSL den alabilecegimiz oyuncular.2 tane genc yabancı almalıyız.

stoper icin akakpo+aykut rotasyon icin kalabilir.Buraya 2 tane ust duzey adam almak zorundayız.Batuhan bu bolgeyi de yedekleyecektir.

cavanda+transfer ile as beklerimizi bulmus oluruz.Guray+genc bir oyuncu ise rotasyon oyuncuları olur.

Bunlar hallolduktan sonra gerisi kolay.

Turgay Atalay
16.03.2016, 09:19

Bütün suç Yılmaz Morgül de, halatı sırtı dönük hızlı geçecekti aga...

Turgay Atalay
16.03.2016, 09:21
okay,aytac,ekici rotasyonda kullanabilecegimiz cok iyi ortasaha oyuncuları.

ndiaye+transfer+transfer ile bu bolgeyi halletmiş oluruz.Ayrıca 1461 den batuhan bana kalırsa hem aytac hem de okay dan daha potansiyelli.

kanatlara 4 tane transfer yapmalıyız.visca+orkan TSL den alabilecegimiz oyuncular.2 tane genc yabancı almalıyız.

stoper icin akakpo+aykut rotasyon icin kalabilir.Buraya 2 tane ust duzey adam almak zorundayız.Batuhan bu bolgeyi de yedekleyecektir.

cavanda+transfer ile as beklerimizi bulmus oluruz.Guray+genc bir oyuncu ise rotasyon oyuncuları olur.

Bunlar hallolduktan sonra gerisi kolay.

Batuhan önce 1461 de oynamayı başarsın, ondan sonra yedekler Trabzonsporda orayı burayı, o potansiyeli (!) ile.

Travelair
16.03.2016, 09:46
Takımda kalması gerekenler:

As: Onur, Muhammet Demir, Mehmet
Yedek (Çoğu kerhen): Aykut, Yusuf, Okay, Güray, Muhammet Beşir, Esteban, gençlerden 1-2 olabilir

Takımdan gitmesi gerekenler:

Kalanı

Mellih
16.03.2016, 10:16
bizim gönderidiğimiz adamlar gittikleri takımlarda oynayabiliyor. aldığımız oyuncular geldikleri takımlarda iyi işler yaparak geliyolar. ne var bizde anlamak mümkün değil. havasından mı suyunda mı.. ne istedilerdilerde bu kulüp vermedi. anlamak mümkün değil

CasTo
16.03.2016, 10:23

afaroz etmene gerek yok hocam.

sen 3 e 1 oldugun pozisyonda yanında 1 forvet bombos digeri ise arka direğe kacıyor. gidip orada hangi akla hizmet kaleye vuruyorsun ? üstelik kale değil stad arkasına cıkacaktı top nerdeyse. bu onun kacıncı hatası oldu ? kac kere kafasını kaldırmadan gitti kac kere kaleci ile karsı karsıyayken pas atmadı ? yetmedi mi hocam körü körüne savunmak nedir yusufu ?

ayrıca volkan şen konusunda. volkan şen bizde oynayabiliyor muydu hocam ? ayağında top tutamıyordu. calıma kacıp kaptırıyordu. fenerde nasıl oynuyor ? bu hataları yapıyor mu fenerde ? izlediğim kadarıyla hiçbirini yapmıyor..

ayrıca janko ya zamanındada dedik orta kesilmiyor top gelmiyor diye. cardozo da aynı durumda suan. :)

Dip.Ing.Mag.
16.03.2016, 10:29
afaroz etmene gerek yok hocam.

sen 3 e 1 oldugun pozisyonda yanında 1 forvet bombos digeri ise arka direğe kacıyor. gidip orada hangi akla hizmet kaleye vuruyorsun ? üstelik kale değil stad arkasına cıkacaktı top nerdeyse. bu onun kacıncı hatası oldu ? kac kere kafasını kaldırmadan gitti kac kere kaleci ile karsı karsıyayken pas atmadı ? yetmedi mi hocam körü körüne savunmak nedir yusufu ?

ayrıca volkan şen konusunda. volkan şen bizde oynayabiliyor muydu hocam ? ayağında top tutamıyordu. calıma kacıp kaptırıyordu. fenerde nasıl oynuyor ? bu hataları yapıyor mu fenerde ? izlediğim kadarıyla hiçbirini yapmıyor..

ayrıca janko ya zamanındada dedik orta kesilmiyor top gelmiyor diye. cardozo da aynı durumda suan. :)

Yusuf'un oyun zekasi anlaminda büyük sorunlari oldugunu ben de biliyorum. fakat sunu savunuyorum ben her oyuncuyu iyi bir takimda degerlendirmek lazim. biz de takimin t si yokken her oyuncuya tüh kaka deriz. bunun sonu yok yani. volkan aslinda biz de de ilk geldiginde iyi oynuyordu. sonrasinda takim takimliktan cikinca o da sacmaladi. aslinda sen kendin itiraf ediyorsun, ki volkan sikecilerde böyle oynayabiliyorsa, takim olma olgusunun öneminin ne Kadar büyük oldugu acik ve net. ayni sekilde her ne Kadar volkan in ceyregi Kadar oyun zekasi olmasa da Yusuf ta iyi bir takimda siritmaz iyi isler yapar. mesela Güray'i aldik Muhammet i aldik. bu ikisi su takimda 10 sene oynasalar bundan daha iyi performans gösteremezler. (gürayi görmedik henüz fakat o da bu Kadar olur ancak)

Travelair
16.03.2016, 10:31
bizim gönderidiğimiz adamlar gittikleri takımlarda oynayabiliyor. aldığımız oyuncular geldikleri takımlarda iyi işler yaparak geliyolar. ne var bizde anlamak mümkün değil. havasından mı suyunda mı.. ne istedilerdilerde bu kulüp vermedi. anlamak mümkün değil

Kötü yönetimler yüzünden. Eğer bir yerde yönetim boşluğu varsa o boşluk lakayıtlıklarla, gevşekliklerle doldurulur. Yönetim doğru işler yapacak sonra o işler takıma yansıyacak. Takımda disiplinsizlikler barınmayacak, kaliteli futbolcuları seçerken de uyumları göz önünde bulundurulması lazım. Örnek Volkan Şen. Aklı İstanbul'daydı, sonuç ortada

mesaced1967
16.03.2016, 10:41
Kurban Berdyev'in sözleşmesi bitiyormuş ilk tercih olması lazım hem kültür olarak yakın hem de hoca gibi hoca işi için sürekli çaba harcayan bir adam Alvaro Dominguez, Naboa, Gökdeniz, Bibras Natcho, Gökhan Töre, Rondon yaptığı transferlerden bazıları adam Rubin Kazan'da 4-5-1 oynatırken Rostov'da 3-5-2'ye dönmüş cesur da bir adam

CasTo
16.03.2016, 10:45
Yusuf'un oyun zekasi anlaminda büyük sorunlari oldugunu ben de biliyorum. fakat sunu savunuyorum ben her oyuncuyu iyi bir takimda degerlendirmek lazim. biz de takimin t si yokken her oyuncuya tüh kaka deriz. bunun sonu yok yani. volkan aslinda biz de de ilk geldiginde iyi oynuyordu. sonrasinda takim takimliktan cikinca o da sacmaladi. aslinda sen kendin itiraf ediyorsun, ki volkan sikecilerde böyle oynayabiliyorsa, takim olma olgusunun öneminin ne Kadar büyük oldugu acik ve net. ayni sekilde her ne Kadar volkan in ceyregi Kadar oyun zekasi olmasa da Yusuf ta iyi bir takimda siritmaz iyi isler yapar. mesela Güray'i aldik Muhammet i aldik. bu ikisi su takimda 10 sene oynasalar bundan daha iyi performans gösteremezler. (gürayi görmedik henüz fakat o da bu Kadar olur ancak)

volkan şen bize geldğinde fena değildi o zamanlar kafası futbolda degildi. rus dedikoduları cıkmıstı sercan ile beraber. hatırlarsanız esi amerikada getirmeye falan calısıyordu. ki eside istanbula gelirim diyordu. fena oynamıyodu fakat bizim o zamanki takımımız sadece buraga oynadıgı için oda pas atmıyordu ona. madem takım olgusu var neden pas atmıyordu buraga. burakta ona atmıyordu kendi atıyordu ama atıyordu. onun gibi her topu kaptırmıyordu hocam. ayrıca yusuf bu oyun zekasıyla bu pas atmayısıyla o takımıda bezdirmez mi ?
sonucta sen takımca birseyler yapmaya calısıyorsun bu pas atmıyor. kahraman olmaya calısıyor. bana kalırsa o takımızda yavas yavas bozar. yada oynadıgı takım hep yardımlasma pas alısverisi içinde buda doğru yolu bulur.

gürayda biraz onun gibi futbolcu sonucta akhisarda tüm toplar ona geliyordu. erkan zenginden pek farkı olmıcak gürayın bana göre.
eses de erkan zengine geliyordu tüm toplar.

muhammette başarıya aç bir oyuncu 2 3 defa pas vermediğine denk geldim. oda simdi olmasa bile 2-3 seneye o kıvama gelecektir benim fikrim bu yönde.

oksoholu
16.03.2016, 11:06
Bu takımda kalması gerekenler
*Onur : takımın onuru olduğu için
*Mustafa yumlu: hatta 61 nolu forma bile mustafaya verilmeli sahada ondan başka kimse oynamıyor
*Aykut : yedek stoper olarak kalmalı
*Cavanda : daha iyisini bulamayacağımız için kalmalı
*Aytaç : ön liberoda iyi bir alternatif şu an sakat sakat oynuyor
*Marin : iyi bir takımda yıldız olur
*Mehmet : aslında çok bencil buluyorum ama kalitesi var
*Erkan : yararlı olduğu maçlar var istediği zaman oynuyor belki iyi bir takımda daha iyi olur

Gitmesi gerekenler
*Yusuf : bu kadar eksik bir takımda hala forma bulamıyorsa bu takımda nasıl geleceği olsun
*Okay : çok fazla ağır bir adam bizim takımın oyuncusu değil
*Sefa : vasat anadoluda ekmek yer o kadar
*Muhammet demir: ikinci tekke mi geliyor demiştim ama son Beşiktaş maçı onun asla o seviyelere değil takım oyuncusu bile olamayacağını gösterdi bize iyi bir forvet lazım komple
*cardoza : ona göre takım kurulmayacaksa gönderilsin
*Diğer lüzumsuzları saymıyorum bile

Alınması gerekenler : iyi bir stoper, iyi bir ön libero, bir oyun kurucu on numara, bir solbek, bir forvet ve iki kanat oyuncusu 7 iyi adamdan bahsediyorum takasta kullanılabilecek ve satılabilecek adamlarımız var