PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziya Dogan istifa etti

Sayfa : [1] 2

GeZeGeN
27.11.2004, 18:41
buna ne yazacagimi bilemiyorum hayirlisi olsun

Barış
27.11.2004, 18:42
Kötü olmus.SENOL GÜNES!

Punisher-61
27.11.2004, 18:45
Korkak...kendine güvenemedi...yaptigi hatalari gördü...

hatalarini düzeltecek halde kacip gidiyor....

Haydi Yönetim seninde ense tirasini görelim

Harun-61
ciddimi ????

kaos basladi....!!!!!!!!!!

smileys/smiley19.gif

Guests
helal olsun. adam gibi geldi adam gibi gitti. tesekkür hoca

CeSS
27.11.2004, 18:47
Iste en büyük hata....

MahmutHSO
27.11.2004, 18:47
Eger dogruysa büyük adamlik yapmis.Helal Ziyaya

Guests
27.11.2004, 18:48
CESS neresi büyük hata. sampiyonlar ligi kaçtiginda hem yönetim hem hoca istifa etmeliydi. olmadi kismet bugüneymis.

Punisher-61
27.11.2004, 18:49
Arkadaslar önemli olan bundan sonrasi....

Besiktas herzaman Del bosque ye güvendigini söyledi..

Ziya Dogan simdi Besiktasa giderse takimi bilerek bu duruma getridi......

sweetrose
27.11.2004, 18:50
gençler bu hoca bize sampiyonluk heyecanini yillar sonra tattirmis ender hocalardan biri. Bukadar nefret niye??? Bu hocayla maçi alirken hersey hos güzel de simdi mi böyle oldu. Yaziklar olsun.

Magnolia
27.11.2004, 18:50
Bu haber nereden çikti ya? Dogru mu?

Sevgi
27.11.2004, 18:51
Bu dogru mu ?? eger dogruysa helal olsun . Kendinden beklenmiyecek cesareti gösterdi.

Barış
27.11.2004, 18:52
Sweetrose sonuna kadar katiliyorum.

Guests
27.11.2004, 18:52
gençler bu hoca bize sampiyonluk heyecanini yillar sonra tattirmis ender hocalardan biri. Bukadar nefret niye??? Bu hocayla maçi alirken hersey hos güzel de simdi mi böyle oldu. Yaziklar olsun.

febe maçina kadar arkasaindaydik ama artik heyecani kalmadi oyuna müdahele edemez duruma geldi

My
27.11.2004, 18:53
NTV de alt yaziyla geçiyor... smileys/smiley5.gif

Çagman
27.11.2004, 18:54
evet ArkadasLar Haberi bende Duydum Ziya HocanIn yerine Gitmesi gereken biri varsa atay aktug Dur !!!!!!http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

SampiyonLAr Ligine KaLaLIm Oyuncu aLcakmIs adi herif.!!!!

aLmazsan boyLe oLur iste bunun hesabinbi Kim verecek bizE?

sweetrose
27.11.2004, 18:54
''Küçük havuzda büyük balik olmak, büyük havuzda küçük balik olmaktan iyidir''

GeZeGeN
27.11.2004, 18:55
lig tv de basin toplantasini izledim trabzonspora artik bu sattdan sonra faydali olamiyacigini söyledi ve istifa ettigini acikladi

Magnolia
27.11.2004, 18:55
Üzüldüm.Yillar sonra bize "umut" veren tek hocaydi bana göre.Bu kadar basit olmamali hersey...smileys/smiley5.gif Edited by: Magnolia

CeSS
27.11.2004, 18:57
CESS neresi büyük hata. sampiyonlar ligi kaçtiginda hem yönetim hem hoca istifa etmeliydi. olmadi kismet bugüneymis.

Yönetim degil ama Ziya hoca'ya güveniyordum. kendisine verilen malzemeyle en iyisini yapmaya çalisti. Bugünkü maçta Ziya hoca'nin ne sucu futbolculardan daha az. Takimdaki ruhsuzlugu hep beraber seyretmedikmi ? Ziya Hoca sampiyonluga herkesten cok daha fazla inanmis durumdaydi. Fakat geçen hafta futbolcular bunu beyinlerinden silmis durumda ciktilar maça.

Istifasi Trabzonsporumuzu iyiye götürmeyecektir.

Istifanin kabul edilmemesini istiyorum...

MahmutHSO
27.11.2004, 18:57
Yeni kan bazen iyidir.Nasil ki kendisi Sametin yerine gelmisti.

Insallah hayirlisi olur bizim için

Guests
27.11.2004, 19:00
BENCE EN iyisini yapti. zaten kendi agziyla söyledi faydali olacagimi düsünmüyorum diye. kafasinda zaten olayi bitirmis. bu dakikadan sonra kalsa nolurki.

kimse bosu bosuna üzüldüm hoca kalsin demesin. artik faydali olamayacagini biz biliyorduk. kendiside farketmis bunu.

delihamsi
EVet bunlarin hepsi gerçek.Bizi yillar sonra heyecanlandiran hoca gitti.Senol Günes gelmeli

Çebi
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =normal10siyah>
<DIV align=left></DIV>
<DIV align=left>27Kasim2004 18:32</DIV></TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>
<TABLE =ts cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=150 align=right>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=0 width=10 align=center bgColor=#000000>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff>http://www.ajansspor.com/resim/ziyadogan_mac.jpg</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
<DIV =lineStory align=left>Trabzon'da sok istifa !..</DIV>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>Fenerbahçe yenilgisinin ardindan Konyaspor ile berabere kalarak zirve yarisinda büyük yara alan Trabzonspor'da beklenmedik bir gelisme yasandi.. Teknik Direktör Ziya Dogan görevini birakti..</TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>www.ajansspor.com

CeSS
Üzüldüm.Yillar sonra bize "umut" veren tek hocaydi bana göre.Bu kadar basit olmamali hersey...smileys/smiley5.gif

bu sekilde düsünen tüm arkadaslari resmi sitede yönetime istifanin kabul edilmemesi yönünde msg göndermeye davet ediyorum.

GeZeGeN
27.11.2004, 19:01
yönetim istifayi kabul etmedi ya bu olmadi simdi gitmek istiyorsa niye zorla tutuyorlar Edited by: Mardinli_TS

Sevgi
27.11.2004, 19:02
Üzüldüm.Yillar sonra bize "umut" veren tek hocaydi bana göre.Bu kadar basit olmamali hersey...smileys/smiley5.gif

canimin içi Esracim yillar sonra yükselise geçmis kendine gelmis bir takimin basina geldi.Söyle bir bakarsak göreve geldiginden beri takima arti hiçbirsey kazandirmadi.Takimin büyüklügünü kavrayamadi o zaten kafasina gitmeyi koymustu hiç bir sekilde bize faydali olamazdi bu saatten sonra. sevindim gittigine Ziya Dogan ilk defa büyüklük gösterdi tebrik ediyorum kendisini smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Dün aksam gördük gs hakemler almis kucagina fb yide sansi , almis baslarini gidiyorlar bunlarin karsisinda bize güç lazim bu güç te z.d vede Atay Aktug degil

MahmutHSO
27.11.2004, 19:02
kabul etmemis mi yönetim?

Magnolia
27.11.2004, 19:04

bu sekilde düsünen tüm arkadaslari resmi sitede yönetime istifanin kabul edilmemesi yönünde msg göndermeye davet ediyorum.

Elimden ne gelirse yaparim arkadasim.96 yilindan beri ilk defa maçlara "yenecegiz" diye gittim.Bu umudu bana bu hoca verdi.Istifa etmesine çok üzüldüm.Resmi sitede de gereken tepkiyi veririm...

Senol Günes diyenlere de sadece 1996 yilini hatirlatirim o kadar! "Eskiye ragbet olsaydi , bit pazarina nur yagardi"!Edited by: Magnolia

GeZeGeN
27.11.2004, 19:05

hayir sezon sonuna kadar beraber calismak istediklerini acikladilar yarin belli olur artik hayirlisi olur insallah

Punisher-61
27.11.2004, 19:06

hayir sezon sonuna kadar beraber calismak istediklerini acikladilar yarin belli olur artik hayirlisi olur insallah

Sanki Yönetim sezon sonuna kadar o koltukta oturacak

Guests
27.11.2004, 19:06
ya 2 haftasina kadar istifa etsin diyenler simdi ne olduda birden fikir degstirdi. adam yararli olamiyacam diyor kalmasinin mantigini bilen varsa çiksin açiklasin ellerini öpüyüm. birakin bos muhabbetleri.

Guests
27.11.2004, 19:08
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan, artik Trabzonspor'a yararli olamayacagini düsündügünü belirterek, istifa edecegini açikladi.
Dogan, maçin ardindan gazetecilere yaptigi açiklamada, Konya'ya gelirken amaçlarinin 3 puan almak oldugunu, ancak bunu basaramadiklarini söyledi.
Ilk yarida kendilerinin iyi oynadigini, ikinci yarida ise Konyaspor'un Trabzonspor'dan daha iyi bir oyun ortaya koydugunu ifade eden Dogan, söyle dedi:
''1 yildir Trabzonspor'da görev yapiyorum. Artik bugünden itibaren Trabzonspor'a yararli olacagimi düsünmüyorum. Yönetim kurulu basta olmak üzere herkese tesekkür ediyorum.'' Bir gazetecinin ''istifa mi ediyorsunuz?'' sorusu üzerine Dogan, ''Evet istifa ediyorum'' cevabini verdi.

yeterlimi.

MahmutHSO
27.11.2004, 19:08
Yönetim kongreye kadar hepten dagilmak istemiyor.Istifayi kabul etmemekten baska çareleri yoktu

Sevgi
27.11.2004, 19:11

Elimden ne gelirse yaparim arkadasim.96 yilindan beri ilk defa maçlara "yenecegiz" diye gittim.Bu umudu bana bu hoca verdi.Istifa etmesine çok üzüldüm.Resmi sitede de gereken tepkiyi veririm...

Senol Günes diyenlere de sadece 1996 yilini hatirlatirim o kadar! "Eskiye ragbet olsaydi , bit pazarina nur yagardi"!

Senol Günes hiç bir zaman bit pazari muhabbeti edilecek kisi degildir.Bu takim için yillarca ter dökmüs , bu takimla büyük basarilar elde etmis bu takimin büyüklügünü bilen bu takima sevdali büyük bir hoca dir.96 da kaçan sampiyonluk ta Senol Günes e kadar aranacak çok suçlu var.O zamanda yönetim simdi ki gibiydi o serefsizlerin oyunlarina karsilik veremediler Sampiyonluk o yüzden gitti.

My
27.11.2004, 19:11
Valla ne diicemi ne yazicaami bilmiyorum. Çok ama çok kötü oldu. Anlamakta zorluk çektiim takimin ii günleride olucak kötü günleride. Ii günlerde hos güzelde kötü günler geldiinde bu kadar kolaymi pes edilir. Kötü sonuçlar geldi, belli bir baski olucak tabii. Ama buna gögüs germesi gerekirken bir kaç kötü sonuçtan sonra istifa etmesi, nerde kaldi hirsin hocam. Hane nerde gözümüzde büyüttüümüz Ziya Dogan smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifNe baskilar yiyen hocalar varda hala takimin basinda.! Merak ettiim tek sey acaba isitfasinin altinda baska gerekçelermi var.?!?!

Magnolia
27.11.2004, 19:13
Sevgicim hemen yanimda oturuyorsun pataklamiyim simdi seni ha.smileys/smiley36.gif

Hala gülebiliyorsak , ben herseyin düzelecegine inaniyorum.Lütfen arkadaslar gerilmeyelim.Kaos yaratmayalim.Hocamiz kalmali.Neden bu kadar karamsarsiniz anlamiyorum.Lütfen ya.

Taner Uykuçeken
27.11.2004, 19:13
YA beyler hop neler yazdiklarinizin farkindamisiniz siz isterseniz ziya hocayla ilgili açilan eski topicleri bir karistirinda hocaya ne methiyeler düzdügünüze bakin simdi kalkmis iyi oldu gitsin.........bide arkasindan kina yakin isterseniz ha kim ne derse desin ziya hoca sonuna kadar kalmaliydi tamam fener geyse gibi derbi maçlarini geçtik bu maçta adam naapsin siz önce elestirilmesi gereken yildizsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley7.giflarimiza bir bakin tabi görebilirseniz yine ayni konuya giricem ama sezon basinda hocanin istediklerimi yapildida simdi hoca elestirliyor ayip be biraz silkininde kendinize gelin daha mantikli düsünün ona göre hareket edin............................

Çebi
27.11.2004, 19:15
<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>

FANATIK

Ziya Dogan istifa etti </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Fenerbahçe yenilgisiyle liderin bes puan gerisine düsen Trabzonspor, Konyaspor deplasmanda berabere kalarak, zirve takibinde yara aldi. 36. dakikada Fatih Tekke ile öne geçen Bordo-Mavililer, Zafer Biryol'un 64'de attigi golle 1 puana razi oldu. Maçin ardindan Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan, artik Trabzonspor´a yararli olamayacagini düsündügünü belirterek, istifa edecegini açikladi. </TD></TR></T></TABLE>

Trabzonspor´a yararli olacagimi düsünmüyorum
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan, artik Trabzonspor´a yararli olamayacagini düsündügünü belirterek, istifa edecegini açikladi. Dogan, maçin ardindan gazetecilere yaptigi açiklamada, Konya´ya gelirken amaçlarinin 3 puan almak oldugunu, ancak bunu basaramadiklarini söyledi. Ilk yarida kendilerinin iyi oynadigini, ikinci yarida ise Konyaspor´un Trabzonspor´dan daha iyi bir oyun ortaya koydugunu ifade eden Dogan, söyle dedi: ´´1 yildir Trabzonspor´da görev yapiyorum. Artik bugünden itibaren Trabzonspor´a yararli olacagimi düsünmüyorum. Yönetim kurulu basta olmak üzere herkese tesekkür ediyorum.´´ Bir gazetecinin ´´istifa mi ediyorsunuz?´´ sorusu üzerine Dogan, ´´Evet istifa ediyorum´´ cevabini verdi.

-----------------------------------

"Trabzonspor´a yararli olacagimi düsünmüyorum" diyen Ziiya Hocadan bundan sonra biseyler beklemenin israr etmenin anlami yok...

Guests
27.11.2004, 19:18
96 yilini gösteren esra abla. yasin itibariyle benden daha çok bilgin olabilir. ama sende biliyorsun o sene sampiyonlugun fener maçinda degilde. fenerin maçini hatirlamiyorum amma elle gol attigi maçta bittigini. ayrica bende sana kiev maçini hatirlatirim.

Guests
27.11.2004, 19:19
ADAM YARARLI OLACAGIMI DÜSÜNMÜYORUM DEMIS. NIYE BOSUNA KONUSUYORSUNUZKI. YOKSA OKUDUGUNUZUMU ANLAMIYORSUNUZ...

BÜYÜK YAZDIM BELKI ANLASILIR.

cabri
27.11.2004, 19:24
gs maçindan sonra yazmistim, ziya dogan in yeni gelisen bu periyodda istifa edecegini. yalniz bu kadar çabuk olacagini pek tahmin etmemistim.

ancak ziya dogan gerçekten adam gibi adammis, gerçekleri çok net gördü helal olsun. takim ruhunu kaybetmis ve yapacak birsey yok zorlamanin da anlami yok.

yönetim kabul etmeyebilir ama artik ziya dogan dan bize fayda gelmez. keske öngörümde hakli çikmasaydim ama malesef hiç istemedigimiz gelismeler oluyor. kiev e elendigimiz maçtan beri söylüyorum top oynamadigimizi ama bazi arkadaslar saha sonuçlarina bakarak hep itiraz ettiler. demek ki "hatice" ye de bakmak gerekiyor çekirge her zaman siçramaz.....

sanirim ziya dogan gitsin senol günes gelsin lafini ilk dillendirenlerden biriyim, umarim senol günes tekrar gelir yüzümüzü güldürür, tabi ki asla bu kadro ile basari beklemiyorum. emrah, hasan, lee, gibi topa vurmayi bilmeyen dhane agustine gibi yedek bekleyecek yabancilarla olmaz bu is. 5 tane kalite adam alinirsa senol hoca gibi kariyerli bir hoca ile basari gelir Allah in izniyle.

Lapina
27.11.2004, 19:27
Istanbul medyasi rahattir artik.Bak gorun Ziya Hocamiz Besiktas in basina gececek ve iyi seyler yapacak.Adam gibi adam Ziya DOGAN seni unutmayacagiz.

EmrahYalçınalp
27.11.2004, 19:29
Trabzonspor'un ne oldugunu bilmeyeneler var aramizda herhalde. Yok bittik, yok çöktük... Hiç birsey olmaz! Sevabiyla günahiyla Ziya Hoca ile bir seyler yasadik iste. Hersey için çok tesekkür ediyorum kendi adima. Yillar sonra 'sampiyonluk' telahfuz etmek çok güzeldi. Dogrulari ve yanlislari oldu, Allah yolunu açik etsin. Kendisi Trabzonspor tarihinde 'hos bir seda' olarak kalacaktir...

Herseyin hayirlisi olsun tabi... Ama öncelikle Trabzonspor'un basindayken bejekeli, geseli, febeli, pendikli olmaktan gurur duydugunu söyleyecek birisi olmasin... Camiasinin baskanini kendini aklamak adina dahi olsa yalanlamayan bir adamin camiasina bagliligina saygi duyarim. Ama Trabzonspor'uma daha çok saygi duyarim. Buraya kadarmis...

Gönlüm 'Senol Hoca' diyor...

bahadiroglu
27.11.2004, 19:30
ziya doganin istifa etmesi trabzonsporun önünüg açacaktir.

benim anlayamadigim ziya dogan nasil istifa etmekten korkmadi?

konyadan korkan adam nasil istifa etti???smileys/smiley36.gif

60. dakikada yattarayi takimdan alan ziya,nin tek amaci maçi 1-0 önde kapatmakti.arkadaslarla maçi seyrediyorduk.ben dedim ki simdi yattarayi alacak maçtan.aldi.gol yedik dedim ki:mehmet yilmazi alacak maça. aldi.....

artik ezberledik korkak ziyanin hallerini.

hadi hayirlisi...

trabzonspora trabzonlu çalistirici yakisir.

SENOL GÜNES

İleli
27.11.2004, 19:35
Takimimiz ziya doganin bjkya gidecegi haberlerin cikmasindan sonra tokezlemeye basladi o gun bugun dogru durust futbol oynamiyorduk ondan onceki 5 haftadaki oynadigimiz maclar ortada...yillar sonra adam gibi bir teknik direktor bulmustuk onuda kaybettik, yillar sonra sampiyonluk yarisina soktu tessekur ediyoruz kendisine ama son bise daha soylemek istiyorum icimde kalmasin...ey ziya dogan kargalarin yuzunden bu takimi bu hallere sen getirdiysen allah senibildigi gibi yapsin!

TRABZONUM SEN COK YASA

bahadiroglu
27.11.2004, 19:40
önemli olan trabzonspordur

güle güle ziyasmileys/smiley18.gif

umraniye
27.11.2004, 19:40
aslanlarlar gibi senol hocamiz var

Emir BAYRAK
27.11.2004, 19:41
Gerçekten TRABZONSPOR'A faydali olmus benim gordugum (17 yasindayim) en faydali hoca sanirim ZIYA hocaydi..adam gibi adamdi...gerçekten gitmesi gereken varsa oda çulsuz baskandir..umarim kongreye kadar basimizda kalir devam etmesini isterim ama gidicekse basimiza..Haluk ulusoyve Senol Gunes devrinin gerceklesmesi gerekiyor diye dusunuyrum..üzüldüm..üzüldük..!!!!!!!!!!!!!

cabri
27.11.2004, 19:41
perhaps smileys/smiley32.gif+1Edited by: cabri

Magnolia
27.11.2004, 19:42
96 yilini gösteren esra abla. yasin itibariyle benden daha çok bilgin olabilir. ama sende biliyorsun o sene sampiyonlugun fener maçinda degilde. fenerin maçini hatirlamiyorum amma elle gol attigi maçta bittigini. ayrica bende sana kiev maçini hatirlatirim.

Özgür kardesim , eskileri açmak bize yarar getirmez...Senol Günes'te bende hos bir seda(!) olarak kaldi...
1996 yilina hiç dönmeyelim yoksa Senol Günes'çiler(!) zararli çikar...

umraniye
27.11.2004, 19:43
nerde parasiz baskan var trabzona gelir zaten

Emir BAYRAK
27.11.2004, 19:43
yönetimde gitmeli bence!!

Guests
27.11.2004, 19:44
abla su anda ondan baskada gelicek adam yok. tamam ben senolcu falan degilim ama baska hoca yok ortalikta.

MahmutHSO
27.11.2004, 19:44
ISTEMESE DE GIDERLER HERHALDE

My
27.11.2004, 19:45
Benim en kizdiim nokta o hirsli hoca, ben yilmam, ben Ziya DOgan' im diyen hoca nerde? Hep kandirildikmi? Yahu bu camia neler nelerle basa çikti, nelerle ugrasti. Büyük bir çogunluumuz hep destek çiktik hocaya, hep ona güvendik. Kötüde düsünsek, onu elestirsekte hep destekledik. Hirs bumu? Yilmamak bumu? Ziya DOgan bumu? Baskidan bu kadar kolay yildiysa ( ki elbette baski olcak kardesim, bu takim bu camia 20 yildir sampiyonlua hasret üstelik bu kadar adaletsizlikte cabasi! ) bu büyük camiaya, bunca zorluklara gögüs germis büyük bir camiaya bu saatten sonra bir yarargeleceini sanmiyorum http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Magnolia
27.11.2004, 19:46
Senol Günes'in gelecegini nereden biliyorsunuz...
Benim derdim takimin basina hoca bulunamayinca yardimci antrenörlerin eline kalmasi.Ne olur ondan sonra düsünün bakalim?Bir düzenimiz vardi.Hayirlisi olsun ne diyelim.Tartismakta yersiz...

umraniye
27.11.2004, 19:48
haluk ulusuy baskan senol güneste teknik driktör olsun baskan agaogluda olabilir

akrep61
27.11.2004, 19:48
iyi oldu ATAY AKTUGDA birakip gitsin artik parali birisi gelsin, kadro iyi uc 4 futbolcu daha aldikmi iyi de bir antrenor (SENOL GUNES) ikinci yari eseriz diye dusunuyorum, BUGUN TRABZONSPOR ICIN BIR SANSDIR,

ATAY AKTUGDA BIRAKIP GITSIN yoksa futbolcu alamiyacaz transfer doneminde...

Ziya dogana tesekkur eder bundan sonraki hayatinda basarilar dilerizzz

MahmutHSO
27.11.2004, 19:49
Ziya hoca yattara ayarlamasini bir türlü yapamadi.Ne zaman sokup ne zaman çikartmasi gerektigini bir türlü ayarlayamadi.

Sonunda kendi çikti.

Bu arada birisinin su gökdenizin kulagini iyi bir çekmesi lazim.Yattarayi bir türlü kabullanemedi.Yanlis anlasilmasin yattaraci degilim ama gökdeniz takim olmanin ne demek oldugunu unutmus.

akrep61
27.11.2004, 19:50
abi artik BEN BESIKTASLIYIM BEN FENERBAHCELIYIM diyen antrenorler almiyalim BEN TRABZONSPORLUYUM DIYEN ANTRENOR ALALIM

S E N O L GUNES!

ozgur
Burada senol hoca gelsin gibi bir muhabet yapmayacagim. Yalniz gelen hocanin bu takimin buyuklugunu artik anlamasi, bize bjknin tekliflerini gurur verici olarak nitelendirmemesi. Bizi siradan takim olarak gormemesi lazimdir.

Birde burada birileri senol hocayi bit pazariyla esitlemis bu tipleri yalnizca kiniyorum. Bu arkadaslar 1983de interle yaptigimiz maci yeniden izlesinler orada bir kaleci kafasi sarili halde 90dkyi tamamlamisti. Su gunlerde TS ruhundan bahsediliyorda, neyse burada senol hocayada hakaret yagdirmaya baslandiya yaziklar olsun. Dikkat edin elestiri demiyorum, hakaret,... Bit pazariymis

Neyse senol hoca bizim hayallerimizi gerceklestiren o namuslu mutevazi onbir anadolu cocugundan biri olarak bizim gonlumuzde yerini almistir. Bakiyorumda bu taraftar icin cok durust bir adam, degmez hocam sen hayallerimizde kal, bu hayat cok vefasiz.

İleli
Ben senol gunesten baska kimseyi gormiyorum

CeSS
27.11.2004, 19:51
Henüz istifanin kabul edilip edilmedigi belli bile degil. Senol Günesten baska hoca yok da ne demek ?

BDiler61
olay daha çok sicak daha iki hafta önceye kadar herkes takimi destekliyordu.herkes daha sakin düsünsün takim tam istikrari yakalamis gibi oldu çatlak sesler çikmaya basladi bazi arkadaslar yönetimde gitsin hoca da gitsin diyorlar kim gelecek peki bu saatte kesinlikle gelen gideni aratir

MahmutHSO
SONUNA KADAR KATILIYORUM

MahmutHSO
27.11.2004, 19:53
AKREP61 E KATILIYORUM

umraniye
SENOLDAN BASKASI YALANNNNNNNNNNNNN

akrep61
SEREFSIZ FENER 2-0 ONE GECTI bu takimlarla yarismamiz cok zor atay aktugla olacak is degil bu.... Bu LIGDE SEREFSIZLERIN COK OLDUGUNU BILEN HATTA KENDISIDE SEREFSIZ OLAN MEHMET ALI YILMAZ GELMELI BASA...!!!! BASKA KURTULUSUMUZ YOK

MahmutHSO
27.11.2004, 19:54
Hocamiz Trabzonsporlu olmali.Kesinlikle

CeSS
27.11.2004, 19:54
SEREFSIZ FENER 2-0 ONE GECTI bu takimlarla yarismamiz cok zor atay aktugla olacak is degil bu.... Bu LIGDE SEREFSIZLERIN COK OLDUGUNU BILEN HATTA KENDISIDE SEREFSIZ OLAN MEHMET ALI YILMAZ GELMELI BASA...!!!! BASKA KURTULUSUMUZ YOK

ayip ediyorsun smileys/smiley7.gif

MahmutHSO
27.11.2004, 19:55
Samet,Ziya,Riza,Sifo gitsinler hep beraber bjk yi çalistirsinlar.Akillari hep orda zaten

akrep61
27.11.2004, 19:56
CeSS ABI COK SINIRLIYIM FENERDE YENIYOR ne dedigimi bilmiyorum kusura bakma

Magnolia
27.11.2004, 19:59
Trabzon'lularin en büyük zaafi bu iste! En ufak bir yenilgide eskileri kurcalar,eskilerden medet umar ve eskilere küfrederiz!

Biraz "ileriye bakalim" diyecek yürekli yokmu bu sitede ? "Hayirlisi olsun,kim gelirse gelsin Trabzonspor'umuz basarili olsun" diyecek yok mu?

Hemen herkes bir aday buldu kendine.Biri Ahmet der,Biri Mehmet..."Trabzonspor nereye gidiyor,taraftarlar olarak biz ne yapmaliyiz " diyen yok...

Daha düne kadar "Adam gibi Adam Ziya Dogan" diyorduk.Simdi bir yenilgi bir beraberlik ile onun yerin dibine soktunuz.Nankörlük sizinki baska birsey degil...

Simdide istifa etti diye tebrik ediyorsunuz.Çok üzücü çok...

Biz taraftar olarak görevimizi yaptik mi ? Düsünelim...Edited by: Magnolia

akrep61
27.11.2004, 20:03
Magnolia dostum simdiye kadar hep ileriye hep ileri baktik da ne oldu? 20 gecti aradan sampiyon olabildikmi? birak hikayeyi lutfen

CeSS
27.11.2004, 20:04
Trabzon'lularin en büyük zaafi bu iste! En ufak bir yenilgide eskileri kurcalar,eskilerden medet umar ve eskilere küfrederiz!

Biraz "ileriye bakalim" diyecek yürekli yokmu bu sitede ? "Hayirlisi olsun,kim gelirse gelsin Trabzonspor'umuz basarili olsun" diyecek yok mu?

Hemen herkes bir aday buldu kendine.Biri Ahmet der,Biri Mehmet..."Trabzonspor nereye gidiyor,taraftarlar olarak biz ne yapmaliyiz " diyen yok...

Daha düne kadar "Adam gibi Adam Ziya Dogan" diyorduk.Simdi bir yenilgi bir beraberlik ile onun yerin dibine soktunuz.Nankörlük sizinki baska birsey degil...

Biz taraftar olarak görevimizi yaptik mi ? Düsünelim...

Yürekten katiliyorum smileys/smiley32.gif

Emir BAYRAK
kendisi soyledigine göre ve biz adam gibi adam dedigimize göre gitmesi hayirlisi..Yönetim gitmeli ya baydim valla transfer yok!! ne umutlarla geldiler...ulusoy diye sesimizi yükseltelim??

MahmutHSO
Arkadaslar her istifa yanlistir diyemeyiz.Bu hocalar için de yönetimler için de geçerlidir.

TURHAN
haluk ulusuy baskan senol güneste teknik driktör olsun baskan agaogluda olabilir

ulusoy;egitim sart!!!

MahmutHSO
27.11.2004, 20:06
Unutmayalim Haluk Ulusoy da gs li.Baskan ve hoca en fanatik Trabzonsporlu olmasi gerek

akrep61
27.11.2004, 20:07
Ziya dogan kesinlikle kendine yakisani yapti ve gitti Zaten her defasinda besiktasla anilmasi TRABZONSPORA cok zarari olmustur AYNEN SAMED AYBABA DONEMINDEKI GIBI, artik ne BJKLISI NE FBLISI NE DE GSLISI ARTIK TS LI ANTRENOR ISTIYORUZ...!

Magnolia
27.11.2004, 20:09
Magnolia dostum simdiye kadar hep ileriye hep ileri baktik da ne oldu? 20 gecti aradan sampiyon olabildikmi? birak hikayeyi lutfen

Peki arkadasim ileriye bakmayalim.Ben hikaye yaziyorum tabi burada...

My
27.11.2004, 20:12

Biz taraftar olarak görevimizi yaptik mi ? Düsünelim...

Yürekten katiliyorum smileys/smiley32.gif

Bende aynen katiliyorum. Felaket telallii yapmanin hiç birseye faydasi yok. Yanliz ayrildiimiz bir nokta ben Ziya Hoca' nin bu kadar kolay pes edebileceini hiç ama hiç düsünmemistim.

Guests
27.11.2004, 20:14
birbirimizi kirmadan yapalim yorumlarimizi. ayrica kimse çikip geseli baskandan falanda bahsetmesin.

Emir BAYRAK
TRABZONLU TEKNIK ADAM MI ISTIYOSUNUZ?SENOL GÜNES!!!BU YÖNETIMI ISTEMEM

akrep61
her sene SENEYE KESIN SAMPIYONUZ SENEYE KESIN SAMPIYONUZ diyip duruyoruz 20 YIL GECTI ARADAN... BOYLE KAC 20 YILLAR DAHA GECECEK ACABA, 22 yasindayim sampiyonluk goremedim ACABA GOREBILECEKMIYIM? ama seneye kesin sampiyonuz...!

BDiler61
en ufak bir sallanti bizi yikiyor buna izin vermememiz lazim

Çagman
27.11.2004, 20:15
Ziya Hoca kaLmaLI yonetim GitmeLi

CeSS
27.11.2004, 20:17
Ziya Hoca sampiyonluga futbolculardan daha cok inanmis durumdaydi. Karsilasmadaki ruhsuzlugu görünce yapacak bir sey kalmadigini anladi. ve verebilecegim bir sey yok artik dedi. pes ettigini düsünmüyorum.

Ayrica artik Trabzonlu hoca istiyoruz diyen arkadaslarada sunu söylemek istiyorum. Lütfen profosyonel düsünün, daum hem bjk yi hem feneri sampiyon yapti. daum fenerlimi bjk.limi ??

Gerci daha istifa kabul edilmedi. ama gelecek hocanin illada Trabzonlu olmasi sart degil. Ziya hoca gibi hirsli olsun yeter...

Kul
27.11.2004, 20:17
Ziya dogan kesinlikle kendine yakisani yapti ve gitti Zaten her defasinda besiktasla anilmasi TRABZONSPORA cok zarari olmustur AYNEN SAMED AYBABA DONEMINDEKI GIBI, artik ne BJKLISI NE FBLISI NE DE GSLISI ARTIK TS LI ANTRENOR ISTIYORUZ...!

Arsinli kardesim kirici olmiyalim... biz demiyoruz ki Trabzonlu antrenör almiyalim... Esra'nin(Magnolia) demek istedigi bize yillar sonra sampiyonluk tatdirabilecek bir hoca varken ona tam destek zamaniyken neden desteklemiyoruz... Hep Destek Sonuna Kadar Destek....

Çagman
27.11.2004, 20:18
Biz ArkadasLar ArasInda Konusuyorduk iste FEnerbahce Prag dan sOnra Çöker Gs iLk yarI TamamLaninca biter biz aLIr gideriz diyorduk ama umdugumuz Gibi oLmadI dusundugumuz gibidE cokende bitende biz oLduk.Fatih ve gokdenizde Gitmek isterse inanIn bu takim ifLah oLmaz arTIk BEN Buradan Fatih ve Gokdenize SesLeniyorum KaLsInLar SavassInLar bizi Mahcup etmesinLer biz HerZaman onLarIn ArkasIndayIz..Daimada oLacagIz.

Guests
27.11.2004, 20:18
TOMASI ISTEMEYIP ALI ERENI ISTEYEN ZIHNIYETLE BURAYA KADAR BENCE.

YusufÇebi
27.11.2004, 20:19
ZIYA KALSINYÖNETIM GITSIN...

akrep61
27.11.2004, 20:21
KONGREDE OY VERECEKLER LUTFEN IYI DUSUNUP OY VERIN...! ATAY AKTUG GENE SECILIRSE TRABZONSPOR GENE 1 2 YIL KAYBEDER, DUSUNUN TRABZONSPORDA EN BUYUK EKSIKLIK FUTBOLCU...! FUTBOLCUDA PARAYLA ALINIR..! TRABZONSPORDA PARASIZLIK DONEMI ARTIK BITMELIDIR...! FB GS BJK ILE YARISMAK ISTIYORSAK

YA MEHMET ALI YILMAZ YA DA HALUK ULUSOY BASKAN OLMALI yoksa 120 yil daha gecse SAMPIYON OLAMAYIZ...!

HERKESE IYI AKSAMLAR

Guests
27.11.2004, 20:23
o dedigin adamlari unut ondan sonra yorum yap

Çagman
27.11.2004, 20:25
Mehmet aLi YiLmaz a Karsiyuim Fatih Tekke iLe kisiseL ProbLemLeri var yanLIs hatirLamIyorsam Gecen Sene fatih O geLirse Giderim demisti Fatihi Hiç Kimseye Degismem Gokdenizide ayni sekiLdE Bu yuzden ben içimizden birinin oLmasini istiyorum..

akrep61
27.11.2004, 20:25
Yaw arkadaslar \

SAMPIYONLAR LIGI ON ELEMEDE ELENDIK, EUFADA DAHA 1. TURDA AVRUPAYA ELVEDA DEDIK EEE LIGE GELINCE ASSAGIYA DOGRU HIZLA GIDIYORUZ,

bana birisi ziya hocanin basarilarini anlatsin

EmrahYalçınalp
27.11.2004, 20:27
Lütfen profosyonel düsünün, daum hem bjk yi hem feneri sampiyon yapti. daum fenerlimi bjk.limi ??

Gerci daha istifa kabul edilmedi. ama gelecek hocanin illada Trabzonlu olmasi sart degil. Ziya hoca gibi hirsli olsun yeter...

Daum profesyonel, belirttigin gibi. Dolayisyla 'Besiktasli olmaktan gurur duyuyorum' diyemez. Hele kendisi teklif aldigini söyledikten sonra onu yalanlayan bir baskana da 'yaw nasil adamsin sen' derdi, emin ol...

Bu konu en hassas oldugum konu benim, o yüzden önemsiyorum. Yoksa ZD dogrulari yanlislarindan fazla olan bir adamdi teknik anlamda, yani bence. Ama kimse beni hocanin bu istifayi son 3-4 günde düsündügüne inandiramaz. Iki lafindan biri 'Türkiye'de teknik adamlar bir gün var bir gün yok' demekti... Ilginç!

akrep61
27.11.2004, 20:27
ÖzGüReisEsenLer o zaman baskan seni yapalim ha atay aktug ha sen farketmez bence

kadirsa_2000
27.11.2004, 20:29
Eveeet artik Pazartesi günü Trabzon'umun o mistik çarsisi Kemeralti'ndaki kinacilar bayram eder. Her ne kadar bu gidis biraz anlamsiz, ardi arkasininuzun oldugunu düsündügümve yakistiramadigim (Ziya Hoca'yi bugüne kadar hep savundum, dediklerimin hala arkasindayim ama bu gidis kendisiyle, hirsiyla çelisti sanki) bir gidis olsa da sonuçta gitti. Bu bir süreçti son buldu. Bu nedenle haydimuhattaplar kinaciya...

YusufÇebi
27.11.2004, 20:29
ZIYA hoca nin suçu ne bi futbolcu sakatlandiginda yerine oynayacak kimse yok...kimi aldik transferde ziya hoca nin istedigi erdinç tolga celallettin alindi onlar da simdi takimin bel kemigi...kisacasi ZIYA hoca bu isi biliyo taktigini bazilari sevmiyor olabilir ama trb yi buralara kadar getirende o...bence simdi baska hocalari düsünecegimize ona arka çikmaliyiz....ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGANsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Guests
27.11.2004, 20:30
yapalim bana uyar. nasi olsa trabzonsporluyuz.

Çagman
27.11.2004, 20:30
Akrep61 KArdesim NE diyorsun Sen ya!!!!

O Adam NE yapsIn Ne Verdik Ne istiyoruz yonetimin TransferLerine bakIn Kim geLmis ne is yapmIs YTek tarafLI dusunme.ELKEme Oncesi ziya hoca Transfer sart dedi Kimse Sesini cikarmadI KaLaLIm Samp:Ligine sonra Dedi KaLmadan aLsaydInya OyuncuLarI.Tek fatih Gokdeniz iLe oLmuiyor bu isLer onLaR KiLitLendimi takim bitiyor yapmayin gozunuzu seveyim O Zaman bana SoyLe ziya Hocadan iyi Kim geLir takimin basina??????????????????????smileys/smiley7.gif

Guests
27.11.2004, 20:31
transfer sart diyenlere tek sözüm var TOMAS BIZI 2 AY BEKLEDI ZIYA HOCA ISTEMEDI. buyurun.

akrep61
27.11.2004, 20:32
ÖzGüReisEsenLer dostum banada uyar valla sen atay aktug ozkan sumer birlesin TRABZONSPORUMUZU goklere cikarin

TheCrow
27.11.2004, 20:33
Ziya Hocanin bazi hatalari vardi,bunlar yüksek sesle söylenince hiç dikkate almadi,bu isi ben bilirim,benim yaptigim dogrudur dedi.Sonunda elestirilerin dogru oldugunu görünce de hata yaptigini anladi,bunlari düzeltmek yerine istifa etti.

Oysa "Benimhedeflerimi çogu insan hayal bile edemez" diyordu, "Ben yilmam,korkmam" diyordu ,zaten bize Magnolia'nin bahsettigi"ümit"i veren de bu söylemleriydi...Ama Nietzsche'nin dedigi gibi , "Ümit kötülüklerin en kötüsüdür,çünkü iskenceyi uzatir"...

Ama gel gör ki ümitsiz de yasanmiyor.Ziya Hoca'nin söylemleriyle yaptiklari bence uyusmuyordu.Hiç bir final maçini kazanamamasi kesinlikle "talih"le açiklanamaz.Talih,olasilik ve istatistigi bilmeyenlerin tesellisidir...Örnek:Bugünkü Konya maçinda fener olsa ve tipki bizim gibi oynasa,o frikikten golü atar,maçi alirdi...Ziya Hoca'ya tesekkür edip güle güle demek en iyisi...

Karamsar miyim?Kesinlikle degilim,hala iskencemi uzatmaya meyilliyim,ümitliyim,bu sezon sampiyon olabilecegimize inaniyorum...Bunun için de,ya yönetim degisecek ya da insani kanser eden "sokaga atacak paramiz yok" zihniyetini degistirecek.Yoksa elin yabancisi senin yabancini madara eder,elin baskani da senin baskaninin yaninda gevrek gevrek güler...

Türk teknik direktör istemiyorum,mümkün oldugu kadar uzaktan olsun,hiçbir futbolcumuzu da tanimasin,oynamayan yildizlari (bugünkü maç gibi) çikarmaktan korkmasin.Yattara'yi karsisina almaktan korkmadigi gibi,ismi lazim degil diger oyunculari da karsisina almaktan korkmasin mesela...

Edited by: TheCrow

Çagman
27.11.2004, 20:36
BEn Gidiyorum arkadasLar ArtIk bu Konu8nun TarttIsiLmasInI Sacma buLuyorum oLan oLmus geLecege bakmaLIYIz ama insan hayatinda hep KeskeLEr vardI insaLLah Trabzonspor CamiasInIn keskesi ZIYA DOGAN OLMAZ bunu Umud ediyorum.Ziya HocayI Turkey DisInda Buyuk TakimLarda Gormek istiyoruim bundan sonra .

My
27.11.2004, 20:36
ÖzGüReisEsenLer o zaman baskan seni yapalim ha atay aktug ha sen farketmez bence

Valla Özgür bile M.A.Yilmaz' dan daha ii baskanlik yapar akrep. Yahu inanilmaz bisii, ya bunlari buraya yazanlarin yayaslari çok ufak o dönemleri hatirlamiyor yada M.A.Yilmaz o dönemde az bile yapmis bize. Bize müstahaktir o zaman...

akrep61
27.11.2004, 20:39
Golge_Oyunu ne yapmis dostum anlatda ogrenelim TRABZONSPORUN ONURSAL BASKANI TRABZONSPORUN ANTREMAN YAPTIGI YERIN TESISLERIN ADINI TASIYAN adam ne yapmis anlat da dinliyelim ogrenelim.

akrep61
27.11.2004, 20:41
serefsiz fener 2-0 onde aldi basini gidiyor bu senede fener sampiyon.. seneye insallah sampiyonuz

Kul
27.11.2004, 20:42
Adam 15 yil baskanlik yapti sadece 1 sampiyonluk o da firtina zamanina rast gelmis... O adami baskanliga getirmek 2 yil daha geri gitmemize neden olur... Haluk Ulusoy'a gelince konusmaya gerek yok Gayse'li Onu Trabzon'a sokmak bile caiz deil... Simdi destek zamani Haydi Trabzon göster büyüklügünü....

akrep61
kirdigim birileri varsa ozur dilerim

HERKESE IYI AKSAMLAR...

Guests
Golge_Oyunu ne yapmis dostum anlatda ogrenelim TRABZONSPORUN ONURSAL BASKANI TRABZONSPORUN ANTREMAN YAPTIGI YERIN TESISLERIN ADINI TASIYAN adam ne yapmis anlat da dinliyelim ogrenelim.

o tesise adini belki o verdi ama parasini ali sen verdi.

Guests
27.11.2004, 20:43
simdi konusturmayin beni bütün kirli çamasirlari dökmüyüm ortaya

Kul
27.11.2004, 20:44
Akrep kardes yazilarinin basinda bjk fb gs li teknik adam istemiyoruz diyordun... Ama simdi febe li M.A.Y'i ve Gayse'li Haluk ulusoy'u baskan yapalim diyosun. sence bir çeliski yok mu...smileys/smiley2.gif

YusufÇebi
27.11.2004, 20:45
akrep61 alinma ama sen türkiyede olmadigin için bazi seyleri bilmiyosun...adam trabzonsporu kullanarak bu duruma geldi.......anlayan ansar anlamayanlarda senin gibi hadi mehmet ali yilmaz i baskan yapalim der....zihniyet bu trabzon un açilisinda taraftar cem uzan baskan trabzonsampiyon die bagirmisti sen tek degilsin yani akrep senin zihniyetinde çok kisi varsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Guests
27.11.2004, 20:47
hakkimiza en hayirlisi neyse o olsunsmileys/smiley36.gif

UmutBaykan
27.11.2004, 20:53
Ziya hoca istifa edemez...smileys/smiley19.gif

TURHAN
27.11.2004, 20:58

sen baskanligin ne demek oldugunu ögrende gel kardesim, senin parali baskanlarin küçük takimlarda borulari öter.Para verirler taraftar satin alirlar, para verirler oyuncu alirlar.giderlerkende kafalarinin tasi atarsa temlik koydurup alirlar butun verdiklerini.Arkadasin hiç vi&lt;yondan, ileriyi gorüsten bahsetmiyorsun.Baskan dedigin amaçlari olmali, plani programi olmali, trabzon a.s. yi nasil karli hale getirilebilecegini bilmeli taraftara anlatmali.adminlerden ozur dileyerek buyuk yazacagim

ULUSOY VE YILMAZ , RANT YIYICILERI, SEN ISE BILGISIZ CAHILSIN

EGITIM SART

DeAgLeMaNyAq
27.11.2004, 21:00
Ziya Dogan'in istifa etmesinin en önemli sebebi maalesef ki Fatih ve Gökdeniz'dir. Ikiside son 3-4 maç öncesinde kadar bu takimi sirtlayan isimlerdi fakat onlarin düsen performansindansonra herkes Ziya Hoca'ya yüklendi. Aslinda haklilarda Ziya Hoca takim oyunu yerine oyuncuya dayali bir takim oyunu oynatti. Yanlis anlamayin ama GS'nin UEFA sampiyonu oldugu yila bakin sürekli oyuncular degisiyordu fakat skorlar degismiyordu herkes takima ayak uydurabiliyordu. Bizde ise maalesef böyle bir sey söz konusu degil. Zaten kisitli kadromuz var yönetimde sözünü tutmadi. Öyleyse vurun Ziya hocaya mi diyelim. Kendisi dogru olani yapmistir ileriki yasaminda basarilar dilerim. Senol Hoca'nin Trabzon'a gelmek isteyecegini sanmiyorum... Edited by: DeAgLeMaNyAq

TRABZONLU_TS
27.11.2004, 21:04
gidenin pesinden aglanmaz.. biz demek bosuna demisiz ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN.... gitsin bundan sonra kalirsa kendini inkar etmis olurr sadece.. SEnol hocam GELSIN ONDAN BASKASI OLMAZ:yardimcisida orhan hami ikilisii bak nasil oluyor takimm..

ersinsezgin
27.11.2004, 21:05
trabzonspor umuz tek ziya doganamibagli arkadaslar adm gümüshaneliydi hirsliydioydu buydu bize yakingeldi amatrabzon bin tane ziya dogan çikarirhocanin bjk olayindan sonra sogumayan bir kisivarmi acaba sametgittiginde herkes trabzon gitti bitti diodu ama samet i hiçaradikmi yokkk.ben bu saatten sonra kesin yabanci diorum baskansa önemli degil camia birlik olsun yeter

EmrahYalçınalp
27.11.2004, 21:07
gidenin pesinden aglanmaz.. biz demek bosuna demisiz ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN.... gitsin bundan sonra kalirsa kendini inkar etmis olurr sadece.. SEnol hocam GELSIN ONDAN BASKASI OLMAZ:yardimcisida orhan hami ikilisii bak nasil oluyor takimm..

Hami abi Senol Hocayla çalis(a)maz...Edited by: perhaps

Guests
27.11.2004, 21:08
ziyan doganin istifa etmesinin nedeni basinin dikine gitmesidir. anlastigimiz halde tomasi(2 ay bekldik)el sakayi istemeyen. ali ereni batistayi isteyen.kurdugu kadroda büyük yanlisliklar yapan. bence istifa etmesi çok dogal. ha basarisi yokmu var. ama trabzonsporunun hocasiysan basarili olmak zorundasin zaten. ha digerleri olamadi ziya hoca oldu. tesekkür ederiz yolu açik olsun. fazlada uzatmaya gerek yok.

bravets61
27.11.2004, 21:13
Ne hoca ne yönetim ne de baska birsey arkadaslar bu takima her zaman dile getirdigimiz gibi topu orta sahada tutacak oyunu okuyacak etkili bi 10 numara ve iyi bir dmc lazim bunlar olmadan gökdeniz ,fatih yattara vs kendi çaplarinda iyi isler yapan oyuncular ama bir yere kadar etkili oluyorlar.Artik takimlar sifremizi çözdü veya büyü bozuldu baska kelimelerle ifade edemiyorum.Haksizsam elestirilere açigim...

zafer6161
27.11.2004, 21:19
BIZI BIRAKMA ZIYAAAA SENI OKADAR COK SEVDIMKI SENIN IÇIN PANKART BILE YAPTIRDIM BIZI BIRAKMA ZIYA SANA LAZ ZIYA ISMINI TAKANDA BENDIM KIEV MACINDA CILGINLARDA LAZZIYA POSTERI HATIRLAYAN VARMI BIZI BIRAKMA ZIYA

mkmsas
27.11.2004, 21:25
Ben bu olanlara hiç bir anlam veremiyorum açikçasi.Sezona sampiyonluk parolasiyla iyi bir baslangic yapan bir takim vardi sene basinda.Sonra ne olduysa takim kotu gitmeye basladi ki bu beklenen birseydi.Sezonu erken ve iyi form tutan takimlar genelde belli bir zaman diliminde düsüse geçer.Biz su an bunu yasiyoruz bence.Bu zamanlar hem taraftarin hem futbolcularin hemde yonetimin hic moral bozmadan birbirine kenetlenmesi lasim.Basari ancak bu sekilde gelir.En ufak bir basarisizlikta herkes bir umudunu yitirirse iste o zaman sampiyonluk bir 10 yil daha hayal olur.Ama görüyorumki çogunluk umudunu kaybetmis.Bence Ziya Hocanin istifasinin arkasinda baska seyler var.Biz onu inatçi hirsli kisiligiyle tanidik.Bir maglubiyet bir beraberlikle pes edecek adam degil o.Bence istifasinin arkasinda baska seyler var.Kesinlikle bu konunun Üstüne gidilmeli ve Ziya hocanin arkasinda durlmasi yoksa daha kotu gunler bizi bekliyor bana gore.

saygilar....

TRABZONLU_TS
27.11.2004, 21:28
GIDENIN PESINE AGLAMAYINN GELECEGE BAKIN USAKLAR: BU TAKIM COK ZIYALAR GORDUU. HOCA DEDIGIN BUYUK KULUP SORUMLULUGUNU KALDIRABILECEK. KIMSE ÜZÜLMESIN. SENOL HOCA HAMI ORHAN GERISII YALANN................

Guests
27.11.2004, 21:28
Yenikayit olup yorum yapan bissürü kisi görüyorum.Kimse üstüne alinmasin ama bu kaostan yararlanip bu gelismelerden faydalanmak istiyenler olabilir dikkat edelim arkadaslar

corleone
27.11.2004, 21:30
istifa etmesinin sebebi sadece kendisidir taktiksel hatalaridir yanlis oyuncu seçimleridir büyük ve final maçlarini kaldiramayisidir kendisi de iddiasi kalmadigi zaman gidecegini söylemisti demekki iddiasi kalmamis büyük oynamayacak büyükleri yenemiyecek büyük maçlari kazanamayacak adamin da büyük TRABZONSPOR'da isi olamaz...

zafer6161
27.11.2004, 21:31
BENCE ZIYA HOCA BILIYORKI SAMPIYONLUK ELDEN GITTI ONUNDA HEDEFI SAMPIYONLUKTU ORTADA HEDEF KALMADI ZIYA HOCA YAPAMADIGI SEYDE DEVAM ETMEZ ONUN MALATYADA HEDEFTEN SAPINCA HEDEFSIZ KALINCA BIR ANDA ISTIFA ETMISTI

Özkan Erdem
27.11.2004, 21:32
Bugün o kadar hataliydi ki.. Hasan Üçüncü'yü 90 dk oynatmakta hataliydi, adem'i almakta hataliydi, yattara'yi almakta hataliydi, Lee'yi oyuna sokmakta hataliydi... En büyük hatasi da bas koydugu yolda bizi birakmasiydi.. Eger istifasi kabul edilirse kariyerinde basarilar ziya hoca..

Takimin basina Fatih Terim ve ya Senol Günes getirilecegine dair haberler duymustum fener maçindan sonra, hayirlisi.. Bakalim neler olacak..

zafer6161
27.11.2004, 21:44
<TABLE =ts cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=150 align=right>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=0 width=10 align=center bgColor=#000000>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff>http://www.ajansspor.com/resim/atayaktug001.jpg</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
<DIV =lineStory align=left>Yönetim Dogan'la devam diyor..</DIV>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>Trabzonspor'da Konyaspor beraberligi sonrasi istifa eden Teknik Direktör Ziya Dogan'nin kararinin acele verilmis bir karar oldugunu ve kendisinden istifa etmemesini istedigini söyleyen baskan Atay Aktug, Dogan'in kendilerinden 2 gün süre istedigini kaydetti..</TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD>
<DIV align=center>
var nt=String(Math.random()).substr(2,10);document.wri te ('<scr' + 'ipt = src=http://reklam2.ajansspor.com/abm.asp?z=17&nt=' + nt+ '><\/scri' + 'pt>');

< = src="http://reklam2.ajansspor.com/abm.asp?z=17&amp;nt=8538774849">
http://reklam3.ajansspor.com/banners/YESILKART_FIRSAT.GIF (http://reklam3.ajansspor.com/abmc.asp?b=24&amp;z=17) </DIV></TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD></TD></TR>
<TR>
<TD>Aktug, yaptigi açiklamada, Konyaspor maçi sonrasi istifa eden Ziya Dogan'in ani bir karar verdigini ifade ederek, ''Karar bence üzüntü ile acelece verilmis bir karar'' dedi.

Ziya Dogan'in çok basarili bir teknik direktör oldugunu vurgulayan Dogan, ''Kendisiyle konustum, istifa etmemesini söyledim. Kararini geri almasini talep ettik'' diye konustu.

Aktug, Ziya Dogan'in kendilerinden bir iki gün süre istedigini de vurgulayarak, sunlari kaydetti:
''Yönetim Kurulu'ndan birçok arkadas maçi seyretmek için Konya'ya gelmisti. Kendi aramizda bir degerlendirme yaptik. Ayrica yarin Trabzon'da da diger arkadaslarla degerlendirme toplantisi yapacagiz. Ziya Dogan'in bu ani karari hepimizi çok sasirtti</TD></TR></T></TABLE>

olimpus
27.11.2004, 21:46
TRABZONSPOR'umuza hayirli olur insallah...

Ziya hocanin I.Ege konusunda israri ve futbolcularin karsi tavri bu sonun baslangicini hazirladigigörüsündeyim. Dikkat edilir ise, Ziya hocaya bjkl den teklif geldigi hafta itibari ile takim artik göze hos gelen bir futbol oynamiyordu. Simdi burada sorulmasi gereken soru su benim açimdan:

- Ziya hoca elindeki I.Ege kozunu istedigi gibi kullanarak bu sonu mu hazirlamayi amaçlamisti?

Futbolcularin israr ile biz I.Ege ile ayni takimda oynamak istemiyoruz demeçlerine karsin affedilmesi için yönetime sürekli baski yapan Ziya hoca bunu basardi.Lakinbasardigi I.Ege'yi kazanmak mi, yoksa takimdaki birliktelige vurdugu baltamiydi ? Ewt TRABZONSPOR'umuzun maddi kaynaklari kisitli, alabilecegi futbolcular belki hocanin ilk istedikleri degil. Ama bu takima geldiginde de ayni futbolcular yok muydu?

Çok israr ile istedigi Thije kaç maçta 90 dk sahada yer verdi? Takima kaç maç kazandiracak bireysel beceride bulundu?

Bence suçu yönetim kadar kendisinde de aramasi gerekiyor hocanin... Ezikbahçe maçinda, eziklerin defansi uzun adamlardan ve bizim forvet kisa adamlardan olustugu halde sürekli kanatlardan hava toplari ile gol arayisina giristi. Ben bu kadar bariz bir hata yapacak kadar basit bir Hoca olduguna inanmiyorum Ziya hocanin.

Adam gibi adam Ziya Dogan !!! istedigin bjk ye gitmek idi ise takimin birlikteligini bozmadan bunu yapabilirdin hocam. takimin özgüvenini yikmaya hakkin varmiydi? Kendine olan inancini kaybetmis olabilirsin çok normal, ama bunca taraftarin Takimina olan inancini yikmaya ne hakkin vardi?

TRABZONSPOR su anki kadrosu ile kendisine özgüveni olan ve bunu futbolculara asilayabilecek bir hoca ile çok çabuk toparlanacak ve bence yine gerçek yeri olan zirveye yerlesecektir...

TaraftarinTRABZONSPOR'a güveninikaybetmesindense,hocanin degismesi yeglerim...

Edited by: olimpus

ozcilingir
27.11.2004, 21:56
Arkadaslar , bu yaziZIYA'vnin KONYA'DAN AYayrilisi sonrasi yapilmisti.Ve bir KONYA maçi oynadik Yorumlari size birakiyorum.

Saygilarimla

"ZIYA DOGAN DENGESIZDI"

<?:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /></v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape></v:image><?:namespace prefix = w ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:word" /><w:wrap ="square"></w:wrap></v:shape>Konyaspor Kulübü Baskani Mehmet Köseoglu, ''Ziya Dogan bize (yorgani biraz uzatalim) dedi, uzatamayinca da ayrildik'' diye konustu.

Köseoglu, kulüp binasinda düzenledigi basin toplantisinda, 2 gün önce yollarini ayirmak zorunda kaldiklari Ziya Dogan ile ilgili konusmama karari verdiklerini, ancak Dogan'in yaptigi açiklamalar nedeniyle basin toplantisi düzenledigini kaydetti.

Özkara'nin istifasinin ardindan Ziya Dogan ile masaya oturduklarini ve anlasmaya vardiklarini ifade eden Köseoglu, sunlari söyledi:

''Bu anlasmadan sonra 3 kez (ben gidiyorum) deyip, kulübe geri döndü. Antalya'daki kamp süresi içinde Ismet'i (sistemime uymuyorsun) deyip gönderen sonra geri alinmasini isteyen ve tekrar kovup, yönetime Ismet'i (alin) diyen Dogan, son olarak kaptan Ogün'ü takimdan koparmak istedi. Ogün'e (ben seni düsünmüyorum, yedek kalmayi kabul eder misin?) demis.''

Dogan'in ücretsiz kamp yaptiklari oteli sevmedigini ve yerine baska otel istedigini belirten Köseoglu, ''Baska bir otelin bize 50 milyar liraya mal olacagini söyledim. (Ayagimizi yorganimiza göre uzatmaliyiz) dedim. O da bize (yorgani biraz uzatalim) dedi, uzatamayinca da ayrildik'' diye konustu.

Köseoglu, Dogan'in takimdan 3 futbolcu gönderip, 7 futbolcu daha alinmasini istedigini, hatta kendilerinden habersiz Belçika'dan futbolcu getirttigini vurgulayarak, yönetim olarak takimin iskeletini kesinlikle bozmayi düsünmediklerini bildirdi.

Konyaspor'un yeniden kurulmasi gereken kötü bir takim olmadigini ifade eden Köseoglu, ''Dogan, dengesiz davranislarda bulunuyordu. Kopmasaydik ilerde daha büyük huzursuzluk yasabilirdik. Su anda takim içinde bir sorun kalmadi. Yolumuza devam ediyoruz'' dedi.

Sefaenes
27.11.2004, 22:17
ayrilmasina üzüldüm ama ne yapalim herkez gidicidir ama trabzon herzaman olacaktir eger ayrilirsa kendisine baska takimlarda basarilar dilerim yanalin yerine bari gecsede yanaldan en azindan bizi kurtarir neyze burda basta yönetim lig basinda hata yapti ama neyze olanlar olur

PeeLyN
27.11.2004, 22:18
Ziya Hocanin bazi hatalari vardi,bunlar yüksek sesle söylenince hiç dikkate almadi,bu isi ben bilirim,benim yaptigim dogrudur dedi.Sonunda elestirilerin dogru oldugunu görünce de hata yaptigini anladi,bunlari düzeltmek yerine istifa etti.

Oysa "Benimhedeflerimi çogu insan hayal bile edemez" diyordu, "Ben yilmam,korkmam" diyordu ,zaten bize Magnolia'nin bahsettigi"ümit"i veren de bu söylemleriydi...Ama Nietzsche'nin dedigi gibi , "Ümit kötülüklerin en kötüsüdür,çünkü iskenceyi uzatir"...

Ama gel gör ki ümitsiz de yasanmiyor.Ziya Hoca'nin söylemleriyle yaptiklari bence uyusmuyordu.Hiç bir final maçini kazanamamasi kesinlikle "talih"le açiklanamaz.Talih,olasilik ve istatistigi bilmeyenlerin tesellisidir...Örnek:Bugünkü Konya maçinda fener olsa ve tipki bizim gibi oynasa,o frikikten golü atar,maçi alirdi...Ziya Hoca'ya tesekkür edip güle güle demek en iyisi...

Karamsar miyim?Kesinlikle degilim,hala iskencemi uzatmaya meyilliyim,ümitliyim,bu sezon sampiyon olabilecegimize inaniyorum...Bunun için de,ya yönetim degisecek ya da insani kanser eden "sokaga atacak paramiz yok" zihniyetini degistirecek.Yoksa elin yabancisi senin yabancini madara eder,elin baskani da senin baskaninin yaninda gevrek gevrek güler...

Türk teknik direktör istemiyorum,mümkün oldugu kadar uzaktan olsun,hiçbir futbolcumuzu da tanimasin,oynamayan yildizlari (bugünkü maç gibi) çikarmaktan korkmasin.Yattara'yi karsisina almaktan korkmadigi gibi,ismi lazim degil diger oyunculari da karsisina almaktan korkmasin mesela...

Okudugum yorumlar içinde en objektif olanlarindan biriydi. Bu sebeple yazacaklarimin üzerinde kalsin istedim..

Herkes bir hikaye yazmis kendince. Kimi sampiyonluk ancak ve ancak su veya bu isimlerle gelecek demis, kimi tek bir kimseye yüklemis suçu, kimi yönetimi kinamis.

Ziya Dogan "cesaret" kelimesini eminim binlerce kez bagirmisti soyunma odasinda. Eminim Trabzon sokaklarinda ona bir çay ismarlamak isteyen esnafa "sabir" demisti yüzlerce kez..ve eminim kendi kendine milyonlarca kez "inaniyorum" demisti.

Sabredemeyisimizi kinamiyorum, yirmi yildir bekleyen bir taraftar sabir kelimesini bir kalemde silip atabilir sözcükler arasindan. Fakat bizler bununla da kalmadik umutlarimizi yeserten kisiyi karaladik bugün. Yanlis olan "bizden" kimseleri istemek belki de çünkü Trabzonspor kendinden olmayan kimse için mutluluk vermez, keyif vermez..

Emorfo
27.11.2004, 22:20
Toplum olarak takim olarak degerlerimizi ne çabuk tüketiyoruz.

Ziya Dogan'a bu kadar yüklenenleri anlamakta zorluk çekiyorum. Hocamiz elindeki kadroyu en iyi sekilde kullanmaya çalisiyordu. Artik lige kolay takim yok. Yönetim buna göre transfer yapmaliydi borçsuz kulüp hikayeleri ile milleti uyuttular. Kulübün borçsuz olmasi önemli degil önemli olan borcunu döndürebilmesidir. Ticari hayatta da herkes borçludur ve önemli olan parayi dolastirabilmektir. Su takima 3 tane adam gibi futbolcu almadilar kabak Ziya Dogan'in basina patladi. Üstüne çok gidildi. Adam ne yapsin çikip kendisi mi oynasin. Kadrodaki furbolcularin durumunu en iyi bilen kendisidir. Taraftar olarak bizler isimleri takilip kaliriz sunu niye oiynatmadi, sunu neden oyuna ladi vs vs.

Böyle bir istifa beklemiyordum ve çok kötü oldu.. Sasirtti beni. Bildigim Ziya Hoca kolay kolay kararindan dönmez. Simdiden yeni teknik direktör arayislarina girilmeli ki zaten açiklamasinda Trabzonspor'a yararli olamayacagini söylemis güvenini heycanini tüketmis. Herkesin aklina ilk gelen isim Senol Günes...

Ziya Dogan güme gitmistir. Transfer yapmayan yönetim sezon basinda açik ara sampiyon oluruz diyerek bol bol manset oldular. Istifa etmesi gerekn biri ya da birileri varsa o da yönetimdir. Bu satten sonra önümüze bakmak zorundayiz. Camianin kabul edecegi bir isim takimin basina getirilmeli Aralik'ta güçlü bir yönetimle yolumuza devam etmeliyiz. Daha henüz bitmis bir sey yok...

Aniketus
27.11.2004, 22:31
Yenikayit olup yorum yapan bissürü kisi görüyorum.Kimse üstüne alinmasin ama bu kaostan yararlanip bu gelismelerden faydalanmak istiyenler olabilir dikkat edelim arkadaslar

isabetli bir tespit. benim de gözümden kaçmadi.. özellikle galatasarayli ULUSOYSUZ'un adini baskan olarak sayiklayan zevzekleri dikkatle ve ilgiyle izliyorum...

it soyu, puslu havayi severmis derler. dogrudur... senelerce kapisinda yalakalik yapip, bir türlüyamanamadigi galatasaray camiasindan ümidini kesince, simdi tepeden inme parasütle TRABZONSPOR kulübünün tepesine çöreklenebilecegini hayal edenler, ve bu amaçla bu foruma adamlarini salip nabiz yoklayanlar, bence sadece bos hayaller kuruyorlar...

OmeR.
27.11.2004, 22:55
Üst üste iki maçta puan kaybedip, takimini yüz üstü birakacak adam degil Ziya DOGAN.

Malatya'dan ayrilmasinin sebebi hedefini kaybetmesinden sonra olan bir olay degildir. Maç sonrasinda tanistigi bir Malatya Fanatiginin gariban durumunu görür, ona cebinden ev alir. Bunu ögrenen Malatya Mafyasi pastadan kendisine de pay ister. Hoca bunu yönetime bildirir " Ya bunlari susturun, ya da ben giderim" der. Yönetim bunlari susturamayinca baskilara dayanamayan hoca Malatya 'dan ayrilmak zorunda kalir.

Ama burada durum çok farkli, hoca sanki Besiktas olayindan sonra ayrilmak için kendine mazeret ariyor gibi...

Takimin basinda iken ayrilmasinin etik olmayacagini yönetim israrla beyan edince ayrilmak için sanki firsat kolluyordu hoca...

Trabzon'da herkesin sevgisini kazAnmis "Adam gibi Adam Ziya DOGAN" A, hirsi ve kazanmaktan baska birsey düsünmeyen bir adama bu kadar kolay ayrilmayi düsünmek yakismadi. Iki hafta sonra besiktas'a gittiginde de ayni seyi yapabilecekmi acaba?...

#10 Fietra
27.11.2004, 23:13
Daha gidip gitmeyecegi net degil 2 gün sonra netlesecek.

Punisher-61
27.11.2004, 23:14
Bu yazdiklarimi unutmayin

Ziya Dogan Takimi bilerek böyle yapti cünkü BESIKTASA gidecek...

#10 Fietra
27.11.2004, 23:16
Ziya Hocanin yerinde olsam senin için suç duyurusunda bulunurdum Punisher-61

ts_fan
27.11.2004, 23:27

yeter artik be kardesim, dedigin gibi bile olsa (ki ben buna kesinlikle inanmiyorum---takimi bilerek bu hale getirdigi kismina) bunu yazmayalim...kendimize ettigimizi kimse bize edemiyor...ayiptir, yaziktir ve degünahtir...

..::uniQue::..
27.11.2004, 23:29
... trabzon yillar sonra gercek bir hoca bulmustu ama bizim cok bilmis taraftarimiz onu da sonunda yollamayi basardi.Neysa yarin gokdenizle fatihi de satar artik ikinci likle bursayla oynariz helal olsun size birde iyi oldu diyenler war olmaz böyle birsey.en son hanqi sezon trabzon ikinci oldu sampiyonluk icin bu kadar iddaliydi. nasil iki qünde adamin koca bir sezonunu siliyorsunuz görmemezlikten geliyorsuz. Artik ikinci ligin kapisi aralandi hepinize hayirli olsun.Aferin hepinize smileys/smiley32.gif

OmeR.
27.11.2004, 23:30
Bilerek yaptigini düsünmüyorum bende...

Ama Hocanin kafasi epeydir çok karisik bu gerçek...

#10 Fietra
27.11.2004, 23:30

yeter artik be kardesim, dedigin gibi bile olsa (ki ben buna kesinlikle inanmiyorum---takimi bilerek bu hale getirdigi kismina) bunu yazmayalim...kendimize ettigimizi kimse bize edemiyor...ayiptir, yaziktir ve degünahtir...

Ya bi taraftar düsününki kendi takimina zarar versin...

Olayi büyütmeyin ya niye büyütüyorsunuz.

"Kimse Trabzonspor'dan Büyük Degildir!Ziya Gider,Gökdeniz Gider,Atay Gider...TRABZONSPOR Gitmez!"

OmeR.
27.11.2004, 23:37
Aslinda böyle düsünüyoruz ama, Hocanin su siralar birde güven tazelemek istemesi ve bu yüzden istifa ediyorum demesi normal. Her ne olursa olsun Ziya DOGAN herkesi uykudan uyandirmis ve bir heyecan katmistir.

Berat
27.11.2004, 23:45
PUNISHER!!!!!! mantikli düsün biraz!! bu adam,malatyayi çalistiriyoken röportajda en büyük hedefiniz ne demisler di,,bir anadolu takimini sampiyon yapmak demisti,,diger bjk liler gibi bjk nin basina geçmek dememisti...Ziya dogan gibi adami asla bulamayiz,,insallah vazgeçer kararindan,,

Ziya Hocanin gitmesine sevinenlere de diyorum ki "YAZIKLAR OLSUNé bence hocamiz kalmali,,baskanimiz da,,ama yönetimde büyük bi revizyon oilmali,,çok saglam bi yönetim kurulu olusturmaliyiz..

OmeR.
27.11.2004, 23:52
Arkadaslar bir çogu Hocanin gitmesine sevinmiyor.Ama pes pese gelen olaylar bakinca kalmasindan çok gitmesi daha faydali olacak. Ziya Hoca takima taraftara çok sey kazandirdi, heyecan getirdi, ama kendi heyecanini yitirmeye baslayinca kime ne faydasi olacak

horizon
28.11.2004, 00:00
"Büyük takim olmak ya da olamamak sendromu"

Öncelikle yazdiklarimi yukaridaki baslik ile yeni bir konu olarak açabilecek olan varsa bunu yapmasini rica ediyorum, çünkü ben yeni bir konu açabilme yetkisine sahip bir üye degilim. Yazacaklariminda bu konu basligi altinda bulunmasi uygun degil. Yeni bir konu basligi altinda tartisilmasi daha dogru olur.
Yazdiklarima cevap yazacak arkadaslarimin nedenleriyle beraber açik cevaplar vermesi,bizler için dogru ve verimli sonuçlara ulasmada daha faydali olacaktir. Havanda su dövmenin, Amerikayi yeniden kesfetmenin anlami yok...
1 - 20 senedir sampiyon olmanin, istisnai senelerde ligde alinan diger basarilar hariç, heyecanini yasayamayan büyük bir topluluguz. Senelerce hedeflerden bulunulan uzaklik (kazanilan Türkiye kupalari hariç) her yeni sene üstüne kata kata bizi daha sabirsiz, daha fevri, daha agresif yapti. Bunun sonucunda dogru isler yerine hep yanlis isler yanlis kararlar aldik. Geçen 20 senenin incelenmesi bunu kanitlayacaktir.Trabzonspor 20 senede kendine birseyler katmak yerine, kendinden birseyler vermis, kendinden ve büyüklük kavramindan her sene uzaklasmistir. Çizilen sikici trend ne yazik ki, (ligde alinan siralama derecelerinin nihai hedefe ulasamadiktan sonra bir önemi olmadigini ve bunun için burada oldugumuzu unutmayalim)düsüs yönündedir. Büyük takimlar bunu bir yerde kirarlar, bir yerde bunu kiracak direnci gösterir ve yeniden yükselise geçerler ki, yeniden büyük takim kimliklerine bürünüp, bu bürünüslerini taraftar sayisini arttirarak, basin ve televizyonda daha fazla zaman ve yer almaya baslayarak, programlara daha fazla yorumcu ve gazete köselerine daha fazla yazar sokarak, rakip takimlara ismiyle korku salarak, avrupa kupalarinda devamliligi saglayarak gösterirler. Bugün sadece bir kez daha bu dönüs sansini, her ne sebeple olursa olsun son zamanlarin en basarili yükselis ve nihai hedefe ulasma sansini kaçirdik. Tartismasiz verilerle ortada olan bu gerçek Ziya Hoca ile beraber geldigi günden bugüne alinan ligdeki 3 yenilgi ile ortadadir. Bu Trabzonsporun en parlak matematiksel dönemidir.
2 - Elde bulunan imkanlar, yani ne ile ne yapildigina bakilarak olusturulacak performans kiyaslamasinda ise gene Trabzonsporumuz fevkalade basarilidir. Milyon dolarlari olan bir takim olmak kolay degil, nihayetinde 11 kisinin rakip takimi yenmeye çalistigi basit bir oyunu oynayacak 11 'in sadece bir takim ferdi ve taktiksel silahlarla donatildigi ve donanimli oldugu bir oyun. Eksiklerin ya zamanla giderilmesi ya da hazirin alinip monte edilmesi ile olusturulan bir kurgu. Haziri getiremeyenlerin sabir ve sükunet içinde eldekini bir kar topu gibi zaman içinde büyütmesinden baska çaresi olmadigi bir kurgu. Biz hangisiydik? Verilmesi karar buydu ve buna göre oyun oynanmaliydi. Bugün bu oyunu oynamaktan vazgeçtigimiz gündür, bugün bir kez daha kaybettigimiz gündür. Bu yeni dönemi vuran sabirsizligin, içimizdeki fevriligin kazandigi gündür, plansiz programsiz, gelecegi bugünden ihtisamla bir kez daha yiktigimiz gündür. Adim adim hedefe gitmek yerine, bir avuç inciri berbat ettigimiz gündür. Neydi bizi dogru yoldan uzaklastiran?
3 - Düsünün ki bir takim taraftari ki bunca sene kendine marslar, kendine uygun sarkilar, kendine uygun karsilikli atismalar belirleyememis, bunca sene sahasinda organize olabilmekten uzak kalmis, itici güç olmaktan çok tam bir izleyici olmus. Ben büyük takim taraftarinin "bordo - mavi" veya "vur-kir parçala bu maçi kazan" söylemlerinden baska kendine has birseylerde söyleyebilmesini beklerim. Evet taraftar olarak ne yaptik diyorum? Ne veriyoruz ki, ne isteyelim, öyle maçlar varki sadece seyircinin inanmisligi sesine yansiyip, büyük bir ugultu olup kendi takiminin oyuncularina ilham ve inanç verirken, karsi takimin her an bir gol geleceginin korkusuyla geri çekilmesine ve paniklemesine sebep olmustur. Bunu Trabzonspor taraftari kaç kez yasatti bu takima.... sürekli... az çok... istisnai...

Kendimce demek istedigim o ki benrakiplerimizinde bizimdehep dedigimiz büyüklük kelimesinin içinin gerçekten dolu olmasini istiyorum. Büyük takim olmak nedir? Neyi gerektirir? Büyük takimlar neyi yapanlardir veya neyi yapmayanlardir?Basari nedir? Sinirlari varmidir, varsa biz bunun neresindeyiz, rakiplerimize göre neredeyiz?Büyük takim olmayi devam ettirmek için neler yapilmalidir ya da büyük takimlarin da birgün diger (nasil tanimlanmasi gerekiyorsa öyle adlandirin) takimlara dönüsmesi mümkünmüdür? Sanirim en aci soruda bu...

Ne zamandir takimimizla ilgili içimi dökmek istiyordum bugüne vesileymis, ben bugün çok ama çok üzgünüm, bir insana inanmanin ama gerçekten, tabir caizse sapina kadar inanmanin ve onu kaybetmenin acisini yasiyorum...Yazdiklarimi üstüne alinan veya kirilan kimse olmamasi dilegiyle, fikirlerime katilanlarda katilmayanlarda sagolsun...
Eyvallah

bordox
28.11.2004, 00:04
Dönüp duruyoruz ayni yerlerde,birisi tabela koysa da kaçinci defadir ayni yerden geçiyoruz sayabilsek.

ozcan_asanoglu
28.11.2004, 00:20
maalesef yillardir bu kisir döngüyü asamadik..degis,degis,degis...sonuç yok...ziya hoca'nin bana göre de hatalari oldu...hem de önemli hatalar...kendisi de söyledi,geldiginde takim 8.ydi...çitayi epey yükseltti...ama çitanin daha yukarilara çikmayacagi bana göre asikar...ancak, çitanin burada tikanip kalmasinda ziya hocadan daha çok yönetimin payi var....peki bunlarin altarnatifi ne...kim, biri gelip 10 milyon dolar cebinden para mi verecek...peki verirse, basari gelecek mi...yönetim, taktik, stareteji becerisi olmazsa ne olacak...kurumsallasma ne olacak....derdimiz büyük...aman borçlanmayalim anlayisi basariya götürecek mi...bunun olmayacagi belli oldu en azindan....alisacak

yani sirf hoca degismekle hiçbir yere varamayiz....yönetim akilli bir strateji ile kendi içinde tam bir uyum saglayarak ölçülü sekilde borçlanip yatirim yapacak ve buna uygun hocayi bulup getirecek....takim içinde sorun varsa nesteri vuracak...camia ikiyüzlülük yapmadan gerçekten destek verecek...taraftar çok çalisacak çooookkk.....

murat
28.11.2004, 00:24
kimsenin yorumunu okumadan ufak bir yorum yapip kapatcam bilgisayari. Eger Ziya Dogan istifa ediyorsa allah yolunu acik etsin! BJK de ona basarilar dilerim...

Herzaman kalbim seninle Trabzonsporum!!

BDiler61
28.11.2004, 00:37
Beyler dagilmayin simdi tam birlik zamani

Dj_kooLtS
28.11.2004, 00:42
http://www.mitglied.lycos.de/deejaykoolts/Ziya_Dogan.jpg

Hade hayirlisi güzel günler gecirdik ziya hocamizla..

#10 Fietra
28.11.2004, 00:48
Efsane olmak o kadar kolay degik KoolTS

Guests
28.11.2004, 00:50
Var ya yorumlar?n?z? öyle bilinçsiz öyle saçma sapan yap?yosunuz ki kim okuyo bunlar? söylediklerimin bi dyaana?? var m? biliyomuyum da konusuyuyorum diyen yok!
Herkes bi iddia at?yo ortaya ama öyle havalardaki sanki istihbarat alm?? yemeyin beni ve gereksiz velveleye vermeyin ortal???.Birisi ziya do?an be?ikta??n ba??na geçti ben duydum diyo öteki fatih terim gelicek...
Siz sacmalamaya devam edin kolay gelsin gülmüyorum bile size A?lancak halimize gülmem

Guests
28.11.2004, 00:56
Büyük ba?ar?lar sabrederek ve bu u?urda mücadele edenlerin arkas?nda durarak gelir.2-3 maçta s?rt çevirmekle de?il.Kim ne derse desin Ziya Do?an bizim için çok de?erliydi hala da öyle benim için!Sizin için de öyle olmal?!!

Dj_kooLtS
28.11.2004, 00:57
osman benim acimdan cok iyi seyler yapti herkezi heycanlandirdi sampion luya kil payi kacirdik yine ama yine de süperdi herseyi yapti yönetim biraz daha acik davransaydi belkide daha cok seyler yapcakti..o adam her zaman kalbimde olcak

Ziya Dogan ins. istifasini geri ceker

objek
28.11.2004, 01:04
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Ziya hoca hirsini ve inancini yitirmedigi surece devam etmelidir..tum camia olarak kale gibi takimin yonetimin ve hocanin arkasinda durabilirsek bu calkantili havayi pozitif enerjiye cevirebiliriz yeni bir heyacanla takim uzerindeki bu uyusuklukta bu sokla birlikte atilmis olur.saygilar</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Akin-61
28.11.2004, 01:33
Hermaçda yenilsek bile ADAM GIBI ADAM ZIYADOGAN bagirdik biz.. çünkü adam bildik. madem yeilgiden doalyi istifa edeceksin ozaman Fb maçindan sorna birakip gitse idi.. tranzon stadinda hiçbir zaman ziyadogan istifa sesi çikmadi hep adamgibi adam ziyadogan bagirdik herkes arakasinda neden birakip gidiyor ADAM GIBI ADAM ZIYADOGAN ÇIKSIN ADAM GIBI AÇIKLAMA YAPSIN yok herycan kaladmi felan derse bu korkakligin allahidir bunu oana yakistiramam adam gibi adam ADAM GIBI istifa eder.. bugunlerde geçer.. sen çik deki devere arasinda istedim futbolcular alinmiyor ise istifa edecem ozaman okey deriz haklsiin ama ucuz mazaretlerin arkasinda kalmasin yoksa bütün karizmasi gider.

trabzon_lee
28.11.2004, 02:26
"Evet burdan bir Ziya Dogan geçti."

Bence bu isin altinda baska seyler var. Trabzonspor teknik direktörü öyle iki maç kaybetmeyle gitmez. Kimsenin ne olup bittiginden haberi yok. Bana göre iki senaryo var ortada;

*Ziya dogan ya gizliden Milli Takim teknik direktörlügüne soyunuyor,

*Ya da yine gizliden besiktasla görüsüyor.

Bu beraberlikte isin maskesi oldu. Yakinda anlariz ne oldugunu ama, umarim ki 2.'si olmaz. Eger olursa bittigimizin resmidir arkadaslar.

Birde okudugum kadariyla taraftar bu konuda ikiye bölünmüs bile.

"UMARIM KI; ZIYA DOGAN'I MUMLA ARAMAYIZ"

Oğuz
28.11.2004, 02:56
çok yazik. ne zaman adam olacagiz bilmiyorum.

çok yazik. çokkkk

kina yakanlari da hissediyorum

ozgur
28.11.2004, 05:21
Artik biraz sakinlestikten sonra, aslinda haftalardir icimizi kemiren futbol yonunden karamsarligimiz, hocamizin aldigi( bence yerinde) istifa karariyla bir noktaya geldi. Bende cok uzgunum amma artik kacan kacti yeni donemde artik takima gercekci bir hedef cizip(sampiyonluk degil) onu saglayabilecek vizyon sahibi ve global birikimi olan bir teknik direktor gerekiyor.

Taraftarinda yapmasi gereken bunun nasil olacagi konusunda fikir alisverisinde bulunmak. Ziya hocaya hizmetlerinden dolayi tesekkurler, ama kapasitesi bir yere kadardi. Onun her defasinda defansif anlayisi one cikaran taktiklerine, bjknin ona gurur veren tekliflerine,ve eski camiasina bagliligina bir turlu alisamamistim.

Umarim bir gun yine zonguldaktan artvine, mardinden fatsaya en buyuk lazlar pankartlariyla bizleri yollara doken, konyanin sogunda, antalyanin sicaginda bizansin bunaltici ortaminda bile yuzumuze tebbesum getiren hayalimiz gercek olur.

batugol
28.11.2004, 08:58
EVET IYI INSANDI, EVET IYI HOCAYDI, AMA YANLIS GIDEN BIR SEYLERIN OLDUGU AÇIK, SAMPIYONLUGA OYNAYAN TAKIM SON 7 HAFTADA 2 KEZ YENILIP(HEM DE EVINDE)3 KEZ BERABERE KALMAMALI,

AYRICA ZIYA DOGAN TAKIMDAN ÜMIDINIKESMIS OLABILIR, BASINDA KALIP DA KARIYERINIETKILEMEK ISTEMIYOR OLABILIR.

U.Sadıkoğlu
28.11.2004, 09:08
YA HU KARDESIM SEN GIT EVINDEKI DERBILERDEN 2 SINI KAYBET OLACAK ISMI HER MAÇTA TAKIMI KORKAK OYNATIYOR ISTIFA ETMESI BENCE DAHA IYI OLDU SIMDI YERINE KIMIN GELECEGI ONEMLI!!!

Guests
28.11.2004, 09:10
bencede artik kimin gelecegini tartisalim. evet ziya dogan iyi isler yapti. ama önemli anlarda hep korkak davrandi. hep kendi kafasina göre hareket etti. defansa adami kabul etmedi. sonuç ortada.

U.Sadıkoğlu
28.11.2004, 09:11
"Evet burdan bir Ziya Dogan geçti."

Bence bu isin altinda baska seyler var. Trabzonspor teknik direktörü öyle iki maç kaybetmeyle gitmez. Kimsenin ne olup bittiginden haberi yok. Bana göre iki senaryo var ortada;

*Ziya dogan ya gizliden Milli Takim teknik direktörlügüne soyunuyor,

*Ya da yine gizliden besiktasla görüsüyor.

Bu beraberlikte isin maskesi oldu. Yakinda anlariz ne oldugunu ama, umarim ki 2.'si olmaz. Eger olursa bittigimizin resmidir arkadaslar.

Birde okudugum kadariyla taraftar bu konuda ikiye bölünmüs bile.

"UMARIM KI; ZIYA DOGAN'I MUMLA ARAMAYIZ"

bencede olabilir KARDESIME KATILIYOM

U.Sadıkoğlu
28.11.2004, 09:27
Malesef Bu yönetimle Aziz Yildirimzevkten dötköse gülerken orda sessizsedasiz oturan BiziSmapiyonlar liginden eden U efadan eden Sampiyonluk yolundan alikoyan yönetimle bu kadar Kimse kendini kandirmasin.ATAY AKTUGseniistemiyorum çünküseninle buis olmayacak sen sokakaga atmadigin paralarla uyu.sen kaçan basarilarla degilde sokga atilmayan paralarla övün.madem sokaga atilacak paran yoktuda neden THINS midir nedir ona bir sürü parayi sokaga attin sayi Aktug.AZIZ YILDIRim BILE 2-0 olunca inamadi sevincinden kahkaha atarken sen utanmadinmi Yaziklar olsun ya bize ADAM GIBI bir baskan gelmeyecekmi ya.

G.s maçinda yenil FB ye yenil kazanman gereken maçlarda kaybet Ziya hoca senden de ancak bu kadar olur.Bence sen bizleri daha fazla üzmeden O bjk sana gurur verenteklifinidüsün ve artikdüs yakamizdan Biz derbi maç kazanamadiktan sonra bunu Senol Güneslede beceriyorduk.10 KISIkalmis takimi yenemeyen birtakimdan kimse sampiyonluk bekleyip bosu bosuna hayalkurmasin .Geçen ANKARA ya gittik gördük iste o maçta bilene kadar zorlandigimizi

Gökdeniz efendi ANKARA B.S Beldiyeli oyunvular bize karsi oynadiklarini FB ye karsi oynasinlar diyecegine sen oynasaydin ya aldin Tirlyonlari son haftalarda tik yok ne zaman oynayacaksiniz.Fatih efendi sampiyonluk gittikten sonra yazin hazirlik maçlarindami kosacaksiniz.

Ne oldu size ne oldu nedir bu paçavralik nedir bu saçmaliklar ya adam gibi oynasaniz sahada dik dursaniz bu FB yi yenesiniz.

Yeminle Konusuyorum FB oynayarak bizi yense zerre kadar züülmeyecegim bu takima yenilen oyunculara teknik ekibe Yönetime yaziklar olsun.Insallah kogrede ATAY AKTUGUN defteri dülür artik ATAY AKTUGU ISTEMIYORUM.Ziya doganida BJK nin teklifi bana gurur verdi dediginden beridir ve GS -FB maçlarindan beridir istemiyorum.

Bu yönetim Bu hoca ve Bu futbolcularla ancak buraya kadar

CAFER ÖZER
28.11.2004, 10:17
Ziya Dogan istifa ettiyse iyi etmistir.Ziya Doganin adi BJK ile geçtiginden beridir adamin kafasinda BJK vardi.BJK nin teklifi bana gurur verici diye açiklama yapmasida bunun göstergsesi idi ve ZIYA DOGAN bjk ya gitmek için takimi kokrkak oynatiyor diye yazdigimda bana kizanlar 2,3 hafta sabredin göreceksinizki Ziya Dogan BJK ile anlasma yapacaktir.ZIYA DOGAN in bjk nin teklifi gurur verici dedigi anda isi bitirilmeli idi o günden bu yana bana D.BAKIR maçi hariç iyi oyadigimiz bir tane maç gösteremsssiniz.

BENCE IYI OLDU. SIRADA SOKAGA ATILMAUAN PARALARI SAYMASI IÇIN ATAY AKTUGU BEKLIYORUZ ARTIK SENDE DEFOL.BIZ ÖZKAN SÜMERLE GENE BIR HEDEFIMIZ VARDI KÜME DÜSMEMEK SENDE HEDEFTE YOK

Photoshop
28.11.2004, 10:32
bu konuya iki farkli acidan bakabiliriz.

1. ziya dogan sezon basinda aylarca transfer istiyorum kadrom yetersiz dedi ki
bence hakli. bu serzenisine yönetim yok sampiyonlar ligine kalalim yok
kadromuz yeterli diye diye hocayi susturdular. burdan bakildiginda ziya hoca
hakli gözüküyor.

2. ama elindeki malzemeyle sadece kücüklerin büyügü bir TRABZONSPOR
vardi artik. cünkü kazanmamiz gereken hicbir büyük maci kazanamadi. belki hirs
ve kondüsyon verebiliyor takima ama taktik varyasyon anlaminda hicbir farklilik
ortada yok. tüm takim fatih ve gökdeniz in yapicagi iki harekete bakiyor.

ilk maddeye göre ziya dogan basina gelecekleri farketmis yönetime bunun icin
önerilerde bulunmus ve transferler gerektigini söyledigi icin hakli...

ikinci maddeye göre ziya dogan büyük bir antrenör olmanin yolu olan büyük
maclari kazanamadi.

cünkü TRABZONSPOR un büyük mac diye adlandirabilecegimiz
karsilasmalarina söyle bi bakalim;

gecen sezon

TRABZONSPOR 3 Besiktas 0 (Besiktas in gecen sene tepetaklak oldugu
zamanlar)

TRABZONSPOR 4 G.Birligi 0 (Olimpiyattaki kupa finali, cok güzel bir
gündü)

TRABZONSPOR 2 G.Saray 4 (Sampiyonluk gitti)

bu sezon

TRABZONSPOR 2 D.Kiev 1 (Ziya Hocanin en büyük basarisi)

TRABZONSPOR 0 D.Kiev 2 (Ziya Hocanin en büyük hatasi)

TRABZONSPOR 1 Besiktas 0 (Cok kötü oynamistik, ALLAH tan Besiktas
kötüydü)

TRABZONSPOR 3 A.Bilbao 2 (Adamlar kendi kalesine atm?st?, o
sask?nl?kla 2 dk. icinde 2. golü bulduk sonra adamlar toparlandi)

TRABZONSPOR 0 A.Bilbao 2 (Pozisyonumuz yoktu, ezildik)

TRABZONSPOR 0 G.Saray 1 (Yine derbi yine cok kötüydük)

TRABZONSPOR 0 F.Bahce 2 (Yine kötüydük, yine yanlis tercihler, yine
üzüntü)

bahadiroglu
28.11.2004, 10:32
ziya dogan bir küçük takim çalistiricisi idi.trabzonspor ona agir gelmisti.

küçük takimlar zorlu bir rakip gördükleri zaman kendi sahalarinda bile o takima karsi defansif oynayip beraberlik için can atarlar.iste ziya doganda trabzonsporu öyle bir takim zannediyordu.kendi gibi küçük ve dar kafali zannetmisti.yanildigini bir türlü anlayamiyordu.

Punisher-61
28.11.2004, 10:41

"Kimse Trabzonspor'dan Büyük Degildir!Ziya Gider,Gökdeniz Gider,Atay Gider...TRABZONSPOR Gitmez!"

bugüne kadar ziya doganla 3 mac kaybettik, deplasmanda ise hic yenilmedik...neden istifa etti??? hani bize güvenin demisti????

Tabi takim iyi giderken TS birakip BJKya gidemezdi cünkü o zaman hem ziya hem besiktas cok elestiri alirdi...simdi bi yenilgi ve bir beraberlikten sonra görevinden ayrildi

CAFER ÖZER
28.11.2004, 10:49
Bu konuda hata tamamen Ziya dogana ait demiyoruz zaten adam takviye isTEDI atay aktug KADROMUZ YETERLI 2 TANE ÖNEMLI TRANSFER YAPTIK FATIH-GÖKDENIZ,sokaga atacak paramiz yok diyerek bu istekleri geri çevirdi 1.derecede kusurlu ATAY AKTUG dur.

AMA eldeki kadro ile daha önce bir sürü maç kazanan geçen sene dahil GS hariç kimsye yenilmeyen bir takim sezon baslamis 6 HAFTADA 6 GALIBIYET almis bir takim AMA FB yi küme düsmemek için oynayan kadronun yendigi günlerden FB yi yenemeyen GS yi yenemeyn önemli maçlari kaybeden,ve üstüne üstlük BJK nin teklifinden sonra takimi korkak oynatmaya baslayan bir teknik adam.

BIZ D.KIEV e elendik ama korkak oynamadik.orda traihi farki kaçirdik.A.BILBAO ya karsi elendik ama burda Traihi farki kaçirdik.Ama BJK ZIYA doganla ilgilendi SAKARYA maçinda oynanan korkak futbol.,BJK maçinda ,ANKARA BS.BELD.,ANKARAGÜCÜ,GS,FB,KONYA maçlarinda oynanan futbol tam bir korkaklik,ben de kendi kendime düsünüyorum o günden beridir görüstügüm kisilere gündeme getiriyorum.ACABA KENDINI KOVDURMAYA ÇALISAN BIR TEKNIK ADAMMI VARDI DIYE DÜSÜNÜYORUM....

SKY-GUARD
28.11.2004, 11:09
Bu takim Teknik Direktör olmadan da bu puani alirdi, bu futbolu oynardi....Kim bana söyleyebilir ki onun taktigi sayesinde ADAM gibi bir maçi aldik...Yok....

Öncelikle Fatih veya Gökdeniz'i kötü oynadiklarinda hemen kesebilecek bir bir hoca lazim...O da zannedersem Türkiye'de yok...Hele Trabzon'lu bir hoca hiç yok.

Mehmet
28.11.2004, 11:42
Kiymetli arkdaslar Konu madem Ziya hocanin istifa mevzusu:
Yazilarinizi okumaya vaktim olmadigindan yorumlariniza göre degil
bende görüslerime göre düsüncelerimi ifade etmek istedim.

Elbetteki Ziya hocanin da istifa etme hakki vardir. Bu onun bilecegi bir istir. Yalniz istifa etmesi iyiye giden bir isaret degildir. Trabzonspor firtinalarin ihtilallerin efsanelerin yasandigi bir takimdir. Bu istifadan su anlasiliyor ki takim ve yönetim içinde sikintilar bazi problemler var demektir. Ziya hocanin idelleri vardir. Onun idealleri ileri gitmektir. Ama birileri onun ileri gitmesini istemiyorsa birileri tarafindan maxsimum hiz minimuma indiriliyor. Fener maçimiz da Fener takimi 10 kisi kalmis takim saldirmiyor. Konya maçinda takim oyunu diye bisey yok al gülüm ver gülüm bile yoktu neredeyse. Trabzonsporu mumla ariyoruz sanki.
Ziya hoca degerli bir sahsiyet. Onu kaybetmek yanlislik ve büyük hata olur. Ama onun birileri ya milli takimla yada bjk ile kafasini bozmussa onu bilemem ama Trabzonspor kulübü içinde sorunlari varsa meseleler çözümlenerek hocaya sahip çikilmali. Ben sahsen Ziya Hocadan onun idealleri adina memnunum. Çünkü o ileriye bakan birisidir. Yalniz Türkiye de yikilmayan bazi aliskanliklar var. Bazi maçlarin sonuçlarini oynanmadan sonuçlarini bilenler var. Sanirim Ziya hoca da buna hakli olarak üzülmüs kizmis olabilir. Isler iyi gitmeyince bazi insanlar blöf yapmayi da iyi bilirler. Bakalim ilersi neler gösterir. Ben Ziya hocayla devam desemde tilsim bozularak içimde uhdeye sebeb oldu. SAYGILAR.

#10 Fietra
28.11.2004, 11:44

bugüne kadar ziya doganla 3 mac kaybettik, deplasmanda ise hic yenilmedik...neden istifa etti??? hani bize güvenin demisti????

Tabi takim iyi giderken TS birakip BJKya gidemezdi cünkü o zaman hem ziya hem besiktas cok elestiri alirdi...simdi bi yenilgi ve bir beraberlikten sonra görevinden ayrildi

Malatya'dan neden gittiyse Konya'dan neden ayrildiysa onun için illaki bir sebebi vardir ama bunun BJK olacagina inanmiyorum.Insallah da inanmak durumda kalmam

Guests
28.11.2004, 11:51
ziya hocamizin gerçekten gitmesi büyük bir kayip.yillardir 95 96 sezonundan sonra ilk defa sampiyonluk için ilk defa bu kadar emin konusuyoduk..gitmesi büyük bi kayip neyse belki bir iki yanlisi olmus olabilir sistemde ama yinede

TESEKKÜRLER ZIYA DOGAN

secil_ts
28.11.2004, 11:57
Bu olay ya birakip kaçmak baska bi yere gitmektir yada gerçekten artik faydali olamayacagina inanip yol yakin daha fazla puan kaybettirmeden dönmektir

Su bi gerçekki takim kötü sonuçtan öte kötü oynamaktadir ii oynayipta puan alamasa belki ziya hoca okadar haksiz olmaz ama taktik hatalar yaptigi su götürmez bi gerçektir ve bu hatalar herzaman biz e puan kaybettirdi...

tabikide teknik direktör bizden ii bilir ama herkes ziya hocanin büyük maçlarin adami olmadigini biliyo ve büyük maçlar alinmadan sampiyon alunmayacaginida!!!

EmrahYalçınalp
28.11.2004, 12:06
kimsenin yorumunu okumadan ufak bir yorum yapip kapatcam bilgisayari. Eger Ziya Dogan istifa ediyorsa allah yolunu acik etsin! BJK de ona basarilar dilerim...

Herzaman kalbim seninle Trabzonsporum!!

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

t-sat
28.11.2004, 12:07
hocasi bile daha hoca olmayan,kadrosunun yarisi 30+ olan gs bile bizden fazla inaniyor sampiyonluga.Kimsenin begenmedigiadamlar simdi 3 puan önümüzde.Kadro yetersizdiye kendimizi de kandirmayalim.Bu takim motive edilseydi sampiyonluga oynardi simdiden.Baskan takima güven asilamaya çalisiyor-ki en büyük eksimizözgüven-hoca çikmis kazanamazsak dünyanin sonu degil diyor.Böyle nereye kadardi zaten.Inanan bir takim sampiyonluga oynardi,olmazsa daolmasindi napalim.Ama hirsimizla basimiz dik çikardik sahalardan.Bundan sonra daha kötü olmaz bence ama toparlanmak adina unutmak yanlisini yapmayalim yeter ki.Size ne kadar gerçekçi gelir bilmiyorum ama ne olmaz ne olmaz.Daha son nefesimizi vermedik.Umudumuzu ve inancimizi yillardir tasidik.Sonuna kadar da tasiriz.smileys/smiley18.gifolduk biraz

Kiraly
28.11.2004, 12:38
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Hocanin istifasi iyi oldu,takimimiz hocasiz oynasa bu kadar kötü oynayabilirdi ancak.son zamanlarda takim tüm karakterini,özelliklerini,hirsini,inancini kaybetti.Son mac bunun enacik örnegi ,caresizlik karsisinda futbolcularimiz sanki ilahi bir güc den yardim diler gibi idiler.Ziya hocanin yanlislarini bura da saymaya gerek yok,yine son dönemlerde dogru yaptigi bir is yoktu zaten.Insallaah bjk nin transfer teklifi,hacanin bu yanlislari yapmaya etkili olmamistir.Ziya hoca eger dürüstse istifasinin nedenini aciklamali,öyle karnindan konusmamali,trabzonsporun gelecegi icin bunu yapmali.Bunun önemli bir nedeninin olduguna inaniyorum,takimin ruh hali bunu gösteriyor.Trabzonumuzun dirilisi ancak trabzonlularla mümkün diye düsünüyorum.Bizlerin en büyük özelligi olan inatciligimizi,hirsimizi kaybettik arkadaslar.futbolcularimiz basari ile basarisizlik arasindaki algilamayi ,degeri yitirdikleri kanisindayim, Yeni bir ruh tazelemesine gidilmesi gerekli olduguna inaniyorum.</TD></TR>

Berat
28.11.2004, 12:39
<DIR>
<DIV>
<DIV>Selamlar Fatih abi...</DIV>
<DIV> büyük ihtimalle karari tek basina Ziya Hoca verecektir ama eger sizin de söz hakkiniz varsa n'olur birakmayin abi bizi..Ziya Hocanin en büyük hedefinin "bir Anadolu takimini sampiyon yapmak " oldugunu,Malatyayi çalistirirken yaptigi bir röportajdan biliyoruz.o da 3 istanbul takiminin Türkiyenin adaletsiz sartlarinda,tüm dis destekleri arkalarina alarak,,devlet dolandirarak kazandiklari karaparalarla 100 milyon dolarlik takimlar kurduklarinin farkinda ve o da buna isyan ediyor,,bu duruma karsi zafer kazanmak,,Türkiye'de dis destegi olmayan,Istranbul burjuvazisi tarafindan horgörülen Anadolu kulüpleri ve Anadolu insanlarinin adina zafer kazanmak,,Türkiye'de her alanda,güçsüzlerin de birseylr basarabileceklerini isptlamak istiyor,,iste bu noktada Ziya hocanin misyonu ve amaciyla Trabzonsporun misyonu çakisiyor,,Trabzonspor da,Türkiyede Anadolunun burjuvaya karsi ilk zaferidirve Trabzonspor Türkiye'de güçsüzlerin,dis destegi olmayan insanlarin da inanç ve azimleriyle birseyler basarabileceklerini ispatlamislardir..ben ve benim gibi düsünen ve Trabzonlu olmayan birçok insaninin da TS'yi tutma nedeni budur,Türkiyedeki sistemsizlige karsi zafer kazanmak istemeleri ( ben dogma büyüme Istanbul/kadiköyde oturuyorum,,aslen Adiyamanliyim)Biz bu zaferi 20 yil sonra ziya Hocayla yeniden kazanacagimiza,,Anadolu ihtilalini tkrarlayacagimiza inanmistik...umarim Ziya hocamiz kararindan döner,,tüm Trabzonsporlularin ortak görüsü degil belki bu ama bence bilinçli her :TS'linin görüsü budur..bu maili Ziya hocaya iletirseniz ya da bir mail kampanyasi baslatmak için Ziya hocanin mail adresini verebilirseniz çok mutlu olurum..saygilar...</DIV>
<DIV> </DIV>
<DIV> Berat Bulut I.Ü.Sosyal bilimler Enstitsü Ekonometri Yüksek Lisans Ögrencisi</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Fatih kavlak'a yolladigim mailin kopyasi..</DIV>
<DIV>Fatih Kavlak Ziya hocanin yardimcilarindan,,takimimizin analisti ve istatikçisi..bi faydasi olacagini pek zannetmiyorum ama benim gibi düsünen arkadaslari Fatih Hocaya mail atmaya davet ediyorum,,fatihkavlak@yahoo.com</DIV></DIV></DIR>

Radyocu
28.11.2004, 12:52
ZIYA DOGANA YAZIK OLDU HARCADILAR ONU.MAALESEF KIMSE GOKDENIZIN YADA DIGERLERININ FORMSUZLUGUNDAN BAHSETMIYOR ZIYA DOGAN NE YAPSIN O ADAM GIBI ADAM.AMA BIZIM YEREL MEDYAMIZ YABANCI HOCAYI BARINDIRMIYOR TRABZONDA BU HEP BOYLE OLMUSTUR.ÇOK ACIMASIZ BIR YEREL MEDYAMIZ VAR.ARTIK ONLARIN GAZETESENIDE ALMAYACAGIM BUNDAN SONRA.YANI ZIYADAN IYI HOCAMI BULACAK TRABZON.KIM GELECEK YA SENOL GUNES ,SEMERCIOGLU ALIKEMAL DENIZCI GIRAY BULAK HIC BIRI ZIYA DOGAN ETMEZ.INSALLAH GERI DONER HOCAMIZ.BASKAN HOCAMIZA VERDIGI TRANSFER SOZLERINI TUTMADI HOCA NE YAPSIN KI.ADAM TRABZONA GELELI SADECE FENERLE GALATASARAYA YENILDI.ARTIK TAKIMLAR TRABZONU YENMEYI UNUTTU COK NADIR BERABERLIK OLUYOR.ARARIZ BU ADAMI HEMSEHRIM GORURDE BAKARSINIZ ADAMIN GELELI DEPLASMANDA MAGLUBIYETI BILE YOK ARARIZ HEMDE ÇOK.BESIKTASI DA TEBRIK EDIYORUM ZIYA HOCANIN KAFASINI KARISTIRDI TRABZONU YIKTI HELAL OLSUN,FEDARASYON DA 22 GUN HAK MAHRUMIYETI VERINCE HEM ZIYA BITTI HEMDE TRABZONSPOR.NE DIYEYIM ESSEK OLUNCA SEMER VURAN ÇOK OLUR.KULUBUMUZE SAHIP ÇIKMASI GEREKEN ZENGINLER VE BILEGI SAGLAM KISILER KULUBE SAHIP ÇIKMIYOR.TAMAM ATAY BASKAN IYI BIR ADAM IYI BIR YÖNETICI AMA ADAMA YARDIM ÇIKAN BIR KISI YOK TEK BASINA NE YAPSIN ALLAH RAZI OLSUN ONDAN SADECE O SAHIP ÇIKIYOR BIZE BU ZOR ZAMANLARIMIZDA ELINDEN GELDIGINCE.UMARIM TEKRAR ZENGIN BIR YÖNETIM LE SEÇILIR

Çagman
28.11.2004, 13:19
ArkadasLAr arTIk Su dusunceden vazgeceLim Zengin aDam BAsa GEcerse Transfer oLur.

SuanKi Durum ÖyLe degiL Bir ReaL Madrid Ornegi KLup baskanLarI acaba Kac para veriyor?Forma SatISI biLet Borsa Samp.Ligi Derken adamLAr PAraYI KaLdIRIyor.

eger Biz ELeme macindan Once Oyuncu aLsaydik ve GrupLara Kalsaydik cikmamiz GAranti idi.ve 2.Tur a Ciktigimiz için artI Para aLAcaktIk ve KLup Cok Rahat bir Nefes aLacaktI.ama Nedendir biLinmez 150 MiLyon DoLar Kadar Borcu oLan (BeLkide Daha fazLa) GaLatasaray ReaL Madrid den Oyuncu aLIyor Bizim 10 Milyon doLar borcumuz varmI yokmu biLemiyorum Gidiyoruz Dandik adamLarI aLIyoruz Bir DenkLemsizLik var.Ben bu SozLEri defaLarca Sarf Ettim Ve Edecegim.Dün BeLirttigim ve simdide TekrarLamak istedigim Birsey Daha var insanLArIn HayatInda Keskeler DoLudur Bizim Keskemiz ZIYA HOCa oLmasIn iLerLeyen seneLerde Keske Ziya Hoca için soyLe BoyLe Yapsaydik KaLsaydI DemememeLiyiz Baska söze Ne Hacet.

Kiraly
28.11.2004, 13:23
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Ben Radyocunun,ve dearvelatzenin görüslerine katilmiyorum.

Ziya hocanin vizyonu ,futbol bilgisi,basarisi ne ki birakip gidmesine bu kadar üzülüyorsunuz.

Ben Ziya hocadan daha basarili kendi degerlerimizin var oldugu inancindayim.

Ben Ziya hocanin Trabzonsporumuza öyle abartildigi kadar katki yaptigina inanmiyorum,sonuclar somut olarak ortada.

Ziya hoca hicbir final niteligi tasiyan maclari kazanamamis.

Birakmasi en dogru yaptigi isler den bir tanesi.

Bize adam gibi adam degil,basariya götürecek adam lazim.

Insanlarin dürüstlügü,basarisizligin önüne gecmemeli.

Futbolda duygusalliga yer yok,olaylara bu yönden yaklasmayin.</TD></TR>

Çagman
28.11.2004, 13:27
Yilmaz vuraL , Giray buLak ve bir cogu bunLAr biZE Ne KattI Ziya hoca bizE SampiyonLugun Kokusunu TattIrdI Sen TrabzonsporLuysan Samet Hoca Doneminden itibaren YukariLarI ZorLadIgImI HatirLarsIn Giray buLak doneminde 14 12 SiraLarI AraSInda sürünüyorduk beeeeeeeesmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

BunLarI hiçmi Gozun Gormuyor Bizi BasarIya goturecek adam cok iyi Teknik direktor var diyorsun bana 1 Tane isim SöyLe Sadece 1 isim SenoL günesmi??????????????????????????????????????????? ?????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????? ????????????

Kim Kim Kim???????????????????????????????????????????smil eys/smiley7.gif

Kiraly
28.11.2004, 13:44
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Sevgili arkadasim ben önce trabzonlu ve de trabzonsporluyum.

Benim icin ücüncülük ile onücüncülük arasin da fark yok.

Tattirmak ile tatmak farkli seyler.

Ziya dogan bu takimi sampiyon yapamiyacaksa basarisizdir.

Bunu gördügü icin de istifa etti.

Eger sen Senol Günes gibi bir degeri göremiyorsan söyleyecek sözüm yok.

</TD></TR>

Atmaca
28.11.2004, 13:45
Evet Senol Günes, Yilmaz Vural bunlarda adam gibi adam.

Ziya Hoca cok akilli bir adam olsaydi, Sommers`i , Romasenko`yu birakmazdi.Adam milli macta Italyaya orta sahadan gol atiyor.Önemli olan elindeki malzemeyi en iyi sekilde kullanmaktir.Eger transfer istiyorsan bunu yönetimle konusursun.Medyaya transfer istiyorum bak bunlarda almiyor, basarisiz olursam siz bilirsiniz demezsin.

Sen hangi futbolcundan performans bekleyeceksin, su yetersiz bu yetersiz deyip üzerine gidersen.Hangi futbolcuyu takima kazandirdi.Hangi genci motive etti.Gecen seneki Konya macindaki Yattarayi mi begendiniz dünkünü mü?

kadirsa_2000
28.11.2004, 14:09
Dün aksam lig TV'de "stüdyo futbol" programini izliyorum. Bugüne kadar, çok iyi oynasada iyi isler yapsada TRABZONSPOR'UMUZUN adini anmayan, istatistigini yapmayan adamlar gaza gelmisler.

Bunlar nasil adamlar, ortaligi karistir, düzenimizi boz herseyimiz alt üst olsun ondan sonra çikin deyin ki "aman Ziya Hoca'm bence birakmamalisin", "bakin aslinda Trabzonspor bu mali gücüyle bu yerde olmasi müthis bir mücadele", "zirvenin en büyük adayi" v.s. Bu takim firtinalar estirirken, övgüyü hakederken neredeydiniz? Sonrada çikmis terbiyesiz adam ne dese begenirsiniz "bakin Trabzonspor taraftarlari bize zaman zaman kiziyorlar hiç bahsetmedigimiz içinama ben onlar içinde bir istatistik hazirlamistim bu aksam için v.s.".

Her zaman oldugu gibi bugünde bizans düzenine (dolayli olarak) kurban gittik. Bu nedenle ben hiç kimseye kizamiyorum. Ne futbolcu seçiminde hatalara düsebilen Ziya Hocam'a ne de daha maçin ortasinda 40 metreden kaleye yalandan sut(!)lar yollayacak kadar laubalilesenyildizlarimiza.

Allah onlari nasil biliyorsa öyle yapsin. Hakli ile haksiz elbet bir gün en dogru sekilde ayirt edilecek. Herseyin hayirlisi olsun, sampiyonlugun bile... Edited by: kadirsa_2000

Erkin
28.11.2004, 14:36
Kim hoca olacak simdi??

trabzon_lee
28.11.2004, 14:38
ZIYA DOGAN IÇIN BU KADAR ÇOK ELESTIRI VARDIDA; BU GÜNE KADAR NERDEYDINIZ. YAZIK YAZIK. smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

ZIYA DOGAN GIT, MILLI TAKIMI DÜNYA SAMPIYONU YAP..!

Gökhan Kutlu
28.11.2004, 14:44
sonradan yönetim açiklama yapti:aniden verilmis bir karar trabzon'da tekrar tartisacagiz!

denizgrsy
28.11.2004, 14:47
takimda ki ruhsuzlar g.tüne kina yaksin,resmen sattilar ziya dogani!!!basta yattara olmak üzere!!!herkesin gözünün TRABZON da oldugu maçlarda her seferinde satti ziya hocayi,tribünlerin kendisini nasil sevdigini bilerek kazanilmasi gereken maçlarda kasti olarak oynamadi,lan it(yattara) fener maçinda oynamadin da konya maçinda oynasan nolur,konyayi yensen nolur,o serefsiz her seyin farkinda,ziya doganin kritik dönemde oldugunu biliyordu,sürekli taraftarla ziya hocayi çeliskide birakti!ziya hocanin da hatalari var tabi;kendi kabul etmesede pasif futbolu biktirmisti!galip geldigimiz maçlarda fatih-gökdeniz mükemmel uyumu-performansi,yenildigimiz maçlar da dökülen TRABZONSPOR!!!ayrica takim daki bazi futbolcularda para sevgisi,takim ruhunun memleket sevgisinin üzerine çikmis görünüyor!!!bu konuyla ilgili baska bi baslik altinda uzun bi yazi yazacam,çok doluyum,bu allahsiz kitapsizlari birilerinin uyarmasi gerçekleri anlatmasi lazim!!!

yalnizefe
28.11.2004, 15:00
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">valla bu duruma ne denir bilmiyorum</TD></TR>

yalnizefe
28.11.2004, 15:02
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">nasil olur kafam almiyor</TD></TR>

Emin
28.11.2004, 15:09
Ziya Hocaya bugüne kadar yaptigi hizmetler için tesekkür ederiz. Allah yolunu açik etsin. Yalniz elimden geldigi kadar art niyetli olmamaya çalisiyorum ama aklima kötü kötü seyler geliyor. Hafta içi Besiktasin UEFA da aldigi malubiyet ve son iki üç haftadir Besiktasin ligde aldigi kötü sonuçlar Besiktas içinde yeni bir DelBosqe krizini gündeme getirebilir. Acaba Ziya Hoca bunu görerek gelecege yönelik bir yatirim mi yapti diye aklimdan geçmiyor degil. Umarim yaniliyorumdur. Önümüzdeki günlerde görecegiz.

Gelelim Ziya Hocaya tamam devam maçlarinda aldigi kötü skorlar ipini çekmistir Ziya Hocanin. Kendi açiklamalarinda bahsettigi Trabzonspora verecek bir seyim kalmadi görüsüne katilmiyorum. Aksine Trabzonsporun Ziya Hocaya verecek bir seyi kalmamistir. Ziya Hoca Trabzonsporda kariyerine çok önemli basarilar ekleyerek ayrilmistir. Bundan sonrasi için gidecegi yer Istanbuldur. Bizim için en hayirlisi da bu olacaktir. Senol Günesin yerine getirilmesini çok istiyorum. En azindan bizim adamimizdir. Asla BJK, FB, veya GS ye gidecegi tartisilmaz. Trabzonludur Trabzonsporludur. En iyi alternatif Senol Hocadir. Umarim gelir ve basarili olur.

Barış BAKIRTAŞ
28.11.2004, 15:55
10 Sayfa olmus arkadaslar ama sadece son sayfa göz atabildim ve arkadaslarin Ziya Hocanin gidisi hakkindaki yorumlari hakkinda pek bilgim yok. Bence :

1-Ziya hoca kafasina gitmeyi besiktas maçindan önce koymustu ama gelecek tepkiler bir nevi "adam gibi adam ziya dogan" in gözünü korkutmustu.

2-Fenerbahçe maçiyla taraftar ziya doganin büyük maçlarin adami olmadigi görmüs, tepkisini koymaya baslamisti. Bu da ziya doganin istedigi gibi oldu çünkü ziya dogan kafasina gitmeyi bir kere koymustu.

En son konya maçina bir hocanin nasil maça etki edebildiginigördük susiç büyük bir hamle ile Cem Karacayi oyuna alip konya forvetine canlilik getirirken sampiyonlugun en büyük adaylarinda biri olan Trabzonspor hoca(miz)si ileriye tek top tasiyacak savunmasini açan takimlari dagatabilecek kapasitesindeki elindeki tek oyuncu Ibrahim Yattarayi çikartarak her türlü sonuca razi oluyordu. Sonuç ortada çoooooook uzaklasan bir sampiyonluk ve istifa.

Ziya hocanin artik Trabzonspordan alacagi (ziya hoca kariyerine kariyer katmistir Trabzonsporda)bisey kalmamistir. Çünkü takimi sampiyon yapabilecegine inanmamistir Fener maglubiyetinden sonra.Karar sok gibi gelsede 2-3 haftadir düsünülen bir karardi bence.

Ziya hocanin yolu açik olsun ve son 2 hocadan beri (Turgay hoca hariç)gördügüm bir olaya artik tamamiyle inanmaya basladim.Biraz galibiyet alan basari yakalayan hoca kendini Trabzonspordan üstün görüyor. Samet ve Ziya hocadan bahsediyorum. Sonuç olarak tutucu gelsede sizlere bize bizden lazim arkadaslar bu bizlerden en yakinida Senol hocadir. Ayrica bir arkadas giray hocayla 13 oldugumuzdan bahsetmis yok öyle birsey Giray hoca biraktiginda takim 3. siradaydi bizPeter Brigel ile o siralarda mücadele ettik.

Bundan sonraki atilacak adim. Ziya hocanin istifasini kabul edip Senol hocanin yuvasina dönmesi saglanmalidir. Atay baskan güçlü bir yönetim olusturamiyorsa da (para ve lobisi olan bir yönetim) kongrede aday olmayacaktir.

Son sözüm Güle Güle Besiktasli Ziya Dogan.........

Barış BAKIRTAŞ
28.11.2004, 15:58
Korkak...kendine güvenemedi...yaptigi hatalari gördü...

hatalarini düzeltecek halde kacip gidiyor....

Haydi Yönetim seninde ense tirasini görelim

Ziya hoca hakkindaki düsünceleri katilmakla beraber yönetim hakkindakigörüslerine katilmiyorum. Evet ziya hoca korkak oldugunu ispatlamistir.Edited by: baris

Barış BAKIRTAŞ
28.11.2004, 16:08
ziya doganin istifa etmesi trabzonsporun önünüg açacaktir.

benim anlayamadigim ziya dogan nasil istifa etmekten korkmadi?

konyadan korkan adam nasil istifa etti???smileys/smiley36.gif

60. dakikada yattarayi takimdan alan ziya,nin tek amaci maçi 1-0 önde kapatmakti.arkadaslarla maçi seyrediyorduk.ben dedim ki simdi yattarayi alacak maçtan.aldi.gol yedik dedim ki:mehmet yilmazi alacak maça. aldi.....

artik ezberledik korkak ziyanin hallerini.

hadi hayirlisi...

trabzonspora trabzonlu çalistirici yakisir.

SENOL GÜNES

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Kendi sahamizda oynuyoruz maç ya berabere yada maglubuz ziya hocanin hamleleri önce yattara sonra m.yilmaz sonra agustine budur baska bir hareket yok ziya hocadan eldeki malzememi eksik diyorsunuz ah ziya hocam neden gönderdidin Maximi Sommersi.. O istedide gitti bunlar isteseydi gitmezdi. Taktik ayni geçen seneden beri fatih gökdeniz maçi koparacak takim onlara oynayacak. El insaf tabiki bu otuncularda form düsüklügü olacak hocam..

ali_basar
28.11.2004, 16:14
Ziya Dogan gitmis..giderse gitsin. Ya artik bize gelecek teknik
direktörler ya trabzonlu olsun ya da yabanci teknik direktör olsun. Az
bi basarili olan bütün basariyi kendi üstüne aliyor. Bu taki

imi kuran ne Samet Aybaba, ne Ziya Dogan. Bu takimi kuran Özkan Sümer
ve yönetimiydi. Samet Aybaba ve Ziya Dogan ise bu takimi bozanlardir.
Erman Özgür, Erman Güracar, Sommers, Romaschenko, Emre Toramani
yollayip yerlerine aldiklari belli. Ziya Dogan bize sampiyonluk
heyecani yasatmis..Onun alasini Senol Günes yasatmisti. Giray Bulak
gönderildiginde lider GS ile aramizda 9 puan fark vardi. Simdi FB ile 7
puan fark var. O zaman Giray Bulak'in gönderilmesine kimse bu kadar
itiraz etmemisti. Yanlis anlamayin, burda Giray Bulak'i savunmuyorum
ama Ziya Dogan'da "yalvaririm gitme" denecek kadar kaliteli bir
antrenör degil. Belki Senol Günes de ondan iyi antrenör degildir ama en
azindan konusmalariyla bizi küçük düsürmez. Sunu
kabul edelim Ziya Dogan Trabzonspor'un ne taraftar kitlesi olarak, ne
futbolcu kalitesi olarak, ne tarih olarak hiç bir sekilde büyüklügünü
kavrayamadi. Bu takim teknik direktörsüz oynasa bundan daha kötü
oynamaz. Ya resmen forvetsiz
oynuyoruz. Fatih te Gökdeniz de forvet degil, ortasaha... Onlarin takim
içinde bu kadar sivrilesip bencillesmesinin de tek nedeni Ziya
Dogan'dir.

Sonra Ziya Dogan geldi geleli hiç bir genci çikartma
hevesinde degildi. Iddia ediyorum bu adam 10 sene takimin basinda
kalsin altyapidan kimseyi çikartamazdik.

Yönetimi de bosuna suçlamaya gerek yok. Bu saatten sonra
tekrar parali yönetimlerle Trabzonspor en karanlik dönemine dönmez.
Muhakkak onlar da Thijs'i alirken bu kadar kötü oynayacagini tahmin
etmiyorlardi, bu futbolunu izleyerek almadilar onu. Hatirlayin forumda
da bu futbolcunun çok iyi olduguna dair bayaga yorum vardi. Yani çok
iyi transferle sampiyonlar ligine kesin giderdik diye bir sey de söz
konusu degil. Pahali bir transferde de Thijs gibi sorun çikabilirdi.

Sonuç olarak yeni bir teknik direktör ve 3 transfer (bir
pivot santrafor, iyi bir sag bek ve iyi bir sol açik) bu takim yine
süper top oynar. Moralleri bozmaya gerek yok. Gidenin yolu açik olsun.

</span></span>

sah_zade61
28.11.2004, 16:16
ziya dogan bir takimi sadece hirsiyla yükseltebilir oyunculari hirsiyla motive edebilir ama bu motivasyonla nereye kadar gidilebilirdi malatyayi biraktiginda hirsini kaybettigi için biraktigini söylemisti bizdeyken su durumda dahada hirslanmasi gerekirdi ama o çekip gitmeyi tercih etti biz onu 'adam gibi adam' diye bagrimiza basmistik dogrusu yanilmisiz bizden gitmesi konusunda barisa katiliyorum yerine gelecek isim ise bence senol günes olmali kim ne derse desin o bir trabzonlu ve trabzonsporlu trabzonspor ruhunu tasiyor ama ziya dogan da öyle bir ruh yoktuki belkide adam besiktasi yendigimiz gece evinde aglamistir

sweetrose
28.11.2004, 16:25
''DÜSTÜGÜN ZAMAN NEDEN DÜSTÜM DIYE SORMA SADECE DÜSTÜN YERE BAK''

objek
28.11.2004, 16:35
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Resmi bir aciklama gelene kadar ziya hoca istifa etmemis sayilir istifa kesinlesirse kendisine tesekkur edilir ama arkasindan veryansin etmek taraftari degilim. korkak ilan ettigimiz bu hoca bir iki macta hata yapmis olabilir ama korkak birisi olsaydi bu kadro yetersiz bu takimdan ancak ilk uce oynayabilirim diyebilirdi ama geldigi gun her babayiyidin agzina alamadigi sampiyonliktan bahsetti uyuyan devi uyandirdi butun bunlari gerceklestiren 2,inciligi yillardir unutmusken simdi bunlarin adi basarisizlik oldu herkes kendi egosunu ve heyacaninitatmin etmek icin trabzonsporu yaz boz tahtasina ceviremez kim gelirsede hayirlisi olsun sampiyonluk garantisi veren birisi varsa iste o gelebilir!. saygilar</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Tolgaa6161
28.11.2004, 17:12
kafayi yicem yaaaa

$imdi de gelecek antronorun camuru hazir bu sene $ampion olmazsa dicek ki eee ben takimi yarida aldim.

ondan sonra 2005-06 sezonu ba$licak $ampionluktan biraz uzakla$icak istifa edicek

yineyeni antronor gelicek yine camuru hazir olacak

ondan sonra 2006-07 sezonu ba$licak............

bu kadarda olmaz yaaaaaaaa

Guests
28.11.2004, 17:27
Trabzonspor'da Konyaspor beraberligi sonrasi istifa eden teknik direktör Ziya Dogan, bordo-mavili kulübe geri dönmeyecegini açikladi.
Dogan, AA muhabirine yaptigi açiklamada, Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Sari ile Istanbul'da son kez görüstüklerini ifade ederek, ''Görevime dönmem için beni ikna etmeye çalisti. Son görüsmemizi yapmis olduk ve kararimi degistirmedim'' dedi.
Ziya Dogan, kararliligini sürdürdügünü de dile getirerek, ''Bu ortamda takima daha fazla faydali olabilecegime inanmiyorum'' diye konustu.

OmeR.
28.11.2004, 17:31
Yönetim ikna etse bile faydali olmazdi zaten.

Futbolcularin ne kadar inanci kalirki o zaman hocaya.

Aniketus
28.11.2004, 17:32
Ziya Dogan gitmis..giderse gitsin. Ya artik bize gelecek teknik direktörler ya trabzonlu olsun ya da yabanci teknik direktör olsun. Az bi basarili olan bütün basariyi kendi üstüne aliyor. Bu taki
imi kuran ne Samet Aybaba, ne Ziya Dogan. Bu takimi kuran Özkan Sümer ve yönetimiydi. Samet Aybaba ve Ziya Dogan ise bu takimi bozanlardir. Erman Özgür, Erman Güracar, Sommers, Romaschenko, Emre Toramani yollayip yerlerine aldiklari belli. Ziya Dogan bize sampiyonluk heyecani yasatmis..Onun alasini Senol Günes yasatmisti. Giray Bulak gönderildiginde lider GS ile aramizda 9 puan fark vardi. Simdi FB ile 7 puan fark var. O zaman Giray Bulak'in gönderilmesine kimse bu kadar itiraz etmemisti. Yanlis anlamayin, burda Giray Bulak'i savunmuyorum ama Ziya Dogan'da "yalvaririm gitme" denecek kadar kaliteli bir antrenör degil. Belki Senol Günes de ondan iyi antrenör degildir ama en azindan konusmalariyla bizi küçük düsürmez. Sunu kabul edelim Ziya Dogan Trabzonspor'un ne taraftar kitlesi olarak, ne futbolcu kalitesi olarak, ne tarih olarak hiç bir sekilde büyüklügünü kavrayamadi. Bu takim teknik direktörsüz oynasa bundan daha kötü oynamaz. Ya resmen forvetsiz oynuyoruz. Fatih te Gökdeniz de forvet degil, ortasaha... Onlarin takim içinde bu kadar sivrilesip bencillesmesinin de tek nedeni Ziya Dogan'dir.
Sonra Ziya Dogan geldi geleli hiç bir genci çikartma hevesinde degildi. Iddia ediyorum bu adam 10 sene takimin basinda kalsin altyapidan kimseyi çikartamazdik.
Yönetimi de bosuna suçlamaya gerek yok. Bu saatten sonra tekrar parali yönetimlerle Trabzonspor en karanlik dönemine dönmez. Muhakkak onlar da Thijs'i alirken bu kadar kötü oynayacagini tahmin etmiyorlardi, bu futbolunu izleyerek almadilar onu. Hatirlayin forumda da bu futbolcunun çok iyi olduguna dair bayaga yorum vardi. Yani çok iyi transferle sampiyonlar ligine kesin giderdik diye bir sey de söz konusu degil. Pahali bir transferde de Thijs gibi sorun çikabilirdi.
Sonuç olarak yeni bir teknik direktör ve 3 transfer (bir pivot santrafor, iyi bir sag bek ve iyi bir sol açik) bu takim yine süper top oynar. Moralleri bozmaya gerek yok. Gidenin yolu açik olsun.

smileys/smiley32.gifyazdiklarinin tamaminda hemfikirim seninle.Edited by: Aniketus

hauptstrasse
28.11.2004, 17:33
simdi herkez atip tutmaya baslamis yine! yere dusene birde ben vurayim misali!

haberi simdi okudum cunku dunku mactan sonra ne internete giresim geldi nede yorum okuyasim! uzuldum dersme yalan soylemis olurum ancak benm anlamadigim burda su anda ziya dogan hakkinda atip tutan taife daha dune kadar adam gibi adma ziya dogan diye bagiriyordu! yattaranin ozelliklerinden bahsediyorlardi"! anladigim kadariyla ilk macta yattarayida yuhalayacaksiniz sizler ve bunlardan diger oyuncularda nasibini alacak!

dengesiz hareketler,dusunceler bariniyor icimizde ve onlari aciga cikarmak icin gercekten puslu havayi bekliyoruz! iste bircogunuza gun dogdu! ozkan sumerin istifasindan bu yana yonetim takim ve hoa hakkinda atip tutamaynalar simdi gercek uyzlerini gosteriyorlar! yaklasik iki yildir biledikleri dislerini aciga cikarmis isiracak et parcasi koparacak but ariyorlar! dun mactan once yazmistim ziya doganin trabzonunda miyadinin doldugunu! bunu yazarkenki dusuncem futbol oalrak doyuruculuktan uzak olan takimin performansiydi! hocanin verebilecegi bir sey kalmamisti takima! onun futbol bilgisiyle bu kadar oluyordu vs. vs. ancak acikcasi ben onun daha bir mantikli olacagini ve ilk yarinin bitimine kadar bekleyecegini dusundum cunku onumuzde 3 mac daha var ilk yarinin sonuna gelebilmek icin! gecen yilda aybaba ayni donemde gitmis ve ayni doneme denk gelen yani uc hafta sonraqsinda da genel kurul yapilmisti! turgay hocanin basa gelip gitmesi takima sampiyonlugu getirecek puanlara malolmustu! umarim bukez ayni hatayi tekrarlamaz ve takima yeni kani getirecekhocayi ilk atista isabet ettiririz! bosta olupta trabzonu calistiracak teknik adam turkiyede sartlarinda mevcut degil! bir istisnain disinda! senol gunes! yabanci bir hocanin basa gelmesidemek takimin bir bocalama surece yasama olasiligini gundme getiriyor ki bunu hic kimse istemiyor sanirim!dunde belirttigim gibi senol hocanin futbol vizyonu su anda turkiyedeki yerli ve yabanci hocalarin cok ama cok ilerisinde! dinlenmis bir kafasi var bunun ustelik trabzonlu ve trabzonsporlu! yani birileri istedi diye cekip gitmeyecek bizi yarida birakarak yada biz boyle bir seyi aklimiza getirmeyecegiz!liderle aramizdaki 7 puan hic onemli degil! bu takimin ic dinamikleri bu yedi puani kapatabilecek guce sahip yeterki akli basinda cesur ve futbol bilgisi anadolunun disindada is gorecek birini bulalim! bu hocanin adi senol gunestir arkadaslar! yeterki ilk yaridaki 3 macta 9 puan alalim!

yonetimin yeniden secilmesi gerekli! yeni yonetim deneyimsizlik demek yeni sorunlar demek! atay aktug trabzonsporun ozkan sumerden sonra yillardan beri gordugu en iyi baskan!

burda oyunculara hala it diye hitap eden "itler" var onlarinda adminlerce artik ciddi olarak cezalandirilmasini talep ediyorum aksi takdirde bunu protesto edecegimi ve buna katilim molmasi icin diger uyelerle dirsek temasina gececegimi belirtmek isterim! kendilerine laf gelince dayilananlar futbolculara laf soyleme hakkini nerdne aliyorlar gercekten merak ediyorum! unutulmamali ki onlar ve biz hala ayni gemideyiz kaptan gemiy terketmis olsa bile bulunacak cozumler bu gemiyi yuzdurur hemde eskisinden daha hizli ve guvenli!

saygilarla...

OmeR.
28.11.2004, 17:44
BU KONUYU DAHA FAZLA TARTISMAYA BILE GEREK YOK ARTIK.

SKY-GUARD
28.11.2004, 18:28
Ziya Dogan gitmis..giderse gitsin. Ya artik bize gelecek teknik direktörler ya trabzonlu olsun ya da yabanci teknik direktör olsun. Az bi basarili olan bütün basariyi kendi üstüne aliyor. Bu taki
imi kuran ne Samet Aybaba, ne Ziya Dogan. Bu takimi kuran Özkan Sümer ve yönetimiydi. Samet Aybaba ve Ziya Dogan ise bu takimi bozanlardir. Erman Özgür, Erman Güracar, Sommers, Romaschenko, Emre Toramani yollayip yerlerine aldiklari belli. Ziya Dogan bize sampiyonluk heyecani yasatmis..Onun alasini Senol Günes yasatmisti. Giray Bulak gönderildiginde lider GS ile aramizda 9 puan fark vardi. Simdi FB ile 7 puan fark var. O zaman Giray Bulak'in gönderilmesine kimse bu kadar itiraz etmemisti. Yanlis anlamayin, burda Giray Bulak'i savunmuyorum ama Ziya Dogan'da "yalvaririm gitme" denecek kadar kaliteli bir antrenör degil. Belki Senol Günes de ondan iyi antrenör degildir ama en azindan konusmalariyla bizi küçük düsürmez. Sunu kabul edelim Ziya Dogan Trabzonspor'un ne taraftar kitlesi olarak, ne futbolcu kalitesi olarak, ne tarih olarak hiç bir sekilde büyüklügünü kavrayamadi. Bu takim teknik direktörsüz oynasa bundan daha kötü oynamaz. Ya resmen forvetsiz oynuyoruz. Fatih te Gökdeniz de forvet degil, ortasaha... Onlarin takim içinde bu kadar sivrilesip bencillesmesinin de tek nedeni Ziya Dogan'dir.
Sonra Ziya Dogan geldi geleli hiç bir genci çikartma hevesinde degildi. Iddia ediyorum bu adam 10 sene takimin basinda kalsin altyapidan kimseyi çikartamazdik.
Yönetimi de bosuna suçlamaya gerek yok. Bu saatten sonra tekrar parali yönetimlerle Trabzonspor en karanlik dönemine dönmez. Muhakkak onlar da Thijs'i alirken bu kadar kötü oynayacagini tahmin etmiyorlardi, bu futbolunu izleyerek almadilar onu. Hatirlayin forumda da bu futbolcunun çok iyi olduguna dair bayaga yorum vardi. Yani çok iyi transferle sampiyonlar ligine kesin giderdik diye bir sey de söz konusu degil. Pahali bir transferde de Thijs gibi sorun çikabilirdi.
Sonuç olarak yeni bir teknik direktör ve 3 transfer (bir pivot santrafor, iyi bir sag bek ve iyi bir sol açik) bu takim yine süper top oynar. Moralleri bozmaya gerek yok. Gidenin yolu açik olsun.

smileys/smiley32.gifyazdiklarinin tamaminda hemfikirim seninle.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Edited by: SKY-GUARD

DeAgLeMaNyAq
28.11.2004, 19:14
Istifa kabul edilmis hayirlisi...

LaZDoGuS
28.11.2004, 21:24
ZARARIN NERESINDEN DÖNÜLÜRSE KARDIR.BÖYLESI DAHA IYI.

Harun-61
28.11.2004, 21:36
Trabzon, Ziya Dogan'in istifasini kabul etti
TRABZON28.11.2004 TSI 19:05

<TABLE width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD =ortatext vAlign=top>Trabzonspor'da, teknik direktör Ziya Dogan'in istifasi kabul edildi.
Kulüp basin sözcüsü Ibrahim Sahin, bordo-mavili ekibi hafta sonundaki Çaykur Rizespor maçina Ihsan Derelioglu'nun hazirlayacagini bildirdi.
Sahin, Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri'nde düzenledigi basin toplantisinda, Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun, asbaskan Nevzat Sakar baskanliginda olaganüstü toplanarak, Ziya Dogan'in Konyaspor maçinin ardindan aldigi istifa kararini görüstüklerini söyledi.
Ziya Dogan'in istifasinin yönetim kurulunca kabul edildigini ifade eden Sahin, ''Takimimizi, Çaykur Rizespor maçina altyapi genel koordinatörü Ihsan Derelioglu hazirlayacak. Derelioglu'nun yardimciligini ise Orhan Çikrikçi yapacak. Sali günü Atay Aktug'un baskanliginda toplanarak, durum degerlendirmesi yapacagiz'' dedi.</TD></TR></T></TABLE>

Ozan
28.11.2004, 22:00
ziya hocamiz gitti ama artik önümüze bakmaliyiz eger ziya hoca besiktasa giderse bize kazik atmis olur ve bizi karsisina alir neyse yolun da basarilar dilerimsmileys/smiley1.gif

batugol
28.11.2004, 22:02
Hayirlisi olsun zaten istifanin kabul edilmemesi diye bir sey var mi ya?

Bir de yönetimin reaksiyon zamanina hayran kaldim olaylarin degerlendirilmesi sali günü yapilacakmis.

olimpus
28.11.2004, 22:16
bjk de del bosque krizioldugu dönemde ziya hoca ile samet hocanin isimleri ön plana çikmisti.

Samet Aybaba

- ?Sezon ortasinda takimimi birakacak haysiyetsizligi yapmam.? sözü ile olaya noktayi koyarken ziya hoca TRABZONSPOR'dan izin çikmadigi için gidememis, konu hakkinda yorum yapmayarak açik kapi birakmisti. Ziya hocayi gerçekten çok benimsedik, bizden biri gördük, Adam gibi adam Ziya Dogan dedik...

Istifanin gerçek sebebi halatam anlami ile anlasilmis olmasada, eger ki Ziya hocanin tüm çabasi bjk ye gitmek için ise gerçekten çok yazik...

CAFER ÖZER
28.11.2004, 22:26
Yilmaz vuraL , Giray buLak ve bir cogu bunLAr biZE Ne KattI Ziya hoca bizE SampiyonLugun Kokusunu TattIrdI Sen TrabzonsporLuysan Samet Hoca Doneminden itibaren YukariLarI ZorLadIgImI HatirLarsIn Giray buLak doneminde 14 12 SiraLarI AraSInda sürünüyorduk beeeeeeeesmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

BunLarI hiçmi Gozun Gormuyor Bizi BasarIya goturecek adam cok iyi Teknik direktor var diyorsun bana 1 Tane isim SöyLe Sadece 1 isim SenoL günesmi??????????????????????????????????????????? ?????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????? ????????????

Kim Kim Kim???????????????????????????????????????????smil eys/smiley7.gif

GIRAY BULAK döneminde Özkan Sümerin devraldigi Giray Bulakin kovuldugundaki puan durumu

<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=6 align=center>
<T>
<TR>
<TH bgColor=#ffd166 colSpan=8>
<CENTER>Türkiye Birinci Ligi Puan Durumu</CENTER></TH>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>TAKIMLAR</TD>
<TD>O</TD>
<TD>G</TD>
<TD>B</TD>
<TD>M</TD>
<TD>A</TD>
<TD>Y</TD>
<TD>P</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Galatasaray</TD>
<TD>18</TD>
<TD>12</TD>
<TD>3</TD>
<TD>3</TD>
<TD>40</TD>
<TD>14</TD>
<TD>39</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Fenerbahçe</TD>
<TD>18</TD>
<TD>12</TD>
<TD>3</TD>
<TD>3</TD>
<TD>45</TD>
<TD>22</TD>
<TD>39</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Besiktas</TD>
<TD>18</TD>
<TD>11</TD>
<TD>4</TD>
<TD>3</TD>
<TD>38</TD>
<TD>25</TD>
<TD>37</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Gaziantepspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>10</TD>
<TD>5</TD>
<TD>3</TD>
<TD>38</TD>
<TD>22</TD>
<TD>35</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Trabzonspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>9</TD>
<TD>5</TD>
<TD>4</TD>
<TD>36</TD>
<TD>23</TD>
<TD>32</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Gençlerbirligi</TD>
<TD>18</TD>
<TD>9</TD>
<TD>3</TD>
<TD>6</TD>
<TD>24</TD>
<TD>21</TD>
<TD>30</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Samsunspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>8</TD>
<TD>4</TD>
<TD>6</TD>
<TD>28</TD>
<TD>24</TD>
<TD>28</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Istanbulspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>7</TD>
<TD>5</TD>
<TD>6</TD>
<TD>25</TD>
<TD>25</TD>
<TD>26</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Ankaragücü</TD>
<TD>18</TD>
<TD>6</TD>
<TD>7</TD>
<TD>5</TD>
<TD>26</TD>
<TD>28</TD>
<TD>25</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Yimpas Yozgat</TD>
<TD>18</TD>
<TD>6</TD>
<TD>6</TD>
<TD>6</TD>
<TD>26</TD>
<TD>22</TD>
<TD>24</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Denizlispor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>6</TD>
<TD>6</TD>
<TD>6</TD>
<TD>23</TD>
<TD>29</TD>
<TD>24</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Antalyaspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>6</TD>
<TD>5</TD>
<TD>7</TD>
<TD>25</TD>
<TD>29</TD>
<TD>23</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Çaykur Rize</TD>
<TD>18</TD>
<TD>5</TD>
<TD>4</TD>
<TD>9</TD>
<TD>19</TD>
<TD>21</TD>
<TD>19</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Bursaspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>3</TD>
<TD>6</TD>
<TD>9</TD>
<TD>21</TD>
<TD>37</TD>
<TD>15</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Adanaspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>2</TD>
<TD>8</TD>
<TD>8</TD>
<TD>27</TD>
<TD>36</TD>
<TD>14</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Erzurumspor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>3</TD>
<TD>3</TD>
<TD>12</TD>
<TD>20</TD>
<TD>45</TD>
<TD>12</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Kocaelispor</TD>
<TD>18</TD>
<TD>1</TD>
<TD>7</TD>
<TD>10</TD>
<TD>18</TD>
<TD>37</TD>
<TD>10</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>Siirt Jetpa</TD>
<TD>18</TD>
<TD>1</TD>
<TD>6</TD>
<TD>11</TD>
<TD>21</TD>
<TD>40</TD>
<TD>9</TD></TR></T></TABLE>

BU ASAGIDAKI DE ÖZKAN SÜMERI HALA SAVUNANLAR IÇIN IBRET TABLOSU.

<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=6 align=center>
<T>
<TR>
<TH bgColor=#ffd166 colSpan=8>
<CENTER>PUAN DURUMU</CENTER></TH>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>TAKIMLAR</TD>
<TD>O</TD>
<TD>G</TD>
<TD>B</TD>
<TD>M</TD>
<TD>A</TD>
<TD>Y</TD>
<TD>P</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>1- Galatasaray</TD>
<TD>34</TD>
<TD>24</TD>
<TD>6</TD>
<TD>4</TD>
<TD>75</TD>
<TD>31</TD>
<TD>78</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>2- Fenerbahçe</TD>
<TD>34</TD>
<TD>24</TD>
<TD>3</TD>
<TD>7</TD>
<TD>70</TD>
<TD>31</TD>
<TD>75</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>3- Besiktas</TD>
<TD>34</TD>
<TD>18</TD>
<TD>8</TD>
<TD>8</TD>
<TD>69</TD>
<TD>39</TD>
<TD>62</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>4- Ankaragücü</TD>
<TD>34</TD>
<TD>15</TD>
<TD>8</TD>
<TD>11</TD>
<TD>72</TD>
<TD>58</TD>
<TD>53</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>5- Denizlispor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>12</TD>
<TD>12</TD>
<TD>10</TD>
<TD>65</TD>
<TD>52</TD>
<TD>48</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>6- Gaziantep</TD>
<TD>34</TD>
<TD>13</TD>
<TD>9</TD>
<TD>12</TD>
<TD>57</TD>
<TD>52</TD>
<TD>48</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>7- Göztepe</TD>
<TD>34</TD>
<TD>12</TD>
<TD>9</TD>
<TD>13</TD>
<TD>38</TD>
<TD>56</TD>
<TD>45</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>8- Gençlerbirligi</TD>
<TD>34</TD>
<TD>11</TD>
<TD>12</TD>
<TD>11</TD>
<TD>47</TD>
<TD>51</TD>
<TD>45</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>9- Istanbulspor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>12</TD>
<TD>8</TD>
<TD>14</TD>
<TD>33</TD>
<TD>38</TD>
<TD>44</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>10- Bursaspor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>13</TD>
<TD>5</TD>
<TD>16</TD>
<TD>48</TD>
<TD>60</TD>
<TD>44</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>11- Kocaelispor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>12</TD>
<TD>7</TD>
<TD>15</TD>
<TD>45</TD>
<TD>60</TD>
<TD>43</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>12- Diyarbakir</TD>
<TD>34</TD>
<TD>10</TD>
<TD>10</TD>
<TD>14</TD>
<TD>41</TD>
<TD>50</TD>
<TD>40</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>13- Malatyaspor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>11</TD>
<TD>7</TD>
<TD>16</TD>
<TD>34</TD>
<TD>50</TD>
<TD>40</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>14- Trabzonspor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>11</TD>
<TD>7</TD>
<TD>16</TD>
<TD>49</TD>
<TD>60</TD>
<TD>40</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>15- Samsunspor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>10</TD>
<TD>8</TD>
<TD>16</TD>
<TD>32</TD>
<TD>43</TD>
<TD>38</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>16- Çaykur Rize</TD>
<TD>34</TD>
<TD>9</TD>
<TD>10</TD>
<TD>15</TD>
<TD>43</TD>
<TD>51</TD>
<TD>37</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>17- Antalyaspor</TD>
<TD>34</TD>
<TD>9</TD>
<TD>10</TD>
<TD>15</TD>
<TD>46</TD>
<TD>61</TD>
<TD>37</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>18- Yimpas Yozgat</TD>
<TD>34</TD>
<TD>6</TD>
<TD>9</TD>
<TD>19</TD>
<TD>46</TD>
<TD>67</TD>
<TD>27</TD></TR></T></TABLE>
Edited by: CAFER52

emrekandemir
28.11.2004, 22:51
bence fazla soze gerek, yok adam yararli olamayacagini anladi takimi birakti, fazla soze gerek yok. HERSEY ICIN TESEKKURLER ZIYA HOCA&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif

CAFER ÖZER
28.11.2004, 22:53
SU yukardaki tabloya iyi bakalim eger Rize bizle berabere kalsa punalar esit averajla biz düsüyoruz.Samsun Kendi evinde bize yenilmese biz gidiyoruz.ESKI TARTISMALARI GÜNDEME GETIRMEK ISTEMEM ama öyle laflar ediliyorki Benim kanima dokunuyor.hele hele su Özkanin Trabzon sevdadindan bahsedenler,Bu sitede her zaman beni karsinizda bulacaksiniz Özkandan bahsedenlere Sadece Su puan durmuna bakiniz yeter diyorum.

Oğuz
28.11.2004, 22:56
mesele ziya doganin istifa etmesi degildir. mesele ziya hocanin neden istifa ettigi de degildir. asil mesele düne kadar adam gibi adam dedigimiz ziya hocanin görevi birakmasindan sonra yapilan yorumlarin tutarsizligidir.

samet hoca için "taraftar inandi sana, sen de inan trabzona, seninle sampiyonluga"seklinde tezahürat yapan bizler, istifa ettikten sonra neler dedigimizi hatirlayalim. ankara b.b maçinda samet aybabaya edilen küfürleri hatirlayalim. ziya hoca geldiginde, 11 maç üstüste kazandiginda ne methiyeler düzdügümüzü, "adam gibi adam" benzetmesini yaptigimizi, "laz" lakabi takip "laz ziya" diye bagirdigimizi da hatirlayalim. simdi kisa süreli basarisizligin ardindan neler dedigimizi görelim. koyalim yanyana çikan sonuç ortada.

her takimin bir geçis dönemi olabilir. 3-4 haftadir kötü oynuyoruz. 20 sene sampiyon olamayan bir takimin son derece iyiambiansyakalidigi bir dönemde 3-4 haftalik kötüperformans geçirme lüksü vardir. ama bu lükse gösterilecek tölerans bizde yoktur.

kimin gelecegi önemli degil. yukari da yazdigim hadiseler tekrar cereyan edecek, bizdenne kasabane deköy olmamaya devam edecektir.

allah sonumuzu hayretsin..

TheCrow
29.11.2004, 00:28
Puyol,arkadasim tamam da Ziya Dogan'a kim tepki gösterdi?..Kim daha önceki basarilarini yok saydi?..Maçta aleyhine mi bagrildi?...Yönetim mi ultimatom verdi?..

Hayir hiçbiri olmadi...E nedir o zaman bu tolerans göstermeme olayi?Ziya sebepsiz gitti diye mi bizden köy kasaba olmaz?..Kimi suçluyorsun?Kimse Ziya Dogan'a git demedi ki,adam kendisi artik basarili olamam dedi ve 3 hafta daha bile beklemeden takimi yari yolda birakti,yolu açik olsun...

Oğuz
29.11.2004, 01:05
ziya hoca gitti, yolu açik olsun. su saat itibariyle ziya hoca bizi baglamaz. tölerans gösterilmedi gerçegi ortadadir. söyleki: burasi trabzonspor camiasinin sesidir. nasil ki seçimler önceki anket yapilan denek grup özünde türkiyenin sesi olur. ve anket sonuçlari seçimi öngörürü. burasi da trabzonspor camiasinin ziya hocaya yaklasiminin göstergesidir.

ziya hocayi istifa karari almaya iten bu 10 günlük süreci degerlendirirsek ne demek istedigim de açikca ortadadir. ziya hocanin istifa etmesinin faydali oldugu düsüncesinin hakim oldugu bir ortamda tölerans gösterilmedigi gerçegi yatar.

saskinligim ve hirsim ondandir. saygilar

TheCrow
29.11.2004, 01:35
O konuda hemfikiriz,Ziya Hoca takima çok seyler kazandirmistir,ve istifa etmeseydi de ilerde çok çok basarili olacakti.Üç-dört maçlik basarisizlikla teknik direktörün istifasini istemek yanlistir.Ama istifa etmek daha da yanlistir...Daha zirve yarisindan kopmadan,iddiamizi umudumuzu kaybetmeden neden simdi bu gidis?Taraftarin bir kismindan çatlak ses çikti diye mi?E ne zannediyordu Ziya Hoca?Milyonlarca insan arasinda hiç muhalif olmayacak miydi?Hiç kimse sesini çikarmayacak miydi?Zaten bu olaylar da mücadelenin bir parçasi degil mi?

Oğuz
29.11.2004, 01:43
The Crow kardesim. öncelikle sunu söylemeliyim ki sana kanim kaynadi. ben ziya hocanin yaptiginin dogrulugunu tartismiyorum. bu anlayis ile, bu mantalite ile ziya hoca gibi ne hocalar gelir geçer bu kulüpten. ben buna kiziyorum. bu kafayi degistirmek gerektigi kanatindeyim. farkindaysan nerden çikti simdi bu istifa diyen olmadi. istifa etmesinin olumlu ve olumsuz etkilerini dile getiriyor insanlar. bu da su gerçegi gösteriyor ki ziya hocanin basarisi tartisilir olmus. ben bunu burda yazilanlardan görüp, hissedebiliyorsam, ziya hocanin da böyle hissetmesi normaldir. ziya hocayi böyle düsünmeye tesvik edecek davranislardan kaçinilmasi gerektigidir asil söylemek istedigim. yoksa ziya hoca artik gitmistir. aslolan trabzonspordur..

Guests
29.11.2004, 08:09
dün trtde giray bukagin açiklamalarini izleyen oldumu. istifa olayini sordular ve inceden inceye ziya dogani suçladi.

trabzonspor her haliyle büyük bir camia herkes tasiyamaz dedi iyi temsil etmek lazim dedi. ve istifaya sasirmadim dedi. aynen bizde sasirmadik. geç bile kalmisti.

CAFER ÖZER
29.11.2004, 08:26
ZIYA DOGAN i BJK olaylarindan sonra sevmiyorudm simdi Trabzonsporu resmen satti diyorum.Tamam sen BJK ile anlasmiss olablirsin BJK ya gidecekte olabilirsin Unutmaki seni Ziya DOGAN yapan Büyük hoca dedirten Trabzonspordur.Ama sen ne yaptin BJK nin teklifi gurur verici dediginden beridir takimi korkak oynattin Ligin en fazla gol tana takimi idin birden Gol atamayan takimi oldun.Simdi devrenin bitimine 3 hafta kalmis ben yokum diyorsun.Bari ilk devre sonu görevi birakacagini söyleseydin.Oturup önce yönetimle konusupkimseye söylemeyelim.Yakinda kongre var kongre ile beraberistifa edeyim deseydin.ama sen ne yaptinTARABZONSPOR U kaderi ile bas basaadi sani duyulmamis birisine birakilmasina vesile oldun.

ALLAH ÖYLE büyüktürki insallah BJK ya gidecegim derken açikta kalirsin.SEN BENIM GÖZÜMDE ARTIK LAZ ZIYA degil Sarapçilarin ziyasisin.SEN benim gözümde artik ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN degil,Takim Satan ZIYA DOGAN sin Senki MALATYA yida devre arasinda birakip kaçmistin.

Cemalettin Taşkın
29.11.2004, 09:17
vay be herkes çok dertliymis. hocanin sevmeyeni çokmus. herhalde hoca istifa edince sampiyon olmus gibi sevindiniz.

Guests
29.11.2004, 09:20
vay be herkes çok dertliymis. hocanin sevmeyeni çokmus. herhalde hoca istifa edince sampiyon olmus gibi sevindiniz.

oturup agliyacakmiydik?

ARAGORN01
29.11.2004, 09:54
simdi herkez atip tutmaya baslamis yine! yere dusene birde ben vurayim misali!

haberi simdi okudum cunku dunku mactan sonra ne internete giresim geldi nede yorum okuyasim! uzuldum dersme yalan soylemis olurum ancak benm anlamadigim burda su anda ziya dogan hakkinda atip tutan taife daha dune kadar adam gibi adma ziya dogan diye bagiriyordu! yattaranin ozelliklerinden bahsediyorlardi"! anladigim kadariyla ilk macta yattarayida yuhalayacaksiniz sizler ve bunlardan diger oyuncularda nasibini alacak!

dengesiz hareketler,dusunceler bariniyor icimizde ve onlari aciga cikarmak icin gercekten puslu havayi bekliyoruz! iste bircogunuza gun dogdu! ozkan sumerin istifasindan bu yana yonetim takim ve hoa hakkinda atip tutamaynalar simdi gercek uyzlerini gosteriyorlar! yaklasik iki yildir biledikleri dislerini aciga cikarmis isiracak et parcasi koparacak but ariyorlar! dun mactan once yazmistim ziya doganin trabzonunda miyadinin doldugunu! bunu yazarkenki dusuncem futbol oalrak doyuruculuktan uzak olan takimin performansiydi! hocanin verebilecegi bir sey kalmamisti takima! onun futbol bilgisiyle bu kadar oluyordu vs. vs. ancak acikcasi ben onun daha bir mantikli olacagini ve ilk yarinin bitimine kadar bekleyecegini dusundum cunku onumuzde 3 mac daha var ilk yarinin sonuna gelebilmek icin! gecen yilda aybaba ayni donemde gitmis ve ayni doneme denk gelen yani uc hafta sonraqsinda da genel kurul yapilmisti! turgay hocanin basa gelip gitmesi takima sampiyonlugu getirecek puanlara malolmustu! umarim bukez ayni hatayi tekrarlamaz ve takima yeni kani getirecekhocayi ilk atista isabet ettiririz! bosta olupta trabzonu calistiracak teknik adam turkiyede sartlarinda mevcut degil! bir istisnain disinda! senol gunes! yabanci bir hocanin basa gelmesidemek takimin bir bocalama surece yasama olasiligini gundme getiriyor ki bunu hic kimse istemiyor sanirim!dunde belirttigim gibi senol hocanin futbol vizyonu su anda turkiyedeki yerli ve yabanci hocalarin cok ama cok ilerisinde! dinlenmis bir kafasi var bunun ustelik trabzonlu ve trabzonsporlu! yani birileri istedi diye cekip gitmeyecek bizi yarida birakarak yada biz boyle bir seyi aklimiza getirmeyecegiz!liderle aramizdaki 7 puan hic onemli degil! bu takimin ic dinamikleri bu yedi puani kapatabilecek guce sahip yeterki akli basinda cesur ve futbol bilgisi anadolunun disindada is gorecek birini bulalim! bu hocanin adi senol gunestir arkadaslar! yeterki ilk yaridaki 3 macta 9 puan alalim!

yonetimin yeniden secilmesi gerekli! yeni yonetim deneyimsizlik demek yeni sorunlar demek! atay aktug trabzonsporun ozkan sumerden sonra yillardan beri gordugu en iyi baskan!

burda oyunculara hala it diye hitap eden "itler" var onlarinda adminlerce artik ciddi olarak cezalandirilmasini talep ediyorum aksi takdirde bunu protesto edecegimi ve buna katilim molmasi icin diger uyelerle dirsek temasina gececegimi belirtmek isterim! kendilerine laf gelince dayilananlar futbolculara laf soyleme hakkini nerdne aliyorlar gercekten merak ediyorum! unutulmamali ki onlar ve biz hala ayni gemideyiz kaptan gemiy terketmis olsa bile bulunacak cozumler bu gemiyi yuzdurur hemde eskisinden daha hizli ve guvenli!

saygilarla...

tamamina katiliyorum smileys/smiley32.gif

Taner Uykuçeken
29.11.2004, 09:58
<TABLE border=0 cellPadding=0 cellSpacing=0 width=400>
<T>
<TR>
<TD align=left vAlign=top width=276>

Ziya doganin gidisine nerdeyse kina yakacak arkadaslara

ISKENDER GÜNEN </TD></TR>
<TR>
<TD align=left vAlign=top width=276>KALMAYA IKNA EDILMELI </TD></TR>
<TR>
<TD align=left vAlign=top width=276>Önce Fenerbahçe karsilasmasinda kaybedilen üç puan ve ardindan Konyaspor karsisinda yitirilen iki puan... Sampiyonluk yarisina devam ederken, bu çok önemli iki haftada birakilan bes puan Trabzonspor camiasinda firtinayi kopardi. Teknik direktör Ziya Dogan, bordo-mavili ekibe bu sartlar altinda daha fazla faydali olacagina inanmadigi için istifa ettigini açikladi.
Bence çok zamansiz bir karar. Çünkü Ziya Dogan'in Trabzonspor'a geldigi günden beri
yaptiklari ortada. Türk futbolunun son dönemlerdeki en basarili teknik direktörlerinden biri olarak gösterdigimiz Dogan'in, bugüne kadar teknik adam olarak performansina baktigimizda artilarinin çok fazla oldugunu görüyoruz. Bakin; Ziya Dogan göreve geldikten sonra bordo-mavili ekipte neler yapti?
Öncelikle Trabzonspor'a takim olma ruhunu ve bilincini getirdi. Futbolcularin sorumluluk anlayislarinin daha önceki yillarda görmedigimiz biçimde üst düzeye çikmasini sagladi.
Ziya Dogan, çogunlugunu genç yeteneklerin olusturdugu ya da ikinci baharlarini yasayan oyuncularin yer aldigi kisitli bir kadroya sahipti. Bu nedenle Sampiyonlar Ligi kapisindan sanssiz bir sekilde dönülmesine ve ligde sergilenen performansa saygi gösterilmemesi mümkün degil. Onun için Trabzonspor yönetiminin su anda yapmasi gereken iki sey var. Birincisi Ziya Dogan'i ikna ederek görevine devam etmesini saglamak... Ikincisi ve en önemlisi lige verilecek olan arada, takima katki yapabilecek oyunculari transfer etmek...

</TD></TR></T></TABLE>

CeSS
29.11.2004, 10:05
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>

Ziya doganin gidisine nerdeyse kina yakacak arkadaslara

ISKENDER GÜNEN </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>KALMAYA IKNA EDILMELI </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>Önce Fenerbahçe karsilasmasinda kaybedilen üç puan ve ardindan Konyaspor karsisinda yitirilen iki puan... Sampiyonluk yarisina devam ederken, bu çok önemli iki haftada birakilan bes puan Trabzonspor camiasinda firtinayi kopardi. Teknik direktör Ziya Dogan, bordo-mavili ekibe bu sartlar altinda daha fazla faydali olacagina inanmadigi için istifa ettigini açikladi.
Bence çok zamansiz bir karar. Çünkü Ziya Dogan'in Trabzonspor'a geldigi günden beri
yaptiklari ortada. Türk futbolunun son dönemlerdeki en basarili teknik direktörlerinden biri olarak gösterdigimiz Dogan'in, bugüne kadar teknik adam olarak performansina baktigimizda artilarinin çok fazla oldugunu görüyoruz. Bakin; Ziya Dogan göreve geldikten sonra bordo-mavili ekipte neler yapti?
Öncelikle Trabzonspor'a takim olma ruhunu ve bilincini getirdi. Futbolcularin sorumluluk anlayislarinin daha önceki yillarda görmedigimiz biçimde üst düzeye çikmasini sagladi.
Ziya Dogan, çogunlugunu genç yeteneklerin olusturdugu ya da ikinci baharlarini yasayan oyuncularin yer aldigi kisitli bir kadroya sahipti. Bu nedenle Sampiyonlar Ligi kapisindan sanssiz bir sekilde dönülmesine ve ligde sergilenen performansa saygi gösterilmemesi mümkün degil. Onun için Trabzonspor yönetiminin su anda yapmasi gereken iki sey var. Birincisi Ziya Dogan'i ikna ederek görevine devam etmesini saglamak... Ikincisi ve en önemlisi lige verilecek olan arada, takima katki yapabilecek oyunculari transfer etmek...

</TD></TR></T></T></TABLE>

Iskender Günen her zaman için Trabzonspor menfaatlerini düsünen yazilarini severek ve begenerek okudugum bir insan. Yine içimden geçenlere tercüman olmus.

Bu yazi 1 ay öncesine kadar Ziya Dogandan övgüyle bahseden simdilerde ise arkasindan teneke çalan kisilere ithaf olsun...

gultekinsurul
29.11.2004, 10:46
SU BIR GERÇEK KI BIZIM TARAFTARIMIZ HALA OLGUNLASAMAMIS VEDE OLGUNLASACAGIDA YOK. SÖYLE BAKIYORUM DA BAZEN O KADAR BENCIL YAZILAR YAZILIYOR KI BÖYLE BIR TARAFTAR KITLESINE SAHIP OLDUGUMUZ IÇIN UTANIYORUM.

ZIYA DOGAN TRABZONSPORA GERÇEKTEN IYI HIZMET ETMIS BIR INSANDIR. 96 DAN BERI BIZ SAMPIYONLUK TAN BAHSEDEMEZKEN ONUNLA ILK KEZ BU SENE BU HEYECANI TEKRAR YAKALADIK.

AMA OLAYA DISARIDAN BAKANLAR SÖYLE DIYORLAR."TRABZONSPOR, LIGE SON HAFTA 3 PUAN FARKLA GIRSIN 5 TANE YER VE SAMPIYONLUKTAN OLUR. NIYEMI? TRABZONSPOR KULÜBÜ KENDI CAMIASINDAKI ÇEKISMELERDEN BÖLÜNMELERDEN DOLAYI BASARISIZ OLMUS VE OLACAKTIRDA." ARKADASLAR EVET TAKIMIMIZ 21 SENEDIR SAMPIYONLUK GÖRMEDI. ÇOK SABIRSIZIZ. BUTUN BUYUK MAÇLARI DA HALA BU YUZDEN KAYBEDIYORUZ. TRABZONDA BÜYÜK MAÇLAR ÖNCESI ÖYLE BIR ATMOSFER YARATILIYOR KI BUNU FUTBOLCULAR KALDIRAMIYOR. DINAMO KIEVI EVINDE YENDIK AVNI AKERDE YENILDIK. GALATASARAYI EVINDE YENDIK. AVNI AKREDE YENILDIK. ATLETICO MAÇINI ÇOK RAHAT KAZANACAGIMIZ YERDE EVIMIZDE TURU ADAMLARA HEDIYE ETTIK. 96 DA 1-0 ÖNDE OLDUGUMUZ VE ARTIK HERKES TRABZONSPOR SAMPIYONDUR DEDIGI MAÇI FENERE VERIP YIKILDIK.YANI TARAFTARIMIZIN DAHA SAKIN OLMASI LAZIM. YANLIS ANLASILMASIN SAKIN OLUN DERKEN STADDA ÇEKIRDEK YEMEYE GELMEYIN. AMA BIRAZ DAHA SOGUK KANLI VE ÖRGÜTLÜ HAREKET ETMMIZ LAZIM.

EmrahYalçınalp
29.11.2004, 12:01
senol hoca konusunda da hiç emin olamiyorum.

ziya hocanin hatali oldugu(bize göre)dönemler vardi özellikle de besiktas hocayi istiyor haberleri çikinca film kopmustu zaten. demek onun da içinde süpheler varmis ki bu konuda zayif kaldi gereken yerlere gereken mesajlari veremedi altinda ezilip kaldi. Ama yattarayi oynatmadi diye kizarken febe maçindaki yattarayi da hazmetmek mümkün degildi. demek ki bizler dönem dönemolaylarin içini bilmeden dar bir açidan bakip yorum yapiyoruz.

bundan sonrasi takimimiz için hayirli olsun diyecem ama geçen yildan çok farkli bir mücadel olacagini sanmiyorum, umarim bu sefer galip olan biz oluruz.

oskayb
29.11.2004, 12:17
ziya dogan'in trabzonspora kattigi en önemli sey :yillaaar sonra tekrar kazanma hirsi ,mücadeleyi birakmama ve iddiali olma haliydi.

bizim de yillardir kaybettigimiz ve tekrar bulup ,hatirladigimizda çok heyecenlandigimiz ,sevindigimiz sey de buydu.ziya hocayi sevmemizin belki de en önemli nedeni de buydu.onu hemen kendimizden biri gibi benimseyivermemiz ,laz ziyamiz yapivermemiz de.

olan oldu ,su an artik ziya hoca yok ,su olmustur ,bu olmustur ,daha uzun süre yazip konusacagiz bu konulari.

asilolan uzun zaman sonra çok zor kazandigimiz özellikleri kaybedip ,kaybetmeyecegimizdir.bundan sonra alinacak her kararda ,teknik direktör seçiminde ,yönetim seçiminde kendimize bu soruyu sormaliyiz;

ziya hocaninyillar sonrabizlere hatirlattigi TAS gibi bir trabzonsporu mu , yoksa bu özelliklerini tekrar kaybetmis SIRADAN bir trabzonsporu mu istiyoruz ?

shipbroker61
29.11.2004, 12:35
yogunlugum nedeniyle yaklasik 1 haftadan beri forumdan uzaktayim onun icin yazilanlara kelime kelime bakamadim ama sagolsun cadi kazanimiz tekrar kaynadi ve bizim ondan onunda bizden faydalanabilecegimiz bir spor adamini daha yedi. onlar yemese bile adama intihar etmekten baska bir secenek birakilmadi. belki onunkide cok fazla duygusal bir tepkiydi ama yarin olacak seyi uzatmaninda bir anlami yoktu.

anlamadigim sey su,

ogun vatan haini, abdullah serefsiz, senol gunes tecrubesiz ireadesiz, gokdeniz paragoz, samet aybaba kisiliksiz, ziya dogan korkak, hami hizipci, yattara alemci, faruk ozak dinci silik, may, atay aktug kifayetsiz, ozkan sumer cimri,vs vs vs,

herseyin en iyisini biz biliyoruz, en cesur biziz, en korkusuz gene biziz, en gururlu biziz, taktigi biz biliriz, kondusyonu biz yukseltiriz vs vs vs,

ya nereye kadar gidecek bu adam ogutmemiz allahaskina. trabzonlu olana dayanamayiz, trabzonlu olmayana hic dayanamayiz, turke zaman vermeyiz, yabanciya dudak bukeriz...

istanbul medyasi en ufak bir yazi yazdiginda en galiz kufurleri savurur ve protesto ederiz ama bizim yerel medyamiz insanin gururunu onurunu rencide edici bir yayin yapsa alkislariz....

valla dusmani cok uzakta aramaya gerek yok. bizim kendi kendimize yaptigimiz kotulugu baskalari bizim kadar yapmiyor daha dogrusu yapmasina gerek kalmiyor...

birileri yarattiklari ve yaratacakalri eserle gurur duysunlar ne diyimsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley19.gif

kuzey_lee
29.11.2004, 12:39
gidene güle güle..baska diycek lafimiz olamaz olmamali da..bazi arkadaslar ikna edilmeli vs demis..demis de arkadaslar bi kere aradaki güven ortami bozuldu..bundan sonra ikna edilse de hep istim üstünde olacak...

hocanin hatalari çoktu..ama bu demek degildir ki biz yaptiklarini gözardi ediyoruz..

once hatalarini sayalim isterseniz...

transferden baslayalim isterseniz..thijs kimdir?lee yi neden bu kadar istemistir de maximi yollamistir? dhane bana çok lazim kesinlikle bir yere gönderilemez somers gitsin diyen ben miyim?transferden yonetim de sorumlu ancak hocanin sorumlulugu daha çok...

kamptaki i ege olayindan sonra bu oyuncuyu çok istemesi ve bu yuzden yonetimin birbirine girmesi baska bi hata..ve de bu hata istifanin asil sebebi..soylenilenlere gore konya maçina gitmeden once oyuncular ''O UÇAGA BINERSE BIZ GELMIYORUZ'' demisler..ve basin toplantisinda da ''bu oyunculari bir yildiz taniyorum'' açiklamasini bu yüzden yaptigi düsünülüyor..

baska bir hatasi daha dogrusu zaafi da büyük maç kazanamamis olmasi..gecen yilki gs maçi-kiev-bilbao-gs-fb (hatta antep maçinda puan kaybedilmesinin) ilk sorumlusu da yine kendisidir..

neyse hakan abinin dedigi gibi..kariyerinde sampiyonluk istiyorsa 2a ya buyursun..yolun açik olsun yukari yerli...HOSÇAKAL

Guests
29.11.2004, 12:43
transfer konusunda yazmamissin anlastigimiz halde el saka ve tomasi istemedi ali ereni istedi bunlarda var.

neyse seninde dedigin gibi yolu açik olsun.

simdiye kadar yasattiklari için tesekkür ederiz. ama bize yasattigi hayal kirikliklari içinde bir özür borcu var.

kuzey_lee
29.11.2004, 12:52
transfer konusunda yazmamissin anlastigimiz halde el saka ve tomasi istemedi ali ereni istedi bunlarda var.

neyse seninde dedigin gibi yolu açik olsun.

simdiye kadar yasattiklari için tesekkür ederiz. ama bize yasattigi hayal kirikliklari içinde bir özür borcu var.

özgür dhane olayinin temeli bu zaten..tomas 1 ay kapimizda yatti..hoca dhane bana lazim dedi demek istemistimsmileys/smiley2.gif

gultekinsurul
29.11.2004, 12:53
YA ARKADASLAR BENCE ARTISIYLA EKSISIYLE ZIYA DOGAN DÖNEMI BITTI. ARTIK BUNU KONUSMANIN TARTISMANIN BENCE ÇOK FAZLA ANLAMIDA KALMADI. ZIYA DOGAN BU SAATTEN SONRA KENDISI DÖNSE BILE KABUL EDILEMZE. SIMDI ÖNÜMÜZE BAKMAK ZORUNDAYIZ. EVET BIZE ÇOK KATKISI OLDU AMA. TRABZONSPOR ZIYA DOGANDAN IBARET DEGILDIR HIÇ BIR ZAMANDA OLMAMISTIR.BURADA ZIYA DOGANA KIN KUSMANIN DA ANLAMI YOK. ARTIK ÖNÜMÜZE BAKMALI VE DAHA IYI DAHA GÜCLÜ BIR TRABZON IÇIN MÜCADELE ETMELIYIZ.

Guests
29.11.2004, 14:57
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=top align=left width=276>''DOGAN KAOSUN MIMARI''
</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>SITEMIZ YAZARI MUSTAFA BAYRAKTAR, SON GELISMELERI DEGERLENDIRDI:

Dogan, kaosun mimari

Fenerbahçe maglubiyeti ve Konya beraberligi Ziya Dogan'i istifaya götüren en son neden. Geçen yil ayni dönemde Samet Aybaba ile yasanan kaosu geçici olarak Turgay Semercioglu ile çözen Erol Tuna yönetiminin yaptigini da bu yil Atay Aktug yönetimi yapamaz. Geçis süreci ve yeni teknik adam seçiminde Atay Aktug'un basi çok agriyacak. Yönetim, Ziya Dogan'dan sonrasini düsünüyor. Anlayacaginiz, Ziya Dogan istifa ederek ates topunu ilk olarak yönetimin kucagina birakti.

Basta Yattara olmak üzere Mehmet Yilmaz, Tayfun, Volkan, Augustine, D'Hane gibi geçen yil sürekli oynayan isimlere bu yil gerektigi kadar sans vermemesi, bunlarin yerine transfer ettirdigi Lee, Celaleddin ve Tolga'nin formsuz olduklari zaman dahi kadroda yer bulmalari bardagi tasirdi. Soyunma odasinda oyuncularla vedalastigi sirada Fatih Tekke, 'Hocam ne oldu da istifa ediyorsun' diye oyuncular adina kendisine soru yönelttiginde, kaçamak cevap verip, 'Artik sizi toparlayamam ve faydali olamam' deyip arkasina bakmadan soyunma odasindan çikip istifa kararini açikladi.

Besiktas'in sikintili oldugu dönemde teklif yaptigi Ziya Dogan'in kafasi karisti. Teklifi kabul etmeyen (!) ancak Besiktas'a karsi olan sevgisi nedeniyle bunu yumusak bir sekilde geçistirmeye çalisip açik kapi birakan Ziya Dogan, kendini iki tarafa karsi sirin göründürmek için her yolu denedi ama olmadi. Dinamo Kiev, Gaziantepspor ve Fenerbahçe'ye karsi rakiplerin 10 kisi kalmasina ragmen üstünlük saglayamamasi tartismalari alevlendirdi. Ibrahim Ege'nin, oyuncularin karsi çikmasina ragmen affedilmesi için yönetime baski yapmasi Ziya Dogan'a karsi takim içerisinde de tepkinin artmasina neden oldu.

Ziya Dogan istifa ettiginde gelecek aylara ait olan alacaklarini dahi tahsil etmisti. Parasal hiçbir derdi olmayan Dogan göreve geldiginde 'Bu yil gidebildigimiz yer, gelecek yil sampiyonluk' sözü vermisti. Ama olmadi. Olmadigi gibi rakipleri Galatasaray'a ve Fenerbahçe'ye maglup olmasi, ligde de puan farkinin 7'ye çikmasi sikintinin diger boyutunu olusturdu. Takim içerisinde dengeyi kuramayan Ziya Dogan, Malatyaspor'u oldugu gibi Trabzonspor'u da yari yolda birakarak kaosun içine atti.
</TD></TR></T></TABLE>www.trabzonhaber.com

CAFER ÖZER
29.11.2004, 18:07
<TABLE height=121 width="100%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=top colSpan=2 height=2>
<DIV align=center>KULUBÜN RESMI SITESINDEN ALINMIS HABERDIR.yazilanlara aynen inaniyorum ZIYA DOGAN BJK nin teklifi bana gurur verici dedigi anda ipi çekilmeli idi.O günden bu güne Ziya Dogani sevmiyorum.Gitmesine vede yüzüstüs birakip gitmesine hiçmi hiç üzülmedim tek üzüntüm takimin kongre dönemine kalan 3 haftaya boslukta girecek olmasidir.</DIV>
<DIV align=center></DIV>
<DIV align=center></DIV>
<DIV align=center>Trabzonspor ile Ziya Dogan'in yollarini ayiran
gerçekleri açikliyoruz</DIV></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%" height=22 rowSpan=2>
<DIV align=center>http://www.karadenizhaber.com/haberresim/22ksm/derbifakiri.jpg</DIV></TD>
<TD vAlign=top width="70%" height=10>BESiKTAS HAYALi
DOGAN'I BiTiRDi</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="70%" height=81>OYUNCU ISTEDI, ALINAMADI
Trabzonspor yönetiminin agirlikli bölümü Ziya Dogan'dan sampiyonluk mesajlari vermesini bekledi. Dogan orta sahaya takviye alamadigi için bu mesajlardan kaçinarak devre arasina kadar böyle devam etmesini istedi. Yönetimle Dogan arasindaki ilk çatlak Dinamo Kiev maçindan (O-2) </TD></TR></T></TABLE>
<TABLE height=121 width="100%">
<T>
<TR>
<TD height=2>
<DIV align=left>sonraki beyanatlarla geldi. Bazi yöneticiler taraftarin 'Yanlis kadro dizdi' elestirilerine haklilik verince Dogan duygusallasti.
BJK'YI REDDEDEMEDI
Ziya DoGan 1978'li yillarda Trabzonspor'un 1 puan vererek Süper ligde kalmasini sagladigi Besiktas kulübüne karsilik Trabzonspor'un büyüklügünü Teknik patronu olmasina ragmen kavrayamadi. Besiktas Baskani 'bize gel' teklifini etti, "Hayir gitmiyorum" diyemedi. Ardindan 'Ben istesem Samet'i-Ziya'yi-Riza'yi yanyana getiririm' diyen Demirören'e 'O nasil söz Baskan' cevabini da vermedi.
BASKAN AKTUG'UN ATAGI
Atay AktuG Besiktas'in kanca takmasi üzerine Ziya Dogan'la ilgili önemli bir adim atti. Trabzon'da Zorlu Otel'de kalan Dogan'a ev buldu ve bir an önce tasinmasini telkin etti. Fakat Besiktas'in teklifine kadar kalacak villa arayan Dogan, bu teklifin ardindan ev bulunmasina ragmen ailesini tasimaktan vazgeçti. Trabzonspor kulübü baskani Atay Aktug da farkli kanallardan Dogan'in bilinç altini çözdü.
IBRAHIM EGE BASKISI
Trabzonspor'u ligde tasiyan Fatih, Gökdeniz ve Hüseyin'in 'dönerse takimda sorun dogar' uyarilarini alan Atay Aktug Ibrahim Ege konusunda rest çekti. Ancak Asbaskan Nevzat Sakar ile Genel Sekreter Yusuf Ziya Yilmaz, taraftarin Ibrahim Ege'yi istedigini söyleyerek dönmesi için mücadele verdi. Orta sahada sorun yasayan Ziya Dogan'da bu isimlere katilinca yönetim bölündü.
YATTARA KRIZI
Trabzonspor Kulüp Baskani Atay Aktug, yeniden kongrede adaylik konusunda karar verdi. Ancak kongreyle ilgili en önemli maç olarak Fener maçi geldi çatti. Kamuoyunda 'Ziya Dogan Yattara'yi oynatmaz, Trabzon maçi kaybeder yorumlari yapildi'. Trabzonspor sahaya çikti. Aktug'un yüzü asildi. 90 dakika boyunca yaninda beraberlige razi olan Aziz Yildirim'in kahkahalarini duyunca Dogan'i sildi.
AGUSTINE OLAYI
Iddiaya göre, Atay Aktug Augustine konusunda da Dogan'la ters düstü. Aktug Augustine'nin taliplisinin fazla oldugunu söyleyerek; Dogan'a "devre arasinda güzel bir paraya satacagiz. Oynatma sakatlanirsa kaybederiz" dedigi ögrenildi. Ancak Ziya Dogan buna ragmen Augustine'yi Fatih-Gökdeniz ve Mehmet Yilmaz gibi oyunculara alternatif olarak gördü ve israrla oynatti. Bu da yollari ayiran etkendi.
YENSE DE GIDECEKTI
Ankaragücü maçinda sahaya dalan ve 21 gün hak mahrumiyeti ile cezalandirilan Ziya Dogan Fener maçi öncesinde yönetimin cezasini kaldirmak için bekledigi hamleleri yapmamasi üzerine duygusallasti ve kendisini yalniz hissetti. Futbol Subesi Sorumlusu Süleyman Atal'in Senol Günes'le sik sik biraraya geldigini ögrenince de yakin çevresine ve Atal'a serzenislerde bulundu. Dogan, Konya'da kazanmis olsa dahi hazirladigi istifasini basin önünde açikladi.</DIV></TD></TR></T></TABLE>

shipbroker61
29.11.2004, 18:29
evet klubun resmi sitesinden ama yazanda karadeniz haber... yani klupten yapilan resmi bir aciklama degil...

soyle bir yaziyi bir istanbul gazetesi yazsa ana avrat kufurlerle baslayan yazilar havada ucardi ama gazete bizim gazetemiz olunca olay orda bitiyor..

bende cok acik soyliyim yazilanlara inanmiyorum ve kusura bakma ama avatarinda yazan yazidaki istanbul medyasinin yaptigindan da farkli algilamiyorum bu yaziyi yazani vede gazeteyi...

o habere yorumda yazdim istersen onuda copy/paste yapabilirim buraya..

My
29.11.2004, 20:03
Bu duruma benim gibi anlam veremeyenlerde var zaten belliydi diyenlerde var. Bize çok sey katti ona tesekkür ederiz diyenlerde var korkak, kaçak diyenlerde var. Kimimiz hocaya yükleniyor kimimiz yönetime. Gördüüm kadariyla iki kutup olustu. Benim ise merak ettiim bir konu var.

Sebebi her ne olursa olsun Ziya DOGAN' in bu sekilde istifa etmesi dogrumuydu yoksa yanlis bir seçimmiydi. Bunu bir Trabzonspor' lu olarak düsünüyorum. Sebep ne olursa olsun Ziya DOGAN' in takimi bu sekilde birakmasi bize zararmi verdi yoksa hiç bisii olmaz, hatta daha iimi oldu.?!?!?! Kisisel düsüncelerimizden fikirlerimizden siyrilaraktan düsünmeliyiz diye düsünüyorum. Brakalim kisileri olaylarida bu olay Trabzonspor açisindan iimi oldu kötümü.!??! Eer ii oldu diye düsünüyorsak ozaman zaten sorun yokta kötü oldu diyorsak ZIya DOGAN' a tesekkürmü etmeliyiz yoksa Ziya DOGAN hakli, istifa ettiyse kendine göre sebeplerimi var demeliyiz.!?!?

tsakrep61
29.11.2004, 20:15
ben uzuldum desem yazik olur ama senos gunesten baska birisi gelirse uzulurum ziya dogan da insallah 2. lig ekipleri calistirir ondan nefret etigim icin demiom insan en azindan ilk yarii kapatirdi

Emorfo
29.11.2004, 20:16
Ziya Dogan'in nedenleri ne kadar hakli olsada ilk yarinin bitmesine 3 hafta kala birakip gitmemeliydi.Kisiligine yakismadi bu gidis. Adam gibi adamliga sigmaz bu gidis.

CeSS
29.11.2004, 20:41
Yukaridaki haber hangi resmi sitede . Ben neden bulamiyorum. Kac tane Resmi site var ? Böyle bir haber resmi sitede nasil cikabilir? Yayinlanmasina kim izin verebilir? Yarin bir gün Ziya Doganda cikar Trabzonspor yönetiminin iç yüzünü açikliyorum derse bunu yazanlar ne diyebilecek.

Ümit ediyorumki böyle bir haber resmi sitede yayinlanmadi. Bu haberin kaynagini bilen birisi nerede oldugunu söylesin lütfen.

My
29.11.2004, 20:47
CeSS arkadasim. Resmi sitemizin gazetelerden haberlerinden bir alinti. Bu yine ii, resmi sitemizdeki haberlerde Fotomaç' in Milliyet' in Hürriyet' in bariz bir sekilde yanli haberleri bile yayinlaniyordu.

CeSS
29.11.2004, 20:49
Desene o zaman resmi degil Lakayit bi site.