PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağlık Sigortası ile ilgili - Yardım

Sercan Keleş
14.08.2015, 01:12
Kısaca sorunumu özetleyim.

E- Devlete girdim, Borcuma bir baktım ki 7 Bin tl borcum varmış arkadaşlar. Devlet bana sormadan sağlık sigortamı ödemiş onuda bana borç olarak yansıtmış. Öğrenci olduğum zamanlarda dahil olmak üzere kesintisiz bana sağlık sigortası yaptırmış.

Çok delilendim hiç sormadı. Gitti kendi kafasına göre 7 bin lira nedir ya. Ben daha yeni mezun oldum sordum soruşturdum bu borcu kısıyorlarmış ama silmiyorlarmış tamamen. Ben bunu Lira nasıl yapabilirim. Bilen yapmam gerekenleri yazabilir mi. Öğrenciyim öğrenciydim 17 yaşında üniversiteye başladım yeni mezun oldum. Ve tam inanamıyorum ya 7 milyar borç nedir ya. Bunlar adam soyuyorlar resmen. Ben kanser miyim ne gördm. Ben röntgen bile çektirmedim hastaneden. Daha devlet hastanesine adım atmışlığım yok. Gerekirse vatandaşlıktan çıkarım. Bilen varsa bana bir yardımcı olsun.

Gökhan Topsakal
14.08.2015, 01:18
Stres yapacak birsey yok, yani eğer 25 yasin altındaysan ve ogrenciysen annenin ya da babanın sigortasından faydalanabilirsin.. durum buysa, tek yapman gerek borclandirildigin dönemlerde öğrenci olduğuna dair bi belge alıp SGK ya gitmek..Tamamı silinecektir. .
Benim gibi 25 yaşını aşmış kişiler için ise yapacak bişiy yok..
Dünyada geçmişe dönük sigorta parası talep edilen tek ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyabiliriz=)
Aklına takılan sorabilirsin bunun dışında

Sercan Keleş
14.08.2015, 01:21
Stres yapacak birsey yok, yani eğer 25 yasin altındaysan ve ogrenciysen annenin ya da babanın sigortasından faydalanabilirsin.. durum buysa, tek yapman gerek borclandirildigin dönemlerde öğrenci olduğuna dair bi belge alıp SGK ya gitmek..Tamamı silinecektir. .
Benim gibi 25 yaşını aşmış kişiler için ise yapacak bişiy yok..
Dünyada geçmişe dönük sigorta parası talep edilen tek ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyabiliriz=)
Aklına takılan sorabilirsin bunun dışında

Benim okul çanakkalede ben öğrenci olduğumu nasıl kanıtlarım. Benim belge almam için ta okula gitmem imkansız. 25 Yaş altındayım 23 yaşındayım. E devletten çıkan belge yeterli mi birde öğrenci kimlik kartım var.

Bütün borcu silerler mi :D inşallah silerler vallaha 7 milyar ya. Ben kanser olsam o kadar tutmaz ya.

Gökhan Topsakal
14.08.2015, 01:28
Benim okul çanakkalede ben öğrenci olduğumu nasıl kanıtlarım. Benim belge almam için ta okula gitmem imkansız. 25 Yaş altındayım 23 yaşındayım. E devletten çıkan belge yeterli mi birde öğrenci kimlik kartım var.

Bütün borcu silerler mi :D inşallah silerler vallaha 7 milyar ya. Ben kanser olsam o kadar tutmaz ya.

Okulunun işleyişine bağlı bu durum.. Ama sanırım gitmen gerekiyor çoğu okulda..
Boğaziçi üniversitesinde online başvuru yapabiliyorsunuz ve arkadaşınıza teslim ediyorlar filan..
Acele etmene gerek yok, yolun düştüğünde uğra. . O belgeyi ne zaman götürürsen ozaman sifirlayacaklar..

Ama eger sisteme karşı durmmam ben, korkarım..neyse parası vereyim diyorsan, bi an evvel Kaymakamlığa gidip gelir testi yaptır. Ayda 40 tl gibi birsey ödüyorun ozaman gelirine göre. .
Hiç tespit yaptırmayan benim gibi bireylere devlet madem öyle, belli ki Zenginsin deyip ayda 270 tl civarı ödeme istiyor aptalca..
Ödemeyi düşünmüyorum. .4 milyondan fazla insan var bu sistemi ve yasayı tanımayip, iplemeyen=)
https://eksisozluk.com/gss-prim-borcu--3557449?p=1
Su da link=)

Sercan Keleş
14.08.2015, 07:33
4 milyon birinci olacağım önce öğrenci olan borcumu sildireceğim sonra kalan borcuda mal beyanı yaptırıp düşüreceğim sonrada ödemeyeceğim.

İ. SARAL
14.08.2015, 08:24
Çoğu kişi bu Genel Sağlık Sigortası saçmalığından mağdur bir o kadar kişi de borçlu ama bilmiyor. Gökhan'ın anlattığı gibi yaparsan sorun kalmaz. Okul bitip işsiz dolaştığın günlerde de hemen gidip gelir testi yaptır yoksa yine borç çıkarırlar. Orta ve dar gelirlinin kanadından yağ çıkarıyor resmen devlet.

Sibel
14.08.2015, 11:58
Nerden sorguluyorsunuz bunu? Link?

İ. SARAL
14.08.2015, 20:24
Nerden sorguluyorsunuz bunu? Link?

E-devletten bakabiliyorsun. Başka linklerden de bakabiliyorduk ama artık sanırım hepsi E-devlete yönlendiriyor. İnternet bankacılığı kullanıyorsan oradan da bakabilirsin.

Sercan Keleş
15.08.2015, 07:26
Bakın bakın şaka yapmıyorlar valla. Counter'de para hilesi yapar gibi borç çıkartıyorlar

zafer6161
15.08.2015, 10:26
enterasan.benimde bağkura 15 bin borcum vardı.af çıkınca taksit yaptırdım,ilk 3 taksidi ödedim.diğeri 1 ay gecince bütün borcu iptal etmişler,silmişler yani,,,
fakat ben iptal edilmesini istemiyordum.devlet otamatik siliyormuş,,

Timur Mikhail
15.08.2015, 10:32
Bildiğin yasal yol ile harç ve gaspta başka birşey değildir. Çalışmayan ve hiçbirsağlık sisteminden faydalanmayan (faydalanamayan) bireyleri zorla sigorta kapsanı alıp primlerle borçlandıtrmak nasıl bir sosyal devlet anlayışıdır?

Ben yıllardır bu huur çocuklarıyla uğraşıyorum. SGK denen ticarethaneye gidip borcumu sildirmeme rağmen ertesi hafta yeniden aynı borcu başlatan bu osuruksonik kurum derin bilgi birikimine sahip çalışanları hele hele alo 170 denilen ve herşeyin sonuna sgk kurumuna gitmenizi öneren muazzam bir üstdüzey danışmanlık ağı...

Eğer öğrenci iseniz öğrenci belgenizi, eğer mezun ise zaten diplomanızı götürüp şu tarihte mezun olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Ki sgk nın sisteminde hepsi kayıtlı olmasına rağmen memurları asla bunları biliyor muş gibi değil de onlardan yüksek faiz ile borç alınmış tefeciler gibi o parayı almak için her sebebi önünüze sunarlar, yüzbinlerce yasa tüzük ve yönetmelikten fıkralardan haberiniz olmadığından hıı demek düşer size.

25 yaşın altında okuyan çalışan herkes muaftır bundan, sadece gerekli belgelerle ticarethaneye başvurmaları gerekir.

Bakın ben çalışmama ve kendi sistemlerine çalıştığım şirket 4a sigorta girişimi yapmasına rağmen hala gss kapsamında borçlandırılmaya devam ediyorum.

BU gss denilen şey anayasaya aykırı tamamiyle borçlandırmaya yönelik, hiçbir faydası olmayan(sigortanın kapsamına giren ilaç ve tedavilere bakın neyi ne kadar karşılıyor) hayatı boyunca hastaneye girmeyen adamı ve kadını primle borçlandırıp onu ayrıca bir havuzda biriktirmeyen bir nevi haraç gibi her ay alan, hastalıklı illet ve aşağılık bir kanser hücresinin irin saçan bir çarpık uygulaması.

Bakın sırf reçeteleri ilaçları incelerseniz dönen rant ve kalpazanlığın Allahına ulaşırsınız tüm bu haysiyetsizliğe itiraz edip ülkede adaletin olduğuna inanıp herhangi bir davaya veya anayasa mahkemesine veya savcıya başvursanız bile hiçbiryol olmaz. Çünkü herşey yozlaşmış ve çarpıklaşmış.

Devlet tüm sistemleri ve kurumlarıyla yozlaşmışlık ve rant kanserinin dibine batmış durumda!

Yazıklar olsun !
Haram olsun !

Gökhan Topsakal
15.08.2015, 12:01
4 milyon birinci olacağım önce öğrenci olan borcumu sildireceğim sonra kalan borcuda mal beyanı yaptırıp düşüreceğim sonrada ödemeyeceğim.

4 milyon insan borcunu ödemeyen değil bu arada=))
....... senin sistemini deyip devletle muhattap dahi olmayan sayısı bu=)