PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

tonya55
01.09.2015, 17:23
O zaman Mustafa Chelsea'ye gitseydi Papy bize gelseydi keşke. Ne Mustafa'ymış :D

mustafa yumluyu 10 haftadan sonra herkes burda övgüler yazıcak.

Yiğit SARI
01.09.2015, 17:25

Tam tersi ilk arızada zokayı Mustafa yutacak

tonya55
01.09.2015, 17:27

bu takım bu temposunu sürdürseki daha marin mesela beklenenden iyi cıktı douglas gelicek mustafa yumlu cok iyi gidiyorki böyle üstüne koyarak ilerleyecek insallah sakatlık olmazsa ozaman hepiniz yumluyu savunacaksınız.

yatmaztara
01.09.2015, 17:28
Bu seneki kadro daha iyi beyler... Sadece jaja yattara tarzı bir adamımız da olaydı iyiydi...

http://www.futhead.com/11/clubs/trabzonspor/

ANIL
chedjou-deneyar gibi tandem kuramadık. Bence ligdeki en iyi ikili olurlar. Hem atletler hem de çok güçlüler. Defans arasına sızmalarda arkadan gelip çok çabuk yakalarlar.

61ronin61

yutacak ama.

rabatoçni bjk akhisar maçlarındaki yenen gollere bakarsak suçlu mustafa değil onur.

rabatoçniyi onurunhatası ile sıyıramadık.

bjk yi sıyırdık.

akhisarı sıyıramadık.

çok formsuz çok hatalı pardon komik goller yiyor.

61ronin61
01.09.2015, 17:30
Bu seneki kadro daha iyi beyler... Sadece jaja yattara tarzı bir adamımız da olaydı iyiydi...

http://www.futhead.com/11/clubs/trabzonspor/

valla renkdaş bence açık ara en iyi kadro.bi tek stoper yanına alamadık o kadar.

jaja yattara tarzı marin var tabi w.bremendeki gibi oynarsa.

tonya55
01.09.2015, 17:31
chedjou-deneyar gibi tandem kuramadık. Bence ligdeki en iyi ikili olurlar. Hem atletler hem de çok güçlüler. Defans arasına sızmalarda arkadan gelip çok çabuk yakalarlar.

denayer sehir efsanesidir.okadar etkili bir oyuncu olsa mesela marsilya ile anlasırdı yada celtin bırakmazdı semih denayerden daha kaliteli bir isim douglas mustafa ikilisi daha iyi bir ikili chedjou dönene kadar sürmeneden gecersin.

Emrah Erata
Papy ne kadara gitmiş?
@BBCSport adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/BBCSport/status/638683197312761856?s=09

Burda 4 M Sterlin yazıyor. Kaynak BBC.

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahadır Şimşek
İzlediğim kadarıyla Denayer tam bir bomba. Eğer hakemler cesur olurlarsa bu Denayer çok penaltı yaptırır. Bu mesajımı not edin...

tonya55
01.09.2015, 17:33
İzlediğim kadarıyla Denayer tam bir bomba. Eğer hakemler cesur olurlarsa bu Denayer çok penaltı yaptırır. Bu mesajımı not edin...

kesinlikle sana katılıyorum eger kuması iyi olsaydı celtic uzatırdı celtic savunmaya hep stoper arıyordu.

ANIL
01.09.2015, 17:34
denayer sehir efsanesidir.okadar etkili bir oyuncu olsa mesela marsilya ile anlasırdı yada celtin bırakmazdı semih denayerden daha kaliteli bir isim douglas mustafa ikilisi daha iyi bir ikili chedjou dönene kadar sürmeneden gecersin.

chedjou ligdeki en hızlı stoper ilginç bakış açısı.

gökhants1966
01.09.2015, 17:35
Stoper,Sol Bek,Sağ Açık alınmalı.

Stoper bölgesi için sezon sonu sözleşmesi biten Milandan Zapata alınabilir.Douglas-Zapata ikilisi mükemmel olur.

Sol Bek bölgesi için Cavanda gibi süratli,savunma yönü kuvvetli bir bek alınmalı.

Sağ Açık bölgesi için Remy,Campell ayarında bir oyuncu alınmalı.

tonya55
01.09.2015, 17:35
chedjou ligdeki en hızlı stoper ilginç bakış açısı.

hızlımı tek hamleli tank gibi adam gecelim bu galatasaray sevdasından.

ANIL
01.09.2015, 17:36
kesinlikle sana katılıyorum eger kuması iyi olsaydı celtic uzatırdı celtic savunmaya hep stoper arıyordu.

Pellegrini opsiyon koydurmadı. Neden acaba? Belçika milli takımında 11 çıkamaya başladı. 16 Fransa'da izlersiniz adamı!

tonya55
01.09.2015, 17:38
Pellegrini opsiyon koydurmadı. Neden acaba? Belçika milli takımında 11 çıkamaya başladı. 16 Fransa'da izlersiniz adamı!

okadar yetenekli olsaydı gelmezdi opsiyon koydurmadı sonucta bu bir potansiyel gözüyle bakıyorlar ama degil sehir efsanesi .

Yiğit SARI
01.09.2015, 17:38
Denayer Celtic'te 44 maça çıkmış geçen sene. Ben hiç izlemedim ama istatistikleriyle 11 seviyesinde ve iyi bi oyuncuymuş gibi duruyor. Yaşı da daha 20

Travelair
01.09.2015, 17:40
Onur'un Akhisar'da ne gibi hatası var ki?

tonya55
01.09.2015, 17:41
Denayer Celtic'te 44 maça çıkmış geçen sene. Ben hiç izlemedim ama istatistikleriyle 11 seviyesinde ve iyi bi oyuncuymuş gibi duruyor. Yaşı da daha 20

celtic neden savunma oyuncusu aradı gene kiralama yolunu seçti celtic cok macını izledim gecen sene saatli bomba cok savruk.

7can61
01.09.2015, 17:42

Ya işte laf ola beri gele, geçmedi şu karın ağrıları. Yazanı adam yerine koyamadığımdan cevap da vermedim sen de öyle yap.

tonya55
01.09.2015, 17:45
takımımız cok iyi beyler galatasaray sevdalısı olan bazı arkadaslar var yakaladım.mbia tam bir lider hücum hattı cardoso da dönüs yaptı zenginlesti marin bekledigimdende iyi cıktı daha douglas gelicek erkan zengin yusuf hepsi cok formda stadı doldurmalıyız herkes elini tasın altına sokmalı kulübe gücümüzün yettigi kadar destek olalım.

61ronin61
01.09.2015, 17:45

renkdaş ikinci yediğimiz golde kapadığı köşeden üstüne gelen kafa vuruşunu içeri aldı yaa.

hani akhisarlı diğer köşeye vursa hatası yok dicemde direk kapadığı köşeden üstüne geldi o vuruş.

ayrıca o yan ortaya açılmayarakta hatalı.zaten yan ortalarda hep kaleye gömülüyor bu onur.

Yiğit SARI
01.09.2015, 17:48

Ben anlamıyorum gerçekten adam kalenin dibinden kafa vurmuş beklenmedik bi hatayla öyle bi refleks yok yani her zaman olmaz. Buna hata denmez talihsizlik denir en fazla

Yiğit SARI
01.09.2015, 17:49
beni itibarsızlaştırmayı başaramıyacaksınız senin gibi üstüme oynayan 4-5kişi daha var 3 nü engelledim sende yakınsın engellenmeye o zaman zaten cevap yazamassın mutlu olursun.

Yaz yorumunu da ben sana Mustafa diyorum sen bana Onur diyorsun.

Hüdai Pervaneli
01.09.2015, 17:50
Bizim Transferler bitti Gaysenin Transferlerimi konusuluyor

Berke6198
01.09.2015, 17:51

Hataya en yatkın ikili olacaklar...

ANIL
01.09.2015, 17:58

Bu tür futbolcular yüksek özgüvenleri nedeniyle hata yapıyorlar. Bizdeki Bosingwa'da DC oynarken böyle. Topla çıkarken hatası çok oldu. Ama şu gerçek bu tür defans oyuncuların varsa defansı orta sahaya en yakın yerde kurmak mümkün oluyor. Alanı daraltma ve dönen topar konusunda inanılmaz faydalılar.

Ahmet Hamza
01.09.2015, 18:00
İyi kaleci gol yemez diyorlar herhalde.

İlkhan

Attım fava bekliyorum :D

Bahadır Şimşek
Abartmayin o kadar. Oynamaya baslasinlar gorelim hep birlikte...

bordomavi1
01.09.2015, 18:03

Bu tür futbolcular yüksek özgüvenleri nedeniyle hata yapıyorlar. Bizdeki Bosingwa'da DC oynarken böyle. Topla çıkarken hatası çok oldu. Ama şu gerçek bu tür defans oyuncuların varsa defansı orta sahaya en yakın yerde kurmak mümkün oluyor. Alanı daraltma ve dönen topar konusunda inanılmaz faydalılar.

Yumlu-Douglas'da aynı bunlar gibi hataya çok yatkın olucaklar. Douglas-Medjani daha verimli olur.

Emrah Erata
01.09.2015, 18:05
Ben anlamıyorum gerçekten adam kalenin dibinden kafa vurmuş beklenmedik bi hatayla öyle bi refleks yok yani her zaman olmaz. Buna hata denmez talihsizlik denir en fazla
Bu yanlışa yanlış demeyi kişi ayırt etmeksizin ne zaman söyleyebileceğiz acaba.

Senin de söylediğin gibi "adam kalenin dibinden topa vurmuş" eee sen kalecisin, senin bölgen, çık al topu. Neden almıyorsun? Cevap vereyim: Onur 27 yaşına geldi ve hala daha 20 sinde yaptığı gibi yan toplarda HATA yapıyor. Bunu 7 senedir düzeltemedi. Tıpkı topu oyuna sokamadığı gibi.

Şimdi ben bunları söyledim diye Onur düşmanı olmam. Gördüğüm hatalarını açık açık söylüyorum sadece. Aynen yaptığı harikulade kurtarışlarda onu göklere çıkardığım gibi.

Keşke bu hatalarını çalışarak düzeltse de böyle goller yemesek.

Sağlıcakla kalın...

Courage
01.09.2015, 18:06

10 hafta sonra mı gidiyormuş?

İlkhan
01.09.2015, 18:09
Şu hale bak... Bir de hedef şampiyonluk he? Biri çıkar ts fener şeyli kalem, kalemkutu şeylerini paylaşır, diğeri çıkar bunlar yalancı der, başkası gelir onları yalanlar... Bu taraftara şampiyonluk falan hikaye... Geçiniz!

halil ibo
01.09.2015, 18:13
Gözardı edilen birşey var.Bosingwa döndüğünde stoperde kendisine yer bulacaktır. :)
Abartıldığı gibi bir stoper sorunu inşallah yaşamayacağız.
Sağ ve sol açıkta sııkıntı yaşarız gibime geliyor.
Yani etkin kullanma da Yusuf ve Erkan sorunlular.(Şimdilik golleri ile taşıyorlar takımı inşallah böyle devam ederler.)

İlkhan
01.09.2015, 18:21
https://pbs.twimg.com/media/CN08hyGUkAAKi_8.jpg

Reis :D

**

Bosingwa futbolu burada bırakmalı, teknik ekibe girmeli. Onun futbol bilgisi bize çok şey katar.

U.Sadıkoğlu
01.09.2015, 18:22
Bazı yorumları okuyunca gerçekten aynı takımı izlediğimizi ve aynı oyuncuları değerlendirdiğimizi düşünmüyorum...

Ligin en iyi tandemi bizde şu anda herkesle tartışabilirim bunu...

ensarusta
01.09.2015, 18:29
papy 6,5 milyon euro ya transfer olmuş yazıyor transfermarket

61ronin61
01.09.2015, 18:30
Ya işte laf ola beri gele, geçmedi şu karın ağrıları. Yazanı adam yerine koyamadığımdan cevap da vermedim sen de öyle yap.

bu cevap banamı .

banaysa

sen adam değilsin midemek istiyorsun bana.

Courage
01.09.2015, 18:33
Soner'in sözleşmesini kulüp tek taraflı feshetse ne kadar tazminat öder?

benim anlamadığım kulübte bir Allahın kulu şu adamı kenara çekip gitmesi için konuşmaz mı? Korkarım ki böyle bir konuşma hiç yok ve daha kötüsü hala daha bu adamın bir halt olacağına dair umutlar var.

Tribündende tepki görümüyor. Bizde en çok defans ve forvet küfür yer bu net. Misal Mustafa ortasaha oynasın kimse bu kadar eleştirmeyecekti. Adam resmen arada kaynıyor paraları da götürüyor. Olacak iş değil!

Emrah Erata
01.09.2015, 18:39
papy 6,5 milyon euro ya transfer olmuş yazıyor transfermarket
4 M Sterlin ne yapıyorsa ona gitti.

DeAgLeMaNyAq
01.09.2015, 18:40
Yatabare'nin maaşını ödememiz kaydıyla 950 bin euroya kiralanmasını eleştiren ve böyle bir transferin Türkiye'de örneği yok diyenleri görmek isteriz...

Profesyonel futbolcularımızdan Blerim Dzemaili'nin 2015-2016 sezonu için Cricket and Football CLUB S.p.A. (Genoa)'ya geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Genoa Şirketimize geçici tansfer bedeli ödemeyecektir. Ayrıca kiralama dönemi içerisinde oyuncunun 2.100.000 EUR olan sabit transfer ücretinin 1.300.000 EUR'luk kısmı Şirketimizce ödenecektir.

Kazım Bostan
01.09.2015, 18:41
benim anlamadığım kulübte bir Allahın kulu şu adamı kenara çekip gitmesi için konuşmaz mı? Korkarım ki böyle bir konuşma hiç yok ve daha kötüsü hala daha bu adamın bir halt olacağına dair umutlar var.

Tribündende tepki görümüyor. Bizde en çok defans ve forvet küfür yer bu net. Misal Mustafa ortasaha oynasın kimse bu kadar eleştirmeyecekti. Adam resmen arada kaynıyor paraları da götürüyor. Olacak iş değil!

ben eminim kendisiyle biçok kez konuşulmuştur. hatta bırak konuşmayı 2 transfer sezonudur yollamaya çalışıyoruz gitmiyor, geçen sezon da karabükle anlaştı daha az para veriyollar diye gitmedi son anda caydı. bu sezon da süleyman hurma gönderemiyoruz diyor.

şehri dar etmeleri lazım bu adama ama gidip yusuf'u erkan'ı musa nizam'ı ıslıklar bizimkiler.

selcuk
01.09.2015, 18:46
Yatabare'nin maaşını ödememiz kaydıyla 950 bin euroya kiralanmasını eleştiren ve böyle bir transferin Türkiye'de örneği yok diyenleri görmek isteriz...

hocam benimi ima ediyorsun
ben öyle kiraliyacagima 3. forvet olarak tutmak daha yararli olabilirdi yazmistim

Poor
01.09.2015, 18:53
Bu denayer daha 20 yaşında bence de cok guven vermiyor.

Asil gs su alman groskroys mudur nedir onu alamazsa biter.
Melo da yok ortasahayi bidaha toparlayamazlar.

Dursun Ali Bahçekapılı
01.09.2015, 18:55
Galatasaray, Kevin Grosskreutz transferinde kagıtları göndermekte geç kaldıgı için transferin iptal edilecegi iddiaları var twitterda

Emre İskender
01.09.2015, 18:56
Uslu uslu tartışın kavga etmeyin :)

Gol yemek hatalar zinciri zaten birileri hata yapacak ki birileri gol atsın...

Courage
01.09.2015, 18:56
ben eminim kendisiyle biçok kez konuşulmuştur. hatta bırak konuşmayı 2 transfer sezonudur yollamaya çalışıyoruz gitmiyor, geçen sezon da karabükle anlaştı daha az para veriyollar diye gitmedi son anda caydı. bu sezon da süleyman hurma gönderemiyoruz diyor.

şehri dar etmeleri lazım bu adama ama gidip yusuf'u erkan'ı musa nizam'ı ıslıklar bizimkiler.

Şimdi aynısı bana yapılsa 1 dk durmam diyeceğim ama biz onun kazandığı parayı kazanmadığımız için göbekten konuşmuş olacağız.

Ailesi yada sözünü dinlediği birilerini devreye sokup göndermeli bu insanları. Sadece Soner özelinde değil diğerleri içinde aynı şey.

selcuk
01.09.2015, 19:01
Uslu uslu tartışın kavga etmeyin :)

Gol yemek hatalar zinciri zaten birileri hata yapacak ki birileri gol atsın...

ceza ver banada kurtar sunlardan
nedir bu yav
burasi transfer basligi degilmi
zorlan ceza yiyecem

Emre İskender
01.09.2015, 19:01
Bu arada tartısmaya ilgili başlıkta devam edelim lütfen...

STSL 3. Hafta l TRABZONSPOR 2-2 Akhisar Belediyespor l Maç Sonucu
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=50686

61ronin61
01.09.2015, 19:02
ceza ver banada kurtar sunlardan
nedir bu yav
burasi transfer basligi degilmi
zorlan ceza yiyecem

tabiiii 15 günlük araya girdik yaa:D

kimse cezadan korkmuyor:D

61ronin61
01.09.2015, 19:03
Bu arada tartısmaya ilgili başlıkta devam edelim lütfen...

STSL 3. Hafta l TRABZONSPOR 2-2 Akhisar Belediyespor l Maç Sonucu
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=50686

iyide sayın adminim transfer sezonu kapandı bizde alakasız yazmıyoruz futbolcu analizi yapıyoruz .

selcuk
01.09.2015, 19:03
tabiiii 15 günlük araya girdik yaa:D

kimse cezadan korkmuyor:D

11 yilda 1 kez ceza yemis adama bunu yaziyorsun

Emre İskender
01.09.2015, 19:04
iyide sayın adminim transfer sezonu kapandı bizde alakasız yazmıyoruz futbolcu analizi yapıyoruz .

Onun için de futbolcularımızın başlığı var :)

ayrıca adminim nedir yav sayın müdürüm der gibi :)

61ronin61
01.09.2015, 19:08
11 yilda 1 kez ceza yemis adama bunu yaziyorsun

bence gereksiz yere agresiflik gösteriyorsun .

bende görüşümü yazdım ama sen beni aşağıladın ayıp ettin.

bak ben sana bişey yazmadım.

dünde litllee finger bana yalaka dedi yedi cezayı.

rehageer de uğraştı oda yedi cezayı ben hiç ağzımı bozmadım.

ama bugün 7can61 bana sen adam değilsin dedi o yemedi cezayı bu durumuda adminlerin adaletine bırakıyorum zaten 7can61 cevapta yazamadı kaçtı.

Hüdai Pervaneli
01.09.2015, 19:09
Sayin Adminim Müsaitseniz bi Aksamda bana ayirirmisiniz :):)

61ronin61
Onun için de futbolcularımızın başlığı var :)

ayrıca adminim nedir yav sayın müdürüm der gibi :)

valla ne desem bende bilmiyorum yöneticim mi desem acaba sayın adminim:D

61ronin61
Sayin Adminim Müsaitseniz bi Aksamda bana ayirirmisiniz :):)

:D

DeAgLeMaNyAq
01.09.2015, 19:11
hocam benimi ima ediyorsun
ben öyle kiraliyacagima 3. forvet olarak tutmak daha yararli olabilirdi yazmistim

Yok mesajını görmedim bile. Cevat Kol dalga geçiyordu... :)

selcuk
01.09.2015, 19:12

ama bugün 7can61 bana sen adam değilsin dedi o yemedi cezayı bu durumuda adminlerin adaletine bırakıyorum zaten 7can61 cevapta yazamadı kaçtı.
hangi lafimn asagaladi seni
raporlada ceza versinler
yazdiklarini okuma acisini cekmem daha
örnekler nerede
adama camur atmasini biliyorsun
örneklendirin
dediginiz lafin arkasinda durun
böyle konu degiserek olmuyor bu isler
gir yumlu basligina bak ben elestirdimmi nasil tek tek herseyi ortaya seriyorum
sizin gibi camur atip bir kenara cekilmiyorum

ve evet
mesele onursa ekstra bir heycanliyim
hakli olarak

Yok mesajını görmedim bile. Cevat Kol dalga geçiyordu... :)
hocam kaale alma o adami
ne yazdigini kendi bilmiyor

Hakan Yeşilyurt
01.09.2015, 19:14
ne ediyorsunuz?? buralar ıssız

Mustafa Calik
01.09.2015, 19:20
Melo'nun KAP'i dikkatimi cekti.

Profesyonel futbolcularımızdan Felipe Melo De Carvalho'nun transferi konusunda F.C. Internazıonale Milano S.p.A. (Inter) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Inter kulübü Şirketimize 3.700.000 EUR bonservis bedeli ile 2017-2018 sezonu sonuna kadar UEFA şampiyonlar ligi gruplarına katılmaya hak kazandığı her dönem için 500.000 avro bonus ödeyecektir. Ayrıca oyuncuya sözleşme fesih bedeli olarak Şirketimiz tarafından 657.500 EUR ödenecektir.

Melo'yu 3,7 milyon €'ya sattilar ve kendisine 657.500 € fesih bedeli ödenecek. Böylesini ilk defa görüyorum bu ne demek olabilir ?

Emrah Erata
01.09.2015, 19:20
ben sana mac kurtardimi sormadim

1 hatali yedigi gol yüzünden mac kayipettigimizin örnegini koy buraya
1 kalecinin ön direge ortayi cikip aldigi örnegi koy buraya

ben avusturya performans merkezlerinde altyapi egitimi aldim bir hastalik yüzünden birakana kadar
u14 avusturya sampiyonun kalecisiyim, 1996 yili

bana örnek göster

anlamiyorsan dil uzatma adama
Ben sana Onur'un yan toplarda ve topu oyuna sokmada hataları olduğunu söylüyorum. Ve bunları senelerdir düzeltemediğini söylüyorum. O kadar eğitim almışsın hayır böyle bir şey yok diyebiliyor musun?

Bana örnek göster deyip durmuşsun. Benim o kadar vaktim yok. Bütün maçları şimdi analiz edip, Onur burda hata yapmıştı. Al sana demeye. En son yediği yan top bana göre onun hatası. Top, resimde de görüldüğü gibi pekala Onur'un alabileceği bir noktaya düşüyor. Önü açık, çıkıp alabilir.

Sadece onun da değil. Rodellega o topa hareketlenirken mal gibi o alanı boş bırakan Aykut'un da.

Neyse sen o kadar eğitim almışsın ama Onur'un bu kronikleşen hatalarına yok böyle bir şey diyorsan hayde eyvallah. Ben burda boşuna nefes harcamayayım.

61ronin61
01.09.2015, 19:24
hangi lafimn asagaladi seni
raporlada ceza versinler
yazdiklarini okuma acisini cekmem daha
örnekler nerede
adama camur atmasini biliyorsun
örneklendirin
dediginiz lafin arkasinda durun
böyle konu degiserek olmuyor bu isler
gir yumlu basligina bak ben elestirdimmi nasil tek tek herseyi ortaya seriyorum
sizin gibi camur atip bir kenara cekilmiyorum

ve evet
mesele onursa ekstra bir heycanliyim
hakli olarak

hocam kaale alma o adami

raporlama gibi hareketleri karakterime yakıştıramam renkdaşımı ispiyon etmek bana yakışmaz.çok çok nadir binde bir beni çok sinirlendirirse yaparım ama binde bir.

git akyazı stadının basamakları say dediğin mesaj vardı ama silinmiş demek adminlerde farketmiş aşağıladığını:)

onuru eleştirmek çamurmu dur. sen deki 3 maçta hatalı gol yemedi ok o zaman ama adil ol.

rabatoçni-bjk-akhisar.

çamurla alaksı yok hatalı işte renkdaş formsuz .ben bunları yazdım.sende öyle bir yazıyorsun ki sanki ben onura berbat kaleci çok kötü kaleci maçı sattı yazmışım gibi laf diyorsun.

aramızdaki fark şu benim için öncelik trabzonspordur ne dedim babam olsa eleştiririm. ama sen de dokunulmaz insanlar var bu çok tehlikeli .

Murat KARAKURT
01.09.2015, 19:27

Profesyonel futbolcularımızdan Felipe Melo De Carvalho'nun transferi konusunda F.C. Internazıonale Milano S.p.A. (Inter) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Inter kulübü Şirketimize 3.700.000 EUR bonservis bedeli ile 2017-2018 sezonu sonuna kadar UEFA şampiyonlar ligi gruplarına katılmaya hak kazandığı her dönem için 500.000 avro bonus ödeyecektir. Ayrıca oyuncuya sözleşme fesih bedeli olarak Şirketimiz tarafından 657.500 EUR ödenecektir.

Melo'yu 3,7 milyon €'ya sattilar ve kendisine 657.500 € fesih bedeli ödenecek. Böylesini ilk defa görüyorum bu ne demek olabilir ?
Aslında bonservis bedeli 3.000.000 EUR demek oluyor.... :D

Giallorossi
01.09.2015, 19:29

gs'den alacaklari vardir giderken bir kismini vermislerdir diger kismini ödemezler

selcuk
01.09.2015, 19:32
Ben sana Onur'un yan toplarda ve topu oyuna sokmada hataları olduğunu söylüyorum. Ve bunları senelerdir düzeltemediğini söylüyorum. O kadar eğitim almışsın hayır böyle bir şey yok diyebiliyor musun?

Bana örnek göster deyip durmuşsun. Benim o kadar vaktim yok. Bütün maçları şimdi analiz edip, Onur burda hata yapmıştı. Al sana demeye. En son yediği yan top bana göre onun hatası. Top, resimde de görüldüğü gibi pekala Onur'un alabileceği bir noktaya düşüyor. Önü açık, çıkıp alabilir.

Sadece onun da değil. Rodellega o topa hareketlenirken mal gibi o alanı boş bırakan Aykut'un da.

Neyse sen o kadar eğitim almışsın ama Onur'un bu kronikleşen hatalarına yok böyle bir şey diyorsan hayde eyvallah. Ben burda boşuna nefes harcamayayım.

o top kafayi vuran adamdan öncede kafaylan alinabilecek seviyede
kaleci oraya cikamaz
yazdigim gibi cikan kaleci gördüysen örnek ver
adami kötülemeye zamanin var ama

onur 2010dan beri 1. sinif kalecilik yapiyor bize
kaleciliginin siri teknigi degil
dünyanin en hizli kalecisi olmasi
33 kms lik cikislari var
takimimizda cogu saha oyuncumuzdan hizli onur
evet yan toplarda zaafi var
ama bizde büyük takimiz
cogu yedigimiz atak kontra
okadar orta atilmiyor
hatasiz kulda yoktur

bire birde bukadar hizli olmasi forvetin bütün hesaplarini alt üst ediyor
cepheden sutlarda hizi sayesinde ek adim atabiliyor bunun sayesinde topa daha mekezi ucus yapiyor, buda onura yeni toplarin ek falsolarina reaksiyon zamani taniyor

bu adam 15 milyon avroluk teklifi zamaninda elinin tersinlen itti bu takimda kalmak icin
5 sene icinde8-10 hatali yedigi gol var
hic biri yüzünden maglup olmadik
rabotnickiye sadece elendik, ama yenilmedik

bu adam bulunmaz nimet bu takim icin
hem kaleciligi hem karekteri

gs'den alacaklari vardir giderken bir kismini vermislerdir diger kismini ödemezler

bencede
kulübe geri kalan hakedisini hibe etmistir

Travelair
01.09.2015, 19:34
Aykut orayı boşaltsın, Yumlu uzaktan seyretsin Constant yakından seyretsin Onur bütün bunları tahmin edip ışınlansın kurtarsın topu. Bence Onur'a haksızlık olur

61ronin61
01.09.2015, 19:37
kaleci oraya cikamaz

33 kms lik cikislari var
ama bizde büyük takimiz
okadar orta atilmiyor
hatasiz kulda yoktur

cepheden sutlarda hizi sayesinde ek adim atabiliyor bunun sayesinde topa daha mekezi ucus yapiyor, buda onura yeni toplarin ek falsolarina reaksiyon zamani taniyor

bu adam 15 milyon avroluk teklifi zamaninda elinin tersinlen itti bu takimda kalmak icin

bencede

nasıl kontra yaa rabotoçni maçında rakip orta sahdan ortaladı gol oldu

bjk maçında qeresma kornerin ordan vurdu anormal garipbirgol oldu.

akhisar maçında kornerden çıkmadı gömüldü çizgiye gol oldu.

bunların hangisi kontradan yenmiş gol.

DeAgLeMaNyAq
01.09.2015, 19:38
hocam kaale alma o adami

Aldığımdan değil de üzülüyorum. Yerel basın muhalefetten ibaret olmamalı. Geçen Yatabare'nin bizden aldığı ücret konusunda da yanlış haber yaptığını söylemiştim. Dün de başkası aynı soruyu sordu siz 2.1 milyon euro alıyor diyordunuz ama adamın 1 milyon euro aldığı KAP'ta yazıyor diye. O da ne fark eder diye cevap verdi. Arkadaş iyi güzel de o vakit niye 2.1 milyon euro aldığı için hiçbir yere gitmek istemiyor diye haber yapıyorsunuz...

Alacağı olsa yazmaya gerek duymazlar. Sow nasıl satıldığında 1 milyon euro kendine aldıysa Melo'da bir şekilde komisyon aldı. Amrabat'ta GS'ye giderken bonservis ücretinin % 10'unu alır diye sözleşmesinde madde vardı ama GS'ye kıyak yapıp ondan feragat etmişti...

selcuk
01.09.2015, 19:40
nasıl kontra yaa rabotoçni maçında rakip orta sahdan ortaladı gol oldu

bjk maçında qeresma kornerin ordan vurdu anormal garipbirgol oldu.

akhisar maçında kornerden çıkmadı gömüldü çizgiye gol oldu.

bunların hangisi kontradan yenmiş gol.

ben kontradanmi yazdim o gol
dogru oku

raporlama gibi hareketleri karakterime yakıştıramam renkdaşımı ispiyon etmek bana yakışmaz.çok çok nadir binde bir beni çok sinirlendirirse yaparım ama binde bir.

git akyazı stadının basamakları say dediğin mesaj vardı ama silinmiş demek adminlerde farketmiş aşağıladığını:)

onuru eleştirmek çamurmu dur. sen deki 3 maçta hatalı gol yemedi ok o zaman ama adil ol.

rabatoçni-bjk-akhisar.

çamurla alaksı yok hatalı işte renkdaş formsuz .ben bunları yazdım.sende öyle bir yazıyorsun ki sanki ben onura berbat kaleci çok kötü kaleci maçı sattı yazmışım gibi laf diyorsun.

aramızdaki fark şu benim için öncelik trabzonspordur ne dedim babam olsa eleştiririm. ama sen de dokunulmaz insanlar var bu çok tehlikeli .
mesaj aynen duruyor
mac basligina tasindi

raporlamada ispiyonculuk degil, forumun seviye ugrasinda destektir
foruma hizmet bir nevi

Emrah Erata
01.09.2015, 19:44
kaleci oraya cikamaz

33 kms lik cikislari var
ama bizde büyük takimiz
okadar orta atilmiyor
hatasiz kulda yoktur

bencede
Kardeşim ilk bölüm hariç altına imza atıyorum. Benim derdim Onur'u karalamak değil, nasıl kurtardığı toplarla, aldığı maçlarla, ADAMLIĞIYLA bu yaşta efsane derecesine çıkıyorsak yanlışlarını da söyleyebilelim ve bunu birbirimizi ve eleştirdiğimiz kişiyi kırmadan yapabilelim. Olay budur.

Benim gözümde herkes eleştirilebilir, çünkü hatasız kul olmaz. Bakın eleştiri dedim HAKARET değil. Kimsenin kimseye özellikle de tanımadığı kişilere hakaret etme lüksü yoktur.

Umarım anlaşılabilmişimdir. Bu başlığa verdiğim huzursuzluktan dolayı özür dilerim. Sağlıcakla kalın...

61ronin61
01.09.2015, 19:49
ben kontradanmi yazdim o gol
dogru oku

mesaj aynen duruyor
mac basligina tasindi

raporlamada ispiyonculuk degil, forumun seviye ugrasinda destektir
foruma hizmet bir nevi

çoğu yediğimiz atak kontradan yazmışsın ne demek istedin o zaman.sonuçta onurun yediği golleri konuşuyoruz.

bence raporlama yüzde 60 gıcık olduğun adama ceza verdirme zevkini tatmak istemektir.

yüzde 40 ise küfür eden aşağılayan hakaret eden sataşan insanların hakettiği bir durumdur.

çok iyi biliyorum kendim için yazayım iyide kötüde yazsam beni özellikle raporlayanlar var.zaten rep puanlamasında görüyorum hep aynı kişiler .Kesinde raporluyorlardır.

pratik çözümü buldum 5 sabit kişi var ne yazarsam yazayım eksi veren.3 ünü engelledim artık o zevki tadamıcaklar .

selcuk
01.09.2015, 20:00
https://pbs.twimg.com/media/CN1SrFoWcAE7XJ-.jpg:D:D:D
BREAKING NEWS: Manchester United Make Reported Late £26.4m Swoop for Hakan Calhanoglu

https://pbs.twimg.com/media/CN08JONU8AAuU-9.jpg:large

Enes Coşkun
01.09.2015, 20:04
Ibarbo Watford ile imzalamış...

DURAS
01.09.2015, 20:05
Bazı yorumları okuyunca gerçekten aynı takımı izlediğimizi ve aynı oyuncuları değerlendirdiğimizi düşünmüyorum...

Ligin en iyi tandemi bizde şu anda herkesle tartışabilirim bunu...

Douglas iyi de yanındakilerin büyük eksiklikleri var... Akhisar'dan yenilen 2 golde de korkunç stoper hataları var. Bence yumlu bahsedilen kadar kötü bi stoper değil, tüm Anadolu takımlarında buna Bursa da dahil rahatlıkla onbir oynar ama bizlik bir adam değil. Kaç senedir Trabzon forması giyiyorsun ama hala pozisyon alma Zayıf, oyun okuma Zayıf... Aykut'ta ha keza. Douglasın yanında oynayacak Eldeki stoperlerden en iyisi bana göre medjanidir. Ancak bu seferde çok ağır bir tandem oluyor. Stoper alamayacaksak bosingwayı oraya çekmek en mantıklısı. İnşallah Kasım'da geri döner...

61ronin61
01.09.2015, 20:09

**

Bosingwa futbolu burada bırakmalı, teknik ekibe girmeli. Onun futbol bilgisi bize çok şey katar.

renkdaş cavanda nın bu foto nerde çekilmiş.

kyodou
01.09.2015, 20:24
Kim ne derse desin, yersiz konular açsa da ronin bu başlığa renk katıyor. :D

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlkhan
01.09.2015, 20:39
Transfer sezonundan sonra bu başlık bitmiş. Kesin bilgi. Bitmiş.

Antonio
01.09.2015, 20:55
adamım jelavic 4 milyona euroya west hama gitmiş . ndoye yerine bu adamı çok istemiştim.

Antonio
01.09.2015, 20:56
Ibarbo Watford ile imzalamış...

bize gelseydi jaja etkisi yapardı. tam bizlik adamdı.

Laziobass
01.09.2015, 21:00
Burada herkesin beğendiği Okay yanında Mbia gibi bir usta olmasa bu kadar parlayabilir miydi?
Yada şöyle sorayım, orta sahamız Atik-Okay şeklinde olsaydı neler konuşuyor olurduk?

Defanstakiler bir Okay seviyesinde olmayabilir ama yanında Douglas gibi bir usta oynayınca o kadar sırıtmayacaktır.
Gönül isterdi elbet 2 sağlam defans olsun gol yememek garanti olsun ama bu şekilde de çok sıkıntı olmaz.
Transfer bitti, artık onu bunu eleştirmeyi bırakıp taraftarlığı düzgün bir şekilde yapma zamanı.

bordomavi1
01.09.2015, 21:09
Takımda yeri garanti olan oyuncular Onur, Mbia, Douglas ve Cavanda. Her maçta her taktik de her sistem de her diziliş de yerleri garanti bu oyuncuların.

Fatih Birinci
01.09.2015, 21:09
Ronin61 nickli arkadaş troll galiba

Laziobass
01.09.2015, 21:11
http://www.footballuser.com/formations/2015/09/1327438_Trabzonspor.jpg

DEEP BLUE
01.09.2015, 21:15
mustafa yumlu bu ligin en iyi stoperlerindendir bence galatasaraylı semih kayadan iyi stoperdir gelişime acıktır ama yerinde sayıyor.

Kardeş, omega 3 haplarında kampanya olabilir bu ara..

61ronin61
01.09.2015, 21:16

kadro çok iyi ama bu kadro iç sahada uygun gibi.bu düzen 3-5-2

umarım o göbekteki douglus cavanda kadar hızlıdır.

Manu61
01.09.2015, 21:17

Üçlü defans oynanacaksa orada Constant'ın işi yok. Yazık olur sonra.

Alphan Altun
01.09.2015, 21:20
Aykut orayı boşaltsın, Yumlu uzaktan seyretsin Constant yakından seyretsin Onur bütün bunları tahmin edip ışınlansın kurtarsın topu. Bence Onur'a haksızlık olur

Üstad, Constant sol tarafı idare edebilir mi?

Özellikle ''idare'' olarak soruyorum.

Bardağın dolu tarafı, İshak-Musa'dan sonra çağ atladı.

Yine bardağın dolusu, Cale kadar oynar diyebiliriz.

Ama geçen sene olduğu gibi teknik ekiple,yönetimle ya da takımla sorun yaşayıp yarıyolda bırakma ihtimali veya pozisyonunu yadırgayıp verimsiz olma riskini göze aldığımız zaman devre arası buraya bir takviye gerekir mi?

61ronin61
01.09.2015, 21:27

trollerde duygu sevgi yoktur.

bu kadar aşağılanan dışlanan dalga geçilen bir insan trol olamaz.(çünkü trol bunu kabul etmez terk eder o bölgeyi ama ben hep burdayım)

olsa olsa trabzonspor sevgisinden tüm yukarıdaki yazdığım olumsuzları bağrına taş basıp ses çıkarmayan gerçek bir trabzonspor sevdalısı olabilir.

herkesi çok sevmeme rağmen neden seviyorum herkes trabzonsporlu bu benim için çok önemli aynı gemideyiz aynı acıları aynı kaderi paylaştık hep.

burda bana saldıran kötü yazanlarıda seviyorum bir babanın bir annenin çocuğunu sevdiği gibi.

özel fan grubum oluştu beni raporlayanlar eksileyenler sataşanlar hakaret edenler halbuki ben hepsini severken bunu yaptılar .

Kolpacı
01.09.2015, 21:28

evcil trol :D

61ronin61
01.09.2015, 21:29
evcil trol :D

:D alem adamsın be kanka:D

hapishane arkadaşım benim:D

kudu_89
01.09.2015, 21:31
forum.61ronin61.net yeni sitemiz hayırlı olsun.

Travelair
01.09.2015, 21:36
Constant sol tarafı idare edebilir mi?

Özellikle ''idare'' olarak soruyorum.

Bardağın dolu tarafı, İshak-Musa'dan sonra çağ atladı.

Yine bardağın dolusu, Cale kadar oynar diyebiliriz.

Ama geçen sene olduğu gibi teknik ekiple,yönetimle ya da takımla sorun yaşayıp yarıyolda bırakma ihtimali veya pozisyonunu yadırgayıp verimsiz olma riskini göze aldığımız zaman devre arası buraya bir takviye gerekir mi?

Bence Constant yetenekli ama "Geniş" davranan bir futbolcu. Çok rahat. Bu kadar rahatlık iyi değil. Milan'ın taraftarının da Constant'tan hoşnut olmadığını düşünürsek benim için de soru işareti. İdare edebilir belki ama etrafındaki herkes ona fazla iş bırakmazsa. Bosingwa'nın geri döneceğini varsayarsak belki oraya Cavanda çekilir 2. yarı. Ben olsam Constant'a güvenmem ama şu aşamada sol bekte kullanılmaya mecburen devam edileceğini düşünüyorum. Önündeki kanat yanındaki stoper, orta göbek çok iş bırakmaması lazım. Takviyeyi orta bölgelere yapmaları daha muhtemel (Stoper/Orta/Forvet)

DEEP BLUE
01.09.2015, 21:39
Ronin can... Senin işsiz olduğunu düşünenler var ama bence asgari ücretle adam tutup 7/24 forumda yazdırabildiğine göre iyi kazanan ve meşgul birisin... Stat ne alemde?

Oruç
01.09.2015, 21:43

**

Bosi:"Sen(Cavanda) kaç beni tanıdılar."

61ronin61
01.09.2015, 21:46
Ronin can... Senin işsiz olduğunu düşünenler var ama bence asgari ücretle adam tutup 7/24 forumda yazdırabilecek kadar kazanan meşgul birisin... Stat ne alemde?

:yattara2: sen bir kralsın deep.aynı zamanda kalbinde çok temiz.bana gerçekten hakettiğim değeri veren nadir kişilerden birisin.özel bir kalpsin.

stadı çok yazdım biliyorsun ama hiçbişey değişmedi gördüğün gibi sonunda kırmızıyada boyadılar .çadır bezinide geçirdiler etrafına.

ya bildiğin mainz satadını yapıyorlar işte .ben duyarlı bir trabzonspor taraftarı olarak isyan ettim hiçbirşey değişmedi benim yazdığım gibi yüz kişi daha yazsaydı o başlıkta çok şey değişebilridi.

farkındaysan stad hakkında yazdığım herşeyde haklı çıktım.

tabi bazen saçmaldım da:D

61ronin61
01.09.2015, 21:50
Ronin can... Senin işsiz olduğunu düşünenler var ama bence asgari ücretle adam tutup 7/24 forumda yazdırabildiğine göre iyi kazanan ve meşgul birisin... Stat ne alemde?

pardon yanlış okumuşum 7-24 forumda yazdırabilecek diye okudum .

ne demek istiyorsun sen 7-24 forumda yazdırabildiğine göre diyerek.

DEEP BLUE
01.09.2015, 21:53
:yattara2: sen bir kralsın deep.aynı zamanda kalbinde çok temiz.bana gerçekten hakettiğim değeri veren nadir kişilerden birisin.özel bir kalpsin.

stadı çok yazdım biliyorsun ama hiçbişey değişmedi gördüğün gibi sonunda kırmızıyada boyadılar .çadır bezinide geçirdiler etrafına.

ya bildiğin mainz satadını yapıyorlar işte .ben duyarlı bir trabzonspor taraftarı olarak isyan ettim hiçbirşey değişmedi benim yazdığım gibi yüz kişi daha yazsaydı o başlıkta çok şey değişebilridi.

farkındaysan stad hakkında yazdığım herşeyde haklı çıktım.

tabi bazen saçmaldım da:D

Mersi Roninciğim. Stat konusunda seninle çok omuz omuza çarpıştık. Fatih Ç vardı, hep laf sokuyordu bize. Seni çok seviyor o çocuk aslında. Bi türlü itiraf edemedi.

gurur6134
01.09.2015, 21:55

Hahaha..deep bluenin temiz kalbi karardi birden efsanesin ronin..

DEEP BLUE
01.09.2015, 21:55

Sana kızanlara karşı senin adına ironi yaptım Roninciğim. Kötü bir amacım yoktu.

61ronin61
01.09.2015, 21:57
Mersi Roninciğim. Stat konusunda seninle çok omuz omuza çarpıştık. Fatih Ç vardı, hep laf sokuyordu bize. Seni çok seviyor o çocuk aslında. Bi türlü itiraf edemedi.

valla re diyimde polemik olmasın:D hakkım bitmiş.

bende onu çok severdim .hatta kankardeşim diyordum ona ama çok abarttı beni eksiye düşürme işlerini.yoksa onu engellemezdim.

zaten engelli olan bi fatih ç bi litlee fingerr bidebiri daha .aslında zorla engellettiriyorlar.:D burda kardeş kardeş yazmak varken değişik başka işlerin peşine düşüyorlar sevgili kardeşlerim:)

61ronin61
01.09.2015, 21:58
Sana kızanlara karşı senin adına ironi yaptım Roninciğim. Kötü bir amacım yoktu.

özür dilerim aslında ben yanlış anlamışım.biliyorsun ben bir trolüm:D dengesizim:D

bu aslında gerçek bir ironi herkes bana trol diye diye bende buna bir ironi yaptım.

dengesizde değilim sadece gerçekleri yazıyorum işine gelmeyenler saldırıyor durum bu.

yüregimts
01.09.2015, 22:06
Arkadaslar şu papy chelsea gitmiş bu adama chelsea teklif götürmüş bize gelir mi ... biz şimdi kandırılmış mı olduk ne olduk anlatın bana

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Antonio
01.09.2015, 22:10
papy 3.5 milyon euroya chelseya gitmiş transfermarkt 3.5 yazmış. büyük olasılıkla doğru. eyvahlar olsun fransa liginin en iyi ikinci stoperini 3 kuruş için kaçırdık. bu adamı 15 gün önce alabilirdik. AH ah ah...

61ronin61
01.09.2015, 22:11
Arkadaslar şu papy chelsea gitmiş bu adama chelsea teklif götürmüş bize gelir mi ... biz şimdi kandırılmış mı olduk ne olduk anlatın bana

benim anladığımchelse iletrabzonspor artık kardeş kulüp oldu değerini bilmek lazım istanbul kulüpleri fesatlıklarından çatlıyorlar şu an.

transfere gelirsek benim düşüncemegöre biz bu pappy almaya çalıştık onu istedik ama nantesin uyuz başkanı işe taş koydu futbolcuylada anlaşmıştık.

sonra trabzonsporla chelsenin birbirini çok sevmesinden dolayı:D pappy chelseye gitti.

ya devre arası ya sene sonu bize gelir.

Alphan Altun
01.09.2015, 22:12
Bence Constant yetenekli ama "Geniş" davranan bir futbolcu. Çok rahat. Bu kadar rahatlık iyi değil. Milan'ın taraftarının da Constant'tan hoşnut olmadığını düşünürsek benim için de soru işareti. İdare edebilir belki ama etrafındaki herkes ona fazla iş bırakmazsa. Bosingwa'nın geri döneceğini varsayarsak belki oraya Cavanda çekilir 2. yarı. Ben olsam Constant'a güvenmem ama şu aşamada sol bekte kullanılmaya mecburen devam edileceğini düşünüyorum. Önündeki kanat yanındaki stoper, orta göbek çok iş bırakmaması lazım. Takviyeyi orta bölgelere yapmaları daha muhtemel (Stoper/Orta/Forvet)

Katılıyorum.

Sağ tarafta duyduğumuz güveni duymuyoruz tabii.Bence hoca kurduğu takımın sol bekini doğurmasını bekliyor.Kafasındaki sisteme onu entegre edebileceğine inanıyor gibi hissettim.Çünkü Constant orta saha menşeili bir futbolcu.Cavanda'nın göbek açıldığı zaman ortaya yanaştığını gördük 3 maçta da.Hatta Beşiktaş maçının ikinci yarısında Cavanda neredeyse 3.orta saha gibi oynadı.Belli ki burada oyunu sıkıştırmak gibi bir düşüncesi var.Ama dediğiniz gibi Constant'ın ''genişliği'' burada en büyük problem.

DEEP BLUE
01.09.2015, 22:20
Hurma Pappy'e 250 bin daha vermeyerek kendi parasını kurtardı. Aferin Hurma'cığım. Gerçekten iyi blöf çektin uşağa. Ama yemedi. Olsun yiyecek stoper var takımda. Onunla evcilik oynarsınız artık.. 156 binin 6'sını kestim de istersen. Yine de tamam diyecektir. Yerim sizi yaa...

Alphan Altun
01.09.2015, 22:30
Hurma Pappy'e 250 bin daha vermeyerek kendi parasını kurtardı. Aferin Hurma'cığım. Gerçekten iyi blöf çektin uşağa. Ama yemedi. Olsun yiyecek stoper var takımda. Onunla evcilik oynarsınız artık.. 156 binin 6'sını kestim de istersen. Yine de tamam diyecektir. Yerim sizi yaa...

Ümit hoca tek başına hükümet devirecek muhalefet yapıyorsun valla.Haksız da değilsin çoğu konuda ama takım iyi gibi he? Zeki de gitti hem.:)

Biz de bu adama Medine hurmasıdır demiyoruz ama yine de hurma hurmadır, faydası oldu sanki:)

Mustafa Hazıroğlu
01.09.2015, 22:37

Hurma ne yaparsa yapsın eleştiriceksiniz sanırım :alkış:

yüregimts
01.09.2015, 22:38
Helal olsun o zaman tam oldu diyoduk...

Biz bu hakemlere şikecilere taş gibi defanslarla karşılık vermemiz lazımdı.

Ulan ben olsam para almaya mı bakarım yeminle o 250 bini cebimden verirdim.

Kazım Bostan
01.09.2015, 22:38
https://instagram.com/p/7GRb1lw0mp/?taken-by=damendoye

dame n doye saçlarımı sarıya boyatiyim mi diye soruyo yüklenelim. :)

Fatih K.
01.09.2015, 22:39
Transfer dönemi bitti gs transfer yapıyo. Ne ayak bunlar?

Laziobass
01.09.2015, 22:47
Üçlü defans oynanacaksa orada Constant'ın işi yok. Yazık olur sonra.

Sanatçı bu eserinde "savunmamız orta sahada, orta sahayı geçemesinler yoksa gol gelir" demek istemiş :)

Cavanda bu sistemde ileri geri değilde sağa sola koşarak bütün defans boşluğunu kapatacak,
Douglas tecrübesi ve Mbia Okay desteği ile savunmayı tek başına kapatacak,
Bütün taraftarın istediği bütün ofanslar aynı anda sahada olacak,
Beğenilmeyen diğer defanslarda kadroda olmayacak :)

All in one bir kadro, sahada ne yapar bilmem ama kağıt üzerinde çok iş görür :D

Manu61
01.09.2015, 22:53

Biraz uzattıktan sonra boyaması lazım henüz erken. İlk fotoğrafı gibi mesela :)

Kazım Bostan
01.09.2015, 22:56
Biraz uzattıktan sonra boyaması lazım henüz erken. İlk fotoğrafı gibi mesela :)

aynen evet. bi an önce "ev abisi" imajından kurtulmalı. :)

oILZiLDm4UA

-alo s.a. cardozo nasılsın kardeş :D

Mert Oğuzlu61
01.09.2015, 23:04
Transfer dönemi bitti gs transfer yapıyo. Ne ayak bunlar?

Top Fifa daymis onlar karar verecekler ama 48 saniyeye ve sistem kapaliydi (?) Aciklamasina eyvallah derlerse De Gea rezaleti ne olacak, pek farki yok gibi ?

Fifa ne diyecek merak ediyorum. Fifa kabul etmezse komedi var. :)))

Yavuz Bektaş
01.09.2015, 23:10
arkadaşlar takım-futbolcu istatistiklerine ulaşabileceğim bir site var mı

Hakan
01.09.2015, 23:11
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/01/3f6bdfab931760de982298daae880420.jpg

Kaka reyis milli takimdaymis vay be.Geçen sene alacaktınız asıl

DEEP BLUE
01.09.2015, 23:22
Ümit hoca tek başına hükümet devirecek muhalefet yapıyorsun valla.Haksız da değilsin çoğu konuda ama takım iyi gibi he? Zeki de gitti hem.:)

Biz de bu adama Medine hurmasıdır demiyoruz ama yine de hurma hurmadır, faydası oldu sanki:)
Takım kötü demedim ki... Ancak Ersun'u yiyip onun transfer listesinden yürüyüp prim yapmaya çalışırken, en gerekli yeri 250 bin avro için eksik bırakan "transfer ustasının (!) maharetlerini Klara, Atik, Serdar gibi yatarak para kazanma ustaları karşısında da görseydik ne övgüler yazacaktım bee...

Yok la, şaka şaka... Bana Hurma seviyorum dedirtemezsiniz. Çünkü sevmiyorum. Çünkü sahte gülüşler, palavradan manevralar, ikiyüzlü politikalar bozuyor beni... Sahi bir soru sormuştum dün, kimseden cevap gelmedi. "Ersun 7-8 transfer istedi, her sene yeniden kadro kuramam diyen başkan, Ersun'un ardından kaç transfer yaptı sayan var mı?

DarkBlooD
01.09.2015, 23:34
Takım kötü demedim ki... Ancak Ersun'u yiyip onun transfer listesinden yürüyüp prim yapmaya çalışırken, en gerekli yeri 250 bin avro için eksik bırakan "transfer ustasının (!) maharetlerini Klara, Atik, Serdar gibi yatarak para kazanma ustaları karşısında da görseydik ne övgüler yazacaktım bee...

Yok la, şaka şaka... Bana Hurma seviyorum dedirtemezsiniz. Çünkü sevmiyorum. Çünkü sahte gülüşler, palavradan manevralar, ikiyüzlü politikalar bozuyor beni... Sahi bir soru sormuştum dün, kimseden cevap gelmedi. "Ersun 7-8 transfer istedi, her sene yeniden kadro kuramam diyen başkan, Ersun'un ardından kaç transfer yaptı sayan var mı?

:) Şener Şen in bi film repliği aklıma geldi , " yaptım ama bi sor niye yaptım " . Es kaza Iho ya biri sora bunu tamda bu cevabı verir . Doğru bir işleri yok ki , bu yüzden garip gelmiyor .

levithan69
ben zaten ersun varken hurma ne ara geldi,niye geldi anlamadım gitti.

selcuk
benzia yi lyon 1 milyona birakmis
icim burkuldu

hurma beles belfodilide almamisdi
iyi transferler yapmis olsakda, olaganüstü adamlari es gectik

https://pbs.twimg.com/media/CN2AMctWoAECsZ2.jpg

levithan69
01.09.2015, 23:36
zaten düzen bilerek bize papy transferini yaptırmadı.bir el dur dedi.hiç şampiyonluğu tamamen zorlayın derler mi?o eksik parça mutlaka olmalı ki piyonluğa devam edelim.

ANIL
01.09.2015, 23:38

N'doye ye bunu yazmış biri; :D :D
Sorry dame but you are not a striker. You are better as a winger i think. You missed the penalty thats not a problem, but the ball come back empty goal but you shoot to the stars ? A real striker would have made that goal in the return. Trie to learn from cardozo at the trainings. Hope you wil score a lot in the next games

7can61
01.09.2015, 23:38

ronin senin yaşın kaç cidden merak ediyorum, adam olacak yaşa eriştin mi onu merak ettiğimden yani bunu hakaret olarak algılama, yani 12 yaşında çocuksan adam diyemeyiz sana değil mi? Çocuk deriz, yani yaşını söylersen kardeşim ona göre muamele edeyim sana kardeşim.

artvints
01.09.2015, 23:39
benzia yi lyon 1 milyona birakmis
icim burkuldu

hurma beles belfodilide almamisdi
iyi transferler yapmis olsakda, olaganüstü adamlari es gectik
Kanat forvet de almadik.ne guzel 3.forvet alternatifi olurdu.sag kanat da oynayabilirdi.kimbilir formayi alir birinci forvet bile olabilirdi.deniz' den boyle bir beklenti var mi? Yok.o zaman kadroda olmasinin anlami da yok.

Ege Kum
01.09.2015, 23:40
özür dilerim aslında ben yanlış anlamışım.biliyorsun ben bir trolüm:D dengesizim:D

bu aslında gerçek bir ironi herkes bana trol diye diye bende buna bir ironi yaptım.

dengesizde değilim sadece gerçekleri yazıyorum işine gelmeyenler saldırıyor durum bu.
valla ne yalan söyleyeyim ronin troll olduğunu falan düşünmüştüm bir iki ay sonra barıştık gerçi :)

Kolpacı
01.09.2015, 23:42
sevmiyorum milli takıma oyuncu göndermeyi , inşallah oynatmaz hiçbirini parator

Ege Kum
01.09.2015, 23:43
Evertonın yeni arjantili stoperi Mori çok sağlam adam river platede kapı gibiydi eminim seneye milli takıma kadar yükselecek

HOPA'LI TS'Lİ
01.09.2015, 23:49
Stoperde göbekte Yumlu-Aykut yerine bundan sonra ilk 11'de Douglas ve Medjani oynamalı

Yılmaz Korkmaz
01.09.2015, 23:49
Yarın geceden beri girmeyeli konu dağılmış tamamen, 2 ay bu konuya girmemeyi düşünüyorum

Manu61
01.09.2015, 23:51
Evertonın yeni arjantili stoperi Mori çok sağlam adam river platede kapı gibiydi eminim seneye milli takıma kadar yükselecek

Buraya defalarca yazdık ama pek dikkat çekmedi. Avrupa kariyerine İngiltere liginde başlaması kötü olmuş onu söyleyeyim.

Hakan
01.09.2015, 23:53
Hocamız yine reklamlarda akıyor maşallah

B.Yiğit
01.09.2015, 23:55
Hep yikici biraz yapici olun eminim papy gelse de bu sefer elestirecek baska bir sey bulurdunuz. Pazarlik etti birazda blof yapmis olabilir ne var bunda adam muneccin mi chelsea talip olacagini bilsin. Papy gelse belki neden pazarlik yapilmadi derdiniz.

Nasrettin hocanin etrafin sozleriyle essege binme- inme hikayesi var okuyun bence kendinizi bulabilirsiniz.

DarkBlooD
01.09.2015, 23:59
Yahu bir tane spor programın da 2 dak dan fazla zaman ayirsalar 7/24 tv yine açık bırakacağım kanalı da . Bu nedur yahu 3 saat şikecileri didikleyorlar , sıra tam bize geliyor Trabzonspor da bu sene iyi transveri yaptı Mbia mükemmel deyip programı bitiriyorlar.

DEEP BLUE
02.09.2015, 00:01
Hep yikici biraz yapici olun eminim papy gelse de bu sefer elestirecek baska bir sey bulurdunuz. Pazarlik etti birazda blof yapmis olabilir ne var bunda adam muneccin mi chelsea talip olacagini bilsin. Papy gelse belki neden pazarlik yapilmadi derdiniz.

Nasrettin hocanin essege binme inme hikayesi var konu o.
Nasreddin mi eşeğe binmiş, kim kime binmiş bilmiyorum. Benim ilgi alanım değil. Ama Pollyana sevmiyorum, Klara seviyorum ben. 800 bin dolar alınca hem menager olacaksın hem müneccim... Bakın siz bedavaya müneccim olmuşsunuz.

Ha, bir de atın intikamı var. İzleyin kendinizi bulabilirsiniz efendim.

artvints
02.09.2015, 00:07
Yahu bir tane spor programın da 2 dak dan fazla zaman ayirsalar 7/24 tv yine açık bırakacağım kanalı da . Bu nedur yahu 3 saat şikecileri didikleyorlar , sıra tam bize geliyor Trabzonspor da bu sene iyi transveri yaptı Mbia mükemmel deyip programı bitiriyorlar.
Ben de tam bunu yazacaktim.butun program boyunca trabzonspor'u konusacagiz diyor sunucu.sira trabzonspor'a gelince suremiz bitmek uzere deyip cabuk cabuk iki cumle soyletiyor hepsi de klise, sonra kapatiyor programi. Kufurden baska bisey haketmiyorlar. Tabi asil suc bizim camiada.acamadilar bir kanal. Sıkıldim artik trabzon cok degisik bir yer gibi klise yorumlardan. Dizilerde karadenizli karakter kullanip reyting artirma hilesi gibi. Bunu neden yiyoruz senelerdir, anlamadim gitti.

DarkBlooD
02.09.2015, 00:10

Nasrettin hocanin etrafin sozleriyle essege binme- inme hikayesi var okuyun bence kendinizi bulabilirsiniz.

Yapıcı eleştiri derken , neresine yapıcı olmak lazım ?

DarkBlooD
02.09.2015, 00:15
Ben de tam bunu yazacaktim.butun program boyunca trabzonspor'u konusacagiz diyor sunucu.sira trabzonspor'a gelince suremiz bitmek uzere deyip cabuk cabuk iki cumle soyletiyor hepsi de klise, sonra kapatiyor programi. Kufurden baska bisey haketmiyorlar. Tabi asil suc bizim camiada.acamadilar bir kanal. Sıkıldim artik trabzon cok degisik bir yer gibi klise yorumlardan. Dizilerde karadenizli karakter kullanip reyting artirma hilesi gibi. Bunu neden yiyoruz senelerdir, anlamadim gitti.

Allahtan forum var da bu zirtapozlara mahkum kalmiyoruz, bide Trabzonsporlu yorumcu koyup 3 saat şikecileri konusturuyorlar adamlara , hiç gitmeseler daha iyi .

DEEP BLUE
02.09.2015, 00:15
Yapıcı eleştiri derken , neresine yapıcı olmak lazım ?

Yahu boşver be kardeşim. Laf ola beri gele... Cavanda geldi laf mı ettik... Mbia'ya, Marin'e, Douglas'a itiraz mı ettik... İyinin hakkını veriyoruz her zaman. Ama arkadaş asıl neyin savaşını verdiğimizi anlayamamış belli ki.

CasTo
02.09.2015, 00:16
Yillardir sol ayakli stoper alamiyoruz fizikli hizli oyun kuran Yanarim yanarim ona yanarim. Papy vardi onuda kacirdik elden. Devre arasi acikcasi bos gecirmeyecegimizi douglas veya ona yakon bir stoper bakilacagini ayrica denisovu yeniden gundeme alacagimizi dusunuyorum. Cunku marko marin oyunu hizlandirdi girer girmez. Sag kanati goturur gibi. Solda erkan yusuf idare eder. Cavanda mbia tartisilmaz. Okayin hafif hizlanmasi lazim. Ekicide eski formda olursa tadindan yenmez.
Medjani gecen sene cok kurtardi bizi ama stoper olarak ne bileyim o yipraklik yok onda. Mesela top onunden gecerken bakiyor. Belkalem falan bacagini kayarak uzatir bu yapmiyor onu hamle yapamiyor yani. Orta sahadada mbia yi kesmesi imkansiz. Bence ona yol verilmeli. Ayrica ugur yumlu aykuttan biride gitmeli.

Courage
02.09.2015, 00:20

delete edin hocam sizde kanal listenizden.

ben kumandadaki o sihirli tuşu kullandım ,oh mis. ;)

arada bir beyaz futboldaki ruh hastalarına bakıyorum dün gırgır vardı mesela. Onu silmiyeceğim :)

lizarazu
02.09.2015, 00:23
ogulcan caglayan kacirilmasa iyiydi

DarkBlooD
02.09.2015, 00:27
Yahu boşver be kardeşim. Laf ola beri gele... Cavanda geldi laf mı ettik... Mbia'ya, Marin'e, Douglas'a itiraz mı ettik... İyinin hakkını veriyoruz her zaman. Ama arkadaş asıl neyin savaşını verdiğimizi anlayamamış belli ki.

Valla abi çoğu zaman diyecek birşey bulamıyorum , elma ile armudu karıştırıyor bizimkiler. İş işten geçtikten sonrada en çok şimdi böyle yapanlar bağırıp çağırıyor . E sen elmayı raziydin ne oldi deyince yine suçlu oluyoruz :)

U.Sadıkoğlu
02.09.2015, 00:29
Başlığı transfer başlığından ikili tartışma ve laf sokma başlığına mı dönüştürelim?

Biraz sakin kalabilmek mümkün değil mi?

İradeyi kullanmak...

Bayanların çocukların burayı okuduğunu düşünmek...

Lütfen.

Fatih Ç
02.09.2015, 00:50
Forumda bir sürü Başlık var dönem dönem üyeler belli başlıkta yoğunlaşıyorlar. Benim önerim Yöneticilerden yada dur şöyle söyleyeyim ''adminlerim'' den forumda tek bir oda. Üyelerin o odada toplanıp muhabbet laf sokma gibi aktivitelerini gerçekleştirebileceği bir oda olsun. Böylelikle hem konu dışı konuşmamış oluruz.
Malum burası transfer başlığı kaş göz kırpmaya gelmiyor konu dışı çünkü :)
''Adminlerim'' bir düşünün bunu siz :D

Berke6198
02.09.2015, 01:01
Yetişkin bir bireyin sadece "aman, bayanlar ve çocuklar okur burayı, birbirimize laf dokundurmayalım!" diye kendini yola getirmesi ayrı bir utanç konusu bence.

20-30-40-50 belki de 60 yaş aralığındaki, toplumun içinde belli bir makamı ve mevkiisi bulunan insanların böyle saçma sapan birbirlerine laf değidirmeleri hiç de hoş değil. Buradaki herkesin belli başlı bir eğitim seviyesi, toplumsal yaşamı var. Bu insanlara burada sırf çocuklar ve bayanlar okuyor diye hakaret etmekten veya kaba tabirle "laf sokmaktan" kaçınıyorsanız, tam anlamıyla olgunlaşamamışsınız demektir.

Yarın bir gün burada ağır cümleler sarf ettiğiniz kişilerle yüz yüze gelme ihtimalinizin bulunduğunu unutmamanızı rica ediyorum. Yüzünüz kızarabilir, bir büyüğünüz veya küçüğünüz çıkabilir. Karşınızdaki herhangi bir insanı itibarsızlaştırmadan, yerden yere vurmadan önce onun topluma karışmış özgür bir birey olduğunu algılamanız gerekir. Burada kullancağınız herhangi bir ağır söz, karşıdaki kişide ciddi yaralar açabilir ve özel hayatında sıkıntı çekmesine sebep olabilir.

Burası sadece bir taraftar forumu değil, binlerce arkadaşlığın ve dostluğun kurulduğu yer ayrıca. Birbirinize söylediğiniz ağır lafları hedef aldığınız kişinin eşinin, çocuğunun, akrabasının veya iş arkadaşının bu sayfaları okumayacağını ve okumadığını nerden biliyorsunuz ? Verebilir misiniz böyle bir garanti ?

Hepinizi olgunluğa davet ediyorum. İyi forumlar...

DarkBlooD
02.09.2015, 01:09
Forumda bir sürü Başlık var dönem dönem üyeler belli başlıkta yoğunlaşıyorlar. Benim önerim Yöneticilerden yada dur şöyle söyleyeyim ''adminlerim'' den forumda tek bir oda. Üyelerin o odada toplanıp muhabbet laf sokma gibi aktivitelerini gerçekleştirebileceği bir oda olsun. Böylelikle hem konu dışı konuşmamış oluruz.
Malum burası transfer başlığı kaş göz kırpmaya gelmiyor konu dışı çünkü :)
''Adminlerim'' bir düşünün bunu siz :D

Aslında güzel bi öneri , bayan renkdaslarin Tsira si gibi bi sohpet sayfası kurulabilir ...

Courage
02.09.2015, 02:38
bitti de kurtulduk nihayet .....

transfer başlığına elveda! :)

smart
02.09.2015, 06:32
Bu arada Urby Emmanuelson boşta :)

DEEP BLUE
02.09.2015, 07:51
Sevgili Berke ve Uğur kardeşlerim,

Yazılarınızı okuyunca bir an Türkiye Böbrek Vakfı resmi internet sayfasındaki "Psikolojik faktörlerin toplum sağlığı üzerindeki negatif etkileri" başlığından Dr.Stuart Miller Carlingtone imzalı bir makale okuyorum hissine kapıldım. (İsimler hayal ürünüdür, aramayın yok böyle biri)

Tam sekiz yıl önce 39 yaşında gencecik bir çocukken başladığım forum yaşamıma, bugün 47 yaşında, saçı sakalı ağarmış yaşlı bir üye olarak inatla devam ediyorum. Hiç unutmam, forumdaki bin beşyüzüncü yazımı filan yazdığım yıllarda bizim köye elektrik gelmemiş, internet icad edilmemişti...Şimdi bağımsızlığını ilan edip direkt Allaha bağlı bir eyalet olan Of'ta yaşıyorduk. Amcamın Almanya'dan getirdiği Grundig marka 67 ekran siyah beyaz tüplü televizyon tek eğlencemizdi ama sadece çarşamba akşamları işe yarıyordu. Tüm mahalleli bizim evde toplanır, Doktor Riçırd Kimbıl'ın maceralarını içeren "Kaçak" dizisini izliyorduk. O dönemlerde Trabzonspor kadrosu Mehmet Cemil, Deli Bekir, Tipitip Ahmet gibi oyunculardan kuruluydu... Ben pek çaktırmazdım ama, komşumuz Dr.Cahit'in esmer güzeli kızı Arzu'ya fena yanıktım... Konunun buraya nereden geldiğini ve bu yazının sonunun nereye bağlanacağını ise an itibarıyla bilmiyorum. Şimdi buluruz bişeyler...

Ha, forum kültürü filan diyorduk... Oradan yürüyelim...

Efendim, burada çok vatandaşla kapıştık... Cahili, zır cahili, akıllısı- delisi, efendisi - artisti, çok adamla paylaştık kozlarımızı. İtiraf etmeliyim ki, geriye dönüp baktığımda pişmanlık duyduğum hiçbir şey yok. Sadece Trabzonspor konusu içeren yazdığım yazılar nedeniyle salça olan ve "lan senin ananı avradını" diye yazamadığı için bir tık altıyla yetinen pek çok insan evladına prostat problemiyle uğraşan eleğini asmış bir bunak olmadığımızı, derdimizin kişisel husumetler değil, Trabzonspor olduğunu anlatmaya çalıştık. Bunu yaparken de, hakaret heybesindeki kelime dağarcığı bizim nezdimizde "başkan İHO'nun oğlu Efe'nin sünnette atılan parçası kadar" olan muhtelif tiplere, lüzum gördüğümüz tondan cevaplarını verdik. İyi ki de öyle yapmışız...

"Hurma, Chelsea'nin Pappy'i isteyeceğini nereden bilsin, müneccim mi bu adam" diye posta koyan sivri zekalı "özgür birey", aynı yazıda "Pappy alınsa da kesinlikle eleştireceğimi" iddia ederek müneccimliğin dibine vuruyorsa, "aferin evladım, yıldızlı 10" demem gerekmez sanırım... Sizleri anlıyorum, çocuklar ölmesin, savaşlar olmasın, doğal kaynaklarımız kurumasın, analar ağlamasın diyorsunuz da, bu "çetrefilli yürüyen karizmalara" hayatın bol fındıklı Hamsiköy sütlacından ibaret olmadığını kim anlatacak... İşimizden aşımızdan feda edip 7/24 nöbetçisi olduğumuz Trabzonspor'un yıllık iki buçuk milyon lira maaş ödediği adamın gerektiğinde müneccim, gerektiğinde güvercin olması gerektiğini nasıl anlatacağız yazmadan... Renk aşkı denen şeyi, kromozomlarına işlemiş Pollyana kültürüne indirgeyip "kulübün bugün var yarın yok şahıslarına" muzaffer komutanın küheylanı, kulübün daima var olacak taraftarına ise Nasreddin hocanın eşeği anlamı yüklemenin bir karşılığı olmalıdır pek tabii ki... Hayatın içinde var olan şeyler bunlar... Elbette ki saygı çizgisi çok değerlidir, ama o çizgi aşılmışsa, bir sözün kimin dünyasında ne etkiler yaratacağı, kimin karaciğer enzimlerinin bozulacağı umurumda bile olmaz. Ben de kendimi pazar tezgahından bulup çıkarmadım...

Bir de, "bayanlar okuyor aman dikkat" tarzı uyarılara ifrit oluyorum. Burası Trabzonspor forumu... Yaş, ırk, dil, din, cinsiyet, siyaset gibi kavramların tek başına bir anlam ifade etmemesi gereken ortak platform. Hassasiyet adı altındaki bu tarz ayırımları çok yapmacık ve basit bulduğumu ifade etmek isterim. Ülkenin her tarafı röbdoşambr giyip "günaydın matmazel" diyen salon erkekleriyle dolu da ben mi bilmiyorum. Forumdaki hanımlar ilk defa burada mı halk adamı görüyor. Yapmayın, bu kadar kasmayın yani, naçizane önerimdir. Dünyayı kurtarmıyoruz burada... 27 saniye sonra dünyaya çarpacak dev bir göktaşını imha edecek NASA görevlisi filan da değiliz.

Affınıza sığınarak düşüncelerimi paylaşmak istedim. Sizleri ve burayı sevmesem yapmazdım. Emin olun ki, bu bahar sabahı saatin köründe yapabilecek çok daha iyi şeyler bulabilirdim. Telefondan yazıyor olmanın zorluğu da cabası...:-)))

Neyse, şimdilik bu kadar... Forumun ahlak standart ölçerleri laf edeceklerdir ama sevgili hayat arkadaşım Julia kahvaltıya çağırıyor. Ayıptır söylemesi, tavada patates kızartmasına da hastayım. O nedenle bana eyvallah gençler...

Sevgiyle kalınız efendim...

Mustafa Çakar
02.09.2015, 07:52

Gecen sene eskisehirdeyken bize 3 tane gol atan funes morinin ikiz kardeşi

artvints
02.09.2015, 08:33
Bu arada Urby Emmanuelson boşta :)

iyi olabilir aslinda.cok az saf kanat oyuncumuz var.forvetlerimiz de kafaci.500 bin verip isine gelirse denilebilir ki hurma cok sever.her an patlayabilecek bir solbek krizi de var zaten.oyuncu cok kotu durumda degilse degerlendirilebilir.constant'ta bek caliskanligi yok.stoperler de yeterince hizli olmadigindan alani daraltmada sorun yasiyoruz.

DEEP BLUE
02.09.2015, 08:37
2010 yılında "başkan olsam ilk alacağım oyuncu Marko Marin" olur diyen DEEP BLUE abiniz diyor ki, Ricardo Kishna 2020'de Trabzonspor'a gelecek. Raad olun kençler...

Erdal UZUNYILMAZ
02.09.2015, 08:59
Başlığı transfer başlığından ikili tartışma ve laf sokma başlığına mı dönüştürelim?

Biraz sakin kalabilmek mümkün değil mi?

İradeyi kullanmak...

Bayanların çocukların burayı okuduğunu düşünmek...

Lütfen.

İkili tartışma ve laf sokma başlığı açsanda admin bu arkadaşlar hep orda takılsa :)

selcuk
02.09.2015, 09:06

Yazılarınızı okuyunca bir an Türkiye Böbrek Va...

:D:D:D:D

abi kitab yazda okuyalim:cool:

demir
02.09.2015, 09:35

Yazılarınızı okuyunca bir an Türkiye Böbrek Vakfı resmi internet sayfasındaki "Psikolojik faktörlerin toplum sağlığı üzerindeki negatif etkileri" başlığından Dr.Stuart Miller Carlingtone imzalı bir makale okuyorum hissine kapıldım. (İsimler hayal ürünüdür, aramayın yok böyle biri)

Tam sekiz yıl önce 39 yaşında gencecik bir çocukken başladığım forum yaşamıma, bugün 47 yaşında, saçı sakalı ağarmış yaşlı bir üye olarak inatla devam ediyorum. Hiç unutmam, forumdaki bin beşyüzüncü yazımı filan yazdığım yıllarda bizim köye elektrik gelmemiş, internet icad edilmemişti...Şimdi bağımsızlığını ilan edip direkt Allaha bağlı bir eyalet olan Of'ta yaşıyorduk. Amcamın Almanya'dan getirdiği Grundig marka 67 ekran siyah beyaz tüplü televizyon tek eğlencemizdi ama sadece çarşamba akşamları işe yarıyordu. Tüm mahalleli bizim evde toplanır, Doktor Riçırd Kimbıl'ın maceralarını içeren "Kaçak" dizisini izliyorduk. O dönemlerde Trabzonspor kadrosu Mehmet Cemil, Deli Bekir, Tipitip Ahmet gibi oyunculardan kuruluydu... Ben pek çaktırmazdım ama, komşumuz Dr.Cahit'in esmer güzeli kızı Arzu'ya fena yanıktım... Konunun buraya nereden geldiğini ve bu yazının sonunun nereye bağlanacağını ise an itibarıyla bilmiyorum. Şimdi buluruz bişeyler...

Efendim, burada çok vatandaşla kapıştık... Cahili, zır cahili, akıllısı- delisi, efendisi - artisti, çok adamla paylaştık kozlarımızı. İtiraf etmeliyim ki, geriye dönüp baktığımda pişmanlık duyduğum hiçbir şey yok. Sadece Trabzonspor konusu içeren yazdığım yazılar nedeniyle salça olan ve "lan senin ananı avradını" diye yazamadığı için bir tık altıyla yetinen pek çok insan evladına prostat problemiyle uğraşan eleğini asmış bir bunak olmadığımızı, derdimizin kişisel husumetler değil, Trabzonspor olduğunu anlatmaya çalıştık. Bunu yaparken de, hakaret heybesindeki kelime dağarcığı bizim nezdimizde "başkan İHO'nun oğlu Efe'nin sünnette atılan parçası kadar" olan muhtelif tiplere, lüzum gördüğümüz tondan cevaplarını verdik. İyi ki de öyle yapmışız...

"Hurma, Chelsea'nin Pappy'i isteyeceğini nereden bilsin, müneccim mi bu adam" diye posta koyan sivri zekalı "özgür birey", aynı yazıda "Pappy alınsa da kesinlikle eleştireceğimi" iddia ederek müneccimliğin dibine vuruyorsa, "aferin evladım, yıldızlı 10" demem gerekmez sanırım... Sizleri anlıyorum, çocuklar ölmesin, savaşlar olmasın, doğal kaynaklarımız kurumasın, analar ağlamasın diyorsunuz da, bu "çetrefilli yürüyen karizmalara" hayatın bol fındıklı Hamsiköy sütlacından ibaret olmadığını kim anlatacak... İşimizden aşımızdan feda edip 7/24 nöbetçisi olduğumuz Trabzonspor'un yıllık iki buçuk milyon lira maaş ödediği adamın gerektiğinde müneccim, gerektiğinde güvercin olması gerektiğini nasıl anlatacağız yazmadan... Renk aşkı denen şeyi, kromozomlarına işlemiş Pollyana kültürüne indirgeyip "kulübün bugün var yarın yok şahıslarına" muzaffer komutanın küheylanı, kulübün daima var olacak taraftarına ise Nasreddin hocanın eşeği anlamı yüklemenin bir karşılığı olmalıdır pek tabii ki... Hayatın içinde var olan şeyler bunlar... Elbette ki saygı çizgisi çok değerlidir, ama o çizgi aşılmışsa, bir sözün kimin dünyasında ne etkiler yaratacağı, kimin karaciğer enzimlerinin bozulacağı umurumda bile olmaz. Ben de kendimi pazar tezgahından bulup çıkarmadım...

Bir de, "bayanlar okuyor aman dikkat" tarzı uyarılara ifrit oluyorum. Burası Trabzonspor forumu... Yaş, ırk, dil, din, cinsiyet, siyaset gibi kavramların tek başına bir anlam ifade etmemesi gereken ortak platform. Hassasiyet adı altındaki bu tarz ayırımları çok yapmacık ve basit bulduğumu ifade etmek isterim. Ülkenin her tarafı röbdoşambr giyip "günaydın matmazel" diyen salon erkekleriyle dolu da ben mi bilmiyorum. Forumdaki hanımlar ilk defa burada mı halk adamı görüyor. Yapmayın, bu kadar kasmayın yani, naçizane önerimdir. Dünyayı kurtarmıyoruz burada... 27 saniye sonra dünyaya çarpacak dev bir göktaşını imha edecek NASA görevlisi filan da değiliz.

Affınıza sığınarak düşüncelerimi paylaşmak istedim. Sizleri ve burayı sevmesem yapmazdım. Emin olun ki, bu bahar sabahı saatin köründe yapabilecek çok daha iyi şeyler bulabilirdim. Telefondan yazıyor olmanın zorluğu da cabası...:-)))

Neyse, şimdilik bu kadar... Forumun ahlak standart ölçerleri laf edeceklerdir ama sevgili hayat arkadaşım Julia kahvaltıya çağırıyor. Ayıptır söylemesi, tavada patates kızartmasına da hastayım. O nedenle bana eyvallah gençler...

oyle bir sabah kahvaltısından once bir yazar edasıyla bacak bacak ustune atıp patatesın vermıs oldugu kokuyu betımlemenın en guzel yerınde resmetmıssın, sahsı kanaatim cokda guzel etmıssın zevkle ve keyıfle okudum lakin bu yazıdan cıkardıgım sonuc forumda bayanları cok fazla kafaya takmamamız gerekıyorken aynı zamanda da forumda dusunmeden konusan arkadaslerımıza gereken ılgı ve cevabı hıc usenmeden sonuna kadar verecegını ve julia yengemızın cok guzel kahvaltı hazırladıgı kanaatine vardım :)))

sen bu forumdakı kardeslerımız ıcın ne dusunuyorsan emınım onlarda senın ıcın buna yakın seyler dusunuyordur zaten bız bazen bırbırımızı yıyor olabılırız forumun dogasında var bu ama bu gforumdakı hıc kımsenın bırbırıne olan samımıyetı konusunda bır suphe duymuyorum ve yorumlarını katılsamda katılmasamda zevkle okuyorum :)

birde ısım geregi hızlıca yorum yapmak zorunda kaldıgım ıcın cogu zaman devrik cumleler , noktalama ısaretleri ve duzgun yazım konusuna dıkkat edemıyorum ınsallah bana kufur etmıyorsunuzdur :))

Kazım Bostan
02.09.2015, 09:42
bitti de kurtulduk nihayet .....

transfer başlığına elveda! :)

Bitti de artçı ziyaretler devam ediyor :)

Berke6198
02.09.2015, 09:43

Merhaba Ümit abi :)

Gece yazdığım yazıyı kesinlikle seni veya tartıştığın kişiyi hedef alarak yazmadım. Öncelikle bunu belirtmek istiyorum. "Kapsıyor mu ?" dersen ona da sizin karar vermenizi rica edeceğim ama bana bu yazıyı yazdıran her gün insanların mahallede kolasına top oynayan çocuklar gibi birbirine girmesiydi. Ortamdaki seviyenin bu kadar düşmesi, dolayısıyla bana da böyle bir yazı yazdırdı :)

Kimse evinde ropdöşambırıyla gezerken BMN'ye ileti göndermiyor tabii ki :)

Öyle bir şey olsa biz de saygıyla önümüzü ilikler, abimizin evine misafir olup jambon yiyişini seyredip ardından en kral polisiye dizisini izlerken pipo tüttürüşünü izlerdik. Benim söylediğim şeyler aslında çok yüzeysel, çok basit şeyler.

Dünyayı kurtarıyor da değiliz, zaten dünyayı kurtarıyor olsak BMN bu işe adım atılacak en son yer olurdu...

Artık birbirimizi de tanımıyor değiliz. Kurduğum cümlelerin forumun genelini kapsayan bir isyan olduğu bilinsin isterim.

Şimdi içerden sahanda yumurta kokuları alıyorum. Biraz gidip ekmek batırayım :)

Saygılarla...

demir
02.09.2015, 10:02
naapıyosunuz arkadaslar rejımdeyım kahvaltımı galete ıle yapmak zorunda kalıyorum ve sız burada neler anlatıyorsunuz aklıma yemek gelmeyecek ılk yer olarak tercıh ettıgım forumda neler okuyorum boyle :))) yapmayın yav yapmayın bende ınsanım :))))

Serkan Miletli
02.09.2015, 10:06
naapıyosunuz arkadaslar rejımdeyım kahvaltımı galete ıle yapmak zorunda kalıyorum ve sız burada neler anlatıyorsunuz aklıma yemek gelmeyecek ılk yer olarak tercıh ettıgım forumda neler okuyorum boyle :))) yapmayın yav yapmayın bende ınsanım :))))

ölümlü dünya ne diyeti ye gitsin.

erkankoc
02.09.2015, 10:12
Papy 500 bin yuzunden kacmadi anlasilmisti ancak chelsea managerler ile ilgisini belirtince papy son gune kadar onlari bekledi vazgecselerdi bize imza aticakti sorun futbolcunun hakli olarak chelseayi beklemesi

legorakiss
02.09.2015, 10:16
devre arası sol bek ve bir stoper kiralık bile olsa kadroya katılmalı

bu kayseri bizi icraya veriyorda biz niye gs yi vermiyoruz.

burak ve olcandan alacağımız var deniyordu...

7can61
02.09.2015, 10:19
Papy 500 bin yuzunden kacmadi anlasilmisti ancak chelsea managerler ile ilgisini belirtince papy son gune kadar onlari bekledi vazgecselerdi bize imza aticakti sorun futbolcunun hakli olarak chelseayi beklemesi

Sonunda mantıklı bir şey okudum bu konu hakkında.

demir
02.09.2015, 10:27
ölümlü dünya ne diyeti ye gitsin.

ıste bende durum tam tersı :(((

arifberkay
02.09.2015, 10:29
Konuya çok müdahil olmak istemiyorum lakin 70 gün pap ile pazarlık edilmeseydi ilk transfer papy olurdu... 800.000 usd almak herşeyi biliyor demek değilmiş adama böyle ders verirler ama tabi alabilene

Erdal UZUNYILMAZ
02.09.2015, 10:43
Konuya çok müdahil olmak istemiyorum lakin 70 gün pap ile pazarlık edilmeseydi ilk transfer papy olurdu... 800.000 usd almak herşeyi biliyor demek değilmiş adama böyle ders verirler ama tabi alabilene

Arif abi Transfer döneminin yıldızı sensin :)

Proof
02.09.2015, 11:02
iyi olabilir aslinda.cok az saf kanat oyuncumuz var.forvetlerimiz de kafaci.500 bin verip isine gelirse denilebilir ki hurma cok sever.her an patlayabilecek bir solbek krizi de var zaten.oyuncu cok kotu durumda degilse degerlendirilebilir.constant'ta bek caliskanligi yok.stoperler de yeterince hizli olmadigindan alani daraltmada sorun yasiyoruz.

Emanuelsonu Ajaxtan taniyorum. Cok macini izledim. Sol bek olarak Constant seviyesinde bence. Orta saha icinde arti be ekstrasi yok.

Arti alacagi ucrette en az Constant kadar olur. Ben tavsiye etmem.

Ali Bektaş
02.09.2015, 11:02
Transfer dönemi bitti diye başta sevinmiştim ama bak şimdi içimde bir boşluk hissediyorum. Hayatım anlamsızlaşmaya başladı. Galiba bağımlı oldum Hiç olmazsa yedeklere bir transfeeeeer !!!

AdemS
02.09.2015, 11:10
Süleyman Hurma: 3 futbolcu asla affedilmeyecekler

Trabzonspor Sportif Direktörü Soner Aydoğdu, İshak Doğan ve Serdar Gürler'e ateş püskürdü.

Önemli isimleri renklerine bağlayan Trabzonspor’da teknik direktör Şota Arveladze’nin kadroda istemediği oyuncular; Soner Aydoğdu, İshak Doğan ve Serdar Gürler Bordo-Mavili kulüpte kaldı.

ASLA AF YOK

Birçok teklif gelmesine rağmen gitmemekte ısrar eden 3 oyuncu hakkında sportif direktör Süleyman Hurma, zehir zemberek açıklamalar yaptı. Hurma, “Bu arkadaşlara cazip teklifler geldi ancak kabul etmediler. Ne yazık ki bu arkadaşlar bizden çok kazandıkları için gitmediler. Yani futbolu değil parayı seçtiler. Ayıp ettiler. Ama şunu herkes görecek; bu oyuncular asla affedilmeyecek ve kadroya giremeyecekler” diye konuştu.

http://kralspor.ensonhaber.com/suleyman-hurma-3-futbolcu-asla-affedilmeyecekler-2015-09-02.html

Erkin
02.09.2015, 11:13
Herifler zaten halihazırda milyoner oldu; üstüne top oynamak gibi bir dertleri de yok. Affedilmese, kadro dışı kalsa ne ki..

Travelair
02.09.2015, 11:20
Paralar suyunu çabuk çeker. Henüz gençler. Maç oynamadan sözleşmelerinin sonuna kadar beklemeleri kendileri için büyük darbe. Ama Trabzonspor'a zarar gelecekse Trabzonspor'un da böyle bir tasarrufu hakkı

Sefaenes
02.09.2015, 11:38
Soner,ishak ve serdar nasil olsa para aliyor bunlari antremansiz birakmamak icin sabah aksam calistiracaksin hayatlarindan biksinlar. Takimimiz mac yaptigi saatlerde onlar evlerinde degil antreman yapsinlar

Travelair
02.09.2015, 11:39
Kadroyu gereksiz futbolcularla doldurursanız bir de fahiş ücretler verirseniz maalesef onların sözleşme süreleri boyunca kulüp esir alınır, hedefleri, imajı herşeyi zarar görür. Daha takımda oynayanlar da var

T-Zone
02.09.2015, 11:39
Eminim ki ( ya da ümit ederim ki) yöneticiler de bu transfer sürecinde yapmış oldukları hatalardan ders alacaktır. Eğrisiyle, doğrusuyla, başarılarıyla, başarısızlıklarıyla bir transfer süreci daha sona erdi. Genel olarak taraftar, alınan futbolculardan memnun. Memnuniyetsizlik ise gönderilemeyenler tarafında. Burada her ne kadar yönetimin başarısızlığı söz konusu olsa da, bu futbolcuların (bence) karakter zaafiyetleri de (daha doğrusu iş ahlakı diyeyim) diğer bir etken. Evet, ortada bir sözleşme var ve taraflar da bu sözleşmeye uymak zorunda. Ancak bu sözleşme yapılırken ve yıllık ücretler belirlenirken, takımın futbolcudan beklentisi önemlidir. Futbolcu bu beklentiyi karşılayacak gayreti göstermelidir. Göstermiyorsa (ya da gösteremiyorsa) da elini vicdanına koyup gerekli kolaylığı göstermelidir.
Benim asıl rahatsız olduğum konu, staddaki taraftar sayısı. Televizyon karşısına geçip (ne yazık ki Trabzon'da yaşamıyorum) maç başladığında staddaki futbolcuları ve tribündeki taraftar sayısını gördüğümde yüzüm kızarıyor, utanıyorum, kendimi futbolculara karşı mahcup hissediyorum.
Burada nasıl ki, arkadaşlarımız transfer listesi oluşturarak yönetime verdi ve bundan da sonuç alındı; benzer beyin fırtınasını tribündeki taraftar sayısını artırmak için yapmalıyız. Kendi adıma, Trabzondaki bir iki yakınıma kombine bilet alacağım ve fırsat buldukça da Trabzondaki maçlara gitmeye çalışacağım. Bence başarı için şu an en önemli eksiğimiz bu. En büyük korkum, ilk üç maç itibariyle gaza gelmiş ve özveriyle oynayan futbolcuların, taraftarın ilgisizliğiyle birlikte düşüşe geçmesi.

BU arada Ümit Bey, sizin yazılarınızı da zevkle okuyorum. Yıllar önce sizi ilk trabzonsporlist'te tanımıştım. O zamandan beri uslübunuz istikrarlı bir şekilde aynen devam ediyor.

Selamlar

x_man
02.09.2015, 11:41
Yata yata adamlari zengin ettik
milyonlarca insan uc kurus icin neler cekiyor bu pasalar da yan gelip yatiyor
Futboldan bu kadar cok para kazanilmasina karsiyim bu sistemde bir bozukluk var Hurma bile 800.000 $ aliyor bunu anlamakta zorlaniyorum...

duyurukcu
02.09.2015, 11:48
Trabzonspor'da cazip teklifler gelmesine rağmen yüksek maaşı seçip takımda kalan Serdar Gürler,İshak Doğan ve Soner Aydoğdu kadro dışı kaldı

duyurukcu
02.09.2015, 11:49
Berbatov, PAOK'a transfer oldu.

selcuk
02.09.2015, 11:50
___________piyasa degeri___øp.d.____ øyas___p.d. son mac ilk 11/kulübe__ øyas son mac ilk 11/kulübe

Fenerbahçe__ 166,45 m€___5,94 M €____27,1_____ 7,59 M €/ 4,47 M €___________27,8/ 27,4

Beşiktaş _____121,55 m€___4,50 M €____27,0_____ 5,97 M €/ 3,86 M €__________28,3/ 24,9

Galatasaray __118,25 m€___4,73 M €____27,3_____7,35 M €/ 4,97 M €___________30,1/ 23,9

Trabzonspor __112,35 m€___3,62 M €____26,6_____4,93 M €/ 3,97 M €___________26,6/ 26,7

analiz:
en dengeli kadro bizim
sikecilerin genclestirdigi kadro ilk 11 de kulübede halen moruk seviesinde

gs in tecrübeli ilk 11 i ve dinamik genc kulübesi var

jimnastikde analize deger bisey bulamadim, sadece ilk 11 i bekledigimden cok yasli, birde gomez katilacak o gruba
yedek cok genc ve kalitesiz

duyurukcu
02.09.2015, 11:51
Chelsea, Nantes'tan Papiss Mbouba Mbwiwa Abu Fuongo Baba Mison Djilobodji'u transfer ettiğini açıkladı.

isme bak be chelsea bunun her ismine ayrı para ödemiş heralde üç ismi daha olsa bir takım ediyor adam :)

Bud Spencer
02.09.2015, 11:53

Dogrudur fakat papy'nin alternatifi kimdi?
Neden yedeği yok?
Lige niye herzaman eksik basliyoruz

Papy olmadi, aynı özellikleri olan yedegini alacaksin

Muhammet YILMAZ
02.09.2015, 11:54
7151

Bu gurur hepimizin :)

Travelair
02.09.2015, 12:06
7151

Peker 700 tane alacaktı, bir de havalimanına gelene bilet bedava kampanyasını hatırlıyorum. Hepsi 2275 mi?

mesaced1967
02.09.2015, 12:06
7151

Küme düşmesi garanti olan MİY'e bak bi de bize bak

Proof
02.09.2015, 12:07
Dogrudur fakat papy'nin alternatifi kimdi?
Neden yedeği yok?
Lige niye herzaman eksik basliyoruz

Papy olmadi, aynı özellikleri olan yedegini alacaksin

Stoperleri sayalim: Douglas, Mustafa Yumlu, Aykut Demir, Medjani.
Hepsinin degisik ozellikleri var. Bence stoperlerimiz iyi, cok calisan formayi alir.

Bu sene kim ne derse desin, transferlerde cok etkiliydik. Bunda Suleyman Hurma ve Shotanin cok katkisi var.

selcuk
02.09.2015, 12:08
7151

tek basina yönetimin

iftihar etsinler

Proof
02.09.2015, 12:09
Ishak, Soner ve Serdar 1461 e yollama yetkimiz yokmu?
Yani nede olsa maaslarini biz oduyoruz, pasa pasa oyna diyemiyormuyuz?

duyurukcu
02.09.2015, 12:12
West-Ham ile kiralık olarak anlaşmaya çalışan Adebayor'a Spurs forma numarası vermedi.

West-Ham'a transferi için Tottenham'dan 5 Milyon alacağını isteyen Adebayor'a kulübü bu parayı vermedi. Kiralık olarak West-Ham'a gitmesi için bonservisine eline alması gerekiyordu. West-Ham Premier Lig'in izin verdiği miktarda kadrosunda kiralık oyuncu bulundurduğu için bu transferden vazgeçti.

UğuR
Ishak, Soner ve Serdar 1461 e yollama yetkimiz yokmu?
Yani nede olsa maaslarini biz oduyoruz, pasa pasa oyna diyemiyormuyuz?

1461 ayrı bir kulüp resmiyette. O yüzden transfer sezonu bitmeden adı geçen futbolcuların 1461 ile sözleşme imzalaması gerekiyordu.

7can61
7151

yeah giresunu geçmişiz tamamdır.

Travelair
02.09.2015, 12:13
Muhtemelen sözleşmede A takım için diye belirtiliyordur. Ama muhtemelen genç takımlara yollanabilirler, ya da tek başlarına antreman yapabilirler. Antreman men de edemeyiz, hakları doğar

Proof
02.09.2015, 12:15
Yanilmiyosam 1461 superlige cikamiyor, bizim pilot takimimiz oldugu icin. Belki boyle seyler icin ozel kurallar vardir?

Proof
02.09.2015, 12:16
1461 ayrı bir kulüp resmiyette. O yüzden transfer sezonu bitmeden adı geçen futbolcuların 1461 ile sözleşme imzalaması gerekiyordu.

He anladim, tesekkurler.

7can61
02.09.2015, 12:18
İho para verip köyündekileri kongre üyesi yapacağına, köydeşlerine kombine versin de maça gelsinler da olmaz mı?

selcuk
02.09.2015, 12:20
Yanilmiyosam 1461 superlige cikamiyor, bizim pilot takimimiz oldugu icin. Belki boyle seyler icin ozel kurallar vardir?

hayir

pilot milot gibi laflar kafa karistiriyor

Trabzonspor 1461 Trabzonun mal sahibi sadece
sonuc olarak iki ayri yönetilen sirket
ama 1 amac hizmet verdiklerinden bir birinlen karsilasamazlar

Travelair
02.09.2015, 12:38
Taraftarı beleşçiliğe alıştıranlar utansın. Adaletsiz davranan futbol camiası utansın. Amatör kulüp yönetemeyecekler utansın. Normalde Trabzonspor'da futbol oynayamayacaklar utansın...

Antonio
02.09.2015, 12:42
kombinede bizi ptt ligi takımları bile geçmiş 2 bin kombine satmakta nedir tamam iho kötü berbat ama sen bu kulübe ne diye küsüyorsun. neden desteklemiyorsun. konyaspor 20 bin kombine satmış. utandım yazık.

Travelair
02.09.2015, 12:46
Konyaspor'daki bu ilgi artışını da garip buluyorum. Ne oldu da böyle patlama yaşıyorlar? Sırf stad yapılıyor diye mi?

nalagasıvar
02.09.2015, 12:56
Konyaspor'daki bu ilgi artışını da garip buluyorum. Ne oldu da böyle patlama yaşıyorlar? Sırf stad yapılıyor diye mi?

kombine kulüp fonlama yöntemlerinden biri neticede ... toplu alım varsa kim yapıyor ona bakmak lazım

selcuk
02.09.2015, 12:57

ilgi
cok basit
kayseride yeni stad acildigindada futbol ilgisi kisa süreli oraya döndügünde kayseride patlama yasamisti
hatta 2 takimlan süper lige tirmandilar

nezaman ilgi yine ist. konsantre oldu kayseri öldürüldü

biz yerel güclerimizlen bir nevi bunu engelliyoruz
sportiv olarak iyi gittikmi zaten patlama en kisa sürecte yasaniyor ondan
birde sifir kilometre tesisler buna eklendimi ülkeyi sallama gücüne sahip olabiliriz

tabiiki bu yönetimlen hic bir seyin olacagina inanmiyorum

elohim_61
02.09.2015, 13:03
hala çok stoper alırsak az gol yiyeceğimizi düşünenleri görünce futboldan daha çok soğuyorum. ndoye gibi forveti olan adam 5 tane stoperle oynasa kazanma şansı yok

Ahmet Taşçı
02.09.2015, 13:16
Douglas, Papy'e göre çok ağır, özellikle yüklediğimiz maçlarda yanında bi de Medjani oynarsa bayağı sıkıntı oluşturur, Papy daha iyi olurdu lakin hayırlısı artık, Allahtan agresif ve hızlı Mbia'a var, sağda Cavanda'yı da unutmamak lazım.

Bud Spencer
02.09.2015, 13:17
Stoperleri sayalim: Douglas, Mustafa Yumlu, Aykut Demir, Medjani.
Hepsinin degisik ozellikleri var. Bence stoperlerimiz iyi, cok calisan formayi alir.

Bu sene kim ne derse desin, transferlerde cok etkiliydik. Bunda Suleyman Hurma ve Shotanin cok katkisi var.
Stoperlerin çok iyi ise niye 70gün papynin kapisinda yattin?

Stoperler geçen senenin aynisi...douglas ne verecrk kimse bilmiyor
Medjani ne stoper ne ön libero...attigi goller olmasa kimse tutmaz
Mustafa makarna yeyip kas büyütsün...eses'ten sonra rezilleri oynuyor...gitmeden önce idare ediyordu

Aykut...eh iste

Travelair
02.09.2015, 13:19
Defansta büyük sıkıntımız var da umarım forvetlerimiz ve Mbia, Onur fazla hissettirmezler

mesaced1967
02.09.2015, 13:20
hala çok stoper alırsak az gol yiyeceğimizi düşünenleri görünce futboldan daha çok soğuyorum. ndoye gibi forveti olan adam 5 tane stoperle oynasa kazanma şansı yok

Bir maçla adam yüceltip adam mı batıracağız Yusuf'a verilmeyen penaltıda N'doye vardı Yusuf'un golünde yine duvar olan Dame N'doye'du tamam çok iyi oynamadı ama hemen gömmeyelim

selcuk
02.09.2015, 13:26
Stoperlerin çok iyi ise niye 70gün papynin kapisinda yattin?

Stoperler geçen senenin aynisi...douglas ne verecrk kimse bilmiyor
Medjani ne stoper ne ön libero...attigi goller olmasa kimse tutmaz
Mustafa makarna yeyip kas büyütsün...eses'ten sonra rezilleri oynuyor...gitmeden önce idare ediyordu

Aykut...eh iste

bence yümlu son mac aykutdan iyidi
aykut genis alanda hic stoperlik yapamiyor
illa kapanacagizki is yapsin

yumlu ihanetini bir kenara birakirsak
duracagi yeri ögrense ve üzerine gelen rakibe karsi sabit kalmayi becerse iyi bir alternetif olabilir

ilk 2 stoperimiz benim icin douglas ve medjani

demir
02.09.2015, 13:36
transfer sezonu bıtmedımı ? neden bu baslık hala aktıf ?? yada neden hala buradasınız :)

selcuk
02.09.2015, 13:53
transfer sezonu bıtmedımı ? neden bu baslık hala aktıf ?? yada neden hala buradasınız :)

her sezon ayni soru soruluyor

cevapda ayni
Trabzonspor gibi bir kulüpde transfer bitmez
simdi analiz, scouting zamani

Muhammet YILMAZ
02.09.2015, 14:05
Demekki beleşçilerde olmasa sıralama nerde olacaktı

Mert Acar
02.09.2015, 14:10
Viraya çağrı yapılmalı.Tribüne dönmeleri lazım.Sonuna kadar destekliyorum ve takdir ediyorum.Ama Trabzonspor bizim yani taraftarın.Kişiler elbet gidecek,bu basiretsiz yönetim de öyle ama Trabzonspor baki kalacak.
Passolig dayatmasına geçen sene protesto edildi ama malasef bu yanlıştan dönmediler.Belki hep böyle sürecek bu olay.Malasef boyun eğmek zorundayız.
Avni Akerin son yılında o stad en güzel yılını yaşamalı.Sadece Vira için değil tüm Trabzon halkına çağrı yapılmalı.

https://www.youtube.com/watch?v=j73EbHRKniQ&feature=youtu.be

Onur Akyüz
02.09.2015, 14:27
___________piyasa degeri___øp.d.____ øyas___p.d. son mac ilk 11/kulübe__ øyas son mac ilk 11/kulübe

Fenerbahçe__ 166,45 m€___5,94 M €____27,1_____ 7,59 M €/ 4,47 M €___________27,8/ 27,4

Beşiktaş _____121,55 m€___4,50 M €____27,0_____ 5,97 M €/ 3,86 M €__________28,3/ 24,9

Galatasaray __118,25 m€___4,73 M €____27,3_____7,35 M €/ 4,97 M €___________30,1/ 23,9

Trabzonspor __112,35 m€___3,62 M €____26,6_____4,93 M €/ 3,97 M €___________26,6/ 26,7

analiz:
en dengeli kadro bizim
sikecilerin genclestirdigi kadro ilk 11 de kulübede halen moruk seviesinde

gs in tecrübeli ilk 11 i ve dinamik genc kulübesi var

jimnastikde analize deger bisey bulamadim, sadece ilk 11 i bekledigimden cok yasli, birde gomez katilacak o gruba
yedek cok genc ve kalitesiz

Selçuk;

şikecilerin ilk 11 yaş ortalaması 27,8 ve moruk,

gs'nin ilk 11 yaş ortalaması 30,1 ve tecrübeli diyorsun.

Bence 27,8 moruk değil çok ideal bir ortalama. Şu tabloda işi en zor olan gs bence.

Ki reelde de durum öyle görünüyor. Camiaları karışık, taraftar takıma ve yönetime hiç güvenmiyor, hamza'yı da sevmiyorlar ve çok yetersiz buluyorlar.

bjk de orta sahaya ve kaleye yapmadığı transferler yüzünden safdışı kalacak gibi duruyor.

Bu sene şikecilerle kafa kafaya mücadele edebilecek bir takım göremiyorum. Teknik direktörleri takım tarafından benimsenirse ya da fahiş hatalar yapmazsa Ersun sezonu gibi erkenden ilan ederler diye düşünüyorum.

Biz kağıt üzerinde %100 2. gibi duruyoruz ama bizim de sağımız solumuz belli olmuyor. Durup dururken kriz yaratıyoruz, önümüzde seçim var vs.

Bud Spencer
02.09.2015, 14:28
bence yümlu son mac aykutdan iyidi
aykut genis alanda hic stoperlik yapamiyor
illa kapanacagizki is yapsin

yumlu ihanetini bir kenara birakirsak
duracagi yeri ögrense ve üzerine gelen rakibe karsi sabit kalmayi becerse iyi bir alternetif olabilir

ilk 2 stoperimiz benim icin douglas ve medjani

Selçuk kardeş...mustafa okadar pozisyon hatasi yapuyorki...yani bazen gözlerime inanamiyorum...pozisyon hatalari ve işe yaramaz uzun toplari haric anca vasat oynuyor...aykut'u beğenmiyorum fakat mustafadan daha iyi biliyor nerede duracağını...hızlı olmasada çabuk hareket ediyor...ayaklarina daha hakim...ikiside anca yedek olur
Medjaniye gelince...mustafa için söyledigim ayni sekilde gecerlidir..nerede duracagini bilmiyor fakat en azindan saçma sapan hareketlerde bulunmuyor

selcuk
02.09.2015, 14:40
Selçuk;

şikecilerin ilk 11 yaş ortalaması 27,8 ve moruk,

gs'nin ilk 11 yaş ortalaması 30,1 ve tecrübeli diyorsun.

Bence 27,8 moruk değil çok ideal bir ortalama. Şu tabloda işi en zor olan gs bence.

Ki reelde de durum öyle görünüyor. Camiaları karışık, taraftar takıma ve yönetime hiç güvenmiyor, hamza'yı da sevmiyorlar ve çok yetersiz buluyorlar.

bjk de orta sahaya ve kaleye yapmadığı transferler yüzünden safdışı kalacak gibi duruyor.

Bu sene şikecilerle kafa kafaya mücadele edebilecek bir takım göremiyorum. Teknik direktörleri takım tarafından benimsenirse ya da fahiş hatalar yapmazsa Ersun sezonu gibi erkenden ilan ederler diye düşünüyorum.

Biz kağıt üzerinde %100 2. gibi duruyoruz ama bizim de sağımız solumuz belli olmuyor. Durup dururken kriz yaratıyoruz, önümüzde seçim var vs.

hocam ben genclestirilmis bir kadro icin halen moruk olduklarini yazdim
gs 5. sezonunu bu kadroylan oynuyor, ondan tecrübeliler
sikeciler hem yasli hem birbirini tanimiyor, takimin 1 disi bütün liderleri degisdi
ayrica gs in yedek kulübesi ve yeni transferleri zamana yayili bir jenerasyon degisimin habercisi
tabiki bu zaman zaafinda büyük darbe yerseler bu is degisir

ayrica medya tarafindan poh pohlanan sikeciler ilk onbir ortalama degeri olarak gs len halen ayni seviyede ve genis olarak adlandirilan kadronun kulübesi bizimkinlen bir seviyede

Selçuk kardeş...mustafa okadar pozisyon hatasi yapuyorki...yani bazen gözlerime inanamiyorum...pozisyon hatalari ve işe yaramaz uzun toplari haric anca vasat oynuyor...aykut'u beğenmiyorum fakat mustafadan daha iyi biliyor nerede duracağını...hızlı olmasada çabuk hareket ediyor...ayaklarina daha hakim...ikiside anca yedek olur
Medjaniye gelince...mustafa için söyledigim ayni sekilde gecerlidir..nerede duracagini bilmiyor fakat en azindan saçma sapan hareketlerde bulunmuyor

medjani disi katiliyorum

Dip.Ing.Mag.
02.09.2015, 15:07
Gabriel Torje sag aciga iyi giderdi.

Samet GÜVEN
02.09.2015, 15:08
Yumlu büyük sıkıntı reyis

http://i.imgur.com/WFH5hIr.jpg

batuhanTs
02.09.2015, 15:13
:) :) haydaaa

Çakıroğlu İhsan
02.09.2015, 15:15

O yoRum yazıldığı tRansfeR dönemi için geçeRliydi abi :D :D

selcuk
02.09.2015, 15:21
https://pbs.twimg.com/media/CN5bN87XAAA0bqy.png

Fatih Çelik
02.09.2015, 15:23

Bizim yerliler ayak yerine palet taşıyor bunu bir kez daha görmüş olduk.

Fatih Çelik
02.09.2015, 15:24
O yoRum yazıldığı tRansfeR dönemi için geçeRliydi abi :D :D

Geç olsun güç olmasın :D :D Ama güç olacak herhalde :D

batuhanTs
02.09.2015, 15:24
inanıyorum ki bu sene mehmet i beğenmeyenlerin sayısı artıcak 11 m euro veren keriz varsa satılsın dediğim için bana kızan arkadaşlarda utanırlar

selcuk
02.09.2015, 15:39
Bizim yerliler ayak yerine palet taşıyor bunu bir kez daha görmüş olduk.

zaten contant ve cavandanin orta acislari daha iyi oldugundan erkan ve yusuf ters ayak oynatiliyor
hatirlarsan bu analizi öncedende yapmisti
simdi maci detayli analiz edersek beklerimizin cogu ortasi mac sonuna dogru geldi
yani icerde 2 santrafor ve 1 destekleyici geldiginde
o dakikalarda yusuf ve erken acikdan daha cok ic oynadilar
böylece dis taraflar iyice beklerimiz icin acildi

ayrica mehmetide daha detayli izledim ve statistiklerini okudum
3 ortasida merkezden derine ve maca girdigi ilk 10 dakikada
ayrica ekici girdigi dakikadan itibaren pas sayimiz 2 katina cikti ve 9 korner kazandik 4 frikik

adam inanilmaz tehdit ediyor rakibi
buda henüz fiziksel eksiginlen ve mac eksiginlen

marinin girdikten sonra en begendigim paslari direk hep cardozonun kucagina
gol öncesi korneride o tür paslan kazandik

adam 1 haftada görmüs gol atmanin bu takimdaki en basit yolu ne oldugu
oscara kosu paslari atan arkadaslari bunu analiz etsin

marko marinden tam randimani 2 ay sonra bekliyorum

artvints
02.09.2015, 15:48
zaten contant ve cavandanin orta acislari daha iyi oldugundan erkan ve yusuf ters ayak oynatiliyor
hatirlarsan bu analizi öncedende yapmisti
simdi maci detayli analiz edersek beklerimizin cogu ortasi mac sonuna dogru geldi
yani icerde 2 santrafor ve 1 destekleyici geldiginde
o dakikalarda yusuf ve erken acikdan daha cok ic oynadilar
böylece dis taraflar iyice beklerimiz icin acildi

ayrica mehmetide daha detayli izledim ve statistiklerini okudum
3 ortasida merkezden derine ve maca girdigi ilk 10 dakikada
ayrica ekici girdigi dakikadan itibaren pas sayimiz 2 katina cikti ve 9 korner kazandik 4 frikik

adam inanilmaz tehdit ediyor rakibi
buda henüz fiziksel eksiginlen ve mac eksiginlen

marinin girdikten sonra en begendigim paslari direk hep cardozonun kucagina
gol öncesi korneride o tür paslan kazandik

adam 1 haftada görmüs gol atmanin bu takimdaki en basit yolu ne oldugu
oscara kosu paslari atan arkadaslari bunu analiz etsin

marko marinden tam randimani 2 ay sonra bekliyorum

cardozo'yu kullanip iceri dive edecek bir oyuncumuz oldu sonunda diyorsun yani.

selcuk
02.09.2015, 15:53
cardozo'yu kullanip iceri drive edecek bir oyuncumuz oldu sonunda diyorsun yani.

dive olacakti sanirim
aynen öyle

nasil yusufa ayak uyduran ndoye geldiyse, ayni öyle marin oscarin performansina cok sey katacak gibi

önemli olan box etrafinda toplan bu adami bulusdurmak
gerisini o hal ediyor
marko bunu iyi sökmüse benziyor

ama
bu mac rakib kesinlikle markoya hazir degildi
hemen sahaya atilmali bu adam
yavas yavas takima monte edilmeli
ayaginin altindan yine topragi kayib etmesin: alman tabirinlen

Proof
02.09.2015, 15:54
inanıyorum ki bu sene mehmet i beğenmeyenlerin sayısı artıcak 11 m euro veren keriz varsa satılsın dediğim için bana kızan arkadaşlarda utanırlar

Milli takimda oynayan, gecen sene kendi basina en azindan 15 puan toplayan. Gecen sezon takimi siradan bir takim goruntusenden kuratar tek adam.

Sezonun ilk 30 dakkasinda, sakatliktan yeni dondugu halde, iyi oynamadi diye begenmeyen kisiler begenmezse varsin begenmesin.

zafercalikoglu
02.09.2015, 16:04
ishak ,soner ,serdar ,fatih atik ,artık bunları da top toplayıcı yapalım,nasılda kazıkladılar bizi hele su serdara verilen o kadar para,:) adamlar parayı seviyor yazık,beş para etmez bunlar,bunları İHO koruması yapsın bari

Erdal UZUNYILMAZ
02.09.2015, 16:11

Erkan'ın listede hiç olmaması ilginç...Erkan'ın daha çok orta yapması ve soldan daha çok ceza sahasına girmesi gerekir...Çok dışardan oynuyor oyunu...Genel olarak kanatlarımız çizgiye çok yakın oynuyor, bu yüzden ortadan bağımsızlaşıyorlar ve oyuncular birbirlerine uzak kalıyorlar. Arada alanı daraltmamız gerekli...Avrupa'da futbol böyle.

ilkeryasinz
02.09.2015, 16:18
Ndoye icin sallamalar devammi ediyor. O adam bir gol atsin devami gelecek özgüveni gelecek. Yeter ya azcik futbolcularin arkasinda olun.

Fatih Çelik
02.09.2015, 16:21
dive olacakti sanirim
aynen öyle

nasil yusufa ayak uyduran ndoye geldiyse, ayni öyle marin oscarin performansina cok sey katacak gibi

önemli olan box etrafinda toplan bu adami bulusdurmak
gerisini o hal ediyor
marko bunu iyi sökmüse benziyor

ama
bu mac rakib kesinlikle markoya hazir degildi
hemen sahaya atilmali bu adam
yavas yavas takima monte edilmeli
ayaginin altindan yine topragi kayib etmesin: alman tabirinlen

Ben Mehmet'in biraz daha paylaşımcı olmasını istiyorum. Toplu topsuz gayet beğeniyorum. Sıkışan oyunda doğru nok talarda faul alabiliyor. Geçen sezon son bölümde bunu çok abartmıştı ama yine de fayda gördük. Marin Oscar'ı çok güze duvar olarak kullanabilir zaten böyle bir hamleye kalktığında içerde bir adamımız oldu mu golün %50'si olmuş demketir. Geçen sene Mehmet Cardozo'ya atmaktan çekiniyordu kaybedeceğini düşünüyordu ve tabi bencilliğide buna neden oluyordu. Bu sene bunları minimize derse çok rahat gol bulacağız inşallah.

Kazım Bostan
02.09.2015, 16:24
şimdi de ndoye'nin mi futbol yeteneklerine hakaret ediliyor :D ee kim iyi beyler, cardozo topçu değil hatta sporcu bile değil belini şey yapamıyo, ndoye penaltı atamıyo zaten saçları da siyah. ne futbol alimleri varmış ya bizim forumda.

agüero gelip 2 hafta kötü performans göstersin, bak yemin ediyorum sana bu güruh adamın aklını alır futbolculuğu filan kalmaz :D

yaw futbolcu eleştirilebilir de, futbolculuğuna laf etmek saçmalığın daniskası ya. bu adamlar niye baki mercimek değil de cardozo oldu ndoye oldu?

ha eleştiren kişinin sen olduğunu bilmiyordum pardon şimdi gördüm. verdim eksini kardeşim.

elohim_61
02.09.2015, 16:29
Ndoye icin sallamalar devammi ediyor. O adam bir gol atsin devami gelecek özgüveni gelecek. Yeter ya azcik futbolcularin arkasinda olun.

yıllardır aynı hikayeler, gol atsa kendine gelecek, ohoooo waris içinde söylendi onlar

o adamda futbolcu tipi falan yok gözünün feri sönmüş hayattan bezmiş

birde instagramda sormuş saçlarımı boyatayım mı diye, saç boyatmayla olsaydı bu işler keşke

Erdal UZUNYILMAZ
02.09.2015, 16:30
"Efsane Olmak İçin Çıktık Yola"

Demokratik Kongo asıllı Belçikalı sağ bek Cavanda, Karadeniz’e özel açıklamalar yaptı.

Trabzonspor’un bu sezon Lazio’dan kadrosuna kattığı Demokratik Kongo asıllı Belçikalı sağbek Luis Cavanda, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Başarılı futbolu ve sempatik kişiliğiyle kısa sürede Bordo-Mavili taraftarların sevgilisi olan 24 yaşındaki oyuncu hedeflerinden bahsederken, ilk kez İtalya dışına çıktığını ama durumun kendisini korkutmadığını söyledi. Lazio formasıyla Trabzonspor’a karşı mücadele ettiğini hatırlatan Cavanda, “Yani buraya gelmeden önce de Trabzonspor’u tanıyordum. Taraftarların takımlarına nasıl bağlı olduğunu biliyordum. Benim için yeni bir heyecan. Kariyerim için çok önemli bir yerdeyim. Trabzonspor’da önemli işlere imza atacağımın bilincindeyim” dedi.

BEN İŞİME ODAKLIYIM

‘Roma gibi turizm açısından büyük bir şehirden, Trabzon’a gelişinin nasıl bir duygu olduğu?’ sorusuna Belçikalı oyuncu “Bir kere Trabzon’un Roma kadar büyük olmadığını biliyordum. Bu konuda Türk olan çocukluk arkadaşımdan bilgi aldım. Bana, ‘Trabzon ne bir Roma ne de bir İstanbul’ demişti. Fakat Trabzon’da iyi bir hayat, iyi bir yaşam, bununla birlikte maçlarda iyi bir taraftar kitlesinin takımın arkasında olacağını söyledi. Yani Trabzon’un futbol şehri olduğunu ve futbol oynamak için en ideal yer olduğu belirtti. Benim için bu referans yeterli oldu ve bundan da gayet memnunum” yanıtını verdi.

MUTLUYUM

Luis Cavanda, Trabzonspor’un kendisine talip olduğu zaman heyecanlandığını belirterek, “Tabi ki gelmeden önce birçok kişiye danıştım. Güvendiğim insanlardan bilgiler aldım. Bana iyi referanslar verdiler. Zaten büyük kulüplere ilgi duyuyordum. Kendimi iyi hissettim ve şuan buradayım. Benim için önemli bir karardı. Mutluyum” ifadelerini kullandı.

ORTAM ÇOK GÜZEL

Trabzon’da çok güzel bir ortam bulduğunu belirten Cavanda, “Türkler çok iyi ve sıcakkanlı insanlar. Bana çok iyi davranıyorlar. Burada herhangi bir problem yok, geldiğim günden beri herkes bana çok yardımcı oldu. Çok güzel bir hoş geldin yaptılar bana ve hala devam ediyor” diye konuştu.

TEK BAŞINA HİÇBİR ŞEYSİN

“Futbol, takım çalışmasının ürünüdür” diyen Cavanda, “Ben tek başıma bir şey ifade edemem. Eğer ben iyi bir performans gösterirsem, buna takım da yardım ederse, bu takım çalışmasını ortaya çıkarır ve Bu da takımı iyi bir yere getirir. Tek başına bir şey değilsiniz, takımsanız bir şey olabilirisiniz” dedi.

AİLEMLE ZAMAN GEÇİRİRİM

Cavanda muhabirimiz Ümmügülsüm Aydemir’e boş zamanlarını genellikle ailesiyle geçirdiğini söylerken, “Zaten antrenmanlar var, fazla vakit bulamıyorum. Şuanda evimi, aracımı, her şeyimi organize ediyorum. Bunun dışında hep ailemle zaman geçirmeyi seviyorum” dedi.

BOSİNGWA İLE REKABET ONURDUR

Cavanda, “Bosingwa ile rekabette olmamız benim için bir memnuniyettir. Büyük bir onurdur, o büyük bir oyuncu. Kendisi zaten yakında aramıza katılacak. Onun çok tecrübesi var. Benim ondan öğrenecek çok şeyim var. Geçmişte görüştüm. Gençken en iyi arkadaşım Bosingwa’nın amcasının tanıdığıydı. O sayede Bosingwa ile tanışma fırsatı bulmuştum. Bosingwa Bursa maçına geldi o gün görüştük kendisiyle. Bana Bursa maçında iyi oynadığımı ve böyle devam etmemin yanı sıra daha iyi ve hırslı olabilmem için pozitif şeyler söyledi” dedi.

SOL BEK DE OYNARIM

Bordo-Mavili takıma sağbek olarak transfer edilen Cavanda, başka bir özelliğinden da bahsetti. Belçikalı oyuncu ana mevkiinin sağbek olmasına rağmen “Görev verilmesi halinde solbek de oynarım. Lazio’da zaman zaman bu mevkide oynadım” dedi. Cavanda bu özelliği ile Teknik Direktör Şota Arveladze’ye mesajını iletmiş oldu.

BAZEN HÜCUM BAZEN SAVUNMA

Türkiye ligine yeni geldiğini hatırlatan Cavanda, “Yeni yeni alışıyorum. Eksiklerimi giderdikçe daha iyi olacağım. Bazen taktik olarak savunma ağırlıklı oynuyorum. Bir maçta 20 defa da hücuma çıkılabilir, 2 defada çıkılabilirim. Bu şartların gerektirdiği bir şey” dedi.

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Trabzonspor’a büyük hedefler doğrultusunda geldiğini söyleyen Cavanda, “Bana burayı çok iyi anlattılar. Hocamız Trabzon’u çok iyi tanıyor ve camianın bizden neler beklediğini iyi biliyor. Sürekli bize beklentileri ve nasıl başarılı olacağımızı anlatıyor. Efsanelerden bahsediyor. Biz de bu doğrultuda beklentilere karşılık vermeye çalışıyoruz. Sezona iyi başladık. Diğer takımlara saygı göstereceğiz fakat biz en iyisini yapacağız ve bütün maçları kazanmak için sahaya çıkacağız. İlk üç haftada ligin çok zorlu geçeceğini gördük ama biz iyi bir takımız ve kendimize güveniyoruz. Bunun için çok erken ama bizim tek hedefimiz şampiyonluk ve şampiyonluk için de elimizden geleni yapacağız. Adımızı efsaneler arasına yazdırmak için bunu başarmak istiyoruz. Ayrıca uzun yıllar bu formayı giymek isterim” diye konuştu.

M’BİA İLE İYİ DOSTUZ

Cavanda, ‘takımda en iyi kiminle anlaşıyorsun?’ sorusuna şöyle yanıt verdi: “Bütün arkadaşlarımı çok seviyorum, çok iyiyim onlarla. Ama bu soruya M’bia cevabı verebilirim. Biz aynı zamanda transfer olduğumuz, aynı otelde kaldığımız ve ikimizde Fransızca konuştuğumuz için iyi anlaştık yoksa bütün arkadaşlarımla aram çok iyi, hepsini çok seviyorum.”

Kaynak: Karadeniz

Demekki takımda arkadaşlık ruhu sağlanmaya başlamış...Takımda gruplaşma var deniyordu...Bunu aşmaya başlamak güzel...

ilkeryasinz
02.09.2015, 16:32
Renktaş.. adam bursa macinda oyuna girdi 4 tane duran top kazandirdi ve biri gol oldu. Bjk macinda ise bir asisti var, ileride top tutup pas alisverisi, iade ve oyun bilgisi cok iyi. Dedigm gibi bu adam bize ileride cok yarar sagliyor. Golde atacak.

artvints
02.09.2015, 16:33
Biraz da abartip erken davraniyoruz. Mesela okay'i cok begeniyoruz ama daha hicbirsey yapmadi sayilir.bir calim atip araya top birakma, verkacla iceri dalma, 30 40 metrelik bir asist, uzaktan etkili bir sut... Bunlarin hepsini yapabilir.

okay ve m'bia'dan en az biri her pozisyonda cezasahasina giriyor.cok iyi destekliyorlar ataklari.ama geri donuslerde cok fazla kosmak zorunda kaliyorlar.bu kadar uzun mesafede gidip gelmek etkinliklerini azaltiyor.dar alanda m'bia, okay, ekici ve marin'in yapabilecekleri beni heyecanlandiriyor.alan daraltip donen toplari almaya basladigimiz andan itibaren cok etkili oluruz.bu anlamda papy transferi onemliydi ama asla tek basina bunu saglayacak etken degil sadece hizindan dolayi ondekileri piskolojik olarak rahatlatir.bazi pozisyonlarda avantaj saglar.alani daraltma tamamen takim geometrisi, pozisyon alma ile ilgilidir ve on tarafta baslar.onde dogru baski yapilirsa defansin bunu takip etmesi kolaylasir.rakip orayi kolay gecerse defans geri atar kendini ve mesafe buyur.akhisar macinda ataklari tekrarlayamamamizin sebebi buydu.tabi bu organizasyon iki ayda oturmaz.uzerine calistikca iyilesecek bir organizasyon.

elohim_61
02.09.2015, 16:33
yaw futbolcu eleştirilebilir de, futbolculuğuna laf etmek saçmalığın daniskası ya. bu adamlar niye baki mercimek değil de cardozo oldu ndoye oldu?

ha eleştiren kişinin sen olduğunu bilmiyordum pardon şimdi gördüm. verdim eksini kardeşim.

adam aguero olur balotelli olur futbolculuğuna laf edilmez, Allah aşkına ndoye kimdir necidir? danimarka ligi ptt liginden beter o ligde gol kralı olup rusyaya deneme amaçlı gidiyor oradada bir baltaya sap olamayınca hull city yollarına düşüyor orada bile tutunamayan adamdan medet umuyoruz

srmnlii
02.09.2015, 16:44
Renktaşlar konu dışı ama önemli gördüğüm için yazmak istedim.. pfdk da benimde çok yakından tanıdığım (kendisi benim dayı oğlu olur :) ) Av. Fatih Erdöl de görev alacak. kendisi fanatik bir Trabzonspor'lu. faydasını muhakkak görürüz.. haksızlık yapmaz hakkımızı da sonuna kadar savunur. şike sürecinde çok net ve keskin açıklamaları olan ve bizzat dava sürecinde kulubümüze destek veren genç bir avukattır.

İlkhan
02.09.2015, 16:46
Tapatalktan troll nasil engellenir?

PAP5044DUO cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kazım Bostan
02.09.2015, 16:48
Renktaşlar konu dışı ama önemli gördüğüm için yazmak istedim.. pfdk da benimde çok yakından tanıdığım (kendisi benim dayı oğlu olur :) ) Av. Fatih Erdöl de görev alacak. kendisi fanatik bir Trabzonspor'lu. faydasını muhakkak görürüz.. haksızlık yapmaz hakkımızı da sonuna kadar savunur. şike sürecinde çok net ve keskin açıklamaları olan ve bizzat dava sürecinde kulubümüze destek veren genç bir avukattır.

tek istediğimiz de bu zaten inşallah başarılı olur..

selcuk
02.09.2015, 16:50
Ben Mehmet'in biraz daha paylaşımcı olmasını istiyorum. Toplu topsuz gayet beğeniyorum. Sıkışan oyunda doğru nok talarda faul alabiliyor. Geçen sezon son bölümde bunu çok abartmıştı ama yine de fayda gördük. Marin Oscar'ı çok güze duvar olarak kullanabilir zaten böyle bir hamleye kalktığında içerde bir adamımız oldu mu golün %50'si olmuş demketir. Geçen sene Mehmet Cardozo'ya atmaktan çekiniyordu kaybedeceğini düşünüyordu ve tabi bencilliğide buna neden oluyordu. Bu sene bunları minimize derse çok rahat gol bulacağız inşallah.

ben mehmetten memnunum
asist sayisi paylasimci oldugunun en büyük delili

sadece okadar uzaktan sut cekmemeli
biraz daha kaleye yaklasmali

https://pbs.twimg.com/media/CN5xeLzWIAAOQMc.jpg:large
via levent ustabasi

Sercan Keleş
02.09.2015, 17:00
Futbolcu değerlendirmesi yapmayalı epeyi olmuş, düşüncelerimi dile dökeyim teker teker. Hem transfer sezonu kapandı, yeni konuşacağımız konu sistemimiz ve futbolcu kalitemiz olur.

Onur Recep Kıvrak ; Morali biraz bozuk gibi kaptanın. Akhisar maçında Tribünler Erkan Zengin diye bağırdığında biraz başının eğildiğini sezdim. Çünkü kolay değil 2 sene o statlar gece gündüz kaptan ismiyle inlemiştir. Kaptan'ı eski performansına kavuşturacak olan yine bizleriz. Kaptanla olduğumuzu en değerli futbolcumuz Efsanemiz olduğunu bilmesi gerekir.

Douglas T ; Papy gelmediği için biraz gölgede kalmış sanırım. Papy Chelsea'ye gidince taraftarımız Chelsea'ye gittiyse çok daha iyiysi gibi düşüncelere kapılmıştır. Transfer sezonun başından sonuna kadar istediğim Douglas , defansı toplayacaktır. İçim rahat. Koşuda hızlı olmayabilir ama hantal bir defans değildir. Seri hareketleri vardır. Tek hamlelik defans değildir kesinlikle Douglas bu sezonun en iyi defansı olacaktır.

Mbia ; Yine alınmadan önce söylediğim gibi bu adam gelip yatmaz ama şunuda bilmemiz gerekir bu adam her maç aynı çapta oynamaz. Mbia'nın ön plana çıktığı maçlar genelde defans yaptığımız maçlar ve kontra oynadığımız maçlar olacaktır. Orada yeteneği daha net belli olur. Profesyonel topcular farklıdır parasını alır parasının hakkını vermeye çalışır. Douglas'ta böyledir.

Okay ; Kendisi daha genç. Korkak futboldan Yaya T olma çabasına girişmiş sonuna kadar destekliyorum. Topu bekleyen aldığında kalitesini göstermek değilde savaşmak çift yönlü oynamayı alışkanlık haline getirmeye çalışıyor. Maçta çok koşup mücadele ettiğinden tekniğini ve klasını tam olarak sahaya yansıtamıyor. Yinede çok olumlu zamanla açılacak transfer olarak görüyorum.

Mehmet Ekici ; Benim geldiğinde eleştirdiğim ilk oynadığı maçlarda eleştirdiğim futbolcu fakat oynayarak yıllanan bir şarap gibi oldu geçen yıl. Şuan Türkiye Standartlarının çok üstünde bir futbolcu. Topu saklaması seri dönüşleri uzaktan şutları hızı bir ortasaha için inanılmaz özellikler. Adam geçebilmesi faul alabilmesi frikik özelliği duran top ustalığı oyun kurgusu çok ender bulunan topçulardan kendisi.

Yusuf E. ; Her zaman parantez açtığım gibi yine açacağım. Oynadığında direk gol pozisyonuna girebilmesi top sürmesi onu tam bir kanat yapıyor. Bence çok fazla yetenekli ama tecrübesiz ve yeteneğine bazen saçmalayarak ihanet ediyor. Yusuf'un oynadığı maçlarda Yusuf 4 - 5 Gol pozisyonuna girerken Oraya koyacağımız Sefa'nın aynı dakikalar içinde 4 - 5 kere topa dokunmadığını göreceksiniz. Ben Yusuf'u destekliyorum eğerki bir tık üstüne çıkarsa Gökhan Töre'yi milli takımdan gönderecektir.

Bunlar şimdilik görüşlerim. Bu futbolcular ile oluşturulacak iskelet'i gelecek yıllarda kullanabileceğimizi düşünüyorum. Mbia biraz yaşlı ama idare edecektir yinede.

umitçebi
02.09.2015, 17:11
N Doye 2 maçta kalitesini gösterdi.Zaten geçmişide parlak bir oyuncu.Penaltıyı dunyada her oyuncu kaçırabilir.Messi dahi kaçırdı.

N Doyeye sallayan arkadaşlar lütfen biraz güncel futbol bilgilerini gözden geçirsin...

HOPA'LI TS'Lİ
02.09.2015, 17:12
Douglas Reis, Kayseri'ye geçit vermez

HOPA'LI TS'Lİ
02.09.2015, 17:13
N'Doye'ye laf yok.

Penaltı kaçabilir, 2010-2011'de Colman 3-2 kazandığımız şikebahçe maçında penaltıyı atsaydı averajlar eşit olacaktı, unutmayın

Sercan Keleş
02.09.2015, 17:16
N'Doye'ye laf yok.

Penaltı kaçabilir, 2010-2011'de Colman 3-2 kazandığımız şikebahçe maçında penaltıyı atsaydı averajlar eşit olacaktı, unutmayın

Colman o penaltıyı atsaydı eğer ona göre şike yapardı hocam. Eğer o sezon Fenerbahçe değilde biz şampiyon olsaydık Şike davası yine açılacaktı. Kupayı bizden alıp Fener'e verirdi Tff

canna52
02.09.2015, 17:32
zamanında mahrezi alabilseydik kanada, bu takım çok farklı yerlere gidebilirdi.

hakeza belfodilde öyle, rakip kapandığı zaman kanatta uzun boyuyla ve güçlü fiziğiyle içeri yapılan ortalarda büyük fark yaratırdı.

bu kadroda yatabare de çok etkili olabilirdi. rakibi kendi sahasına hapsettiğimiz dönemlerde kanatta büyük bir hava üstünlüğü sağlardı.

Emirhan Yazıcı
02.09.2015, 17:48
Şu Transfer Döneminde Beklediğim İKİ Adam Papy ve Schaubdu Olmadı Ama Douglas'a Güvenim Sonsuz

https://www.youtube.com/watch?v=kYmmWYn4d7Q

arifberkay
02.09.2015, 18:02
Arif abi Transfer döneminin yıldızı sensin :)

Yıldız hurma öyle bir isteğim ve iddam yok keşke papy olsaydı

Fatih Çelik
02.09.2015, 18:18
Yıldız hurma öyle bir isteğim ve iddam yok keşke papy olsaydı

Olsun abi kadromuz hiç bir zaman yederli olmadı biz alıtık sıkma canını :)

S.ÖZKAN
02.09.2015, 18:27
Eger bu kadroyu koruyup

Solbek Henri Bedimo
Sagacik Muhammed Salah
Stoper Pappy
Alinirsa Hic abartmadan soyluyorum Uefa kupasini alabiliriz.

ONUR
CAVANDA
DOUGLAS
PAPPY ☆
BEDIMO ☆
MBIA
OKAY
MEHMET
MARKO MARIN
MUHAMMED SALAH ☆
CARDOZO