PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer Dosyası - 11 -

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

melihergun
29.12.2015, 11:32
Tabi zor simdi, kademeli yavas yavas inmemiz lazim o seviyelere. Trabzonspor cebi doldurma yeri olmamasi lazim artik. Bakin Cavanda 800bin € ya oynuyor ve parasinin hakkini veriyor ve avrupada bir sürü bu paralara oynayan oyuncular var. Akilli olup bulacaksin, cok zor bir is degil. Net 1milyon euro az da bir para degil, büyük liglerde bile cogu Topcu bu rakami alamiyor.
Piyasa öyle bisi olduki oyunda bile adam 1.5m alirken benden 2.7m istiyebiliyor
Tamamen soylediklerinizin hakli oldugu dusuncesindeyim

Mesut
29.12.2015, 11:41
Ben hala şaşırıyorum.Hoca belli değil gelecek gidecek oyunculara karar verilmiş.
Hadi gidecekler az çok belli kapasitesi olmayan oyuncu çok Trabzonspor'da ama gelecek olan oyuncuları belirlemek son derece yanlış gelecek olan adam ya kadroda düşünmezse ne olacak o transferler.

Erkan Inan
29.12.2015, 11:53
Allah ini Kitap ini seven Eren Derdiyok ile ilgili birsey yazmasin, kesinlikle Trabzonsporumun oyuncusu degil......Bu Formayai herkeze yakistirmayalim renkdaslar....ben Erenin yerine Muhammet Besiri izlemeyi daha cok isterim. Cardozoyla iyi bir ikili olurlar

Murat KARAKURT
29.12.2015, 12:00
Sen diyince bi şüpheye düştüm şimdi.

:)

Alika87
29.12.2015, 12:03
Allah ini Kitap ini seven Eren Derdiyok ile ilgili birsey yazmasin, kesinlikle Trabzonsporumun oyuncusu degil......Bu Formayai herkeze yakistirmayalim renkdaslar....ben Erenin yerine Muhammet Besiri izlemeyi daha cok isterim. Cardozoyla iyi bir ikili olurlar

Kürt, pkk olayı yüzünden mi?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

tonya55
29.12.2015, 12:07
kimse spora siyaset karıştırmasın eren derdiyok un babasının acıklamalarını okusun.

Erkan Inan
29.12.2015, 12:08
Kürt, pkk olayı yüzünden mi?

Asla Kürtlükle alakasi yok.... ben Trabzonsporumun oyuncusu olarak görmüyoum Ereni......Bana göre iyi bir forvet degil kardesim
Alacaksak daha iyisini almamiz lazim, Sampiyon olmak isteyen takimin forveti olamaz.

kyodou
29.12.2015, 12:10
Neyse en azından artık transferde 2.5 M € rakamını görmeyeceğiz.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesut
29.12.2015, 12:13
kimse spora siyaset karıştırmasın eren derdiyok un babasının acıklamalarını okusun.
Kendi ağzından açıklamaları oku o zaman özellikle son paragrafı..
http://kralspor.ensonhaber.com/eren-derdiyok-vatan-haini-degilim-2015-11-01.html

mesaced1967
29.12.2015, 12:21
Serdar ŞENEL â€@TSerdarS (https://twitter.com/TSerdarS) 14 dk.14 dakika önce (https://twitter.com/TSerdarS/status/681778823478800384)
ÖZEL | Trabzonspor Gaziantespor'da oynayan gurbetçi futbolcu Orkan Çınar için resmi olarak transfer teklifinde bulundu.

artvints
29.12.2015, 12:30
daha iyi bir golcü lazım. gomez gibi olması lazım. görünen tek eksiği atletik olmaması. iki ayağı da çok güçlü. golcü özellği yüksek.eren'in gol konusunda biraz eksiği var.vuruşlar mükemmel değil. ama trabzonspor'u bir üst seviyeye taşır. benim düşüncem oyun sistemine göre en az iki mevki seçip oraya çok ciddi yaşları 23, 25 civarında takımı uzun süre taşıyacak, başarı garantisi veren çok iyi oyuncular alınması gerekiyor. bu mevkilerden biri santrafor.

Alika87
29.12.2015, 12:37
Asla Kürtlükle alakasi yok.... ben Trabzonsporumun oyuncusu olarak görmüyoum Ereni......Bana göre iyi bir forvet degil kardesim
Alacaksak daha iyisini almamiz lazim, Sampiyon olmak isteyen takimin forveti olamaz.

bu nedenler yüzünden Eren cok tepki görmüs burada.

Bize karsi oynadigi macta bir forvetin yapmasi gerekeni yapti. top tuttu ve dagitti, hava toplari kazandi, kendisini pozisyona soktu. Bir tek gölü atamadi, ama o haric cok iyi oynadi. Bizim Cardozodan yapmasini bekledigimiz seyleri komple yapti Eren. Bence suanki formuyla bizim takima cidden güc katar. Erene baktim, sonra bizim Deniz Yilmaza. Maliyetler ayni, ama biri Topcu, öbürü Topcu haric hersey. Eren alinmali demiyorum, ama kesinlikle onun icin kadromuzda yer var.

Ahmet Hamza
29.12.2015, 12:47
Serdar ŞENEL â€�@TSerdarS (https://twitter.com/TSerdarS) 14 dk.14 dakika önce (https://twitter.com/TSerdarS/status/681778823478800384)
ÖZEL | Trabzonspor Gaziantespor'da oynayan gurbetçi futbolcu Orkan Çınar için resmi olarak transfer teklifinde bulundu.
Fm'de çok iyiydi. Gercekte çok fazla takip etmedim ama son aylarda fena değil performansı. Aradığımız kanat mı emin değilim.

Mesut
29.12.2015, 12:50
Fm'de çok iyiydi. Gercekte çok fazla takip etmedim ama son aylarda fena değil performansı. Aradığımız kanat mı emin değilim.
Bizim kupa maçında şov yaptılar kanatta.
İsmail Haktan ile Orkan ikilisi

mesaced1967
29.12.2015, 12:53

Onun dışında bi de forumun gözdesi Vitali Denisov haberi var

Transfer Merkezi (https://twitter.com/TransferMerkez)âš½ â€@TransferMerkez (https://twitter.com/TransferMerkez) 20 dk.20 dakika önce (https://twitter.com/TransferMerkez/status/681785278139219968)
Trabzonspor, Lokomotif Moskova ile sözleşmesi bitecek olan Vitali Denisov ile görüşüyor. (via @Salimmanav (https://twitter.com/Salimmanav))

kyodou
29.12.2015, 12:57

Bize karsi oynadigi macta bir forvetin yapmasi gerekeni yapti. top tuttu ve dagitti, hava toplari kazandi, kendisini pozisyona soktu. Bir tek gölü atamadi, ama o haric cok iyi oynadi. Bizim Cardozodan yapmasini bekledigimiz seyleri komple yapti Eren. Bence suanki formuyla bizim takima cidden güc katar. Erene baktim, sonra bizim Deniz Yilmaza. Maliyetler ayni, ama biri Topcu, öbürü Topcu haric hersey. Eren alinmali demiyorum, ama kesinlikle onun icin kadromuzda yer var.
2011' deki Burak pozisyonu için iş yapar. Yardımcı forvet pozisyonunda. Yoksa bir forvet için en önemli şey gol atmaktır ve bu takımın tek golcüsü Cardozo' dur. Cardozo giderse o tip bir oyuncu şart. Haa tabiki yedekte Deniz Yılmaz olacağına Eren olsun.

kncyalcin
29.12.2015, 12:57
Denisov yerine Emanuel Mas'ı tercih ederim. Kemik gibi solbek. Sözleşmesi de sezon sonu bitiyor. Yaş olarak da ideal bir isim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

artvints
29.12.2015, 12:58
Bizim kupa maçında şov yaptılar kanatta.
İsmail Haktan ile Orkan ikilisi

bizim maçta ferhat oynadı.orkan sonradan girdi.çok yetenekli ama oynamazsa gelişim süreci durur.alıp ikinci yarı full oynatmalıyız. takaslarla yapılacaksa iyi transfer olur.

Erkan Inan
29.12.2015, 12:59

Bence biz kötü oynadigimiz icin oynadigi Futbolu cok begendin. Muhammed Demire de sicak bakmiyoum ben sahsen.

Bir stoper ve birde solbek almamiz sart. Iyi bir stoperin yaninda Aykut oldugundan daha da iyi olacaktir. Forvet sezon sonu alisnin. Muhammet kendisini gelistirebilmesi icin oynamasi gerekir. O yüzden kendi sahimizda Cardozo ile beraber oynamasini lazim. Biz kendi genclerimizi harcamamiz lazim

Ahmet Hamza
29.12.2015, 12:59
Onun dışında bi de forumun gözdesi Vitali Denisov haberi var

Transfer Merkezi (https://twitter.com/TransferMerkez)âš½ â€�@TransferMerkez (https://twitter.com/TransferMerkez) 20 dk.20 dakika önce (https://twitter.com/TransferMerkez/status/681785278139219968)
Trabzonspor, Lokomotif Moskova ile sözleşmesi bitecek olan Vitali Denisov ile görüşüyor. (via @Salimmanav (https://twitter.com/Salimmanav))
Cavanda etkisi yaparsa harika olur sol bekte.

kncyalcin
29.12.2015, 13:01
2011' deki Burak pozisyonu için iş yapar. Yardımcı forvet pozisyonunda. Yoksa bir forvet için en önemli şey gol atmaktır ve bu takımın tek golcüsü Cardozo' dur. Cardozo giderse o tip bir oyuncu şart. Haa tabiki yedekte Deniz Yılmaz olacağına Eren olsun.

Eren gelirse yabancı statüsünde olacak ki eğer yanlış bilmiyorsam. Eren'in yerine maliyeti çok daha düşük olacak olan Patric, daha genç isteniyorsa Spalvis alınabilir. Kasımpaşa Eren'e kapıyı 4-5'den açar. Oyuncunun maliyeti ile pahalı transfer olacaktır. Cardo giderse olabilir tabi.

mesaced1967
29.12.2015, 13:06
Eren gelirse yabancı statüsünde olacak ki eğer yanlış bilmiyorsam. Eren'in yerine maliyeti çok daha düşük olacak olan Patric, daha genç isteniyorsa Spalvis alınabilir. Kasımpaşa Eren'e kapıyı 4-5'den açar. Oyuncunun maliyeti ile pahalı transfer olacaktır. Cardo giderse olabilir tabi.

Türk Pasaportu da var Türk Anayasasına göre kazanılan hiçbir hak geri alınamaz Kasımpaşa'ya geldiğinde Türk statüsündeyse değiştirilen kuralla yabancı statüsüne geçemez

kyodou
29.12.2015, 13:09

Öncelikle Eren' in yabancı statüsünde olduğunu zannetmiyorum. Çünkü geçen sezon Kasımpaşadaydı ve yabancı kuralından sonra Türkiyeye gelen bu tip oyuncular yabancı sayılacaktı.

Bir oyuncuyu transfer ederken artık ondan kar edebilirmiyiz diye düşünmeliyiz önce. En azından zarar etmemeliyiz. Forum efsanesi, peşinden günlerce yas tutulan, Sadri başkanın gözden düşmesine sebep olan N'Doye' nin hali ortada. Bu adam bildiğin golcüydü zamanında. Bu bize büyük ibret olmalı. Her transferin tutmama ihtimali var. Genç oyunculara yönelmeliyiz. Waris' i 6 M €' ya aldık. Yaşı 27 olsa elimizde kalacaktı. Adam hiçbişey yapamadı 1 sene ama yine fazla zarar ettirmedi. 4.5 M €' ya gitti. Aynı şekilde Eren 27 yaşında. Olur da havasından mı suyundan mı bilmem, gelir burda Deniz Yılmaz moduna girerse kime satacaksın ? O yüzden en fazla 1 M € + takas şeklinde alınırsa alınsın. Yoksa gerek yok. Dünyada forvet kalmadı sanki.

Ayrıca maaşları da mümkün olduğunca düşük tutmak gerek. Yoksa göndermeye kalkınca gitmiyorlar. Rize geçen yaz 4-5 oyuncumuza talipti. Hatta yalvarıyolardı resmen. Ama bizden fazla maaş alınca Rize ile anlaşmak işlerine gelmedi.

artvints
29.12.2015, 13:11
maaşdan fazla faiz mi olur lan? toplam 4. 6 milyon euro'ya geliyor maaşı.

Mesut
29.12.2015, 13:12
Türk Pasaportu da var Türk Anayasasına göre kazanılan hiçbir hak geri alınamaz Kasımpaşa'ya geldiğinde Türk statüsündeyse değiştirilen kuralla yabancı statüsüne geçemez
Geçen sene kural değişti biliyorsunuz.Geçen seneye kadar Türkiye'de oynayıp başka milli takımda forma giyen Türk oyuncular yerli statüsünde sayılacak bu seneden itibaren gelenler yabancı sayılacak.Serdar Taşçı vsvs gibi
Eren geçen sene geldi bildiğim kadarı ile yerli statüsünde ama inanın gereği yok Eren'in başka forvet bakalım.

eraytaskin61
29.12.2015, 13:30
Şerefsizler Allahsızlar hurma-iho ödesin kulupten para çıkarsa bir daha lisanslı ürün almam böyle Allahsızlık yok

thehell61
29.12.2015, 13:37
Şerefsizler Allahsızlar hurma-iho ödesin kulupten para çıkarsa bir daha lisanslı ürün almam böyle Allahsızlık yok
Onlarla birlikte ihoyu bu kulübe bela edenlerde odesin. Bu iho yüzünden ne hallere düştük. Halada çekiyoruz.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kyodou
29.12.2015, 13:41
2 gözyaşı döktü, elini kolunu sallaya sallaya çekti gitti adam. Bu ne biçim bir sistemdir arkadaş ! Bu adamın donuna kadar alınması lazım !

Onur Akyüz
29.12.2015, 13:59
Ama çok iyi Trabzonspor'lu. :D

UNiVeRSeLoRD
29.12.2015, 14:07
yazık günah ya ulan seneye garanti el de tutulacak gözüyle baktığımız adam birileri yüzünden bizi bitiriyor ya.!!! :mad:

hofsaale
29.12.2015, 14:14
bize mbia lar fazla gelir..bize yeni cavandalar lazim...

alırken de dedik..mbia yerine o parayi ozan tufan veya başka bir genç isme yatir...en azından satarsin...

Turgay Atalay
29.12.2015, 14:21
maaşdan fazla faiz mi olur lan? toplam 4. 6 milyon euro'ya geliyor maaşı.

3 yıllık toplam garanti ücret üzerinden hesaplama yapılıyordur kesin.

serhatipoglu
29.12.2015, 14:46
M bia ya o parayı vermemek çok iyi transferdir

"Köpeklerin dudakları deydi diye deniz kirlenmez"

tonya55
29.12.2015, 14:58
Kendi ağzından açıklamaları oku o zaman özellikle son paragrafı..
http://kralspor.ensonhaber.com/eren-derdiyok-vatan-haini-degilim-2015-11-01.html
mesut özille alakalıda aynı trz haberler cıkmıstı her yapılan habere inanmayın inanmıyorum geçiniz.

kayyum61
29.12.2015, 14:59
hala mbiayı savunanlar var, adam utanmasa akyazıyı üstüme yapın diyecek karakterde siz gelmiş hala mbia büyük oyuncu onu satıp 1461 mi olalım diyorsunuz. barcelona bile böyle yapmaz verdiği para oranında verim alamadığı oyuncuyu messi olsa yol verir. takıma hiçbir katkı yapmadığı gibi birde hem astronomik parasını alıp hemde uefaya şikayet edebilir çok başımızı ağrıtır derhal satılmalı. zokoronun oynadığının yarısını oynamıyor, geri pas yan pas başka bişey yok, onun kadar atikte oynuyor kimse kusura bakmasın. senelik faiziyle aldığı paraya bak sanki Trabzonu düşman işgalinden kurtardı.

yeter artık yahu, elin yabancılarına bu paraları vermek herşeyden önce günahtır, fakir fukaraya dağıtın o paraları milyon kat iyidir yahut komple altyapıya harcayın, şampiyon olmayalım yeterki bu faydasızları ihya etmeyelim, mbiaymış çok iş

tonya55
29.12.2015, 15:01
sözleşmesinde ne yazıyorsa adam alır bunun baska bir çaresi yoktur.

kayyum61
29.12.2015, 15:16
sözleşmesinde ne yazıyorsa adam alır bunun baska bir çaresi yoktur.

adam alırda en azından vicdanen oynar, parasını alıp ilk geldiği zamanki gibi oynasa zaten kimse bişey demez

mbia gibi oynasa şu durumda olmazdık 1 kişiyi geçirmezdi o orta saha, o parayı al ondan sonra yan pas geri pas milleti uyut.

avatarındaki adamın beşte biri kadar hırs var mı?

Yumlu heykeli dikilecek bir adamdır, aldığı paraya ve oynadığı oyuna bakın, en cefakar oyuncumuzdur ama mbia gibiler yere göğe sığfdırılamazken Yumlu hep eleştirilir

İ. SARAL
29.12.2015, 15:17
Burada bir taraflarımı yırttım bu tarz adamlar bize zarardan başka bir şey vereme diye. Forumun %80'i yıldız transfer isterük diyordu. Rakipte Nani, Persie, Sneijder var vay efendim sen bunlarla mı oynayacaksın dediler. Ne zaman şampiyonluğa oynamışsak hep kadromuz diğerlerinden kağıt üstünde zayıftı zaten. Normal olan bu.

Sencer Bulut
29.12.2015, 15:18
Bu arada cavcav iyiden bunadi.Adam yılmaz vurali kovmuş

CasTo
29.12.2015, 15:31
eğer mbia gönderme düşüncesi varsa acquah olabilir yerine torinodan. aynı özelliklerdeler. daha defansif isterseniz amartey var. biraz daha de jong tarzi defans arasına giren ön libero

asilhamsi
29.12.2015, 15:43
mbi haberi bence abartılı.Eger boyle birsey yaptıysa s...tirsin gitsin.

asilhamsi
29.12.2015, 15:44
orkan oldukca yetenekli bir oyuncu.Takasla alınması cok iyi bir hamle olur.Kanat oyuncusunun her türlüsüne ihtiyacımız var.

elimizdekiler TSL nin en kötüleri.

kyodou
29.12.2015, 15:48
Aylardan Haziran. Kulüp kasasında 5 kuruş yok. 1 tane sponsorun yok. Avrupayı kafadan bitirdin. 9 milyon € bonservis + 35 Milyon € maaşın altına giriyorsun. Yani toplam 136 Milyon TL borca, "bir şekilde hallederiz kafasıyla giriyosun. Yıllık gelirin 80 Milyon.

Ve bunları ödeyemeyeceğini bile bile M'Bia nın sözleşmesine günlük gecikme faizi koyduruyorsun.

Ilk yarının sonuna kadar tek gelirin, ligde haftada galibiyet başına alacağın 1 Milyon TL. İste asıl kumpas bu !!

Sonra yok efendim kredi çekecektik de muhalefet taş koydu gumpas gurdu. Allah razı olsun hepsinden. Iyiki kurdular ulan !!

Fatih K.
29.12.2015, 15:59
Yıldız gelmez dediler biz getirdik diyen zihniyet takımın anasını belledi. Cardozo, Malouda, Mbia, Bosingwa, Constant, Ndoye, Waris (hele yerlilere saçılan paraları saymıyorum) bu adamlara ödediğimiz paranın 1/10 karşılığını bile alamadık. Şimdi burda yine o olmasaydı nerde görecektiniz bu yıldızları diyenler çıkacak ama demi:)

Alika87
29.12.2015, 16:00
Bence biz kötü oynadigimiz icin oynadigi Futbolu cok begendin. Muhammed Demire de sicak bakmiyoum ben sahsen.

Bir stoper ve birde solbek almamiz sart. Iyi bir stoperin yaninda Aykut oldugundan daha da iyi olacaktir. Forvet sezon sonu alisnin. Muhammet kendisini gelistirebilmesi icin oynamasi gerekir. O yüzden kendi sahimizda Cardozo ile beraber oynamasini lazim. Biz kendi genclerimizi harcamamiz lazim

Bizimle alakasi yok. Eren Derdiyok kendini Bundesliga'da ispatlamis ender Gurbetci oyunculardan bir tanesi. Leverkusen'de sakatlana Kadar baya basariliydi ve iyi bir miktara Hoffenheim'a Transfer olmus. Orada sakatlik ve takim icinde ki kaos yüzünden pek basarili olamamis. Sakatliklar ve Süper ligin parasi olmasaydi, Erenin yolu 30'dan önce hayatta düsmezdi türkiyeye. Eren Derdiyok Santrfor oynar, ama yanina iki tane Kanat forvet koyman lazim, ondan full verim almak icin.

Ek olarak, Tunay Torun süper ligde bu Kadar etkili ve verimli oynayabiliyorsa, Serdar Sararer ondan daha fazlasini verir. Daha süratli, daha teknik ve kaleye daha tehlikli bir oyuncu.

Fatih K.
29.12.2015, 16:02
Aylardan Haziran. Kulüp kasasında 5 kuruş yok. 1 tane sponsorun yok. Avrupayı kafadan bitirdin. 9 milyon € bonservis + 35 Milyon € maaşın altına giriyorsun. Yani toplam 136 Milyon TL borca, "bir şekilde hallederiz kafasıyla giriyosun. Yıllık gelirin 80 Milyon.

Ve bunları ödeyemeyeceğini bile bile M'Bia nın sözleşmesine günlük gecikme faizi koyduruyorsun.

Ilk yarının sonuna kadar tek gelirin, ligde haftada galibiyet başına alacağın 1 Milyon TL. İste asıl kumpas bu !!

Sonra yok efendim kredi çekecektik de muhalefet taş koydu gumpas gurdu. Allah razı olsun hepsinden. Iyiki kurdular ulan !!

Kredi denilen şey paraya sıkıştığında çekilir para. Kasan boş sen olmayan gelirinle kredi çekip borca giriyorsun sonrada bunlara gerizekalı diyince ceza yiyoduk zamanında.

Alika87
29.12.2015, 16:02

gideceklerini bile bile böyle isler yaptilar. Aslinda yönetimde kim varsa dava acacaksin, görevini kötüye kullanmak gibi birseyler yüzünden. Sirf biraz sürünsünler diye. Böyle ucuz ucuz kurtulmamali bu sahtekar ordusu.

kutoz
29.12.2015, 16:03
Bu yılın en iyi transferleri, elimizde ki fazla futbolcuları iyi bir maliyet ile gönderebilmektir.
Biraz safra atıp, takımın su üzerine çıkmasına ihtiyaç var. Ondan sonra, gelecek için plan yapılmalı. Bu şartlarda geleceği inşaa ederken, günün ağırlığını da iyi hesaplamak gerek. Mevcut yönetimin, bu vizyona sahip olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, takıma transfer beklememek gerek.

Mert Acar
29.12.2015, 16:21
Ulan ihonun harcadığı transfer butcesiyle en iyi takim kurulurdu..Hadi onu gectim adam okadar para harcadigi elde bisey yokk..Enkaz resmen.Allah seni bildigi gibi yapsin Iho.Bu taraftarın hakkını nasıl ödeyeceksin ?

asilhamsi
29.12.2015, 16:22

aksam aksam eski yonetime sovdurmeden rahat etmiyeceksin:)

kyodou
29.12.2015, 16:24
aksam aksam eski yonetime sovdurmeden rahat etmiyeceksin:)
Sovmek yetse BMN yi çökertirdim. Dava açacaksın bunların donuna kadar alacaksın. Gidecek köyünde elin malına çobanlık yapacak. Tabi hapisten çıktıktan sonra.

Ertan Artan
29.12.2015, 16:27
Bu son hareketle eski başkan Arabistanlı Lawrence olduğunu belli etmiş ve görevini layıkıyla ifa etmiştir...

Allah yolunu açık etsin...

DeAgLeMaNyAq
29.12.2015, 16:46
Mustafa Kızıl: "Muharrem Usta ile birkaç saat oturduk sohbet etti. Projelerini anlattı, beni çok etkiledi. Muhammet'i istediklerini söyledi. Tekliflerini değerlendiriyoruz. Kulübün menfaatlerine uyarsa transfer gerçekleşebilir. Muhammet'i FB ve GS'de istiyor ama kendisi Trabzonspor'un teklifine sıcak bakıyor. Zaten Muhammet de Trabzon'lu ama ortada henüz kesin bir anlaşma yok."

İ. SARAL
29.12.2015, 16:47
Mustafa Kızıl: "Muharrem Usta ile birkaç saat oturduk sohbet etti. Projelerini anlattı, beni çok etkiledi. Muhammet'i istediklerini söyledi. Tekliflerini değerlendiriyoruz. Kulübün menfaatlerine uyarsa transfer gerçekleşebilir. Muhammet'i FB ve GS'de istiyor ama kendisi Trabzonspor'un teklifine sıcak bakıyor. Zaten Muhammet de Trabzon'lu ama ortada henüz kesin bir anlaşma yok."

Türkçe meali. Mangırı biraz daha artırın size verelim. Diğer takımları da araya katıyor ki (tamamen yalan) sosu biberi olsun.

DeAgLeMaNyAq
29.12.2015, 16:52
Türkçe meali. Mangırı biraz daha artırın size verelim. Diğer takımları da araya katıyor ki (tamamen yalan) sosu biberi olsun.

GS'yi bilemem de FB olayı doğrudur. Batur Altıparmak'la bizzat görüştüm dedi. Zaten FB stand by olarak 3.bir santrafor arıyor. Ama Muhammet FB'ye gidip sadece kupa maçlarında ya da bazı maçların son dakikalarında forma giyeceğini bildiğinden pek tercih edeceğini sanmıyorum...

artvints
29.12.2015, 16:53
muhammet bu kadar süre antep'te kaldıysa doğru tercih yapmak direk oynamak için bekliyordur.tam sırası yani.

İ. SARAL
29.12.2015, 16:56
Yarım dönem Bourceanu mu yoksa yarım dönem Mbia mı? Ön yargılarınızı bir kenara bırakıp cevap verin. Biri 700-800 bin € civarı maaşla oynadı diğeri 2,6 + 2,8 milyon €. Oynadıkları futbol arasında bu kadar uçurum var mıydı hatta hangisi daha iyiydi?

Ogün'
29.12.2015, 16:57
Yarım dönem Bourceanu mu yoksa yarım dönem Mbia mı? Ön yargılarınızı bir kenara bırakıp cevap verin. Biri 700-800 bin € civarı maaşla oynadı diğeri 2,6 + 2,8 milyon €. Oynadıkları futbol arasında bu kadar uçurum var mıydı hatta hangisi daha iyiydi?
Mbia

Erkan YILMAZ
29.12.2015, 16:58
kim gelirse gelsin su takıma Allah aşkına zenci futbolcu gelmesin

7can61
29.12.2015, 17:01
Şu mbia gibi iğrenç sözleşmeler ve futbolcu müsvettelerinden sonra "Öze dönüş" metaforu giderek kulağıma daha hoş gelmeye başladı.

Viva Beşir!

7can61
29.12.2015, 17:03
Muhammed Demir, Muhammed Beşir, yanlarında bir de tecrübeli Muhammed Cardozo forvet hattımız tabanca gibi ateş eder.

kayyum61
29.12.2015, 17:10
bu kulübün hiç orta yolu yokmudur? ya atik gibi az para iyi oynayamayanlar yada mbia gibi çok para alıp oynayamayanlar buluyor. neden Ndiaye, Rodallega, Nakoulma gibi hem mütavazı para alıp iyi oynayan adam bulamıyoruz? oyuncuyu ya öz evladlarda yada yabancı pili bitmiş yıldızlarda aramaktan bıkmadık mı?

kayyum61
29.12.2015, 17:13
Muhammed Demir, Muhammed Beşir, yanlarında bir de tecrübeli Muhammed Cardozo forvet hattımız tabanca gibi ateş eder.

şu ankinden hiçbir farkı olmaz bu forvet hattının. M. Demir mi bizi ihya edecek? bizim maçlarda aşırı hırs yapan ama diğer maçlarda yokları oynayan bir oyuncu üstelik dünya kadar bonservis vereceğiz.

7can61
29.12.2015, 17:14
şu ankinden hiçbir farkı olmaz bu forvet hattının. M. Demir mi bizi ihya edecek? bizim maçlarda aşırı hırs yapan ama diğer maçlarda yokları oynayan bir oyuncu üstelik dünya kadar bonservis vereceğiz.

Yahu az yukarıda ndiaye nakulma diyorsun, Muhammede burun kıvırıyorsun enteresan adamsın.

memmedaga
29.12.2015, 17:15
bu nasıl bir sözleşmedir aklım almıyor 8 ay için yıllık alacağından fazla gecikmesi olsun.

Başka birörneği varmıdır.

Iho ve Hurma mahkemeye verilmelidir.

Mustafa ÖZDEMİR
29.12.2015, 17:27
şu takımı köksal baba bile senden daha iyi yönetirdi iho

gometra
29.12.2015, 17:29
Arkadaşlar bu Mbia olayı tam olarak ne, zahmet olmazsa biri açıklayabilir mi?

selcuk
29.12.2015, 17:48
Arkadaşlar bu Mbia olayı tam olarak ne, zahmet olmazsa biri açıklayabilir mi?
denilen kadar olmasada yüklü alacagi var
hergünde 5 bin avro gecikme ücreti üstüne geliyor

ADANALI
29.12.2015, 18:34
Yerli kadro kalitemiz çok kötü. Üzerinde durmamız gereken isimler;

Hakan ARIKAN (http://www.transfermarkt.com.tr/hakan-arikan/profil/spieler/16693) (Boşta), Oğulcan ÇAĞLAYAN (http://www.transfermarkt.com.tr/ogulcan-caglayan/profil/spieler/248219) (Kayseri Erciyesspor -> KayseriSpor Kiralık), Uğur DEMİROK (http://www.transfermarkt.com.tr/ugur-demirok/profil/spieler/44977) (Geri Dönmeli)

- Güray VURAL (http://www.transfermarkt.com.tr/guray-vural/profil/spieler/52281) - Akhisar Belediye Gençlik ve Spor
- Emre AKBABA (http://www.transfermarkt.com.tr/emre-akbaba/profil/spieler/278654), Emrah BAŞSAN (http://www.transfermarkt.com.tr/emrah-bassan/profil/spieler/177031) - AntalyaSpor
- Serdar AZİZ (http://www.transfermarkt.com.tr/serdar-aziz/profil/spieler/44996), Emre TAŞDEMİR (http://www.transfermarkt.com.tr/emre-tasdemir/profil/spieler/204201) - BursaSpor
- Eren ALBAYRAK (http://www.transfermarkt.com.tr/eren-albayrak/profil/spieler/59931) - RizeSpor
- Orkan ÇINAR (http://www.transfermarkt.com.tr/orkan-cinar/profil/spieler/233113), Muhammet DEMİR (http://www.transfermarkt.com.tr/muhammet-demir/profil/spieler/83560) - GaziantepSpor
- İrfan Can KAHVECİ (http://www.transfermarkt.com.tr/irfan-kahveci/profil/spieler/216603) - Gençlerbirliği
- Tunay TORUN (http://www.transfermarkt.com.tr/tunay-torun/profil/spieler/39247), Adem BÜYÜK (http://www.transfermarkt.com.tr/adem-buyuk/profil/spieler/54148), Eren DERDİYOK (http://www.transfermarkt.com.tr/eren-derdiyok/profil/spieler/47543) - KasımpaşaSpor

KayseriSpor`dan Ömer BAYRAM (http://www.transfermarkt.com.tr/omer-bayram/profil/spieler/117586), KonyaSpor`dan Ömer Ali ŞAHİNER (http://www.transfermarkt.com.tr/omer-ali-sahiner/profil/spieler/110695) ve Gençlerbirliği`nden Ahmet Yılmaz ÇALIK (http://www.transfermarkt.com.tr/ahmet-calik/profil/spieler/182395) iddiaları var ama bence faydalı olacaklarını sanmıyorum. :(

Esteban ALVARADO, Aykut DEMİR, Mustafa YUMLU, Alper ULUDAĞ, Musa NİZAM, İshak DOĞAN, Salih DURSUN (Geri Yolla), Aytaç KARA, Soner AYDOĞDU, Fatih ATİK, Özer HURMACI, Yusuf ERDOĞAN, Erkan ZENGİN, Sefa YILMAZ, Serdar GÜRLER, Dame N`DOYE, Deniz YILMAZ bu transferlerde takasta kullanılmalıdır. Başka türlü kurtulamayız bunlardan... :mad::mad::mad:

Poor
29.12.2015, 18:56
Bence yerliye hic gerek yok.
Onur Yumlu aykut okay aytac ekici yeter. Cavanda sag bek sol bek yok hadi diyelim yusuf kaldi. Orta 3lu zaten yerli.

Bize yabanci bi sag acik yattara tarzi. Bi sol acik yattara2 bi de cardozoyu yedege alip hizli ve uzun forvet lazim.
Aytac okaydan biri kesilip jaja gibi bi forvet arkasi da konabilir.

Ekici de bu bencillikle devam etcekse onun yerine de bi orta saha lazim.

4 kaliteli transfere bakar.

Samet GÜVEN
29.12.2015, 18:58
Transfer Merkezi âš½ â€@TransferMerkez (https://twitter.com/TransferMerkez) 3 dk.3 dakika önce (https://twitter.com/TransferMerkez/status/681879949221957632)
Trabzonspor, Akhisarspor'dan Güray Vural için A.Uludağ ve S.Aydoğdu'yu önerdi.Akhisarspor yönetiminden kararlarını bekliyor.

slmn
29.12.2015, 18:59
Transfer Merkezi âš½ ‏@TransferMerkez (https://twitter.com/TransferMerkez) 3 dk.3 dakika önce (https://twitter.com/TransferMerkez/status/681879949221957632)
Trabzonspor, Akhisarspor'dan Güray Vural için A.Uludağ ve S.Aydoğdu'yu önerdi.Akhisarspor yönetiminden kararlarını bekliyor.

Üstüne para verilmeyecekse güzel takas. Alper gider de Soner beyimiz gider mi bilmem.

İbrahim CİHAN
29.12.2015, 19:00
Mbia olayını hazmedemiyorum. Umarım daha fazla zararlı çıkmayız bu işten. Transfere gelecek olursak Pione Sisto ve David Accam bizi Shaktarlastiracak isimlerden. Lucescu ve bu ikiliyle Trabzonspor un futbolunun büyük zevk verecegini düşünüyorum. Sol beke bedava denisov iyi olur azami 1.7-1.8m sözleşme ile. Eğer Ndoye a talip varsa onun yerine de muhammet demir ile transferi kapatalım.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artvints
29.12.2015, 19:01
Transfer Merkezi âš½ ‏@TransferMerkez (https://twitter.com/TransferMerkez) 3 dk.3 dakika önce (https://twitter.com/TransferMerkez/status/681879949221957632)

iyi öneri kabul etmeleri lazım.

The Ciks
29.12.2015, 19:01
kasımpasa-gs

kasımpasa *ts macını canlı ızleyen bırı olarak...

-------

don k bızım macta olsa fark yerdık...

----------

ıkıncısı kasımpasadan alınacak 2 adam var...

bırı donk bırı ...eren derdıyok...

-----

donk gs de gıbı...

ama eren e soyle bır parantez acayım...

ne mustafa ne aykut bı tane hava topu alamadı adamdan...

-------

marı gomezı de canlı 5/6 macını ızleyen bırı olarak...

ona yakın oynayan bır adam...

bjk de olsa eren kral olurdu..

ben olsam cardzoyu satıp 5/6 neyse erene verırdım..
-----

bu devre arası en onemlı husus....

7/8 futbolcuyu satabılmek...

kı es es gazıantep..

hatta gencler kan aglıyor...

------

osmanlıda ankara da oldugundan orayada bır kac adam yollanabılır...

-------

yılbasından sonra hareketlılık olur gelıyor bana..

tonya55
29.12.2015, 19:18
adam alırda en azından vicdanen oynar, parasını alıp ilk geldiği zamanki gibi oynasa zaten kimse bişey demez

mbia gibi oynasa şu durumda olmazdık 1 kişiyi geçirmezdi o orta saha, o parayı al ondan sonra yan pas geri pas milleti uyut.

avatarındaki adamın beşte biri kadar hırs var mı?

Yumlu heykeli dikilecek bir adamdır, aldığı paraya ve oynadığı oyuna bakın, en cefakar oyuncumuzdur ama mbia gibiler yere göğe sığfdırılamazken Yumlu hep eleştirilir
Çok doğru söylüyorsun renkdas çok sorun var takımda cok

Yılmaz Korkmaz
29.12.2015, 19:19
Yerli transferine kesinlikle para harcanmamalı..

tonya55
29.12.2015, 19:22
Denisov gibi bi kaç serbest yabancı lazim.uefa bize transfer cezası verecek gibi duruyor.

artvints
29.12.2015, 19:40
orkan ve muhammet iyi hedefler.özellikle orkan düşük beklentiyle gelip büyük bir çıkış yapabilir.kanatlar bomboş çünkü. güray konusunda emin değilim ama yedek solbek de lazım olduğundan takasla alınabilir.ayrıca bu sezon sağ açıkta da şans bulabilir zaman zaman. bunların dışında papy ve güçlü bir kanat oyuncusu kiralık olarak denenebilir.

Uğur Ö.
29.12.2015, 20:00
En büyük transfer yerel medyanın Trabzonspor'dan uzaklaştırılmasıdır. Bu tiplerle hiçbir yere varamayız. Adamlar 2 haftalık başkana beceremeyecekseniz gidin diyor şaka gibi ya.

ToyerSefa
29.12.2015, 20:00
Bir solbek, bir stoper ve seri bir kanat en öncelikli ihtiyacımız bana göre. M'bia'nın satılması halinde N'diyae'nin alınması harika olur. Hatta daha iyi bile olur. Erkan ve Özer bir Cucak etmiyor maalesef. İkisi de yollanıp iyi bir kanat alınmalı. Diğer kanadı da Marin ve Yusuf değişimli idare ederler sezon sonuna kadar. Sene sonu bedava Egemen'i almadığımıza hala yanıyorum. Onun gibi bir stoperimiz de yok maalesef. Keşke Papy'i kiralayabilsek.

memozcan
29.12.2015, 20:20
haha.. türkiyedeki transfer olayını çözmüşsün:)

memozcan
29.12.2015, 20:25
Transfer Merkezi âš½ â€@TransferMerkez (https://twitter.com/TransferMerkez) 3 dk.3 dakika önce (https://twitter.com/TransferMerkez/status/681879949221957632)
bence teklifi biraz düşürüp üstüne f. atiki de itelememiz lazım..

Ahmet T.
29.12.2015, 20:26
bence teklifi biraz düşürüp üstüne f. atiki de itelememiz lazım..

Onun için teklifi arttırmamız gerekir.

memozcan
29.12.2015, 20:28
devre arası transfer listesi: h. arıkan, uğur demirok, güray, m. demir..

bu oyuncular alınırsa eldeki yerlilerle harmanlanıp sene sonu avrupa şampiyonasına 4-5 tane oyuncu gönderebiliriz.. bu oyuncular da özgüven kazanırsa seneye iyi bir yerli iskeletimiz olur.. malum bize yabancılardan gram fayda yok.. en profesyoneli dediğimiz mbia dahil..

Emre Çömez
29.12.2015, 20:29
En büyük transfer yerel medyanın Trabzonspor'dan uzaklaştırılmasıdır. Bu tiplerle hiçbir yere varamayız. Adamlar 2 haftalık başkana beceremeyecekseniz gidin diyor şaka gibi ya.

aptal bunlar aptal.. bunların nesli tükense ne iyi olur.

yattarinho61
29.12.2015, 21:09
Devre arası transfere gerek yok..eldeki işe yaramayanlar satilsa iyi olur

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

tonya55
29.12.2015, 21:21
İhtiyaca gore nokta atışı yapmali

kyodou
29.12.2015, 21:25
Devre arası transferleri;

Hakan Arıkan (Bedava)
Jordan Lukaku (2.5 M €)
Essaid Belkalem (Kiralık Ops. - 250 Bin €)
Badou Ndiaye (Takas + 1 M €)
Adel Taarabt (Kiralık Ops. - 250 Bin €)
Muhammet Demir (Takas + 1 M €)

Toplam 5 M € Civarı.

_____________ Cardozo _____________

Marin ___ Ekici ___ Ndiaye __ Taarabt

______________ M'Bia ________________

Lukaku _ Belkalem _ Aykut _ Cavanda

________________ Onur _______________

Arıkan, Yumlu, Salih, Aytaç, Okay, Yusuf, M. Demir

tonya55
29.12.2015, 21:28
Devre arası transferleri;

Hakan Arıkan (Bedava)
Jordan Lukaku (2.5 M €)
Essaid Belkalem (Kiralık Ops. - 250 Bin €)
Badou Ndiaye (Takas + 1 M €)
Adel Taarabt (Kiralık Ops. - 250 Bin €)
Muhammet Demir (Takas + 1 M €)

Toplam 5 M € Civarı.
Belkalem harici iyi liste

hofsaale
29.12.2015, 21:38
bize en açıl...iki tane fişek gibi Kanat lazım..sonrasi bir sol bek, forvet ve iyi bir 10 nummara

hofsaale
29.12.2015, 21:39
bize en açıl...iki tane fişek gibi Kanat lazım..sonrasi bir sol bek, forvet ve iyi bir 10 nummara
kanat ve sol bek...bunları almaliyiz...

ataullah-ı sani
29.12.2015, 21:43
Denisov dan felan kesinlikle uzak durulmalı.Alınacak oyuncuların yıllık ücretleri en fazla 800 bin euro dolaylarında olmalı.

Poor
29.12.2015, 22:09
Ya gitsinler afrikaya guney amerikaya hizli kanat kaynıyor illa yildiz olması gerekmez. Brazilyada sokaktan 20 yaşında birini getir erkandan özerden iyi oynar.

İ. SARAL
29.12.2015, 22:10
Denisov dan felan kesinlikle uzak durulmalı.Alınacak oyuncuların yıllık ücretleri en fazla 800 bin euro dolaylarında olmalı.
Aynen. Zilyon tane adam var bu fiyatlara bizim işimizi görecek.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sasort
29.12.2015, 22:12
bu transfer dönemlerinden nefret ettitdiler adamı isimde gelmiyor aklıma resmen umudumu yitiridim

sol bek forvet şart oğlu şart

ataullah-ı sani
29.12.2015, 22:25
Şu takıma taraftar da transfer etmemiz gerekiyor ama orda da takasla yapmamız lazım.Elimizden çıkarmamız gerekenler çok!

memozcan
29.12.2015, 22:32
umarım yabancı oyuncu getirme gibi saçma bir harekette bulunmaz yönetim.. yabancı sınırı kalktığında buradaki ergen arkadaşlar bayram ediyordu ama 3 gün önceki maçta 2+1 yabancı oyuncumuz vardı sahada.. yabancı sınırının kalkması fenere cincona yarar ama bizim için felaket demekti..

bizim başarılı olduğumuz dönemlerde en fazla 3-4 yabancı oyuncu oldu kadrolarımızda.. yine öyle bir yapılanma içinde olmamız lazım..

asilhamsi
29.12.2015, 22:36
1461 Trabzon'un 1997 doğumlu santraforu Sergen Yakupçebioğlu, Elit U19 Ligi'nde 14 maçta 20 gol attı

kyodou
29.12.2015, 22:59
umarım yabancı oyuncu getirme gibi saçma bir harekette bulunmaz yönetim.. yabancı sınırı kalktığında buradaki ergen arkadaşlar bayram ediyordu ama 3 gün önceki maçta 2+1 yabancı oyuncumuz vardı sahada.. yabancı sınırının kalkması fenere cincona yarar ama bizim için felaket demekti..

bizim başarılı olduğumuz dönemlerde en fazla 3-4 yabancı oyuncu oldu kadrolarımızda.. yine öyle bir yapılanma içinde olmamız lazım..
Sanki süper oynadıkda o maçta. :)

Ayrıca o dönemlerde rakiplerin de yabancı hakkı aynıydı.

Yani şu yerli yabancı ayrımını istatistiklere dökmek kadar fuzuli iş yok heralde. Tarihimizde yerli oyuncular da iş yapmış yabancılarda. Hami-Şota, Tekke-Cardozo, Ünal-Szymek, Ogün-Bosingwa, Gökdeniz-Yattara, Ekici-Jaja. Gidip de bitik yabancıları alırsan şikayet edersin.

asilhamsi
29.12.2015, 23:06
orkan ve guray cok mantıklı hedefler.

bunların uzerine iyi bir stoper ve ndiaye alınsa tadından yenmez.

Bize dinamik bir hücum hattı gerekiyor.Özer ve erkan topu alıp hücuma kalkana kadar üsküdarda sabah oluyor.

asilhamsi
29.12.2015, 23:07
-----ekici-----aytac-----

marin------ndiaye------orkan

------------cardozo-----------

valla fişek gibi ortasaha.

asilhamsi
29.12.2015, 23:08
ndiaye alınırsa 4-6-0 oynayacak kadro yapısına da kavuşmuş oluruz.

asilhamsi
29.12.2015, 23:09
burak ve selcuk yazmıslar :):):)

------selcuk------mbia-------

burak------ekici--------marin

--------------cardozo----------

tamam tamam dovmeyin sadece şaka yaptım:)

Gümüshaneli61
29.12.2015, 23:13
Güray Vural Trabzonspor'a yakismayan futbolcu.

asilhamsi
29.12.2015, 23:14

valla ben izledigim maclarda kendisini cok begeniyorum.

Sizin yakıstırmama nedeniniz nedir?

ReisO61
29.12.2015, 23:18
Selamun Aleyküm arkadaşlar aranızda olmaktan onur duyuyorum renkdaşlarım forumu uzun süre misafir olarak takip ettim artık üye olmayı istedim

mesaced1967
29.12.2015, 23:18
Zakaria Labyad nasıl olurdu Sporting Rezerv takımında oynuyor niyeyse geçen sene Vitesse performansı iyiydi bence pişman etmez yine Porto'da ki Bueno, Varela Benfica'dan Djuricic, Mehdi Carcela, Adel Taarabt çok rahat kiralık alınabilir diye düşünüyorum Keisuke Honda (Biraz zor olur ama olma ihtimali var Vahid bile engel olabilir) Omar El Kaddouri hep yararlı olabilecek kanat oyuncuları

Gümüshaneli61
29.12.2015, 23:21

Hicbir özelligi olmayan oyuncu. Hizindan haric hicbir alanda üst düzey sayilmaz. Tipik kücük kulüp futbolcusu. Zamaninda Serdar Gürler bile parlamisti bu tip kulüplerde.

Tabii ki bu sadece benim görüsüm.

ataullah-ı sani
29.12.2015, 23:23
Oyuncu ismi yazmamayı düşünüyordum ama hedef Layun olmalı sol bek için..

tonya55
29.12.2015, 23:24
Güray bizde olmaz agir

memmedaga
29.12.2015, 23:24

Gümüshaneli61 ben de merak ettim

Manu61
29.12.2015, 23:30

Dünya kupasında dikkat çekmişti iyi oyuncu. Benim sol bek adayım http://www.transfermarkt.com.tr/emanuel-mas/profil/spieler/77153

Geçen senede yazdım adını buraya o zaman milli takımda oynamamıştı ve değeri daha azdı. Milli takımda oynamasını bekliyordum doğruyu söylemek gerekirse. Sezon sonu kontratı bitiyor İspanyollar kapmadan devreye girersek alabiliriz.

artvints
29.12.2015, 23:33

başka var mı? bir tane kanat yaz.orkan'a ne diyorsun?

Etem Güner
29.12.2015, 23:37
Selamun Aleyküm arkadaşlar aranızda olmaktan onur duyuyorum renkdaşlarım forumu uzun süre misafir olarak takip ettim artık üye olmayı istedim Aleykümselam hoşgeldin kardes
Umarım güzel vakit geçirirsin

Yaşar
29.12.2015, 23:38
Erkan'ın bir tık altı, Sefa'nın seviyesinde bir arkadaş. Tipik küçük takım topçuları. Zaten yeterince var bizim takımda , biri daha bela olmasın başımıza.

artvints
29.12.2015, 23:43
Erkan'ın bir tık altı, Sefa'nın seviyesinde bir arkadaş. Tipik küçük takım topçuları. Zaten yeterince var bizim takımda , biri daha bela olmasın başımıza.

kaç yaşında olduğunu biliyor musun abi? net hüküm verecek kadar izledin mi? bu sene oynamaya başladı daha.

Ümit Küçük
29.12.2015, 23:43
Denisov bedava
Sezer özmen bedava
Muhammed demir takas
Orkun çınar takas
Bir tanede orta saha bulsunlar taş gibi takım olur ikinci yarı için

tonya55
29.12.2015, 23:44
Gurbetçiler için çalışma yapilmali levent ayçiçek barış atik kenan karaman kerem demirbay resul turkkalesi burakcan camoglu yetenekli isimler

memozcan
29.12.2015, 23:45
Sanki süper oynadıkda o maçta. :)

Ayrıca o dönemlerde rakiplerin de yabancı hakkı aynıydı.

Yani şu yerli yabancı ayrımını istatistiklere dökmek kadar fuzuli iş yok heralde. Tarihimizde yerli oyuncular da iş yapmış yabancılarda. Hami-Şota, Tekke-Cardozo, Ünal-Szymek, Ogün-Bosingwa, Gökdeniz-Yattara, Ekici-Jaja. Gidip de bitik yabancıları alırsan şikayet edersin.
maçta süper oynamamız önemli değil.. oynatacak yabancı oyuncumuz yok.. daha bir sene önce elimizde 13-14 tane yabancı vardı oysa.. ama bizde yabancı oyuncu olmuyor burası kesin.. 3 büyüklerde iş yapan yabancı sayısıyla bizdeki kıyaslanamaz bile.. buna karşılık bizde yerli oyuncuların istikrarı daha fazla..

o yüzden macera aramaya gerek yok.. takımda mümkün mertebe yerli iskelet kurmak sonrasında ise 10 numara , forvet gibi yerli bulamadığımız mevkileri iyi yabancılarla tamamlamak lazım..

kyodou
29.12.2015, 23:45
İşte ihtiyacımız olan forvet;

http://www.transfermarkt.com.tr/romarinho/profil/spieler/193925

920bcz_fnws

Ümit Küçük
29.12.2015, 23:46
Gurbetçiler için çalışma yapilmali levent ayçiçek barış atik kenan karaman kerem demirbay resul turkkalesi burakcan camoglu yetenekli isimler

Kenan Karaman ile Levent ayçiçek çok iyi adamlar.Güray bomboş bir adam takımın gazı ile oynuyor bu sene aman dikkat.Çağlar söyüncü de çok iyi oyuncu PTT de vedat muriqi çok iyi

memozcan
29.12.2015, 23:47
neyini yakıştıramadınız?

Yaşar
29.12.2015, 23:48
kaç yaşında olduğunu biliyor musun abi? net hüküm verecek kadar izledin mi? bu sene oynamaya başladı daha.
Sanırım 19 veya 20. Elimizde kanat oyuncusu yok kardeşim. Oraya olmuş birini almak lazım. "Gelecek vaadeden, ışık görülen"oyuncularla ugraşacak vaktimiz yok. Zaten istemeye kalk 5 milyon Euro dan açarlar kapıyı. Çocuk gelir, kendisine verilen bonservis parasının altında ezilir , durur. Yıllardır olan şeyler. Kimler geldi , kimler geçti.

kncyalcin
29.12.2015, 23:49
İşte ihtiyacımız olan forvet;

http://www.transfermarkt.com.tr/romarinho/profil/spieler/193925

920bcz_fnws

Adam Katar'a gitmemiş miydi? Oradan adam almak kolay değil.

kyodou
29.12.2015, 23:50
Adam Katar'a gitmemiş miydi? Oradan adam almak kolay değil.

6 ayda geri dönen onlarca örnek var ki Romarinho 2 yıldır orada. Geri dönmek için geç bile kaldı. %90 mutsuzdur (Araştırmaya bile gerek yok)

tonya55
29.12.2015, 23:51
Kenan Karaman ile Levent ayçiçek çok iyi adamlar.Güray bomboş bir adam takımın gazı ile oynuyor bu sene aman dikkat.Çağlar söyüncü de çok iyi oyuncu PTT de vedat muriqi çok iyi
Renkdas isi biliyon çağlar çok iyi ayni takımdan cengiz underde oyle böyle oyuncular lazim

kncyalcin
29.12.2015, 23:54
Çağlar için Wolfsburg haberleri dolaşmaya başladı bile..

kncyalcin
29.12.2015, 23:56
6 ayda geri dönen onlarca örnek var ki Romarinho 2 yıldır orada. Geri dönmek için geç bile kaldı. %90 mutsuzdur (Araştırmaya bile gerek yok)

Sorun onun dönmek istemesi değil, bize kaça mal olacağı. Malum ekonomi pek iç açıcı değil..

kyodou
29.12.2015, 23:58
Sorun onun dönmek istemesi değil, bize kaça mal olacağı. Malum ekonomi pek iç açıcı değil..

Katar takımları astronomik fiyat istemez. İsteseler bile kiralama yöntemini deneyebiliriz opsiyonla. Hatta o daha iyi olur. Golcülüğü belli de karakterini bilmiyoruz işte. Uyum sağlarsa kıyarız paraya. Bence dev iş yapar. Anadolu takımlarından da kazık yemeyiz.

ataullah-ı sani
29.12.2015, 23:59

Orkan'ı Yalçın abi söyledi çok fazla izlemedim ama o iyi diyorsa iyidir.Kanat için bir oyuncu vardı transfer olduğu için adını söyleyebilirim.Marco Fabian 3,5 milyon euroya E.Frankfurt a transfer oldu malesef.Benzer yapıda olan birkaç isim daha var ama özelden yazarım ancak kardeşim, o isimleri buraya yazamam şimdilik :)

tonya55
30.12.2015, 00:02
Orkanda disip!un sorunu var.

ataullah-ı sani
30.12.2015, 00:03
Dünya kupasında dikkat çekmişti iyi oyuncu. Benim sol bek adayım http://www.transfermarkt.com.tr/emanuel-mas/profil/spieler/77153

Geçen senede yazdım adını buraya o zaman milli takımda oynamamıştı ve değeri daha azdı. Milli takımda oynamasını bekliyordum doğruyu söylemek gerekirse. Sezon sonu kontratı bitiyor İspanyollar kapmadan devreye girersek alabiliriz.

Onla ilgili gereken yapıldı abilerimiz aracılığıyla Usta merak etme :) Bişey çıkar mi bilemiyoruz tabi

ysfemr
30.12.2015, 00:05
akıllı olup parayı eren derdiyoka basmak lazım ama bizimkiler gidip muhammeti alacaklar gibi. Muammet hem skatlık hemde form olarak muamma ama ereni alırsan takır takır hem atar hemde oyun anlayışıyla ve fizziksel üstünlüğüyle takıma level atlatır. Türkiyedeki en üst klas türk topçu bence şuan eren sene sonuna kalırsa o adamı bize yedirmezler şuan aldık aldık

tonya55
30.12.2015, 00:05
Çağlar için Wolfsburg haberleri dolaşmaya başladı bile..

Lazio teklif sunacak.

Oktay AKKUŞ
30.12.2015, 00:10
Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan müthiş oyuncular var. Umarım elden cikarilabilecekler cikarilip mantikli hamleler yapilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdaracıl
30.12.2015, 00:14

Bunu göremeyenler çok büyük hata ettiler zamanında. Siyaset gözlerini kör etti. İho'yu eleştirene dinden çıkmış muamelesi yaptılar resmen. Bu herkese bir ders olsun. Bir daha böyle thatalar yapmayalım

serdaracıl
30.12.2015, 00:18
İngiltere'de almanya'da ne oyuncular var yerli oyuncuların fiyatına maledebileceğimiz. Üst ligleri zorlamalıyız. Yerli oyuncudan ise uzak durmalıyız

hofsaale
30.12.2015, 00:22
mbia gitti gibi...ndoye zaten gidecek...Muhammet gelirse de cardozo gidecek.....baya küçülmeye gidecek anlaşılan...Tıpkı bjk in feda sezonu gibi....

Erkan da gitsin...Onur ekici özer aykut un sözleşmeleri aşağa çekilsin....

cavanda--aykut-mustafa-xxx
----------aytac--------okay-----------
xxx-------------ekici--------------xxx
----------------m.demir----------------

artık cavanda gibi oyunculara yönelmeliyiz..

Mesut
30.12.2015, 00:27
Kanatlara bir öneri de benden
Fulham'da oynayan Kacaniklic 24 yaşında sözleşmesi bitiyor

kyodou
30.12.2015, 01:16
Yeni yine yeniden önlibero lazım olacak gibi.

Gokhlayeh
30.12.2015, 01:19
Serdar Taşçı, Beşiktaş ile anılıyordu. Biz de ilgilenmez miyiz?

Sefaenes
30.12.2015, 01:59
Gecensene de soylemistim ve yine beni yaniltmadilar Afrika ve Brezilya dan 1 futbolcu disinda zarar bunlar profesyonel asla degil dini imani para. Marine yapilan Afrikali oyuncu olsa küserdi.

Koray Böyük
30.12.2015, 03:01
Yeni yine yeniden önlibero lazım olacak gibi.

http://www.transfermarkt.com.tr/mohamed-elneny/profil/spieler/160438

Selçuk İnan dan 2 kat daha iyi ve hızlı..

slmn
30.12.2015, 03:15
http://www.transfermarkt.com.tr/mohamed-elneny/profil/spieler/160438

Selçuk İnan dan 2 kat daha iyi ve hızlı..

Arsenal'in aldığı söyleniyor bu elemanı.

Koray Böyük
30.12.2015, 03:20
Arsenal'in aldığı söyleniyor bu elemanı.
Bende bugün buldum.. Baya iyi tekniği de harika..
Bi Arsenel olamicamiz için ne diyelim hayırlı olsun..

artvints
30.12.2015, 03:53
http://www.yarisaha.com/4-2-3-1/

çok güzel bir yazı.hep değindiğim konuları güzel özetlemiş.her '4 2 3 1' bir değildir. her oyuncu birbiriyle oynamaz. görev dağılımı, oyun şablonu, oyun pratiği çok önemli. her bölgede görece iyi oyuncu bulanması müthiş bir takım olduğun anlamına gelmez.önemli olan oyuncular arsındaki iletişim kurulan ortaklıktır.ortasahan m'bia aytaç ise farklı bir 10 numara almak zorundasın, m'bia ekici ise farklı bir 10 numara. bu analizlere oyuncuların yaşları, takımın yaş ortalamasını da katarak değerlendirmenin yapılması gerekiyor. ekstra olarak oyuncuların tavrı, hedefi, takımda kalma süresi de bu konuları etkiler.son olarak da yönetimin takım ortamının ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş olduk.bu anlamda tecrübe az şey değildir, çift forvet şart değildir... :)

mesaced1967
30.12.2015, 08:47
https://www.youtube.com/watch?v=a5S4EyWW6RgArkadaşlar sezon sonu sözleşmesi bitiyor 19 yaşında 2-3 sezon sonra girdiğimiz bütün bonservis zararlarını kapatacak bir fiyata satabiliriz Moussa Dembele başkana ismini iletebilecek var mı

https://www.youtube.com/watch?v=a5S4EyWW6Rg

serkanholep
30.12.2015, 09:08
alman topçulara bakılmalı

ama ne yazarsak yazalım gelecek td eğer luce olacaksa brezilya veya ukraynadan maliyetsiz oyuncular getirebileceğini düşünüyorum

kale,stoper,oyunkurucu,forvet iskeleti tecrübeli veya masraflı olabilir

diğer bölgeler genç hızlı dinamik olmalı

Fatih K.
30.12.2015, 09:24
En çok siyahi oyuncu alan şb bile artık bıraktı peşlerini. Bizde artık Avrupa doğumlu siyahiler hariç Afrikadan uzak durmalıyız. Adamlar inanılmaz disiplinsiz. Bize sert, agresif ve disiplinli oyuncular lazım.

Eğer böyle disiplinsiz bir oyuncu olacaksada sadece 1 tane olmalı ve o da takımın yıldızı olmalı. Jaja gibi Yattara gibi.

Alika87
30.12.2015, 09:37
alman topçulara bakılmalı

ama ne yazarsak yazalım gelecek td eğer luce olacaksa brezilya veya ukraynadan maliyetsiz oyuncular getirebileceğini düşünüyorum

kale,stoper,oyunkurucu,forvet iskeleti tecrübeli veya masraflı olabilir

diğer bölgeler genç hızlı dinamik olmalı

Öyle Brezilya'dan maliyetsiz getirdiği oyuncu sayısı cok az. Genelde yetenekleriyle ön plana çıkan oyuncuları yüksek bir miktara alıyordu(5-10m€, rekor transfer 18m) ve onları patlattıktan sonra daha yüksek miktarda Avrupa'ya satıyordu. Lucescunun Shakhtar transfer politikası para ister, o yüzden öyle hamleler beklemiyorum.

Mutlaka uzak durulması gereken bir kaç piyasa var. Premier league, Rusya ligi , Ukrayna ligi ve kısmen Bundesliga. Bu liglerde son yıllarda oyuncu maaşları tavan yaptı. Oralardan kaliteli Adam almak cok pahalı ve mümkünse Orayı görmemiş birini alalım.

Balkan'lar olsun, Fransa olsun, hatta İtalya olsun, Güney Amerika olsun. Oralarda makul fiyata oynayan adamlar bulunur.

kyodou
30.12.2015, 09:38
M'Bia astronomik fiyata Arap ülkelerine satabileceğimiz bir oyuncu. Demba Ba ve Enenike' den daha iştah açıcı olmalı. Tabi pazarlayabilene... Akıllı biri tüm alacaklarını öder, üzerine de en az 5 M € kazandırır.

"M'Bia dünya yıldızı. En kaliteli topçumuz. Maaş dengesinde küçülmeye gittiğimiz için satmayı düşünüyoruz" imajı vermek gerek.

hasannuhoglu
30.12.2015, 09:59
Şu liste bir kenarda dursun.
Maaşlar KAP bildirimine göre yazılmıştır..Gönderilmesi gerektiğini düşündüğüm 11 oyuncunun Sadece maaşından kazanım 10.22m Euro olacak. Buna Özer ve Yusuf'u eklemek gerekir ama göndermezler. Onlar da gönderilirse kazanım 11.85m Euro olacaktır. (Sadece maaş yükünden kurtulma rakamı budur,bonservis kazanımları bu rakamın üstüne ek olacaktır.)

Kiralık gönderilen listesinden Uğur Demirok'un geri kazanılması gerektiğini düşünüyorum. Diğer kiradakilerin hepsi ya satılsın,ya feshedilsin yada 1461'e verilsin.

Geriye kalan oyuncu grubuna iki transfer yeterli olacaktır. Sol bek ve kanat forvet

CasTo
30.12.2015, 10:00
M'Bia astronomik fiyata Arap ülkelerine satabileceğimiz bir oyuncu. Demba Ba ve Enenike' den daha iştah açıcı olmalı. Tabi pazarlayabilene... Akıllı biri tüm alacaklarını öder, üzerine de en az 5 M € kazandırır.

"M'Bia dünya yıldızı. En kaliteli topçumuz. Maaş dengesinde küçülmeye gittiğimiz için satmayı düşünüyoruz" imajı vermek gerek.

facebookta bir sayfada iho acıklaması vardı çinden 5m euro luk teklif gelmiş iho zamanında ona cok fazla beklememek lazım

serkanholep
30.12.2015, 10:02
Öyle Brezilya'dan maliyetsiz getirdiği oyuncu sayısı cok az. Genelde yetenekleriyle ön plana çıkan oyuncuları yüksek bir miktara alıyordu(5-10m€, rekor transfer 18m) ve onları patlattıktan sonra daha yüksek miktarda Avrupa'ya satıyordu. Lucescunun Shakhtar transfer politikası para ister, o yüzden öyle hamleler beklemiyorum.

Mutlaka uzak durulması gereken bir kaç piyasa var. Premier league, Rusya ligi , Ukrayna ligi ve kısmen Bundesliga. Bu liglerde son yıllarda oyuncu maaşları tavan yaptı. Oralardan kaliteli Adam almak cok pahalı ve mümkünse Orayı görmemiş birini alalım.

Balkan'lar olsun, Fransa olsun, hatta İtalya olsun, Güney Amerika olsun. Oralarda makul fiyata oynayan adamlar bulunur.

bjk li beck mesela masraflı bir oyuncu mu. ernst vardı yine

görev adamı alınacaksa ucuz ve almanyadan alınabilir

Kolpacı
30.12.2015, 10:02
Para eden gitsin , kadro kurulacaksa Lucescunun kıstaslarına göre kurulsun.

CasTo
30.12.2015, 10:03
bence şu çocuk 2-3 seneye deli gibi parlıcak yeterli süreyi alırsa

psg den jean kevin augustin

gecen sene haller demiştim 16 macta 11 gol 2 assist yapmıs artık alamayız. bunu denemek lazım

hasannuhoglu
30.12.2015, 10:04
Para eden gitsin , kadro kurulacaksa Lucescunun kıstaslarına göre kurulsun.

Kesinlikle kardeşim. Eğer Lucescu geliyorsa ki geliyor gibi duruyor. Alınacak oyuncular tamamen onun bilgisi dahilinde ve onayıyla alınmalıdır. Bu profesyonelliği gösterecektir Muharrem başkan diye düşünüyorum

CasTo
30.12.2015, 10:15
mbia gidecekse ön libero önerilerim ;

defansif olanı : daniel amartey - daha geride fiziken daha güclü. defans arasına girebilen bir tip de jong benzetmesi yapabiliriz
biraz daha önde olanı : afriyie acquah - mbia gibi sık sık ileri acılıyor amartey gibi defansif degil.
sağ kanat önerisi : wellington silva

Alika87
30.12.2015, 10:17
bjk li beck mesela masraflı bir oyuncu mu. ernst vardı yine

görev adamı alınacaksa ucuz ve almanyadan alınabilir

Beck yillik 1,3 milyon euro aliyor, arti bonuslar. Bizim gelirimize göre bu cok fazla, tavan ücret bile diyebilirim. Almanyada pek ucuz oyuncu kalmadi, kulüplerin gelirleri iyice artti son yillarda. Tek avantajimiz vergiler, ama o arayi oyuncular daha fazla para isteyerek kapatiyorlar.

Turgay Atalay
30.12.2015, 10:53
2 sezon önce buraya Omar Niasse yazarken, bizimle dalga geçen adamlar, önümüzdeki yıl kendisini Chelsea'de izleyebilirler efendim.

Kolpacı
30.12.2015, 10:56
2 sezon önce buraya Omar Niasse yazarken, bizimle dalga geçen adamlar, önümüzdeki yıl kendisini Chelsea'de izleyebilirler efendim.

Championship için yeterli bi transfer

Mustafa ÖZDEMİR
30.12.2015, 11:18
mbianın üzerine bir oyun oynanıyor gibi

cubido
30.12.2015, 11:42
Bir sisteminiz olmadığı sürece dün Zokora'yı bugün M'bia'yı yarın Onur'u tartışırsınız.
Trabzonspor'un bir sistemi yok. Dün de yoktu bugün de yok. Yarın olur mu?Zor. Aslında zor değil ama taraftar yapısı ve bu taraftara oynayan popülist yöneticiler yüzünden kolay iş zorlaşıyor.
Günü kurtarmak adına yapılan hamleler hep yarınlarımızı karartıyor.
Yapılan doğru işler bile plansızlıktan yanlışa dönüp ayağımıza dolaşıyor.
Dün Tekke'nin, Gökdeniz'in o fiyatlara satılması ne kadar doğruysa, yerlerine alınacakların planı yapılmadığı için "önce sat sonra bakarız" politikasıyla çok karlı yapılan satışlardan zaman içinde büyük zarar ettik. Tekke'yi sat, Teofilo, Burak, Emenike, Niasse tarzı adamları 1-2 milyon USD'ye al, parlat 3 sene kullan sat 10'a al yenisini. Ya da Egemen ve Selçuk'la 3 değil 5 yıl yap hadi yapamadın ilk sene sonunda uzat, sat Selçuk'u al Alper'i, Atiba'yı, Salih,2i Hakan Çalhanoğlu'nu.
Bunlar hayal değil hep ayağımızın dibinde olmuş iş bilmezlikten heba olmuş hayat kurtarabilecek hamlelerdi.
Trabzosnpor'un kurtuluş reçetesi bir sistemi olmasıdır.
Sistem de M.City, Real Madrid tarzı değil Porto, Shatkar tarzı uygun fiyata potansiyel gençleri bul, parlat ama hemen satma ilk önce sportif başarına katkıda bulunsunlar, yerine çok daha uygun maliyetli ve daha genç olanı bul, sportif istikrarın devam etsin ekonomik olarak da kar etmesen de zarar etme. Söylemi bu kadar basit. Uygulama için sabır lazım.
Trabzonspor ilk kez bu sistemi geliştirebilecek bir yönetime sahip oldu.
Gerek Usta gerek yönetimdeki kurumsal kariyerleri olan yöneticiler sayesinde bu sistemler geliştirilebilir.
Ancak Türkiye'de kulüplerin bir sahibi olmadığı için burada görev göreceli sahipler olan biz taraftarlara düşüyor.
Popülist transferler beklememeli, her sistemin oturması için bir zaman gerektiği bilincine sahip olmalı, bu sistem oturuncaya kadar yönetiminde, tenik direkötörüne, futbolcusuna kadar herkese sahip çıkmalıyız.
Maalesef son yıllarda her anlamda sicilimiz çok bozuldu.
Bunu düzeltmek bizim elimizde.
Beşiktaş geçen yıl Demba Ba'yı aldı, süper katkı aldı, çok iyi fiyata sattı, sonra çok çok uygun bir maliyetle Gomez'i aldı şimdi ondan daha da iyi katkı alıyor.
Demekki Türkiye'de de yapılabiliyor bu tür uygulamalar.
Traftarlık duygusal bir bağdır. Anak günümüz koşullarında kulübü iyi yönetebilmek için duygusallığı bir kenara bırakmalıyız.
Geçen yıl söylediğimde çok tepki almıştım. Onur'u çok çok severim. Sembol olabilecek bir oyucnudur gözümde ama bir gerçek var Türkiye ve özellikle Trabzonspor limitlerinin çok üzerinde para alıyor. En formda olduğu zaman bile o para çoktu.
Bu yıl sonuç ortada. Şu anki performansı 1 milyon Euro etmez.
Taraftar olarak sürekli birilerini ilahlaştırıyoruz. Onur İzmir'li düzgün karakterli, yetenekli bir gençti. Geldi çok başarılı oldu. Takımda en çok parayı hak eden olması normaldır. Ama bu 2,5 milyon Euro değildir.
Sadece bizde de değil bu sorun. GS 29 yaşına gelmiş Burak ve Selçuk'la sözleşme uzattı 3 milyon Euro verdi. Sonuç ortada.
Bu nedenlerle takımda bir ücret tavanı olmasına kesinlikle katılıyorum. Bir sezon iyi futbol oyayan ücretine zam istiyor. Ama kötü oynayan indirim yapmıyor. Kurtul kurtulabilirsen.
Özetle, yeni yönetimin tespitleri doğru. Doğru çözümler üretebileceklerini de inanıyorum. Sonucu bizim bu çözümlerden sonuç alıncaya kadar göstereceğimiz sabırdadır...

hasannuhoglu
30.12.2015, 12:01
Bir sisteminiz olmadığı sürece dün Zokora'yı bugün M'bia'yı yarın Onur'u tartışırsınız.
Trabzonspor'un bir sistemi yok. Dün de yoktu bugün de yok. Yarın olur mu?Zor. Aslında zor değil ama taraftar yapısı ve bu taraftara oynayan popülist yöneticiler yüzünden kolay iş zorlaşıyor.
Günü kurtarmak adına yapılan hamleler hep yarınlarımızı karartıyor.
Yapılan doğru işler bile plansızlıktan yanlışa dönüp ayağımıza dolaşıyor.
Dün Tekke'nin, Gökdeniz'in o fiyatlara satılması ne kadar doğruysa, yerlerine alınacakların planı yapılmadığı için "önce sat sonra bakarız" politikasıyla çok karlı yapılan satışlardan zaman içinde büyük zarar ettik. Tekke'yi sat, Teofilo, Burak, Emenike, Niasse tarzı adamları 1-2 milyon USD'ye al, parlat 3 sene kullan sat 10'a al yenisini. Ya da Egemen ve Selçuk'la 3 değil 5 yıl yap hadi yapamadın ilk sene sonunda uzat, sat Selçuk'u al Alper'i, Atiba'yı, Salih,2i Hakan Çalhanoğlu'nu.
Bunlar hayal değil hep ayağımızın dibinde olmuş iş bilmezlikten heba olmuş hayat kurtarabilecek hamlelerdi.
Trabzosnpor'un kurtuluş reçetesi bir sistemi olmasıdır.
Sistem de M.City, Real Madrid tarzı değil Porto, Shatkar tarzı uygun fiyata potansiyel gençleri bul, parlat ama hemen satma ilk önce sportif başarına katkıda bulunsunlar, yerine çok daha uygun maliyetli ve daha genç olanı bul, sportif istikrarın devam etsin ekonomik olarak da kar etmesen de zarar etme. Söylemi bu kadar basit. Uygulama için sabır lazım.
Trabzonspor ilk kez bu sistemi geliştirebilecek bir yönetime sahip oldu.
Gerek Usta gerek yönetimdeki kurumsal kariyerleri olan yöneticiler sayesinde bu sistemler geliştirilebilir.
Ancak Türkiye'de kulüplerin bir sahibi olmadığı için burada görev göreceli sahipler olan biz taraftarlara düşüyor.
Popülist transferler beklememeli, her sistemin oturması için bir zaman gerektiği bilincine sahip olmalı, bu sistem oturuncaya kadar yönetiminde, tenik direkötörüne, futbolcusuna kadar herkese sahip çıkmalıyız.
Maalesef son yıllarda her anlamda sicilimiz çok bozuldu.
Bunu düzeltmek bizim elimizde.
Beşiktaş geçen yıl Demba Ba'yı aldı, süper katkı aldı, çok iyi fiyata sattı, sonra çok çok uygun bir maliyetle Gomez'i aldı şimdi ondan daha da iyi katkı alıyor.
Demekki Türkiye'de de yapılabiliyor bu tür uygulamalar.
Traftarlık duygusal bir bağdır. Anak günümüz koşullarında kulübü iyi yönetebilmek için duygusallığı bir kenara bırakmalıyız.
Geçen yıl söylediğimde çok tepki almıştım. Onur'u çok çok severim. Sembol olabilecek bir oyucnudur gözümde ama bir gerçek var Türkiye ve özellikle Trabzonspor limitlerinin çok üzerinde para alıyor. En formda olduğu zaman bile o para çoktu.
Bu yıl sonuç ortada. Şu anki performansı 1 milyon Euro etmez.
Taraftar olarak sürekli birilerini ilahlaştırıyoruz. Onur İzmir'li düzgün karakterli, yetenekli bir gençti. Geldi çok başarılı oldu. Takımda en çok parayı hak eden olması normaldır. Ama bu 2,5 milyon Euro değildir.
Sadece bizde de değil bu sorun. GS 29 yaşına gelmiş Burak ve Selçuk'la sözleşme uzattı 3 milyon Euro verdi. Sonuç ortada.
Bu nedenlerle takımda bir ücret tavanı olmasına kesinlikle katılıyorum. Bir sezon iyi futbol oyayan ücretine zam istiyor. Ama kötü oynayan indirim yapmıyor. Kurtul kurtulabilirsen.
Özetle, yeni yönetimin tespitleri doğru. Doğru çözümler üretebileceklerini de inanıyorum. Sonucu bizim bu çözümlerden sonuç alıncaya kadar göstereceğimiz sabırdadır...

Hocam yazın çok güzel..Ama Onur'a burada eleştirel yaklaşmanı kabul etmiyorum. Bu çocuk yapılacak diriliş harekatı için kilit adam olacak. Kaldı ki eğer Usta FEDA hareketi başlatırsa,ücretinde indirim yapmayı kabul edecek ilk oyuncu olacağını hep beraber göreceğiz. Söylediğin gibi doğru yeri ve zamanı geldiğinde her oyuncu satılabilir. Ancak o zaman Onur için şimdi değildir. Belki daha önce o doğru zaman gelmiştir,ama satılmamıştır. Gelecekte yine doğru zaman gelebilir..Ama şu an olmaz,bunu vurgulaman gerekir.Önce şu alt listedeki 11 oyuncu gönderilsin

Kemal Öztel
30.12.2015, 12:17
Transfere gerek yok bu sezon zaten uçmuş,kadroda şişkin zaten.Fazlalıkları satabilmek en iyi transfer olur.İlla da alınacaksa bir sol bek alınmalı.Mbiayı satabilirsek büyük yükten kurtulmuş oluruz.Satışları becerebilirsek bir kanat transferi de olabilir.Yani ne olursa olsun bu transfer döneminde kazandığımızdan çok harcamamalıyız..

kanterts
30.12.2015, 12:19
mbia yi satmak he....bravo tebrik ediyorum sizi isterseniz cardozoyuda satalim.

x_man
30.12.2015, 12:31
Futbolcuyu kötü göster sat yıllarca bu politika iyi tuttu:))
Burada kim suçlu bilmiyoruz ama Mbia'yı satmak için futbolcuyu sorunlu gösterilmeye çalışılıyorsa bu yönetimden de bir cacık olmayacak gibi maalesef ama dediğim gibi olayın iç yüzünü tam olarak bilemiyor ve bilgilendirilmiyoruz

Not: Mbia GS'ye giderse hiç şaşırmam tahminim bu yönde

kyodou
30.12.2015, 13:00
Futbolcuyu kötü göster sat yıllarca bu politika iyi tuttu:))
Burada kim suçlu bilmiyoruz ama Mbia'yı satmak için futbolcuyu sorunlu gösterilmeye çalışılıyorsa bu yönetimden de bir cacık olmayacak gibi maalesef ama dediğim gibi olayın iç yüzünü tam olarak bilemiyor ve bilgilendirilmiyoruz

Not: Mbia GS'ye giderse hiç şaşırmam tahminim bu yönde
Bence tam tersi. M'Bia yı satmak için oyuncu kötü gösterilmeye çalışılıyorsa helal olsun bu yönetime. Doğru olan da bu. Camiada birlik beraberlik yok çünkü. Ihocular, Celilciler pusuda bekliyor.

Pinkman
30.12.2015, 13:01
M'biayı N'doye yi takasla kullanıp Lestienne için atak yapsak..Al Arabi adamı aldı iki yıldır kiralıyor..Seneye de kiralayacaklarsa kiralayalım mümkünse yada M'bia Cardozo takası falan düşünüp alalım..Bize yar olacağını sanmıyorum ama ileride 12-15 e çıkaracağımız bir adam elimizden

A. Günaydın
30.12.2015, 13:05
Öncelikle herkese günaydın. Bugün bir hoca ile anlaşacağız gibime geliyor. Ama ondan daha önemli bir konu var benim için. Acaba adminlerimizden bir tanesi bana özelden mesaj atabilir mi? Bir şey sormam gerekiyor.

Sercan Keleş
30.12.2015, 13:17
Kim ne derse desin. Medjani'yi kaybetmek inanılmaz bir aptallık. Ben kendisinin inanılmaz bir topçu olduğunu savunuyorum. Medjani hali Hazırda bir çok topçuyu cebinden çıkartırdı. Adam tam profesyonel çöl tilkisiydi. Gol atar savaşır yılmaz. Ayağı çok sağlam. Tekniği Dos ve defans için çok iyi.. Sadece şutu yoktu.

Medjani şampiyon kadrodaki kilit oyuncu olabilirdi. Geri getirebilirsek gözümüz kapalı alalım.

artvints
30.12.2015, 13:19
Kim ne derse desin. Medjani'yi kaybetmek inanılmaz bir aptallık. Ben kendisinin inanılmaz bir topçu olduğunu savunuyorum. Medjani hali Hazırda bir çok topçuyu cebinden çıkartırdı. Adam tam profesyonel çöl tilkisiydi. Gol atar savaşır yılmaz. Ayağı çok sağlam. Tekniği Dos ve defans için çok iyi.. Sadece şutu yoktu.

Medjani şampiyon kadrodaki kilit oyuncu olabilirdi. Geri getirebilirsek gözümüz kapalı alalım.

cezayir millli takımı ciddi atak yaptı, çok iyi genç oyuncular çıktı.o takımın kaptanı.bir kaç oyuncunun gelmesine vesile olabilirdi.

Fatih K.
30.12.2015, 13:20
Mbianın ne kadar alacağı varsa bir şekilde ödeyip Çine satalım. Sattıktan sonra verdikleri parayı içinden alırlar kalanıda kulüp kullanır. Bu saatten sonra ben takımda kalmasını istemiyorum ama serbestte kalmamalı Türkiyeden hemen çökerler. İyi bir paraya başka takıma satılmalı.

Sercan Keleş
30.12.2015, 13:23
cezayir millli takımı ciddi atak yaptı, çok iyi genç oyuncular çıktı.o takımın kaptanı.bir kaç oyuncunun gelmesine vesile olabilirdi.

Yanılmıyorsam fazla parada almıyordu. Bir sezonda 8 - 10 gol atmış bir adam.. Bu adam Dos birde. Nasıl gönderildi hala daha şaşkınım. Böyle lider karakterde savaşan ve pozisyon bilgisi yüksek bu kadar düşük paralara daha topçu bulamayız biz.

Sercan Keleş
30.12.2015, 13:25
Mbianın ne kadar alacağı varsa bir şekilde ödeyip Çine satalım. Sattıktan sonra verdikleri parayı içinden alırlar kalanıda kulüp kullanır. Bu saatten sonra ben takımda kalmasını istemiyorum ama serbestte kalmamalı Türkiyeden hemen çökerler. İyi bir paraya başka takıma satılmalı.

Fenerbahçe alabilir sıkıntı yok. Bence daha fazla kazanabiliriz Yurtiçi satıştan.

artvints
30.12.2015, 13:25
Yanılmıyorsam fazla parada almıyordu. Bir sezonda 8 - 10 gol atmış bir adam.. Bu adam Dos birde. Nasıl gönderildi hala daha şaşkınım. Böyle lider karakterde savaşan ve pozisyon bilgisi yüksek bu kadar düşük paralara daha topçu bulamayız biz.

adam çekti gitti dayanamadı yönetime.

ToyerSefa
30.12.2015, 13:29
M'bia'nın alacakları hemence ödenip serbest kalma maddesi devre dışı bırakılmalı. Sonra da Çin'e veya Katar'a iyi bir fiyata satılmalı. İstanbul'a gitmesini ben de istemem. Potansiyelli bir topçu, biz de tutmadı ancak onlardan birinde tutabilir.

Oğuz B.
30.12.2015, 13:29
Şu kadro Premier Lig'de lider. İsimlere takılmadan Trabzon şehrine uygun futbol oyuncuları almalıyız. Çok zor değil.

http://www.yarisaha.com/wp-content/uploads/2015/12/leic-diz.png

melihergun
30.12.2015, 13:42
Medjani kemiksiz 1m almiyormuydu prim yoktu herhalde sozlesmesinde bilen biri yardimci olabilir mi

Turgay Atalay
30.12.2015, 13:52
Championship için yeterli bi transfer
He canım he...

Oğuz B.
30.12.2015, 14:03
Niasse bizim ligde iş yapar. Doğrudur. Ancak Chelsea'nin transfer edip oynatmadığı 121461621668512 oyuncudan birisi olur. Ki alacağını da sanmam.

gurur6134
30.12.2015, 14:17
Mbiya gitcekse on libero isi gelecek yeni hocaya birakilmali sezon sonunda ..batuhani alin 1461den onu kazanalim zaten bu sene tek iddagimiz kupa onun icinde kadro yeterli...ha hadi o da olmadi medjani bosdaysa getirin geri cok daha faydali on liberoda mbiyadan hemde maliyeti dusuk..

Mesut
30.12.2015, 14:19
---------------------Onur-----------------
Cavanda---Aykut------Agger----Aziz Behiç
---------------Lawal--Aytaç(Kalırsa Mbia)----
Kacaniklic------Ekici----------Junior Hoilet
------------------M.Demir------------------

kyodou
30.12.2015, 14:24
M'biayı N'doye yi takasla kullanıp Lestienne için atak yapsak..Al Arabi adamı aldı iki yıldır kiralıyor..Seneye de kiralayacaklarsa kiralayalım mümkünse yada M'bia Cardozo takası falan düşünüp alalım..Bize yar olacağını sanmıyorum ama ileride 12-15 e çıkaracağımız bir adam elimizden
Lestienne geniş alan topçusu. Bu ligin topçusu değil. En bariz yeteneği hız. Ortaları kötü. Çalım yeteneği yok gibi. Yusuf' un 1 tık üstü.

gökhants1966
30.12.2015, 14:59
Atiba,Sosa,Gökhan,Gomez kalitesinde bir dortlumuz olmalı.

Sercan Keleş
30.12.2015, 15:04
Eren Derdiyok halihazırda gomezden faydalıdır.

mesaced1967
30.12.2015, 15:24
Şu kadro Premier Lig'de lider. İsimlere takılmadan Trabzon şehrine uygun futbol oyuncuları almalıyız. Çok zor değil.

http://www.yarisaha.com/wp-content/uploads/2015/12/leic-diz.png

Mahrez için Waris'le takas mı yapsak falan diye konuştuğumuzu hatırlıyorum :D

Mert Oğuzlu61
30.12.2015, 15:33
____________mbia___aytaç(okay)

_______erkan____ekici_____marin

_______________cardo

Para yok, devre arası için yabancı transferi uygun fiyatlar ve antrenörün özel isteği olmazsa zor.

Transfer yapmasak bile sadece eldeki fazlalıkları gönderip, şu kadroyla nasıl oynanırmış dosta düşmana gösterecek aklı başında antrenör ile 2. devreye girebiliriz. Eğer Ndoye ve yerli belalardan kurtulursak belki 1-2 takviye yapılabilir, Rize de sözleşmesi biten Eren iyi alternatif olur takasla 2 fazlalıktan kurtulsak bile yeterlidir. Kulübede Musa olacağına Eren olsun...

Ersun Yanal da zaten Lig Tv de bu konuya dikkat çekti, TS mevcut kadrodan oyuncu kazanmalı. Elde patlama yapacak çok adam var ama sezon başından beri başı boş takılıyorlar, sistem mistem hiçbir şey yok. Fatih Atik, Ferhat, Soner orta sahasıyla, Salih-Akbaş-Sefa vb.. adamlarla yarım devre oynayıp maç kazanan ve takımı Avrupa ya götüren Ersun, bu kadroyla hepimizi doyurur. Belki 1-2 takviyeyle Türkiye Kupası nı da alırız.

ataullah-ı sani
30.12.2015, 15:33
Mahrez için Waris'le takas mı yapsak falan diye konuştuğumuzu hatırlıyorum :D

Fuchs u beğenmeyenleri hatırlıyorum bende.

kopeli
30.12.2015, 15:42

fuchs'u defalarca önerdigimi hatırlıyorum :)

selcuk
30.12.2015, 15:48
halen begenmeyenler begenmiyor
leicesterin yedigi golleri izleyin bi

gassaray sabriye ragmen kackere sampiyon oldu
biz caleylen

bi takimin tarihi formda oldugu icin, bu tüm takimin bir kalite belgesi degildir

montpellierin sampiyon takimindan kac oyuncu sonrasinda basarili olabildi

Ertan Artan
30.12.2015, 15:49
Hiçbir şey hatırlamıyorum... :(

kyodou
30.12.2015, 15:55

Sahi Fuchs hani futbolu bırakmıştı. (Hala beğenmiyorum)

selcuk
30.12.2015, 15:56
zaten basimiza gelen hep anlik form patlamasi yasayan futbolculardan geliyor
ishak lardan - sefalara, murat ocaklardan- augistinler- jankolar, junlar.....

hofsaale
30.12.2015, 16:18
zaten basimiza gelen hep anlik form patlamasi yasayan futbolculardan geliyor
ishak lardan - sefalara, murat ocaklardan- augistinler- jankolar, junlar.....
yanlız jako bizde hariç her takımda iş yapti..suan gine 13 golü filan var...sistem oyuncusu cünkü...bizde sistem olmadigindan dolayi..is yapmiyorlar

selcuk
30.12.2015, 16:59
yanlız jako bizde hariç her takımda iş yapti..suan gine 13 golü filan var...sistem oyuncusu cünkü...bizde sistem olmadigindan dolayi..is yapmiyorlar
salzburgda is yapti, ligin yarisi türkiye 3. liginde kümeye oynar. ispanya 4. liginden transferler yapilan bir lig

twentede ligde gol orani fena olmasada hocasi hic begenmedi ve istemedi. forumlarina gir bak . adamdan nefret ediyorlar

portoda kadroya giremiyordu

basele gelince, o ligde basel disi hic bir takim süperligde oynayamaz
tabi basarili olmanin gazinlan ilerliyor
tek acidigim avusturya milli takimi, avrupa sampiyonasinda o takosun ayagina bakacaklar
gerci atnautovic ve alaba bu formda o takosa top carptiripda gol atarlar

Mehmet_Mercanlı
30.12.2015, 17:05
Onur KIVRAK
Uğurcan ÇAKIR

Aykut DEMİR
Mustafa YUMLU
Luis CAVANDA

Stephen MBİA
Aytaç KARA
OkayYOKUŞLU
Mehmet EKİCİ
Yusuf ERDOĞAN
Yusuf yazıcı
Özer Hurmacı
Erkan Zengin

Oscar Cardozo
Dame Ndoye
Muhammet BEŞİR

-

GİTMESİ GEREKENLER

Esteban Alvarado
Douglas Franco
Alper Uludağ
Musa Nizam
İshak Doğan
Salih Dursun
Zeki Yavru
Uğur DEMİROK
Mustafa Akbaş
Fatih Atik
Soner Aydoğdu
Serdar Gürler
Mustaphe Yatabare
Sefa Yılmaz
Deniz Yılmaz

ALINMASI GEREKEN

Kaleci : Tecrübeli bonservisi elinde olan uygun şartlar (ÖRNEK - Hakan Arıkan - Tolga Zengin)
Defans : Tecrübeli güçlü oyun kura bilen (ÖRNEK - Egemen Korkmaz - Serdar Taşcı)
Sol bek : Genç hızlı hem defans hem ofans , iyi orta yapan (ÖRNEK - Caner Erkin )
Forvet : Güçlü süratli adam eksiltebilen (ÖRNEK - Romelu Lukaku - Jackson Avelino de coelho )

asilhamsi
30.12.2015, 17:09
Onur KIVRAK
Uğurcan ÇAKIR

Aykut DEMİR
Mustafa YUMLU
Luis CAVANDA

Stephen MBİA
Aytaç KARA
OkayYOKUŞLU
Mehmet EKİCİ
Yusuf ERDOĞAN
Yusuf yazıcı
Özer Hurmacı
Erkan Zengin

Oscar Cardozo
Dame Ndoye
Muhammet BEŞİR

-

GİTMESİ GEREKENLER

Esteban Alvarado
Douglas Franco
Alper Uludağ
Musa Nizam
İshak Doğan
Salih Dursun
Zeki Yavru
Uğur DEMİROK
Mustafa Akbaş
Fatih Atik
Soner Aydoğdu
Serdar Gürler
Mustaphe Yatabare
Sefa Yılmaz
Deniz Yılmaz

GELİŞMESİ GEREKENLER
İbrahim DEMİR
Yavuz AYGÜN
Oğulcan Gökçe
Kurtuluş yurt
Gokhan Alsan
Ferhat Yazgan
Göksu Alhas
Batuhan ARTARSLAN
Semih karadeniz
Mertcan çam
Abdulkadir ömür
Denizhan deniz

ALINMASI GEREKEN

Kaleci : Tecrübeli bonservisi elinde olan uygun şartlar (ÖRNEK - Hakan Arıkan - Tolga Zengin)
Defans : Tecrübeli güçlü oyun kura bilen (ÖRNEK - Egemen Korkmaz - Serdar Taşcı)
Sol bek : Genç hızlı hem defans hem ofans , iyi orta yapan (ÖRNEK - Caner Erkin )
Forvet : Güçlü süratli adam eksiltebilen (ÖRNEK - Romelu Lukaku - Jackson Avelino de coelho )

erkan ve özeri gitmesi gerekenler listesine ekle

Tayfun
30.12.2015, 18:25
Motta Antalyaspor'a gidiyormuş. Bu ara transfer döneminde mümkünse bir sol bek alınsın sonrasına sezon sonu bakılır

Poor
30.12.2015, 18:42
Teknik hoca belli olmadan nolur transfer yapmasınlar. Sonra Adam alip oynatmadan bırakıyoruz.

Hoca gelene kadar gonderilcekleri gonderin takasla 2 ye 1 oyunuc falan alınabilir sayiyi azaltmak icin.

Hocasiz transfer yapıldığı an yonetim tum kredisini kaybeder. Celiloglu bekliyor diye açıklama yaparim o derece.

artvints
30.12.2015, 18:45
Teknik hoca belli olmadan nolur transfer yapmasınlar. Sonra Adam alip oynatmadan bırakıyoruz.

Hoca gelene kadar gonderilcekleri gonderin takasla 2 ye 1 oyunuc falan alınabilir sayiyi azaltmak icin.

Hocasiz transfer yapıldığı an yonetim tum kredisini kaybeder. Celiloglu bekliyor diye açıklama yaparim o derece.

teknik hoca sadi tekelioğlu :D

memozcan
30.12.2015, 19:50
ç. rizespor yöneticisi açıklama yapmış; trabzonsporun bırakacağı ouncularla ilgileniyoruz diye.. pusuya yatıp bekliyor demek ki:) dörtlü beşli paket yapılabilir..

volkan_627
30.12.2015, 19:54
rize bedavadan oyuncu alma peşinde. para vereceklerini mi sanıyorsunuz... ayrıca oyunculara bizim verdiğimiz paraları veremezler. bu durumda da oyuncuar gitmiyor. bunu daha önce gördük...

gurur6134
30.12.2015, 20:11
rıze kwaukeyı vermez ama ıyı bır takas yoluyla denız kadah ve eren alınabılır..

Gümüshaneli61
30.12.2015, 20:31
Yeterki fesihe kalmasinda Özer, Fatih ve Soner gibilerini uzaklastirsinlar kulüpten.

Gitmezlerse 1461'e gönderilsinler. Bari öyle yararlari olur belki.

mesaced1967
30.12.2015, 21:00
http://www.transfermarkt.com.tr/leandro-fernandez/profil/spieler/131840 https://www.youtube.com/watch?v=XMmnPLwKdyo

ataullah-ı sani
30.12.2015, 21:14
rıze kwaukeyı vermez ama ıyı bır takas yoluyla denız kadah ve eren alınabılır..

Kweuke Trabzonspor'un santraforu olacak kalitede bir oyuncu değil ama takasla oyuncu elden çıkarmak anlamında ve alternatif oyuncu anlamında alınırsa olabilir.

artvints
30.12.2015, 21:39
Kweuke Trabzonspor'un santraforu olacak kalitede bir oyuncu değil ama takasla oyuncu elden çıkarmak anlamında ve alternatif oyuncu anlamında alınırsa olabilir.

yok hiç bulaşmayalım. ideali düşünmek lazım bundan sonra. ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.şu şundan iyidir diye diye bu hale geldik. trabzonsporun forvetinin teknik kapasitesi belli seviyede olmalı.

tonya55
30.12.2015, 21:45
Cardoso gibi adamı 20. milyona alirsin

ataullah-ı sani
30.12.2015, 21:50
yok hiç bulaşmayalım. ideali düşünmek lazım bundan sonra. ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.şu şundan iyidir diye diye bu hale geldik. trabzonsporun forvetinin teknik kapasitesi belli seviyede olmalı.

Kardeşim yüzde bin haklısın.Sadece 2-3 kişiden bu şekilde kurtulup düşük ücretle kenardan son 15-20 dk gelip rakibi rahatsız edecek bozacak bir oyuncu olması da kötü değildir.Yoksa Kweuke ye de milyon euro lar bayilip birinci forvetimiz yapalım demiyorum.

tonya55
30.12.2015, 21:55
Rizeden eren ve robin yalçın super olurolur

artvints
30.12.2015, 21:55
Kardeşim yüzde bin haklısın.Sadece 2-3 kişiden bu şekilde kurtulup düşük ücretle kenardan son 15-20 dk gelip rakibi rahatsız edecek bozacak bir oyuncu olması da kötü değildir.Yoksa Kweuke ye de milyon euro lar bayilip birinci forvetimiz yapalım demiyorum.

bu adam gelirse uzun süre oynar, kaçan gollere yanarız :) kanat oyuncularında o tip denemeler yapılabiliriz.

murmut
30.12.2015, 22:06
Madem Rize bizden ayrilacak futbolclari istiyor böyle birsey teklif etsek onlara:

Alper + Soner + Serdar (kiralik) + Ishak (kiralik) = Eren Albayrak

Kabul ederlermi acaba?

Yaşar
30.12.2015, 22:10
Eren Derdiyok, Kweuke, Cardozo'dan oluşan bir forvet hattı istiyorum. Her türlü özellikte adam var. Rakibe göre istediğini kullan.

smart
30.12.2015, 22:12
Kweuke Trabzonspor’un santraforu olacak bir futbolcudur.(Lig hedefleniyorsa)

ataullah-ı sani
30.12.2015, 22:19
Kweuke Trabzonspor’un santraforu olacak bir futbolcudur.(Lig hedefleniyorsa)

Sizin kafanızdaki Trabzonsporun santraforu olabilecek yeterlilikte olabilir bizimkinin değil

tonya55
30.12.2015, 22:59
Cardoso dan iyi forvet alamayiz.

Hakan
30.12.2015, 23:10
Mevlüt'ü satacakmış Hannover.Euro 16'yı da hesaba katarsak beleşe kiralansa iş yapar

Oktay AKKUŞ
30.12.2015, 23:15
Çin N'doye muhabbeti ve Demba ba takasi derim.

murmut
30.12.2015, 23:15
Mevlüt'ü satacakmış Hannover.Euro 16'yı da hesaba katarsak beleşe kiralansa iş yapar

Bence hic bulasmayalim, bir türlü tutturamadi Hannover'de.
Bizim isimize yaramaz, hele yarim sezon icin hic yaramaz...

Hakan
30.12.2015, 23:23
Bence hic bulasmayalim, bir türlü tutturamadi Hannover'de.
Bizim isimize yaramaz, hele yarim sezon icin hic yaramaz...
Almanya'daki son durumu izlemedim gerçi ama maliyet falan yok sonucta.En olgun döneminde şu an ya tutarsa :)

murmut
30.12.2015, 23:26
Almanya'daki son durumu izlemedim gerçi ama maliyet falan yok sonucta.En olgun döneminde şu an ya tutarsa http://forum.bordomavi.net/images/smilies/smile.png

Ya tutarsa'ya kaldiysak, Muhammet Besirde israrci olalim derim :):)

kyodou
30.12.2015, 23:38
Dünyada forvet kalmamış da hala Mevlüt yazılabiliyor.

Hakan
30.12.2015, 23:41
Dünyada forvet kalmamış da hala Mevlüt yazılabiliyor.

Evet scoutların kralı geldi.Yaz bakalım gelmesi gereken 20 oyuncu,elin değmişken 25 tane futbolcu da gönder bi zahmet

cakalkerem
30.12.2015, 23:42
bu mbia haberleri doğruysa ve gs yine iş başındaysa ben size birşey söyleyeyim..

bizim has düşmanımız şikeciler değil gs kulübüdür....

sağolsunlar her daim Trabzon dan oyuncuları çalar şekilde alıyorlar resmen....

kyodou
30.12.2015, 23:43
Evet scoutların kralı geldi.Yaz bakalım gelmesi gereken 20 oyuncu,elin değmişken 25 tane futbolcu da gönder bi zahmet
Mevlüt gelmesin demek için scout olmaya gerek yok. Vasat anadolu takımının taraftarı bile Mevlüt' ü tartışır by Ferguson.

murmut
30.12.2015, 23:49
bu mbia haberleri doğruysa ve gs yine iş başındaysa ben size birşey söyleyeyim..

bizim has düşmanımız şikeciler değil gs kulübüdür....

sağolsunlar her daim Trabzon dan oyuncuları çalar şekilde alıyorlar resmen....

Hep demisimdir, asil korkulcak takim GS'dir diye cünkü dost görüniyorlar ama senelerdir en büyük zarari onlardan gördük...

Hakan
30.12.2015, 23:55
Mevlüt gelmesin demek için scout olmaya gerek yok. Vasat anadolu takımının taraftarı bile Mevlüt' ü tartışır by Ferguson.
Yine yeniden saçmaladın ;)

cakalkerem
30.12.2015, 23:59
bize bir sol bek....iyi bir libero...mücadeleci bir orta saha ve forvet lazım....

kyodou
31.12.2015, 00:07
Yine yeniden saçmaladın ;)
Yıllık 10 gol civarı atan müthiş forvet Mevlüt ile 50. yılda şampiyonluğa... Kaldıki Mevlüt geniş alan topçusu. Bu ligde Waris' den farksız olur. 10 gole ulaşması bile sürpriz olur bana. Kariyerinde ona son kez bonservis bedeli ödeyecek takım biz olmayalımda, senin engin futbol tecrübeni başka zaman kullanırız Hakan. ;)

Hakan
31.12.2015, 00:16
Yıllık 10 gol civarı atan müthiş forvet Mevlüt ile 50. yılda şampiyonluğa... Kaldıki Mevlüt geniş alan topçusu. Bu ligde Waris' den farksız olur. 10 gole ulaşması bile sürpriz olur bana. Kariyerinde ona son kez bonservis bedeli ödeyecek takım biz olmayalımda, senin engin futbol tecrübeni başka zaman kullanırız Hakan. ;)

Offffffffff
Kaleci transferine gerek yok,Ugurcan ve İbrahim yeterli de mi :)
Youtube'u da biraz azalt dokunuyor

Edit:Ayrıca adami kiralayalım dedim,evet yanlis duymadın "kira"

Manu61
31.12.2015, 00:18
Mevlüt mü? Yabancı sınırı kalkınca adını daha görmeyiz sanıyordum.

sasort
31.12.2015, 00:22
Sol bek için denisov ismi geçiyor ne dersiniz alabilir miyiz

kyodou
31.12.2015, 00:24
Offffffffff
Kaleci transferine gerek yok,Ugurcan ve İbrahim yeterli de mi :)
Youtube'u da biraz azalt dokunuyor
Youtube ve Mevlüt-Uğurcan-İbrahim isimleri ile nasıl bir bağlantı kurduysan artık, ibretle okudum. Laf sokmayı bile beceremiyosun. :) Ağam engelle beni. <3

Hakan
31.12.2015, 00:31
Youtube ve Mevlüt-Uğurcan-İbrahim isimleri ile nasıl bir bağlantı kurduysan artık, ibretle okudum. Laf sokmayı bile beceremiyosun. :) Ağam engelle beni. <3

1-Bir bağlantı olmadığını anlayacak kadar dilimize hakim olduğunu sanıyordum,yine yanıldı.

2-Önereceğin futbolcuları merakla bekliyorum neden engel koyalım renktaş.

sasort
31.12.2015, 00:35
çok zor bir dönemdeyiz bence eldeki futbolcular yabancilarin yüksek maliyeti ve fayda noktasinda vasat oluşlar transferi içilden çikilmaz hale sokuyor bence

sasort
31.12.2015, 00:37
Denisovun sözleşmesi bitmiş alinabilir mi ne dersiniz arkadaşlar

Gümüshaneli61
31.12.2015, 01:18
Oyuncu almaktan daha önemli olan sey oyuncu satmak. Durumumuz keyfimize göre alisveris yapmamiza izin vermiyor.

artvints
31.12.2015, 01:49
bizim elimizdeki kadroyla 4 3 1 2 oynamamız gerekiyor ikinci yarı.muhammet'i de alırsak en uygun taktik bu.elimizde faydalı bir kanat oyuncusu yok.özer ve erkan bu dizilişte yer bulabilir.yusuf da beke gönderilir.marin zaten serbest oyuncu. beşir ve abdülkadir'in şans bulmaları için daha uygun bir diziliş aynı zamanda. ama hoca tek forvet bile oynatmıyor ben çift forvet bekliyorum.

special one
31.12.2015, 02:07
Bedava Attamah kimse hayır demez

gelecek için çok iyi bir yatırm olur.

Yaşar
31.12.2015, 02:11
Hiç hayal kurmaya, Scoutlar gibi futbolcu araştırıp Trabzonspor'a transfer yaptırmaya çalışmaya gerek yok. Mevcut şartlarda takas dışında transfer yapamayız. Takas yapılacaksa da Türkiye Ligindeki oyunculara bakmak gerekiyor. Eksiklerimiz
Stoper -Ligde alınacak stoper yok, Avrupa'dan bakmak lazım ama mumkunse hızlı ve maliyeti az.
Sol bek-Eren Albayrak, Denisov(bonservissiz) .
Kanat -Eren Albayrak, Güray Vural, Orkan ( bonservis odenmeden) ,
Forvet-Eren Derdiyok, Kweuke, Muhammed Demir

Not: Yapılan bu liste mevcut mali durumumuza göre yapılmıştır. Gonul ister ki daha iyi transferler yapabilelim. Ama olma ihtimali yok. Durumumuz iç açıcı değil. Yönetimden de böyle bir beklentim yok açıkçası. Elimizdeki boşuna para kazanan adamları göndermek ve eksik bölgelere yukaridaki adamları alabilmeye çalışmak yapılabilecek en iyi iş okur. Avrupa piyasasında bonservissiz ve maliyeti az , başarıya aç adamlar varsa onları da bu listeye ekleyebiliriz.

Soner Albayrak
31.12.2015, 04:21
Szymek'in pasıyla hareketlenen Yattara'nın ortasını gole çeviren Jaja :(

Yetenekli oyuncuları hiç birarada oynarken göremiyoruz. En son 2010-11 de takımda çok yetenekli oyuncular vardı.

selcuk
31.12.2015, 04:52
Denisovun sözleşmesi bitmiş alinabilir mi ne dersiniz arkadaşlar
rusyada deniz bitmise benziyor
haberlere göre bizden baska 2 takim istiyor
poleposition bizde gibi beklenmedik bisey olmazsa

Ertan1982
31.12.2015, 08:16
asil görev zarasiz satmak bu devre.Fes bile degil.oyuncu yolanacaksa üstüne para vermeden yolamak.Takas veya kiralik oyuncu aliriz öyle bonserviz veremeyiz.

Şanlı SanMarino
31.12.2015, 08:53
Forvet için

Damiao > Kweuke = Eren > Mevlüt > Muhammet

Solbek Denisov veya Özgür Çek (sezon sonu Eren Albayrak)

Sağ kanat Amalfitano

Mert Acar
31.12.2015, 09:16
Anlaşıldı Mbia da gidici..Adamları tutamıyoruz artık.Iho Allah seni bildiği gibi yapsın..(Bosi,Medjani,Constant..) Daha da devamı gelirse şasırmam.Bunlar bizim adımıza hep kötü referans olacak.
Ortasahada Okay,Aytaç,Ekici üçlüsüne yoğunlaşmamız lazım napalim...Bu 3lü milli takımın geleceği dahi olabilir.Ancak Teknik Direktör eli değmesi lazim..
Onun dışında yerli olarak Eren Derdiyok ve Serdar Taşcı diyerek tekrarlıyorum.

İ. SARAL
31.12.2015, 09:24
Çin N'doye muhabbeti ve Demba ba takasi derim.

Bıkmadık çakma yıldızlardan kazık yemekten. Biraz da Demba Ba gelip sömürsün kulübü.

tonya55
31.12.2015, 09:28
muhammed demir 6 milyon euro nedir arkadaş allah askına.

Erkan YILMAZ
31.12.2015, 09:30
ilerde çavanda da gidebilir koray eren kweuke ye karşılık ndoye serdar soner ishak verilebir

kesinlikle hoca gelmeden transfer yapılmamalı

doymuş ve disiplinsiz siyahi futbolcular yerine (brezilya gana gine Kamerun vs) daha disiplinli az paraya razı olabilen ( Hırvat,sırp,Boşnak,alman yunan,çek,Slovak vs)

mümkünse defansada bir italyan alınabilir

tabi bunlar maliyetli ve riskli işler yaz transfer donemi için uygun olur ama rize paketi hemen hayata gecirilebilir