PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cafer Tosun

Sayfa : [1] 2

ibrahim
13.08.2015, 15:12
Yanılmıyorsam alt yapıdan A takıma imza atmış en genç futbolcumuz oldu. Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Allah utandırmasın.

murmut
13.08.2015, 15:27
Üstünde durulur ve simarmazsa TS'nin yetistirdigi en büyük yetenegi olabilir diye düsüniyorum.

28TS61
13.08.2015, 17:13
hayirli olsun

Ahmet Ulusoy
13.08.2015, 17:23
Eğitim Şart

Muhammet YILMAZ
13.08.2015, 17:25
Hayırlı olsun inşallah A takıma çıktım falan diye havaya girmez.

Oğuz B.
20.01.2016, 21:14
En genç forma giyme rekoru ona geçti sanırım. Tebrikler. :alkış:

Sibel
20.01.2016, 22:51
Ufaklık fotosu düştü tivitira çok şeker :D
Kardeş olsa sevilir.

artvints
20.01.2016, 23:01
Ufaklık fotosu düştü tivitira çok şeker :D
Kardeş olsa sevilir.

kivircik olmanin faydalari.

selcuk
21.01.2016, 05:21
hayirli olsun

Sibel
21.01.2016, 14:19
kivircik olmanin faydalari.

Mertcan da kıvırcık ama böyle değil :)

eraytaskin61
22.01.2016, 10:44
fiziği çok iyi hız antremanları yapsın bol bol

artvints
11.05.2016, 14:57
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/19402-3M7V6C4C.jpg

Hakan
19.05.2016, 21:58
"Trabzonlu oyuncular oynayınca neler olacağını gördük" demiştin Antalya maçından önce.Tekrar piste alalım seni.

TolgaTopçu61
10.08.2016, 19:15
1 seneliğine 1461 Trabzon'a kiralandı!

selcuk
02.02.2017, 11:08
https://www.youtube.com/watch?v=H_I5ANqgoR8

hofsaale
02.02.2017, 11:21
yanlış bu çocukda baya yetenekli....abdu ve bundan çok şey bekliyorum...ikisi de milli takımlarda kaptan...

murmut
02.02.2017, 11:28
yanlış bu çocukda baya yetenekli....abdu ve bundan çok şey bekliyorum...ikisi de milli takımlarda kaptan...

Kiralanmasi bile bir hataydi bence

hofsaale
02.02.2017, 11:36
Kiralanmasi bile bir hataydi bence
bence doğru karar...alışsın profesyonel futbola...bu sene şans bulamazdi...bu yaşlarda oynamak inanılmaz önemli..seneye kadroda olacaktir

TSemih61
30.07.2017, 00:46
https://twitter.com/Frtna1967com/status/891395796649865216

Şu fotoda gördüm kendisini, ne işi var orada anlayamadım. Geçen sene 1461'de oynamış.

Fotodan göründüğü kadarıyla yaşına göre çok iyi bir fiziği var. Dış görünüşü de Fellaini'ye benziyor. Milli takımda alt yaş kategorilerinde forma giymiş. Yaş gruplarında Abdülkadir ile beraber en çok beklenti olan oyuncuydu ama ismini hiç duymuyorum uzun süredir.

Bilgi verebilecek var mı şuan ne durumda olduğuyla ilgili?

Saint Castillo
30.07.2017, 02:15
https://twitter.com/Frtna1967com/status/891395796649865216

Şu fotoda gördüm kendisini, ne işi var orada anlayamadım. Geçen sene 1461'de oynamış.

Fotodan göründüğü kadarıyla yaşına göre çok iyi bir fiziği var. Dış görünüşü de Fellaini'ye benziyor. Milli takımda alt yaş kategorilerinde forma giymiş. Yaş gruplarında Abdülkadir ile beraber en çok beklenti olan oyuncuydu ama ismini hiç duymuyorum uzun süredir.

Bilgi verebilecek var mı şuan ne durumda olduğuyla ilgili?
Çalışmalarını tek başına sürdürüyomuş demek ki azimli biriyse ligin 2. yarısı kendi gösterme şansı bulur.

Saint Castillo
12.09.2017, 16:55
Kupa maçlarında muhakkak oynatılır, hazırsa daha erken bile olabilir.

Zeki Akyol
13.09.2017, 09:24
neden takımla çalışmıyor ..madem takımla eğil neden bı takıma gönderilmedi ?

Mert Zaman
16.09.2017, 13:26
neden takımla çalışmıyor ..madem takımla eğil neden bı takıma gönderilmedi ?
Kadro dışı diye biliyorum tek başına çalışıyor

Çağdaş DENİZ
16.09.2017, 13:32
Ailesi yabancı bir menacerle anlaşmış sanırım

diskus
16.09.2017, 15:42
Iyide yabanci menaceri aklinimi celmis?yoksa avrupadan isteyenimi varmis?Yazik türk futbolu böyle gidisle bir yeteneki daha kaybedecek.

Hazar_
16.09.2017, 15:42
En korktuğum şey Yusuf ve Abdülkadir iyi çıktı diye bunlar da iyidir diyerek takıma çöp doldurmaları. Yazdığımın bu çocukla ilgisi yok genel anlamda yazdım. Cafer iyi mi kötü mü bilmem ama akıllara Abdülkadir'in performansından sonra geldiğine göre bu yola girdik gibi. Umarım çöp dolmaz takım

Ozan Yılmaz
16.09.2017, 17:08
Devre arası gider.

Tuğrul
17.09.2017, 20:27
Potansiyelinin yüksek olduğu gözönüne alınırsa elimizde tutmak için herşeyi yapmalıyız.

Altyapıdan yetenekli ve kaliteli oyuncu pek çıkmıyor. Az çıkan oyuncunun da değerini bilip, onca yıldır yapılan yatırımı boşa harcamamalıyız.

Sanırım Cafer 1461'de değil rezerv takım ve A takımda oynamak istiyormuş.

Bu mevzuda da onu haklı buluyorum. Zira 3.ligde, bozuk zeminlerde oynaması gelişimine olumsuz olarak yansıyacaktır.

Yönetim doğru yolu bulup uzun seneli sözleşme imzalamalı.

TSemih61
05.10.2017, 23:51
1461'e, 2. Lig'e gönderilmiş geçen sene. O yaşta oraya gönderilmesi futbol oynamaya istekli olduğunu ve kulübün de beklentisi olduğunu gösteriyor. Yalnız burada yapılan hata 2. Lig'e gönderilmesiydi. Orada futbol namına bir şey olduğunu sanmıyorum.

Hakkında çıkan haberler doğruysa bir an önce sözleşmesi uzatılıp devre arasına kadar A takımla çalışmalı. Sonrasında PTT Ligi'nde kiraya verilmeli. Sanıyorum buna oyuncu da kulüp de itiraz etmez.

Acaba altyapıda çok sık oluyor mu beni A takıma alın tarzı talepler. Bu gibi durumlarda diğer kulüpler ne yapıyor nasıl çözüm buluyor... Bazıları bu isteğin yersiz olduğunu düşünüp oyuncuya giydiriyor ama oyuncu gözünden de bakmak lazım olaya. Belli ki fizik kalitesi iyi yaşına rağmen ve scoutların ilgisine hasıl olmuş.

Benim düşüncem, geçen sene bir sürü oyuncuya şans verildi, bu sene de Abdurrahim ve Abdülkadir A takıma alındı. Herhalde kendisine bir haksızlık hissetti 16-17 sezonunda A takıma alınmadığı için, menajerlerin de aklını karıştırması da eklenirse kulüp oyuncuyu sahiplenmeli babacan bir tavırla yaklaşmalı.

must61
05.10.2017, 23:53
Sefa Yılmaz'la antrenmana cikiyodu.

Körle yatan şaşı kalkar.

Saint Castillo
06.10.2017, 00:39
antremanlara alınıp en kısa zamanda 21e dahil edilmeli.
bedavaya bırakıp 10 milyona geri almak bizlik iş değil, kaldıramayız kelle alırız.
konu hakkında bir taraftar; cafer gider de hayran bırakırsa, o gün bu olayın sorumlusu olarak kimden bahsedeceğimize değinmiş.
hoca yapıcı olmalı, kendisine güvenildi bu güne kadar, sabrı esirgememeye çalışıyoruz. kendisi de cafere sabır göstermeli.
çocuk 1461e süre alırım diye gitti ama 1461 kimsenin umrunda olmadığından o kalitesizliğe maruz kaldı.
lütfen şu çocuğun saçını okşayın, büyüklüğünüzü gösterin ve gönül rahatlığıyla sahaya sürün.

Cengiz Çubukcu
06.10.2017, 07:24
aile problemli galiba...

ibrahim
06.10.2017, 08:30
Başlığı kapatabiliriz bence. Sedat Tunalıya göre takımla arasında ipler iyice kopmuş. Bu saatten sonra takımda kalacağını da pek sanmıyor.

Şanlı SanMarino
06.10.2017, 10:37
Çok net söylüyorum Trabzonspor'u köşeye sıkıştırmaya çalışan Messi olsa, Ronaldo olsa umrumda değil. Acilen ailesi ile birlikte kulüpten kovulmalı. Trabzonspor'un büyüklüğü ve dize getirilmeyeceği sonraki gençlere örnek olmalı.

Merak eden 11 maddede konunun gerçeğini buradan okuyabilir;
https://twitter.com/drbaykan61?lang=tr

https://i.hizliresim.com/ZO7Nka.jpg (https://hizliresim.com/ZO7Nka)

https://i.hizliresim.com/ByDXPg.jpg (https://hizliresim.com/ByDXPg)

https://i.hizliresim.com/2E871q.jpg (https://hizliresim.com/2E871q)

selcuk
06.10.2017, 11:27
unutulmamaliki bu cocuk henüz 17 yasinda
https://i.hizliresim.com/ROoy8a.jpg

abdülkadirden bile 10 ay ufak

sosyal medyada insanliga sigamayacak seyler yaziliyor

bu bir cocuk, yanlis yönlendirildigi ortada
bunu göremeyip cocuga saldiran adam degildir

ve yukarda 7-8 yil emegin cöpe gittigi yazilmasida dogru degil
cafer bu hatayi yapip gitse bile ve yildiz olursa ömrü boyunca Trabzonspor transferlerinden yetistirme bedeli alacak

benzer hikaye ile schalkeden kopan mesut özil daha 30 yasina girmemesine ragmen 6m€ askin yetistirme bedeli kazandirdi egitimen kulübüne

biz büyüklügümüzü gösterip öyle davranmaliyiz
sonucta hayat caferin hayati, sevabinida günahinida kendi cekecek

Sefaenes
06.10.2017, 11:47
umarim kaybolmaz cocugun sucu yok aile de suc neyse insallah orta yol bulunup takimda kalir Yusuf Abdulkadi gibi olur Alisen Baris gibi kaybolan genclerden olmaz. Yetenek var

Mert Oğuzlu61
06.10.2017, 12:14
Donnaruma bile 1 yıl top oynamamayı göze alamadı, henüz adını bile duymadığımız 17 lik bir gencin adının bu tarz haberlere malzeme olması çok tuhaf ama eğer 1461 söylentisi doğruysa çocuğa hak veririm, 1461 mi kaldı yaw çıkar A takım ile antrenmanlara oynat hazırlık maçlarında. Sat Hasan Batuhan ı onun yerine Cafer i hazırla, daha iyi yatırım olmaz mı ? Kulübede Hasan Batuhan olacağına Cafer olsun, belli ki potansiyelli çocuk.

Aklını kim karıştırıyorsa devre dışı bırakıp sözleşmeyi imzalaması lazım. Önünde Yusuf, Abdül örnekleri var, buradan ayrılıp nereye gidecek daha adını Türk futbolunu geçtim TS taraftarına bile duyuramadı. Avrupa saçmalık olur, İstanbulluların alt yapıya girmek istiyorsa zaten kafa basmıyor demektir. Geriye Altınordu falan kalıyor. Nereden bakarsan bak TS hariç tüm seçenekler saçmalık.

Ozan Yılmaz
06.10.2017, 12:36
Mert Oğuzlu61 Hasan Batuhan da onun kadar potansiyelli gösterilen bir çocuktu ne dendiyse yaptı sırasını bekledi kiraya gitti vs. niye onun hakkı yensin şimdi sırf efendi olduğu için mi?

ilelebeTS
06.10.2017, 12:38
Cafer'in peşinde alman kulüpleri vardı özellikle dortmund. Menajeri de o ara alman olmuş herhalde. Büyük ihtimalle çocuğa demişler, sen olmuşsun artık büyük topçusun. Bu yaşta bir çocuk böyle yönlendirilmez. Kulübe bırakmak lazım, gelişimine karışmamak lazım. Önlerinde Yazıcı ve Abdülkadir gibi örnekler varken özellikle ailesinin yanlış yollardan geri dönmesi lazım.

sasone
06.10.2017, 12:49
Çocuk üzerinden değil,onu gelir kapısı olarak gören vasıfsızlar üzerinden konuyu yürütün.Adı üzerinde çocuk.

Mert Oğuzlu61
06.10.2017, 14:21
Mert Oğuzlu61 Hasan Batuhan da onun kadar potansiyelli gösterilen bir çocuktu ne dendiyse yaptı sırasını bekledi kiraya gitti vs. niye onun hakkı yensin şimdi sırf efendi olduğu için mi?

Ben yatırım olarak değerlendirdim. Hasan Batuhan ı defalarca izledim, bence Süper Lig de oynayabilecek bir oyuncu ama atanamamış Okay havası veriyordu, bir türlü o patlamayı yapamadı ve yaşı da ilerledi. Forma giyebileceği bir takıma gitmesi onun için daha iyi olabilir, bizde şans bulma ihtimali çok zayıf ama 17 lik oyuncu için aynı şeyi söyleyemem, videolardan gördüğüm kadarıyla bu çocukta potansiyel var.

Alt yapısından Fabregas ı kaçırıp sonra milyonları döküp alan Barça veya Pogba-Manu örnekleri var. Bu çocuk yetenekliyse sözleşmeyi imzalatıp takımda tutmalıyız. Biraz parlarsa yaşından dolayı iyi para getirir, rahat rahat satarız. Hatta şimdiden koy orta sahaya rotasyonda oynasın. Eğer Yusuf, Abdül de olan özel yetenek bunda da varsa daha ilk maçında piyasası 5 milyona fırlar.

alpozan61
06.10.2017, 15:32
3 büyütülmüşlerden birinin başkanı kanca atmış şeklinde iddialar da var twitterda. İnşallah öyle bir şey olmaz...

Saint Castillo
06.10.2017, 15:59
Son yıllardaki iç ve dış unsurların etkisiyle Trabzon Spor markası prestijini kaybetmiştir.
Bu da kulübün futbolculara, kulüplerine, temsilcilerine karşı elini gitgide zayıflatmıştır akabinde performansından memnun olduğumuz her futbolcunun vedasına şahit olduk ve ümitlerle alınıp israftan başka bir halt olmayan onlarcanın yıllarca karnını doyurduk.

Şu anki süreç bir deneme, sonucunu en geç 1 temmuz 2018de öğrenebiliriz. Bu süreç Caferi bizden ayırırsa etkisi altyapının çıkardığı sonraki iyi çocuklara da tesir edecek ve birileri Trabzon'da yeni bir pazar meydana getirmiş olacak. Yusuf ve Abdül'ün transferlerine bile kir sıçrayacak.

Kulüp Cafere sahip çıkmalı, bu konuda teknik ekibi yönlendirmeli. Rezil galibiyetler istifaya sebep değilse hiyerarşiye boğun eğip genç bir oyuncuyu takıma dahil etmek de istifa sebebi olmayacaktır.

Arda'
06.10.2017, 16:00
Kovun gitsin şu artisti 17 yaşında bebenin elinde oyuncak olacak halimiz yok gitsin çok istediği avrupaya yallah.

Saint Castillo
06.10.2017, 16:10
Kovun gitsin şu artisti 17 yaşında bebenin elinde oyuncak olacak halimiz yok gitsin çok istediği avrupaya yallah.

iki yüzlüsün, cahilsin, bir başkası için düşünme yeteneği beyninin yandığı esnada buharlaşmış bir bahtsızsın.

Arda'
06.10.2017, 16:52
iki yüzlüsün, cahilsin, bir başkası için düşünme yeteneği beyninin yandığı esnada buharlaşmış bir bahtsızsın.

Tamam

special one
06.10.2017, 17:01
Sözleşme uzatmak için 45 dk süre alması mı gerekiyordu ?

Koca yaz antrenmanlarda görmediniz mi ?

Maçlarda taraftarda görüyor çocuğun yeteneğini

size nasıl güveneceğiz !!!

???????

kafamda soru işaretleri bırakıyorsunuz???

Mesela cafer tosun iyi deniyor ama süre alamadı hatta kadro dışı

ya oda 45 dk iyi şeyler yaparsa ???

Abdulkadir için daha önce yazdıklarım

korktuğum başımıza geliyor.

Abdulkadir gibi bir yeteneğe daha 15 gün önce sözleşme uzatan bir yönetim,

Açık söylüyorum GÜVENEMİYORUM.

Saint Castillo
06.10.2017, 19:08
Çok pişman olacağız çooook.

alpozan61
07.10.2017, 01:31
Bu sözleşme uzatma işi de neden son seneye bırakılıyor? Çocuk daha 17 yaşında, Volkan Şen gibi yıllık 850 bin euro maaş ödemeyeceksin herhalde geçen seneden uzat sözleşmesini bitsin gitsin...

selcuk
07.10.2017, 01:38
Bu sözleşme uzatma işi de neden son seneye bırakılıyor? Çocuk daha 17 yaşında, Volkan Şen gibi yıllık 850 bin euro maaş ödemeyeceksin herhalde geçen seneden uzat sözleşmesini bitsin gitsin...

fifa kurallari 18 yasindan ufaklara uzun kontrat vermeni kabul etmedigi icin

18 yasinda her cocuga takimini secme hakki verdiler, karsiligindada yetistirme bedeli kurali cikartildi

yani yetisdirdigin bebe sende kalmasa kariyeri boyunca her transferinde bedel aliyorsun

biz ramili bu kurallan transfer ettik
sikeciler elif elmasi bu kuralla transfer etti
dortmund sanchoyu bu kurallan transfer etti vs...

alpozan61
07.10.2017, 16:34
fifa kurallari 18 yasindan ufaklara uzun kontrat vermeni kabul etmedigi icin

18 yasinda her cocuga takimini secme hakki verdiler, karsiligindada yetistirme bedeli kurali cikartildi

yani yetisdirdigin bebe sende kalmasa kariyeri boyunca her transferinde bedel aliyorsun

biz ramili bu kurallan transfer ettik
sikeciler elif elmasi bu kuralla transfer etti
dortmund sanchoyu bu kurallan transfer etti vs...

Anladım o zaman son karar çocukta o da menajer falan diyorsa yapacak bir şey yok hayırlısı...

Saint Castillo
07.10.2017, 19:45
İnstagram paylaşımı iyiye işaret. Bu sansasyonel olay çocuğun kadroya girmesini erkenden sağlamış olur imzalar atılırsa.

Kop gel Cafer.

tonya55
07.10.2017, 20:23
ben bir abdulkadir yada yusuf yazıcı kadar etkili olacagını dusunmuyorum insallah yanılırım.

TSemih61
07.10.2017, 22:22
Sosyal medyada eline klavye alan yaşı büyük ama aklı gelişmemiş kişiler 18 yaşındaki çocuğa giydiriyor. Kulağına bir iki şey gitmiş onu 1'e 10 katarak twitter'a yazıyor milleti de galeyana getiriyor.

Bu çocuk daha kariyerinin başında bile değil, belli ki menajerleri başka takıma götürmeye çalışıyor ve a takımda oynamak gibi bir isteği var. Gayet çözülebilir şeyler ama yönetimden bazıları saçma sapan konuşmuş ve olay yayılmış. Başkanın vs. sessiz kalmaısnı anlarım, pazarlıkta elini güçlü tutmaya çalışıyordur menajere karşı vs. ama asılsız haberler yayılmasını engellemesini de bileceksin.

Maç olmayınca gereksiz şeylerle uğraşılıyor, buradan zararlı çıkan kulüp ve en çok da oyuncu olur psikolojik olarak. Bunca sene uğraşmışsın oyuncu çıkartmışsın onu da kaybetmemek için uğraş gösterecek yerde tam tersini yapıyorsun.

ibrahim
08.10.2017, 04:46
Instagram mesajının bana göre meali şudur; Trabzonsporla ters düşmedim, onlar bana yamuk yaptı, Trabzonsporluluğumu kimse sorgulayamaz.

Bence bu iş bitti...

Onur Erçetin
08.10.2017, 09:17
ben bir abdulkadir yada yusuf yazıcı kadar etkili olacagını dusunmuyorum insallah yanılırım.

https://www.youtube.com/watch?v=eqeBzwkhxaY

Videoya göre tekniği,oyun zekası ve pasları iyi gözüküyor.Fiziksel açıdan gelişmesi lazım.Süper lig vasat takımların olduğu bir lig burada etkili olmaması için bir neden göremiyorum.Abdülkadir gibi olmak çok zor çünkü o özel bir oyuncu ama Yazıcı gibi olamaz demek abartılı olur.Yazıcının da fiziksel açıdan eksikleri vardı bundan iki yıl önce yazıcı için ilk 11de banko oyuncu olacak denilseydi çoğu kişi inanmazdı ama kendisini geliştirdi ve forma şansı bulmaya başladı.Cafer Tosun da Trabzonsporda ilk 11 de forma giyebilecek potansiyele sahip bir oyuncu.

pazarkapılı
08.10.2017, 10:32
planlama ve matematik....

türkiyede cokca kücümsenen oyuncu satısları gelirleri icinde (tekrar soyluyorum galatasaray incik boncuk isi icin planlama yaparken altyapı aklına gelmemisti kimsenin) yaklasılması gereken bir durum....

iyi takım, istikrarlı takım sablonu oturmus takım üzerine hersene ekleyeceginiz bir iki genc oyuncuyu vitrine cıkararak büyük gelirler elde etmeniz cok olası....ben abdülkadir ve yusuf yazıcının sene sonunda en kotu bir sene sonra satılması taraftarıyım....ki dongu saglansın, vitrin acılsın....iskelet sağlam, omurga dik olduktan sonra bu işleri yapmak daha kolay....

onemli olan calısan bir cark yapmak, süreklilik sağlamak....uefa kupasına katılım vitrin acmak bunları planlama ve matematik.... emin olun sampiyonluktan cok daha onemli....

alperrr
08.10.2017, 10:40
planlama ve matematik....

türkiyede cokca kücümsenen oyuncu satısları gelirleri icinde (tekrar soyluyorum galatasaray incik boncuk isi icin planlama yaparken altyapı aklına gelmemisti kimsenin) yaklasılması gereken bir durum....

iyi takım, istikrarlı takım sablonu oturmus takım üzerine hersene ekleyeceginiz bir iki genc oyuncuyu vitrine cıkararak büyük gelirler elde etmeniz cok olası....ben abdülkadir ve yusuf yazıcının sene sonunda en kotu bir sene sonra satılması taraftarıyım....ki dongu saglansın, vitrin acılsın....iskelet sağlam, omurga dik olduktan sonra bu işleri yapmak daha kolay....

onemli olan calısan bir cark yapmak, süreklilik sağlamak....uefa kupasına katılım vitrin acmak bunları planlama ve matematik.... emin olun sampiyonluktan cok daha onemli....

niye Trabzonspor küçük bir anadolu takımı olduğu için mi kime satalım oyuncuları gsyemi ,fb daha fazla para verir onlara mı satalım..

niye Şampiyon olup şampiyonlar ligine kalmıyoruzda uefaya gidiyoruz..

Abdülkadir Ömür ,Yusuf Yazıcı , Cafer Tosun...hepsi Trabzonsporlu
hepsi bu kulübe aşık..
hepsi bu kulüpte şampiyonluk yaşamak istiyor..

karakter , yetenek yakalamak çok kolay birşeymi hemen satıp yerine yenisini koyacaz..

tonya55
08.10.2017, 10:43

Videoya göre tekniği,oyun zekası ve pasları iyi gözüküyor.Fiziksel açıdan gelişmesi lazım.Süper lig vasat takımların olduğu bir lig burada etkili olmaması için bir neden göremiyorum.Abdülkadir gibi olmak çok zor çünkü o özel bir oyuncu ama Yazıcı gibi olamaz demek abartılı olur.Yazıcının da fiziksel açıdan eksikleri vardı bundan iki yıl önce yazıcı için ilk 11de banko oyuncu olacak denilseydi çoğu kişi inanmazdı ama kendisini geliştirdi ve forma şansı bulmaya başladı.Cafer Tosun da Trabzonsporda ilk 11 de forma giyebilecek potansiyele sahip bir oyuncu.
cok konusuldu cok dillendi son olaylar böyle kaos yaratılan oyuncular tutmuyor barış memiş gibi cok video izledik kaybolan cok oyuncu oldu bakalım hayırlısı insallah iyi yerlere gelir.

pazarkapılı
08.10.2017, 10:47
tabii bu benim gorusum, farklı acılardan bakarak degerlendirmekde olası senin soylemin de bir acıdan dogru olabilir....ben boyle bir düsence ile yapılabilecek tercihin matematiksel sosyolojik ve sosyo ekonomik olarak yararlı olacagını düsünmekteyim....hayatta birden cok dogru olabilir onemli olan dogru zamanda dogru tercihleri yapmaktır zaten....

selcuk
08.10.2017, 13:00

yusuf xavimiz, abdülkadir iniesta, caferde gerard

3üde degisik tip göbek oyunculari

cafer burda en genci, buna ragmen fizigi cok iyi ve yas gruplarinda bugüne kadar görülmemis denge hissine sahip
zaten videoda fransaya karsi milli macta bunu görebiliyorsun, boga gibi afrika kökenli fransizlari omuz omuza oyunda indiriyordu

farkli oyuncular oldugu icin bu 3ünü kiyaslayanin zaten futbol bilgisi pek kuvvetli olmadigi ortada

ins. 2 yil sonra hersey yolunda giderse söyle bir göbeklen oynayabiliriz

------------cafer
--abdülkadir--yazici

61_Hasan_69
08.10.2017, 13:04
yusuf xavimiz, abdülkadir iniesta, caferde gerard

3üde degisik tip göbek oyunculari

cafer burda en genci, buna ragmen fizigi cok iyi ve yas gruplarinda bugüne kadar görülmemis denge hissine sahip
zaten videoda fransaya karsi milli macta bunu görebiliyorsun, boga gibi afrika kökenli fransizlari omuz omuza oyunda indiriyordu

farkli oyuncular oldugu icin bu 3ünü kiyaslayanin zaten futbol bilgisi pek kuvvetli olmadigi ortada

ins. 2 yil sonra hersey yolunda giderse söyle bir göbeklen oynayabiliriz

------------cafer
--abdülkadir--yazici

Sefa'da var o üçlüde oynayacak

selcuk
08.10.2017, 13:05
Sefa'da var o üçlüde oynayacak

sefa büyük ihtimallen bu 3ünden biri satildimi takima girer

61_Hasan_69
08.10.2017, 13:21
sefa büyük ihtimallen bu 3ünden biri satildimi takima girer

Açıkçası ben Sefa'nın Cafer'den daha potansiyelli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum

selcuk
08.10.2017, 13:28
Açıkçası ben Sefa'nın Cafer'den daha potansiyelli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum

olabilir
daha defansif oldugundan denmesi zor

sefa yine daha farkli bir

özellikle sahada daha coskulu ve agresif oynamali

61_Hasan_69
08.10.2017, 13:33
olabilir
daha defansif oldugundan denmesi zor

sefa yine daha farkli bir

özellikle sahada daha coskulu ve agresif oynamali

Konu dışı olacak ama Murat Cem hakkında ne dusuyorsun ?

batuhanTs
08.10.2017, 13:34
kim bu ya ?

selcuk
08.10.2017, 13:37
Konu dışı olacak ama Murat Cem hakkında ne dusuyorsun ?

inanilmaz yetenek, karekter olarakda gelisirse yeni ali kemal neden olmasin

Ahmet Taşçı
08.10.2017, 15:39
Başkan bugün başkan Cafer Tosun hakkında açıklama yapmış, ya hu bu çocuk yazıcı ve Abdul kadir den çok farklı bir oyuncu fizik ve mücadele bakımından Fellaini oyun görüşü kısa ve uzun paslarıyla Gerrard gerçekten box to box olarak kabul edilebilecek bir çocuk. Kaybedersek çok yazık olur, 6 numaranın hakkını vererek oynar tam da Kucka alınmışken abisinin yanında çok iyi pişer, Batuhan Artaslan yerine keşke bu yıl kadroda olsaydı. Ne yapıp edip tanıdık varsa burda girsin araya hem klüp hem kendi için imza atması çok önemli.

61_Hasan_69
08.10.2017, 15:56
inanilmaz yetenek, karekter olarakda gelisirse yeni ali kemal neden olmasin

Aynen bende öyle düşünüyorum çok olgun bir futbol oynuyor.
Bu arada bence eninde sonunda Cafer ile sözleşme imzalanacak. Bu çocuklar Trabzonsporlu ve dediğim gibi daha çocuklar elbette hata yapacaklar.

Şanlı SanMarino
08.10.2017, 16:19
Ali şen kandil, barış memiş gibi altyapı mezarlığına namzet bir velet daha.

selcuk
08.10.2017, 16:34
Aynen bende öyle düşünüyorum çok olgun bir futbol oynuyor.
Bu arada bence eninde sonunda Cafer ile sözleşme imzalanacak. Bu çocuklar Trabzonsporlu ve dediğim gibi daha çocuklar elbette hata yapacaklar.

öyle
scoutlara göre en yetenekli

ama iste cok kapali vs...
orda sorunlari var

yetenegi bugüne getirdi, bugünden sonra karekteri konusacak, bence m. ceme bu konuda prof yardim gerek

Ozan Yılmaz
08.10.2017, 18:02
Ben yatırım olarak değerlendirdim. Hasan Batuhan ı defalarca izledim, bence Süper Lig de oynayabilecek bir oyuncu ama atanamamış Okay havası veriyordu, bir türlü o patlamayı yapamadı ve yaşı da ilerledi. Forma giyebileceği bir takıma gitmesi onun için daha iyi olabilir, bizde şans bulma ihtimali çok zayıf ama 17 lik oyuncu için aynı şeyi söyleyemem, videolardan gördüğüm kadarıyla bu çocukta potansiyel var.

Alt yapısından Fabregas ı kaçırıp sonra milyonları döküp alan Barça veya Pogba-Manu örnekleri var. Bu çocuk yetenekliyse sözleşmeyi imzalatıp takımda tutmalıyız. Biraz parlarsa yaşından dolayı iyi para getirir, rahat rahat satarız. Hatta şimdiden koy orta sahaya rotasyonda oynasın. Eğer Yusuf, Abdül de olan özel yetenek bunda da varsa daha ilk maçında piyasası 5 milyona fırlar.Daha genci ve potansiyellisi var;
Sefa'dan beklentim daha yüksek.
Cafer'in fizik avantajı var,
H.Batuhan'da olduğu gibi :)

Şanlı SanMarino
08.10.2017, 20:42
Bugün oynamadığın için büyük keyif alıyorum. Senin gibi kendisini kulüpten önde görenlerle olmaz. Trabzonspor büyüktür ve büyüklüğünün ne olduğu bellidir. Senin yolun selçuk inan yolu, mehmet ekici yolu.

A. Aydın
08.10.2017, 20:54
Baris memis okeye 4 ariyor.

Yiğit Gayretli
09.10.2017, 08:47
Henüz 17 yaşındaki bir çocuk ve kulübümüzün lisanslı sporcusu olan bir kişi için daha dikkatli ifadeler kullanarak mesaj atalım lütfen.

Cengiz Çubukcu
09.10.2017, 09:59
bu kafayla bir halt olmayacağına adım gibi eminim.. inşallah araya girenlerin sayesinde anlaşma olur ve menajeri defedilir...

Karmam
09.10.2017, 19:18
gökdeniz ve fatih kariyerlerinin zirvesinde boş mukaveleye imza atar, 17 yaşında çocuk menajerimle görüşün der. allah tez zamanda akıl fikir versin inşallah.

ibrahim
14.10.2017, 07:40
Son yıllardaki iç ve dış unsurların etkisiyle Trabzon Spor markası prestijini kaybetmiştir.
Bu da kulübün futbolculara, kulüplerine, temsilcilerine karşı elini gitgide zayıflatmıştır akabinde performansından memnun olduğumuz her futbolcunun vedasına şahit olduk ve ümitlerle alınıp israftan başka bir halt olmayan onlarcanın yıllarca karnını doyurduk.

Şu anki süreç bir deneme, sonucunu en geç 1 temmuz 2018de öğrenebiliriz. Bu süreç Caferi bizden ayırırsa etkisi altyapının çıkardığı sonraki iyi çocuklara da tesir edecek ve birileri Trabzon'da yeni bir pazar meydana getirmiş olacak. Yusuf ve Abdül'ün transferlerine bile kir sıçrayacak.

Kulüp Cafere sahip çıkmalı, bu konuda teknik ekibi yönlendirmeli. Rezil galibiyetler istifaya sebep değilse hiyerarşiye boğun eğip genç bir oyuncuyu takıma dahil etmek de istifa sebebi olmayacaktır.

Menajer ile anlaşma sağlanırsa da bu sefer de aynı yolu izleyecek çakal analar babalar türeyecek. O zaman da çıkar ve tut elinde bir Abdül tutabilirsen.

Acilen menajerinin defedilmesi lazım. Üstelik öyle tamam git der gibi değil, Türkiye'de bir daha iş göremem korkusunu hissettirerek.

Cengiz Çubukcu
14.10.2017, 08:42
içimden bir his yakında hizaya geleceğini söylüyor, abdüş ile yusuf'a bakıp kafayı yemiyorsa ben bir şey bilmiyorum :)

selcuk
14.10.2017, 09:15
içimden bir his yakında hizaya geleceğini söylüyor, abdüş ile yusuf'a bakıp kafayı yemiyorsa ben bir şey bilmiyorum :)

hic hizadan ciktigini düsünmüyorum

as baskanimiz biraz deger vererek olaya yaklassaydi bu duruma hayatta gelmezdi

cocugun gelisimi icin en önemli dönem heba oluyor hic ugruna

gerenimo
14.10.2017, 09:38
gökdeniz ve fatih kariyerlerinin zirvesinde boş mukaveleye imza atar, 17 yaşında çocuk menajerimle görüşün der. allah tez zamanda akıl fikir versin inşallah.
gökdeniz kariyerinin zirvesinde şikebahçeye imza attı. kendi takımı aleyhine bahis oynadı, fatih de kariyerinin zirvesinde bu şehirde duramam diyerek zenite kaçtı.

pazarkapılı
14.10.2017, 10:39
profesyonel hayatta bos mukavele kavramına inanmıyorum, hele hele su günlerde hic....ayrıca bos mukavele imzalama gibi hareketlerini hep yapmacık olarak düsünürüm, genellikle hep tavan ücreti bos mukaveleye imzalayan oyunculara verirler cünkü....

bir oyuncuyu sevmek icin diger oyuncuyu kotulemek yada haklı cıkarmak icin diger degerleri parcalamanın dogru bir yaklasım oldugunu düsünmüyorum....fatih in zenite kacması gokdeniz soyleydi boyleydi demek emin olun bize birsey vermez....bir oyuncu bizim degerimiz ise, bırakalım oyle kalsın yanlısıyla dogrusuyla....her oyuncu kendi yapısıyla futboluyla konusuldugu zaman daha verimli analizler cıkarabiliriz....

gerenimo
14.10.2017, 13:14
profesyonel hayatta bos mukavele kavramına inanmıyorum, hele hele su günlerde hic....ayrıca bos mukavele imzalama gibi hareketlerini hep yapmacık olarak düsünürüm, genellikle hep tavan ücreti bos mukaveleye imzalayan oyunculara verirler cünkü....
bir oyuncuyu sevmek icin diger oyuncuyu kotulemek yada haklı cıkarmak icin diger degerleri parcalamanın dogru bir yaklasım oldugunu düsünmüyorum....fatih in zenite kacması gokdeniz soyleydi boyleydi demek emin olun bize birsey vermez....bir oyuncu bizim degerimiz ise, bırakalım oyle kalsın yanlısıyla dogrusuyla....her oyuncu kendi yapısıyla futboluyla konusuldugu zaman daha verimli analizler cıkarabiliriz....
ben kimseyi değersizleştirmiyorum. konu gökdeniz ve fatihin de yeri geldiğinde kendi hayatlarını, kariyerlerini, paralarını, çıkarlarını,ailelerini düşünüp ona göre hareket ettiği. 17 yaşında bir çocuğa da bunlar üzerinden vurulmamalı.

ccd6167
14.10.2017, 18:58
Çocuk a takımla idmana çıkmak istemiş..

Çıkarmak nie bu kadar zor .. Çıksın.. Baktın kötü.. Yolla geri

Cengiz Çubukcu
14.10.2017, 19:02
Çocuk a takımla idmana çıkmak istemiş..

Çıkarmak nie bu kadar zor .. Çıksın.. Baktın kötü.. Yolla geri

A takımla idmana çıkan oyuncunun dönüşü normal olur mu sence?

selcuk
14.10.2017, 19:09

zaten a takim ile cikiyordu

hatta tarihimizde a takim ile resmi maca cikarilan en genc oyuncumuz olarak tarih kitaplarimiza girdi

gecen sene daha 16 yasinda oldugu icin 1 yil 1461 de tecrübe topla sonra as takima geri dönersin denilmisti

sonra ahmet cubukcuya kontrat isi verilince kriz olusdu

cocugun yakinlarinin twitterda yazdiklari hic hos degil

ccd6167
14.10.2017, 19:15

Abi çalışır daha fazla yine çıkar.. Fiziği falan iyi çocuk.. Tekniği iyi . altyapı tecrübesi iyi..mevkisi net.. Hızı yerinde.

Böyle dik kafalı oyuncular da altyapıdan çıkması gayet olumlu..bugün yönetime belki ters gider.. Ama böyle çocuklar sahada bu kulübü de öyle kolayına ezdirmez..

Belki çocuk hatalı olabilir..belki yanlışta yaptı.. 99 doğumlu çocuk.. Ben yönetimin yerinde olsam olaya pozitif yaklaşırım.. Dediklerini yaparım bu çocuğun.

Karmam
14.10.2017, 20:58
gökdeniz kariyerinin zirvesinde şikebahçeye imza attı. kendi takımı aleyhine bahis oynadı, fatih de kariyerinin zirvesinde bu şehirde duramam diyerek zenite kaçtı.
göstersene gökdeniz'in fener'e imzasıyla fatih'in bu şehirde durmam deyişini

gökdeniz de bildiğim kadarıyla akçaabat sebatspor'da oynamadı

selcuk
14.10.2017, 21:08
göstersene gökdeniz'in fener'e imzasıyla fatih'in bu şehirde durmam deyişini

gökdeniz de bildiğim kadarıyla akçaabat sebatspor'da oynamadı

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTzCmh80009uZmsUE4qyUMSGrp4R29oW ylpU22ksvfeZ-LZw2Zv

Karmam
14.10.2017, 21:17
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTzCmh80009uZmsUE4qyUMSGrp4R29oW ylpU22ksvfeZ-LZw2Zv
vay eşek vay

Onur Erçetin
15.10.2017, 13:58
Yetenekli oyuncuların A takımla antrenmanlara çıkmak istemesi gayet doğal.Pogba Manudan,Fabregas da Barcadan forma şansı bulamadığı için ayrıldı.

Cafer maçın gidişatına göre ortasahamızda en azından 30 dakika forma şansı verilmesi gereken çok yetenekli ve değerli bir oyuncu.Cafer gibi bir oyuncuya iki sene üst üste 1461 e git dersen doğal olarak tepki gösterir.U21 de kalayım aynı zamanda A takımla da antrenmanlara çıkayım diyen bir oyuncuya hayır ille de 1461 de gideceksin dersen bu doğru olmaz.

Ersun zamanı gelince oynatacam hikayesini anlatmasın.Kaddouri gelseydi Yazıcı yine forma şansı bulamayacaktı.Ersun sırf kendisi aldırdığı için Aytaç kazmasını defalarca oynatan takıntılı bir antrenördür.Abdülkadir çok özel bir yetenek olduğu için oynatılması gayet doğal bugün Ersun değil de başka bir antrenör olsa Abdülkadir yine oynardı.

Onazi vasat bir oyuncu devre arası ya da sezon sonu takımdan ayrılacak.Batuhandan bir yol olmaz.Okay ortasaha için ofansif anlamda yetersiz.Elimizde adam akıllı sadece 30 yaşında ki Kucka var.Dünya üzerinde ortalamanın biraz üzerinde oyuncu almaya kalksan en az 7-8 milyon eurolar isteniyor.Cafer bu takımdan ayrılırsa çok yazık olur bu profilde bir oyuncu bulmak çok zor sonra çok pişman oluruz yıllarca ortasaha ararız ama bulamayız.

Cafer Tosun = Vizyon,Soğukkanlılık,Denge,Teknik,Pas,Duran Top

17 yaşında bu profilde bir oyuncu bulmak zor.Dünya üzerinde bu kadar komple özelliklere sahip ortasaha bulmak bile kolay değil birkaç yıl sonra koordinasyonu ve maç tecrübesi arttıkça piyasa bedeli uçacak bir oyuncudan bahsediyoruz.

Saint Castillo
15.10.2017, 15:35
Onur Erçetin , Aytaç için birileri 1,5 milyonluk sözleşme planlıyor olabilir mi?

MuratB.
16.10.2017, 04:08
Durum ne acaba. Problem çözüldü mü

selcuk
16.10.2017, 05:31
Durum ne acaba. Problem çözüldü mü

hayir

nbay
18.10.2017, 16:20
sözleşme uzatmış sanırım 3 senelik .

Giallorossi
18.10.2017, 16:45
Gecte olsa dogru karari vermis, hayirli olsun. Daha henüz 17 yasinda olur böyle seyler fazla takmamak gerek. Artik destek zamani

merdeme
18.10.2017, 16:47
sözleşme uzatmış sanırım 3 senelik .
Doğruysa şimdiden süre almaya başlamalı. Zaten çok puan kaybettik. Bu sene de 2-3 cengaver kazanalım.

nbay
18.10.2017, 16:50
A takım idmanlarına çıkar herhalde. ama yarım sezonu boş geçti nerdeyse bireysel idmanlar ile . bu senesi kayıp gibi geçecek . u-21 'de form tutacak artık .
A takımda forma giymesi çok zor , önünde bir çok oyuncu var geçmesi gereken .

selcuk
18.10.2017, 21:58
gözümüz aydin

hayirli olsun

Cengiz Çubukcu
18.10.2017, 22:03
İnşallah sonunda o da diğer arkadaşları gibi a takıma yukselir

sasone
18.10.2017, 22:45
Gerçekten çok sevindim,bu çocuklar bizim geleceğimiz.

Faruk BERBER
19.10.2017, 18:00
Sözleşmesi 2020'ye kadar uzatıldı.

Uğur Kalyoncu
19.10.2017, 18:16
17-18 yaşında çocuk ite kaka 3 yıl imzalıyor..Bu durum hoşuma gitmedi ama o kadar iyiyse inşallah şans bulurda bir şekilde oynar..

selcuk
19.10.2017, 18:46
Cafer Tosun’un sözleşmesi 2020 yılına kadar uzatıldı

Kulübümüz, altyapımızdan yetişen profesyonel oyuncumuz Cafer Tosun’un sözleşmesini 2020 yılına kadar uzattı.
İmza törenine Asbaşkanımız Ahmet Çubukçu, futbolcumuz Cafer Tosun ve ailesi katıldı.
Asbaşkanımız Ahmet Çubukçu, yönetim olarak altyapıya büyük bir önem verdiklerini belirterek, “Kulübümüz önce Yusuf Yazıcı’yı ardından Abdülkadir Ömür’ü Türk futboluna kazandırdı. Yusuf ve Abdülkadir gibi altyapımızdan çıkan Cafer Tosun’un da sözleşmesini uzattık. Kendisinden beklentilerimiz büyük. Altyapımız önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Gelecekte altyapıdaki gençlerimizden daha nicelerini Türk futboluna kazandıracağız inşallah.” dedi.
Genç futbolcumuz Cafer Tosun ise, çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Başkanımıza, Asbaşkanımıza ve yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Bana büyük bir şans verildiğini düşünüyorum. Bu şansı iyi değerlendirip takımıma katkı sağlamak istiyorum” diye konuştu.

https://pbs.twimg.com/media/DMglSapX4AAjc9r.jpg

https://pbs.twimg.com/media/DMglSaiX4AAW7vO.jpg

ibrahim
19.10.2017, 19:58
Artık kadroya alınmayan her yetenekli çocuk ve ailesi için emsal teşkil edecek bir şey yapıldı. Her önüne gelen 17'sinde menajer ayarlayıp Trabzonspor kulübünü tehdit edebilecek. Ne de olsa işe yarıyor şekilde görüldüğü gibi. Bu kararı alanları kınıyorum!

Kadir
19.10.2017, 20:23
İnşallah bu sancılı sürecin ardından bir futbolcu çıkar, başarılar genç kardeşim.

tonya55
19.10.2017, 20:27
bu tür kaos lar pek olmuyor.

Ahmet Taşçı
19.10.2017, 21:47
Futbol stilini beğeniyorum, oyun görüşü Tugay gibi, fakat ağırlığı Okay gibi, biraz daha toplu ve topsuz hareketli olursa Kuckanın emekliliği sonrası alır formayı bir daha vermez iş kendinde bitiyor...

Paksoy
19.10.2017, 23:29
17-18 yaşında çocuk ite kaka 3 yıl imzalıyor..Bu durum hoşuma gitmedi ama o kadar iyiyse inşallah şans bulurda bir şekilde oynar..
18 yaşını doldurmadığı için 3 yıldan fazla sözleşme yapılamıyormuş ...

İbrahim CİHAN
20.10.2017, 01:29
Hayırlı olsun, şans bulduğunda iyi değerlendireceğini düşünüyorum. Takip edenlerin çok beğendiği bir isim.

Soner Albayrak
20.10.2017, 02:41
Son zamanlarda iyi hissettiren tek gelişme. Hayırlı olsun.

Bu çocuk yetenekli.

selcuk
20.10.2017, 04:51
Artık kadroya alınmayan her yetenekli çocuk ve ailesi için emsal teşkil edecek bir şey yapıldı. Her önüne gelen 17'sinde menajer ayarlayıp Trabzonspor kulübünü tehdit edebilecek. Ne de olsa işe yarıyor şekilde görüldüğü gibi. Bu kararı alanları kınıyorum!

durum görüldügü gibi degil, bir tehditte yok
cocuk zaten as takimdaydi, verilen sözler tutulmayinca kriz olustu

ama kesinlikle tehtid yada kulübü kistirma yok
hatta as takima bile katilmayacak yanlis bilmiyorsan, sadece eksik oldumu kadroda. paf liginde kendini tekrar gösterdimi tam antrenmanlar alinacak

Şanlı SanMarino
20.10.2017, 04:53
Şuanda genç oyuncu yetiştirmekten çok saha sonuçlarına yoğunlaşmak zorundayız. O yüzden pek bir önemi yok bu gelişmenin. Gitsin alt gruplarda oynasın, gelişsin. Sonraki aşama. Bizim derdimiz şuanda bugünki kaostan çıkabilmek.

Şanlı SanMarino
20.10.2017, 04:55
"Mahalle yanarken ahmak herif saçını tararmış" benzetmesine örnek gibi. Hayırlı olsun, vakti var. Çalışsın aşağıda.

Saint Castillo
20.10.2017, 16:26
ersuncuları dışarı, caferi içeri alalım. onazi ve kucka sakatken bu arada şans bulabilir.

Cengiz Çubukcu
20.10.2017, 16:29
Şuanda genç oyuncu yetiştirmekten çok saha sonuçlarına yoğunlaşmak zorundayız. O yüzden pek bir önemi yok bu gelişmenin. Gitsin alt gruplarda oynasın, gelişsin. Sonraki aşama. Bizim derdimiz şuanda bugünki kaostan çıkabilmek.

kesinlikle katılmadığım bir görüş, belki de gelecekteki kaostan bizi bu çocuklar çıkaracak...

selcuk
20.10.2017, 16:53
ersuncuları dışarı, caferi içeri alalım. onazi ve kucka sakatken bu arada şans bulabilir.
4 aydir kendi basina calisiyor, ondan öncede 3-4 ay dizinden sakatligi yüzünden rejenerasyondaydi

yani bu sene nerdeyse hic takim antrenmani almadi, ondan paf takimda oynamasi bile zaman alacaktir

kesinlikle katılmadığım bir görüş, belki de gelecekteki kaostan bizi bu çocuklar çıkaracak...

kesinlikle
bu cocuklar yavas yavas bugünümüz oluyor bilen, bugün onlara sirtimizi cevirmek yarinimizi cöpe atmak anlamini tasir

selcuk
30.10.2017, 17:56
cafer is back
:dvl:
paf takimda 32 dk oynadi:yattara2:

Ozan Yılmaz
30.10.2017, 18:00
Ersun'a gönderme yaptı dünkü maçtan sonra twitter üzerinden ilginç.

DeAgLeMaNyAq
30.10.2017, 19:18
Ersun'a gönderme yaptı dünkü maçtan sonra twitter üzerinden ilginç.

Kendisini A takıma almadığı için sorun yaşamıştı. Cafer oyununa bakmalı böyle şeylere gerek yok...

Tuğrul
30.10.2017, 20:51
cafer is back
:dvl:
paf takimda 32 dk oynadi:yattara2:

TS yöneticileri Youtube kanalından bu maçları vereceğini söylemişti. Henüz bir arpaya boyu yol alınmadı.

Sosyal medyayı biraz daha işlevsel, etkili kullanmalıyız.

bilgehan83
11.11.2017, 00:14
Kendisinden bir albin ekdal oluşumu bekliyorum o yetenek var biraz da hızlı olabilirse iki yönlü müthiş bir sekiz numaramız olur... çok ümitliyim

selcuk
09.12.2017, 22:38
ne güzel formani aldin, her sey güzel giderken hata yapma

abdülkadi parmak nerede iyi bak, geveze olma
böyle performansini devam sergile...

charizma61
12.12.2017, 18:23
bence şans verilmeli bu çocuğa

selcuk
12.12.2017, 19:21
bence şans verilmeli bu çocuğa

kesinlikle, ama önce yine hak etmeli

daha 2 mac ilk 11 cikti paf takimda

ondan önce 1 yil oynamadi, 1 yildir milli takimlara cagrilmadi vs...

TSemih61
12.12.2017, 19:24
Çok merak ediyorum bu çocuğu. Abdül ile aynı gözle bakıyorum, kendine güveninden belli oluyor zaten potansiyeli olduğu.

Tuğrul
18.12.2017, 21:34
Bursa maçında diline hakim olamadığı için yersiz biçimde kırmızı kart görmüş.

Aslında profesyonel maçlarda bunlar gözardı edilebiliyor ama altyapı maçlarında hakem rahat yönettiğinden bu suistimaller yaşanmıyor.

Cafer sakin bir oyuncu gibi galiba anlık öfkesine mağlup olmuş. Bir Emre B. gibi agresif ve spastik bir oyuncu değil. Umarım bir daha tekrarlanmaz.

U21 takımı ile oynamaya başlaması sevindirici. Devre arası kampına çağırarak, hazırlık maçlarında oynatmamız lazım.

nbay
19.12.2017, 22:23
Kötü oldu kırmızı kartı, yeni yeni form tutmaya başlamıştı, direk kırmızı gördü muhtemelen 2-3 maç ceza alacak.
Bursa tv den izledim maçı kırmızı kart görene kadar, orta sahada tam bir oyun kurucu gibi oynuyor. Kalitesini belli ediyor gerçekten.

Ozan Yılmaz
20.12.2017, 00:05
Psikolojik destek alıyor mu bu çocuklar.
Destek şart.
Yoksa silinip gidiyor %90

selcuk
23.12.2017, 22:42
bugün ilk 11 oynayan su oguz kaan senin sol ayaginin ufak parmagi etmez

ona göre calis, yetenegin hak ettigi yere gel

selcuk
24.12.2017, 17:01
görüyorsun degil mi?

senin gibi birine nasil ihtiyacimiz oldugunu

sadece calisma, artik yirtin

2. yari bu kadroya girmelisin

charizma61
28.12.2017, 20:37
bu coocuk yetenekli inşallaha rıza hoca şans verir oksa harcanıp gidecek

selcuk
15.03.2018, 16:24
2 asist daha
https://www.facebook.com/trabzonsporyouth/videos/1786848781611289/
as takima almayanlar utansin

cewat
15.03.2018, 16:29
2 asist daha
https://www.facebook.com/trabzonsporyouth/videos/1786848781611289/
as takima almayanlar utansin

Yalnız basitte asistler değil, aksine golün yarısının sahibi sayılır ikisinde de.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

selcuk
15.03.2018, 16:31
Yalnız basitte asistler değil, aksine golün yarısının sahibi sayılır ikisinde de.

özellikle 2. tam bir zizou asisti

cewat
15.03.2018, 16:35
özellikle 2. tam bir zizou asisti

Aynen öyle. Türkiye liginde çok çok nadir görülecek derecede bir kontrol ve tek de pas aksiyonu..

Bu çocuk A takım seviyesine bu performansını yansıtabilse Abdülkadir kadar sükse yapabilir bence. Tamam Abdülkadir çok farklı ve özel bir yetenek ama Cafer de zor bulunan özelliklere sahip bir oyuncu.

Onur Akyüz
18.03.2018, 01:00
Başımızdaki hoca demeye dilimin varmadığı şahıs bu çocuğu görecek de, anlayacak da, a takıma alacak da, süre verecek de..ooohhoooooo..

Anca gitsin 24 yaşındaki Batuhan’la uğraşsın!

Cengiz Çubukcu
18.03.2018, 07:30
Ayıptır sorması hangi mevki oynuyor?

artvints
18.03.2018, 11:41
Ayıptır sorması hangi mevki oynuyor?

kucka'nın dolandığı yerlerde iyi oynar.

Oğuz B.
18.03.2018, 14:00
Cafer ve Sefa'dan umudum var. Bakalım neler olacak?

Uğur Kalyoncu
20.03.2018, 11:13
Bize bu çocuk vb yetenekli çocuklar lazım..

Abdülkadir Yusuf Cafer beraber oynamalı..

artvints
20.03.2018, 12:32
gs maçının kadrosuna alınsın isterdim ama gstv u21 maçını verir, izlemeyi tercih ederim. son karabük maçında sahada olması gerekir.

61_Hasan_69
20.03.2018, 15:19
Niye a takimla idmanlara cikmiyor anlamis degilim

Travelair
20.03.2018, 15:32
Yetenekli ama temposunu arttırması lazım. Salih'in gençliğindeki haline dönmesin

Nazim Can
20.03.2018, 16:43
Çok merak ediyorum bu çocuğu. Abdül ile aynı gözle bakıyorum, kendine güveninden belli oluyor zaten potansiyeli olduğu.

Sen izledin mi bunu bizzat? Sana güveniyorum.

TSemih61
20.03.2018, 23:30
Sen izledin mi bunu bizzat? Sana güveniyorum.
1-2 sene önce milli takımda iken maçlarını izlemiştim, onun haricinde sosyal medyada izlediğim videolarla sınırlı Cafer hakkındaki bilgim. Yaşına göre soğukkanlı ve olgun bir futbol tarzı var. Gerçekten farkını hissettiriyor diğer oyunculara nazaran. Erken yaşta oyun karakteri oturmuş bir oyuncu gibi görünüyor, potansiyeli olduğu aşikar. Ayrıca belirtmek gerekir ki fiziği de çok iyi, bu yaşta forma şansı bulmak yetenekten ziyade biraz da fizikle alakalı. Yoksa fizik kötü olduktan sonra yeteneği olsa ne yazar, profesyonel müsabakalarda ezilir. M. Beşir mesela sırf fizik kalitesi sayesinde şans bulmuştu. Bunlar haricinde topla ilişkisi ve oyun zekası da iyi. Ortasahada iki yönlü oynayabilir ama hücum gücü daha yüksek bir oyuncu. Mesela bana kalırsa Yusuf'tan daha bir 10 numara. Abdülkadir ile birlikte kendi kuşağında en çok beklenti olan isimlerden biriydi. Bizde en genç forma giyen oyuncu olmuştu ama ondan sonra sesi soluğu çıkmadı. Benim hala umudum var, tek yapılması gereken şans verilmesi.

Aslında son 2 sezonda forma şansı bulabilirdi ama şanssızlığı yaşının küçük olması oldu. Onun yerine Semih Karadeniz, Melih Kabasakal, Abdurrahim gibi oyuncular yaş avantajıyla forma şansı ve as takımda antrenman yapma şansı buldu. Halbuki şuanki takımda hücum gücü yüksek bir ortasaha ihtiyacımız var, neden yedek kulübesinde oturtulmaz anlamam. Abdurrahim ve Sami Can'ı aynı anda kadroya alıyor mesela. Sami Can'ı bilmiyorum ama Abdurrahim hayli hayli yetersiz bir oyuncu şuan için. Cafer yedeğe oturtulsa ve atmosfere alıştırılsa iyi olur. Önce 5-10 dakika sonra da son 1-2 hafta ilk 11 çıkartırsın olur biter. TR kupasında bile oynatılmadı çocuk. Gerçi hiçbir genç oynatılmadı ya neyse.

Açıkcası Trabzonspor'un altyapıdan oyuncu oynatmama gibi bir lüksü yok. Tabii önüne geleni de oynatmayacaksın. Mesela Mertcan Çam A takıma çıkartıldığında çok yetersizdi, taç kullanamıyor, pas verirken top yarı yolda kalıyordu. Bu altyapı oyuncularına karşı antipati oluşturuyor. Bir de en önemlisi, bu oyuncular kurtarıcı oyuncu veya fark yaratacak bir oyuncu olarak sahaya sürülmemeli. Oturmuş ve pas akışkanlığı sağlanmış takımlarda "oyuncu kazanılma" amacıyla oynatılmalı. Herkes Abdülkadir gibi formayı söke söke alamaz, adam büyük yetenek. Sahada ne yapması gerektiğinin bilincinde diğer oyuncuların ona yardımcı olmasına pek gerek kalmıyor ama çoğu altyapı oyuncusu diğer oyuncular tarafından idare edilmeli. Oyuncu yetiştirmek de ayrı bir olay gerçekten. Tom Davies, Houssem Aouar, Carlos Soler gibi oyuncular ilk çıktılarında sahada ne yaptıkları belli değilken şimdi geldikleri nokta ortada. Elbette çok yetenekli oyuncular ama oynadıkları kulüpte sistemin doğru işlemesi ve oyuncu kazandırma konusundaki uzmanlıkları bu seviyelere gelmelerini sağladı. Mesela Tom Davies çıtkırıldım bir tip iken şimdi güçlü ve atletik bir fiziğe evrilmiş. Bizim Yusuf ise tam tersi bir istikamete doğru gitti. Kulüp farkı bu işte.

Saint Castillo
21.03.2018, 00:03
Abdülkadir ve Yusufun a takıma alınma süreci de sancılı olmuştu. Caferin de yeterince sancı çekti artık süre almalı, yaz kampından sonra 11e yerleşir zaten.

Mert Acar
21.03.2018, 00:18
İnşallah Cafer de iyi olur.

Nazim Can
21.03.2018, 00:28
1-2 sene önce milli takımda iken maçlarını izlemiştim, onun haricinde sosyal medyada izlediğim videolarla sınırlı Cafer hakkındaki bilgim. Yaşına göre soğukkanlı ve olgun bir futbol tarzı var. Gerçekten farkını hissettiriyor diğer oyunculara nazaran. Erken yaşta oyun karakteri oturmuş bir oyuncu gibi görünüyor, potansiyeli olduğu aşikar. Ayrıca belirtmek gerekir ki fiziği de çok iyi, bu yaşta forma şansı bulmak yetenekten ziyade biraz da fizikle alakalı. Yoksa fizik kötü olduktan sonra yeteneği olsa ne yazar, profesyonel müsabakalarda ezilir. M. Beşir mesela sırf fizik kalitesi sayesinde şans bulmuştu. Bunlar haricinde topla ilişkisi ve oyun zekası da iyi. Ortasahada iki yönlü oynayabilir ama hücum gücü daha yüksek bir oyuncu. Mesela bana kalırsa Yusuf'tan daha bir 10 numara. Abdülkadir ile birlikte kendi kuşağında en çok beklenti olan isimlerden biriydi. Bizde en genç forma giyen oyuncu olmuştu ama ondan sonra sesi soluğu çıkmadı. Benim hala umudum var, tek yapılması gereken şans verilmesi.

Aslında son 2 sezonda forma şansı bulabilirdi ama şanssızlığı yaşının küçük olması oldu. Onun yerine Semih Karadeniz, Melih Kabasakal, Abdurrahim gibi oyuncular yaş avantajıyla forma şansı ve as takımda antrenman yapma şansı buldu. Halbuki şuanki takımda hücum gücü yüksek bir ortasaha ihtiyacımız var, neden yedek kulübesinde oturtulmaz anlamam. Abdurrahim ve Sami Can'ı aynı anda kadroya alıyor mesela. Sami Can'ı bilmiyorum ama Abdurrahim hayli hayli yetersiz bir oyuncu şuan için. Cafer yedeğe oturtulsa ve atmosfere alıştırılsa iyi olur. Önce 5-10 dakika sonra da son 1-2 hafta ilk 11 çıkartırsın olur biter. TR kupasında bile oynatılmadı çocuk. Gerçi hiçbir genç oynatılmadı ya neyse.

Açıkcası Trabzonspor'un altyapıdan oyuncu oynatmama gibi bir lüksü yok. Tabii önüne geleni de oynatmayacaksın. Mesela Mertcan Çam A takıma çıkartıldığında çok yetersizdi, taç kullanamıyor, pas verirken top yarı yolda kalıyordu. Bu altyapı oyuncularına karşı antipati oluşturuyor. Bir de en önemlisi, bu oyuncular kurtarıcı oyuncu veya fark yaratacak bir oyuncu olarak sahaya sürülmemeli. Oturmuş ve pas akışkanlığı sağlanmış takımlarda "oyuncu kazanılma" amacıyla oynatılmalı. Herkes Abdülkadir gibi formayı söke söke alamaz, adam büyük yetenek. Sahada ne yapması gerektiğinin bilincinde diğer oyuncuların ona yardımcı olmasına pek gerek kalmıyor ama çoğu altyapı oyuncusu diğer oyuncular tarafından idare edilmeli. Oyuncu yetiştirmek de ayrı bir olay gerçekten. Tom Davies, Houssem Aouar, Carlos Soler gibi oyuncular ilk çıktılarında sahada ne yaptıkları belli değilken şimdi geldikleri nokta ortada. Elbette çok yetenekli oyuncular ama oynadıkları kulüpte sistemin doğru işlemesi ve oyuncu kazandırma konusundaki uzmanlıkları bu seviyelere gelmelerini sağladı. Mesela Tom Davies çıtkırıldım bir tip iken şimdi güçlü ve atletik bir fiziğe evrilmiş. Bizim Yusuf ise tam tersi bir istikamete doğru gitti. Kulüp farkı bu işte.

Tskler bilgiler icin.

artvints
21.03.2018, 11:49
cafer'in u21'de oynaması kötü birşey değil. yusuf da öyle hazırlandı, a takıma girecek seviyede olmasına rağmen yedekte oturmayıp her hafta maç yaptı, çok çalıştı. a takıma girdiğinde çok iyi bir seviyeden girmiş oldu, gol asist yaptı ve takımda tutundu. cafer'in de öyle bir giriş yapması lazım, merkezde forma bulmak zor oluyor.

serdaracıl
22.03.2018, 00:08
Hadi kral, kap şu formayı

selcuk
22.03.2018, 08:11
cafer'in u21'de oynaması kötü birşey değil. yusuf da öyle hazırlandı, a takıma girecek seviyede olmasına rağmen yedekte oturmayıp her hafta maç yaptı, çok çalıştı. a takıma girdiğinde çok iyi bir seviyeden girmiş oldu, gol asist yaptı ve takımda tutundu. cafer'in de öyle bir giriş yapması lazım, merkezde forma bulmak zor oluyor.

tamamda yusuf 2 yil boyunca haftada en az 3 gün as takim ile calisarak hazirlandi

yani süper lig seviyesinde adim frekansi, ritmi olanlarlan calisip rekabet etmek insani bambaska seviyelere cikartiyor...

artvints
22.03.2018, 11:33
tamamda yusuf 2 yil boyunca haftada en az 3 gün as takim ile calisarak hazirlandi

yani süper lig seviyesinde adim frekansi, ritmi olanlarlan calisip rekabet etmek insani bambaska seviyelere cikartiyor...As takımla çalışıp U21 maçlarında oynayabilir.

selcuk
25.03.2018, 15:08
gole gel, goleee
https://twitter.com/haber_61/status/977870713771249664

Ahmet Taşçı
25.03.2018, 15:37
gole gel, goleee

Onazi Dünya Kupasından sonra 7-8 bandında piyasa yaparsa satılıp Sefa ve Cefercan yavaş yavaş ısındırılmalı artık.

alperrr
27.03.2018, 19:40
gole gel, goleee

hakikaten on numara gollll

alper*
27.03.2018, 22:57
Gole bir de bu açıdan bakın. Olağanüstü güzel!

http://www.milliyet.com.tr/Skorer-Tv/video-izle/cafer-tosun-dan-muthis-fuze--WHobiUYDt9bF.html

batuhanTs
27.03.2018, 23:03
böyle gol yok cidden çok garip

selcuk
28.03.2018, 09:02
böyle gol yok cidden çok garip

14-15 yasina kadar santrfor oynadi, son vurus kalitesi ondan cok gelismis biri.

bana fatih tekkeyi andiriyor, fatih 96 da as takimda orta saha oynuyordu. altyapidada son yillari hep merkezde oynamisti...
ayagi kirildiktan sonra tamamen santrfora döndü

tek fark bu cocugun oyun görüsü, teknik ve pas kalitesi disi arti olarak inanilmaz iyi derecede taktiksel defans anlayisi var

yani merkezde pirlo- kroos karisimi top oynuyor...

yasinylmz
29.03.2018, 12:58
Maşallah allah nazardan saklasın. Cafer, sefa, yusuf, abduş iyi bir genç oyuncu grubumuz oldu.Malum transfer yasağı altyapıdan şöyle iyi bir kanat oyuncusuna ihtiyacımız var. Ebrar Cumur vardı galiba sakatlanmıştı. İyi bir yönetim ve hocayla bu çocuklarla geleceğe umutla bakıyorum, artık beni Trabzonspor adına heyecanladıran tek şey bu çocuklar..

selcuk
02.04.2018, 09:31
https://pbs.twimg.com/media/DZtGHQCW0AAMrTn.jpg

Gurpas
02.04.2018, 11:51
Böyle adamlar ve sabır lazım bize

Uğur Kalyoncu
08.04.2018, 08:07
Cafer son maçlarda kadroda olmalı.. Abdulkadir Yusuf ve Caferi 5 dk da olsa yanyana izleyip gelecek sene adına umitlenmeliyiz.

A.Gökhan AKIN
08.04.2018, 09:42
14-15 yasina kadar santrfor oynadi, son vurus kalitesi ondan cok gelismis biri.

bana fatih tekkeyi andiriyor, fatih 96 da as takimda orta saha oynuyordu. altyapidada son yillari hep merkezde oynamisti...
ayagi kirildiktan sonra tamamen santrfora döndü

tek fark bu cocugun oyun görüsü, teknik ve pas kalitesi disi arti olarak inanilmaz iyi derecede taktiksel defans anlayisi var

yani merkezde pirlo- kroos karisimi top oynuyor...

cafer nedense bana çok ağır bir futbolcu izlenimi veriyor..

murmut
08.04.2018, 12:27
Abdülkadir gibi ciliz degil, belki ondandir :D

magnumm
08.04.2018, 12:57
Bu adamlar oynas8n kume dusmeyelim yeter. Biktim artik sampiyonlukla.kandirilip 5 para etmes adamlara milyon eurolar vermekten

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enaldo61
08.04.2018, 14:08
Olcay Çakır a takım seviyesinde olduğunu söylüyor ama hiç izlemedim.

Fatih Çelik
08.04.2018, 14:13
Olcay Çakır a takım seviyesinde olduğunu söylüyor ama hiç izlemedim.

Olcay Çakır diyorsa doğru da olabilir ama pek dikkate almamak lazım bu konuda en subjektif insan. Başka değerlendirmede bulunan insanları dinlemeli.

selcuk
08.04.2018, 15:18

okaydan agir degil

ama bunlar okadar önemli degil, caferi inanilmaz degerli yapan seyler oyun görüsü, ofansif ve defansif taktik anlayisi ve cok iyi top teknigi

bir kroos ne kadar atletik?

A.Gökhan AKIN
09.04.2018, 16:39
okaydan agir degil

ama bunlar okadar önemli degil, caferi inanilmaz degerli yapan seyler oyun görüsü, ofansif ve defansif taktik anlayisi ve cok iyi top teknigi

bir kroos ne kadar atletik?

Caferi okay la karşılaştırmak mantıklımı şimdi ben oynadığı lig itibariyle bana ağır geldiğini söyledim.. okay nerde Cafer nerde Selçuk? Cafer çok daha iyide olabilir okay dan. Hele kroos ile karşılaştırman sana hiç yakışmadı adam Real de oynuyor seni esefle kınıyorum.. :)

A.Gökhan AKIN
09.04.2018, 16:41
Abdülkadir gibi ciliz degil, belki ondandir :D

Ceyhun da cılız ama ağırdı :))

artvints
09.04.2018, 16:48
beklentiyi yükseltip sonra ağır eleştiri gelirse kötü olur. a takımda ciddi bir maçını görmeden geleceğini kestirmek zor. tempolu oyunun parçası olacak şekilde kendini geliştirmesi gerekiyor. önünde büyük bir şans var artık. gözler altyapıya çevrildi. çıkıp forma benim derse, kimse yok olmaz demeyecek.

sasone
09.04.2018, 18:53
Şu çocuğun kalan maçlarda Batuhan ve Rahim ile beraber dakika alamaması her türlü zararımıza,umarım Özkan Sümer gerekli müdahaleyi yapar.

ibrahim
09.04.2018, 20:46
Caferi okay la karşılaştırmak mantıklımı şimdi ben oynadığı lig itibariyle bana ağır geldiğini söyledim.. okay nerde Cafer nerde Selçuk? Cafer çok daha iyide olabilir okay dan. Hele kroos ile karşılaştırman sana hiç yakışmadı adam Real de oynuyor seni esefle kınıyorum.. :)

Ben de bu mesajı kınayacağım!

Real kimdir ya? Trabzonspor'dan daha büyük bir kulüp mü var Allah aşkına?

Şanlı SanMarino
10.04.2018, 03:43
Adam dünyanın öteki ucundan 3 tane video ile altyapı uzmanı olmuş. İşte Trabzonspor'un ana problemi de budur. Herşeyi bilen ama hiç bişeyi tam yapmayan bir güruhla sürdürebilir başarı beklemek.

Hayal kardeşim, hayal.

Geçiniz.

Saint Castillo
13.04.2018, 00:41
Altyapı önemli diyen yarından tezi yok Caferi kadroya almazsa gerçekçi konuşmadığı ortaya çıkar.

A.Gökhan AKIN
14.04.2018, 13:48
Ben de bu mesajı kınayacağım!

Real kimdir ya? Trabzonspor'dan daha büyük bir kulüp mü var Allah aşkına?

Tabiki Trabzonspor daha büyük ama Real'in oyuncuları çok daha iyi işte ne yapalım :)

ilelebeTS
09.07.2018, 23:43
Sözleşme imzalama mevzusundan 1 sezon kaybetti. Şu an belki de mevkisinde Abdülkadir gibi formanın 1 numaralı adayıydı. Okay gitmişken yerine Cafer'i monte etmiştik. Bu sezon iyi süre alırsa seneye banko oynayabilir. Tabi çalışmayı hiç bırakmaması lazım.

Saint Castillo
10.07.2018, 00:36
Cafer iyi oynarsa önündeki herkesin performansı yükselir, yavaş yavaş olacak hayırlısıyla.

Kaan Çetin
10.07.2018, 13:54
İzlediğim videolarda kalitesi belli.
Oyun zekası, çevre farkındalığı, pas kalitesi.. yüksek.

Hızı (depar sürati değil, ayak çabukluğu) nasıl?
Bir de defansif sertliği.
Videolar bunları anlamak için kısa.

Bilenler yazabilir mi?

Saint Castillo
17.07.2018, 00:51
Hayırlı olsun dünki 45 ilk yarıdan sonra bugünki idman fotolarında epey terletilmiş gördüm kendisini. Yavaş yavaş o mevkinin gerekliliklerini kazanacak ve Abdülkadirle birlikte takımın en özel oyuncusu olacak.

artvints
18.07.2018, 11:19
Tarzını çok beğendim, beklentilerimi boşa çıkarmadı. Topla arası çok iyi. oyun hirsi ve temposunun düşük olduğunu biliyordum ama geçen seneki bir kaç U21 maçını izlemiştim. Bu konuda ilerleme kaydetmişti.

Takımın belli seviyede top oynaması ve mesafeleri düzgün tutması gerekiyor bu tip oyuncuların oyuna hükmedebilmesi için. Zamanla formu yükselecektir.

MİSSE_MİSSE
19.07.2018, 13:33
benim tek korkum kisa mesafede yavas olmasi olasiligiydi cunku calisarak neredeyse butun eksiklikler giderilebilir ama hiza yapacak birsey yok. neyse ki hizi yeterli, ayaklari da cabuk. eger psikolojik olarak hazirsa ve hocanin takim uzerinde otoritesi varsa direkt oynatilsin.

Travelair
19.07.2018, 13:43
Buna katılmıyorum. 100 metreci atletler için geçerli bu, o da saliselerle. Ya da uzun mesafe koşucular için, saniyelerle. Şu var; örneğin Etyopya'nın uzun koşucularının patlayıcı hızı mı deniyor artık bilemiyorum, birden sprint atması beklenemez ama o ayrı. Sonuç olarak futbolcular için doğru antrenman yöntemleriyle doğru kasları çalıştırarak tepki hızı, genel hızı arttırılabilir kanaatindeyim. Her şey ne kadar çalışacağına bağlı

selcuk
19.07.2018, 13:48
adam 15 yasina kadar santrfordu

her türlü hiza sahip, kamp temposu cok agir geldiginden simdilik agir kaliyor sahada

ayni etkiyi u19 da abdülkadirde gördük
yakinda acilirlar

dert etmeyin

sasone
14.08.2018, 00:16
Zeki'yi transfer etmek istiyorsanız Cafer'in yedeği olarak transfer ettiğinizi açıklayın ve Cafer forma giymeden asla Zeki'nin forma giyemeyeceğini açıklayın.
Bu çocukları bıraktınız Ünal gibi birinin eline Allah sizi bildiğiniz gibi yapsın.

bingolts
24.08.2018, 10:15
Cafer nerde bilen var mi

Teoman Karadeniz
25.08.2018, 04:07
benim tek korkum kisa mesafede yavas olmasi olasiligiydi cunku calisarak neredeyse butun eksiklikler giderilebilir ama hiza yapacak birsey yok. neyse ki hizi yeterli, ayaklari da cabuk. eger psikolojik olarak hazirsa ve hocanin takim uzerinde otoritesi varsa direkt oynatilsin.

Buna katılmıyorum. 100 metreci atletler için geçerli bu, o da saliselerle. Ya da uzun mesafe koşucular için, saniyelerle. Şu var; örneğin Etyopya'nın uzun koşucularının patlayıcı hızı mı deniyor artık bilemiyorum, birden sprint atması beklenemez ama o ayrı. Sonuç olarak futbolcular için doğru antrenman yöntemleriyle doğru kasları çalıştırarak tepki hızı, genel hızı arttırılabilir kanaatindeyim. Her şey ne kadar çalışacağına bağlı

Bahsettiğiniz özellik koşu hızı ise; antrenmanla düzeltilebilir ve geliştirilebilir bir konudur.

Koşu hızını etkileyen başlıca üç faktör: Adım Frekansı, Adım Uzunluğu ve Adım tekniğidir.
Adım Frekansı, iki adım arasındaki süreyi ifade eder ve kimi araştırmalar direkt olarak genetik faktörlere bağlı olduğunu söyler, kimileri de antrenmanla geliştitilebileceğini.
Adım Uzunlu ve Adım Tekniği ise anatomik bir engel olmadığı sürece antrenmanla geliştirilebilir.

Tabii bu antrenman, bireysel antrenmandır. Her oyuncu için ayrı bir antrenör görevlendirilmelidir. Gazetelerin "ağır antrenman" dediği o antrenmanlarla ne bu özellikler gelişir ne de başka bir özellik.

"Tepki hızı" dediğiniz kavram da Antrenman Biliminde "Reaksiyon Zamanı" olarak isimlendirilir. Ve bu da özel antrenmanlarla geliştirilir.

Harun-61
25.08.2018, 12:43
oynatilmayacaksa devamli ilk 11'de sans bulabilecegi bir takima kiralanmali.

61_Hasan_69
25.08.2018, 14:50
Sakatlığımı var acaba bilen var mi ?

Muhammed Kambur
27.08.2018, 18:52
1461 Trabzon'a gönderilmiş.

kadirgazioglu
28.08.2018, 20:17
sen yoksun diye adamı 1461 e gönderdiler selcuk : )

redbul
28.08.2018, 22:42
bu adamı burda öve öve anlattılar durdular adam hiç bir takım bulamamış 1461 e gitmiş çok ilginç

Isko6161
28.08.2018, 23:21
Sezon basi kampindaki hazirlik maci esnasinda da yazmistim, Cafer tosunu kadrolarinizdan cikarin diye. Millet Okayin alternatifi olarak goruyodu bunu, direk 11e yaziliyodu bazi arkadaslar tarafindan.. Hayal gucu baya yuksek olsa gerek.

Surekli 11 oyniyabilicegi bi kulube kiralansa cok iyi olurdu. Super ligde su an belki zor ama keske bi PTT ligi takimina kiraliyabilseydik. Potansiyel var, ama daha baya yol katetmesi lazim

sasone
29.08.2018, 18:45
Cafer'in zeka seviyesinde olmayan insanlar onun kariyerine karar veriyor ya hayat çok garip.Şu çocuğa güvenip,forma veremeyenler utansın.

Özgür KARADENİZ
08.09.2018, 18:23
Tebrikler Cafer. Sonradan girip atmissin golünü böyle devam.

Enaldo61
11.09.2018, 13:51
Çok övülen Cafer Tosun bu muydu?

Özkan Şentürk
22.09.2018, 15:26
1461 de yedeğe düştü.

Sefaenes
22.09.2018, 18:04
ya 1461 giden oyuncular kaybolup gidiyor artık şu bela 1461 kapatılmalı h9c bir faydası yok. Cafer oraya yollamak yanlıştı. En az 1 lige yollamalı yada tak8mda tutuşmalıydı. Genç oyuncular böyle kazanılmaz Yusuf ve Abdülkadir 1461 gitmeden başarı oldu. 1461 akbaş gibi oyuncular çıkar ancak

Şeref
29.12.2018, 15:13
cafer geri geleceksin gibi dostum

Onur Erçetin
29.12.2018, 15:24
Sezon başında ki gibi sahada yürüyecekse asla forma şansı bulamaz.Temposunu arttırması şart.Sosa 33 yaşına gelmiş deli gibi koşuyor ikili mücadele kazanıyor.Cafer Tosun 19 yaşında olmasına rağmen 40 yaşındaymış gibi oynuyor.Mücadele herşeyden önce gelir.

Gökhan Balcı
29.12.2018, 15:38
Adam uyuşuk. Sabah akşam lol oynayan tayfa gibi. Yemeğini de yatağına getiriyorlar mı kardeşim? Trabzonsporun gelecekteki en büyük yıldız adaylarından birinin mücadele isteği yok. Yeni neslin tembellik boyutu akıl alır boyutlarda değil. Sadece yetenekleriyle bir yere kadar geliyorlar. Nasılsa oralarda beklenti yok gözlerden uzak takılıyorlar. Ne zaman ki yıldızların altına geliyorlar bu iş çok zahmetli deyip geri çekilmek işlerine geliyor. Bu takımda Mustafa keçeli gibi adamlar devamlı oynadı. Sırf mücadeleci yapılarından dolayı. Sen bu yapını değiştirmezsen o formayı hakkıyla terletmezsen bu formayı rüyanda göremezsin haberin olsun

MİSSE_MİSSE
03.01.2019, 02:41
kamptan goruntuleri izliyordum, takim sinav cekiyordu, bu elemanin ya cekecek mecali yoktu ya da cekesi yoktu ama sonucta cekiyormus gibi yapip cekmiyordu tabi Unal hoca bunu yakaladi ama utanip asilacagina gevsek gevsek gulmeye basladi. o an bundan umudumu kestim.

Saint Castillo
09.01.2019, 23:22
internet cafe müdavimi gençlere dönmüş.

Tayfun
10.01.2019, 09:40
kamptan goruntuleri izliyordum, takim sinav cekiyordu, bu elemanin ya cekecek mecali yoktu ya da cekesi yoktu ama sonucta cekiyormus gibi yapip cekmiyordu tabi Unal hoca bunu yakaladi ama utanip asilacagina gevsek gevsek gulmeye basladi. o an bundan umudumu kestim.

Saha içinde de zaten uyuşuk bir tarzı var, o uyuşuklukla işi zor.

Benim de bir beklentim yok bu çocuktan

Ufuk
10.01.2019, 10:54
Fm profili takımdaki diğer gençlere göre ciddi derecede üstün. Milli takımlarda nasıl oynadıysa artık bir göremedik şu adamı.

murmut
10.01.2019, 11:27
Fm profili takımdaki diğer gençlere göre ciddi derecede üstün. Milli takımlarda nasıl oynadıysa artık bir göremedik şu adamı.
Zamaninda milli takimlarda Abdülkadir ile birlikte en iyilerden birisiydi. Ne olduysa profesyonel sözlesme imzalayip 1461'e gönderildikten sonra oldu. Belki de en iyi gelisecegi dönemde, daha 16 yasinda, Hüsnü Özkara'nin berbat yönettigi ve berbat futbolcularla doldurulan bir kulübe itildi. Zaten o sezon 1461 küme düsmüstü ve daha da toparlanamadi.

Bence Abdülkadir gibi Cafer de Trabzonsporda tutulsaydi, bugün daha iyi yerlerde olabilirdi. Kulübümüzün yanlis planlamasi ve sacma sapan kiralik vermeler ile bu duruma geldigini düsünüyorum.

Saint Castillo
12.01.2019, 03:01
Lütfen küllerinden doğ ve gel şu takıma. Kulüp tarihinin en büyük oyuncusu olabilecekken kendine bu ihanet reva görme. Diğerleri kadar ter akıtırsan en tepeye yerleşirsin.

Yalvarırım kendine gel.

Mustafa YILMAZ
12.01.2019, 13:25
Şu ortamda bile forma savaşına giremiyorsan herşey bahanedir.

Ben umudu kesmeye başladım kafa olarak yeterli değil sanırım

fanatikdevri
13.01.2019, 22:36
Zeki Yavru'yu oynattığın maçlarda Cafer Tosun oynasa kötü mü olurdu Ünal Karaman?

yazıkoldu
13.01.2019, 22:53
futbolda torpil yoktur, iyi oyuncu her zaman eninde sonunda iyi tere gelir.
barış memiş zaten iyi değildi, kendini harcamadı.
gökdeniz iyiydi ve 25 sene üst seviyede oynadı.
batuhandan bir şey almayacağı anlaşıldı, abdulkadir 19 yaşında liverpoolün transfer radarına girdi.

Saint Castillo
13.01.2019, 23:07
Cafer konusunda asıl suçlu ersun yalanoğlu yalandır. Doğru zamanda çocuğu takıma almadı, küskünlükler kırgınlıklar araya girdikten sonra Cafer de kendisini iyiden iyiye saldı.

Cafer konusunda Ünal hocayı suçlamak saçmalığın ötesinde.

Ozan Yılmaz
05.07.2019, 19:20
Sana da çok ümit bağlanmıştı birçok kişi tarafından, bizde olmadı fakat başka yerlerde olmayacak diye bir şey de yok her şey hala senin elinde,
şimdilik yollar ayrıldı

https://twitter.com/CaferTosun8/status/1147167540487106560?s=20

murmut
08.07.2019, 10:50
geri dönecekmis??

Saint Castillo
08.07.2019, 11:46
İnşallah.

Bazı şeylerin kıymetini iki taraf da bilmeli. Ama genç bir futbolcu kendisini işinden alıkoyan unsurlara geçit vermemeli.

Mert Pasa
09.07.2019, 17:06
insallah bu garip olay hos bir baslangic olur,hadi ikinci ve son sansin seni bekliyor Cafer

diskus
09.07.2019, 21:10
Ünal Hoca kampa almis, aksam antremaninda resimlerde var.Artik bu eline gecen bilmem kacinci firsat degerlendir sunu be Cafer!

fanatikdevri
10.07.2019, 00:06
Cafer kardeşim lütfen sana verilen yeteneğe ihanet etme,bu fırsatı kullan ve formayı al.

TSemih61
10.07.2019, 03:36
Şurdan güzel bir başarı hikayesi yazsan ne güzel olur... Her şey senin elinde sen istersen olur.

Hunk
12.07.2019, 12:02
cafer geri geleceksin gibi dostum
seni dinledi heralde :)

Sefaenes
12.07.2019, 18:55
bence oyuncumuz bundan ders çıkarıp daha çok çalışıp Takımda kalıp busene kendini göstermeli bir Bariş memiş olmamalı

[KAPLAN]
15.07.2019, 02:36
Yusuf giderse, yetenek olarak yerini doldurmaya en yakın adaylardan biri.

korkusuzmaraz
18.07.2019, 12:47
1999 doğumlu sağ ayaklı orta saha boyu da 1.83-1.85 civarında birşey. Umarım Abdülkadir Parmak gibi Trabzonspor da boşa geçirdiği yıllarda birşeyler öğrenip kendini geliştirmiştir. Yusuf Yazıcı nın yerinde değil de 8 numara oyuncusu galiba. Tıpkı Murat Cem Akpınar ve Mert Kurt gibi. Genç milli takımlarda U14 2, U15 8 maç 1 gol, U16 12 maç 2 gol, U17 7 maç oynadı.

diskus
19.07.2019, 13:02
Ünal Hoca güveniyorsa,yurtdisi kampina götürmeden önce yeni kontrat imzalatsinlar.Kontrati bu sezon bitiyor.Hazirlik maclarda iyi görünüm verirse kontratini uzatmaz.

Turgay Atalay
25.07.2019, 21:46
Mükemmele yakin futbol oynadi cocuk.

pReN@_61
25.07.2019, 22:09
Fellaini

artvints
25.07.2019, 22:16
Bir an önce üst düzey yarışın içine girmesi lazım. Böyle olmuyor, al ver yapa yapa kariyeri bitecek.

sessizkral_1
25.07.2019, 22:45
Mükemmele yakin futbol oynadi cocuk.
çok basit oynadı(iyi oynadı ama), biraz daha özgüvenli oynayıp fark yaratacak işlerde yapması lazım.

Ege Kum
25.07.2019, 22:46
Fazla antrenmansız tempo eksikliği var ancak oyunu nu beğendim umut vaat etti takımda kalmasını canı gönülden istiyorum.

Turgay Atalay
25.07.2019, 22:50
çok basit oynadı(iyi oynadı ama), biraz daha özgüvenli oynayıp fark yaratacak işlerde yapması lazım.

Eski çekingen ve ürkek tavri yoktu bu kez sahada. Bi iki uzun top da atti galiba Sosa gibi.

Ali Can
25.07.2019, 23:09
Çok daha iyilerini yapacağına eminim.

Yavuz Hasan
25.07.2019, 23:26
çok şey yaşadı gitti geldi çocuk bu sene bile karagümrüğe gitti geldi biraz ürkek ve çekingen bir hali var ama kaliteli bir kumaşı olduğu belli inşallah şansı bu sefer yanında olur

serdaracıl
26.07.2019, 01:02
Çalışmaya devam, iyisin

jairzinho
26.07.2019, 01:17
göz dolduruyor

mikel i almayaydık iyiydi

cafer tosun sahanın her yerinde

dikine pasları gayet isabetli

artvints
26.07.2019, 01:18
Bence Amiri'den sonraki maçı daha dikkatli yorumlamak lazım ama savunmanin önünde birisinin olması güzel birşey. Hem fizikli, hem ayağı iyi olunca ayrı güzel oluyor ama çok hantal, biraz tempo kazansa birşeyler olur,

TSemih61
26.07.2019, 01:57
Henüz 20 yaşında bile girmemişsin, şu uyuşukluğu üzerinden atıp oyun kuran tarzdan seri bi pasör olabilirsin. Oyunun mücadele yönünü de iyi yapman lazım bazı pozisyonlarda gerçekten mücadele ettin bazılarında yalandan rakibi kovaladın. Profesyonel seviyede sadece teknik yetmiyor üzerine farklı özellikler eklemen lazım hele hele ortasaha gibi komplike bir mevkide oynuyorsan.

Ben olsam kiralık gitmeyi talep ederdim bu arada alt liglerde çok rahat 20 üzeri maça çıkarsın.

OrkHun
26.07.2019, 07:58
savunma yapamayan hüseyin çimşir, hadi "şimdilik" diye düzeltelim.

umarım bir gün bu mesajı dürüp ... sokmamı sağlar..

diskus
26.07.2019, 08:42
Dün göze hos oynadi ama,Cafer oyuna dahil oldugu dakikadan sonra rakip takim oynamayi birakmisti.Refaranz olmaz dünkü mac.

İ. SARAL
26.07.2019, 08:57
Uyuşuk oynuyor. Sağı solu yırtması lazım. Aynı durum Murat Cem'de de var.

tristram
26.07.2019, 10:03
oyun gorusu top kullanisi avrupa seviyesinde, hizi bolgesel amator..90larin futbol dunyasinda yildiz olabilirdi ama gunumus futbolunda bu hizla cok fazla bir yere varamaz.bilmiyorum mumkun mu ama uyusuklugu giderse muazzam oyun gorusu olan bir orta saha kazaniriz..
hayir bu cocuk madem batuhan denen kalastan iyiydi neden simdiye kadar forma bulamadi.cunku batuhanda ultra uyusuk bir adamdi ustune top kullanamazdi.cafer en azindan top ayagindayken ben futbolcuyum diye bagiriyor.

İsa Gündoğdu
26.07.2019, 12:01
maximum özer hurmacı etkisi yapar.

smart
26.07.2019, 13:47
Ben Abdülkadir'in ilk hazırlık maçlarını hatırlıyorum da bu arkadaşta Abdülkadir potansiyeli yok

special one
26.07.2019, 16:45
Şu çocuğa bi türlü kamp ve idman yükleyemedik, en az 1 yıl takımla kalmalı

Asla kiralanmamalı...

merdeme
26.07.2019, 17:04
Sanki istemeden oynuyor gibi. Yetenek tamam da istek mücadele iştah sıfır.

M. Fatih ALEMDAR
26.07.2019, 18:40
Bi turku isinamadim bu kardese
Cok vurdumduymaz ve agir gibi.
İnşallah yaniltir bizi ama, bu yasta daha bi aktif olmali sanki.

serdaracıl
27.07.2019, 10:45
Maçı neyinizle izliyorsunuz? Yok hüseyin çimştmiş de yok rakip maçı bırakmış. Hüseyin çimşit iki metre yanındaki adama top atamıyordu be. Bu çocukta kadife gibi bilek var. Çocuk oyuna girene kadar rakip sana 3 tane atmış. Girdi de ortasaha biraz top yaptı. Neyse bu çocuk olacak. Çok da güzel olacak.

Anıl C
27.07.2019, 11:56
Çok ağırkanlı. Yetenek var da. Bir de Sercan Keleş'in bu cocuk icin bahsettigi seylerde var. Böyleyse bence kendini ileriye tasiyacak bi yasantisi olmamis, dogru kararlar almamis.

Onur Erçetin
27.07.2019, 12:20
Paslar muazzam.Top kontrolü iyi sayılır.Oyunu hızlı oynama konusunda zayıf.Topu eveleyip gevelemeden olabildiğince hızlı bir şekilde ya dribblingle ileri taşınası lazım ya da en hızlı şekilde pasını vermesi lazım.Tempo ve çevre kontrolü futbolda çok önemli.Arkası dönük top saklama,topu hızlı kullanma gibi detaylar önemli.Cafer de biraz uyuşukluk var.

Geniş alanda güzel paslar veriyor tamam güzel ama dar alanda,baskı ve yoğun pres altında gerekli pas organizasyonu ve topla çıkma konusunda soru işareti.Özgüveni iyi diyenler var ama gereksiz yerlerde geri pas verebiliyor.Korkmadan oynaması lazım.

Yaş muhabbeti de sıktı artık.19-20 yaşında ne adamlar var rakip takımın ciğerini söküyorlar :)

Koçum benim daha çok çalışman lazım.İyi çalışman lazım.An itibariyle hala daha tam olarak beklenilen seviyede değilsin.Kendini geliştirmen için bütün fırsatlar elinde hadi bakalım.

Doctore
27.07.2019, 12:58
Çok teknik adamsın, çok yeteneklisin ama rakibi ısırman lazım tek yönle olmaz Tosunum.