PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onur-Ötekileştirilen Trabzon ve Medya

Tekke
04.08.2015, 12:01
Uzun süredir yazmıyordum, moralim bozuluyordu çünkü.

Onur olayında, Trabzonu benim gibi 25 senedir takip edenler bir kez daha anlamıştır ki "Trabzon bu ülkede istenmiyor". Bu istenmiyor kısmının çoğu futbolla alakalı, eğer büyük bir rant elde edilen bir işte BİR SINIF oluştuysa, bu rantı kaybetmek istemeyen o sınıf, en büyük rakibini yok edene kadar durmaz.

Gençler bilmeyebilir, 1996'daki maçı da sezonu da her saniyesiyle hatırlarım, Ali Şen herşeyi yaptı, o kadar güçlüydük ki son 2 maç kala alabildi kupayı.

Şenol Güneşin her geldiğinde, şampiyon olmamamız için kendi futbolcularımız dahi bizi sattı.

Sonra iş farklı bir noktaya yöneldi, benim hislerime göre ANLAŞAN 3 HÖDÜKLER, önce GS eliyle tüm yıldızlarımızı aldı, şimdi Trabzonlu Çebi isimli bir ahmak Tolga-Tolgay-Tosiç-Şenol Güneş gibi bizden yine çaldı çalmaya devam edecek.

Şimdi en büyük sıkıntımız, ne yaparsak yapalım Onuru-Ekiciyi-Yusufu rahat bırakmayacaklar.

BİR SORUNUN ÇÖZÜMÜ ONUN FARKINDA OLMAKLA MÜMKÜN.

Farkında mıyız?

gurur6134
04.08.2015, 14:02
Uzun süredir yazmıyordum, moralim bozuluyordu çünkü.

Onur olayında, Trabzonu benim gibi 25 senedir takip edenler bir kez daha anlamıştır ki "Trabzon bu ülkede istenmiyor". Bu istenmiyor kısmının çoğu futbolla alakalı, eğer büyük bir rant elde edilen bir işte BİR SINIF oluştuysa, bu rantı kaybetmek istemeyen o sınıf, en büyük rakibini yok edene kadar durmaz.

Gençler bilmeyebilir, 1996'daki maçı da sezonu da her saniyesiyle hatırlarım, Ali Şen herşeyi yaptı, o kadar güçlüydük ki son 2 maç kala alabildi kupayı.

Şenol Güneşin her geldiğinde, şampiyon olmamamız için kendi futbolcularımız dahi bizi sattı.

Sonra iş farklı bir noktaya yöneldi, benim hislerime göre ANLAŞAN 3 HÖDÜKLER, önce GS eliyle tüm yıldızlarımızı aldı, şimdi Trabzonlu Çebi isimli bir ahmak Tolga-Tolgay-Tosiç-Şenol Güneş gibi bizden yine çaldı çalmaya devam edecek.

Şimdi en büyük sıkıntımız, ne yaparsak yapalım Onuru-Ekiciyi-Yusufu rahat bırakmayacaklar.

BİR SORUNUN ÇÖZÜMÜ ONUN FARKINDA OLMAKLA MÜMKÜN.

Farkında mıyız?

buradakılerın yuzde 90nı farkında aynı sey trabzon dısındakıler ıcınde gecerlıde trabzondakı cogunluk uyanamadı gıttı bı turlu uykusundan..

Sibel
04.08.2015, 14:44
Herkes farkında ama kimsenin umurunda değil.
Umurunda ama ilgilenmek istemiyor.
Gibi gibi uzayarak kimsesizleşiyoruz.
Yılların birikimi ve olup biten her şey, hem futbol hem Trabzonspor adına duyguları köreltiyor.
Bence farkındalığı tek bir şey sağlayacak ya da sağlayabilir: BAŞARI.
İnsanımızı kazanmanın tek yolu başarı. Düşünmeleri için tek yol başarı.
Tek yumruk olmak için tek yol başarı.
Ölü toprağını atmanın tek yolu başarı.
Yeniden doğmak için tek yol başarı.
Maddi anlamda büyük klüp olmak için tek yol başarı.
Oyuncunu elinde tutabilmek için yine en geçerli yol başarı. Başarı ile gelen yükselme devri.
Bu bağlamda vizyonlu bir yönetim gerek ki, o da çok uzak.
Çukurdayız.
Camia olarak iyonosfere çıkıp okyanusa atlamamız gerek.
Ancak o zaman yüzümüze sert şekilde çarpar gerçekler.

TSelif
04.08.2015, 14:47

Onur'a, biz varken kimse dokunamayacak :)

Tekke
04.08.2015, 16:20
Onur'a, biz varken kimse dokunamayacak :)

İnşallah ben yanılırım, Onurumuzu bari ayaklar altına aldırmayız :(

Ancak, Onur SEMBOL oldu, farkında değil bazıları ama 3 Temmuz ŞİKE sürecinde ayakta tek kalan ve kadrodaki TEK isim, herkese rağmen Kadıköyde bile armayı öpen kişi.

Milli takıma bile türlü oyunlarla alınmıyor.

Hepsini geçtim, kumpasa bak, son 3 ay haberleri aklımda;

CARDOZO 6 AY YOK!

ERKAN ZENGİN KAVGA ETTİ!

ERKAN ZENGİN KADRO DIŞI MI?

ONUR BJK YE TOLGA GS YE

ONUR GS YE

ŞOTA İSTİFA ETTİ

MBİA SAKAT ÇIKTI

Fanatik-Milliyet-Hürriyet öyle bir haber yapıyor ki, tamamen tahrik.

Dur bakalım, savaşı kim kazanacak...