PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onur'a Mektuplar... | Yazı Alımı 12.08.2015 Çarşamba Günü Bitecek!

Yiğit Gayretli
31.07.2015, 21:39
Arkadaşlar, Kaptanımız Recep Onur Kıvrak'a içinizden geçenleri mektuplaştırmak isterseniz, bu başlık altında ikinci veya üçüncü şahısları işin içine katmadan, küfür ve hakarete kat'i surette yer vermeden yapabilirsiniz.

Buyurun dökün içinizi... Her mektup tek tek Kaptan'a "yazanın adına" teslim edilecektir!

Benzer bir organizasyonu Şenol Güneş için yapmıştık. Fikir vermesi açısından...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=36977

Can
31.07.2015, 21:54
Asıl Efsane sensin ! Peşini bırakmıycaz kaptan Sensiz olmaz!
! Ya Onur Ya Ölüm !

Rıza ÇOLAK
31.07.2015, 21:54
Umuyorum ki ONUR umuz bu sayfaları okuyordur. Okumuyorsada kendisine bi şekilde iletiliyordur. ONUR spiker ONUR demekten yorulacak ama biz ONUR umuzsun demekten yorulmayacağız. Gitsen de kalsanda sen bizim ONUR umuzsun. Umarım ve dilerimki bu zorluklarıda aşıp futbolu TRABZONSPOR da bırakırsın.. Bir gün yüzyüze gelirsek sana çocuğuma sarıldığım gibi sarılacağım..

gurur6134
31.07.2015, 21:55
onur tek kelıme kardesım ılerde oglum olursa adı ONUR olcak ONURRRRR..ona gore kaptan bu cahıllerın oyununa gelme gemını terk etme bız herseyın farkındayız..gevura kızılıp oruc bozulmaz kaptan..

LittleFinger
31.07.2015, 21:57
Kaptan 9 yıldır Trabzonspor'un her anlamda kalesini koruduğun
2010-2011'i gözümde unutmayan tek kişi olarak kaldığın için teşekkürler
Yaşım gereği gördüğüm tek efsane sensin
Diren kaptan gerçek taraftar burada
Bizler paraya tamah eden şeref yoksunları değiliz
Sen direndikçe onlar kuduracak kendilerine yarışır şekilde yok olacaklar
Sen yeter ki kal bizimle savaş
Kimseye bir şey göstermek, kendini ispatlamak zorunda değilsin
Arkandayız kaptan
Düzeni bozan adam ol,bu ilki sen başar,sana yakışır bu makam

Ömer Safa Çavuş
Bursa/Trabzon/İstanbul

Yiğit Gayretli
31.07.2015, 21:57
Arkadaşlar, içeriği biraz daha dolu tutarsak iyi olur.

samway
31.07.2015, 21:59
Sadece kendin gibi davran kaptan

Mustafa ÖZDEMİR
31.07.2015, 22:00
çakma efsanelerden değil adam gibi adam olan efsane

oğuzhan can
31.07.2015, 22:02
Abi seni çok seviyorum. Hiç bir yere gitmiyorsun. kardeşler zor günlerde birbirine destek olur ben sana sen bana destek çıkacaz gelecez üstesinden. Hem daha şampiyon olacaz. sen kupayı kaldıracaksın ben de senle gurur duyacam. sınavlarım 19unda bitiyor. Trabzonda olursan trabzona , izmirde olursan izmire gelecem desteğimi hissettirecem. Senden bir tek şey istiyorum üzülme. Şampiyon Trabzonsporun Şampiyon Kaptanı Onur'a...

Fatih Birinci
31.07.2015, 22:05
Onur kardeşim sen bizim Efsanemizsin...Kadıköyde şikecilere karşı duruşun hala gözlerimin önünde.9 senedir bu formayı herzaman Onurunla taşıdın ve taşımaya inşallah devam edeceksin.Seni nekadar seviyorsak bilmelisinki Şotayı da okadar seviyoruz.senden beklentimiz sana yakışan Kaptan gibi Trabzona gelip Huzur ortamını saglamandır.Seni seviyoruz kaptan inşallah herşey düzelecek ve sen ömrün boyunca bu kulübün Kaptanı ve Efsanesi olarak kalacaksın....

FATİH BİRİNCİ / MÜNIH

tofux
31.07.2015, 22:07
Kaptan sen bu takımın dünü bugünü yarınısın.
Senin bu takıma vereceğin daha çok şey var.
Bugün kaptan yarın bu takımın şampiyon hocası olacaksın.
Sakın bize seni başka formayla görme üzüntüsünü yaşatma.
Allah yar ve yardımcın olsun.
Bu yaşta efsane olmak herkese nasip olmaz.

Numan Yerlikaya
31.07.2015, 22:08
Dayan kaptan dayan güzel günler göreceğiz.

ToyerSefa
31.07.2015, 22:11
Can'sın sen.

CEMEFKER
31.07.2015, 22:14
Değerli kardeşim,

Sakatken dahi aldığın parayı güle güle harca . Bir kanalda ( ben " kıtses TV " diyorum) aldığın parayı konuşmaları ağrıma gitti.

Halbuki kimlere, nerelere ne paralar heba edildi bu klüpte...

Şunu bilmeni isterim ki yurtiçi ve istanbul büyükleri dahil başka bir klübe gitsen de benim için " efsane karakter" olarak kalacaksın !

ceday99
31.07.2015, 22:15
2009-2010 sezonunda son maçta fenerbahçeye karşı oynarken ikilemdeydim.
bir tarafım ulan bizi ne ilgilendirir bu maç yenilelim hem de bursa şampiyon olmasın anadolunun tek şampiyonu biz kalalım diyordum.
diğer tarafım trabzonspor her zaman kazanmalıdır diyordu.
sen topları çıkarttıkça ben kendimden utandım trabzonsporluluğumu hatırladım.

sonrasında hep korktum onur kesinlikle bizi bırakıp gidecek diye. bu kadar karakterli, kaliteli iyi futbolcuyu bize yedirmezler.
sen yine her transfer döneminde utandırdın beni.

şimdi yine bekliyorum beni utandırmanı.
sen belki de bir çoğumuzdan daha çok trabzonsporlusun.
ne kadar baskı gelse de, yıpransan da en azından kongreye kadar bırakma bizi.
kongrede bu camia senin arkanda olduğunu gösterecektir.
eğer göstermezse o zaman biz de anlarız ki bu camia artık kaliteli insanları hak etmiyor.

seni nereye istersen oraya uğurlarız.

Yakarmoz61
31.07.2015, 22:15
Onur'um kardeşim.. yaşayan efsanemiz kaptanımız.. bizim için tüm Trabzonspor değerlerini kendinde genç yaşta toplayan ve kalbimizi feth eden insan.Trabzonspor'da yönetimler adamlar başkanlar gelip geçicidir hatta futbolcularda.Yalnız tek şey unutulmaz.Efsaneler..sen efsanesin.Yıllar boyu unutulmayacak karakterde, küçüklerin örnek aldığı,büyüklerin kardeş gördüğü Trabzonlu olmasanda bir Trabzonludan daha çok Trabzonlu olan efsanemizsin.Kavgalar yaşanır tatsızlıklar olur hataya batmış insanların tutarsız hareketleri yüzünden biz kaptanımızı kaybedemeyiz.sen bizsin biz seniz.sana yapılan bize yapılır.her daim arkandayız.kişiliğinle karakterinle sahada veya saha dışında yıllarca bu camiada olmanı diledik biz.Bizi hiçbir kuvvet birbirimizden ayıramaz.seni tüm taraftarlar adına selamlıyoruz bordo mavi yürekli adam..

odyseuys
31.07.2015, 22:17
kardeşim, arkadaşım, kaptanım

hadi biz ettik bir aptallık konya'nın bozkırında nasıl becerdiysek tutulduk bordomavi sevdaya aklımız ermezken. o gündür çilemiz artmakta, daha da çekeriz ömrümüz yettiğince. senin derdin neydi ki ortak oldun bu illete gençliğinin baharında? yetenekte dengin parmakla sayılı, karakterde aptalın attığı çamurla kirletilemececek kadar temizsin belli ki. git kardeşim, kurtar kendini yol yakınken. harcatma kendini bu çapsız çapulcular sürüsüne...

Gümüshaneli61
31.07.2015, 22:21
Onur abi,

Ilk önce senin gibi müthis bir kalecinin en sevdigim kulüpte oynamasina sahit oldugum icin cok mutluyum demek istiyorum. Biz Trabzonspor taraftari olarak belirli bir grup haricinden senin yanindayiz ve senin karakterini biliyoruz ! Lütfen bizi terk etme, ediyorsan da sadece Avrupanin büyük liglerine gidip bizi gururlandir.

Bu son günlerdeki olaylari endise ile izliyorum ama umarim ki atlatiriz bu zor günleri hep beraber. Bizim aramizdaki bir cok kisi biliyor Ibrahim Haciosmanoglu'nun ve yandaslarinin neye hizmet ettiklerini ve ne icin Trabzonspor'un basina geldiklerini, yada daha dogrusu getirildiklerini. Insallah bizim destegimiz seni biraz rahatlatiyor ve sana güc veriyordur.

Son olarak seni sadece kaleci olarak degil, daha önemlisi olan insan olarak tebrik etmek istiyorum. Onurlu, dürüst, zeki ve alcak gönüllü tavirlarinla hem benim icin hemde tüm Trabzonspor taraftari icin sevinc ve gurur kaynagi oldugun icin sana tesekkür etmek istiyorum.

Seni en yakin zamanda tekrar yesil cimlerde görme ümidiyle,

Kazim / Almanya

ogeday6106
31.07.2015, 22:22
Onur kardeşim , hakkında ne söyledikleri umrumuzda degil. Bu takım atak yyediğinde yuzumuzdeki tebessüm ün sebebi oldu sen. Yerini kimse alamaz.

mesaced1967
31.07.2015, 22:25
Sevgili Onur,

Bende senin gibi Trabzonlu olmayan bir Trabzonspor taraftarıyım. İleride en büyük hayallerimden birisi çocuklarıma bir Onur Recep KIVRAK vardı 90'dan top alırdı diye anlatmak. Büyük insansın, büyük karaktersin, büyük futbolcusun

outlaws61
31.07.2015, 22:27
Abi ben seni ilk izlediğimde Fenerbahçe maçıydı sanırım..
Kırmızı kramponlarınla sahadaydın o kadar sevmiştim ki seni anlatamam ilk o gün gurur duymuştum seninle. Yıllar geldi geçti bizim sen sevgimiz senin Trabzonspor sevgin katlandı.
Bu arada hatırlatmakta fayda var romantik olsun diye kız arkadaşım mektup yazmamı istemişti ona bile yazmadım pek beceremem ama konu sen olunca elimden geldiği kadar karalamak istedim bir şeyler.
Neyse abi konuyu saptırmayayım benim gözlerim Fatih Tekke'yi, Gökdeniz'i gördü onları izledim onları sevdim onlarla Trabzonspor'u sevmeye başladım. Abim elimden tutup maça götürdüğünde Yattara'yı gördüm yaşım büyüdü yeğenlerimi alıp maça götüyorum şimdi onlar seni görüyor seninle Trabzonspor'u seviyor. Ben mahalle maçlarında hep Fatih Tekke olurdum şimdi yeğenlerim Onur oluyor..
O yüzden bizim için bir kaleci bir futbolcu olmadın hiçbir zaman en azından benim için bundan çok ve çok ötesiydin.

Hafta sonları yenildiğimiz maçtan sonra okula gittiğimizde alay edilip aşağılanan çocukların sahadaki isyanıydın sen..
Takımımızla alay edildiğinde ama bizim Onur'umuz var diye övünerek bahsettiğimiz abimizdin sen..
Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun önünde duran ADAMDIN sen..
Kaybettiğimiz maçtan sonra ağlayan gözlerimizdin sen..

Şimdi seni bizden, mahallede kaleye geçip Onur olan ufacık çocukların sevgisinden ayırmaya koparmaya çalışıyorlar. Ama ben elimden geldiği kadar yanında olacağım hiçbir zaman senden desteğimi esirgemeyeceğim abi.

Dediğim gibi yazmayı pek beceremiyorum inşallah bir gün bir yerlerde denk geliriz bunları daha fazlasını yüzüne söylerim..

Allah seni her daim Trabzonspor'da görmeyi bizlere nasip etsin..

artvints
31.07.2015, 22:27
Potansiyelini bosuna harcadiginin farkindasin ve o yuzden sinirlisin.trabzonspor'un bir yere vardigi yok.sen git avrupa'ya bir takimimiz daha olsun.bu kadar yuku tasiman haksizlik.bunlar adam olmaz.

haas
31.07.2015, 22:28
Sen bizi biliyorsun, biz de seni.fazla söze gerek yok KAPTAN. #YeterkiONURsuzOlmasinAşk

fincher
31.07.2015, 22:29
Onur,1.5 sene önce çocuğum oldu erkek olsa adı Onur olacaktı kızım olduğu için olamadı.Oğlum olursa hala adı Onur olacak.Sakın bu heriflerin ayak oyunlarına kanıp bu kulüpten ayrılma.Sen kalacaksın onlar gidecek...

Bud Spencer
31.07.2015, 22:30
Türkcem istedigim kadar güclü degil
kendi hislerimi ve düsüncelerimi aktarmaktada zorunluk cekebiliyorum
dil, kültür, yasadigimiz yerler farkli olur...fakat ADAM olani heryerde tanirim
sanada tek lafim var: ADAMsin!

Emre ÖZTÜRK
31.07.2015, 22:38
Kaptan belki TRabzon'lu değilsin ama çoğumuzdan daha TRabzonspor'lusun.Kimselerin diyemediklerini çıkıp bağıra bağıra söyledin.Her zaman dik durdun.Tek başına aldığın kaç maç var kim senin kadar bu takıma sahip çıktı savaştı.Bağıra bağıra şampiyonuz üzerimize oyunlar oynanıyor hakkımız yeniyor dedi.

Benim gözümde bu formadan başka forma giymeyen samimiyetine güvendiğim insanlar gerçek TRabzonspor'ludur.Asla bir yere gitme ki gözümde hep efsane kal...Hep bizimle kal...Gemiyi asla terk etme...

Alper Beyazay
31.07.2015, 22:45
Onur nasılsın? Kaptanım nasılsın? Bende ki de soru işte, beceremem bu tarz uzun uzun duygularımı yazmayı, bir yerden giriş yapayım dedim. Yani saçmalarsam da kusura bakma.

Senin bu takım için neler yaptığını, taraftar için neler yaptığını tekrar tekrar yazmama gerek yok, bilmeyen yok zaten. Nereden başlayacağımı da bilmiyorum ya neyse. En yakın dostumsun gibi, abimsin gibi seviyorum seni. Sabret, işin zor ama sabret. Sen ne hissediyorsan şuan bizde öyle hissediyoruz emin olabilirsin. Asla yalnız değilsin, bunu sakın unutma. Sen Trabzonspor'un, bizim efsanemizsin. Daha şampiyonluk kupasını kaldıracaksın. Beraber üzülüp beraber sevineceğiz. Beraber isyan edeceğiz haksızlıklara, beraber yürüyeceğiz bu yolda. Bizi yalnız bırakma lütfen. Her zaman yanındayım, arkadaşımsın, dostumsun, abimsin.

Kendine iyi bak kaptan.

Alper Beyazay / İstanbul

Fatih K.
31.07.2015, 22:47
Seni en içten duygularımla selamlıyorum büyük kaptan Onur Recep Kıvrak. Ben arması için savaştığın o kutsal formayı belkide senin kadar seven bir taraftar ve hayranınım. Bu anlamı inanılmaz yoğun ama içi bir o kadar yavan süreç içerisinde en az senin kadar üzülüp, en az senin kadar sinirlenip duvarları yumrukluyorum. Ama biliyoruz kaptan sen bu işinde altından kalkacaksın! Nasıl ki Saraçoğlunda tek başına haksızlığa karşı gelip Bursayı şampiyon yaptıysan bugünde haksızlığa karşı gelip bu takıma güneşli günler göstereceksin...

Ne hasta bekler sabahı/Ne taze ölüyü mezar/Nede şeytan, bir günahı/6 aydır seni beklediğim kadar. Tam o gün geldi artık ruhumuzu sahada göreceğiz derken hain ve sinsice bir komplo üzerine seni harcamaya çalışıyorlar ama kimse bilmiyor ki Onur Kıvrak'ı harcamaya çalışanı bozuk para yapar biz harcarız.

Yeri geldi seni kendimden bile daha çok sevdim, yeri geldi mutsuzken açıp senin videolarını izleyip mutlu oldum, yeri geldi bizim Onur'umuz var diyip rakip taraftarlara hava atıp onların cebelleşmelerini izledim... Ve yeri geldi senin için bu kadar yıldır bir kere bile utanmadığım ve çekinmediğim Trabzonspor taraftarlığımı sorguluyorum. Biz seni sevdik, seninle sevdik... Elbet sensizde severiz birşekilde ama asla seninle olduğu gibi değil, elbet sensizde güleriz ama seninle olduğu gibi değil ve elbet sensizde yaşarız ama nefes alarak değil...

Bu hayatta seninle, Dozer Cemil ile Ünal Karaman ile ve daha niceleri ile aynı renge gönül verdiğim için hep gurur duydum. Bugün karakterini ortaya koyup bu takımın önceden belirlenmiş kaderini kırma günüdür, bugün bu taraftarın yarınını inşa etme günüdür. Sen pes etmeyeceksin Kaptan! Sen zaten hiçbir zaman pes etmezsin. Zaten nerde görülmüş ki süper kahramanların pes ettiği? Sen bugün dik duracaksın ve bizde senin arkanda duracağız. Ve ya hep beraber yarınlara koşacağız yada seninle beraber dünleri anacağız. Yılma Kaptan, eğilme Kaptan; Trabzonsporlu eğilmez!

Seni her zaman seven ve her zaman sevecek kardeşin Fatih Kavak...

Firtina52
31.07.2015, 22:55
Kaptan

bu mektubumu sana inşallah okur ve bizde kalırsın umuduyla yaziyorum.
Kafam çok dağınık nerden ve nasıl başlasam bilemiyorum, düşüncelerimi ve duygularımı sana nasil ifade edeceğimi de bilmiyorum.

İstersen ben önçe kendimi tanıtayım.
Benim ismim Harun, memleketim Ordu ama Almanya'da yaşıyorum ve 22 yaşındayım. Bi aralar bir külüpte kalecilik yapıyordum, sanırım sana olan hayranlığım birazda oradan kaynaklanıyor. :)

Senin Trabzonspor maceran 7-8 sene önce başladı, kim bilecekti ki bir zaman sonra bu takımın ONUR'u olacağını? Bu süre içerisinde kendi gelişimini bir düşün, taraftarla git git sıkılaşan bağını. Beraber yaşadığımız, beraber güldüğümüz, ağladığımız anları bir düşün, şimdi bütün bunları bir çapsızın yüzünden birakip gidecekmisin?

Senin gitmen bizim için nelere mal olacağını biliyor musun? Sen bu şanlı külübün ve davanın kalecesi değil SON KALESİSİN. Sen gidersen bu külübü içerden feth edip, kanını emecekler. Onlarda son kalenin sen olduğunu biliyorlar. Ondan dolayı sana bukadar yükleniyorlar.

ONUR bunu unutma bu olay basıt bir olay değil, bunu sen benden ve bizden daha iyi biliyorsun. Çok büyük bir siyasi bir güce karşı duruyorsun. Bu zamana kadar dik durdun ve duruşunla onlara kafa tuttun. Bundan dolayı onlar çıldırıyor ve sana kuduz köpeği gibi saldırıyorlar. Ama unutma ki it ürür kervan yürür. Bunlara karşı durma gücü sadece sende, çünkü sende biliyorsun ki gerçek taraftar oynanan oyunları biliyor ve senin arkanda toplanmış duruyor. Eğer sen gidersen bu taraftar da dağılır. Taraftar dağılırsa Trabzonspor diye birşey kalmaz. Sesimiz belki gür çıkmıyor ama sen dik durursan bizim de cesaretimiz artacaktır.

Benden önce gidenler de vardı ama Trabzonspor hala var diyebilirsin. Sakın öyle deme senin gitmen ONUR'umuzun gitmesi demektir. Sen bir oyuncudan, kaptandan, efsaneden çok daha büyük birşeysin. Birisi bana Trabzonspor'u anlat dese, ona derim ki git Onur'a bak Trabzonspor'u anlatmama gerek kalmaz. Çünkü bu takımı anlatmaya belki kelimelerim yetmez ama sen varlığınla benim dile dökemeyeceğimi gösteriyorsun.

Biliyorum sana karşı şu an çok pis oyunlar oynanıyor, seni taraftarın önüne atmaya çalışıyorlar, seni tehdit edecekler, huzurunu bozacaklar ama unutma zahmet olmadan rahmet olmaz. Sen şike davasından vazgeçmedin, siyasi oyunlara rağmen. Bunlara kafa tuttun da bunlara mı tutamicaksın? Eğer sabırlı olursan yine galip geleçeğini biliyorsun. Senin galibiyetin Trabzonspor'un galibiyeti olacak. Seninle birlikte bütün takım hainlerden kurtulup, küllerinden doğacak. Bunu sen benden daha iyi billiyorsun.

Aslında söylenecek çok sözler var ama şunu iyi bil:

BATAN GEMİYİ EN SON KAPTANI TERK EDER.

http://www.haydevira.net/uploads/haberResim/Haber_07_12_2013_12_33_39rok.jpg

Selam ve Dua ile

Harun

Gökhan ARSLAN
31.07.2015, 23:18
Onur Recep Kıvrak !
Bu isimin bizim için önemini inan kelimelerle anlatarak seni basitleştirmek istemiyorum..

Sen sadece bu takımın kaptanı deği, bu camianın ve bu koca şehrin de kaptanısın..
Belkide benim gibi 30 lu yaşlarda olan bir çok Trabzonspor'lu kardeşlerimin görebileceği en büyük,en anlamlı ve en 'ONUR'lu gerçek bir efsanesin..
O yüzden şuanki olayların asıl sebebini belki hiçbirimiz bilmiyor ama inanki benim için hiçbir önemi yok
Senin bu zamana kadar bu camia için yaptıklarını yazmaya kalksam inan bu mektubun sonu gelmez..
Çünkü sen ;
Bu takımın 2010-2011 şampiyonu olduğunu eline her geçen fırsaatta her ortamda ya söyledin yada ima ettin.(Örnek:Fifa U-20 Dünya Kupası Etkinliğinde)
Çünkü sen;
55 bin şikecinin önünde o armayı öperek bize en büyük ONUR'u yaşattın..
Çünkü sen;
Yediğin 4 golden sonra döktüğün gözyaşlarınla bizimde Trabzonspor'un ne demek olduğunu hatırlamamızı sağladın..(Avni Akerdeki 4-2 lik maç sonrası)
Çünkü sen;
İbb ile 1-1 berabere kaldığımız maç sonrası ettiğin isyanla aslında hepimizin yıllarca hissettiği ama dile getiremediği duyguları milyonlara karşı haykırdın.
Özellikle ''biz neyin mücadelesini veriyoruz'' , ''bizde Türkiye Cumhuriyetinin bir takımıyız'' ''26 yaşındayım ve futboldan öyle soğudumki bırakma noktasına geldim'' diyerek hepimizi duygulandırdın..
Çünkü sen;
Avni Akerde keskin nişancıların çatılara dikildiği , ortamın bilerek ve organize bir şekilde gergin hale getirildiği yarıda kalan 'günahların takımı' maçı sonrası o taraftarın arasına karışıp yaptığın konuşmayla ben ve benim gibi bir çok bu camiaya gönül vermiş insanı gözyaşlarına boğdun.. İnan o konuşmanı ara sıra açar dinler ve tüylerim diken diken olur hala..
O kadar anlamlı ve içten bir konuşmayı biz yıllarca bu takımda kimseden görmedik..

Çünkü sen diye sayacağım o kadar çok şey daha varki bunlar sadece benim için en önemlileri ve en anlamlı olanlar olduğu için bunları dile getirdim.
Yoksa senin bu takıma kazandırdığın puanları ve tek başına aldığın maçları saymıyorum bile...
Zaten biz seni iyi kaleciliğin için veya yaptığın kurtarışların için değilde.. (Tabiki onlarında bu takımı nasıl benimsediğin ne kadar sevdiğinin göstergesi olarak büyük önemi var)
Ama biz seni 'ADAM' olduğun için, 'KARAKTERLİ' olduğun için , 'ONUR'lu olduğun için ve en önemlisi 'O Trabzonspor ruhuna' en az bizim kadar sahip çıktığın için sevdik..
Haksızlığın karşısında her zaman dik durduğun için ve asla bu mücadeleden vazgeçmediğin için sana nasıl teşekkür edeceğimi bile bilmiyorum gerçek 'KAPTAN'

Seni gerçekten çok seviyoruz ve bizim için sadece bu takımın değil ailemizin ve bu şehrin bir parçası olarak görüyoruz
O yüzden her zaman sonuna kadar koşulsuz,şartsız yanındayız 'KAPTAN'
Allah bundan sonra yüzünü hep güldürsün ve bu takım yüzünden bir daha asla gözyaşı döktürmesin sana inşallah..
Allah'a emanet ol ve kendine has bak kaptan !
Şunuda unutma ; Trabzonspor senin gibi efsanelerle Trabzonspor'dur.. O yüzden hep bizimle kal..

Gökhan ARSLAN
Trabzon

katre-i.matem
31.07.2015, 23:37
Arkadaşlar, Kaptanımız Recep Onur Kıvrak'a içinizden geçenleri mektuplaştırmak isterseniz, bu başlık altında ikinci veya üçüncü şahısları işin içine katmadan, küfür ve hakarete kat'i surette yer vermeden yapabilirsiniz.

Buyurun dökün içinizi... Her mektup tek tek Kaptan'a "yazanın adına" teslim edilecektir!

Suremiz ne kadar yigit ?

Tayfun Aydın
31.07.2015, 23:45
Onur um oğlumun Onur abisi. Birgün oğlum okuldan eve geldi baba Drogba çok iyi golcü dimi dedi. O da kim dedim sen Onur abini tanımıyor musun dedim. Benim hatamdı belki kaptanı iyi tanıtamamak. Sağolsun teknoloji açtım videolarını seyrettirdim. Sen kurtardıkça o güldü seni geçemedikleri her vuruşta o biraz daha sevindi. Hele spiker 'Ben Onur demekten yoruldum o kurtarmaktan yorulmadı' dediğinde kahkalar attı. Şimdi oğlum Trabzonspor luysa senin sayende. Sen sadece kaleci Onur değilsin benim oğlumun Onur abisisin.

Yiğit Gayretli
01.08.2015, 00:02
Suremiz ne kadar yigit ?

Şimdilik ucu açık.

F. Yıldırım
01.08.2015, 00:06
Sevgili Onur abi,

Trabzonspor; başka bir takımın kaptanın arkasından sahaya çıkmam diyenlerin de, para karşılığında şampiyonluğunu inkar edenlerin de takımı. Adını şanını bu takıma borçlu olmasına rağmen ilk fırsatta Istanbul'a kaçanların da, Trabzonlu olmayıp Trabzonspor'u yaşayan efsanelerin de takımı. Trabzonspor, evet 70 ve 80'li yıllardaki hegemonyası, duruşu ve yurdun her köşesinde Trabzon'u hayatında görmemiş kişileri de barındıran taraftar kitlesiyle Istanbul takımlarını titretecek dinamiklere sahip takım.

Gel zaman git zaman, yıl olmuş 2015 ve o takımı yozlaştırmaya çalışanlara, içinde bulunduğumuz bu kaosu tetikleyenlere ve bunlardan haz duyan kişiliksizlere inat senin ONUR'lu duruşun sayesinde YEŞİL FORMALI kahraman'ı, seni gördükçe küçükken uğruna göz yaşı döktüğüm, anlatılan o efsane Trabzonspor'u tekrar izleyebileceğimize tüm kalbimle inanıyorum.

Biliyorum ki sıkıntılı günler yaşıyoruz lakin "1" numaralı dev yürek unutma ki gecenin en karanlık anı şafağa en yakın anıdır. İnandığımız ve doğrularımızdan taviz vermediğimiz sürece güzel günleri hep birlikte yaşayacağız.

Fethullah Yıldırım / Elazığ

Etem Güner
01.08.2015, 00:17
Hiç aklıma gelmezdi bir kaleciyi kardeşim gibi seveceğim Allah senden razı olsun

Yavuz Bektaş
01.08.2015, 00:18
Abim
Sen benim 3. ve en büyük abimsin.kan bağımız yok belki ama kardeşlik bir hissetmektir birbirini kollamaktır yani en azından ben öyle biliyorum.sen sakatlanınca kendim yaşamış gibi sen ağlayınca kendim ağlamış gibi oluyorum.normalde bu kadar yakın hissetmem insanlara karşı kendimi ama yaptıkların ,durusun adeta ruhumu(zu) yansıtıyosun sen.mac kadrosunu düşünürken 10 kişi sayıyoruz biz
Elbet bu birgün sona ericek ama o bugün değil hele hele bu değersiz insanlar yüzünden olmayacak
Sen artık ben doydum futbola eşimle cocugumla vakit geçirmek istiyorum dediğin zaman -takriben 35-36 uygun bence :) - bitsin
Saygılarla -sevgilerle
Yavuz bektaş - istanbul

hodlu
01.08.2015, 00:20
ONUR RECEP KIVRAK...
30 Eylül 2014 gecesi bir oğlum oldu. Çocukluk çağlarımdan beri hep oğlum olursa adı Hami olacak derdim. Allah nasip etti ve oğlum oldu. Ancak eşim Hami ismini kabul etmedi. Bende Hami olmazsa Onur olur dedim. Takım kaptanımız olarak senin ismini seçtik. İsmini de karakterini de çok beğeniyoruz, seni ailece seviyoruz. Sen bizim ailemizin en önemli karakterisin.
Sevgili Onur, maalesef futbol dünyası acımasız. Vefa yok, emeğe saygı yok, dün yok. Taraftarın ve kamuoyunun karşısına seni atıp hain, sinsice Planlarını uygulamaya koyacaklar, sen bunlara kanma. Sel gider kum kalır. Herkes gider ONUR KIVRAK kalır kalacaktır.
Lütfen gitmeyi sakın aklından geçirme, bu kulüp İ.HACIOSMANOĞLU'nun değil milyonlarca Trabzonspor taraftarınındır..

emre6117
01.08.2015, 00:22
Onur kardesim sunu asla unutma sen bizden vazgecmedikce bu takimin gercek traftari senden asla vazgecmeyecek.20 yildir trabzonsporu takip ederim.bnm gozumde hami mandirali ve fatih tekke efsanelerini izledim.ikiside cok zorluklar yasadilar.trabzonda dayanabilmek zordur.ama sen bunu 8 yildir basardin.sen bnm gozumde efsanesin artim.ama ne olur bizi birakma.senin bu olayina kadar ihoyu desteklerdim unudum vardi.ancak artik hicbir umudum kalmadi.asl vazgecme.hatta o ucaga bin gel bosver adamlik sende kalsin.haftaya avrupa macina da cik.eminim traftsrin cogu destek verecektir.asla bizi birakma.bizle futbolu birakman dilegiyle.

Sefa Murat Dokuz
01.08.2015, 00:32
Seviyoruz be sende kendimizi görüyoruzda seviyoruz. Ruhun yeter kaptan. Arkandayız. Sefa Dokuz/İzmir

Fatih Öztürk
01.08.2015, 00:34
Kaptan takımı kenetlendir,seviyoruz seni.

beratika
01.08.2015, 00:34
Kaptan Abim,

Merhaba.Burada başlığının altında yılmadan "Nasılsın?" yazan insan olarak kalacaktım neredeyse.Ama bu sevgi boşuna değil.Elbet bizim sevgimiz, dedemizden nenemizden kalan sevdamıza.Daha önce de futbolcular sevdik,onları da bizim gibi zannettik,bu sefer oldu,işte bunun yüreği de bizim gibi bordo mavidir dedik,hepsi terk etti bizi.İnatla inanmak istemedik "profesyonel futbola".İşte sen benim son umudumsun.Bir futbolcunun da bizim gibi Trabzonsporlu olmasına dair.

Kaptan Abi.Bak bu da benim hitabım.Trabzonda böyle bağırınca sana acayip sesimle arkadaşlarım nasıl dalga geçti bilemezsin.Arkasına Onur Kaptan 61 yazdığım formamla bizim mahallenin pazarcılarının "hiş Kaptan!" diye çağırmasına ise ben de güldüm.

Şaka bir yana elbet bu takımdan gideceksin/ya da burada futbolu bırakacaksın ama eğer ayrılık olursa böyle kötü olmasını istemem.Yurtdışına gidip göğsümüzü kabartırdın gururlanırdık seninle ve bordo mavi yüreğinle.Seni başka bir takımın formasıyla görmek imkansız geliyor

Senin yine sana yakışan şekilde davranağına inanıyoruz Abi.Sabır,Mücadele,Sabır. İzmirli olsan da Trabzonlu olman sebebiyle bilirsin bizim coğrafyamızla ve birbirimizle olan bitmeyen mücadelemizi...

Bizden sakın vazgeçme olur mu Trabzonlu olmayan Trabzonsporluların iftiharı...
Allaha Emanet.
Berat Akyüz - İstanbul-KTÜ

Kolpacı
01.08.2015, 00:39
Transferini duyduğumda , "karşıyakanın bile yedek kalecisini almışlar demiştim" öyle bir kaba ete dönüştüm ki , seni bu formayla her görüşüm bebek pudrası kadar rahatlatıcı.

uemit
01.08.2015, 00:46
Onurun numarasi olan varmi? Özelden yasssa?

oguzhancoskun
01.08.2015, 00:47
Aşık olduğumuz insan, sevgili kaptan!
Yüzlerce futbolcu gelip geçti bu külüpten ama Onur Kıvrak ismi her zaman ayrı durdu. Onur Kıvrak bizim için Trabzonspor'un ta kendisiydi. Başkanlarımız, yöneticilerimiz belkide bizler bile sahip çıkamadık davamıza senin kadar! Senin bu dik duruşun gerçek Trabzonspor kimliğini yansıttı yıllarca Kazım Koyuncu ruhunu gördük sende. Yönetim gidecek, yalakalar susturulacak. Ne olur sen de gitme bırakma bizi sabret kaptan! Seni Çok Seviyoruz!

Laz_61
01.08.2015, 01:05
Yeterki Onur'suz olmasın bu aşk.

Erdal DİLEK
01.08.2015, 01:18
Onur herseyi anlat ve git. Çünkü Trabzonspor da kimin ne halt yedigini anlatacak yiğit ancak sen olursun...

Mutlu kal kaptan...

NeCcc_61
01.08.2015, 01:25
Her şeyin iyisini sen hakediyorsun. Hata yapmışta olsan insansın hata yapabilirsin. Bu kadar pislik içine batmış bir kulübe senin gibi temiz bir insan yakışmıyor. Gidersen de haklısındır arkandayız ama kal ve efsaneliğini taçlandır bu kulüpte.
Selametle kaptanım..

Isko6161
01.08.2015, 01:44
Merhaba BÜYÜK KAPTAN,

Seni izledigim ilk maçi daha dün gibi hatirliyorum. Aylardan Agustos, yil 2007. Karsiyaka - Galatasaray hazirlik karsilasmasiydi(sadece ilk yari oynamistin). O maçtaki performansin beni adeta buyulemisti. Ayni sezonun devre arasinda Trabzonspor'a transfer haberini okudugumda cok sevimistim. Genç, daha henuz 19yasinda gelecegi parlak bi kaleciyi kadromuza kattigimiz icin. Yine ayni 2007-2008 sezonun son karsilasmasinda, şikebahçe'ye kaleni gole kapatip aldigimiz 2-0lik galibiette buyuk pay sahibi olarak, bir çok Trabzonsporlunun gonlunde taht kurdun. ''Bu çocuk büyük kaleci olacak'' dedirttin herkese. Bu maçtan yaklasik 1,5 sene aradan sonra tekrar kaledeki yerini alip yine harikalar yarattin, ve bu sefer çok kararliydin. 2009 senesinde Avni Akerdeki Eskisehir karsilasmasinda adeta ''Bu formayi bir daha kaptirmam'' mesajini verdin butun Trabzonspor camiasina. Hakikatten oyle oldu, o formayi bir daha kaptirmadin. O sezonun tüm kaderi senin yaptigin kurtarislarla degisti. 2010'daki o efsanevi performansinla şikebahçeye tarihi hüznu yarattin. Suan aradan tam 5 sene geçti, iki kere 6 aylik sakatlik geçirdin ama o çizginin altina hiç inmedin kaptan. Her maçinda buyuledin bizi. Kazandigimiz her maçin sonunda ''Iyikide kalede ONUR'umuz var'' dedirttiriyosun bize.
2010-2011 sezonu sampiyonlugumuzu o dik durusunla koruman, 2013deki kadikoy karsilasmasindan sonra armamizi 55.000 şikebahçeli eziklerin önunde öpmen, şikebahçeli futbolculara kafa tutman, Avni Akerdeki Akhisar maçindan sonra döktugun gozyaslarin, 2014'deki tatil edilen maçin ardindan yaptigin konusman, geçen sezon Basaksehir maçi sonrasi yaptigin açiklamalar ve daha niceleri, senin nekadar ONURLU ve SEREFLI bir TRABZONSPOR'LU oldugunun göstergesidir.
Senin sahadaki dik durusuna, hirsina ve azimine çok ama çok ihtiyacimiz var. Bizleri ONUR'suz birakma kaptan.

Saygilar ve Sevgilerimle,

Isko, Amsterdam

Ertan Artan
01.08.2015, 02:31
Sevgili kardeşim Onur;

Sen bildiğin gibi ol. Zaten doğru olduğuna biz kefiliz, olmayanlarda biliyorlar.

Ama Allah biliyor ya, önemli olan o. Zaten kimseye birşeyler ispat emek zorunda da değilsin. Bilen bilsin, bilmeyenlerde öğrenir.

Bir büyüğün, bir hemşerin olarak hep yanındayız.

Her zaman...

Ertan ARTAN
05453982868
Buca/İZMİR

emr61
01.08.2015, 08:28
Kaptanım Onur Recep KIVRAK ;
Bu yönetim TS tarihinin gelmiş geçmiş en kötü yönetimidir. TS taraftarı olarak bu yönetimin altında çalışmak zorunda olan futbolcu kardeşlerimden başta Takım kaptanı sen olmak üzere yönetim adına ÖZÜR DİLİYORUM.
Sen öyle büyük bir kaptansın öyle büyük bir efsanesin ki bu kötü yönetimden de kurtaracaksın bu taraftarı ve camiayı öyle gözüküyor inşallah. Gemini asla terk etmeyeceğini biliyorum hiç şüphem olmadı, haklılığından da hiç şüphem olmadı zaten.
Senden ricam kendine iyi bak moralini bozma ve bu takıma bomba gibi geri dön. O aciz yönetim kimin daha büyük olduğunu gördü zaten. Er ya da geç bu klüpten defolup gidecekler, az daha sabret Kaptanım, TS taraftarları olarak biz sabrediyoruz, elimizden geldiğince de protestomuzu yapıyoruz.
SENİN DE DEDİĞİN GİBİ KİŞİLER GEÇİCİ TS KALICIDIR. TS VE SENİN GİBİ EFSANE İSİMLER EBEDİ KALICIDIR KAPTANIM.

cellchook
01.08.2015, 08:53
Kaptan,

Bu sadece Trabzonspor'un değil,ülke futbolunun hatta dünya futbolunun sorunu. İsimlere,karakterlere öncü olma lider olma şansı tanımıyor bu haysiyetten şereften yoksun iğrenç futbol düzeni. O yüzden pragmatist ol. Seni kullanacaklarına,kendini kullandıracağına,kaç kurtul. Belki bu yönetimi alaşağı edersin ama gün gelir bu sefer bu taraftar seni gömer. Vefa diye birşey yok futbolda.
Kaç kurtul.

Allaha emanet ol.

Sibel
01.08.2015, 09:37
2010'dan mı başlamak gerek yazıya bilmiyorum.
Ama öyle olsun...
Çokça kez yazdığım cümleleri burada bir kez daha yazmayacağım. Hepimiz gibi sen de inanmıştım çünkü. Hepimiz ömründen bir yıl feda etti. İnanç dolu, ümit dolu, neşe keder acı dolu. Hayallerle dolu en çok da. Son ana kadar. Son saniyeye. Bile bile yıkılmanın acısını, son ana kadar aynı hayallerle. "Olmadı"

Sen...
Zihnimizde o zamanın 90'dan 90'a uçan "kelebeği".
Hiç merak etme, kelebek dediysek ömrü bir günlük değil.
Sen...
Kulaklarımızda spikerlerin "Onur Onur Onur. malum takımın* şampiyonluğunun önünde duruyor Onur!" yankıları.(*elbette spiker malum takım demedi. Ama sana yazılan bir sayfayı kirletemezdim)
Sen...
Öyle çığ gibi büyüyen bir yetenek, "en" olma yolunda emin adımlarla giderken ömründen 6 ay veren şampiyonluk için.
Sen...
Bilirsin, nasıl inandık, neler yaşadık, neler geldi geçti bir çırpıda yakıp kül edilen umutlarımızın üzerinden. Bilirsin bir aşk peşinden ne cefalar çekti bu gönüller.
Acıdır ve acıtır ki, bilirsin... Ne son nefesler verildi "bu sene de olmadı" diyip düzene yenik düşen kalplerden.
Yazacak o kadar çok şey var ki.
Diyeceğim o ki, biz 2011'den sonra her şeyi kaybeden tek taraf olduk. Maddi manevi. Ne kadar kaybedecek şeyimiz varsa kaybettik. 22 Mayıs gecesi demiştik ki "Yeter ki onursuz olmasın aşk"
Gün geldi bu Onur çığ gibi büyüdü yüreklerde. Cisme döküldü. "Yeter ki Onursuz olmasın aşk" diye yazmaya başladık. Bir harf büyürken neleri değiştirdi...
Biliyorsun. Her şeyi kaybettik de "bir güzel futbol" için dilendik yıllarca tribünde. En azından mücadele eden bir takım izleyelim istedik. Olmadı. O da olmadı.
Sen...
Bilmiyorum ki dünyada görülmüş mü, kaleci için gol gol diye tezahüratlar. Hatırlarsın, nasıl bitkinizdir ve tükenmiş. Bir Kaptan bir kaleci bir adam. Aynı kişide. Yetmedi bize. "Onur gol gol gol" diye haykırdık delice.
Kirpikler ıslak. Nasıl yorulduk bilemezsin.
Her şeyden. Çok şeyden.
Sonra sen...
Çok şeyimiz oldun. Sesimiz, gözümüz kulağımız.
Hatta yeni neslin yeni ismi.
Onur.
Onur Recep Kıvrak. Ömrü sonsuz kelebek. Kanatları bir aşk ile çırparcasına.
Ne kadar da üzüldük sevdikce böyle. Bilirsin. Yarı yolda kalmışlığımız çok. Ben de dahil yeminler ettik. Bir daha profesyonel insanları sevmek yok.
Yemin ederken kalbimiz ayak kaldırmış olmalı.
"Onur?" diye soruyor olmalı. Haliyle.
Haklısın da ben onu yemine katmadım ki iç cevabıyla ayrı tuttuk seni.
Oldun işte. Çok şeyimiz oldun. Bir harf büyürken mana buldu her şey. Ne kadar anlatılabilir bazı şeyler?
Çokça yazmak geliyor da içimden olur da okursan sıkılma diye. Bitirmeye çalışmalıyım.
Sen...
Kayberken her şeyi, bize kalan tek avuntu Onurumuz.
Gururumuz, onurumuz.
"Onur olmasaydı" ile başlayan galibiyetlerin mimarı ve kaybedişlerin tek sorum'suz'u.
"Kaptan..."
Haddim değil, ama içten öyle bir diliyorum ki.
İkinci Dozer Cemil'imiz olur musun? demeye de dilim varmıyor. Öyle bir ağır yüke kimlerin gücü yeter?
Ama kal.
Sevilmeye doyulmuyorsun.
Gitsen de kırılacak bir dalımız yok. O kadar biliniyorsun.
Bataklığın resmini iyi görüyoruz. Tüm desteğimiz seninle.
Ne kadar zor bir cümledir ama sevenler için kalpten gelir: Her şey gönlünce olsun... Dilediğince.

Sibel

halil ibo
01.08.2015, 09:56
''Bazı kapıları kapayın,gururunuzdan dolayı değil,artık hayatınıza uygun olmadıkları için'' demiş Paulo Coelho.
Trabzonspor'un şike sürecinde getirildiği yer hayat felsefemize uygun değil ne yazık ki...

Canım kardeşim;biz seni çok sevdik.Çünkü yeşil çimlerin üzerindeki gölgemizsin sen bizim.
Bizler gibi ağladın,bizler gibi diklendin yeri geldiğinde bizim gibi mutevazı oldun,ancak bizim yapabileceğimiz gibi açıklama yaptın basına.
Trabzonlu değildin ama değme Trabzonsporlulara taş çıkarttın.
Seni çok sevdik kardeşim,aynasıydın gerçek Trabzonsporluların.

Eğer şimdi vedalaşmak vakti ise yüreğinin götürdüğü yere git.
Ama bu gideceğin yer;ne mazideki Trabzonspor olamayan Trabzon şehri,nede kahpeliğin,çirkefliğin,üç kağıtçılığın cirit attığı İstanbul olsun.
Avrupa'da sıradan bir kasaba takımı bile çok şey anlam ifade eder,tiyatro değil de futbol oynamak istiyorsan.

Bize yaşattığın güzellikler ve dik duruşun için sonsuz teşekkürler ve en içten sevgilerimle...

ehamsi
01.08.2015, 11:29
Büyük kaptan,

Trabzon camiasında çok farklı bir yerin var. Trabzon da şampiyonluk görmüş Şenol, Ali Kemâl, Cemil, Iskender vs yada şampiyonluk görmeseler de efsanelesen Tolunay, Ünal, Hami gibi sen de bu camianin gelmiş geçmiş en kıymetli değerleri arasına adını yazdırdın. Bu sadece yetenek ile olacak bir iş değildir. Hal ve hareketlerinle, davranışlarınla, karakterli ve adın gibi onurlu duruşunla seni çok sevdik. Bu yaşanan süreçte senin de kendi oz eleştirini yapacağından eminim. Sana karşı yanlislik yapılmış olsa bile bunları sineye çekip seni çok seven bu takımı bırakmayacağıni ümit ediyorum. Tıpkı Mustafa Yumlu gibi. Uzun bir sakatlık döneminin ardından seni yeniden TS formasıyla görmek bizi ne çok mutlu etmişti.

Seni her daim bordo mavi renkler altında görmek ümidiyle...

Saygı ve sevgiler....

ucurum
01.08.2015, 11:46
Sevgili Kardeşim Onur,

Sana kardeşim diyorum çünkü bir insanın birbirine bağlanması sadece kanla, ırkla, dinle olmak zorunda değildir. Aynı ülkünün arkasında, aynı ahlak ve doğrulara olan inanç ateşinin meşalesinden tutan herkes, benim gözümde büyük küçük demeden kardeştir.

Bu bağlamda sana şunu belirtmek istiyorum ki, Trabzonsporluluk bugün neredeyse içi boşaltılmış bir kurum noktasına gelmiştir. Nitekim, Trabzonspor deyince insanın aklına birincilik, ikincilik, üçüncülük veya galibiyet, mağlubiyet, gelmez, gelmemeli. Trabzonspor, umudu az, imkanları zayıf ve def edilmeye mahkum bırakılan canların, eğer gerekli oydaşma, azim ve inanç sağlanırsa başarabileceklerini gösteren bir ihtilaldir, bir efsanedir ya da yerel adıyla bir fırtınadır.

Bugün gelinen noktada, sadece sportif anlamda değil, dünya konjonktüründe de güçlünün güçsüzü sömürmesi, ezmesi ve ondan beslenmesi, her daim bu evrenin her zerresinde üstünlük kurmaya başlamıştır. Bunun karşısında dikilen, ister bir milleti haklı nedenlerle ayaklandıran bir insan ya da isterse de küçük bir kar kütlesini geçip çiçek açan bir bitki olsun, dünyanın unutulan realitelerini bize hatırlatır.

Senin bu kan emicilere ve kendi egolarıyla günahı ahlak edinmiş homosapienslerin utanç kaynağı mahlukatlara karşı dik duruşun, bir futbol takımının kaptanının isyanının ya da sportif anlamda bir karşı duruşunun çok ötesinde bir oluşuma dönüştüğünü bilmeni isterim. Senin bu duruşun, unutulan erdemli, karakterli ve başkaları için umut olabilecek davranışın, içindeki güneşin dışarı yansımasıdır. Ne yazıktır ki, karanlığı put edinmiş bilinçlerce de kavranamamaktadır. Senin özrün bile, bu şeref ve ahlak yoksunu, kendileri hariç nedensiz nefes alıp veren, içi boş biyolojik metabolizmalarca da anlaşılamayacaktır.

Sonuç olarak bugüne kadar yaptıkların kafi iken, bir gün dayanamayıp gidersen de, bir gün gardını alıp paf ile idmana çıkarsan da, bir gün siyasetini yapıp sorun yokmuş gibi yaparsan dahi, bu sıradan kardeşin, senin ve senin tuttuğun ışığının her daim arkasında olacaktır.

Tüm onurumla,

T. “uçurum” A.

BMN yönetimine not: Lütfen ismim bu şekilde gözüksün…

BurakYildirim
01.08.2015, 11:50
BÜYÜK KAPTAN...

Onur abim kimse tartışamaz bunu, dünyanın en iyi kalecilerindensin. Dünyanın en iyi futbolcularındansın. Buna sahip olmak kolaydır belki, yeteneğin vardır çalışırsın falan.. Ama seninki gibi bir karaktere sahip olmak, sanmıyorum. Bu yüzden sen özelsin kaptan.

Gemiye katıldığında çok gençtin daha.Buralara gelmek için ne kadar çalıştığını, ne sıkıntılar çektiğini biliyoruz. Kimler geldi, kimler geçti bu kulüpten. Ama sen asla terk etmedin gemini. Terk etmeyeceksin de biliyorum. Ne yaşanırsa yaşansın, ne olursa olsun bu taraftar senin her zaman yanında olacak. Dediğin gibi evet baki kalacak olan Trabzonspor'dur. Ama Trabzonspor hala Trabzonspor'sa bu senin sayende. Kulübümüzün bu zor zamanlarda ONUR'u varsa senin sayende. Bu taraftarların içinde hala bir heyecan varsa, sen varsın diye.. Bunları ezberden yazmıyorum inan. Hepsini hissediyorum.

Haftada en az bir kere Ganzilis'in senin için hazırladığı videoyu izliyorum, sürekli Başakşehir maçı sonrası kulübünü sevdiğini iddia eden kimsenin cesaret edemeyeceği açıklamalarını dinliyorum. Taraftar ne istediyse, ne hissettiyse hep sen dile getirdin. Sana duyulan sevgi birkaç kişinin lafına bakılacak bir sevgi değil. Bu sene içerideki Legia maçı.. Dersane vardı, yetişemedim izleyemedim o maçı. İnternetten skor takip ediyordum. Ve inan senin takıma yansıttığın hırs sayesinde her saniye yenileyesim geliyordu, bir heyecan vardı içimde. Sonra bir baktım oyuncu değişikliği oyundan çıkmışsın. Evi birbirine kattım. Nolduğu ilk başta belli olmadı. Kesin açıklama gelince okuldaydım, yıkıldım. Allah bir daha yaşatmasın aynısını abi. Arkadaşlarım ne olduğunu sordu, anlattım. Anlamadılar,alaya aldılar. Bizden başka kimse anlamaz çünkü bizi. Seni ameliyat edecek doktoru dahi araştırdım nerede olacaksın, kim ne diyor diye. Ben tek değilimdir de bunu yapan eminim. Tribünde izlerken sen maçı biz evdeyken babama "Bak baba Onur nasıl seviniyor, biz de Trabzonsporluyuz diye geçiniyoruz." diyordum. Çok sefer sorduk kendimize, Allah seni bize nasip etti biz ne sevap işledik diye.

Toplamda iki kere selamlaştım senle uzaktan. Biri tesislerde, biri Avni Aker'de. Sahaya çıkınca ister istemez gözümüzden yaş geliyor. Duygulanıyoruz.Daha çok duygulanmak, daha çok selamlaşmak istiyorum ben abi. Trabzonspor baki kalacak dedin ya. Baki kalan ne yönetimdir ne de başka bir şey.Baki kalan bu kulübün taraftarlarıdır. Ve bu taraftar tüm desteğiyle senin yanında..En iyi sen bilirsin belki, biz vazgeçmeyiz sevdamızdan, ONURumuzdan.. Sen de bırakma bizi KAPTAN. Birlikte aşamayacağımız şey yok.

Son olarak ne olursa olsun yanında olacağım abi. Hayırlı olan neyse o olsun senin için. Hayatında ne kadar güzel şey yaşadıysan ve yaşayacaksan hepsini hak ediyorsun. Seviliyorsun KAPTAN.

Utkucan Turmuş / Samsun
Burak Yıldırım / Trabzon

Azerbaycan
01.08.2015, 12:12
Sen yoksa bende yokum. 40 yıllık en büyük aşkımı Trabzon Sporu bile terk ederim. Çünkü sen Trabzon Sporun şike sürecinde adam gibi savundun ve hiç kıvırmadın.Seni satarlarsa benim Trabzon Spor ile ne şimdi nede gelecekte tek bir bağım kalmaz.Sen yoksan bizde yokuz !

umitçebi
01.08.2015, 12:13
Onur Merhaba,

Sana her koşulda kayıtsız şartsız destek çıkan bu taraftarı yalnız bırakma...

Aile içinde bu işi lütfen çöz.Buyukluk sende kalsın..

Ama çözülemeyecek gibiyse de bunu açıkla ve bizde bilelim..Bu şekilde sessiz kalıp sonra bir şekilde lütfen istanbul takımlarına gitme..Bunu bize yapma...

Seni çok seviyoruz.

Ümit ÇEBİ

Adem Akyüz'
01.08.2015, 12:23
Çok güzel yazılar geliyor gerçekten. Bu aralar biraz yogunum, müsait zamanda ben de bir mektup yazacağım inşallah

Yiğit Gayretli
01.08.2015, 13:12
Ellerinize sağlık arkadaşlar, devam!

zafer6161
01.08.2015, 13:13
onur için yaptığım video

nRMPg7xYKno

myalmanoglu
01.08.2015, 15:23
onurkardeşim ben 55 yaşında seni tvterda da takip eden seninle herzaman guruduyduğumu tüm sosyal medyada yazan biri olarak senin buradan gitmen trabzonspordan ayrılman demek seni seven biz trabzonsporluları çok üzeceğini bilmen gerekiyor biz her zaman senin yanıdayız seni yapacağın bir büyüğün olarak sen bu takımın kaptanı olarak bizi onurlandırmn ve takıma katılman sensiz otakım yarım kalır

Berat Akçay
01.08.2015, 15:44
Çok Sevdik Seni

Kısa bir anımla giriş yapmak istiyorum. Tarih 2011 senesinin 12 Mart'ını göstermekte. İzmit İsmetpaşa Stad'ındayız. Heyecanlıyım, heyecanlıyım çünkü 18 sene şampiyonluk sevinci yaşamamış biri olarak tribündeyim ve bu sevinci yaşamam için sadece 10 maç kalmış.

Stadyumdan çıktık. İstanbul'a dönüş yapmak için yola koyulduk. Otobüste herkesin yüzü asık, çıt çıkmıyordu. Halbuki Jaja'nın golüyle 1-0 kazanmış ve geriye 9 maç kalmıştı şampiyonluk için. Yüzlerin gülmesi gerekiyordu.

Herkesin yüzünün asık olmasının nedenini öğrenmek için maçın sonlarına gidelim. Son dakikalarda yaşanan karambolde topu uzaklaştırmak için büyük mücadele verdik. O karambolde yeşil kazağıyla biri yerdeydi. Belli ki ben ve benim gibi uzun süre şampiyonluk sevinci yaşamamışlar için bu duyguyu daha fazla erteletmemek için cansiparane kaleni savundun sen de ve şanssız bir sakatlık yaşadın. O yeşil kazağınla yerde görününce tribündeki herkesin başından kaynar sular döküldü. İsmetpaşa'da gözler sahadan bir anda semaya döndü. Tek bir dileği vardı tribünde bulunanların. ''Allah'ım Onur'a bir şey olmasın.''

O an aklımdan şampiyonluk geçmiyordu. Varsın gelmesin şampiyonluk. 18 sene beklemişim. Beklerdim bir 18 sene daha. Yeter ki sana bir şey olmasın diye dua ediyordum. 6 ay sahalardan uzak olduğunu duyduğumda çok üzülmüştüm. Belki sen de üzülmüşsündür bize şampiyonluk sevinci yaşatmak için kalan 9 maçta mücadele edemeyeceğin için. Daha fazla bu konuda yazmaya yüreğim dayanmıyor kaptan. Burada son veriyorum bu anıma ama sana içimden geçenleri ulaştırma şansı bulmuşken teşekkür etmek istiyorum.

Hiçbir zaman dik duruşundan taviz vermeden giydiğin Trabzonspor formasının değerini bilmen, onun hakkını sonuna kadar cesur ve mertçe savunman, yüreğimizden geçenlerin yansıması olan konuşmaların için teşekkürler kaptan. Çalınan şampiyonluğa sen de kızgınsın bizim gibi biliyoruz. Bu kızgınlığını Kadiköy'de 55 bin namertin önünde ateş fışkıran gözlerinle ve sana yakışan şekilde korkusuzca armayı ısırarak gösterdiğin için ayrıca teşekkürler efsane.

Senin için ne desek, ne yapsak az biliyorum. Yaptıklarınla, söylediklerinle gönlümüzde taht kurdun. Çok sevdik seni.
O kadar sevdi ki bu taraftar seni kimi oğlu gibi, kimi abisi, kimi kardeşi gibi...
O kadar sevdi ki bu taraftar seni canın yandığında canı yandı, sevindiğinde sevindi.
O kadar sevdi ki bu taraftar seni bırakmasın bizi diye dua etti.
Bu taraftar oğluna senin ismini verecek kadar sevdi seni kaptan.
Bu arada kaptan iznin var mı oğlum olursa ismine Onur adını vermeme ?

Berat Akçay / İstanbul

sasone
01.08.2015, 16:04
Kardeş bizlerin kaderi Trabzonspor,biz bu bölgenin çocuklarıyız,gözümüzü açtık Trabzonspor var,çocukluğumuzu gençliğimizi o bordo-mavi formayı giymek süsledi,para pul karı kız için değil,mutlu olacak mutlu edecektik,
şenin çok uzaklardan gelip hayallerimizi gerçekleştirmenden ne gocunduk ne kıskandık,seninle gurur duyduk ama her zaman olduğu gibi en çok sevdiklerimiz efsane dediklerimiz bile para için bizi sattılar,ne duygularımızın ne sevgimizin onlar için en ufak anlamı yoktu,sanki Sina çölünde kırk gün aç suzuz kalmışlar gibi ilk gördükleri serapta kaybettiler özlerini.

Sen kaldın,hakkını olan şampiyonluğu çaldılar isyan ettin ama görevini yapmaya devam ettin,şimdi görüp görebileceğin en sahtekar ve beceeriksiz insanlar tarafından harcanıyorsun,
yaptığın tüm iyiliklerin bedelini ödetecekler sana.

Yiğit Gayretli
01.08.2015, 20:59
Kaptanlık zor zanaat, büyük sorumluluk ama insan olmak kadar değil.

Sen iyi bir kaptan, iyi de bir insansın Onur. Sen gözlerimizdeki ışığın hala parlıyor, içimizdeki ateşin hala yanıyor olma sebeplerindensin. Şahsiyetleri yüceltmek pek tarzım değildir ama senin yerin başka. Bunu yazarken "aman morali yerine gelsin, kalecimiz de yok zaten, ne yaparız?!" diye düşünerek yazmıyorum. Samimi hislerimi aktarıyorum.

Sen, hata yapmaktan korkma Kaptan. Hatasını anlayanlardan ol yeter. Sevmekten korkma Kaptan. Sevginin dozunu bil yeter. Saymaktan da korkma Kaptan. Mesafeni iyi ayarla yeter...

Göğsünde taşıdığın arma ve koluna taktığın pazubant bir sancaktır bizim için. Sen kıymetli bir sancaktarsın. En kıymetlilerindensin... Bu sancağın ehemmiyetini ve kutsallığını gayet iyi bilen bir sancaktar olarak, sancağı yeşil sahalara veda etmeyi seçtiğin gün, en doğru kişiye emanet ederek veda etmelisin.

Bir takım mefaatler uğruna sana sırt çevirenlere takılma. Onlar Trabzonspor'a sırt çevirmişler, sana bana hayli hayli çevirirler. Sen yüzünü Trabzonspor'dan yana dön. O zaman anlarsın ki sana, seninle aynı yere bakanlar yeter.

Görevinin ne olduğunu iyi idrak et Kaptan. Sen "Kaptan"sın... Seni seviyoruz.

Yiğit Gayretli

Ertan Artan
01.08.2015, 21:30
Kalecilik başka şey, futbolculuk başka şey, kaptanlık bambaşka birşey...

Bu güne kadar futbolculuğunun, kaleciliğinin hakkını fazlasıyla verdin zaten.

Kaptanlığının da hakkını veriyorsun ama daha yapacak işlerin var hemşerim...

Bir Trabzonspor'lu olarak seninle gurur, hemşerim olduğun için Onur duyuyorum...

Ahmet Hamza
01.08.2015, 21:44
Kaptanım,
Yaşım çok büyük değil, Şenol Güneş'i, Hamı Mandıralı'yı, izleyemedim. Hep Trabzonspor'luydum ama maçları çok takip etmezdim. Sonra bir gün, 2007-2008 sezonunun son maçında seni kalede gördüm. Fenerbahçe'yi 2-0 yendiğimiz maçtan sonra golleri değil seni konuştuk. O zaman anlamıştık senin büyük bir kaleci olacağını. Ama sen bizi şaşırtıp efsanemiz,kaptanımız,Onur'umuz oldun. Seni kalede görünce içimiz rahat oluyor Kaptan'ım. Son günlerdeki talihsiz olaylara çok üzüldük. Çok iyi biliyorum bizi bırakmayacağını ama yine de insanın söyleyesi geliyor işte. Bırakma bizi Kaptan, bu günler de geçecek elbet...

Kal sağlıcakla...

Ahmet Hamza

Fatih Ç
01.08.2015, 22:08
Merhaba Onur
Çok uzun bir mektup olmayacak sana yazacaklarım.
Bu insanlar yani bizler seni ne bir çıkar uğruna nede menfaat uğruna sevdik. Sen bu yüreklerin birer aile ferdisin kimisinin kardeşi, kimisinin ailesi, kimilerinin de kahramanısın. Sana karşı bu temiz duygularla yürekten bağlanan insanları kişilerin menfaatleri yüzünden terk edip gitme sakın. Sen bu eli kolu bağlı insanların ''Onurusun'' savunucususun.
Sağlıcakla kalman dileğiyle.
Fatih Çatal

bysurmeneli
01.08.2015, 22:27
Büyük Kaptan,

Futbolda yetenek çok önemlidir. Yetenek insana şöhret kapılarıyla birlikte maddi manevi tüm kapıları açar. Çok büyük paralar kazanabilirsin, inanılmaz büyük şöhretinde olabilir ama belli bir kitlenin efsanesi olmanın bedeli hiç bir para birimiyle şanla/şöhretle ölçülemez. Para, güç olduğu için önemlidir. Sende bitmeyen bir güç kaynağı var o da milyonlarca taraftarın sevgisidir.

Unutma, sana bu camia içinde değer veren büyük bir kitle var ve sen onlar için çoktan efsane oldun.

1996 dönemini yaşayan bir jenerasyon olarak senin o kadrodaki futbolcuların ruhuna sahip olduğunu görüyorum. Şahıslar geçici, kurumlar kalıcıdır. Bu ayrımı iyi yapmak lazım. Şota da bu taraftar için çok önemli bir isimdi ancak malum olaylarda camia yerine malum şahsın tarafını seçince Trabzonspor taraftarı için tartışılır bir konuma geçti. Şimdi efsane olarak bulunduğun durumu daha da öteye taşımak senin elinde atacağın adımı biliyorsun..

Sevildiğini unutma ve her zaman bu camianın bir parçası olarak kalmaya devam et

Sağlıcakla..

A. Kemal ÖZEN

Enes Coşkun
01.08.2015, 22:40
Ölümsüz Kelebek

Takıma ilk geldiğin yıl sende birşeyler farklıydı fenerbahçe maçıyla tanıdık seni...yazacak çok şey var sayfalara sığmayacak...sana olan sevgimiz bitmez...son olan olaylarda senden yana birşey düşünemiyorum sırf sen kurtarış yapasın diye takımın pozisyon vermesini beklediğim maçlar oluyor diğerleri gibi bu taraftarı bırakıp gitme malum takım şike sezonundan sonra özgürlük savaşcısı ilan edilirken biz hala kırgın,üzgün bir şekilde bekliyoruz beklemeye devam edeceğiz SENİ ÇOK SEVİYORUZ KAPTAN.

Enes Coşkun

Mehmet BAŞ
01.08.2015, 23:32
Güzel Yürekli, Cesur Kaptan!

2011 Yılından sonra yaşadığımız ağır tahribattan sonra bir tek sana bakınca içimde yeniden şampiyonluk alevleniyor.

Sen bizim yüreğimizde sadece basit anlamıyla bir futbolcu değilsin.

Trabzonspor Ruhunu o yeşil çimlere yansıtan bir sembol, bir simgesin.

Unutma senin varlığın minik yavrularımız için de büyük bir önem taşıyor.

Türkiye'mizin sokaklarında yavrularımız ''Onuuuur'' diye topa uçuyorsa bu senin eserin.

Bu takıma minik Trabzonsporlular kazandırdığın için sana teşekkür ederim.

Unutma sen sadece bir futbolcu değilsin, Trabzonspor Ruhunun o çimlerdeki temsilcisisin!

Allah seni bizlerden ve Trabzonspor'dan ayırmasın!

Mehmet BAŞ

erenslash
01.08.2015, 23:34
Koçum benim https://www.youtube.com/watch?v=3oLlBEsATg0 bu videoyu sen de izlemişsindir buna eminim sana en güzel mektuplardan biridir bu ve bu videoyu izleyenler bir kez daha Onurun ne kadar bize sahip çıktığını gerçek Trabzonsporlu olduğunu görecektir

Timur Mikhail
02.08.2015, 00:18
Ey kaptan nereden ve nasıl başlasam bilemiyorum.

Benim için herşey 91 yılının Ocak ayında başladı. Trabzonlu bir ailenin istanbula yerleşmiş fertlerinin istanbulda doğan ilk çocuklarındanım. Yani bir nevi ömrümüz deplasmanda başladı. Ben 3 yaşındayken babam kanserden vefat etmiş tanıyamadım yani deplasmanda ilk gölü yemiştim. Annem kardeşimle beni Trabzona yolladı. ilkokula başlayana dek köyde yetiştik, o da orada çalışıp hayat keşmekeşiyle uğraştı yalnız başına.
Dedemlerin yanında ineklere çobanlık edip, düzlüklerde top oynayan çocukları izlerdim orada öğrendim ben Trabzonsporu, hatta ilk öğrendiğim zihnimde ilk öğrendiğim bildiğim şey olarak yer eder Trabzonspor.

Duyduğum,yaşadğım şeydi Trabzonspor, Trabzonda bir köyde. O çocuksu kafamda, şimdiki gibi değildi herşey daha saftı tabi. Benim için muazzam bir hayal dünyasının geniş kapılı bir odasıydı ve ben o odadan girdim abi. Sonra bi güzel kilitleyip kapıyı, anahtarı yutmuştum haberim olmadan.

O çocuklar top oynarken ben izlerdim, çünkü şişko gürbüz bir çocuktum oynatmazlardı ve ben orada Trabzonsporun bir parçası olamadığım için taraftarı olurdum. İlk hırs tohumunu orada ektim yüreğime, kararlıydım ''bende oynayacaktım''.

Dayım var 2 tane birisi tam Trabzonspor manyağıydı o zamanlar. Takım kurar köyün çocuklarını maça götürürdü. Tabi beni ilk zamanlar götürmezdi, tersler küfreder götürmezdi. Ben yine inat tohumunu orada ektim yüreğime illa gidecektim ağlaya sızlaya.

Birgün gidebildim ve beni şişko olduğum için kaleye soktu senin mevkin abi, kaleci olmak çok istenmeyen birşeydi, herkes hami shota idi gol atacaklar. Tabi ben gelen geçen her topu yedim. Beni küfrede küfrede dövüp tek başıma eve yolladı.
Yine ideal tohumunu o zamanlar attım yüreğime. İyi kaleci olacaktım, çobanlık yaparken çimenlerde atlar uçmaya çalışırdım, üstüm başım batar eve gidince yine azar işitirdim.

Zamanla kalede hep ben vardım tabi birde dayak. Pes etmedim eder miyim !
Hüseyin vardı en büyük kaleci rakibim, deli acayip bi adamdı ama acayip refleksli uçan bir çocuktu. Onu izlerdim fırsat buldukça. Yaptıklarını yapmaya çalıştım hep ama ilkokula başlayana dek dayak yedim fakat Trabzonspor hastalığı işte oralarda bulaştı bana.

Sonra deplasmana döndüm, okul ve şu 3üzlerin veletleri. O zamanda nefret ve rekabet tohumunu ektim yüreğime. Bunlar benim itici gücümdü. Kalıplı olduğum için kavga eder dövüşürdüm Trabzonuma laf edildiğinde. Fakat beni kabul etmediler hiç şikeli müsabakalarına. Şike ve adam kayırmacılığıda orada öğrendim.

90ların sonu ve 2000lerin başı benim için sıkıntılıydı liseye başladığımda gerçek bir futbolcu olma sevdasına tutuştum. Önce 110 larda olan kilomu verip bir Trabzonspor futbolokuluna yazıldım. Öyle ya büyük futbolcu olacaktım, avni aker ışıklarının altında o şanlı renkelere bürünecektim, trabzonda deniz kenarına bir klübe yapıp teknolojiden herşeyden uzak, kitaplarımla tek başıma karnımı doyuracak kadar bir para alıp futbol hayatımı sonuna kadar orada geçirip sonra meçhule kaybolacaktım.
Kendimi büyük bir ordunun adı sanı pek bilinmeyen cengaver savaşçısı gibi görüyordum. Futbol okulunda defansa evrildim bu konuda çok iyi idim ama hocalarım yaşımın geçtiğini söyleyip duruyorlardı. Onlara hiçbirzaman Trabzonspor idealimden bahsetmedim, güleceklerine bende kalsın dedim. Bana abuk subuk amatör takımlara git dediler. Oysa ben BORDO MAVİ den başka bir rengi nasıl giyerdim ve tabi giymedim. 2 yıllık futbolcu olma hayalim bitmişti. Lisede teklemiştik tabi 4 yıla çıkarılan liseyi 5 yılda bitirmiştim.

Hayatımın en büyük yarasıdır hala Trabzonsporun bir futbolcusu olamamak, kimseye söylemedim tabi şu ana dek bunu. Vaktin divane aşıkları idik, sevdiğim kızlar bile bu kadar acıtamadı hiçbir zaman beni. Hatta şimdiye dek hiçbirşey acıtmadı beni bu hayalin kırıklığı kadar.

Sigaraya başladım,alkole başladım yeniden kilo aldım hayata çok fena bozulmuştum, intihar etmeyi düşünüp deplasmanda bir gol de kendi kaleme ben atayım dedim olmadı takımımı böyle ONURsuzca eksik bırakamazdım. Allah'a her gece TRABZONSPORun topçusu olmak istiyorum deyip dua edip sabah olmadan kalkıp şükür eden az uzaktaki toprak sahaya giden koşan ben Allah'a da çok bozulmuştum aramıza çok mesafe girmişti, gerçi hala pek yakın değiliz; bu arada o sahayada villalar diktiler...

Kendimi futboldan uzaklaştırdım ama BORDO MAVİ den tabiki hayır. Çok fazla şeyler yaşadık malumun bende ne gözyaşı kaldı artık ne bir ses. Herşeyi içime attım çaresizce. Boğuldukça boğuldum bu kara sularda ama iki renk işte BORDO MAVİ den ibaretti dünyadaki tüm renklerim. Köşelere bucaklara 61 i TS yi kazıdık yorgun argın. Sonra üniversite okuduk iş sahibi olduk öyle klişe çizgiye saplandık, malum evde babadan yadigar iki emanet var.
Herşeyi içimize atıp gülmeyi ve diğer klişe pek çok şeyi öğrendik.

ONUR abim ben gibi nice aşıklar var, öfkeyle,kırgınlıkla,acıyla dolu,boğazları düğüm düğüm...

İşte sende tüm bu anlattığım şeylerin odak noktası olan TRABZONSPOR aşkı, hırsı,mücadelesi ve idealini vücut bulmuş bir şekilde gördüğümüz için çok seviyoruz ve nice anlamlar yüklüyoruz sana...

Nice gidişler,kayabedişler,hayalkırıklıkları ile yıllanan bizler şimdi sensizliğin, nefessizliğin riyakar ipi ile boğuluyoruz. İpi gerenler bizim romantik aşkımızı bir kum çuvalıymışcasına yumrukluyorlar.
Aşkımız BORDO MAVİmizin renklerinini soldurmak, siyaha boyamak istiyorlar.
Ruh hiç acır mı abi? Acıyor işte. Hapsolmuş bu bedenlerin içinde yetmiyor birde ruhlarımızı acıtıyorlar.

Gerçek adım Miraç ama bir sevda hayalinden kalan Timur ismini çok sevdiğimden burada o ismi kullanıyorum. Olurda sever ve ikinci bir oğlum olursa adına ONUR koyacağım.
Seni yetiştiren ana baba idealinde yoğurucağım hamurunu kısmet olursa.

Don Kişot vari mücadelemizin tohumunu yeni nefherlerin yüreklerine ekeceğiz.
Kimi zaman vurdumduymaz bir rüzgarın boynunu eğdirdiği çiçekler, kimi zaman bir sevgiliye taç yapılmak için feda edilirler. Bizler o çiçeklerin yapraklarıyız ve seni taçlandıracağız güzel abim.

Bu kadar uzun yazıp değerli zamanınızı çaldığım için özür dilerim.

maydin
02.08.2015, 00:19
Allah (c.c) yar ve yardımcın olsun.

Burak Bıyıklı
02.08.2015, 00:26
Abi sen ilk transfer oldugunda daha cocuktum.kucuklugun de etkisiyle burda forumda millet nerelerden kaleci aliyor biz karsiyakadan aliyoruz demistim.bi abi de daha yasin kucuk hem macini izle oyle yorum yaparsin demisti.ilk izledigim macin 2007 2008 de son hafta şikecilerle oynadigimiz macti.kalenin onundeki kaleydin sen.ne de cok sevmistim seni.gun gelip de kaledeki yerin saglamlastikca herkesle beraber cok sevdik seni.2010daki ruhun temsilcilerindendin.kaptanlik bayragi devraldin ve insallah hic birakmayacaksin.sen cocuklarimiza bu kotu donemlerdeki trabzonspordan anlatacagimiz belki de tek iyi seysin.gun gelir takim tekrar takim olur sen de biz de o zaman daha mutlu daha iyi oluruz bu kotu gunleri de coktan unutmus oluruz

Yiğit Gayretli
02.08.2015, 00:44
Timur ya da Miraç... Ne yaptın sen yahu...

Kadir
02.08.2015, 02:50
Karşıyaka'dan çıkıp geldiğinde sadece gelecek vadeden genç bir kaleciydin, zamanla kaleyi aldın, kaptanımız oldun, efsanemiz oldun. Kaleciliğin çok iyiydi zaman içinde gördük ki adamlığın kaleciliğinden de iyiymiş. Sen ağladın biz üzüldük, sen sakatlandın biz yıkıldık, sen haksızlıklara isyan ettin biz Onurlandık, sen Trabzonsporun Onur'u oldun, Trabzonspor senin yuvan, sen biz oldun, biz sen..

Sende benim gibi Trabzonlu olmayan bir Trabzonsporlusun, sen de benim gibi yaşıyorsun bu hisleri biliyorum, bu adi düzene inat Trabzonspor diyorsun, yıkılma ve yıkma bizi kaptan, Sen bizim ONURUMUZSUN..

muratt
02.08.2015, 07:17
Sevgili Kaptan,

Yüzde yüz haklısın. Trabzonspor'a senin verdiğin emeğin, fedakarlığın binde birini vermemiş insanlar once sana saygı duymayı öğrenecek. Başkan veya Sportif Direktör olduğu için kendilerini senin üzerinde göremeyecek. Herkes takımdaki hiyerarşiye saygı duyacaksa en az başkanlık kadar, sportif menejerlik kadar ağırlığı vardır kaptanlığın da verdiğin emeklerin de. Şota'yı ayrı tutuyorum bak, onun da çok emekleri var, İHO veya Hurma gibi sadece koltuğundan gücünü almıyor, ama Şota da bizi üzdü, Trabzonspor'u değil eski dostu olan Hurma'nın yanında yer aldığı için.

Dediğim gibi, haklısın kaptan. Hem de sonuna kadar haklısın kaptan.

Seni yönetmek için gelen insanlar önce senin Trabzonspor için verdiğin mücadeleyi anlayacak. Bunu anlamayan adam seni yönetemez kimse kusura bakmasın. Kalende gördüğün bir pozisyondan sonra nasıl defansı fırçalıyorsan, nasıl gerektiğinde Kadıköy'de atar yapabiliyorsan işte aynı karakter senin sergilediğin. Kimse seni suçlu göstermeye, yaptığının yanlış olduğunu sana inandırmaya çalışmasın.

Sen yanlış yapmadın. Kimseye saygısızlık yapmadın. Senin Hurma'nın yüzüne kapıyı çarpman ile adamını kaçıran Yumlu'ya fırçayı basman arasında hiçbir fark yok ama bunu anlayamazlar.

Aslında senin bu karakterin bize birçok maçta üç puan kazandıran karakter. Özellikle son birkaç yıldır sahada en eksik olduğumuz şey hep bu karakter. Yani kondisyon var, taktik var, kalite var ama birşey eksik diyoruz. Bazen ruh diyorlar bazen karakter bazen hırs. Oliver Kahn bir maç sonu röportajında "eksik olan neydi" sorusuna direk "t.şşak" cevabını veriyor, gerçektir bu hikaye çünkü böyle. Sahada taktik ve kondisyonun çok ötesinde o ruha ihtiyaç var ve sen takımdaki en t.şşaklı adamsın. (Admin'ler kullandığım bu kelimeyi mazur görsünler, ben on yıldır burada tek kötü kelime kullanmamış ceza almamış adamım ama Onur'un takımdaki ağırlığını da daha iyi anlatamıyorum.) İHO ve Hurma gibiler ise bunu anlayamazlar. Senin bu karakterine olan ihtiyacı anlayamazlar ama komplekslerinin içinde sana ancak hiyerarşi ve saygı gibi palavralardan bahsederler.

Burada saygı görecek biri varsa o da sensin Onur. Hurma'nın en başlıca görevi futbolcuya saygı göstermek. Sadece sana değil, hepsine saygı göstermek, alt yapıda oynayan 12 yaşındaki çocuktan başlayarak. Ama bunlar saygı görmek ve egoların tatmin etmek peşinde oldukları için anlayamıyorlar bunu.

Bu işin doğrusu bu insanların senden özür dilemesi. Evet abartmıyorum, ortada özür dileyecek biri varsa onlar da bu seni harcamaya çalışan insanlar. Şota, Hurma ve İHO özel uçağa atlayıp İzmir'e gelecekler. Erkan'ı almaya gider gibi gelecek özellikle o başkan. Senden özür dileyecekler. Dilemeleri gerekir. Ama bu olmayacak, çünkü o erdeme sahip insanlar değiller. O yüzden Sevgili Onur, Trabzonspor sevgin için bu durumu sineye çekip, idare etmekten başka şansın yok. Daha doğrusu burada erdemli olan taraf sen olduğun için bunu yapman gerekiyor. Bu insanlar birkaç ay sonra gidecekler buna emin ol. Yerlerine kim gelir bilemeyiz, gelen gideni de aratabilir, ama Trabzonspor'un bir yılının daha heba olmasına senin gönlün el vermez biliyoruz.

Diyeceksinki nasıl çalışayım bu şartlarda. Senin hocanın, başkanının veya sportif direktörünün seni sevip sevmemesi, sana saygı duyup duymaması senin kurtarışlarına, plönjönlerine engel değil. Sen çıkarsın kaleciliğini yaparsın aslanlar gibi. Zaten profesyonellik de bu değil mi ? Ayrıca taraftar senin sonuna kadar arkanda. Varsın Hoca arkanda olmasın boşver.

Ama dersen ki eğer bu şartlarda nasıl kaptanlık yapayım, o zaman haklısın işte. Kalecilik yapabilirsin ama kaptanlık olmaz. O yüzden kaptanlığı iade et gitsin bu şartlarda, yeni yönetim geldiği zaman onlar sana geri verirler o kaptanlığı. Ayrıca kaptanlık dediğin şey o kolunuza taktığınız bant değil nihayetinde, senin kolunda o bant olsun olmasın sahaya çıktığında tüm oyuncular kaptan olarak sana bakarlar. Çünkü bu takımın kaptanı sensin. Biraz da bu zorlarına gidiyor bu durum İHO ve Hurma'nın çünkü kaptanlık bandını senden alarak bu değişikliği yapamıyorlar. Kaptanlık, kolunuza taktığınız banttan gelen birşey değil, liderlikten gelen birşey. Yumlu koluna takıyor bandı diye kaptan mı oldu ? Olmadı. Olamaz da. Bant kimin konunda olursa olsun bu takımın kaptanı sensin. Nokta.

Onur, hayat zor. Hele Trabzonspor gibi bir sevdaya düştüysen daha da zor. Ama bir o kadar da güzel aslında. Seni sevenleri unutma ve moralini yüksek tut. Bu günlerde geçer elbet ve geçecek de. Hayat geçiyor be Onur, bu İHO ve Hurma gibi adamlar da gelip geçecek, kulüp bunlara kalmaz merak etme. Ama sen! Senin bu şehire heykelin dikilecek bir gün. Doğmadığın büyümediğin ama ruhunu taşıdığın bu şehir senin heykelini dikecek bir gün. Sen yeterki asma yüzünü. Bozma moralini. Yüksek tut motivasyonunu. İzmir de dinlen güzelce, balık ye, biraz gez ama çeşme'ye felan gitme kıro futbolcular gibi, en fazla Dalyan'a git balık ye, olmadı Seferihisar'a doğru git kafanı dinle. Karşıyaka'de eski antreman yaptığın yerleri gör. Tekrar motive ol. Ondan sonra hazır olunca çık gel de ki buyrun kaptanlık bandı, siz varken bunu istemiyorum. Kalecilik yapmaya geldim ben. İzin verirseniz kaleciliğimi yaparım, izin vermezseniz Paf takımla antremanımı yaparım ta ki siz gidene kadar. Ama beni satamazsınız kapı gibi sözleşmem var de.

Bu şehir senin arkanda Onur. Şike meselesinde Trabzonspor'un arkasında duramadık ama senin arkanda duruyoruz. Seni İHO ve Hurma gibilerine yedirmeyiz merak etme. Kimsenin de senin suçlu olduğuna inandırmasına izin verme. Moralini yüksek tut, başını dik tut ve canını sıkma.

Seni Seviyoruz.

MT

speaker61
02.08.2015, 08:13
İsmi güzel,Yüreği tertemiz,kardeşimiz gibi yakın hissettiğimiz ve artık bizden biri olan değerli insan merhaba..

Spor içinde barındırdıkları ile Güzeldir,sen de bugüne kadar hep bu güzellikler içinde kaldın.Adını ne bir magazinsel olayda ne de saha içi olumsuzlukta duyduk.Adın gibi Onurlu bir şekilde 9 senedir bu camianın içinde formanı emeğinle ıslattın.Nice maçlarda seninle gururlandık.Saha içinde hissetiklerimizin tercümanı oldun.Sana ne kadar teşekkür etsek azdır,umarım ortak aşkımız olan bu forma altında futbolu bırakırsın.Allah her daim yardımcın olsun.

Adem Aslan Rize

Sent from my iPhone using Tapatalk

taita
02.08.2015, 09:50
Onur Kardeşim,

Sportif direktör den ve teknik direktörden özür diliyorum diye kısa bir söz söyle, bu takımın kalesini herkesten fazla korumak istiyorum de, işi bitir. Sakın kendinden taviz verdiğini düşünme, gözümüzde, hatta senden değersiz olanların bile gözünde büyürsün. Geç kalene, takımınla başarılara imza at.

Yeni transferlerle daha iyi olacaktır bu takım, tabi yeni yönetimlerle. Yarın başkan ve sportif direktörle geç kamera karşısına ve sadece seni sevdiğimizi düşün, kısa ve öz olsun açıklamaların, sonra kapa kulaklarını ve insanlara bakarken, tribünlerde bizleri hayal et, zira gerçek olacak olan budur, sen bizsin, biz de seniz.....

Öpüyoruz seni......

Adem Akyüz'
02.08.2015, 10:44
Merhaba Abim,

Bir insan hiç tanışmadığı, hiç yanına bile yaklaşmadığı, hiçbir akrabalık bağının olmadığı bir insana böyle derinden, böyle yürekten Abim diyebilir mi? Biz diyoruz. Çünkü sen bu taraftarın sadece kalecisi, kaptanı değil, abisi, kardeşisin..

Bu gözler Şenol Güneş, Dozer Cemil gibi efsaneleri göremedi. Onların hikayeleriyle büyüdü ama. Şimdi bizler senin gibi bir efsaneyi izliyoruz. Bizim çocuklarımız da senin hikayelerinle büyüyecekler..

Bir futbolcu için kolay değildir mensubu olduğu takımın taraftarları içinde Efsane olarak anılmak. Ama sen daha bu yaşta çoktan taraftarın gözünde kocaman bir efsane oldun. Neden peki? Çok iyi bir kaleci olduğun için mi? Hayır, hiç sanmıyorum. Seni efsane yapan her sözünde, her davranışında, her sahaya çıkışında bu taraftarın düşüncelerini, hissettiklerini, yaşadıklarını, söylemek isteyip de söyleyemediklerini haykırmandır. Yıllardır taraftarın içinde bir yara olan 2010-2011 sezonu için hiç kimsenin cesaret edip söyleyemediği şeyleri açık açık, cesurca söylemendir..

Büyük kaptan, güzel insan. Sen bu takımın başına gelmiş en güzel şeylerden birisin. Ve taraftar da bunun farkında(bir kısım paralı uşak hariç). Bu taraftar her zaman senin arkandadır. Bu taraftar her zaman senin yanındadır. Şimdiye kadar yaptığın gibi dik dur. Dik dur ki içerdeki Trabzonspor düşmanlarının bu takıma zarar vermesine izin verme..

Kal sağlıcakla büyük kaptan, kal Trabzonspor'da..

Adem Akyüz / Trabzon

HOPA'LI TS'Lİ
02.08.2015, 12:09
Yaptığı özür açıklamasından sonra takıma dönme planları yapan Onur'un kendisine yönelik tepkilerin devam etmesinden oldukça rahatsız olduğu belirtildi. Özellikle başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kendisini eleştirmesine tepki gösteren Onur yakın çevresine, "Trabzon'a gideceğim ve bu işi çözüme kavuşturacağım. Takımdan ayrılma gibi bir düşüncem yok. Bunu herkese göstereceğim" dediği kaydedildi.

Bu arada kaleci arayışlarını sürdüren Trabzonspor, Gürcü kaleci Loria'dan sonra Az Alkmaar'da forma giyen 26 yaşındaki Elvarado'yu gündemine aldı.

61viya
02.08.2015, 12:23
Çok endişeleniyorum, bu mektupları Onur'a ulaştırdığımızda geç kalmış olursak diye. Bir an evvel eline geçmeli bu muhteşem mektuplar.
Süreyi kısıtlasak mı?

Yiğit Gayretli
02.08.2015, 12:27
Çok endişeleniyorum, bu mektupları Onur'a ulaştırdığımızda geç kalmış olursak diye. Bir an evvel eline geçmeli bu muhteşem mektuplar.
Süreyi kısıtlasak mı?

Sayı olarak biraz daha artmakta fayda var... Ulaştıracağız.

alioglua
02.08.2015, 13:51
Sevgili kardesim Onur,

Oyle birsey yazmaliyim ki senin bu takimda kalmani saglasin diye dusunup dururken bir yandan yarida birakip 3 haftalik oglumu pişpişliyorum, uyuyunca da tekrar mektubuma devam ediyorum.
Senden 2 yas buyuyum ve bu sebeple de bazi efsane diye nitelendirdigimiz isimleri izleme sansim oldu, hami gibi unal gibi, simdi ise benim ogluma anlatabilecegim ender isimlerden biri var karsimda Onur Recep Kivrak.

Gel kardesim, evladimin trabzonspor efsanesi de sen ol, birakma bu takimi.

2010-2011 yilindan bu yana en yukarlarda olmamiz gerekirken en dibi gördük, en dipte olmasi gerekenler ise bu sene yaptiklari transferlerle saha kalkmaya calisiyorlar,
Istedikleri forveti alsinlar biz kalede seni gordugumuzde o kadar rahatliyoruz ki nasil olsa kurtarir, kurtaramazsa yapacak birsey kalmamistir diyerek izliyoruz pozisyonlari.

Sen gidersen, isterseler dunyanin en iyi kalecisini alsinlar, en iyi 11 ini kursunlar, o 11 in 1 numarasi sen olmadiktan sonra içimiz hep buruk kalacak.

Ne zaman kalmaz biliyor musun? sen futbolu birakacak yaşa gelirsin emekli olursun o zaman tamam derim.

Vahid hoca zamani bir kez antremana getirmistim esimi,
bizim önümüzde idman yapiyordun, o kadar buyuk bir zevkti ki o idmani izlemek, o donem sen de biliyorsun 20 civari futbolcu alindi biz seni izlemeyi tercih ettik.
Simdi kadro disi bile kalsan yan sahada idman yapsan yuzler binler seni izlemeye gelecektir emin ol.

Aylarca sakatliklarla bogustun, eminim dört gözle iyilesip kaleye gecmeyi bekledin tipki bizim gibi . Tam iyilestin karsilastigin muamele eminim aylarca cektigin acidan
daha cok koymustur sana.

Haklisin, ama biz 4 ay daha disimizi sikmaya calisiyoruz. Sen de dayan, gerekirse alttan al birak karsi taraf tatmin olsun. Sen bizim icin Katıl takima. Sen birsey kaybetmezsin emin ol.

Bircok sebep vardir seni bize sevdiren. Ben idmanda bile bu kadar hirsli calisan idman bitti isaretinden sonra kahkahalarla sakalasan adamin mac esnasinda takimini nasil sahiplendigini idmani izledigim o gun anladim.

Ismini zikretmek istemedigim takima karsi nasil bir yurek ortaya koydugunu hepimiz gorduk.

Yenildigimiz maclardan sonra onumuzdeki maclara bakacagiz klisesinden ziyade gozyaslarinla o yesil zemini islatman gozumun onunden gitmiyor.

basta belirttigim gibi ben 3 haftalik oglumla beraber oturup trabzonspor umuzu izlemeyi hayal ediyorum. Simdi bir hayalim daha var, onu senle tanistirmak istiyorum, eylul ekim gibi trabzona gelmek istiyorum, insallah sen takimimizda olursun ve hem ben hem oglum seninle tanismis oluruz. ( bu nasil olur onu bilmiyorum yanina nasil gelebilirim hic bir fikrim yok ama bunu cok istiyorum )

Son sozum olsun:

Seni bu kadar seven taraftarlarin hatrina
SABIR ONUR
SABIR RECEP
SABIR KIVRAK.

Sabret kardesim,

Abdurrahman Alioglu

Bayundur Han
02.08.2015, 14:02
Insanlar gidebilir, yonetimler gidebilir, ama kalici olan o buyukten kucuge verdigimiz yenme hissi, en iyi olma hissi.
- Gianluigi Buffon

Merhaba Onur,

Insansin hata yaparsin veya baskalari hata yapar. Erdemlik bu hatalari kucaklasarak, konusarak halletmek. Bazen bu insanlari daha cok birbirine yaklastirir. Ki Trabzonsporumuzun durumu cok kotu. Iceride olan sensin, ama bize disaridan bakinca soyle bir goruntu geliyor yonetimden bahsetmiyecegim bile, takim icerisinde arkadaslik, kendine guven, sevgi ve saygi yok.
Yukarida Italyanlarin efsane kalecisi Buffon'un dedigi birsey var. Gelen oyuncuya, genclere bir duygu bir kendine guven takim olma hissi veriyoruz. Bunun ispatini zaten Buffon orada yillarca kalarak hatta Juventus ikinci lige dusuruldugunde kalarak gostermistir. Hatta o pozitif havadan, takim ruhundan en iyi olma hissinden etkilenen Pavel Nedved'de takimdan ayrilmadi o zamanlar. Ki Nedved Italyan degil.
Senden istedigim, birak transferi, bizim Buffonumuz ol, bizim efsanemiz ol. Takimi bir araya topla ve onlara duygularini anlat. Onlara son yillarda olanlari anlat, onlara Trabzonu Trabzonsporu anlat, onlara Dozer Cemili, Hamiyi, Shotayi, Senolu anlat ve onlara sor birer Hami, Shota, Cemil olmak istiyorlarmi? Istiyorlarsa seninle olsunlar. Calisin birbirinize birseyler ogretin, kendinize guvenin, herkese kucak acin. Pozitif bir hava olsun su kulupte. O 2010 - 2011 sezonunu birakin avukatlar ugrassin, artik bir yuk oldu psikolojik bir yuk herkesin basinda. Kulup olarak o is devamli sorgulanmali ama senin gorevin sana yeter. 2010-2011 sezonu depresyona soktu kulubu, seyirciyi, basini ve gencleri.
Bu yuk kolay kaldirilacak bir yuk degil ama yaninda bir Shota var senin gibi efsane durust insan. Onunla birlikte su kulupte bir pozitif hava estir be. Seyircimizin yuzu gulsun bir kere. Sampiyonluktan bahsetmiyorum. Dik durustan bahsediyorum. Dik duralim artik Onur. Onursuz dik durulmaz sen bu takimin parcasisin cozumunde bel kemigisin. Cik takimin karsisina ac kollarini. Sonra cik seyircinin karsisina ac kollarini. Pozitif sezonumuz baslasin bir degisim olsun su kulupte.

Kal saglicakli,

Saygilarimla,

Adem Özdemir

Yiğit Gayretli
02.08.2015, 20:25
12.08.2015 Çarşamba günü yazı alım işini kapatıyoruz arkadaşlar.

Onur'a hislerini iletmek isteyenler acele ederse iyi olur.

U.Sadıkoğlu
02.08.2015, 20:49
Sevgili kaptan...

İsminle ve cisminle, madden ya da manen kesinlikle ama kesinlikle Trabzonspor'un son yıllarda başına gelen en güzel şeysin sen... Ne bir kupa ne bir ödül hiç birşey bu takımda benim gözüme senin kadar hoş gözükmedi... Sahada hırsıyla ve özverisiyle canını dişine takan bir adam tamamen duygularıyla harmanladığı eldivenleriyle milyonlara Trabzonsporluluk dersi verdi her seferinde ekran başında.. Sen ağladın biz ağladık, sen sinirlendin biz öfkelendik Trabzonspor'un Totti'si, Gerrard'ı gibi deftere çoktan yazdık kalbimize seni çoktan kazıdık be kaptan...

İşin duygusal boyutunu ele almak konu olursa ben sana mektup değil cilt cilt ansiklopediler yollarım Onur'um... Hemde adına akrostişli ansiklopediler... Profesyonel olduğun kadar duygusalsın bu senin hal lisanına bile yansıyor ama en önemlisi Trabzonsporlusun hemde en alasından..

Takımın içerisinde bulunduğu durum Aralık ayında sona erecek kardeşim... Öyle umut ediyoruz.. Zaten umut ettiğimiz gerçekleşmesse artık Trabzonspor'a kanserli bir hasta muamelesi yapıp uzaktan ilaç enjekte etmeye çalışacağız... O durumda senin de burada varlığını sürdürüp kendini hırpalamanın bir manası kalmayacak.. Ama ne demiştik..

Trabzonspor direnmektir.. Savaşmaktır asilce..

Trabzonspor pes etmemektir.. Yürümektir ateşe delicesine..

Dozer Cemil'i, Kazım'ı, Mehmet Dalman'ı koymaktır yüreğine yaşatmaktır Bordo-Mavi'sini aşkların en yücesinde...

Sabret kaptan Aralık ayına ne kaldı şurada... Kadroya dönersin dönmezsin bu taraftara sana ne kırılır ne gücenir... Ama Aralık'a kadar bekle ondan sonra gerçek Trabzonspor'un yükselişinde siper et gövdeni geçmiş günlerde olduğu gibi... Bağır çağır susma.. Gerçek Trabzonspor taraftarı senin her zaman arkanda..

Yalnız değilsin ne sen ne de ailen.. Bizler yıllardan beri senin gibi bir efsaneyi beklerken şimdi kendi ellerimizle o efsaneyi başka ellere teslim etmek istemiyoruz kaptan...

Trabzonspor'u bırakma... Trabzonspor'u ardında bırakma...

Sen bize sarılırsan biz sana daha sıkı sarılırız...

Aralık'a kadar bekle kaptan... Sonrasına kader deriz devam ederiz!

İyi ki bizim olmuşsun iyi ki Trabzonsporlu doğmuşsun...

Teşekkürler...

kayseriliyiz
02.08.2015, 21:56
Sevgili Onur

Ilk önce sunu belirteyim ben kayserili bir Trabzonsporlu olarak senle daima gurur duydum.
Birseylerin normal gitmedigini differdange maçinda tribündeyken anlamistim aslinda.
Hersey düzelir merak etme.
Durusun bu renkleri camiayi sahiplenisin hep ayri kilmistir seni benim gözümde.
Sen hep dik dur yeter bu taraftar seni efsane olarak bildi ve öyle kalacaksin.
Trabzonspor taraftari ogullarinin adini Onur koyacaktir senin hatirana.
Hep kalbimizdesin sen hiç degisme çarpik bu düzene inat.
Birde yolun karsiyaka futbol kulübüne düserse, eski hocam Osman abi ve can kardesim Ceylan u21'in hocaligini yapiyorlar, kayserili bir Trabzonsporlu varmis sizin fransadan selam söylüyor dersin.
Kimseyi takma bu taraftar seni kalbine yazdi artik silmez.
Seni seviyoruz.

Envoyé de mon ASUS_Z00AD en utilisant Tapatalk

Hami_41
02.08.2015, 22:11
Sevgili Onur

Bende senin gibi Trabzonlu olmayan bir Trabzonsporluyum. İki tutkum var bir Kocaelispor birde Trabzonspor.
Ben bu sevdaya biraz babamın aşılamasıyla birazda Hami ağabey, Ünal ağabey, Büyük Orhan ağabey hatta Shota ağabey gibi ismi Trabzonsporla özdeşleşmiş olan sokaklarda top oynarken hem spiker hem futbolcu olup kendimize onların ismini vererek top koştururken tutuldum. Şimdi ise doğacak olan çocuğuma bu kulübü sevdirebilmek, bizimde "Onur'umuz" var dedirtebilmek istiyorum.

Sağolsun bu yönetimle birlikte aşık olduğumuz Trabzonspordan eser yok tabi taraftarlar olarak bizlerde sütten çıkmış akkaşık değiliz. Kulüp yöneticilerinin basiretsizliğinden dolayı takımımız gün geçtikçe kamuoyu önünde sempatikliğini yitiriyor. Bunlar sana yaptıklarıyla zaten kendi iplerini çekmiş oldular. Senin kabahatin var mı yok mu ? Bilmiyorum ama "LÜTFEN" sabret 3-4 ay sabret huylarına git kadro dışı bile kalsan bizde kal en kötü ihtimalle aralık ayından sonra herşey normale döner. Sen bizim "ONUR'umuzsun"
Son günlerde "bize her yer Trabzon" sloganından daha çok tutulan bir slogan var Trabzonda " Onur kalacak, Onursuzlar gidecek" ONURSUZ ASLA
Sevgilerimle

yüregimts
02.08.2015, 23:52
Kaptan

Ben 25 yaşındayım , hayatımın her saatinde Trabzonspor vardı.
Sınavlara hazırlandığım da yenildiğim zaman ders çalışamazdım ,yemek yiyemezdim ,yüzüm gülmezdi anlıycağın hayattan kopardım Kaptan.
Okul da Trabzonspor a laf eden olduğu zaman kavga ettim çünkü Trabzonspor benim namusumdu.Ona laf edene cevabı vermeliydim aynı senin gibi..
Sen Saraçoğlunda Selçuga kafa tutarken bizde Tüm fenerlilere kafa tuttuk hakkımızı gasp eden tüm emek hırsızlarına kafa tuttuk.Biz dik yürüyebiliyorsak senin de bu dik duruşunun o şikecilere karşı duruşunun da katkısı vardır.

Kaptan bu takım kimsenin değil sen bizim için başkaları için değil , takım da kal.
Sana bizim ihtiyacımız var Bize diğer eziklerin Hahaha Onur u aldık dedirtme Allah aşkına ... Bizim başımızı hep dik tuttun Eğme boynumuzu !!!

Sen bizim ONURLUYÜREĞİMİZSİN ...Bizler arkandayız.

Sezgin Özden

yüregimts
02.08.2015, 23:54
Geç olmadan kaptana ulaştırın bunu Allah aşkına

TUNCAY HİÇYILMAZ
03.08.2015, 01:34
Şu kadroda Trabzonspor formasını en çok yakıştırdığım kişisin. Sadece futbolunla değil karakter ve duruşunlada bu kulübün efsanelerinden birisi oldun. Sana karşı oynanan oyuna karşı diren ve bizi bırakma. Aralık ayından sonra güzel günlere kavuşacağız inşallah.

UĞUR DURTAŞ
03.08.2015, 10:11
Sevgili Onur;

*Geldiğin günden bugüne kadar yaptıklarına,davranışlarına ve takıma verdiğin katkıya bakarım.

*birde(iho) geldiği günden bugüne kadar bizleri hiç güldürmeyen ,trabzonsporumuzu zarara uğratana bakarım.

*göreve dün başlayan hurmaya bakarım,
*takımın üzerinden dozer geçmiş dedi...iho üzerine almıyor.
*trabzonsporu soymuşlar dedi ...iho üzerine almıyor.
*kısaca takımın içine etmişler dedi...iho üzerine almıyor.
*merak ediyorum kim üzerine alacak acaba!!!

onur ben senin davranışlarına ve takıma kazandırdıklarına bakarım.
sen adam gibi adamsın.
böyle olduğun sürece şahsım adıma konuşuyor ve yazıyorum.
yanındayım.

Bayundur Han
03.08.2015, 10:25
12.08.2015 Çarşamba günü yazı alım işini kapatıyoruz arkadaşlar.

Onur'a hislerini iletmek isteyenler acele ederse iyi olur.

Bugun fanatikte cikan Onura ulasilamiyor haberi dogruysa isimiz zor. Insallah bugun kampa katilir

Yiğit Gayretli
03.08.2015, 10:27
Bugun fanatikte cikan Onura ulasilamiyor haberi dogruysa isimiz zor. Insallah bugun kampa katilir

Haber doğru.

Milis
03.08.2015, 10:36
Diren onur

Bayundur Han
03.08.2015, 10:39
-

serdar61
03.08.2015, 10:58

Parçalandım okurken, yeminle.

Bayundur Han
03.08.2015, 11:37

duygulari soze dokmek bu olsa gerek. Su yazilarin bazilarini yonetimde gorse. Bizim taraftarimiz sadece heyecan olsun diye Trabzonsporu tutmuyor, ruhen bedenen de bu takima bagli. Hayallerini susleyen Trabzonspor. Bi anlayabilseler bizi

Zugasi Berepe
03.08.2015, 11:54
Onur Recep Kıvrak (KELEBEK)

Senden şimdiye kadar trabzonspor'dan sonra avrupa'da forma giymek isterim sözü bile duymadım, ne zaman mikrofon karşısına geçsen trabzonspor'da ölene kadar forma giymek istiyorum, şenol güneş gibi olmak istiyorum dedin. Sana İtimatım Sonsuzdur.

Keşke bu takıma daha erken gelseydin keşke Kazım Koyuncuyu kaybetmeden önce sende burda olsaydın seni görseydi Şeno Güneşi çok severdi eminimki seni de çok severdi adına beste yapar formanı giyer konserlere çıakrdı Hayde derdi.

Kazım Koyuncunun bir sözü vardı "Devrimi düşlüyorsan ona göre yaşarsın. yürüyüşün farklı olur. bakkala, manava başka türlü davranırsın. bunun için sana kimse puan yazmaz tabii ama anlarlar. orada birisi farklı yürüyordur." sen farklısın onur taraftarımız birlik olup senin arkanda tam birlik olsalar şu yönetime bi hadlerini bildirsek sonra gelecek bütün yönetimler bu şehirde taraftar her zaman nöbtte diyeckeler.

Trabzon şehri içinde 100 tane 300 tane SATILMIŞ KÖPEK alırlar ama Asıl Trabzonspor taraftarındaki ONUR RECEP KIVRAK sevgisini bitiremezler.

Takıma geri dönmeni çok istiyorum büyük kaptan sen yoksan bordo mavi renkler bana artık anlamlı gelmiyor.
En Kısa zamanda tekrar bi arada olmak dilegi ile, "Onur Kalacak Onursuzlar Gidecek"

Saygı ve Sevgilerle
Hasan Kılıç ve Ailesi

serdar61
03.08.2015, 12:21
Merhaba Onur,
Seni tanımadan evvel, Karşıyaka lı arkadaşları kızdırmak uğruna Göztepe yi destekler, hatta Göztepenin isyan marşını ezbere bilirdik. Gece bar dönüşlerinde ıssız sokaklarda haykıra haykıra Göztepe diye bağırdığımız zamanlar olurdu. Sonra bir gün sen geldin Karşıyaka dan. O takımla nasıl bir bağın var bilemiyorum ama ben seni tanıdıkça Karşıyaka ya Göztepe den daha çok ilgi duyar oldum.
Senin oynadığın maçlarda senin adına seviniyor, takım adına bir o kadar utanıyordum. Neden senin bu kadar kurtarışlarını izlemek zorundayız, yokmu arkadaş sağlam bir defansı bu takımın diye serzenişte bulunuyordum. Birçok maçtan sonra Onur kalede olmasa şöyle olurdu , onur olmasa böyle olurdu cümlelerini ve yorumlarını duymaktan çok da hoşlanmıyordum. Zaten gönlümüzde taht kurmuşsun, bu kadar iyi oynayıp ne yapmak istediğini anlamaya çalışıyordum, sanki her maçta Avrupa nın devleri seni izlemeye gelmiş sende kendini göstermek için bu şekilde oynuyorsun gibiydi. Kıskanıyordum ya resmen. Ama sen gitmiyordun, o kadar iyi oynuyorsun ve maçlardan sonra o kadar bizden gibi yorumlar yapıyorsun ki mikrofonlara, seni izleyip, okuyunca gururdan adeta yengeç gibi yürüyordum.
Futbol sevgisi ve ateşi başka bir olay benim için. Bir çoğuna göre bir oyun, ama benim etrafımdaki bir çok Trabzonspor lu ya göre bir oyundan çok daha fazlası. Sen bana göre Trabzonspor felsefesini anlamını bizlere tekrar hatırlattın adeta. Bu çok önemliydi. Sen bir çok Trabzonsporlunun çocuklarına gerine gerine anlatacağı efsane oyuncu olmuştun bile. Şuna emin ol ben çocuğuma en çok seni ve Hasan Üçüncü yü anlatacağım. Sen bu takımdan gitsen bile benim gözümde eksilmeyeceksin. Bizler kötü oyunları görebiliyoruz kardeşim.
Bu en son yaşanan süreçte çalıştığım işyerinde bilgisayar başından kalkamaz olmuştum. Seninle ilgili olarak alacağım haberler o günki piskolojik ve sağlık durumu mu etkiliyordu.Halen daha öyle. Şimdi sana nasıl ifade edeyim hissetiklerimi; Senin gitmeni değil ama üzüldüğünü düşünmek bile beni çok endişelendiriyor. Çünkü sen benim gözümde Trabzonspor un kendisisin. Sen üzgünsen Trabzonspor üzülmüştür. Sen gülersen Trabzonspor gülüyordur ve sen umutluysan Trabzonspor umutludur. İşte hepsi buydu benim için. Gitmeni de çok istiyorum ama bu şekilde değil. Seninle gururlanmak istediğim şekilde gitmeni istiyorum, Real e , Barça ya , Liverpool a Manchestera … git istiyorum. Ama böyle üzgün ve zorunda bırakılarak değil…
Sonuç olarak korkuyorum be kardeşim, Senin gidişin inandığımız ve elimizde kalan bir çok değerin yerle bir olması demek olacak benim için. Şampiyonluk gelsin ya da gelmesin bunun Trabzonspor taraftarı için önemi yok ki . Bundan daha önemli bir şey var taraftar için; senin en iyi yaptığın şey Sahada Trabzonsporlu gibi mücadele etmek! Layıkı ile taşıdığın bu formayı üzerinden çıkarmamanı cani gönülden diliyorum. Kal ve herkese örnek olmaya devam et.
Çünkü böyle üzgün gidersen bizden; çok üzülürüz ve gelemeyiz peşinden.
Dualarım seninle büyük kaptan…
K.Serdar KELEŞ

bingolts
03.08.2015, 12:32
Öncelikle herşeyden önce yaşamış olduğun olay hepimizi derinden üzmüştür. İnsan olmak onurlu davranış sergilemek maalesef yaşadığımız devirde az görülür. herşeyin para olarak ölçüldüğü bir devirde başka değerleri ön plana çıkarmak ne kadar zor olduğunu hepimizden iyi bildiğini düşünüyorum. Bir söz vardır " İnsan, parayla ölçülebilen tüm değerlerini yitirdiğinde geriye kalandır. " insanlık tanımının sana ne kadar uyduğunu bizlere her seferinde gösterdiğine inanıyorum. Bir takımın futbolcusu olmak oraya aidiyet duygusuyla bağlanmanında ne demek olduğunu en iyi öğretenlerden biri oldunuz. Genç yaşlarda şöhret kazanmanın bedelini çoğu insan ödemiştir.ancak karekteri sağlaminsanın gösterebileceği erdemliliği gösterenlerin sayısı toplumda gün geçtikçe azalmaktadır. her ne olursa olsun yaptığın yanlışın adı da ne olursa olsun sen bunu Trabzonspor için yaptığını göremeyenler seni tanıyamadıkları kanısındayım. Takımın içinde bulunduğu sportif başarısızlığın sebepleri iyi futbolcu transfer edilmemesine bağlanması günümüz futbolunun en büyük yanlışlarından biridir. Futbolcuya verilen değer ortadayken bunu görememek yanlışların başında gelmektedir. Bunun bir çok örneğinin vermekte mümkündür. elindekinin değerini bilmeyen yönetimler futbolculara sağa sola göndermek ve değersiz kılmakla başarı elde edilmeyeceğini de iyi bilmedilir. Bir kaleci tranferi gündemde maalesef son maçta yedek kalecemiz bile ben burda yedek oynayabilirim demiştir. ama buna rağmen transfer yapmak ne anlama geldiğini kimse bilememektedir. Takımda kalman veya gitmen artık bu saatten sonra hiçbir anlamı yok yeterki onurunu koru. Bu takım neden şampiyon olamıyorun cevabı çok açık ama bunu görmek önemli sen sen olmayı bil Rabbim yolunu her daim açık kılsın Trabzonsporlu olmak ne kadar bir şerefse yeni nesile bu takımıda sen sevdirdiğini bilmeni isterim. iyiki varsın iyiki Trabzonspor taraftarlarının yegane temsilcisisin.

levent yıldırım
03.08.2015, 12:53
Sensiz Olmaz Kaptan Bırakma Bizi Sen Gideceğine Hurma Gitsin

umitnezor
03.08.2015, 13:11
Onur u anlayabilmek…

Sahip çıkmanın ete kemiğe bürünmüş halidir onur recep kıvrak. Taraftarının bile kızdığı hatta bazılarının küstüğü takımına bir kez bile sırtını dönmemiştir. Başkanı şampiyonluğunu çalanlara verilecek cezalara çok fazla derken de taraftarının verdiği oyla seçilen milletvekilleri cezaları değiştirirken de sonra bütün bunları eleştirerek gelen yeni başkanı kupasını çalan federasyon başkanını desteklerken de aynı şeyleri söyledi Onur. Bir soylediği diğer söylediğini tutmayan bu düzen içerisinde Onur’un rahatsızlık vermesi uzun bile sürdü aslında. Bekliyorduk onur’un sadece kalecilerinin ismi değil şehirlerinin onuru olduğunu söyleyen bu halkın kahramanının suçlu gösterileceği günü. Olcay Saral’ın güzel tabiriyle O NUR yüzlü adamın şeytan gösterilmeye çalışıldığı zamanları bekliyorduk.

Trabzon valisinin keskin nişancılarla silah doğrulttuğu öfkeli taraftar kalabalığının içine girip onları dağılmaya ikna eden bu güzel adam zaten ilan etmişti o gün liderliğini. Kendilerini en büyük trabzonsporlu olarak adlandıran kişilerin sahip oldukları koltuklar bile Onur un sayesindeydi oysa. Onur’un kazandığı şampiyonluğu geri alacağız diye reklam yapan ve koltuk sahibi olanlar asıl kahramana ,asıl efsaneye saygı duymayı bilmelidirler. Yani onların deyimiyle kırmızı çizgilere dikkat etmeli ve yerlerini bilmelidirler.Soy adında başaran geçti diye kendilerini başarılı hisseden ve onura ceza yakıştırması yapanlar bu taraftarın hassasiyetlerine dikkat etmelidirler,etmek zorundadırlar.

Gel gelelim üzerinden dozer geçti denilen bu takımın taraftarının bundan sonraki tavrının nasıl olması gerektiğine. Bundan 5-6 sene önceye gidersek taraftarı kitap yazan,taraftar grubu kütüphane açan, teknik direktörü öğretmen olan ve her maç sonu bütün ülkeye bir şeyler öğreten bir takımdık biz. Şimdi gündemde dolaşan bedava kombine söylentilerine inanmak istemiyorum kabullenemiyorum ya da yakıştıramıyorum. Siz de kendinize yakıştırmayın. Benim öğrencilerime anlattığım trabzospor bu değil ve olmamalı.Paraya tapılan bu zamanlarda fark yaratılacaksa bu farkı Trabzonlular Trabzonsporlular yaratmalıdır.Biz üzerinden dozer geçmiş değil tarihinde DOZER CEMİL geçmiş bir kulübün taraftarlarıyız.Tarihimize ve duruşumuza sahip çıkın. Onurumuzla oynayanlara ve zekamızla dalga geçenlere gerekli yaptırımın uygulanması ve tez zamanda koltuklarından ayrılmaları dileğiyle .Saygılarımla…

ÜMİT NEZOR

Mert Acar
03.08.2015, 13:15
Kaptan,
Geldiğin günden bu yana gurur ve Onur ile taşıdığın bu formanın asil bekçisi sensin.Evet belki Trabzonlu değilsin ama Kazımın,Dozerin,taraftarın hayali kahramanı olan Trabzonsporunu benimsemiş,felsefesini kavramış gerçek bir dik duruş simgesisin.Trabzonspor her zaman başkaldıranların,güce ve para tapmayan,emeğin savaşını verenlerin takımı olmuştur.Biz sende bunu gördük büyük insan.Boyun eğmedin hiç bir zaman,savaştın sonuna dek ve savaşmaya da devam edeceksin biliyorum.Çünkü gerçek Trabzonsporlu asla yılmaz,sonunda ölüm olacağını bilse bile..Bizler her zaman bu kutsal formanın koruyucuları olacağız sen merak etme.Zor günlerden geçtiğimiz doğrudur evet..Maalasef kuruluş felsefesinden çok uzaktayız.Değerlerimizi kaybetmiş ve umutsuz bir durumdayız ama inan bana bu günlerde tek ışığımız,hayat kaynağımız,inanç sebebimiz sensin.Gerçek efsane sensin.Bu forma altında izlemekten en çok keyif aldığım,konuşurken tüylerimi diken diken eden de sensin.Sen Trabzonsporsun kaptan.2011den bu yana verdiğin mücadele herkese ders olması gereken nitelikte.Korkmadan,utanmadan,gururla söyledin bunu herzaman..Üstelik efsane denilenlerin ayakları titrerken..Takımın başında hocası yoktu sahip çıktın,abileri oldun.Gerektiğinde koca stadda tek başına kafa tuttun emek hırsızlarına.Trabzonda valiyi dinlemeyen insanlar seni dinledi kaptan..Tutunacağımız,inanacağımız tek dalımız sensin.Gözünden akan yaşlar inanki bizim şerefimizdir.Bizim mücadelemiz İstanbula,bizi yok sayanlara,emeğimizi çalanlara ve içimizdeki hainleredir.Ve sen bu mücadelenin bize yol göstereni,en önde bu bayrağı gururla taşıyanısın.Bu bayrak senin ellerinde dimdik,şerefiyle dalgalanmaya devam edecektir.Bizim aşkımız da ilelebet sürecektir ama;yeter ki ONURsuz olmasın aşk..

Mert Acar
Ankara

Hamdi Karamahmutoğlu
03.08.2015, 13:24
Bu mektubu uzaklardan yazıyorum sana Kaptan.
Çokta uzak olmayan bir zaman diliminde yaşamış olduğun talihsiz sakatlığın tedavisi için bulunduğun topraklardan, New York'tan.
Buralar bildiğin gibi, orası kadar kalabalık değiliz, bir avuçtan biraz halliceyiz lakin ocağımıza düşen ateş misali yakıp kavuruyor gelişmeler bizleri.
Aslına bakarsan çok şey bekliyorduk Trabzonspor'umuzu, en kutsalımızı yöneten insanlardan ama bu kadar hadsizleşeceklerini inan bana hayal bile etmiyorduk.
Çok yaşlı sayılmam, Dünya denen gezegende 31 yıllık bir ağırlığım var sadece.
Fakat gelip geçen yıllar boyunca bu gözler senin gibisini ne gördü ne de tanıdı.
Bizim sana baktığımız gözle bakamaz kimse sana.
Sen yeri geldi Vali'nin, yeri geldi Emniyet Müdürü'nün, yeri geldi Kulüp Başkanı'nın yapması gerekeni yüreğinden gelen sözcüklerle 2 dakikada yapıverdin.
Sen İnönü'de, Şükrü Saraçoğlu'nda, Anfield Road'da tribünleri tek başına susturup, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandın.
Sen bizim Anamız, Bacımız gibi gördüğümüz Armayı en az bizler kadar iyi savundun.
Sen o kutsal forma için yeri geldi tek başına siper oldun.
Şimdi yine sen bu şer odaklarına fırsat vereceksin öyle mi?
Hiç sanmıyorum be Kaptan.
Kaptan gemisini terketmez diye biliriz bizler.
Büyüklerimizden de böyle gördük.
Futbol şehitlerimizi, şampiyonluğu kaybettik diye kendini asan Mehmet Dalman'ı, Trabzonspor'a puan kazandıracak bir gol şutu için parmak uçlarımdan akıp giden zamanı, ruhumu ve yüreğimi ortaya koyardım diyen Kazım Koyuncu'yu, Ben Trabzonspor'un Kaptanıyım. Başka bir kaptanın arkasından, başka bir forma ile sahaya çıkmam diyen Efsane Dozer Cemil'i nasıl tanıdıysak seni de öyle tanıdık.
Futbolcusundan hocasına hatta başkanına kadar kimse cesaret edemezken sen çıkıp "Bir şampiyonluk hasreti var demeyeceğim, bu hasreti zamanında sonlandırdık. 2010-2011 senesinde şampiyon olduk." diyerek ne kadar has Trabzonsporlu olduğunu ispat ettin.
Senin gideceğin gün zil takıp oynayacak sırtlan sürüsüne bu şansı verme.
Zira Trabzonsporun başına bela olanlar nasıl bir günde geldiyse yine bir günde gönderilecektir.
Sen içinde Trabzonspor geçen her cümledesin artık.
Sen menzile değil yola sevdalı her taraftar kadar Trabzonsporlusun artık.
Gitmek yakışık almaz Kaptanım, gidersen sonumuz çok, çok karanlık...

Hamdi Karamahmutoğlu
06.18 / 3 Ağustos 2015
@Howard Beach / New York, A.B.D.

Mollasalihoğlu
03.08.2015, 13:55
Arkadaşlar, Onur ile görüştük.

Şu kadar diyeyim. Rahatlayın ve arkanıza yaslanın :)

Mektuplarımızın bir kısmını kendisine sanal ortamda ilettik, tamamını ise yazılı olarak ileteceğiz.

Şu kadarını söyleyeyim. Gerçekten büyük adam.

Mehmet Yusuf
03.08.2015, 14:02
Onur abi;
hayatımdaki 'adamlık' kelimesinin sembolüsün.
ilerde çocuklarıma anlatacağım unutulmaz bir kaptansın.
her zaman yanında ve arkandayız bunu hiçbir zaman unutma..

Veteriner Hekim
Mehmet Yusuf SÖNMEZ

Yiğit Gayretli
03.08.2015, 14:26
BMN sözünü jet hızıyla tutar ;)

Onur mektuplarınızdan bazılarını okudu...

Cağaloğlu
03.08.2015, 14:27

Mektuplarımızın bir kısmını kendisine sanal ortamda ilettik, tamamını ise yazılı olarak ileteceğiz.

Bugün içime su serpen tek mesaj oldu bu.

Sağolun varolun

TSelif
03.08.2015, 14:58
Onur... Onur'um ,
7 yıl önce doğan yeğenime Fatih'in ismini vermiştim. Ona yapılanlara inat yeni bir Fatih Tekke yetiştirmekti tek amacım..
Fatih " hala bana kaleci eldiveni al " diyince şok oldum. "Neden oğlum sen forvet olacaksın" diyince "Hayır ben Onur olacağım" dedi ve o gün onu futbol okuluna yazdırdım...
O Fatih'e yetişemedi. Onu izleyemedi. Ama seni izleyerek büyüyor ve ALLAH izin verirse Fatih de en az senin gibi Onur'lu senin gibi iyi ama çok iyi bir kaleci olacak...

Bizde yani TRABZONSPORlularda kişiler her zaman gelip geçmiştir. Çünkü biz kızsak da küssek de TRABZONSPOR olmadan nefes alamıyoruz..
O TRABZONSPOR'a bir gün bir kelebek geldi... Ama "ben kelebek olmak istemiyorum. Onun ömrü kısa" dedi. O zaman anladık ki Onur bizim ileriki zamanlarda en büyük efsanemiz olacak ..
Sen TRABZONSPORsun Onur..
Sen Bordosun..
Sen Mavisin
Sen tertemiz şampiyonsun Onur..

Sen bizi nasıl sevdiysen Onur emin ol bin kat daha fazla biz seni seviyoruz...
Evine hoş geldin kaptanların en güzeli. ALLAH seni başımızdan eksik etmesin :)

ELİF BAŞAR (03.08.2015)

Sibel
03.08.2015, 15:04
Onur'un söylediklerini okuyunca ağladım.
Gerçekten korkuyorum.

serdar61
03.08.2015, 15:05
Gerçekten korkuyorum.

neden ki ne kaçırdım acaba? ne dedi ki ?

Cağaloğlu
03.08.2015, 15:43

+1

Bayundur Han
03.08.2015, 15:55

Neler diyor? Ozelden yolla buraya yazilmiyorsa. Kac gundur bunlari dusunuyoruz.

Yalan degil baya bi rahatladim👍🏼

Mert Oğuzlu61
03.08.2015, 15:58
22 yasindayim, eski yeni hic önemi yok benim gozumde bu camianin sembolü ve ruhu oldun, tek efsanem oldun.

Gidersen giderim, dusunmem bordo maviyi kaldirir atarim. Onursuzlar gidecek, sen kalacaksin... Tekrar istanbul a karsi savasacagiz, bizim icin diren ve guzel gunlerin gelecegini bilerek maclara cık.

TS61_NL
03.08.2015, 16:04
+1

Gerçekten korkuyorum.

+ 2....Ne yazmis yada soylemis Onur, beni aydinlatacak birisi var mi?

Sibel
03.08.2015, 16:13
Trabzonspor ve Trabzon'un kendisi için değerini ve kesinlikle burda kalmaya kararlı olduğunu söyledi kısaca.
Samimi ve çok içten. Bizden biri.

volkan_627
03.08.2015, 16:40
3 Temmuzdan beri futbolun sadece bir zevk meselesi olmadığı ispatlanmış ve belgelenmiş oldu. taraftar olarak isyanımızı ne kadar dillendirsek te hep sesimizi kıstılar. bu hainler içerisinde kendi yöneticilerimizin olduğunu tahmin etmek zor değil. biz taraftar olarak üzülüp kahrolurken, taraftar olarak sesimizi çıkarmak için uğraşırsak koca takımdan bunu bir tek sen kabullendin. bizim içerdeki sesimiz oldun. bu yüzdendir ki trabzonspor bünyesindeki en değerli kişisin bizim için.

ayrıca 9 yıldır şeref ve namusunla koruduğun trabzonspor kalesindeki insan üstü başarıların seni tamamen kendi içimizden biri olarak kabullenmemizi sağlamıştır. öyle yüce, öyle şerefli, öyle büyük bir insansın ki bu ülkeye fazla geldiğin aşikar.

sana olan sevgimizin karşılıksız olmadığını biliyoruz. senden tek ricamız bir yere gitmeden sabırla beklemen. bunun için oluşacak maddi kayıplarını bile karşılamaya rağzı taraftara bu iyiliği yapmaya mecbursun. çünkü sen bu takımıni bizim canımız, kanımız herşeyimiz olan bu takımın kaptanısın... dayan, sabret ve bizleri sakın bırakma BÜYÜK KAPTAN...

beratika
03.08.2015, 17:27
:)

Ahmet Başkaya
03.08.2015, 18:50
Sen Trabzonspor'sun.

Abimle yaşıtsın ama sana Onur diyorum, çünkü ismin simge oldu artık bizim için. Yanına abi yazsam olmaz, Recep yazsam olmaz. Onur'sun sen Onur'umuzsun.

Ben de senin gibi Trabzonla alakası olmayan bir ailenin çocuğuyum. Ne anam Trabzonlu ne babam bir kere gitmişliğim yokken deli gibi sevdim bu takımı. İsyanınını sevdim, dik duruşunu sevdim. Ama son süreçte artık futbolu batsın diyecek duruma geldim. Ne zevkimiz kaldı ne de dik duruşumuz. Ama tek bir şeyimiz kaldı başkasını bilmem de benim için tek bir şey kaldı o da sen. Seni harcatmayacağız kaptan, harcatmayız. Sen artık benim Trabzonsporlu olma sebebim dik duruşun simgesisin. Sen artık benim isyanımsın. Sen artık Trabzonspor'sun.

Şunu da bil kaptan, kime güvensek üzülen olduk. Gerek Burak, gerek Selçuk haklı veya haksız bir şekilde onlar kendini anlatamadı belki veya biz haddinden fazla sevdik. Şenol Hoca bile öyle oldu hatta. Ama ben seni anladım koca yürekli adam, kalbini anladım. Bu dünyada futboldan önemli şeyler var ve sen adamlık konusunda da karakter konusunda da kendini kanıtladın.

Gün gelir bu takımdan gitmen gerekir ve terkedersen başkasını bilmem ama şunu bil bu kardeşin için hala öz abisi kadar değerli olacak hala ONUR'un, dik duruşun somutlaştırılmış hali olacaksın. Çok sevdik be kaptan, üzme kendini. Böyle diyorum ama yine de çok üzülürüm, gün gelir de gidecek olursan, sen yine de gitme be kaptan.

Ahmet Başkaya (03.08.2015)

esra61
04.08.2015, 00:02
Trabzonsporun Onur'u,

Sözlerime nasıl ve nerden başlayacağımı bilmiyorum.
Büyüklerimiz bize efsane takımdan Ali kemal denizciyi,Hamiyi Dozer Cemili anlatırlardı.Özellikle Dozer Cemili 'ben Trabzonsporun kaptanıyım başka bir forma ve başka bir kaptanın ardından sahaya çıkmam' ifadeleri beni çok etkilemişti.
Bende acaba görebilecek miyim böyle birini diye düşünürken ismi lazım olmayan bir takımla Urfadaki finalden sonra röportajda tribünlere bakarak 'abi bu taraftar herşeyi hak ediyor' sözlerinle taraftara olan bakışının ilk ifadelerini sunmuştun kameralar önünde bize.O gün senin bu takım ve taraftara olan sevginin ilk samimi ışıklarını hissetmiştim. Sonra malum 2010-2011 sezonu ve inanılmaz Onur performansları. Aslında sana olan sevgimizin bu denli oluşu kurtardığın performanstan çok Onurlu dik duruşunla alakalıydı. Sen adeta tribündeki taraftarın sahada vücut bulmuş haliydin.Biz bu ülkenin takımı değil miyiz derken ki düşüncelerin yine malum tribünler önündeki adamlık dersin ve yine bir maç sonunda gol yemeye tahammül edemeyerek gözyaşlarına boğulman sana yeniden hayran olmamızın sebebiydin.
Karar vermiştim artık sen büyüklerimizin bize anlattığı isimlerin yeniden vücut bulmuş haliydin. Sen sahada kaptan ,evimizin Oğlu ,bizimde abimizdin. Annelerimizin seni evlatları gibi sevmesinin sebebi sadece maç performansı dersek pek de inandırıcı olmaz.
Sen İzmir de doğup Trabzonsporla bütünleşen bir kişiydin.Sen sadece bir kaleci yalnız bir kaptan olmaktan çok öteydin.
Sen bizim sevdamız Trabzonsporun simgesiydin.Karadenizin hırçın takımı Trabzonsporun Onuruydun.
Bu taraftar 7'den70'e sana inanıyor,güveniyor ve seviyor.
Abi senden bir tek isteğim var, renklerine gönül verdiğin bu takımın kaptanlığını yaparken seni ailesinden biri olarak gören bu taraftarı takımdan ayrılarak üzme. Senin ellerinde şampiyonluk kupası sevincini yeniden yaşamak istiyoruz .
Sevinçler sensiz olmaz !
Olurda kulüpte veya takımda birşeylere canın sıkılırsa Karadenizin yaylalarında babaannelerimizin 'Onur has uşak bir yere gitmesin' ifadelerini asla unutma ,
Ve yine sokak aralarında küçük çocukların Onur Onur ve gol deyişleri gelsin aklına.
Sonra mı, sonra aklına seni sadece bir kaleci olarak görmeyip simge haline getirip ,sakatlandığında seninle ızdırabını yaşayan,gözyaşı döktüğünde gözyaşlarını içine akıtan seni karşılıksız seven binlerce insan gelsin.
Şampiyonluk sevinci çalınan bir gençten Trabzonsporun Onuruna Selamlar...

Esra Çolak\Kocaeli

Yiğit Gayretli
04.08.2015, 23:15
Bugün son gün arkadaşlar. Gün sonunda yazı alımını bitireceğiz ve ilk uygun zamanında mektupları Kaptan'a ileteceğiz...

Colakoglu
04.08.2015, 23:25
Esra, cok güzel yazmissin. Tebrikler

akyildizgurhan
05.08.2015, 02:07
öncelikle şunu belirteyim ne yazarsam yazayım hiç bir kelime ya da cümle seni tam olarak anlatmama yetmeyecek.

bir oyuncu düşününki henüz 19 yaşında bir takıma transfer oluyor ve daha 25'li yaşlarda o kulübün efsanesi oluyor. sahi efsane ne demekti, kime denir efsane? bir futbolcu ne yaparsa o kulübün efsanesi olur mesela? bu soruların hepsinin tek bir cevabı var kaptan. o cevap sensin.

memleket Trabzon yazmıyor kimliğinde. Trabzonspor altyapısından da yetişmemişsin. neydi peki seni daha 25 yaşında bizim efsanemiz yapan? ya da nelerdi? adamlığın mı, efendiliğin mi, adaletsizlik karşısında her zaman dik durman mı, korkusuzluğun mu, Trabzonspor yenildiğinde gözünden akan yaşlar mı, inatçılığın mı, hırsın mı, dik başlılığın mı, duygusallığın mı, bağlılığın mı? saymakla bitmez kaptan. saymakla bitmez.

üniversite 1.sınıfı Trabzon'da okudum. aşağı yukarı her gün dışarı çıkmaya çalıştım. belki bi yerde seninle rastlaşırız diye bi umut gözlerim hep seni aradı sokaklarda. görünce ne yaparım diye hayal kuruyordum. aklıma gelen tek şey sana şöyle bi sıkı sıkı sarılıp gözlerinin içine bakarak "Abi gitme be. bırakma bizi" demekti. olmadı. sen zaten bizi bırakamazsın ki. bırakmazsın. çünkü sen başkasın artık bizim gözümüzde. sen gülünce biz de gülüyoruz. sen ağlayınca biz de ağlıyoruz. sen bizdensin artık. ailemizden birisin.

sana söylemek istediğim çok şey var aslında ama seni de yormamak için yazmıyorum daha fazla.

sen bizim Onur'umuzsun kaptan. ve hep öyle kalacaksın.

Gürhan AKYILDIZ
Kocaeli

Özşahin
05.08.2015, 10:00
Arkadaşlar

Sizce basına yansıyan açıklamalardan ve Onurun da özür dilemesinden sonra bu çok zamansız olmuyor mu ?

Hata vardır kurumsal yapı için affedilmez kelle aldırır ama oyuncu vardır taraftar sevgisi kalkan olur kolay kolay kellesi alınmaz.

Onur sürecinde taraftar olarak biz de çok tezcanlı ve tek taraflı bakarak davrandık. Halbuki zaten Dingo'nun ahırına dönen kulübümüzde bir kaptanın bu kadar fevri davranmaması gerekirdi.

Ben de Onur'u çok seviyorum ve bizim için çok önemli bir değer olduğunu ve kaybedilmemesi gerektiğini düşünüyorum ama bu; hatalarında da gözü kapalı arkasında duracağımız anlamına gelmemeli, biz Trabzonspor taraftarı olarak son krizde bunu yaptık ve gün geçtikçe gördük ki yanlış yapmışız...

Ben de bu fikir ve görüşlerimi içeren bir mektup yazacağım Onur'a o zaman.

AntiŞike
05.08.2015, 14:07
Onurum,
2 veya 3 sene kadar önce sıradan bir sezonda, sıradan hedeflerimzin olduğu , sıradan mücadele verdiğimiz, sıradan bir takımla yaptığımız sıradan bir maçta tek başına rakibin karşısında durup, adeta kendini parçalayıp, muhteşem kurtarışlar yaptığın maçta, maçı tek başıma seyrederken o çırpınışlarını gördüğümde gözlerim dolmuştu.. Spikerin ard arda Onurr Onuuuurrr haykırışlarına ise o gözler daha fazla dayanamamış ve boşalmıştı..
Bu son yaşananlarda hissetiklerimi hiç söylemiyorum bile..

Sen bu bahtsız ve kadersiz takımın son yıllarda başına gelmiş en güzel şeysin..

Lütfen bizi bu güzellikten mahrum bırakma!

Bir takım kaptansız olabilir , belki kalecisiz de olabilir ama Onursuz olamaz!

Yiğit Gayretli
05.08.2015, 20:00
Yazılarını gönderen herkese çok teşekkür ederiz. Yazı alımını an itibariyle durdurduk...

En kısa sürede mektuparınız Kaptan Onur'a ulaşacak...

61viya
11.08.2015, 11:41
Gene ben.
Bursa havaalanında "Size bir mektubum var." deyip, eline sekiz sayfalık kağıt yığınını uzatan insan: Begüm.

Okudun mu bilmiyorum yazdıklarımı, " hemen okuyacağım" dediğin için okuduğunu umuyorum sadece. Babaannem öldü Onur. Evladının hemen yanına gömdük onu. Korkmama gerek kalmadı farelerden. Şenol hoca da gitti zaten bi İstanbul takımına. Ekrana çıktığında bakamıyorum artık, göğsünde istanbul takımı arması görmemek adına. Haliyle gördüğümde de dolamıyor gözlerim.

Bana yıllarca kahvelerde tek kız olarak maç izlettiren ruhumun futbola giden tüm yolları tıkalı artık. Sadece sen açıyorsun o yolları. Tıkayamasınlar o yolu Onur.

Ben bu satırları yazarken yuvana döndüğün haberi geldi. Güller açıldı yüzümüzde...

İçindeki Trabzonspor sevdasını bitirmeye kimsenin gücü yetmesin. Yıldıramasınlar seni, yıldıramasınlar bizi. Çünkü Trabzonspor sensiz,biziz Trabzonspor.

İyi ki varsın.

Gidersen diye başlayan cümleler kurmak istemiyorum, biliyorum çünkü, biz sana nasıl bağlıysak sen de bağlısın bize.

Bu bağı kopartamasın kimse.

Çünkü, bu iğrenç futbol düzeninde tutunacak dalım yok benim senden başka.
Gördüğümde, aklıma geldiğinde,içimin bayraklarını havalandıran kimse yok senin dışında.
Beni, benim Trabzonspor'umu temsil eden tek adam sensin koca ülkede.
Çocukları Trabzonsporlu yapacak kişisin sen. Başka yok.
2010-2011'in gerçekelrini söyleyecek başka kimse yok.
Seni çok seviyorum Kaptan !

Uzatmayacağım, o yazdığım sekiz sayfada anlatmaya çalışmıştım bir şeyleri.

Sen sadece Trabzonspor'a zerre hayrı olmayanlara kulaklarını tıka.
Başka bi isteğim yoktur.
Vazgeçme bi de bizden hiç.
Çünkü, sen gidersen, ne kalır ki?

Var ol Kaptan'ım!
Yeşil forman,Trabzonspor armanla ol hep!

Canımızsın.

Begüm Ayşe Kara

Yiğit Gayretli
11.08.2015, 11:55
Haftaya mektuplar Kaptan'a ulaşmış olacak arkadaşlar...

Uğur Demircioğlu
11.08.2015, 12:07
Büyük Kaptan,

Biz yaş itibariyle Dozer Cemil'i, Şenol Güneş'i, Ali Kemal'i sahada izleme fırsatı yakalayamamış bir nesiliz. Ama hiç bu konuda eksiklik duyduğumuzu söyleme gereği duymayacağım. Sahada Avni Aker'de sen olmadığın zaman hep bir eksik oluyor. Sanki sahaya takım 10 kişi çıkmış gibi. Sanki takımı ateşleyecek 12. adamın tribün cezası nedeniyle tribünlerde yerini alamayarak takımı yalnız bırakmışçasına. ÖZLEDİK KAPTAN. Başkaldırını özledik. Takımını en ağır deplasmanlarda bile ezdirmediğini görmeyi özledik. Trabzonspor'un bizdeki anlamı olan başkaldırının sahada sende vücut bulmasını özledik. Kaptan yazacak çok şey var da bu kadarı yeter şimdilik. Biz senin Roma taraftarının Totti'ye sahip çıktığı gibi arkandayız. Gerekirse kulübü yakar yine seni göndermeyiz. Sen de bu taraftarın bu sevgisine karşı bize umut aşıla KAPTAN. GEMİYİ TERKETME KAPTAN.

zafercalikoglu
12.08.2015, 17:13
Onur kardeşim efendiliğini ,sakinliğini koru ,gerçek bir efsane olmak için önün açık,Allah yar ve yardımcın olsun,Umarım Ts forması altında nice kupalar kaldırırız,hep birlikte,

esra61
27.09.2015, 23:50
Bu başlık ve sayfalarca yazılan Onur sevgisi.okudukça insanın okuyası geliyor.
Merak ediyorum bu mektuplar kaptana iletince tepkisi ve yorumu ne oldu ,bilen varmıdır ki??????????

asilhamsi
28.09.2015, 00:13
onur frikiklerde yan direge yapısıp durma.

Yan toplarını artık gelistir.Senin seviyende bir kaleciye bu yan top performansı yakısmıyor.

Her yedigin golden sonra defans oyuncularına bagırıp cagırma.Gollerde senin hatan olabilecegi gercegini kabullen.

Artık bir zahmet su ayagını guclendir.Vurdugun kaleci vurusları,yaptıgın degajlar ortasahayı zor geciyor.

Ben bunları soylerim Onur a.

asilhamsi
28.09.2015, 00:15
Bu arada yazılanları okuyunca Onur un neden surekli takım arkadaslarına bagırıp cagırdıgını cok daha iyi anlıyorum.

Valla bana iş yerinde boyle sevgi gösterisi ve boyle tolerans gosterilse müdüre gider yaparım,cok kafamı bozarsa da döverim.

DarkBlooD
28.09.2015, 00:44
Bu arada yazılanları okuyunca Onur un neden surekli takım arkadaslarına bagırıp cagırdıgını cok daha iyi anlıyorum.

Valla bana iş yerinde boyle sevgi gösterisi ve boyle tolerans gosterilse müdüre gider yaparım,cok kafamı bozarsa da döverim.
Sen işyerinde yillarca Onur kadar istikrarlı , özverili ve iş yeri seninmiscesine haklarını gözet ve Savun , Kendi kariyerinin önünde tut iş yerinin başarısını patronun zaten anahtari sana teslim eder . Öyle kolay Onur olunmuyor. Kusura bakma , böyle bir güven dusunuldugu kadar kolay kazanilmiyor. Ayrıca kaptan saha içindeki td dir hata gördüğünde uyarmak için kaptan vardır , eğer bu kişi kaleci olursa kimin nerde ne yaptığını daha iyi görür , gerek el işareti , gerekse bağırarak uyarmaya çalışır , maçın durumuna ve olayların gelişimine göre de bu durum sert veya yumuşak olur . Henüz herhangibir futbolcumuzun bu durumdan kaynaklı bir sikayetini gören veya duyan olmadı , siz bu durumdan rahatsız oluyorsaniz izlemezsiniz olur biter , hem siz size işkence gibi gelen bu durumdan kurtulursunuz, hemde bizler sizin bu sikayetinizden Kurtulmuş oluruz .

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hüdai Pervaneli
28.09.2015, 01:50
Bir Onurumuz Kaldi be Kardesim

Bir Gemiyi herzaman kaptan kurtarir Sende Trabzonsporun kaptanisin Sensiz Gemi batar

Ya Gemiyi Batirmaya razi geleceksin Yada Yola Devam ediceksin Basin Dik Ilerleyeceksin

Mahmut Hüdai Pervaneli

salihismet
28.09.2015, 03:33
Aklimin ucundn ne Onur nede bir baska futbolcuya mektup yazmak hic gecmedi. ilgimi cektigi
icin bazilarini okudum. Bu mektuplar Onuru diriltir mi bilemem, zira Onur uzun uamandir isini
dogru yapamiyor, yönetim ve teknik heyette bizim gibi bu durumu yanlizca izliyor. Onurun
bir zamanlar iyi olmasi hatta maglibiyetlerde aglamasi ona oynama garantisini vermez, futbolda
böyle bir sey yok. Millette Onuru keserlerse acaba bize küser mi korkusu var. Futbolda bu gibi durumlara
duygusal bakilmaz. Oldu olacak oturup aglayalim.

CEMEFKER
28.09.2015, 15:48
Değerli kardeşim,

Sakatken dahi aldığın parayı güle güle harca . Bir kanalda ( ben " kıtses TV " diyorum) aldığın parayı konuşmaları ağrıma gitti.

Halbuki kimlere, nerelere ne paralar heba edildi bu klüpte...

Şunu bilmeni isterim ki yurtiçi ve istanbul büyükleri dahil başka bir klübe gitsen de benim için " efsane karakter" olarak kalacaksın !

(Yukardaki satırlar Kaptan Onur'a yazdığım ilk mektuptan satırlar...

Geçen süre içinde Kaptan'dan geriye birşey kalmamış gibi...sıradan biri haline geldi ve O Kaptan'a "kadro dışı kalmalı artık" denilecek seviyelere gelindi...)

Şunu söylicem sevgili Onur kardeşim;

içindeki güzelliğini dışından tanıyarak sevdim,

fb'nin elinden bursa'nın şampiyonluğu aldığı maçtaki Onurlu duruşunla gururlandım,

yine aynı fb'nin sahadışından elimizden aldığı şikeli kupa sürecindeki camiayı sahiplenmen ile taktir ettim.

Hak ettiğin değeri son yıllarda alamadığını hatta aşağılandığını düşünüyorum, ancak formayı ilk 11'de temsil ettiğin süre içinde Onur'unu kurtarmak adına farklı işlere girmen sana olan bu sevgiyi ve saygıyı yerle bir edecektir...

Senden şunu beklerim; rahatsızlığını saha içinde yansıtma...., gerektiğinde bir lider karakter olarak yardımcı liderlere rolünü, görevini vermekten çekinme...., arka planda kalmasını bil/öğren....Ve yeniden küllerinden doğmasını bil.

cakalkerem
28.09.2015, 22:30
enteresan kişiliksin gerçekten....