PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziya Doğanın Son Basın Toplantısı!

Naim
07.11.2006, 13:28
Ziya Doğan'ın son toplantısı!..

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, medyada çıkan haberleri eleştirdiği basın toplantısında, "Artık basın toplantısı düzenlemeyeceğim. Bundan sonra demeçlerimi kendi web sitemden okuyabilirsiniz" dedi. Doğan, "Ben çok rahatım. İnsanlar yüz ifademden bir şey çıkararak yorum yapıyor" ifadesini kullandı.

KUPADA DEĞİŞİK TAKIM

TSYD Trabzon Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısına, Sakaryaspor maçının değerlendirmesi ile başlayan Doğan, "Sakarya maçı belki ligde en az pozisyon verdiğimiz maçtı. Bence iyi mi oynadık, hayır. Sadece ikinci yarının bir bölümünde sahaya iyi oyun yansıttık. Hatalı bir golle yenildik. Pozisyon zenginliği bizdeydi ama gerçek Trabzonspor sahada değildi, ben de memnun değilim,. Hayat devam ediyor. Eskişehir maçında bazı oyuncularımı görüp değerlendirmek istiyorum. 25 oyuncu var, hepsini görmemiz lazım. Bu maçı da tabii ki ciddiye alacağız. Antalya maçı var sonra. Türkiye' de büyük – küçük kulüp yok. Belki yaş itibariyle büyük olabilirler ama dengeli bir lig seyrediyoruz. Antalya iyi takım. Zor bir hafta olacak. Hiçbir maçı küçük görme gibi bir düşünce içinde değiliz. Herkese eşit hazırlanıyoruz" dedi.

YÜZ İFADEMDEN SONUÇ ÇIKARIYORLAR

Göreve geldiği günden bu yana gazetelerde sürekli konuşturulduğunu belirten Doğan, "İnanın ben çok rahatım. Yüz ifademden insanlar bir şey çıkararak yorum yapıyor. Bir şey beni çok üzüyor. Yalan haberlerle özellikle oyuncularım meşgul ediliyor. Bunlar genç oyuncular. Onların ayağına bakıldığı ve onlardan başarı beklendiği süreçte sağlıklı bir ortam yok. Bunları sağlıklı hale getireceğiz. Şu ana kadar eleştirilerin hiçbirine hiçbir şekilde cevap vermedim. İnsan köşe yazısını yazar, taktikle ilgili, oyuncuyla ilgili yorumlara saygı duyarım. Bir şeye asla saygı duymam. Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine. 'Ziya Doğan iki kere istifa etmiş, yönetim kurulu tarafından kabul edilmemiş' türü haberler kamuoyunu yanlış bilgilendirmedir. Böyle bir şey asla olmamıştır. Kendileri burada taktik geliştiren bir iki kişi olabilir. Yazanların suçu değil. Yazdıranlar var. Bu çok yanlış. Transfer haberleri çıkıyor. Şu ana kadar benim yedek kalecilerim dışında hepsi gönderildi. Bunlara inanamıyorum. Oyuncular da aynı şekilde rahatsız. Bazı oyuncuların ağzından demeçler var. Öyle haberler çıkıyor ki. Geçen gün bir gazete yazmış, 'Celaleddin ve Szymek' i yönetim kadro dışı bıraktı' diye. Oyuncular bana geldi, hatta onlara kızdım. İlkeli bir teknik adamım, prensipliyim. Benim bulunduğum yerde yönetim kurulu kadro dışı bırakmaz. Ben bırakırım. Bunu oyunculara da söyledim. Biz etkilenen oyuncuları düzeltmekle uğraşıyoruz. Zamanımızı bos şeylerle harcamak zorunda kalıyoruz" dedi.

BU SON TOPLANTIM

Doğan, bundan sonra basın toplantısı düzenlemeyeceğini de ifade ederek, "Kendi web sitemi kurdum. Oradan açıklamalar yapacağım. Haftada bir gün basın toplantısını oradan alabilirsiniz. Bir kelime söylüyorum, orayı başlığa çekiyorsunuz. Ben Lazaroni' yi direk suçlayarak hiçbir şey söylemedim. Bir TV programına çıktım, bir şey söyledim. Ama onu aldılar, devamlı şekilde kullandılar. Belki saha sonuçları iyi gittiği için, önceki dönemimde böyle şeyler olmadı. Tabi sizin de haklı olduğunuz konulardan biri saha sonuçları. Ama saha sonuçları kötü diye uydurma şeyler yapmayacağız. Çok iddialı bir teknik adamım. Hiçbir futbolcuyla ilgili yönetime bir rapor vermedim. Mutlaka bu raporu vereceğim, mutlaka bazı oyuncular gidecektir. Ama başkan dahil kimseye şu ana kadar rapor vermedim, bu konuda konuşmadım. Tabii ki hazırlıklar yapacağız. Transfer yapacağız anlamında değil, ama gelecekle ilgili planlar yapmak adına oyuncu izleyeceğiz. Transferi şu ana kadar hiç düşünmedim. Zaten devre arasına kadar oyuncularımdan nasıl verim alabilirsem o verimi almak durumundayım. Üzülerek söylüyorum, gerçekten biz artık web sitemizden açıklamaları yapacağız, ona rağmen artık yalan haberler olursa, kanuni yollarla hakkımı arayacağım" diiye konuştu.

BÜYÜK EKSİKLİK VAR

Bu tür bir toplantı düzenlediği için üzgün olduğunu da vurgulayan Doğan, "Sizinle sohbetlerde birbirimizi anlıyoruz ama bazı şeylere önlem alamadım. Ama bazı kişiler kasıtlı yanlışlar yaparak çok değerli büyük çoğunluğa da zarar veriyor. Ben de böyle bir düşünce içinde bu basın toplantısını yapmaya karar verdim. Trabzon camiasında büyük bir eksiklik var. Bu eksikliği ben yönetim kuruluna rapor olarak sunacağım. Şöyle bir düşüncem var, Trabzonspor devrim yapmış 6 kere şampiyon olmuş bir camia. Trabzonspor' da bu basit şeyleri engellediğimiz anda Türkiye liginde başarılı olmak çok kolay. Avrupa' da bile önemli bir takım oluruz. Avrupa deyince sanki gözümüzde hala büyütüyoruz, ama Avrupa ile aramızdaki fark şu; böyle boş işlerle Avrupa' daki insanlar uğraşmıyor, mesleğine konsantre oluyor. Mesela ben 5 sene önce Basel' le karşılaştım, geçen gün yine maçını seyrettim Besil' in. Aynı teknik direktör var. İstikrar sağlandığı anda, birlik beraberlik olduğu anda inanın başarı gelir. Burada arkanda itici bir güç var. Bu itici güç şampiyonlukların kazanılmasına yardım eden güçtür. Biz herkesi pozitif hale getirirsek, inanın Trabzonspor Türkiye liginde değil Avrupa' da başarıyı yakalar diye düşünüyorum" diye konuştu.

YÖNETİMİN DESTEĞİ TAM

Ziya Doğan, doğrunun tek olduğunu ve kendisinin de bundan sonra o doğrulara parmak basacağını ifade ederek, "Bu doğrultuda yardım alacağımı tahmin ediyorum. Yöneticilerin de büyük desteği var. Bu destekle Trabzonspor' un nerelere geleceğini herkes görecek. Sahanın içinde takım benim avucumun içinde, ama sahanın dışında da her şeyle uğraşacağız ve sonuçları göreceksiniz. Bazı etkilenmelerden de onları korumamız lazım. İşimiz zor ama onu kolaya çevirmek bizim görevimiz. Bundan sonra bir şeyleri düzeltene kadar asla konuşmayacağım, haftadan haftaya web sitemizden düşüncelerimi aktaracağım" dedi.

İslam Sezer
07.11.2006, 13:31
web sitesinin adresi nedir acaba???

Travelair
07.11.2006, 13:35
http://www.ziyadogan.com/

Naim
07.11.2006, 13:38
Şu forumda Yönetimi benim kadar eleştirenlerin sayısı parmakla sayılacak kadardı
Ziya yıda hepimiz Lazaroni faciasından sonra kerhende olsa kabullendik

Şuan sezonun 12.haftası liderle aramızda 11 puan fark var şuan ayaklanıp Başkanı Ziyayı Takımın Yarısını asmamız kesmemiz bize hiç bir şey kazandırmayacaktır

Diyorum ki Madem böyle
biz Devre arasına Kadar Taraftarlık Görevlerimizi Yerimize getirelim
Kuru bir şekilde o gitsin bu gitsinibir kenara bırakalım
sadece 5 hafta ve önümüzde kupalarda dahil 7-8 maç var
Bırakalım 6 hafta sonra Ziyanun ve yönetimin önümüze koyacağı tabloyu görelim
İstifa çığırtanlığını bir kenara bırakalım
Devre arasında istenen ortam oluşmazsa hem yönetim hemde teknik ekip tarafından zaten yolun sonuna gelinmiş olacaktır
Bir devrede göreve gelen 3.hoca bize hiç bir şey katmayacaktır

Bir müddet sadece kurumsal sıkıntıların giderilmesi için Kurumsal işlerle ve BMN nin birazdaha gelişmesi ile ilgilenelim

Bu Hem camiamız hemde Şehrimiz için inşallah daha iyi Sonuçlar verecektir

bu sebeple Ben devre arasına kadar imzamdaki istifa ibaresini kaldırıyorum ve site yönetiminde de Trabzonspora Zarardan başka getirisi olmayacak ve BMN de kamplaşmaları ortaya serecek istifa konularının Kongre haftasına kadar durdurulmasını talep ediyorum.

Tüm Üyelerinde Desteğini Bekliyorum.

KuĞu
07.11.2006, 13:40
sanırım www.4onlibero.com dur

oskanonur
07.11.2006, 13:43
Kesinlikle sana katiliyorum Naim.Bu saatten sonra yonetimin veya hocayi degistirmek bize sadece zarar getirir.Kaldiki BMN forumlarindaki asliklar ve yorumlar ile gazetelerde cikan yazilari her okudugumda kendimi umitsiz hissediyorum ve canim cok sıkılıyor.Taraftar olarak yapmak istedigim tek sey takimima sahip cikmak, ner kosulda olursa olsun.Lutfen uzerimize duseni hep birlikte yapalim.

oskanonur
07.11.2006, 13:44
Az once soylemeyi unuttum, bu dakikadan sonra BMN forumlarinda istifa ve benzeri basliklarin hicbirisine yorum yazmayarak sana destek verecegim Naim.

Barış BAKIRTAŞ
07.11.2006, 13:48
Naime sonuna kadar katılıyorum ziyanın istifası bize artı kazandırmayacaktır devre arasına kadar sabır

Muhammet_61
07.11.2006, 13:54
sanırım www.4onlibero.com dur

:D:D:D

Bu güzeldi.

The Londoner
07.11.2006, 14:09
Ziya Dogan Trabzonspor`un Hocasi oldugu surece, Trabzonspor`u ilgilendiren aciklamalarini kulubun web sitesinden yapmalidir. Acikcasi, "bundan sonra aciklamalari kendi web sitemden yapacagim" demesini yadirgadim.

Naim
07.11.2006, 14:36
Ziya Dogan Trabzonspor`un Hocasi oldugu surece, Trabzonspor`u ilgilendiren aciklamalarini kulubun web sitesinden yapmalidir. Acikcasi, "bundan sonra aciklamalari kendi web sitemden yapacagim" demesini yadirgadim.

Kulubun Resmi sitesinde ki açıklamada o kısım düzeltilmiş
ve ziya doğanın açıklamalarını bundan sonra Kulup Resmi Sitesinden Yapacağını belirtmişler

bende okuyunca garipsemiştim ama internet konusunda pek bilgisi olmayanlar bu konularda hatalar yapabiliyorlar

TSezgin61
07.11.2006, 16:41
Şu forumda Yönetimi benim kadar eleştirenlerin sayısı parmakla sayılacak kadardı

Şuan sezonun 12.haftası liderle aramızda 11 puan fark var şuan ayaklanıp Başkanı Ziyayı Takımın Yarısını asmamız kesmemiz bize hiç bir şey kazandırmayacaktır

Diyorum ki Madem böyle
Devre arasında istenen ortam oluşmazsa hem yönetim hemde teknik ekip tarafından zaten yolun sonuna gelinmiş olacaktır

Bir müddet sadece kurumsal sıkıntıların giderilmesi için Kurumsal işlerle ve BMN nin birazdaha gelişmesi ile ilgilenelim

bu sebeple Ben devre arasına kadar imzamdaki istifa ibaresini kaldırıyorum ve site yönetiminde de Trabzonspora Zarardan başka getirisi olmayacak ve BMN de kamplaşmaları ortaya serecek istifa konularının Kongre haftasına kadar durdurulmasını talep ediyorum.

ya iste budur yaaa OH BEEEEEE, ben agzimda tüy bitti artik anlatmaya calismaktan, ya ISTIKRAR ISTE, ARTIK ISTIFA ETSIN FALAN YOK, ARTIK ISTIKRAR. ya ADAM RESMEN DIYORKI, SUANDAKI DURUMLA ELIMIZDEN GELENIN EN IYISIYLE YARI DÖNEME GIRMEK ISTIYORUZ, ASIL TRABZON IKINCI YARI DEDI, eski aciklamalarinin iyi bir okuyun hepiniz. ya bekliyelim bakalim görelim nolacak okadar yil bekledik surda birkac ay bekliyelim nolacak yaaaa

Muhalif
07.11.2006, 16:54
Bende sevinmiştim be:) Neyse..

sweetrose
07.11.2006, 17:04
Ziya Hocamın dediği ilk yaruya kadar bekleyelim. Şu an elimizden gelen bu. Bizde sabrediyoruz ve bekliyoruz hocam

coolank
07.11.2006, 17:06
Naim arkadaşım özellikle senin böyle bir yazı yazman çok güzel .... ben sana kendimce yapıcı ama sürekli muhalefet sıfatını takmıştım ... umarım bozulmazsın böyle yazdıgıma .. ziya dogan hazretleri yanlışlarından dönsün herkes destekler ... bu şekilde giderse zaten kendisi gidecek ... ama kabul eleştirmiyelim ... destekleyelim ... umarım iyi olur ama hiç sanmıyorum ...

bari bugünkü mehmet demirkolun yazısını okusa ........

FANATIK61
07.11.2006, 17:13
Kulubun Resmi sitesinde ki açıklamada o kısım düzeltilmiş
ve ziya doğanın açıklamalarını bundan sonra Kulup Resmi Sitesinden Yapacağını belirtmişler

bende okuyunca garipsemiştim ama internet konusunda pek bilgisi olmayanlar bu konularda hatalar yapabiliyorlar

Bundan sonra basın toplantısı yapmayacağım, açıklamaları kendi sitemden (www.ziyadogan.com) ve kulübün resmi internet sitesinden (www.trabzonspor.org.tr) yapacağım. Haftada bir gün basın açıklamasını oralardan alabilirsiniz. Çünkü basın toplantısı yapıyorum, bir kelime söylüyorum o kelime alınıp başka yerlere getiriliyor.

Kaynak: ziyadogan.com :)

Orhan_Gazi
07.11.2006, 18:20

Diyorum ki Madem böyle

bende sana katiliyorum. devre arasina kadar sabir.

61hikmet61
07.11.2006, 19:44
Bir Trabzon düşünün

Ersen Martin tek santrfor. Gökdeniz ve Yattara iki kanatta. Ortalarında Marcelinho. Arkasında Musampa, Şimek. Adını baştan koyalım: Buna mükemmel bir hücum gücü denir. Bu 6'lıdan savunma zaafı olan tek oyuncu İbrahim Yattara. Trabzon, onu taşır. Çünkü o da, Trabzon'u taşıyacak bir yetenek. Bunu zaten görmeyen bilmeyen yok Trabzon'a gönül verenler arasında.
Bu güç, doğru hazırlıkla ve yeterli oyun motivasyonuyla ligin her şeye rağmen şampiyonluk adayıdır. Yeter ki, ilk yarıyı liderden 10 puandan fazla farkla bitirmesin.
Bu hakikaten saygı duyulacak kadar önemli güç, Doğan'ın elindeki en önemli silah.
Eğri oturup doğru konuşalım. Hiçbir yönetim planlaması, hiçbir futbol programı olmadan, denk gelmiş bir kadro bu. Savunmanın zaaflarını gördüğünüzde zaten bu ortaya çıkıyor. Bir futbol planıyla oluşturulmuş bir takımın, bir yönü bu kadar güçlü, diğer tarafı bu kadar vasat olamaz zira.

Adaletli dağıtım lazım
Trabzonspor'un Marcelinho, Gökdeniz ve Yattara üzerindeki herşeyi yapma zorunluluğunu kaldırıp, yükü adaletli dağıtması gerekiyor. Marcelinho ve Gökdeniz bugün hem oyun organizasyonunu yapmak hem gol yollarında Ersen'i beslemek ve de gol atmak yükümlülükleriyle sahaya çıkıyor. Bunu yapabilirler tabii. O yetenekteler, ama bu bir zorunluluk ve tek yol olunca sorun çıkıyor.
Bu yükü omuzlamak konusunda Hüseyin'in performansında bir artış yok. Burada sadece Türkiye'de değil Avrupa çapında vasatın çok üstü bir ikili olan Musampa-Şimek'ten yararlanmak zaruret. Bu oyuncuları yeniden üst düzey forma yükseltmek kolay değil. Ama Trabzonspor gibi kulüplere hoca olmak bu oyuncuları kazanma görevini de içerir. Eğer olmuyorsa onların yapabileceklerini yapan oyuncular çıkarırsınız tabii. Ve o zaman herkes sizi ayakta alkışlar ve yönetime dönüp sorar.
'Bu adamlara niye bu kadar para verdiniz'.
Bugün Trabzon, yüksek motivasyonun otomatik olarak sağlandığı ve rakibin paldır küldür üzerinize geldiği derbilerde kontratak oyunuyla kazanılan zaferler dışında kötü oynuyor. Daha kötüsü elindeki gücü kullanamıyor. Ziya Doğan fizik yetersizlikten şikayetçi. Haklı da olabilir. Ama bütün sıkıntıyı buna bağlamak ne doğru ne adil bir yaklaşım. Asıl mesele eldeki kadroyu kullanma ve kadronun oyun konsantrasyonunun sağlanmasıyla alakalı.
Ziya Doğan bu ülkenin en derli toplu hocalarının başında gelir. Çok takım değiştirmiş olabilir ama onu diğer birgün orda bir gün burada tüccar antrenörleriyle karıştırmak çok ayıp olur. İlkelidir, çalışkandır. Güvenilirdir (maalesef ülkede ekstra bir özellik oldu bu).
Ama kusura bakmasın hiç ama hiç esnek değil. Onu sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın en iyilerinden biri yapacak olan biraz olsun esneyebilme kabiliyeti. Futbolda tek doğru yoktur. Her insan aynı değildir. Herkesin belli standart özelliklere sahip olması beklenemez.

Savunma garantisi şart
Ziya Doğan eğer ligin 2. yarısında Yattara'yı bir önceki dönemde olduğu gibi yedeğe çekecekse. Ve söylendiği gibi Musampa ve Marcelinho'yu kafasında silmişse, yine vasat üstü, iyi mücadele eden ama kıt bir takım olacak Trabzon.
Bu, bu takımda yapılabilecek en büyük yanlış olur. Marcelinho belki kariyerinde ilk kez bu kadar tırmalıyor. Ama öyle ağır ve içinden çıkılmaz görevlerle sahadaki.
O bir avcıdır. Ersen, Gökdeniz, Yattara rakip defans dengesini bozarken, Şimek ve Musampa dikine, yüzdeli paslı oynarken görmek lazım Marcelinho'yu. Rakip savunmanın tamamı onun önünü kapatırken, ondan bir şey beklenemez. Ronaldinho'dan da beklenemez ya neyse.
Bu kadroyu oynatmayı başarırsa Doğan, sadece Trabzon'un değil lig tarihinin unutulmazları arasına adını yazdırır. Bunu yapmak için Doğan'ı bekleyen bir başka tamamlayıcı görev daha var tabii.
Trabzon'da gerçekten eksik olan ve sağlanması gereken savunma garantisi. Oyun rakip alana yığılmışken doğal kriz anlarını giderecek güç.
Bu anlamda Trabzon'un elindeki tek standart üstü oyuncu Stepanov. Ziya Doğan övünmekte haklı olduğu oyuncu bulma yeteneğini işte burada kullanmalı. Kaleciden solbeke. Doğan işte burada asıl hünerini gösterecek.

MEHMET DEMİRKOL'UN MİLLİYETTEKİ YAZISI.

NE DERSİNİZ?

Benim fikrim ziya doğan'da bu 6 oyuncunun 4'ünü bile oynatacak cesaret ve fikir açıklığının olmadığıdır.Saygılar...

A.T.R
07.11.2006, 20:02
Bir Trabzon düşünün

Ersen Martin tek santrfor. Gökdeniz ve Yattara iki kanatta. Ortalarında Marcelinho. Arkasında Musampa, Şimek. Adını baştan koyalım: Buna mükemmel bir hücum gücü denir. Bu 6'lıdan savunma zaafı olan tek oyuncu İbrahim Yattara. Trabzon, onu taşır. Çünkü o da, Trabzon'u taşıyacak bir yetenek. Bunu zaten görmeyen bilmeyen yok Trabzon'a gönül verenler arasında.
Bu güç, doğru hazırlıkla ve yeterli oyun motivasyonuyla ligin her şeye rağmen şampiyonluk adayıdır. Yeter ki, ilk yarıyı liderden 10 puandan fazla farkla bitirmesin.
Bu hakikaten saygı duyulacak kadar önemli güç, Doğan'ın elindeki en önemli silah.
Eğri oturup doğru konuşalım. Hiçbir yönetim planlaması, hiçbir futbol programı olmadan, denk gelmiş bir kadro bu. Savunmanın zaaflarını gördüğünüzde zaten bu ortaya çıkıyor. Bir futbol planıyla oluşturulmuş bir takımın, bir yönü bu kadar güçlü, diğer tarafı bu kadar vasat olamaz zira.

Adaletli dağıtım lazım
Trabzonspor'un Marcelinho, Gökdeniz ve Yattara üzerindeki herşeyi yapma zorunluluğunu kaldırıp, yükü adaletli dağıtması gerekiyor. Marcelinho ve Gökdeniz bugün hem oyun organizasyonunu yapmak hem gol yollarında Ersen'i beslemek ve de gol atmak yükümlülükleriyle sahaya çıkıyor. Bunu yapabilirler tabii. O yetenekteler, ama bu bir zorunluluk ve tek yol olunca sorun çıkıyor.
Bu yükü omuzlamak konusunda Hüseyin'in performansında bir artış yok. Burada sadece Türkiye'de değil Avrupa çapında vasatın çok üstü bir ikili olan Musampa-Şimek'ten yararlanmak zaruret. Bu oyuncuları yeniden üst düzey forma yükseltmek kolay değil. Ama Trabzonspor gibi kulüplere hoca olmak bu oyuncuları kazanma görevini de içerir. Eğer olmuyorsa onların yapabileceklerini yapan oyuncular çıkarırsınız tabii. Ve o zaman herkes sizi ayakta alkışlar ve yönetime dönüp sorar.
Bugün Trabzon, yüksek motivasyonun otomatik olarak sağlandığı ve rakibin paldır küldür üzerinize geldiği derbilerde kontratak oyunuyla kazanılan zaferler dışında kötü oynuyor. Daha kötüsü elindeki gücü kullanamıyor. Ziya Doğan fizik yetersizlikten şikayetçi. Haklı da olabilir. Ama bütün sıkıntıyı buna bağlamak ne doğru ne adil bir yaklaşım. Asıl mesele eldeki kadroyu kullanma ve kadronun oyun konsantrasyonunun sağlanmasıyla alakalı.
Ziya Doğan bu ülkenin en derli toplu hocalarının başında gelir. Çok takım değiştirmiş olabilir ama onu diğer birgün orda bir gün burada tüccar antrenörleriyle karıştırmak çok ayıp olur. İlkelidir, çalışkandır. Güvenilirdir (maalesef ülkede ekstra bir özellik oldu bu).
Ama kusura bakmasın hiç ama hiç esnek değil. Onu sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın en iyilerinden biri yapacak olan biraz olsun esneyebilme kabiliyeti. Futbolda tek doğru yoktur. Her insan aynı değildir. Herkesin belli standart özelliklere sahip olması beklenemez.

Savunma garantisi şart
Ziya Doğan eğer ligin 2. yarısında Yattara'yı bir önceki dönemde olduğu gibi yedeğe çekecekse. Ve söylendiği gibi Musampa ve Marcelinho'yu kafasında silmişse, yine vasat üstü, iyi mücadele eden ama kıt bir takım olacak Trabzon.
Bu, bu takımda yapılabilecek en büyük yanlış olur. Marcelinho belki kariyerinde ilk kez bu kadar tırmalıyor. Ama öyle ağır ve içinden çıkılmaz görevlerle sahadaki.
O bir avcıdır. Ersen, Gökdeniz, Yattara rakip defans dengesini bozarken, Şimek ve Musampa dikine, yüzdeli paslı oynarken görmek lazım Marcelinho'yu. Rakip savunmanın tamamı onun önünü kapatırken, ondan bir şey beklenemez. Ronaldinho'dan da beklenemez ya neyse.
Bu kadroyu oynatmayı başarırsa Doğan, sadece Trabzon'un değil lig tarihinin unutulmazları arasına adını yazdırır. Bunu yapmak için Doğan'ı bekleyen bir başka tamamlayıcı görev daha var tabii.
Trabzon'da gerçekten eksik olan ve sağlanması gereken savunma garantisi. Oyun rakip alana yığılmışken doğal kriz anlarını giderecek güç.
Bu anlamda Trabzon'un elindeki tek standart üstü oyuncu Stepanov. Ziya Doğan övünmekte haklı olduğu oyuncu bulma yeteneğini işte burada kullanmalı. Kaleciden solbeke. Doğan işte burada asıl hünerini gösterecek.

NE DERSİNİZ?

Benim fikrim ziya doğan'da bu 6 oyuncunun 4'ünü bile oynatacak cesaret ve fikir açıklığının olmadığıdır.Saygılar...

Aga bu yazı FB li demirkolun yazısı mı gerçejten??Yahu her ne kadar FB li de olsa ben bu adamın futbola bakışından ve Kıncal Kulunç'un üzerine yılışık bir şekilde iftira atması karşısındaki dik duruşundan çok hoşlanmıştım. Vallahi böyle bir kadroyu hazırlayıp çıksın Ziya Hoca ,bir tek beraberlik almadan galip bitiririz 2. devreyi ama nerde bizim Ziya'mızda bunu yapacak istidad??
Eee o zaman ne diyoruz:

DEMİRKOL TD TRABZON ŞAMPİYON.

Şaka bir yana da Lütfen be Ziya hocam bu tavsiyeyi göz önünde bulundur lütfen. Yenilirsek de böyle yenilelim en azından futbola doyalım kadı ki inan yenilmeyiz.

Can basten
07.11.2006, 20:24
Klasik Ziya Doğan işte... Yağmasa da gürlüyor cengaver...

frango
07.11.2006, 20:29
ziya doğanın açıklamalarını az once yerel kanallardada ızledım biraz sert açıklamalar yapmış ama soledıklerının çogunda haklılık payı var tekrar soluyorum bende ziya hocaya destek verilmek zorunda ama ne yapıp edip ziya hocayada yanlış yaptıgınında mutlaka anlatılması lazım

TSelif
07.11.2006, 20:35
Belki de bu maç anlayacağız Ziya Hoca'yı. Bekleyim yarına bişey kalmadı. Ayrıca Ziya Hoca yeni anlamış sanırım.Hocam özellikle TRABZONSPOR'un başındaysan oo çok duyacan bu tür haberleri Allah bilir daha neler yapacaklar.Hele azcık düzeltelim bi düzlüğe çıkalım bak.( İnşallah o günleri de görürüz de:( )

Harun
07.11.2006, 21:21
Sorun destek vermek yada sabırla beklemek değil.Yarın bir iki maç üstüste kazanırız bu sefer pohpohlarız takımı.Önemli olan yenilsen dahi oynadığın futbol ile taraftarını mest etmendir.Bizi umutsuzluğa götüren budur.Yoksa futbolda illaki puan kaybedeceksin yenileceksin,ama Trabzon'u yenmek bu kadar basit olmamalı üzüldüğüm tek şey bu.

Erman
07.11.2006, 21:41
sanırım www.4onlibero.com (http://www.4onlibero.com) dur

Saygıyla eğiliyorum önünde. Son zamanlarda böylesine güldüğümü hatırlamıyorum. :D :D :D

Erman
07.11.2006, 21:54
Hoca'nın bu toplantıda söyledikleri ve duruşu beni biraz olsun onun hakkında umutlandırdı. Hala Ziya Doğan'ın Trabzonspor'u şampiyon yapabilecek seviyede bir teknik direktör olup olmadığı yönünde şüphelerim var. Ama konuşmasında verdiği Basel örneği, Türk futbolundaki bu fahiş hataya dikkat çekmesi beni sevindirdi. Ayrıca kötüye gittiği bir dönemde websitesi hazırlatması da iddialı bir Hoca olduğunu bana tekrar hatırlattı.

Bekleyip görelim. Devre arasına kadar kalırsa, ara dönemde istediği çalışmaları takıma yaptıracaktır. Osman Denizci'nin hem TD Yardımcısı olarak hem de futbolcu izleme komitesinde göreve başladığını öğrenmiş olduk. Bu da transfer yapılacağına dair bir işaret.

Bunu söylerken tam emin değilim ama Ziya Hoca'ya sabretmek gerekiyor sanırım. En azından istikrar başarının anahtarı olduğu için. Babamızın oğlu değil; hata yaptığında eleştiririz.

kutoz
07.11.2006, 23:06
Benim desteğim Trabzonspor isminin paçavraya dönüştürülmemesi için olur. Buda, Trabzonspor ismini yaptıkları gaflarla küçülten yönetimin istifasını isteyerek olur...

Kişiler gider, baki olansa Trabzonspor...

fteotdgs
07.11.2006, 23:34
Mehmet Demirkol'un, ki en sevdigim futbol yazaridir, bugun Milliyet'teki kosesinde gayet kibarca belirttigi uzere kenarda aylarca bir turlu hazirlayamadigin Musampa, Szymek gibi adamlar var. Yattara sakat; olmasa onun da kaderi yedek kulubesi seninle. Oynayanlara bakiyoruz: Musa-Ferhat-Hasan-Huseyin. Bu kadar. Bundan gayri soyledigin hersey kuru laf kalabaligi hocam; kusura bakma.

Zerre itimadim yok Ziya hocaya. Yonetim bir an once yerine iyi bir hoca getirmeli ma o yonetimden yana da hicbir umudum yok ki, of offf...

cyberentalpi
07.11.2006, 23:34
Aga bu yazı FB li demirkolun yazısı mı gerçejten??Yahu her ne kadar FB li de olsa ben bu adamın futbola bakışından ve Kıncal Kulunç'un üzerine yılışık bir şekilde iftira atması karşısındaki dik duruşundan çok hoşlanmıştım. Vallahi böyle bir kadroyu hazırlayıp çıksın Ziya Hoca ,bir tek beraberlik almadan galip bitiririz 2. devreyi ama nerde bizim Ziya'mızda bunu yapacak istidad??
Eee o zaman ne diyoruz:

DEMİRKOL TD TRABZON ŞAMPİYON.

Şaka bir yana da Lütfen be Ziya hocam bu tavsiyeyi göz önünde bulundur lütfen. Yenilirsek de böyle yenilelim en azından futbola doyalım kadı ki inan yenilmeyiz.

Demirkol Fb hakkinda cok yorum yapsada kendi agzi ile 3 istanbul takiminida tutmadigini beyan etmisti 90 dakikada.Hatta o prg de demirkol bu yil gencleri tutuyorum seneye iyi oynayacak bir anadolu takimini tutarim demisti. Hincal in her fikrine destek olmadigi icinde kovuldu zaten
ozetle guzel bir yazi.
Ben anlamiyorum. Elinizde gokdeniz marcelinho Yattara gibi adam gecebilen yetenekler var ki bunlarda Fb ve Bjk de bile azdir.Hatta bakin birebirde basarili yok. Simek gibi Yuksek kapasiteli pas verebilen bir yetenek var. Musampa gibi Hucuma direk destek veren bir oyuncunuz var. Ve biz bu hucum gucu ile 3 haftadir gol atamiyoruz. Hadi forvet atamiyor ama orta saha atabilir.
Ziya hoca ne yapiyor. Hasan ve Ferhat gibi daha pisecek(hasandan emin degilim) adamlari koyuyor. Mustafa keceliyi israrla oynatip Murat gibi bir yetenegi kenarda oturtuyor.. Fatih Akyel saglam oyuncu ama onundeki bir kac beceriksiz yuzunden o da batiriveriyor.
Acikca soyluyorum. Simek ve Stephanov gonullenip takimda tutulmali. Biraz hucumu dusunsek su fenerin yarisi kadar onlardan cok gol atariz.

salihismet
08.11.2006, 00:29
Eger bir kulüpte taraftar her maglubiyetten sonra, futbolculara kar$i her türlü yaptirim hakkini kendinde görüyorsa, orada ba$ari olmaz, 22 deyil, 122 sene gecse yine olmaz. Taraftar baskisiyla giden futbolculara bakin, Emrah, Erdinc,Tayfun, bunlar aklima gelenler, $imdi sirada Hüseyin, Hasan, belki daha ba$kalari var.
Hüseyinden avanta isteyenler var, bunu coklari biliyor, vermeyince alehinde tavir aliyorlar. Hüseyinin oynadigi futbolu bazan bende begenmiyorum, ama ona hakaret etme veya ona saldirma hakkinida kendimde görmüyorum. Ibrahim Haciosmanglu, biz yönertimde olsaydik Gökdeniz olayi ya$anmazdi, dedi, ahkam kesmekle olmuyor bu i$ler sayin Haciosmanoglu, buyurun yöneticilik vasiflarinizi ortaya koyun, Trabzonda Rize macindan sonraki Hüseyine kar$i yapilanlari ve Sakaryadaki mactan önce yine Hüseyine yapilanlari galiba görmediniz. Siz bir ülkede hocayla anla$mak üzereyken, seni hice sayarak, yönetimin Lazaroniyle anla$masi ve o yanli$in yikimlari hala devam ederken, ilkeli bir yöneticinin coktan oradan istifa etmesi gerekmezmiydi sayin Haciosmanoglu, ben bu yönetime isinamadim sizin yöneticiliginize ise hic isinamadim. Eger yöneticilige devam edecekseniz,size bir önerim var, $enol Güne$ bir konu$masinda, eger konu$ursam, orada ne futbolcu nede yönetici kalir, sözü hala gecerliligini koruyor, bunlari acikliga kavu$turmadan Ziya Dogan deyil, dünyanin en iyi hocasini getirsenizde hic bir $ey degi$meyecek. Unutmadan $unuda söyliyeyim, üye aidatlarina %100 zam yaptiniz, sizlere inat ödemeye devam edecegim.Birdaha görü$memek üzere.

AyhanPe
08.11.2006, 01:20
Eger bir kulüpte taraftar her maglubiyetten sonra, futbolculara kar$i her türlü yaptirim hakkini kendinde görüyorsa, orada ba$ari olmaz, 22 deyil, 122 sene gecse yine olmaz. Taraftar baskisiyla giden futbolculara bakin, Emrah, Erdinc,Tayfun, bunlar aklima gelenler, $imdi sirada Hüseyin, Hasan, belki daha ba$kalari var.
Hüseyinden avanta isteyenler var, bunu coklari biliyor, vermeyince alehinde tavir aliyorlar. Hüseyinin oynadigi futbolu bazan bende begenmiyorum, ama ona hakaret etme veya ona saldirma hakkinida kendimde görmüyorum. Ibrahim Haciosmanglu, biz yönertimde olsaydik Gökdeniz olayi ya$anmazdi, dedi, ahkam kesmekle olmuyor bu i$ler sayin Haciosmanoglu, buyurun yöneticilik vasiflarinizi ortaya koyun, Trabzonda Rize macindan sonraki Hüseyine kar$i yapilanlari ve Sakaryadaki mactan önce yine Hüseyine yapilanlari galiba görmediniz. Siz bir ülkede hocayla anla$mak üzereyken, seni hice sayarak, yönetimin Lazaroniyle anla$masi ve o yanli$in yikimlari hala devam ederken, ilkeli bir yöneticinin coktan oradan istifa etmesi gerekmezmiydi sayin Haciosmanoglu, ben bu yönetime isinamadim sizin yöneticiliginize ise hic isinamadim. Eger yöneticilige devam edecekseniz,size bir önerim var, $enol Güne$ bir konu$masinda, eger konu$ursam, orada ne futbolcu nede yönetici kalir, sözü hala gecerliligini koruyor, bunlari acikliga kavu$turmadan Ziya Dogan deyil, dünyanin en iyi hocasini getirsenizde hic bir $ey degi$meyecek. Unutmadan $unuda söyliyeyim, üye aidatlarina %100 zam yaptiniz, sizlere inat ödemeye devam edecegim.Birdaha görü$memek üzere.

ya dayi icini iyice dökmüssün sen ya:D söylediklerinin hepsine katiliyorumda su var oraya kim gelirse gelsin degisen bisey olmuyor isin kötü tarafi burda zaten.yoksa yönetim gitsin yenisi gelsinde degisen bisey olmayacak.

cakir28
08.11.2006, 02:05
Sag ol Hocam senin ve Takimin Arkasindayiz....

EmrahYalçınalp
08.11.2006, 07:04
Bir Trabzon düşünün

Adaletli dağıtım lazım

Savunma garantisi şart

NE DERSİNİZ?

Aklın yolu bir. "Ben demiştim"i ne kadar itici olduğunu biliyorum. Ama bunları söyleyen tek kişi olmadığımı bilmenin verdiği mutlulukla gaza geliyorum sanırım. Bu yukardakileri sürekli söyledim durdum. Türkiye'de Stepanov, Szymek, Musampa, Marcelinho, Gökdeniz, Yattara, Ersen ve Umut'un olduğu takım YE-NİL-MEZ! Hadi Pendik de Barca'yı 1000 maçta bir kez yener hesabıyla 1-2 maç gitsin diyelim. Ama fazlası olmaz!

Sorun mental ve öncelikle hocamızda. "Türkiye'de küçük takım yok" diyor. Katılmıyorum. Türkiye'de 3 malum takım ve bizim dışımızdakilerin hepsi küçük işte, neyin hesabını yapıyoruz. Sakarya ve Bursa gibi iyi motive olan, futbol geleneği olan şehir takımlarını biraz daha fazla ciddiye al, tamam... Hocamızın gözünde Trabzonspor ile Kayserispor aynı kefedeyse zaten baştan kaybettik...

Ayrıca, bu kadrodan bu kadar kişiliksiz, kimliksiz takım nasıl çıkar? M. Demirkol'un söylediğini daha önce söylemiştim. Marce Herta'da bu kadar koşsa nereye alıyorduk adamı? Ama el insaf... Bu adam sol açık oynar mı?

Sonuçta;

Bu takımda Stepanov, Marce, Szymek, Musampa, Gökdeniz, Ersen, Umut, Yattara ölmedikleri sürece oynarlar. Akyel, Keçeli, Çağdaş da ne zaman koyarsan oynar ve kotarırlar. Bitti. "Savunma" deyip duruyor, cinlerim tepeme çıkıyor... "Savunma" diye koyduğun oyuncuları biz hücuma çıkarken kim savunacak? Yemin ederim Sakarya maçında Hüseyin 20 m'ye top atınca "attı be!" dedim, annem niye böyle dediğimi sordu. Ben o sorana kadar farkında bile değildim. Orta sahadan 20 m'ye top çıkınca şaşırıyoruz işte...

Basın toplantısı düzenlemeyecekmiş... Eyvallah hocam. O zaman biz de sitene e-mail atıp soralım. Ferhat-Hüseyin-Hasan kainatın hangi gezegeninde Szymek-Marce-Musampa'nın yer bulamadığı takımda ilk 11'de çıkar? Doğduğu günde beri ikilinin arkasında (hadi sen sistem kurdun diyelim, tek forvetin arkası olsun) Marce'yi nasıl çizgiye hapsedersin? Musapma 3 ayda hazır değilse sen nasıl hocasın, işin ne, niye maaş alıyorsun? 3 ayda hazırlayamadığın Musampa'yı 3 idmandan sonra ilk 11'de sahaya sürdüğün Celo'yu gösterdikten sonra nasıl kurtarıcı olarak son 3-4 dakikada oyuna sokabiliyorsun? Ben utanıyorum vallahi, sen nasıl dayanıyorsun?

Aslına bakarsanız -bence attığı benzersiz kazıktan sonra- gelmesini hiç istemediğim Z.D'nın iyi şeyler yapabileceğine emindim. Artık daha tecrubeli olduğunu ve korkmayacağını düşünüyordum. Onun döneminde 1-0 kazandığımız bjk maçından sonra yuhalandığını hatırlar diyordum. Yanılmışım. Gın-gın gidiyoruz mehter takımı gibi... Ahan işte, son 3 maçta "savunma" diye diye 9 puanı verdik gitti. Bir kez olsun Jeff-Akyel-Stepanov-Çağdaş-Murat-Szymek-Musampa-Gökdeniz-Keçeli-Marce-Ersen'le oynasak da yenilsek ne olurdu yani? Hadi çok fantazi geldi diyelim, koy sen yine Hüseyin'i, Musampa'yı da çek Keçeli'nin yerine... Nedir yani bu topa düşman adamları katmışsın önüne gidiyorsun?

Oooooffff of!

CAFER ÖZER
08.11.2006, 08:51
futbol@ziyadogan.com

Kırıcı olmadan eleştirilerimizi Ziya Doğan a iletelim

oskanonur
08.11.2006, 09:17
Ziya hoca tamam simdiye kadar kendince bazi taktik ve sistemler gelistirdin.Bunlarin sonuclarini gorduk ve tutmadi tutmayacak da.Hala neden elindeki kadroya kesinlkle uymayacak bir oyun anlayisi gelistirmenin pesindesin.Hadi biz taraftarlar duygusal davraniyoruz ve objectif olamiyoruz.Ya diger futbol adamlari, onlarda mi bu isi bilmiyorlar.Mehmet Demirkolun yazisini bir oku ve ordan gerekli uyarilari al demek istiyorum sana...

Sevgi
08.11.2006, 09:57
Dahi Doğan çok rahatmış , Hoca şu rahatlığın onda birini bize yollasan birşeyler eksilir mi sizde.
Hayat devam ediyormuş ! Hoca, eminmisin ...
Basın toplantısı düzenlemeyecekmiş !Hoca önceden kulübü bırkıp kaçardın ,basından kaçma bir gelişme göstergesimidir ?
Sakarya maçındaki Trabzonspor kötüymüş ! Hoca, bir tuhaflık bir terslik var bu işte, takım iyiye giderken her mağlubiyetten sonra eksiklikler görülürken nerden çıktı şimdi bu kötü takım !
Türkiye'de büyük küçük takım yokmuş ! Hoca, Trabzonspor büyük takım 3 yediğin Gençlerbirliği,ezildiğin Rizespor ve Sakaryaspor küçük takımdır.Bunu ya kabullen yada kabullen NOKTA
Eskişehir maçında bazı oyuncuları görmek istiyormuş! Hoca, hani büyük küçük takım yoktu neden Eskişehir maçında görülüyor bazı oyuncular ? denediğim oyuncularla Eskişehir'i yenersek ''Eskişehir süper lig takımı değil o yüzden denediğim futbolcular başarılı oldu'' diye derin bir düşünce içindemisiniz.
Yüz ifadesinden birşeyler çıkarılıyormuş ! Hoca yüzüne bakınca sadece korku ve çaresizlik çıkıyor kim ne kadar uğraşırsa uğraşsın o yüz ifadesinden başka bişey çıkaramaz.Kasma kendini yani rahat ol.
İlkeli bir hocaymış yönetim işine karışamazmış ! Hoca şuna desene ben ne kadar bilgisiz ve beceriksizsem yönetimde o kadar bilgisiz ve beceriksiz.
Kendi web sitesinden yorumları okunacakmış ! Hoca, herşeye rağmen bizi böyle bir açıklama yaparak güldürdüğün için sağol.

Haspinallah,haspinallah...

OLCAY ÇAKIR
08.11.2006, 10:04
hocam,olay netleşti,bu akşam iyi bir fırsatın var...umarım değerlendirirsin..musampha yı görmek istiyor taraftar...lütfen herkes mevkisinde..lütfen...

zafercalikoglu
08.11.2006, 10:06
hele şükür hocaya bi tane yardımcı buldular,,osman denizci eski Ts li futbolcumuz,hayırlı olsun,bence ,iyide oldu,

Küçükalioğlu
08.11.2006, 10:29
Ziya doğan site açacağına BMN'ye üye olsaydı ya. En azından Trabzonspor'dan nemalananlardan değilde gerçek taraftardan görüş ve öneri alırdı. Yakında skype'de filan karşılaşırsanız şaşırmayın :D

kuzey_lee
08.11.2006, 16:56
hatalarda ısrarcı olmamak lazım..istikrar her zaman faydalı olmuyor maalesef..

kaldı ki bu basın toplantısıyla ziya doğan ''ağlayan çocuk'' rolunu devam ettirmektedir..aynı kafayla devam sayın hoca,sen anca zazalaspora hoca olursun..

izmirdenayhan
08.11.2006, 22:37

Diyorum ki Madem böyle

GÖRÜŞÜNE KATILIYOR,SENİ DESTEKLİYORUM RENKDAŞIM...

Tevfik Kılıç
09.11.2006, 00:24
Mevcut hocamızın bu iyi futbolculardan biz taraftarlara izlettimek için henüz komple bir takım oluştaramamıştır oluşturacağına dair de bir ışık görünmüyor.zorlamamak lazım artık, Hocamızın bu kapasitesi ile takıma istikrar getireceğine inanmıyorum.

Volkan Yavuz
09.11.2006, 01:44
sabir edelim sezonun sonuna kadar sabir edelim ben sasiyorum vallah benim tanidigim Ziya dogan coktan pes etmisti !!!

Ben tek bisey Diyiyorum bize bir TD gelsin Yabanci 10 sene bizde dursun!

Manu : Ferguson 20 Sene
Arsenal : Wenger 10 Sene
Bremen : Schaaf 8 sene

Trabzon : Ziya DOgan 5 Hafta :D

düsünseneniz bir adam 20 senedir ayni takimda!!!!! biz de Hayatta da olmaz!

Egemen
09.11.2006, 09:22
sabir edelim sezonun sonuna kadar sabir edelim ben sasiyorum vallah benim tanidigim Ziya dogan coktan pes etmisti !!!

Ben tek bisey Diyiyorum bize bir TD gelsin Yabanci 10 sene bizde dursun!

Manu : Ferguson 20 Sene
Arsenal : Wenger 10 Sene
Bremen : Schaaf 8 sene

Trabzon : Ziya DOgan 5 Hafta :D

düsünseneniz bir adam 20 senedir ayni takimda!!!!! biz de Hayatta da olmaz!

erikssonu getirelim 10 yıllık verelim 60 milyon euro staddan vazgecelim şampiyon olalım :D auhauhuh

@muhalif :D kelek çok ii..

@naim abi taam abi yazmayalım istifa felan ama bişi olacagı yok..çok şeyler deişmedii sürece..

ibrahim_yattara
09.11.2006, 09:30
sanırım www.4onlibero.com (http://www.4onlibero.com) dur

:) çok iyi ya . niye böyle yapıyor bu adam anlamış değilim.