PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aslolan Trabzonspor'dur. Peki Trabzonspor nedir?

Adem Akyüz'
03.08.2015, 13:41
ASLOLAN TRABZONSPOR’DUR. PEKİ TRABZONSPOR NEDİR?

Trabzonspor camiası olarak çok yoğun günler geçirdiğimiz bu vakitlerde çokça dillendirilmeye başlanan bir cümle oldu “Aslolan Trabzonspor’dur” ibaresi. Katılmamak elde değil gerçekten. Aslolan Trabzonspor’dur ve hiç kimse de Trabzonspor’dan üstün değildir. Çünkü Trabzonspor’un olmadığı yerde ne oyuncular kalır ne yönetim ne de taraftar. Bordomavi.net’in de dediği gibi “Her zaman önce Trabzonspor diyeceksin.” Çünkü doğru olan budur.

Peki aslolan Trabzonspor’dur da Trabzonspor nedir?

Yıllarca bu soruya çok farklı cevaplar verildi; Trabzonspor başkaldırının sembolüdür. Trabzonspor Bizans’ı (3 İstanbul takımı) yıkan Fatih’tir. Trabzonspor Anadolu’nun Abisidir. Trabzonspor paraya karşı emeğin savaşını veren takımdır. Güçlüye karşı mazlumun yanında olan takımdır. Devrimin sembolü olan takımdır. Trabzonspor Dozer Cemil'dir. Ve daha niceleri. Bunların hepsine katılmakla beraber soruyorum;

Peki gerçekten nedir Trabzonspor?

Yıllarca şike davasında Fenerbahçe’yi kurtarmakla suçladığın insana seçimlerde destek vermek midir? Yoksa kulübü siyasetin iliklerine kadar sokarak taraftarı ayrıştırmak, bin bir parçaya bölmek midir? Veya namaz kılarken çekilmiş fotoğraflarını servis ettirip insanların dini duygularını sömürerek destek kazanmak mıdır? Her eleştiri yapan insanı hain ilan etmek midir? Trabzonspor değerleri ayaklar altına alınırken sessiz kalmak mıdır? Destek olmak adı altında yapılan her yanlışa göz yummak mıdır? Sürekli şike lobisinini Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri’nin verdiği kararlara saygı duymamakla itham ederken, aynı mahkemelerin verdiği kongre kararını uygulamamak mıdır?

Nedir Trabzonspor?

Bunlardan hiçbiri değil elbette. Trabzonspor haksıza karşı dik durabilmektir. Camiasında her görüşten insanın olduğunu bilerek siyaset bataklığından olabildiğince uzak durmaktır. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olmaktır. Doğru olmak ve daha önemlisi doğru kalabilmektir. Kaybettiği zaman sahada göz yaşı dökebilmektir. Yeri geldiğinde isyan edebilmektir. Taraftarının sesi olabilmektir.

Bugün Trabzonspor yönetimine ve oyuncularına bir bakalım. Bütün bunları, yani Trabzonspor’u tam anlamıyla yansıtıyor diyebildiğimiz kim var acaba? Hepimizin aklına gelen kişi aynı sanırım: ONUR RECEP KIVRAK ! Geri kalanı (Özellikle yönetim kurulu) bırakın Trabzonspor’u yansıtmayı, Trabzonsporluluk değerlerini aşağılamaktan, yok etmekten geri durmamışlardır. Ve ne kadar üzücü ki hala buna devam etmektedirler. Şimdilerde ise Trabzonspor değerlerinden uzak olan yönetim, Trabzonspor’u en iyi yansıtan; Trabzonsporlu olmayı en iyi anlatan; duruşuyla, azmiyle, hal ve hareketleriyle taraftarın neler hissettiğini en iyi anlayan ve anlatan oyuncuyu, ONUR’umuzu karalama kampanyasına girişmiş durumda. Yanlarına aldıkları paralı askerleriyle (basın, tribün vs.) ONUR’umuz için olmadık iftiralar atmakta. Aile içinde halledilmesi gereken bir konu iken, Trabzonspor’muzu, ONUR’umuzu Bizans medyasına meze yapmakta..

Peki ne yapacak şimdi Trabzonspor taraftarı? Ya da ne yapmalı?

ONUR’unun ayaklar altına alınmasına izin mi verecek? Saha içinde Trabzonspor’u, taraftarı en iyi anlatan oyuncunun bu şekilde aşağılanmasına sessiz mi kalacak? Buna da mı eyvallah diyecek? Demeyecektir elbette, dememelidir. ONUR’una sahip çıkmalıdır. Çünkü Trabzonspor’u en iyi yansıtan oyuncuya sahip çıkmak Trabzonspor’a sahip çıkmaktır.

Yazının başında sorduğum soruya şimdi kendim cevap vermek istiyorum. Aslolan Trabzonspor’dur da Trabzonspor nedir? Bence Trabzonspor ONUR’dur. Ali Kemallerden, Dozer Cemillerden, Kadir Özcanlardan aldığı bayrağı gururla ve hakkıyla taşıyan ONUR’dur benim için Trabzonspor. Takımı kaybettiğinde sahada göz yaşı döken, haksızlığa karşı kimseden korkmadan isyan eden ONUR’dur Trabzonspor. Valinin, çevik kuvvetin dağıtamadığı kalabalığı birkaç cümleyle dağıtabilecek kadar taraftarın sevgisini kazanabilmiş ONUR’dur Trabzonspor.. Gerçekleri cesurca haykırabilen ONUR’dur Trabzonspor. Haklı olduğu bir durumda bile Trabzonspor için özür dileyebilen ONUR’dur Trabzonspor..

Hal böyleyken ONUR’u sizlere yedirmeyeceğiz! Trabzonspor’un ONUR’unu ayaklar altına almanıza izin vermeyeceğiz.

ONUR KALACAK, ONURSUZLAR GİDECEK !

Faik Yılmaz
03.08.2015, 13:52
Trabzonspor nedir sorusuna yüzlerce cevap verilir ama " ne değildir " sorusuna iki cevap vermebilirim...

Trabzonspor Hacıosmanoğlu değildir...

Hacıosmanoğlunun egoları hiç değildir....

gurur6134
03.08.2015, 15:28
son 2 senedekı trabzonspor sıyasetın kucagına oturmus sıyasılerın oyuncagı maşası olmus osmanlıspor basaksehır olma yolunda hızla ılerleyen bır takımdır..

Yiğit Gayretli
03.08.2015, 18:21
Eline sağlık güzel kardeşim. Çok güzel anlatmışsın...

Sercan Keleş
03.08.2015, 19:00
Eline sağlık , Trabzonspor kişi değildir :) kim olursa olsun.

U.Sadıkoğlu
03.08.2015, 19:28
Eline yüreğine sağlık kardeşim...

HOPA'LI TS'Lİ
03.08.2015, 19:32
karşılıksız aşktır
tutkudur
gururdur
onurdur
mutluluktur
başarıdır
alın teridir
emektir
adalettir
ahlaktır
dürüstlüktür

HOPA'LI TS'Lİ
03.08.2015, 19:34
Onur idmanlara çıkacakmış.

Sibel
03.08.2015, 19:43
Eline emeğine sağlık Adem.
Soruya o kadar cevap verilir ki, ama gündeme özel özetledin işte.
Yine yaz.

erenslash
03.08.2015, 19:58
ELİNE SAĞLIK.

Ben de eklemek isterim

Trabzonspor budur:

KlvssOB-Qy4

TErJqatfNy4

HOPA'LI TS'Lİ
03.08.2015, 20:09
Trabzonspor efsanedur, efsane.

Önder28
03.08.2015, 20:30
Adem kardeş söylenecek söz bırakmamışsın ki noktayı koymuşsun; bence TRABZONSPOR nedir?
Adem AKYÜZ'ün yazısıdır.

Uğur Gündüz
03.08.2015, 20:50
Takımı büyük yapan futbolcularıdır. Öyle olmasa İstanbul'da 100 yıllık diğer semt Takımları amatörde oynarken diğerleri şampiyon olamazlardı. Feriköy, Alibeyköy , Karagümrük gibi Takım'lar Lefter, baba hakkı, metin Oktay ' Lara sahip olamadığı için sıradandır.
Trabzonspor'dan 50 sene önce kurulan Sebat ortada gözükmezken Trabzon'un 7 şampiyonluğu olması Dozer Cemil, Bekir'ler , Şenollar sayesinde olmuştur.

S.Seymen
03.08.2015, 21:20
yanlış temel üzerine doğrular buna tıbbi literatür şizofreni diyor

oyunculardan yola çıkılarak bütüne varılamaz

Dozer Cemil'i örnekleyerek Onur'a varamazsınız o zamanın popüler kültürü Ali Kemal Ve Şenol'u önceler di

Dozer cebinde 5 lira ile siz gibilerin onun Yumlu gibi görmesi ile yaşamıştır

çok az kazandı tıpkı Yumlu gibi, çok özverili idi yıllar sonra ölünce anlaşıldı.

Yumludan tek farkı alay edilmiyor oluşu idi onun nedenide o zamanki seyirci profilinde kendi oyuncusu ile alay etmek yoktu.

popülerler bira z para kazandılar ama onlar bile çok kazanmamışlardır.

Dozerin başka takıma gitmeme alegorisinin karşılığı Yumlunun 3 maç kırık ayakla oynamasıdır.

bu benim öngörüm yıllar sonrası ile ilgili çünkü Dozer dönemini yaşadım elini öpmüşlüğüm vardır.

neyse İHo berbat ama yönetim kurulu ve başkan taratarı genel kurul delege vs ile temsil eden asıl organlardır.

bize hesap verirler

ama bizim Menejer, T. Direktör oyuncu gibi çalışanlarımızı takımın önüne koymamamız gerekir.

Kaptan bu sözlerim sana

Menejer , hoca, başkan senin üstündedir altında da diğre takım arkadaşların vardır

senin arada köprü olman gerekiyor.

hiyerarşi yi korumalısın koruyamazsan alta kötü örnek olursun oyuncunun biri gelip sana hakaret ettiğinde yada tokadı attığında diyecek lafın kalmaz bu bir.

ikincil olarak biz sana yıllık yaklaşık 3.1 m euro veriyoruz helali ho olsun hakediyormusun evet kaleyi iyi koruyorsun ve yeteneklisi ama

biz sana hem o parayı hemde kaptsnlığı verdik gurup kur

arkadaşlarını ayrıştır diye değil

aksine senin bütünleştirici olman gerekir

gurup kurmak bir yana hizip ve guruplarla savaşıyor olman gerekir

ayrışılan bir yerden başarı çıkmaz.

bunu en iyi sizin bilmeniz lazım

konuştukların temsil ettiklerin çok önemli ve değerli ama formdan birisi bana

abi 2.5 m euroya mermiye kafa atacak adamlar biliyorum demişti

arkadaşlar akiileri dinleyin İHO dışı da bir şeyler anlatıyorlar

öncelik Trabzonspordur

kişiler Trabzonspor olduğu için oradadırlar

Dozerl Cemil Abi ile ilgili anlattıklarım beni gerçekten üzdü ama gerçekleri öğrenmek lazım

bu doğal bir akış

insanın gözünün içine bakamayan onurlu Anadolu çocuğu iki cümle kurunca yüzü kızaran Cemil Abi sistem kurbanlarından sadece biridir.

Onur'un gelişine sevindim hoşgeldin Kaptan.

Ha son söz Demirkol 12 no org gibi şeyimsiler sizinle aynı şeyleri söylüyorsa oturup bir daha düşünmek gerekir...

S.Seymen
03.08.2015, 21:26
ha genç kardeşim alınmasın yazısı güzel ama yanlış bir temel üzerine bina edilmiş

ikincil olarak da 21 yaşında geçmişi tam değerlendirmesi çok da kolay değildir zaten

ona bir şey söyleniyorum

ama

,Trabzonsporun gerekleri için (dikkat İHO nunkiler değil )

Onur da satılır herkes te

Önemli olan Yapının doğruları ve yararıdır.

Adem Akyüz'
04.08.2015, 00:37
Herkese çok teşekkürler. Bu benim ilk yazımdı. O yüzden yaptığınız/yapacağınız her eleştiri benim için çok önemli. Hepsini dikkate alacağım.

ha genç kardeşim alınmasın yazısı güzel ama yanlış bir temel üzerine bina edilmiş

ikincil olarak da 21 yaşında geçmişi tam değerlendirmesi çok da kolay değildir zaten

ona bir şey söyleniyorum

ama

,Trabzonsporun gerekleri için (dikkat İHO nunkiler değil )

Onur da satılır herkes te

Önemli olan Yapının doğruları ve yararıdır.

Estağfurullah abi alınmak ne demek. Söylediklerinize katılıyorum. Zaten yazımın en başında hiçbir oyuncunun, yöneticinin, taraftarın Trabzonspor'dan üstün olmadığını belirttim. Burada öne çıkartmak istediğim kişi olarak değil de bir duruş olarak Onur Recep Kıvrak'tı. Sanırım anlatımım yanlış anlamaya sebep oldu. Amacım Onur'u Trabzonspor'un da önüne koymak değil, böyle bir şey haddime de değil. Sadece hal ve hareketleriyle, sözleriyle, saha içi duruşuyla Onur'un Trabzonspor'u çok iyi yansıttığını belirtmek için benim için Trabzonspor Onur'dur dedim. Tekrar söylemem gerekirse burda kişi olarak değil, bir duruş olarak Onur Recep Kıvrak'tan bahsediyorm.

Muhteva
04.08.2015, 01:01
Trabzonspor devrimdir, başkaldırıdır.

Ara sokaklar da tekmelenip ezilen bir çocuğun düzene direnip büyüyerek onu tekmelemesi gibidir.

Esaretin korktuğu özgürlüktür.

Soysuzun korktuğu asalettir.

Onursuzun korktuğu Onur'dur.