PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

cewat
08.02.2016, 17:46
selcuk Jan Van Staa ile ilgili bilgin var mı? Geçen hafta Scout ekibinin başında olacağı ile ilgili haberler vardı.

selcuk
08.02.2016, 18:00
@selcuk (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=347) Jan Van Staa ile ilgili bilgin var mı? Geçen hafta Scout ekibinin başında olacağı ile ilgili haberler vardı.
hicbirseyden haberim yok
bu isin basi olarak önerilenler athletic baleares ve leicester ve dortmund klopp dönemi scoutlariydi

bu 3den biri kapilirsa zaten fark yaratiriz
van staa iyi isim ama psikolojik siniflandirmasi zayif
cok sorunlu oyunculara bel bagliyor

balearesli scout benim favorim, keske getirebilseler
sifirdan inanilmaz takim kurdu
bizim olanaklarlan yapabilecekleri...

ADANALI
08.02.2016, 18:09
Belki şaşıracaksınız ama Sefa Emrah'dan daha yetenekli bir oyuncu.Emrah'ta gelse çare olamaz.Artık yabancı sınırı yok yetenekli yabancı oyuncuları getirmek gerek.Aziz Behiç bir bek olarak daha iyi bir oyuncu Eren Albayrak 'in ofans yönü iyi ama defans o kadar iyi değil o yuzden Aziz Behic diyorum bu benim fikrim tabi Sefa boş bir oyuncu değilTrabzonspor performansı olarak konuşuyoruz ama bu adam Kayserispor da kanattan ortada her türlü etkili oynuyordu hatırlarsanız önce bjk ile anlaştı Kayseri ile bonserviste anlaşamadı bjk biz aldık boş oyuncu değıl ama sorun kafa da bakın Volkan Şen geldi kendini ruh saniyordu rakibin içinden geçmeye çalışıyordu bizde gitti Bursa'ya 10 gol 10 asist üstünde performans yakaladı sikecilere gitti.Deniz Yılmaz bizde nasıldı gitti Bursaya ilk maçta nasıl oynadı ve goreceksiniz daha da iyi olacak bizde sorun başka gruplasmalar var bu oyuncu grubunu komple degistireceksin yada gruplasan oyuncularin grup başlarini gondereceksin

Sefa elimizde patladı resmen abi. Kanat için çok istediğim oyuncu Sporting Lisbon`da kadro dışı kalan André CARRILLO (http://www.transfermarkt.com.tr/andre-carrillo/profil/spieler/135057)`ydu fakat o da Benfica`ya transfer olmuş bedelsiz hem de. Emrah içinse iyi bir yedek olabileceği düşüncesindeyim. Yalnız ondan önce sağlam bir yabancı kanat oyuncusu lazım. Volkan ŞEN örneğinize katılıyorum. Yasin de aynı keza...

rize yukardan destegini bir nevi kayip etti takasda 2 dönemdir hic bir oyuncumuzlan anlasmaya yaklasamadilar bilen

Abi Eren`in sözleşmesi bitiyor belki kendisiyle kontak kurulursa gelir bence. Rize ile uzatırsa bilemem tabi.

Tayfun
08.02.2016, 18:12
Bosingwa'nın sahaya kaptan çıkmasına Özer ve Erkan tepki göstermiş.

Bosi'nin kramponuna çivi olamayacak adamsınız oğlum siz, yırtmayın bir tarafınızı.

selcuk
08.02.2016, 18:12
Abi Eren`in sözleşmesi bitiyor belki kendisiyle kontak kurulursa gelir bence. Rize ile uzatırsa bilemem tabi.

eren bize gelmek icin can atiyordur

su an takim kuracak kimse olmadigindan gelisme beklemiyorum

ADANALI
08.02.2016, 18:24
Bosingwa'nın sahaya kaptan çıkmasına Özer ve Erkan tepki göstermiş.

Bosi'nin kramponuna çivi olamayacak adamsınız oğlum siz, yırtmayın bir tarafınızı.

Özer`i duydum da Erkan`dan haberim yoktu TRT Spor`da mı ne muhabbeti geçti hatta.

eren bize gelmek icin can atiyordur

su an takim kuracak kimse olmadigindan gelisme beklemiyorum

İnşallah gelir. ŞB almaz da ĞS, Kargalar ya da Bursaya giderse üzülürüm.

Bud Spencer
08.02.2016, 18:31
bu özer muhabbetin kaynagi nedir?

bu yetersiz kendini ne bok saniyor? yokmu Trabzonda suna bir iki girisecek bir babayigit

selcuk
08.02.2016, 18:44
bu arada leicesterli oglani arsenal kapmis yaziyor sosyal medyada
scout pazari futbolcu pazarindan daha heycanli olacak sanirim

gs de ultras forumunlan cok ilerde türkiyede

yavas yavas bmn de böyle bölüm yaratmali

ADANALI
08.02.2016, 19:35
bu özer muhabbetin kaynagi nedir?

bu yetersiz kendini ne bok saniyor? yokmu Trabzonda suna bir iki girisecek bir babayigit

http://i63.tinypic.com/eq6pfk.png

TRT Spor`da da geçti muhabbeti ama Özer ile alakalı sadece. Erkan ve Aytaç ile ilgili birşey varsa da söylemediler.

Bud Spencer
08.02.2016, 19:47
http://i63.tinypic.com/eq6pfk.png

TRT Spor`da da geçti muhabbeti ama Özer ile alakalı sadece. Erkan ve Aytaç ile ilgili birşey varsa da söylemediler.

eyvallah renkdas

S.Seymen
08.02.2016, 20:21
yukarıda yazılanlar doğru ise; üçü de gönderilmelidir; takım olma olgusu öncelenmelidir;

kişiler giderler; takımlar kalır; içlerinde bir tek Aytaç'a üzülürüm ; kendisinden ümitli idim ama takım içindeki bu tür çatlaklar

yapıya girmiş küçük kurtlar gibidirler; yapıyı içten yıkarlar...

memozcan
08.02.2016, 21:12
yukarıda yazılanlar doğru ise; üçü de gönderilmelidir; takım olma olgusu öncelenmelidir;

kişiler giderler; takımlar kalır; içlerinde bir tek Aytaç'a üzülürüm ; kendisinden ümitli idim ama takım içindeki bu tür çatlaklar

yapıya girmiş küçük kurtlar gibidirler; yapıyı içten yıkarlar...
bence kaptanlık konusunda bir takımın ilkeleri olmalı.. geçen sefer de kaptanlık krizi çıkmıştı.. o zaman da yumluyu hain ilan ettik ama geçen süreçte gene onun eline kaldık.. bir takımın kaptanlık sıralaması bellidir.. bu hoca değiştiğinde ve ya yeni bir oyuncu geldiğinde değişmez.. ene başında belli olur ve sene sonuna kadar böyle devam eder..

hoş deveye sormuşlar neden boynun eğri diye? nerem doğru ki demiş.. bizimkisi de o hesap..

Prefect
08.02.2016, 21:17
bence kaptanlık konusunda bir takımın ilkeleri olmalı.. geçen sefer de kaptanlık krizi çıkmıştı.. o zaman da yumluyu hain ilan ettik ama geçen süreçte gene onun eline kaldık.. bir takımın kaptanlık sıralaması bellidir.. bu hoca değiştiğinde ve ya yeni bir oyuncu geldiğinde değişmez.. ene başında belli olur ve sene sonuna kadar böyle devam eder..

hoş deveye sormuşlar neden boynun eğri diye? nerem doğru ki demiş.. bizimkisi de o hesap..

Bosingwa'nın kaptan olmasından rahatsız olan bir tane taraftar yoktur. Onlara ne oluyor?

memozcan
08.02.2016, 21:20
Bosingwa'nın kaptan olmasından rahatsız olan bir tane taraftar yoktur. Onlara ne oluyor?
iyi de futbolu taraftar oynamıyor.. takım oynuyor.. içerde ne olduğunu bilemiyoruz.. ama konu yukarda yazıldığı gibiyse bence bu üç oyuncu haklı.. tıpkı daha önce yumlunun haklı olduğu gibi..

S.Seymen
08.02.2016, 21:26

:)

ilke bazında doğru söylüyorsun ; kaptanlık için savaşabilir de; haksızlık olduğunu da düşünebilir bunda sakınca yok bunlar doğrudur

ama takımı yalnız bırakmak maç oynamamak vs bunlar takımı yalnız bırakmaktır

o nedenle o saha ya çıkıp arkadaşlarınla birlikte mücadele edersin galip gelirsin sonra derdini anlatırsın

Mustafa konusunda olay biraz farklı idi Mustafa çıktı maça ama konsantre olamadı yalnış işler yaptı gol yenmesine neden oldu ama gidip gol atılmasına katkıda da bulundu maçı iyi hatırlayın konsantre olamamıştı.

o dönemde bazı şeyleri söyleyen de İHO idi ki ben ona inanmıyordum

sonra takıma geri alan da İHO oldu

tüm bunlar yüzünden de Mustafanın hatalı olduğunu düşündüm hain olduğunu değil

hain olduğunu düşünsem kimseyi tanımam öncelir Trabzonsporda dır
bakın bunlar aynı şeyler değil

eğer takımı satmak söz konusu ise MUstafayı da Zeki yi de affetmem ama orada ve maçı seyredince ben satışa inanmadım açıkçası

burada da direk satma yok gibi ama takımı yalnız bırakma var

hata mıdır değil midir buna yönetim karar verecek

ama kabul edilemez ve takım olma adına mutlaka bir çözüm üretilmelidir.

memozcan
08.02.2016, 21:35

ilke bazında doğru söylüyorsun ; kaptanlık için savaşabilir de; haksızlık olduğunu da düşünebilir bunda sakınca yok bunlar doğrudur

o nedenle o saha ya çıkıp arkadaşlarınla birlikte mücadele edersin galip gelirsin sonra derdini anlatırsın

Mustafa konusunda olay biraz farklı idi Mustafa çıktı maça ama konsantre olamadı yalnış işler yaptı gol yenmesine neden oldu ama gidip gol atılmasına katkıda da bulundu maçı iyi hatırlayın konsantre olamamıştı.

eğer takımı satmak söz konusu ise MUstafayı da Zeki yi de affetmem ama orada ve maçı seyredince ben satışa inanmadım açıkçası

yok ben sizi kastetmiyorum.. taraftarın genel kanaati o dönemde yumlunun hain olduğu şeklindeydi.. ben o zaman da yumluya haksızlık yapıldığını, bir başkanın oyuncusunu böyle taraftarın önüne atmaması gerektiğini savunuyordum.. şimdi de değişen bir şey yok aslında:

bir takmı takım yapan olgular vardır.. mesela kaptanlık konusu.. kaptanlar sırasıyla sezon başında belirlenir ve sezon içinde kolay kolay değişmez.. mesela duran top konusu: sezon öncesi kampında sıkça çalışılır ve topun başına kimin geçeceği bellidir.. bizdeki gibi 10 kiş geçmez topun başına.. penaltıcıların sırası bellidir mesela.. bizde taç atışını gidip cardozo kullanıyor!!

ama dedim ya .. bunlar takımı takım yapan olgular.. bizim hala neden takım olamadığımızın da göstergeleri..

Erkin
08.02.2016, 22:47
Anlamadığım kulüp zaten Bosingwa bir yerle anlaşmadığı sürece ücretini ödemekle yükümlü değil miydi. Parası ödenmediği için tek taraflı fesh hakkını kullanmıştı vs.

Bunların karın ağrısı ne..

selcuk
08.02.2016, 23:02
Anlamadığım kulüp zaten Bosingwa bir yerle anlaşmadığı sürece ücretini ödemekle yükümlü değil miydi. Parası ödenmediği için tek taraflı fesh hakkını kullanmıştı vs.

Bunların karın ağrısı ne..

böyle biseyin tekrar yasandigina inanmak istemiyorum

olduysa düsünce ufak olsun bizim olsun misali olabilir

kani6161
08.02.2016, 23:04
Özer hastaydı bildiğim bende o gün hastanedeydim. Ayrıca maçtan önce hasta olduğunu haberler yazmıştı. Akciğerleri ile ilgiliydi galiba

selcuk
08.02.2016, 23:15
güvenilir hic bir kaynak bunu dogrulamadi
yayilan dedikodu diyerekten algi yönetimi olusturulma havasi seziyorum

sazan gibi tuzaga düsmemek gerek

https://pbs.twimg.com/media/CauGxj3W0AAl5DS.jpghttps://pbs.twimg.com/media/CauGyB0XEAIxdI1.jpg

takim bu halde

Mesut
08.02.2016, 23:18
Kaptan olunmaz doğurulur :)
Liderlik ruhu her insan da olmayan bir unsur Yumlu Özer 30 yıl takımın formasını giyse de liderlik ruhu yok adamlar da Sabri yıllardır gsde kaptan mi yok o ruh yok.Hüseyin Cimsir iyi bir oyuncumuydu yok ama çok iyi bir kaptandi Tekke'yi söylemeye gerek yok o pazubandu takmayla olunmuyor kaptanlik

Mesut
08.02.2016, 23:21
Bence bu haber yalan Aytaç 'ın maaşı ney ki indirim istensin Özer zaten indirim yaptı Erkan için bir şey diyemem

Erkin
08.02.2016, 23:32
böyle biseyin tekrar yasandigina inanmak istemiyorum

olduysa düsünce ufak olsun bizim olsun misali olabilir

Ben de istemiyorum hocam. Varsa akıl tutulması yaşıyor olmalılar. Zira hiçbir mantıklı açıklaması yok; neticesinden haber uyduranlar yine bazı ayrıntıları atlamış sanırım. Yakın ihtimal bu..

trbzonsporlu
09.02.2016, 00:26
dün gece Granada Real madrid maçında forvet arkası pozisyonunda oynayan rochina yı çok beğendim. adam real orta sahası ve defansını çok zor durumlara düşürdü faul yapmaları hariç adamı durduramadılar. müthiş adam eksiltiyor ve pasları da çok isabetli. 1991 doğumlu ve 1,5 milyon euro market değeri var. yine aynı takımda 1996 doğumlu forvet oynayan success de gelecek vaad birebir de realli defans oyuncularını çok rahat eksilten bir oyuncu fakat success udineseden kiralıkmış.

asilhamsi
09.02.2016, 08:32

zeki ayakkabasını baglarken gol yedik.Böyle amatör bir oyuncunun bir daha bu formayı giymesi sacmalık olur.

Yumlu her ne olursa olsun konsantre olmak zorunda.Bana kalırsa konsantre olmamak macı satmakla eşdeger.

Yumlu da yetenekleri son derece kısıtlı bir adam.Bu nedenle onla da sezon sonu yollar ayrılmalı.Tıpkı diger tum yetersiz oyuncular gibi.

S.Seymen
09.02.2016, 08:36
zeki ayakkabasını baglarken gol yedik.Böyle amatör bir oyuncunun bir daha bu formayı giymesi sacmalık olur.

Yumlu her ne olursa olsun konsantre olmak zorunda.Bana kalırsa konsantre olmamak macı satmakla eşdeger.

Yumlu da yetenekleri son derece kısıtlı bir adam.Bu nedenle onla da sezon sonu yollar ayrılmalı.Tıpkı diger tum yetersiz oyuncular gibi.

elbetteki bazı kararları verebilmek için bilgi gerek birikim gerek futbol bilginiz ne seviyede bilmiyorum

ayrıca sizin gibi de düşünmüyorum

sonuçta önyargılarla uğraşmak zordur

belki benimki belki sizin ki ama ben artık u konuyu en azından sizinle tartışmayacağım :)

revolution
09.02.2016, 09:32
günaydın forum .

karadeniz'in bir günü bir günü tutmayan havası gibi
bende bu gün bu seferlik iyi şeyler yazacağım .

bence futbolcularımıza çamur atılıyor .
tamamen değersizleştirme , itibarsızlaştırma operasyonu .
kim , neden , nasıl bir fayda sağlar bilemiyorum ama
adı geçen futbolcularımızın şu vaziyette böyle bir polemiğe gireceklerini zannetmiyorum .
kaldı ki reis kaptanlık verilebilecek kadar takım içinde de sevilen birisi.

medyanın , şehrin , hatta taraftarın büyük çoğunluğu
futbolculara laf ediyor ama sorun bu çocuklarda değil aslında .
ceplerine para da doldursan , kuş tüyü yatakta da yatırsan
sorunu sadece futbolculara bağlamak akıllıca değil bence.

teneke bağlayıp yolladığımız nice futbolcular gidip başka takımlarda
bırak üst düzey performansı , normal performansıyla oynuyor ve
el üstünde tutulup başarılı oluyorsa
sorunu sadece futbolcuda değil kulübü oluşturan yapının tamamında ararım ben .

bu durum bizden gidip başarılı olan teknik direktörler içinde geçerli .

bana göre
evet çoğu vasat , kapasitelerini kullanamıyorlar ve bizi çok kızdırıyorlar
ama inanın bu futbolcular da bizim kadar üzülüyor .
eşşek gibi koş , bütün hafta hazırlan ,
hem hak ettiğini alama , hem de taraftardan tonla hakaret ye .
üstüne bir de itibarsızlaştırma operasyonuna tabi tutul .
afedersin de karşındaki de b.k çuvalı değil yani .

geldiğimiz kritik noktada
futbolculara taktik antrenmanların yanında ( kabul . eksikleri var ve çalışmaları gerekir. )
mental anlamda psikolojik destek sağlamak
birinci öncelikli iş olmalıdır .
bu kısacık zaman diliminde kendilerine değer verildiği hissettirilmeli ,
aidiyet duygusunu hakim kılacak atraksiyonlar ( durum ne kadar kötü de olsa taraftarla buluşma organizasyonu , yüz-yüze hataların deklare edilmesi ve çözüm önerileri , ailecek katılabilinecek aktiviteler , trabzonspor'lu ünlülerin tesislerde futbolcularla buluşması , sağlık sorunu olan çocukları ziyaret , yerel basınla futbolcu-teknik heyet buluşması , gerekirse ailecek 1 günlük günübirlik turizm faaliyetleri , hatta rizespor'lu futbolcu ve aileleri ile aynı ortamda sohbet, ziyaret faaliyetleri , kendi aralarında dart, langırt, masa tenisi,pes 2016 turnuvaları v.s . ) planlanmalıdır.

bunu neden diyorum biliyor musunuz .
aynı durum benim çalıştığım işyeri içinde geçerliydi .
bu ve buna benzer küçük ama önemli faaliyetlerle
dibe vuran performansımız çok değil 2-3 hafta içinde
yukarıya doğru bir ivme kazanmıştı .

her şey bedensel performans değil yani .
insan ruhunu sadece para doyurmuyor .
sevgi ve her daim pozitif düşünce bizi ( en azından )
40 ve üstü puanlara ulaştırabilir .
akıllı adama her gün deli dersen en sonunda deli olur çıkar .
yapılması gereken sadece yıpranmış olan güveni tekrar kazandırmak .
aha da buraya yazıyorum .
insan moralini bozmasın . yapamayacağı şey yoktur bu dünyada .
bu bataklıktan bizi çıkaracak yine bu futbolcuların olacağını unutmayalım .

kısaca sakin kalın .
ama en önemlisi pozitif kalın .

hadi eyvallah .

Ertan 51
09.02.2016, 11:18
@revolution renktaşım çok güzel bir yazı paylaşmış teşekkür ederim kendisine,
hepsine de katılıyorum ama ne olursa olsun mevki itibarı ile en az 5-6 transfer şart gözüküyor,
sol bek-stoper-orta saha-10 numara-sağ kanat-golcü,
tabi bunlar alınınca iş bitmiyor,
üstteki yazının mesajını anlayıp yerine getiremez isek,
öbür sezon sonuna da bu aldıklarımız çöp muamelesi görecek,
inşallah eksikler layıkıyla doldurulur,
bizler gerekli sabrı ve desteği gösteririz,
takıma ve camiaya bi öz güven gelir de artık bu çileler biter,
ben yoruldum çünkü :(

Onur Akyüz
09.02.2016, 11:28
Valla dışarıda mis gibi bir hava var, güneş pırıl pırıl..

Takımımız bana da bi güzel görünmeye başladı ama hava biraz kararsa eminim ki bu güzelim takımın sadece 2-3 değerli futbolcusu var diye düşüneceğim.

Dip.Ing.Mag.
09.02.2016, 12:28
______________Onur________________
Bosingwa____Yumlu___Akakpo____Aykut
__________Aytac___Özer_____________
Cavanda_______Erkan___________Yusuf
_____________Muhammet____________

5 de yese 10 da yese bu kadroda israr etmeli diger sakatlarin durumu düzelene Kadar. bunun disinda kurulacak kadrolar harakiridir.

Dip.Ing.Mag.
09.02.2016, 12:42
o Kadar berbat bir dönemdeyiz ki takimimizdaki bazi gercek cöp oycular (bknz. Fatih Atik) haric, gercekten de potansiyelini tam göremedigimiz oyuncular var. öyle ki bu oyunculari oturmus bir kadrosu olan baska bir takima yerlestirsen bizim les ligimize damgasini vuracak potansiyele sahipler. fakat bizde sadece ziyan olarak lanse edilmekten öteye gecemiyorlar.

Hüseyin Bağdat
09.02.2016, 13:33

5 de yese 10 da yese bu kadroda israr etmeli diger sakatlarin durumu düzelene Kadar. bunun disinda kurulacak kadrolar harakiridir. Genel anlamda olmasi gerek kadro ama Özer'in orda olmasi beni düşündürüyor birde Marin'e yer acilsa daha iyi olmaz mı?

Dip.Ing.Mag.
09.02.2016, 13:46
Genel anlamda olmasi gerek kadro ama Özer'in orda olmasi beni düşündürüyor birde Marin'e yer acilsa daha iyi olmaz mı?

hocam Özer ayaginda top tutabiliyor en azindan o bölgedeki en büyük sorunumuz da o zaten hep tek yönlü oyunculardan kurulu olmasi Özer o bölgede olursa bu eksikligi gidermis oluruz. marin ise sahsi görüsümdür ancak acilan rakiplere karsi kullanilmali. kapali oynayan takimlara karsi ayni Alanzinho gibi hic bir sey yapamiyor.

karahanbakar
09.02.2016, 13:57

5 de yese 10 da yese bu kadroda israr etmeli diger sakatlarin durumu düzelene Kadar. bunun disinda kurulacak kadrolar harakiridir.

Özer, Erkan ? Gardaş bu adamlar futbol katili, bunları nasıl yazarsın kadroya. Özer yerine Ekici, Erkan yerine Marin dersen olur derim. Hele ki Erkan, aman aman. Maç boyunca tek yaptığı şey topu alıp orta saha çizgisine paralel ileri geri koşmak. Özer'de çok fazla oynuyor topla. Ayağında top tutan diyorsun kardeşim ama çok fazla tutuyor malesef. Sağ açıkta daha faydalı olur bence. En azından isabetli kanat ortası gelir arada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dip.Ing.Mag.
09.02.2016, 14:00
Özer, Erkan ? Gardaş bu adamlar futbol katili, bunları nasıl yazarsın kadroya. Özer yerine Ekici, Erkan yerine Marin dersen olur derim. Hele ki Erkan, aman aman. Maç boyunca tek yaptığı şey topu alıp orta saha çizgisine paralel ileri geri koşmak. Özer'de çok fazla oynuyor topla. Ayağında top tutan diyorsun kardeşim ama çok fazla tutuyor malesef. Sağ açıkta daha faydalı olur bence. En azından isabetli kanat ortası gelir arada.

Hocam sakatlar iyileşene kadar yazdım zaten. Erkan ı ben de beğenmiyorum fakat marinden kesinlikle daha efektif. Özerden kanat manat olmaz şahsi görüşümdür. O mevkiide oynarsa daha iyi sakatların yoklugunda.
Alttan giriyorum üstten çıkıyorum bakıyorum en ideal kadro bu...

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

karahanbakar
09.02.2016, 14:03
Hocam sakatlar iyileşene kadar yazdım zaten. Erkan ı ben de beğenmiyorum fakat marinden kesinlikle daha efektif. Özerden kanat manat olmaz şahsi görüşümdür. O mevkiide oynarsa daha iyi sakatların yoklugunda.
Alttan giriyorum üstten çıkıyorum bakıyorum en ideal kadro bu...

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Ben de sakatlıktan dolayı böyle dizdiğini düşündüm ama sonra yumlu ve Aykut'u gördüm :)

Akhisar maçındaki Marin'i gördükten sonra kesin Marin derim ben. Gerçekten çok temiz paslar attı. Erkan hareketli ama bi etkisi yok, bal yapmayan arı gibi. Pas atmaktan da aciz. Ben yeminliyim onun oynadığı maçı izlemeyesiye :)

Reha Asan
09.02.2016, 15:12
Sporx'e göre Mbia transfer ücreti (6 milyon euro) tek seferde ödenmiş.site ücreti tek seferde gönderdi diyor.

Hüseyin Bağdat
09.02.2016, 16:32
hocam Özer ayaginda top tutabiliyor en azindan o bölgedeki en büyük sorunumuz da o zaten hep tek yönlü oyunculardan kurulu olmasi Özer o bölgede olursa bu eksikligi gidermis oluruz. marin ise sahsi görüsümdür ancak acilan rakiplere karsi kullanilmali. kapali oynayan takimlara karsi ayni Alanzinho gibi hic bir sey yapamiyor.
Bu yoklukta Özer oynayabilir diyelim ama ven Erkan yetine Marin'le başlanması gerektiğini düşünüyorum. Erkan duruma göre oyina dahil olur. Marin Muhammet ikilisi iyi olacak bence. Defansa birsey diyemem hepsi aynı nasılsa. 1461 den gelen eleman denenebilir. Bizim bir şekilde kalan maçlarını aynı kadro ile oynamamiz lazım.

Ertan 51
09.02.2016, 17:16
Sakatlıklar feci,

Okay 1 ay yok,
Cardo 1 ay yok,
Mehmet 1.5 ay yok,
Güray 2 ay yok,
Bosi Reis taburcu olmuş evde tedavi görüyormuş,
Mustafa ve Aykut düzelmiş,

inşallah elde kalan bi kaç değerli oyuncumuz sağ salim ligi tamamlar da onların sayesinde lige tutunmuş oluruz,son haftalara huzurlu gireriz.

cewat
09.02.2016, 17:28
Sakatlıklar feci,

Okay 1 ay yok,
Cardo 1 ay yok,
Mehmet 1.5 ay yok,
Güray 2 ay yok,
Bosi Reis taburcu olmuş evde tedavi görüyormuş,
Mustafa ve Aykut düzelmiş,

inşallah elde kalan bi kaç değerli oyuncumuz sağ salim ligi tamamlar da onların sayesinde lige tutunmuş oluruz,son haftalara huzurlu gireriz.

Abi, Musa'dan hiç bahsetmemişsin bile (; cidden istemsizce güldüm fark edince.

INCIK
09.02.2016, 19:34
yenı sezon ıcın en az 10-12 transfer lazım.

Kemal Öztel
09.02.2016, 19:37
Facebookta bi kaç yerde Cavanda için Çinden 6m euroluk teklif olduğu yazılıyor şayet doğruysa 8-10a satabiliriz bence

Mesut
09.02.2016, 20:19
Facebookta bi kaç yerde Cavanda için Çinden 6m euroluk teklif olduğu yazılıyor şayet doğruysa 8-10a satabiliriz bence

Benim görüşüm takım komple değişmek gerek.
Onur Güray Aykut Aytac Ekici ve Mami dışında herkesin gitmesi gerek nokta atışlar yapmamız lazım

selcuk
09.02.2016, 20:23
enteresan duyumlar var sosyal medyada
ben olsam, eger bu teklifler dogruysa, hepsini yollardim

gencler oynasin

gometra
09.02.2016, 20:40
Cavanda suda yürüse 6 milyondan fazlaya satamayız, Bosingwa olmasa Salih'le devam etmezdim ama Bosingwa dönmüşken Cavanda'yı satmak makul geliyor. Keşke imkan olsaydı da Cardozo'yu da 6-8 arası bi paraya gönderseydik.

Uğur Kalyoncu
09.02.2016, 21:13
Cavanda ya 6 değil 3 verseler bile satilmasi lazim..Adamin kendine hayri yok..

S.Seymen
09.02.2016, 21:13
sakatlıklar can sıkıcı ama bardağın dolu tarafından da bakılabilir

kadro yazan arkadaşlar kadro kurmakta zorlanmıyordur

kim varsa yaz al sana kadro...

alone_6161
09.02.2016, 21:28
Cavanda'nın bedeni Trabzon'da ama, zihni transfer olmuş hatta imza parasını bile almış. 6 milyon avro doğruysa hemen satılmalı....

serdar
09.02.2016, 21:47
Bence Cavanda Avrupa sampiyonasindan sonra satilmali... Toparlanacagini düsünüyorum.

Faruk BERBER
09.02.2016, 21:54
Benim görüşüm takım komple değişmek gerek.
Onur Güray Aykut Aytac Ekici ve Mami dışında herkesin gitmesi gerek nokta atışlar yapmamız lazım

Ben olsam Güray'ı da bu listeye eklemezdim, sırf yeni transfer diye katlanmak zorundayız gibi düşünüyorum.

Ekici'yi tamamlayacak isimler getireceksek ben de kalsın diyorum ama etrafını oynatma kabiliyetini geliştirmezse o da gidebilir.

Bud Spencer
09.02.2016, 22:10
cavandayi bakalim oynatacaklarmi avrupa sampiyonasinda
zamaninda aynisini adrian icin söylüyordu herkes...hic bir sey degismedi
sezon sonu bulamayacagimiz bir teklif varsa satilmali...fakat mayis ayina kadar kalirsada sikinti yok...cavandayi her türlü zararsiz okuturuz

memozcan
09.02.2016, 22:36
Ben olsam Güray'ı da bu listeye eklemezdim, sırf yeni transfer diye katlanmak zorundayız gibi düşünüyorum.

Ekici'yi tamamlayacak isimler getireceksek ben de kalsın diyorum ama etrafını oynatma kabiliyetini geliştirmezse o da gidebilir.
ben bu fikre katılmıyorum .. bir takımın kadrosu 24-25 kişi olur.. bunun 17-18'i rotasyon oyuncusu olur.. biz çok iyi rotasyon ouncusu olacak yusuf, yumlu, özer, z. yavru gibi oyunculara as oyuncu gibi kullanıp as oyuncu gözüyle bakıyoruz.. böylelikle bu oyuncuların üstüne aşırı yük biniyor ve kaldıramıyorlar.. halbuki bu oyuncular 13-14 kişilik oyuncu grubundan sonra kullanılsalar maliyet-fayda açısından çok yararlı olacaklarını düşünüyorum..

yorumsuz6117
09.02.2016, 22:48
Cardozo haberleri kesildi çok iyi olucak satsak.. Onur dışında satılmayacak oyuncu yok iyi teklif kime yapılırsa satsınlar..

Kemal Öztel
09.02.2016, 23:02
Bu sezon zaten gitmiş Cardozo+Cavanda+Douglası 15m euroya kapatırsak çinlilere mali olarak buyuk bir hamle yapılmış olur..

Enes Başkaya60
09.02.2016, 23:03
Yattara : Karadenizliyim ben Allahına kurban be...

Reha Asan
09.02.2016, 23:09
Cavanda genç ve maaş yükü olarak az,takımda sağ bek olarak önemli yeri var ve yaz döneminde dünya kupası var.
sanırım gitmemesi için gerekçelerimiz bunlar.
giderse yerinde salih ve bosingwa kalıyor diye endişe edebiliriz ki haklı bir sebep olabilir.
ama dünya kupası için saklamak pek iyi bir düşünce olarak gelmiyor bana.Cavandanın kadroya gireceğinin garantisi var mı?farzedin ki girmedi.satmak istersek kaça satarız cavandayı ondan sonra.
yerine kimi koyacağız endişesi içinde eğer satmayı kafaya koydularsa Çin'e 8-10 arası birşeye satabilirsek satalım gitsin.

slmn
09.02.2016, 23:13
Sene sonu Howard gidici, Onur yakışır Everton'a :)

Yavuz KÜÇÜK
10.02.2016, 01:15
Allah yardımcımız olsun demekten başka hiç bir şey gelmiyor elimden. Kulübe 3-5 lira katkı yapın. Takımı yalnız bırakmayalım sene sonuna kendimizi hayırlısıyla atalım İnşallah.

Bedri Sertkaya
10.02.2016, 03:00
Trabzonspor'un yeni hocası olabilecek bir adam Lito Vidigal Evet garip gelebilir hepinize.Lakin bu adam da gelecek var. Kendileri 4-3-3'cüdür ve son maçta mutlak favori Porto'yu yenmişlerdir.Ersun gelmeyecekse ve mevcuttaki yerli antrenörlerle bu iş zaten olmaz. Trabzonspor'a ofans futbolu oynatabilecek ve defans futboluyla oyalanmasına son verecek karakterde bir adam.
8566

ASIL TEKNİK DİREKTÖR ADAYIM DAHA GENÇ VE GELECEK VAAD EDEN OFANSİF ZİHNİYETTE BİR DİREKTÖR: EMERY!

8567

Galibiyet ortalaması yüzde 47 ve Portekizliden iki kat iyi lakin getirmek zor iş böylelerini türkiye'ye getirmek.

Ve En uygun gördüğüm aday Almanların iyi oyuncularından Klinsmann hocalığı da iyi belliki!
Yüzde 57 ortalama ile iki direktörüde geride bıraktı!Klinsman'ın tek handikapı kulüp çalıştırmadaki tecrübe eksikliği!

8568

selcuk
10.02.2016, 03:15
Allah yardımcımız olsun demekten başka hiç bir şey gelmiyor elimden. Kulübe 3-5 lira katkı yapın. Takımı yalnız bırakmayalım sene sonuna kendimizi hayırlısıyla atalım İnşallah.
gecmis olsun
nasil gecdi icerideki vakit

Ertan 51
10.02.2016, 08:39
Abi, Musa'dan hiç bahsetmemişsin bile (; cidden istemsizce güldüm fark edince.
:) Efendi uşak ama inan aynen senin düşündüğün sebepten yazmadım,
olsa ne olur olmasa ne,gerek görmedim,sen de iyi yakalamışsın ha :)

cewat
10.02.2016, 09:37
:) Efendi uşak ama inan aynen senin düşündüğün sebepten yazmadım,
olsa ne olur olmasa ne,gerek görmedim,sen de iyi yakalamışsın ha :)

Efendiliğine hiç şüphem yok ve iyi niyetle çalıştığına inanıyorum bende ancak tam da dediğiniz gibi varlığı veya yokluğu pek bir şey değiştirmiyor.

Ama hala gülüyorum abi :) Allah'ta sizi güldürsün.

Tayfun
10.02.2016, 10:04
Oscar Cardozo, 6.5 m euro karşılığında Çin'in Guangzhou Evergrande kulübüne transfer olmak üzere. [Spor X]

İyi para, temiz para, güzel para :D

İ. SARAL
10.02.2016, 10:12
Oscar Cardozo, 6.5 m euro karşılığında Çin'in Guangzhou Evergrande kulübüne transfer olmak üzere. [Spor X]

İyi para, temiz para, güzel para :D

Ben de satılmasından yanayım ama geriye 1,5 forvet kalıyor, onu ne yapacağız?

Onur Akyüz
10.02.2016, 10:15
Cardozo'ya o para veriliyorsa satılması doğru olur.

Çok sevmeme rağmen.

Tayfun
10.02.2016, 10:19
Ben de satılmasından yanayım ama geriye 1,5 forvet kalıyor, onu ne yapacağız?

Ne diyelim geri kalan haftalarda Allah Muhammet Demir'e sakatlık vermesin :)

asilhamsi
10.02.2016, 10:40
Satalım ya ne olak.Mbia yı sattık ortasaha canavar gibi.Butun macları forse ediyoruz.

mesaced1967
10.02.2016, 10:53
Valla sezon bitmiş zaten 15 maçta 16 puanda bi şekilde alırız Cardozo 6.5 Cavanda 6'ya gidiyorsa gitsin onlar varken de kanser oluyoruz yokken de olacağız

Onur - Bosingwa - Akakpo - Mustafa - Aykut Demir - Aytaç Kara - Yusuf Yazıcı - Marin - Özer(Maalesef) - Erkan ya da Yusuf (Maalesef) - Muhammet ile oynarız

Ertan 51
10.02.2016, 11:08
Efendiliğine hiç şüphem yok ve iyi niyetle çalıştığına inanıyorum bende ancak tam da dediğiniz gibi varlığı veya yokluğu pek bir şey değiştirmiyor.

Ama hala gülüyorum abi :) Allah'ta sizi güldürsün.
:) Sağol Cevatım,gönlüne kurban,sen de hep gül inşallah.

Bu ara da Cardo ya acayip üzülürüm valla,
niye sattınız diye ver yansın etmem ama içim yanar yanar da isyaaaaannnn,
olurum kendi kendime :(

asilhamsi
10.02.2016, 11:12
---------onur--------

boss----mustafa---akakpo---aykut

---yusuf yazici----aytac----abdülkadir

cavanda-----------------------marin

--------------muhammet------------------

boyle devam kalan maclarda.

özer,erkan,yusuf sezon sonuna kadar kadroda olmamalı.Sezon sonu 3 ude gonderilmeli.

selcuk
10.02.2016, 11:12
cin bitmez bir deniz degil
3 yillik 1milyar dolar/yilda olmak üzeri havuz anlasmasi yaptilar,
yabanci kuralini 3+1 den 4yabanci +1 asya federasyonu lisansli yabanci kurali yaptilar
normalde bu kurallar önümüzdeki 3 yil degismez

yeni bir sike/bahis skandali vs. olmadigi sürece

bu demek oluyorki bu kisdan sonrada büyük transferler olacaktir ama bunlar kontenjan yüzünden secilmis süperstarlar olacaktir
marta kadar ne koparirsak kardir bence
su an ben olsam cinden gelen her teklifi kabul ederdim

asilhamsi
10.02.2016, 11:14
onumuzdeki sene icin bence takım 4-3-3 e gore kurulmalı.

yedek kadro :

--------------ugurcan-------------

boss-----aykut----akakpo-------transfer

-------yuksel-----batuhan----okay-------

transfer--------------------------------transfer

----------------beşir,transfer--------------------

as kadro :

-------------------onur-----------------------

transfer------transfer------------transfer-------guray

----------ekici---------aytac----------transfer----------

transfer----------------muhammet----------------transfer

cewat
10.02.2016, 11:16
:) Sağol Cevatım,gönlüne kurban,sen de hep gül inşallah.

Bu ara da Cardo ya acayip üzülürüm valla,
niye sattınız diye ver yansın etmem ama içim yanar yanar da isyaaaaannnn,
olurum kendi kendime :(

Bilmukabele abim.

cewat
10.02.2016, 11:22
cin bitmez bir deniz degil
3 yillik 1milyar dolar/yilda olmak üzeri havuz anlasmasi yaptilar,
yabanci kuralini 3+1 den 4yabanci +1 asya federasyonu lisansli yabanci kurali yaptilar
normalde bu kurallar önümüzdeki 3 yil degismez

yeni bir sike/bahis skandali vs. olmadigi sürece

bu demek oluyorki bu kisdan sonrada büyük transferler olacaktir ama bunlar kontenjan yüzünden secilmis süperstarlar olacaktir
marta kadar ne koparirsak kardir bence
su an ben olsam cinden gelen her teklifi kabul ederdim

Şahsen bende katılıyorum bu duruma. Zira yaz transfer dönemine takımların %90'ı kontenjanı doldurmuş olacaklardır. Bu dönemde, seneye kadroda düşünülmeyenler içerisinden satabildiğimiz herkes satılmalıdır. Hedef, ruh ve kalite yok netice olarak takım da. Çok bir şey kaybetmeyiz.

kyodou
10.02.2016, 11:32
Bosingwa' yı bile Hindistan' a satarız belki sene sonu. Adamlar bütün emeklileri topluyor.

Adem Akyüz'
10.02.2016, 11:33
Cardozo zu China??? %90

Cavanda zu China ???

Murat'
10.02.2016, 11:49
Cavanda'nın Euro 2016'da oynayacağına nasıl kesin gözle bakıyorsunuz? 2 milyon avroya aldığımız adamın değerinin altı ayda 6-7 milyon avroya çıkması için çok ekstra şeyler yapmış olması gerek. Bu adamın bu sene iyi oynadığı maç sayısı bir elin parmağını geçmez.

7can61
10.02.2016, 11:58
Cardozo 6.5 o mis. Verdim gitti.

kyodou
10.02.2016, 12:26
Cardozo 6.5, Mbia 6..

Toplam 41 Milyon TL

Yarım dönemlik tüm oyuncuların maaşları...

Mert Oğuzlu61
10.02.2016, 12:48
Eğer Cardozo giderse takımda an itibariyle (kiralıktan dönecekleri hesaba katmıyorum, Ndoye+Yatabare bir şekilde satılır) yüksek maaş alanlar şöyle sıralanıyor olacak;

Onur: 2.2m euro
Marin: 1.6m euro (sezon sonu gidiyor)
Erkan: 1.6m euro
Douglas: 1.5m euro
M.Ekici: 1.4m euro
Sefa: 1.3m euro (Yeni Soner... Maç başısı bile yüksek, 3 maça çıksa Trabzon dan 1 daire alır)
Aykut: 1m euro (vefa ?)

Maaş bandı epeyce aşağıya çekilecek gibi gözüküyor. Sefa ve Aykut un sözleşmeleri yenilenirse, Douglas yollanırsa tamamdır. Sezon sonu en azından maaş yükü hafiflemiş olur, daha ucuz ve iyi oyuncular transfer edip bjk gibi yavaş yavaş yükselişe geçeriz. Tabii çok iyi antrenör şart...

Mert'
10.02.2016, 13:20
Cardozo için 6.5 veriyorlarsa hiç düşünmeden satsınlar. Keza Cavanda'da 5-6 gibi tekliflere satılabilir.

gökhants1966
10.02.2016, 13:21
Transferleri 2 sezona yaymamız gerekiyor bir anda 10-15 oyuncu alamayız yapacağımız transferler nokta atışı olmalı hacının yaptığı gibi yaparsak yine sıradan bir kadro izleriz.

4-2-3-1 oynayacağımızı düşüürsek İlk etapta ortasaha ve hücum hattını tamamen değiştirecek nokta atışı denilebilecek 6 oyuncu transferini gerçekleştirmeliyiz.Satılacak oyunculardan elde edilecek gelire ek olarak kasadan ekleyeceğimiz parayla İlk sezon için toplamda 40 milyon euroluk transfer bütçesi oluşturabiliriz.2016-2017 sezonu için geri dörtlüyü cavanda-mustafa-aykut-güray şeklinde oluşturup sezona girebiliriz.

2017-2018 sezonu için ise geri dörtlüyü nokta atışı transferlerle tamamen değiştirmek için 25 milyon euroluk bir transfer bütçesi oluşturabiliriz.Geri dörtlüyle ilgili problemleri de nokta atışı transferlerle çözdüğümüz zaman 2017-2018 sezonuna şampiyonluk parolasıyla girebilirizi diye düşünüyorum.

Akhisarın geri dörtlüsüne baktığımız zaman Douglao dışında 2.lig seviyesinde oyuncular olduğunu görüyoruz ama adamlar çok az gol yiyor demek ki ortasahan iyiyse takım savunması iyiyse defansın çok da fazla önemi olmuyor.Bu nedenle yukarıda belirttiğim gibi ilk etapta 2016-2017 sezonu için ortasaha ve hücum hattı tamamen değiştirilmeli.Teknik direktör olarak da lucescunun gelmesi bizim için en hayırlısı olur.

Alacağımız oyuncular genç,hedefleri olan,oyunu iki yönlü oynayabilen oyuncular olmalı.Mental,Teknik ve Fiziksel kapasiteyi birleştirip düşündüğümüzde alabileceğimiz en iyi oyuncuları almalıyız.Bir örnek verecek olursak Danimarkada oynayan Pione Sistoyu verebilirim.

Pione Sisto = Dribbling + Top Kontrol + Çabukluk + Çalışkanlık + Dayanıklılık

Sisto 21 yaşında genç,yetenekli ve gelecek vadeden bir oyuncu.Aradığımız tüm özelliklere sahip.Kanat oyuncusundan beklenmeyecek ölçüde bir bitiriciliğe sahip.Yattaranın defansa yardım edeni ve daha bitirici olan tipi.Böyle adamlarla deplasmanda hem sağlam savunma yaparsın hem de etkili hücumlar.

Tayfun
10.02.2016, 13:25
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/18901-2S0W2X6C.jpg

Aykut takke'yi takmış.

Basına gönderme yapıyor bence :D

Serdar A
10.02.2016, 13:32
Finansal açıdan yaklaşınca mantıklı bir bakış açısı olabilir ancak forvet alternatifsiz kalmaz mı bu durumda ? Kadroda o pozisyonda sadece Muhammet Demir ve Beşir mevcut. Herhangi bir sakatlık durumunda tamamen alternatifsiz kalabiliriz ve o pozisyonda idare edebilecek bir alternatif oyuncumuz dahi yok (Sefa'yı o bölge için alternatif olabilecek düzeyde bulmuyorum). Bu bütün takımı olumsuz etkileyebilecek düzeyde bir risk.

Bu olası satışla tamamen Avrupa kupalarına gitmemeyi kabullenmiş oluruz.

Gidemeyeceğiz zaten .

Bizim için bu kısa vadede tek ideal hedef , Uefa'nın Haziran denetlemesinden zarar görmeden çıkmaktır.

Cardozo için teklif 7 milyom € ve futbolcuya da yıllık buna yakın bir ödeme planı sunulmuşken , her iki tarafında ( futbolcu-kulüp) bunu değerlendirmesi gerekir.

Sadece Cardozo değil , Douglas , Erkan ve gerçekten mevcut değerinin iki katı kadar bir teklif gelirse Cavanda içinde masaya oturulabilir. Bu futbolcular dışında bir başka sorunda Sefa'nın durumu .

Bunlar dışında kalan futbolcuların sözleşme fesihleri , ya da anadolu kulüplerine gönderilmeleri büyük maliyet göğüslemeyi gerektirecek kadar büyük değil .

Burada değerlendirme yaparken hemen herkes meseleye kendi merkezinden ve duygusal bakış açısı ile yaklaşıyor.

Bu takımı gelecek yıl çalıştıracak hoca bu futbolculardan hiç biri ile çalışmak istemiyorsa , temiz bir sayfa istiyorsa, kadroda tutmanın bir manası yoktur. Değerince teklif alan varsa , devre arasından gönderilmesi daha da iyidir. Futbolcuya ödemeyeceğin para ile birlikte kümülatif tasarruf değerin artıyor.

Ve ayrıca tek pazar Çin değil . Transfer tescili açık 20 civarı lig var.

Fatih Öztürk
10.02.2016, 13:49
Cardozo ve Cavanda'da giderse alternatifsiz iki bölgemiz daha olacak ne güzel !
Sezon sıralamamızı bir kaç hafta önce 10.olarak görüyordum bu saatten sonra 13 ile 15.sıra olarak görüyorum.

Bilâl ÇOBAN
10.02.2016, 13:54
Sezon sıralamamızı bir kaç hafta önce 10.olarak görüyordum bu saatten sonra 13 ile 15.sıra olarak görüyorum.

sene sonunda 6. olmak ile 14. olmak arasındaki fark nedir hocam ?

İ. SARAL
10.02.2016, 13:55

Abi ha 10 ha 13, 15 :) Küme düşmeyelim yeter :)

Ozan Yılmaz
10.02.2016, 13:58
ilk 6 sıra tff den performans ödülü alır, ekstradan.

Bilâl ÇOBAN
10.02.2016, 13:59
ilk 6 sıra tff den performans ödülü alır, ekstradan.

Cardozo'dan alacağımız 6,5 milyon eurodan fazla mı ?

Fatih Öztürk
10.02.2016, 14:11
Rezaletin diğer adı olur kardeşim :)

Abi ha 10 ha 13, 15 :) Küme düşmeyelim yeter :)
Düşünsene ligi 15.bitiriyormuşuz bide UEFA'dan mali kriterlerden ötürü puan silme cezası alıyormuşuz eyvah eyvah :D

Tayfun
10.02.2016, 14:13
TRABZONSPORİZM @trabzonsporizm1 (https://twitter.com/trabzonsporizm1) 8 dk.8 dakika önce (https://twitter.com/trabzonsporizm1/status/697390954718883840)

SON DAKİKA:2010'da Twente'yi şampiyon yapan scout ekibi kulübümüzde görev yapacak. Ekibin başında Jan Van Staa var.

https://pbs.twimg.com/media/Ca2hXGYWAAAxvoY.jpg

slmn
10.02.2016, 14:19
Tebrik ederim yukarıdaki twitter hesabının sahibi arkadaşları, kaç gündür konuştuğumuz olayı son dakika diye vermekte büyük başarı.

Ozan Yılmaz
10.02.2016, 14:24
Cardozo'dan alacağımız 6,5 milyon eurodan fazla mı ?

Öncelikle tek yönlü düşündüğünüzü belirtmek isterim,

Şu şekilde açıklamaya çalışayım size ve sizin gibi düşünenlere;

1- İlk 6'da yer alırsan yurt içi ve yurt dışı itibarın olumlu halde kalabilirken, 14. sırada sezonu bitirmen büyük bir itibar zedelemesi ve dalga konusu olacaktır,
2- Sezonu ilk 6 içerisinde bitirmen halinde futbolcularının değerleri ya olduğu düzeyde kalır ya da artış gösterir ve bu da satmanı ve bonservis kazanmanı kolaylaştırır. 14. olursan futbolcuların büyük değer kaybeder ve ne satabilirsin ne de bonservis kazanabilirsin,
3- Sezonu ilk 6 sırada tamamlaman üst düzey hoca ve futbolcu transferi yapabilmeni kolaylaştırırken, 14. sırada bitirmen demek hoca ve futbolcuların burun kıvıracağı ve gelmek istemeyeceği bir yere dönüşmeni sağlar...

Bu maddeleri ve örnekleri arttırabiliriz.

Total olumsuzluğa bakarsak, 6,5 mil. €'dan kat kat fazla bir zarara uğrayacağımız şüphe duyulmayacak bir gerçek olacaktır bu durumda.

Bilmem anlatabildim mi, düşündüklerimi bu yazıyla?

Bilâl ÇOBAN
10.02.2016, 14:28

1- İlk 6'da yer alırsan yurt içi ve yurt dışı itibarın olumlu halde kalabilirken, 14. sırada sezonu bitirmen büyük bir itibar zedelemesi ve dalga konusu olacaktır,
2- Sezonu ilk 6 içerisinde bitirmen halinde futbolcularının değerleri ya olduğu düzeyde kalır ya da artış gösterir ve bu da satmanı ve bonservis kazanmanı kolaylaştırır. 14. olursan futbolcuların büyük değer kaybeder ve ne satabilirsin ne de bonservis kazanabilirsin,
3- Sezonu ilk 6 sırada tamamlaman üst düzey hoca ve futbolcu transferi yapabilmeni kolaylaştırırken, 14. sırada bitirmen demek hoca ve futbolcuların burun kıvıracağı ve gelmek istemeyeceği bir yere dönüşmeni sağlar...

Total olumsuzluğa bakarsak, 6,5 mil. €'dan kat kat fazla bir zarara uğrayacağımız şüphe duyulmayacak bir gerçek olacaktır bu durumda.

anlatabildin elbette de, mali tabloyu düzenlemezsek uğrayacağımız zarar - prestij kaybının hesabını nasıl yapalım?
Cardozo, mükemmel profesyonel, güzel insan. Lakin yaşı ve bizim ruhsuzlar ordusuna uymadığı belli. 6,5 milyon euro da az para değil. Yeni stadyum ile birlikte yeni kadro kurulacağı da aşikarken, böyle bir teklifi neden kaçıralım ?

Bahadır Şimşek
10.02.2016, 14:31
Gören de Cardozo şu anki haliyle bizi tek başına 6. yapacak. Adam zaten 3 hafta oynamayacak neyin hesabını yapıyoruz burda.

Zamanı gelmişken ve ederinin üstünde teklif varken satmak akıllıca olur.

Ozan Yılmaz
10.02.2016, 14:35
anlatabildin elbette de, mali tabloyu düzenlemezsek uğrayacağımız zarar - prestij kaybının hesabını nasıl yapalım?
Cardozo, mükemmel profesyonel, güzel insan. Lakin yaşı ve bizim ruhsuzlar ordusuna uymadığı belli. 6,5 milyon euro da az para değil. Yeni stadyum ile birlikte yeni kadro kurulacağı da aşikarken, böyle bir teklifi neden kaçıralım ?

Ben Cardozo satılmasın demedim ki zaten, 6,5 mil.€ nakit bonservis alabiliyorsak bence de satılsın.

Sadece 6. ile 14. olmamız arasında ne fark var ki, sorunuza cevap olarak yazmıştım onları...

Bilâl ÇOBAN
10.02.2016, 14:38
Ben Cardozo satılmasın demedim ki zaten, 6,5 mil.€ nakit bonservis alabiliyorsak bence de satılsın.

Sadece 6. ile 14. olmamız arasında ne fark var ki, sorunuza cevap olarak yazmıştım onları...

Bu seneyi ister 6 isterse 14. bitirelim. Sonuç itibariyle bu sezonu lanetli sezonlarımız arasında ekleyeceğiz.

Serdar A
10.02.2016, 14:40
Mevcut kadroda tek olumlu gelişme , Marin ve Muhammet'in arasında iyi bir uyum yakalayabileceğinin sahada görünmesi... Başka da bir şey yok.

Cardozo sakat . Mart ayından önce hazır olamayacak. Fizik olarak çok kötü durumda . Cardozo'dan ancak gelecek sezon tam randıman alınabilir. Takım olarakta , kadroda öyle kulübü 3-4 maç taşıyacak adam yok . Kimse yok . Gruplaşma had safhada .

Bu kadronun hem mali yaptırımlardan sakınmak hem de mevcut dağınık düzeni dağıtmak için acilen temizlenmesi gerekiyor. Şimdi gidebilenler şimdi , şu an zarar ediliyorsa, sezon sonu yollar ayrılmalı.

Uefa Haziran denetlemelerinde yara alırsak , yani denetimli sınırlı yaptırım kararı dahi gelse , gelecek yılki projeyi çöpe atabilirsiniz. O koşulda Muharrem Usta yönetimi de ağır darbe alır ve ilk seçimde kaybeder. Gelecek yıl takımı çalıştıracak teknik ekip ile istişareler , futbolcu analiz değerlendirme biriminin teşkili ve harıl harıl sürmekte olan yeni stadyumun yetiştirilmesi ile bağıl potansiyel yeni gelir kalemlerine dönük geliştirilen projelerin tamamı bir ortak projeye hizmet etmektedir.

50. yıl projesinin akamete uğramaması , kulübün şu an üzerine titremesi gereken en temel görevidir.

Oğuzhan Fidan
10.02.2016, 15:25
Satarak ve küçülerek borç kapama taktiği geliştiriyolar şuanda. Para eden adamlar satılıyor. Yalnız yönetim şunuda düşünmeli bu takımda 2 forvet kaldı zaten. Muhammet ve cardozo. Birlikte oynadıkları zaman etkili olacaklar. Cardozoda satılırsa sıkıntılar dahada büyüyecek. Bu takım şuanda ligdeki çoğu takımı yenebilecek güçte ve psikolojide değil.

Oğuzhan Fidan
10.02.2016, 15:29
İyi kaliteli adamlarını satarak kısa vadede kar elde edebilirsin ama uzun vadede çok büyük zararları olabilir. Mali kriterleri yerine getirelim diye uğraşırken ciddi sportif başarısızlıkla zaten ağır darbe yiyoruz. İmajı çok fazla zedelendi kulübün zaten 6 olmakla 14 olmanın arasında imaj farkı var işte. Bakış açısı dar görüşlü olmayın satmanın zararı karından daha çok.

mesaced1967
10.02.2016, 15:29
TRABZONSPORİZM @trabzonsporizm1 (https://twitter.com/trabzonsporizm1) 8 dk.8 dakika önce (https://twitter.com/trabzonsporizm1/status/697390954718883840)

SON DAKİKA:2010'da Twente'yi şampiyon yapan scout ekibi kulübümüzde görev yapacak. Ekibin başında Jan Van Staa var.

https://pbs.twimg.com/media/Ca2hXGYWAAAxvoY.jpg

https://twitter.com/Sezerozkan6161/status/697399157066199041 ek olarak :D

Oğuzhan Fidan
10.02.2016, 15:34

Yazmadan önce yorumunu okumamıştım kardeşim aynı düşüncedeyim senle.. Yönetimin tutumunu beğenmiyorum şu aralar.. Futbol endüstrisi çok farklı.kazandığın sürece var olursun şirket mantığıyla yönetmek küçültmek daha fazla zararlar verebilir.sportif başarıyı es geçtiler. Bu sene çile senesi diye zaten adını koydular ve kabullendiler.

Hakan
10.02.2016, 16:12
Nagatomo ve Huddlestone sene sonu bedava mis gibi

Tayfun
10.02.2016, 16:12
Bursaspor - Twente maçı öncesinde yapılan röportajdan bir bölüm ;

Hollanda’da kulüplerin yönetim şekli nasıl? En büyük gelir kalemleri neler?

Jan Van Staa: Türkiye’deki gibi… Başkan ve yöneticiler var. En büyük gelirimiz tabii ki seyirci... Daha sonra sponsorlar. Ayrıca, yetiştirdiğimiz isimleri satarak da büyük kazanç sağlıyoruz. Mesela bu sezon 7 milyon Euro’luk transfer yaptık ama 25 milyon Euro’luk da oyuncu satışımız oldu. Bu konuya çok önem veriyoruz.

Türkiye’den beğendiniz oyuncular var mı?

Jan Van Staa: Takip ettiğimiz oyuncular oldu. Ama şöyle bir sıkıntı var Türk oyuncularda… Hemen yıldız olduklarını zannediyorlar. Ayrıca büyük paralar kazandıkları için bizimle görüşürken hemen bu durum ortaya çıkıyor… Bizim onları alıp geliştirmemiz gerekiyor. Ama bu şartlarda zor.

Ertan 51
10.02.2016, 16:14
Cavanda iyi bir takım ile,hedefi olan bir takım ile ritmini bulabilir,
Bosi reise yaş itibarı ile fazla güvenmemek lazım,
yani demem o ki evet şu ara berbatın berbatı ama Cavanda kalmalı.

Ne yapıp edip Daglıs arkadaşı yollamak lazım,
benim derdim Daglıs ile,gram tahammül edemiyorum kendisine,
inşallah bi şekilde yollarımız ayrılır,
Bamba nın son zamanları gibi oldu,hatta Erman Güraçar gibi oldu.

Yiğit SARI
10.02.2016, 16:38
Twente 09/10 kadrosu

https://nl.wikipedia.org/wiki/FC_Twente_in_het_seizoen_2009/10

kanterts
10.02.2016, 16:44
Cardozo satilmamali . 6 milyonu napacaz ? Sefa gibilerin maasini ödeyecegiz . Önce sefa,musa,yumlu,atik,salih falan gitsin. En büyük Transfer bunlarin gitmesi olur .

Kemal Öztel
10.02.2016, 17:08
Hayalim Cardoz+Cavanda+Douglasın 15m euroya çine satılması hazır böyle bir kapı açılmışken bu fırsatı değerlendirmek gerek

Gokhlayeh
10.02.2016, 17:15
Bu scout ekibinin ne gibi başarıları olmuş bugüne kadar? Güzel bir gelişme de çok fazla da umut bağlayacak bir ekip değil gibi.

Mehmet Ç.
10.02.2016, 17:40
Ben olsam Scout ekibine Jan'in yanina Türk Oyuncular icin de Önder Özen'i ilave ederim

Önder Özen Bugün Besiktas'da olan tüm yerlileri getirdi.. Töre, Oguzhan, Olcay, Cenk Tosun

Önder Özen Türk Yerli oyunculara yönelik dogru isim olur..

Hollanda Avrupa Pazarini Jan takip eder..

Bunlarin altinida doldurmak lazim..

Eger Lucescu gelirse o da Güney Amerika pazarina hakim..

Dört dörtlük olurdu

kyodou
10.02.2016, 17:43
İyi kaliteli adamlarını satarak kısa vadede kar elde edebilirsin ama uzun vadede çok büyük zararları olabilir. Mali kriterleri yerine getirelim diye uğraşırken ciddi sportif başarısızlıkla zaten ağır darbe yiyoruz. İmajı çok fazla zedelendi kulübün zaten 6 olmakla 14 olmanın arasında imaj farkı var işte. Bakış açısı dar görüşlü olmayın satmanın zararı karından daha çok.
Tamam da bu söylediklerin ekonomik olarak rahat bir takım için geçerli. En büyük Cardozo hayranlarından biri olarak söylüyorum, 6.5 M €' ya Cardozo gözümüz kapalı satılmalı. Birdaha bu parayı kimse vermez ve birdaha iyi oyuncu gönderme lüksümüz olmayacak ligdeki hedefimiz paralelinde. Şampiyonluğa oynayan Bjk bile Ersan' ı satmışken biz neyin hesabını yapıyoruz ?

kyodou
10.02.2016, 17:49
Yönetim bir bankadan 300 Milyon TL alıp tüm bankalara borcu ödeyecek diye bir haber vardı. Eğer doğruysa ve bu bankaya olacak 300 Milyon TL borç da stat ismi için Turkcell' e devredilirse (kendi yorumum) tek hamleyle 300 Milyon TL borcu sıfırlamış oluruz. Bu harika bir hamle olur. Geriye 200 Milyon TL civarı borç kalır. Onun da yarısına yakını feda ve satışlarla eritilir. Ekonomik olarak çok rahatlarız. Zaten stad isminden, bugüne kadar para gelmiyordu.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
10.02.2016, 17:49
Bu scout ekibinin ne gibi başarıları olmuş bugüne kadar? Güzel bir gelişme de çok fazla da umut bağlayacak bir ekip değil gibi.
bie ekip yok suan
ekibin basi bu adam
daha 3 scout ve 4 eski oyuncumuz eklenecek, degisen bisey yoksa

Nagatomo ve Huddlestone sene sonu bedava mis gibi

nagatomo uzatma pazarliklari sürdürüyor su an

kyodou
10.02.2016, 17:52
Scout ekibiyle, kazandırdıkları oyuncuların performans değerlendirmesi yada satış üzerinden pay olarak anlaşılmalı.

karahanbakar
10.02.2016, 17:55
Ben olsam Scout ekibine Jan'in yanina Türk Oyuncular icin de Önder Özen'i ilave ederim

Önder Özen Bugün Besiktas'da olan tüm yerlileri getirdi.. Töre, Oguzhan, Olcay, Cenk Tosun

Önder Özen Türk Yerli oyunculara yönelik dogru isim olur..

Hollanda Avrupa Pazarini Jan takip eder..

Bunlarin altinida doldurmak lazim..

Eger Lucescu gelirse o da Güney Amerika pazarina hakim..

Dört dörtlük olurdu

Çok doğru. Önder Özen bu konuda Türkiyedeki en iyi isim bence de.

Uğur Kalyoncu
10.02.2016, 18:11
Cavanda iyi bir takım ile,hedefi olan bir takım ile ritmini bulabilir,
Bosi reise yaş itibarı ile fazla güvenmemek lazım,
yani demem o ki evet şu ara berbatın berbatı ama Cavanda kalmalı.

Ne yapıp edip Daglıs arkadaşı yollamak lazım,
benim derdim Daglıs ile,gram tahammül edemiyorum kendisine,
inşallah bi şekilde yollarımız ayrılır,
Bamba nın son zamanları gibi oldu,hatta Erman Güraçar gibi oldu.

Abi Cavanda nin kafada problem var..Allah vergisi bir yeteneği var ama futbol bilgisi yok denecek kadar az...

Cavanda Douglas 2 3 e bakilmadan teşekkür edilip gönderilmeli. .

Tayfun
10.02.2016, 18:54
Scout işi ekip işi. Umarım uyumlu çalışırlar. Avrupa, Asya, Güney Amerika, Afrika ekip kurulduğu andan itibaren taranmaya başlansın. Sezon sonu yumurta kapıya dayanınca düşmeyelim ortalığa.

slmn
10.02.2016, 18:57
Leicester City’nin oyuncu izleme kurulu başkanı Ben Wrigglesworth’u teknik ekibine katmıştı. Ancak koyu bir Leicester City taraftarı olan Gary Lineker'a göre, Londra ekibi yanlış kişiyi transfer etti.

1986 Dünya Kupası'nda gol kralı olan eski İngiliz oyuncu; "Vardy, Mahrez, Fusch ve Kante'yi, Wrigglesworth değil; Steve Walsh buldu. Fransa'ya başka bir oyuncu izlemek için gidip; takıma Mahrez'i getirdiğini biliyorum. Arsenal'in yanlış kişiyi transfer etmesinden dolayı gerçekten çok mutluyum. Çünkü kulüpte Walsh'a ihtiyacımız var" dedi.

selcuk
10.02.2016, 19:10
Leicester City’nin oyuncu izleme kurulu başkanı Ben Wrigglesworth’u teknik ekibine katmıştı. Ancak koyu bir Leicester City taraftarı olan Gary Lineker'a göre, Londra ekibi yanlış kişiyi transfer etti.

1986 Dünya Kupası'nda gol kralı olan eski İngiliz oyuncu; "Vardy, Mahrez, Fusch ve Kante'yi, Wrigglesworth değil; Steve Walsh buldu. Fransa'ya başka bir oyuncu izlemek için gidip; takıma Mahrez'i getirdiğini biliyorum. Arsenal'in yanlış kişiyi transfer etmesinden dolayı gerçekten çok mutluyum. Çünkü kulüpte Walsh'a ihtiyacımız var" dedi.
bence lineker sacmaladi
bir scoutun transfer yaptigi nerede görülmüs
bir transferde basari varsa, ve bu ismi scout ekibi sunmussa basarinin ekip basina sunulmasi kadar dogal bisey yok
ayrica o kisi henüz 24 yasinda o konuma geldiyse demekki bu isde bir dogrusu var

önümüzdeki yillarda bunu daha iyi görecegiz

bence lineker kulüpten ayrildigi icin adama kizdi

cyberentalpi
10.02.2016, 19:51
şu an çin pazarına para ederek gidecen cardozo ve cavanda var
çin pazarında cardozo 8 milyon u bulabilir.
cavanda ise 6 yı. douglas ı zaten 2 felan bulursak gitsin. bosi reis kendini gostermis olsa oda giderdi 5 e felan

gelelim yerlilere. mehmet ekici ve muhammet demis disinda bizim para edecek oyuncumuzz yok gibi.

Erkan YILMAZ
10.02.2016, 20:13
Su douglao kazmasina bak arkadas bizim maclarda kale gibiydi 2 de gol atti ğs maclarinda 2 gol kendi kalesine kazmaliklari da cabasi

selcuk
10.02.2016, 20:14
Su douglao kazmasina bak arkadas bizim maclarda kale gibiydi 2 de gol atti ğs maclarinda 2 gol kendi kalesine kazmaliklari da cabasi
aynen

gökhants1966
10.02.2016, 20:34
Lucescuyu getirelim onun sayesinde güney amerikadan(Arjantin,Brezilya,Şili vb.) yetenekli oyuncuları transfer ederiz.Scout ekibimiz ise avrupayı tamamen tarayarak bize oyuncu bulur ve uygun oyuncuları transfer ederiz.Scout ekibi önemli ama lucescu gelmezse hiçbir anlamı kalmaz.

Zafer Fidan
10.02.2016, 20:51
Hasan Tüncel â€@hasantuncel61 (https://twitter.com/hasantuncel61)
Cavanda, Cardozo ve Douglas'a Çin Liginden teklifler geliyor..

slmn
10.02.2016, 20:54
Cavanda'da aceleye gerek yok ama Cardozo ve özellikle Douglas satılmalı.

yattarahayranı
10.02.2016, 20:57
Hasan Tüncel â€�@hasantuncel61 (https://twitter.com/hasantuncel61)
Cavanda sene sonuda gidebilir Cardozo ve Douglas gitsinde. Bide anlamadığım zaten 4 takımda 1 kişilik yer kalmıştı adamlar 3 ünü bizden mi alcak ?

Harun-61
10.02.2016, 20:57
Hasan Tüncel ‏@hasantuncel61 (https://twitter.com/hasantuncel61)

Douglas'i hemen satsinlar, cok dua ederiz.

Berke6198
10.02.2016, 21:01
Cavanda'nın satılması büyük hata olur ve kadro kurma konusunda problem yaratır. O konuda sakin olmalıyız. Cardozo'nun satılmasını hiç istemiyorum ancak 6.5-7 milyon euro da gerçekten reddedilemeyecek bir rakam maalesef. Cardozo bu kulübe gelmiş belki de en büyük golcüydü ancak değerlendiremedik. Bu kanat kurgusuyla resmen olmadı...

Douglas için 3'e, 5'e bakılmamalı. Şutla gitsin.

Necmettin ALTUNTAŞ
10.02.2016, 21:03
Spor FiX â€@SporFiX (https://twitter.com/SporFiX) 50 saniye önce (https://twitter.com/SporFiX/status/697495818253766657)
SON DAKİKA!Galatasaray, Avrupa'dan 1 yıl men cezası aldı!

Kemal Öztel
10.02.2016, 21:06
Hasan Tüncel â€@hasantuncel61 (https://twitter.com/hasantuncel61)

Kaç gündür bunu bekliyorum üçünü 15m euro civarı satarsak süper hamle olur

Gokhlayeh
10.02.2016, 21:16
Hiç tereddüt edecek bir durum yok, üçünü de satmalı, fırsat ayağamıza kadar gelmiş.

Yıldıray Emanet
10.02.2016, 21:18
Hepsini satıp yerlerine kismeyi almadan sezon sonuna kadar ligden düşmeden devam edebilirsek ne alaaa transfer yapılıp Hami'nin eline verilcek her oyuncu yarım dönemde kaybolur gider bidahada form tutmaz

Tayfun
10.02.2016, 21:20
Cavanda kalmalı

Cardozo iyi bir teklif olmadıkça kalmalı

Douglası alana hayır duası edilmeli

cınar#7
10.02.2016, 21:27
Cardozo ve Douglas satılsın ceza falan gelmez

Erkan A.
10.02.2016, 21:37
suan Bayern münchen - vfl Bochum kupa macini canli izliyorum

onur Bulut diye bir oyuncu var vfl bochumda ?? 21 yasinda iyi oyuncu ilk defa izliyorum bilen izleyenler varmi ??

bize yararli olurmu sizce

cınar#7
10.02.2016, 21:39
Cavanda dünyanın en hızlı 3.futbolcusu ve yaşıda ortada en azından sezon sonunu getirmeli bizde

yoksa Salih e katlanılmaz

gometra
10.02.2016, 21:50
Çin uçağına 4-5 bilet kaldı toplamda. Bu iş yaza kalırsa ne Cardozo'yu satabiliriz, ne Douglas'ı ne de Cavanda'yı. Mesela çinlilerin şuan Cardozo'yla ilgileniyor olması bile benim için sürpriz. Çünkü Cardozo şuan çin kulüplerinin transferdeki profiline uygun değil. Bu iş yaza kalırsa muhtemelen bu profile uygun belki çok daha pahalı ama daha genç ve katkı verecek bi isim alırlar. Zaten Cardozo'ya yönelmelerinin nedeni avrupada transfer dönemi bittiği için oradan üst düzey direk katkı verecek oyuncu koparmanın zor olması.

İşin diğer tarafında biraz sıkıntı olabilir ama ben bu riske değer diyorum. Zaten Douglas'ın bu saatten sonra malesef devam etme şansı yok. Şuan Çin kulüpleri misal 1 milyon veriyorsa, yazın Douglas'ı 500 bine satamayız. Aynı durum Cardozo için de geçerli.

Cavanda da ise bu durumun nispeten dışında, o yüzden Cavanda'da pazarlığı elimiz güçlü şekilde yapabiliriz. Tatmin edici rakam gelmediği sürece elden çıkarma noktasında acele etmenin gereği yok. Zaten az buçuk piyasası olan adam.

Douglas: Her halukarda satılsın
Cardozo: Bonservisini amorti etmesi uygundur, üstüne her kuruş kar
Cavanda: Tatmin edici rakam varsa satılsın, yoksa devam.

nbay
10.02.2016, 21:58
suan Bayern münchen - vfl Bochum kupa macini canli izliyorum

onur Bulut diye bir oyuncu var vfl bochumda ?? 21 yasinda iyi oyuncu ilk defa izliyorum bilen izleyenler varmi ??

bize yararli olurmu sizce

maçkalı ,bir ara transferi gündeme gelmişti

Erkan A.
10.02.2016, 21:59
maçkalı ,bir ara transferi gündeme gelmişti

gercekten trabzonlu yani :)

simdik daha heycanli oldu mac benim icin

slmn
10.02.2016, 22:01
Trabzonspor Paraguaylı golcüsü Oscar Cardozo, Çin Ligi takımlarında Shandong Lueng ile büyük ölçüde anlaştı. Y.Şafak

Geçen ki tabloya göre bu takımın yabancı hakkı var mı?

cınar#7
10.02.2016, 22:03
Erkan Zengin ücretinde indirime gitmedi aldığı maaş çok yüksek bonservisine bakılmadan Çin e gönderilmeli

Uğur Kalyoncu
10.02.2016, 22:03
Cardozo kral ama sakat Douglasin kendine hayri yok Cavanda bizi kahredecek,bakarsin euro ya zam falan gelir hepsini satalim gitsin..

cınar#7
10.02.2016, 22:06
İyi haber Cardozo nun yanında Douglas da gidiyor

https://twitter.com/NurgulGunaydin/status/697511968647835648

Erkan Zengin de gitmeli bir an önce

Tayfun
10.02.2016, 22:09
Cardozo'dan net 6 milyon € kasaya girecekmiş.

Bu paraya satılmalı bence iyi para .

Ibrahim Gaygusuz
10.02.2016, 22:11
Yabanci oyuncular sil bastan alinacak sezon basinda. Onun icin elde kalanlari simdi gondermek iyi bir hamle olur.

Tayfun
10.02.2016, 22:11
8573

artvints
10.02.2016, 22:12
Hala satmamislar mi? Şimdiye yeni forvet arayışlarına girmeleri gerekiyordu hatta ndiaye için görüşmeler yapılabilirdi.yeni sezona hazır olsun alternatifler.

Kazım Bostan
10.02.2016, 22:14
üzüldüm ne yalan söyleyim cardozo'nun farklı bir yeri oldu bu takımda. ama ayrılmak şart oldu...

çin'de tekrar gol kralı olur büyük ihtimal açık ara...

Poor
10.02.2016, 22:21
Dogru hamleler. Cardozonun sanssizligi kanatlarimiz yokken gelmis olması oldu. Bu takima messi lazim ne ortasaha var ne kanat.

Ya messi ya tsubasa baska forvet bizde başarılı olamaz.

Saka bi yana önümüzdeki sene icin iyi bir havuz oluşturuluyor. Sene sonu lig biter bitmez yeni hoca açıklanmalı ve hocaya gore transferler yapılmalı.

Nolur kampa yetissin bu sefer. Su klup tarihinde bi kere de kampa tam kadro girelim.

slmn
10.02.2016, 22:22
Cardozo ileride antrenör ya da scout hangi alanda devam etmek istiyorsa o alanda bizimle olur umarım. Geçen ki Çin kulüplerinin kalan yabancı hakkıyla alakalı tabloyu paylaşabilecek var mı?

DNA-TS
10.02.2016, 22:24
Cardozo çok profesyonel bir adam. Sıfır kapris mütevazi uysal ama yaşı yaşadığı sakatlıklar bizde hocalar tarafından anlaşılamama sorunu ve maaş yükü olduğu için gitmesi 2 taraf içinde çok iyi olacaktır.
6 milyon€ bonservis bizden aldığı maaşları ve imza parasını karşılar kendisi de daha yüksek bir sözleşme ile futbola çinde veda eder.
Douglas için ne verirse versinler evet diyip yollayalım bizde olmadı.
Cavanda nın talibi varsa ki 6milyon€ da ona diyorlarmış onuda satalım.
Sefa & erkan ikilisinide sezon sonu sepetledik mi tamamdır.
Marin salih geri dönecekler.
Yeniden yapılanma için temiz bir sayfa açabiliriz.
Özetle cardozo nun gidecek olmasına üzülüyorum ama para çok tatlı[emoji7]

Erkin
10.02.2016, 22:24
Denildiği gibi ikisi için 10 m teklif edildiyse; Douglas'a 3.5 civarı verene gerçekten hayır duası etmek lazım :)

Poor
10.02.2016, 22:29
Cavandayi 10 Dan assagiya satmam Ben olsam. Hem fizikli hem hizli hem teknik.
Son zamanlar biraz sallantida ama takimin gidişatından oturu yoksa sampiyon kadroda sag bek olur.

slmn
10.02.2016, 22:30
https://pbs.twimg.com/media/CahvagKWAAA-tbk.jpg:large

Cardozo yu sezon sonu satacak kulüp bulamayız, çok kötü elde patlayacak. Çin de kotalar doldu. Gördüğüm kadarıyla sadece 3 kulübün transfer yapma hakkı var. Yabancı sınırının 4 olması kötü. Federasyon istifa !!!

Şu üstte kontenjanı boş kulüpleri araştırın bakalım, forvet ihtiyacı olan varsa Cardozo haberleri doğru olabilir. Douglas da satılsa süper olurdu. Sezon sonu bunlarla uğraşmamak için direk satıp kurtulsak nefes alırdık.

Bu tabloya göre Shandong Luneng'in yabancı hakkı yok?

Reha Asan
10.02.2016, 22:33
görünen Cardozo 7 douglas 3'e gidici gibi.Mbia transferindeki gibi de peşin gelir sanırım bu bedeller

Muhammed Kambur
10.02.2016, 22:35
Transfer haberleri doğru mudur? Kukla olduk ya bir üzülüyoruz bir seviniyoruz ne tepki vereceğimi şaşırıyorum artık.

Poor
10.02.2016, 22:37
Yabancilari avrupaya da satardik aslinda. Su erkani ozeri gonderseydik cine keske

cınar#7
10.02.2016, 22:40
Bu tabloya göre Shandong Luneng'in yabancı hakkı yok?
Reserve takımlarına atabilirler böyle durumlarda

Yabancilari avrupaya da satardik aslinda. Su erkani ozeri gonderseydik cine keske

Çin dısında kimse o paraları vermez

Evet Erkanı ve Sefa yı versek Çinlilere :)

Uğur Kalyoncu
10.02.2016, 22:43
Onur Ekici ve Muhammet üzerine bir 11 kurulmali...Onun dışında kime para veriyorlarsa satsinlar...Kurtulusun baska caresi yok...

Cardozo Douglas hemen satilabilir..

Cavanda ve Erkan iyi teklif varsa onlarda satilmalidir ama cok cuzi bir teklifse sezon sonu beklenmelidir..Saka maka gidisat kötü. .Acil bir kac galibiyet almamiz lazim..

Furkan S.
10.02.2016, 22:43
Küme düsmeyi ciddiye almıyorlar saka gibi :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tolga Okumuş
10.02.2016, 22:46
Ben bu Trabzonspor taraftarının duygusallığını anlayamadım gitti.

ensarusta
sosyal medyada takip ettiğim kadarıyla çin kulubu cardozoya 5,5 milyon euro veriyormuş biz 6,5 istiyoruz sanırım 6 ya biter bu iş. douglasda 4 milyon euroya gidecek sanırım. ikisinden 10 milyon euro civarı bir para kasaya girecek. yıllık ucretlerini de hesaba kattığımızda yeni yapılanma süreçinde elimiz biraz daha güçlenecek. bir de yeni gelecek scout ekibi hakkında birşeyler soylemem gerekirse, anladığım kadarıyla sadece iyi oyuncu olmasına bakmıyorlar bu adamlar alacakları oyuncuları. karakteri, kişiliği, gelişim süreci, kendini sadece futboluna odaklayan yapıdaki adamlara göz dikiyorlar. mesela jaja gibi yetenekli adamlar yaşantışı sebebiyle bu adamların listelerinde yer bulamıyor.

Kemal Öztel
Cardozo kral çok efendi ve bitirci oyuncu ama 33 yaşında sakatlanma olasılığı da yüksek şimdi sattık sattık.Muhammetler bu sezonu götürebilir bence ortada zaten ciddi bir hedef yok.Douglası tartışan yok zaten :).Cavandaya gelince oyun disiplini yok saatli bomba Çin gibi bi kapı bulunmuşken satılırsa o da iyi hamle olur.Benim bu üç transferden beklentim 15m euro ki bu para ekonomik anlamda müthiş rahatlatır bizi

Tayfun
10.02.2016, 22:48
Cardozo gittiğinde Benfica taraftarı çok üzülmüştü, aynı durumu şuan bizde de gözlemliyorum.

Bizde kısa bir dönem oynamış olsa da şimdi Benfica taraftarını daha iyi anlıyorum ...

Maddi boyutu düşününce gitmeli bence

Şerafettin Kara
10.02.2016, 22:48
2 sezonda bu kadroda 24 gol atması velinimet olan adamı satmak mesele değil asıl mesele 32-10-22'yi okutabilmek hadi okutalım bakalım bu üçlüyü

biltrabzon
10.02.2016, 22:49
Cok üzülürüm giderse.Cardozo adamin dibidir.

murmut
10.02.2016, 22:53
Cavanda'yi Euro 2016 dan sonra satsalar daha akillica olur, insallah bu dönem Cin'e satmaya kalkmaz yönetim...

Fatih Öztürk
10.02.2016, 22:58
Küme düsmeyi ciddiye almıyorlar saka gibi :)

Sezon başında şerefini dürttüğümün federasyonu bizi 5.haftadan sonra doğramasaydı şuan şampiyonluğu konuşuyorduk.Bu takımın hem Avrupa ligi hemde Ziraat Kupası iddiasını sürdürebilmesi için devre arası stoper ve sol bek transferi yapılmalı,Tecrübeli bir hocayla yola devam edilmeli dedik yapılmadı üzerine Mbia satıldı yerine adam alınmadı dedimki bu takım 25.haftadan sonra küme düşme hattına düşer,Bu hafta yenilirsek 15.sıraya düşme ihtimalimiz kuvvetli şimdide aalternatifi olmayan Cardozo ve Cavanda satılmaya çalışılıyor net şekilde söylüyorum bu oyuncular önümüzdeki günlerde satılırsa 40 puanı zor görürüz.Sanırım bu rezillik bize yeter.

S.Seymen
10.02.2016, 22:59
bence üçü de gidebilir

takım için uygun bir durum bu...

Furkan S.
10.02.2016, 22:59
Sezon başında şerefini dürttüğümün federasyonu bizi 5.haftadan sonra doğramasaydı şuan şampiyonluğu konuşuyorduk.Bu takımın hem Avrupa ligi hemde Ziraat Kupası iddiasını sürdürebilmesi için devre arası stoper ve sol bek transferi yapılmalı,Tecrübeli bir hocayla yola devam edilmeli dedik yapılmadı üzerine Mbia satıldı yerine adam alınmadı dedimki bu takım 25.haftadan sonra küme düşme hattına düşer,Bu hafta yenilirsek 15.sıraya düşme ihtimalimiz kuvvetli şimdide aalternatifi olmayan Cardozo ve Cavanda satılmaya çalışılıyor net şekilde söylüyorum bu oyuncular önümüzdeki günlerde satılırsa 40 puanı zor görürüz.Sanırım bu rezillik bize yeter.
35'i goremeyiz ;)

adiloş bebe
10.02.2016, 23:01
inşallah douglasa o paraları veriyorlardır eğer giderse süper olur

Fatih Öztürk
10.02.2016, 23:02
35'i goremeyiz ;)

Vallahi Salih,Atik'le göremeyiz.İlk sakatlanması gereken adamlar sakatlanmıyorda kaliteli ayaklar sakatlanıyor arkadaş ne uyuz iş :D

memozcan
10.02.2016, 23:03
cardozonun gitmesine üzülmem ama bu adama 2 senede bir tane orta yapamadık asıl ona üzülürüm..

Burak
10.02.2016, 23:04
Çin'den teklif olmadığını söyledi menajeri.

S.Seymen
10.02.2016, 23:04
tahminim bundan sonraki transferler takım yapımıza daha uygun transferler olacaktır

her yıl 1-2 tane satıp yerini doldurarak ekonomiyi

uzun vadede de yarışmacı bir takım olabilmeyi garantileyebiliriz

sistematik bir yapının oluşması ve sürdürülmesi bizim için kurtuluş olacaktır.

Şerafettin Kara
10.02.2016, 23:05
Yumlu'nun maaşına zam olayı doğru mu sözleşmesi bitiyodu kalıcak mı yoksa ağlamak istiyorum

Ahmet Hamza
10.02.2016, 23:06
Cardozo giderse çok üzülürüm ama iki taraf için de doğru olan gitmesi.

ensarusta
10.02.2016, 23:07
Bu kulube gelen yabancı oyuncular arasından en karakterlisi kim desek cardozo başları çeker. lakin gerek yaşı, gerek sakatlıkları, gerek mevcut takımdaki verimi, gerek maliyeti üzülsek de gitmesi kalmasından daha hayırlıdır. sizi bilmem ama mevcut takımda forvette akhisarlı rodellaga oynasa maçları daha da heyecanlı izlerdim.

kanterts
10.02.2016, 23:07
yerli sifirlarimizi (sefa,atik,yumlu,musa,salih .... ) oynatmak icin satin bütün yabanclilari satin . zaten hocamizda yerli bir sifir.
kümede kalmak istiyorsak kalmalilar.

SamZuk
10.02.2016, 23:09
Cardozo ve douglas gitsin . ama cavanda satılmamalı. Cavanda iyi bir takımla ve bir hedefle iyi işler yapabilecek bir futbolcu ama bi travmatik dönemde onunda aklı karışık...

Hakan
10.02.2016, 23:09
Yumlu'nun maaşına zam olayı doğru mu sözleşmesi bitiyodu kalıcak mı yoksa ağlamak istiyorum
Bu yılki başarımızın mimarlarından olduğu icin normaldir :)

Şerafettin Kara
10.02.2016, 23:15
bu yılki başarımızın mimarlarından olduğu icin normaldir :)
:d :d

Bera B.
10.02.2016, 23:18
Ben Cardozo'nun sene sonu satılmasını isterdim ama şimdi de giderse niye satıldı demem.

selcuk
10.02.2016, 23:23
Çin'den teklif olmadığını söyledi menajeri.
kiminki

Burak
10.02.2016, 23:25
kiminki

Cardozo baba.

AYYILDIZ
10.02.2016, 23:27
Cardozo ve Douglas'a 10 milyon Euro veriyorlarsa yanlarına hediye olarak Sefa'yı da vermeliyiz.

Taha Muhammet
10.02.2016, 23:34
cavandayla konuşulmalı gitmek istiyorsa teklif de iyiyse gönderilmeli.Yoksa daha yüksek meblağlara satılabilir sonraki sezonlar.

Bilâl ÇOBAN
10.02.2016, 23:48
Cardozo.. Çok güzel adamsın vesselam lakin bu takımda ızdırap çekiyorsun. Git kendini de kurtar bizi de be başkan :(

selcuk
10.02.2016, 23:50
Cardozo baba.
eminmisin seni carpmaya calismadigina

yani artik her duyumcu yalanci olmus oluyor

yazmayan yok

ffırtına
10.02.2016, 23:51
Sezon sonuna kadar elimizden çıkarabildiğimiz kadar futbolcuyu çıkarmamız lazım sene sonunda Lusecku gelip temmuza kadar transferi bitirmeli..

-------------------------- Onur -------------------------------------

--- Cavanda---- Bosingwa-- TRANSFER------ Güray------------

------------------- TRANSFER----- Okay ( Aytaç)-----------------

------ TRANSFER (Marin)----- Ekici ( TRANSFER)--- TRANSFER

-------------------------- Muhammed ( TRANSFER)----------------

BERBATOV61
10.02.2016, 23:53
yumlu gerekirse 5. stoper olarak kalır ama yine kalır bu takımda gerçek bu yumluyu yollamazlar.

Cardozo içinse sene sonu satılmalı sene sonunda da aynı paraları verirler cardozoya tek forvetle okadar maç bitmez

Erkan A.
11.02.2016, 00:21
renktaslar ben cardozoyu isteyen bir takim olduguna inanmiyorum gün icinde yalanlanir haberleri ..

bu yasta bir oyuncuya hic bir takim bes veya 3 milyon vermez bu..bu Kadar cok sakatlikta yasiyorken ..

cin böyle futbolcular alabilir tabiki lakin cinlerde cardozo gibi oyuncu aramiyorlardir taraftarlari calim atabilen hizli kivrak oyuncular izlemek istiyorlardir ..

gol atmaya gelince muhammet demirde buldumu firsati atiyor ayrica calim da atabiliyor ve hizli yasida cok genc ..

tamam dogrudur cardozo Adam gibi Adam diziplinli Dogru bu davranislari malesef sonucu etkilemiyor ..

eger böyle teklif gercekten varsa hemen saniyede satilmali düsünmek bile deliliktir vazgecerler felan ..

cavanda kalsin yasi cok Uygun ..bosingwa gercek yerine gecince bosingwa cavanda sag sol süper olur ..

EN ÖNEMLISI KAYSERIYI YENMEK SUAN BIZIM ICIN SADECE BUNU DÜSÜNMELIYIZ BEN TRABZONDA DEGILIM OLSAYDIM NE PAHASINA OLURSA OLSUN KESINLIKLE STADA OLURDUM FORMAMLA ..

RENKTASLAR PAZARTESI STADI DOLDURUN TRABZONDA HER YERDE BU MAC KONUSULSUN BIRSEYLER YAPARAK STADI DOLDURMALIYIZ KAYSERI MACI BIZIM ICIN COK COK HAYATI BIR MAC KONUMUNA GELMISTIR

Mehmet SELEN
11.02.2016, 00:29
renktaslar ben cardozoyu isteyen bir takim olduguna inanmiyorum gün icinde yalanlanir haberleri ..

bu yasta bir oyuncuya hic bir takim bes veya 3 milyon vermez bu..bu Kadar cok sakatlikta yasiyorken ..

cin böyle futbolcular alabilir tabiki lakin cinlerde cardozo gibi oyuncu aramiyorlardir taraftarlari calim atabilen hizli kivrak oyuncular izlemek istiyorlardir ..

gol atmaya gelince muhammet demirde buldumu firsati atiyor ayrica calim da atabiliyor ve hizli yasida cok genc ..

tamam dogrudur cardozo Adam gibi Adam diziplinli Dogru bu davranislari malesef sonucu etkilemiyor ..

eger böyle teklif gercekten varsa hemen saniyede satilmali düsünmek bile deliliktir vazgecerler felan ..

cavanda kalsin yasi cok Uygun ..bosingwa gercek yerine gecince bosingwa cavanda sag sol süper olur ..

EN ÖNEMLISI KAYSERIYI YENMEK SUAN BIZIM ICIN SADECE BUNU DÜSÜNMELIYIZ BEN TRABZONDA DEGILIM OLSAYDIM NE PAHASINA OLURSA OLSUN KESINLIKLE STADA OLURDUM FORMAMLA ..

RENKTASLAR PAZARTESI STADI DOLDURUN TRABZONDA HER YERDE BU MAC KONUSULSUN BIRSEYLER YAPARAK STADI DOLDURMALIYIZ KAYSERI MACI BIZIM ICIN COK COK HAYATI BIR MAC KONUMUNA GELMISTIR

Takımına sahip çıkacak taraftar maalesef kalmamış.Sonuçlar iyi olursa maça ilgi var.Gerçekten taraftara ihtiyacımız olduğu şu dönemlerde nerdeyse seyircisiz maç oynuyoruz.

BySeHzAdE
11.02.2016, 00:33
Cardozo Douglas Cavanda kim varsa değerini bulduğu anda satılmalı bence. Zamanında satmazsak elimizde patlarlar eskiden olduğu gibi..

Ogün YAZICI
11.02.2016, 00:48
cardozo'dan gelecek 6 milyon euro güzel para ama bu para yarın öbür gün belki de yine sefa gibi bir çöpün bonservisine verilecek.ne 6 milyonlar gelip geçti bu klüpten bir daha cardozo gibisini izleyemeyeceksiniz.bence cardozo'nun da gönlü varsa bosingwa ile birlikte futbolu burada bırakıp antrenörlük vs. anlamında uzun vadede klübün içinde bulunmasından yanayım.6 milyon'dan daha değerli...

yüregimts
11.02.2016, 00:59
Yanarım yanarım da bu kabiliyetsizler içinde senin satılmana sevinen Trabzonsporlulara yanarım.

İbrahim CİHAN
11.02.2016, 01:06
Cardozo görüp görebileceğimiz en klas forvetlerden biridir. Doğrudur. Ben de onu çok seviyorum. Ancak bu yaşta o teklif mutlaka değerlendirilmeli. Zaten adama ayak uyduramiyoruz. Yalnız Cavanda genç olması itibarıyla kalmalı. Hatırlayın sezon başında maçın yıldızı anketlerini. Cavanda bir çoğunda maçın yıldızı seçilmişti. O zaman iddialiydik. Cavanda iddialı bir takımda bu ligin en iyi sağ beki olur. Satilacaksa illa 5ten aşağı asla olmasın. O bile az aslında çünkü gerçekten ligin bence en yetenekli sağ beki.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kyodou
11.02.2016, 01:30
Kimi gönderirlerse göndersinler, kimi alıyorlarsa alsınlar. Hırslı topçu istiyorum. Sahada yerinde duramayacak birileri... O hırsı en son Olcan' da görmüştüm, o da sevinmiyordu. Keşke tekrar Ğs' nin altyapısı olsak da biraz futbol izleyebilsek... Trabzonspor aşkıyla yanıp tutuşan (!) Özer, Sefa ve türevlerinin ne katkısı oldu bize ? Koskocaman bir sıfır. Burak gibi karaktersizler (!) hala para kazandırıyor bize. Fazla duygusalız... Şenol hocayı da büyüttük, şişirdik, ne dediyse üstümüze aldık, sonu hüsran oldu. Profesyonellik diye birşey var. Umarım bir gün "ayıp olur..." gibi cümlelerden kurtuluruz.

Özer feda demiş de 1.2 Milyonu 800 Bine indirmiş. Futbolu burada bıraksın... Yumlu yıllardır az paraya oynamış, yeni sözleşmeyi hakediyor... Kime göre, neye göre ? Bu kulübün bir sahibi mi var ? Kimin tasarrufu bu ? Kulüp menfaatleri neyi gerektiriyorsa o kardeşim. Kimsenin babasının çitfliği değil bu kulüp. Volkan Şen' e ayıp etmişiz de, bize gol atmak için bileniyormuş. Topunu oynasaydı burada kardeşim. Mal mal hareketler yapmasaydı. Kimse tipine gıcık değildi. Böyle saçmasapan duygusallıklara yer olmamalı. Bu kulüp bir şirket. Verim yoksa para da yok, kontenjan da...

ADANALI
11.02.2016, 01:38
Yanarım yanarım da bu kabiliyetsizler içinde senin satılmana sevinen Trabzonsporlulara yanarım.

Al benden de o kadar usta. Bizi üzen ve zorumuza giden takımda hâlâ Esteban, Douglas, Aykut, Mustafa, Musa, Salih, Aytaç, Fatih, Özer, Yusuf, Erkan, Sefa gibi adamlar varken bunlardan önce Cardozo`nun gitmesi... :( :( :(

Onur Akyüz
11.02.2016, 01:46
Çin..

7

2

Paraguay/Hollanda..

Ibrahim Gaygusuz
11.02.2016, 06:27
Sezon sonunu oyle boyle getirecegiz. Yeni heyecan icin bir sonraki sezon butun eskilerden kurtulmamiz lazim. Bembeyaz bir sayfa.

Cardozo'yu cok ozlicez, futbolu kadar kendiside iyi bir adam. Bize pek nadir dusuyor boyleleri.

kyodou
11.02.2016, 07:32
Keşke Cardozo 27 yaşında falan olsaydı.

Cengiz Çubukcu
11.02.2016, 07:39
Keşke Cardozo 27 yaşında falan olsaydı.

27 yaşında olsa barcelona'ya gitmez miydi?

kyodou
11.02.2016, 07:46
27 yaşında olsa barcelona'ya gitmez miydi?
Konumuz bu mu ? :D

asilhamsi
11.02.2016, 08:27
yumlu,atik,sefa,salih,yusuf,özer,musa,erkan gibi klas ayaklara ragmen bu kadar az gol atan Cardozo derhal satılmalıdır.

Boylece Trabzonspor taraftarı futbolu cok iyi bilir söyleminin yüzyılın yalanı oldugu bir kez daha tescillenmiş olur.

Bu sezon en iyi bitirebilecegimiz yer 15. sıradır.Bunun ustu basarı olur bu hoca ve kadro icin.

asilhamsi
11.02.2016, 08:29
medjani,constant,cavanda,mbia,cardozo,marin bu yabancılar oturmus bir takımın kadrosunda olsaydı su an 10 puan farkla lider olurdu.

Ama ne yazıkki bu takımı sistemli oynatabilecek bir tane hoca bulamadık.Bizim asıl sorunumuz bu.

asilhamsi
11.02.2016, 08:33
-------------onur----------

cavanda----aykut---stoper----sol bek

-----ekici/medjani--------mbia--------constant---

transfer------------------------marin

----------------cardozo-----------------------

suraya kilit transferleri yapıp,sistemi oturtabilseydik su an cok farklı konular konusuyorduk.

ama biz ne yaptık özer,erkan,yusuf,alper,salih gibi takıma faydadan cok zarar veren adamlarda ısrar ettik.

Simdi boyle bir sonuc ile karsı karsıya olmamız son derece normal.Malesef eksik bolgelere transfer yapılmayınca ve dogru teknik ekiple calısmayınca eldeki kadroda hic oluyor,degersizleşiyor.

Burak
11.02.2016, 08:48
eminmisin seni carpmaya calismadigina

yani artik her duyumcu yalanci olmus oluyor

yazmayan yok

Baba ben buraya yalan bir şey yazmam. Adam ne dediyse onu yazdım. Belki de iki gün sonra fiyat yükseltip adamı alırlar. Belli olmaz bu işler. Bugün gazetemizin web site adresinde de verdim haberi (http://www.gazetemistanbul.com/spor/oscar-cardozo-ve-douglas-cin-e-mi-gidiyor-h21009.html), belki yarın gazetenin kendisinde de çıkar. Sorumluluğu olan bir işteyim kendimi ateşe atmam bu konuda.

İ. SARAL
11.02.2016, 09:16
Cardozo, Trabzonspor'a alınmamalıydı zamanında. En büyük hatamız bu zaten. Şu an gitmesi gerekenlerin başında ama devre arası yerine bir adam alınmadı ve Cardozo giderse 1,5 forvetimiz kalıyor. Asıl sıkıntı burada.

7can61
11.02.2016, 09:33
Constant, Medjani, Mbia, Cardozo, temizliğe devam.

Sırada Cavanda ve Douglas var.

İhonun zararlılarına Çin yetişti. Allah bir yerden alıyor bir yerden veriyor.

7can61
11.02.2016, 09:35
Cardozo, Trabzonspor'a alınmamalıydı zamanında. En büyük hatamız bu zaten. Şu an gitmesi gerekenlerin başında ama devre arası yerine bir adam alınmadı ve Cardozo giderse 1,5 forvetimiz kalıyor. Asıl sıkıntı burada.

Hami Trabzonda hedefler bitmez diyordu, alın size hedef, tek santraforla ligde kalma mücadelesi.

Şaka bir yana ligden düşme gibi durumumuz olmadığına göre santraforsuz da idare ederiz. Satsınlar gitsin.

İ. SARAL
11.02.2016, 09:36
Constant, Medjani, Mbia, Cardozo, temizliğe devam.

Sırada Cavanda ve Douglas var.

İhonun zararlılarına Çin yetişti. Allah bir yerden alıyor bir yerden veriyor.

Yönetim zaten gerçeği biliyor da umarım taraftar da artık bu tarz oyunculardan (Cavanda hariç) hayır gelmediğini anlamıştır. Cavanda transferi ise İHO'nun yaptığı belki de en iyi hamledir. Transfer stili olarak Cavanda gibi uygun bonservisli-maaşlı, genç ve iyi takımlarda oynamış adamlar alınmalı.

yorumsuz6117
11.02.2016, 09:37
Cardozo gitti herhalde.. Yanında bide Douglas'ı gönderebilsek 10 numara olur..

HTC One 801e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A. Aydın
11.02.2016, 09:39
medjani,constant,cavanda,mbia,cardozo,marin bu yabancılar oturmus bir takımın kadrosunda olsaydı su an 10 puan farkla lider olurdu.

Ama ne yazıkki bu takımı sistemli oynatabilecek bir tane hoca bulamadık.Bizim asıl sorunumuz bu.

Bence yaanlış düşünüyorsun.
Ersun yanal da geldi bu takıma.
Bizim asıl sorunumuz yönetim odaklıydı.
Sistemimiz hiç yoktu.
Ne ödemeler yapıldı. Ne huzursuzluklar giderildi. İho nun futbolcuları medya önüne atması, teknik direktörleri medya önüne atması.
Bizim sorunumuz bunlardı.

Sistemi oturttuğumuzda gelecek sezondan itibaren çok iyi bir takım izleyeceğiz.

Uğur Kalyoncu
11.02.2016, 09:39

Dünya gözüyle gözümüz bir forvet görmeseydi yani...

İ. SARAL
11.02.2016, 09:41
Dünya gözüyle gözümüz bir forvet görmeseydi yani...

Gördük göreceğimizi. Hami, Şota, Tekke, hatta Burak ve Jaja.

A. Aydın
11.02.2016, 09:42
Onur Ekici ve Muhammet üzerine bir 11 kurulmali...Onun dışında kime para veriyorlarsa satsinlar...Kurtulusun baska caresi yok...

Cardozo Douglas hemen satilabilir..

Cavanda ve Erkan iyi teklif varsa onlarda satilmalidir ama cok cuzi bir teklifse sezon sonu beklenmelidir..Saka maka gidisat kötü. .Acil bir kac galibiyet almamiz lazim..

Erkan ın isveç pasaportu var.
Acaba çinde yabancı kontenjanı olarak mı sayııyor.
Ersan için yerli kontenjanından sayılacak demişlerdi. Avusturya vatandaşı.

İ. SARAL
11.02.2016, 09:43

Asya ülkesi vatandaşları için geçerli o.

delfino
11.02.2016, 09:44
sanırım muharrem usta 2017-2018 dönemi derken bu sene satabildiği kadar oyuncuları satıp seneye yeni stad da yeni kadro kurmanın peşinde ee tabi doğal olarak yeni kadro yeni oluşum demek onunda meyvesini bir dahaki sene alamayacağını düşünüyor oturması için kadronun oyüzden 2017-2018 olarak kendine milat seçmiş diye düşünüyorum yaptıklarından bu ortaya çıkıyor bu seneyi zaten herkes üzerini çizmiş ..

A. Aydın
11.02.2016, 09:46
Asya ülkesi vatandaşları için geçerli o.

Doğrusu avustralya olcakmış.

mkesen1982
11.02.2016, 09:47
32 yaşındaki müzmin sakat iki senedir performansi bana göre hayal kırıklığı olan adamı zararsız satabilen yonetimi tebrik etmek gerekir

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

revolution
kardozo.ya bak sen .
bulmuş cıncık gibi kulübü .
gitmem diye ayak diriyor .
sen kimsin hemşerim .
tamam . iyi adamsın . hoş adamsın ama
senin vizyonun bitti be kardeş .
bir sene daha durursan inan
elimizde kalır , yanko.nun başka bir versiyonu olursun .
seneye bize para yerine pirinç, bulgur gibi kuru bakliyat falan verirler herhalde .
yol yakınken gel şu kararını değiştir .

tamam. şöyle yapalım o zaman .
gelecek cezaları absorve et .
günü gelen ödemeleri sen öde .
gitme kal o zaman.
nasıl . güzel değil mi .

hem mart sonuna kadar oynama .
hem körün gözüne sokar gibi penaltıları kaçır .
hem de zaten kıt olan pozisyonları
peynir ekmek gibi harca .

bundan iyisi şam.da kayısı be gülüm .

kabul . bizim yusuf.la erkan orta özürlü eyvallah .
sana top da gelmiyor olabilir . okey .
amma güzel kardeşim .
gördüğüm kadarıyla ligdeki
bütün stoperler seni eziyor .
hepsi sana üstünlük kuruyor .
iki sert darbe de yelkenleri indiriyorsun .
dışarda sıfırsın . içerde de sakatsın zaten .
kaç aydır yok sakatlık , yok paraguay
gezdin durdun . yalan mı .
kusura bakma ama gerçekler bu canım benim .

peki sen olmayınca küme düşer miyiz .

biz bu takım yüzünden her gün küme düşüyoruz .
sen olsan ne . olmasan ne .

sayenizde kalbimiz küme düşmüş bizim .
takım düşse ne olur . düşmese ne olur .

Reha Asan
Cardozonun kalitesini ve kişiliğini burada her zaman savundum.Hala daha savunmaya devam ederim.Ara transfer döneminde de kesinlikle sene sonu satılması gerektiğini belirttim ancak malumunuz Kral sakatlandı ve bence sakatlığı 1 ay geçmeyecektir.Gelen teklifte 6-7 milyon euro ve gayette iyi bir teklif.Bu miktardaki bir teklifte sene sonu kesinlikle gelmez ve sanırım gelecek sene ki kadroda da düşünülmüyor.
Bu nedenlerle satılmasına sıcak bakıyorum ama bir yandan da ya Muhammet sakatlanırsa ne ederiz demeden de edemiyorum :)

Uğur Kalyoncu
11.02.2016, 09:48

Komple forvet noktasinda Hami Jaja Burak i gecelim de Sota ve Tekke yi gördük ama uzun zaman gecti...Haci nin tek doğru işidir Cardozo...

Bilmiyorum hocam ama muhtemelen öyle bir durum vardir itikleyelim gitsin..

oflubektas
11.02.2016, 10:06
Hon çi va dua ye Yum-lee fut bo li ha ri ka:)

Mert'
11.02.2016, 10:51
Cardozo gittimi kesin?

Yiğit SARI
11.02.2016, 11:02
8575

Aceleyle

Çinlileri de pek sevmem

zahido
11.02.2016, 11:03
Cardozoyu sattık Muhammet'te sakatlandı 3 ay yok diyelim. Ne yapacağız ozaman?

Bugun cardozo satıldı diye yönetime methiye düzenler yönetime sallayacaklar.

Cardozoyu bu saatten sonra satmamız lazım. Evet sezon sonu fiyatı düşecektir ama bu risk alınmaz.

Turgay Atalay
11.02.2016, 11:12
Adam 3 hafta yok, 3 haftada antrenman eksiğini kapsatsa, ancak son 4-5 maç futbol oynayabilecek Cardozo. Ne desem bilemedim şimdi, ama gitmesi fikri daha ağırlıklı.

Bahadır Şimşek
11.02.2016, 11:13
Diyelim ki Cardozo 1 hafta sonra sakatlandı 6 ay yok. Yazık değil mi sattığın zaman alacağın 6 milyon euroya?

Ben ki 2 senedir Cardozo'yu profil fotosu yapan biriyim, Cardozo'ya karşı olma gibi bir durumum zaten olamaz. Ama mantık satın diyor kardeşim, bunu neden anlamıyoruz.

Şanlı SanMarino
11.02.2016, 11:22
Adam 3 hafta yok, 3 haftada antrenman eksiğini kapsatsa, ancak son 4-5 maç futbol oynayabilecek Cardozo. Ne desem bilemedim şimdi, ama gitmesi fikri daha ağırlıklı.

4-5 maç için yarım devre 6 Milyon TL ödeyebilecek kulüp değiliz. Başkan anlattıkça anlatıyor ancak anlayamayan kütük bir kitle var. Arkadaşlar batıyoruz. Batıyoruz. Kulübün köftecilere bile borcu var.

Cardozo'ya senelik 10 Milyon ödemek yerine 1 Milyon ödeyip Vedat Muriqi'n yıldız olmasını beklemek daha Trabzonspor işi. Trabzonspor çakma İstanbul takımı olmayacak.

Teofilo, ilk gol kralı Necmi Perekli,

Cardozo kadar gol atan Umut Bulut ve Paolo Henrique

Dahası Oktay, K. Orhan...

Daha niceleri.

Bunlar Trabzonspor'u 2 günlük zannediyor. 50 yıllık MAZİ var.

zahido
11.02.2016, 11:37
Cardozoya alternatif bir adam alınsaydı dediğiniz doğruydu. Elinde bi Muhammet Demir var bir de Muhammet Beşir ki çocuk daha 18inde ve bu baskıyı kaldıracak düzeyde değil.

Bunun batmayla çıkmayla alakası yok. Koskoca Trabzonspor kalan bilmem kaç maçını tek forvetle idare etsin diyorsunuz.

Etsin ozaman. Fakat yarın öbürgün kötü bir sonuçla karşılaşırsak gıkınız çıkmasın.

mesaced1967
11.02.2016, 11:38
Cardozo'yu beğenmeyen futbol bilmiyordur fakat ne şampiyonluğa oynuyoruz ne Avrupa hedefimiz var Cardozo 32 yaşında ve 5.5 milyon avro telaffuz ediliyor 18 milyon tl 1.2 milyon avro yıllık ücretini de vermeyeceğiz o da 4 milyon tl yarım sezon için 22 milyon tl kasada olacak bir de olaya böyle bakın arkadaşlar

Murat'
11.02.2016, 11:47
Erkan'a bir bile verseler hiç düşünmeden satarım. Ama Çin'de kıta dışı yabancı sayısı sadece dört olduğu için böyle çöplerle kontenjanı heba etmezler.

ÖmürKaradeniz61
11.02.2016, 12:03
Cardozonun alternatifi yok diyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,Cardozo olsa fazladan 6 gol atardı ligi 6. bitirirdin sattıktan sonra hadi diyelim işler kötü gitti bu seferde 10.bitirirsin ne farkediyor.Sene zaten bitmiş kupadan elenmişsin hiçbir hedefin yok Cardozo kalsa ne fayda.Kaldıki şimdi sattın sattın seneye imkansız o paralara satamayız karşışıklı anlaşarak yolları ayırırız.Hem Muhammed daha ilk maçta bu takımın forveti benim der gibi oynadı.

Uğur Kalyoncu
11.02.2016, 12:04
4-5 maç için yarım devre 6 Milyon TL ödeyebilecek kulüp değiliz. Başkan anlattıkça anlatıyor ancak anlayamayan kütük bir kitle var. Arkadaşlar batıyoruz. Batıyoruz. Kulübün köftecilere bile borcu var.

Cardozo'ya senelik 10 Milyon ödemek yerine 1 Milyon ödeyip Vedat Muriqi'n yıldız olmasını beklemek daha Trabzonspor işi. Trabzonspor çakma İstanbul takımı olmayacak.

Teofilo, ilk gol kralı Necmi Perekli,

Cardozo kadar gol atan Umut Bulut ve Paolo Henrique

Dahası Oktay, K. Orhan...

Daha niceleri.

Bunlar Trabzonspor'u 2 günlük zannediyor. 50 yıllık MAZİ var.

Bunlar olarak benimde icinde bulunduğum bir grubu kastediyosun hocam herhalde..Necmi Perekli disinda tüm topculari hatirliyorum..Tekke Sota Hami yi bir kenarda tutarsak digerlerinin Cardozo ile uzaktan yakindan alakasi yok...Teo iyi golcuydu Umut golcü olmasa bile muthis bir takim oyuncusu K.Orhan cok yetenekli forvet oyuncusu olsa da bunlarin hicbirinde Cardozo tadi yoktu..

Cardozo Kral dir..1 ay öncesine kadar ben de siddetle karsiydim gitmesine ama adam sakat iken verilen o paralar gercek ise hic düşünmemek lazim..

ilkeryasinz
11.02.2016, 12:08
Hami hoca forvetler formsuz sefa formayi hakediyor diyerekten forvete atar onu. Beyler bu donem sallamayalim bu takima. Bu oyuncular oynatilip satilacak sene sonu

SM-G850F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Oğuzlu61
11.02.2016, 12:12
Cardozoyu sattık Muhammet'te sakatlandı 3 ay yok diyelim. Ne yapacağız ozaman?

Cardozo da zaten 1 ay yok. Yani her durumda şuan Demir ile Beşir ikilisi oynamaya hazır golcülerimiz. İkisi de sakatlanırsa Sefa var.

33 yaşında oyuncudan 6 milyon euro beyler bayanlar... Bakın tekrar yazıyorum, 6 MİLYON EURO... Üstelik oyuncunun yıllık ücreti 3 milyon euro, bunu da hesaba katın, Uefa ile yapacağımız görüşmeyi de düşünün... Ya ceza yersek, o zaman ne olacak ?

Bjk Fernandez i 8 milyon euro ya satmadı ve ne oldu ? Adam beleşe kaçınca Fiko kaç gün yas tuttu ? Ligde 33 yaşında adamdan 6 milyon euro para kazanan kaç takım var ???

İ. SARAL
11.02.2016, 12:24
Cardozo'yu beğenmeyen futbol bilmiyordur fakat ne şampiyonluğa oynuyoruz ne Avrupa hedefimiz var Cardozo 32 yaşında ve 5.5 milyon avro telaffuz ediliyor 18 milyon tl 1.2 milyon avro yıllık ücretini de vermeyeceğiz o da 4 milyon tl yarım sezon için 22 milyon tl kasada olacak bir de olaya böyle bakın arkadaşlar

Cardozo'yu şu haliyle beğenenler asıl futboldan anlamıyor. Adamın geçmişine takılı kalıp günü göremiyorsunuz. Şu an ki haliyle tam veteran turnuvasında oynayacak kıvamda.

Erkin
11.02.2016, 12:26
Basın sözcüsü Asım Örem: Cardozo’yu satmak şu anda gündemimizde yok. Zaten resmi teklifte yok

YES yazmış...

edimurphy_61
11.02.2016, 12:26
Yunus Emre Sel â€@yunusemresel (https://twitter.com/yunusemresel) 48 sn.49 saniye önce (https://twitter.com/yunusemresel/status/697728565454966784)
Basın sözcüsü Asım Örem: Cardozo’yu satmak şu anda gündemimizde yok. Zaten resmi teklifte yok

Dip.Ing.Mag.
11.02.2016, 12:28
Cardozo tereddütsüz satilmali. golcünün profesyonelin hasidir fakat yeni bir sentez olusturma cabasi icerisindeyiz ve bu olusumda yasi ve fiziki durumu itibari ile olamaz. senelerce her olaya duygusal baktik ve halimiz ortad, profesyonel düsünün arkadaslar.

wiaous
11.02.2016, 12:30
8578
sarıları as kadro olarak düşünürsek, yeşiller yedekleri, turuncu 2. yedekleri gibi, mevcut puan durumunda, mevcut hedefsizlikte, mevcut tff, mevcut hakemler ile idare eder bir kadro...

zahido
11.02.2016, 12:34
Cardozo 3 hafta sakat. 3 hafta tek forvetle bir şekilde geçiştirirsin. 20. Haftadayız adam gelecek 24. Haftada. Geri kalan 10 haftayı tek forvetle zor geçiririz.

Sefayı gerçekten forvette görmek isterseniz satın zaten.

ensarusta
11.02.2016, 12:35
gerek isviçre mahkemeleri gerek cas şikebahçenin şikebahçe olduğunu tescilleyecek ve kume düşürecek kupa şanlı tsye verilecek diye epeydir sosyal medyada soylenti dolaşıyor. inşallah söylentide kalmazda hem sampiyonluk primini hem tazminatımızı yukluce alıp borcu sıfırlar şikabehciyide 2.ligde sampiyonluk yolunda trtspordan keyifle izleriz.

Burak
11.02.2016, 12:41
Gece de yazmıştım. Cardozo'ya teklif yok.

İ. SARAL
11.02.2016, 13:10
Öfff yine kurtulamadık.

zafercalikoglu
11.02.2016, 13:12
ateş olmayan yerden duman çıkmaz gider Cardozo

memmedaga
11.02.2016, 13:21
Cardozo hakkında teklif yok sadece menajer bozuntusunun fiyat yoklaması var sağolsun klübe az "kıyağı" geçmedi, Ertelenen bir KAP var alın size konu, Kısa vade için avantajlı uzun vadede klubün aleyhine bazı maddeler var,

Gökhan Uzun
11.02.2016, 13:23
Ben Cardozo'nun Çin'e gitmek isteyeceğini sanmıyorum.