PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

slmn
03.02.2016, 21:37
O gerzek dünyanın en hızlı 7. futbolcusu değil, Cavanda'nın dünyanın en hızlı 3. futbolcusu olmadığı gibi.. Sadece bir posizyonda hızlanmayla alakalı bir durum..

slmn
03.02.2016, 21:40
Ayrıca röportajı şimdi gördüm büyük ihtimal fbli bu eleman ondan derdi Trabzon'a gol atmak.

slmn
03.02.2016, 21:45
Cardozo'yu 15'e satarız diyen arkadaşlar maalesef hayal görüyor.. Bu Çinlilerde bakıyor sonuçta bu adamı kaça almışlar, yaşı kaç? 10 m euro kâr 28-29 yaşındaki Guarin, Martínez, Ramires gibi isimlerde bile yok hatta Tottenham Paulinho'yu 5.5 m euro zararla sattı Çin'e.. Yani biz Cardozo'yu 7-8'e satsak büyük iştir, zarar etmeden 5'e satsak normaldir sonuçta 33 yaşında.

memozcan
03.02.2016, 22:15
Cardozo'yu 15'e satarız diyen arkadaşlar maalesef hayal görüyor.. Bu Çinlilerde bakıyor sonuçta bu adamı kaça almışlar, yaşı kaç? 10 m euro kâr 28-29 yaşındaki Guarin, Martínez, Ramires gibi isimlerde bile yok hatta Tottenham Paulinho'yu 5.5 m euro zararla sattı Çin'e.. Yani biz Cardozo'yu 7-8'e satsak büyük iştir, zarar etmeden 5'e satsak normaldir sonuçta 33 yaşında.
çindeki durum biraz farklı bence.. orada tam bir kara para aklama durumu seziyorum.. bir zamanlar bizde de tabataya , ayhan akmana 8 milyon eur paralar veriliyordu.. hulk'a 100 milyon eur teklif etmişler mesela..

Mesut
03.02.2016, 23:03
çindeki durum biraz farklı bence.. orada tam bir kara para aklama durumu seziyorum.. bir zamanlar bizde de tabataya , ayhan akmana 8 milyon eur paralar veriliyordu.. hulk'a 100 milyon eur teklif etmişler mesela..

Zannetmiyorum futbolda adını duyurmaya çalışıyorlar önceden kim takardi çin ligini yada Amerika ligini şimdi isim yapmaya çalışıyorlar

ağasarlı
03.02.2016, 23:16
Bu arada m'bia'nın 6 milyona satıldığına ilişkin kesin kaynak nerde acaba?

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

drose61
03.02.2016, 23:17
hayal bile değil cardozo'ya 15 vs. 33 yaşında adama Çinliler bile vermez o parayı :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faruk BERBER
03.02.2016, 23:22
Merak eden varsa röportajın tamamı : Hızlı ve Konyalı ! Halil İbrahim SÖNMEZ... (http://www.milliyet.com.tr/hizli-ve-konyali-halil-ibrahim-torku-konyaspor-2188627-skorerhaber/)

Ne kadar amatör olduğu, kurduğu cümlelerden belli :D

DeAgLeMaNyAq
03.02.2016, 23:22
Papadopoulos'u 300 bin euroya nasıl verdik. Ersan da stoper ama 7 milyona sattı adamlar diyeni de gördük...

Sefaenes
04.02.2016, 01:45
Batuhan sivasdayken Trabzonspor dan daha profesyonel diyen gerzek bosta kalmis kimse almamis bak cok uzuldum buna papucumun futbolcusu

ADANALI
04.02.2016, 02:00
Ne kadar amatör olduğu, kurduğu cümlelerden belli :D

Ayrıca röportajı şimdi gördüm büyük ihtimal fbli bu eleman ondan derdi Trabzon'a gol atmak.

Abi boşvermek lazım. slmn dediği gibi büyük ihtimalle ŞB`li...

Ersan olayına değinmek gerekirse; biz de sezon sonu Óscar CARDOZO (33)`yu (Her ne kadar gitmesini istemesem de) hatta Dame N`DOYE (31) + Mustapha YATABARÉ`yi (30) (4.000.000 € Opsiyonu kullanılmazsa tabi) özellikle Çin ya da Katar vb. bir ülkeye satıp bunların yerine Konstantinos MITROGLOU ya da Islam SLIMANI`yı almamızı hâlâ çok istiyorum. Bunlar olmazsa en son seçenek Eren DERDİYOK olabilir...

kalavara
04.02.2016, 04:00
sezon sonu için şimdiden yazalım,
1- 28-32 arası üstdüzey liglerden stoper,
2- ligue 1 den önlibero
3- jajavari :) bir oyuncu (kuvvetli ve delici)
4- eren derdiyok veya yabancı benzeri
5- ayağı düzgün solbek (eren albayrak bile kafi)

beklentim bu...

hamdi_61
04.02.2016, 08:02
Bu arada m'bia'nın 6 milyona satıldığına ilişkin kesin kaynak nerde acaba?

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=18860#.VrLpntKLTIU

yorumsuz6117
04.02.2016, 10:32
Santraforun arkasında ki üçlümüz vasat oyuncular en büyük sorunumuz bu.. Oraya kaliteli oyuncular lazım.. Forvet sorunumuz olduğunu düşünmüyorum.. Kaliteli ofansif oyuncularımız olsa Cardozo gol kralı olur..

CasTo
04.02.2016, 11:14
ben bu 8jk yi anlayamadım gitti.
adamlar 12 ye dembabayı satıp bedavaya mario gomezi aldı
ersan gibi adamı 7m euro ya sattı çinlilere
boykoyu 3.5m euro ya aldılar

bu akılcı hamleleri nasıl yapabiliyorlar veya oyuncuyu böylesine pazara sunuyorlar. demba ba hakederdide ersan nasıl 7m euro satıldı biz daha uefa kupası kaldırmıs adamı 6m euro ya sattık

Enaldo61
04.02.2016, 11:24
Atınç'a 2. lig takımı 6 milyon euro verdi şimdi de Ersan'a Çin takımı 7 milyon euro verdi bana hiç gerçekçi gelmiyor bunlar valla. Üstelik Ersan yaz döneminde de Çin'e gidecekmiş ve o dönem 5 milyon euro bonservis ve yıllık 2 milyon euro alacakmış. Şimdi ise 4 milyon euro alacakmış. Bu da ilginç.

Murat'
04.02.2016, 11:56
Bu Çinlileri kesinlikle kafayı yedi, sağa sola para saçıyorlar.

oflubektas
04.02.2016, 11:57
Atınç'a 2. lig takımı 6 milyon euro verdi şimdi de Ersan'a Çin takımı 7 milyon euro verdi bana hiç gerçekçi gelmiyor bunlar valla. Üstelik Ersan yaz döneminde de Çin'e gidecekmiş ve o dönem 5 milyon euro bonservis ve yıllık 2 milyon euro alacakmış. Şimdi ise 4 milyon euro alacakmış. Bu da ilginç.

Sen Şangay'daki 10 yaşında veledin bile bildiği Liverpool'u elersen böyle satış yaparsın işte. Ama daha ilk turda zıbıdırıstısk takımına evlenirsen, bir de utanmadan " gereksizdi canııım" diye uzanamadığın ciğeri mundar edersen, 2 UEFA ve 1 süper kupa kaldırmış adamı bile zar zor yollarsın

Murat'
04.02.2016, 12:11
Sen Şangay'daki 10 yaşında veledin bile bildiği Liverpool'u elersen böyle satış yaparsın işte. Ama daha ilk turda zıbıdırıstısk takımına evlenirsen, bir de utanmadan " gereksizdi canııım" diye uzanamadığın ciğeri mundar edersen, 2 UEFA ve 1 süper kupa kaldırmış adamı bile zar zor yollarsın
Geçen sene delinin biri kuyuya bir taş attı işte. Neymiş efendim Avrupa kupaları ayak bağıymış, ligde başarısız olmamıza neden oluyormuş. Bu sene bu safsatadan başka bir şey olmadığını görmüş olduk böylece. Buna rağmen kupadan elendikten sonra iyi oldu zaten Avrupa gereksizdi diyenleri de gördük.

Fatih Öztürk
04.02.2016, 12:12

Recep Onur Kıvrak sağolsun!

Mert Oğuzlu61
04.02.2016, 12:55
Recep Onur Kıvrak sağolsun!

Kendi sahasında 10 kişi Makedon takımına 120 dk gol atamayan takımda kalecinin son dakika yaptığı hata, benim için hata değildir. Yememiz gereken golü yedik, hepsi bu. Penaltılara gitse de elenecektik değişen bir şey olmayacaktı çünkü takımın başkanı birkaç gün önce canlı yayında ''Avrupa bizim için gereksiz, lige odaklanacağız bu yıl şampiyonluk istiyoruz(!)'' açıklaması yapmıştı. Eşi benzeri görülmemiş vizyonsuzluk sonucu oyuncularda gerekeni yaptılar.

İho etkilerinden kurtulmak lazım. Sorun o maçta Onur da değildi.

gometra
04.02.2016, 12:57
Beşiktaş yarışmacı takım vasfının ekmeğini yemelere doymuyor resmen.Öyle Liverpool olayı falan değil, bütün konuyu günüblirlik işlere bağlamak asıl meseleyi ıskalamak anlamına geliyor.

En son Sosa için Çin'den 20 milyona yakın teklif gelmiş. Bugün Sosa Trabzonspor'da olsaydı bu paralara satılma ihtimali var mıydı? imkansız. Peki neden yok. Çünkü Beşiktaş iyi işleyen, yarışmacı ve elindekine değer katan bi takım. Arkasına sağlam bi yönetim almış albenisi kuvvetli bi vitrin.

Benim Usta yönetiminden tek beklentim takımın yarışmacı hüvetini geri kazandırması. Elbette şampiyon olmak isterim ama düzenli şekilde şampiyonluğu oynamak şampiyon olmak kadar değerli. Mevcut Trabzonspor gibi günübirlik şampiyon olacağıma Beşiktaş gibi 3 yıl şampiyonlu kovalayıp 4.yıl şampiyon olmayı tercih ederim.

Her ne inşa etmek istiyor olursanız olun, onun temelinde muhakkak bi standart olmak zorunda. Trabzonsporun da tek amacı bu standardı yakalamak olmalı.

Fatih Öztürk
04.02.2016, 13:05
Kendi sahasında 10 kişi Makedon takımına 120 dk gol atamayan takımda kalecinin son dakika yaptığı hata, benim için hata değildir. Yememiz gereken golü yedik, hepsi bu. Penaltılara gitse de elenecektik değişen bir şey olmayacaktı çünkü takımın başkanı birkaç gün önce canlı yayında ''Avrupa bizim için gereksiz, lige odaklanacağız bu yıl şampiyonluk istiyoruz(!)'' açıklaması yapmıştı. Eşi benzeri görülmemiş vizyonsuzluk sonucu oyuncularda gerekeni yaptılar.

Yediği amatör golün bir kaç dakika öncesindede yaptığı bir degaj var evlere şenlik.Takım belki penaltılarla turu geçecekken senin amatörde bile yeyilmeyecek gol yememen lazım.Bu sene bir değil iki değil 6-7 tane çok hatalı yediği goller var.İHO etkisini hangi aklın ürünü olarak argüman gösteriyorsun Mert.O golleri İHO bile bile yemi dedi Onur'a?

7can61
04.02.2016, 13:17

Onur o golü bilerek yedi kardeşim, iho gitsin de kurtulalım diye, adam geleceği görmüş alttan alta oydu ihonun temellerini, helal olsun çocuğa, ihonun arkasından tekme vurarak gönderen onur kardeşimiz kahramanımızdır.

İhoyu, hurmayı, şotayı paket yapıp gönderdi, Milli Halk Kahramanımız Onur'dur.

artvints
04.02.2016, 13:17
Yediği amatör golün bir kaç dakika öncesindede yaptığı bir degaj var evlere şenlik.Takım belki penaltılarla turu geçecekken senin amatörde bile yeyilmeyecek gol yememen lazım.Bu sene bir değil iki değil 6-7 tane çok hatalı yediği goller var.İHO etkisini hangi aklın ürünü olarak argüman gösteriyorsun Mert.O golleri İHO bile bile yemi dedi Onur'a?

varlığı yetiyordu iho'nun.

Fatih Öztürk
04.02.2016, 13:19
varlığı yetiyordu iho'nun.

Mantıklı !

Mert Oğuzlu61
04.02.2016, 13:30

Golü yemek istese 90+ da maç biterken o degajdan gelen şutu kurtarmazdı, son anda tuttu çeldi topu çok zor pozisyondu. Maç içinde önemli kurtarışları da oldu sadece bu pozisyon değil. Fatih abi bak tekrar yazıyorum, İho maçtan önce Avrupa bizim için önemsiz açıklaması yaptı. Dünyanın hiçbir kulübünde böyle amatörlük görülmemiştir. Oyunculara maçın önemi anlatılmadı, maçın kazanılması istenmedi. Mbia ve Okay dışında hiçbir oyuncumuz o maçta mücadele etmedi. Maça günler kala kulübün başkanı ''Avrupa kupaları bizim için önemsiz'' diyorsa orada ipler kopar. Kulüpte sonra patlak verecek disiplinsizliklerin temelinde İho, Hurma, Şota üçlüsü vardı.

Sezon başından beri 4 büyüklerin hiçbir maçını kaçırmadım, abartısız söylüyorum Muslera her maç yumurtluyor ve çok ciddi hatalardan saçma sapan goller yiyor. Canım cicim çektikleri yılda 4m euro kazanan caps yıldızı Muslera ile Onur un yediği gol sayısına bakarsak durum zaten anlaşılır. Onur robot değil 5-6 gol bırakalım da yesin. Mesela bana göre bu sezon hatalı gol yediği 3-5 maçtan en kritiği Başakşehir maçıydı. Öyle golleri sürüsüyle yese bende eleştiririm ama adamın tek zaafı kornerler, duran toplar. Başka türlü zaten kolay kolay gol yemiyor, duran toplar özel kaleci yetenekleri ister Onur un 2 bacağı da ameliyatlı olduğu için kolay kolay çıkıp alamıyor. Mesela 1461 in Uğurcan ı bozmazsa müthiş kaleci olacak. Kalede inanılmaz güven veriyor onunda çok özel kalecilik yetenekleri var, Onur dan farklı olarak duran toplarda daha rahat çıkıp alıyor.

Özetleyecek olursak bizim kalede sorunumuz yok, ofansif anlamda ligin en etkisiz takımlarından birisiyiz. Defansta istikrar yok, orta sahada kaçak güreşenler var, sistem yok taktik yok oyun felsefesi yok. Ben şu ortamda kalecileri eleştiremem, Akhisar maçında bile gördük Onur yine tek başına rakiple oynadı durdu. Albayrak dönemi de dahil olmak üzere bu kadar rezil olduğumuz sezon hatırlamıyorum.

ensarusta
04.02.2016, 13:31
Arkadaslara sorun cok yonlu bir kere futbolculara sahip cikmak yok bizde. Simdi hami hoca geldi iyi kotu bir sistem kurar takimi sunaki halinden bir kac tik ustte tasir performans olarak.ama taraftarlar ne yapiyoruz sadece elestri kufur hakaret.normal sartlarda suanki kadro bile ligi rahatlikla 4. Sirada bitirecek kapasitede.ama performans olarak butun futbolcular kapasitelerinin altinda.oz guvenleri ve moral motivasyonlari sifir.gelecek guzel gunler adina gecmise sunger cekip yeniden baslamak lazim. Sahada ne sonuc alinirsa alinsin futbolculara destel olmak moral vermek motivasyonlarini arttirmamiz lazim. Sezon sonunda istedigimiz duzeye gelemeyen zati gidecek.hic olmazsa performanisinin artmasina sebep olabilirsek para kazanarak gondeririz yine ekonomik olarak katki olur kulube.baksaniza dogru durust teklif bile gelmiyor elden cikarmak istediklerimize.su saatten sonra bize dusen hep destek tam destek.

Fatih Öztürk
04.02.2016, 13:35
Golü yemek istese 90+ da maç biterken o degajdan gelen şutu kurtarmazdı, son anda tuttu çeldi topu çok zor pozisyondu. Maç içinde önemli kurtarışları da oldu sadece bu pozisyon değil. Fatih abi bak tekrar yazıyorum, İho maçtan önce Avrupa bizim için önemsiz açıklaması yaptı. Dünyanın hiçbir kulübünde böyle amatörlük görülmemiştir. Oyunculara maçın önemi anlatılmadı, maçın kazanılması istenmedi. Mbia ve Okay dışında hiçbir oyuncumuz o maçta mücadele etmedi. Maça günler kala kulübün başkanı ''Avrupa kupaları bizim için önemsiz'' diyorsa orada ipler kopar. Kulüpte sonra patlak verecek disiplinsizliklerin temelinde İho, Hurma, Şota üçlüsü vardı.

Sezon başından beri 4 büyüklerin hiçbir maçını kaçırmadım, abartısız söylüyorum Muslera her maç yumurtluyor ve çok ciddi hatalardan saçma sapan goller yiyor. Canım cicim çektikleri yılda 4m euro kazanan caps yıldızı Muslera ile Onur un yediği gol sayısına bakarsak durum zaten anlaşılır. Onur robot değil 5-6 gol bırakalım da yesin. Mesela bana göre bu sezon hatalı gol yediği 3-5 maçtan en kritiği Başakşehir maçıydı. Öyle golleri sürüsüyle yese bende eleştiririm ama adamın tek zaafı kornerler, duran toplar. Başka türlü zaten kolay kolay gol yemiyor, duran toplar özel kaleci yetenekleri ister Onur un 2 bacağı da ameliyatlı olduğu için kolay kolay çıkıp alamıyor. Mesela 1461 in Uğurcan ı bozmazsa müthiş kaleci olacak. Kalede inanılmaz güven veriyor onunda çok özel kalecilik yetenekleri var, Onur dan farklı olarak duran toplarda daha rahat çıkıp alıyor.

Özetleyecek olursak bizim kalede sorunumuz yok, ofansif anlamda ligin en etkisiz takımlarından birisiyiz. Defansta istikrar yok, orta sahada kaçak güreşenler var, sistem yok taktik yok oyun felsefesi yok. Ben şu ortamda kalecileri eleştiremem, Akhisar maçında bile gördük Onur yine tek başına rakiple oynadı durdu. Albayrak dönemi de dahil olmak üzere bu kadar rezil olduğumuz sezon hatırlamıyorum.

Kardeşim İHO öyle dedi diye bu kadar kötü performans göstermesimi gerekiyordu.Ben golü bile bile yedi demiyorum öyle bir şey söyleyen provokatördür.Onur bu sezon en kötü performans gösteren oyuncuların başında geliyor performansınıda düzeltecek gibi görünmüyor.Arkasına kaliteli bir isim şart.Hâlâ İHO'nun etkisinde kaldıysa işimiz var.

Mert Oğuzlu61
04.02.2016, 13:49
Kardeşim İHO öyle dedi diye bu kadar kötü performans göstermesimi gerekiyordu.Ben golü bile bile yedi demiyorum öyle bir şey söyleyen provokatördür.Onur bu sezon en kötü performans gösteren oyuncuların başında geliyor performansınıda düzeltecek gibi görünmüyor.Arkasına kaliteli bir isim şart.Hâlâ İHO'nun etkisinde kaldıysa işimiz var.

Performansı daha ne kadar düzelecek, İho gittiğinden beri uçuyor adam. Sahada oynayan tek oyuncu resmen, kaleci olmasına rağmen. Millet golcüsünü izler biz kalecimizi izliyoruz bu dram değilde nedir ? :D

Tam aksine şuan en iyi bölgemiz kale, ben kaleye top gelirken rahatım (kornerler dışında) ama şu topu 2011 deki gibi takır takır oynayabilmemiz için, rakibi sahada ezebilmemiz için iyi oyuncular alıp takımı kurt hocanın birine emanet etmemiz gerekir. Bu konuda çok ciddi eksiklerimiz var. Sezon sonu takımın yarısı satılacaktır ve ucuz, isimsiz oyuncularla TS kimliği tekrar kazanılacaktır. Bize pili bitik isimler değil, hırslı ve savaşan, hedefi olan aç oyuncular lazım.

Mehmet_Mercanlı
04.02.2016, 13:50
Onur KIVRAK
Yavuz AYGÜN
Esteban Alvarado

Aykut DEMİR
Mustafa YUMLU
Serge Akakpo
Jose Bonsigva
Luis CAVANDA
Douglas Franco
Musa Nizam
Salih Dursun
Guray Vural

Aytaç KARA
OkayYOKUŞLU
Fatih Atik
Mehmet EKİCİ
Yusuf ERDOĞAN
Özer Hurmacı
Erkan Zengin
Marko Marın
Sefa Yılmaz

Oscar Cardozo
Muhammet BEŞİR
Muhammet demir

Fatih Öztürk
04.02.2016, 13:58
Performansı daha ne kadar düzelecek, İho gittiğinden beri uçuyor adam. Sahada oynayan tek oyuncu resmen, kaleci olmasına rağmen. Millet golcüsünü izler biz kalecimizi izliyoruz bu dram değilde nedir ? :D

Tam aksine şuan en iyi bölgemiz kale, ben kaleye top gelirken rahatım (kornerler dışında) ama şu topu 2011 deki gibi takır takır oynayabilmemiz için, rakibi sahada ezebilmemiz için iyi oyuncular alıp takımı kurt hocanın birine emanet etmemiz gerekir. Bu konuda çok ciddi eksiklerimiz var. Sezon sonu takımın yarısı satılacaktır ve ucuz, isimsiz oyuncularla TS kimliği tekrar kazanılacaktır. Bize pili bitik isimler değil, hırslı ve savaşan, hedefi olan aç oyuncular lazım.

Uçuyor he :) Karşı karşıya hariç diğer yönleri hâlâ felaket ötesi geliştirecek gibide görünmüyor.Rakipler bu zaafını iyi bildiği için sürekli defansın ortasına top kesiyorlar sıkıntı oğlu sıkıntı yani.Türk futbolunda defansın ana sorunu yan toplar.Kaleci Uğurcan daha komple bir kaleci,yan toplarıda muazzam topluyor.Madem ligden geçtik Uğurcan'ı kazanmak yerine PTT ligine niye gönderdik bende bunu anlamıyorum.Sonuç itibariyle hedef 2017-18 sezonunda mutlak şampiyonluksa her yönüyle daha iyi kaleci şart.

Tayfun
04.02.2016, 14:07
Onur KIVRAK
Yavuz AYGÜN
Esteban Alvarado

Aykut DEMİR
Mustafa YUMLU
Serge Akakpo
Jose Bonsigva
Luis CAVANDA
Douglas Franco
Musa Nizam
Salih Dursun
Guray Vural

Aytaç KARA
OkayYOKUŞLU
Fatih Atik
Mehmet EKİCİ
Yusuf ERDOĞAN
Özer Hurmacı
Erkan Zengin
Marko Marın
Sefa Yılmaz

Oscar Cardozo
Muhammet BEŞİR
Muhammet demir

Kırmızı alarm verenleri gelecek sezon görmeyiz umarım .

Mert Oğuzlu61
04.02.2016, 14:09
Uçuyor he :) Karşı karşıya hariç diğer yönleri hâlâ felaket ötesi geliştirecek gibide görünmüyor.Rakipler bu zaafını iyi bildiği için sürekli defansın ortasına top kesiyorlar sıkıntı oğlu sıkıntı yani.Türk futbolunda defansın ana sorunu yan toplar.Kaleci Uğurcan daha komple bir kaleci,yan toplarıda muazzam topluyor.Madem ligden geçtik Uğurcan'ı kazanmak yerine PTT ligine niye gönderdik bende bunu anlamıyorum.Sonuç itibariyle hedef 2017-18 sezonunda mutlak şampiyonluksa her yönüyle daha iyi kaleci şart.

50. yıl için Onur yerine kaleci şartsa bütün kadroyu temizlemek şart. :))) Paramız yeter mi bilemem. Keşke 11 oyuncumuzda kusursuz olsa ama zirveye oynayan bjk ve fb de dahil olmak üzere 11 oyuncusu kusursuz olan takım ligde yok.

Fatih Öztürk
04.02.2016, 14:18
50. yıl için Onur yerine kaleci şartsa bütün kadroyu temizlemek şart. :))) Paramız yeter mi bilemem. Keşke 11 oyuncumuzda kusursuz olsa ama zirveye oynayan bjk ve fb de dahil olmak üzere 11 oyuncusu kusursuz olan takım ligde yok.

Onur iyi hoş kaleci lakin beğenmediğimiz Tolga Zengin kadar özelliklere sahip değil maalesef.2017-18 için şuanki kadroda 26 yaş altı ne kadar oyuncu varsa yol verilmeli.Çok kaliteli olmasada potansiyelli oyuncular transfer edilmeli.Önümüzdeki sezon stad isim hakkı,sponsorluklar falan yıllık gelir 200 milyon tl'ye yakın olacak.Bu doğrultuda transferlerde olacaktır herhalde :)

mesaced1967
04.02.2016, 14:29
tüm eleştirilmesi gerekenler bitti sıra Onur'a mı geldi Onur en az bizim kadar Trabzonsporludur adamdır adamın hammaddesidir

Fatih Öztürk
04.02.2016, 14:35
Onur'un Trabzonspor'luluğumu tartışılıyor burada.Allah dışında herkes eleştirilebilir bunu kavrayın,yok beceremiyorsanız müdahil olmayın.

Yıldıray Emanet
04.02.2016, 14:44
Türklerden bi yol olmaz toplasınlar seneye iskandinav ülkesinin iş disiplini olan soğuk insanlarını şımarık yerlilerle biyere varılmaz

cewat
04.02.2016, 14:49
Onur'un Trabzonspor'luluğumu tartışılıyor burada.Allah dışında herkes eleştirilebilir bunu kavrayın,yok beceremiyorsanız müdahil olmayın.

Fatih hocam, haklısınız Onur o maçta çok hatalı bir gol yedi. Lakin kesinlikle elenmemizin suçlusu olamaz. Hatalı olarak 2 gol yese bile suçlusu olamazdı.

Zira biz Trabzonspor'uz ve o gibi bir rakibe 5 - 6 tane atamıyorsak ve tek bir gol yüzünden eleniyor isek suçlu ya yönetimdir yada teknik kadro.

İnan ki böyle zayıf bir takıma karşı gol atamayıp elendiğimiz de, hatalı gol yiyen kaleci en son suçlanması gereken kişidir.

Fatih Öztürk
04.02.2016, 15:01
Fatih hocam, haklısınız Onur o maçta çok hatalı bir gol yedi. Lakin kesinlikle elenmemizin suçlusu olamaz. Hatalı olarak 2 gol yese bile suçlusu olamazdı.

Zira biz Trabzonspor'uz ve o gibi bir rakibe 5 - 6 tane atamıyorsak ve tek bir gol yüzünden eleniyor isek suçlu ya yönetimdir yada teknik kadro.

İnan ki böyle zayıf bir takıma karşı gol atamayıp elendiğimiz de, hatalı gol yiyen kaleci en son suçlanması gereken kişidir.

Sevgili kardeşim Onur gol yiyebilir,Bundan sonrada gol yiyecek bu gollerin bir çoğu belkide hatalarından dolayı olacak buna kimsenin itirazı olamaz fakat hatayı geçip amatörde bile yeyilmeyecek golü yememek gerekiyor.Top bacak arasından,kolunun altından geçebilir ama alakan bile olmayan pozisyona atlamamak gerekiyor diye düşünüyorum.İster istemez turu geçememenin başrol oyuncusu oluyorsun.Örneğin Erkan'ın altı pas içinden gs'ye atamadığı gol gibi.

Mert Oğuzlu61
04.02.2016, 15:11
Onur iyi hoş kaleci lakin beğenmediğimiz Tolga Zengin kadar özelliklere sahip değil maalesef.2017-18 için şuanki kadroda 26 yaş altı ne kadar oyuncu varsa yol verilmeli.Çok kaliteli olmasada potansiyelli oyuncular transfer edilmeli.Önümüzdeki sezon stad isim hakkı,sponsorluklar falan yıllık gelir 200 milyon tl'ye yakın olacak.Bu doğrultuda transferlerde olacaktır herhalde :)

:N

Onur a takmışsın sen Fatih abi. :D:D

Fatih Öztürk
04.02.2016, 15:16
:N

Onur a takmışsın sen Fatih abi. :D:D

Hayır abicim ya :D
Onur karşı karşıya belkide dünyanın en iyilerinden biri fakat yan ve karşıdan gelen hava toplarında ligin belkide en kötülerinden biri.Anlatmak istediğim daha doğrusu meramım sadece bu :)

ToyerSefa
04.02.2016, 15:26
Arkadaşlar kişi engelleme nasıl yapılıyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gökhan Uzun
04.02.2016, 15:27
Onur'u yollarsak sadece bir kaleci değil aynı zamanda kaptan, ağabey ve çoğu kişinin gözünde efsane olan/olabilecek olan birini transfer etmemiz gerekiyor. Aynı zamanda bu kişinin Trabzonspor'a çok bağlanması gerekiyor, aynı zamanda tribünlerle iletişiminin çok iyi olması gerekiyor, aynı zamanda maç kazanınca sinirden ağlaması gerekiyor vs vs...

Onur sizin için sadece kalecilik özellikleri ile değerlendirilecek biriyse bir şey diyemem. Ama benim için değil...

asilhamsi
04.02.2016, 15:28

Fatih Bey e katılıyorum.son kupa macında önemli kurtarıslar yaptı amenna.Ama bu yan top sorununu ne zaman cozecek?

Kornerden gelen o topu cok rahat cıkıp alması gerekir.Ysn top ve topu oyuna sokma konusunda bir arpa boyu yol alamadı.

Bence de mutlaka iyi bir kaleci ile yedeklenmeli.

Faruk BERBER
04.02.2016, 15:31
Konu dahilinde tartışmaya özen gösterelim arkadaşlar.

asilhamsi
04.02.2016, 15:31
Onur KIVRAK
Yavuz AYGÜN
Esteban Alvarado

Aykut DEMİR
Mustafa YUMLU
Serge Akakpo
Jose Bonsigva
Luis CAVANDA
Douglas Franco
Musa Nizam
Salih Dursun
Guray Vural

Aytaç KARA
OkayYOKUŞLU
Fatih Atik
Mehmet EKİCİ
Yusuf ERDOĞAN
Özer Hurmacı
Erkan Zengin
Marko Marın
Sefa Yılmaz

Oscar Cardozo
Muhammet BEŞİR
Muhammet demir

Ortasahanın ne kadar gucsuz oldugu cok acık gorunuyor malesef.

Defansın akakpo,boss ve guray ile toparlanacagından eminim.

Ama bu ortasaha ile işimiz gercekten cok zor.

asilhamsi
04.02.2016, 15:33
------------onur-------------

boss------akakpo-----aykut------musa

cavanda-----okay------aytac-----guray

--------marin----------muhammet-------

an itibari ile ideal 11 im

Furkan S.
04.02.2016, 16:05
Cardo'yu acil Çin'e itelemek lazım..

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asilhamsi
04.02.2016, 16:11
Ne hakaretinden bahsediyosun sen? Ben o adamın şahsına hakaret etmedim, yazdıklarına ucuz dedim. Karşılığında o adam benim şahsıma hakaret etti. Çifte standart yapma. Hakaretin ne demek olduğunu bilmiyosan da öğren, ondan sonra itham et.

yahu bir adam ucuz seyler yazıyorsun demek hakaretin dikalasıdır.Adam isterse surekli aynı cumleleri yazsın sanane.Eger okumaktan sıkılıyorsan engelle gitsin.Neden karsılıklı tartısma baslatıyorsun?

gometra
04.02.2016, 16:15
Aslında iyi dediğiniz bütün oyuncular iyi falan değil. başımıza ne geldiyse bundan geldi. Özer, Yumlu, Yusuf, Sefa, Erkan.. O fena değil, bu aslında iyi mücadele ediyor, aslında öteki de oynar diye diye kronik bir vasat futbolcu kanserine tutulduk.

Artık buna bi son vermek lazım.

Turgay Atalay
04.02.2016, 16:17
Bizimkiler yandan orta yapmayı beceremediğinden Onur yan top çalıştırılamıyor olabilir :) Şaka bir yana, Onur'un maçlarını gözden geçirdiğimde, kornerden veya yandan gelen ortalara çıkış yaptığını, yapmışsa da doğru yaptığını hatırlamıyorum nedense. Yan toplar ve cepheden gelen toplarda inanılmaz etkisiz, karşı karşıya pozisyonlar ve refleks gerektiren durumlarda ise inanılmaz bir kaleci. Aşırı sevgimizden kusurlarına laf edilmesi bile zorumuza gidiyor ama mevcut durum budur. Onur yan top ve topu oyuna sokma becerisini geliştirebilseydi, bugün onu Trabzonsporda değil, belki dünya devlerinde görebilirdik.

TUNCAY HİÇYILMAZ
04.02.2016, 16:52
Kardeşim gidin özelde tartışın bu nedir.. Kimse burda sizin tartışmanızı okumak zorunda değil.

artvints
04.02.2016, 16:55
......................onur
...cavanda....boss.....yumlu....guray
.................okay.....aytaç
......sefa..........marin...........yusuf
..................muhammet

kısa zamanda hami'nin geçeceği kadro.cavanda düzelmezse bosingwa sağa geçer aykut oynar.oralarda sık rotasyon olabilir aykut da oynamayı hakediyor.ama ön tarafta çok alternatif yok.

Mollasalihoğlu
04.02.2016, 17:08

Douglas kulübedeyken Salih-Musa stoperleri ile çıkarsan oraya keserler topu tabi.

Konuya dönersek:

Koray Günter diyorlar? Gerçek manada tanıyan var mı?

r9emre
04.02.2016, 17:43
Douglas kulübedeyken Salih-Musa stoperleri ile çıkarsan oraya keserler topu tabi.

Konuya dönersek:

Fm 2013'te inanilmaz bir stoperdi. Fm'ler disinda cok canli izleyen oldugunu, ozellikle onu izleyen oldugunu pek sanmiyorum. :D

CasTo
04.02.2016, 17:45
bana göre en kötü mustafa yumlu kadar oynar ki daha fizikli yumludan 21 yasında.

Tayfun
04.02.2016, 17:53
Cardozo 3 hafta yokmuş sakatlıktan dolayı

Mollasalihoğlu
04.02.2016, 18:10
Fm 2013'te inanilmaz bir stoperdi. Fm'ler disinda cok canli izleyen oldugunu, ozellikle onu izleyen oldugunu pek sanmiyorum. :D

Gurbetçi üyeler biliyor olabilir Almanya'da genç takım seviyesinde baya oynadı herhalde. :)

kyodou
04.02.2016, 18:22
Adama sorarlar; Bjk' nin 2 M € bonservis ödediği adam sonrasında ne yaptı da sen 20 M € veriyorsun ? Bu satış gerçekleşirse Jimnastikspor incelenmeli. Sosa' ya 20 milyon € vermek menajer oyunlarında, hile ile bile mümkün değil. Cm 01-02 de bile "yönetim mantık dışı transfer ücreti sebebiyle transfere izin vermedi" mesajı verirdi.

Muhammet YILMAZ
04.02.2016, 18:22
En iyisi estaban, fatih gibi salakları koyacan kaleye sonra Onur'un değeri anlaşılacak, ne zaman gelecek ne zaman dönüyor diye burda tartışıp durucaz.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bud Spencer
04.02.2016, 18:25
1) onur
2) yusuf
3) güray
4) aykut(yedek icin gayet yeterli)
5) mustafa(yedek icin gayet yeterli)
6) bosingwa (kendini toparayabilirse)
7) aytac
8) okay
9) mehmet (ego-sov'lari birakacaksa; cok iyi bir teklifte satilmali)
10) muhammet
11) cardozo (cok iyi bir teklifte satilabilir)
---------------------------------------------
besir, yüksel, abdülkadir (zaman zaman sans bulacaksalar [kupa, son yarim saat vs... kadroda bulunmalilar, aksi halde kiraya verilmeleri (1461 veya baska bir kulüp) herkes icin daha saglikli olur]
-----------------------------------------
geriye kalan HERKES, cavanda dahil, satilmalidir
erkan'i zaman zaman etkili bulsamda, burada mutlu olamayacak gibi duruyor...hem taraftar kabullenmiyor onu, hemde maasindaki kisintiyi kabul edecegini düsünmüyorum
-----------------------------------------
22 kisilik dar bir kadro bizim icin seneye cok daha hayirli olacagina inaniyorum...

Mert'
04.02.2016, 18:33
Sosa icin 12 reddedilmis. Adamlar siir gibi top oynuyor Avrupada iyi is yaptilar oyunculara talip olunmasi dogal.

r9emre
04.02.2016, 18:38
M'bia ile problemler yasamasak, pazarlik imkanimiz cok olsaydi en az 10'a okuturduk.

Fatih Öztürk
04.02.2016, 18:43

Konuya dönersek:

Olayı biliyorsun hesap et artık Hami senin benim kadar anlamıyor bu işten :)

Antonio
04.02.2016, 19:09
şuan kamyon devrilmiş onu konuşuyoruz. bu kamyonun sigortası taraftar ve başkandır.Scania marka şöyle iskandinav avrupalı parayı ikinci planda tutan karakterli oyuncular almalıyız. erkan, özer ,yusuf gibiler bize yaramaz.

nakzo
04.02.2016, 19:24
Cardozo 3 hafta yokmuş sakatlıktan dolayı

Varlığından ne gördük keşke çine satılsaydı baston vesren hayır değmeyecek bir vaziyette.

nakzo
04.02.2016, 19:28
Adama sorarlar; Bjk' nin 2 M € bonservis ödediği adam sonrasında ne yaptı da sen 20 M € veriyorsun ? Bu satış gerçekleşirse Jimnastikspor incelenmeli. Sosa' ya 20 milyon € vermek menajer oyunlarında, hile ile bile mümkün değil. Cm 01-02 de bile "yönetim mantık dışı transfer ücreti sebebiyle transfere izin vermedi" mesajı verirdi.

Kesinlikle katılıyorum sonsasının 20 milyon etmesi hayaldende öte bjk el altında para geldiğine inanıyorum direk verilse UEFA el koyuyor para kesinlikle incelenmeli.

nakzo
04.02.2016, 19:37
Arkadaslara sorun cok yonlu bir kere futbolculara sahip cikmak yok bizde. Simdi hami hoca geldi iyi kotu bir sistem kurar takimi sunaki halinden bir kac tik ustte tasir performans olarak.ama taraftarlar ne yapiyoruz sadece elestri kufur hakaret.normal sartlarda suanki kadro bile ligi rahatlikla 4. Sirada bitirecek kapasitede.ama performans olarak butun futbolcular kapasitelerinin altinda.oz guvenleri ve moral motivasyonlari sifir.gelecek guzel gunler adina gecmise sunger cekip yeniden baslamak lazim. Sahada ne sonuc alinirsa alinsin futbolculara destel olmak moral vermek motivasyonlarini arttirmamiz lazim. Sezon sonunda istedigimiz duzeye gelemeyen zati gidecek.hic olmazsa performanisinin artmasina sebep olabilirsek para kazanarak gondeririz yine ekonomik olarak katki olur kulube.baksaniza dogru durust teklif bile gelmiyor elden cikarmak istediklerimize.su saatten sonra bize dusen hep destek tam destek.

Siz niye anlamak istemiyorsunuz.Bu iş taraftarla olsa bjk ile bursa hersene şampiyon olur eskişehir 3 senede bir küme düşmez.Senin elinde bir çok kötü adam var sen ısrarla bunlar aslında iyide,aslında düzelecekte vs diyor yanlarına sürekli transfer yaparsan yeni gelenleri de kendine benzetirler.Bu takım kötü hiçbir zaman iyi olmayacak seneyede aynı adamlarla devam edersen sonuç bu seneden ,ondan önceki seneden farklı olmayacak.

Kemal Öztel
04.02.2016, 21:27
Trabzonsporun uzun vadede çıkışı akyazı projesi ve oluşturulması beklenen scout ekibi..Şayet bu iki husustan maximum verimi alırsak değil bizim Türk futbolunun kaderi değişir.Scout ekibinin bulacağı oyuncular ve akyazıdan gelen kaynakla eskisi gibi Avrupadada ses getirebiliriz.Bir artı başımızda vizyonlu güvenebileceğimiz bir başkan olması..
Bunlar orta ve uzun vadede hedefler kısa vadede eldekilere katlanmak veyahut verim almak zorundayız.Orta diyebileceğimiz Yusuf,Mustafa gibi oyuncuları şu an gönderip tam kalite alabilecek halimiz yok.Şu an için devir oyuncuları kazanma vakti istesekte istemesekte durum bu

Fatih Solmaz
04.02.2016, 21:40
Siz niye anlamak istemiyorsunuz.Bu iş taraftarla olsa bjk ile bursa hersene şampiyon olur eskişehir 3 senede bir küme düşmez.Senin elinde bir çok kötü adam var sen ısrarla bunlar aslında iyide,aslında düzelecekte vs diyor yanlarına sürekli transfer yaparsan yeni gelenleri de kendine benzetirler.Bu takım kötü hiçbir zaman iyi olmayacak seneyede aynı adamlarla devam edersen sonuç bu seneden ,ondan önceki seneden farklı olmayacak.
bireysel olarak kağıt üzerinde iyi ama dediğin gibi bu TAKIM kötü. iskeleti bilinci isteği olmayan bir topluluk sadece.

ensarusta
04.02.2016, 21:41
bazı arkadaslara anlam veremiyor ve gercek trabzonspor taraftarı olduğuna da inanmıyorum. kimden bahsediyorum oturduğu yerden sadece eleştiren küfreden hakaret eden kara tablo çizen kişilerden elbet. tamam kötü bir süreçten geçiyoruz işler yolunda gitmiyor hepimiz üzgünüz ama bu olumsuz negatif tavrın kime ne faydası var. istesek de istemesek de elimizdeki malzeme bu ve bu malzemeyle 16 maça çıkacagız. ustaya projelerine guvenimiz tam. bari mevcut duruma bi faydamız katkımız olsun yapıcı eleştriler yapalım. destek olalım moral motivasyon verelim. takıma hocaya yönetime destek olalım köstek değil.

ensarusta
04.02.2016, 21:46
iyi o zaman takıma hocaya kufretmeye devam ters psikoloji diyorsun yani. taraftarın desteklediği guven motivasyon verdiği yanında olduğunu hissettirdiği her takım her oyuncu sahada mevcut kapasitesinin üstünde top oynar koşar mucadele eder ben bunu bilir bunu soylerim.

Fatih Solmaz
04.02.2016, 21:50
ensarusta kime yazıyorsun bana mı ?

mesaced1967
04.02.2016, 21:57
Sözleşme imzalayamayan serbest oyuncularla belli bir tarihe kadar sözleşme imzalayabiliyoruz diye biliyorum Muriqui ile Bosingwa'yla yaptığımız tarzda bir anlaşma yapabiliriz yarım sezonluk bir sezonu opsiyonlu http://www.transfermarkt.com.tr/muriqui/profil/spieler/74249 şöyle bir oyuncuya ihtiyaç fazlasıyla var

artvints
05.02.2016, 00:03
alex teixeira da çin'e satılmış doğru mu? sahte yıldızların gitmesi neyse de bu adamın ne işi var orda? iyice içine ettiler işin.6 milyar insan aç ulan.

slmn
05.02.2016, 00:05
Şansal Büyüka'nın yazısına denk geldim. Başakşehir'in Badji'yi 300 bin euroya alıp 2 m 650 bin euroya sattığını yazmış, oysa 750'e alınıp 2 m euroya satıldı. Ayrıca Başakşehir'i bu konuda överken örneklerden birini Holmen şeklinde vermiş oysa Holmen'i 1 m euroya alıp bonservissiz bıraktılar :) Sizin gazeteci diye gezdiğiniz ülkede...

slmn
05.02.2016, 00:13
alex teixeira da çin'e satılmış doğru mu? sahte yıldızların gitmesi neyse de bu adamın ne işi var orda? iyice içine ettiler işin.6 milyar insan aç ulan.

Premier lige gitmesi gereken adam oraya giderse ayıptır yahu para için insan futboldan vazgeçer mi!

kyodou
05.02.2016, 01:22
Şansal Büyüka'nın yazısına denk geldim. Başakşehir'in Badji'yi 300 bin euroya alıp 2 m 650 bin euroya sattığını yazmış, oysa 750'e alınıp 2 m euroya satıldı. Ayrıca Başakşehir'i bu konuda överken örneklerden birini Holmen şeklinde vermiş oysa Holmen'i 1 m euroya alıp bonservissiz bıraktılar :) Sizin gazeteci diye gezdiğiniz ülkede...
Ali Ece ve Mehmet Demirkol aldığı paranın fazlasını hakediyor. Adamlar fotbola hakim. Özellikle Ali Ece dünya futbolundan günde 6-7 maç izliyor. Herşeyi takip ediyor.

Şansal, Sinan Engin gibi Ev-Köfteci-Stüdyo üçgeninde yaşayan parazitler bu ülkede futbol yorumlarsa zerre ilerleme olmaz. Adamlar kimin kaça gidip geldiğini bırak, oyuncunun ismini bile doğru söyleyemiyorlar.

Sinan Engin bir gazetenin iddaa ekinde her hafta dünya devlerinden 4 takımla kupon yapıp, en az 2 maçta yatan adamdır. Gerçi sağolsun çok faydası dokundu. Onun oynadığı maçlardan uzak durarak faydalanıyordum kuponlarından. :)

artvints
05.02.2016, 01:33
Ali Ece ve Mehmet Demirkol aldığı paranın fazlasını hakediyor. Adamlar fotbola hakim. Özellikle Ali Ece dünya futbolundan günde 6-7 maç izliyor. Herşeyi takip ediyor.

Şansal, Sinan Engin gibi Ev-Köfteci-Stüdyo üçgeninde yaşayan parazitler bu ülkede futbol yorumlarsa zerre ilerleme olmaz. Adamlar kimin kaça gidip geldiğini bırak, oyuncunun ismini bile doğru söyleyemiyorlar.

Sinan Engin bir gazetenin iddaa ekinde her hafta dünya devlerinden 4 takımla kupon yapıp, en az 2 maçta yatan adamdır. Gerçi sağolsun çok faydası dokundu. Onun oynadığı maçlardan uzak durarak faydalanıyordum kuponlarından. :)

ikisini de severim ama ikisinin de futbol yorumlarını beğenmiyorum. ali ece tarihçi, mehmet demirkol da çok soyut konuşuyor. futbolun dili o değil. premier lig'te maç sonrası röportajları izle mesela, futbolun dili öyle olmalı.türkiye'de oturmamış pek. sahaya dair içeriği dolu konuşabilen bir önder özen var bence.

kyodou
05.02.2016, 02:05
ikisini de severim ama ikisinin de futbol yorumlarını beğenmiyorum. ali ece tarihçi, mehmet demirkol da çok soyut konuşuyor. futbolun dili o değil. premier lig'te maç sonrası röportajları izle mesela, futbolun dili öyle olmalı.türkiye'de oturmamış pek. sahaya dair içeriği dolu konuşabilen bir önder özen var bence.
Evet. Yorumcuyken nasıl savunma yapılacağı konusunda ahkam kesip, hocayken her maç 5-6 yiyen Önder Özen. :)

artvints
05.02.2016, 02:14
Evet. Yorumcuyken nasıl savunma yapılacağı konusunda ahkam kesip, hocayken her maç 5-6 yiyen Önder Özen. :)

ahkam kesmez pek, saygılı konuşur genelde.yorumlamakla yapmak arasında fark var bildiğin gibi. hoca olmak için daha sert bir karakter gerekiyor türkiye'de. kolay değil futbolcuları kontrol etmek düzgün türkçe ile :)

Sefer A.
05.02.2016, 04:02
Habu Ersan olayina bak arkadas, bu bjk bir sekilde bir is çevirmiyorsa ben de bir sey bilmiyorum arkadas....
Atinç 5m€'ya bundesliga 2'ye
Demba Ba 13m€ çin
Ersan 7m€ çin
Daha baska var mi ? Günay'a da 8m€'luk teklif yok mu ? Tolga'yi da 15m€'ya alacak olan varmis...
Biz de Mbia'yi zorla 6m€'ya satalim... haaassssssssss

selcuk
05.02.2016, 04:13
Habu Ersan olayina bak arkadas, bu bjk bir sekilde bir is çevirmiyorsa ben de bir sey bilmiyorum arkadas....
Atinç 5m€'ya bundesliga 2'ye
Demba Ba 13m€ çin
Ersan 7m€ çin
Daha baska var mi ? Günay'a da 8m€'luk teklif yok mu ? Tolga'yi da 15m€'ya alacak olan varmis...
Biz de Mbia'yi zorla 6m€'ya satalim... haaassssssssss
sefer ersan avustralya pasaportu bu parayi getirdi
cin yabanci kuralini okursan anlarsin

mbia gibi önceki transferinden 6 milyon daha pahaliya alinan kac oyuncu var cin piyasasinda, bir bak

ayrica günden güne daha sert yaziyorsun, sana olan sempatiyi ciziyorsun
psikolojini bozan bir durummu var

Sefer A.
05.02.2016, 04:35
sefer ersan avustralya pasaportu bu parayi getirdi
cin yabanci kuralini okursan anlarsin

mbia gibi önceki transferinden 6 milyon daha pahaliya alinan kac oyuncu var cin piyasasinda, bir bak

ayrica günden güne daha sert yaziyorsun, sana olan sempatiyi ciziyorsun
psikolojini bozan bir durummu var
Yoook be abi özel bir durum yok da işte bazı konularda fazla sinirleniyorum, tıpkı bu bjk ve değişik transferleri gibi...
6milyon daha fazla derken sanırım bir önceki transferle kıyaslıyorsun... öyle olsa bile çin takımlarının ona bakarak fiyat belirlediklerini sanmıyorum... ki demba bjk'ya 6'ya geldi 13'e gitti, geçmişinde 2 avrupa ligi şampiyonluğu falan da yoktu...
Onu geçtik, Atınç lankk diye 5m€'ya nasıl gidiyor ? Ben onu beğenirim ve geleceğinin parlak olabileceğini, gs lobisinin şişirmesi olan S.Kaya'dan daha iyi olduğunu savunurum... ama bunlar bir yana 5m€ bir yana yaa...
Ersan'ın pasaportu 7m€ getiriyorsa, aynı pasaporta sahip bir sürü hırvat asıllı oyuncu var, onları da alsınlar bakayim 5 10m€'ya falan... zerre inanmıyorum bu bjk transferlerine, ama çok temiz bir şekilde yapıyorlar herifler

selcuk
05.02.2016, 04:46
Yoook be abi özel bir durum yok da işte bazı konularda fazla sinirleniyorum, tıpkı bu bjk ve değişik transferleri gibi...
6milyon daha fazla derken sanırım bir önceki transferle kıyaslıyorsun... öyle olsa bile çin takımlarının ona bakarak fiyat belirlediklerini sanmıyorum... ki demba bjk'ya 6'ya geldi 13'e gitti, geçmişinde 2 avrupa ligi şampiyonluğu falan da yoktu...
Onu geçtik, Atınç lankk diye 5m€'ya nasıl gidiyor ? Ben onu beğenirim ve geleceğinin parlak olabileceğini, gs lobisinin şişirmesi olan S.Kaya'dan daha iyi olduğunu savunurum... ama bunlar bir yana 5m€ bir yana yaa...
Ersan'ın pasaportu 7m€ getiriyorsa, aynı pasaporta sahip bir sürü hırvat asıllı oyuncu var, onları da alsınlar bakayim 5 10m€'ya falan... zerre inanmıyorum bu bjk transferlerine, ama çok temiz bir şekilde yapıyorlar herifler
red bull ismi yeter benim icin sahsen atinc transferinin temiz olduguna, ayrica leipzig gibi takimin tribününe katkisida önemli
daha gecen gladbach ceo su türk golcum olsa stadimi büyütmem gerekir dedi, bayern hallilden beri kac türk aldi?
özellikle almanyada önemli piyasaya sahibiz

ba golcu ve golcular herzaman baska ölcü
adamla brezilya 2. liginden oyuncuya 12 milyon verdigini biliyormusun

seni takip ediyorum, yazilarin genellikle keyif verici, sinirlerine hakim ol ve ben demisdim yazmana hic gerek yok
bunu biliyoruz zaten
merci beaucoup (https://www.google.at/search?q=merci+beaucoup&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwiTwuSNzt_KAhWjvHIKHdH9C9UQvwUIGSgA)

Şanlı SanMarino
05.02.2016, 04:59
Bizimkiler yandan orta yapmayı beceremediğinden Onur yan top çalıştırılamıyor olabilir :) Şaka bir yana, Onur'un maçlarını gözden geçirdiğimde, kornerden veya yandan gelen ortalara çıkış yaptığını, yapmışsa da doğru yaptığını hatırlamıyorum nedense. Yan toplar ve cepheden gelen toplarda inanılmaz etkisiz, karşı karşıya pozisyonlar ve refleks gerektiren durumlarda ise inanılmaz bir kaleci. Aşırı sevgimizden kusurlarına laf edilmesi bile zorumuza gidiyor ama mevcut durum budur. Onur yan top ve topu oyuna sokma becerisini geliştirebilseydi, bugün onu Trabzonsporda değil, belki dünya devlerinde görebilirdik.

Değerli kardeşim bu bir tarz meselesi. Onur çizgi kalecisi. Ancak senin dediklerini yapacak olan kaleci ceza sahası kalecisi (libero kaleci) Nasıl ki Cardozo ile Fatih Tekke aynı tip oyuncular değilse kalecilikte de böyle bir tarz farklılığı var. Onu gibi çizgi kalecin varsa kesinlikle 1,90 ve üzeri kesici bir stoper oynatmak zorundasın. O ağır olacağı için de illa ki yanında hızlı 82-87 arası bir stoper olacak. Bunu doğru planladığında takımın olağan üstü goller yemeyecektir. Velhasıl Onur neden çizgi kalecisi demek Fatih neden pivot değildi veya Cardozo neden hızlı değil demek gibi. Dikkat edersen Tolga Zengin de çizgi kalecisidir ancak Volkan Demirel libero kalecidir. Neyse bu konuyu azıcık araştırırsan öğrenebilirsin.

selcuk
05.02.2016, 05:13
yan topda cikmak icin en önemli sey defansa güvendir
bu güveni koordinasyon körükler
bizim defansimizda öyle birsey yok
2010, 11 de almadigi yan topmu vardi, ne cabuk unuttunuz

ayrica onur öyle üstün reflekslere sahip degil
asiri hizli oldugundan bu öyle saniliyor, ayni hiz 1e1de isine geliyor
yarin defans koordine oldumu yan toplardada o hizi yine kullanacak

ne cabuk unutulmus tek ellen indirdigi ortalar

Şanlı SanMarino
05.02.2016, 05:14
Kaleciler hariç kalması gerekenler;

Aykut
Bosingwa
Güray
Aytaç
Okay
Ekici
Yusuf
M. Demir
M. Beşir

Kiradan dönecek olan;
Uğur
Zeki
İshak
Batuhan
tutulabilir.

Dolayısı ile kaleciler hariç Trabzonspor'un 20 oyuncuya ihtiyacı var. Görünen 13 oyuncusu var ve eldeki çöpleri gönderip 7 iyi transfer yapmalı. Bana göre iyi transfer illa ki milyonlar harcamak demek değil. Mesela hücum bölgesinde Muriqi gibi, orta alanda Ndiaye gibi oyunculara yönelebilir. Potansiyelli ve gelecek vaadeden oyuncularla kadro daha iyi hale getirilebilir. Ancak çok ama çok efektif 10 numara, çok faydalı orta saha, tartışılmayacak stoper ve golcü bir kanat transferleri kadroyu dönüştürür.

Ibrahim Gaygusuz
05.02.2016, 05:16
Aslinda cok transfer lazim.

Stopere Glowacki ve Song lazim.
Merkeze Colman ve Szymek lazim.
Ileriye Jaja ve Teofilo lazim.

Bu hafta scout ekibi gelecekti diye hatirliyorum. Bakalim bizi neler bekliyecek.

Hocasizda nasil sececeksek transferleri.

Şanlı SanMarino
05.02.2016, 06:02
Kaleciler hariç kalması gerekenler;

Aykut
Bosingwa
Güray
Aytaç
Okay
Ekici
Yusuf
M. Demir
M. Beşir

Kiradan dönecek olan;
Uğur
Zeki
İshak
Batuhan
tutulabilir.

Dolayısı ile kaleciler hariç Trabzonspor'un 20 oyuncuya ihtiyacı var. Görünen 13 oyuncusu var ve eldeki çöpleri gönderip 7 iyi transfer yapmalı. Bana göre iyi transfer illa ki milyonlar harcamak demek değil. Mesela hücum bölgesinde Muriqi gibi, orta alanda Ndiaye gibi oyunculara yönelebilir. Potansiyelli ve gelecek vaadeden oyuncularla kadro daha iyi hale getirilebilir. Ancak çok ama çok efektif 10 numara, çok faydalı orta saha, tartışılmayacak stoper ve golcü bir kanat transferleri kadroyu dönüştürür.

Burada bahsettiğim üzere 20 oyuncu mottosu futbol için vazgeçilmez. Kaleci hariç her mevki için 2 oyuncu.
Göreceğimiz şekilde Trabzonspor'un eksikleri bellidir.
1- Üst düzey uluslararası milli stoper (Glowacki, Song veya Stepanov ayarında)
2- Tamamlayacı yerli stoper (Maliyetinin düşük olması gözetilmeli)
3- Pasör ve oyun kurucu orta saha (Selçuk, Dzagoev, Natcho tarzı)
4- Çok yetenekli gol atan, asist yapan ofansif orta saha (Sneijder, Hakim Ziyech, Alex, Batalla gibi)
5- Sağ çizgide top taşıyan forvet özellikli kanat (Amrabat veya Kuyt tarzı Hollanda liginde onlarca muadili var)
6- Sol çizgide gerektiğinde forveti çiftleyecek golcü kanat (Aatıf, Yasin tarzı bir oyuncu)
7- Kanatlarda da oynayabilen gerektiğinde ön alanda oynatılan forvet, santrafor (Waris, Aminu Umar, Ofoedu tarzı)

Trabzonspor taraftarının hücum anlamında ana problemi şu. Zannediliyor ki sağ ve sol kanata oyuncu koyup onların sadece orta yapmasını bekleyeceğiz. Hayır arkadaşlar. Dünya futbolu değişti ve gelişti. Katar liginde, Çin liginde oynamıyoruz. Akhisar'ın, Başakşehir'in, Konya'nın bile yaptığı doğruları görmekte fayda var. Kanat oyuncusu koyuyorsanız biri golcü özellikli, öteki top taşıyıcı olmalı. Yoksa istenilen gol sayısına ulaşamazsınız. Hatta gerektiğinde santrafor olarak koyulan oyuncu bile kanatlara inmeli. Velhasıl bu planlama yapılırsa kısa sürede başarı gelecektir. Tuttuğunu almak değil hedeflediğini almak çok ama çok önemli.

Şimdi düşülülen oyuncular ile birlikte bir kadro yapalım

Onur

Sağbek Bosingwa (Yedeği Zeki)
Solbek Güray (Yedeği İshak veya bonservissiz Eren Albayrak)
Stoper Aykut (Yedeği Uğur)
Stoper Joel Matip (Yedeği yerli maliyetsiz)

Önlibero Aytaç (Yedeği Batuhan)
Oyun kurucu Orta Saha Tonny Vilhena (Yedeği Okay)

Sağ forvet Zivkovic (yedek olarak bonservissiz Emrah Başsan alınabilir)
Sol forvet Aatıf (Yedeği Yusuf Erdoğan veya bonservissiz Emre Çolak)
10 numara, ofansif orta saha Hatem Ben Arfa (Yedeği Ekici)
Forvet Muhammet Demir (Yedeği Beşir veya Hrgota, Muriqi)

http://i.hizliresim.com/D4vB16.jpg (http://hizliresim.com/D4vB16)

Travelair
05.02.2016, 09:28
Arkadaşlar ne olur "İdare eder" anlayışından vazgeçin. Yoksa ilerleyemeyiz, hatta her geçen gün geriliyoruz. Bu futbolcular Trabzonspor için idare edemez. Trabzonspor zirve kulübüyse bunların ne as ne de yedekte bizde işi olmamalı

gökhants1966
05.02.2016, 10:36
ARJANTİN LİGİ GENÇ YETENEK RAPORU

· ADRIÁN CUBAS:19 YAŞINDA BOCA JUNİORSTA OYNUYO.. KISA BOYLU, ÇEVİK VE OYUNU TERS TARAFA İYİ YÖNLENDİREBİLEN BİR ORTA SAHA OYUNCUSU.. OYUN YAPISI İNİESTANIN BİRAZ DAHA DEFANSİF HALİ GİBİ..
· JONATHAN CALLERI: 21 YAŞINDA BOCA JUNİORSTA OYNUYO..1.78 CİVARINDA OLDUKÇA SÜRATLİ İYİ ÇALIM ATABİLEN VE GOL VURUŞLURAI ÇOK ÇOK YÜKSEK Bİ YETENEK..EĞER AVRUPA FUTBOLUNDAKİ FİZİK KONDİSYONA DAYANABİLİRSE VE UYUM SAĞLAYABİLİRSE GELECEĞİN EN İYİ GOLCÜLERİNDEN BİRİSİ OLUR..
· HÉCTOR VILLALBA: 20 YAŞINDA SAN LORENZODA OYNUYO.. 1.73 BOYLARINDA İNANILMAZ DERECEDE SÜRATLİ VE DELİCİ ÖZELLİĞİ OLAN Bİ KANAT OYUNCUSU..KALEYE HIZLI VE DİKİNE BİR ŞEKİLDE DRİBLİNG YAPMASI EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ..
· MATÍAS KRANEVITTER: 1.80 BOYLARINDA 22 YAŞINDA RİVER PLATE TAKIMINDA.. RAKİBE KENE GİBİ YAPIŞAN VE TOP KAPMASI ÇOK İYİ OLAN HIZLI Bİ ORTA SAHA OYUNCUSU..MODERN FUTBOLDA İKİ YÖNLÜ ORTA SAHAYA AİT HER ÖZELLİĞİ BULUNAN ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..
· TOMÁS MARTÍNEZ: 20 YAŞINDA RİVER PLATE TAKIMINDA.. HÜCUM YÖNÜ ÇOK İYİ ÇOK KIVRAK ARA PASLARI İYİ ATABİLEN Bİ FUTBOLCU..DEFANSİF YÖNÜ ZAYIF..
· GABRIEL SEIJAS: ESTUDİANTESTE OYNUYO 21 YAŞINDA ORTA SAHANIN ORTASINDA PLAYMAKER OLARAK GÖREV YAPIYO..ÖZELLİKLE UZUN PAS KONUSUNDA ÇOK YETENEKLİ..OYUNU TERS TARAFA ÇOK İYİ ÇEVİREBİLİYO VE SAHA GÖRÜŞÜ ÇOK İYİ DURUMDA..
· GASTÓN GIL ROMERO:22 YAŞINDA ESTUDİANTESTE OYNUOR VE ORTA SAHANIN ORTASINDA GÖREV YAPIYOR.TAM BİR GÖREV ADAMI. OYUNUN TAKTİK KISMINDA ÇOK İYİ OYNAYAN DOĞRU POSİZYONDA DURABİLEN OYUN ZEKASI İYİ BİR ORTA SAHA OYUNCUSU..
· MAURICIO TÉVEZ: NEWELS OLD BOYS TAKIMINDA OYNUYO VE 18 YAŞINDA..SAĞ KANATTA FORMA GİYİYO VE OLDUKÇA HIZLI DRİBLİNG ÖZELLİĞİ İYİ OLAN Bİ GENÇ..OYUN SİTİLİ JESUS NAVASI ANIMSATIYOR..
· EZEQUIEL PONCE: 18 YAŞINDA NEWELS OLD BOYS TAKIMINDA FORVET OYUNCUSU.. 1.80 BOYLARINDA VE GOL VURUŞU FİNAL DOKUNUŞLARI ÇOK İYİ SEVİYEDE FAKAT DAHADA GELİŞMESİ LAZIM.. HEDEF SANTRAFOR GÖREVİNDE İLERİSİ İÇİN ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..
· MATÍAS PÉREZ ACUNA: VELEZ SARSFİELD TAKIMINDA 21 YAŞINDA SAĞ BEK OYNUYO VE 1.77 BOYLARINDA..HEM HÜCUMDA HEMDE DEFANSTA ÇOK ETKİLİ.. HÜMA BİNDİRMELERİ ETKİLİ YAPAN VE TERS KADEMELERE ÇOK İYİ GİREN GELECEĞİN SAĞ BEK ADAYLARINDAN..
· LEONARDO ROLÓN: VELEZ TAKIMINDA HEM SAĞ BEK HEMDE SAĞ KANAT OYNAYAN 20 YAŞINDA GENÇ VE POTANSİYELLİ..TAM BİR GÖREV ADAMI..
· RAMIRO CÁSERES: 21 YAŞINDA 1.70 BOYLARINDA VELEZ TAKIMINDA FORVET MEVKİSİNDE OYNAYAN GENÇ YILDIZ ADAYI..ÖZELLİKLE SERGİO AGUERO VE JUVENTUSA TRANSFER OLAN DYBALA STİLİNDE KISA BOYLU HIZLI VE BİLEKLERİNE HAKİM Bİ FORVET OYUNCUSU..
· LUCAS MELANO: 1.87 BOYUNDA LANUS TAKIMINDA OYNAYAN FORVET OYUNCUSU..BANA GÖRE GELECEĞİN EN İYİ FORVETLERİNDEN BİTANESİ OLUCAK..UZUN BOYUNA RAĞMEN İNANILMAZ HIZLI HAVA TOPLARINDA ETKİLİ VE VURUŞ TEKNİĞİ ÜST DÜZEYDE Bİ ADAM...KİMSE KAPMADAN HEMEN ALALIM BU ADAMI..
· SANTIAGO NAGÜEL: RACİNG CLUB TAKIMINDA 22 YAŞINDA 1.70 BOYLARINDA SAĞ AÇIKTA OYNAYAN HÜCUM OYUNCUSU..ÖZELLİKLE OYUN STİLİ SAVİOLA`YI ANDIRAN HIZLI, BİREBİRDE ADAM GEÇEBİLEN ETKİLİ Bİ KANAT OYUNCUSU..FAKAT İKİLİ MÜCADELELRDE BİRAZ ZAYIF KALIYO..
· ROGER MARTÍNEZ: RACİNG TAKIMINDA 21 YAŞINDA 1.80 BOYLARINDA FORVET OYNAYAN HÜCUM OYUNCUSU..İLERİKİ YILLARDA KOLOMBİYA MİLLİ TAKIMININ YILDIZLARINDAN BİRİSİ OLABİLİR.. SÜRATLİ ATLETİK YAPISI KIVRAK BİLEKLERİ VE ŞUT TEKNİĞİYLE OLDUKÇA POTANSİYELLİ Bİ ADAY.. CARLOS BACCANIN GENÇ VERSİYONU..
· FRANCO CERVI: ROSARIO CENTRAL TAKIMINDA 10 NUMARALI FORMAYI GİYEN 21 YAŞINDAKİ 1.70 BOYUNDAKİ SAĞ AÇIK OYUNCUSU.. İNANILMAZ YÜKSEK TOP TEKNİĞİ, HIZI, SERİ ÇALIMLARI VE ARA PASLARIYLA TAM BİR YETENEK ABİDESİ..FAKAT BOYUNUN KISA OLMASI FİZİK YAPISININ BİRAZ ZAYIF OLMASI TEK DEZAVANTAJI..
· RAMIRO CARRERA: ROSARIO CENTRAL TAKIMINDA OYNAYAN 21 YAŞINDAKİ ORTA SAHA OYUNCUSU..ORTA SAHANIN HEM ORTASINDA HEMDE İKİ KANADINDA OYNAYABİLEN TAM Bİ JOKER..KIVRAK OYUNU VE PASLARIYLA OYUNUN KİLİDİNİ ÇÖZEBİLİCEK Bİ YETENEK..
· RODRIGO GÓMEZ: QUILMES TAKIMINDA OYNAYAN 1.70 BOYLARINDA 22 YAŞINDAKİ KANAT OYUNCUSU..HÜCUMUN HER İKİ KANADINDADA OYNAYABİLEN ESKİ U20 FUTBOLCUSU..UYUM SORUNUNU AŞABİLİRSE YETENEKLERİYLE MAÇ KAZANDIRABİLİR.. TOP SÜRMESİ KIVRAK YAPISI VE SÜRATİYLE Dİ MARİA`YI ANDIRIYO..
· JOSÉ VALENCIA: İNDEPENDİENTE TAKIMINDA OYNAYAN 23 YAŞINDAKİ 1.86 BOYUNDAKİ KOLOMBİYALI FORVET.. ÇOK HIZLI OLMASI VE ATLETİK YAPISIYLA DEFANSIN ARAKASINA SIK SIK KOŞU YAPIP GOL ATAN Bİ FORVET OYUNCUSU..İKİLİ MÜCADELELERDE OLDUKÇADA GÜÇLÜ BİR İSİM..

KOLOMBİYA LİGİ GENÇ YETENEK RAPORU

·NÉIDER BATALLA: 17 YAŞINDA HEM ORTA SAHANIN ORTASINDA HEMDE HÜCUMDA OYNAYABİLEN BU GENÇ STAR ADAYI, CDTULUA TAKIMININ ALT YAŞ TAKIMLARINDA FORMA GİYMEKTEDİR..ATLETİK YAPISI, KIVRAK BİLEKLERİ VE YÜKSEK PAS KALİTESİYLE GELECEĞE DAMGA VURABİLİCEK BİR İSİM..ORTA SAHADAN FORVETE BİNDİRMELERİYLEDE KONDİSYONUNUN ÇOK İYİ SEVİYELERDE OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..
·CARLOS IBARGÜEN:19 YAŞINDA 1.80 BOYUNDA BİR BAŞKA GELECEK VADEDEN STAR ADAYI..CDTULA TAKIMINDA OYNAYAN BU YETENEKLİ SANTRAFOR ÖZELLİKLE SÜRATİ, FİZİK GÜCÜ VE SÜREKLİ ARALARA YAPTIĞI KOŞULARLA DEFANSIN DENGESİNİ BOZMAKTADIR..
·HAROLD PRECIADO: DEPORTİVO CALI TAKIMINDA OYNAYAN KOLOMBİYA FUTBOLUNUN YENİ JACKSON MARTİNEZİ..21 YAŞINDA 1.83 BOYUNDAKİ GENÇ YETENEK FORVETİN HEM ORTASINDA HEMDE HER İKİ KANADINDA OYNAYABİLİYOR. FUTBOL STİLİNE GELİRSEK,, SÜRATLİ,PATLAYICI ÖZELLİĞİ OLAN VE İSABETLİ GOL VURUŞLARIYLA MARTİNEZ,BENZEMA,WELBECK KARIŞIMI Bİ PROFİL ÇİZMEKTEDİR..
·JEFFERSON GÓMEZ: TRANSFER OLDUĞU TAKDİRDE AVRUPA FUTBOLUNUN EN İYİ DEFANS OYUNCULARINDAN BİRİ OLUCAĞINA İNANDIĞIM GENÇ YILDIZ ADAYI..THİAGO SİLVANIN YENİ VERSİYONU OLARAK GÖRDÜĞÜM BU YILDIZ ENVİGADO TAKIMINDA OYNUYOR..19 YAŞINDA VE 1.84 BOYUNDA OLDUKÇA SERT, HIZLI,RAKİBİ DÖNDÜRMEYEN VE DOĞRU POZİSYONU ÇOK İYİ ALABİLEN ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..YÜZDEYÜZ ALINMALI....
·JEISON LUCUMÍ: CD AMERİCA TAKIMINDA KANATLARDA FORMA GİYEN 1.79 BOYUNDA 20 YAŞINDAKİ GENÇ STAR ADAYI..ÖZELLİKLE RONALDİNHO STİLİ ÇALIMLARI VE KIVRAKLIĞIYLA ÇOK KOLAY ADAM GEÇEBİLEN TEKNİK KAPASİTESİ YÜKSEK Bİ POTANSİYEL..U20 TAKIMININDA KADROSUNDA..
·YONY GONZÁLEZ: ENVİGADO TAKIMINDA TOP KOŞTURAN BİR BAŞKA GENÇ STAR ADAYI..21 YAŞINDA ORTA SAHADA HÜCUMA DÖNÜK POZİSYONDA OYNAYAN KIVRAK VE SÜRATLİ YILDIZ ADAYI 1.75 BOYLARINDA...
·JOSÉ LLOREDA: AGUİLAS DORADAS TAKIMINDA OYNAYAN 1.78 BOYUNDA VE 21 YAŞINDAKİ GELECEĞİN EN BÜYÜK YILDIZ ADAYLARINDAN..FORVETİN HER İKİ KANADINDA HÜCUMA DÖNÜK OYNAYAN, BİLEKLERİ OLDUKÇA KIVRAK TOP TEKNİĞİ YÜKSEK VE SÜRATİYLE OYUN İÇİNDE ÇOK FAZLA YER DEĞİŞTİREREK OYNAYAN BİR YILDIZ ADAYI..AYRICA OYUN ZEKASI VE PAS TEKNİĞİDE OLDUKÇA İYİ..BENCE MUTLAKA DEĞERLENDİRİLMELİ..
·ALFREDO MORELOS: 1.78 BOYLARINDA MEDELLİN TAKIMININ GENÇ TAKIM KADROLARINDA OYNAYAN VE YENİ YENİ A TAKIMA ÇIKMAYA BAŞLAYAN FORVET OYUNCUSU..19 YAŞINDA..GOLÜ ÇOK İYİ KOKLAYAN VE TEKNİĞİ OLDUKÇA İYİ BİR POTANSİYEL ADAY..
·YERRY MINA: SANTA FE KULÜBÜNDE OYNAYAN 20 YAŞINDA 1.95 BOYUNDA GENÇ STOPER..OLDUKÇA KUVVETLİ VE HAVA TOPLARINA GEÇİT VERMEYEN Bİ YETENEK..ÜSTELİK BOYUNA RAĞMEN HANTAL Bİ YAPISIDA YOK..GELECEK İÇİN DEĞERLENDİRİLEBİLİR..
·JHONNY MEZA: AGUİLAS DORADAS ADLI TAKIMDA FORMA GİYEN 22 YAŞINDAKİ 1.85 BOYUNDA OLAN STOPER..ŞAHSEN BALANTANIN YERİNE BU ADAMIN GELMESİNİ TERCİH EDERİM ÇÜNKÜ BALANTA KADAR HIZLI VE POZİSYON BİLGİSİ HAVA HAKİMİYETİ ONDAN DAHA İYİ.. KUMAŞI KALİTELİ OLAN Bİ OYUNCU..
·ELACIO CÓRDOBA: MEDELLİN TAKIMINDA OYNUYOR, 22 YAŞINDA 1.77 CİVARINDA SAĞ BEK MEVKİSİNDE OYNUYOR.. DEFANSİF YÖNÜ OLDUKÇA KUVVETLİ VE HAVA TOPLARINADA İYİ SIÇRAYAN Bİ SAĞ BEK..HÜCUMA GEREKTİĞİ ZAMANLARDA ETKİLİ BİNDİRMELER YAPIYO FAKAT DEFANSİF YÖNÜ DAHA KUVVETLİ Bİ OYUNCU..
·SEBASTIÁN AYALA: CLUB DEPORTİVO LA EQUİDAD TAKIMINDA OYNAYAN 1.83 BOYLARINDA ORTA SAHANIN ORTASINDA OYNAYAN 20 YAŞINDAKİ GENÇ YILDIZ ADAYI.. DEFANSİF YÖNÜ OLDUKÇA KUVVETLİ, GÜÇLÜ VE UZUN PASLARI ÇOK İYİ ATABİLEN BİR OYUNCU..JOHN OBİ MİKELÌN BİRAZ DAHA HAREKETLİ VE PAS ATABİLEN VERSİYONU..
·JEFFERSON MURILLO: : CLUB DEPORTİVO LA EQUİDAD TAKIMINDA HEM SOL BEK HEMDE SOL KANAT OYNAYAN 23 YAŞINDAKİ 1.70 BOYLARINDAKİ GENÇ BEK..OYUN STİLİ ZUNİGAYI ANDIRIYOR, OYNADIĞI SOL BÖLGEYİ KANAT GİBİ OYNAYAN HÜCUMCU BEK..DEZAVANTAJI FİZİK OLARAK BİRAZ ZAYIF KALIYOR İKİLİ MÜCADELELERDE..
·KEVIN CARDONA: TAM BİR PLAYMAKER..19 YAŞINDA ENVİGADO TAKIMINDA OYNAYAN 1.80 BOYLARINDAKİ ORTA SAHA OYUNCUSU..HER İKİ AYAĞINIDA ÇOK İYİ KULLANAN İNCE PASLARI VE ÇALIMLARI USTALIKLA YAPABİLEN GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARINDAN..

HOLLANDA LİGİ GENÇ YETENEK RAPORU

DEFANS:

· JAIRO RIEDEWALD: AJAXIN DÜNYA FUTBOLUNA SUNDUĞU YENİ DEFANS OYUNCULARINDAN.19 YAŞINDA 1.82 BOYLARINDA DEFANSIN MERKEZİNDE OYNAYAN BU GENÇ YETENEĞİN KADEME BİLGİSİ ÇOK İYİ SEVİYEDE.OLDUKÇA SAĞLAM VE HIZLI YAPISIYLA KONTRA ATAKLARI ENGELLEMEDE ÖNEMLİ BİR YETENEK..TEK DEZAVANTAJI BOYUNUN ÇOK UZUN OLMAMASI NEDENİYLE UZUN BOYLU FORVETLERE KARŞI BİRAZ ZORLANABİLİR..
· SUENTLY ALBERTO: 19 YAŞINDA 1.90 BOYLARINDA MERKEZ DEFANSTA VE SOL STOPER OYNAYABİLEN PSVNİN GENÇ STAR ADAYI..UZUN BACAKLARI VE ATLETİK YAPISIYLA UZUN BOYUNA RAĞMEN OLDUKÇA ÇEVİK Bİ FUTBOLCU VE TOPU TERS TARAFA İYİ ÇEVİREBİLİYOR. BENFİCA TAKIMINDA OYNAYAN LUİSAO STİLİNE YAKIN Bİ FUTBOLCU
· JOSHUA BRENET: İŞTE GELECEĞİN MAİCON`U.. HER İKİ BEKTEDE OYNAYABİLEN 1.80 BOYLARINDAKİ 21 YAŞINDAKİ PSVNİN STAR ADAYI..ÖZELLİKLE KANAT GİBİ OYNAYAN VE SÜREKLİ HÜCUMA BİNDİRMELER YAPAN OYUN STİLİYLE MAİCONU ANIMSATAN BU YILDIZ ADAYI ORTLARI KONDİSYONU VE SÜRATİYLE BULUNMAZ BİR YETENEĞE DÖNÜŞÜCEKTİR.
· DERRICK LUCKASSEN: AZ ALKMAR FORMASI GİYEN 1.87 BOYUNDAKİ VE 20 YAŞINDAKİ BU GENÇ YILDIZ ADAYI DEFANSIN MERKEZİNDE GÖREV ALMAKTADIR..UZUN BOYU, SERT MÜDAHALELERİ,GÜÇLÜ SAĞLAM FİZİĞİ VE HAVA TOPLARINDAKİ ETKİNLİĞİ İLE HOLLANDA MİLLİ TAKIMININ GELECEKTEKİ DEFANS OYUNCULARINDAN BİRİSİ OLUCAKTIR..KENDİSİNİ BİRAZ DAHA HIZLANDIRIR VE POZİSYON BİLGİSİNİ ARTIRABİLİRSE BÜYÜK TAKIMLARIN FORMASINI MUTLAKA GİYER..
· JETRO WILLEMS: PSV FORMASI GİYEN 21 YAŞINDA 1.70 BOYLARINDAKİ HÜCUMCU SOL BEK. BEK POZİSYONUNDA OYNAMASINA RAĞMEN OLDUKÇA KIVRAK BİLEKLERİ VE EDGAR DAVİDS TARZI ÇALIMLARIYLA KANATTADA OYNAYABİLEN BU GENÇ STAR ADAYI DEFANSİF ÖZELLİKLERİNİ BİRAZ DAHA GÜÇLENDİRİRSE ALABA TARZINDA Bİ FUTBOLCUYA DÖNÜŞEBİLİR..
· JOOST VAN AKEN: 1.93 BOYLARINDA 20 YAŞINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI HERENVEEN FORMASIYLA DEFANSIN MERKEZİ VE İHTİYAÇ HALİNDE SOL BEKTE FORMA GİYMEKTEDİR.UZUN BOYU HAVA TOPLARINDAKİ HAKİMİYETİ VE YAKIN MARKAJ KONUSUNDAKİ İSTEKLİ OYUNUYLA İLERİDE YENİ BİR JAAP STAM OLABİLİR..ÖZELLİKLE RAKİBE YAKIN OYNAYAN VE KENE GİBİ YAPIŞAN SERT FUTBOLU ÖN PLANA ÇIKAN ÖZELLİĞİDİR..
· JORRIT HENDRIX: 20 YAŞINDA 1.83 BOYLARINDA PSVDE TOP KOŞTURAN HEM DEFANSIN GÖBEĞİNDE HEMDE ÖN LİBERODA OYNAYABİLEN BU GENÇ STAR ADAYI OYUNU GERİDEN ÇOK İYİ KURMAKTA VE UZUN PASLARIYLA TOP TEKNİĞİ GAYET İYİ DURUMDADIR.BUNUN YANINDA KESİCİ ÖZELLİĞİ VE SEZGİSEL YETENEĞİNİ BİRAZ DAHA GELİŞTİRİRSE ÇOK DAHA ÜST SEVİYELERE TIRMANABİLİR..
· BAS KUIPERS: EXCELSIOR TAKIMINDA DEFANSIN SOLUNDA OYNAYAN BU GENÇ STAR ADAYI 20 YAŞINDA 1.79 BOYUNDA VE DEFANSIN DİĞER BÖLGELERİNDE SAĞ BEK VE MERKEZDEDE OYNAYABİLEN ÇOK YÖNLÜ Bİ OYUNCU..OLDUKÇA ÇEVİK, HIZLI VE SERT MÜDAHALELERİYLE MODERN FUTBOLA KOLAYCA UYUM SAĞLAYABİLİCEK BİR İSİM.

ORTA SAHA VE KANATLAR:

· ROBERT MURIC: 19 YAŞINDAKİ 1.80 BOYLARINDAKİ HIRVAT FUTBOLUNUN DÜNYAYA SUNDUĞU GENÇ STAR ADAYI. AJAX FORMASI GİYEN BU GENÇ STAR ADAYI TAM BİR ÇİZGİ OYUNCUSU.. ORTA SAHANIN HER İKİ KANADINDADA FORMA GİYEBİLEN VE ETKİLİ ÇALIMLARI,İYİ ORTALARI VE KENARDAN İÇERİ KAT ETMESİYLE TAM BİR KANAT OYUNCUSU. Dİ MARİA STİLİNE BENZİYOR OYUN YAPISI..
· SAM LARSSON: HERENVEEN FORMASI GİYEN 22 YAŞINDAKİ GENÇ KANAT OYUNCUSU BİKAÇ SENEYE ÇOK DAHA BÜYÜK TAKIMLARA TRANSFER OLUCAKTIR.ÖZELLİKLE RİBERY VE ROBBEN Dİ MARİA GİBİ SÜREKLİ KALEYE DİKİNE GİTME İSTEĞİ, BİREBİRDE ETKİLİ ÇALIMLARI,SÜRATİ,DRİBLİNGİ VE VÜCUT DENGESİNİ ÇOK İYİ KORUYABİLMESİ ONU ÇOK ETKİLİ Bİ KANAT HALİNE GETİRİYOR..1.80 BOYLARINDA ORTA SAHANIN HER İKİ KANADINDA OYNAYAN BU YILDIZ ADAYI İSVEÇ VATANDAŞI..
· BART RAMSELAAR: 19 YAŞINDA UTRECHT TAKIMININ ALT YAŞ TAKIMLARINDA FORMA GİYEN GENÇ YILDIZ ADAYI 1.72 BOYLARDA ORTA SAHANIN ORTASINDA HÜCUMA DÖNÜK POZİSYONDA OYNAMAKTADIR..ÖZELLİKLE TOPLA ÇOK İYİ OYNAYAN VE UZUN PASLARI İSABETLİ ATABİLEN GENÇ YILDIZIN OYUN STİLİ İSPANYOL İSCO`YU ANIMSATIYOR..
· RIECHEDLY BAZOER: 19 YAŞINDA 1.83 BOYLARINDAKİ AJAXIN GENÇ YILDIZ ADAYI..OYUN TARZIYLA GUARİN, SEEDORF VE EDGAR DAVİDS TARZI BİR GÖRÜNÜM ÇİZİYOR..KIVRAK YAPISIYLA TOPU AYAĞINDA ÇOK İYİ SAKLAYABİLEN OYUNUN İKİ YÖNÜNÜ OYNAYAN VE YARATICI ÖZELLİKLERİ ÜST SEVİYEDE OLUP SIK SIK FORVETE DESTEK VEREN OLAN BU GENÇ STAR ADAYI MERKEZ ORTA SAHA POZİSYONUNDA OYNAMAKTADIR..
· CALVIN VERDONK: FEYENORDUN ALT YAPISINDAN YETİŞEN ORTA SAHA MERKEZ VE ÖN LİBERODA OYNAYAN 18 YAŞINDAKİ GENÇ YILDIZ ADAYI..1.73 BOYLARINDA TOPLA ÇOK ÇABUK HAREKET EDEBİLEN,ÇEVİK VE OYUNU İKİ YÖNÜYLE OYNAMA POATNSİYELİ YÜKSEK OLAN Bİ YETENEK..FUTBOL STİLİ ANDRE İNİESTA TARZINDA..
· RYAN THOMAS: TOP KONTROLÜ VE SÜRÜŞÜ ÇOK İYİ OLAN VE ÖZELLİKLE ETKİLİ ÇALIMLARI VE İSABETLİ ORTALARIYLA TAM BİR ASİST OYUNCUSU..ORTA SAHANIN SOLUNDA OYNAYAN VE AYNI ZAMANDA 10 NUMARA POZİSYONUNDADA OYNAYABİLEN 21 YAŞINDAKİ 1.75 BOYLARINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI ZWOLLE TAKIMINDA OYNAMAKTADIR..
· GASTÓN PEREIRO: BU SEZON PSV KULÜBÜNE TRANSFER OLAN VE ÖNÜMÜZDEKİ YILLARA DAMGASINI VURABİLECEK BİR YETENEK..20 YAŞINDA VE 1.85 BOYLARINDAKİ BU YETENEK URUGUAY FUTBOLUNUN PASTORESİ OLABİLECEK ÖZELLİKLERE SAHİP..UZUN BOYU KIVRAK YAPISI VE YÜKSEK TEKNİĞİYLE HOLLANDA LİGİNİN YENİ YILDIZLARINDAN BİRİ OLUCAĞA KESİN..
· KENNETH PAAL: 18 YAŞINDA VE 1.70 BOYLARINDAKİ PSVNİN ALT YAŞ TAKIMLARINDA OYNAYAN BU GENÇ STAR ADAYI OYUN STİLİYLE LİVERPOLLU STERLİNGE BENZİYOR. HIZI, ARAYA KOŞULARI, ÇALIMLARI VE GOL VURUŞUYLA GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARINDAN..HÜCUMA DÖNÜK ORTA SAHA VE HER İKİ KANATTADA OYNAYABİLİR..
· RYAN HIWAT: 19 YAŞINDAKİ SAĞ KANAT OYUNCUSU PSV TAKIMININ ALT YAŞ TAKIMLOARINDA FORMA GİYMEKTEDİR..AYRICA SAĞ BEKTEDE OYNAYABİLEN BU GENÇ YETENEK, HIZI ETKİLİ DEPARLARI VE BİRE BİRDE İYİ ADAM GEÇEBİLME ÖZELLİĞİYLE ÖN PLANA ÇIKMAKTADIR. BUNUN YANI SIRA DAYANIKLI FİZİKİ YAPISIYLA GÜNÜMÜZ FUTBOLUNA UYUM SAĞLAYABİLİCEKTİR..
· DALEY SINKGRAVEN: 20 YAŞINDAKİ OFANSİF ORTA SAHA BU SEZON HERENVENDEN AJAXA TRANSFER OLDU.. ZAYIF VÜCUT YAPISIYLA ARALARA İYİ GİREBİLEN SÜRATLİ VE ARA PASLARI ÇOK İYİ ATAN GENÇ YILDIZ ADAYI..
· ALEKSANDAR BOLJEVIC: PSV TAKIMININ 19 YAŞINDAKİ GENÇ STAR ADAYLARINDAN BİRTANESİ DAHA..HER İKİ KANATTADA OYNAYABİLEN SERİ ÇALIMLARI VE TAKTİK ZEKASIYLA SAHAYI ENLEMESİNE VE BOYLAMASINA ÇOK İYİ GÖREBİLEN VE TAKTİK OYUNA UYGUN BİR İSİM. AYRICA GELECEKTE KARADAĞ MİLLİ TAKIMININDA EN ÖNEMLİ YETENEKLERİNDEN BİRİSİ OLUCAĞINA YÜREKTEN İNANDIĞIM STAR ADAYI..
· ABDELHAK NOURI: 18 YAŞINDAKİ AJAXIN GENÇ TAKIMINDA OYNAYAN OFANSİF ORTA SAHA OYUNCUSU.KANATLARDADA FORMA GİYEBİLEN BU GENÇ YILDIZ ADAYI RONALDİNHO TARZI OYUN STİLİYLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKMEYE BAŞLAMIŞTIR.ZATEN FAS ASILLI OLMASI NEDENİYLE OYUN TARZINDAKİ TEKNİK VE ZERAFET KOLAYCA GÖRÜLEBİLMEKTEDİR..TEK EKSİĞİ SERT OYUN YAPISINA DAYANIKLI OLMAMASIDIR..
· SOFYAN AMRABAT: UTRECHT ALT YAŞ TAKIMLARINDA OYNAYAN FASLI FUTBOL YETENEĞİ HENÜZ 18 YAŞINDA VE ÖN LİBERO ORTA SAHANIN ORTASI MEVKİLERİNDE OYNAMAKTADIR..ZAYIF FİZİĞİ VE İKİLİ MÜCADELELERDE BİRAZ YUMUŞAK KALMASI EN BÜYÜK DEZAVANTAJI..BUNUN DIŞINDA YÜKSEK TOP TEKNİĞİ İNCE BİLEKLERİ VE YÜKSEK PAS KALİTESİYLE OYUNUN YÖNÜNÜ ÇOK İYİ DEĞİŞTİREBİLEN BİR YETENEK.
· TERELL ONDAAN: WILLEM TAKIMINDA TOP KOŞTURAN VE SAĞ KANATTA FORMA GİYEN 21 YAŞINDAKİ YILDIZ ADAYI.. ATLETİK FİZİĞİ, SÜREKLİ KALEYİ DÜŞÜNEN OYUN YAPISI VE CEZA SAHASI İÇERİSİNE DOĞRU SIK SIK YAPTIĞI BİNDİRMELERİYLE GENÇ SÜRATLİ VE İYİ ÇALIM ATABİLEN Bİ KANAT OYUNCUSU PROFİLİ ÇİZMEKTEDİR..
· DOMINIK MASEK: İKİ AYAĞINIDA HARİKA KULLABİLEN TAM BİR 10 NUMARA.. BU SEZON CAMBUUR TAKIMINA TRANSFER OLAN ÇEKLERİN YENİ YÜKSELEN YILDIZI HENÜZ 20 YAŞINDA VE 1.70 BOYLARINDA.. ÖZELLİKLE İNCE BİLKELERİ, VÜCUT ÇALIMINI ÇOK İYİ YAPABİLMESİ,ETKİLİ ARA PASLARI VE EN ÖNEMLİSİ VURUŞLARINDAKİ YÜKSEK TEKNİĞİ BU YILDIZ ADAYININ NEKADAR FAZLA ÖZELLİĞE SAHİP OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..ORTA SAHANIN ORTASINDA HEM HÜCUMU ÇOK İYİ YÖNETEBİLİR HEMDE OYUNU ÇOK İYİ KURABİLİR.
· OUSSAMA TANNANE:FASLI KANAT OYUNCUSU HERACLES TAKIMINDA OYNAMAKTADIR.YÜKSEK TOP TEKNİĞİ HIZI VE SÜREKLİ GOLÜ DÜŞÜNEN OYUN YAPISIYLA İÇERİ DOĞRU KAT EDEN Bİ OYUN YAPISINA SAHİP.HENÜZ 21 YAŞINDA VE 1.76 BOYLARINDA..
· DOMINIK MASEK: İKİ AYAĞINIDA HARİKA KULLABİLEN TAM BİR 10 NUMARA.. BU SEZON CAMBUUR TAKIMINA TRANSFER OLAN ÇEKLERİN YENİ YÜKSELEN YILDIZI HENÜZ 20 YAŞINDA VE 1.70 BOYLARINDA.. ÖZELLİKLE İNCE BİLKELERİ, VÜCUT ÇALIMINI ÇOK İYİ YAPABİLMESİ,ETKİLİ ARA PASLARI VE EN ÖNEMLİSİ VURUŞLARINDAKİ YÜKSEK TEKNİĞİ BU YILDIZ ADAYININ NEKADAR FAZLA ÖZELLİĞE SAHİP OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..ORTA SAHANIN ORTASINDA HEM HÜCUMU ÇOK İYİ YÖNETEBİLİR HEMDE OYUNU ÇOK İYİ KURABİLİR.
· ALBERT RUSNÁK: GRONİNGEN FORMASI GİYEN BU GENÇ STAR ADAYI 21 YAŞINDA VE 1.80 BOYLARINDA..ÖZELLİKLE TERS ÇALIMI ÇOK İYİ ATABİLEN PAS VE ORTA TEKNİĞİ ÇOK YÜKSEK Bİ OYUNCU.TOPLA ÇOK İNCE VE ZARİF BİR OYUNCU. HÜCUMUN KANATLAR DAHİL HER BÖLGESİNDE ÇOK RAHAT OYNAYABİLMEKTEDİR..
· DABNEY DOS SANTOS: AZ ALKMAR FORMASI GİYEN 19 YAŞINDAKİ BU GENÇ YETENEK OFANSİF ORTA SAHA VE KANATLARDA OYNAYABİLİYOR.1.71 BOYUNDA OLAN BU GENÇ STAR ADAYI TOPLA ÇOK ÇABUK DRİBLİNG YAPIP KALEYE DİKİNE GİDEBİLEN VE DRİBLİNG ESNASINDA ARALARA ATTIĞI PASLA ÇOK FAZLA ASİST YAPABİLME POTANSİYELİNE SAHİP BİR FUTBOLCU. TEK DEZAVANTAJI ZAYIF OLAN FİZİĞİ..
· RENATO TAPIA: TWENTE FORMASIYLA ORTA SAHANIN ORTASINDA VE ÖN LİBERODA FORMA GİYEN 20 YAŞINDAKİ PERULU GENÇ STAR ADAYI.1.83 BOYLARINDA VE TİPİK GÜNEY AMERİKALI YÜKSEK TOP TEKNİĞİ BİLEKLERİNİN KIVRAKLIĞI,ÇOK İYİ TOP SAKLAMASI VE TOPU ÇOK İYİ YÖNLENDİREN STİLİYLE TAM BİR PLAYMAKER..EĞER ÜZERİNDE DURULURSA ÇOK ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..FREDY GUARİN TARZINA BİRAZ BENZİYOR..
· YASSINE AYOUB: TOPU ÇOK İYİ SAKLAYAN VE OYUNU MERKEZDEN ÇOK İYİ YÖNLENDİREN 21 YAŞINDAKİ BU GENÇ YILDIZ ADAYI UTRECHT TAKIMINDA ORTA SAHANIN MERKEZİNDE GÖREV ALMAKTADIR.1.75 BOYLARINDA OLAN STAR ADAYI HÜCUMA VERDİĞİ DESTEKLEDE OYUNUN İKİ YÖNÜNÜDE OYNAYABİLMEKTEDİR.TERS PASLARI ÇOK İYİ ATABİLMESİ VE FORVETE YAPTIĞI DRİBLİNGLER EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ..
· MUAMER TANKOVIC: İSVEÇ FUTBOLUNUN DÜNYAYA SUNDUĞU YENİ YETENEKLERDEN BİTANESİ. AZ ALKMAR FORMASI GİYEN BU GENÇ STAR ADAYI 20 YAŞINDA 1.80 BOYLARINDA VE HEM KANATLARDA HEMDE FORVETTE OYNAYABİLEN ÇOK YÖNLÜ BİR FUTBOLCU..BİREBİRDE RAHAT ADAM GEÇEBİLME ÖZELLİĞİ, VURUŞ TEKNİĞİ VE OYUN ZEKASI İLE GELECEKTE DAHA BÜYÜK TAKIMLARDA FORMA GİYMESİNİ BEKLEDİĞİM YETENEKLERDEN BİTANESİ..
· SHADRACH EGHAN: TWENTE FORMASIYLA ORTA SAHANIN HÜCUMA DÖNÜK TARAFINDA TOP KOŞTURAN 21 YAŞINDAKİ YILDIZ ADAYI. 1.65 BOYLARINDA OLAN FUTBOLCU BU KISA BOYUNUN VERDİĞİ AVANTAJI İYİ KULLANARAK ARALARA ÇOK İYİ SARKABİLİYOR VE GOL NOKTALARINDA SIKÇA TOPLA BULUŞUYOR..HIZI VE İSABETLİ VURUŞ YETENEĞİYLE ÇOK DAHA GOLCÜ BİR ORTA SAHA OLUCAKTIR İLERİKİ YILLARDA..
· JOEY SLEEGERS: 21 YAŞINDA FEYENORD ALT YAPISINDAN YETİŞEN BU GENÇ YILDIZ ADAYI HÜCUMUN HER İKİ KANADINDA FORMA GİYMEKTEDİR..TOP SÜRÜŞÜ KONTROLÜ VE ÇOK HIZLI TERS TARAFA DÖNEBİLEN İNCE VÜCUT YAPISIYLA HÜCUMDA OLDUKÇA ETKİLİ. BANA RYAN GİGSİN STİLİNİ ANIMSATTI. FAKAT FİZİK YAPISI BİRAZ ZAYIF. GÜÇLENMESİ GEREKİYOR..

FORVET:

· DONYELL MALEN: 16 YAŞINDAKİ BU GENÇ FORVET BENİM KANAATİMCE GELECEĞİN EN BÜYÜK GOLCÜLERİNDEN BİRİSİ OLUCAK..BREZİLYA RONALDONUN STİLİNE BENZETTİĞİM BU GENÇ STAR ADAYI ŞUAN AJAXIN ALT YAPISINDA OLMASINA RAĞMEN ARSENAL TARAFINDAN TAKİP EDİLMEKTE.SON DURUM NEDİR BİLMİYORUM FAKAT HIZI,SERİ ÇALIMLARI,TOP SÜRÜŞÜ, DENGELİ VÜCUT YAPISI,TOP TEKNİĞİ VE TOPUN DİBİNE ÇOK İYİ GİREBİLMESİYLE NEKADAR KALİTELİ BİR KUMAŞININ OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..
· PELLE VAN AMERSFOORT: 19 YAŞINDA VE 1.94 BOYLARINDAKİ FORVET MEVKİSİNDE OYNAYAN BU GENÇ YILDIZ ADAYI HERENVEENİN ALT YAŞ TAKIMLARINDAN A TAKIMA YÜKSELMEYİ BAŞARMIŞTIR..UZUN BOYU HAVA TOPLARINDAKİ ETKİNLİĞİ TOPU İYİ SAKLAYABİLMESİ VE GOL VURUŞLARINDAKİ YÜKSEK İSABET ORANIYLA ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL HALİNE GELİCEKTİR.DEZAVANTAJI İSE VÜCUDUNU YETERİ KADAR İYİ KULLANAMAMAKTADIR FAKAT İLERİDE BU SORUNU AŞAR VE KENDİSİNİ BİRAZ DAHA HIZLANDIRIRSA ÇOK DAHA ÜST DÜZEY Bİ FUTBOLCU HALİNE GELİR..
· RUBIO RUBIN: UTRECHT FORMASI GİYEN AMERİKALI 19 YAŞINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI 19 YAŞINDA 1.76 BOYLARINDA..MEVKİ OLARAK FORVETTE OYNAYAN VE ÖZELLİKLE ASİST ÖZELLİĞİ VE GOL PASLARIYLA ORTA SAHA ÖZELLİKLİ FORVET OYUNCUSU STİLİNE UYAN Bİ İSİMDİR..İNCE ÇALIMLARI VE YÜKSEK PAS TEKNİĞİYLE AMERİKA MİLLİ TAKIMININDA GELECEKTEKİ YENİ YÜZLERİNDEN BİRİSİ OLUCAKTIR..
· VALMIR BERISHA:CAMBUUR TAKIMINDAKİ İSVEÇLİLERİN YENİ İBRAHİMOVİC DİYE TANIMLADIKLARI 19 YAŞINDAKİ GENÇ STAR ADAYINA İBRAHİMOVİC DENMESİNİN SEBEBİ GOL VURUŞLARINDAKİ SOĞUK KANLILIĞI VE YÜKSEK VURUŞ TEKNİĞİDİR. 1.83 BOYLARINDA VE BOY OLARAK İBRAHİMOVİC KADAR UZUN OLMAMASINA RAĞMEN KAFA TOPLARINDADA OLDUKÇA ETKİLİ VE DARBELİ KAFA VURUŞUNU İYİ YAPABİLEN GENÇ FORVET OYUNCUSU EĞER HIZ VE ALAN BİLGİSİ OLARAK BİRAZ DAHA GELİŞEBİLİRSE ÇOK DAHA ÜST SEVİYELERE TIRMANABİLİR.
· VINCENT VERMEIJ: 21 YAŞINDA 1.85 BOYLARINDAKİ SANTRAFOR MEVİKİSİNDE OYNAYAN GENÇ YILDIZ ADAYI..ÖZELLİKLE GÜÇLÜ FİZİĞİ,HAVA TOPLARINDAKİ ETKİNLİĞİ VE GOLÜ İYİ KOKLAYAN YAPISIYLA LUUK DE JONG STİLİ BİR FORVET İMAJI ÇİZMEKTEDİR..DE GRAAFSCHAP TAKIMINDA FORMA GİYEN GENÇ SANTRAFOR İLERİDE ADINDAN DAHA SIK SÖZ ETTİREBİLİCEK POTANSİYELE SAHİP..

KAYNAK :

http://www.webaslan.com/makale/?action=read&id=7127
http://www.webaslan.com/makale/?action=read&id=7138
http://www.webaslan.com/makale/?action=read&id=7215

BERBATOV61
05.02.2016, 11:11
ne zamanki iyi hücum eden bir kadromuz oldu ozaman başarılı olduk. erkan,yusuf,özerle hücum etsen ne olur etmesen ne olur. Aynı zamanda kilidi açacak oyuncu lazım bu şart geçen seneki ekici bu sene olsaydı bu takım çok daha farklı yerlerde olurdu. Jaja takıntımız bundan derdimiz jaja değil o işi onun gibi yapacak biri

ensarusta
05.02.2016, 11:53
ARJANTİN LİGİ GENÇ YETENEK RAPORU

· ADRIÁN CUBAS:19 YAŞINDA BOCA JUNİORSTA OYNUYO.. KISA BOYLU, ÇEVİK VE OYUNU TERS TARAFA İYİ YÖNLENDİREBİLEN BİR ORTA SAHA OYUNCUSU.. OYUN YAPISI İNİESTANIN BİRAZ DAHA DEFANSİF HALİ GİBİ..
· JONATHAN CALLERI: 21 YAŞINDA BOCA JUNİORSTA OYNUYO..1.78 CİVARINDA OLDUKÇA SÜRATLİ İYİ ÇALIM ATABİLEN VE GOL VURUŞLURAI ÇOK ÇOK YÜKSEK Bİ YETENEK..EĞER AVRUPA FUTBOLUNDAKİ FİZİK KONDİSYONA DAYANABİLİRSE VE UYUM SAĞLAYABİLİRSE GELECEĞİN EN İYİ GOLCÜLERİNDEN BİRİSİ OLUR..
· HÉCTOR VILLALBA: 20 YAŞINDA SAN LORENZODA OYNUYO.. 1.73 BOYLARINDA İNANILMAZ DERECEDE SÜRATLİ VE DELİCİ ÖZELLİĞİ OLAN Bİ KANAT OYUNCUSU..KALEYE HIZLI VE DİKİNE BİR ŞEKİLDE DRİBLİNG YAPMASI EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ..
· MATÍAS KRANEVITTER: 1.80 BOYLARINDA 22 YAŞINDA RİVER PLATE TAKIMINDA.. RAKİBE KENE GİBİ YAPIŞAN VE TOP KAPMASI ÇOK İYİ OLAN HIZLI Bİ ORTA SAHA OYUNCUSU..MODERN FUTBOLDA İKİ YÖNLÜ ORTA SAHAYA AİT HER ÖZELLİĞİ BULUNAN ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..
· TOMÁS MARTÍNEZ: 20 YAŞINDA RİVER PLATE TAKIMINDA.. HÜCUM YÖNÜ ÇOK İYİ ÇOK KIVRAK ARA PASLARI İYİ ATABİLEN Bİ FUTBOLCU..DEFANSİF YÖNÜ ZAYIF..
· GABRIEL SEIJAS: ESTUDİANTESTE OYNUYO 21 YAŞINDA ORTA SAHANIN ORTASINDA PLAYMAKER OLARAK GÖREV YAPIYO..ÖZELLİKLE UZUN PAS KONUSUNDA ÇOK YETENEKLİ..OYUNU TERS TARAFA ÇOK İYİ ÇEVİREBİLİYO VE SAHA GÖRÜŞÜ ÇOK İYİ DURUMDA..
· GASTÓN GIL ROMERO:22 YAŞINDA ESTUDİANTESTE OYNUOR VE ORTA SAHANIN ORTASINDA GÖREV YAPIYOR.TAM BİR GÖREV ADAMI. OYUNUN TAKTİK KISMINDA ÇOK İYİ OYNAYAN DOĞRU POSİZYONDA DURABİLEN OYUN ZEKASI İYİ BİR ORTA SAHA OYUNCUSU..
· MAURICIO TÉVEZ: NEWELS OLD BOYS TAKIMINDA OYNUYO VE 18 YAŞINDA..SAĞ KANATTA FORMA GİYİYO VE OLDUKÇA HIZLI DRİBLİNG ÖZELLİĞİ İYİ OLAN Bİ GENÇ..OYUN SİTİLİ JESUS NAVASI ANIMSATIYOR..
· EZEQUIEL PONCE: 18 YAŞINDA NEWELS OLD BOYS TAKIMINDA FORVET OYUNCUSU.. 1.80 BOYLARINDA VE GOL VURUŞU FİNAL DOKUNUŞLARI ÇOK İYİ SEVİYEDE FAKAT DAHADA GELİŞMESİ LAZIM.. HEDEF SANTRAFOR GÖREVİNDE İLERİSİ İÇİN ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..
· MATÍAS PÉREZ ACUNA: VELEZ SARSFİELD TAKIMINDA 21 YAŞINDA SAĞ BEK OYNUYO VE 1.77 BOYLARINDA..HEM HÜCUMDA HEMDE DEFANSTA ÇOK ETKİLİ.. HÜMA BİNDİRMELERİ ETKİLİ YAPAN VE TERS KADEMELERE ÇOK İYİ GİREN GELECEĞİN SAĞ BEK ADAYLARINDAN..
· LEONARDO ROLÓN: VELEZ TAKIMINDA HEM SAĞ BEK HEMDE SAĞ KANAT OYNAYAN 20 YAŞINDA GENÇ VE POTANSİYELLİ..TAM BİR GÖREV ADAMI..
· RAMIRO CÁSERES: 21 YAŞINDA 1.70 BOYLARINDA VELEZ TAKIMINDA FORVET MEVKİSİNDE OYNAYAN GENÇ YILDIZ ADAYI..ÖZELLİKLE SERGİO AGUERO VE JUVENTUSA TRANSFER OLAN DYBALA STİLİNDE KISA BOYLU HIZLI VE BİLEKLERİNE HAKİM Bİ FORVET OYUNCUSU..
· LUCAS MELANO: 1.87 BOYUNDA LANUS TAKIMINDA OYNAYAN FORVET OYUNCUSU..BANA GÖRE GELECEĞİN EN İYİ FORVETLERİNDEN BİTANESİ OLUCAK..UZUN BOYUNA RAĞMEN İNANILMAZ HIZLI HAVA TOPLARINDA ETKİLİ VE VURUŞ TEKNİĞİ ÜST DÜZEYDE Bİ ADAM...KİMSE KAPMADAN HEMEN ALALIM BU ADAMI..
· SANTIAGO NAGÜEL: RACİNG CLUB TAKIMINDA 22 YAŞINDA 1.70 BOYLARINDA SAĞ AÇIKTA OYNAYAN HÜCUM OYUNCUSU..ÖZELLİKLE OYUN STİLİ SAVİOLA`YI ANDIRAN HIZLI, BİREBİRDE ADAM GEÇEBİLEN ETKİLİ Bİ KANAT OYUNCUSU..FAKAT İKİLİ MÜCADELELRDE BİRAZ ZAYIF KALIYO..
· ROGER MARTÍNEZ: RACİNG TAKIMINDA 21 YAŞINDA 1.80 BOYLARINDA FORVET OYNAYAN HÜCUM OYUNCUSU..İLERİKİ YILLARDA KOLOMBİYA MİLLİ TAKIMININ YILDIZLARINDAN BİRİSİ OLABİLİR.. SÜRATLİ ATLETİK YAPISI KIVRAK BİLEKLERİ VE ŞUT TEKNİĞİYLE OLDUKÇA POTANSİYELLİ Bİ ADAY.. CARLOS BACCANIN GENÇ VERSİYONU..
· FRANCO CERVI: ROSARIO CENTRAL TAKIMINDA 10 NUMARALI FORMAYI GİYEN 21 YAŞINDAKİ 1.70 BOYUNDAKİ SAĞ AÇIK OYUNCUSU.. İNANILMAZ YÜKSEK TOP TEKNİĞİ, HIZI, SERİ ÇALIMLARI VE ARA PASLARIYLA TAM BİR YETENEK ABİDESİ..FAKAT BOYUNUN KISA OLMASI FİZİK YAPISININ BİRAZ ZAYIF OLMASI TEK DEZAVANTAJI..
· RAMIRO CARRERA: ROSARIO CENTRAL TAKIMINDA OYNAYAN 21 YAŞINDAKİ ORTA SAHA OYUNCUSU..ORTA SAHANIN HEM ORTASINDA HEMDE İKİ KANADINDA OYNAYABİLEN TAM Bİ JOKER..KIVRAK OYUNU VE PASLARIYLA OYUNUN KİLİDİNİ ÇÖZEBİLİCEK Bİ YETENEK..
· RODRIGO GÓMEZ: QUILMES TAKIMINDA OYNAYAN 1.70 BOYLARINDA 22 YAŞINDAKİ KANAT OYUNCUSU..HÜCUMUN HER İKİ KANADINDADA OYNAYABİLEN ESKİ U20 FUTBOLCUSU..UYUM SORUNUNU AŞABİLİRSE YETENEKLERİYLE MAÇ KAZANDIRABİLİR.. TOP SÜRMESİ KIVRAK YAPISI VE SÜRATİYLE Dİ MARİA`YI ANDIRIYO..
· JOSÉ VALENCIA: İNDEPENDİENTE TAKIMINDA OYNAYAN 23 YAŞINDAKİ 1.86 BOYUNDAKİ KOLOMBİYALI FORVET.. ÇOK HIZLI OLMASI VE ATLETİK YAPISIYLA DEFANSIN ARAKASINA SIK SIK KOŞU YAPIP GOL ATAN Bİ FORVET OYUNCUSU..İKİLİ MÜCADELELERDE OLDUKÇADA GÜÇLÜ BİR İSİM..

KOLOMBİYA LİGİ GENÇ YETENEK RAPORU

·NÉIDER BATALLA: 17 YAŞINDA HEM ORTA SAHANIN ORTASINDA HEMDE HÜCUMDA OYNAYABİLEN BU GENÇ STAR ADAYI, CDTULUA TAKIMININ ALT YAŞ TAKIMLARINDA FORMA GİYMEKTEDİR..ATLETİK YAPISI, KIVRAK BİLEKLERİ VE YÜKSEK PAS KALİTESİYLE GELECEĞE DAMGA VURABİLİCEK BİR İSİM..ORTA SAHADAN FORVETE BİNDİRMELERİYLEDE KONDİSYONUNUN ÇOK İYİ SEVİYELERDE OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..
·CARLOS IBARGÜEN:19 YAŞINDA 1.80 BOYUNDA BİR BAŞKA GELECEK VADEDEN STAR ADAYI..CDTULA TAKIMINDA OYNAYAN BU YETENEKLİ SANTRAFOR ÖZELLİKLE SÜRATİ, FİZİK GÜCÜ VE SÜREKLİ ARALARA YAPTIĞI KOŞULARLA DEFANSIN DENGESİNİ BOZMAKTADIR..
·HAROLD PRECIADO: DEPORTİVO CALI TAKIMINDA OYNAYAN KOLOMBİYA FUTBOLUNUN YENİ JACKSON MARTİNEZİ..21 YAŞINDA 1.83 BOYUNDAKİ GENÇ YETENEK FORVETİN HEM ORTASINDA HEMDE HER İKİ KANADINDA OYNAYABİLİYOR. FUTBOL STİLİNE GELİRSEK,, SÜRATLİ,PATLAYICI ÖZELLİĞİ OLAN VE İSABETLİ GOL VURUŞLARIYLA MARTİNEZ,BENZEMA,WELBECK KARIŞIMI Bİ PROFİL ÇİZMEKTEDİR..
·JEFFERSON GÓMEZ: TRANSFER OLDUĞU TAKDİRDE AVRUPA FUTBOLUNUN EN İYİ DEFANS OYUNCULARINDAN BİRİ OLUCAĞINA İNANDIĞIM GENÇ YILDIZ ADAYI..THİAGO SİLVANIN YENİ VERSİYONU OLARAK GÖRDÜĞÜM BU YILDIZ ENVİGADO TAKIMINDA OYNUYOR..19 YAŞINDA VE 1.84 BOYUNDA OLDUKÇA SERT, HIZLI,RAKİBİ DÖNDÜRMEYEN VE DOĞRU POZİSYONU ÇOK İYİ ALABİLEN ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..YÜZDEYÜZ ALINMALI....
·JEISON LUCUMÍ: CD AMERİCA TAKIMINDA KANATLARDA FORMA GİYEN 1.79 BOYUNDA 20 YAŞINDAKİ GENÇ STAR ADAYI..ÖZELLİKLE RONALDİNHO STİLİ ÇALIMLARI VE KIVRAKLIĞIYLA ÇOK KOLAY ADAM GEÇEBİLEN TEKNİK KAPASİTESİ YÜKSEK Bİ POTANSİYEL..U20 TAKIMININDA KADROSUNDA..
·YONY GONZÁLEZ: ENVİGADO TAKIMINDA TOP KOŞTURAN BİR BAŞKA GENÇ STAR ADAYI..21 YAŞINDA ORTA SAHADA HÜCUMA DÖNÜK POZİSYONDA OYNAYAN KIVRAK VE SÜRATLİ YILDIZ ADAYI 1.75 BOYLARINDA...
·JOSÉ LLOREDA: AGUİLAS DORADAS TAKIMINDA OYNAYAN 1.78 BOYUNDA VE 21 YAŞINDAKİ GELECEĞİN EN BÜYÜK YILDIZ ADAYLARINDAN..FORVETİN HER İKİ KANADINDA HÜCUMA DÖNÜK OYNAYAN, BİLEKLERİ OLDUKÇA KIVRAK TOP TEKNİĞİ YÜKSEK VE SÜRATİYLE OYUN İÇİNDE ÇOK FAZLA YER DEĞİŞTİREREK OYNAYAN BİR YILDIZ ADAYI..AYRICA OYUN ZEKASI VE PAS TEKNİĞİDE OLDUKÇA İYİ..BENCE MUTLAKA DEĞERLENDİRİLMELİ..
·ALFREDO MORELOS: 1.78 BOYLARINDA MEDELLİN TAKIMININ GENÇ TAKIM KADROLARINDA OYNAYAN VE YENİ YENİ A TAKIMA ÇIKMAYA BAŞLAYAN FORVET OYUNCUSU..19 YAŞINDA..GOLÜ ÇOK İYİ KOKLAYAN VE TEKNİĞİ OLDUKÇA İYİ BİR POTANSİYEL ADAY..
·YERRY MINA: SANTA FE KULÜBÜNDE OYNAYAN 20 YAŞINDA 1.95 BOYUNDA GENÇ STOPER..OLDUKÇA KUVVETLİ VE HAVA TOPLARINA GEÇİT VERMEYEN Bİ YETENEK..ÜSTELİK BOYUNA RAĞMEN HANTAL Bİ YAPISIDA YOK..GELECEK İÇİN DEĞERLENDİRİLEBİLİR..
·JHONNY MEZA: AGUİLAS DORADAS ADLI TAKIMDA FORMA GİYEN 22 YAŞINDAKİ 1.85 BOYUNDA OLAN STOPER..ŞAHSEN BALANTANIN YERİNE BU ADAMIN GELMESİNİ TERCİH EDERİM ÇÜNKÜ BALANTA KADAR HIZLI VE POZİSYON BİLGİSİ HAVA HAKİMİYETİ ONDAN DAHA İYİ.. KUMAŞI KALİTELİ OLAN Bİ OYUNCU..
·ELACIO CÓRDOBA: MEDELLİN TAKIMINDA OYNUYOR, 22 YAŞINDA 1.77 CİVARINDA SAĞ BEK MEVKİSİNDE OYNUYOR.. DEFANSİF YÖNÜ OLDUKÇA KUVVETLİ VE HAVA TOPLARINADA İYİ SIÇRAYAN Bİ SAĞ BEK..HÜCUMA GEREKTİĞİ ZAMANLARDA ETKİLİ BİNDİRMELER YAPIYO FAKAT DEFANSİF YÖNÜ DAHA KUVVETLİ Bİ OYUNCU..
·SEBASTIÁN AYALA: CLUB DEPORTİVO LA EQUİDAD TAKIMINDA OYNAYAN 1.83 BOYLARINDA ORTA SAHANIN ORTASINDA OYNAYAN 20 YAŞINDAKİ GENÇ YILDIZ ADAYI.. DEFANSİF YÖNÜ OLDUKÇA KUVVETLİ, GÜÇLÜ VE UZUN PASLARI ÇOK İYİ ATABİLEN BİR OYUNCU..JOHN OBİ MİKELÌN BİRAZ DAHA HAREKETLİ VE PAS ATABİLEN VERSİYONU..
·JEFFERSON MURILLO: : CLUB DEPORTİVO LA EQUİDAD TAKIMINDA HEM SOL BEK HEMDE SOL KANAT OYNAYAN 23 YAŞINDAKİ 1.70 BOYLARINDAKİ GENÇ BEK..OYUN STİLİ ZUNİGAYI ANDIRIYOR, OYNADIĞI SOL BÖLGEYİ KANAT GİBİ OYNAYAN HÜCUMCU BEK..DEZAVANTAJI FİZİK OLARAK BİRAZ ZAYIF KALIYOR İKİLİ MÜCADELELERDE..
·KEVIN CARDONA: TAM BİR PLAYMAKER..19 YAŞINDA ENVİGADO TAKIMINDA OYNAYAN 1.80 BOYLARINDAKİ ORTA SAHA OYUNCUSU..HER İKİ AYAĞINIDA ÇOK İYİ KULLANAN İNCE PASLARI VE ÇALIMLARI USTALIKLA YAPABİLEN GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARINDAN..

HOLLANDA LİGİ GENÇ YETENEK RAPORU

DEFANS:

· JAIRO RIEDEWALD: AJAXIN DÜNYA FUTBOLUNA SUNDUĞU YENİ DEFANS OYUNCULARINDAN.19 YAŞINDA 1.82 BOYLARINDA DEFANSIN MERKEZİNDE OYNAYAN BU GENÇ YETENEĞİN KADEME BİLGİSİ ÇOK İYİ SEVİYEDE.OLDUKÇA SAĞLAM VE HIZLI YAPISIYLA KONTRA ATAKLARI ENGELLEMEDE ÖNEMLİ BİR YETENEK..TEK DEZAVANTAJI BOYUNUN ÇOK UZUN OLMAMASI NEDENİYLE UZUN BOYLU FORVETLERE KARŞI BİRAZ ZORLANABİLİR..
· SUENTLY ALBERTO: 19 YAŞINDA 1.90 BOYLARINDA MERKEZ DEFANSTA VE SOL STOPER OYNAYABİLEN PSVNİN GENÇ STAR ADAYI..UZUN BACAKLARI VE ATLETİK YAPISIYLA UZUN BOYUNA RAĞMEN OLDUKÇA ÇEVİK Bİ FUTBOLCU VE TOPU TERS TARAFA İYİ ÇEVİREBİLİYOR. BENFİCA TAKIMINDA OYNAYAN LUİSAO STİLİNE YAKIN Bİ FUTBOLCU
· JOSHUA BRENET: İŞTE GELECEĞİN MAİCON`U.. HER İKİ BEKTEDE OYNAYABİLEN 1.80 BOYLARINDAKİ 21 YAŞINDAKİ PSVNİN STAR ADAYI..ÖZELLİKLE KANAT GİBİ OYNAYAN VE SÜREKLİ HÜCUMA BİNDİRMELER YAPAN OYUN STİLİYLE MAİCONU ANIMSATAN BU YILDIZ ADAYI ORTLARI KONDİSYONU VE SÜRATİYLE BULUNMAZ BİR YETENEĞE DÖNÜŞÜCEKTİR.
· DERRICK LUCKASSEN: AZ ALKMAR FORMASI GİYEN 1.87 BOYUNDAKİ VE 20 YAŞINDAKİ BU GENÇ YILDIZ ADAYI DEFANSIN MERKEZİNDE GÖREV ALMAKTADIR..UZUN BOYU, SERT MÜDAHALELERİ,GÜÇLÜ SAĞLAM FİZİĞİ VE HAVA TOPLARINDAKİ ETKİNLİĞİ İLE HOLLANDA MİLLİ TAKIMININ GELECEKTEKİ DEFANS OYUNCULARINDAN BİRİSİ OLUCAKTIR..KENDİSİNİ BİRAZ DAHA HIZLANDIRIR VE POZİSYON BİLGİSİNİ ARTIRABİLİRSE BÜYÜK TAKIMLARIN FORMASINI MUTLAKA GİYER..
· JETRO WILLEMS: PSV FORMASI GİYEN 21 YAŞINDA 1.70 BOYLARINDAKİ HÜCUMCU SOL BEK. BEK POZİSYONUNDA OYNAMASINA RAĞMEN OLDUKÇA KIVRAK BİLEKLERİ VE EDGAR DAVİDS TARZI ÇALIMLARIYLA KANATTADA OYNAYABİLEN BU GENÇ STAR ADAYI DEFANSİF ÖZELLİKLERİNİ BİRAZ DAHA GÜÇLENDİRİRSE ALABA TARZINDA Bİ FUTBOLCUYA DÖNÜŞEBİLİR..
· JOOST VAN AKEN: 1.93 BOYLARINDA 20 YAŞINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI HERENVEEN FORMASIYLA DEFANSIN MERKEZİ VE İHTİYAÇ HALİNDE SOL BEKTE FORMA GİYMEKTEDİR.UZUN BOYU HAVA TOPLARINDAKİ HAKİMİYETİ VE YAKIN MARKAJ KONUSUNDAKİ İSTEKLİ OYUNUYLA İLERİDE YENİ BİR JAAP STAM OLABİLİR..ÖZELLİKLE RAKİBE YAKIN OYNAYAN VE KENE GİBİ YAPIŞAN SERT FUTBOLU ÖN PLANA ÇIKAN ÖZELLİĞİDİR..
· JORRIT HENDRIX: 20 YAŞINDA 1.83 BOYLARINDA PSVDE TOP KOŞTURAN HEM DEFANSIN GÖBEĞİNDE HEMDE ÖN LİBERODA OYNAYABİLEN BU GENÇ STAR ADAYI OYUNU GERİDEN ÇOK İYİ KURMAKTA VE UZUN PASLARIYLA TOP TEKNİĞİ GAYET İYİ DURUMDADIR.BUNUN YANINDA KESİCİ ÖZELLİĞİ VE SEZGİSEL YETENEĞİNİ BİRAZ DAHA GELİŞTİRİRSE ÇOK DAHA ÜST SEVİYELERE TIRMANABİLİR..
· BAS KUIPERS: EXCELSIOR TAKIMINDA DEFANSIN SOLUNDA OYNAYAN BU GENÇ STAR ADAYI 20 YAŞINDA 1.79 BOYUNDA VE DEFANSIN DİĞER BÖLGELERİNDE SAĞ BEK VE MERKEZDEDE OYNAYABİLEN ÇOK YÖNLÜ Bİ OYUNCU..OLDUKÇA ÇEVİK, HIZLI VE SERT MÜDAHALELERİYLE MODERN FUTBOLA KOLAYCA UYUM SAĞLAYABİLİCEK BİR İSİM.

ORTA SAHA VE KANATLAR:

· ROBERT MURIC: 19 YAŞINDAKİ 1.80 BOYLARINDAKİ HIRVAT FUTBOLUNUN DÜNYAYA SUNDUĞU GENÇ STAR ADAYI. AJAX FORMASI GİYEN BU GENÇ STAR ADAYI TAM BİR ÇİZGİ OYUNCUSU.. ORTA SAHANIN HER İKİ KANADINDADA FORMA GİYEBİLEN VE ETKİLİ ÇALIMLARI,İYİ ORTALARI VE KENARDAN İÇERİ KAT ETMESİYLE TAM BİR KANAT OYUNCUSU. Dİ MARİA STİLİNE BENZİYOR OYUN YAPISI..
· SAM LARSSON: HERENVEEN FORMASI GİYEN 22 YAŞINDAKİ GENÇ KANAT OYUNCUSU BİKAÇ SENEYE ÇOK DAHA BÜYÜK TAKIMLARA TRANSFER OLUCAKTIR.ÖZELLİKLE RİBERY VE ROBBEN Dİ MARİA GİBİ SÜREKLİ KALEYE DİKİNE GİTME İSTEĞİ, BİREBİRDE ETKİLİ ÇALIMLARI,SÜRATİ,DRİBLİNGİ VE VÜCUT DENGESİNİ ÇOK İYİ KORUYABİLMESİ ONU ÇOK ETKİLİ Bİ KANAT HALİNE GETİRİYOR..1.80 BOYLARINDA ORTA SAHANIN HER İKİ KANADINDA OYNAYAN BU YILDIZ ADAYI İSVEÇ VATANDAŞI..
· BART RAMSELAAR: 19 YAŞINDA UTRECHT TAKIMININ ALT YAŞ TAKIMLARINDA FORMA GİYEN GENÇ YILDIZ ADAYI 1.72 BOYLARDA ORTA SAHANIN ORTASINDA HÜCUMA DÖNÜK POZİSYONDA OYNAMAKTADIR..ÖZELLİKLE TOPLA ÇOK İYİ OYNAYAN VE UZUN PASLARI İSABETLİ ATABİLEN GENÇ YILDIZIN OYUN STİLİ İSPANYOL İSCO`YU ANIMSATIYOR..
· RIECHEDLY BAZOER: 19 YAŞINDA 1.83 BOYLARINDAKİ AJAXIN GENÇ YILDIZ ADAYI..OYUN TARZIYLA GUARİN, SEEDORF VE EDGAR DAVİDS TARZI BİR GÖRÜNÜM ÇİZİYOR..KIVRAK YAPISIYLA TOPU AYAĞINDA ÇOK İYİ SAKLAYABİLEN OYUNUN İKİ YÖNÜNÜ OYNAYAN VE YARATICI ÖZELLİKLERİ ÜST SEVİYEDE OLUP SIK SIK FORVETE DESTEK VEREN OLAN BU GENÇ STAR ADAYI MERKEZ ORTA SAHA POZİSYONUNDA OYNAMAKTADIR..
· CALVIN VERDONK: FEYENORDUN ALT YAPISINDAN YETİŞEN ORTA SAHA MERKEZ VE ÖN LİBERODA OYNAYAN 18 YAŞINDAKİ GENÇ YILDIZ ADAYI..1.73 BOYLARINDA TOPLA ÇOK ÇABUK HAREKET EDEBİLEN,ÇEVİK VE OYUNU İKİ YÖNÜYLE OYNAMA POATNSİYELİ YÜKSEK OLAN Bİ YETENEK..FUTBOL STİLİ ANDRE İNİESTA TARZINDA..
· RYAN THOMAS: TOP KONTROLÜ VE SÜRÜŞÜ ÇOK İYİ OLAN VE ÖZELLİKLE ETKİLİ ÇALIMLARI VE İSABETLİ ORTALARIYLA TAM BİR ASİST OYUNCUSU..ORTA SAHANIN SOLUNDA OYNAYAN VE AYNI ZAMANDA 10 NUMARA POZİSYONUNDADA OYNAYABİLEN 21 YAŞINDAKİ 1.75 BOYLARINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI ZWOLLE TAKIMINDA OYNAMAKTADIR..
· GASTÓN PEREIRO: BU SEZON PSV KULÜBÜNE TRANSFER OLAN VE ÖNÜMÜZDEKİ YILLARA DAMGASINI VURABİLECEK BİR YETENEK..20 YAŞINDA VE 1.85 BOYLARINDAKİ BU YETENEK URUGUAY FUTBOLUNUN PASTORESİ OLABİLECEK ÖZELLİKLERE SAHİP..UZUN BOYU KIVRAK YAPISI VE YÜKSEK TEKNİĞİYLE HOLLANDA LİGİNİN YENİ YILDIZLARINDAN BİRİ OLUCAĞA KESİN..
· KENNETH PAAL: 18 YAŞINDA VE 1.70 BOYLARINDAKİ PSVNİN ALT YAŞ TAKIMLARINDA OYNAYAN BU GENÇ STAR ADAYI OYUN STİLİYLE LİVERPOLLU STERLİNGE BENZİYOR. HIZI, ARAYA KOŞULARI, ÇALIMLARI VE GOL VURUŞUYLA GELECEĞİN YILDIZ ADAYLARINDAN..HÜCUMA DÖNÜK ORTA SAHA VE HER İKİ KANATTADA OYNAYABİLİR..
· RYAN HIWAT: 19 YAŞINDAKİ SAĞ KANAT OYUNCUSU PSV TAKIMININ ALT YAŞ TAKIMLOARINDA FORMA GİYMEKTEDİR..AYRICA SAĞ BEKTEDE OYNAYABİLEN BU GENÇ YETENEK, HIZI ETKİLİ DEPARLARI VE BİRE BİRDE İYİ ADAM GEÇEBİLME ÖZELLİĞİYLE ÖN PLANA ÇIKMAKTADIR. BUNUN YANI SIRA DAYANIKLI FİZİKİ YAPISIYLA GÜNÜMÜZ FUTBOLUNA UYUM SAĞLAYABİLİCEKTİR..
· DALEY SINKGRAVEN: 20 YAŞINDAKİ OFANSİF ORTA SAHA BU SEZON HERENVENDEN AJAXA TRANSFER OLDU.. ZAYIF VÜCUT YAPISIYLA ARALARA İYİ GİREBİLEN SÜRATLİ VE ARA PASLARI ÇOK İYİ ATAN GENÇ YILDIZ ADAYI..
· ALEKSANDAR BOLJEVIC: PSV TAKIMININ 19 YAŞINDAKİ GENÇ STAR ADAYLARINDAN BİRTANESİ DAHA..HER İKİ KANATTADA OYNAYABİLEN SERİ ÇALIMLARI VE TAKTİK ZEKASIYLA SAHAYI ENLEMESİNE VE BOYLAMASINA ÇOK İYİ GÖREBİLEN VE TAKTİK OYUNA UYGUN BİR İSİM. AYRICA GELECEKTE KARADAĞ MİLLİ TAKIMININDA EN ÖNEMLİ YETENEKLERİNDEN BİRİSİ OLUCAĞINA YÜREKTEN İNANDIĞIM STAR ADAYI..
· ABDELHAK NOURI: 18 YAŞINDAKİ AJAXIN GENÇ TAKIMINDA OYNAYAN OFANSİF ORTA SAHA OYUNCUSU.KANATLARDADA FORMA GİYEBİLEN BU GENÇ YILDIZ ADAYI RONALDİNHO TARZI OYUN STİLİYLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKMEYE BAŞLAMIŞTIR.ZATEN FAS ASILLI OLMASI NEDENİYLE OYUN TARZINDAKİ TEKNİK VE ZERAFET KOLAYCA GÖRÜLEBİLMEKTEDİR..TEK EKSİĞİ SERT OYUN YAPISINA DAYANIKLI OLMAMASIDIR..
· SOFYAN AMRABAT: UTRECHT ALT YAŞ TAKIMLARINDA OYNAYAN FASLI FUTBOL YETENEĞİ HENÜZ 18 YAŞINDA VE ÖN LİBERO ORTA SAHANIN ORTASI MEVKİLERİNDE OYNAMAKTADIR..ZAYIF FİZİĞİ VE İKİLİ MÜCADELELERDE BİRAZ YUMUŞAK KALMASI EN BÜYÜK DEZAVANTAJI..BUNUN DIŞINDA YÜKSEK TOP TEKNİĞİ İNCE BİLEKLERİ VE YÜKSEK PAS KALİTESİYLE OYUNUN YÖNÜNÜ ÇOK İYİ DEĞİŞTİREBİLEN BİR YETENEK.
· TERELL ONDAAN: WILLEM TAKIMINDA TOP KOŞTURAN VE SAĞ KANATTA FORMA GİYEN 21 YAŞINDAKİ YILDIZ ADAYI.. ATLETİK FİZİĞİ, SÜREKLİ KALEYİ DÜŞÜNEN OYUN YAPISI VE CEZA SAHASI İÇERİSİNE DOĞRU SIK SIK YAPTIĞI BİNDİRMELERİYLE GENÇ SÜRATLİ VE İYİ ÇALIM ATABİLEN Bİ KANAT OYUNCUSU PROFİLİ ÇİZMEKTEDİR..
· OUSSAMA TANNANE:FASLI KANAT OYUNCUSU HERACLES TAKIMINDA OYNAMAKTADIR.YÜKSEK TOP TEKNİĞİ HIZI VE SÜREKLİ GOLÜ DÜŞÜNEN OYUN YAPISIYLA İÇERİ DOĞRU KAT EDEN Bİ OYUN YAPISINA SAHİP.HENÜZ 21 YAŞINDA VE 1.76 BOYLARINDA..
· ALBERT RUSNÁK: GRONİNGEN FORMASI GİYEN BU GENÇ STAR ADAYI 21 YAŞINDA VE 1.80 BOYLARINDA..ÖZELLİKLE TERS ÇALIMI ÇOK İYİ ATABİLEN PAS VE ORTA TEKNİĞİ ÇOK YÜKSEK Bİ OYUNCU.TOPLA ÇOK İNCE VE ZARİF BİR OYUNCU. HÜCUMUN KANATLAR DAHİL HER BÖLGESİNDE ÇOK RAHAT OYNAYABİLMEKTEDİR..
· DABNEY DOS SANTOS: AZ ALKMAR FORMASI GİYEN 19 YAŞINDAKİ BU GENÇ YETENEK OFANSİF ORTA SAHA VE KANATLARDA OYNAYABİLİYOR.1.71 BOYUNDA OLAN BU GENÇ STAR ADAYI TOPLA ÇOK ÇABUK DRİBLİNG YAPIP KALEYE DİKİNE GİDEBİLEN VE DRİBLİNG ESNASINDA ARALARA ATTIĞI PASLA ÇOK FAZLA ASİST YAPABİLME POTANSİYELİNE SAHİP BİR FUTBOLCU. TEK DEZAVANTAJI ZAYIF OLAN FİZİĞİ..
· RENATO TAPIA: TWENTE FORMASIYLA ORTA SAHANIN ORTASINDA VE ÖN LİBERODA FORMA GİYEN 20 YAŞINDAKİ PERULU GENÇ STAR ADAYI.1.83 BOYLARINDA VE TİPİK GÜNEY AMERİKALI YÜKSEK TOP TEKNİĞİ BİLEKLERİNİN KIVRAKLIĞI,ÇOK İYİ TOP SAKLAMASI VE TOPU ÇOK İYİ YÖNLENDİREN STİLİYLE TAM BİR PLAYMAKER..EĞER ÜZERİNDE DURULURSA ÇOK ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..FREDY GUARİN TARZINA BİRAZ BENZİYOR..
· YASSINE AYOUB: TOPU ÇOK İYİ SAKLAYAN VE OYUNU MERKEZDEN ÇOK İYİ YÖNLENDİREN 21 YAŞINDAKİ BU GENÇ YILDIZ ADAYI UTRECHT TAKIMINDA ORTA SAHANIN MERKEZİNDE GÖREV ALMAKTADIR.1.75 BOYLARINDA OLAN STAR ADAYI HÜCUMA VERDİĞİ DESTEKLEDE OYUNUN İKİ YÖNÜNÜDE OYNAYABİLMEKTEDİR.TERS PASLARI ÇOK İYİ ATABİLMESİ VE FORVETE YAPTIĞI DRİBLİNGLER EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ..
· MUAMER TANKOVIC: İSVEÇ FUTBOLUNUN DÜNYAYA SUNDUĞU YENİ YETENEKLERDEN BİTANESİ. AZ ALKMAR FORMASI GİYEN BU GENÇ STAR ADAYI 20 YAŞINDA 1.80 BOYLARINDA VE HEM KANATLARDA HEMDE FORVETTE OYNAYABİLEN ÇOK YÖNLÜ BİR FUTBOLCU..BİREBİRDE RAHAT ADAM GEÇEBİLME ÖZELLİĞİ, VURUŞ TEKNİĞİ VE OYUN ZEKASI İLE GELECEKTE DAHA BÜYÜK TAKIMLARDA FORMA GİYMESİNİ BEKLEDİĞİM YETENEKLERDEN BİTANESİ..
· SHADRACH EGHAN: TWENTE FORMASIYLA ORTA SAHANIN HÜCUMA DÖNÜK TARAFINDA TOP KOŞTURAN 21 YAŞINDAKİ YILDIZ ADAYI. 1.65 BOYLARINDA OLAN FUTBOLCU BU KISA BOYUNUN VERDİĞİ AVANTAJI İYİ KULLANARAK ARALARA ÇOK İYİ SARKABİLİYOR VE GOL NOKTALARINDA SIKÇA TOPLA BULUŞUYOR..HIZI VE İSABETLİ VURUŞ YETENEĞİYLE ÇOK DAHA GOLCÜ BİR ORTA SAHA OLUCAKTIR İLERİKİ YILLARDA..
· JOEY SLEEGERS: 21 YAŞINDA FEYENORD ALT YAPISINDAN YETİŞEN BU GENÇ YILDIZ ADAYI HÜCUMUN HER İKİ KANADINDA FORMA GİYMEKTEDİR..TOP SÜRÜŞÜ KONTROLÜ VE ÇOK HIZLI TERS TARAFA DÖNEBİLEN İNCE VÜCUT YAPISIYLA HÜCUMDA OLDUKÇA ETKİLİ. BANA RYAN GİGSİN STİLİNİ ANIMSATTI. FAKAT FİZİK YAPISI BİRAZ ZAYIF. GÜÇLENMESİ GEREKİYOR..

FORVET:

· DONYELL MALEN: 16 YAŞINDAKİ BU GENÇ FORVET BENİM KANAATİMCE GELECEĞİN EN BÜYÜK GOLCÜLERİNDEN BİRİSİ OLUCAK..BREZİLYA RONALDONUN STİLİNE BENZETTİĞİM BU GENÇ STAR ADAYI ŞUAN AJAXIN ALT YAPISINDA OLMASINA RAĞMEN ARSENAL TARAFINDAN TAKİP EDİLMEKTE.SON DURUM NEDİR BİLMİYORUM FAKAT HIZI,SERİ ÇALIMLARI,TOP SÜRÜŞÜ, DENGELİ VÜCUT YAPISI,TOP TEKNİĞİ VE TOPUN DİBİNE ÇOK İYİ GİREBİLMESİYLE NEKADAR KALİTELİ BİR KUMAŞININ OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..
· PELLE VAN AMERSFOORT: 19 YAŞINDA VE 1.94 BOYLARINDAKİ FORVET MEVKİSİNDE OYNAYAN BU GENÇ YILDIZ ADAYI HERENVEENİN ALT YAŞ TAKIMLARINDAN A TAKIMA YÜKSELMEYİ BAŞARMIŞTIR..UZUN BOYU HAVA TOPLARINDAKİ ETKİNLİĞİ TOPU İYİ SAKLAYABİLMESİ VE GOL VURUŞLARINDAKİ YÜKSEK İSABET ORANIYLA ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL HALİNE GELİCEKTİR.DEZAVANTAJI İSE VÜCUDUNU YETERİ KADAR İYİ KULLANAMAMAKTADIR FAKAT İLERİDE BU SORUNU AŞAR VE KENDİSİNİ BİRAZ DAHA HIZLANDIRIRSA ÇOK DAHA ÜST DÜZEY Bİ FUTBOLCU HALİNE GELİR..
· RUBIO RUBIN: UTRECHT FORMASI GİYEN AMERİKALI 19 YAŞINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI 19 YAŞINDA 1.76 BOYLARINDA..MEVKİ OLARAK FORVETTE OYNAYAN VE ÖZELLİKLE ASİST ÖZELLİĞİ VE GOL PASLARIYLA ORTA SAHA ÖZELLİKLİ FORVET OYUNCUSU STİLİNE UYAN Bİ İSİMDİR..İNCE ÇALIMLARI VE YÜKSEK PAS TEKNİĞİYLE AMERİKA MİLLİ TAKIMININDA GELECEKTEKİ YENİ YÜZLERİNDEN BİRİSİ OLUCAKTIR..
· VALMIR BERISHA:CAMBUUR TAKIMINDAKİ İSVEÇLİLERİN YENİ İBRAHİMOVİC DİYE TANIMLADIKLARI 19 YAŞINDAKİ GENÇ STAR ADAYINA İBRAHİMOVİC DENMESİNİN SEBEBİ GOL VURUŞLARINDAKİ SOĞUK KANLILIĞI VE YÜKSEK VURUŞ TEKNİĞİDİR. 1.83 BOYLARINDA VE BOY OLARAK İBRAHİMOVİC KADAR UZUN OLMAMASINA RAĞMEN KAFA TOPLARINDADA OLDUKÇA ETKİLİ VE DARBELİ KAFA VURUŞUNU İYİ YAPABİLEN GENÇ FORVET OYUNCUSU EĞER HIZ VE ALAN BİLGİSİ OLARAK BİRAZ DAHA GELİŞEBİLİRSE ÇOK DAHA ÜST SEVİYELERE TIRMANABİLİR.
· VINCENT VERMEIJ: 21 YAŞINDA 1.85 BOYLARINDAKİ SANTRAFOR MEVİKİSİNDE OYNAYAN GENÇ YILDIZ ADAYI..ÖZELLİKLE GÜÇLÜ FİZİĞİ,HAVA TOPLARINDAKİ ETKİNLİĞİ VE GOLÜ İYİ KOKLAYAN YAPISIYLA LUUK DE JONG STİLİ BİR FORVET İMAJI ÇİZMEKTEDİR..DE GRAAFSCHAP TAKIMINDA FORMA GİYEN GENÇ SANTRAFOR İLERİDE ADINDAN DAHA SIK SÖZ ETTİREBİLİCEK POTANSİYELE SAHİP..

KAYNAK :

http://www.webaslan.com/makale/?action=read&id=7127
http://www.webaslan.com/makale/?action=read&id=7138
http://www.webaslan.com/makale/?action=read&id=7215

Benim hayalimdeki transfer politikasi.gerek trabzonsporda gerek 1461 trabzondaki butun yabancilari gonderip 2 takimida bu adamlarla doldurmak isterdim maliyetlerine yaslarina gore ayar cekerdim iki takim icin. Iclerinden buyuk yildizda cikabilir vasat oyuncuda.yaslari genc olmasi sebebiyle kolay elden cikartilacagindan vasatlari satar eksilen adam kadar yeniden bu tarz transfer yapardim.bu sekilde kadroda belli sure sonra 10 tane yildiz adayi genc dinamik basariya ac maiyeti dusukbir ekiple yolumuza devam ederdik

Travelair
05.02.2016, 12:22
Futbolcu alırken tüm özelliklerinin üst düzey olmasına dikkat etmemiz gerekir. Sadece hızlı olması ya da sadece çalım atması ihtiyacımızı karşılamaz. Maddi manevi tüm özelliklerinin üst düzey olması lazımdır

slmn
05.02.2016, 13:30
Chelsea, Çin kulübü Jiangsu'nun Oscar için yaptığı 74 milyon Euro'luk teklif kabul etmedi.

taha küçük
05.02.2016, 13:48
CARLOS IBARGÜEN santa de de oynuyor özetlerde dikkatimi çekti var mi takip eden

yabdef
05.02.2016, 14:14
Benim çılgın bir teorim var..
Bence bu Çin'deki kulüplerin tamamı paravan, sadece Mali Fairplay yüzünden sıkıntıya düşen kulüplerin vasat oyuncularını astronomik bedellerle transfer ederek bu kulüplere nefes aldıran ve gerçekte var olmayan bir teşkilatlanma.
Zaten kulüplerin isimlerinden de anlaşılıyor uydurma oldukları: Zangzuai, Jungabunga, Jingsua..
Kimsenin Çin'e gidip bu kulüpler gerçekte var mı yok mu diye kontrol etmeyeceğini bildikleri için böyle bir yapılanma kurmuşlar. Çok sinsice, Avrupa'da bir çok kulüp bu sayede FFP'ye takılmıyor :D :D

gökhants1966
05.02.2016, 15:07
Gelecek sezon avrupa ligine katılmamız şart.Avrupa liginde başarılı olursak çine çok rahat oyuncu kitleriz.

Taha Muhammet
05.02.2016, 15:10
dünyada en fazla amerikan doları rezervi olan ülkeydi çin galiba.2008 krizi sonrası amerikan ekonomisene olan güven sarsıldığından beri bu rezervi farklı kaynaklara yaymak istiyorlar euro bond altın gibi riskli olan işlere daha çok giriyorlar afrikada aktif çatışma bölgelerinde petrol kuyuları maden bölgelerinde yatırım yapıyorlar üstüne kendi askerlerini gönderiyorlar . Afrikayı geliştirmek için projeleri var ipek yolunu tekrar canlandırma projeleri var çinden ispanyaya hızlı tren yolu.Yani futbol marketinin değerini artırmak içinde para saçıor olabilirler ellerinde büyük bir dolar rezervi var.

Tayfun
05.02.2016, 15:38
Beyler Yassine Chikhaoui'yi hatırladınız mı? Adı sıkça geçiyordu burada, gelirse Jaja tadında bir futbolcu deniliyordu çok iyi hatırlıyorum, boştaymış adam :)

http://www.transfermarkt.com.tr/yassine-chikhaoui/profil/spieler/39989

https://www.youtube.com/watch?v=3Dnsl4a6hBk

S.Seymen
05.02.2016, 16:17
Beyler Yassine Chikhaoui'yi hatırladınız mı? Adı sıkça geçiyordu burada, gelirse Jaja tadında bir futbolcu deniliyordu çok iyi hatırlıyorum, boştaymış adam :)

Jaja tarzı ise boşta olması çok doğal :)

Antonio
05.02.2016, 17:41
bursa yabancıları gönderiyor. cucakı satacaklarmış. uygun fiyatla alınabilir.

kyodou
05.02.2016, 17:49
Kulüp hacker kıvamında, iyi bilgisayar bilen ve sosyal medyayı iyi bilen bir genci bünyesine katmalı.

Bu genç Çin ve Arap ağları üzerinden Futbol Haber siteleri ve Twitter sayfaları açmalı. Bu adreslerden bizim oyuncularımızı oradaki kulüpler ile haber yapmalı sürekli. Videolarını paylaşmalı.

Ganzilis Tv admini yada o kıvamda birini de bulup satmayı düşündüğümüz oyunculara etkileyici videolar yapmalı. İlhan Cavcav bile El Kabir' i youtubeden izleyip aldığını açıklamıştı. Keza Araplar' ın 2 günde Adrian videosunu kaç katı izlediğine şahit olduk.

Sene sonu elimizde; Yatabare, N'Doye, Cardozo ve Cavanda gibi bu ülkelere satabileceğimiz oyuncular olacak. Bence etik olmasada bu yöntem denenmeli.

kyodou
05.02.2016, 17:54

Al şunu 6 ay sözleşme yap. 1 yılda opsiyon koy oynat. Ne kaybedersin. Erkan- Yusuf- Özer üçlüsü ile lig bitmez. Yolacağım saçlarımı da geçtim ulan, yönetim kendini yıpratacak bu yeteneksizler yüzünden.

Mesut
05.02.2016, 18:24
Çinliler salak değil emin olun o transfer paraların karşılığını misliyle alırlar Çine gitmiş biri olarak diyorum futbol pek popüler değil Çinde insanlarin dikkatini çekmeye çalışıyorlar bu transferler ile Çinliler sosyal hayatlarına düşkün yeter ki hoşuna giden bir şey olsun.Tribüne çekmeye çalışıyorlar insanlari bu transferler ile misliyle geri kazanırlar 1.5 milyar insandan bahsediyoruz stadyumu doldurmakta zorlanmazlar yeter ki futbolu ögretsinler :)

slmn
05.02.2016, 18:42
Çinliler salak değil emin olun o transfer paraların karşılığını misliyle alırlar Çine gitmiş biri olarak diyorum futbol pek popüler değil Çinde insanlarin dikkatini çekmeye çalışıyorlar bu transferler ile Çinliler sosyal hayatlarına düşkün yeter ki hoşuna giden bir şey olsun.Tribüne çekmeye çalışıyorlar insanlari bu transferler ile misliyle geri kazanırlar 1.5 milyar insandan bahsediyoruz stadyumu doldurmakta zorlanmazlar yeter ki futbolu ögretsinler :)

Aynen bununla alakalı bir haber okudum, seyirci ortalaması 20 bini bulmuş yanı bizim iki katımızdan fazla o da şimdilik ve yayın hakları önceden komik rakamlara verilirken şimdi 5 sene için 1.25 milyar euro verilmiş yanlış hatırlamıyorsam.

slmn
05.02.2016, 18:54
Sosa'ya Çin'den 15 m euroluk teklif haberide balon çıktı.

bordomavi1
05.02.2016, 19:17
Kulüp hacker kıvamında, iyi bilgisayar bilen ve sosyal medyayı iyi bilen bir genci bünyesine katmalı.

Bu genç Çin ve Arap ağları üzerinden Futbol Haber siteleri ve Twitter sayfaları açmalı. Bu adreslerden bizim oyuncularımızı oradaki kulüpler ile haber yapmalı sürekli. Videolarını paylaşmalı.

Ganzilis Tv admini yada o kıvamda birini de bulup satmayı düşündüğümüz oyunculara etkileyici videolar yapmalı. İlhan Cavcav bile El Kabir' i youtubeden izleyip aldığını açıklamıştı. Keza Araplar' ın 2 günde Adrian videosunu kaç katı izlediğine şahit olduk.

Sene sonu elimizde; Yatabare, N'Doye, Cardozo ve Cavanda gibi bu ülkelere satabileceğimiz oyuncular olacak. Bence etik olmasada bu yöntem denenmeli.

Dediğin şeyin yapılması imkansız ve hiç etik değil. Ve böyle geniş bir şeyi 1 kişi yapsın demişsin, o daha da imkansız. Sadece sosyal medyanın yönetilmesi için bile minumum 5-6 kişilik bir medya ekibi kurulmalı.

kyodou
05.02.2016, 19:34
Dediğin şeyin yapılması imkansız ve hiç etik değil. Ve böyle geniş bir şeyi 1 kişi yapsın demişsin, o daha da imkansız. Sadece sosyal medyanın yönetilmesi için bile minumum 5-6 kişilik bir medya ekibi kurulmalı.
Hiçde imkansız degil ve inanki 1 kişi yeterli. Yetmese bile 5 kişi olsun ne olacak sanki.

Ayrıca böyle bişeyin etik olmayacağını söyledim zaten ama yerel ve ulusal basının yaptığı ne kadar etik değilse o kadar etik değil.

Emorfo_55
05.02.2016, 19:37

Gayet etiktir . Sonuçta bir pazarlama statejisi etik olmayan hiç bir yönü yok . Ve tamamen katılıyorum . Güzel Fikir

kyodou
05.02.2016, 19:40
Gayet etiktir . Sonuçta bir pazarlama statejisi etik olmayan hiç bir yönü yok . Ve tamamen katılıyorum . Güzel Fikir
Etik olmayan yanı bu adreslerden yalan haber yapmak. Ama çoğu haber sitesi yalan haber yapıyor zaten.

Fatih Solmaz
05.02.2016, 19:56

türkiye'de hiç temsilcisi menejeri olmayacak mı bu çinlilerin? globalleşen dünyada bu söylediklerine gülerler be arkadaş.

kyodou
05.02.2016, 19:59
türkiye'de hiç temsilcisi menejeri olmayacak mı bu çinlilerin? globalleşen dünyada bu söylediklerine gülerler be arkadaş.
Verdiğim örnekler çok yakın örnekler. 1994 değil. Isteyen gülebilir. Constant izlendi mi sence ? Yada N'Doye ? İsmi, kulüpleri ve videoları vardı aldık. Bizden başka herkes profesyonel sanıyosunuz.

Fatih Solmaz
05.02.2016, 20:30
Verdiğim örnekler çok yakın örnekler. 1994 değil. Isteyen gülebilir. Constant izlendi mi sence ? Yada N'Doye ? İsmi, kulüpleri ve videoları vardı aldık. Bizden başka herkes profesyonel sanıyosunuz.
türkiye tutturulan transferlerin oranına bakarsak kağıt üzerinde görülerek alınmış olduklarına bile inanırsın. video ile piyasa yapmaya çalışmak anlamsız onu demek istiyorum.farklı düşünüyorsanda saygı duyarım ne diyeyim.

Doğan Keskin
05.02.2016, 20:53
Burak 8 milyon Euro ya Çine gitmiş... 2 milyon gelsin.

hanzale
05.02.2016, 20:53
Burak 8e gitmiş 2 si bize mi şimdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan
05.02.2016, 20:54
Gelsin paracıklar

memozcan
burak için 8 milyon eur çok az.. !!

serkanholep
inşallah gitmiştir. ama benim tanıdıım gs allem eder kallem eder 2 milyonu bize yedirmez

yorumsuz6117
05.02.2016, 20:55
2 Milyonu bizim.. Güzel..

yorumsuz6117
05.02.2016, 20:56
Toplam 7 Milyon Euro kazandırmış oldu bize..

DeAgLeMaNyAq
05.02.2016, 20:57
Haberi ilk veren Kadir Çetinçalı niye 1.5 diyor?

memozcan
05.02.2016, 20:58
inşallah gitmiştir. ama benim tanıdıım gs allem eder kallem eder 2 milyonu bize yedirmez
ünal aysal olsa hak verirdim ama bu adam biraz saf gibi duruyor..:) usta alır bence o parayı..

yorumsuz6117
05.02.2016, 20:59
Yıllık 8 Milyon Euro alacakmış.. Arda'nın Barca'dan aldığı kadar.. :)

AYYILDIZ
Çok iyi oldu bu Burak işi.

Tayfun
Ovuşturun avuçları, gelsin paralar :)

Enes Ünal Kaya

öle şeymi olur %25 söz hakkımız var adam üzerinde

söke söke alınır o para

vuralkara
05.02.2016, 21:01
Yıllık 8 alacaksa transfer bedeli nasıl 8 oluyo anlamadım

akin0834
05.02.2016, 21:01
Burak tan gelen para harika olucak .. ayrica gs baya zayiflicak .. sinan gumus e guvenior hralde gs .. ama ziraat trkiye kupasinda gol atmak is deil ..

memozcan
05.02.2016, 21:02
ersanın 7 milyon eur ettiği çin piyasadsında burakın en az 17 milyon eur etmesi gerekir.. başkanın bu işi çok sıkı takip etmesi lazım.. burnuma yanık kokusu geliyor..

slmn
burak için 8 milyon eur çok az.. !!

Böyle daha iyi artan her 1 m euro gsye yarayacak, bize yararı az.

tamuğ yamtar
12 milyon diyen de var...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yorumsuz6117
05.02.2016, 21:04
Usta Burak satılsa çilek olurdu bizim için demişti.. :)

yattarahayranı
05.02.2016, 21:04
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/25f4070cd9fcdf8671a5edbb6da19d8a.jpg

Tayfun
05.02.2016, 21:05
Bu gelen paralar Mbia olsun , Burak olsun.. İyi ki başkan Usta'nın döneminde geliyor.

Düşünsenize bu paraların İHO'nun eline geçtiğini :D

DeAgLeMaNyAq
05.02.2016, 21:06
ersanın 7 milyon eur ettiği çin piyasadsında burakın en az 17 milyon eur etmesi gerekir.. başkanın bu işi çok sıkı takip etmesi lazım.. burnuma yanık kokusu geliyor..

Birkaç kez ben de başka arkadaşlar da dile getirdi. Ersan'ın 7 etmesinin nedeni pasaportu, oyunculuğu değil...

onur-ts
05.02.2016, 21:11
Beyler duygusallığı bırakalım yetkili bi menajer bulup cardozoyu Çine kasalım 5 e falan. Şuan tam zamanı. Seneye lucescu zaten yollayacak onu şuan Çin pazarı yanıyorken pazarlamak lazım

Mert'
05.02.2016, 21:12
2 milyon temiz para. Cardozo da satilsa keske.

Tayfun
05.02.2016, 21:13
Cardozo'nun temiz 7-8 milyon €'su var bu pazarda .

yorumsuz6117
05.02.2016, 21:13
Beyler duygusallığı bırakalım yetkili bi menajer bulup cardozoyu Çine kasalım 5 e falan. Şuan tam zamanı. Seneye lucescu zaten yollayacak onu şuan Çin pazarı yanıyorken pazarlamak lazım

Cardozo Çin'e çoktan giderdi de kendisinin gitmek istemediği doğru heralde yoksa 100 kere satılırdı şimdiye..

memozcan
05.02.2016, 21:14
Birkaç kez ben de başka arkadaşlar da dile getirdi. Ersan'ın 7 etmesinin nedeni pasaportu, oyunculuğu değil...
iyi de ersanın ücreti böyle olsa bile yüksek.. fakat burak bir forvet oyuncusu ve istatistikleri faal golcüler içerisinde belki de dünyada ilk 20 içerisindedir.. ingiltere için bile 7-8 gibi bir rakam konuşulurken çin piyasası için bunun en az iki katı olması lazım bence..

Nadir Bekar
05.02.2016, 21:14
2 mi oldu ne :D

Ibrahim Gaygusuz
05.02.2016, 21:16
Cardozo ikna edilip yollanmali.

Burak 8 kazaniyorsa Cardoda isimden dolayi 10 kazanir

yattarahayranı
2 mi oldu ne :D
Yok 3

memozcan
şu kolpa ihocan burakın yarısı kadar katkı yapmadı bu takıma..

Tayfun
05.02.2016, 21:18
Antalya üçledi feneri bu arada :D

memozcan
05.02.2016, 21:20
mbia kankası cavandayı da götürse bari..

redbul
05.02.2016, 21:20
çinde transfer sezonu şubat sonuna kadar devam edecekmiş üçüne beşine bakmadan cardozoyu sallamak lazım bu sene sattık sattık seneye elimizde patlar

cubido
05.02.2016, 21:21
Allahım ne güzel bir gece...
Sivas'a 4 , fb'ye 3 çektiler, Burak satıldı havadan 2-3 milyon Euro geliyor...

Kemal Öztel
05.02.2016, 21:21
Antalya şbye tecavuz ediyor Buraktan 2 m euro geldi ne güzel bir akşam oluyor

Cardozonun da 10u var bence.8-10 satılmaya çalışsın böyle pazar daha bulunmaz

memozcan
05.02.2016, 21:22
bu cavandanın depar attığı sahneleri çin sitelerine yüklemek lazım:)

cubido
05.02.2016, 21:22
Acil Çin piyasasına iyi bir satıcı göndermeliyiz.
Cardozo'yu 10'a, Bosingwa'yı biraz parlatıp opsiyonu kullanıp 5'e, hatta Özer'in fb'deyken ortasahadan attığı golü falan seyrettirip 3-4'e okuttuk mu tamamdır :)

Tayfun
05.02.2016, 21:23
Bu Çinliler bu paraları ödemeyip milleti trollüyorlarmış bir de , kulüp kapansın çok da umurlarında :D

erkankoc
05.02.2016, 21:24
Cavanda niye gitsinki suan gayet iyi..orayi bosi ile patates edecekler.ama oscar kesin gitmeli cunku sakat bitik yoksa cok kaliteli bir insan

DeAgLeMaNyAq
05.02.2016, 21:24
iyi de ersanın ücreti böyle olsa bile yüksek.. fakat burak bir forvet oyuncusu ve istatistikleri faal golcüler içerisinde belki de dünyada ilk 20 içerisindedir.. ingiltere için bile 7-8 gibi bir rakam konuşulurken çin piyasası için bunun en az iki katı olması lazım bence..

Biz de Mbia ucuza gitti diye eleştiriliyor hatta Avraam nasıl 300 bin euroya gitti diyeni de gördük. Şunu kabul etmek gerekir ki Burak da eskiye oranla nispeten bir düşüş var. Yaşı da ilerledi sayılır. İngiltere'den sadece kiralık teklifi geldi ama aynı rakamı GS'ye verseler bile Burak GS'de aldığı parayı alamazdı. Ben üçkağıt döneceğine pek inanmıyorum. Hele ki UEFA incelemesinde olan bir kulübün bunu izah etme şansı olamaz...

cubido
05.02.2016, 21:25
Ben böyle bir durum bekliyorum 2017'de özellikle.

Bu Çinliler bu paraları ödemeyip milleti trollüyorlarmış bir de , kulüp kapansın çok da umurlarında :D

sbay
05.02.2016, 21:26
Gökdeniz ve Fatih'ten sonra en çok bonservis kazanılan oyuncu oldu Burak.

emrhan61
05.02.2016, 21:28
#YKO - SON DAKİKA

Cardozo ikna edilmeye çalışılıyor.Çin kulubü 6 Milyon Euroya ( 21 Milyon TL ) kadar çıkacak

mkesen1982
Cardozoyu çinlilere itelememiz lazim.buraka 8 veren cardozoya 10 verir.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olcay_61

Aynen o işte bir yamuk olabilir, başkanın iyi incelemesi lazım onları

emrhan61
05.02.2016, 21:29
Ykonun 1 ay önceden haberi vardı.

Selcuk ve Burak gelecek sezon bize gelecek ama önce Burak Bejing Guoana gidecek diye. 1 Aydan da fazla. Ama artık Burak transferini istemiyormuşuz.

Cardozoya 4.5 Teklif varmis , 6'ya kadar çıkacaklarmış.

Doğukan Uçan
05.02.2016, 21:31
8 milyon euro valla az burak yılmaz için ayrıca cardozo da inşallah satılır

cubido
05.02.2016, 21:31
Bu paraların döndüğü Çin'de fb Van Persie ve Nani'yi 40'a okutur Çin'e.
Biz Cardozo'yu satalım da sonra kapatsınlar şu transfer işini...

mkesen1982
05.02.2016, 21:33
Cardozoyu galiba 5e aldık.zararsız 5e satarsak bile kardir.bu adam seneye devre arasını cikaramaz

redbul
05.02.2016, 21:34
haber ts nin haberine öre çin klübü jıansu suning klübü luceskuya yıllık 10 milyon euro luk bir teklifte bulunmuş luceskuda bu teklifi kabul etti diye bir haber var.

yattarahayranı
05.02.2016, 21:37
Cardozo giderse uzulmem.Tabi ki seviyoruz filanda 33 yaşına gelmiş sakatlık sıkıntısı var.5 m alınsa iyidir

Tayfun
05.02.2016, 21:38
http://fs5.directupload.net/images/160205/m38kfhcd.jpg (http://www.directupload.net)

Bu akşam Trabzonspor taraftarı :D

redbul
05.02.2016, 21:40
ben şahsen cardozonun çine gitmek istemediği haber lerine inanmıyorum adam gelmiş 32-33 yaşına bu yaştaki adamlar son kez voleyi vurmak ister cardo bizden 2,5 alıyor diye biliyorum çine gitse en az 4-5 milyon alır ve bu paraya cardozo yaşındaki adamlar hayır demez.

Mustafa Çolak
05.02.2016, 21:40
Cardozo'ya teklif varsa ve 5'in üstüyse satılmalı.

yattarahayranı
05.02.2016, 21:41
http://fs5.directupload.net/images/160205/m38kfhcd.jpg (http://www.directupload.net)

Bu akşam Trabzonspor taraftarı :D
Hahaah aynen :D

Reha Asan
05.02.2016, 21:43
erkanı iteleme imkanımız yok mu acaba çin'e.

yattarahayranı
05.02.2016, 21:45
Burak için 12m söylentileri de var inşallah doğrudur

nuri45
05.02.2016, 21:46
ne güzel bir aksam su sikecilerin yenilmesi ne keyif veriyor adama ya

DeAgLeMaNyAq
05.02.2016, 21:47
Futbolcunun Şirketimizden başka bir Kulübe bir bedel karşılığında transferi durumunda alacağımız ücretin defaten ödenmesi halinde % 25'inin ödemeyi takip eden 5 iş günü içerisinde; taksitler halinde ödenmesi halinde her bir taksidin % 25'inin taksitlere ilişkin ödemeyi takip eden 5 iş günü içerisinde Trabzonspor A.Ş.'ye Şirketimiz tarafından ödeneceğini taahhüt edilmiştir.

.

nuri45
05.02.2016, 21:53
4 olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Ibrahim Gaygusuz
05.02.2016, 21:55
12m diyorlar simdide

nuri45
05.02.2016, 21:56
vermese olmazdi penaltiyi yaranacak azize

Hakan
05.02.2016, 21:57
Cardo gitsin Eto'o gelsin.Adam sistemi bizzat kendi kuruyor

redbul
05.02.2016, 22:01
Cardo gitsin Eto'o gelsin.Adam sistemi bizzat kendi kuruyor
harbiden adam tam profesyonel takımın ismi cismi farketmiyor adam terinin son damlasına kadar oynuyor

Uğur Kalyoncu
05.02.2016, 22:02
Cardozo ya cok büyük saygim sevgim var ama 5 6 veriliyorsa satilmali artik yapacak bir sey yok...

Tayfun
05.02.2016, 22:04
https://twitter.com/Trabzonsporuz/status/695699452586291201

Anket geldi Cardozo için ;)

AYYILDIZ
05.02.2016, 22:05
5/6 milyon Euro'ya satılmalı Cardozo'da. Aldığı yıllık ücrette fazla zaten 3/4 hafta da sakat.

Uğur Kalyoncu
05.02.2016, 22:06

Anket geldi Cardozo için ;)

Hocam bu bizim resmi hesap mi...

DeAgLeMaNyAq
05.02.2016, 22:06
Feda veda döneminde Cardozo'nun diğer oyuncularla arasında uçurum varken, üstüne sözleşmesi gelecek sezon bitecekken istisnalar haricinde zaten kimse satılmasına itiraz etmez. Lâkin ben teklifin çok ciddi olduğunu düşünmüyorum...

Tayfun
05.02.2016, 22:08
Hocam bu bizim resmi hesap mi...

Yok değil fakat anketleri yönetimin yaptırdığı söyleniyor bu safya için

OFLU
05.02.2016, 22:08
Teklif 7 milyon avro ve üstüyse dakika beklemem Cardozo için. Kral golcü ama bu yönetim o parayla daha iyi oyuncular alabilir.

SamZuk
05.02.2016, 22:09
Şikecileri hakem de kurtaramadı:) yatabare waris ndoye alacağımıza bir Etoo alsaydik keşke:)

Sefaenes
05.02.2016, 22:10
Gs Buraki sattisa yuzde 25 hemen istiyelim bu serefsizsaray takim daravere yapmaya kalkar

yorumsuz6117
05.02.2016, 22:21
Cardozo teklif varsa hiç düşünülmeden satılmalı..

yorumsuz6117
05.02.2016, 22:22

Bu sayfa anket yaptırıyorsa Cardozo'ya teklif var demektir..

Karmam
05.02.2016, 22:25
cardozo satılırsa üzülürüm. 3-5 tane iyi oyuncumuz var zaten, en iyi marka değeri de oscar'ın. hala izlerken heyecanlandığım tek futbolcu. gitmek istemiyor, takıma şehre alıştı, kalitesi belli ama yeterince besleyeni yok. iyi kanat oyuncularıyla ligin yine en tehlikeli forvetlerinden.

ayrıca 5 milyon euro çok para değil. hesaba katmadığınız olay biz aynı parayla sezon sonunda yine forvet arayışına gireceğiz ve bu paraya alacağımız adam her zaman için büyük risk taşıyor ve aldığımız forvetlerin ne kadar elimizde patladığını hepimiz çok iyi biliyoruz. ötesinde her oyuncunun risk olmasının yanı sıra her getirdiğimiz yabancı futbolcu ekstra risk. umarım satılmaz.

SamZuk
05.02.2016, 22:28
Cardozo umarım satılır. Evet büyük topçu ama müzmin sakat. Belinden sorunu var. Yaşında geçiriyor. Para ederken satalım gitsin.

bahadır2561
05.02.2016, 22:30

bu akşam trabzonspor taraftarı :d

:D

DeAgLeMaNyAq
05.02.2016, 22:31
cardozo satılırsa üzülürüm. 3-5 tane iyi oyuncumuz var zaten, en iyi marka değeri de oscar'ın. hala izlerken heyecanlandığım tek futbolcu. gitmek istemiyor, takıma şehre alıştı, kalitesi belli ama yeterince besleyeni yok. iyi kanat oyuncularıyla ligin yine en tehlikeli forvetlerinden.

ayrıca 5 milyon euro çok para değil. hesaba katmadığınız olay biz aynı parayla sezon sonunda yine forvet arayışına gireceğiz ve bu paraya alacağımız adam her zaman için büyük risk taşıyor ve aldığımız forvetlerin ne kadar elimizde patladığını hepimiz çok iyi biliyoruz. ötesinde her oyuncunun risk olmasının yanı sıra her getirdiğimiz yabancı futbolcu ekstra risk. umarım satılmaz.

Cardozo'nun bonservisi 5 olsa bile kendisine verilecek para da hesap edilmeli. Bu sezon'dan 1.5 seneye de 3 milyon eurodan 10 milyon euroya yakın bir rakam sözkonusu. Ama dediğiniz gibi bu paranın nasıl kullanılacağı çok önemli.

Ayrıca bugün Cardozo satılır, yarın Muhammet Demir sakatlanır ve eldeki tek forvet olarak Muhammet Beşir'e kalırsak da yönetim ister istemez eleştirilecektir. Ha bu sezon açısından bakarsak da zaten yukarıyı yakalamamız pek mümkün olmadığı için, orta sıralarda yer almak gerçekçi bir hedef olarak kalır...

İ. SARAL
05.02.2016, 22:31
Çinliler kafayı mı yemiş? Ne yapacaklar Cardozo'yu?

memozcan
05.02.2016, 22:32
cardozo için servis yapabilecek takımdaki tek adam güray.. o da sakat.. gerçi cardozo da sakat:)

cardozo için 7-8 üzeri bir rakam olabilir ama altına satılması bence kesinlikle doğru olmaz. zira yerine alacağımız bir golcüye de en az 5 milyon eur vereceğiz..

Karmam
05.02.2016, 22:34
Cardozo'nun bonservisi 5 olsa bile kendisine verilecek para da hesap edilmeli. Bu sezon'dan 1.5 seneye de 3 milyon eurodan 10 milyon euroya yakın bir rakam sözkonusu. Ama dediğiniz gibi bu paranın nasıl kullanılacağı çok önemli.

Ayrıca bugün Cardozo satılır, yarın Muhammet Demir sakatlanır ve eldeki tek forvet olarak Muhammet Beşir'e kalırsak da yönetim ister istemez eleştirilecektir. Ha bu sezon açısından bakarsak da zaten yukarıyı yakalamamız pek mümkün olmadığı için, orta sıralarda yer almak gerçekçi bir hedef olarak kalır...

ben beşir'in oynamasından yanayım zira iyi futbolcu bu yaşlarda oynamaya başlar, başlamalıdır o bakımdan bir endişem yok ama bizim bu paraya böyle bir futbolcu alacağımıza dair inancım yok ve olay da orada, cardozo satılırsa o mevkiye yine o kalitede bir adam lazım ve biz böyle birini bulamayız. neticede şampiyonluk hedefinde olan bir kulüp olduğumuzu da unutmamak lazım. belli paralar harcamamız gerekiyor. esas olan benim için boşa para harcamamak, bunun da bir sürü örneği var onlardan kurtuyoruz zaten ama cardozo oynuyor ve hak ediyor o parayı, mbia sefa vs gibi değil

serdaracıl
05.02.2016, 22:34
Aziz ağlıyor

yorumsuz6117
05.02.2016, 22:35
Cardozo'da giderse maaş konusunda epey belimiz düzelir , fayda-maliyet açısından da gitmesi doğrudur.. Şimdi forvetimiz kalmayacak diyenler olacaktır ama boşverin kalmasın bu sene hiçbir hedefimiz yok artık , İki Muhammet oynasın..

adiloş bebe
cardozoyu satarsak forvette alternatifsiz kalırız ama 8-9 milyon euro veriliyorsa carozoda gitmek istiyorsa bu transfer düşünülebilir

yorumsuz6117
Sefa ve Erkan maaş indirimi için başkan anlaştık açıklama yapıcaz demişti ama bekliyoruz hala..

emrhan61
05.02.2016, 22:36
Forumu ayaga bile kaldirabilecek bir haber :

Çin kulüpleri kafayı yemiş :)

Haber kesin değil ama Douglas'a 4 Milyon Euroluk teklif yapıldı.Douglas'ın menajerine ulaşalım haber gelecek

İ. SARAL
05.02.2016, 22:37
şikecilerin maçı bitmeden dedim şimdi aziz çıkıp ağlar diye. Şimdi onu izliyorum zevkle :) Bir insan bu kadar komik olur. Yenildi mi hemen ekranlarda gündem değiştirme peşinde.

Necmettin ALTUNTAŞ
05.02.2016, 22:38
Aziz ağlıyor

Hem de ne ağlama.GS ye ver yansın ediyor.Yiyin birbirinizi.

Furkan Özdem
05.02.2016, 22:38
Cardozo hem formda değil hem sakatlık sorunu oluyor hem maaşı fazla. Bunların üstüne paraya da ihtiyacı var kulübün. Teklif varsa düşünülmeden satılmalı. Çok seviyoruz ama takımın çıkarını düşünmek lazım.

İ. SARAL
05.02.2016, 22:39
Cardozo satılsa yedek forvet yok onu ne yapacağız? İkinci yarı Beşir ve Demir'le biter mi?

SamZuk
şikecilerin maçı bitmeden dedim şimdi aziz çıkıp ağlar diye. Şimdi onu izliyorum zevkle :) Bir insan bu kadar komik olur. Yenildi mi hemen ekranlarda gündem değiştirme peşinde.

4 tane yedi, hakem kurtarmaya çalıştı olmadi. Daha neye ağlıyor

artvints
Cardozo net olarak satılmalıdır. Ekici veya onur'a teklif gelse onların bile satılması düşünülebilir. Sıfırdan temiz kadro kurmak iyidir.

emrhan61
05.02.2016, 22:41
Onur 10 Milyonun altına hic bir ucrete satılmaz. SATILMAMALI.

memozcan
05.02.2016, 22:44
douglası herhangi bir çin kulübünün bile alacağını sanmıyorum..

Karmam
05.02.2016, 22:44
Cardozo net olarak satılmalıdır. Ekici veya onur'a teklif gelse onların bile satılması düşünülebilir. Sıfırdan temiz kadro kurmak iyidir.

hocam fm oynamıyoruz elinde bildiğin kaliteli futbolcuyu verip kapalı kutu alıyorsun her seferinde. bilhassa onur demek türk kontenjanından 10 yıl boyunca oynayacak kaptanın olması kaleci derdinin olmaması demek. "şu kadar para verilirse" de demiyorsunuz ona şaşırıyorum. genel olarak satılsın parası bile önemli değil heralde. sonra dolduralım kayseri'nin yedeklerini 0'dan kadro yine her 2 yılda 1 sonra da kadro yeni takım ısınıyor diye 2 yıl heba

Oktay AKKUŞ
05.02.2016, 22:45
Cardozo satılıp yerine kaliteli bir yabanci santrafor gerek. Muhammet partneri ve alternatifi olabilecek kalitede. Beşir de genç forvet.
Zaten kanat oyuncularimizi da yeni alacağımızı düşünerek skorer kanat oyuncularinin varlığı halinde 3 santrafor yeterlidir. Fakat birinci ismin Cardozo gibi tartışilamayacak bir isim olmasi gerek. Özellikle de Cardozo tarzı değil de, sprinter biri lazim. Muhammet zaten az cok ayagina kafa topuna hakim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdaracıl
05.02.2016, 22:46
Eto ne büyük bir adammış

İ. SARAL
05.02.2016, 22:47
Eto ne büyük bir adammış

Elalem pili bitiğin bile iyisini buluyor, biz nerede "ölmüş, gömmeyi unutmuşlar" var buluyoruz.

artvints
05.02.2016, 22:47
hocam fm oynamıyoruz elinde bildiğin kaliteli futbolcuyu verip kapalı kutu alıyorsun her seferinde. bilhassa onur demek türk kontenjanından 10 yıl boyunca oynayacak kaptanın olması kaleci derdinin olmaması demek. "şu kadar para verilirse" de demiyorsunuz ona şaşırıyorum. genel olarak satılsın parası bile önemli değil heralde. sonra dolduralım kayseri'nin yedeklerini 0'dan kadro yine her 2 yılda 1 sonra da kadro yeni takım ısınıyor diye 2 yıl heba
Düşünülebilir dedim ışte ayrıntıya girmedim. Ugurcan'in potansiyeline guvenerek söylüyorum. Ekici'nin pozisyonundaki oyuncu tipi tartışılıyor surekli zaten.

Karmam
05.02.2016, 22:48
Cardozo satılıp yerine kaliteli bir yabanci santrafor gerek. Muhammet partneri ve alternatifi olabilecek kalitede. Beşir de genç forvet.
Zaten kanat oyuncularimizi da yeni alacağımızı düşünerek skorer kanat oyuncularinin varlığı halinde 3 santrafor yeterlidir. Fakat birinci ismin Cardozo gibi tartışilamayacak bir isim olmasi gerek. Özellikle de Cardozo tarzı değil de, sprinter biri lazim. Muhammet zaten az cok ayagina kafa topuna hakim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jun isaac janko yatabare waris ndoye hala ne cesaret forvet transferine bel bağlıyorsunuz anlamıyorum..

Mert Oğuzlu61
05.02.2016, 22:52
jun isaac janko yatabare waris ndoye hala ne cesaret forvet transferine bel bağlıyorsunuz anlamıyorum..

10 sene önce yanlış forvet transferi yapıldı diye forvet mi almayalım ? Yatabare, Janko, Ndoye hepsi tek tip ve klasik hantal santrafor özellikli oyunculardı. Başarısız oldular. İsaac iyi kötü fayda vermişti Ersun döneminde. Waris tutmadı ve satıldı.

Demir ve Beşir bizi 3 ay idare ederler. Sezon sonu scout ekibinin vereceği rapora göre takviyeler yapılır. Latin golcü lazım, cayır cayır forvet çıkıyor o diyarlarda.

mkesen1982
05.02.2016, 23:00
Fiyat/performans açısından cardozo çok verimli olamadı bence.Önümüzdeki senede bu oranın üstüne çıkması hayaldir.Yaşını düşünerek satilip yerine başka bir santrafor almak bence risk değildir.

Oktay AKKUŞ
05.02.2016, 23:04
Jun transferi kac sene önceki is. Adam gol krali geldi tutmadi.
Isaac santrafor değil kanat forvet az cok katki verdi genc yastaydi tutmadi sattik.
Waris desen iyi bir düşünce transferiydi tutmadi kur farki sebebiyle zararsiz sattik.
Janko da Cardozo da ayni tip forvetler. Keza Ndoye de yakin bu özelliklere. Oyun sistemine uymadilar. Ndoye haric Cardozo ve Janko o sövdüğümuz sikebahcede olsa imrenerek izlerdik.

Ayrica yönetim degisti, kabul edilebilir bir vizyon geldi. Konuşmasıyla ve 2 aylık kisa vadede yaptiklariyla %90i tatmin etti. %10 ise zaten hicbir zama tatmin olmayan tipler.

batuhanTs
05.02.2016, 23:04
Cardozo satilmalidir fikrine saygi duyarim ama cardozo bize fayda saglamadi bize gore degil gibi fikirlerle satilmasi gerektigini soyleyen insanlara saygi duymam cunki bu tip olusumlar aria formali maci baska uzuvlariyla izleyen futbol maci ayirt etmeyen genellikle de oz evlatci cahillerdir cok sinirlendim yorumlari okurken su uyduruk takimi izlerken ara ara kizsamda cardozo yu izlerken ayri bir mutluluk duydum her zaman boyle dusuk yorumlarinizla burayi kirletmeyin lutfen

hanzale
05.02.2016, 23:10
#YKO - SON DAKİKA

Cardozo ikna edilmeye çalışılıyor.Çin kulubü 6 Milyon Euroya ( 21 Milyon TL ) kadar çıkacak

YKO sen misin birader?

serdaracıl
05.02.2016, 23:15
Cardozo reis kasaya bi 10-15 milyon koysa ne güzel olur

sasort
05.02.2016, 23:18
Eto ne büyük bir adammış

tahmin etmiştim

başlamış yine eto hayranlığı

ben bu adamı ps 1 de sevmezdim. :)

babasını da sevmezdim

arkadaş bizim maçta izledim yoktu eto meto

maç seçiyorlar arkadaş maça göre oynuyorlar ya

şb maçı sükse yapacak ya heç olmadı çin külübü bol veriyor samanı bu ara

cardozo eto bunlar boş adam değil süper adamlar ama sona gelmişler

bizim hedef şampiyonluk ise uzun vadede aynı performansı ortaya koayabilecek yani yaşı kemale ermemiş karakterli

tabide yetenek olarak keşvedilmemiş adamları bulmamız lazım

mkesen1982
05.02.2016, 23:21
Tam ne kadar aliyor bilmiyorum ama en az 2.5 alıyordur.Bonservisinede 5 verdik.Bunlar bizim için çok büyük rakamlar.İki sezonda 59 maçta 27 gol atmış(en az 10 tanesi penaltıdır).Asist sayisi da iki elin parmak sayısını geçmez.Ben oyunu domine ettiği ve özellikle derbi maçlarda gol attığını hatırlamıyorum.Yaşıda 32.Cardozaya 5 veren varsa satmamak bence hatadir

sasort
05.02.2016, 23:21
arkadaşlar cardozo yazıyor da anlamadım transfer dönemi bitti

yurt dışı teklifi var.

bence satılmalı ama ligden düşecez resmen herkes bomba gibi oynuyor ligi kiminle bitirecez

hanzale
05.02.2016, 23:25
arkadaşlar cardozo yazıyor da anlamadım transfer dönemi bitti

yurt dışı teklifi var.

bence satılmalı ama ligden düşecez resmen herkes bomba gibi oynuyor ligi kiminle bitirecez

Şuna inanıyorum küme düşme ihtimalimiz var fakat düşmeyiz. O yüzden bence yabancılar para ediyorken satılabilir.

zahido
05.02.2016, 23:26
Cardozoyu göndereceksek bile bu sezon sonu olmalı. Cardozo gidip muhammet sakatlanırsa forvette yumlu oynar artık.

selcuk
05.02.2016, 23:28
sky news okudunuz

ben serdar türk bayragi yakildigindan rusyayi terk etmek istedigini yazdigimda inanmayanlara tavsiyemdir

sasort
05.02.2016, 23:32
yabancılar ele alalım

cardozo tamam değerlendirilmeli

ama türklerden de ben ekiciden pek haz etmedim bu tarz ego ile oynayan adamlar takımlara zarar verir heleki bizim gibi takımları sıçrama tahtası olarak kullanıyorlar.

para ederken değerlendirilmeli

BANA ARKADAŞLAR KIZACAK AMA FUTBOLUN GÖZ ZEVKİ ASİST MEYVESİ GOL

BİR ADAM PAS ATMASI GEREKİYORKEN KALEYE VURUYORSA ORDA BEN FUTBOL ZEVKİMİ KAYBEDİYORUM.

NDOYE RESMEN KUMPAS KURULDU YA ADAM RESMEN PAS ATILMADI

sasort
05.02.2016, 23:34
Şuna inanıyorum küme düşme ihtimalimiz var fakat düşmeyiz. O yüzden bence yabancılar para ediyorken satılabilir.

ÖYLE DEME bize uzak geliyor ama bir tökezlemeye başlarsak kurtaramayız td fayda etmez 10 puan var tehlikeli bölge ile aramızda

Kemal Öztel
05.02.2016, 23:40
Cardozo 8-10a satılırsa eyvallah da 3-5e değmez,ama douglas 4m euro haberi doğruysa onu da tartışmaya bile değmez

selcuk
05.02.2016, 23:42
cin kulüpleri 30 günde 292 milyon avro harcadi

prognoslara göre 150 milyon avro daha bonservis harcanacak

bugün oscar a 74 milyonluk teklifi abramovic red etti

Mert'
05.02.2016, 23:47
Cardozo 5 ve ustu tekliflerde satilmalidir. Kendisini cok seviyoruzda oynatamiyoruz yasi da 33 olacak.

lizarazu
05.02.2016, 23:52
burak yilmaz ucuza gitti cine gs trabzonun payini dusurmek icin sanki rakami dusuk gosterdi bana oyle geliyor.

Ibrahim Gaygusuz
05.02.2016, 23:53
Cin piyayasina gore benimde rahat bi 500bin dolarim var :)

A. Aydın
05.02.2016, 23:54
burak yilmaz ucuza gitti cine gs trabzonun payini dusurmek icin sanki rakami dusuk gosterdi bana oyle geliyor.
Geliri ne kadar yuksek gosterirlerse uefa da o kadar insafli davranir.
Oyle bir riske girceklerini dusunmuyorum.

slmn
05.02.2016, 23:59
Douglas'a teklif varsa 3-4 demeden satmak lazım elimizde kalmadan. Cardozo'nun normalde satılmasını istemem ama 5 ve üstüne satılsın. Birincisi Uefa'da sıkıntıya düşmemek için, ikincisi Cardozo'ya bile söven taraftarımız değerini anlasın diye, üçüncüsü bu sayede genç Beşir daha fazla forma şansı bulur ve ne olup olmadığını daha iyi anlarız.

Giallorossi
06.02.2016, 00:17
Son iki sezonda Çin pazarindan 12.285.000 euro kazandik

6 milyon + 4 milyon + 2 milyon + 285 bin

Mbia + Henrique + Burak + Papadopoulos

Cardozo bence gidici ve Çin transfer sezonu kapanmadan bizimkiler Douglas'i oraya satmaya calisacak bence. Transfer sezonu kapanmasina 10 gün kaldi. Eger Cardozo ve Douglas giderse Çinden iki senede 20 milyon euro bonservis almis olacagiz. Allah bereket versin :)

ensarusta
06.02.2016, 00:20
Cardozo douglas cavandayi 3 lu paket yapip 15 milyon euroya satalim promosyan yapalim 3 unu alana fatih atik yaninda bedava

Tayfun
06.02.2016, 00:21
Cardozo anketinde son durum %70 satılsın - %30 satılmasın.

Bence fiyat belli olsa oranlar değişebilir .

selcuk
06.02.2016, 00:23
Son iki sezonda Çin pazarindan 12.285.000 euro kazandik

6 milyon + 4 milyon + 2 milyon + 285 bin

Mbia + Henrique + Burak + Papadopoulos

Cardozo bence gidici ve Çin transfer sezonu kapanmadan bizimkiler Douglas'i oraya satmaya calisacak bence. Transfer sezonu kapanmasina 10 gün kaldi. Eger Cardozo ve Douglas giderse Çinden iki senede 20 milyon euro bonservis almis olacagiz. Allah bereket versin :)
keske serhat altincida yönetimde olsaydi

Türkiyeye cin pazarini acan adam serhat altinciydi, su anki yabancilarida oraya rahatlikla pazarlamayi becerirdi bence

ensarusta
06.02.2016, 00:25
Bundan sonra alinacak yabanci oyuncular 25 yasini gecmez insallah

artvints
06.02.2016, 00:27
Sakıp stoper oynamış heralde bugün.izleyen var mi maçı? Sol ayaklı stoper, solbek. Uzun boylu ve ağır değil. Bir süre izlemeye devam etmek lazım.

selcuk
06.02.2016, 00:33
levent tüzemen burak 12 milyon avroya gitti dedi

yani 8 milyon gs nin kasasina giren para

BERBATOV61
cardozoyu 6 ya satalım iyi güzel hoş bu adam sene sonuda en kötü 4 eder 1.250 de alacağı desek yarım dönem elde tutmanın maliyeti 3.25 milyon desek vursak tl ye 10 milyon lira

her galibiyete yanılmıyorsam 1.3 milyon alıyorsun cardozo sakat makat yaşlı falan ölüsü 7 gol daha atar 2. devre 10 puan kazandırsa sana 5.5 milyonlira yapar bide sıralamadan dolayı alacağın extra para var onun yanında seneye avrupa kupasına katılma ihtimalin var elinde sadece bir forvet kalıyor olması var ( beşiri saymayın o ağırlığı kaldıramıyor şuanda ) nerden bakarsan bak yerine yenisi alınamayacağı için cardozunun devre arası satılması klube kazançtan çok zarardır.

bilgehan83
burak 12 milyon euro ya gitmiş levent tüzemen az önce söyledi....

Fanatik34
Forumu aciyoruz, gündem "Cardozo.."

Trabzonspor´un gelecegi hala karanlik..

Giallorossi
06.02.2016, 00:34
keske serhat altincida yönetimde olsaydi

Türkiyeye cin pazarini acan adam serhat altinciydi, su anki yabancilarida oraya rahatlikla pazarlamayi becerirdi bence

Evet pazarlama kabiliyeti yüksek biri olsaydi iyi olurdu ama yönetimde elbette böyle biri vardir. Dogrusunu söylemek gerekirse her yöneticiyi iyi tanimiyorum bu konuda birsey diyemem. Ama aslinda Football Manager usulü tüm Çin kulüplerine faks ceksek Cardozo ismini görünce sazan gibi atlarlar. Douglas ismini okuyunca ilk basta "bu adam kim lan?" derler ama pesinden Twente'da oynadigi Youtube linki mailleriz onada 3-4 milyon verirler bu gazla :)