PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hacıosmanoğlu'nun Transferleri

Faik Yılmaz
10.08.2015, 09:43
Trabzonspor Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu 27 Mayıs 2013 tarihinde başkan seçildi. O tarihten bugüne kadar 2 yıl 2 ay 14 gün geçti.... Yani 26 ayı biraz geçen bir süredir başkanlık yapıyor.

Sayın Hacıosmanoğlu'nun döneminde yapılan transferlerin bir dökümünü çıkardım. Bu dökümde kiralik giden-gelenler ile 1461 Trabzon takımından yapılan transferler yoktur. Sadece gelenleri ve gidenleri baz aldım....

2013-2014 Sezonu :

Gelenler :

Bourcenau
Özer
Şahin Aygüneş
Bosingwa
Malouda
Batuhan

Toplam : 6 kişi

Gidenler :

Sapara
Volkan
Aykut
Giray
Emerson
Cech
Celutska
Yasin
Tolga
Abdullah
Serkan
Halil

Toplam : 12 kişi

-------------------------------------------

2014-2015 Sezonu :

Gelenler :

Aytaç
Erkan
Waris
Yatabare
Papadopulos
Ramazan
Mehmet
İshak
Musa
Meydani
Sefa
Fatih
Constant
Cardozo
Belkelam
Salih
Ferhat
Kurtuluş
Turgut
Anıl
Gökhan
Serdar
Deniz

Toplam : 23 kişi

Gidenler :

Emre
Colman
Papadopulos
Zeki
Kadir
Malouda
Turgut
Bamba
Bora
Celustka
Barış
Zokora
Anıl
Aykut
Abdullah
Şahin
Janko
Alanzinyo
Jebrin
Olcak
Batuhan
Henrigue
Alim
Adrian
Batuhan Bilgiç

Toplam : 25 kişi

-------------------------------------

2015-2016 Sezonu :

Gelenler :

Samba
Esteban
Cavanda
Alper
Okay
Mbia
Özer
N'doye

Toplam : 8 kişi.

Gidenler :

Waris
Gökhan
Hasan Ahmet Sarı
Caner
Abdülkadir
Uğur

Toplam : 6 kişi.

Genel Toplam gelenler : 37 kişi

Genel Toplam gidenler : 43 kişi

---------------------------

Teknik Direktörler :

Tolunay KAFKAS
Mustafa Reşit AKÇAY
Hami MANDIRALI
Vahid Halilhodziç
Ersun YANAL
Şota

Toplam : 6 kişi….

İstifa eden Yönetici Sayısı : 12 kişi….

Böyle bir ortamda başarı gelir mi Allah Aşkına……

Ahmet Ulusoy
10.08.2015, 09:47
Gelmez

Faik Yılmaz
10.08.2015, 09:55
İşin ilginç ve garip tarafı da şu...

Trabzon Otogarı'na dönen oyuncu trafiğine rağmen hala takımın bir sürü transfere ihtiyacı var ve gitmesi gereken oyuncular var...

Bayundur Han
10.08.2015, 10:02
Sunun ekonomik yukunude bir irdelemek gerekir. Borc geldiginde ne kadardi? Futbolculara teknik kadroya ne kadar harcandi? Satilanlarida ve yayim gelirlerini cinden cikartip borc durumunuda ogrenebiliriz. Bilmiyorum baska gelir kaynagimiz varmi.

Liste guzel olmus. Bakiniz Galatasaray Fatih Terimin ikinci doneminde sezon oncesi operasyon devre arasi operasyon falan derken takim kac yil yerinden kalkamadi. Tvlerde para topladilar. Bu kadar futbolcu almak sonucsuz kalmaz. Bir yerden tokadi yiyecegiz

Sibel
10.08.2015, 11:03
Başım döndü.

UĞUR DURTAŞ
10.08.2015, 11:10
çok acı ama bunlar gerçek.
tarih bunları hep kötü yazacak ve hatırlayacak.

chakanga
10.08.2015, 11:17
2 yıla bu kadar giden gelen , 6 teknik direktör sonra bu takım nasıl istikrar yakalayıp başarılı olabilecek diye kimse düşünmez mi ? Trabzon menşeili oyuncular bir elin parmaklarını geçmez düzeyde herhalde.Ben altyapıdan gelen topçularla da bu 2 senede yakanmış olan seviyelerin yakalanacağını düşünüyorum.
Onca para çöp olacağına bir proje olarak bu düşünülebilirdi.

Oğuz B.
10.08.2015, 11:20
Bosingwa - Mehmet - Medjani - Cardozo - Belkalem

2 sezonda yapılan 30 transferden bugün "başarılı" diyebileceğimiz sadece 5 isim var.

Zorlasak belki Erkan, Özer, Sefa eklenebilir.

Yazık.

a f s
10.08.2015, 11:52
Ayranı yok içmeye....

Onur Akyüz
10.08.2015, 11:54
Bunlar iyi günlerimiz.

Muhammet Hacısalihoğlu
10.08.2015, 11:58
Sefa Yılmaz : 3.5 milyon Euro

Deniz+Serdar : 3 Milyon Euro

Şu paraya hakkaten yazık.. Diğerleri de yazıkta bunlara resmen içim acıyo..

Verdiğimiz tazminatlara da ayrı bir parantez açmak lazım..

objek
10.08.2015, 13:25
Ersun yenal onur erkan yusuf disinda 8 oyuncu istedigi icin ayrilmis gibi yazilar yazildi simdi oraya dogru gidiliyor mbia n doye okay alper cavanda estaban ne anladik bu isten?

piskopatrizeli
10.08.2015, 13:39
vay be 36 kişi gelmiş. üç tane takım kuruluyor. her birinden üç beş komisyon almıştır iho efendi.

Derin Trabzon
10.08.2015, 13:51
İho mali durumunu baya bir düzeltmiştir, lan sırf meraktan soruyorum acaba kaç para indragandi yaptı.

Faik Yılmaz
10.08.2015, 13:56
Sabah 78 olan gelen ve giden oyuncu sayısı öğlen itibarı ile 80 e yükseldi....

(Uğur gitti , Ndoye geldi....)

bakalım akşama kaç olur......

SALDIRAY
10.08.2015, 14:07
Çılgınlık resmen.

Napoli
10.08.2015, 14:12
Yazık..Bayıyoruz ve şehirden ses cıkmıyor

alone_6161
10.08.2015, 14:21
Takım eyiye gidiyo. Ben Trabzon ben.

katre-i.matem
10.08.2015, 15:07
Yaz oradan bir N Doye 2,5 porsiyon olsun

Bayundur Han
10.08.2015, 16:27
http://img.bugun.com.tr/newsFiles/arsiv/trabzon.jpg

Icinde bu seneki transfler yok icinde. Bourcenau fesih yazilmis ama Allahtan fesih edilmedi gecen sene.

Yillik ucret hakkinda:
"Bu arada, bordo-mavili ekibin sadece yeni transferleri için ödeyeceği yıllık ücret toplamları da (maç başı ücretleri hariç) 86.2 milyon euroyu buluyor."

Yani 100 milyon euro ekstra odeme olmus gecen sene. Uefa'dan falan gelenleri bilmiyorum. Tam olarak ekstra borc ne kadar oldu gecen sene belirsiz.

bordolu mavi
10.08.2015, 16:44
Bunlar iyi günlerimiz.

Doğru söze ne denir. Hatayı başka hatalarla örtme çabası. Bataklıkta çırpındıkça daha çok batan birini andırıyor durum...
HOS büyük hatalar yapıyor, Arvelad iki kötü sonuçtan sonra kaçarsa asıl o zaman daha zor bir süreç başlayacak...

zafer6161
10.08.2015, 16:52
2014-2015 Sezonu :

Gelenler :

Aytaç
Erkan
Waris
Yatabare
Papadopulos
Ramazan
Mehmet
İshak
Musa
Meydani
Sefa
Fatih
Constant
Cardozo
Belkelam
Salih
Ferhat
Kurtuluş
Turgut
Anıl
Gökhan
Serdar
Deniz

Gidenler :

Emre
Colman
Papadopulos
Zeki
Kadir
Malouda
Turgut
Bamba
Bora
Celustka
Barış
Zokora
Anıl
Aykut
Abdullah
Şahin
Janko
Alanzinyo
Jebrin
Olcak
Batuhan
Henrigue
Alim
Adrian
Batuhan Bilgiç

2014 DE 23 KİŞİ ALMIŞ.14 TANESİ REZALET,FUZİLLİ MASRAF..
ayrıca sattıklarıda o derece doğru

brushfield
11.08.2015, 12:14
Mehmet Ali Yılmaz, Nuri Albayrak, İbrahim Hacıosmanoğlu
Trabzonspor'u en kötü yöneten 3 başkan. 3'ünün de Of'lu olması çok acı bir tesadüf. Gerçi ben tesadüflere inanmam.

Yiğit Gayretli
11.08.2015, 12:27
Trabzonspor'u en kötü yöneten 3 başkan. 3'ünün de Of'lu olması çok acı bir tesadüf. Gerçi ben tesadüflere inanmam.

Alakasız bir tartışmanın kapılarını araladın hocam.

Faik Yılmaz
11.08.2015, 13:08

böyle bölgesel milliyetçilik yaparak bir şey elde edemeyiz....... şahsen benim en çok nefret ettiğim şeylerden birisidir. yok oflu , yok akçaabatlı filan....

Trabzonspora taraftarından yöneticisine kadar oflu olup hizmet eden sayısız insan var tanıdığım....

bende ofluyum mesela..... elektrik paramdan önce üyelik aidatımı öderim....

onun için bu tip polemiklerin hiçbirimize faydası yoktur diye düşünüyorum...

Dereli
11.08.2015, 13:59
Çıldırmış bu adam. Ne laftan anlar ne kötekten.
Allahın belası.

Dereli
11.08.2015, 14:02
Sefa Yılmaz : 3.5 milyon Euro

Deniz+Serdar : 3 Milyon Euro

Şu paraya hakkaten yazık.. Diğerleri de yazıkta bunlara resmen içim acıyo..

Verdiğimiz tazminatlara da ayrı bir parantez açmak lazım..

Melo için GS 2 milyon istiyor. Biz sefaya 3.5 Milyon vermisiz, hangi akıl hangi fikir bunu kabul eder.

alone_6161
11.08.2015, 14:20
Uğur'u da 1 milyon TL'ye satmışız. İHO takımı süpermarkete çevirdi.

erenslash
11.08.2015, 14:23
Başlık çok güzel ve yaratıcı olmuş.Gülmekten yazamadım.

En büyük Transferleri "CAHİLLİK" Hakaret değildir bu. Mutluluktur ya Cahillik. Yönetim çok mutlu demek onu istedim aslında :))

"yes I'm sarcastic mofo volume 2"

Faik Yılmaz
11.08.2015, 15:10
Gelen : 37 kişi

Giden : 43 kişi....

80 'e tamamladık transferleri...... Transfer sezonu sonuna kadar 100 ü bulur heralde....

Adam heralde baktı takımı normal şampiyon yapamıyorum bari transfer şampiyonu yapayım dedi....

aaahmet61
11.08.2015, 15:16

80 'e tamamladık transferleri...... Transfer sezonu sonuna kadar 100 ü bulur heralde....

Adam heralde baktı takımı normal şampiyon yapamıyorum bari transfer şampiyonu yapayım dedi....

daha dur bu akşam oynayacağı kumarda şansı tutsun 20 tane daha transfer yapacakmış.haci ya şans dile.herşey Trabzonspor için.

demir
11.08.2015, 15:21
böyle bölgesel milliyetçilik yaparak bir şey elde edemeyiz....... şahsen benim en çok nefret ettiğim şeylerden birisidir. yok oflu , yok akçaabatlı filan....

Trabzonspora taraftarından yöneticisine kadar oflu olup hizmet eden sayısız insan var tanıdığım....

e buyuzden bu sehrın g...ü bir turlu toplanmıyor ya bırbırlerını ayrıstıracak bıseyler muhakak buluyorlar herseyın en ıyı ve guzelını bızler bıldıgımız gıbı birde ustune cok ta takıntılıyız.. bılınc altımız bıle goruslerımıze gore endexlı... sahsına demıyorum yanlıs anlama ama bır adamı elestırırken yerden yere vurdugunda buna bos konusmak denır ama hatalarını soylerken ıyı bısey varsa bunuda soyluyorsan bunada yapıcı elestırme denır sureklı saga sola tas atıp hep bahaneyı bıyerde buluyorsan bunada bos konusmak denır malesef bızım forumda bunlardan surusune var... ornegın burada en cok kulup baskanını yerden yere vurup hakeret edenlere bak 10 kısının en az 9 u kongre uyesı bıle degıldır yanı oy kullanma durumu dahı yoktur ama gerek sıyası bakıs acısından gerek sportıf basarısızlıkdan elestırır.

bir gun bu taraftar bır arada bırbırını degılde kulup ıcın ne yapabılırızı konustugu gun sampıyon oluruz ama oda olmaz heralde 32 senede bır kere bırlestık oda sampıyonlugumuzu vermıyorlar

erenslash
11.08.2015, 15:50
"Novus ordo seclorum"

piskopatrizeli
12.08.2015, 08:31
bakın bir borsa uzmanı ne diyor

Halka açık spor şirketleri unutmamalıdır ki sporculara ödenen her ücret ve bu ücretleri ödemek için kullandıkları her kredi, yatırımcıların alacağı kâr payını azaltmaktadır. Bu nedenle, transfer çalışmalarının şirket kârlılığını ve mal varlığını koruyarak, profesyonellikten ayrılmadan akılcı tercihlerde bulunarak yürütülmesi gerekmektedir.

Oğuz ZEYTİN
12.08.2015, 09:08
Faik Agabey, sadece Haciosmanoglu Dondmi degil de, sike ittifakiyla calinan sampiyonlugumuzdan (2011 yazi) bugune kadarki transferler, fesihler, kiralamalari kaydettigim bir dosyam var.

Gelen Oyuncular ve Fesihlere odedigimiz/odenecek: 76,557,000 Euro + 13,975,000 TL

Gidenler ve Kiralamalarla Kazanilan (Ugur dahil): 36,740,842 Euro + 7,006,936 TL

(Bamba'nin KAP'a bildirilen degeri Pound'du. O zamanki Euro karsiligini girmisti .)

Bes transfer sezonundaki denge 39,816,158 Euro + 6,968,064 TL olarak aleyhimize. Yillik 8-9 M Euroluk bir deger normal gorunebilir. Fakat bu oyuncularin cogu kendileri icin odenen bonsrrvis bedellerinin karsiligini veremeyecek kadar kotu oynadilar, daha dogrusu verimsiz gecirdiler.

Diyorlar ya, "ligde bir mac kazandirsa su kadar kazandirir"... Deniz, Serdar, Waris, Aykut Demir, Soner, Sefa, Ishak, Erkan vb. gibi oyunculardan bu tarz bir fayda goremedik.

bordolu mavi
12.08.2015, 09:50
Başarının anahtarı istikrar ve sabırken dört sene dolmadan 100 e yaklaşan transfer operasyonu ile ancak gün kurtarılır.
2014 2015 transfer döneminin son günlerinde yada son günü Waris, Yatabare ve Papadopulos gelmişti, son dakika transferi olarak... Ne oldu? 3'ü de gönderildi...
Transfer son dakikaya bırakılacak ya da olsun diye yapılacak bir iş değildir,emek ister, zaman ister...Çok merak ediyorum Hurma yapılan yeni transferlerden kaçını izledi, kaçı eğer varsa scout ekibi tarafından önerildi. Kayserispor transferleri hariç tabi ki!!! Bu anlamda sevelim sevmeyelim, Türkiye de iyi iş çıkaran Anadolu takımları bile var, İstanbul takımları bize göre daha iyiler bazı avantajlarının yardımıyla. Sportif direktörlüğe evet ancak yanlış tercihlerle doğru sistemi götüremezsiniz...

Yunus Emre SEYHAN
12.08.2015, 09:54
Boss, Malouda, Mbia, Cardozo, Ekici okey gerisi çöp

LaZuRiBeRe_53
12.08.2015, 09:55

bu nedir abi ya şok oldum resmen , yakında borçlardan icre falan başlar artık ne hale getirdi kulübü aralık ayında inşallah sağlam bir aday çıkarda toparlanmaya gireriz

OnurKul
14.08.2015, 01:53
Başlık, Hacıosmanoğlu ve fiyaskoları olmalıydı.

Umarım bu sezon işler değişir. Takım başarılı olsa dahi bu başkana tahammülüm kalmadı.

Poor
14.08.2015, 03:18
valla listede kendi adimi aradim arada beni de alip gondermis olabilirler diye

brushfield
14.08.2015, 08:52

:) Ben uzun zaman önce milliyetçiliği ve mikromilliyetçiliği bıraktım. Asıl milliyetçilik yapan sizsiniz. Benim oflularla bir alıp veremediğim yok, sadece bir tespitte bulundum. Ofluları yakından tanıma fırsatım oldu son 7 senede (eşim oflu). Oflular Trabzon ortalamasına göre daha çalışkan, dinine düşkün, gayet de güzel insanlar. Tek kusurları Trabzonspor başkanlığına soyunanları kulübün ağzına sıçtı. Bunu da milliyetçilik yapmayın deyip de milliyetçilik yaparak görmezden gelemezsiniz.

Faik Yılmaz
14.08.2015, 09:45
:) Ben uzun zaman önce milliyetçiliği ve mikromilliyetçiliği bıraktım. Asıl milliyetçilik yapan sizsiniz. Benim oflularla bir alıp veremediğim yok, sadece bir tespitte bulundum. Ofluları yakından tanıma fırsatım oldu son 7 senede (eşim oflu). Oflular Trabzon ortalamasına göre daha çalışkan, dinine düşkün, gayet de güzel insanlar. Tek kusurları Trabzonspor başkanlığına soyunanları kulübün ağzına sıçtı. Bunu da milliyetçilik yapmayın deyip de milliyetçilik yaparak görmezden gelemezsiniz.

tesbitiniz hem yanlış....

hem bölücü.....

hem nefret uyandıran bir tesbit.....

Oflular hakkında söylediğiniz iyi şeylerde kötü şeylerde doğru değil. Bir insan Oflu diye daha dindar olmaz. daha çalışkanda olmaz...

insan oflu olur, kürt olur, laz olur çerkez olur...

ama iyi bir insan olursa ancak insan olur....

doğum yerine ya da yaşadığı yere göre bu olgu değişiklik göstermez.....

şeklen dindarmış gibi görünmekle de dindar olunmuyor.....bunuda ayrı parantez içinde belirteyim...

Hacıosmanoğlu kötüdür diyebilirsiniz, Albayrakta Yılmazda...

ama Oflular kötüdür derseniz hem yanlış yaparsınız hem de vebal alırsınız....

brushfield
14.08.2015, 11:28
tesbitiniz hem yanlış....

hem bölücü.....

hem nefret uyandıran bir tesbit.....

Oflular hakkında söylediğiniz iyi şeylerde kötü şeylerde doğru değil. Bir insan Oflu diye daha dindar olmaz. daha çalışkanda olmaz...

insan oflu olur, kürt olur, laz olur çerkez olur...

ama iyi bir insan olursa ancak insan olur....

doğum yerine ya da yaşadığı yere göre bu olgu değişiklik göstermez.....

şeklen dindarmış gibi görünmekle de dindar olunmuyor.....bunuda ayrı parantez içinde belirteyim...

Hacıosmanoğlu kötüdür diyebilirsiniz, Albayrakta Yılmazda...

ama Oflular kötüdür derseniz hem yanlış yaparsınız hem de vebal alırsınız....
''Oflular hakkında söylediğiniz iyi şeylerde kötü şeylerde doğru değil.''
Oflular hakkında söylediğim iyi şeyler benim gözlemlerime göre doğru, kötü bir şey de söylemedim.

''Oflular kötüdür derseniz hem yanlış yaparsınız hem de vebal alırsınız....''
Neyse ki böyle birşey söylemedim. Okuduğunu çarpıtmak bu olsa gerek. Bunu bilinçli yaptığınızın farkındayım.

Ben bir durum tespiti yaptım.
Belki ne gerek var bunu söylemeye, bunun ne faydası var denilebilir.
Belki birileri Trabzonspor'a başkan olmak isteyen hemşerilerimize böyle acı bir durum olduğunu hatırlatır da bu insanlar klübü daha titiz yönetirler diye ummuştum.
İnsanları da bölücülükle suçlarken dikkatli olun, böyle adi bir suçlamayı herkes anlayışla karşılamaz.

Sefa Murat Dokuz
14.08.2015, 11:36
Ekonometri ve istatislik bilimi var, bu sayede belirlenmiş örneklemler ile elde edilen veriler mi var Ofluların Trabzon ortalamasından daha dindar daha çalışkan olduğuna dair? 8 tane oflu tanıyorum 8'ide çok çalışkan o zaman Oflular çalışkandır diye cümle mi kurmalıyım, 6 tane Oflu tanıyorum hepsi alkolik. Bu oflular içiçi mi diyeyim. Yazdıklarınızın art niyetli olduğunu düşünmüyorum ama yaptığınız genellemeler yanlış. Hacı'nın yanlışları da varsa doğruları da Oflu olması ile felan alakası yok. Hacı gibi göstermelik sahte müslümanlar, yok benim bilmemnem başörtüsü yüzünden bilmemne olamadı da ondan mitinge gittim diyip, din edebiyatı yapıp Blackjack viski görüntülerini veren sahtekar yalaka ile Ofluların dindarlığı ise asla bir tutulmamalı.

mavidere
14.08.2015, 11:40
Yakın zamanda UEFA mali kriterleri konusunda kapımızı çalmazlarsa iyidir.
Inşallah uçuruma sürüklenmiyoruzdur. Ki -malesef- herşey onu gösteriyor.

UĞUR DURTAŞ
14.08.2015, 12:50
2 yıldır işe yaramaz onlarca futbolcu aldı.
kandırdı veya kandırıldı.
çaldı veya çaldırdı paralarımızı.

keşke bunların yerine bir tane ozan tufan alsaydı.

zafercalikoglu
14.08.2015, 13:02
ekici gibi adam bedelsiz gelmiş,sefaya 3,5 mikyon euro vermişler

Faik Yılmaz
24.11.2015, 14:36
Trabzonspor Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu 27 Mayıs 2013 tarihinde başkan seçildi. O tarihten bugüne kadar 2 yıl 2 ay 14 gün geçti.... Yani 26 ayı biraz geçen bir süredir başkanlık yapıyor.

Sayın Hacıosmanoğlu'nun döneminde yapılan transferlerin bir dökümünü çıkardım. Bu dökümde kiralik giden-gelenler ile 1461 Trabzon takımından yapılan transferler yoktur. Sadece gelenleri ve gidenleri baz aldım....

2013-2014 Sezonu :

Gelenler :

Bourcenau
Özer
Şahin Aygüneş
Bosingwa
Malouda
Batuhan

Gidenler :

Sapara
Volkan
Aykut
Giray
Emerson
Cech
Celutska
Yasin
Tolga
Abdullah
Serkan
Halil

2014-2015 Sezonu :

Gelenler :

Aytaç
Erkan
Waris
Yatabare
Papadopulos
Ramazan
Mehmet
İshak
Musa
Meydani
Sefa
Fatih
Constant
Cardozo
Belkelam
Salih
Ferhat
Kurtuluş
Turgut
Anıl
Gökhan
Serdar
Deniz

Gidenler :

Emre
Colman
Papadopulos
Zeki
Kadir
Malouda
Turgut
Bamba
Bora
Celustka
Barış
Zokora
Anıl
Aykut
Abdullah
Şahin
Janko
Alanzinyo
Jebrin
Olcak
Batuhan
Henrigue
Alim
Adrian
Batuhan Bilgiç

2015-2016 Sezonu :

Gelenler :

Samba
Esteban
Cavanda
Alper
Okay
Mbia
Özer
N'doye
Douglas

Toplam : 9 kişi.

Gidenler :

Waris
Gökhan
Hasan Ahmet Sarı
Caner
Abdülkadir
Uğur
Constant
Bosingwa

Genel Toplam gelenler : 38 kişi

Genel Toplam gidenler : 45 kişi

Teknik Direktörler :

Tolunay KAFKAS
Mustafa Reşit AKÇAY
Hami MANDIRALI
Vahid Halilhodziç
Ersun YANAL
Şota

vay be hala bu tabloya rağmen aday olabilenler var.....

üstelik Onu savunabilenler var.....

Faik Yılmaz
24.11.2015, 15:26
Mesajımı yazdıktan 50 dakika sonra giden oyuncu sayısı 46.ya yükseldi....

Bu saatten sonra hala Hacıosmanoğlu diyenlerin benim gözümde şikebahçeliler kadar değeri bile yoktur...

sevgi duymadığım gibi saygıda duymuyorum bu şahıslara.....

jairzinho
24.11.2015, 15:54
hocam soyadları ile liste yapsaydınz daha doğru olurdu.kimin kim olduğunu bilemiyoruz bu hızlı döngüde. :)

37 gelen var lakin birde hazirun listesi var.

çok büyük bir soygun gerçekleşmiş anlaşılan.kulüplerde soygun olması için para girdi ve çıktısı gerekiyor.buda futbolcu transferi ile gerçekleşiyor.yani transfer aslında futbolcu transferi değil para transferi.

Faik Yılmaz
18.12.2015, 09:51
Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. ile Şirkette 31.05.2015 tarihi itibariyle yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan 5 kişiye idari para cezaları verdi.
SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş., İbrahim EthemHacıosmanoğlu, Onur İncehasan, Kadem Çakıroğlu, Abdullah Ayaz veKöksal Güney'e Şirket’in ilişkili taraflarından olan alacakları konusunda Kurulun 28.03.2008 tarih ve 9/412 sayılı ilke kararında belirtilen kriterlere uyulmaması nedeniyle Kurulun 28.03.2008 tarih ve 9/412 sayılı ilke kararı uyarınca 24.672'şer TL idari para cezasıverildi.

Adam gittikten sonra bile takımımıza zarar vermeye devam ediyor....

Ve bu adam kongrede 1000 küsür oy aldı

Murat'
18.12.2015, 09:57
Adam başkanlığı kaybettiği günün ertesinde bile kulübe 250 bin lira ceza aldırmayı başardı, ancak kimse bu işin peşine düşmedi maalesef.

alone_6161
18.12.2015, 10:19
Beni korkum zarar vermeye de devam edecek. Üye yaptığı kişilerle önümüzdeki seçimde hiç olmazsa 800-1000 oyu olur ki seçimin kaderini etkileyebilir. Allah yardımcımız olsun.

Faik Yılmaz
31.12.2015, 09:14
Hacıosmanoğlu'nun kazıklarından sadece 1 tanesi........

Trabzonspor ile yolları ayrılan Alexander Bourceanu eski takımına geri döndü. Romanya'nın Steaua Bükreş Kulübü, internet sitesinden yaptığı duyuruda, 30 yaşındaki orta saha oyuncusunu kadrosuna kattığını açıkladı.

Altı ay kala sattılar

Bordo-mavili ekibe geçen yıl Steaua Bükreş'ten gelen Bourceanu, bir buçuk yıl aranın ardından tekrar eski takımına geri dönmüş oldu. Trabzonspor oyuncunun transferi için Rumen ekibine 1 milyon 300 bin euro bonservis bedeli ödemiş, kontratının bitmesine altı ay kaldığı kulübü Steaua, bu parayı kasasına koymuştu.

Menajeri de kazandı

Futbolcunun kendisiyle yıllık 750 bin euro garanti ücret üzerinden 3.5 yıllık sözleşme yapılırken, Steaua Bükreş Teknik Direktörü'nün eşi olan ve oyuncunun menajerliğini yapan Anamaria Prodan'ın da bu transferden yaklaşık 250 bin euroluk bir komisyon aldığı belirtilmişti.

Fesih bedeli de ödendi

Üstüne üstlük iki ay önce sözleşmesi feshedilen Bourceanu'ya Trabzonspor, 420 bin euroluk sözleşme fesih bedeli de ödedi. Böylece 1.5 yıl gibi kısa bir sürede Steaua Bükreş, oyuncu ve oyuncunun menajeri önemli bir kazanç elde etti. Futbolcunun eski kulübüne dönmesi ise Rumen ekibinin kazandığı paranın üstüne, futbolcusuna da kavuşmasıyla daha da bir kazançlı çıkmasını sağladı.

TSercaN
31.12.2015, 09:19
Hakkimi helal etmistim, lakin gelinen nokta insani ettigi helallikten bile caydiracak cinsten.

alone_6161
31.12.2015, 10:31
Yani Borcueanu bize toplamda yaklaşık 3,1 milyon avroya maloldu. Bize katkısı bence 100-200 bin avro ya olmuştur ya olmamıştır.

Faik Yılmaz
31.12.2015, 10:46
İbrahim Hacıosmanoğlu M'bia ile öyle bir anlaşma imzalamış ki

değil Trabzonspor , T.C.Merkez Bankası olsa yine para yetiştiremez.

pazarkapılı
03.01.2016, 12:30
faik'in bourceanue tranferiyle ilgili bilgilendirmesinde;

soru su
1 bu yalnızca basit transfer hatası mı?
evet ise;
sorumlu yöneticilerden hesap soruldumu?sorulacak mı?prayı kim odeyecek?
hayır ise,
bu transferden steau klubu, oyuncu harici kimler ne kazandı?....

bu da bir sike degil mi?....biraz da bu sikeyi konusalım....

salihismet
03.01.2016, 12:40
Simdi Trabzonspor taraftarinin yüzde elli gibi bir kismi veya fazlasi, cikip dese ki ben iho ya hakkimi
helal etmiyorum. iho bundan ne kadar rahatsiz olur acaba? Bana göre kahrindan ölse bile
ben bu dünyada hesaplasmanin en dogrusu olduguna inaniyorum.

salihismet
03.01.2016, 13:03
Eger basarisiz olursam Allah bana bu koltukda oturmayi nasip etmesin diyen iho, basarisiz oldu,
basarisiz olmasina ragmen Allahin ona nasip ettigi koltukda oturmaya devam etti. Gdierkende vucdanim
rahat diyerek aglaya aglaya gitti. Eger Trabzonspordaki yapilan yanlislarin hesabini ahirette vermeyi
düsünen yönetici varsa, Trabzonsüporu yönetmeye gelmesinler, beklesinler, Trabzonspor
hakkin rahmetine kavusdugunda orada yönetsinler, ve oradada hesap versinler, Bu dünyada
yönetipde öteki dünyada hesabini veririm diyenler, yönetime gelmesinler. Eger ben bir Trabzonsporlu
olarak bir hak sahibiysem ben yamukluk yapan yöneticiden hakkimi bu dünyada almak istiyorum.

salihismet
03.01.2016, 13:16
Allahin Japonu kendi sorumlulugunda yapilan hatadan dolayi harakiri yaparak kendini öldürüyor.
Bunu vicdani rahat olmadigi icin yapiyor, öteki dünyada verilecek bir hasabida varsa onuda
öteki dünyada veriyor mutlaka. Bizde böyle olmuyaor, olmasida dogru deyil bence, ancak
bir Allahin kulu birak harakiri yapmayi, ben surada hata yaptim, bedelinide ödeyeyim demiyor.

Diyelimki Trabzonspor yöneticileri yanlis yönetimlerinden dolayi takimi zarara ugrattilar, veya takimin
parasini caldilar, ve yönetimden ayrildiktan sonrada tövbekar olup verdikleri zarardan cok
savap islediler, bunun karsiligindada Allah nezninde affa ugradilar, e bu durumda Trabzonsporun
haklari öteki dünyadada küme gitmis olmuyor mu? Kusura bakmayin bu konularda fazla bilgim yok, bunun
icin vicdanimi yenilen haklar karsisinda nasil rahat ettiririmin pesindeyim.

Sefaenes
03.01.2016, 14:29
sahin aygünesi pampislerin koynundan almistik
iho olmaza Trabzonspor yildiz göremez diyen hala zavallilar var. Takim basari olmadikdan sonra istersen 100 tane yildiz al yine basari olamazsin. Insallah iho gibi capsiz birisi birdaha baskan olmaz

Hakan
03.01.2016, 14:35
Demek Rumen yıldız yine eski takımına kapak atmış.Romanya Liginin dışına çıkmamış adam bizim orta sahayı taşıyacaktı güya :)

redbul
03.01.2016, 15:03
iho nun yaptığı ve tek doğrusu mehmet ekici dir

Onur Akyüz
03.01.2016, 15:21
Trabzon nüfusuna kayıtlı çocuklara İbrahim ve Ethem isimleri verilmesin.

O derece büyük bir utançtır bu iho.

Bayundur Han
03.01.2016, 17:10

Transfer yaparsin arastirip yaparsin tutmaz veya tutar bunun icin kizamayiz IHOya. Yapilan kontratlar icin, har vurup harman savurmalar icin, kulubu itibarsizlastirdigi icin, her ay yeni teknik direktor getirdigi icin, bir vizyon ile degilde transfer olsun diye transfer yaptigi icin kizabiriz. Bu sekilde Mehmet Ekici o yapilan transfer arasinda tesaduf tutan adam. IHOnun basarisi masarisi degil.

dağlıca61
03.01.2016, 17:17

Amatörce İHO nun yaptığı 50 futbolcu transfer hakkı bana verilse aldığı ücret ve takıma katkısı ile en az 10 futbolcu doğru tercih ortalamasını yakalardım. Ama ben yaptığım transferleri hatır gönül ilişkisi içerisinde yapmazdım, en önemli farkımız bu olurdu.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.01.2016, 15:01
50 tane çöp oyuncu alınacağına, Cardozo ve M'bia kalibresinde 5 oyuncu alınsa ki maliyet hesaplansa Roben gibi adamlar alınabilirdi, tablo çok farklı olurdu.

Ama bu federasyon ile sonuç değişir miydi? Sanmam.

zafercalikoglu
06.01.2016, 14:01
iho Ts ye tepki olsun diye başgan oldu,bu adam akşam başka sabah başka konuşan tip bide son secimde 1000 oy aldı,Allah akıl fikir versin,şimdi bunun enkazını temizleyeceğiz,en az 2 yıl sürer zaten ,

Faik Yılmaz
06.01.2016, 14:15
size trajikomik bir olaydan bahsedeceğim.

Hacıosmanoğlu döneminde Ziyabey Tesislerin'ndeki kapıcının bile sigorta primleri yatırılmamış...

Klüp bununla ilgili mahkemeye verilmiş...

İnanmayan yönetim faaliyet raporundan bakabilir

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
06.01.2016, 16:38
size trajikomik bir olaydan bahsedeceğim.

Hacıosmanoğlu döneminde Ziyabey Tesislerin'ndeki kapıcının bile sigorta primleri yatırılmamış...
Klüp bununla ilgili mahkemeye verilmiş...
İnanmayan yönetim faaliyet raporundan bakabilir

İnanmayan mı??

Ben adamın maaşının yattığına inanamadım asıl. :)

7can61
06.01.2016, 16:56
Anlatsam roman olur...

Yazar: Bir iho mağduru

Faik Yılmaz
14.01.2016, 15:46

2013-2014 Sezonu :

Gelenler :

Bourcenau
Özer
Şahin Aygüneş
Bosingwa
Malouda
Batuhan

Gidenler :

Sapara
Volkan
Aykut
Giray
Emerson
Cech
Celutska
Yasin
Tolga
Abdullah
Serkan
Halil

2014-2015 Sezonu :

Gelenler :

Aytaç
Erkan
Waris
Yatabare
Papadopulos
Ramazan
Mehmet
İshak
Musa
Meydani
Sefa
Fatih
Constant
Cardozo
Belkelam
Salih
Ferhat
Kurtuluş
Turgut
Anıl
Gökhan
Serdar
Deniz

Gidenler :

Emre
Colman
Papadopulos
Zeki
Kadir
Malouda
Turgut
Bamba
Bora
Celustka
Barış
Zokora
Anıl
Aykut
Abdullah
Şahin
Janko
Alanzinyo
Jebrin
Olcak
Batuhan
Henrigue
Alim
Adrian
Batuhan Bilgiç

2015-2016 Sezonu :

Gelenler :

Samba
Esteban
Cavanda
Alper
Okay
Mbia
Özer
N'doye

Gidenler :

Waris
Gökhan
Hasan Ahmet Sarı
Caner
Abdülkadir
Uğur

Toplam : 6 kişi.

Genel Toplam gelenler : 37 kişi

Genel Toplam gidenler : 43 kişi

Teknik Direktörler :

Tolunay KAFKAS
Mustafa Reşit AKÇAY
Hami MANDIRALI
Vahid Halilhodziç
Ersun YANAL
Şota

Ekliste :

Gelenler :
1-Douglas

Gidenler:
1-Kadir
2-Fatih Öztürk
3-Bourcenau
4-Bosingwa
5-Constant
6-Medyani

Genel Toplam :

Gelen Oyuncu Sayısı : 38