PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

TS61_NL
02.02.2016, 00:16
Beyaz tvde serefli Sinan Engin Deniz Bursada dedi az once.

Erkan A.
02.02.2016, 00:19
akhisarla pazar günü avrupa saati ile 14 de oynayacagiz ..ortasahasiz ...

sadece sahsi görüsüm okayin cabalamasina bakmayin ben begenmiyorum bu okayi rakibe asist yapiyor top ayagina geldimi kesinrakip kapacak hisi veriyor bana sadece bana sanirim sahsi görüsüm bu..

özeri yazmiyorum bile birde formasina 10 yaziyorya tam komedi...aytaca lafim yok iyi oynuyor mücadelesi iyi..

buradaki gencler bilmez bir zamanlar tek basina bir ÜNAL KARAMAN varidi tek basina kara bogaydi degerini simdik daha cok anliyorum gercekten büyük oyuncuydu cok büyük..
ünalin yaninda birde tolunay vardi bu ikili süperdi birde cogunuz bilmez sehmuz vardi suanki cogu oyuncularimzdan daha iyiydi ..

önde hami vardi top ayagina yapisirdi yanlis yapma sansi yoktu topu alir düzeltirdi sutunu cekerdi ya kaleci ya direk yada gol olurdu yandan auta felan gitmezdi top..birde orhan vardi yusuf aslinda Kanat oyuncumuz orhanin videolarini izlemeli veya iskenderin ..

savunmada cogunuz sevmiyorsunuz ama Abdullah vardi trabzonlu ogün vardi sonra sikecilere gitmislerdi ..o zamanlar trabzonsporu herkes hayal ederdi cocuklar bir gün mutlaka bende orda oynayacagim derlerdi trabzona izine gitigim zamanlarda ünalin resmi her yerde vardi hami vardi ..yillar gecti gökdeniz fatih derken yillar gecti en son colmanin formasini alirdi cocuklar simdik forma almiyorlar isim yazacak oyuncu yok..cardozo topa ayagi degmiyor yine cardozo diyoruz nedenmi ?? hazretlik var ümit var özlemek var aslinda cardozo o zamanlarda olsaydi yedege bile giremezdi yedekte aslanlar gibi hamdi vardi oynuyordu calisiyordu savasiyordu nedenmi ?? seviyordu ...trabzonsporu seven oyuncular oynamali trabzonlu olmalarina sart yok trabzonsporlu olmalari gerekiyor ..o zamanlar Internet yoktu cep telefonu yoktu ben avrupada dogdum büyüdüm bizim mahalede gazeteci vardi ordan sabahlari kosarak fotomac gazetesi alirdim eve gidene Kadar yolda sadece trabzonsporu okurdum eve varinca gazeteyi rahmetli babama verirdim trabzonsporu konusurduk uzun uzun ..Lars olsen vardi mesela cemalauri eyy gidi eyy bizdeki trabzonsporluluk basariya endeksli degildi öylesine seviyordum sampion olsun diye sevmezdim seviyordum iste memleketim oldugu icin seviyordum ,benim ogularim var ikiside trabzonsporlu tabiki maclarimiza birlikte bakiyoruz hic bir Zaman ümitsiz olmuyorlar trabzonsporumuz yenilincede güzel baba diyorlar bana ..daha ne yazayim ..simdik nerdeyiz ortasahasi olmayan bir trabzon var hafta sonu yenildikmi ilk defa kümede kalma mücadelesi verecegiz bunu göremedi yönetim ve hocamiz aslinda kupa macindan önce alsan kaliteli bir Maestro ortasahaya sorun kalmazdi farkli kazanirdik ortasahasi olmayan bir takim olmaz ..bende oynadim uzun yillar ne yazdigimi biliyorum bizim orta sahamizdaki okay ve özerle mac kazanman imkansiz gibi muhammed demir diyoruz ortasaha olmadan bu cocuk nasil gol atacak ..marini bile begeniyoruz geldi geleli bir golü var veya asisti daha ilk onbire giremiyor yazik olmus bizlere herseyin hayirlisi cok üzüldük cok

Giallorossi
02.02.2016, 00:20
Deniz gitti

http://i.hizliresim.com/lv5Ebk.png

slmn
02.02.2016, 00:20
Deniz bence gidecek sadece kap gecikti bence.. Ayrıca Bursa Cuenca'nın sözleşmesini feshetmiş.

Poor
02.02.2016, 00:21
Ortasaha lazim degil bize kanat laziiim hala orta saha istiyosunuz tamam okayla aytacla ozerle gitmez de sag kanatta gitmez diyebilcegimiz biri yok Suan.

Yok

0

Bos kume

Ben mi oyniyim sag acik

hofsaale
02.02.2016, 00:22
Bare abdülkadir o oynatin...Cafer oynatinda belki patlama yaparlar...aytac ce okay la olmaz...ikisinden biri oynamali....

Reha Asan
02.02.2016, 00:22
https://pbs.twimg.com/media/CaKYhfTVIAA-U7i.jpg:large
maç başı ücretlerini ayarlayan yönetici kör oldu :)

Hakan
02.02.2016, 00:25
Okay ve Aytaçla sezon bitmez

DeAgLeMaNyAq
02.02.2016, 00:25
KAP'ın bir önemi yok. Sapara ve Vittek'in KAP'ları transfer dönemi bittikten 1 gün sonra açıklanmıştı. Yalnız Allah Muhammet Demir'e sakatlık yaşatmasın yoksa Beşir'e kalacağız...

hanzale
02.02.2016, 00:27
Deniz gitti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zurawski
02.02.2016, 00:28
akhisarla pazar günü avrupa saati ile 14 de oynayacagiz ..ortasahasiz ...

sadece sahsi görüsüm okayin cabalamasina bakmayin ben begenmiyorum bu okayi rakibe asist yapiyor top ayagina geldimi kesinrakip kapacak hisi veriyor bana sadece bana sanirim sahsi görüsüm bu..

özeri yazmiyorum bile birde formasina 10 yaziyorya tam komedi...aytaca lafim yok iyi oynuyor mücadelesi iyi..

buradaki gencler bilmez bir zamanlar tek basina bir ÜNAL KARAMAN varidi tek basina kara bogaydi degerini simdik daha cok anliyorum gercekten büyük oyuncuydu cok büyük..
ünalin yaninda birde tolunay vardi bu ikili süperdi birde cogunuz bilmez sehmuz vardi suanki cogu oyuncularimzdan daha iyiydi ..

önde hami vardi top ayagina yapisirdi yanlis yapma sansi yoktu topu alir düzeltirdi sutunu cekerdi ya kaleci ya direk yada gol olurdu yandan auta felan gitmezdi top..birde orhan vardi yusuf aslinda Kanat oyuncumuz orhanin videolarini izlemeli veya iskenderin ..

savunmada cogunuz sevmiyorsunuz ama Abdullah vardi trabzonlu ogün vardi sonra sikecilere gitmislerdi ..o zamanlar trabzonsporu herkes hayal ederdi cocuklar bir gün mutlaka bende orda oynayacagim derlerdi trabzona izine gitigim zamanlarda ünalin resmi her yerde vardi hami vardi ..yillar gecti gökdeniz fatih derken yillar gecti en son colmanin formasini alirdi cocuklar simdik forma almiyorlar isim yazacak oyuncu yok..cardozo topa ayagi degmiyor yine cardozo diyoruz nedenmi ?? hazretlik var ümit var özlemek var aslinda cardozo o zamanlarda olsaydi yedege bile giremezdi yedekte aslanlar gibi hamdi vardi oynuyordu calisiyordu savasiyordu nedenmi ?? seviyordu ...trabzonsporu seven oyuncular oynamali trabzonlu olmalarina sart yok trabzonsporlu olmalari gerekiyor ..o zamanlar Internet yoktu cep telefonu yoktu ben avrupada dogdum büyüdüm bizim mahalede gazeteci vardi ordan sabahlari kosarak fotomac gazetesi alirdim eve gidene Kadar yolda sadece trabzonsporu okurdum eve varinca gazeteyi rahmetli babama verirdim trabzonsporu konusurduk uzun uzun ..Lars olsen vardi mesela cemalauri eyy gidi eyy bizdeki trabzonsporluluk basariya endeksli degildi öylesine seviyordum sampion olsun diye sevmezdim seviyordum iste memleketim oldugu icin seviyordum ,benim ogularim var ikiside trabzonsporlu tabiki maclarimiza birlikte bakiyoruz hic bir Zaman ümitsiz olmuyorlar trabzonsporumuz yenilincede güzel baba diyorlar bana ..daha ne yazayim ..simdik nerdeyiz ortasahasi olmayan bir trabzon var hafta sonu yenildikmi ilk defa kümede kalma mücadelesi verecegiz bunu göremedi yönetim ve hocamiz aslinda kupa macindan önce alsan kaliteli bir Maestro ortasahaya sorun kalmazdi farkli kazanirdik ortasahasi olmayan bir takim olmaz ..bende oynadim uzun yillar ne yazdigimi biliyorum bizim orta sahamizdaki okay ve özerle mac kazanman imkansiz gibi muhammed demir diyoruz ortasaha olmadan bu cocuk nasil gol atacak ..marini bile begeniyoruz geldi geleli bir golü var veya asisti daha ilk onbire giremiyor yazik olmus bizlere herseyin hayirlisi cok üzüldük cok

O zamanlar sadece para için oynamazdı topçular. Ama yine de haklısın. Başkana güveniyorum buna benzer bir yapılanmaya gidecektir yoksa o da silinir gider diğer başkanlar gibi.

DeAgLeMaNyAq
02.02.2016, 00:29
Deniz'in Bursa'dan 4 ay için alacağı ücretle gelecek sezon alacağı ücret neredeyse aynı. Bonservisi elinde diye imza parası almış. Olan Hami Hoca'nın isteğiyle Elazığ'a verdiğimiz 9 milyon liraya oldu...

slmn
02.02.2016, 00:32
Deniz'in Bursa'dan 4 ay için alacağı ücretle gelecek sezon alacağı ücret neredeyse aynı. Bonservisi elinde diye imza parası almış. Olan Hami Hoca'nın isteğiyle Elazığ'a verdiğimiz 9 milyon liraya oldu...

Deniz'i 1.8 m euroya almadık mı? Yoksa Serdar için verdiğimiz parayıda mı katıyorsunuz? Birde konuşulduğu gibi alacağı 2 milyon tl'den feragat ettiyse azda olsa zararı azalttık.

DeAgLeMaNyAq
02.02.2016, 00:35
Deniz'i 1.8 m euroya almadık mı? Yoksa Serdar için verdiğimiz parayıda mı katıyorsunuz? Birde konuşulduğu gibi alacağı 2 milyon tl'den feragat ettiyse azda olsa zararı azalttık.

Evet Serdar'ı da kattım onu da bedelsiz gönderdik sonuçta. Valla 2 milyon lira bıraktığı ne kadar doğru bilemiyorum. 1.5 sezon için bizden alması garanti para 3 milyon lira. 350 bin de maç başı parası desek 3.35 milyon TL yapıyor. Yani 1.5 sezonda bu hak ettiğinin sadece 1.35 milyon lirasını alıp ses çıkarmadıysa helal olsun ne diyelim...

r9emre
02.02.2016, 00:36
Yusuf Erdogan - Erkan Zengin - Sefa Yilmaz sezon sonu kesinlikle elden cikarilmali. Sezon sonu bir de yerli operasyonu yapilmali. Bunlara Yumlu ve Aykut da eklenebilir. Yusuf'un talipleri hala vardir umarim ben 3 milyon euroya raziyim.

asilhamsi
02.02.2016, 00:37
Bu ortasaha ile heleki ekicinin sakatlıgı uzun surerse bu sezon bitmez.

bize cok akıllı bir teknik direktör lazımdı.Malesef elimizde o da yok.

TSemih61
02.02.2016, 00:37
Hasan Batuhan'ı hala kiralayabilme imkanımız var mı? Takımda "Lampard Zeki" gibi ortasahaya koyabileceğimiz adam da yok.

asilhamsi
02.02.2016, 00:38
Yusuf Erdogan - Erkan Zengin - Sefa Yilmaz sezon sonu kesinlikle elden cikarilmali. Sezon sonu bir de yerli operasyonu yapilmali. Bunlara Yumlu ve Aykut da eklenebilir. Yusuf'un talipleri hala vardir umarim ben 3 milyon euroya raziyim.

yerli kadroda canı goulden kalsın diyecegim adamlar

aytac,okay(yedek),muhammet,guray,ekici(yedek).

hepsi o kadar.

slmn
02.02.2016, 00:38
Evet Serdar'ı da kattım onu da bedelsiz gönderdik sonuçta. Valla 2 milyon lira bıraktığı ne kadar doğru bilemiyorum. 1.5 sezon için bizden alması garanti para 3 milyon lira. 350 bin de maç başı parası desek 3.35 milyon TL yapıyor. Yani 1.5 sezonda bu hak ettiğinin sadece 1.35 milyon lirasını alıp ses çıkarmadıysa helal olsun ne diyelim...

Kap'ta belli olur mu acaba maaşını bırakıp bırakmadığı?

slmn
02.02.2016, 00:39
yerli kadroda canı goulden kalsın diyecegim adamlar

aytac,okay(yedek),muhammet,guray,ekici(yedek).

hepsi o kadar.

Onur gitsin mi abi? :)

memozcan
mbia 6 milyon eur.. iyi para ama orta bomboş kaldı.. bu paranın yarısına ndiaye alınabilirdi..

hanzale
Haminin başarılı olamayacağı aşikar, dün başkanın konuşmasından anladığım lucescu gelecek takımın başına. Bu devre arasında moırinho gelse bu futbol özürlü insan grubu onu da yerdi. Benim anlamadığım Haminin neye dayanarak böyle bir futbolcu topluluğına td olmayı kabul etti büyük cesaret. Zaten başlamamış opan kariyerini noktalamış olacak. Hamiyi severim ama Giray Bulaktan ilersine gideneyecek

DeAgLeMaNyAq
02.02.2016, 00:40
Okay böyle oynayacaksa Fatih Atik göreve... :)

Kap'ta belli olur mu acaba maaşını bırakıp bırakmadığı?

Keyiflerine bağlı yazacaklarını sanmıyorum. Çok bir önemi de yok artık. Öyle veya böyle oyuncu ücretleri yarı yarıya indirdik bununla övünnüp dururuz artık...

hofsaale
02.02.2016, 00:41
-----Bosingwa--Yumlu---Aykut-----
Cava--Aytac--Abdülkadir--Güray
---------------------Ekici---------------------
--------Muhammet--Oscar-----------

r9emre
02.02.2016, 00:43
Ben ilk 3 ismi 2-3 kurus para kazanma ihtimalimiz olan adamlar olarak yazdim yoksa Fatih Atik, Ozer Hurmaci, Musa Nizam ekle ekleyebildigine.. :D

Mert'
02.02.2016, 00:44
Ekicisiz olmuyor bende baya elestirdim de hic degilse etkinlik yaratiyordu.

hanzale
02.02.2016, 00:48
Okay böyle oynayacaksa Fatih Atik göreve... :)

Keyiflerine bağlı yazacaklarını sanmıyorum. Çok bir önemi de yok artık. Öyle veya böyle oyuncu ücretleri yarı yarıya indirdik bununla övünnüp dururuz artık...

Bir sitem sezinledim doğru mu üstad

Giallorossi
02.02.2016, 00:54
Yarin veya en fazla cuma gününe kadar muhtemelen Atik'le sözlesme feshedilir. Yönetimin bu ilk transfer sezonu basarili gecti mümkün oldugu kadar gereksiz oyunculari gönderdik. Yazin Sefa, Musa, Erkan gibi oyuncularla bu temizlik devam edilir. Benim bildigim baskan zaten bugün maci izleyip not almistir simdiden gidecekler listesi asagi yukari bellidir.

Bunlarin yaninda kiraliktan geri dönecek olan en az 24 (!) sözlesmeli oyuncumuz var. Bunlarin icinde PAF takiminda oynayan oyuncularda var. A takima geri dönecek oyuncu sayisi 14 civari. Bunlarin neredeyse tamaminin bonservisiyle elden cikarmaliyiz. Ibrahim Demir, Ugurcan Cakir, Batuhan haric hepsi elden cikarilmali. Bu gidecek oyuncular icinde Yatabare, Ndoye, Mustafa Akbas, Mehmet Kuruoglu, Gökhan Alsan, Kurtulus Yurt gibi oyuncular var. Yönetime büyük is düsecek. Yazin takimdan en az 20 sözlesmeli oyuncu yollanmali. A takimdaki gereksiz oyunculara bakarsak bu sayi 25'e kadar cikar hatta gecer

DeAgLeMaNyAq
02.02.2016, 00:54
Bir sitem sezinledim doğru mu üstad

Yok sitem değil de sportif başarı olmayınca kendimizi avutacağımız bunlar kaldı ne yapalım. Kupadan elenmenin acısıyla da Hami Hoca'yı hemen yeme girişimi doğru değil. Puantaj açısından pek bir hedefimiz kalmadığı için şu saatten sonra tabeladan ziyade oyun önemli. Bakalım bunu ne kadar başarabilecek...

slmn
02.02.2016, 00:56
Giallorossi Hepsini anlarımda Uğurcan'ı, Batuhan'ı niye gönderelim arkadaş?

Giallorossi
02.02.2016, 00:57
@Giallorossi (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=40551) Hepsini anlarımda Uğurcan'ı, Batuhan'ı niye gönderelim arkadaş?

Kusura bakma yanlis oldu düzelttim simdi :D Oraya haric kelimesi olmasi gerek tabi. Bu üc oyuncu kesinlikle gönderilmemeli

slmn
02.02.2016, 00:59
Kusura bakma yanlis oldu düzelttim simdi :D Oraya haric kelimesi olmasi gerek tabi. Bu üc oyuncu kesinlikle gönderilmemeli

Tamamdır, bende o mesajı sana yakıştıramamıştım zaten :)

Prefect
02.02.2016, 01:00

Bence Yusuf parlamaya başladığında doğru bir takıma kiralanmalıydı. Hatta Fatih Terim Bruma yerine Yusuf'u istiyordu. Belki de şimdi farklı bir Yusuf izlerdik. Geçende "bence Muhammet Beşir kiralanabilir" dediğimde herkes "öyle şey mi olur" diyordu. Bakalım geçen yıllar Muhammet Beşir için ne gösterecek. Umarım Yusuf'a benzemez.

TS-Tiryaki
02.02.2016, 01:01
Vurun kilidi transfer basligina...

Levent Kara
Deniz Yılmaz ile şirketimiz arasındaki 31.05.2017 bitiş tarihli sözleşme futbolcunun 1.830.000 TL'lik alacakları karşılığında feshedildi.
7 retweet37 beğenme
Yanıtla

Retweetle
7

Beğen
37

Daha fazla

Sefer A.
vermaelen
Abi sen bunu nerden biliyorsun :) Sanirim onu ilk ve tek ben yazmistim buralarda, kimse takmamisti :)

yorumsuz6117
02.02.2016, 01:03
1.830 bırakmış..

memozcan
habire denizin aldığı paraya laf ettik de, adam para almamış ki:)

slmn

Bırakmış harbiden :)

Profesyonel futbolcumuz Deniz Yılmaz ile şirketimiz arasındaki 31.05.2017 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi, futbolcunun şirketimizden olan 1.830.000.-TL tutarındaki alacakları karşılığında feshedilmiştir.

Sefer A.
02.02.2016, 01:05
Ne aracısı ya. Kurbanda tosun mu satıyoruz .

Araci olmak icin nereye başvuruyoruz

Ne yorumlar var yaa :D

slmn
02.02.2016, 01:06
Deniz'i 1.8 m euroya alıp 1.8 milyon tlye satmış olduk. Bu tür zararların son olduğu bir senedeyizdir inş.

DeAgLeMaNyAq
02.02.2016, 01:07
Bırakmış harbiden :)

Profesyonel futbolcumuz Deniz Yılmaz ile şirketimiz arasındaki 31.05.2017 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi, futbolcunun şirketimizden olan 1.830.000.-TL tutarındaki alacakları karşılığında feshedilmiştir.

Biz de helal olsun diyelim o zaman. Hacıosmanoğlu o kadar oyuncuyu nasıl kandırmış ona da helal olsun...

jairzinho
02.02.2016, 01:09
ileriye dönük alacaklardan vazgeçtiği için feda etmiş olmuyor aga.yeni kulübünden alacak zaten o parayı.

r9emre
02.02.2016, 01:09
Bence Yusuf parlamaya başladığında doğru bir takıma kiralanmalıydı. Hatta Fatih Terim Bruma yerine Yusuf'u istiyordu. Belki de şimdi farklı bir Yusuf izlerdik. Geçende "bence Muhammet Beşir kiralanabilir" dediğimde herkes "öyle şey mi olur" diyordu. Bakalım geçen yıllar Muhammet Beşir için ne gösterecek. Umarım Yusuf'a benzemez.

Bu donem biraz sans verilmeli 7-8 mac daha denenmeli, duruma gore bence de hemen baska bir Super Lig takimina kiralanmali seneye. Su an kiralayamayiz zaten forvet sayimiz yeterli degil.

jairzinho
02.02.2016, 01:10
asıl büyük parayı götüren erkan ve costant oldu.usta bunlara çözüm bulmaya çalışıyor son yaptığı açıklamalarda.

jairzinho
02.02.2016, 01:12
son günde ishak ve deniz hamleleri ile kasa biraz daha rahatladı

Ertan1982
02.02.2016, 01:13
gidisler 100 puan gelisler 70 puan.gelecek sezon gitmesi gereken topculari yazacaktim nerdeyse tüm kadro cok is biraktim.baskana güveniyorum bu isi becerecek.

DeAgLeMaNyAq
02.02.2016, 01:15
ileriye dönük alacaklardan vazgeçtiği için feda etmiş olmuyor aga.yeni kulübünden alacak zaten o parayı.

İleriye dönük değil geriye dönük alacağı yukarıda hesap ettik işte. 3.35 milyon TL ödenmesi gerekiyorken 1.5 milyon TL ödenmiş. Yoksa adamın 1.5 sene daha sözleşmesi var ve ve ileriye dönük alacağının garanti ücreti de 3 milyon TL....

Ali Bektaş
02.02.2016, 01:17
İleriye dönük değil geriye dönük alacağı yukarıda hesap ettik işte. 3.35 milyon TL ödenmesi gerekiyorken 1.5 milyon TL ödenmiş. Yoksa adamın 1.5 sene daha sözleşmesi var ve ve ileriye dönük alacağının garanti ücreti de 3 milyon TL....

Yani, yiğidi vur ama hakkını ver

memozcan
02.02.2016, 01:17
iki gündür m. ustayı tebrik ediyorsunuz da bence en büyük tebriği iho hakediyor.. adam bir kamyon topçu getirdi ve hiçbirinin parasını vermedi..

banker kastelliden sonraki en büyük vurguncu bence:)

Ertan1982
02.02.2016, 01:20
iki gündür m. ustayı tebrik ediyorsunuz da bence en büyük tebriği iho hakediyor.. adam bir kamyon topçu getirdi ve hiçbirinin parasını vermedi..

banker kastelliden sonraki en büyük vurguncu bence:)

iho dönemi saibeli benim gözümde arastirmali deneticiler.

revolution
02.02.2016, 01:20
bu kulübe futbolcudan önce en başta TARAFTAR transfer edilmeli .

vizyonsuz, günün koşullarından bihaber ,
ne konuştuğunu bırak , ne düşündüğünü bile bilmeyen
vasıfsız, kalitesi yerlerde sürünen
ve daha acısı hatalardan ders almayarak
düştüğü çukura defalarca tekrar düşen ,
ilerisi için hiç bir ümit vermeyen
bir topluluğa

en elit futbolcuları , winner karakterli oyuncuları getirsen ne yazar .

bedeni değil kafayı değiştirecen canlarım .

tabi yerindeyse .

yüregimts
02.02.2016, 01:23

bir topluluğa

tabi yerindeyse .

Yine mi taraftar ... Ben şimdiye kadar taraftara kızıyodum ama şu saatten sonra bu ruhsuzları izlemeye mi gidecekler[Onur hariç)

Bunları izleyeceğime gider yaylada sığır sürülerini izlerim daha iyi.

Şerafettin Kara
02.02.2016, 01:25
Şimdi aytaç-okay-özer devam yani o zaman her maç dabbe 6 izleme mod on demektir

jairzinho
02.02.2016, 01:27
yaz dönemide oldukça hareketli geçecek anlaşılan.temizliğe devam usta.

yüregimts
02.02.2016, 01:28
Şu batalla bile bizde iş yapardı keşke alabilseydik. 10 numara pozisyonunda özeri izlemekten iyidir

Ahmet Kara
02.02.2016, 01:29
Bir çok kişi gülebilir ama orta sahada Okay'ı izlemek yerine Atik'i izlemeyi tercih ederim

jairzinho
02.02.2016, 01:40
Şu batalla bile bizde iş yapardı keşke alabilseydik. 10 numara pozisyonunda özeri izlemekten iyidir

aynen ilaç olurdu .vede golcü 10 nuamaralardan.skorada katkı sağlardı.fırsat transferi idi.

batuhanTs
02.02.2016, 01:52
Bir çok kişi gülebilir ama orta sahada Okay'ı izlemek yerine Atik'i izlemeyi tercih ederim

Bende ayni fikirdeyim sizinle

Ertan1982
02.02.2016, 01:59
Belki haksizlik olacak ama aytac ve okay öyle ahim sahim topcu degilerbana göre.o kadar övüldüler o kadar lig tecrübeleri var bir numaralarini göremedim fazla.sonra burda Batuhani asaglaniyor.okay sayesinde alper cöpüne hülle yolu ile 1 mio gömdük.aytac icin onca para harcandi.

Uğur Kalyoncu
02.02.2016, 02:10
Esteban Marin ve Salih zaten gidecek...

Bunlarin disinda Cavanda Douglas Musa Sefa Erkan Özer ile kesinlikle sezon sonu yollar ayrilmali..

Özer yedek kalsin alternatif olur diyordum ama 1 adamin 1 tane basit hareketi olmaz mi arkadas....Halisaha da mac yaparken kenarda kizlara artistlik yapmaya calisan ergen gibi resmen..

Erkan defansta da ofansta da sifir...Ortasaha cizgisine paralel gitmekten akraba olacak yakinda...Dikine calim atmaz mi kanat adami arkadas..

Cavanda ya göre hicbir sey yok..Yemin ederek söylüyorum ülkede bundan daha iyi oynayacak 10 tane adam sayarim...Tolga Baris Koray bunlardan bazilari...

Okay Aytac yetenekli cocuklar ama su halleriyle alternatif olmadan öte gidemezler. .

Kupadan elenmemiz olayin ciddiyetini tekrar tekrar anlamamiz acisindan iyi oldu..Bu adamlarin hepsi gidecek baska kurtulus yolu yok..

Gelecek seneki gelen giden cok olacagindan Lucescu yu bekleyecek bir durumumuz yok Ersun Yanal ile gelecek sezon calismalari da baslamadiysa en kisa zamanda baslamalidir...Lucescu falan hikaye gerek yok..

Prefect
02.02.2016, 02:10
Bu donem biraz sans verilmeli 7-8 mac daha denenmeli, duruma gore bence de hemen baska bir Super Lig takimina kiralanmali seneye. Su an kiralayamayiz zaten forvet sayimiz yeterli degil.

Deniz Yılmaz, Ndoye gitmeden önce söylemiştim. Farklı öne geçtiğimiz maçlarda şans verilmeli diye düşünüyorum ama hiç farklı öne geçtiğimiz maç olacak mı orası meçhul :)

Sefer A.
02.02.2016, 02:21
Bize 1 adet Kurban Berdiyev lazim
Gerisini o ve baskan halleder, tabi baskan Kurban hocayi getirirse :)

orhanunal
02.02.2016, 02:55
bu sene sabır senesi çile senesi dibi görme senesi.küme düşmeyelim yeter.

orhanunal
02.02.2016, 02:57
1-sahaya yabancı madde atan ve bunu savunan net gerizekalıdır.
2-trabzonsporun en büyük sorunu takımımız tam bir loser.fenere bakın mesela adamlar 0-0 giden maçta öyle bir oynuyorki rakip takım gol yiyeceğini biliyor.buna winnerlık denir.bizde ise tam tersi,futbolcularda tamamen bir çöküş oluyor kötü sonuçlarda bursa maçında 2-1 öndeykenki durum bunun net göstergesi.
3-sayın usta bu takım için büyük bir şans 5 sene başkanlık koltuğunda oturursa bu takım istanbul takımları ile yarışır bir hale gelir ve en önemlisi sitemini oturtur.
4-ustanın tribün kültürünü oturtması lazım.nasıl olur bilmiyorum ama ilk önce trabzonlu gençler adlı grubu staddan atması gerekiyor.vira gibi kültür birikimi yüksek seviyeli taraftar gruplarına ihtiyacımız var.(vira ile alakam yok)
5-seneye ciddi bir revizyona ihtiyaç var.loser özelliğimizi yenmemiz ve bir sistem takımı haline gelmemiz lazım.bakınız amed adlı takımın bile bir sistemi var ve o sistem sayesinde temiz maç kazanabiliyorlar.başakşehir akhisar kasımpaşa gibi örneklerde rahatlıkla verilebilir.
6-her şerde bir hayır vardır.eğer kupayı şansa bala kazansaydık bu revizyon olmayabilirdi.
7-sistem için lucescu vari hoca şart.lucescu olur mu bilmem ama olursa sistem rahat kurulur.

Gecenin en karanlık anı şafağın öncesidir.artık dipteyiz en karanlık noktadayız ve aydınlığa uzun bir yolculuğumuz var .bu yolculukta sabır en önemli gücümüz.lütfen tam destekle ustayı destekleyelim...

kyodou
02.02.2016, 03:20
Akhisar sahaya ne güzel yayılmıştı öyle. Sanki 15 kişilerdi. Demekki hoca faktörü çok önemli. Ama eminimki Akhisar ile hocaları değişsek tablo değişmezdi. Sorun camiada, kulüpte, oyuncularda... Bugün sahada yürüyen kramponlu arkadaşların hiçbiri seneye as kadroda yer almamalı.

Emirhan Çorumlu
02.02.2016, 04:56
Boşta olan Oyunculari hala alabiliyoruz değil mi?

Emirhan Çorumlu
02.02.2016, 05:15
Leandro Damiao, Nigel de Jong, Jermaine Jones, Roman Shirokov, Cristian Ledesma vs... Bu tarz tecrübeli ve hala oynayacak durumda olan Oyunculari test edip Sezon Sonuna kadar Kadromuza katsak iyi olmazmi? Yanliş hatirlamiyorsam boşta olan Oyuncular hala Transfer edilebiliyorlar?

Sefer A.
02.02.2016, 05:21
Leandro Damiao, Nigel de Jong, Jermaine Jones, Roman Shirokov, Cristian Ledesma vs... Bu tarz tecrübeli ve hala oynayacak durumda olan Oyunculari test edip Sezon Sonuna kadar Kadromuza katsak iyi olmazmi? Yanliş hatirlamiyorsam boşta olan Oyuncular hala Transfer edilebiliyorlar?
Roman Shirokov bostaysa almak lazim... degisk bir topçu, hiçbir mevkiinin "tam" adami degil aslinda, ama tecrübeli ve etkili bir isim... yaslandikça iyi olmaya baslayanlardan... nasil bosta olur hayret, kapar onu baska bir Rus takimi bence
J.Jones bjk'deydi, ondan bir sey çikmaz, bize faydasi olmaz
Digerlerinin güncel durumlariyla ilgili pek bilgim yok... Damiao fm 2014 oyununda en iyi golcülerden biri olmaya adaydi...

LaZuRiBeRe_53
02.02.2016, 08:50
Trabzonspor (http://www.fotomac.com.tr/index/trabzonspor), Stephane Mbia (http://www.fotomac.com.tr/index/mbia)'nın 6 milyon euro bonservis bedeliyle Hebei Fortune takımına transfer olduğunu borsaya bildirdi.Bordo-mavililer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Profesyonel futbolcumuz Stephane M'Bia Etoundi'nin transferine ilişkin olarak, Şirketimiz ile "Hebei China Fortune Football Club Co. LTD." şirketi arasında yürütülen müzakereler olumlu neticelenmiştir. Buna göre, oyuncumuz Stephane M'Bia, 6.000.000.-avro (Altı Milyon Euro) transfer bedeli karşılığında, Hebei China Fortune Football Club Co. LTD kulübüne transfer olmuştur.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

bak bu güzel oldu işte 4 çok azdı 6 ideal :)

Tayfun
02.02.2016, 08:56
Başkanın sözünü ettiği " Jaja vari biri" sezon sonu transfer dönemi için bu tanıma uyan bir adam yazayım buraya.

Boca'dan Andres Chavez henüz 24 yaşında o heyecanı yaşatacak bir isim. Bilmiyorum daha önce izleyen var mı aramızda ?

theo
02.02.2016, 08:57
bana öyle geliyor ki biz 2010-2011 sezonundaki Geyse gibi olucaz.

Ucu ucuna ligde kalırız.

Bir sonraki sene şampiyonluğa oynarız o ayrı...

Erkan YILMAZ
02.02.2016, 09:00
sabahtan akşama kadar idman yapıp trilyonlar kazanıp topu rahat pozisyonda 10 metre rastgele ileri atamayan topçular var kadroda

dünkü maçın tek olumlu sinyali Muhammet di buarada

Adem Akyüz'
02.02.2016, 09:05
Gelenler

-Muhammet
-Güray
-Akakpo
-Bosingwa

Gidenler

-Serdar
-Soner
-Alper
-Deniz
-İshak
-M'bia
-N'Doye

Cengiz Çubukcu
02.02.2016, 09:06
Akhisar sahaya ne güzel yayılmıştı öyle. Sanki 15 kişilerdi. Demekki hoca faktörü çok önemli. Ama eminimki Akhisar ile hocaları değişsek tablo değişmezdi. Sorun camiada, kulüpte, oyuncularda... Bugün sahada yürüyen kramponlu arkadaşların hiçbiri seneye as kadroda yer almamalı.

ne güzel demişsin sorun camiada,kulüpte...ama oyuncular konusuna katılamayacağım...bu oyuncular kötü oyuncular değil...biz onları değersizleştiriyoruz...

Ibrahim Gaygusuz
02.02.2016, 09:10
Dun Cardozo ciktiktan sonra Muhammed'in etkinligide azaldi. 4-4-2'yi bir sekil sahaya surmemiz lazim.

Oğuzhan Fidan
02.02.2016, 09:12
sabahtan akşama kadar idman yapıp trilyonlar kazanıp topu rahat pozisyonda 10 metre rastgele ileri atamayan topçular var kadroda

dünkü maçın tek olumlu sinyali Muhammet di buarada
onuda bozarlar. takımda sistematik bir yapı yok. sorun camiada. gittikmi dibe çıkamıyoruz artık.

Oğuzhan Fidan
02.02.2016, 09:15
Dun Cardozo ciktiktan sonra Muhammed'in etkinligide azaldi. 4-4-2'yi bir sekil sahaya surmemiz lazim.
burda totomuzu yırttık nasıl olduda o ssteme döndü şaşırdım. bu takımda kanattan adam eksiltip çizgiye inebilecek kapasitede adam yok tek forvet sistemiyle pozisyon bile bulamayız. cardozo ilerde kaybolup gider. maçın başından beri bu sistemle oynamasaydı cardozo yorulmadan asardı bitane. şuanda takımda topyekün defans topyekün hücum aşılanmalı. ya herro ya merro

gometra
02.02.2016, 09:18
Türkiye kupasını ilk 4teki takımlardan biri alırsa 5. mi gidiyor avrupaya?

Eğer Galatasaray da ceza alırsa (ki %90 alacak), o durumda 6. olup gidebiliriz belki.

Dip.Ing.Mag.
02.02.2016, 09:21
transferde kisa dönemde harika isler yaptik. mevcut oyuncularla su kadro is yapar diye düsünüyorum.

_______________Onur________________
Cavanda____Akakpo___Mustafa_____Aykut
______________Bosingwa______________
Güray______Aytac_______Ekici____Erkan
______________Muhammet_____________

ya da 4-4-2 oynayacagiz. Cardozo ve Muhammet forvette. dün cok etkilyidiler-.

Reha Asan
02.02.2016, 09:22
yıllık maaş yükünün güncellenmiş halini hazırlayabilecek,yükleyebilecek kişi veya kişiler mevcut mu aramızda?
bir iyilik yapsanızda maaş yükünü görsek.

yorumsuz6117
02.02.2016, 09:27

Eğer Galatasaray da ceza alırsa (ki %90 alacak), o durumda 6. olup gidebiliriz belki.

Bizim durumumuz gsden farklı da sanki hatta daha kötü bunu başkan kaç kere söyledi hiç dinlemediniz mi..

Kemal Öztel
02.02.2016, 09:29

Finali bu dörtlüden ikisi oynarsa 5.de gider.Hatta bursa cezasını doldurmadığı için olur da 5 bursa bitirirse 6.da gider

gometra
02.02.2016, 09:34
Bizim durumumuz gsden farklı da sanki hatta daha kötü bunu başkan kaç kere söyledi hiç dinlemediniz mi..

Başkan durumumuz kötü dedi, Galatasaray'dan daha kötü demedi. Ayrıca ceza alsak bile çekmek için katılma hakkı elde etmemiz gerekiyor.

Finali bu dörtlüden ikisi oynarsa 5.de gider.Hatta bursa cezasını doldurmadığı için olur da 5 bursa bitirirse 6.da gider

Hala o kadar da imkansız değil yani, bu ihtimal varken enseyi karartıp takımın motivasyonunu iyice düşürmenin gereği yok. İyi kötü bi hedef işte bu da.

Kemal Öztel
02.02.2016, 09:36
Başkan durumumuz kötü dedi, Galatasaray'dan daha kötü demedi. Ayrıca ceza alsak bile çekmek için katılma hakkı elde etmemiz gerekiyor.

Hala o kadar da imkansız değil yani, bu ihtimal varken enseyi karartıp takımın motivasyonunu iyice düşürmenin gereği yok. İyi kötü bi hedef işte bu da.

Tabiki hala hiç bir şey bitmiş değil ama kupada elenince üzüntüden herhalde taraftar küme düşürüyor takımı

ensarusta
02.02.2016, 09:48
Dun aksamki mactan sonra moraller taban yapti. Her ne olursa olsun ustayi tebrik etmek lazim. Ara transfer doneminde kisitli zamanda cok buyuk isler basardi. Hami hocada mantikli bir hamle aslinda. 16 mac icin maliyeti en az bizden birini takimin basina getirdi.arti 2. sansi hak ediyordur bence.hami hoca ilerleyen maclarda takimi bir nebzede olsa toparlayacaktir.aslinda elimizde ligi 4. Bititerebilecek kalitede kadro var.bakalim ne kadar yukariya cikacagiz puan tablosunda.bizi sikinti bir 16 mac bekliyo da olabilir.sabretmekten dis sikmaktan baska care yok.artik yeni sezon yeni stad yeni hoca yeni kadro yeni forma ile onumizdeki sezona umutla bakacagiz ins.

SEDER
02.02.2016, 10:15
Rica ediyorum artık yazdığınız kadroları bile 4 4 2 yazın.biz bile kabul etmişiz çift forvet oynanmayacağını.bu takım çift forvet oynamadıkça, bu sisteme geçmedikçe gelen giden ezer bizi..biz Barcelona değiliz.çok basit çift forvete dönülsün..muahmmed ve cardozo çift forvet oynasın.yenileceksekte ezilmeyelim.bir kaç pozisyon görelim.. hemen her maç doğru 4 5 pozisyonumuz bile olmuyor..

taha küçük
02.02.2016, 10:27
akhisarın en iyi oyuncusu gürayı aldık ne oldu ne değişti hiçbirşey.dün akşam akhisardaki kadir caner bile göze hoş gözüktü neden çünkü onlar belli bir sistem içinde oynuyor.akhisarın en iyi oyunculardından gürayı aldık çok mu iyi oynadı hayır onlarda olsa müthiş derdik.artık yenilenmemiz lazım bir sistem oluşturmamız lazım.6 ayda bunu başarabiliriz.elimizdeki topçularla şampiyon olamayız ama ilk 4-5 yaparız.sadece bir oyun taslağımızın olması lazım.bize gelmeden önce aytaç erkan özer sefa çoğu bu forumda beğeniliyordu.inşallah anlatabilmişimdir bakalım hami bir sistem oturtabilecektir.ilk geldiği yıl o kötü kadroyla bile birşeyler yapabilmişti.şimdide onu bekliyoruz kendisinden.

İ. SARAL
02.02.2016, 10:36
Yalnız Douglao'yu çok beğendim. İlk kez dikkatli izledim. Attığı her top ayağa.

Uğur Kalyoncu
02.02.2016, 10:56
Avrupa liginin hicbir esprisi ve getirisi yok...Bu mactan cikarim yaparsak elenme hayirli da olabilir..

Eğri oturup doğru konusmak lazim...Bizim takimda Onur Ekici Cardozo disinda direkt 11 oynayacak 1 tane adam yok...Kimse Cavanda falan da demesin Allah askina...

Ilk 11 oyuncusu olacak 3 oyuncumuzun en büyük ortak ozellikleri de nuksetme potansiyeli yüksek sakatliklari..

Dün mactan ziyade su kadro içimi karartti...Yemin ediyorum olmüşüz aglayanimiz yok..

Douglas Cavanda Erkan Özerk Musa Sefa ve cok sevip saygi duymama ragmen Cardozo ve Esteban Marin Salih gibi kiraliklar hepsi ama hepsi gitmeli..

Güray i sol bek sayarsak ki bence daha iyisi lazim defansa 2 stoper 1 sag bek kesinlikle sart..

Orta sahanin ortasina oyunun 2 bölümünü oynayan 2 adam kesinlikle sart...

2 kanat adam gibi 1 santrafor kesinlikle sart...

Ekici yi geride kullanip 10 numara oynayacak topa basacak takima liderlik yapacak karakterde bir adam sart...Klasik 10 numarali oyun seklini sevmem ama yapacak bir sey yok..

Özetle takimin tamamiyla ama tamamiyla yeniden yapilanmasi sart yoksa azap cekmeye devam ederiz. .

Tahir61
02.02.2016, 11:27
---------------------onur-------------------

--cava/bosi---***-------***-------***-----

---------------------mbia?-----------------------

---***--------------***------------aytaç----

---------muhammet/cardo-----***----

uğurcan-okay-bosi/cava-aykut-muhammet/cardo-ekici?-kanatforvet/yusuf?

Erkan YILMAZ
02.02.2016, 11:30

442 de en önemlisi kanattaki ikili ileri geri giden elemanlar lazım bizde birtek Yusuf bu tanıma biraz uyan o da orta yapmayı bilmiyor sureklı yerde ne yapacagınıda bilmiyor rakip karsısına gelince ama eminim akhisarda filan oynasa bayıla bayıla izleriz geniş alandaki deparlarını

Fatih Öztürk
02.02.2016, 11:30
Avrupa liginin hicbir esprisi ve getirisi yok...Bu mactan cikarim yaparsak elenme hayirli da olabilir..

Eğri oturup doğru konusmak lazim...Bizim takimda Onur Ekici Cardozo disinda direkt 11 oynayacak 1 tane adam yok...Kimse Cavanda falan da demesin Allah askina...

Ilk 11 oyuncusu olacak 3 oyuncumuzun en büyük ortak ozellikleri de nuksetme potansiyeli yüksek sakatliklari..

Dün mactan ziyade su kadro içimi karartti...Yemin ediyorum olmüşüz aglayanimiz yok..

Douglas Cavanda Erkan Özerk Musa Sefa ve cok sevip saygi duymama ragmen Cardozo ve Esteban Marin Salih gibi kiraliklar hepsi ama hepsi gitmeli..

Güray i sol bek sayarsak ki bence daha iyisi lazim defansa 2 stoper 1 sag bek kesinlikle sart..

Orta sahanin ortasina oyunun 2 bölümünü oynayan 2 adam kesinlikle sart...

2 kanat adam gibi 1 santrafor kesinlikle sart...

Ekici yi geride kullanip 10 numara oynayacak topa basacak takima liderlik yapacak karakterde bir adam sart...Klasik 10 numarali oyun seklini sevmem ama yapacak bir sey yok..

Özetle takimin tamamiyla ama tamamiyla yeniden yapilanmasi sart yoksa azap cekmeye devam ederiz. .

Avrupa liginden 2 sezonda 40-45 milyon tl arası gelir elde ettik Prestijide cabası.Bizden çok daha büyük kulüpler Avrupa ligi için hedef belirlerken bizim bu kupayı kulak arkası yapmamız olanaksız.Şampiyonlar ligi bizim için büyük beden olduğuna göre Avrupa ligini küçümseyemeyiz.

Mert Oğuzlu61
02.02.2016, 11:35

Dünyada o kadar takım boşa kürek çekiyor yani, tek amaç liglerde şampiyonluk. Başka amaç olmamalı ? Avrupa dan para gelmiyor, oyuncuların piyasa yapmıyor, sponsorlara karşı elin rahat olmuyor, hedefin olmuyor, zararın olmuyor, bunların hiçbiri olmuyor Avrupa kupalarında ve elenmemiz yada gidemememiz hayırlı oluyor, öyle mi ?

Eee biz nasılsa şampiyon olamıyoruz diye kilidi vuralım o zaman. Her sene 5. hafta lige havlu atıyoruz, heyecan yok hedef yok. Çocuklar zaten TS li olmuyor İstanbul da Trabzonlulara tuttuğun takım ne sorusunu sormaya korkar oldum. Muharrem Usta vizyonu diyoruz ama önce taraftara yükleme yapmak lazım, çok basit düşünceler bunlar. Mersin İdman Yurdu, Konya, Gbirliği değiliz ki biz...

ensarusta
02.02.2016, 11:39
akhisarın en iyi oyuncusu gürayı aldık ne oldu ne değişti hiçbirşey.dün akşam akhisardaki kadir caner bile göze hoş gözüktü neden çünkü onlar belli bir sistem içinde oynuyor.akhisarın en iyi oyunculardından gürayı aldık çok mu iyi oynadı hayır onlarda olsa müthiş derdik.artık yenilenmemiz lazım bir sistem oluşturmamız lazım.6 ayda bunu başarabiliriz.elimizdeki topçularla şampiyon olamayız ama ilk 4-5 yaparız.sadece bir oyun taslağımızın olması lazım.bize gelmeden önce aytaç erkan özer sefa çoğu bu forumda beğeniliyordu.inşallah anlatabilmişimdir bakalım hami bir sistem oturtabilecektir.ilk geldiği yıl o kötü kadroyla bile birşeyler yapabilmişti.şimdide onu bekliyoruz kendisinden.

Aynen katiliyorum forumca maziyi ne cabuk unutuyoruz. Son gunlerdeki ndiaye beklentisini istegini bi donem erkan bi donem aytac bi donem sefa bi donem ishak icin yaptik .ornekleri daha da cogaltabiliriz. Takima bir tane superstar alalim tek basina maci kurtarsin donemi bitti. Artik takimca kim daha iyi oynuyor sistemi uygulayabiliyor o kazaniyor. Dun aksamki macta 1461 sahada olsa emin olun akhisara karsi bizden daha cok pozisyona girerlerdi. Akhisarla bizim kadro kalitesine bakarsak normal sartlarda 3 atmamiz lazim. Futbolculari degersizlestirmek kimseye fayda vermez. Hami hoca sistemi oturtursa su kadro bile ligi 4. Bitirmeye yeterde artar.

Uğur Kalyoncu
02.02.2016, 11:48
Avrupa liginden 2 sezonda 40-45 milyon tl arası gelir elde ettik Prestijide cabası.Bizden çok daha büyük kulüpler Avrupa ligi için hedef belirlerken bizim bu kupayı kulak arkası yapmamız olanaksız.Şampiyonlar ligi bizim için büyük beden olduğuna göre Avrupa ligini küçümseyemeyiz.

Dünyada o kadar takım boşa kürek çekiyor yani, tek amaç liglerde şampiyonluk. Başka amaç olmamalı ? Avrupa dan para gelmiyor, oyuncuların piyasa yapmıyor, sponsorlara karşı elin rahat olmuyor, hedefin olmuyor, zararın olmuyor, bunların hiçbiri olmuyor Avrupa kupalarında ve elenmemiz yada gidemememiz hayırlı oluyor, öyle mi ?

Eee biz nasılsa şampiyon olamıyoruz diye kilidi vuralım o zaman. Her sene 5. hafta lige havlu atıyoruz, heyecan yok hedef yok. Çocuklar zaten TS li olmuyor İstanbul da Trabzonlulara tuttuğun takım ne sorusunu sormaya korkar oldum. Muharrem Usta vizyonu diyoruz ama önce taraftara yükleme yapmak lazım, çok basit düşünceler bunlar. Mersin İdman Yurdu, Konya, Gbirliği değiliz ki biz...

Bu benim görüşüm ben hicbir zaman gitmeyelim demiyorum su asamada gitmemizin cok bi esprisi olduğunu düşünmüyorum. ..Bu maglubiyeti alinan kararlarin üstüne daha radikal kararlar alma noktasinda faydali görüyorum hatta...

ffırtına
02.02.2016, 11:57
Bizdeki sorun oyunculara körü körüne bağlanmamız halen daha Cardozo diyen var arkadaş ben mi yanlış maç izliyorum anlamıyorum adama atılan tüm toplar eriyor, topu saklayamıyor, en küçük bir darbede yıkılıyor, beş metreden gelen adam gelip önünden topu çok rahat alabiliyor, Cardozo'nun adı Mehmet, Ali felan olsaydı şimdiye kadar çoktan kapı dışarı edilmişti. Adam iyi takımlarda oynadı diye bu kadar da tolerans gösterilmez ki arkadaş..

selcuk
02.02.2016, 12:03
valla ben olsam bu halimizde cardozoyu satardim cin´e

2 muhammet yeter bize, hedefmi kaldi

7miyonu at cepe, 2milyonda maas yükünden kurtul

cardozo büyük golcu ama suanki takimin futbolunda yeri yok adamin
cin de halen transfer serbest

Murat'
02.02.2016, 12:05
Yönetim Cardozo'yu satarsa akıllılık yapar, son demlerini oynuyor.

Oruç
02.02.2016, 12:07

Lig şampiyonluğu mu Avrupa Ligi şampiyonluğu mu deseler direkt ikincisini seçerim. En iyi örnek Sevilla bu konuda. Adamlar Real-Barca ikilisinin olduğu bir ligde şampiyon olmayacaklarını biliyorlar ve son yıllarda Avrupa ligine yöneldiler. Sonuç ortada. Bu konuda kesinlikle Sevilla örnek alınmalıdır.

yattarahayranı
02.02.2016, 12:12
Avrupada oynamasak ne henrique yı nede Adriani satamazdık.Ayrıca su bjkye bakın adamlar avrupa sayesinde dembabayi 13 e sattı

Mert Oğuzlu61
02.02.2016, 12:14
Çin de transfer donemi bitmedi...

Murat'
02.02.2016, 12:14
Şu Avrupa'yı istemeyenleri gerçekten anlamıyorum, oyuncuların ve takımın vitrin yaptığı tek yer orası.

Uğur Kalyoncu
02.02.2016, 12:17
Lig şampiyonluğu mu Avrupa Ligi şampiyonluğu mu deseler direkt ikincisini seçerim. En iyi örnek Sevilla bu konuda. Adamlar Real-Barca ikilisinin olduğu bir ligde şampiyon olmayacaklarını biliyorlar ve son yıllarda Avrupa ligine yöneldiler. Sonuç ortada. Bu konuda kesinlikle Sevilla örnek alınmalıdır.

Hocam tercih olarak biz de ederiz ama bizim öyle bir durumumuz yok suan..Yine söylüyorum hic gitmeyelim ne isimiz Avrupa liginde demiyorum bu sene takimi kökten degistirme noktasinda bir tokat daha savurduğu için ben ders cikarabilirsek daha daha radikal kararlar alma acisinsan bu maglubiyetin yararli olacagini düşünüyorum. .

Uğur Kalyoncu
02.02.2016, 12:28
Muharrem Usta nin dediği gibi bizim tek derdimiz keske hoca olsa keske transfer olsa muhabbeti gibi ben de su asamada bizim derdimizin Avrupa Ligi oldugunu düşünmüyorum...Bir ise kalkistiysak kökünü kazimaliyiz..Bu takimda oynamayi birak topcu olmayi dahi haketmeyecek tonla adam var ..Yeniden yapilanma sart baska yol yok..

Takim top falan oynamiyor Akhisara şut atamamisiz transfer sezonu bitmis Cardozo sakatlanmis muhtemelen 2 3 hafta yok Ekici 1 ay yok eee Güray ayni sekilde 2 mağlubiyet alsan isler karisacak su asamada Avrupa Ligini düşünecek durumda degilim ben..

Yine söylüyorum ve konuyu kendi adima kapatiyorum..Bizim ne isimiz var Avrupa liginde hicbir zaman katilmayalim degil sadece suan onun zamani değil ..

ensarusta
02.02.2016, 12:46
douglas, cavanda ve cardozoyu şu dönemde çine satsak 15 milyon euro civarı bonservis alsak yıllık ücretlerinden de kurtulacagız sezon sonu transfere fırtına gibi girsek keşke.

S.Seymen
02.02.2016, 12:48
kabahati kimse üzerine alınmaz mış

aslında hepimizin hataları var

mesela Luce geldiğinde -gelirse- ne diyecek biliyormusunuz bana zaman lazım

ve yapacağı ilk şey savunmayı oturtmak ve yavaş yavaş hucumu konumlandırmak

ama ona da Vahid'e yaptığımız gibi Ersun'a sabredemediğimiz gibi yapıp yollayacağız.

Aman efendim tv ye çıktı da şunu dedi bunu dedi

sen adamı rahat ettirmez isen baskıya alırsan

o da tv ye çıkar iki laf eder ne uğraşacak alır tazminatını gider

çünkü başkaN direk gazla çalışıyordu o zaman... aynı biz taraftarlar gibi

mesela o dönemin Vahit'ten bahsediyorum takımında bazı özellikler vardı

bi,r kere oyuncuların hepsi Vahit korkusuna koşuyordu

çok zor gol yiyorduk yenik durumdada basıyorduk

Başakşehir maçını hatırlayın fb maçını hatırlayın avrupa maçları kayseri vs

4-2 den 4-4 e geliyordu vs yani takım reaksiyon veriyordu ve zor gol yiyordu

ve takım koşuyordu

belki yenemiyorduk ama bizi yenmek sahada oyun tutturmak ve o oyunu bize klabul ettirmek oldukça zordu

bence iyi ışıklardı

ama çoğunluk için değildi

Bizim çöp dediklerimiz sistemin içinde çok iyi oyun oynuyorlar kafa ve psikoloji rahatken sorun yaşamıyorlar

şu an ki sporcularımızda baskı altında bence verim veremiyorlar

diyeceksinizki o kadar para alıyor baskı mı olur (o başka bir tartışma konusu)

bizim sistemimiz yok sistemsizlikte oyuncu verim veremez

bi,zde baskı çok oyuncularımızdan optimumu alamıyoruz

Ustaya sabır

yeni hoca geldiğinde de sabır

iki yenilgide dağılmadan oyunculara baskı yapmadan devam

taraftar kültürü bozuldu ve %60 deniyor ailelrde bile sorun var deniyor

bu sadece Trabzon'un değil Tüm Türkiye'nin sorunu

inanılmaz bir durum var zaten zaten halkın gelişmişlik düzeyi ve kültürü artıyor olsa idi Türkiye'nin durumu ve konjonktürü böyle olmazdı

şimdi her şeyi profesyonellere bırakalım

küme düşmeyelim

ve dayanalım

benim tavsiyem bu dönemi çok da kaçırmamak biraz toparlanma sağlamak lazım ki önümüzdeki sene yine sıfırdan başlamasın yeterince vakit kaybettik

melihergun
02.02.2016, 12:54
Burdaki yazilan kadar transfer yaparsak bilin ki bir sonraki senede uyumsuzluktan gidebilir.

Enaldo61
02.02.2016, 13:09
Avrupa önemsiz olamaz bugün UEFA'yı alsan lig şampiyonluğu tırıvırı olur emin olun buna.

Gurpas
02.02.2016, 13:09
Arkadaşlar normal şartlarda dibi görmüş olmamız gerekiyor, sıçrama zamanı

ensarusta
02.02.2016, 13:13
Istanbul takimlari disinda bizim takimda olsa keske diyebilecegimiz ligde oynayan kaliteli yerli oyuncu sayisi yok denecek kadar az.dusunuyorum bizim yerli kadroda buyuk revizyon yapsak kimi alabiliriz diye serdar aziz disinda suan aklima kimse gelmiyor belli standartin uzerinde olan. Bence mevcut kadroda 25 yas uzeri cikis yapamayan butun oyunculari gondermek lazim.yusuf, aytac, okay, sefa gibi oyunculari ise sezon sonuna kadar beklenilen cizgiye gelemezlerse oncelik olarak kiralik baktik olmadi satmaliyiz. Mevcut takimdaki hicbir yabanci oyuncunun onumuzdeki sezon takimda olmasini istemiyorum. Radikal bir degisim lazim kadroya. Turkiyeden umit milli takim oyuncularini simdiden goz hapsine almak lazim. Avrupadanda gurbetci gencleri. Scout ekibide genc saglam yabanci oyuncular bulur isi bitiririz

Hakan
02.02.2016, 13:14
Cardozo'yu satanlar forvette Hasan Özer'i oynatacak heralde.Sene sonu kimse kalmaz zaten bosverin

Mert Acar
02.02.2016, 13:18
Devre arası iyi temizlik oldu..Sıra sezon sonu yaz temizliğinde.
Aykut,Yumlu,Özer,Erkan gitmedikçe kimse birşey beklemesin.Bunlar takım olma adına bize buyuk zarar veren oyuncular.Hep yazıyorum.Neşteri bu 4lüye vuracaksın.Burayı babasının çiftliği gibi görenler hesap vermeli.Dingonun ahırı değil burası.

Mert Oğuzlu61
02.02.2016, 13:19
(Saha içini yorumlarsak)

Katılmayanlar olacaktır ancak ben sorunumuzun Okay-Aytaç ikilisi olduğunu düşünmüyorum.

__________okay___aytaç

____xxxx_____xxxx(ekici?)____xxxx

_____________demir

Bizde 10 yada 9.5 no diye tabir edeceğimiz delici eleman yok. Jaja veya Ndiaye tarzı oyuncu lazım ama bu bölgede Özer oynuyor, 2 senedir yazıyorum, Kasımpaşa dan sonra Mersin e oradan da ptt ye gidecek adama dünyanın parasını ve bonservisini döktük. Biz almasak Mersin de oynayacak olan Özer TS de 10 no pozisyonunda oynuyor. Ligin en yetersiz ve yeteneksiz 10 no su. Bundan kötü 1 kişi sayamazsınız.

Gelelim kanatlara. Marin tutmadı ve tutmayacak.
Erkan ın sanıyorum ki son senesi.
Sefa için bir şey yazarsam ceza yerim.
Yusuf tan yıldız beklentim yok, Olcay Şahan olsa yeter diyordum sabırla destekledim ama Olcay da olamayacak. Ersun Yanal ın ona sunduğu fırsatı Caner gibi değerlendiremedi. Caner çöptü, şimdi Avrupa nın en iyi sol beklerinden. Yusuf ise küfür yiyen oyuncular kervanında olmayı seçiyor...

Yani kısa özet geçecek olursam;

Okay ve Aytaç ın önünde oynayan oyuncu grubundan Cardozo da dahil olmak üzere, Ekici ve Demir hariç alayı yetersiz yada pili bitik oyuncular. Mbia dan iyi para geldi, Cardozo yu da satarız eğer şans gülerse Ndoye, Yatabare, Douglas üçlüsünden iyi paralar gelir ve yeni yapılanma için maddi kaynak oluşur. Scout ekibi çok önemli, sezon sonu uygun maliyete nokta atışı takviyeler şart.

Mustafa ÖZDEMİR
02.02.2016, 13:28
hala aynı tas aynı hamam .bu takıma 1 tane sap kanat amayıpda yusuf gibi beceriksiz orta açamayan bir adamdan sağ kanat yaratmaya çalışıyoruz .musa nizamın futbolculuğunu bile tartışmak lazım ama hala bu takımda sol bek oynuyor .

7can61
02.02.2016, 13:42
Şu Cardozoyu da itelesek çine ne has olurdu. Cardozo o boyla çok gol atar çinde ... Koşmasına da gerek yok.

Poor
02.02.2016, 13:44
Burdaki yazilan kadar transfer yaparsak bilin ki bir sonraki senede uyumsuzluktan gidebilir.

Suanki kadroyla uyumlu transfer yapsak durum daha kotu.

Mümkünse olabildiğince uyumsuz transfer yapalim. Bugünkü kadrodan yasi 25in üstünde olan herkes yollanmali onur haric.

Bize
2 kanat
1 sol bek
1 10 numara
1 cift tarafli orta saha
1 de on libero lazim.

Hatta bitane de forvet.
Etti 7.

Yeni hoca da geliyor.

Shaktarla kadro takasina gidelim komple parasi neyse verelim devlet oduyor nasilsa :D

melihergun
02.02.2016, 13:49
Suanki kadroyla uyumlu transfer yapsak durum daha kotu.

Mümkünse olabildiğince uyumsuz transfer yapalim. Bugünkü kadrodan yasi 25in üstünde olan herkes yollanmali onur haric.

Bize
2 kanat
1 sol bek
1 10 numara
1 cift tarafli orta saha
1 de on libero lazim.

Hatta bitane de forvet.
Etti 7.

Yeni hoca da geliyor.

Shaktarla kadro takasina gidelim komple parasi neyse verelim devlet oduyor nasilsa :D

orta saha yeterlidir liberoya gerek yok bir faydasını görmedik kaç senedir :D aslında takımın uyumsuz olması belki faydalı olablir geçen senedir oynayan kadro hiç bir üretkenik gösteremiyor zaten.

artvints
02.02.2016, 13:51
Forvet arkasına ndiaye gerekiyordu gelmedi. Bence marın oynasın. Ozer ordan uzak tutulsun.kendi sahasında topun üzerinde dönmeler artistik hareketler, rakip sahada topla bulusamiyor.

Kanatlari saglamlastirip marini forvet arkasinda oynatabiliriz biraz daha sağlam oynamasi şartiyla. En azindan surekli delici işler yapmaya çalışıyor.

Ibrahim Gaygusuz
02.02.2016, 13:55
Cardozo'da hirs var halen, aslinda cogu futbolcumuzda var ama hakem tarafindan haksizliga ugrayinca hepsi oyundan vazgeciyor

cınar#7
02.02.2016, 14:05
Çin de transfer donemi bitmedi...
Erkan Zengin gidebilir isterler milli takımdan tanıyolarsa

ama Sefa Özer zannetmiyorum tanıdıklarını :)

Prefect
02.02.2016, 14:09
Muharrem Usta nin dediği gibi bizim tek derdimiz keske hoca olsa keske transfer olsa muhabbeti gibi ben de su asamada bizim derdimizin Avrupa Ligi oldugunu düşünmüyorum...Bir ise kalkistiysak kökünü kazimaliyiz..Bu takimda oynamayi birak topcu olmayi dahi haketmeyecek tonla adam var ..Yeniden yapilanma sart baska yol yok..

Takim top falan oynamiyor Akhisara şut atamamisiz transfer sezonu bitmis Cardozo sakatlanmis muhtemelen 2 3 hafta yok Ekici 1 ay yok eee Güray ayni sekilde 2 mağlubiyet alsan isler karisacak su asamada Avrupa Ligini düşünecek durumda degilim ben..

Yine söylüyorum ve konuyu kendi adima kapatiyorum..Bizim ne isimiz var Avrupa liginde hicbir zaman katilmayalim degil sadece suan onun zamani değil ..

Şu an tam da onun zamanı. Lucescu'yu, Arjantinli ve Brezilyalı genç oyuncuları nasıl getirmeyi düşünüyorsunuz?

yattarahayranı
02.02.2016, 14:10
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160202/fa451d63fe9f7760ad140ecd6037defe.jpg

Uğur Kalyoncu
02.02.2016, 14:17
Şu an tam da onun zamanı. Lucescu'yu, Arjantinli ve Brezilyalı genç oyuncuları nasıl getirmeyi düşünüyorsunuz?

Hocam öncelikle ben Lucescu yu değil Ersun u istiyorum..Genc topcularda gelir sıkıntı olmaz dünya yıldızı adamlar degiller sonucta bunlar...

Madem bu kadar herkes istiyor insallah 4.olur gideriz o zaman ne diyeyim..

Gökhan Uzun
02.02.2016, 14:17
(Saha içini yorumlarsak)

Katılmayanlar olacaktır ancak ben sorunumuzun Okay-Aytaç ikilisi olduğunu düşünmüyorum.

__________okay___aytaç

____xxxx_____xxxx(ekici?)____xxxx

_____________demir

Bizde 10 yada 9.5 no diye tabir edeceğimiz delici eleman yok. Jaja veya Ndiaye tarzı oyuncu lazım ama bu bölgede Özer oynuyor, 2 senedir yazıyorum, Kasımpaşa dan sonra Mersin e oradan da ptt ye gidecek adama dünyanın parasını ve bonservisini döktük. Biz almasak Mersin de oynayacak olan Özer TS de 10 no pozisyonunda oynuyor. Ligin en yetersiz ve yeteneksiz 10 no su. Bundan kötü 1 kişi sayamazsınız.

Gelelim kanatlara. Marin tutmadı ve tutmayacak.
Erkan ın sanıyorum ki son senesi.
Sefa için bir şey yazarsam ceza yerim.
Yusuf tan yıldız beklentim yok, Olcay Şahan olsa yeter diyordum sabırla destekledim ama Olcay da olamayacak. Ersun Yanal ın ona sunduğu fırsatı Caner gibi değerlendiremedi. Caner çöptü, şimdi Avrupa nın en iyi sol beklerinden. Yusuf ise küfür yiyen oyuncular kervanında olmayı seçiyor...

Yani kısa özet geçecek olursam;

Okay ve Aytaç ın önünde oynayan oyuncu grubundan Cardozo da dahil olmak üzere, Ekici ve Demir hariç alayı yetersiz yada pili bitik oyuncular. Mbia dan iyi para geldi, Cardozo yu da satarız eğer şans gülerse Ndoye, Yatabare, Douglas üçlüsünden iyi paralar gelir ve yeni yapılanma için maddi kaynak oluşur. Scout ekibi çok önemli, sezon sonu uygun maliyete nokta atışı takviyeler şart.

Özeri ilk defa çıplak gözle izledim. Çok çabalıyor çok istekli ama inanılmaz verimsiz bir adam. Ama 25 kişilik kadroda kalmasını tercih ederim. Uzun periyotta maçı tutmamız gereken dakikalarda agresifliği ile iş yapabilecek cinsten. Beşiktaşta olcay neye tekabül ediyorsa bizde de Özer o. Mutlaka geniş rotasyonda faydalanabilecek hoca bulunur. Lakin ilk 11 futbolcusu olmadığı konusunda hemfikirim.

Okay-Aytaç konusunda katılmıyorum. İkisi de iyi lakin bir araya gelince orta sahayı parselleyemiyorlar. Bu noktada Okay daha soğukkanlı ve teknik, aytaç daha yırtıcı ve hırslı kalıyor. Aslında birbirlerini tamamlamaları lazım fakat arada ciddi mesafe ile oynuyorlar. Bağlantı kurmaları çok zor oluyor. Okay geride oynadığında defansa çok gömülürken, aytaç sürekli mevkisini kaybedip kontra yememize sebep oluyor. Bu noktada ikisi bir ahenk sağlayamıyor. Ama ikisinin de iyi futbolcular olduğuna inanıyorum. İkisi de iyi bir hoca ile parlayabilecek seviyedeler ve genç yaşlarında milli takıma yükselmiş oyuncular fakat yanlarında tecrübeli bir isme ihtiyaç duyuyorlar. Bu yüzden ikisi de M bia ile iyi uyum sağladılar.

Marin konusuna gelirsek, hiç ismini duymasam ve şu maçı izlemiş olsaydım beğenmezdim. Top sürüşü güzel fakat çok fazla topu ayağında tutuyor ve sahada kimseyle ilişkiye girme çabasında olmadığını anlayabiliyorum. Risk alma eğiliminde değil. Bu noktada da bir 10 numara profilinden mevcut takım özelinde uzaklaşıyor. Zaten kanat oynamaya da pek müsait olduğunu düşünmüyorum.

Mert Oğuzlu61
02.02.2016, 14:33
Özeri ilk defa çıplak gözle izledim. Çok çabalıyor çok istekli ama inanılmaz verimsiz bir adam. Ama 25 kişilik kadroda kalmasını tercih ederim. Uzun periyotta maçı tutmamız gereken dakikalarda agresifliği ile iş yapabilecek cinsten. Beşiktaşta olcay neye tekabül ediyorsa bizde de Özer o. Mutlaka geniş rotasyonda faydalanabilecek hoca bulunur. Lakin ilk 11 futbolcusu olmadığı konusunda hemfikirim.

Yalnız Olcay dediğimiz oyuncu bjk de her sene 10 gol 10 asist ortalama ile oynuyor. Buna rağmen bjk taraftarı mırın kırın ediyor.

Düşünün artık Özer gibi topçu İstanbul da ne muamelesi görür. Adam 1 asistle oynuyor, milyonları kazanan oyuncun 1 asistle oynayamaz öyle bir dünya yok. Sözleşmesi feshedilmeli ama sırf Trabzonlu diye takımda hala 11 çıkıyor. Özer için yedek olsun eleştirmem diyordum ama yok tahammülüm kalmadı artık Yusuf Yazıcı ya bile razıyım ama Özer oynamasın.

gökhants1966
02.02.2016, 14:54
Bir takım ya savunmayı iyi yapar ya da hücumu iyi yapar.Akhisar belediye savunmayı iyi yapabilecek ortasaha oyuncularından kurulu olduğu için defansta ki adamlar çok zorlanmıyor.Çok koşan,basan,mücadele eden ve kontra ataklardan gol bulmaya çalışan bir takım akhisar.Aynı şeyi biz vahid zamanında fenere karşı yapmıştık.Ortasahada Medjani,Salih ve Constant üçlüsü oynamıştı.Kanatlarda Sefa ve Waris,ileride Yatabare vardı.Müthiş bir savunma yapmıştık fenerbahçe cezasahamıza giremiyordu pozisyonu bile yoktu yatabare ve waris becerikli olsaydı feneri yenecektik.Vahid Halilhodzic hücum gücümüzün yetersiz olduğunu bildiği için ortasahada yüksek direnç gösterebilecek savunma anlamında iyi işler çıkarabilecek bir takım çıkardı ve oldukça başarılı oldu.

Trabzonsporun şuan ki kadrosuna baktığımızda ise durumun gerçekten çok kötü olduğunu görüyoruz.Trabzonspor ne hücum yapabilecek ,bir takım ne de savunma yapabilecek bir takım.Savunma oynamak istesen ona uygun oyuncular yok,hücum oynamak istesen ona uygun oyuncular yok.

Sezon sonu lucescu gelirse eğer vahid zamanında ki gibi savunmayı iyi yapan hızlı hücumlarla gol atmayı deneyen bir takım olacağız.Lucescunun takımlarına baktığımız zaman oyuncuların çoğunun çift yönlü direnci yüksek olduklarını görüyoruz.Lucescu ortasahanın merkezinde ve 10 numaralı mevkilerde atletik özellikleri yüksek,dikine gidebilen,mücadele gücü yüksek oyuncuları tercih ettiğini görüyoruz.Lucescunun takımında ortasahada yumuşak oyuncular oynayamaz.Lucescunun takımında mehmet ekici tarzı yetenekli bir oyuncu bile yukarıda ki kriterlere uygun olmadığı için oynayamaz.

Lucescunun takımında atletik olmayan tek bir oyuncu bile oynayamaz.Aytaç ve Okay tarzı tank gibi adamlar gelecek sezon forma şansı bulamaz.Lucescunun takımında topu alan oyuncu takımı hemen hızlı bir şekilde atağa kaldırmak zorunda.Yavaş oynayan,oyunun temposunu bozan tek bir oyuncu bile lucescunun takımında oynayamaz.Lucescunun takımında oynayacak tüm oyuncular hareketli ve gezgin oyuncular olmalı.Lucescunun takımında ki tüm oyuncular çalışkan olmalı.

Takımda çok ciddi problemler var.Trabzonsporun oynadığı oyun futbol falan değil.Trabzonsporlu olduğumuz için zorla da olsa izliyoruz belki ama trabzonspor futbol anlamında izlenecek bir takım değil.Takımda 5-6 oyuncu dışında trabzonsporda oynayabilecek tek bir oyuncu bile yok.Sezon sonunda takımdan göndermemiz gereken en az 10 oyuncu daha var.

Gelecek sezon Lucescu gelirse Mehmet de ilk 11 e giremez yedek kalır.İlk 11 e Onur Kıvrak,Aykut Demir ve Muhammet Demir girebilir.3 oyuncunun ilk 11 de olduğunu düşünsen en az 8 transfere ihtiyacımız oluyor.

Sezon Sonu ihtiyacımız olan transferlerden kaç tanesini yapabileceğiz ve bunlar hangi pozisyonlara olacak gibi kritik sorular var.Öncelikle bir önlibero,bir merkez ortasaha ve bir 10 numara transferinin kesinlikle yapılacağını düşünüyorum çünkü yukarıda da anlattığım gibi Aytaç,Okay ve Mehmetin Lucescunun takımında as olarak forma şansı bulması imkansız.Bu üç pozisyon dışında en kritik transfer ihtiyacımızın sağ kanat olduğunu düşünüyorum.

Önlibero,merkez,10 numara ve sağ kanat pozisyonlarını sırasıyla öncelikli olarak halledebilirsek ortasahada ki direnç ve çabukluk anlamında oldukça önemli bir soruna çözüm bulmuş oluruz.

Bu hamlelerden sonra ki en kritik hamle ise Stoper transferi olacaktır.Stoper transferini 5.sıraya koydum çünkü yüksek dirence sahip ortasahası sağlam olan takımlarda defanslar çok fazla zorlanmıyor.Akhisar Belediyede Caner Osmanpaşa,Kadir Keleş ve Ahmet Cebe gibi ikinci lig defans oyuncularının olduğu takımın defans oyuncuları hiç zorlanmadı adamlara karşı pozisyonumuz bile yok neyse dediğim gibi stoper transferi benim için öncelikler sırasına göre 5.sırada yer buluyor.

Önlibero,Ortasaha Merkez,10 Numara,Sağ Kanat ve Stoper Transferi yapıldıktan sonra diğer mevkiler için transfer düşünülebilir ama öncelikle bu yazdığım 5 mevkiye kesinlikle transfer yapılması lazım.

Süper Ligde başarılı olmak istiyorsan ortasahan güçlü olacak bunun başka çaresi yok.Galatasaray Melo gittikten sonra toparlanamadı ortasahanın nekadar önemli olduğunu göstermek açısında Melo çok önemli bir örnek teşkil ediyor.

Bek oyuncuları ise transferde en son konuşulacak konular olmalı çünkü galatasaray geçen sezon sağ bekte Sabri,sol bekte Olcan ile şampiyon oldu.Şampiyon olduğumuz 2010-2011 sezonunda beklerimiz Serkan ve Caleydi.

Gökhan Uzun
02.02.2016, 14:57
Yalnız Olcay dediğimiz oyuncu bjk de her sene 10 gol 10 asist ortalama ile oynuyor. Buna rağmen bjk taraftarı mırın kırın ediyor.

Düşünün artık Özer gibi topçu İstanbul da ne muamelesi görür. Adam 1 asistle oynuyor, milyonları kazanan oyuncun 1 asistle oynayamaz öyle bir dünya yok. Sözleşmesi feshedilmeli ama sırf Trabzonlu diye takımda hala 11 çıkıyor. Özer için yedek olsun eleştirmem diyordum ama yok tahammülüm kalmadı artık Yusuf Yazıcı ya bile razıyım ama Özer oynamasın.

Takıma oranla söyledim. Beşiktaş/olcay=Trabzon/özer şu anda. Ayrıca Olcay dediğimiz adam oturmuş takımda oynuyor.

Gökhan Baymak
02.02.2016, 15:06
Onur-Cavanda-Aykut-Bosingwa-Yusuf-Okay-Aytaç-Marin-Mehmet-Muhammet-Cardozo

Ideal 11 budur. Bu kadro ile hiç bir takım bizi ezemez
. Orta saha falan demesin kimse. Ileri de top tutamaz isen orta saha her zaman ezilir

Mert Oğuzlu61
02.02.2016, 15:16
Takıma oranla söyledim. Beşiktaş/olcay=Trabzon/özer şu anda. Ayrıca Olcay dediğimiz adam oturmuş takımda oynuyor.

Olcay ın ilk senesi, bjk nin oturmamış kadrosuyla gösterdiği performans; (eneramolu, sezerli, gökhan süzenli sene)

34 maç 11 gol 6 asist...

Futbolda oturmuş kadro, oturmamış kadro sadece spor programlarında yada başarısız yönetim zamanlarında öne sunulan mazeretlerdir. Ersun Yanal ın bizde ilk senesi ve terim in 2012 gs başarıları en büyük örneklerdir. Kaliteli oyuncu grubunu sahaya sürdüysen ve takımın başında kaliteli antrenör varsa 2-3 yıl beklemene gerek kalmaz, o sene bile şampiyon olursun çünkü premier lig değil, süper ligden bahsediyoruz. Bizim ülkenin böyle bir avantajı var ama yıllardır kullanamıyoruz o ayrı sıkıntı işte. Çözecek olan yetkili mercimiz yönetimdir...

Sercan Keleş
02.02.2016, 15:16
İnsanları kırmak istemiyorum. Sefa'nın yaptığı açıklamaya bakıyorum. Özer'in her yere koşmak istemesi. Onur'un kenardan takımı ateşleme çabası. 31 yaşında Cardozo'nun yaptığı pres. Güray'ın kolunun çıkması. Muhammet'in girdikten sonra çabası. Musa Nizam'ın topla kademe katetme çabası. Salih'in sakatlanma pahasına müdahale etmesi.

Eksik, yetenekten başka bir şeyler eksik.

Gökhan Uzun
02.02.2016, 15:22
Olcay ın ilk senesi, bjk nin oturmamış kadrosuyla gösterdiği performans; (eneramolu, sezerli, gökhan süzenli sene)

34 maç 11 gol 6 asist...

Futbolda oturmuş kadro, oturmamış kadro sadece spor programlarında yada başarısız yönetim zamanlarında öne sunulan mazeretlerdir. Ersun Yanal ın bizde ilk senesi ve terim in 2012 gs başarıları en büyük örneklerdir. Kaliteli oyuncu grubunu sahaya sürdüysen ve takımın başında kaliteli antrenör varsa 2-3 yıl beklemene gerek kalmaz, o sene bile şampiyon olursun çünkü premier lig değil, süper ligden bahsediyoruz. Bizim ülkenin böyle bir avantajı var ama yıllardır kullanamıyoruz o ayrı sıkıntı işte. Çözecek olan yetkili mercimiz yönetimdir...

Bu uzun bir konu Olcay'ı konuşup forumu meşgul etmeyelim. Lakin kaliteli hoca, kaliteli oyuncu grubu vs gibi tanımları karşılaştırmak gerekir ve bence-bizceden öteye gidemeyiz. Malesef istatistikler her şeyi göstermiyor, buna bir çok örnek verilebilir. Bu konuyu şimdilik kapatmak dileğiyle.

Taha Muhammet
02.02.2016, 15:24
cardozoya teklif varsa satılsın sonra sakatlanıyor oyuncu elde kalıyor.

Mert Oğuzlu61
02.02.2016, 15:24
Bu uzun bir konu Olcay'ı konuşup forumu meşgul etmeyelim. Lakin kaliteli hoca, kaliteli oyuncu grubu vs gibi tanımları karşılaştırmak gerekir ve bence-bizceden öteye gidemeyiz. Malesef istatistikler her şeyi göstermiyor, buna bir çok örnek verilebilir. Bu konuyu şimdilik kapatmak dileğiyle.

Bence, bizce demiyorum örnekli biçimde gerçekleri söylüyorum, gösteriyorum. Neyse uzatmaya gerek yok.

Emrah Akcagöz
02.02.2016, 15:26
İnsanları kırmak istemiyorum. Sefa'nın yaptığı açıklamaya bakıyorum. Özer'in her yere koşmak istemesi. Onur'un kenardan takımı ateşleme çabası. 31 yaşında Cardozo'nun yaptığı pres. Güray'ın kolunun çıkması. Muhammet'in girdikten sonra çabası. Musa Nizam'ın topla kademe katetme çabası. Salih'in sakatlanma pahasına müdahale etmesi.

Futbolcular bireysel olarak bir şeyler yapmaya çalışıyor ancak futbol bir takım oyunu ve biz de bunu sahaya yansıtamıyoruz. Bu sebepten dolayı ne oynadığımız oyun bir şeye benziyor ne de maç kazanabiliyoruz.

Ecthelion
02.02.2016, 15:27

Taktik eksik.Sahada ki oyuncular kafası kesik tavuk gibi sağa sola koşuşturup durdular.Maç boyunca kaos futbolu oynadık.Hiçbir oyuncu top ayağına geldikten sonra ne yapacağını bilmiyor sadece içgüdüsel olarak bir şeyler yapmaya çalışıyor.Kaç hafta oldu hami geleli hiç mi taktik varyasyon çalıştırmaz bu takımı.Maçın başından sonuna kadar sanki ilk defa gördüğü oyuncuların başına geçmiş teknik adamı oynadı.Şaşırmış,aciz ve panik halinde sağa sola bağırıp durdu.Oyuncular çabalasa da kenar yönetimi(!)nin acizliği karşısında dünkü oyun karşımıza çıktı.

Gökhan Uzun
02.02.2016, 15:33
Bence, bizce demiyorum örnekli biçimde gerçekleri söylüyorum, gösteriyorum. Neyse uzatmaya gerek yok.

Bence bizce dedin demedim. Ben de örnek verirsem en son bana göre öyle sana göre böyleye döner dedim. Bence de uzatmayalım

İ. SARAL
02.02.2016, 15:35
Ne demiş Sefa beyzademiz?

artvints
02.02.2016, 15:48
oyunculardan bağımsız olarak takım organizasyonu yok. birlikte pozisyon alamıyor futbolcular. bu yüzden çok gereksiz koşuyorlar, topu zor bela aldıklarında ise çok yorgun oldukları için hemen pas hatası oluyor. iyi kondüsyonları da yok zaten. bu durumda doğru bir taktik seçmek gerekiyor. trabzonspor hücum oynar diyerek baslayamazsin ise. herşey adım adım olmak zorunda. önce taktik disiplin çok koşma, rakibi karşılamayı öğrenip sonra hücum varyasyonları deneyebiliriz. top kaptırdıktan sonra rakibi karsilayamayan , takım halinde pozisyon alamayan onu bırak pas yaparak alan geçemeyen takım hücum oynamamali. ne hakediyorsa onu yapmalı.

çift forvet oynayıp 5 10 dakika tempo yaptı diye heyecanlanmaya gerek yok. geride yarım saat var. yorulup iki pas yapamayacak duruma gelecekse ona göre oynamayı bilecek. hami hoca rakibi analiz ederek takim yapacak.isimle oynanmiyor futbol. rakip senden gucluyse, takımın hali içler acisiysa ona gore oynayacaksın.

başkan gibi durum tespitini doğru yaparsak ona göre iyi yol alırız.

temel_yilmaz
02.02.2016, 16:17
oyunculardan bağımsız olarak takım organizasyonu yok. birlikte pozisyon alamıyor futbolcular. bu yüzden çok gereksiz koşuyorlar, topu zor bela aldıklarında ise çok yorgun oldukları için hemen pas hatası oluyor. iyi kondüsyonları da yok zaten. bu durumda doğru bir taktik seçmek gerekiyor. trabzonspor hücum oynar diyerek baslayamazsin ise. herşey adım adım olmak zorunda. önce taktik disiplin çok koşma, rakibi karşılamayı öğrenip sonra hücum varyasyonları deneyebiliriz. top kaptırdıktan sonra rakibi karsilayamayan , takım halinde pozisyon alamayan onu bırak pas yaparak alan geçemeyen takım hücum oynamamali. ne hakediyorsa onu yapmalı.

çift forvet oynayıp 5 10 dakika tempo yaptı diye heyecanlanmaya gerek yok. geride yarım saat var. yorulup iki pas yapamayacak duruma gelecekse ona göre oynamayı bilecek. hami hoca rakibi analiz ederek takim yapacak.isimle oynanmiyor futbol. rakip senden gucluyse, takımın hali içler acisiysa ona gore oynayacaksın.

başkan gibi durum tespitini doğru yaparsak ona göre iyi yol alırız.

Hami şu yazdıklarının yüzde onunu bilmiyor,ne taktiği ne adam karşılaması oturup taktikmi çalıştırıyor zannediyorsunuz,mal gibi koşuyorlar oda 60 dakika ondan sonra yoruluyor takım.
Cardozo gibi forvetini topla ceza sahasında bir kere bile buluşturamıyorsun,3 senede toplasan 20 orta gelmedi adama ama biz 3 senedir beyinsz Yusuf orta açacak diye bekliyruz.

Taktik çalışsa teknik çalışsa takım,bu haldemi olur özer denilen şahsiyet topu atacağı adama topla beraber koşuyor kenarda unu hocası nasıl grmez inanılır gibi değil.

temel_yilmaz
02.02.2016, 16:19
Trabzonspor ve oyuncuları bir dişli ise Yusuf,erkan,özer metal arasına girmiş pislikler,pas korozyon vb şeylerdir bu adamlarla çark döndürmezsin.

Mert Acar
02.02.2016, 17:44
Aykut
Yumlu
Özer
Erkan

sezon sonu başarı istiyorsak yola bu adamlarla çıkılmamalı.

Poor
02.02.2016, 17:44
Su takimdan Kimi 2010 2011 kadrosuna koyarsınız desem heralde onur dışında ki o zaten kadrodaydi kimse secilmez sanirim oyle de bi kadromuz var.

Umut yerine cardozo belki.

Mert Acar
02.02.2016, 17:48
Su takimdan Kimi 2010 2011 kadrosuna koyarsınız desem heralde onur dışında ki o zaten kadrodaydi kimse secilmez sanirim oyle de bi kadromuz var.

Cardozo belki mi ? Yapma hocam Cardozo o takımda 30 gol atardı.Umutun kaçırdıklarını hatırlayın...
Cardozo,Mbia,Bosingwa gibi transferleri o tarz kadrolara yerleştireceksin ki çilek olacak.Diğer türlü adamlar karmaşanın içine düşüyor,hedefe giden takımda olmayınca takıma ayak uyduruyor..Seyirciyle,çoskuyla hedefe giden bir takımda bu tarz oyuncular nokta atışı olur.Diğer türlü bizim yaptığımız gibi sadece masraf...

Tayfun
02.02.2016, 18:06
https://twitter.com/buzzspor/status/694549598048776192

Bu nedir arkadaş ya :D :D

Poor
02.02.2016, 18:07
Cardozo belki mi ? Yapma hocam Cardozo o takımda 30 gol atardı.Umutun kaçırdıklarını hatırlayın...
Cardozo,Mbia,Bosingwa gibi transferleri o tarz kadrolara yerleştireceksin ki çilek olacak.Diğer türlü adamlar karmaşanın içine düşüyor,hedefe giden takımda olmayınca takıma ayak uyduruyor..Seyirciyle,çoskuyla hedefe giden bir takımda bu tarz oyuncular nokta atışı olur.Diğer türlü bizim yaptığımız gibi sadece masraf...

Cardozo okadar pozisyona giremezdi ama daha cok gol atardı.
Belki diyorum cunku biz umut la buragi donusumlu sag acik oynattik. Cardozo varken burak mecbur sirf sag acik kalcakti.

Sercan Keleş
02.02.2016, 18:10
Hami'den olmaz dedik. Hem o küsecek hem biz. Orta sahasız olmaz dedik. Çok kötü başlıyoruz ikinci yarıya. Allah yardımcımız olsun.

Antonio
02.02.2016, 18:19
iho skibbe bıraktı . sanrım kamyon şarampole gidiyor muharrem ustanın son iyi niyetine rağmen. iho nun bozduğu bu kamyon bu sene küme düşer. rahat düşeriz.

Sercan Keleş
02.02.2016, 18:23
Ne demiş Sefa beyzademiz?

Üstünde baskı varmış. Trabzonspor için elinden geleni yapmaya çalışıyormuş. Bela okumayın. Çok dua ediyorum. Başarılı olmamı istemeyenler var. Ben sadece Trabzonspor'u düşünüyorum. Haram param yemem.

Antonio
02.02.2016, 18:32
https://twitter.com/buzzspor/status/694549598048776192

Bu nedir arkadaş ya :D :D
az bile yapmış babam kendimi yakacam diyordu.:D

Oruç
02.02.2016, 18:45
Aykut
Yumlu
Özer
Erkan

sezon sonu başarı istiyorsak yola bu adamlarla çıkılmamalı.

Liste o kadar eksik ki. Bence yola çıkılması gereken 3-5 kişiyi yazıp diğerlerini kendi hallerine bırakmak en iyisi. Takımın neresini tutsak elimizde kalıyor. İho takımı, herşeyi berbat etti gitti ama biz hala buradayız.

hofsaale
02.02.2016, 18:53
kanat kanat kanat...ne yazikki kanatlarda yaraticidi oyuncularimiz yok...jaja tarzı oyuncu zaten yok

İ. SARAL
02.02.2016, 20:23
Üstünde baskı varmış. Trabzonspor için elinden geleni yapmaya çalışıyormuş. Bela okumayın. Çok dua ediyorum. Başarılı olmamı istemeyenler var. Ben sadece Trabzonspor'u düşünüyorum. Haram param yemem.
Sağol Sercan.
Aslında adam haklı. Suç onda degil milyonlar verip onu bu takima alanda. Elinden gelen bu ne yapsin, yeyenek bu kadar.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
02.02.2016, 20:43
https://pbs.twimg.com/media/CaOnxHfWIAAJm3M.jpg

papy ve serdar
ahh ah
onlar simdi tandemimiz olacakti...

fabiani takip etmeye deger,

Tayfun
02.02.2016, 20:45
papy ve serdar
ahh ah
onlar simdi tandemimiz olacakti...

fabiani takip etmeye deger,

Hayaller Papy - Serdar, hayatlar Salih - Musa .

Fatih Öztürk
02.02.2016, 20:47

İlk 5 hafta kademe kademe iyi futbol oynayıp zirveye ambargo koyduğumuz anlarda belkide tarihimizin toplamından fazla hakem katliamlarıyla zirveden indirildik.Burada 1. Suçlu O.çocuğu hakemler yani TFF,2. Suçluda hakkımızı koruyamayan Hacıosmanoğlu'dur.Oyuncularımız birbirinden değerlidir lâkin hedefsiz bırakılan oyuncu topluluğundan bireysel anlamda pek birşey bekleyemezsin.2011 kadrosu ise yetenekten çok birbirlerini 3 senede tanıyıp olgunlaşan ekipti.Hemen hemen aynı kadro 2010 sezonunu 5. Bitirmişti.İki bekimiz Cale ve Serkan bireysel olarak absürd eleştiriler alıyordu fakat olgunlaşan takımda herkes birbirinin açığını kapattığı için sorun olmuyordu.Kısacası takım olmak için 1 sene yeterli süre olamaz.Zaman ve sabır gerek.

serkanholep
02.02.2016, 21:05
İlk 5 hafta kademe kademe iyi futbol oynayıp zirveye ambargo koyduğumuz anlarda belkide tarihimizin toplamından fazla hakem katliamlarıyla zirveden indirildik.Burada 1. Suçlu O.çocuğu hakemler yani TFF,2. Suçluda hakkımızı koruyamayan Hacıosmanoğlu'dur.Oyuncularımız birbirinden değerlidir lâkin hedefsiz bırakılan oyuncu topluluğundan bireysel anlamda pek birşey bekleyemezsin.2011 kadrosu ise yetenekten çok birbirlerini 3 senede tanıyıp olgunlaşan ekipti.Hemen hemen aynı kadro 2010 sezonunu 5. Bitirmişti.İki bekimiz Cale ve Serkan bireysel olarak absürd eleştiriler alıyordu fakat olgunlaşan takımda herkes birbirinin açığını kapattığı için sorun olmuyordu.Kısacası takım olmak için 1 sene yeterli süre olamaz.Zaman ve sabır gerek.

evet ama sayın başkanın geçen akşamki sözlerinden biri de taraftar üzerineydi bu yönde

karadeniz insanı sabırsız

bir de kendinizi futbolcuların yerine koyun

2 yılda 5-6 teknik adam, sayısız futbolcu, antrenör, başkan, tff, hakemler vs vs vs

en basitinden halı saha ekibine yeni katılmışsam ilk 5-6 hafta alışma süreci geçiyor. profosyonel takımda ve profosyonelllere karşı bu süre tabi ki fazla olacaktır

diceksiniz ki 4 yıl oldu

hayır daha 1 ay olmadı

sürekli td ve oyuncu değişirse alışma süreci sıfırlanıyor ne yazık ki

ama 3-4 net takviyeyle bu takım iyi olacaktır

Mert Acar
02.02.2016, 21:20
Liste o kadar eksik ki. Bence yola çıkılması gereken 3-5 kişiyi yazıp diğerlerini kendi hallerine bırakmak en iyisi. Takımın neresini tutsak elimizde kalıyor. İho takımı, herşeyi berbat etti gitti ama biz hala buradayız.

Liste eksik de baş elemanlar bunlar bana kalırsa...Bu isimleri performans düşüklüğünden ziyade takım olma adına verdikleri zarar yüzünden yazdım.Aykutun Marine yaptığı zira Erkanın Ekiciye yumruk atması,Özerin Medjani ile tartışması,Yumlunun malum olayları...
Ağa gibi dolaşıyorlar,çete başı elemanları gibi.Dingonun ahırı değil burası.
Yoksa performans düşüklüğünden gidecek çoook oyuncu var.

slmn
02.02.2016, 21:23
Yatabare Marsilya karşısında 11'de.. N'doye M.City karşısında yedekler arasında.

gometra
02.02.2016, 21:25
10 kişilik kemik bir yerli oyuncu grubuna ihtiyacımız var, Onur dahil. Çünkü kullanabileceğimiz maksimum yabancı sayısı 11. 21-22nin üstü de altyapı/gençler.

Yusuf-Özer-Sefa-Erkan-Yumlu 5lisi benim için kesinlikle yetersiz kategorisinde. Yani hiç bi şekilde daha iyisini bulamazsam bu 5 isimden birini yazarım. En son tercih isimler.

Okay-Aytaç ikilisi mevcut durumda büyük soru işareti ama az buçuk potansiyel sahibi çocuklar. Aşama kaydetme ihtimalleri olduğundan kadroda tutulabilirler. E hadi Aykut'u da ekle bu yerli grubuna.

Kalanı da Onur-Uğurcan-Güray-Ekici-M.Demir

Onur hariç sahaya 10 yabancıyla çıksak yedek kulübesinin 6/7si yerli olmak zorunda.

Yedek kulübesi: Uğurcan - Aykut - Güray- Ekici - Muhammet Demir - Okay/Aytaç - Yerli X

**

Kafaya oynama iddiasındaki bi takım için yeterli mi? 10 yabancı transfer yapacak gücümüz var mı? yoksa eldekilere ek olarak en az 3-4 tane daha direk katkı yapacak yerli ismi nerden bulacaz? Bu isimler kim olacak?

Bence kafa yorulması gereken nokta bu. Bu kısmı halletmek yabancı transferinden daha zor.

memozcan
02.02.2016, 21:38
10 kişilik kemik bir yerli oyuncu grubuna ihtiyacımız var, Onur dahil. Çünkü kullanabileceğimiz maksimum yabancı sayısı 11. 21-22nin üstü de altyapı/gençler.

Yusuf-Özer-Sefa-Erkan-Yumlu 5lisi benim için kesinlikle yetersiz kategorisinde. Yani hiç bi şekilde daha iyisini bulamazsam bu 5 isimden birini yazarım. En son tercih isimler.

Okay-Aytaç ikilisi mevcut durumda büyük soru işareti ama az buçuk potansiyel sahibi çocuklar. Aşama kaydetme ihtimalleri olduğundan kadroda tutulabilirler. E hadi Aykut'u da ekle bu yerli grubuna.

Kalanı da Onur-Uğurcan-Güray-Ekici-M.Demir

Onur hariç sahaya 10 yabancıyla çıksak yedek kulübesinin 6/7si yerli olmak zorunda.

Yedek kulübesi: Uğurcan - Aykut - Güray- Ekici - Muhammet Demir - Okay/Aytaç - Yerli X

**

Kafaya oynama iddiasındaki bi takım için yeterli mi? 10 yabancı transfer yapacak gücümüz var mı? yoksa eldekilere ek olarak en az 3-4 tane daha direk katkı yapacak yerli ismi nerden bulacaz? Bu isimler kim olacak?

Bence kafa yorulması gereken nokta bu. Bu kısmı halletmek yabancı transferinden daha zor.
transferden daha kritik olanı takım mühendisliği..

bizim oyuncularımızın isim isim kötü olduklarını düşünmüyorum.. ama doğru yerde ve doğr sistemde kullanıldıklarını söylemek de imkansız. bizim çöp deyip gönderdiğimiz adamlar diğer takımlarda belli bir sistemin parçası oluyorlar..

dün akşamki kaleci fatih öztürkü geçen sene onur sakatlanınca futbola küstürdük mesela.. halbu ki adam bu sene estebanın yerine iyi bir yedek olabilirdi.. şu anda yumlu ve yusufa çöp muamelesi yapmaya başladık.. halbuki bu fiyata kulübede oturtabileceğin daha iyi isim bulamazsın.. ama takımın yükünü de yusuf ve yumlunu üstüne yıkamazsın.. zeki ve m. akbaş önümüzdeki sene 25 kişilik kadro içerisinde düşünülmelidir bence..

ideal bir kadro 25 kişi olur.. keza premier ligde de böyle. 17-18 kişilik rotasyon lig boyunca idealdir. 3-4 kişi de yusuf yazıcı gibi gençlerden oluşabilir. özer mesela bence çok iyi bir rotasyon oyuncusu olur ama ilk 11 oyuncusu kafaya oynayan hiçbir takımda olamaz.. 60. dakikada koy oyuna boşalan orta sahada yıldız olsun..

bence bizim en çok bu kadro mühendisliğine odaklanmamız lazım..

memozcan
02.02.2016, 21:41
takımın ortalama 100 milyon lira gibi bir maaş yükü olacağını varsayarsak( teknik ekip ve maç başı falan her şey dahil) ; takımda 12-13 oyuncu 1-2 arası alabilir.. kalanlar da kesinlikle 500 bin eur altında almalıdırlar.. ilk 11 düşünülmeyen hiç bir isme yüklü maaş verilmemeli..

tanjugunduz
02.02.2016, 21:50
Bir takım ya savunmayı iyi yapar ya da hücumu iyi yapar.Akhisar belediye savunmayı iyi yapabilecek ortasaha oyuncularından kurulu olduğu için defansta ki adamlar çok zorlanmıyor.Çok koşan,basan,mücadele eden ve kontra ataklardan gol bulmaya çalışan bir takım akhisar.Aynı şeyi biz vahid zamanında fenere karşı yapmıştık.Ortasahada Medjani,Salih ve Constant üçlüsü oynamıştı.Kanatlarda Sefa ve Waris,ileride Yatabare vardı.Müthiş bir savunma yapmıştık fenerbahçe cezasahamıza giremiyordu pozisyonu bile yoktu yatabare ve waris becerikli olsaydı feneri yenecektik.Vahid Halilhodzic hücum gücümüzün yetersiz olduğunu bildiği için ortasahada yüksek direnç gösterebilecek savunma anlamında iyi işler çıkarabilecek bir takım çıkardı ve oldukça başarılı oldu.

Trabzonsporun şuan ki kadrosuna baktığımızda ise durumun gerçekten çok kötü olduğunu görüyoruz.Trabzonspor ne hücum yapabilecek ,bir takım ne de savunma yapabilecek bir takım.Savunma oynamak istesen ona uygun oyuncular yok,hücum oynamak istesen ona uygun oyuncular yok.

Sezon sonu lucescu gelirse eğer vahid zamanında ki gibi savunmayı iyi yapan hızlı hücumlarla gol atmayı deneyen bir takım olacağız.Lucescunun takımlarına baktığımız zaman oyuncuların çoğunun çift yönlü direnci yüksek olduklarını görüyoruz.Lucescu ortasahanın merkezinde ve 10 numaralı mevkilerde atletik özellikleri yüksek,dikine gidebilen,mücadele gücü yüksek oyuncuları tercih ettiğini görüyoruz.Lucescunun takımında ortasahada yumuşak oyuncular oynayamaz.Lucescunun takımında mehmet ekici tarzı yetenekli bir oyuncu bile yukarıda ki kriterlere uygun olmadığı için oynayamaz.

Lucescunun takımında atletik olmayan tek bir oyuncu bile oynayamaz.Aytaç ve Okay tarzı tank gibi adamlar gelecek sezon forma şansı bulamaz.Lucescunun takımında topu alan oyuncu takımı hemen hızlı bir şekilde atağa kaldırmak zorunda.Yavaş oynayan,oyunun temposunu bozan tek bir oyuncu bile lucescunun takımında oynayamaz.Lucescunun takımında oynayacak tüm oyuncular hareketli ve gezgin oyuncular olmalı.Lucescunun takımında ki tüm oyuncular çalışkan olmalı.

Takımda çok ciddi problemler var.Trabzonsporun oynadığı oyun futbol falan değil.Trabzonsporlu olduğumuz için zorla da olsa izliyoruz belki ama trabzonspor futbol anlamında izlenecek bir takım değil.Takımda 5-6 oyuncu dışında trabzonsporda oynayabilecek tek bir oyuncu bile yok.Sezon sonunda takımdan göndermemiz gereken en az 10 oyuncu daha var.

Gelecek sezon Lucescu gelirse Mehmet de ilk 11 e giremez yedek kalır.İlk 11 e Onur Kıvrak,Aykut Demir ve Muhammet Demir girebilir.3 oyuncunun ilk 11 de olduğunu düşünsen en az 8 transfere ihtiyacımız oluyor.

Sezon Sonu ihtiyacımız olan transferlerden kaç tanesini yapabileceğiz ve bunlar hangi pozisyonlara olacak gibi kritik sorular var.Öncelikle bir önlibero,bir merkez ortasaha ve bir 10 numara transferinin kesinlikle yapılacağını düşünüyorum çünkü yukarıda da anlattığım gibi Aytaç,Okay ve Mehmetin Lucescunun takımında as olarak forma şansı bulması imkansız.Bu üç pozisyon dışında en kritik transfer ihtiyacımızın sağ kanat olduğunu düşünüyorum.

Önlibero,merkez,10 numara ve sağ kanat pozisyonlarını sırasıyla öncelikli olarak halledebilirsek ortasahada ki direnç ve çabukluk anlamında oldukça önemli bir soruna çözüm bulmuş oluruz.

Bu hamlelerden sonra ki en kritik hamle ise Stoper transferi olacaktır.Stoper transferini 5.sıraya koydum çünkü yüksek dirence sahip ortasahası sağlam olan takımlarda defanslar çok fazla zorlanmıyor.Akhisar Belediyede Caner Osmanpaşa,Kadir Keleş ve Ahmet Cebe gibi ikinci lig defans oyuncularının olduğu takımın defans oyuncuları hiç zorlanmadı adamlara karşı pozisyonumuz bile yok neyse dediğim gibi stoper transferi benim için öncelikler sırasına göre 5.sırada yer buluyor.

Önlibero,Ortasaha Merkez,10 Numara,Sağ Kanat ve Stoper Transferi yapıldıktan sonra diğer mevkiler için transfer düşünülebilir ama öncelikle bu yazdığım 5 mevkiye kesinlikle transfer yapılması lazım.

Süper Ligde başarılı olmak istiyorsan ortasahan güçlü olacak bunun başka çaresi yok.Galatasaray Melo gittikten sonra toparlanamadı ortasahanın nekadar önemli olduğunu göstermek açısında Melo çok önemli bir örnek teşkil ediyor.

Bek oyuncuları ise transferde en son konuşulacak konular olmalı çünkü galatasaray geçen sezon sağ bekte Sabri,sol bekte Olcan ile şampiyon oldu.Şampiyon olduğumuz 2010-2011 sezonunda beklerimiz Serkan ve Caleydi.
Her kelimesine her harfine katiliyorum yalniz suan uzuluyorum futbolla az cok ilgilenen biz taraftarlar bile kadar analiz yapabiliyorken takimi yonetenler yonetmeye talip bu isten para kazananlar onlar neden bunlari goremeyiyor buna gore eylem gerceklestiremiyor para yok desek turkiyede en cok haracama yapan 3.cu takimiz yani dusunun 3 ya 3 seni maddi anlamda 2 veya bilemedin 3 takim gecer ama geldigimiz nokta neresi yaziklar olsun bunda emegi olanlara

tanjugunduz
02.02.2016, 21:51
Yeni yonetim bir devrim yaomali gercekten buz taraftarlarda yanlarinda olmaliyiz sidirdan baslamaliyiz oyun kurgusu takim yapisi ilkeler bu ilkelere bagli kurallar

kanterts
02.02.2016, 21:59
özevlatcilar basimiza ne geldiyse sizin yüzünüzden geldi . sizin karsinizdayiz , haminizde saban yumlunuzda gidecek , 1461den loserlarinizda gelmeyecek .
lucescu gelecek ve adam gibi oyuncularla gelecek . düsün yakamizdan .

kyodou
02.02.2016, 21:59
Arka sayfalarda Uefa' ya katılmakla ilgili yorumları okudum. Hala şoktayım.

Yahu ne demek Avrupa gereksiz ? Neye göre söylüyosunuz bunu anlamıyorum.

Her dönem ne olursa olsun Avrupa' ya gitmenin faydaları;

1- Gruplardan çıktığın an kasana girecek toplam 3-5 Milyon €.

2- Marka değerinin korunması. (Avrupa' da yoksan alacaklılar kapında)

3- Avrupa ile gelen yüksek sponsorluk teklifleri. (Markaların sayende adını dünyaya duyurma imkanı ile yükselen teklifler)

4- Oyuncuların havaya girmesi. (Oyuncular dünyanın izlediği bir platformda oynadıklarının farkında oldukları an performansları artar)

5- Çin ve Arap ülkelerinin Avrupa Ligi ilgisi. (Henrique ve Adrian' ı, şimdi de M' Bia yı bu sayede sattık)

6- Düzenli olarak Avrupa' ya katıldığında her seferinde seri başı olacağın için kolay rakiplerin gelmesi. (2 yıl üstüste katılmadığımızda gruplarda artık bizi top diye oynayacak en az 2 takım gelecek, grupları geçmemiz halinde en zor kurayı çekeceğiz.

7- Avrupa' da olmadığımız için 3 yerine 5 ile ikna edebileceğimiz oyuncular yerine Avrupa' da olduğumuz için az paraya bizi seçecek hedefli oyuncu transferleri.

8- Dünyanın ücra köşelerinde futbol ile ilgilenen ve Türkiye denince aklına gelen ilk takımlardan olmak.

Tv dizilerinde bölüm sonlarında hızlıca geçen markaları okuyabilen var mı ? O kadar hızlı geçiyorlar ki; "ulan ben şunları okuyacağım" desen 10 tanesinden 1 tanesini zor seçersin. İşte buna bile para ödeyen markalar varken, sen dünyanın izlediği bir platformda 1 yılda yüzlerce kez ismini okutuyorsun ve Avrupa gereksiz öyle mi ? Vay ki ne vay...

İ. SARAL
02.02.2016, 22:13
Şu istikrarı bir saglasak, bir takım olabilsek bize cop gibi gelen futbolcularin icinden bile cok işimize yarayacak adam\adamlar cikacaktir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reha Asan
02.02.2016, 22:24
yeni dönemde scout ekibi ile artık yüksek bonservis düşük maaş sistemine geçeceğimizi düşünüyorum.

Sercan Keleş
02.02.2016, 22:32
1 sene önce transfer döneminde Olcan'a karşılık alalım dediğimiz Amrabat 9 Milyon Euroya İngiltere'ye transfer olmuş. Burada bazı arkadaşlar saçmalıyordu çöp diye.

Ozan Yılmaz
02.02.2016, 22:52
1 sene önce transfer döneminde Olcan'a karşılık alalım dediğimiz Amrabat 9 Milyon Euroya İngiltere'ye transfer olmuş. Burada bazı arkadaşlar saçmalıyordu çöp diye.
Emin ol bize gelse o da çöp olurdu.

Fatih Öztürk
02.02.2016, 22:57
evet ama sayın başkanın geçen akşamki sözlerinden biri de taraftar üzerineydi bu yönde

karadeniz insanı sabırsız

bir de kendinizi futbolcuların yerine koyun

2 yılda 5-6 teknik adam, sayısız futbolcu, antrenör, başkan, tff, hakemler vs vs vs

en basitinden halı saha ekibine yeni katılmışsam ilk 5-6 hafta alışma süreci geçiyor. profosyonel takımda ve profosyonelllere karşı bu süre tabi ki fazla olacaktır

diceksiniz ki 4 yıl oldu

hayır daha 1 ay olmadı

sürekli td ve oyuncu değişirse alışma süreci sıfırlanıyor ne yazık ki

ama 3-4 net takviyeyle bu takım iyi olacaktır

Hocam bu sezon devre arasına kadar yaşadığımız süreci,2008 yılında kurulan kadronun 2009 yılı sezon ortasında Hugo Bross'un gidişinden hemen sonra Kasımpaşa maçında zirve yapmış çalkantılı döneme benzetiyor hatta birebir aynı görüyorum.O dönemdeki kriz usta hoca Şenol Güneş'in gelişiyle gayette güzel üstesinden gelindi ve nihayetinde o sezon sonunu büyük krizlere rağmen Türkiye Kupası'yla atlattık.Bu sezon gelinen noktata görevi devralan Usta yönetimi saha dışında önemli işlere imza atarken sahayı âdeta elinin tersiyle itip Sadi ve Hami hocalara takımı emanet ederek taraftarı büyük bölümünün isteklerini yerine getirememiştir.Bu kriz dönemini Süper lig kariyeri tavan yapmış Ertuğrul yada Ersun adını ne koyarsınız koyun bir hocayla atlatmak varken yerel zihniyetin talepleri cazip gelmiş ve sezonun daha ortasında takım hedefsiz bırakılmıştır.Taraftar sabırsızdır evet taraftar isteme merciindedir buda en doğal taraftar hakkıdır.

Kemal Öztel
02.02.2016, 23:16
yeni dönemde scout ekibi ile artık yüksek bonservis düşük maaş sistemine geçeceğimizi düşünüyorum.

Kurtuluşumuzun tek çaresi bu gözüküyor,bu scout işi için son umudumuz diyebiliriz

Courage
02.02.2016, 23:19
Hocam bu sezon devre arasına kadar yaşadığımız süreci,2008 yılında kurulan kadronun 2009 yılı sezon ortasında Hugo Bross'un gidişinden hemen sonra Kasımpaşa maçında zirve yapmış çalkantılı döneme benzetiyor hatta birebir aynı görüyorum.O dönemdeki kriz usta hoca Şenol Güneş'in gelişiyle gayette güzel üstesinden gelindi ve nihayetinde o sezon sonunu büyük krizlere rağmen Türkiye Kupası'yla atlattık.Bu sezon gelinen noktata görevi devralan Usta yönetimi saha dışında önemli işlere imza atarken sahayı âdeta elinin tersiyle itip Sadi ve Hami hocalara takımı emanet ederek taraftarı büyük bölümünün isteklerini yerine getirememiştir.Bu kriz dönemini Süper lig kariyeri tavan yapmış Ertuğrul yada Ersun adını ne koyarsınız koyun bir hocayla atlatmak varken yerel zihniyetin talepleri cazip gelmiş ve sezonun daha ortasında takım hedefsiz bırakılmıştır.Taraftar sabırsızdır evet taraftar isteme merciindedir buda en doğal taraftar hakkıdır.

o dönemle bu dönem arasında uçurum büyük ama.

Kadrolar arasında ki fark çok açık.Küçük dokunuşlar ve bir takım iyileştirmelerle ritmini bulup sezon içerisinde en kötü Türkiye Kupası görecek kadar potansiyelli bir kadro vardı. Daha sonraki şampiyon sezonun iskeleti aynı zamanda. Fakat halihazırda ki ekip için aynı değişikliklerle başarı gelmesi ve akabindeki yıllara temel oluşturması neredeyse namümkün.

Silbaştan kurulmuş bir kadroyu sene sonu yeniden kurmak icab ediyor (ne acı). Maximum 5-6 oyuncu var elde tutulması gereken gerisi kesinlikle gidecek.

Reha Asan
02.02.2016, 23:23
Kurtuluşumuzun tek çaresi bu gözüküyor,bu scout işi için son umudumuz diyebiliriz
bencede son umudumuz.inşallah uygulanabilir.

yattarahayranı
02.02.2016, 23:27
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160202/1f6022640db98c23e892088f16ae38b8.jpg
Başkan twitterdan 14 maddeli bi duyuru yaptı herkes okusun

Fatih Öztürk
02.02.2016, 23:34
o dönemle bu dönem arasında uçurum büyük ama.

Kadrolar arasında ki fark çok açık.Küçük dokunuşlar ve bir takım iyileştirmelerle ritmini bulup sezon içerisinde en kötü Türkiye Kupası görecek kadar potansiyelli bir kadro vardı. Daha sonraki şampiyon sezonun iskeleti aynı zamanda. Fakat halihazırda ki ekip için aynı değişikliklerle başarı gelmesi ve akabindeki yıllara temel oluşturması neredeyse namümkün.

Silbaştan kurulmuş bir kadroyu sene sonu yeniden kurmak icab ediyor (ne acı). Maximum 5-6 oyuncu var elde tutulması gereken gerisi kesinlikle gidecek.

Ben o dönemle bu dönem arasındaki kadro anlamında hiçbir fark göremiyorum.Sabah akşam eleştirilen Serkan ve Cale beklerimizdi hesap et.Yemeklik malzemeyi 3 tane aşcı aynı zaman diliminde sırayla yemek yapmaya kalkarsa o malzeme ne hâle gelir düşün artık.Hani aşcılarda aşcı olsa bildiğin bulaşıkcı :)
Şenol hocanın bu saatten sonra bize gelmesini pek istemem lâkin ortada Şenol hoca gerçeği var.Adam aldığı takımın çapı nolursa olsun işe yarar hâle getirip zirveye taşıyabiliyor.Bizede bu geçiş döneminde usta isim lazımken gittik yerel kafa ürünlerine koca Trabzonspor'u emanet ettik.

Courage
02.02.2016, 23:47
Ben o dönemle bu dönem arasındaki kadro anlamında hiçbir fark göremiyorum.Sabah akşam eleştirilen Serkan ve Cale beklerimizdi hesap et.Yemeklik malzemeyi 3 tane aşcı aynı zaman diliminde sırayla yemek yapmaya kalkarsa o malzeme ne hâle gelir düşün artık.Hani aşcılarda aşcı olsa bildiğin bulaşıkcı :)
Şenol hocanın bu saatten sonra bize gelmesini pek istemem lâkin ortada Şenol hoca gerçeği var.Adam aldığı takımın çapı nolursa olsun işe yarar hâle getirip zirveye taşıyabiliyor.Bizede bu geçiş döneminde usta isim lazımken gittik yerel kafa ürünlerine koca Trabzonspor'u emanet ettik.

keşke iş Serkan -Cale ile bitse.

O yıllarda Selçuk,Engin,Egemen,Umut,Yattara aynı Okay,Aytaç v.b. gibi potansiyelli ama insiyatif alıp maç koparabilecek oyunculardı. Kısa zamanda sazı ele alıp başarıya götürdüler zaten. Şimdiki kadroda potansiyelli adamlar var ama hep yardımcı ,tamamlayacı olacak cinsten. Hiç assolistimiz yok. Oyuncu grubunun sorumluluk alma duygusunun olmaması çok kötü ama bu birazda yeteneğinin o kadar olması ile alakalı işte.

Onur ve mevcut kadrodaki tamamlayıcı genç isimler korunarak silbaştan kadro kurulacak başka çıkar yok. Transfer başlığında milyon kere ''iyi isim ama takım iyi olmadığı için kendini gösteremiyor,harcanıyor'' diye yorum girilmiş hemen her topçu için. Bu bile eksiğin ne olduğunu tek başına gösteriyor.

Tayfun
02.02.2016, 23:53
O değilde şu Leicester şampiyon olsa İngiltere'de. Az önce de Liverpolu dağıttılar .

Adamlar hem seyirci hem takım olarak inanmışlar be .

Fatih Öztürk
02.02.2016, 23:55
keşke iş Serkan -Cale ile bitse.

O yıllarda Selçuk,Engin,Egemen,Umut,Yattara aynı Okay,Aytaç v.b. gibi potansiyelli ama insiyatif alıp maç koparabilecek oyunculardı. Kısa zamanda sazı ele alıp başarıya götürdüler zaten. Şimdiki kadroda potansiyelli adamlar var ama hep yardımcı ,tamamlayacı olacak cinsten. Hiç assolistimiz yok. Oyuncu grubunun sorumluluk alma duygusunun olmaması çok kötü ama bu birazda yeteneğinin o kadar olması ile alakalı işte.

Onur ve mevcut kadrodaki tamamlayıcı genç isimler korunarak silbaştan kadro kurulacak başka çıkar yok. Transfer başlığında milyon kere ''iyi isim ama takım iyi olmadığı için kendini gösteremiyor,harcanıyor'' diye yorum girilmiş hemen her topçu için. Bu bile eksiğin ne olduğunu tek başına gösteriyor.

Geçmiş sayfada yorumumda belirttim oyuncuların bu başarısızlıkta payı bence en sondur.Aynı oyuncularla ilk 5 hafta iştahla lige başladık ve bir kaç tetikçi hakemlerle al aşağı edildik.Bu oyuncu kadrosunda gelecek potansiyelli çok iyi oyuncular mevcut.Kanaatimce ve UEFA'nın mali dayatmalarından ötürü önümüzdeki sezon çok transfer olmayacak.Başkanda az önce maddeler halinde eldekileri seveceğuk minvalinde twitler atmış doğrusunu yapmıştır bence.

edimurphy_61
03.02.2016, 00:06
O değilde şu Leicester şampiyon olsa İngiltere'de. Az önce de Liverpolu dağıttılar .

Adamlar hem seyirci hem takım olarak inanmışlar be .
Mukemmel top oynuyolar. Adamlar top daha ayağına gelmeden nereye pas atıcaklarını kararlastırıyolar. muthiş bir takım olmuşlar.

ffırtına
03.02.2016, 01:05
-------------------- Onur ----------------------

-- Bosingwa-- Stepanov-- Egemen----Cale (daha iyi bir isim yazılabilir)

----------------- Szymek---Colman------------

--- Yattara--------- Jaja-------------Gökdeniz

-------------- Fatih Sultan Tekke---------------

Şu futbolcuların genç hallerini bulabilirsek şampiyon olabiliriz :)

Antonio
03.02.2016, 01:23
seneye takımda top oynamayı bilen ortalama bir hollanda takımı şeklinde oynayan bir takım olmalıyız. süratli oyun hızlı pas. bu yüzden 5-6 tane gelişime açık top tepici bulmalıyız. yabancı sınırını köküne kadar kullanalım derim...yerli transferi dursun. yoksa yine kabız futbolumsu bir şey çıkıyor ortaya...

Levent Kara
03.02.2016, 01:25

bir topluluğa

tabi yerindeyse .

Yine mi taraftar ... Ben şimdiye kadar taraftara kızıyodum ama şu saatten sonra bu ruhsuzları izlemeye mi gidecekler[Onur hariç)

Bunları izleyeceğime gider yaylada sığır sürülerini izlerim daha iyi.
artık gitmeyene değil gidenlere kızıyoruz taşkınlıklardan dolayı

ADANALI
03.02.2016, 02:38
Alper, İshak, Mbia, Soner, Serdar, N`Doye, Deniz`den kurtulduk. Tabi bunların bazıları kiralık inşallah takım zarar görmeden yollar ayrılır kiralık olanlarla da. Darısı yazın Esteban, Douglas, Aykut, Mustafa, Musa, Salih, Aytaç, Fatih, Özer, Yusuf, Erkan ve Sefa`ya... Mustafa, Salih ve Fatih`in sözleşmeleri sezon sonu bitiyor inşallah uzatmak gibi bir hata yapmayız. Esteban, Douglas, Aykut, Musa, Aytaç, Özer, Yusuf, Erkan ve Sefa büyük sıkıntı. Yazın operasyonun geri kalanı tamamlanır ve takım paklanır umarım.

yabdef
03.02.2016, 02:40
İki kadroyu kendimce kıyasladım, kıyaslarken de oyuncuların arasındaki uyumu ve bireysel performansları gözetmeden yalnızca mevcut ve potansiyel yeteneklerine bakarak bir değerlendirme yaptım.

---------------ONUR----------------
--SERKAN-EGEMEN-GİRAY-CALE--
---------SELÇUK-COLMAN---------
---------------JAJA-----------------
--BURAK------------------ENGİN--
--------------UMUT----------------

--BOSS-YUMLU-AYKUT-GÜRAY--
-----------AYTAÇ-OKAY------------
---------------EKİCİ-----------------
--M.DEMİR----------------ERKAN--
--------------CARDOZO------------
SARI: DENK
YEŞİL: DAHA İYİ
KIRMIZI: DAHA KÖTÜ

Bu kıyasa göre iki kadro arasındaki temel fark ortasaha oyuncularının yetersizliğinden kaynaklanıyor..

Uluhan
03.02.2016, 03:59
Güzel kıyaslama , Erkan o dönemki Engine denk değil bence yalnız. Temel sorunlar aslında burada gözüküyor ; statik dripling özelliği olmayan 2 önlibero ve formsuz oyun kurucu , keza ofansif kanatlarda aynı.

4-1-3-2 ile daha verimli oluruz. Bir eksik önlibero ve bir fazla forvet

----------------Onur----------------

Bosi----Yumlu------Aykut----Guray

-----------------Okay----------------

Marin----------Ekici-----------Yusuf

------Muhammet-----Cardozo------

Kim ne derse dersin , Yusuf'un ofansa getirdiği enerji bu takım için önemli.

kyodou
03.02.2016, 07:31
2011 Şampiyonluk kadrosundan yola çıkmak yanlış olur bence. O dönem rakiplerimiz çok zayıftı çünkü. Gs' ye 36, Bjk' ye 22, Şb' ye 18 (?) puan fark attık. Anadolu takımları da vasattı. Şimdi 3 lalenin sağlam kadrosu ve 4-5 anadolu takımının iyi ve oturmuş kadrosu var.

Emin olduğum tek şey, mecvut kadrodan en fazla 3-4 kişinin ilk11' de oynayabileceği. Transfer şart. Bu ruhsuzlarla olmaz.

Seneye kadroda olmasını istediğim isimler;

Onur
Uğurcan
Aykut
Okay
Aytaç
Ekici
Demir
Beşir

Bikaç da genç... Gerisi hep yabancı olmalı. Bonservisi çok olabilir, maaşı az olsunda...

kyodou
03.02.2016, 07:36
Bu arada burda defalarca kez salladığı için eleştirdiğim YKO sayfasına da teşekkür ederim. Sallıyorlar, ergenler falan ama maça seyirci çekmek için çok uğraşıyorlar. Keza takımı ayağa kaldırmak için de. Yanlış bilgi de verse Trabzonsporluluğunu belli eden ve takıma faydası olan her oluşum takdir edilmeli.

asilhamsi
03.02.2016, 08:13
İki kadroyu kendimce kıyasladım, kıyaslarken de oyuncuların arasındaki uyumu ve bireysel performansları gözetmeden yalnızca mevcut ve potansiyel yeteneklerine bakarak bir değerlendirme yaptım.

--SERKAN-EGEMEN-GİRAY-CALE--
---------SELÇUK-COLMAN---------
---------------JAJA-----------------
--BURAK------------------ENGİN--
--------------UMUT----------------

--BOSS-YUMLU-AYKUT-GÜRAY--
-----------AYTAÇ-OKAY------------
---------------EKİCİ-----------------
--M.DEMİR----------------ERKAN--
--------------CARDOZO------------
SARI: DENK
YEŞİL: DAHA İYİ
KIRMIZI: DAHA KÖTÜ

Bu kıyasa göre iki kadro arasındaki temel fark ortasaha oyuncularının yetersizliğinden kaynaklanıyor..

degerlendirmen mantıksız olmus.

Burak-Engin nerde muhammet-Erkan nerde.

asilhamsi
03.02.2016, 08:16
Güzel kıyaslama , Erkan o dönemki Engine denk değil bence yalnız. Temel sorunlar aslında burada gözüküyor ; statik dripling özelliği olmayan 2 önlibero ve formsuz oyun kurucu , keza ofansif kanatlarda aynı.

4-1-3-2 ile daha verimli oluruz. Bir eksik önlibero ve bir fazla forvet

----------------Onur----------------

Bosi----Yumlu------Aykut----Guray

-----------------Okay----------------

Marin----------Ekici-----------Yusuf

------Muhammet-----Cardozo------

Kim ne derse dersin , Yusuf'un ofansa getirdiği enerji bu takım için önemli.

yahu ne enrjisi adam akhisar macında top kontrol etmekten acizdi.

Erkan,özer,yusuf öncelikli olarak vedalaşmamız gereken oyuncular.

asilhamsi
03.02.2016, 08:18
onur
ugurcan
aykut(yedek)
okay(yedek)
aytac
ekici(yedek)
muhammet
guray

kadro hepi topu bu kadar.Kalan butun oyuncular gidebilir hatta gitmeli.

Cunku bu oyuncular yuzunden teknik direktor coplugune donduk.

Ibrahim Gaygusuz
03.02.2016, 08:56
Jackson Martinez'de Cine gitmis 45m. Hey gidi Teo zamaninda burda ismi geciyordu

Turgay Atalay
03.02.2016, 09:01
onur
ugurcan
aykut(yedek)
okay(yedek)
aytac
ekici(yedek)
muhammet
guray

Ek olarak Yusuf(malesef) Muhammet Beşir ve Abdülkadir de kadroda tutulacak. Bunların dışındakilerin tamamı Allah ne verdiyse satılacak sezon sonu. Cavandanın satış bedeli olmasa tamamını satsan 10 milyon euro etmezler gerçi o ayrı.

İ. SARAL
03.02.2016, 09:01
Ulan şu Çinliler bir bizim faydasız Cardozo'ya sarmadılar.

Ibrahim Gaygusuz
03.02.2016, 09:13
Kontratsiz oyuncularla sozlesme imzalanip lisans cikarilabiliyormu ? Turkiyede kural nedir ?

Travelair
03.02.2016, 09:30
Transfer sezonumuz bence çok bereketli geçti. Yönetimi tebrik ederim. Keşke dinamo türünde basan kapan dağıtan bir futbolcu da alabilseydik

selcuk
03.02.2016, 09:44
Ulan şu Çinliler bir bizim faydasız Cardozo'ya sarmadılar.
sardilarda, bizimki icin haritada Trabzondan dogusu yok

karahanbakar
03.02.2016, 10:19
onur
ugurcan
aykut(yedek)
okay(yedek)
aytac
ekici(yedek)
muhammet
guray

Bence tam tersi. Sürekli değişen hocalar, sistemsizlik, yönetim beceriksizliği yüzünden futbolcu çöplüğüne döndük. Kimi aldıysak değer kaybetti, kayboldu gitti. 2 yıldır gelen hocalardan birisi bile takıma bir oyuncu kazandıramadı.

İ. SARAL
03.02.2016, 10:29
Bence tam tersi. Sürekli değişen hocalar, sistemsizlik, yönetim beceriksizliği yüzünden futbolcu çöplüğüne döndük. Kimi aldıysak değer kaybetti, kayboldu gitti. 2 yıldır gelen hocalardan birisi bile takıma bir oyuncu kazandıramadı.

+1461

İ. SARAL
03.02.2016, 10:33
Ya beyler bir düşünün bu takım Giray (kendisi en büyük futbol düşmanlarından biridir), Cale, Serkan, Umut (Giray'la aynı kategori), Ceyhun kazması, Brozekler, Alanzinho vs. ile şampiyon oldu ve 1 Türkiye kupası aldı. Bizim asıl sorunumuz sistemsizlik ve istikrarı sağlamamış olmamız.

yabdef
03.02.2016, 10:45
Her sezon başı tüm takımı sata sata ortaya çıkardığımız tablo:
400 milyon borç + hiçbir verim alınamayan 20-25 futbolcu..

Herkesi bir anda satmak yerine yavaş yavaş gerçekleşen bir dönüşüme gitmemiz lazım, yönetimin yaptığı şey de bu zaten.
Atıyorum önümüzdeki sezon başı 4 bilemedin 5 transfer, sonraki sezon 4-5 transfer ile kadroyu yavaş yavaş yenileriz.
Her sene süper lige yeni yükselmiş takım gibi 15 transfer yaparak hiçbir yere varamayız.

Bir de futbolcudan verim almak diye bir gerçek var.
Mesela Volkan Şen bizdeyken hiç beğenmezdim, hala sevmem kendisini ama Bursa'da, Fener'de oynadığı futbolu kimse tartışamaz.
Yasin Öztekin bizdeyken yeteneksizin teki diye düşünürdüm, geçen sene Sneijder'le birlikte Gs'yi uçurdular..

Yani seneye takım Alex Teixeira'lar, Douglas Costa'larla dizilmeyecekse elimizdekilerden verim almak zorundayız, o yüzden ahlanıp vahlanıp futbolculara hakaret ederek bir yere varamayız..

Travelair
03.02.2016, 10:53
İş ahlakı da önemli. Volkan Şen bizimle sözleşme yaptı ama aklı burda değildi. O zaman da demiştim. Nerde olduğu şimdi belli oldu zaten

alperrr
03.02.2016, 10:55
paylaşacağım yazıyı çok saçma bulursa adminler siler

bizim taraftarın sorunlarından birisinin transfer çılgınlığı olduğunu düşünüyorum elindekini değersizleştirme
ve hep yenisini isteme üzerine kurulu bir sistem belki bu yazı hem sporda hemde gerçek hayatta birşeyler öğretebilir

http://www.aksiyon.com.tr/toplum/tuketerek-tukeniyoruz_553762

Psikolog Ayşe Yanık’a göre özellikle şehir insanları artık çok şımarık. Ruhsal yaralarını tüketerek sarmaya çalışıyor. Oysaki bu gidişin sonu yok. Köprüden önce son çıkış; öze dönüş…

Çevremdeki herkese anlatıyordum; bir biyolojik virüs var, insanları ruhsal olarak çökertiyor. Herkes bu hastalığa yakalanmış gibi. Konuşuyorum, her şeyleri var. Ama çok mutsuzlar. Normalde mutsuzluk için bir sebep olması gerekmez mi? Meğer 1997’de Amerika’daki bilim insanları bu virüsü tespit etmiş ve buna Affluenza (mutsuzluk virüsü) demiş. Bu sosyal bir virüs. Patolojik virüsler gibi değil. Bunu engellemek için hiçbir şey yapamazsınız. Çok bulaşıcı.” diye anlatıyor Psikoterapist Ayşe Yanık.

“Anne ben niye doyumsuzum?” ismini verdiği kitabında da modern insanın tüketim çılgınlığına dikkat çekiyor. Doyumsuzluk hastalığının köklerini ve çözüm yollarını hem çocuklar hem de yetişkinler açısından masaya yatırıyor.

Eserin ortaya çıkışının ise önemli bir hikâyesi var. Yazar eşinin işi sebebiyle üç yıl Dubai’de yaşamak durumunda kalmış. Ve hiçbir şeyin dışarıdan gözüktüğü kadar keyifli olmadığı kanaatine kısa sürede varmış. Doyumsuzluğun insanı nasıl da içten içe çökerttiğine şahitlik etmiş: “Kendimi orada yok olmuş gibi hissettim. İnsanlar sadece tüketmek için yaşıyor. Üretmek diye bir şey yok yaşamlarında. Her şey yapay. Doyumsuzluğun sınırsızlığını en iyi orada görmek mümkün.”

Dubai’den kaçar gibi Türkiye’ye gelmiş Ayşe Hanım. İşin trajik yanı ise, çok daha farklı bir fotoğrafın onu karşılamamış olması: “İstanbul’un da aynı yola girdiğini gördüm. Bir umutsuzluk sardı beni. Mesleğe döndüğümde de danışanların problemlerini, tüketim sapkınlıklarını, sebepsiz mutsuzluklarını, 3-4 yaşında depresyona girmiş çocukların hikâyelerini dinleyince düşüncelerim iyice netleşti. İnternetteki aşk siteleri üzerine derin bir araştırmam oldu. Ahlakın da dibe vurduğunu bu vesileyle gördüm.”

Doyumsuzluk nedir?

Psikolog Ayşe Yanık doyumsuzluğu “Kişinin her şeye sahip olmak istemesi. Elindekiler ne kadar iyi olursa olsun bunlarla tatmin olmaması, kendini mutsuz hissetmesi” olarak tanımlıyor. Ona göre, bu virüs sosyal yolla geçiyor. Her kesimden insan bu hastalığa yakalanabiliyor. Tedavi edilmezse hem ruhsal hem de birçok bedensel rahatsızlığı tetikliyor. Bağışıklık sistemimizi bile yok ediyor hatta. Madem Affluenza virüsü bu kadar yaşamımızın içinde, onu tanımak, hangi davranış ve tutumlarımızın bu hastalığı tetiklediğini öğrenmek artık boynumuzun borcu.

Doyumsuzluk yetişkinler ve çocuklarda farklı şekillerde tezahür ediyor. Mesela, yetişkinler alışveriş bağımlısı oluyor. Sürekli alışveriş merkezlerinde indirim takip ediyorlar. Mağaza mağaza dolaşarak zaman geçiriyorlar. Genelde mutsuz oluyorlar. Bir şeyi satın aldığında kısa süreli mutluluk yaşasalar da eve dönmeden enerjileri düşüyor. Satın aldıkları ürünlerin de pek kıymeti olmuyor. Üretmiyorlar. Tüketmeye odaklı yaşıyorlar. Psikolog Ayşe Yanık, “Üreten insan meşguldür. Çok boş zamanı yoktur. Başka mutluluk kaynakları vardır. Alışveriş merkezlerini dolaşmaya fırsat dahi bulamaz. Boş insanlar daha çok alışverişe, tüketmeye yönelirler.” diyor.

Tükettiklerimizi yarıştırıyoruz

Doyumsuz çocuk ise anne-babasına “Bana şunu al, bunu al” diyerek sürekli emirler yağdırıyor. Alınmadığında da kendini yerlere atıyor, mutsuz oluyor, hırçınlaşıyor. Ebeveynini başkalarının yanında mahcup ederek istediğini yaptırma yoluna gidiyor. İstediği alındığında ise mutlu olamıyor. Daha paketi açar açmaz elindeki eşya kıymetini yitiriyor. Çok kısa bir süre oynuyor alınan oyuncakla. Sonra da fırlatıp atıyor bir köşeye.

Doyumsuzluğun toplumsal anlamda da faturalarını ödediğimizi düşünüyor Psikolog Ayşe Yanık. Çünkü her zaman komşunun tavuğu komşuya kaz görünüyor. Televizyon programları, dizi senaryoları bile insanların dengelerini bozmaya yetiyor. Kişi bu yolla elindekilerle yetinmemeyi, hep daha iyisine, en iyisine odaklanmayı öğreniyor. Sanki herkes güzel olmak, iyi giyinmek, marka takılmak, lüks araçlara binmek zorundaymış gibi. “Cahilleşmiş, kültürsüzleşmiş, televizyon ve internet bağımlısı toplumların klasik görüntüsüdür bu.” diyen Ayşe Hanım, devlet okullarında bile herkesin tüketim rekabeti içinde olduğunu söylüyor:

“Ailelere seminer vermek için gitmiştim. Aynı zamanda o gün Yerli Malı Haftası da kutlanıyormuş okulda. Yiyecek faslına beni de davet ettiler. Masada kiviler, ananaslar, avokadolar. Bu ülkede neler yetişiyor, hangilerini ihraç ediyoruz, ne yapıyoruz? Bunları kimse anlatmıyor çocuklara. Sadece anlamsızca tüketiyoruz. Tükettiklerimizi yarıştırıyoruz. Bunları da öğretiyoruz çocuklarımıza.”

Ülkemizde hızla artan boşanma vakaları incelendiğinde de en büyük sorunun ekonomik sebeplerden çıktığını söylüyor Ayşe Yanık. Birbiriyle tüketim merkezli ilişki kuran çiftlerin bundan daha farklı bir sonuca ulaşmalarının da mümkün olmadığını düşünüyor yazar. Çünkü daha iyiye ulaşmak için kadın da erkek de yoğun şekilde çalışıyor. Akşam kimsenin birbirini görecek hâli kalmıyor yorgunluktan. Karı-koca herhangi bir paylaşım yaşamadan gün bitiyor. Ruhsal olarak tatmin sağlayamadıkları için, içlerindeki ruhsal boşluğu sürekli tüketerek doldurmaya çalışıyor çiftler. Kredi kartları kabarıyor. Bir noktadan sonra altından kalkamıyorlar. Problemler çıkıyor. Mutsuzluk üst sınırına ulaşıyor ve ayrılıyorlar. Ya da iyi ihtimalle kazandıklarının hepsini kredi kartı borçlarını kapatmak için kullanarak yaşamlarının tadını daha da kaçırıyorlar.

Bu noktada Ayşe Hanım önemli bir soru soruyor hepimize: “Alınan çaputların, gereksiz eşyaların, her gün modası geçen teknolojik aletlerin, iki dakika oynanıp kenara fırlatılan oyuncakların borcunu ödemekle geçiyor bir ömür. İnsan yaşamı bu kadar değersiz, anlamsız ve gereksiz olabilir mi?”

Ruhun açsa tükenirsin

Doyumsuzluğun en önemli sebebi ruhsal açlık. Bundan dolayı kişi fizik olarak kendini ne kadar doyurursa doyursun tatmin olamıyor, gerçek mutluluğu, huzuru yakalayamıyor. Mesela; çok yemek yiyor, çok alışveriş yapıyor, çok geziyor ama yine de ‘kendimi çok mutsuz hissediyorum’ demekten kendini alamıyor. Psikolog Ayşe Yanık bu durumu şöyle açıklıyor: “Bedene inanmam ben. Beden, ruhun giysisidir. Ruhun sağlığı-ruhun hastalığı vardır. Ruhun mutsuzluğu bizimki. Ruh açken nasıl mutlu olabilir ki insan?” Yol yanlış olunca insanın oradan oraya savrulması, yanlış yollara başvurması da bir o kadar normal geliyor aslında. Peki, bu savruluş acaba bize neler yaptırıyor dersiniz?

Yaratılmış her insan çok kıymetli, özel, tek. Bundan dolayı da kim olursa olsun, ne yaparsa yapsın değer verilmeyi, saygı duyulmayı hak ediyor. Her bireyin en temel ihtiyaçlarından biri de değer görmek. Bu hayati zaruret karşılanmadığında ruhsal sıkıntılar direkt ya da dolaylı şekilde ortaya çıkıyor. İşte doyumsuzluk da kişilerin değersizlik hislerini açığa çıkaran önemli unsurlardan biri.

Kişi marka giyinerek, ünlü mağazalardan alışveriş yaparak ve bunları başkalarına “sürekli” anlatarak kendini değerli, özel, farklı hissetmeye çalışıyor. Bazen sadece “Aldım, gittim, gördüm” demek için kendini veriyor alışverişe. Fakat içindeki boşluk maddi değil, manevi olduğu için, tek başına kaldığında yine kendini değersiz hissediyor. Psikolog Ayşe Yanık bu ruh hâlinin sonunun olmadığını düşünüyor: “Bireysel olarak tüketmeye değil, çalışmaya, bir şeyler üretmeye dönmeliyiz. İnsanlar üretime geçtiklerinde çok daha az ya da ihtiyaçları kadar tüketirler. Mutlu da olurlar. Birilerinin hayatına bir şeyler katabildiklerinde de kendilerini önemli, değerli görürler.”

Çocuklar tertemiz şekilde dünyaya geliyor. Ebeveynler hem yaşam tarzlarıyla hem de olaylara verdikleri tepkilerle onları şekillendiriyor. Doyumsuzluk söz konusu olduğunda da bu durum değişmiyor. Anne-baba sürekli tüketiyorsa tıpkı onlara benzeyen bir de çocukları oluyor. İlk bebeklik döneminde yetişkinler kendilerini tatmin etmek için alışveriş yapıyor. Birkaç yıl sonra da çocuklarını doyuma ulaştırmak için tüketiyorlar. Yani, alışveriş merkezlerinde oradan oraya kendini atan, istediği her şeyin anında alınmasını talep eden çocukların tek suçlusu ebeveynler. Ayşe Hanım iki çocuk sahibi olduğunu ve çok tüketmeden de yaşanabileceğini belirtiyor:

“Bebeğin 20 tulumu var. Baby shower yapıyorlar. 20 daha geliyor. Hâlbuki 3-4 tulum yetiyor. Hemen büyüyor. 3 ay sonra al 4 tane daha. Geçen alışveriş merkezinde bir anne gördüm. Bebek 20 günlük. Kadın loğusa. Alışverişe çıkmışlar. Anne, bebek elbiselerine bakıyor. Çocuk aşırı derecede ağlıyor. Bekledim 20 dakika. Dayanamadım, ‘Elinizdekiler çok mu önemli?’ dedim. Bebeği duymadığını söyledi kadın. İşte geldiğimiz nokta bu! Oysaki çocuklar ebeveynlerinden görmemişse markalarla ilgilenmez. Üzerine giydirilenlerin etiketine bakmaz. ‘Daha iyisi olmalı’ diye beklentiye girmez. Sadece ebeveynlerinden beslenmeyi, korunmayı, sevilmeyi ve ilgilenilmeyi beklerler.”

Çalışan anneler çocukları doyumsuzlaştırıyor mu?

Çalışan anneleri anlıyorum. Çoğu “Çocuğuma yeterince ilgi gösteremiyor, zaman ayıramıyorum. Bir eksikliğim var. Bunu ona bir şekilde geri ödemeliyim.” diye düşünüyor ve sürekli hediyeler alıyor. Sürprizler yapıyor. Oysaki çocuk ilgi, karşılıksız, bitimsiz sevgi bekler. Birlikte oyun oynamak ister. Bunu yapmayıp sadece tüketmeye çocuğu odaklamak doğru değildir. Gerçek bir vicdan rahatlığını da getirmez zaten.

Anne de baba da çalışabilir. Üretmek, mutlu olmak için. Mutlu bir anne çok önemlidir çocuğun yaşamında. Ebeveynler eğer çalışarak, üreterek mutlularsa bunu çocuklarına anlatabilirler. “Sen de ileride bizim gibi büyüyecek, meslek sahibi olacaksın. Yaptığın işle hem para kazanacak hem de diğer insanlara faydalı olacaksın. Sadece kendin için değil, aynı zamanda ihtiyacı olanlara yardım edebilmek için de çalışacaksın. Mesela annen bir öğretmen. Başka çocuklara okuma-yazma öğretiyor.”

Doyumsuzlukla baş etmek için neler yapılabilir?

Pek çok inanış ve dinde ruhsal detokstan bahsedilir. Bunlar bize belirli süreler içinde yemeyi, içmeyi, cinsel hazzı yasaklar ve manevi olarak temizlenmeyi, zenginleşmeyi tavsiye ederler. Senden fakir olana yardım et, paylaş, insanları ziyaret et, ibadetle ruhunu zenginleştir der. Tüm hazlardan yoksunluk, nefsi köreltir, iradeyi güçlendirir ve mutsuzluk virüsüne karşı bağışıklığı artırır.

Hayata hem gerçek gözlerle hem de gönülle bakmalıyız. Bu tüketim temposunun dışına çıkıp kendimizi, yaşamımızı bir gözden geçirmeliyiz. Sahip olmaya çalıştığımız şeylerin sonunun olmadığını görmeliyiz. Çocuklarımıza başkaları için bir şeyler yapabilmeyi öğretmeliyiz. İnsanların iyi ve kötü günlerinde yalnız bırakılmaması gerektiğini yaşayarak göstermeliyiz. Çocuklarımızla duyusal iletişim kurmalıyız, onların bedenlerini değil, ruhlarını doyurmaya çabalamalıyız. Bunu yaşam felsefesi hâline getirmeliyiz hatta.

İhtiyaçtan fazlasını alırken düşünmeliyiz. “Bunu satın alırken hangi duyguyla hareket ediyorum?” diye kendimizi sorgulamalıyız. Eğer bedenimizi, egomozu tatmin etmek için alıyorsak hemen o ürünü geri bırakmalı, o an ruhumuzdaki boşlukları duymalıyız. Yaşamdaki pozisyonumuz ne olursa olsun üretmeliyiz. Mutsuzluklarımızın, hayal kırıklıklarımızın üstüne gitmeliyiz. Onları tüketerek unutamayız.

melihergun
03.02.2016, 11:15
acil aytaçı ve okayı yedeğe sürükliyicek iki orta saha lazım sezon sonu ilk transferler bunlar olmalı.

mesaced1967
03.02.2016, 12:07
Şimdiden Attamah'la sözleşme imzalamamız lazım ayrıca Gudmundsson, Hrgota, Rybus vb Avrupa Şampiyonasında boy gösterecek sözleşmesi bitecek oyuncuyla söz kesmemiz lazım

Sercan Keleş
03.02.2016, 12:17
--------------Volkan
Gökhan - Ba - Kjaer - Caner

------ Josef - Mehmet

Markoviç--- Diego ----- Nani
-------------Persi

-------------------------------------

------------ Tolga
Bek - Rodolfo - Ersan - İsmail
--------- Atiba
-------------------- Ozyy
Q7 --------- Sosa -------- Gökhan
-------------- Gomez

---------------------------------------

--------------- Muslera
Sabri - Semih - Chedjou - Hakan
------------ Selçuk - Bilal
Podolski ----- Snijder ---- Yasin
--------------- Burak

Yukarıda 3 istanbul takımının derbilere çıktığı kadroyu verdim. Birkaç takviye ortalama kadroları böyle. Şimdi bizim kadroya bakalım.

------------------ Onur
Cavanda - Aykut - Yumlu - Alper
------ Mbia - Okay - Aytaç
Yusuf ----------------------Erkan
-------------- Cardozo

Diğer bütün takımlar tek ön libero yanına çift yönlü koyarken veya çift ön libero önüne 10 numara koyarken biz 3 tane defansif orta saha oynatıyoruz. Canımı sıkıyor. Modern futbola aykırı. Defansif ortasaha oynatmak futbola ihanettir. Biz 3 tane koyuyoruz.

artvints
03.02.2016, 12:22
okay aytaç sadece defansif orta saha değiller. tecrübesiz ve fizik olarak kötüler şu an. çok da kötü bir takımda oynuyorlar. topal souza oynatıp bazen önüne ozan'ı sol tarafa da alper'i koyan takım lig lideriyken sorunun sadece burda olmadığını görüyoruz. takım olarak oynayamıyoruz.

smart
03.02.2016, 12:30
Serdar Taşçı Bayern Münih’e kiralık transfer olmuş

nakzo
03.02.2016, 12:53
Her sezon başı tüm takımı sata sata ortaya çıkardığımız tablo:
400 milyon borç + hiçbir verim alınamayan 20-25 futbolcu..

Herkesi bir anda satmak yerine yavaş yavaş gerçekleşen bir dönüşüme gitmemiz lazım, yönetimin yaptığı şey de bu zaten.
Atıyorum önümüzdeki sezon başı 4 bilemedin 5 transfer, sonraki sezon 4-5 transfer ile kadroyu yavaş yavaş yenileriz.
Her sene süper lige yeni yükselmiş takım gibi 15 transfer yaparak hiçbir yere varamayız.

Bir de futbolcudan verim almak diye bir gerçek var.
Mesela Volkan Şen bizdeyken hiç beğenmezdim, hala sevmem kendisini ama Bursa'da, Fener'de oynadığı futbolu kimse tartışamaz.
Yasin Öztekin bizdeyken yeteneksizin teki diye düşünürdüm, geçen sene Sneijder'le birlikte Gs'yi uçurdular..

Yani seneye takım Alex Teixeira'lar, Douglas Costa'larla dizilmeyecekse elimizdekilerden verim almak zorundayız, o yüzden ahlanıp vahlanıp futbolculara hakaret ederek bir yere varamayız..

Bu oyuncu grubu onur,muhammet,aytaç, harici tamamı gönderilmediği hiçbir ama hiçbir proje ve yapılanma asla katta başarılı olamaz her gelen futbolcuya kendi ezikliklerini laubaliliklerini aşılıyorlar mbiayı bile kendilerine benzettiler.Bu adamları satıp şili pazarından ve doğu Avrupa pazarından çok iyi bir oyuncu grubu oluşturabiliriz.

nakzo
03.02.2016, 13:00
--------------Volkan
Gökhan - Ba - Kjaer - Caner

------ Josef - Mehmet

Markoviç--- Diego ----- Nani
-------------Persi

-------------------------------------

------------ Tolga
Bek - Rodolfo - Ersan - İsmail
--------- Atiba
-------------------- Ozyy
Q7 --------- Sosa -------- Gökhan
-------------- Gomez

---------------------------------------

--------------- Muslera
Sabri - Semih - Chedjou - Hakan
------------ Selçuk - Bilal
Podolski ----- Snijder ---- Yasin
--------------- Burak

Yukarıda 3 istanbul takımının derbilere çıktığı kadroyu verdim. Birkaç takviye ortalama kadroları böyle. Şimdi bizim kadroya bakalım.

------------------ Onur
Cavanda - Aykut - Yumlu - Alper
------ Mbia - Okay - Aytaç
Yusuf ----------------------Erkan
-------------- Cardozo

Diğer bütün takımlar tek ön libero yanına çift yönlü koyarken veya çift ön libero önüne 10 numara koyarken biz 3 tane defansif orta saha oynatıyoruz. Canımı sıkıyor. Modern futbola aykırı. Defansif ortasaha oynatmak futbola ihanettir. Biz 3 tane koyuyoruz.
Şu kadroya bak 3 İstanbul takımının kadrosuna bak bizimkiyle kıyas kabul etmez Şu anda satsan senden onur harici kimseyi almak bile istemez isatnbul takımları.Bir de şu kadroya tarihimizin en iyi kadrosu diyenler vardı. hemşerim sizde hiç akıl izan yok mu tarihimizi hiç mi bilmediniz bu kadronun neresi en iyi kadro olabilir neresi her hattıyla berbat sıradan bir kadro.

İsmail Sezgin
03.02.2016, 13:03
Ya beyler bir düşünün bu takım Giray (kendisi en büyük futbol düşmanlarından biridir), Cale, Serkan, Umut (Giray'la aynı kategori), Ceyhun kazması, Brozekler, Alanzinho vs. ile şampiyon oldu ve 1 Türkiye kupası aldı. Bizim asıl sorunumuz sistemsizlik ve istikrarı sağlamamış olmamız.
Cale şimdi olsa da olur o kadarına razıyım ben

İ. SARAL
03.02.2016, 13:08
Sorun kadrodaki isimler(kaliteleri, kariyerleri), 2 ön libero vs. değil. Sorun sistemsizlik ve ne yapacağını bilmeyen bir topluluk olmamız.

nakzo
03.02.2016, 13:11

Şu saydığın adamların hiçbir kazama değil çok iyi oyunculardı .kazma görmek istiyorsan bu kadroyu aç her hafta seyret. Senin elinde alanzinhonun ayakabı bağı olacak 1 adam var mı ?Ceyhunun uzaktan attığı goller orta sahadaki kesiciliği insiyatif alıp bjk maçını kazandırması.Fatih terim salak mıydı da hemen aldı ceyhunu, engini elimizden. Çok ahlaksız adamdı engin şenol öyle diyordu. Gökhan töre öyle ahlaklı Kİ şenolun elinden tutup her hafta cumaya götürüyormuş bırak yaaaa HEMŞERİM BOŞ VER GİTSİN.

nakzo
03.02.2016, 13:20
Pardon o kadroda 1 tane kazama vardi yumlu oda hala oynuyor diğer yeteksizlerin yaninda.görüp göreceğimzi en iyi kadrodur 2011 kadrosu allah dağitanlardan hesap sorsun ne diyeyim 5 senede oluşmuş,oturmuş kadroyu 1 senede dağitmak tam bir hasta ruhalinin dişa vurumudur.

İ. SARAL
03.02.2016, 13:22
Pardon o kadroda 1 tane kazama vardi yumlu oda hala oynuyor diğer yeteksizlerin yaninda.görüp göreceğimzi en iyi kadrodur 2011 kadrosu allah dağitanlardan hesap sorsun ne diyeyim 5 senede oluşmuş,oturmuş kadroyu 1 senede dağitmak tam bir hasta ruhalinin dişa vurumudur.

O sene başı yorumlara bakalım şimdikinden hiç bir farkı yoktur. O zaman da kimseyi beğenmiyorduk, hepsi gitsin diyorduk şimdi de.

Şerafettin Kara
03.02.2016, 13:23
En önemli icraat 32-10-22 çetesinin temizlenmesi olur gelecek sezona bu yapılırsa gelecek bile kurtarılır

gökhants1966
03.02.2016, 14:05
Sıfırdan bir takım kuracaksan eğer önce bir teknik direktör belirleyeceksin.Belirlediğin teknik direktörün mutlaka kendi has bir sistemi olacaktır.Ersun Yanal gibi hücumu seven ya da Vahid Halilhodzic gibi kontra atak sistemini seven hoca vb. gibi.

Sistem belirlendikten sonra sisteme uygun oyuncular için hocadan liste alacaksın alabildiklerini alacaksın alamadıklarını gidip menajer önerisiyle ne olduğu belli olmayan oyuncular almayacaksın.Scout ekibi kurup alamadığın oyuncular yani eksik kalan pozisyonlar için oyuncu izleyeceksin ve transfer döneminde duruma yönelik en uygun transferleri yapacaksın.

Vahid Halilhodzic gibi ortasahayı sağlam tutan,direnci yüksek toplu savunma yapabilen,çok koşan mücadele eden bir takımı seven,hızlı hücumlarla gol bulan ve az gol yiyen bir takım planlaması yapan ve sistemi bu şekilde olan bir hocayı getiren bir başkanın forvete Cardozoyu alması hiç kimse kusura bakmasın tam anlamıyla bir aptallık örneğidir.

Vahidi getiriyorsun adamın sistemi belli adam senden kendi sistemine en uygun isim olan Slimaniyi istemiş sen gidiyorsun daha ucuz diye Cardozoyu alıyorsun.Cardozoyu alarak adamın sisteminin içine ediyorsun sonra 3-4 ay içinde adamı takımdan gönderiyorsun.Tüm bunları yaparken takımın kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu iddaa ediyorsun ve daha sonra gelen Ersun Yanalında istediği transferleri yapmıyorsun şotayı getiriyorsun daha sonra onuda gönderiyorsun.

1) Vahidi getiriyorsan Cardozoyu niye alıyorsun ?

2) Cardozoyu getiriyorsan cardozoya uygun oyuncuları neden almıyorsun ?

3) Tüm bu hataları yapıp sonra teknik direktörlere suçu neden atıyorsun ?

4) Ersun Yanal bu takımdan bişey olmaz dediğinde ve kendi sistemine uygun oyuncuları istediği zaman her sezon bu kadar transfer yapılmaz diyerek adamı niye gönderiyorsun.Yaptığın transferleri sisteme yönelik yapmadın ki menajer önerisiyle kafana göre transfer yaptın başarısızlık varsa bunun suçlusu teknik direktörden daha çok sen değil misin ?

Başarılı olmak için önce teknik direktörü belirleyeceğiz daha sonra teknik direktörümüzün sistemine yönelik uygun oyuncular alacağız.Lucescu gelecekse sistemin ne olacağını ve buna uygun transferlerin nasıl yapılması gerektiğine yönelik transfer dosyasının 597. sayfasında bir yazı yazmıştım.

Düzgün bir sistem oluşturup buna uygun takımı oluşturursak 2-3 yıl içinde başarılı olacağımıza kesinlikle inanıyorum.Lucescunun sistemine uygun oyuncular Güney Amerika ülkelerinde oldukça fazla bulunuyor lucescunun bu ülkeleri takip eden bir ekibi mutlaka vardır güney amerikadan eksiklerimizin çoğunu tamamlayabiliriz.Sezon sonu inşallah takımda ki gereksiz tüm oyuncular gider ve yerlerine yetenekli gençler dahil edilir ve yeni sezona öyle gireriz.Sezon sonu 5 oyuncu alalım,bir sonraki sezonda 5 oyuncu alsak sağlam bir takım oluşturabiliriz.Transferleri 2 sezona yaymamız lazım bir anda bütün transferleri yapamayız bütçeyi düşünmemiz lazım.

amasya0561
03.02.2016, 14:55
O sene başı yorumlara bakalım şimdikinden hiç bir farkı yoktur. O zaman da kimseyi beğenmiyorduk, hepsi gitsin diyorduk şimdi de.

bu taraftar kimleri küstürmediki. kimlere küfredip aglatmadıki. dört sene üstüste şampiyon olsa takım yinede kimi onu kimi bunu begenmez.
formunda kadro yapan başka taraftar varmı acaba bu kadar teknik direktörü hangi takımın varki.

kyodou
03.02.2016, 14:57
Vahid' in gönderilmesi hata değildi bence. Adam zaten hiç gelmedi o ayrı.

Tayfun
03.02.2016, 15:11
https://twitter.com/TayfaORG/status/694868137485934592?lang=tr

Reis idmanlarda frikik çalışıyor yakışır :)

mesaced1967
03.02.2016, 15:34
1461 Altınordu maçını Akhisar'la yapacağımız maçtan daha çok merak ediyorum

-------- Batuhan-----------Mbarga--------

Arquin---------Abdülkadir---------Nyiuadzi

------------------Belford-------------------

Beni içerisinde Özer'in bulunacağı herhangi bir kadrodan daha fazla heyecanlandırıyor

Tayfun
03.02.2016, 15:38

Beni içerisinde Özer'in bulunacağı herhangi bir kadrodan daha fazla heyecanlandırıyor

Mbarga'nın videolarını izledim bugün, iyi oyuncuya benziyor bence .

Turgay Atalay
03.02.2016, 15:40
Ne istiyorsunuz şu taraftardan yahu. Futbolcular zerre miktarı takıyosa taraftarı ben de ne olayım. Başka takım taraftarı gözünüze şirin gözükmesin, adamlar 4 sezonda 3 kez şampiyon olan adamlarına bile küfrediyor en ufak başarısızlıkta. Olay tamamen kadro kalitesi, kalite kötü, kimsenin koşma düşüncesi yok, koşmaya mecalleri yok, çoğunun futbol aklı sıfırın da altında.

nakzo
03.02.2016, 16:02
Ne istiyorsunuz şu taraftardan yahu. Futbolcular zerre miktarı takıyosa taraftarı ben de ne olayım. Başka takım taraftarı gözünüze şirin gözükmesin, adamlar 4 sezonda 3 kez şampiyon olan adamlarına bile küfrediyor en ufak başarısızlıkta. Olay tamamen kadro kalitesi, kalite kötü, kimsenin koşma düşüncesi yok, koşmaya mecalleri yok, çoğunun futbol aklı sıfırın da altında.

Bende en çok buna uyuz oluyorum kardeş Gs 4 senede 3 şampiyonluk aldı fb bile bunu yapamıyor bu kadar parayla.Adamlar bir sene başarısız olan futbolcularına ve onları şampiyon yapan hocalarına ana avrat sövüyor başarısız dediysem adam 3. oluyor ha bizİm gibi kepaze olmuyor.Biz 1 kere ulan 1 kere şampiyon olalım diyoruz o sevinci yaşayalım diyoruz daha da kimsenin gıkı çıkmaz.Bizim şu reziller 3 İstanbul takımDA böyle performans sergilesin 3 ist takımı taraftarı bunları kör BIÇAKLA KESMESSE ADAM DEĞİLİM....sOKAKATA YÜRÜTÜRSE O STADA ÇIKARIRSA .....

Sercan Keleş
03.02.2016, 16:07
12 numara Diyarbakır bizim için Trabzon'dan daha güvenlidir demiş :D Gitsinlerde biraz molotof yesinler. Hendek atlasınlar

kyodou
03.02.2016, 16:16
12 numara Diyarbakır bizim için Trabzon'dan daha güvenlidir demiş :D Gitsinlerde biraz molotof yesinler. Hendek atlasınlar
Maç Urfa' ya alındı. Persie, Nani mayına falan basar aman ha (!)

ibrahim
03.02.2016, 17:07
Konyada Halil İbrahim Sönmez isminde bir futbolcu var. Dünyanın en hızlı 7. futbolcusuymuş şu an. Kendisi Trabzonlu ama hayali Trabzonsporda oynamak değilmiş diğer Trabzonlular gibi. Hayali Trabzonspora gol atmakmış. Aykut hocasını yerlere göklere sığdıramıyor. Şimdiden yazayım; şu dingil Trabzonspora gelsin ilk muhalifi ben olacağım. Kıçını satsa yaranamaz bana.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

kanterts
03.02.2016, 17:13

istisnasiz HER hava topunu alan futbolcuya benzeyen arquini belkide oynatmaz . bidi bidi kosan 1.60 metrelik
yeteneksiz yerliler oynar ziya veya hamza falan . ilerdede yaser veya ali oynar :D bu takimin hocasi kim ? Neden alinmadi kimse ? kimdir neyin nesidir yeni hoca ?

Ibrahim Gaygusuz
03.02.2016, 17:27
Onur
Cavanda Yumlu Aykut Guray
Bosi Mehmet Aytac Yusuf
Marin
Cardozo

Onur
Cavanda Bosi Aykut Guray
Aytac
Mehmet Okay(ozer)
Marin
Muhammed Cardozo

Birinden birini secip israr etmeli Hami. Bizim kontrolu oyun oyniyacagimizi bunu suanlik basarabilecegimizi sanmiyorum. Hizli kontra sekilde oyniyacagiz, bunu 1 numaradaki kadroyla kanatlardan oyniyabiliriz veya 2 numaradaki gibi merkezden.

ADANALI
03.02.2016, 17:50
Konyada Halil İbrahim Sönmez isminde bir futbolcu var. Dünyanın en hızlı 7. futbolcusuymuş şu an. Kendisi Trabzonlu ama hayali Trabzonsporda oynamak değilmiş diğer Trabzonlular gibi. Hayali Trabzonspora gol atmakmış. Aykut hocasını yerlere göklere sığdıramıyor. Şimdiden yazayım; şu dingil Trabzonspora gelsin ilk muhalifi ben olacağım. Kıçını satsa yaranamaz bana.

Merak eden varsa röportajın tamamı : Hızlı ve Konyalı ! Halil İbrahim SÖNMEZ... (http://www.milliyet.com.tr/hizli-ve-konyali-halil-ibrahim-torku-konyaspor-2188627-skorerhaber/)

memozcan
03.02.2016, 19:16
bjk ersanı 7 milyon eur bedelle çine satmış..

belli ki çinde futbol ciddi manada kara para aklama organı gibi kullanılıyor.. çinde transfer dönemi bitmeden cardozo okutulabilir iyi paraya bence.. zaten bu sene herhangi bir beklentimiz kalmadı..

Enes Başkaya60
03.02.2016, 19:24
Ersan Gülüm 7 Milyon Euro karşılığında Çine Transfer olmuş...

Ahmet Aksu
03.02.2016, 19:34
bjk ersanı 7 milyon eur bedelle çine satmış..

belli ki çinde futbol ciddi manada kara para aklama organı gibi kullanılıyor.. çinde transfer dönemi bitmeden cardozo okutulabilir iyi paraya bence.. zaten bu sene herhangi bir beklentimiz kalmadı..

bir forvet daha alsaydık olabilirdi ama elde tek m.demir kalıyor şuan beşir ligde mücadele edecek durumda değil tek bir oyuncu ile lig bitmez hele ki m.demir devamlı sakatlanmaya meğilli bir oyuncumuz.

benim anlamadığım ersan gibi birinin 7m euroya nasıl satılıyor. bu fiyattan sonra düşüncem mbia yı çok aza gönderdiğimiz oldu. ersanın 7 olduğu yerde mbia 15 eder.

drose61
03.02.2016, 19:35
sanırım 3 yabancı hakki vsr çinde bir de kıta içi oyuncu kontenjanı var. ersan'in Avustralya vatandaşlığı olduğu için o kontenjandan yiyecek, yoksa o paraları vermezlerdi zaten.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hanzale
03.02.2016, 19:38
Şampiyonluğa oynayan takım oturmuş stoperini satarsa şampiyonluk iddiası olmadığındandır

OĞUZHAN061
03.02.2016, 19:49
Ersan Çin'e gitmiş.Eğer o 7 m € ediyorsa Cardozo'yu çok rahat 15'e falan satarız

Sinan.K
03.02.2016, 19:51
Ersanin 7 mio gitti yere Mbiayi 6 mio satmak simdi Ersan daha iy topcumu :D bence Mbiayi bi 10 mio rahat satardik

Fatih Solmaz
03.02.2016, 19:55
Ersan Gülüm 7 Milyon Euro karşılığında Çine Transfer olmuş...
Çekik gözlülerin kurnazlığı bize mi yetiyor. M'biya'yı 8-9 M € kaptırırdık kaçtı bir kaç milyon €.cuk.

serdaracıl
03.02.2016, 19:55
Kargalar iyi uyandı şu çin piyasasına. Bizim de bir menajer ayarlayıp birkaç futbolcuyu oraya itelememiz lazım.

Fatih Solmaz
03.02.2016, 19:56
Kargalar iyi uyandı şu çin piyasasına. Bizim de bir menajer ayarlayıp birkaç futbolcuyu oraya itelememiz lazım.
Salih Dursun ???

OĞUZHAN061
03.02.2016, 20:06
Ersanin 7 mio gitti yere Mbiayi 6 mio satmak simdi Ersan daha iy topcumu :D bence Mbiayi bi 10 mio rahat satardik
Futbolda Çin Süper Ligi'nde takımların beş yabancı hakkı var. Bu yabancılardan en az birisi Asya Futbol Konfederasyonu'ndan olmak zorunda.
Ersan Gülüm de Avustralya pasaportuna sahip biri olarak, Asya kontenjanında. Bu yüzden Çin Ligi için neredeyse yerli oyuncu kadar değerli. ismailsenol
7 mio olmasının sebebi bu olabilir

TS-Tiryaki
03.02.2016, 20:13
Bugün bir alman gazetesinde okuduguma göre 1 yildir issiz olan futbolcular, transfer sezonunun kapanmasina ragmen, transfer edilebiliyormus...

Bu futbolculardan birisi eski Schalke`li sol bek Christian Pander.. En azindan sezon Sonuna kadar Sözlesme yapilabilir... Mevcut sol beklerden daha verimli olacagini düsünüyorum...

Poor
03.02.2016, 20:14
Mbianin 20 ye gitmesi lazımdı ozaman

Sinan.K
03.02.2016, 20:21
Futbolda Çin Süper Ligi'nde takımların beş yabancı hakkı var. Bu yabancılardan en az birisi Asya Futbol Konfederasyonu'ndan olmak zorunda.
Ersan Gülüm de Avustralya pasaportuna sahip biri olarak, Asya kontenjanında. Bu yüzden Çin Ligi için neredeyse yerli oyuncu kadar değerli. @ismail (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=42303)senol
7 mio olmasının sebebi bu olabilir
Sagol renkdas bunu bilmiyodum

Ufuk
03.02.2016, 20:22
Bizim Mbiayı satacağımız belliydi, ucuza gitti. Sürekli oynayan problemsiz adamı niye satayım ben size deyince fiyatta artıyor doğal olarak. Mbiayı kovar gibi gönderince 6 çok bile.

Gurbetçi_TS
03.02.2016, 20:30
Şampiyonluğa oynayan takım oturmuş stoperini satarsa şampiyonluk iddiası olmadığındandır

Katiliyorum, ya baya maddi sikintilari var, yada sampiyonlugu pek önemsemiyorlar.

Erkin
03.02.2016, 20:37
Aynen Avustralya pasaportu etkisi büyük. 1 senedir farklı kulupler ısrarla takip ediyorlardı bu Ersan'ı. Tahminen fiyatı bile yükselmiştir bu yüzden.

memozcan
03.02.2016, 20:37
bir forvet daha alsaydık olabilirdi ama elde tek m.demir kalıyor şuan beşir ligde mücadele edecek durumda değil tek bir oyuncu ile lig bitmez hele ki m.demir devamlı sakatlanmaya meğilli bir oyuncumuz.

benim anlamadığım ersan gibi birinin 7m euroya nasıl satılıyor. bu fiyattan sonra düşüncem mbia yı çok aza gönderdiğimiz oldu. ersanın 7 olduğu yerde mbia 15 eder.
çin liginde yabancı sınırı 5'miş.. asya futbol ligi oyuncuları yabancı sayılmıyormuş. ersan da avustralya pasaportu taşıdığı için asya statüsünde sayılıyormuş..

mbia bize yaptığını çinlilere de yapmıştır muhtemelen.. bizim alacağımız parayı da o götürdü..

mbia neyse de cardozo 14-15 milyon eur eder bence çin liginde.. şimdi değilse bile sene sonu bu paraya okutmamız lazım..

Courage
03.02.2016, 20:49

Daha güvenlidir elbette orada kendi kendilerine otobüs komplosu kurup vayvelayı basacak değiller ya!

Başkanlarının ini vardır oraya girerler.

Courage
03.02.2016, 20:58

Trabzon içinde kalmayı kendine zul görüyor ama 61 numarayı da giyiyor ...dengesiz molozun teki işte.