PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRABZONSPOR 1-0 Bursaspor | STSL 1.Hafta | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

Sefa Murat Dokuz
16.08.2015, 01:18
bu saatten sonra ortasahada kaymaları ayarlayamazlar.kanatları kapatmak zor olur. çok yoğun iş. asimetrik falan 4 2 3 1 ayarlaman lazım.idare edilir. en kötü
4 4 2

16.08.2015 , 4-2-3-1 ile Shota'nın sezonu bitirebilmesi için Hacının Aralıkta seçilmesi lazım tekrardan,Hacının Torpiliyle kalması lazım. Bu sistemle Cardozo'yu da harcarız, Yusuf'a her hafta küfrederiz, Erkan'ı gol atarsa kral atamazsa leş yaparız. 4-2-3-1 oynayacak takım gibi ne box to box'larımız ne kanat forvetlerimiz var. Ne geride sağlam bir stoperimiz. 4-4-2 için de 2 tane stoper almamız gerekir. En masrafsız Fener stili, Constant'ı adam etmek. Bosingwa olaydı ah ah. İşte Constant ve Cavanda pek çıkmıyor kanadı kapatmak sanıldığı kadar zor değil. Zaten iç saha taktiği bu olacak ve önde oynayacağın için savunma değil ofans ağırlıklı geçecek maç. Cavanda biraz çalışsa istediğimizi yapar. Shota'dan böyle bir vizyon beklemiyorum tabi. Adam daha Erkan'ı sağ Yusuf'u sol çizgiye atmayı 5 dk bile denemedi.

arahna
16.08.2015, 01:20
cardozoya pas atmama durumu devam ediyor
ekici erkan özer gurbetçi grup cardozoyu dışlıyor- inş yanılıyorumdur
erkanın roportajda oyuncu değişikliği iyi oldu demesi hoş değil
tmm cardozo çok hareketli değil ama sahadaki futbol zekası en yüksek ve vuruş tekniği en iyi oyuncu
alabildiği tek pas erkanın bilerek sol kanada doğru attığı saçma sapan toptu
yazık ediyoruz bu adama

arahna
16.08.2015, 01:21
papy
vargas
gelirse

özerin yerine ekici - ekici cardozoya pas atacaksa

daha iyi oluruz

Oğuz B.
16.08.2015, 01:32
İlk yarıda ceza sahasına 5 top atmışız sadece. Kornerler de dahil. Cardozo'yu linç etmeden önce buna da bakmak lazım.

Fanatik34
16.08.2015, 01:32
..........................Onur.................... .
Cavanda.....Medjani....Aykut....Constant
.................................................. ...
..............Mehmet.........Mbia..............
Erkan..................................Dszudszak
..............NDoye........Cardozo.............

Icsahada seyreyleyin derim

Aykut´ un yerine neler olur neler

Onur Akyüz
16.08.2015, 01:33
Cardozo'nun müridleriyiz.

3 tane silahım ve binlerce mermim var.

Bilmem anlatabildim mi?

Yiğit Gayretli
16.08.2015, 01:33
Özer'in mevkisizliği ve aşırı sorumluluk isteği Okay'ın etkinliğini azaltıyor. Her top onda toplansın istiyor. Mevkisi gereği ceza sahası etrafında top alması gerekirken, defansın önünden oyun kurmaya kalkıyor. Bu haliyle külliyen zarar.

Maç içinde Medjani'ye yaptığı cezasız kalmamalı.

B.AKDEMİR
16.08.2015, 01:36
Nihayet galibiyetle lige başladık. Takım moral buldu. 3-4 maç sonra daha iyi olacaktır. Ancak sistem ve oyuncular arasında bir sıkıntı var. Cardozo gibi forvetin var ve ceza alanı içerisine top indiremiyorsun.

Yıllarca Şota ,Fatih Tekke ve birazda Burak' dan başka forvet görmeyen bu gözler Cardozo gibi kaliteli bir golcü gördü geçen sezon. Santrafor neymiş, topa nasıl vurulurmuş, güzel gol nasıl olurmuş Cardozo ile geçen sezon izledik. Bu sezon da aynı şekilde 20 gol civarında atacağını düşünüyorum. N'doye daha hareketli ancak Cardozo kadar bitirici vuruşları yok. Ndoye de goller atacaktır ancak asist sayısının da yüksek olacağını düşünüyorum Cardozo ile stilleri farklı. .Cardozo Benfica' da oynarken Gaitan , Ola John, Salvio , Matic gibi adamlarla birlikte oynadı. Bizim eksiğimiz takımın oynadığı sistem. Tek forvet oynuyoruz ancak orta yapan yok ,olsa da isabet yok. İçeri kat eden adamlar topu ya dağa taşa vuruyor ya öldürüyor. Bu durumda Cardozo ya da Ndoye değil kim olursa olsun gol atmakta güçlük çeker.

Biz kesinlikle içerideki tüm maçlarda çift forvet oynamalıyız. Deplasmanda ise duruma göre tercih değişebilir. Yusuf, Erkan bunlar aldıkları her topu ezmek yada şut atmak yerine biraz isabetli pas ya da orta atmayı denerse o zaman takım goller atmaya başlar.

Sezgin Öztürk
16.08.2015, 01:38
Cardozo'nun elestirenleri anliyorum sezona cok kotu giris yapti fakat adamin kalitesini kimse inkar edemez. Elestirirken Cardozo'nun sezon basi sakatlik yasadigini unutmayalim. Fizik olarak hazir degil Cardozo

Fanatik34
16.08.2015, 01:46
Cardozo´yu elestirenler;

Sefa, Özer, Mustafa, Aykut ve Soner´i ayni anlamda elestirse, samimi olduklarina inanirim ama malum, bu sekilde niyetlerini cok acik ediyorlar

ertuuu
16.08.2015, 01:50
yusuf oyunuyla gittikçe antipatikleşmeye başladı,
onu izlerken kendi için oynadığını hissetmeye başladım...
basit oynamak yerine zorluyor..
sol bekte oynasın, takım bilinci oturana kadar...

constant ın kademe anlayışı>yumlu nun kademe anlayışı...

erkan, yusuf,özer oyunu cardozo nun üzerine yıkamıyorlar...
carodozo sistem oyuncusu, biz doğaçlama oynuyoruz...

mbia, reis ceza sahasında fink attı, helal olsun...

hazır değiliz daha fizik olarak...

Ali Can
16.08.2015, 01:52
Cardozo ya yapılan elestirileri haklı bulmakla beraber gecen sezon sonunda Cardozo ameliyat olacak denmişti.
Ancak ameliyat yapılmadı ve cardozo cok belli bir sekilde o agrıları cekmeye devam edıyor.
Bel ağrısı ıle halısaha da olsa top oynayan bilir,afedersin g.tunu sagdan sola cevıremezsın topu onune alır sert vurmaya korkarsın ayagından kotu sakatlık bel.
bu adamın acıl tedavıye ıhtıyacı var açık ve net.

Lisedeyken başıma gelmişti bu.

Okurken aklıma geldi ve belim ağrıyor sandım, cidden kötü bir sakatlık sorunu.

Umarım kimse bu tür sağlık problemi ile karşılaşmaz.

OnurKul
16.08.2015, 01:52
M'bia diyorum keşke bir tane daha olsa diyorum.

OnurKul
16.08.2015, 01:55
Cardozo´yu elestirenler;

Sefa, Özer, Mustafa, Aykut ve Soner´i ayni anlamda elestirse, samimi olduklarina inanirim ama malum, bu sekilde niyetlerini cok acik ediyorlar

Cardozo'yu besleyecek adamlara bak. Ben bu isimlere ek olarak Erkan'ı da koyuyorum.

Cardozo'ya bol ve isabetli orta yapılmalı. Ara paslarla topla buluşturulmalı. Takım hangisini yaptı?

OnurKul
16.08.2015, 01:56
Cardozo'nun müridleriyiz.

3 tane silahım ve binlerce mermim var.

Bilmem anlatabildim mi?

2 tane de bende var, sırt sırta veririz.

inadina61_08
16.08.2015, 01:57
Bende bir kaç satır yazıp kaçayım, eğrisi ile doğrusuyla affola... Tabi ki Mbia dan başlayacağız. Skora göre değil yazacaklarım...
Hani derler ya oyuncular birbirini tanıyacak, yeni,ülke,dil, yemek, futbol yapısı diye. Bu akşam ve Avrupa maçında "Bırakın bu işleri" dedi resmen. Adam kaçak oynamadı resmen pozisyon servisleri yaptı, tabi pas attığın adamın oyun görüşü çoğunu ezdi o da ayrı. adam 10 numara gibi mi oynadı, yoksa sizden bir halt olmaz ben sizi oynatmasını bilirim mi dedi anlamadım. Mest etti.Maaşallah diyelim.

Okay; Bu çocuk bir harika olacak, işte bu çocukta daha bir şeyler eksik ama bu kadarı bile yeterli dedirtti, bunun altına düşmesin yeter, ayrıca mbiadan bir şeyler öğrenip gelişim göstereceğim diyor ve bu isteğini gösteriyor.Maaşallah diyelim.
Gerisini salla gitsin :))) Şaka şaka;

Yusuf var; Bu çocuk şımarmadı, bu çocuk 1461de de böyleydi, geldiğinde de böyleydi, sadece daha fazla orta yapıp pozisyona giriyordu o yüzden görmemezlikten geliniyordu. Ya kanadında oynasın yada kendini geliştirsin, 3-5 hafta gelişimi izlenerek oynaması taraftarıyım, olur da sağ açık alınırsa bile sol bek de bile görmeye razıyım, çünkü bu sene bence onun son senesi, üst düzey olmak yada olmamak.

Önliberolar iyi olunca stoperler çok sırıtmıyor değil mi? aynen öyle, yumlunun iki ofsayt çizgisini tuhaflaştırması dışında önemli bir hata yapmadılar çünkü onlara gelene kadar dayak yiyen rakip, onlardan sonra kelebek gibi uçup arı gibi sokan Cavanda imdatlarına yetişti, Maaşallah diyelim.

Özer; sahaya ve yedeklere bakınca o bölgenin tek oyuncusu ama o bölgenin oyuncusu değil. Elinden geleni yaptı, orada yapabileceği şeyler basmak, koşturmak, bir iki topu kanada indirmekti, yaptı sayılır, en azından çok ezmedi. Dediğim gibi o bölgede bu akşam ki mevcut kadro ve yedeklere bakınca constant oynar yada özer oynar diyecek kadar da cesurum :) (Ekiciden sonra tabi)

posizyona giremiyoruz, çünkü erkan ve yusuf el freni görevi görüyor, çünkü erkan form tutması gerek, yusufunda o kanadı öğrenmesi gerek, ayağını ve ortaları geliştirmesi lazım. Daha önce de yazdığım gibi bu sene ya onun tavan yaptığı yada kesik yediği sene olabilir.

Cardozo; Bu adam nasıl güçlenir, Güçsüz görünüyor ama topu o kadar geride alıyor ki gücü de bitiyor, bu adam ceza sahası içinde oynamalı bunun içinde ona top atılmalı, çizgi ofsayt uygulayan bursanın arkasına kaçmak istedi ama top atan olmadı; Cardozonun daha verimli olması için 19 da 1 isabetli ortanın üzerine çıkmak gerek ki, bu maçın skandal istatistiği ve pozisyonsuzluğun sebebi budur..

Bence bu takıma en önce sağ açık lazım, ama gerçek sağ açık, 3-5 neyse ederini verip almalı, stoperden önce hemde(bence).
sonra da 10 numara, bu maçta özerin yerinde özerden daha fazla iş yapacak biri de olabilir. Takımı beğenmedim ama mücadele güzeldi, kimse kaçak dövüşmedi, saklanıp kalmadı. İleride Pozisyona girememek, orta bile yapamamak çok ağır bedeller ödetir, umarım bunu gören hoca olur.
Şotanın sefadan beklentisini görüyorum ama İnşallah olur demekten başka birşey gelmiyor. Şotanın oyuncu değişikliğini de eleştirmek lazım. Ndoye ve cardozoyu bir kaç dakika beraber oynatabilirdi, Medjani-Aykut sorunu olmasaydı belki de yapardı. Haftaya göreceğiz artık. En azından kendi sahamızda yapalım.
Ndoye beklediğimden diri gelmiş.

Mbia bu takımı oynatır, lider adam, İnşallah şota bunu değerlendirir.

Uzun oldu kusura bakmayın.

OnurKul
16.08.2015, 02:08
Bugün Eto'o iki gol attı, Antaşya hücum oyuncuları her pasta onu bulmaya çalıştı.

Cırdızı kıti iyniyir

memmedaga
16.08.2015, 02:13
Cavanda'ya laf edenler ne içmiş ola ki

OnurKul
16.08.2015, 02:16
Cavanda'ya laf edenler ne içmiş ola ki

Cavanda çok sağlam, hatta Bosi geri dönerse sağ açık oynar, Cavanda arkasını toparlar. Sağ kanat çelik gibi olur.

Fanatik34
16.08.2015, 02:16
Cardozo'yu besleyecek adamlara bak. Ben bu isimlere ek olarak Erkan'ı da koyuyorum.

Cardozo'ya bol ve isabetli orta yapılmalı. Ara paslarla topla buluşturulmalı. Takım hangisini yaptı?Evet isabetli orta yapilmiyor ama takimdaki enbüyük sorun top kapma. Takim Kral olmadan kral gibi takilanlarla dolu...pres yok, pozisyon bilgisi yok, Cardozo´yu gönder gitsin!!!!

Iste bu yüzden, kimin hangi futbolcuya nasil yaklastigi futbol bilgisini acik ediyor..

OnurKul
16.08.2015, 02:19
kimin hangi futbolcuya nasil yaklastigi futbol bilgisini acik ediyor..

Kimseyi sorgulamak istemem ama forum için kilit cümle bu.

Murathan
16.08.2015, 02:19
mbiayı bence önlibero değil 8 numara olarak kullanmalıyız.
illa önlibero da koyacaksak bourceyi koyalım.
adam akıp gidiyor.

alexturka
16.08.2015, 02:22
2 tane de bende var, sırt sırta veririz.

Silah yok ama her turlu destege varım..

Fanatik34
16.08.2015, 02:28
Kimseyi sorgulamak istemem ama forum için kilit cümle bu.Maalesef..bundan 2 yil öncesine kadar buraya yazilan her yorumu ilgiyle okurdum (amacdisi olanlarda olsa) ama artik engelli listem her daim yükseliste..aci!

Yasin Altuntas
16.08.2015, 02:29
Nedense kazanacagimizi zannetmiyorum, ama hayirlisi...

TSercaN
16.08.2015, 02:39
Arkadaslar maca bakamadim. Genel olarak takim nasildi? Belirli bir sistem var miydi?

N doye nasil idi oynadigi dakikalarda?

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

artvints
16.08.2015, 02:52
bu dişçi kadar işgüzar hakemi zor bulursun.pozisyonlarla alakası yok adamın, kendi kafasına göre yönetiyor.istisnasız her trabzon maçında sonlara doğru sapıtıyor.çok net önündeki faulleri görmemizlikten gelip otuz metre mesafeden faul çalıyor. hele kötü oynuyorsak iyice çileden çıkarıyor. bu yorumu kaç defa yaptım, adam hiç bozmadı çizgisini.

Yiğit Gayretli
16.08.2015, 02:52
Nedense kazanacagimizi zannetmiyorum, ama hayirlisi...

Kazandık bile, geç kaldın :)

İleli
16.08.2015, 03:48
Mbia bu takımın ve ligin dünya futbolunu nekadar geriden takip ettiğini gösteriyor apaçık...

Ibrahim Gaygusuz
16.08.2015, 05:14
Hic usenmedim butun sayfalara goz attim. Az cok herseyi okumaya calistim.

30-60 sayfalari arasi yazilanlar igrencti. Bukadar azarlamak niye ? Takimda kimsenin serefini birakmamisiniz. Ayiptir, seviye bukadar dusmez.

Mac hakkinda yorumum.

Ligin ilk maclari herzaman sancili gecer, gecen hafta Man Utd macini izleyen oldumu bilmiyorum ama Tottenhamdan inanilmaz baski yediler. macin son 20dk'si yari sahayi 4-5 kere gectiler. Ligin ilk maci kendini bir adim one atmak icindir ve bana gore maratonun en zor kismi.

Iyi oynamadik ama kotude oynamadik. Eksiklerimizi minimuma indirdik diye dusunuyorum. Bir kanat ve stoper ile bu ligde iddiamiz olacaktir.

Konstant ve Cavanda iyidi, takim rakip yari sahaya yerlestiginde ileri bilincli sekilde ileri ciktilar. Rakip kontralarini alan birakmayarak iyi engelediler. Ozelikle Konstant bu acidan beni cok sasirtti.

Mustafayi oldu bitti severim bunu zaten herkes bilir, bugun bence cok iyidi. Kadroda neden olmasi gerektigini gormustur cogu insan(objektif bakanlar). Mbia'nin topu istemesi, Mustinin isini kolaylastiriyor, top kaybi minimum seviyeye iniyor.

Medjani icin ayni seyleri soyliyemiyecegim, bence stoper degil. Veya oynamamali. Gecen sezon gol olarak katkisi oldu ama bu sene oda olmiyacak. Bugunki performansinin uzerine cikar zamanla sisteme alistikca ama muhtesem performanslar beklenmemeli.

Mbia muhtesemdi, kusursuz. Modern futbolun en guzel orneklerini gosterdi bize. Alinirken cok teredutlerim vardi ama bendeki butun soru isaretlerini sildi. Formasini alacagim.

Ozer cok kosuyor ve cabaliyor ama yanlis yerde. Bence cok geriye gelmemeli, Okay'in topla bulusmasina engel oluyorki bunu yaparkende top kayiplari yapiyor. Son paslarini Bursa ceza sahasi onunde vermeli, gerilerden degil. N'doye 'ye verdigi pas gibi.

Erkan ve Yusuf cabaliyor ama ters kanatlarda bu is olmayacak, ozelikle Yusuf (Erkan yine fizigiyle ice kat edebiliyor). Yusuf son paslarini daha hizli kullanmali, pasi bekletip pasi verecegi adamin alanini dahada genisletmek istiyor ama atamadan topu kaptiriyor.

Cardozo'dan verim alabilmek icin ya N'Doye oynicak onunla beraber yada yonetim bize kanat icin bir Gaitan bulacak. Belinde sikinti var bunuda belli ediyor.

N'Doye cok istedigim bir transferdir ve kumasinida bugun herkese gosterdigi icin mutlu oldum. Golun her turlusunu atabilen bir forvet (sow gibi). Ingiltere'de oynayip gelmeside ayri avantaj oldu, maca hemen tempo katti. InsAllah bizimkiler adamin temposunu yavaslatmaz.

Ibrahim Gaygusuz
16.08.2015, 05:30
Sunuda eklim hemen

Sota'nin butun futbolcularinla tercuman olmadan konusmasi cok onemli birsey. Bi tercumanin cevirmesi var bide teknik direktorunun o anki duygusunla senle konusmasi var. hangisi daha positif etki yapar sizce ?

Sota kendini iyi egitmis bu belli, Allah yardimcisi olsun.

Ertan1982
16.08.2015, 06:27
3 puan 3 puandir nasil alindi önemli degil.

Kötü yanlarimiz iyi yanlarimizdan cok.

Kötü yanlar

-Oynadimiz oyun kaotik. takim ne yapacagini bilmiyor macin büyük cogunlugu atak semamiz belliydi.Bursa haric diger anadolu takimlar maci kolaylikla kitlerdi ve biz bu kilidi acamazdik veya sansa acardik.

-takimi batiran yerli topcular.

-Erkan gol atsada (Sansa) en berbatlardan.Yusuf ilk sirada özer erkan 2 ve 3.

-Mustafa ile offside taktigi uygulamak harakiri.Offside ne oldunu bilmiyor.

-Sota medjani aykut degisikligi ile kuka oldunu ispatladi.orda degisiklik olacaksa hem özer hem medjani disari alinacak veya hicbiri.Taraf secti ve huzursuzlugu artirdi.

-Yedek Kulübesi gücsüz

Iyi yanlar

-Mbia organize edebiliyor ortasahayi. ama yanindaki topcular ile yakinda o da isyan eder ekici gelmese.

-Cavanda iyi bindirme denedi-Ver kac vs. ama yusuf futbol zekasi ile bunu anlamadi.

Okay´a yüklenmeye gerek yok.yerlilerden kim sorumluluk (göstermelik degil)aldi da okaya yükleniliyor?

dedim gibi 3 puan 3 puan dir ama daha cok yol var.

6Şafak Aydın1
16.08.2015, 06:53
Ndoye ilk macinda galibiyeti aldirdi diyebiliriz. Benim hesap biraz farkli. Adama simdi 3 sezonda garanti 7,5 milyon euro ödeyecegiz. Kaba hesap zaten alacagimiz belli bir sayidaki galibiyet sayisindan 34 mac daha kazanadirmasi lazim ki bu hespta forma satisi, sagi solu yok sdece mac kazanma, hard hesap. Bu sadece Ndoye maliyeti. Iyidir kötüdür, ilactir kazmadir ayri mevzu, sadece su maliyet ile planli yatirim yapsak ne olabilirdi bak simdi.

1 uluslararasi altyapi oyuncunun maliyeti ortalamasi U7 den U19a kadar yani 12 yil boyunca maliyeti ne kadardir 150.000 Euro hadi 200.000 Euro olsun diyebilirmiyiz, asagi yukari tutar sanirim, ama seviye uluslararasi öyle bildigimiz dandik altyapi degil. Hocalarin, Tesislerin maliyeti ayri tutuyorum yine, sadece oyuncu, ürün.

3 senede 7,5 milyon Euro sadece Ndoyeye verecegiz ki garanti para bu. Normalinden 3 sezonda 34 35 mac zaten kazanacagimizdan daha fazla kazandiracak, sakatlanmayacak vs.

Bu hesaba göre uluslararasi dünya capinda 37,5 adet altyapi oyunucunun masrafi cikiyor yani sadece Ndoye masrfindan 2 takim cikar burdan. Ilk kusak ikinci kusak filan. Yillik 2,5 milyon Euro gidiyormu bizim altyapiya. Bu harcamalari merak ediyoruz valla. Neden oyuncu cikmiyor, cikanlar neden gelismiyor bunun nedenleri burda sakli.

temel_yilmaz
16.08.2015, 07:19
Forumun teneke baglayip gondermeye calistigi soner total oyun anlaminda Yusuf tan kat kat daha verimli.Dusunun sampiyonluk Maci 1-1 son dakika gole gidiyorsunuz topla anlamsizca kosan,halisahada gol atayimda takim arkadaslarim bana bravo desin diyen bir zihniyet sahada.Beyin yok o cocukta futbol beyni.

Cardozo gibi santraforun var bir tane kavisli orta kesememissin Cardozo topcu degil.

Sota sunu anlamiyor mevcut kanat oyunculari ile sen cardozo n doye degil suarezi koysan sahaya nafile,n doye oyuna hareketlilik falan getirmedi bala ..te attigimiz gol oyuna hareketlilik getirdi.

Elimizdeki en iyi santrafor hatta en iyi 3 oyuncumuzdan biridir cardozo ama bu sistem Cardozoyu yer.

Kimse kendini kandirmasin rakip gecen sene 80 kusur gol atmis,bu golleri atan futbolcularin hepsini satmis,en iyi yabancisi ayrilmis yetmedi sag bekini satmis hepsini gectim sahaya yokluktan sagbekini sag acik,stoperlerini forvet oynatan bebelerle maca cikan rakibine karsi bir tane organize atagin yok baka ..te gol atmissin,kalan 25 dakikada bir tane kontra yakalayamamissin.

Simdi tarz olarak Gomez cardozo ayni futbol tarzi var hemen hemen,izleyelim bjk nin macini Gomezin oyun etkinligine bakalim yanindaki kanat oyuncusu ve arkasindaki orta saha ile yani koca klupte bunu nasil gormezler inanilir gibi degil.

Birde mactan once burda Ozan-Okay karsilastirmasi yapan vardi umarim daha boyle bir karsilastirma yapmaz.

Ne oynadigimiz belli degil Trabzonspor icin bu sezon mevcut kadro ile 4-5 basaridir.

iyattara
16.08.2015, 07:44
Puanı aldık eyvallah da ne kadar kötü top oynuyoruz yahu. Ekici nin yokluğu fazlasıyla hissediliyor . demek ki Ekicisiz oynamak için bir B planı olması lazım . O rolü üstlenecek kilit açan araya pas atan kafası çalışan bir adam orta sahaya şart. Mal gibi sağa sola top çeviriyoruz, sonuç 0.
Kanatlarimiz bu futbol özürlüler olacaksa ndoye oynasın zaten Cardozo luk bir durum yok. Ama hücumda daha etkin oynamak istiyorsak bir şekilde Cardozo-Ndoye nin beraber oynayabildiği bir sisteme geçmek lazım.
Adamların tek forveti Şanliurfali Sercan iken bu kadar çaresiz kalmış transferleri yetişmemiş iken bir pozisyona giremememiz gerçekten üzücü.
Tek sevinilecek nokta 3 puan.

Tayfun Aydın
16.08.2015, 09:46
Gole kadar ne oynadığımız belli değil di hücum anlamında ama savunma anlamında gayet iyiydik. Constant laubali sol bekte oynayamaz valla gayet iyi oynadı. Aykut girdikten sonra çok iyiydi. Okay da hala bir şey göremedim. Şişiriliyor bence. MBia muhteşem bir adam.

Cardozo NDoye farklı tipte oyuncularmış görmüş olduk. NDoye daha hareketli Cardozo daha yavaş çekim.

Golden önce Erkan rezaletti golden sonra Erkan muhteşem oynadı yürüyerek adam geçmeye başladı. Azıcık dönüp kendimize bakalım bu adamları topa dokunmaktan soğutacak kadar ne yapıyoruz.

Yusuf ah Yusuf hızlısın ayaklarında fena değil ama az daha gayret be çocuk. Topu nerde ayağından çıkaracağını öğren artık. Antremandan sonra 1 saat fazla çalış.

Geçen seneye göre daha derli topluyduk kesinlikle ama gerçek gücümüz haftaya jimnastik maçında belli olur. Bu arada 4 yıl sonra bir sezonu başlarken kaybetmedik.

Hatta sahada hakem diye gezen talimatı almış ...........ğunu bile yendik. 4 yıldır böyle istekli bir takım yoktu sahada ben beğendim.

Gurpas
16.08.2015, 09:49
Sabah maçın özetini izleyince, Yusuf Erdoğan ın futbolcu olmadığına tekrar kanaat getirdim. Ndoye nin, Yusuf a akıllıca pasları ve bitirici pası tekrar Yusuftan beklemesi ama karşılığını alamaması Ndoye yi ve beni benden etti...

umitçebi
16.08.2015, 09:55
Forumun teneke baglayip gondermeye calistigi soner total oyun anlaminda Yusuf tan kat kat daha verimli.Dusunun sampiyonluk Maci 1-1 son dakika gole gidiyorsunuz topla anlamsizca kosan,halisahada gol atayimda takim arkadaslarim bana bravo desin diyen bir zihniyet sahada.Beyin yok o cocukta futbol beyni.

Cardozo gibi santraforun var bir tane kavisli orta kesememissin Cardozo topcu degil.

Sota sunu anlamiyor mevcut kanat oyunculari ile sen cardozo n doye degil suarezi koysan sahaya nafile,n doye oyuna hareketlilik falan getirmedi bala ..te attigimiz gol oyuna hareketlilik getirdi.

Elimizdeki en iyi santrafor hatta en iyi 3 oyuncumuzdan biridir cardozo ama bu sistem Cardozoyu yer.

Kimse kendini kandirmasin rakip gecen sene 80 kusur gol atmis,bu golleri atan futbolcularin hepsini satmis,en iyi yabancisi ayrilmis yetmedi sag bekini satmis hepsini gectim sahaya yokluktan sagbekini sag acik,stoperlerini forvet oynatan bebelerle maca cikan rakibine karsi bir tane organize atagin yok baka ..te gol atmissin,kalan 25 dakikada bir tane kontra yakalayamamissin.

Simdi tarz olarak Gomez cardozo ayni futbol tarzi var hemen hemen,izleyelim bjk nin macini Gomezin oyun etkinligine bakalim yanindaki kanat oyuncusu ve arkasindaki orta saha ile yani koca klupte bunu nasil gormezler inanilir gibi degil.

Birde mactan once burda Ozan-Okay karsilastirmasi yapan vardi umarim daha boyle bir karsilastirma yapmaz.

Ne oynadigimiz belli degil Trabzonspor icin bu sezon mevcut kadro ile 4-5 basaridir.

Evet cardozo bu takımın en ıyı 3 oyuncuusndan bırı..Buna katılıyorum..

Ama diğerlerine katılamıyorum maalesef...Takımın beynı ekıcı yok..kanatlarımızda verımsız tabıkı ılerı rahat çıkamayacağız..Ama yenı defans gelınce ve ekıcı geldıkten sonrakı bır sağ açıkta gelırse bu takım muthış olur...

N doye de gırer gırmez maça hareket getırdı..Bunu herkes goru ve soyluyor..Karambolden gol atabılmek ıçınde o karambolu oluşturmak için pres yapman lazım..Kendıkendıne olmuyor..

OFLU
16.08.2015, 10:00
Yusuf Erdoğona biri çıkıp topla vedalaşması gereken zamanlar olduğunu, arkadaşı müsaitken adamın içinden geçmemeyi öğrenmesi gerektiğini söylemeli

Uğur Gündüz
16.08.2015, 10:06
Sivas'a verilen penaltıya bakınca iki penaltımızı yemiş ..iz herif. Yusufa yapılan iki müdahale de penaltıydı.
Ama kanat Şart . Yusuf ve Erkan varken rakipler rahat!
Takımda yaratıcı yek oyuncu Ekici, birazda Constant, sol beke Alper kaydırılıp sol kanatta daha etkili olur diye düşünüyorum.

ccd6167
16.08.2015, 10:11
Eto resmen klasını konuşturmuş. Muazzam goller atmış adam. Sene basında yırtındık burada eto ve sivok alınsın diye bedavaya ama anlatamıyoruz

Sistemi değiştirmesi lazım hocanın bu sistemde bu takımın başarılı olması imkansız

Şikeciler bile 4-4-2 ye döndü gayse dün forveti çiftledi 2 gol buldular

4-4-2 yada 4-1-3-2 dönebilir hoca.

hacka61
16.08.2015, 10:22
Tek sevindirici taraf 3 puandı. ayrıca 4-4-2 ye dönemeden bu iş olmayacak. Tabi en az bir kanat bir bek alınarak.Yoksa bu senede 4-5-6. sıralarda takılırız.

Uğur Ö.
16.08.2015, 10:22
Mbia forvette dahi oynayabilecek meziyette biri. Son zamanlarda izlediğim en komple futbolcu.

Erkan YILMAZ
16.08.2015, 10:28
Muhtesem bir gundu bir gun bile olsa gelip sehri gezip hisim akrabayi gorup mac izlemek bir de yenmek harikaydi ☺

Erkan YILMAZ
16.08.2015, 10:32
Korner pozisyonunda abi icime dogdu golu atacaz deyip teli cikarip videoya cekmem ve ustelikte golu adasim erkanin atmasi da cabasi☺

Tayfun Aydın
16.08.2015, 10:32
Dün maçı aldık ama iş işten geçmeden sezon başında hakemlere ayar verilmeli her türlü tehdit yapılmalı. Akşam ki lavuk adamın dizine tekme atıyor devam kartlık pozisyonda devam Bursalılar denize dalar gibi yere atıyorlar kendilerini cırt düdük bizde devam.

Yusuf un son pozisyonda hata yapması buz gibi penaltıyı vermediği gerçeğini değiştirmez. Yusuf topu ayağından çıkarmalıydı tamam da arkadan gelen adam dizini koyuyor.

Özetle ilk haftadan çıkar konuşur tehdit edersin adam olurlar yoksa biz sesimiz çıkarmazsak daha da azarlar. Daha bunların cüneytleri yıldırımları var.

bkandil
16.08.2015, 10:48
Dün maçı aldık ama iş işten geçmeden sezon başında hakemlere ayar verilmeli her türlü tehdit yapılmalı. Akşam ki lavuk adamın dizine tekme atıyor devam kartlık pozisyonda devam Bursalılar denize dalar gibi yere atıyorlar kendilerini cırt düdük bizde devam.

Yusuf un son pozisyonda hata yapması buz gibi penaltıyı vermediği gerçeğini değiştirmez. Yusuf topu ayağından çıkarmalıydı tamam da arkadan gelen adam dizini koyuyor.

Özetle ilk haftadan çıkar konuşur tehdit edersin adam olurlar yoksa biz sesimiz çıkarmazsak daha da azarlar. Daha bunların cüneytleri yıldırımları var.

Başkan Demirören'i boşuna mı destekledi, bu masumane hakem hataları!!! ilerleyen haftalarda artarak devam edecektir. Ne de olsa Demirören bu hataların parasını peşin ödedi sezon başlamadan.
Anlayana...

Ahmet Hamza
16.08.2015, 11:00
Sivas'a verilen penaltıya bakınca iki penaltımızı yemiş ..iz herif. Yusufa yapılan iki müdahale de penaltıydı.
Ama kanat Şart . Yusuf ve Erkan varken rakipler rahat!
Takımda yaratıcı yek oyuncu Ekici, birazda Constant, sol beke Alper kaydırılıp sol kanatta daha etkili olur diye düşünüyorum.
Diğer maçlar beni ilgilendirmiyor. Yusuf'un pozisyonları kendini atma. Futbol zekası yok adamda. Son pozisyonda pas vermemesi ya bencillik ya zeka eksikliği. İkisi de birbirinden beter.

DNA-TS
16.08.2015, 11:08
Eksikler var ama ilk 5 hafta rakipler çok ters hayırlısıyla en az hasarla atlatırsak iyi yola gireriz.
Sol bek stoper sağ açık alabilirsek tadından yenmez.
Yeni sezon hayırlı olsun.

Furkan
16.08.2015, 11:12
Bende ikinci yarının başındaki iyi oyunumuzun golden sonra açılan Bursa dolayısıyla mı yoksa N'doye nin etkisiyle mi olduğunu pek anlayamadım. Her iki durumda da çok kötü bir futbol oynadığımız gerçeği değişmiyor bence. Kaç senedir organizasyon anlamında ilerleyemiyoruz. Futbolcular, teknik direktörler değişiyor ama oyunda en ufak ilerleme yok ...

aaahmet61
16.08.2015, 11:15
Cardozo ilk 11 oyuncusu olamaz

İskender GÜNEN

Ligin ilk maçları her zaman zordur. Çünkü hiçbir takım, tam anlamıyla sezona hazır değildir. Bursaspor, geçen yılki kadrosundan önemli oyuncuları yitiren bir takım. Bu maçtan önce de hücumda en önemli silahlarından biri olan Bakambu'yu Villareal'e verdiler. Yani hücumda etkisiz bir görüntü vermeleri normal... Trabzonspor'a gelince; kendi sahasında oynamalarına rağmen kaleye attıkları şutun dakikası 36. İkinci yarı ise kornerden kazandıkları golden başka özellikle hücumda yine her zamanki görüntüler vardı! Nedenlerini, niçinlerini yazmaktan bıktık ama hala değişen bir şey yok. Örneğin, Cardozo bugünkü görüntüsü ile asla ilk 11 oyuncusu olamaz ve olmamalıdır. Trabzonspor'un hücumdaki etkisizliğin nedenlerini bir kez daha yazalım: Savunmanın önünde oynayan M'bia ve Okay sürekli geriye gelerek top alamaya çalışan iki isim. Artık günümüz futbolunda oyunun sadece tek tarafını oynamaya çalışan ön libero anlayışı yok. İkisinden birinin daha öne çıkarak top alması, özellikle üçüncü bölgede daha etkin olmanızı sağlar. (Maçın ikinci yarısının son 15 dakikalık bölümünde Mbia iki kez önde top aldı ve karşı kale için tehlikeli anlar yarat

Armağan Dere
16.08.2015, 11:19
samuel etoo adam bitmemiş..
2.golü müthiş..

gurur6134
16.08.2015, 11:29
3 puan disinda dun iyi olan hicbisey yoktu mbiya ve ndoye performanslari disinda .gole kadar oynanan rezalet futbol..ceza sahasina 1 tane isabetli orta yok cardozo kotu diyorsunuzda bir kere adama topmu indirdilerde kotu diyelim bu oyun sisteminde kaybolur gider piyasasi varken satilsin..niasse el kabir tarzi hareketli gezici forvet uyar bu sisteme jankoda bu yuzden harcanmisti zaten..medjani stoperde cok agir kaliyor on liberoda oynayamaz artik borcu mbiya varken piyasasi varken satilsin..sota takimim ayin 15ne hazir olcak diyordu hazir hali buysa vay basimiza..

ilyskm
16.08.2015, 11:39
Cardozo' nun bittiğinin göstergesi ilk yarıda ara pasına yaptığı yetersiz depar ve kaleciyle karşı karşıya kalabileceği pozisyonda topu geri vermesi... Bu şartlarda oynayamaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

tekinonline
16.08.2015, 11:43
Yusuf'un bıktım bu hallerinden. Topu kaybedeceğini anlayınca kendini yere bırakmalar ne bileyim kaybettikten sonra yalandan sakatlık numaraları filan artık taraftarda yemiyor yusuf hakemlere yedirmeye çalışıyorsun adın çıkmış. senden bi nane olmaz bu kafayla.

kim ne derse desin maçı bize kazandıran hakemdir. evet hakem ! verdiği kararlarla taraftarı ateşledi taraftarda takımı alın size baskı yapan takım ve destekleyen taraftar. Almancılar gidince ne yapacağız o başka mevzu.

erenslash
16.08.2015, 11:46
Ortasaha direnci düşük.Belli oldu.

Defans dökülüyor.Cavanda ve mbia isabetli transfer.
Okayın performansı stoperler eksikliği yüzünden düşüyor çünkü geriye dönük yardım ve press yapıp performans alamıyoruz çocuktan.Kısacası şansa aldığımız bir maç oldu. günü kurtardık.Bjk bizi emmeli gömmeli yener.Transfer yapmadığınız sürece bu kadroyla şansa maçları alırız veya fırsatları değerlendiren takımlara eziliriz.Kendinizi kandırmayın yönetim ve hurmayla shota bey.

sarman61
16.08.2015, 11:47
Biri yusuf a topu ayağından ne zaman çıkarması gerektiği konusunda çalıştırmali. Yusuf, bal yapmayan arı misaliydi dün akşam.

Şahin Yılmaz
16.08.2015, 11:51
Erkan balına bir gol attı. Korkarım ki bu gol ona en az 20 maç rezil oynama kredisi yarattı. Attığı gol haricinde dün yine berbat ötesi oynadı.

Erkan sız bir takım tek hayalim. Yaşama sebebim.

ağasarlı
16.08.2015, 12:07
Bursa galibiyeti kimseyi yanıltmasın.topu ileri uca taşıyacak dikine oynayacak oyuncu eksikliği çekiyoruz.dün karşımızda bursa drğilde kapanan bir takım olsaydı sabaha kadar oynasak gol atamazdık.sezon başlamadan en azından adem büyük alınmalı idi.

Oğuz B.
16.08.2015, 12:30
Ben takımı o kadar da olumsuz bulmadım. Eksik mevkiler belli.

Stoper, Kanat, 10 numara.

Dün tek pozisyon verdik sebebi üsteki eksikliklerden biri. (Stoper)
Dün son paslarda biraz becerikli olsak 4-5 olurdu. (Kanat/10 numara)

Geçen yıla göre orta saha göbeği çok çok daha iyi. Süper lig için bile yetersiz bir yapı vardı geçen yıl. Bu yıl ise Avrupa'nın her liginde oynayabilecek bir isim var orada. Okay da ondan çok şey öğrenecek inşallah. Ve daha Ekici katılacak bu takıma.

Hayırlı olsun 3 puan. Umarım eksiklikler bir an önce kapatılır.

ysngmz
16.08.2015, 12:32
Erkan iyi topçu yusuf özer kesilmeli bu takımdan.beyin yok adamlarda

atomantcum
16.08.2015, 12:45
Zayıf rakip karşısında beklediğimden daha kötü oynadık. Ama M'bia sağolsun takıma bir hırs kattı ve ikinci yarı en azından biraz daha cesur oynadık. N'doye de çok aman aman iş yapmasa da Cardozo ile arasında büyük fark var. İlerde iyi kötü top tutabiliyor, bir pas atılınca duvar gibi geri ya da rakibe gitmiyor top. Artı olarak kontratak futbolunu da oynayabiliyor. Herkes görmüştür herhalde Cardozo'nun bu form durumuyla takıma nasıl el freni olduğunu.

Orta sahada Okay'ın daha fazla sorumluluk alması, daha çok top yapması lazım. Becerikli, akıllı bir oyuncu ama topu alması lazım artık ayağına. Özellikle ikinci yarı nedense iyice geriye gömüldü. Bunda M'bia'nın ileri çıkmasıyla açılan boşluğu doldurma gererkliliği de etkili olmuş olabilir hakkını yememek lazım.

Shota hoca arada kısa bir süre değişse de kanatları ters ayakla oynatıyor ısrarla. Demek ki çizgiye inmek ve orta açmak değil, ceza sahasına üç taraftan topla girme peşinde. Ama Yusuf bu işin adamı değil, bu çok belli. Erkan aslında bunu yapabilecek özelliklere sahip ama o da bunu sahaya yansıtamıyor. Eğer bir sağ kanat transferi yapabilirsek ikisi de rotasyon oyuncusu olabilir. Zaten takımın en büyük eksiği de bu, yedek kulübesinde oyunu etkileyecek kimse yok. Zoraki değişiklikler yapıyoruz hep.

Özer için de fikrim değişmedi. Bu kadroda kesinlikle kendine yer bulur, ama ortada değil. Ekici geldiğinde Özer kanatlarda değerlendirilmeli. Özer Medjani kavgasında pozisyon olarak hatalı olan Medjani'ydi ama bu tamamen saha içiyle alakalı. Tartışmalar olabilir, büyütmemek lazım. Burada taraftar irini savunup ötekini yerin dibine sokmamızın hiçbir anlamı yok, ikisi de bizim futbolcumuz. Devre arasında ne yaşandığını bilemiyoruz, umarım çözülmüştür bu sorun.

Stoper transferi bir an önce bitmeli, pozisyon bilgisi olan bir defans istiyoruz artık. Hatta ısrarla söylüyoruz sol bek de gerekli ama almıyorlar. Constant kötü bir oyuncu değil ama bir defans oyuncusu için çok gevşek, aşırı yavaş oynuyor. Aynı zamanda yetenekleri de üst düzey, defansta olursa hem o hem de Trabzonspor harcanır.

atomantcum
16.08.2015, 12:46
Bu arada Erkan golden sonra rakip açıldığında iyi işler yaptı. Yedek kulübesindeki bir Erkan öne geçtiğimiz maçlarda işe yarayabilir.

BySeHzAdE
16.08.2015, 12:48
Cardozo yedek olarak son 20 dkka çok iyi iş yapar.

Bud Spencer
16.08.2015, 12:51
Özellikle özer ve yusuf topu aldiklarinda 15-20m sürüklemeyi birakmalilar...oyunu çok yavaslatiyoruz bu sekilde

Ilk yari çok igrenc bir mac izledim...oyuncularimizin hepsi statik...hic biri araya bir kosu, capraz kosu bs yapmiyor...hepsi duruyor ve ayagina top bekliyor...ikinci yari bundan biraz uzaklasinda daha iyi olmaya basladik...genel olarak daha kompak olup, bosa kacip, depar atip, topu deliler gibi istemeliyiz

oğuzhan can
16.08.2015, 12:58
erkan zengin dun elinden geleni yapmistir. cabalamistir. benim icin bu onemliydi. tebrikler erkan. yusuf ise maalesef bencillikte ayri bi boyuta gecti. mbia ve cavanda nokta transfer olmus. takim paramparca olmus 5 grup dogru olabilir gruplasma net gozukuyor. ozerin takimdan uzaklastirilmasi lazim. takimdaki birligi bozuyor. medjani savunmada yetersiz. cardozo mi ndoye mi diye sacma bi tartismaya girmeyecem. ikiside futbolcumuz o gunku taktike hangisi uyuyorsa o oynayacak. cift forvet gerekliyse ikiside oynayacak bu kadar net. taraftara tesekkurler.

edit: constanti unuttum. adama resmen eziyet ediyoruz. bu adam hucum oynar. hucum oynayanlarin hepsinden daha zeki. teknigi zaten ustun. ben ozerin yerine constanti denerim.

oğuzhan can
16.08.2015, 13:02
Erkan balına bir gol attı. Korkarım ki bu gol ona en az 20 maç rezil oynama kredisi yarattı. Attığı gol haricinde dün yine berbat ötesi oynadı.

Erkan sız bir takım tek hayalim. Yaşama sebebim.

erkanin olmadigi 17 takim var ligimizde isterseniz bi de onlari deneyin. yasaminiza yasam katar

Tunç Tosun
16.08.2015, 13:42
Yusuf yerine Vargas, özer yerine mehmet, defansa top yapabilen transfer ile takım tamam olur.

Beypba
16.08.2015, 14:04
Yusuf yalama olmuş,
birisi ona çalım at gerisine karışma demiş..sahada kendi kendine bir dünya yaratmış..hiç bir şey umurunda deyil..top ona geldiğinde dünya ile bağlantısını koparıyor..saçma sapan hareketler,kendini yere atmalar,çalım denemeleri..ben olsam onu hemen elden çıkarırım..

Özer,Onur olayından sonra takımda kendini farklı bir yere oturtmuş..kendini marodana zannediyor..3,4 Pozizyonda topu ayağından zamanında çıkarsa pozizyon olabilecekken bilek haraketleri yapıp durdu..takıma net zarar veriyor...

Erkan,Bu takımda gelmesi yanlıştı,attığı gol onu haklı çıkarmaz,net bir şekide takımın hızını düşürüyor ve top eziyor..

Takımın yabancıları bunlaranasıl katlanıyor hayret doğrusu..iyi sabır var ben olsam tekme tokat dalarım bunlara..

Bence alperi Solbeke monte edebilirsek,Constant ı sol ön yada forvet arkasına çekebiliriz,borcenau yu mbianın yanını koymamız lazım..

ozaman bu takım bir şeye benzer bence..

ama Shota nın tasması sağlam..adam sevindiğinde bile pskolojik olarak hurmanın kucağına atladı..

atomantcum
16.08.2015, 14:06
Bence budur. Erkan ve Yusuf da yedeklerde değerlendirilir.

http://www.footballuser.com/formations/2015/08/1315693_Trabzonspor.jpg

tekinonline
16.08.2015, 14:14
Erkan'a laf edip onca çalışkanlığına ve golüne rağmen iki maçtır. özeri desteklemek komedidir. futboldan anlamıyorsanız hayri gür orada. yarın sezon açılışı var.

Şahin Yılmaz
16.08.2015, 14:16
erkanin olmadigi 17 takim var ligimizde isterseniz bi de onlari deneyin. yasaminiza yasam katar

Sen Erkan ın geçen sezondan bugüne oynadığı futboldan memnunsan bir şey demiyorum sana.

Ayhan2661
16.08.2015, 14:17
Cardozo- Ndoye ikili forvet oynamamız şart,ama bunun için kanatları defansa yardıma gelen pasör,orta saha orijinli oyunculardan oluşturmamız lazım..Mesela benim şöyle bir kadro fikrim var bilmem katılır mısınız ama.... Onur-Cavanda-Medjani-Papy-Constant..defans ve kale ..orta saha Özer-Mbia-Okay-Mehmet ekici ..böylece hem top bizde kalacak,hem defansif açıdan sıkıntı çıkmayacak..İlerde de cardozo ndoye ikilisi olacak..Burda da kritik nokta bekler..Constant ve cavanda sağ ve sol koridoru sürekli işlek tutup orta yağmuruna tutarlarsa cardozo ndoye den illa ki biri vurur,vuramazsa da ceza yayına çıkar bu defa da ekici özer falan vurur..Bence en mantıklısı bu,hamle oyuncusu olarak da yusuf,yatabare,sefa,erkan gibi oyuncular olacak..

Punisher-61
16.08.2015, 14:18
Herkesin unuttugu bisey var rakip her yönüyle dagilan ve gecen senenin iskelet kadrosunu kaybeden bir takim..

Yani acilis maci olarak kendi evimizde daha rahat yenebilecegimiz takim yok su an ligde

Gerisbase
16.08.2015, 14:36
Yusuf'un bıktım bu hallerinden. Topu kaybedeceğini anlayınca kendini yere bırakmalar ne bileyim kaybettikten sonra yalandan sakatlık numaraları filan artık taraftarda yemiyor yusuf hakemlere yedirmeye çalışıyorsun adın çıkmış. senden bi nane olmaz bu kafayla.

kim ne derse desin maçı bize kazandıran hakemdir. evet hakem ! verdiği kararlarla taraftarı ateşledi taraftarda takımı alın size baskı yapan takım ve destekleyen taraftar. Almancılar gidince ne yapacağız o başka mevzu.

Evet seninle ayni fikirdeyim, gecen sene tatilimi trabzonda gecirdim,ve avni akerde mac seretim,
Ve inanmazinis utandim,stadi serederken, Küfür yok hakem yok baskan yok vs.vs.vs konusiyorlar,
Maca konzentrali bakik destek olmiyor trabzon seiciri onun icin bu,atmosphere takima geciyor ve moralzis oyniyor! Bunu almanyada hic bi klub seirci kabul etmez!!

Mehmet
16.08.2015, 14:44
Öncelikle 2015-2016 Sezonu Trabzonspor için hayırlı olsun.
Sezona Bursaspor gibi güçlü önemli bir takımla başlayıp maçı galibiyet ve 3 puanla bitirmek bizi hem sevindirdi hem de sezon için umutlandırdı.
İlk devre 2. devreye göre biraz yavaş oynadık ama 2. devre de baskılı oyunumuz ile hem maçı kazandık, hem de takım gelecek maçlar için iyi sinyaller verdi.
Genel olarak paslı oynandı.Paslaşmada isabet oranı gayet yüksekti. M'Bia orta saha da adeta Rumen futbolcu Hagi'yi çağrıştırdı bana, mücadele olumlu paslar şutlar. Tarbzonspor da galibiyetler geldikçe bu futbolcular çok daha iyi olacaklarını düşünüyorum. Çünkü biraz daha motive ve formda oldularmı kendilerine güvenleri artacak takımın geneline yansıyacak ve takım daha bol gollü galibiyetler alacak inşallah. Bir de ben M'Bia'ya 10 numaralı forma çok yakışır düşünüyorum.
Özer Hurmacı beğendiğim futbolcumuz ama biraz fazla bencilliğe kaçıyor. Biraz daha takım oyunu oynamalı. Bir kaç iyi maçlar çıkarırsa takım, Cardozo, Erkan, Yusuf ve Costant çok daha iyi olacaklardır. Hocamız Şota'nın tesbitlerine göre takımda motivasyon ve güven eksikliği vardı. Bu eksikliklerden dolayı gerekli motivasyon sağlanıp moraller yerine geldiğin de bu takım kolay kolay ele avuca sığmaz o zaman. Şota da bu heves fazlasıyla var. Elin de de gayet iyi bir futbolcu topluluğu var. Eğitmek çalıştırmak onun görevi. Başarı sağlayacağını da umut ediyor bekliyoruz. İşi zor ama Allah yardımcısı olsun. Yalnız oynanan Trabzonspor Bursaspor maçın da ben seyirciyi yetersiz buldum, stad dolmalıydı. Takım kazandıkça ilerki maçlarda seyircinin de artacağını düşünüyorum.

zafer6161
16.08.2015, 14:57
Devre arasinda cok sovdum saydim faka 2.yari harika oynadik.hatta gs ve fb den iyi oynadik.takim umut verdi

Çağdaş DENİZ
16.08.2015, 14:59
Evimizde seri yaparız önemli olan deplasman
1-0 geçeriz bursa yi

Helal olsun bana😁😁😁:tsbayrak:

gurur6134
16.08.2015, 15:02
Erkani sirf gol atdi diye yere goge sigdiramayan futbol fakirleri 1 senedir nerdeydiniz..karamboldan golu atana kadar 1 tane olumlu hareketi pasi ortasi varmi..bunlarin cevabini verin once..gol atinca cikarsiniz ortaya ancak bidaki gole kadarda kafayi kuma gomer deliginize saklanirsiniz..koyayim o kafaya bi odun trabzon seyircisi futboldan anlarmis poh anlar..

hofsaale
16.08.2015, 15:23
Erkani sirf gol atdi diye yere goge sigdiramayan futbol fakirleri 1 senedir nerdeydiniz..karamboldan golu atana kadar 1 tane olumlu hareketi pasi ortasi varmi..bunlarin cevabini verin once..gol atinca cikarsiniz ortaya ancak bidaki gole kadarda kafayi kuma gomer deliginize saklanirsiniz..koyayim o kafaya bi odun trabzon seyircisi futboldan anlarmis poh anlar..
admin üzerinde inanılmaz baskı var...Bu taraftarlara volkan ve yasini de yedi...Erkan yetenekli bir futbolcu ama bekleneni veremedi...daha 6 ay dir burda..azacik sabir...

seçuk
16.08.2015, 15:27

Erkan kesinlikle şu ana kadar vasat altı bir performans gosterdi bana gorede. Dünki macta da golu atana kadar berbat bir oyunu vardı fakat golden sonra müthiş iştahlı ve faydalıydı. Bana gore bir özgüven meselesi vardı ve bu gol ilaç oldu diyebiliriz. Benim fikrim de takım için faydadan çok zararlı oldugu yonde ama dün golden sonraki oyunu özgüven kazanması cok az da olsa bu oyuncuyu kazanabilecegimiz umudunu dogurdu. Kaldı ki Önümüzde pek cok boyle ornek de var en yakın örnek Volkan Şen takımdan aglayarak gönderdik adam bursada estirdi şimdi şb'ye transfer oldu. Artık oyuncu kaybetme luksumuz yok. Daha sabırlı olmalıyız.

zafer44
16.08.2015, 15:54
Yusuf en başta kendine yazık ediyor her maç kötüye gidiyor. Özer 90'ların futbolunu oynuyor oyun kurması gerekirken oyunu kırıyor.
Yumlu'ya kızmıyorum adamın çapı bu kadar ne pozisyon alma ne de hamle önceliği bilgisi var. Takımın hepsinde bir özgüven sorunu var bunu ancak maç kazanarak aşabilirler. Dünkü maçta geçen seneki Bursaspor olsaydı bizi perişan ederlerdi. İlk yarı neredeyse hiç organize atak yapmadık şut çekmedik.

artvints
16.08.2015, 17:20
maçın detaylı istatistikleri var mı?

zafercalikoglu
16.08.2015, 18:31
şota kesinlikle yusufu bu takımdan kesmeli,ne depar ne adam geçme ,ne pas verebilme ,yazıklar olsun,şu yusufa kalmışsak,bu cocuk adım gibi eminim takım oyuncusu değil,olcan adın gibi kendine oynuyor,demedi demeyin acilen yollanmalı,

akşamki maç ta puan kaybedilseydi en buyuk sorumlusu oydu.

zafercalikoglu
16.08.2015, 18:32

Gerçek trabzonlu kendini yere atmaz ,yusuf ,sen ancak yusuf yusuf sun,yakındır gitmen ,Sefa girdide kanat toparlandı biraz,acilen ilk 11 den kesilmeli ,Şota duy sesimii

artvints
16.08.2015, 18:39
yalandan sakatlık dediğiniz pozisyonda adamın dizi baldırına çarptı, oturduğunuz yerden kolay tabi. acı çektiği barizdi. iki pozisyonda arkadan ittirildi.bir pozisyonda behiç in net müdahelesi var penaltı.kendini yere attı diyeceğimiz bir pozisyon var.aziz o pozisyonda iki kere kolundan tutmaya çalıştı ama kolay bıraktı kendini yere.

Adem Akyüz'
16.08.2015, 18:43
Günü kurtardık. Bakalım bundan sonra ne yapacağız?

Takımı düzeltmek için yapmamız gereken ilk şey kanatları düzeltmek. Bunun için de transfer şart. Dün emin oldum ki Yusuf'la bu iş olmayacak. Rabotnicki maçında ve bu maçta tek olumlu hareketinin olmamasının açıklaması olamaz. Erkan ise gole kadar yine berbat oynuyordu. Ama golden sonra spikerin de dediği gibi topu sürmesi bile değişti. Golden sonraki Erkan bu takımda iş yapabilir ancak ilk yarıdaki gibi oynayacaksa bir an önce kurtulmak gerek.

Yeni transferlerden de M'bia nokta transfer oldu. Cavanda, Bosingwa'nın verdiği rahatlığı veremese de iyi oynuyor. Okay ise Rabotnicki maçına göre sönük kaldı ama kalitesi belli. N'doye'nin de faydalı olacağı belli.

Son olarak, çift forvet sistemine dönmemiz lazım. En azından iç sahada. Ve Erkan-Yusuf ikilisinin ters kanatta oynama fantezisinden vazgeçmemiz lazım. Olmuyor.

Erdal DİLEK
16.08.2015, 19:45
Ndoye cardozo beraber oynar. Yusuf veya erkan yedege cekilir. Ekici geldimi ozer yedek bekler...

A.Ali Karanis
16.08.2015, 20:59
İçerdeki maçlarda Cardozo-Ndoye oynamalı.Dışarda ise NDoye.İçerdeki maçlarda Mbia-Okay(Medjani)-Mehmet-Constant ortasahası Ndoye Cardozo ikilisine mükemmel işler çıkartır.

Yusuf'un bir hızı vardı o da bitmiş,zaten tek top oynayamıyordu.Tek top oynayabilse 2 gol daha atardık şu maçta.

Kanatlarla oynayacaksak kanat almamız lazım bu takıma.Erkan'dan yedek olur da Yusuf'tan olmayacak bence.

Kanat ve sol bek transferi şart.Özer ağalık yapmayı bıraksın,takım içi gruplaşma son bulur.Yeni transferlerimiz takıma cuk oturmuş inşallah takımın geri kalanına uyum sağlamazlar da takım onlara uyum sağlar.

objek
16.08.2015, 20:59
Dun aksam mactaki en zayif yonlerimizden biriside bence calim becerimizin cok zayif olmasiydi alanzinho gibi 1-2 kisiye rahatlikla gecebilecek bir oyuncuya ihtiyac var hatta alanzinhoya! arkadas bu bir kisiyi gecmek bu kadarmi zor ndoye ve yusuf teke tekte elleri ayaklarina dolasiyor hadi llk macin heyacanina verilim iyi olsunlar!

gurkanaktas61
16.08.2015, 23:56
Erkanı hazır gol atmışken fenere itelesek iyi olur. Adam gol atacak onu bile karambolden atıyor...

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurkanaktas61
17.08.2015, 00:13
Yusufu da eşantiyon olarak verelim...

Harun-61
17.08.2015, 13:16
Kosu mesafelerini bulamadim ???

Muhammet Hacısalihoğlu
18.08.2015, 11:44
Yusuf kendini yere attı diyenler, fazla Mustafa Denizli izlemesin bence..

Birinci pozisyon net penaltı, ikinci pozisyonda çarpışma var, diz çarpmasına nasıl yalandan kıvranıyor diyebiliyorsunuz anlamak güç..

gurkanaktas61
18.08.2015, 11:58
Yusuf kendini yere attı 30 metre yerde yuvarlanmasından belli. Fizik olarak ancak ikinci ligde oynar dusmeleri de rakibine fiziki karşılık veremediğinden oldu

gurkanaktas61
18.08.2015, 11:59
Yusufu 1461 e kiralamalıyız

gurkanaktas61
18.08.2015, 12:01
Orda belki rakiplerini 5-0 yenebilecek laubalilikte kucumsemeleri yapabilir.

selcuk
18.08.2015, 12:05
Yusuf kendini yere attı diyenler, fazla Mustafa Denizli izlemesin bence..

Birinci pozisyon net penaltı, ikinci pozisyonda çarpışma var, diz çarpmasına nasıl yalandan kıvranıyor diyebiliyorsunuz anlamak güç..

orada danny ylen bir pozisyon daha vardi pesindan gelen danny vardi
kendini atacagini bildiginden arkadan ufak elledi onu, tak diye atti kendini

ben burada sanirim yusufu koruyan 1 numarali adamim ama bu cezaalaninda bir süredir kendini cok basit birakmasi artik o ilk pozisyondaki penaltinin verilmeme nedenidir
resmen takima zarar verdi

yine diyorum bu takimi öne tasiyan, rakibe en cok tehdit eden unsur yusufdur, zaten o olmadigi maclarda degeri daha cok belli oluyor, ama su son 5-6 ayda yaptiklari ve durusu kendine zarar veriyor

acil toparlanmali

Muhammet Hacısalihoğlu
18.08.2015, 12:42
orada danny ylen bir pozisyon daha vardi pesindan gelen danny vardi
kendini atacagini bildiginden arkadan ufak elledi onu, tak diye atti kendini

ben burada sanirim yusufu koruyan 1 numarali adamim ama bu cezaalaninda bir süredir kendini cok basit birakmasi artik o ilk pozisyondaki penaltinin verilmeme nedenidir
resmen takima zarar verdi

yine diyorum bu takimi öne tasiyan, rakibe en cok tehdit eden unsur yusufdur, zaten o olmadigi maclarda degeri daha cok belli oluyor, ama su son 5-6 ayda yaptiklari ve durusu kendine zarar veriyor

acil toparlanmali

Evet 3 pozisyondan birinde kendini yere atması "Acil toparlanması"nı gerektirecek bir durum..

Öldürmek bizim işimiz..

selcuk
18.08.2015, 12:46
Evet 3 pozisyondan birinde kendini yere atması "Acil toparlanması"nı gerektirecek bir durum..

Öldürmek bizim işimiz..

bu bir mac
bundan öncede 3-4 kez bunu yapti

hakemler seminerlerde bunlari paylasiyor
birbirlerini uyariyor, bu adamda dikkat edin diyorlar

istedigin kadar popülist yaklas
yusufun bu olumsuzlugunu gecen sene 3-4 kez tekrarlamasi bu macta o penaltiyi yedi, baskalarinida yer böyle devam ederse

Muhammet Hacısalihoğlu
18.08.2015, 12:53
bu bir mac
bundan öncede 3-4 kez bunu yapti

hakemler seminerlerde bunlari paylasiyor
birbirlerini uyariyor, bu adamda dikkat edin diyorlar

istedigin kadar popülist yaklas
yusufun bu olumsuzlugunu gecen sene 3-4 kez tekrarlamasi bu macta o penaltiyi yedi, baskalarinida yer böyle devam ederse

Popülist yaklaşsam Yusuf'u yerden yere vururum..

Yusuf'un bu kadar senin gözüne batması bizim takımda olması ile ilgili, Türkiye'de kimse Yusuf'la ilgili bu kadar düşünmüyor merak etmeyin..

Ülkede o kadar kendini yere atan oyuncu varken 2-3 maçla adam çarmığa gerildi resmen..

Zaten bize penaltı verilmiyor, adam TS li forma görünce 5 kere düşünüyor, isterse ayağı kırılsın..

gurkanaktas61
18.08.2015, 15:04
1461 in maçını seyreden var mı Allah aşkına. Bu ne kepaze oyun.pas atmayı bilmeyen oyuncular varyemin ederim.Bunların alt yapı hocaları kim.Niye pas yapmayı öğretmiyorlar. Böyle ekstra bir takımkmız varken oyuncu yetiştirebilmeliyiz.Ama batuhan dışında pas atabilen oyunu okuyabilen oyuncu yok. Sadecefaul nasıl yapılır onu biliyorlar.Allahın her saniyesi faul yapıyorlar. Yeminle maçı izlerken kapatacaktım sıkıldım. Böyle olacaksa olmasın 1461 amaç futbolcu yetiştirmekse o hocalardan anladığım kaarıyla sittin sene oyuncu çıkmaz...

gurkanaktas61
18.08.2015, 15:11
Trabzonsporda oynayan oyuncu orda o pası ndoye ye vermeli.

artvints
22.08.2015, 00:10
geniş özetini, tv arşivinde trt türk'te buldum.

www.tvarsivi.com/trtturk-22-08-2015-2276934y.html

Murathan
29.08.2015, 09:07
bursa yener bizi sonra da beşiktaş yener ve lig biter. Şota istifa eder kaos başlar, sonra türkiye kupasından da eleniriz ve lig biter
İyi tespit

_

Maçın 90 dakikasını nereden bulabilirim