PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Faruk BERBER
24.07.2015, 00:03
Merhabalar,

LYS sonuçları açıklandı, kardeşlerimiz nereleri kazandı bakalım ? :)

Herkes umarım istediği üniversiteye yerleşir, yerleşemeyenler umudunu yitirmeden daha fazla çalışarak hedefe yürümeye devam etmeli ;)

A.Ali Karanis
24.07.2015, 00:16
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi 4. sınıf'ı kazanmışım Hocam.Bu bölüm hakkında bilgin var mı ?

:)

Şaka bir yana üniversiteyi kazanan kardeşlerime hayırlı olsun diyorum,mezun senesine kalanlara da kolay gelsin diyor cesaretlerinden ötürü takdir ediyorum.Ben göze alamazdım böyle önemli bir kararı.

İstanbul Üniversitesi'ni kazanmış arkadaşlarımız da ayrıca hoşgelmiş,biraz çileli bir hayata merhaba demelisiniz :D İstediğiniz bir yardım veya aklınızda bir soru olursa,bu başlık altından veya özel mesajdan iletişime geçebiliriz. :)

Burak DERELİ
24.07.2015, 00:28
Kazanan herkesi tebrik ederim. Hayırlı olsun

Adem Akyüz'
24.07.2015, 00:29
Simdiden kazanan herkesi tebrik ederim. Hayırlı olsun. İstediğini alamayan arkadaşlar ise pes etmeden çalışmaya devam etsinler.

Faruk BERBER
24.07.2015, 00:40
Yazanların hepsi şuan üniversitede yada mezun :D

Taze kazanan gelmeyecek galiba :p

Oğuz B.
24.07.2015, 00:43
Saat 00.00'da sonuçları açıklamak... ÖSYM'nin yeni fantezisi bu herhalde. :)

Gençler uyuyordur belki de. :D

Sefa
24.07.2015, 01:07
Akdeniz kazanan var mı :)

Sibel
24.07.2015, 08:02
Türkiye'de üniversite okumak boş iştir. Sıradandır.
Kazanamayanlar hiç üzülmesin.

Yiğit SARI
24.07.2015, 09:39
Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum da yok mu forumdan bi yerleri kazanan yahu? :D

signal
24.07.2015, 11:43
http://i.hizliresim.com/oZY1Wo.jpg

Mert Oğuzlu61
24.07.2015, 11:48
Türkiye'de üniversite okumak boş iştir. Sıradandır.
Kazanamayanlar hiç üzülmesin.

Öyle örnekler görüyorum ki, katılmamak elde değil.

Hayırlısı olsun, 4 sene çabucak geciyor daha dun gibi hatirliyorum ilk gunumu... Ama asıl mevzu 4 sene sonra baslayacak, girin diplomanizi alin sonra şampiyonluk icin çalisacaksiniz. Univ kazanmak turkiye kupasi gibi bir sey, sonrasi onemli. Ne şikeler dönüyor... :)

Burak DERELİ
24.07.2015, 11:53
Biz kendi kendimizi tebrik ediyoruz sanırım, forumdan kazanan yok galiba :D

İ. SARAL
24.07.2015, 13:50

Daha da zor bence :)

İ. SARAL
24.07.2015, 13:51
En önemli şey; sağlam bir yerde dayınız olsun, buna çok önem verin.

karahanbakar
24.07.2015, 13:52
İzmir'e gelen var mı. gelen varsa iletişime geçsin benimle. Deü Ts.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cengiz Çubukcu
24.07.2015, 13:54
Saat 00.00'da sonuçları açıklamak... ÖSYM'nin yeni fantezisi bu herhalde. :)

Gençler uyuyordur belki de. :D

Yıl 1994 çok net hatırlıyorum aynı şeyi yaşamıştım :)

Mollasalihoğlu
24.07.2015, 13:57
Hayırlı olsun gençler. :)

beratika
24.07.2015, 14:35
Ben geçen sene kazandım ama şöyle bir ikilemde kaldım:
Sayısalcı olmama rağmen eşit ağırlık yani tmde iü hukuk iö ve marmara hukuk gelecek kadar yaptım ailem çok baskı yaptı ama hukukçu olmak bana uygun gelmiyordu hem de hep mimar olmayı hayal etmiştim Ktü mimarlık geldi.Gerçi hala pişman değilim mimarlık bence zevkli.Bir de üni kazanmasaydım hayatta Avni Akeri göremezdim herhal. :cool:

Sibel
24.07.2015, 14:37
Karikatürde okun dibinde mezar çizilseymiş tam olurdu.

Emre İskender
24.07.2015, 14:42
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi 4. sınıf'ı kazanmışım Hocam.Bu bölüm hakkında bilgin var mı ?

Şaka bir yana üniversiteyi kazanan kardeşlerime hayırlı olsun diyorum,mezun senesine kalanlara da kolay gelsin diyor cesaretlerinden ötürü takdir ediyorum.Ben göze alamazdım böyle önemli bir kararı.

İstanbul Üniversitesi'ni kazanmış arkadaşlarımız da ayrıca hoşgelmiş,biraz çileli bir hayata merhaba demelisiniz :D İstediğiniz bir yardım veya aklınızda bir soru olursa,bu başlık altından veya özel mesajdan iletişime geçebiliriz. :)

Okul seni kazanmış Adil cim ;)

Bilgehan Tokal
24.07.2015, 14:43
Kazanan yok galiba :D Ben kazandım bu sene Avusturya'ya geliyorum. Gördüğüm kadarıyla çok Trabzonlu var :D

Alika87
24.07.2015, 14:46
bazen ögrenci hayatini özlüyorum :D

Burak DERELİ
24.07.2015, 15:11
Güzel bir bursunuz varsa öğrencilik candır.
Maaş + sigorta olsa öğrencilikten emekli olmak isterdim :D

Sibel
24.07.2015, 15:21
Dünyaya bir milyar kez gelsem bir kez bile öğrenciliği sevmem.

Manu61
24.07.2015, 15:42

O basamakları çıkmadan kenardan dolanarak zengin olan çok kişi var ülkede :)

Manu61
24.07.2015, 15:43
Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum hayırlı olsun.

Sefa
24.07.2015, 21:32
Hep kazananları tebrik edenler var.. Kazananlar nerede ? :)

Faruk BERBER
24.07.2015, 21:43
Efsane başlık açmışım yine :D

Nerde bu üniversiteyi kazananlar, başlığı onlar için açtık :/

Bilgehan Tokal
24.07.2015, 21:57
Yetemedim kimseye...

:D

hayat61
25.07.2015, 00:08
Kuzenim Manisa Gıda Mühendisliğini kazandı.Onunla gurur duyuyorum.Bu eğitim sisteminde meslek lisesi mezunu olup alanı dışında 4 yıllık bir fakülte kazanmak benim için büyük bir başarıdır.
İstanbul'da bir Anadolu Lisesinde(8 yıllık) 10. sınıf biyoloji sınavında "Neden testisler doğum sonrası vücut dışında olmalıdır?"-buna benzer- sorusuna 4 ERKEK öğrenci gebeliğin devamı için diye cevap verebildiği üstelik bir tanesinin hocam tüm soruları doğru cevap verdim ben zayıf alamam kafasını yaşadığı örnek olay,eğitim sistemimizin-sistemsizliğimizin- düzeyini ortaya koymakta. Neyse.....
Kazananları tebrik ederim.İnşallah okumak istedikleri bölümü kazanmışlardır.
@A.Ali Karanis,kardeşim bu sene İÜ İktisat fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.Tüm bölümlerin bir arada olduğu çok kötü bir mezuniyet töreni yapıldı.Töreni organize edenlere ulaşıp değişiklik yaptıramazsanız karmakarışık bir mezuniyet töreni sizi bekliyor.

Alika87
25.07.2015, 10:53

türkiyede is bulmak gercekten bu kadar zor mu?

selcuk
25.07.2015, 11:08
tebrik ederim basaranlari

nedir bu twitterde ktü kazananlar hep sikeci sanki

Berke6198
25.07.2015, 11:18
Daha nasip olmadı ama olacak İnşallah...

Hak kazanan herkesi tebrik ediyorum. Hayırlısı olur İnşallah.

Tolga
25.07.2015, 11:55
Var mi Zhejiang University gencler ...

Her konuda yardimci olabilirim :D

Sibel
25.07.2015, 19:09

Hayır. Bundan daha zor.

Oruç
25.07.2015, 19:14

Benim 2013'te girdiğim Kpss'de branşımdan sınava giren sayısı 16.000, branşımdan alınan öğretmen sayısı 144. Düşünün artık.

Kazım Bostan
25.07.2015, 19:36
Var mi Zhejiang University gencler ...

Her konuda yardimci olabilirim :D

abi zhejiang üniversitesi bruce lee myo 2 yıllık endüstri ürünleri imitasyonu bölümünü kazandım, taklit tarihi bölümü dgs ile 4 yıllığa tamamlarsam SQNY, CASIQ, Aclidas, Nixe gibi firmalar direk havada kapıyolarmış doğru mu, bi de askerlik kısa dönem oluyo mu :(

Kazım Bostan
25.07.2015, 19:50
şaka bi yana çin'i çok merak ediyorum harbiden..

TemizArma
25.07.2015, 21:07
Akdeniz kazanan var mı :)

Halihazırda okuyan olmaz mı :)

Berkan
25.07.2015, 21:09
Çanakkale varmı :)

DEEP BLUE
25.07.2015, 21:16
Oğlum, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) kazandı... Bilkent'li var mı forumda?

A.Ali Karanis
25.07.2015, 22:25
@A.Ali Karanis,kardeşim bu sene İÜ İktisat fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.Tüm bölümlerin bir arada olduğu çok kötü bir mezuniyet töreni yapıldı.Töreni organize edenlere ulaşıp değişiklik yaptıramazsanız karmakarışık bir mezuniyet töreni sizi bekliyor.

Abi 3 senede alıştık bu okulun rezaletlerine.Mezuniyet namına bir şey beklemiyorum :)

U.Sadıkoğlu
25.07.2015, 22:30
Oğlum, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) kazandı... Bilkent'li var mı forumda?

Hayırlı uğurlu olsun abi... :)

Tolga
25.07.2015, 22:31
abi zhejiang üniversitesi bruce lee myo 2 yıllık endüstri ürünleri imitasyonu bölümünü kazandım, taklit tarihi bölümü dgs ile 4 yıllığa tamamlarsam SQNY, CASIQ, Aclidas, Nixe gibi firmalar direk havada kapıyolarmış doğru mu, bi de askerlik kısa dönem oluyo mu :(

şaka bi yana çin'i çok merak ediyorum harbiden..

Dalga geçiğin okulun Turkıye'de dengi yok kardeşim :D

Ayrıca Çin öyle çokta merak edilecek bir yer değil. Tüm Çinlileri öldürsen cennet gibi mekan ... :rolleyes:

Benden bir kardeş tavsiyesi abi. Çince öğrensin kardeşim. Ondan sonra sırtı yere gelmez o meslekte ...

beratika
25.07.2015, 22:34

Ayrıca Çin öyle çokta merak edilecek bir yer değil. Tüm Çinlileri öldürsen cennet gibi mekan ... :rolleyes:

Benden bir kardeş tavsiyesi abi. Çince öğrensin kardeşim. Ondan sonra sırtı yere gelmez o meslekte ...

Doğu Türkistan haberleri doğru mu değil mi?

Tolga
25.07.2015, 22:37
Doğu Türkistan haberleri doğru mu değil mi?

Doğru değil.

beratika
25.07.2015, 22:47
Doğru değil.

Hiç mi değil?

Hürgün Aygün
25.07.2015, 23:07
Kadir Has Üniversitesi - Radyo, Televizyon ve Sinema

Diğer kazanan arkadaşları da tebrik ederim. :)

E. Okan Bülbül
25.07.2015, 23:08
Anadolu ü. iletişim fakültesine gelen varsa hertürlü yardımcı olurum

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kazım Bostan
25.07.2015, 23:10

bende de bu türkistan konularından bağımsız olarak bir çinli antipatisi var ya.

okul konusunda zaten haklısın, bizim ülkede okul mu var, eğitim mi var hey gidi... 4-5 tane sayılıyor gerisi hikaye...

Hiç mi değil?

ben de sormuştum da, bize yansıtılanla hiçbir alakası yokmuş. zaten o fotoğrafları google images'ten arattığımda hep farklı olaylara ait çıkıyordu...

sadece devlet kurumlarında oruç tutulması yasakmış ve işyeri sahiplerinin gün boyu yatıp iftarda tükanı açmaları yasakmış. verimliliği sebep gösteriyolarmış.

Faruk BERBER
25.07.2015, 23:21
Yok mu ODTÜ'ye gelen ?

Oğuz B.
25.07.2015, 23:23
Hayırlı olsun. :)

Kadir Has Üniversitesi - Radyo, Televizyon ve Sinema

Diğer kazanan arkadaşları da tebrik ederim. :)

Ahmet T.
25.07.2015, 23:33
Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği

Kazanan diğer arkadaşları da tebrik ederim. Hayırlı olsun :)

Ekrem D.
26.07.2015, 00:15
Hayırlı olsun, en doğru tercihi yapmış. Sorusu/kafasına takılan birşeyler olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

beratika
26.07.2015, 01:13
bende de bu türkistan konularından bağımsız olarak bir çinli antipatisi var ya.

okul konusunda zaten haklısın, bizim ülkede okul mu var, eğitim mi var hey gidi... 4-5 tane sayılıyor gerisi hikaye...

ben de sormuştum da, bize yansıtılanla hiçbir alakası yokmuş. zaten o fotoğrafları google images'ten arattığımda hep farklı olaylara ait çıkıyordu...

sadece devlet kurumlarında oruç tutulması yasakmış ve işyeri sahiplerinin gün boyu yatıp iftarda tükanı açmaları yasakmış. verimliliği sebep gösteriyolarmış.

Vay be.ben herkesin oruç tutması yasak diye biliyodum.Sonra facede çindeki bir adamın konuşması çıktı bunları Amerika yapıyo diye.

Bu arada kazanan arkadaşlara tebrikler.Lise ortamı daha güzeldi bence ya da ben biraz zor alışıyom :D

Sevda61
26.07.2015, 01:46
Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi
Tebrik ederim herkesi stresli ve yoğun bir sıkıcı senenin ardından emeğimizin karşılığını aldık.Hepimize hayırlı olur inşallah :)

munzevil
26.07.2015, 09:01
Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi
Tebrik ederim herkesi stresli ve yoğun bir sıkıcı senenin ardından emeğimizin karşılığını aldık.Hepimize hayırlı olur inşallah :)

tebrik ederiz ablacım...

Alika87
26.07.2015, 11:44
Hayır. Bundan daha zor.

allah yardimciniz olsun.

Dogru mu anliyorum sistemi, sinav sonuclarina göre bir üniversite ve bölüm kazaniyorsun? Hic bir tercih yada secme imkani yokmu?

Tolga
26.07.2015, 11:51
Hiç mi değil?

Yüzde 99 yalan ...

Mert Oğuzlu61
27.07.2015, 16:14
allah yardimciniz olsun.

Dogru mu anliyorum sistemi, sinav sonuclarina göre bir üniversite ve bölüm kazaniyorsun? Hic bir tercih yada secme imkani yokmu?

A sehrinden B sehrine giden otomobil olsun, xyz olsun, aşk kadin şarap olsun (yillarca okudum edebiyat denince aklima gelen tek şey, nedense artik:D) bitkilerin üreme sekilleri, memeliler memesizler, ist fethi 1453 at avrat silah osmanli fsm kanuni, karadeniz de daglar kıyıya paralel vss vss bizde bunlari a b c d e şıklarına isaretleyip gelecegine yön veriyorsun, aldigin puana gore meslegini seciyorsun. Kafan sayısala basmiyorsa istersen okul 1. Si ol, amcan dayin yoksa cok komik rakamlara sacma sapan bir yerde kariyerine basliyorsun. Taze yasadim, biliyorum. :) Sayisala kafasi basmayanlar cok eziliyor memlekette. Burada sistem boyle, en basit dille anlattim. :)

Gülme... :D:D

Sefer A.
27.07.2015, 17:14
Yüzde 99 yalan ...
Birak bu isleri :)

Burak DERELİ
27.07.2015, 17:46
Bende DGS e girdim, açıklansın tercihlerden sonra kazanırsam tebrikleri buradan alacam :)

Alika87
27.07.2015, 19:26
A sehrinden B sehrine giden otomobil olsun, xyz olsun, aşk kadin şarap olsun (yillarca okudum edebiyat denince aklima gelen tek şey, nedense artik:D) bitkilerin üreme sekilleri, memeliler memesizler, ist fethi 1453 at avrat silah osmanli fsm kanuni, karadeniz de daglar kıyıya paralel vss vss bizde bunlari a b c d e şıklarına isaretleyip gelecegine yön veriyorsun, aldigin puana gore meslegini seciyorsun. Kafan sayısala basmiyorsa istersen okul 1. Si ol, amcan dayin yoksa cok komik rakamlara sacma sapan bir yerde kariyerine basliyorsun. Taze yasadim, biliyorum. :) Sayisala kafasi basmayanlar cok eziliyor memlekette. Burada sistem boyle, en basit dille anlattim. :)

Gülme... :D:D

icine ettin mert :D

Sibel
27.07.2015, 20:30
Mert yanılıyorsun. Sayısal derken neyi kastettin?
Ben sayısal okudum, fen. Bütün okul hayatım başarıyla geçti. Tüm sayısal Sözel derslerden sorumlu olan tek bölüm bizimki. Öğretmenlik için konuşuyorum. En ağır dersleri görüyoruz ve en ağır sınav bizimki oluyor. Herkes bir iki ders çalışırken biz 7-8ders çalışıyoruz kendi alanımızda.
16bin fen bilgisi mezunu vardı geçen yıl, ilk atama bin kişiydi.
Kafan ister sayısala ister sözele bassın. Egitim ve sınav sistemi bizi eziyor.
Üniversiteye yığıyorlar öğrenciyi. Sonra dalga geçer gibi onbinde birine iş veriyorlar. İhtiyacın kadar kontenjan aç. Mezunlarını iş sahibi yap.

Oğuz B.
27.07.2015, 20:36
Haklısınız. Küçük bir ek:

Geçen yıl Türk Dili ve Ed. Öğretmenliğinden sınava giren kişi sayısı 23.640'dı. İlk atamada atanan 1.155 civarı. :)

İşin asıl komik tarafı bu bölüm Açık Öğretim fakültesine de koyuldu. ilk mezunlarını da verdi. Yani devletimizin mezunlar umurunda bile değil. Ve kontenjanlar her geçen gün artıyor...

Üniversiteye yığıyorlar öğrenciyi. Sonra dalga geçer gibi onbinde birine iş veriyorlar. İhtiyacın kadar kontenjan aç. Mezunlarını iş sahibi yap.

Sibel
27.07.2015, 20:52
Üniversitelere giriş de çıkış da hatalı.
Vasıflı vasıfsız herkes öğretmenlik okuyabiliyor.
Eğitim fakülteleri ipsiz sapsız dolu. Bunların içinde atananlar da var.
Aslında yazacak çok şey var ama yaz yaz bitmez.

Yiğit Gayretli
27.07.2015, 21:01
Tanıdığım ve tanımadığım bir çok genç kardeşim üniversiteyi kazanmış...

Hepsine başarılar diliyorum. BMN için, Trabzonspor için ve vatanımız için bugünkinden daha pırıl pırıl, daha donanımlı insanlar olarak mezun olurlar inşallah.

Mert Oğuzlu61
27.07.2015, 21:51
Ben sayısal okudum, fen. Bütün okul hayatım başarıyla geçti. Tüm sayısal Sözel derslerden sorumlu olan tek bölüm bizimki. Öğretmenlik için konuşuyorum. En ağır dersleri görüyoruz ve en ağır sınav bizimki oluyor. Herkes bir iki ders çalışırken biz 7-8ders çalışıyoruz kendi alanımızda.

Sayisali kuvvetli olan ogrencinin yelpazesi cok genis, matematikten anlamayan adamlarin meslek secme şansi fazla yok onu demeye calistim. :) Sözelciye bu ulkede forum tabiriyle resmen çöp muamelesi yapiliyor, maalesef cok ornegini gordum. Bir insan atiyorum hukuk okumak istiyorsa xyz lerle bogusmamali, basmiyor kafa ne yapalim yani kafamiza mi sikalim ? Anlamiyorum matematikten geometriden, ilkokulda elmaları sayarken iyiydi de sonradan aram bozuldu sayisalla...

Oruç
27.07.2015, 22:12
Haklısınız. Küçük bir ek:

Geçen yıl Türk Dili ve Ed. Öğretmenliğinden sınava giren kişi sayısı 23.640'dı. İlk atamada atanan 1.155 civarı. :)

İşin asıl komik tarafı bu bölüm Açık Öğretim fakültesine de koyuldu. ilk mezunlarını da verdi. Yani devletimizin mezunlar umurunda bile değil. Ve kontenjanlar her geçen gün artıyor...

Bizim branşta 2013'te sınava giren 16.000, ilk atama 144. Geçen sene en yuksek taban puan bizim bölüm. Yüzdeye bakınca edebiyat öğretmenleri şanslı. Hiç şikayet etmesinler. Bizim bölüm ölmüş, ağlayan arıyoruz.

Oğuz B.
27.07.2015, 22:16
Tabi ki TDE bir örnekti. TDE örneğini seçmemin nedeni sanki mezuna ihtiyaç varmış gibi Açık Öğretim Fakültesine de koymaları. :) Yoksa dediğiniz gibi branşların çoğu bu halde. Benim dikkat çekmek istediğim de oydu.

Neyse kazanan gençler mutlaka kendinizi geliştirin. Okula bağlı kalmayın.

Bizim branşta 2013'te sınava giren 16.000, ilk atama 144. Geçen sene en yuksek taban puan bizim bölüm. Yüzdeye bakınca edebiyat öğretmenleri şanslı. Hiç şikayet etmesinler. Bizim bölüm ölmüş, ağlayan arıyoruz.

Sibel
27.07.2015, 22:26
Sayisali kuvvetli olan ogrencinin yelpazesi cok genis, matematikten anlamayan adamlarin meslek secme şansi fazla yok onu demeye calistim. :) Sözelciye bu ulkede forum tabiriyle resmen çöp muamelesi yapiliyor, maalesef cok ornegini gordum. Bir insan atiyorum hukuk okumak istiyorsa xyz lerle bogusmamali, basmiyor kafa ne yapalim yani kafamiza mi sikalim ? Anlamiyorum matematikten geometriden, ilkokulda elmaları sayarken iyiydi de sonradan aram bozuldu sayisalla...
Bu mantıkla biz de sözelle boğuşmamalıyız. Zaten sana katılıyorum kısmen. Bana kalırsa birçok şeyle boğuşmak fuzuli. Hatta okuldaki çok şeyler ve derslerin çoğu fuzuli.
İnsanı rahat bırakmıyorlar ki bir alanda gelişsin.

Alika87
28.07.2015, 00:36

bunlar sadece ögretmen olmak isteyenler icin mi gecerli??

Ozan Yılmaz
28.07.2015, 00:49
Bir de iibf mezunu öğrenci sayısını ve atama sayısını yazın da görelim.

☆Trabzon☆
28.07.2015, 00:50
Bende Alman Üniversitelerden cevap bekliyorum. :)

Alika87
28.07.2015, 00:56
Bende Alman Üniversitelerden cevap bekliyorum. :)

burda hersey basit, halimize sükredelim :D

A.Ali Karanis
28.07.2015, 01:30
bunlar sadece ögretmen olmak isteyenler icin mi gecerli??

Eğer devlet kadrosuna girmek istiyorsan sistem öyle.Acayip bir mezun-ihtiyaç açığı oluyor bir çok bölümde.Devletin açıkladığı sayılar ile mezun sayıları arasında dağlar kadar fark var.Doğal olarak bir çok kişi özel sektöre yönelmek zorunda kalıyor orada da kötü çalışma koşulları bekliyor insanı.

☆Trabzon☆
28.07.2015, 03:32

Aynen :D , ama beklemekden usandim artik. :D

Ahmet ÇOLAK
28.07.2015, 08:32
Bence yanılıyorsun. Tabiki her konu da değil en fazla dersten sorumlu olma konusunda. Mesela alan diye bir şey var çoğu öğretmenlik bir kaç tane alanıyla ilgili dersten sorumludur ama sınıf öğretmenliği sadece 50 soru için 18 farklı dersten sorumlu. Ve şans faktörünün en fazla olduğu sınavda sınıf öğretmenliği alan sınavıdır. Atarak atanan arkadaşım çok oldu. Kimsenin konudan haberi yok sallıyor tutarsa fazladan 1 net diye.. Neyse her bölümün zorluğu var.

Umarım yakında hatadan dönülür ve ihtiyaç dahilinde mezunlar görürüz.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ertan1982
28.07.2015, 08:37

Istedini cogunu okuya biliyorsun numerus clausus yoksa tipta gibi ama mezun olmak Türkiyeden daha zor burda.Bizim semester 114 kisi ile basladi sonunda 50-55 kisi mezun oldu.Almanyada ahpap cavus iiskileri daha az.1 Puan yüzünden exmatrikuliert olan arkadasim var 3.5 senesi bosa gitti mezun olmasina 3 dersi vardi.2 tanidigim sinifi gecemedi diye kendini öldürdü.Biri trenin önüne atladi biri evin icinde kohle grill yakti ve yatti kohlenmonoxid zehirlenmesinden mefta oldu.

Bizim Almanyada en azindan Ausbildung yapma sansimiz var okumasak.Türkiyede Bu daha zor. millet uniye gitmesen adam yerine koymuyor seni.Bizim burada Meslek okulari cok daha saygi görüyor ve Mühendisokulari ile beraber Almanyanin ekonomi olarak bu kadar güclü olmasinin ana nedenlerden.Birde burda cogu Ausbildungsberuflar olan, yurtdisinda en azindan bir Bachelor yapmalisin.Ispanyol komsumuz var Yasli bakicisi yaslilar yurdunda calisiyor ispanyada üniye gitmeliydi almanyada normal bir ausbildungsberuf.

Alika87
28.07.2015, 10:05
Aynen :D , ama beklemekden usandim artik. :D

Okuyacağını iyi seç. Geleceğin için belki en önemli kararın. Sakın theaterwissenschaften okuma :D

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Alika87
28.07.2015, 10:51
Istedini cogunu okuya biliyorsun numerus clausus yoksa tipta gibi ama mezun olmak Türkiyeden daha zor burda.Bizim semester 114 kisi ile basladi sonunda 50-55 kisi mezun oldu.Almanyada ahpap cavus iiskileri daha az.1 Puan yüzünden exmatrikuliert olan arkadasim var 3.5 senesi bosa gitti mezun olmasina 3 dersi vardi.2 tanidigim sinifi gecemedi diye kendini öldürdü.Biri trenin önüne atladi biri evin icinde kohle grill yakti ve yatti kohlenmonoxid zehirlenmesinden mefta oldu.

Bizim Almanyada en azindan Ausbildung yapma sansimiz var okumasak.Türkiyede Bu daha zor. millet uniye gitmesen adam yerine koymuyor seni.Bizim burada Meslek okulari cok daha saygi görüyor ve Mühendisokulari ile beraber Almanyanin ekonomi olarak bu kadar güclü olmasinin ana nedenlerden.Birde burda cogu Ausbildungsberuflar olan, yurtdisinda en azindan bir Bachelor yapmalisin.Ispanyol komsumuz var Yasli bakicisi yaslilar yurdunda calisiyor ispanyada üniye gitmeliydi almanyada normal bir ausbildungsberuf.

orasi öyle tabi. Benim sayisiz saatlarim kütüphanede gecmis ve mezun olana Kadar baya ugrastim. Özellikle ilk dönemler cok yorucuydu, sonra hersey normallesti. Burade genelde emeklerin karsiligini aliyorsun. Zor bir bölüm (elektro, Informatik) okuduysan fazla ugrasmadan is buluyorsun, ama bu da yavas yavas dönüyor. Maaslar gittikce azaliyor. Yilda 32bin € brüt'e calisan üniversite mezunlari var. Is yükü artiyor, ama maaslar iniyor, böyle sacma birsey mi olur. Ben tekrar genc olup karar verebilsem, kesinlikle üniversiteye gitmezdim ve Saglam bir Ausbildung yapardim. Sonradan belki okurdum, ama Garantie degil. Iyi bir meslegin varsa isin neredeyse Garantie, ama Burda da isverenlerin istekleri gittikce artiyor. Önceden Hauptschule ile girdigin meslekler, artik Minimum Realschule olmus. Banka da meslek yapmak istiyorsan Minimum Abitur olmasi lazim.

Biz halimize sükredelim, halimiz Burda cok iyi.

Ertan1982
28.07.2015, 11:00
orasi öyle tabi. Benim sayisiz saatlarim kütüphanede gecmis ve mezun olana Kadar baya ugrastim. Özellikle ilk dönemler cok yorucuydu, sonra hersey normallesti. Burade genelde emeklerin karsiligini aliyorsun. Zor bir bölüm (elektro, Informatik) okuduysan fazla ugrasmadan is buluyorsun, ama bu da yavas yavas dönüyor. Maaslar gittikce azaliyor. Yilda 32bin € brüt'e calisan üniversite mezunlari var. Is yükü artiyor, ama maaslar iniyor, böyle sacma birsey mi olur. Ben tekrar genc olup karar verebilsem, kesinlikle üniversiteye gitmezdim ve Saglam bir Ausbildung yapardim. Sonradan belki okurdum, ama Garantie degil. Iyi bir meslegin varsa isin neredeyse Garantie, ama Burda da isverenlerin istekleri gittikce artiyor. Önceden Hauptschule ile girdigin meslekler, artik Minimum Realschule olmus. Banka da meslek yapmak istiyorsan Minimum Abitur olmasi lazim.

Biz halimize sükredelim, halimiz Burda cok iyi.

Ben hem Elektrotechnik hem Informatik okudum.Elektrotechnik Vordiplom yaptim ve sonra Informatikte Bachelor yaptim.Elektrotechnikte.Sabah 8-9 dersbasi oluyordu sonra labor ön hazirlik rapor yazma vs haftada 2 gün 18-19 dan erken cikamiyordum uniden.Informatik biraz daha rahatti ama kac gece sabaha kadar bir dandik program yazmak icin calistimi bir ben bilirim.Birde web teknoloji prof vardi adam tam uyuzdu son labora girmen icin 2 saatlik test yaziyordu test alamasan son labora sokmuyor 1 sene ordan kaybettin.Dekana gittik adam istedini yapabilir sizde o testi gecin burasi Türk bazari degil dedi yüzümüze.Kötü olan 2 der daha vardi o uyuzda ve hepsi laborlu hepsinde test.testleri gecemedin 2-3 seneni kaybettin kafadan.

Hemende is bulamiyorsun artik.Isveren isteklere baktim.Normal bir mezun istedikleri sartlari kesinlikle karsiayamaz 10 istkten belki 3-4 tanesini en fazla.Sonra parada yok artik o kadar fazla.Büyük firmaya kapak atabilirsen belki ordada outsource edilen paravan firma degil de stammpersonalsan.Arkadas var Hauptschulabschlusu yok torpil ile mercedese girdi ungelernt staplerfahrer vs rahat 2.500 net aliyor bonuslar icinde degil.Gerisini sen düsün.okuyan ise basliyan 2 bin net zor görüyor.

Kesinlikle bende okumazdim sansim olsa.Ausbildung sonra fernuni veya technikerschule.

Burak DERELİ
28.07.2015, 11:48
Ertan1982, abi öyle yazıyorsunki yazıyı okuyacam diye almancam gelişti :)
Biraz daha Türkçe istesem çok olurmuyum :)

Ertan1982
28.07.2015, 12:34
Ertan1982, abi öyle yazıyorsunki yazıyı okuyacam diye almancam gelişti :)
Biraz daha Türkçe istesem çok olurmuyum :)

Calisirim ama ya bazi kelimelerin türkce karsiliginda ki manasini bilmiyorum ve türkcem yetersiz kaliyor, yada almancaya öz birsey ve türkceye cevirmek anlamsiz veya bir kelime anlatmak icin 1-2 cümle ek olarak yazmaliyim.

Misal Hauptschulabschluss Türkce olarak bir ortaokul diplomasina denk diye biliriz ama karsiligi tam bu degil.Almanyada 4 tane ortaokul var Hauptschule, Gesamtschule, Realschule ve Gymnasium.Bunlari diplomalari birbirine denk degil ve ise girmek icin bu diplomalara bakiyorlar hangi ortaokul türünden mezun oldun diye.Bunu anlatmak icin 2-3 tane cümle daha yazmaliydim Almanya´nin ortaokul sistemi icin.

Yukarda yazdim arkadas en kötü ortaokulun diplomasini bile alamadi manasina geliyor misal.

beratika
28.07.2015, 15:08
Türkiyeye gitmez ama bence devlet öğretmeni olmak için mülakat olmalı.Bence öğretmenlik de yetenek işi
Ders anlatabilmek de bir zanaat.İnsanların öğretim hayatlarında dersi anlatamayan hocası olmuştur.

Almanyadaki renktaşlarıma bir sorum var Üniverstattan mezun olan mühendisle hochschuleden mezun olan mühendis arasında fark var mı?

Alika87
28.07.2015, 15:43
Türkiyeye gitmez ama bence devlet öğretmeni olmak için mülakat olmalı.Bence öğretmenlik de yetenek işi
Ders anlatabilmek de bir zanaat.İnsanların öğretim hayatlarında dersi anlatamayan hocası olmuştur.

Almanyadaki renktaşlarıma bir sorum var Üniverstattan mezun olan mühendisle hochschuleden mezun olan mühendis arasında fark var mı?

Hochschule ve Üniversite arasinda önceden baya bir fark vardi, Bologna reformundan sonra bu biraz azaldi ama farklar hala daha var. Hochschule daha cok pratige dayali. Laboratuvar'da daha fazla Zaman geciriyorsun. Üniversitede de pratik dersler var, ama agirlik kesinlikle teorite. Hochschulenin matematigi ve fizigi pek zor degil, ama üniversite baya zorluyor. Misal üniversiteyi matematik yada fizik yüzünden basaramayan arkadaslarim var, hochschulede bu dersleri rahat gecmisler. Hochschule de sadece Bachelor yapip Almanyada Düzgün bir is bulmakta zorlanirsin. Hochschule de verilen teoretik bilgiler cok yetersiz, is verenler bundan baya sikayetci. Sana tavsiyem, Hochschule'de Bachelorunu yap, Masterini üniversitede. Zorlanacaksin master'de biraz, ama kariyer icin en Saglam yol bu.

☆Trabzon☆
28.07.2015, 16:32
Okuyacağını iyi seç. Geleceğin için belki en önemli kararın. Sakın theaterwissenschaften okuma :D

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Hahaha küldürdün. :D
Lehramt ve Jura ya başvurdum ben.

Ertan1982
28.07.2015, 16:40

Alanlarda baya ayri.Jura 2.Staatsexamen yapmasan bir halta yaramiyor.sadece 2 kez sinava girme hakkin var.Tanidim bir kiz var 1.Examene verdi 2.Exameni alamadi simdi girmeye korkuyor.Simdi Bir firmada hukuk bölümünde referant olarak calisiyor 36 k euro ile.

Alika87: Isveren ister ama o zaman adam gibi maas verecek mezunlara 30 k calisan dolu Köln ve civari ancak 2-3 yil sonra yavas yavas cikmaya basliyor.Argumanlari hep pratik bilgin yok diyorlar is tecrüben yok diyorlar.Bachelora gecildi zaman Hochschuleler bir adim öne gecti.Eskiden Uni egitimi daha uzundu Hochschule daha kisaydi ama artik ikiside ayni uzunlukta.Özel sektörde Arge calismiyorsan Hochschule mezunlar bir adim önde cünkü daha cok pratik bilgileri var.

Alika87
28.07.2015, 16:42

isine karismak gibi olmasin, ama Jura okumak tavsiye etmem sana. Mezun olan cok var ve is imkanlari baya kisitli bu arada.
Bologna reformüyle Jura'da Bacheler/Master yapma imkanin var, ama Staatsexamen olmadan avukat olamiyorsun. O diplomayla ancak firmalarin personalabteilungunda Sachbearbeiter olarak calisiyorsun yada ona benzer seyler. Bir arkadasin esi mezun oldu Jura'da, Bachelor yapmis onlarca Bewerbung yazmis ve hepsinden red gelmis.

Bende ögretmen olacaktim, ama istedigim ders kombinasyonu icin iyi bir üniversitede yer vermediler bana ve ben vaz gectim. Sonra Informatik okudum ve isimden memnunum.

☆Trabzon☆
28.07.2015, 16:49
Jura nin zorlulugundan ve bunu cok kisi okudugunu farkindayim. Ama napayim beni ilgilendiren bisey okumak istiyorum, illaki beni kolay is bulabileceğim bir meslege zorlamak istemiyorum.

Alika87
28.07.2015, 16:50
Alanlarda baya ayri.Jura 2.Staatsexamen yapmasan bir halta yaramiyor.sadece 2 kez sinava girme hakkin var.Tanidim bir kiz var 1.Examene verdi 2.Exameni alamadi simdi girmeye korkuyor.Simdi Bir firmada hukuk bölümünde referant olarak calisiyor 36 k euro ile.

Alika87: Isveren ister ama o zaman adam gibi maas verecek mezunlara 30 k calisan dolu Köln ve civari ancak 2-3 yil sonra yavas yavas cikmaya basliyor.Argumanlari hep pratik bilgin yok diyorlar is tecrüben yok diyorlar.Bachelora gecildi zaman Hochschuleler bir adim öne gecti.Eskiden Uni egitimi daha uzundu Hochschule daha kisaydi ama artik ikiside ayni uzunlukta.Özel sektörde Arge calismiyorsan Hochschule mezunlar bir adim önde cünkü daha cok pratik bilgileri var.

30k icin calistiriyorlar seni, 2-3 sene sonra yerine yenisini aliyor, sonucta is bekleyen yeterince mühendis var. 30k icin calisan az üniversite mezunu bulursun, o yüzden tabi Hochschule'den mezun olanlari tercih ediyorlar. Özellikle büyük sirketler Traineelerini büyük ölcüde üniversiteden aliyor. Büyük firmalara bakarsak, Mercedes, Audi, Bosch gibileri, tanidiklarimdan Hochschule bitirip böyle bir firmaya giremedi. Cogu daha Kücük firmalarda calisiyor. Bu kötü birsey degil tabi. Kücük firmalarda calismaninda avantajlari var.
Bu konuda ama benim fikrim biraz sabittir, Hochschule mezunlari daha ucuz olduklari icin tercih ediliyorlar. Hic bir yüksek okul ögrencilerini yeterince is hayatina hazirlayamiyor. O yüzden her Dogru Düzgün firmada 6-12 ay ögrenme zamanin oluyor. Kimse Hazir bir eleman beklemiyor, cünkü Hazir bir elemen calismaz 30k icin.

30k gercekten dalga gecilir gibi rakam.

Alika87
28.07.2015, 16:53
Jura nin zorlulugundan ve bunu cok kisi okudugunu farkindayim. Ama napayim beni ilgilendiren bisey okumak istiyorum, illaki beni kolay is bulabileceğim bir meslege zorlamak istemiyorum.

fazla alman gibi düsünüyorsun :D

Ne icin okuyorsun? Is bulmak icin. Isin amaci ne? Evet para kazanmak. O is seni mutlu etmesi gerekmiyor, senin hobin olmasi gerekmiyor. Fazla canini sikmasin yeter. Böyle piyasaya bakmadan sadece ilgilendiklerini okuyan bir cok kisi taniyorum ve hic biri rahat bir sekilde is bulamadi.

beratika
28.07.2015, 16:56
Hochschule ve Üniversite arasinda önceden baya bir fark vardi, Bologna reformundan sonra bu biraz azaldi ama farklar hala daha var. Hochschule daha cok pratige dayali. Laboratuvar'da daha fazla Zaman geciriyorsun. Üniversitede de pratik dersler var, ama agirlik kesinlikle teorite. Hochschulenin matematigi ve fizigi pek zor degil, ama üniversite baya zorluyor. Misal üniversiteyi matematik yada fizik yüzünden basaramayan arkadaslarim var, hochschulede bu dersleri rahat gecmisler. Hochschule de sadece Bachelor yapip Almanyada Düzgün bir is bulmakta zorlanirsin. Hochschule de verilen teoretik bilgiler cok yetersiz, is verenler bundan baya sikayetci. Sana tavsiyem, Hochschule'de Bachelorunu yap, Masterini üniversitede. Zorlanacaksin master'de biraz, ama kariyer icin en Saglam yol bu.

Abi ben bu sene için Hochshule Bochumdan Erasmuıs kazanmıştım KTÜden ama sonra okul bana mail atıp sizin Üni den gelenler ne Almanca ne İngilizce biliyor o yüzden daha sizden öğrenci almayız dediler :D Bu sene Uni Stuttgarta başvuracam :)
Ben de başka ünilere mail attım Avrupada meraklıyım da .Erasmus harici freemover olarak exchange student olabilirsin dediler fakat bunun Erasmus gibi ödeneği olmaz heralde o yüzden yapamam

İşte böyleee :D

☆Trabzon☆
28.07.2015, 16:58
fazla alman gibi düsünüyorsun :D

Ne icin okuyorsun? Is bulmak icin. Isin amaci ne? Evet para kazanmak. O is seni mutlu etmesi gerekmiyor, senin hobin olmasi gerekmiyor. Fazla canini sikmasin yeter. Böyle piyasaya bakmadan sadece ilgilendiklerini okuyan bir cok kisi taniyorum ve hic biri rahat bir sekilde is bulamadi.

Allaha şükür Theaterwissenschaften beni ilgilendiren değil. :D Haklisin, para kazanmakdir amac. Ama ben mesela Makina mühendisligini becerirmiyim bilmem vallah ve hatta senin gibi Informatiki hayatta okuyamam sana karsi saygim sonsuz Informatikde mezun oldugun icin. :D

Alika87
28.07.2015, 17:02
Abi ben bu sene için Hochshule Bochumdan Erasmuıs kazanmıştım KTÜden ama sonra okul bana mail atıp sizin Üni den gelenler ne Almanca ne İngilizce biliyor o yüzden daha sizden öğrenci almayız dediler :D Bu sene Uni Stuttgarta başvuracam :)
Ben de başka ünilere mail attım Avrupada meraklıyım da .Erasmus harici freemover olarak exchange student olabilirsin dediler fakat bunun Erasmus gibi ödeneği olmaz heralde o yüzden yapamam

İşte böyleee :D

sansini dene. Yurt disi tecrübe artik mezun notun Kadar önemli. Iyi bir firmaya girmek icin Minimum bir sömestr Yurt disinda okuman yada Yurt disinda bir firmada staj görmüs lazim. Artik is dünyasi gittikce küresellesiyor ve isciler buna göre egitimini almasi lazim. O yüzden imkanin varsa yap bunu hatta ikisini yap.

Karlsruhe üniversitesini bi dene. Ben orada okudum ve baya genis bir ERASMUS programi vardi orda. Türkiyeden gelen cok vardi ve Erasmus partileri baya eglenceliydi :D

Hüseyin Başoğlu
28.07.2015, 17:02
Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği

Kazanan diğer arkadaşları da tebrik ederim. Hayırlı olsun :)

hevesini kırmak gibi olmasın ama geçmiş olsun kardeşim allah sabır versin şimdiden...

65 geçme notu ve gerizekalı hoca tripleriyle dolu 4 yıl (!Şanslıysan) seni bekliyor :D

Alika87
28.07.2015, 17:05
Allaha şükür Theaterwissenschaften beni ilgilendiren değil. :D Haklisin, para kazanmakdir amac. Ama ben mesela Makina mühendisligini becerirmiyim bilmem vallah ve hatta senin gibi Informatiki hayatta okuyamam sana karsi saygim sonsuz Informatikde mezun oldugun icin. :D

ben gercekten cok salagim. Cünkü matematigim hic iyi degildi (5 Puan ortalama) ve Informatik derslerinde de hemen hemen ayni puani aliyordum. Sirf is imkanlari iyi diye Informatik okudum. Üniversitede komple yeni bir ögrenci Hayati basliyor ve bildiklerini cöpe atabilirsin. Matematige kafan basmiyorsa daha cok ders calisman lazim, o Kadar basit.

IStersen BWL oku, ona herkesin kafasi basiyor :D

☆Trabzon☆
28.07.2015, 17:08
ben gercekten cok salagim. Cünkü matematigim hic iyi degildi (5 Puan ortalama) ve Informatik derslerinde de hemen hemen ayni puani aliyordum. Sirf is imkanlari iyi diye Informatik okudum. Üniversitede komple yeni bir ögrenci Hayati basliyor ve bildiklerini cöpe atabilirsin. Matematige kafan basmiyorsa daha cok ders calisman lazim, o Kadar basit.

Matematikde ortalama 9 Puan aliyordum ben. BWL e herkes kafasi basiyor ve herkesde onu okuyor, orada artik ancak cok dil konustugunda ve cok werkstudent olarak calistiginda is bulursun, benim görüsüm.

Alika87
28.07.2015, 17:13
Matematikde ortalama 9 Puan aliyordum ben. BWL e herkes kafasi basiyor ve herkesde onu okuyor, orada artik ancak cok dil konustugunda ve cok werkstudent olarak calistiginda is bulursun, benim görüsüm.

onlari yapmadan artik olmuyor. Ya notlarin hepsi 1 olmasi lazim (bazen o da yetmiyor) yada okul disinda auslandssemster, Praktikum, Werkstudent gibi degisik seyler yapman gerekiyor. Bunlar da zor, aileden fazla maddi destek gelmiyorsa.

Ertan1982
28.07.2015, 17:14

O zaman gitsin Theaterwissenschaften okusun daha iyi.Tanidim bircok BWL´er is bulamiyor.Jura da zor ezberin baya kuvetli olmali.Kizin Skriptlerini gördüm bana göre degil dedim.Ezberim benim cok kötü.Böyle kelime kelime aklimda hayatta tutamam.Genel hatlarini anlatabilirim ama o da yeterli degilmis.Yok zart yasa kitapin zurt maddesine göre vs uzar gider.Birde Medieninformatik veye Wissenschaftenden uzak dur ordada is bulman zor.

Alika87
28.07.2015, 17:17
O zaman gitsin Theaterwissenschaften okusun daha iyi.Tanidim bircok BWL´er is bulamiyor.Jura da zor ezberin baya kuvetli olmali.Kizin Skriptlerini gördüm bana göre degil dedim.Ezberim benim cok kötü.Böyle kelime kelime aklimda hayatta tutamam.Genel hatlarini anlatabilirim ama o da yeterli degilmis.Yok zart yasa kitapin zurt maddesine göre vs uzar gider.Birde Medieninformatik veye Wissenschaftenden uzak dur ordada is bulman zor.

sunu okuma, bunu okuma...aslinda hic okuma en iyi bu :D Saglam bir meslek yap üniversite mezunlarin 80%inden fazla para kazanirsin. Teknikerini yap 90% den fazla kazanirsin. Überstunden yok, Projektarbeit yok, bir türlü insanlarla ugrasmaya gerek yok. Ben öyle yapardim bir daha imkanim olsa. Kardesim insaat mühendisi, onun da imkani olsa meslek yapardi ilk önce.

Ertan1982
28.07.2015, 17:20
sunu okuma, bunu okuma...aslinda hic okuma en iyi bu :D Saglam bir meslek yap üniversite mezunlarin 80%inden fazla para kazanirsin. Teknikerini yap 90% den fazla kazanirsin. Überstunden yok, Projektarbeit yok, bir türlü insanlarla ugrasmaya gerek yok. Ben öyle yapardim bir daha imkanim olsa. Kardesim insaat mühendisi, onun da imkani olsa meslek yapardi ilk önce.

Bende aynisi.Onca cabanin karsilina bana göre zor aliyorsun.Yap meslek sansin varsa gir büyük firmaya gir bir sendikaya kafan rahat sorumluluk Ustabasi degilsen nerdeyse yok kafan rahat.

Kemal Öztel
31.07.2015, 00:12
Başlığı yeni gördüm,gündemden dolayı buraya bakamıyoruz neyse..
Bende itü bilgisayar muhendisliği(ingilizce) kazandım.Diğer kazanan renktaşlarımı. da tebrik ediyorum..

signal
31.07.2015, 09:12
Başlığı yeni gördüm,gündemden dolayı buraya bakamıyoruz neyse..
Bende itü bilgisayar muhendisliği(ingilizce) kazandım.Diğer kazanan renktaşlarımı. da tebrik ediyorum..

Tebrik ederim. Hayırlı olsun.

Kemal Öztel
31.07.2015, 14:42
Tebrik ederim. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim :)

Soner Albayrak
01.08.2015, 01:26
Sırf askerliği kısa dönem yapmak için bile üniversite okunur. Okuyun gençler okuyun.

Ergin Demirci
05.08.2015, 21:03
Karadeniz Teknik Üniversitesi Ekonometri

İbrahim Yattara

Emre İskender
05.08.2015, 21:30
İstanbul Üni İşletme Fakültesi kazanan varsa bölüm İstanbul da değil haber vereyim :) bilen bilir...

Kazanan herkese hayırlı olsun