PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdülkadir Ömür

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Çağatay96
12.09.2021, 20:44
Çocuk resmen benden biri.. Ama tabii sahada yaptıgı ile alakalı olmamız lazım gerekirse.. Değişiklik normal oyun tarzı uymuyor bu macta...

1. hatalı Abdullah Avcıdır... Niye geldin 10 maç cocugu ortada 10 olarak oynattın.. Şimdi gelip tekrar kanata geç diyor..

1. Hatalı Abdullah Avcıdır.

Cem Balcı
12.09.2021, 20:49
Kenarda ağlıyormuydu havluyu yüzüne örtmüştü.
Bilmiyorum ama gidişatı iyi değil.

Ehrimen
12.09.2021, 20:50
Çocuk resmen benden biri.. Ama tabii sahada yaptıgı ile alakalı olmamız lazım gerekirse.. Değişiklik normal oyun tarzı uymuyor bu macta...
1. hatalı Abdullah Avcıdır... Niye geldin 10 maç cocugu ortada 10 olarak oynattın.. Şimdi gelip tekrar kanata geç diyor..
1. Hatalı Abdullah Avcıdır.

Ne oyun tarzi yahu? Hekimoglu Trabzon'da yedek oynayabilecek kapasitesi var.
Fazla abarttik, her seferinde hadi geri gel artik dedik ama yok - olmuyor.
Gitsin yer sofrasinda yemek yesin.
Olmadi haci hoca olsun, anca o islerden anlar.
Futboldan anlamadigi kesin!

kaçarava
12.09.2021, 20:51
Olayı büyütmeye gerek yok. Kötüydüm taraftarın tepkisi nromal diyecek geçecek.

Oğuz ZEYTİN
12.09.2021, 20:51
Gereksiz beklentiye girmeyen benim için gelinen nokta normal. 23 Milyon Euroları beğenmeyenler düşünsün.

Manu61
12.09.2021, 20:54
Kardeşim seni her zaman savundum bu takımı ne kadar çok sevdiğini biliyorum ama kabul et sen tembelsin.

Yıllardır fiziğini geliştiremedin, mental olarak sürekli geri gittin. Profesyonel bir ekiple çalışman gerektiğini insanlar sana defalarca söyledi ve sen hep kulağını tıkadın.

Bu akşam acı gerçeği görmüştür diye umuyorum. Başına gelen şey üzücü ama unutma bir musibet bin nasihatten iyidir.

Anıl C
12.09.2021, 20:57
Çok boş. Altyapıdan çıkmanın ekmeğini yiyor.

sethfilo
12.09.2021, 21:41
bu güne kadar onlarca defa yazdım gene yazacağım bu takımın ilk 11 oynayacak oyuncu değil, daha sezon başında 6 milyon euro verene yanında sarı ve djaniny hediye dedim. her hafta bu adamın ciddi özel antrenör ve mentor eşliğinde çalışması lazım dedim. buradaki çok bilmişler hikaye anlattılar. Bu adam 3 yerli kontenjanının ekmeğini yiyenlerden iyi bir yedek bile olamaz. tekrar söylüyorum bu kardeşimiz 1 mt ilerleme gösteremez bildiğimiz halı saha oyuncusu

Kemal Öztel
12.09.2021, 21:53
100.maçında ıslıklanıp kenara geliyorsun üstelik takımın 2-0 mağlupken ve de dakika daha 35ken. Otur bir düşün kardeşim sadece bu kadar

DeAgLeMaNyAq
12.09.2021, 21:55
Kendisi adına üzücü bir gece oldu. Her geçen gün geriye gidiyor maalesef. İnşallah hırs yapıp toparlar...

Doctore
12.09.2021, 21:55
İyi oynarsa oynar oynamazsa silinir gider. Bu takım kötü oynayacak oyuncuyu kaldırmaz. Her wonderkid parlayacak diye kural yok. Sakatlıklar belini büktü doğrudur. 0 dan başlaması lazım. Zenciye dövülen Rocky gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

albatros
12.09.2021, 22:02
Hocam siz sahada 11 kişisiniz, biz saha dışındaki çoluk çocuk genç yaşlı milyonlar. Moralimiz, umudumuz, sevincimiz, üzüntümüz 11 kişinin elinde. Siz biraz üzülmezseniz, biraz sıkıntı çekmezseniz biz üzülmeye, sıkıntı çekmeye devam edeceğiz. Gayrı gerisini siz bilirsiniz.

KARAGOZLUM
12.09.2021, 22:05
Bu adama gercekten 20m euro veren takim baya aptalmis
bizde daha aptal ki vermedik
5m euro yi bile goremez

baris memis vol2

Şakir
12.09.2021, 22:06
Barış Memiş kadar katkı vermedin bu takıma. Ha oldu, ha olacak diye diye kendimizi kandırdık bunca zaman. Senden olmayacak kardeşim. Bu kafayla hiçbir zaman Avrupa'da oynayamayacaksın. Avrupa'yı bırak Trabzonspor'da bile oynayamayacaksın.

Yerli kuralına dua et...

GencTurk6161
12.09.2021, 22:07
Çok çalışması lazım. Özel antrenman yapması lazım.
Bu fizik bu oyun görüşü ile sadece yerli kontenjanından yedek oyuncu olabilir.

hanzale
12.09.2021, 22:12
Kardeş sen hâlâ aynı yerdesin, ne edersen kendine edersin

Sadettin_
12.09.2021, 22:14
olmadı ...
kariyerinde başarılar .

derry61
12.09.2021, 22:16
Yazık oldu, Yusuf Yazıcı ile beraber mutlaka satmalıydık. Çocuk sonradan sakatlandı iyice bitti. Değerini bulan oyuncuları mutlaka satmalıyız. Hem bizim için hem Abdulkadir için kötü oldu. Umarım toparlar. Aynı şey Uğurcan için de geçerli çok iyi bir kaleci ama Türkiye'de onu yerler. Şimdiden çocuğu yıpratıyorlar. Sezon sonu bizi şampiyon yaptıktan sonra iyi para veren Avrupa takımına vermeliyiz. Hem onun için hem bizim için iyi olur.

Kirsehirli_ts
12.09.2021, 22:16
Üzülüyorum sana Çocuk. Hala sahada karar veremiyorsun. En hayırlısı gitmek Abdüş bizi seni uzakdan da destekleriz.

Mert Acar
12.09.2021, 22:20
Mental olarak Yusuf ile farkı ortada.
Yetenek herşey değildir.
Kafanı geliştirmediğin sürece birşey olmaz.

Vkgz
12.09.2021, 22:21
ağlamayla falan olmuyor.. sürekli top kaybı nedir... kiralansın bir sezon..

alper*
12.09.2021, 22:23
Tek sevindiğim nokta artık bu şahsı Trabzonspor forması altında görmeyecek olmam.

Daha da üzerine yorum yapmaya gerek görmüyorum.

prisonbreak2020
12.09.2021, 22:26
Her pozisyonda yerde adam,ulan insan utanır be,kaptırdığın top yüzünden gol yedik orası ayrı da senden olmayacağı o kadar bariz ki daha maçın 20.dakikasında 1-0 gerideyiz kanatta top attılar buna alır almaz geriye veriyor... be insan evladı kaldır kafanı bi bak azıcık dikine oynasan ölür müsün! çalım yok şut yok ne var ulan derler adama.

omondoles
12.09.2021, 22:28
Biz kendini bu kolay yere attığı için eleştirdiğimizde millet bize kızıp hakeme sövüyordu. Bu arkadaştan olmaz..

alper*
12.09.2021, 22:50
Yetenek her şey değildir gibi bir mesaj okudum yukarıda. Mesajı yazan arkadaşımızın iyi niyetinden şüphem yok.

Yalnız merak ettiğim birkaç şey var. Bu adamın oynadığı mevkiye göre nasıl bir yeteneği var?

1- Şut attığını gören oldu mu?

2- Çalım attığını gören oldu mu?

3- Basıp gittiğini gören oldu mu? (Arada Yusuf yapıyor mesela).

4- Savunma yaptığını gören oldu mu?

5- Dribbling var mı?

*

Ne var bunda arkadaşlar.

Hiçbir özelliği bulunmayan, çalışmayan, hayatımda gördüğüm en güçsüz topçu.

*

Bu adamın derhal ucak bileti alınmalı ve transfer tahtası açık bir yere gönderilmeli.

Başka hiçbir şekilde Trabzonspor'a faydası olamaz.

Mert Oğuzlu61
12.09.2021, 22:54
Kulübün ekonomisine bu kötülüğü nasıl yaptılar, 16-18 milyonluk teklifleri neyimize güvenip reddettik, Ağaoğlu ne bekliyordun 40m euro mu vereceklerdi ne güzel zirveye cikarmisken neden satmadin ?

Menajeri keşke Yusuf olayındaki Adem Cebeci gibi bastirsaydi adama kizdik o dönem ama Yusuf gibi oyuncudan sayesinde müthiş para kazandık, Ömür'ü de satsak ekonomi rahatlayacakti.

Marketini yine yükseltir ama daha agresif daha hirsli daha çalışkan bir profille sahaya çıkmalı.

My
12.09.2021, 22:58
Bu çocuğun en büyük sorunu fiziksel. Yanından geçenin rüzgarından savrulup düşüyor. Düşerken de öyle böyle değil resmen uçarak düşüyor. Kalçayı yedimi tribüne kadar uçacak diye korkuyorum. Biraz hızlandımı (anlaşılan) o kadar kendini zorluyor ki bu sefer kendi kendine düşüyor. Yine uçarak düşüyor. Ben bu kadar zayıfi güçsüz birini daha önce çok az gördüm.

Cem Balcı
12.09.2021, 23:01
Devre arası artık bir çözüm bulunmalı.Israr edilmemeli çünkü çocuk her açıdan bitiyor.İyi bir takıma devre arası kiralanarak yerine iyi bir yedek alınmalı ki hem o hem biz kafamızı taşlara vurmayalım.Malum şampiyonluk yolu diyoruz ama en önemli yeteneğimiz 38. dakikada oyunda alınıyor.

strmcrw
12.09.2021, 23:01
Hollanda belçika gibi liglerden ilk 11 şansı bulabileceği bir takıma 1 yıl kiralanması gerekiyordu bence. Gerekirse maaşını biz karşılamalıydık. Trabzondaki baskıyı kaldıramıyor, mental olarak bitik, özgüven sıfır. Belki orada kendisini bulup daha iyi bir şekilde geri gelebilir. Çünkü o liglerde baskı yok, yapabileceklerini, yeteneklerini gösterme şansı bulabilirdi. Burada artık olmayacağı çok açık. Bir yanım ona çok kızsa bile bir yanım bugün sahada düştüğü hale üzülüyor.

Sabır gösterilmeli şeklinde yazılar dolaşıyor bazı yerlerde ama kendisine gösterilen sabır hangi futbolcuya gösterilmiş, ben hatırlamıyorum açıkçası. 2016'dan beri A takımda olan bir oyuncu. Sakatlıkları oldu, belki de bir çoğu onun hatası değildi ama menisküs ameliyatı sonrası rehabilitasyon döneminde almanyada gerçek profesyonellerin elindeyken erkenden trabzona dönmesi onun hatası. Kimse kusura bakmasın eğriye eğri doğruya doğru.

alper*
12.09.2021, 23:02
Devre arası artık bir çözüm bulunmalı.Israr edilmemeli çünkü çocuk her açıdan bitiyor.İyi bir takıma devre arası kiralanarak yerine iyi bir yedek alınmalı ki hem o hem biz kafamızı taşlara vurmayalım.Malum şampiyonluk yolu diyoruz ama en önemli yeteneğimiz 38. dakikada oyunda alınıyor.

Tek çözüm Hollanda Belçika ligine ver Den Haag'da Antwerp'te falan bir iki asist yaparsa 1-2'ye satarsın.

Cem Balcı
12.09.2021, 23:05
Tek çözüm Hollanda Belçika ligine ver Den Haag'da Antwerp'te falan bir iki asist yaparsa 1-2'ye satarsın.

Ben işin artık finansal boyutunu düşünmüyorum.Çocuk göz göre göre eriyor her anlamda.Yurt dışına bahsettiğin ayarda bir takıma kiralanırsa iyi olur.Bu haliyle bizi de yakıyor kendisini de.Bakarsınız sezon sonu iyi döner.Çünkü baskı buradaki gibi olmaz rahat çalışır.

mmert
12.09.2021, 23:05
Dibe vurduğunu kendi de anladı. Burdan dönüşü güzel olur. Sağ açıkta daha süre bulmaz ikinci yarılarda hamsik yerine vs girebilir.

Furkan Özdem
12.09.2021, 23:07
Hollanda belçika gibi liglerden ilk 11 şansı bulabileceği bir takıma 1 yıl kiralanması gerekiyordu bence. Gerekirse maaşını biz karşılamalıydık. Trabzondaki baskıyı kaldıramıyor, mental olarak bitik, özgüven sıfır. Belki orada kendisini bulup daha iyi bir şekilde geri gelebilir. Çünkü o liglerde baskı yok, yapabileceklerini, yeteneklerini gösterme şansı bulabilirdi. Burada artık olmayacağı çok açık. Bir yanım ona çok kızsa bile bir yanım bugün sahada düştüğü hale üzülüyor.

Sabır gösterilmeli şeklinde yazılar dolaşıyor bazı yerlerde ama kendisine gösterilen sabır hangi futbolcuya gösterilmiş, ben hatırlamıyorum açıkçası. 2016'dan beri A takımda olan bir oyuncu. Sakatlıkları oldu, belki de bir çoğu onun hatası değildi ama menisküs ameliyatı sonrası rehabilitasyon döneminde almanyada gerçek profesyonellerin elindeyken erkenden trabzona dönmesi onun hatası. Kimse kusura bakmasın eğriye eğri doğruya doğru.

Kesinlikle baskıdan uzak futbola odaklanabileceği, forma şansı bulabileceği belçika, hollanda liglerine kiralanmalı. Kurtarmak için tek çözüm bu gibi.

alper*
12.09.2021, 23:10
Dibe vurduğunu kendi de anladı. Burdan dönüşü güzel olur. Sağ açıkta daha süre bulmaz ikinci yarılarda hamsik yerine vs girebilir.

Fizik gücü düzelmediği sürece, kale arkasında top toplayan çocuk kadar faydası olmaz takıma.

Mehmet Fatih Silik
12.09.2021, 23:25
Valla kimse kusura bakmasin. 5 senedir pamuklara sardik durduk. Gözbebegimiz dedik. Parlayip Avrupa'ya gidecek dedik ama bunu bir biz dedik.
Bu takimda Fatih Tekke, Gökdeniz, Hami Mandirali gibi oyuncular isliklandi. Yeter yahu! Psikolojisi etkileniyorsa özel bir psikolog tutsun kendisine veya satranc oynasin.
Bu sehrin alt yapisindan cikip A takimda oynamak icin yiginla insan var. Onlarin hayallerini yasiyor ama sahada o hayali elinin tersiyle itiyor.
Artik hoca mi el atar yoksa kendisi mi özel bir ekiple calisir bilmem ama sabir tükendi!

redbul
12.09.2021, 23:26
ben bu maç genelinde söylemiyorum burada defalarca yazdım bu adam bu fizikle türkiye liginde olmaz diye her geçen günde geriye gidiyor bu maçtan sonra bu yeteneksizi savunanlar da anlamıştır bu adamdan topçu olmayacağını.

Hunk
12.09.2021, 23:28
Tarikatlarla marikatlarla beyin gelisemiyor tabi iste bu kadar.. yazik oluyor gencecik cocuga

mmert
12.09.2021, 23:31
Fizik gücü düzelmediği sürece, kale arkasında top toplayan çocuk kadar faydası olmaz takıma.

Aslında vücudu kötü görünmüyo. Bundan daha kötü haliyle kalçasını vs daha iyi kullanıyordu. Maç eksikliği hem koordinasyon bozukluğu hem de mental olarak düşme yapıyor. İkinci yarıda girseydi bu kadar ezilmezdi.

Şahsi görüşüm dibi gördüğü burdan yükselerek devam edecektir. Çünkü daha kötüsü yok :)

Ogün YAZICI
12.09.2021, 23:35
Yeteneği nedeniyle mi yuhalandı
Her zaman şut atamayan ,hızlanmayan,güçlenemeyen devamlılığı olmayan bir oyuncuydu

Ama hakkında duyulanlar ve görülenler artık sabırları taşırdı.
Yahu milli takımda süre bulamadın.Oynamayacağını bildiğin halde Burak abin sayesinde gittin milli takım kampında takıldın biraz.
O takım elendi tüm maçlarda 90 dakika oynayan adam 15 gün sonra kulübünün kampına gitti sen milli takım elendikten 1 ay sonra kulübünün kampına döndün

Geldin kampa 1 hafta sonra kas sakatlığı yaşadın hale daha dönemiyorsun
Bunlar tesadüf değil

Şakir
12.09.2021, 23:39
Hele o sola pas çıkaracağı an ayağının çime takılıp uçak gibi uçması yok mu. Bu kadar güçsüz bir futbolcu olur mu yahu. Hiç mi çalışmıyor salonda.

Dawsofield
12.09.2021, 23:51
bunu fırsata dönüştür abdülkadir, biraz hak ettin biraz da bence ihtiyacın vardı

hakkında hayırlısı olsun kardeşim

güneyli
13.09.2021, 00:10
Bu akşamdan sonra ya olacak ya yok olacak.Desteğimizi veririz biz.lakin profesyonel destek alması daha uygunu.Bu kabiliyetin gözümüzün önünde yok olması üzücü.

Jackdaniels
13.09.2021, 00:22
Toparlan kardeşim biz sana güveniyoruz çakallara kolay kolay yedirmeyiz seni.

arda.61
13.09.2021, 00:24
Kızıyorum eleştiriyorum belki sürekli geri gitmesini hazmedemiyorun fakat bugün gösterilen tepki için de üzüldüm. Lakin yüzünü kapatıp ağlamak motivasyonu kaybetmek değil herkese cevabını sahada göstereceği bir yeniden doğuş ivmesi sergilemeli.

emre6117
13.09.2021, 00:29
Toparlan kardeşim biz sana güveniyoruz çakallara kolay kolay yedirmeyiz seni.

A.omur henuz hazir degil. Bu net sekilde belli. O zaman bu oyuncuyu yavas yavas sahaya sureceksin.son 30 dakikaz son 15 dakika gibi. Aynisini ismail koybasina da yaptik.
Malesef bu akzamki erken degisiklik a.avciya yazar.
Neden biz 4 yerli ile ciktik.mecburmuyuz. biz 3 yerliyi nasil buluruz derken, iki mactir 4 yerli ile cikiyoruz.
Koysana beke denswili , koysana kanada yusuf sariyi.
Bir seyleri zorlarsan, daha 30.dakika 2 oyuncuyu cikarmak zorunda kalirsin.

emre6117
13.09.2021, 00:31
Kızıyorum eleştiriyorum belki sürekli geri gitmesini hazmedemiyorun fakat bugün gösterilen tepki için de üzüldüm. Lakin yüzünü kapatıp ağlamak motivasyonu kaybetmek değil herkese cevabını sahada göstereceği bir yeniden doğuş ivmesi sergilemeli.

Benim gordugum asil tepki ismaileydi ama a.omur de ayni anda cikinca sorun oldu. Yoksa traftarda da cok suc var.
Trafarin gorevi mac 1.0 ken o penaltida hakemi vara goturmek. Ya da mac 2.1 ken takimi ateslemek. Mac 2.2 oldu hala daha trafatar da tik yok. O zaman neden geldiniz stada.cok pasif bir trafatarimiz var. Bugun fb macinda traftari taca bile buyuk tepki veriyordu.

ccd6167
13.09.2021, 00:33
Tembel bir adamsın. Çünkü senin örnek aldığın zihniyet çalışmayı 2. plana atan zihniyet.

dünya futbolunda veratti siopis insigne gibi futbolcular var bak nasıl güçlü kalıyorlar

ama çalışmayan tembel bir kafan var.

BatuhanB
13.09.2021, 00:37
Acımasız olmak istemiyorum ama... Hadi dîni bütün adamsın; inandığın dinde tevekkül diye bir şey var. Ne diye çalışmıyorsun be güzel kardeşim? Bugün seni eleştirenler senin kötülüğünü mü istiyor zannediyorsun? Vallahi derdimiz aynı. En azından senin de derdinin olduğuna inanıyoruz.

Ozan Yılmaz
13.09.2021, 01:01
Acınası hâllere düşmeye başladı yazık

leavemealone
13.09.2021, 01:04
Giresunspora kiralayin her mac 11 oynarsa belki futbolu tekrar hatirlar

Saint Castillo
13.09.2021, 01:11
Kimler musallat oldu sana?

Senin abi dediklerin seni hangi ciğersizlere karşı müşkül durumda bıraktı?

Lakayıtlık vardı biliyoruz ama bu izlediğimiz abdülkadir futbolla alakası olmayan bir insan gibi. İnsan yetiştiremeyişimizin sonucu oldu bu kariyer varışı.

Adem Akyüz'
13.09.2021, 01:21
Bitti.

6 yıldır hep ha oldu ha olacak diye bekliyoruz.

Çok önemli sakatlık geçirdin eyvallah ama ya zihinsel sakatlığın ne olacak?

Antrenman yapmayı sevmiyorsun. Hatta muhtemelen futbol oynamayı bile sevmiyorsun.

Kendi yeteneklerini heba etmekten başka yaptığın bir şey yok maalesef.

*

Bugün kulübedeki haline hiç üzülemedim.

Belki de çok daha öncesinde gerekiyordu bu tepki.

100. Maçında unutamayacağı bir anısı oldu.

Ya ders alıp tekrar eski günlerine dönmek için bir şeyler yapar. Ya da sevmediği futboldan tamamen kopup bütün gününü çok sevdiği tarikat işlerine ayırır.

Gürkan Asma
13.09.2021, 01:32
Hadi sakatlıklar etkiledi performans geri gitti vs eyvallah.

Kardesim bize maç alma muhabbetini de geçtim, sen mücadele bile etmiyorsun.

Yusuf Sarı'yı da beğenmem mesela ama çocuk çabalıyor. Kendi boyunun iki katı olan Babelle mücadeleye giriyor, topu almaya çalısıyor, zorluyor. Ki onun yaşadıkları da daha beter.

Hiçbişey yapamıyorsan mücadele edeceksin.

hanzale
13.09.2021, 01:54
Tarikatlarla marikatlarla beyin gelisemiyor tabi iste bu kadar.. yazik oluyor gencecik cocuga

Tekke dergahlardan çıkmıyordu ben herhangi bir olumsuzluğunu görmedim, hatta bu sebeple o zamanın asbaşkanı takıma geri dönmesini engellediler dedilerdi, neye inandığından ne yaptığından bize ne?

artvints
13.09.2021, 02:06
Çok büyütmeye gerek yok olabilir böyle şeyler ama fiziksel olarak iyiye gitmiyorsa bonservisini verin eline avrupa'ya gitsin, iyi kötü bir takım bulur. Trabzonspor taraftarının kum torbası olmayı haketmiyor. Bol maaşlı yüksek bonservisli adamları eleştirsinler.

Abdülkadir potansiyel gösterdi zamanında satsaydiniz paraya çevirseydiniz. Üstüne düştükçe problem büyüyor, kesip atmak en iyisi.

bahadır2561
13.09.2021, 04:11
Gecikmiş bir tepkiydi. Kulübede çocuk gibi ağlaması da ne kadar profesyonel olduğunu gösterdi.

Çime takılıp düşmesi şu ana kadar ki kariyer özetiydi.

erenslash
13.09.2021, 05:16
Düzgün arkadaş çevren olmalı biraz ve takıldığın ortamları iyi seçmelisin dostum. Çocuk gibisin. Taraftar haklı sana kötü bir şey dememiş zaten adam gibi oyna demiş ciddi oyna . Belki kendine gelirsin.

Kendini topla zeki ve akıllı insanlarla takıl. Davranışların çocuk gibi. Disiplin sorunun var ama bu hocayla alakalı değil özel hayatını sahaya yansıtıyorsun. Mental gelişimin çok zayıf. Olgun olmalısın sahada olgun ol .Sakat olabilirsin yeni çıkarsın o ayrı konu yeni çıkmışssan sakatlıktan risk almadan oyna.

örnek veriyorum özel hayatında kadın veya erkek arkadaşı farketmez : Krolarla takılma bu yüzden enerjin aşağıda kalıyor bence. zeki ve bilgili insanlarla arkadaşlık kur dostum.

ben senin özel hayatını bilmem ama davranış sorunun varsa bunun sebebi çevreyle de alakalı bence.

özgüvenin çok düşük bunu görüyorum. insecurities -güvensizlikerin aşırı fazla çevreni değiş herşey değişecek.abine güven sen kendini üzme ve harekete geç. kendini sev ve güven ama şımarma sürekli ben daha iyi olacağım de. çevren seni fazla şişiriyor bence. mental gelişimine katkı sağlayan insanlarla konuş.

Bu kafayla avrupaya gitsen gene olmaz. değişim kafada başlar dostum unutma bunu.

esra61
13.09.2021, 07:28
Bu taraftar yeterince sabır gösterdi.Ha oldu haolacak derken senden çok yeteneklerine inandı lakin sonuç mücadele isteği olmayan bir Abdüş.
Şapkayı önüne alıp düşünme vakti geldide geçiyor.
Bazı durumlar şer gibi görünüp hayr gibi çıkabilir.
Mühim olan bu açıdan bakabilmek.
Umarım farkına varmışsındır bir şeyleri...

Sefaenes
13.09.2021, 08:09
Dünkü maçta çalım yapayim derkem top kaptirma yerine direk oynasa takimin yildizi olurdu ama calim aski bitirdi. Yerli pyunculr bu calim atmayi bıraksın yapamiyorsunuz. Taraftarin tepkisi insallah A.Ömurun uyanmasina vesile olur kendine gelir.

Anıl C
13.09.2021, 08:26
Tekke dergahlardan çıkmıyordu ben herhangi bir olumsuzluğunu görmedim, hatta bu sebeple o zamanın asbaşkanı takıma geri dönmesini engellediler dedilerdi, neye inandığından ne yaptığından bize ne?

Bizi ilgilendiren kısmı tabi ki sahadaki oyunu ama sahada bir oyun yoksa sebebi başka yerlerde aranır.

Zafer Fidan
13.09.2021, 08:44
Kendisi kac yasinda? 23 felan vardir. Bu seviyenin futbolcusu degil ve bu saaten sonra da olmayacak malesef. Cok acik ve net söylüyorum ve abartmiyorum. Bu fizik ile Avrupa amatörde bile oynayamaz. PAF takim seviyesinde resmen kac senedir. Ya böyle imkanlarin var sansin var milyonlarin hayal ettigi hayat burun dibinde. Ben sabah aksam spor salonlardan cikmazdim. Cok merak ediyorum Trabzonda ne yapiyorlar. Metropol sehir olsa derdim adam gece hayatlarina kiz felan pesinde ama Trabzon gibi bir yerde ne yapar bos zamanlarinda.

Beypba
13.09.2021, 08:58
O ağlama artık bir şeyleri kabul ettiğinin, artık kimsenin kıymetlisi olmadığının farkına vardığının göstergesi...

Tek suçlu tabi ki kendisi değil... İlk önce kendine bakmalı bir öz eleştiri yapmalı, yapabilir mi ? zannetmiyorum...

alper*
13.09.2021, 08:59
Zerre acımadım zerre üzülmedim.

Ben onun yerinde olmak için şu anki kariyerimi siler atardım.

Ben onun yerinde olacağım var ya dambılla uyurum.

Onun yerinde olmak isteyen o kadar çok adam var ki.

Telonyus
13.09.2021, 09:03
6 ay - 1 yıl büyük küçük kulüp denmeden belçika- hollanda liglerine kiralık yollamamız lazım başka yolu kalmadı.

bordoylamavi
13.09.2021, 09:10
bu kadar yetenekli hızlı ve seri bir oyuncunun bu hale gelmesi üzücü. ergenlik gelişimi iyi olmadı. sakatlıktan sonra yanlış kas yaptı iyice kıvraklığı hızı gitti. şu an fiziği çok sıkınıtlı tekniğini hızın da etkiliyor. ama burak da ilhan mnasız da kaç yaşından sonra açıldı. yeni bir sayfa açıp kendini doğru geliştirirse düzelebilir. ama zor görünüyor

makbernatsu
13.09.2021, 09:10
şu yaylanın çocugunu burda eleştirdiğimizde bizi Trabzonspor düşmanı ilan ettiler..her seferinde söyledim yine diyorum bu adamdan hiç birşey olmaz..şuan sözleşmesi bitirilsin boştayken bile alan takım çıkmaz...biz bu yayla kafasında gidersek daha çok bekleriz...birde geçmiş kenarda ağlıyor öylemi.niye ağlıyorsun zorunamı gitti taraftarın adam gibi oyna demesi...sahada senın yaptıgını bu memlekette yapabılecek milyon adam var ama sen kazanıyorsun milyonları..şans işte..bu memlekette para kazanmak bukadar kolayken bizim sürünmemiz bizim ayıbımızdır..

alper*
13.09.2021, 09:14
bu kadar yetenekli hızlı ve seri bir oyuncunun bu hale gelmesi üzücü. ergenlik gelişimi iyi olmadı. sakatlıktan sonra yanlış kas yaptı iyice kıvraklığı hızı gitti. şu an fiziği çok sıkınıtlı tekniğini hızın da etkiliyor. ama burak da ilhan mnasız da kaç yaşından sonra açıldı. yeni bir sayfa açıp kendini doğru geliştirirse düzelebilir. ama zor görünüyor

Değerli abim, Ömür'le ilgili kullandığınız ilk dört kelimeden 3'ü isabetsiz (1- Yetenekli 2- Seri 3- Hızlı 4- Üzücü durumda olması).

Bu adamda ne yetenek var merak ediyorum. Hiçbir özelliği yok. Gözlerimize perde mi indi. Tek özelliği topu ayağına alınca vücut şeklinin Messi'ye benzemesi.

Hızlı değil, seri asla değil.

İnanılmaz bir yanılsama bu adam. Futbol tarihine geçecek kadar büyük bir illüzyon.

Togrul
13.09.2021, 10:10
A. Ömür bildiğimiz kadarıyla kaprisli, kötü karakterli biri değil. Fakat çok açıkca belli ki, bir şeylere silbaştan başlaması lazım.
Her şeyden önce mücadele gücü çok düşük. Bu nedenle de gecen yıldan beri sonradan girdiği maçların hemen hepsinde genellikle ya gol yedik ya da geri düştük. Benim hala bir ümidim var.

acan61
13.09.2021, 10:14
Eli gördün diye iki elini yukarı kaldırıp el işareti yaparak beklemen mi lazım kardeşim? Türkiye liginde hakeme koşman gerekiyor biliyorsun ama sahada ne hırsın var ne kendin varsın. Toparlama işi bir gole bakar ve tek çözüm gol bulman.

alper*
13.09.2021, 10:37
Giresunspora kiralayin her mac 11 oynarsa belki futbolu tekrar hatirlar

Shapi Suleymanov ya da Diabate'yi kesemez.

Mehmet Fatih Yavuz
13.09.2021, 10:38
Ömür hem yetenekli, hem hızlı hem de seri bir oyuncu.
Yapamadığı şey stresi yönetmek.
İnşaallah onu da yapar.

Bu maç için ne Bakasetas'tan ne Wakame'den kötü oynamadı.

Kötüydü evet..

Ama günah keçisi ilan edilmelik birşey yapmadı.

Bu yaşanan olayın 2 sonucu olabilir :
1- Abdülkadir'e şok etkisi yapıp kendine gelmesini sağlayabilir (çok zor.)
2- Takımdan ayrılır. Zaten kıymet verilmediği için 3-4 milyona satılır.

Günah keçisi ilan etmeyin.
Takımın demirbaşları dökülürken Abdülkadir tek kötü ilan edilip ekstra kötü muamele edilmesini hak ettiğini düşünmüyorum.

Selim Çoban
13.09.2021, 10:39
Sıkıntı yok 2 sene daha trabzonun ekmeğini yer, sonra kayseri/alanya/antep/kasımpaşa yapar güzel bir birikimle emekli olur. Allah bereket versin

Sefer A.
13.09.2021, 10:40
Aslında vücudu kötü görünmüyo. Bundan daha kötü haliyle kalçasını vs daha iyi kullanıyordu. Maç eksikliği hem koordinasyon bozukluğu hem de mental olarak düşme yapıyor. İkinci yarıda girseydi bu kadar ezilmezdi.

Şahsi görüşüm dibi gördüğü burdan yükselerek devam edecektir. Çünkü daha kötüsü yok :)
hay yasa kardesim...
bundan "kötü" (ki aslinda kötü degil de neyse) hâliyle basip gidiyordu çalim sut düzgün etkili paslar hepsini yapiyordu.... fizik diyen buradaki degerli âbilerim birakin valla bu ezberleri yaa, sokayim fizige ne fizigi rugby topçusu yetistirmiyoruz... bu usagin fizikli olmasi çökmesi demek zâten...
simdi yine biraz inceldi, ama 1 2 sene önce nasil berbatti yaa her tarafi genislemis, pisik olmus gibi kosuyodu sahada, ama her tarafi hele bacaklar falan kalinlasmisti, a aaa o da ne çabukluk gitmis her sey kaybolmus... ama ooo olsun yaa fizigi gelisti canim he fizigi...
millet bu usaktan baris alper yilmaz gibi fizik çikmasini istiyor ama olmaz, dogaya aykiri, boy farki var yapi farki var,, olllmmaazzz
salah misal, fizikli falan degil, ki zâten hizini çabuklugunu kullanamadigi formsuz oldugu rakibin çok iyi kitledigi maçlarda o kadar âciz durumlara düsüyor ki, dersin bu adamin o seviyede isi ne ? ama buna çok az rastliyoruz çünkü herif hiziyla beyniyle çözüyor isi çikiyor oralardan,,, Abdüs de bunu yapiyordu ilk zamanlar...

bu adamin fizik/güçlenme sorunu yok bence zâten... kas olayini kaç senedir diyorum yanlis kere yanlis yapildi kendisine, valla bunun sorumlusu kim bilmiyorum ama çok övülen doktor Ufuk Sentürk ise iyi ki almanya'da klinikte falan çalisiyor, spor isini biraksin derim...

herkes o zaman hatirliyorum oo sakatliktan daha güçlü döndü falan diyordu, güç hastasi insanlar yaa ne fuzuli ezber yorumlar bunlar çildirmamak elde degil...

Siopis'e bakalim, fizigi çok mu iyi, çok mu güçlü ? biraz dayaniklilik var ve en önemlisi kalite var çabukluk çeviklik var, akil var, fazla ikili mücâdeleye girmeden isini çözme var...

Abdüs de öyle idi, bu çocuk 17 18 yasinda 45bin bjklinin oldugu stadda shov yapti sildi atti rakibi, çalim sut hepsi vardi, ne anlatiyor bu millet hâla fizik mizik yok güç müç diyerek ??

Messi için bile fizyolari diyor ki istersek daha da güçlendiririz ama çabuklugu gider... Lukaku için Conte mi ne demisti ki çok fazla kas vardi ona ayar çektik hizlanmasi için, sonucu görüyoruz

futbolu hizbandut gibi güçlü olmak zannedenler saçmalayip duruyor... hiz ve çabukluk ile fark yaratiyorsan fizige falan ihtiyâcin yok,,, Abdüs de o profilde topçu, hiç fizigine yalandan yere yön vermeye gerek yoktu, içine ettiler çocugun kosmasi yürümesi bile degismisti sokayim fiziginize yaa

habu emre mor var ya, kronik sakatliklarini atlatip birazck beynini kullansin, shov yapacak o hiz ve çabuklukla,, fizige hiç gerek yok.... ama beynini kullanir mi, kronikligi geçer mi, biraz zor... ama demek istedigim hizliysan çabuksan azcik da beynin varsa cesâretini topla yikarsin ortaligi, Abdüs'ün o hallerini biliyoruz çocukta yetenek var her seyi yapabilir ama kendisinde de suç yok mu var

sakatlik bir futbolcunun sutlarini zayiflatmaz meselâ, kusura bakmasin.... ilk zamanlarinda çok daha düzgün ve etkili sut atiyordu, zimbalamasa da fenâ degildi, ama 2 senedir çöp yaa u15 topçusu gibi sut çekiyor böyle rezillik olmaz

alper*
13.09.2021, 10:47
Bizi ilgilendiren kısmı tabi ki sahadaki oyunu ama sahada bir oyun yoksa sebebi başka yerlerde aranır.

Din istismarının içine girip de mahvetmediği hiçbir şey yoktur. Bu yüzden Anıl, haklısın.

Harun CAN
13.09.2021, 10:49
Daha dünkü Halil Kerem vs senden kat kat iyi oynayıp senin defansını dağıtıyor. Sen takımını batırıyosun. Bence Avrupa'ya gitmeli. Akademisi düzgün olan bir Alman takımı son şansı.

Doğukan Uçan
13.09.2021, 11:03
yusuf avrupa ya gitti bu yerinde sayıyor. emre mor olma yolunda ilerliyor.

Hunk
13.09.2021, 11:10
Sirf Trabzonlu ve satacaz diye Yusuf Sarinin hakki yeniyor. Bu herif te potansiyelli ve ayni yastalar. Ayip degil mi?

bordoylamavi
13.09.2021, 11:17
Değerli abim, Ömür'le ilgili kullandığınız ilk dört kelimeden 3'ü isabetsiz (1- Yetenekli 2- Seri 3- Hızlı 4- Üzücü durumda olması).

Bu adamda ne yetenek var merak ediyorum. Hiçbir özelliği yok. Gözlerimize perde mi indi. Tek özelliği topu ayağına alınca vücut şeklinin Messi'ye benzemesi.

Hızlı değil, seri asla değil.

İnanılmaz bir yanılsama bu adam. Futbol tarihine geçecek kadar büyük bir illüzyon.

daha çok ilk zamanlarına göre değerlendirmem. ilk zamanlarında gerçekten bu dediğim özelliklere sahipti. şimdi hepsi gitti

Oğuz B.
13.09.2021, 11:47
Başkan 23 verdiler satmadım dedi. Bugün elimizde bitik/bitmiş/bitirilmiş bir zamanların wonderkid'i kaldı. Aradaki zararı cebinden karşılamalı. (Ekici meselesi)

mawro61
13.09.2021, 11:59
Geride bıraktığı 100 maçtan aklınızda bıraktığı hangi özellikleri var merak ediyorum.
Şut yok, pas yok, güç yok.
izlerken titreşimli diş fırçası motoru geliyor aklıma. Dönüyor ama ilerlemiyor.
Ne zihnen ne de fizik olarak futbola elverişli değil.
Yaşı da geçti artık. Bu zamana kadar hiçbirşey yapmamış bir adamdan bu kadar fazla beklentinin gerekçesini de anlamış değilim.
Bugün trabzondan ayrılsın futbolu bırakır. Kimse talip olmaz çünkü.

Kadir Aydın
13.09.2021, 12:13
Olacak senden çocuk inanıyorum. Eninde sonunda olacak.

alper*
13.09.2021, 12:22
Güzel haber geldi.

https://twitter.com/Kontrasports/status/1437342219216773120

sethfilo
13.09.2021, 12:37
A.Ömür kardeşimin hangi maçta şutlarıyla şov yaptığını gördün ustam? ve beyniyle her şeyi halledebilen bu yetenekli sihirbazımız sahaya çıkmasın o zaman tribünden atsın paslarını ve gollerini. Hiçbir özgüveni ve beyniyle oynadığı öngörülen futbolcu ileri hamleden sonra 180 derece dönüp el freni görevi yapmaz.
Bu kardeşimin profesonel yardıma ihtiyacı var. Ve ondan sonra dahi Trabzonsporun direk oyuncusu olmadığını bazılarının anlaması için ne gerekli merak ediyorum. öncelikle herkesin bir gerçeği görmesi gerek bu adam 16 -17-18 yaşında değil. artık atlaması gereken eşiklerin çok gerisinde kaldı yaş olarak. Gitmesi hayırlı mı olur? Bu da muamma çünkü alıcısı çıkmaz. Bahsedilen rakamlara satmak güzel bir ütopya olur. Ancak kendisine en büyük kötülüğü 5 kişi yapmıştır.
1. Kendisi
2. A.Ağaoğlu ( olduğundan fazla görerek ve onunda kendini bu pozisyonda görmesini sağlamıştır.) evet değerdir ama bahsedilen gibi değil.
3. Ş.Güneş ( hazır olmayan ve son 2 yıldaki performansı ve sakatlıkları baz alındığında mevkisinin aday kadroya çağrılacak en son adam olmasına rağmen sadece Trabzon lobisi ve şehre şirin görünme çabalarıyla kadroya alması, onu bu durumda bile tercih edilenim moduna sokmuştur ki, bu en tehlikelisi, futbolda dün yoktur.
4. A.avcı ( bu maç özelinde değil sezon başından beri girdiği hazırlık maçlarında dahi etkisizliği ortadayken gs maçında lüks yapıp 4 yerli ve A.ömür tercihiyle kurtlar sofrasına bırakmıştır.
5. Çok bilmiş Trabzonspor seyircileri ( çocukluğundan beri oynadıkları sanal futbolve menejerlik oyunlarıyla taktik ve oyun görüşlerininen üst düzey olduğunu sanan yerlinin yerlisi goygoycuları)
El birliğiyle bu çocuğuda yediniz afiyet olsun

Yunus Emre SEYHAN
13.09.2021, 14:00
Bu arkadaşa güvenilip yola çıkılmaz demiştim.
Aklı olsaydı çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. İlk piyasaya çıktığında potansiyelli görünüyordu. Şuan ki durumunda default özelliklerini de kaybetmiş görünüyor.
Bir kaç yıl daha takımda kalır. Sonra Gaziantep,Alanya,Sivas vs Anadolu turnesine çıkar . 30'una gelmeden futbolla ilişkisini keser. Dünyalığını kazanır ama bir kariyer sahibi olamayacak

alper*
13.09.2021, 14:06
İzinli galiba. Antrenman fotolarının hiçbirinde yok.

Onur Akyüz
13.09.2021, 14:11
Çocuk hissiz bir şekilde sahada dolaşıyor hayalet gibi.

Heyecan yok, tepki yok, sevinme veya üzülme yok hiçbir şey yok. Verilmeyen penaltı pozisyonunda sadece elini kaldırıp el var diyor o kadar, ikinci golde dikkat edin geriye koşuyor anholt’u görüyor ama sonra koşmayı bırakıyor sol tarafta iki topçu bomboş kalıyor top oraya düşse izleyecek sadece.

Hırs olsa, güç olsa koşmayı bırakıp izlemezdi o iki topçunun yanında olurdu. Topu kaptırıyor yerde yatıyor inanılır gibi değil kaptırabilirsin ama hemen kalkıp mücadele etmen gerekiyor. Motivasyon diye bir şey hiç yok.

Hatayı sadece kendisinde araması gerekiyor.

Enes Ünal Kaya
13.09.2021, 14:21
İlk piyasa çıktığın 17 18 yaşından daha kötü nasıl olabilirsin.

Deli dana gibi topun peşinde koşup pres yapıyordu.. Maç çevirmişliği vardı yaptığı baskıyla.

Adem Akyüz'
13.09.2021, 14:28
İzinli galiba. Antrenman fotolarının hiçbirinde yok.Antrenmandaydı https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210913/7d9db4b3e702a2b208e2fcda36204a6c.jpg

alper*
13.09.2021, 14:35
Antrenmandaydı https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210913/7d9db4b3e702a2b208e2fcda36204a6c.jpg

Antrenmanda olmasına üzüldüm. Hiçbir şey yok gibi kadroda takılmaya devam eder.

Hayatta tek gerçek vardır. ÇALIŞMAK. Çalışsaydı.

DKaraduman
13.09.2021, 14:45
Şunu anlamıyorum mantikli aciklamasi olan varsa beklerim: yuhlayinca beklentimiz daha iyi futbol oynayacak olmasi mi ilk 11'de yer almayacak olmasi mi? Abdullah Hoca zaten erken oyundan alarak mesajini vermisken ikinci senaryoyu beklemek icin yuhlamak sacma, daha iyi futbol oynamasinin yolunun da bu olmadigi, hocanin mudahaleleri oldugu asikar. Bu durumda ne gecti simdi elimize sizce? Ben soyleyeyim size: diger futbolcularin taraftarin desteginin sadece sonuc odakli oldugunu farketmesi ve bundan sonra buyuk bir baski altinda muhtemelen hata yaparak oynayacak olmalari gecti. Sampiyon olamazsak sebebi budur, acik acik soyleyeyim hakemleri falan gecelim artik.

Bizim milletimiz her seye karismamayi, organizasyona ve hocaya guvenerek hareket etmeyi ogrenmeli. Hoca da kotu sonuclar almasina sebep olacak bir oyuncuyu daha dogru sekilde kullanabilir ya da kullanmayabilirdi zaten. Eger bekledigimiz sonuclari alamiyor olsaydi zaten oradaki gereken degisiklik de yonetim tarafindan yapilirdi.

Dolayisiyla taraftarin gerektiginde tepki koymasi gereken tek merci yonetimdir bana kalirsa (ki su anda oyle bir durum yok ortada). Futbolcuya ya da hocaya baski kurmanin olumlu bir sonucu hicbir zaman olmayacak, bunu kavrayin artik.

artvints
13.09.2021, 16:01
Ayakta duramıyor, ivemelenemiyor falan bunlar açıkça ortada ama abdülkadir öyle 5 kişinin arasına giren bir oyuncu değildi, sürekli pas kanalları arayarak dar alanlardan topu çıkartan, takımı hücumda tutan bir oyuncuydu.

Dün birçok oyuncu iki kişilik pres altında kaldı maçın ilk yarısında, baskıdan çıkamadık, yeterince hızlı top çevirmedik.

Peres de kötüydü ileri çıkıp ömür'e pas opsiyonu oluşturmadi. Bakasetas yeterince iyiydi. Cornelius da pas alış verişine katkı verecek düzeyde değil henüz. Kime duvar olacak ne zaman koşu yapacak falan bunlar hep problemliydi.

emre6117
13.09.2021, 16:28
Bu kadar acimasiz ve sacma yorumlar zaten bizim salak taraftarlardan gelebilirdi ancak.
Yeniden parlama ihtimali az, ama parlarsa da ilk bu salaklar cikar ortaya ve övünür cocugun performansiyla.

Suanda yonetim ve hocanin yapacagi en onemli is a.omure iyi bir mentor bulmasi olacaktir.
Sonra fizik kalitesini arttirmaya yonelik daha fazla calismasi saglanmalidir, tabi once bunu kendisi isteyecek.
Sonra hazir hissedince yavas yavas takima monte olmaya baslamali.
Bizim A.omure ,a.omurun bize ihtiyaci var.
Adam 2 senedir sakatliklarla bogustu, bubkadar kolay harcanmamali.
A.avci da a.omuru artik yavas yavas sahaya surmeli.
O bolge zaten gervinhonun.suan 2.isim yusuf sari. 3.isim a.omur.
Ama trabzonspor eger sampiyon olmak istiyorsa a.omure ihtiyaci var..A.omurde bu potansiyel fazlasiyla var.
Baris memisde olanlar alsan kandilde olanlar bu cocuga yapilmasin.(a.omur ikisinden de potansiyelli bir oyuncu)

redbul
13.09.2021, 16:40
Suanda yonetim ve hocanin yapacagi en onemli is a.omure iyi bir mentor bulmasi olacaktir.
Sonra fizik kalitesini arttirmaya yonelik daha fazla calismasi saglanmalidir, tabi once bunu kendisi isteyecek.
Sonra hazir hissedince yavas yavas takima monte olmaya baslamali.
Bizim A.omure ,a.omurun bize ihtiyaci var.
Adam 2 senedir sakatliklarla bogustu, bubkadar kolay harcanmamali.
A.avci da a.omuru artik yavas yavas sahaya surmeli.
O bolge zaten gervinhonun.suan 2.isim yusuf sari. 3.isim a.omur.
Ama trabzonspor eger sampiyon olmak istiyorsa a.omure ihtiyaci var..A.omurde bu potansiyel fazlasiyla var.
Baris memisde olanlar alsan kandilde olanlar bu cocuga yapilmasin.(a.omur ikisinden de potansiyelli bir oyuncu)
reis mantık olarak doğru olanları ve olması gerekenleri yazmışsın ama senin yazdıkalrın abdülkadir ömür için örtüşmüyor bu adam 17 yaşında felan forma giymeye başladı ama o günden beri üzerine gram artı koyamadı arkadaşlarından ve çevresinden duyduğumuz abdülkadir efendi çalışmayı sevmiyormuş sen mesleğine saygı duymayan futboldan kazandığı para ile geçinen bir adama ne yaparsan yap olmaz. 36 yaşına girmiş dünyalara mal olmuş ronaldo bile antremandan sonra 2 saat çalışıyorsa sen abdülkadir olarak 4 saat çalışacaksın ama malesef ömür efendide o karakter yok.

erolizmts
13.09.2021, 16:42
Trabzonspor altyapısının günümüz modern futbolundan bihaber kereste hocaların elinde olduğunun kanıtı bu çocuk. Belli ki ahbap çavuş ilişkileriyle çorba edilmiş. O hocalar içinde haftada bir iki tane de olsa premier lig veya bundesliga maçı izleyen var mıdır acaba? Avrupa futbolundaki gelişimi takip ediyorlar mı? Modern futbol nedir ne değildir haberleri var mı? Ben sanmıyorum. Veya kulübü yönetenler, altyapıda doğal yeteneğiyle zaten diğerlerine fark atan ama amatörlükten profesyonel lige çıkınca ne yaptığını/yapacağını bilemeyen Abdulkadir gibi oyunculara bakıp -bu altyapı hocaları bu çocuklara ne kazandırmış? diye kendilerini sorgulamıyorlar mı? Hiç sanmıyorum.

Yani Abdüş'ü gömmek kolay evet, ardından gelen Serkan'ı gömmek de kolay, Hüseyin'i yerin dibine sokmak da kolay ama nereye kadar at gözlüğüyle bakacağız bu olaya? Abdülkadir bir cevherdi ama malesef altyapıda işlenmemiş. Çünkü yarış atı mantığıyla sadece kazanmaya odaklı bir altyapının gazabına uğramış. İmkan var ama o imkanları vasıfsız hocalarla iç ediyorsun. Tesis yaptık, para verdik, güzel odalarda konaklıyorlar daha ne yapacağız yahu mantığı var sanırım. Bu ülkenin eğitim sistemi de battıkça batıyor. Ama bunu kabul ettiremiyorsun mesela. Çünkü savunma hep aynı. Bol bol yeni okul yaptık, her ile üniversite yaptık -neredeyse 10 bin nüfüslü ilçelere dahi yüksek okullar yaptık, daha ne yapalım yahu? Evet tabi yavs.. Müteahhite para verip beton binaları dikince eğitimin seviyesi artıyor. O binaları yapmak kolay ama o binanın içinde verdiğin eğitimin kalitesi ne? Gelişmiş ülkelerin eğitim sisteminden bir şeyler alabildin mi? Bunları sorgulamadan istediğin kadar para harca, hepsi boşa giden para olacaktır. Trabzonspor altyapısına da günümüz futbolunu yemiş yutmuş hocaları getirmedikçe Abdüş gibi yeteneklerin A takıma çıkınca nasıl afalladıklarına daha çok şahit olacağız.

murmut
13.09.2021, 17:18
reis mantık olarak doğru olanları ve olması gerekenleri yazmışsın ama senin yazdıkalrın abdülkadir ömür için örtüşmüyor bu adam 17 yaşında felan forma giymeye başladı ama o günden beri üzerine gram artı koyamadı arkadaşlarından ve çevresinden duyduğumuz abdülkadir efendi çalışmayı sevmiyormuş sen mesleğine saygı duymayan futboldan kazandığı para ile geçinen bir adama ne yaparsan yap olmaz. 36 yaşına girmiş dünyalara mal olmuş ronaldo bile antremandan sonra 2 saat çalışıyorsa sen abdülkadir olarak 4 saat çalışacaksın ama malesef ömür efendide o karakter yok.
Yakin cevresi ve arkadaslari calsimayi sevmiyor, meslegina saygi duyumuyor diyormus demek?
Yalanin da bu kadari olmaz .
Böyle yakin cevren varsa, zaten düsmana ihtiyacin yokmus :D

Mert Oğuzlu61
13.09.2021, 17:22
Sonraki maç katkı verir, abartıp gömmeye gerek yok Kasımpaşa maçına hazirlansin. Biraz form tutsa yıldızlaşsa devre arası da 10 milyonluk teklifler getirir, satıp yeni yatirimlar yapariz.

Millet gömmeye meraklı, ekonomiyi düşünen yok.

diensi61
13.09.2021, 17:25
öncelikle kısa bir abdülkadir ömür özeti

17/18 sezonu ligde 29 maç 3gol / 6asist
18/19 sezonu ligde 29 maç 5gol / 9asist

19/20 sezonu ligde 14 maç 3gol / 2asist
sezona avrupa ve ligde çok iyi başladı. ağustosun sonunda yanlış teşhisten sakat sakat oynatıp menisküsünü yırttık. 6 ay sahalardan uzak kaldı. martta döndü. 2-3 maç oynadı tam çok iyi döndü derken pandemi sebebiyle 3 ay futbola ara verildi. yeniden yükleme falan derken takımın bir çok parçası gibi dalgalı bir performansla sezonu tamamladı.

20/21 sezonu ligde 23 maç 2gol / 3asist
lige takım olarak felaket başladığımız, önceki sezonun ana parçalarının dağıldığı newtonlu geçen 7 haftada hiç kimsenin vasatı aşamadığı takımda iyi bir performans sergilemedi.

avcının gelişiyle takımla beraber kendisi de toparladı. sonra koronavirüs sebebiyle 3 maç kaçırdı. tekrar döndü 3 maç oynadı, ancak bu sefer de ocak sonu konya maçında ömer ali ayağını kırdı. nisan ortalarında beklenenden çok erken muhtemelen avrupa şampiyonasında forma giymek için pek de hazır olmadan sahaya atıldı. 45dk ve üzeri ise ligin anca son 3 maçında süre alabildi. 15 mayısta lig bitti.
korona, sakatlık vs derken 42 haftalık uzun bir lig maratonu sonrası lig bittiği gibi mili takıma katıldı. forma giymediği şampiyonada haziranın sonuyla beraber milli mesai bitti. 3 haftalık bir izin verildi.

21/22 sezonu
temmuz 18'de kampa katıldı. 26 temmuzdaki kasımpaşa ile oynanan hazırlık maçında sakatlandı. ilk önce bir şeyi yok dendi antrenmanlara çıktı sonra 3 ağustosta kulüp bir açıklama ile sakatlığını duyurdu. 19 ağustos roma maçında (son 15dk) oyuna girerek sezonu açtı. sivas(son 30dk) ve roma(ikinci yarı) deplasmanlarında yine oyuna sonradan dahil oldu. roma deplasmanındaki oyun umut da verdi. ilk 11'deki sezonun ilk maçı ise giresun deplasmanı(60dk) oldu. galibiyete rağmen takım olarak sezonun en kötü futbolunu oynayıp, roma deplasmanı yorgunluğu ve kötü zemin sebebiyle çok da üstünde durmadan geçirdiğimiz bir maç oldu.
ve dünkü malum maç.
---

dün maçı izleyememiştim, biraz önce skoru bilerek skor stresinden uzak ve özellikle de abdülkadir mevzusunun da farkında olarak izleyince gerçekten büyük umutsuzluğa kapıldım. özetini yaptığım olaylar sanki hiç yaşanmamış gibi bir maçta -üstelik hamsik dışında da neredeyse her parçasının döküldüğü bir maçta- ''iki'' pozisyonda saçmaladı diye taraftar sahaya girip oyuncusunun yakasına yapışabiliyorsa bu futbol ikliminden daha bir şey beklememek gerek. hasbelkader bir başarı yakalanırsa ne ala. bu sistemden bilinçli, sürdürülebilir bir başarı hikayesinin çıkmasının mümkünatı yok. her şeyi bilen bir taraftar topluluğu, alt yapının oyunculara hiçbir şey katmadığı sadece yetenekleriyle bir yerlere gelinebilen bir akademi, sakatlığı teşhis edemeyen sağlık ekibi, genç yaşında iki uzun süreli sakatlık atlatmış oyuncusuna psikolojik mental olarak destek veremeyip kulübede ağlatan bir kulüp. ben yoruldum artık. iyi forumlar.

Sefa Murat Dokuz
13.09.2021, 18:41
Sen nasıl Trabzonsporlusun? Gözünün önünde penaltı oluyor. İzliyor devam ediyorsun, yahu hakeme gitsene, itiraz etsene. Bu kabullenmişlik nerden geliyor. Bu karakterin başarılı olması imkansız.

emre6117
13.09.2021, 18:59

Artik bazi konularda soylentilerden oteye gitmek lazim.
Dedikodularla bu isler olmaz. Belki biraz calisiyordur ama bunu bilemiyoruz, mesela ben a takimda ona hocalik yapan herhangi bir isimden a.omur az calisiyor cumlesi duymadim.
A.omur karakterli ve efendi bir cocuk, bir cok futbcuda bulunmayan ozel bir karakter.
Ben ugurcani da serkani da o karakterde goruyorum. Serkan daha az yetenekli ama cok azimli.
A.omur yeterki 1 yil boyunca sakatlanmasin (bunu yapabilmesi icin fizigini gelirstirebilmeli ve kendini korumayi basarabilmeli), eski seviyesini hatta daha ustune cikacaktir.
Bazi yerlerde emre mor ile kiyaslandigini goruyorum saka gibi.
A.omur asla simarmayacak tipte bir oyuncu.
Bu cocuk bir yerlere gelebilmeli. Yeterki ozguveni kirilmasin.

emre6117
13.09.2021, 19:03
En buyuk kotulugu aslinda senol gunes yapti bu cocuga, umarim a.avci devam ettirmez.
Avrupa sampiyonasina cagrilmamaliydi. O sureci cok iyi bir kamp yiyerek gecirmeliydi.
Suanda kendisine net bir yukleme yapilmali.ayrica psikolojik destek gormesi sart. Yavas yavas oynatilmali.
Ornegin hep neden trondsen oynamiyor diyorduk.1 kez sakatlik yasamasina ragmen once roma maci, sonra gs maci 45 dakika dayanamadi. A.omur 2 yil ustuste buyuk sakatlik gecirdi.olaya bir de bu acidan bakmak lazim.
Yine dorukhan bir buyuk sakatlik yasadi hala daha net olarak donemedi.
A.omurun uzerine gitmekten vazgrcipmeli ancak hocalari da bu adami direk 11 oynatmaktan vazgecmeli. Bos yere baskiya gerek yok.

Sefa Murat Dokuz
13.09.2021, 19:11
Artik bazi konularda soylentilerden oteye gitmek lazim.
Dedikodularla bu isler olmaz. Belki biraz calisiyordur ama bunu bilemiyoruz, mesela ben a takimda ona hocalik yapan herhangi bir isimden a.omur az calisiyor cumlesi duymadim.
A.omur karakterli ve efendi bir cocuk, bir cok futbcuda bulunmayan ozel bir karakter.
Ben ugurcani da serkani da o karakterde goruyorum. Serkan daha az yetenekli ama cok azimli.
A.omur yeterki 1 yil boyunca sakatlanmasin (bunu yapabilmesi icin fizigini gelirstirebilmeli ve kendini korumayi basarabilmeli), eski seviyesini hatta daha ustune cikacaktir.
Bazi yerlerde emre mor ile kiyaslandigini goruyorum saka gibi.
A.omur asla simarmayacak tipte bir oyuncu.
Bu cocuk bir yerlere gelebilmeli. Yeterki ozguveni kirilmasin.

Efendi adamı napayım. Damat almıyoruz. Tanıyor musun da karakterli diyorsun.

Benim için karakterli adam da orda penaltıyı gözünün önünde görünce Trabzonspor’un hakkını savunacak hakame baskı yapacak gerekirse sarı kart görecek ama o Var’a gönderecek hakemi.

memozcan
13.09.2021, 19:42
sadi tekelioğlu demişti sanırım.. a.ömür çalışsa yusuftan daha iyi paraya gider ama çalışmıyor diye..

sanırım en iyi tanıyan hocalardan biridir..

devre arasında kayseri, kasımpaşa gibi forma giyebileceği orta seviye takımlara kiralanması lehine olur..

emre6117
13.09.2021, 20:13
Efendi adamı napayım. Damat almıyoruz. Tanıyor musun da karakterli diyorsun.

Benim için karakterli adam da orda penaltıyı gözünün önünde görünce Trabzonspor’un hakkını savunacak hakame baskı yapacak gerekirse sarı kart görecek ama o Var’a gönderecek hakemi.

Sen bir karaktersizligini mi gordun ki elestiriyorsun yorumumu. O pozisyonda itiraz etmeliydi bu hatasi ama corneliusda ne hikmetse itiraz etmedi kendi vurdugu topa.

Fatih Solmaz
13.09.2021, 20:14
Abdulkadir Kardeşim al sana en babasından yol ayrımı

Sen patlayıcı oyuncu olarak çıktın ortaya hepimiz seni sevdik Yusuf Yazıcı ile beraber sahada olman bizim gözlerimizi yaşarttı. Uzun uzun sana olan sevgimizi yazarız da, sen şimdi ne ara topla ileriye katedememeyi alışkanlık haline getirdin özgüvenine ne oldu? onu de bakalım bize.
uzatmayalım. yol ayrımındasın yeteneklisin çok çalışıp iki özellik daha mı katacaksın yoksa Barış Memiş gibi mi olacaksın?

Önce sen isteyeceksin, acı çekeceksin çalışırken, yapacaksın, gözyaşların gerçek ise eğer.

Hunk
13.09.2021, 20:20
Ailenin ne kadar onemli bir sey oldugunu anlayin. Egitim egitim egitim

Kadir
13.09.2021, 21:00
Sözleşmesi sezon sonu bitiyor, yönetim sözleşmeyi uzatıp devre arası Hollanda, Belçika vb. bir ligden orta seviye bir takıma kiralık yollamaya çalışsın.

r9emre
13.09.2021, 21:37
3'e 5'e bakmadan yollanmali.

ccd6167
13.09.2021, 21:58
Çok basit

yusuf sarının çizgiden çıkardığı topta mesala ömür bizim yarı sahada bile olmayabilirdi

tembel bir şahsiyet. Hayata dair bakış açısı zaten ortada. O kafayla ancak halısahada oynar

Sefa Toyer
13.09.2021, 22:52
Serkan'dan, Türkmen'den farksız vasat bir yerli artık. Tahammül etmek çok zor. Hiç bir özelliği yok. Sarı'nın yedeği olur.

Onur Akyüz
13.09.2021, 22:55
Düzelicez inşallah be..

20887

hanzale
13.09.2021, 23:29
Sözleşmesi sezon sonu bitiyor, yönetim sözleşmeyi uzatıp devre arası Hollanda, Belçika vb. bir ligden orta seviye bir takıma kiralık yollamaya çalışsın.

Uzatıldı sözleşmesi

artvints
13.09.2021, 23:45
Ayak içini sonuna kadar açarak verdiği paslara uyuz oluyorum. Kim ögrettiyse artık, nereye pas atacağını cümle aleme duyuruyor. Zaten topukla vuruyor topa doğru düzgün gitmiyor.

Yav senin ayak üstün falan yok mu, zaman kaybetmeden, caktirmadan, feyk atarak versene pası. Bu ne kontrol manyakliği !

Diğeri de pas verecekken bıdı bıdı yapması, ver koş, iki saat neye karar veriyorsun ?

Bunları 5 senedir izleyince soğuyorsun tabi.

Vücudunu kullanma sıfır, insan elini kolunu kullanır rakibi yaklaştırmaz yanına. Bu hemen elini kaldırıp teslim bayrağı açıyor, herkese yakalanıyor. Sadece bilekle çalım atilabileceğini kim söyledi sana, ancak olduğun yerde dönersin.

Bunları yillardir düzeltmemek oyun zekası hakkında beni ciddiye şüpheye düşürüyor.

Ceza sahası içinde bir top kontrol etti, solbek terste kaldı, bir adım topu sürse vuruş pozisyonuna girecek veya adam basmaya gelecek bakasetas'in önü boşalacak, bekletmeden önü dolu adama pas verdi.

Rakip ceza sahasina yakin gözleri kararan bir adamın hücumda işi yok. Fizik olarak yerlerde zaten. 8 numarada oynayacaksa sonradan oyuna girebilir. Kanatların çizgide beklediği bir düzende birşey yapacağı yok.

Olmuyor yani, bir süre ara verelim.

Süleyman Baykan
13.09.2021, 23:46
Barcelona efsanesi Johan Cruyff'un bir sözü var çok sevdiğim:

"Futbol basit bir oyundur.Zor olan futbolu basit oynamaktır."

Senin aklından çıkmaması gereken söz bu futbol bir takım oyunu sen 3 kişi çalımlayıp alkış alıp kendini tatmin edebilirsin lakin maçı 3-0 kaybedersen hiç önemi yok şovunun yeteneğin var nerde ne yapman gerektiğini bilmiyorsun ve fizik olarak çok güçsüzsün ciddi eksiklerin var senin yerine olsam fizik ve stil olarak sana benzeyen Gökdeniz Karadeniz'le okkalı bir sohbet eder tecrübe edinirdim.

matalar
14.09.2021, 00:25
Abdülkadire yapılan muameleyi haksız görüyorum
Trabzon taraftarının da bu huyundan nefret ediyorum
Bu çocuk peşpeşe iki tane büyük sakatlık yaşamış
Halen toparlanamamış. Kondisyonunun yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz
Bu adamı ilk 11 oynatacağını Yusuf sarı ile neden başlamıyorsun
Madem başladın ilk yarı bitmeden çıkartıp neden taraftarın önüne atıyorsun
Abdullah hocayı başarılı buluyorum ama bu hafta Abdülkadir konusunda sınıfta kaldı bence

Yiğit Gayretli
14.09.2021, 07:48
Bu polemik beni çok yoruyor ama taraftarın tavrı, Abdülkadir'in durumu kadar berbat.

omondoles
14.09.2021, 07:56

Senin aklından çıkmaması gereken söz bu futbol bir takım oyunu sen 3 kişi çalımlayıp alkış alıp kendini tatmin edebilirsin lakin maçı 3-0 kaybedersen hiç önemi yok şovunun yeteneğin var nerde ne yapman gerektiğini bilmiyorsun ve fizik olarak çok güçsüzsün ciddi eksiklerin var senin yerine olsam fizik ve stil olarak sana benzeyen Gökdeniz Karadeniz'le okkalı bir sohbet eder tecrübe edinirdim.

Bu söz aslında wakame için de geçerli ama ona kimse bakmıyor. Yanlış anlaşılmasın, ömürü felan desteklediğim yok.

Özkan Şentürk
14.09.2021, 09:00
Üstünde düşünmesi gereken şey taraftarın tepkisinden çok saha içinde arkadaşlarının ona yok hükmünde davranması aslında.

Sadece bu maçta değil diğer bazı maçlarda da Perez adamla paslaşmaya gitmedi, bomboş durumda olmasına rağmen.

Önce kendisini takım arkadaşlarına kanıtlasın, ben iyi topçuyum diye, taraftar işi kolay. Yarın çık iyi oyna taraftar yine yanında olur zaten.

Zafer Fidan
14.09.2021, 09:01
Bu söz aslında wakame için de geçerli ama ona kimse bakmıyor. Yanlış anlaşılmasın, ömürü felan desteklediğim yok.

Toni en azindan skora ve oyuna katkisi oluyor. Ömür nezaman bir oyunu kopardi, aldi, döndürdü? Toninin sol bacagi Ömürden daha faydali oldu Trabzonapora son seneler.

agahozlu
14.09.2021, 09:28
Abdülkadir'i sağ önde kullanıyoruz genelde. Bir kanat oyuncusundan beklentiler nelerdir?

*Kanat bindirmeleri
*Adam eksiltme
*Rakip ceza alanına orta yapma-pas atma
* Şut çekme

Abdülkadir bunların hangisini yapabiliyor? Ya da hangisini yapmaya çalışıyor?

Sakatlıklar, yaşadığı olaylar etken olabilir ama bunları da elinde bu kadar imkan varken çözecek olan da kendisi.

Taraflı tarafsız çoğu kişinin yıllardır destek verdiği bir oyuncu kendisi. Buna rağmen çıktığı günden beri şu özelliğini çok geliştirdi diyebiliyor muyuz?

Bu seviyede oynayan oyuncular, hayatlarını ona göre devam ettirmelidir. Fiziki ya da psikolojik destek alması gerekiyorsa almalıdır. Çalışmadan, çabalamadan, emek vermeden bir yere kolayına gelinmez, gelinse de sürekliliği olmaz diye düşünüyorum.

TSezgin61
14.09.2021, 10:11
Trabzonspor taraftarinin yerli oyunculara karsi sabirsiz ve gereksiz gergin oldugunu hepimiz biliyoruz zaten. Ama Abdülkadir kadar destekledigi, gurur duydugu, beklentilerini hep aman baski altinda kalmasin diye alt seviyede tuttugu bir genc futbolcu daha hatirlamiyorum. Bana öyle geliyorki, o destek yusuf sariya verilseydi, heralde suan formayi birakmazdi ve o motivasyonla kalitesini arttirdiydi.

Abdüse bakiyorsun, hala daha 17 yasindaymis gibi davraniyor. Bu taraftar senden sorumluluk istiyor, cesaret istiyor, delilik istiyor. Hala halkin kücük abdüsü kalmakta niyetli. Sen olmussun 22 yasinda, artik yavas yavas birseylerin oturmasi lazim. En azindan ilk 11'in vazgecilmez adami olmalisin Trabzonsporda. Yusufun Trabzonspordaki gelisimine bakiyorsun, bide Abdüs'e. Arada daglar kadar fark var.

Bize, yani Taraftara hicbirsey olmaz. Ayni sekilde yerini alir. Ama sen bir Baris Memis olma. Hadi Dünyada bir Messi'de olma. Ama Trabzonsporda bir Gökdeniz Karadeniz ol en azindan. Yada Lille'de bir Yusuf Yazici ol.

Hunk
14.09.2021, 14:05
Biraz unutmak lazim abdulkadiri,. bu kadar baskiyi kaldiramiyor. Biraz dinlensin abi, kendine gelsin cocuk, mental olarak duzelsin. uzerine yumulmamak lazim. tamam bittti gitti o mac unut. 3-4 hafta yedek de beklesin fizigini topparlasin hatta 1 ay belki. onun icin daha iyi olacaktir. Bizim yapmamiz gereken abdulkadiri biraz unutmak

turgut kasap
14.09.2021, 14:10
Abdülkadir'i sağ önde kullanıyoruz genelde. Bir kanat oyuncusundan beklentiler nelerdir?

*Kanat bindirmeleri
*Adam eksiltme
*Rakip ceza alanına orta yapma-pas atma
* Şut çekme

Abdülkadir bunların hangisini yapabiliyor? Ya da hangisini yapmaya çalışıyor?

Sakatlıklar, yaşadığı olaylar etken olabilir ama bunları da elinde bu kadar imkan varken çözecek olan da kendisi.

Taraflı tarafsız çoğu kişinin yıllardır destek verdiği bir oyuncu kendisi. Buna rağmen çıktığı günden beri şu özelliğini çok geliştirdi diyebiliyor muyuz?

Bu seviyede oynayan oyuncular, hayatlarını ona göre devam ettirmelidir. Fiziki ya da psikolojik destek alması gerekiyorsa almalıdır. Çalışmadan, çabalamadan, emek vermeden bir yere kolayına gelinmez, gelinse de sürekliliği olmaz diye düşünüyorum.

Abdülkadir bir kanat oyuncusu değildir ortasahada oynamayan ve bu bölgede Avrupa in sayılı futbolculardan olacakken biz 160 boyla bu çocuğu kanat yapmaya çalışıyoruz ve hayatını bitirdik hep beraber Bi şeyler yapmaya çalışırken ya hata yapıyor yada sa katlanıyor. Bu abdülkadirin suçumu yoksa onu oynaması gereken yerde değilde kanat oynatmaya çalışan hocaların suçumu at bakayım kanada üç maç sonra bakaya ana avrat düz gideriz. Ardadaş bu çocuk orta saha.

İlker Yazıcıoğlu
14.09.2021, 14:49
Abdülkadir bir kanat oyuncusu değildir ortasahada oynamayan ve bu bölgede Avrupa in sayılı futbolculardan olacakken biz 160 boyla bu çocuğu kanat yapmaya çalışıyoruz ve hayatını bitirdik hep beraber Bi şeyler yapmaya çalışırken ya hata yapıyor yada sa katlanıyor. Bu abdülkadirin suçumu yoksa onu oynaması gereken yerde değilde kanat oynatmaya çalışan hocaların suçumu at bakayım kanada üç maç sonra bakaya ana avrat düz gideriz. Ardadaş bu çocuk orta saha.
Abi tamam da güçsüz bu çocuk, ortasaha menşeili ama olmuyor orada.
Bir 10 numarada olması gereken hareket halindeyken oyunu okuma, güç, çeviklik var mı bu çocukta?
Topu alınca salahana gibi yere baka baka koşan adam nasıl ortasaha oynayacak?
Oynayamıyor da keza...
Ömür'le iligili görüşlerim sabittir 2 yıldır, çok tartıştım zamanında, artık yorum yapmıyorum bile ama kayıtsız da kalamadım mesajına...

Sefa Murat Dokuz
14.09.2021, 15:20
Sen bir karaktersizligini mi gordun ki elestiriyorsun yorumumu. O pozisyonda itiraz etmeliydi bu hatasi ama corneliusda ne hikmetse itiraz etmedi kendi vurdugu topa.

Cornelius görmüyor tam, vuruşu çok dengeli değil kale arkasından bakarsan Cornelius’un ele çarpma anında vücudu taç çizgisine doğru dönük. Onun görmesi zor. Ömür Trabzonsporlu, buranın çocuğu ne bu kabullenmek, ne bu baş eğmek boyun eğmek. Bu haksızlıklara karşı gidip Trabzonspor’u savunmuyorsa, zaten pısırığın tekidir. O pısırık karakterden de asla yıldız çıkmaz.

ccd6167
14.09.2021, 15:37
Ben daha ilk gün yusuf yazıcı içinde ömür için aynı cümleleri kullandım

bu çocukların kariyerlerini saçma sapan hocalar katletti.

ömür 10 numara ve kanat oyuncu değil. Bu çocuk yetenek ve tipi itibariyle klasik 8 numara oynar. En azından P. Emre kadar oynamalı.

ama kafa gidik tembel çalışmayan saçma sapan bir kafada

emre6117
14.09.2021, 15:56

Yalniz gokdeniz ile.a.omurun tek benzerligi boylarinin kisa olmasidir.
Gokdeniz hizli ve cok fizikli bir oyuncuydu, kolay kolay yikilmazdi. F.tekke ile birlikte oynadiklarinda muazzamdi (tsubasa_misaki ikilisi gibi oluyorlardi).
A.omur daha teknik ve oynu akliyla oynamaya calisan bir oyuncu.

Gökhan Balcı
14.09.2021, 16:08
Takıma zamanında bir tane kaya gibi bir sağ kanat almayıp elimizdeki en yetenekli adamı sosadan sonrasına yavaş yavaş yetiştirmemiz gerekirken o bölgeye hazırlamamız gerekirken zaten yetenekli burada da oynar diye düşünüp adamı bitirdik. Hadi o zaman fena bir hızı da vardı teklif geldi satmadık ikinci büyük hatayı yaptık. Kasapların eline teslim ettik üçüncü büyük hatayı yaptık. Şimdi de durmadan sahaya atıp başka hatalar yapıyoruz. Yahu hocam sen antrenmanda yeterli görmediğin adamı oynatan adam değilsin. Antrenmanlarda ne görüyorsun ki bu çocuğu böyle bir ortamda sahaya atıyorsun. Yusuf sarı deniyor ama yusufun ilk on bir başlayıp iyi oynadığı bir maç ben hatırlamıyorum. Çok kere yaşadık daha fazla tekararın manası yok. Yusuf sonradan kanatta abdülkadir de sonradan Hamsikin yerine zaman zaman girecekler ya da abdülkadir bir an önce kafasının rahat olacağı buradaki çevresinden uzak duracağı sadece futbola odaklanmak zorunda kalacağı bir takıma kiralanacak ve gelişiminii gözlemleyeceğiz. Ek olarak şu var ki bu çocuk yıldız değil olmayacak da. Kendisine yapılan en büyük kötülük bu oldu bugüne kadar. Yıldız değil derken en çok parlayan yıldız değil diyorum. Muazzam faydalı olabilir olmalıdır da ama uçup kaçan bir kanat oyuncusu ile pasörlüğü ve oyun görüşü ile ön planda olan oyuncu aynı seviyede göze parlak gelmez. Bizim abdülkadirden beklentimiz de tam olarak bu. Futbolu yeteneklerine en uygun şekilde oynasın ki biz onu yine hayran hayran izleyelim

My
14.09.2021, 16:10
Korkunç derecede güçsüz. Çocuk gibi resmen.

Şut atamıyor. 30, 40 metreden topa vursa kaleye ulaşmayacak neredeyse. Başlarda herkes geliştirir kendini, zamanla o da olur dedi ama resmen işin b.ku çıktı. Ve bu kaçıncı yılı. Tepki görmesi normal. Ben şimdiye kadar Abdülkadire tek kelime etmemiştim. Ama abi bu kadar da zayıf olmaz ki adam ya. Her ikili mücadelede yere yapışıyor. Bunda kulübün de suçu var.

Her neyse...

Biraz dinlendirmek lazım. Gözdennuzak tutmak lazım ki iyice göze batmasın.

erolizmts
14.09.2021, 16:27
Hakarete varan yorumları bir kenara bırakırsak hakkında yazılan olumsuz eleştirilerin hepsi doğru. Bir de bu çocuk hâlâ ve ısrarla neden sağ açık oynatılıyor onu da anlayamıyorum.

Aker
14.09.2021, 16:47
Çalım atamaz, pas veremez, şut çekemez. Hakkını yemeyelim hadi gününde ama yani müthiş gününde olursa bir ihtimal gol pası verir. Ama o ana kadar da takımı eksik oynatır. E ne yapar bu çocuk? Kendine gel diyeceğim de kime???

Ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin.

Rıza ÇOLAK
14.09.2021, 18:22
Şu çocuğu rahat bırakın yav... tüm bu söylediklerinizi biz biliyoruz da onlar bilmiyormu ? Tamam kötü oynadı, hocasıda gördü dışarı aldı. Nedir yani yedek klübesinin oraya darağacımı kuralım. az sabırlı olun kardeşim.

Sefer A.
14.09.2021, 19:18
tek tek alintilamak istemiyorum çok da tekrar ettim ama tekrar yazacagim

Abdülkadir'in fizik sorunu falan yok... varsa varsa dayaniklilik sorunu olabilir, onun da çâresi herkesin ezbere konustugu gibi salonda yük tasimakla kas sisirmeyle olacak degil...

unutanlar açsin baksin aston villa formali senemizde bu çocugun nasil oynadigina, ne deplasmanlar ne zor maçlar hiçbirinde ezilmedi aksine rakibi kalitesiyle ezdi rezil etti... o zaman ne kollari ne bacaklari hiçbiri genis degildi kasli degildi...

ne zaman bu usaga fuzuli kas yüklemesi yaptilar, o zaman yeteneklerini de göstermemesine sebep oldular...

bu usak yag gibi akiyordu sahada, yag gibi akan adamin fizige falan ihtiyâci da yoktur, tamâmen hikâye tamâmen ezber yorumlar o fizik mizik diyenlerin yazilari...

ne zaman fizik olarak genisledi, o zaman yag gibi akamamaya basladi bu usak, yürüyüsü bile degisti... tabi bu sakatliklar da epey etkiledi onu, bilhassa son sakatligi kendisini epey korkutmus onu anlayabiliyoruz... en çok da bizim ligden korktugu çok belli, 2.yari girdigi roma maçinda bile pek özgüven skintisi yasamamisti sag kanatta...

tabi bundan sonra o eski hâline belki dönemez, o zaman farkli çalismalarla 8 numara olarak hazirlanabilir... modriç görevini üstlenebilir rahatlikla,, ama kendisi de bunu isteyecek...

modriç çok mu fizikli, yok... kimse hikâye anlatmasin

futbolun iyice saçma sapan hâle gelmesine sebep oluyor bu zihniyet, uefa fifa keske el atsa da kurallari bile sifirdan degisse ama onlarin da öyle bir derdi yok...

basketboldaki pivotlarin yaptigi hareketleri futbol sahalarinda görmek igrenç mi igrenç ötesi

sunu da eklemek istiyorum, artvints diyor ki ayaginin üstü yok mu... hatirlarsaniz bal gibi de var ama eskide kaldi iste, ilk çiktigi zamanlar ayak içini deli gibi açip pas atmiyordu, sutlarini da bâzen ayak üstüyle yapiyordu... çok fenâ bozdu / bozuldu / bozdular... sanki o degil de baska topçuymus gibi oynuyor, inanilmaz gerçekten... yoksa öyle çöpe atilacak biri kesinlikle degil, yetenegin krali var onda, ama yirtici degil ve zihin olarak güçlü degil... yoksa yetenek olarak Yusuf'u gerçekten 3'e katlar...
ha bu yetenegini gösteremedigi sahaya yansitamadigi sürece pek bir anlami yok, o da dogru îtirâzim yok
murmut eyvallah =)

memozcan
14.09.2021, 20:17
sadi hocanın açıklamalarını okuyun lütfen.. gerekirse özel hoca tutmalı diyor..

senelik 10 milyon lira kazanıyor.. ayda bir milyon yapar nerdeyse.. ayda 10 bin tl kendi cebinden verip bireysel performans hocası tutamaz mı mesela..

etrafındaki leş kargası örümcek beyinlilerden acilen kurtulması lazım.. gerekirse tesislerde konaklamalı..

patlayıcı gücü vardı geçmişte. şimdi rakibi eli belinde izliyor..

hiç bir şey yapmasa bile topu aldığında nwakeme gibi çizgi üzerinde çalım atıp adam eksiltse, sonra içeri kat etmeye çalışıp pas ya da şut çıkarsa bile yeter.. daha fazlasına gerek yok emin olun..

pReN@_61
14.09.2021, 20:40
bunu fırsata dönüştür
toparlan artık

agahozlu
15.09.2021, 03:42

orta saha oyuncusu olabilir ama benim bildiğim hiç bir teknik adam onu o bölgede sürekli olarak kullanmadı.

Eğer görebilirsek orada oynadığı zamanları öyle değerlendirelim. Gitsin Hamsik’in yanında dursun 1 sene bir şeyler elbette öğrenir ve bizde sonrasına onu hazırlamış oluruz.

Oyun görüşü, zeka, oyun hızı bunları görmek isterim şahsen.
Ben de sizin kadar memnun olurum.

artvints
15.09.2021, 06:23
Biz kanatları çizgide bekletip, birebirde etkili olmasını, bize mesafe kazandırmasını istiyoruz.

Bu sayede rakip defans ceza sahasinda kümelenmiyor. Biz de ofansif ortasahalarla merkezdeki boşlukları işlemeye çalışıyoruz.

Beklerin çok fazla bindirmemesinin sebebi de bu. Tabi takım boyu konusu da sıkıntılı, uzak kalıyorlar.

Böyle bir oyunda abdülkadir çizgide oynayamaz. Birebir oyuncusu değil.

Merkezdeki rol ise şimdiye kadar ki en uygun rol onun için, belki de gidişatı değiştirecek.

Merkezde şans bulana kadar dinlenmesi, kendine gelmesi, sonradan oyuna girip 5, 10 dakika temelde bildiği oyunu oynaması oyuncuyu tekrar kazanmamızı sağlayabilir.

cyberentalpi
15.09.2021, 07:32
Abdülkadir in Gs maçındaki hal ve hareketlerinin fizikle , oyuncu yeri ile alakası yok
5 kez topu ezdin yani. Eninde sonunda takıma gol yedirip kazanacağımız maçta hakeminde inbeliği ile 2 puan verdik
abdüş her şeyi sıfırlamalı. Nasıl şlk başladı ise ona dönmeli

Ve Yusuf Sarı ile birlikte ciddi uyarılmalı. Yusuf ta da bir şut atma bir çalım hevesi var
Gerçekten Hamsik i izlesinler. Nerde şut atılır, ne zaman çalım atılır

makbernatsu
15.09.2021, 09:17
bi 5 sene daha olmasını bekleriz sabır sabır....

Enaldo61
15.09.2021, 10:54
sadi hocanın açıklamalarını okuyun lütfen.. gerekirse özel hoca tutmalı diyor..

senelik 10 milyon lira kazanıyor.. ayda bir milyon yapar nerdeyse.. ayda 10 bin tl kendi cebinden verip bireysel performans hocası tutamaz mı mesela..

etrafındaki leş kargası örümcek beyinlilerden acilen kurtulması lazım.. gerekirse tesislerde konaklamalı..

patlayıcı gücü vardı geçmişte. şimdi rakibi eli belinde izliyor..

hiç bir şey yapmasa bile topu aldığında nwakeme gibi çizgi üzerinde çalım atıp adam eksiltse, sonra içeri kat etmeye çalışıp pas ya da şut çıkarsa bile yeter.. daha fazlasına gerek yok emin olun..
profesyonellik yok etrafında gördüklerinden öğrendiği kadar oluyor işte, tr ligine gelmiş yıldız oyuncu da zaten mevcut seviyesiyle götürebileceğini biliyor, ondan öğreneceği şeyler de kısıtlı. Hamsik'ten öğrenebilir birşeyler ben olsam sorarım nasıl böyle bir seviyede kariyer sürdürdün ben nasıl başarabilirim diye. eve gidiyor yaylaya gidiyor gezmeye çıkıyor etrafındaki insanlar belli üst düzey bir sporcu nasıl olunur bilmiyorlar. Ronaldo'nun yaşam tarzı mesela, duysalar dalga geçerler kafa yapısı bu çünkü insanımızın yetiştiği ortam böyle. Kahvedeki eşinin dostunun söylediğini dikkate alıyordur, sağdan soldan hakkında söylenenleri kafaya takıyordur, mental olarak insanımız böyle zaten kim ne demiş falan derdinde bir hayat sürüyoruz. Yurtdışında yetişseydi farklı bir mental kalitesi olurdu, üst seviyelere çıkabilirdi. Bu saatten sonra olması için mucize lazım çünkü mental kapasiteyi inşa ettiği yaşı geçti.

murmut
15.09.2021, 12:04
Ömür kanat oyuncusu degil.
Bu cocuk ne Messi, ne de Yattara. 80m top sürme ve 11 adama calim atma beklemeyin artik...
Asil yeri Iniesta gibi merkez/ofansif merkez ve onun gibi pas oyununa cok yatkin.

Selim Çoban
15.09.2021, 12:11
Ömür kanat oyuncusu degil.
Bu cocuk ne Messi, ne de Yattara. 80m top sürme ve 11 adama calim atma beklemeyin artik...
Asil yeri Iniesta gibi merkez/ofansif merkez ve onun gibi pas oyununa cok yatkin.

Katılmıyorum asıl yeri halısaha

Adem Akyüz'
15.09.2021, 17:34
Soluğu bir spor psikoloğunda alması gerekirken taraftar grubu liderleriyle bir araya gelmiş. Taraftar grubu da belli :)

Pazar gecesi duyduğun ıslıklar, yuhalamalar, küfürler gerçekti ama sen o yemekteki "Sana güveniyoruz, sen çok iyisin, tepkilere takılma vs" gibi yalanları dinlemeyi seçiyorsun.

Abdüş düzelecek diye bekliyoruz ya. Belli ki biraz daha bekleyeceğiz.

Sefer A.
15.09.2021, 17:48
Soluğu bir spor psikoloğunda alması gerekirken taraftar grubu liderleriyle bir araya gelmiş. Taraftar grubu da belli :)

Pazar gecesi duyduğun ıslıklar, yuhalamalar, küfürler gerçekti ama sen o yemekteki "Sana güveniyoruz, sen çok iyisin, tepkilere takılma vs" gibi yalanları dinlemeyi seçiyorsun.

Abdüş düzelecek diye bekliyoruz ya. Belli ki biraz daha bekleyeceğiz.
nnneee ??? komedi yaaa :D görmedim haberim de yok ama gözümde su an canlandi jan mari ve tayfasiyla bulusup çiçekli böcekli foto çektirmesi :D anahajhh valla yazik yaa laflarimi geri aldiracak zorla bu çocuk...

David_LuiZ4
15.09.2021, 17:49
Bu Jan mari denen adam Trabzon'un Doğu Perinçek'idir..

ilelebeTS
15.09.2021, 17:55
Taraftarla yemeğe çıkıp harcadığı vakti çalışarak harcasa daha iyi. Taraftar dedikleri de amigo. Bu yağcılıktan başka bir şey değil.

David_LuiZ4
15.09.2021, 18:55
Bir insanın hayatta ya da mesleğinde başarılı olabilmesi için "kendini pazarlama" özelliği olması lazım..Bunun yanında bir de hırs lazım..Bu ikisi olmazsa olmazdır ve bünyenizde bu iki özelliği bulundurmuyorsanız, mülayim bir kişilikseniz işinizde gücünüzde ilerleme kaydedemezsiniz..Ömür Yazıcı'dan daha yetenekli bir topçu hatta oyun zekası bakımından aralarında Ömür lehine uçurum var..

Peki Yazıcı Avrupa'nın üst seviye liglerinden birinde kısıtlı yeteneğine rağmen top koşturabiliyor kendini kanıtlamaya çalışıyor dil öğreniyor reklam yüzü olabiliyor kendini pazarlayabiliyor da Ömür neden Türkiye'nin ücra köşesindeki bir kasabada oynanan maçta yuhalanarak oyundan çıkmak zorunda kalıyor?

Bence Ömür'ün bir yerlere gelme hayali yok azmi yok hırsı yok..Yoksa çoktan kapağı Avrupa'ya atmıştı..

Yazıcı gibi çevresini değiştirmesi gerekiyor çalışması gerekiyor tabii ki ama kiminle çalışacak hocası kim olacak bunları belirlemesi gerekiyor...

A takıma ilk çıktığındaki performansına yani fabrika ayarlarına dönmek istiyorsan mülayimliği bırakacaksın hırslı olacaksın..Yukarıda bir üyenin dediği gibi penaltı pozisyonunda eli gördüğün halde hakeme koşmuyorsan kazanma arzunda ve hırsında bir sorun var demektir..Ayağını çime takıp yere düştüğünde kalkıp devam etmiyorsan sorun bizatihi sende demektir..

Yaşam tarzını değiştirmen lazım kardeşim kısacası..

Sefer A.
15.09.2021, 19:02
Taraftarla yemeğe çıkıp harcadığı vakti çalışarak harcasa daha iyi. Taraftar dedikleri de amigo. Bu yağcılıktan başka bir şey değil.
sorma gitsin.... gitsin iktidar yalakaligi yapsin rahatlasin biraksin bu isi mâdem öyle... rezillik ya... gram akillanma yok gram
teklif taraftarlardan gelse de nâzikçe geri çevir isine bak... ne toplanmasi ne yemegi ya

Ufuk
15.09.2021, 19:35
nnneee ??? komedi yaaa :D görmedim haberim de yok ama gözümde su an canlandi jan mari ve tayfasiyla bulusup çiçekli böcekli foto çektirmesi :D anahajhh valla yazik yaa laflarimi geri aldiracak zorla bu çocuk...

https://pbs.twimg.com/media/E_VKQDQXMBMoCS2?format=jpg&name=large

Bu taraftarı anlamıyorum, siz değil miydiniz profesyonel ekip kursun, destek alsın diyen. Al işte kurmuş çocuk :)

memozcan
15.09.2021, 20:09
haha .. abdüş yer sofrasından masaya terfi etmiş.. bu da bir gelişmedir nihayetinde..

afferim böyle devam.. gittiğin yolun sonunda alişen kandil ve barış memişin hazır beklediği okey masası var!!

alperrr
15.09.2021, 20:29
Çok büyütmeye gerek yok olabilir böyle şeyler ama fiziksel olarak iyiye gitmiyorsa bonservisini verin eline avrupa'ya gitsin, iyi kötü bir takım bulur. Trabzonspor taraftarının kum torbası olmayı haketmiyor. Bol maaşlı yüksek bonservisli adamları eleştirsinler.

Abdülkadir potansiyel gösterdi zamanında satsaydiniz paraya çevirseydiniz. Üstüne düştükçe problem büyüyor, kesip atmak en iyisi.

aslında çok basit birşey yapsa hiç sorun çıkmayacaktı..
Cornelyus önünde ellerini açıyor..
ver işte ..
topu eveledi geveledi..kaptırdı..
Uğurcan da İtalya maçında 3. golde benzer hata..
hiç gerek yokken hatalı duruma düştü..

bizim Halısahada da bir Trabzonlu vardı oda öyle yapıyordu..
biz takım oyunu oynuyorduk .. o bireysel..çok yetenekliydi ama topu kimseye vermiyordu..

belkide sorun GENETİK..

ver daaa adam önünde..
belkide kahraman olmaya çalışıyor..
beni sevsinler istiyor..
aslında hiç gerek yok ..

...............

kaybolacak ..bitecek eleştirilerine katılmıyorum..
bitme ihtimali yok..
buralar yine övgü mesajlarıyla dolacak..
sorun mental..

murmut
15.09.2021, 20:29
Sevmediginiz birisi ile yemek masasinda oturdugu icin elestirmek hemi?
Hangi seviye bu? :D

makbernatsu
15.09.2021, 21:47
biz profesyonel danışman tut diyoruz adama o taraftarı tutuyor...vallahi bu camia akıllanmaz.bravo ömür hiç yanıltmıyorsun beni...

redbul
15.09.2021, 22:28
abdülkadir için hala umutla beklentide olan arkadaşlar bu adamdan olan bu ,dahada gram fazlası olmaz artık yavaştan gelişim sürecinide geçti bu fizikle bu yapıyla türkiye liginde iş yapması imkansız onun ligi almanya ve hollanda başka liglerde de iş yapması zor.

Armağan Dere
16.09.2021, 01:31
....

zekeriyya
16.09.2021, 08:03
futbolcu gelişimi denince akıllara top oynama tekniği geliyor.
bizlere işinde ehli futbolcu yaşam hocalığı lazım
bu yıllardır söylenir , yeni keşfedilmedi
görmemek için ard niyet aramalımıyız?

Selim Çoban
16.09.2021, 11:20
https://iasbh.tmgrup.com.tr/9b245b/752/395/0/134/1600/976?u=https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2021/09/15/gsaray-macina-damga-vuran-olay-sonrasi-abdulkadir-omur-taraftarlarla-bir-araya-geldi-1631714891989.jpg
G.Saray maçına damga vuran olay sonrası Abdulkadir Ömür, taraftarlarla bir araya geldi!
https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2021/09/15/gsaray-macina-damga-vuran-olay-sonrasi-abdulkadir-omur-taraftarlarla-bir-araya-geldi

Vah abdüş vah.
Ne dedin acaba? Top oynamadan yıllık 9-10 milyon götürüyorum sesinizi çıkarmayın mı dedin. Bunun adı kadrolaşmadır, ben yiyorum sizede yediririm ama sesinizi çıkarmayın.

Saçma sapan şeylere vakit bulana kadar, antrenman yap, kendini geliştir, topunu oyna topunu. Sen daha arda turan olmadan arda gibi davranmaya başladın vah ki vah

Gökhan Balcı
16.09.2021, 12:25
Yahu orada dönen muhabbetin ne olduğunu bilmiyor musunuz sanki klasik abi kardeş muhabbeti işte. Biz sana güveniyoruz yedirmeyiz arkandayız falan filan işte. Gerçeklere gözünü kaparsan sonun iyi olmaz ama güzel kardeşim. Şu an bu çocuğun en çok ihtiyacı olan şey muhakeme. Önce bi kendini sorgulamalı ben nerede sanmış yapıyorum başarılı olanlar nasıl oluyor diye sormalı. Her şeyden önce başarılı olmak istiyor mu bunu sormalı. Menajeri kim bilmiyorum ama kendini bir dönemliğine de olsa Avrupaya kiralık göndermek için elinden geleni yapmalı abdülkadir bunu kendisi zorla yaptırmalı. Şu anki iklim onun zaten yarım aklını da götürdü. Rehabilite olması için buradaki çevresinden uzak duracağı ve sadece futbol ile yatıp kalkacağı bir yere bile isteye gitmesi şart. Yoksa üzülerek söylüyorum bu denli bir yetenek gittiğine bayram ettiğimiz bir sürü futbolcu eskimiz kadar bile takım bulamaz. O adamlar dangoz falan ama kimi fizikli kimi hızlı birilerinin elbet işine yarıyor. Sen tükenirsin abdül. Sen sahip olduğun yetenekle ancak oynayabilirsin bu oyunu. Aklını başını al ve şu güzelim yeteneği heba etme

Saint Castillo
16.09.2021, 13:13
OZ dizisinde adebisinin zenne oynattığı sahneler vardı. Bu iki parlak yayla çocuğu faroz hanzolarını bir arada görünce o sahne canlandı gözümde.

Cenkhan
16.09.2021, 16:41
Şunu anlamıyorum mantikli aciklamasi olan varsa beklerim: yuhlayinca beklentimiz daha iyi futbol oynayacak olmasi mi ilk 11'de yer almayacak olmasi mi? Abdullah Hoca zaten erken oyundan alarak mesajini vermisken ikinci senaryoyu beklemek icin yuhlamak sacma, daha iyi futbol oynamasinin yolunun da bu olmadigi, hocanin mudahaleleri oldugu asikar. Bu durumda ne gecti simdi elimize sizce? Ben soyleyeyim size: diger futbolcularin taraftarin desteginin sadece sonuc odakli oldugunu farketmesi ve bundan sonra buyuk bir baski altinda muhtemelen hata yaparak oynayacak olmalari gecti. Sampiyon olamazsak sebebi budur, acik acik soyleyeyim hakemleri falan gecelim artik.

Bizim milletimiz her seye karismamayi, organizasyona ve hocaya guvenerek hareket etmeyi ogrenmeli. Hoca da kotu sonuclar almasina sebep olacak bir oyuncuyu daha dogru sekilde kullanabilir ya da kullanmayabilirdi zaten. Eger bekledigimiz sonuclari alamiyor olsaydi zaten oradaki gereken degisiklik de yonetim tarafindan yapilirdi.

Dolayisiyla taraftarin gerektiginde tepki koymasi gereken tek merci yonetimdir bana kalirsa (ki su anda oyle bir durum yok ortada). Futbolcuya ya da hocaya baski kurmanin olumlu bir sonucu hicbir zaman olmayacak, bunu kavrayin artik.

Boks gibi düşün; ringdekilerden biri koparmadan dayak yese sıkıntı çıkmaz ama devamlı sarılsa, dişlik fırlatsa yuhalanır. Abdülkadir yuhalanıyor çünkü oynamaya niyeti yok. Yusuf girdi yerine mesela, dünya kadar hata yaptı hatta onun da kaptırdığı bir top kalede tehlike oldu ama yuhalanmadı. Neden?

Taraftar ilerlerdi aslında, geliştirdi kendini. Eskiden 10 maç kurtar, on birincide bir hata yap, yerdin ıslığı. Şimdi en azından niyetlere göre amel ediyorlar. Yine de bir gerçek var ki Trabzonspor taraftarı proaktif değildir; plan yapmaz, duruma göre tepki verir. Takımı ileri itmek veya genç oyuncuya destek olmak için tezahürat yapmaz; gol gelirse, adamdan aksiyon görürse eğlenmeye başlar ancak. Abdülkadir sindirim sorunları yaşayan kedi gibi devamlı çimlerde yuvarlanıyor. Oynamayacaksa dursun kenarda diyeceğim, orada da ağlıyor falan, küçük uşak diye üzülüyorum. Artık huşuyu barbunda mı bulur, bir dolmuşa atlayıp yayla yollarına vurup da nirvanaya mı erer bilmiyorum ama acil toparlanması lazım.

Abdullah Hoca'yı da "bu transferler sonrasında artık başarısızlığa tahammül olmaz" geyiklerinin döndüğü sezonda, seri galibiyetler sonrasında bir derbi maçında, hem de arasının bozuk olduğu Terim'in gazı yemiş gencolardan oluşan takımına karşı ve kalesinde erken gol görmüşken baskı altında kalmayıp tam dakikasında karar alabilme dirayeti gösterebildiği için kutluyorum.

orhan42
16.09.2021, 22:24
Allah'ın herkese bahşetmediği yetenek ve buna istinaden bulduğun fırsat.Ajite etmek için demiyorum ama 20 yıllık öğretmenin şu anki maaşımla 20 yılda 2 milyon lira bile kazanamamışım , sen şu yaşta benim 20 senede kazandığımı belki de 3-4 ayda alıyorsun.Senin üzerindeki formayı seyretmek için digitürk denen soygun düzenine ayda 90 tl para bayılıyorum.6 sezondur bu böyle.Ama sen bir gıdım gelişme gösteremeyip üstüne bi de zırıl zırıl ağlıyorsun.Günde 2 saat idman yapıyorsun mesain bu kadar . Sonra baskıdan , psikolojiden bahsediyor birileri.Allah yetenek verir ama çalışmayan kuluna vermez bunu unutma..

Onur Akyüz
17.09.2021, 00:21
Bu çocukların o ortamda bulunmayı zerre kadar istemediğine eminim, oraya niye ve nasıl gittiklerini sorgulamak lazım acaba yönetim mi organize etti bu işi?

Bence çok saçma bir görüntü, kendi istekleriyle gittilerse bir şey diyemem ama hiç sanmıyorum açıkçası.

Takım otobüsü abdüş’ü yoldan aldı filan bu hareketler hiç yakışmıyor bir profesyonel futbolcuya. Bu toplumun üst sınıfından insanlarsınız kardeşim buna göre üst standartlarda yaşamanız ve klas takılmanız gerekiyor.

Tabi ki bu hayat tarzı iyi bir sporcu yaşamıyla ve profesyonellikle iç içe olmalı.

Neyse bu şekilde bir yere varamayacağını hala görmemişse bir gün görecektir kesin.

must61
17.09.2021, 09:17
https://iasbh.tmgrup.com.tr/9b245b/752/395/0/134/1600/976?u=https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2021/09/15/gsaray-macina-damga-vuran-olay-sonrasi-abdulkadir-omur-taraftarlarla-bir-araya-geldi-1631714891989.jpg
G.Saray maçına damga vuran olay sonrası Abdulkadir Ömür, taraftarlarla bir araya geldi!
https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2021/09/15/gsaray-macina-damga-vuran-olay-sonrasi-abdulkadir-omur-taraftarlarla-bir-araya-geldi

Vah abdüş vah.
Ne dedin acaba? Top oynamadan yıllık 9-10 milyon götürüyorum sesinizi çıkarmayın mı dedin. Bunun adı kadrolaşmadır, ben yiyorum sizede yediririm ama sesinizi çıkarmayın.

Saçma sapan şeylere vakit bulana kadar, antrenman yap, kendini geliştir, topunu oyna topunu. Sen daha arda turan olmadan arda gibi davranmaya başladın vah ki vah

Hahshdhdj bir araya geldiği gruba bak.

Yok arkadaş yok bu çocuk iflah olmaz. Bu zeka seviyesi bu çevre yiyip bitirdiler gül gibi geleceği, yeteneği.

Adam hayatının kırılmasını yaşıyor diye bekliyoruz ertesi gün asıl kaçması gereken zihniyet ile aynı sofrada görülüyor. Kendisine yol gosterecek akıl verecek harikulade entelektüel bir grup.

Tebrik ediyorum.

Bu herifin kariyeri yerine, oturduğu sofraların özetini çıkarın. Sonuç aynıdır.

Hatta biraz daha artırıyorum. Bu herifin gidişatı ile Türkiye'nin gidişatı paraleldir birbirine. Her ikisinin kaderi de aynı sofralarda yenip tüketildi.

Adem Erdoğan
17.09.2021, 09:26
Bu fotoğraf çok abartılıyor, sanki sabah akşam birlikte takılıyorlarmış gibi.

Alt tarafı oturmuş yemek yemişler.

pReN@_61
17.09.2021, 10:55
Yarın ilk 11 diyorlar

Burak Bıyıklı
17.09.2021, 11:38
Neymarın mbappenin ıslıklandığı dünyada ömür 1 milyon kere ıslıklanmayı haketmiştir. Taraftar, ne yaparsa yapsın ömür bizden deyip susmamalıdır. Ömür bu kulüpte babasının hayrına mı oynuyor. Yılda 100 bin kazanan topçuyu bile eleştirmeliyiz kötü oynadığında. Bu forumdan kaç kişi kazanabiliyor 2.ligteki futbolcuların kazandığını. Aman kırılmasın ama cebine yılda milyon girsin hadi ya!

Kendine profesyonel yardımcılar tutup psikolojik destek alacağı yerde jan mariyle balık yiyen topçudan bir hayır beklemiyorum artık. Konsol oyunlarında yüksek potansiyeli sayesinde efsane olan ama aradan yıllar geçtikten sonra 3.liglerde geziniyor olan topçular gibisin. En büyük sinirim ağaoğluna. Değil 23 13'e bile satmadıysa yazıklar olsun.

Özkan Şentürk
17.09.2021, 12:32
Biz adama yabancı dil öğren diyoruz, adam gidip Türkçe bile yazamayan adamlarla takılıyor :)

Hadi etrafında bir tane vizyonu geniş adam yok, anladık ama demek ki kulüpte de ona yol gösterecek birisi yok. Geçmiş olsun!

6Şafak Aydın1
17.09.2021, 12:45
Hamleler: Siopis > Berat , Bakasetas > Ömür

1st half
--------Berat
Hamsik - Bakasetas

2nd half
-------Siopis
Hamsik - Ömür

Ömürü kanatta oynatmak ve uzun vadede verim beklemek kimin aklina geldiyse Masallah diyelim.

sethfilo
17.09.2021, 15:00
Gelecek sene bu takımda kalırsa o zamanda aynı şeyleri söyleyeceğiz bu kardeşimiz için malesef.

KoRNea
18.09.2021, 09:45
Bu çocukların o ortamda bulunmayı zerre kadar istemediğine eminim, oraya niye ve nasıl gittiklerini sorgulamak lazım acaba yönetim mi organize etti bu işi?

Bence çok saçma bir görüntü, kendi istekleriyle gittilerse bir şey diyemem ama hiç sanmıyorum açıkçası.

Takım otobüsü abdüş’ü yoldan aldı filan bu hareketler hiç yakışmıyor bir profesyonel futbolcuya. Bu toplumun üst sınıfından insanlarsınız kardeşim buna göre üst standartlarda yaşamanız ve klas takılmanız gerekiyor.

Tabi ki bu hayat tarzı iyi bir sporcu yaşamıyla ve profesyonellikle iç içe olmalı.

Neyse bu şekilde bir yere varamayacağını hala görmemişse bir gün görecektir kesin.

Bunlar(futbolcular) mı üst sınıf? Gerçi doğru üst sınıfın bunlar olduğunu kabul eden toplum da ancak bu kadar olur.

mawro61
18.09.2021, 10:35
Biz adama yabancı dil öğren diyoruz, adam gidip Türkçe bile yazamayan adamlarla takılıyor :)

Hadi etrafında bir tane vizyonu geniş adam yok, anladık ama demek ki kulüpte de ona yol gösterecek birisi yok. Geçmiş olsun!

Turkiyede profesyonelce yönetilen hiçbirşey yok neredeyse.
Kulübümüz bir mahalle derneğinden farksız. Hem yapı olarak hem de içerik, çalışan vs açısından. Bu mahalle derneği kafası o kadar derinleşmiş ki, sahada kimin oynayacagindan tutun, tribünde kimin bagiracagini seçme noktasına gelmiş.
Sebeb de bu cehalet. Futbolcu biraz eğitimli olsa muhtemelen çevresini de böyle insanlardan seçer. Bizimki de böyle seçer.

Onur Akyüz
18.09.2021, 11:04
Bunlar(futbolcular) mı üst sınıf? Gerçi doğru üst sınıfın bunlar olduğunu kabul eden toplum da ancak bu kadar olur.

Gelir açısından üst sınıf, önce ne dendiğini anla sonra verirsin sosyal mesajını.

zaqua
18.09.2021, 11:42

bu fotoğraf çok abartılacak bir fotoğraf aslında. mesele yemek yemek değil. mesela zamanlama, mesele 22 yaşındaki bir gencin oradakilerin söylediklerinden etkilenmesi. mesela 15 - 20 yaşında sigaraya başlayan çoktur, 25 - 30 yaşında başlayan neredeyse yoktur. çünkü gençler kendilerine daha rahat, daha zahmetsiz ve daha eğlenceli yolu gösteren serseri tayfasının söylediklerine kapılmaya yatkındır. ben abdülkadir'e o masada kimsenin oğlum kaç senedir 1 adım ileri gitmedin, yeterince çalışmıyorsun, psikolojik destek al, kendine pro koçlar tut, ekstra idman yap, imaj danışmanı tut vs dediğini zannetmiyorum. işin kötü tarafı o masada 1 defa söylenen "boş ver", aklı başında birinin vereceği 1000 tavsiyeden daha etkili olacak. bu fotoğraf benim umudumu çok kırdı açıkçası.

omondoles
18.09.2021, 11:57

Bu fotodakiler taraftar gruplarıysa az bile abartılıyor. Olayların sebep/sonuç iliskisine bakarak fotoğrafı okumak gerekir.

Adem Akyüz'
18.09.2021, 14:54
Yine 11'de. Hadi bakalım, unuttur geçen haftaları.

redbul
18.09.2021, 15:04
Yine 11'de. Hadi bakalım, unuttur geçen haftaları.

tamamen yerli kuralının ekmeğini yiyor yoksa bu fiziğiyle bu yapısıyla kesinlikle ilk 11 oyuncusu değil.

Gökhan Balcı
18.09.2021, 15:10
Bana iyilik yapıyormuşuz gibi de gelmiyor. Bu çocuk her bu şekilde maça başladığında yıpranıp saha dışına alınacak ve daha da kötüye gidecek. Daha beklentisiz şekilde maça sokmak ve özgüvenini kazanmasına yardımcı olmak gerekir kanadı üzerine yıkmak değil

Mert Oğuzlu61
18.09.2021, 16:13
Rakip oyuncu yerde yatiyorken hakem devam diyorsa atağı kesip topu dışarı atmak centilmenlik olmuyor, ne oldugunu yazarsam ceza yerim.

Yapma şunu, yapma! Biraz agresif ol, acımasız ol, kurnaz ol. En sinir olduğum şeylerden birisi, hakem devam diyor bizimkiler dışarı atıyor. İstanbulluların maçlarda bunu yapan futbolcu yok, hepsi agresif ve çirkef. Bjk oyuncusu bunu yaptiginda Sergen kufrediyor.

omondoles
18.09.2021, 16:53
Tam da kulağı çekilmiş çalım yerine pas deniyor, aferin demişken devre sonuna doğru fabrika ayarlarına döndü. Kendini yere atmayı da bırak artık.

Oğuz B.
18.09.2021, 16:54
Bu konuda sana katılıyorum lakin 5 senelik futbol hayatının yarısı sakatlıklarla heba olmuş bir oyuncu o dediğini yapamaz.

Rakip oyuncu yerde yatiyorken hakem devam diyorsa atağı kesip topu dışarı atmak centilmenlik olmuyor, ne oldugunu yazarsam ceza yerim.

Yapma şunu, yapma! Biraz agresif ol, acımasız ol, kurnaz ol. En sinir olduğum şeylerden birisi, hakem devam diyor bizimkiler dışarı atıyor. İstanbulluların maçlarda bunu yapan futbolcu yok, hepsi agresif ve çirkef. Bjk oyuncusu bunu yaptiginda Sergen kufrediyor.

must61
18.09.2021, 16:57

Biat, itaat, şükür. Uysal koyun. Sosyal hayatını zehir eden zihniyet futbol hayatına da bu şekilde yansır. Ne bekliyorsun isyan etmesini mi? İsyan yok, kabullenmek var. Boyun eğmek var.

sessizkral_1
18.09.2021, 17:54
bugün beğendim etkiliydi bence baya

ömürün performansını arttırması bizim için önemli yabancı sınırından dolayı özellikle

BatuhanB
18.09.2021, 17:57
Nispeten iyiydi lâkin hâlâ bildiğimiz Abdülkadir Ömür değil. Galatasaray maçından sonra gösterdiği reaksiyonu önemsiyorum. Devamı olsun inşallah.

murmut
18.09.2021, 18:03
Biat, itaat, şükür. Uysal koyun. Sosyal hayatını zehir eden zihniyet futbol hayatına da bu şekilde yansır. Ne bekliyorsun isyan etmesini mi? İsyan yok, kabullenmek var. Boyun eğmek var.

Allah akil fikir versin.

artvints
18.09.2021, 18:05
Acayip kötü, önündeki boşluğu değerlendirip top süremiyor, yalpaliyor.

Reaksiyon hızı düşmüş, patlamali koşu yapamıyor.

Güvensizlikten top kontrolleri bile etkilenmiş.

Yedek kalıp, ekstra antrenmanlarla toparlaması gerekiyor. Böyle sahada çok göze batıyor.

Adem Akyüz'
18.09.2021, 18:07
Eh işte. Geçen haftadan iyi. Potansiyelinin yüzde 20'sini falan oynadı bugün

Dawsofield
18.09.2021, 18:08
biraz kıpırdadı, zaten dipteydi yukarı doğru çıkmaktan başka çaresi yoktu. eski seviyeyi yakalayacak mı göreceğiz

bir de, şu gereksiz "centilmenlik"leri bırakalım abdüşcüm. spor bu, yenmeye çalışıyorsun rakibi. maç bitsin tebrik mi ediyorsun napıyorsan yap. şu maç sırasında aklında sadece kazanmak olsun. bakasetas gibi. önce sporun özündeki bu pislik yapıyı kabul edip, sevip uygulaman lazım. fair playmiş sportmenlik cart curt geç bunları. kurallar var o kurallar dahilinde rakibi yenmeye çalışıyorsun bu kadar.

serdaracıl
18.09.2021, 18:25
İşte oynaman gereken oyun bu. Haddini bilerek, tek pasla. Senin yeteneğin pas oyunu oynayınca ortaya çıkıyor. Sahadaki tek adam sen değilsin. Tek başına topu alıp gitme, 3-5 kişinin arasına dalma işlerini bırak. Topu en kısa sürede ayağından çıkar.

Sefa Murat Dokuz
18.09.2021, 18:35
Acayip kötü, önündeki boşluğu değerlendirip top süremiyor, yalpaliyor.

Reaksiyon hızı düşmüş, patlamali koşu yapamıyor.

Güvensizlikten top kontrolleri bile etkilenmiş.

Yedek kalıp, ekstra antrenmanlarla toparlaması gerekiyor. Böyle sahada çok göze batıyor.

+1

Cem Balcı
18.09.2021, 19:07
Golde topu sürüp getiren oydu.Üzerindeki baskıyı oynayarak atacaktır.

Sefaenes
18.09.2021, 19:22
Gs macina göre iyiydi, gereksiz calim yapmaya çalışmadi. Bizim bekletiğimiz A.Ömür bumu asla bizdaha iyisini bekliyoruz

bordoylamavi
18.09.2021, 19:36

amatörlük işte. bu kafayla daha çok ağlar kuübede. adama poposu çarpmış yanlışlıkla adamın burnu kanamış. nerdeyse ağlayacak adamın tedavisini kendisi yapacak abdüş. sonra da vicdan yapıp topu onlara veriyor. yok arkadaş yok bu çocuk profesyonel olamaz.

Ozan Yılmaz
18.09.2021, 21:05
Topa sert vurman için ne gerekiyor abdus?

erolizmts
18.09.2021, 21:13
Yusuf Sarı oyuna girince sağ açık oynatılma eziyetinden kurtulmuş oldu. Kaç yıl oldu kaç hoca değişti ama ısrarla sağ açık oynatılıyor. Hani kendi mi ısrar ediyor o bölgede oynamaktan bilemiyoruz ama bu arkadaş rakip kaleye yakın oynamalı. Merkezde rakip ceza sahası çevresinde olmalı.

Onur Akyüz
18.09.2021, 21:21
Bugün oldukça iyiydi. Toparlanmış, bu güzel. Takım arkadaşlarının ona sahip çıkması ve hocanın geçen haftanın üzerine onu hazırlayıp sahaya sürmesi daha da güzel. Bu konıda Avcı’yı tebrik etmek lazım.

Bugün ilk dikkatimi çeken ikili mücadelelerin neredeyse tamamını kazanması oldu. Korkusuzca bu mücadelelere girmesine önem veriyorum, bu konuda bugün oldukça cesurdu.

Biri çok net biri de uzaktan şutla iki pozisyona girdi bunu da olumlu buluyorum. Eskiye dönüş adına bir ipucu olduğunu düşünüyorum. Golde topu oraya taşımasıyla da üç puana katkısını yapmış oldu. Birkaç kez de pas arası yaptı.

Tebrik ediyorum, bu şekilde devam etmeli.

Doğukan Uçan
18.09.2021, 21:38
yok abi ya bu çocuğun bacakları çok güçsüz. liseye giden bir ergen bile futbol topuna daha sert vuruyor.

Hunk
19.09.2021, 00:15

aynen oyle kardesim. cokyerinde tespit

Gökhan Balcı
19.09.2021, 03:00
Ne olursa olsun geçen haftaki ömürden eser yoktu sahada
Şahsen ben hoca olsam direkt başlatmazdım ama oyuncuları da tanıyan hoca. Oyuncuyla doğru şekilde iletişim kurmuş ve sahaya sürmüş. Bugün elinden geleni yaptı adam. Hem oynama isteği çoktu hem ayağında topu bekletmedi zaman zaman iyi koşular yaptı zaman zaman da ikili mücadele kazandı. Gol bile atabilirdi bugün. Ömürden sağ kanatta topu alıp rakipleri geçmesini beklemek ve bu yüzden eleştirmek yanlış. Çünkü bu çocuk net bir orta saha oyuncusu ve işi de pas. Topla bir anda çıkıp takımı atağa çıkarabilmesi güzel özelliklerinden. Oyun görüşü de pas yeteneği de gayet iyi. Bunun üzerine gidecek bundan sonra. Sağ kanat oynadığı zamanlarda bile orta saha gibi oynayacak kanat gibi değil bunu değiştirmek demek adamın fizyolojisi değişsin demekle aynı.

pReN@_61
19.09.2021, 10:58
Geçen haftadan iyi fakat gerçek Abdülkadir bu değil.

ilelebeTS
19.09.2021, 13:41
Bu sefer daha güçlüydü. Her maç biraz daha güçlenecektir. Zaman lazım.

Mehmet Fatih Yavuz
19.09.2021, 15:11
Şut çalış güzel kardeşim.
Ayak üstü ile şut çekmeye çalışmaktan vazgeç.
KAlecinin uzanamayacağı yere ayak içi ile her gün hareketli 100 kere mi şut çekersin, 200 kere mi şut çekersin.

İdmandan sonra sadece bununla meşgul ol.

Sert şut çekecek bir anatomin yok.
Senin işin ayak içi ile usta işi vuruş yapmak.

Son maçtaki şut gene ayak üstü denemesi. Üst iç. Yani şut sertliğinin önemli olduğu toplar.
Ayak içi çalış, çalış, çalış...

Yiğit SARI
19.09.2021, 15:17
Özette kötü gözükmüyor. İki pozisyondan birini gol yapabilse onun için de bizim için de çok iyi olacaktı ki yapması gerekiyor zaten

Vkgz
20.09.2021, 00:00
bu adama katlanmaktansa ismaile razıyım

r9emre
20.09.2021, 05:43
Neye gore bu konuda anatomiyi sucluyoruz? Messi ilk ciktiginda 17 yasinda sert cekebiliyor muydu? Peki 22 yasinda nasil sutlar cekiyordu? Futbolcunun calismadigi ve kendini gelistirmedigi sucunu anatomiye atarak bu isin icinden cikamayiz. Abdulkadir ilk ciktigi zamanin cok ama cok gerisinde ki o zaman fiziksel olarak daha zayifti.

Şut çalış güzel kardeşim.
Ayak üstü ile şut çekmeye çalışmaktan vazgeç.
KAlecinin uzanamayacağı yere ayak içi ile her gün hareketli 100 kere mi şut çekersin, 200 kere mi şut çekersin.

İdmandan sonra sadece bununla meşgul ol.

Sert şut çekecek bir anatomin yok.
Senin işin ayak içi ile usta işi vuruş yapmak.

Son maçtaki şut gene ayak üstü denemesi. Üst iç. Yani şut sertliğinin önemli olduğu toplar.
Ayak içi çalış, çalış, çalış...

turgut kasap
20.09.2021, 06:48
bu adama katlanmaktansa ismaile razıyım

Doğru diyorsun herkesin bir tarafı var kiminiz yönetimden haz etmessiniz parçasından aşağı çekersiniz kiminiz hocadan haz etmez aşağı çekmeye çalışır kiminiz futbolcudan hazetmez. Aslında bu zihniyetin Trabzonspor diye bi derdi de yoktur sadece çıkarı olan tarafa yaşlanmaya çalışır. Gerçek niyetinde pek belli edemez. Sahi sizin niyetiniz ne.

Mehmet Fatih Yavuz
20.09.2021, 08:37
Neye gore bu konuda anatomiyi sucluyoruz? Messi ilk ciktiginda 17 yasinda sert cekebiliyor muydu? Peki 22 yasinda nasil sutlar cekiyordu? Futbolcunun calismadigi ve kendini gelistirmedigi sucunu anatomiye atarak bu isin icinden cikamayiz. Abdulkadir ilk ciktigi zamanin cok ama cok gerisinde ki o zaman fiziksel olarak daha zayifti.
Messi nin uzaktan gollerinin yüzde doksanı ayak içi köşeye.
Bazen yakın bazen uzak köşeye.
Hiçbir zaman bir Ronaldo gibi füze çıkardığını hatırlamıyorum.

Abdülkadir bugünkü vaziyetinden elbet daha iyi olabilir.
Ama önceliği asıl kabiliyetini geliştirmesi.

Örneği Messi'den verdiğin için oradan yürüyorum, çektiği şutlar çoğu zaman futbol için orta-yavaş hızda şutlar.
Ama öyle yerlere gidiyor ki toplar, kalecinin yapacağı pek bir şey kalmıyor.

Yiğit Gayretli
20.09.2021, 10:47
Hamsik bireysel antrenörünü getirdi şehre, ekstra idmanlar yapıyor izin günlerinde bile. Parası neyse sen de ver, beraber çalışın. Kaybın olmaz, kazancın çok olur.

Mehmet Fatih Yavuz
20.09.2021, 11:08
Ben olsam Hamsik'in paçasına yapışırım.
Bu adam genç oyuncular için hem fizik hem mental anlamda inanılmaz bir örnek.
Alın, sömürün bilgisini, becerisini, tecrübesini.

Genç oyuncu gelişiminde takıma çok katkısı olabilir.

Abdülkadir Hamsik'e gidip dizinin dibinde 1 sene otursun. Feyz alır.

pablosantos
20.09.2021, 15:01
bence üstüne gereksiz fazla gidiliyor tamam gerileme var ama mutlaka fayda sağlayacağı maçlar olacak yabancı kısıtlaması olan bi ortamda bu kadar çabuk gömmemek lazım yapacağı 3 5 gollük hareket zirve yarışı için değerli olur

Manu61
20.09.2021, 20:17
Topla kaleye gitmeye çalışmadığı sürece bir ileri bir geri kariyeri olacak. Ayak içi kuş tüyü şutlarından yeteri kadar bahsedilmiş.

Ayrıca yorumların çoğu "geçen haftadan iyiydi" şeklinde olmuş, durumun ne kadar kötü olduğunu bu yorumlardan bile anlayabiliriz. Geçen hafta 30 dakika içinde kenara gelen bir topçu sonuçta.

artvints
20.09.2021, 20:39
Maçın tekrarını izledim iyi şeyler yapmış, özellikle topuk pası güzeldi, böyle hareketler çok azaldı, abdülkadir'in tarzı da değil, hoşuma gitti.

Yorumlara bakınca beklentiyle birlikte nasıl değiştiğini görüyorsun. Beklenti azalınca daha olumlu bakılıyor.

Fizik olarak çok sorun yaşadığı görülüyor. Önündeki boşluğu kullanmayı düşünmüyor bile, topu kontrol ederken zaman kaybediyor, normalde top gelmeden boşluğu okuyup ona göre ilk hareketini yapması lazım.

Kaliteli hazır oyuncu top ayağına gelince rakibi tedirgin eder, onu hissedersin izlerken. Bizim hissettiğimiz abdülkadir'in tedirginliği.

6Şafak Aydın1
20.09.2021, 22:59
Pozisyona girdinmi affetmeyeceksin. Illa Hamivari füzeler yollamana gerek yok. 90 dk düsük tempo, dinlen tek pozisyona gir ama onuda at. Bu kivama geldinmi kapilar acilir.

A. Aydın
20.09.2021, 23:51
Kanat ve 10 numara oynamak icin skor gucu cok dusuk. Sut kalitesini artirabilecegini sanmiyorum. Sut isi yetenek isi.

Gercek mevkisi merkez orta saha. Ama orta saha icinde fizigi yetersiz. Modric orneklerini veren var , modric yikilmiyor. Omurun merkezde oynayabilmesi ve gelisebilmesi icin en az 5 kilo almasi lazim. Biraz hantallasir ama ayaginda top tutabilir. Bu kadar kolay yikilan oyuncudan olmaz.

Hala 18 yasindaki oyununu oynuyor.

deepmavi
22.09.2021, 07:54
Modric gibi kondisyonu olsa ve antremanlarda fazladan yarım saat çalışarak birazda şut atma özelliğini geliştirse en az Modric kadar başarılı bir kariyere sahip olur ve Avrupa'nın en iyi takımlarından birine transfer olur.Bu Sene, Bu Sezon Abdulkadir ve Uğurcan'ın senesi, her ikiside başarılı bir sezon geçerip kariyerlerine Şampiyonluk başarısını kazanırlarsa,Avrupa'dan dev takımlardan transfer teklifleri alacaklardır...

kaçarava
22.09.2021, 11:40
Geçmiş yıllara baktım, pas isabeti ve özellikle adam geçme istatistiği düşmüş. Rakibi karşısına aldığında ilk hareketi, çabukluğu eskisi gibi sergileyemiyor, gs maçındaki krizinin sebebi buydu. İkinci sakatlık daha fazla etkiledi gibi, bu işlerden anlayan varsa yazsın.

pReN@_61
23.09.2021, 13:35
İnşallah paşa maçından daha iyi oynayacaksın bugün, başarılar.

Adem Akyüz'
23.09.2021, 17:21
Bu kardeşimiz ileriye çıkmış olan stoperden aldığı topu tekrar ona iade edecek kadar temel futbol kurallarından uzaklaşmış. Orda kaptırılan top döndü gol oldu.

BatuhanB
23.09.2021, 17:44
Yazık oğlum sana. Bu kadar. Yazıksın.

AYYILDIZ
23.09.2021, 17:45
Ömür’ün suçu yok. Trabzonlu diye zorluyoruz.

lazminator61
23.09.2021, 17:46
45 dk ne yaptin lan sen, yeter artik, cik git

lazminator61
23.09.2021, 17:47
Bu kardeşimiz ileriye çıkmış olan stoperden aldığı topu tekrar ona iade edecek kadar temel futbol kurallarından uzaklaşmış. Orda kaptırılan top döndü gol oldu.

eline saglik orda yine edgare top veriyor, edgari zaten 3 konyali sarmis, bu nasil bi akil ??

hamdi_61
23.09.2021, 18:57
Büyük yetenek. kaç para veriyorlardı ?

hanzale
23.09.2021, 18:58
Serkan Asan’dan farkın taşıdığın kimlikte yazan adın birader sen bitmişsin, boşa yorma kendini Anadolu kulüplerinde takıl gerçi yerli ve yayla çocuğusun 40’ına kadar kalabilirsin

Selim Çoban
23.09.2021, 18:59
Ne yazarsak yazalım abdülkadir ömür gibi boş. Hayırlı işler kardeşim senede 10 milyon cukka

hanzale

Ahaha hakkaten orda ben topçu değilim mesajını çaktı

DeAgLeMaNyAq
Eski patlayıcılığı olsaydı 10 kişi kalmışken fayda sağlayabilirdi ama sanırım o günleri unutmamız gerekiyor...

Ufuk
23.09.2021, 19:22
Rezilsin, o kadar korkaksın ki top senden çıksın diye anında gördğüne atıyorsun topu. Bir pozisyonda rakibin gölgesini gördün orta sahadaki Edgar'a attın topu. %100 pas isabeti yaptın bravo büyük topçusun.

Doğukan Uçan
23.09.2021, 19:33
emre demir denen velet bile barcelona ya gitti bu halen daha süper ligde.

gerisini hesap edin işte.

Sefa Toyer
23.09.2021, 19:57
O kadar yetersiz ki anlatılmaz. İnşallah en kısa sürede def olup gider.

redbul
23.09.2021, 20:32
ya 1500 defa yazdık bu adamdan olmadı, olmaz ,olmayacak diye bu ısrar niye ağlıyormu zırlıyormu yürrüsün gitsin ne hali varsa görsün burası kreş değil.

bordoylamavi
23.09.2021, 20:47
dökülmeye devam. ama hala ilk 11

fanatikdevri
23.09.2021, 20:50
özgüveni bitmiş adamın,sahada ne işim var der gibi duruyor.

DKaraduman
24.09.2021, 01:04
Boks gibi düşün; ringdekilerden biri koparmadan dayak yese sıkıntı çıkmaz ama devamlı sarılsa, dişlik fırlatsa yuhalanır. Abdülkadir yuhalanıyor çünkü oynamaya niyeti yok. Yusuf girdi yerine mesela, dünya kadar hata yaptı hatta onun da kaptırdığı bir top kalede tehlike oldu ama yuhalanmadı. Neden?

Taraftar ilerlerdi aslında, geliştirdi kendini. Eskiden 10 maç kurtar, on birincide bir hata yap, yerdin ıslığı. Şimdi en azından niyetlere göre amel ediyorlar. Yine de bir gerçek var ki Trabzonspor taraftarı proaktif değildir; plan yapmaz, duruma göre tepki verir. Takımı ileri itmek veya genç oyuncuya destek olmak için tezahürat yapmaz; gol gelirse, adamdan aksiyon görürse eğlenmeye başlar ancak. Abdülkadir sindirim sorunları yaşayan kedi gibi devamlı çimlerde yuvarlanıyor. Oynamayacaksa dursun kenarda diyeceğim, orada da ağlıyor falan, küçük uşak diye üzülüyorum. Artık huşuyu barbunda mı bulur, bir dolmuşa atlayıp yayla yollarına vurup da nirvanaya mı erer bilmiyorum ama acil toparlanması lazım.

Abdullah Hoca'yı da "bu transferler sonrasında artık başarısızlığa tahammül olmaz" geyiklerinin döndüğü sezonda, seri galibiyetler sonrasında bir derbi maçında, hem de arasının bozuk olduğu Terim'in gazı yemiş gencolardan oluşan takımına karşı ve kalesinde erken gol görmüşken baskı altında kalmayıp tam dakikasında karar alabilme dirayeti gösterebildiği için kutluyorum.

Abdulkadir ve Hoca hakkindaki kisimlarda hemfikiriz zaten, ona itirazim yok.

Ama bunu zaten erken oyundan alinarak karsiligini goren bir oyuncuyu yuhalayarak cozemiyoruz sorun orada, en iyi ihtimalle bile uzun vadede kotu olacagi ortada olan bir aksiyon. Cunku boks gibi 1-1 spor degil herkes bir sekilde etkileniyor ortamdan. 10 sene onceki taraftarla da ilgilenmiyorum valla daha iyisi mumkun.

artvints
24.09.2021, 07:20
Bu çocuğun ne işi var onbirde ? 10 dakikadan fazla süre alması takıma saygısızlık.

Vkgz
24.09.2021, 07:22
buna neden hala maaş ödüyoruz

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenkhan
24.09.2021, 09:28
Abdulkadir ve Hoca hakkindaki kisimlarda hemfikiriz zaten, ona itirazim yok.

Ama bunu zaten erken oyundan alinarak karsiligini goren bir oyuncuyu yuhalayarak cozemiyoruz sorun orada, en iyi ihtimalle bile uzun vadede kotu olacagi ortada olan bir aksiyon. Cunku boks gibi 1-1 spor degil herkes bir sekilde etkileniyor ortamdan. 10 sene onceki taraftarla da ilgilenmiyorum valla daha iyisi mumkun.

Yaşanabilecek taraftarların en iyisinde yaşıyoruz.

omondoles
24.09.2021, 10:06
Abdüş, lütfen yaylana dön de bu aşk kötü bitmesin.

Yunus Emre SEYHAN
24.09.2021, 10:33
Bu arkadaşın nasıl bir lobisi var ? Hala takımda barınıyor. Utanmaz herif.

Adam kontraya bile çıkmaktan aciz. Yaklaşıp top bile istemiyor 20 metrede veteran futbolcu gibi takılmak istiyor.

Sinirlerimizi bozuyor bu adam. 1 dakika bile forma giymemeli.

Bahadır Şimşek
24.09.2021, 10:58
İlk yediğimiz golde kademeye girip defansa yardım etmek yerine, yarısahanın ortalarından pozisyonu izledi hepimiz gibi.

Yiğit SARI
24.09.2021, 11:00
Çok etkisiz. Hocanın 10 kişi kalınca reaksiyon göstermesini beklerdim abdulkadir'i oyundan alarak

lazminator61
24.09.2021, 11:18
Wonderkid Ömür, Euro2020 de 0 saniye oynaip 30 gün izin yapan, ayakta duramiyan, toptan korkan, rüzgardan yere düsen cocuksun.

Manu61
24.09.2021, 11:26
Profesyonel bir ekiple çalışıp kendisini geliştirmek yerine taraftar liderleriyle balık yemeyi tercih ediyor.

Kendisi yapamıyorsa bu işi kulüp yapsın, bu düşüş asla normal değil.

Selim Çoban
24.09.2021, 16:22
Profesyonel bir ekiple çalışıp aldığı parayla çiğ köfte/kebap vs işine girsin topçulukta geleceği yok

hanzale
24.09.2021, 17:05
Profesyonel bir ekiple çalışıp aldığı parayla çiğ köfte/kebap vs işine girsin topçulukta geleceği yok

Hay yaşa, hasseten Arap yarımadasında ciddi yatırım yapılabilir kebap ve diğer Türk yemekleri üzerine, zira talep var

Barista
24.09.2021, 17:07
Gs maçında 35 dakika oynadı 2-0 geriye düştük, neyse ki çıktı da 1 puanı kurtardık. Konya maçında ilk 11 çıktı, Hugo kırmızı kart görünce bu arkadaş yüzünden 9 kişi kalmış gibi ezildik. Neyse ki 2. yarıda çıktı da 1 puanı kurtardık.

Nasıl bir lobisi varsa, 5 kuruşluk top oynamadan milli takıma seçiliyor, koskoca Trabzonspor'da ilk 11 oynuyor.

Bu arkadaş oynadığı sürece şampiyonluğu unutun. 10 kişi oynayarak Real Madrid bile şampiyon olamaz.

A. Aydın
24.09.2021, 20:54
Hic yazildigini gormedim.
Ligimizdeki en yavas futbolculardan birisi.
Sadece ani hizlanma var.
Guclenip merkez orta saha oynamali ya da hic.

Halil Alemdar
24.09.2021, 23:03
Neden oğlum ya neden bu hale geldin

omondoles
24.09.2021, 23:39
Neden oğlum ya neden bu hale geldin

Çünkü vizyonu yok.
Dış güçlere inanıyordur. Dünyayı Rockefeller ve roschildlerin yönettiğine inanıyordur.

Murat'
24.09.2021, 23:49
Lozan 2023'te son bulunca oynamaya başlar artık.

yorumsuz6117
25.09.2021, 11:41
Bitti malesef, neydi ne oldu, büyük şeyler vaadediyordu, 23 milyon Euro'luk teklifi boşuna almadı, wonderkiddi net olarak, bu hale gelmesi çok üzücü, topu alıp koşmaya bile korkar hale gelmiş, skor katkısı olmadığı için 11'de yeri yok..

Uğur Ö.
25.09.2021, 13:41
Çünkü vizyonu yok.
Dış güçlere inanıyordur. Dünyayı Rockefeller ve roschildlerin yönettiğine inanıyordur.

En büyük sıkıntısı bu. Tek hayali köye ev yaptırmaktı onuda yaptırdı zaten. Hayalleri olan adam böyle olmaz