PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : beşiktaş 1-2 TRABZONSPOR l STSL 2. Hafta | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

bordomavi1
24.08.2015, 17:17
Şu maçın tekrarını bulsak da sakin sakin bir incelesek maçı. Kafama takılan bazı şeyler var, onlara bakmam lazım.

artvints
24.08.2015, 17:21
Şu maçın tekrarını bulsak da sakin sakin bir incelesek maçı. Kafama takılan bazı şeyler var, onlara bakmam lazım.

bulduğunda beni de gör.

Hakan
24.08.2015, 17:23
Yarın LigTv2'de varmış tekrarı ordan izleyin,internette bulursanız helal olsun

bordomavi1
24.08.2015, 17:23
bulduğunda beni de gör.
Tamamdır abi. En çok da sen söyledikten sonra Medjani'nin nasıl oynadığını merak etmiştim. Ben Okay'ın sakatlığı ve oyundan düşmesiyle yapılan bir hamle olarak görmüştüm. Sen olaya başka bir şekilde görmüşsün. Bulursam tekrarı dikkatli inceliycem.

Yarın LigTv2'de varmış tekrarı ordan izleyin,internette bulursanız helal olsun

Sıkıntı lig tv nin olmaması :) Büyük maçların tekrarı genelde bulunuyor ama bjk maçları daha düşük ihtimal. Gs ile oynasayaktık kesin bulmuştuk.

Tatar Kemal
24.08.2015, 17:27
uzun zamandan beri ilk defa bu kadar iyi bir Trabzonspor seyrettim. Maçın ilk 20 dakikası hariç neredeyse tüm oyunu domine ettik. Hele son 10 dk. biraz daha dikkatli oynasaydık 1-2 gol daha bulailirdik. Tabii önemli olan bu performansı önümüzdkei maçlara yansıtabilmek. Ve yine uzun bir zaman sonra ilk defa formalar da gözüme çok hoş göründü. Bordo formaların kollarında, şortların yanlarında ve konçların da üst kısmında mavi şeritler olsaydı çok bomba olurmuşuz.

Ahmet Erbaş
24.08.2015, 17:42
oynanan oyunlara bakarsak bu sene şampiyonluğun en güçlü adayı biziz...içerde dışarda kolay kolay yenilmeyiz,ve yeni bir 2010 sezonu yaşayacağız.dikkatli olmamız lazım.bjk gs fos,fenerle çekişiriz...

Ben eğer Şenol Güneş olsaydım Trabzonspor efsanesini ortaya çıkaran bir sembol olarak asla ve asla Trabzonspor'un kuruluş felsefesine ve tarihi misyonuna ihanet edip bir Istanbul takımına gitmezdim.
Hem Trabzonspor hem de Bursa yıllarında söylediği o kadar lafa rağmen.
Bu insana inanan ve güvenen milyonlar vardı.
Tek bir lafı ile taraflı tarafsız herkesten destek alıyordu,şimdi para tarafından satın alınabilen ve kendi gerçeğine ihanet eden her hangi bir profesyonelden farkı kalmadı.
Bir senede bütün sülalesine yetecek kadar kazanan ve 40 yıldır bu paraları alan bir şahsın neyine hak vereyim?Neyini hoş göreyim?

Herkes kendisi olsun, Kimse kimsenin yerinde olmasın. Şenol Güneş Trabzonsporun efsane kalecisidir. Bu ülkenin herhangi bir takımında görev yapması da gurur vericidir. Biz hak etmediğimiz hiçbir tacı istemeyiz. Biz karadenizliyiz. Çabalamayı ve kazanmayı severiz. İçimiz rahat olmalı. Şaibeli hiçbir şeyde gözümüz yok. yeter ki haketsinler tebrik etmek dahi en çok bize yakışır. Sahada olmak, sahada oynamak istiyoruz. Bize rakip olan herkese saygı duyuyoruz. Hakikatinde bir spor müsabakası. Saygı ve sevgi içinde barındırmayan " spor müsabakalarının " sonuçları takdir edilmez. o artık bir spor müsabakası değildir. Adına ne derseniz deyin. Önemi yok ve biz orada değiliz. Trabzonspor Şampiyonluklarını hak ettiğinde rakiplerince takdir edilmiştir. Yine öyle olması en büyük arzum. Sporun ruhuyla uzaktan yakından alakası olmaması gereken çakma başarılar, kılıflanmış yalanlarla taçlandırlmış sahte başarı belgeleri istemiyoruz. :)

artvints
24.08.2015, 17:42
Tamamdır abi. En çok da sen söyledikten sonra Medjani'nin nasıl oynadığını merak etmiştim. Ben Okay'ın sakatlığı ve oyundan düşmesiyle yapılan bir hamle olarak görmüştüm. Sen olaya başka bir şekilde görmüşsün. Bulursam tekrarı dikkatli inceliycem.

Sıkıntı lig tv nin olmaması :) Büyük maçların tekrarı genelde bulunuyor ama bjk maçları daha düşük ihtimal. Gs ile oynasayaktık kesin bulmuştuk.

oyuna çok yansımadı da, adamı biliyoruz yani.ayrıca bu konu önemli.şimdi geldi aklıma.rakip 10 kişi kaldı diye çift forvete döndüğümüz robotnicki maçında elendik.sen rakibe bakmayacksın kendine bakacaksın.topu hücuma getirmende sorun var.oraya iki forvet koyup şişirmek çare olmayabilirdi.onun yerine takımın şekli bozulmadı. bjk zorlamaya devam etti.geldiler top kaybettiler, yorulup döndüler.bu üç defa oyun durmadan tekrarlanınca çöktüler ve hata yaptılar. önemli olan dönen topu alıp atakları tekrarlamaktı.medjani daha doğru bir hamleydi.

eğer iki forvete dönüp topu biz alsak bjk geride durmayı kabullenip kontra arayacaktı.o zaman kapalı savunmaya hücum etmekteki eksiklerimiz ortaya çıkacaktı.benim görüşüm böyle bu maçla ilgili.ek olarak medjani savunmasından daha fazla gol tehditidir benim için.tabi sonucun olumlu olması da yardım ediyor bana.ama maç anında böyle düşünmüştüm.çünkü eksikler çok net belli.yavaş oynuyoruz. bjk hala tedirgin ediyordu bizi.takım şeklini bozmak tehlikeli olurdu.

bordomavi1
24.08.2015, 18:09
oyuna çok yansımadı da, adamı biliyoruz yani.ayrıca bu konu önemli.şimdi geldi aklıma.rakip 10 kişi kaldı diye çift forvete döndüğümüz robotnicki maçında elendik.sen rakibe bakmayacksın kendine bakacaksın.topu hücuma getirmende sorun var.oraya iki forvet koyup şişirmek çare olmayabilirdi.onun yerine takımın şekli bozulmadı. bjk zorlamaya devam etti.geldiler top kaybettiler, yorulup döndüler.bu üç defa oyun durmadan tekrarlanınca çöktüler ve hata yaptılar. önemli olan dönen topu alıp atakları tekrarlamaktı.medjani daha doğru bir hamleydi.

eğer iki forvete dönüp topu biz alsak bjk geride durmayı kabullenip kontra arayacaktı.o zaman kapalı savunmaya hücum etmekteki eksiklerimiz ortaya çıkacaktı.benim görüşüm böyle bu maçla ilgili.ek olarak medjani savunmasından daha fazla gol tehditidir benim için.tabi sonucun olumlu olması da yardım ediyor bana.ama maç anında böyle düşünmüştüm.çünkü eksikler çok net belli.yavaş oynuyoruz. bjk hala tedirgin ediyordu bizi.takım şeklini bozmak tehlikeli olurdu.

Belki çift forvet değil de N'Doye sola doğru çekilebilirdi, Cardozo en öne, Erkan Özer'in yerine, Özer kulübeye. Belki de hoca böyle düşünüyordu. Bu şekilde dediğin sıkıntıları çekmezdik heralde.

Ama işte Okay'ın ağrıları çıktı ortaya Medjani girdi. Bağıra bağıra golü de bulduk, maçı da aldık. Hayırlısı oldu gibi :)

artvints
24.08.2015, 18:20
Belki çift forvet değil de N'Doye sola doğru çekilebilirdi, Cardozo en öne, Erkan Özer'in yerine, Özer kulübeye. Belki de hoca böyle düşünüyordu. Bu şekilde dediğin sıkıntıları çekmezdik heralde.

Ama işte Okay'ın ağrıları çıktı ortaya Medjani girdi. Bağıra bağıra golü de bulduk, maçı da aldık. Hayırlısı oldu gibi :)

O kadar mucadeleden sonra sen sola gec alan kapat demek biraz kufur gibi geliyor bana.zaten kagıt ustunde kalır. Geri gelmez oyuncu.bence hayırlısı oldu.daha tam hazır degiliz.guven konusunda sıkıntılıyız.

bordomavi1
24.08.2015, 18:40
O kadar mucadeleden sonra sen sola gec alan kapat demek biraz kufur gibi geliyor bana.zaten kagıt ustunde kalır. Geri gelmez oyuncu.bence hayırlısı oldu.daha tam hazır degiliz.guven konusunda sıkıntılıyız.
Baskılı oyun oturduğu zaman sol da N'Doye önde Cardozo olmaz mı? Bence olur. Olayın çoğunun kağıt üstünde kalacağını biliyorum. 2 kişi savunmadan eksik kalsın ne olacak? Geçen gün Hamza Hamzaoğlu, Burak-Poldi-Wesley'den birini kesmek zorunda kaldığını söyledi. Sebebi de 3 defans yapmayan oyuncu zorluyormuş takımı, 2 taneyi idare ediyormuş takım. Sonra maç sonunda hırslandırmak için oynatmadım dedi. Burdan gelmek istediğim konu Gs öyle ya da böyle sezonun çoğunda bu 3'lüyü saha da tutacak. Onlar 3 oyuncudan eksik kalırken, biz 2 oyuncudan eksik kalıcağız. Bizim orta sahamız da daha savunma olarak daha kuvvetli. Şimdi daha yeniyiz ama ilerleyen haftalarda baskılı futbolu oturttuk mu uyum yakalandı mı bence bu iş olur. (Bu maç için konuşmuyorum ha, sezon geneli için.)

Erdogan
24.08.2015, 18:51
Akhisar ve kayseri macinida aldiktan sonra eger galatasaray macinda avni aker en son koltuguna kadar dolmazsa,...hep beraber akyaziyi yikmaya gidecez.

halil ibo
24.08.2015, 18:54
Teknik direktörleri değiştir.Maçı Trabzonspor kaybetmişti.
Şenol Hoca final maçlarını ve böyle kritik müsabakaları kazanamıyor.
Tabii boş kaleye atamayan ve kendisini amatörce attıran oyuncuları da cabası.Ama oyunu domine eden kazanmak isteyen ve aşırı güvenli bir Trabzonspor izledik.Hakemin ev sahibine avantaj tanımayan hakkaniyetli yönetimi de bize yaradı.İstanbu'da böyle cesaretli düdükler öttükçe rakipleri 3 İstanbulllu kız kardeşi daha çok öttürür.
Tecrübeli ayaklarımızla ve yüksek oyun zekamızla 8 geliyor diyebiliriz.

Alika87
24.08.2015, 19:16
Futbol dersi verir derken, adam 95% aynı kadro ile maça çıkacak ve büyük ihtimalle aynı taktik ile.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Şenol Güneş Adam'ı şaşırtmaz :D

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Murathan
24.08.2015, 20:08
ya o bu değil de

Nadir Bekar
24.08.2015, 21:48
ben hala sevinmiyorum , sevinemiyorum , rakip 10 kişi kalmasa idi şu anda zaten sevinemeyecektik , önümüzdeki 3 maçıda kazasız atlatırsak 5 maçın sonunda 15 puana ulaştığımızda siz bendeki sevinmeyi görün :D

robinhood61
25.08.2015, 01:26
beşitaş maçından önce maçı alacağımızı söylemiştim...bir şey daha söyleyeyim...bu senenin sonunda da ..............................

artvints
25.08.2015, 03:14
Onder ozen'in analizini mutlaka izleyin.sahayi eninden ikiye bolup oyunu sag tarafa yonlendirdi sota dedi. yani kendi solumuzun kotu oldugunu bjk'nin saginin iyi oldugunu dusunup bjk'yi sag tarafimiza yonlendirdi.n'doye beck ve rodolfo'ya basip topun sol kanadimizdan kullanilmasina izin vermedi.oyun bir koseye sıkışınca karsılamak kolay oldu.ozellikle ilk 20 dakika.sota bilgili bir hoca ama bu taktikleri sahaya yansıtacak kalitede adam lazim.yoksa bosa kurek cekersin.n'doye ve tabi ki m'bia cok yararlı oldu bu konuda.

Şu anda tekrarı var programın ntvsporda.

61li
25.08.2015, 09:26
derbilerin favorisi olmaz ;) herkes ters köşe olacak inanıyorum

demiştik :P ayrıca maçta trabzonlu olduğumuzu çoğu kişi anlamıştı ancak hiç biri ses etmedi sağolsun.onlara da buradan teşekkürler :alkış:

Samet GÜVEN
25.08.2015, 09:55
Şu maçın komple tekrarını bulabilen varsa paylaşsın lütfen ya. İzlemedim. Özeti de izlemiyorum o yüzden. Tamamı şart :)

piskopatrizeli
25.08.2015, 10:31
takım tamamen defansa yatmış kontratakla gol arıyor. anlaşılan bu sene böyle oynayacağız. en az on maçımız golsüz berabere biter.

piskopatrizeli
25.08.2015, 10:33
bu yusuf un yaşı kaç. sevimli kerata çocuk gibi görünüyor. maç sonu şehitlerle ilgili açıklamasıda çok hoşuma gitti.

voldamirin
25.08.2015, 11:06
Ligin ilk maçları önemlidir. Çok iyi oyun olmasa da kayıpsız geçmek motivasyon adına çok önemlidir. Bundan sonraki maçlarda galip gelen takım düşüncesi ile saha da kendine güvenen ayağı titremeyen oyuncu seyretmemizi sağlar.

Harun-61
25.08.2015, 11:45
Macin öyküsü:

http://www.ligtv.com.tr/haber/olimpiyatta-dostluk-kazandi-oyku

selcuk
25.08.2015, 22:31
macin öyküsü özet
https://i.imgflip.com/q21st.gif (https://imgflip.com/gif/q21st) :D

duyurukcu
26.08.2015, 11:16
https://pbs.twimg.com/media/CNEp4awVAAAU3d_.jpg

duyurukcu
26.08.2015, 11:16
https://pbs.twimg.com/media/CNDJYRBW8AAamG5.jpg

bordomavi1
26.08.2015, 11:50
Mustafa Denizli, Hakan Ünsal, Ersun Yanal, Tümer, Önder Özen, Metin Tekin, Hasan Şaş, Mehmet Demirkol... Maçın ardından hepsinin programlarını izledim. Benim en çok Önder Özen'in anlattıkları dikkatimi çekti. Izleminizi öneririm. Hem bizim maçın 90+'sında , hem de Galatasaray maçının 90+'sında anlattı. GS maçında anlattıklarını izlerseniz daha iyi olur. Çünkü orada anlattıklarını istatistiklerle destekliyor. (YouTube'da var.)

Oğuz B.
26.08.2015, 13:50
http://www.trtspor.com.tr/canli-yayin-izle/trt-spor-159/

Şuan canlı izlemek isteyenler için.

artvints
26.08.2015, 14:08
Mustafa Denizli, Hakan Ünsal, Ersun Yanal, Tümer, Önder Özen, Metin Tekin, Hasan Şaş, Mehmet Demirkol... Maçın ardından hepsinin programlarını izledim. Benim en çok Önder Özen'in anlattıkları dikkatimi çekti. Izleminizi öneririm. Hem bizim maçın 90+'sında , hem de Galatasaray maçının 90+'sında anlattı. GS maçında anlattıklarını izlerseniz daha iyi olur. Çünkü orada anlattıklarını istatistiklerle destekliyor. (YouTube'da var.)

morinho'nun kullandigi bir yontemmis. Mac aninda farkediyorsun rakibi sıkıstırdıklarını ama matematiğini bilmiyordum. Rakibi zayıf tarafina yonlendirme ve top kaybı yaptırma. Zaten bu rakibi karsılama konusunda cok eksiklerimiz var.hücüm oyuncuları akıllı olur doğru pozisyon alırsa fazla koşmalarına gerek kalmadan rakibi zorlayabilirler. Ortasaha ve defans da rahatlar. onde n'doye arkada m'bia bunun geometrisini ayarlar.ekici de iyi bu konuda.zaten dar alanda iyi pres yapıyor.çok top kazanabilir.

M'bia'yı rakibi karşılarken takımın pozisyon alma şeklini ayarlayabileceği için çok istiyordum.bunun ustune ataklara şeklini veren bir çok pas attığını da gördum. Yani tam paramızın karşılığını alıyoruz.bjk maçındaki asist onceki pası çok zekiceydi.herkes o pozisyonda yerden direk m'bia'yı pozisyona sokacak bir pas düşünür.m'bia havadan n'doye'nin koşu yoluna değil vucuduna doğru attı topu, yusufa asist yap der gibi.rakip stoperin pas arası yapmasını imkansız hale getirdi.

bordomavi1
26.08.2015, 15:05
morinho'nun kullandigi bir yontemmis. Mac aninda farkediyorsun rakibi sıkıstırdıklarını ama matematiğini bilmiyordum. Rakibi zayıf tarafina yonlendirme ve top kaybı yaptırma. Zaten bu rakibi karsılama konusunda cok eksiklerimiz var.hücüm oyuncuları akıllı olur doğru pozisyon alırsa fazla koşmalarına gerek kalmadan rakibi zorlayabilirler. Ortasaha ve defans da rahatlar. onde n'doye arkada m'bia bunun geometrisini ayarlar.ekici de iyi bu konuda.zaten dar alanda iyi pres yapıyor.çok top kazanabilir.

M'bia'yı rakibi karşılarken takımın pozisyon alma şeklini ayarlayabileceği için çok istiyordum.bunun ustune ataklara şeklini veren bir çok pas attığını da gördum. Yani tam paramızın karşılığını alıyoruz.bjk maçındaki asist onceki pası çok zekiceydi.herkes o pozisyonda yerden direk m'bia'yı pozisyona sokacak bir pas düşünür.m'bia havadan n'doye'nin koşu yoluna değil vucuduna doğru attı topu, yusufa asist yap der gibi.rakip stoperin pas arası yapmasını imkansız hale getirdi.
Önder Özen'de Mourinho'nun olaylarından biri de bu işi yapmak diyor. Kendisi de bu olayı daha iyi öğrenmrk için, oyunculara nasıl aktarılacağını öğrenmek için Chelsea'ye kursa gidecekmiş. Şota bu eğitimleri fazlasıyla almış gibi gözüküyor. Geldiği zaman da demiştik taktik-teknik olarak, saha içini bilme bakımından Türkiye'nin en iyisi Şota diye. Bunları da yavaş yavaş gösteriyor zaten. Şenol Hoca takımına güvenip tek hamle olarak Mbia ve Okay'ı yavaşlatmak için Olcay'ı orta sahaya kaydırıp Q7'yi sola almış.Şota Hoca ise maçı baştan sona kurgulamış, dakika dakika bütün her şeyi düşünmüş. Hem Bjk'nin hücumdan(Q7) defansif olarak destek almadığı kanata oyunu yıktı, hem orada ki Bjk sol beki çok zayıftı, hem de bizim sağ kanatımız sola göre daha güçlüydü. Zaten bizim futbolcular da açıklamasında çok iyi çalıştıklarından bahsediyorlar. Önder Özen kendi takımında bu işi yapmaya çalışmış ama becerememiş. Kolay bir iş değil, çok çalışmak lazım diyor. Bizim avantajımız ise Mbia ve N'Doye'un bu olayı bilmesi oldu, özellikle Mbia ezbere yapıyor o işi.

Her ne kadar Denizli, Yanal ve Özen'i beğenmesem de bir hocanın olaya bakışı çok farklı oluyor. Ama maalesef bu programlarda bize çok az yer veriliyor. Keşke daha çok yer verilse de biz de izlesek.

Benim merak ettiğim bir konu da Gs maçı. Şota büyük ihtimal aynı taktiği kullanacaktır. Ama bu sefer oyunu nereye yıkacağı merak konusu. Gs'nin sol kanatı da Poldi-Carole sap kanatı ise Sabri-Yasin olur büyük ihtimal. Sol kanat da Poldi geriye destek vermiyor. Sağ kanat da Yasin geriye fazlasıyla destek verecektir ama sağ bekleri Sabri çok sakat oynuyor. İki tarafında zaafları var, bakalım hoca oyunu hangi tarafa yıkacak. Gs'de işimiz Bjk'ye göre biraz daha zor olacak. Her ne kadar Bjk'de ki gibi dribbling canavarı oyuncuları olmasada, büyük maç tecrubeleri Bjk'nin 3-4 seviye üstünde. Orta sahaları da Bjk'den üstün. Bakalım hayırlısı. Ama ben Şota'ya çok güveniyorum, onu söyleyim.

Harun-61
26.08.2015, 15:22

https://www.youtube.com/watch?v=-cMxRYNiJ6U

bordomavi1
26.08.2015, 15:28
https://www.youtube.com/watch?v=-cMxRYNiJ6U
Abi bunun biraz üstünde 90+ Galatasaray-Osmanlıspor videosu var. Onu da atar mısın? Ben telefondan link almayı ya da paylaşmayı beceremedim.
O videoyu 40. dakikadan sonra izlemenizi öneririm.

Murathan
26.08.2015, 18:23
Maçın 90 dakikasını nereden bulabiliriz, bulan varsa atabilir mi ?
teşekkürler :)

Harun-61
26.08.2015, 18:32
Abi bunun biraz üstünde 90+ Galatasaray-Osmanlıspor videosu var. Onu da atar mısın? Ben telefondan link almayı ya da paylaşmayı beceremedim.
O videoyu 40. dakikadan sonra izlemenizi öneririm.

https://www.youtube.com/watch?v=VDpCXso-tLA

.

B.Yiğit
26.08.2015, 19:00
Yeniliriz.

0 yazdım.

İnşallah yanılırım.

Bu takim bu sezon 2-3 mac üst üste kazanamaz

böyle oynarsalar yerler bizi.

Çok gollü iki takım için de bir maç olur ve maalesef besiktaş kazanır...

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu söylemekten nefret ediyorum:
Onur gününde olursa 2-0 ya da 3-0 biter. Olmazsa yeni bir tarihi hezimet bizi bekliyor.
Bu savunma varken gol yememek mucize. Bu hafta direğe takıldık. Her hafta mucize gerçekleşmez. Gerçekleşse adı mucize olmazdı...

10 sayfada bunlar cikti :)

TS61_NL
27.08.2015, 12:25
Duyup gorende bizi premier leaguede oynuyor sanacak. Ben bu yasima kadar hic bir mac oncesi "kaybedriz" demedim, demem. Hele hele lig maclarinda, rakip kim olursa olsun her zaman galibyet icin bir umut tasidim ve tasimaya devam edecegim. Son 5 senede en kotu donemimizde bile deplasmanda fbyi elimizden kacirdigimizi hatirliyorum. Belki su an icin cok iyi oynamiyor olabiliriz ama rakiplerimizde bizden cok ustun futbol oynamiyorlar ve kadro olarak bizden katiyen cok daha iyi degiller. Hatirlatma: 2 mac sonunda puan kaybetmeyip yola devam eden buyuk takim yok, biz haric. Bu lig bu sene herseye gebe ve ben tekrar ediyorum: Bizans oyunlari gerceklesmezse sampiyonluk uzak degil.....Taraftara buyuk gorev dusuyor, maalesef gurbetteyim ama Ocak ayinda Turkiyede olacagim ve kesinlikle 1 macina gidecegim. Bu taraftar, ne olursa olsun, herseyin en guzeline layik, lakin son senelerde yasadigimiz travmalarin haddi hesabi yok. Bu taraftar sevinmeyi hak ediyor ve bizim sevincimizi kursagimizda birakanlari tekrar Allaha havale ediyorum.....

gurkanaktas61
27.08.2015, 22:48
Ben de sampiyonluğa inanıyorum ama beşiktaşın performansı çok iyiydi geçen hafta oyanılttı beni.

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6Şafak Aydın1
26.09.2015, 18:30
yanlis baslik