PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor GerÇeĞİ

turkercan
12.11.2006, 01:13
http://karadenizgazete.com.tr/haberresim/10638.jpg

TARİHİ FOTOĞRAF
Yukarıdaki fotoğrafı ne foto montaj ne de yeni yüzyılın olanakları kullanılarak teknolojik bir oyunla bu hale getirilmiştir. Yukarıdaki fotoğraf gerçeğin ta kendisidir. Bu fotoğraf Trabzon'daki bilinen ezberin bozulduğunun da ispatıdır. Bir avuç gencin Trabzonspor adı ile Trabzon?da kurduğu ilk futbol takımının doğum tarihini 1933 yılı olarak ispatlıyor. Bu fotoğraftaki inanç, kararlılık Trabzon sevdası, Trabzonspor tutkusu, mücadelesi, yüreği bugün çok aradığımız bu özelliklerin 1933'larda nasıl formaya kazıldığının da ispatıdır. Trabzonspor'un 1976'de değil aslında 1933 yılında kurulduğunu gösteren bu fotoğrafa düşen solmuşluk, saman kağıdığındaki düzgün el yazılı tarihi belge, ilk kez gün ışığına çıkıyor.
İŞTE 11 ALTIN GENÇ
Bu 11 altın gencin, Trabzon evladının Sarı-Lacivert forma ile kurduğu Trabzonspor, 1 yıl yaşamış olsa bile Trabzonspor'un geçmi şinin 1967'lerden daha gerilere gittiğinin de kanıtı. Bugün bu fotoğraftaki insanların çoğu yaşamıyor. Bugün bu fotoğraftaki insanların Trabzonspor yazılı formaları ile yüreklerine kazıdığı Trabzonspor sevdasından da uzağız. Bugün bu Siyah-Beyazlı, günlerin yerine renkli dünyanın şaşalı hengamisinde kaybolup gitmişiz. Karadeniz Gazetesi'nin gün ışığına çıkardığı bu fotoğraf ve belge, Trabzonspor'un her anlamda bugün yaşadığı erezyona belki 'dur' diyecektir inancı ile, 1933 yılındaki onbir atın Trabzonsporlu yiğit Trabzon evlatlarına minnetlerimizi sunuyoruz?Var olsunlar..

kaynak: karadeniz gazetesi

ilk defa görüyorum ve çok şaşırdım :eek: ( verildiyse özür dilerim.)

Recep Çaltepe
12.11.2006, 01:16
Güzel bir fotoğraf. Aslında 1933'e kadar gitmeye gerek yok, 70'lerin sonundaki hırs ve mücadele "canlı" olarak önümüzde duruyor hala. Ama anlayana tabi!

Sonradan gelen edit: Gece gece kafa bir dünya oldu farkedemedim tabi, resmen fake bu fake, yani sahte. Ama yukarıdaki sözüm aynen geçerliliğini koruyor o başka :D

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 01:18
Bu fotoğrafa bakarak daha önce bir Trabzonspor daha var mıydı? anlayamayız ama harflerin o formalar üzerinde olmadığı çok açık şekilde görülüyor.

turkercan
12.11.2006, 01:21
Bu fotoğrafa bakarak daha önce bir Trabzonspor daha var mıydı? anlayamayız ama harflerin o formalar üzerinde olmadığı çok açık şekilde görülüyor.

evet benimde dikkatimi çekti bu ;) hele şu S harfi çok yapmacık olmuş :) karadeniz gazetesinin beceriksizliği sanırım yada biri gazeteyi keklemiş :D

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 01:22
evet benimde dikkatimi çekti bu ;) hele şu S harfi çok yapmacık olmuş :) karadeniz gazetesinin beceriksizliği sanırım yada biri gazeteyi keklemiş :D
Kesinlikle öyle :) Formaların kırışıklığı nedense harfleri hiç etkilememiş. eee Mübarek yazı ya ondandır:D

turkercan
12.11.2006, 01:29
karadeniz gazetesi bile trabzonspor taraftarını kandırmaya çalışıyo yazık valla.. kendimize bile saygımız kalmamış (sözüm meclisten dışarı)

İlker
12.11.2006, 01:36
Arkadaşlar, bu resimde montaj olduğu aleni belli fakat,tahmin ediyorumki karadeniz gazetesinin amacı.
TÜM TRABZONSPORLULARIN VE FUTBOLCULARIN YANİ
ESKİ TRABZONSPOR RUHUNU GERİYE DÖNDÜRME ÇABASI.

İlker
12.11.2006, 01:38
karadeniz gazetesi bile trabzonspor taraftarını kandırmaya çalışıyo yazık valla.. kendimize bile saygımız kalmamış (sözüm meclisten dışarı)

KANDIRMA DEMİYELİMDE BEYAZ BİR YALAN DİYELİM:D

oguzkoc
12.11.2006, 01:42
bunlar saf mı zannediyor bizi allah aşkına???

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 01:43
Arkadaşlar, bu resimde montaj olduğu aleni belli fakat,tahmin ediyorumki karadeniz gazetesinin amacı.
TÜM TRABZONSPORLULARIN VE FUTBOLCULARIN YANİ
ESKİ TRABZONSPOR RUHUNU GERİYE DÖNDÜRME ÇABASI.
Böyle fotoğraflarla uğraşacağına el ele tutuşup ruh çağırsalar daha faydalı olur:D

turkercan
12.11.2006, 01:43
KANDIRMA DEMİYELİMDE BEYAZ BİR YALAN DİYELİM:D

yok kardeşim bu yalan değil kandırmaca :D hadi biz internete giriyoruz az çok bilgisayarla iç içeyiz montaj olduğunu anlıyabiliyoruz birde internete giremeyen bilgisayardan haberi olmayan insanları düşün. gazeteyi bayiden alan kağıt üzerinde okuyanı düşün. onlar anlamıyacak montaj olduğunu kim bilir kaç kişi kandırılacak bu şekilde. tarihimizi ( beyaz yalan bile olsa) böyle şeylerin içine sokmamalıyız sokturmamalıyız. sırf gazete rant sağlasın diye trabzonsporu kullanamaz.. kendi adıma karadeniz gazetesini kınıyorum ve bir daha almıyacağım. taka'ya devam :D

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 01:46
yok kardeşim bu yalan değil kandırmaca :D hadi biz internete giriyoruz az çok bilgisayarla iç içeyiz montaj olduğunu anlıyabiliyoruz birde internete giremeyen bilgisayardan haberi olmayan insanları düşün. gazeteyi bayiden alan kağıt üzerinde okuyanı düşün. onlar anlamıyacak montaj olduğunu kim bilir kaç kişi kandırılacak bu şekilde. tarihimizi ( beyaz yalan bile olsa) böyle şeylerin içine sokmamalıyız sokturmamalıyız. sırf gazete rant sağlasın diye trabzonsporu kullanamaz.. kendi adıma karadeniz gazetesini kınıyorum ve bir daha almıyacağım. taka'ya devam :D
Yalnızca bilgisayar bilenler değil herkes bu harflerin sonradan eklendiğini rahatlıkla anlayabilir. Haberin sahibi ancak kendini kandırmış olur.
Montaj yapıyorsun bari az özen paintte öylesine yazmışlar :D

turkercan
12.11.2006, 01:48
babam görse montaj olduğunu anlamaz valla :D

yok paint değil resmi inceledim adobe photoshop 7 de yapılmış :D

İlker
12.11.2006, 01:48
Böyle fotoğraflarla uğraşacağına el ele tutuşup ruh çağırsalar daha faydalı olur:D
bak bu iyi fikir:D

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 01:50
yok paint değil resmi inceledim adobe photoshop 7 de yapılmış :D
Ben paintte ısrarlıyım. adobede yapan o harflere azcık eğim verirdi :)

eys_61
12.11.2006, 01:50
Günün eğlencesi,karadeniz gazetesi :)

turkercan
12.11.2006, 01:54
valla photoshop :D

http://img170.imageshack.us/img170/7688/kand305r305k305gazetedr1.jpg

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 01:55
valla photoshop :D

http://img170.imageshack.us/img170/7688/kand305r305k305gazetedr1.jpg
Karadeniz Gazetesinden çok daha araştırmacı olduğunuz için tebrik ediyorum :)http://img293.imageshack.us/img293/2369/tbrklruy0.gif

turkercan
12.11.2006, 01:57
Karadeniz Gazetesinden çok daha araştırmacı olduğunuz için tebrik ediyorum :)http://img293.imageshack.us/img293/2369/tbrklruy0.gif

tşk ederim http://img241.imageshack.us/img241/9198/54gc2.gif

İlker
12.11.2006, 02:01
bu kadar yoruma istermisiniz karadeniz gazetesi bir bomba daha patlatsın:D:eek::D

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 02:02
bu kadar yoruma istermisiniz karadeniz gazetesi bir bomba daha patlatsın:D:eek::D
evet turkercan'ı transfer edeceklermiş :p

turkercan
12.11.2006, 02:02

valla bu yazdıklarımızı gören biri olursa baskıyı durdururlar :D bence şimdi girin bakın yoksa ben yalancı durumuna düşerim :D :D

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 02:04
link var mı?
:D

turkercan
12.11.2006, 02:06
olmazmı :D yorum bölümü olsaydı iyi dalga geçerdim ama malesef yok :D :D

http://karadenizgazete.com.tr/haberdetay.php?id=10638

İlker
12.11.2006, 02:06
resmin montaj olduğuna hemfikiriz,ama olsa ya olsada trabzonspor o eski günlerine dönse.avni akere hiçbir deplasman takımı gelemese.fenerbahçe trabzonda(zorlu grandda) değilde rizede kampa girse:)

Adem Erdoğan
12.11.2006, 02:10
trabzonsporla alakası yok bence tiplerden belli oluyo zaten saçlara bak bi.ingilize benziyo bunlar.Öle bişe olsada trabzonspor 1967 kurulmuştur.Karadeniz gazetesinde fenerliler var heralde yok sarıymış yok lacivertmiş ona bakarsan burdan siyah beyaz gözüküyo.

turkercan
12.11.2006, 02:10
resmin montaj olduğuna hemfikiriz,ama olsa ya olsada trabzonspor o eski günlerine dönse.avni akere hiçbir deplasman takımı gelemese.fenerbahçe trabzonda(zorlu grandda) değilde rizede kampa girse:)

inş bir gün o da olur kardeşim :( olsada olmasada böyle gelmişiz böyle gideriz. sonsuza dek TRABZONSPOR

turkercan
12.11.2006, 02:14
trabzonsporla alakası yok bence tiplerden belli oluyo zaten saçlara bak bi.ingilize benziyo bunlar.Öle bişe olsada trabzonspor 1967 kurulmuştur.Karadeniz gazetesinde fenerliler var heralde yok sarıymış yok lacivertmiş ona bakarsan burdan siyah beyaz gözüküyo.

evet haklısın renkleri nerden anlamışlar? hadi biri anlattı diyelim bugüne kadar nerdeydi bunu anlatan? karadeniz gazetesinimi beklemiş anlatmak için :D fanatik fotomaç o kadar yalan haber yaptı bunlar kadar sallamadı :D bu resmi montajlayan ve bu haber ile bizi kekleyebilceğini sanan kişilerin istifasını talep ediyorum :D

İlker
12.11.2006, 02:15
inş bir gün o da olur kardeşim :( olsada olmasada böyle gelmişiz böyle gideriz. sonsuza dek TRABZONSPOR

inşallah o günler gelecek.yıllardır hasretini çektiğimiz şampiyonluğun geleceğinden eminim.şeytanın bacağını kıracağız.bu sene neden olmasın?

A.Hilal Çakıroğlu
12.11.2006, 02:16
Trabzon'da futbolun Trabzonspor'un kurulmasıyla oynanmaya başladığı gibi bir idda yok ki. İdman gücü ve idman ocağının rekabeti bile 1920'lerde başlamış. Kurulan herhangi bir amatör takımın formasına şehrinin adından türettiği bir ismi yazması da öyle büyütülecek bir olay değil. Kaldı ki montaj olmadığını idda ettikleri şu fotoğrafa bakınca gerçekten böyle bir takım olduğuna inanasım gelmiyor. Hadi onu da kabul edelim bu takımın herhangi bir başarısı vs.. yok. belki de bir mahalle takımına Trabzonspor adını vermişler. Bence bunun birlik ve beraberliği artıracak bir tarafı yok.

turkercan
12.11.2006, 02:16
inşallah o günler gelecek.yıllardır hasretini çektiğimiz şampiyonluğun geleceğinden eminim.şeytanın bacağını kıracağız.bu sene neden olmasın?

o kadar olumsuzluğa karşı benim içimde bu sene değişik bir his var :confused: durmumuz kötü bile olsa bu sene gerçekten çok ümitliyim

Adem Erdoğan
12.11.2006, 02:17

bU sene neden olmasın.busenede olmazsa artık bi 20 sene daha yolda gözüküyo.

Çebi
12.11.2006, 02:20

Fb Zorlu Grandda 1 kez kampa girmiş tabiri caizse bin pişman olmuştur:)..maç öncesi 5000 civarı, 1-0 galip geldiğimiz müsabakanın ardından da otel önünde yaklaşık 10.000 Ts taraftarı toplanmış aleyhte tezahüratlarda bulunmuşlardır:) Hatta bir Fb yöneticisinin maçın ardından otele yoğun güvenlik önlemleri içinde girerken "ya yenildik zaten neden böyle yapıyorlar anlamıyorum bu insanları" :) şeklindeki açıklaması kulaklarımdadır hala...

Bu sezonun ardından fb yine eski istikameti Rize'de kamplarını yapmıştır...Son iki yıldır da Maçka'da, Sümela Otelde kamp yapmaktadırlar

Bilginize:)

turkercan
12.11.2006, 02:22
bU sene neden olmasın.busenede olmazsa artık bi 20 sene daha yolda gözüküyo.

özellikle bu sene olması lazım fenerin 100. yılı. en azından 96 nın intikamını almış oluruz.

bu sene şampiyon olalım bir 21 sene daha beklemeye razıyım.

Adem Erdoğan
12.11.2006, 02:24
Fb Zorlu Grandda 1 kez kampa girmiş tabiri caizse bin pişman olmuştur:)..maç öncesi 5000 civarı, 1-0 galip geldiğimiz müsabakanın ardından da otel önünde yaklaşık 10.000 Ts taraftarı toplanmış aleyhte tezahüratlarda bulunmuşlardır:) Hatta bir Fb yöneticisinin maçın ardından otele yoğun güvenlik önlemleri içinde girerken "ya yenildik zaten neden böyle yapıyorlar anlamıyorum bu insanları" :) şeklindeki açıklaması kulaklarımdadır hala...

Bu sezonun ardından fb yine eski istikameti Rize'de kamplarını yapmıştır...Son iki yıldır da Maçka'da, Sümela Otelde kamp yapmaktadırlar

Şu haminin sağdan girip uchenin belini kırdığı maçmıydı o..

Adem Erdoğan
12.11.2006, 02:25
özellikle bu sene olması lazım fenerin 100. yılı. en azından 96 nın intikamını almış oluruz.

bu sene şampiyon olalım bir 21 sene daha beklemeye razıyım.

şu şampiyonluğu bi göriyim bi daha istemez zaten

İlker
12.11.2006, 02:27
o kadar olumsuzluğa karşı benim içimde bu sene değişik bir his var :confused: durmumuz kötü bile olsa bu sene gerçekten çok ümitliyim

düşünsene yattaranın sakat olmadığını,oynasaydı bu kadar kötümü olurdu puan cetveli.şura 3 maç üstüste maç kazansak 12.sıradan kimbilir nereye uçarız.birtek yattaramı dersin tabi değil ama senin yanında sürekli oynayan uyum içinde olduğun arkadaşın olmasa sen nasıl oynarsın?beşiktaşın inönüde sivasa yenilmesinden sonra şunu anladımki.biz şampiyonluk yolunda önmeli adımlar atacağız.bak gör feneride yeneceğiz.yani bugün 12.sıradayız ama yarın kaça çıkarız belli olmaz.

ÖLENE KADAR BORDO-MAVİ

İlker
12.11.2006, 02:29

ALLAH RAZI OLSUN

turkercan
12.11.2006, 02:32
düşünsene yattaranın sakat olmadığını,oynasaydı bu kadar kötümü olurdu puan cetveli.şura 3 maç üstüste maç kazansak 12.sıradan kimbilir nereye uçarız.birtek yattaramı dersin tabi değil ama senin yanında sürekli oynayan uyum içinde olduğun arkadaşın olmasa sen nasıl oynarsın?beşiktaşın inönüde sivasa yenilmesinden sonra şunu anladımki.biz şampiyonluk yolunda önmeli adımlar atacağız.bak gör feneride yeneceğiz.yani bugün 12.sıradayız ama yarın kaça çıkarız belli olmaz.

ÖLENE KADAR BORDO-MAVİ

bu sene bjk fb gs hepsi kötü sonuçlar alıyor, acaba bu bişeyin habercisimi :confused: inş bu sene hasrete son veriyoruz. veremesekte canın sağ olsun trabzonsporum.

turkercan
12.11.2006, 02:33
yok yok sen benim uykumu kaçırdın şimdi heyecanlandım birden :D :D ahh ah şu zevki bi yaşayamadım :(

İlker
12.11.2006, 02:36
yok yok sen benim uykumu kaçırdın şimdi heyecanlandım birden :D :D ahh ah şu zevki bi yaşayamadım :(

EN AZINDAN 25 YAŞINDAKİ FB LİLER GİBİ TÜRKİYE KUPASI HASRETİ ÇEKMİYORUZ:D:D:D

turkercan
12.11.2006, 02:39
EN AZINDAN 25 YAŞINDAKİ FB LİLER GİBİ TÜRKİYE KUPASI HASRETİ ÇEKMİYORUZ:D:D:D

keşke şampiyon olsakta türkiye kupası hasreti çeksek bizde :D

Tunga
12.11.2006, 02:41
Arkadaşlar,

Gecenin bir yarısı, en çok rating alan bu başlığı içeriği gereği Serbest Kürsü'ye taşıyorum.

Hayde enerjinizi başka konulara..;)

turkercan
12.11.2006, 02:45
vay be ilk açtığım konuda baya rating almışım :D (daha önce açtıysamda hatırlamıyorum kusura bakmayın :D) Tunga abi ama yaptığın oldumu şimdi kimse görmezki burda konumu :D :D

İlker
12.11.2006, 02:47
keşke şampiyon olsakta türkiye kupası hasreti çeksek bizde :D

aslında bakarsan biz hep sahalarda yenilmedik,bu aziz yıldırım varya o aziz yıldırım masa başlarında bizim maçların çoğu heba edildi.yanlış hatırlamıyorsam 2004 sezonu fenerbahçe maçı ,maçı alsak şampiyonluk gelmişti.ceza sah.içinde fb liler f.tekkeyi resmen biçti tüm türkiye gördü hakem görmedi.biz 2.bitirdik fb 1. oldu.gs maçında yenersek iddamız sürecekti gs bizi 4-2 yendi hemde hiçbir iddası yokken.yani istanbullular maşşallah bize bunu hiçbir yıl nasip etmedi.biz sahadan çok masabaşlarınde yenildik

Adem Erdoğan
12.11.2006, 02:49
iyi oynayıpta yenilsek bişey yokta bu oyun sürerse biz daha çok puan kaybetcez gibi.

turkercan
12.11.2006, 02:54
iyi oynayıpta yenilsek bişey yokta bu oyun sürerse biz daha çok puan kaybetcez gibi.

bunun böyle gitmesine imkan yok iki maç daha kaybedersek birisi çıkıp birilerinin kellesini alır sanırım. bu kelle ya ziya olur ya nuri. tabi kelleler gidince yenisi gelir o zaman da al baştan herşeyi. gitti bi sene daha. yeni gelende bi sene yer takımı kulübü sonra oda gider. bu böyle alır başını gider olan herzamanki gibi yine bize olur. bunun bi çözümü var ama ne olduğunu bulamıyoruz. bulsakta gücümüz yetmes sanırım :(

Adem Erdoğan
12.11.2006, 03:02
bunun böyle gitmesine imkan yok iki maç daha kaybedersek birisi çıkıp birilerinin kellesini alır sanırım. bu kelle ya ziya olur ya nuri. tabi kelleler gidince yenisi gelir o zaman da al baştan herşeyi. gitti bi sene daha. yeni gelende bi sene yer takımı kulübü sonra oda gider. bu böyle alır başını gider olan herzamanki gibi yine bize olur. bunun bi çözümü var ama ne olduğunu bulamıyoruz. bulsakta gücümüz yetmes sanırım :(

keşke kelle almak çözüm olsaydı.Bence ziya hoca kalmalı.Her ne kadar ona kızsamda.bjk 2 senedir tiganaya sabrediyo.yabancı hocalara daha çok tolerans gösteriliyo yerli hocalarada aynı tolerans gösterilmeli.

hayat61
12.11.2006, 15:00
Trabzonspor 11 harften oluşmasına atıfta bulunarak tek tek bir anlamınız yok bir bütün olarak takım halinde oynadığınızda Trabzonspor'un gerçek gücüne gösterirsiniz demek isteyen bir kişinin kurgusudur.Renkleri de sarı lacivert seçerek te;resme bakarak anlayamamış olabilirsiniz okuyarak anlayın bu haberi ben yarattım demek istemiştir.

turkercan
12.11.2006, 15:13
Trabzonspor 11 harften oluşmasına atıfta bulunarak tek tek bir anlamınız yok bir bütün olarak takım halinde oynadığınızda Trabzonspor'un gerçek gücüne gösterirsiniz demek isteyen bir kişinin kurgusudur.Renkleri de sarı lacivert seçerek te;resme bakarak anlayamamış olabilirsiniz okuyarak anlayın bu haberi ben yarattım demek istemiştir.

güzel bi teori ama bence çok saçma :D sanırım bu haberi sen yazdın :D :D

hadi söylediklerini kabul edelim peki bu 1933 nerden çıktı :D

Gürkan
12.11.2006, 15:15
yakında taş tabletlerde bulurlar.üzerinde Trabzonspor yazan.

bunlar fotosporla yarısıyo galıba.

hayat61
12.11.2006, 15:35
güzel bi teori ama bence çok saçma :D sanırım bu haberi sen yazdın :D :D

hadi söylediklerini kabul edelim peki bu 1933 nerden çıktı :D

Resimdeki harflerin tek tek özenle yerleştirildiğini görünce bu aklıma geldi.Bilinçaltımda takım oyunu görme isteğim mi bu şekilde görmemi sağladı bilemiyorum:)
Bir kaç gün sonra böyle saçma açıklama yapmazlarsa her halinde uydurma olduğu belli haberi yuttuk gafından kurtulamazlar.Bu haberin arkasından sosyal mesaj vermeliler:)
1933 için aklıma gelen haberi yapan/uyduran arkadaşın içine Trabzonspor aşkını düşüren dedesinin yada babasının doğum tarihi olduğu:p
Bitirme ödevimde yarattığı sorunlar nedeniyle bilgisayar(teknolojiyle)la zoraki buluşan biri olarak photoshop programı kullanabilecek bilgiye sahip değilim.

Naim
13.11.2006, 15:56
Şimdi
ok basit bir olaya bakıp bu resim fotoşop dur demek basit bir yaklaşım
Resmin gazetede yayınlabilmesi için yapılması gereken renk ayarları Photoshop ta yapılmış
resim bu yazılımla kaydedilmiş olduğu anda bu resimin oluşturma yazılımı photoshop olur
Basit bir olay belki ama çabucak atlayıp bu resim uydurmadır demek hoş değil
Kaldı ki
kim ne tarz bir çıkar elde etmek isteyebilir bu konuda?
bence Yeterli bilgi olmadan Düzmece Resimdir dememek lazım
Kaldı ki resimler "fotoşop"la sadece oynanmaz farklı teknik işler yapmak içinde kullanılan bir yazılımdır

Burçak
13.11.2006, 16:05
şimdi fotomaçın haberlerinide bu şekilde yakın takibe alabiliriz yani dimi :D