PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Faruk Türk
01.09.2015, 02:17
Devre arasi transferler için:

Kerem Demirbay
Levin Öztunali

ikisi de su an kiralik baska takimlarda, 2016 yaz transfer dönemi için mutlaka düsünülüp önceden görüsülmeli..

Devre arasinda büyük ihtimal, forvet transferi gerekecek, bide Stoper..

Stoper olarak Ryan Donk düsünülebilir, forvet için sürpriz bir isim bekliyom ..

Sefa
01.09.2015, 02:54
En iyi ihtimal 2. en kötü ihtimal 4. bitiririz sezonu..

slmn
01.09.2015, 03:02
En iyi ihtimal 2. en kötü ihtimal 4. bitiririz sezonu..

Bir ihtimal daha var, devre arası kaliteli stoper ve sol bek takviyesiyle şampiyonluk.

EkremOcal
01.09.2015, 03:08
şikenin kralı bu sene dönecek biz daha çoook 90+7 ler görürüz .

Poor
01.09.2015, 03:25
Söylentilere göre Mourinhonun Papy transferin hakkında bilgisi yokmuş.Adamda ne menejer varmış

valla su menajeri alalim bizim soneri belki chelseaye falan kitler

Hamdi Karamahmutoğlu
01.09.2015, 03:48
Transfer bitti destek zamanı.

Hüseyin Ş.
01.09.2015, 04:39
Valla bu Papy'nin menajeri falan bizi katakulliye getirdi herhalde. Eğer chelsea'nin her ihtimale karşı yedekte dursun, kimseyi alamazsak o gelir demesi gibi bi durum yoksa, bildiği katakulliye geldik.

ama bu chelsea transferi sunderland işine döndü gibi. ses seda yok.

bari herifi boşlamasak da devre arasında alsak.

Emirhan Uludüz
01.09.2015, 05:06
Papy chelsea'ye mi gitmiş? Ulan acayip içim ısınmıştı o adama :(

LittleFinger
01.09.2015, 07:24
Sene yapılması gerekenler bi kalsın burda

Onur Esteban Uğurcan
Cavanda Bosingwa Douglas (Stoper Transferi x2)Uğur Oğulcan Denisov Alper(?)
Mbia Aytaç Alex
Okay Transfer
Ekici Transfer
Yusuf Transfer
Erkan Marin
Ndoye Transfer Cardozo(belki)

2 ilk 11
4 rotasyon

Ekici 15milyon civarı satılırsa onun yerine bir transfer
Eğer şampiyonlar liginde olursak ya da uefa gruplarda mücadele ederiz
Alper kiralık verilip Mena gibi bir solbek maliyeti de az olur
Bosingwa sakatlıktan nasıl döner bilinmez bu sene de sözleşmesinin son senesi onun yerine de Isla gibi futbolu bilen teknik bir sağ bek
Cardozo gönderilir gönderilmez bu bölgeye Ndoyeden daha iyi Remy gibi bir forvet

Sefa,Yumlu konstant(belki) Cardozo(belki) Aykut ,kiralıktan dönecekler Uğur hariç ,Özer,Soner,Atik,Musa gibi bu sene gönderilemeyenler gitmeli

Joacivil
01.09.2015, 07:40
Bu les baskan ve tayfasi beni transferle kandiramazdi
tez zamanda gitsinler

Hamdi Karamahmutoğlu
01.09.2015, 07:42
Devre arasında boş beleş maaş alıp yatanları en ağır şartlarda altyapı takımlarıyla çalışmaya mahkum edeceksin görecekler günlerini.

B.Yiğit
01.09.2015, 08:04
Adam kendine o kadar guvenmiyor ki daha o yasta parasini alip yatmayi dusunuyor.

Beypba
01.09.2015, 08:30
Ganalı bir çocuk geldi geçen sene,oynadı oymadı çok para verildi tartışılır..ama bize adamlık dersi verdi..iş ahlakının ne kadar önemli olduğunu gösterdi..takımına yeteri kadar faydalı olamadığını düşünerek alacağı paradan feragat etti...gittiği takımında bizde kazandığı paranın yarısını kazanacak..kariyerinin herşeyden önemli olduğunu ve çok çalışarak tekrar iyi bir futbolcu olacağına inanarak gitti..Aynı şeyleri Uğur demirok içinde söyleyebiliriz...Adamlık ve asillik çok başka birşeydir sonradan kazanılmaz..Bu 2 futbolcununda başarılı olmasını canı gönülden diliyorum..

Gelelim adamcıklara,

Onlar sülük gibi yaşamaya devam edecekler,özgüvenin iş ahlakına sahip olmayan hiç bir insan hayatta başarılı olamaz..

Ertan1982
01.09.2015, 08:31
Bu kulüp bu paraları ne yapıyor yahu? Her transfer dönemi 100 milyon Euroya yakın kar ediyorlar.

Giderleri yüksek.Transferler ve sl den para haric para kazanmiyorlar nerdeyse ne sponsor ne stad ne tv kayda deger para girmiyor.Bircok topcunun transfer haklari menejerler ile ortak o giren para 100% porto ya kalmiyor.Birde borsadalar ve yatirimcilara her sene para veriyorlar.biraz bizim eski modele benziyor.Kredi borclari var onlari ödüyorlar.Benfica porto her sene cok oyuncu satmali batmamak icin.1-2 sene satamasinlar batarlar.

Real ManU arasinda De Gae transferi ellerinde patladi gibi.De gae nin transfer belgeleri ispanya fedeasyonuna gec gönderilmis.Fifa araya girdi kontrol ediyor simdi bu olayi.Milyarlik kulüpler ama bir belgeyi yetistiremiyorlar.

selcuk
01.09.2015, 08:33
Ganalı bir çocuk geldi geçen sene,oynadı oymadı çok para verildi tartışılır..ama bize adamlık dersi verdi..iş ahlakının ne kadar önemli olduğunu gösterdi..takımına yeteri kadar faydalı olamadığını düşünerek alacağı paradan feragat etti...gittiği takımında bizde kazandığı paranın yarısını kazanacak..kariyerinin herşeyden önemli olduğunu ve çok çalışarak tekrar iyi bir futbolcu olacağına inanarak gitti..Aynı şeyleri Uğur demirok içinde söyleyebiliriz...Adamlık ve asillik çok başka birşeydir sonradan kazanılmaz..Bu 2 futbolcununda başarılı olmasını canı gönülden diliyorum..

Gelelim adamcıklara,

Onlar sülük gibi yaşamaya devam edecekler,özgüvenin iş ahlakına sahip olmayan hiç bir insan hayatta başarılı olamaz..
waris hikayesine inanmiyorum
olsa kap bildirimi gerektirecek bir olay bence

daha cok takimdan ayrilmak istemeyenlere bir mesaj olarak algiliyorum

selcuk
01.09.2015, 08:36
Giderleri yüksek.Transferler ve sl den para haric para kazanmiyorlar nerdeyse ne sponsor ne stad ne tv kayda deger para girmiyor.Bircok topcunun transfer haklari menejerler ile ortak o giren para 100% porto ya kalmiyor.Birde borsadalar ve yatirimcilara her sene para veriyorlar.biraz bizim eski modele benziyor.Kredi borclari var onlari ödüyorlar.Benfica porto her sene cok oyuncu satmali batmamak icin.1-2 sene satamasinlar batarlar.

Real ManU arasinda De Gae transferi ellerinde patladi gibi.De gae nin transfer belgeleri ispanya fedeasyonuna gec gönderilmis.Fifa araya girdi kontrol ediyor simdi bu olayi.Milyarlik kulüpler ama bir belgeyi yetistiremiyorlar.

man u zamaninda coentrao transferini gec evrak göndermeylen gerceklesmesini engelliyen mourinhonun hareketine misilleme yaptigini düsünüyorum

tabiiki perez bunun altinda kalmak istemediginden biraz duman kaldiriyorlar

toksoy61
01.09.2015, 08:44
Soner-ishak-fatih-serdar hepsi de yerli. adamlar hayatta bu maaşları bir daha alamayız diye bir yere gitmiyorlar. ama hata bizde. bu adamlara bu maaşları niye veriyorsun? bu kadar kötü idarecilik olur mu? adamlarda da yüz yok. yani 1 yıl top oynamayacak. ismi cismi unutulup gidecek. umurunda değil. adamın derdi hayatının vurgununu TS den yapmış, keyfini sürmek. iş ahlakı sıfır, insanda gurur olur azcık. istenmediğin yerde niye durmak ister insan?

Furkan Dündar
01.09.2015, 08:48
arkdaşlar sezon kapandı terk edelim bu başlığı hadi selametle

selcuk
01.09.2015, 08:50
Soner-ishak-fatih-serdar hepsi de yerli. adamlar hayatta bu maaşları bir daha alamayız diye bir yere gitmiyorlar. ama hata bizde. bu adamlara bu maaşları niye veriyorsun? bu kadar kötü idarecilik olur mu? adamlarda da yüz yok. yani 1 yıl top oynamayacak. ismi cismi unutulup gidecek. umurunda değil. adamın derdi hayatının vurgununu TS den yapmış, keyfini sürmek. iş ahlakı sıfır, insanda gurur olur azcık. istenmediğin yerde niye durmak ister insan?

istenmediklerini kim diyorki
bunlara kral gibi bakiliyor trabzonda
sadece takima giremeyecekler
sosyal medyadanda uzak durduklari sürece kendilerini devam süperstar olarak görebilirler

ayrica farabi hocaya neden ceza verildiki

S.Seymen
01.09.2015, 08:55
saat 00.00 oldu

http://www.karadenizinsesi.com.tr/d/news/58907.jpg

:)))))

iyiymiş

Samet GÜVEN
01.09.2015, 09:04
waris hikayesine inanmiyorum
olsa kap bildirimi gerektirecek bir olay bence

daha cok takimdan ayrilmak istemeyenlere bir mesaj olarak algiliyorum

Çoğu kaynaklar bu bilgiyi doğrulamıştı.Hatta yönetime yakın olanlar bile. ( Hasan Tuncel) YES de göremedim galiba bu haberi.

Bu transfer dönemi bence Waris ve Uğur gibi iki '' adamı '' tanımamıza vesile oldu.

selcuk
01.09.2015, 09:08
Çoğu kaynaklar bu bilgiyi doğrulamıştı.Hatta yönetime yakın olanlar bile. ( Hasan Tuncel) YES de göremedim galiba bu haberi.

Bu transfer dönemi bence Waris ve Uğur gibi iki '' adamı '' tanımamıza vesile oldu.

diyorum ya, gitmek istemeyenlerebir mesaj olarak gördügümü
yani haberi yönetimin bizat cikartirmis olmasini

halka acik sirket bütcesinde kalan 500bin avroyu birtürlü aciklamali
varmi bir aciklama

esas belgedir benim icin

ogeday6106
01.09.2015, 09:15
devre arası iyi bir stoperden fazlasını almazlar umarım.
paramızı ve enerjimizi önümüzdeki yaz transfer sezonuna aktarmalıyız.

SEDER
01.09.2015, 09:20
soner i diğerleriyle karıştırmayalım.diğerleri daha yeni geldi..ama soner denen herif i 3 yıldır yollamak istiyoruz çakıldı kaldı takıma..ne pis paragöz adammış meğer..kız gibi oynar olurda sakatlanırım da ara sıra aldığım maç başını alamam diye kız gibi oynuyor..haram olsun...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dip.Ing.Mag.
01.09.2015, 09:26
Papy i sanirim devre arasinda alacagiz...

Dip.Ing.Mag.
01.09.2015, 09:32
http://img.startingeleven.co.uk/usr/a/55e5466ab1431.jpg

selcuk
01.09.2015, 09:32
chelsea neden versinki

birde artik bütün dünya nekadar iyi oldugunu görecek
djilobodji dosyasi kapanmistir bence

http://img.startingeleven.co.uk/usr/a/55e5466ab1431.jpg

güzelde bu siteden yapsan daha hayirli olur
www.oynadikoyna.com

muratt
01.09.2015, 09:38
Transfer durumunu kabaca bir özetlemek gerekirse Fenerbahçe ile beraber transferin en başarılı takımıyız diyebiliriz net olarak. Hatta belki Fenerbahçe'den daha nokta transferlerimiz bile var diyebiliriz. Örneğin üç kulvarda yarışacak Fenerbahçe'de forvet olarak sadece Van Persie ve Fernandao varken iki kulvarda yarışacak bizde 2 as 1 yedek olmak üzere 3 forvet var, tam olması gerektiği gibi. Güzel bir kadro planlaması oldu bizim adımıza.

Ben son dakikada Fener'den bir santrafor, GS ve BJK'den de birer orta saha bekliyordum ama almadılar. Üstelik Galatasaray son dakikada iki önemli oyuncu da kaybetti. Çok enteresan gerçekten.

Şimdi rakiplerimizin hepsinin eksik bir bölgesi var. Fener'de forvet bölgesi uzun maratonda eksik kalacaktır. Düşünün bir maç V.Persie sakatsa mesela, 90 dakika Fernandao ile gitmeleri gerekiyor yerine koyacak forvet yok çünü. Galatasaray orta sahası ise bizim iki yıl önceki orta saha gibi. Melo'nun boşluğunu zor doldururlar. Beşiktaş'ta aynı şekilde, Veli ve Tolgay büyük kayıp ve yerlerini doldurmadılar. Ayrıca bu üç takımın da defansları evlere şenlik, özellikle Beşiktaş. Beşiktaş'a karşı gol yemeyen takım bir şekilde maçı kazanır. Beşiktaş’ın gol yemeden bir maçı tamamlaması çok zor üstelik kaleci de almadılar tüm sezon Tolga ile, ki Tolga’nın sakatlanmadan geçirdiği sezon yok kariyerinde.

Biz ise tam ihtiyacımız olan yerlere çok güzel transferler yaptık ve şimdilik görünen hepsi uyumlu ve verimli gibi. Daha erken tabi ve ne kadar uyum sağladıkları çok önemli ama sinyaller şimdilik olumlu. Kadro'da en zayıf halka olarak görünen Konstant bile form yakalarsa ligin çok üzerinde bir oyuncu. Allah sakatlık kaza vermesin, yıllar sonra rahatlıkla söyleyebiliriz ki; "Kadromuz Yederli"

S.Hurma'yı çok eleştirsek de burada hakkını vermemiz lazım, iyi iş çıkardı. Yıllardır ilk defa tatmin edici bir transfer dönemi geçirdik. Baktığımız zaman Mbia, Cavanda, Ndoye, Marin, Okay, Douglas gibi 6 nokta ve ilk onbir transferi yapılmış. Zaten bir transfer sezonunda takımı komple yenilemek çok doğru birşey değil o yüzden yapılan iş çok kararında. Geçen sene gördük 20 transfer yapmanın saçmalığını zaten. Başka eksik varsa devre arasında belki tamamlanabilir. Ama yaz döneminde 6 nokta transfer tam da olması gerektiği gibi, ne eksik ne fazla.

Ve işin en güzel yanı. Tüm rakiplerimiz haftada üç maç yaparken biz sadece lige konsantre olacağız. Özellikle Ekim Kasım ayında fazla kayıp yaşamazsak ilk yarıyı lider bile bitirebiliriz. Bu anlamda yönetimin UEFA kupasını, en azından bu sene için, ikinci plana atmasını olumlu buluyorum, yönetimin verdiği az sayıda doğru kararlardan biriydi bence.

Şimdi böyle bakıldığı zaman şampiyonluk en azından hayal değil, yani hedeflenebilir bir durum. Bunları konuşmak için çok erken hala ama dediğim gibi Trabzonspor olumlu sinyaller verirken, rakiplerimiz özellikle Ekim-Kasım aylarında çok zorlu dönemlerden geçecekler.

Bu durumda devre arasına lider girmemiz yüksek ihtimal. Ama asıl risk ikinci yarıda. Rakiplerimiz Avrupa'dan elenince, ve devre arası transferlerle beraber lige asılacaklar. Galatasaray baktığınız zaman geçen sene ikinci yarıdaki formuyla şampiyon oldu. Veya Beşiktaş Avrupa'dan daha erken elenseydi belki onlar da şampiyon olabilirler. O yüzden umarım rakiplerimiz Avrupa'da gidebildikleri kadar giderler. Ama benim tahminim ligi ilk yarı lider bitirip ikinci yarı düşüşe geçmemiz yüksek ihtimal. Böyle bir durumda takımın arkasında durum seneye de Şota ile devam etmek çok önemli yoksa herzamanki gibi kendimize zarar veririz.

Ama ilk yarı minimum kayıpla gider, biraz da şansımız yanımızda olur farklı lider olarak ikinci yarıya geçersek neden olmasın ?

Tabi herşeyin üstüne şike/ teşvik/ hakem konuları da aleyhimize çalışacak zaten malum. Bunu da unutmamak lazım. Şimdi malum 2011 sezonundan sonra bizi şampiyon yapmazlar algısı var camiada, 90 puan alsak rakiplerimiz 92 puan alır gibisinden. Buna çok katılmıyorum. Şike ve teşvik Trabzonspor için bir her zaman olan bir gerçek, yani Trabzonspor eğer şampiyon olacaksa şike ve teşviki de yenerek olmak zorunda. Daha once öyle olduk. Bazen de rakiplerimizi yendik ama şikeyi yenemedik ve ikinci olduk 2011 gibi. 3 Temmuz’dan önce de hepimiz biliyorduk zaten Fenerbahçe’nin şike yaptığını ve yarışta bunu da yenmemiz gerektiğini. 3 Temmuz bunun sadece kanıtı oldu o kadar. Bu yıl da aynısı geçerli. Eğer rakiplerimiz 75 puan toplayacak performans göstereceklerse bizim 82 puan almamız gerekiyor. Ve rakiplerimize yenilmemek de önemli.

Bu hafta Akhisar’ı yenseydik ve Fener 1-1 kalsa iyiydi ama olsun, arada böyle haftalar olur. Önemli olan takımın bir uyum ve ritim yakalaması. Eğer istediğimiz uyumu ve ritimi yakalayamazsak zaten bu sene batarız ligi de 6. bitiririz.

Dip.Ing.Mag.
01.09.2015, 09:39
chelsea neden versinki

birde artik bütün dünya nekadar iyi oldugunu görecek
djilobodji dosyasi kapanmistir bence

güzelde bu siteden yapsan daha hayirli olur
www.oynadikoyna.com

o sitede formasyonlar da sikinti var istediklerimi yapamiyorum. bir ikincisi de Douglas eklenmemis hala :)

yahu bu Adam chelsea ile resmi sözlesme imzaladi mi? hayir. TM de bile hala Nantes da.

chelsea'nin resmi sayfasinda bile adamin haberi yok.

http://www.chelseafc.com/teams/new-signings.html

Erdal UZUNYILMAZ
01.09.2015, 09:41
http://www.oynadikoyna.com/fotograf.php?kadro=OOI0TSFCX8

Çok can yakar bu kadro...

selcuk
01.09.2015, 09:42
o sitede formasyonlar da sikinti var istediklerimi yapamiyorum. bir ikincisi de Douglas eklenmemis hala :)

yahu bu Adam chelsea ile resmi sözlesme imzaladi mi? hayir. TM de bile hala Nantes da.

chelsea'nin resmi sayfasinda bile adamin haberi yok.

http://www.chelseafc.com/teams/new-signings.html

formasyona okadar takilma, önemli olan bizden olmasi
nezaman bi tarafimiz tam olduki

ingilterede bugün mesai sonuna kadar transfer acik benim bildigim
ondan bir aceleleri yoktur
dün saglik kontrolundan gecmis, bugün is iznini alinca isi resmiyete dökerler bence

http://www.oynadikoyna.com/fotograf.php?kadro=DQWWEVYZEL
hayal

Furkan Dündar
01.09.2015, 09:49
http://www.oynadikoyna.com/fotograf.php?kadro=OOI0TSFCX8

Çok can yakar bu kadro...

Evimizde cardozo oynar deplasmanda ndoye hatta bazen evde çift santrafor bile oynanabilir fakat en iddalı kadromuz bu

Sent from my iPhone using Tapatalk

emrhan61
01.09.2015, 09:58
Verimli Bir Transfer dönemi oldu. En iyisi Cavanda Falan degil , Okay.. Cok is yapacak.

Onur
Cavanda Medjani Douglas Constant
Mbia Okay
Marin Ekici Erkan
Cardozo.

Ekici Kanatta oynarsa cok iyi olur
Cift forvete döneriz.

emrhan61
01.09.2015, 10:01
En iyisi De Ne biliyor musunuz , vasat ve yedek olacak pyuncu almadık. Alperden umutluyum.

Fatih K.
01.09.2015, 10:03
Vay be yine son gün 2-3 adam beklerken babayı aldık iyi mi

emrhan61
01.09.2015, 10:04
Kadromuz 31 Kisi , Kadro Disi Kalan 4 İsim ;

Fatih
Soner
İshak
Serdar.

Sadece 1 i girecek.. En iyisi Serdar girsin.

Fatih Atikten kurtulmalıyız.

Travelair
01.09.2015, 10:06
Özete tekrar baktım da Akhisar maçında stoperlerimiz Aykut ve Mustafa'nın hali ortada. Constant'a bakmadan önce onlara bakın bakalım ne yapıyorlar. Kimse bana anlatamaz. Yapılmayan 2. stoper transferi Trabzonspor'a zarar vermiştir

61ronin61
01.09.2015, 10:07
Vay be yine son gün 2-3 adam beklerken babayı aldık iyi mi

:D kadro iyidir iyi. sonuçta douglusu aldık. marini aldık.

yalnız bu ekici varya dikkat ettim sonradan oyuna girdi korner kullanıyor direk kaleye gol atmaya çalışıyor. serbest vuruş oluyor tee uzaktan tüm takım ceza sahasına girmiş gene kaleye vuruyor.

yaa ekici arkdaş pas ver paaaaaaaaaas.harbi şota keser böyle bencilce oynarsa.

oysaki okaya bakın ne kadar sade basit tek pas akıllıca komplekssiz yararlı oynuyor.

tahminim sene sonu ekiciye yüksek bonservis veren olursa satarlar yurt dışına almanyaya filan.

ekicinin yerinide okay alır.

emrhan61
01.09.2015, 10:09
Ben Kusura Bakmayın , Ekiciyi cok severim de , bu bencillikle olmaz.. Kendine oynuyor maalesef. Sene sonu 15 Verseler satarım. 15 Milyona herkes satılır burası Türkiye.

Bahadır Şimşek
01.09.2015, 10:09
http://www.oynadikoyna.com/fotograf.php?kadro=TJHSDRNXFZ

Ben de kendi kadromu kurayım ancak ortadaki üçlünün kanata bu kadar yakın olmasını istemiyorum aslında sitedeki formasyon bu şekilde. Birbirine yakın orta üçlü diye düşünüyorum.

61ronin61
01.09.2015, 10:12
Ben Kusura Bakmayın , Ekiciyi cok severim de , bu bencillikle olmaz.. Kendine oynuyor maalesef. Sene sonu 15 Verseler satarım. 15 Milyona herkes satılır burası Türkiye.

helal be renkdaşım sana sende görmüşsün bencilliğini.

yaa ben ekici satılsın filan demiyorum çok iyi adam ama kardeşim hep kendine hep kendine olmazki önemli olan takımın şampiyon olması takımın kazanması.

mesela 10 pozüsyonda uygun adama (oda genelde hep garibim cardozo olur) vermemişsin kendin iki gol atmışsın maç 2-2 bitmiş napıyım ben bu katkıyı.

ekici sen şampiyon olmayacaksın takım şampiyon olcak şota çok akıllı onun gözünden kaçmaz ekici yide keserse bu yazdıklarımı hatırlayın.

Bahadır Şimşek
01.09.2015, 10:13
Papy Chelsea'ya gitmemiş galiba Nantes'da görünüyor hala. Erken davranıp Ocak'ta imza attıralım, ya da maksimum 1 milyon euroya yazı hiç beklemeden transfer edelim.

Özkan Şentürk
01.09.2015, 10:13
Transfer dönemini hayırlısıyla bitirdiğimize göre takım ile ilgili biraz inceleme yapma zamanımız gelmiş demektir. Ben de Gürcan Ulusoy’un bjk için yaptığı bir araştırmadan esinlenerek, benzer bir incelemeyi bizim takım için yapmak istedim.

İncelemenin amacı; 11 de oynayacak oyuncuların kariyer gol istatistiğine bakarak, muhtemel performanslarını da değerlendirip bu yıl için bir öngörüde bulunmak ve belki eksik noktalarta dikkat çekmek. Bunu sadece gol istatistiği üzerinden, oyuncuların kariyer rekorlarını baz alarak yaptım. Yan, örneğin Ndoye’nin en golcü olduğu yıl, Mbia’nın en fazla gol attığı yıl gibi. Buna göre;
Oyuncu Maç Gol Ort 34 maçlık
Cavanda -22- -1- -0,045- -1,545-
Douglas -49- -5- -0,102- -3,469-
Medjani -42- -8- -0,190- -6,476-
Constant -22- -2- -0,091- -3,091-
Mbia -36- -7- -0,194- -6,611-
Okay -34- -5- -0,147- -5,000-
Ekici -42- -10- -0,238- -8,095-
Marin -44- - 5- -0,114- -3,864-
Erkan -44- -13- - 0,295- -10,045-
Ndoye -43- -28- -0,651- -22,140-

Bunlar dediğim gibi oyuncuların kariyerlerinde en fazla gol attıkları yıllar ( son 5 sezon). Bu rakamların 34 maça dönüştürülmüş halini topladığımız zaman toplam 70 gol yapıyor. Ndoye yerine 11’e Cardozo’yu yazarsak bu rakam 71 oluyor.

Son 5 sezon lig şampiyonlarının attığı gol ortalaması ise 70.

Yani bizim istatistik tam olarak sınırda. Ancak burada bazı sıkıntılar var. Örneğin Medjani geçen yıl orta sahada oynarak yapmıştı 8 gollük istatistiği ve bu yıl savunmada ve daha az süre alacak olmasından dolayı 8 gole ulaşması çok zor. Keza Okay’ın 5 gollük performansı 2. Ligteyken yapılmış. Aynı şekilde Ndoye ve Cardozo kariyerlerinin en iyi döneminde değiller maalesef. Ve de Erkan’dan 13 gol bekleyebilir miyiz bu yıl?

Yani bu rakamlardan görünen o ki, şampiyon olabilmek için ya santroforuna bir araba gol attıracaksın, ya da onun arkasındaki Ekici, Marin, Erkan veya Yusuf’un skora katkılarının çift hanelere yaklaşması gerekecek. Ek olarak da Mbia ve Okay’dan da en az 5’er gol bekleyeceksin.
Ha dersek ki biz atarak değil savunarak şampiyon olacağız, o da bir çözüm bizim için. Bu noktada Papy transferinin yatması büyük sıkıntı oldu sanırım. Çünkü 2 hucumcu bek ile oynarken arkada 2 tane kaya gibi stoper bizim amaca götürebilirdi.

Bizim için bir diğer sorun Ekici’nin performansı olacak bence. Geçen yıl bu takıma bir kahraman lazımdı ve adam da Ekici oldu. Ama bu yılki takımın böyle sivrilen bir oyuncuya değil, diğer 10 oyuncuyla aynı şekilde mücadele edecek ve topu paylaşacak oyuncu gerek. Egosunu biraz törpüleyerek oynaması gerek. Örneğin son dakikada köşeden serbest vuruş varken ve bütün takım içerde orta beklerken olmadık bir noktadan kaleye vurmaması gerek.

İstatististik tabiki her şeyi açıklamaz ama ışık tutabilir. Umarım beklediğimiz gibi bir sezon olur ve mutlu sona ulaşabiliriz.

Fatih K.
01.09.2015, 10:14
Özete tekrar baktım da Akhisar maçında stoperlerimiz Aykut ve Mustafa'nın hali ortada. Constant'a bakmadan önce onlara bakın bakalım ne yapıyorlar. Kimse bana anlatamaz. Yapılmayan 2. stoper transferi Trabzonspor'a zarar vermiştir

Hay ağzını öpeyim abi ya:D

Bi tutturmuşlar kadro yeterlidir gidiyor. Kadron yeterli olabilir ama defansın tam bir rezalet. Atak yediğimizde resmen 2 stoperde rakibe eşlik ederek geri geri koşuyor. Bakalım nereye kadar kadro yeterli diyenler dayanabilecek:)

61ronin61
01.09.2015, 10:18
cavanda gibi süpersonik hızlı iki adam daha bulunabilseydi bu takım çok rahat 3-5-2 oynardı.

61ronin61
01.09.2015, 10:19
bu gün çok huzurlu bir günmü banamı öyle geliyor:)

galiba transfer sezonu bittiği için herkesteki strees bitti.herkes relaxlaştı.

Cengizhan Okur
01.09.2015, 10:38
http://i.hizliresim.com/GkGgB3.png (http://hizliresim.com/GkGgB3)

Ali Bektaş
01.09.2015, 10:39
Ulan Chelsea bunu asla unutmuycam !!!

Travelair
01.09.2015, 10:51
Bir ay oyalanmayı ben kabul etmiyorum. Papy istenseydi alınırdı. İstenmedi demek

Uğur Kalyoncu
01.09.2015, 10:52
Chelsea aldi mi simdi Papy yi..

Ahmet Ulusoy
01.09.2015, 10:58
Çelsi papy için birden bire karar vermemiştir. Alamadıysak sebebi kesinlikle çelsinin araya girmesidir

OFLU
01.09.2015, 10:59
1-2 sayfa gerideki twitter hesabında yazılanlarsa dayanak, orada Mori nin bu oyuncuğu tanımadığı, kim olduğu ne iş yaptığını sorduğu yazıyor.

muratt
01.09.2015, 11:05
Hay ağzını öpeyim abi ya:D

Bi tutturmuşlar kadro yeterlidir gidiyor. Kadron yeterli olabilir ama defansın tam bir rezalet. Atak yediğimizde resmen 2 stoperde rakibe eşlik ederek geri geri koşuyor. Bakalım nereye kadar kadro yeterli diyenler dayanabilecek:)

Yeterli derken şampiyonlar ligi için yeterli demiyoruz herhalde. Bahsettiğimiz şey Türkiye Süper Ligi. Türkiye takımları için de bir zahmet Yumlu-Douglas ikilisi yeterli olsun, üstelik önlerinde de adam yiyen bir Mbia var, arkalarında ise Türkiye'nin en iyi kalecisi var. Seneye Douglas'ın yanına Papy olur, ama bu yıl sadece lig için Douglas-Yumlu-Medjani-Aykut yeterli bir defans rotasyonu.

Akhisar maçında Yumlu-Aykut evlere şenlikti kabul ama abartmaya gerek yok...

TSercaN
01.09.2015, 11:07
Benim anlamadigim;

Hani Papy ile anlasilmisti hani gelecekti gibi laflar dolasiyordu forum ve diger sosyal medya platformlar da?
Duyumculara burayi gaza getirmeleri icin mi yalan haber veriyorlar anlamiyorum ki.
Madem almicaksin adam gibi acikla artik daha futbolcu almicaz diye.
Iletisim caginda oldugumuzu bize boyle iletisimden bi haber olan cahil insanlar unutturmaya mi calisiyorlar :)

Vallahi billahi Turk milleti olarak plansiz programsiz ve ileri gidiyorum boyle gerizekali isler yaptigimiz muddetce bizden bi cacik olmaz.
Insanlari bir bilgilendirin adam gibi, bizleri bir insan yerine koyun gozunuzu seveyim.
Transfer sezonunu kapattik deyin olsun bitsin.

Travelair
01.09.2015, 11:12
Akhisar özetine bakarsanız stoperlerimizin ne yaptıklarından haberleri yok. Bu stoperler Akhisar maçına yeterli olmuyorsa şampiyonluk hedefine hiç yetmez. Kötü futbolcular Trabzonspor'un hedefini küçültür, hedefine zarar verir. İyilerin arasına kötüleri karıştırırsanız, futbol sahada 11 kişinin ahengi üzerine kuruludur, arada kaynamalarını beklemeyin. Tespitleri doğru yapamazsak neden kaybettik neden şampiyon olamıyoruz diye sormaya devam ederiz.

Ertan Artan
01.09.2015, 11:13

Ekici'nin değeri o kadar değildir.

Zaten adamın serbest kalma maddesi 10 milyon euro. Bu fiyatı kimse ona vermez. Ancak Almanya ya satabiliriz, belki de EPL'nin orta sira takımlarına.

Ha yurt icine gider mi, bence zor.

Fatih K.
01.09.2015, 11:19
Everton stoper olan Moriyi 9,5 milyon sterline transfer etmiş. İçimden bir ses diyor Chelsea Stones i alacak Papy açıkta kalacak...

Serkan Miletli
01.09.2015, 11:25
papy almamızın tek neden hurmanın iş güzarlığıdır bence biraz daha fiyat kırcam diye elimizdeki adamı kaybettik.

Gökhan Baymak
01.09.2015, 11:34
Yeni baslik hayırlı olsun. İnsallah bu sene sampiyon biz olacağız arkadaşlar..

7can61
01.09.2015, 11:45

Aynen, mustafa özverili oynasa da, pozisyon alamıyor keza aykut da aynı şekilde. İkinci golde adamların tek silahını da neden constanta eşleştirmişler onu da anlamış değilim.

selcuk
01.09.2015, 11:51
Bir ay oyalanmayı ben kabul etmiyorum. Papy istenseydi alınırdı. İstenmedi demek

diye sotanin en cok istedigi isimdi:(

Chelsea aldi mi simdi Papy yi..

bügün tsi 20:00 kadar zamanlari var
haberlere göre kita chelsea duyunca direk 3 milyon sterline ucmus

abramovic not amused

munoz u da kacirdik papy de
3- 5 kurus icin 2 süper stoperden olduk

Beypba
01.09.2015, 11:53
@Arif Berkay,

http://www.transfermarkt.com.tr/jean-philippe-gbamin/profil/spieler/182894

Devre arası transferi için düşünülebilir..

Fransa 2. Liginin en büyük piyasa değeri artışı bu futbolcuda şu an..

Necmettin ALTUNTAŞ
01.09.2015, 11:54
Aykut ve Mustafa ikilisiyle çok zor durumda kalacağız.Yumlu-Douglas ikilisi de tam çözüm olmayacak gibi duruyor.Umarım Az hasarla 1.yarıyı atlatırız.

Yiğit Gayretli
01.09.2015, 11:59
Bu sezon amaç yarışmacı ve heyecan veren bir takım yaratmak olduğundan, Papy transferi için büyük paralara kıyılmadı bence. Chelsea'nin Papy için ciddi girişimi olduğunu pek sanmıyorum.

Hurma doğrusunu yaptı. Papy ile zaten anlaşmıştık, sorun bonservis bedeliydi... Bu şekilde; devre arasında ya daha cüzî bir miktara ya da sezon sonu bedavaya alacağız. Sezon ortasında olmazsa, sözleşme bitimine altı ay kala imzalatsınlar yeni sezonda geçerli olacak sözleşmeyi, idman prgramını da versinler. Hatta Fransa'da özel antrenör tutsunlar, onun gözetiminde çalışsın. Bu işi profesyonelce yapmak bunu gerektirir.

Gelse sevinecektik ama bu şekliyle bitirilmesi de kayıp olmaz asla.

Umuyorum 3-4 nokta transferle şenlenen bir başlık olur, uğurlu gelir.

selcuk
01.09.2015, 11:59
ocak ayina denisov serbest kalacak

bosman kuralina göre bugün imza attirabiliyoruz adama bonservissiz
5yilina sol beki paklar usak
http://www.transfermarkt.de/vitali-denisov/profil/spieler/25823
bari bunu kacirmayalim

melih61
01.09.2015, 12:00
şuan için takım ritmini bozan iki isim var biri özer diğeri yusuf olası marin ve mehmet değişikliklerini hoca görür umarım

hofsaale
01.09.2015, 12:02
papy chelsea ye gitse bile zor oynar...devre arası kiralariz...denisov da iyi bir oyuncu....

stoper, sol bek ve sağ kanat da eksiklerimız var...bunları gelecek transferperiodlarinda kapatirsak iyi işler cikarabiliriz...

nalagasıvar
01.09.2015, 12:03
çare medjani - douglas şu an için ...

Özkan Şentürk
01.09.2015, 12:04
Beni endişelendiren bir diğer nokta; Özer ve zaman zaman yedeğe gelecek olan Yusuf'un buna vereceği tepkiler. İkisi de oynamayınca sorun çıkaracak potansiyeldeler.

bordomavi1
01.09.2015, 12:04
Bosingwa döndüğünde stoper oynarsa söverim. Anlaşılan bunlar öyle düşünüyor. Sağ bek oynamalı.

Özkan Şentürk
01.09.2015, 12:05
Bosingwa döndüğünde stoper oynarsa söverim. Anlaşılan bunlar öyle düşünüyor. Sağ bek oynamalı.

Ersun Yanal Bosingwa'nın bu sezon oynaması mucize olur dedi ki sakatlığını yakından bilen insanlardan birisi.

selcuk
01.09.2015, 12:07
Beni endişelendiren bir diğer nokta; Özer ve zaman zaman yedeğe gelecek olan Yusuf'un buna vereceği tepkiler. İkisi de oynamayınca sorun çıkaracak potansiyeldeler.

bu kanata nasil vardiniz

kimseyi korumak istemiyorum, gercekten bu düsünceye sizi ne getirdi

karahanbakar
01.09.2015, 12:07
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/01/bdb40948971a458840d7f3a4d7073988.jpg Şurda sadece Özer'e verilen paraya acıdım. Kasımpaşa'nın beğenmediği adama bu para biraz fazla geldi bana.

Sent from my iPhone using Tapatalk

serkanholep
01.09.2015, 12:09
yahu bu futbol

sahadaki 11 kişinin de mükemmel olması gerekmiyor

eksikler her zaman olacak

şampiyon olduğumuz sezon giray vardı defansta. sol bek cale sağ bek serkan mıydı.

önemli olan ahenk

yasini biz kovduk gs yi şampiyon yaptı. yasin süper olduğundan mı. hayır. gs de ahenk falan da yoktu ama bir şekilde kazanma alışkanlığı, büyük takım oluşu, taraftar baskısı, hakem derken şampiyon oldular

bizim stoperde eksik var da ona bakarsak sadece stoper değil sağ açık sol açık, sol bek, forvet sıkıntılarımız da var

bizim bu sene şampiyonluğa oynayacağımızı düşünmüyorum ama seneye 8-9 kişilik net bir kadromuz olacak inşallah

fazlalıklardan ve masraflı faydasızlardan kurtulunca 3-4 çok iyi transferle harikalar yaratırız

bordomavi1
01.09.2015, 12:11
Ersun Yanal Bosingwa'nın bu sezon oynaması mucize olur dedi ki sakatlığını yakından bilen insanlardan birisi.
Ben Ersun'un bir şey bildiğini düşünmüyorum. Amerika'da karı-kız peşinde dolaşırken arkasından iş çevirip takımdan gönderdiler. Bosingwa'nın durumundan da doğru düzgün haberi yoktur.

Oğuzhan Fidan
01.09.2015, 12:12
Yakup aslan konuşmuş yine. Daha bize penaltı felan çalmazlar net söylüyorum bunu not alın kenara. Bacağı kırılırsa futbolcunun verirler yoksa unutun artık. Açık net söylemişiz herşeyi tebrikler

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hamza Yilmaz
01.09.2015, 12:13
http://youtu.be/kVsYckNXYqM

GÖLONSA
01.09.2015, 12:13
Chelsea Papy'ı bizim için aldı.İki bilemedin üç sene sonra nasıl olsa bize hemde daha ucuza verecekler.

Örneklere bakınız;Bosingwa,Marin...

O yüzden kızmayın Chelsea'ye.

Yavuz Bektaş
01.09.2015, 12:15
bosingwa bizzat kendisi sağ beki artık kaldıramadığını stoper oynamak istediğini söylemiş @ünaler abi öyle demişti

Mert'
01.09.2015, 12:15

bari bunu kacirmayalim

Arif Abi iletirse yetkililere güzel olur. Bonservissiz iyi solbek.

Yiğit Gayretli
01.09.2015, 12:18
Oyuncularımızı eleştirelim, ağır eleştirelim ama itibarsızlaştırmayalım lütfen.

En azından bunu BMN sayfalarında yapmayalım, iyi forumlar.

Fatih Çelik
01.09.2015, 12:18
Rhodolfo-Ersan
Ba-Kjaer
Semih-Chedjou
Medjani/Mustafa-Douglas

arda çok mu uçurum var ne bu hal? Bu ümitsizlik.

Fatih Çelik
01.09.2015, 12:19

bari bunu kacirmayalim

Constant yollanmadan Denisov hayal abi.

bordolumavi
01.09.2015, 12:20
Yakup aslan konuşmuş yine. Daha bize penaltı felan çalmazlar net söylüyorum bunu not alın kenara. Bacağı kırılırsa futbolcunun verirler yoksa unutun artık. Açık net söylemişiz herşeyi tebrikler

cok dogru soyluyosun adam kahvede konusur gıbı konusuyo dunyanın hangı bı yerınde boyle konusan yonetıcı olur,olay gectı gıttı bu hala konusuyo bırısı cıkıp desekı ya boyle konusuyosun da penaltı gol olsaydı ne yapacaktın 3 puanı sılın 1 puan verınmı dıyecektın veya madem oyle o zaman penaltıyı auta atsaydınız dıyecek,bu hala konusuyo colukcocuk muhabbetı yapıyo

GÖLONSA
01.09.2015, 12:23
Bu yıl transferde tek eleştirdiğim nokta bazı transferlerin kamp dönemine yetiştirilememiş olmasıdır.

Buna rağmen gelen adamların neredeyse hepsinin hazır bir halde takıma katılmış olması ise sadece şansla açıklanabilirmi acaba?

Sanki bu konuda da transfer sorumlularının hazır adam tercihleri etkin olmuş gibi.

nbay
01.09.2015, 12:25
sol bekte constantta ısrar ettiğimiz kadar belki yusufta da ısrar etsek daha çok verim alabiliriz . marin ve erkanı as takıma düşünüyorsak yusuf sol beke yeninden devşirilebilir .
constanttan daha kötü oynamaz herhalde .

bordolumavi
01.09.2015, 12:27
bızım taraftarın hıcbır konuda ayarı yok ıkı mac alınca oyuncuların hepsı messı bı beraberlıkte oyuncuların hepsı zekı yavru,evet yabancı bı stoper daha cok ıyı olurdu ama en azından bı adam alındı kaldıkı bence medjanı bıcok stoperden daha ıyı ayaga oynayan topu oyuna sokan stoper dıye kıvranıyorken sırf ozer le tartıstı dıoye sotanın medjanı yı bu sekılde kenara cekmesı cok yanlıs bu adam gecen sene 34 mac sorunsuz sakatlık yasamadan oynamıs sımdı bı yumlu kadar degerı yokmu da hepımız karalar baglıyoruz bı stoper daha alınmadı dıye,medjanı douglas gayet ıyı bı ıkılı olabılır,hıc moralımızı bozmayalım 2-3 hafta once bu takımdan hıcbırsey olmaz dıyıp bende dahıl hepımız hurmayı yerrden yere vuruyorduk ama sımdı goruyoruz kı bu takım iş yapar,bızde taraftar olarak bıraz iş yapalım hep elestırmekle olmuyor bu ısler

selcuk
01.09.2015, 12:28
Constant yollanmadan Denisov hayal abi.

serhat altinciya bunu özel görev olarak versinler

arab yarim adasini, cini takim takim gezsin bu adami pazarlasin
artik oynamada oynuyor
biras daha basit olmali bu is

Bu yıl transferde tek eleştirdiğim nokta bazı transferlerin kamp dönemine yetiştirilememiş olmasıdır.

Buna rağmen gelen adamların neredeyse hepsinin hazır bir halde takıma katılmış olması ise sadece şansla açıklanabilirmi acaba?

Sanki bu konuda da transfer sorumlularının hazır adam tercihleri etkin olmuş gibi.
iyi oyuncular her zaman zaten hazirdir
öyle uzun hazirlik dönemlerine ihtiyaclari yok hergün ek antrenman yaptiklarindan

barca gibi takimlarin hic kamp yaptigini duydunuzmu
adamlar sehir sehir gezip gösteris maclarinlan hem takimi pazarliyor, hemde ek kazanc üretiyor

Mert'
01.09.2015, 12:31
Keşke Chelsea ile anlaşmamız olsa Vitesse gibi. Oyuncularını kiralasak Marin mesela çok akıllıca transfer oldu.

Fatih Çelik
serhat altinciya bunu özel görev olarak versinler

arab yarim adasini, cini takim takim gezsin bu adami pazarlasin
artik oynamada oynuyor
biras daha basit olmali bu is

Araplar sever bu tip adamları 5 milyon desen arka cebinden çıkarır verir abi. Acaba satmak istemiyorlar mı? Belkide i love constant pankartından çekindi yönetim ne dersin :D

bordomavi1
sol bekte constantta ısrar ettiğimiz kadar belki yusufta da ısrar etsek daha çok verim alabiliriz . marin ve erkanı as takıma düşünüyorsak yusuf sol beke yeninden devşirilebilir .
Yusuf'un ayakları çok kötü. Baskı altında pas falan da vermez. Topta tutamaz. Defansif olarak zaten hiç bir şey katamaz.

Kazım Bostan
01.09.2015, 12:32
constant hiçbi zaman 2.5 m euroluk adam olmayacak malesef. 1.5 alsaydı kalsın hatta solbek oynamaya devam etsin derdim. son maçta penaltı pozisyonunda hiçbi hatası yok. yediğimiz golde ise oynadığı pozisyonla alakalı bi hata yapmadı sonuçta.

iyi top saklayabiliyor. gerektiğinde bazı kreatif şeyler yapıp oyunu açabiliyor. ha ama dediğim gibi 2.5luk değil malesef. iho'nun hatasıdır bu yıllık ücret...

selcuk
01.09.2015, 12:34
Araplar sever bu tip adamları 5 milyon desen arka cebinden çıkarır verir abi. Acaba satmak istemiyorlar mı? Belkide i love constant pankartından çekindi yönetim ne dersin :D

her iddiaya varim o pankarti ya hurma yada kevinin menajeri actirdi
bundan eminim

maasindan kurtulalimda baska birsey istemiyorum

constant hiçbi zaman 2.5 m euroluk adam olmayacak malesef. 1.5 alsaydı kalsın hatta solbek oynamaya devam etsin derdim. son maçta penaltı pozisyonunda hiçbi hatası yok. yediğimiz golde ise oynadığı pozisyonla alakalı bi hata yapmadı sonuçta.

iyi top saklayabiliyor. gerektiğinde bazı kreatif şeyler yapıp oyunu açabiliyor. ha ama dediğim gibi 2.5luk değil malesef. iho'nun hatasıdır bu yıllık ücret...

kazim adamin yoluna girersen penalti olur
hatasi tabi var
onu orda 1 rakiplen yanliz birakan stoperlerinde var
ama pasamizda hatali
birak gecsin adam
senin kalende onur var
töre isminden korkup kaleye topu yuvarlayamadi, bu adamdanda birtürlü alirdi
alamasada cani sagolsun

Keşke Chelsea ile anlaşmamız olsa Vitesse gibi. Oyuncularını kiralasak Marin mesela çok akıllıca transfer oldu.
bize yakismaz

bizim pilot takimlarimiz olur
pilot takimlik yapmayiz

61ronin61
01.09.2015, 12:35
Oyuncularımızı eleştirelim, ağır eleştirelim ama itibarsızlaştırmayalım lütfen.

En azından bunu BMN sayfalarında yapmayalım, iyi forumlar.

helal be adminim be dün keşke sen olsaydın forumda.

DNA-TS
01.09.2015, 12:36
bencede sağda cavanda solda yusuf kanatlar daha hareketli ve etkili olur.
herhalde constant oynatılmasında daha teknik olması tecrübeli olması yatıyor defanstan pasla çıkmayı falan düşünüyor yoksa yusufu ters ayakla kanatta oynatmaz.bu milli ara inşallah işimize yarar.

Ertan Artan
01.09.2015, 12:38
Yusuf'un ayakları çok kötü. Baskı altında pas falan da vermez. Topta tutamaz. Defansif olarak zaten hiç bir şey katamaz.

Aynen...

Yusuf'un solbek performansının Mustafa AKBAŞ'tan bile kötü olduğunu düşünüyorum.

Gecen sene içerde oynanan bjk maçını hatırlayın. Ilk yarı Akbaş, ikinci yarı Yusuf oynadı solbekte...

Yusuf sadece açık oynar. Bek olmaz bence ondan.

Beğenmediğimiz Constant bile ligdeki belkide ilk üçe girebilecek bir solbek. Yusuf'un değerini azaltmamk lazım.

bordolumavi
01.09.2015, 12:40
bencede sağda cavanda solda yusuf kanatlar daha hareketli ve etkili olur.
herhalde constant oynatılmasında daha teknik olması tecrübeli olması yatıyor defanstan pasla çıkmayı falan düşünüyor yoksa yusufu ters ayakla kanatta oynatmaz.bu milli ara inşallah işimize yarar.

constant ın sahada durusu bıle solbek de oynamak ıstemedıgını cok acık bı sekılde gosterıyor,bursa macında canlı ızledım takım gerı donerken sankı solbek degılde sol acık da oynuyor gıbı sallana sallana gerı donuyor,bence zorlamaya gerek yok solbek de yusuf onun onunde de marın oynamalı

bariskaratas
01.09.2015, 12:40

Deniz'in bacağı kırıldı geçen sene başında vermediler.
Tarihin en net penaltılarından biriydi.

bordolumavi
01.09.2015, 12:42

evet bu soyledıklerınde dogru :) yusuf gerıde oynasın dıye dusunuyodum ama haklısın ondada bı panık havası var,alper ı gorsek 1-2 mac nasıl acaba,gercı alper sampıyonluga oynayan bı takımın solbekı degıl ama ne bılıyım baska da kımse yok

selcuk
01.09.2015, 12:43
Aynen...

Yusuf'un solbek performansının Mustafa AKBAŞ'tan bile kötü olduğunu düşünüyorum.

Gecen sene içerde oynanan bjk maçını hatırlayın. Ilk yarı Akbaş, ikinci yarı Yusuf oynadı solbekte...

Beğenmediğimiz Constant bile ligdeki belkide ilk üçe girebilecek bir solbek. Yusuf'un değerini azaltmamk lazım.

kesinlikle
en azindan tosice bes basar
bunu tosic serbestkende demistim

ama malesef ne konsantrasyonu ne profesyonelligi nede maasi bir sol bek icin elverisli degil

en azindan ben öyle düsünüyorum abi

10 numara oynasa tamamda..

ayrica akbasa büyük yanlis yapildigini düsünüyorum
fiyat randiman acisindan 1 akbas 2 yusufdu gecen sezon

Travelair
01.09.2015, 12:44
Pilot takım gibi değil de ortaklığa ihtiyacımız var. Gelsinler hocaları öğretsinler, eğitsinler, futbolcularını kiralayalım, etinden sütünden yararlanıp iki taraf da kazansın. Yoksa kendi kendimize yerel kalmaya devam edeceğiz

bordolumavi
01.09.2015, 12:45
kesinlikle

ama malesef ne konsantrasyonu ne profesyonelligi nede maasi bir sol bek icin elverisli degil

cok dogru soyledın adamın maaşı bıle solbek e uygun degıl :)

yatmaztara
01.09.2015, 12:47
Tv'de gelen oyuncular ve giden oyuncular tablosu vardı. Gelen oyuncular a ve b sınıfı, giden oyuncular d ve e sınıfı resmen. Ahh Vahit ahhh!!!

61ronin61
01.09.2015, 12:48
yaa geçende mustafa çalıkmıydı biriydi adını unuttum 3-4 gün önce yazıyordu mesaj sayısıda 6 bini geçmiş ti ama üstü çizilmiş neden acaba.

yatmaztara
01.09.2015, 12:49
yaa geçende mustafa çalıkmıydı biriydi adını unuttum 3-4 gün önce yazıyordu mesaj sayısıda 6 bini geçmiş ti ama üstü çizilmiş neden acaba.

Sonradan çizgisi silinmiş aramıza dönmüştü :)

selcuk
01.09.2015, 12:51
Pilot takım gibi değil de ortaklığa ihtiyacımız var. Gelsinler hocaları öğretsinler, eğitsinler, futbolcularını kiralayalım, etinden sütünden yararlanıp iki taraf da kazansın. Yoksa kendi kendimize yerel kalmaya devam edeceğiz

uefa o egitimi zaten veriyor
ayrica köln ve münchende 1. sinif okullar var egitim veren o yönde
benim kardesimde kolne gidecek insallah
daha dün futbolu birakan fatihi, cagdasi vs topla oraya egitime yolla
onlarin sirtinda altyapiyi kur, sonra pep guardiola, tito vilanova gibi alttan kendi genclerinlen as takima gelsinler

aynisini barisiclen rapid yapti
bu sene ajax ve shakhtara meydan okudular sampiyonlar liginde

Ertan Artan
01.09.2015, 12:53
kesinlikle

Katılıyorum ama maalesef elimizdeki tek çıkar yol bu.

Bu şekilde oynamaya ve Constant'a güvenmeye mecburuz.

Bence 10 numara aramaya gerek yok. Elimizde gayet iyi bir 10 numero mevcut ama piyasada kaliteli solbek yok. Iyi bir solbek bulup Kevin i 10 numaraya çekmek akılcı olur ama şu andan itibaren böyle bir ihtimal yok. :)

Bu adamın sorunu mental olduğu belli ve bu tarz sorunları aşabilecek teknik yönetim gerekli. Hem Kevin'e, hemde bu tarz sorunları olan adamların, gelişimini tamamlaması gereken altyapı oyuncuları için bence takıma mental direktör tarzında bir doktor alınması uygun olur diye düşünüyorum. Bilmiyorum böyle bir birimimiz varmı ama olsa çok iyi olur zihniyetindeyim.

O kadar para yatirmissin ama adamın sorunlarına takımı heba etmemelisin diye düşünüyorum.

Bilmiyorum yanlismiyim?

61ronin61
01.09.2015, 12:53
Sonradan çizgisi silinmiş aramıza dönmüştü :)
hee tamam renkdaşım.:)

fernandez
01.09.2015, 12:56
onlarin sirtinda altyapiyi kur, sonra pep guardiola, tito vilanova gibi alttan kendi genclerinlen as takima gelsinler

abi trabzonspor için hayalden de ötedir bu. dışardan altyapı hocası getirmeye çalışsan izin vermezler, getirsen bile adamın başını yerler kısa sürede. kendi hocalarını yollayıp geliştirmek istesen ne gerek var diyip oldukları yerde saymaya devam ederler. yerel dinamikleri aşamaz bence kulüp bu konuda. trabzonspor tv konusunda da benzer bir düşünceye sahibim hatta kurulmaması daha iyi bence kötü yönetileceğine hiç olmasın.

selcuk
01.09.2015, 12:56
Katılıyorum ama maalesef elimizdeki tek çıkar yol bu.

Bu şekilde oynamaya ve Constant'a güvenmeye mecburuz.

Bence 10 numara aramaya gerek yok. Elimizde gayet iyi bir 10 numero mevcut ama piyasada kaliteli solbek yok. Iyi bir solbek bulup Kevin i 10 numaraya çekmek akılcı olur ama şu andan itibaren böyle bir ihtimal yok. :)

Bu adamın sorunu mental olduğu belli ve bu tarz sorunları aşabilecek teknik yönetim gerekli. Hem Kevin'e, hemde bu tarz sorunları olan adamların, gelişimini tamamlaması gereken altyapı oyuncuları için bence takıma mental direktör tarzında bir doktor alınması uygun olur diye düşünüyorum. Bilmiyorum böyle bir birimimiz varmı ama olsa çok iyi olur zihniyetindeyim.

O kadar para yatirmissin ama adamın sorunlarına takımı heba etmemelisin diye düşünüyorum.

Bilmiyorum yanlismiyim?

haklisin abi
psikolojik diyince millet yanlis anliyor ondan adini mentör ve mediasyon birimi yapabiliriz
ama kesinlikle lazim
ve oyuncularin kontratlarinda haftada en az 2 saat bu birimlen mental antrenmana katilmalari yazili olmali

abi trabzonspor için hayalden de ötedir bu. dışardan altyapı hocası getirmeye çalışsan izin vermezler, getirsen bile adamın başını yerler kısa sürede. kendi hocalarını yollayıp geliştirmek istesen ne gerek var diyip oldukları yerde saymaya devam ederler. yerel dinamikleri aşamaz bence kulüp bu konuda. trabzonspor tv konusunda da benzer bir düşünceye sahibim hatta kurulmaması daha iyi bence kötü yönetileceğine hiç olmasın.

disardan zaten olmaz
bizim gencimizi disardan gelen adam anlamaz, egitemezde
kendi yolumuzu gitmeliyiz,
onlar sadece örnek olabilir

cagdas ve fatih örneginide zaten dil bilgilerinden ve ilerlemis yillarinda egitimlere katildiklarini bildigimden yazdim
ikiside böyle projeler icin son derece verimli olabilirler

bordomavi1
01.09.2015, 12:58
Aynen...

Ben de sana katılıyorum abi. Üstüne de ekliyorum.

Yusuf sadece ceza sahasını doldurup top şişirdiğimiz zaman bek oynar. Onun da sadece adı bek olur, açık gibi oynamış olur.

Yusuf'un kanatta ki olayını da artvints her zaman anlatıyor zaten. Topa tek hareketlenen oyuncu olması onu özel kılıyor. Diğer hepsi ayağa top istiyor, o sürekli kaçıyor. Ama son zamanlarda kendi isteğiyle mi hocanın isteğiyle mi bilmiyorum ama ayağına çok top istemeye başladı. Eğer o şekilde oynamaya çalışırsa hiç bir şekilde forma bulamaz.

evet bu soyledıklerınde dogru :) yusuf gerıde oynasın dıye dusunuyodum ama haklısın ondada bı panık havası var,alper ı gorsek 1-2 mac nasıl acaba,gercı alper sampıyonluga oynayan bı takımın solbekı degıl ama ne bılıyım baska da kımse yok

Bu Constant naptı size? Akhisar maçını izleyemedim ama diğer maçlarda fena değildi yani. Aslında Papy gelse Constant'ın sorunları çözülürdü ama Hurma beceremedi. Eğer sadece penaltı pozisyonundan dolayı kızılıyorsa bu Constant'a, bence haksızlık ediliyor. Ben çok suçu olduğunu düşünmüyorum, hatta tam olarak penaltı olduğunu da düşünmüyorum.

Travelair
01.09.2015, 12:59

Hocam Avrupa'da olur da Türkiye'de hele Trabzon'da zor. Hepsi ben bilirimci takılıyor. Hami'ye Avrupa'ya gönderelim deniyor, gitsem ben giderim zaten, beni uzaklaştırmaya çalışıyorsunuz diyor. Öyle birisini daha yollamıştık galiba eğitime, Lemi'ydi sanırım. Sonuç ortada. Bizde çalışan sistem, birisi başında duracak, dikte ettirecek. Maalesef bu. Çünkü başka türlü yola gelmiyorlar. Gelecek dikte edecek, öğretecek, sistemi kuracak, eğitecekleri de her yönüyle bunu devam ettirecek kalitede ve görüşte olacak. Diğer türlü çok zor bence. Bizim durumumuzda baştan aşağıya doğru yayılarak gitmesi lazım. Yoksa en iyi ihtimalle Yılmaz Vural gibi Don Kişot durumlar yaşanabilir

selcuk
01.09.2015, 13:08
Hocam Avrupa'da olur da Türkiye'de hele Trabzon'da zor. Hepsi ben bilirimci takılıyor. Hami'ye Avrupa'ya gönderelim deniyor, gitsem ben giderim zaten, beni uzaklaştırmaya çalışıyorsunuz diyor. Öyle birisini daha yollamıştık galiba eğitime, Lemi'ydi sanırım. Sonuç ortada. Bizde çalışan sistem, birisi başında duracak, dikte ettirecek. Maalesef bu. Çünkü başka türlü yola gelmiyorlar. Gelecek dikte edecek, öğretecek, sistemi kuracak, eğitecekleri de her yönüyle bunu devam ettirecek kalitede ve görüşte olacak. Diğer türlü çok zor bence. Bizim durumumuzda baştan aşağıya doğru yayılarak gitmesi lazım. Yoksa en iyi ihtimalle Yılmaz Vural gibi Don Kişot durumlar yaşanabilir

hocam sen adamin önüne hazir proje koymasan niyetini sorgulamasi normal
birde yani bunu genc yasda yapacan
45 yasina gelmis adami oraya yollayamazsin
karierini yeni sonlandirmis 4-5 kisi+ bizim eski tercüman halil gibi 2 kisi ve ek olarak bu ise kendisini adamak isteyen 4-5 beden egitmenini oraya beraber yollayacan

orada tim olarak egitim alacaklar, geldilermi tim olarak altyapini human resources bölümünü var edecekler

hocam bak su lise takimini sampiyon yapan 2 hoca bu is icin bicilmis kaftan

maskeli61
01.09.2015, 13:10
Soner ve Fatih Atik akibetini bilen varmı renktaşlar?

duyurukcu
01.09.2015, 13:11
Trabzonspor'un almaktan vazgeçtiği ve son ana kadar Chelsea ile görüşen Papy, kulüplerin anlaşamaması üzerine Nantes'ta kaldı.

Travelair
01.09.2015, 13:13
hocam sen adamin önüne hazir proje koymasan niyetini sorgulamasi normal
birde yani bunu genc yasda yapacan
45 yasina gelmis adami oraya yollayamazsin
karierini yeni sonlandirmis 4-5 kisi+ bizim eski tercüman halil gibi 2 kisi ve ek olarak bu ise kendisini adamak isteyen 4-5 beden egitmenini oraya beraber yollayacan

orada tim olarak egitim alacaklar, geldilermi tim olarak altyapini human resources bölümünü var edecekler

hocam bak su lise takimini sampiyon yapan 2 hoca bu is icin bicilmis kaftan

Ordaki kafa yapısını anlatmaya çalışıyordum yoksa öğrenmenin yaşı yok. Elbette gençleri eğitmek daha kolay, ama onları da seçerken de çok dikkat etmek lazım. Yeniliklere açık olmalılar, idealist olmalılar. Temel sağlam olmalı

Yiğit SARI
01.09.2015, 13:14
Trabzonspor'un almaktan vazgeçtiği ve son ana kadar Chelsea ile görüşen Papy, kulüplerin anlaşamaması üzerine Nantes'ta kaldı.

Ciddi mi bu?

fernandez
01.09.2015, 13:14
@selcuk
dışarıdan gelen eğitimde direk öğretici pozisyonda olmayabilir ama avrupadaki standartları kulübe aktarımda görev alabilir, o bile yeterlidir. ancak o konunun bile hoş karşılanacağını sanmıyorum bazılarının tekerine çomak sokulur. mesela çağdaş bir göreve getirilir; gelirken ne gerek var çağdaşa bizim giray bulak da o işi yapar denir, ardından lemi ve türevleri her hafta çağdaşın açığını ararlar işlerine gelmediği için eleştirirler vs. vs. maalesef kulübümüzde iş bilmek tek başına yeterli olmuyor gerçi ülkenin genelinde de böyle ya neyse. bu işi başarmak için istekli olmak yetmeyecektir belli bir program oluşturmak ve arkasında kesinlikle durmak gerekir. inşallah o günleri görürüz ama benim umudum yok :)

61ronin61
01.09.2015, 13:15
vayyy hakan yeşilyurtta gelmiş:)

bordomavi1
01.09.2015, 13:19
Rhodolfo-Ersan
Ba-Kjaer
Semih-Chedjou
Medjani/Mustafa-Douglas

arda çok mu uçurum var ne bu hal? Bu ümitsizlik.

Baktığımızda 4'ü de aynı hatta bizim ki daha iyi bile diyebilirim ama bizde sorun başka.

Constant'ın bir takım eksikleri var. Papy, Constant'ın bölgesine sık sık girip bu eksikleri kapayacaktı. Papy gelmeyince bu eksikler kapanmayacak. Yumlu bu eksikleri kapatabilecek tarzda bir oyuncu hiç bir zaman olmadı, Douglas ile aynı tarzdalar. Sorunlar sağ tarafta olsaydı Medjani sağ stoper olarak belki o sorunu çözebilirdi ama sol tarafta sol stoper olarak sağ ayaklı bir oyuncu olarak Constant'ın bölgesine girebileceğini düşünmüyorum. Elimizde böyle bir sorun var.

Bir de arkada Papy-Douglas olsaydı Mbia daha rahat oynayacaktı. Arkayı pek düşünmeyecekti. Eğer şimdi Douglas-Yumlu oynarsa defans arkasına sarkmayı seven oyuncular çok kolay arkaya sarkacaklar. Çünkü Douglas ve Yumlu kesici adamlar. Sürekli önde basacaklar, kendilerini öne atacaklar. Topu kapadıklarında, kesemediklerinde arkalarında kocaman bir boşluk olacak. Rakipler bu boşluklardan çok faydalanır. Bu sorunu gören Şota, Mbia'yı biraz daha stoperlerin arasına sokacak. Bu sefer Mbia'dan aldığımız hücum performansı düşecek. Bence Medjani'yi oynatırsak bu sorun çözülür ama bence hoca Yumlu'yu düşünüyor. Medjani-Douglas birbirlerini tamamlayacak oyuncular. İkisi oynarsa bence Mbia her zaman ki performansını sürdürür. Hız olarak takım yine eksik kalacak ama Papy gelseydi de eksik kalacaktık zaten.

Hoca'nın Yumlu-Douglas ikilisini seçeceğini düşünüyorum ve böylelikle 2 sorunumuz olacak. Ben olsam Medjani-Douglas'ı seçip sorunu teke düşürürdüm.

duyurukcu
01.09.2015, 13:20
Ciddi mi bu?

evet

duyurukcu
01.09.2015, 13:21
nantes başkanı paracı çıktı :)

selcuk
01.09.2015, 13:25
@selcuk
dışarıdan gelen eğitimde direk öğretici pozisyonda olmayabilir ama avrupadaki standartları kulübe aktarımda görev alabilir, o bile yeterlidir. ancak o konunun bile hoş karşılanacağını sanmıyorum bazılarının tekerine çomak sokulur. mesela çağdaş bir göreve getirilir; gelirken ne gerek var çağdaşa bizim giray bulak da o işi yapar denir, ardından lemi ve türevleri her hafta çağdaşın açığını ararlar işlerine gelmediği için eleştirirler vs. vs. maalesef kulübümüzde iş bilmek tek başına yeterli olmuyor gerçi ülkenin genelinde de böyle ya neyse. bu işi başarmak için istekli olmak yetmeyecektir belli bir program oluşturmak ve arkasında kesinlikle durmak gerekir. inşallah o günleri görürüz ama benim umudum yok :)

iste bizde ondan bir toplam projeden bahsediyoruz
bunlari daha önceden buralarda daha detayli sohbet ettigimizde olmustu
sadece insan egitiminlen bu is olmuyor
bir dev egitim binasi gerek, yatili olmali, orta ve lise okul egitimi icinde barinmali
futbolcu degil dogru, degerlerimizi tasiyan insanlar egitmeliyiz
iclerinde yetenegi olanlar zaten otomatik olaganüstü futbolcu olacaktir

böyle bir projede zaten giray bulak, tekeliogulu gibi isimler bulunmak istemez
ondan korkun olmasi gerekmez

biz sadece bir altyapidan degil, Trazonsporun gelecegini insa etmekden bahsediyoruz

ondan fatih tekke, cagdas atan, ve onur kivrak belki bosi reis gibi isimler
benim icin trazonsporlu rol model onlar

duyurukcu
01.09.2015, 13:27
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/l/t1.0-9/11986441_884208708322994_6459650330514147149_n.jpg ?oh=947c9f451bb7bd13747ae70542fecb4f&oe=568386A5

constantın eşinden asker selamı

Yiğit Gayretli
01.09.2015, 13:31

Ciddi mi bu?

Bu sezon amaç yarışmacı ve heyecan veren bir takım yaratmak olduğundan, Papy transferi için büyük paralara kıyılmadı bence. Chelsea'nin Papy için ciddi girişimi olduğunu pek sanmıyorum.

Hurma doğrusunu yaptı. Papy ile zaten anlaşmıştık, sorun bonservis bedeliydi... Bu şekilde; devre arasında ya daha cüzî bir miktara ya da sezon sonu bedavaya alacağız. Sezon ortasında olmazsa, sözleşme bitimine altı ay kala imzalatsınlar yeni sezonda geçerli olacak sözleşmeyi, idman prgramını da versinler. Hatta Fransa'da özel antrenör tutsunlar, onun gözetiminde çalışsın. Bu işi profesyonelce yapmak bunu gerektirir.

Gelse sevinecektik ama bu şekliyle bitirilmesi de kayıp olmaz asla.

...

hofsaale
01.09.2015, 13:32
papy gitmezse devre arası gelmeli...en azından sezon sonun için anlaşilmali...

Travelair
01.09.2015, 13:34
Kayıp olmaz derken belki futbolcuyla anlaşıp gelecek sezon bedava veya yarı dönem daha ucuz alırız ama o döneme kadar da bizim canımız yanacak. Bu hesaplar iyi yapılmalıydı

abuzun61
01.09.2015, 13:41
7/24 CANLI | Nantes, Papy Djilobodji'nin @ChelseaFC 'ye transfer olduğunu duyurdu. #Sporxtransfer #DeadlineDay

Hakan
01.09.2015, 13:43
Papy 2018'e kadar Chelsea'de

Ali Can
01.09.2015, 13:44
7/24 CANLI | Nantes, Papy Djilobodji'nin @ChelseaFC 'ye transfer olduğunu duyurdu. #Sporxtransfer #DeadlineDay

Papy 2018'e kadar Chelsea'de

http://www.fcnantes.com/articles/article2809.php?num=11634

Yiğit SARI
01.09.2015, 13:45
...

Adam gitmiş Chelsea'ye adaş

Özkan Şentürk
01.09.2015, 13:46
bu kanata nasil vardiniz

kimseyi korumak istemiyorum, gercekten bu düsünceye sizi ne getirdi

Özellikle özer konusunda uzun zamandır bu şekilde düşünüyorum. Çok net şekilde bir tribüne oynama vaziyeti var, taraftarın hassas noktalarına dokunmaya çalışıyor bence. Oyun anlamında da takıma değil kendini kahraman yapmaya çalışan hareketleri var. Tabi bunlar bence.

siz belki farklı gördünüz. normal. Zaman herşeye bir cevap veriyor nihayetinde.

Mustafa Calik
01.09.2015, 13:47
Vay be dogruymus alacagin olsun Mourinho :D

Fatih Çelik
01.09.2015, 13:50
Yine kim sakatlandı Mou nedir senden çektiğimiz :D

Serkan Miletli
01.09.2015, 13:54
...

papy 2018'e kadar chelsea'de

7/24 canlı | nantes, papy djilobodji'nin @chelseafc 'ye transfer olduğunu duyurdu. #sporxtransfer #deadlineday

:d:d:d:d

Berke6198
01.09.2015, 13:54
Otobüsün arızalansın Mourinho.

Yiğit Gayretli
01.09.2015, 13:57
Büyük yanılgıya uğradım. İnanıyorum ki alternatif oyuncular üzerinde çalışılıyordur şimdiden. Yazık oldu gerçekten...

Mustafa Calik
01.09.2015, 13:58

Evet üstüm cizilmisti bende sasirmistim yanlis anlasilma oldu sorun yok :)

selcuk
01.09.2015, 13:58
Otobüsün arızalansın Mourinho.

adamin ne günahi var
cuma 3 milyonu verseydi hurma oyuncu bizdeydi

o pesinden kostuklari dante ve terryden daha iyi , en azindan iyi formda bir stoperimiz olmustu
simdi chelseade izlerken ahlanip vahlaniriz

simdi bunu demistim diyip eski mesajimi koyardim buraya
ama ne kazandiracakki

Büyük yanılgıya uğradım. İnanıyorum ki alternatif oyuncular üzerinde çalışılıyordur şimdiden. Yazık oldu gerçekten...
tasci
baskasi yalan

Kadir
01.09.2015, 14:01
En azından ilgi alanımızda bulunan futbolcuların kalitesi tescillenmiş oldu :) Kayserispor Erciyesden Ogulcan'ı kiralamış, keşke çökseydik şu çocuğa.

Serkan Miletli

seninle alakası yok hurmanın aç gözlülüğü iş güzarlığı

Fatih Çelik
adamin ne günahi var
cuma 3 milyonu verseydi hurma oyuncu bizdeydi

o pesinden kostuklari dante ve terryden daha iyi , en azindan iyi formda bir stoperimiz olmustu
simdi chelseade izlerken ahlanip vahlaniriz

simdi bunu demistim diyip eski mesajimi koyardim buraya
ama ne kazandiracakki

tasci
baskasi yalan

Abi giden gitmiştir sağlık olsun. Elimizdeki fırsatı kaçırdığımız 214854644554. şey olduğu için çok dokunmadı bana.

bordomavi1
01.09.2015, 14:02
Nantes'de kalsaydı sezon ortası fiyatı 1-1.5 milyon euro olacaktı. Eğer Chelsea'de tutunamaz devre arası veya sezon sonu gönderilmek istenirse fiyatı 4-6 milyon euro arası olacak.

A. Aydın
01.09.2015, 14:03
Nantes'de kalsaydı sezon ortası fiyatı 1-1.5 milyon euro olacaktı. Eğer Chelsea'de tutunamaz devre arası veya sezon sonu gönderilmek istenirse fiyatı 4-6 milyon euro arası olacak.

Chealsea de tutunamazsada ayni fiyata olur.
Kac futbolcu buyuk takima gidip oynmadan degerini artirmis?

selcuk
01.09.2015, 14:04
Abi giden gitmiştir sağlık olsun. Elimizdeki fırsatı kaçırdığımız 214854644554. şey olduğu için çok dokunmadı bana.

orasi öyle
insan biraz olsada tarihinden ders cikarmali

Kulüpteki ekonomik sıkıntıların boyutunu henüz tam olarak bilmiyoruz. Chelsea'ye transfer olduğu bedele bakıp bir yorum da ona göre yapmak lazım.

yigit
chelseanin sadece ismi 1 milyon zam getirmistir fiyata
ben onlarin aldigi fiyatlan bizden istenenin bir oldugunu hic sanmiyorum

fransiz medyasi 2,7 nantesin son teklifi yaziyordu zaten günlerdir
forumlarda taraftarin siniri 3 milyondu

chelsea 4 milyona hal etmis ilk haberlere göre
bu parayi bilen vermeliydiler eger gercekten yarisda olmak isteseydiler

ama aralik yakin

Yiğit Gayretli
01.09.2015, 14:05
Kulüpteki ekonomik sıkıntıların boyutunu henüz tam olarak bilmiyoruz. Chelsea'ye transfer olduğu bedele bakıp bir yorum da ona göre yapmak lazım.

bordomavi1
01.09.2015, 14:06
Chealsea de tutunamazsada ayni fiyata olur.
Kac futbolcu buyuk takima gidip oynmadan degerini artirmis?

Zaten 4 milyon euro'ya gitti. Büyük takıma gidip tutunamayan oyuncu değer kaybetmez, genel de değerini korur veya artırır. Bizim ülkemizde durum daha farklı tabi.

selcuk
01.09.2015, 14:07
bu arada gs transferi fenerasyona gec bildirildiginden henüz gerceklesmedi
gs fifadan özel izin bekliyormus
bild kaynak

bordomavi1
http://i.hizliresim.com/ly457J.png (https://hizliresim.com/ly457J)

Yabancı oyuncularımızın uyrukları ve mevkiye göre dağılımları.

61ronin61
fazla bir kayıp yok.mustafa yumlu aslında takıma uğurlu geliyor medjanide var önliberoda dünya starı mbia var.

tabi pappy alısaydı ultra süper olurdu .

değinmek istediim bir konu var bir hoca bulunup avni akerin tam ortasında ve kalelerde kurşun döktürmek lazım.

o direkten dönen penaltı tamamlarken bin kere vursan biri dışarı gidicek pozüsyon okayın direkten dönen şutu.

kesin bu stadta nazar var kesin birileri büyü yaptı bu stada .30 yıldır o kupayı kaldıramadık bu stadta .

belkibu büyü olayı size komik gelebilir ama bence gerçek.

Sibel
01.09.2015, 14:08
Soyadını hiçbir zaman okuyamayacağımız oyuncu için ağlamaya değmez.

61ronin61
01.09.2015, 14:11
sadri şener zamnında okullara bilet dağıtma uygulaması vardı bu yönetim neden uygulamıyor hem kanı kaynayan marşlar söyleyen çılgın bir taraftar kitlemiz olur yoksa dolmayacak bu stad arkadaş ya.

selcuk
01.09.2015, 14:14
Uğur Uzunali ‏@_mtrx 12 Min.
Trabzonspor adına 2013 yılında Papy ve Veretout'u Nantes formasiyla analiz edip canli izlemistik.Simdi ikisi de Premier ligte.

Tolga
01.09.2015, 14:23
Sezon sonu planlamami yaptim :D

Ishak-Musa-Soner-Atik-Serdar devre arasinda ya da derhal postalanmali,

Cardozo, Constant, Sefa,Salih (Yumlu-Aykut-Medjani'den biri) de sezon sonuna kadar kalmalilar. Bu listeye donusundeki performansina gore Bosi reiste eklenebilir ...

Tamamen gunumuz sartlarina gore yorum yapiyorum :D

edit : Transfere doyamayanlar gelsin transfermarkt'tan sezon sonu sozlesmesi biten futbolcu arayalim :D

Ünal Er
01.09.2015, 14:27
sadri şener zamnında okullara bilet dağıtma uygulaması vardı bu yönetim neden uygulamıyor hem kanı kaynayan marşlar söyleyen çılgın bir taraftar kitlemiz olur yoksa dolmayacak bu stad arkadaş ya.

Evet de o kanı kaynayan çocuğun bilet parasını kahve köşelerinde bira içen babası verecek, Trabzonspor değil. Bedava bir şey almayı hayal bile etmememiz gerekiyor. Parası yok. Tamam kulüp 500-1000 adet arası bilet alamayacak ileride isimleri kesinlikle açıklanmayacak sadece ve sadece öğrenci ve hatta başarılı öğrencileri seçsin bizde o öğrenciler namına gene kulübün cebinden para çıkmadan karşılayalım. Benim bir sürü akrabam var stadın karşısında oturup bedava bilet bekleyen, parası yok mu? Senden benden zengin.

bordomavi1
01.09.2015, 14:29
Carrillo'nun sezon sonu sözleşmesi bitiyormuş. Ya Allah bismillah. Verin elde cepte ne varsa alın şu adamı. Gözümüz gönlümüz açılsın be.

sezer sami
01.09.2015, 14:30
O değilde Trabzonspor formasıyla Thierry Henry'yi görmek en büyük arzumdu. Hatta Malouda ve Bosingwa'nın geldiği sene acaba olur mu diye de ümitlenmiştim.
keşke son senesini yada son iki senesini bizde geçirseydi. O gerçekten nefes kesen bir oyuncuydu.

Mesut
01.09.2015, 14:30
Papy cepte Dante için uğraşılıyordu.Ne oldu cep delik mi çıktı. :)
Hiç gerek yoktu Dante ile vakit geçirmeye

Sibel
01.09.2015, 14:31
Sezon sonu planlamami yaptim :D

Ishak-Musa-Soner-Atik-Serdar devre arasinda ya da derhal postalanmali,

Cardozo, Constant, Sefa,Salih (Yumlu-Aykut-Medjani'den biri) de sezon sonuna kadar kalmalilar. Bu listeye donusundeki performansina gore Bosi reiste eklenebilir ...

Tamamen gunumuz sartlarina gore yorum yapiyorum :D

edit : Transfere doyamayanlar gelsin transfermarkt'tan sezon sonu sozlesmesi biten futbolcu arayalim :DHani transfer başlığına girmiyordun?
:rolleyes:

Dip.Ing.Mag.
01.09.2015, 14:31
yahu bu papy nasil Transfer oldu chelsea? hic bir resmi aciklama yok chelsea nin sitesinde.

yattarahayranı
01.09.2015, 14:32
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/01/aa3fa5434d0dcabcfe3f511f283c7def.jpg

Serkan Miletli
01.09.2015, 14:33
Carrillo'nun sezon sonu sözleşmesi bitiyormuş. Ya Allah bismillah. Verin elde cepte ne varsa alın şu adamı. Gözümüz gönlümüz açılsın be.

bence bu tür adamların listesi yapılıp yönetime bildirilmesi lazım tabi aralıktan sonraki yönetime.

Tolga
01.09.2015, 14:34
Hani transfer başlığına girmiyordun?
:rolleyes:

Ben oyle birsey soylemedim. :cool:

Hüseyin Başoğlu
01.09.2015, 14:35
Ulan mourinho Demba Ba 1 Papy 2. kazığın oldu bize...

Zaten sevmezdim şimdi iyice nefret ediyorum senden :D

rasim ozan kütahyalı tarafından eleştirilirsin inşallah..

Mesut
01.09.2015, 14:35
15 yabancı nasıl oluyor yahu olamazki 14 yabancı oyuncuya lisans izni var haberde yanlışlık var bence.

Berke6198
01.09.2015, 14:36
yahu bu papy nasil Transfer oldu chelsea? hic bir resmi aciklama yok chelsea nin sitesinde.

https://twitter.com/FCNantes/status/638661525012660224

bordomavi1
01.09.2015, 14:36
bence bu tür adamların listesi yapılıp yönetime bildirilmesi lazım tabi aralıktan sonraki yönetime.

Arif Abi yine bir şeyler yapar bizim için. Güzel isimler verilir.

Tolga
01.09.2015, 14:38

12 kisi. Hakan gelseydi iyiydi ya.

Soyle bir baktim simdi yedek forvet icin Caicedo, kanatlar icin Junior Hoilett ve Joel Campbell, stoper icin de Eder Balanta ve Martin Caceres var goze hos gelen. Orta saha icin Ever Banega da var ama gerek duyulur mu bilmem :)

yattarahayranı
01.09.2015, 14:38
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/01/c353617693fa812c9ccda828f8dc2374.jpg Ekdal Trabzonspor'dan teklif almadım demis

Tolga
01.09.2015, 14:39
15 yabancı nasıl oluyor yahu olamazki 14 yabancı oyuncuya lisans izni var haberde yanlışlık var bence.

Yeniceriler devsirme olmuyor muydu zaten :D

Sikinti yok ...

duyurukcu
01.09.2015, 14:47

kayseri niye 7 yabancı olduğu halde fazla ödüyor

Özkan Şentürk
01.09.2015, 14:50
Chealse Papy den sonra Reading'den stoper Hector'u da 4M pounda transfer etti. Papy nin yolu 2 yıl sonra buralara düşer yine.

İlkhan
01.09.2015, 14:55

gs, 8 oyuncu için 670.000 TL öderken, Kayseri 7 oyuncu için 1.200.000 TL ödüyor :O

bordomavi1
01.09.2015, 14:55
Devre arası hücum bölgesi için hedef oyuncularımız Campbell, Remy ve Carrillo olmalı. Bu 3'ünden ikisini kadromuza katmalıyız. 3'ü de versatil oyuncular. Kanatları yenileriz.

Campbell'in bonservisi 4-5 milyon düzeylerinde,
Carrillo'nun bonservisi 6-9 milyon düzeylerinde,
Remy'de kiralık olarak düşünülebilir.

Carrillo işi çok zor ama denenmeli. En çok onu isterim bu 3'ü arasında. Yattara gibi mübarek.

Campbell----------------Remy
-------------Cardozo-----------

Carrillo----------------Remy
------------Cardozo----------

Campbell---------------Carrillo
--------------Cardozo-----------

Ali Can
01.09.2015, 15:02
Eldeki fazlalıkların yaklaşık 4 mio € aldığını düşünün.

Zamanla kadroda düşünülmeyen oyuncuların artabileceği düşünülünce bu rakam daha fazla artabilir. 6-7 mio € civarı.

Düşünülmeyen oyuncuların gönderilmesiyle yaklaşık 6-7 mio € tasarruf etmiş olacağız.

Gönül ister ki sezon ortasında kulübe yük oyunculardan kurtulmak.

Yavaş yavaş ağzımdan baklayı çıkarayım artık :)

Sezon ortasında sözleşmesi sene sonunda bitecek bir oyuncuyla söz kesebiliriz umarım.

Yapacağımız tasarrufu bu oyuncuya aktarabiliriz. Takımda en çok görmek istediğim oyuncu Andriy Yarmolenko (http://www.transfermarkt.com.tr/andriy-yarmolenko/profil/spieler/69015).

Kulüp aidiyeti yüksek bir oyuncu olmasından ötürü alamayız belki ama yıllık ücreti dolgun olursa neden olmasın.

umitçebi
01.09.2015, 15:14
Süleyman Hurma eğer 3 e bıtecek olsaydı,750 bin euro daha verır alırdı.Bilmediğimiz şeyler vardır kesin..

Menejerin ekstra ıstekelrı futbolcunun ekstra istekleri vs vs..

Tabi premier lig aşkıda turkıyede alacaın paranın 10 da bırıne oynatır adamı..

Ayrıntıları da sanırım sadece Süleyman Hurma bilicek..

Artık premıer lıgde ızlıycez papy yolu açık olsun...

U.Sadıkoğlu
01.09.2015, 15:18
Papy olmadıysa olmadı Douglas - Yumlu tandemi bize bu lig için fazlasıyla yeter...

Kazım Bostan
01.09.2015, 15:23
bir transfer dönemini de %100 verimle kapatmış olsaydık, eksik bir hamle kalmamış olsaydı gerçekten oturup takımımı sorgulamaya başlardım. çünkü bu trabzonspor olamazdı...

defans hattı yeterli buna diyecek lafım yok. ama dediğim gibi.

bordomavi1
01.09.2015, 15:27
Fm efsanesi Balanta sezon sonu serbest. Acaba Douglas ile birbirlerini tamamlarlar mı? Tanıyan bilen yorum atsın.

tnt61
01.09.2015, 15:28
Hamburg'un orta saha oyuncusu Albin Ekdal, Türkiye'den herhangi bir takımdan transfer teklifi almadığını söyledi.

Ekdal, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde Rusya ve Avusturya ile karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta AA muhabirine açıklamada bulundu.

Transfer döneminde Trabzonspor'la bir görüşme gerçekleştirdiği esnada, araya giren Fenerbahçe'nin 5 milyon avroluk bir teklif yaptığı yönünde basında çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine Ekdal, kesinlikle her iki takımdan ve Türkiye'deki başka hiçbir ekipten transfer teklifi almadığını belirtti.

Türk futboluyla ilgili olumlu görüşleri bulunduğunu belirten Ekdal, özellikle Trabzonspor'da oynayan Erkan Zengin ve diğer takımlarda mücadele eden İsveç Milli Takımı futbolcularının sayesinde Süper Lig hakkında gelişmeleri yakından takip ettiğini sözlerine ekledi.

İsveçli futbolcu geçen sezon forma giydiği İtalyan ekibi Cagliari'de 34 maçta 5 gol atmıştı. Ekdal, sezon sonunda Cagliari'den ayrılarak Hamburg'a transfer olmuştu.

Lig TV

Travelair
01.09.2015, 15:30
Şu Akhisar maçına tekrar bakar mısınız acaba ben mi yanılıyorum özellikle stoperler, ne yaptıklarından habersizler.

Antonio
01.09.2015, 15:32
sefanın transfer taksitleri ödenmediği için kayserispor bizi icraya vermiş. Biz daha gsyi icraya vermeyelim elin kayserisi nasıl çatır çatır icraya veriyor...

Emrah Erata
01.09.2015, 15:39
@BBCSport adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/BBCSport/status/638683197312761856?s=09

Papy Djilobodji,
Adam 4M Sterline gitmiş. Bu eder sana 6 M Avro civarı. Biz bu adamı sittin sene alamazdık.

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erdal UZUNYILMAZ
01.09.2015, 15:39
sefanın transfer taksitleri ödenmediği için kayserispor bizi icraya vermiş. Biz daha gsyi icraya vermeyelim elin kayserisi nasıl çatır çatır icraya veriyor...

Kayseriye Sefa'yı geri verelim verdiğimiz taksitlerde onlarda kalsın. Olsun bitsin...

Berke6198
01.09.2015, 15:42
Fm efsanesi Balanta sezon sonu serbest. Acaba Douglas ile birbirlerini tamamlarlar mı? Tanıyan bilen yorum atsın.

Balanta hava toplarına hakim, oyun zekâsı yüksek bir futbolcu. Marke etme özelliği çok yüksek, kezâ müdahale yeteneği de çok iyi. Çok hızlı sayılmaz ama çok güçlü.

Douglas'la aynı özelliklerde aslında. Douglas'ı tamamlayacak bir stoper arıyorsak direkt olarak Domagoj Vida'ya yönelmeliyiz. Hızlı bir stoper ve müdahale yeteneği çok yüksek. Yani Douglas-Balanta tandemi birbirini tamamlamaz.

Ama Douglas-Vida müthiş olur.

Antonio
01.09.2015, 15:42
Kayseriye Sefa'yı geri verelim verdiğimiz taksitlerde onlarda kalsın. Olsun bitsin...
en iyisi ama bizim gelirlere el koymuşlar diye haber var. bunlar birde kardeş kulüp kalleş kulüp olur ancak kayseri. Biz gsyi rencide etmeyecğeiz diye alacağımızı alamıyoruz. şimdi hakim beyim sen devletsin sen bilirsin suç kimde :)

Antonio
01.09.2015, 15:45
Süleyman Hurma: "Soner ve İshak için teklifler geldi ancak ne yazık ki bu arkadaşlar, bizde daha çok kazandıkları için gitmediler."

FoReVeR-TS
01.09.2015, 15:47
Trabzonspor Lovers ‏@TS_Lovers 28 sn.29 saniye önce
Süleyman Hurma: "Douglas'ı alırken düşündüğümüz rakamın üzerine çıktık. İki transfer için düşündüğümüz toplam rakamı aşamazdık, aşmadk da."

FoReVeR-TS
01.09.2015, 15:47
Süleyman Hurma: "Papy Djilobodji çok istediğimiz bir oyuncuydu fakat ilk düşüncemiz Douglas’tı." (TrabzonHaber)

bordomavi1
01.09.2015, 15:48
Balanta hava toplarına hakim, oyun zekâsı yüksek bir futbolcu. Marke etme özelliği çok yüksek, kezâ müdahale yeteneği de çok iyi. Çok hızlı sayılmaz ama çok güçlü.

Douglas'la aynı özelliklerde aslında. Douglas'ı tamamlayacak bir stoper arıyorsak direkt olarak Domagoj Vida'ya yönelmeliyiz. Hızlı bir stoper ve müdahale yeteneği çok yüksek. Yani Douglas-Balanta tandemi birbirini tamamlamaz.

Ama Douglas-Vida müthiş olur.

Adamın maşallahı var, sağ bek sol bek stoper hepsini oynuyor. Ne yazık ki bunu da tanımıyorum. Aslında bize Papy'nin hızlısı yeterli. Onu kovalamalıyız. Ve sol ayaklı sol stoper olursa daha iyi olur tabi.

duyurukcu
01.09.2015, 15:49
Kayseri transfer paralarını alamadığı için Trabzonspor'u icraya verdi. Sportoto gelirinin 3 milyon tl'sine el koyuldu

Antonio
01.09.2015, 15:51
Kayseri transfer paralarını alamadığı için Trabzonspor'u icraya verdi. Sportoto gelirinin 3 milyon tl'sine el koyuldu

geç kaldın duyurukçu. utanmazlara bak. sen kimsin lan kayseri bizi icraya veriyorsun. utanmazlar.

tonya55
01.09.2015, 15:53
o degilde kadro dısı kalan fatih atik ishak ibrahim demir soner ve diger oyuncuların maliyeti 9 trilyonmus.yazık günahtır ya 9 trilyona 4 tane çim saha yapardın altyapıya cok yazık.

Sefaenes
01.09.2015, 15:53
Biz neden gs vermiyoruz yoksa aldik mi paramizi

mekatronik
01.09.2015, 15:55
Demekki doğru yoldaymışız esprisi yapılmadı deyin ne olur

Çakıroğlu İhsan
01.09.2015, 15:56
Papy olmadıysa olmadı Douglas - Yumlu tandemi bize bu lig için fazlasıyla yeter...

Yumlu büyük sıkıntı reyis

Beypba
01.09.2015, 15:57
Eldeki fazlalıkların yaklaşık 4 mio € aldığını düşünün.

Zamanla kadroda düşünülmeyen oyuncuların artabileceği düşünülünce bu rakam daha fazla artabilir. 6-7 mio € civarı.

Düşünülmeyen oyuncuların gönderilmesiyle yaklaşık 6-7 mio € tasarruf etmiş olacağız.

Gönül ister ki sezon ortasında kulübe yük oyunculardan kurtulmak.

Yavaş yavaş ağzımdan baklayı çıkarayım artık :)

Sezon ortasında sözleşmesi sene sonunda bitecek bir oyuncuyla söz kesebiliriz umarım.

Yapacağımız tasarrufu bu oyuncuya aktarabiliriz. Takımda en çok görmek istediğim oyuncu Andriy Yarmolenko (http://www.transfermarkt.com.tr/andriy-yarmolenko/profil/spieler/69015).

Kulüp aidiyeti yüksek bir oyuncu olmasından ötürü alamayız belki ama yıllık ücreti dolgun olursa neden olmasın.

Eldeki fazlalıklardan nasıl kurtulacaksın? Adamlar kontratlarına kene gibi yapışmışlar..

Örnek,Soner sülüğünün 31.5.2017de bitiyor Sözleşmesi yani adamın en az 2 milyon Dolar alacağı var 2 senede..oynasamda oynamasamda ipe ipe ödeyeceksin diyor...

Tek çare tektaraflı fesih yada karşılık fesih ondada bu sülükzadeler paranın hepsini almadan yanaşmazlar..

Sefa,İshak,Serdar,Soner,Deniz,Musa Bunların Kontratları hep 4 ve üzeri yıl..Yani meblağlar çok büyük...

TS ye 5 senelik sözleşme imzalayan adamdan korkacaksın arkadaşşş..

CEMEFKER
01.09.2015, 15:58
Eveeeeet.....

Bir gönüllerin cilası bir transfer dönemi daha sona erdi....1-2 ay kadar epey tatmin olduk...

Rüzgar gibi girdik Furma ile...

Sonra Ersun Yanal bombası...

Aaa ne oluyor derken Onur "kabadayısı" ortaya çıktı (!)..

Taraftar kazan kaldırdı derken... evdeki hesap çarşıya uymadı Kaptan mecburi affedildi...

Sonra birkaç olur mu olur (Malouda, Constant , Waris, Yatabare tarzı ) adamlar alındı....Şimdilik Mbia, Cavanda ve Marin iş yapacak gözüküyor, ancak yarın nelere gebe ?!

Herkeste bir heyecan...yeni transferler...yeni umutlar.....

(...tabi ben futbol zevkimi, heyecanımı Bundesliga ile bastırmaya çalışıyorum ...az strest, az heyecan sağlık için iyi gerçekten...daha önce yazmıştım super ligi mevcut yönetim gidene , tff adam olana kadar uzaktan takipteyim...)

Lafın özü:

Değişen birşey yok "Super Lig" de....

Daha 2. haftadan "aleni işler" olmaya başladı...bjk berabere giderken hakem yetişti uyduruk bir faul düdüğü ile...

gs 10 kişi kaldığı dakikalarda rakibi yüklenirken cüneyt çakır imdata yetişti 2 kıytırık faul ile yükünü azalttı adeta gs'nin ( görebilene. maçı ince izleyenler görmüştür.) sonra snjder'in absürd golü geldi...

fb ne yaptı. (anlatmaya gerek var mı)

Bize ise hakem kıyak yapmadı mı ? Uyduruk bir penaltı çalındı . Doğru. Ancak bunlar Adil olmayan bir çete reisinin elde ettikleri ganimeti çete elemanlarını pay ederken seçtiği yöntem gibi...Veren el alan elden üstündür doğal olarak....2 bana 1 sana, 2 bana 1 sana...., 3 bana 1 sana, 3 bana 1 sana...., 4 bana 1 sana...diye artan ardışık sayılar olarak ligin kalan maçlarında ortaya çıkacak daha aleni...

Hep birlikte görcez...

İyi eğlenceler...

tonya55
01.09.2015, 15:58
9 trilyon büyük bir maddi külfettir umarım yönetim bu durumdan ders cıkarır oynamayan adama 9 trilyon.

carantinas
01.09.2015, 16:00
Transferler iyi takım da iyi.

Geçen sene hangi mevkiyi saysak elimizde kalıyordu.

Mesela Stoperle sıkıntıydı sol bek sıkıntıydı kanatlar leş.

Ama şimdi bakarsak Kale emin ellerde. Sağ bek canavar. Sol bek 5/10. Stoperler eğer douglas-medjani olursa 10 numara. Forvetler yeterli. Orta saha önlibero zaten ligin üzerinde. Ekici Kaldığı yerden devam eder. Kanatlarda Erkan Marin Yusuf alır götürür.

Şuraya bağlayacam. Devre arası geldiğinde nereye transfer isteriz olmazsa olmaz. Önce SOL BEK ve bir STOPER. eğer ilerde iyi verim alamazsak bir de SAĞ AÇIK olabilir belki. Yani nereden nereye geldi. Şu an 1-2 ya da 3 nokta transfer ile çok kaliteli bir kadro meydana geliyor. Geçen seneki gibi 0'dan kadro kurmak zorunda kalmayacağız.

Ahmet Hamza
01.09.2015, 16:02
papy olmadıysa olmadı douglas - yumlu tandemi bize bu lig için fazlasıyla yeter...
7145

duyurukcu
01.09.2015, 16:05
Yumlu büyük sıkıntı reyis

medjani ve aykut kadar değil

ensarusta
01.09.2015, 16:07
gecen seneden gelen enkaza ragmen, yonetimin bolunmesine ragmen, mevcut yonetimin acemiligine ragmen, ekonomik olarak kulup darbogazda olmasina ragmen, elde kalan futbolcularin gitmemesi sebebiyle yuksek maas tablosuyla karsilasmamiza ragmen, kulube sponsor bulamamiza ragmen, camia ve taraftarlar olarak birlik ve beraberligi saglayamamiza ragmen, son nokta atisi papy, remy , schaub gibi adamlari alamamiza ragmen yani kisaca herseye ragmen butun bu olumsuz cerceve icinde bence yinede kulup tarihinin en iyi ilk 11 kadrosunu, hatta en iyi 18 kadrosunu olusturduk. Rakiplerin de guclendigi bu donemde ne kadar basarili olacagiz zaman gosterecek ama iyi adamlar kadroda oldugu muddetce begenmedigimiz futbolcularinda performansi mutlaka artacaktir.yumlu, aykut, ozer..... gibi mesela

tonya55
01.09.2015, 16:08
mustafa yumlu bu ligin en iyi stoperlerindendir bence galatasaraylı semih kayadan iyi stoperdir gelişime acıktır ama yerinde sayıyor.

Ali Can
01.09.2015, 16:10
Eldeki fazlalıklardan nasıl kurtulacaksın? Adamlar kontratlarına kene gibi yapışmışlar..

Örnek,Soner sülüğünün 31.5.2017de bitiyor Sözleşmesi yani adamın en az 2 milyon Dolar alacağı var 2 senede..oynasamda oynamasamda ipe ipe ödeyeceksin diyor...

Tek çare tektaraflı fesih yada karşılık fesih ondada bu sülükzadeler paranın hepsini almadan yanaşmazlar..

Sefa,İshak,Serdar,Soner,Deniz,Musa Bunların Kontratları hep 4 ve üzeri yıl..Yani meblağlar çok büyük...

Buradaki hiç kimse bu duruma bir çare bulamadı.

Cidden kene gibi yapıştılar. Kurtulursak baya bir külfetten kurtuluruz. Yerlilerle sözleşme imzalarken maç başına daha çok önem verilen kontratlar imzalanmalı, sonra dilimiz yanmasın.

FoReVeR-TS
01.09.2015, 16:12
Takımımız sportif direktörü Süleyman Hurma: Soner ve İshak, oynamayı değil parayı tercih etti. Bana göre çok ayıp ettiler. Satışa koyduğumuz oyunculara asla af çıkmayacak. Kesinlikle kadroya almayacağız.

tonya55
01.09.2015, 16:13
mustafa yumlu tek hamleli oyuncu degil bence ülkenin en iyi 4 stoperinden biri ve geleceg acık.

Sibel
01.09.2015, 16:15
Soner'in sözleşmesini kulüp tek taraflı feshetse ne kadar tazminat öder?

Yiğit SARI
01.09.2015, 16:16
Bakıyorum Yumlu yine wonderkid olmuş. Yapmayın etmeyin :D

Koray
01.09.2015, 16:17
Takımımız sportif direktörü Süleyman Hurma: Soner ve İshak, oynamayı değil parayı tercih etti. Bana göre çok ayıp ettiler. Satışa koyduğumuz oyunculara asla af çıkmayacak. Kesinlikle kadroya almayacağız.

Böyle adamlara yıldırma politikası uygulayacaksın işte, işine saygı duymayan adama bu muamele müstehaktır.

Öyle bi idman progmanı planlayacaksın ki bunlara en ufak hatalarında en yükseğinden basacaksın para cezasını.

Beypba
01.09.2015, 16:18

2 Milyon Dolara yakın..

Hakan
01.09.2015, 16:20
2 milyon 500 bin dolar

İ. SARAL
01.09.2015, 16:20
Bu gitmeyenlerin sözleşmelerini bugün feshedeceksin 6 ay top oynayamayacaklar. Gerçi adamların derdi top oynamak değil zaten.

Sibel
01.09.2015, 16:21
2 Milyon Dolara yakın..

Demek ki kurtuluş yok.

tonya55
01.09.2015, 16:21
mustafa yumlu wonderkid degil ama gelişime cok acık adam mesela hikmet karaman ne diyor türk futbolcuların fizksel gelisimi kötü calısmıyorlar.yani agırlık calısmalı mustafa yumlu alman bir hocayla calıssaydı cok üst düzey bir oyuncu olurdu.

psikopat_hamsi
01.09.2015, 16:24
Yapmayın arkadaşlar ya tamam Trabzonlu, düşük ücret alıyor ama Yumlu yetenek fakiri bir futbolcu. Bir defans oyuncusunda olması gereken en önemli özellikler Yumlu'da yok. Ne nerede duracağını biliyor ne de yapması gereken hamleleri yapıyor. Hemen her pozisyonda marke etmesi gerektiği adamı bırakıp bodoslama topa doğru yöneliyor ama bir insan toptan daha hızlı olamayacağı için topu süren kişi Yumlu'nun marke etmesi gereken adama bir pas atıyor ve rakip kaleciyle karşı karşıya. Yumlu böyle yersiz hamleler yaptığı için diğer oyuncular da ofsaytı bozmuş oluyor. Sonuç küfür kıyamet...

Hakan
01.09.2015, 16:24
mustafa yumlu wonderkid degil ama gelişime cok acık adam mesela hikmet karaman ne diyor türk futbolcuların fizksel gelisimi kötü calısmıyorlar.yani agırlık calısmalı mustafa yumlu alman bir hocayla calıssaydı cok üst düzey bir oyuncu olurdu.

35 yaşında potansiyeline ulaşır

Travelair
01.09.2015, 16:26
Mustafa ne nerde duracağını biliyor, ne de saha içinde aklını iyi kullanabiliyor. Ama çok mücadele ediyormuş, hakeme itiraz ediyormuş, ileri çıkıp gol arıyormuş, kaleden çıkan topu alan rakibin peşinden koşuyormuş...

psikopat_hamsi
01.09.2015, 16:33
Burda Yumlu'yu ne tartışmaya ne de savunmaya gerek yok. Her ikili mücadelede yerde kalan adamdan stoper falan olmaz isterse 90 dakika durmadan koşsun. Allah'tan 5 sene önce bir bejeke maçında tesadüfen gol attı yoksa bu takımda işi yoktu. Tesadüfen diyorum çünkü diğer maçlardaki kafa vuruşları ortada. Örnek: Son bejeke maçı. Üst üste 5 kale olsa top belki direğe çarpardı. Bir de utanmadan tüh falan der gibi hareketler yapmıyor mu kafayı yiyorum.

UNiVeRSeLoRD
01.09.2015, 16:36
Size MUSTAFA YUMLU ile başarılar.
Ondan iyileri bu savı destekleyen bünyeye zararlı geliebilir !!!

Kolpacı
01.09.2015, 16:37
ideal 11 , 10 üzerinden azami 7 puan , 18 , 8e ulaşabilir

İ. SARAL
01.09.2015, 16:44
Bu takımda ısrar edelim seneye şampiyonluk gelebilir. Ama büyük ihtimalle yine aynı hataları tekrarlar bu kısır döngüyü kıramayız.

Bud Spencer
01.09.2015, 16:49
Yumlu çok yetersiz...maalesef gönderildigi dönemin çok gerisinde...hatta ozamanlar bile anca idare ediyordu

Douglas aykut olur tandem

Sefaenes
01.09.2015, 16:52
Soner gibi oyunculari bu saaten sonra iskence yapacaksin sabah 7 de antremana cagiracaksin aksam 23 de de cagiracaksin okadar parayi aliyor bari bunu yapsinlar

tonya55
01.09.2015, 16:52
mustafa yumlu tek hamleli oyuncu degil yani agır degil galatasaraylı semih kayadan iyi ektra antremanlar yapsa milli takımında degişmez stoperi olur sezona cok iyi basladı herseyini veriyor takıma böyle oyuncuları herzaman bünyende barındırmalısın.

61ronin61
01.09.2015, 16:53
onur dikkat etsin komik golleryiyip duruyor rabtocni bjk akhisar.

yumluya bu kadar odaklana na kadar onurada dikkat edelim çok formsuz.

yenilen gollerde de yumlunun bir hatası yok .alamadık pappy işte medjanide güven vermiyor stoperde ve aykutta pek güven vermiyor genede içlerinde şu an için en iyisi yumlu devre arasına kadar yumlu-douglus olucak başka çare yok.

yumlu sakatlanırsa bişey olursa bence çok aratır kendini şu anki stoperlere bakınca.

muratt
01.09.2015, 16:57
o degilde kadro dısı kalan fatih atik ishak ibrahim demir soner ve diger oyuncuların maliyeti 9 trilyonmus.yazık günahtır ya 9 trilyona 4 tane çim saha yapardın altyapıya cok yazık.

Bu gitmeyenlerin sözleşmelerini bugün feshedeceksin 6 ay top oynayamayacaklar. Gerçi adamların derdi top oynamak değil zaten.

Bunları Trabzonda sokağa çıktığı andan itibaren taciz etmeye başlıyacaksın..Suratlarına tüküreceksinn..Yalvaracaklar bizi gönderin diye..Sabah 6 da idman koyacaksın..

Rezerv lig de karşı takımdan bir uğağa yada antemanlardaki bir çoçuğa tembih edeceksin bunların ayaklarına dalın..patlatın dizlerini diye..

sülük soyları o paraları rahat yedirtmeyeceksin köpeklere..

Arkadaşlar bu konuyu fazla abartmıyor muyuz ?

Hatta bir arkadaş resmen dövelime getirmiş lafı ?

Yapmayın etmeyin.

Herşeyden once karşımızdaki adamlar profesyonel. İster parayı tercih eder ister futbol oynamayı. Önce saygı duyacaksınız.

Siz sözleşmeli futbolcunuza gitmiyor diye saygı duymazsanız, sahada oynayan futbolcu da size saygı duymaz, buna bütün olarak bakmak lazım. Siz gitmeyen adamı dövelim derseniz oynayan adam nasıl motive olacak ?

Kaldı ki, şampiyonluk hedefliyorsanız, büyük takımız diyorsanız, transferde %30-40 fire payınız olacak bu işten kaçarınız yok. Bugün Fener Guiza'ya dünyaları vermedi mi ? Krasiç'e düz koşu yapması için senede 3.5m euro vermiyor mu ? GS geçen sene Pandev ve Cemaili'ye aynı şekilde milyon euroları vermedi mi boş yere ? Bu paralar bu işin doğasında var, abartmaya gerek yok. Bakın Galatasaray'da Yekta, Olcan, Emre Çolak felan kaç para alıyo ? Mehmet Topuz, Selçuk Şahin felan aynı şekilde...

Harcadığımız her kuruşun hakkını sonuna kadar almayı isteriz tabi ki ama malesef öyle bir dünya yok. Zaten ne çektiysek bu hayal aleminde yaşamaktan çektik.

Son olarak. Bordo mavili formayı giyen veya kadroda olmadığı için giyemeyen futbolcularımıza hakaret etmeye kimsenin hakkı yok. Admin'ler müsama gösterecekse böyle sadece bmn kaybeder.

61ronin61
01.09.2015, 16:59
bozingva iyleşince bosiyi sağ defanstaki yerine cavvandayıda stoper koyardım douglus-cavanda yapardım orta göbeği.bu göbek ileride ortasahaya yakın olurdu tamda şotanın istediği şey rakibi karşı kaleye hapsederdim.

kontra yeme tehlikeside sıfır cavanda bu ligin açık ara en hızlısı.

Ömer SEVİNÇ
01.09.2015, 17:01
Mustafa Yumlu ilk 11'se dördüncü olursun. Yedek kulübesinde durmalık iyi adam. Bu kadar basit aslında.

tonya55
01.09.2015, 17:02
cavanda hızlı ama savunmada iiş yapmaz douglas mustafa yumlu olur.

Travelair
01.09.2015, 17:03
Yediğimiz 1. golde top rakip sağ açığa giderken tıngır mıngır geri gelen stoperler, yediğimiz 2. golde rakibin golcüsü Rodallega'yı boş bırakan stoperler... Yalandan oynuyorlar, ya da kötü bu stoperler

Oruç
01.09.2015, 17:04

Helal Özkan abi.

tonya55
01.09.2015, 17:05
douglas gelince savunma düzelicek.mustafa yumlu douglas cok iyi olucak mustafa yumluyu eleştiren arkadaşlar sezon ortasında göreceksiniz.

61ronin61
01.09.2015, 17:06
Yediğimiz 1. golde top rakip sağ açığa giderken tıngır mıngır geri gelen stoperler, yediğimiz 2. golde rakibin golcüsü Rodallega'yı boş bırakan stoperler... Yalandan oynuyorlar, ya da kötü bu stoperler

kötü olduğunda hemfikiriz de yapıcak bişeyde yok transfer sezonu bitti.devre arasına kadar bi şekilde idare edilicek artık.

ayrıca douglusu aldık.acaba borceanu oynayamazmı stoperde .

taha küçük
01.09.2015, 17:07
Douglas i yorumlayabilecek bir renk tas var mi eksikleri ne artıları ne nasıl bir oyuncu?

61ronin61
01.09.2015, 17:10

neden cavanda zaten savunmacı .sonuçta sağ bek değilmi bu adam.

ben forveti stopere kaydırmıyorum sağ beki stopere kaydırıyorum sonuçta napoliden gelmiş üst düzey bir futbolcu.

tam şotanın istediği şey nediyordu şota stoperleri ortasahaya yakın istiyorum çok hızlı stoperler istiyorum rakibi boğucaz diyordu cavanda bu söyleme göre biçilmiş kaftan .

bosiden asla stoper olmaz çok riskli oynuyor.

DeAgLeMaNyAq
01.09.2015, 17:11
Papy ne kadara gitmiş?

tonya55
01.09.2015, 17:13
neden cavanda zaten savunmacı .sonuçta sağ bek değilmi bu adam.

ben forveti stopere kaydırmıyorum sağ beki stopere kaydırıyorum sonuçta napoliden gelmiş üst düzey bir futbolcu.

tam şotanın istediği şey nediyordu şota stoperleri ortasahaya yakın istiyorum çok hızlı stoperler istiyorum rakibi boğucaz diyordu cavanda bu söyleme göre biçilmiş kaftan .

bosiden asla stoper olmaz çok riskli oynuyor.

cavandayı stoperde kullanırsan sag tarafta oynayacak bosingwa var ama onunda toparlanması zor denemek lazım aslında.

yatmaztara
01.09.2015, 17:13
Fm'de transfer yapıyorum. Lige başlamadan oyunu tekrar başa alıp yine transfer yapıyorum. :) Lige başlamak içimden gelmiyor

durito
01.09.2015, 17:14
Mustafa ve Aykut'un yeterliliğini yaptıkları bireysel hatalar üzerinden değerlendirmemek gerekiyor.
Evet ilk üç hafta özellikle Mustafa göze batan bir hata yapmadı ama bu yeterli olduğu anlamına gelmiyor.
Bu iki arkadaş takımın boyunu uzatmak için ellerinden geleni yapıyor.
Savunmayı öne çıkartarak, blokları arasını kapatmaları gerekiyor ancak topla kurdukları ilişki "ileriye ya da taça doğru abanırsam kimse ses etmez" den öte olamadığından ortasahaya yaklaşamıyorlar. Yaklaşsalar yerleşim ve kademe hatası yapıyorlar...
Bu yüzden M'bia ve Okay oyunu dikine çok geniş bir alanda oynamak zorunda kalıyor. Rakip ceza sahasında kalabalıklaşamamızın bir nedeni de bu.

Bize M'bia nın stoper versiyonu lazım, takımı savunmayla beraber öne çıkartacak, top bizdeyken ön libero gibi oynayabilecek, geriye dönüşlerde seri olabilecek bir stoper.

Yoksa bireysel hata yapıp yapmamaları dert değil.

tonya55
01.09.2015, 17:16
Papy ne kadara gitmiş?

2,7 milyon euro.

ANIL
01.09.2015, 17:17
Douglas i yorumlayabilecek bir renk tas var mi eksikleri ne artıları ne nasıl bir oyuncu?

(-):Tek hamleli diyebilirim. Arkasına atılan toplarda sıkıntı yaşatabilir. Yeterince hızlı değil.
(+): Agresif bir yapısı var. Duran toplarda etkili olur. Topu oyuna sokma becerisi eldekilere göre iyi diyebilirim. Brezilyalı olmasının ekmeğini yiyor bu konuda. Liderlik alabilir.

Adem Akyüz'
01.09.2015, 17:18
2,7 milyon euro.

Euro mu, paund mu?

tonya55
01.09.2015, 17:18
(-):Tek hamleli diyebilirim. Arkasına atılan toplarda sıkıntı yaşatabilir. Yeterince hızlı değil.
(+): Agresif bir yapısı var. Duran toplarda etkili olur. Topu oyuna sokma becerisi eldekilere göre iyi diyebilirim. Brezilyalı olmasının ekmeğini yiyor bu konuda. Liderlik alabilir.

onun acıklarını mustafa yumlu hızıyla kapatır.

yatmaztara
01.09.2015, 17:20
Bursaspor'un aldığı Faty iyi adam. Geçen sene izlediğimde kim bu adam demiştim. 29 yaşında olduğunu öğrenince üstelememiştim fazla.

Yiğit SARI
01.09.2015, 17:20
O zaman Mustafa Chelsea'ye gitseydi Papy bize gelseydi keşke. Ne Mustafa'ymış :D

tonya55
01.09.2015, 17:21
Euro mu, paund mu?

euro hocam.

Hakan
01.09.2015, 17:22
Papy ne kadara gitmiş?
3,5 milyon euro

ANIL
01.09.2015, 17:22
onun acıklarını mustafa yumlu hızıyla kapatır.

Yumlu konusunda net fikirlerim yok. Bir maç bakıyorsun kimseye nefes aldırmıyor, her topu kazanıyor. Bir maç bakıyorsun inanılmaz hatalar yapıyor, ofsaytı bozuyor vs.

61ronin61
01.09.2015, 17:23
O zaman Mustafa Chelsea'ye gitseydi Papy bize gelseydi keşke. Ne Mustafa'ymış :D

gidiyomuş bi bakıyosun tugay kerimoğlu gibi oluyormuş:D
sonra real madrid 40 milyon euroya mustafayı transfer edip ramosun yanında oynatıyormuş :D onu derken ezan sesiyle uyandım:)