PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdülkadir Ömür

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

AYYILDIZ
10.02.2019, 23:55
Bence Kamil Ahmet’ten kaynaklanıyor performansı.

Ege Kum
10.02.2019, 23:59
Boş oyuncu diyenden Kadro dışı diyene kadar enteresan yorumlar dolmuş. Sosa Onazi ikilisinin olmayışı takımın kimyasını en çokta Abdulkadirinkini bozdu. Bu yorumları yapan cahiller var ya cidden futbol özürlü bizim taraftar hatta abartıyorum o insanlar tamamen art niyetli aynı takımı tuttuğum için utanıyorum.

İbrahim CİHAN
11.02.2019, 00:48
Bugün biraz biraz kendine geleceğinin sinyallerini verse de daha fazla sorumluluk almalı. Alacak da.

61_Hasan_69
11.02.2019, 00:51
Son maçlara göre biraz daha hareketliydi ama daha fazlası lazim

TSemih61
11.02.2019, 01:02
Hoca sakatlığından bahsetmiş yine her maç olduğu gibi. Ben burada sakatlıklar performansını düşürüyor dediğimde hep aynı bahaneyi kullanıyorsunuz demişti bazıları.

Sorun ne yeteneğinde ne kafasında, ciddi olarak kondisyon problemi ve sakatlıkları var. Bu çok net anlaşılıyor. Fiziksel problemlerine çare bulunması lazım, ne kadar süre gerekiyorsa gereksin. Hala da mevkisini bulabilmiş değil bu da ayrı bir konu. Acaba kendi ne düşünüyor bu konuya bir açıklık getirmesi lazım.

Selim Çoban
11.02.2019, 09:32
Boş oyuncu diyenden Kadro dışı diyene kadar enteresan yorumlar dolmuş. Sosa Onazi ikilisinin olmayışı takımın kimyasını en çokta Abdulkadirinkini bozdu. Bu yorumları yapan cahiller var ya cidden futbol özürlü bizim taraftar hatta abartıyorum o insanlar tamamen art niyetli aynı takımı tuttuğum için utanıyorum.

Sakat sağlan vs anlamam ikinci yarıda ligde 4 maç oynadı (kupayı saymıyorum) ortada yok !!!
Onazi sosa nın olmayışı bozmuşmuş diyen cahil ve futbol özürlüleri var yukarıda. Art niyetli olan sensin kardeşim balonu şişirme daha fazla istersen elinde patlayacak.
Kaliteli futbolcu asıl kimse yokken ışıl ışıl parlar. Bu çocuk olmayacak maks bi sene daha oynar sonra herkes yoluna

Gurpas
11.02.2019, 10:30
Forumdakiler buradaki yorumlarla futboldan anlamadıklarını bir kez daha gösterdiler. Dün akşam ben çok beğendim

omondoles
11.02.2019, 11:00
Bir süre Hamle oyuncusu olarak değerlendirilmeli.

TSKara61
11.02.2019, 11:03
Yakinda formunu bulacagina eminim. Bu cocugu hedef gostermeyi birakin. 1-2 hafta sonra gollere, assistlere baslayinca klasi tekrar belli olacaktir.

Harun-61
11.02.2019, 11:12
1 Sut disinda ismini mac icinde duydugumu hatirlamiyorum.

Kendine elbet gelecek ama 1-2 mac sonra dan girip takima destek verebilir.

Fatih Çelik
11.02.2019, 13:02
Toparlıyor ufak ufak. Yanındayız.

Numan Yerlikaya
11.02.2019, 13:09
Çok çok çok kötü. Yedeğe çekilmeli

Aydın Tiryaki
11.02.2019, 15:29
Abdülkadir bu değil. Çok genç, böyle form düşüklükleri doğaldır. Eminim ki Ünal hoca da kendisine gelmesi için birkaç maç yedek soyundurmayı düşünüyordur fakat kadronun durumu ortada. Bu sene böyle, idare edicez napalım.

bingolts
11.02.2019, 15:42
İstersen başarabilirsin. Yeterki ben oldum deme

CEMEFKER
11.02.2019, 16:19
Adamın sakat olduğu defalarca söylendi.Ufak da olsa hastalik gıcık verdi miydi arıza yapar. Sirtinizda yumurta ile oynamak gibi...
En son FB maçında ekstra işler yapmıştı. Daha çok işlerini göreceğiz insaallah

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSemih61
11.02.2019, 16:25
Dün hocanın kendisi hakkında söyledikleri:

Ünal Karaman:”Abdülkadir Ömür’ün alt adelesinde bir sorunu var.Bir de ayak topuğunda yarası var.Orada küçük bir ödem var.Özel bir koruyucuyla oynuyor.İster istemez, performansını etkiliyor olabilir.Bu çocuklar kısa sürede 6 tane maç oynadı.Özverilerini takdir ediyorum.”

artvints
13.02.2019, 11:27
son maç kötü değildi, baya hareketliydi. olmadığında eksikliği belli olur. çünkü takımı hücumda tutan oyuncu. o küçük paslar sayesinde takım hücuma çıkabiliyor. yusuf da o pasları yapınca etkili oluyor. iki tane çocuk trabzonspor'un top oynamasında etkili. ama sonuca etki edemiyorlar.

biraz daha savunma arkası kilit pas, kalabalıkta boş oyuncuyu görüp çok fazla belli etmeden topu boş oyuncuya aktarma veya boş oyuncuyu bulacak şekilde atağı yönetme gibi şeyler üzerinde çalışmaları lazım. panik şutları tercih etmemeliler. hızlı atakları doğru yönetmeliler. paralel pasları iyi kullanamıyorlar. biz bu oyuncuların oyun görüşleri iyi diyoruz. bırak boştaki adama pas atmayı, hiç yoktan pozisyon çıkaracak paslar atmalarını bekliyorum.

Yiğit SARI
13.02.2019, 11:58
Alanya maçında dinlense iyi olabilir belki sakatlıklarını da atlatır bu süreçte

jairzinho
14.02.2019, 06:10
ünal hocanın sistemi nedeniyle yetenekli oyuncularımız geriye doğru gidiyor maalesef.yazıcı ve ömür bu enteresan sistemde potansiyellerini ortaya çıkaramıyorlar. net

Gurpas
14.02.2019, 10:46
Bu adamı bugün barcelonaya gönder oranın messisi olur. Çünkü sağında solunda önünde arkasında akıllı adamlarla oynayacak. Performansını değerlendiriken bunu da göz önüne alın.

Onur Akyüz
14.02.2019, 11:05
Zamanında Yusuf’a saranlar şimdi çocuğu baştacı ettiler sıra Abdülkadir’e geldi. Hoca sakat sakat oynuyor dediği halde hem de..

Ciddi bir vicdan sorunu var insanlarda, çok vahim bi olay.

Emrah KabuL
14.02.2019, 12:26
Kendi adıma..Yusuf'u hiç bir zaman baş tacı etmedim hala eksikleri var..A.Kadir ise haftalardır formsuz eleştirilmesi gayet doğal..anlamıyorum yani bu çocuklara eleştiri getirince neden rahatsız oluyorsunuz ? Geçen sene A.Kadir'i hiç eleştiren olmamıştır mesela..şu an eleştirilmesinin sebepleri de belli.. ne yapalım yani Yusuf 20 A.Kadir 30 m euro mu diyelim sürekli ?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artvints
14.02.2019, 12:31
sezon başı uçup kaçıyoruz ama geldiğimiz durum ortada hakem federasyon falan filan. benfica'ya gitsin düzgün bir futbolcu olsun. bu ligin futbol temposundan hayal ettiğimiz oyuncu çıkmıyor.

gerenimo
14.02.2019, 14:41
Sakat sağlan vs anlamam ikinci yarıda ligde 4 maç oynadı (kupayı saymıyorum) ortada yok !!!
Onazi sosa nın olmayışı bozmuşmuş diyen cahil ve futbol özürlüleri var yukarıda. Art niyetli olan sensin kardeşim balonu şişirme daha fazla istersen elinde patlayacak.
Kaliteli futbolcu asıl kimse yokken ışıl ışıl parlar. Bu çocuk olmayacak maks bi sene daha oynar sonra herkes yoluna
19 yaşında çocuğun gölgesiyle kavga eden zavallı...

kadirgazioglu
14.02.2019, 15:23
https://www.trabzonspor.org.tr/download/images/21_2815653284.jpg
synchronized

Onur Akyüz
14.02.2019, 16:50
Türk futbolunun süper yıldızı.

Moralini bozmadan devam, su akar yatağını bulur.

Vkgz
14.02.2019, 22:04
Türk futbolunun süper yıldızı.

Moralini bozmadan devam, su akar yatağını bulur.Abarttiniz abarttiniz durum orrada

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadir
14.02.2019, 23:57
Kendi değerini bu kadar çok itibarsızlaştırmaya çalışmak. Trabzonspor taraftarına has bir saçmalık.

Selim Çoban
16.02.2019, 02:17
Kendi değerini bu kadar çok itibarsızlaştırmaya çalışmak. Trabzonspor taraftarına has bir saçmalık.

Bu çocuk iyi yetenekli çocuk bunun yurt içi yurt dışı herkes farkında. Yaşım 35 iyi/kötü bir ts ve futbol sevdalısıyız. Realist olunca bazıları alınıyor, kötülüyor, başka yerlere çekiyor. Bu gözler ilk defa abdulkadir yeteneğinde çocuk görmedi. Abdülkadir yeteneğinin yanına mücadeleci ruhunu, kondisyonunu vs katmazsa beklenen sıçramayı yapamaz. Tüm eleştirilerimiz bu çocuğun iyiliği için. Saf yetenek ile bu ligde bi kere büyük takım görürsün, uzun yıllar alt sıra takımlarında tutunursun.
Sahada mücadele etmek için ronaldo olmaya gerek yok diyoruz, ama ronaldo olmak için ekstra yeteneklere ihtiyacın var. Önce mücadele edeceksin beraberinde ekstra yeteneklerinde varsa zaten o zaman yıldız oluyorsun. Son 4 lig maçında toplasan 2-3 olumlu hareketi var, maçları böyle bitiremezsin abdüş seni yerler ham yaparlar.

jairzinho
16.02.2019, 05:57
ömürü kanatta sıkıştırırlar hocam.ömürü kanada hapsetmek büyük bir haksızlık.

hayalimdeki senaryo şu:

messi yi düşünelim.serbest takılıyor.topu orta sahanın herhangi bir yerinde sırtı dönük aldığı zaman içe doğru hareket edecek alanı buluyor.o alanı bulacak şekilde topla buluşuyor.ve sol ayağıyla sırtı dönük şekilde içe bir dripling yapıyor.

işte ömür de çizgide değilde (çünkü çizgide ikili sıkıştırıyorlar) kendi istediği bir alanda (o alanı sürekli hareket halinde olup kendisi yaratacak) topla buluşup içe doğru driplingini yapacak.

ömürün top sürüşü gayet iyi.küçük dokunuşlar messi varidir.

bide özgüveni yakalaması lazım.çalım atma denemelerini dripling yapma denemelerini ısrarla ve özgüvenle devam ettirmesi gerekiyor.

ömüre gel sağbekine yardım et diyorsun.bu olmaz aga.messi bunu yapmaz.ya ne yapar.kendine doğru yerde pas, dripling yapacak şekilde konum belirler sahada.

seçuk
16.02.2019, 10:11
Bu çocuk iyi yetenekli çocuk bunun yurt içi yurt dışı herkes farkında. Yaşım 35 iyi/kötü bir ts ve futbol sevdalısıyız. Realist olunca bazıları alınıyor, kötülüyor, başka yerlere çekiyor. Bu gözler ilk defa abdulkadir yeteneğinde çocuk görmedi. Abdülkadir yeteneğinin yanına mücadeleci ruhunu, kondisyonunu vs katmazsa beklenen sıçramayı yapamaz. Tüm eleştirilerimiz bu çocuğun iyiliği için. Saf yetenek ile bu ligde bi kere büyük takım görürsün, uzun yıllar alt sıra takımlarında tutunursun.
Sahada mücadele etmek için ronaldo olmaya gerek yok diyoruz, ama ronaldo olmak için ekstra yeteneklere ihtiyacın var. Önce mücadele edeceksin beraberinde ekstra yeteneklerinde varsa zaten o zaman yıldız oluyorsun. Son 4 lig maçında toplasan 2-3 olumlu hareketi var, maçları böyle bitiremezsin abdüş seni yerler ham yaparlar.

Abdülkadir yeteneğinde hangi yıldız adaylarını gördünüz de bunlar söndü acaba? Benim TS da gördüğüm en yetenekli isimlerin başında geliyor Abdüş. Yusuf en çok beğendiğim oyuncumuz ama Abdüş onun daha da önünde yetenek olarak. Ha çalışır daha da iyi olur veya çalışmaz orta bir oyuncu olur orası ona kalmış tabi. Ama yeteneği tartışılmaz..

ilelebeTS
16.02.2019, 14:33
Bizim taraftar 1 maçla yıldız yapar 1 maçla yerin dibine sokar. Yakın zamanda Yusuf’a yapılanlar şimdi Abdülkadir’e yapılıyor. Bunlar genç futbolcular, inişli çıkışlı dönemleri olacaktır.

KadirKaradag61
16.02.2019, 15:39
Bizim taraftar 1 maçla yıldız yapar 1 maçla yerin dibine sokar. Yakın zamanda Yusuf’a yapılanlar şimdi Abdülkadir’e yapılıyor. Bunlar genç futbolcular, inişli çıkışlı dönemleri olacaktır.

daha çıkış göremedim. full iniş var.

Soner Albayrak
16.02.2019, 16:49
Benfica'ya satılması lazımdı.

Uğur Ö.
17.02.2019, 16:47
İkiz kardeşi felan mı oynuyor acaba? Bukadar çılgın bir performans farkı olamaz ya.

Vkgz
17.02.2019, 17:30
Bu adamı hala ilk onbire koyan adam hoca falan değildir. 5 haftadır adam çöp resmen ligin en kötü sağ açığı 5 haftadır

Çakma Messi ama epey çakma ... Kimseyi gereksiz sisirmeyin yeter artık bu muhabbetler.

Selim Çoban
17.02.2019, 17:36
Acil yedeğe çekilmesi lazım zira serbest düşüşte. Sezonu kapattı kendine özel hoca tutacağı yerde imaj maker tutmuş ama saçları güzel olmuş
Birdaha bu konuya girip yazmayacağım

Manu61
17.02.2019, 17:59
Her hafta kötü oyununun üzerine koyarak devam ediyor müthiş bir istikrarı var.

Uğur Ö.
17.02.2019, 18:02
Hadi psikolojik olarak bittin, rakip çalımlayamıyorsun anladım. Peki mücadele nerde, top kaptırdığı zaman deli gibi topa koşan Abdülkadir nerde? Bu kadar ciddi değişiklik nasıl olabilir.

Mustafa YILMAZ
17.02.2019, 18:04
kim ne derse dedin ne olduysa kadro dışı kalan burak için taa istanbul'a gidip foto çekilmesiyle oldu. kulüp bu olayı incelesin ayıptır, formsuzluktan öte bir şey bu. mesela yusuf iyi oynamadığı dönemde hiç yoktan çabalıyordu bir şeyler yapmaya çalışıyordu ama sen tamamen bomboş bıraktın kendini. belli ki menejerler kafanı sağlam karıştırmış arkadaşın burak'la beraber.

Ufuk
17.02.2019, 18:04
Boşuna bu çocuğa kızmayın beyler. Form diye birşey var. Çocuk formda değil. Sürekli aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar beklemek hocanın yaptığı. Son4 maçtır herkes şikayet ediyor. Oynatma işte. Aptalca bir ısrar ile oyuncuyu kaybediyor. Koruduğunu mu sanıyor ne yapıyor bilmiyorum. Iki maç dinlendir kafasını toplasın, kendine gelsin. yok oynatıp maçtan sonra demeçler ile oyuncuya mesaj ver.

Oğuz B.
17.02.2019, 18:05
İlk yarı o pozisyonu gol yapacaksın ki kadroya seni direk yazalım.

*O saçları kestir.

Murat'
17.02.2019, 18:06
İlk 11'de başladığı her maç geriye gidiyor, iki üç maç kulübeden başlatmak lazım. Balon olma yolunda ilerliyor.

Kadir
17.02.2019, 18:28
Göztepe maçında kulübede başlamalı. Kendi iyiliği için de takım içinde bu lazım.

DeAgLeMaNyAq
17.02.2019, 18:38
Kötü oynayan oyuncuyu ısrarla 11'de başlatarak taraftarların da Abdulkadir üzerinden yanlış söylemlerde bulunmasına neden oluyoruz...

artvints
17.02.2019, 18:46
oyundan çıktı takım iyice dağıldı. eksikleri var ama kimin nerede oynadığı ne yaptığı belli değil. abdülkadir hala doğru oynamaya çalışıyor ama takımın gerisi kayışı kopardı. herkes kafasına göre takılıyor.

Oruç
17.02.2019, 19:57
Saçları ve kramponları değiştirince olmuyor bu işler. Bunu öğreneceksin önce.

Gurpas
17.02.2019, 20:30
Bugüne kadar arkandaydım. Ama bugün mahvettin reis.

İ. SARAL
17.02.2019, 20:46
Önceki maclara göre bugün iyiydi bence.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OrkHun
17.02.2019, 21:20
o pozisyonda terse cakamayacaksan, soluna cekip pazara gondereceksin adami, o kadar teknigin yoksa da yallah akhisar'a..

Arda'
17.02.2019, 21:20
10 numara mevkisi dışında başka yerde oynamamalı bana göre.

jairzinho
17.02.2019, 23:17
ünal hocamızın kimi üst seviyeye çıkardığını kendimize bir soralım.ondan sonra yorum yapmaya çalışalım .net

ömür messi gibi serbest takılan bir oyuncu olmalı ki ömür den en iyi verim elde edilebilsin

barça da messi ye gel bekine yardım et deniliyor mu? yok. işci arıların yapacağı işi biz yetenekli oyuncuya yaptırıyoruz.topla buluşma yeri önemli.

diskus
17.02.2019, 23:20
Acilen yedege cekilmeli!Abdülkadir topu rakibe kaptiriyorsun ve pesinden rakibi bozayim diye pesinden de kosmuyorsun artik böyle kendine zarar veriyorsun.

erolizmts
18.02.2019, 00:33
Sağa sola değil kaleye git güzel kardeşim. Top ne zaman ayağına gelse taç çizgisine doğru yardırıp gidiyorsun. Sonra tırmalıyorsun oralarda. Takım dik oynasın ama sen dikine oyna gözünü sevem. Kale orada fileler orada. Ne bilim belki gol atarsın.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefaenes
18.02.2019, 04:53
kimileri Onur gittikden sonra yeni düşman arar gibi 2 tane genç oyuncumuz musallat oluyor çocukların yaşları ortada bunlar ileride daha iyi olacak ama sırf kıskançlığı yüzünden saldırıyorlar. Ya bu gençleri size yitirmiy3cegiz Yıllarca Onura saldırdınız şimdi A.Omur ile yusuf

Sefer A.
18.02.2019, 06:42
o pozisyonda terse cakamayacaksan, soluna cekip pazara gondereceksin adami, o kadar teknigin yoksa da yallah akhisar'a..
baska durumlarda ve hattâ rakibin hamle yapip önünü kapatacagini bildigi halde inadina sola çekmesini bilir, herkesi deli eder, ama burda çok daha müsaitken hayir olur mu öyle sey niye sola çeksin ki topu aa aaaa ne kadar ayip.... sol ayagiyla vuramayan adam sag ayakla güya bir sey deniyor orda,, bu futbolcular harbi beyinsiz yaaa

pazarkapılı
18.02.2019, 06:51
Ersun yanaldan bu yana ilerleme kaydedemiyor....hala en verimli yerinin bulunamamasini da hocaya eksi olarak yaziyorum....

OrkHun
18.02.2019, 09:09
baska durumlarda ve hattâ rakibin hamle yapip önünü kapatacagini bildigi halde inadina sola çekmesini bilir, herkesi deli eder, ama burda çok daha müsaitken hayir olur mu öyle sey niye sola çeksin ki topu aa aaaa ne kadar ayip.... sol ayagiyla vuramayan adam sag ayakla güya bir sey deniyor orda,, bu futbolcular harbi beyinsiz yaaa

bunu artık refleks olarak yapması lazım. 50 m'ye arapası atmıyorsun ya.. yazık valla

Samet Berber
18.02.2019, 09:15
Artık dinlendirilmeli.

TSKara61
18.02.2019, 10:31
Formsuz olabilir. Sakat olabilir. Yedeğe çekilebilir.

Ama niyet okumaya çalışanları, senaryo üretenleri, bir çırpıda tüm değerleri silmeye çalışan taraftarları anlamıyorum.

Ya insan soran, sen bu çocuğu 10'larca iyi maç çıkardığına şahit olmadın mı? Milli takımlarda yıldızlaÈ™madı mı? Şimdi 4-5 maç takımın en zor döneminde adamı çöp ilan etmeyi anlayamıyorum.

Onur Akyüz
18.02.2019, 11:20
Abarttiniz abarttiniz durum orrada

İniş çıkışlar olabilir çok normal.

20m euro’ya yakın resmi teklif almış, 19 yaşında bi oyuncumuz var. Dinlenmesi gerektiğinde dinlenmeli. Yoksa sizin gibilerin hedefi olur.

Şu an yaşanan bu.

alper*
18.02.2019, 11:42
İki ayağını da etkin kullanmalı.

artvints
18.02.2019, 13:27
bir tek şutlarını geliştiremediği için kızabilirim diğer noktalar hocanın suçu. hala doğru oynamaya çalışan bir oyuncumuz var o da abdülkadir. diğerleri azıttı malesef. takımda birebir denemesi gereken kanattaki oyuncular. ona rağmen abddülkadir hep ikili oyun arıyor. tek pasla çabuk oynamaya çalışıyor ama takımın ayarları bozuldu, bağlantılar koptu.

oyundan çıktıktan sonra takımın hali içler acısıydı. nasıl bir yükle oynadığı oradan belli. hücumda aranan ilk oyuncu çünkü topu hücumda tutup takıma pas yaptırıyor. ama takımın gerisi buna uygun oynamıyor, kendilerine oynuyorlar.

outlaws61
18.02.2019, 13:52
Pereira'nın sakatlığından sonra sürekli geriye gidiyor.

Orada ikisi iyi bir uyum yakalamıştı.

Bunu da göz ardı etmemek gerek.

Burak konusuna gelince.

Bu adamdan sıyrılmadığın sürece istersen Messi ol yolun sonu belli.

Arda'
18.02.2019, 14:10
bir tek şutlarını geliştiremediği için kızabilirim diğer noktalar hocanın suçu. hala doğru oynamaya çalışan bir oyuncumuz var o da abdülkadir. diğerleri azıttı malesef. takımda birebir denemesi gereken kanattaki oyuncular. ona rağmen abddülkadir hep ikili oyun arıyor. tek pasla çabuk oynamaya çalışıyor ama takımın ayarları bozuldu, bağlantılar koptu.

oyundan çıktıktan sonra takımın hali içler acısıydı. nasıl bir yükle oynadığı oradan belli. hücumda aranan ilk oyuncu çünkü topu hücumda tutup takıma pas yaptırıyor. ama takımın gerisi buna uygun oynamıyor, kendilerine oynuyorlar.

Dün oyundan çıkması tam bi fiyasko zaten. Takımda sanki herkes çok iyiymiş de bi Abdüş kötüymüş gibi oyundan aldı (ki bence dün o kadar da kötü değildi). Zaten adamların orta sahası pirana gibi heryere basıyor sana dinamik koşan pas verip boşa kaçan adam lazımken Abdülkadiri çıkarmak en kötü seçenekti çıkacak biri varsa Sosa'ydı dün. Yukarda da yazdım oynayacağı en iyi mevki ofansif orta saha mevkisi, kesinlikle kanat olmamalı ileri geri koşmaktan, adam kovalamaktan kendi oyununu oynayamıyor. DÜn yediğimiz ilk golde izleyin geriye koşuşunu ve golden sonraki tepkisini.

özçelik61
18.02.2019, 14:22
Berkay Sefa için yazdığım Abdülkadir için de geçerlidir..
"maalesef bizler alt yapıdan gelen ve özellikle ofansif oynayan her gence aynı muamaleyi yapıyoruz..
birkaç video, birkaç hareket: oo çok iyi , yerli bilmem kim, 20 milyon euroya gider vs..
sonra 1-2 maça çıkınca ya bundan bir şey olmaz havası..
ikisi de çok yanlış düşünce..

nacizane görüşüm: dünyada fiziksel olarak kısa ve zayıf oyuncular çok azı dışında pek yol alamıyor, hele bizim gibi kuvvete dayalı ligde ilerleyebilmesi çok daha zor..
mental, taktik, beceri, kondisyon vs her anlamda çok donanımlı olduğunu kabul etsek bile fiziken kuvvetsiz olması seviyesinin aynı yerde kalmasına neden oluyor..
son haftalarda Abdülkadir de yaşanan düşüşün nedeni de aslında aynı..artık ligde kendisini herkes tanıyor ve oyun anlayışına göre fiziksel eziyorlar..alanya gibi bir takım 5 eksikle kendi sahamızda bizi yenebiliyor veya sol açık oyuncumuz Abdülkadir ligde 2 gol atabilmiş..
ha takımımız Napoli gibi zımba bir takım olur makine gibi işler araya atılan topları tıklamak Abdülkadir veya Berkay gibi adamlara kalır o zaman sırıtmazlar ama ikisi için de yaratılıştan gelen bu fizikle daha fazla yol almalarının zor olduğunu düşünüyorum

Harun-61
18.02.2019, 15:09

abi, birebir diyorsun da... ilk yarida ki pozisyonda niye denemedi ? Topu sola cekse zaten rakip oyuncu kayip gidecek sonra kaleci ile karsi karsiyasin.
Bunu yapacak kapasite varken neden zaten kullanamadigin sag ayagin ile sut cekiyorsun ????

artvints
18.02.2019, 15:17
abi, birebir diyorsun da... ilk yarida ki pozisyonda niye denemedi ? Topu sola cekse zaten rakip oyuncu kayip gidecek sonra kaleci ile karsi karsiyasin.
Bunu yapacak kapasite varken neden zaten kullanamadigin sag ayagin ile sut cekiyorsun ????

bilmem, güvensizlikten olabilir. normalde rakibin üzerine giderek, sola çekip plaseyi yapması lazım ama yapamıyor. zaten onu yapan oyuncu değildi altyapıda. şimdi dur durak demeden bu pozisyonlara çalışması lazım. eğer doğru çalıştırılıyorsa süreç içinde gelişme görürüz yoksa eleştiri almaya devam eder.

jairzinho
18.02.2019, 17:43
https://www.transfermarkt.de/abdulkadir-omur/detaillierteleistungsdaten/spieler/271495

an itibariyle transfermarkt değeri 10 milyon avro.

henüz 20 yaşında ve istatistikleri fena değil.neden fena değil diyorum.messi gibi serbest takılsa eminim çok daha fazlasını yapabilir.

buda 2000 doğumlu sanço nun istatistikleri.piyasa değeri 70 milyon avro olmuş

https://www.transfermarkt.de/jadon-sancho/detaillierteleistungsdaten/spieler/401173

ömür izlediğim sanço dan çok daha iyi bir yetenek.dortmund ve favre sistemi daha fazla yükseltiyor oyuncuyu.istatistiklerede yansıyor bu.dortmund dan transfer olan oyuncu genelde gittiği yerde tutunamıyor.

20 yaşındaki ömürün bu takımdaki istatistikleri az değil göze az görünsede.

Ufuk
18.02.2019, 18:08
https://www.transfermarkt.de/abdulkadir-omur/detaillierteleistungsdaten/spieler/271495

an itibariyle transfermarkt değeri 10 milyon avro.

henüz 20 yaşında ve istatistikleri fena değil.neden fena değil diyorum.messi gibi serbest takılsa eminim çok daha fazlasını yapabilir.

buda 2000 doğumlu sanço nun istatistikleri.piyasa değeri 70 milyon avro olmuş

https://www.transfermarkt.de/jadon-sancho/detaillierteleistungsdaten/spieler/401173

ömür izlediğim sanço dan çok daha iyi bir yetenek.dortmund ve favre sistemi daha fazla yükseltiyor oyuncuyu.istatistiklerede yansıyor bu.dortmund dan transfer olan oyuncu genelde gittiği yerde tutunamıyor.

20 yaşındaki ömürün bu takımdaki istatistikleri az değil göze az görünsede.

Ligin ve milliyetin de etkisi var tabi ama arlarındaki en önemli fark Sancho topu aldığında büyük tehdit. Abdus çabuk teknik falan ama Sancho kadar golü düşünmüyor. Rodriguez ve Castillo kıyaslamasında da benzer olay vardı. Castillo daha yetenekli, daha hızlı ama boş takılırken Rodriguez bam bam vuruyordu. Şimdi Onyekuru da aynı. Adam hep golü düşünüyor, orta açmıyor diye eleştiriyorlar.

Robben çekip çekip vurmak yerine kanatta üç beş kişiyi geçip pas verse Robben olamazdı, Yattara olurdu en fazla.

jairzinho
18.02.2019, 18:12
Ligin ve milliyetin de etkisi var tabi ama arlarındaki en önemli fark Sancho topu aldığında büyük tehdit. Abdus çabuk teknik falan ama Sancho kadar golü düşünmüyor. Rodriguez ve Castillo kıyaslamasında da benzer olay vardı. Castillo daha yetenekli, daha hızlı ama boş takılırken Rodriguez bam bam vuruyordu. Şimdi Onyekuru da aynı. Adam hep golü düşünüyor, orta açmıyor diye eleştiriyorlar.

Robben çekip çekip vurmak yerine kanatta üç beş kişiyi geçip pas verse Robben olamazdı, Yattara olurdu en fazla.

bu durum oynadığı yer ile bağlantılı.ömüre sağbekine yardım et dersen olmaz.ömür messi gibi serbest takılacak.

Tayfun
18.02.2019, 18:48
Pereira'nın sakatlığından sonra sürekli geriye gidiyor.

Orada ikisi iyi bir uyum yakalamıştı.

Bunu da göz ardı etmemek gerek.

Burak konusuna gelince.

Bu adamdan sıyrılmadığın sürece istersen Messi ol yolun sonu belli.

Katılıyorum hepsine

Ufuk
18.02.2019, 18:55
bu durum oynadığı yer ile bağlantılı.ömüre sağbekine yardım et dersen olmaz.ömür messi gibi serbest takılacak.

Oynadığı yerinde etkisi vardır ama sürekli golü düşünme olayı oyuncunun kafası ile alakalı bir olay bence. Geçen Cardozo'nun orta sahadan attığı gol mesela. Adam topu almadan kaleye bakıyor zaten, Abdus ise kime pas atacağım diye bakıyor muhtemelen. Bencil olmaması iyi bir şey ama buradaki eksiği bir üst seviye için engel olacak kendini geliştirmezse.

David_LuiZ4
18.02.2019, 19:03
Pereira döndüğünde daha iyi olacaktır.

artvints
18.02.2019, 20:36
Tam benfica oyuncusu. 2 senede ust seviye oyuncu yaparlar. Oraya satalim. Senede 5 mac iyi oynayan bir takim futbolcu gelistiremez.

pazarkapılı
18.02.2019, 21:57
Kisa vadede kaynak saglandigni gormemize ragmen buradan isleyememek sonucu sorunu dupeduz aliyor ve yetistirici formasyon eksikligine bagliyorum...

Ekonomik olarak kaynaklarini isleyememenin bedeli venezueladir; afrika ulkeleridir....mini bir kolonizm mini bir resesyon mini bir finans kapital sorunu....

Uğur Ö.
19.02.2019, 13:35
Şuan ciddi sıkıntılar var, hala çok güçsüz, hala çok zayıf şut atıyor. Cengiz ile kendinisi kıyaslıyorum çılgın bir fark var hala arada.

Mehmet Fatih Silik
19.02.2019, 13:54
Ünal Hoca alternatifsizlikten oynatmaya calisiyor ama oyuncuyu aslanlarin icine de atiyor bir yandan.
Kaybetmeyelim böyle özel bir yetenegi.

David_LuiZ4
19.02.2019, 21:25
https://youtu.be/b9jNG8jSuOk

Özlenen ve beklenen Abdülkadir yukarıdaki videodaki Abdülkadir'dir..Titre ve kendine dön koçum sen özel bir yeteneksin..

Hunk
20.02.2019, 15:42

Özlenen ve beklenen Abdülkadir yukarıdaki videodaki Abdülkadir'dir..Titre ve kendine dön koçum sen özel bir yeteneksin..
Dinlendirilmesi lazım bu kadar zor değil.

Numan Yerlikaya
20.02.2019, 19:23
3 ay öncede çok güçsüz ve toplara sert vuramıyordu şuan hala aynı,performans olarak ise en aşağıda. Ben özel olarak ilgilenilmediğini düşünüyorum ve Abdülkadir'de kendi ile ilgilenmiyor

Laundros61
21.02.2019, 11:23
Evimde being sports açık ancak trabzonsporumun maçlarını kahvede izlemeyi tercih ederim genelde daha rahat hissettiğim için Alanya maçında şunu gördüm ki bizim taraftar kadar futboldan anlamayan bir taraftar topluluğu yok bide futboldan en iyi anlayan taraftar diye şişiriyorlar ya ona yanıyorum.
Abdülkadir yetenekli bir oyuncu basit oynamayı tercih etmiyor deniyor arkadaş açın 4 5 sene önce ki el clasicolara bakın barcelona pas sistemini oturtana kadar kaç tane kaleden çıkarken top kaptırıp gol yedi? Sistem sabır işidir hele ki bizdeki gibi sistemin ana çarkları sakatsa şu oyun normal.
Dene aslanım çalım atmayı dene adam eksiltmeyi dene şutu dene özgüvenin bitmesin biterse zaten o yeteneğin heba olur bir şeylerin farkında olan taraftarlar var seni savunur korkmadan oyna sen.

Vkgz
22.02.2019, 22:18
Bir süre daha dinlenmesi iyi olur ... Göztepe onbiri eksikleriyle iyi iş çıkardı .

jairzinho
23.02.2019, 02:14
geçmiş olsun ömür

umarım tez zamanda sahalara geri dönersin.

artvints
23.02.2019, 02:26
şutu olsa bu kısırlığa girmezdi. çok çalışıp şut refleksini değiştirmesi lazım. heyecanlanıyor, gücünün yetmeyeceğini düşünerek vuruyor. kötü şutlar çıkıyor. bu refleksi değiştirip ayak içini kullanarak köşelere vurması verimini artırır. sert vurmasına da gerek yok.

pReN@_61
23.02.2019, 20:33
Geçmiş olsun

TSemih61
27.02.2019, 21:07
Geçen sezon sakatlık dedikoduları çıktığında Almanya'ya tedavi olmaya gitmeliydi geç bile kaldı. Kendisini mental olarak da hazırlamalı orada, kafasını dinlesin azıcık. Dönüşü muhteşem olmalı çünkü milli takım maçları başlayacak o kadroya yerleşmesi lazım. Aksi halde üzerine koyamaz bizde oynadıkça. Çünkü Yusuf gibi psikolojik açıdan güçlü ve profesyonel biri değil. Kendisini önemli hissettirecek bir milli tecrübeye ihtiyacı var bu yetenekte birisi 20 yaşına geldi daha formayı giyemedi.

Emre İskender
28.02.2019, 18:17

61 numaralı formayı çıkarsın eski forma numarasına dönsün hiç birşeyi kalmaz...

diskus
28.02.2019, 19:09
Umarim bu 61 numarali forma bu sezondan itibaren bir daha Trabzonspor da hic bir Futbolcuya verilmez.

Adem Akyüz'
28.02.2019, 21:04
Dortmund diyorlar..

Murat'
01.03.2019, 01:01
Emre Mor'dan bile beter olur diyorum.

Emre EFENDİOGLU
02.03.2019, 10:11
Tedavi amacı ile Almanya'ya gitmiş, en az 2 hafta sahada yok. Hoca söylemişti sakat sakat oynuyor diye.
Bu tarz teknik oyuncular bence sakatlıklardan daha fazla etkilenir performans olarak, çok hassas çalımlar atan bir adam sonuçta, ağrı yüzünden ufak bir hareket engeli çocuğun yapacağı bir çuval inciri berbat eder.

Tedaviden sonra eski performansına döneceğine düşünüyorum, kendi değerlerimizi 2 dk da gömmeye meraklısınız, bırakın çocuğa destek olun ki bir şeyler yapabilsinler.
Adam topunu oynarken ense tarafından gelecek olan küfrü hayal ederek koşmasın sahada, desteği hissetsin.

serdaracıl
02.03.2019, 12:45
Emre Mor'dan bile beter olur diyorum.

Boş yorum diyorum. Emre gibi kafayı gömmüyor abdüş. Abdüşün en iyi yanı pasları

Gökhan Uzun
04.03.2019, 13:54
Türk futbolunun son yıllarındaki en büyük potansiyel ve burun kıvırılıyor. Sıvı beyin olsa da zerketsem birilerine.

Furkan Tütüncü
04.03.2019, 14:22
Dortmund diyorlar..
kariyeri için çok iyi bir tercih olur. en az 15 milyon ve sonraki satıştan pay da olursa bizim için de çok iyi olur.

Zafer Fidan
04.03.2019, 14:22
Türk futbolunun son yıllarındaki en büyük potansiyel ve burun kıvırılıyor. Sıvı beyin olsa da zerketsem birilerine.

Burasi Trabzon

jairzinho
05.03.2019, 01:06
ömür büyük oyuncu olacak.ondaki potansiyel işlenirse piyasayı allak bullak edebilir.

artvints
09.03.2019, 14:24
https://twitter.com/Srkn1967/status/1104182204429754368

Harun-61
13.03.2019, 15:33
Dortmund diyorlar..

ciddi ciddi sosyal medya BvB sayfalarin da ismi aniliyor.
konusulan rakam 20 milyon €.

TSKara61
13.03.2019, 23:13
20 milyon + 15% çok iyi para.

Avrupa Liginde oynacağız da değeri artçak muhabbetleri pek ilgimi çekmiyor. Bu risk işidir.

Ön elemelerde eleniriz. AL'de kötü performans gösteririz. Abdüş sakatlanır. Bu liste uzar gider.

serdaracıl
14.03.2019, 18:11
ciddi ciddi sosyal medya BvB sayfalarin da ismi aniliyor.
konusulan rakam 20 milyon €.

İnşallah olur. Abdüşü dortmund forması altında izlemeyi çok isterim

Uğur KÜÇÜK
14.03.2019, 18:31
Abdulkadir icin Avrupa suan cok erken. En az 1 sene daha bizimle kalmali. Bu sene Avrupaya gidersek degerini katlayacaktir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefer A.
14.03.2019, 19:25
61 milyon diyordum ama o is yalan oldu gibi :D

Cenk'in rekorunu kirmali, artik en azindan bu sart olsun yaa,, 20 falan hikâye,, Cenk kaça gittiyse 1 m€ fazlaya verin tamamdir, asagisi olmaz

David_LuiZ4
15.03.2019, 02:35
61 milyon diyordum ama o is yalan oldu gibi :D

Cenk'in rekorunu kirmali, artik en azindan bu sart olsun yaa,, 20 falan hikâye,, Cenk kaça gittiyse 1 m€ fazlaya verin tamamdir, asagisi olmaz

İyi bari ben 50 milyon euro diyordum:D

Sefer A.
15.03.2019, 02:57
İyi bari ben 50 milyon euro diyordum:D
cidayi tüsurduk assaaaa ... nyaabalum, vermezler o gada =)

Çağatay96
15.03.2019, 16:10
Abdulkadir icin Avrupa suan cok erken. En az 1 sene daha bizimle kalmali. Bu sene Avrupaya gidersek degerini katlayacaktir.

Hayatımızda sürekli avrupaya adam satıyoruz ya , elimize fırsat gelmiş gitsin patlamayı avrupada yapsın gittigi takımda. O takımda 4 yıllık imzalar maksimum patlasın sözleşme sonu dönsün.. Avrupa standartına bizim çıkarmamız uzun sürüyor. Yarın ozan gs a dönecegi gibi.. Merihin fenere gibi.

Mustafa YILMAZ
16.03.2019, 12:34
İyice dinlendin artık kafa olarakta rahatlamışsındır.

Bomba gibi dön kardeşim

artvints
16.03.2019, 18:30
biraz farklı şeyler denemek lazım. serbest oynasa, sahanın her tarafından driblingle top taşısa, rakibi tedirgin etse daha faydalı olur. sağdan gel içeri gir de bir yere kadar. biraz yaratıcılık lazım. hocanın oyuncuya güven vermesi , rakibin eksiklerine göre ekstra ipucu verip rakibi şaşırtmasına yardımcı olması gerekiyor. fatih ve gökdeniz'in net mevkisi yoktu zamanında. sahanın her yerinde görüyorduk. bu zamanda zor ama top bizdeyken yapılabilecek şeyler var.

bordoylamavi
16.03.2019, 19:32
sakatlığı nedir tam kaç zamandır kadroda bile yok

DeAgLeMaNyAq
16.03.2019, 21:13
biraz farklı şeyler denemek lazım. serbest oynasa, sahanın her tarafından driblingle top taşısa, rakibi tedirgin etse daha faydalı olur. sağdan gel içeri gir de bir yere kadar. biraz yaratıcılık lazım. hocanın oyuncuya güven vermesi , rakibin eksiklerine göre ekstra ipucu verip rakibi şaşırtmasına yardımcı olması gerekiyor. fatih ve gökdeniz'in net mevkisi yoktu zamanında. sahanın her yerinde görüyorduk. bu zamanda zor ama top bizdeyken yapılabilecek şeyler var.

Serbest ve özellikle merkezde oynaması için fiziksel kapasitesini ve çevre kontrolünü arttırması lazım. Kenarda oynadığında sadece rakibin kanat oyuncularıyla birebir kaldığından çabukluğuyla topu rakip kaleye kolayca taşıyor. Şu aşamada en büyük eksikliği şutlarının cılız olması...

Onur Erçetin
16.03.2019, 21:22
Serbest ve özellikle merkezde oynaması için fiziksel kapasitesini ve çevre kontrolünü arttırması lazım. Kenarda oynadığında sadece rakibin kanat oyuncularıyla birebir kaldığından çabukluğuyla topu rakip kaleye kolayca taşıyor. Şu aşamada en büyük eksikliği şutlarının cılız olması...
Topu taşımak kanat pozisyonunda oynayan bir oyuncu için tek başına bir anlam ifade etmiyor.Cezasahasına etkili orta veya kaleye etkili bir şut gönderemediğinizde etkisiz elaman olarak gözükürsünüz.Abdülkadir ortasaha orjinli bir oyuncu bu nedenle de bir kanat oyuncusunun yapması gerekenleri tam olarak yapamıyor.

https://www.mackolik.com/futbolcu/abd%C3%BClkadir-%C3%B6m%C3%BCr/sezon/24t5v95d5pgjtrdf87w2g3nc9

Bu sayfada veriler var.Abdülkadirin bu sezon isabetli tek bir ortası bile yok.Şutlar zaten çok zayıf.Yaşı çok daha genç gelişmesini bende isterim ama sağ kanatta çok vasat kalıyor.En azından bir sezonluğuna ispanyadan bir takıma kiralanabilir orada bu kadar sert bir futbol anlayışı yok.

Süper ligde fiziken eziliyor sırf bu nedenden ötürü bile kritik anlarda çok top kaybı yapabiliyoruz.İspanyada ki kaliteli futbol anlayışı onu daha da çok geliştirecektir.Emre Çolak da orada oynadı.

DeAgLeMaNyAq
16.03.2019, 21:38
Topu taşımak kanat pozisyonunda oynayan bir oyuncu için tek başına bir anlam ifade etmiyor.Cezasahasına etkili orta veya kaleye etkili bir şut gönderemediğinizde etkisiz elaman olarak gözükürsünüz.Abdülkadir ortasaha orjinli bir oyuncu bu nedenle de bir kanat oyuncusunun yapması gerekenleri tam olarak yapamıyor.

https://www.mackolik.com/futbolcu/abd%C3%BClkadir-%C3%B6m%C3%BCr/sezon/24t5v95d5pgjtrdf87w2g3nc9

Bu sayfada veriler var.Abdülkadirin bu sezon isabetli tek bir ortası bile yok.Şutlar zaten çok zayıf.Yaşı çok daha genç gelişmesini bende isterim ama sağ kanatta çok vasat kalıyor.En azından bir sezonluğuna ispanyadan bir takıma kiralanabilir orada bu kadar sert bir futbol anlayışı yok.

Süper ligde fiziken eziliyor sırf bu nedenden ötürü bile kritik anlarda çok top kaybı yapabiliyoruz.İspanyada ki kaliteli futbol anlayışı onu daha da çok geliştirecektir.Emre Çolak da orada oynadı.

Kesinlikle doğru. Kanat forvet oyuncusunun temel olarak sahip olması gereken içeriye çekip şut atma ya da çizgiye inip orta açma özellikleri Abdulkadir'de yok. Sağ ayağı tahta olduğu için çizgiye inip orta açması zaten olanaksız mecbur topu sol ayağına çekecek o da hızlı atağa sekte vuran bir durum. Fakat içeri kat edip şut çekme özelliği geliştirilemeyecek bir şey değil. Topu ileriye taşımasının katkısı var elbette ama böyle bir kumaşa sahip oyuncudan daha fazlasını beklemek zorundayız. Kaldı ki bu sezon hem Abdulkadir de hem Yusuf da olağanüstü bir düşüş var. Bazen geçen sezon ki maçlara baktığımda, ciddi bir geri gidiş yaşadıkları iyice göze çarpıyor. Tabii bunda onlardaki düşüşten ziyade, sakat sakat oynamaları ve rakiplerin bu iki oyuncuya çok daha ciddi önlem almasının da etkisi var...

yazıkoldu
16.03.2019, 22:42
sakatlığı nedir, ne yapıyor haftalardır yok.

ÖmürKaradeniz61
18.03.2019, 11:22
Ben 20-25 milyon Euro gibi bir para edeceğini düşünmüyorum.Yetenekli mi evet ama emre mor bile kayboldu gitti bedava versen almaz kimse.Eğer kendini geliştirmek istiyorsa hemen gitmeli bizde durup çarşıbaşı dağlarında mangal yakarak kendini geliştiremez.Biran önce avrupanın basamak takımlarına transfer olmalı.

Numan Yerlikaya
18.03.2019, 15:08
Dönüşünde yine bitikleri oynarsa bırak 16 milyon doları 6 veren çıkmaz Barış memiş gibi olur gider

serdaracıl
18.03.2019, 16:48
Dönüşünde yine bitikleri oynarsa bırak 16 milyon doları 6 veren çıkmaz Barış memiş gibi olur gider

Bu yorumu yapmayanı dövüyorlar sanırım.

artvints
20.03.2019, 21:04
sağ taraf boş, yine milli takımda ilk onbir fırsatını kaçırdı. takım kurulurken şans alamamak çok büyük talihsizlik. sonra sokmuyorlar takıma. artık bir yola girmesi lazım. öyle bir oynamalı ki herkes abdülkadir oynasın demeli.

alperrr
20.03.2019, 21:12
Barcelona, Philippe Coutinho transferini sonunda gerçekleştirdi. ... oynayan Brezilyalı futbolcu için 160 milyon avro bonservis ücreti ödeyecek

yuhhhhhhhhhhhhhhhh..

ve siz hala 26 imkansız belki 16 hatta 6 milyon euro eder derken

sizi çıldırtaccak bişey söyliyim..

yerli messi en az 56 milyon euro eder..
cotinhonun yanında yine çok az ama türk piyasasından çıktığı için mecburen böyle..

ayrıca bu konuda Sefer Asanda yıldırılıp fikirlerinden vazgeçirildiği için
sanırım türkiyede tek kaldım

Ufuk
20.03.2019, 21:37
Kıytırık Ümraniye maçları uğruna ne zamandır oynayamıyor çocuk. İki maç oynamasa bu durumda olmayacaktı. Hayır sakat sakat oynarken de kötü formda olduğu için eleştiriliyordu zaten. Nwakaeme gibi skora ve oyuna doğrudan katkı yapan bir adam sakat olsa da oynatılır belki o riske girersin ama Abdus ya.. Çocuk zaten fizik olarak dezavantajlı durumda. Sakatlık etkilemiş, formu bir tık düştüğünde taraftarın çöp eleştirilerinden etkileniyor. Niye ısrar edip amatör küme maçında bile oynatırsın çocuğu, mantıklı açıklaması olan beni aydınlatsın lütfen.

Olacakları önceden tahmin eden teknik ekibimiz yok, en azindan ders çıkaran bir ekibimiz vardır diye ümit ediyorum.

Uğur Ö.
20.03.2019, 23:28
Barcelona, Philippe Coutinho transferini sonunda gerçekleştirdi. ... oynayan Brezilyalı futbolcu için 160 milyon avro bonservis ücreti ödeyecek

yuhhhhhhhhhhhhhhhh..

ve siz hala 26 imkansız belki 16 hatta 6 milyon euro eder derken

sizi çıldırtaccak bişey söyliyim..

yerli messi en az 56 milyon euro eder..
cotinhonun yanında yine çok az ama türk piyasasından çıktığı için mecburen böyle..

ayrıca bu konuda Sefer Asanda yıldırılıp fikirlerinden vazgeçirildiği için
sanırım türkiyede tek kaldım

Hocam abartmayın ya Coutinho Premier ligden top class oyuncu olarak gitti Barcelona'ya. Abdülkadir daha bizim ligde standartı yakalayamadı.

Şuan için ederi en fazla 15milyon €. Cengizin Roma'a gidişindeki halinden iyi değil durumu.

Yiğit SARI
21.03.2019, 12:28
16899

Mustafa YILMAZ
24.03.2019, 15:17
Ne oldu yine ?

Zaferler sonrası bile arkadaşları ile yer sofrasında yemek yiyip kutlama yapan adam için eve arkadaşları geliyor çok gürültü yapıyor falan filan diye bomboş mal gibi haber yapmışlar galiba.

Nerede boş bir getirisi olmayan olay varsa hep o gündem oluyor yıllardır böyle ülke.

artvints
24.03.2019, 15:21
Yalniz evde kendi basina kaliyorsa duzenli yasamiyor olabilir.

murmut
24.03.2019, 15:22
Ne oldu yine ?
Abdülkadir ayni gazeteye güya aciklama yapmis "cay bisküvi yiyoruz evde arkadaslarla, zaten aldigim aile terbiyesi komsulari rahatsiz etmeye müsahade etmez" gibisinden.
Ulusal basin bu haberi paylasinca, millet basladi "Arda Turan 2, yakinda adamlik da konusur" ve benzer yorumlar yapmaya.

Sefer A.
24.03.2019, 15:23
Zaferler sonrası bile arkadaşları ile yer sofrasında yemek yiyip kutlama yapan adam için eve arkadaşları geliyor çok gürültü yapıyor falan filan diye bomboş mal gibi haber yapmışlar galiba.

Nerede boş bir getirisi olmayan olay varsa hep o gündem oluyor yıllardır böyle ülke.
Evet geçende öyle bir haber vardi, yalan oldugu mu ortaya çikti ?

Sefer A.
24.03.2019, 15:25
Abdülkadir ayni gazeteye güya aciklama yapmis "cay bisküvi yiyoruz evde arkadaslarla, zaten aldigim aile terbiyesi komsulari rahatsiz etmeye müsahade etmez" gibisinden.
Ulusal basin bu haberi paylasinca, millet basladi "Arda Turan 2, yakinda adamlik da konusur" ve benzer yorumlar yapmaya.
Abdülkadir bunlari fuzuli yere takmasin, eger yalansa...
Hattâ aslinda çikip "birilerinin tâlimatiyla yapilan haberler bunlar, afkurup dursunlar" deyip her seyin farkinda oldugunu belirtmeli..
Aslinda biraz daha tecrübeli daa "yasli" olacakti, veryansin edecekti... o dilden anlar serefsizler...

İbrahim CİHAN
24.03.2019, 19:07
Sakatlıktan ne zaman donuyor bilgisi olan var mı? 3 haftalık aranın sonunda da dönemiyor sanki.

Ozan Yılmaz
26.03.2019, 13:14
https://pbs.twimg.com/media/D2kXy4JXQAAhf1O.jpg

murmut
26.03.2019, 14:23
Sakatlıktan ne zaman donuyor bilgisi olan var mı? 3 haftalık aranın sonunda da dönemiyor sanki.

Calismalara baslamis galiba, bence aradan sonra döner.

61_Hasan_69
26.03.2019, 17:14
https://pbs.twimg.com/media/D2kXy4JXQAAhf1O.jpg

Bütün şehre örnek olsun

Yiğit Gayretli
27.03.2019, 13:18
Çocuğun da sabrını taşırdılar sonunda.

Çok iğrenç bir camiayız gerçekten...

Mustafa YILMAZ
27.03.2019, 15:26
Evet geçende öyle bir haber vardi, yalan oldugu mu ortaya çikti ?

Abdüş yalanladı haberi.

Bu ülkede çamur at izi kalsın mantığı var haber yapıldı okuyan okudu gerisi önemli değil doğru veya yanlış artık kimse işin o kısmını iplemiyor. Maksat ipnelik yaptıkları bilinç altında bir şekilde kalıyor onlar

Oğuz B.
27.03.2019, 20:55
Dava açsın. Açmalı.

Ibrahim Gaygusuz
28.03.2019, 06:09
Bu cocuga bu aciklamayi yapma geregini yasattik. Yazik bize.

Herkes yerel medya diyor ama taraftar icerisindede bu modeller mevcut. Zaten onlar aliyorlar o gazeteleri.

Jackdaniels
28.03.2019, 10:03
Benim anlamadığım bu çocuk Onur’un oturduğu sitede onurunda katkısıyla bir ev almamışmıydı nerden çıktı bu ev mevzusu anlamadım ?

Mehmet BAŞ
28.03.2019, 11:19
Kasıtlı olarak yalan haber yapan gazeteleri almayın, okumayın, sosyal medyada takip etmeyin, etkileşime girmeyin.
Arkadaşlar, bu geri zekalıların anladığı dil budur. Mamaları kesilince ''Ne oluyor ya?!'' diyerek kendilerine gelirler.
Size haddim olmayarak verebileceğim tavsiyem budur. Bunları okumayın, ilgili şahıs ve kurumlara tepkinizi gösterin.
Halkın yalan haber okumak istemediğini, spekülasyondan hoşlanmadığını bu geri zekalılara hissettirmek lazım.

Harun-61
03.04.2019, 10:48
özlemedim kimseyi seni özledim kadar....

Onur Erçetin
03.04.2019, 16:49
Sakatlıklar mı çok olumsuz etkiledi o kadarını bilemiyorum ama en azından geçen sezon ki performansına ulaşması lazım.

Onur Akyüz
04.04.2019, 01:40
Mental olarak çok güçlü olmadığını görmüş olduk.

Burak'la ve sonrasında Olcay'la olan ilişkisi de baskın karakterlerin etkisine kolayca girebildiğini gösteriyor. Hatırlarsanız Rize maçında Olcay onu bi fısıldamasıyla rakip tribünleri tahriğe kadar götürebilmişti.

Bunlara dikkat etmesi lazım.

Yetenek insana öz güven ve biraz da kibir verebilir. Bunun sayesinde zaten kolayca baskın ve lider bir karaktere geçiş yapabilir diye düşünüyorum.

Ozan Yılmaz
06.04.2019, 00:29
Moralli ve iyi bir dönüş gördüm, özlenen driplingler golle sonuçlanan ataklara dönüşsün sakatlanmadan devam et inş.

Uğur KÜÇÜK
06.04.2019, 00:33
Moralli ve iyi bir dönüş gördüm, özlenen driplingler golle sonuçlanan ataklara dönüşsün sakatlanmadan devam et inş.Ben yazacaktim tam. Kimse deginmemis diyecektim bu konuya [emoji16] Benden uzun yasayacaksin.

Kafasini toplamis. Kalan haftalarda lazim bize.

alperrr
09.04.2019, 16:47
böyle bir haber Abdüşün sayfasında niye es geçilir bilmem
eeeeee biz konuşunca inanmayanlar belki Sosa deyince inanır

https://i.hizliresim.com/lqA1OJ.jpg (https://hizliresim.com/lqA1OJ)

Ozan Yılmaz
11.04.2019, 10:41
https://www.youtube.com/watch?v=_niM7i1CY3s

http://futbolunsuperleri.com

Oruç
12.04.2019, 22:37
Messi misin mübarek ? O nasıl goldür ?

Kemal Öztel
12.04.2019, 22:39
Ayağına sağlık kardeşim

Sefa
12.04.2019, 22:40
Maç kurtarmak iyidir demek ki sakatlığı büyük yük olmuş keşke zamanında gitseydi..

Ozan Yılmaz
12.04.2019, 22:44
evet 2 haftadır çok pozitif katkı veriyor takıma, maçın yıldızı kuşkusuz oyuna girdi ve dengeleri direkt lehimize değiştirdi

artvints
12.04.2019, 22:45
Ekuban'i eto'o gibi kullanip abdulkadir'i de messi gibi serbest birakmak lazim. Sag taraftan daha cok merkeze gelsin, boyle sutlar atmak sartiyla tabi.

DeAgLeMaNyAq
12.04.2019, 22:56
Geçen hafta ayak seslerini duymuştuk şimdi yeniden buluşmuş olduk. Haftaya 11'e dönecek inşallah...

Onur Erçetin
12.04.2019, 23:07
Tedaviden sonra Messi gibi oynuyor.

Tayfun
12.04.2019, 23:10
Enfes bir ayak içiydi, devamı da gelsin diğer maçlarda.

redbul
12.04.2019, 23:20
3 ouanı aldı tek başına işte yıldız futbolcu kavramına uyan adam bu adamdır

Çağatay96
12.04.2019, 23:42
U16 oyuncu ile profesyonel sözlesme imzalamak neyin kafasidir?

Abi genç yaşta imzaladın mı adam gelişiyor hızı artıyor. Ama tabi kötü yanı o gelişirken takımın genel seviyesi bir oyuncunun gelişmesi için düşüyor.. O yüzden erken yaşta a takıma çıkarmak düşünülmeli..

Yusufun geç çıkması da etken...

Cem Balcı
12.04.2019, 23:42
Helal olsun sana muazzam bir golle süsledin oyununu.

David_LuiZ4
13.04.2019, 00:06
Demek ki neymiş gol atması için abanarak vurmaya gerek yokmuş plase de yeterliymiş..Şişirmek gibi olmasın Messivari köşeye attı topu..

Soner Albayrak
13.04.2019, 01:32
Ondan böyle bir şutu kimse beklemiyordu, hadi itiraf edin. Genelde uzaktan şutları cılız kalıyordu. Demek ki çalışınca olmayacak şey yok.

İbrahim CİHAN
13.04.2019, 01:43
Sakatliktan sonra Masallah diyelim muthis dondu. Gecen mac bunun sinyallerini vermisti zaten. Sakat oldugu soylenen donemden farkli olarak sorumluluk almaktan cekinmiyor, pozisyondan kacmiyor, aliyor veriyor, ariyor pozisyonu. Iyi futbolunu muazzam golle susledi. Insallah atmaya attirmaya devam eder. Skor yapmak, istatistik onemli. Azicik zaman gectiginde insanlar mac icindeki muhtesem futbolu unutacak skor tabelasinda ismi olup olmadigina bakacaklar. Gol atamaz asist yapamazsa elestiri alir. Mesela Yusuf ikinci yari Sosa nin yoklugunda ortasahanin tum yukunu almis ama Başakşehir maçı hariç skor yapmamıştı. Şimdi o maçlar unutuldu ve eleştiriliyor. Bir de konu disi biraz ama zemin pürüzsüz olunca böyle yetenekleri izlemek daha da keyifli oluyor. Eskiden oldugu gibi tarlavari sahalarda oynamış olsaydık o top seke seke gelir, Abdulkadir kaval kemigiyle vurus yapmak zorunda kalırdı. Su an bakıyorum neredeyse tum takımların zemini iyiye yakın. Bazıları çok iyi. Futbol böyle zeminlerde daha da keyif veriyor.

ilelebeTS
13.04.2019, 01:50
Tam da ondan beklediğimiz işleri yaptı. Hem oynadı hem oynattı. Üstüne bir de enfes gol attı.

Aydın Tiryaki
13.04.2019, 02:38
Abdülkadir klasik bir kanat oyuncusundan daha fazlası, olmalı. İlk 11 listesi geldiğinde sağ açık olarak görünüyor ama Messi gibi daha çok gole yakın bölgede ve merkezde daha merkezde takımın adeta beyni gibi oynaması gerekli. Bunu kaldırabilecek yeteneğe, teknik kapasiteye bunlardan daha önemlisi mental yeterliliğe sahip olduğunu düşünüyorum.

Evet kesinlikle oyunu onun üzerine kurgulamalıyız. Bunun altından kalkacaktır. Ama bir süre daha klasik bir kanat oyuncusu olarak göreceğiz gibi. Belki örneği çok abartılı veriyor olabiliriz ama Messi takımın kontrol merkezi olmaya başladığında (2008-2009) 21 yaşındaydı. Abdülkadir şu an 19 yaşında ve imkansız diye bir şey yok.

Guardiola Messi için " ben onu dünya'nın en iyi oyuncusu yapacakken o beni dünya'nın en iyi teknik direktörü yaptı " söylemişti.

Tamam abartı olmasın hadi Türkiye'nin olsun :) . Ama olsun. Olacak da.

Yiğit SARI
13.04.2019, 09:21
Ayağına sağlık koç şut tekniğinin önemi... Umarım üzerine yapışan bi teknik olur bu

Kadir
13.04.2019, 09:25
O harika golü attığı anda neredeydi hepimiz gördük. Kanada hapsetmemek lazım, böyle yetenekli adamları ofans bölgesinde biraz serbest oynatmak lazım.

Harun-61
13.04.2019, 10:00
Yusuf Erdoagan'a yaptigi pres'i es gecmemek lazim. Bravo.

emrahtuna
13.04.2019, 14:48
güzel goldü tebrikler kendisine..ayrıca kimsenin beklemediği bi goldü o açıdan da şaşırttı..ama artık bekleriz tabi...

esra61
13.04.2019, 15:21
Güzel bir oyun ,Muazzam bir gol.İşte beklenilen,istenilen ,özlenen Abdüş...
Yolun açık olsun umarım performansın artarak devam eder...

Cem Balcı
13.04.2019, 19:20
https://www.youtube.com/watch?v=SiWYCIsPDbA

16964

hay1699
13.04.2019, 21:16
O harika golü attığı anda neredeydi hepimiz gördük. Kanada hapsetmemek lazım, böyle yetenekli adamları ofans bölgesinde biraz serbest oynatmak lazım.

İşte o noktada Ünal hocanın katkısı var. Devre arasında Abdüş ısınırken bizim ekipten biri sahaya girip bi dosyada Abdüş’e bişeyler gösterdi. Ben de dedim bu napıyor.. Hoca olayı çözmüş anlaşılan.

bordoylamavi
13.04.2019, 21:30
güzel döndü sahalara. yusuf gibi geriye gitmiyor ilerliyor gittikçe

alperrr
14.04.2019, 10:30
bu mudur yani bu kadar mı

hemen satalım , değeri düşecek , olmayacak

fizik gücü çok zayıf diyenlerin bi özeleştiriye ihtiyacı yokmu

bence o özeleştiri hiç olmaz

.........

ben yine dönüp Abdüşe şunları söyleyeyim
bugün sana methiyeler düzenler yarın performansın düşünce yine hakaretvari eleştirilerine geri dönecek

onun için söylemler geçici
takım için oynamaya devam et tek başına bişeyler yapmaya çalışma topu daha çok paylaş(bu tabii teknik heyetinde tasarrufu)

..............

Abdüşe insanlar inanmazken sallarken çok az kişi ile beraber savunuyordum
aynı şey Yazıcı içinde geçerli form geçici klas kalıcıdır
bu insanlar Yazıcı içinde yorumlarında dönecek bu belli

yalnız Abdüş de Yazıcı da doğal yetenekleri ile gelmişler futbol bilgilerinde eksiklik var
bu konuda teknik heyetde çok çalışmalı çocuklara öğretmeli
eskiden çok daha fazla bireysel oynuyorlardı şimdi daha çok pas yapıyorlar bu iyi fakat gelişmenin devam etmesi lazım

bu arada bu golle alakalı olmayan ve çok önceden beri söylediğim ve bizim taraftarı rahatsız eden şeyi yine
söyliyim Abdüşün değeri en az 50 milyon euro

taraftara bir sözüm daha şu
iyi gün dostu olmayın
bu çocuğun yine performansı düşecek
yine yanlış tercihlerde bulunacak
yine gol kaçıracak

ama kendisi ve Yazıcı ikiside bir elmas , bir hazine değrinde yıldızlardır..

Hunk
14.04.2019, 11:22
Ondan böyle bir şutu kimse beklemiyordu, hadi itiraf edin. Genelde uzaktan şutları cılız kalıyordu. Demek ki çalışınca olmayacak şey yok.

hareketli gelen topa vurmakla, dripling yaparken vurdugun topun COK farki var. Dribbling yaptigi topa vuruslari hala ciliz ve etkisizdir eminim

pReN@_61
14.04.2019, 12:30
Süper gol için eyvallah güzel uşak. Allah razı olsun, açıp açıp izliyorum füzeni...
:atki:

Ozan Yılmaz
14.04.2019, 13:26
Bu çocuk potansiyelinin yarısını bile daha göstermedi ne satması

TSemih61
14.04.2019, 13:40
İlk çıktığı zamanlardaki Abdülkadir'i hatırlattı, tekrar tempolu seri oyununu gösterdi . İnşallah bir daha sakatlık yaşamaz. Bu ivmeyi devam ettirirse sene sonu rahat 20+ teklif gelir. Bu adamın yeteneklerini küçümseyen futbol cahili bir tayfa var elimizdeki değerinin farkında değiller. Özellikle doğru düzgün tempolu sistem takımı oynatan hocalar talip olur. Liverpool devreye girebilir mesela, Klopp 4-3-3'ün ortasahasında gayet iyi yararlanır Abdülkadir'den.

artvints
14.04.2019, 13:57
Messi'nin eto'o'lu henry'li bir donemi vardi. Ronaldinho'dan sonra, ibrahimovic'ten once. Sag kanatta baslardi ama sahada gezerdi. Sonra ikisini de yollatti merkeze gecti. O sistem cok uygun abdulkadir'e. Ama biraz daha fazla gol girisimi lazim. Altyapida 40 golu vardi. Cok geride oynamasina gerek yok. Yetenekli oyuncunun skor uretmesi lazim, olmazsa geri cekilir.

..........Y.toure
.......xavi.......iniesta
...messi....eto'o....henry

hatta iniesta sola geciyordu ekstra bir orta saha giriyordu. Oyunu kontrol ediyorlardi gol bir sekilde geliyordu zaten.

Biz de iyi pas yaptigimiz zaman golu bir sekilde buluyoruz onemli olan kontrolu elde tutmak kolay gol yememek. Bu kulturu oturtmak lazim.

Ozan Yılmaz
17.04.2019, 17:44
https://www.haber61.net/images/upload/fft16_mf13672175.jpeg

A.Gökhan AKIN
17.04.2019, 18:09
bu fizikle zor olsada 1 yıl alıp bi ramboya dönüştürebilir onu barca o zaman fırtınalar estirebilir..

artvints
21.04.2019, 14:33
iki maçtır serbest oynuyor, kanatta kalmıyor. iyi de sonuç verdi. şut pozisyonlarına girdi, ikiye birle net pozisyona girdi. şut konusunda mental sorun da var. teknik ekibin üzerinde çok durması lazım.

Çağatay96
21.04.2019, 15:54
Çalım yetenegi iyi değil tek başına rakip alana taşıması.... çok geliştirmesi gereken var

Ali İhsan
22.04.2019, 01:01
Sorunu sakatlıktı, sakatlıktan sonra ayağındaki prangadan kurtulmuş gibi oynuyor, kalan beş maçta kendini iyice göstermesi gerek, özellikle FB maçında ondan özel şeyler bekliyorum.

Uğur Kalyoncu
22.04.2019, 14:45
Yazıcı gidebilir ama Abdülkadir kesinlikle 1 yıl daha kalmalı ve takımı şampiyonluk yarışında tutmalı..

Daha tam anlamıyla bu çocuktan yararlanamadık. O seviyeye ulaştığı anda fark yaratacak bunu görmeden göndermek ben şampiyonluk falan istemiyorum demek olur başka da bir şey olmaz.

Arda'
24.04.2019, 23:11
Stil olarak en yakın olduğu topçu Bernardo Silva bence. Bol bol izlesin o adamı özellikle az önce Uniteda attığı golü.

TSemih61
24.04.2019, 23:38
Stil olarak en yakın olduğu topçu Bernardo Silva bence. Bol bol izlesin o adamı özellikle az önce Uniteda attığı golü.
2 sene önce yazdık bunları. :D

Dar alanda bu derece bileklerine hakim olmak ve pas tercihlerinde hep doğru kararı vermek, ne diyeyim bu yaşta bu seviye. Dünya yıldızı olabilecek potansiyeli var.

Birine benzetilecekse illa Bernardo Silva'ya benzetilmeli. Stilleri çok benzer. Rolleri bile aynı hatta. Abdülkadir ortasahanın ortasında ve 10 numara mevkisinde de oynayabilir tabi ama kanatta bambaşka bir oyuncuya evrilebilir. Ters ayakla sağ kanatta oynamak değerine değer katar. Çok iyi bir oyun görüşü de var serbest rol de verilebilir, bu çocuğu kısıtlamamak lazım.

Belki erken ama milli takıma bile davet edilebilir 3-4 maç bu seviyede oynarsa. Baskı filan da hissetmiyor yani acayip övgüvenli çocuk. Maşallah diyelim nazar değmesin.

İlker Yazıcıoğlu
25.04.2019, 09:03
Şimdi aklıma geldi...

Malatya maçında, maçın başında kaleciyle karşı karşıya atamadığı pozisyonda, arka kameradan dikkat ettim de, kaleye bile bakmadan vuruyor topa Abdüş...

Halbu ki, Abduş'ün tekniğinde bir adamın rahatlıkla atacağı bir pozisyondu o.(Abduş tekniğinde bir adamın yalnız)

Maçın başıdır olur, belki de beklemiyordu o pozisyonu ama o küçük nüanslar gelecekte ne olacağını belirleyecek...

Her idmandan sonra umarım şut çalışıyor, bacaklarını güçlendiriyorsundur...

Yokda maksimum bu olursun kardeşim...

Geliştir o potansiyelini artık...

ÖmürKaradeniz61
25.04.2019, 10:22
Şuan Nwakaeme ne yapıyorsa işte onları yapması gerek bu evladımızın.Bu yaşlarda çocuklar şampiyonlar ligi kaldırıyor tek başına.Skor üretmedikçe yetenekli,faydalı oyuncu lafının ötesine geçemeyecek.

artvints
27.04.2019, 22:22
çok çekingen, aralara dalmaya korkuyor. gerçi sürati ve fiziği de yetmiyor ama biraz da cesaret eksik.

Uğur Ö.
28.04.2019, 02:15
Manyak ötesi yetenekli ama baskın karakteri bir türlü kazanamıyor. Bu takım senin üzerine kurulacak seneye sen hala yedek oyuncu gibi takılıyorsun.

arsinli_akrep61
28.04.2019, 03:17
Allah seni nazarlardan korusun

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erenslash
28.04.2019, 07:11
iki sene daha bizde oynayıp avrupa kupalarında Trabzonsporda kalmalı öyle satmalıyız yerini doldurmamız da şart

barcelona bize deli ve rekor bir para verirse o zaman olaylar değişebilir tabi burada önemli olan alınan paranın nereye gittiğidir.

Ben gene de diyorum avrupa kupalarında oynatmalıyız değeri o zaman daha çok katlanır

Çağatay96
28.04.2019, 11:17
Sorun acik alanda top surmesi ve calim yetenegi

Messi gibi calim da ve ayagina topa hakim olamiyor

Ciddi defosu var gelistirmeli.. messi asla topla taca gitmez

Vkgz
28.04.2019, 11:49
90 dakika kaya yayamadi bu maç . 20 dakikada kesildi

serdaracıl
28.04.2019, 12:47
Bugün asisti yaptığı yere yakın bölgede oynatılmadı. Abdülkadiri kanat oynatmak tam aptallık

61_Hasan_69
28.04.2019, 12:47
Korkuyorum ki beyinsiz kanat oyuncusuna evrilecek.
Gidişi o yönde

serdaracıl
28.04.2019, 13:31
O nasıl bi asistti öyle. Rakip defansı maymun ettin

Çağatay96
28.04.2019, 15:53
Topla dribblinginde sorun var temel nokta bu yani koordinasyon gibi bi sey bi de topu duzgun yerlere tasiyabilse

Gökhan Balcı
28.04.2019, 15:58
Bir maç messiyle karşılıklı oynasan sonra da onun yanına gitsen ben senden çok sevineceğim. İnşallah çok büyük topçu olacaksın güzel kardeşim.

Royal Heart
06.05.2019, 22:54
Takıma ve skora katkısı günden güne artıyor, böyle devam, biraz daha gayret, Messi Barcelona'da, La Liga'da ne anlam ifade ediyorsa Abdülkadir Trabzonspor'da, bu ligde onu ifade ediyor diyecekler, biraz daha gayret.

Onur Erçetin
06.05.2019, 23:03
Takıma ve skora katkısı günden güne artıyor, böyle devam, biraz daha gayret, Messi Barcelona'da, La Liga'da ne anlam ifade ediyorsa Abdülkadir Trabzonspor'da, bu ligde onu ifade ediyor diyecekler, biraz daha gayret.

Şut yeteneğini biraz daha geliştirebilirse rakip takımlar için ciddi bir tehdit haline gelecek.Bugün daha fazla gol atabilirdi.Ben çok abartılı rakamlar gelmediği müddetçe satılmaması taraftarıyım.

Ozan Yılmaz
06.05.2019, 23:03
Yükselmeye devam...

hay1699
06.05.2019, 23:07
Defansif olarak da iyiydi.

Royal Heart
06.05.2019, 23:19
Onur Erçetin Şu an ligde mukayese edilebileceği bir futbolcu yok, Avrupa transfer piyasası düşünüldüğünde son konuşulan bonservis ücretleri komik duruyor, üstüne Avrupa Ligi hatta Şampiyonlar Ligi görse bu takımda çok daha farklı değerlendirmeler yapılır. Kulübün ekonomik gerçekleri var, doğru ama bu durum kıymetini azaltmayı gerektirmiyor. Tavan bonservis bedeli konuşulması trajikomik.

Numan Yerlikaya
07.05.2019, 00:29
Bugün çok iyiydi ancak şu şutlara bi çalış bomboş pozisyonda plase sol köşeye vurmak varken plase kalecinin üstüne vurmak nedir

Onur Akyüz
07.05.2019, 01:42
Çocuk öldü bitti, hala yok o yok bu.

Uğur Ö.
07.05.2019, 01:49
Şu muz şutların harika ama sürekli kalecinin olduğu yere yapıyorsun ama bir gün atacak öyle.

Harika bir topçu, saf yetenek. Aktif türk futbolcular arasındaki en potansiyellesi.

DeAgLeMaNyAq
07.05.2019, 02:17
Maşallahı vardı. İnşallah ciddi bir sakatlığı yoktur...

SALDIRAY
07.05.2019, 02:52
Seneye defansa sağlam takviyeler yapmamız gerek.
bu çocuk şampiyon yapacak bizi

artvints
07.05.2019, 03:04
daha iyi pas tercihleri yapmasını bekliyorum. bazen yanını görmüyor çok şaşırıyorum. daha girişken olup boşlukları daha iyi değerlendirmesi lazım.

Adem Akyüz'
07.05.2019, 04:01
Bomboşsun ve plaseyi çatala takmak varken kalecinin üzerine vuruyorsun. Biraz daha şut çalışman lazım :) Bugün gayet iyiydi. Böyle devam inşallah.

İ. SARAL
07.05.2019, 11:22
Maşallah.

Emrah KabuL
07.05.2019, 11:38
İnşallah satılmaz..böyle bir yeteneği üstelik bizden birini başka bir forma altında izlemek istemem.

Kaan Çetin
07.05.2019, 13:36
Senden kazanacağımız 20-30 milyon eksik kalsın canım kardeşim, bırakana kadar bizde oyna. Arada 2 yıl Barcelona yap, hava değişikliği olur, dön sonra, kaptan olarak bırakana kadar oyna bizde.

emrahtuna
07.05.2019, 14:29
satmayın bu çocukları..

Harun-61
07.05.2019, 15:42
ManU scoutlari gelince nasil da iyi oynadi :)

ilelebeTS
07.05.2019, 15:48
Hakikaten rakipleri ürküten bir yeteneği var. İstanbul basını da Abdülkadir ile Yusuf'u yurt dışına göndermek için ağız birliği yapıyor. Ne bu acele? Korkuyor musunuz?

artvints
07.05.2019, 16:07
sene sonu fransa ve izlanda maçı var. allah korusun yine sakatlık yaşamazsa milli takıma alınacak, oynayacağını da düşünüyorum. ondan sonra bir daha fiyat konuşuruz.

Vkgz
07.05.2019, 17:41
sene sonu fransa ve izlanda maçı var. allah korusun yine sakatlık yaşamazsa milli takıma alınacak, oynayacağını da düşünüyorum. ondan sonra bir daha fiyat konuşuruz.Cengiz varken zor.

Sut Çalışmaya devam..

Daha prof bir takımda daha iyi yerlere gelir . Belli

alperrr
07.05.2019, 21:46
yaklaşık 1 ay önce böyle yazmışım hala bu yazı geçerli..

bu mudur yani bu kadar mı

hemen satalım , değeri düşecek , olmayacak

fizik gücü çok zayıf diyenlerin bi özeleştiriye ihtiyacı yokmu

bence o özeleştiri hiç olmaz

.........

ben yine dönüp Abdüşe şunları söyleyeyim
bugün sana methiyeler düzenler yarın performansın düşünce yine hakaretvari eleştirilerine geri dönecek

onun için söylemler geçici
takım için oynamaya devam et tek başına bişeyler yapmaya çalışma topu daha çok paylaş(bu tabii teknik heyetinde tasarrufu)

..............

Abdüşe insanlar inanmazken sallarken çok az kişi ile beraber savunuyordum
aynı şey Yazıcı içinde geçerli form geçici klas kalıcıdır
bu insanlar Yazıcı içinde yorumlarında dönecek bu belli

yalnız Abdüş de Yazıcı da doğal yetenekleri ile gelmişler futbol bilgilerinde eksiklik var
bu konuda teknik heyetde çok çalışmalı çocuklara öğretmeli
eskiden çok daha fazla bireysel oynuyorlardı şimdi daha çok pas yapıyorlar bu iyi fakat gelişmenin devam etmesi lazım

bu arada bu golle alakalı olmayan ve çok önceden beri söylediğim ve bizim taraftarı rahatsız eden şeyi yine
söyliyim Abdüşün değeri en az 50 milyon euro

taraftara bir sözüm daha şu
iyi gün dostu olmayın
bu çocuğun yine performansı düşecek
yine yanlış tercihlerde bulunacak
yine gol kaçıracak

ama kendisi ve Yazıcı ikiside bir elmas , bir hazine değrinde yıldızlardır..

esra61
07.05.2019, 23:00
Umarım satılmaz da şampiyonluk mücadelesi içinde ki en önemli parça olarak takımda yer bulur.
Nazar değmesin,Maşallah.

bordoylamavi
08.05.2019, 21:36
çok iyi kendini geliştirmeye devam ediyor. çok yönlü oynuyor bu özelliği ona çok şey kazandıracak

Sefa
09.05.2019, 03:57
Bir yere gitmesin.. Hele bir Avrupa Ligi görsün yiğidimiz..

Full HD
09.05.2019, 14:31
Kendisi icin Avrupa cok daha hayirli olur.Ama kendisi bize lazim! Iyi bir takima giderse onun icin sevinirim ama.

jairzinho
10.05.2019, 18:27
ağaoğlunun yükselen bonservis piyasasından haberinin olmadığını düşünüyorum.

coutinho ve dembele ikilisine 260 milyon avro verid barça ve kazıklandı aga

umarım ömür 30 milyon avrodan aşağıya satılmaz.

pReN@_61
11.05.2019, 12:13
Yarın golünü atar yine inşallah :)
Başarılar teliganli
:sevinç:

yorumsuz6117
11.05.2019, 14:38
Takımda kalır inşallah en azından bir sezon daha..

Çağatay96
11.05.2019, 22:16
Kendisi icin Avrupa cok daha hayirli olur.Ama kendisi bize lazim! Iyi bir takima giderse onun icin sevinirim ama.

4 sene de avrupada seviye atlar..

Bugun göndermemiz bir daha donmeyecegi anlamina gelmemeli.. 4 sene sonra barcaya gitmesin bize dönsün.

Ben futbolcu olsam Ts da şampiyonluku tercih ederim barcaya.. karar kendisinin..

Trabzonspor 61
12.05.2019, 16:50
Büyük yıldız olmaz, vasat üstü bir futbolcu olur. Takıma girdiginde nasılsa hala aynı seviyede. Bir gelisme yok

Murat'
12.05.2019, 18:32
İstikrar maalesef hiç yok, yetenek tek başına yetmiyor maalesef. Bahsedilen rakamlara hiçbir zaman satılmayacak.

hay1699
12.05.2019, 18:49
Oruçlu muydu acaba?

ÖmürKaradeniz61
12.05.2019, 18:54
Belki çocuklar oruçlu olabilir, bilmeden saldırmayalım.

Uğur KÜÇÜK
12.05.2019, 18:55
Konya'li Serkan sakatlandigi zaman oyun durdu ve su icti.
Ekranda gozuktu zaten.
Bugun iyi oynamadi ama bazen 2'li, bazen de 3'lu kademeli defansa karsi oynadi.

Yine de mucadelesi iyidi.

artvints
12.05.2019, 18:56
Oyle toplarda tereddut etmeyeceksin, ayak icini net koyacaksin . Golcu umarsamazligi yok malesef. Top kaybi yapmaktan, gol kacirmaktan cekindigi icin rahat vuramiyor , topla ceza sahasina dalamiyor .

Vkgz
12.05.2019, 19:10
Bir metreden gol atamamak?

İ. SARAL
12.05.2019, 19:28
Cok kötüydü.

Royal Heart
12.05.2019, 19:42
Se/sa konusu okulda işletiliyor..

Öyle mi bak sen :)

Belli ki sen o derslerde ihmal göstermişsin, yazdığını tekrar tekrar oku, yine yanlışını, kurduğun cümlenin ne anlama geldiğini idrak edemiyorsan bir dil bilimciyle görüş belki çözüm olur.

Herkese hayırlı Ramazanlar...

emre6117
12.05.2019, 19:43
Oruçlu değildi maçta. Boşuna konu farklı muhabbetlere gitmesin. Maçta kötüydü. Özellikle o golü atması lazımdı.

Çağatay96
12.05.2019, 19:47
Oyle toplarda tereddut etmeyeceksin, ayak icini net koyacaksin . Golcu umarsamazligi yok malesef. Top kaybi yapmaktan, gol kacirmaktan cekindigi icin rahat vuramiyor , topla ceza sahasina dalamiyor .

rakibe net olarak çalım da atamıyor çalım çalışması lazım. top üçüncü bölgeye ben taşımayacagım sen taşıyacaksın top dönüyor kamil ahmete gidiyor. pereira ya alışırsan iş sıkıntıya düşer. git europe da öğren gel.

erolizmts
12.05.2019, 21:05
Artık Yusuf abisiyle birlikte sahada/oyunda fark yaratmalılar. Yani kendilerinden beklenti artık budur. Aksi halde 'genç yetenek' etiketiyle bir yere kadar. Katılan olur veya olmaz ama mevcut performanslarıyla Avrupa'da üst düzey takımlara gitseler dahi kolay kolay forma yüzü göremezler. Oyun olarak oldukları yerde sayıyorlar.

Aydın Tiryaki
13.05.2019, 01:13
İnşallah burayı okumuyordur. 1 hafta önce Messi, bugün Yusuf Erdoğan. Hakkaten tuhaf.

TSemih61
13.05.2019, 02:12
Rakibin futbolcuları hareketli hızlı oyuncular, bire bir oynuyorlar bu da Abdülkadir'e ters geldi. Daha çok boşa çıkarak oyun kurucu rolünde oynaması lazımdı, 90 dakika rakip arasında kaybolmasından daha iyidir en azından. Bunu maç öncesinde ve maç içinde görecek olan hocadır. Hem ciddi bir maçta oyunu yönlendiren topçu olarak denemek güzel bir test olurdu.

bordoylamavi
13.05.2019, 11:35
ben beğendim. wakayemenin ortasına vuruşu tam bir fundamental sorunuydu. hücumda olmasa da geri dönüşlerde savunmaya yardımcı oldu

arsinli_akrep61
13.05.2019, 11:49
Olur böyle maçlar. İnşallah satmayız da bir sene daha onu izleyebiliriz.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSemih61
13.05.2019, 21:20
Milli takımın hazırlık maçları açıklanmış, göreceğiz bakalım Şenol Güneş'in adaletini. Dorukhan ile Güven'in milli forma giydiği yerde Abdülkadir'in hala daha giyememesi büyük rezillik. Sürüsüyle çöp topçuya sırf siftah yapsın diye forma giydirildi bir tane hoca bile 5 dakika da olsa Ömür'e bi forma giydireyim çocuk motive olsun demedi.

Mesela Dorukhan'ı izliyorum şuan rezalet oynuyor uzun süredir de formsuz. 1-2 tane gol attı diye sağlam PR kasıldı adama. Sadece kafayı öne eğip deli gibi koşuyor. Tamam potansiyeli var elbette fakat milli takımda Abdülkadir'in önünde yer alacak kadar değil. Mesele istatistik ise Abdülkadir onun 2 katını yaptı bu sene.

İ. SARAL
13.05.2019, 21:44
Milli takımın hazırlık maçları açıklanmış, göreceğiz bakalım Şenol Güneş'in adaletini. Dorukhan ile Güven'in milli forma giydiği yerde Abdülkadir'in hala daha giyememesi büyük rezillik. Sürüsüyle çöp topçuya sırf siftah yapsın diye forma giydirildi bir tane hoca bile 5 dakika da olsa Ömür'e bi forma giydireyim çocuk motive olsun demedi.

Mesela Dorukhan'ı izliyorum şuan rezalet oynuyor uzun süredir de formsuz. 1-2 tane gol attı diye sağlam PR kasıldı adama. Sadece kafayı öne eğip deli gibi koşuyor. Tamam potansiyeli var elbette fakat milli takımda Abdülkadir'in önünde yer alacak kadar değil. Mesele istatistik ise Abdülkadir onun 2 katını yaptı bu sene.Şenol gidince göreceğim ben o balonu. 3 sene sonra yok olur gider.

artvints
14.05.2019, 00:53
kaçırdığı golde atak uğurcan'dan başladı. müthiş bir ataktı. gol yapsa maç o dakikada biterdi. direkten dönmüş kadar üzen bir pozisyon oldu. kontrol edecek zamanı bile vardı. beraberlikten daha çok canımı sıktı o pozisyon.

Onur Akyüz
14.05.2019, 01:50
Maçın Novak ve Parmak'la birlikte en kötülerindendi.

Hatta bana göre, her an bir şeyler yapabilecek yeteneğini dikkate aldığımda en kötüsüydü. Çünkü böyle maçlarda takımın en çok ihtiyaç duyduğu adamlar böyle yetenekli adamlardır. Bu yüzden maçın sonuna kadar hadi bi şey yap, hadi gir devreye diye diye izledim. Bu kadar kötü olmasına rağmen yine de işi bitirecek fırsatı yakaladı ama onu da yapamadı.

Geçen yıl Ali Turan'a kırmızı yedirdikten sonra maç sonuna kadar bu çocuğu yuhalayan ve küfreden yobaz konya taraftarının korkusundan oynayamadığına eminim. Bu maçta da topu her aldığında tepki oldu. Futboldan anlamayan, birinci takımları istanbul takımları olan yobaz futbol teröristlerinin etkisinde kaldı ve kendini maça veremedi.

Canın sağ olsun ama bu tip şeyleri takmamayı da öğreneceksin. Böyle insanlara yapacağın tek şey golü çakıp sus hareketi çekmektir. Yobazlar bundan anlar.

İlker Yazıcıoğlu
14.05.2019, 09:45
Topu ayağına aldığında sürekli kendi etrafında dönüyor. Bu, Abdüş gibi hızlı ve atik bir adam için etrafını süzme yöntemidir ama bazen abartıyor ve kendisini fazlasıyla yoruyor...

Son vuruş ve şutlar konusundaki eleştirilerimi daha önce yapmıştım yinelemiyorum...

Ayağını geliştirmeli, her idmandan sonra en az 1 saat şut çalışmalı, ısrar ediyoruz, ediyoruz...

Umarım yapıyordur diyeceğim ama yapsa böyle olmaz...

Ünal hoca bu konuya eğiliyor mu çok merak ediyorum...

Yok mu bu çocuğa bu konuda bir akıl veren, mentorluk yapan?

yazıkoldu
14.05.2019, 14:12
daha iyilerini yapacak çok daha iyilerini.

alperrr
16.05.2019, 00:23
bir maçla hatta bir pozisyonla çocuğu eleştirmek
futbolu bilmemektir
hatta sporu bilmemektir
hatta psikoloji bilmemektir

neymiş 1 metreden gol atamamış
agueroda 1 metreden atamadı

yalnız Ünal hocada bizim futbolu bilmeyen taraftar gibi davranıyor
bi maçtada bi taktik yap kardeşim
konya gibi sert fizik gücüne dayalı takıma karşı al Olcayı kafadan
bırak bi askerler çarpışsın

son 20 dakika 30 dakika güçlü ve dinamik Abdüşü koy bakalım
çocuğu hem futbolculara hem seyircilere harcatma

bu arada şunuda söyliyim Abdüş doğal yeteneği ile oynuyor
bence altyapı hocaları veya yardımcı antrenörlerin adama bi faydası yok
çünkü pas tercihleri , pas kalitesi ve pas zamanlaması kötü..
bu kötü dediğim şeyler
yeteneğin yanında hiçbirşey değil millet çalışmayla bu açıkları kapatıyor
önemli olan yetenektir
ama millet çalışmayla bu yeteneği kazanamaz

bide şunu söyliyim şu ayaklarını yere vurarak rakibi ekarte etmeye çalışması futolda pek olmayan bişey ve
hoşda gözükmüyor , rakibi ekartede edemiyor
bu hareketten ziyade vücud çalımına çalışması lazım
belini sola gösterip sağa gitmeli veya belini sağa gösterip sola gitmeli
bu kadar basit bunu yapabilir

artvints
17.05.2019, 14:58
feghouli'yi izleyip analizini yapabilir. şuan abdülkadir'in mevkisinde klasik kanattan çok sürekli merkeze gelerek çok verimli oynuyor. şut pozisyonlarında ters ayakta olmasına rağmen etkili oluyor.

İlker Yazıcıoğlu
17.05.2019, 17:23
bir maçla hatta bir pozisyonla çocuğu eleştirmek
futbolu bilmemektir
hatta sporu bilmemektir
hatta psikoloji bilmemektir

neymiş 1 metreden gol atamamış
agueroda 1 metreden atamadı

yalnız Ünal hocada bizim futbolu bilmeyen taraftar gibi davranıyor
bi maçtada bi taktik yap kardeşim
konya gibi sert fizik gücüne dayalı takıma karşı al Olcayı kafadan
bırak bi askerler çarpışsın

son 20 dakika 30 dakika güçlü ve dinamik Abdüşü koy bakalım
çocuğu hem futbolculara hem seyircilere harcatma

bu arada şunuda söyliyim Abdüş doğal yeteneği ile oynuyor
bence altyapı hocaları veya yardımcı antrenörlerin adama bi faydası yok
çünkü pas tercihleri , pas kalitesi ve pas zamanlaması kötü..
bu kötü dediğim şeyler
yeteneğin yanında hiçbirşey değil millet çalışmayla bu açıkları kapatıyor
önemli olan yetenektir
ama millet çalışmayla bu yeteneği kazanamaz

bide şunu söyliyim şu ayaklarını yere vurarak rakibi ekarte etmeye çalışması futolda pek olmayan bişey ve
hoşda gözükmüyor , rakibi ekartede edemiyor
bu hareketten ziyade vücud çalımına çalışması lazım
belini sola gösterip sağa gitmeli veya belini sağa gösterip sola gitmeli
bu kadar basit bunu yapabilir

Abdüş'ü çok seven biri olarak, şu ilk cümlendeki ifadeye katılmıyorum...
Abdüş'le ilgili genel eleştiriler bir maçlık değil...

Abdüş, en başından beri, şutları zayıf, ayağı güçsüz, son vuruşları çok başarılı değil...

Bu konuda ciddi gelişmesi lazım...

Yetenek anlamında tartışılmıyor Abdüş zaten...

Kendi adıma hem Abdüş hem de Yusuf bazında yapmış olduğum eleştiriler hep sabittir. Bu arkadaşları hep savundum, hala da savunuyorum...

Ama...

Yusuf ve Abdüş'ün bize senede en az birlikte 10-15 maç kazandırması lazım...

İşte o zaman oldu bunlar diyeceğiz...Abdüş son vuruşlarını düzeltse, bize kazandıracağı maç sayısı katlanacak...

Mesela, Vakayeme, bize en az 7-8 maç kazandırdı, tek başına...

Ama Yusuf ve Abdüş için bu sezon bunu söyleyemiyoruz...

Yusuf, 2 sene önce bize en az hem de en çömez haliyle 5-6 maç kazandırmıştı...

Minvalinde eleştirilerim var benim...

Yusuf'un bu yıl satılacağını düşünüyorum...

Onun adına çok da sevinirim, çünkü Avrupa'da gelişimi tavan yapar...

Bizde yerinde sayacak...

Abdüş bir yıl daha bizde kalmalı, ayağını güçlendirmeli, şut çalışmalı ısrarla...

İlker Yazıcıoğlu
17.05.2019, 17:27
Şunu da ekleyeyim...

Yusuf benim için Abdüş'ten daha değerlidir...
Yusuf, tam bir karakterdir...

Mental gelişimini büyük ölçüde tamamlamış, bu yaşta koca takıma abilik, kaptanlık yapacak kapasitede, olgun bir adam, ciddi bir sporcu karakteridir...

O yüzden, ikisini kıyaslamam...

Yusuf, 2 adım daha öndedir Abdüş'ten...

İkisi de bizim çocuklardır o ayrı...

Ne diyorsak kendileri için diyoruz...

Israrla tukak eden arkadaşları hariç tutarak söylüyorum bunu...

Onlar herkesi tukaka ediyor:)

Ozan Yılmaz
18.05.2019, 19:27
Rakiple yanyana kosmacaksin topu sürerken önüne geçeceksin aklını kullan!