PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası (Başarılar Filenin Sultanları

Emorfo
09.11.2006, 11:54
Japonya'da düzenlenen 2006 Bayanlar Voleybol şampiyonası devam ediyor.
Türkiye Grubundan çıkarak 2. Tur müsabakalarında şu anda ev sahibi Japonya ile oynuyor.
Grubumuzda.

Serbia Montenegro
Italy
Cuba
Chinese Taipei
Japan
Poland
Korea

Emorfo
09.11.2006, 13:19
Bu gün öğlen saatlerinde oynadığımız maçta Japonya'ya 3-1 yenildik.

Berat
09.11.2006, 13:26
İlk seti 30-28 verdik.. 2. sette toparlanıp kazandık ama çekişmeli giden 3. seti de kaybedince gardımız düştü,son set yanlış hatırlamıyorsa 5-6 sayı farkla bitti.. İzleyen arkadaşlar görmüşlerdir, evsahibi Japonya'ya hakem desteği de hat safhadaydı ama normal.. Türkiye'deki şampiyonlarda aynı şey bizim lehimize olduğunda kimsenin sesi çıkmıyorsa şimdi de çıkmamalı..

Emorfo
09.11.2006, 14:26
Gruptaki diğer maçımız Cumartesi Polonya ile.

Emorfo
11.11.2006, 11:06
Japonya'da devam eden 15. Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda, Türkiye, E Grubundaki 3. maçında Polonya'yı 3-0 yendi.

Ozan
11.11.2006, 12:44
Japonya'da devam eden 15. Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda, Türkiye, E Grubundaki 3. maçında Polonya'yı 3-0 yendi.

bu galibiyet çok iyi olmuş . sabah izleyememişdim maçı sonucuda merak ediyordum . ama ne oldu grupdan çıkma şansımız felan varmı kaçırdım ben 2. turdaki grupları . maçları izleyemiyorum .

Remzi
11.11.2006, 13:51
son maçımız g.kore ile bu maçı alırsak gruptan çıkacağız..

macka61
11.11.2006, 14:14
hadi inşallah sultanlardan bir ilk daha bekliyoruz

sweetrose
11.11.2006, 20:02
Polonya karşısında güzel oynadık; diğer maçları izleme imkanım olmadı; onlar nasıldı bilemiyorum? ancak polonya maçında gerçekten takımda orantı güzeldi. sonucada yansıdı zaten..

Remzi
12.11.2006, 12:10
Sultanlar moral bozdu: 3-0
Japonya'da devam eden 15. Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye,(E) Grubu'ndaki son maçında Güney Kore'ye 3-0 yenildi.http://www.superspor.com/images/17/49/5680_B_FileninSultanlari002.jpg

Gruptaki ilk maçında (A) Grubu lideri Tayvan'ı 3-1 yenen A Milli Takım, bugün (A) Grubu 4'üncüsü Güney Kore karşısında iyi bir performans gösteremeyince, bu ülkeye (E) Grubu'ndaki ilk galibiyeti hediye etti.

Bugün grup ilk maçında Polonya'nın Küba'ya 3-0 yenilmesiyle klasman grubuna katılmayı garantileyen A Milli Takım, grup maçlarını, 2 galibiyet ve 2 yenilgi alarak 9 puanla 6. sırada tamamladı.

Türkiye'nin, Osaka'da yapılacak klasman maçlarındaki rakibi, (F) Grubu'nu 5. sırada bitiren ekip olacak. (F) Grubu 5'incisi, bugün gruptaki son maçların tamamlanmasının ardından belli olacak.

Aslıhan
12.11.2006, 12:20
maçı izledim ve berbat oynadık :D
turu garantilememizinde payı büyük tabiki
ama setleri çok farklı kaybettik

hayat61
12.11.2006, 12:36
kazanacağımızı düşündüğüm bir maçtı.güzel bir maç olacağını inanarak ekran karşısısına geçtim.Tam bir hüsran.Maçta güzel ve doğru ne varsa Korelilerden geldi.Yenilebiliriz ama böyle bir yenilgi....Resmen bizi ezdiler.Takımızda kazanma arzusu yoktu.
Ankara'daki polonya maçından bu yana bu kadar kötü oynadıklarına görmedim.Hadi onda final stresini kaldıramamıştık.(Daha sonrada kaldıramadık ya neyse)Bu sefer doktorumuzla hazırlandık ama... Yenilebiliriz,şansımız tutmaz olabilir ama oynamamak.Belki bu cümle ağır olabilir ama maçı almak için hiç bir şey yapmadılar(3. setin sonu hariç onda da zaten işi işten geçmişti)
1.set ilk teknik molaya 8-3 yenik girdik.Skor 12-6 iken Natalia düştüğü yerden topu çıkantınca acaba takım oyuna mı döndü dedim.Nerde.2.teknik molaya 16-8 yenik girdik.Ve seti 14-25 kaybettik.2.sete toprlanarak başlarız diye düşünmüştüm.İlk sayıları aldıktan sonra durum aynı.İlk teknik molaya 6-8,2. teknik molaya 8-16 yenik girip seti 13-25 kaybettik.3.set aynısı oldu 18-24 olunca biraz kıpırdandık ve seti 22-25 kaybettik.
Çok kötüydük çok.Savunma yoktu ve buna bağlı hucümda.İnşallah 2 günlük ara iyi gelir.Gerçek oyunlarını ortaya koyarlar diğer gruptan gelecek(abd veya Hollanda) takımla kendilerine yakışır şekilde mücadele ederler.

Emorfo
13.11.2006, 11:15
18 yaşındaki koreli çıtır kızı durduramadık.
Büyük fırsat teptik. 5. ve 8. lik maçları yapacaz.

hayat61
15.11.2006, 13:46
Tebrikler kızlar.Demek ki isteyince oluyormuş.
Türkiye:3 Almanya:1 yarın abd ile 9.luk maçı oynayacağız.
Zaman zamna oyundan düşsekte toparlanmasını bildik.Kritik anda Esra'nın yaptığı savunma aldığı sayılar çok önemliydi.Seda'nın sakat sakat 4.setenin dönüm noktasında yaptığı blok harikaydı.Savunmamızı düzelttikten sonra çok iyi işler yaptık.
1.set:iyi başladı ilk teknik molaya 8-5 üstün girdik.Öndeyken yapığımız basit hatalarla 2.teknik molaya 16-14 yenik girdik.Maça ortak olduk ama yine basit hatalarla seti 25-23 verdik.
2.set.Ortada başaldı ilk teknik molaya 8-5 üstün girdik.Ne olursa ondan sonra oldu maçı kopartık.2.teknik molaya 16-8 üstün geçtik.Fark açılanca hiç susmayan az sayıdaki seyirciler fincanı oyarlar :D tezahüratı gelmeye başladı.Hindi baba hindiyi bekledim ama söylemediler:D .Japonya 2. kez bu tezahüratı duyamadı.Fark açılınca bizde konsantrasyon eksikliği oluştu.Set 25-9,25-10 bitmesi gerekirken 25-16 bitti.
3.set:ilk teknik molaya 8-5 üstün girdik.2.teknik molaya 16-12 üstün geçtik.Ve seti 20-25 aldık.Bu sette Almanya plaseden sayı yemeleri maçtan koptuklarını gösterdi bana göre.
4.set:Çok çekişmeli geçti.İlk teknik molaya 8-7 yenik girdik.Fark 4 sayıya kadar çıktığı fakat 2. molaya 16-15 sayı yenik girdik.Maç tam kopacağı zaman beraberliği yakaladık ve öne geçmesini bildik.3.maç ve set sayısında başarılı olarak 27-25 almasını bildik.
İyi oyunumuzu sürekli hale getirmeyi bir türlü başaramadık.Dikkatimi çeken Reşat Yazıcıoğlu'nun haklı yada haksız eleştirilmeye başlanması.Pazar günü TRT2 de Spor Dergisinde ve maçta.

hayat61
16.11.2006, 11:09
SULTANLAR 10. OLDU !..

Japonya'da yapılan 15. Dünya Bayanlar Voleybol şampiyonasının son gününde Türkiye, bugün, ABD ile 9'unculuk mücadelesi verdi.. Özellikle son 2 sette, oyun disiplininden uzaklaşan ve galibiyet için hiçbir çaba göstermeyen A Milli Takım şampiyonayı 10. bitirdi..

16 Kasım 2006,

ABD: 3 - TÜRKİYE: 1

Salon: Nagoya Rainbow

Hakemler: Ronaldo Cholakian xxx (Arjantin), Osame Sakaide xxx (Japonya)

ABD: Santos xxx, Bown xx, Wilkins xxx, Metcalf xx, Scott xxx, Haneef xxx (Drury xxx, Davis xx)

Türkiye: Elif xx, Aysun xx, Esra xxx, Neslihan xxx, Özlem xx, Natalie xx (Gülden xx, Seda ?, Eda xxx, Gözde ?, Deniz xx)
Setler: (25-22, 23-25, 25-17, 25-16)
Süre: 88 dakika (21, 24, 23, 20)

Maçın ilk seti karşılıklı alınan sayılarla başladı. ABD ile denk bir takım izlenimi veren Türkiye, çekişmeli geçen maçın ilk setini 25-22 kaybetti.

İkinci sette, daha az hata yapan (A) Milliler, bu seti 25-23 önde bitirdi. Bu setten sonra son 2 sette, oyun disiplininden uzaklaşan ve galibiyet için hiçbir çaba göstermeyen (A) Milli Takım oyuncuları, ABD'nin istikrarlı oyunu karşısında varlık gösteremedi. Rakibinin isteksizliğini fırsat bilen ABD, son 2 seti açık ara önde tamamlayarak maçı 3-1 kazandı ve dünya 9'uncusu oldu.
Bu sonuçla Türkiye, ilk kez katıldığı şampiyonada 10. sırada yer aldı.

-NESLİHAN DEMİR DARNEL DÜNYANIN EN SKORERİ-
Milli takımın başarılı oyuncusu Neslihan Demir Darnel, şampiyonanın en skorer oyuncusu oldu. Darnel, 190'ı smaç, 21'i blok ve 14'ü servisten olmak üzere şampiyona süresince aldığı 225 sayıyla, en skorer oyuncu oldu.

Sıralamada Almanya Milli Takımı kaptanı Angelina Grün, 220 sayıyla ikinci, Rusya'dan Ekatarina Gamova ise 190 sayıyla üçüncü oldu.

-TAKIM KAPTANI ÖZLEM VEDA ETTİ-
Milli takım kaptanı Özlem Özçelik, şampiyonada çıktığı son maçın ardından milli takım kariyerin son verdiğini açıkladı.

Özlem Özçelik, voleybol kariyeri boyunca katıldığı ilk ve son Dünya Şampiyonasının ardından ulusal kariyerine nokta koyduğunu kaydetti.

-RUSYA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU- Şampiyonada bugün, final maçında Brezilya'yı 3-2 yenen Rusya, dünya şampiyonu oldu. Brezilya ikinciliği elde ederken, İtalya'yı 3-0 yenen Sırbistan-Karadağ üçüncü, İtalya ise dördüncü sırada yer aldı.

Maçı izlemedim ama anlaşılan kronik istikrarsı oynama hastalığımız tekrar nüksetmiş.

Ozan
16.11.2006, 14:39
böylelikle bu turnuvada sona erdi . ben daha çok şey bekliyordum takımdan ama psikolojik olarak çok zayıf bir milli takımımız var .oyundan çok çabuk düşüyorlar . basketcilerimize çekmemişler hiç :) . artık diğer turnuvalara kaldı daha büyük başarılar . yinede teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum ilerde ...

sweetrose
16.11.2006, 21:03
İlk kez katıldığımız dünya şampiyonasında 10'ncu olmak çokta kötü sayılmasa gerek. Kötü bir başlangıç diyen arkadaşlar için tek kazanç ise "tecrübe" olsa gerek. Bu arada maçlarda; bayanlarımızda büyük bir motivasyon düşüklüğü gözlemlendi; bu konuda da federasyonu biraz incelemek gerektiğini düşünüyorum..

ÖzLeMiN bırakma kararına sygı duyuyorum; çünkü artık yeterince fayda sağlamıyor takıma; bazıları hala Milli takıma tabut koymuşken; biraz örnek alsalar iyi olacaktır.

Cengiz Çubukcu
17.11.2006, 09:53
5 ile 10 arasında olmak belki sıralama açısından önemli ama dünyada bu dereceye girebiliyor olmamız da büyük başarı

sweetrose
17.11.2006, 13:13
5 ile 10 arasında olmak belki sıralama açısından önemli ama dünyada bu dereceye girebiliyor olmamız da büyük başarı

Aslında pek parlak bir başarı olarak görülmese bile; tecrübe açısından ve Neslihan'ın kendini göstermesi açısından başarılı bir şampiyona diyebilirim...