PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : beşiktaş 1-2 TRABZONSPOR l STSL 2. Hafta | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Hakan
15.08.2015, 23:20
Vira Bismillah :tsbayrak:

En az 1 puan çıkaralım

Uğur Ö.
15.08.2015, 23:22
Beşiktaşta çok eksik ve oturmayan bir takım. Onlarıda yenersek şaşırmam. Cardozo-Ndoye ikilisini keşke görebilsek.

DeAgLeMaNyAq
15.08.2015, 23:24
Mehmet'in yetişeceğini sanmıyorum. Kadro aşağı yukarı belli. Medjani ve Mustafa ikilisi sakat Papy biter mi biterse yetişir mi soru işareti. Cardozo yerine de muhtemelen N'Doye olur. BJK favori. Şenol Hoca yıllar sonra Trabzonspor'a karşı yeniden galibiyet alabilir...

oguzkoc
15.08.2015, 23:24
deplasman maçlarında kesinlikle ndoye oynamalı. avniakerde ise cardozo-ndoye ikisi birden oynamalı.
ekici gelirse, özer yusufun yerine sağ kanada geçerse çok güzel şeyler olabilir.

umitkaragoz1988
15.08.2015, 23:35
Mehmet Ekici olmadan bu maci alma ihtimalimiz cok düşük mac oynamadan beraberlik verelim deseler razi olurum.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cem Balcı
15.08.2015, 23:38
Yine zor bir fikstür çekmişiz.Eğer bu maçtanda 3 puan koparırsak önümüz ligde açık.

İlk haftalar herzaman çok önemli.

signal
15.08.2015, 23:45
Bu maçta ileri uçda ndoyeyi ile maça başlaması gerekir.

aldkmn
16.08.2015, 00:00
Maç hangi stad ta

TolgaTopçu61
16.08.2015, 00:01
Maç hangi stad ta
Atatürk Olimpiyat da..

gokhan_61_
16.08.2015, 00:07
Zor maç erkan zengin oynarsa kayip ederiz

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

AYYILDIZ
16.08.2015, 00:16
Ekici mutlaka oynamalı. Duran top çok önemli olacak.

Sibel
16.08.2015, 00:19
Yeniliriz.

HOPA'LI TS'Lİ
16.08.2015, 00:20
N'Doye ilk 11 oynamalı

Oscar statik bir forvet, N'Doye ise hareketli ve daha etkili

Ekici de oynarsa 3 puan bile alabiliriz

Fethet Olimpiyat'ı efsanem

F. Yıldırım
16.08.2015, 00:21
Papy maça yetişmeli. Pazartesi Trabzon'a gelsin. Salı antrenmanlara başlasın.
Ekici ne yapıp edip oynatılmalı. Sonra milli araya kadar dinlendirilir.
N'Doye ile başlamalıyız.
Bir tane de kanat şart ama bu maça yetişir mi? Zor.

Bu maçı da alırsak önümüz açık.

ilkeryasinz
16.08.2015, 00:23
Öncelikle Bjk nin son durumuna bakarak degerlendirme yapmak gerek, henuz ortasahaya transfer yapmadilar, veli ve tolgay sakat. Gomez ile sistem sorunu yasiyor diye duyuntular var. Yarinki mactaki futbolu bize haftaya oynanacak macta biraz isik verecek. Ben umutluyum oradan puanla donecegiz.

Yiğit Gayretli
16.08.2015, 00:42
Yarın bjk'yi izlemek gerek. Ne oynuyorlar, ne oynayamıyorlar görmek gerek.

Orta sahada bariz üstün olacağımızı düşünüyorum. Bunu avantaja çevirebilir miyiz? Göreceğiz.

İlkhan
16.08.2015, 00:49
Bu maçla beraber 76 puan kalsin...

PAP5044DUO cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Punisher-61
16.08.2015, 00:54
Kesin yeniliriz bu takim ölmüsde gömen yok.. Özer sahada medjaniye takiliyor medjani oyundan aliniyor... Özerde trabzonluya söz hakki var kulübte shotad figüran gibi milletin söyledigini yapiyor

Oğuz B.
16.08.2015, 00:56
Kazanmalıyız. Kazanacağız.

Fatih Öztürk
16.08.2015, 00:58
BJK'yi yenecez Yusuf gol atacak.

Bjk 0-3 TS

sasort
16.08.2015, 01:10

Bjk 0-3 TS

fatih kardeş allahına kurban

bence yusufa şut çekme yasağı getirilmeli

asist yapamıyor

Kolpacı
16.08.2015, 01:13
transferler olursa , ekici oynarsa , biraz da şansllı olursak

sasort
16.08.2015, 01:18
ekici bjk maçında var mı bilen var mı

Fatih Öztürk
16.08.2015, 01:25
fatih kardeş allahına kurban

bence yusufa şut çekme yasağı getirilmeli

asist yapamıyor

Aynen kardeşim Yusuf tam bir deplasman oyuncusu.bjk maçı gibi deplasmanlarda çok daha etkili olabilir.

Bu arada Ekici 2-3 hafta kadar oynamayacak dendi bir kaç kaynağı sağlam kişi.sürpriz olmazsa oynamaz gibi.

Koray
16.08.2015, 01:25
Macin olimpiyatta olmasi iyi olmus.

Gecen sezon kek gibi Konya'da oynamayi kabul edip o atmosferde baya ezilmistik.

Olimpiyatta 100 bin kiside olsa deplasmanda oldugunu hissetmezsin.

Umarim maca N'Doye ile baslariz.

Mert'
16.08.2015, 01:27
1 puan iyidir

Onur Akyüz
16.08.2015, 01:29
0 yazdım.

İnşallah yanılırım.

Koray Böyük
16.08.2015, 01:31
Yusuf oynamaz maçta. Oynasa ezilir. Sefa ile baslicaktir. Daha etkili olabilmek için.. Ama tek favori bjk gibi..

İnşallah yeneriz

Sadettin_
16.08.2015, 01:38
defans saçmalamazsa . duran toptan bir gol beklıyorum ekici sayesınde tabi...

bu tür maçlarda bizi sadece onur kurtarır oda beraberlıgi.

onun dısında kime guvensek elimizde kalıyor . buna ekicide dahil.

gecen senenın ılk bjk macı kabus gibiydi . 3 golün 3 unude biz verdık adamlara .
ilk golu kalecı fatıh verdı saolsun .
ıkıncıyı papadapulos sacmaladı .
3. yüde musa nızam yedirdi .

bjk o mac kadar kolay gol attıgı mac olmadı sanırsam . bilmiyorum takıp edenler varsa soylesın

İlkhan
16.08.2015, 01:40
3 yazdım, 76 puan kalacak.

PAP5044DUO cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sasort
16.08.2015, 01:44
Aynen kardeşim Yusuf tam bir deplasman oyuncusu.bjk maçı gibi deplasmanlarda çok daha etkili olabilir.

Bu arada Ekici 2-3 hafta kadar oynamayacak dendi bir kaç kaynağı sağlam kişi.sürpriz olmazsa oynamaz gibi.

bir yerde iyi bence
bir adama takımın kaderi bağlı olmamalı

ondada yerine oynayanlar ekiciyi aratmayacak

Mustafa Hazıroğlu
16.08.2015, 01:58
Cavanda'yi q7 karsisinda merak ediyorum. Su ana kadar cok iyiydi.

ertuuu
16.08.2015, 02:03
Cavanda'yi q7 karsisinda merak ediyorum. Su ana kadar cok iyiydi.

bir bursalıyı omuzla beşirliye yolladı...:)

Manava61
16.08.2015, 02:07
0 yazdım ankete.İnşallah kazanırız ama umudum yok.Bir stoper ve kanat çarşambaya kadar gelirse unudum olur.Duran toplar çok önemli

Heisenberg
16.08.2015, 02:35
2-1 yeneriz. Goller N'doye ve Yusuf.

eraytaskin61
16.08.2015, 02:37
Bu kanatlarla işimiz zor gibi inşallah kötü bir bjk buluruz karşımızda ve ilk iki hafta zorlu rakipleri yenip fırtınayı arkamıza alırız

uemit
16.08.2015, 02:41
Onur
Cavanda medjani yumlu alper
Özer mbia okay erkan
Constant ndoye
Cardoso yusuf sefa aytac esteban burceanu aykut

memmedaga
16.08.2015, 02:43
1 puana razıyım

Mustafa Hazıroğlu
16.08.2015, 02:48
bir bursalıyı omuzla beşirliye yolladı...:)

Valla arkadan oyle bir geliyor ki rakip topu direk birakiyo :)

selcuk
16.08.2015, 02:49
jimnastigin ne kadar eksigi olsada bu futbollan yildizlispora karsi bir sansimiz olacagini düsünmüyorum

artik bende karamsar yaziyorsam düsünün artik ne haldeyiz
ekici ilac olmasada bir kipirdanisdir
cardozo bu macda yedek kulübesinde bilen bulunmasi gerekmez, statik bir oyuncuya böyle atletik oynayan rakibe karsi hic ihtiyacimiz yok

kapanip seri hizli kontralar sürmeden baska sansimiz yok, mehmet olursa duran toplar belki hikayeyi bizim tarafimiza cevirebilir

Ozan Yılmaz
16.08.2015, 02:55
Bakalım hangi tetikçi hakemi görevlendirecekler.

artvints
16.08.2015, 03:00
ortasahaya m'bia ve constantı koyarım ben olsam.orda bjk'ye üstünlük sağlarsak kontra ile gol bulma şansımız var.kesinlikle bursa gibi bir puan için oynamamalıyız.yoksa bir kaza golüne doksan dakikayı heba etmiş olursun.neyin varsa koyacaksın sahaya.sürekli tehdit edeceksin rakibi.bir tane becerikli bir kanat oyuncumuz olsa daha iyi tehdit ederdik tabi.

PortoDeGalinhas
16.08.2015, 03:00
Mehmet in riske edilmemesi taraftarıyim. Bizde riske edilen futbolcu 6 ay sahalardan uzak kalıyor sonra. Bjk maçına da 3 puan veriyorlar diğer maclara da, varsın 1 maç oynamasin ama diğer maçlarda sağlam olsun.

Veysel
16.08.2015, 03:03
Yeneriz ya Bjk kimdir

Nazim Can
16.08.2015, 03:55
Evet hala takim olamadik bu gidisle de biraz zor oluruz yeni gelecek 2 arkadasin kaliteleri ve takima uyumlari cabuk olursa beli birseyler cikar, yanlis sunu da unutmayalim, 8tasin da hala sorunlari var, özellille orta sahada onlarda bizim gibi hic hazir degiller, kazanmak belki cok zor olacak ama kaybederizde diyemem.

Murathan
16.08.2015, 05:09
Onur
Cavanda Medjani Aykut Alper
Özer Okay Mbia Constant -----
N'doye

constant ortada oynamalı, hazır bjknin ortası yokken üstünlük sağlamalıyız.
bursa maçındaki gibi çıkarsak 3 yeriz, Ekici ve bourcenin sakatlığı tuttu arkadaş :(
kaza bela bir puan alırsak harika olur.
sonrasındaki maçlarda zaten takım oturmuş olur, level de atlamış olur.

artvints
16.08.2015, 05:54
ilham geldi yazayım. oyuncu tipleri ve oynanması gereken oyun üzerinden bir analiz yapacağım.oyuncu performansları tartışmaya açıktır.

olimpiyat stadının atmosferi belli.beşiktaşın oyuncu özellikleri net ve şenol hocanın oynattığı oyunu çok iyi biliyoruz.bu durumda hücumda kısa metrajlı değil, uzun metrajlı oyuncular tercih edilmeli. ne demek bu açalım.
olimpiyat stadında oynanan maçlar bana hep aynı hissi vermiştir.bir sahadan ötekine geçmek çok uzun sürüyor.rakip alanda çoğalmak zor. eğer iyi pas yapıp rakibi kendi alanına kapatıyorsan şanslısın. bjk ev sahibi zaten ve böyle oynuyorlar. aynı zamanda kontra atakta iyiysen ev sahibini çok zorlayabilirsin.

rakip kısa pas yapıp yarı sahamıza yerleşecek ve kaptırdıkları topta hemen baskı yapacaklar. bu durumda özer erkan cardozo gibi pas almak için kendi kalesine ve arkadaşına yaklaşan, geniş mesafeler geçemeyen oyuncu tipi zararlı olur. zaten bu oyuncular fizik olarak iyi değil ve çok top kaybı yapabiliyorlar.rakip savunmanın işini kolaylaştırır.önde basabilirler.bizi dar alana sıkıştırıp akın sürekliliği sağlayabilirler.burdan çıkacak pas kalitemiz henüz yok.bu savunmayla arka arkaya en geç üçüncü atakta golü yeriz.

bunun yerine topu kaptığımızda n'doye yusuf sefa gibi rakip arkasına koşu yapmaya yatkın olan oyuncular tercih edilmeli.çok başarılı olmaları gerekmez. amaç rakibin ağır savunmasını tedirgin edip geri koşturmak. rakibin savunma ve ortasaha arasını açtığında oraya sızmak kalır iyi pozisyon yakalamak için. bu da beceri işi.

bir kaç kere tehdit ettiğinde rakip savunma kendini geri atmaya başlayacak.her geçen dakika rakip takım boyu uzayacak. beşiktaş'ın boyu uzadığında da çok sorun yaşarlar.çünkü quaresma ve gökhan geri koşmazlar.bu geniş alanı idare edecek orta sahaları da yok henüz.

bursa'nın bize karşı oynadığı basit bir kontra atak düzeninden bahsetmiyorum tabi.daha dirençli, zaman zaman orta sahada çok iyi pres yapan ve sürekli tehdit eden daha baskın bir oyundan söz ediyorum.

hücum böyle. bu oyunculara orta sahadan iyi uzun paslar çıkmalı.bunu söyleyince benim aklıma constant ve okay geliyor. m'bia constant okay ortasahası iyi olur.ya da daha dirençli m'bia, bourceanu constant çok daha iyi olabilir kağıt üstünde.

eğer şimdiki gibi kısa paslarla rakip sahaya yerleşmeye çalışırsak, onlar aynı şeyi gökhan ve quaresma ile bize yapabilirler.ama bizim beklerimiz bu oyunculara cevap verebilir.yine de çok zorlanırız.

hem geniş alanda güçlü, hem de dar alanda çabuk ve becerikli kanat oyuncusu çok şeyi değiştirir.ev sahibi deplasman oyun farkını ortadan kaldırır.

mesela barcelona geçen sene kısa pas oyununa geniş alanda da etkili hücum oyuncuları ekledi ve gelmiş geçmiş tahrip gücü en yüksek hücum hattını oluşturdu.

avrupada yaş ortalamaları çok düştü.hücum oyuncuları çabuk, zeki oldukları kadar geniş alanlarda güçlüler.başka türlüsü zor. rakibi zorlamaz tedirgin etmezsen rakip üstüne gelir.bu savunmaya ekstra yük demek. hücum oyuncularının varlığı yetmeli bazen.

Fatih Birinci
16.08.2015, 08:55

Bjk 0-3 TS
Orta kessin yeter

SEDER
16.08.2015, 09:30
yusuf solda oynamalı..resmen çocuk sağda eziliyor...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DURAS
16.08.2015, 10:00
Yeni gelecek stoperle ekici oynarsa belki galibiyetten söz edebiliriz...yoksa beraberlik iyi sonuç. Erkan'ın golü attıktan sonraki oyunu beni biraz umutlandırdı. Bir iki maç gol ve asist yaparsa ben dahil herkesi utandırır...

B.Yiğit
16.08.2015, 10:32
Yenersek daha 2. Haftadan havaya gireriz.

Muhammed Ayaz
16.08.2015, 10:32
Gaza gelmenin bir anlamı yok 1 puan iyidir :)

gokhan_61_
16.08.2015, 10:36
yusuf solda oynamalı..resmen çocuk sağda eziliyor...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Herkez gördü bi hoca göremedi.
Erkani solda oynatcakya ondan ....

Gurpas
16.08.2015, 10:39
Yusuf Bursa maçında o golleri Ndoye ye attırsaydı adam ilk maçtan havaya girmiş olurdu. Ahhhh Yusuf ahhh

Mustafa ÖZDEMİR
16.08.2015, 11:01
1 puan iyidir

Timur Mikhail
16.08.2015, 11:22
Çok önemli bir maç, bizanslılara fırtınanın ne olduğunu göstermek için büyük fırsat ve biliyorumki şenol güneşin takımları ilk haftalarda hep tekler abuk subuk şeyler yapar ki kargaların orta sahası bitik bizimki ise gayet iyi orta sahayı ve topu tutar, kanatlarıda adam akıllı kullanırsak kargalar gözyaşı döker.

Bugün kargaların maçını izleyin göreceksiniz orta sahaları dökük, çok iyi kullanmamız lazım bu fırsatı aman mbia reyize zeval gelmesin.

SüRMeNe_6161
16.08.2015, 11:52
En kötü 1 puan almamız lazım n doye iş bitirir bu maçta

ASUS_T00K cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hamdi Karamahmutoğlu
16.08.2015, 11:54
Gerçekçi olmalıyız.
Ayaklarımız yere basmalı.
Beraberlik iyidir.

erenslash
16.08.2015, 12:07
Beraberlik çok iyi bir skor olur.
Skor tahmini veremiyorum.Transferler yapılmadı ,kadromuz dandik,bu maçta yeniliriz.Bjk maçı rahat alır malesef.

"Şans yanımızda olursa belki beraberlik ve galibiyet gelir."

Kazım Bostan
16.08.2015, 12:10
bu defansla en az 1 gol yeriz. medjani'yi seviyorum ama yer tutmasını bilmiyor adam kaçırıyor. zaten forvet olarak başlamış bi adamdan stoperde ne bekliyoruz..

oyunumuz ümit vermiyor ama yusuf son hamleleri yapabilirse farklı şeyler olabilir.

ndoye 11 başlar 1 gol atar..

Manu61
16.08.2015, 12:14
Akşam Mersin maçını izledikten sonra daha net bir yorum yapabiliriz.

ağasarlı
16.08.2015, 12:25
Bence hiç macera aramaya gerek yok.açık futbol oynamamalıyız.katı savunma yapıp kontra ataktan gol bulmayı denemek en mantıklısı.açık futbol hezimetimiz olur.

Sertan Danışer
16.08.2015, 12:28
kale hariç üstün olduğumuz tek mevki orta saha.bu konuya yönelmek lazım.hücum hatları bizden iyi özellikle kanat oyuncuları.bizde ekicide olmayacak ki işimiz çok zor.orta sahayı 5 leyip ilerde ndoyenin ayağına bakarız.defansta saçma hatalar yapmayalım yeter.beraberlik kafi.

Fatih Öztürk
16.08.2015, 12:36
Gerçekçi olmalıyız.
Ayaklarımız yere basmalı.
Beraberlik iyidir.

Hamdi fındık kafulunun dibinden yazıyorum :)
Ayaklarımız yere sağlam basmalı derken bjk'de ne gördünki?

Mert M.
16.08.2015, 12:38
FM 2006'yı Türkçe yama ile oynayanlar bilirler.
Orada teknik direktör bir sonraki maç için yorum yaparken "temkinli şekilde iyimser" diye bir başlıkla sunuluyor ifadenin içeriği.

Ben de temkinli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Sağlam duralım yeter ki.

Sadettin_
16.08.2015, 12:51
bizi ipten alacak oyuncu : Onur
Maçtan kopmamızı engelleyecek sürekli maç içinde olmamızı sağlayacak oyuncu : Mbia
Kazanmamızı sağlayacak oyuncu : Mehmet ekici

Şenol hoca büyük maçlarda afallar . Bunu bursasporda da gördük . degerlendırmemiz lazım

cyberentalpi
16.08.2015, 13:02
Aslında çok iyi bir fikstür çekmişiz. Bursa yarım yamalak ilk hafta oynadık.
Bjk de sakatlar var. henuz yeni transferlerin uyumu net degil.

Tam da yeneceğimiz zaman bence. ha beraberlik te iyi olur elbette. Ama yenebiliriz.

Defansı az daha sağlam tutup gizli gol aramak mantıklı olur. Yusuf dengesiz ama oynamalı. Hızına koşularına ihtiyacımız var.
Yenmek icinde dünkü mactan daha iyi olmak zorundayız. Ndoye başlayacağımız adam olmalı.

Al kaç modunda yenebiliriz. Baktık olmuyor gecen seneki sikebahçe macı gibi yenilmemeyi deneriz.

Punisher-61
16.08.2015, 14:15
Bu takim bu sezon 2-3 mac üst üste kazanamaz

yorumsuz6117
16.08.2015, 14:27
Ekici oynamaz 1 puan iyidir..

Gümüshane
16.08.2015, 15:11
Bursa macından ndoyrnin hic resmi yok mu arkadaşlar?

Yiğit SARI
16.08.2015, 15:19
Bursa macından ndoyrnin hic resmi yok mu arkadaşlar?

http://www.sporx.com/iste-ndoyenin-ilk-mac-karnesi-SXHBQ483438SXQ

Şurda bi top sürerken resmi var başka ben de görmedim

gökçay61
16.08.2015, 15:21
bursa maçından yola çıkarsak takım savunması olarak ersun yanal takımından daha iyiydik. bursa çok kötü takım her oyuncusu gitmiş diyenlere de geçen sene ligin en ezik takımlarına bile ecel terleri döktüğümüzü hatırlatırım. onurun kontradan yediğimiz pozisyon dışında yere yattığını görmedim. ancak oynayacağımız takım istanbul takımı ve hakemler elbet yanında olacak. bize karşı büyük avantajları var. ancak unutmayalım antrenörleri Şenol Güneş. bunu avantaj sayabiliriz. Şotanın ndoye ile 11 e çıkacağını düşünüyorum. dirençli bir ortasaha ile acemice gol yemezsek 2.yarı maçı kopartabiliriz. gomez-töre-querasma en etkili isimleri savunmada temkinli olmak lazım. 3 skorada açık bir maç ancak galibiyet alamamak için hiç bir sebep yok. bu akşam ki miy-bjk maçı önemli inşallah töre filan kırmızı yer :D

hofsaale
16.08.2015, 15:25
-------Medjani---Mbia-------
şeklinde de oynayabiliriz böyle maçları..

atomantcum
16.08.2015, 15:29
Bence bu fikstür iyi denk geldi. Normalde sezon başı zor maçlar gelmesi kötüdür, bir anda yarıştan kopartabilir sizi. Ama bize avantajı oldu. Bir kere tamamen dağılmış, yeni transferleri yetiştirememiş bir Bursa'yı kötü oynamamıza rağmen yendik. Şimdi de Şenol Güneş'le yeni sezona başlayan, orta sahada en önemli iki oyuncusu sakat bir Beşiktaş'la oynayacağız. Şenol Güneş takımları biliyoruz ki sezon başında oldukça vasat bir futbol oynuyor. Son yıllarda bizde de böyleydi, bursada da. Bugün Beşitaş'ın maçını izledikten sonra daha doğru değerlendirebiliriz ama onlar da tutuk başlayacak diye düşünüyorum. Sezon içinde ritmini bulmuş bir Beşiktaş bize karşı favori olurdu, ama şu an maç ortada. Beraberlik diye düşünüyorum ama bir galibiyet alırsak bu özgüvenle akhisar ve kayseri'yi de rahat geçeriz.

Tabi beklenmedik Ekici sakatlığı bizim adımıza çok kötü oldu, bu bir gerçek.

28TS61
16.08.2015, 15:34
beraberlik iyi sonuc

PortoDeGalinhas
16.08.2015, 15:36
Beşiktaş geçen sene ki gibi oynarsa ki büyük ihtimal öyle oynar, bizim için yine sezonun en zorlu maçı olur. Kendi sahamizda pres yapan takımlara karşı şansımız çok düşük.çünkü bu alanda baskı altında topu ayağından çıkarabilecek yetenekli oyunculara sahip değiliz. Geçen sene bjk maçlarında sikebahce bu baskiyi meireles, topal, emre 3lusu ile gs de selçuk, melo, sneijder 3lusu ile çok rahat kırdı ve bjk yi içerde dışarda yendiler. Biz ise bu alanda yapılan her baskı da ya topu gelişigüzel ileri vurduk, ya da topu kaptırip Kalemiz de gol gördük. Kaptirdigimiz her top rakibi biraz daha atesledi ve maç boyunca ilk sutumuzu nerdeyse 70, 80. Dakikalarda attik. Tabi geçen sene kalede fatih,Defansta Papa, onlibero da yalnız kalan medjani de rakibin ekmeğine yag sürdüler. Bu sene en azından kale de onur, onlibero da mbia gibi bir maestro ya sahibiz ama sikeciler ya da gs gibi ortasaha da presi kirabilecek uyumlu bir 3lu olusturamazsak çok zorlu anlar yaşarız.

Çağdaş DENİZ
16.08.2015, 15:38
Bu maçta kesin gol olur penaltı da olur

İlkhan
16.08.2015, 15:56
Beşiktaş geçen sene ki gibi oynarsa ki büyük ihtimal öyle oynar, bizim için yine sezonun en zorlu maçı olur. Kendi sahamizda pres yapan takımlara karşı şansımız çok düşük.çünkü bu alanda baskı altında topu ayağından çıkarabilecek yetenekli oyunculara sahip değiliz. Geçen sene bjk maçlarında sikebahce bu baskiyi meireles, topal, emre 3lusu ile gs de selçuk, melo, sneijder 3lusu ile çok rahat kırdı ve bjk yi içerde dışarda yendiler. Biz ise bu alanda yapılan her baskı da ya topu gelişigüzel ileri vurduk, ya da topu kaptırip Kalemiz de gol gördük. Kaptirdigimiz her top rakibi biraz daha atesledi ve maç boyunca ilk sutumuzu nerdeyse 70, 80. Dakikalarda attik. Tabi geçen sene kalede fatih,Defansta Papa, onlibero da yalnız kalan medjani de rakibin ekmeğine yag sürdüler. Bu sene en azından kale de onur, onlibero da mbia gibi bir maestro ya sahibiz ama sikeciler ya da gs gibi ortasaha da presi kirabilecek uyumlu bir 3lu olusturamazsak çok zorlu anlar yaşarız.

Orta sahada Atik-Medjani vardı(yanlış hatırlamıyorsam) şu anda Mbia-Okay var. Baskıyı rahat atarlar diye düşünüyorum. Kaldı ki taraftar baskısı Torku Arena'daki gibi olmayacak. Hemen sindiremezler bizi. İlk 15 dakika yemezsek, lehimize çevirir ve 1-2 atarız. At fava bekle.

Hüseyin Başoğlu
16.08.2015, 16:53
geçen sene bjk bize karşı baya sert ve dirençli oynamıştı orta sahada bizim elemanları yemişlerdi resmen....ayriyetten hızlı kontraatağa çıkmışlardı...

şimdi demba ba yok geçen sene ki gibi hızlı kontra atağa çıkamazlar bize karşı gomez gelmez o sisteme...Bizde ise mbia faktörü var..kolay kolay ezilmez atibaya felan...

Ben açıkcası yeneceğimizi düşünüyorum...N'doye Cardozo ikilisi ile birlikte çıkarsak ve Ekici maça yetişirse bu sefer orta sahada ezen tarafın bizim olacağımızı düşünüyorum.

güneyli
16.08.2015, 16:59
Bjk bugün puan kaybeder mersinin öldürücü sıcağında.Gelecek hafta biz bjk ile yapacağımız maçta kontra toplar yakalarız.Birini atarsak maç bize döner.Bursa maçımız gösterdi ki kapalı takımlara karşı zorlanırız.Bursa defansif açıdan iyiydi ve biz zorlandık.Bjk öyle olmayacak ve biz daha çok açık alan bulacağız.Geçen yılki deplasman kabızlığını atmamız gerek.Biz kontra yersek bizim araya atılan her top sıkıntı.Daha çok işimiz var.

61trabzonomer
16.08.2015, 17:32
inşallah bu akşam 2 kırmızı görürler :D

Courage
16.08.2015, 17:56
Bu sefer bunların ağzının payını vereceğiz. Şenol hocada görsün cümle alem görsün!

Gümüshane
16.08.2015, 17:58
Zor mac olur. Mehmet ekicinin yoklugu cok belli.okay iyi oyuncu ama sorumluluk almıyor fazla. Özer sorumluluk alıyor ama onunda kalitesi belli. Mehmet ekici olsaydı mac bizim derdim ama beraberlik agır basıyor. Mbia gene öne cıkan oyuncu olur.

gökçay61
16.08.2015, 18:06
Bu sefer bunların ağzının payını vereceğiz. Şenol hocada görsün cümle alem görsün!

şenol güneş halkın takımı! bjk ile emeğe karşı paranın savaşını verecek bakalım neler olacak

zafercalikoglu
16.08.2015, 18:28
şota kesinlikle yusufu bu takımdan kesmeli,ne depar ne adam geçme ,ne pas verebilme ,yazıklar olsun,şu yusufa kalmışsak,bu cocuk adım gibi eminim takım oyuncusu değil,olcan adın gibi kendine oynuyor,demedi demeyin acilen yollanmalı,

maça gelince ileride çoğalığ organize olursak maç bizim,şota bunun ,için bi çözüm bulmalı

Tuğrul
16.08.2015, 18:47
________________Onur_________________

Cavanda_____Mustafa____Medjani______Alper

Erkan______Mbia_______Okay________Özer

___________Ndoye_____Deniz(Sefa)______

İleri uçta Özer ve Cardozo oynamamalı. Alanı açacak koşu, dripling özelliği olan oyuncular seçilmeli. Deniz veya Sefa'dan birine görev verilmeli.

Çağdaş DENİZ
16.08.2015, 19:20

İleri uçta Özer ve Cardozo oynamamalı. Alanı açacak koşu, dripling özelliği olan oyuncular seçilmeli. Deniz veya Sefa'dan birine görev verilmeli.

İyi kadro ama bence 5li ortasaha olmalı

Enes Coşkun
16.08.2015, 20:03
İlk 5 hafta çok önemli bizim için mağlubiyet almadan puan almak mükemmel olacaktır bizim için kaldı 4 hafta...beşiktaş-ğs maçlarından puan almak çok önemli şans bizimle beraber olsun gönlüm galibiyetden yana olmuyorsa beraberlik çok iyi olur.

Tahir61
16.08.2015, 20:03

ndoye tek kalsın hocam ilerde

ortaya constantı da koyalım

böyle maçlarda daha iştahlı olabilir bekte canımzı yakar ama hücumda katkısı olur

Yiğit SARI
16.08.2015, 20:34
En azından kalede Fatih olmayacak bu sefer

Bud Spencer
16.08.2015, 21:24
Beşiktaş bu ortasaha kurgusuyla bize karşı baskı kuramaz

Atiba oğuzhan
Q7
Töre olcay

Oğuzhan yeterince sert değil, q7 mücadele etmez, atiba ofansa fazla katilmaz

Yinede maglup olacağimizi düsünüyorum...töre, q7, ve forvetleri kisisel yetenekleriyle bir aksiyonla maci kopartir gibi

Beraberlik iyi sonuc, galibiyet hic beklenmedik bir sonuc olur bizim icin

Dereli
16.08.2015, 21:46
Akşam maçı izleyelim zaten olay netleşir.

Murathan
16.08.2015, 21:53
Constant ortada oynamayacaksa Salih oynasın ortada.
Fatih Atik bile oynardı aslında da..

DeAgLeMaNyAq
16.08.2015, 22:05
BJK çılgın gibi başladı...

Gümüshane
16.08.2015, 22:11
böyle oynarsalar yerler bizi.

Antonio
16.08.2015, 22:14
şenol hoca iyi takımı mourinhodan daha iyi çalıştırır. chelseayi şuan çalıştırsa şenol hoca neymiş deriz.

Antonio
16.08.2015, 22:20
wenger, mou, blanc, kloop, guardiola bielsa< şenol güneş :D

Gümüshane
16.08.2015, 22:20
cakti mersin

artvints
16.08.2015, 22:21
ilham geldi yazayım. oyuncu tipleri ve oynanması gereken oyun üzerinden bir analiz yapacağım.oyuncu performansları tartışmaya açıktır.

olimpiyat stadının atmosferi belli.beşiktaşın oyuncu özellikleri net ve şenol hocanın oynattığı oyunu çok iyi biliyoruz.bu durumda hücumda kısa metrajlı değil, uzun metrajlı oyuncular tercih edilmeli. ne demek bu açalım.
olimpiyat stadında oynanan maçlar bana hep aynı hissi vermiştir.bir sahadan ötekine geçmek çok uzun sürüyor.rakip alanda çoğalmak zor. eğer iyi pas yapıp rakibi kendi alanına kapatıyorsan şanslısın. bjk ev sahibi zaten ve böyle oynuyorlar. aynı zamanda kontra atakta iyiysen ev sahibini çok zorlayabilirsin.

rakip kısa pas yapıp yarı sahamıza yerleşecek ve kaptırdıkları topta hemen baskı yapacaklar. bu durumda özer erkan cardozo gibi pas almak için kendi kalesine ve arkadaşına yaklaşan, geniş mesafeler geçemeyen oyuncu tipi zararlı olur. zaten bu oyuncular fizik olarak iyi değil ve çok top kaybı yapabiliyorlar.rakip savunmanın işini kolaylaştırır.önde basabilirler.bizi dar alana sıkıştırıp akın sürekliliği sağlayabilirler.burdan çıkacak pas kalitemiz henüz yok.bu savunmayla arka arkaya en geç üçüncü atakta golü yeriz.

bunun yerine topu kaptığımızda n'doye yusuf sefa gibi rakip arkasına koşu yapmaya yatkın olan oyuncular tercih edilmeli.çok başarılı olmaları gerekmez. amaç rakibin ağır savunmasını tedirgin edip geri koşturmak. rakibin savunma ve ortasaha arasını açtığında oraya sızmak kalır iyi pozisyon yakalamak için. bu da beceri işi.

bir kaç kere tehdit ettiğinde rakip savunma kendini geri atmaya başlayacak.her geçen dakika rakip takım boyu uzayacak. beşiktaş'ın boyu uzadığında da çok sorun yaşarlar.çünkü quaresma ve gökhan geri koşmazlar.bu geniş alanı idare edecek orta sahaları da yok henüz.

bursa'nın bize karşı oynadığı basit bir kontra atak düzeninden bahsetmiyorum tabi.daha dirençli, zaman zaman orta sahada çok iyi pres yapan ve sürekli tehdit eden daha baskın bir oyundan söz ediyorum.

hücum böyle. bu oyunculara orta sahadan iyi uzun paslar çıkmalı.bunu söyleyince benim aklıma constant ve okay geliyor. m'bia constant okay ortasahası iyi olur.ya da daha dirençli m'bia, bourceanu constant çok daha iyi olabilir kağıt üstünde.

eğer şimdiki gibi kısa paslarla rakip sahaya yerleşmeye çalışırsak, onlar aynı şeyi gökhan ve quaresma ile bize yapabilirler.ama bizim beklerimiz bu oyunculara cevap verebilir.yine de çok zorlanırız.

hem geniş alanda güçlü, hem de dar alanda çabuk ve becerikli kanat oyuncusu çok şeyi değiştirir.ev sahibi deplasman oyun farkını ortadan kaldırır.

mesela barcelona geçen sene kısa pas oyununa geniş alanda da etkili hücum oyuncuları ekledi ve gelmiş geçmiş tahrip gücü en yüksek hücum hattını oluşturdu.

avrupada yaş ortalamaları çok düştü.hücum oyuncuları çabuk, zeki oldukları kadar geniş alanlarda güçlüler.başka türlüsü zor. rakibi zorlamaz tedirgin etmezsen rakip üstüne gelir.bu savunmaya ekstra yük demek. hücum oyuncularının varlığı yetmeli bazen.

bir daha hatırlatayım.nakoulma ve wellıgton gibi uzun metrajlı adamlar lazım galibiyet için.

Özgür Öztürk
16.08.2015, 22:24
MİY üçtür arkaya ara pas atarak deneme yaptı. 4 ncü denemede golü buldu.
Kargalar arkaya atılan paslarda güçlük çekiyor. Ağır kalıyor defansları.

Tabi bizim böyle araya atıp hızlı kaçacak adam :confused:

İlkhan
16.08.2015, 22:26
MİY üçtür arkaya ara pas atarak deneme yaptı. 4 ncü denemede golü buldu.
Kargalar arkaya atılan paslarda güçlük çekiyor. Ağır kalıyor defansları.

Tabi bizim böyle araya atıp hızlı kaçacak adam :confused:

Ndoye hocam. Dünkü maçta girdiği andan itibaren hep defansın arkasına kaçtı. Bir pozisyonda ayağından erken çıkarsa gol olurdu ancak ayağına dolandı top.

Ndoye deler geçer. inşallah.

Yiğit Gayretli
16.08.2015, 22:26
Bırakalım bjk üstümüze gelsin. Evet ön tarafta iyi işler yapan oyuncuları var ama defans evlere şenlik. Bu kadar kademe hatası yapan, uyumsuz bir defans bloğu görmedim henüz.

Ayrıca bu formatta top rakipteyken orta sahaları da inanılmaz yumuşak kalıyor. Geçen seneki Bursa 'nın savunamayan versiyonu şu haliyle.

Özgür Öztürk
16.08.2015, 22:28
Ndoye hocam. Dünkü maçta girdiği andan itibaren hep defansın arkasına kaçtı. Bir pozisyonda ayağından erken çıkarsa gol olurdu ancak ayağına dolandı top.

Ndoye deler geçer. inşallah.

Artı şu ana kadar hem miy hemde bjk nin sağ kanatları kötü gözüktü bana. Atakların çoğunu bu kanattan yediler.

Tsikopat61
16.08.2015, 23:19
Umarım maçın ilk 30 dk.lik bölümünde skor olarak geriye düşmeyiz. Malesef geriden gelip maç kazanacak nefesimiz yok henüz..

cyberentalpi
16.08.2015, 23:21
Şu ana kadar tüm büyüklerin içinde en diri takım sikebahçe. diğerleri emin olun bizden belki az fazlası belki de biz onlardan fazlayız.
akılcı bir oyunla geriye de düsmessek bu macı alabiliriz. ama
1- mbia ve cavanda iyi oynamaya devam ederse
2- Okay orta sahada iyi olursa
3- Yusuf son hareketi ben yapim saçmalatamacı yapmazsa ve şuta dayanmazsa

ekici de oynarsa bol şuta gideriz zaten

Dereli
16.08.2015, 23:33
Beşiktaşın maçında 70. dakika, bunları yenmemiz zor görünüyor. -ki eksikleri var.

Tuğrul
16.08.2015, 23:44
Rakip yarı sahada, yay çevresinde bu kadar rahat pas yapan, pozisyon bulan takım görmemiştim.

Dripling halinde olan, kateden futbolcuya duvar olmaları, pozisyon almak için boşa çıkmaları, sürekli harekatli olmaları, kompakt biçimde rakip alana yerleşmek vs...

Şenol Güneş geçte olsa basit olan hücum düzenini elindeki yetenekli oyuncuların sayesinde makineleştirmiş.

Haftaya direnç göstermemiz için rakibi hep tehdit eden anlayışta oynamalıyız. Durdurmaya odaklanırsak rezil kepaze ederler.

cakalkerem
16.08.2015, 23:47
bjk yi durdurmak zor....hızlı başlayacaklardır yime mersin maçı gibi...

Şota'nın Oğuzhan'a birşeyler düşünmesi lazım...

Doye oynamalı...hızlı adam...bjk'nin savunmasının ortası yavaş....

kanatlardan gidemeyeceklerdir.....dikkat etmek lazım....

cakalkerem
16.08.2015, 23:48
tolga yine yaptı yapacağını....hahaha

TS61_NL
16.08.2015, 23:49
Trabzonlu Senol, Oguzhan ven Tolgali bjk bugun gercekten cok diri bir goruntu verdi. Mersin bu oyunla dusme adayi fakat bjknin hucum versiyonlarina bakilirsa ligde en hazir goruntuyu veren takim itibari birakti kendimde. Isimiz imkansiz degil ama zor bir mac olacagi asikar, umarim mactan mutlu ayrilan taraf biz oluruz.

cakalkerem
16.08.2015, 23:50
bjk defansından inanaılmaz hata geldi....

Tuğrul
16.08.2015, 23:56
bjk defansından inanaılmaz hata geldi....

Defans ve forvet arasındaki mesafeyi 50-60 metreye indiren.

İleride çoğalmak, kalabalık olmak isteyen bir takımın savunmada defo vermesi normal.

Her dönen topu alacak diye bir kaide yok.

BJK büyük takımın oynaması neyi gerektiriyorsa onu yapıyor.

Bilhassa ceza yayı çevresinde bizim yapamadığımız kısa verkaçlar, ekstra paslarla gole gitmeleri büyüleyiciydi.

sessizkral_1
17.08.2015, 00:03
10 kişilik mersini bu şekilde farklı yenmiş olması bence ölçü olmamalı.Büyük maçların ahenki farklı olur.

atomantcum
17.08.2015, 00:05
Tahminlerimin tamamen yanlış çıktığı bir maç oldu beşiktaş maçı. Şenol Güneş klasiği olarka sezona tutuk başlamalarını bekliyordum ama adamlar 5 gol attı. Tabi bunda neredeyse iki senedir bir arada oynayan, aynı hocayla çalışan bir takım olmasının etkisi büyük.

İstikrar kelimesinin anlamını öğrenmişsinizdir umarım.

Yaşar
Maç ortada arkadaşlar. Bjk ın on taraf iyi , arka taraf kötü. Bizim ortasaha onlardan iyi , on taraf vasat, arka taraf kötü. Beraberlik iyi sonuç olur ama kesinlikle bjk favori değil bu maçta.

Harun-61
Cenk bir maçta 3 gol atıyorsa rakip takım
ptt adayıdır.
1 hafta konuşurlar. Bizim defans sağlam oynasın
sıkıntı olmaz.

Tuğrul
17.08.2015, 00:07
Benim önceden verdiğim kadroda Erkan, Özer, Ndoye ve Deniz kilit rol oynar.

Özer ve Erkan kanatlara hapsolmadan daha çok içe katederek oynamalı. Constant(Alper) ve Cavanda daha çok öne çıkıp, boşaltılan alanı kullanmalı. Harekatli, tempolu ve hızlı futbol oynamalıyız.

Bu 4 oyuncuda toptan kaçmayan, servis ve top sürebilen kalibrede. Birbirine yakın, yardımlaşmalı oynadığında gerisi gelecektir.

Joel Campbell, Gervinho klasında oyuncu transferi yapılsaydı pratikte daha iyi olabilirdik.

umitçebi
17.08.2015, 00:08
onur

cavanda medjanı papy(yumlu) constant
mbia okay

erkan özer yusuf

ndoye

Bu onbırle başlarsak ve dıkaktlı olursak gol yemeyız...Gozlerınde buyutmezler umarım bjk yı..Constant kendını verırse gokhanı kıtler...Gokhan kıtlenırsede bjk bıter...Quresma hazır değil...Saldırcakları ıçın açık buluruz...Biz gol attıkça şenol guneş ın çırpnışlarını gormek ıstıyorum...ILK ŞAMPIYONLUĞUNU! alıcak ya bu sezon..Uzulur heralde..

Full HD
17.08.2015, 00:11
Rahat bir galibiyet olur!

objek
17.08.2015, 00:13
Bjk bazi bolumlerde cok iyi gibi gorundu fakat ayni orandada amatorce hatalar yaptilar kaleci ve defans evlere senlik onun icin bjk ile erken karsilasmak avantajda olabilir

eraytaskin61
17.08.2015, 00:13
Oğuzhan-olcay pas trafiğini bozarsak,beklerimizde sıkı oynarsa maç ortada ama constant canlı bomba korkutuyor adamı

Hakan
17.08.2015, 00:15
Espriler pardon değişiklikler zamanında yapılırsa 1 puan koparabiliriz

gurkanaktas61
17.08.2015, 00:21
Çok gollü iki takım için de bir maç olur ve maalesef besiktaş kazanır...

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Acar
17.08.2015, 00:22
Bu stoperler ve canlı bomba constant ile bjk madara eder bizi.İlerde kanatlarımız da işlemiyor.Ekici de olmassa işimiz yaş.

Kazım Bostan
17.08.2015, 00:25
beraberlik..

DeAgLeMaNyAq
17.08.2015, 00:29
Mbia Oğuzhan'ı kilitleyebilir bu yüzden maçı kanatların performansı belirler. Normal şartlarda Gökhan, Quaresma, Olcay ve Kerim bizim kanatlardan çok önde. Ama günlük performansları o gün farklı yansıyabilir...

el fanatico
17.08.2015, 00:35
Yusuf ve erkan la bizim takımdan hiç bir şey olmaz. Özellikle Yusuf şu takımda oynayabiliyor ya helal olsun teknik ekibe... Bursa maçında ne kadar kötü olduklarını (hele ki bursanın dağılmış kadrosuna rağmen) bir ben görmedim herhalde. İlk yarıda açmaya çalışıp açmadıkları ortalar, yusufun atacam sanıp atamadığı ve rakibin içinden geçemediği pozisyonlar vs... Bir değil iki kanat lazım bu takıma. yoksa her şey hayal...

güneyli
17.08.2015, 00:38
Mesut hoca "orta saha elini kolunu sallayanın rahatça geçtiği bir yer olmamalı"diyor.Futbol yorumcuları "bjk nın defans arkasına atılan topların tehlikeli olduğundan" bahsediyor.Kısaca yapılması gerekeni anlatıyorlar.Bjk nin ayakları yerden kesilir bu hafta.Tipik Türk futbolcusu psikolojisi.Bizim takımında maç motivasyonu iyi olur herhalde.Bjk yı iyi bir organizasyonla yenmek mümkün.Bırakalım bizi ezer muhabbetini..Geçen yıl fit oldukları zaman bireysel hatalarımızdan yararlanmışlardı.

hofsaale
17.08.2015, 00:47
-------Medjani---Mbia--------
Özer--------Okay------Erkan
--------------Ndoye--------------

iyi defans yapmaliyiz...bjk gol atamadikca maç bizim lehimze dönecek....

İlkhan
17.08.2015, 00:55
şenolun klasik ilk 15 dakikada maçı bitirme taktiğini aşarsak rahat olur diye düşünüyorum.

Hüseyin Çümen
17.08.2015, 01:09
Cok surratli oynuyorlar bas dondurucu hizda paslasip isi bitiriyorlar gecen senede boyleydi. Tek fark ligin ilk macinda oguzhan gercekten ust duzey performans gosterdi tabi mersinde cok tirt bi takim fakat bejeke bize karsi boyle suratli oynayabilir gecen sene en iyi toplarini bize karsi oynayip karizmamizi fena cizmislerdi.

28TS61
17.08.2015, 01:17
oyunda kural hatasi islenmistir. hakem bülent yildirim tolga´ya bilerek kirmizi kart vermedi.

sike devam ediyor ve hic bitmeyecektir türkiyede

Bakiniz:

https://www.tff.org/Resources/TFF/Images/000000014/TFF/MHK/kural_kitap_14_15_son.pdf

Sayfa 39 | Kural 12 - Fauller ve Fena Hareketler | Ihrac Verilecek Haller

İhraç verilecek haller (Oyundan atılma)

Oyuncu aşağıdaki kusurlu hareketten birini yaparsa kırmızı kart gösterilir ve oyun alanının dışına yollanır:

Bir golü ya da açık gol pozisyonunu eliyle engellerse (Ceza alanını içindeki kaleci hariç)

Hüseyin Çümen
17.08.2015, 01:23
Bence kirmizi degildir bariz gol sansi yok orda kalecinin ceza sahasi disinda elle dokundugu her top kirmizi kart gerektirmiyor

bordomavi1
17.08.2015, 01:26
Rhodolfo'nun ağır olduğunu duymuştum. Ersan'ın ne olduğunu zaten biliyoruz. Bugün de söylenenler Mersin'li oyuncularının sürekli araya kaçtığı ve tehlike yarattığı yönünde. Şenol Hoca'nın da savunmayı önde kuracağını biliyoruz.

Bunlardan sonra N'Doye ve Sefa'nın sahada olması gerektiğini söylememe gerek yok heralde...

Ogün YAZICI
17.08.2015, 01:33
mutlaka constant kanata çekilmeli bu maçta...kanatlar özer ve constant olmalı.yusuf beyinsiz oyunuyor erkan ise çok güçsüz.böyle bir maçta ezilir erkan.orta saha çok kuvvetli olmak zorunda...

hay1699
17.08.2015, 01:34
Şimdi saçma gelecek bir yorum yapacağım :) kanatlarda yusuf ve erkan yerine salih dursun ve constantı, constantın yerine alperi, cardozonun yerine ndoyeyi oynatırsak bu kazma kadro bjkyi yener desem :)

Koray Böyük
17.08.2015, 02:06
Erkan bu hafta gol attı havaya girdi... Maça da o hava ile başlar.. Ama bir yada iki pozisyonda kaybederse yine temkinli oynayacaktır...

Yusuf daha seri ve hızli düşünmeli... Yada hoca onu ekran başına oturtup pozisyon bilgisi aşılanması lazim..

Özer bu hafta hicti hele ki medjani ye yaptığı tribünün gözüne girme hareketi onu bu hafta da etkiler...

Mbia ve okay a laf söylemem.. Söylersem okay a söylerim. Daha çok kendine guvenmeli daha çok ince dosunmeli..

Beklerde sıkıntı yok... Stoperler yavaş inşallah hızlı bir atakta cuvallamazlar..

Forvet ndoye ile başlar.. Cardozo artık pil bitirmek uzere.. Yanı bu kadroda pili bitiyor.. Ndoye bir adım daha önde..

Sonuç ilk 20-25 dakika gol yemezsek ortasaha mücadelesi içinde geçer maç... Ekici olsa kilit açar di ama oda oynamicak.. Nasıl bir sakatliksa.. Önemli olan gol yememek.. Takım olarak savunma yapacağız kontra ataklarla cikariz tahminen..
Her ne kadar seyirci üstünlüğü bjk de olsa da biz de sahada eşit olacaz..

Skor tahmini için daha erken diye düşünüyorum ama inşallah yeneriz. Bjk bu hafta fazla golle galip gelmesi onları galibiyet havasına soktu çoktan bizim maç için..

28TS61
17.08.2015, 02:25
Bence kirmizi degildir bariz gol sansi yok orda kalecinin ceza sahasi disinda elle dokundugu her top kirmizi kart gerektirmiyor

bariz bir gol sansi olmasi icin daha ne olmalidir. kaleci ile teke teke kalmis.

Bakiniz:

https://www.tff.org/Resources/TFF/Images/000000014/TFF/MHK/kural_kitap_14_15_son.pdf

Oyuncu aşağıdaki kusurlu hareketten birini yaparsa kırmızı kart gösterilir ve oyun alanının dışına yollanır:

Bir golü ya da açık gol pozisyonunu eliyle engellerse (Ceza alanını içindeki kaleci hariç)

grandmaster
17.08.2015, 02:26
beşiktaşın en büyük gücü şenol hoca oyuncuların 5 gollü galibiyetten dolayı havaya girmelerine müsade etmez şenol güneş belli ki takımına sürekli dikine oynamalarını istemiş ve buna yönelik çalışmalar yaptırmış mersin maçında inanılmaz dikine paslar attılar bizim için çok zor maç olacak

ihsan candas
17.08.2015, 02:38
------------------------onur----------------------------
cavanda---------medjani------aykut------constant
-------------------------mbia------------------
sefa-------------özer--------------okay------yusuf
---------------------ndoye-----------------------

28TS61
17.08.2015, 02:44
oyunda kural hatasi islenmistir. hakem bülent yildirim tolga´ya bilerek kirmizi kart vermedi.

Bakiniz:

Bir golü ya da açık gol pozisyonunu eliyle engellerse (Ceza alanını içindeki kaleci hariç).

poetricus
17.08.2015, 02:58
Bunu söylemekten nefret ediyorum:
Onur gününde olursa 2-0 ya da 3-0 biter. Olmazsa yeni bir tarihi hezimet bizi bekliyor.
Bu savunma varken gol yememek mucize. Bu hafta direğe takıldık. Her hafta mucize gerçekleşmez. Gerçekleşse adı mucize olmazdı...

28TS61
17.08.2015, 03:39

Bakiniz:

Futbol Oyun Kurallari
https://www.tff.org/Resources/TFF/Im..._14_15_son.pdf

-Bir golü ya da açık gol pozisyonunu eliyle engellerse (Ceza alanını içindeki kaleci hariç)

Bakiniz:

Hakem, Yardimci Hakem, Dördüncü Hakem ve Gözlemci El kitabi
https://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/57bd94738ce94d90802c9bd7f53cee39.pdf

Sayfa 49

25. Fauller ve Fena Hareketlerde Isbirliği

25.1.1. Topa Elle Müdahalenin Değerlendirilmesi

Futbol, oyuncuların,hareketlerinin doğal bir parçası olarak,sürekli bir Ģekilde ellerini ve kollarını hareket ettirerek oynadıkları bir oyun olsa da, oyuncuların topu kasten tutup tutmadığını belirleyebilmek için asağıdaki durumları değerlendirmek gerekir:

•El mi topa gitmiĢ, yoksa top mu ele çarpmıĢtır?
•Oyuncunun elleri ya da kolları “doğal” bir pozisyondamıdır?
•Oyuncu kollarını kullanarak “vücudunu uzatmaya veya geniĢletmeye” çalıĢmıĢ mıdır?
•Oyuncu, topun eline çarpmasından kaçınmıĢ mıdır?
•Top, oyuncunun eline çarpmadan önce, uzun birmesafeden mi yoksa kısa bir mesafeden mi gelmiĢtir?
•Oyuncu, elini topun çarpmasından kaçırabilmiĢ midir?
-Oyuncu kasıtlı olarak topa dokunmak için elini ya da kolunu kullanmıĢ mıdır? Hakemler bu durumda ayrıca, oyuncunun topla elle ya da kolla temas ettiği andaki Ģartları ve doğan sonuçları düĢünmelidir.
Örneğin: Topla temas nasıl ve nerede gerçekleĢti? (Oyuncu temasla, umut vadeden bir hücumu engelledi mi? Bariz bir gol Ģansını engelledi mi?) Hakem topla temas eden oyuncuyu Oyun Kuralları çerçevesinde cezalandırmalıdır.

İleli
17.08.2015, 04:26
Bejekede bir takım ruhu var 2-3 senedir kimse kimseyle küs değil çok güzel paslaşıyorlar bizimkiler biraz feyz alsın şunlardan..mersinde takım felan değil geçen sene 2 maçta 8 tanede biz attık onlara be kanatları 35lik wederson ve serkan balcı titayıda unutmayalım..bizim çocuklar biraz takım ruhuna yatkın olup egolarını bir kenara bıraksınlar şampiyonluğa bile oynarız bu kadroyla..
Maça gelince geçen seneki gibi saçma sapan hatalara girişmezsek galip gelebiliriz..

HOPA'LI TS'Lİ
17.08.2015, 06:51
Stoper gelsin artık

Papy bugün yarın gelebilir

HOPA'LI TS'Lİ
17.08.2015, 06:51
Yenersek bayram ederim.

1 puana da üzülmem

İskender Çakmak
17.08.2015, 07:07
bjk çok tempolu başladı. Bu tempoya ayak uyduracağımızı düşünmüyorum. Bu nedenle kaybederiz. son yıllarda olduğu gibi 1 ileri 2 geri ilerler bu yıl.

Cengiz Çubukcu
17.08.2015, 07:30
beraberlik iyi sonuç olur....

MetehanS
17.08.2015, 07:56
Ekici olursa,
N'doye ilk 11de başlarsa,
M'bia yine gününde olursa,
Erkan attığı golün gazıyla iyi bir futbol ortaya koyarsa,
Yusuf kendini arif gibi yere atmayı bırakıp iyi orta (hayal olabilir) açmaya çalışırsa 3 puan bizim.

F. Yıldırım
17.08.2015, 08:03
Bu Mersin'e biz 5 atmıştık o vasat halimizle.

Dün 3. gole kadar izlediğim maçta fark yaratan oyuncu ne Töreydi ne de Quaresmaydı (ki 2. yarıya başlamadı zaten) asıl bjk'yi skora taşıyan Oğuzhan'dı.

Ve izlediğim Mersin'in orta sahası inanılmaz dirençsizdi bu da Oğuzhan'ın rahat oynamasına sebep oldu. Bizim maçta bu kadar efektif olacağına ihtimal vermiyorum.
Beklerden yana da sıkıntı çekmeyiz lakin en az 1 stoper yarına kadar Trabzon'a getirilmeli ve maça çıkartılmalı.

Hücumda ise araya oynamalıyız. M'Bia, oynarsa Ekici her topu aldığında N'Doye defans arkasına koşusuna başlamalı. Sırf ilk 20 dakikada öyle acayip paslar atıldı ki bjk'nin defansı tam bir bomba. Bunu lehimize çevireceğimizi düşünüyorum.

Maçı 2-0 alırız diyorum.

Full HD
17.08.2015, 08:12
Trabzon kapali kutu!
Gecen sene galatasarayi yendigmizde herkes besiktasa karsi umut doluydu.Bence gene hüsran olabilir.

HOPA'LI TS'Lİ
17.08.2015, 08:27
M'Bia çok zeki bir oyuncu

Geçmişte Oğuz ÇETİN, Ünal KARAMAN ve Tugay KERİMOĞLU gibi derinlemesine şahane paslar atarak forvetleri golle buluşturuyor.

M'Bia, N'Doye ve Cavanda bu sezon çok keyif verecek. Bosi reis de onlara katılınca bermuda şeytan dörtlüsü rakipleri kırıp döker :)

B.Yiğit
17.08.2015, 08:28
Anadolu takimlari cok gucsuz sanki makas her gecen gun aciliyor gibi eskisehir, mersin rezaletti.
Bizim elendigimiz o koy takimi bunlardan daha iyi defans yapiyordu.

Bud Spencer
17.08.2015, 08:36
Özer önemli maclarda hep vasatin altinda kaldigi icin oynamamali...
Erkan'ın bu sorunu yok mesela

Senol bize karsi imkani yok atiba-oguzhan-q7 ortasahasi ile çıkmaz, çıkarsada orayı bir kere domine ederiz...alani daraltıp, bjk'nın hareketli ön alan oyuncularına fazla koşu ve hareket ihtimali vermemek gerekiyor....ileriye hizli cikmaliyiz....sefa'yı tutmasamda bunu yusuf ve erkan'dan daha akillica yapiyor

Külünkoğlu
17.08.2015, 08:47
90 dakika boyunca rakibin kademesini bozmak adına hiçbir şey yapmayan, adam eksiltemeyen, pres yapamayan, defans yapamayan orta sahası ile en isteksiz rakiplerini bile pozisyona sokabilen bir takım Beşiktaş karşısında ne yapabilecek göreceğiz.

kaan61
17.08.2015, 08:50
Sağlık kurulundan bir açıklama var mı? Mehmek ekici , Bosingwayla beraber dönecek heralde...

zafer6161
17.08.2015, 08:58
bu maçta cardoza kesinlikle oynamamalı.bu arada dünkü maç yanıiltabilir,ya bjk çok iyiydi,yada mersin çok zayıftı,maçı seyrettim.bjk nın defansında bi numara yok.derken forvetleri çok güçlü

cem1990
17.08.2015, 09:11
Bu maç Cardozo'nun değil.
İlerde baskı kuramayacağımız için Ndoye ile başlamak daha makbul.
Bu maç için yapacağımız tek atak varsa oda araya toplar ve uzun toplar olmalı.
Bjk kendi sahamızda kabul edersek Yusuf seriliği ile iş yapabilir.

Full HD
17.08.2015, 09:12
Önemli olan oyuna rahat ve özgüven ile baslamak.Panik yaparsak top tutamayiz ve besiktas maca hakim olur.Ama bunu Trabzonspor basarabilirmi orasi acik.Bence basaramaz Insallah yanilirim.

demir
17.08.2015, 09:40
dun macı domıne eden oguzhan oldu oguzhan mbia varken bukadar rahat edemez solda cavanda quaresmanın etkısını cok fazla azaltacaktır tore konusunda ıse hıc emın degılım dıkıne gıden oyunculara karsı defansımız gıden adamı seyredıyor buda bızım ıcın buyuk sıkıntı olacak

sarman61
17.08.2015, 09:51
Bjk li oyuncular hücuma çıkışlarındaki istek defansa dönüşlerde görünmüyor. Bu dezavantajları bizim avantajimiz olabilir bunun için bizim kanat oyuncularının seri olarak taşıdıkları topları akıllıca kullanmaları öğretilmelidir. Bursa maçında ayağından topu zamanında cikaramayan kanatlarimiz farkli skora engel olmustur.

SEDER
17.08.2015, 09:55
Yusuf solda oynarsa bu maç onun maçı olur..şota duy sesimizi yusufu sağda oynatma..sağda sefa ya bile razıyım...

demir
17.08.2015, 09:55
Bjk li oyuncular hücuma çıkışlarındaki istek defansa dönüşlerde görünmüyor. Bu dezavantajları bizim avantajimiz olabilir bunun için bizim kanat oyuncularının seri olarak taşıdıkları topları akıllıca kullanmaları öğretilmelidir. Bursa maçında ayağından topu zamanında cikaramayan kanatlarimiz farkli skora engel olmustur.

bende bunu anlatmaya caçlıstım :D:D

Derin Trabzon
17.08.2015, 09:57
Onların en güçlü yerleri forvetleri bizim en güçsüz yerimiz defansımız.

Farklı bir mağlubiyet alırız kendinizi kandırmayın şimdiden hazırlığınızı yapın, hakemde bjk ye çalışır.

Bu sene fb bjk gs üçünüde potada tutacaklar, diğerleri gebersede umurlarında olmaz.

Sadettin_
17.08.2015, 10:00
Ya bu mersine bizde gecen sene 5 atmamışmıydık ?

Transfer yasakları varmış takıma kımseyı alamamışlar

Tahir61
17.08.2015, 10:04
hakem aydınus olur

Tolga Okumuş
17.08.2015, 10:13
MİY-BJK maçında Tolga'nın ceza sahası dışında eliyle tuttuğu topun cezası sarı kart olarak verilmiş.
Doğru mudur bu karar?

Bera B.
17.08.2015, 10:28
İlk dakikalarda gol yemezsek kazanma ihtimalimiz var. Aksi takdirde çabuk dağılabileceğimizi düşünüyorum.

Zafer Fidan
17.08.2015, 10:33
Medyanin pompaladigi Kargalari haftaya yensek ne güzel olacak. Senol Günesi'de yenmek ayri bir zevk olur.

MetehanS
17.08.2015, 10:33
Yusuf sağda durduğu müddetçe, kanatlardan umut beklemek hayal olur. Yine ortadan dalacağız mecbur.

Koray
17.08.2015, 10:42
Bjk'nin defans hattı çok kötü.

Orta sahası Tolgay ve Veli'nin yokluğunda geçen sene ki gibi ısırgan değil bu da daha çok top yapma kabiliyeti olan bizim takımın işine gelecektir.

Ekici olsaydı daha rahat olurdum ama 1 farklı skorla galip geleceğimizi düşünüyorum, en kötü beraberlik.

N'Doye'nin ilk 11'de başlaması şartıyla.

Böyle deplasmanlarda Cardozo iş yapmaz.

İşler iyi gitmezse risk almak adına ön tarafı Cardozo-N'Doye yaparız.

seçuk
17.08.2015, 10:49
Macera aramaya gerek yok 2 forvet ile başarılı olmayız. Çaresiz geride bekleyip ani çıkışlarla etkili olacağız. Rakip formda ve sahasında oynuyor. Ayrıca kuşlara son yıllarda şansımız hiç tutmuyor yine de büyük maçlar başka olur. en önemli nokta kanat ve forvet bolgeleri. Fazla şansımız yok bal yapmayan erkan-yusufun ayağına bakacağız yine. Ciddi bir kanat eksigimiz var bu acık. Forvette ise Cardozo bu macta bize ayak bağı olur yedekde beklemeli. Bu tur maclarda N'doye daha etkili olacaktır. Benim kadrom şöyle:

Onur
cavanda yumlu aykut constan
Mbia Okay
yusuf özer erkan
ndoye

Kanatlarda ters ayakla oynamak zorunda kalan erkan ile yusuf çok etkisiz kalıyor ancak diger kanat alternatifimiz sefa olduguna gore yapacak pek birşey de kalmıyor. ,ben hala yusuftan umutluyum bakalım beklenen patlamayı yapacak mı. Ayrıca medjani stoperde oynayacak adam değil aykutu bile tercih ederim o bölgede.

seçuk
17.08.2015, 10:52
ayrıca ben sag acık bolgesinde denizi alternatif olarak denerdim. O bölge için iyi bir alternatif olabilir. Ekici olsaydı tabi tum oyun yapısı değişirdi. Ama takımın yıldızı diyebilecegimiz adam yok malesef.

Harun-61
17.08.2015, 10:53
Medyanin pompaladigi Kargalari haftaya yensek ne güzel olacak. Senol Günesi'de yenmek ayri bir zevk olur.

Sinan Engin harbiden deli costu :)
Bazi maclar'da cift hanelere dahi ulasir bu takim dedi.

valla dedi :D

biri de arkadadan; haayyddoaaaooaao diye bagirdi.

melihergun
17.08.2015, 10:57
inşallah geçen maç gibi olmaz

UĞUR DURTAŞ
17.08.2015, 11:00
*sezona 3 puan ile başlamamız iyi oldu,
*bugünkü maç hriç bütün takımları görme şansım oldu,
*en hazırı bu hafta sonu oynayacağımız bjk
*gerçekçi olmak gerekirse işimiz zor,
*yusuf geldiği günden itibaren istikrarı sağlıyamadı
*basit oynaması gereken yerlerde,
*hep çalım attı,
*bencil bir oyuncu,şahsi oynuyor
*nefret ederim kendine oynayandan.
*dün oğuzhan ve olcayın yerinde yusuf olsaydı.
*pas vermezdi ,kendi gol atmaya çalışırdı.
*böyle oyuncuları şımartmayacaksın,
*uyarıdan anlamıyorsa,
*dinlendireceksin,
*kendine gelmiyorsa yol yakınken göndereceksin,
*cardozo için her yazaımda kanı gibi diyorum.
*değişen bir şey yok devamlı
*geriye gidiyor.
*şampiyonluğa oynuyan takım rakibi
*rakibi eksik yakaladığında gol yapması lazım.
*bu konu üzerinde şota hoca
*takıma ciddi anlamda çalıştırmalı,
*cumartesi bjk seyircisi
*sayı anlamında rekor kırabilir.
*bizim oyuncuların etkilenmemesi gerekiyor.
*işimizin gerçekten zor,
*ilk golü bizim atmamız şart,
*geriye düşersek toparlanamayız.
*bu maçta yenilmemeliyiz.
*Ekici iyileşirse contant yedek soyunmalı

onur
cavalla-mustafa-medyani-alper
mbia-okay
erkan-özer-contant
ndoye

Bahadır Şimşek
17.08.2015, 11:09
Sinan Engin harbiden deli costu :)
Bazi maclar'da cift hanelere dahi ulasir bu takim dedi.

valla dedi :D

biri de arkadadan; haayyddoaaaooaao diye bagirdi.

Ali Sami Alkış olsa daha güzel bir tepki verirdi ya yoktu herhalde...

HOPA'LI TS'Lİ
17.08.2015, 11:18
Kazanabilirsin Trabzon'um, yeter ki taraftarının sesini ve güvenini Olimpiyat'ta hisset.

muratt
17.08.2015, 11:19
Takımda M'bia gibi bir adam olduğunu düşünmek bile insanı mutlu ediyor. Zaten takımda insanı mutlu eden başka birşey de yok gibi...

hamdi_61
17.08.2015, 11:21
Kazanacağımızı düşünüyorum.

AlperenAltun
17.08.2015, 11:25
Ekici yok mu tabanlıkla filan oynıcak deniyordu

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur Kalyoncu
17.08.2015, 11:28
Mbia varlığı ve Ndoye nin ilerde ki hareketli oyunu umut verse de stoperler Constant ve kanatlar aklima geldikce heyecanim kaçıyor. .Ekici nin yokluğu cok büyük sorun...Transferler yetismezse galibiyete yakin taraf besiktas gercekci olmak lazim.

artvints
17.08.2015, 11:34
m'bia oğuzhan'a gerçeği hatırlatır :) ama çok güzel oynadı dün.top alışları feykleri, pasları çok akıcıydı. bence çok güzel oldu bu.geçen sene de bizi şişirmişlerdi.ortasahada çok sert başlayıp arkaya bir kaç top atmamız lazım. sora rahat ederiz.ama bu maçtan sonra ne olacak hücumda? önemli olan o.

Tayfun
17.08.2015, 11:35
2010/11 sezonun ilk hafta Ankaragücü, ikinci hafta ise feneri yenip başlamıştık o sezon.

Bu sezon da Bursa'yı yendik ilk maçta, eğer bjk maçını da kazanırsak bu takım lig başlarken iyi bir hava yakalar. Bu maç önemli, en azından beraberlik çıkmalı.

Murat Acar
17.08.2015, 11:39
Yeniliriz.

Sibel Seni Hiç bu kadar kesin yargılı görmemiştim hayrola ??

Yiğit SARI
17.08.2015, 11:40
Orta sahada diş gösterebilirsen şansımız var yoksa yeniliriz

F. Yıldırım
17.08.2015, 11:41
Şota Şenol'a ters geliyor. Stoper yetişirse alırız maçı.

muratt
17.08.2015, 11:41
İki takımın da defans kötü. Kalecilerde de güven eksikliği var. İki takımın da gole yakın. Üst olur. Hatta 5 gol olabilir.

Yiğit Gayretli
17.08.2015, 11:43
Misal; bu hafta izlediğim Antalya ve Başakşehir bjk'yi yener. Geçen sene Bursa harikulade top oynuyordu, kaçıncı bitirdiler? 6. ... Niye? Defansa yerleşirken hata ediyorlardı ve orta saha dirençleri nispeten düşüktü.

Bu sene 3 aşağı 5 yukarı Bursa tadında hücum eden ama orta saha ve defans bloğu sertliği yerlerde sürünen bir bjk izleyeceğiz. fb bu bjk'ye en az 4 atar. Biz de akıllı oynarsak orta sahayı ele geçirir ve rahat bir maç çıkarırız.

artvints
17.08.2015, 11:49
Misal; bu hafta izlediğim Antalya ve Başakşehir bjk'yi yener. Geçen sene Bursa harikulade top oynuyordu, kaçıncı bitirdiler? 6. ... Niye? Defansa yerleşirken hata ediyorlardı ve orta saha dirençleri nispeten düşüktü.

Bu sene 3 aşağı 5 yukarı Bursa tadında hücum eden ama orta saha ve defans bloğu sertliği yerlerde sürünen bir bjk izleyeceğiz. fb bu bjk'ye en az 4 atar. Biz de akıllı oynarsak orta sahayı ele geçirir ve rahat bir maç çıkarırız.

bursa'yı örnek veriyorsunuz ama onların çok net oyuncu eksikleri vardı. trabzonspor ligin en az gol yiyen takımıydı malum sene.tabi daha iyi pas yapıyorduk ve kalecimiz çok iyiydi ama ortasahada savunma önceliği olan bir oyuncu yoktu. bjk bursa ve trabzon arasında bir savunma performansı gösterir , çok kötü olmaz.

BunyaminEraslan
17.08.2015, 11:55
jimnastik her pozisyonda orta sahayı yürüyerek geçti. Ceza yayına kadar yürüyerek geldiler. Mersin sürekli olarak 2 kişiyle karşılamaya çalıştı. Skora aldanmamak lazım. Maç ortada giderken araya atılan toplarda yedikleri bir çok pozisyon var. Bizim orta saha ve defans bunların kafasını gözünü kırar. Güzel maç olur. Mutlaka alırız demiyorum ama asla teslim olmayız.

yattarahayranı
17.08.2015, 11:57
Umarım gecen maçtakı gibi erkenden golü yiyip dagilmayiz

Harun-61
17.08.2015, 12:01
Bource----Okay
--------Mbia----

nasil ?

duyurukcu
17.08.2015, 12:02
gönlümden 0-7 gibi bir skor geçiyor..lakin maçın 1-1 biteceğini düşünüyorum tabi hakem faktörüde önemli fırat aydınus hüseyin göçek ya da özgür yankaya mete kalkavan 4 lüsünden biri gelirse işimiz zor ..N'doye'nin gol atacağını düşünüyorum aslında yıllar önce da silva ve zaferin gölleriyel 1-2 aldığımız maç da aklıma geliyor..kazanırsak önümüz açık kaybedersek yine sancılı dönemler beraberlik takımın moralini yüksekte tutar

adiloş bebe
17.08.2015, 12:03
bu maçta en önemli faktör takımımızın deplasmandaki futbol performansını nasıl sürdüreceğidir geçen sezon yalnızca 2 deplasman galibiyeti almıştık ve konyadaki maçta muazzam bir destekle maça çıkan bjkye çok kolay teslim olmuştuk artık deplasmandada oynamak gerekiyor ndoyeyi hayatım boyunca hiç seyretmedim eğer araya kaçan hızlı bir isimse kontra atak futbolu ile birşeyler yapmak mümkün

BunyaminEraslan
17.08.2015, 12:05
-----------------Onur----------------
Cavanda---Mustafa---Aykut---Alper
---------Medjani---M'bia------------
Erkan----------Ekici--------Constant
---------------N'Doye----------------

yusufdinyo
17.08.2015, 12:09
Dünkü Mersin İdman Yurdu-Beşiktaş maçını izlediğim kadarıyla;
Beşiktaş'ın artıları
-Atağa çok hızlı bir şekilde çıkıyorlar
-Atak yaparken top kaybetmemeliyiz yoksa cezayı hemen keserler
-Defansta kademe hatası yapmamalıyız
-Çok seri paslaşıyorlar

Eksileri
-Defansın arkasına atılan ara paslarda sıkıntı yaşıyorlar bu şekilde N'Doye'ye gol attırabiliriz
-Sağ bek ve sol bekleri kademe hatası yapıyorlar
-Tosic adamını sürekli kaçırıyor o günkü maçta sağ kanattan etkili olabiliriz
-Pres yapınca top kaybı yapabiliyorlar

61ronin61
17.08.2015, 12:13
ilk önce şunu diyim transfer forumunda en başından beri süreki çok kaliteli yabancı iki stoper almamız gerektiğini hep yazdım .bu takım çift kaliteli yabancı stoper almassa imkansız şampiyon olması almadılar gitti iki tane stoperi.

rabotocni maçında takımın en kötüsü takım uyumunu ahengini bozan tüm topların ona atıldığı maçı katleden futbolcunun yusuf olduğunu ve maçın en kötüsüolduğunu yazmıştım tüm forum bana yüklenmişti.ayrıca böyle oynarsa şota onu kesin takımdan keser dedim.ve bursa maçında gördük yusufu.

ben yusufu1461 de çok beyenirdim çok ümitliydim ondan ama bir gram ilerlemedi ve tamamen şahsi bencil kendine oynuyor .pas vermek aklında değil daha doğrusu pasta atamıyor ortada açamıyor yanında bomboş adam var sanki sahada tek başına gibi gene vermiyor ona oysa o kadar hırslısın hızlısın azimlisin kendini yırtıyorsun ama o paslar verilmeyince takımın en kötüsü oluyorsun o koşmaların hızın hiçbir işe yaramıyor.

EVET BJK Yİ NASIL YENERİZ?

1-ilk önce mutlaka ama mutlaka stoper transferi bu maça yetişmeli ve oynatılmalı.

2-bu iş mustafa medjani aykutla olması imkansız takımın en zayıf kalitesiz yumsuşak bölgesi stoper bölgesi.

3-kesinlikle mbia ile tek önlibero oynamalıyız.

4-tek ön liberonun nedeni kesinlikle defasif oynamamalıyız yoksa bjk bizi rahat beşlik yapar bu stoperlerimizle.

5-mbi tek önlibero olunca sistem şöyle olmalı 4-1-4-1

6-tabi defans yapmamalıyız derken hurraa da saldırmamalıyız da kontrollü oynamalıyız

7-ben cardozocuyum ama bu maçta kesilmeli kesinlikle ndoye ile başlamalıyız.

8-yusufa uyuz oldum ama onun hırsı hızı çok önemli şota onla konuşup bu maçada onla başlamalı şahsi bencil kazmaca oynamaması için onu son kez uyarmalı bu maçtada bursa maçındaki gibi oynarsa kendisini çok sağlam takımdan kesiceğini söylemeli.

9-constant kesinlikle sol bek oynamalı bu maçta adamların kanatlar canavar gibi. zaten sağda sıkıntı yok ligin en hızlısı bizde cavanda.

10-erkan en güvendiğim adamlardan hep yazdım çok klass futbolcu olduğunu bu maçta mutlaka oynamalı.

OFLU
17.08.2015, 12:22
İşimiz zor, ama ben maçı izledim. MİY savunması rezilden öte. Öyle pozisyonlar hatırlıyorum ki 3 kişi aynı bölgeye yığılmış savunmada ve tam tersi olan bölge bomboş ve orada sadece Cenk vardı. MİY defansı birbirine girdi birkaç pozisyonda resmen. Olimpiyat stadı da avantajımız. Hızlı başlamak isteyeceklerdir. Kontrollü oynarsak bişeyler olabilir.

samet aslan
17.08.2015, 12:37
beraberliğe razı olacağım maç inşallah yenilmeyiz..

ertuuu
17.08.2015, 12:38
atiba kilit adam, sıkıştırdıktan sonra bjk nin oyunu biter.
oğuzhan moğuzhan sertliğe dayanamaz, oyundan düşer.
bu defansla tolganın gol yemeden bitirebileceği bir maç imkansıza yakındır.
atakta bir tek olcay dan çekinirdim, onun da eşleşmesinde cavanda var.
cenk vasat bir anadolu takımı forveti, korkmaya gerek yok.
bjk geçen seneki gücünde değil, veli yok, defansları oturmamış, demba ba gitti...
büyütmeye gerek yok..

kyodou
17.08.2015, 12:39
Şotanın yerinde olsam Bjk 11' im bu olurdu.

_____________ N'Doye ____________

Constant ____ Ekici _____ Cavanda

_________ M' Bia __ Okay _________

Alper ___ Aykut __ Yumlu ___ Salih

______________ Onur ______________

Cardozoyu duruma göre ikinci yarı oyuna alırdım. Alper ve Salihi stopervari oynatırdım. Yoksa kazanmamız mümkün değil bence. Ekici oynayamazsa Okayı öne alır arkada Aytaç yada Bourceanuyu oynatırdım.

Zaten toplasan 4-5 kanat atağı fırsatımız olur. Onlarıda Erkan Yusuf ve Özer gibi yeteneksizlere harcatırsak fark bile yeriz.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

riv riv riv
17.08.2015, 12:39
..........................Onur.................... ..

cavanda.....medjani.....Papy.....Salih:(...

.................Mbia.............Okay............ .

.........................Özer..................... ....

.....NDoye..................................Erkan. ..

.....................CARDOZO...................... ..

Ndoye ve Erkan kralı rahatlatacak, kral da gerekeni yapacaktır. Bu orta saha kurgusunda özerin enerjisi iş görecektir.

Harun-61
17.08.2015, 12:40
Bource----Okay
--------Mbia----

8tasin iyi olan orta sahasini bu sekilde durdurabiliriz.

duyurukcu
17.08.2015, 12:42
beraberliğe razı olacağım maç inşallah yenilmeyiz..

acık dik olun yaf sanki barcelona ile oynayacağız her zamanki gibi 3 ihtimalli bir maç ne o öyle beraberliğe razıyız falan Trabzonspor taraftarı beraberliğe razı olmaz olmamalı bjk nin ne kadar bizi yenme şansı varsa bizim de onları o kadar yenme şansımız var bir kıçı kırık takıma 5 attılar diye abartmayın unutmayalım ki aynı mersine geçen sene bizde 5 attık kaldı ki şimdi kadro kalitemiz çok daha üst seviyede

duyurukcu
17.08.2015, 12:46
mevcut kadro üzerinden bence bu olmalı bu maç için

.................onur...................

salih... ....mustafa.... aykut(maalesef)......cavanda

..............m'bia....constant....

erkan.......özer...yusuf......

.................n'doye.............

Çağdaş DENİZ
17.08.2015, 12:47
Arkadaşlar bizim stoperler kötü kabul ama
Takım savunması fena değil çok gol yemeyiz kolay kolay
Bence max 2 gol yeriz

samet aslan
17.08.2015, 12:48
acık dik olun yaf sanki barcelona ile oynayacağız her zamanki gibi 3 ihtimalli bir maç ne o öyle beraberliğe razıyız falan Trabzonspor taraftarı beraberliğe razı olmaz olmamalı bjk nin ne kadar bizi yenme şansı varsa bizim de onları o kadar yenme şansımız var bir kıçı kırık takıma 5 attılar diye abartmayın unutmayalım ki aynı mersine geçen sene bizde 5 attık kaldı ki şimdi kadro kalitemiz çok daha üst seviyede

arkadaş bizde kaybedelim istemiyoruz herhalde bjk'nın çok iyi olduğundan değil bizim iyi olmadığımızdan kazanacağımızı düşünmüyorum takımın geçen seneden farkı yok kusura bakma ama boşa pollyannacılık oynamanın anlamı da yok inşallah yanılırım ve kazanırız..

61ronin61
17.08.2015, 12:53
Bource----Okay
--------Mbia----

8tasin iyi olan orta sahasini bu sekilde durdurabiliriz.

durdurmamayı düşünürsek beşlik oluruz takım kazanmayı düşünmeli.

zaten şenol hoca karşı takımın durdurmaya oynadığını görünce takımını tamamen yüklendiriyor karşı tarafa .

maçı kafada kazanıcaz durdurmayı düşünmek korkak kendine güvensiz takımların düşüncesi.

sistem 4-1-4-1 olmalı. mbia tek önlibero .ama ortasaha 5 kişi olmuş oluyor mbia ile yani orta sahayı kapatırmayız ezilmeyiz hatta ezeriz.

duyurukcu
arkadaş bizde kaybedelim istemiyoruz herhalde bjk'nın çok iyi olduğundan değil bizim iyi olmadığımızdan kazanacağımızı düşünmüyorum takımın geçen seneden farkı yok kusura bakma ama boşa pollyannacılık oynamanın anlamı da yok inşallah yanılırım ve kazanırız..

bjk de iyi değil bütün hazırlık maçlarında döküldüler mersin yanıltıcı olan ortadan çalan bir hakem olursa maç da şanslar eşit bizde çok kötü değiliz sadece kanatlarımız çalışmıyor o kadar..

samet aslan
..............................onur................ ..................

cavanda.......mustafa.......medjanı..........yusuf ......

..................m'bia..............okay......... ...............

özer....................constant.................. erkan.......

...........................n'doye................. .................

eldeki oyuncularla bu kadronun üstünde ısrar edilmesi taraftarıyım Ekici döndüğünde Okay ile değişir..

duyurukcu
17.08.2015, 12:54
ayrıca şotaya da şansı tutmuyor şenol güneşin böylede bir gerçek var :)

OFLU
17.08.2015, 12:59
Yusuf efendi atması gereken yerde pas atar da adamın içinden geçmeye kalkmaz ise, pozisyona sokabilir yanındakileri. Bu sayede gol-goller bulabiliriz. He yok ben yeni bir sey denemeyecem, adamların içinden geçebilirim inanıyorum der ise, daha çoook dinden çıkarız biz.

signal
17.08.2015, 13:00
Şansların eşit olduğunu düşünüyorum. Beşiktaşın son maçına bakarak favori olarak görülebilir. Ama biz de bir Mersin değiliz.

Yiğit Gayretli
17.08.2015, 13:13
bjk'nin rahat pozisyona girme sebebi, en yetenekli oyuncularının bile uygun pozisyon denk gelince "Ben bu adamı çalımlayarak da geçerim. Ben yıldızım. Çılgın yeteneklerim var." tarzı kompleks ve egolarından sıyrılmış şekilde paslı oynamasından kaynaklanıyor.

Biz de ön tarafta bunu yapmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle Yusuf bundan vazgeçmeli. Uygun pozisyon gelince at kardeşim şu pası. Zoru dene de demiyor kimse, basit olanı yap. Kendini de yorma, takımı da yorma. Boş koşma, koşturma. Topu koştur. Kas hafızanla değil aklınla oyna.

OFLU
17.08.2015, 13:15
bjk'nin rahat pozisyona girme sebebi, en yetenekli oyuncularının bile uygun pozisyon denk gelince "Ben bu adamı çalımlayarak da geçerim. Ben yıldızım. Çılgın yeteneklerim var." tarzı kompleks ve egolarından sıyrılmış şekilde paslı oynamasından kaynaklanıyor.

Biz de ön tarafta bunu yapmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle Yusuf bundan vazgeçmeli. Uygun pozisyon gelince at kardeşim şu pası. Zoru dene de demiyor kimse, basit olanı yap. Kendini de yorma, takımı da yorma. Boş koşma, koşturma. Topu koştur. Kas hafızanla değil aklınla oyna.

Ağzını yiyim ağzını senin ..

barisb
17.08.2015, 13:28
Gerçekçi olup 1 puan iyidir demeli. Bunu söylerken "nerdeeen nereye" diyorum kendi kendime ama bunu derdirtenler utansın!

Zeki Akyol
17.08.2015, 13:31

Yiğit haklısın Yusuf konusunda ...birde defansıf zaaflarımızın giderilmesi gerekiyor BJK nın hucum üçlüsü çok hızmı (Olcay ,Oğuzhan Gökhan ) bunlara birde Cenk ın formu eklenince kadroda Mustafa YUMLU nun yanında kimseyi koyamıyorum...Medianı ve Aykut ikiside ağır ..bence tek zaafımız bu

Mollasalihoğlu
17.08.2015, 13:33
Ekici yetişirse çok farklı olabilir her şey.

Topu fazla vermemek lazım Bjk'ye.

O yüzden Constant'ı ortasahaya koyabiliriz, bekte Alper'i deneyerek.

Ekici yetişmese bile Mbia Okay Constant gibi bir 3'lü bjk'yi şaşırtacaktır. Aslında aldıkları farklı galibiyet iyi oldu, şımarmalarını sağlayabilir.

N'doye ile tek başlamak lazım.

Ancak somut gerçek yüzümüze çarpıyor. Stoper bölgemiz zayıf ve gerçek manada bir kanat oyuncumuz yok.

Pinkman
17.08.2015, 13:35
Eğer kazanırsak hava alanındaki karşılamayı düşünemiyorum..

3.hafta stat full dolar

Rüzgarı müthiş bi şekilde arkamıza almış oluruz.

Futbolcular bu oyunun Trabzon/Trabzonsporlular için ne kadar önemli olduğunu her seferkinden daha iyi anlar.

Umarım şans bizim yanımızda olur.

Lazman
17.08.2015, 13:40
takim maca ESFANE SENOL GUNES pankartiyla ciksin.

Pinkman
17.08.2015, 13:42
Az önce 2010/11 sezonuna göz atıyordum..Unuttuğum ilginç detaylar buldum.

- Bursa sezona 6/6 yaparak başlamış..12.hafta bizimle karşılaşana dek mağlubiyet almamışlar.

-12.hafta biz Bursayı yenince ikinci sırada Şotanın kayserisi var.

-17 haftalık periyotta evinde en az gol yiyen takım yine Şotanın kayserisi 9 maçta 4 gol yemişler.

bordomavi1
17.08.2015, 13:50
Bourceanu'yu yazıyonuz ama Bourceanu hazır mı? Geçen maç yedeklerde de yoktu.

zafercalikoglu
17.08.2015, 13:52
yorumlardaki kadroları görünce yusufu görmeynce cok mutlu oldum,inanın bu uşak ilk 11 oyuncusu değil,ancak oyun sıkıştığında oyuna hareket getiremesi için son 30 dk oyuna alınabilir,bu takımın kanatlarının daha sağlam olması lazım ,ayrıca kevinda solbekte hiçö güven vermiyor,ortaya mı ceksek onu ,daha iyi olur sanırım,bu takımın acilen kanat ,stoper ve solbeke ihtiyacı var,

zafercalikoglu
17.08.2015, 13:54
hocaya tebrik cardozayı çıkarmak için 60-70 i bejklemedi ,tık diye aldı adamı içeri

Mehmet BAŞ
17.08.2015, 13:58
Merhaba Arkadaşlar...

Beşiktaş - Trabzonspor Maçı üzerine bir iki kelam edeyim.

Öncelikle şunu diyeyim, kesinlikle ''Ümitsiz Değilim''

Bunun temelde iki nedeni var.

1) Mbia ve Okay'dan oluşan sert bir orta sahamızın olması

2) Beşiktaş'ın Atiba ve Oğuzhan'dan oluşan yumuşak orta sahasının olması

Mersin İdman Yurdu - Beşiktaş maçını baz alıp, ''Beşiktaş Süper'' yorumunu yapmak doğru değil.

Mersin ile Trabzonspor'un mevcut oyun yapısı ve orta saha sertliği arasında gerçekten dağlar kadar fark var.

Şimdi iki takımı da genel hatları ile değerlendirelim...

Beşiktaş'ın ilk 11'ine baktığımızda Rhodolfo, Beck, Tosic, Qaresma ve Gomez olmak üzere 5 oyuncu 11'de değişmiş!

Baktığımızda Beşiktaş'ın geçen yıl ki kadrosu büyük ölçüde değiştiği yorumunu yapabiliriz. 5 Oyuncu ciddi bir değişimdir!

Değişikliğe rağmen Beşiktaş araya atılan toplarda hala sıkıntı yaşıyor. Tabi bunda yeni bir kadro olmanın etkisi de yadsınamaz.

Ortasahalarına baktığımızda ciddi zaafiyet yaşayacaklarını söylememiz hayalcilik olmayacaktır.

Atiba ve Oğuzhan benim futbol görüşüme göre defansif anlamda zayıf kalacaktır. Hele ki Mbia ve Okay gibi fiziki kapasitesi yüksek futbolcular karşısında bu fark daha belirgin şekilde ortaya çıkacaktır.

Mersin gibi zayıf takımlaraa karşı ofansif bir ortasaha ile oynayabilirsiniz fakat Trabzonspor gibi sert ortasahaya sahip takımlar karşısında sorun yaşarsınız. Bunu görebilmek önemli! Bakalım Şenol Güneş aynı kurgu ile Trabzonspor maçına çıkacak mı?

Bence çıkmayacak. Ama bekleyip görelim.

Hiç kuşkusuz Beşiktaş'ın en güçlü tarafı güçlü kanatları! Olcay ve Gökhan gerçekten ülkemiz sınırlarında güzel işler çıkarıyorlar.

Bu iki oyuncu bizi fazlası ile zorlayacaktır. Bunlara ek olarak Quaresma da kanatlar akınlarına destek olacaktır. Trabzonspor'un kanatları kilitlemesi lazım.

Beşiktaş'ın elindeki santraforu Gomez ve Cenk bize bir zorluk çıkartmayacaktır. Gomez de büyük ihtimalle Dk.70'den sonra oyuna girecektir.

Trabzonspor'a baktığımızda ise defansif anlamda ve kanat bölgesindeki etkisiz oyun yapısı sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle yeterince dikkatli ve uyumlu olmayan Mustafa ve Medjani arasına derin toplar atılabiliyor. Hızlı santraforları maç içinde dikkatsiz şekilde araya kaçırabiliyorlar. Kalede Onur gibi bir kalecinin olması herkesin yüreğini rahatlatıyor ama Onur'un da yetmeyeceği anlar olabilir.

Bek oyuncularına baktığımda Cavanda'nın sağlam olduğunu söyleyebilirim. Rakip hücüm oyuncularını 2 metre geriden gelip yakalayabilecek bir hıza sahip! Gerçekten önemli bir meziyet!

Constant müthiş yetenek! Ama sol bekte oynatılır mı? Zamanla göreceğiz! Bursa maçında genel olarak iyi bir maç çıkardı. Fakat Beşiktaş'ın etkili Kanat oyuncularına karşı koyabilecek mi göreceğiz. Yine de ayaklarına hakim olması Trabzonspor açısında artı bir değer. Kafasını sahaya veren bir Constant her maça etki eder! Ama kafasını verebilecek mi göreceğiz...

Hiç kuşkusuz bu maçta Trabzonspor'un en ağır basan yanı Ortasahası...

Mbia ve Okay gerçekten sağlam bir ikili! Özellikle Mbia'nın topu kazanıp dikine pas atması rakipleri zor durumda bırakıyor. Okay da benzer şekilde araya attığı toplar ve ikili mücadelelerde yıkılmayan yapısı ile sert bir imaj veriyor. Ortasahada Trabzonspor ağır basıyor. Trabzonspor'un bu bölgede Beşiktaş'a cevap verebilecek bir ikilisi var.

Kanat Bölgesi Trabzonspor'un belki de en zayıf yeri... Yusuf'un dinamik ama istatistik anlamında eksik oyunu, Erkan'ın kendisini yeterince sahaya verememesi kanatlarda zayıf bir Trabzonspor görüntüsünün oluşmasına neden oluyor.

Özellikle Yusuf'un ''Düşünerek'' oynaması gerek! Hani bir reklam vardı ''Kontrolsüz güç, güç değildir!'' Yusuf tam olarak bu tanıma uyuyor.

Erkan'ın ise daha hızlı oynaması gerek! Yeteneklerinin üst seviyede olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendisini biraz daha sahaya vermesi gerek!

Forvetlere gelince ben kesinlikle N'Doye'nin oynatılması taraftarıyım.

Cardozo bu fiziksel görüntüsü ile Trabzonspor'a fayda sağlayamaz. En azından şu futbolu oynayan Trabzonspor'da bu Cardozo oynayamaz diyorum.

Sonuç olarak iki takımı değerlendirdiğimde zor bir maç bekliyorum.

Ama sonucun beraberlik olacağını düşünüyorum. Bekleyip görelim.

SZYMEK55
Ekici iyilesirse okayin yerine oynar, ortasahadır mbia ve Ekici ile basedemez Beşiktaş

selcuk
Bourceanu'yu yazıyonuz ama Bourceanu hazır mı? Geçen maç yedeklerde de yoktu.

hazir olmak icin paf takimlan maca cikti
90 dk oynadi bursaya karsi

UĞUR DURTAŞ
*ideal 11' ler yazıyoruz,
*Geçen sezon ve yeni sezonda,
*takımı eksik oynatan,
*gelen pozisyonlarıda gol yapamayan
*cardozoyu
*ve
*şahsi oynayan
*bencil
*çalımcı
*yusuf'u
*kendilerini düzeltene kadar ideal ilkonbirime yazmıyacağım.
*şota hocada
*keşke bunun farkına varsada
*direk oynatmasa.

bordomavi1
17.08.2015, 13:59
hazir olmak icin paf takimlan maca cikti
90 dk oynadi bursaya karsi
Ooo iyiymiş. İzledin mi abi maçı? Nasıldı?

Tahir61
17.08.2015, 14:03
mbia-borce
-constant-

üçlüsü müthiş duruyor

Tahir61
17.08.2015, 14:05
http://i.hizliresim.com/lydBOp.jpg (https://hizliresim.com/lydBOp)

alt en soldaki borce galiba

Şahinoğlu
17.08.2015, 14:07
Tam istediğim gibi bjk havalarda favori kesin görülüyor , geçen sene biz hariç favori olduğu bütün derbileri kaybetmiş bir kadroları var, iyi hücüm yapan değil iyi savunma yapan derbiyi kazanır , en kötü golsüz berabere biter.

Koray
17.08.2015, 14:08
Her ne kadar stoperlerimiz yeterli bulunmasa da takım savunmamızı beğeniyorum şahsen.

Mesela Mustafa Yumlu bazılarımız kabullenemese de adam her geçen gün daha da geliştiriyor kendini.

İlk hamleleri Egemen'den daha iyi olmaya başladı, ayrıca rakip ataktayken bi anda topu kapıp bir kaç kez atağa kalktık.

artvints
17.08.2015, 14:12
Isterse 3 stoper gelsin bu macta yumlu oynar.isin raconu bu.

bordomavi1
17.08.2015, 14:16
Constant'ı orta saha da görmek istiyorum da sol beki verebilecek kimse yok.

-----S.Mbia---Bourcenu----
------------Okay------------
Sefa-------------------Erkan
-----------N'Doye-----------

Geriden top alıp oyunu kuran, savaşan, dikine oynuyan Mbia-Bourceanu. Savaşan, dikine paslar atan, topla beraber hızlı hücuma kalkan Okay. Topla oynayan, deneyen, zorlayan, oyunu kuran Erkan. Sürekli gol bölgelerine sızan, ceza sahasını dolduran, toplu topsuz ceza sahası koşuları yapan, ve en önemlisi sürekli araya kaçan Sefa. Defansa arkasına sarkarak oynayacak N'Doye. Sefa-N'Doye kaçacak, Mbia-Bourceanu-Okay kaçırtacak.

Maç üstüne fazla düşünmedim ama böyle bir şey denenebilir. Bjk maçını banttan izlemeyi de düşünüyorum.

Bera B.
17.08.2015, 14:18
http://i.hizliresim.com/lydBOp.jpg (https://hizliresim.com/lydBOp)

alt en soldaki borce galiba

Vay arkadaş. Adamın iş ahlakı çok yüksek.

Diyecektim ama saçma sapan bir şekilde sakatlanması aklıma geldi vazgeçtim.

Ekleme: kalecinin solundaki Musa değil mi?

tristram
17.08.2015, 14:25
hedefi zirve olan takimlarda yumlu gibi ucuncu sinif stoperler her daim siritir..90 dakika oyunu kendi sahasinda kabul eden,otobusu kale onune ceken takimlarda bir nebze idare eder ama bu adam bizde olmaz..son derece agir,hantal pozisyon bilgisi zayif bir adami trabzonspor stoperine koydugun zaman gun gelir seni bu adam maymun eder..

selcuk
17.08.2015, 14:31
Vay arkadaş. Adamın iş ahlakı çok yüksek.

Diyecektim ama saçma sapan bir şekilde sakatlanması aklıma geldi vazgeçtim.

Ekleme: kalecinin solundaki Musa değil mi?

evet, musa ilk golüde atti
takimada harclik dagitmis kazandiklari icin

Ooo iyiymiş. İzledin mi abi maçı? Nasıldı?

hayir

Ömer SEVİNÇ
17.08.2015, 14:43
Bekte adam denemenin maçı değil. Koyarsın sol beke Alper'i, ilk 20 dakikada Gökhan Töre 3 defa geçer onu, 2 gol yersin, kıçının üstüne oturursun. Gol atıp moral bulmuş olmasa orta sahaya Alex'i ekleyip Erkan yerine kanatta Özer değerlendirilebilir derdim ama o da olmaz şimdi. Moralliyken, kendine güvenliyken oynatmak lazım Erkan'ı. Bu maçta da verimli oynayıp gol asist yaparsa belki orada bir oyuncu kazanmış oluruz. Yusuf da rakibin hızlı adamlara karşı yaşadığı zaaf düşünülünce oynaması gereken bir oyuncu.

Değişiklik olarak herkesin hem fikir olduğu üzere N'doye'yi ilk 11 oynatıp Cardozo'yu maçın durumuna göre ilerleyen dakikalarda düşünmeliyiz. Ortasahada da Ekici iyileşirse Özer'in yerine oynar, o kadar. Okay'ı beğenmiyorum ama geçen sene gördük ki Özer-Ekici oynadığı zaman orta saha bjk'ye karşı zayıf kalıyor.

Defans ikilisi Medjani-Yumlu çok uyumsuz kalıyor. Defansa alınacak üst seviye bir stoper ve Medjani ikilisi oynamalı. Geçen hafta Medjani kötü bir performans sergiledi ama onun hırsına ihtiyacımız var. Oyun konsantrasyonunu artırmalı. Yumlu'ya yapacak bir şey yok. Adamın maksimumu bu malesef. Pozisyon bilgisi çok zayıf, bu yaştan sonra değişmez.

Her şeye rağmen Bjk bizden orta saha da dahil olmak üzere her alanda üstün. Bjk orta sahada zayıf diye yazılıyor ama adamların Necip-Hutchinson-Oğuzhan üçlüsü bizim M'bia-Okay-Özer üçlüsünü her türlü döver. Bununla birlikte kanatta oynayan Olcay da orta sahaya çok yardımcı bir oyuncu. Öyle olacağını düşünmesem de Necip yerine yine Quaresma oynarsa bizim için daha iyi olabilir. İlk yarıda bu formasyonla defansif olarak zaafları vardı Bjk'nin. Quaresma da bize karşı şansı tutan bir oyuncu gerçi.

Tek şansımız medya şişirmesi ile erken rehavete girmeleri ve şenol hocanın basiretsiz büyük maç yönetimleri. Onun harici Bjk geçen seneki iki maçta olduğu gibi boyunu sürkilase edip rahat geçecektir. Bize çok ters gelen bir oyun yapıları var ve tempolu futbollarına karşılık veremiyoruz malesef. Bu seneki tahmini rolümüz de bu maçta büyük ölçüde belirlenir sanırım. Kazanırsak kafaya oynama şansımız olabilir. Yenilirsek de geçen seneki gibi dördüncülüğe oynarız. Beraberlik çok bir şey söylemez ama en azından geçen seneden iyi noktada olduğumuzu söyleyebiliriz sanırım.

Umarım şu deplasman fobisini artık yenmişizdir. Gerçi makedon takımını bile yenemedik deplasmanda.

Oyna, dik oyna.

lazzz61
17.08.2015, 14:51
yusuf sacmalarsa kazanamayız.. macın kılıt aadmları orta saha elemanları inşallah iyi mac cıkartırlar bu mac tek forvet n doye oynamamız gerkıor

lazzz61
17.08.2015, 15:00
medyyani nin ön lıberoda oynamsı gerekıor orda daha faydalı bence

bordomavi1
17.08.2015, 15:04
Bu maç çok önemli. Kazanırsak ardından gelecek Akhisar ve Kayseri galibiyetleri takımı havaya sokar. Akhisar ve Kayseri'nin kadrolara falan baktım, çok rahat geçmemiz lazım.

bthnbyrktr
17.08.2015, 15:09
---------------------- Onur ----------------------
-- Cavanda ‎-- Aykut -- Mustafa -- Constant --
-------------- Medjani -- Okay ------------------
---------------------- Mbia -----------------------
-- Yusuf -------------------------------- Erkan --
--------------------- N Doye ---------------------

||

-- Cavanda ‎-- Aykut -- Mustafa -- Constant --
-------------- Medjani -- Mbia -------------------
-------------------- Mehmet ----------------------

61ronin61
17.08.2015, 15:31
-- Cavanda -- Aykut -- Mustafa -- Constant --
-------------- Medjani -- Okay ------------------
---------------------- Mbia -----------------------

||

-- Cavanda -- Aykut -- Mustafa -- Constant --
-------------- Medjani -- Mbia -------------------
-------------------- Mehmet ----------------------

medjani kesin kırmızı görür bjk nin hızlı adamları var alıp gidiyor medjanide o kadar hızlı değil çift sarıdan atılır.medjani oynamamalı bu maçta .

bi çakallık dönmesse kırmızı görmessek bakalım nasıl maç olucak.

İlkhan
17.08.2015, 15:44
Umarım şota bu maç saçmalamaz. Futbolcular da keza aynı şekilde. Öncelikli hedef gol yememek olsun, sonra zaten atarız bi duran toptan.(umuyorum)

AlperenAltun
17.08.2015, 15:50
Beyler kesin yenilecez umudum yok

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hüseyin Başoğlu
17.08.2015, 16:08
bjknin maçını şimdi izledim..

Sadece güldüm...

Neyinden korktunuz bu kadar bu bjk nin...

Oğuzhan o pasları bize karşı atabilir mi zannediyorsunuz okadar rahat...

Çift önlibero oynarsak bjknin ipini çekeriz çok rahat şekilde..

artvints
17.08.2015, 16:23
olcay top kapmak için sinsi bir şekilde constant'ın olduğu bölgeye gidecektir, ona pres yapacaktır.cavanda ile baş edemez.bu konuda uyarılmalı constant. olcay'a top kaptıran adamı affedemem.uyuz oluyorum.

yusuf'un sorunu keşke bencillik olsa, daha derin bir sorun var.takım kısa paslarla hareketli oynamaya alışkın değil.çok statik hücumda.hep tek opsiyonlu ataklar. pas kanallarını göremiyorlar.yeterince opsiyon yok. yusuf'un çabukluk problemi devam ediyor. birleşik hareketlerde sorun çekiyor.yeterince sinsi değil. bencillik başka birşey. o son pozisyon çok yanıltmasın.ayrıca kanat oyuncuları denemeler yapar.bunu bencillikle karıştırmamak lazım.

yusuf'un daha çok kaleye yönelmesi, kaleciyle karşı karşıya kalması lazım. kilit pas atan değil, o pası alan oyuncu olması daha doğru.yetenekleri o yönde. gökhan gibi oyunu yönetecek oyuncu değil.

faik celikoflu
17.08.2015, 16:25
N'Doye - M'Bia ikilisi show yapar. Alırız bu maçı.